PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selçuk İnan

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

Cafer Bulur
06.02.2009, 11:30
Aslında Selçuk ile Hüseyin' in mevkiileri arasında pek de bir fark yok..

Selçuk her maçta Hüseyin' den çok daha kora kor müdadelelere girip, gene Hüseyin' den çok daha fazla top çalmasına rağmen bireysel yeteneklerini takımın ofansına yardım etmek adına da kullanırken Hüseyin ise Song ve Egemen' in huzurlu kolları arasında kendisini daha güvende hissediyor:)

Aslında Selçuk ve Colman inanılmaz bir efor sarfederek, 10 km nin üzerinde koşarak Hüseyin' in bir kişi eksik oynattığı ortasahayı tek başlarına forse ediyorlar..

Ne zaman ki o bölgeye en az Selçuk ve Colman kadar tempolu bir üçüncü adam daha monte ederiz, işte o zaman bu takımın ortasahası beton gibi olur..
Katilmiyorum,bu takimin orta sahasi zaten beton gibidir.
Böyle olmasaydi bu takim,bu ligin en disli takimlari olan fb ve ankaraspora sahayi dar edemezdi.
Sen inaniyormusun ,sadece selcuk ve colman in katkilariyla bu isleri basarabilecegimize?
Simdi buradan yine hüseyini savunmak durumunda kaliyorum ama durum böyle.
Takimimizin en verimli bölgesi su an icin orta sahadir.Bunun böyle olmasinda bahsi gecen 3 futbolcumuzun büyük katkilari var.

Uzunoğlu
06.02.2009, 11:31
Aslında Selçuk ile Hüseyin' in mevkiileri arasında pek de bir fark yok..

Selçuk her maçta Hüseyin' den çok daha kora kor müdadelelere girip, gene Hüseyin' den çok daha fazla top çalmasına rağmen bireysel yeteneklerini takımın ofansına yardım etmek adına da kullanırken Hüseyin ise Song ve Egemen' in huzurlu kolları arasında kendisini daha güvende hissediyor:)

Aslında Selçuk ve Colman inanılmaz bir efor sarfederek, 10 km nin üzerinde koşarak Hüseyin' in bir kişi eksik oynattığı ortasahayı tek başlarına forse ediyorlar..

Ne zaman ki o bölgeye en az Selçuk ve Colman kadar tempolu bir üçüncü adam daha monte ederiz, işte o zaman bu takımın ortasahası beton gibi olur..

Soner güzel konuşuyorsun ama bu takımdan Gaziantep kupa maçında Hüseyin'i çekti hoca sonuç felaket oldu. Bu felaket onun muhteşem oyuncu özellikleriyle alakalı değildi elbette :) Kaptan olarak takımı toparlıyor. Bunu ben kabul ettim sende kabul et bence :)

Selçuk ise bence Hüseyin'in mevkisinde çok etkili olamıyor. Çünkü ofansif özellikleri daha üstün bir oyuncu. Mantık olarak orta saha çizgisinin hemen gerisinde Hüseyin oynarsa hemen önünde selçuk oynar. Tamam mücadele ediyor ama o mücadeleler yüzünden takıma ofansif katkı sağlayamadığı maçlarda Selçuk çok sıradan bir futbolcu görüntüsü veriyor.

Problemin çözümü bence şöyle olmalı. Takım içinde Hüseyin'in kaptanlık görevini yapabilecek bir oyuncu çıkmalı. Hüseyin yaşı itibariyle kaç sene daha oynar ki. Hüseyin'in yerine ise Papy zamanla geçecek şekilde yetiştirilmeli...

Great White
06.02.2009, 11:41
ahahahaha:))

gene mi gaziantep maçı:D

tamam engin, anlaşıldı:))

Uzunoğlu
06.02.2009, 11:44
ahahahaha:))

gene mi gaziantep maçı:D

tamam engin, anlaşıldı:))
Hüseyin sanırım kart sınırında nasıl olsa 2-3 maç içinde cezalı konuma düşecek. O zaman tekrardan Hüseyinsiz bir takım izleyebileceğiz. Bekleyelim görelim...

Great White
06.02.2009, 12:01
Ben en son Belediye maçında izledim vallahi Hüseyinsiz bir TS:)

Üç maçtır kazanamayan ve galibiyete hasret TS, o maçta Hüseyinsizliğin kıymetini bilip 4 tane çaktı Belediye' ye..

Kalemizde gördüğümüz 3 kontra topu buralarda ballandıra ballandıra şakıyanlar Hüseyin ile oynadığımız onca maçta yediğimiz pozisyonları ve ters asistleri yüzünden yediğimiz golleri hasır altı ediyorlar hemen:D

Selçuk şu takımın ortasahasında Hüseyin' in bir kişi eksilttiği takımı Colman ile birlikte forse etmekle meşgul aslında..

Bu arada gene aklıma geldi bak..

Hüseyin Fener maçında sadece 1 top çalma ile oynarken, Ankara maçında rakibin ayağından tek bir tane dahi top çalmamıştır;)

Gökhan ÖZDEMİR
06.02.2009, 13:38
Bir anda Hüseyin'in başlığı sandım burayı.

Selçuk'muş meğer :)

Cafer Bulur
06.02.2009, 16:50
Bu sezonki hüseyin de elestiriliyorsa pes dogrusu.
Sezon basindan beri takima faydali olan bir futbolcu hakkinda su macta tek top caldi,su macta hic calamadi demekte neyin nesi oluyor?
Inanin bana hüseyin hayrani degilim,sadece yigidin hakkinin yigide verilmesini istiyorum.
Bu kadar herseyini ortaya koyan bir futbolcumuzun elestirilmesini dogru bulmuyorum acikcasi.

peker61
06.02.2009, 17:08
Selçuk bu akşam bir füze yollada canumi yeda :)

Great White
06.02.2009, 17:29
..... bir futbolcu hakkinda su macta tek top caldi,su macta hic calamadi demekte neyin nesi oluyor?

Somut, spesifik ve yorumsuz bir enformasyon oluyor ;)

Fatih
06.02.2009, 17:43
Somut, spesifik ve yorumsuz bir enformasyon oluyor ;)

Hah yakaladım seni Soner Abi:cool:

En yüksek pas yüzdesine sahip oyuncu da Hüseyin:)

Somut,spesifik,yorumsuz:rolleyes:

Ömer SEVİNÇ
06.02.2009, 17:48
İnşallah bir tarafıı yırtsa yine mili takıma seçilemeyeceğini tahmin ediyordur da moral bozmaz..

Fatih; diyorsun Selçuk daha kötü pas yüzdesiyle oynuyor Hüseyin'den. Yani daha mı kötü tekniği? Hüseyin pası Selçuk'tan ve takımdaki diğer herkesten daha iyi mi atıyor bu mudur? Adam ileri top atmamasına rağmen ancak yüzde 80'le oynuyor.

Great White
06.02.2009, 17:49
Hah yakaladım seni Soner Abi:cool:

En yüksek pas yüzdesine sahip oyuncu da Hüseyin:)

Somut,spesifik,yorumsuz:rolleyes:

Yakalamana gerek yok Fatih:)

Ben o dediğin istatistiğin açılımını ve gerçekle hiçbir şekilde örtüşmediğini defalarca açıkladım ama ilgili başlıkta bir kere daha yaparım detaylıca, sorun değil;)

Ömer SEVİNÇ
06.02.2009, 17:51

Ben o dediğin istatistiğin açılımını ve gerçekle hiçbir şekilde örtüşmediğini defalarca açıkladım ama ilgili başlıkta bir kere daha yaparım detaylıca, sorun değil;)

Soner abi gerçek olsa ne olur? Al gülüm ver gülümle ortalama yapmak iyi futbolculuğu göstermez. Bu ortalama ile ne anlatmak istiyorlar merak ediyorum. Böyle bir ortalama ile oynuyorsa Hüseyin takımda en iyi pas atan adam mı oluyor? Song bile ileri daha çok top attığı için ortalaması daha düşüktür:D

Great White
06.02.2009, 17:52
Maçtan sonra ilgili başlıkta tartışırız artık Ömerim ;)

Haklısın tabii, orası ayrı:)

Fatih
06.02.2009, 17:55

Top çalma konusundaki tuttuğun istatistik de gerçekle örtüşmüyor Soner Abi.:)

Neyse burası Hüseyin başlığı değil o yüzden kısa kesiyorum.

Selçuk'a Ankaragücü maçında başarılar.:)

Ömer SEVİNÇ
06.02.2009, 17:56
Kendi başlığına eleştiri yazınca nasıl olur da kaptanı eleştirirsin diye dayak yiyoruz çaktırmadan şurada 2 laf edeyim dedim:D

Selçuk'la ilgili de bişey söyleyim bari. Umut ve Gökhan bu kadar gol atabildiyse bunu ilk olarak Selçuk'a borçlular. Bugün de her zamanki gibi en az 2-3 tane karşı karşıya top atacaktır. Ama değerlendirebilecek mi forvetlerimiz göreceğiz:)

İslam Sezer
06.02.2009, 17:59
üzülme selçuk eninde sonunda milli forma senindir.
unutma hak yerini mutlaka bulur.
sen şu takımın şampiyonluğunda etkin rol oynamaya devam et,hep beraber şampiyonlar liginden nanik yaparız şeref yoksunu terime.heee tabi o zamana kadar milli takımın başında kalırsa.ispanya seçtiği karpuzcularla beraber onu tarihin çöplüğüne gömecek.altta terim üstte kazım kazım.Allah ne verdiyse bu terime hepsi lazım...

Great White
06.02.2009, 18:02
Top çalma konusundaki tuttuğun istatistik de gerçekle örtüşmüyor Soner Abi.:)

Onu geçeceksin. Kuru ititraza karnımız tok. Ben tek tek rakam verdim. Belki gözümden bir tanesi kaçmıştır en fazla:)

Aksini iddia ediyorsan ilgili başlığa söz konusu futbolcunun Fener ve Ankara maçlarında rakibin ayağından çaldığı topların kaç adet olduğunu da yazacaksın..

Ondan sonra konuşuruz bilahare ;)

oguzhann
06.02.2009, 18:05
yap bugün 2 asist coştur bizleri

seyduna_efil
06.02.2009, 18:21
gs de kadroya girmeye bile zorlanan mehmet topal milli takım kadrosunda alınırken bizim selçuk ınan alınmıyor.senyör terım anlaşılan gs li futbolculardan iyi para alıyor..18 haftadır takır takır futbol oynayan selçuk inanı görmezlıkten gelmek futbol cahilliğidir..

Sümeyye Şahin
06.02.2009, 19:26
şutlarını özledik selçuk......

Dursun Kaplan
06.02.2009, 22:49
Hiç beğenmedim ben. Çok kötüydü. Çok top kaybetti. Asist yaparak birnevi kendini affettirdi.

gustavo_colman
06.02.2009, 22:50
bugn kötüydü bjk macında kesilmesi kanaatindeyim yerine alanzinho oynamalı

Özge
06.02.2009, 22:51
Geçen haftaki performanslarından çok uzaktı bu hafta.Asistini yaptı yine ama:)

Onur Civelek61
06.02.2009, 22:52
Aklı jimlastkspor maçındamıydı acaba? Gerçek Selçuk haftaya sahneye çıkar inşallah...

vurgun_kiz_61
06.02.2009, 22:56
http://www.trt.net.tr/medya/resim/2009/02/06/167535cc-1a2f-4cb5-8887-e425b9ba6ad9-800x600.jpg

Eh yani insallah haftaya daha iyi oynar...

Alibeyoglu
06.02.2009, 23:12
kayip araniyor gören var mi?

Hüseyin İlkin
06.02.2009, 23:14
Asistini yaptın , tebrik ederim .

Ama oyun olarak geçen iki haftanın uzağındaydın .

Gelecek hafta Fb ve Ankaraspor deplasmanında oynadığın oyuna geri döneceksindir .

Orta saha için önemli bir isimsin , hem de çok .

TSKara61
06.02.2009, 23:27
Daha iyi olmalisin!!!!! Orta sahada daha iyi bir alternatifimiz olsa hemen kulubeye cekerdim. Simdilik kendi yukunu zor cekiyor, ama biz onun takimin yukunu cekmesini bekliyoruz.

Sefa Murat Dokuz
06.02.2009, 23:32
Ya niye sen git gide geriliyorsun anlamıyorum ya. Hüseyine benzeme Selçuk aldığını geri veriyon. Bişey yapmıyorsun sahada valla belli etmeden sahada kestriyorsun. Hüseyinle fazla takılma git Song'la takıl.

yasin6167
06.02.2009, 23:42
kacak oynuyor gıbı ama asıst yapması yetoyor...

Muhammet
06.02.2009, 23:44
Bu adam bir türlü beğenilmiyor.

Yine yaptı asistini ama.

TS-Tiryaki
06.02.2009, 23:55
Büyük futbolcu kötü oynayipta maci cevire bilir. Selcuk kötü oynadi ama ayni zamanda macida kazandirdi.

Cafer Bulur
06.02.2009, 23:58
Büyük futbolcu kötü oynayipta maci cevire bilir. Selcuk kötü oynadi ama ayni zamanda macida kazandirdi.
Aynen öyle.Kötü oynadigin maclarda böyle asistler yapabiliyorsan büyük futbolcu olmaya adaysin.
Selcuk bugün iyi degildi ama orta saha da kim iyiydi ki?
Selcuk arada sirada böyle maclar cikarabilir,haftaya iyi bir selcuk bizim icin cok daha önemli.

