PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 9 .. 9 .. 9 .. 9 .. Hazır mıyız? | #9geliyor9 #dokuzuncukuşatma #DokuzuncuŞampiyonluk

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Tunga
28.05.2008, 02:18
http://img48.imageshack.us/img48/7352/7hazrmyzab5.jpg

Sonda söyleyeceğimi baştan söyleyeyim: 2009 Mayıs ayında Turkcell Süper Lig Şampiyonluk Kupasını kaldıracağız.

Çok uzun senelerdir belki de ilk defa sezon öncesi transfer kabusları görmeden başlıyoruz sezona; ama sadece bu değil beni buna inandıran.

Sağlam adım atan, çatırdamayan, tek ses veren, geçmiş başarısızlıklardan ders almış görülen bir yönetim, kariyeri belli ve Türkiye'de çalıştırılabilecek en iyi hoca, oldukça alternatifli olacağı görülen bir futbolcu kadrosu veee

en önemlisi sezon öncesi travması yaşamadan sezona umutla ve hevesle bakan muhteşem bir taraftar.

Daha ne olsun?

Bu başlığı bunları söylemek için açmadım.

Önce mutlu, umutlu olmak için bazı sebepleri sayalım:
Omurgası olan bir yönetim anlayışı. Basın mensuplarının röportaj alabilmek için peşinden koşuştuğu bir yönetim. Her sözü manşet olan bizlere gurur veren bir yönetici grubu. O grup ki atacağı her adımı taraftarı ile sorgulayan, ona göre yol alan.
Bu transfer döneminde neredeyse hiç asparagas transfer haberi olmayan bir kulüp. Adı geçen tüm futbolcuları, hem de çıkıp medyada açık açık söyleye söyleye alan bir kulüp. Uzuuun senelerdir ilk defa ilk kamptan önce bitmek üzere olan transferler. Alternatifi oldukça bol bir kadro.
Geçtiği sezon kendi kendine ayak bağı olmuş ve bundan da ders çıkarmış bir taraftar kitlesi. Tribünlerin yeniden organize edilmesi ve taraftar baskısının rakibin ciğerine kadar yanaştırılması.
Taraftarıyla kavga etmeyen, tam tersine sürekli iletişim halinde olan teknik, idari ve futbolcu kadrosu.
En hazırlıksız olduğumuz dönemde oynayacağımız Avrupa Kupası maçlarıyla yaşanması muhtemel hüsranların ihtimal dahilinde olmaması.Bunları daha da çoğaltmak mümkün. Mutluyum, umutluyum.

Başlığın sebebine gelince:

İşte tam da işlerin tıkırında gittiği böyle bir dönemde, takımımızın bizlere en çok ihtiyacı olacak ve tilki kadar kurnaz, çivi gibi sağlam, parlak bir gün gibi ayık olmamız gereken bir dönemdeyiz.

Ligde sonundaki zafere ulaşmak için tam 34 viraj var. Birinde spin atarsanız, diğerinde rakiplerinizi yakalayıp geçebilirsiniz. Takımın ayağının tökezlediği, spin attığı yerde, yelkenleri suya indirmemek için, umutsuzluğa düşmemek ve hüsran yaşamamak, yarış dışı kalmamak için kulübümüzün bizlere her zamankinden daha da büyük ihtiyacı var.

Gelecek sezon içinde ne yaşarsak yaşayalım bu yükü hep birlikte omuzlayalım. Çok önemli bir fırsat var önümüzde şimdi.

Mayıs sıcağında, günlerce, sabahlara kadar kutlayacağımız 7. şampiyonluk için, bizler de kendimizi bu bayrama hazırlayalım.

Bu sene olacak bu iş!

Bu anlamda hazır mıyız?

matalar
28.05.2008, 02:21
inşallah dediğin gibi olur 24 yıldır bekliyoruz.Cenab-ı ALLAH bu sene nasip eder İNŞALLAH

Berk Akçay
28.05.2008, 02:23
Tunga abi bende 7 diyince Varan 7 anladım.Transferde :)

Hani o sıcaklığı bir hissedebilsek... ama her ne olursa olsun hazırım...

Hasan Ayvenli
28.05.2008, 02:24
biz hazırız tabi ki. ama takımımız hazır olmayabilir :) bu yıl olmazsa da sonraki sene içinde olacaktır.
çok çok ümitliyim. ama kötü bir duruma da hazırım ilk sezon için

BDiler61
28.05.2008, 02:25
hazırız 84 ten bu yana o günü bekliyoruz.Bazılarımızın yaşadığı ama çoğunluğumuzun yaşamadığı o mutluluğa hazırız.

Egemen
28.05.2008, 02:29
bu sezon şampiyon olamamak çok moral bozmaz, bozmamalı da..
ama bu şekilde işleyecekse sistem 2 3 4 sene bile tahammül edebilirim..

şampiyonluk için ise şimdi kutlayalım de ona da varım Tunga abi :)

yeterki birlik olalım, destek olalım..

FANATIK61
28.05.2008, 02:30
Haziriz tabiki, insallah o günleri görürüz en kisa zamanda.

TUNCAY HİÇYILMAZ
28.05.2008, 02:31
Abi doğduğumdan beri hiç şampiyonluk görmedim!! Şampiyonluk için hazırmısın diye soruyosan doğduğumdan beri şampiyonluğu bekliyorum:)

Şahinoğlu
28.05.2008, 02:32
Tunga abi güzel bi başlık açmışsın, içimde öyle bir heyecan depreştirdiki Sadri başkan sağolsun gece 2.30 olmuş uyuyamıyorum kulağımda kemençe ile öyle mutluyumki bütün haber sitelerini dolaşıyorum yeni sezon öncesi hiç bu kadar umutlu olmamıştım inşallah bu sene olcak bu iş.

Talat YAVUZ
28.05.2008, 02:33
bu kadar pozitif düşüncelerin yansıtıldığı başlığa daha ne yazılabilirki umarım allah nasıp eder dedidiğiniz gibi bizde görevimizi yaparız..

Hamdi Karamahmutoğlu
28.05.2008, 02:36
Ben 3 sezon beklemeye raziyim.
Yeterki bu yonetim, bu hoca ve bu taraftar sampiyonluga inansin.
Kadro genc, ilks ezon belki sampiyonluk gelmeyebilir ama mucadele etmeli oyuncularimiz.
Bu yil olmasa bile seneye ipi gogusleriz.

TURHAN
28.05.2008, 02:39
Şu saatte Türkiye'den kmlerce uzakta kafamda başka birçok şey olması gerekiyorken, Trabzon'u ve şampiyonluk vizyonu için atılan her adımı anında izlemek için can atıyorum.
Hazır mıyız? Bence yıllarca bize bu soruyu soracak bir vizyon bekliyorduk...

Kazım Uzunboy
28.05.2008, 02:41
7yi görünce acayip bir transfer haberi doğdu içime..
İnşallah bu sene mutlu sona ulaşabilriz Tunga abi

Kobalas61
28.05.2008, 02:49
7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Ümitsizlik Yok,Yılmak Yok,
Mücadele Var,Savaş Var

Ne Günler Gördük
Yinede Ümitliydik

Şimdi Neler Görüyoruz

Bekliyoruz 20Yıldır(Ben 20Yaşındayım Ondan 20Yazdım :P)

Bahattin Aydın
28.05.2008, 02:54
bu yazıyı okuduktan sonra benimde şampiyonluğa inancım iki katına çıktı..teşekkürler

Mehmet Fatih Yavuz
28.05.2008, 02:55
sonuna kadar hazırım..
çıldırmak istiyorum..

Ibo61
28.05.2008, 03:35
Insallah bu sene oluruz artik sampiyon. Zor olacak ama olacak.....

Bunu herkes görecek..... Sampiyonlugumuzu görmeyen arkadaslarda görecek.....

Serdar A
28.05.2008, 03:39
Buraya müsait bir zamanda gelip uzun uzun yazacağım çok şey var .

Onun evvelinde küçük bir istatistik vererek başlayayım : :)

Türkiye liginde 25 galibiyet şampiyonluk yarışında son haftaya kadar var olmak demek .

Sezon başladığında 25'ten geriye gelen , sayaç işlevi görecek başlığımız olmalı .

( 25 galibiyetin üzerine çıkılan sadece 6 sezon var . 87-88 sezonunda lig 20 takımlıydı ve gs 27 galibiyet ile şampiyon olmuştu . 88-89 sezonunda 19 takımlı ligde fener 29 galibiyet aldı .

95-96 sezonunda fener ve Trabzon 26'şar galibiyet aldı . Bunun dışındakiler hep Anadolu takımlarının dibe vurduğu sezonlarda istanbul takımlarının 26 galibiyetli şampiyonlukları . )

Sönmez Özlü
28.05.2008, 05:36
Önce, Tunga Abi'ye bu yazısından dolayı teşekkür etmeliyim. Bir şeyler söyle deseler, tam olarak bunları söylerdim. Takım şampiyonluğa hazırlanıyorsa, biz de hazırlanmalıyız.

Ve kendimize sormalıyız:

Hazır mıyız?

Bu noktada:

bu sezon şampiyon olamamak çok moral bozmaz, bozmamalı da..
ama bu şekilde işleyecekse sistem 2 3 4 sene bile tahammül edebilirim..

şampiyonluk için ise şimdi kutlayalım de ona da varım Tunga abi :)

yeterki birlik olalım, destek olalım..

İşte bu iletide dile getirilen duruşu sergileyebilmek gerek. İşini iyi yapmaya çalışan bir yönetim, teknik kadro... Tüm becerisini ve performansını sahada sergileyebilmek için çalışan futbolcular...

İsteğimiz budur. Bunlar olduktan sonra, yani herkes üzerine düşeni yaptıktan sonra mutlaka şampiyon oluruz. Olamazsak da herkesin canı sağ olsun. Biz yirmi yılı aşkın zamandır bekliyoruz. Biraz daha bekleriz.

Yeter ki yerimizde saymadığımızı bilelim.

Saygılar.

Emirhan Makul
28.05.2008, 05:55
hazırmıyız ne kelime biz onu bekliyoruz o gün birbirine katacağız istanbulu türkiyede hayat duracak o gün

Nytre
28.05.2008, 06:32
inaniyoruz , heyecanlaniyoruz , mutluyuz...

Her zaman TRABZONSPORLUYUZ!...

erik
28.05.2008, 06:43
Hasretle,heyecanla o günü bekliyorum.

Vkgz
28.05.2008, 07:22
çok heyecanlanmayalım be abi, okadar ust duzey topcu almadık.s sonra gene husran yasamayalım

eMR3
28.05.2008, 07:23
Umarım tek dileğim...

Ama zor gibi bu sene belki ilk 3 ü zorlarız ama seneye banko şampiyonuz :D

hakanhan
28.05.2008, 07:24
bu havayla bu sene sampiyon olmasakda 2ci veya 3 cu senemizde olacagimizin kanisindayim gonul ister ki bu sene sampiyon olalim. insallahda oluruz.. allah buyuktur.. onemli olan o adimlari atabilmek mevcut yonetimde suana kadar attigi atimlar bizlere umut serpistiriyor.

Hamdi Karamahmutoğlu
28.05.2008, 07:37
hazırmıyız ne kelime biz onu bekliyoruz o gün birbirine katacağız istanbulu türkiyede hayat duracak o gün

Sadece o gun olsa iyi.
O yil.
Yeterki sampiyon olalim.
Sampiyonluk nasil kutlanir gosterecegiz Bizans'a! ;)

tunganyan
28.05.2008, 07:46
artık olsun Allahın izniyle 84 doğumluyum şampiyonluk nedir bilmiyorum arkadaşlara soruyorum resmen nası oluyo ne hissediyossunuz diee..

Emirhan Makul
28.05.2008, 07:51
ben bu sene hayretler içerisinde galdım hem geyseli futbolcular hemde taraftarlar öyle şampiyonluk kutladı ki sanki hiç birşey olmamış gibi normal sade düşündüm biz olsak ben delirmiştim zaten garantilediğimiz an oturur ağlarım vallla ondan sonra sevinirim

Varlıbaş61
28.05.2008, 08:06
inşallah
ama futbolcuları şimdiden baskı altına almaya başladık?

Emirhan Makul
28.05.2008, 08:19
bencede biz onlardan şampiyonluk beklemiyoruz adam gibi futbol başarı bekliyoruz onlar iyi top oynasınlarda gerisi gelir

Faik Yılmaz
28.05.2008, 08:39
bu sene değil ama bu formla devam edersek bir kaç yıl içinde kesinlikle şampiyon oluruz....

Mehdi
28.05.2008, 08:40
Hazırım.

Tarafım,tarafındayım ve o neredeyse bende oradayım.

Yakalım şu gezegeni.

Engenius
28.05.2008, 08:42
24 Ayar şampiyonluk istiyoruz:)

Mustafa K. Demirbaş
28.05.2008, 08:44
kaç yıl oldu saymadık şampiyon olmadık
mevsimler geldi geçti kupa almadık
futbolcuyla taraftar el ele versin
şampiyonluk kupası TRABZON a gelsin

Dursun Kaplan
28.05.2008, 08:44
Bi Şampiyon oLaLımda Türkiye kutLama görsün.. ;)

:sevinç:

A.Hilal Çakıroğlu
28.05.2008, 08:49
HAZIRIM! Önceki sezonlara nazaran çok daha umutlu giriyorum sezona.

Futbolcuların da nerede olduğunu bilmesi açısından bizlerin Şampiyonluğa hazır olması şart. Bu sezon taraftar olarak da geçtiğimiz yıllara göre daha farklı olmalıyız, şampiyonluğa hazır olduğumuzu hissettirmeliyiz herkese.

Kamil Çakmak
28.05.2008, 08:51
Güzel bi başlık olmuş.

Yöneticilerimizde teknik kadro, futbolcu ve taraftara bunu hissettirmeye başladı.

Bir kaç güzel transfer daha kadyoya katığımızda neden olmasın.

Trabzonspor' umuzun ileri gelenleri ve taraftarlamızda bu takımın karşılıksız ve içtenlikle yanında olduklarında neden olmasın.

