PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 milyon forma = 50 milyon YTL

Hotaman
01.06.2008, 10:27
Merhaba renktaşlarım, bu başlığı yeni sponsorumuz resmen açıklanınca açacaktım ama biraz erken olmasında yarar olacağını düşündüm.

Şimdi kabaca basit bir hesap yapalım eğerki 6-8 milyon taraftarımızın sadece bir milyonu forma alırsa kabaca 50 milyon YTL klubümüze gelir sağnacaktır. Sonuçta Trabzonspor'un Trabzon şehrinin dışında daha çok taraftarı vardır. Trabzon'da ki renktaşlarımız klube kombine alarak yardımda bulunabilirler peki benim gibi Trabzon'dan MALESEF uzakta olan arkadaşlar ne yapabilrler. En kolay tabiki lisanslı ürün (forma) almak olacaktır. Bu şekilde hem sponsorların gözünü daha çok üzerimize çeker hemde klube ciddi bir fayda sağlamış oluruz. Bu bilinci çevremize aşılayalım arkadaşlar; 1,000,000 * 50 = 50,000,000

Herşey Trabzonspor'umuz için...

OFLU
01.06.2008, 10:29
Formalar nike, 50 YTL ye biraz zor bulursun ;)

Hotaman
01.06.2008, 10:30

Evet onun farkındayım da kabaca bir hesap yaptım açıklansın değiştirim:)

x_man
01.06.2008, 10:33

en düşüğü 70 ytl olur ama trabzonsporumuza canımız feda yeterki şampiyon olalım

ceserdar
01.06.2008, 10:41
İmkansız. Trabzonspor taraftar profilini iyi analiz etmek gerekir. Bir de son senelerde yapılan transferlerin forma satışında çıkarılması gibi saçma bir durum var. Bunda da Fenerbahçe örnek gösteriliyor. Yapılacak ufak bir hesapla bunun böyle olmadığı da ortaya çıkıyor. Ama 1.000.000 forma hem de Trabzonspor. Çok zor. İnşallah kombinelerde komik satışlar ortaya çıkmaz.

Akif Gür
01.06.2008, 10:43
İmkansız. Trabzonspor taraftar profilini iyi analiz etmek gerekir. Bir de son senelerde yapılan transferlerin forma satışında çıkarılması gibi saçma bir durum var. Bunda da Fenerbahçe örnek gösteriliyor. Yapılacak ufak bir hesapla bunun böyle olmadığı da ortaya çıkıyor. Ama 1.000.000 forma hem de Trabzonspor. Çok zor. İnşallah kombinelerde komik satışlar ortaya çıkmaz.

artık forma ve kombinelere hücum etmessek çok büyük ayıp etmiş oluruz...yönetim o kadar futbolcu aldı ve almaya devam ediyor ama biz hiçbirşey yapmıcaz yok böyle taraftarlık

Sabri Kurban
01.06.2008, 10:45
Ben forma alacağım. İnşallah güzel dizayn çeker Nike.

aldente61
01.06.2008, 10:45
Arkadaşlar yanlış hesaplamadıysam 50 ytl den 1 milyon forma 50 triyonmu yapıyor oda 26 mil € yanlışmı hesapladım yoksa

Akif Gür
01.06.2008, 10:46
Arkadaşlar yanlış hesaplamıysam 50 ytl den 1 milyon forma 50 triyonmu yapıyor oda 26 mil € yanlışmı hesapladım yoksa

doğru hesapladın ama50 lira olması imkansız en az 70 lira olur bence

aldente61
01.06.2008, 10:47
yani o kadar forma satılırsa 26 mil € vuavvvvvvvv dehşet verici ya yarısı satılsa bile 13 mil € eder inanın dehşet para

Hotaman
01.06.2008, 10:48
Fiyatlar temsilidir arkadaşlar:D
Sonuçta ordaki mesaj önemli. Yoksa o hesap aslında çok daha karmaşık 70 liraya bile satsak o 70 liranın tamamı klubün kasasına girmeyecek sonuçta:)

aldente61
01.06.2008, 10:48
Tamam şöle düşünelim bir formadan klübe ne kadar para kalır bilenler beni düzeltsin 50 ytl kalacaksa müthiş ötesi yine

AKSOY_61
01.06.2008, 11:02
50 liradan 1 milyon forma satılsa evet 50 milyon yapar ama bunun % kaçı klübe gider acaba.
Çünkü 50 milyon ytl formalardan elde edilen ciro.bunun bi maliyeti var.35 e gelir 50 ye satılır mesela.
ayrıca çarkın dönmesi adına bundan sonraki partilerin üretimi için belli bir oranda nakit para tutulması lazım.
he bu nike ın işi mi tam bilmiyorum.

1 milyon forma satılması zor.hadi satıldı diyelim bunun hepsi klube gitmiyor sanırım.

Her neyse herkez forma alamaz sonuçta yani sadece forma kampanyası değil bütün ts ürünlerinde böyle bir kampanya olması lazım.
paramız neye yetiyorsa onu almak lazım
Mesela benim nikeın formasını alacak para bulmam çok zor.Yol parasını zor bulurken ama sadece forma alınacak bi kaide de yok tişörtler,, şortlar şapkalar bunlarda olabilir.

oguzkoc
01.06.2008, 12:14
güzel proje ama sadece düşünce olarak güzel görünür.. uygulama da bunun gerçekleşme ihtimalini görmüyorum. 1 milyon forma satılabilirmi? bence hayır. Tamam Trabzon taraftarı belki bi kaç milyon sayıdadır ama forma alacak insan sayısı 1 milyon değil bundan eminim. Ayrıca forma satışları direk kulübe kalmayacak. Fenerium gibi çalışamıyoruz malesef bu bir gerçek. 1 milyon forma 50 milyon TL yerine 1 milyon mesaj 5 milyon TL diyip para kazanmak daha makbul bence. Hem direk kulübe kalır, hemde paranın tamamı bir futbolcu için harcanabilir.

TSezgin61
01.06.2008, 12:20
Trabzonun nüfusu kadar forma satamayiz, ama gurbette olanlarin, özellikle istanbuldakiler bastirirsa neden olmasin

hakanhan
01.06.2008, 12:26
trabzonspor toplamda yuzbin forma satamaz.. kaldida bir milyon. hayal satmayalim lutfen..

Varlıbaş61
01.06.2008, 12:27
trabzonspor toplamda yuzbin forma satamaz.. kaldida bir milyon. hayal satmayalim lutfen..

ne yazık ki bana da öyle geliyor
ama ben bir tane alacağım kesin

Ozan
01.06.2008, 12:27

doğru hesapladın ama50 lira olması imkansız en az 70 lira olur bence

Milli Takımımızın taraftar formaları 51 YTL . Orjinal maç formaları 100 YTL .

Şu duruma göre yorum yaparsak 50 YTL'ye de forma varmış demekki . Bize farklı bir uygulama yaparlarsa iş değişir tabiki .

Akif Gür
01.06.2008, 12:30
Milli Takımımızın taraftar formaları 51 YTL . Orjinal maç formaları 100 YTL .

Şu duruma göre yorum yaparsak 50 YTL'ye de forma varmış demekki . Bize farklı bir uygulama yaparlarsa iş değişir tabiki .

yarısı taraftar yarısıda maç forması alırsa 75 e denk geliyo işte

Gökçebey
01.06.2008, 12:32
Herşeyden önce maça forma ile gitme kültürünü oturtmalıyız. En son istanbuldaki geyse maçında dikkatimi çekti. Tribünün bir kısmı Trabzonspor taraftarına ayrılmış. geyse tarafı komple sarı kırmızı formalı. Bizim taraf içinde araki borda mavi bulasın. Rakamlar baş döndürücü fakat malesef bizim için gerçekçi değil.

Sefa Murat Dokuz
01.06.2008, 12:35
Ben paramı şimdiden ayırdım bir köşeye bekliyorum 1 çubuklu bir alternatif 2 forma alacağım
selçuk inan ve yattara
aslında 1 milyon forma satabiliriz 500 bin bile iyidir 80 milyon olsa 1 forma 40 milyon ytl eder.. ve klübe müthiş bir gelir olur...

Muhammed KOÇ
01.06.2008, 12:36
formanın parası 50 ytl den kesin fazla olacaktır.. 1.milyon adet değil de 500.000 adeti geçtiğimizde açıklanacak forma fiyatı ile bu rakama yaklaşırız.. tabii ki kombine sms kampanyamız fln hariç ..

