PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mustafa Yumlu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Yiğit Gayretli
20.11.2014, 16:47
Devre arasına kadar af çıkmazsa Uğur, Serdar gibi bir stoper ile takas edilebilir...

TSemih61
20.11.2014, 17:23
Yarın bir gün bu yönetim gittiğinde Yumlu çıkıp gerçekleri konuşacak. O zaman belki utanır taraftarımız.

selcuk
20.11.2014, 17:39
Yarın bir gün bu yönetim gittiğinde Yumlu çıkıp gerçekleri konuşacak. O zaman belki utanır taraftarımız.

konusulacak gercek varsa cikip konussun

neyi bekliyor, yok yönetim yasaklamis

bana trabzonspora hainlik yaptigim denilecek yalan yere bende birisini dinliyip cvp vermiycem

dünyayi yakarim, her yerde gercegi haykiririm

arkadaslar trabzonspordan bahs ediyoruz
yumlu ne yaparsa yapsin futbol hayati sona ermez
batuhan kardeniz, ergin keles, hatta ibrahim akin gibi insanlar bu isden hala para kazaniyorken, yumlu rahat sekilde kazanir, hatta jimnastikcilerde veya gaylada oynar

ama bugün dogrulaycak biseyi yoksa tsin kapisi onun icin kapanacak

hainlikle bu arkadas suclaniyor, öyle böyle bir suclan degil
kimbilir futboldaki en büyük suc budur

sason
20.11.2014, 18:08
konusulacak gercek varsa cikip konussun

neyi bekliyor, yok yönetim yasaklamis

bana trabzonspora hainlik yaptigim denilecek yalan yere bende birisini dinliyip cvp vermiycem

dünyayi yakarim, her yerde gercegi haykiririm

arkadaslar trabzonspordan bahs ediyoruz
yumlu ne yaparsa yapsin futbol hayati sona ermez
batuhan kardeniz, ergin keles, hatta ibrahim akin gibi insanlar bu isden hala para kazaniyorken, yumlu rahat sekilde kazanir, hatta jimnastikcilerde veya gaylada oynar

ama bugün dogrulaycak biseyi yoksa tsin kapisi onun icin kapanacak

hainlikle bu arkadas suclaniyor, öyle böyle bir suclan degil
kimbilir futboldaki en büyük suc budur

Bir kere bu hainlik lafı nerden çıktı?Yönetimin dediği kaptanlık meselesi yüzünden tartışma çıktığı.Hainliği siz yakıştırıyorsunuz adama.

yorumsuz6117
20.11.2014, 18:27
Bir kere bu hainlik lafı nerden çıktı?Yönetimin dediği kaptanlık meselesi yüzünden tartışma çıktığı.Hainliği siz yakıştırıyorsunuz adama.

Maçta oynadığı oyunu gördük bu adam ne yapıyor demiştim maçtan sonra anlaşıldı..

sason
20.11.2014, 18:31
Maçta oynadığı oyunu gördük bu adam ne yapıyor demiştim maçtan sonra anlaşıldı..

O zaman cinconlu semihi de anlamışsındır.Yada Papa yı son oynadığı maçta anlamışsındır.Nasıl anlaşılıyorsa ben anlayamıyorum.Tebrik ederim.

Salih Edip
21.11.2014, 11:12
Yonetim durduk yere niye yumluyu kadro disi biraksin ? Ne gercegi aciklayabilir ki yönetimin mustafayi kadro disi birakmasi yonetime de zarar durduk yerde niye boyle birsey yapsinlar.

Olanlar ortada kaptanlik icin afra tafra yapiyosun maca çıkıp sabote ediyosun sen kimsin ya ne zannediyosun kendini.

TSemih61
21.11.2014, 13:14
Yonetim durduk yere niye yumluyu kadro disi biraksin ? Ne gercegi aciklayabilir ki yönetimin mustafayi kadro disi birakmasi yonetime de zarar durduk yerde niye boyle birsey yapsinlar.

Olanlar ortada kaptanlik icin afra tafra yapiyosun maca çıkıp sabote ediyosun sen kimsin ya ne zannediyosun kendini.

Yönetim benim dediğim dedik, asarım keserim tavrıyla hareket ediyor. İşin zarar-yarar boyutunu hiç düşünmüyor bile. Düşünse bile önemsemiyor. Sanki daha önce bu yönetim hiç yanlış karar almamış gibi bu verdiği kararda mantık arıyorsunuz. Yönetim kaptanlık olayına el atarak ortada hiçbir şey yokken sorun yarattı. Mustafa'nın da o maçta kötü performans göstermesi ve Zeki'ye yapılan eleştiriler de ortadayken cezayı bu iki oyuncuya kesti. Bahaneleri hazırdı yani. Mustafa ve Zeki de ücretleri itibariyle gözden çıkarılmaları en kolay oyunculardı zaten. Ayrıca yönetim bence bunu bir zarar olarak görmüyor, eldeki stoperleri yeterli olarak görüyor o kadar.

Ne gerçeği konusuna gelince, yönetim bıraksaydı da futbolcular konuşsaydı o zaman görürdük ne gerçeği. Bunu ben de bilemiyorum doğal olarak.

Salih Edip
21.11.2014, 13:30
Kaptanlik olayina el atmasi niye sorun oluyor bosingwa kaptanligi daha iyi tasir yumluya mi soracaklar

Sibel
21.11.2014, 16:46
Mustafa hainmiş :):):):)
Tövbe tövbe. Hain görmesek inanacağız.

sason
21.11.2014, 22:14
Kaptanlik olayina el atmasi niye sorun oluyor bosingwa kaptanligi daha iyi tasir yumluya mi soracaklar

İşin aslını öğrenmeden tam yorumlama istersen.Sanki yönetim hep adil olmuş, kimseyi harcamamış gibi.Tam yenilgiler sonrası tepki alırken yapılan bir olay, üstelik pekte sağlıklı konuşmayan ve davranmayan vahidin işin içinde olduğu bir zamanda.

ibrahim_yattara
21.11.2014, 22:22
İşin aslını öğrenmeden tam yorumlama istersen.Sanki yönetim hep adil olmuş, kimseyi harcamamış gibi.Tam yenilgiler sonrası tepki alırken yapılan bir olay, üstelik pekte sağlıklı konuşmayan ve davranmayan vahidin işin içinde olduğu bir zamanda.

Arkadaşım nedense seninle her konuda aynı fikirdeyiz biz :)

poetricus
21.11.2014, 23:34
En yeteneksiz futbolcularımız nedense bu sitede en popüler futbolcularımız oluyor.

bahadır2561
22.11.2014, 08:51
Işin aslini ciksin anlatsin ne diyecek cok merak ediyorum o korner pozisyonunu nasil aciklayacak cok merak ediyorum
Agzini tutan yok zaten kadro disi kalmissin cik konus, konusacak biseyin varsa eger

Hüseyin Başoğlu
22.11.2014, 09:36
Işin aslini ciksin anlatsin ne diyecek cok merak ediyorum o korner pozisyonunu nasil aciklayacak cok merak ediyorum
Agzini tutan yok zaten kadro disi kalmissin cik konus, konusacak biseyin varsa eger

Kadro dışıda kalsa klübün Sözleşmeli çalışanı ve klüp izin vermeden demeç veremez.

bahadır2561
22.11.2014, 11:39
Kadro dışıda kalsa klübün Sözleşmeli çalışanı ve klüp izin vermeden demeç veremez.

Şahsen benim icin gecerli bi sebep degil isteyen inanabilir bu nedene

ibrahim_yattara
22.11.2014, 11:42
Şahsen benim icin gecerli bi sebep degil isteyen inanabilir bu nedene

Yaşanan olayla ilgili basın toplantısı düzenleyecekti yönetim izin vermedi ne anlatıyosun sen kafasına göre asilik yapamaz haklı bir durumdaysa bile haksız konuma duser..

Her seyi ne iyi biloyosunuz..

sason
22.11.2014, 11:44
Konuştuğu an bu yönetimle işi biter, tekrar dönme diye bir ihtimali kalmaz.Eğer ayrılırsa ancak konuşabilir.

bahadır2561
22.11.2014, 12:01
Yaşanan olayla ilgili basın toplantısı düzenleyecekti yönetim izin vermedi ne anlatıyosun sen kafasına göre asilik yapamaz haklı bir durumdaysa bile haksız konuma duser..

Her seyi ne iyi biloyosunuz..

Tabi tabi çıkıp ne anlatacak ki yüzü yoktur cıkıp konusmaya

sason
22.11.2014, 12:17
Arkadaşım nedense seninle her konuda aynı fikirdeyiz biz :)

Evet hocam öyle gerçektende:)

sason
22.11.2014, 12:18
Tabi tabi çıkıp ne anlatacak ki yüzü yoktur cıkıp konusmaya

Hey Allahım yazdık ya konuşamaz diye bak hala ne diyorsun.:)

hasancebi81
22.11.2014, 22:46
İnşallah şu maçları izliyorsun da neden Bosingwa'nın kaptan olması gerektiğini anlıyorsundur. Bırak kaptanlığı elimde olsa adamı Belediye Başkanı, olmadı Vali, olmadı Başbakan izin verseler Cumhurbaşkanı yaparım. Bugün hangi partiden olursa olsun Trabzondan milletvekilliğine adaylığını koysun kesin kazanır. Sen hala Kaptan ben havalarında takıl. Önce adam sonra futbolcu olacaksın kusura bakma.

Sefa
22.11.2014, 22:52
İstikrarlı iyi futbolun devam ediyor..

hasancebi81
22.11.2014, 22:55
İstikrarlı iyi futbolun devam ediyor..

:):):):)

Bencede son 3 maçtır gayet başarılı. """SIFIR""" hata ile oynadı.:D

Mesut
22.11.2014, 23:04
Mustafa yaptığın hatayı kabul edip.
Gidip özür dilemelisin.Takım şehir havaya girdi.
Eminim sende sevinçden mutluluktan havalara uçuyorsundur.
Hadi inat etme özür dile.

Uğur Ö.
22.11.2014, 23:13
Özür dileme bence sen haklıydın sürekli kadro dışı kal

hasancebi81
22.11.2014, 23:25
Özür dileme bence sen haklıydın sürekli kadro dışı kal

Bugün espiriler gırna gidiyo :) Bence de özür dilemesin. Af dilerse affedilmesin. Mümkünse takasta kullanılıp başka takıma gönderilsin.

Eminim GS,BJK yada Ezikbahçe Mustafayı kadrolarına katmak için can atıyorlardır. İyi bir bonservis bedeline yada takasla satabiliriz.

Uğur Ö.
22.11.2014, 23:31
Hüseyin Çimsir veya Hasan Üçüncüden farkı yok.Bu tarz oyuncuların bizde işi YOKKKKKK! Bunlar 2.lig topçuları.PSV maçından beri kıl kapıyorum Mustafaya futbolun f sini bilmiyor.

Tolga
22.11.2014, 23:33
Bu performansı devam ederse iyi fiyata elden de çıkarırız inşallah ...

bahadır2561
22.11.2014, 23:35
Hey Allahım yazdık ya konuşamaz diye bak hala ne diyorsun.:)

Niye konusamıyor dili mi koptu?

Derhal feshetsek cok güzel olacak

28TS61
23.11.2014, 01:33
yumlunun bilerek yaptiklari yüzünden 2 puan güme gitti. suan 15 puan degil de, 17 puanimiz olup liderle 2 puan fark olacakti.

derhal gönderilmelidir

Nazim Can
23.11.2014, 01:35
Eskisehire veya Akhisara verilip Aytac Kara veya stoper Ugur alinmalidir.

demir
23.11.2014, 01:37
bence verelım GS ye alalım salıhı gsnın defansa bızımde salıhe ıhtıyacımız var :D

OĞUZHAN061
23.11.2014, 01:37
umarım affedilir.Defansta 2 Türk olmalı ilerde eksik kalıyoruz yoksa..

Uğur Kalyoncu
23.11.2014, 10:27
Elimizdeki en iyi stoper..Ben hain olduğuna falan katılmıyorum kaptanlık konusunda yanlış yapmış olabilir ama her insan yanlış yapar..Mustafanın bu takımı canı kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz..Kesinlikle affedilmeli..Hem 3 senedir cüzi miktara oynayıp karaktersizlik yapmadığı için hem de ona ihtiyacımız olduğu için..

ahamitokutan
23.11.2014, 12:19
zeki ile beraber akhisara gönderelim uğur demiroku alalım.üstüne para da verebiliriz hatta :)

sason
23.11.2014, 13:33
Onu bunu bilmem bize çok iyi bir ön libero lazım.Burcu olsa süper olur.Orayada yabancı koyman içinde yerli stoper şart.Yerli stoperlerden en iyi 3-4 tanesinden biridir Yumlu.Bu takım bir yerlere gelecekse olmazsa olmazı bu işin.

#10 Fietra
23.11.2014, 15:08
Özlüyoruz reyiz !

Ercan DEMİRCİ
23.11.2014, 16:37
Takımda kalmalı. Z.Y gitsin.

MuratJ
23.11.2014, 17:22
Elimizde ki en berbat stoper. Buna elimizde ki en iyi stoper diyebilen bi insan niye futbol izliyor derim ben. Bu adam amatör. Futbolun temelinin dahi eksik olduğu bir amatör. Bide cin olmadan adam çarpmaya kalkmış takıma ihanet etmiş olgunlaşamamış kalitesiz bir insan. Bu adam yüzünden şuan 17 puanımız yok. En kısa zaman fesh gerekiyor!!! Medjani'de Belkalem'de Avraam'da bunu top diye oynar. Hatta Aykut Demir'de. Bırakın arabesk yorumları bence.

sason
24.11.2014, 01:54
Valla bende bu adam kötü stoper diyene sen futbolu süper biliyorsun maşallah derim.Bu adam 2 senede kaç tane penaltı yaptı?Kaç tane kırmızı gördü( haklı olarak), kaç tane ıska geçtide gol yedin?Kaç tane pas hatasından gol yedin.Bu adamı kim çalım manyağı yaptı 2 yılda ?

İşkembeden konuşmayın.Daha 3 maç oynamış papa neler yapıyor bir izlede konuş.Dün 3 kişi Sneideri kapatmış adam hala kayıp en tehlikeli yerde indiriyor durduk yere.Sen Mustafanın böyle faulünü gördünmü hiç? 3 maç oynadı bir bak bakalım ne fauller yaptı hamle hatasından.Avrupa kupası maçında kırmızı yememesi bile hakem şansıydı.Üstelik neredeyse orta sahada yaptığı faul yüzünden hemde savunma oturmuşken.

TSigalko
24.11.2014, 02:18
Geri kazanılması taraftarıyım.Bu yerli stoper kıtlığında en kötü 1 milyon'a satarız.Veya takas durumlarında kullanılabilir.

Sadettin_
27.11.2014, 23:22
olurda affedilirse ve kaptanlıgı bosingvan tekrar isterse (hangi yüzle bilmiyorum) üzerine bordo mavi herhangi bir elbise giymesi bile yasaklanmalıdır.

Hakan
27.11.2014, 23:32
Bu yerli oyuncu kıtlığında affedilmemeli

omondoles
27.11.2014, 23:38
Kaptanlık meselesi doğruysa klube garson yapsınlar utanmazı.

:).

Uğur Ö.
27.11.2014, 23:40
Yerli stoper ihtiyacımız var bu yüzden Mustafa kesinlikle affedilmemeli :D

Tolga
27.11.2014, 23:45

İşte bu, işte bu ...

Bunlar görmek istediğimiz hareketler ...

:D

Fatih Özkan
27.11.2014, 23:51
Bu başlık neden yukarılarda ?
15. sayfaya kadar yolu var. Uzak dursun.

hasancebi81
27.11.2014, 23:53

:D:D:D:D:D

Bence de, Lig maçlarında kadro derinliği ve oyuna müdahale edebilmek için mutlaka bir Yerli Stopere ihtiyacımız var. O yüzden Mustafa Yumlu affedilMEmeli!!!!!!

Hatırlatma

http://s14.directupload.net/images/120925/sa954clv.swf

Sefa
28.11.2014, 00:23
Yumlu - Serdar takası yaparsak müthiş iş gerçekleştirmiş oluruz..

Emirhan Makul
28.11.2014, 00:25
Yumlu - Serdar takası yaparsak müthiş iş gerçekleştirmiş oluruz..

Tabi Koca Bursaspor kulübü de salak zaten :D

Hatice Aslan
28.11.2014, 00:37
Belkalem Medjani bu takimdan gitmezse kalkip sen gidiceksin gibi gozukuyor. Su durumda iki sut oglanin katkisi senin yillardir verdiklerinin cok ustunde. Uzgunum..

