PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olağanüstü Genel Kurul Gerçekleştirildi...

Burçak
08.06.2008, 18:41
Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi

Kulübümüzün Olağanüstü Genel Kurul toplantısı KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Genel Kurul Divanının oluşturulması ve saygı duruşuyla başlayan Genel Kurul’da öncelikle gündem maddeleri üyelerin onayına sunuldu.

Kulübümüz eski başkanı Şamil Ekinci’nin adının Trabzonspor Müzesi’ne verilmesi konusu ve irtifak hakkı kulübümüze ait bulunan İstanbul-Kartal Aşağı Mahalle Çayırlar mevkii, Pafta: 41, Ada: 882, Parsel 27 ve Pafta: 41/1, Ada: 882 ve Parsel: 42 sayılı taşınmazın onaylı projeler ile belirlenen bölümlerinde; tüzüğümüzdeki amaçlar doğrultusunda gelir getirici yatırımlar yapmak ve yaptırmak üzere Migros A.Ş. ve Opet Petrolcülük A.Ş. lehine irtifak veya intifa hakkı devri ve bu şirketlerle yapılan sözleşmelere bağlı olarak 10 yıldan daha uzun süreli kiraya verilmesi dahil kulübümüzce bugüne kadar akdedilen protokol, sözleşme ve taahhütlerin genel kurulca onaylanması ile bu parsellerde mevcut olup sonlanan sözleşmelerin yerine yeni sözleşme ve taahhütlerin yapılması için gerekli işlemlerin yasal, hukuksal ve her türlü iş ve işlemlerini yapmak üzere Trabzonspor Kulübü Derneği Yönetim Kuruluna yetki verilmesi görüşülüp genel kurul tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

Kulübümüzün İstanbul Kartal’da bulunan tesisleriyle ilgili genel kurul üyelerine bilgi veren Hukuk İşleri Sorumlumuz Ali Sürmen, “Tesislerle ilgili yapılan işlemlerin dernekler yasası ve tüzüğe aykırı olduğu tespit edilmiştir. Bir önceki yönetim kurulumuzun tesisler konusunda kararı genel kuruldan onay alıp ondan sonra dernekler masasına sunması gerekirdi. Biz buna bağlı olarak hukuku sağlamak adına bu konuyu düzeltmek niyetindeyiz. Yönetim kurulu olarak kimseyle kavgamız olamaz. Bizim tek kavgamız Trabzonspor camiasına zarar verecek olanlarladır. Opet’le ilgili genel kurula sunulan bu madde sadece hukuku sağlamak adınadır. Hepiniz Trabzonspor adına yaptığımız çalışmaları izliyorsunuz. Göreve gelen her yönetici Trabzonspor’un menfaatlerini düşünür. Ama Trabzonspor mutlaka hukuk kurulları içinde tüzüğe bağlı olmalıdır. Kimse ben yaptım oldu diyemez. Tüzüğün 89. maddesi çok net olduğu için bu konunun hukuka uygun olarak düzeltilmesi için sizlerin onayını almak düşüncesine vardık. Sonuç itibariyle Dernekler İl Müdürlüğü’nün tespitleri ve yönetim olarak yaptığımız çalışmalar sonucu alınan kararı iptal etmek için davamız mevcuttur. Haklılığımız ortaya çıktığı için Opet yetkilileri de konuyu hukuka uygun hale getirmek adına 2 milyon dolar ve yılda 150 bin dolar artı KDV para artışı sağlamayı düşünmektedir” diye konuştu.

Eski genel sekreterlerden Ali Özbak eski başkanlarımızdan Şamil Ekinci’nin yeni yapılacak müzeye isminin verilmesinin çok doğru bir karar olduğunu söyledi. Özbak, “Şamil Ekinci aldığı görevleri başarıyla yerine getirmiştir. 4 şampiyonlukta başkanlık koltuğunda oturdu. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Mevcut yönetim kurulumuz çok doğru bir karar vermiştir” dedi.

Genel Kurulda söz alan Muharrem Arz ise Şamil Ekinci’nin adının bir odaya verilmesini doğru bulmadıklarını bunun için genel kuruldan “münasip bir yer” kararı çıkarılması gerektiğini savundu.