Alibeyoglu
01.06.2008, 12:41
takim basarili olmasi halinde 1 milyon forma satmak imkazsiz degil ayrice bu isin pazarlama boyutuda var bunlarin hepsi iyi sekilde yapilmasi durumda 1 milyon formayi satmak imkansiz degil
pazarlamanin iyi isi bilen kisiler tafafindan yapilmasi gerekiyor

Mehmet Ç.
01.06.2008, 13:05
sms isini birakalim formalari alalim sms den bise cikmaz

szymek7
01.06.2008, 13:09
abi 1 milyon formami ???? biraz abartili olmus bu basligi soyle yapsak daha iyi olur: bir forma'yi 70 ytl sayalim -> 500 bin forma = 35 milyon ytl = 18 milyon euro

Emirhan Makul
01.06.2008, 13:14
İşte abi bu olayda sorun ts clupp böyle birşey olmaz ya türkiyenin her yerinde açılması lazımken hepsi kapatıldı eğer bunlar olsaydı bi o kadar daha etkileyecek ama bulunuyor ama zor bulunuyor gurbette forma

Emre7
01.06.2008, 13:33

50 ytl lik pumadan kaç tane sattın 90 Ytl lik 1 milyon nike satacan...
gene saçma bir konu

Ustaalioğlu
01.06.2008, 13:41
19 lira olan formadan alalim 1milyon tane :)
Hesaplar bu kadar kolay degil, tum satislarin cirosu 50 milyon ytl olsa yeter...

Gürkan
01.06.2008, 13:46
Orjinal maç forması tabi ki ucuz olmayacaktır bir sürü uygulaması var futbolcular rahat etsin diye ama taraftar için ayrı olarak ucuz forma yapılabilir.

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2008, 13:48
Takım iyi futbol oynasın 2 milyon satar :)

Nedim Çubukcu
01.06.2008, 13:54
Markamıza yeniden değer katmak için yapılan bu çalışmalara hepimizin destek vermesi lazım, formaları alıp hep üzerimizde taşımalıyız. Tabiki sportif başarı o formaları daha gururla giymemizi
sağlayacaktır. Nike, en iyi tercih bence,umarım tasarımlarda güzel olurda,çıkar çıkmaz alırız.

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2008, 13:55
Galatasaray forması 82 ila 55 arası Fenerbahçe forması 110 ila 49 arası değişiyor ama standart çubuklu forma 77,5 YTL

77,5 YTL ye Trabzonspor forması alacak 1 milyon kişi yoksa bırakın şampiyon olmayalım :)

Bu arada gs ve fb nin formaları adidas nike, adidastan daha kalitedir..

Emre7
01.06.2008, 14:06
Galatasaray forması 82 ila 55 arası Fenerbahçe forması 110 ila 49 arası değişiyor ama standart çubuklu forma 77,5 YTL

77,5 YTL ye Trabzonspor forması alacak 1 milyon kişi yoksa bırakın şampiyon olmayalım :)

Bu arada gs ve fb nin formaları adidas nike, adidastan daha kalitedir..

asgari ücreti 500 milyon kabul et....
trabzon sanayi kenti değil ..
çoğu asgari ücretle geçinirken ...
80 ytl yi vermek o kadar kolay değil

sadman
01.06.2008, 14:07
ben sabırsızlıkla bekliyorum yeni formaları. puma formalardan 2 tane almıştım. bir tanede BMN'den kazanmıştım. tekrar teşekkürler BMN :) Trabzonspor taraftarı bir sezon için 100 ytl bile olsa bir forma alamıyosa bence burada hiç yazmasın. bende öğrenciyim geçen sene 2 forma ve değişik ürünler aldım Ts CLUP dan. maddi durumu çok kötü olan taraftarlarımızı bunun dışında tutuyorum ama her taraftar en az bir forma almalıdır. o zaman 1 milyon olmasada çok iyi bir rakam çıkar ortaya. saygılar....

Furkan Dündar
01.06.2008, 14:12
Nike güzel bir dizayn yapsında ne kadar olursa olsun

ama sakın ucuz olacagını düşünmeyin nike ucuza mal satmaz :)

kivancpehlivan
01.06.2008, 14:14
61 ytl olsun bari :D :D

Emirhan Çorumlu
01.06.2008, 14:18
Arkadaslar Kombine almaya Imkani olmayan yani benim gibi Avrupada yasayan Taraftarlarimiz Formaya Hücüm! Ben 2 - 3 Forma Alacagim ;)

Ozan
01.06.2008, 14:18
Forumda kim ne yazıyor diye okuyan kişi sayısı oldukça az ve bu durum yazılara yansıyor zaten . Fiyatlar bilinmeden kafadan atılıyor yok 80 , yok 90 vs...

Taraftar forması 51 YTL . Bize yaptıklarında da bundan çok fazla farkı olacağını sanmıyorum. Parası yetmeyen taraftar forması alabilir . İllaki orjinal maç forması alınacak diye bir kaide yok .

Emirhan Çorumlu
01.06.2008, 14:19
Bosver Pahali olsun ama Güzel olsun :D

Koray
01.06.2008, 14:20
Gurbetçiler gelmeden bütün formaların hazır olması lazım...

astopal
01.06.2008, 14:22
Dert etmeyelim arkadaşlar

bu forma satılması gerek diye milleti gaza getirmeye gerek yok

seneye olmadı 2 sene sonra bu zamanlar karadeniz fırtınası öyle bir esecekki

bu takımın taraftarı olmayanlar bile ortalıkta dolaşırken "bizi de asil zannetsinler" dediği ayrıca

başka bir tişort giymenin feci derecede aşağılık bir durum olduğu zamanlar gelecek

evet evet bizi böyle bir gelecek bekliyor

ayrıyeten taraftar sayımız ülke sınırlarının ardındaki yeni oluşacak taraftarlar ile beraber 50 milyona yakın olacağından hiiiiiiç forma satışı derdi olmasın

Mustafa Hazıroğlu
01.06.2008, 14:23
İstanbul'da bile 3-4 tane var..İstanbul'da en az 10 tane açılması lazım ya..Ts Club açılsın ! ! !

istra
01.06.2008, 14:30
Arkadaşlar başarı fedakarlık ister. yönetimimiz, teknik kadromuz elinden geleni yapıyor. Burada taraftarında görevleri var. Senelerdir ilk kez umutla sezona giriyorum. Eski günleri dönmemiz için her anlamda maddi ve manevi olarak taraftar olarak elimizden geleni yapmamız gerekiyor. 1 milyon temsili bir rakam kabul ediyorum ama başarı gelince neden bir milyon forma satılmasın.

Hotaman
01.06.2008, 15:14
gene saçma bir konu

asgari ücreti 500 milyon kabul et....
trabzon sanayi kenti değil ..
çoğu asgari ücretle geçinirken ...
80 ytl yi vermek o kadar kolay değil

Trabzonspor'un sadece Trabzon'da taraftarı yok.
Kimsenin 500 Lira maaşı olan vatandaşa git 80 liraya forma al dediği yok.
Trabzonspor büyük bir klüp büyük bir camia ise bu rakam gözlerde büyümemelidir. Olaki bir milyon forma satamayız ama en azından yanaşabilmemiz lazımdır hedefi nasıl koyduğunun önemi yok önemli olan ona yaklaşmaya çalışmak.
Trabzonspor büyük bir camia ama eğer taraftarı yüzbin forma satın almıyorsa kendini şiddetle eleştirmelidir.
Bunlar konu eleştirilerinin cevapları; foruma üye olalı 1 seneden fazla zaman oluyor. Bu benim ilk başlığım. Eğer gereksiz olduğunu düşünseydim açmazdım bu da size nacizane özürümdür.

Mehmet Fatih Yavuz
01.06.2008, 15:20
yeter ki niyet olsun..
70-80 lirayı tek kalemde vermek zorunda değilsin.. 10 taksit yapıyorlar.. aylık nerdeyse 1,5 paket sigara parasına denk gelir.
niyeti olan olurları anlatır. olmazları anlatmak meziyet değil.

kaldı ki trabzonsporun sadece trabzonda değil taraftarı.. çok daha fazlası istanbul ankara bursa gibi yerlerde yaşıyor...

prince of percia.. özür dileyecek bişey yok.
son derece güzel bi konu açmışsın.
1 milyon satmaz da 500 bin satar.

yeter ki niyetini göstersin herkes...