Nihat Güneş
28.11.2014, 00:39
Belkalem Medjani bu takimdan gitmezse kalkip sen gidiceksin gibi gozukuyor. Su durumda iki sut oglanin katkisi senin yillardir verdiklerinin cok ustunde. Uzgunum..
Hatice tuttum bu tabiri, demek süt oğlanlar he :D

Hatice Aslan
28.11.2014, 00:51
Hatice tuttum bu tabiri, demek süt oğlanlar he :D
Aynen oyle. Bi sevimli geliyorlar ki gozume bu tabiri kendimce daha uygun buluyorum :D

28TS61
28.11.2014, 01:16
hala afedilsin diyenler var inanilir gibi degil

Sefa
29.11.2014, 16:35
Başkan sizi silmiş.. Hadi doğru Sebatspor'a..

KazazogLu
29.11.2014, 17:33
Benim başkan olduğum yerde bunlara yer yok dedi İHO :D

cyberentalpi
29.11.2014, 17:58
Ben mustafa yumlu nun silinmesine karşıyım. sonucta ederi olan bir adam. ve malesef iyi yerlilere ihtiyac fazla

ama yaptıgının cezası olmalı

selcuk
29.11.2014, 18:21
Ben mustafa yumlu nun silinmesine karşıyım. sonucta ederi olan bir adam. ve malesef iyi yerlilere ihtiyac fazla

ama yaptıgının cezası olmalı

kiralarsin
ederini ispatlar
ederine satilir

B.Yiğit
29.11.2014, 18:24
Kesinlikle affedilmesin.. Hala o aheste aheste kosuslari gozumun onunde.

Onun yuzunden 2 puanimizdan olduk.

F. Yıldırım
29.11.2014, 18:26
Başkan lafını söylemiş, haklı bir tarafı varsa çıkar açıklama yapar.

Emirhan Makul
29.11.2014, 18:33
Kendi başını yedi, yazık gerçekten.

ziyaretci
29.11.2014, 18:34

Su cardozo burak saw emenikeden daha cok gol atan savunma anlaminda lig kalitesinin ustundeki cezayirlilerden mi bahsediyorsunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ziyaretci
29.11.2014, 18:35
Gecen macta savunmamiza sisirilen her hava topunu rakibin arkasindan "foul" yapmadan alab belkalem mustafa nin ne kadar balon oldugunu bizlere sundu

TSemih61
29.11.2014, 18:53
Gönderilmesini isteyen taraftar, Serdar'ın Uğur'un gelmesini istiyor...

Hüseyin Başoğlu
29.11.2014, 19:09
Başkan lafını söylemiş, haklı bir tarafı varsa çıkar açıklama yapar.

yapamaz abicim işte anlamıyorsunuz.
Şuan klube bağlı. Kluple ilişiği kesilmediği sürece açıklama felan yapamaz.
Yönetim açıklama yapmasına izin vermediği sürece çıkıp bir şey di-ye-mez.

aaahmet61
29.11.2014, 19:22
türkiyenin en iyi stoperi yumlu devre arasında kesin real madride gider.

Tolga
29.11.2014, 19:25
Helal olsun büyük başkan !!!

Sibel
29.11.2014, 19:38
Yazık. Kendileri sütten çıkmış ak kaşık olanlar(!) Yumlu'yu yiyor.
Gerçekten yazık.

Nazim Can
29.11.2014, 19:57
Cok yazik, hemde acayip yazik, öyle bir yazik ki, annlatamam, dün gece Antep macinin tekrarini izledim su yedigimiz 2. golü bana adam gibi izahini yapacak biri var mi acaba ????

F. Yıldırım
29.11.2014, 21:00
yapamaz abicim işte anlamıyorsunuz.

Şuan klube bağlı. Kluple ilişiği kesilmediği sürece açıklama felan yapamaz.

Yönetim açıklama yapmasına izin vermediği sürece çıkıp bir şey di-ye-mez.

Öyle birşey varsa doğrudur.
Yine de açıklamasını merak ediyorum. Devre arası gönderilir büyük ihtimal, bakalım Gaziantep maçı için ne diyecek.

Çağatay_
29.11.2014, 21:04
Kendisi gitti gideli gözlerimiz stoper gördü. Oynayanlar arasındaki en yetersiz isim olan Papadopoulos dahil oynayan herkes kendisinden iyi.

Kişiliğini bilemem ama futbolculuğunu biliyorum. Seviyordum Mustafa'yı yetersiz bulmama rağmen, ama kimse onu bitirmedi, o kendini bitirdi.

Neden kadro dışı diye soranlar olursa, Gaziantep maçının özetini izlemeleri yeterli.

Nazim Can
29.11.2014, 21:16
Hmm o zaman söyle yapalim, Trabzonspor gibi bir takimin fason:) futbolcularla isi olmaz, olmamali, aynisi taraftar icinde gecerli;)

Hakan
29.11.2014, 21:23
Üstelik nankörlükte ikinciyide fark atarız açık ara.Zaten bir maç oynanırken yorumları oku anlaşılıyor hemen.Bir saniye önce kahraman olan , bir saniye sonra çöp veya zekasız olabiliyor.Adam kırık ayakla oynamış burada göbek atıyorlar.Diyecek birşey yok.

Mustafa nın olmaması demek yerine yabancıyla oynayacağız demek.Bu da ön liberoda yerli oynayacağız demek.Bu da bu takım tam teknik bir orta saha olamayacak demek.

Ama zaten insanların dertleri takım değil kelle avcılığı,hele cüzdan Trabzon ise nefretleridir.Olacaktı adın Mustafapulos bak kral olurdun bu takımda.

http://www.reactiongifs.com/wp-content/gallery/no/987.gif

Yaşar
29.11.2014, 23:53
Mustafa nın kadro dışı kalma sebebi performansı değil takım içerisinde huzursuzluk çıkarması dır. Sözüm ona istenen stoper lerin( Ersan, Serdar Aziz, Uğur Demirok) Mustafa dan çok büyük artıları yok. Zaten Ersun hocanın önde basan sisteminin stoperi Mustafa olamaz. Iç saha maçlarında Aykut Demir i oynatma ihtimali yüksek. Yabancı hakkını hücum oyuncularından yana kullanabiliriz.

Gökhan Uzun
30.11.2014, 00:15
Kim ne derse desin mustafayı kolay harcamamak lazım eğer elden çıkartacaksak da ederine çıkartmamız lazım.

Mehmet BAŞ
30.11.2014, 00:59
Hacıosmanoğlu gidene kadar kesiği yedi artık...

Veysel
30.11.2014, 01:14
Trabzonspor'a yakışmıyordun Mustafa

Uğurtan
30.11.2014, 01:49
Güle güle şimdiden...

Cin olmadan adam çarpmaya çalışan zat.

Yemezler.

selcuk
30.11.2014, 04:11
gecenin bu saatinde duygusallasdim

sana verilen sans bu dünyada kime verildi la

okadarda sevmisdik keratayi
yapilirmi bu

simdi kimse yapmadi etmedi demesin
kör degiliz sonucda

talsuv61
30.11.2014, 09:13
Kolayca taça çıkartabileğin topun kornere çıkmasını seyrediyorsun ve sonrasında yediğimiz golle 2 puandan oluyoruz. Belki de 2 puanla şampiyonluğu kaçıracağız. Affedilsin diyenler bunu görmüyorlar mı ? Kasıtlı da olsa kasıtsız da olsa hiç bir şey farketmez. Bu yaşıma kadar kadar ilk kez topun, taça değilde kornere çıkartıldığını gördüm ( Yumlu sayesinde )

Murat'
30.11.2014, 09:37
Zeki değil ama Mustafa'nın bu şekilde gitmesine cidden çok üzülüyorum, adam kapasitesi el verdiğince özveriyle oynadı, şu ana kadar saha içinde ve dışında bir olaya (Colman'la yaşadığı münakaşa hariç) karıştığını görmedik.

Yalnız kadro dışı kalmadı kaptanlık nedeniyleyse cidden çok ayıp etmiş.

bahadır2561
30.11.2014, 09:56
Helal olsun baskana
Antep macinin aciklamasi olamaz

Öznur61
30.11.2014, 12:04
Başkanda affetmiyecek demek.
Madem Şenol hoca istiyormuş kendisini, Serdar Azizle takas olacaksa gitsin.
Yoksa başının eti yenilecek.

kyodou
30.11.2014, 12:24
Elimizde ki en berbat stoper. Buna elimizde ki en iyi stoper diyebilen bi insan niye futbol izliyor derim ben. Bu adam amatör. Futbolun temelinin dahi eksik olduğu bir amatör. Bide cin olmadan adam çarpmaya kalkmış takıma ihanet etmiş olgunlaşamamış kalitesiz bir insan. Bu adam yüzünden şuan 17 puanımız yok. En kısa zaman fesh gerekiyor!!! Medjani'de Belkalem'de Avraam'da bunu top diye oynar. Hatta Aykut Demir'de. Bırakın arabesk yorumları bence.
Bence futbol izlemeyen sensin. 2 puan için harcadığın adam sayesinde geçen yıl 4. oldun ve şuan avrupadasın. Ben iddaa ediyorum Süper ligin kafa toplarında en iyi defans oyuncusu Yumlu'dur. Diğer özellikleriyle de ilk 5'e rahat girer. Ben Yumlu' nun kafa toplarında rakibe vurdurduğuna şahit olmadım şuana kadar. İlk müdahaleleri de gayet yerinde. Geçen yıl rakip ataklarının yüzde 80 ini o karşılıyordu. Aykutun açıklarını da kapatıyordu üstelik. Sen önce bir önyargılarından kurtul sonra Reyizi eleştir.

Muhammet YILMAZ
30.11.2014, 12:32
Yumlu'da mı gidecek:S

ibrahim
30.11.2014, 12:38
gecenin bu saatinde duygusallasdim

sana verilen sans bu dünyada kime verildi la

okadarda sevmisdik keratayi
yapilirmi bu

simdi kimse yapmadi etmedi demesin
kör degiliz sonucda

Aga bari sen yapma. Bu adam profesyonel değil, taraftar. Hayallerini süsleyen formayı giyip üstüne kaptanı olmuş. Elinden alınması bir taraftar olarak moralmen çökertti kendisini. Bilerek, inadına veya başka hesaplar peşinde koştuğu için gol yedirmedi takıma.

Profesyonel olmamasını eleştirebilirsiniz ona amenna, ama iftira atmayın gözünüzü seveyim ya.

Gesendet.

Bayundur Han
30.11.2014, 12:44
Iyi oyuncu olsun kotu oyuncu olsun Mustafa'da Zekid'de boyle bir muameleyi hak etmedi. Takim yoklari oynarken ikisi gunah kecisi secildi. Ayip ediliyor bu cocuklara. Futbolcu'da insan hata yapar. Cezasini kesersin takima doner. Istemiyorsan oynatmazsin devre arasinda gonderirsin ama simdi sanki bu ikisi yuzunden isler kotu gidiyordu, bunlar hainlik yapmis. Yok boyle birsey. Trabzonspor buyuk kulup adam gibi bu adamlar ayrilsin kulupten.

TSemih61
30.11.2014, 13:09
Şimdi oynamıyor ya sallaması kolay. Neymiş hava toplarında iyi değilmiş de ligin en kötü stoperiymiş de, Cezayirliler bile daha fazla katkı vermiş de... Bu adamı inadına, sırf kötülemek maksadıyla hala ilk yıllarındaki performansıyla yargılayanlar var. Neyse vurun vurabildiğiniz kadar. Sizin aksini iddia etmeniz Mustafa'nın bu ligin en iyi defans oyuncularından biri olduğu gerçeğini değiştirmez. Şuanda da takımdaki en iyi stoperdir, bunu kabul edemeyen adam Mustafa'ya karşı artniyetlidir.

Ayrıca şu "yeni gelen yabancı stoperler bile Mustafa'dan daha fazla katkı yaptı" meselesine dönersek eğer bunu diyenleri dikkate bile almamak lazım ama Avraam, Medjani ve Belkalem hakkında geçmiş sayfalarda yazılanları bir okuyun isterseniz. Neredeyse her maç kritik hata yapıp gol yediriyorlardı.

Bir şey daha ekleme istiyorum;
Bu adam A takıma yükseldiğinden beri sürekli olarak taraftar baskısı var üzerinde. Kendisine az tahammüllü olunsaydı çok daha iyi bir stoper olabilirdi Mustafa. Aynı şey diğer oyuncular için de geçerli ama Mustafa'yı burada ayrı tutmak lazım. Adamla dalga geçilmiye çalışıldı, binbir tane hakaret edildi, öz evlat olduğu için oynuyor dendi, haftalarca iyi oynasa bile en ufak hatasında yerin dibine sokuldu, Trabzonlu olmasının ekmeğini yiyor vs. vs. sürüsüyle şey yazıldı söylendi hakkında. Mustafa'da da doğal olarak özgüven sorunu oluştu, kendini ispatlama adına oyun içinde risk alıp hatalar yaptı ve adı çıktı adamın, takımın en kötü stoperi ilan edildi. Neyse ki son 2 sezondur tüm eleştirilere kulak tıkayıp kendini inanılmaz geliştirdi. Kendisine sabredilseydi bu adamın ne kadar iyi tekniği olduğu da anlaşılırdı. Bi ara uzun toplar atıyordu, sorumluluk alıp oyun kurmaya çalışıyordu ama çok bilmiş taraftarımız yaptığı en ufacık pas hatasında yuhalayıp, hakaret edince vazgeçti bunları denemekten, daha çok garanti oynamaya başladı. Neyse fazla uzatmaya da gerek yok bana göre Mustafa günümüzde stoperlerde aranan çoğu özelliğe sahip ligin en iyi defans oyuncularından. Umarım işler kendisi açısından olumlu yönde gelişir ve hak ettiği değeri görür.

poetricus
30.11.2014, 13:51
Mütevazı çocukmuş. İyi ki başkanlığı istemedi.

Tolga
30.11.2014, 14:34
Mustafa ismini çok severim. Birçok arkadaşımın adının Mustafa olması bile yeter onları sevebilmem için. Fakat şu dünyada ısınamadığım iki Mustafa'dan biri sensin be Yumlu ...

Biz daha iyilerine layığız ...

Kolpacı
30.11.2014, 14:38
gelin isteyen herkesle bahse girelim devre arası takıma katılacak , 3 5 maç oynadıktan sonra da tıpkı şuan bosingwa için yapılan "haraç mezat satacaktık" yorumları mustafa için de yapılcak altını çizerim

cyberentalpi
30.11.2014, 14:42
Hacı çok katı. Sanmıyorum ki ufak saygızlıklar degil. Bir ihanet olmasa Hoca değişmiş neden Hacı böyle konussun.Ve eger Mustafa Bey Bjk ye beni alın felan gibi göndermeler yaptı ise(bugun kü gibi ) gerçekten gitsin bu takımdan

Tabiki haraç mezat be Mustafa nın istedigi gibi Ölü sevici Bjk ye degil. Degerine en yakın yada bize en çok fayda sağlayacak şekilde. Ben bir Sedar aziz takasında Erkan Zengin takasına çok olumlu bakarım

bahadır2561
30.11.2014, 14:58
Bence futbol izlemeyen sensin. 2 puan için harcadığın adam sayesinde geçen yıl 4. oldun ve şuan avrupadasın. Ben iddaa ediyorum Süper ligin kafa toplarında en iyi defans oyuncusu Yumlu'dur. Diğer özellikleriyle de ilk 5'e rahat girer. Ben Yumlu' nun kafa toplarında rakibe vurdurduğuna şahit olmadım şuana kadar. İlk müdahaleleri de gayet yerinde. Geçen yıl rakip ataklarının yüzde 80 ini o karşılıyordu. Aykutun açıklarını da kapatıyordu üstelik. Sen önce bir önyargılarından kurtul sonra Reyizi eleştir.

Avrupa'da oynuyorsak bunu Onur'a borcluyuz
Neredeyse her mac macin yildiziydi
O kadar pozisyonu veren defansta banko oynayan da Mustafa'ydi
Dengesiz hareketleriyle nam salmis birisi, tam bi bombaydi.
Karakterini de gormus olduk

İskender YILMAZ
30.11.2014, 15:03
İHO çok net şekilde "Ben başkan olduğum sürece Trabzonspor forması giyemez." dedi, sebebi sorulduğunda geçiştirdi, "YK kararıdır, biz yönetimde olduğumuz sürece bu iki futbolcu oynamayacak." dedi. Çok büyük bir ihtimalle Yumlu'nun Trabzonspor defteri kapandı yani.

Çok üzücü, geçen sezonki performansının üstüne aynı çizgide başladığı yeni sezonda talihsiz bir sakatlık ve dönüşünde malum durum. Trabzonspor'a ihanet ettiğine inanmak istemiyorum, olayın yönetim kuruluyla kaptanlık mevzusunda çatışması olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor başkanlık makamına böyle bir cürreti de kabul edilemez denebilir fakat Yumlu değerli bir oyuncudur ve Trabzonspor'un içinden yetişen bir değer olması onu Trabzonspor kültürü gereği diğerlerinden ayırır. İHO ve YK bunları değerlendirerek mevcut kararı almış ve İHO'nun af konusunda tavrı bu kadar net ise bize düşen saygı duymaktır.

