PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adana Demirspor

Kazım Uzunboy
29.05.2008, 21:42
Futbolumuzda 4 büyük kulüpten başka kalabalık ve coşkulu taraftara sahip olan 2 kulüp vardır..

Bunlardan birisi Ankaragücü diğeri ise Adandemirspor'dur.

Adi :Adana Demirspor Kulübü

Kurulus :28 Aralik 1940

Renkler : Açik Mavi - Koyu Lacivert

TARİHİ

1940 YILINDA IKINCI DÜNYA SAVASININ ÇIKACAGI GÜNLERDE

SILAH ALTINA ALINANLARIN DISINDA GENÇLERI SIVIL SAVUNMA

VE SPORA YÖNELTME AMACIYLA "SIVIL SAVUNMA

MÜKELLEFIYETI"ADI ALTINDA ÇIKAN KANUN SONUCUNDA KAMU

VE ÖZEL SEKTÖRDE 500 KISIDEN FAZLA ELEMAN ÇALISTIRAN

KURULUSLARIN BIR SPOR KULÜBÜ KURMALARI MECBURIYETI

NETICESINDE, 21.12.1940 TARIHINDE O ZAMANIN D.D.Y. 6.

ISLETME MÜDÜRÜ ESREF DEMIRAG TARAFINDAN ADANA

DEMIRSPOR KULÜBÜ KURULMUS, RESMI TESCILINI BIR HAFTA

SONRA 28.12.1940 TARIHINDE ALMISTIR.

BRANSLAR:

ADANA DEMIRSPOR KULÜBÜNÜN ILK FAALIYET GÖSTERDIGI

BRANSLAR ATLETIZM, BISIKLET, GÜRES, YÜZME, SUTOPU VE

FUTBOLDUR. DAHA SONRA BUNLARIN IÇINE BASKETBOL VE

VOLEYBOL DALLARI DA EKLENMISTIR.

FUTBOL ;

ADANA'NIN ILK KULÜPLERI SAYILAN IDMANYURDU ,

TOROSSPOR VE SEYHANSPOR DISINDA YINE MÜESSESE TAKIMI

OLAN MILLI MENSUCAT VE DEMIRSPOR GIBI LIGI OLUSTURAN

TAKIMLARIN KATILIMI ILE � ÇUKUROVA LIGI � MEYDANA

GELMISTIR.ZAMANLA MERSIN IDMANYURDUNUN DA KATILIMI

ILE BÖLGESEL HÜVIYET KAZANAN BU LIGDE ADANA DEMIRSPOR

1942 YILINDAN 1953 YILINA KADAR ARALIKSIZ SAMPIYON

OLARAK TÜRKIYE FINALLERINE KATILMAYA HAK

KAZANMISTIR.1947 YILINDA , ANKARA'DA YAPILAN FINAL

KARSILASMALARINDA ANKARA DEMIRSPOR VE FENERBAHÇE'NIN

ARDINDAN TÜRKIYE 3. OLMA BASARISI GÖSTERMISTIR.1951

YILINDA , BALIKESIRDE YAPILAN FINAL KARSILASMALARINDA

BESIKTAS VE ALTAYIN ARDINDAN YINE TÜRKIYE 3.

OLMUSTUR.1953-54 FUTBOL SEZONUNDA ADANA DEMIRSPOR

TÜRKIYE SAMPIYONASI FINALINDE ANKARA HACETTEPE

TAKIMINI SELAMI TEKKAZANCI'NIN ( FÜZE ) GOLÜYLE 1-0

YENEREK TÜRKIYE SAMPIYONU OLMAYI BASARMISTIR.1959

YILINDA TÜRKIYE PROFESYONEL LIGININ KURULMASINI TAKIP

EDEN 2. SEZONDA ANADOLUNUN ILK TAKIMI OLARAK 1960-61

SEZONUNDA ANKARA,ISTANBUL, IZMIR TAKIMLARIYLA

MÜCADELE ETMISTIR.FUTBOL FEDERASYONUNUN GARIP BIR

KARARI SONUCU ADANA DEMIRSPOR ANKARA TAKIMI

STATÜSÜNE ALINMIS VE IÇ SAHA MAÇLARINI ANKARADA

OYNAMAK ZORUNDA KALMISTIR.BÖYLECE TÜM MAÇLARINI

ANKARA, ISTANBUL, IZMIR �DE OYNAMAK DURUMUNDA KALAN

ADANA DEMIRSPOR AYNI YIL LIGE VEDA ETMISTIR.1963-64

SEZONUNDA TÜRKIYE 2. LIGININ KURULMASI ILE OTOMATIKMEN

LIGE DAHIL OLMUSTUR.9 YIL 1. LIGE ÇIKMA MÜCADELESI VEREN

ADANA DEMIRSPOR NIHAYET 1972-73 SEZONUNDA MUHARREM

GÜLERGIN VE NURI SENGEZER'IN YÖNETIMINDE ADANA'DA USAK

SPORU FATIH TERIM VE BEKTAS YURTTASIN GOLLERI ILE 2-0

YENEREK BU AMACINA ULASMISTIR.1977-78 FUTBOL

SEZONUNDA TÜRKIYE KUPASINDA TRABZONSPORLA FINAL

OYNAYAN ADANA DEMIRSPOR YINE AYNI SEZON BASBAKANLIK

KUPASINDA FINALI OYNAMISTIR.LIG TARIHINDEKI EN IYI

DERECESI 1981-82 SEZONUNDA HACI DÖNER'IN KULÜP

BASKANLIGI VE COSKUN ÖZARI'NIN TEKNIK DIREKTÖRLÜGÜNDE

6. LIKTIR.1983-84 SEZONUNA KADAR ARALIKSIZ 11 YILLIK 1.

LIG SERÜVENINDEN SONRA 3 YIL TÜRKIYE 2. LIGI A GRUBUNDA

SAMPIYONLUK MÜCADELESI VEREN DEMIRSPOR 1986-87

YILINDA ADEM ATILGANIN BASKANLIGI , ALI HOSFIKIRER'IN

TEKNIK DIREKTÖRLÜGÜNDE AMACINA ULASMISTIR.1989-90

SEZONUNDA KÜME DÜSTÜKTEN SONRA ERTESI YIL SELAHATTIN

ÇOLAK'IN KULÜP BASKANLIGI VE ALI HOSFIKIRER'IN TEKNIK

DIREKTÖRLÜGÜNDE YENIDEN BIRINCI LIGE YÜKSELMISTIR.AYNI

SEZON KÜME DÜSEN ADANA DEMIRSPOR 1993-94 FUTBOL

SEZONUNDA METIN TÜREL'IN IDARESINDE YENIDEN 1. LIGE

YÜKSELMISTIR.1995-99 YILLARI ARASINDA 2. LIGDE MÜCADELE

EDEN DEMIRSPOR 1999 YILINDA TARIHINDE ILK KEZ 3. LIGE

DÜSMÜSTÜR.2001 YILINDA AYTAÇ DURAK'IN KULÜP

BASKANLIGI VE ERCAN ALBAY'IN YÖNETIMINDE 2. LIG B

KATEGORISI'NE YÜKSELMIS , 2002 YILINDA AYNI EKIPLE

DENIZLI'DE YAPILAN EKSTRA PLAY- OFF MÜSABAKALARINI

SAMPIYON BITIREREK 2. LIG A KATEGORISINE

YÜKSELMISTIR.2004 YILINDAN ITIBAREN 2. LIG B

KATEGORISINDE MÜCADELESINE DEVAM ETMEKTEDIR.

