PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 - 2009 Sezonunda Tribünler Mavi Olsun!..

Atalay
09.06.2008, 21:46
Evet sevgili Trabzonsporlular..

Önümüzdeki sezon büyük bir ihtimalle kombine rekoru kıracagız bu belli oldu...

Fakat taraftar olarak bir görevimiz var tüm maçlara formalarımızla gitmek..

Formaları ile gidemeyenler mavi tişörtlerinle ve mavi giysileri ile gitmesi tribünlerimizi çok hoş görüntüler verecek..

Onun içindirki önümüzdeki sezon tribünlerimiz hep beraber el birligiyle mavi olsun...

Sevgilerimle..

ilhan
09.06.2008, 21:52
Gökhan abi,

Başlık gayet iyi ama merakımı bağışla neden Bordo - Mavi değilde Mavi dedin :) Yanlış anlama sana katılmıyor değilim. Sadece ufak bir merak.

Konuya dönecek olursak, Hocamız da bu yönde demeçler verdi. Tüm trübünlerde formalı taraftarımızı görmek istiyoruz, takıma da çok iyi yansıyacaktır dedi.

lazzist
09.06.2008, 21:56
açık mavi daha belirgin olur bordo koyu ondan demiştir ben arkadaşa katılıyorum yeni formalar çıksın alacaz her yer mavi....

Muhammed KOÇ
09.06.2008, 22:00
ben bordo diyorum :)

bordo çok daha baskı altına alacak bi renktir..

united e kırmızı şeytanlar diyorlar .. sıtad komplekoltukları zaten kırmızı.. herkes de kırmızı formaları giyiyor baya baskı altına alıcı birşeydir bu..

biz de bordoyla yapabiliriz..

Atalay
09.06.2008, 22:03
Gökhan abi,

Başlık gayet iyi ama merakımı bağışla neden Bordo - Mavi değilde Mavi dedin :) Yanlış anlama sana katılmıyor değilim. Sadece ufak bir merak.

Konuya dönecek olursak, Hocamız da bu yönde demeçler verdi. Tüm trübünlerde formalı taraftarımızı görmek istiyoruz, takıma da çok iyi yansıyacaktır dedi.

İlhan dünyadaki tüm takımların iki hatta bazılarının üç rengi vardır..ama tribünlerde bir renk daha çok hakimdir..

Mesela milan tribünlerinde kırmızı..

Liverpol tribünleri kırmızı..

Shalke tribünleri mavi..

chelse tribünleri mavi...

hollanda tribünleri portakal..

İtalya tribünleri mavi..

Ülkemizdede fener tribünleri sarı

Cincon tribünleri kırmızı..

Jimnastikçiler beyaz..

Seftali kutları yeşil agırlıkta olurlar..

Onun içindirki bizim tribünlerimiz görsel açıdan mavi agırlıklı olması çok güzel görüntü vercektir ilhan...

Timur Mikhail
09.06.2008, 22:04
Bir taraf mavi öbür taraf bordo giysin bence öyle çok güzel olur ama mavide güzel bence böyle gök mavisi olur stad gökyüzü gibi olur,birde liverpool gibi şöyle sembol şarkı bulmak gerek asla yalnız yürümeyeceksin gibi bişey..

OLCAY ÇAKIR
09.06.2008, 22:08
İyi bir fikir,destekliyorum.

Şu artık kesin,mutlaka formayla gideceğiz.

Aralarda alakasız renklere sahip,mont,ceket,pardesü,kaban,palto,şal,bere,gugu l,kaşkol olmamalı.

Gerekiyorsa formalarımızın renklerini daha güzel göstermesi açısından da koltuklar düz beyaz yada açık renkte bir renk ile değiştirilebilir.

Formayla gelmeyenleri stada sokmamak lazım.
Formayla gelmeyeni sevmeyelim ayrıca:)

Formaları ile gidemeyenler mavi tişörtlerinle ve mavi giysileri ile gitmesi tribünlerimizi çok hoş görüntüler verecek..

Onun içindirki önümüzdeki sezon tribünlerimiz hep beraber el birligiyle mavi olsun...

Sevgilerimle..

x_man
09.06.2008, 22:09
bordo mavi olsun herkes trabzonspor lisanslı formasını giysin tribüne gelsin

ilhan
09.06.2008, 22:48
Teşekkür ederim Gökhan Abi.

Merakımı gidermekle beraber açıklamarın gayet güzel tatminkar. Bu sene mavi bir trübün futbol dünyasına da bir renk katacaktır.

legend_ts_61
09.06.2008, 22:54
bence bır bolum bordo dıger bolm mavı olsun..mesela bıır kapalı bordo dıger kapalı mavı gıbı...

61OKTAY
evet çok güzel olur ve bi birlikteliğide temsil eder

KUTADGU
İyi bir fikir,destekliyorum.

Şu artık kesin,mutlaka formayla gideceğiz.

Aralarda alakasız renklere sahip,mont,ceket,pardesü,kaban,palto,şal,bere,gugu l,kaşkol olmamalı.

Gerekiyorsa formalarımızın renklerini daha güzel göstermesi açısından da koltuklar düz beyaz yada açık renkte bir renk ile değiştirilebilir.

Formayla gelmeyenleri stada sokmamak lazım.
Formayla gelmeyeni sevmeyelim ayrıca:)

Olcay Abi..
Desteğim Sonsuz...

Atalay Abi.
Desteğim Sonsuz...

Lakin özellikle forma ve tişört konusunda mutlaka lisanslı ürün şartı da koyulmalı.
Lİsanslı ürünle gelmeyenler bakışlarla kınanmalı...
Sereserpe satılan gudubet ürünlerden gözlerimiz ve stadımız da kurtulmalı...

Haksız mıyım?

Mehmet_Mercanlı
09.06.2008, 22:56
bencede tek rek daha dikkat cekici olur. cok iyi düşünmüşsün gökhan abi bunun mavi olması görsellik acısından daha mantıklı ... tabi bordo da olsun ama mavi nın daha hakım olduğu bir türübün cok etkili olur

Atalay
09.06.2008, 23:00
Olcay Abi..
Desteğim Sonsuz...

Atalay Abi.
Desteğim Sonsuz...

Lakin özellikle forma ve tişört konusunda mutlaka lisanslı ürün şartı da koyulmalı.
Lİsanslı ürünle gelmeyenler bakışlarla kınanmalı...
Sereserpe satılan gudubet ürünlerden gözlerimiz ve stadımız da kurtulmalı...

Haksız mıyım?

Haklısın Tabiki lisanslı ürün kullanılmalı bana sorarsan hatta yetkim olsa korsan ürünlerle stadyuma gelenleri içeri sokmam...

Bu konuda İlk önce yönetime sonrada Belediyeye çok büyük iş düşüyor...İlk önce Trabzondan başlanmalı korsan ürünle mücadele...

Gözlerimle gördüm Avni Akerin önünde tezgahlarda korsan çakma ürün satılıyor..hatta bir çok magazada bile..ne yazıkki bu insanlara dur diyen yok..!!

sancakbeyi_61
09.06.2008, 23:01
bir kalearkası bordo digeri mavi olsa süper olur..

bordo bereliler,mavi bereliler gibi de birer pankart manyak olur

Oğuzhan Turhan
09.06.2008, 23:02
Az önce Can karyağdı söyledi;
Stadın içi tamamen bordo olacakmış,koltuklar vs...
Bizde mavi formalarla gittikmi,çok hoş bir görüntü olur.

Cafer Bulur
09.06.2008, 23:04
bordo veya mavi.hic farketmez.bir sekilde trabzonsporun simgeleri tribünleri süslemeli.ersun yanalin dedigi gibi taraftarimiz formayla mac izleme aliskanligina artik alismalidir.

SDanışmaz
09.06.2008, 23:05
Öneceliği formayla gitmeye verelim, eğer forma yoksa alternatiflere yönelmeliyiz ;)

Furkan Dündar
09.06.2008, 23:07
formamızı gıyner gıderız olmadı mı

,kırmızı bordo koyu renkler gıyner gıderız
:)

61_dnc_TS
09.06.2008, 23:08
BMN de komine alan yaklaşık 200 kişi öncü olabiiir bu işe.

