PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye - Çek Cumhuriyeti: 3-2 | "ÇEK"ilin Yoldan TÜRKLER Geliyor!..

Sayfa : 1 2 [3]

Serdær
16.06.2008, 02:47
23 Kasım 1979’da İstanbul’da doğdu.
Nihat Kahveci.

Netbul.

ihsanbayram
16.06.2008, 02:47
inanilmaz bir mac ,bu büyük zafer in icinde hic bir trazonlunun olmamayisi gercekden icimi cok burktu ,keske gökdenizede sasn verilsede o da bu zaferlere ortak olabilse ,trazonlu olarak bizlerin gögsünü dahada kabartabilse

lazooo28
16.06.2008, 02:49
Babasi babamin kuzenidir:) Yaglidereli oldugundan emin olabilirsin.

evet Nihat Yaglidere Elma Belen Köyündendi galiba hatta köyüne bagista bulunmustu bi aralar

Serdær
16.06.2008, 02:51
Dünya bizi konuşuyor

Çek Cumhuriyeti'ni 3-2 mağlup eden Türkiye dünya basınında bir numaralı konu oldu. Manşetler Türkiye'nin zaferiyle süslendi. Ünlü büyük gazeteler Türkiye'nin zaferini 'mucize' olarak nitelendirirken, Nihat'ın iki golüne dikkat çekti. Kuşkusuz en dikkat çekici başlık The Sun gazetesinin 'Onlar Türk' sıfatıyla İngilizce attığı 'Turk That' ifadesi oldu. İşte bazı gazetelerinde online edisyonlarından görüntüler...

THE SUN / İNGİLTERE

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_5886a28f51f17c358c2af14f49ee2820.jpg

AS / İSPANYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_66f10175699855aab6d8ec6892dece9a.jpg

BİLD / ALMANYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_62b863b62b99fc135c2df9f026eb5529.jpg

EL MUNDO DEPORTIVO / İSPANYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_7035e647ee5b0ce07123363be1803b6b.jpg

EURO 2008 RESMİ SAYFASI

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_f8be8ff3ff6621f3be13dd4cb3980860.jpg

FRANCE FOOTBALL / FRANSA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_de426f28728962937d093ceadfcd1429.jpg

Serdær
16.06.2008, 02:52
GLOBO / BREZİLYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_1596a17f18462d966e54002580383a45.jpg

LA GAZZETTA DELLA SPORT / İTALYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_0e4ea26c14466517f5e0c1ea2b848c12.jpg

LA REPUBLICA / İTALYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_3a43631604dcf15893a91791d15b216d.jpg

L'EQUIPE / FRANSA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_9b9ca75c6a16d0bc624d30fccf0f66d3.jpg

MARCA / İSPANYA

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_6faa13d5307850ab3b31905284526f78.jpg

SKYSPORTS / İNGİLTERE

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_375015d533946cbe757a4a7f656cdc91.jpg

THE GUARDIAN / İNGİLTERE

http://www.sporx.com/images/galeri/187/6285/B_b2e40f003d0e0894b14af237f4fac4d3.jpg

Erdem Keser
16.06.2008, 02:54
Nihat Kahveci.

Netbul.
Her İstanbul'da doğan İstanbullu mu olacak:)

Nihat Giresun-Yağlıderelidir.;)

FANATIK61
16.06.2008, 02:58
Arkadaslar kölnü haritadan sile bilirsiniz,yiktik burayi :)

15 dakika da maci cevirdik
macin adami : hamit ve nihat

ayriyeten unutmayalim ki eger bugün burdaysak burada en büyük paylardan bi tanesi volkana düsüyor.
Insallah hirvatistan macinda volkani aramayiz

Mustafa Aachen'ida sil haritadan simdi eve geldim her taraf kirmizi beyaz. Yarin is günü hala suan disarida bayram havasi var ;)

mehmet83
16.06.2008, 03:03
Nihat Kahveci.

Netbul.
Yani benim cocugu Amerikali yaptin iyimi??:D

6Şafak Aydın1
16.06.2008, 03:23
Kilit mac Ceklerle oynanir demistim yani pek umut yoktu ama yinede inanmasi güc ..

15 dkda Czech 2-0dan sonra 3 tane gol yiyecegini hayatta inanmazdim. Yarin realize ederim herhalde :).

Bu takimla ceyrek final ha. :D

Bir de not ekliyim sahaya bir tavugu sürsen herhalde emre asik gibi oynardi. O neydi ya. :D

Neyse simdi herhalde Hirvatlar bekliyor. Kadroda saglam 11 kisi kaldiysa iyi :D.

trbahmet
16.06.2008, 04:14
müthişti bugün ya bugünü asla unutamam:)

1-Milli takım mucizeye imza attı(Ahmet Çakar:"bu bir başarı değildi, başarıdan da öte mucizeydi" dedi)
2-babalar günüydü
3-Tanıdıkalrın öss heyecanını yaşadık
4-Final arefesiydi(ahh finaller yakacoğum sizi:D)

bir günde bu kadar duygu çeşitliliği olur muydu ya:) ne güzel bir gündü böyle:)

Hepimiz Türkiye dedik ve mutlu olduk:)Bu ülkenin böyle bir morale gerçekten ihtiyacı vardı,Allaha binlerce kez şükürler olsun ki böyle bir zafer bize nasip oldu.

Milli takım tarih yazdı bugün...

Bartuğ13
16.06.2008, 05:25
Benim de bu denli antipati duyduğum çok az topçu vardır, İstanbul patentli ya da değil. Nihat bunların başında sayılabilir... :)

Büyük oyuncular, büyük adamlar böyledir işte diye bağlayayım :D:D

nihatın ispanyada bir röportajını da dinlemiştim.gerçekten çok efendi,kaliteli bir kişiliği var bence.
bugün maç sonu konuşmasında da hem arda hem nihat harika konuşmalar yaptılar.
nihat özellikle 85.dakikada kazımın verdiği 2 salak pasa rağmen kaptanlığını gösterip ona sakin ol ded,(aynı anda ben küfrediyorken).bu hareket bile gösterdi kişiliğini.
çok efendi konuşmaları da var.
ben nihatı da ardayı da severim.konuyla alakasız mı oldu bilmiyorum ama belirtmek istedim.özellikle maç sonundaki konuşmaları mükemmeldi ikisinin de.

DeAgLeMaNyAq
16.06.2008, 06:22
Bu zafer uzun yıllar unutulmaz. Devamı da gelir inşallah...

Ünyeli Murat
16.06.2008, 08:06
fifa başkanı sepp blatter in ülkesi isviçreyi bir maç önce kupa dışında bırakmışız....3 yıl öncesinin acısı var....sepp blatter tribünde tetikçisi isveçli hakem sahada ve buna rağmen olmayacak toplarımız gol oluyorsa tek bir sonuç çıkar ortaya..'' ilahi adalet''

ÖmerFarukYılmaz
16.06.2008, 08:20
fifa başkanı sepp blatter in ülkesi isviçreyi bir maç önce kupa dışında bırakmışız....3 yıl öncesinin acısı var....sepp blatter tribünde tetikçisi isveçli hakem sahada ve buna rağmen olmayacak toplarımız gol oluyorsa tek bir sonuç çıkar ortaya..'' ilahi adalet''

Kesinlikle...

Fatih Terimde bu adalet'e dua etsin...

Cengiz Çubukcu
16.06.2008, 08:23
Bu bir mucize olsa gerek...tebrikler Milli Takım....çeyrek finale çıkmamızın yanında çağdışı futbol oynayan, milan baros gibi adamı dururken bütün umutlarını 2,02'lik kollere bağlamış çeklere de güzel bir ders verdik....Yurtdışında oynayan oyuncu sayımız arttıkça benzer başarıları çok daha fazla yaşayacağız, ama oyuna damgasını vuran oyuncumuzun 21 yaşındaki Arda olduğunu da atlayamayız..
bu galibiyetin başka bir anlamı daha var, dünyanın dört bir yanındaki gurbetçilerimiz için büyük bir moral oldu....

ilhan
16.06.2008, 08:29
Bu turnuvayı gol atmadan tamamlarsa İspanya'daki o parlak sezona yazık olacak diye söylediğim, içimden geçirdiğim Nihat'ın gol atması ayrı bir sevindirdi beni. El Turcoo! El Turco! El Turcoo! :)

Ts_CLuB1967
16.06.2008, 08:34
Tek kelimeyle süperrrrrrrrrrr oldu fatih terim farkına varmıştır artık sabrıyi sağ bek hamıtı onde oynatmayı 3 asistde hamitden

Emirhan Makul
16.06.2008, 08:36
Fatih Terim-"Bizim Çocuklar Heycanı Seviyor" :D:D:D

ilhan
16.06.2008, 09:10
Yine yine yine yeniden gördük ki Semih 90 dakika oynayamıyor. Geçen maçı çevirmemizde en büyük paylardan birine sahip adam dün sahada yoktu resmen. İlk 11de başlarsa eksik oynuyoruz sanki ama sonradan girdimi inanılmaz işler yapıp gol atabiliyor. Çok tuhaf bir oyuncu hâlâ anlayamadım nasıl bir golcü olduğunu. :)

Mehdi
16.06.2008, 09:16
Ben evimde böyle bir maç coşkusu uzun zamandır yaşamamıştım.

Son dakikada sırf bağırıp apartmanı ayağa kaldırmayayım diye yerleri yumrukluyordum.Ellerimin ayaklarımın titrediğini hisseettim uzun süre.Harikasın Türkiyem.Ne diyeyim.Allah razı olsun.

KUTADGU
16.06.2008, 09:27
Yine yine yine yeniden gördük ki Semih 90 dakika oynayamıyor. Geçen maçı çevirmemizde en büyük paylardan birine sahip adam dün sahada yoktu resmen. İlk 11de başlarsa eksik oynuyoruz sanki ama sonradan girdimi inanılmaz işler yapıp gol atabiliyor. Çok tuhaf bir oyuncu hâlâ anlayamadım nasıl bir golcü olduğunu. :)

Genç golcü İlhan'ım genç golcü.
Senden benden küçük adam, haliyle de heyecan oluyor.

Uzunoğlu
16.06.2008, 09:30
Genç golcü İlhan'ım genç golcü.
Senden benden küçük adam, haliyle de heyecan oluyor.

ne genci ya ben kocadım gittim semih benden çok küçük değildir :)

GolaMTuRi
16.06.2008, 09:42
ne genci ya ben kocadım gittim semih benden çok küçük değildir :)

hazir sizi burda yakalamisken,sampiyona oncesi birak puani gol atamayiz diye felaket tellalligi yapiyordunuz,ne oldu acaba simdi bakiyorum basla baslikra ceyrek finalde hirvatistani eleriz diye mesajlar atiyorsunuz..
neymis demek ki,teknik direktor yuzunden takimi yerin dibine sokmamak lazimmis,neymis mantikli konusmak lazimmis,neymis futbol sizin bildiginiz gibi bir oyun degilmis=))

EMine_61
16.06.2008, 09:46
Onların Colleri varsa bizim de Nihatımız var oh be:)
teşekkürler milli takım viyanada da sizinleyiz tek yürek!

Mustafa K. Demirbaş
16.06.2008, 09:52
uzun yıllar unutulmayacak bir maç oldu Arda ,Nihat ve Hamit büyük alkışı haketti

Uzunoğlu
16.06.2008, 09:53
hazir sizi burda yakalamisken,sampiyona oncesi birak puani gol atamayiz diye felaket tellalligi yapiyordunuz,ne oldu acaba simdi bakiyorum basla baslikra ceyrek finalde hirvatistani eleriz diye mesajlar atiyorsunuz..
neymis demek ki,teknik direktor yuzunden takimi yerin dibine sokmamak lazimmis,neymis mantikli konusmak lazimmis,neymis futbol sizin bildiginiz gibi bir oyun degilmis=))

Çok güzel bir knuya değinmişsiniz. Hakkınız var ama cevap verelim...

Turnuva öncesinde dediklerimin tamamen arkasındayım. Yalnız bir tek şeyi gözden kaçırmışım.Türkler olarak gazla çalışan bir bünyemizin olduğunu görmezden gelmişim. Mucizeyle beraber bu ayrıntı birleşince bende yanılmışım :)

Hırvatistanı akşamki galibiyetten sonra eleriz dedim ama şu anda şüphelerim var. Yalnız yeni bir mucize neden olmasın...

Teknik direktör yüzünden takımı yerden yere sokarım. Nasıl ki siz benim yazdıklarıma katılmayıp eleştiriyorsanız bende Fatih Terim isimli proto Ziya Doğan ı :) eleştiririm. Eğer doğru seçimler yapılmış olsaydı her iki maçta da mucize beklememize gerek kalmayacaktı.

