PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elden Kaçırdıklarımız

Hasan61
08.06.2008, 20:58
Bugün az önce biten AVUSTURYA-HIRVATİSTAN maçında oyuna Ümit diye bir genç girdi oyuna ve belkide turnuvanın en zayıf kadrosu olan takımı şampiyonluk adaylarından birini rakip sahaya hapsetmesini sağladı
sadece Ümit değil
Eren Derdiyok
Serdar Taşçı
Mesut Özil
ve diğerleri eminimki bir çoğu AY-YILDIZLI formayı tercih ederdi peki biz niye bu oyuncuları bulamıyoruz da sonra arkalarında keşke zamanında farketseydik diye bakıyoruz

Hüdai Pervaneli
08.06.2008, 21:05
avusturya da kaleci ramazan

gökhan inler

ve birdaha cok

Erkin
09.06.2008, 01:17
Kesinlikle federasyonun kurduğu ekibin yetersizliğinden.. O futbolcular A milli'ye Fatih Terim'in döneminde yani son 2-3 sene içinde alınmış olan adamlar.. Mesela Malik Fathi'yi örnek vereyim, adam Hertha Berlin'de solda parladı Alman milli takımına 1-2 kez çağrıldı. Fatih Terim'e solda sorunumuz var neden teklif götürmediniz gibisinden bir soruya ''Almanya'daki ofisle irtibattayız ama haberim olmadı. İsmine bakınca Türk değil gibi duruyor gibisinden abuk subuk laflar etmişti.. Sonradan Malik Fathi'yle röportaj yaptıklarında ''Herhangi bir teklif gelmedi, gelseydi olabilirdi'' demişti.. Birçok parlayan birçok Türk futbolcunun da her ne kadar isimleri anlaşılsa da(!) akıbeti böyle olduğuna eminim.. Adam gibi araştırılmıyor. Güya Federasyonun Almanya'da ofisi varmış da bilmem ne.. Ne iş yapar orası. Üstdüzey takımlarda yetişen ya da oralara genç yaşta transfer olan gurbetçileri görmek yerine 3.ligden bilmem nerdeki topçular dikkatlerini çekiyor.. O göremedikleri oyuncular şimdi İsviçre'nin vs bel kemiğini oluşturur hale geliyor.

İşin özü daha küçük yaşlarda görmek yerine, Almanya'nın Avusturya'nın veya İsviçre'nin U-17,U-19 milli takımlarına çağrıldıktan sonra görüyoruz ve topçulara o ülkenin milli takım mantalitesi,düşüncesi aşılandıktan sonra teklif götüseniz dahi Türkiye'yi seçmeleri imkansız hale geliyor. Umarım artık yetişen gelecek vaadeden topçuları adam gibi takip edip daha genç yaştan Türkiye'ye, milli takıma kazandırırız..

Metehan MALKOÇ
09.06.2008, 21:53
hatırlarsanız frikik yarışmasında zidane ı yenen uğur(soyadını unuttum)diye bir arkadaşımız vardı onuda hollandalılara kaptırdık..

Punisher-61
09.06.2008, 22:32
yok arkadas adamin icinde biraz milliyetcilik olsa türk milli takimdan teklif beklerdi

Orhan_Gazi
09.06.2008, 22:43
ben sahsen Almanya veya Isvicre' de eger Türk isem ölürümde oynamam. Milli takim ekibinin gözüne batmak icin daha cok calisirim.

Dogan
09.06.2008, 23:03
hatırlarsanız frikik yarışmasında zidane ı yenen uğur(soyadını unuttum)diye bir arkadaşımız vardı onuda hollandalılara kaptırdık..
Kaptığıyla kaldı Hollanda biraz.:) Eğer bi futbolcu kulüp seçimi gibi Milli Takım seçimi yapıyorsa, afedersiniz şey yapsın gitsin diyeceğim...

FANATIK61
09.06.2008, 23:11
Ben onlarin yerinde olsam Türk Milli Takimini secmezdim. Nasil olsa 3 eziklerden adam aliyor kadroya. Nerde Nuri Sahinler, Yildiray Bastürkler Milli Takimi sectide ne oldu. Birgün sebebsiz yere yersin tekmegi Yildiray gibi.