ŞİMŞEKLER GRUBU

Kurucusu şimdiki kulüp başkanı Adem Atılgan'dır.Yaklaşık 20-25 yıl önce kurulmuştur.Şimşekler Grubu'nun tek bir amacı vardır; Adana Demirspor'a hizmet etmek.Şimşekler Grubu Adana Demirspor'un askeridir, ordusudur.Yıllarca mavi-lacivert renklerin onurunu Şimşekler Grubu taşımıştır.Tabii ki grubun fertleri, camianın büyüklerini, önderlerini örnek almışlardır.Ama yeri gelmiş Şimşekler Grubu yalnız kalmış ve Adana Demirspor'un menfaatleri için tek başına savaşmıştır.Konu Mavi Şimşek olduğunda haksızlık söz konusuysa Şimşekler Grubu sahneye çıkmış, ve üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır.Şimşekler Grubu özellikle son 10 senede büyük aşamalar kaydetmiştir.Bu aşamalar sonucunda Türkiye'de bir marka olmuştur.

Şimşekler Grubu'nda 3 temel ike esastır.SEVGİ-SAYGI ve BAĞLILIK.Bu 3 temel ilkeden mahrum kişiler Şimşekler Grubu'na giremez, girse de barınamaz.En küçüğünden en büyüğüne, bütün fertler bu esaslara itina ile dikkat ederler.Bu itina Şimşekler Grubu'nun bir aile olmasını sağlamıştır.Bir ailede herkes bir olduğu için grup içindeki bir fert, hiç tanımadığı başka bir ferdi öz kardeşi olarak görür.Bu sevgi ve Saygı ortamı Şimşekler Grubu'nu dışardan yıkılamaz bir KALE haline getirmiştir.Şimşekler Grubu için ADANA DEMİRSPOR'un ONURU her şeyden önemlidir.Adana Demirspor'un onuru için canını seve seve verir, gözünü budaktan sakınmaz.
Adana Demirspor'un onuru için Şimşekler Grubu yeri geldiğinde efeden YİĞİT, hakimden KARALI ve Cellattan ACIMASIZ olur.Şimşekler Grubu şahıslara değil sadece Adana Demirspor'a hizmet eder.Ederken de renkler için itici güç ve lokomotif görevi yapar.Diğer gruplardan farkı gerçek bir AİLE olmasıdır.Yalnız statta değil, bu bağlılık her gün devam eder.Şimşekler Grubu Adana Demirsporsuz geçen her günü eksik yaşamıştır.

Adana Demirspor Bank Asya 1.ligine çıkmak için finalde Güngören Belediyespor'la karşılaşacaktır.Finalde favori olan Şimşeklerin hedefi seneye de bu başarıyı 1.ligde gösterip Turkcell Süper Ligine yükselmektir.

http://img45.imageshack.us/img45/6058/1003011os8.jpg

http://img45.imageshack.us/img45/4603/ql3fq3948p0x1by8ckucbe0.jpg

http://img79.imageshack.us/img79/6121/takm1al0ju2.jpg

Bu konuyu açmamın sebebi ADS'nin son zamanlarda dikkatimi çekmesi ve Onlarla dost olabilme ihtimalimizi merak etmemdir..

Burak
30.05.2008, 00:42
Yanımda 2 tanesı var, boyle lanet adamlar gormedım valla ... onlar yuzunden hem besıktastan sogudum , hemde sevebılecegıme ıhtımal verdıgım adana ve adana demırspordan ..

İşte eşgalleri

http://photos-d.ak.facebook.com/photos-ak-sf2p/v148/71/12/532272585/n532272585_407899_8314.jpg

Murat'
30.05.2008, 17:12
Bizimle oynadıkları maçlarda seyircileri de harikaydı gerçekten...Adanaspordan daha çok taraftarları var...Bu arada bu şimşekler lafını gençlerde kullanıyor...acaba ilk kim kullanmış....bu arada bu akşamki maçta adanaspora başarılar...

Kazım Uzunboy
30.05.2008, 17:16
Bizimle oynadıkları maçlarda seyircileri de harikaydı gerçekten...Adanaspordan daha çok taraftarları var...Bu arada bu şimşekler lafını gençlerde kullanıyor...acaba ilk kim kullanmış....bu arada bu akşamki maçta adanaspora başarılar...
ADS ile Adanaspor birbirlerine zıt 2 takım zaten :rolleyes:

En ateşli taraftar grupları olarak Şimşekleri biliyorum,başka grupları var mı orasınıda bilmiyorum zaten :D

TheRapZoNe
30.05.2008, 19:26
Adana demir,eskisehir,genclerbirligi.. Masallah ortalik simsekcilerden gecilmiyor:)

Salih Kara
30.05.2008, 23:00
Bizim maçta 7-8 yaşlarında bir çocuk orta sahada 3 lü çektiriyordu.Güzel bir görüntüydü.Şimşekler grubunu kuran adamın da sonradan başkan olması ilginç.Bir rant mı var yoksa harbiden taraftar takıma sahip mi çıkmış anlayamadım:)

Kazım Uzunboy
31.05.2008, 00:55
Bizim maçta 7-8 yaşlarında bir çocuk orta sahada 3 lü çektiriyordu.Güzel bir görüntüydü.Şimşekler grubunu kuran adamın da sonradan başkan olması ilginç.Bir rant mı var yoksa harbiden taraftar takıma sahip mi çıkmış anlayamadım:)
Hemşo 7-8 yaşlarındaki çocuk onların amigosu Rafet..

Genelde bütün maçlarda sahaya iner ve üçlü çektirir taraftarlara :)

Nytre
31.05.2008, 01:56
adanademirspor daha halk takimi , adanaspor biraz daha kalburustu insanlarin takimi .

adanademirsporlular sadece adanayi tutarken cogu adanasporlu 3 eziklerede gonul vermislerdir.

master yoda
31.05.2008, 02:06
bunları zaten süper ligde kardeş takımları var bjk

e'3'
31.05.2008, 02:25
yazık oldu adana demıre ama kendılerı etı kendileri buldu:)

yaranozlu
31.05.2008, 09:07
şimşek samsunsporundur :) üçlü şimşekler ve küfür

Misina
31.05.2008, 14:32
Dün Final maçında yenilgiyi hazmedemeyip yaptıkları çirkeflikleri gördükten sonra Bursa dan ve Fb den bi farkları olmadığını anladım.

Kazım Uzunboy
31.05.2008, 18:10
bunları zaten süper ligde kardeş takımları var bjk
bişe bilmeden yorum yapma bence

Onlar anti istanbul ve anti bursa ;)

Dün Final maçında yenilgiyi hazmedemeyip yaptıkları çirkeflikleri gördükten sonra Bursa dan ve Fb den bi farkları olmadığını anladım.

Savunucumusun sen diyeceksiniz belki ama adamlar kaç senedir 2.lige çıkmak için uğraşıyorlar..
Sonuç karşısında yaptıklarına biraz daha anlayışlı bakmak gerek

Misina
31.05.2008, 18:32

Savunucumusun sen diyeceksiniz belki ama adamlar kaç senedir 2.lige çıkmak için uğraşıyorlar..

kardeş bizde yıllardır şampiyonluğa hasretiz ama hiçbir zaman kötü bir sonuçtan sonra onların yaptığı gibi bi olay yapmadık.

