PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye Basketbol A Milli Takımı 6'da 6 ile Avrupa Şampiyonasındayız!

Bartuğ13
10.06.2008, 12:48
2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçlarını 3-20 Eylül tarihleri arasında yapacak A Milli Takım'da aday kadro açıklandı! İşte, C Grubu'nda Fransa, Belçika ve Ukrayna ile zorlu maçlara çıkacak olan Devler'in kadrosu!

Aday kadro şöyle:
Ersin Görkem (Antalya Büyükşehir Belediye)
Ersan İlyasova (AXA Barcelona)
Engin Atsür (Benetton Treviso)
Sinan Güler (Beşiktaş Cola Turka)
Ender Arslan (Efes Pilsen)
Kerem Gönlüm (Efes Pilsen)
Ömer Aşık (Fenerbahçe Ülker)
Ömer Onan (Fenerbahçe Ülker)
Ümit Sonkol (Banvit)
Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)
Cemal Nalga (Galatasaray Cafe Crown)
Cenk Akyol (Galatasaray Cafe Crown)
Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic)
Kerem Tunçeri (Real Madrid)
Doğuş Balbay (Teksas)
Barış Hersek (Efes Pilsen)
Oğuz Savaş (Fenerbahçe Ülker)
Bora Hun Pacun (Efes Pilsen)

NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, aday kadroya çağrılmazken, Milli Takım Teknik Direktörü Bogdan Tanjevic, yıldız oyuncuyu sakatlığı nedeniyle kadroya almadı.

Tanjevic ayrıca, İbrahim Kutluay, Kaya Peker ve Ermal Kurtoğlu'nu da aday kadroda düşünmedi.

mehmetin sakatlığı ne derece engel bilemiyorum ama onun olmamasının yanında ermal ve kayanın da yokluğu pota altında köklü bir değişime gittiğimizin göstergesi.hele ki takımın yıllarca kaptanlığını yapan ibrahim kutluayın da olmaması gerçekten garip.
kerem tunçeriyi nasıl aldığına da çok şaşırdığımı belirtmem gerekli.

bu takım o rakipler karşısında napar bilinmez ama bu tanjevic denen adama hiç güvenilmediği kesin.en azından kendi adıma öyle.hayırlısı olsun.

milli takımımızı da burada tartışalım.

Cengiz Çubukcu
10.06.2008, 13:15
1. Memonun alınmamasına şaşmamak gerek, çok fazla kendini kolluyor ve yeterince mücadele etmiyordu...doğru karar..
2. ne kayadan ne de ermalden bu saatten sonra birşey olmaz, ancak gazla oynayan adamlar...skora katkı olarak istikrarlı değiller..doğru karar
3.guard olarak Tutkuyu almayıp Enderi almalarına ise hala çok şaşırıyorum, yanlış karar ve kınıyorum...
4.Ömer onanın kadroya dahil edilmesi yanlştan dönüldüğünü gösteriyor, doğru karar
5. son olarak görünen o ki birarada oynayan 2 sene öncesinin ümit milli jenerasyonunu artık değerlendirmek istiyorlar, kendi takımlarında oynamayanlar bile var çünkü...doğru karar

İskender
10.06.2008, 14:30
Valla kadroyu görünce şoke oldum...
Fatih terimin kadrosundan bile daha garip bir kadro...

Okurun olmamasınıkesinlikle kabullenemiyorum,içerdeki tek sayı güvencemizi kadroya almadık...

Kayanın olmaması ise diğer bir trajı komik durum yerine artık oğuz dozer olarak kullanırız heralde...

Ermalin olmaması bencede normal...

Serkan Erdoğan kesinlikle olması gerekenlerden..Cenkten çok daha fazla iş yapacağı kesin...

yılın en iyi oyun kurucusu tutku gene kadroda yok...İçeri dala bilen tek türk oyun kurucusu yine kadroda yok...

Hidayet tek başına sazı eline alıcaktır..Belki ersan biraz yardımcı olur kendisine...

birde tanjevic o kadar ilkeliyse neden tunçeri ve hidayeti aldı kadroya merak ediyorum...

Hasan61
10.06.2008, 14:34
kaya ve tutku kadroda yer almalıydı
hakan demirel ısrarından vazgeçerek doğruda yapmış
serkan erdoğan ne olursa olsun önemli bir skorer kadroda olmalıydı
pota altında ömer dışında sert oyuncumuz yok
bunlar dışında güzel bir kadro

Bülent Bayraktar
10.06.2008, 15:21
semih acaba kayadan daha iyi oyuncuda bizmi göremiyoruz bunu

mehmet okur yine yapmış oyununu...! LAKERS serisinde nedense hiçbir sorunu yoktu...! bu adama bütün sezon boyunca bişey olmuyorda milli takıma katılacağı zamanmı sakatlanıyor

UğuR
10.06.2008, 16:09
Mehmet Okur kadroya alınmadı
10 Haziran 2008 Salı 12:30
NBA'in Utah Jazz forması giyen ve başarılı bir sezonu geride bırakan Mehmet Okur bu kararla şok oldu.

2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçlarını 3-20 Eylül tarihleri arasında yapacak (A) Milli Takım'ın aday kadrosu açıklandı.

Esma Sultan Yalısı'nda aday kadroyu açıklamak için düzenlenen basın toplantısına Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, (A) Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ve yardımcı antrenör Aziz Bekir katıldı.

Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş tarafından açıklanan 18 kişilik kadroda şu oyuncular yer alıyor:

Ersin Görkem (Antalya Büyükşehir Belediyespor), Ersan İlyasova (Axa FC Barcelona), Ümit Sonkol (Banvit), Engin Atsür (Benetton Treviso), Sinan Güler (Beşiktaş Cola Turka), Barış Hersek, Bora Hun Paçun, Ender Arslan, Kerem Gönlüm (Efes Pilsen), Oğuz Savaş, Ömer Faruk Aşık, Ömer Onan, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker), Cemal Nalga, Cenk Akyol (Galatasaray Cafe Crown), Hidayet Türkoğlu (Orlando Magic), Kerem Tunçeri (Real Madrid), Doğuş Balbay (Texas Longhorns)

MEHMET OKUR SAKATLIĞI NEDENİYLE KADRODA YOK

NBA takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, sakatlığı nedeniyle milli takım kadrosuna alınmadı.

Mehmet'in yanı sıra İbrahim Kutluay, Kaya Peker, Ermal Kurtoğlu ve Fatih Solak gibi oyuncular da kadroda yer almazken, Kerem Tunçeri uzun bir aradan sonra aday kadroya alındı.

ELEME GRUBUNDAKİ İLK MAÇ 3 EYLÜL'DE

Eleme maçlarını eylül ayında oynayacak milliler, 16 Temmuz'da İstanbul'da kampa girecek ve hazırlık çalışmalarına başlayacak.

Milli takım, eleme grubu maçlarında (C) Grubu'nda Fransa, Belçika ve Ukrayna ile karşı karşıya gelecek.

Grubundaki ilk maçını 3 Eylül'de sahasında Ukrayna ile yapacak ''12 Dev Adam''ın diğer karşılaşmalarının tarihleri şöyle:

6 Eylül Belçika-Türkiye
10 Eylül Türkiye-Fransa
13 Eylül Ukrayna-Türkiye
17 Eylül Türkiye-Belçika
20 Eylül Fransa-Türkiye

Bu arada, 2009 Avrupa Şampiyonası'nda eleme turu müsabakaları, 4'er takımlı 3 grup ve 5 takımlı bir grup halinde oynanacak.

Gruplarında ilk sırayı alan ekipler ile en iyi ikinci 3 takım finallerde mücadele etmeye hak kazanacak. Finallere katılacak son ülke ise İlave Takım Belirleme Turu'nun ardından belli olacak.

Hasan61
10.06.2008, 16:27
fransa ile oynayacağımız maç kimin dierk çıkacağını belirler

Mayls
10.06.2008, 16:27
Tutku Acik ve Serkan Erdogan'in olmamasina sasirdim acikcasi. Tanjevic'in tükürdügünü yalayip Kerem'i almasi da ilginc ama bence dogru bir karar.

Ispanya'nin tekerrürünü yasamayalim da...

Özge
10.06.2008, 17:17
Açıkçası kadroda Kerem'i beklemiyordum ama Kaya'yı göremeyince şaşırdım.Kaya olmalıydı.Serkan bu sene pek etkili olamadı ama ne olursa olsun o da kadroda olmalıydı.Tanjevic yine yaptı yapacağını.

Yazımı bir kere daha okudum Kerem'i beklemiyordum derken yanlış anlaşılabilir.Tanjevic'in almasını beklemiyordum demek istedim.

macka61
10.06.2008, 21:19
bence bu grupta 2.ci oluruz fransa çok rahat geçer bizi

Harun-61
11.06.2008, 13:59
Tutku Acik Kadro'ya girmeyi hak etmisti.

Ender Arslan bu sezon ne yapti ki ? !!!

Fatih BALTA
11.06.2008, 17:32
Milli basketbolcu Cenk Akyol, Polonya'da 3-20 Eylül tarihleri arasında yapılacak 2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası eleme grubu maçlarında iddialı olduklarını belirterek, ''Gruptan çıkıp, Avrupa Şampiyonası'na katılacağız'' dedi.

Milli forma altında elinden gelenin en iyisini yapacağını söyleyen Cenk Akyol, ''Milli Takım kadrosuna çağrılmak çok farklı bir duygu. Bu zamana kadar Ay-Yıldızlı formayı birçok kez giymiş olmama rağmen (A) Milli Takım kadrosuna seçilmek beni yeniden heyecanlandırdı. Bu yıl 2009 yılında yapılacak Avrupa Şampiyonası için eleme müsabakaları oynayacağız. Türk Milli Takımı'nın her turnuvada her zaman iddiası vardır. Bu sene de bunda bir farklılık olmayacak. Gruptan çıkıp, Avrupa Şampiyonası'na katılacağız'' diye konuştu.

2010 Dünya Şampiyonası öncesinde Avrupa Şampiyonası'nın ve elemelerinin önemli olduğunu kaydeden Akyol, ''Çok önemli bir sürece girdik. Dünya Şampiyonası'na 2 yıl kaldı. Evsahipliği yapacağımız şampiyonada, elbette hedefimiz en üst nokta olacaktır. Avrupa Şampiyonası elemelerine ve şampiyonaya ne kadar ciddi hazırlanırsak, 2010'da da o kadar başarılı olacağımızı düşünüyorum. İlk hedefimiz Polonya'' şeklinde konuştu.
http://www.internetspor.com/news_detail.php?id=75287

Bülent Bayraktar
11.06.2008, 18:05
DÜnya şampiyonasına çok az kaldı ama bn memlekette hiç bir spor salonu yapımının olduğunu ne okudum ne gördüm ne de duydum,

maçlar nerede oynanacak acaba adam gibi bi ABDİ İPEKÇİ ARENA var oda yeterli deil

Osman Yavuz
12.06.2008, 02:27
Bu adam ne yaptığını sanıyor acaba.Bora Hun Paçun ve Barış Hersek nedir Allah aşkına.Nerede Tutku açık.Bu sezon müthiş işler yapan Tutku yok yan gelip yatan Ender var.İyi Kerem Tunçeri'yi çağırmış.Yazıklar olsun bu basketbol federasyonuna.

Cengiz Çubukcu
12.06.2008, 12:47
Bu adam ne yaptığını sanıyor acaba.Bora Hun Paçun ve Barış Hersek nedir Allah aşkına.Nerede Tutku açık.Bu sezon müthiş işler yapan Tutku yok yan gelip yatan Ender var.İyi Kerem Tunçeri'yi çağırmış.Yazıklar olsun bu basketbol federasyonuna.

Bora hun paçun ve Barış Hersek Türk basketbolunun geleceğidir....kariyerlerine bakıver bi zahmet...

Osman Yavuz
12.06.2008, 13:51
Merak etme Cengiz abi ben basketbolu en az senin kadar hatta belki de senden daha çok takip ediyorum.Ben bu çocukların Pertevniyal maçında 35 dakika süre alıp 2 saat sonraki Efes Pilsen maçlarına geldiklerini bilirim.Pertevniyaldeki performansları da iyiydi gerçekten.Ancak kendi takımları olan Efes Pilsen'de ikisinin toplam aldıkları süre bir maç süresine denk gelmez.Sonra milli takımda oynamak Pertevniyalde oynamaya benzemez.Bir Kaya Peker yokken Bora'nın çağrılmasına anlam veremiyorum açıkçası.Zaten tahminimce kadroyu doldurmak için eklenmiş isimler bunlar.Ama Tutku'nun olmayışı gerçekten geçen seneki Kerem Tunçeri'nin alınmayışı gibi skandal birşey.

Hüseyin Bağdat
12.06.2008, 14:14
Bence olabilecek bir kadyo kurulmuş.Mehmet'in olmamasını normal karşılıyorum. Bu sene sakatlıktan dolayı iyi maçlar çıkaramasada Serkan Erdoğan kadroda olmalıydı.

Her ne olursa olsun milli takımımıza başarılar diliyorum...

Bartuğ13
14.06.2008, 13:43
kaan kuralın geçen maçta "çok garip tercihler yaptı yine.hayretle karşılıyorum.anlam veremiyorum." dedi.