Osman Yavuz
10.06.2008, 01:09
Ben onlarin yerinde olsam Türk Milli Takimini secmezdim. Nasil olsa 3 eziklerden adam aliyor kadroya. Nerde Nuri Sahinler, Yildiray Bastürkler Milli Takimi sectide ne oldu. Birgün sebebsiz yere yersin tekmegi Yildiray gibi.
Merak etme zaten Yıldıray'ı gören Türk gençleri lan bu Yıldıray bile bu milli takımda oynayamıyorsa ben nasıl oynarım deyip seçmezler bizim milli takımı.:DTurnuva başlamadan bahsettiğim Gökhan İnler bizim Emre Belözoğlu'ndan 10 gömlek iyi futbolcu bana göre.İlerleyen yıllarda Milan, İnter gibi takımlarda görürsek hiç şaşırmayın derim.Bu ezik fenerbahçe nasıl kaçırdı elinden bunu anlamadım doğrusu.:D

Misina
10.06.2008, 10:22

iyikide kaptırdık o herif sivasspora kadar düştü.

Kadir
10.06.2008, 10:31
Nuri Şahin bizi seçti de be oldu adam Euro2008'e gidemedi Ayhan gitti ! Yani ben seçmeyenlere eskiden kızardım ama artık doğal karşılıyorum.

Cem Balcı
10.06.2008, 13:08
Nuri Şahin bizi seçti de be oldu adam Euro2008'e gidemedi Ayhan gitti ! Yani ben seçmeyenlere eskiden kızardım ama artık doğal karşılıyorum.

kesinlikle katılıyorum.

lakin bütün iş;başa gelen yöneticilerde bitiyor...

Tayfun
24.06.2008, 16:46
"Gökhan İnler" favorim bunlar arasında gerçekten büyük kayıp sahada elinden geleni yapıyor ...

İbrahim CİHAN
24.06.2008, 17:06

uğur yıldırım.. ama o soradan söndü ya antepe geldi geçen sezon zaten..

otuken55
25.06.2008, 19:35
Kaptığıyla kaldı Hollanda biraz.:) Eğer bi futbolcu kulüp seçimi gibi Milli Takım seçimi yapıyorsa, afedersiniz şey yapsın gitsin diyeceğim...

ama sen farklı düşünmen doğal eer bi tarafın da başka bir millet olsaydı anlardın dertlerini kızma ama avatarındaki ceyhun bile almanyada oynamak istedim çifte pasaportum yoktu ama bn yinede türkiyede oynadım demek gibi bi talihsiz cümle kurmuştu

Atakan
25.06.2008, 19:38
Uğur Yıldırım Aivasta beyler.

Trkz61
25.06.2008, 20:32
O saydığınız oyuncuların hiçbiri bizim takımda oynayamaz.Ümit Karanlar, Mehmet Topuzlar kadroya bile alınmıyor.Hakikaten acayip alternatif var milli takım için.

OnurKul
27.06.2008, 02:27
Bu isimlerin hiç biri milli takımda oynayamaz... Bu başlığı hiç sevmedim... Çünkü elimizden hiç bir şey kaçmadı... Avusturya ve İsviçre ne kadarda vasat takımlar ! Birde Milli takıma bakın... Seçici olunacak artık seçici...

Tayfun
07.07.2008, 15:17
Neye niyet neye kısmet işte :)

guci 29
07.07.2008, 15:45
Fatih Terim'e çok kızmışımdır Fatih Tekke'yi kadroya dahil etmemesinden dolayı... Yıldıray Baştürk olsaydı diye çok içimden geçirdim maç sırasında.. Milli Takım denince aklıma Türkiye çapındaki en iyi oyuncuların gelmesi gerekirken, nedense hep 3 büyükler (!) istila ediyor takımı, gördüklerime üzülüyorum...

alpozan61
07.07.2008, 15:50

Uğur Yıldırım.. Onu biz kaptırmadık adam kendisi hollandayı tercih etti...

cınar#7
11.10.2008, 16:34
Arsenalli Oğuzhan'ı da kaçırdık!

http://www.ajansspor.com/resim/oguzhanozyakup_azalkmaar.jpg
Sezon başında Hollanda'nın AZ Almaar Kulübü'nün alt yapısından İngiltere'nin ünlü kulüplerinden Arsenal'a transfer olan 16 yaşındaki Oğuzhan Özyakup, oynadığı futbolla harikalar yaratmaya devam ediyor. Arsenal'ın genç takımında 10 numaralı formasıyla İngiltere'nin yeşil sahalarında top koşturan genç yetenek Özyakup, aynı zamanda Hollanda 17 yaş grubu milli takımının da kaptanlığını yapıyor.