Kazım Uzunboy
31.05.2008, 18:34
kardeş bizde yıllardır şampiyonluğa hasretiz ama hiçbir zaman kötü bir sonuçtan sonra onların yaptığı gibi bi olay yapmadık.
Bizi karşıma almama neden olacak açıklamalar yapma lütfen ;)

Öyle birşey yapmam gerçi ama sana verilecek cvp ancak öyle olur :)

master yoda
31.05.2008, 18:54

Uydurmuyorum adanadaki bjk-bursa macında belli oldu
Sırf bursaya kıllık diye yaptılar diyosan bilmem orasını

Kazım Uzunboy
31.05.2008, 18:58
Uydurmuyorum adanadaki bjk-bursa macında belli oldu
Sırf bursaya kıllık diye yaptılar diyosan bilmem orasını

Adanadaki bjk maçında sadece ufak holigan Rafet üçlü çektirdi bjklılara..

Başka birşey yok.

Emin ol şimdi sordum ADS taraftarına :)

İHSAN
31.05.2008, 19:31
Anti istanbul dedikleri ve Anadolu diye haykırdıkları müddetçe dostumuzdurlar. Bize gerçek Anadolulu takımlar lazım. Satılmışlarla işimiz olamaz. Ads umarım en kısa sürede süper ligdeki yerini alır.

Osman Erdoğan
31.05.2008, 23:02
ALLAH Kitap tanımayan, inanmayan, maçtan Önce "Alemin ALLAH'ı Burayaa" diye takımını çağıran, en ufak şeyde ALLAH'a Kitaba Peygambere vs vs söven insanlarla hangi kardeşlikten bahsediyosunuz siz ! daha dün güngören maçından sonra Tribündergide ettikleri küfürleri bi gözden geçirin.. Allah'a söven insanlar Müslüman olamaz böye insanlarla da bizim işimiz olmaz.. sürünsünler 2.b de.. Sövdükleri Allah hiç bir zaman nasip etmesin inşallah sevinmelerini !

Cem Akyüz
31.05.2008, 23:05
Halkın takımı AdanaDemirspor

Osman Erdoğan
31.05.2008, 23:10
ya bırakın bu takımları ya ne sacma ya bunlara değer vercenize gidin trabzon takımlarına destek verin ne bi sevgi ya:@

DNA-TS
31.05.2008, 23:45
ALLAH Kitap tanımayan, inanmayan, maçtan Önce "Alemin ALLAH'ı Burayaa" diye takımını çağıran, en ufak şeyde ALLAH'a Kitaba Peygambere vs vs söven insanlarla hangi kardeşlikten bahsediyosunuz siz ! daha dün güngören maçından sonra Tribündergide ettikleri küfürleri bi gözden geçirin.. Allah'a söven insanlar Müslüman olamaz böye insanlarla da bizim işimiz olmaz.. sürünsünler 2.b de.. Sövdükleri Allah hiç bir zaman nasip etmesin inşallah sevinmelerini !

ağzına sağlık kardeşim....ben ads nin sadece renklerine karşı bir sempatim var...ajanssporda falan yorumlarınıokuyorum bir tane işe yarar yorum yok...seninde dediiğin gibi...

Kazım Uzunboy
31.05.2008, 23:48

ya bırakın bu takımları ya ne sacma ya bunlara değer vercenize gidin trabzon takımlarına destek verin ne bi sevgi ya:@

Arkadaşım Trabzon takımlarına destek zaten sonsuz bizde ;)

Öyle birşey yaptıklarınıda nerden çıkardın ki ??

Bence yorum bile yazma..:rolleyes:

Diğer başlıklardan biliyorum bu konuda da tartışma çıkmasın bence :)

ilhan
01.06.2008, 10:03

Yanılıyorsun Kazım.

Futbolda bu tür olaylara anlayışlı bakamam, kimsede bakmamalı. Maçtan önce başkanları Güngören Bld. Spor için onlar bizim rakibimiz olamaz demişti. Ne oldu? Adamlar oynadı eledi. Sonra ortalığı birbirine kattılar. Adam gibi oynayıp çıksaydılar. Her play-off maçını kaybeden böyle yapacaksa Türkiye'de futbol oynanmasın.

m@rdi
01.06.2008, 11:05
ADS ve şimşekler; ateşli,Adana 'da önemli bir kitleye sahip,anti-İstanbul'cu, ağzı bozuk (genel olarak ), çoluğu çocuğu stadda yetiştiren bir takım ve taraftar grubu.

Genel olarak Adanalı insanların gözleri döndüğünde "din,kitap,Allah " kavramları kaybolur, bu durum taraftar gruplarında da açıkça görülür.Hazmedemesekte durum bu :(

Savunulacak çok tarafları yok,ancak şimşeklerin takımlarına olan sevgileri ve sahip çıkışları taktir edilmeli. Süper ligde olupta kendi şehir insanının desteğini alamayan takımları düşününce, ADS daha fazla hak ediyor onların yerinde olmayı. (Bence )
Birde sırf Trabzonspor Adana'ya da gelsin diye süper lige çıkmalarını istiyorum:o

ÖzGür Ayar
01.06.2008, 11:59
Kazım; Ortak tribün sitelerine gir ve Adanademirlilerin ettiği küfürlere bi göz at..

Mardi; Taraftar gruplarındada bu durum görülür demişsinde sırf adana tribününden bahsediyorsan eyvallah. Yok eğer genel olarak bahsediyorsan ve bizde dahilsek buna. Biz tam 25 senedir şampiyon olamıyoruz herhangi bi platformda Trabzonsporlu birinin Allah'a sövdüğünü göterebilirmisin?

------
Adanalıların ettiği küfürleri buraya koyarımya huzur bozulur.. sadece ufak bi yazı koyayım Adanademirli bi çocukla Eskişehirli bi arkadaşın yazışması;

Güldürmez Allah Farkına varsınlar bazı seylerın ondan sonra gülerler Anlayana

Madem ALLAh bizi Sildi Bizde Onu Siliyoruz ..!

Yuhh Be Birader ! Bu kadar da olmaz be ! Senin ne haddine Allah'ı silmek ya da karşı gelmek ! Şimdi düşünüyorum da neden bu durumda olduğunuzu biraz anlıyorum ..
Her Kim bu Hale düşürdüyse Kralını Tanımam ..!

Aynen devam edin yolunuz amatörü bulur ..
Farkedermi ..!

Anti Adana!

Kazım Uzunboy
01.06.2008, 12:02
Özgür sağolasın..

Bunları bilmiyordum gerçekten..

Benim tanıdığım Adslilerde bunları yazacak kişilikte değiller..

Benim Adsye bakış açım o yüzden öyleydi.. :S

m@rdi
01.06.2008, 12:50
Mardi; Taraftar gruplarındada bu durum görülür demişsinde sırf adana tribününden bahsediyorsan eyvallah. Yok eğer genel olarak bahsediyorsan ve bizde dahilsek buna. Biz tam 25 senedir şampiyon olamıyoruz herhangi bi platformda Trabzonsporlu birinin Allah'a sövdüğünü göterebilirmisin?

Sadece Adanalı taraftarlardan bahsettim. Sokaklardaki ağzı bozuk,çirkin söylemler,tribünlerde de var.