Mayls
14.06.2008, 15:17
Murat Kosova'yla Kaan Kural Milli koc olsalar Avrupa Sampiyonu olurduk, buraya yaziyorum :)

Hasan61
14.06.2008, 19:45
Ömer aşık(C)
Ersan (PF)
Hidayet(SF)
Ömer Onan(SG)
Kerem Tunçeri(PG)
böyle bir 5 izleyeceğiz sanırım

Bartuğ13
14.06.2008, 20:39
ersan yerine kerem gönlümün oynamasını daha doğru bulurum ben.
ayrıca şimdi 5 oluşturmak için baktım da hakikaten hiç bildiğimiz isimler yok.4(PF) numarada da doğru dürüst alternatif yok.
ersan da eskiden beri 3(SF) oynar diye biliyorum ben.

İskender YILMAZ
30.07.2008, 19:43
yarın saat 15:00 te Tükriye - ABD maçı var Ntv Spor'da.. Rüya takımla kapışıyoruz, iyi maç olur, kaçırmicam.. :)

İskender YILMAZ
30.07.2008, 19:46
ermal'ı hiç sevmem ama Kaya Peker ' in kadroya çağrılmaması kötü olmuş.. Ersan İlyasova'ya hastayım ya, çok iyi adam.. + Cenk Akyol..

Uğurtan
30.07.2008, 19:53
Ömer aşık(C)
Ersan (PF)
Hidayet(SF)
Ömer Onan(SG)
Kerem Tunçeri(PG)
böyle bir 5 izleyeceğiz sanırım

Ömer aşık kadrodan çıkarıldı diye duydum.. Yerine Fatih Solak alınmış..
Basketbol milli takımından soğudum ben cidden birkaç sene öncesi gibi yetenekli sorumluluk alan adamlarımız yok gibi..
Olanlar ise NBA derdinden Milli takımı pek önemsemiyo gbi geliyor..

Hasan61
30.07.2008, 19:56
ömer aşık yerine niye fatih solak çağırıldı anlamıyorum hücum yeteneği yok
ribaund alıp smaç yaparsa sayı atar

yarın hido ve ömersiz amerika karşısında yapacağımız maçta şansımız yok maalesef

İskender YILMAZ
30.07.2008, 19:59

yarın hido ve ömersiz amerika karşısında yapacağımız maçta şansımız yok maalesef

:S noluyo ya..? :) Fatih Solak yok diye bi ohh çekmiştim demin, var mı yoksa..? yorumsuz bi adam..

bu arada hido'ya ne oldu..?

Manu61
30.07.2008, 21:12

şansımız yok derken...bence şanslı olursak 30 sayı fark yeriz şanssız olursak 40-45 gider heralde

Hasan61
31.07.2008, 09:36
:S noluyo ya..? :) Fatih Solak yok diye bi ohh çekmiştim demin, var mı yoksa..? yorumsuz bi adam..

bu arada hido'ya ne oldu..?
ömer aşık sakatlanınca onu çağırdılar
hido sakat bu maçta riske edilmeyecekmiş bu yüzden çine getirilmedi

Mayls
31.07.2008, 10:38
Mac saati yolda oluyorum malesef :(
Bu mac da kacmazdi ya; Babam ve amcamin sabirsizligi iste...

a.fındıkoğlu
31.07.2008, 13:52
malesef çok fark yicez abd olimpiyatı çok rahat alır..kadro çok güçlü..m.johnson,jordan,barkley,bird,drexler,malon e,payton'lu gerçek rüya takıma en çok yaklasan kadro bu seneki kadro...

Osman Yavuz
31.07.2008, 14:41
10 sayı civarı bizim için büyük bir gelişme olur.Eğer 10 sayının altında bitirirsek ben maçı kazanmış sayarım.

Ömer SEVİNÇ
31.07.2008, 15:06
Abd maçını NTV verecek mi?

Kaan
31.07.2008, 15:22
Ben şuanda izliyorum maçı...

Durum 28 - 27...

Yeniliyoruz...

Kaan
31.07.2008, 15:25
İlk çeyrek bitti...

31 - 30 yenik durumdayız...

Nihal Ayvaz
31.07.2008, 15:40
hangi kanalda :S

Hasan61
31.07.2008, 15:53
ntvspor veriyor maçı

İskender YILMAZ
31.07.2008, 15:58
ilk çeyrek çok iyiydi yaa.. abi adamlar basketbolcu o ne öle LeBron, Wade, Anthony, Bryant felan deli bi kadro.. inşallah 2. yarı ilk çeyrekteki oyuna geri döneriz.. forever Cenk Akyol.. :)

Kaan
31.07.2008, 16:21
Maçta Amerika şov var...

80 - 55...

Kaan
31.07.2008, 16:36
100 - 71...

Kaan
31.07.2008, 16:44
111 - 76 . . .

ilhan
31.07.2008, 16:47
İzlenmezzzzz ;)

Adamlar insan değil mübarek. Çatır çatır oynuyorlar.

Kaan
31.07.2008, 16:54
İzlenmezzzzz ;)

Adamlar insan değil mübarek. Çatır çatır oynuyorlar.

Aynen öyle İlhan abi... :D

İlk çeyrek iyiydik... 1 Fark vardı...

Adamlar 35 fark yaptı... :D

Uğurtan
31.07.2008, 16:54
İlk periyot biraz dirensekte.. Gerçekten "Dream Team" olan bu kadroya daha fazla direnemedik..

ilhan
31.07.2008, 16:57
Adamlar boş topun bile potaya girmesine karşı :) Hele o oyuna başlayış stilleri :D Şaka gibi oynuyorlar.
Türk futbolu ile İngiltere premier liginin arasındaki fark Türk basketbolu ve NBA arasındaki fark gibi :)

İskender YILMAZ
31.07.2008, 17:00
Adamlar boş topun bile potaya girmesine karşı :) Hele o oyuna başlayış stilleri :D Şaka gibi oynuyorlar.
Türk futbolu ile İngiltere premier liginin arasındaki fark Türk basketbolu ve NBA arasındaki fark gibi :)

aynen abi o ne ya.. insan değiller valla.. bizde kemal nalga adamlarda howard.. :D

kahretsin bu takımı Cüneyt Arkın bile yenemez.. :D

Osman Yavuz
31.07.2008, 17:00
Benzetme yanlış.Aradaki fark Faroe Adaları ligiyle Premier lig arasındaki fark gibi.:D

İskender YILMAZ
31.07.2008, 17:01
Kerem Tunçeri ' yle Cenk Akyol iyiydi baya.. Cenk adamım ya.. :)

İskender YILMAZ
31.07.2008, 17:02
Benzetme yanlış.Aradaki fark Faroe Adaları ligiyle Premier lig arasındaki fark gibi.:D

o kadarda değil be abi 80 sayıyı geçtik goley mi? :D

faroe adalarından bi takım orta sahayı geçsin herangi bi premier lig takımına karşı futbolu bırakırım.. :D

Kaan
31.07.2008, 17:04
Kerem Tunçeri ' yle Cenk Akyol iyiydi baya.. Cenk adamım ya.. :)

Evet...

Cenk benim adamım... :U :D

Osman Yavuz
31.07.2008, 17:04
aynen abi o ne ya.. insan değiller valla.. bizde kemal nalga adamlarda howard.. :D

kahretsin bu takımı Cüneyt Arkın bile yenemez.. :DSevgili kardeşim Kemal değil Cemal Nalga:Dççç

Özge
31.07.2008, 17:28
Maci izleyemedim.Amerika'ya karsi oynamamiz cok zor.Bir de tam kadrolardi.Hido oynasa fark biraz daha az olurdu ama sonuc yine de degismezdi.Maci izlesem Cenk'in iyi oynadigini gorsem sasirirdim heralde:D

ilhan
31.07.2008, 17:30

Bizim ligin kalitesi Faroe adalarını geçti yani. :D

Osman Yavuz
31.07.2008, 17:34
Maçta o kadar güzel hareket vardı ki ama birini es geçemeyeceğim.Dwayne Wade Cenk'e bir çalım attı dedim Cenk'in beli yerinden çıkacak heralde.:DEn az 3 metre uzağına gönderdi Cenk'i ve sonrasında harika bir asist yaptı LeBron'a.

Bartuğ13
31.07.2008, 17:38
inanılmaz bir takımları olduğu doğru.
92deki takımda pippen,jordan,magic johnson,bird,robinson gibi isimler varken şimdi de en az 9unun üzerine nba takımı inşa edilebilecek oyunculardan kurulu bir takım var ellerinde.
biz ise geçiş dönemindeyiz.bu sene yeni isim daha fazla.
rakibin kaç fark yaptığını bilmiyorum ama ben 50-60a hazırdım fakat öyle olmadığını tahmin ediyorum.en son bıraktığımda 30-35 civarıydı.buna rağmen bence biz çok iyiydik.ilk çeyrekten sonra döküldük.ilk çeyrek de çok direnmiştik zaten.

yine de farkı buraya çeken bence onlar olmadı.bizim hatalarımız sebep oldu.bir ara hiç topu potaya atamadık.tabi onlar da inanılmaz savunmayla bizi hataya zorladılar ama bazen biz çok saçmaladık.3e 1 giderken pası hatası yapmalar falan.düzgün pozisyon alamamalar.adamlar her topta araya girdiler.bu kadar izin vermemeliydik.tanjevic denen adamı hiç sevmem zaten.müdahil olamadı o bölümde gördüğüm kadarıyla(çok iyi de izleyemedim ama).yine de çok olumlu sinyaller aldım ben.
en azından ilk çeyrek o kadar dayanmayı bile beklemiyordum.tecrübesi ve yetenekleriyle hido da dahil olduğunda ve takım taktik idmanlara geçtiğinde daha iyi olacaktır herşey.

İskender YILMAZ
31.07.2008, 18:33
Sevgili kardeşim Kemal değil Cemal Nalga:Dççç

ne andırsa abi yaa :D insan çaktırmaz.. :D yeni çıktı galiba, önceden yoktu milli takımda..

tühh ula rezil oldum.. :D

İskender YILMAZ
31.07.2008, 18:38
Maçta o kadar güzel hareket vardı ki ama birini es geçemeyeceğim.Dwayne Wade Cenk'e bir çalım attı dedim Cenk'in beli yerinden çıkacak heralde.:DEn az 3 metre uzağına gönderdi Cenk'i ve sonrasında harika bir asist yaptı LeBron'a.

evet o süperdi.. :) + Bryant ' ın dönerek vurduğu smaç dehşetti.. yine Bryant ' ın Carmelo Anthony ' e attırdığı smaç şekildi.. :) wade ' in 35 kişi arasından attığı turnike süperdi.. :) bizden de Ender'in attığı turnike güzeldi, feykini felan gösterdiği.. açıkcası ABD ' yi yenmemiz için 1-2 okyanus su içmemiz lazım.. :)

Manu61
31.07.2008, 19:32
o kadarda değil be abi 80 sayıyı geçtik goley mi? :D

faroe adalarından bi takım orta sahayı geçsin herangi bi premier lig takımına karşı futbolu bırakırım.. :D
baya abartmıssın bee :D:D

İskender YILMAZ
31.07.2008, 20:39
baya abartmıssın bee :D:D

evet öyle olmuş biraz .. :D bunun kaleci vuruşu felan var.. :D

Selimag
01.08.2008, 02:04
guzel macti, Hidayet olsa idi de tabii ki farkli olmazdi ve hatta korkarim tum toplari kendi kullanirdi. Bizim oyuncularimiz icin cok iyi bir tecrube oldu, hele ilk ceyrek gayet basarili idiler bence.

Ben gene de bu Amerikan Rüya takimini Litvanya, İspanya, Arjantin ve Yunanistan karsisinda gormek isterim. Olimpiyatlar basketbol maclari ile her zamanki gibi zevkli gececek bence.

Ama bu saatlerde oynanirsa maclar ancak gece tekrarlari olursa izleriz :(

Hasan61
01.08.2008, 09:40
tam performans gösterecek hido-memo-serkan olsaydı ve kondisyon durumumuz eşit seviyede olsa maç böyle bitmezdi belki yine kaybederdik ama 30 sayı farkla yenilmez maçı sonuna dek zorlardık

abd olimpiyatlarda böyle oynar,her topu çalmaya çalışırsa çok zorlanır
ne yunanistan guardları paupalukas,diamantidis,spaonulis
ne de litvanaya guardı jasikevicus onlara bizim yaptığımız gibi topu vermez
baskıyı çok rahat geçip boş adımı bulacak oyun zekaları yüksek abd top çalmak yerine zor şuta yönlendirmesi gerekir..................

İskender YILMAZ
01.08.2008, 10:16
Hido'suz, Memo'suz, Serkan'sız, İbrahim'siz, Ömer Aşık'sız bu kadar olur zaten.. takımın en önemli oyuncuları yok..

Cengiz Çubukcu
01.08.2008, 10:22
Hidayet de olsa çok birşey farketmezdi diye düşünüyorum, arada çok büyük bir atletik yetenek farkı var....En çok kafamın almadığı bu takımda Ender Aslanın nasıl yer aldığı ? Kerem Tunçeriyi geçmiş yıllarda kullanmamış olmamamız ise çok acı verici...