Bu konuşmaların ardından kürsüye Genel Sekreterimiz Hasan Yener, mevcut ziraat bankasının eski yerinin müze için alınmaya çalışıldığını ve bu işlemin gerçekleşmesinin ardından eski başkanlarımızdan Şamil Ekinci’nin isminin buraya taşınacağını vurguladı. Bunun üzerine öneri oy birliğiyle kabul edildi.
Fotolar için >>> http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=39033 (http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=39033)
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/080608kurul3.jpghttp://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/080608kurul4.jpg

Genel Sekreterimiz Yener’den önemli açıklamalar

Genel Sekreterimiz Hasan Yener Olağanüstü Genel Kurul’da üyelere önemli açıklamalarda bulundu.http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Yönetim kurulu olarak göreve geldiklerinde kulübün en önemli sorunlarından birinin ekonomik tablo olduğunu belirten Yener, “Bu konuda ilke olarak hedefimiz ve ilk yaptığımız hamle giderlerin kısılması oldu. Azalan borç miktarı yapılan transferlerle kabarmış olabilir. Ancak transfer hamlesi sonucunda takımımızın marka değeri artmış yapıla harcamalarda da gelir gider dengesi ön planda gözetilmiştir. Yönetim kurulumuz hiçbir zaman maceracı bir düşünce içinde olmamış bundan böylede olmayacaktır. Şuanda elimizde değeri olan bir kadro vardır ve Trabzonspor yalnızca ticari bir kurum değildir. Şayet camianın ilgisi, inancı ve hedefi ortadan kalkarsa Trabzonspor’un sosyal bölümünü göz ardı etmiş statükocu ticari bir kuruma dönüşmüş oluruz. Bu hassas dengeyi akıldan çıkarmadan Trabzonspor’u ve Trabzon’u bu olgudan mahrum etmeye hakkımız olmadığını düşünüyoruz” dedi.

Transfer faaliyetleri planlandığı şekilde gerçekleştirildiğini ve bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini dile getiren Yener, “Gaye sevenleriyle barışık hedefi ve iddiası olan bir ekip oluşturmaktır. Bunun içinde ilk planda bir kadro yenilenmesi şarttır. Doğal olarak ayrılan arkadaşlar olacaktır. Bu oyuncularla kişisel hiçbir problem yoktur. Yalnızca tercih konusudur. Bu şekilde değerlendirilmelidir” diye konuştu.

“Yapılan transferlerden bir memnuniyetlik varsa bu Trabzonspor’un itibarı ve gücü sayesinde olmuştur” diyen Yener sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yönetim olarak bizler yalnızca camia adına işlemleri yürüttük. Ayrıca bu transfer coşkusu arasında geçen yılki kadrodan devam eden birçok değerli oyuncuyu da unutmayalım. Oluşan bu zengin oyuncu topluluğundan daha önemlisi bu kadronun oyumlu inançlı bir ekip haline dönüşmesidir. Buda ancak taraftar, basın, teknik kadro ve oyuncuların inançlı desteği ve yönetim organizasyonu sayesinde olabilir. Kaldı ki şampiyonluk için yalnızca iyi ekip olmak yetmez. Camianın inancı, desteği, rakiplerin durumu, şans faktörü, hakem hataları ve diğer etkenler belirleyicidir. Yönetim kurulu olarak zirveye oynayacak iddialı bir ekip oluşturduğumuz inancındayız”

Akyazı ile ilgili düşünülen projenin Trabzon’un projesi olduğunu vurgulayan Yener, “Ekonomisine bakıldığında ancak ve ancak devlet imkanları ile yapılma şansı vardır. Beden Terbiyesi Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Atalay bu işte çok fazla gayret içerisindedir. Sn. başbakanımızda bu projenin 2011 yılına kadar yetiştirilmesini istemektedir. Trabzonspor olarak bizim bu projeye gönülden destek verdiğimizden ve Trabzon’un gelişmesine katkı sağlayacak her türlü faaliyette olmamız gereken yerde olacağımızdan kimse şüphe duymasın” açıklamasında bulundu.