Futbol profesörü olduğumu hiç bir zaman iddia etmedim. Buyrun o ünvan sizin olsun :)

Turnuva öncesi aklım neyi önerdiyse bana ben onu söyledim. Kesinlikle temennim o yönde değildi. Bunun tam tersi suçlamayla karşı karşıyayım sanırım :)

Başka başlıklarda hırvatistanı eleriz demek suç teşkil ediyor sizin gözünüzde sanırım. İyice türk düşmanı bellemişsiniz fatih terimin garabetine karşı çıkanları :)

Harun-61
16.06.2008, 09:56
ben böyle "manyak" bir mac izlemedim.

durum 2:0'ken umudumu gercekten yitirdim, kizdim. Esim'de bana kizdi, dua et dedi. Futbol'dan pek anlamasada sonuna kadar Dua etti :)
Mac sonunda'da, bak benim dualarim :)

neyse, 3:2'den sonra resmen cildirdim. Sokaga bakan Cami acip 4-5 defa Gooooooooooooool diye bagirdim, Almanlari uyuz ettim :)

mac sonunda Trabzonspor formami giyip, Türk Bayragimi alip sokakda sesim kesilene kadar bagirdim.
burdaki ana sokak (meydan :) ) saatlerce kapali idi. yaklasik 2000 Türk doyasiya eglendik :)

Cok Sükür....
herkesin alnindan öpüyorum

:)

alper*
16.06.2008, 10:01
herkes hata yapabilir..
yanılınca "he bak nasıl ama hıı morardın mı" demek ne kadar doğru ?

Harun-61
16.06.2008, 10:12
bu arada, yanlis görmedim degilmi ?

3 golün Asisti'nide Hamit yapti dimi ?

.

alper*
16.06.2008, 10:14
kalecinin topu elinde kaçırdığı pozisyonda ortayı hamit yaptı =)
ardanın golunde de diğerinde de hamit imzası vardı.
bunları yaparken de sağ açıktaydı =)

Uzunoğlu
16.06.2008, 10:15

Eleştirmek yok bir dine inanırmış gibi Fatih Terime inanmak gerekiyormuş :)

Murat'
16.06.2008, 10:19

.,

yok yok ikinci golün asistini cech yaptı...:D

alper*
16.06.2008, 10:21
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_3n_manset002.jpg

Avrupa'da gündem 'Çılgın Türkler'

Türkiye'nin 3-2'lik tarihi Çek Cumhuriyeti zaferi Avrupa basınında da geniş yer buldu. Nihat'ı ön plana çıkaran Avrupa basını, Türk milli takımının bir mucizeyi gerçekleştirdiğini yazdı.
İngiliz yayın kuruluşu BBC, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda milli takımın galibiyetini, ''Nihat Çekleri Cenevre'de şampiyona dışında bıraktı'' şeklinde duyurdu. BBC, milli takımın galibiyetiyle sonuçlanan ve Türkiye'yi çeyrek finale taşıyan maçın ardından yayımladığı yorumda, milli takımın nefes kesici bir toparlanma gösterdiğini kaydetti. Nihat'ın başarılı futbolunun övüldüğü BBC yorumunda, Türkiye'nin, ünlü futbolcunun attığı 2 golle Çekler karşısında yeniden hayat bulduğu ifade edildi.

Maçın önemli pozisyonlarını ve gollerini detaylı bir şekilde aktaran BBC, milli takımın ikinci yarıya, 2008 Avrupa Kupası hayallerini gerçekleştirmek için çıktığına dikkati çekti. Nihat'ın ilk golünü ''içgüdülerine güvenmenin'' sonucu şeklinde değerlendiren BBC, ikinci golünün ise ''müthiş bir son nokta olduğunu'' vurguladı. BBC, milli takımının çeyrek finalde sahaya kaleci Volkan Demirel olmadan çıkacağına da işaret etti.

Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti'ni 3-2 yenerek Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselmesi Alman basınında ''Türklerin bir mucizeyi başardıkları'' şeklinde yorumlandı. Bild gazetesi, ''Çılgın av! Türkiye Avrupa Şampiyonası mucizesini gerçekleştirdi'' başlığıyla verdiği haberde, Türk milli takımının İsviçre maçında olduğu gibi golleri bir kez daha son dakikalarda attığına dikkati çekerek, ''Terim'in on biri daha şimdiden son dakika Avrupa Şampiyonu'' şeklinde görüşe yer verdi. Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti takımına son 3 dakikada 2 gol attığı hatırlatılan haberde, ''Bu takımın nasıl bir morale sahip olduğunu görmek inanılmaz'' şeklinde ifade kullanıldı. Çek Cumhuriyeti'nin 2-0 öne geçmesinden sonra Türkler dışında hiç kimsenin Türkiye'nin bu maçı kazanacağına inanmadığı kaydedildi. Türk milli takımının çok tutkulu oynadığı ifade edilen haberde, Arda'nın maç öncesinde ''finale ulaşma hayallerinin olduğunu ve buna kesinlikle inandığını'' söylediğine işaret edildi. Son 2 golü atan Nihat'ın da çapraz bağlarındaki lif kopmasından sonra 2005 yılında sol dizine lif nakli yapıldığı anımsatıldı.

Kölner Express gazetesi de milli takımın galibiyetini ''Türkler mucizeyi başardı'' başlığıyla duyurdu. Gazetenin haberinde, Türk milli takımının ikinci yarının başlarında daha iyi oynamasına ve çok sayıda fırsat kaçırmasına rağmen ikinci golü yediğini, ancak pes etmeyerek durumu 2-2 yaptığını, son golde de kaleci Cech'in bir hatasını Nihat'ın iyi bir şekilde değerlendirerek takımının sahadan 3-2 galip ayrılmasını sağladığını yazdı.

Kaleci Volkan'ın maçın uzatma dakikalarında Jan Koller'e karşı yaptığı faul sonrasında kırmızı kart alarak sahayı terk etmek zorunda kaldığı ve Türk milli takımının oyuncu değiştirme hakkı kalmadığı için Tuncay'ın kaleye geçtiği hatırlatılan haberde, yine de Türkiye'nin, tarihindeki en inanılmaz oyununu galibiyetle sonuçlandırmayı başardığı kaydedildi.

İşte diğer gazete başlıkları

İSPANYA MARCA: “Nihat 2 golle çılgına dönen Türkler’i tura götürdü."
AS: “Nihat Türkiye’yi çeyreğe taşıdı. Türkiye çok önemli bir başarıya imza attı."
İTALYA La Gazetta Della Sport: “Cech felaketi... Mucize... Türkler, Çekler’e felaket yaşattı... Son çeyrekte Fatih Terim’in Türkler’i döndü. Çeyrek finale yükseldi"
La Stampa: “Türk Mucizesi..."
Corriera Della Sport: “Türkler dönmüyor... Çekler elendi... Türk Milli Takımı fantastik bir 90 dakika sonrası çeyrek finale çıkma başarısı gösterdi."
FRANSA
L’equipe: “Türkiye çok uzaklardan geldi. Türkler asla vazgeçmiyor. Şimdi de çeyrek finaldeler. Nefes kesen mücadele sonunda geriden gelen Türkler Çekler’i geçip çeyrek finalist oldular"
AFP: “İmparatorun Türk Lokumları’ndan bir mucize daha."

ALMANYA Kicker: “Nihat Kahveci mucizeyi getirdi. Maçı izleyen taraftarlar dramatik bir sona tanık oldular. 2-0 geriden gelen Türkler Nihat’ın Cech’in hatasını değerlendirerek takımına can verdi."
İNGİLTERE BBC: “Türkler’in geç gelen kavgası, Çekler’i sersemleştirdi."
Skysport: “Türkiye çeyrek final biletini Çekler’in elinden kaptı."
The Sun: "Onlar Türk"
ÇEK CUMHURİYETİ
Aktualine: “Türkler maçın 90 dakika olduğunu unutmadı ve mucizeyi gerçekleştirdi."
Deniksport: “Olağanüstü... İnanması güç. Türkler bizi eve gönderdi."
İSVİÇRE Blick: “Bizi yenen Türkler Çekler karşısında da muhteşemdi..."
Eurosport: “Türkler’in efsanevi geri dönüşü.. Türkiye, EURO 2008’de Çekler önünde 2-0 yenik durumdan skoru 3-2’ye getirip çeyrek finale yükseldi."
uefa.com: “Türkiye’nin dönüşü Çekler’i yere serdi. 10 kişi kalan Türkler Nihat’ın 2 golüyle çeyrek finale yükseldiler. Hırvatlar karşısında
Volkan ve Aurelio yok."

(ligtv.com.tr)

Akif Gür
16.06.2008, 10:30

o sırada kazım sağ açıktı...asistleri yaptığı zaman bayern deki gibi oyduyodu ortada oynuyodu ama kanat ataklarınada katkı yapıyodu

Ts_CLuB1967
16.06.2008, 11:03
hamit serbest 10 numara gibi oynadı kazım girdikden sora ve terim inş görmüştür hamıtın ilerde daha etkili oldugunu 3 asistde hamıtden evet ilk glde orta hamıtden 2.golda cehc elinden kaçırdıgı top hamıtden ve nihata ara topu atan gene hamıtden hamıt:alkış::alkış::alkış:

Ts_CLuB1967
16.06.2008, 11:06
hırvatistan maçı ilk 11 i :D
---------------rüştü-------------
sabri-- servet--hakan balta(yada gökhan iyileşirse gökhan zan) uğur boral

------------mehmet topal------------

gökdeniz(kazım)----- hamit----------- arda

-------------nihat ------------tuncay----------

Ali Can
16.06.2008, 11:17
2. yarı gelir bu maç

bir trabzon -bejeke maçında çok şaşırmıştım ama bu daha manyak bir maç oldu. son 2 dakikada maçı kendimize çevirdik..

bu fatih terimde çok oynuyor ya:mad::mad:..

Ts_CLuB1967
16.06.2008, 11:22
emre güngöre o kadar eleştiri yaptılar ben kendi adıma diyim emre yi begendim sakatlanana kadar yerden topları iyi kesti havadan bişe yapamazdı zaten ama çok önemli golluk bir pozisyonu ara topuydu onu çeldi emre genel olarak iyiydi bence yok kaldıramaz yok genç diyolardı bence emre aşıkdan ve gökhan zandan dah iyi çıktı şimdi emre aşık durumu bellli dğeil dikişi açılır diye fazla hava topuna giremıyor tehlikeli gökhan zan sakat emre güngörde gitdi bakalım stopherde kim oynucak hakan balta stopherdede oynuyor hakanı stopher uguru sola atar artık

Oruç
16.06.2008, 11:24

.

Anlamsız bir şekilde Hamit'i sağbek oynatan İmparator (!) ne olduysa Sabri'yle yerini değiştirdiler de biraz tehlikeli gelebildik sağ taraftan. Hamit Münih'te oynadığı yerde oynatılırsa sonuç nasıl da değişiyor. Tabi ki tek etken bu değildi dün gece. Şansın yanımızda olduğunu inkar etmemek lazım. Ben pek umutlu değildim ama bu -gaz ve şansla- şampiyon olursak hiç şaşırmam...

OYılmaz
16.06.2008, 11:35
Ardanın maçtan sonraki açıklamaları müthişti helal sana Arda ... Sevinme sırası değil Allaha şükretmek zamanı bravo Arda :alkış:

Gürkan
16.06.2008, 11:36
fatih termin sabriye geri git demesi hanite iler çık demesi tv den net duyuldu. baştan yapsana şunu be adam.

Özge
16.06.2008, 11:36
Zor maç olacak ama başaracağız.Hırvatistan maçı için yazdım:)

AtalaY_BuğrA
16.06.2008, 11:46
Aklıma geldi şu senegalli kaleci için hatalı yediği golün videosunu ekleyip yorumlayanlar vardı. Cech şimdi kötü kaleci mi oldu buna göre ?

Maçtan önce kazanılmayacak maç değil demiştim ama benim bahsettiğim galibiyet böyle birşey değildi:)

Emeği geçen herkesi tebrik ediyor. Sayın Terim'in de Kazım Takıntısından bir an önce kurtulmasını temenni ediyorum.

Son olarak ARDA TURAN diyorum başka birşey demiyorum. Helal olsun sana. gs onu elinde tutmak için çok uğraşacak belli. umarım sonu H.Şaş gibi olmaz.

Ali Can
16.06.2008, 11:51
dün 3 goldede hamitin payı vardı..

sümela61
16.06.2008, 11:51
2002 Dünya Kupası... Brezilya'ya 1-2 kaybetmişiz... Şenol Güneş'in kellesini isteyenler... bir de Şenol Güneş'i destekleyenler... destekleyenler ikiye ayrılıyor: a) sadece Trabzonlu olduğu için destekleyenler... b) bizi Dünya Kupası'na taşımasının da bir başarı olduğunu ve henüz turnuvanın bitmediğini düşündüğü için destekleyenler...