İgzas-61
07.02.2009, 00:44
Asistini yine yaptı ama gelecek hafta artık gol bekliyoruz malum rüştü uzaklardan gelen her topu içeri alıyor :)

Mehmet S. Pervan
07.02.2009, 01:19
Bu akşam gene bekledim uzaktan vuruşlar yapsın diye ama yok. ilk haftalardaki ceza sahası dışından gollerini özledim açıkçası. onun dışında formu çok iyi.

Emiroğlu
07.02.2009, 01:40
Bu akşam ki form düşüklüğünü kartı sınırında olmasına bağlıyorum.
Çok çok daha iyi Selçuk'lar izledim.

sifuni
07.02.2009, 02:46
istikrarsiz olmasi biraz düsündürüyor ama yinede bjkye gol atman dilegiyle

tslover
07.02.2009, 08:42
anlamadığım husus şu:
adam koşuyor,mücadele ediyor,uzun top atıyor,orta kesiyor gene de yorumlar kötü kötü kötü.hemen yanında oynayıp ta bunların hiçbirisini yapamayan 40-50 meterelik alanda yürür kıvamında futbol oynayaan!! adam iyi iyi iyi.TS bu zihniyetliler yüzünden şampiyon olamadı senelerce ki malesef bu kokuşmuş zihniyet devam ediyor hala

Emirhan Ömeroğlu
07.02.2009, 08:44
varlığını hissettiremiyor bence.. birşeyler yaptığı kesin ama daha iyi olmalı

Arif Timurcioğlu
07.02.2009, 13:37
Ortasahanın dinamosu görevini çok iyi yapıyor. Bu adama kötü diyenler geçen sene aynı görevi yapan aymanı bir gözünün önüne getirip sussunlar.

prenha61
07.02.2009, 15:01
besıktas macında kendını gosterır ınsallah

Ali Tunahan Güllü
07.02.2009, 15:03
bjkye uzaktan gol bekliyorum hadi selçuk:D

prenha61
07.02.2009, 15:05
uzaktan golu bırak ıkı kısı kesebılırse cok ıyı olur valla ya

okg_53
07.02.2009, 15:07
Selçuk istikrarsız falan değil aksine takımın en istikrarlılarından(Song,Egemen,Sylva,Serkan dan sonra).
Mevkisi itibarı ile görünmez kahraman oluyor.
Atakları ilk başlatan yönlendiren Selçuk.
Rakip Atağı ilk kesen Selçuk.
Tabi Selçuğu eleştirenler maçı izlerken sadece top kimin ayağındaysa ona bakıyor,ondan oluyor böyle.

Öztürk Adem
07.02.2009, 15:10
Lıgın ılk 4 macında oynadı o gun bugun saklambac oynar gıbı oynuyor :D Ama yınede asıstlerı yetıyor

Yavuz Hasan
07.02.2009, 16:23
iyi oynuyor ama biz daha iyi olmasını istiyoruz mesele burda sanırım acaba neden eskisi kadar kaleyi yoklamıyor

Tayfun
07.02.2009, 16:25
Selçuk'tan beklediğim performans bir türlü gelmiyor.

mehmetdoğan
07.02.2009, 17:28
bu takımın beyni selçuk ama bir türlü o beklenileni veremiyo yani biraz oyun kurmada risk alması gerekiyo yani uzun topları,dikine pasları yapması lazım çekinmeden pas hatası oabilir ama onun oyun zekasına kesinlikle çok ihtiyacımız var. kaç maçtır kaçak güreşiyo

Berk
07.02.2009, 17:59
Diğer 2 maça nazaran bu maç daha etkisiz kalsada yine son dakikada asistini yaptı, boş geçmedi.Selçuk bu takımın banko oyuncusudur..;)

Mustafa Ayazoğlu
07.02.2009, 18:02
Selçuk İnan, daha çok kaleyi yoklamalı

Harun Karadeniz
07.02.2009, 18:08
Evet Selçuk daha bol şut çekmeli

oguzhann
07.02.2009, 18:32
gerçekten şutlarda biraz daha aktif olmalı

suat061
07.02.2009, 18:34
dun maçta bi tane vurdu dağlara taşlara gitti, bi tanesi yavasca kaleye gitti kaleci kurtardı.. ama bi tane vardı defanstan seken son anlara dogru o superdi ya kaleyi bulsa o topu kalecinin cıkarabilecegini zannetmiyorum.. ankara ve istanbul maçlarında attıgı gollerin ikiside superdi.

ergin cesit
07.02.2009, 19:20
selçuktan etkili şutlarını bekliyoruz

TolgaTopçu61
07.02.2009, 20:28
Dün begenmedim Selcugu,ondan daha fazlasini bekliyorum, en kisa zaman da kendisine gelmeli...

serdaracıl
07.02.2009, 21:47
çok büyük oyuncusun çok. bana ünalın ilk yıllarını hatırlatıyorsun. stiliniz farklı ama oyundaki ağırlığınız aynı

Samet Yildirim
07.02.2009, 22:16
digerlerine göre daha iyidi...

Emirhan Makul
08.02.2009, 18:43
Selçukda "Hoca garanti oynatır" rahatlığını seziyorum Selçuk İnan bu değil. Performansını Beğenmiyorum.

Mustafa Calik
08.02.2009, 19:04
Dün begenmedim Selcugu,ondan daha fazlasini bekliyorum, en kisa zaman da kendisine gelmeli...

dün hic kimse iyi degildi .. sadece egemen ve song her zamanki gibi. ama fenere ve ankaraya karsi cok iyi oynadi

Yavuz Hasan
09.02.2009, 00:18
Selçukda "Hoca garanti oynatır" rahatlığını seziyorum Selçuk İnan bu değil. Performansını Beğenmiyorum.
aynen çünki alternatifi yok kendisini zorlayacak biri olmadığı için performanıs ister istemez düşüyor

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
09.02.2009, 10:22
Daha fazla sorumluluk almalı,
kendine yazık ediyor,
Türk futbol tarihine damga vurabilecek yetenekleri var.

Uğurtan
09.02.2009, 21:34
Selçuk, kötü günündeydi yine.. Ama bu çocuktaki yetenekler öylesine ki en kötü gününde bile asist ile kapatıyor.. :)

Kobalas61
09.02.2009, 21:40
Artık Uzaktan Sutlarına Başla Selcuk Özledik Yahu

Emre ÖZTÜRK
09.02.2009, 21:47
yaa harbiden selçuk noldu sana yaa artık sabri salaği gibi şut atmaya başladın biran önce toparla kendini.Birde atağa cıkarken hüseyin oyun kurmak iiçin topu aldığında sende kendini gösterki adam sana pas atabilsin.Bazen oyunun içinde kayboluyosun.Yapma etme sen bu takımın en önemli adamlarından birisin.

Cem Balcı
10.02.2009, 18:12
açıkcası eski selçuk dan eser yok...inşallah daha iyi bir selçuk izleriz...

Samet Yildirim
10.02.2009, 18:22
Agir elestiriler birakalim...!!

3 golcu oynuyoruz...orta sha hem i$ yapcak hemde mücadele edecek öyle kolay degil...
Manisdan gelis ve ilk senesi...bu ortamda ilk defa oynuyor,,,

ben gayet basarli buluyorm attigi paslar mükemmel(cok kosmasina ragmen)

karatasof
10.02.2009, 18:27
Maçın hemen başında Yattara'nın pasını golle sonuçlandıramaması büyük talihsizlikti.Ve zannederim baş boyunca o pozisyona takılıp kaldı.Umut'un golündeki güzel ortası onu,Umut'u kısaca tüm TS'luları sevindirdi.

Sümeyye Şahin
10.02.2009, 18:53
eskisi gibi çok denemiyor kaleyi ama asisti güzeldi bjk maçında inşallah bool şutlarını izlicez...

Mustafa ÖZDEMİR
10.02.2009, 19:08
selçuk inşallah en kısa sürede eski haline döner

M.S.SOFU
10.02.2009, 21:55
ben anlamıyorum bizim taraftarımız selçuktan ne gibi şeyler bekliyor?
her maç 1 gol mü?
asist mi?
top kesme mi?
takımı atağa çıkarma,oyun kurma v.s. mi?
hepsi mi?

Hüdai Pervaneli
10.02.2009, 21:58
Eski Formunda degil kaleyide baya bir yoklamasi lazim

maydin
10.02.2009, 22:28
daha iyi olmalı bence çok iyi oyuncu. :ok

Zeki Akyol
10.02.2009, 23:01
ben anlamıyorum bizim taraftarımız selçuktan ne gibi şeyler bekliyor?
her maç 1 gol mü?
asist mi?
top kesme mi?
takımı atağa çıkarma,oyun kurma v.s. mi?
hepsi mi?

Tabiki bunların hepsini beklemıyoruz ama burasıda manisa değil bir ıyı bir kötü formuyla süreklı as kadroda kalmayı haketmıyor...
Sürekli Hüseyin i bende dahil bazı arkadaşlar eleştırıp duruyoruz ama son ıkı macta bakıyorum Selcuk bir hareket tutturmuş topu ayağına alıp 90 derece dönuyor o sırada 3 kez top kaybettı ve kontra yakalandık...
Hücumdada son maclarda etkılı değil Colman ın arkasında gizlenır gıbı oynuyor tabıkı bende ıyı nıeytlı olduğunu düşünuyorum ama...
Oda bır kasetını ızlesın ve bıze hak verecektir..
Gerçek Selcuk bu değil bız süreklı gol atsın asıst yapsın demıyoruz zaten şuana kadar kac gol attıkı süper şut cekıyor bunu kımse ınkar edemez aama takım ruhuyla hareket etmıyor pas verecek yerlerde calım atmayı denıyor oysa o Hüseyın ve Colman orta da uzun paslarla takımı rahatlatmaları gerekırken zor duruma sokmuş oluyorlar, zaman zaman pas alışverişini ıyı yapınca takım ne kadar rahatladığını hep bırlıkte görmuş oluyoruzz..

M.S.SOFU
11.02.2009, 03:46
Tabiki bunların hepsini beklemıyoruz ama burasıda manisa değil bir ıyı bir kötü formuyla süreklı as kadroda kalmayı haketmıyor...
Sürekli Hüseyin i bende dahil bazı arkadaşlar eleştırıp duruyoruz ama son ıkı macta bakıyorum Selcuk bir hareket tutturmuş topu ayağına alıp 90 derece dönuyor o sırada 3 kez top kaybettı ve kontra yakalandık...
Hücumdada son maclarda etkılı değil Colman ın arkasında gizlenır gıbı oynuyor tabıkı bende ıyı nıeytlı olduğunu düşünuyorum ama...
Oda bır kasetını ızlesın ve bıze hak verecektir..
Gerçek Selcuk bu değil bız süreklı gol atsın asıst yapsın demıyoruz zaten şuana kadar kac gol attıkı süper şut cekıyor bunu kımse ınkar edemez aama takım ruhuyla hareket etmıyor pas verecek yerlerde calım atmayı denıyor oysa o Hüseyın ve Colman orta da uzun paslarla takımı rahatlatmaları gerekırken zor duruma sokmuş oluyorlar, zaman zaman pas alışverişini ıyı yapınca takım ne kadar rahatladığını hep bırlıkte görmuş oluyoruzz..
sana bazı konularda katılmamak elde değil ama ben bizim ortasahamızı eleştirirken hep şunuda düşünüyorum bizim orta sahamız toplam 3 kişiden oluşuoyr ki bunların biride ön libero yani ön taraf-forvet ve yattara-yorulunca ve karşı takım kaant akını yapınca bizim orta saha kademeli savunma yapmak için dağılıyor ortası boşalıyor...bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım...

Proof
11.02.2009, 11:43
Selcuk Inan cok iyi topcu, yanliz daha fazla ileryi donuk oynamasi lazim. Surekli Huseyinin yanina gelip top almak zorunda kaliyor.
Ceyhun, yada Faty Papy Huseyinin yerinde oynarsa, belki defansif acidan zayiflariz. Ama hucum tarafimiz cok guclenier. Boylece colman ve Selcuk daha az geriye gelmesi gerekir.

Yinede Huseyini nekadar elesitrsekde, cok ama cok iyi top kesiyor.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
11.02.2009, 22:40
Milli forma hakkıydı, İstanbul'da olsa maçtaydı...
A Milli değil, İ(stanbul) Milli takım...