Gürkan
09.06.2008, 23:16
http://img239.imageshack.us/img239/9282/2136905466hc7.png

http://img158.imageshack.us/img158/6418/maviiu9.png

Emre B.
09.06.2008, 23:17
Tribünlerimizi siyahlardan, kahverengilerden kurtaralım.

Gürkan
09.06.2008, 23:26
hollanda tribünlerinin gösteriyor. bir bölüm vardı tamamı ama tamamı istisnasız turuncu. arada bir farklı renk forma yoktu.

Can
09.06.2008, 23:37
formasız kimse gelmesin maça yaa lütfen

Mehmet Fatih Yavuz
09.06.2008, 23:40
ben gelemem o zaman:D
forma giyemem:D

çok büyük ses kaybına uğrarsınız.:D uyarayım.:D

Gürkan
09.06.2008, 23:43
ben gelemem o zaman:D
forma giyemem:D

çok büyük ses kaybına uğrarsınız.:D uyarayım.:D koca göbekli almanlar hollandalılar vs forma buluyorsa sende bulursun. nike bunu dkkate alacaktır. xxxlarge. :)

Mehmet Fatih Yavuz
09.06.2008, 23:45
koca göbekli almanlar hollandalılar vs forma buluyorsa sende bulursun. nike bunu dkkate alacaktır. xxxlarge. :)

yok abi.. vallahi yok billahi yok..:D

altını üstüne getirdim trabzonda ts club ın..
istanbulda zaten mümkün değil..

ts clubda bi tane siyaha yakın koyulukta lacivert mi diyelim artık o renk bi t-shirt oldu üzerime.
onu alabildim...

yok yani nanay.:D

oradaki naneler göbeğime ulaşmıyor ki göbek testi yapayım:D
kafa ve omuzlarda tıkanıolar.:D

KUTADGU
09.06.2008, 23:47
yok abi.. vallahi yok billahi yok..:D

altını üstüne getirdim trabzonda ts club ın..
istanbulda zaten mümkün değil..

ts clubda bi tane siyaha yakın koyulukta lacivert mi diyelim artık o renk bi t-shirt oldu üzerime.
onu alabildim...

yok yani nanay.:D

oradaki naneler göbeğime ulaşmıyor ki göbek testi yapayım:D
kafa ve omuzlarda tıkanıolar.:D

Özel bir tasarım ( a f s)
Özel bir dikim ( Tsira Ekibi, geceli gündüzlü)

Bu iş hallolur...

Mehmet Fatih Yavuz
09.06.2008, 23:48
Özel bir tasarım ( a f s)
Özel bir dikim ( Tsira Ekibi, geceli gündüzlü)

Bu iş hallolur...

zaten hilale başvuracaz:D
bir senedir biz dikelim diyor.:D

umutla bekledim lisanslı ürün ama.. yok.:D

Mert M.
09.06.2008, 23:50
Cola Turca reklamı formada hiç de hoş durmuyor bence
Dileğim nike formalarda bu reklamın olmaması

afsbahar
10.06.2008, 00:08
şu anda formalar sudan ucuz. her maçta sırtımıza formamızı geçirmemiz lazım. bordo ve mavi ile stadımız donanmalı. ayrıca mümkünse çok sayıda bayrak sallarsak maçlarda daha güzel olur.

Gürkan
10.06.2008, 00:13
İnşallah bu sene ilk maçlarda tamamı formalı taraftarlara kavuşuruz.

sonrada masmavi tirübünlere.

Osman Yavuz
10.06.2008, 00:16
Aralara birkaç tane bordo da sıkıştırdık mı tamam olur.İnanılmaz bir görüntü ortaya çıkar.Ancak ben bizim tribünlerde böyle bir görüntünün olmayacağını düşünüyorum.Ayrıca İtalya'daki tribünler gibi oyuncuların karikatürleriyle yapılmış pankartlar olsa mükemmel olur bence.Özellikle Roma tribünleri bu konuda çok iyi hazırlanıyor.

KUTADGU
10.06.2008, 00:18
Aralara birkaç tane bordo da sıkıştırdık mı tamam olur.İnanılmaz bir görüntü ortaya çıkar.Ancak ben bizim tribünlerde böyle bir görüntünün olmayacağını düşünüyorum.

Düşünelim, inanalım, gayret gösterip uyaralım...

Neden olmasın ki?

Tolga Okumuş
10.06.2008, 00:20
Çok güzel bir fikir.

Ama Trabzonspor tribünlerini hiçbir zaman yeteri kadar organize görmeyen biri olarak uygulanması zor olacak diye düşünüyorum.

Yine de keşke olsa...

Ve bende tercihimi "bordo" dan yana kullanıyorum:)

Bir ara Milan'da bu şekilde yapmıştı.Stadta kırmızının tonu o kadar güzel ayarlanmış ki,resmen burası benim evim diyordu Milan lılar için.

Bİzde de bordo nun güzel bir tonu ayarlanabilir."Top bile bordo olsun bence"...

Özge
10.06.2008, 00:48
Aralara birkaç tane bordo da sıkıştırdık mı tamam olur.İnanılmaz bir görüntü ortaya çıkar.Ancak ben bizim tribünlerde böyle bir görüntünün olmayacağını düşünüyorum.Ayrıca İtalya'daki tribünler gibi oyuncuların karikatürleriyle yapılmış pankartlar olsa mükemmel olur bence.Özellikle Roma tribünleri bu konuda çok iyi hazırlanıyor.
Çok doğru bir şeye değindin abi.Böyle karikatürler olursa da çok iyi olur.Gerçekten güzel duruyor.Mesela Yattara'ya falan yapsalar.:)

eys_61
10.06.2008, 00:54
Soğuk kış günleri hariç (ki onda da atkıyla,bereyle rengimizi belli etmemiz gerekir) formasız maça gidenler üzerinde "mahalle baskısı" kurulmalı.Forman yok mu?Satın al.Alacak durumun mu yok?En azından bordo yahut mavi bir tişörtün vardır giyin gel.Sahaya atlayacak derecede fanatikleri de gördük formasız,hatta sarı renk giyinmiş.

Mehmet Fatih Yavuz
10.06.2008, 00:55
Soğuk kış günleri hariç (ki onda da atkıyla,bereyle rengimizi belli etmemiz gerekir) formasız maça gidenler üzerinde "mahalle baskısı" kurulmalı.Forman yok mu?Satın al.Alacak durumun mu yok?En azından bordo yahut mavi bir tişörtün vardır giyin gel.Sahaya atlayacak derecede fanatikleri de gördük formasız,hatta sarı renk giyinmiş.

allah canımı alsın kar altında bile giyerim.:D
yeter ki yapsınlar.:D

üşümem ben:D

Gürkan
10.06.2008, 00:59

http://img389.imageshack.us/img389/271/portanthemjckgrn0809buu5.png
Soguk günler içinde nike bir şeyler yapacaktır.

sancakbeyi_61
10.06.2008, 01:02
bu senede tribünlerde bordo mavi hakimiyetini kuramazsak daha kuramayız.. formalar sudan ucuz,rağbette var.
iş kaldı forma ve atkıyla maça gelme kültürünü yerleştirmeye..

eys_61
10.06.2008, 01:08
Soguk günler içinde nike bir şeyler yapacaktır.
İnsanın aklı Puma'ya gidiyor tabi hala :D.Soğuk için de herhangi bir bahane kalmadığına göre tek sorun m_fatih_y'ye uygun forma bulmak kaldı :p.

Selçuk Aydın61
10.06.2008, 01:08
evet fıkırler çok guzel turubunde bence mavi renk hakım olsun takım sahada çubuklu forma giysin kaşkol alışkanlıgı artmalı

Talat YAVUZ
10.06.2008, 01:09
bu platformda herkes maça forma ile gidilecek bilincinde ama malesefki şehir insanımız hem maddi hem bilinçsizlik yüzünden bu forma giyme çekirdek yeme tezahhurat etmeme gol yiyince yuhalama gibi durumlarda hep olumsuz kalıyoruz :(
umarım her bu başlığı gören yapar bu forma giyme işini en azından okuyanlar buna katılır..

