PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sampiyonluk için kaç puan gerekir?

The Londoner
12.02.2005, 12:37
Milliyet Gazetesi`nde bugun cikan bir haber:

Sampiyonluk formülü

Trabzonspor Baskani, "Önce kendi sahamizdaki 7 karsilasmadan 21 puan toplamaliyiz. Üç büyüklerle berabere kalip, deplasmandan 10 puan alirsak, zafere ulasiriz" dedi

http://www.milliyet.com.tr/2005/02/12/spor/resim/spo04.jpg
Hesabini açikladi
TRABZONSPOR Baskani Atay Aktug, sampiyonluk hesaplarini yapti, formülünü açikladi. Ilk olarak kendi sahalarinda yapacaklari 7 maçi da kazanmalari gerektigini ifade eden Aktug, "Sonra üç büyük kulüple onlarin sahasinda berabere kalmaliyiz. Deplasmandan da 10 puan aldigimizda sampiyon olabiliriz. Zaten üç büyük kulüp kendi aralarindaki maçlarinda kayip verecek. Ama biz evimizde kaybetmemeliyiz" dedi.

Yukaridaki haberde baskanin kastettigi 10 deplasman puaninin icinde derbilerden almayi hedefledigi 3 puanin olup olmadigi belli degil ama bu hesapla: 43 (mevcut puan) + 21 (ic saha) + 10 (veya 13 puandeplasman)= 74-77 puanla sampiyonluk hedefliyor sayin baskanimiz (eger haber dogruysa!).

Bu hesaba gore (74`u baz alirsak) ilk yariyi 43 puanla lider bitiren ve ikinci yarida tum derbi maclarini iceride oynayacak olan F.Bahce`nin ikinci yarida toplam sadece 30 puan kazanacagi ongoruluyor. Ikinci yarinin cok daha cetin gececegi ve dolayisiyla FB ve GS`nin daha fazla puan kaybedecegini hesap etsek bile FB adina sadece 30 puan pek gercekci gorunmuyor.

Ben, 7 ic saha macindan ve derbi maclarindan kesinlikle en az 24 puan cikarmamiz; kalan 5 deplasman macindan ise mutlaka en az 13 puanalmamiz gerektigini dusunuyorum. Bu durumda ulasmamiz gereken puan 80 oluyor. Bu hesaba gore bizim ikinci yarida ulasmamiz gereken puan 43 oluyor. Ayni donemde FB`nin en fazla 36, GS`nin ise en fazla 40 puan toplamasi gerekiyor.

Ben 80 puani sampiyonluk baraji olarak goruyor, 80+ puanin sampiyonlugu getirecegine inaniyorum. Sizler ne dusunuyorsunuz?

Kalan 15 mac fiksturumuz:

<TABLE =PX11333333 cellSpacing=1 cellPadding=1 width="100%">
<T>
<TR bgColor=#d3ffea height=20>
<TD vAlign=top align=middle>20</TD>
<TD vAlign=top width=80>Trabzonspor
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Malatya[/B]
</TD></TR>
<TR bgColor=#ebfff3 height=20>
<TD vAlign=top align=middle>21</TD>
<TD vAlign=top width=80>Gençlerbirligi[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Trabzonspor
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>22</TD>
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Denizlispor[/B]
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>23</TD>
<TD vAlign=top width=80>Gaziantepspor[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>24</TD>
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Sakaryaspor[/B]
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>25</TD>
<TD vAlign=top width=80>Besiktas[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>26</TD>
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>B.S. Ankaraspor[/B]
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>27</TD>
<TD vAlign=top width=80>Galatasaray[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>28</TD>
<TD vAlign=top width=80>Diyarbakir[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>29</TD>
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Ankaragücü[/B]
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>30</TD>
<TD vAlign=top width=80>Fenerbahçe[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>31</TD>
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Konya[/B]
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>32</TD>
<TD vAlign=top width=80>Çaykur Rizespor[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>33</TD>
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>Samsunspor[/B]
</TD></TR>
<TD vAlign=top align=middle>34</TD>
<TD vAlign=top width=80>Istanbulspor[/B]
</TD>
<TD vAlign=top></TD>
<TD vAlign=top>-</TD>
<TD vAlign=top></TD>
</TD></TR></T></TABLE>

of-lee
12.02.2005, 13:09
daha fazla puan alip isi garantiye alacagiz

Alptuğ
12.02.2005, 13:45
baskanimizin hesaplari tutmasi dilegiyle ancak deplasmanda daha rahat kazaniyoruz sahamizda zorlaniyoruz

İsmail Çavuşoğlu
12.02.2005, 14:26
Trabzondaki 7 maçtan 21 puan, üç derbi maçindan 7 puan ,deplasmandaki5 maçtanda13 puan alirsak

81 puanla sampiyon oluruz.