İskender YILMAZ
01.08.2008, 10:46
hocam Ender de mutlaka yer almalı bence ama tabiki Kerem Tunçeri başka..

TolgaTopçu61
01.08.2008, 17:49
Ay yıldız neden yok?
http://spor61.net/images/news/basketbol.20080801174700.jpg 01 Ağustos 2008 17:44
Ay-Yıldızlılar"dedik ama formamızda Ay-Yıldız yoktu...

Ay yıldız neden yok?
Dün Türk Milli Basketbol Takımı ile Amerika Birleşik Devletleri Basketbol Takımı özel maçta karşı karşıya geldi; 'Ay-Yıldızlılar' sahadan 114-82'lik skorla mağlup ayrıldı...

8 Ağustos'ta başlayacak Pekin Olimpiyatları'na hazırlanan ABD (http://www.hurriyet.com.tr/index/abd/) Milli Takımı'nın formasında Amerika Birleşik Devletleri Bayrağı yer alıyordu ama Milli Takımımızda Türk Bayrağı yer almıyordu. Herkes maçın skorundan ve 12 Dev Adam'ın oyunundan çok, bu ayrıntıya dikkat etti.
Biz de buradan soruyoruz; Formamızda neden Türk bayrağı yoktu?
Sponsorların logolarının yer aldığı, reklamların yer aldığı ve hatta FIBA ambleminin de yer aldığı formalarımızda neden Ay-Yıldızlı Türk Bayrağı yer almadı?

Osman Yavuz
01.08.2008, 19:25
ABD göz dağı verdi: 120-84

Pekin Olimpiyatları'na hazırlanan ABD Milli Takımı, Macau'daki ikinci özel maçında Avrupa'nın güçlü temsilcilerinden Litvanya'yı 120-84 mağlup etti. Miami Heat'in yıldızı Dwyane Wade, 19 sayı – 4 asist – 3 ribauntluk performansınyla ön plana çıkan isim oldu.

2008 Pekin Olimpiyatları hazırlıklarına Çin'in Macau kentinde yaptığı özel maçlarla devam eden ABD Milli Takımı, milli takımımızın ardından basketbolda Avrupa'nın önde gelen ülkelerinden Litvanya'yı 120-84'lük skorla geçerek kolay bir galibiyet daha aldı.

Bir önceki gün Milli takımımızı farklı bir skorla mağlup eden ABD Milli Takımı, Litvanya karşısında da karşılaşmaya hızlı başlayan taraf oldu. İlk dakikalarda 6-0'lık bir seri yaklayan ABD, ilk çeyreği de 31-15 üstün bitirdi.

İkinci çeyrekte daha iyi bir oyun sergileyen Litavanya, ABD'li oyunculara kolay sayı şansı tanımadı ve NBA'in yıldızlarıyla başa baş bir oyun sergileyerek çeyreği 25-24, ilk devreyi de 56-39 geride tamamladı.

İkinci yarıya üç sayılık basketlerle hızlı giren Litavnya, savunma sertliğini de artırarak farkı 9 sayıya kadar indirdi. Rakibine Carmelo Anthony ve LeBron James'in sayılarıyla cevap vermekte gecikmeyen ABD, kontrolü yeniden ele geçirdi ve dördüncü çeyreğe 91-66 önde girdi.

Farkın açılmasıyla birlikte son çeyrek antrenman maçı havasında geçerken, olağanüstü smaçlarla şov yapmaya başlayan ABD Milli Takımı, aradaki farkı açmaya devam etti ve sahadan da 120-84'lük sonuçla galip ayrılarak rakiplerine göz dağı verdi.

ABD Milli Takımı'nda Türkiye maçının yıldızlarından Dwyane Wade 19 sayı – 4 asist – 3 ribauntluk performansıyla takımına önderlik eden isim olurken, Dwight Howard 17 sayı – 5 ribauntla, Michael Redd ise 16 sayı – 3 ribauntla oynadı.

Güçlü rakibi karşısında beklenen mücadeleyi sergileyemeyen Litvanya'nın en skorer ismi, ABD potasına 17 sayı bırakan Kaukenas olurken, tecrübeli oyuncular Siskauskas ve Javtokas 11'er sayıyla çift hanelere ulaşan diğer isimler oldular.

Serdær
01.08.2008, 21:15
İran Basketbol takımı sırbistanı yeniyor.

Bahsi geçen USA takımını Yunanistan mükemmel bir oyunlu yenmişti.

USA takımı Rüya takım gibi olduğu doğru olabilir ama yenilmeyecek bir takım değil..

Dolayısıyla biz tam kadro ile tam motivasyon ile çıkarsak yenemiyeceğiz takım yok..

Bu arada oynadığı süre boyunca Kerem Tunçeri inanılmazdı..

Osman Yavuz
01.08.2008, 23:26
İran Basketbol takımı sırbistanı yeniyor.

Bahsi geçen USA takımını Yunanistan mükemmel bir oyunlu yenmişti.

USA takımı Rüya takım gibi olduğu doğru olabilir ama yenilmeyecek bir takım değil..

Dolayısıyla biz tam kadro ile tam motivasyon ile çıkarsak yenemiyeceğiz takım yok..

Bu arada oynadığı süre boyunca Kerem Tunçeri inanılmazdı..
Sevgili Serdar o yenilen Amerika takımı bu takım değildi.Bir kere Wade Carmelo ve LeBron'un üstüne 2 yıl daha tecrübe koy.Kobe gibi NBA'in en iyi skoreri o takımda.Pota altında dünyada Dwight Howard'ı durdurabilecek bir oyuncu yok.NBA'in en iyi guardları Chris Paul,Deron Williams ve Kidd var.Ayrıca Nba'in bana göre en keskin 5 şutöründen biri Redd var.Bu takıma karşı en iyi oynayan takım en az 10 sayı fark yer.En çok da Arjantin zorlar.

İskender YILMAZ
02.08.2008, 11:15
bu abd'nin yaptığı olay basketbol oynamaksa diğerlerinin yaptığının adı ne oluyor acaba? deli dehşet oynuyo adamlar yav..

Uğurtan
02.08.2008, 16:34
Sevgili Serdar o yenilen Amerika takımı bu takım değildi.Bir kere Wade Carmelo ve LeBron'un üstüne 2 yıl daha tecrübe koy.Kobe gibi NBA'in en iyi skoreri o takımda.Pota altında dünyada Dwight Howard'ı durdurabilecek bir oyuncu yok.NBA'in en iyi guardları Chris Paul,Deron Williams ve Kidd var.Ayrıca Nba'in bana göre en keskin 5 şutöründen biri Redd var.Bu takıma karşı en iyi oynayan takım en az 10 sayı fark yer.En çok da Arjantin zorlar.

Katılıyorum.. Böyle bir kadro yapmalarının nedeni de zaten dream team korkusunu tekrar hortlatmaktı.. :)

Trkz61
02.08.2008, 16:38
Amerika kralını tanımaz basketbolda.İstedikleri an dünya karmasını üst üste 100 defa yenerler.

Uğurtan
02.08.2008, 16:56
Bugünde Litvanya'ya direnmedik..

Hüdai Pervaneli
02.08.2008, 16:59
74 82 kaybettik

Osman Yavuz
02.08.2008, 17:57
Ben hazırlık dönemimizde oolmamıza rağmen beğendim takımı.Hidayet'in tam katkısıyla çok daha iyi olacak takım.

Özge
02.08.2008, 17:59
Maci yine izleyemedim ya su saatler beni deli edecek:DAma okudugum yazilara gore oyunu herkes begenmis.

İskender YILMAZ
02.08.2008, 18:09
maç pek heyecanlı değildi ya.. şu jacikevicius hikaye valla :D hido hidoo, başkası yalan.. :) Cenk kötüydü yaa, üzüldüm valla.. :) neyse, eleme maçlarına doğru çok iyi 2 maç oldu.. :)

Osman Yavuz
02.08.2008, 18:18
maç pek heyecanlı değildi ya.. şu jacikevicius hikaye valla :D hido hidoo, başkası yalan.. :) Cenk kötüydü yaa, üzüldüm valla.. :) neyse, eleme maçlarına doğru çok iyi 2 maç oldu.. :)Jasikevicius Avrupa tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 5 guardından biridir dikkatini çekerim.Öyle hikaye mikaye de değil ayrıca.Bir sene milli takımda oynamadı gördük hallerini.

İskender YILMAZ
03.08.2008, 11:49
Jasikevicius Avrupa tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 5 guardından biridir dikkatini çekerim.Öyle hikaye mikaye de değil ayrıca.Bir sene milli takımda oynamadı gördük hallerini.

sakin ol abi, şaka yapıyodum, jasikevicius ' a hikaye diyecek kadar da değilim heralde, ne bu heyecan..

Nytre
10.08.2008, 20:46
sirbistanla hazirlik maci oynuyoruz su anda ntvspordan canli yayinlaniyor ve yine AY-YILDIZIMIZ YOK FORMAMIZDA!...

oysa diger takim kendi armasini takiyor. onunde de SIRPCAM YOK AMA SIRB... (muhtemelen sirbistan yaziyor)

haberturkte abd macinda da yine milli takimimiz ay-yildizi takmadiginda federasyonun savunmasi YA ARMA YA YAZI demisti.

oysa MILLI ARMASI OLMAYAN BIR TAKIM OLUR MU?

Berk
10.08.2008, 20:48
Sırbistan'dan fark yedik: 105-73

2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçlarına hazırlanan (A) Milli Takım, antrenman maçında Sırbistan'a 105-73 yenildi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 5 periyot üzerinden oynanan antrenman maçında, 5 faul alan oyuncular oynamaya devam etti.

Hakemler Murat Biricik, Fatih Arslanoğlu ve Yücel Çilingir'in yönettiği maçın 1. periyodu 10-24, 2. periyodu 33-46, 3. periyodu 48-61 ve 4. periyodu 61-90 sona erdi.

Türkiye'den Kerem Tunçeri 9, Cenk 2, Hidayet 17, Kerem Gönlüm 3, Fatih 5, Ersan 6, Ender 11, Ömer Onan 11, Sinan 3, Cemal 6 sayı atarken, Ersin, Engin ve Ümit sayı kaydedemedi.

Sırbistan'dan ise Vujanic 2, Kecman 5, Tepic 5, Velickovic 11, Krstic 14, Teodosic 18, Tripkovic 8, Markovic 2, Perovic 16, Savanovic 4, Erceg 10, Cvetkovic 10 sayı attı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Sırbistan, dış atışlarda etkili olarak oyunda üstünlüğü ele geçirirken, hücumda etkili olamayan (A) Milli Takım, savunmada da basit hatalar yapınca ilk periyot 24-10 konuk ekibin üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci periyota da oyuna ağırlığını koyamayan milli takım karşısında Sırbistan, hızlı ve organize hücumlarla skor üreterek, bu periyodu da 46-33 galip bitirdi.

3. periyotta milli takım Hidayet ile etkili olurken, konuk takım dış atışlarda oldukça iyi bir performans sergiledi ve 4. periyoda 61-48 önde girdi.

(A) Milli Takım, 4. periyota oldukça kötü başlarken, Sırbistan pota altında uzun oyuncularıyla üst üste sayılar kaydederek, periyodu 90-61 önde kapadı.

5. periyotta (A) Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, tecrübesiz oyunculara şans verirken, konuk takım da genç oyuncularıyla mücadele etti ve karşılaşmayı Sırbistan 105-73 kazandı.

Bu arada, karşılaşmanın 4. periyodunda Hidayet ile Teodosic arasında kısa süreli bir gerginlik yaşanırken, araya giren iki takım sporcuları oyuncuları yatıştırdı.

Öte yandan, sol baldırında ödem olduğu belirtilen Semih, bu maçta oynamazken, milli oyuncunun yarınki hazırlık maçında oynayabileceği bildirildi.

(A) Milli Takım, Sırbistan ile yarın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 20.00 hazırlık maçında karşı karşıya gelecek.

TolgaTopçu61
10.08.2008, 20:49
gelen gidenden fark yiyoruz nibicim is bu be

macka61
10.08.2008, 21:57
bence katılamayacağız finallere farktan dolayı değil sakatlıklar çok başımızı ağıratacak

TolgaTopçu61
10.08.2008, 22:21
Salladık ama deviremedik! (http://www.ajansspor.com/basketbol/millitakim/galeri/732/1.html)

2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası Eleme Grubu maçlarına hazırlanan (A) Milli Takımımız dün (cumartesi) 105-73 yenildiği Sırbistan'la Abdi İpekçi'de bir kez daha karşılaştı. 12 Dev Adam mücadelede ilk çeyreği 15-13 galip kapasa da maç sonunda salondan 73-61'lik yenilgiyle ayrıldı.

TÜRKİYE-SIRBİSTAN: 61-73

Avrupa Şampiyonası eleme grubu hazırlıklarını sürdüren A Milli takım, hazırlıkları kapsamında bu akşam Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Sırbistan ile karşı karşıya geldi. Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada, millilerimiz çok iyi bir savunma ortaya koysa da son periyotta yaptıkları basit hatalar nedeniyle karşılaşmadan 61-73 mağlup ayrıldı.