Hakan Yeşilyurt
10.06.2008, 01:10
arkadaşlar keşki bende trabzonda yaşıyor olsaydım bu sene bütün organisazyoonlar cok güzel olacak gibime geliyor bide kendimize özgü bi marş bulsak süper olur..

EMRAH ERTEMOĞLU
10.06.2008, 01:22
Tribünler BORDOYA BOYANDI SON BAKTIĞIMDA MERDİVENLER SARIYA BOYANDI BENCEDE MAVİ İYİ OLUR BU SENE..

a f s
10.06.2008, 10:18
Çok güzel fikir, ve kesinlikle mavi olmalı.

Yaz kış mavi forma veya ürün giyemesek bile aradaki farkı mavi bayraklarla kapatabiliriz.
Mavi bayraklar görsel şölen için alternatif olabilir.

Herkes şimdiden mavi forma ve kıyafetlerini hazırlasın yeni sezon için.

Kombine alanlara özel mavi taraftar tişörtü de olabilir.

http://img256.imageshack.us/img256/2370/213690smpy466vx4.png

carrier61
10.06.2008, 10:43
bende ısterim bole bir sey olmasını ama ne yazıkkı taraftar sankı gezmeye gidiyomus gibi maça gidiyor be kardesim ne olur maça giderken kazak weya tisort yerine formanı giysen??

Nytre
10.06.2008, 10:47
mavi rengin agirlikta olmasi tribunlerin daha birlik beraberlik ve uyum icinde olmasi acisindan mantiklidir.

MarceloTS
10.06.2008, 10:48
bizim tribünlerde bordo-mavi dışında her rengi görmek mümkün genelde simsiyah bir örtü oluyor stadyumda umarım bu sene bişeyler değişir ben formayla gidiyorum maçlara ama heralde kendi başıma görsel şölen yapamam:D

İsmail Çavuşoğlu
10.06.2008, 10:52
çok güzel bir fikir.destekliyorum.Eğer maçlara gitme imkanım olursa kesinlikle mavi giyerek gideceğim..

Külünkoğlu
10.06.2008, 11:14
Şu bir gerçek ki mavinin görselliği maçlarımızın çoğunu akşam oynayacağımızı varsayarsak bordo gibi değil.

Aslında Nike taraftara özel mavi forma yapmalı. Avrupanın önemli kulüplerinde olduğu gibi taraftar illaki sahada giyilen formayı giymek mecburiyetinde değil. Tribunlerde görsellik açısından son derece katkısı olur diye düşünüyorum.

Ve mavi fikrini destekliyorum.

Atalay
10.06.2008, 11:34
Evet arkadaşlar bu konu tribün görselligimiz açısından çok önemli... bordo renk metinin dedigi gibi gece maçlarından dolayı mantıklı degil...O yüzden Tribünlerin mavi olmasını hep beraber destekleyelim....

Ömer Yüce
10.06.2008, 11:44
"nike bize mavi forma yapsana..." diye gazetelere internet sitelere manşet verelim :D

Kaya
10.06.2008, 11:49
Mavi önerisi bence çok mantıklı. Etkinliği ve görselliği arttırmak adına tribünlerin mavi görünüme bürünmesi önemli. Bunun için de hem üretici firmanın buna yönelik çalışma yapması hem de taraftarların resmi ürünlere ilgi göstermesi gerekiyor.

İrfan KUMAŞ
10.06.2008, 11:51
arkadaşlar,
nike dan talep edip duruyoruz da
formalarımız nike mı olacak,bu kesinleştimi?

lazmanyaq
10.06.2008, 11:53
kesin tabi. formalar tasarım aşamasında

UğuR
Maviye bende evet diyorum.Ama Nike ın çağımızın hastalığı olan şimanları düşünmesini istiyorum.:D xxxl forma istiyoruz. Değil mi Fatih ?

Düşünsenize bütün tribünler masmavi lisanslı ürünler giyiyor.Görünüm olarak süper olur.Birlikteliği simgeler.

Burçak
benim herzaman görmek istediğim birşey di bu.
en önemlisi insanların tribüne forma ile gelmeleri.
alakasız şekilde kazaklarla montlarla ne bileyim takım elbise ile gelenler var. maça geliyosunuz tiyatroya değil:) (işten çıkıp koştura koştura maça gelen takım elbiseliler konu dışında)

mesela 1461 Meydan kapalıda tek tip polar giyiyor. bazı maçlar 10 - 15 kişi bile olsalar kapalıda çok güzel görüntüler oluşturuyorlar. hepsinde mavi polar var. bu gibi görselliklerin dahada genişlemesi gerek. tribünlere bi hava katıyor görsellikler.
ben kendi adıma söyleyece olursam, bi maça gidip maçı izle çık hiçbi zevki yok.
maç karnaval havasında geçerse zevkli oluyor. büyük maçlarda az çok bu hava yakalanabiliyor. ama bunu her maça yayabilmeliyiz. maça nadiren gelşen kişiler bu güzelliklerden etkilenmeli tekrar gelmek için sabırsızlanmalı.
avrupa tribünlerini izliyoruz. negüzelikler var.
bunları yapacak olanlarda derneklerdir. onların öncü olması gerek.

macka61
10.06.2008, 11:59
bende mavi önerisine katılıyorum

pReN@_61
10.06.2008, 12:13
Hele bir formalarımız çıksın da.. :)

Emirhan Makul
10.06.2008, 12:15
kesinlikle ya bordo veya mavi tişört giymek bu kadar zor olmamalı kimse üstünle gelmesin herkezin giymesi lazım

Sacit
10.06.2008, 12:15
özelliklede Trabzon daki taraftarlarımızda bu işi yapacak cesurluk yok..

herkesde 'ben' yaptım egosu olduğu için biraz zor..

inşallah gerçekleşir.. :)

Samet Metin
10.06.2008, 12:45
çok güzel bi uygulama olur bence! balşangıçta bilet satış noktalarında ve bilboardlarda tanıtım amaçlı posterler hatta yapılabilirse bilet üzerine de hatırlatma mesajları yerleştirilebilir! "Lütfen maça formanızla gelin" gibi bişey ya da daha uygun bi slogan bulunabilir.

-Böyle uygulamalar taraftarın kenetlenmesine ve tek vücut gibi hareket etmesine yardımcı olur.

-şunu transfer edelim bunu transfer edelim yerine bu gibi organizasyonlar tartışılmalı bence bu forumda, transfer yöneticilerin işi.

-konuyu açan abimize ayrıca teşekkür ederim.:alkış:

zeki gursoy
10.06.2008, 13:35
çok güzel bir fikir..
hep hayalimdeki şey, türkiyede sadece bir nebze febe yapabiliyor bunu..
bütün taraftarımıza ulaşmalı bu söylemler..
gerek yerel tv ler olsun, gazeteler olsun..
gerekse belediye bilboardları olsun..
örnek profilimizi oluşturmalıyız...
hatta bizim sağlamından bir marşımız olsun...
stres atmak için gittiğimiz bir yerde stres topu olup dönmeyelim..
karnaval havasında, coşkulu...
lütfen üstüne düşelim...
son zamanlardaki en güzel fikir...
tribün şovu...marş + tek renk + gürültü değil senkronize hareket...
hayde trabzon...

Ozzgur
10.06.2008, 14:11
Arkadaşlar,ben tvde maç izlerken özellikle Bundesligada ve Arjantinde tribünler müthiş ya.Çok hoşuma gidiyor böyle 100 çeşit bayraklar falan.Çok renkli görünüyör.Hep diyordum keşke bizim tribünlerde böyle olsa diye.İnşallah olur.Ve stad da çekirdek satmak yasaklansın:D:D:D

sarman61
10.06.2008, 14:23
http://www.kalearkasi.net/haber/data/upimages/aa10.jpg

Arkadaşlar türbünler bordo oluyor tamamiyle.