Artık kabuğumuzdan çıkıp coşmanın zamanı gelmiştir. Başarıda gelecektir elbette.

Şampiyonluk bu sene olmasada önümüzdeki yıl için çok büyük bir ihtimal görüyorum.

Buna 24 yıl gibi geçen bir süreden sonra çok ihtiyacımız var.

Şampiyonluk gelcek ben buna inanıyorum artık.

Emre B.
28.05.2008, 08:52
Ben 17 yıldır hazırım.

Külünkoğlu
28.05.2008, 08:52
Başlığı açan arkadaşın amacının ne olduğunu anlamayadım.

Tahminlerim var sadece..

Bizi bütün bir sezon uyutmamak,
İstim üzerinde bir sezon geçirmek,
Trabzonsporumuzun yine peşine düşmek,
Şampiyon olduğumuzda İstanbul'da gökyüzünün bayraklarla gözükmediği ortamı sağlamayı düşündürtmek..

Ya git işine kardeşim hastamısın nesin !

Hayal ettim, 4 tane madde saydım kalbimin gürültüsünden başka birşey duyamaz oldum. Deli misin nesin !

iril
28.05.2008, 08:55
hep destek tam destek. Tökezlediğimiz zamanlardada alkışlayacağız takımı. teknik heyetin ve futbolcuların moralini üst seviyede tutacağız. Sağamızı her maçta hınca hınç dolduracağız. Geriye kalıyor federasyon ve hakem oyunları. onada bir çare bulmak lazım

Great White
28.05.2008, 08:55
Şu an kurulan kadro bir şampiyonluk kadrosu değil, daha çok ileriye doğru yatırımlık bir kadro..

Eğer kadro tutar ve istikrar da sağlanabilirse en fazla 3 yıl içerisinde şampiyon olabilecek bir kadro bu..

Tabii ki eğrisi doğrusu, eksiği noksanı denk gelirse şampiyon da olunabilir ama sıfırdan kurulan ve son derece genç bir kadroyu daha şimdiden şampiyonluk beklentili bir stresin içerisine sokmaya da gerek yok:)

Önemli olan lige henüz 10 uncu haftada havlu atmayan yarışmacı bir takım olabilmek..

Biz bu kıvama geldiğimiz an zaten şampiyonluk da kendiliğinden gelir..

Eğer ki gereken istikrar ortamı da sağlanırsa, kurulmakta olan bu takımdan ümitliyim ben kendi adıma:)

Ayşe Aygün
28.05.2008, 08:56
Hazırmıyız biz 24 yıldır hazırız.İstanbul da boğaz köprüsünün ortasında Horon Tepmeyİ Sabırsızlıkla bekliyorum.

Ali Haydar
28.05.2008, 08:59
inşallah dediğin gibi olur 24 yıldır bekliyoruz.Cenab-ı ALLAH bu sene nasip eder İNŞALLAHAMİNNNNNNNNN

İsmail Çavuşoğlu
28.05.2008, 09:03
24 yıldır her sene hiç ümidimi kaybetmeden hazır vede nazıır olarak bekliyorum.ALLAH ömür verirde mayıs ayını görürsek vede ligi en üstte bitirirsek yaşayacağım mutluluğu,hazzı,sevinci tahmin edemiyorum.
Cenab-ı ALLAH hepimize o güzel günleri göstersin...
çünki bizler bunu fazlasıyla hakediyoruz...

BALKAN 06
28.05.2008, 09:10
beni en mutlu eden olay ise sağolsun Tunga abinin yazısıyla yapıcı olumlu düşünen birilerinin olması ve ardından birilerinin gelmesi oldu
bu ne yaa herkezi eleştiriyoruz herkez kötü
futbolcudan daha fazla kabiliyetliyiz hiç bir futbolcuyu beğenmiyoruz
hocadan daha iyi taktik veririz hocayo beğenmeyiz
işi yönetimden daha iyi bilir yıldız transferi yaparız bahsi geçen milyon euroları dolarları hiç gözümüzün önüne getirmeyiz tabi şartlarıda
demem odur ki
böyle güzel bir ortam yakalamışken başta Sadri Şener başkanımız ve değerli yönetim kurulu üyelerimiz ve Ersun hocamız ile teknik heyetine gerekli desteği verelim eski huylarımızdan vaz geçelim herşeye bir kulp bulup ilk hatalarında onları yerden yere vurmayalım
bir de böyle deneyelim ne kaybederiz
ben bu sene gs şampiyon oldu ya artık şampiyonluğun hayal olmadığını daha iyi anladım
onlar o kadro ile şampiyon olmuşlarsa biz kenetlenelim ve bu kadroyla niye şampiyon olmayalım
ben İNANIYORUM ARTIK herkez inansın
en önemlisi eleştiriler olacaktır ama linç girişimine dönmesin unutmayalımki bizi başarıya götürecek rüyalarımıza giren şampiyonluğa bu ekip götürecek başkanı hocası ve futbolcuları ile
hiç birisini küstürmeyelim bakarsın 1 maç kurtarır şampiyonluk gelir
içimden daha neler geçiyor ama edebiyatım zayıf

TUNGA ABİ SAĞOL VAROL
bugün gördüm başlığı
eğer şampiyon olursak ilk harcı sen koymuş oldun benim gözümde

HAYDEN ŞAMPİYONLUĞA YÜRÜYELİM OYUNCULARIMIZADA BU HAVAYI HİSSETTİRELİM.

Kaya
28.05.2008, 09:13
Çubuklu bordo-mavi forma ve beyaz şort giyinen adamların, Mayıs'ın güneşli bir Cumartesi günü şampiyonluk kupasını kaldırışını iple çekiyorum.

Hüseyin Bağdat
28.05.2008, 09:13
Bunca yıl bekledik. Bir kaç yıl daha bekleyebiliriz-sabredip beklemeliyiz. Bu sene ne olursa olsun her zaman takımımızın yanında olmalıyız.Yönetime,futbolculara,teknik heyete sahip çıkmalıyız.yeni bir yapılanmaya gidiyoruz,alışma dönemi uzun sürebilir bunları anlayışla karşılamalıyız.
Önümüzdeki mayıs olmasa bile( inşALLAH olur) ondan sonraki mayısta günlerce eğlenmek için SABIR VE ANLAYIŞ...

CAFER ÖZER
28.05.2008, 09:18
24 senedir hazır kıta bekliyoruz ama ortada bir şey yok.
24 senede payımıza düşen 6 şampiyonluğu alsaydık şimdi 12 kez şampiyon olmuş bir takımdık.
Ama elimizdeki şampiyonlukları bile bile başkalarına yediriyoruz.
Bir sene Bir soytarı Çıkıyor Aygünün kafasını sararak Şampiyonluğu elimizden alıyor.Daha sonra itiraf ediyor kimsenin sesi çıkmıyor.Başka ülkede olsa O takımlar küme düşer,Adam Aygünün kafasını sarark şampiyon olduklarını İtiraf ederken biz ne yapıyoruz,Şenol Güneşe Yükleniyoruz.4 sezon çalıştırdığı takımı 4 kez 2.yapmış TEKNİK ADAMA demediğimizi bırakmıyoruz.
Bir sezon Çıkıyor Bir tane Onursuz haysiyetsiz Bir hakem çıkıyor,Utanmadan benim annemde Trabzonlu diyerek Milletin gözüne baka baka Trabzonsporun şampiyonluğunu gasp ediyor.Ve bu hakeme methiyeler düzen Bir adamı Biz Trabzonspora başkan yapıyoruz.Hatta yetmiyor Trabzonsporun elinden Şampiyonluğu gasp eden hakemin Fedarasyon başkanı Trabzonsporu aşağılamak için Milli maç bahenesi ile Trabzon halkına ve karadeniz halkına hakaret ediyor.Aklı sıra Trabzonsporun Büyüklüğünü tartışmaya açarak Memleketinin takımı Kayseriyi ön plana çıkaracak.(gerçi fazla kalamadı sonunu hazırladı defoldu gitti.Bıçakçı unutulmadı.)
Daha Sonra Trabzonlu diye işbaşına getirilen Federasyon başkanı daha ilk haftadan Trabzonsporu Masa başı oyunları ile Küme düşme hattına kadar indirtebiliyor.İçerdeki İşbirlikçileri ile beraber.
7 değil şimdi 17 leri beklememiz lazımdı ama,malesef Masa başı oyunları ile ve kendi iç çekişmelerimiz sayesinde 24 yıldır Şampiyonluk beklentisi ile bekliyoruz.
Trabzonspor Yönetimi Çok güçlü olmadığı müddetçe masa başı oyunlara dur demediği müddetçe biz daha Çok 7 ler bekleriz.
Trabzonspor masa başında hakkını yedirmesin yeter.
Tarihimizin en kötü sezonunu yaşadık.Buna rağmen hakemler yüzünden en az 15 puan kaybettik.
Şampiyon olan takımda en az hekemle 15 puan kazandı şimdi ekle 30 puanı şampiyonla kafa kafayasın.
Bunun önüne geçmediğimiz müddetçe benim umudum yok.
Trabzonspora FB maçından dolayı Ceza veriliyor.
Hani nerde Trabzonsporun haksız yere aldığı cezanın hesabını soracak Kişiler.
Bunun hesabı sorulmadığı müddetçe ben Umutlu değilim.

corleone
28.05.2008, 09:19
bu sene olamayız ama, şu kadroya ve teknik ekibe sabredilir de bir dahaki sene yine aksayan yerler tamamlanırsa sonraki sene yüzde 90 bir terslik çıkmazsa şampiyonuz, bu terslik ne olabilir, kemik gibi kaynarsak birbirimize ve takımımıza sarılırsak terslik felan da olmaz.

LazAnisT
28.05.2008, 09:22
Yıllardır ilk kez sezon başlamadan heyecanlanmaya başladım ama bunun doğruluğuda tartışılabilir.

Şahsım adına bu sezon şampiyonluk beklemiyorum.Yapılan Transferlerin doğruluğundan şüphem yok.Bu sezon 7-8 tane banko oynayan iskelet bir takım çıkarabilirsek bir dahaki sezon bu iş biter.

Erdal
28.05.2008, 09:22
Tunga abi ,başlık heyecan veriyor,Lakin ben de Soner gibi kurulan kadronun yeni ve çok genç olması sebebiyle zaten bir baskı hissedeceklerini düşünüp bu sene mümkünse şampiyonluk kelimesinin hiç kullanılmaması taraftarıyım....

Cengiz Çubukcu
28.05.2008, 09:26
ben de şahsım olarak şampiyonluğumuza inananlardanım bu sene olmasa bile ergeç olacak...o kadar kötü şeylere alıştırılmışız ki normalde yapılması gereken şeyler bile içimizdeki ateşi harekete geçiriyor...bu sene şampiyon olamazsak bile güzel şeyler yaşayacağımıza canı gönülden inanıyorum...

Külünkoğlu
28.05.2008, 09:28
Hayır Şampiyonluk sözünü kullanalım, yok stres yapıyormuş, yok baskı oluşuyormuş. geçelim bunları.. Jose Mourinho'nun lafı geliyor aklıma. "Baskı ? Ne baskısı? Baskıyı fakirler hisseder. Çocuklarının karnına bir lokma ekmek koyabilmek için sabahtan akşama çalışmak zorundadırlar. Futbolda baskı maskı yoktur"

Yalandan baskı icat etmeyelim,

Biz "kazanmaya alışalım"

Şampiyonluğa çok yaklaştığımız sezonlara bir bakalım, hepsi belirli bir kadronun üzerinde ısrar edilmesi o kadrolara yeni takviyelerin yapılması sonucu gelen başarılardı.

Dillendirelim şartlandıralım evet bu sene olmayacak belki ama herkes şampiyonluğu alacak bir takım olduğunu bilsin.

Onur
28.05.2008, 09:34
Tunga abinin yazısını öyle bir şevkle okudum ki anlatılamaz. Belkide Türkiye'deki milyonlarca insanın umutla beklediği o anı önceden haber verdi bizlere.

24 yıllın ardından bu sene mutlaka şampiyon biziz diyemem belki. Ama şunu içtenlikle söylebilirim; " KORKUN BİZDEN..."

yns_emre61
28.05.2008, 09:35
fazla havayagirmemek lazım ilk 2 yeter sonra sampiyonluk corap sökügü ama önce kaybettigimiz itibarı kazanmalıyız..
ama inanmak kazanmanın yarısıdır

inşallah!

Varlıbaş61
28.05.2008, 09:42
fazla havayagirmemek lazım ilk 2 yeter sonra sampiyonluk corap sökügü ama önce kaybettigimiz itibarı kazanmalıyız..
ama inanmak kazanmanın yarısıdır

inşallah!

bencede
ama bakarsın gs deki gibi iyi bi hava yakalanırsa
iyi bi abilik yapılırsa
şampiyonluk da olabilir inşallah:)

Kasım Hilal
28.05.2008, 09:42
Biz 7'yi torunlarımız da 77'yi görür inşallah!

a f s
28.05.2008, 09:43
Tunga yine kıpır kıpır ettin bizi.
Yapılan doğrular ve maddeler artırılabilir bir madde daha ekleyelim; formalar için nihayet uzun yıllar çalışacağımız dünya markası bir sponsorumuz oldu.

Tilkiye sormuşlar: tavuk severmisin diye, gülmemden diyemiyorum ki demiş.

Trabzonspor taraftarına sormuşlar şampiyonluğa hazır mısınız diye... :D

http://img257.imageshack.us/img257/2433/bmnn1copyyy3.png

yağız61
28.05.2008, 09:44
Allahtan Tek DİleĞİm Trabzonsporumu Şampİyon GÖrmektİr.ne Olur Kenetlenelİm Bİr İkİ KÖtÜ SonuÇ Bİzİ Yildirmasin İnadina BaŞarmak İÇİn Futbolcu Kadrosunu AteŞleyelİm Şehrİ SÜsleyelİm TİrÜbÜnlerİ Dolduralim.