TSezgin61
01.06.2008, 15:23
Trabzonspor'un sadece Trabzon'da taraftarı yok.
Kimsenin 500 Lira maaşı olan vatandaşa git 80 liraya forma al dediği yok.
Trabzonspor büyük bir klüp büyük bir camia ise bu rakam gözlerde büyümemelidir. Olaki bir milyon forma satamayız ama en azından yanaşabilmemiz lazımdır hedefi nasıl koyduğunun önemi yok önemli olan ona yaklaşmaya çalışmak.
Trabzonspor büyük bir camia ama eğer taraftarı yüzbin forma satın almıyorsa kendini şiddetle eleştirmelidir.
Bunlar konu eleştirilerinin cevapları; foruma üye olalı 1 seneden fazla zaman oluyor. Bu benim ilk başlığım. Eğer gereksiz olduğunu düşünseydim açmazdım bu da size nacizane özürümdür.

bunda özür dileyecek ne varki...

hedefini nekadar yüksege koyarsan, kazancin okadar cok olur...

sen hedef 100 bin deseydin belki yine agiz burun kivaracaklar olacakti:)

Uğurtan
01.06.2008, 15:32
Arkadaşlar kusura bakmayın ama birçoğunuzdan tepki de görecek olsam bunları yazmam lazım artık..

Trabzon'da ikamet edenlere;
Kombine alamazsınız, paranız yoktur..
Lisanslı ürün alamazsını, durumunuz yoktur..
Maçlara beleş girmeye çalışırsınız, desteğiniz çoktur(!)
Bende Trabzon'da ikamet ediyorum ne Rahmi Koç'un torunuyum ne de Ömer Sabancı'nın yeğeniyim.. Öğrenciyim çalışmıyorumda.. 1 hafta param varsa 2 hafta olmayabilir.. Maça biletsiz girmiyorum.. Bu sene de kombinemi alacağım.. Lisanssız ürünüm yok.. Sen öylesin ben böyle değil mevzu.. Amacım kimsenin sevgisini tartışmak değil! Haddimde değil tabiki.. Ancak mevzu Trabzonsporluluğa gelince mangalda kül bırakmayanları kulübe gerçek anlamda sahip çıkmaya davet ediyorum..!

Gelelim Trabzon dışındakilere;
Maddi olanak olarak fazla olduğunuz aşikar.. Ama sırf bunu kullanıpta biz sizden daha iyi taraftarız demeyei bırakalım.. Mevzu artık o değil.. Katkımızı yapalım 3-5 farketmez yollar bellidir... Sizde biliyorsunuz ki eğer olası bir başarıda Trabzon'dakilerden daha fazla etkisini siz yaşayacak ve hissedeceksiniz..

Son söz.. Eğer yıldızlar harika transfer mükkemmel futbol, avrupada başarı istiyorsanız.. Kafanızdaki Trabzonspor gerçek olsun istiyorsanız.. Laf değil emek vereceksiniz.. Biz daha ne yapalım yıllardır sabrediyoruz değil.. Bu bir fedakarlık değil.. Gerçek fedakarlıklar bizi mutlu sona ulaştıracak.. Bunu yıllardır yapanları bu sözlerimin dışında tutuyorum..

Tepki geleceğini biliyorum ama söylenmesi gereken şeylerdi.. Üzerinde düşünelim.. Alan alır almayana yapacak bişey yok malesef..

Kazım Uzunboy
01.06.2008, 15:34
Formalar hele bi satışa sunulsun bir takım birde artıdan forma kendime birde küçük kardeşime almayı planlıyorum :)

oskanonur
01.06.2008, 15:36
Arkadaşlar kusura bakmayın ama birçoğunuzdan tepki de görecek olsam bunları yazmam lazım artık..

Bende Trabzon'da ikamet ediyorum ne Rahmi Koç'un torunuyum ne de Ömer Sabancı'nın yeğeniyim.. Öğrenciyim çalışmıyorumda.. 1 hafta param varsa 2 hafta olmayabilir.. Maça biletsiz girmiyorum.. Bu sene de kombinemi alacağım.. Lisanssız ürünüm yok.. Sen öylesin ben böyle değil mevzu.. Amacım kimsenin sevgisini tartışmak değil! Haddimde değil tabiki.. Ancak mevzu Trabzonsporluluğa gelince mangalda kül bırakmayanları kulübe gerçek anlamda sahip çıkmaya davet ediyorum..!

Maddi olanak olarak fazla olduğunuz aşikar.. Ama sırf bunu kullanıpta biz sizden daha iyi taraftarız demeyei bırakalım.. Mevzu artık o değil.. Katkımızı yapalım 3-5 farketmez yollar bellidir... Sizde biliyorsunuz ki eğer olası bir başarıda Trabzon'dakilerden daha fazla etkisini siz yaşayacak ve hissedeceksiniz..

Son söz.. Eğer yıldızlar harika transfer mükkemmel futbol, avrupada başarı istiyorsanız.. Kafanızdaki Trabzonspor gerçek olsun istiyorsanız.. Laf değil emek vereceksiniz.. Biz daha ne yapalım yıllardır sabrediyoruz değil.. Bu bir fedakarlık değil.. Gerçek fedakarlıklar bizi mutlu sona ulaştıracak.. Bunu yıllardır yapanları bu sözlerimin dışında tutuyorum..

Tepki geleceğini biliyorum ama söylenmesi gereken şeylerdi.. Üzerinde düşünelim.. Alan alır almayana yapacak bişey yok malesef..

Bu guzel yorum icin tesekkur ederim. Seninle aynı dusunceleri paylastıgımı bilmeni isterim.

Muhammet
01.06.2008, 15:39
Çok güzel bir konu.

:alkış::alkış::alkış:

Ben kombine alamayacağım. Ama bir kardeşime bir de kendime forma almayı düşünüyorum, formamı yenileme konusunda sabırsızım ayrıca, bekleyemiyorum. :)

"o kadar satılmaz, kimse almaz" gibi düşünceleri de çok karamsar buluyorum. İnanıyorum ki taraftar görevini layıkıyla yerine getirecek bu sene.

TSezgin61
01.06.2008, 15:44
Trabzon 100bin satsa, diger gurbetciler söyle bir hücum etse alin size 500 bin...

yani arkadasin verdigi hesaplara göre 25 milyon ytl...

az parami:) hadi 250bin satsak, 12,5 milyon ytl... az parami????

m_fatih_y abimizin dedigi gibi, yeterki niyet olsun!!!

kombine, forma, üyelik, dergi, diger ürünler toplam olmak üzere 25 milyon euro kazandirsak kulübe taraftar olarak bütün transferlerin parasi cikar...

Mustafa Ayazoğlu
01.06.2008, 15:47
Kombine alamayan taraftar forma alabilir, asgari ücret felan hikayesini anlatmayın bana 10Milyon Trabzonspor taraftarı var ise bunun %10 ekonmik gücü iyidir. Herkes asgari ücretlemi mi çalışıo bu ülkede güldürmeyin beni..

Muhammed KOÇ
01.06.2008, 15:47
gene saçma bir konu
sen ne diyorsun kardeşim ? saçma olan sensin..
takımda geçen sene için forma alanlarkimin formasını alıyordu ? erginin mi, adnanın mı,aymanın mı,erdinçin mi (...).formasını alan genelde arkasına kendi ismini yazdırıyordu benim gibi.. ama şimdi çok farklı ilk defa bu kadar ciddi bir şekilde 7 parolasıyla yola çıkılmış takımın %95 i değişmiş.. ve çok kaliteli isimlerle..ben satılacağına inanıyorum 1 milyon olmasa da..
yapacağımız bir hazırlık maçını istanbulda olimpiyatta yapalım.ve ts lub tırımız da kapının önünde olsun 10.000 forma oracıkta satılacaktır ..

özçelik61
01.06.2008, 16:00
herkesin dilediğince düşünme özgürlüğünün olması kimseyi karar mercisi konumuna getirmez ...konunun saçmalığı diye bahseden arkadaş sana gore konu saçma olabilir ama buraya emek verip birşeyler yapmak isteyenlere köstek olmasak daha iisi eminimki kendiliğinden ortaya çıkar...bende en az 2 forma alacağım bu sefer farklı olacak ve herkes görecek.

canavar61
01.06.2008, 16:07
Arkadaslar Insallah Almanyadaki hazirlik maclarina kadar formalar satisa cikar Avrupadaki TS lu renkdaslarimizin Avrupayi BORDO MAVIYE boyiycagindan hic süphem yok (Benim tanidigim en az 100 Kisi 2 ser 3 er forma alacaklar) Bu sene Flas Transfer yapmadik ama cok kaliteli Takimin iskeletini olusturacak isimler aldik. Seneye FLAS Transfer görmek isteyen Takimdaslarim Kombine Alin alamiyorsaniz Forma Aliki Seneye Az Ama DünyaYildizi Flas Transferler Olsun.

Misina
01.06.2008, 17:42
Fikir çok güzel fakat Taraftar profilimiz malum alt tabakadam.Nike nin bir formasının en az 70 lira olacağını göz önüne alırsak planın gerçekleşmesi mümkün değil.Keşke mümkün olsada fiyatlar hep şimdiki gibi kalsa

Ali Can
01.06.2008, 17:45
50 ytl çok uygun olur pumanın bu sene ürettiği dandik forma bile daha pahalıydı.