Hollanda'da ikamet eden gurbetçi Trabzonlu ailenin tek erkek çocuğu olan Oğuzhan Özyakup, İngiltere'nin başkenti Londra da bir İngiliz ailenin yanında kalıp, futbol yaşamını ailesinden uzakta sürdürüyor.

"Robin Van Persie'nin ayak izlerinden yürüyor" denilerek Hollanda basının kendinden övünçle bahsettiği genç yetenek, Çarşamba günü Hollanda- Polonya arasında oynanan 17 yaş gurubu dostluk milli maçında kaptanlık bandını takarak turunçlu renkli formayı 90 dakika süresince giydi.

Orta sahada görev yapan Oğuzhan Özyakup, oynadığı mükemmel futbol karşısında ayakta alkışlanırken, yaptığı assistlerle Hollanda'nın Polonya karşısında 2-0'lık skorla galip gelmesinde büyük rol oynadı.

"Ben henüz kariyerimin başındayım, ne olursa olsun başarılı olmak istiyorum" diyerek, küçük yaşta dünya kulüplerinin dikkatini üzerine çeken süper yetenek, oynadığı futbolla Arsenal A takımı ile Hollanda Milli takımına şimdiden göz kırpmaya başladı.

alper*
11.10.2008, 16:47
peki,son derece aç gözlü bir tavırla almanyanın yetiştirdiği futbolcuların üzerine konduğumuz durumlar için ne diyeceğiz.
yıldıray,halil,hamit,nuri vs ...

FANATIK61
11.10.2008, 16:49
Oguzhan adina sevindim hic degilse Arsenal, Manu veya Real Madrid'te görebilecegiz onu. Türkiyeye gelse 1-2 sene sonra harcanirdi.

Ümit Tekşan
11.10.2008, 17:49
Bunlar kesinlikle Millitakımda bulunan yöneticelerden kaynaklanıyor. Tabi başında Federasyon da geliyor.Biz kendi ülkemizdeki üst düzey oyuncuları Millitakım kadrosunda göremiyoruzki kaldıkı Avrupada oynayan Türk futbolcuları görsek.

Yazık oluyor yazık Özellikle Mesut ÖZDİL bence çok süper top oynuyor ama Mesut ÖZDİL haberlerden takip ettiğim kadarıyla ALMAN milli takımını tercih etmiş. Gerçekten yazık oluyor.

Fanatik28
11.10.2008, 17:53
Ortada büyük bir gercek var, o da mesela Almanya´da oynayan bircok Türk oyuncu altyapida iken Türk Milli takimini secerse, orada tikanip kaliyor. Alin örnek Nuri Sahin...evet Nuri Sahin Almanya´yi U17 Avrupa Sampiyonu yapmis olsaydi, daha 2 sezon önce banko oynardi Dortmund´ta. Burada Medya´nin da bakis acisi cok önemli. Mesela Hamit bircok problem yasadi...Eger Hitzfeld ona gereken sansi vermeseydi, hala istikrarsiz biri olarak devam ediyor olacakti.

Ha birde fatih terim gercegi var...kene gibi...GS orjinli bir Milli Takim...Mesela Anadolu´da yildizi parlayan bir oyuncu, ben GS´yi tercih ederim desin, ertesi gün Milli takimda...ve tam tersi.

O yüzden kimse burada Milliyetcilik edebiyati yapmasin. Esas Milliyetcilik, bu takimi fatih terim gibilerin elinden kurtarmaktir.

subay
22.10.2008, 15:49
yok arkadas adamin icinde biraz milliyetcilik olsa türk milli takimdan teklif beklerdi

Bastan sona kadar aynen katiliyorum. Mesut Özil Almanyayi secmis (http://www.transfermarkt.de/de/news/23862/22102008_10_39/news/anzeigen.html), tipinden belliydi zaten Almanyayi sececegi, ama bunda birazda Fatih Terimin sucu var gibime geliyor. Keske Almanlar Mesutu birkere cagirip birdaha hic cagirmasalar A-Milliye, öyle iyi olurki.

peker61
22.10.2008, 16:07
Bence mesut doğrusunu yapmiştır yıldıray türk mill, takımını seçtide ne oldu nuri şahin aynen adamların futbol hayatı bitti nerdeyse fatih terim denen rezilin yüzünden ...