Hayırlısı olsun demek gerek, önce Trabzonspor'un sonrasında da Yumlu'nun lehine nihayet bulur inşallah süreç.

F. Yıldırım
30.11.2014, 15:11
Düşünün ki bir stoper takımını Avrupa'ya taşıyor, ama her maçın yıldızı takımın kalecisi. Kaleci de öyle böyle değil her türlü pozisyonu çıkarmış ama bazen elinden geleni yapmasına rağmen kalesini gole kapatamamış.

Şimdi takımın bu stoperi ve diğer stoperleri mi takımı Avrupa'ya taşımış oluyor yoksa her maç belini kıracak şutları çıkaran kaleci mi?

kyodou
30.11.2014, 15:28
Avrupa'da oynuyorsak bunu Onur'a borcluyuz
Neredeyse her mac macin yildiziydi
O kadar pozisyonu veren defansta banko oynayan da Mustafa'ydi
Dengesiz hareketleriyle nam salmis birisi, tam bi bombaydi.
Karakterini de gormus olduk

Avrupaya gidişimizde Onur' un payı da büyük, Mustafa'nın da hatta Olcanın da. Tek başına Mustafa bu takımı kurtaracak değil ya. Öyle olsa zaten küme düşerdik Ama bir gerçek var ki; Mustafa olmasa geçen yıl 4. olamazdık. 7. 8. falan olurduk. Bunu Onur'a dayandırmaya gerek yok. Onur olmasa da kümeye oynardık işte. Elini biraz vicdanına koy. Geçen yıl tek stoperimiz Mustafaydı. Aykut ne yapmış allahaşkına ? Maç izlemediysen yorum yapma. İzlediysen de önyargılarından kurtul öyle yorum yap. Yahu rakibin her atağında spikerin klasikleşen "Mustafa topu uzaklaştırdı" lafı hala kulaklarımda. Yumlu benim babamın oğlu değil. İyi oynuyorki savunuyorum. Ortak amacımız; Trabzonsporun sportif başarısı.

Hüseyin Başoğlu
30.11.2014, 15:54
Keşke iho artislik yapacağına kadro dışı kalmalarının nedenini adam olup söyleyebilseydi ve bu çocuklarada konuşma hakkı verseydi.

Yönetimin çekindiği bir şey yoksa neden bunların neden kadro dışı kaldıklarını açıklamıyorlar ?? neden bu çocuklara konuşma hakkı vermiyorlar ??

Belirsizlik yarattılar hiçbir şey açıklamadılar doğru düzgün daha sonrada 3-5 gerizekalının teorileri üzerine suçlanıyorlar işte başka bir şey değil.

İnşallah ayrılır takımdan zira adam ölse şükür namazı kılıcak insanların olduğu bir toplulukta barınması cidden zor.

sason
30.11.2014, 16:16
Adam son maç papanın yaptığını acaba 2 sene boyunca hiç yapdı mı?.Yada sarı kartı varken Medyani gibi rakibine vurup kırmızı yedi mi hiç.Benim hatırladığım bir kırmızısı var oda kolu çarptıydı atağa kalkarken tüm kamuoyuda yanlış karar demişti.Daha bu adamlar yarım sezon oynamadı.

Devamlı sözünü yemeyen delikanlı bir başkan olsa sözüne güvenip bende asarım Mustafa yı.Yada Vahid gibi tazminat kovalamayıp gerçekten antrenörlük yapmaya çalışan bir antrenör olsaydı onunda sözüne güvenirdim.Ama backgroundları belli arkadaşların.

Ben Mustafa ya üzülmüyorum .Türkiye de her takımda oynar nasılsa.Berkalem ile ikili stoper olsalardı süper olurdu diye üzülüyorum.

Neyse yolu açık olsun artık.

bahadır2561
30.11.2014, 16:47
Avrupaya gidişimizde Onur' un payı da büyük, Mustafa'nın da hatta Olcanın da. Tek başına Mustafa bu takımı kurtaracak değil ya. Öyle olsa zaten küme düşerdik Ama bir gerçek var ki; Mustafa olmasa geçen yıl 4. olamazdık. 7. 8. falan olurduk. Bunu Onur'a dayandırmaya gerek yok. Onur olmasa da kümeye oynardık işte. Elini biraz vicdanına koy. Geçen yıl tek stoperimiz Mustafaydı. Aykut ne yapmış allahaşkına ? Maç izlemediysen yorum yapma. İzlediysen de önyargılarından kurtul öyle yorum yap. Yahu rakibin her atağında spikerin klasikleşen "Mustafa topu uzaklaştırdı" lafı hala kulaklarımda. Yumlu benim babamın oğlu değil. İyi oynuyorki savunuyorum. Ortak amacımız; Trabzonsporun sportif başarısı.

Sen kendin yazdin bu adam sayesinde Avrupadayiz diye sonra da kivirdin takim olarak vb. Bilmem ne?
Gecen yil bi tek sen mac izlemissin galiba asil sen at gozluklerini cikar ve oyle yorumla
Zaten ortak amacimiz basari oldugu icin elestiriyorum ve gonderilmesini iple cekiyorum
Onun yuzunden 2 puan eksigiz

kyodou
30.11.2014, 17:11
Sen kendin yazdin bu adam sayesinde Avrupadayiz diye sonra da kivirdin takim olarak vb. Bilmem ne?
Gecen yil bi tek sen mac izlemissin galiba asil sen at gozluklerini cikar ve oyle yorumla
Zaten ortak amacimiz basari oldugu icin elestiriyorum ve gonderilmesini iple cekiyorum
Onun yuzunden 2 puan eksigiz
Yahu gayet açık açık yazdım. Neyini anlamıyosun ? Evet Mustafa olmasaydı 4.olup avrupaya gidemezdik. Onur olmasaydı da gidemezdik, ikisi de olmasaydı daha da başarısız olurduk. Bunda anlamayacak ne var ? Daha açık nasıl anlatayım ? Bak kardeşim; Bu takımda Mustafa olmasaydı, Onur ve diğerleri olsaydı 4. olamazdık. Yada, Onur olmasaydıda Mustafa ve diğerleri olsaydı yine 4. olamazdık. Birbirini tamamlayan parçalar gibi, anladın. Benim bunu söylemem, "mustafa olmasa 4. olamazdık" sözümle çelişmiyor anlayacağın. ;)

Ayrıca bu konu başlığındaki tüm yorumları okursan Yumlunun kalmasını isteyenlerin çoğunlukta olduğunu farkedersin. ;)

F. Yıldırım
30.11.2014, 17:12
Adam son maç papanın yaptığını acaba 2 sene boyunca hiç yapdı mı?.Yada sarı kartı varken Medyani gibi rakibine vurup kırmızı yedi mi hiç.Benim hatırladığım bir kırmızısı var oda kolu çarptıydı atağa kalkarken tüm kamuoyuda yanlış karar demişti.Daha bu adamlar yarım sezon oynamadı.

Devamlı sözünü yemeyen delikanlı bir başkan olsa sözüne güvenip bende asarım Mustafa yı.Yada Vahid gibi tazminat kovalamayıp gerçekten antrenörlük yapmaya çalışan bir antrenör olsaydı onunda sözüne güvenirdim.Ama backgroundları belli arkadaşların.

Ben Mustafa ya üzülmüyorum .Türkiye de her takımda oynar nasılsa.Berkalem ile ikili stoper olsalardı süper olurdu diye üzülüyorum.

Neyse yolu açık olsun artık.

Ilk iki cümleden sonra gerisini okumadım ki bu iki cümlenin hiçbir izahı yok.

Mustafa Yumlu, Medjani ve Belkalem'in şimdiye kadar ki performans ve skora katkılarının birebir aynısını yapsa burda Thiago Silva ilan edilir.

Ayrıca şu ilk cümleyi okuyan diyecek ki Mustafa Yumlu 2 sezondur hatasız mı oynuyor diye.

Oysa yediği çalımaların, kaçırdığı adamların, atağa çıkarken dan dün ileri vurmalarının haddi hesabı yok.

Biraz objektif yoruma davet ediyorum sizi.

Ikinci cümleye gelirsek; Mustafa'yı öveyim derken kasıtlı olmayarak yapılan hareketin örnek verilmesi de baya trajikomik olmuş.

Faruk BERBER
30.11.2014, 17:30
Devre arası Zeki ile birlikte takımdan uzaklaştırılmalı.

farozlufatih61
30.11.2014, 17:48
Habu kazmayı leştv geçen sezon yılın en iyi defans oyuncusu seçmişti deilmi yumlu en iyi defans oyuncusuysa eğer tırışkadan tabiki bakalım kim buna talip olacak merak ediyoda değilim...
Helal olsun Başkana ihaneti affetmedi...
Sonuna Kadar Seninleyim İbrahim Hacıosmanoğlu adamsın adam bu formda klavyeden tırışka kabadayılığı yaparak sana küfreden hakaret eden zavallılardan daha çok TRABZONSPOR'lusun.....

B.Yiğit
30.11.2014, 17:56
Turkiyenin en iyi stoperine bakalim kimler talip olacak :)

bahadır2561
30.11.2014, 18:30
Yahu gayet açık açık yazdım. Neyini anlamıyosun ? Evet Mustafa olmasaydı 4.olup avrupaya gidemezdik. Onur olmasaydı da gidemezdik, ikisi de olmasaydı daha da başarısız olurduk. Bunda anlamayacak ne var ? Daha açık nasıl anlatayım ? Bak kardeşim; Bu takımda Mustafa olmasaydı, Onur ve diğerleri olsaydı 4. olamazdık. Yada, Onur olmasaydıda Mustafa ve diğerleri olsaydı yine 4. olamazdık. Birbirini tamamlayan parçalar gibi, anladın. Benim bunu söylemem, "mustafa olmasa 4. olamazdık" sözümle çelişmiyor anlayacağın. ;)

Ayrıca bu konu başlığındaki tüm yorumları okursan Yumlunun kalmasını isteyenlerin çoğunlukta olduğunu farkedersin. ;)

Yumlu olmasaydi da 4.olurduk sen maclari cidden izlememissin bu adam ne yapti gecen yil da o kadar abartiyorsunuz?
Tiriskadan futbolcu gelmis bi de Bosingwa'ya artislik yapmis,
Oyle boyunun olcusunu alirsin

Yumlu'nun kalmasini isteyenler umrumda degil, cogunlugun her dedigi ne zamandan beri dogru olmus
Gozlerime mi inanayim cogunluga mi?

kyodou
30.11.2014, 18:35
Yumlu olmasaydi da 4.olurduk sen maclari cidden izlememissin bu adam ne yapti gecen yil da o kadar abartiyorsunuz?
Tiriskadan futbolcu gelmis bi de Bosingwa'ya artislik yapmis,
Oyle boyunun olcusunu alirsin

Yumlu'nun kalmasini isteyenler umrumda degil, cogunlugun her dedigi ne zamandan beri dogru olmus
Gozlerime mi inanayim cogunluga mi?
Bosingwaya artislik yapmış evet tüm sıkıntın bu alsında. Yada zaten önyargılıydın ve bu bardağı taşıran son damlaydı...
Ben Yumlu nun ne sebeple kadro dışı kaldığını bilmiyorum. Saygısızlık yüzündense saygı duyarım bu karara ama Yumlunun saha içindeki katkılarını görmezden gelemem.

Cengiz Çubukcu
30.11.2014, 19:09
Hacıosmanoğlu bir daha forma yuzu göremez diyor, ne yapmış adam mı oldurmuş?!!

bahadır2561
30.11.2014, 19:14
Bosingwaya artislik yapmış evet tüm sıkıntın bu alsında. Yada zaten önyargılıydın ve bu bardağı taşıran son damlaydı...
Ben Yumlu nun ne sebeple kadro dışı kaldığını bilmiyorum. Saygısızlık yüzündense saygı duyarım bu karara ama Yumlunun saha içindeki katkılarını görmezden gelemem.

Aslinda Bosingwa'ya da Cardozo'yo da artislik yapabilir sorun degil ama sonra sahaya cikip kustum oynamiyorum triplerine giremez
Mevzuyu anlamiyosun galiba ac Antep macinin ozetini izle bi daha dusun

omondoles
30.11.2014, 19:15
Yumlu geçen yıl takımın en iyilerindendi, lakin ihanet veya benzeri bir şey varsa dünyanın en iyi topçusu olsa kovulmalı. Herkes haddini bilmeli.

kyodou
30.11.2014, 19:28
Aslinda Bosingwa'ya da Cardozo'yo da artislik yapabilir sorun degil ama sonra sahaya cikip kustum oynamiyorum triplerine giremez
Mevzuyu anlamiyosun galiba ac Antep macinin ozetini izle bi daha dusun
Ben maç kaçırmam. Antep maçı olmasaydı şimdi bunu tartışıyor olmazdık zaten. Eleştirecek başka bir olay yok çünkü. Sadece antep maçına bakıp Yumlunun 2 yıllık alın terini görmezden gelemem.

Tolga
30.11.2014, 19:35
Yumlu en iyi döneminde bile taraftarın yüzde 50'sini memnun edememiş bir futbolcu. Yok yere tartışılıyor.

bahadır2561
30.11.2014, 19:44
Ben maç kaçırmam. Antep maçı olmasaydı şimdi bunu tartışıyor olmazdık zaten. Eleştirecek başka bir olay yok çünkü. Sadece antep maçına bakıp Yumlunun 2 yıllık alın terini görmezden gelemem.

Ben zaten Yumlu'yu begenmeyen birisiyim oyun filan oynadigi yok 2 yildan beri diyorum yetersizin de yetersizi kadroda olmasinin hic bi mantigi yok

fadigaTS
30.11.2014, 19:47
Mütevazı çocukmuş. İyi ki başkanlığı istemedi.
Güzeldi :D

outlaws61
30.11.2014, 21:51
Ne kadar basit konuşuyorsunuz ya neymiş kaptanlığı istemişmişmiş falan filan.

Yahu hayatında top oynamamış adamlar gelip burda kaptanlığı Bosingwa gibi bir adamdan nasıl ister triplerine girmesinler.

Bu adam kadroda bulunan oyunculara bakılırsa en eski 2-3 oyuncudan biridir kaptan olmayı beklemekte en doğal hakkıdır.

Sezon başı kaptanlığı verip bir maç öncesinde soyunma odasında elinden alınması kadar ağır bişey olamaz.

Adamın zoruna gitmiştir tepki göstermiştir bu en doğal hakkıdır. Ben Mustafa'nın sahaya çıkıpta bilerek mücadele etmediğine kesinlikle inanmıyorum.

Performansı bu duruma bağlı olarak düşmüş olabilir ama kesinlikle bilerek oynamama durumu söz konusu değildir.

Gerçi pardon bizler adamları asıp kesmeyi çok severiz o yüzden sorun yok.

Hunk
30.11.2014, 21:58
Bence Mustafa Yumlu ligi en iyi Turk defans oyuncularinin basinda gelir. Lakin eger bir ihanet soz konusuysa derhal uzaklastirilmali

hasancebi81
30.11.2014, 22:27

Şimdi Yumlu'nun kafa toplarındaki ve diğer stoper üzellikleri ile ilgili başarılarını videolar ile paylaşalım. Yorumlar değil görüntüler konuşsun.

2013-2014 Sezonunun ilk maçı, Beşiktaşa 2-0 yeniliyoruz.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/1/besiktas-2-0-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 2:30 duran topta Almeidayı kaçırıyor.

Dakika 2:42 ceza sahası ön çizgisinde Fernandes topu alıyor Yumlu arkasında, Fernandes bir sağ bir sol feyk hoop Olcay'a pas ve ilk gol.

Dakika 3:30 Gökhan Töre ceza sahası içinde karşısında Yumlu. Öyle bir feyk yiyorki 2 saniyede aralarındaki mesafe 5 metre oluyor ve hoooop 2. Gol.

Daha geçen sezonun ilk maçındayız. Özetlere bakarak 3 hata 2 si gol oluyor. Maç 2-0 yeniliyoruz. Daha devam edeceğim. Bu forumda Mustafa Yumlu'nun Türkiye'deki en iyi stoperlerden birisi olduğunu savunan arkadaş kalmayana kadar devam edicem. Zaten devre arası göreceğiz kim isteyecek Mustafayı.

kyodou
30.11.2014, 22:35
Şimdi Yumlu'nun kafa toplarındaki ve diğer stoper üzellikleri ile ilgili başarılarını videolar ile paylaşalım. Yorumlar değil görüntüler konuşsun.

2013-2014 Sezonunun ilk maçı, Beşiktaşa 2-0 yeniliyoruz.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/1/besiktas-2-0-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 2:30 duran topta Almeidayı kaçırıyor.

Dakika 2:42 ceza sahası ön çizgisinde Fernandes topu alıyor Yumlu arkasında, Fernandes bir sağ bir sol feyk hoop Olcay'a pas ve ilk gol.

Dakika 3:30 Gökhan Töre ceza sahası içinde karşısında Yumlu. Öyle bir feyk yiyorki 2 saniyede aralarındaki mesafe 5 metre oluyor ve hoooop 2. Gol.

