PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milli Takımın Başarısızlığının Nedenleri Nelerdir?

Alibeyoglu
08.06.2008, 16:00
Ben Milli Takimimizin basarisiz olmasinin nedenlerini söyle siraliyorum

1.Fenerbahce,Galatasaray,Besiktas
aslinda söylece bakarsaniz size biraz sacma gelecek cünkü milli takimin ana kadrosunu olusturan bu klübler ama benim burada deginmek istedigim farkli bir konu bana göre milli takimimizin basarisizliginda bu üc klübün etkin rolü vardir cünkü yillar boyunca kendi cikarlari icin türk futbolunun kanini vampirler gibi emdiler.tesvik birimleri, mac satin almalar ve benzeri olaylar.arkadaslar size su hic garip gelmez mi 24 yildir sampiyon olamayan trabzonsporumuzun asagi yukari sampiyonlukdan uzak oldugu 5-8 sene vardir geride kalan senelerde her yil sampiyonluga oynayipda sampiyon olamamak tuhaf degil mi? gezen sen sampiyonluga ulasan galatasaray oynadigi iyi futbol ile mi yoksa yapdigi iyi lobi ile mi sampiyon oldu bana sorarsaniz futbol adina hic birsey gösteremeyen galatasaray sampiyonluga güclü lobisi sayasinde ulasdi uzun lafin kisasi üc vampir sayesinde milli takim düzeyindeki oyuncularin kendini gösteripde milli takima yükselememesi futbolcular kendini nasil göstersin ki sahada adeda katletiliyorlar.yanlizca 4sampiyon cikarabilen türk ligi bu ilinc bi ayrindi degil mi?

2.Kendini Ulusal medya sanan Istanbul medyasi

su gercegi kabul etmek gerekir günümüz dünyasinin en güclü silahi medyadir.türk medyasida futbol demiyorum spor deyince akla yanlizca üc vampir geliyor yapilan yayimlar ve programlar hep bu üc vampir üzerine yani bu üc vampir sporculari disindaki sporcularin kendini ülke sporunea sunmasi cok zor. dünya 3.olan senel günesin istanbul medyasi tarafindan nasil katletildigini unutmayalim veya gecen sezon oynan sivas-ts macinda istanbul medyasinin nasil gündem olusturtugunu veya istanbul stadtlarinda cikan olaylarin adeta avukatligini yapip trabzonsporun stadinda cikan olaylar sonunda nasil aleyde bir kampanya yapildiginida unutmayalim.erman toroglu,sansal büyükaga,hincal uluc,osman tamburaci,ali sen gibi yanlizca kendi takimlarinin cikarlari icin yorum yapan kisileri yorumcu olarak ekrana tasimak bunlarin gösterkesi degil mi.uzun lafin kisasi türk medyasi denen bisey yok bölge medyaciligi yayim anlayisi ile yayim yapan sözde ulusal medyada tarafsizlik ilkesi yok hem spor anlaminda hemde siyasi anlamda sözde türk medyasinin icinde sözde lafta vatan severlik var gercek anlamda vatan severlik yok.yapilan yayimlar sahsi veya kurumlarin cikarina adina yapiliyor ülkesi ülkenin sporunu düsünen yok,ersun yanalin hakan sükürü milli takimdan kesmesi sonrayi medyanin tutumunu unutmayalim veya fatih tekke nin istanbul takimlarinda oynamis olsaydim milli mac oynadigim milli mac sayisi iki kati olurdu lafinin arkasinda ki gercek neden bu istanbul medyasi degilmi? feldkamp in yildiray bastürk ve halil altintop icin dedigi istanbul takimlarinda oynasaydi onlaro milli takimdan kesmek zor olurdu lafinin veya diger alman teknik adam daum un almanyadaki vatanseverlik türkiyeden daha iyidir lafinin aldinda yatan gercek nedenler nelerdir?

3.Futbol Federasyonu

Futbol federasyonunda veya ülkede oturulan koltuklarin veya makamlarin hakkinida veren yok, ülke futbolunda müthis bir seviyede cifte standart var adaletin olmadigi yerde huzur ve basari olur mu? Buna verilecek en taze örnek son aldigimiz 1mac seyircisiz oynama cezasi degil mi yoksa istanbul stadlarinda hic mi küfür olmuyor güldürmeyin beni.futbol federasyonu ülke futbolunun cikarlari icin degil kendi cikarlari ve kurumlarin cikarlari adina görev yapiyor.karar verme mekanizmasinda olan kisiler cok duygusal ve profesyönel calismiyorlar.ülkede bir doping kontrol merkezinin olmamasi garip degil mi? Doping kontrolü yamanin görevi federasyonda degil mi?

YUKARIDA SIZLER ILEN PAYLASDIGIM NEDENLER DOLAYISIYLA NE MILLI TAKIMIN NEDE TRABZONSPORUMUZUN SAMPIYON OLABILECEGINE INANMIYORUM. BASARILI OLMAK ICIN YILANIN BASINDAN GÖREVE BASLAMAK GEREKIR PSLIKLERI TÜRK FUTBOLUNDAN UZAKLASDIRMAK GEREKIR

Hüdai Pervaneli
08.06.2008, 16:03
Fatih terim:D

Şuayip Aydın
08.06.2008, 16:07
FAtih Terim bu takımın basında başka bir hoca olsa ne ayhanı ne mehmet topalı ne semih ne hakan baltayı nede bir başka gs alırdı bu adam degil TD antrenor bile olmaz bu kadar turkiye en fazla basırı getirmis bi TD adam varsa oda senol gunestir

ilhan
08.06.2008, 16:17
Kısa ve net : Fatih Terim.

Mayls
08.06.2008, 16:20
Fatih Terim

Fatih Terim gittiginde suclu gelecek teknik direktöre yeterli destegi vermeyen ve onu yerden yere vuran medya olacaktir.

Emirhan Makul
08.06.2008, 16:22
kadro yenilenmeye çalışılması teknik direktörün bizanslı olması bizans medyasının onu kendinden kabul edip eleştirmemesi bizanslı teknik adamında hep bizanslı topçuları veyahut eski klübünde oynayan futbolculara sempati göstermesi ve basınla onu eleştirenlerle idrar yarışına girmesi millet diyor ki o adam oynamaz bu diyo ki ben oynatırım bak oynadı cengaver gibi hep aynı hikaye böyle gittikçe hep başarısız olacağız başarılı bir milli takım için 3 maçda "0" gol "0" puan istiyoruz...

ÖmerFarukYılmaz
08.06.2008, 16:23
Fatih Terim:cool:

Fatih Solmaz
08.06.2008, 16:28
kaç maç oynandı? hayırdır aceleniz ne böyle?

MarceloTS
08.06.2008, 16:38
F A T İ H T E R İ M

kaç maç oynandı? hayırdır aceleniz ne böyle?

bu yeni olan bişey değil;)

Cem Balcı
08.06.2008, 16:46
herkesinde hemfikir olduğu gibi;fatih terim...