Emre7
01.06.2008, 18:01
tek başıma kaldığımı hiisediyorum...
demek istediklerimi anlatamadım...
fatih dediğine katılıyorum evet dediğin gibi yapılabilir...

ayrıca söylediklerimi tekrarlıyorum. 1 milyon dediğiniz forma satışı, 1 milyon üyeyle aynı.
kaç tane üyemiz var ??
umarım satılır...

forza61ts
01.06.2008, 18:02
yenı formalar bıran once satısa cıkmalı....

Emre B.
01.06.2008, 18:21
TS Club zamanında yanılmıyosam en çok forma satan takımdık.Ama buna fiyatlarında etkisi vardı.

nemo_61
01.06.2008, 18:27
arkadaşlar bi noktayı atlıyoruz ..bu forma ların hepsi kar mı ki? bence bu satışlardan edeceğimiz kar en fazla %40-50 olabilir..
satacağımız miktara gelince ..1 milyon olmasa bile..500-600 bin satarız ..artık bu kadar yapılandan sonra saldırmamız lazım formalara

Ozan Yazıcı
01.06.2008, 18:41
bizim taraftarda para mı var..
olan da alır mı...
hikaye-i boz geyik..

krdnz
01.06.2008, 18:46
dün sporshow fuarındaydım,indiriminde etkisi olsa gerek diğer kulüplere göre TSclub daha fazla satıyor gibime geldi.....bende bir adet mavi formadan aldım......yeni sponsor açıklansın yine alırım......yönetim harıl harıl çalışıyor destek olmak lazım.

Çağatay_
01.06.2008, 18:57
Arkadaşlar ne kadar güzel bir paylaşım yapılmış, fakat biz hala daha kurcalamanın telaşındayız.

Bakınız bu tip şeylerde %kaçı klube, sponsora, vergiye diye düşünürsek hiçbir yere varamayız.

Arkadaşımız bizi bir duyarlılık kampanyasını hep birlikte sürüklemeye çağırmış, ve sembolik bir slogan ile pekiştirmiş.Biz "Evet ne kadar güzel bir yaklaşım hepimiz forma edinmeliyiz" demek yerine bakın neler demişiz,

"Aga onun %18 i kdv %30 u sponsora gidiyor"
"Ya zaten onun ne kadarı klube gitcek ki"
"50 ye biraz zor bulursun forma en az 65ytl"

Bu mudur yani meseleye bakış açımız.Bir laf vardır öpmeyi isteyen yanak aramaz diye.Katkı sağlamayı isteseniz paranız yoksa bile bulurdunuz, 70 YTL ise 1 milyonu bile klübe kalsa o formayı alırdınız.

Kardeşim tebrikler çok teşekkür ediyorum konu için.Beğenmediğiniz fener taraftarı, arkasında donu olmayanı bile her sene orijinal formasını alıyor, biz de neden böyleyiz diyelim.

Bizim bu Zonguldak'ta şu ana kadar Trabzonspor forması satan yer görmedim ama bu sene kesin forma edineceğim.

Mehmet Fatih Yavuz
01.06.2008, 19:07
20,000 tane üyesi var bu kulübün..
sadece oradan biçin..
sadece üyeler aileleri ile birlikte almış olsa ortalama 4 kişiden(ki ortalamayı düşük tuttum) sadece üyelere 80.000 satış yapar..

ben forma almıyorum:D malum üzerime olmuyor.:D
ama t şirt terlik rozetti derken bişeyler almaya çalışıyorum.

kuzen muzen trabzona götürdüğüm zaman direk ts cluba sokuyorum..
kendine ufaklıklara derken aldıracaksın..

zorla mı?
zorla kardeşim.:D
öyle yok haybeden trabzonsporluyum demek.

ama bana forma al demeyin.:D
ben forma almam..
napacam giyemiyorum ki.

EmrahYalçınalp
01.06.2008, 19:08
Fatih, sen ki 19.07'de mesaj yazdın, forma alsan n'olacak? :D

Mehmet Fatih Yavuz
01.06.2008, 19:10
haurayı mı kontrol edion abi yahu.:D

bozuk saat 2 kere doğru gösteriri tersine çevir.:D
arada bir yanlış gösterelim.:D

antagonist
01.06.2008, 19:13
Fatih, sen ki 19.07'de mesaj yazdın, forma alsan n'olacak? :D

Abi, dakikayı mod60'a göre hesaplarsak 19.67 olur. ;)

:)

Vkgz
01.06.2008, 19:19
bu tarz başlık çok ama realist olunsa başlıklarda daha güzel olacak

KUTADGU
01.06.2008, 19:39
Yahu!!!
Anlayamıyorum bazen...
Forma satışının getirisi götürüsü üzerine bunca ince hesap ne katar bize?
Forma satışını arttırmak için ortaya atacağımız öneriler ne katar bize?

KArınca misali çıkalım yollara Mekke'ye varmak hayaliyle...
Varamazsak bile o yolda ölürüz.
Ölürsek dahi safımızı belli ederiz.

Mesela ben 2 tane kendim için...
Bir tane de en küçük kardeşim için forma alacağım bu sene..
En az 3 forma benden...
Bir de bunları görelim.

Mehmet Fatih Yavuz
01.06.2008, 19:47
forma almıyorum:D ama trabzona gittiğim gibi kendime ve kardeşime birer tane direk t-shirt çekeceğim.
hele bi yeni ürünleri görelim de.:D bakarsın taraftar formaları olur üzerimize geçecek..

biz alalım da..
toplamı kaça varacak kulüp baksın hesabın derdine..

maskeli61
01.06.2008, 19:49
konu çok güzel bence inanmayanlar TRABZONSPORUMUZUN ruhunun farkında degiller heralde bir trabzonspor taraftarı hiçbirzaman takımına küsmez mesela ben ve bir çogu ama tabiki küsenlerde vardı ama bu arkadaşlarda transferlerle beraber geri döndü yani bu demekki şuan yıllar sonra en iyi yerdeyiz birbirimize kenetlenmiş haldeyiz .. Neyse konuyu şuraya getirecem biz yeterki isteyelim forma satışı 500 de olur 1 milyonda 1.5 milyonda ve gelen parada arkadaşların hesapladıgı gibi iyi bi para olur ...

ayrıca şunu hatırlatmak istiyorum arkadaşlar ben TRABZONDA degilim forma alamam bulamıyorum alamıyorum gibi boş şeyler yazmayın . bende yalovada oturuyorum ve burdada yok ama direk trabzondan alıyorum ne alıyosam internetten alacagım ürüne bakıyorum siparişimi veriyorum telefonlada arayıp muhabbetimi yapıyorum adresimi onaylatıyorum hayırlı işler diyorum kapatıyorum (tabi kredi kartıyla oluyo bu işler) yani YETERKİ BİZ İSTEYELİM.

kalavara
01.06.2008, 20:01
forma konusu önemli arkadaşlar hafife almayalım derim ben. formalar için firmalar klüplerle anlaşma yapar belli bir miktar kaynak yaratırlar klübe tabii eğer forma satışı olan bir klüpse. o açıdan bu sene satılan forma sayısı gelecek yıl yapılacak anlaşmada elimizi kuvvetlendirir ve daha yüksek miktarlardan başlarız pazarlığa.ayrıca forma alan taraftar sayısı üzerinden klübün büyüklüğü de hesaplanabilir.bir sürü sebep var forma almamız için....

Cafer KILIÇSOY
01.06.2008, 20:05
............
Bu benim ilk başlığım. Eğer gereksiz olduğunu düşünseydim açmazdım bu da size nacizane özürümdür.
Ne özürü güzel kardeşim ya.:) Çok gerekli bir başlık, teşekkür ediyorum:alkış:

Destekse böyle olmalı kanımca. Bu kampanyaya ''Hayal'' diyen arkadaşlara sözüm;

Oturduğunuz yerden sadece yazmakla yetinirseniz ve gerekli hiçbirşey yapmazsanız, evet gerçekten hayal!! Önceleri takımın durumunu,Ziya Doğan'ı veya Nuri Albayrağı sevginizin önünde engel gördünüz. Ama şimdi durum farklı. Sayın Sadri Şener'inde dediği gibi ''Artık sıra bizde''

Bu sene başı amacım Trabzonspora 1000 YTL'lik bir gelir aktarmaktı. Alacağım kombineyle ve yeni sezon formalarıyla birlikte bu amacıma da ulaşmış bulunacağım. Sonuçta yapmamız gereken neyse durumumuz dahilinde yapmalıyız. Bu takım bizim. Televizyon başında maç seyretmekle olmaz taraftarlık. Kırk yılın başı Avni Aker'e uğramakla da olmaz (Maddi durumu elverişli olmayana tek bir sözüm olamaz).