2008 Eleme Grubu... Yunanistan'a 0-1 kaybetmişiz... önümüzde 2 maç kalmış... ikisini de almalıyız... Fatih Terim'in kellesini isteyenler... bir de Fatih Terim'i destekleyenler... destekleyenler ikiye ayrılıyor: a) Galatasaray kökenli olduğu için destekleyenler... b) henüz önümüzde iki maç daha olduğunu düşündüğü için destekleyenler...

ve bu son grup... ilk maç 0-2 'lik Portekiz mağlubiyeti... yine aynı senaryo... Fatih Terim'in kellesini isteyenler... bir de Fatih Terim'i destekleyenler... destekleyenler ikiye ayrılıyor: a) Galatasaray kökenli olduğu için destekleyenler... b) bizi Avrupa Şampiyonası'na taşımasının da bir başarı olduğunu ve henüz turnuvanın bitmediğini düşündüğü için destekleyenler...

ben artık yoruldum... hakikaten yeter... ister Terim olsun, ister başkası... kendi ülkemize bu kadar düşman olmayalım... bize düşen şey, hoca kimse O'nun aldığı kararlara saygı duyup, sonuna kadar destek vermek...

ben demiyorum ki, eleştirmeyelim... tabi ki eleştiri olacak... hatta yazımı şu yönde bir eleştiriyle devam ettireyim...

maça yine "önce gol yemeyelim" mantığıyla çıktık... biz bu işi becerebilen bir ekip değiliz... kaldı ki eldeki kadro da, bu mantığa uygun oyunculardan kurulu bir kadro değil... siz eğer "önce gol yemeyelim" mantığıyla sahaya çıkıyorsanız, Semih'le başlamanızın bir anlamı yok... bu yüzden ilk yarı Semih "en zayıf halka" oldu... ikinci yarı tam Semih'in verimli olabileceği bir anlayışa döndük, bu sefer de Semih sahada yoktu... Tuncay, Servet gibi oyuncularımız pozisyon buldular ama Semih kadar "bitirici" özellikleri olmadığı için; bu pozisyonlardan sonuç alamadık... bu anlamda Terim eleştirilebilir...

bunun yanında Çekler'in fizik gücü dedik durduk... ama gördük ki maçın son bölümünde ayakta kalan taraf bizdik... bu noktada en fazla Çekler'in boyu posu diyebiliriz... :) takımın kondisyon ve fizik gücü son derece iyi... bu anlamda ekibi tebrik etmek lazım...

Terim'in kötü yanları, antipatik yanları olabilir... vardır da... ama şahsen dün yediğimiz ikinci golden sonra, 4. hakeme yaptığı "başkaldırış ve ikaz" şahsen benim hoşuma gitti... hoca dediğin maçı kulübede izlemez; sahadakilerle, tribündekilerle birlikte yaşar... bu anlamda da Terim'i tebrik ediyorum...

Volkan, Lincoln olayından ders almadığını gösterdi bize... ama bu maça kadar büyük emeği var, unutmamak lazım...

aslında daha yazacaktım ama, iş güç var baya, sonra devam ederim... :)

Ba®ış
16.06.2008, 11:56
bayılıyorum ömer üründül ün 'goooll' diye bağırmasına :)

murseltaskin
16.06.2008, 12:04
maçı arkadaşlarda izliyoruz.türkiye gol atıyor ortalığı yıkmak istiyoruz,bağırmak çağırmak istiyoruz ama yapamıyoruz.misafirlikdeyiz ya.ama sonunda güzel oldu

Emre B.
16.06.2008, 12:06
Nihat'ın son golündeki vuruşu çok güzeldi.Yattara'nın karşı karşıya gollerinden sonra gördüğüm en güzel goldü.

Ali Can
16.06.2008, 12:11
nihatın son golünün vuruşunda resmen hayatım durdu :D:D
hala etkisinden çıkamadım..

Harun-61
16.06.2008, 12:19
Ardanın maçtan sonraki açıklamaları müthişti helal sana Arda ... Sevinme sırası değil Allaha şükretmek zamanı bravo Arda :alkış:

herkes Arda ve Nihat'in aciklamalarindan bahsediyor :)
izliyebilecegim bir yer varmi ???

ne söylediler tam olarak :)

.

TS61_NL
16.06.2008, 12:24
Cok anormal bir mac oldu gercekten ve sonunda sevinen taraf biz olduk. Bu arada hakemden sikayet eden arkadaslar sanirim Turkiye Super lig maclarini pek takip etmemisler son bir kac sene. 3.golumuzde Nihatin cok ince pozisyonunu devam ettirdi ki Turkiye liginde adam kendi sahasindan hareket ettigi halde ofsayt bayragi kalktigina sahit olduk (genclerbirligi-gs maci mesela). O pozisyonda yan hakem bayragini kaldirsa kimse birsey diyemez. Sonra 2-0'da Ceklerin topu direkten dondu ve akabinde E. Asik'in sanirim adama "karate hareketi" yapip basini yarmasi cogu izleyenler tarafindan "penalti" olarak yorumlandi fakat hakem devam ettirdi. Penalti verilse ve gol olsa durum 3-0olacak ki, bu 3-0'dan sonra oyuna ortak olmak cok zor olacakti. Bizler oncelikle cuvaldinizi kendimize batiralim, lakin bizler Papilalari, Culculari, Cakirlari, Sivriservileri, Arzumanlari, Demirlekleri ve Muftuogullarini goren bir taraftar topluluguyuz. En cok tartisilan lig Turkiye Super Ligi ve en az tartisilan organizasyon Euro 2008, hakemler acisindan. Musabakanin hakemleri art niyetli olsalardi ne Isvicreyi ve de Cek Cumhuriyetini, ozellikle'de oynadigimiz ilk yaridaki futbolla kazanabilirdik.

Külünkoğlu
16.06.2008, 12:28
Fatih Terim ne kadar yanlış yapsa görünmez bir el yanlışını düzeltiyor.

Son 20 dakika hariç hiçbir şey yapmadığımız. 1.60'lık adamlara sürekli şişirme toplar attığımız maçı kazandık. Ne diyelim. Milli takım olunca kazanmak her zaman güzeldir. Sonuçta bu da tarihe not düşülecek.

Erbay
16.06.2008, 12:34
Offf böyle maç yok ya.En başından beri içimde acayip umut vardı.Ama belki bu kadar müthiş bir maç beklemiyordum.
Çekler maça çok daha iyi başladı bizden.Sadece Koller'le yıktılar oyunu üzerimize.Tüm maçlarda ilk yarı berbat başlıyoruz.Bu maçta da ilk yarı Fatih Terim'in deyimiyle "ürkek" başladık.Risk alan bir oyuncu yoktu.herkes yanındaki adama pas veriyordu.Kimse ekstra bir işe kalkışmıyordu.

İkinci yarı ile birlikte müthiş bir Türkiye vardı sahada.Golü şanssızlıktan yedik.Biraz da hakemin yüzünden.Önce Arda attı.Biraz ümitlendik çünkü çok daha iyi oynuyorduk Çeklerden.Hamit ortaladı Cech'in pasıyla Nihat attı golü.Sonunda Nihat sahneye çıkıyordu.En büyük ümidimizdi ama o dakikaya kadar kendisi gibi oynamıyordu.Sonra yine Hamit'in pası...Allah'ım ofsayt yok...Nihat karşı karşıya.Küüüüüt! 3.Gol... Müthiş bir Nihat plasesi.Boğazım yırtıldı o golden sonra.Annem artık abimle beni durdurmaya çalışıyor yoksa televizyonla beraber balkonda aşağıya gideceğiz.Çekler şaşırdı hiçbir şey yapamadılar.Zaten belliydi hiçbir şey yoktu bence onlarda.Koller yaşlanmıştı diğer hücum oyuncuları en fazla bizimkiler kadar iyiydi.Formsuz Baros eskisi olmadığından yedekteydi.Şu ana kadar en fazla dikkat çeken oyuncular Sionko.Nerde oynadığına iyi bakın.

Fatih Terim'e Allah yardım ediyor.Başka açıklaması yok.Oyuna aldığı Kazım topu auta atmaktan başka bir şey yapmadı.Biliyoruz zaten Gökdeniz'i oynatmıyorsun bari(ne barisi aslında) Uğur Boral'ı al oyuna.Volkan'a kızamadım nedense.Tuncay da kalede çok sempatik duruyordu.

Şimdi Viyana'ya gidiyoruz.Karşımızda bence çok iyi bir takım yok.Ama ilk yarıdaki oynarsak fena yaparlar.Her şeyi ikinci yarıdaki futbola göre söylüyorum ki,Hırvatistan bizi yenemez.

Selman
16.06.2008, 12:39
Yüce Yaradan, Türk Milleti’ni seviyor, bu galibiyetin başka tarifi yok.

Fanatik Gazetesi yazarı Oğuz Dizer'in yazısından alıntıdır.

Ben de katılıyorum bu yoruma.Turnuvanın en kötü top oynayan takımının son 8'de olmasını başka nasıl açıklayabiliriz ki?Hem de kazandığı 2 maçı da geriden gelerek kazanmış, üstelik son dakikalarda.Bunun adı "mucizedir".Tebrikler.

Serdær
16.06.2008, 12:40
(Bence) Maçın adamı Hamit Altıntoptur.

antagonist
16.06.2008, 12:46
herkes Arda ve Nihat'in aciklamalarindan bahsediyor :)
izliyebilecegim bir yer varmi ???

ne söylediler tam olarak :)

.

Buyrunuz:

http://www.vidivodo.com/156859/nihat-yorum

Serdær
16.06.2008, 12:53
Çek basını şokta!

Çek Cumhuriyeti Milli Takımı, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Finalleri A Grubu üçüncü maçında A Milli Takıma 3-2 yenilerek turnuvaya veda ederken, ülke basını ise son 15 dakikada yenilen 3 golün şokunu yaşıyor.

Türkiye'nin Çek Cumhuriyeti karşısında 2-0'lık mağlubiyetten 3-2'lik galibiyete uzanması tüm dünyada olduğu gibi Çek Cumhuriyeti basınında da geniş yankı buldu. Çek gazeteleri, yenilgiyi, 'kabus, korkunç son' gibi başlıklarla okurlarına aktarırken, maç boyunca milli takımlarının yaptığı hatalar zincirinin yenilgiyi hazırladığı görüşünde birleştiler. A Milli Takımın attığı ikinci golde topu elinden kaçırarak dikkat çeken Chelsea'li dünyaca ünlü kaleci Petr Cech, ülke gazeteleri tarafından manşetlere taşınırken, Blesk Gazetesi Cech'in dizlerinin üstüne çökmüş üzgün fotoğrafını ilk sayfasına taşıdı ve "Yalnızca onun suçu değil" başlığını kullandı.

Mlada Fronta Dnes Gazetesi de Cech'in diz çökmüş fotoğrafıyla verdiği haberinde, "15 dakikada 3 gol ve eve gidiyoruz" manşetiyle okurlarına seslenirken, bir başka günlük gazete Lidove Noviny ise, "Dayanılmaz başarısızlık. Güle güle, Avrupa!" başlığını kullandı. Günlük spor gazetelerinden Sport, "Korkunç son!" manşetini kullanırken, Pravo Gazetesi ise, "Maçın sonu kabus gibiydi" cümlesiyle yayınlandı.

Karşılaşma sonrası takım kaptanı Tomas Ujfalusi ve teknik direktör Karol Bruckner'in maçla ilgili yorumları da aktarılırken, ortak açıklama olarak, "İki gollük galibiyeti koruyamadık" ifadesi yer aldı.

CTK Haber Ajansı ise bir çok tecrübeli futbolcu gibi Karol Bruckner'in de milli takıma veda maçını oynadığına dikkat çekerken, aynı konuda yorum yapan Sport Gazetesi, "Bruckner'in ulusal takıma vedası daha üzücü olamazdı. Onun değişiklikleri Türkiye'yle mücadelede başarısız oldu" ifadesini kullandı.

Petr Cech ise ülke basınına yaptığı açıklamalarda hatasını kabul etti ve çok üzgün olduğunu ifade etti. Cech, "Bu maç benim hatamdı. Neden eve gittiğimizin sorumlusuyum. Bu hatayı kabul etmem çok zor. Ancak hayat devam ediyor. Bu sadece bir maçtı. Hayatta kötü şeyler de olabilir" diye konuştu.

Ajansspor

ÜNAL
16.06.2008, 12:54
Türk milli takımımızın ne edeceği belli olmuyor.

Çok karışık bir takım..

Tebrikler..

Gürkan
16.06.2008, 13:07
Yüce Yaradan, Türk Milleti’ni seviyor, bu galibiyetin başka tarifi yok.

Fanatik Gazetesi yazarı Oğuz Dizer'in yazısından alıntıdır.

Ben de katılıyorum bu yoruma.Turnuvanın en kötü top oynayan takımının son 8'de olmasını başka nasıl açıklayabiliriz ki?Hem de kazandığı 2 maçı da geriden gelerek kazanmış, üstelik son dakikalarda.Bunun adı "mucizedir".Tebrikler.

ilk yarılar için en kötü ama son 15 dadkikasına baktığımızda en iyilerden biri. iki oyun arasında uçurum var bunu çözmesi lazım fatihin.gerisine karışmasın zaten şu defansı halledip bu oyunu 45 dakikaya çıkarırsa ki imparatorsa çıkarsın, o zaman önümüzde duran zor durur

Ömer SEVİNÇ
16.06.2008, 13:07
Arda'nın maç sonu röportajını izleyenler benim gibi 'helal olsun' demişlerdir herhalde...