Osman Yavuz
10.08.2008, 22:51
İran'a yenilen Sırbistan'ı yenemedik.Gerçi büyük bir ekol Sırplar ama eski güçlerinde değil.

Mayls
11.08.2008, 12:47
Pek izleyemiyorum Milli Takımı bu aralar ama tüm maçları yeniliyorlar.

2. bir İspanza faciası yaşanabilir mi elemelerde?

TolgaTopçu61
12.08.2008, 16:45
İşte 12 Dev Adam'ın programı!

Makedonya'da 16-18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek ''Trophy Makedonya'' turnuvasına katılacak A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın turnuvadaki maç programı açıklandı. İşte 12 Dev Adam'n programı..

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Makedonya'nın ev sahipliğini yapacağı turnuvaya ''12 Dev Adam''ın yanı sıra Makedonya, Romanya ve Karadağ katılacak.

İlk maçını 16 Ağustos Cumartesi günü saat 19.00'da Karadağ ile oynayacak olan milliler, ikinci karşılaşmasını 17 Ağustos Pazar günü saat 21.15'de ev sahibi Makedonya ve üçüncü maçını son gün saat 19.00'da Romanya ile yapacak.

''Trophy Makedonya'' turnuvasının programı şöyle:

16 Ağustos Cumartesi:
19.00 Türkiye-Karadağ
21.15 Makedonya-Romanya

17 Ağustos Pazar:
19.00 Karadağ-Romanya
21.15 Makedonya-Türkiye

18 Ağustos Pazartesi:
19.00 Romanya-Türkiye
21.15 Makedonya-Karadağ

Hasan61
13.08.2008, 08:14
bunlarıda yenemezsek kapatalım basketbol milli takımını

Cengiz Çubukcu
13.08.2008, 08:45
bunlarıda yenemezsek kapatalım basketbol milli takımını

mesele bu değil sevgili kardeşim, bu sırplar bölüne bölüne ufacık bir ülke olmalarına rağmen hala ekollerinden birşey kaybetmediler biz ise oyunun sadece belli bir kısmını oynayaildiğimiz için hep bir taraf eksik kalıyor. ya savunmayı iyi yapıyoruz ya hücumu....ikisi birarada olmuyor..

macka61
13.08.2008, 17:26
doğru diyosun Cengiz abi bu diğer spor müsabakalarımız içinde geçerli bizde sistem yok olanlarıda kaybettik mesela güreş

TolgaTopçu61
17.08.2008, 00:30
Hido kurtaramadı!

Uluslararası Trophy Makedonya Basketbol Turnuvası, bugün Makedonya'nın başkenti Üsküp'te başladı. A Milli Erkek Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası eleme grupları hazırlıkları çerçevesinde katıldığı turnuvadaki ilk maçında Karadağ'a 74-67 yenilirken, Hidayet Türkoğlu en skorer oyuncu seçildi!

Milli takımda, Hidayet Türkoğlu 15 sayı ve 4 ribauntla takımın en skorer ismi oldu.

Ayrıca, Ersan İlyasova 9 sayı ve 3 ribaund, Ömer Onan 8 sayı ve 2 ribaund, Kerem Tunçeri 6 sayı ve 4 ribaund, Barış Hersek 7 sayı ve 2 ribaund, Cenk Akyol 7 sayı ve 4 ribaund, Sinan Güler 4 sayı, 2 ribaund, 1 asist ve 2 blok, Cemal Nalga 2 sayı ve 1 blok, Kerem Gönlüm 2 sayı ve 1 ribaund, Ersen Görkem 1 sayı ve 4 ribaund, Fatih Solak 3 sayı, 4 ribaund ve 3 blok, Ender Arslan ise 3 sayılık performans sergiledi.

Karşılaşmada ilk periyot 22-22 eşitlikle sonuçlanırken, ikinci periyot 38-36 Türkiye lehine geçildi. Karşılaşmanın final periyoduna 61-54 önde giren Karadağ, son çeyrekte sergilediği mücadeleci oyunla maçtan 74-67 galip ayrıldı.

(A) Milli Takım, turnuvanın ikinci maçında yarın TSİ 21.15'de ev sahibi Makedonya ile karşılaşacak.

Mayls
17.08.2008, 11:18
Uluslararası Trophy Makedonya Basketbol Turnuvası, bugün Makedonya'nın başkenti Üsküp'te başladı. A Milli Erkek Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası eleme grupları hazırlıkları çerçevesinde katıldığı turnuvadaki ilk maçında Karadağ'a 74-67 yenilirken, Hidayet Türkoğlu en skorer oyuncu seçildi!

Seçildi mi?
Sanırım biz basınımıza alıştıkça bunlar berbatlaşıyor :D

Trkz61
17.08.2008, 12:02
Şu Tanjeviç krosundan bir kurtulsak önümüz açılacak.

Manu61
18.08.2008, 03:38
Başkent Üsküp'te süren A Milli Erkek Basketbol Takımımız'ın Avrupa Şampiyonası eleme grupları hazırlıkları çerçevesinde katıldığı Uluslararası Trophy Makedonya Basketbol Turnuvası'ndaki ikinci maçında ev sahibi Makedonya'ya 67-59 yenildi..

kimi yenecekler merak ediyorum..bu arada 3.periyot skoru Türkiye 53-50 Makedonya ...son periyotta sadece 6 sayı atabildik...düsündürücü...

TolgaTopçu61
18.08.2008, 22:37
12 Dev Adam galibiyetle kapattı!

Makedonya'da düzenlenen Trophy Makedonya turnuvasına katılan A Milli Takım, üçüncü maçında Romanya'yı uzatmada 89-85'lik skorla mağlup etti ve ilk galibiyetini elde etti.

Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan mücadeleye iyi başlayan Millilerimiz, özellikle Ersan İlyasova ve Hidayet Türkoğlu'nun sayılarıyla ilk bölümlerde etkili oldu. İlk çeyreği 14-19 önde tamamlayan A Milli Takımımız karşısında Romanya, özellikle ikinci periyotta dışarıdan ekstra atışları sayıya çevirdi. Savunmada iyi bir görüntü çizen Millilerimiz, rakibinin bu ekstra oyunu sonrasında devre sonunda soyunma odasına 39-34 geride gitti.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde Millilerimiz, Cenk Akyol ile dışarıdan ve çember altından da Kerem Gönlüm ile skor üretti. Ancak Romanya, ikinci periyotta olduğu gibi yine dış atışlarda yüksek bir yüzde ile oynadı. Bunun sonucunda üçüncü çeyreği Romanya, 65-56 önde tamamlayan taraf oldu. Karşılaşmanın final periyodunda savunmasını sertleştiren Millilerimiz, hücumlarda da rakibine oranla daha iyi bir görüntü çizdi. Ancak karşılaşmanın normal süresi 82-82 eşitlikle tamamlandı.

Uzatma bölümünde çok iyi savunma yapan A Milli Takımımız, rakibini sadece 3 sayıda tutmayı başardı. Millilerimiz, hücumlardan çıkarttığı basketler sonrasında karşılaşmadan 89-85 galibiyetle ayrıldı.

Bu sonuçla A Milli Takımımız, Makedonya'da düzenlenen Trophy Makedonya turnuvasını galibiyetle noktaladı. Millilerimiz, yarın TSİ 12:30'da Makedonya'dan hareket edecek ve TSİ:14:00'da İstanbul'da olacak.

TÜRKİYE (89): Cenk Akyol 10, Engin Atsür 5 Ersan İlyasova 20, Kerem Tunçeri 6, Kerem Gönlüm 13, Ender Arslan 4, Hidayet Türkoğlu 19, Ersin Görkem 1, Fatih Solak 4, Barış Hersek 7

1.PERİYOT: 14-19
2.PERİYOT: 25-15
3.PERİYOT: 26-22
4.PERİYOT: 17-26
UZATMA : 7 - 3

Manu61
19.08.2008, 00:33
romanyayı bile yenerken zorlanıyoruz....avusturyalılar ''bizim takımımız cok kötü euro 2008 e bizm yerimizde baska bir takım gelsin..''demislerdi 2010 dünya şampiyonasında da türk milli takımı icin böyle seyler duyabiliriz...eger tanjevicden kurtulmazlarsa....bu turnuva gösterdiki bu takım isvecteki ve ispanyadaki turnuvalardan hicbir ders almamıs...kadroya bakıyorum eger ben bir kadro kursam bu oyuncuların yarısından cogunu almam kadroya...neye dayanarak bu kadroyu seciyor tanjevic anlamıs degilim...2010 a daha 2 sene var ve bosta olan bir aydın örs var...2 senede aydın örs bu takımı toparlar...avrupanın en genis kadrolarından biri bizde ama nedense oynatamıyor tanjevic.....

Hüseyin İlkin
19.08.2008, 00:46
Tanjevic acaba sevindi mi bu galibiyete ?

UğuR
29.08.2008, 14:15
Bu akşam 19.00 da Efes Cup turnuvasında Türkiye - Portekiz maçı var.NTVSpor canlı veriyor.

Berk
29.08.2008, 14:50
İngiltere'nin bir basketbol takımı olduğunu bilmiyordum.Uluslararası platformda da hiç rastlamadım onlara zate, futbola ağırlık vermişler..

Cengiz Çubukcu
29.08.2008, 14:52
Dün akşam benim açımdan tek sevindirici olan şey Barış Herseğin oynamış olmasıydı, yoksa İngiltere diye bir takım mı var ki !!

Hüseyin Bağdat
29.08.2008, 15:03
Futbol miili takımızda nasıl Fatih Terim Sendromunu yaşıyorsak,basketbol milli takımındada Tanyeviç'ten çekiyoruz. bence milli takımın başına Aydın Örs geçmeli...

Nihal Ayvaz
03.09.2008, 19:20
A Milli Takım İlk maçında bu akşam saat 21:00 de Ukrayna`yı ağırlıyor.Maç Ntv Sporda veriliyor.Milli takımımıza başarılar..

ilhan
03.09.2008, 19:22
İftarımızı yaptıktan sonra televizyon karşısına oturuyoruz ve milli takımı destekliyoruz. Haydi Türkiyem! Başarılar 12 dev adam.

Manu61
03.09.2008, 19:40
Ukrayna kolay lokma bizim için ama bu Tanjevic istifa etmeli..Grubumuz kolay sayılır tek rakip Tony Parker'li Fransa Boris Diaw yok bu sevindirici..Belçika'nın bize rakip olabileceğini hiç sanmıyorum :)

Nihal Ayvaz
03.09.2008, 21:41
son durum ne acaba? yaprak dökümü yüzünden izleyemiyorumda maçı:rolleyes:

ilhan
03.09.2008, 21:44
Ersan'ın mükemmel üçlüğüyle 2. periyotun son 1.40 saniyesinde 45-35 öndeyiz.

Özge
03.09.2008, 21:46
İlk yarı 51-37 üstünlüğümüzle sona erdi.

Ozan
03.09.2008, 21:47
Bende ilkyarının son 2 dakikasına yetişebildim ve gözlemlediğim kadarıyla rahat oynuyoruz . Çok büyük bir aksilik olmazsa da kazanırız maçı .

Özge
03.09.2008, 22:38
Seviyorum seni Kerem:)

Bartuğ13
03.09.2008, 22:39
86-73 aldık maçı

Ozan
03.09.2008, 22:40
86-73 kazandık . Son periyot farkı kapattılar ama son anda farkı tekrar açmayı başardık :) Galibiyetle başlamak güzel .

Ozan
03.09.2008, 22:41
Bu arada Hidayet'in bomboş pozisyonda smaçı kaçırması da ilginç bir görüntüydü :)

Serdær
04.09.2008, 10:25
Bize rakip olacak bir takım değildi Ukrayna.

Hucum olarak iyi oynasakta defans'ta zaman zaman vasattık.

Dolayısıyla daha iyi bir takıma daha çok sayı verebiliriz.

Bu arada oyuncular biraz Lauballi olmasa daha sert savunma yapsa en azından bunuda görebilirdik.

Sonuç olarak 1 de 1 .

Haydi 12 Dev adam !

Hüseyin Bağdat
04.09.2008, 10:30
Ukrayna bize rakip olacak takım değildi. Zaten bu gurupta tek rakibimiz Fransa. Milli takımda dikkatimi çeken en güzel gelişme, hucumda oyuncularımız artık sabit kalmıyor.Top daha çok dolaşıyor,herkes hareketli oynamaya gayret ediyor. Set oyunlarında ne kadar hareketli olunursa,rakip savunma daha kolay aşılır ve boş şutlar bulunur. İlk maçımızı rahat aldık,darısı diğer bütün maçlara. Ben bu gruptan lider çıkacağımıza inanıyorum.

Berk
04.09.2008, 10:31
Maçın ikinci yarısını izleyebildim.Basit hatalar yaptık çoğu zaman.Maçın kırılma anlarındaki atışları kaçırınca fark hep 10-14 sayı arasında gidip geldi.Ukrayna özellikle dış atışlarda etkiliydi bunun dışında pek önemli silahları yok.Gruba güzel başlamak önemliydi, sırada Belçika deplasmanı var.Onlarda Fransa'ya iyi direnmişler dün.Belçika maçını kazanırsak yolumuz açılmış olacak..