Ara takımın düşüncesinin kulübe oldukça yararlı olacağını ifade eden Yener, “Özellikle bu yıl transfer piyasasında yaşananlar daha açık göstermiştir ki ara takım Trabzonspor’un bir ekstrası değil artık bir mecburiyetidir. Bu yıl bu amaçla iki belki de üç yıllık transferi yapma konumunda olduk. Birçok genç ve gelecek yıllarda forma giyecek arkadaşı da kadroya kattık. Gelecek yıllar ihtiyaca göre bir veya iki oyuncu ancak kadromuza katmalıyız. Trabzon’daki profesyonel takımlar içinde bu imkan yaratılacak hangi kulüp olursa onunla anlaşma yapacağız. Bir tercih yoktur. Sonuçta Trabzonspor oyuncu ihtiyacını kendi ara takımından karşılamalıdır” yorumunu yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun tüm bölgelerde yalnızca irtibat büroları şeklinde faaliyet yürütme kararı vermesinin andından Trabzon’daki mevcut tesislerin Trabzonspor’a kazandırılması gündeme geldiğini söyleyen Yener, “Bugüne kadar gerek amatör sporcuların gerekse ASKF’nin yararlandığı şartlardan fazlasını sağlamak koşuluyla Trabzonspor’un ne amaçla kullanacağına karar vereceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Mevcut M. Ali Yılmaz Tesisleri’nin havalimanının genişleme projesi kapsamında istimlak edileceği göz önüne alındığında geçicide olsa Trabzonspor’a tesis hizmeti de görebilecektir. Sonuç olarak Trabzonspor için bir kazançtır” dedi.

Trabzonspor bundan sonra hadiselerden dolayı ceza yiyen bir kulüp olmaktan çıkması gerektiğini vurgulayan Yener, “Yönetim olarak bizler gerekli fiziki tedbirleri almak, eğiticilik görevini eksiksiz yapmalıyız. Trabzonspor’un bu tip cezaları yeme şansı olmadığı gibi Trabzon’unda bu kötü imajla anılmasına sebebiyet verilmesi hakkı yoktur. Bunun için tüm taraftarları bu konuda bugüne kadarkinden daha duyarlı olması ve oto kontrolü sağlaması gerekmektedir. Cezaya sebebiyet veren kişileri derhal maddi ve manevi tazminat talebiyle adli makamlara sevk edeceğiz” ifadesini kullandı.

Coşkulu transfer gündemi arasında kurumda yapılan birçok yenilik ve faaliyet göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten Yener, “Ast olan bu işlerin öncelik sırasına göre birlikte ve doğru şekilde yürütülebilmesidir. Bazı işler tamamlanmış bazıları henüz tamamlanamamış birçok proje vardır” şeklinde konuştu.

Kulübün yapılanmasına taraftarların kendi gücü konumu içinde gereken maddi manevi desteği sağlaması gerektiğini sözlerine ekleyen Yener, “Örneğin kombine kartlar konusunda oluşan uzun kuyruklar devam etmelidir. Bu konuda ideal olan tüm stadın kombine olarak satılmasıdır” açıklamasında bulundu.

Başkan Sadri Şener’in geçmiş itibarı, tanınırlığı ve tecrübesinin yanı sıra 24 saat Trabzonspor ile ilgili işlerle ilgilenip ve proje ürettiğini belirten Yener, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bizlere de yön veriyor ve sevk veriyor. Bu dönem Trabzonspor için hakikaten bir şanstır. Geldiği günden beri Trabzonspor’u basının gündemine taşımıştır. Birçok yeni yatırım kaynağı bulmuştur. Tüm yönetici arkadaşlar ellerinden gelen gayreti göstermektedir. Deneyimli arkadaşların tecrübesi son derece faydalı olmuştur”

Yener, Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ın her tür konuda kulübe bir yöneticiden daha yoğun katkı sağladığını dile getirerek, “Kendisine şükran borcumuz vardır. Ancak asıl önemli olan bu konumdaki Trabzonspor’un ileri gelenlerini daha ilgili hale getirerek sayısını arttırmak, elbirliğiyle Trabzonspor’u hak ettiği yere getirmektir. Yani Trabzonspor ile gurur duyuyorsak mesuliyet de duymamız gerekir diye düşünmekteyiz” dedi.