Türkiye 'nin her yerinde küfür seven, çoluk çocuk ,bayan göz ardı etmeden ağzına geleni sayan taraftarlar var. Bu göz ardı edilemez. Ancak Adana'da durum biraz daha vahim,çirkinliğin boyutu daha fazla.

OYılmaz
01.06.2008, 13:10
Adanalı ve o coğrafyanın insanı dindar olsa bile Allaha çok küfür eder Adanalıları tanırım az çok bu huylarından vazgeçmeleri lazım ... Adanaspor taraftarı Adana Demir taraftarına göre daha sakin derli toplu gerçek taraftardır Adana Demir için bunu söylemek zor hangi Adana Demir maçını işitsem mutlaka kavga vardır erkeklik ve taraftarlık satır döner bıçaklarıyla olmuyor

Kazım Uzunboy
24.08.2008, 14:07
Adana Demir coştu
TFF 2.Lig 2.Grup takımlarından Adana Demirspor, transferde dur durak bilmiyor. Adana ekibi, dün de Şanlıurfaspor’un kalecisi Atalay Özkan ve Erzincanspor’dan Mehmet Balcı ile sözleşme imzaladı. 2’şer yıllık mukavele yapılan iki futbolcu da Adana Demirspor’a geldikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, takımın başarısı için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

fanatik.com.tr

Trkz61
24.08.2008, 15:55
Allah kimseyi bu psikopatların eline düşürmesin!!! Diyarbakır,Batman,Mardin vs.Hepsine sopayı çekerler içeride veya deplasmanda fark etmez.Sadece kavga eder allaha söverler.Başka bir idealleri yok adamların.Ayrıca Anti-İstanbul falan değil Demirsporlular.Çoğu GS'yi tutar(Fatih Terim, Hasan Şaş vs.).Kalan bölümü ise FB,BJK.Ben nefret ederim bu denyolardan.Bizle oynadıkları kupa maçında bizim oyunculara çakı atmaları ise hala aklımdan çıkmıyor.

ÖmerFarukYılmaz
24.08.2008, 16:09
Bizim bizden başka dostumuz olmaz....Olamaz...Biz herkesle anlaşamayız...

Helede Allaha küfredenlerle...

Helede 2 lig takımıyla...

kaan53
25.08.2008, 00:47
ads tarftarı nasıl hep destek tam destek mi anti istanbul mu ona bakalım beyler neysmiş yok dinsizmiş yok bilmem neymiş bırakın siyaset yapmayı ads bana göre türkiyenin sayılı tiribünüdür bana göre alahsızlarmış kitapsızlarmış beni ilgilendirmez ben onların tirübüncülüğüne bakarım.2.lig b katagorisinde ama bence yaptıkları besteleri hele ki pankartları hakları yenilmemmeli

Muhammed
27.08.2008, 01:06
Mersinim nasıl da son macta adanademiri yendi ve de cıkarmadı nasıl gurur duydum anlatmamam mersinimle. Bunların futbolla ilgisi bile yok sırf kavga dövüş.

Mustafa ÖZDEMİR
20.03.2009, 10:11
Şimşekler gerçekten büyük grup

Ba®ış
24.03.2009, 12:01
http://img26.imageshack.us/img26/7007/298d48a8f916cb45b05e7c9.jpg (http://img26.imageshack.us/my.php?image=298d48a8f916cb45b05e7c9.jpg)
:D

Kazım Uzunboy
26.09.2009, 18:34
Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na katılan Adana Demirspor Başkanı Bekir Çınar, "Devre arasında Adana'da futboldaki muhalif sesler olarak bilinen Livorno, Celtic, Marsilya, AEK, ve St.Pauli gibi Avrupa'nın önemli takımlarının katılacağı bir turnuva düzenleyeceklerini söyledi.

Adana Demirspor Başkanı Bekir Çınar, Livorno ile yaptıkları özel maçın "Futbolda şiddete, ırkçılığa ve endüstriyel futbolun yarattığı sorunlara karşı anlamlı bir tepki olduğunu dile getirerek, bu önemli organizasyonun yansımalarını çok iyi olduğunu belirtti ve dev bir organizasyonun müjdesini verdi.

Adana Demirspor devre arasında, kendisiyle aynı felsefeyi taşıyan Livono, Celtic, Marsiyla, AEK ve St.Pauli gibi Avrupa'daki önemli takımların katılacağı dev bir organizasyon düzenleyecek.

Başkan Bekir Çınar, "Livorno ve St.Pauli kulüpleri bu teklifi kabul ettiler. Diğer kulüplerle yaptığımız ön görüşmeler çok olumlu oldu. Adana sıcak bir iklim olması nedeniyle devre arası kamp çalışmaları için çok uygun... Tesis bakımından yeterliyiz. Mükemmel otellerimiz var. Bu turnuvayla hem felsefi duruşumuzu göstereceğiz. Hem de Adana'nın devre arası kamp çalışmaları için Antalya kadar yeterli olduğunu ispatlayacağız" dedi. Kaynak:Hürriyet

Muhammed
26.09.2009, 23:53
Boş boş işlerle uğraşıyorlar adam gibi süper lige çıkmaya çalışsanıza böyle işlerle uğraşacağınıza.

Cem Akyüz
26.09.2009, 23:56
Boş işler..Neymiş boş olan işler

Kadir
26.09.2009, 23:56
Bu organizasyon inşallah yapılır. Güzel olacak.

iskenderunlu
27.09.2009, 10:03
ADS ile Adanaspor birbirlerine zıt 2 takım zaten :rolleyes:

En ateşli taraftar grupları olarak Şimşekleri biliyorum,başka grupları var mı orasınıda bilmiyorum zaten :D
Adanasporun Türbeyler diye bi grupları var Mavi Şimşeklere kafa tutuyorlar

street_wolf41
21.12.2009, 20:18
1940 yılında Adana'da kurulmuş, renkleri mavi-lacivert olan spor kulübü. Taraftar grubunun adı Şimşekler'dır. Maçlarını 22.159 kişilik Adana 5 Ocak Stadı'nda oynamaktadır. Yüzme ve Sutopu branşlarında da faaliyet göstermiştir.

Şimşekler Grubu Taraftar Sitesi

[Tarihçe ]

Adanademir SK İkinci Dünya Savaşı sırasında, silah altında bulunan askerlerin dışındaki gençleri savaşa hazırlama amacıyla çıkartılan Sivil Savunma Mükellefiyeti adı altındaki kanunla, kamu ve özel sektörde 500 kişiden fazla eleman çalıştıran kuruluşların bir spor kulübü kurmaları mecburiyeti neticesinde 1938 yılında TCDD 6.İşletme Bölge Müdürlüğü bünyesi içerisinde temelleri atılan kulübün ilk kurucu üyeleri Eşref Demirağ, Vasfı Ramzan, Hasan Silah, Hikmet Tezel, Feridun Kuzeybay, Seha Keyder, Emin Ersan, Esat Gürkan ve Kenan Gülgün'dür. Adanademir SK futbolun dışında yüzme, sutopu, bisiklet ve güreş dallarına da büyük önem vermiştir.