Arda konuşmalarında Fatih Terim'i örnek almış galiba. Aynı mimikler, aynı tavır:D

Hamit'i beğenmedim ben. Bayern Münih'teki eski Hamit bu değildi. Bekte oynadığı için yoruluyor da olabilir ama çok pas hatası yapıyor, bütün ortaları defanstan taca gidiyor.

Takımda sağlam stoper kalmadı. Çürük Gökhan Zan'ı takıma çağıranlar utansın. Hırvat maçında kimler oynayacak merak ediyorum.

Emre Güngör'ü çok büyütmüşüz. İlk gol onun hatası, hiç bir şey yapamadı maç boyunca..

Sabri'yi hiç sevmiyorum ama adam maçı şöyle bir silkti, kaldırdı, attı. Sabri girdikten sonra sağ kanat acayip işlemeye başladı.

Kazım çok heyecanlanmış. Nihat bile ona sakin sakin diyordu. Çok hoşuma gitti bu heyecanı:)

Semih bu turnuvanın İlhan Mansız'ı olacak galiba. İnşallah Hırvat maçında da İlhan'ın uzatmalarda attığı gol gibi bir gol atar.

Tuncay hırsıyla oynayan bir adam. Haksız yediğimiz 2. golden sonra hırs yaptı ve kendine geldi. Keşke her maçta şöyle Tuncay'ı hırslandıracak bir şey olsa. O zaman kimse durduramaz Tuncay'ı:)

Galatasaray Arda'yı daha fazla elinde tutamaz. Kupadan sonra Avrupa'ya gider Arda..

sanatik
16.06.2008, 13:08
tskrlr milli takim nihat ve hamitinde dedigi gibi kötü top oyandik gole kadar sonra acildik.

Hamitin öne cekilmesi galibiyeti getirdi. macin adami bencede hernekadar nihat sayesindede kazansakda hamit altintopdu.

fatih terim artik hamiti yerinde oynatir umarim cunkü diger türlü dogru dürüst pozisyon üretemiyorduk. Umarim hirvatisdan karsisidan gol yemeden gol atar turlariz.

volkanin yapdigida resmen harakiriydi gol yeseydik onun yüzündan elenecekdik - ne yapdigini 100.000 kere düsünmesi gerek bu kocaman hatadan sonra. sen 3 gol at sonra kalecinin fittirmasindan sonra turdan ol. olacak is degil.

Allaha sükür maci kazandik ama 2:1 e kadar neler cekdik neler umarim fatih terim bir ders alir (vermek yerine).

Muhammed KOÇ
16.06.2008, 13:14
bu maçın dönmesi imkansız gibi bir şey. Tek ihtimal bir gol atabilirsek beraberliğe yatmak o da çok zor bir şey

Nihata dikkkat edin Allah aşkına resmen geziyo sahada delirecem yaa

sonuçun böyle olacağı malum zaten fatih terim yanlısı basın gazladı milli takımı o kadar başka bir şey değil

haydi eve..

Geçmiş olsun ülkeme. Yazık oldu.

Hemde ne yazık oldu.

Adaletli bir hoca olsaydı. Adaletli bir kadro seçimi yapsaydı. Daha üst turlara çıkmamamız için bir sebep yoktu...

rezil olmadan maç bitse turkcell süper lig hemen başlasın

yok artık ya olmaz bu kdr:mad: tuncaya kaldı işimiz :S
:):)

bu kadar herkes umutsuzken bende dahil bu maçın dönmesi futbolla açıklanmaz gerçekten bir mucize :)

inş. finale kadar yolumuz var..

trbahmet
16.06.2008, 13:19
Onların Colleri varsa bizim de Nihatımız var oh be:)
teşekkürler milli takım viyanada da sizinleyiz tek yürek!

evet ya ilk dakkalardan 3. dakkadayken collerin yüzündeki o azmi gördüm bu dedim kesin bize gol atacak, hayvanı servet bile tutamadı:) yüreğimi ağzıma getirdi bu adam.Hakem kontra atağa kalkacağımız sırada bize yaptıkları kesmelere bırak sarı kart faul bile vermedi.Adam aurelloyu resmen biçti,bunun gibi tüm pozisyonlarda hakem belli ki bizi bitirmek için gelmiş oraya,bunu kim olsa anlardı zaten.Ama "ilahi adalet" işte diyecek laf yok:)

Açıkça söylemek gerekirse ilk yarı ruhsuzduk,istekli olan taraf çeklerdi.İkinci yarı ne olduysa koller söndü, kaleci cech fısss etti, gol atamayan nihat coştu.Allah razı olsun milli takımdan bize müthiş bir gün yaşattılar:)Tek istikrarlı adamlarımız Servet ve Ardaydı bence haklarını vermek lazım.Zaten servet mumya gibiydi her tarafı bandajlı, sanki dersin zombi:D emre aşık sargılı, bi çok sakatlarımız var yani mumyalar ordusuyduk bir bakıma:)

Artık Avrupa bizden çok fena tırsıyor diyim, daha da çirkefleşeceklerdir emin olun!
Ama "zalimin zulmü varsa sevenin Allah'ı var" diyorum.Tek dayanağımız ilahi adalet yoksa şansımız yok.Ama gönül isterdi ki servet ve ardadaki istikrar tüm futbolcularımızda olsaydı keşke!

ÖzGür Ayar
16.06.2008, 13:24
Üçüncü golün sevincinde servet az daha öldürüyormuş topçuları. Zıplamış havaya patates çuvalı gibi bırakmış kendini adamların üstüne :D

Birde şu serveti sivastayken istiyordukta millet burun kıvırıyordu istanbul artığı, yaramaz diye ilginç!

trbahmet
16.06.2008, 13:25
uzun yıllar unutulmayacak bir maç oldu Arda ,Nihat ve Hamit büyük alkışı haketti

servet ve sabriyi unutmayalım!fatih terim okudu üfledi sabriyi, saldır olum dedi!:)aferin san sabri:) hahahahah inanamıyorum yaaaa:alkış:

Muhammed KOÇ
16.06.2008, 13:26
Kim ne kadar koştu?

Volkan Demirel 4.17 km

Hamit Altıntop 11.23 km

Emre Güngör 6.28 km

Servet Çetin 9.95 km

Hakan Balta 11.09 km

Tuncay Şanlı 11.18 km

Mehmet Topal 7.3 km

Mehmet Aurelio 10.95 km

Arda Turan 11.65 km

Semih Şentürk 5.21 km

Nihat Kahveci 10.13 km

Emre Aşık 2.96 km

Kazım Kazım 3.76 km

Sabri Sarıoğlu 5.31 km

Bulut61-34
16.06.2008, 13:43
Tuhaf bir oyun bu futbol.

Böyle sonuçlar yüzünden bu kadar çok seviliyor ya.

Sevinen biz olduğumuz için Allaha şükürler olsun.

Sacit
16.06.2008, 13:58
ben daha uyanamadım girdiğim şoktan...

bu maçı nasıl kazandık aklım almıyor..

dk 75 2-0 yenik durumdayız, dk 90 3-2

dün akşamla ilgili tek bildiğim sadece sesim kısılana dek bağırmak oldu..

bir de sabah kalktığımda yan komşu bana; gece ne oldu bir ses duydun mu, büyük bi ses duydum uyandım ççç ççç

Cem Balcı
16.06.2008, 14:01
helal olsun...

Muhammed KOÇ
16.06.2008, 14:01
yalnız maçın gölgede kalan yıldızı hamit altıntop..3 golde de en büyük pay sahibi arkadaşlar

trbahmet
16.06.2008, 14:25

durum 2:0'ken umudumu gercekten yitirdim, kizdim. Esim'de bana kizdi, dua et dedi. Futbol'dan pek anlamasada sonuna kadar Dua etti :)
Mac sonunda'da, bak benim dualarim :)

neyse, 3:2'den sonra resmen cildirdim. Sokaga bakan Cami acip 4-5 defa Gooooooooooooool diye bagirdim, Almanlari uyuz ettim :)

mac sonunda Trabzonspor formami giyip, Türk Bayragimi alip sokakda sesim kesilene kadar bagirdim.
burdaki ana sokak (meydan :) ) saatlerce kapali idi. yaklasik 2000 Türk doyasiya eglendik :)

Cok Sükür....
herkesin alnindan öpüyorum

Eşiniz çok haklıymış ben 2-0 ken bile bunlara 3 golü nasıl atarız diye beynimi patlattım maçı izlerke zaten!
Hakeme ettiğim küfürlerin haddi hesabı yok!Allah affetsin
pravo ya:alkış: bizde istanbul avcıları inlettik:)
bayraklarla E-5 yolunu kestik:Diyi kazasız belasız sevindik valla ne diyim:)

trbahmet
16.06.2008, 14:29

.

oo hamiti unutmamak olmaz o da nihat gibi coştu zade:)

Alperciğim "Avrupa'da gündem 'Çılgın Türkler'" başlığındaki gazete söylemlerini okudum.Müthişti ya

tekrarlıyorum Avrupa bizden daha da tırsmaya başladı,emin olun ki daha da çirkefleşecekler,Allah yardımcımız olsun!

o sırada kazım sağ açıktı...asistleri yaptığı zaman bayern deki gibi oyduyodu ortada oynuyodu ama kanat ataklarınada katkı yapıyodu

kimse bana kazımı savunmasın!o hamite dua etsin, sağ açıkta hamit olmasaydı bu kolin midir mahvedecekti bizi:)
hakemden sonra ençok küfrü kolin kazım yedi benden,Allah affetsin:) hahahah....

bir trabzon -bejeke maçında çok şaşırmıştım ama bu daha manyak bir maç oldu. son 2 dakikada maçı kendimize çevirdik..

bu fatih terimde çok oynuyor ya:mad::mad:..

evet o maçı avni akerde ben deizlemiştim, hava yağmurluydu, teknik direktör ziya doğan.2-0 yeniliyoken 3-2 almıştık maçı o maç da müthişti ama dünkü inanılmazdı...:alkış:

maça yine "önce gol yemeyelim" mantığıyla çıktık... biz bu işi becerebilen bir ekip değiliz... kaldı ki eldeki kadro da, bu mantığa uygun oyunculardan kurulu bir kadro değil... siz eğer "önce gol yemeyelim" mantığıyla sahaya çıkıyorsanız, Semih'le başlamanızın bir anlamı yok... bu yüzden ilk yarı Semih "en zayıf halka" oldu... ikinci yarı tam Semih'in verimli olabileceği bir anlayışa döndük, bu sefer de Semih sahada yoktu... Tuncay, Servet gibi oyuncularımız pozisyon buldular ama Semih kadar "bitirici" özellikleri olmadığı için; bu pozisyonlardan sonuç alamadık... bu anlamda Terim eleştirilebilir...

Terim'in kötü yanları, antipatik yanları olabilir... vardır da... ama şahsen dün yediğimiz ikinci golden sonra, 4. hakeme yaptığı "başkaldırış ve ikaz" şahsen benim hoşuma gitti... hoca dediğin maçı kulübede izlemez; sahadakilerle, tribündekilerle birlikte yaşar... bu anlamda da Terim'i tebrik ediyorum...

yazın çok müthiş, iyi analiz etmişsin:alkış:

bir de fatih terim çeklerden sakatlanıp sedyeyle giden çekli oyuncuya eliyle okşar gibi sen de bizim evladımızsın şefkatiyle dokunması da kameralardan kaçmadı.Hatasız kul olmaz tabi ama Fatih hocam sen bizi iyi temsil ettin:alkış:

trbahmet
16.06.2008, 14:30
nihatın son golünün vuruşunda resmen hayatım durdu :D:D
hala etkisinden çıkamadım..

ben attığımız ikinci golden sonrasını hatırlamıyorum...şu an yavaş yavaş kendime geliyorum:) hahahahh...

Cok anormal bir mac oldu gercekten ve sonunda sevinen taraf biz olduk. Bu arada hakemden sikayet eden arkadaslar sanirim Turkiye Super lig maclarini pek takip etmemisler son bir kac sene. 3.golumuzde Nihatin cok ince pozisyonunu devam ettirdi ki Turkiye liginde adam kendi sahasindan hareket ettigi halde ofsayt bayragi kalktigina sahit olduk (genclerbirligi-gs maci mesela). O pozisyonda yan hakem bayragini kaldirsa kimse birsey diyemez. Sonra 2-0'da Ceklerin topu direkten dondu ve akabinde E. Asik'in sanirim adama "karate hareketi" yapip basini yarmasi cogu izleyenler tarafindan "penalti" olarak yorumlandi fakat hakem devam ettirdi. Penalti verilse ve gol olsa durum 3-0olacak ki, bu 3-0'dan sonra oyuna ortak olmak cok zor olacakti. Bizler oncelikle cuvaldinizi kendimize batiralim, lakin bizler Papilalari, Culculari, Cakirlari, Sivriservileri, Arzumanlari, Demirlekleri ve Muftuogullarini goren bir taraftar topluluguyuz. En cok tartisilan lig Turkiye Super Ligi ve en az tartisilan organizasyon Euro 2008, hakemler acisindan. Musabakanin hakemleri art niyetli olsalardi ne Isvicreyi ve de Cek Cumhuriyetini, ozellikle'de oynadigimiz ilk yaridaki futbolla kazanabilirdik.

yazına bayıldım, gerçekten çok iyi analiz etmişsin...Hakem kötü de olsa daha da art niyetli olabilirdi demşişsin ama daha da art niyetli olsaydı bu zaten çirkefliğin önde gideni olacaktı!Bence hakemleri hiç savunma kardeşim...