Trabzonspor’un çıkışına ve yenilenmesine şans verilmesi gerektiğini isteyen Yener, “Tenkitlerimiz Trabzonspor’a zarar vermeyecek tarzda olmalı. Yöneticileri şahsi olarak ne konuda istenirse tenkit edilmeli ancak kurum bundan zarar görmemeli” şeklinde konuştu.

Kulübün hedefinin milli takıma en fazla oyuncu veren kulüplerden biri olmak olduğunu önemle vurgulayan Yener, “Küskün Trabzonspor taraftarlarını tekrar Bordo-Mavi ile barışık hale getirmek. Avrupa kupalarına aralıksız katılmak ve gerek futbolcu kadrosu gerekse de ekonomisi itibariyle kulübü devraldığımızdan daha iyi konumda ve bizden sonra daha iyi bir yönetim kuruluna gönül rahatlığıyla görevi devretmektir” diyerek sözlerini tamamladı.
http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=39036 (http://www.trabzonspor.org.tr/haber.asp?MainID=448&PID=449&HaberID=39036)

Burçak
08.06.2008, 18:43
Kürsüye Genel Sekreterimiz Hasan Yener, mevcut ziraat bankasının eski yerinin müze için alınmaya çalışıldığını ve bu işlemin gerçekleşmesinin ardından eski başkanlarımızdan Şamil Ekinci’nin isminin buraya taşınacağını vurguladı. Bunun üzerine öneri oy birliğiyle kabul edildi.

bu çok çok güzel olur. uzun zamandır zaten düşünülen bir şeydi. umarım gerçekleşir.
Ama eski Ziraat bankası denen yer neresi ben anlayamadım.
maraş caddesindeki merdivenle çıkılan tarihi binadan mı bahsediliyor acaba?
orası mükemmel olur.
hele birde mağaza orda olabilse..

macka61
08.06.2008, 18:49
güzel bir şey müzemize efsane başkanın adının verilmesi hemde vefa örneğimizi kendisine göstermiş oluruz

Burçak
09.06.2008, 00:07
Trabzonspor Genel Kurul yapmış. Kulübün şimdki hali geleceği hakkında önemli görüşmeler yapılmış.
ama kimsenin bunlarla ilgilendiği bile yok. hakkaten ilginç yahu :)

pReN@_61
09.06.2008, 00:08
Haydi bakalım hayırlısı..

Mayls
09.06.2008, 16:13
Merak edilen Akyazi konusunda da gerekli aciklama yapilmis. Trabzonspor'un dogrudan ilgisi yok projeyle. Projeyi Devlet yapacak ve Trabzonspor'a verecek anladigim kadariyla.

alper*
20.11.2008, 23:51
hayırlı uğurlu olsun.
:)

Great White
21.11.2008, 00:15
Bazılarının kafasına ancak 3 ay sonra dank etmiş konuyu uplamak:D

Hayırlı olsun Trabzonuma;)

Emre Bekar
21.11.2008, 00:21
Kürsüye Genel Sekreterimiz Hasan Yener, mevcut ziraat bankasının eski yerinin müze için alınmaya çalışıldığını ve bu işlemin gerçekleşmesinin ardından eski başkanlarımızdan Şamil Ekinci’nin isminin buraya taşınacağını vurguladı. Bunun üzerine öneri oy birliğiyle kabul edildi.

bu çok çok güzel olur. uzun zamandır zaten düşünülen bir şeydi. umarım gerçekleşir.
Ama eski Ziraat bankası denen yer neresi ben anlayamadım.
maraş caddesindeki merdivenle çıkılan tarihi binadan mı bahsediliyor acaba?
orası mükemmel olur.
hele birde mağaza orda olabilse..

Şimdiki Ziraat bankasının yanındaki bina(meydan tarafı) diye biliyorum.şu sanat sokağının köşesinde kalıyor

alper*
21.11.2008, 00:24
Bazılarının kafasına ancak 3 ay sonra dank etmiş konuyu uplamak:D

Hayırlı olsun Trabzonuma;)
cevap veremeyecek durumda olduğu için mesajımı düzeltiyorum.

OnOuR
21.11.2008, 00:27
Hayırlısı olsun Trabzonsporumuza... Bu arada Şamil Ekincinin müzeye adının verilmesi cok iyi olmus...