Ahmet Faruk
08.06.2008, 17:05
FATİH TERİM.....
Bu kadar rezalet olmaz....

ÜNAL
08.06.2008, 17:15
Kısa ve net : Fatih Terim.
'' İmza:cool:

alper*
08.06.2008, 17:19
Ya Brunei sultanı ya Terim :p

kamyonetçi
08.06.2008, 17:47
Alma mazlumun ahini cikar aheste aheste,diyorum ben.

Senol Gunes ve Ersun Yanali hatirlatiyorum.

Adil ÖZGÜR
08.06.2008, 18:23
Fatih TERİM bize göre Milli Takımın başında hezimettir. Bu takımın başarılı olması zor dostum zor. Karadeniz Gazetesinden Aksal YAVUZ'un yorumlarına aynen katılıyorum.

İsmail Çavuşoğlu
08.06.2008, 18:23
%1.000.000 fatih terim ....

macka61
08.06.2008, 18:43
tek sebebi var oda fatih terim

Hasan61
08.06.2008, 20:03
1)Hamit'in sağ bek oynaması
2)gökdeniz dururken colin kazımın oynaması(2.yarı oynadığı oyun kötü olmasa da gökdenizi kesemez)
3)1yılda toplasan 20 maç yapmamş emreyi senede ort70-80 maç yapan portekiz orta sahasında boğulması
4)uzun top dahi atmasını bilmeyen bir savunma
5)mevlütü kanat olarak denemek halbuki nihat biraz daha geride kalıp mevlüt ilerde olsa daha verimli olabilirdi
yani kısaca sorun kimde TERİMde

Sait Yıldız
08.06.2008, 20:16
tek neden fatih terim ve yanlıs kadro secimi
benim anlamadığım bu adamın trabzonlulara bi garezi var sanki Fatihi kadroya almaz
gökdenizi yedek bekletir nedir bu yaaa
suyu kaynadı zaten

Fatih BALTA
09.06.2008, 00:14
Fatih Terim.
Ona aylardır tahammül edenler.
Basınımız içerisinde onu eleştirmeye korkanlar ve ona çanak tutanlar.

TolgaTopçu61
09.06.2008, 00:29
1.fatih terim

2.türk oyuncularin yabanci liglerde cok az oldugundan, daha cok oyuncumuz avrupa'nin en iyi liglerinde oynamali bu ilaki iyi bir takim olmasi gerek degil.

hirvatistan'a bakiyorum bütün oyunculari yabanci ligler'de oynuyor, bizim oyuncularin cogu yabanci bir ülkeye gitmeye korkuyor.
yabanci ligler'de daha cok futbolcumuz olsa bence daha da basarili oluruz

TSunami
09.06.2008, 00:53
96 avrupa şampiyonasındayken anlaştığı kulübüne milli oyuncuları ayartma çalışması yapıp 0(sıfır) puanla elenmemizin sebebi haini kurtarıcı gibi getirirsen böyle olur sonun.
sadece gazla iş yürüten bu zattan bu kadar iş beklenir.

bir de milandan kovulunca aaa bak Türklere haksızlık yapılıyor diye feryat etmiştik.
-----------
-her maçın 46.dk'sında kendi tercihini bozup oyuncu değiştiren
-bir gün tecrübelilere sarılıp ertesi gün toylarla yola çıkan
-pivot santrafordan vazgeçmeyip şimdi santraforsuz oynayan
-geçen sene takımı nurişahin üzerine kuracağım deyip şimdi aday kadroya bile almayan
-dünya kupası sonrası 2-2-2-2-2 sistemini(!) icat edip Türk ekolü olacak deyip şimdi 4-3-3(sözde) oynayan
-lucescu ve ersunyanala yaptığı admlığa sığmayan
-gayseyi borç batağına sokan
-her işiyle başarısız ama her ne hikmetse hep kahraman olan
-yıllarca Hagi'nin ekmeğini yiyen
-hiçbirzaman sistemiyle takımıyla değil hep gaz verdiği şans verdiği birkaç oyuncu ile işi yürütmeye çalışan
-bir ay sürecek turnuvada sakatlıktan yeni çıkmış takımında 6-7 maç zor oynamış oyuncuları dolduran

kimse cevap o

merak etmeyin zaten yakında söyler "hepsini alnından öpüyorum tek sorumlu benim" diye

omer19
09.06.2008, 05:48
Tuncaya cok guveniyordum ama forvette nihatla oynar saniyordum. Solda arda sagda gokdeniz olsaydi biraz daha kisilikli futbol oynardik boyle zavalli durumuna dusmezdik. Hele ortada emrenin futbolu rezaletti, yazik aurelio'ya o kadar cabaladi adam ama tek basina o orta sahaya ne yapsin viera bile bisey yapamaz tek basina. Defans zaten Allah'lik, bi carvalho'ya bak adam ince cabuk guclu bi de bizim kalaslara bak, o tip defanslar 10 yil once oldu biz yeni kesfettik. Gokhan Zan denen adami nasil oynatir anlamak mumkun degil, tum sezon yatti geldi milli takimda oynuyor. Neyse bu turnuva gume gitti artik, bari Terim defolup gitse de kurtulsak. Turkiyeye prestiji tartisilmayacak Lippi gibi bi adam gelmeli ki etki altinda kalmadan kim iyiyse onu alsin takima, takim onyargisi olmasin...

sarman61
09.06.2008, 08:46
Şöyle söyleyim. Bazı gerçekler vardır bu gerçekler tartışılamaz dır. Herkez tarafından kabul görürler.
Bir apartmanın 10 katından aşağıya atlayacağın zaman yere çakılacağın gibi. Milli takımımızın başarısızlığının nedeni de Fatih Terim dir.

ApoCaN28
09.06.2008, 10:00
Fatih terim
Başka Açıklaması yok

Muhammet
09.06.2008, 10:09
Fatih Terim.

seyyah61
09.06.2008, 10:11
Senol Günes'i, "Hakan Sükür'ü israrla oyntiyor" diye yerden yere vuran basin (Hincal Uluc basta olmak üzere), Fatih Terim'i niye Hakan Sükür'ü kadroya almazsin, alternatifimiz yok diye elestirirse, bu medyaya bu teknik direktör yakisir diyerek, en az sectigi kaprisli ve tamamen yanlis kadro ile Fatih Terim kadar basinimiz da sorumludur bu basarisizliktan.