SMS kampanyasına balıklama atlayan arkadaşlarımızın bu başlığı da şenlendirmesini istiyoruz:).

Yapın bir kampanya. 3 Forma benden...

KUTADGU
01.06.2008, 20:08
Ne özürü güzel kardeşim ya.:) Çok gerekli bir başlık, teşekkür ediyorum:alkış:

Destekse böyle olmalı kanımca. Bu kampanyaya ''Hayal'' diyen arkadaşlara sözüm;

Oturduğunuz yerden sadece yazmakla yetinirseniz ve gerekli hiçbirşey yapmazsanız, evet gerçekten hayal!! Önceleri takımın durumunu,Ziya Doğan'ı veya Nuri Albayrağı sevginizin önünde engel gördünüz. Ama şimdi durum farklı. Sayın Sadri Şener'inde dediği gibi ''Artık sıra bizde''

Bu sene başı amacım Trabzonspora 1000 YTL'lik bir gelir aktarmaktı. Alacağım kombineyle ve yeni sezon formalarıyla birlikte bu amacıma da ulaşmış bulunacağım. Sonuçta yapmamız gereken neyse durumumuz dahilinde yapmalıyız. Bu takım bizim. Televizyon başında maç seyretmekle olmaz taraftarlık. Kırk yılın başı Avni Aker'e uğramakla da olmaz (Maddi durumu elverişli olmayana tek bir sözüm olamaz).

SMS kampanyasına balıklama atlayan arkadaşlarımızın bu başlığı da şenlendirmesini istiyoruz:).

Yapın bir kampanya. 3 Forma benden...

SMS kampanyasına balıklama atlayan bir arkadaş olarak ben 3 forma siparişini gündeme getirdim zaten Cafer Abi...

En az +1 diyorum senin için...

Var msısındır, Yok musundur?

Cafer KILIÇSOY
01.06.2008, 20:22

:alkış:-:alkış:-:alkış:-:alkış:-:alkış:-:alkış:

Çok teşekkür ederim. Her kelimesine imzamı atarım

61feyzo
01.06.2008, 20:25
árkadaslar acaba istanbulda ts club varmi varsa nerde oldugunu yazarsaniz iyi olur

ssparrow(61)
01.06.2008, 20:26
árkadaslar acaba istanbulda ts club varmi varsa nerde oldugunu yazarsaniz iyi olur
cevahir alışveriş merkezinde var

Cafer KILIÇSOY
01.06.2008, 20:27
SMS kampanyasına balıklama atlayan bir arkadaş olarak ben 3 forma siparişini gündeme getirdim zaten Cafer Abi...

En az +1 diyorum senin için...

Var msısındır, Yok musundur?
Aslında benim sitemim sana değildi Cihan;)

Ama varım.

Senin 3 forma siparişine bende +1 diyorum:)

Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın:D

Bu arada sorarım sana Cihan. Hangisi daha güzel ve anlamlı. SMS'mi Formamı?;)

KUTADGU
01.06.2008, 20:30
Aslında benim sitemim sana değildi Cihan;)

Ama varım.

Senin 3 forma siparişine bende +1 diyorum:)

Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın:D

Şimdiden 7 forma etmiş..

Hayde beyler Ha gayret...

Eli taşın altına koymanın zamanı geldi de geçiyor...

Forma, tişört, kombine, rozet...

Ne geliyorsa elimizden...

@ Luckdown

Maşallah...
Tüm kalbimle katılıyor, Tüm kalbimle destekliyorum.

emre1inci
01.06.2008, 20:46
başarı ile kazanç ayno oranda olur.bu sene hepimizin umutları çok arttı.
takımımıza güveniyoruz.trabzon halkıda eminim maçları dolduracaktır.bundan
kimsenin şüphesi olmasın.trabzon dışındakilerde tabiki ürünle takımına destek verecektir.
benin formam var fakat yeni formadan 50 veya 70 farketmez öğrenciyim ama alacağım.
çünkü bu sene bu yönetime destek vermek istiyorum...

61feyzo
01.06.2008, 20:48
cevahir alışveriş merkezinde var
cevhahirdeki ts club kapanmis diyorlardi asli yokmu yani

ÖmerFarukYılmaz
01.06.2008, 21:16

Ne tepkisi be!!

Alkışlanırsın:alkış:

abbas
01.06.2008, 21:22

Bende kapandı diye biliyorum. Kapandığına eminim aslında da sonradan açılmadı herhalde bayadır gitmiyorum cevahir e...

Formalarımız güzel olucak inşallah arkadaşlar bende bir tane kesin alacağım. Gelecek sene stadımızda eskisine nazaran daha güzel olacak kalenin dibine kadar gelecek açık tribünler bir de herkeste bordo-mavi formalar olursa, coşkumuz olursa Avni aker cehennemine hoşgeldiniz diye de bir pankart yaptırdık mı bu iş tamamdır... :)

hüseyin toraman
01.06.2008, 21:24
bence forma veya başka bişey TRABZONSPOR uma hangisi daha çok kazandırırsa ondan alalım TRABZONSPOR un kendi ürettiği ürünler varsa onları listeleyelim bence

bilemiyorum yani

istra
01.06.2008, 21:24

ewt kapandı iş yapamıyor diye:)

baha61
01.06.2008, 21:25
Arkadaşlar yeni formalar ne zaman çıkacak?

agahozlu
01.06.2008, 21:26
cevahir deki TS club kapalı uzunca bir süre oldu.Trabzon dışından forma almanın en mantıklı yolu internet üzerinden alışveriş yapmaktır.Bir kaç tane formamızı satan mağaza var ama onlarda da isim yazdırma filan problem oluyor

turphan
01.06.2008, 21:26
Yahu!!!
Anlayamıyorum bazen...

En az 3 forma benden...
Bir de bunları görelim.

Ben de bir tane kendime bir tane eşime bir de koyu GS'li kayınbabama alacağım:p

Emir BAYRAK
01.06.2008, 21:37
zaten istanbuldayken maçlara gidemiyoruz, e napalım.. istanbul takımlarının 2 maç bileti fiyatını formaya verelim. şu anki indirimde olanlardan aldım, sıra nike'da.

Bahadır Şimşek
01.06.2008, 21:46
Şu formalar bir çıksın, kesinlikle ben de alacağım 1 tane.
Şu anda yok ama, o zamana kadar bir sevgili yaparsam, Trabzonsporlu olsun ya da olmasın, 1 tane de ona alacağım.
Formanın asaletine dayanamaz, o da Trabzonsporlu olur belki:)

"Trabzonsporlu olmayan kızla çıkma" diyenleri duyar gibiyim, ama bir de şöyle düşünün.
Başka bir takımın taraftarı olan bir kızı Trabzonsporlu yapmak daha güzel değil mi sizce de:)

61feyzo
01.06.2008, 21:52
istanbuldan alma sansimiz yokmu lisansli urunlerden

myildirim77
01.06.2008, 21:55
haznedar da var

Serdar A
01.06.2008, 21:56
Yahu!!!
Anlayamıyorum bazen...

En az 3 forma benden...
Bir de bunları görelim.

2 forma çek . Biri deplasman olsun :)

farabi 2 . Kombine almak istiyorum , fazla üstüme gelmeyin :)

Hotaman
01.06.2008, 21:58
10 haziranda bir arkadaşımın doğum günü eğer yetirşirse ona yetişmezse o kendisine alacak:)
Okulda takım tutmayan bir kız arkadaşım vardı onu Trabzonspor'lu yaptım seneye Ankara'da ki ilk maça getireceğim onu eee getirmişken boş göndermek olmaz bir tane ona.
Ali Fuat abinin tasarımlarına hayran kalan Konya'lı ama Fenerbahçe'li bir arkadaşım kendisine.
Son değil ama sonra da kendime alacağım. Bu dönem okulda müthiş bir grafik gösterdim bunu hak ettiğimi düşünüyorum:)
Olumlu olumsuz fikir beyan eden herkese teşekkürler.

Egemen Yılmaz
01.06.2008, 22:02
galatasaraylı bir arkadaşıma şu indirimli formalardan alacağım ben de. hatta kendime de bir tane daha alabilirim.

owonkoshami@
01.06.2008, 22:05
söz veriyorum ... 4 adet forma cıkarsa hepsinden 2'tane toplam 8 forma ... 3-5 adet cıkarsa her bir üründen de 2şer tane alcagım ... TRABZONSPOR kazansın !