Cafer Bulur
11.02.2009, 23:57
Su ayhan i gördükten sonra selcugun milli takima alinmayisina insanin isyan edesi geliyor.
Birakin ayhan i ,emre den bile daha basarili olur selcuk milli takimda.
Yeter ki arkasinda ona güvenen bir hoca olsun...

endlessdeath
15.02.2009, 11:18
Haydi koç kendini bugün iyi göster bu maç çok önemli mu maçı aldık mı büyük takımlardan birini elemiş gibi oluruz.Şampiyonluğa bir adım daha yaklaşırız ona göre oynayın.1 farkla yenelim 3 puan bizim olsun.Önemli olan skor beşiktaş trabzonspor maçı önemlidir.Yürüyün tüm tarbzonspor koçları

Şuayip Aydın
15.02.2009, 11:46
selcuk abi bu tip macların admı olmusundur her zaman hadi abim bitir isi

Alptuğ
15.02.2009, 11:59
Su ayhan i gördükten sonra selcugun milli takima alinmayisina insanin isyan edesi geliyor.
Birakin ayhan i ,emre den bile daha basarili olur selcuk milli takimda.
Yeter ki arkasinda ona güvenen bir hoca olsun...

ben kesinlikle söylüyorum şu anki performanslarıyla milli takımda hangi teknik adam olursa olsun terim dışında tabi emreyi çağırmazdı bile ve selçuk da 11 de olurdu

SpOtLesS
15.02.2009, 12:42
artik çek bu maçta füzeni uzun zamandir göremedik

tuncay1984
15.02.2009, 13:12
hadi oglum cak besiktasa bu aksam göreyim seni

Muhammet
15.02.2009, 14:48
Selçuk'a akşamki maçta başarılar.

:)

Alper Beyazay
15.02.2009, 15:48
Ofansif olarak daha etkili olabilsen tam süper olcak :o

Muhammet*
15.02.2009, 17:25
selçuk şutlarını bekliyoruz

Hüseyin İlkin
15.02.2009, 17:46
Selçuk - Colman , Colman - Selçuk ikisini birbirinden ayırmak istemiyorum .
İkiside bu takımın orta sahası için çok gerekli isimlerden .

Ankaragücü maçını saymazsak , ikinci devreyede çok iyi başladılar .
Defansif olarak , ofansif olarak işlerini yapmaya çalışıyorlar , yapıyorlarda .

Rakip defansın arkasına attıkları paslar , on numara .

Beşiktaş maçındada bu pasların devamını bekliyoruz .

Gustavo'm , Colman 'ım başarılar :yattara:

Başarılar Selçuk'um , İnan 'ım :ok

Muhammet
15.02.2009, 21:43
Kötüydü o da. Haftaya toparlanır umarım.

Mollasalihoğlu
15.02.2009, 21:49
bugün tam itibarı ile bir gölge idi.. hüseyin kötüydü, ondan sonra da selçuk geliyordu bence..

TS-Tiryaki
15.02.2009, 21:49
Cok etkisiz, cok sönükdü maalesef. Insallah kendine gelir.

hamucera
15.02.2009, 21:51
selçuk artık torpilini kullanıyor. yedeğe çekilmesi lazım hoca sen nasıl dayandın selçuğa bu kadar. selçuk çıktı serkan girdi bir anda oyunun seytri değişti.

poetricus
15.02.2009, 21:52
Selçuk'un oyununu gördükten sonra Hüseyin'e kızamaz oldum.

vurgun_kiz_61
15.02.2009, 22:05
http://www.trt.net.tr/medya/resim/2009/02/15/4052e2d4-8d27-4065-ba62-cb73bb725c84-800x600.jpg

Allah biliyor ya icimden bugun Selcuk tar bir gol diyordum ama nerde...cok etkisizdi...

Kaan
15.02.2009, 22:05
Hala kendisinden bekleneni veremiyor. :S

futbalski60
15.02.2009, 22:06
Selçuk'ta form düşüklüğü var bu maçta da ne yazık ki sahada yoktu ilerleyen haftalarda eski Selçuk'u izleriz.

Ahmet Kuru
15.02.2009, 22:07
Selçuk mu?
Oynuyormuydu,ben göremedim hiç...

Tanju
15.02.2009, 22:07
Fazla ileri çıkmadı zaten takım olarak ileri çıkmadık, oyunda gözükmemesi bu yüzden, inönüde 1 puan iyidir, gs ve sivas puan yitirdiğini biliyorsan.

Mustafa K. Demirbaş
15.02.2009, 22:08
çok kötüydün çookk:S

Selami Gürpınar
15.02.2009, 22:09
Son haftaların en formsuz ismi biraz dinlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Fatih Ersoy
15.02.2009, 22:31
Çok kötüydü çok..

Ofansif ve defansif hiç birşey katamadı takıma..

Harun-61
15.02.2009, 22:32
Selcuk, bu sen degilsin !!! kendine gel...!

.

Kadir
15.02.2009, 23:16
Çok etkisizdi ama düzeleceğine inanıyorum .

innocence
15.02.2009, 23:19
günün etkisiz elemanıydı

Hüseyin İlkin
Kötüydü , halbuki ben bu maç Colman ile orayı çok iyi domine edeceğini düşünüyordum .
Olmadı Selçuk , artık haftaya .

Özkan
Trabzonspor taraftârının ve yönetiminin paralarıyla geçinip, gününü gün edip sahada böyle gezinmek yüzsüzlüktür. Adamın boğazında kalır o para.

Ersun Yanal'ın yedek kulübesindeki alternatifleri bir kez daha düşünmesi dileğiyle.

Emirhan Makul
15.02.2009, 23:20
Bence bu selçuk bir şekilde gözümüzden kaçıyor çok etkisiz ama eleştirmiyoruz acaba attığı goler ve asistlerin etkisi mi adam çok etkisiz ya !

yavuzselim_61
15.02.2009, 23:24
sene başından beri izlemediğim maç nadirdir, 1-2 gol dışında söyleyin bu takıma ne kattı, kimse ts'nin üstünde değil, vazgeç kardeşim, eğer düzelmezse seneye yerine biri artık bakılmalı, 1 sezondur sabrediyoruz, artık toparlan...

_SeRKaN_
15.02.2009, 23:28
Bence Selçuk'un yedek kalma zamanı geldi...Bu takımda hiç kimse vazgeçilmez olmamalı...Formayı hakeden giymeli diye düşünüyorum...Kim iyiyse ona şans verilsin...Ben şahsen Selçuk ne zaman gol atacak şut çekecek veyahut asist yapacak diye beklemekten sıkıldım...

mHİÇYILMAZ
15.02.2009, 23:31
Selçuk bekleneni veremiyor son haftalarda. Motive edilmeli en kısa sürede.

SpOtLesS
15.02.2009, 23:42
off selçuk off artık dön eski günlerine çok etkisiz kaldın

Ömer TOPAL
16.02.2009, 00:07
selçuk selçuuuukkkk hadi uyan artık....!

Mollasalihoğlu
16.02.2009, 00:08
Selçuk Trabzon'un neresindensin :)

Özge
16.02.2009, 00:10
Beğenmedim Selçuk'u.İstediğim Selçuk'u göremedim malesef.

İskender66
16.02.2009, 00:43
Çok kötüsün Selçuk çokk :(

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 00:49
Ersun hocanın neden Selçuk'u kesilmez armada olarak gördüğünü anlamıyorum..

Osman Yavuz
16.02.2009, 01:52
Ersun hoca Selçuk'a bu kadar uzun süre nasıl dayandı anlamak mümkün değil.Tamam sen istemiş olabilirsin transferini ama bir iki hafta dinlendirmeli bence.Öyle olursa geri dönüşü daha iyi olacaktır.Maçta hiçbir şey yapmadı çok silikti.Gerçi takım arkadaşları da pek bir farklı değildi ondan.

TheCrow
16.02.2009, 01:55
Alanzinho'nun yerine o paraya iyi bir orta saha alıp Selçuk veya Colman'dan birinin yerine oynatamaz mıydık diye düşünüyorum.İkisinin de alternatifi yok ve ikisi de yetersiz şu anki görünümleriyle.

TSiredieps
16.02.2009, 01:55
Trabzonspor taraftârının ve yönetiminin paralarıyla geçinip, gününü gün edip sahada böyle gezinmek yüzsüzlüktür. Adamın boğazında kalır o para.

Ersun Yanal'ın yedek kulübesindeki alternatifleri bir kez daha düşünmesi dileğiyle.

Özkan Hocam bence çok ağır bi konuşmaydı seninki. Selçuk için geleceğin Milli Takım vazgeçilmezi olarak bahsediliyor. Bence objektif olmalısın abi . Her oyuncu her zaman iyi oynayamaz. Bu bir gerçektir biliyorsun.

Saygılarımla...

Selçuk Demircioğlu
16.02.2009, 02:02
Adaşımın bir iki hafta dinlendirilmesini talep ediyorum...

furkankayaoglu
16.02.2009, 02:04
Adaşımın bir iki hafta dinlendirilmesini talep ediyorum...

aynen katılıyorum bu adam dinlendirilmeli...

ilhan
16.02.2009, 02:12
Bu akşam çok kötüydün be oğlum. Neyseki senin gerçek potansiyelinin farkındayız. Bu sene cicim ayların ve şampiyonluğa yürüdüğümüz bu yolda sana çok ihtiyacımız var. Seneye ise herkesin merakla beklediği, izlemek istediği Selçuk'u izleteceğinden hiç şüphem yok.

M.S.SOFU
16.02.2009, 04:40
ah be selçuk be...titre ve kendine gel selçuk...
bu taraftar sana güveniyor...

denizgrsy
16.02.2009, 10:51
bene artık verilen şans limitini doldurmuş bir futbolcu..artık başka arkadaşlarına yerini teslim etmeli , yeter güzel kardeşim...her geçen maç sahadan iyice silinmeye başladın .

Kazım Uzunboy
16.02.2009, 10:52
Deniz abimin dediği gibi, her geçen maç silinmeye başladın.. :S

karatasof
16.02.2009, 10:56
Hakkında çok fazla methiyeler dizilmesine rağmen ben onun sezon başından beri sadece attığı güzel gollerini hatırlıyorum Hiçbir zaman oyuna tam konsantre olamıyor ve yeteneği olmasına rağmen topu etkili kullanamıyor.Dünkü maçta zaten hiç yoktu,dolayısıyla kendisi ile ilgili söylenecek fazla sözede hacet yok.8 numaralı forma bomboş gibi sahada rüzgarla salınıp durdu..

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 10:58
artık toparlanması gerekiyor yoksa yerine başka biri oynatılmalı.

ibrahim
16.02.2009, 10:58
dün maca baktim ama oynadigini arkadaslardan duydum
sahada hic yoktu gibime geldi

denizgrsy
16.02.2009, 10:59
bene artık verilen şans limitini doldurmuş bir futbolcu..artık başka arkadaşlarına yerini teslim etmeli , yeter güzel kardeşim...her geçen maç sahadan iyice silinmeye başladın .

poetricus
16.02.2009, 11:04
Sezon başında; "En geç form tutacak futbolcumuz Selçuk olacak." demiştim.
Galiba; "Hiç form tutamayacak futbolcumuz Selçuk olacak." diye düzeltmem gerekiyor.
İnşallah yanılırım.

hAtes
16.02.2009, 11:12
selçuk adamım ne yapıyorsun ya, sen avrupada oynamayı hakeden bir adamsın, kendine gel.Sana halaa güveiyorum

Halil Atalay
16.02.2009, 11:29
artık şu ölü toprağı at üstünden kendine gel selçukkkkkkk

Onur Civelek61
16.02.2009, 11:31
Güveniyoruz sana Selçuk.Bi an önce düzel...

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 11:45
Dayanılması zor bir maç izletti bize.
Nerede ilk haftalardaki Selçuk diye sormadan edemedik.
Düzelmesi gerekli, o takım için çok önemli bir oyuncu.

Dursun Kaplan
16.02.2009, 11:56
Sezon başında ki ilk iki maçda performansına bakıyorumda, ahlar vahlar içerisine giriyorum sonra.

Süleyman50
16.02.2009, 12:12
geldiğinden beri bir kaç maç dışında, beklentilerimizden uzak bir performans çiziyor

seyyah61
16.02.2009, 14:16
Orta sahamiz tamamiyle kötü idi.
Tek tek performanslara takilmamak lazim.
Tüm orta saha oyuncularinda nedenini anlamadigim bir yorgunluk vardi, haftaya düzelir insallah.

Hüseyin Bağdat
16.02.2009, 14:25
sana güvenenleri mahçup ediyorsun.son zamanlarda hç iyi oynamıyorsun.bu takımın sana çok ihtiyacı var...

Cem Balcı
16.02.2009, 14:36
hayırdır inşallah selçuk? :rolleyes:

Great White
16.02.2009, 14:37
Gökhan' ın attığı gol öncesinde topu kaparak Cale' ye kazandırması dışında aklımda kalan bir pozisyonu olmadı..

Ama Colman ile birlikte orta göbekte kalabalık BJK ortasahasına karşı yapabilecekleri pek fazla bir şey de yoktu..

Zira o bölgeyi üçlemesi gereken malum şahısın genelde sahanın en tenha alanlarında ya da Song ve Egemen' in güvenli kollarında istirahat halinde oluşu sebebiyle gerek Colman, gerekse Selçuk özellikle ikinci yarıda tamamen oyundan düştüler..

Bu da Ersun Hoca' nın zayıf ortasaha kurgusunun bir ürünüdür, fazlası değil..

ilhan
16.02.2009, 14:37
Allah'a şükür beni şimdiye kadar hiç mahçup etmedi. İlk günkü kadar güveniyorum.

Cem Balcı
16.02.2009, 14:38
Gökhan' ın attığı gol öncesinde topu kaparak Cale' ye kazandırması dışında aklımda kalan bir pozisyonu olmadı..

Ama Colman ile birlikte orta göbekte kalabalık BJK ortasahasına karşı yapabilecekleri pek fazla bir şey de yoktu..