Burhan61
28.05.2008, 09:50
Başlığın amacının ne olduğunu herkes anlamıştır..

Önümüzdeki sezon her maçımızı ''7. şampiyonluğumuzu kutlama'' maçımız gibi görüp buna göre davranmalıyız. Yenik durumda da olsak psikolojimiz bu durumda olmalı. Bizim tavırlarımız bu yönde olursa, pozitif enerjimiz saha içine de yansıyacaktır.

afsbahar
28.05.2008, 09:50
Neden üzerimizde baskı olsun, bence hepimizde yeni bir heves var. 7. şampiyonluğa inanan taraftar, inanan yönetici, inanan hoca ve inanan futbolcular varsa %51 şampiyonuz demektir. Herkes bilmeli ki maçlarımızı sadece rakip onbir kişi ile oynamayacağız. Hakemler, federasyon, medya hepsi bize rakip olacaklar bu sene. Ama iyi bir kadro kurduk (2-3 nokta oyuncu daha gelirse) söke söke şampiyonluğu alacağız bu defa.

Murat Keçeci
28.05.2008, 09:52
seneye 34 tane final maçımız olacak o zaman hep destek tam destek

pReN@_61
28.05.2008, 09:53
Biz her zaman hazırız.

İnşallah bu sene şampiyonluk bize nasip olur...

ErayAkyüz
28.05.2008, 09:55
o günün hayaliyle yaşıyoruz kesinlikle hazırız istanbulun halini dusunemiyorum her taraf bordo mavi bundan daha onur verici birsey olamaz heralde insanların bize imreneke bakması eski gunler için hep beraber arkandayız sadri baskanımız

Ayhan Çolak
28.05.2008, 09:55
sivasspor un şampiyonluğa oynadığı bu ligi kasıp kavurmalıyız. önce bizler inanalım,kombineler bitsin,tüm sezon boyu destek verelim,olur bu iş...

Serhat ŞAHİN
28.05.2008, 09:58
güzel ve yerinde yazı olmuş...

Kendimi bildim bileli destek olmuşumdur savunmuşumdur takımımızı ve 27 senedir de şampiyonluk düşüncesiyle yaşadım ve her zaman her sene buna canı gönülden inandım...
tabuları yıkan takım 7. yide hakkıyla alacak Allahın izniyle....

Gazamız mübarek ola...!!!!
Hep Yek
Hep Tek
anlayışımızla yine arkandayız...

Muhammet
28.05.2008, 10:01
Mükemmel olur.

Düşünemiyorum bile. Trabzonspor'u tutmanın ayrıcalığını gururla pekiştirmek harika olur.

Emorfo
28.05.2008, 10:01
Bir kaç transferle hemen bahar gelmiyor ne yazık ki. Şu anda güzel bir hava oluştu. Hücum ağırlıklı bir kaç transfer daha yapılırsa iyi bir takım oluruz. Ancak şampiyon bi kadro kurduğumuzu düşünmüyorum. Eğer bu kurulan kadro oturur, uyum sağlanırsa önümüzdeki sene bir kaç nokta transferle işimiz daha da kolay olur. Genel tabloya baktığımızda başarı için bütün şartlar oluştu gibi. Yönetim güzel çalışıyor, futboldan Trabzonspor'dan soğuyan taraftar tekrar gaza gelmiş durumda. Birbirini yiyen camia duruldu birlik beraberlik sağland gibi. Bunlar güzel şeyler. Allah bozmasın. Bu sene şampiyon olamayız mı peki ? neden olmasın. Tarihteki en büyük zaferler, orduların sayı olarak kalabalık ve silah olarak tam donanımlı olmasından ziyade taktik anlamında iyi yönetilen, inanç ve hedefe odaklananların eseridir. Bunu sağlarsak tekrar neden olmasın.

Mustafa K. Demirbaş
28.05.2008, 10:03
imzalarımızıda duzenleyelim herkes havaya girsin ben değiştirdim bile önce biz inanalım

kivancpehlivan
28.05.2008, 10:04
en son ben doğduğumda (1984) şampiyon olmuşuz başka bir süpriz yapmadı bana trabzonsporum :( umarım bu yıl bizim yılımız olur...

Tolpaş61
28.05.2008, 10:06
o zaman mağlubiyette beraberlikte kötü pas atışında veya hatalı bir gol yenildiği zaman çılgınlarca takımımızı desteklemeyede varız.öyle değilmi arkadaşlar.
evet ben bu mantaliteyle 7. şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyorum ve hazırım.tur için arabamı dahi aldım!!!!

KUTADGU
28.05.2008, 10:06
Bir kaç transferle hemen bahar gelmiyor ne yazık ki. Şu anda güzel bir hava oluştu. Hücum ağırlıklı bir kaç transfer daha yapılırsa iyi bir takım oluruz. Ancak şampiyon bi kadro kurduğumuzu düşünmüyorum. Eğer bu kurulan kadro oturur, uyum sağlanırsa önümüzdeki sene bir kaç nokta transferle işimiz daha da kolay olur. Genel tabloya baktığımızda başarı için bütün şartlar oluştu gibi. Yönetim güzel çalışıyor, futboldan Trabzonspor'dan soğuyan taraftar tekrar gaza gelmiş durumda. Birbirini yiyen camia duruldu birlik beraberlik sağland gibi. Bunlar güzel şeyler. Allah bozmasın. Bu sene şampiyon olamayız mı peki ? neden olmasın. Tarihteki en büyük zaferler, orduların sayı olarak kalabalık ve silah olarak tam donanımlı olmasından ziyade taktik anlamında iyi yönetilen, inanç ve hedefe odaklananların eseridir. Bunu sağlarsak tekrar neden olmasın.

İyi tespitler....
Katılıyorum

ilhan
28.05.2008, 10:09
Ben hazır değilim!

Şampiyon olduğumuzda nasıl sevineceğimi bilmiyorum. O hissi nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. :)

Tunga Abi,

7 yi görünce bir transfer haberi de Tunga abiden gelecek sandım bir an. Bu sene diğer senelere nazaran daha iyi yapılanıyoruz. İçimde bir heyecan var zaten kıpır kıpır şimdi bu güzel yazıyı da okudum ya " HAZIRIZ " diyorum.

Şampiyonluk yakışır! BU BÜYÜK TARAFTARA..

diye de ekliyorum.

Bulut61-34
28.05.2008, 10:10
Gelecek yıl şampiyonluğa oynayacağımız muhakkak. Belki oluruz, belki olamayız. O heycanı duymak bile güzel.
Şampiyonluk sayımız 7 olduktan sonra kısa sürede 8-9-10 olacağından eminim. Bu ışık tünelin ucunda belirdi artık.

omermk
28.05.2008, 10:13
en önemlisi sezon öncesi travması yaşamadan sezona umutla ve hevesle bakan muhteşem bir taraftar.

bu cümle haricindekilere katılıyorum ama maalesef bizim SEYİRCİMİZİN TARAFTAR olabilmesi için daha oldukça yol almamız gerekiyor. Buradaki taraftar profili ile tribünlerdeki taraftar profili arasında ciddi farklılıklar var. Bu konuda hepimize ciddi görevler düşüyor. Benim aklıma gelen yapılması ve yapılmaması gerekenler;
1)Hiçbir şekilde , her ne olursa olsun sahaya birşey atmamak, meşale yakmamak, sahaya girmemek
2)toplu olarak hakarekt ve küfredip sesimizi boşu boşuna kısacağımıza bu enerjiyi takımımızı desteklemek için kullanmak
3)tribün gruplaşmalarına son vermek , o mahalle bu grup çekişmelerini bir kenara bırakıp trabzonspor için yapılan ve iyi olan herşeye destek vermek
4)takımımız galipken değil son düdük çalıncaya kadar desteklemek ve son düdük çalındıktan sonra da o maç kötü bile sonuçlanmış olsa bir sonraki maçı düşünerek takımımızı alkışlarla sahadan uğurlamak.
5)bu sene yeni kurulan takımın özellikle ilk dönemde uyum sorununu aşıncaya kadar olası mağlub iyetlerine hatta farklı yenilgilerinde takıma köstek değil destek olmak

ve son olarak ben kulübün yerinde olsam yaptıkları bunca güzel işe bir yenisini daha ekler tribünler için uğraşırım.
500 adet davul alıp bu davulları çalacak kişileri eğiterek, koordineli bir destek verilmesini sağlarım. bunu yapan bir kulüp görmedim bu konuda ilk olabiliriz.
renkli kartonlarla tribün showları yapılmasıda desteklenmelidiri diye düşünüyorum.

yani bunca doğru işin arkasaından bizlere çok büyük göerv düşüypr. haydi sıra bizde...

omermk
28.05.2008, 10:15
transferler bittikten sonra taraftar davranışları ve tribün showları ile ilgili bir başlık açılmasını öneriyorum...

Erdal
28.05.2008, 10:19
transferler bittikten sonra taraftar davranışları ve tribün showları ile ilgili bir başlık açılmasını öneriyorum...

Katılıyor ve şampiyonluk kelimesinin önümüzdeki sene şampiyon olana kadar kullanılmamasını çok önemli bulduğumu tekrar ifade etmek istiyorum:)))

LazAnisT
28.05.2008, 10:19
Bu sene için beni umutlandıran tek şey İstanbul eziklerinin sessizliği.

aaahmet61
28.05.2008, 10:24
valla ilk üçe bu sene girersek başarıdır.bu sene ilk onbirde oynayacak futbolcular hayatlarında biraraya gelmemişler.bunların uyumu rahat 6 ayı bulur.daha futbolcuların oyununu göremedik.sahada siftah yapmadılar.bu sene transferlerden %50 başarı sağlarsak bize yeter.önümüzdeki senelerde mutlaka yarışmacı takım olacağımız kesin.en azından son 4 senedir olduğu gibi rezil duruma düşmeyiz.hocaya sabır gösterilmelidir.bu sene şmpiyon yönetim.önümüzdeki sene şampiyon trabzonspor.

murseltaskin
28.05.2008, 10:26
transferde hızlı gidiyoruz inşallah transferler tutar.elimizde patlamazlar

yakuphoca
28.05.2008, 10:28
Biz hazırız.
Ama unutulan birşey var bence..
Trabzonspor'u şampiyon yaparlar mı?
Bence yapmazlar. Yani sahaya çıkacak kadro hem rakibi, hem hakemi ve hemde TFF 'yi yenmesi gerekir.
Sezona haksız yere çifte standart olarak kendi sahasında seyircisiz başlayan bir takım..
Ben çok umutlu değilim..

Erkut Ay
28.05.2008, 10:32
haftalar öncesinden garantiye almak lazım normal bir ülkede futbol oynamıyoruz...
kendini şartlandırmadan umutlu olmak gerekli 7.geldiği an devamıda rahat gelecektir geçmiş şansızlık olmasa şimdi 10 u konuşacağımız gibi bence...

TSelif
28.05.2008, 10:34
Biz şampiyon oluruz da Hasan Doğan ve grubu buna izin vermez :rolleyes:
Tıpkı bıçakçı döneminde olduğu gibi !!!

Külünkoğlu
28.05.2008, 10:36
Bu seni için beni umutlandıran tek şey İstanbul eziklerinin sessizliği.

Süleyman yani diyorsun ki "burdan bir kabullenilmişlik çıkar mı ?" :)

UğuR
28.05.2008, 10:37
Taraftarı heyacanlandıran, yaptığı doğru işlerle şaşırtan ! ve umutlandıran Yönetime teşekkür ediyorum.Şampiyonluk ümidimi hiç bir zaman kaybetmemiştim ama her sezon başında takımı gördükten sonra ümidimi bir başka bahara ertelemiştim.Ama bu sefer bu başka bahar çok yakın gibi gözüküyor.İnşallah demeyi untmayayım.:)

Burak
28.05.2008, 10:38
Dogdugumuzdan berı bugunu beklıyoruz ....

iyattara
28.05.2008, 10:40
Katılıyor ve şampiyonluk kelimesinin önümüzdeki sene şampiyon olana kadar kullanılmamasını çok önemli bulduğumu tekrar ifade etmek istiyorum:)))

bence de çaktırmadan şampiyon olmalıyız ;)

bordobluex
28.05.2008, 10:41
Geçen sene bu zamanlar yeni sezon öncesi ''Trabzonspor Sahaya İniyor'' yazısıyla Metin abi heyecan sahibi yapıyordu bizi. Bu sene 7..7..7.. diyerek siz gönlümüzü heyecan getiriyorsunuz :) Başkanımız Sadri Şener ateşi yaktı, transferleri yaptı. Heyecanlanmakta ve 7 demekte hakkımız var :alkış:

Gürkan
28.05.2008, 10:49
Bende bir şartlanmışlık yok bu sene olmazsa umutsuzluğa kapılmam moralimi bozmam bu sene olmazsa seneye nokta transferlerle kesin olur.yeterki bu havayı koruyalım.Biz üstümüze düşeni yapalım. ama 24 yıldır olan şampşyonluklara bakıyorum ki en son bu senekine her şey dört dörtlükmüydü hayır gs nasıl bir kadrosu vardı onlar oluyorsa biz bu hava ile kesin oluruz demiyorum ama geçen sene gs nin şansı kadar şansımız var. uzun zaman sonra bu kadar üst düzeyde umutla yeni sezonu bekliyorum ki daha bir çok transfer yapılacak,umuyorum. eksikler var hala ama şimdi bile bu kadar umutlu isem bir kaç iyi transferle neler olur bilmiyorum. Gel ağustos gel. Ne at gözlüğümü taktım bekliyorum ne de umutsuzum. bekliyorum. ama eğer o gün gelirse mayısta ben en hazır halimle burada olacağım. sanki kulağıma biri fısıldamış önceden gibi sanki garanti imiş sene başından beride hazırlıklıymışım gibi bekliyor olacağım. bu beklentiler baskı oluşturacak ve engelleyecekse şampiyonluğu, elalemin 17 likleri her baskıyı kaldırıken bizimkile bu baskıdan oynayamayacaksa, zaten boışuna beklemişiz demektir.

Bekliyorum.Bu sene değilse bile seneye mutlaka...