Cengiz Çubukcu
04.09.2008, 10:41
Bu arada Hidayet'in bomboş pozisyonda smaçı kaçırması da ilginç bir görüntüydü :)

Ama maçın en önemli görüntüsü de maçın başında Hidayetin rakibini potaya gömmesiydi :) ...

İskender YILMAZ
04.09.2008, 12:42
Ama maçın en önemli görüntüsü de maçın başında Hidayetin rakibini potaya gömmesiydi :) ...

bencede.. :) O hareket mesajı verdi zaten, aslanım Hido.. Maçı verdiğim büyük mücadele sonucu (Annemlerle Yaprak Dökümü kavgası) izleyebildim.. :) Değdide yani, güzel maçtı.. Daha farklı kazanabilirdik ama bu şekilde de güzel.. Devamını bekliyoruz ua 18 dev adam.. :D Bu arada adamım süperdi yaa, Ersan İlyasova.. :) Cenk Akyol da bi dahaki maça inşallah..

Forever Ersan İlyasova & Cenk Akyol
:)

Manu61
04.09.2008, 18:11
Ukrayna gibi ''kek'' takımlara karşı oynadığımız maçları neden kolay kazanamıyoruz anlayamıyorum..Fark olmuş olabilir bazı arkadaşlar maçın kolay geçtiğinide söyleyebilir..Ama biz Ukrayna'yı 70 sayı barajını geçtiriyorsak..Fransa karşısında ne yaparız bilemem..Elemeleri zaten geçeceğiz önemli olam Polonya'daki turnuvada ne yapacağımız..2002,2003,2005,2007 bizim için tam bir hüsran oldu..2006 Dünya şampiyonasında bir 6.lığımız var 2001 yılındaki finalden sonraki periyotta yaptığımız en büyük iş..Avrupadaki en iyi kadro bizde aslında şöyle bir bakarsak..Diğer takımların bizden hiçbir artısı yok..Ama sistemli bir şekilde bir makina gibi oynuyorlar,kadroları değişse bile..2010 da evsahibiyiz ancak hazırmıyız kesinlikle hayır..Kadromuza bakıyorum basketboldan anlayan bir insana desek Türkiye milli takımının kadrosunu sen kur acaba şu kadrodan kaç kişi alır..Türkiye'de inanılmaz bir potansiyel ve oyuncu kalitesi var ancak biz bunun ya farkında değiliz yada doğru düzgün kullanamıyoruz bunları..

Ozan
04.09.2008, 18:24

Ben maçı ilk yarının sonlarında açtığım için onu görememiştim ama bugün maçın özetini izlerken gördüm ve gerçekten mükemmel bir smaç vurmuş . Darmaduman etmiş pota altındaki adamı :D

Ozan
06.09.2008, 17:52
Bugün basketbol takımımızın maçı var diye biliyorum . Kanal ve saati bilen birisi varsa ve bilgilendirirse memnun olurum .

Trkz61
06.09.2008, 17:55
Şu Tanjevic olmasa süper olurdu.Adam el freni...

TolgaTopçu61
06.09.2008, 20:02
Bugün basketbol takımımızın maçı var diye biliyorum . Kanal ve saati bilen birisi varsa ve bilgilendirirse memnun olurum .
Maci NTV Spor saat 21.00'da naklen yayinlayacak

Ozan
06.09.2008, 20:03
Maci NTV Spor saat 21.00'da naklen yayinlayacak

Teşekkürler .

Selman
06.09.2008, 23:02
Bu takımın daha çok ekmek yemesi lazım.Koç inşallah bir hata yapmaz da Mehmet Okur'u 2009'da takıma dahil eder.Her halükarda içeri dalan bir Hidayet'in yanına 3'lük potansiyeli olan bir Mehmet okur çok katkı sağlar.Bu oyunla Fransa'yı yenmemiz zor, bakalım neler olacak.

Bartuğ13
06.09.2008, 23:43
fransayı yenmek gerçekten çok zor olacak.bu takım hücumda zaman zaman büyük sıkıntılar yaşıyor.ersanın maç boyu oynadığı çok iyi oyununa,ender,kerem gönlüm ve hidayet zaman zaman katkı yaptılar.fakat takım olarak süreli iyi oynayamadık.takım savunmada iyiydi.ersan ve kerem savunmada çok iyilerdi özellikle fakat hücumda çok sıkıntı yaşadık.

bu oyun fransa karşısında yeterli olmayacaktır.sonuçta onlar belçika kadar zayıf değiller ve iyi savunma yaparlarsa çok zorlanırız.dikkat etmeliyiz.zaman zaman potadan çok uzaklaşıyoruz.bunun hiç bi işe yaramayacağını bilmeliyiz.10 metre uzakta pas alış verişinin hücum adına olumlu bir yanı yoktur.

Ozan
07.09.2008, 00:01
Bu takımın daha çok ekmek yemesi lazım.Koç inşallah bir hata yapmaz da Mehmet Okur'u 2009'da takıma dahil eder.Her halükarda içeri dalan bir Hidayet'in yanına 3'lük potansiyeli olan bir Mehmet okur çok katkı sağlar.Bu oyunla Fransa'yı yenmemiz zor, bakalım neler olacak.

Tanyeviç Mehmet Okur'u neden kadroya almadı nedenini öğrenebilir miyim ?

İskender YILMAZ
07.09.2008, 01:21
Ersan estirmeye devam ediyor.. Koçum benim.. :)

Selman
07.09.2008, 01:27
Tanyeviç Mehmet Okur'u neden kadroya almadı nedenini öğrenebilir miyim ?

Mehmet Okur'un neden kadroya dahil edilmediğini biliyorum.Dikkat edersen yazımda da 2009 demişim.Elemeleri geçeceğimizi varsayıyorum ve finallerde Mehmet Okur'un takımda olması gerekir diye düşünyorum.

Eğer takım sonraki maçlarda toparlanırsa, Tanjevic takıma alışmamış başka bir oyuncuyu almamazlık yapabilir ve bence bu hata olur.

Ozan
07.09.2008, 13:44
Mehmet Okur'un neden kadroya dahil edilmediğini biliyorum.Dikkat edersen yazımda da 2009 demişim.Elemeleri geçeceğimizi varsayıyorum ve finallerde Mehmet Okur'un takımda olması gerekir diye düşünyorum.

Eğer takım sonraki maçlarda toparlanırsa, Tanjevic takıma alışmamış başka bir oyuncuyu almamazlık yapabilir ve bence bu hata olur.

Mehmet Okur neden kadroda yok diye merak etmiştim ; yani bilmiyorum . Yanlış anlaşılma oldu sanırım . Bu yazdığınıza göre de sanırım Mehmet sakat .

Bartuğ13
07.09.2008, 14:21
mehmet sakat mı yoksa tanjevic kafadan sakat mı o tam belli değil ozancım.

Öztürk Adem
07.09.2008, 14:47
Bu sene sankı kendı sevıyelerının usutune cıkmıslar 2 de ıkıı

Hasan61
07.09.2008, 17:28
mehmet sakat mı yoksa tanjevic kafadan sakat mı o tam belli değil ozancım.
tanjevic'in kafadan sorunları olduğuna eminim ama memo sakat mı onu bilemiyorum

ÖzGür Ayar
10.09.2008, 18:28
Fransa karşısında 2. periyotda mükemmel oynuyoruz. Fark 12 sayıya çıkarttık.

Bartuğ13
10.09.2008, 18:30
savunmayı dehşet seviyeye çıkarınca harika bir ritm yakaladık ve farkı 12ye kadar çıkardık.
fakat bundan sonra son 2 dakikaya girerken ritmimiz inişe başladı.
o son 2 dakikada parker inanılmaz bir oyun oynadı.savunmamızı dağıtarak attığı turnikelere bir de son saniyelerde 3lük ekleyince farkı yine azalttı.
devreye 38-35 önde giriyoruz.parker ne kadar tehlikeli ve önemli bir oyuncu olduğunu ilk yarıda tam 18 sayı atarak gösterdi.

ilhan
10.09.2008, 20:01
Çok keyifli bir maçtı. Fransa'ya bakınca geçen sene ligdeki durumumuz gözümün önüne geldi. Her topu Yattara'yla buluşturup pozisyon üretmeye çalışırdık. Fransa takımı da Parker'ı kullanıyor. Tek başına Fransa milli takımı adam.

Çok keyif aldım. Hepsini gönülden tebrik ediyorum.

Selman
10.09.2008, 20:09
Belçika karşısında ki Türkiye Faransa'yı yenemez demiştik.Ama bu maç özellikle savunma da olağanüstü işler çıkardılar.Kenidimizden zayıf olan takımlara karşı konsantrasyon eksiğimiz olduğu açık.Takımın Nba yıldızı topu topu 5 atış kullanmış.Bu da takım oyununu en iyi şekilde oynamış olduğumuzun açık bir göstergesi.

Ukrayna'yı bu oyunla yeneriz.Sonra da güle oynaya 2009'a gideriz.

Nihal Ayvaz
10.09.2008, 20:17
çok zevkli bi maçtı.. çok güzel oynadık bu oyunla gruptan çıkarız .tşk.ler on iki dev adam..:alkış::alkış::cool:

ilhan
10.09.2008, 20:19
Yalnız Parker orada Kerem'i yerle bir etti. O nasıl bir bloktu öyle. :D

mAz
10.09.2008, 20:26
Genel olarak güzel oynadık ama bence 3.periyottaki harika oyunumuzla maçı aldık, genelde 3. periyotları kötü oynardık ama bu maça bizimkiler çok iyi konsantre olmuş, tebrikler hepsine. Devamının gelmesi dileğiyle.

Murat Acar
10.09.2008, 20:37
benım bu maçta ilgimi çeken birşey vardı bilmem sizin ilginizi dikkatinizi çektimi.FRANSIZ takımındaki futbolcuların isimleri bir çoğu müslüman ismi ama Tarık olmuş Tarıq şimdi aklıma gelmedi ama dikkat ettim birçok basketbolcu ismi aslında müslüman ismi hepsi asimile edilmiş bizleri milletimizi asimileyle suçlayan İnsan hakları diye veryansın eden o laikliğin kalesi o demokrasi kalesi ülkenin yaptıkları dikkatinizi çektimi bilmem bir anektod daha çokda üzüntümü sizlerle paylaşmak için yazmak istedim

Bartuğ13
10.09.2008, 21:21
çok güzel bir oyun.çok güzel bir galibiyet.ukraynayı yenebilirsek deplasmanda bu iş %90 bitmiş demektir.
o maç daha kritikleşti artık.bu savunmayla zaten onları da çok rahat geçebiliriz.

bugünkü oyun gerçekten mükemmeldi.savunmamız harikaydı ve bu da hücuma yansıdı.topun bir çok oyuncuya dağılması da günün en güzel yanlarındandı.bugünkü oyunu cidden çok beğendim.helal olsun bu milli takıma.

Özge
10.09.2008, 21:25
İyi oynadık.Herkes elinden geleni yaptı iyi oynadı.Yalnız Fransa'nın oyunu Parker'ın üzerine kuruluydu.Bizim için rahat bir maç oldu.

Volkan Taş
11.09.2008, 00:07
ben maçı abdi ipekçiye gidip izledim tuzladan kalkıp.. kadıköydeki futbol maçı çok pahalıya geldi.. bilet ve yol 9 liraya mal oldu... tribünler tamamen doluydu ve top onlara geçince süper bir ıslık ve gürültü kopuodu gerçekten süperdi maç.. oyuncularımız elinden geleni yaptı.. haftaya çarş. tekrar maç var

Hüseyin Bağdat
11.09.2008, 10:01
Milli takım beklediğimdende güzel oynadı. Belçika maçını izleyince Fransa maçından korkmuştum ama takımdakş bütün oyuncular mükemmel oynadılar özellikle savunmada. Bu maçın en güzel tarafı hem savunmada hemde hücumda tam anlamıyla takım oyunu oynadık. Hücumda yine hareketliydik,durarak oynamadık.çokca top çevirip en uygunda kimse ona atış imkanı sağladık. Hidayet bile çoğu pozisyonda atmayıp arkadaşlarına asist yaptı.

Bu maçı savunmamızla,özelliklede çok güzel yaptığımız alan savunması ile kazandık.
Ukrayna maçındada bu savunmayı yaparsak rahat kazanırız.O maçta finallere gitmeyi garantileyebiliriz...

Özge
11.09.2008, 15:28
Turiaf İstanbul'a aşık oldu

(A) Milli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası eleme grubunda 77-65 yendiği Fransa'nın NBA'de oynayan oyuncusu Ronny Turiaf, Türk Milli Takımı'nda çok iyi oyuncuların olduğunu belirtti. Turiaf, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine verdiği röportajda, (A) Milli Takımı daha önce izlediğini ifade ederek, şunları kaydetti:
''Çok iyi bir takıma sahip olduğunuzu biliyordum. Türk Milli Takımı'nda gerçekten çok iyi oyuncular var. Hidayet Türkoğlu, Kerem Gönlüm, Kerem Tunçeri ilk aklıma gelen oyuncular. Türkiye karşısında çok zorlanacağımızı biliyordum, öyle de oldu. Şu an gruplardaki ikinci mağlubiyetimizi aldık. Bundan sonra oynayacağımız Belçika maçı bizim için çok önemli. Türkiye'ye karşı da kendi evimizde galip gelerek bu maçın rövanşını almak istiyoruz.''
Türkiye ve İstanbul'a ilk kez geldiğini belirten Fransız oyuncu, şöyle devam etti:
''İstanbul'a aşık oldum diyebilirim. Çok güzel bir şehir. Hatta şimdiden buradan nasıl ev alabileceğimi araştırmaya başladım. İstanbul'un tarihi ve kültürü beni derinden etkiledi diyebilirim. Birçok tarihi eser var ve bunları görmek ayrı bir keyif. İnsanlar dost canlısı. Yemeklere de ayrıca hayran kaldığımı söyleyebilirim. Daha gelir gelmez 5 porsiyon kebap yedim. Burada her şey çok güzel. Umarım yeniden buraya gelirim.''