İsmail Çavuşoğlu
09.06.2008, 10:42
96 avrupa şampiyonasındayken anlaştığı kulübüne milli oyuncuları ayartma çalışması yapıp 0(sıfır) puanla elenmemizin sebebi haini kurtarıcı gibi getirirsen böyle olur sonun.
sadece gazla iş yürüten bu zattan bu kadar iş beklenir.

bir de milandan kovulunca aaa bak Türklere haksızlık yapılıyor diye feryat etmiştik.
-----------
-her maçın 46.dk'sında kendi tercihini bozup oyuncu değiştiren
-bir gün tecrübelilere sarılıp ertesi gün toylarla yola çıkan
-pivot santrafordan vazgeçmeyip şimdi santraforsuz oynayan
-geçen sene takımı nurişahin üzerine kuracağım deyip şimdi aday kadroya bile almayan
-dünya kupası sonrası 2-2-2-2-2 sistemini(!) icat edip Türk ekolü olacak deyip şimdi 4-3-3(sözde) oynayan
-lucescu ve ersunyanala yaptığı admlığa sığmayan
-gayseyi borç batağına sokan
-her işiyle başarısız ama her ne hikmetse hep kahraman olan
-yıllarca Hagi'nin ekmeğini yiyen
-hiçbirzaman sistemiyle takımıyla değil hep gaz verdiği şans verdiği birkaç oyuncu ile işi yürütmeye çalışan
-bir ay sürecek turnuvada sakatlıktan yeni çıkmış takımında 6-7 maç zor oynamış oyuncuları dolduran

kimse cevap o

merak etmeyin zaten yakında söyler "hepsini alnından öpüyorum tek sorumlu benim" diye
:alkış::alkış::alkış::alkış:........

Fatih Öztürk
09.06.2008, 11:45
korkak bir kadroyla bu kadarı olacağı belliydi.
bu sonucun olacağı taa işin başında futbolcu tercihlerinden belliydi.sahaya sürdüğün onbirde gökhan zan,kazım kazım,mevlüt,hakan balta gibi oyuncu düzeniyle ancak rakipe top kaptırırsın.dua edelim 5-6 yemedikte avrupaya rezil omadık.terimin kaprisleri yüzünden korkum o'ki 96'daki gibi sıfır gol sıfır puanla geri döneceğiz.yan toplarda turnuvanın en kötüsü olmakla beraber cok sıkıntılı kısır gol pozisyonu üreten bir takım hüviyetindeyiz.nihat kahvecinin bir kaç carpraz kacısında tuncaydan beklediğimiz kafa topu indirmelerini bu memlekette en iyi hakan şükür sonrada fatih tekke yapar.oyun şablonuna bak birde kurgusuna!

Muhammed KOÇ
09.06.2008, 23:25
------------------------------- Volkan ------------------------------

Sabri ------- Servet ---------------- Çağdaş --------------- Hakan Balta

-Gökdeniz ------------- Aurelio -------------- Yıldıray --------- Arda

------------------- Nihat ------------------- Fatih Tekke -------------------

işte bu 6 adamın kiminin ilk 11 de,kiminin mevkisinde,kimin de kadroda olmaması başarısızlığın nedenidir..

Egemen Yılmaz
09.06.2008, 23:46
TSunami çok iyi özetlemiş... ellerine sağlık

Coloradoydu
10.06.2008, 01:00
Oynanan futbolun ve alınan skorların bu denli kötü olmasında Fatih Terim'in payı büyük. Ancak bana göre en iyisini teknik direktör yapsanız o da bu futbolcularla takımı şu ankinden çokta öteye taşıyamaz. Mesela Fatih Terimle gruptan çıkamayız ama en iyisiyle yalnızca gruptan çıkarız.

Fatih Terim'in yanlışlarını ben de şöyle özetleyebilirim:

- Kadroya futbolcu seçerken duygusal ve popülist davranıyor.
- Kullandığı taktikler ve verdiği komutlar oldukça fantastik ve sık sıkta tutarsız.
- Oldukça mağrur bir yapısı var. Kendini eleştirtmemesi ve hatalarında ısrar etmesi bunu gösteriyor. Son demeci de anlamlı "ben tekim!".

Ancak söylediğim gibi, bu takıma en iyisini de alsanız çok öteye gidemezsiniz. Zira ülke olarak üst düzey futbolculara sahip değiliz. Bunu şöyle bir karşılaştırmayla daha iyi anlayabiliriz: mesela ortasahanızda Hollandalı Schneijder, Fransalı Viera, Almanyalı Ballack, İtalyalı Pirlo, Brezilyalı Kaka, İspanyalı Fabregasla kıyaslayabileceğiniz bir futbolcunuz var mı? Ferdinand, Thuram, Chivu, Pepe, Barzagli, Coloccini, Metzelder gibi futbolcularla eşdeğer bir stoperiniz var mı? Klose, Torres, Rooney, Henry, Agüero gibi forvet oyuncularnız var mı? Elbette yok... Hatta bireysel eksikliklerimizin yanında takım oyunu oynama açısından da problemlerimiz var. Bu da yarayı daha bi derinleştiriyor...

Osman Yavuz
10.06.2008, 01:03
Hiç bir taktik bilgisi olmayan, oyuncuları sadece motive ederek maçlara hazırlayabilen, yardımcıları Türkiye'nin en yetersiz yabancıları olan, tuttuğu takımın oyuncularını kadroya alabilmek için elinden geleni yapan Fatih Terim ve onu oraya tekrardan getiren federasyon suçludur bana göre.

semihgegez
10.06.2008, 11:50
Bence henüz herşey için çok erken ama;

Biz toplum olarak çok çabuk gaza geliyoruz.

Bence bütün sorun bu.

Bunun kanıtı olarak küçük bir araştırma yaptım son Portekiz maçı 11 lerinin oynadığı takımlar ve ligler :) Bu oyuncuların geçmiş kariyerlerinide değerlendirdiğimiz zaman farkı görebiliriz. Evet kendine güvenmek iyi. Cesur olmak lazım. Ama hadsizlik sadece hata getirir. Biz hadsiz bir takımız.

Hadsiz olduğumuz için eksik yanlarımızı görüp geliştirmek yerine yokmuş gibi varsayıyoruz. Sanki anlıkmış gibi konuşuyoruz.

Örnek Gökhan Zan ın o yüzde 1 milyar kırmızı kartlık hareketi. Bu adam bunu ilk kez mi yapıyor? Hayır defalarca örneği var.

Yanlışmıyım???

HAYRETTİN
12.06.2008, 01:17
Millitakımın 10 senedir ne oynadığı belli diyil her gelen hoca farklı sistem farklı oyuncular yap bozlarla geciyor kulup

bazında başarılı olamayıp ama milli takımda başarılı olan ulke takımları yıldız genclerinden tutun a milli takımlarına

gelene kadar aynı sistemde oynamakda a milli takımda geldiğinde yıldız takımda ne oynuyorsa a milli takımda aynı

sistemde oynadığı için başarılı oluyorlar en azından almanların bu şekilde

en son umit milli ABD macını izledim 3. 1 öne gectik bizim futbolcular bacak arası atmaya dalga gecmeye başladılar

cok gecmeden golude yedik tabi umıt milli takımın hocası umit davala:D benim gibi seyerediyor, sistemimiz

ekolumuz yok

mustafaalpgiray
12.06.2008, 02:21
Fatih Terimin aklındaki futbolculardan cok sey beklemesi bkz. Tuncay ne kdar kotu oynasada cıkarmıyo adam.....Bide Gökdenize uyuzlugu var herhalde her mac cıkarıyor ya da gec oyuna alıyor.......