Adana'nın ilk kulüpleri sayılan İdmanyurdu, Torosspor ve Seyhanspor dışında yine müessese takımı olan Milli Mensucat ve Adanademir SK gibi ligi oluşturan takımların katılımıyla Çukurova Ligi oluşturulmuştur. 1942 yılından 1953 yılna kadar Adanademir SK bölge şampiyonu olarak gruplara katılmaya hak kazanmıştır. 1947 yılında grup şampiyonu olmuş. Ankara'da yapılan final karşılaşmalarında Ankara Demirspor ve Fenerbahçe'nin ardından Türkiye üçüncüsü olma başarısı göstermiştir. 1951 yılında Balıkesir'de yapılan final karşılaşmalarında Beşiktaş ve Altay'ın ardından Türkiye üçüncüsü olmuştur. 1953-54 futbol sezonunda Adanademir SK Türkiye Amatör Takımlar Şampiyonası finalinde oynadığı Ankara Hacettepe SK takımını Selami Tekkaancı'nın golüyle 1-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başarmıştır.

1940 yılından 1969 yılına kadar kulüp başkanları TCDD 6.İşletme Bölge Müdürlüğü bünyesinden oluşmuştu. TCDD 6.İşletme Bölge Müdürlüğü bünyasi dışından ilk başkan Mahmut Karabucak olmuştur. Bu işçi takımının kardeş olarak gördükleri takım İtalyan Livorno ekibidir. Eylül 2009da hazırlık maçı yapılmıştır Adana'Da.

Demirspor seyirlcilerinin ateşli olmasına ise yapılan bolu maçından sonra bolu antrönörünün seyircileri ASİ ÇOCUKLAR olarak nitelendirmesinden doğar.

Başarılar ve ilkler

Şimşekler tribünleri her maçta doldurmaktadır.

1960-1961 sezonu, üç büyük il dışından süper ligde mücadele eden ilk futbol takımı
1973-1974 sezonunda, üç büyük il dışından, Adanademir SK, Adanaspor ile süper ligde 2 takımla mücadele eden ilk şehir Adana
1942-1959 yılları arası, futbolda, 16 kez Çukuruva Ligi şampiyonluğu
1947 yılı, futbolda Ankara'da yapılan final müsabakalarında Ankara Demirspor ve Fenerbahçe'nin ardından elde edilen Türkiye üçüncülüğü
1951 yılı, Balıkesir'de yapılan final karşılaşmalarında Beşiktaş ve Altay'ın ardından Türkiye üçüncülüğü
1953-1954 futbol sezonu, Türkiye Amatör Takımlar Şampyonası finalinde Hacettepe SK'yı 1-0 (golelami Tekkancı) yenerek elde edilen şampiyonluk
1977-1978 futbol sezonu, Türkiye Kupası'nda Trabzonspor'la oynanan final
1977-1978 futbol sezonu, Başbakanlık Kupası finali
TSYD Adana Şubesi Kupası'nda 1977, 1980, 1981, 1985, 1986, 1993, 1994, 1997, 2002 yıllarında elde edilen 9 şampiyonluk
1956 yılı, Adriyatik Kupası'nda Mehmet Kartal ile elde edilen şampiyonluk
1956 yılı, Dünya Serbest Güreş Şampiyonasında Mehmet Kartal ile elde edilen dünya şampiyonluğu
1957 yılı, Adriyatik Kupası'nda güreşte Muharrem Çay ile gelen şampiyonluk
1958 yılı, Demiryolları Dünya Güreş Şampiyonası'nda 87 Kg.da Mustafa Kurt ile gelen dünya şampiyonluğu
1959 yılı, Akdeniz Oyunları'nda güreşte, Mehmet Kartal ile gelen şampiyonluk
1960 yılı, Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda Mehmet Çelebi ile gelen dünya altıncılığı
1962 yılı, güreşte, 62 kg.da, Ali Demirkazık tarafından elde edilen Balkan şampiyonluğu, dünya altıncılığı
1965 yılı, Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda Ali Demirkazık tarafından elde edilen dünya üçüncülüğü

Yenilmez Armada

Adanademir SK Yüzme ve Sutopu branşlarında Türkiye'nin en başarılı takımlarından birisidir. 1938 yılında devrin Adana Belediye Başkanı Turhan Cemal Beriker ve Beden Terbiyesi Bölge Müdürü Rıza Salih Saray'ın girişimleri ile Adana'da yüzme havuzunun yapılması için karar verilmiştir. Havuzun açılışı ile birlikte 1942 yılından itibaren bölge karması adı altında yarışlara katılan Adanademir SK yüzme ve sutopu takımı, devrin Adana Belediye Başkanı Turhan Cemal Beriker ve Adana Valisi Mukadder Öztekin'in de maddi katkıları, Halil Dalhan ve Mahmut Dalhan kardeşlerin başarılı gençleri Adanademir SK'da toplamaları ve Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük sutopu oyuncusu, takımın ağabeyi, örnek sporcu Muharrem Gülergin'in önderliğinde 17 yıl aralıksız hiç yenilmeden, 22 yılda tek mağlubiyet alarak toplamda 29 defa Türkiye şampiyonu olmuştur. Bu takım İstanbul ve tüm Türkiye'de taraflı tarafsız herkesçe Yenilmez Armada olarak anılmıştır. Özellikle 1955-1970 yılları arasında Türk Milli Yüzme ve Sutopu takımları İstanbul kulüplerinden yapılan bir ya da iki takviyeyle tamamıyla Adanademir SK oyuncularından oluşmuştur. Yenilmez Armada olarak anılan bu takımın kurucusu Muharrem Gülergin ve Cemil Oka'dır.

Adanademir SK, Adana'nın kanallarında yüzme öğrenip daha sonra havuzun açılmasi ile milli takım forması giyen 40'a yakın sporcuyu bünyesinde barındırmıştır. Manş Denizi'ni birçok ülkenin sporcuları yüzerek geçmistir. Ancak rekor Adanademir SK sporcusu Erdal Acet'indir. Manş'ı ilk denemesinde hem de 9 saat 2 dakikalık derecesi ile rekor kırarak geçen Erdal Acet ayrıca 8 kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Maratonu'nu 5 kez kazanmıştır.

Adanademir SK'nın havuzlardaki başarılarını devrin federasyon başkanı Fehiman Akdağ şu sözlerle dile getiriyor:

" Başlarında Muharrem Gülergin gibi müstesna yaradılışta bir ağabeyleri bulunduğu ve böylesine severek çalıştıkları sürece, Adanademir SK'yı havuzlarda alt etmek mümkün değildir." 1955-1970 yılları arasında , 17 yıl hiç yenilmeyen, 22 yılda tek mağlubiyet alan, 29 defa Türkiye Şampiyonu olan, Yenilmez Armada başta efsanevi sporcu Muharrem Gülergin olmak üzere aşağıdaki sporculardan oluşmaktadır:

Semih Aydın
21.12.2009, 20:42
Fortis Türkiye Kupası maçında saha'ya taraftarlardan biri Hüseyin Çimşir'in bulunduğu yere çakı atmıştı (!) Allah tan isabet edememiş.
Olmaz yaa okadar.

Cem Akyüz
21.12.2009, 21:10
Forza Adana Demispor Forza Livorno

DEEP BLUE
21.12.2009, 21:23
Emek, en yüce değerdir... Forza Livorno!!!!

Hüseyin İlkin
22.12.2009, 12:54
Başlık birleştirilmiştir.

Mustafa ÖZDEMİR
22.12.2009, 17:01
adana demir sporu süper ligde görmek istiyoruz...