Arif Timurcioğlu
28.05.2008, 10:56
Adağım var bu 7. şampiyonlukta kurban kestirecem.

muratt
28.05.2008, 10:57
Arkadaslar ille de 7 diye stres yapmayalim, illa bu yil sampiyon olcaz die 24 yil gecti.. Su anda yapilan sampiyonluk planlamasi 3-4 yil icinde sampiyonluk getirebilecek bir palanlama.. Sabirli olmamiz lazim.. Ozellikle islerin iyi gitmedigi gunlerde destek olmamiz lazim.. Strese gerek yok..

"Sampiyonluk" kelimesi guzel, ben Ziya Dogan ile 7 mac ust uste galip gelemezken acmistim "sampiyonluk kutlamalarimiz" basligini, ama simdi durum farkli.. Hakkaten yeni bir efsane jenerasyon kuruluyor olabilir.. Aman Sabir, Aman Destek..

Murat Acar
28.05.2008, 11:07
Son şampiyonluğumuzu hayal meyal hatırlayan biri oalrak o yıl ilkokul sıralarındaki çocukluk arkadaşlarıma EN BÜYÜK TRABZONSPOR bunu aklınıza koyun demiş ve o yıloluşturdugumuz ve içlerinde tek TRABZONSPORLU BEN OLMAMA RAĞMEN mahalle takımımızın formalarını BORDO MAVİ YAPILMASI İÇİN tüm takımı ikna etme çabalarımı unutamam ve takımımızn rengi BORDOMAVİ olmuş ismide 11 ALEV DENMİŞTİ o yıl TRABZONSPOR gibi mahalle arası turnuvada TRABZONSPORUM gibi şampiyonluğu yaşamıştım UMARIM O DUYGULARI BUNCA YIL SONRA YİNE YAŞARIZ HEP BERABER...

erol_izm
28.05.2008, 11:08
Bu sene bir şampiyonluk beklemiyorum. Daha doğrusu şimdiden o psikolojiye bürünmek yanlış olabilir. Çok yeni bir kadro ve birbirini tanımayan futbolcular. Ligin ilk 10 haftası gidişatımız hakkında bize bilgi verecektir. Bu 10 hafta sonunda eğer puan tablosunda ilk 2'de olursak ancak o zaman şampiyonluk havasına girebilirim. Nasıl başlarsak öyle bitireceğimiz düşüncesindeyim. Yenilenmiş Avni Aker'de oynanacak maç beni daha çok heyecanlandırıyor açıkcası. Keşke orada olabilsem. Eminim o maçta Trabzonspor seyirci rekoru kıracaktır. 7. şampiyonluk yolunda Avni Aker'deki ilk maç çok çok büyük önem taşıyor.

Mehmet Fırat
28.05.2008, 11:10
7 diyince akan sular duruyor benim için. Hiç bir sayıyı, 7 kadar sevemedim. Uğurlu sayı muhabbeti var ya, benim uğurlu sayım da 7... :)

İnşallah sezon sonunda da 7 deriz. Bu sezon olmasa bile seneye, o olmazsa öbür sene... Ben o ışığı gördüm ya, bana yeter... :)

Arif Timurcioğlu
28.05.2008, 11:10
Gs geçen sene yeni bir takım kurdu ve şampiyon oldu. Biz neden şampiyonluk hedefi koyamalım neden inanmayalım. Bütün maçlarımızı final niteliğinde oynarsak neden olmasın.

Rasim YILMAZ
28.05.2008, 11:14
96 dan itibaren onurlu mücadelemiz ile geçen 2-3 sezonu saymaz isek hep başımız yerde ama inadına Trabzonspor diye diye gezdik.

Tunga abimizde BMN de bir sinerjiyi yaratmak için açmış olabilir bu başlığı.

Lakin bu sene kesin Şampiyonluk deyipte gencecik çocukları baskı altına almamamız gerektiğini düşünüyorum.

Ve Tunga Ağabeye katılarak ; Bu takım geleceğin 6-7 senesinin takımıdır.

Güzel günler göreceğiz Renkdaşlar!!! Kupalı günler!!!

Tangerine Dream
28.05.2008, 11:15
Fatih, Gökdeniz ve Symek'li kadroyla şampiyonluğu zorladığımız dönemlerde ezikler de iyiydi. Geçtiğimiz iki yıl onlar kötüyken aksi gibi biz de en kötü iki sezonumuzu geçirdik. Yani o kadromuzla 2006-2007 ve 2007-2008 sezonunu çok rahat şampiyon olarak noktalayabilirdik. Neyse... şimdi o iki Kel'i anmayayım.

Külünkoğlu
28.05.2008, 11:16
Geçen sene bu zamanlar yeni sezon öncesi ''Trabzonspor Sahaya İniyor'' yazısıyla Metin abi heyecan sahibi yapıyordu bizi. Bu sene 7..7..7.. diyerek siz gönlümüzü heyecan getiriyorsunuz :) Başkanımız Sadri Şener ateşi yaktı, transferleri yaptı. Heyecanlanmakta ve 7 demekte hakkımız var :alkış:
Yazdık yeni versiyonunu gönderdik kitabımıza :) bende şans olsa iyi bir sezon geçirirdik zati. :)
Yeni birşey söylemek yada kayıp geçimişin izinde diyerek sürekli eski doğruları söylemek lazım.

ergin cesit
28.05.2008, 11:16
İNŞALAAH görürüz o günleri.şimdiden heyecanlandım

Ömer SEVİNÇ
28.05.2008, 11:17
Bu sene şampiyonluk beklenmesini doğru bulmuyorum ben. Yeni bir takımız. Baskı altına sokmayalım çocukları..

Selman
28.05.2008, 11:24
"Baskı" kelimesine ben de inanmıyorum.Yani kelime olarak var tabi ama futbolcu çıkar topunu oynar, aciz futbolcuların bahanesidir "baskı altındayız" demek.

Bu sene için şampiyonluk filan beklediğim yok.İyi ve karekterli bir takım oluşturuyoruz.Sahada Trabzonsporluluk duruşunu göreyim o bana yeter.Desteğimizi tabi ki esirgemeyeceğiz, bu yapılanmayla birlikte 3 sene içerisinde bir Mayıs ayında kafayı sıyıracağımız kesin.:)

vadaa55
28.05.2008, 11:25
valla ilk üçe bu sene girersek başarıdır.bu sene ilk onbirde oynayacak futbolcular hayatlarında biraraya gelmemişler.bunların uyumu rahat 6 ayı bulur.daha futbolcuların oyununu göremedik.sahada siftah yapmadılar.bu sene transferlerden %50 başarı sağlarsak bize yeter.önümüzdeki senelerde mutlaka yarışmacı takım olacağımız kesin.en azından son 4 senedir olduğu gibi rezil duruma düşmeyiz.hocaya sabır gösterilmelidir.bu sene şmpiyon yönetim.önümüzdeki sene şampiyon trabzonspor.
çok doğru bir teşhis, içimden geçenleri söyledin. taraftar ve camia olarak biraz sabretmemiz gerekir. galiba tek eksiğimiz bu.

vadaa55
28.05.2008, 11:30
Son şampiyonluğumuzu hayal meyal hatırlayan biri oalrak o yıl ilkokul sıralarındaki çocukluk arkadaşlarıma EN BÜYÜK TRABZONSPOR bunu aklınıza koyun demiş ve o yıloluşturdugumuz ve içlerinde tek TRABZONSPORLU BEN OLMAMA RAĞMEN mahalle takımımızın formalarını BORDO MAVİ YAPILMASI İÇİN tüm takımı ikna etme çabalarımı unutamam ve takımımızn rengi BORDOMAVİ olmuş ismide 11 ALEV DENMİŞTİ o yıl TRABZONSPOR gibi mahalle arası turnuvada TRABZONSPORUM gibi şampiyonluğu yaşamıştım UMARIM O DUYGULARI BUNCA YIL SONRA YİNE YAŞARIZ HEP BERABER...
helal olsun sana. valla sen anlatırken gururdan benim gözlerim dolu dolu oldu. TRABZONSPOR'umuzun formasını başka illerde görmek ne büyük mutluluk.

ozcan_asanoglu
28.05.2008, 11:36
Çok iyi hatırlıyorum; geçmişte ist.un üç takımı da yeni kurdukları takımlarla ilk senelerinde şampiyon oldular. Tabi bunda saha dışı faktörlerin etkisi de var.

Biz saha dışındaki gücümüzü hak yemek için değil, hakkımızı yedirmemek için kullanırsak saha içinde şampiyonluğa ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Arkadaşlar Türkiye'de şampiyonluk bi açıdan çok zor bi açıdan çok kolay. Çok kolay çünkü Sivas bile o kadroyla şampiyon oluyordu. Gs. da öyle ahım şahım olmayan kadrosuyla, hocasız, huzursuz muzursuz derken şampiyon oldu..

Çok zor. Çünküsü Sivas'ın niye şampiyon olamadığında gizli biraz da. Camia olarak o potansiyeli taşımanız lazım. Kritik maçları paniklemeden oynayıp kazanmanız lazım.
Bir de sahada kazansanız bile masada kaybediyorsunuz.

Şimdi biz iyi bir kadro kuruyoruz. İyi bir hocamız var. İlk yıl şampiyon olunmaz diye kural yok ama zor. Zoru kolaya dönüşterecek formül; sahada inanılmaz mücadele örneği göstermek, saha dışında da her türlü gücünü kullanarak hakkının yenmesini engellemek, camia olarak kenetlenmek, taraftar olarak en ufak olumsuzluğa yer vermeyerek sonuna kadar desteklemek..Zaten takım o havayı yakaladı mı maçlara % 30 galip başlarsın...

Neden olmasın...

Uğurtan
28.05.2008, 11:42
Tunga abimin harika yazısına katıldığımı, heyecanlı ve inançlı olduğumu belirterek bunun yanında sağduyulu olduğumu ve asla takımımıza olumsuzluk yaşatacak fevri hareketlerde bu sene bulunulmamasına katkı yapacağımı rahatlıkla söyleyebilirim..
Şampiyon bu sene olmayabiliriz ancak bu sene güzel işler yapacağız.. :)

Bende buradan bi çağrı yapayım bu konuya paralel olarak.. Sanırım 16-17 Ağustas civarları 41. yıl etkinlikleri akabinde bir sezon açılışı gerçekleştireceğiz ve baya bir sükseli olacak.. Nerde olursanız olun gelme şansınız varsa sanki bir fener maçına geliyormuşçasına gelin pankartlarınızla, formalarınızla.. İstanbul, Ankara,İzmir.. Trabzon birlikteliğiyle sezona başlayalım.. Hoş olmaz mı? :)

İslam Sezer
28.05.2008, 11:43
İllaki 7,mutlaka 7,başkalarının yalan dolan ve çalıntı 17 lerine bin basan 7.
yıllarca gönüllerin şampiyonu olduk ki yorulduk ordan da düştük.şimdi ayağa kalkma zamanı.moral ve hırs depolama,direk şampiyonluğu alma zamanı.kendinden önce takımını düşünen gönüller bir araya geldi,anında 1 maçlık seyircisiz oynama cezası aldık.olsun kimse kesemez önümüzü.çünkü ezip geçicez inşallah tüm engelleri,önümüze katıp silip süpürücez tüm pislikleri.o zaman çok açık bir şekilde haykırıyoruz.çekilin yoldan efsane geliyor,kaçın sahte kahramanlar,sözde büyükler.uzun süredir ilk kez bu kadar umutluyuz.hep böyle kalalım:mutlu ve umutlu

ÖzGür Ayar
28.05.2008, 11:43
o zaman askerde oluyorum 1 sonraki sene kutlamamız lazım. Bide firar ettirmeyin bizi :D

Tangerine Dream
28.05.2008, 11:46
Çok zor. Çünküsü Sivas'ın niye şampiyon olamadığında gizli birazda. Sahada kazansanız bile masada kaybediyorsunuz.

Sevgili Özcan, bu cümlen dışında yazdığın herşeye katılıyorum. Sivas'ın masada kaybettiği birşey göremiyorum. Şampiyon olacak bir takım şampiyonluk yolundaki rakiplerinden kendi sahasında fark yemeyecek öncelikle.

Nytre
28.05.2008, 11:47
7`den 7`ye 7. Sampiyonluk icin 7 bolgeli Ulkemizin Her Yerindeki 7 milyon TRABZONSPOR TARAFTARI KENETLENDI!....

SarR52
28.05.2008, 11:55
iyi top oynayalımda şampiyonluk elbet gelecekk....

Murat Acar
28.05.2008, 11:57
Çok iyi hatırlıyorum; geçmişte ist.un üç takımı da yeni kurdukları takımlarla ilk senelerinde şampiyon oldular. Tabi bunda saha dışı faktörlerin etkisi de var.

Biz saha dışındaki gücümüzü hak yemek için değil, hakkımızı yedirmemek için kullanırsak saha içinde şampiyonluğa ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

Arkadaşlar Türkiye'de şampiyonluk bi açıdan çok zor bi açıdan çok kolay. Çok kolay çünkü Sivas bile o kadroyla şampiyon oluyordu. Gs. da öyle ahım şahım olmayan kadrosuyla, hocasız, huzursuz muzursuz derken şampiyon oldu..

Çok zor. Çünküsü Sivas'ın niye şampiyon olamadığında gizli birazda. Sahada kazansanız bile masada kaybediyorsunuz. Bir de camia olarak o potansiyeli taşımanız lazım. Kritik maçları paniklemeden oynayıp kazanmanız lazım.

Şimdi biz iyi bir kadro kuruyoruz. İyi bir hocamız var. İlk yıl şampiyon olunmaz diye kural yok ama zor. Zoru kolaya dönüşterecek formül; sahada inanılmaz mücadele örneği göstermek, saha dışında da her türlü gücünü kullanarak hakkının yenmesini engellemek, camia olarak kenetlenmek, taraftar olarak en ufak olumsuzluğa yer vermeyerek sonuna kadar desteklemek..Zaten takım o havayı yakaladı mı maçlara % 30 galip başlarsın...