Zira o bölgeyi üçlemesi gereken malum şahısın genelde sahanın en tenha alanlarında ya da Song ve Egemen' in güvenli kollarında istirahat halinde oluşu sebebiyle gerek Colman, gerekse Selçuk özellikle ikinci yarıda tamamen oyundan düştüler..

Bu da Ersun Hoca' nın zayıf ortasaha kurgusunun bir ürünüdür, fazlası değil..

işin ilginç yanı;yaklaşık 70-75 dk boyunca ''selçuk'' ismini sadece iki kez duydum...

Erdem Keser
16.02.2009, 14:42
Sezon başında ki ilk iki maçda performansına bakıyorumda, ahlar vahlar içerisine giriyorum sonra.
Evet , sezon başından beri sadece o iki maçta oynadı bu adam değil mi?
Diğer hiç bir maçta üzerine koyamadı , ayıptır be !

Eğer spiker Selçuk'un adını maç içerisinde çok fazla zikrederse Selçuk çok iyi bir performans sergilemiş oluyor.Taraftar gözünde iyi oynama kriteridir bu durum zaten.

En basiti Fener maçından , Ankara maçından , yaptığı asistlerle skora direk katkı sağladığı bir çok maçtan sonra buraya gelip iki kelam etmesini beklerdim her kötü oyunundan sonra buraya yazanların.

Dün bekleneni veremedi doğru , lakin biz ondan her maç asist yapmasını bekliyoruz, daha aşağısı kesmiyor , yada spikerin ismini çokca zikretmesi gerek.Garibim Selçuk ve Colman , rakibin 4-5 kişilik ortasaha blokunu her maç açacak , araya oynayıp ayağından çıkan toplarla pozisyon yakalayacağız değil mi?

Anlamadığım bir şekilde "mücadele dahi etmedi" , "defansif oyuna zerre kadar katkısı olmadı" diyenler attığımız golün öncesinde bakmışlar mı acaba.O topu rakibin ayağından kim sökmüş , ve bize kazandırmış.Buradan ezbere konuşmak çok basit oluyor nasıl olsa.

ilhan
16.02.2009, 14:54
Şöyle görüşleri herkesten beklerim ama sizden görünce pek bir şaşırıyorum Ömer hocam. En geç form tutacak futbolcumuz olabilir, olmuştur diyeceğim ama lige harika bir giriş yaptı. Hadi bunları geçelim, 20 haftalık süreçte hiç mi oynamadı bu adam?

Gösterişsiz futbolunu kritik asist ve gol paslarıyla süslerken ne kadar formsuzdu? Dün Ernst ve Cisse, Colman ile Selçuk'u oyunda kitlemişken takım geriye bu kadar yaslanmışken Selçuk'un şapkadan tavşan çıkarmasını beklemenin çok doğru bir düşünce olduğunu düşünmüyorum.

Sezon başında; "En geç form tutacak futbolcumuz Selçuk olacak." demiştim.
Galiba; "Hiç form tutamayacak futbolcumuz Selçuk olacak." diye düzeltmem gerekiyor.
İnşallah yanılırım.

Harun_ayar_ts
16.02.2009, 14:56
bu aralar gerçekten çok kötü selçuk

poetricus
16.02.2009, 15:03
Şöyle görüşleri herkesten beklerim ama sizden görünce pek bir şaşırıyorum Ömer hocam. En geç form tutacak futbolcumuz olabilir, olmuştur diyeceğim ama lige harika bir giriş yaptı. Hadi bunları geçelim, 20 haftalık süreçte hiç mi oynamadı bu adam?

Gösterişsiz futbolunu kritik asist ve gol paslarıyla süslerken ne kadar formsuzdu? Dün Ernst ve Cisse, Colman ile Selçuk'u oyunda kitlemişken takım geriye bu kadar yaslanmışken Selçuk'un şapkadan tavşan çıkarmasını beklemenin çok doğru bir düşünce olduğunu düşünmüyorum.

Ben de yazdıklarımın anlaşılmamasını herkesten beklerim ama senden görünce şaşırdım desem...

Bir futbolcunun formsuzluğu berlikte oynadığı oyuncularla bir noktaya kadar alakalıdır elbette ama tek sebebe indirgenemez.

Selçuk geldiği günden beri bildiğimiz yeteneklerine göre oynamıyor ya da oynayamıyor. Form tutmaktan kastettiğim bu. Elbette goller de attı asisteler de yaptı. Çok daha fazlasını yapabileceğini bildiğim için beklentim yüksek ve henüz karşılığını alabilmiş değilim. Herkesten yeteneği ve imkânına göre bir şeyler beklersiniz. Her futbolcunun kötü oynayacağı birkaç maç olur. Tıpkı bazı futbolcuların iyi oynadığı birkaç maç olduğu gibi. Şimdi karşılaştırmak için aynı mevkiden birini zikredeceğim algıda seçicilik malülleri buraya da bulaşacak, o yüzden bu kadarla yetineyim.

Kısaca Selçuk henüz Selçuk gibi oynayamıyor.

Ahmet Kuru
16.02.2009, 15:08
Bu başlığıda Hüseyin başlığına benzetiyorum...
Savunucuları çok:)
Neyse konumuza dönersek,Selçuk'u bu maçlık performansıyla değerlendirip yerin dibine sokmak günahtır vesselam...
Her futbolcunun iyi maçı olduğu kadar kötü maçlarıda olabilir...
Bu değildir ki Selçuk takıma katkı yapmıyor...
fazlada konuşmak istemiyorum adım çıkacak Selçuk'cu diye...
Zaten bir başlıkta çıkmış(çıkmaması gerektiği halde):)

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 15:10
Olmuyor Selçuk. Şu belinden sakatlandığından beri ileri iyi top atmaktan başka bir varlık gösteremedi. Ayağında top tutması, oyunu kontrolü altına alması gerekiyor ama bu yönde etkinlik gösteremedi henüz. Çabuk yoruluyor, oyunda çok silik. Buna rağmen bu kadar asist yapması takdire şayan olsa da sen bu değilsin Selçuk. Olmamalısın..

ilhan
16.02.2009, 15:14
Bu ben veya bir başkası çok önemli değil hocam yazdığınız iki ayrı görüşün ne kadar birbirinden bağımsız olduğunu gösteriyor. En geç form tutacak ile sanırım hiç form tutamayacak tezleri iki ayrı zamanı kapsar. Ya şimdiye kadar hiç form tutamadı ya da bir yerde kopma noktasına geldi. Durum böyle iken demekki şimdiye kadarki formunda herhangi bir kopma yoktu. Takım orta sahası halinde rezalet bir maç oynadığımız haftanın ardından böyle yorumda bulunmanız "o rezalet orta sahanın en kötüsü Selçuk'tu ve sezon başından beri beklentilerimi karşılayamadı ve hiç form tutamayacak düşüncesine beni sevkediyor" görüşünü çıkarıyor ortaya. Ben böyle algılıyorum, doğrudur veya yanlıştır.

Akabinde forumda en çok dile getirilen bir söylem var. "Umarım yanılırım." Bunun farklı varyasyonları da var. "İnşallah beni yanıltır.", "Beni yanıltmasını bekliyorum.", "Beni yanılttın." bu vb. söylemler her dönem sıkça aksettiriliyor. Ama futbolcuların harükalede maçlar çıkardığı dönemlerde bu vb. söylemlerin sahipleri nedense o başlığa yazmıyor.

Mesela Fenerbahçe maçında süper bir Selçuk izledik. Selçuk ofansif anlamda katkılar yapsın istiyoruz. Ama şimdiye kadar gerek yaptığı asistler, gerekse verdiği gol paslarına bakınca Selçuk'un topu hep rakipten kapıp başlattığına şahitlik ediyoruz. Song, Egemen topu sürekli şişiren, şişirmese bile en yakında bulunan Hüseyin ile paylaşan ve sonra tekrar geri alıp tekrar uzun top oynayan futbolcular. Colman defansif bölgede oynamıyor ki Selçuk ile pas alış verişini yapsın. Demek istediğimiz Selçuk'un kötü görünmesinin bir sebebi yeterli pas almamasıdır.

Manisaspor'da sorumluluk alan bir Selçuk vardı. Çünkü savunma bloğunun önünde oynuyor ve tüm toplar onunla başlıyor. Trabzonspor'da ise daha ofansif oynuyor ve dile getirilen sorumluluktan uzakta performans sergiliyor.

Bu sorum sadece size değil, Selçuk'tan ne bekliyoruz diye kendi kendimize sormamız lazım. Alışık olduğu mevkide oynamıyor. Buna rağmen top kapıp, pozisyon hazırlıyor ve bu takımın kazandığı 22 puanda öyle ya da böyle katkıda bulunuyorsa, henüz ilk sezonu olduğunu düşündüğümüzde hiç yabana atılır bir performans sergilemiyor.

Dediğim gibi, Allah'a şükür beni hiç utandırmadı.

Ben de yazdıklarımın anlaşılmamasını herkesten beklerim ama senden görünce şaşırdım desem...

Bir futbolcunun formsuzluğu berlikte oynadığı oyuncularla bir noktaya kadar alakalıdır elbette ama tek sebebe indirgenemez.

Selçuk geldiği günden beri bildiğimiz yeteneklerine göre oynamıyor ya da oynayamıyor. Form tutmaktan kastettiğim bu. Elbette goller de attı asisteler de yaptı. Çok daha fazlasını yapabileceğini bildiğim için beklentim yüksek ve henüz karşılığını alabilmiş değilim. Herkesten yeteneği ve imkânına göre bir şeyler beklersiniz. Şimdi karşılaştırmak için aynı mevkiden birini zikredeceğim algıda seçicilik malülleri buraya da bulaşacak, o yüzden bu kadarla yetineyim.

Selami Gürpınar
16.02.2009, 15:15
Selçuk biraz dinlendirilmeli diye düşünüyorum.

Kafasındaki problemleri hallettikten sonra kendisini takımına ve futboluna verip eski formuna kavuşmalı.

Denizli maçı Selçuk için çok büyük önem taşıyor Hüseyin in yokluğunda bakalım bu maçta Selçuk kendi kaderini çizecek birazda.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 15:24
Bu ben veya bir başkası çok önemli değil hocam yazdığınız iki ayrı görüşün ne kadar birbirinden bağımsız olduğunu gösteriyor. En geç form tutacak ile sanırım hiç form tutamayacak tezleri iki ayrı zamanı kapsar. Ya şimdiye kadar hiç form tutamadı ya da bir yerde kopma noktasına geldi. Durum böyle iken demekki şimdiye kadarki formunda herhangi bir kopma yoktu. Takım orta sahası halinde rezalet bir maç oynadığımız haftanın ardından böyle yorumda bulunmanız "o rezalet orta sahanın en kötüsü Selçuk'tu ve sezon başından beri beklentilerimi karşılayamadı ve hiç form tutamayacak düşüncesine beni sevkediyor" görüşünü çıkarıyor ortaya. Ben böyle algılıyorum, doğrudur veya yanlıştır.

Akabinde forumda en çok dile getirilen bir söylem var. "Umarım yanılırım." Bunun farklı varyasyonları da var. "İnşallah beni yanıltır.", "Beni yanıltmasını bekliyorum.", "Beni yanılttın." bu vb. söylemler her dönem sıkça aksettiriliyor. Ama futbolcuların harükalede maçlar çıkardığı dönemlerde bu vb. söylemlerin sahipleri nedense o başlığa yazmıyor.

Mesela Fenerbahçe maçında süper bir Selçuk izledik. Selçuk ofansif anlamda katkılar yapsın istiyoruz. Ama şimdiye kadar gerek yaptığı asistler, gerekse verdiği gol paslarına bakınca Selçuk'un topu hep rakipten kapıp başlattığına şahitlik ediyoruz. Song, Egemen topu sürekli şişiren, şişirmese bile en yakında bulunan Hüseyin ile paylaşan ve sonra tekrar geri alıp tekrar uzun top oynayan futbolcular. Colman defansif bölgede oynamıyor ki Selçuk ile pas alış verişini yapsın. Demek istediğimiz Selçuk'un kötü görünmesinin bir sebebi yeterli pas almamasıdır.

Manisaspor'da sorumluluk alan bir Selçuk vardı. Çünkü savunma bloğunun önünde oynuyor ve tüm toplar onunla başlıyor. Trabzonspor'da ise daha ofansif oynuyor ve dile getirilen sorumluluktan uzakta performans sergiliyor.

Bu sorum sadece size değil, Selçuk'tan ne bekliyoruz diye kendi kendimize sormamız lazım. Alışık olduğu mevkide oynamıyor. Buna rağmen top kapıp, pozisyon hazırlıyor ve bu takımın kazandığı 22 puanda öyle ya da böyle katkıda bulunuyorsa, henüz ilk sezonu olduğunu düşündüğümüzde hiç yabana atılır bir performans sergilemiyor.

Dediğim gibi, Allah'a şükür beni hiç utandırmadı.

İlhan sen bu yorumunla Selçuk'tan forvet arkası gibi oynamasını bekliyorsun.

Hayır Selçuk mevki olarak böyle oynamıyor. Selçuk gelip Hüseyin'den pas almak zorunda. Selçuk gidip bizim ve rakip ceza sahası önünde 2. topları kovalamak zorunda. Selçuk bunları yapmıyor. Ortasahada yeterli pres gücünü gösteremediği için kaybettik ortasahayı. 2 tane düzgün pas atamadık sağa sola. Bu maçta sorumluluk almadı. Ernst ile Cisse'nin arasında kayboldu gitti.