LazAnisT
10.06.2008, 14:25
Tribünlerin rengi belli olduğuna göre Mavi ağırlıklı formalarımızla maça gitmek lazım.

a f s
10.06.2008, 14:34
Bu eski şampiyonalardan bir görüntü:
http://news.bbc.co.uk/media/images/40276000/jpg/_40276593_hollandfans300_200.jpg
Bu görüntü de dün akşamki maçtan:
http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/44732000/jpg/_44732148_dutch_ap.jpg

Turuncu fosfor değeri yüksek olan bir renk fakat mavi ışığa daha dayanıklı ve güzel bir renk. Mavi taraftar forması ve mavi bayraklarla hoş bir ambians oluşturmak hiç de zor değil.

Federasyon cezalı ilk maçımızı İstanbul'da oynamamıza izin verseydi, nasıl olacağını gösterirdik BMN olarak.

The Legend
10.06.2008, 14:36
katılıyorum bence de mavi olmalı.

Selman
10.06.2008, 14:40
Bence de mavi fikri süper.Ama bunu gerçekleştirebilir miyiz?Bunun cevabı da "en azından önümüzdeki 5 sene hayır".

Ali Fuat abinin koyduğu fotoğraflarda ki gibi bir tribünümüzün olduğunu hayal etsenize.Portokallar bu işi dünyada yapan en iyi taraftarlar.Tek tük farklı renkde gelen var, onlarda başka ülkenin taraftarıdır kesin.

Atalay
10.06.2008, 14:41
Degerli tasarımcı kardeşim buraya hollanda tribünlerinden sonra bol mavili...SHALKE,CHALSE,İTALYA VB gibi tribünleri eklersen sevinirim....

Murat61
10.06.2008, 14:43
bence alım gucude dusunulmeli cunku tamam forma alınır ama kısın bordo yada mavi giyilen montun ustune hani yagmurluklar varya boyle ambalaj gibi adını hatırlayamadım :) onlar 2 3 ytl bisey olur en fazla stad girisi ondan satılabilir ahengi bozmamak icin renk uyumu olur hemde maliyeti yok denecek kadar az olur

Gürkan
10.06.2008, 15:20
Şu bir gerçek ki mavinin görselliği maçlarımızın çoğunu akşam oynayacağımızı varsayarsak bordo gibi değil.

Aslında Nike taraftara özel mavi forma yapmalı. Avrupanın önemli kulüplerinde olduğu gibi taraftar illaki sahada giyilen formayı giymek mecburiyetinde değil. Tribunlerde görsellik açısından son derece katkısı olur diye düşünüyorum.

Ve mavi fikrini destekliyorum.

Bordo her e kadar asil ve güzel bir renk olsada koyu olduğu için uzaktan diğer koyu renklerle karışacağı için kendini belli edemez. mavi renk trübünler için daha iyi olacaktır.

bencede taraftar illa orjinal maç forması giyecek diye bir şey yok. nike şu formanın aynısını ama kalşte olarak daha düşük kalitelisini mesela 20-30 ytl ye yapsa ve bütçesi yeterli olmayanlar bu formalardan beya tişörtlerden alsa tüm stadı deniz gibi mas mavi yapabilir.

http://img256.imageshack.us/img256/2370/213690smpy466vx4.png

Mehmet Fatih Yavuz
10.06.2008, 15:22
hilal nerde hilal.:D
afs abimin bi dizaynını dikecekler artık bana.:D

yoksa kapkara giyer gelirim alimallah.:D

a f s
10.06.2008, 15:27
http://img88.imageshack.us/img88/3695/0304121derbi94li.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/8550/0304derbikup15ga.jpg
http://img68.imageshack.us/img68/3913/ultras3ov.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/9827/sa572sw.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/4026/fcbreds3td.jpg
http://img96.imageshack.us/img96/2436/dasemper2zw2fv.png
http://img140.imageshack.us/img140/6263/10897ow.jpg
http://img451.imageshack.us/img451/4756/fotosampsetubal29905080xo3po.jpg

Fikir vermesi için kopyaladım. Biz de böyle şeyler olur mu? Hemen mümkün değil ama imkansız da değil. Bir yerlerden başlamak lazım.
Şampiyonluk yaşadığımız yıllarda eğer bir sokaktaki süsler bordomavi bayraklar az ise kınanır mahalleler şehri süslemek için adeta yarışırdı. Halam ile süs hazırlayıp direklere astığımızı gayet net hatırlıyorum.
Yeter ki isteyelim ve öncü olalım, gerisi gelecektir.

a f s
10.06.2008, 15:33
http://img524.imageshack.us/img524/9458/2425fq4.jpg

Egemen Yılmaz
10.06.2008, 15:37
geçen sezon galatasaray, kombine bilet alanlara özel kırmızı bir forma hediye ediyordu bu renk birliğini sağlayabilmek adına. böyle bir şeyi gerçekleştirebilmek için "mavi giyin" demekten öte bazı çalışmalar yapmak gerekiyor.

Mehmet Fatih Yavuz
10.06.2008, 15:40
geçen sezon galatasaray, kombine bilet alanlara özel kırmızı bir forma hediye ediyordu bu renk birliğini sağlayabilmek adına. böyle bir şeyi gerçekleştirebilmek için "mavi giyin" demekten öte bazı çalışmalar yapmak gerekiyor.

100m kombineye hediye olarak 50m luk formayı vermek..??

bize pek uygun olduğunu düşünmüyorum..

ÜNAL
10.06.2008, 15:42
Gönülden destekliyorum..

Zaten taraftarımız bir ses,tek yürek olamıyor,bu sayede bir adım atılmış olur.

Cem Akyüz
10.06.2008, 15:51
http://img501.imageshack.us/img501/5992/96051937cd2.jpg
http://img501.imageshack.us/img501/9194/90279745fd7.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/6349/16617353jq9.jpg
http://img501.imageshack.us/img501/7654/90298335lb5.jpg
http://img501.imageshack.us/img501/355/33640416hp0.jpg
http://img501.imageshack.us/img501/2917/36267074fr9.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/4162/14581745dv8.jpg

MarceloTS
10.06.2008, 15:54
italyanlar kadar olamayız heralde onlar kareografi ustası

TSezgin61
10.06.2008, 15:55
yönetimden istekte bulunsak, bol bol bayrak satsalar TScluplarda....

büyük kücük orta renkli renkli.... eminim Taraftarlar bol bol alir. süperde görüntüler cikar ortaya, resimlerdekiler gibi

Atalay
10.06.2008, 15:55
Arkadaşlar ben tribünlerde tek renk oturan insanların fotograflarını istiyorum...sizler genelde karaografileri koyuyorsunuz..şhalke tribünü....masmavi oturanlar gibi...mavi tribünlerden örnekler lütfen...

murat_bayram
10.06.2008, 15:58
portakalların avrupa şampiyonasında olduğu gibi olsun yeter herkes forması ile gelsin bordo mavi den başka renk olmasın yeter

Tayfun
10.06.2008, 15:58
Her maça formamı giyip geliyorum / Sadece forma giymek yetmez 90 dakika takıma destek vermek lazım tezahuratlarla....

Ünal Er
10.06.2008, 16:18
ben konu ile ilgili fikrimi çok öncelerde forma ile ilgili bölümlerde belirtmiştim ama kimse pek sallamamıştı. Her neyse tartışılması güzel hatta süper. Bence kale arkalarının yarısı bordo yarısı mavi olmalı. Çok ucuza satın alınacak, yağmurluk gibi bile olabilir, ilk maçta kombine sahiplerine dağıtılacak tişört bile olabilir. ilk maça kesinlikle süper bir organizasyon yaparak çıkılması taraftarıyım. Bu işler sadece ist. yapılabilir zanneden geri kafalılara da ve de basınada süper bir ders olur. Lige süper bir TRABZONun geldiğinin habercisi olur. Hatta insanlar gelmeden oturacakları koltuklara bile giymeleri gereken tişörtler konabilir. Valla stadı şööle bir hayal ettimde gözümden yaş geldi bee

ÜNAL
10.06.2008, 16:21
ben konu ile ilgili fikrimi çok öncelerde forma ile ilgili bölümlerde belirtmiştim ama kimse pek sallamamıştı. Her neyse tartışılması güzel hatta süper. Bence kale arkalarının yarısı bordo yarısı mavi olmalı. Çok ucuza satın alınacak, yağmurluk gibi bile olabilir, ilk maçta kombine sahiplerine dağıtılacak tişört bile olabilir. ilk maça kesinlikle süper bir organizasyon yaparak çıkılması taraftarıyım. Bu işler sadece ist. yapılabilir zanneden geri kafalılara da ve de basınada süper bir ders olur. Lige süper bir TRABZONun geldiğinin habercisi olur. Hatta insanlar gelmeden oturacakları koltuklara bile giymeleri gereken tişörtler konabilir. Valla stadı şööle bir hayal ettimde gözümden yaş geldi bee
Adaşım....