11.09.2008

Kaynak : AA

Berk
11.09.2008, 20:32
Fransa'nın sadece Tony Parker'den ibaret olduğunu birkez daha anlamış oldum.Parker'ı çekip alsan takımdan, Fransa basketbolda adı sanı duyulmayan bir takım olur.Bizim milli takımımız ise bassketbolun gerekliliklerinin hepsini yaptı ve müthiş bir maç çıkararak rahat galip geldik.Yolu yarıladık artık..

Bide merak ettim; Biz 3 galibiyetle lideriz, diğer 3 takımın 1'er galibiyetleri var.Grupta ilk sırayı alan takım mı yoksa ilk 2 sıradaki takımlar mı gidiyor şampiyonaya?

benım bu maçta ilgimi çeken birşey vardı bilmem sizin ilginizi dikkatinizi çektimi.FRANSIZ takımındaki futbolcuların isimleri bir çoğu müslüman ismi ama Tarık olmuş Tarıq şimdi aklıma gelmedi ama dikkat ettim birçok basketbolcu ismi aslında müslüman ismi hepsi asimile edilmiş bizleri milletimizi asimileyle suçlayan İnsan hakları diye veryansın eden o laikliğin kalesi o demokrasi kalesi ülkenin yaptıkları dikkatinizi çektimi bilmem bir anektod daha çokda üzüntümü sizlerle paylaşmak için yazmak istedim

Fransa'da günümüzde gerçek Fransız bulmak çok zordur.Halkın %80'ini Afrikalıdan bozma Fransızlar oluşturuyorlar, kısaca sömürge milletlerin göç eden insanları.En basitinden Fransız futbol takımına bakalım: Cupet, Squillaci ve Rothen dışında kökeni Fransa olan oyuncu pek hatırlamıyorum.Fransa şimdilerde bu değişimi pek hissemiyor ama ilerde başına çok iş açacaktır bu uyruk farklılığı..

Nihal Ayvaz
13.09.2008, 17:37
Ukrayna karşısında fark 15 sayı bizimkiler yine havalarında:cool::alkış:

Serdær
13.09.2008, 17:43
Maç başladı mı ?

Başladıysa kaç kaç ?

İnternetten izleyebileceğim yer var mı ?

Çok soru sordum galiba :D

Nihal Ayvaz
13.09.2008, 17:47
50-67 öndeyiz çoştu bizimkilerr 3.periyot bitti şmdi ;)

Nihal Ayvaz
13.09.2008, 18:08
TÜRKİYE 86-64 Ukrayna ..tebriklerr milli takım:alkış::alkış: 4 te 4 yaptık :cool:

Serdær
13.09.2008, 18:17
oh oh.

Bizimkiler iyi form tuttu.:alkış:

İstabuldaki Belçika maçına gitmek farz oldu.

Kesin giderim. :yattara2:

Selman
13.09.2008, 18:20
Güzel oyunla farklı galip gelip Ukrayna'ya basketbol dersi verdik.Belçika maçı çok güzel olacak.Peşinden de Fransa'yı yendik mi değmeyin keyfimize..

Berk
13.09.2008, 18:37
4 maçın hepsinde de şahane oynadık, bu kadar iyi bir milli takım görmemiştim.Tüm oyuncularımız ellerinden geleni yapıyor, her maç bir isim parlayabiliyor.Tebrikler milli takım, gurur duyuyoruz..

Özge
13.09.2008, 18:43
12 dev adam bu sene çok iyi oynuyor.Berk'in de dediği gibi her maçta çok iyi oynadık.Oyuncularımız çok iyi oynuyor.Nazar değmesin.:)

Manu61
13.09.2008, 20:34
Ukrayna,Belçika ve hatta Parker dışında hiçbir silahı bulunmayan Fransa bizim takımımıza göre çok kolay ekipler daha önce yazdığım yazılarda bunu defalarca söyledim..Bugünkü savunma gayretimiz mükemmeldi ancak bunu Polonya'da İspanya,Yunanistan,İtalya,Litvanya,Hırvatistan,Sır bistan,Rusya gibi takımlarada yapmamız lazım..

İsmail Alkan
13.09.2008, 20:53
Takımımıza nazar değmeesin diyelim,çok güzel bir seri yakaladılar,tebrikler :)
Darısı başımıza :)

Egemen
14.09.2008, 03:21
ukrayna maçının tekrarını izledim..

resmen parçalamışız :)

helal olsun çocuklara..

ilhan
14.09.2008, 04:25
Ukrayna maçının 3 periyodunu izledim. Zaten maç kopmuştu artık. :) Nazar değmesin harika oynuyorlar. Kerem Gönlüm'e ayrı bi parantez açayım. Son yıllarda izlediğim en iyi Kerem. Çaldığı toplar, attıkları felan inanılmaz şaşırttı beni. :) Zaten takım olarak her attığımız giriyordu.

Ben tüm maçları kazanacağımızı düşünüyorum. Artık maç kaybetmeyiz bu grupta.

Emre B.
14.09.2008, 13:47
Artık Belçika maçına gitmek lazım.

ApoCaN28
14.09.2008, 13:50
Yok Yok Bu Sefer Avrupayı Baskettede sallıcaz bunu belli etmeye başladık...
Elemelerde böleysek korkun bizden...
Çılgın 12 adam gelioooo...

Nihal Ayvaz
14.09.2008, 13:53
:trbyrk: belçika maçına gidiyorumm ;)

Trkz61
14.09.2008, 14:22
Amerika'yı getirin.Fransa,Ukrayna,Belçika falan.Küçük ülkeler bunlar.:)

OYılmaz
15.09.2008, 18:19
Milli Takım Ukrayna maçındaki gibi hücum Fransa maçındaki gibi defans yaparsa Belçika Türkiyeye gelmesin :) Belçika maçının yıldızı Oğuz Savaş olacak benden söylemesi Guardlarımız etkisiyle rahat kazanırız yinede dikkat etmemiz lazım Sinan Güler,Oğuz Savaş,Ersan,Hidayetten iyi düzeyde oyun bekliyorum

İskender YILMAZ
15.09.2008, 18:40
Ne zaman ya bi dahaki maç?

Özge
15.09.2008, 19:53
Çarşamba 19:30'da Belçika'yla oynuyoruz.

Hüdai Pervaneli
15.09.2008, 20:07
garantiledik diye ben biliyorum, yoksa yanlisim var mi

Mustafa
15.09.2008, 21:55
garantiledik diye ben biliyorum, yoksa yanlisim var mi

Belçikayı yenersek garantiliyoruz.

macka61
16.09.2008, 23:57
12 dev adam şaşırttı beni belçikayıda çok rahat geçeriz ve 2009 garanti olur

Alptuğ
17.09.2008, 00:03
eski 12 dev adamın havasını görmeye başladık artık milli takımda harika oynuyorlar şahsi değil takım oyunu oynuyoruz ve çok büyük keyif veriyorlar umarım 6 da 6 ile bitiririz grubu

Nihal Ayvaz
17.09.2008, 10:57
2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası elemelerinde (C) Grubu'nda yaptığı 4 maçı da kazanarak, yenilgisiz lider durumda bulunan Türkiye, bugün gruptaki 5. maçında Belçika ile İstanbul'da karşılaşacak.

Abdi İpekçi Spor Salonu'da yapılacak karşılaşma, saat 19.30'da başlayacak ve NTV'den naklen yayınlanacak.
Grupta 4 maçta 4 galibiyet alan Türkiye, yenilgisiz lider durumda bulunurken, 1 galibiyet, 3 mağlubiyet alan Belçika ise 3. sırada yer alıyor.
(A) Milli Takım, bugünkü maçta Belçika'yı yenerse gruptan lider olarak çıkmayı garantileyecek. Türkiye, Belçika ile deplasmanda yaptığı ilk maçta rakibini 78-63 yenmişti.

Cengiz Çubukcu
17.09.2008, 11:03
Kaan Kural der ki, ''bu gruptaki hiçbir rakibimiz bizim ayarımızda değil, güle oynaya çıkmamız olağan'' . yine de resmen şov yapıyorlar , bugünde saatin 19:30 olmasını iple çekeceğim...

Serdær
17.09.2008, 11:26
Maçtayım bu akşam..

Özge
17.09.2008, 14:25
Bu maç kaçmaz:)

Serdær
17.09.2008, 14:54
Biletix gişesinden SON BİLET'i aldım ! :alkış:

Serdær
17.09.2008, 17:50
Maça Gider... ! :rolleyes:

Nihal Ayvaz
17.09.2008, 17:51
Biletix gişesinden SON BİLET'i aldım ! :alkış:

benim sayemde :rolleyes:

Nihal Ayvaz
17.09.2008, 19:36
maç başladı..başarılar 12dev adam:tr:

ApoCaN28
17.09.2008, 19:38
Başarılar Türkiye'nin 12 Dev Adamı

Özge
17.09.2008, 20:27
Beklediğim oyunu sergileyemiyoruz.Diğer maçların vermiş olduğu rahatlık var tabi.Sonlara doğru toparladık.Bu maçı kaybetmeyiz 2. yarı arayı açarız umarım.

Nihal Ayvaz
17.09.2008, 20:53
bizimkiler çoştular yine fark 20 sayı :alkış::alkış:

TolgaTopçu61
17.09.2008, 21:10
BEŞ'TE BEŞ YAPTILAR!..

2009 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde, C Grubu’ndaki dört maçını da kazanan 12 Dev Adam, 5. maçında Belçikayı da devirdi.

Basketbol Milli takımımız, Abdi İpekçi Spor Salonunda oynanan maçta Belçika'yı 80-64 yendi.

Millilerimiz, Belçika karşısında ilk periyodu 18-15 önde tamamladı. İkinci çeyrekte Kerem Tunçeri ve Oğuz Savaş ile farkı korumaya çalışan 12 Dev Adam, devreye 42-38 önde gitmeyi başardı. Üçüncü çeyrekte farkı açan oyuncularımız maçı 80-64 kazanmayı başardılar.

Bu sonuçla, namağlup lider drumda bulunan Türkiye, eleme grubunu birinci bitirmeyi de garantiledi.

Özge
17.09.2008, 21:11
Tebrikler 12 dev adam.Yine yaptınız yapacağınızı:)

Selman
17.09.2008, 21:14
2. yarı güzel bir oyunla Beşçika engelini de aştık.Alıştık valla Fransa galibiyeti isteriz:)

ilhan
17.09.2008, 21:15
Elektrikler gittiği için ilk yarısını izleyemedim. Başını izleyemeyince sonunu izlemeyi hiç istemedim. Kazanmış olmaları harika. Şampiyonluk beklentisi içine girebilir miyiz yavaş yavaş? :)

Mayls
17.09.2008, 22:37
Elektrikler gittiği için ilk yarısını izleyemedim.
Haline şükret, biz hiç izleyemiyoruz :)
ATV'nin, Kanal D'nin, Star TV'nin Avrupa'ya maç vermemesine alıştım da, NTV'den böyle bir ayıp beklemezdim. Bari milli maçları NTV Batı'da yayınla da biz de faydalanalım :o

Neyse 12 Dev Adam'a yollarında başarılar dilerim.

macka61
18.09.2008, 01:02
tebrikler 12 dev adam inşallah bu performansı şampiyonada da gösterirler

Serdær
18.09.2008, 18:09
Cep telefonunda çektiğim için görüntüler iyi değil,kusura bakmayın..

Giriş anı..

http://img228.imageshack.us/img228/8304/17092008mp5.jpg

Yine giriş anından..

http://img137.imageshack.us/img137/931/17092008001zb0.jpg

Abdi ipekçi kalabalık..

http://img228.imageshack.us/img228/9498/17092008002jv4.jpg

Belçika takımı..

http://img48.imageshack.us/img48/4945/17092008003vt4.jpg

Berk
18.09.2008, 18:14
Yine güzel bir oyunla galip geldik.5 maçtada neredeyse kusursuz oyunlarla galip gelip 5'te 5 yaptık ve grubu lider bitirmeyi garantiledik.Helal size '12 Dev Adam'..