Can01
16.04.2010, 00:53
Biran önce hakettiğin yerlere gelmelisin

http://img1.loadtr.com/k-560104-ads.jpg

EsEsli_yeltin
22.04.2010, 00:18
Adana Demirspor'a sempatim bir arkadaşım aracılığıyla başladı. Tribün anlamında Türkiye'nin güzide kulüplerinden. Başarılar Adana Demirspor! Adana Demirsporludur ;)

Mustafa ÖZDEMİR
22.04.2010, 23:38
adananın süperligde takımı olması lazım . bu eksiklik hissediliyor ...

U.Sadıkoğlu
22.04.2010, 23:54
güler zere pankartı yandaki flamalara dikkaaat..
stadyummu miting alanımı belli değil.

http://www.kurdshow.com/UserFiles/makaledosyalar/269-258295353254.jpg

show time 2..

http://www.sdpbursa.org/wp-content/uploads/2009/09/adanademirspor-300x225.jpg

Adanademirspor'a TR kupasında yenildiğimiz maçta bize edilen küfürleri unutmadım.. Seyircisi istediği kadar fanatik , holigan olabilir bence bi sakıncası yok fakat terör örgütü yandaşları lehine pankart açıp bunun için polisle kavga eden bi seyirciye ne denir yorum sizin.

Can01
23.04.2010, 01:28
yukardaki fotograf livorno macına ait ve foto.dakilerin adana demirspor icin değil siyaset yapmak icin geldikleri belli. güler zere pankartını acanlarda forzalivorno diye bir sitenin üyeleri ve çeşitli takım taraftarları, adana dışından gelmişler.

Fatih Kuloğlu
23.04.2010, 09:00
Benim en sevdiğim takımlardan dini yada siyasi görüşleri beni ilgilendirmez. Endüstriyel futbola ve istanbula karşılar ve şehirlerinin takımını tutuyorlar bu bana yeter

Mustafa Önal
23.04.2010, 11:03
son bayan maçında bize ettikleri küfürden sonra nefret düzeyimin arttığı bir takım bursa da Giresunspor olarak 5 atıp evlerine göndermiştik

iskenderunlu
23.04.2010, 15:16
Gerçek işçi emekçi takımını desteklemek istiyorsanız İskenderun Demirçelik Spor u destekleyin

Can01
25.04.2010, 01:14
Trabzonspor ve AdanaDemirSpor u14 takımları

serkansdkasma
08.05.2010, 23:50
süper bir taraftara sahiplerdir kazım uzunboy dost olabilme ihtimalinden bahsetmişşin ama böyle birşey imkansizdir belki klupler olur ama taraftar asla olmaz onlar için en önemli şey siyasi görüşleridir bizimle hiç uymuyor malesefki Forza sol açık Forza Livorno

KeShin
09.05.2010, 00:39
Başlığı Açan arkdş Ankaragücü Ve Adana demirspor bide dört Büyükler demiş Yanlş..
Sakaryaspor-Göztepe-Karşıyaka-Bursaspor Son derece Taraftarı Olan Klüplerdir.

Adana demirspor Gibi Taraftarımız Olsa (Bağırmak acısından yani herkez aynı anda bağırsa açık ara şampiyonuz...

KeShin
09.05.2010, 00:40
Kim diyor Bu kardeş Olalım Muhabbetini ?
İyice Ucmaya Başladı Bunu diyen arkdş Bizim Kardeş Klübümüz Filan Yok Bırakın Bu işleri Adana demirspor hele hiç kardeşimiz Olamaz Türkiye Kupasında edilen Küfürleri Unutmayın kendinize gelin.

Fatih Kuloğlu
09.05.2010, 00:50
Başlığı Açan arkdş Ankaragücü Ve Adana demirspor bide dört Büyükler demiş Yanlş..
Sakaryaspor-Göztepe-Karşıyaka-Bursaspor Son derece Taraftarı Olan Klüplerdir.

Adana demirspor Gibi Taraftarımız Olsa (Bağırmak acısından yani herkez aynı anda bağırsa açık ara şampiyonuz...

Kesinlikle katılıyorum.Ayrıca bunlara Kocaelispor'da dahil.

Ömer Kibar
09.05.2010, 13:15
Adanaspor'a süper lig yolunda başarılar

Sanliurfa61+2
11.05.2010, 00:45
Hrant öldüğünde Hepimiz Ermeniyiz pankartı ile sahaya çıkmak istediler ama federasyon izin vermemişti. O gün bugün az olan sempatimde gitti demirspora.

POYRAZ
11.05.2010, 05:27
Terör örgütü üyesi bir kadinin lehine pankart actiklari icin Adanademirpor'un Süper lige hic bir zaman ugramamasini istiyorum.
Kupa macinda en okkalisindan küfür de etmislerdi Trabzonspor'a serefsizler.

yattara83
18.05.2010, 15:00
Adana demir sporu çok iyi tanıyorum..Çünkü iş gereği 7 yıl adanada kaldım. Şunu söyliyim o pankartı açan provakatörlerdi yani doğu kökenlilerdi ve sonra bi sürü olay çıktı.Neyse adana halkı bi kere milliyetçidir.Adanademir in solcu olması milliyetçi olmasını engellemez..Neyse tekrar dönersek bu klübe, bu klüp çok acılar çekmiştir ve çekmektedir. Klübün tek sahibi halktır. Futbolcuların parası esnaf tan toplanan paralarla döner. Belediye ve zenginler bu klübü desteklemez. Çok ateşli bir taraftar grubu vardır. Son derece gözleri döner maçlarda.Klüplerinin tarihte hiç bir başarısı yoktur.Ancak onların mücadelesi bir yaşamdır adana da halk için. Tamamen taraftarın kendi topladığı paralarla dönmeye calısıyor bu klüp. Bi ara birinci lige kadar cıktılar.Ancak oyuncu transfer edemedikleri için geri düştüler.Ve bi düşüş içersindeler. Yani trabzonluyum ama bizim seyircimizden çarşıdan vs bence abartmıyorum imkanları olsa kendilerini gösterebilseler TÜRKİYENİN EN İYİ TARAFTAR GRUBU kesinlikle onlar..Bunu gören yasayan bilir. Ben böyle şuursuz bir sevgi görmedim.

yattara83
18.05.2010, 15:07
Bu arada adanademirspor taraftarı hiç bi zaman istanbul takımlarını desteklemezler. Hep trabzona destek olmuşlardır.Ben idda ediyorum kupa finali adana 5 ocak stadında oynansaydı herkes bunu görürdü.Orayı avni akere çevirirlerdi.Çünkü emperyalizmden nefret ediyolar. Bişeyi daha idda ediyorum Türkiyede baska takım varmıdır ama futbol endistüri'sine girmemiş tek takımdır adandemirspor. Adamlar resmen direniyolar.Keşke kardeş takımımız onlar olsa.Kullanmadığımız bi kaç futbolcuyu onlara versek. Ben biliyorum adam cocuğunun okul aidatını vermez onu gider klübe verir. ADANA "DEMİR" SPOR LUDUR.

talsuv61
23.05.2010, 23:46
Yukarıki mesajlarda demirsporluların bize ettikleri küfürlerden bahsediliyor sende onlarla kardeş olalım diyorsun.
Urfadan gerisi yalan...