Uyumululuk açısından reklerimiz birbirine çok uyumlu..dediğine katılıyorum.
İlk maçtan işi sıkı tutmamız lazım.Sonradan toparlanması güç olur..:cool:

erol_izm
10.06.2008, 16:54
Kesinlikle en güzel taraftar görüntüsü tribünlerin o takımın renkleriyle bezenmiş olması. Aslında bu konu daha çok bahsedilen ve resimleri yukarıda gösterilen takımların standart klasik formalarından vazgeçmemiş olmalarıyla alakalı.

Formalarımızın hangi marka olması gerektiğini tartıştığımız topic'de bu konuyla alakalı olarak yazdığım şeyler vardı. Her yıl 3 farklı forma çıkarmak yerine Milan, Juventus, Barcelona, Liverpool, İnter, Chelsea, Celtic, R.Madrid vb. bir çok takım gibi standart ve bizimle özdeşleşecek bir tasarım üzerinde çalışılıp bütün taraftarların aynı formayla tribünlere gelmesini sağlamak. Fenerbahçe bunu bir şekilde başardı Türkiye'de. Her maçta sarı-lacivert formalarla geldikleri için tribünleri baya etkileyici bir atmosfere bürünüyor. Fakat bizim tribünlerimizde 10 belkide daha fazla farklı formayla gelindiğinden dolayı etkileyici bir görüntü kesinlikle yaratamıyoruz. Ben artık Trabzonspor'un standart ve klasikleşecek bir formayla maçlarına çıkmasını istiyorum. Çünkü forma bile rakip takım futbolcuları üzerinde psikolojik bir etki yaratabilir.

Çubuklu formalar İstanbul takımlarınında tercihi olduğu için farklı bir tasarıma ihtiyacımız var bence. Roma'nın bordo forması ve hatta İtalya milli takımının gök mavisi formaları tarzında tasarımlar bence çok hoş görünüyor. Artık her yıl farklı farklı formalardan sıkılıyor insan. Tribünde aynı ahengi gösterebilmenin tek ve en önemli yolu bu bence. Aksi halde yanyana duran 20 Trabzonspor'lunun neredeyse 20 farklı formayla görünmesi çokta etkileyici ve hoş bir görüntü olmuyor.

ccd6167
10.06.2008, 17:13
valla gok zaten mavi bizde bordo giydik mi tamam iste tam olur.

a f s
10.06.2008, 17:17
Farklı formaların nedeni her konuda olduğu gibi sponsor konusunda da istikrarı yakalamadığımızdan kaynaklanıyor.

Çok şükür ki artık uzun yıllar değiştirme ihtiyacı duymayacağımız dünya markası bir sponsorumuz oldu. Nike ile hem renk birlikteliği hem de klasikleşecek formalarımız olacak. Trabzonspor için vazgeçilmez model çubuklu formamızdır.

Bütün takımlar ve sponsorlar her sene ana çizgilerini koruyarak yeni formalar çıkarıyor. Çıkarmak zorundaki her sene forma satışı yapabilsin, bundan kaçış yok. Yenilenen kumaş teknolojileri moda, ekonomik nedenler bunu gerekli kılıyor. Veya şöyle düşünün dolabınızda mutlaka beyaz gömlek vardır fakat yıllarca ayın beyaz gömleği giymezsiniz.

Tribüne gelirken forma giyme geleneği, hele hele aynı renklerde giyme alışkanlığı oluşturulabilir. Bu biraz organize öncü olmak, biraz da saha başarıları ile gelecek şehrin yakalayacağı atmosferle olacaktır.

Bakın yeni sponsorumuz ile birlikte taraftarda yeni bir heyecan oluştu bile. İnsanlar sabırsızlıkla yeni sezon formalarını bekliyor eski ürünler tarihi indirimlerle satışta.

Bu konudaki gündemi sıcak tutup insanları yönlendirmekte fayda var.

http://img380.imageshack.us/img380/1594/sc07544wi3.png

Ahmet Faruk
10.06.2008, 17:30
80 tane taraftar gurubu varken, taraftar gurupları kendi aralarında tekmeli tokatlı kavga ederken( gözümle şahit oldum) çok zor...
Bazı grupları tasfiye etmek, bazılarını bir isim altında birleştirmek lazım...

TheRapZoNe
10.06.2008, 17:41

Sevgilerimle..

Ana renk olarak mavi renginin seçilmesi dahil her cümleye katılıyorum. Zaman içinde TRabzonspor tribünleri denilince akla mavi renginin gelmesi çok hoş olur..

Ali İhsan Dönmez
10.06.2008, 18:03
çok güzel bi uygulama olur bence! balşangıçta bilet satış noktalarında ve bilboardlarda tanıtım amaçlı posterler hatta yapılabilirse bilet üzerine de hatırlatma mesajları yerleştirilebilir! "Lütfen maça formanızla gelin" gibi bişey ya da daha uygun bi slogan bulunabilir.

-Böyle uygulamalar taraftarın kenetlenmesine ve tek vücut gibi hareket etmesine yardımcı olur.

-şunu transfer edelim bunu transfer edelim yerine bu gibi organizasyonlar tartışılmalı bence bu forumda, transfer yöneticilerin işi.

-konuyu açan abimize ayrıca teşekkür ederim.:alkış:

gerçekten çok doğru söylüyosun olayın nasıl gelişebileceğini genişleyebileceğini çok iyi açıklamışsın,bu forumda daha önce bir çok şey başarıldı,bu olaya da öncelik yapmak görevimiz göreviniz,avrupa şampiyonasında da herkesin izlediği hollanda ve hırvatistan tribünleri müthiş örneklerdi...hollandaya alışmıştık zaten ama hırvatlar damalı formalaraıyla harikaydılar.:alkış:

Sadettin Odabaşı
10.06.2008, 18:10
Tribünlerin tam anlamıyla mavi olabilmesi için, Trabzonspor'un klasik formasının mavi olması gerekir. Biz klasik bir forma yerine çubuklu formayı tercih edersek treibünlerin mavi olası beklenmemeli.

Eğer tribünler mavi olacaksa, üretilecek bayraklar da bordo ağırlıklı olmalı ki renk uyumu olsun. Bordo deyince insanın aklına Kartalspor, Elazığspor ya da Güngören Belediyespor gelmiyyor, Trabzonspor geliyor. Bunu kullanmalıyız.

Atalay
10.06.2008, 23:13
Bu akşam oynanmakta olan yunanistan isveç maçındaki isveç tribünleri muhteşem...resmen tribünler sap sarı...