Faik Yılmaz
12.06.2008, 09:21
Terimin Gs nin top toplayıcısını bile milli takımda oynatmak istemesi

Ünyeli Murat
12.06.2008, 09:59
fatih terim....stadda simit ve çay bile satamayacak tümer sabri gökhan zan gibi adamlardan kadro yapıyor....

Cem Balcı
12.06.2008, 11:31
fatih terim....stadda simit ve çay bile satamayacak tümer sabri gökhan zan gibi adamlardan kadro yapıyor....

ligimizde servetten başka iyi defans olduğunu sanmıyorum.zan,toraman vs... al birini vur ötekine...

defansa yapabileceği başka bir şey yok.

ama tümer konusunda hemfikirim.

UğuR
12.06.2008, 14:06
Fatih Terim;Şu kadroya Fatih Tekke,Mehmet Yıldız,Yıldıray veya Halil Altıntop u almıyorsun da Tümer,Ayhan sABRİ Gibi ismleri alıyorsun.Olan kadroda ise kendini imparator göstermek için futbolu yeniden icat etmek için Hamit i sağ bek Nihat ı santrofor oynatıyorsun.baktın olmadı herkesi yerli yerine koyuyorsun ve galibiyet geliyor.İnşallah İsviçre maçında anlamışındır hatalarını.

OnurKul
27.06.2008, 02:40
Bunca yazıyı okudum... Hepsi 12.06.2008'de kesilmiş... Arkadaşlar Terim'e bu kadar yüklenmeyin. Herşey olabilir ama seçitği adamlar aslnalar gibi çıkıp oynadı kapatın artık şu konuyu istanbul'u ve terim'i iyice paranoya yapmışsınız... Anadolu'dan gelenleri gördük milli takımda... Adam gbi oynayan alır formayı, yine terim döneminde anadolunun dört bir yanında oyuncu arandı, bir çok antrenör araştırma yaptı... Ve bu takım ortaya çıktı. Bende eleştirdim seçilen oyuncuları olması gereken isimler vardı . Tekke,yıldıray,halil,şükür ötesi yok mehmet yıldız falan hikaye !

ama bu kadro tekniğini gösterdi ! gücünü gösterdi... Hakettiğimiz şampiyonluğu uefa aldı elimizden... Hakemler istemedi finale gitmemizi... E bu kadar baskıya oyuncularımız Almanlara 2. golü attı ! ! ! ama oyundan düşme anı vardır biz onu yaşadık, şans almanların yanına geçti ! Hakemde ! Uefa'da !

Ayrıca bizim ekolümüz EURO2000'den beri ortada... Çözememiş arkadaşlar varsa ben bir ara söylerim TÜRK ekolünü :) ;)

H.A.Y
27.06.2008, 13:38
fatih terime bunca övgü yapmanın mantığı yok..o halde ersun hocaya büyük saygısızlık yapıldı demektir..terimle ersun hoca çok farklı oynatmadı milli takımı..arada tek fark var..terim çok şanslı..

ÖmerFarukYılmaz
27.06.2008, 13:44
Milli takım kadrosuna göre başarılı olmuştur...

Ama niye şampiyon olmadık derseniz,Fatih terim..

OnurKul
27.06.2008, 15:22
fatih terime bunca övgü yapmanın mantığı yok..o halde ersun hocaya büyük saygısızlık yapıldı demektir..terimle ersun hoca çok farklı oynatmadı milli takımı..arada tek fark var..terim çok şanslı..

Ersun yanal milli takımı kulüp takımı gibi yönetmeye çalıştı sorun o... Fatih Terim'e bu kadar yüklenmenin anlamı da yok ... Terim şanslı değil inançlı olduğu için başarılı (yarı final sizin için başarı değilse başarısız) olmuştur

TSelif
27.06.2008, 15:23
Terim ..Terim...Terim...........Terim ....

MehmetGÜRSOY61
27.06.2008, 15:35
TERİM tabikide kaliteli oyuncular almadıgı icin böyle yaktı bizi :(

Tayfun
09.07.2008, 16:37
Fatih Terim :) (Trabzonspor Düşmanı )

ApoCaN28
09.07.2008, 16:56
Fatih Terim :) (Trabzonspor Düşmanı )

İzninle bişide ben ekliim... ayrıca...
ANADOLU DÜŞMANI

Trkz61
10.07.2008, 00:50
Terim ..Terim...Terim...........Terim ....

Milli takım Tarihinin en başarılı turnuvasını oynadı.Terim,Terim,Terim,Terim.Helal olsun Terim.:alkış::alkış:

Mayls
10.07.2008, 09:46
Ben Allah'in yardimiyla atilan 3-4 son dakika golüne "Terim'in basarisi" demem sahsen. Senol Günes gibi, Brezilya'ya bile futbol dersi veren bir hocaya basarili derim. Ben futbolcularin analarina neredeyse söven birisine "hoca" bile demem.

TSunami
10.07.2008, 10:47
Bunca yazıyı okudum... Hepsi 12.06.2008'de kesilmiş... Arkadaşlar Terim'e bu kadar yüklenmeyin. Herşey olabilir ama seçitği adamlar aslnalar gibi çıkıp oynadı kapatın artık şu konuyu istanbul'u ve terim'i iyice paranoya yapmışsınız... Anadolu'dan gelenleri gördük milli takımda... Adam gbi oynayan alır formayı, yine terim döneminde anadolunun dört bir yanında oyuncu arandı, bir çok antrenör araştırma yaptı... Ve bu takım ortaya çıktı. Bende eleştirdim seçilen oyuncuları olması gereken isimler vardı . Tekke,yıldıray,halil,şükür ötesi yok mehmet yıldız falan hikaye !

ama bu kadro tekniğini gösterdi ! gücünü gösterdi... Hakettiğimiz şampiyonluğu uefa aldı elimizden... Hakemler istemedi finale gitmemizi... E bu kadar baskıya oyuncularımız Almanlara 2. golü attı ! ! ! ama oyundan düşme anı vardır biz onu yaşadık, şans almanların yanına geçti ! Hakemde ! Uefa'da !