Beklerdim ki Ernst ve Cisse Selçuk'un arasında kaybolsun ama 90 dakika boyunca bir kez oldu onda da gol attık zaten. Selçuk'un böyle oynama lüksü yok. Yattara sağ kanat. Devamlılığı olmayabilir. Bir hareket yapar maçı çevirir. Ama bir ortasaha oyuncusu pres yapmaz, top kapmaz, ayağında top tutmazsa belki bir pas atar diye takımda tutulmaz. Tutarsan da Beşiktaş seni evire çevire döver işte..

ilhan
16.02.2009, 15:33
İlhan sen bu yorumunla Selçuk'tan forvet arkası gibi oynamasını bekliyorsun.

Hayır Selçuk mevki olarak böyle oynamıyor. Selçuk gelip Hüseyin'den pas almak zorunda. Selçuk gidip bizim ve rakip ceza sahası önünde 2. topları kovalamak zorunda. Selçuk bunları yapmıyor. Ortasahada yeterli pres gücünü gösteremediği için kaybettik ortasahayı. 2 tane düzgün pas atamadık sağa sola. Bu maçta sorumluluk almadı. Ernst ile Cisse'nin arasında kayboldu gitti.

Beklerdim ki Ernst ve Cisse Selçuk'un arasında kaybolsun ama 90 dakika boyunca bir kez oldu onda da gol attık zaten. Selçuk'un böyle oynama lüksü yok. Yattara sağ kanat. Devamlılığı olmayabilir. Bir hareket yapar maçı çevirir. Ama bir ortasaha oyuncusu pres yapmaz, top kapmaz, ayağında top tutmazsa belki bir pas atar diye takımda tutulmaz. Tutarsan da Beşiktaş seni evire çevire döver işte..

Bence sen öyle anlamışsın Ömer.

Selçuk mu Hüseyin'den top almıyor. Yoksa Hüseyin mi Selçuk'a yeterince pas atmıyor? Selçuk adam kovalamıyor diyorsun, daha geçen hafta Ankaragücü maçını ne çabuk unutuyorsun? Bu sadece bir örnek, sayısız örneği var bunun ama sıcaklığını koruduğu için bu örneği veriyorum. Semavi topu Hüseyin'in üzerinden aşırtıyor, ekarte ediyor ve içeriye yönelen Barbaros'a top atıyor, Selçuk 30 metreden koşup rakibi bozuyor ama top şanssız bir şekilde kalemize giriyor.

Adam kovalamıyor dediğin Selçuk, her maç rakibi ısırıyor ve dengesini bozuyor. Gelen rakibi ilk karşılayan adam Selçuk iken ve daha doğrusu bu sezon savunmamıza çok gerek düşmeyen maçlarda oynamışken orta sahadaki bu dinamizmi Colman ile birlikte sağlayan Selçuk'tu.

Ernst ve Cisse oyunu domine edip Selçuk ve Colman'ı kitliyor. Ersun Yanal bunu görüp müdahale etmiyor ve sen "Selçuk Ernst ve Cisse'yi kitlemeliydi" diyorsun. Beşiktaş dün kanatları kullanıyordu sürekli. Sık sık kanatlardan gelmeye çalışıyorlardı. Demek ki göbekte yine bir savunma mekanizması vardı ve işliyordu bir şekilde.

Savunma sadece defansla yapılmaz tezi geliyor aklıma. Hoca dün defansif anlamda iyiydik diyor, herkes savunma ve ön libero sayesinde böyle oldu görüşüne kapılıyor. Ben dün Colman'ın çok gerilerden gelip Serdar Özkan'ın, Ernst'in önünde toplar aldığını gördüm.

Selçuk'un topsuz alanda Yusuf ve Tello'ya sıkı preside vardı. Kaldı ki sürekli çalınan düdüklerle oyun bizim yarı sahamıza yıkılmıştı.

Ben dül Selçuk'un kötü oynamadığını söylemiyorum. Sezon başından beri en kötü oyunuydu. Ama bunda utanılacak bir durum göremiyorum. Maçları kazandığımızda "aslanım, adamım, yürü be Selçuk" olası puan kayıplarında "Selçuk istediğimiz Selçuk değil" görüşünü anlamıyorum.

Gösterişsiz oynaması, spikerin ismini daha az söylemesine sebebiyet veriyor. Bu bile bir futbolcunun kötü olduğuna referans ise gerçekten çok işimiz var. Yarın öbürgün Sylva'nın adı sadece aut vuruşlarında geçerse sanırım kimse çıkıp "Sylva'nın adını hiç duymadık, kötüydü." diyemez.:rolleyes:

poetricus
16.02.2009, 15:40
Of İlhan of! Yazdıklarımı okusa Selçuk senin kadar alınganlık göstermezdi belki de.

Diyorum ki; Selçuk yetenekleri ölçüsünde bu takıma katkı sağlamıyor. Bazı maçlarda gol atması ya da asist yapmasına rağmen Selçuk mevcut yeteneklerini sahaya yansıtabilmiş değil. Takıma hiçbir katkısı olmadığını söymeyiyorum. Böyle bir şey insafsızlık olur. Geldiği günden beri potansiyeline layık bir performans göstermesini bekliyorum ama göremedim. Görme ümidim de her geçen gün zayıflıyor.
Memurdan beklenen cömertlikle milyarderden beklenen aynı değildir. Selçuk yeteneklerindeki birinden beklentimiz fazla. Zira yetenekleri itibariyle sahadaki milyarderimiz.

Başkaları benzeri söylemleri ne maksatla kullandı bilemem, beni kendi söylemim bağlar."İnşallah yanılıyorum." dememde kızacak bir şey yok. Zira yanılmayı gerçekten istiyorum. Daha genç ve baştan sona yetenek olan birinden bahsediyoruz. Kötü oynarsa "Oh olsun!", "Bak ben söylemiştim!" diyecek halim yok.

ilhan
16.02.2009, 15:44
Başkaları benzeri söylemleri ne maksatla kullandı bilemem, beni kendi söylemim bağlar."İnşallah yanılıyorum." dememde kızacak bir şey yok. Zira yanılmayı gerçekten istiyorum. Daha genç ve baştan sona yetenek olan birinden bahsediyoruz. Kötü oynarsa "Oh olsun!", "Bak ben söylemiştim!" diyecek halim yok.

Öyle olmadığını bildiğim için sizinle konuyu konuşuyorum hocam. Seviyeli cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Samet Yildirim
16.02.2009, 15:55
Dinlenmesi lazim...

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 15:59
Bence sen öyle anlamışsın Ömer.

Selçuk mu Hüseyin'den top almıyor. Yoksa Hüseyin mi Selçuk'a yeterince pas atmıyor? Selçuk adam kovalamıyor diyorsun, daha geçen hafta Ankaragücü maçını ne çabuk unutuyorsun? Bu sadece bir örnek, sayısız örneği var bunun ama sıcaklığını koruduğu için bu örneği veriyorum. Semavi topu Hüseyin'in üzerinden aşırtıyor, ekarte ediyor ve içeriye yönelen Barbaros'a top atıyor, Selçuk 30 metreden koşup rakibi bozuyor ama top şanssız bir şekilde kalemize giriyor.

Adam kovalamıyor dediğin Selçuk, her maç rakibi ısırıyor ve dengesini bozuyor. Gelen rakibi ilk karşılayan adam Selçuk iken ve daha doğrusu bu sezon savunmamıza çok gerek düşmeyen maçlarda oynamışken orta sahadaki bu dinamizmi Colman ile birlikte sağlayan Selçuk'tu.

Ernst ve Cisse oyunu domine edip Selçuk ve Colman'ı kitliyor. Ersun Yanal bunu görüp müdahale etmiyor ve sen "Selçuk Ernst ve Cisse'yi kitlemeliydi" diyorsun. Beşiktaş dün kanatları kullanıyordu sürekli. Sık sık kanatlardan gelmeye çalışıyorlardı. Demek ki göbekte yine bir savunma mekanizması vardı ve işliyordu bir şekilde.

Savunma sadece defansla yapılmaz tezi geliyor aklıma. Hoca dün defansif anlamda iyiydik diyor, herkes savunma ve ön libero sayesinde böyle oldu görüşüne kapılıyor. Ben dün Colman'ın çok gerilerden gelip Serdar Özkan'ın, Ernst'in önünde toplar aldığını gördüm.

Selçuk'un topsuz alanda Yusuf ve Tello'ya sıkı preside vardı. Kaldı ki sürekli çalınan düdüklerle oyun bizim yarı sahamıza yıkılmıştı.

Ben dül Selçuk'un kötü oynamadığını söylemiyorum. Sezon başından beri en kötü oyunuydu. Ama bunda utanılacak bir durum göremiyorum. Maçları kazandığımızda "aslanım, adamım, yürü be Selçuk" olası puan kayıplarında "Selçuk istediğimiz Selçuk değil" görüşünü anlamıyorum.

Gösterişsiz oynaması, spikerin ismini daha az söylemesine sebebiyet veriyor. Bu bile bir futbolcunun kötü olduğuna referans ise gerçekten çok işimiz var. Yarın öbürgün Sylva'nın adı sadece aut vuruşlarında geçerse sanırım kimse çıkıp "Sylva'nın adını hiç duymadık, kötüydü." diyemez.:rolleyes:

Abi Beşiktaş maçı için konuşuyoruz. Ankaragücü veya diğer maçlarda ne yaptığının önemi yok şu anda. Adam kovalamıyor demedim. Gayet güzel adam kovalıyor. Her maçta Colman'la birlikte dinamizm oluşturuyor evet. Böyle olmasa şuanda lider olmazdık zaten.

Hüseyin yetersiz olabilir ama Trabzonspor düşmanı değil. Selçuk yanına gelip top isterse tabi ki atar. Ama Selçuk ileride bekleyip Hüseyin'den topu ona atmasını beklerse çok bekler:)

Hoca Selçuk ve Colman'ın Beşiktaş ortasahasını yenebileceğini düşündü, yenemediler işte. Colman yine fena değildi ama Selçuk tamamen oyundan düştü. Ernst ve Cisse Selçuk ve Colman'ı durduğu zaman oyuna müdahale etmeyişi Ersun Yanal'ın hatası. Nitekim Selçuk'un yerine Serkan'ı alınca can geldi ortasahaya. Gelemedi Beşiktaş. Göbekteki savunmayı stoperler yapıyor. Selçuk ve Colman'ın görevi topun bizde kalmasını sağlamak. Presi sadece rakibi yormak için yapmıyoruz sonuçta.

Defansif olarak iyiydik de hocanın yanlış bir lafı. Defans oyuncuları iyiydi sadece. Defansif olarak iyi olsak topu kapardık, top bizde kalırdı. Topu kapamadık ki atak yapalım. Bu da ortasahanın perişanlığından dolayı zaten.

Selçuk genel manada kendisinden bekleneni verememiştir. Kötü mü oynuyordu? Hayır. Böyle bir şey söyleyen karşısında ilk beni bulur. Selçuk potansiyel ability'si 170 olan bir oyuncu. Current ability ise 130larda oynuyor. Hele bu maçta "gerçekten" çok kötü oynadı. Colman'la yaklaşık aynı mevkide oynuyorlar. Ama Colman kadar oyunda gözükmüyor hiçbir zaman. Bu gösterişsiz oyundan değil. Hüseyin en gösterişsiz oyunu oynuyor ama adını sürekli duyuyoruz. Selçuk silik oynuyor. Rakibin arasında kayboluyor. Fizik gücünden biraz da..

ilhan
16.02.2009, 16:05
Abi Beşiktaş maçı için konuşuyoruz. Ankaragücü veya diğer maçlarda ne yaptığının önemi yok şu anda. Adam kovalamıyor demedim. Gayet güzel adam kovalıyor. Her maçta Colman'la birlikte dinamizm oluşturuyor evet. Böyle olmasa şuanda lider olmazdık zaten.

Hüseyin yetersiz olabilir ama Trabzonspor düşmanı değil. Selçuk yanına gelip top isterse tabi ki atar. Ama Selçuk ileride bekleyip Hüseyin'den topu ona atmasını beklerse çok bekler:)

Hoca Selçuk ve Colman'ın Beşiktaş ortasahasını yenebileceğini düşündü, yenemediler işte. Colman yine fena değildi ama Selçuk tamamen oyundan düştü. Ernst ve Cisse Selçuk ve Colman'ı durduğu zaman oyuna müdahale etmeyişi Ersun Yanal'ın hatası. Nitekim Selçuk'un yerine Serkan'ı alınca can geldi ortasahaya. Gelemedi Beşiktaş. Göbekteki savunmayı stoperler yapıyor. Selçuk ve Colman'ın görevi topun bizde kalmasını sağlamak. Presi sadece rakibi yormak için yapmıyoruz sonuçta.

Defansif olarak iyiydik de hocanın yanlış bir lafı. Defans oyuncuları iyiydi sadece. Defansif olarak iyi olsak topu kapardık, top bizde kalırdı. Topu kapamadık ki atak yapalım. Bu da ortasahanın perişanlığından dolayı zaten.