DNA-TS
11.06.2008, 00:44
benimde dikkatimi çekti 2.yarı isveçin kalesinin arkası sapsarıydı istisnasız.....böyle bir ortam oluşturursak çok güzel olur...

sbay
11.06.2008, 01:10
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62615F61675F636161695163646B61646B66689F869D6574.j pg (http://www.ajansspor.com/euro2008/dgrubu/galeri/544/12.html)

isveç taraftarı...Araya bir kaç yunan taraftarı girmiş ama uyum bozulmamış...Hollanda taraftarıda buna örnek gösterilebilir...bunları mavi yapacak arkadaş varmı.:D

seyyah61
11.06.2008, 01:29
Schalke tribünleri

http://www.schalke04.de/fileadmin/user_upload/medialib/Foto_des_Monats/xl_foto_des_monats_04051085754514.jpg

Barcelona tribünleri

http://www.fcbarcelonablog.com/images/camp.jpg

Ünal Er
11.06.2008, 09:07
Barcelona tribünleri

benim bahsetmek istediğim görüntü aslen buna benziyor.
Kombinelerin satıldığı Avni Akerin projesini elinize alıp belli kesimleri bordo ve maviye boyayarak en can alıcı görüntüyü kağıt üzerinde elde edebilirsiniz. Sonrada o koltuklara bordo ve mavi tişörtleri dağıtırsınız. Yada oraların bordo veya mavi tirubün olduğunu ilanlarla her yere asarsınız. Nike kardeşimde daha ucuz sadece bordo birde sadece mavi forma yapar, maça gidenlerde yavaş yavaş o renkleri alarak en sonunda renk ahengini yakalar.

ahmetansu61
11.06.2008, 09:40
statın açini tamamen bordoya boyayacaklarmış. herkes stada mavi formayla giderse kendiliğinden bordo mavi li bir görüntü olur.

zeki gursoy
11.06.2008, 09:42
müthiş görüntüler bunlar...
insan düşünmeden edemiyor..masmavi bir tribünmz olsa bizimde..
tek renk tek ses..
yapalım şunu be..
belediye, yerel tv ler gazeteler işin üsütüne düşsün..
ersun hoca demeç versin başkan bizzat söylesin..

Egemen Yılmaz
11.06.2008, 10:35

100m kombineye hediye olarak 50m luk formayı vermek..??

bize pek uygun olduğunu düşünmüyorum..

dikkat ederseniz "biz de kombineyle birlikte forma verelim" dememişim, bu konuda bir organizasyon düzenlemek, sistemli bir çalışma yapmak gerek diyorum.

Atalay
11.06.2008, 10:40
Arkadaşlar benim dile getirmek istedigimi şu anada avrupa futbol şampiyonasında görüyor ve izliyoruz...işte hollanda tribünleri işte isveç tribünleri...birileri şu tribünlerin fotolarını koysunlar...Ayrıca arkadaşa katılıyorum kombine alanlara sponsorlar aracılıgı ile en azından mavi tişört mavi yagmurluk dagıtılabilir...Bir çok sivil toplum örgütüde destek olabilir..Belediyesi,ticaret odası,valilik,esnaf ve sanatkarlar odası gibi....sevgilerimle...

ziyaretci
11.06.2008, 11:42
tek renk baskinligina katiliyorum kesinlikle ... ama renk konusunda . bordo nun soyle bir dezavantaji varki stada gelecek olan seyircimizin ne yazikki gene en az yuzde 60 i formasiz gelecek ve en azindan mavi mont ya da mavi t-shirt yada mavi bir kazak bulup stada gelmeleri bordo bir kiyafetten daha kolay. o yuzden sanirim MAVI dominanti kesinlikle guzel fikir

zeki gursoy
11.06.2008, 12:27
sezon açılımına doğru bu konu doruk noktaya ulaşmalı , o zamana kadar yerel medyada bu konu sıkça işlenmeli, başkandan hocadan bu tarzda beyanatlar gelmeli...taraftar ne yapıp edip bu konuyu tribüne oturtmalı...
ve en önemli görev yine BMN de, işleyelim bu konuyu arkadaşlar..
bilboardlarda medyada heryerde...
bizimde bir mavimiz olsun..

Burçak
11.06.2008, 12:38
İsveç Tribünü

http://img367.imageshack.us/img367/2083/isvecjv2.jpg

ilhan
11.06.2008, 12:39
Burçak abi ,

Teşekkürler :) Sabahtan beri aradım ben bulamadım.

Görüntü işte budur. Bu sene inşallah biz de bu ambiansı yaşatacağız.

İskender
11.06.2008, 12:43
stadı mas mavi düşünmesi bile güzel...

nike formalar çıkınca gereğini yapmak lazım...

ziyaretci
11.06.2008, 13:09
yok ya bizim yapimizda var stres olmak.. isler yolunda giderken bile stres oluoz
1. on numara kim gelio
2. sol acik kim gelecek
3.nike formalarimiz nasil olacak
4.masmavi bi ambians yakalayabilecekmiyiz stadimizda

bu yaz bitmez bu heyecanlarla

Külünkoğlu
11.06.2008, 13:15
Yapılırken heyecan duyulmayan hiçbir iş de başarılı olmaz..

yakuphoca
11.06.2008, 13:35
Bordo koyu bir renk olduğu için gece maçlarında pek farkedilmeyebilir görsel açıdan..
Ama açık mavi tonları güzel olur..
Tribünlerde periyodik renk görseli için taraftarın örgütlenmesi gerekir diye düşünüyorum.
Ama ortada birleştiğimiz bir nokta varsa oda herkesin forma ile maça gitmesi.

zafercalikoglu
11.06.2008, 13:59
çok güzel olacak 2008-09 sezonu hayde trabzonum tribün şovuna
bi kale arkası mavi diğeri bordo olsa süper olurda
tek rengede razıyız

Oğuzhan Turhan
11.06.2008, 14:15
Bu iş için başkan ve yönetimden destek bekliyoruz, ayrıca yerel basınında buna ön ayak olup taraftarı bilinçlendirmesi gerekir..
Çubuklu formamızdanda satın alalım ama maç formamız mavi formalar olsun(maça giderkenki formalarımız)
Duy sesimizi Sadri başkan..

lazzz61
11.06.2008, 14:31
Barcelona tribünleri

benim bahsetmek istediğim görüntü aslen buna benziyor.
Kombinelerin satıldığı Avni Akerin projesini elinize alıp belli kesimleri bordo ve maviye boyayarak en can alıcı görüntüyü kağıt üzerinde elde edebilirsiniz. Sonrada o koltuklara bordo ve mavi tişörtleri dağıtırsınız. Yada oraların bordo veya mavi tirubün olduğunu ilanlarla her yere asarsınız. Nike kardeşimde daha ucuz sadece bordo birde sadece mavi forma yapar, maça gidenlerde yavaş yavaş o renkleri alarak en sonunda renk ahengini yakalar.
imkansızz onunmuzdekı 100 sene içerisinde..... (belki) :)

Sacit
11.06.2008, 14:36
http://img524.imageshack.us/img524/9458/2425fq4.jpg

böyle bir fotoğraf ne zaman görecez acaba.. :alkış:

Tolga Okumuş
11.06.2008, 15:00
Az önce Ergun Ata'ya mail attım,bu olayı bi şekilde ulusal boyutta dillendirmesi için.

Umarım ilgilenir de,bu hareketlenme daha da yaygınlaşır.

TheCrow
11.06.2008, 15:13
BMN'ye üye olmadan önce resmi site forumunda böyle bir çalışma olması için çok uğraşmıştım,yıllar sonra İnşallah hayalim gerçek olacak.
Öncelikle projenin nasıl olması gerektiğine karar verelim,tamamen mavi mi,yoksa bordo-mavi mi olacak diye.Sonra,daha önceki gazete ilanı çalışmamız gibi bir ilanla taraftarları bilgilendirelim.Hatta ilanı yerel gazetelerde vermek bile yeterli olabilir.Zaten taraftarın %70'i bunu uygularsa geri kalanı otomatik olarak kurala uymaya başlarlar...

Değişik renk kombinasyonları için 100 yıl sonra belki filan demiş bir arkadaş.Böyle mantık olmaz,çalışmadan denemeden pes edilmez.Her maç olmasa bile mesela çok önemli maçlarda bilet fiyatları biraz daha pahalı yapılıp her koltuğa gerekli renkte çok ucuz kumaştan bir tişört veya benzeri
bir giysi bırakılabilir,hatta kafadan geçirilen bir bez parçası bile olabilir,hiç de zor değil.

Onur Akyüz
11.06.2008, 15:44
[QUOTE=TheCrow;1409852]BMN'ye üye olmadan önce resmi site forumunda böyle bir çalışma olması için çok uğraşmıştım,yıllar sonra İnşallah hayalim gerçek olacak.
Öncelikle projenin nasıl olması gerektiğine karar verelim,tamamen mavi mi,yoksa bordo-mavi mi olacak diye.

bence bordo renk bizi maviden daha iyi ifade eder,süper lig de bizden başka bordolu takım yok,birine bordo dedinmi mavi der yada trabzonspor der,ama mavi çok takımın kullandıgı bir renk..bütün tribünler bordo olsun...