Neden olmasın...
Sivasla bizi kıyaslaman bence hata sivasın başkanı kadrolu febeli bir kere oncelikle buradan bakmak lazım ayrıca hıcbır istanbul kumalarını yenemedıler buda cabası bilmem anlatabildimmi

SDanışmaz
28.05.2008, 12:03
İlk defa sezon başında içimde bu kadar heyecan, bu kadar umut var. İnanıyorum ki sezon sonunda bim şampiyon olmuş olacağız ;)

ozcan_asanoglu
28.05.2008, 12:06
Çok zor. Çünküsü Sivas'ın niye şampiyon olamadığında gizli birazda. Sahada kazansanız bile masada kaybediyorsunuz.

Sevgili Özcan, bu cümlen dışında yazdığın herşeye katılıyorum. Sivas'ın masada kaybettiği birşey göremiyorum. Şampiyon olacak bir takım şampiyonluk yolundaki rakiplerinden kendi sahasında fark yemeyecek öncelikle.

sivas için sonraki cümleler geçerli, tam anlatamadım..o genel olarak zorluğu ifade ediyor. tam tersine onlar hak yedi. hem de ilk maçta:)

ozcan_asanoglu
28.05.2008, 12:08
Sivasla bizi kıyaslaman bence hata sivasın başkanı kadrolu febeli bir kere oncelikle buradan bakmak lazım ayrıca hıcbır istanbul kumalarını yenemedıler buda cabası bilmem anlatabildimmi

ben de aynı şeyleri yazdım, kıyaslama yapmıyorum, dikkatli okumadın galiba,,camia ve potansiyel vurgusunun içinde bunlar var zaten.

DNA-TS
28.05.2008, 12:09
ben şahsım olarak bu sene şampiyonluk beklemiyorum ama bu yönetim böyle çalışırsa en geç 3 sene içerisinde şampiyon oluruz buna inancım tam....
camia hep birden bu takıma sahip çıkarsak ne olursa olsun içerde dışarda yalnız bırakmazsak(ki bu sezon en kötü sezonlarımızdan biri olmasına rağmen hemen hemen her deplasmanda taraftarımız vardı) yönetime şans tanırsak...istikrardan yana olursak...ilk mağlubiyetten sonra felaket senaryoları yazmazsak...kulübün lisanslı ürünlerini alırsak..imkanı olanlar kulübe üye olursa..şartları uygun olanlar kombine bilet alırlarsa..rakip takımın gazına gelip sahaya atlamazsak......bu yönetim kendi döneminin sonuna kadar en kötü ihtimalle bir şampiyonluk görür...ama her zamankinden fazla sabır ,ilgi, destek verirsek....

sanatik
28.05.2008, 12:12
bu sezon sampiyonluk olmasa bile (kadro cok yeni - alisma dönemi olacak) sampiyonlar ligini umud ediyorum inschallah olacak. Sonra ersun yanal ile birlikde git gidebildigin kadar ....

efulim67
28.05.2008, 12:16

Ula İStanbul'da Peşiktaşı yendiler!
Ama bundan öte 4 büyükten biri olan Trabzonsporu iki maçtada yendiler ! :)

TSelif
28.05.2008, 12:20
İki maçta yenmediler. İlk maçta yenildiler ama çirkeflikleri sayesinde yenmiş gibi gözüktüler!!!
Şu sezonun başlamasını sırf şu Sivas maçları için 4 gözle bekliyorum ...

Atalay
28.05.2008, 12:22
Arkadaşlar benim bu yönetimle şampiyonluk görecegime olan inancım tam...ama bir yıl ama üç yıl sonra bilemem...kesin olan bir şey varki sadri şener başımızda olacak...

Hüseyin Kurt
28.05.2008, 12:22
İki maçta yenmediler. İlk maçta yenildiler ama çirkeflikleri sayesinde yenmiş gibi gözüktüler!!!
Şu sezonun başlamasını sırf şu Sivas maçları için 4 gözle bekliyorum ...

sen mi ben mi :)
şu sivas a şöyle sağlam bi tokat atsak ne sevinicem biliyomusun :)

ilhan
28.05.2008, 12:26
Abi lütfen şu güzelim yazının, konunun başlığında " Sivas " lafını etmeyin. Gerek yok isimlerini ağzımıza almaya.

Taner Gündoğdu
28.05.2008, 12:32
yaşıtlarım gibi bende şampiyon görmedim ve araya giren bu uzun süre genç taraftarların alttan gelmesine imkan vermiyor. her sene başında şampiyon olur muyuz diye düşünüyoruz ama hep yapılan transfer hatalarıyla mümkün olmadığını görüyorduk.

12 sene sonra içim kıpır kıpır :) mükemmel bir yönetim mükemmel bir teknik heyet ve mükemmel bir kadro... bilgisayar başından kalkamıyoruz yeni bir transfer haberiyle. her istediğimiz futbolcuyu almak, istanbul hegemonyasına önce transferde son vermek büyük mutluluk veriyor ve Ergun Ata'nın bugünkü yazısında dediği gibi "gözlerimiz ışıl ışıl" oluyor.

yıllarca şampiyonluk önemli değil benim için, onurlu bir duruş, asil bir mücadeledir istediğim dedim birçoğunuz gibi, hala öyle diyorum, bu sene olmazsa seneye sabredelim diyorum, ama artık ekliyorum,

gelsin artık şampiyonluk, bitsin bu hasret!!!

Murat'
28.05.2008, 12:32
Aslına bakarsanız ben buna hazırım ama kalbim hazır mı bilmiyorum..

psikopat_hamsi
28.05.2008, 12:36
valla hiç şampiyonluk yaşamadığım içindir heralde 7..7...7 lafını görünce 7. bomba transfer anladım :) neyse inşallah hiç yaşayamadığım şampiyonluk hasreti bu sene son bulacak.ama yeni bi ekip olduğu için uyum sorunları olacaktır ama mücadeleci bi takım olacağımız kesin.bu sene olmasak bile seneye kesin gözüyle bakıyorum ben.oyunculara ve ersun hocaya tam destek...

ccd6167
28.05.2008, 12:38
bizim isimiz taraftarlik arkadaslr biz sonuna kadr takima destek vermeliyiz.formamizi almaliyiz atkimizi almaliiz kombinemizi almaliyiz deplasman maclarina gitmeliyiz..takim bak goreceksiniz bu destegi arkasina aldiginda nasil bi hava yaklayacak.
bu arada ilk 10 hafta cok onemli eger 9 galibiyet alirsak ilk 10 hafta icinde cok buyuk bi form tutariz cok buyuk hava yakalariz.

Mustafa Ayazoğlu
28.05.2008, 12:39
Gökdeniz ile yaşanılan bahis skandalı ve geçen yıl ki Sivas olayını da düşünürsek sezon başında başımıza bişe gelmez inşallah..
1 maç seyircisiz oynuyoruz ama oda motive edecektir bizi. Galatasarayda sezen başı 5 maç seyircisiz oynadı..

Bu sene şampiyon olmasak bile artık, Avniakere öyle elini kolunu sallayarak gelemeyek takımlar..

En büyük görev taraftar olarak bizlerindir. Heryerde maçlara gitmeli tam destek olmalıyız.. Avniaker her maç dolmalı..

Şampiyonuz diyorum bu sene:)

Adem CAKIR
28.05.2008, 12:41
7 .. 7 .. 7 .. 7 .. Hazır mıyız?

Taraftarlar olarak kesinlikle hazırız da acaba Türkiye bize hazır mı ???
:D:D:D
şampiyon olduğumuzda neler olacak neler...

a f s
28.05.2008, 12:41
Ben kendi adıma hazırım.
Avrupada oynayabileceğimiz bir şampiyonluk veya kupa başarısı şehrin ve takımın havasını değiştirecektir.
http://img220.imageshack.us/img220/1889/sirakd0.png

taroMİSAKİ
28.05.2008, 12:46
Ben hazır değilim o şampiyonluğa, öyle son maça falan kalıpta şampiyon olmayalım en azından şöyle 3 4 hafta önceden ilan edelim. yoksa bende dahil bir cok taraftarımız kalpten gider.

AAH AHH... O GÜN GELSEDE KALPTEN GİTSEKKKK...

Miraç Atalay Çiftçi
28.05.2008, 12:46
Ben hazırım, rüyaları süsleyen, düşlere daldıran bir mutuluk olsa gerek...
Ben, biz, hazır oluruzda...
Harbiden Türkiye nasıl hazır olsun...

Şampiyon olunca günlerce geceli gündüzlü kutlamalara ve gösterilere şahit olacağız...
Ki bu Yeniden, herşeye rağmen bir DEVRİM niteliği taşıyacak...

Hazırlan TÜRKİYE, TRABZONSPOR Geliyor...

coolank
28.05.2008, 12:47
Tunga arkadaşım fevkalede bir yazı yazmışsın .Tebrik ederim :alkış:

oflubektas
28.05.2008, 12:55
Bu sene için imkansız gibi gözükse de önümüzdeki 2-3 yıl içinde bu iş olacaktır.

İrfan KUMAŞ
28.05.2008, 13:00
Hey gidi hey,
En son şampiyon olduğumuzda 13-14 yaşlarında bir yeni yetmeydim.
Doğrusunu isterseniz hayal meyal ama yinede hatırlıorum o mutlu günleri.
Hep dua ediyorum,80 li ve 90 lı yıllarda doğan yeğenlerin delikanlı oldu genç kız oldu,
hala şampiyonluk grmedi,ne zaman görecekler diye
İNŞALLAH BU SENE HA UŞAKLAR..

oguzkoc
28.05.2008, 13:09
Hey gidi hey,
En son şampiyon olduğumuzda 13-14 yaşlarında bir yeni yetmeydim.
Doğrusunu isterseniz hayal meyal ama yinede hatırlıorum o mutlu günleri.
Hep dua ediyorum,80 li ve 90 lı yıllarda doğan yeğenlerin delikanlı oldu genç kız oldu,
hala şampiyonluk grmedi,ne zaman görecekler diye
İNŞALLAH BU SENE HA UŞAKLAR..

22 yaşındayım gencecik bi trabzon fanatiğiyim bende güzel abicim :) biz de görelim artık...

POYRAZ
28.05.2008, 13:12
Inaniyoruz ve önümüzdeki seneyi bekliyoruz. Insallah.

Berk Eren
28.05.2008, 13:15
Bu sene yeniden şampiyon olmamız için tüm şartlar yerine geliyor yavaş yavaş..Yönetim var gücüyle çalışıp,dogru işler yapıyor,devamınında gelecegıne emınım..Bundan sonrası taraftara,bizlere kalıyor.Bu sene gönül ister ki hiç satılmadıgı kadar kombıne,lisanslı ürün satılsın.Avni Aker'de tek ses tek vücüt olunsun,yeniden cehennem havası essin.Artık yeterince bekledik,hemde çok..

Harun-61
28.05.2008, 13:22
hazırım !!!

hiç olmadığım kadar umutluyum.

Yönetime-Teknik Ekibe ve Futbolcularımıza sonuna kadar DESTEK !!!!

fakat herşeye hazırlıklı olmamız gerekli, bizim birlik ve beraberliğimizi çekemeyen insanlar aramızı açmak için aşırı gayret göstereceklerdir.

bakınız: ilk maçımız seyircisiz :( !

.

violentia
28.05.2008, 13:30
valla son maça ts fener gibi bir şampiyonluk maçı kalırsa kalpten giderim. Şampiyon olursak değil gezegeni bu gazla kainatı yakarız :)

ApoCaN28
28.05.2008, 13:44
Hep Destek Yeter Ki Bu Sene Eniyi Noktaya Seneyede Zirveye İnşallah:)

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 14:03
Farabinin dediği gibi 25 galibiyet alırsak ilk seneki jenerasyon için çok iyi bir başarı olur..

Birde şampiyon olurlarsa...:)

Muhammet
28.05.2008, 14:40
En önemlisi, buna hazır olacağımız kadar, takıma sonuna kadar destek olmalıyız, sabırlı olmalıyız.

sancakbeyi_61
28.05.2008, 15:34
cok güzel bir yazı,yine içimiz kıpır kıpır...bu sene sampıyon olmasakta en azından sonrası için ümit verelim..

şampiyon olursak mı? türkiye yanar ..

okg_53
28.05.2008, 15:38
hep destek tam destek.
lay lay lay lay lay lay lay lay layyyyyyyy
oooooooooooooooooooooooooooo
trabzonnnnnnnnnnnnnnnnnn

Mayls
28.05.2008, 16:18
Sampiyonluk nasil kutlanir, bilmesem de hazirim :)

Yönetimimiz haril haril, dur durak bilmeden calisiyor. Ersun hoca zaten tartismasiz Türk Futbolunun en modern ve takipci teknik direktörü; Hem Ferguson, hem Wenger, hem Mourinho, hem Benitez.

Onlar görevini yapti, yapiyor. Artik sira bizde. Kayitsiz, sartsiz destek zamani.

master yoda
28.05.2008, 16:19
Arkadaşlar siz hayal kırıklığına uğramayı seviyosunuz heralde şampiyonluk önümüzdeki sene pek mümkün değil çünkü kadro olarak hala ist. takımlarından çok çok gerideyiz.Şampiyonluk için Ersun hoca ile istikrar lazım

Gökhan Cebecioğlu
28.05.2008, 16:38
kilit gelmeli şimdiden havaya girmek takıma zarar verir

Mayls
28.05.2008, 17:00
Arkadaşlar siz hayal kırıklığına uğramayı seviyosunuz heralde şampiyonluk önümüzdeki sene pek mümkün değil çünkü kadro olarak hala ist. takımlarından çok çok gerideyiz.Şampiyonluk için Ersun hoca ile istikrar lazım
Sivas'in kadrosuda 34'lerden cok daha kötüydü. Hatta sampiyon Galatasaray'in kadrosu bile Fenerbahce'de oldukca kötü bireysel olarak. Önemli olan tek sey inanc.