Daha geçen sezonun ilk maçındayız. Özetlere bakarak 3 hata 2 si gol oluyor. Maç 2-0 yeniliyoruz. Daha devam edeceğim. Bu forumda Mustafa Yumlu'nun Türkiye'deki en iyi stoperlerden birisi olduğunu savunan arkadaş kalmayana kadar devam edicem. Zaten devre arası göreceğiz kim isteyecek Mustafayı.
Şaka mı bu ? :) Bende sana Cardozo' nun kaçırdığı onlarca yüzde yüzlük gol pozisyonlarını bulayım kardeşim ? Cardozo da topçu değil o zaman ? Bu Yumlu denen adam sıfır hatayla oynasa zaten sezonu gol yemeden kapatırdık. :)

hasancebi81
30.11.2014, 22:35
Evet 2013-2014 sezonunun 2. maçıyla birlikteyiz. Rizesporu kendi evimizde 2-1 yeniyoruz.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/2/trabzonspor-2-1-caykur-rizespor-mac-ozeti

Dakika 1:08 Mustafa ceza sahasının dışında Sercan'ı tutuyor!!!!! Tutuyor dedim ama nasıl tuttuğunu ve nekadar kolay geçildiğini videoda izleyebilirsiniz.

Golde okadarda hatalı sayılmaz ama Onur nasıl 2 kişi bir adamı tutamıyosunuz diye veryansın ediyor.

Dakika 2:28 de hata sayılmasada 6 pastan topu nasıl kaleye değilde kale arkası tribüne gönderdiğini izleyebilirsiniz.

Devamı geliyor...

hasancebi81
30.11.2014, 22:42
3. Hafta Akhisar maçı

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/3/akhisar-genclikspor-3-0-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 3:10 yer tutma ve alan kapatma bilgisi 0 olduğu için ta yan çizgideki adama basmaya gidiyor ve orta bölge folloş gibi açık. Sonuç tabiki gol yiyoruz.

Dakika 4:20 ceza sahasında kendi cüssesinin yarısı kadar adamdan yediği omuz ile yere düşüyor ve adam ağlarımıza 3. golü takıyor.

Cevap vereceksen videoları izle ondan sonra cevap ver KYODOU. Daha ligin 3. haftasındayım yediğimiz 6 golün 4 ü Mustafa'nın hatası !!!!!!!!!

hasancebi81
30.11.2014, 22:51
Ligin 4. maçı, gol yemeden Karabüksporu yeniyoruz ama hatalar bitmiyor. Burada devreye Onur giriyor. Yani defans sürekli hata yapıyor ama bizim geçen seneyi 4. bitirmemiz defans sayesinde olmadığı ispatlanıyor.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/4/trabzonspor-1-0-kardemir-karabukspor-mac-ozeti

Dakika 3:08, ceza sahasının solunda İlhan Yumlu'nun üzerinden top aşırarak öyle bir çalım atıyorki Yumlu'nun aklını alıyor.

8. haftada Sivas maçında Kırmızı kart görerek takımı 30 dakika yalnız oynamasına neden oluyor. Maç 0-0

nbay
30.11.2014, 23:06
Ben anlamıyorum yumlunun yerine kimi koymayı düşünüyorsunuz yerli olarak? Evet mustafanın bir çok hatası olmuştur katılıyorum ama hiç mi bu takıma faydası olmamıştır? Bence geçtiğimiz sezonki oyunu ile milli takıma giden çoğu stoperden çok daha fazla haketmiştir o formayı, bu kadar sert ve anlaşılır olmayan tepkileri de de hakettiğini düşünmüyorum, bir şansı daha hakediyor, özellikle Ersun hocanın parlayan bu takımında o da kendini bulacaktır

hasancebi81
30.11.2014, 23:12
3-2 lik Gaziantep maçı

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/14/gaziantepspor-3-2-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 00:12 ceza sahası içerisinde öyle bir bacak arası çalım yiyorki dillere destan. Sonrası GOL tabiki.

Dakika 00:40 yine pozisyon alma becerisi "0" yazı ile "SIFIR" olduğundan önde adamı karşılamaya çıkıyor ve yerini boşaltıyor. Sonu. direkten dönen top.

Dakika 02:15 te kafa toplarının ünlü ismi Yumlu'nun önünden adam kafayı vurup golü atıyor.

2-2 biten Bursaspor maçı

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/15/trabzonspor-2-2-bursaspor-mac-ozeti

Dakika 2:30 bir anlık duraksayıp arkadaki adamın kontrolünü kaybediyor. Orta ve gol.

hasancebi81
30.11.2014, 23:18
Galatasaray maçı

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/16/galatasaray-2-1-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 00:40 ta Drogbanın karşısındaki çaresizliği. Hata olarak sayamayız. En azından karşısındaki adam Drogba diyebiliriz.

Dakika 1:08 Sneideri kontrol edemeyişi, Sneiderin pası ve gol.

Dakika 2:00 BUNU MUTLAKA İZLEYİN. bir forvet oyuncusu bçylemi tutulur. Burak'ı öyle bir kontrol ediyorki, daha doğrusu edemiyorki Burak goli atıyor.

Maç biter Drogba, Sneider ve tüm GS liler ONUR'u tebrik eder kurtarışlarından dolayı. O maç 15 e yakın kurtarış yapar Onur. Tabi önünde süper bir defans vardı.

TSemih61
30.11.2014, 23:18
Ligin 4. maçı, gol yemeden Karabüksporu yeniyoruz ama hatalar bitmiyor. Burada devreye Onur giriyor. Yani defans sürekli hata yapıyor ama bizim geçen seneyi 4. bitirmemiz defans sayesinde olmadığı ispatlanıyor.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/4/trabzonspor-1-0-kardemir-karabukspor-mac-ozeti

Dakika 3:08, ceza sahasının solunda İlhan Yumlu'nun üzerinden top aşırarak öyle bir çalım atıyorki Yumlu'nun aklını alıyor.

8. haftada Sivas maçında Kırmızı kart görerek takımı 30 dakika yalnız oynamasına neden oluyor. Maç 0-0

Ee? Ne oldu şimdi, neyi ispatladınız çok merak ediyorum. 3.08'de Yumlu yerinde olmayan sol bekin açığını kapatmaya çalışıyor, suç Yumlu'da tabii bırak ne koşuyorsun oraya da adamın önünü kapatmaya çalışıyorsun. Bir kere senin ilk önce bizim ceza sahamızda niye 4 Karabüklü var da diğer oyuncular desteğe gelmemiş diye sorman lazım. Ama ne gerek var suçlayacak bir Yumlu'muz var demi. Sonuçta defansı sadece stoperler yapar, diğer oyuncular aval aval bakar.

Tamam hadi kabul ediyoruz Yumlu gitti artık Trabzonspor defansında hiç hata yapan olmuyor. Hiç gol yemedik bu sezon. Dünyada defanslar arasında sadece Yumlu hata yapıyordu ondan da kurtulduk Allah razı olsun kadro dışı bırakanlardan.

hasancebi81
30.11.2014, 23:50
http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/20/trabzonspor-2-4-akhisar-genclikspor-mac-ozeti

Dakika 1:48 yine bir pozisyon alma hatası. Rakip sahada hızlı hücuma çıkan oyuncuya hatalı basması yüzünden gol oluyor. Pozisyonun sonunda Zokoranında hatası var ama pozisyon başlangıcı Mustafa hatalı.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/21/kardemir-karabukspor-2-2-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 02:10 Eneramo bizimkinin yanından golü atıyor.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2012-2013/26/bursaspor-3-2-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 00:30 Hele bi Mustafanın Batajayı nasıl boşbıraktığına bakın. Hatanın kendisinde olduğunu bildiği içinde yarım saat yerde yatıyor.

vs. vs. vs.

hasancebi81
01.12.2014, 00:00
Ee? Ne oldu şimdi, neyi ispatladınız çok merak ediyorum. 3.08'de Yumlu yerinde olmayan sol bekin açığını kapatmaya çalışıyor, suç Yumlu'da tabii bırak ne koşuyorsun oraya da adamın önünü kapatmaya çalışıyorsun. Bir kere senin ilk önce bizim ceza sahamızda niye 4 Karabüklü var da diğer oyuncular desteğe gelmemiş diye sorman lazım. Ama ne gerek var suçlayacak bir Yumlu'muz var demi. Sonuçta defansı sadece stoperler yapar, diğer oyuncular aval aval bakar.

Tamam hadi kabul ediyoruz Yumlu gitti artık Trabzonspor defansında hiç hata yapan olmuyor. Hiç gol yemedik bu sezon. Dünyada defanslar arasında sadece Yumlu hata yapıyordu ondan da kurtulduk Allah razı olsun kadro dışı bırakanlardan.

Sinirlenmeye gerek yok renktas. Şu forumda Mustafa Yumlu'nun İYİ bir stoper olmadığını herkesle tartışabilirim. Oyun bilgisi, pozisyon alma, birebirde adam tutabilme, hava toplarında hakimiyet, güç, dayanıklılık gibi özelliklerinden hiçbirisi İYİ bir stoper için yeterli değil.

Aslında şu pozisyon bile Mustafa'nın ne kadar alt yapısı olan ve futbolu bilen birisi olduğunu açıklar.

Alanzinho forumuna aynen şunu yazmıştım.

Göklere çıkardığınız, öve öve bitiremediğiniz, dikine oynayabilen tek kişi, adam geçebilen tek kişi, süper yetenek, süper bücür dediğiniz adam serbest kaldığında kimin teklif yapacağını göreceğiz. Nitekim BALIKESİRSPOR yani şuanda lig sonuncusu takım aldı Alanzinhoyu. Yok yedek kalmayı problem etmemiş, yok yetenkliymiş.

Şimdi aynı şeyi Mustafa Yumlu için söylüyorum. Yakında satılık listesine konulduğunda Mustafa için kim teklif yapacak hep beraber göreceğiz. FB GS BJK den birisi teklif yapsın forum hesabımı silerim. Bursa Eskişehir Kasımpaşadan birisi yapsın foruma bir daha yazmam sadece takip ederim.

Bir stoperin görevi nedir, sadece kendi alanınımı savunacak. Tabiki sol bekin yada sağ bekin açıklarınıda kapatacak. Zaten eğer onların açıklarınıda kapatabiliyorsa İYİ stoper deriz. O pozisyonda bende olsam o çalımı bende yerdim. Demek benden iyi bir stoper değil Mustafa :) Fark yaratmıyorsa, maç kazandırmıyorsa nasıl İYİ bir stoper oluyor. Sadece yerli olması ve Trabzonsporlu olması İYİ olmasına yetiyormu ?

Ufuk
01.12.2014, 00:02
http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/20/trabzonspor-2-4-akhisar-genclikspor-mac-ozeti

Dakika 1:48 yine bir pozisyon alma hatası. Rakip sahada hızlı hücuma çıkan oyuncuya hatalı basması yüzünden gol oluyor. Pozisyonun sonunda Zokoranında hatası var ama pozisyon başlangıcı Mustafa hatalı.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2013-2014/21/kardemir-karabukspor-2-2-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 02:10 Eneramo bizimkinin yanından golü atıyor.

http://www.ligtv.com.tr/lig/spor-toto-super-lig/ozet/2012-2013/26/bursaspor-3-2-trabzonspor-mac-ozeti

Dakika 00:30 Hele bi Mustafanın Batajayı nasıl boşbıraktığına bakın. Hatanın kendisinde olduğunu bildiği içinde yarım saat yerde yatıyor.

vs. vs. vs.
Anlıyorum Mustafanin ne kadar yetersiz/hain olduğunu ispatlamaya çalışıyorsunuz ama sonuçta kimse hata yapmasa hiç gol yemezdik. Gol yemişsek birisi hata yapmak zorunda. Mustafa bu takımdan kovulurken hain yaftasi yapıştırilarak gönderilmemeli. Yok topu taca atamamış, bosiye kızdığı için bilerek gol yedirmis.

Böyle düşünenler açsın Mustafanin hain ilan edildiği maçta, kornerde gol yememize sebep olan Galatasaray maçının kahramani Medjaniyi izlesin. Son Metalist maçında gol atıp iyi performans ortaya koyan Belkalem, daha maçın ilk dakikasında pas hatası yapıyor. Adam gol yapabilse daha maçın başında geride başlayacaktık. Ama bakın hata diyorum. Olayın doğru dürüst detaylarını bilmeden, medyadan alınan aslı astari belli olmayan haberlere bakıp adamı astilar. Ayıp oluyor.

hasancebi81
01.12.2014, 00:10

Hata yapmayan defans olmaz. Medjani'de hata yaptı, Papa'da yaptı hemde daha geçen maç. Ondan önceki maçta çok kötüydü, Belkalem aralarında en az yapan. Ama mesele hata yapma yada yapmama meselesi değil. Mesele şu;

Mustafa defansta kesinlikle güven vermiyor. Şimdi istersen Belkalem'in birkaç pozisyonunu koyayım şuraya. Antepe attığı golde kalecinin ona çarpıp geri tepmesini, yada iki adamın üzerinden onları ezerek kafa vurmasını, yada omuz omuzalarda ayakta kalmasını, yada top kaleciye geri pas atıldığında hemen yan çizgiye doğru açılarak top beklediğini, yada orta alanda topu alacak oyuncu boşa çıkmadığında topla birlikte driplig yaparak rakip sahaya geçmesi ve alan yaratması vs. vs. vs.

Şimdi Mustafa her kafa topunda adamların altında kalır, kaldıktan sonra ayağa kalkarak hakeme doğru iki eli açık bir şekilde görmedin mi faul var diye koşturur. Rakipten aldığı en küçük darbede yere serilir. Bir defans oyuncusunun yapması gereken ilk şey olan sürekli ayakta kalmak yerine her pozisyonda topları kayarak uzaklaştırmaya yada engellemeye çalışır. Duracağı yeri bilmez, pas atacağı yeri iyi tercih edemez. Hele bak şu tespite dikkat, top kaleciye geri pas yapıldığında kıçını döner orta sahaya doğru yürümeye başlar. Açıl sağa sola top almak için da. Yok, o riske girmez.

Sana bir soru, Belkalem geleli beri kaç defa yere yattı, kaç defa Belkalem için sağlık görevlileri sahaya girdi, kaç defa hakemden faul istedi yada itiraz etti.

Şimdi birde Mustafa'yı gözünün önüne getir ve Mustafa gerçekten defansta hem taraftarlara hemde takım arkadaşlarına güven veriyor diyebilirmisin bir düşün. Kusura bakma ama bana hiç mi hiç güven vermiyor.

TSemih61
01.12.2014, 00:12
Sinirlenmeye gerek yok renktas. Şu forumda Mustafa Yumlu'nun İYİ bir stoper olmadığını herkesle tartışabilirim. Oyun bilgisi, pozisyon alma, birebirde adam tutabilme, hava toplarında hakimiyet, güç, dayanıklılık gibi özelliklerinden hiçbirisi İYİ bir stoper için yeterli değil.

Aslında şu pozisyon bile Mustafa'nın ne kadar alt yapısı olan ve futbolu bilen birisi olduğunu açıklar.

Göklere çıkardığınız, öve öve bitiremediğiniz, dikine oynayabilen tek kişi, adam geçebilen tek kişi, süper yetenek, süper bücür dediğiniz adam serbest kaldığında kimin teklif yapacağını göreceğiz. Nitekim BALIKESİRSPOR yani şuanda lig sonuncusu takım aldı Alanzinhoyu. Yok yedek kalmayı problem etmemiş, yok yetenkliymiş.

Şimdi aynı şeyi Mustafa Yumlu için söylüyorum. Yakında satılık listesine konulduğunda Mustafa için kim teklif yapacak hep beraber göreceğiz. FB GS BJK den birisi teklif yapsın forum hesabımı silerim. Bursa Eskişehir Kasımpaşadan birisi yapsın foruma bir daha yazmam sadece takip ederim.

Bir stoperin görevi nedir, sadece kendi alanınımı savunacak. Tabiki sol bekin yada sağ bekin açıklarınıda kapatacak. Zaten eğer onların açıklarınıda kapatabiliyorsa İYİ stoper deriz. O pozisyonda bende olsam o çalımı bende yerdim. Demek benden iyi bir stoper değil Mustafa :) Fark yaratmıyorsa, maç kazandırmıyorsa nasıl İYİ bir stoper oluyor. Sadece yerli olması ve Trabzonsporlu olması İYİ olmasına yetiyormu ?
Sinir değil de sitem diyelim hocam. Mustafa konusunda taraftar ikiye bölünmüş durumda, konu uzadıkça zıtlaşma artıyor. Kadro dışı olayını daha fazla tartışmanın da kimseye yararı yok. En iyisi taraftar olarak gerçeklerin ortaya çıkacağı günü beklemek.

hasancebi81
01.12.2014, 00:15
Anlıyorum Mustafanin ne kadar yetersiz/hain olduğunu ispatlamaya çalışıyorsunuz ama sonuçta kimse hata yapmasa hiç gol yemezdik. Gol yemişsek birisi hata yapmak zorunda. Mustafa bu takımdan kovulurken hain yaftasi yapıştırilarak gönderilmemeli. Yok topu taca atamamış, bosiye kızdığı için bilerek gol yedirmis.