_SeRKaN_
11.06.2008, 15:46
Turuncuda zamanında bayağı bir hava katmıştı tribünlere..

isaret parmagi
12.06.2008, 20:13
Kalenin fileleri de mavi olabilir bence..

Osman Erdoğan
12.06.2008, 20:27
<cok güzel bir düşünnce inşlah olur şu farozlumudur nedir onları şu sarı kırmızı arkılardında kurtulalımda başka bişe istemem mavi hoş durur ama benim fikrim ce herkes forması ile gelsin öle bir görüntü için illa mavi giynmeye gerek yok mavi renkli kartonlar la olur ola bir atmosfer ama öncelik formlara verilmeli bencede

POYRAZ
14.06.2008, 13:38
Tribünde güzel ve bilincli taraftar görünümü verebilmek icin Mavi renkli giysiler ile gidilsin maclara.

Sadettin Odabaşı
18.06.2008, 00:15
Nike firmasının bize düz mavi forma yapacağı kesin gibi. Bu formalardan tribün için ekonomik modeller üretilse, herkes bir tane de bunlardan alıp maça gelse çok güzel olur gerçekten. Ayrıca taraftarlar yüzlerini de maviye boyasa, stat masmavi görünse hiç fena olmaz değil mi...

Mehteroğlu
01.07.2008, 11:04
statın açini tamamen bordoya boyayacaklarmış. herkes stada mavi formayla giderse kendiliğinden bordo mavi li bir görüntü olur.

bizim stattan son görüntüler var mı? ne alemde gidiyor inşaat, kaleye yakın tribünlere oturacakların ateşi rakip takım kalecisini duman etmeli : )

Gökhan ÖZDEMİR
01.07.2008, 11:18
ewt benimde istediğim bu trübünler tek renk olsun.ya mavi olsun yada bordo.gerçekten süper olur.türkiyede bu yok .avrupa genelde böle.hadi arkadaşlar trübünlere tek renk gidelim bi anlaşmaya varalım.gerçkten süper olur çok istiyorum ben bunu.forma değil tşört.mesala bu tşörtleri bordomavi.net yapıp ucuz fiyattan satabilir

http://img253.imageshack.us/img253/831/akdednej2.gif

zafercalikoglu
01.07.2008, 15:32
en güzel mavi bizde
devam

ucurum
11.07.2008, 19:56
Bence çok önemli bir başlık bu. İnanın bu tür şeyler çok konuşuluyor. Formanızın güzel olması, stadınızın güzel olması. Çocuklar bu tür şeylerle klüp tutuyor insanlar bu tür şeylere ilgi gösteriyor ve en önemlisi sahada buna benzer bir aktivitenin içinde bulunan taraftar kadar eğleneni görmedim. Ben nice Avni Akerler zaferleri izlemiş biri olarak son senelerde 61. dakikada konfeti atımı kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Tüm stadın aynı renkten (mavi bordo farketmez) taraftarlarca boyandığını görmek, bir şeyleri aştığımız göstergesi olurdu. İsveç'i turnuvada nasıl hatırlıyor millet? Hollanda iyi oynadığı için onu örnek veremeyecem :). Aslında yönetim maçlardan önce takımın sahaya hangi formayla çıkacağını belirtmeli. Böylece her hafta başka renkle de gelebiliriz. Saygılar...

TS-FAN
11.07.2008, 20:30
Ben maviden yanayım.

bordolumavi
11.07.2008, 20:43
ben gecenlerde bı msj yazmıstım bu konuyla ılgılı maclara gıderken gıyecegımız forma duz mavı olsun demıstım...duz forma olunca daha guzel gorunuyor cubuklu formada yada bordo formada aynı goruntuyu alamayız kesınlıkle duz mavı olmalı....harıka br goruntu olur ama bızım taraftar cubuklu formayı sevdıgı ıcın bu dusundugumuz olay bence ımkansız bunu yapamayız...

Fatih Yücel
11.07.2008, 21:04
yanlış görmediysem bordoya boyamışlar maratonu:D

Ayhan Çolak
11.07.2008, 21:19
mavi ve su yeşili formalar sandıktan çıksın.

go-khan
12.07.2008, 17:30
herkes mavi forma alsın trübün tek renk olsun süper olur bak görürsünüz.Bende mavi alcam

el_conquistador
12.07.2008, 17:32
Herkesin üstünde orijinal forma olsun yeter bence. Rengi o kadar önemli degil.

Hekimoğlu
12.07.2008, 17:42
yanlış görmediysem bordoya boyamışlar maratonu:Dbu da koltuklar mavi olacak demektir. :)

OYılmaz
12.07.2008, 17:42
http://thesaint.files.wordpress.com/2006/06/oranje.jpg

Hollandalı elemanlar gibi olabiliriz Mavi ya da Bordo ? ya da Kale arkası mavi , maraton bordo gibi bir şey olabilirmi ?

bordolumavi
13.07.2008, 15:21
tek renk olalımda bosver kale arkası mavıyı kapaılıyı bordoyu:)bu tek renkte mavı dıkkat cekıcı bır renk o olmalı ama cok zor bızım tarafta bu tur seylerı beceremıyor

celaleddinozlu
13.07.2008, 19:07
bence hollandılalarda olduğu gibi tek renk olarak mavi seçersek güzel olur diye düşünüyorum

Emirhan Makul
13.07.2008, 19:16
herkez formasını giysin yeter ki süper bir görüntü çıkar ortayaa

tisan61
13.07.2008, 20:20
herkez formasını giysin yeter ki süper bir görüntü çıkar ortayaa

tamamda binbir çeşit formamız var

TaraftaR
13.07.2008, 22:45
Bakin son Avrupa Sampiyonasinda Avrupadaki (milli takim formasi olmayan) Türkler kirmizi-beyaz ya daturkuaz-beyaz renklerin agirlikta oldugu kiyafetlerle maclari izlediler ve ortaya hos bir görüntü cikti.

Bildigim kadariyla kulübümüzün TS Club ürünleri arasinda mavi renkli bir forma ya da t-shirt yok. Ama herhalde herkesin evinde mavi renkli bir kazagi, ceketi vs. vardir. Maca giderken bu konuda hassasiyet ve özen gösterilip tek renk giyinilirse tribünlerimizde daha hos bir görüntü olur.

Daha belirgin ve hemen herkesin elbise dolabinda bulunan bir renk oldugu icin "mavi" diyorum. TS Club da artik lüzumsuz aksesuarlar yerine bu konuyla ilgilensin.

Murat TONBUL
14.07.2008, 00:37
sade mavi mantıklı aslında

Süleyman50
14.07.2008, 12:02
tribünler dolsun yeterli ayrıca formalı olduğu zaman daha etkileyici olur........

ziyaretci
14.07.2008, 12:21
mavi de sole bi dezavantajimiz olacak
soguk havalarda malum bereli mac izlenicek ve taraftarlarimizin cogunda bordo agirlikli bereler mevcutki hollanda taraftarlarinin bulundugu resimde adamlarin sadece sapkalarlar bile baskin orange rengiyle nasil bi goruntu olusturduklari ortada

Ö.Hamsi
14.07.2008, 13:53
herkes maca formayla gitsin, atkısını sallasın açsın yeter.Ayrıca bu sene tribünlerde değişik güncel güzel tezahüratlar bulunmalı.Trabzonum sen çok yaşa.......hep aynı.Bjk taraftarı gibi değişik tezahüratlar herkesde forma çok güzel olur.İyi bir amigo şart

buckler
14.07.2008, 23:26
arkadaşlar maraton komple bordoya boyandı koltuklar mavi olcak... kapalıda büyük bi revizyon var..kafeler falan açılcak...protokol üst kata çıkıyo...bütün koltuklar deişio.. yeni kale arkalarından yol tarafındaki bitti sayılır çıktım tribüne ve sahayı görüşü mükemmel.. maratondan dahada küsel bi görüş açısı var..stad dolduğunda müthiş bi görüntü çıkcak ortaya...