The Londoner
12.02.2005, 14:41
Trabzondaki 7 maçtan 21 puan, üç derbi maçindan 7 puan ,deplasmandaki5 maçtanda13 puan alirsak

Senin hesabina gore toplam 84 oluyor!smileys/smiley2.gif

Barış
12.02.2005, 20:12
Önemli olan üç ezik büzüklerden deplasmanda puan almaktir.Gerisini yaptik,yapiyoruz zaten.

kelkitli29
12.02.2005, 20:38
bana göre eger evimizdeki 7 macida kazanirsak sampiyon oluruz. bakmayin deplasmanda 10-13 puan denmis ama en az16-18 puan aliriz

İsmail Çavuşoğlu
12.02.2005, 20:54

Senin hesabina gore toplam 84 oluyor!smileys/smiley2.gif

he doru ya 84 olsun olsun üç puan daha kazandik dahada cok mutlu oldum simdi saol kardessmileys/smiley2.gif

ozcan_asanoglu
12.02.2005, 22:26
hesap kitaba göre bunlar iyi güzel ama insallah sürpriz puanlar kaybetmeyiz...ayrica iki derbi maçin en az birini de kazanmaliyiz..en kötü kaybetmemeliyiz...

TheRapZoNe
12.02.2005, 22:51
Evdeki hesap çarsiya uymazmissmileys/smiley1.gif

Biz sahaya çikip 3 puani alalim öncelikle hedef bu olmali.

Su kadar puan alsak bu kadar galibiyet,beraberlik alsak gibi hesaplar içinde bulundugumuz durumda 2.plandaki bir davranis.

Bordomavi08
12.02.2005, 22:57
Atay Aktug yine son dönemde basinla çok içli disli olmaya basladi. Ligin ilk 5 haftasinda da "açik ara sampiyonuz", "Aurello olmasa Fener olmaz" gibi gereksiz açiklamalar yapmisti.

Son günlerde Yattara ile rakiplerin oyuncularini kiyaslamasi,bu tür puan hesaplari yapmasi çok gereksiz açiklamalar. Bu tür açiklamalar rakipleri hirslandiriyor,kendi takimimizi strese sokuyor. Bu tür puan hesaplamalari yapacak birim Trabzonspor teknik heyetidir.

Mehmet
12.02.2005, 23:02
Rakibe silah göstermemek lazim. Isi sinsice kurnazca götürmek gerekiyor. Rakipler puan kaybederse bizde kayda deger puan kaybetmeden daha çok puanlar kazanirsak Sampiyonluga ulasiriz zaten isin mantiken formülüde budur bunu basarmak önemli...

yattara11
13.02.2005, 00:34
ikinci yari derbi kendi sahamizda derbi maçimiz olmadigi için eksiksiz puan alabiliriz... derbilerin üçünü(en azindan ikisini) kazanmali, deplasmandandaki puan kayiplarimiz da maglubiyet degil beraberlik seklindeolmali...

e ne diyelim YOLUN AÇIK OLSUN TRABZON'um!Edited by: yattara11

Oğuz
13.02.2005, 00:40
Daha bu hesaplari yapmaya çok var..

İsmail Çavuşoğlu
13.02.2005, 11:33
tabiki bu hesaplar erken ama gönlümden geçen olmasini istedigim hesaplar bunlar. bunada hakkimiz var sanirim.hem bu topicin basligi sampiyon olmak için kaç puan gerekir? herkeste fikrini söylemeli bence

kelkitli29
13.02.2005, 11:43
hayirlisiyla bugünkü macida alalim. 3 puan daha yazalim hanemize

İsmail Çavuşoğlu
13.02.2005, 13:48
alacaz insallah kelkitli29 maça 10 dk kaldi heyecandan yerimde duramiyorum.

POYRAZ
13.02.2005, 19:06
Bu gün ki maci da aldik bir önemli engeli daha astik,eger sampiyon olmak istiyorsak gelenin gecenin kafasini böcek gibi ezmeliyiz,bir iki hafta kendilerine gelememeliler.

Reha
13.02.2005, 19:43
deplasmandaki 5 maç 15 olmalidir bunlardan en zoru Gaziantep'tir onu da alirsak 15 puan garantidir.Besiktas bize rakip olamaz bu biiir,Galatasaray'i rahat yenicez (iddaa ediyorum) ve Yattara ile Gökdeniz'in gurur maçi olacak Ezikbahçe maçi bu 2 oyuncunun bekledigim performansi gerçeklesirse zaten sampiyonluk ilani olan maç olacaktir.

Içerde en zor maçimiz Konya ve Denizli maçi olacaktir ama zorlansakta kazanacagimizi tahmin ediyorum.Zaten bu hesaplamalarda kendi sahamizda puan kaybetme lüksümüz yoktur...