Emre B.
01.06.2008, 22:23
Forma, t-shirt, terlik, bornoz aklınıza ne geliyosa alıp kulübe destek olmalıyız.

matalar
01.06.2008, 22:23
herkes ban ban bağırıyor .kombinelerde patlama bekliyoruz diye .inşallah rezil olmayız he

Emin Danışmaz
01.06.2008, 22:28
Kdz Ereğli de ikamet ediyorum,mevzu TRABZONSPOR ise ve kasasına benden bir lira girecekse ''BEN VARIM ARKADAŞLAR''

Trabzon dışında olan arkadaşlar formayı nasıl buluruzu düşünüyorlar,oysa ki bu forumda oluşan dostluklardan forma veya daha değişik ürünleri nasıl alabilirizi düşünmemek lazım.

El ele tutunursak hedefimize ulaşacağımızdan adım gibi EMİN im,sadece isteyelim.

zafercalikoglu
01.06.2008, 22:29
forma almayan ne maca nede stada gelsin
nasıl

hamucera
01.06.2008, 22:30
takıma destek olma uğruna gereken yapılır. ama bu konuda da kulüb taraftara destek olmalı özellikle trabzon dışında olanlar ürü almak için online satış sayfasını kullanmaktan başka çareleri yok. Çünkü tsckub yok. bu doğrultuda acilen online satış sayfasının güncellenip tamamı olmasa bile Tsclub bünyesinde olan ürünlerin büyük kısmının site üzerinden online satışa hazır hale getirilmesi lazım

Emin Danışmaz
01.06.2008, 22:35
Profilimde ki kızımın resmi ve üzerinde ki forma henüz 1 hafta önce TRABZON dan geldi. ALLAH nasip ederse Temmuz ayın da bir erkek oğlum olacak ve onun içinde çocuk tulumu almış bulunuyorum bu demek değil ki ben hakkımı kullandım,inşallah nike formalarından da alacağım.

Serhat
01.06.2008, 22:35
Bende is yerimi suanda bi akc bayrakla idare ediyorum bi kactanede formam vardi ..
Ama Hep Kazanan Trabzonspor Olsun ... Cebimde duracak paranin hepsini Forma ve diger ürünlerden alacagima bende söz veriyorum ... Sözünden Cikanda feybeli olsun !!
Ayrica 1 milyon forma hayal degil bence .. Niye diyecek olursaniz Bu taraftarin hepsi 1 tane forma almayacak illaki burdaki arkadaslar gibi (bnm gibi) 1 kac tane alacak olan vardir...
Durumu olan Herkesin en asagi 2 tane aldigi düsünürsek hem her taraf bordo mavi olur hemde Kulübe bi okadar destek olmus oluruz ve 1 milyonuda tutturmus oluruz .. Hayal diye birsey yoktur arkadaslar inanalim ve isteyelim yeter...

Ayrica Meslegi Cayci olan Koyu bi Trabzonsporlu olarak 350 kurusa cay satarak kazaniyorum hayatimi... Hic Kimse Lagaluga etmesin bana herkesin 2 forma alacak gücte oldugunu düsünüyorum bugün TRABZONSPOR'umuz icin tahminen 140 ytl neki ???
Herkesi gercekci olmaya davet ediyorum ... Saygilar...

Soner Kurt
01.06.2008, 22:41
arkadaşlar online alış-veriş imkanımız varmı yani ben ne Trabzona gidebilirim nede İstanbul'a yazın işlerim çok yoğun oluyorda?

DNA-TS
01.06.2008, 22:41
1milyon forma biraz abartı bir hedef,, bir yaz sezonunda satılamaz belki ama genede hedefimizi büyük tutmanın forma satışını arttıracağını düşünüyorum..
trabzonun nüfusu 250.000 ..bu nüfus yazın gelen gurbetçilerle belkide 500-600.000 i buluyor.. bu potansiyeli doğru bir politika ile kullanabilirsek hedefe yaklaşabiliriz...bende bir forma garanti ;)

hamucera
01.06.2008, 22:44
www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabzonspor.com.tr)

tsclub online alışveriş merkezi

Soner Kurt
01.06.2008, 22:47
www.trabzonspor.com.tr (http://www.trabzonspor.com.tr)

tsclub online alışveriş merkezi
vay bu güzel işte formalar ne zaman çıkacak ona göre erken davranalım :D

thehell61
01.06.2008, 22:49

50yi veren 70 de verırı ben elımde olsun degıl 70 ,700 de verırırm

Mr.No
01.06.2008, 23:00
Hele bir ciksin 5 forma benden. O kadar atip tutuyoruz degil mi burada? Oturdugumuz yerden her sey kolay ne de olsa; gelene gidene, transfer gecikince baskana sallamayi biliyoruz. Eeee simdi almasak ayip olur.

el_conquistador
02.06.2008, 00:40
Arkadaslar Fenerbahce 2007 yilinda toplam 450bin forma satmis. O yüzden bir milyon biraz fazla hayal bence:). Ama bunun dörtte birini satabilirsek, o bile büyük basari

Nytre
02.06.2008, 01:30
1 milyon forma satilmasi cok zor arkadaslar. ancak formanin disindaki esorfman sort tisort gibi urunlerle 50 milyin ytl`ye yakin bir gelir elde etmemiz soz konusu olabilir.

HAYRETTİN
02.06.2008, 01:39
Guzel düşünce forma kalite almaklazım elbette ama daha önce kulube gidicek direk para yani kombine duşunulmeli

TSezgin61
02.06.2008, 02:50
baya forma satariz gibime geliyor, herkes yeni sezonu bekliyor

Nytre
02.06.2008, 04:03
gurbetcilerimiz zaten her sene tsclubu hinca hinc dolduruyorlar ve torbalarla cikiyorlar sagolsunlar.

ve o tsclubta igne atsan yere dusmuyor...

ts clubu da daha genis bir yere tasiyabiliriz aslinda orasi cok kucuk geliyor artik .

Hamdi Karamahmutoğlu
02.06.2008, 05:27
Taraftar bu sezon her sezonkinden daha fazla ilgi gosterecektir.
Ama Nike'in tasarimlari da onemli.
Ayrica sahada iyi sonuclar gelmezse forma satislar duser.
Her ne olursa olsun her TS taraftari bir forma almalidir en azindan.

Burak
02.06.2008, 07:27
İlla yeni formalar dıye bırsey yok, durumu olmayanlar eski formaları da alıp takımına destekte bulunabılır ... 20 - 30 YTL herhalde formalar, Istanbul'a gıttıgımde 5-6 forma alacagım eskı sezondan, bırde yenı sezondan 2 forma bırı mac forması dıgerı normal forma ... formaya en az 250 lıra vermıs olacagım bu yaz esofman tısort ve aksesuarlar harıc, sevınıyorum takımıma destek verınce, ıcımde heyecan oluyor TsClub'tan cıkınca :)

Kombıne'de alacagım, Trabzon'da olmamama ragmen alacagım, bır arkadasıma verıcem o gıtsın maclara ... Destegımı vereyım de ben takımım kazansın yeter bana ... Hemde arkadasım dua eder bnaa :)

Herkesı destege beklıyorum, bu yonetım zamanında da yapılmazsa kımın zamanında yapılır bılmıyorum acıkcası, bu kadar heyecan gelmısken transferler patlatılmıs, ve devamı gelecekken sahada umdugumuz Trabzonspor'u beklerken, bızde kulubumuze baglılıgımızı gostermemız gerekıyor dıye dusunuyorum

Varlıbaş61
02.06.2008, 07:51
bu kadar yorum yapılıyor, inşallah hedeflenen rakamlara ulaşırız kombine ve bilet sayısında
ben trabzon dışında oldugum için kombine alamayacağım ve forma kesinlikle alacağım
herkesin katkıda bulunması lazım takıma
eloğulları bizi geçti bu konuda:(

a f s
02.06.2008, 09:54
Her zaman olduğu gibi bu konuda da milleti gaza getirmek gerekir sanırım.
Yeni yönetim taraftarın beklentileri doğrultusunda karlı bir sponsorluk anlaşması yaptı. Yeni sezon formalarımız da yine taraftarlardan gelen görüşler doğrultusunda şekilleniyor. Kumaş kalitesi, renklerimizin doğru uygulanması, çubuklu forma, uzun kollu forma gibi birçok konuda taraftarın istek ve önerileri değerlendiriliyor ve sponsor firma ile paylaşılıyor.
Forma için heyecanlanan arkadaşlar önce BMN ürünlerine bir ilgi göstersinler bakalım. Nike işi kolay.
Ayrıca kombine bilet konusu da önemli, biz alamasak bile çevremizdeki teşvik etmeliyiz.