A.Hilal Çakıroğlu
28.05.2008, 17:04
kilit gelmeli şimdiden havaya girmek takıma zarar verir
Zarar verecek hava? Alınan başarısızlıkları olağan karşılayıp, beraberliğin başarı olarak gösterilmeye çalışıldığı bir dönemi geride bıraktık. (Çok şükür) Trabzonspor'un sıradanlaştırılmasına büyük tepki verdik hepimiz. Şampiyonluk beklentimiz Trabzonspor adına görev yapacak herkesin nerede olduğunu farketmesini, hedefini yüksek tutmasını sağlayacak. İnancımız ve onlara duyduğumuz güven onların da kendine güvenmesini sağlayacak. İsteğimiz onların da hırslanmasını sağlayacak. Çoğuna göre 4 büyükten biri bize göre en büyük olan Trabzonspor'un şampiyonluğunu beklemek neden olumsuz hava oluştursun? Neden zarar versin? Trabzonspor'da görev yapacak insanlar bu büyüklüğün farkında değil mi? "Bu sezon olmasa da şampiyonluk yakın" deniyor hemen her yorumda. Olası başarısızlığa tahammülsüz değiliz, her türlü desteğe hazırız. Yeter ki Trabzonspor'a yakışır bir mücadele sergilesinler, ellerinden geleni yapsınlar.

mrt_tpc61
28.05.2008, 17:10
İnşallah ya...

Hotaman
28.05.2008, 17:11
Tunga abi teşekkürler...

Bu sene öncelikli hedefimiz kıvılcımı çıkarmak olsun, gelecek senelerde o kıvılcım muazzam bir yangına dönüşecektir...

Yeter ki o ruhu görebilelim. Bizim bütçemiz diğer İstanbul klupleri kadar har vurup harvan savurulacak bir bütçe değil, bu nedenle bu sene tüm takımı kurabileceğimizi zannetmiyorum ama gelecek sene transfer mevsiminde alacağımız oyuncularla on numara bir takım olacağımızı düşünüyorum. Sonuçta sözleşmeler hep uzun vadeli ve bu bize bir omurga görevi görecektir.

Son sözüm; bu takım bize o ruhu göstersin ben bir sene daha sabretmeye hazırım.

Külünkoğlu
28.05.2008, 17:13
Şampiyon olursak... var yaaa.. :cool: diyorum.

Yapacaklarımın yarısı aklımda yok. :cool::)

Erkan
28.05.2008, 17:23
Aklimi kaybetmesem iyidir..

Gökhan ÖZDEMİR
28.05.2008, 17:24
şampiyonluğa çok az kaldı

U.Sadıkoğlu
28.05.2008, 17:26
biz şampiyon olalım diil türkiye bütün dünya ayağa kalkarr
memlekette resmi tatil ilan edilir zatenn
100 ölü 200 yaralı çıkar kimisi kalpten kimisi mermidenn
şampiyon olalımdaaaa ..

Erkan
28.05.2008, 17:27
Sampiyonlugu bir gorebilsem varya.... Varya..... Dusunuyorum neden bukadar istedigime anlam veremiyorum... Ask dedikleri sey bu heralde??

Mayls
28.05.2008, 17:41
Sampiyonlugu bir gorebilsem varya.... Varya..... Dusunuyorum neden bukadar istedigime anlam veremiyorum... Ask dedikleri sey bu heralde??
Sampiyonlugun bir ask oldugunu sanmiyorum. Sampiyonluk ask olsa burda degil Antu'da yada ultrAslan'da olurduk. Istanbul takimlarindan birini tutardik :)

Sanirim Sampiyonlugu beklentisiz Trabzonspor askinin karsiligi olarak istiyoruz :D (Olmadi galiba :D)

Mustafa Ayazoğlu
28.05.2008, 17:41
şampiyon olduğumuzda trabzonda olmak istemem tehlikeli :)

Ünyeli Murat
28.05.2008, 17:47
kupayı son gördüğümde çocuktum....aklım fazla ermiyordu...şimdi şöyle doyasıya bir taksim yapabilecekmiyiz acaba...gerçi bunca başarısız geçen sezonlardan sonra bizim takım bende pek akıl makıl bırakmadı ama....

Muhammed KOÇ
28.05.2008, 18:04
her zamab hazırız. tek dileğimiz bu. 7 ye hazırız ve 7de kalmamayı da arzu ediyoruz..

Cafer KILIÇSOY
28.05.2008, 18:07
Tunga Abi sen şampiyonluklar yaşamış bir insansın. Bilirsin bu işin heyecanını, atmosferini. İçine doğmuşsa bu boş değildir.

Hayden... Hep beraber... Hazırmıyızzzz...

özbalkesli
28.05.2008, 18:09
Sabahları işe giderken, arabamın radyosunda Radyo ODTÜ veya TRT-4 dinlerim. Radyo ODTÜ rock ağırlıklı olmak üzere yabancı müziğin, TRT-4 ise Türk Halk ve Türk Sanat musikisinin seçkin örneklerini yayınlar...

Bu sabah, sıkışık trafikte bir durup bir kalkarken kulağım yine radyoda; radyonun frekansı ise TRT-4'deydi. Çok sevdiğim Trabzon türküsü olan "Divane Aşık Gibi" türküsü çalmaya başladı.

Bu türküyü çok ama çok severim! Duygulu müziğinin yanı sıra, basit ama anlamlı sözleri ile de her dinlediğimde tüylerimi ürpertir, gözlerimi yaşartır!

Türkünün hem müziği hem de sözleri dertlidir, içlidir, hüzünlüdür! Ancak bir o kadar da mağrur, güçlü ve inançlıdır! Salya sümük değildir, feryat figan değildir; ayrılık acısını ve özlemi tüm yoğunluğu ile ifade ederken, insan ruhunun gücünü ve seven, özleyen insanın dirayetini de hissettirir... Belli ki ayrılık vardır, belli ki acı ve hasret vardır! Ancak tüm bunlara rağmen ümit eden, kavuşmayı bekleyen; kavuşamasa da ömrünün sonuna kadar bu sevgi ile yaşayacak ve ümidini kaybetmeyecek bir ruh vardır!

Tıpkı bizim ruhumuz gibi!...

Çeyrek yüzyıldır şampiyon olmamış, maddi ve manevi değer kayıplarına uğramış, imajı zedelenmiş Trabzonsporumuz'a kalben duyduğumuz sevgimiz, onun başarılarına özlemimiz ve elbette ki ondan ümidimiz hiç bitmiyor! Çilesini çektik, özlemini duyduk ama ümidimizi hiç kaybetmedik; vakarımızı hiç yitirmedik! Tıpkı türküde olduğu gibi!...

Ben de bu nedenle; kendimi türkünün hüzün yönüne kaptırmak yerine, inanç ve güç yönüne kaptırdım. Tam da içimden "bu yıl olacak mı ne?..." diye geçirmeye başlamışken, baktım ki Tunga yazıya dökmüş bile...

Tesadüf mü bu şimdi?...

OYılmaz
28.05.2008, 18:24
Şampiyon olmak nedir hiç bilmiyorum artık babamın şampiyonlukları anlatmasından sıkıldım bende görmek istiyorum delicesine kutlamak istiyorum haydi Trabzon haydi Ersun hocam açalım yelkenlerimizi Okyanuslara karşı koyalım :)

Kasım Hilal
28.05.2008, 18:27
Şampiyon olursak... var yaaa.. :cool: diyorum.

Yapacaklarımın yarısı aklımda yok. :cool::)

Yırtınırcasına bir nara atarım o kesin...
Sesimi taa burada Trabzons'a ulaştırırım belki..
Allah için gür de bir sesim var..
Sonrasında da epey bir keyfini sürerim..
Kırşehir'de yaşadığım için bayağı bir renkdaş sıkıntısı çekiyorum zaten..
Etrafım eziklerin taraftarları ile dolu..
Alayını çatlatırım..

Erkan
28.05.2008, 18:28
Sampiyonlugun bir ask oldugunu sanmiyorum. Sampiyonluk ask olsa burda degil Antu'da yada ultrAslan'da olurduk. Istanbul takimlarindan birini tutardik :)

Sanirim Sampiyonlugu beklentisiz Trabzonspor askinin karsiligi olarak istiyoruz :D (Olmadi galiba :D)

Ben orda yazinin basini baska sonunu baska yazmisim... :D Genel olarak Trabzonspor askimi anlatmaya calistim... Heralde oyleydi :S

İdris Toksoy
28.05.2008, 18:29
Bu sene mutluluktan bahtiyar olacağız inşallah.

alper*
28.05.2008, 18:29
Şampiyon olursak sabaha nezarette uyanırım orası kesin.

Murat'
28.05.2008, 18:33
Şampiyon olursak sabaha nezarette uyanırım orası kesin.
Ben uyanamamaktan korkuyorum:D

antagonist
28.05.2008, 18:35
Soru: 7 .. 7 .. 7 .. 7 .. Hazır mıyız?

Cevap: Daima hazırız!

alper*
28.05.2008, 18:36
Ben uyanamamaktan korkuyorum:D

İşkence falan mı :D
O devirler geride kaldı :)
Ben her türlü uyanırım :D

Murat'
28.05.2008, 18:39
Alper ondan değil kalbim falan durur diye korkuyorum...herhalde deliririm ben....

Çağatay_
28.05.2008, 18:41
Biz hep hazırız Tunga abi, profesyonel taraftarız ;)

Serdær
28.05.2008, 18:55
Alper ondan değil kalbim falan durur diye korkuyorum...herhalde deliririm ben....

Sende benim gibi şampiyonluk görmedin :)

Beraber Deliririz herhalde :)

Erkan
28.05.2008, 18:57
Bu forumda uye kalmaz , ziyaretci tavan yapar heralde..

61OKTAY
28.05.2008, 18:58
ilk günkü gibi hazır vede nazırız

Ahmet Kuru
28.05.2008, 19:05
Taraftarlar her zaman hazır zaten,ama bu sene sanki başka bir hava var,96 dan sonra futboldan uzaklaşan çevremdeki insanlar hergün haberlerden takip etmeye başladı,muhabbetlerde artık fasa fiso değil Trabzonspor konuşulmaya başladı...
Bu sene çok farklı...
Bu sene geçmişteki 24 yıldan çok daha farklı...
hele ki 2009 mayıs ayı çok daha farklı olacak...
Hep destek tam destek....

Ali Can
28.05.2008, 19:08
hazırda bekliyoruz...

Hasan61
28.05.2008, 19:08
hazırız,bekliyoruz
kupayı istiyoruz

Emre B.
28.05.2008, 19:11
Şampiyon olursak son maça otobüs kaldırıyo muyuz?

Sacit
28.05.2008, 19:12
''Omurgası olan bir yönetim anlayışı. Basın mensuplarının röportaj alabilmek için peşinden koşuştuğu bir yönetim. Her sözü manşet olan bizlere gurur veren bir yönetici grubu. O grup ki atacağı her adımı taraftarı ile sorgulayan, ona göre yol alan..''

bu cümle birilerine örnek olur inşallah...

İskender YILMAZ
28.05.2008, 19:12
illa şampiyonlukta istemiyoruz, 2003-2004 veya 2004-2005 sezonlarındaki gibi iyi futbol, trabzonspor'a yakışır futbol ve futbolcular da bizim için kısa vade de yeterli. zaten bu olay devam ettiği zaman ister istemez uzun vadede şampiyonluk gelecektir. ama istikrar şart, sabır şart.. şampiyon olamasak bile bizi tatmin eden futbolcular ve futbol mutlu eder bizi, vefakar, cefakar, fedakardır trabzonspor taraftarı..

Travelair
28.05.2008, 19:13
İnşallah Harry Potter'daki ruh emiciler olmazsa daha kolay olur

krdnz
28.05.2008, 19:13
Ylıllardır "seneye şampiyonuz" diye avuttuk kendimizi ama bu sene ben inanıyorum ki şampiyonluk sevincini yaşayacağız.

Hazırmısın İstanbul? Geri Dönüyoruz!...........

Çağatay_
28.05.2008, 19:14

Otobüs ?

Zeplin zeplin! ;)

MetiN08
28.05.2008, 19:14
sampiyon olalaim ilk isim almanyadan trabzona bir bilet almak fiyati nekadar olursa olsun o sampiyon olmadan önceki son macta canli stadda olmak istiyorum ins.

başkents
28.05.2008, 19:15
uzun zaman olmuştu taraftatı lige başlarken bu kadar heyecanlı görmeyeli fakat ben takımın oturmuş kadrosuyla izlerim sonra inancımı sölerim dilerimm bu inancım şapiyonluk olur yarında burakla şelçuk geliyop:)

Cafer Bulur
28.05.2008, 19:16
sampiyonluga elbette haziriz.ama gelecek sezon icin 2.lik bile beni tatmin edecektir.daha fazlasi olursa bir o kadar daha güzel olur.

Hasan61
28.05.2008, 19:18
ya maç içeride olursa.........dışarıda olursa diye her ihtimale karşın para biriktirecem

ali+61+26
28.05.2008, 19:20
uyyyyyy ahhhaaaaaa hayde hayde trabzonn trabzonn... seneye şampiyonn şampiyonn

x_man
28.05.2008, 19:21
İnşaallah ALLAH söyletti be

Cagdas Topal
ilk sampiyonlugu görmek için sabırsızlanıyorum ... ;)

Ünyeli Murat
bende ilk şampiyonluğumu kutlamış gibi olacağımdan neye yaparım bilemiyorum...en iyisi toplum içine çıkmamak...çünkü herkes parmaklarıyla beni gösterecek'' Şampiyon Trabzonspor '' taraftarı diye...

coolank
28.05.2008, 19:24
1996 yılında kaçırdıgımız şampiyonlugu net olarak hatırlayan taraftarlarımız çok iyi bilirler ki o takımı kuran SADRİ ŞENER di ...Bunu niye yazdım ? O zaman da sanırım 12 13 civarında oyuncu alınmış Trabzonun bitmek tükenmek bilmeyen muhalefet kanadı gene hiç susmadan konuşmaya başlamıştı ...Türkiye de bu anlamda tek takımız ...Sürekli ve bıkmadan muhalefet bulunur yapılan iş begenilmez ben olsam daha iyisini yapardım o kim ki bu işi yapacak benzeri laflar 24 saat sürer ....