Çek basını şokta!
alıntı yazıların için saol Serdar kardeşim, doyurucu oldu...
bu arada serdar fen fakültesi biyoloji bölümünü sormuştun, buldun mu yerini?hadi başarılar...

:):)

bu kadar herkes umutsuzken bende dahil bu maçın dönmesi futbolla açıklanmaz gerçekten bir mucize :)

inş. finale kadar yolumuz var..

orası öyle de bizim finallerimiz de 16-27 haziran arası:D inşallah milli takımımızdan aldığımız moralle geçebileceğim maksimum sayıda dersi geçeceğime inanıyorum:)

Cem Balcı
16.06.2008, 14:31
yalnız maçın gölgede kalan yıldızı hamit altıntop..3 golde de en büyük pay sahibi arkadaşlar

hamitten söz açılmışken;sakatlığından sonra eski hamiti izleyemez oldum.umarım bu galinbiyetle de kendisini bulur artık.

Berk
16.06.2008, 14:37
Beyler Platini'yi dinlediniz mi?

Milli takımımızın dün yazdığı destanın canlı şahitlerinden olan UEFA Başkanı Michel Platini maçı izlerken şaşkına döndü.

Platini şaşırtan bu olay ise Türkiye’nin maçı inanılmaz şekilde kendi lehine çevirmesi değil kadroda olmayan bir isimdi.

Maçı Protokol tribününde UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Hasan Doğan’la beraber izleyen Platini Türk Milli Takımının kadrosunu görünce “herhalde yedek” diye düşündü ve tepki vermedi ancak yedeklere baktığında şaşkınlığı iki katına çıktı.

Hemen yanındakilere döndü ve: “Zenitli neden yok?” diye sordu.

Michel Platini’nin dikkatini çeken isim Zenit ile UEFA Kupasını kaldıran Fatih Tekke’ydi.

kudu_61
16.06.2008, 14:38
grup maçlarında 3 maçın en kötüsü tuncay olmasına rağmen
kazım hiç iş yapamamasına rağmen
emre belezoğlu sakat olmasına rağmen
GÖKDENİZ BU KADROYA GİRMİYORSA ART NİYET VARDIR ARKADAŞ

fatih hoca yatsın kalsın çek kaleciye dua etsin yoksa akıl almaz inadı yüzünden elenecektik şimdi de çıkıyor günah çıkartıyor bağırdıkça bağırıyorum hamiti sağ beke hapsetme sabriyi koy arkasına bize bu kadar eziyet çektirme tuncaya nasıl tahammül edebiliyorsun anlamadım volkan yaptığın harekete bakarak seni türkiyeye sokmamak gerekir ya penaltılara kalsaydık ne yapacaktı........başarılar TÜRKİYEM sizinle gurur duyoyorum

Cem Balcı
16.06.2008, 14:40

Milli takımımızın dün yazdığı destanın canlı şahitlerinden olan UEFA Başkanı Michel Platini maçı izlerken şaşkına döndü.

Platini şaşırtan bu olay ise Türkiye’nin maçı inanılmaz şekilde kendi lehine çevirmesi değil kadroda olmayan bir isimdi.

Maçı Protokol tribününde UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Hasan Doğan’la beraber izleyen Platini Türk Milli Takımının kadrosunu görünce “herhalde yedek” diye düşündü ve tepki vermedi ancak yedeklere baktığında şaşkınlığı iki katına çıktı.

Michel Platini’nin dikkatini çeken isim Zenit ile UEFA Kupasını kaldıran Fatih Tekke’ydi.

sanırım bunun cevabını en iyi terim biliyodur.:cool:

trbahmet
16.06.2008, 14:45
Tuhaf bir oyun bu futbol.[quote]

evet tıpkı hayatın ta kendisi gibi değil mi?:alkış:

[quote=mk_ts;1422514]yalnız maçın gölgede kalan yıldızı hamit altıntop..3 golde de en büyük pay sahibi arkadaşlar

kesinlikle katılıyorum.Bir de kazımın yerine gökdenizi koysaydı fatih hoca daha da iyi olacaktı.Zaten fatih tekkemizi çağırmadın kadroya bari gökdenizimize şans ver be hocam, milli takımı trabzonsporlular da izliyor hocam, bizi de mutlu et!olmuyor yani:)

aman Allahım platini ne güzel duygularımıza tercüman olmuş!fatih hocam duyuyor musun?Bari gökdenize şans tanı bırak şu kazımı yaaa!kazıma verdiğin şansın yarısını bizim gökdenizimize ver ne olursun yaaaa....

trbahmet
16.06.2008, 14:49
grup maçlarında 3 maçın en kötüsü tuncay olmasına rağmen
kazım hiç iş yapamamasına rağmen
emre belezoğlu sakat olmasına rağmen
GÖKDENİZ BU KADROYA GİRMİYORSA ART NİYET VARDIR ARKADAŞ

fatih hoca yatsın kalsın çek kaleciye dua etsin yoksa akıl almaz inadı yüzünden elenecektik şimdi de çıkıyor günah çıkartıyor bağırdıkça bağırıyorum hamiti sağ beke hapsetme sabriyi koy arkasına bize bu kadar eziyet çektirme tuncaya nasıl tahammül edebiliyorsun anlamadım volkan yaptığın harekete bakarak seni türkiyeye sokmamak gerekir ya penaltılara kalsaydık ne yapacaktı........başarılar TÜRKİYEM sizinle gurur duyoyorum

aynen katılıyorum...

biri fatih hocaya trabzonsporluların selamını yollasın yaaa belki anlar...ne diyebilirm başka:)

trbahmet
16.06.2008, 14:51
arkadaşlar çok güzeldi şimdi benim önümde final sınavları var dualarınızı eksik etmeyin, hepinize başarılar diliyorum...
Allah hepimizin yardımcısı olsun

Cafer Bulur
16.06.2008, 16:44
muhtesem bir galibiyet.bize bu sevinci yasatan futbolcularimiza ve fatih terime yürekten sükranlarimi sunuyorum.su an itibari ile fatih terim herseyi dogru yapmistir.ben de kendisini cok elestirdim ama bundan sonrasi icin artik terime destek olmamiz lazim.kazanan antrenör her zaman haklidir.hirvatistana elensek de bu sevinci yasamak bile cok güzeldi.

robinhood61
16.06.2008, 16:48
çek cumhuriyeti açısından şaka gibi bir maçtı :D

kübraTs
16.06.2008, 18:05
Inanilmaz bir macti hakatten bütün umutlar tükenmisken,yarin okuldaki almanlara ne cevap verecegim diye düsünürken bir mucize oldu sanki sevincten ne yapacagimizi sasirdik..Maci izledigimiz alandaki o atmosfer,insanlarin o mutlulugu tarif edilemez. Sehirde 4000 kisi toplandik inanilmaz bir cosku vardi..Insallah cuma günüde ayni seyleri yasariz:)

FatmaÇelik
16.06.2008, 19:30
İnanılmazdı zaten bize de inanılmazları başarmak yakışır ...

pReN@_61
16.06.2008, 19:31
İnanılmaz bir maçtı..Helal olsun Nihat! HELAL olsun Arda...Helal olsun Çocuklar.Hepinize helal olsun !!

Hala şoktayım desem yeridir..:)

Sıradaki(zırvatistan) gelsin ;)

Hüdai Pervaneli
16.06.2008, 19:33
sesim gidik suan ses denen birsey kalmadi:D

Mustafa Önal
16.06.2008, 19:34
dün akşam MARMARA ÜNİVERSİTESİ nde okuyan ve gurubumuzun üyesi olan aydın ayar arkadaşımız da vardı bugün döndü ülkemize yolladığı fotoları paylaşacağım.

çeklerin elindeki TRABZONSPORUMUZUN FORMASI HEPSİDE tanıyormuş takımımızı rada ve tomas jun derlermiş arkadaşa :)

http://img403.imageshack.us/img403/9718/dsc04746tp0.jpg (http://imageshack.us)
http://img403.imageshack.us/img403/9718/dsc04746tp0.ac1cc765a3.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=403&i=dsc04746tp0.jpg)

Mustafa Önal
16.06.2008, 19:37
aydın ayar arkadaşımız
http://img161.imageshack.us/img161/4944/dsc04735su6.jpg (http://imageshack.us)
http://img161.imageshack.us/img161/4944/dsc04735su6.2660e774b7.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=161&i=dsc04735su6.jpg)

http://img390.imageshack.us/img390/7628/dsc04747sf9.jpg (http://imageshack.us)
http://img390.imageshack.us/img390/7628/dsc04747sf9.04870c953f.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=390&i=dsc04747sf9.jpg)

http://img381.imageshack.us/img381/6121/dsc04758iq2.jpg (http://imageshack.us)
http://img381.imageshack.us/img381/6121/dsc04758iq2.9c0017b503.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=381&i=dsc04758iq2.jpg)

FatmaÇelik
16.06.2008, 19:39
İşte biz buyuz yaa.

Dünya tanıyo bizi artık şu İstanbul takımlarına da kendimizi tanıtmanın zamanı geldi diye düşünüyorum.

7,8,9....hadi Trabzon kendini gösterme zamanı geldi sıyrıl kabuğundan...

pReN@_61
16.06.2008, 19:46
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B666375ABAB9692.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B666365649B9E92.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B666394679D979B.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B66647EA97B7AA9.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B63687E64847982.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B636A9A98789F76.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B636A6388739E82.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B6461758A9AA795.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B6461A77C639673.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B64617E7F92A566.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 19:47
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B64616581A4A795.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B646185687276A8.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63686B6461639E8B988A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63696B6463767B6AA061.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63696B6463789782A761.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63696B64637BA77A9299.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63696B64646899989B61.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63696B646484A9857C77.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B63696B64647E807A8B67.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B626682A8738765.j pg

Mustafa Önal
16.06.2008, 19:47
başka formalı abilerimiz de varmış :)
http://img138.imageshack.us/img138/4742/dsc04769tc8.jpg (http://imageshack.us)
http://img138.imageshack.us/img138/4742/dsc04769tc8.66578d8f7e.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=138&i=dsc04769tc8.jpg)
http://img175.imageshack.us/img175/499/dsc04775yn9.jpg (http://imageshack.us)
http://img175.imageshack.us/img175/499/dsc04775yn9.fe2651387c.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=175&i=dsc04775yn9.jpg)

pReN@_61
16.06.2008, 19:49
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B6266669A63987C.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B62667E6A9EA166.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B626666678A8076.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B6266857F9F8BA4.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B62667788868195.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B62667C6AA6A197.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B6266617F85759E.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B66656B6265999A85787A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A9E9FA06465.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A7C7B7B96AA.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 19:49
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A789FA0A29A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A9274928066.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A6A7EA47B94.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A62A8666674.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A9C94778A75.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A789FA0A29A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A9274928066.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B656A6A7EA47B94.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B6569698B699297.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63646B6569677FA98166.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 19:50
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B63688083649596.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B6368A79E89A1A9.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B63689BA09D88A0.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B6368617787968B.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B6367AA9AAB7C98.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B63679C8B69A372.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B6367A8799FA086.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B63678184737D64.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163646B63636B6367A8958896A1.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 19:51
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B6664817C889D88.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B666482A2977C97.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B666467948A8372.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B66647F647C8672.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B66647D88A07279.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B66649F819C9375.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B66649E777CA380.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B6664809868A1A0.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B66637B837D8681.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 19:53
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B6663808689A182.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B61679796797D77.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B616775AB9D898A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B6167A59C969663.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B616798629A869A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B616797867472A1.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B6167677F69929D.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B616767749D9982.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B61677783A57AAA.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B61677273739F64.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 19:57
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B66676B61679E649A9D75.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B61679F8388A4A3.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B616796A5837D96.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B6166998183ABA7.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B6166A3838B88A6.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B6166787AA3AA67.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B6166AA988A7D85.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B616680A5A97BAA.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B6166A278887362.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163636B62686B61669C7261A8A0.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 20:03
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B65666B64679B7A63A69A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B65666B646776686A649D.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B65666B6467666499637E.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B65666B6467AAA9729F6A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B65666B64677B88676A7D.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B6565698594678A.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B6565A786A49A95.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B65658B979D7A82.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B6565689D827975.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B65656A677F8B93.j pg

pReN@_61
16.06.2008, 20:07
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B6565648685A274.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B65659C7E9E9B82.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B6564767BA0A361.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62665F61675F636161695163626B63686B6564A6A0636584.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B66647EA97B7AA9.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B666394679D979B.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B666365649B9E92.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B666375ABAB9692.j pg

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62675F61675F636161695161616B61666B6663977EA79898.j pg

AtalaY_BuğrA
16.06.2008, 20:11
Yahu bu Emre ne kadar itici bir adam. Tipe bak.