Murat GENEL
14.07.2008, 23:30
düşünce ne kadar güzel olsada ben uygulanabilirliğinden şüpheliyim..ama şöylede bi umudum var bu sezon taraftar profilinin büyük ölçüde değişeceği kanaatindeyim umarım olumlu yönde etklier bu fikirimizi..

delidelikupeli
14.07.2008, 23:33
Rekor kirmaya kirilacakda kimler bu rekoru kiracaklar !!! kombine biletleri kimler aldi? kimlere verildi !!! valinin (8 bin) ve belediyenin aldigi (5 bin) toplamda 13 bin kombine biletleri ile ne bicim rekor oluyor bu ise anlam veremedim stada kac kisi gelecek ve kombine alamiyanlar ne olacaklar ? mavi degil bence kap Kara Olmali ,babalarimizin dedikleri bazi seylerden koptukkk ama tam koptukkk babamin anlatdiklarini dinledikce gururlaniyordum ama birde simdi bakiyorumda Allah yardimcimiz olsun dogru yola saptirsin bizi diyorum...;)

otuken55
15.07.2008, 00:04
millet forma giysinde rengi önemli değil

Harun_ayar_ts
15.07.2008, 01:11
evet bencede çok iyi olur

Mertcan
15.07.2008, 07:52
forma giyinsinler yeter.. renk cümbüşüolmasın yeter.. bizim renkler belli bordo-mavi forma almaya gücün yoksa mavi tişört-gömlek giy bordo kazak giy giy giy giy giy bordo yada mavi bişey giy !

drkabus
15.07.2008, 15:02
Giyebilen herkes formayı giymeli.Ama gittiğim maçlarda doğru dürüst bayrak da göremiyoruz.Diğer takımlar bu konuda çok iyi işler yapıyor.Bizim neyimiz eksik. Cumartesi Gerede kampına gittim.Çoğunluk forma giymiş ama devasa iki bayrak vardı.Ortamı bir anda değiştiriyor.Ben Düzce'deyim.Trabzon'da ya da İstanbul'da olsam bu işi görev edinirim.:alkış:

Emo91
15.07.2008, 22:33
bence bu konu cok önemli, özellikle avni akerde güzel bir görüntü cizmek icin sadece cubuklu forma ile gelmek lazim....
tezahürati hep birlikde yapmalim...
küfür kullanmiyali, bize hic yakismiyor...
bos oturacagimiza takimi destekliyelim...

ama bence en önemli noktalardan birisi yeni ürün ile gelmek..... herkez ayni formayi giydimi ne görüntü olusur !!
hem kulübe maddi destek olarakda bence büyük bir yardim olur

Mert67
15.07.2008, 22:37
Bu sene herkes forma alsında.Bordo veya mavi farketmez.

İskender YILMAZ
15.07.2008, 22:38
gidinde çıplak gidin arkadaşlar.. :) yeterki uyum olsun.. :)

busrayilmaz824
15.07.2008, 22:39
çubuklu forma oley:alkış:

Emo91
15.07.2008, 22:40
kusura bakmayin, farkind degildim, ben onu tribün boyasi olarask algilamisidim....
ama gercekden üzerinde durulmasi gereken bir konu

Mehmet Ç.
15.07.2008, 22:45
onu yapamayiz, milet mavi yada bordo forma aliyor cagzaman.. en iyisi beyaz forma... icabinda millet fornmasini unuttugunda atletle girer.

My
25.08.2008, 11:29
Gol sonrası tribünleri gösteren kamerada (20-25 kişilik bir görüntü idi) formalı sayısı yanılmıyorsam 2 kişiydi. Ve ikisi de sahte forma giymişti. Nasıl oluyorda o şeyleri sırtlarına geçirip hiç utanmadan tribüne maç izlemeye gidebiliyorlar anlamak mümkün değil.

Yeniklasör
25.08.2008, 13:57
Çok mantıklı. ama daha organize olup maçta hep bir ağızdan bağırılmıyor bile.

Semih
25.08.2008, 13:59
insanlar maça gömlekleriyle gelirken bir de formalarının rengini mi seçeceğiz!

çok zor, çok çok zor!

OYılmaz
25.08.2008, 14:00
Tribünler ister turuncu ister mavi olsun benim tek istediğim bize ait yeni besteler yapmak tüm stadı coşturmak kale arkaları ve maratonda tık yok Allah aşkına Tribünlerimiz canlı olsun herkes başka ağızdan bağırmasın yetenekli arkadaşlar Tezahürat konu başlıklı yere gelsin beste yapalım eleştiri yapalım tartışalım hep aynı tezahüratlar sıktı artık Ünlü marşları bize uyarlıyalım ..

Yavuz Hasan
25.08.2008, 14:05
herkesin maddi durumu iyi değil herkesten formayla gelmesini bekleyemeyiz belki ama en azından herkesin giyecek mavi bişeyi vardır diye düşünüyorum

zeki gursoy
25.08.2008, 15:43
yeni başlık açmıyalım dedim malum ambiyanstan tek ses yek vücuttan bahsediyoruz...
ama doğru dürüst bi bestemiz yok...
tezahüratımız yok...
çatlak çatlak sesler, trabzonum benim...falan filan..70 li yaılardan kalanlar..
bu işin bir güncellemsi yokmu yahu..
trübün tek renk, tezahüratlar marşlar kulak patlatırcasına..
yokmu şöyle can alıcı bişeyler...

forza61ts
25.08.2008, 15:55
dun ku macta yol tarafındakı kale arkasındaydım..ağ işi bence kotu oldu doğrü dürüst ızlenmıyo bıse atmay ısteyn zaten onun ustunden rahatca atar ağa hıc gerek yok kanımca ayrıyetten taraftarlarımızn ufacık bıseyden dolayı kavga cıkarmallarına anllam vermek guc. tezahurat bayrak bırlıkte hareket davul hıcbırı yok bunlar buyuk eksılklıkler umarız besıktas macına kadar hepsı hallolur..

Sadettin Odabaşı
27.08.2008, 11:26
Sırf tribünler mavi olsun diye yönetim mavi formaları daha ucuz çıkartt,ı farkında mısınız..

Normalde Nike koleksiyonundaki formaların çoğunun yakası beyaz formadaki gibiyken, mavi formanın yakaları düz seçildi. Bu durum mavi formanın maliyetini ve satış fiyatını düşürdü. Yönetim de tribünlerin mavi olmasını istiyor.

Semih
27.08.2008, 11:33
@ Saadettin Odabaşı

Bu bir tahmin midir, istek mi?

Yönetimin böyle bir uygulaması olsa açıklama yapardı, bizde formamızı alırdık.

Sadettin Odabaşı
27.08.2008, 11:36
Tahmindir. Daha doğrusu mantıken öyle bir sonuç çıkıyor. Mavi formaların, bazı forma tiplerinin neredeyse yarı fiyatına olmasının başka mantıklı bir açıklaması var mı?

Atalay
27.08.2008, 14:15
Arkadaşlar bizim tribünlerdeki ana rengimiz mavi olmalıdır...lütfen forması olmayan arkadaşlar bari mavi bir tişörtle maça gelsinler...

Mehmet Fatih Yavuz
27.08.2008, 14:16
Arkadaşlar bizim tribünlerdeki ana rengimiz mavi olmalıdır...lütfen forması olmayan arkadaşlar bari mavi bir tişörtle maça gelsinler...

ayyynen öyle yaptım.:D
kafamı da sardım o sıcakta atkımı da aldım öle gittim.:D

Napoli
27.08.2008, 14:17
Trabzonspor taraftarında malesefki forma kültürü yok
en son maçta trbunler bembeyazdı :)

Miraç Atalay Çiftçi
27.08.2008, 14:19
Gece yarısna kadar da seninle sacit o atkıyı çıkarmadınız.
Bir ara evde bir baktım sacit atkı ile duruyor.
Tribünde forma olayı, satışların artması ile yaygınlaşıyor. Taraftar forma bulsa alacak zaten...
Avni Aker'de maçlar forma ile izlenir...