İşin temelinde ise sinsilik çıkar çatışması kıskançlık vardır ....Bu tip kişilerin en çok % 20 sinde samimi içten yapıcı eleştiri yapma isteği vardır gerisi tamamen farklı sebeplerdir ...

Her transfer döneminde bazı çevreler illa ki kendi hocasını takımın başına getirmeye ugraşır bu hiç degişmeyen bir gerçektir .. TEK ölçüt vardır .... TRABZONLU OLMASI ...

Takımı çalıştırmış başarısız olmuş başka işlere girmiş hiç önemli değildir ..Bu senede aynı senaryo oynanacaktı ... Ama Sadri Başkanın olması ve taraftarın hocanın arkasında durması bu oyunu ŞİMDİLİK bozmuştur ...Çok yakın zaman içinde yapılan transferin çok yanlış oldugu gereksiz oldugu boş yere para harcandıgı masalları ortaya çıkacak hele en ufak saha sonuçlarının kötü gitmesi ile malum şahıslar ortaya çıkıp BİZ DEMİŞTİK adlı tiyatro oyununu sahneye koyacaktır ....

Genç taraftarlarmızdan benim bir ricam olur ... Arkadaşlar işler kötü giderken bu tip oyunlara gelmeyiniz hele hele şu anki yönetimi hocayı yemek için baltalarını gömmüş olan ama kenarda bekleyen sahte TRABZONSPORLULARIN oyununa düşmeyin ..Bir kaç gündür foruma sürekli girip okuma şansı elde ettim ...Trabzonsporu tutan taraftar yönetime hocasına sahip çıkan taraftardır .. Onu almasınlar bunu almasınlar o gelirse ben seyretmem ben onu yapmam maça gitmem desteklemem demeniz sizin iyi niyetinizi başkalarına malzeme vermeniz olur ....

Unutmayınız ki bugün herşeye muhalefet edenler yarın başarı da herkesin önünde koşacaklardır ...Sizden daha çok Trabzonsporlu olacaktır ...

Yerel medyanın niye bu kadar agresif ve olumsuz oldugunu düşününüz ..Çok büyük TRABZONSPOR sevgisinden mi ? Bu forumun gerek yönetim gerekse yerel ve ulusal medya tarafından takip edildiği aşikardır ... Bu tip insanların söylemleri üzerine yorum tartışma yapmayınız ki kendilerini önemli bir insan veya fikirlerinin dinlendiği izlenimine kapılmasınlar ...

SAMİMİ BİR TRABZONSPORLU DAHA SEZON BAŞLAMADAN HOCAYI YOLLAMAYI İSTER Mİ ?

SAMİMİ BİR TRABZONSPORLU DAHA SAHAYA ÇIKMAMIŞ OYUNCULAR İÇİN YETERSİZ BUNLARDAN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ DER Mİ ?

SAMİMİ BİR TRABZONSPORLU YAPILAN HER ŞEYE MUHALEFET EDER Mİ ? HER ŞEYE İLLA VE İLLA ALTERNATİF BULMA ÇABASINA GİRER Mİ ?

TARAFTAR YILLAR SONRA ÖZELLİKLE GEÇEN SENEDEN SONRA BU KADAR HEYECAN DUYMAYA BAŞLADIYSA BUNU KÖRELTMEYE ÇALIŞIP KÖSTEK OLUR MU ?

7 .şampiyonluk çok uzak değil.... Bu erken söylenen bir şampiyonluk şarkısı değil veya hayali ... Bu eger yukarıdaki işlere dikkat ettiğimiz sürece bizim 6 kez elde ettiğimiz şampiyonlugun tekrar mecburen bize gelecek olmasıdır ...

Kobalas61
28.05.2008, 19:25
Abi Bu Başlık Cok Erken Açıldı Ya
Başlıgı Hör Gördüğümde İçim Bir Acaip Oluyor
Sevinç Hüzün Aynı Anda
Alt-üst Oluyorum
İlginç Bir Duygu :S

Can
hazırız hazırız hazırız :)

Hüdai Pervaneli
hazim sizmerak etmeyin

Hüseyin Çümen
28.05.2008, 19:30
busene için izin verelimde takımın iskeleti oluşsun ben 2010 kesin şampiyonluk bekliyorum

ama busene neden olmasın ersun yanal taraftarsız bütçesiz o rezil takımları zirvede tutmayı başardı

tonyali_61
28.05.2008, 19:34
inşallah o günleride görücez, bizde azim bu heves olduğu sürece......

eren_61
28.05.2008, 19:39
buna biz hazırız her zaman.ama bazı işlerine gelmiyen insan müsvetteleri yerel medyada da olduğu gibi şimdiden korkmaya başladı ve takımı kötülemeye başladı bile.hepimiz bunların kim olduklarını biliyoruz.şampiyonluk kutlamalarında hepsine birer hediyo yollarız artık

Ahmet Karadeniz
28.05.2008, 19:47
inş o guzeel gunleri bizde görürüz

kalavara
28.05.2008, 20:04
yeni kurulan kadro herkesi heyecanlandırdı bu çok belli. ama unutmamamız gereken bir sürü şey var.bu takım çok iyi bir kaç takviye daha yapılmazsa sadece ilk dört takımdan biri olmaya oynar, şampiyonluğa değil.şampiyonluk için tam bir takım oyunu ve zaman zaman da sizi kurtaracak yıldız oyuncuya ihtiyaç vardır.o nedenle yattara dışında- ki yattara sert oynanan maçlarda yürümeyi daha çok seviyor maalesef- forvet hattına bir yıldız mutlaka alınmalıdır.bu çok yetenekli bir genç de olabilir, adı sanı bilinen biri de olabilir..ve hepsinden önemlisi bizim için canımız kadar kıymetli takımımız eğer lige başlarsa bu tavan yapmış moral biranda yere vurur ve çok daha acı günler yaşarız. o nedenle takımımıza en az iki yıl destek vermeliyiz...şimdiden zafer çığlıkları atarsak sonra hem üzülürüz hem de kendimize güvenimizi kaybederiz..

macka61
28.05.2008, 20:37
her zaman hazırız

Mustafa Ayazoğlu
28.05.2008, 20:40
son maç istanbula denk gelir inşallah :)

Cafer KILIÇSOY
28.05.2008, 20:43
son maç istanbula denk gelir inşallah :)
Yada ilk maç;)

cyberentalpi
28.05.2008, 20:48
ahh ah o son sampiyonluk. Dobi hasan in Fb ye attigi kafa ile attigi gol.

Hotaman
28.05.2008, 21:20
Hazır böyle bir konu varken bir anımı anlatayım:

Şimdi bildiğiniz gibi Galatasaray bu yıl şampiyon oldu. Okulda Gs'liler iki forma ile geziyorlar. Hepsinin ritmi aynı "çıldırın çıldırın". Neyse gayet kalabalık bir ortamda hadsizin biri aklı sıra benimle dalga geçmeye çalıştı; "aslında sahaya aslanların yanında kaplan, kanarya ve kartal da koyacaktık sonra aslan güzel bir parçalayacaktı onları" dedi. Orada BJK'li ve FB'liler de vardı ama tek cevabı ben verdim; "öncelikle bizim simgemiz karadeniz fırtınasıdır ve fırtına çıkınca hayvanlar kaçacak delik ararlar ayrıca, siz kutlama nedir bilmiyorsunuz çıldırın çıldırın da nedir? eğer ki biz şampiyon olalım bunu bir kenara yazın 40 gün şu ülke uyuyamıyacak ve bizim için yapılan mp3 sakin olun sakin olun olacaktır! Dedim tabi inanmadılar ama şampiyon olduğumuzda inanacaklar ben önceden uyarmış oldum gerisi beni ilgilendirmez:D

Cafer Bulur
28.05.2008, 21:23
sampiyon oldugumuz takdirde türkiye sampiyonlugun nasil kutlanacagini görecektir.herkesin agzi acik kalacak.

Harun
28.05.2008, 21:41
Şampiyon olursak Trabzonsporu bırakacak kadar çıldırmaya hazırım:D

vurgun_kiz_61
28.05.2008, 21:46
Yeterki sampiyon olalim Allah neler yapmamki...:D hemen binerim ucaga durak TRABZONUM(umarim bilet bulurum)ondan sonrasini hic yazmayayim yoksa millet beni deli sanacak...:)

Egemen Yılmaz
28.05.2008, 21:47
"transferleri yaptık şimdi şampiyon olacağız" zihniyeti yüzünden şampiyon olamıyoruz 25 yıldır.

biraz sakin olalım, hele bir takımı görelim. 2004/2005 sezonundaki yıllar içinde gelişmiş ve oturmuş kadromuzla bile şampiyon olamadık. şimdi bir anda şampiyonluk gibi bir beklenti içine girmek bizi yıpratır.

Harun
28.05.2008, 21:52
"transferleri yaptık şimdi şampiyon olacağız" zihniyeti yüzünden şampiyon olamıyoruz 25 yıldır.

biraz sakin olalım, hele bir takımı görelim. 2004/2005 sezonundaki yıllar içinde gelişmiş ve oturmuş kadromuzla bile şampiyon olamadık. şimdi bir anda şampiyonluk gibi bir beklenti içine girmek bizi yıpratır.

Egemen o dediklerinde hem fikiriz.Biz en kötü dönemimizde de şampiyonluğu arzulayan bir takımız.Biz şuanki gelişmelerden aldığımız heyecanın tepkisini veriyoruz sadece:)

Mustafa
28.05.2008, 21:55
Taraftarlara çok önemli görevler düşüyor 7. şampiyonluğa ulaşmamız için.Bu sene ankaraspor,sivas,kayseri vb takımlar Avni Aker'e gelince ne kadar az fark yeriz düşüncesiyle gelmeli.Yeniden Avni Aker'i korkulacak bir stad haline getirmeliyiz.

Emre7
28.05.2008, 21:56
7 uğurlu rakamım ama bir türlü TS ile barışamadılar....
hayatrımda 7 nin yeri ayrı
umarım olur ama çok erken bu sözler için derim

Egemen Yılmaz
28.05.2008, 21:57
Egemen o dediklerinde hem fikiriz.Biz en kötü dönemimizde de şampiyonluğu arzulayan bir takımız.Biz şuanki gelişmelerden aldığımız heyecanın tepkisini veriyoruz sadece:)

elbet hiçbirimiz şampiyonluktan başka bir başarı kabul etmez. ama bu şekilde davranmak bize şampiyonluk yolunda yarar sağlamaktan çok zarar verir diye düşünüyorum. "şu anki gelişmeler" dediğiniz şeyler, bana göre şampiyonluk adına çok da umut verici şeyler değil, biraz beklemek gerek diye düşünüyorum.

Seda
28.05.2008, 21:57
O esnada sahaya atlasam kupayi bana da kaldirtirlar mi acaba :rolleyes::D
Yok ya düsündüm de, aslinda kaldirmasam da olur.. Yeterki sampiyon olalim :cool:

Her sene oldugum gibi bu sene de ümitliyim ...

35deniz
28.05.2008, 22:20
abı super bır yazı yazmıssın katılmamak elde degıl

TSelif
28.05.2008, 22:23
Seneye Mayıs ayına kadar bi araba alıp usta şoför olmak lazım ççç

Atılay
28.05.2008, 22:23
daha nicelerine de hazırız hazırlıklıyız

Mustafa AYDIN
28.05.2008, 22:28
24 yıldır bu anın hasretiyle yanıyoruz,inşAllah efsanenin geri dönüş yılı olur 2008.

oskanonur
28.05.2008, 22:28
bu camia 7 lere 17 lere 27 lere hep hazirdir. Hele bir sampiyon olalim...

TheRapZoNe
28.05.2008, 22:37
7. sampiyonluga her zaman hazirim, ama onumuzde ilk 2 sezondan umitli degilim. Fazla hayal edip,umitli olduktan sonra yasanan hayal kirikliklari insani olumsuz etkiliyor maalesef.. O yuzden sadece bekleyip ne olacagini gormekle yetinecegim..

Fanatik28
28.05.2008, 22:47
Hayalini kurmak gercekten müthis, ama yeni bir yapilanan kadro saha disi diger faktörler bu isi zorlastiriyor. Halbuki son iki sezon müthis firsat vardi ama birileri Nuri`yi basimiza musallat etti.

Gercekten bu ümidi tasiyabilmek icin,defansa ve forvete iki tecrübeli ve kaliteli yabanci lider özellikleri olan oyuncu kesinlikle alinmali. Ve alinacaginada inaniyorum:-)

batugol
28.05.2008, 22:50
avatardaki bir dahaki sene 7 oluyor
biz haziriz

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 22:58
Bu transferler bu çalışmalar...

Kimse kusura bakmasın TRABZON Şampiyon....

kurtefe
28.05.2008, 23:04
trabzonun şampiyon olduğu yıllarda federasyonun çirkinlikleri yoktu daha güzeldi her şey hasan doğanda düzgün bir insan şampiyonluk inanırsak ki inanıyoruz iyi bir golcü ve kanat adamları alınmalı

Semih Kırsüleymanoğlu
28.05.2008, 23:05
hayal kurmak da yasak degil ya.)
7 7 7 7 7 7

Mustafa K. Demirbaş
28.05.2008, 23:05
7 geliyor 7 yalelel yalelel

Keleşoğlu
28.05.2008, 23:10
kendi adıma konusayım bu sezon şampiyon olamasakta bu kadar özverili ve iyiniyetli çalışan başkan ve yönetime lafım olmaz!

Tahir
28.05.2008, 23:16
benim de bu işlere imza koyan yönetime lafım olmaz tek şartla ersuna sahip çıkmalılar.

Fatih Ersoy
28.05.2008, 23:29
Hiç bu kadar hazır olmamıştık :)

Ayaz
28.05.2008, 23:31
Şuna O kadar eminim ki, şayet şampiyon olalım ki buna hiç bu kadar inanmamıştım sezon öncesi son yıllarda, İstanbulda insanlar 7 gün uyuyamayacaklar.. Yer gök deniz dağ taş inleyecek...