Ayrıca bizim ekolümüz EURO2000'den beri ortada... Çözememiş arkadaşlar varsa ben bir ara söylerim TÜRK ekolünü :) ;)

-----------
biz bu söylediklerimizi yalnızca başarısızlık anında değil, her zaman söyledik ve arkasındayız. söylediğimiz zaman da kupadan elenmiş değil avrupa şampiyonasına katılmış yani ilk 16 takım arasındaydık.
eğer söylediğimizin yanlış çıktığını düşünsek tekrar dönüp buradan özür dileyecek kadar karaktere sahibiz. üstüne söz söylememişsek önceki söylediklerimiz geçerlidir.
yarı finale gelene kadar ortada oynadığın oyun yok zaten. son dakikalarda attığın şutlar girmeseydi ne ile anılacaktın. hangi maçı çok haketti de kazanamadı diyeceklerdi.
eğer sonuç iyi olmasaydı aynı oyun tarzı, aynı oyuncu seçimi nasıl eleştirilecekti.
tabiki bu başarıya sevindim gurur duydum ama sadece sonuca.
zaten biz maç kazanamaz yarı finale çıkamazsın demedik, bir sistemin bir oyun anlayışın yok dedik. anlık başarılar kazanırsın. an zaten en kısa zaman birimidir.
-----------
şimdi yeni moda euro08 Türkiyenin en büyük başarısıdır diyorlar.
bu, birincisi coğrafyayı reddir ki avrupayı dünyadan büyük sanmaktır.
bu, bu ülkenin geçmişini mirasını reddir, kendini küçük görmedir. sen dünya 3.sü oldun ey gafil.

Mayls
10.07.2008, 11:05
sen dünya 3.sü oldun ey gafil.
Aynen öyle.

Brezilya'yi yerle bir ettik. Turnuva boyunca herkese fark atan Brezilya bizi hakem sayesinde yendi.
2 ev sahibini de kendi ülkelerinde yendik. Turnuvanin fiziksel acidan en güclü takimi Senegal'i yendik.

Konfederasyon kupasinda yine böyle büyük maclar oynayip büyük zaferler elde ettik.

3-4 tane son dakika golü gercek basarilarimizin önüne gecmemeli.

Trkz61
10.07.2008, 11:37
Ben Allah'in yardimiyla atilan 3-4 son dakika golüne "Terim'in basarisi" demem sahsen. Senol Günes gibi, Brezilya'ya bile futbol dersi veren bir hocaya basarili derim. Ben futbolcularin analarina neredeyse söven birisine "hoca" bile demem.

Orada dur bakalım.Kim oyuncuların anasına sövmüş?Terbiyeli konuş.

Mayls
10.07.2008, 12:20
Neredeyse sövdü dedim. Sövdü demedim. Acikca hakaret etti.

Gercekleri terbiyesizlik ilan edecegine, Terim hakkindaki asiri pozitif önyargilarindan kurtul bence.

Trkz61
10.07.2008, 13:17
Neredeyse sövdü dedim. Sövdü demedim. Acikca hakaret etti.

Gercekleri terbiyesizlik ilan edecegine, Terim hakkindaki asiri pozitif önyargilarindan kurtul bence.

İnadına Fatih Terim diyorum.Sen şu kompleksinden kurtulsan daha iyi olur ayrıca.

OnurKul
13.07.2008, 03:36
Terim başarısız değildir... Taktik yönünü sorgulayamazsınız kimsenin onun kadar bilgisi yok burada ! Kişiliğini sorgulayamazsın ancak eleştirirsin o da terim'e koymaz. Ülkemizde bütün branşlarda terim gibi onun kişiliğinde ki hocalar başarılı olur bu açıktır. Ben 15 senedir hentbol pynuyorum bi çok antrenörle çalıştım geçen bunun muhabbetini bir arkadaşımla yaptım; evet terim tarzında bizim antrenörlerimiz , kimse onu örnek almıyor Türk Antrenörünün yapısı bu , Kızar , sever, döver, söver ... Oyuncusuyla arasındadır o kimse bişey diyemez.

Şimdi bundan sonrasını sabırla okuyunuz, istatistikler ve gerçekler konuşacak... Objektif olalım :

Dünya 3.lüğü bir başarıdır ama bu euro 2008'deki olayımızın başarısızlık olduğu anlamına gelmez... Coğrafyayla alaksı yoktur Avrupa şampiyonası her zaman daha zordur dünya kupasından, bunuda iddia ediyorum avrupa futbolu 14 takım yollamaktadır dünya kupasına , kupada 32 takım mücadele ediyor... aVrupa futbolu gelişmiştir ezici üstünlüğü vardır bunu kabul edelim. Afrika asya gibi büyük kıtalar 5 ve 4 takım yollamaktadırlar... Coğrafyayla olmaz o işler, Bakalım son 40 yılın dünya kupalarının finallerine hadi ;

+ 1966 İNGİLTERE : İngiltere - B. Almanya (İngiltere kazandı) 3.lük > Portekiz

+ 1970 MEKSİKA: Brezilya - İtalya (Brezilya Kazandı) 3.lük > B. Almanya

+ 1974 ALMANYA : Batı Almanya - Hollanda (almanya kazandı) 3.lük > Polonya

+ 1978 ARJANTİN : Arjantin - İtalya (Arjantin kazandı) 3.lük > Brezilya

+ 1982 İSPANYA: B.Almanya - İtalya (İtalya kazandı) 3.lük > Polonya

+ 1986 MEKSİKA: B.Almanya - Arjantin (arjantin kazandı) 3.lük > Fransa

+ 1990 İTALYA : B.Almanya - Arjantin (almanya kazandı) 3.lük > İtalya

+ 1994 AMERİKA: İtalya - Brezilya (brezilya kazandı) 3.lük > İsveç

+ 1998 FRANSA: Fransa - Brezilya (fransa kazandı) 3.lük > Hırvatistan

+ 2002 JPN-KORE: Almanya - Brezilya (brezilya kazandı) 3.lük > Türkiye

+ 2006 ALMANYA: Fransa - İtalya (italya kazandı) 3.lük > Almanya

11 şampiyona yazdım 6'sını avrupa takımları kazanmış. 3.lükler ise 11'de 10 Avrupa ! Şampiyon olan diğer iki takım Brezilya ve Arjantin farklı bir ülke yok !

Avrupa'da : 5 farklı takım final oynamış , 4 takım kazanmış , 8 farklı takım 3.lük yaşamış... Bu üstünlüktür Avrupa Şampiyonalarının gücüdür...

Avrupa şampiyonasında Almanya ile eşleşmeyebilirsin gelir İtalya bulur adamı ! Hollanda ile eşlezmezsin gelir Portekiz bulur adamı ! Fransadan kaçarsın İspanya bulur adamı ! ya da çifte bela Portekiz,Almanya,Hırvatistan bulur adamı ! Çünkü topu topu 16 takım var, ve dünyanın en iyileri !

Dünya kupasında bize Brezilya geldi... Ona da ne yazık ki yenildik haketmiştik keza ! İspanya gelmedi, İngiltere gelmedi, Portekiz gelmedi, İtalya , Fransa , Almanya... gider bu liste böyle. Bu büyük takımlarla eşleşmedik.