EmrahYalçınalp
16.06.2008, 20:28
Fatih Terim'i görünce aklına Nihat Doğan gelen başka birisi var mı, ben tek miyim? :) Dalga geçmek için değil, cidden merak ediyorum. Öyle ya da böyle benden esinlenilip dalga geçilmesini istemem. Bana acayip derecede onu hatırlatıyor. Hareketler, jestler, mimikler ne kadar eğreti öyle yahu... İnsan kendini hiç mi seyretmez?

Bu arada, bundan sonra turnuvanın en güzel ikinci golü yarışında tüm takımlara başarılar dilerim...

antagonist
16.06.2008, 20:30
Maçın başında kamera Fatih Terim'i çekiyor. Terim, o arada çaktırmadan dev ekrana bakıyor... Kameranın kendisini çektiğini anlayınca , hemen klasik hareketlerini yapmaya başladı.

6Şafak Aydın1
16.06.2008, 20:40
Emre B sakat falan degildir herhalde, neresi sakatmis abi ?

Hüdai Pervaneli
16.06.2008, 20:44
Emre B sakat falan degildir herhalde, neresi sakatmis abi ?

sakatligi tembellikmis icinden top oynama isegi gelmiyormus

sanatik
16.06.2008, 21:03

cezasini fatih terim degil diger futbolcular cekiyor.

zdf.de sitesinde maci tekrar izledim nerdeyse (http://sport.zdf.de/ZDFsport/inhalt/7/0,5676,7237863,00.html -> Video Das Spektakel in voller Länge! yazan yere tiklanmali) - baya bastirmisiz ya ikinci yari ama sunuda unutmayalim nasil onlarin kalecisi özellikle ikinci golümüzde hataliysa bizim volkanda cok büyük hata yaparak bizi turdan ediyordu nerdeyse.

FatmaÇelik
16.06.2008, 21:06
Fotolar harikaymış ellerinize sağlık....:alkış:

pReN@_61
16.06.2008, 21:08
Maçtan fotoğraflar bir önceki sayfada mevcuttur...

Kazım Uzunboy
16.06.2008, 21:57
Trabzonspor Formalı abilerimizi görünce bir başka gurur duyuyor insan..

Cüneyt Canlıca
16.06.2008, 22:36
http://en.euro2008.uefa.com/photos/t=135/gallery.html

TURHAN
16.06.2008, 22:56
İngiliz Spiker maçı nasıl mı yorumladı?

http://www.footyfilms.com/highlights/?p=20

İngiltere'de başarılı bir milli takımı izlemek göğüs kabartıyor.Herkes dünkü maçı konuşuyor.

hüseyin1975
17.06.2008, 01:07
Ben evimde böyle bir maç coşkusu uzun zamandır yaşamamıştım.

Son dakikada sırf bağırıp apartmanı ayağa kaldırmayayım diye yerleri yumrukluyordum.Ellerimin ayaklarımın titrediğini hisseettim uzun süre.Harikasın Türkiyem.Ne diyeyim.Allah razı olsun.

E olmadi Ustam.

Bagirmamissin ama Yumruklarin Binayi sallamisdir zaten:p

trbahmet
17.06.2008, 01:43
Maçtan fotoğraflar bir önceki sayfada mevcuttur...

prena forum göçtü be yaw:D
aynı fotoları kaç kez yollamışsın böyle:)
eline sağlık

ilhan
17.06.2008, 09:02
Fransız Lequipe: Türkiye çok uzaklardan geldi, Türkiye asla vazgeçmiyor...
İtalyan Carriero Dello Sport: Türkler dönmüyor, Çekler elendi...
Çek Deniksport: Olağandışı Türkler bizi eve gönderdi...
Çek Aktualine: Türkler maçın 90 dakika olduğunu unutmadı..
İsviçre Blink: Bizi yenen Türkler muhteşemdi...
İtalya La Stampa: Türk mucizesi...
İspanyol Sport Espana: Mucizenin adı Nihat...

:) Hoş şeyler.

Erbay
17.06.2008, 10:41
Attığımız golleri en az 100 kere izledim.Bütün dillerde izledim nerdeyse.Ömer Üründül'ün "gol" diye haykırışı unutulacak cinsten değil.Bir İngiliz spiker,"Ölümden döndüler" ve "Avrupa Şampiyonası finallerinde gördüğüm en iyi geri dönüşlerden biri" diyor.Tabii anladığım kadarıyla çünkü İngilizcem kadar iyi değil :D.O spiker bile 3.golde öyle bağırıyor ki...Bu maçla tüm dünyanın ilgisini çektik.Kolay kolay unutulmayacak bu maç.

Mehmet Fırat
17.06.2008, 11:20

İngiltere'de başarılı bir milli takımı izlemek göğüs kabartıyor.Herkes dünkü maçı konuşuyor.

Tüylerim diken diken oldu...

trbahmet
17.06.2008, 11:46
Attığımız golleri en az 100 kere izledim.Bütün dillerde izledim nerdeyse.Ömer Üründül'ün "gol" diye haykırışı unutulacak cinsten değil.Bir İngiliz spiker,"Ölümden döndüler" ve "Avrupa Şampiyonası finallerinde gördüğüm en iyi geri dönüşlerden biri" diyor.Tabii anladığım kadarıyla çünkü İngilizcem kadar iyi değil :D.O spiker bile 3.golde öyle bağırıyor ki...Bu maçla tüm dünyanın ilgisini çektik.Kolay kolay unutulmayacak bu maç.

tekrarlıyorum avrupa daha da çirkefleşecek, hırvatistan karşısında işimiz çook zor diyim!

sümela61
17.06.2008, 12:43

Tüylerim diken diken oldu...

izlerken ben de acayip duygulandım yine... tekrar tekrar izlenecek, arşivlik bir maç oldu... inşallah gerisi gelir...

bu arada ikinci yarının başında veya 0-2'den sonra oyuna Baros'u almayan Çek Cumhuriyeti Teknik Direktörü'ne de; bu yardımından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum...

peki ya tersi olsaydı?... yani biz 2-0'dan 2-3 maçı verseydik... ya da Volkan öyle bir hata yapsaydı, ne olurdu?... daha turnuva bitmeden takımdaki oyuncuları ve teknik ekibi yerden yere vuran medyanın da gazıyla, muhtemelen Volkan'ı havaalanında sevgi(!) dolu bir kalabalık beklerdi...

demek ki neymiş Cech gibi bir kaleci bile hata yapabilirmiş... demek ki neymiş futbolda her an her şey olabilirmiş... Avrupa'nın ilk 16 takımı arasına girmek bile keyifti benim için... Haziran'da orada olmak bile bir keyifti... Türkiye zaten bu kadrosuyla orada olmalıymış... doğru, kadromuz gerçekten iyi... ama unutmamak gerekir ki İngiltere gibi bir ülke bu şampiyonaya katılamadı... neticede İngiltere'nin kadrosu da gayet yeterliydi...

Ahmet Faruk
17.06.2008, 12:50
Fatih Terim yüzünden milli takım antipati topluyor.
Herkes de bunu biliyor.
Maçları dışarda izledim hep, o adam ekrana gelince hep bir ağızdan sövmeler, hakaretler(aslında hakkını teslim ediyor millet)
Bu kadar daha sevilmeyen bir insan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yoktur....
Nefret ettiğim çok insan, ünlü var ama terime olan hsilerimin yanında diğerleri hiç bişe...

trbahmet
17.06.2008, 13:02
Fatih Terim yüzünden milli takım antipati topluyor.
Herkes de bunu biliyor.
Maçları dışarda izledim hep, o adam ekrana gelince hep bir ağızdan sövmeler, hakaretler(aslında hakkını teslim ediyor millet)
Bu kadar daha sevilmeyen bir insan Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yoktur....
Nefret ettiğim çok insan, ünlü var ama terime olan hsilerimin yanında diğerleri hiç bişe...

insanlık yönü ve oyuncularına sahip çıkması konularında Terime hayranım...
Ama viyanayı kuşatan trabzonlu Kanuni Sultan Süleyman atamızın yüzüne nasıl bakacak acaba...
İnsan trabzonsporlu bir oyuncu koyar takıma yaa ben trabzon da Türkiyenin bir parçası nihayetinde yapma Fatih hocam, bari hırvatistan maçında gökdenizi ilk 11de sür takıma, bırak şu kolin kazımı, o hakkını çoktan doldurdu...

şimdi sıra gökdenizimizi izlemeye geldi, ben inanıyorum ki gökdenizi alırsa iyi şeyler yapacak bizim trabzonlu:)
ama fatih tekkeyi çağırmamak fatih terime karşı bende de bir antipati oluşturdu:mad:

recce
17.06.2008, 13:05
Goller;
http://rapidshare.de/files/39743421/tur_cek_gol1_rhpozitifnet.wmv.html
http://rapidshare.de/files/39743428/tur_Cek_gol2_rhpozitifnet.wmv.html
http://rapidshare.de/files/39743999/tur_cek_gol3_rhpozitifnet.wmv.html

OYılmaz
17.06.2008, 16:28
NY Times'tan çirkin yorum: Volkan Demirel mağara adamı

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2008/06/16/fft16_mf59439.Jpeg

Avrupa Şampiyonası'nda Milli Futbol Takım'ımızın Çek Cumhuriyeti karşısındaki tarihî galibiyeti dünya basınında genelde övgü ve saygıyla karşılanırken, hazımsızlık ve ırkçılık kokan bir haber dikkat çekti.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre; New York Times ve refiki International Herald Tribune'un web sitesinde Rob Hughes imzasıyla yayınlanan haberde, milli kalecimiz Volkan Demirel, maçın sonunda yaptığı faul nedeniyle 'mağara adamı'na benzetilirken, 'Türkler zafer anında bile rezilliği tasvip etti.' denildi. Haberde Fatih Terim'in saha kenarından hakemin verdiği kartlara itirazları 'sert taktiklerin onun emriyle gerçekleştirildiği izlenimi verdiği' şeklinde yorumlanırken, Türklerin neden Koller'i faul hedefi yaptığı analiz edildi. Oyuncu değişikliğine geç izin verip Milli Takım'ın ikinci golü yemesine sebep olan dördüncü hakem ise 'Terim zavallı dördüncü hakeme yine bağırdı' cümlesiyle savunuldu. Kaleci Volkan'ın oyundan atılması ile ilgili kısım ise tam olarak şöyle: 'Hakem, kaleci Volkan'ı mağara adamı şiddetiyle bir rakibi yere fırlatmasından dolayı oyundan atmakta tamamen haklıydı. Türkler, zafer anında bile rezilliği tasvip etti.'

KISKANANLARRR ÇATLASINN KISKANANLAR ÇATLASINNN

Sacit
17.06.2008, 16:50
Ben, bu yazıya sadece gulerim ççç

bu kadarda çekememezlik olur mu yaa :D

yaptıkları şerefsizliklerde yanlarında kalır sadece.. :mad:

Serdær
17.06.2008, 18:23
Türkiye - Çek Cumhuriyeti maçının tamamını isteyen arkadaşlara olursa bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa sevinirim.

Kargoyla kendilerine dvdleri gönderirim.

Not : Kargo parası tarafımdan karşılanacaktır ( Şirket tarafından :) )

ezgi cubukcu
17.06.2008, 18:24
Yazının orjinalini
http://www.iht.com/articles/2008/06/16/sports/soccer.php?page=1
linkten okuyabilirsiniz, sonuçta bir alıntı yapıp aktarmak bir de bütün olarak içeriğe bakmak var!
Hemen yargılamamak adına ben yazının tamamını okudum ve bütün olarak baktığımda yapılan yorumda çokta fazla bir artniyet göremiyorum, tamamiyle objektif bir yazı sadece Rob gece sabaha kadar korna seslerinden bize uyku yoktu demiş orda biraz sallamış :)
Ama yazının geri kalanında fazla bir abartı yok açıkçası çünkü futbolun içine bu şekilde çirkin bir olayı sokan her futbolcu bu tür yorumları sonuna kadar hak eder! Aynı muamele zamanında Italya maçı sonrasında Zidan'a bile yapıldıysa Volkan'a ve doğal olarak takımımıza bu tür eleştiriler yapılacaktır.
Gülüp geçmeyelim biraz ders çıkaralım bence!

trbahmet
17.06.2008, 18:41
NY Times'tan çirkin yorum: Volkan Demirel mağara adamı

Avrupa Şampiyonası'nda Milli Futbol Takım'ımızın Çek Cumhuriyeti karşısındaki tarihî galibiyeti dünya basınında genelde övgü ve saygıyla karşılanırken, hazımsızlık ve ırkçılık kokan bir haber dikkat çekti.