Selçuk genel manada kendisinden bekleneni verememiştir. Kötü mü oynuyordu? Hayır. Böyle bir şey söyleyen karşısında ilk beni bulur. Selçuk potansiyel ability'si 170 olan bir oyuncu. Current ability ise 130larda oynuyor. Hele bu maçta "gerçekten" çok kötü oynadı. Colman'la yaklaşık aynı mevkide oynuyorlar. Ama Colman kadar oyunda gözükmüyor hiçbir zaman. Bu gösterişsiz oyundan değil. Hüseyin en gösterişsiz oyunu oynuyor ama adını sürekli duyuyoruz. Selçuk silik oynuyor. Rakibin arasında kayboluyor. Fizik gücünden biraz da..

Ömer,

Beşiktaş dün çok ileride savunma yaptı. Bilmiyorum farkındamıydınız ama daha maçın başlamasıyla birlikte stoperinden beklerine kadar çok ileriye geldiler. Bizim takım oldukça tutuk başladı ve bunların sebeplerini sorgulayabiliriz. Yani hal böyle iken Selçuk veya Colman'dan ileride amansız bir pres yapmasını bekleyemezsiniz.Kaldı ki dün ileride pres yapan hiçbir oyuncumuz yoktu.

Hüseyin ile ilgili söylediklerini görmemezlikten geliyorum. O söylediklerimden sonra "Hüseyin Trabzonspor düşmanı değil" demek biraz abes olmuş.

Dün akşamdan beri 61 defa söyledim. Bizim iyi bir takımımız ve iyi bir orta sahamız var. Hüseyin'inden Yattara'sına kadar iyi bir orta saha. Sezon başından beri bu 4 oyuncu bir arada en kötü oyununu oynadılar. Daha önceleri Colman kötü Selçuk iyi, Hüseyin iyi Yattara kötü, Selçuk iyi Hüseyin kötü, Colman iyi, Yattara-Selçuk-Hüseyin kötü vs. vs. durumlar olabiliyordu. Bunlara rağmen maç kazanıyorduk.

Ama dün rezalet ötesi bir orta sahamız vardı. Bunda Selçuk'un da katkısı vardır, Colman'ın da, Yattara'nın da, Hüseyin'in de. Çünkü bireysel olarak kötü değillerdi takım orta sahası olarak felaket kötüydüler.

Dün forvetleri besleyen Song ve Egemen'in uzun toplarıydı. Orta saha bu kadar felaketti. Ama Selçuk her maç süper ya da herkesin beklentisini karşılayacak diye bir kural yok. Bu adamın oynamadığı maçlarda Selçuk'un değerini daha çok anlayacağız. Umut'un oynamadığı maçlarda değerinin anlaşılması gibi. :)

Attığımız golden önce topu kapan Selçuk golün hazırlayıcısı olmuştu. Demek ki bu adam ismi spiker tarafından zikredilmese bile olumlu işler yapabiliyor. Yaptığı tek olumlu iş gol ile sonuçlanabiliyor.

karim@benzema10
16.02.2009, 16:09
selçuk insiyatif alabilecek karaktere ve özelliklere sahip olmadığı bjk maçında da ortaya çıkmıştır.colman ve selçuk birbirine benzeyen,topla birlikte gidemeyen,yavaş oynayan,pres karşısında oyundan düşen ve sorumluluk alamayan bir izlenim verdi.

selçuk inan'ın attığı paslarda takımların defanslarını ön alana çıkardıklarında ve çizgi halinde yakanlandıklarında atılan paslar olduğunu unutmamak gerekir.önemli olan şey,kapanan savunmalar karşısında atılan ara paslardır.bu olmadığı müddetçe selçuk inan düz bir futbolcu olarak kalıyor.

ilhan
16.02.2009, 16:17
Trabzonspor : 2 - 2 : Antalyaspor

Antalyaspor artık 1 puan alıp Trabzon'dan gitmenin derdinde. Takım halinde kapanmışlar ve açık vermiyorlar. Tanrım o nasıl bir pastır. Selçuk adeta Zidane gibi bir top bırakıyor ve Gökhan'a al da at abi diyor. Maçı 3-2 kazanıyoruz.

Düz bir futbolcu böyle bir pası anca playstation oynarken atabilirdi. :)

Erdem Keser
16.02.2009, 16:22
http://www.ligtv.com.tr/VideoLig/Default.aspx
Türkcell Süper Lig 5 .hafta Gol: Gökhan Ünal

İnsan şu pastan da mı utanmaz da , "düz topçu" tabirini kullanır yahu:)
Şu kapalı savunmayı açma işinide bi ben anlamıyorum heralde.Mesela Selçuk'un Ankaraspor maçında ortasahadan Umut'a attığı o gol pasını Türkiye'de atabilecek kaç tane oyuncu vardır acaba ?Ankaraspor kendi yarısahasında 8 kişi ve Selçuk 50 metreden al da at diyor Umut'a.Kapalı savunmayı açmak daha nasıl oluyor.

Yada bu tezi ortaya koyan arkadaşlar Gerard'ın kapalı savunmaları nasıl açtığından da bir bahsetsin hele , tabi kendisini izledilerse.Benim bildiğim savunma kale alanının 5 metre ötesinde 8 kişiyle kurulmamışsa o savunma her türlü aşılır , Bursaspor'un bize yaptığı gibi 8 kişiyi oraya yığarsan yapman gereken ; topu kanatlara yaymak , şut denemesinde bulunup karambol yaratmak yada varsa uzun santraforun topu ona şişirmek.

Somut görsellerle de yazsak anlatamıyoruz yahu.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 16:25
Demek ki bu adam ismi spiker tarafından zikredilmese bile olumlu işler yapabiliyor. Yaptığı tek olumlu iş gol ile sonuçlanabiliyor.

Yazdıklarına genel olarak katılıyorum. Sadece şu cümlene katılmıyorum katiyen:)

Forvet adamı için buna tölerans gösterirsin ama ortasahanın ortasında oynayan bir oyuncuyu bir hareket yapar da maçı döndürür diye oyunda tutamazsın bence. Hele ki kötü oynuyorsa maç elinden gider, sen hala bir hareket yapar diye beklersin. Beşktaş maçında da böyle oldu işte. Hoca belki ileri bir pas atar da 2'yi yakalarız maçı koparırız diye düşündü ama olmuyor işte. Serkan'ı zamanında koysa 2.yi atmaya hiç gerek olmayacaktı belki..

Eğer o dediğini Selçuk'un ekstra bir özelliği olarak söylediysen sorun yok ama:)

alper*
16.02.2009, 16:29
Selçuk beklenen patlamayı yapamadı.Şu anki görüntüsü vasat.

ilhan
16.02.2009, 16:32
Yazdıklarına genel olarak katılıyorum. Sadece şu cümlene katılmıyorum katiyen:)

Forvet adamı için buna tölerans gösterirsin ama ortasahanın ortasında oynayan bir oyuncuyu bir hareket yapar da maçı döndürür diye oyunda tutamazsın bence. Hele ki kötü oynuyorsa maç elinden gider, sen hala bir hareket yapar diye beklersin. Beşktaş maçında da böyle oldu işte. Hoca belki ileri bir pas atar da 2'yi yakalarız maçı koparırız diye düşündü ama olmuyor işte. Serkan'ı zamanında koysa 2.yi atmaya hiç gerek olmayacaktı belki..

Eğer o dediğini Selçuk'un ekstra bir özelliği olarak söylediysen sorun yok ama:)

Tek forvet oynamanın handikapını ikinci yarı sadece Selçuk bazında değil takım olarak yaşadık. Eğer tek forvet oynuyorsan orta saha oyuncun tek bir adama pozisyon hazırlama gayretine düşüyor. Ya da sol ve sağ açıkta bulunan futbolcular çok iyi ileri çıkışlar yakalayıp pozisyona girmeli gibi değişik stratejiler giriyor işin içine. :)

O dediğim Selçuk'un ekstra bir özelliği değil kanka. Rakibe basmıyor, top kapmıyor görüşününe cevabendi. :)

Cafer Bulur
16.02.2009, 16:44
Dinlenmesi lazim...
Dinlenmesi gerektigini düsünmüyorum ama selcugun su anki etkisiz futbolunda sürekli ona yük binmesinin etkili olduguna inaniyorum.
Selcuk dün aksam cok kötü bir mac cikardi ve bjk den bu kadar baski yememizin nedenleri arasinda yer aldi.
Su anki kadroda selcugu aratmayacak alternatifimiz bulunmuyor bu nedenle oynamaya devam edecektir.

Samet Yildirim
16.02.2009, 16:51
Dinlenmesi gerektigini düsünmüyorum ama selcugun su anki etkisiz futbolunda sürekli ona yük binmesinin etkili olduguna inaniyorum.
Selcuk dün aksam cok kötü bir mac cikardi ve bjk den bu kadar baski yememizin nedenleri arasinda yer aldi.
Su anki kadroda selcugu aratmayacak alternatifimiz bulunmuyor bu nedenle oynamaya devam edecektir.

evet aynen öyle...oynamaya devam edecek..

ama rotatio yapmaya mecburuz...hüseyin-umut biraz dinlenir oda iyi oldu:D

pReN@_61
16.02.2009, 16:53
Dün vasatı aşamadı.

Cafer Bulur
16.02.2009, 16:54
evet aynen öyle...oynamaya devam edecek..

ama rotatio yapmaya mecburuz...hüseyin-umut biraz dinlenir oda iyi oldu:D
Bu hafta selcuk-ceyhun önlibero,sagda serkan solda ise alanzinho oynamasi lazim kanimca.
Forvet arkasi da colman i oynatir yattara yi yedege cekmeliyiz.

karim@benzema10
16.02.2009, 16:58
Trabzonspor : 2 - 2 : Antalyaspor

Antalyaspor artık 1 puan alıp Trabzon'dan gitmenin derdinde. Takım halinde kapanmışlar ve açık vermiyorlar. Tanrım o nasıl bir pastır. Selçuk adeta Zidane gibi bir top bırakıyor ve Gökhan'a al da at abi diyor. Maçı 3-2 kazanıyoruz.

Düz bir futbolcu böyle bir pası anca playstation oynarken atabilirdi. :)

ligtv'nin web sitesinde gol'e tekrar bakarsan antalya savunmayı 18'in dışına kurmuş ve gol'e davetiye çıkarmış.bu da benim fikrimi haklı çıkartıyor.selçuk pres karşısında hatalar yapabilen,dar alanda etkili olamayan,yavaş oynayan ve sorumluluk almaktan kaçınan bir futbolcu bu yüzden selçuk ts'un hücum üretkenliğinin azalmasına yol açıyor.

ilhan
16.02.2009, 16:59
ligtv'nin web sitesinde gol'e tekrar bakarsan antalya savunmayı 18'in dışına kurmuş ve gol'e davetiye çıkarmış.bu da benim fikrimi haklı çıkartıyor.selçuk pres karşısında hatalar yapabilen,dar alanda etkili olamayan,yavaş oynayan ve sorumluluk almaktan kaçınan bir futbolcu bu yüzden selçuk ts'un hücum üretkenliğinin azalmasına yol açıyor.

Madem bu kadar kötü futbolcu senin gözünde, ben bu görüşünü değiştiremem. Sadece katılmadığım yerleri söylerim. Gerisi Selçuk'un sahada vereceği cevapla belli olacaktır. :)

Ahmet Kuru
16.02.2009, 17:06
taraftar olarak her zaman aynı hataya düşüyoruz...
Bir maç ile yıldız yapıp,aynı oranda yerin dibine sokabiliyoruz...
Olası Denizli maçında Selçuk sahada süper oynayıp,maçın kaderini değiştirdiğinde burada Selçuk için atıp tutanlar onu yere göğe sığdıramayacaklar...
Kabul,Selçuk ondan beklentilerin altında oynuyor ama bu takıma yapmış olduğu katkıyı gözardı edemez...
Neyse,kim ne kadar atlatmaya çalışırsa çalışsın insanların düşüncelerini değiştirmek zor...
Kimine göre süt,kimine göre çikolata misali:p
Saygı duyup karşıya geçmek lazım.

poetricus
16.02.2009, 17:15
Kabul,Selçuk ondan beklentilerin altında oynuyor ama bu takıma yapmış olduğu katkıyı gözardı edemez...
Benim de sezon başından beri anlatmaya çalıştığım buydu.
Elinize sağlık.

Erbay
16.02.2009, 17:15
Bu takımı tek başına taşımasını beklemiyorsak eleştirilecek çok bir şey yok. Takım çok kötüydü, Selçuk bence ayakta kalan nadir futbolculardan biriydi. Harika bir asist de yaptı. Maçta bir pozisyonda Yattara'ya ve Alanzinho'ya daha da kanada açılmalarını söyledi ve Colman'ı elleriyle yanına çekti. O pozisyonda kanatlardan bir pozisyon gelişti. Takımı yönetemeyen sessiz sedasız biri değil. O pozisyon çok hoşuma gitti.

TS-Tiryaki
16.02.2009, 17:38
Vaybe Selcuk`un attigi o mükemmel goller, asistler, derinlemesine paslar, uzun paslar, al da at paslari ne cabuk unutulmus. Sasirdim.

Cafer Bulur
16.02.2009, 18:20
Kötü oynadi,ben sahsen daha iyi bir performans bekliyordum.
Son derbi maci olan fb macinda iyiydi mesela.
Bu yastaki bir genc futbolcunun performansinda dalgalanmalar olmasi normaldir.
Bu haftaki denizli macinda onun etkili futboluna cok ihtiyacimiz olacak,zira hüseyin yok.