Çin (G) , Kostarika(B), Brezilya ( 2 Y) , Japonya (G) , Senegal (G) , Kore (G) Bu takımlarla eşleştik bu sonuçları aldık.

Daha çok takım var ama nitelikli takım az. Avrupa şampiyonasında az ve nitelikli takımlar var.

Sakın şöyle anlaşılmasın "3.lüğü küçümsüyorsun" HAYIR ! Dünya 3.lüğü gurur kaynağıdır aslanlar gibi hakettik biz o ünvanı hatta kupayı hakettik ! Alacağızda o kupayı 2010'da !

Ama mantıken avrupa şampiyonaları daha zordur. Çünkü avrupa dünya futbolunu yönetir, Çünkü paralıdır, çünkü tesisleri vardır... Bu sebeple YARI FİNAL BAŞARIDIR !

bu, bu ülkenin geçmişini mirasını reddir, kendini küçük görmedir. sen dünya 3.sü oldun ey gafil.

Bu lafı üzerime alınmıyorum :) çünkü her başarısı ile gurur duyuyorum bu takımın ! :)

Saygılarımla...

TSunami
13.07.2008, 14:34
...

Bu lafı üzerime alınmıyorum :) çünkü her başarısı ile gurur duyuyorum bu takımın ! :)

Saygılarımla...

öncelikle bir düzeltme yapayım
kesinlikle o söz sizin için değildi. size cevabım "mesajlar şu tarihte kesilmiş" sözünüze idi. çünkü takım kötü sonuç aldığında eleştirmekle sonuç iyiyken susmakla itham vardı.
sonra niçin Fatih Terimi beğenmediğimi söyledim.

son kısım zaten noktalarla ayrılmış sizin mesajınıza cevaben değil, tamamen şu sıralar spor medyasında dönen bir geyikle alakalı hatırlatma idi. birileri ısrarla bunun milli takım bazında en büyük başarı olduğunu (dünya kupasına ithafen) söylüyorlar.
sizinle alakalı olmayan konuya niçin cevap verme ihtiyacı hissettiğinizi anlamadım.

olayı kişiselleştirmek niyetinde değilim ancak güzel bir tartışma konusu
- avrupa şampiyonası dünya kupasından daha zor diyebilirsiniz, kişisel yorumunuz, birşey diyemem ancak dünya kupasından daha prestijli diyemezsiniz.
- kaldı ki dünya kupasına saydığınız futbolun beşiği kalitesi avrupa kıtasındaki üst seviye takımlar zaten katılıyor. bunların yanı sıra, avrupada kulüpler bazında en iyi takımlarda forma giyen bu takımları sırtlayan yıldız oyuncuların ooluşturduğu Brezilya, Arjantin gibi iki futbol ülkesine ilaveten her kıtadan pek çok takım daha ilave oluyor. yani dünya kupasında bu avrupa ülkeleri yok değil.
- dünya kupalarında avrupa takımlarının final oynamaları yada kupa almaları normal bir sonuç. bu dünya kupasının öneminden birşey eksiltmez.
- evet dünya kupasında her tur hollanda, ingiltere, almanya ile karşılaşamazsınız belki ama onları eleyen kamerun, senegal, fildişi gibi ülkelerle karşılaşırsınız. yada brezilya, arjantin, meksika, uruguayla
- madem istatistik diyoruz, peki o zaman, bugüne kadar avrupa şampiyonasında pek çok sürpriz gördük. en son yunanistanın kupayı nasıl aldığını, daha önce plajdan toplanıp gelen danimarkanın kupayı aldığını biliyoruz. ama ne hikmetse dünya kupasında böyle sürprizler görmedik. en büyük sürprizler bir iki takımın erken vedası oluyor. sürpriz şekilde kupayı alan finale çıkan yok.
- yani fransa romanyaya yenildiğinde kupa zor oluyor da senegale yenilince mi kolay turnuva oluyor.

Fatih terim konusunda yorum yapmak istemiyorum artık. çünkü çok yorum yaptık, görüşlerimizde değişiklik yok.

Selimag
13.07.2008, 20:13
Basarisizligin sebebi Fatih Terim'in megalomanligidir, kendi dediginin ustune adam tanimamasi, biz ders almayiz, ders veririz tavridir, ama euro2008'de bence basarili olduk. bu basarimizin da sebebi gene Fatih Terim'in oyunculari motivasyonudur.

Onurkul'un istatistikleri cok guzel ama sunu da eklemek istiyorum;

"Dünya kupasında bize Brezilya geldi... Ona da ne yazık ki yenildik haketmiştik keza ! İspanya gelmedi, İngiltere gelmedi, Portekiz gelmedi, İtalya , Fransa , Almanya... gider bu liste böyle. Bu büyük takımlarla eşleşmedik

Çin (G) , Kostarika(B), Brezilya ( 2 Y) , Japonya (G) , Senegal (G) , Kore (G) Bu takımlarla eşleştik bu sonuçları aldık."

Dünya kupasi'nı kucumsemedigini biliyorum ama su dediklerine cevaben degil ama bir hatirlatma olarak,

Senegal Fransa'yi sahadan sildi gruptan cikti ve ikinci turda İsveci yendi geldi,
Kore grup macinda Portekizi, daha sonra da İspanya'yi yendi ve 3nculuk macinda karsimiza geldi.
Japonya Rusya ve Belcikanin oldugu gurptan birinci cikarak geldi.
Bizim iki macta da cok zorladigimiz Brezilya ise İngiltereyi kupa disina itmisti ve finalde Almanya'yi cok rahatlikla yendi.

Dunya kupasinda nitelikli Avrupa takimlari dedigin takimlar zaten vardi, onu hatirlatmak istedim.

Selimag
13.07.2008, 20:15
kaldi ki, konu ile alakasi yok ama 2002 dunya kupasi ceyrek finaldeki Senegal macimiz, bence milli takim tarihimizde, benim seyrettigim kadari ile oynadigimiz en guzel maclardan biri idi...

Orhan_Gazi
13.07.2008, 20:58
Basarisizligin sebebi Fatih Terim'in megalomanligidir, kendi dediginin ustune adam tanimamasi, biz ders almayiz, ders veririz tavridir, ama euro2008'de bence basarili olduk. bu basarimizin da sebebi gene Fatih Terim'in oyunculari motivasyonudur.

"Dünya kupasında bize Brezilya geldi... Ona da ne yazık ki yenildik haketmiştik keza ! İspanya gelmedi, İngiltere gelmedi, Portekiz gelmedi, İtalya , Fransa , Almanya... gider bu liste böyle. Bu büyük takımlarla eşleşmedik

Çin (G) , Kostarika(B), Brezilya ( 2 Y) , Japonya (G) , Senegal (G) , Kore (G) Bu takımlarla eşleştik bu sonuçları aldık."

