PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kadarı da olmaz

EMine_61
10.06.2008, 11:21
İsviçre basını oyuncularımızı kıştırtmaya yönelik kirli oyunlarına başladı. Blick Gazetesi, 'Türkler'i duman ederiz', 'Türkler'i, Türkler'le vuracağız' diye yazdı.

Volkan’a yüklendiler
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yarın karşılaşacağımız ev sahibi İsviçre’nin basını, Türkiye’ye yönelik çirkin eylemlerine de başladı... Ülkenin en çok satan bulvar gazetelerinden Blick, 2006 Dünya Kupası baraj eleme maçı öncesi yaptıklarının bir benzerine de dünkü sayısında yer verdi. O dönem kalecimiz Volkan’a ‘palyaço’ diyen Blick, birinci sayfasında milli file bekçisinin bir fotoğrafını koyarak ağır bir uslüpla ‘Türkler’i 11 Haziran’da duman ederiz’ ifadesini kullandı.
Kubilay’dan destek
Gazetenin 2. sayfasında ‘Türkler’i, Türkler’le; Eren Derdiyok, Gökhan İnler ve Hakan Yakın’la vuracağız’ yorumunu yaptı.. Ve İsviçre’nin Millilerimiz karşısında sahaya çıkacağı onbiri, karikatür şeklinde yayınladı. 3. sayfada ise eski Galatasaraylı futbolcu Kubilay Türkyılmaz’a yer verildi. Kubilay, Werner Lorant’ın, “Türkiye’de futbolcular Terim’i dinlemiyor” şeklindeki sözlerinin gerçeği yansıtmadığını ve Lorant’ın bu ülkeyi iyi tanımadığını söyledi.
'Tek amacımız maçı kazanmak'
İsviçre’nin teknik direktörü Jakob Kuhn’un, Türkiye’ye karşı 3 Türk asıllı oyuncusu Gökhan İnler, Hakan Yakın ve Eren Derdiyok’a onbirde şans vereceği belirtildi. Kuhn’un, Frei’nin yerine forvette Eren ve Marco Streller’i görevlendireceği öğrenildi. Orta sahada Behrami, Barnetta, Gökhan ve Hakan’ın sahaya çıkacağı ifade edildi. Savunmada ise Senderos, Magnin, Müller ve Lichtsteiner’in oynayacağı bildirildi. Kuhn, “Taktiğimiz hakkında konuşmak istemiyorum. Tek söyleyeceğim şey bu maçı mutlak kazanmamız gerektiği” açıklamasını yaptı.

Kazım Uzunboy
10.06.2008, 11:26
Evet haberi bende okumuştum sabahtan..

Çok çok yanlış ama bunlara cevabı sahada da veremeyiz terim sağolsun :(

28TS61
10.06.2008, 11:27
bence biz kendi medyamizada bi bakalim, bizim medyamizda isine geldigi gibi yaziyor herseyi, bizim medyamizda bazen öyle ifadeler kullaniyorlar, o yüzden pek umursamiyorum isvicrelilerin yaptigini

Faik Yılmaz
10.06.2008, 11:28
bizimkilerde az onur varsa zaten ayağı kırılsada bu maçı ölümüne alırlar....

pReN@_61
10.06.2008, 11:50
bizimkilerde az onur varsa zaten ayağı kırılsada bu maçı ölümüne alırlar....Katılıyorum abi...söylenecek tek söz.

Vur kır parçala bu maçı KAZAN !

Hasan61
10.06.2008, 11:51
f.terim takımın önüne geçmezse+bu yapılanlar oyunculara hırs kazandırırsa+yeteneklerini sahaya yansıtırlarsa

kim kimi duman ediyor görürüz

macka61
10.06.2008, 12:19
nerde bizimkiler ancak prime bakar

Cem Balcı
10.06.2008, 13:04
görücez bakalım...

Mira_61
10.06.2008, 13:24
Bu İsviçrelilerde Fatih terimin ekürisi.Ancak provakasyon.:o:mad:

POYRAZ
10.06.2008, 13:31
Onlar kendi atalarina yakisir sekilde ortaligi kizistirmaya calisiyorlar. Fatih Terim 2006 da yaptigi gibi motiveyi dogru yapamazsa bu maci da kaybederiz. Ne motivasyondan haberi var, ne kadro kurmaktan, ne de tatkik vermekten. Bela diye gelmis Milli takimin basina.