Emirhan Makul
22.10.2008, 16:58
Bu konuda Fatih terimin suçu yok kendisi

"Elimde 1 Dosa dolusu milli takımı istemeyen gutbetçi futbolcu listesi var ve bunların arasında 16 yaşında çocuklarda var milli formayı reddedenin peşinden koşacak değiliz" dedi

Katılıyorum ve ben almanyada ki alman vatandaşı olup alman takımlarını seçen türk futbolculara ihtiyacımız olmadığını ve Türkiye de ki futbolcular bunu karşılar diyorum

Cengiz Çubukcu
22.10.2008, 17:02
Milliyetten Uğur Melekenin güzel bir önerisi var, diyor ki milli takımda kaptan gurbetçilerden birisi olsun mesela Hamit Altıntop ...böylelikle milli takımın da bir cezbediciliği olur...

Mayls
22.10.2008, 17:33

"Elimde 1 Dosa dolusu milli takımı istemeyen gutbetçi futbolcu listesi var ve bunların arasında 16 yaşında çocuklarda var milli formayı reddedenin peşinden koşacak değiliz" dedi

Katılıyorum ve ben almanyada ki alman vatandaşı olup alman takımlarını seçen türk futbolculara ihtiyacımız olmadığını ve Türkiye de ki futbolcular bunu karşılar diyorum

Ben de senin gibi düşünüyorum.
Milli Takım hocası (kim olduğu önemli değil) hiç kimseye yalvarmamalı gelin bizim için oynayın diye. Bir futbolcu Milli takımda oynamayı kendisi istemeli, görevliler tarafından ikna edilmeyi beklememeli.

subay
22.10.2008, 17:36
Hamit yakin bir sürede kaptan olacaktir, cünkü elliye yakin Milli maci var. Milli Takimda en cok formayi giyen kaptanlik bandini alir. Emre, Nihat ve Tuncay dan sonra en cok forma giyen oyunculardan biri Hamit. 2 seneye kalmaz takimin kaptani olacaktir, insallah sakatlik gecirmezse.

Mesut ve gurbetci oyuncular konusu ise bencede bizi istemeyeni bizde istemeyiz. Yalvaracak degiliz.

Halmanli
23.10.2008, 09:40
bir gurbetçi yıldızımsı mevlütten neler çektik milli maçlarda

nuri şahin bombası da elimizde patladı.

halil altıntopda yeni forvet olmadı.

bunları gördükten sonra o gurbetçi isimlere pek de ah vah diye bakmıyorum açıkçası.

Halmanli
23.10.2008, 09:42
O yüzden kimse burada Milliyetcilik edebiyati yapmasin. Esas Milliyetcilik, bu takimi fatih terim gibilerin elinden kurtarmaktir.

katılıyorum. Önce Şenol Güneş ardından Ersun Yanal'ı tabiri caizse yiyen terimin basındaki gizli destekçileridir.

Misina
23.10.2008, 10:20

o 1 dosya dolusu oyuncu için bir sürü kötü referans var siz olsanız gelmek istermiydiniz bir düşünün.

Adil ÖZGÜR
24.10.2008, 15:20
Bizde enişte-koyinço, ahbap-çavuş, Terim-Emre teorileri varken,
Sinemaya gidelimmi, gitmeyenler parnak kaldırsın meselesinde Gökdenizin kamptan ayrılması,
Koçum hazırmısın, seni ilk milli maça çağıracağım, koçum sakat değilsen hazırlan, sonra Tekke'yle alay edenler

Dümenlerini hala ahbap çavuş anlayışıyla devam ettirenler, Ahbaplarından telefon gelmeden onları almazlar,
Bizde işler böyle yürüyor arkadaş, yoksa parnak kaldırmadın diye kamptan kovulursun....

Ertan OKUMUŞ
24.10.2008, 15:33
Ha birde fatih terim gercegi var...kene gibi...GS orjinli bir Milli Takim...Mesela Anadolu´da yildizi parlayan bir oyuncu, ben GS´yi tercih ederim desin, ertesi gün Milli takimda...ve tam tersi.