Böyle düşünenler açsın Mustafanin hain ilan edildiği maçta, kornerde gol yememize sebep olan Galatasaray maçının kahramani Medjaniyi izlesin. Son Metalist maçında gol atıp iyi performans ortaya koyan Belkalem, daha maçın ilk dakikasında pas hatası yapıyor. Adam gol yapabilse daha maçın başında geride başlayacaktık. Ama bakın hata diyorum. Olayın doğru dürüst detaylarını bilmeden, medyadan alınan aslı astari belli olmayan haberlere bakıp adamı astilar. Ayıp oluyor.

Mustafa'nın hain olduğu ile ilgili hiçbir yazımı bulamazsın. Antep maçı ile ilgilide hiçbir görüntü koymadım. Şahsi fikrim şudur;

Maç öncesi kaptanlığın elinden alındığını öğrenince duygusallığına yenik düştü. Maça kendisini veremedi. O maça kadar Z.Y. nun Hami ile ilgili dolduruşlarına gelmemişti ama maç içerisinde bu fikirler sürekli kafasını kurcaladı. Şimdi kaptanlığı kaybettim, yakında ilk 11 ede giremezsem ne olur korkusna kapıldı. Maça konsantre olamadı. Zaten futbolcu olmaya yeterli olmayan özellikleri birde hırs ve istekten yoksun kalınca bu sonuç ortaya çıktı. Haindir demiyorum ama çok büyük hatalar yapmıştır. Profesyonel olmadığı için çıkıp adam gibi topunuda oynayamadı. Benim burda savunduğum tek şey, Mustafa'nın serbest kaldığında ancak ligin kme düşemeye yakın klüplerinde forma giyebileceği ve Trabzonda aldığı parayı başka hiçbir takımda alamayacağıdır.

hasancebi81
01.12.2014, 00:20
Sinir değil de sitem diyelim hocam. Mustafa konusunda taraftar ikiye bölünmüş durumda, konu uzadıkça zıtlaşma artıyor. Kadro dışı olayını daha fazla tartışmanın da kimseye yararı yok. En iyisi taraftar olarak gerçeklerin ortaya çıkacağı günü beklemek.

Dediğim gibi ben Mustafa haindir filan demedim. Benim Mustafa ile ilgili yorumlarıma bakarsan, 3 sene öncede Mustafa'nın yetersiz olduğunu söylemiştim şimdide aynı şeyi söylüyorum. Bu takımda oynamasının tek sebebi bizim öz evlatçılık sevdamız. 1 sene boyunca kimin yeğeni olduğunu bilmediğim Zeki Ayvaz şuanda gittiği takımda 2. kaleciliğe düştü. Bizde ise 1 sene boyunca yedekte 2 kaleci ile oynadık. Soranlarada alt yapıdan yetişmiş oyuncu bulundurmak zorunlu denildi. Yokmuydu başka bir adam altyapıdan getirtip klübede oturtacak.

O yüzden demem o dur ki, Mustafa yetenekleri sınırlı, kendini geliştirme potansiyeli olmayan, futbolcu altyapısı ve bilgisi olmayan, Şampiyonluğa oynamak isteyen bir takımın defansında olmaması gereken bir oyuncudur. NOKTA.

Mert Oğuzlu61
01.12.2014, 00:22

olayı ''futbol'' açısından yorumlayan sizin gibi taraftarların yorumlarına bakıyorum, birde futbol dağarcığı yerlinin yerlisinde takılı kalmış zihniyetlere bakıyorum. arada gerçekten fark var, noktası virgülüne katılıyorum ama yumlu yu süper ligin en yetenekli stoperi olarak gören arkadaşlara he deyip geçmeniz en doğrusu, neyin ne olduğunu devre arası transfer dönemi görecekler zaten boşverin hiç lüzumsuz yere yormayın kendinizi.

Bera B.
01.12.2014, 00:41

Yahu hayatında top oynamamış adamlar gelip burda kaptanlığı Bosingwa gibi bir adamdan nasıl ister triplerine girmesinler.

Bu adam kadroda bulunan oyunculara bakılırsa en eski 2-3 oyuncudan biridir kaptan olmayı beklemekte en doğal hakkıdır.

Sezon başı kaptanlığı verip bir maç öncesinde soyunma odasında elinden alınması kadar ağır bişey olamaz.

Adamın zoruna gitmiştir tepki göstermiştir bu en doğal hakkıdır. Ben Mustafa'nın sahaya çıkıpta bilerek mücadele etmediğine kesinlikle inanmıyorum.

Performansı bu duruma bağlı olarak düşmüş olabilir ama kesinlikle bilerek oynamama durumu söz konusu değildir.

Kendi adıma problemin pik yaptığı noktayı burası olarak görüyorum. Kadroda senelerce bulundu diye kimse hak etmediği bir konuma gelmemeli, bunu kendisine hak olarak görmemeli. Futbolunu geçiyorum, kişisel özellikleri, sahada duruşu, arkadaşlarına etkisi vs. başlıkları göz önünde bulundurursak kim Yumlu'yu kaptan olarak sallar Allah aşkına? Kaptan dediğin adam yeri gelir iki kelime etmeden sahadaki düzeni sağlar, yeri gelir kavgayı ayırır, yeri gelir kavga eder, yeri gelir diğer arkadaşlarının eksiklerini iletir. Ben bunlarda Yumlu'nun yapabileceği hiçbir şey göremiyorum. En son kavga ayırmaya çalıştığında yumruk yemişti Colman'dan. Böyle kaptan mı olur arkadaş ya. Onur'a biri böyle davranacak olsun, kimse zaten cesaret edemez de, adamın aklını alır Onur.

Bayundur Han
01.12.2014, 07:29
Iyice sacmaliga doktunuz isi. Surada hata yapmis burada hata yapmis. Su mac iyi bu mac iyi. Frank de boerda hata yapardi ama kimse hain ilan etmedi kimse kadro disi birakmadi. Yeni sakatliktan cikan adamin elinden kaptanligi al moralmen cokert sonrada adami kadro disi et. Insanliga yakismiyor. Boyle seylerin savunacak tarafi yok. O kadar gaddar olmaya gerek yok. Devre arasini bekle gonder. Adam canla basla savasiyor. Kapasitesi bu kadar. Ama asla hain degil.

ibrahim
01.12.2014, 08:02
Iyice sacmaliga doktunuz isi. Surada hata yapmis burada hata yapmis. Su mac iyi bu mac iyi. Frank de boerda hata yapardi ama kimse hain ilan etmedi kimse kadro disi birakmadi. Yeni sakatliktan cikan adamin elinden kaptanligi al moralmen cokert sonrada adami kadro disi et. Insanliga yakismiyor. Boyle seylerin savunacak tarafi yok. O kadar gaddar olmaya gerek yok. Devre arasini bekle gonder. Adam canla basla savasiyor. Kapasitesi bu kadar. Ama asla hain degil.

Yok, illa teşhisi koyacaklar. Kitapta yeri yok arkadaş. Bu kadarda adi olunmaz.

Gesendet.

Nazim Can
01.12.2014, 08:09
Bnecede bu kadar adi olunmaz, o 2. goldeki yaptigina adi kelimesi bile az gelir.

bahadır2561
01.12.2014, 09:35

Sirf eski oldugu icin kaptanligi istemek mi??
Boyle dusunce mi olur :)

bahadır2561
01.12.2014, 09:37
Sakatliktan cikan oyuncu topu taca atamaz mi?

temel_yilmaz
01.12.2014, 09:38
Oz evlatcilar ve evlatlari devreciligede baslamis :)

efes61
01.12.2014, 11:33
Oz evlatcilar ve evlatlari devreciligede baslamis :)

aslında olayın özevlatçılıkla ilgisi yok, insana değer vermekle, haksızlık yapmamak istemekle ilgisi var. Taraftarın %90 ı özel olarak özevlat denilen oyunculara hakareti marifet saydığından bu tablo ortaya çıkıyor.

Nazim Can
01.12.2014, 11:35
aslında olayın özevlatçılıkla ilgisi yok, insana değer vermekle, haksızlık yapmamak istemekle ilgisi var. Taraftarın %90 ı özel olarak özevlat denilen oyunculara hakareti marifet saydığından bu tablo ortaya çıkıyor.

O zaman niye Zeki ye gereken ilgi alaka gösterlmiyor, sonucda oda bir insan ve oda Yumlu ile ayni kaderi paylasiyor su an???

ibrahim
01.12.2014, 11:50
Bnecede bu kadar adi olunmaz, o 2. goldeki yaptigina adi kelimesi bile az gelir.

Bilerek, isteyerek, kasten, takımı sabote etmek için yaptıysa adinin en önde gidenidir.

Gesendet.

Kolpacı
01.12.2014, 11:51
total futbol ve vizyonspor mastürcülerinin beğenmemekte direttiği stoperdir mustafa yumlu

outlaws61
01.12.2014, 12:17
Sirf eski oldugu icin kaptanligi istemek mi??
Boyle dusunce mi olur :)

Size basit gelebilir ama çoğu klüpte işler bu şekilde yürür oyuncuya kaptanlık verilir onun insiyatifiyle daha tecrübeli saygı duyulacak bir futbolcu varsa o da kaptanlığı ona bırakır.

Bu mevzularda yönetimden hocadan çok oyuncuya sorulur kim kaptan olsun vs diye.

Zaten dediğiniz gibi olsa sezon başı kaptanlık Mustafa'ya verilmezdi.

OFLU
01.12.2014, 12:19
Futbol futbolcularla oynanır, iyi futbol da iyi futbolcularla. Medjani ve Belkalem in 15 maçta verdiği katkıyı yumlu 5 sezondur verememişse, benim için neden kadro dışı kaldıklarının bir önemi yok.
Mustafa yumlu bizim stoperimiz olamaz. Yıllar önce beşiktaş maçında attığı bir golün ardına sığınmış bir futbol fukarasıdır. Medjani veya Belkalemin bu yıl yaptığı katkıyı yapmış olsaydı, şuan forumda Rio Ferdinand muamelesi görürdü.

outlaws61
01.12.2014, 12:22
Kendi adıma problemin pik yaptığı noktayı burası olarak görüyorum. Kadroda senelerce bulundu diye kimse hak etmediği bir konuma gelmemeli, bunu kendisine hak olarak görmemeli. Futbolunu geçiyorum, kişisel özellikleri, sahada duruşu, arkadaşlarına etkisi vs. başlıkları göz önünde bulundurursak kim Yumlu'yu kaptan olarak sallar Allah aşkına? Kaptan dediğin adam yeri gelir iki kelime etmeden sahadaki düzeni sağlar, yeri gelir kavgayı ayırır, yeri gelir kavga eder, yeri gelir diğer arkadaşlarının eksiklerini iletir. Ben bunlarda Yumlu'nun yapabileceği hiçbir şey göremiyorum. En son kavga ayırmaya çalıştığında yumruk yemişti Colman'dan. Böyle kaptan mı olur arkadaş ya. Onur'a biri böyle davranacak olsun, kimse zaten cesaret edemez de, adamın aklını alır Onur.

Ya zaten ben kaptan olmalıdır vs demiyorum.

Sezon başında kaptanlığın Mustafa'ya verilmesi eski olduğu içindir bu özellikleri taşıdığı için değil. Şu saydığınız özelliklerin (kavgayı ayrı tutuyorum) hangisi Sabri'de var ?

Ama adam Gs kaptanlığı yapıyor aynı Sabri yanlış hatırlamıyorsam Gaziantep maçında Melo tarafından alay edilip azarlanmıştı.

Yani ilk faktör oyuncunun eski olmasıdır buna bakılır. Oyuncular bu mevzulardan önce toplantı yapar karar verilir.

Nazim Can
01.12.2014, 12:40
Bilerek, isteyerek, kasten, takımı sabote etmek için yaptıysa adinin en önde gidenidir.

Gesendet.

Bende onu diyorum iste bak o kadarda zor degilmis aslinda, dimi:D

Yiğit SARI
01.12.2014, 12:40
Olayın iç yüzünü bilmiyorum, Mustafa'yı da yeterli görmedim hiç bi zaman ama bizden biriymiş hissini ve Yumlu sevgimizi böylesine baltaması gerçekten akıl karı değil ne biçim Trabzonsporlusun sen? İnsan tuttuğu takım için böyle şeyler yapar mı?

Dediğim gibi olayın iç yüzünü bilmiyorum ama eğer doğruysa analtılanlar.. Ya biz iyi Trabzonsporluyuz ya da bunlar bi garip

Bera B.
01.12.2014, 12:47
Ya zaten ben kaptan olmalıdır vs demiyorum.

Sezon başında kaptanlığın Mustafa'ya verilmesi eski olduğu içindir bu özellikleri taşıdığı için değil. Şu saydığınız özelliklerin (kavgayı ayrı tutuyorum) hangisi Sabri'de var ?

Ama adam Gs kaptanlığı yapıyor aynı Sabri yanlış hatırlamıyorsam Gaziantep maçında Melo tarafından alay edilip azarlanmıştı.

Yani ilk faktör oyuncunun eski olmasıdır buna bakılır. Oyuncular bu mevzulardan önce toplantı yapar karar verilir.

Sana yönelik yazmadım zaten kaptan olma mevzusunu.

Dediğin de yanlış değil. Sabri de Yumlu gibi kaptan olamayacak biri. Tabi bizde işler devrecilik, adamcılıkla ilerlediği için çok normal geliyor bunların kaptan olması. Ben işlerin yalap şalap değil doğru prensipler ve kurallarla yürümesini istediğim için kaptan olamaz, olmamalı, aklına bile getirmemeliydi diyorum.

ibrahim
01.12.2014, 12:53
Olayın iç yüzünü bilmiyorum, Mustafa'yı da yeterli görmedim hiç bi zaman ama bizden biriymiş hissini ve Yumlu sevgimizi böylesine baltaması gerçekten akıl karı değil ne biçim Trabzonsporlusun sen? İnsan tuttuğu takım için böyle şeyler yapar mı?

Dediğim gibi olayın iç yüzünü bilmiyorum ama eğer doğruysa analtılanlar.. Ya biz iyi Trabzonsporluyuz ya da bunlar bi garip

Adam yargılamayı çocuk oyuncağı sanan iftiracı tiplerin gazına gelme derim ben. Yıllardır depoladıkları nefreti kusuyorlar akıllarınca. Iki cihandada Mustafanın elleri iki yakalarında olacak, haberleri yok bu tip zavallı insanların.

Gesendet.

poetricus
01.12.2014, 12:57
Hasan, Hüseyin, Tayfun, Zeki, Mustafa vb. Fenomen olan futbolcularımız.
Bu hal bile çok şeyler anlatıyor.
Sabote etme mevzuuna gelince: Neyi hangi niyetle yaptığını, hatta yapıp yapmadığını bilmiyorum.
Kaptanlık için yaptıkları silinmesi için yeterli bence.
Trabzonspor'u kimselerin dengi görmeyecek derecede yüceltenlerin Yumlu'yu TS kaptanlığına layık görmeleri de ayrıca bize has bir çelişki olsa gerek.

Nazim Can
01.12.2014, 13:00
Adam yargılamayı çocuk oyuncağı sanan iftiracı tiplerin gazına gelme derim ben. Yıllardır depoladıkları nefreti kusuyorlar akıllarınca. Iki cihandada Mustafanın elleri iki yakalarında olacak, haberleri yok bu tip zavallı insanların.

Gesendet.

Birine bir iftira atilirsa, oda cikar kendini AKLAR, ki bu kisinin en dogal da hakkidir, bizi tarif ederken, bize kustugun nefretin farkinda misin, bence degilsin.

Hüseyin Başoğlu
01.12.2014, 13:02

Yiğit olay hakkında referanslara bakıyorsun vahid giderse beraber gideriz diyen ama hala başımızda olan iho ve yönetimi. Dün söylediklerini bugün yalanlayan adamlar bunlar.

Kaldı ki bunları ortaya attılar bir açıklama yapmadılar,soruyorsun cevap vermiyorlar,futbolculara konuşma hakkı vermiyorlar.

Bizim taraftar profilimizde hemen hain ilan etti. Sırf futbolunu ilk zamandan beri beğenmediği için bugün rahatça hain ilan ediyor.

Ayrı bir konuda su; cardozoyu constantı bosingvayı sakatlıktan çıktıktan sonra bile hemen ilk 11 e koymayan halillodzic,nasıl oldu da sene başı takımdan göndermek istediği mustafayı hemen sakatlıktan çıkar çıkmaz ilk 11 e koydu ????

Hüseyin Başoğlu
01.12.2014, 13:03
Birine bir iftira atilirsa, oda cikar kendini AKLAR, ki bu kisinin en dogal da hakkidir, bizi tarif ederken, bize kustugun nefretin farkinda misin, bence degilsin.