Hasan61
13.06.2008, 14:14
Onlar kendi atalarina yakisir sekilde ortaligi kizistirmaya calisiyorlar. Fatih Terim 2006 da yaptigi gibi motiveyi dogru yapamazsa bu maci da kaybederiz. Ne motivasyondan haberi var, ne kadro kurmaktan, ne de tatkik vermekten. Bela diye gelmis Milli takimin basina.
isviçrelilerin atalarımı var:confused:
isviçre=fransız,alman,hollanda,belçika,afrika.... ülkelerden gelen gurbetçilerin yaşayıp devlet kurduğu bir yer
hiç bir zaman tarihte isviçreli diye bir kavram olmamıştır isviçre vatandaşı vardır

Serdær
13.06.2008, 14:28
görücez bakalım...

:alkış: :alkış: :alkış:

Mayls
13.06.2008, 16:02
isviçrelilerin atalarımı var:confused:
isviçre=fransız,alman,hollanda,belçika,afrika.... ülkelerden gelen gurbetçilerin yaşayıp devlet kurduğu bir yer
hiç bir zaman tarihte isviçreli diye bir kavram olmamıştır isviçre vatandaşı vardır
Saydigin milliyetlerinde Fransiz ve Afrikali'lar haric dogru dürüst bir kültürü yok. Almanlar zaten belli, adamlarin yaninda bayraklarini yaksan sesleri cikmaz fakat digerlerininde gercekten asirlara meydan okumus milli kültürleri yok. Avrupa'nin büyük kesimi öyle zaten.

POYRAZ
14.06.2008, 14:06
Saydigin milliyetlerinde Fransiz ve Afrikali'lar haric dogru dürüst bir kültürü yok. Almanlar zaten belli, adamlarin yaninda bayraklarini yaksan sesleri cikmaz fakat digerlerininde gercekten asirlara meydan okumus milli kültürleri yok. Avrupa'nin büyük kesimi öyle zaten.
Almanlar, Avrupa'nin en milliyetci toplumlarindan birisidir.

Mayls
14.06.2008, 15:46
Almanlar, Avrupa'nin en milliyetci toplumlarindan birisidir.
Pardon?
2006'ya kadar Almanlarda en ufak bir milli duygu yoktu. 2006'da Dünya Kupasi'yla milli duygu gelismeye basladi. Gerci bu onlarin sucu degil. Benim tarihim soykirimlarla, toplu cinayetlerle dolu olsa benim de milli duygularim olmazdi.

Not: Milliyetciligi irkcilikla karistirmayalim.

ÖmerFarukYılmaz
14.06.2008, 15:54
görücez bakalım...

Hem biz gördük hem onlara gösterdik;)

Hasan61
14.06.2008, 16:16
Almanların kültürü var mı yok mu bilmiyorum ama tarihten beri almanya bir devlet kurulu ondan öncede aynı köke sahip başka devletler kuruldu..Türkler gibi Hun,Göktürk.... ve şimdi Türkiye
isviçre öyle değil amerika gibi göçmenlerin birleşip kurduğu devletler

Mayls
14.06.2008, 16:34
Almanların kültürü var mı yok mu bilmiyorum ama tarihten beri almanya bir devlet kurulu ondan öncede aynı köke sahip başka devletler kuruldu..Türkler gibi Hun,Göktürk.... ve şimdi Türkiye
isviçre öyle değil amerika gibi göçmenlerin birleşip kurduğu devletler
Alman Milletini Türk Milletiyle karsilastirmak komik biraz. Dünya tarihinde kurulan 4-5 devletten birisi Türk devletiydi. Almanlar ise Avusturya dahil 5-6 devlet kurmamistir belki. Zaman zaman Fransiz ve Italyan devletlerinde basa gelip devleti yönettikleri oldu ama bu devletlerde Roma'dan sonra kurulmustu.
Hem benim söyledigim zaten devlet yapisi degil, kültür. Almanlarin pek bir kültürleri, gelenek görenekleri yok. Cogu baska ülkelerden görüp taklit etmekten öteye gecmiyor.

Neyse, konu bambaska yerlere geldi. Bu konu hakkindaki son mesajim.

Hasan61
14.06.2008, 17:36
Alman Milletini Türk Milletiyle karsilastirmak komik biraz. Dünya tarihinde kurulan 4-5 devletten birisi Türk devletiydi. Almanlar ise Avusturya dahil 5-6 devlet kurmamistir belki. Zaman zaman Fransiz ve Italyan devletlerinde basa gelip devleti yönettikleri oldu ama bu devletlerde Roma'dan sonra kurulmustu.
Hem benim söyledigim zaten devlet yapisi degil, kültür. Almanlarin pek bir kültürleri, gelenek görenekleri yok. Cogu baska ülkelerden görüp taklit etmekten öteye gecmiyor.

Neyse, konu bambaska yerlere geldi. Bu konu hakkindaki son mesajim.
almanlar ile Türkleri karşılaştırmıyorum
ama almanlarda Türkler gibi tarih boyunca bulunan bir devlettir