Serdær
18.09.2008, 18:25
Türkiye..

http://img518.imageshack.us/img518/8994/17092008006kh9.jpg

http://img156.imageshack.us/img156/5910/17092008005ko4.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/5876/17092008008kv3.jpg

Belçika Marşı Okunurken..

http://img98.imageshack.us/img98/1452/17092008007ye9.jpg

Nihal Ayvaz
18.09.2008, 18:27
resimler için tşk.ler serdar ;)

Serdær
18.09.2008, 18:41
Milli Takım..

http://img140.imageshack.us/img140/8840/17092008008bi4.jpg

Efes Pilsen kızları :D

http://img65.imageshack.us/img65/7013/17092008009qb7.jpg

http://img502.imageshack.us/img502/2038/17092008010cx6.jpg

Amigo Birol

http://img229.imageshack.us/img229/7185/17092008011xf8.jpg

Hido

http://img520.imageshack.us/img520/4041/17092008012ui4.jpg

Serdær
18.09.2008, 18:50
Abdi İpekçi Arena..

http://img87.imageshack.us/img87/1614/17092008014sr6.jpg

2.Yarı başlarken.(Isınma)

http://img386.imageshack.us/img386/7978/17092008013ib7.jpg

İlk yarı Skoru

http://img140.imageshack.us/img140/5359/17092008015xy1.jpg

Maç Bitimi

http://img56.imageshack.us/img56/7057/17092008016si4.jpg

UğuR
19.09.2008, 12:24
Fransa yı Fransa da yenip 6 da 6 ile birirmek çok güzel olurdu.

Tolpaş61
19.09.2008, 12:27
fransayı yener olayı tam olarak şova çevirirler.ne güzel oynuyorlar.yıllardır basket maçı izlemiyordum.nihayet izleyecek bir oyun ortaya çıktı.

Özge
19.09.2008, 15:44
Parker'dan 12 Dev Adam'a övgü

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından San Antonio Spurs'de forma giyen yıldız oyuncu Tony Parker, Türkiye (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'na övgüler yağdırdı. 2009 Avrupa Şampiyonası elemerinde yarın 12 Dev Adam ile (C) Grubu'nda son maçına çıkacak olan Fransa'nın takım kaptanı Parker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Milli Takımı'nın grup maçlarında iyi oynayarak ve hak ederek finallere katılma hakkı kazındığını söyledi.
Milli oyuncuların birlikte ve yardımlaşarak, takım oyunu oynadığını belirten Parker, ''Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Basketbol Takımı'nın şansı ile ilgili yorum yapmak şimdiden erken olur. Gelecek yıla kadar çok zaman var. Belki Mehmet Okur tekrar takıma katılır, gidenler olabilir, gelenler olabilir, sakatlıklar olabilir. Şimdiden bir şey söylemek çok zor'' dedi.
Türk Milli Takımı'nın NBA'de forma giyen oyuncuları Hidayet ve Mehmet ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Tony Parker, ''Hidayet ve Mehmet geçen yıl iyi bir sezon geçirdi. Özellikle Hidayet kendisini bu yıl çok geliştirdi. Ligde en çok gelişme gösteren oyuncu ödülünü alarak da bunu kanıtladı'' diye konuştu.
Yıldız oyuncu, Fransa Milli Takımı'nda önemli eksikliklerin olduğunu ve yarinki maçtan galip ayrılarak gelecek yıla kadar toparlanmaları için yeterli bir zaman bulunduğunu sözlerine ekledi.

19.09.2008

Kaynak : AA

HALİT KARAKAŞ
20.09.2008, 17:08
bu takımı bu sene durdurmak çok zor,başarılar dilerim,yakışır,,

Mayls
20.09.2008, 17:21
Liderliği garantilemiş olsak da 6'da 6 yapacağımızı düşünüyorum.

Nihal Ayvaz
20.09.2008, 21:20
maç başladı..başarılar 12dev adam

Mayls
20.09.2008, 21:29
Maçı izleyenlerden periyot başı skor alabilir miyiz? NTV Spor gibi bir imkanım yok :)

Nihal Ayvaz
20.09.2008, 22:47
son 5sn....3sayı fark :S

Nihal Ayvaz
20.09.2008, 22:52
yendikkkk tebrikler 12dev adam süperdi yine maç :):alkış:

Özge
20.09.2008, 22:53
Tebrikler 12 dev adam.Fransa'yı da yenerek 6'da 6 yaptık.Fransa yine Parker üzerine kurulmuş bir oyunla karşımıza geldi fakat başarılı olamadılar:)Rahat kazanırdık fakat 7 sayılık farkı Barış'ın hatasıyla 1 sayıya kadar indirdiler.

İslam Sezer
20.09.2008, 22:59
önemli olan kazamaktı.helal olsun.6-da 6 süper yaa.inşallah avrupa kupasını da kazanırız...

ayvaz
20.09.2008, 22:59
2009 yılında Polonya’da düzenlenecek olan Basketbol Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan takımların belirlenmesi için gerçekleştirilen eleme gruplarında, elemeler boyunca tek yenilgisiz takım Türkiye oldu.
6'da & yaparak Avrupa Şampiyonasına YENİLGİSİZ katılmayı hak kazandı. Az önce tamamlanan Fransa-TÜRKİYE macını 80-78 üstünlükle tamamladılar.
Basketbol takımımıza polanyada yapılacak şampiyonada başarılar dilerim.

okg_53
20.09.2008, 23:00
başarılar... 12 dev adam.

İskender Çakmak
20.09.2008, 23:01
benım bu takımdan hiç umudum yoktu ne yalan söyliyeyim özellikle ispanya'da ki avrupa şampiyonasından sonra ama tanjevic cok iyi bir takım yaptı 6 da 6 yaparakta bunu gösterdi bu takım avrupa şampiyonasında da böyle oynarsa kupa bizimdir hiç şüphem yok

Cagdas Topal
20.09.2008, 23:02
5. macta garantilemiştik zaten hatta hido falan götürülmedi bu maca bizimkiler takmıyor ama yine de fransayı yendik :alkış:

ayvaz
20.09.2008, 23:05
:Bayrağımız:
Gurur verici bir olay Yenilmeyen tek takım TÜRKİYE. ve ban maçı izledim ufak tefek hatalar yapsakta çok güzel bir maç oldu. heyacanlı geçti. ve kazanmak süüpeerrrr.
:Bayrağımız:

Bartuğ13
20.09.2008, 23:09
çok güzel bir galibiyiet oldu ve bu büyük bir ders oldu.zaten sınırlı hücum gücü olan takımımız,hidayetin de yokluğuyla ofansif anlamda sıkıntımız daha artmıştı ama savunma hücuma da büyük etki ediyor.mükemmele yakın savunma yaptık ve yine maçı kazandık.demekki savunma herşey.
tek sıkıntımız bazen konsantrasyon eksikliği yüzünden rakibe üst üste hücum reboundu vermemiz.bunu engellemeliyiz özellikle.

fatih solak çok iyi savunma yapıyor.yükselişini çok takdir ediyorum fakat iki şeyi yapması lazım.her topa blok yapmaya gerek yok.bazen dümdüz durarak ve sadece ellerini açarak rakibini engellersin.bu fazla blok sevdası zaman zaman sıkıntı oluşturabiliyor.
ersan da reboundlarda kendi arkadaşları alacakken onların pozisyonlarını bozuyor bazen.heyecanını kontrol etmeli ve daha çok takıma yararlı kullanmalı.çünkü yaptıkları bedavadan sayı yememize sebep olabiliyor.
ender bugün tutuktu fakat sinan iyiydi.

kerem tunçeri bu takıma fazla geliyor bazen.gerçekten oyunu harika kurguluyor.paslar çok güzel.öyleki oğuz savaş gibi odun arkadaşlarımız o pasları anlayamayabiliyor.

herşeye rağmen bu maçı kazanmak-hele ki hidayet yokken- kağıt üzerinde değil ama manevi anlamda çok önemliydi.

keremin maç sonunda "orlandodaki kardeşimize selam gönderiyorum.buraya gelmemizde payı çok büyük" dedi.bu arkadaşlık ve dostluk ortamının da önemi ayrıca fazla.hayırlı olsun diyorum.

inşallah daha iyilerini şampiyonada yaparız seneye.eper adam gibi savunma da yapacaksa mehmet yada ermal tarzında bir uzun da işe yarayabilir.çünkü cemal nalga,barış hersek gibi isimler çok tecrübesiz ve kolay kullanılacak isimler değiller.ama bu dostluk ortamını bozacaksa da kimse gelmesin.

Selman
20.09.2008, 23:22
Bartuğ, yorumların için teşekkürler.Maçı izleyememiştim."Alıştık 6'da 6 isteriz" demiştim, 12 Dev Adam kırmadı bizleri, sağolsunlar.Yollar açık olsun.

Bu arada bence Mehmet Okur'un takıma mutlaka katılması gerek.Arkadaş ortamını filan bozacağını da hiç sanmıyorum.

S@K@RON_61
20.09.2008, 23:27
Ne güzel ya aRtık takım olduk.....Parker atsın 37 sayı önemli mi*

OYılmaz
20.09.2008, 23:29
Gurur duydum tebrikler Milli takım Fransa milli takımında Parker emekli olursa 4-5 sene sonra Belçika gibi takımlarla prestij mücadelesine çıkar

Hamza Yilmaz
20.09.2008, 23:42
Milli takimi kutluyorum. Cok iyi oynadik. Helal olsun. tony PArkere de helal olsun. Bu adam efese gelse keske :):)

Selimag
21.09.2008, 02:58
Cok zevkli maçtı, muhteşem galibiyet... Hidayet'siz bile Fransa'yi yendik, Avrupa Şampiyonasinda korksunlar bizden...

Kasım Hilal
21.09.2008, 03:04
Gerçekten garibime gitti bu durum..
Biz futboldan alışmışız baraj maçlarına, son maç için hesaplar yapmaya..
Böyle elini kolunu sallaya sallaya turnuvaya mı gidilir yahu?

İsmail Alkan
21.09.2008, 03:50
Milli takımımızı kutluyorum,
Ancak unutulmaması gereken bir nokta var,rakiplerimiz bizi çok zorlıyabilecek rakipler değildi :)
Ama yinede firesiz seri galibiyetler bizim için gururdur.

yunuskul
21.09.2008, 15:36
tek kelime ile mükelmell.. bu takıma bide mehmet okur katıldığı zaman avrupa şampiyonasının en güçlü adayı biziz...

Faik Yılmaz
21.09.2008, 15:38
bildiğim kadarıyla elemelerde hiç yenilmeyen tek takım biziz....

hazırlık maçlarında kötü sonuçlar aldığımızda endişelenmiştim ama sonra gençleştirme ve eskileri bu gençlere monte etme çalışmaları başarıyla sonuçlandı ve sonuç ortada mükemmel

ilhan
21.09.2008, 15:39
Hedo'suz kazanmak daha güzel ve anlamlıydı. Sahurda özetini tekrar izledim. İnanılmaz bir inanmışlık var takımda ve sahada süper mücadele ediyorlar. İyi bir hava yakaladık ve finale kadar yolumuz var. ;)

Trkz61
21.09.2008, 16:06
Avrupa şampiyonasındaki takımlarda Fransa'dan çok üstün değil zaten.Final oynamamamız için hiçbir sebep yok.

Özge
08.11.2008, 15:28
'12 Dev Adam'ın rakipleri dişine göre

2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılan kura çekiminde Litvanya, Polonya ve Bulgaristan ile D Grubu'nda yer aldı.

Polonya'nın ev sahipliği yapacağı 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası finallerinin kura çekimi Polonya'nın başkenti Warşova'da yapıldı.

Eleme grubunda oynadığı 6 maçı da kazanan tek takım olarak finallere katılma hakkını kazanan 12 'Dev Adam' kuraya ikinci torbadan girdi.

D Grubu'nda yer alan millilere ilk torbadan Litvanya, üçüncü torbadan Polonya ve dördüncü torbadan da Bulgaristan geldi.

İspanya, Slovenya, Sırbistan ve Büyük Britanya takımlarının oluşturduğu C Grubu ise, finallerin en zorlu grubu olarak dikkat çekti.

2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası, 7-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

Gruplar şu şekilde oluştu;
A Grubu: Yunanistan, Hırvatistan, İsrail, Makedonya
B Grubu: Rusya, Almanya, Letonya, elemelerden gelecek son takım
C Grubu: İspanya, Slovenya, Sırbistan, İngiltere
D Grubu: Litvanya, TÜRKİYE, Bulgaristan, Polonya

macka61
08.11.2008, 16:23
hayırlısı olsun inşallah şampiyon oluruz

Cengiz Çubukcu
08.11.2008, 16:30
Çok iyi bir gruba düştük, hayırlı olsun...

Taner Uykuçeken
08.11.2008, 21:46
güzel grup bir tek litvanya onlarlada başa baş oynarız ama galibiyet için ekstra işler lazım o maçta gerçi avr. basketbolunda bana göre gerilemede var İspanya,Rusya iyiler sadece italya,fransa bitik hırvatlar almanlar ve yunanlarda eski güçleri yok gibi 2001 av.şam. takımların kadroları bu takımlara fark atardı.