Hala anlamıyorsunuz değil mi.

Klup izin vermeden açıklama yapamazlar şuan.

Ama neyse siz anlamamaya devam edin.

Nazim Can
01.12.2014, 13:09
Hala anlamıyorsunuz değil mi.

Klup izin vermeden açıklama yapamazlar şuan.

Ama neyse siz anlamamaya devam edin.

Klüp ne diyecek, cik Mustafa bir röportaj ver, Klübü yalanla:)

Hersey bir kenara, Mustafa bu iftirayla bir ömür yasayacak öyle mi:)

Yiğit SARI
01.12.2014, 13:15

Gesendet.

Yiğit olay hakkında referanslara bakıyorsun vahid giderse beraber gideriz diyen ama hala başımızda olan iho ve yönetimi. Dün söylediklerini bugün yalanlayan adamlar bunlar.

Kaldı ki bunları ortaya attılar bir açıklama yapmadılar,soruyorsun cevap vermiyorlar,futbolculara konuşma hakkı vermiyorlar.

Bizim ergen zekalı taraftar profilimizde hemen hain ilan etti. Sırf futbolunu ilk zamandan beri beğenmediği için bugün rahatça hain ilan ediyor.

Ayrı bir konuda su; cardozoyu constantı bosingvayı sakatlıktan çıktıktan sonra bile hemen ilk 11 e koymayan halillodzic,nasıl oldu da sene başı takımdan göndermek istediği mustafayı hemen sakatlıktan çıkar çıkmaz ilk 11 e koydu ????

Sizlerde haklısınız ama bilmiyorum burdaki insanlar neden Mustafa'ya nefret besleyip onu kussun veya niye durduk yere bu adam kadro dışı kalsın? Bi şeyler yaşanmış belli yani ama her neyse tabiki her zamanki gibi bilgisi olmayanlar yine biz taraftarlar oluyoruz. Ben olayın görünen yüzünü yorumladım ama bi şeyler yaşanmamış gibi tavır koşmak da doğru değil bence. Yok mudur hiç Mustafa'yla bağlantısı olan falan yolda karşılaşan?

Hüseyin Başoğlu
01.12.2014, 13:16
Klüp ne diyecek, cik Mustafa bir röportaj ver, Klübü yalanla:)

Hersey bir kenara, Mustafa bu iftirayla bir ömür yasayacak öyle mi:)

Hayır kluble sözleşmesi olduğu sürece klüp izin vermeden açıklama yapamaz.

Ayrılınca yapar ancak.

Onur Akyüz
01.12.2014, 13:17
Sezon başında kaptanlık verilmesi; sezon devamında da kaptanlığa devam etmesini mi gerektiriyor?

Yeni gelen bir hocanın daha kimseyi tanımadan etmeden, herhangi bir topçuya al sana kaptanlık diyecek hali yok. Tabi ki önceki sezona devam edecek.

Takımı, oyuncuları tanıdıktan sonra bu kararını değiştirmesi çok normal. Onur tam anlamıyla bir kaptan olduğu için sakatlanana kadar bu konu gündeme gelmedi haliyle. O'ndan sonra kaptanlık yapacak ilk kişi Bosi'dir zaten. Bu kararı da Yumlu efendiye tebliğ etmek, O'nu ikna etmeye çalışmak ya da kararın nedenini açıklamak gibi bir gereklilik de olamaz. Kaptan şu adamdır dersin olur biter.

Sen kim oluyorsun ki bu kararı sorguluyorsun, kabul etmiyorsun, trip yapıyorsun?

Bir oyuncunun 4-5 senedir takımda olması kaptanlık kriteri olur mu ya?

ibrahim
01.12.2014, 13:18

Kulübün sözleşmeli futbolcusuysa ve ona o yönde talimat geldiyse kafasına göre açıklama falan yapamaz. Buda kimseye hakkında mesnetsiz suçlamalar yapma hakkı vermez!

Gesendet.

Onur Akyüz
01.12.2014, 13:20
Hayır kluble sözleşmesi olduğu sürece klüp izin vermeden açıklama yapamaz.

Ayrılınca yapar ancak.

Yaparsa nolur? Hapis cezası mı alır, yoksa recm mi edilir?

Nazim Can
01.12.2014, 13:23
Kulübün sözleşmeli futbolcusuysa ve ona o yönde talimat geldiyse kafasına göre açıklama falan yapamaz. Buda kimseye hakkında mesnetsiz suçlamalar yapma hakkı vermez!

Gesendet.

Bu konuyu öyle yok klübün profesyonel sözlesmeli futbolcusu, Klübden habersiz sokaga cikamaza getiremezsiniz, yemezler, bu iftirayi bir ömür tasimakdansa, cikar herseyi aciklar, para cezami da öder babalar gibi Aklarim kendimi, ki zaten kadro disi kalmisim kaybedecek birseyim yok, 3 kurus para ödemeyecegim diye , böyle bir iftiranin altinda niye kaliyim ki?

Trabzonspor klübü kendini yalanlatmak icin , Yumluya basin aciklamasi icin izin mi verecekdi, bu kadar komik olmayin nolur:)

Hüseyin Başoğlu
01.12.2014, 13:30
Yaparsa nolur? Hapis cezası mı alır, yoksa recm mi edilir?

hayır para cezası alır bu kadar basit.

Neyse ben daha fazla laf etmicem bu konuda. Profesyonel hayatıda bilmiyorsunuz çoğunuz sabit fikirlisinizde kendimi yoramam artık.

Ha mustafa ihanet ettiyse allahından bulsun ama ben etmediğine inanıyorum. İhanet etmediysede siz buna rağmen bu kadar kesin konuşarak onu hainlikle suçluyorsanız zaten mustafa diğer dünyada alır hakkını.
Ben niye kasıyorsam kendimi.

Onur Akyüz
01.12.2014, 13:38
hayır para cezası alır bu kadar basit.

Neyse ben daha fazla laf etmicem bu konuda. Profesyonel hayatıda bilmiyorsunuz çoğunuz sabit fikirlisinizde kendimi yoramam artık.

Ha mustafa ihanet ettiyse allahından bulsun ama ben etmediğine inanıyorum. İhanet etmediysede siz buna rağmen bu kadar kesin konuşarak onu hainlikle suçluyorsanız zaten mustafa diğer dünyada alır hakkını.
Ben niye kasıyorsam kendimi.

Profesyonel hayatı bilmiyor muyuz?

Bence sen profesyonellik dediğin şeyi fazla ciddiye alıyorsun. Bir futbolcuya verilebilecek cezaların üst sınırı yönetmelikte bellidir.

Yumlu alacağı 5-10K € para cezasına hakkında söylenenleri tercih ediyorsa buna profesyonellik değil başka şeyler denir.

Bu ihanet işi de fazlasıyla arabesk bir hal aldı. Bir takımın yediği 4 golde de katkısı olan bir futbolcu, maç sonrasında kadro dışı kalıyor, ve yönetim de konu ile ilgili açıklama yapıyor; Yumlu kaptanlık mevzuunu sorun etmiştir ve kadro dışı kalmıştır diye.

İhanet etti diye biz demiyoruz, yönetim diyor. Diğer dünyada hak alacağı kişiler resmi ağızdan yapılan açıklamayı ciddiye alan taraftar değil, o resmi ağızların ta kendileridir. Ya da yaptığından dolayı hesap verecek kişi Yumlu'dur.

Herkes hoca kesildi arkadaş başımıza.

Nazim Can
01.12.2014, 13:40
profesyonel hayatı bilmiyor muyuz?

Bence sen profesyonellik dediğin şeyi fazla ciddiye alıyorsun. Bir futbolcuya verilebilecek cezaların üst sınırı yönetmelikte bellidir.

Yumlu alacağı 5-10k € para cezasını hakkında söylenenlere tercih ediyorsa buna profesyonellik değil başka şeyler denir.

Bu ihanet işi de fazlasıyla arabesk bir hal aldı. Bir takımın yediği 4 golde de katkısı olan bir futbolcu, maç sonrasında kadro dışı kalıyor, ve yönetim de konu ile ilgili açıklama yapıyor; yumlu kaptanlık mevzuunu sorun etmiştir ve kadro dışı kalmıştır diye.

Ihanet etti diye biz demiyoruz, yönetim diyor. Diğer dünyada hak alacağı kişiler resmi ağızdan yapılan açıklamayı ciddiye alan taraftar değil, o resmi ağızların ta kendileridir. Ya da yumlu'dur.

Herke hoca kesildi arkadaş başımıza.

+1967

ibrahim
01.12.2014, 13:50
Profesyonel hayatı bilmiyor muyuz?

Yumlu alacağı 5-10K € para cezasına hakkında söylenenleri tercih ediyorsa buna profesyonellik değil başka şeyler denir.

Bu ihanet işi de fazlasıyla arabesk bir hal aldı. Bir takımın yediği 4 golde de katkısı olan bir futbolcu, maç sonrasında kadro dışı kalıyor, ve yönetim de konu ile ilgili açıklama yapıyor; Yumlu kaptanlık mevzuunu sorun etmiştir ve kadro dışı kalmıştır diye.

İhanet etti diye biz demiyoruz, yönetim diyor. Diğer dünyada hak alacağı kişiler resmi ağızdan yapılan açıklamayı ciddiye alan taraftar değil, o resmi ağızların ta kendileridir. Ya da yaptığından dolayı hesap verecek kişi Yumlu'dur.

Herkes hoca kesildi arkadaş başımıza.

Her koyun kendi bacağından asılır. Sırf birileri öncülük etti diye iftiraya ortak olunmaz. Bu nasıl mantık böyle arkadaş?

Gesendet.

Mehmet BAŞ
01.12.2014, 13:55
Bir dediği diğerini tutmayan bu yönetime güvenmiyorum!

Güvenmem de!

TSercaN
01.12.2014, 14:04
Mustafa buyuk para karsiliginda oynamiyordu. Bir insana kaptanlik verirsen o kisinin lider ozelligi olmasi sart bence.

Mustafada liderlik ozellikleri yoktur benim gozumde.
Bunun icindir ki bu kaptanligi veren kisinin hangi mantikla verdigini merak ediyorum.

Mustafa Yumlu super bir stoper mi? Hayir degil ve olamayacaktir da benim gozumde. Fakat canla basla mucadele etmistir cogu maclarda.
Bu da demek degildir ki Mustafa Trabzonsporun banko oyuncusu olacaktir.

Gecen sezon bazi ruhsuzlari gorunce, Mustafanin aldigi maasina karsilik sergiledigi mucadele denk degildir. Bunu da unutmayin derim.

Bir olayin her zaman iki yuzu vardir. Biz yonetim tarafindan olani okuduk sadece. Mustafa Trabzonspordan olurda ayrilir ise, cok merak ediyorum anlatacaklarini.

Bence biz birbirimizi yemeyi birakalim ve kenara cekilelim. Herseyin bir zamani vardir ve o zamani bekleyelim.

Ben ne Mustafaya karsiyim ne desteklerim suan icin.
Trabzonspor icin yeterli mi degil mi diye sorarsaniz ben yeterli bulmadim. Fakat gecen seneki mevcut kadroda olmazsa olmaz idi. Suan ki kadroda ise yabanci kontenjani da olsa yine oynatmazdim fakat yedekte bekletirdim.

Onur Akyüz
01.12.2014, 14:55
Her koyun kendi bacağından asılır. Sırf birileri öncülük etti diye iftiraya ortak olunmaz. Bu nasıl mantık böyle arkadaş?

Gesendet.

Ha sen iftira olduğunu düşünüyorsun?

O zaman açıklama yapan yöneticiye ve kadro dışı bırakan yönetime yalancı diyorsun öyle mi?

Hiii ne kadar büyük bir günah, sen nasıl vereceksin şimdi bunun hesabını öteki tarafta?

Birileri dediğin mahallenin bakkalı ya da kahvaltıyı müteakip balkonuna kurulup, mahallelinin nabzını tutan, çay partilerinde dedikodusunu yapan Melahat teyze değil beyefendi!

Yönetici ve yönetim kurulu, yani resmi olarak kulübü yönetenler. Hala din kisvesi altında arabesk yapıp, sinekten yağ çıkarırcasına resmi dille izah edilmiş bir mevzuuyu ajite ediyorsunuz.

sason
01.12.2014, 15:11
Hala olayı anlayamamış arkadaşlar var.Bir kere Mustafa açıklama yapması için bütün gemileri yakması lazım Trabzonsporla.Çıkıcak yönetimi yalanlayacak sonra bir daha af edilme diye bir ihtimal kalır mı?Yahu bunuda mı düşünemiyorsunuz?

Olayları bir düşünün ,iki taraf açısından öyle karar verin.Mustafa nın ihanet yaptığını bir yönetim nasıl anlayabilir acaba?Maç dışında ne olmuş olabilir.Gidip hocasına ben bu maç ihanet edeceğim mi dedi.Para alırkenmi göründü de yönetim şıp diye anladı.Ayrıca yönetim kadro dışı kalmasını kaptanlık olayından dedi.

O zaman kaptanlık konusu hakkında konuşalım.

Kaptanlık konusunada gelince her insanda kaptanlık görevini yapacak karekter olmayabilir.O zaman hiç kaptan yapmazsın.Ha bir hata yaptın, kaptan yaptın kaldıramıyor adam.Onuda almanın bin türlü yolu var.Gidip adamı kaybetmeden , düzgünce alırsın.Bir kaç gün önce izah edersin nedenlerini.Maçtan önce değil.

Hadi diyelim düzgünce almaya çalıştılar kaptanlığını, buna rağmen kaldıramadı Mustafa.Tamam kadro dışı bırak.Peki aynı anda Zeki niye mağlubiyet sonrası kadro dışı kalıyor.Bu adamın kapasitesi belli, oynadığı oyun belli.Hem her maç oynat, hem yerinde oynatma ,hemde sanki adam Mehmet Ekici gibi de bilerek Sabri gibi oynuyor muamelesi yap.Kadrodan at.İlk 18 e almazsın , satarsın olur biter.

İkisinin aynı anda kadro dışı kalmasındaki amaç; taraftarın önünde meze yapılıp, Vahid e zaman kazandırmak olduğu konusunda beni ciddi şüpheye düşürüyor.

Bütün bunlar bize bayağı ip ucu veriyor.Herkes her futbolcuyu beğenmek, sevmek zorunda değil.Ama biraz insancıl olmak , vefalı olmak lazım diye düşünüyorum.Sonra üç kuruşa bizi İstanbul a satan futbolculara laf söylemeye yüzümüz olsun.

Onur Akyüz
01.12.2014, 15:22
Hala olayı anlayamamış arkadaşlar var.Bir kere Mustafa açıklama yapması için bütün gemileri yakması lazım Trabzonsporla.Çıkıcak yönetimi yalanlayacak sonra bir daha af edilme diye bir ihtimal kalır mı?Yahu bunuda mı düşünemiyorsunuz?

Olayları bir düşünün ,iki taraf açısından öyle karar verin.Mustafa nın ihanet yaptığını bir yönetim nasıl anlayabilir acaba?Maç dışında ne olmuş olabilir.Gidip hocasına ben bu maç ihanet edeceğim mi dedi.Para alırkenmi göründü de yönetim şıp diye anladı.Ayrıca yönetim kadro dışı kalmasını kaptanlık olayından dedi.

O zaman kaptanlık konusu hakkında konuşalım.

Kaptanlık konusunada gelince her insanda kaptanlık görevini yapacak karekter olmayabilir.O zaman hiç kaptan yapmazsın.Ha bir hata yaptın, kaptan yaptın kaldıramıyor adam.Onuda almanın bin türlü yolu var.Gidip adamı kaybetmeden , düzgünce alırsın.Bir kaç gün önce izah edersin nedenlerini.Maçtan önce değil.

Hadi diyelim düzgünce almaya çalıştılar kaptanlığını, buna rağmen kaldıramadı Mustafa.Tamam kadro dışı bırak.Peki aynı anda Zeki niye mağlubiyet sonrası kadro dışı kalıyor.Bu adamın kapasitesi belli, oynadığı oyun belli.Hem her maç oynat, hem yerinde oynatma ,hemde sanki adam Mehmet Ekici gibi de bilerek Sabri gibi oynuyor muamelesi yap.Kadrodan at.İlk 18 e almazsın , satarsın olur biter.

Bütün bunlar bize bayağı ip ucu veriyor.Herkes her futbolcuyu beğenmek, sevmek zorunda değil.Ama biraz insancıl olmak , vefalı olmak lazım diye düşünüyorum.Sonra üç kuruşa bizi İstanbul a satan futbolculara laf söylemeye yüzümüz olsun.

Şu kısımda zaten olayın sadece kaptanlık olmadığını güzel güzel ifade etmişsiniz.

Neyse forumun güzelliği bu zaten, herkesin farklı farklı fikirleri olması, bunları okumak, kendimize bi şeyler katmak, bi şeyler vermek.