Mayıs 2009 ve İstanbul sabırsızlanın yıkılmak için.. Nasıl şampiyonluk kutlanır sözde 3büyüklere ve onların taraftarlarına göstereceğiz..

Emiroğlu
28.05.2008, 23:45
kendi adıma konusayım bu sezon şampiyon olamasakta bu kadar özverili ve iyiniyetli çalışan başkan ve yönetime lafım olmaz!

Kesinlikle katılıyorum.

Burdan BAŞKANIMIZA , YÖNETİMİMİZE , Futbolcuların daha kolay ikna edilmesinin baş sebebi olan ERSUN YANAL'a ve de sene sonu bedavaya gitmeyip , transfer bütçemizin büyük bölümünü karşılatan GÖKDENİZ'e teşekkürü boynumun borcu biliyorum !

Artık sıra geldi !

7 !

Eğer olmaz ise de , ilk defa bu kadar yürekten CANINIZ SAĞOLSUN !

hodlu
28.05.2008, 23:47
Allah biliyor ya o günü ne kadar çok istediğimi, bu yıl gelsin artık o büyük gece...5 Mayıs 96'nın acısını çıkartarak ama...

fındıkoğlu
28.05.2008, 23:51
İnşaallah 7 inci şampiyonluğumuzu bu sene kutlayacağımız umudum gitgide artıto.
şu istanbul eziklerine şampiyonluk nası kutlanırmış bi gösterebilmeyi çok istiyorum....;)

monokotilodon
28.05.2008, 23:56
aha geldi 7

Semih Kırsüleymanoğlu
29.05.2008, 00:14
Haziriz Aaabiii.
herzmn

Keleşoğlu
29.05.2008, 00:16
kombine alalum uşaklar elalem 20bin satıyo en az 10bin kombine bu sene hayden!

TAMTÜRK61
29.05.2008, 00:53
İnşallah bu yıl çok istediğimiz şampiyonluk gelir..
NOT: Ne gariptir arkadaşlar, bu mesajı yazdığımda mesaj sayım 707 olmuş.

Cem Balcı
29.05.2008, 00:54
vallahi helal olsun yönetime ne diyelim.bekliyoruz bakalım kimleri katıcaz kadromuza daha...

Tunga
29.05.2008, 01:25
Bu yazıyı yazarken amacımı söylemiştim ya hani:

- Kulüp son senelerde olmadığı kadar büyük bir enerji ve sinerji içinde. Şahsen ben transferleri takip etmiyorum bile. Gayet ciddiyim. Yani ne Colman'ı tanırım, ne de Selçuk ne kadar katkı yapabilir, bunu tahmin edebilirim. Ama bildiğim birşey var: Her sene "şu oyuncuyu alıyoruz" deyip ardından alamayınca anormal hayal kırıklıkları yaşıyoruz camia olarak. Mesela, kim ne biliyordu Zurawski hakkında? Ama hepimiz öyle bir odaklanmıştık ki, olmayınca tam anlamıyla yıkıldık. Camianın bu siniri de ardından Tomas Jun transferini getirdi.

Bence geçtiğimiz sene de transfer döneminde kötü işler yapılmamıştı. Marcelinho, Musampa, kötü transferler miydi? Ama bu havanın onda biri yoktu.

Burada isimler ve transferler önemli değil. Önemli olan camianın bu havayı yakalamış olması.

İşte tam da bu nedenle hazır önümüzde iyi olma ihtimali bu kadar yüksek olan bir sezon varken, hepimiz bir karar alalım ve takımı bu çok zor maratonda "ayağının tökezlediği anda" destekleyelim. Yoksa şampiyon bir takımı alkışlamak elbette çok kolay.

Mesela, sahaya atlayıp bizim puanlarımızı gaspedenleri aramızda barındırmayalım. Dışlayalım. Hakkımız yendiğinde olanlara, federasyona, Digiturk'e nasıl tek bilek bir tepki verdiysek, onu bu sefer kulübün hayrı için organize edelim. Dediğim budur.

Şahsi kanaatim bu sene bu hava sayesinde belki de beklediğimizden daha erken bu hayali gerçekleştireceğimizdir. Ama böyle olması sadece teknik ve idari heyete dayanmıyor.

Bu anlamda bu başlıkta yazılan hemen her yazıya katılıyorum. Baskıdan söz eden arkadaşlarıma da endişelerinde hak veriyorum. Ama gerçekten de bu tür baskıları kaldıramamız gerekecek. Karşınızda milyonlarca dolarını bu yola dökmüş, gelecek milyonlarca doları da dört gözle bekleyen sansarlar varken, bu sene ya da önümüzdeki diğer senelerde bu baskıyı yaşamak zorunda kalacağımız aşikardır. O zaman bunu aşmayı da öğrenmeliyiz.

Bu baskı nasıl aşılır?

Elbette ki, taraftarın medya gazına gelmeden sakin ama UMUTLU - İNANÇLI tavrıyla. Yani özünde bu inanç takımı baskı altına almak yerine tam tersine bu baskıdan da kurtarabilir.

İlk maçta sahamızın kapatılmaya çalışılması bile, gelecek sezon için rakiplerimizin endişesinin göstergesi değil midir?

Sözün özü: "Şampiyon olacağım" demeden şampiyon olunmuyor. Bu da negatif bir baskı yaratıyorsa bunu aşmayı da bileceğiz.

Hep beraber...

Hüseyin Çümen
29.05.2008, 01:27
Fransanın lyon takımı gibi bi yapılanma var takımda şuan stadımızda yapılacak 7 nin arkası da gelir gibi bi olsak çorap söküğü gibi gelicek inşallah azıcık sabır

1 senecik sabrederiz heralde

Great White
29.05.2008, 01:42
Erken dillendirilen şampiyonluk söylemlerinin takımda bir nevi baskı yaratacağı endişesini dile getirenlerden biri olarak şunu açıklamak ihtiyacı hissettim..

Tabii ki Trabzonspor büyük bir camiadır ve şampiyonluklara alışkındır..

Ama camia olarak alışkındır, takım kadrosu olarak değil..

Şu sezon topladığımız dakımda hemen hiçbir futbolcu bırakın önceki kariyerlerinde şampiyonluk yaşamayı, şampiyonluk yarışının içinde dahi olmamışlar..

Ayrıca yaş ortalaması olarak da son derece genç futbolcular bunlar..

24 yıllık bir hasreti bir anda şu gencecik oyuncuların sırtlarına vurmaya kalkarsak arda arda gelebilecek iki üç olumsuz sonuç hem taraftarda hem de futbolcuda çok ters bir reaksiyona sebebiyet verecektir..

Bu sezonki amacımız yarışmacı bir takım yaratmak olmalıdır..

Tabii ki hiç kimse yarışın içerisindeyken "Yahu biz yarışmacı bir takımız. Kendimize gelelim yoksa birkaç maç daha alırsak şampiyon olacağız mazallah" diyerek kendisini geriye çekmez..

Ancak hedefe ulaşmak için merdiveni basamak basamak tırmanmak gerekir..

Üçer beşer zıplamaya kalkarsak düşüşümüz de sert olur maalesef:)

DNA-TS
29.05.2008, 01:49
hedefimizi iyi belirlemeliyiz..yoksa durumumuz bu senekinden farksız olabilir...şampiyonluk mu şampiyonlar ligimi uefa mı....NE? bu sorunun cevabını verip ona göre sezona başlamalıyız yoska çok hayal kırıklığına uğrarız...şimdiden millet şampiyonluk havasına girdi bile...başkandan ve hocadan açıklama bekliyorum kendim adıma

Tunga
29.05.2008, 01:52
............................
Bu baskı nasıl aşılır?

Elbette ki, taraftarın medya gazına gelmeden sakin ama UMUTLU - İNANÇLI tavrıyla. Yani özünde bu inanç takımı baskı altına almak yerine tam tersine bu baskıdan da kurtarabilir.

...

Bu kısmına ek olarak şunu da ekleyeyim: Bir insana ben sana inanıyorum demek baskı altına da alabilir, tam tersine o baskıdan da kurtarabilir. Aldığımız oyuncuların genç olduğu doğrudur. Yani bu bir yorum değil tespittir.

Ancak şampiyonluk yaşatacak ve yaşayacak kadar da büyükler bence. En azından reşitler yani:)

Şampiyon olamadığımız 24 senede sadece 3,5 defa bu yarışın sonuna kadar içinde olabildik. Yani şansımız 3,5 / 24 kadar idi.

Tekrar şampiyon olmak istiyorsak, o zaman hemen her sene şampiyonluğu kovalamak zorundayız. Yani baskı altına almayalım diye, iki mağlubiyetten sonra sermelerine de izin vermemeliyiz. İzin vermemeliyiz derken, elbette gidip de camı çerçeveyi indirelim demiyorum. Herhalde bu kadar yanlış anlaşılmıyorumdur :)

Ama zayıf düşmüş bir anında birinin yanına gidip de "Ben sana inanıyorum" demek de kötü olamaz herhalde.

Tekrar söylüyorum. Şampiyon olacaksak bizi futbolcu kadrosu kadar, bu havayı yakalamış camia taşıyacak. Yani kendi kendimizi taşıyacağız.

Mehmet Fatih Yavuz
29.05.2008, 01:55
ben trabzonspporun hedefini sene başında şampiyonluk dışında koymasını kabul etmem..

hedefimizi belirleyelim diye birşey düşüncenin de anlamlı olduğunu kanısında değilim.

bizim hedefimiz her zaman belli..

DNA-TS
29.05.2008, 01:59
aga geçen senede şampiyonluk hedefiyle başladık lige ne oldu sonuç gene hüsran...bide büyük hedeflerle başlayıp geriye düştüğün zamanda ister istemez soğuyor futbolcu olsun taraftar olsun..ondan dolayı diyorum..yoska bizim hedefimiz herzaman şampiyonluk olmalı...ama toplama bir kadromuz var..bu kadro bu sezon iskelet oluşturursa seneye çok kaliteli bir kadromuz olacağı kesin zaten....

Mehmet Fatih Yavuz
29.05.2008, 02:03
aga geçen senede şampiyonluk hedefiyle başladık lige ne oldu sonuç gene hüsran...bide büyük hedeflerle başlayıp geriye düştüğün zamanda ister istemez soğuyor futbolcu olsun taraftar olsun..ondan dolayı diyorum..yoska bizim hedefimiz herzaman şampiyonluk olmalı...ama toplama bir kadromuz var..bu kadro bu sezon iskelet oluşturursa seneye çok kaliteli bir kadromuz olacağı kesin zaten....

şampiyon olamaman ya da erken yarıştan kopmuş olman herşeyi değiştirebilir.
ama kültürünü değiştirememeli.
yani her zaman tepeye oynama kültürü..

ben şampiyonluk hedefi koyarım.
sezon sonuna kadar mücadelemi veririm.
sonrası allah kerim.

bu tarz düşünceler bu kültürü yok eder bence..
bu sene hedef küçülten her zaman hedef küçültme ihtimaline sahip olur...

Tunga
29.05.2008, 02:04

Yoo, bak en katılmadığım nokta bu işte:

Geçen sene şampiyonluk hedefiyle başlamadığımız ta baştan, Haziran ayından beri belliydi. Sebebi de yapılan - yapılamayan transferler değil, tamamen organizasyonsuzluk içinde bir kamp dönemi, ligin başlamasına 2 ay kala başlayan mecburi (Intertoto) çalışmalar, takımın 3 farklı bölüm halinde kamöp yapması, bazı oyuncuların sezona neredeyse hazırlık yapmadan başlamaları (Gökdeniz, Ceyhun, Hüseyin, Yattara, vb.) gibi pek çok nedenle, Gerede ziyaretimiz dönüşünde hepimiz aynı şeyi söyledik: "Bu sene ilk 3 hayal!"

Bu sene bu hava tamamen tersine dönmüş durumda.

İki rakibinizin, bırakın yenilenmiş kadrolarını daha hocalarının akibeti belli değil. Bir rakibinizin taraftarıyla başı dertte. Böyle olunca da önümüzdeki sezon başı ile bu sezon arasında 180º'lik bir fark var açık olarak.

Egemen
29.05.2008, 02:39
Bu sene bu hava tamamen tersine dönmüş durumda.

İki rakibinizin, bırakın yenilenmiş kadrolarını daha hocalarının akibeti belli değil. Bir rakibinizin taraftarıyla başı dertte. Böyle olunca da önümüzdeki sezon başı ile bu sezon arasında 180º'lik bir fark var açık olarak.

umutlanmamak elde değil..

hele de sezon başı takım olmaya yaklaşmışsak..

off..

türkcell süper lig..
hemen başlasın :)
(kimin yazıdığını hatırlamıyorum, alıntı yaptım kusuruma bakmasın)

Kaya
29.05.2008, 10:39
7. şampiyonluk gelirse İstanbul'lular hiç yaşamadıkları bir şampiyonluk kutlamasını izlemek zorunda kalacak. Herkes çok şaşıracak ve o gün hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!..

İstanbul, TRABZON olacak. :)

Ertan 51
29.05.2008, 10:53
7. şampiyonluk gelirse İstanbul'lular hiç yaşamadıkları bir şampiyonluk kutlamasını izlemek zorunda kalacak. Herkes çok şaşıracak ve o gün hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!..

İstanbul, TRABZON olacak. :)
Şefim eğer bende Niğde'yi Trabzon yapmazsam eh olsun:)
bende şahsıma en az 150-200(gardaşlarım,oğullarım,sevenlerim,eş-dost) kişiyi valla toplarım billa toplarım artı Niğde'deki diğer Trabzonspor sevdalılarıda(tahmininizden çok var) katıldımı seyreyle cümbüşü.
300 yıldır bu takıma gönül veririm zaten bir şampiyonluk görmeden ölürsem gözüm açık gider diyorum
ama ben inanıyorum artık şampiyon olacağız
hadi hayırlısı Allahım yardım eyle.