Özge
22.06.2009, 12:49
İşte 12 Dev Adam

Polonya'da düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Takım aday kadrosu düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.
Utah Jazz'lı Mehmet Okur kadroda yer almazken, Orlando Magic ile başarılı bir sezonu geride bırakan Hidayet Türkoğlu aday kadroya alındı.
12 Dev Adam Avrupa Şampiyonası için 17 Temmuz'da kampa girecek.
İşte Aday Kadro Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Engin Atsür, Kerem Gönlüm, Sinan Güler (Efes Pilsen)
Ömer Onan, Oğuz Savaş, Ömer Aşık, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)
Cemal Nalga, Evren Büker (Galatasaray Cafe Crown)
Bekir Yarangüme (Türk Telekom)
Cevher Özer (Beşiktaş Cola Turka)
Barış Hersek (Darüşşaka Cooper Tires)
Fatih Solak (Aliağa Petkim)
Ersan İlyasova (Regal Barcelona)

Kaya'yı kadroda bekliyordum ama almamış.Bence alınması lazımdı.

Abdülkadir Kılıç
22.06.2009, 12:49
Okur yok! İşte Milliler'in kadrosu
22 Haziran 2009 Pazartesi 12:41
NBA'de Utah Jazz forması giyen Mehmet Okur, A Milli Takım aday kadrosuna alınmadı... İşte 12 Dev Adam'ın kadrosu...

A Milli Basketbol Takımı'nın 2009 Avrupa Şampiyonası aday kadrosu bugün açıklanırken, NBA oyuncusu Mehmet Okur milli takıma yine alınmadı. Diğer NBA oyuncusu Hidayet Türkoğlu ise kadroda yer alıyor
Polonya’da Eylül ayında düzenlenecek 2009 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda mücadele edecek (A) Milli Basketbol Takımı’nın aday kadrosu açıklandı.
Milli Takım, 17 Temmuz’da kampa girerek çalışmalarına başlayacak.
ADAY KADRO

Fatih Solak (Aliağa Petkim)
Cevher Özer (Beşiktaş Cola Turka)
Barış Hersek (Darüşşaka)
Ender Arslan, Engin Atsür, Kerem Gönlüm, Kerem Tunçeri, Sinan Güler (Efes Pilsen)
Oğuz Savaş, Ömer Aşık, Ömer Onan, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)
Cemal Nalga, Evrem Büker (Galatasaray Cafe Crown)
Ersan İlyasova (Barcelona)
Bekir Yarangüme (Türk Telekom)

Abdülkadir Kılıç
22.06.2009, 12:51
Beklendik bir kadro. Kaya ve Okur'u niye almadı bilmiyorum. Tutku da olabilirdi.

Cengiz Çubukcu
22.06.2009, 12:56
bu takım Hidayetin takımı olduğu için Memoyu almasını da anlayabilirim ama Kayayı mutlaka almalıydı, Engin Atsürün de alınması benim için süpriz oldu....

Muhammet*
22.06.2009, 12:59
Beklendik bir kadro. Kaya ve Okur'u niye almadı bilmiyorum. Tutku da olabilirdi.
Final serisinden sonra Kaya'nın alınmasını bekliyen var mıydı.
Memo'nun alınmayacagı zaten kesindi.
Tutku ve Serkan da tanjeviç faktörüne takıldılar..
Tanjeviç senden nefret ediyorum...

Abdülkadir Kılıç
22.06.2009, 13:03
Engin milli takımda hep iyi oynamıştır. O yüzden bence normal.

Özge
22.06.2009, 13:07
Mehmet iyi ki alınmamış.Sanırım Kaya'yı da açıklamalarından dolayı almadım.Mehmet gelirse ben gelmem demişti.Belki de final serisinde iyi olduğundan almadıçççBu şakaydı gerçek sanmayın:)

Mayls
22.06.2009, 13:34
Kaya'nın alınmaması ve Engin'in alınması dışında sürpriz yok kadorda.

Gökhan KAN
22.06.2009, 13:52
Bu Tanjevic 2 takım birden çalıştırırsa böyle olur...

28TS61
22.06.2009, 14:42
Kerem Tunçeri, Ender Arslan, Engin Atsür, Kerem Gönlüm, Sinan Güler (Efes Pilsen)
Ömer Onan, Oğuz Savaş, Ömer Aşık, Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)

daha 2gün öncesine kadar birbirlerini yiyordular simdik milli takimda nasil oynicaklar acaba:)

Özge
22.06.2009, 17:22
Tanjevic'ten Memo yorumu, Kobe esprisi!

A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic, 2009 Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası için açıklanan kadro için önemli açıklamalar yaptı.

Tanjevic, Polat Renaissance Otel'de milli takım kadrosunun açıklanmasıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yıla oranla hazırlık dönemini uzun tuttuklarını ve daha sert ve daha iyi bir hazırlık dönemi geçirmek istediklerini dile getirdi.

Tanjevic, öncelikle Antalya kampını gerçekleştirmek istediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:
''Kondisyon ve takım birlikteliğini sağlamak açısından bunu düşündük. Tam anlamıyla 24 Temmuz'da hazırlıklar ivme kazanacak. Geçtiğimiz yılki kadronun aynısını tutmaya çalıştık. Ömer Aşık, Semih Erden ve Ömer Onan bu sefer sakat değiller. Bir karışım yaratmaya çalıştık. Gençlerin yanına ağabeylik yapacak bir takım oluşturmayı planladık. Bu bizim daha önceki oyuncu politikamızın devamıdır. 2010'da iyi bir takıma sahip olmanın yanında ağabeylik yapacak oyuncular da bulunacak. Genç oyunculara baktığımızda ilerleme gösterdiklerini söyleyebilirim. Önümüzdeki yıl da bu oyuncuların ilerlemelerini sürdüreceğini umuyoruz. Bazı genç oyuncular geçtiğimiz yıl sakatlıkları nedeniyle bizimle olamadılar.''

Kadroya alınmayan Utah Jazz oyuncusu Mehmet Okur konusuna değinen tecrübeli çalıştırıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Hepiniz gibi Mehmet Okur'un Türk basketbolu için özel bir oyuncu olduğunu ve Türk basketbolunun pırlantası olduğunu biliyorum. Bu statüye sahip olduğu için belli haklara sahip. Onunla başka oyuncularla yapamadığım şekilde konuştum. Uzun ve ağır bir hazırlık dönemimiz olacak. Son iki sene de fizik ve sakatlık sorunları yaşadığını biliyoruz. Bu yıl sağlık durumu nedeniyle bizimle olamayacağını ve hazır olması durumunda takıma katılacağı yönünde konuştuk. Yüzde yüz hazır olduğu zaman bizimle birlikte olacak. Aynı zamanda bu pozisyonda bizim elimizde genç oyuncular bulunuyor. Bu oyuncularla Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edeceğimizi düşünüyorum. Bu yaz Ersan İlyasova'yı power forvet pozisyonunda daha fazla kullanacağım'' diye konuştu.

-''KOBE BRYANT'I İSTERİM''-
Antrenör Tanjevic, skorer oyuncu pozisyonunda yaşanan sıkıntı nedeniyle yabancı oyuncu opsiyonun düşünülüp düşünülmediği sorusunu ''Los Angeles Lakers'dan Kobe Bryant'ı isterim'' şeklinde esprili bir yanıt verdi.

Alacakları yabancı oyuncunun takıma uyum sağlayacak özelliklere sahip olması gerektiğini vurgulayan tecrübeli antrenör, ''Yabancı oyuncu seçerken bu oyuncunun kalbi ve isteği ile burada olması gerekiyor. Bu takımın atmosferini bozmayacak ve oyuncularla takıma saygı gösterecek biri olmalı. Hem iyi basketbol oynayacak, hem de kenarda da bu performansı sergileyen oyuncu olması lazım. Kenardan destek vermek çok önemli bir konu. Yetenekli oyuncu olmalı ki biz de onu kadromuza alalım. Geçtiğimiz yıl Hidayet'in dakikası 22-23 civarındaydı. Geride kalan 17-18 dakikada kenarda arkadaşlarına büyük destek verdi. Bu sayede diğer oyuncuların da seviyelerini yukarıya çıkarttı. Böyle bir atmosfer içerisine girmesi gerekiyor. Ancak o şekilde seçebiliriz'' dedi.

Tanjevic, yabancı opsiyonu kullanacakları kişinin tekniğiyle şutuyla iyi olması gerektiğine dikkat çekerek, ''Böyle bir seçim yapmak çok zor. Buraya isteyerek gelmesi gerekiyor. Ana kapıdan değil, arka kapıdan girecek. Yabancı oyuncu alma opsiyonu aklımızda hala var'' diye konuştu.

-''CENK AKYOL (B) MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAMAK İSTEMEDİ''-
Skorer oyuncu pozisyonunu 5 yıl önce Efes Pilsen'de forma giyen Cenk Akyol'a ayırdığını anlatan Bogdan Tanjevic, ''Ancak Cenk Akyol'a (B) Milli Takımı'nda düşünüyorduk. Kendisi bana (B) Milli Takımı'nda yer almak istemediğini ve ABD'de çalışacağını söyledi. Ben yine de onu çağırmak istiyordum'' dedi.

2004 yılındaki maçlarda Cenk'in ortalamasının 18 dakika olduğunu hatırlatan Tanjevic, şunları söyledi:
''Son 5 sene içinde Basketbol Federasyonu ve benden çok destek gördü. Maalesef hatam ortaya çıktı. Kendi takımına döndüğünde 10 ay fırsat bulamadı. Buna çok üzülüyorum. Bizim oyuncular 'Biraz daha para kazanayım' diye düşünüyor ve kenarda oturmayı dert etmiyor. Menajerlerinden oyunculara doğru takımları bulmalarını istiyoruz. Para zaten gelecek. Bunun en iyi örneği Cenk Akyol'dur. Herkes onun Avrupa'nın en iyi oyuncusu olacağını düşünüyordu. Az para kazanıp fazla süre alan ve daha sonra üst takımlara geçip daha iyi paralar kazanan oyuncular var. Ama Cenk bunu yapmadı. Mazoşist bir tipim. Kendisini yine de çağırmak istedim. Ancak Cenk, oynamak istemedi ve ABD'ye gidip ağırlık çalışacağını bana iletti.''

Bu arada (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da (B) Milli Takımı'nın Akdeniz Oyunları'nda mücadele edeceğini hatırlatarak, ''Cenk Akyol sezon içinde fazla şans bulamamıştı. Bu nedenle Tanjevic kendisini bu takımda düşündü. Cenk, bu takımda yer almak istemediği için kadroya alınmadı'' dedi.

Oyun kurucu pozisyonundaki tercihleri ve Beşiktaş Cola Turka'da iyi bir sezon geçiren Mehmet Yağmur'u neden düşünmediği yönündeki soruyu ise Tanjevic, ''Ender ve Kerem Tunçeri iyi bir sezon geçirdi. 2 ABD'li oyuncuya karşı iyi oynadılar. Sinan Güler'den de destek gördüler. Duruma göre bu pozisyonda Hidayet'i kullanmak isteyeceğim. Takıma çağırdığımız Engin Atsür ise her zaman olumlu yaklaşım gösterdi. Şu an iyi durumda. Mehmet Yağmur ise iyi sezon geçirdi. Ama fizik olarak en üst seviyede oynayabileceğini düşünmüyorum. İyi sezon geçirdiği için onu (B) Milli Takım kadrosuna aldık. Ama Mehmet sakat olduğu için kadrodan çıkarıldı'' diye yanıtladı.

Son olarak grupla ilgili değerlendirmede bulunan Tanjevic, şunları söyledi:
''İlk maçımızı Litvanya ile oynayacağız. Arka arkaya onlarla oynuyoruz. Japonya'da onları iki kez mağlup ettik. Kadrolarında çok iyi oyuncular var. Ancak bizim oyuncular göğüs göğüse mücadele ederek maçı kazanacaktır. Avrupa Şampiyonası'nın ev sahibi Polonya ile oynamak zorlu olacaktır. Bulgaristan'a baktığımız da iyi basketbol oynuyorlar ve çok zorlu bir maç olacak. Üç maçımızın da zorlu geçeceğini düşünüyorum. Buradan çok zorlu bir gruba düşeceğimizi biliyoruz. Zorlu bir yol olmasına karşın bu bizim daha iyi basketbol oynamamıza neden olacaktır. Karşınızdaki rakipler iyi ise siz daha iyi basketbol oynarsınız. Ben bu şekilde düşünüyorum.''

Cengiz Çubukcu
22.06.2009, 18:01
En çok da Cenk Akyol ile ilgili tespitlerine üzüldüm, çok haklılar ne yazık ki...Cenk 3 senedir kendini geliştireceğine sürekli geri gitti, Amerika ağırlık çalışıp 3 numara pozisyonunda kendine yer arayacak herhalde...

Paksoy
22.06.2009, 18:31
skorer guard için orlando lu redıcck ismi geçiyodu biaralar

Abdülkadir Kılıç
22.06.2009, 18:47
bu arada bizim Ogün Sevinç galiba B milli takımda yer alıyor.

Mesut
22.06.2009, 20:34
yuh kaya peker yokmu :O memoda yok kaya fizik olarak çok çok çok iyi sporcu gerçi oguz savas var ama kaya daha güçlü neyse bakalım

Paksoy
13.07.2009, 21:45
final bekliyorum hedo dan

İskender YILMAZ
15.08.2009, 01:49
Bu akşamki İsrail hazırlık maçında çok iyiydi takım, ilk çeyrek hariç .. Ömer Aşık ve Oğuz Savaş ikilisi harikaydı, milli takım umut saçtı .. Devamı gelir inşallah .. :)