Bana göre kaptanlık konusunu sorun yapıp bunu sahaya yansıtmak ve 4 gole sebebiyet vermek ihanettir. Kaldı ki şahsi fikrime ve maçta izlediklerime göre Yumlu maçı sabote etmiştir. Bu benim fikrim yahu, ben böyle düşünüyorum arkadaş, illa birileri gibi mi düşünmek zorundayım, illa etliye sütlüye karışmadan, aman kötü bi şey söylemeyeyim diye dikkat edip, düşüncelerimi içimde mi saklamalıyım?

Arkadaş herkes söylediklerinden mesuldür. Kime ne bundan yahu? Anında fetva makamları, cehennem müjdecileri peydah oluyor.

ibrahim
01.12.2014, 15:25
Ha sen iftira olduğunu düşünüyorsun?

O zaman açıklama yapan yöneticiye ve kadro dışı bırakan yönetime yalancı diyorsun öyle mi?

Hiii ne kadar büyük bir günah, sen nasıl vereceksin şimdi bunun hesabını öteki tarafta?

Birileri dediğin mahallenin bakkalı ya da kahvaltıyı müteakip balkonuna kurulup, mahallelinin nabzını tutan, çay partilerinde dedikodusunu yapan Melahat teyze değil beyefendi!

Yönetici ve yönetim kurulu, yani resmi olarak kulübü yönetenler. Hala din kisvesi altında arabesk yapıp, sinekten yağ çıkarırcasına resmi dille izah edilmiş bir mevzuuyu ajite ediyorsunuz.

Yok ben herhangi bir kimseye yaftada bulunmuyorum, damgalamıyorum insanları sizin gibi. Her Delikten bir şey çıkarmaya çalışmıyorum. İnsan eti yemek huyum değildir, babadan öyle görmedik biz.

Ayrıca insanlar hakkında hüküm vermek haddinizde değildir bey efendi. Şüphen varsa kanıtında olacak. Öyle kanaate göre insanları suçlayamazsınız, Trabzonspor futbolcusunu toplumun ortasına atamazsınız.

Gesendet.

Onur Akyüz
01.12.2014, 15:34
Yok ben herhangi bir kimseye yaftada bulunmuyorum, damgalamıyorum insanları sizin gibi. Her Delikten bir şey çıkarmaya çalışmıyorum. İnsan eti yemek huyum değildir, babadan öyle görmedik biz.

Ayrıca insanlar hakkında hüküm vermek haddinizde değildir bey efendi. Şüphen varsa kanıtında olacak. Öyle kanaate göre insanları suçlayamazsınız, Trabzonspor futbolcusunu toplumun ortasına atamazsınız.

Gesendet.

Hala demogoji yapıyorsun. Böyle kalıplaşmış laflar yıllar yılı ağızlarda sakız gibi döner durur.

Sana mı soracağım Trabzonspor futbolcusu hakkındaki fikirlerimi beyan ederken?

Şüphem vardı, maç sonu kadro dışı kararlarından önce bu başlıkta da yazmıştım.

Trabzonspor yönetim kurulu bir karar aldı, yöneticisi olayı açıkladı. Hala kanıt diyorsun şüphe diyorsun.

Kiril alfabesiyle filan mı yazmamız gerekiyor nedir?

poetricus
01.12.2014, 16:00
Bu başlıkta Mustafa Yumlu yüzünden kavga çıkıyor ya!
Rabbim ne olur bizi böyle sınama artık.

Onur Akyüz
01.12.2014, 16:09

Amin.

Vallahi şu safsatanın içinde 1 saatim gitmiştir.

Ya 1 saat fazla mesai yapacağım, ya da Yallah cehenneme.

Mert Oğuzlu61
01.12.2014, 16:13

bir iki başlık aşağıda zeki yavru için bile kavga var. özevlat tayfası fetoya bağladı, yumlu ve zeki ye olumsuz her yorum evlerimize ateş topu olarak geri dönüyor. :)

OYılmaz
01.12.2014, 16:39
Bu kadar da acımasız davranılmaz. Mustafa'nın yaptığı katkıyı Belkalem ve Medjani yapmamıştır emin olun. Bir adam Trabzon şivesiyle konuşuyorsa iyi bir stoper olmayacağı manası da gelmez. Çok komik ama algı böyle. Futbolcusuyla şivesinden tut tipine kadar hakaret edilecek boyutlarda dalga geçen bir taraftar kitlesi de görmedim daha.

Hürgün Aygün
01.12.2014, 18:01
Yorumlarımızı birbirimizi kırmadan, saygı çerçevesi içerisinde yapalım lütfen.

ibrahim
01.12.2014, 18:05
Yorumlarımızı birbirimizi kırmadan, saygı çerçevesi içerisinde yapalım lütfen.

Trabzonspor furbolcusuna iftirayada yer vermeyin sizde forumunuzda. Öyle her önüne gelen istediği futbolcumuzu damgalayacaksa işimiz var.

Gesendet.

poetricus
01.12.2014, 18:21
Mustafa'nın ücretinde talep ettiği iyileştirme yapılmış mıydı?

Hüseyin Başoğlu
01.12.2014, 18:34
Mustafa'nın ücretinde talep ettiği iyileştirme yapılmış mıydı?

Hayır.

Yusufa mustafanın 2 katı ücreti verildi mustafa yine sesini çıkarmadı o yüzden bana mantıklı gelmiyor bu olaylar.

Bera B.
01.12.2014, 18:38
Bu kadar da acımasız davranılmaz. Mustafa'nın yaptığı katkıyı Belkalem ve Medjani yapmamıştır emin olun. Bir adam Trabzon şivesiyle konuşuyorsa iyi bir stoper olmayacağı manası da gelmez. Çok komik ama algı böyle. Futbolcusuyla şivesinden tut tipine kadar hakaret edilecek boyutlarda dalga geçen bir taraftar kitlesi de görmedim daha.

Konuşuyorsa bu takımda oynayacağı anlamına da gelmiyor maalesef ama birçok kişi yalnızca Trabzonlu diye Yumlu'nun bu takımda oynayabileceğini iddia ediyor. Ayrıca kıyas yaptığınız adamlar 15 maçtır ancak oynuyor, Yumlu 4 senedir bu takımda. Gidişat gösteriyor ki 1 senede bahsi geçen 4 senelik performansı rahat rahat katlayacaklar.

poetricus
01.12.2014, 18:39
Ah o Beşiktaş'a attığı gol. Bir gol attı ve kader ağlarını ördü.
Sonra Trabzonspor'da kalıcı oldu,
kendisinden kötü adamların yanında iyi görününce yıldız muamelesi gördü,
İnsan gaza gelmeye görsün, ardından aldığı paraya sözleşmesi devam ederken zam istedi,
Yetmedi Bossingwa'dan kaptanlığı istedi,
Muhtemelen durdurulmasaydı sırada başbakanlık, cumhurbaşkanlığı vardı.
Mustafa Yumlu yahu, bildiğimiz Yumlu. Heriften bir "Kâinat Stoperi" çıkardınız.

TSemih61
01.12.2014, 19:20
Şimdi de adamın attığı golü küçümsüyorlar. Ne yapsa yaranamayacak kişisel bir nefret oluşturmuş taraftarda. Hala olayları çarpıtıp "Bosingwa"dan kaptanlığı istediğini söyleyebiliyorlar. Bir de üstüne zam istemiş(ki hakkıdır) gibisinden bir yalana başvuruyorlar adamı karalamak adına. Vay arkadaş yıllar yılı ne kin birikmiş içinizde bi boşaltamadınız.

28TS61
01.12.2014, 19:22
bence forumda oylama yapilsin yumlu ve zeki icin. ihanet ettiler/etmediler diye

mkmoglu
01.12.2014, 19:30
yabanci sayısı düşeceğine göre..musti kesin kalmalı..senol hoca mustafa .....bu nefret neden..bençe kıskançlık

poetricus
02.12.2014, 01:27
Bu feryat figanları bir zamanlar Hasan, Tayfun gibiler için duyuyorduk. Bu iki oduncunun, pardon oyuncunun Trabzonspor'dan sonraki kariyerlerini hatırlayan var mı?

Sırada Zeki ve Mustafa var. Zavallılar asgari ücrete talim ediyor. Müstakbel kariyerini göreceğiz.

Bu arada dildeki bölge farklılıklarına "şive", şehir farklılıklarına "ağız" denir. Ben şahsen Podgoriça ağzıyla konuşmayan stoperlerden hazzetmediğim ve Trabzonspor'da oynamama mani olduğu için Mustafa'ya karşı kıskançlık, kin ve nefret doluyum.

Boşaltamadığım başka şeyler de var, duygusal anlamda ama onları da başka öz evlatlara saklıyorum.

Mustafa'yı "Kâinat Stoper" ilan edip mülaane yapacaklar şimdi.

Hatice Aslan
02.12.2014, 01:37
O kaptanlığı istemicekti. Insan Bosi'den utanır sıkılır hatta futbolu bırakır yahu.

TSercaN
02.12.2014, 01:39
Yine başladı aynı teraneler...
Beyin bedava!

Freesby gibi hocam :)

tristram
02.12.2014, 01:50
kimi futbol ulemalarina gore ulkenin en iyi stoperi olan yumlu'yu devre arasinda gorecegiz, bakalim hangi buyuk takim bu muhtesem yetenegi kapacak.senol gunes zamaninda top teknigi cok iyi falan diyordu simdi bu muhtesem yetenege para odeyerek yanina alsinda gorelim.
hayir kotu futbolcu olabilirsin,torpille bu takimda sans bulmus da olabilirsin ona da eyvallah da bosingwa gibi bir adamin kaptanlik pazubandina goz dikersen allah adami boyle carpar iste..

Sefa
02.12.2014, 01:52
Adam yok takım tıkır tıkır ama hala keşke olsaydı deniyor.. Olduğunu gördük..

poetricus
02.12.2014, 01:55
"Ülkenin en iyi stoperi" mi?
Hım "kâinat stoperi" olmadan önceydi demek.
Bu aralar takıma katkısı üst düzeyde...

Emirhan Makul
02.12.2014, 02:00
Trabzon insanı nasıldır sorusuna verilecek cevap şu anda ki durumudur herhalde.

İşini yapmayı bırak, pazu bandı peşinde koş, emeğine bir insan bu kadar yazık edebilir, hiç bir halt bilmezken pozisyon okumayı topu tekte çıkmayı öğrendin ya sen yaptın bunu emek verdin, şimdi ne yaptın senden daha alt kademe papadapoulosa formayı verdin, kendinin akıbeti meçhul.

hasancebi81
02.12.2014, 02:04
Bu maç yine "0" SIFIR hata ile oynadı. Son 5 maçtır çok istikrarlı. Umarım böyle devam eder.

Hatice Aslan
02.12.2014, 02:04
Bu maç yine "0" SIFIR hata ile oynadı. Son 5 maçtır çok istikrarlı. Umarım böyle devam eder.
Super ya :DDDD

Nazim Can
02.12.2014, 02:09
Papadopoulos hicbir zaman Yumludan alt kademe degildir, adam Olympiakosun ve Yunan milli takiminin banko stoperiydi ki agir sakatlik gecirdi, 8 ay top oynamadi, yoksa zaten biz zor alirdik, 2 hafta sakatlanip geri dönen Yumluyu Antep macinda gördükdenn sonra, Papadopoulosu Yumlu ile karsilastirmak hic yakisik almiyor.

sason
02.12.2014, 05:35
Hay sizin Papanıza.Ne kıskanç adammışsınız yaw.İstanbuldayım; hep derlerdi Trabzon dakiler Trabzonlu futbolcuları kıskanır diye de inanmazdım.Gerçekten doğruymuş.Neyse gidecek bir takıma takır takır yine kazanacak para Mustafa.Sizde buralarda Papada papa diye dolanırsınız.Çatlayın patlayın:)

Görüyoruz Yunanlıların halini Avrupa da.Bizden kötü haldeler.Türkiye ve cinconun stoperide Semih onu verelim isterseniz?:)

bahadır2561
02.12.2014, 09:12
Yunanlilar bizden nasil kotu oluyor Avrupa'da ?
Hangi Avrupa bu?

Asteras, Pana ve Paok gruplarda yer aldi
Sinnmac oncesi Pana ve Asteras gruptan cikamadi, Paok son maca kaldi
Olympiakos CL'de son mac oncesi gruptan cikabilir, beraberlikte Uefa'dan devam eder

Gökhan Uzun
02.12.2014, 13:08
Gerçekçi olalım arkadaşlar. Evet kainat stoperi değil evet belki yetersiz ama şunu es geçmeyelim ki şampiyonlar ligi, avrupa ligi ve trabzonspor tecrübesi olan bir stoper. Türkiye liginde eminim ki Uğur Demirok kadar değeri vardır.

Affedelim demiyroum oynasın da demiyorum. Sadece gidecekse ederine gitsin 300 500 bin euroya değil.

sason
03.12.2014, 05:11
Hani şu Faroe adalarının altında gurup sonuncusu olan Yunanistan.
Hayır Yunanistan; Hollanda veya Almanya gibi olduda benim mi haberim yok acaba?

bahadır2561
03.12.2014, 08:58
Aynen bende onu diyorum, siz Turkiye'yi ne zannediyorsunuz?
Almanya ya da Hollanda olduk da haberimiz mi yok?
Ligimiz desen ayri bi bokluk, milli takim ayri bi terane?
Avrupa'da surunuyoruz

Uğur Kalyoncu
03.12.2014, 10:19
Topa vurmayan boksör Aykut kız gibi top oynayan 1 milyon euro kazanırken canını dişine takıp oynayan bu çocuk 3 kuruşa top oynadı sıkıntıda etmedi..Samimiyetle söylüyorum inşallah Beşiktaşa gider hem hakettiği değeri alır hem de adam gibi para kazanır..Umut Bulutta istemiştim aynı şeyi rakibe gitmelerine üzülüyorum ama değersizleştirdiğiniz adamların hakettikleri değeri almaları adına seviniyorum..

gökhants1966
03.12.2014, 17:28
Topa vurmayan boksör Aykut kız gibi top oynayan 1 milyon euro kazanırken canını dişine takıp oynayan bu çocuk 3 kuruşa top oynadı sıkıntıda etmedi..Samimiyetle söylüyorum inşallah Beşiktaşa gider hem hakettiği değeri alır hem de adam gibi para kazanır..Umut Bulutta istemiştim aynı şeyi rakibe gitmelerine üzülüyorum ama değersizleştirdiğiniz adamların hakettikleri değeri almaları adına seviniyorum..

Hakettikleri değeri vermemek değersizleştirmek falan biraz komik olmuş.Adam bosingwa gibi oyuncu varken kaptan ben olacam diyor.Antep maçında yumlunun hataları yüzünden saçma sapan goller yedik.Takıma ihanet etti.

poetricus
03.12.2014, 20:13
Yine mi Yumlu ya?!
Şunu Milan alsa da bitse bu tartışma artık...

Nazim Can
03.12.2014, 22:55

O zaman bende seni bir degersizlestireyim burada, sen de git 8tasi tut bundan sonra:cool:

Tolga
03.12.2014, 23:10
Sıkıntı bizim taraftarda belli. Nerde bir kazma bir odun varsa destek çıka çabaları. Umut futbolcu falan değil, gol atmayı bilmeyen forvet mi olur ? Evet oluyor Umut. Mustafa da stoper versiyonu. Savunma yapmayı bilmeyen stoper mi olur ? Evet oluyor Mustafa. Vazgeçin artık ezik adamlara sahip çıkma huyunuzdan.

Beğenilmeyen Aykut 3 sene şu takımda stoper oynasaydı hâli ne olurdu oda var ...

TSemih61
03.12.2014, 23:48
Bizim taraftarın bir huyu var, her şeyi en iyi kendisinin bildiğini sanır. Üstün futbol bilgisiyle herkese ders vermeye çalışır. At gözlüklüdür, bir gerçeği kolay kolay kabullenmez. Kendince ezik gördüğü tipleri ezmeye çalışır ve yakasından düşmez. Çekememezliğinden iyi olduğunu kabullenemediği futbolcu, üstün performans gösterdiğinde, bir köşeye siner ve o oyuncunun tökezlemesini bekler. Tökezlediğinde ise var gücüyle saldırır ve nefretini kusar. Kolay gelsin, buyrun devam edin, elinize ne geçiyorsa artık.

Adem Akyüz'
04.12.2014, 00:02
Sıkıntı bizim taraftarda belli. Nerde bir kazma bir odun varsa destek çıka çabaları. Umut futbolcu falan değil, gol atmayı bilmeyen forvet mi olur ? Evet oluyor Umut. Mustafa da stoper versiyonu. Savunma yapmayı bilmeyen stoper mi olur ? Evet oluyor Mustafa. Vazgeçin artık ezik adamlara sahip çıkma huyunuzdan.

Beğenilmeyen Aykut 3 sene şu takımda stoper oynasaydı hâli ne olurdu oda var ...