Zaman Gazetesi'nin haberine göre; New York Times ve refiki International Herald Tribune'un web sitesinde Rob Hughes imzasıyla yayınlanan haberde, milli kalecimiz Volkan Demirel, maçın sonunda yaptığı faul nedeniyle 'mağara adamı'na benzetilirken, 'Türkler zafer anında bile rezilliği tasvip etti.' denildi. Haberde Fatih Terim'in saha kenarından hakemin verdiği kartlara itirazları 'sert taktiklerin onun emriyle gerçekleştirildiği izlenimi verdiği' şeklinde yorumlanırken, Türklerin neden Koller'i faul hedefi yaptığı analiz edildi. Oyuncu değişikliğine geç izin verip Milli Takım'ın ikinci golü yemesine sebep olan dördüncü hakem ise 'Terim zavallı dördüncü hakeme yine bağırdı' cümlesiyle savunuldu. Kaleci Volkan'ın oyundan atılması ile ilgili kısım ise tam olarak şöyle: 'Hakem, kaleci Volkan'ı mağara adamı şiddetiyle bir rakibi yere fırlatmasından dolayı oyundan atmakta tamamen haklıydı. Türkler, zafer anında bile rezilliği tasvip etti.'

KISKANANLARRR ÇATLASINN KISKANANLAR ÇATLASINNN

yazı benim de hoşuma gitti hahahaha....
ne da has ettin volkan:D

koller gibi bi hayvana az bile yapmışsın volkan:D

trbahmet
17.06.2008, 18:45
Yazının orjinalini
linkten okuyabilirsiniz, sonuçta bir alıntı yapıp aktarmak bir de bütün olarak içeriğe bakmak var!
Hemen yargılamamak adına ben yazının tamamını okudum ve bütün olarak baktığımda yapılan yorumda çokta fazla bir artniyet göremiyorum, tamamiyle objektif bir yazı sadece Rob gece sabaha kadar korna seslerinden bize uyku yoktu demiş orda biraz sallamış :)
Ama yazının geri kalanında fazla bir abartı yok açıkçası çünkü futbolun içine bu şekilde çirkin bir olayı sokan her futbolcu bu tür yorumları sonuna kadar hak eder! Aynı muamele zamanında Italya maçı sonrasında Zidan'a bile yapıldıysa Volkan'a ve doğal olarak takımımıza bu tür eleştiriler yapılacaktır.

bence hoşlarına gitmiş volkanın hareketi, ben gülüp geçiyorum bile....hahahahaha:)

nedı yani hakemin hakkımızı yedikleri yanlarına kar mı kalsaydı yani, ben volkanın sonuna kadar arkasındayım...

ezgi cubukcu
17.06.2008, 18:55
Ben bmn forumda yeni sayılırım ama burda bu bir adet galiba herkes herseye gülüp geçiyo :) Gülmek güzel şey gülelim tabii ama önemli olan gülünç duruma düşmemek!
Ki Volkan o hareketiyle kendini çok komik bir duruma düşürmüştür ben o güzel maça ve takım arkadaşlarının gayretine leke sürdüğü için kendisinin arkasında olamıyacağım!

Sacit
17.06.2008, 19:01
Yazının orjinalini

zidan'a yapılan eleştiriler bence yersizdi.. zidan, kendisine karşı yapılan haksızlığa karşı kendini savundu, savunma yönü iyi olmayabilir ama yinede hak veriyorum ben zidan'a. Ben, volkan'a yapılan bu çirkin saldırılardan ders çıkarmayı düşünmüyorum.

Serdær
17.06.2008, 19:06
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş..

Mehdi
17.06.2008, 19:09
Serdar ne yaptın sen?Sileyimmi mesajını kimseler duymadan:)

Listenin başına yazılmayı kabul ederim.Tek şartla.Kargo parası ödenmişse geri gönderirim haberin olsun.

m@rdi
17.06.2008, 19:10
O salak hareketi yaptığı andan beri Volkan 'a kızıyorum. Nasıl bir dengesizliktir,nasıl bir vurdum duymazlıktır anlamıyorum.
Ya son anda gol yeseydik ne olacaktı. Nasıl verecekti yenilginin hesabını ?

Bir anlık sinir uğruna onca emeği nasıl göz ardı edebildi?

Hiç kimse kusura bakmasın ama gülünecek,eğlenilecek bir durum yok ortada.

ezgi cubukcu
17.06.2008, 19:12
Sözüm Arif'e zaten :) %40'ınız üstüne alınıp ders çıkarsa yeter!

Mehdi
17.06.2008, 19:15
Ben Volkan'ın artık diken üstünde olduğunu,Hırvat maçında Rüştü'nün yemesi muhtemel hatalı gollerinden ve (Allah korusun) kaçan yarı final şansından sonra dahada üstüne gidileceğini düşünüyorum.O duygu patlamasıyla yaptı bir hata.Ama şimdi işi daha da zor.Allah yardımcısı olsun.:)

Sacit
17.06.2008, 19:16
Ben bmn forum da yeni sayılırım ama burda bu bir adet galiba herkes herseye gülüp geçiyo :) Gülmek güzel şey gülelim tabii ama önemli olan gülünç duruma düşmemek!
Ki Volkan o hareketiyle kendini çok komik bir duruma düşürmüştür ben o güzel maça ve takım arkadaşlarının gayretine leke sürdüğü için kendisinin arkasında olamıyacağım!

bu konuda sana katılıyorum, volkan'ın bu hareketi affedilemez

ama yabancı gavurların yaptıkları bana dokunuyor işte..

Muhammed KOÇ
17.06.2008, 20:05
battı balık yan gider hesabı rüştü de maçta sakatlanırsa kaleye tolga geçicek.. o zaman nasıl olacak bilmiyorum valla

Uzunoğlu
17.06.2008, 20:19
Yazının orjinalini

İnsanlar bir hata yaptılar diye hakarete uğrar mı? Bu nasıl bir anlayıştır. Bana birisi açıklasın hakaret nasıl hak edilebiliyor...

Gamze
18.06.2008, 00:30
Volkan'ın yaptığı hareket kabul edilebilir değil.
Ama çıkıp adama bütün dünyanın takip ettiği kitle iletişim organlarında ''aptal, mağara adamı'' gibi tabirlerin kullanılmasına 'eyvallah' demek de pek mantıklı olmasa gerek...

Cem Balcı
18.06.2008, 00:33
İnsanlar bir hata yaptılar diye hakarete uğrar mı? Bu nasıl bir anlayıştır. Bana birisi açıklasın hakaret nasıl hak edilebiliyor...

volkana bunu diyen zihniyetin zidane nin attığı kafada ana avrat sövmesi lazımdı galiba :cool::mad:

Orhan_Gazi
18.06.2008, 00:37
bu arada 2 mac ceza almis! tff.org da yaziyo :(

ezgi cubukcu
18.06.2008, 00:40
Gene aynı dünyanın izlediği bir maçta yapılan sportmenlik dışı bi haraketten bahsediyorsak sonucun böyle olması kaçınılmaz! Hem ne yani yerel bir gazetede eleştirilse tamam ama Int. Herald Tribune'nde yapmıycaktınız bunu mu diycez :)
Global rules Gamzecim :)

Uzunoğlu
18.06.2008, 00:41
volkana bunu diyen zihniyetin zidane nin attığı kafada ana avrat sövmesi lazımdı galiba :cool::mad:

Ya ben haklı haksız tartışmasını geçtim. Volkan tamamen suçlu olsun. Bu onun hakaret görmesine sebebiyet verir mi?

Bu tavır mı çağdaş insanın tavrı...

Volkanı kişilik olarak sevmem ama insan isyan ediyor. Bırakın yabancıları bazı arkadaşlarımızda hakarete vardırıyorlar sözü...

Uzunoğlu
18.06.2008, 00:45
Yazının orjinalini

Gene aynı dünyanın izlediği bir maçta yapılan sportmenlik dışı bi haraketten bahsediyorsak sonuçun böyle olması kaçınılmaz! Hem ne yani yerel bir gazetede eleştirilse tamam ama Int. Herald Tribune'nde yapmıycaktınız bunu mu diycez :)

Şurada iki cümle var. Hak etmek ve bizim dışımızdakilere müdehale etmekle alakalı.

Hem volkan hak etti diyeceksiniz.

Hemde dış basın yazdı diyeceksiniz.

bunun adı dünyanın her yerinde düpedüz tutarsızlıktır , çelişkidir

ezgi cubukcu
18.06.2008, 00:56
Hakettiği için dünyanın her yerinde eleştirilecektir demek istiyorum!
Yani orda eleştirmesinler burda kendi içimizde eleştirelim ya da daha yumuşak bir şekilde eleştirsinler Volkan'nın kalbi kırılmasın demez dünya basını...
Ki bahsettiğimiz yazarın kalemi genelde serttir ... ağır eleştirmiştir ya da az bile söylemiştir tartışılır ...
Geniş bakabilenlerle tartışılır o da apayrı bir mevzuu tabiii :)

Uzunoğlu
18.06.2008, 01:04
Yani orda eleştirmesinler burda kendi içimizde eleştirelim ya da daha yumuşak bir şekilde eleştirsinler Volkan'nın kalbi kırılmasın demez dünya basını...
Ki bahsettiğimiz yazarın kalemi genelde serttir... ağır eleştirmiştir ya da az bile söylemiştir tartışılır ...
Geniş bakabilenlerle tartışılır o da apayrı mevzuu tabiii :)

Kusura bakmayın ben bu olaya geniş bakabilecek kadar insaniyetliğimi yitirmedim...

Eleştiri ile hakareti ayırt etme kapasiteniz olduğuna inanıyorum hatta bu yanlışlıktan döneceğinizede inanıyorum ...

Muhtemelen iş hayatınız olmuştur. İnsanın her anı bir değil.Başarılı olur başarısız olur. Yalnız başarısız oldunuz diye insanlar size bugüne kadar küfretmemişlerdir sanırım...

Az bile söylemiştir ifadesi yakışmıyor size. Volkan da bir insan. Etten kemikten bizler gibi. Bugün bu haksızlığa kendi çapımızda tepki göstermezsek yarın sizler içinde az bile söylemişler der birileri...

Bir gün volkanı savunacağımı rüyamda görsem inanmazdım. Yakından tanıyanlar bilir volkanı ne kadar antipatik bulduğumu...

Şeykan
18.06.2008, 01:08
az bile söylemişsin uzun :D ama ben yine de bişe demeyeceğim :D

Emirhan Makul
18.06.2008, 01:43
Volkan'ın cezası belli oldu
Kırmızı kart görerek oyun dışında kalmıştı..

18.06.2008 01:39http://www.haberturk.com/2008/06/18/kuturesim/cek6546456464.jpg Milli Futbol Takımı'nın, Çek Cumhuriyeti ile yaptığı 13. Avrupa Şampiyonası finalleri (A) Grubu karşılaşmasının son dakikasında kırmızı kart görerek oyun dışında ka*** kaleci Volkan Demirel'e, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından 2 maç oynamama cezası verildi.
Futbol Federasyonu'ndan verilen bilgiye göre Volkan Demirel, Hırvatistan ile 20 Haziran Cuma günü yapılacak çeyrek final karşılaşmasında ve milli takımın yarı finale yükselmesi durumunda yapacağı maçta forma giyemeyecek.
Futbol Federasyonu'nun, Volkan'a verilen 2 maçlık cezanın UEFA tarafından resmen tebliğ edilmesinin ardından gerekli itirazını yaptığı bildirildi.
A.A.

mehmet83
18.06.2008, 01:54
Volkan'i zerre kadar sevmem. Hatta nefret ederim ama keske vurdugunda tam vursaydi. Ayip ettin Volkan

Kadir
18.06.2008, 01:59

18.06.2008 01:39http://www.haberturk.com/2008/06/18/kuturesim/cek6546456464.jpg Milli Futbol Takımı'nın, Çek Cumhuriyeti ile yaptığı 13. Avrupa Şampiyonası finalleri (A) Grubu karşılaşmasının son dakikasında kırmızı kart görerek oyun dışında ka*** kaleci Volkan Demirel'e, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından 2 maç oynamama cezası verildi.
Futbol Federasyonu'ndan verilen bilgiye göre Volkan Demirel, Hırvatistan ile 20 Haziran Cuma günü yapılacak çeyrek final karşılaşmasında ve milli takımın yarı finale yükselmesi durumunda yapacağı maçta forma giyemeyecek.
Futbol Federasyonu'nun, Volkan'a verilen 2 maçlık cezanın UEFA tarafından resmen tebliğ edilmesinin ardından gerekli itirazını yaptığı bildirildi.
A.A.

Schweinsteiger acaba kaç maç ceza aldı aynı hareket yüzünden yedi kırmızıyı oda .

ezgi cubukcu
18.06.2008, 10:54
Kusura bakmayın ben bu olaya geniş bakabilecek kadar insaniyetliğimi yitirmedim...

Eleştiri ile hakareti ayırt etme kapasiteniz olduğuna inanıyorum hatta bu yanlışlıktan döneceğinizede inanıyorum ...

Muhtemelen iş hayatınız olmuştur. İnsanın her anı bir değil.Başarılı olur başarısız olur. Yalnız başarısız oldunuz diye insanlar size bugüne kadar küfretmemişlerdir sanırım...