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Ertan OKUMUŞ
24.10.2008, 15:41
ya iş futbolcunun tercihine gelince neden herkes(bir kısım medya) milliyetçilik edebiyatı yaparken,Terimin alacağı trilyonlar sözkonusu oldugunda neden "olayı profesyonelce düşünmek gerek,daha iyisi varmı,vs.vs " gibi bir şekle sokarlar anlamıyorum,elden kaçan gençlere yazık oluyor doğruda ençok 70 milyona yazık olmuyormu,Allahım ne zaman dolacak çilemiz,2012 de kesinmi? ya yeniden uzatırlarsa??
Basında Mehmet Demirkol ve Rıdvanın(o da son maçta) haricinde terimi ciddi eleştiren bi delikanlı varmı(kaçırdıysam ondan özür dilerim)

:bmn3:

Emirhan Makul
25.10.2008, 00:54
o 1 dosya dolusu oyuncu için bir sürü kötü referans var siz olsanız gelmek istermiydiniz bir düşünün.

Ben olmama gerek yok Yıldıray Baştürk-Halil Altıntop-Hamit Altıntop-Nuri Şahin geldi bu O Bir dosya dolusu kolaya kaçan futbolcu topluluğu için yeter!

TSKara61
07.11.2008, 09:02
Bu konuyu Milliyet'cilik meselesi yapmak sacmalik bence. Bir futbolcu her zaman kariyeri icin yararli olani yapmalidir. Kimse bana kizmasin ama sahsen benim Almanya A milli takimindan yerim garantiyse ben gider orada oynarim. Almanya'nin oyuncusu olarak da her Avrupa sampiyonasinda her Dunya Kupasina katilma ihtimalim nerdeyse 100 de 100. Turkiye'nin milli seviyede hic bir istikrari yok ve hocasina ve yonetimine bakalim. Yildiray, Fatih Tekke, ve bir suru milli formayi hak eden oyuncu sebepsiz bir sekilde dislaniyorsa, ve takimin basinda Fatih Terim gibi bir adam varsa o takima kendimi mahkum edip neden kendi futbol kariyerimi tehlikeye atayim? Nuri Sahin'i goruyoruz hepimiz. Hollanda, Rusya, Almanya, Portekiz, Ispanya, Isvicre, Hirvatistan ve nerdeyse butun ulkeler genc yeteneklerine sahip cikip Avrupa Sampiyonasinda sans tanirken bizim Milli Takimimiz Tumer Metin, Emre Asik gibi isimleri degerlendirmek icin Nuri Sahin, Caner Erkin gibi genc yetenekler sanki yokmus gibi davrandi. Ben boyle bir durumda Nuri Sahin olsam keske Almanya Milli takimda olsaydim en az yedek kulubesinde olsaydim derim. Tumer Metin'in girdigi kadroya giremiyecegime gidip Ballack'in yedegi, yedegi degilse veliati olmayi tercih ederim. Kimse boyle bir ortamda milliyetcilik vs vs edebiyati yapmasin.

Bir de bu olayin gecmisine bakmak lazim. Ornegin Mesut Ozil. Adam genc yasta Almanya milli takimin alt yapisina girmis ordan kademe kademe yukselmis. Bu yasina kadar Turkiye'de kimsenin radarina girmemis tam pismis kivamina gelmis dunya arenasina cikacak, biz de diyoruz gelsin bizim milli takimimizda oynasin. Sizce mantikli bir dusunce bu? Mesut Ozil'e karaktersiz diyoruz ama bence asil karaktersizlik kendine bu kadar emek vermis Mesut Ozil'i Mesut Ozil yapmis bir sisteme ihanet etmesidir. Almanlar da kerizmi? Adamlar kesfedecek yetistirecek sonra hic yaralanmiyacak.

Öztürk Adem
07.11.2008, 10:43
Bız daha kendı ıcımızdekı yeteneklerın oynatamıyoruz nerede kaldıkı ozel yeteneklerı getıreceksın:(

A.Gökhan AKIN
07.11.2008, 21:09
mesut özil ve bu saatten sonra onun gibi oolacak her futbolcu yaptığı ve alacağı karalrada haklıdırlar ha bu adamlar başka milli takım seçtiler diye üzülürmüyüm kesinlikle hayır? Olayı milliyetçi duygularla ele almamak lazım diye düşünüyorum... bende olsam bu fatih terim milli takımın başındayken değil milli takımda oynamak inanın kamp yaptığı otelin yanından bile gecmem bu kasıntı vatandaşın