Bizim taraftarın bir huyu var, her şeyi en iyi kendisinin bildiğini sanır. Üstün futbol bilgisiyle herkese ders vermeye çalışır. At gözlüklüdür, bir gerçeği kolay kolay kabullenmez. Kendince ezik gördüğü tipleri ezmeye çalışır ve yakasından düşmez. Çekememezliğinden iyi olduğunu kabullenemediği futbolcu, üstün performans gösterdiğinde, bir köşeye siner ve o oyuncunun tökezlemesini bekler. Tökezlediğinde ise var gücüyle saldırır ve nefretini kusar. Kolay gelsin, buyrun devam edin, elinize ne geçiyorsa artık.

Mustafa Yumlu özelinde değil de genel anlamıyla düşünürsek ikisi de haklı.. Garip bir taraftar kitlemiz var :)

Mert'
04.12.2014, 00:35
Mustafa devri bitti ciddi ciddi devre arası gitsin takasla falan.

cakalkerem
04.12.2014, 00:36
ne oldu ki başlık yukarı çıkmış..

af filan yoktur inşallah

#10 Fietra
04.12.2014, 01:33
Kaybettiğiniz kaptana dönün de bir bakın istedim :) Düşmeye gör, önce toprağın vuruyor bu memlekette.

Tolga
04.12.2014, 02:00
Bir de bu var. Kıskanma olayı. Buna da bir açıklama getireyim.

Ben Mustafa'nın ömrü boyunca yaşayamayacağı bir hayata sahibim. Allah nasip ederde harama bakmaz, yolumdan sapmazsam da onun düşünemeyeceği birçok şeyi daha yapabileceğim.

Mustafa benimde herşeyden çok sevdiğim Trabzonspor'da futbolcu olabilmiş. Ne mutlu ona.

Fakat bunun beni bağlar durumu nedir onu çözemiyorum.

Ben sizden daha iyi taraftarım diye gereksiz hareketler yapmam.

İyi olduğu söylendiği dönemlerde de beğenmediğim bir futbolcuyu eleştirmem kimin niye bu kadar zoruna gidiyor anlamadığım için yukarıdaki açıklamayı yapmıştım. Yanıtları görünce de amacıma da ulaştığımı düşünüyorum.

Bir de şu neden açıklama yapamadığını söyleyen arkadaşlardan daha gerçekçi birşeyler bekliyorum lütfen.

Madem koptu ipler, çıksın söylesin herşeyi. Yoksa ne farkı kalır Mustafa'nın Tolunay ve Ertuğrul'dan ?

Oğuz B.
04.12.2014, 13:01
5 haftadır oynasa bu kadar yorumlanmazdı herhalde. :)

Mustafa ve Zeki'nin önlerinde kocaman bir fırsat var. Gitsinler kendilerini kanıtlasınlar. Bu seviyeye torpille gelmediklerini, süper ligde ki büyük takımda "yetenekleri" ile yer aldıklarını kanıtlasınlar.

Hava değişimi iyidir.

Onur Akyüz
04.12.2014, 13:50
5 haftadır oynasa bu kadar yorumlanmazdı herhalde. :)

Mustafa ve Zeki'nin önlerinde kocaman bir fırsat var. Gitsinler kendilerini kanıtlasınlar. Bu seviyeye torpille gelmediklerini, süper ligde ki büyük takımda "yetenekleri" ile yer aldıklarını kanıtlasınlar.

Hava değişimi iyidir.

Tıpkı; Hüseyin, Tayfun, Feridun, Karmil, Kadir, Hasan Üçüncü, Zeki Ayvaz, Abdülkadir, Okan Özke, Mehmet İpek ve adını unuttuğum onlarca kaybolmuş yetenek.

Hepsinin gidişi sessiz fakat dönüşü muhteşem olmuştu.

gökhants1966
04.12.2014, 13:54
Kaybettiğiniz kaptana dönün de bir bakın istedim :) Düşmeye gör, önce toprağın vuruyor bu memlekette.

Kaptanmış Trabzonluymuş hayret bişey yaw arkadaş siz ne saçmalıyorsunuz.

Sanki bedavaya oynuyor parasını alıyor işinide en iyi şekilde yapacak.Disiplinsizlik yapıyorsada kadro dışı bırakılır bukadar basit.

efes61
04.12.2014, 15:38

çok beğendim

Öznur61
04.12.2014, 15:57
Bir Mustafa Yumlu taraftarı ikiye bölebilmiş.
İhanet etti veya etmedi devre arasında gitmezse daha çook kavgalar olur..

#10 Fietra
04.12.2014, 19:04
Kaptanmış Trabzonluymuş hayret bişey yaw arkadaş siz ne saçmalıyorsunuz.

Sanki bedavaya oynuyor parasını alıyor işinide en iyi şekilde yapacak.Disiplinsizlik yapıyorsada kadro dışı bırakılır bukadar basit.

Paranla satın aldın yani Mustafa Yumlu'yu ?

F. Yıldırım
04.12.2014, 22:26
Bence Mustafa'nın durumu Volkan Şen'in olayına benzedi.

Pas yapamayan futbolcu burda 2-3 hafta boyunca savunuldu neymiş efendim küfür yemiş. Halbuki mesele Volkan Şen'den kurtulmamızdı.

Yumlu'da da bırakın nedenini, kadro dışı kalmasının keyfini çıkarın.

Şunu da belirtmek isterim ki Mustafa'ya haksızlık yapıldığını düşünen ve performansından dolayı değil de böyle bir şekilde kadro dışı bırakılmasını kabullenemeyenler Zeki Yavru'ya da aynı hassasiyeti gösterirse daha samimi olurlar.

Nazim Can
04.12.2014, 23:33
İbrahim Öztürk bu yasinda bile Yumludan daha iyi top oynar. Ama biz kendi futbolcularimizi yinede saaapmayalim:D

artvints
04.12.2014, 23:34
Yolu açık olsun. iyi mi kötü mü daha net göreceğiz.

Soner Albayrak
04.12.2014, 23:37
Yolu açık olsun. iyi mi kötü mü daha net göreceğiz.

Kesin gidiyor mu?

artvints
04.12.2014, 23:40
Kesin gidiyor mu?

kesin gidiyor.baskanın tutumu belli.

Koray
04.12.2014, 23:42
Futbolcu degersizlestirme de ustumuze yok.

Mustafa suan bi Anadolu takiminda oynuyor olsaydi 5-6 milyon € 'lar havada ucusuyordu.

Gonderilecekse degerinde gonderilmeli.

Bursa'yla anlastigi soyleniyor eger dogruysa Bursa'nin verecegi para bedavadan biraz pahali olur piyango gibi bisey olur onlar icin.

Nazim Can
04.12.2014, 23:43
Futbolcu degersizlestirme de ustumuze yok.

Mustafa suan bi Anadolu takiminda oynuyor olsaydi 5-6 milyon € 'lar havada ucusuyordu.

Gonderilecekse degerinde gonderilmeli.

Bursa'yla anlastigi soyleniyor eger dogruysa Bursa'nin verecegi para bedavadan biraz pahali olur piyango gibi bisey olur onlar icin.

Onuru, Ekiciyi, Özeri, niye kimse degersizlestirmiyor, hic düsündün mü? Bence bir dene, belki bulursun cevabi.

farozlufatih61
04.12.2014, 23:46
Bursamı almış hahahahahahahaha.......

Koray
04.12.2014, 23:50
Onuru, Ekiciyi, Özeri, niye kimse degersizlestirmiyor, hic düsündün mü? Bence bir dene, belki bulursun cevabi.

Sende once bi yazilan seyi anlamayi dene ben ne diyorum sen ne diyorsun la havle.

Öznur61
04.12.2014, 23:50
Şenol hoca istiyordu zaten ben Bursa'ya gitmesine hiç şaşırmadım :)

Nazim Can
04.12.2014, 23:53
Sende once bi yazilan seyi anlamayi dene ben ne diyorum sen ne diyorsun la havle.

noldu cok mu üzüldün, daha ortada resmi birsey yok, belkide asparagas duyumdur.

DeAgLeMaNyAq
05.12.2014, 00:20
Gidişiyle birlikte şampiyon kadrodan kalan tek isim Onur olacak...

Yaşar
05.12.2014, 03:27
Forumda ciddi bir Mustafa Yumlu takıntısı var. Bu ligde ortalama bir stoper ve mevcut kadroda yabancı sınırı olmazsa Oynaması zor olan bir oyuncu olduğu gerçek fakat ilk zamandan bu zamana geliştiğini de görmek lazım. Bursaspor almış ise hayırlı olsun.

TSKara61
05.12.2014, 03:37
Yumlu'dan iyi yerli stoper soyleyin. Ersan mi? Semih mi? Bekir mi? Serdar Aziz mi?

sason
05.12.2014, 09:35
Aman hocam ne yaptın.Yumlu dan daha kötü stoper mi var?:)
Dünkü maça kadar Aykut bile daha iyidir diyorlardı.Hala derlermi bilemiyorum.

Yerine koyduğumuz adam Yunan tanrısı Papa da adeta bir Pique zaten:)

Nazim Can
05.12.2014, 11:23
Yumlu'dan iyi yerli stoper soyleyin. Ersan mi? Semih mi? Bekir mi? Serdar Aziz mi?

Evet 4 de Yumludan cok daha iyi stoper???? Hele Serdar Aziz, ile karsilastirman cidden cok komik olmus.

DEEP BLUE
05.12.2014, 11:36
Serdar Aziz ve Yumlu karşılaştırması... Yutkundum bir an...

Salih Edip
05.12.2014, 11:39
Zekiyle bosingwanin karsilastirildigi yerde mustafayla serdar azizin karsilastirilmasi cok da komik olmamis ama komik tabi. :D

Yiğit SARI
05.12.2014, 12:48
Gitmiş mi Mustafa? Ne kadara?

TSemih61
05.12.2014, 13:28
Katılıyorum hocam, hiçbiri iyi değil Yumlu'dan. Bazı taraftarlar gerçeği kabullenemediği için işi dalgaya vuruyor, komiklik yapmaya çalışıyor .Dünyanın en iyi hücum hattına sahip Kazakistan karşısında Serdar Aziz'in performansı tüm taraftarı büyülemiş anlaşılan. Futbol profesörü taraftarımıza güvenmek lazım tabii Yumlu berbat bir stoper Serdar ise dünyanın en iyisi.

DEEP BLUE
05.12.2014, 13:32
Serdar Aziz dünyanın en iyisidir diyen arkadaş kim? Basit bir soru...

Serdar Aziz'in Kazakistan performansını, kendisini beğenen futbol izleyicilerinin tek referansı gibi sunma kolaycılığına ise laf bulamıyorum...

sason
05.12.2014, 13:43
Serdar Aziz in daha iyi olduğunu veya daha kötü olduğunu idda edenler Serdarın kaç maçını izledilerde konuşuyorlar hatta daha ileri gidip gülebiliyorlar.Ben şahsen hiç birşey diyemem.

Ama diğer 3 stoperden iyidir net.Bırakın onları konuşalım.Üçüde şuan takımlarında topa tutulan adamlar.

Benim için tek yerli stoper vardır izlediklerimden oda Egemendir.Daha iyisi, yada şöyle anlatayım takımda Mustafa dan fark yaratacak birisi görmedim İstanbul takımlarında.

DEEP BLUE
05.12.2014, 13:49
Serdar Aziz in daha iyi olduğunu veya daha kötü olduğunu idda edenler Serdarın kaç maçını izledilerde konuşuyorlar hatta daha ileri gidip gülebiliyorlar.Ben şahsen hiç birşey diyemem.

Ama diğer 3 stoperden iyidir net.Bırakın onları konuşalım.Üçüde şuan takımlarında topa tutulan adamlar.

Kendi adıma cevap vereyim... Serdar Aziz'in en az 40 maçını canlı izledim... Polemik için değil, sorduğunuz için söyledim... Ha, içlerinde Semih'i tek geçerim... Her ne kadar kötü bir sezon geçiriyor olsa da... İlerdeki yıllar bunu gösterecektir zaten...

sason
05.12.2014, 14:09
Kendi adıma cevap vereyim... Serdar Aziz'in en az 40 maçını canlı izledim... Polemik için değil, sorduğunuz için söyledim... Ha, içlerinde Semih'i tek geçerim... Her ne kadar kötü bir sezon geçiriyor olsa da... İlerdeki yıllar bunu gösterecektir zaten...

Ben izlemedim birşey diyemem.Ama Semih i çok izledim.Standart stoper, fizik olarak güçsüz olduğu için beğenmedeğim bir tipte stoper.Ha koyarsın takıma sırıtmaz.Ama Mustafa dan bir artısı varmı dır?.Bence kesinlikle yoktur.Hatta Mustafa daha mücadelecidir.Fizik avantajıda vardır.

Zaten konuşulan mevki stoper.Hadi saydıklarınız stoperler daha iyi diyelim.Yani Zeki-Bosingwa farkımı yaratacaktır Mustafa nın yerine oynasalar?

Bir stoper fark yaratacaksa gelsin takıma baş tacı edelim.Ama yerine Papadapulos gibi adamı koyacaksın.Üstüne yabancı hakkı harcayacaksın.O zaman ne anladım ben bu işten.

Salih Edip
05.12.2014, 14:12
Aykutla mustafa arasinda da daglar kadar fark yok. Zeki bosingwa farki degil sonucta koyarsin aykutu oynar. Mustafanin yolu acik olsun

sason
05.12.2014, 14:24
İşte o yaratır bayağı fark.Olmayan pozisyonlarda kırmızı yer, olmayacak duran toplar yaratır rakibe.

pReN@_61
05.12.2014, 14:25
Kiraya mı verilmiş ?

Çağatay_
05.12.2014, 14:45

http://youtu.be/l-qMulMFPLg?t=35s

Bunun gibi onlarca var da şimdi aklıma hemen gelen bu.

Nazim Can
05.12.2014, 14:48
Elimizdekielrin degerini bilelim, millet bizim gibi degil, Mustafa Akbas ve Zeki nin de degerii bilelim mi?

Çağatay_
05.12.2014, 14:50
Hay sizin Papanıza.Ne kıskanç adammışsınız yaw.İstanbuldayım; hep derlerdi Trabzon dakiler Trabzonlu futbolcuları kıskanır diye de inanmazdım.Gerçekten doğruymuş.Neyse gidecek bir takıma takır takır yine kazanacak para Mustafa.Sizde buralarda Papada papa diye dolanırsınız.Çatlayın patlayın:)

Görüyoruz Yunanlıların halini Avrupa da.Bizden kötü haldeler.Türkiye ve cinconun stoperide Semih onu verelim isterseniz?:)

Siz de Mustafaspor'u destekleyebilirsiniz sevgili sason.

Başlıkta sizin kadar fanatik başka savunucusu yok.

Biz Trabzonsporlular olarak takımımızda kişilerin isimlerine değil katkılarına bakıyoruz.

Süleyman50
05.12.2014, 14:52
bende çoğu maçı hatırlıyorum, yumludan kısa forvetlerin gelip topa kafa vurduğunu...

sason
05.12.2014, 15:17
Bende çok spor var hocam.Mesela şuan takımda papa hariç 10 kişilik spor yazabilirsin bana.Neyse son defa yazayım belki benim gözümden futbol izlemeye başlarsınız futbolu.

Bak güzel kardeşim buraya video koymuşsun ya.Bu bir ölçü olmaz.Neden olmaz anlatayım.Bir kere her golde birisi elbetteki birileri birşeyleri yanlış yapacak.Yoksa futbolda gol olmaz.Hani var ya kazmalar spor programlarında şampiyon takım böyle gol yermi diye yorum yaptığını sananlar, onun gibi olur bu yorum.Dünyadaki her takım , her defans ortadan gol yer, şuttan yer, karambolden yer, çalımdan yer.Sen hata bulmaya çalıştıktan sonra bulursun.
Bir takım 20-30 orta yaparsa normalde sırık gibi defansın olsa illaki gol yersin.Yada ceza alanına sokarsan 3 karambol yaratırsan bunun en sonunda muhakkak yersin.Bu gollerin çoğunuda stopere kesersin.Ama değildir asıl olan atıyorum 20 ortadan 16 sını kafa vurmuşsa o adam iyidir.Ama eninde sonunda patlar o maç.Orada sorun bir kere kafa vurduranda değil takım savunmasındadır.Premier ligdede böyle ,İspanya 'da da.

Mesela buraya bu videoyu koydun ve Mustafa ya biçtin faturayı.Tek gördüğün rakibin kafa vurduğu.Benim gördüğüm 2 ye 1 kaldığı ve ulaşamayacağı yere gelen orta.Öne gitse arkadaki , arkaya gitse öndeki boş kafa vuracak.Ha fatura her halikarda Mustafa ya çıkacak.

Her stoper gibi Mustafa da hatalar yapmıştır.Ama ona gelen toplara göre çok azdır.Zaten bence iyi olmasının nedeni budur.

Birilerini izlerken biraz daha geniş çerçeveyle izleyin derim ben.