Dünya kupasi'nı kucumsemedigini biliyorum ama su dediklerine cevaben degil ama bir hatirlatma olarak,

Senegal Fransa'yi sahadan sildi gruptan cikti ve ikinci turda İsveci yendi geldi,
Kore grup macinda Portekizi, daha sonra da İspanya'yi yendi ve 3nculuk macinda karsimiza geldi.
Bizim iki macta da cok zorladigimiz Brezilya ise İngiltereyi kupa disina itmisti ve finalde Almanya'yi cok rahatlikla yendi.

Dunya kupasinda nitelikli Avrupa takimlari dedigin takimlar zaten vardi, onu hatirlatmak istedim.

Senol Günes' in ba$arilarini hice sayanlara cok güzel bir cevap :)

Rıza ÇOLAK
13.07.2008, 21:41
Dünya Kupasına Avrupa Kıtası 14 takım yolluyor...
Bu 14 takımında içinde bulunduğu 32 takım içerisinden Türkiye 3. Oluyor....
Ama Megoloman birisinin Avrupada oynadığı Yarı Final bundan daha önemli oluyor...
Sanki Düna Kupasında Avrupa takımlarını Marstan gelen ülke takımları eledi...
Siz kendi kendinizi yalanlıyosunuz haberiniz yok...

OnurKul
14.07.2008, 11:40

3.lük büyük başarı bunu reddetmiyorum :) Ama bakın objektif bir şekilde şimdi bu yazıyı irdeliyorum...

Evet büyük bir sürprizdi, fransa'nın gerilemeye başladığı bir dönemdi, senegal bunu tetikledi. Yalan yok, senegal bizi zorlamıştı...

Kore'nin ev sahibi olduğu için yarı finale geldiği herkes tarafından biliniyor. Hatta bu dediğin iki maçta hakem portekizi özellikle ispanya'yı katletti,bunu çok net hatırlıyorum..Kore ev sahibi olduğu için o konuma geldi.

Japonya Rusya ve Belcikanin oldugu gruptan birinci cikarak geldi.
İşte bir ev sahibi daha :) Rusya'nın en büyük patlaması bu şampiyona olduğu yoksa bir varlığı yoktu o dönemde. Belçika viski çikolata takımı olmuş zaten... O dönemdede öyleydi. Zorlu rakipler değil ama yine ev sahibi kontenjanıyla yükseldi biz o maçta hakeme ve japonlara direndik aldık maçı...

Brezilya zaten bir ekol onu tartışamayız karşılaştığımız en dişe dokunur takımdı... yalnız ben Almanya'yı rahatlıkla yendiğini hatırlayamadım, olabilirde maçı gözümün önüne getiremedim bir an için olabilir.

Nitekim o kupayı alırdık ama olmadı. Euro 2008'de devlerle karşılaşma olasılığınız yüksek ! Bu yüzden daha zordur... Prestij olayı ise doğrudur adı dünya kupası olduğu için prestijli bir organizasyon.

Dünya Kupasına Avrupa Kıtası 14 takım yolluyor...
Bu 14 takımında içinde bulunduğu 32 takım içerisinden Türkiye 3. Oluyor....
Ama Megoloman birisinin Avrupada oynadığı Yarı Final bundan daha önemli oluyor...
Sanki Düna Kupasında Avrupa takımlarını Marstan gelen ülke takımları eledi...
Siz kendi kendinizi yalanlıyosunuz haberiniz yok...

Şunada bir açıklık getirelim "kimse Şenol Güneş'in başarısını küçümsemiyor ! Ne alaka şimdi F. Terim ile Ş. Güneş ! Şenol güneş bırakmak zorundaydı, Letonya'ya elenmek başarısızlıktır... Lütfen artık terim-güneş karşılaştırması yapmayın... İkiside önemli başarılar, birbirine karıştırmayın... Yarı finali küçümsemeyin... O avrupa takımları marsa geri gönderdi yine o takımları... İstatistikler konuşuyor

Ayrıca kim küçümsüyor şenol güneş'i bir isim verin... Her dönem oluyor böyle şeyler o dönemdede 3.lük hiç bişey demişlerdi, kolay rakipler geldi demişlerdi... şimdi onu başarı olarak kabul etmeyen yok... Sizde o dönemde ki insanlar gibi şu yarı finali küçümsemeyin, bu tür olaylar hep kötüye götürür milli takımı, başka bir konuda bir arkadaşımız "iyi ki şampişyon olamadık,terim kovulacak" demiş bu hainliktir ! bunun ötesi yoktur milli takım bizimdir ! Antrenörün değil ! biz başarıyı istedik terim'de bu başarıyı getirdi !... Ersun Yanal'a bile güvendik. Kısacası teknik direktörlere emanettir milli takım bizimdir, başarısı için konuşmalıyız !

İskender YILMAZ
14.07.2008, 15:41
kanımca milli takım başarısız değil..

daha başarılı olmalı ve olacakta..

TsClub41
15.07.2008, 02:34
Kesinlikle Fatih Terim.Biz avrupa şampiyonasına santraforsuz gittik.Uefa başkanı Micheal Platini yanlış hatırlamıyorsam Çek maçında Şenez Erziğe sizin Zenitli (Fatih Tekke) nerde demiş.Sen bu takıma Uefa kupasını ilk defa yabancı bir takımda kaldırmış Türk futbolcusunu almıyorsunda gidiyorsun Newcastle'de sezon boyunca sakatlık yüzünden 10 maç bile oynamamış Emreyi alıyorsun.Ayrıca Uefanın resmi internet sitesinde maçın adamı seçilmiş.Valla yazık yha.Allahtan yarı final oynadık oynamasaydık Fatih Terimin vay haline..

a.fındıkoğlu
15.07.2008, 03:09
arkadaşlar ne başarısızlığı..daha ne olacak yarı final başarısızlıksa vay halimize.

OnurKul
16.07.2008, 00:49
arkadaşlar ne başarısızlığı..daha ne olacak yarı final başarısızlıksa vay halimize.

Bozuk plak oldu millet :):):):) Bakınız ne yazmışım yukarıda. Artık Tekkeymiş bilmem kimmiş bırakın ya bırakın !!! Kapayın şu başlığı Milli takım başarısız değildir.