Fatih BALTA
11.06.2010, 02:45
A.Demirspor ve Eyüpspor'dan protesto

İki takım taraftarları, TFF 2. Lig play-off müsabakaları sonunda Bank Asya 1. Lig'e çıkan TKİ Tavşanlı Linyitspor'un futbolcusu Kemal Özyurt'un 6 ay men cezasına rağmen oynatılması ve bu ekibin ceza almaması gerekçesiyle federasyonu protesto etti. Bine yakın Eyüpsporlu ve Adana Demirsporlu taraftar, federasyonun İstinye'deki merkezinde toplanarak ayrı ayrı açıklamada bulundu.

Taraftar temsilcileri, federasyon organlarının konuyla ilgili yanlış karar aldığı ve bunun Tahkim Kurulu tarafından düzeltilmesi gerektiği yönünde açıklama yaptı.

Bu arada Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, bu akşam toplanarak konuyu görüşecek.
Ajanspor

Peleray
11.06.2010, 03:33
takımlarına olan sevgileri takdire şahandır. sırf kendi şehirlerinin takımlarını destekledikleri için sempati duyarım ama bizm tribün yapımıza ders düşen insan tipleri vardır aramızın iyi olması zordur bence.

Tolga
02.06.2012, 18:53
Takım Bank Asya 1.Lig'e yükselmiştir.Kendilerini tebrik ediyorum.Lige renk katacaklarından adım gibi eminim.

Harun-61
18.07.2012, 13:55
Adana Demirspor, Süper Lig tecrübesi olan ve Bursaspor formasıyla şampiyonluk yaşayan Hüseyin Cimşir ile anlaştı.

.

Faruk BERBER
10.05.2013, 23:57
Samsun'a vurun ve play-off'a kalın.

Yeriniz Süper Lig ;)

Faruk BERBER
12.05.2013, 17:35
Play-off'a kaldınız, buradan geri dönmeyin artık :)

SADECETRABZON61
12.05.2013, 17:39
Kupa maçında bize baya sövdüler diye hatırlıyorum.

Faruk BERBER
12.05.2013, 17:44
Bu devirde herkes herkese sövüyor.

Bursa da sövüyor bize, Eskişehir de, Sivas da, Elazığ da.

Biz de onlara sövüyoruz :).

Şehir takımı, iyi taraftarı var. Lige renk katar.

Bunlar kişisel tercihler tabi. Kimi Konya'yı ister kimi Buca'yı.

Ben Adana Demirspor'u istiyorum şahsen.

güneyli
12.05.2013, 18:01
Ads süper lige çıksın.Trabzonsporun 1 şampiyonluğunda ads feneri son hafta 2-1 yenip şampiyonluğumuzda pay sahibidir..Mert takımlara ihtiyaç var..Bu arada adanaspor başkanı tff ye diklendiği için yıl içinde biraz törpülendi..Play off ta enbaşa ads yi alıyorum..Bu arada göztepe de düşmez umarım..

İgzas-61
12.05.2013, 22:59
Adana Demirdir umarım tekrar dönersiniz süper lige

6Şafak Aydın1
16.09.2014, 21:43
http://gazette.com.tr/YaziDetay.aspx?id=1588

Faruk BERBER
10.10.2016, 16:53
Adanaspor'u Süper Lig'e çıkaran Engin İpekoğlu ile anlaştılar.

Demirspor da bizim gibi kaotik bir camia, orada başarılı olmak nispeten biraz daha zor ama inşallah gelecekler Süper Lig'e.

Faruk BERBER
13.10.2016, 11:37
Manisaspor maçı Pazar günü 14.00'da TRT Avaz'dan canlı yayınlanacak.

Faruk BERBER
16.10.2016, 15:53
Pote'nin 2 golü ile 3 puanı aldı şimşekler.

Engin hoca buraya da galibiyetle başladı. Adanaspor'u Süper Lig'e çıkarmıştı, Demirspor'da aynı başarıyı gösterebilecek mi bakalım.

Umarım başarır ;)

Faruk BERBER
08.06.2017, 18:18
Teknik Direktör Giray Bulak ile anlaştılar.

Ozan Yılmaz
08.06.2017, 18:58

geçmiş olsun o zaman :)

bari televizyonlardan uzak kalır da kurtuluruz belki ağzından.

tRaiNer
08.06.2017, 19:00

Bu vesileyle Trabzonspor'un yakasından düşsünde bide onunla uğraşmayalım.

28TS61
08.06.2017, 20:29
iyi hadi tv de konustugu Kadar icraatini görelim simdik. 7. hafta´da istifa eder

Faruk BERBER
08.06.2017, 20:33
13051

İmza atıldı.

Ozan Yılmaz
16.06.2017, 17:43
https://pbs.twimg.com/media/DCcw8uEXkAE4Ywa.jpg:orig

Faruk BERBER
16.06.2017, 17:48
Orhan hocam ne yapacak bakalım :)

Faruk BERBER
08.07.2017, 19:39
2017-2018 sezonu için kombine fiyatları açıklanmış ;

http://www.adanademirspor.org.tr/haberler/kombine-fiyatlari-belli-oldu.html

selcuk
08.07.2017, 19:47
adanademire kendimi borclu his ediyorum

tesekkürler, su adami tvden uzaklastirdiginiz icin

birazda gecmis olsun...

Faruk BERBER
08.07.2017, 19:50
13472

Abdülkadir Parmak'ı kiralamışız Adana Demirspor'a bu arada.

Oyuncu kampa katıldı.

Fotoğrafa 8 numaralı olan.

Samet Berber
08.07.2017, 19:51
Normalde bu ligi hiç takip etmem çünkü oynanan şeyin futbolla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Ama sırf bu adam için takibe aldım Adana Demirspor'u bakalım tv den doğru atıp tutmaya benziyor mu

Faruk BERBER
08.07.2017, 19:52
Normalde bu ligi hiç takip etmem çünkü oynanan şeyin futbolla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Ama sırf bu adam için takibe aldım Adana Demirspor'u bakalım tv den doğru atıp tutmaya benziyor mu

Sezonu tamamlayamayacağını tahmin ediyorum.

selcuk
08.07.2017, 20:05
13472

Abdülkadir Parmak'ı kiralamışız Adana Demirspor'a bu arada.

Oyuncu kampa katıldı.

Fotoğrafa 8 numaralı olan.
bak simdi dahada cok borclu his ediyorum

umarim mertcanlada anlasirlar, onuda istiyordular denmisdi

Faruk BERBER
08.07.2017, 20:06
bak simdi dahada cok borclu his ediyorum

umarim mertcanlada anlasirlar, onuda istiyordular denmisdi

Evet onu da istiyorlar diye okumuştum ben de. Yardımcı hoca da Orhan Kaynak. Belki o da ilgini çeker :)

Şu Abdülkadir'in yanındaki oyuncuyu o getirmiş olabilir. Olayı iç yüzüne hakim değilim.

Oyuncu getirme konusunda oldukça iyi, Aatıf, Eneramo, Grosicki gibi oyuncuları Sivas'a getirtmişti. Özellikle Grosicki'yi iyi scoutlamış.

selcuk
08.07.2017, 20:10
Evet onu da istiyorlar diye okumuştum ben de. Yardımcı hoca da Orhan Kaynak. Belki o da ilgini çeker :)

Şu Abdülkadir'in yanındaki oyuncuyu o getirmiş olabilir. Olayı iç yüzüne hakim değilim.

Oyuncu getirme konusunda oldukça iyi, Aatıf, Eneramo, Grosicki gibi oyuncuları Sivas'a getirtmişti. Özellikle Grosicki'yi iyi scoutlamış.

evet orhan kaynagi baya övüyorlar bu konuda...