İşin biraz da reklamını yapmak lazım. Trabzonspor'da taraftar profilini göz önüne alarak kredi kartına taksit seçenekleri sunmalı veya sürümden kazanmayı denemeli. Ve çocuk ürünlerinden hiç kar almamalı.

Biraz da reklam:

http://img225.imageshack.us/img225/8572/afsformapm1yn0.png
http://img120.imageshack.us/img120/8596/yattafshz0.jpg
http://sunum.bordobank.com/misafir/files/bordomavi/NikeTSCB.png
http://img225.imageshack.us/img225/6479/afsformascopypo0.png
http://img158.imageshack.us/img158/6418/maviiu9.png
http://img77.imageshack.us/img77/4706/tottibo7.png
http://img239.imageshack.us/img239/9282/2136905466hc7.png
http://img67.imageshack.us/img67/4738/mavi2th5.png

Her forma alan forma ile fotoğrafını çektirip buraya yapıştırsın görelim nasıl duruyor.

Umut ÖZTÜRK
02.06.2008, 10:07
Öncelikle şunu belirtmek isterim. Sponspor firmalar genellikle her sezon için hazırladıklar 3-4 alternatifli klasikleşmiş hale gelen standart kalıpları ve dizaynları takımların beğenisine sunuyor. Örneğin bu sene giydiğimiz puma formalarının dizaynını hemen hemen puma ile anlaşma yapan tüm takımların üzerinde görülmüştür. Kalıplar ve şekillemeler aynı örn. Villereal, Bordeaux, Olympiakos, Bursaspor vs vs vs daha birçok takım örnek verilebilir.

Bu demek değilki özel tasarımlar yapılamaz. Dünyanın önde gelen klüpleri veya artık yıllardır klasikleşmiş ve kesinlikle forma dizaynını bozmamış klüpler için özel imalat yapılıyor. River Plate , Monaco , Ajax , Celtic gibi takımların formaları spornspor firmalarca klasikleşen dizaynları uygulanıyor.

Trabzonspor umuz içinde çok büyük bir olasılıkla Nike firmasının özümüzdeki sezon tasarlayacağı 3-4 forma alternatifinden 1 tanesi yönetimimizin beğenisine sunulacaktır. Umarım bu tasarlanan dizaynları önce taraflarımızla paylaşıp beğenizime sunarlar. Benim şahsım adına istediğim en büyük detay; Trabzonspor'umuzun mavisinin doğru uygulanması. Trabzonspor'umuzun mavisi Afs arkadaşımın grafiğini dizayn ettiği tasarladığı mavidir. Umarım bunu dikkate alırlar.

Hotaman
02.06.2008, 11:53
Ali Fuat abi şu formaları Fenerbahçe'li bir arkadaşım gördü bende bu yıl Trabzonspor forması alacağım dedi. Umarım senin tasarımlarınki gibi olurlar, çünkü öyle olursa kuvvetle muhtemel sadece Trabzonspor taraftarı almayacaktır:)

DEEP BLUE
02.06.2008, 15:15
Özellikle şu Yattara'nın üzerindeki renk ve tasarımdaki gibi forma çıkarsınlar, fiyatına bakmadan 10 adet alacağıma söz veriyorum. Oğlum ve kendim haricinde kalan 8 formayı, durumu iyi olmayan ilköğretim çağındaki çocuklara hediye edeceğim.

Tolpaş61
02.06.2008, 15:40
forma almak kolay.ama birmilyon ulaşılması imkansız bir rakam.

kudu_61
02.06.2008, 15:44
şu indirimdeki pumalardan aldım şimdi elime geçti internetten sipariş verdikten sonra teyit için mağazayı aradığımda ne zaman elime geçer demiştim abi dedi normalde 3 günde elinde olur ama şu anda neredeyse 200 sipariş var biraz bekleticez demişşti ben de ben sabretmeye alıştım klüp kazansın yeter ki ben beklerim demiştim

nike da alıcam inş formalar çok güzel hergün birisini giyicem

Faik Yılmaz
02.06.2008, 15:47
1- 1 milyon mesaj çok ütopik bir rakam en fazla 100 bin forma olur. 1 milyon mesaj daha gerçekçi bir ikampanya olurdu çünkü hemen herkeste telefon var. Sultanmurat yaylasından bile Trabzonspora mesaj çekip yardım edebilirsiniz ama orjinal forma almak için belli yerlere gitmelisiniz.

2- 1 milyon forma satılsa bile bunun çok az kısmı klübe gider maliyet masrafları var pumanın alacağı para var. dağıtım giderleri var . var da var. yani en az % 20 lik marj kalır bizeki cironun yanında çok ufak bir rakam olur....

Misina
02.06.2008, 15:59
bencede 1 milyon çok uçuk rakam olmuş Yılda 100-150 bin forma satsak yeterlidir

Murat'
02.06.2008, 16:06
Bu sayı gerçekten çok ütopik....Bugün istanbul takımları bile formalarda bu sayıya ulaşamıyorlar...

durito
02.06.2008, 16:26
Kappa zamanında uygulanan alternatif renk uygulaması hoştu. afs arkadaşımızın tasarımlarında Totti üzerine uygulanmış siyah forma bana çok güzel geldi. Sanırım o formanın orjinali Kappa ama Nike da bizim için özel birşeyler dizayn ederse satışlara katkısı olacaktır.

LazAnisT
02.06.2008, 16:31
Nike Ali Fuat'ın yaptığı formaların yarısını yapsın satışta ihtilal olur:)

Uluhan
02.06.2008, 17:34
Kappa zamanında uygulanan alternatif renk uygulaması hoştu. afs arkadaşımızın tasarımlarında Totti üzerine uygulanmış siyah forma bana çok güzel geldi. Sanırım o formanın orjinali Kappa ama Nike da bizim için özel birşeyler dizayn ederse satışlara katkısı olacaktır.

Kappa harikaydi, eger Nike ile anlasmamissak kesinlikle Kappa olmali bence satisa cok buyuk katkisi olur.
Turuncu formalarimizdan alan cook arkadasim vardi Trabzonsporlu olmadiklari halde...Dizayn cidden onemli !!!

Serdar A
02.06.2008, 18:03
Bu sayı gerçekten çok ütopik....Bugün istanbul takımları bile formalarda bu sayıya ulaşamıyorlar...

Bir bakıma doğru .

Fakat bir yerden başlamak lazım . Eğer bir hedef koyuyorsak , bunun daha önce Türkiye'de ulaşılamamış bir nokta olmasındada sakınca yok . Kaldıki çok önemli bir avantajımızda var .

Başta istanbul olmak üzere büyük şehirlerdeki Trabzonspor taraftarları . Sadece istanbul'da bir milyonun üzerinde olduğumuzu düşünüyorum . Milyonlarca taraftarın takımını tribünde izleme imkanı yok , ama şehrindeki yahut internet mağazasından bir forma alarak klübüne destek olma şansı var . Olaya bu taraftan bakarsan istanbul takımlarından daha avantajlıyız .

Handikapımız ise forma alma kültürümüzün olmayışı . Bunda takımı idare edenlerin ve sportif başarısızlıklarında payı büyük elbette. Bunu yenebilirsek 1milyon olmasa bile forma satış rekorunu kırabilecek en yüksek potansiyele sahip takım Trabzonspor'dur .

Semih
02.06.2008, 18:09
Bir bakıma doğru .

Fakat bir yerden başlamak lazım . Eğer bir hedef koyuyorsak , bunun daha önce Türkiye'de ulaşılamamış bir nokta olmasındada sakınca yok . Kaldıki çok önemli bir avantajımızda var .

Başta istanbul olmak üzere büyük şehirlerdeki Trabzonspor taraftarları . Sadece istanbul'da bir milyonun üzerinde olduğumuzu düşünüyorum . Milyonlarca taraftarın takımını tribünde izleme imkanı yok , ama şehrindeki yahut internet mağazasından bir forma alarak klübüne destek olma şansı var . Olaya bu taraftan bakarsan istanbul takımlarından daha avantajlıyız .