Uğur Cira
16.02.2009, 20:59
selçuk çok kaliteli bir oyuncu.zaten asistleri ile bunu belli ediyor.Beşiktaş maçında sadece bir oyuncuyu suçlu çıkarmak doğru olmaz. defans ve kalecimiz dışında takım olarak çok kötüydük...

Öztürk Adem
16.02.2009, 21:05
Ah be Selcuk sen bu degılsın ılk 4 haftadan sonra kayıplarda oynuyorsun resmen

Faruk UYSAL
17.02.2009, 16:15
Bu aralar formsuz olsa da, ligin başından itibaren değerlendirecek olursak, ikili mücadelelerdeki dayanıklılığı, top saklamadaki becerisi, etkili presi ve ileriye attığı milimetrik paslarından dolayı Colman ile birlikte Türkiye'de en çok beğendiğim orta saha oyuncularındandır. Yalnız, adam eksiltmede -özellikle Colman- bazen biraz sıkıntı yaşıyorlar. Tecrübeleri artıkça o sorunu da zamanla aşarlar.
Artık şunu anladım. Maç izlenirken, verilen çok ince bir pas şayet gol ile sonuçlanır ise "Acaba asisti kim yapmış" diye herkes dikkat kesiliyor. Ancak gol ile sonuçlanamayan pozisyonlarda ise ne hikmetse o şahane pası kim vermiş, kimse dikkat etmiyor. Bunun en güzel örneği fb maçı; Selçuk o maçta çalışkanlığının yanısıra 4 gollük pas attı ama pek farkeden olmadı.
Şampiyonluk yolunda ilerlerken orta sahada iyi bir Selçuk ve Colman'a her zaman çok ihtiyacımız olacak. Yapılan maçları tekrar gözden geçirirsek takımın iyi, kötü veya vasat bir oyun ortaya koymasında genelde onların(Selçuk ve Colman) damgası var. Dolayısıyla bizim için çok önemli oyuncular. bjk maçındaki kötü performanslarını bir daha tekrarlamamaları dileğiyle...

maydin
17.02.2009, 16:21
bu adama noldi ya.:(

Koray
17.02.2009, 18:55
Adam orta sahada resmen tek başına savaşıyor ne bekliyorsunuz ki başka merak ediyorum ?
Colman ve Hüseyin'den ne köy olur ne kasaba nede her hangi bi yerleşim alanı...

Fatih
17.02.2009, 19:03
Selçuk'un da kötü oynamaya hakkı var kaldı ki takımın %70'i vasatı bile aşamamış.

Selçuk'tan tek başına harikalar yatarmasını beklemek hata olur düz topçu yaftası yapıştırmaksa iş bilmezlik.

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 20:14
Adam orta sahada resmen tek başına savaşıyor ne bekliyorsunuz ki başka merak ediyorum ?

Selçuk 'u yücelticem diye Colman 'ı kötüleme amacı niye ki ? Selçuk kötü oynamıştır , tıpkı Hüseyin , tıpkı Colman gibi . Daha doğrusu takımdaki çoğu oyuncu gibi . Ama bunu tek başına savaşmaya getirmeye gerek yok .

Colman'dan köyde olur kasabada olur bu arada ;)

KUTADGU
17.02.2009, 20:30
Selçuk vasatın altında bir maç çıkardı doğrudur.
Lakin, Selçuk'un uzun süredir kötü oynadığı yorumlarına katılmıyorum, katılmam da mümkün değil.
Zira Fenerbahçe, Ankaraspor ve de Ankaragücü maçlarında çok iyi bir performans ortaya koymuştur bana göre.

Dolayısıyla Beşiktaş maçındaki kötü oyununu, takımın büyük bölümünün kötü futboluna bağlıyor,
Denizlispor maçında Selçuktan faydalı ve yaratıcı bir oyun bekliyorum.

Daha önce defaatle yazdım. Bir kez daha yazma gereği duyuyorum.
"Selçuk İnan, Türk Futbolu'nun gelecek 10 yılının en iyi futbolcusu olacaktır"

İnşallah.

Koray
17.02.2009, 20:33
Hüseyin İlkin@

Ben beğenmiyorum geldiği ve izlediğim ilk maçtan beri görüşüm hiç değişmedi kendisi hakkında...
Oynayacağı en iyi futbolu febe karşısında oynadı...
Kendisinden daha fazla şeyler beklemeyin,bence...

Colman'dan beklentilerimiz nelerdir ilk önce onu soralım kendimize...
Orta sahada ayağında top tutsun,oyunu açsın vb.
Colman ne ayağında top tutabiliyor ne top sürebiliyor ne top saklayabiliyor ve bu da yetmezmiş gibi ikili mücadelerin hepsini kaybediyor...
Yaptığı tek şey arada bir kaç kez nokta pas verişi ilerdekileri pozisyona sokması,o da arada yani sık sık değil...

Bu arada kasabadan vazgeçtim,mahallede olmaz sokakta...

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 23:04
Koray ,

Bence sen art niyetli bakıyorsun Colman 'a . İlk maçtan sonra bir görüş belirttip , onu devam ettirmek ki bu döneme kadar Colman o ilk oynadığı maçtan çok iyi maçlar çıkardı , neler yapabileceğini gösterdi .

En iyi oynayabileceği oyun Fenerbahçe maçındaki oyunmudur bilemem ama Fenerbahçe maçında oynadığı oyun harikaydı gerçekten . 34 maçta o oyunu oynasın , gelecek sene Şampiyonlar ligine kalmamız halinde elimizde tutabileceğimizi düşünmüyorum .

Colman 'ın takıma faydası olduğunu ve Trabzonspor 'un oyunu için " çok önemli " bir yerde olduğunu düşünüyorum .

Colman ' a yaptığı tek şey arada sırada pas atmak demek doğrumudur ? Kesinlikle yanlış . Zaten sadece bunu yapabilse takımın orta sahasında işi yok . Selçuk ile birlikte Trabzonspor orta sahasını çekip , çeviren adamdır Colman . Hızlı değil dersin katılırım bir nebze ama onuda mücadelesi ile kapatıyor . Yaptığı önemli koşuların yanında , sahanın neredeyse her maç en fazla koşanı oluyor . Boş değil , hepsi dolu dolu . Neyse Colman 'ı Colman başlığında tartışırız daha detaylı . Selçuk başlığını Colman ile meşgul etmeyelim , bir sonraki oynayacağı iyi maça kadar ona futbolcu değilsin bile diyecekler çıkacaktır . Takımdan gitmesi gerekir diyenlerde , tıpkı Colman 'a yapılanlar gibi . Onlar başlığı kullanmak isteyeceklerdir .

Bu arada başlığa gelmişken , Selçuk seviyoruz seni ;)

Faruk UYSAL
18.02.2009, 01:12
Ben, alınan bu 42 puanda Selçuk ile Colman'ın çok katkıları olduğuna inanıyorum.
Selçuk bildiğimiz gibi oyunun iki yönünü de oynayabilen bir oyuncu.
Ancak, takımında hatta yanıbaşında Yattara(geçmişteki hizmetlerine saygı duyuyorum) gibi bir oyuncu varsa oyunun iki yönünü de oynayabilmek kolay bir şey olmasa gerek.
Yattara 10 metre ilerisinde kendi halinde yürüyor, ki bu da çok normal, çünkü mücadele etmeye yapısı uygun değil; Selçuk pres yapacak, topu alacak, saklayacak, Hüseyin de o anda nerelere gitmiştir Allah bilir, Colman veya Umut'la yardımlaşacak ve asist yapacak.
Ve bunu 90 dakika boyunca tekrarlamaya çalışacak.
Farzedelim ki;
Hüseyin'in top tekniği iyi; gerektiğinde topla beraber gidebilen bir oyuncu, Yattara da biraz daha dayanıklı ve güçlü olabilselerdi...
Selçuk'un performansı daha da artabilir miydi?..
Bence artardı.
Koyun orta sahanın sağına Serkan'ı, Selçuk'un performansı nasıl olacak bir görelim.
Bunu denemek mümkün değil; çünkü Yattara 85. dakikada çıkarıldığı zaman bile ortalık ayağa kalkıyor.
Yattara düşmanı değilim.
Beni mazur görün, sadece, oynadığı futbolu yetersiz buluyorum.
Bunda, belki de aynı mevkiide Ali Kemal'i, Ünal Karaman'ı yıllarca izlemiş olmamın etkisi olabilir.
Ha, O da oynasın, sonuna kadar alkışlamaya hazırım.
Song, Selçuk, Colman, Egemen, Gökhan vb hepsi gelir geçer.
Bakî kalacak olan şüphesiz Trabzonspor.

Sonuç olarak Selçuk'un takıma olan katkısından -bazı maçlar hariç- çok memnunum. Hatta şu dönemde Selçuksuz ve Colmansız bir orta saha düşünemiyorum.

Erdem Keser
18.02.2009, 01:18
@faruk48

Olay ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi hocam.

ilhan
18.02.2009, 01:18
Alıntılayıp sayfa düzeninde kötü görüntü sağlamak istemiyorum.

Faruk abi saygılarımı sunuyorum. Çok yerinde ve güzel tespitler.

Jo-Ann
18.02.2009, 12:28
Selçuk belki şu anda çok iyi oynamıyorsun ama sen her zaman destekliyorum. Eminim çok yakında daha iyi olacaksın ;)

Adem Erdoğan
18.02.2009, 13:18
Defansı bir kenara koydum Selçuk Trabzonspor'un kilit adamıdır.Attığı goller ve özellikle attırdığı goller şu anki konumumuzun en büyük sebebidir.

Asist yaptığı maçlara bakalım attırdığı goller bizi ipten alır nitelikte.

Antalya maçı, Kocaeli maçı ve Ankaragücü maçı ilk aklıma gelenler.

Samet Yildirim
18.02.2009, 18:15
SELCUK önemli bir futbolcu ve görevini iyi yapyior...

Faruk UYSAL
18.02.2009, 18:21
chovy ve İlhan,
Teveccühünüzden dolayı çok teşekkür ederim.

futbalski60
18.02.2009, 18:26
Selçuk biraz daha sorumluluk almalı bu mevkide olan oyuncular ne kadar yetenekli olursa olsun sorumluluk almazlarsa ilerleme kaydedemiyolar.Şu anda formsuz görünüyor ilerleyen haftalarada açılacağına inanıyorum.Denizli maçında da golü var:)

Erdal
18.02.2009, 18:27
Hadi be çocuk çok seviyorum seni....Yönet şu takımı

Samet Yildirim
18.02.2009, 18:28
faruk48

ayni görüsteyim bende simdik okudum...

hüseyin önemli bence aa aurelio onun yerinde olsa bizim orta saha inanilmaz degesik isler yapar...yattarada biraz toparlasa colman-selcuk ligin tozunu attirir...

ayni görüsteyim ama su an hüseyin oynamasida gayet dogal gibi sanki...yattarada topu ileriye tasiyan tek adam oldugunu düsünürsek sabirla bekleyip eski performansina ulasmasini bekliyecgiz...

II61II
18.02.2009, 19:52
Selcuk Colman tozunu attırır bencede ikiside cok güzel ara pasları verıolar ahh bıde umut - gokhan atablisa

Mustafa Ayazoğlu
18.02.2009, 20:44
Son maçlarda şut atma özelliğini göremiyoruz. İlerleyen yıllarda daha iyi olacak.

Sinan Ayaz
18.02.2009, 20:58
orta sahada istikrarsız oyuncumuz çok var colman selçuk hüseyin yattara hepsi iktirarsız 2 maç üst üste oynayamıyolar buna ragmen zirvedeyiz

Sezgin Öztürk
18.02.2009, 21:01
o zaman biz sezon başından bu yana 2 kişi eksik oynuyoruz ama zirveyi paylaşıyoruz tuhaff...

Koray
18.02.2009, 21:07
o zaman biz sezon başından bu yana 2 kişi eksik oynuyoruz ama zirveyi paylaşıyoruz tuhaff...

Neyse bu bölümü sileyim uzun zamandır ceza yemedim :D
---
Benim yazdığım yazıdan bunu çıkardıysan diyecek bişey yok demektir kendi adıma...

Semih
18.02.2009, 21:12
Hadi be çocuk çok seviyorum seni....Yönet şu takımı

Selçuk olup, şu iletiyi okumak vardı:)

Sacit
18.02.2009, 21:18
orta sahada istikrarsız oyuncumuz çok var colman selçuk hüseyin yattara hepsi iktirarsız 2 maç üst üste oynayamıyolar buna ragmen zirvedeyiz

sanırım sadece hüseyin demek istedin :)

Adem Köse
18.02.2009, 21:42
Ortasaha oyuncularımızın istikrarsız oluşuna tam olarak katılmıyorum.Hiçbirzaman Colman la Selçuk u birbirinden ayıramazsınız.Bakın maçlara biri iyi oynadığında diğeri de iyi oynuyor,biri kötü olduğunda diğeri de kötü oluyor.İkisinin arada çıkardıkları kötü maçları da uyum problemine bağlıyorum.Bence en geç uyum sürecini tamamlayacak bölge ortasahadır.