Faruk BERBER
31.07.2017, 18:09
13851

Adana Demirspor son yıllarda hücumda boş takviye yapmıyor. Robert Ndip Tambe diye 23 yaşında bir oyuncu almışlar şimdi de. Bakalım ne yapacak, hayırlı olsun.

selcuk
21.10.2017, 13:32
abdülkadir iyi oyununa devam ediyor, bugün 4. mac pespese ilk 11

Ozan Yılmaz
30.10.2017, 18:53
Giray Bulak ile yollar ayrıldı

TFF 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor, teknik direktör Giray Bulak ile yollarını ayırdı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Bulak ve teknik ekibi ile devam etmeme kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, "Adana Demirspor kulübü olarak değerli teknik direktörümüz Giray Bulak ve ekibine teşekkür eder, bundan sonraki hayatlarında başarı ve mutluluklar dileriz." ifadesi kullanıldı.

Dahi antrenöre daha fazla dayanamayıp yolları ayırmışlar. Yine çıkar trt'ye ileri geri abuk sabuk yorumlara devam eder büyük hoca edalarıyla.

Tsli31
22.02.2018, 22:02
Adanaspor'a bugün yenildiler oysaki iyi oynamışlardı Golü 89 da yediler
Hızla küme düşme potasına giriyorlar

selcuk
16.03.2018, 08:44
Fatih Terim Adana Demirspor Tesisleri’nde basına açıklama yapan kulüp oyuncuları toplu bir şekilde dertlerini dile getirdi.
Takım oyuncuları basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ”Maç başı ve maaş alacaklarımızla alakalı futbolcu grubu olarak göz ardı edip maçlara çıkacağımız ve sorumluluğumuzu yerine getireceğimizin sözünü beş hafta önce vermiş bulunmaktayız. Prim ödemelerini dahi alamadığımız şu noktada verilen söz, ödeme takvimi ve ödeme güvencesi verilmemiştir. Gelinen noktada bize ait olan sorumluluğu yerine getirmiş bulunmaktayız. Kalan 7 haftada yerine getirmek için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz. Fakat bizler de bu sorumluluğun altında kalmaktan yorulmuş ve bizlere verilen sözlerin yerine gelmemesi, hatta manevi olarak dahi son süreçte yanımızda hiçbir kulüp yönetici olmaması sonucu farkındalık oluşturma için kampı ve antrenmanı boykot ediyoruz” dediler.
Son olarak futbolcular kendilerine destek olan taraftarları, Mustafa Uğur ve ekibi sportif direktör Gürcan Aday’a teşekkürlerini iletti.

https://www.sondakikaturk.com.tr/images/haberler/2018/03/adana_demirsporlu_futbolculardan_boykot_karari.jpg

dayaklik oyuncular

özellikle abdülkadire biz özel ceza vermeliyiz

Fatih Öztürk
02.12.2018, 15:08
Yılmaz Vural'ın şampiyonluk isteyen ADS taraftarına cevabı;

Sizi şampiyon yapmayanın kendi payına a... koyayım. :D

Faruk BERBER
05.02.2019, 15:28
Ümir Özat ile anlaştılar, kaos açısından bize benziyorlar. Ama bizden çok daha kötü durumdalar.

Saçma sapan bir yönetim şekilleri var.

Harun-61
05.02.2019, 17:23
Ümir Özat ile anlaştılar, kaos açısından bize benziyorlar. Ama bizden çok daha kötü durumdalar.

Saçma sapan bir yönetim şekilleri var.

Bu adam ne ara Giresun'dan istifa etti de ADS ile anlasma sagladi ?
Yazi yahu, dönüp dönüp ayni adamlar.

Faruk BERBER
05.02.2019, 19:46
Bu adam ne ara Giresun'dan istifa etti de ADS ile anlasma sagladi ?
Yazi yahu, dönüp dönüp ayni adamlar.

2 gün önce ayrıldı, muhtemelen öncesinde Demirspor ile anlaştı. Çünkü iki takımda da hoca değişikliği apar topar oldu.

Aynı hocalar döngü halinde sürekli, leş bir ortam var.

Manu61
05.02.2019, 23:11
Bir Andirsın vardı o ne oldu?

Faruk BERBER
06.02.2019, 00:33
Bir Andirsın vardı o ne oldu?

Yılmaz Vural bir oynattı bir oynatmadı, verimli bir sezon geçirmedi genel olarak.

Ümit Özat ne yapacak bakalım :)

oflubektas
06.02.2019, 10:09
Memleketin ekonomik olarak 4.'lükten 5.liğe düşen (Bursa'ya kaptırdı) şehrinin en büyük marka takımı. Bir zamanlar ezeli rakibi Adanaspor, şampiyon Trabzonsporumuz'un ardında lig 2.'si olurken, aynı sezon son maçta kümede kaldığı için şehirde kutlamalar yapılan, seyirci ortalaması Adanaspor'dan her zaman kat kat yukarıda olan gerçek bir şehir takımı. SU TOPU sporunda 17 yıl hiç yenilmemiş, (22 yılda ise 1 mağlubiyet, onda da havuzun su pompası arıza yaptığı için 3 ay çalışamamışlar) şampiyonluklara ambargo koymuş bir gelenek.

Bugün ise yatırımlarının çoğu İzmir'de olan, Siirtli bir "paralı büyük başkan"ın elinde oyuncak olmuş, hemen her sezona "transfer şampiyonu" olarak başlayıp, sonra liginde küme düşmeye oynayan bir kulüp. Bizim 2-3 sezon önceki halimiz gibi, yazık...

Cengiz Çubukcu
10.02.2019, 07:27
Adanademirspor'u kendimi bildim bileli takip ederim acik ara turkiyenin en kötü yönetilen kulübüdür...

Harun-61
11.02.2019, 11:01
Bir sag krose'de Sultan Tekke den yediler :)

Sefer A.
11.02.2019, 21:16
Akhisar'i yediler bu sene
rybalka'nin taban göstererek yaptigi faule seyirci kalan palabiyik sie git

Sefer A.
11.02.2019, 21:22
çizgiyi çekmedi, ofsayt yok ziya bozuyor, ben böyle fotorostopolluk görmedim yaa

Harun-61
12.02.2019, 11:49
Akhisar'i yediler bu sene
rybalka'nin taban göstererek yaptigi faule seyirci kalan palabiyik sie git

Sinirden basliklari karistirmissin kardes :)

Faruk BERBER
12.02.2019, 13:34
Bu başlık bu ara öyle veya böyle bir şekilde okunuyor :)

BatuhanB
01.05.2021, 18:00
Hiçbir zaman sempati duymadım, asla da duymayacağım. Umarım geldikleri gibi düşerler.

Ozan Yılmaz
10.05.2021, 00:26
TFF 1. Lig’de şampiyon olarak Süper Lig’e yükselen Adana Demirspor’u tebrik ediyor, başarılar diliyoruz. Süper Lig’e hoş geldin Adana Demirspor!

Cem Balcı
10.05.2021, 00:29
Başarılar.

Trabzonspor 61
13.05.2021, 13:15
Taraftarı bilinenin aksine milliyetçidir. Şimşekler grubu bir avuç göçmen, ads yi temsil etmiyor. Ben cıkmalarına sevindim sahsen.

pReN@_61
10.03.2024, 20:41
https://twitter.com/UltrasTurkish/status/1766396826884698577