Şunada bir açıklık getirelim "kimse Şenol Güneş'in başarısını küçümsemiyor ! Ne alaka şimdi F. Terim ile Ş. Güneş ! Şenol güneş bırakmak zorundaydı, Letonya'ya elenmek başarısızlıktır... Lütfen artık terim-güneş karşılaştırması yapmayın... İkiside önemli başarılar, birbirine karıştırmayın... Yarı finali küçümsemeyin... O avrupa takımları marsa geri gönderdi yine o takımları... İstatistikler konuşuyor

Ayrıca kim küçümsüyor şenol güneş'i bir isim verin... Her dönem oluyor böyle şeyler o dönemdede 3.lük hiç bişey demişlerdi, kolay rakipler geldi demişlerdi... şimdi onu başarı olarak kabul etmeyen yok... Sizde o dönemde ki insanlar gibi şu yarı finali küçümsemeyin, bu tür olaylar hep kötüye götürür milli takımı, başka bir konuda bir arkadaşımız "iyi ki şampişyon olamadık,terim kovulacak" demiş bu hainliktir ! bunun ötesi yoktur milli takım bizimdir ! Antrenörün değil ! biz başarıyı istedik terim'de bu başarıyı getirdi !... Ersun Yanal'a bile güvendik. Kısacası teknik direktörlere emanettir milli takım bizimdir, başarısı için konuşmalıyız !

Selimag
16.07.2008, 02:03
Brezilya zaten bir ekol onu tartışamayız karşılaştığımız en dişe dokunur takımdı... yalnız ben Almanya'yı rahatlıkla yendiğini hatırlayamadım, olabilirde maçı gözümün önüne getiremedim bir an için olabilir.

milli takım bizimdir, başarısı için konuşmalıyız !

Duzeltiyorum :p cok iddiali oldu soyledigim, tabii ki, hic bir dunya kupasi finali 2-0 bitmis de olsa cok kolay gecmemistir. Kaldi ki yanlis hatirliyorsam duzeltin almanlarin kozu Ballack o macta oynamamisti cezali oldugu icin yarifinal macindan... Ama belki de taraf oldugum icin, Almanya macinda bizim mactaki kadar zorlanmamisti Brezilya diye hatirliyorum.

Kore ve Japonya'nin ev sahibi olma avantajlari ki hele Kore ile Ispanya'nin maci tam bir hakem rezaleti idi katiliyorum ama dedigin gibi biz ile oynarken da ev sahipligi avantajlarini kaybetmediler ve sonucta ne kadar destegi de olsa kazandiklari gercegini degistirmez.

Sans faktorune gelince, son dakikada Portekiz'in 3ncu golunu atmasi Ceklere, bunun sonucunda bize ciktigimiz Cek macinda beraberligin penaltilara goturuyor olmasi. İsvicre macinda sahada oyuncularimiz top yapamazken yagmurun durmasi, Hakan Yakinin 2nci topu bombos disari atmasi, Son dakikada Volkan'in cikardigi top ve o mactan 2-1 galibiyetle ayrilmamiz, Cek macinda 75nci dakikadan sonra 2-0dan 2-3e maci cevirmemiz ve tabii ki mucize otesi bir Hirvatistan macinda Semih'in o golu. Liste uzar gider, "Kelebek etkisi" filmini biliyorsaniz, onu cagiristirdi bana bu turnuva.
Butun bunlara ister sans deyin, ister baska faktorlere baglayin, sonucta tarih yazilmistir, avrupa 2008 sampiyonasina Turkiye damgasini Fatih Terim ve oyunculari ile vurmustur, ayni 2002 Dunya kupasinda Senol Gunes ve oyuncularinin vurdugu gibi.

Son soyledigin paragrafa ve bilhassa son cumleye katiliyorum. Ayrica yanlis anladi isem duzeltin luften, dedigin gibi milli takimin basarisizligini Fatih Terim gitsin diye istemek bir hainliktir. Ama futbolda elestiri kacinilmazdir, Milli takimimizda teknik direktor Selim olur, Onur olur, sonucta kimsenin tapulu yeri degildir, Selim Ahmet'i oynatir, neden Mehmet oynamadi diyenler cikar, Onur Mehmet'i oynatir neden Ahmet'i oynatmadi diyenler olur. Sonucta herkesin kendine gore bir yorumu olacaktir. Asiriya kacmadigi surece ve yikici ve hakaret icermedigi surece elestiriye de acik olmalidir insanlar, Fatih Terim'in beni rahatsiz eden tavri, tum turkiye'ye karsi basin toplantisinda, ben ders almam ders veririm demesi olmustur. Sevmiyorum ben bu adami. Senol Gunes'in mutevazi tavrini tercih ediyorum bir hoca olarak.

Kabul ediyorum, sonucta top yuvarlak da olsa Senol Gunes'in Letonya'ya elenmesi basarisizliktir, sonu da istifa ile bitmistir zaten ama Fatih Terim'in dunya kupasi eleme macindaki isvicreye elenmesi de (futbol acisindan degil) mac sonundaki olaylar itibari ile tamamen bir rezalettir ve kanaatimce baska bir ulkede olsa oyuncularini tutamadigi icin teknik direktorun direk gorevden alinmasi ile bitecek bir olaydir. Ve o mac sonucu aldigimiz bilmem kac mac sahamizda oynamama cezamiz, futbolumuzda Letonya'ya elenmekten daha buyuk bir utanctir.

Selimag
16.07.2008, 02:28
Ayrica Senol ile Fatih Hocalari kiyaslamamak elde mi? :p Ne yapiyim, tartisicak mesele kalmamis gibi memlekette ben de 15-20 dakikadir bu konuda yaziyorum :) ayrica Ankara'da bilmem ama Istanbul'da Trabzonsporlu olmayanlarin belki de %90'ı Senol Gunes'i ve basarisini bu bahsettigimiz sebeplerden oturu kucumsuyor maalesef.

Hayir, bir de acikcasi bana itici gelen bir etken de, Fatih Terim oyle bir pazarlaniyor ve sunuluyor ki medyamizda, bugun istanbulda 10-15 yasinda 100 cocuga sorsaniz sporu turkiyenin genel medyasindan ve televizyonlardan takip eden, sizce kaci Fatih Terim'in yari finali cok buyuk bir takim ruhu ve hoca ile takimin basarisi, kaci Senol Gunes'in yari finali ise cok buyuk bir sans idi der? Yanlis anlasilmasin, Fatih Terim'in basarisina ben burada sans demiyorum. Sadece bir ornek vermek istedim. Bilmem bir fikir verdi mi konu ile ilgili hassasiyetim hakkinda.

yatayim yoksa isten gucten olucam elalemin teknik direktorlugunu konusurken :ppp fikirlerime katilan katilmayan herkese iyi geceler :)

OnurKul
17.07.2008, 19:59
Son tahlilde selimag ile aynı noktaya ulaşmış bulunuyoruz :) Kısacası bizde alınan başarıyı hazmedememe, kötüleme her dönem oluyor olacaktırda... arrtık bunlara hain mi denmeli? gavur mu denmeli? bilmiyorum... Başarının keyfini çıkaralım ... Şu başlığıda kapatsınlar yahu :D

Alibeyoglu
17.07.2008, 20:06
degerli renktaslarim konuya bakmayali konuyu cok farkli yerlere cekmissiniz diyecek bisey bulamiyorum ama burada sizinlen iddia ederim ki buraya yorum yazan arkadaslarimizin cogu konun cikis yorumunu okumamis