Herkes Trabzonsporun yeni baştan bir takım kurup zirvede bu şekilde yer almasını mucize olarak gösteriyorsa,bırakın bu kadarda kötü oynadıkları maçlar olsun.Tek isteğim onlardan,kötü oynadıkları maçlar olur tamam ama hermaçta mücadele edip maçı alma isteklerini göstersinler,ruhlarını sahaya yansıtsınlar.Sağolsunlar bu konuda onlardan çok ama çok memnunum.

Cafer Bulur
20.02.2009, 16:49
Yarinki macta kendisine cok is düsecek.
Son 2 mactaki durgunlugunu üzerinden atmali ve orta sahadaki inisiyatifi eline almalidir.
Selcuk cok iyi bir futbolcu ama daha istikrarli olmali.
Yas gectikce bunu da asacaktir diye düsünüyorum.

Mustafa ÖZDEMİR
20.02.2009, 16:51
bencede yarın selçuk işini en iyi şekilde yapar

cengiz kudal
20.02.2009, 18:02
1 maçlık kötü oyununu unutturacaktır yarın bize... güveniyorum sana selçuk....

Mollasalihoğlu
21.02.2009, 12:27
hadi güzel kardeşim, al bugün şu sazı eline..

Ahmet KESKİN
21.02.2009, 14:22
ben maç ceviren Selçugun geri dönmesini istiyorum...

TolgaTopçu61
21.02.2009, 16:59
Eminim ki Ersun Yanal bu takim da teknik direktör olmasaydi,Selcuk suan yedeklerdeydi,berbat oynadi...
Söyle bir iki hafta dinlensin...

yaranozlu
21.02.2009, 17:03
selçuğu genelde yetersiz bulurum ama bana göre Trabzona geldiğinden beri en iyi futbolunu oynadı. Maalesef hücum ve savunma hattının kötü oyunu, ki bunların hepsi Ersun Hocanın hataları, maçı kaybettik. Selçuk bana iyi bir ışık verdi, umarım bu oyununu ileriki haftalara taşır.

Ömer SEVİNÇ
21.02.2009, 17:05
Tebrikler Selçuk. Her hafta böyle istiyoruz seni. Helal olsun.

Berk
21.02.2009, 17:08
Eğer doğru maçı izlediysem Selçuk'un bugün sahanın en iyisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.Takım uyurken sorumluluk aldı, enerjisini sonuna kadar kullandı.Sahadaki hırsı bile yetti.Tebrikler Selçuk..:alkış:

hamucera
21.02.2009, 17:19
selçuğu ilk defa bu kadar istekli gördüm. inşallah kendini daha da geliştirecek ve daha iyi olacak

Özge
21.02.2009, 17:19
Sahanın en iyisiydi bana göre.Tek başına mücadele etti.

Gökhan KAN
21.02.2009, 17:20
Bana kalırsada 70 ten sonra oynamaya başladı....

TolgaTopçu61
21.02.2009, 17:21
Heralde baska mac izledim ben,herkes sahanin en iyisi diyor...:rolleyes:

Fatih
21.02.2009, 17:22
Kötünün iyisi.

mkmsas
21.02.2009, 17:23
Sahadakilerin en isteklisi, mücadele edebileni ve en iyisi idi...

Fatih Ay
21.02.2009, 17:37
bügün iyiydin baya

futbalski60
21.02.2009, 17:45
Selçuk bugün çok iyi oynadı sorumluluk almalı dedik bu maçta bunu gerçekleştirdi ama yanında kötü oynanayan oyuncular olunca bu futbolu değer kazanmadı.

Koray
21.02.2009, 17:46
Sahanın en iyisiydi...
Herkes SElçuk gibi istekli olsaydı maçı 2-0dan bile çevirebilirdik...

ph=61
21.02.2009, 18:22
Helal olsun sana koçum.Aldığın paralar ananın hak sütü gibi helal olsun.

Sahadaki 10 tane ruhsuza oyndaığın oyunla ders verdin , bir tanesi sana ayak uydursaydı bu maçı koparırdık.Kim ne derse desin bu takımın ne yaptığını bilen , en yetenekli oyuncususun.

Hep böyle devam...

Mehmet Fırat
21.02.2009, 18:23
İyi oynadı. Cale ve Egemen'den sonra tabii. :)

innocence
21.02.2009, 18:23
kötünün iyisiydi birde şu topla dönme hareketini çok sık yapmasa daha iyi olabilirdi

Cafer Bulur
21.02.2009, 18:25
Kötü bir takim icinde öne cikan,sahada varini yogunu ortaya koyan selcugu tebrik etmek istiyorum.
Canla basla mücadele etti ve yenilgiye direnmeye calisti ama cabasi yetmedi.
Yine de tebrikler ve tesekkürler selcuk.

Mehmet Ç.
21.02.2009, 18:53
Colman seyircilerine gösterdi daha yetenekli oldugunu Colman'dan. Selcuk Arjantinli Colman'da türk olsayda inaniyorum daha iyi oynardi, seyircilerin desteginden.

Kasım Hilal
21.02.2009, 19:05
BUgün beklediğimden iyi oynadı..
Topu rakibe fazla vermedi..
İyi oyun kurdu...
Ama biz Umut'suz ileride istediğimiz baskıyı kuramıyoruz, Hüseyin olmadımı da çok garip pozisyonlar verebiliyoruz..
Ondan mütevellit gayretini takdir ettim ama ne yazık ki yeterli olmadı..

Samet Yildirim
21.02.2009, 22:33
Iyi oyuncularimizdan 2-3 futbolcuydu

Mahmut Baran
21.02.2009, 23:09
sahanın yıldızıydın. yürekten oynadın kucak dolusu sevgiler selçuk

ph=61
21.02.2009, 23:19
Avuçlarım patlayınca alkışladım , yenilgiye direnen , yüreğini ortaya koyan tek isim olduğu için...

Yenilgiyi kabullenemeyen tek oyuncumuzdu.

Gamze
21.02.2009, 23:21
Teşekkürler Selçuk.
Böyle bir maçtan sonra bile teşekkür edilecek birkaç futbolcudan biri olabildiğin için.

Hem futbolcu, hem de adam!
İşte Selçuk İnan.

;) :)

Özkan
21.02.2009, 23:23
Takım o kadar kötüydü ki bu maçta vasatı aşamamasına rağmen göze iyi oynamış gibi göründü.

pReN@_61
21.02.2009, 23:25
İyi mücadele etti.

Selman
21.02.2009, 23:27
Heralde baska mac izledim ben,herkes sahanin en iyisi diyor...:rolleyes:

Sahada ki iyiler çok az olunca vasatı aşan futbolcumuz iyi oluyor haliyle.Şaşılacak birşey yok:)

Bana göre de takımımızın en iyilerinden biriydi.

Emre7
21.02.2009, 23:30
son 2 maçtır performansı ile ezberden yorum yapacaktım.
yazılanları okudum düşüncelerim değişti .
umarım bundan sonrada oda bende değişecez.

TolgaTopçu61
21.02.2009, 23:32
Sahada ki iyiler çok az olunca vasatı aşan futbolcumuz iyi oluyor haliyle.Şaşılacak birşey yok:)

Bana göre de takımımızın en iyilerinden biriydi.
Ozaman birtek ben begenmedim heralde:)
Hele topu alip,360 kere dönmesine acayip sinir oldum ne gerek var okadar dönmeye...Al topu dik oyna...
Vasati asamadi ve fazlasiyla altindaydi bence...Cok abartildi,maci izlemeyen de cok iyi oynadigini sanacak Selcugun...

ph=61
21.02.2009, 23:34
Ozaman birtek ben begenmedim heralde:)
Hele topu alip,360 kere dönmesine acayip sinir oldum ne gerek var okadar dönmeye...Al topu dik oyna...
Vasati asamadi ve fazlasiyla altindaydi bence...Cok abartildi,maci izlemeyen de cok iyi oynadigini sanacak Selcugun...
Maç perşembe gümü tekrar yayınlanacak.Tekrar izle derim.iNANAMIYORUM , BUGÜN ORTASAHAYI TEK BAŞINA YÖNETEN , yenilgiye tek başına direnen , pas yapan , gol için didinen tek oyuncuydu...Bir oyuncu , Selçuka ayak uyurduracak tek biri oyuncumuz olsaydı biz bu maçı alır , koparırdık....

TolgaTopçu61
21.02.2009, 23:40
Maç perşembe gümü tekrar yayınlanacak.Tekrar izle derim.iNANAMIYORUM , BUGÜN ORTASAHAYI TEK BAŞINA YÖNETEN , yenilgiye tek başına direnen , pas yapan , gol için didinen tek oyuncuydu...
Maci dikkatlice izledim bugün ve dedigim gibi hic begenmedim,bukadar kisi nasil begendiyse Selcugu gercekten sasirdim...
Hicbir varlik gösteremedi,bir güzel sut posizyonu vardi,auta vurdu...O güzel paslari da ortada yoktu...Serbest vuruslari etkisizdi,dribblingleri de ayni sekilde...
Selcuk bugünkü macin en kötülerin arasinda bence...

Emre B.
21.02.2009, 23:52
Selçuk bugün çok çalıştı.

Ba®ış
21.02.2009, 23:54
maçta iyi diyebileceğimiz,vasatın üstü 3 futbolcu varsa bunlar selçuk cale ve de egemendir

blackrain61
21.02.2009, 23:57
Mücadele etmesine diyecegim birsey yok. Ama topu alinca kendi etrafinda iki tur dönmesi ve topu oyuna gec sokmasi beni deli ediyor. Bu arada nerde o eski sutlari. Artik kaleyi bile bulmuyor.

Fatih BALTA
22.02.2009, 01:26
Takımın geneline bakınca nispeten daha iyi bir performans sergiledi.
Selçuk gibi oyuncular bu gibi kilit maçlarda ortaya çıkmalılar artık.
Uzaktan kaleyi bulamıyor Selçuk daha doğrusu şut çekmeye korkuyor.
Bu özelliğinden geldiğinden beri istediğimiz gibi yararlanamadık.
Selçuk daha iyisini yapabilirsin ve yap artık.
Şut çek,şut çek,şut çek.

Jackdaniels
22.02.2009, 01:30
Haftalardır sahada yok selçuk inan artık toparlanması lazım...

Ali Yerlikaya
22.02.2009, 11:09
Bende dün begenmedim nerdeee o eski selcuk kosan basan topu olumlu kullanan topcumuz.

Bide su kaleyi yokla be selcuk, bitane sut denemen var oda az farkla disari cikdi.

Ins. en kisa zamanda toparlarsin.

ilhan
22.02.2009, 11:44
Sorumluluk alıyormuş demek ki. :) Futbol sana yakışıyor Selçuk. İyi ki varsın. ;)

Uzunoğlu
22.02.2009, 11:46
Ben dün Selçuk'u son haftalara nisbeten daha diri gördüm. Daha da iyi olacak...

oguzhann
22.02.2009, 12:10
colmanı kesip 1-2 hafta orta sahada hüseyin selçuk deneyelim .selçuk yeterli şu anda.iyi top dağıtıyor.

Vkgz
22.02.2009, 17:26
o pozisyonda vurmak yerine pas verseydin 3 puan bizdeydi şimdi.

Erdem Keser
22.02.2009, 17:28
Son iki maçtaki kötü oyunun izlerini dün üzerinden attı diyebilirim.Önemli olan bundan sonra da bu bilinçle oynaması.
Egemen'le beraber takımın en iyi iki oyuncusundan birisidiydi Selçuk.Ortasahada topa basan , geriden pas dağıtan ve en önemlisi sorumluluk alıp içeri giren , bunun dışında kale ağzından topta çıkaran bir Selçuk izledik.Hemen her topu olumlu kullandı.

İlk yarıda Tayfun'un kaleciyle karşı karşı kaldığı pozisyonu hatırlayın ;

Sağ taraftan topu alıp Alan'la verkaça girdi ve çok akıllı bir pasla Tayfun'u kaleciyle karşıya bıraktı.Bir kaç yorumda Selçuk'un topla uzun süre oynadığı ve kendi etrafında döndüğünden bahsedilmiş.Ben bunu futbolda topa basma olarak yorumluyorum.En müsait yerdeki arkadaşına topu göndermek ve topu ayağımızda tutmak için en doğrusunu yapıyor.Diğer oyuncularımız markajdaysa ve boşa kaçan yoksa Selçuk ne yapacak ya topu ayağında tutacak yada adam kaçırarak uzun top atacak

Eğer dünkü maçta sadece bir oyuncu kendisine ayak uydurabilseydi bence maçı ilk yarıda bitirirdik.

Gamze
22.02.2009, 17:29
Erdem Trbazonspor dergisi başlığına bir uğrayarak Selçuk İNan posteri isteğime destek olur musun?
Çok rica ediciim. :)

Mustafa Calik
22.02.2009, 17:32
colmanı kesip 1-2 hafta orta sahada hüseyin selçuk deneyelim .selçuk yeterli şu anda.iyi top dağıtıyor.

Ersun Yanal Selcuk ve Colman'in bacaklari kirilmayana kadar onlarin ikisini hep bir arada oynatir. Colman'in yerine kim oynayacak peki ?

Ersun Yanal, Antalyaspor'a karsi yine ideal onbirine döner.

Mustafa ÖZDEMİR
22.02.2009, 18:17
ofofof artık bişeyler yap sadece orta açmak değil senin görevin