Az bile söylemiştir ifadesi yakışmıyor size. Volkan da bir insan. Etten kemikten bizler gibi. Bugün bu haksızlığa kendi çapımızda tepki göstermezsek yarın sizler içinde az bile söylemişler der birileri...

Bir gün volkanı savunacağımı rüyamda görsem inanmazdım. Yakından tanıyanlar bilir volkanı ne kadar antipatik bulduğumu...

Bu size ve ekurinize son msjımdır!
Msjlarımdan alıntı yapıp benimle tartışmaya girmeyin lütfen!
Bir önceki sayfada da belittiğim gibi benim sözüm Arif'e ..
Herkesin üstüne alınmasına gerek yok, %40'dır zaten beklentim!
iş hayatı bilmem ne hayatı olursa olsun kimse karşısındakine kaba kuvvet de uyguluyamaz ama dilin kemiği yoktur insanlar eleştirir fırsat verirsen kaldı ki burda kimsenin de Volkan'a hakaret ettiği yok!
Sadece aynı maçta birinin gelip Nihat'ı aynı şekilde ittiğini düşünün, biz bunu memleket meselesi yapardık! Lütfen eleştirirken farklı açılardan bakmayı unutmayalım ...

Cem Balcı
18.06.2008, 10:59

A.A.

geçmiş olsun nediyelim...

sanırım kupada bidaha keleyi alamaz.

Şeykan
18.06.2008, 11:14
iş hayatı bilmem ne hayatı olursa olsun kimse karşısındakine kaba kuvvet de uyguluyamaz ama dilin kemiği yoktur insanlar eleştirir fırsat verirsen kaldı ki burda kimsenin de Volkan'a hakaret ettiği yok!
Sadece aynı maçta birinin gelip Nihat'ı aynı şekilde ittiğini düşünün, biz bunu memleket meselesi yapardık! Lütfen eleştirirken farklı açılardan bakmayı unutmayalım ...
Ezgi hanım yazdıklarına dikkat et alıntı yapıp tartışmaya gimeyin diyorsun ama kullandığın kelimelere bak lafımı derim kimse cevap yazmasın havaları son konuşan ben olayım gibisine.her yazdığında bir ukalalık var nasıl cevap yazmayalım ne bu kibir.saygısız ekuri imiş direk hayvan yerine de konduk.YÖNETİM YETER kötü konuşmak istemiyorum.kalkıp yine mesajlarımızı silerseniz hayvanlaştırıldığımızla kalacağız öyle mi ? bu hakarete de ceza verilmezse o zaman görürsünüz ekuri kimmiş

Uzunoğlu
18.06.2008, 11:26

Sizinle tartışmaya girecek değilim. Sebebi ise çok saygı duyduğum birisinin bu başlıktaki tartışmaya son vermemi istemesidir. Tek bir şey söyleyeceğim. Bu forumda iletişim aracımız yazı yani bir bakıma kalem olduğu için zaman zaman söylemek istediklerimizi farklı anlamlara gelebilecek bir üslupla dile getirebiliyoruz. Mesela şu mesajınızı anlamlandırmak istesem bana hayvan dediğinizi söyleyebilirim ama asıl niyetinizin bu olmadığını düşünüyorum.

En son dostane bir uyarı yapmak istiyorum. İnsanları küçük görerek onların saygısını kazanamazsınız.

ezgi cubukcu
18.06.2008, 11:28
Ekuri, dilimizde kanki & iyi arkadaş grubu anlamında kullanılır ama sen illa da farklı anlamlar bulmak ve yine tatsızlık çıkarmak peşindeysen bilemem!
Ben sizden kaçıyorum artık fakat hangi başlıkta birşey yazmaya başlasam sürekli dibimde bitiyosunuz. tadı kaçtı bu işin!
Kim ne yapıcaksa yapsın ...!!!

Uzunoğlu
18.06.2008, 11:32
türk dil kurumuna göre ekürinin ilk anlamı ahırdaş demektir :)

ayrıca mecazen yakın arkadaş anlamında da kullanılır

Nebiye
18.06.2008, 11:33
Arkadaşlar lütfen dışarı.Lütfennnnnnnn.

Uzunoğlu
18.06.2008, 11:34

sadece bir dilci olarak bilgilendirme yaptım :)

Şeykan
18.06.2008, 11:39
tamam nebiş abla çıkıyoruz...

trbahmet
18.06.2008, 12:09
Ben bmn forumda yeni sayılırım ama burda bu bir adet galiba herkes herseye gülüp geçiyo :) Gülmek güzel şey gülelim tabii ama önemli olan gülünç duruma düşmemek!

sevgili arkadaşım anlıyorum seni haklısın sen de.Farklı düşünceler zenginliğimizdir inancındayım ben.Bence olaya volkanın tarafından da bakabilmeliyiz yani empati yapmalıyız biraz da.Bu da bir insan sonuçta.İsviçre maçında son dakikalarda 2-1 galipken hamitin hatasından kontra atağa çıkan isviçreye karşı art arta 2 mükemmel kurtarış yaptı volkan.Niçin biz volkanın güzelliklerini değil de yaptığı küçük kusurları konuşmakta ısrar ediyoz anlayamıyorum doğrusu.

şimdi sana sorum şu olacak.Kolay bi soru aslında.Volkanın bu turnuvada takıma katkısı mı daha fazla oldu yoksa zararı mı?Katkısı diyorsan sorun yok ama zararı dersen de saygı duyarım:) başarı ve mutluluklar

trbahmet
18.06.2008, 12:43
Sözüm Arif'e zaten :) %40'ınız üstüne alınıp ders çıkarsa yeter!

arif olacağıma volkan olurum daha iyi:)

biz avrupalılar gibi profesyonel düşünemiyoruz, biz duygularımızla daha çok hareket ediyoruz.Hepiniz katılacaktır ki o maçta duygusallık profesyonelliği alt etmiştir.

Ezgi arkadaşım tekrarlıyorum, ben volkanın bi o kirli sakallarına:D bi de colleri ittiği pozisyona da hayran kaldım:D

Ayrıca koller volkanın üzerine geliyor ağzını yüzünü değişik mimiklere sokarak bişeler saçmalıyor, burada hangi dili bilmediğin önemli değil, zaten arif olan:) collerin pis birşeyler dediğini anlardı ki volkan da böylece arif olmaya aday biri olur o zaman:)

Hakem ise uzaklarında, şimdi volkan hakeme gidip şikayetini mi dile getirecek yoksa yaptığı gibi uzaklaşması için colleri mi itecek?Hakemin kimden taraf olduğu belli.Bence zidane gibi kafa geçirmesi lazımdı ama volkan daha kibar olan itme hareketini tercih etti.Yani nereden bakarsan volkan arif oluyor, ezgi ben daha sana ne diyim ki:)

trbahmet
18.06.2008, 13:22
Ki bahsettiğimiz yazarın kalemi genelde serttir ... ağır eleştirmiştir ya da az bile söylemiştir tartışılır ...
Geniş bakabilenlerle tartışılır o da apayrı bir mevzuu tabiii :)

kimdir bu yazar ben öyle yazarın alnını karıçlarım:)
amerikan ya da ingiliz medyası mı her neyse bunların lafını mı ciddiye alacağım ben!dünyayı ne biçim bir çıkmaza sürükleyen zihniyetin ne yazarlarına ne de güzel görünen hiç bir şeyine itibar etmem ben.

Bunların hepsini Ahmet Çakar'a havale ediyorum ben.Onların hakkından o iyi gelir....Hahahahaha

ayrıca ezgi mantaliten hiç hoşuma gitmedi diyim sana:)trabzondan böyle bir zihniyetin çıkacağına inanmak bile istemiyorum:)neyse o kadar hata kadı kızında da olur;)

hemşerum ya :alkış: benum gibi düşünenleri görünce insan ayrı bir mutlu oluyor ki hiç sormiyasun:D

Volkan'i zerre kadar sevmem. Hatta nefret ederim ama keske vurdugunda tam vursaydi. Ayip ettin Volkan

amerikadan yazıyorsun hemşerim anlat bize şu işin aslını yaaa...
nedir bu amerikancı zihniyetten çektiğimiz...
lanet olsun bendeki bu insan sevgisine:)

trbahmet
18.06.2008, 13:24

ne bu agresiflik, konuşuyorduk ne güzel...Herkes %100 ariftir, ukalalık en sevmediğim haslettir:mad:

collerin yaptığı şerefsizliği nihat da yapsaydı ona kafayı ilk önce ben atardım, zidanı bile çağırmam...

yooo niye memleket meselesi yapalım ki, bizler medeniyeti batıdan öğrenmedik ki, medeniyeti onlar bizden öğrendi...

arkadaşım aklına takılan başka soru varsa cevaplamaya çalişiyim...

doyurucu olmuştur kanımca:) mutluluk ve başarılar, Allah gönlüne göre versin

Ekuri, dilimizde kanki & iyi arkadaş grubu anlamında kullanılır ama sen illa da farklı anlamlar bulmak ve yine tatsızlık çıkarmak peşindeysen bilemem!
Ben sizden kaçıyorum artık fakat hangi başlıkta birşey yazmaya başlasam sürekli dibimde bitiyosunuz. tadı kaçtı bu işin!
Kim ne yapıcaksa yapsın ...!!!

sevgili arkadaşım sana şefkat ellerimi uzatıyorum:D

tövbe et imana gel ya da özür dile de hemşerimizi bağrımıza basmasını da biliriz biz:D

ama senin bir anda değişebileceğine inanmıyorum, Allah yardımcın olsun ne diyim sana

başka gidecek yerimiz mi var?

kimi nerden kovuyorsunuz anlamadım ki?

burası kimsenin babasının malı değildir...

saygı ve sevgilerimle...

Gamze
18.06.2008, 13:33
Hem 'fair play'den, temiz futboldan, temiz oyundan bahsedeceksiniz, Volkan'ın yaptığının etik olmadığını söyleyeceksiniz, hem de kalkıp ''aptal, mağara adamı'' gibi laflara ''oyunun kuralı, hak etti'' diyip bunları 'etik' bulacaksınız!

Baştan ayağa çelişkidir bu...

Dip not: Başlıktaki tatsız mesajlara şimdilik dokunmuyorum. Devamı gelirse yaptırım uygulanacaktır.

Ayrıca; Nebiş ablacım teşekkürler.

trbahmet
18.06.2008, 13:58
Hem 'fair play'den, temiz futboldan, temiz oyundan bahsedeceksiniz, Volkan'ın yaptığının etik olmadığını söyleyeceksiniz, hem de kalkıp ''aptal, mağara adamı'' gibi laflara ''oyunun kuralı, hak etti'' diyip bunları 'etik' bulacaksınız!

Baştan ayağa çelişkidir bu...

Dip not: Başlıktaki tatsız mesajlara şimdilik dokunmuyorum. Devamı gelirse yaptırım uygulanacaktır.

Ayrıca; Nebiş ablacım teşekkürler.

hemşerum konuş yaaa:)

iyi edersin gamze, zaten tatsızlığı çıkaran nasıl bizim hemşerimiz olabilir benim aklım almıyor...

bu kadar mı amerikancı olmuşuz ki,böyle düşünen arkadaşları ahmet çakarı dinlemeye davet ediyorum... özümüze dönelim...

III. Viyana kuşatmasındayız, bu sefer alacağuk orayi:)

Ben merakla bekliyorum:)sence alabilecek miyiz avrupa kupasını(viyanayı:D)?

hatasız kul olmaz, herkese bol selam:)

Trkz61
18.06.2008, 19:08
Volkan Demirel mağara adamı

Katılıyorum.Adam öldürmeye teşebbüs etmişti Türkiye'de.İnşallah kovarlar milli takımdan.Yakışmıyor.

Erbay
18.06.2008, 19:35
http://vidomido.superonline.com/video/2008/06/18/5418.html

Bu gergin ortama bu video iyi gelir:D Rıdvan maç esnasında nasıl sinirleniyor ççççççççç

Yapmaaa Volkan ya:D:D Oyuncu değişikliği hakkımızda doldu... Yapma:D:D:D

Hayatımda bu kadar az gülmüşümdür.

Sacit
18.06.2008, 19:40
http://vidomido.superonline.com/video/2008/06/18/5418.html

Bu gerdin ortama bu video iyi gelir:D Rıdvan maç esnasında nasıl sinirleniyor ççççççççç

Yapmaaa Volkan ya:D:D Oyuncu değişikliği hakkımızda doldu... Yapma:D:D:D

Hayatımda bu kadar az gülmüşümdür.

yıkıldım yaa maç heyecanı işte ççç

sanatik
20.06.2008, 14:43
cekler karel brückner yerine alman matthias sammeri Teknik direktör olarak düsünüyormus.

http://www.kicker.de/news/fussball/em/startseite/artikel/379960/

Yiğit SARI
08.02.2011, 13:40
Bu yine maçı izlesem tüylerim diken diken olurdu heralde :D Ne maçtı be hayatımda hiç bu kadar bağırdığımı atladığımı zıpladığımı hatırlamıyorum

http://www.youtube.com/watch?v=iUG84PkWCYY