Handikapımız ise forma alma kültürümüzün olmayışı . Bunda takımı idare edenlerin ve sportif başarısızlıklarında payı büyük elbette. Bunu yenebilirsek 1milyon olmasa bile forma satış rekorunu kırabilecek en yüksek potansiyele sahip takım Trabzonspor'dur .

hiç satamasak bile her sene şampiyonluğa oynama felsefesi gibi, forma satışlarında da hedefi yüksek tutmalıyız. olur ya da olmaz önemli olan bunu hedefleyebilmek. istanbul takımlarının forma satışları bizi hiç ilgilendirmemeli. kendi işimize bakalım. her yolda olduğu gibi bu yolda da kendi efsanemizi yaratalım, rekor hedefleyip rekor kıralım derim.

a f s
02.06.2008, 19:18
Biz daha formalar çıkmadan heyecanını yaşıyoruz, yönetimde kendi payına düşeni yapmalı.
Bu ne olabilir: kredi kartına vade farksız taksit imkanı ile daha çok satış sağlanabilir.
İstanbul'da mutlaka hazırlık maçı yapıp, imza günü düzenlebilir.
Hatta Trabzon'da futbolcuların imza günü mutlaka olmalı.
Saha içi başarıları artmalı.
Nike'ın bütün satış kanallarına ulaşılmalı.
İnternetten hızlı güvenli alışveriş imkanı sağlanmalı. El değmişken ara yüz değiştirilip, forma detayları, siparış takibi, hediye paketi, ön izleme, kampanya, taksit seçenekleri ile internet sitesi zenginleştirilmeli.
Trabzon'da hangi fiyat ve indirimle satılıyorsa, dünyanın her tarafındaki taraftarlarımız aynı imkanlardan yararlanabilmeli.
Çocuk ürünlerinden kar alınmamalı.
Ürün kalitesi ve çeşitliliği artırılmalı.
İstanbul'un iki yakasına yapılacağı söz verilen TS Clup projesi bir an önce hayata geçirilmeli.
Kombine bilet alanlara özel taraftar forması üretilebilir. Maça bayrak ve forma ile gelmek teşvik edilmeli.

İşlerim yoğun kafam dağınık, şimdilik aklıma gelenler bunlar, eminim sizin de aklınıza gelen bu tür projeler vardır. Bunları olgunlaştırıp Trabzonspor ile paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum.

ApoCaN28
02.06.2008, 19:23
Forma Atkı Şort Başka Bide rozet felan
Acaba T-shırt felan yapsalar şöyle modayla alakalı üzerinde bide ts logosu olsun fazla abartmasınlar ama kulübün olsun..
Bizde oradan giyinir kulübe daha fazla katkı yaparız..
Acaba böyle bi düşünceleri var mı ?
Bence iyi olur ....Bence tabi
Afs abimizin dediği gibi çeşitlilik de artırılmalı

Emo91
02.06.2008, 19:35
70 ytl degil ben aylikimin yarisini verirdim trabzonsporuma ama almanya da yasiyorum....
nike olsun, formalar patlar....hade yönetim acikla su sporuda oda formalari yapsin da alalim

RepLay
02.06.2008, 21:43
Arkadaşlar aslında 1m forma banada uçuk geldi ama neden olmasın diede içimden geçiriyorum.

Değinmek istediğim bi konu daha var Trabzon sporumuzun elinde 61 sayısı gibi bi nimet var bundan neden kimse yararlanmıyor modaya uygun estetik 61 amblemli t-short lar yapılsa nebilimm bu sayıyı değişik şekillere soksalar değişik resimlerin üzerine 61 yerleştirseler ben valla 3-4 tane alırım önümüz yaz 61 numarayı sırtımda taşımaktan daha güzel ne olabilir.

Zaten değişik kaliteli mağzalarda üzerinde sayı olan t-short ganimet ama 61 bulmak zor buna bir el atsalar

Sormak istediğim bişe var formalar 50 milyon diyelim bu 50 milyonun tamamı klübemi kalıyor?. Bide sponsorun reklamını yapmasınlar alacağımız formalarda ben sevmiyorum o tarz formaları.

Kadir Aydın
02.06.2008, 23:05
Hele bir ciksin 5 forma benden. O kadar atip tutuyoruz degil mi burada? Oturdugumuz yerden her sey kolay ne de olsa; gelene gidene, transfer gecikince baskana sallamayi biliyoruz. Eeee simdi almasak ayip olur.

Bence de ancak atıp tutuyoruz. :D Lafa sıra geldi mi bizden fanatiği yok maşallah.

Mustafa ÖZDEMİR
13.08.2008, 22:33
bencede 1 milyon forma çok abartılı olmuş bu takım tarihinde 50000 forma ancak satmıştır bunun da 40000 ini sadri şenerin geldiği şubat ayından itibaren satmıştır ama yönetimin açıklamalarında 100.000 forma satmayı planlıyoruz açıklamasıda bence çok az bir rakam olmuş ts club lar tıklım tıklım millet çok sıra var diye sonra alırız diyor bence trabzonspor bu sene 250.000 civarında forma satar

Halil Atalay
13.08.2008, 22:35
ula uşaklar hadi bakalım alalım şu formaları gerisi gelir merak etmeyin ben şuanda 8 forma aldım herkesi forma almaya bekliyorum

Onur Civelek61
13.08.2008, 22:46
Lisanslı olan her Trabzonspor ürünü alınsın sadece formayla sınırlı kalmasın.10-20-50 milyon ytl artık neyse klube destek.Böyle başkan bulmuşuz kaçırmayalım :)

ccd6167
13.08.2008, 22:52
valla kiz arkadasima aldim ama kendime alamadim daha.insallah bi tane ilk yari bi tan e de ikinci yere alacam.

Cem Akyüz
13.08.2008, 22:56
5 tane aldım gururluyum

tanjukeskin
13.08.2008, 22:57
1 milyon formayı nerden bulup da satacan..nike bize o kadar forma yapmazz..!!

TolgaTopçu61
13.08.2008, 22:58
bende 1 tane forma aldirabildim simdiye kadar kendime

Hüseyin Çümen
13.08.2008, 23:00
1 milyon forma satılır nasıl
alırsın adı çok büyük futbolcu taraftar heyecanlanır 1 milyon tane forma yı satarsın

febe futbolculara dünyanın parasını veriyor sonra stada götürüyor milette tribünlerde adam heyecandan kapıyor hemen formayı

real madridde hep böyle

mensure 61
13.08.2008, 23:03
Ben henüz almadım çünkü köydeyim Trabzon'a bi gidiyim neler alcam :D

Mollasalihoğlu
13.08.2008, 23:23
adamlar transfer yaptığı gün formayı asıyo biz halen resmi siteden forma alamıyoruz şu an..o yüzden hayal...

arifberkay
13.08.2008, 23:39
dun trabzon ts club daydım formaların bedenlerı kalmamıs millet gurbeten gelmıs forma alamıyordu bu kafayla satıs zor

macka61
13.08.2008, 23:42
demekki iyi satıyor

Mollasalihoğlu
13.08.2008, 23:52
demekki iyi satıyor

iyi satma kavramına istediğin al alabilmek te girmeli..
benim gibi arıza adam bi kere bakıp bulamadı mı ayar olup almayabilir mesela :)

macka61
13.08.2008, 23:56
orası öyle hepimiz için

OKANIZM
14.08.2008, 00:05
BİR FORMA 70 YTL AMA BU PARANIN HEPSİ TRABZONSPORA GİTMİYOR MAalesef.en fazla yarısı gider

W_O_L_D_A
14.08.2008, 01:01
abi iyi düşünmüşsünde bir forma 70 ytl dersen bunun içinden tubübe kalan berki 20 ytl var yada yok :) bu işten o kadar cok para kazanılacagını sanmıyorum formadan sadece Ünlü bir oyuncu getirisin Fb gibi öyle para kazanırsın

kutup61
14.08.2008, 01:11
olimpiyat stadı önünde cumartesi günü mutlaka seyyar bir hatta birkaç satış noktası olmalı.
bu satışlarda epey bir artış yaratacaktır,
ancak söyle bir düşüncem de var,
günlük iş hayatında rahatça kullanılabilecek tekstil ürünleri çıkartmalı klüp,
formanın kullanım alanı çok dar, her zaman kullanılamz,
ta bi ki o nu da alacağız orada sorun yok,ama ben günlük hayatımda da kullanabileceğim tişört, sweet, gömlek gibi, renkden bağımsız, küçük bir amblem içeren, kaliteli ürünler ümit ediyorum.
bunları zaten alıyoruz ister istemez.
alırken klübe katkımız da olur böylece.

Semih
14.08.2008, 06:01
@ kutup61

bu yönetimin onu da yapacağından zerre şüphe duymuyorum.

hatta ilginç maçlara özel, günü gününe ürünler bile çıkaracaklarına eminim.

gerçekten işi bilenlerle yönetiliyor olmak büyük şans.

bilalharputoglu
14.08.2008, 09:19
Bu çoşkuyla satılır, herkesin gözü brugge maçında eğer 16 ağustos şölen gibi geçerse ki inş. öle olcak ondan sora görün siz horonu çoşkuyu satılan formayı.. yönetimin hemen nike anlaşarak forma dışında tS ürünleri yaptırması lazım bence..

lazmanyaq
14.08.2008, 09:35
1 milyon forma mı ? komikk...