Tüm bunlari Malatya gibi zorlu bir rakibi sürklase etmemize,geçen seneden daha erken 2.yariya iyi baslamamiza,futbolcularin inancina,Yattaranin profosyonellesmesine,Gökdeniz'in bu isi artik ele aldigina,Smyo'nun uyumuna,taraftarin destegini artirmasina bagliyorum.

Simdi bize düsen görev Ankarayi inletip bize ayrilan yerleri full doldurmaktir.Istanbul-Ankara otobani pazar günü E-5 gibi olmalidir...

grandiose
13.02.2005, 19:54
istanbul eziklerinden alinacak toplam 5 ya da 6 puan sampiyonlugun anahtaridir.. diger maçlari bu havamizla aliriz.. degisen çok ama çok olumlu seyler var takimda.. malatya maçi gösterdi ki, sahada basari için tikirinda gitmesi gereken hersey fazlasiyla mevcuttu... umarim yanilmayiz.. BIRLIKTE ANKARAYA....

ozgur
14.02.2005, 04:51
birde untulmamasi gereken 22.haftadan sonra azizenin kopeklerinin 7 deplasmani var, deplasmanda o kadar buyuk performanslari yok, ayrica icerideki 5 maclarinin ucu derbi maci. Yani eger deplasman performansimizi simdi oldugu gibi surdurursek sampiyonluk gelebilir. Bence hedef kalan 14 macta 35-36 puan ve toplamda 81, 82 olmali.

Ve uc ezike ne olursa olsun kaybetmemeliyiz.

lustral_TS
14.02.2005, 08:30
ya bu diger takimlarinda toplayacagi puanla orantili bir durum

ama bence 80 puan asagisi bizi kurtarmaz

oskayb
14.02.2005, 10:58
arkadaslar ince puan hesabi bir yana dikkat çekmek istedigim konu, gs'nin hiç iyi oynamadigi halde puan kaybetme olasiligi olan maçlari farkli skorla geçmeye baslamasi . bugidisat 100 yil safsatasi ile birlesip ,ilerleyen haftalarda imangücü ,hakem ve kollanma gibi etkenlerle hiç hesapta olmayan durumlara yol açabilir.

fb için falci -büyücü kulübü falan diyorlar ama kendilerininde bu yola basvurmus olmasi hiç te ihtimal disi degil.en azindanballi olduklari bir gerçek.

kisacasi bu yarista gs'ye dikkat diyorum.

irfanparlak
14.02.2005, 11:29
bütün maçlari alirsak sampiyonuz smileys/smiley2.gif

SHENOLA
14.02.2005, 15:13
derbiler önemli alirsak sampiyonuz...smileys/smiley2.gif

objek
14.02.2005, 15:24
Kac puan lazim olacagini kimse bilemez ama ikinciden bir puan fazlamiz olursa yeter:)

Barış
14.02.2005, 15:29
Valla ya.Derbilerden ben ümitliyim.Son deplasman yenilgimizi de çamurlara karsi almistik galiba.Ordan iyi sonuçlar alip bu isi götürecegiz.

POYRAZ
14.02.2005, 18:31
Diger takimlarin alacagi puana bagli bu durum,ama 85 puan bu is yeter herhalde,önüne gelen takimi ez ve sampiyon ol,Trabzon bunu basaracak gücte.

The Londoner
14.02.2005, 18:55
Kalan tum maclari almamiz durumunda ulasabilecegimizmaksimum puan 88.

U.Sadıkoğlu
16.02.2005, 12:31
EVET ARKADASLAR SAMPIYONLUK IÇIN EN AZ 80

Sacit
18.02.2005, 17:48
emin olmak icin butun maclari kazanmamiz lazimsmileys/smiley2.gif

Mehmet Alemdar
18.02.2005, 18:31
82 puanla sampiyon oluruz...

SDanışmaz
18.02.2005, 18:55
derbiler önemli alirsak sampiyonuz...smileys/smiley2.gif

Bencede derbileri alirsak sampiyonuz.Zaten bu seneki sampiyonlugu derbiler belirliyecek.

Gargamel
19.02.2005, 09:05
önemli olan derbilerde yenilmemek beraberlikte bile sampiyon olmamiz içten diil

trabzon4
21.02.2005, 13:39
86 yeter

FaRoZ_ÇaGrI
21.02.2005, 18:16
SAMPIYONLUK IÇIN 80 PUAN YETER..ANCAK DERBILERI ALAMASSAK HELEDE FENER MACINI SAMPIYONLUGA HIC GEREK YOK...YAKISMAZ BIZE...smileys/smiley36.gif

İleli
21.02.2005, 18:53
80i devirmemiz lazim

Çagman
21.02.2005, 19:34
Bende istanbuLdaki MacLardan Kesin 6 Puan CikarmaLiyiz OnLarda bizden Sonra TokezLeyecektir ve ArzuLanan SampiyonLuk geLecektir.

INSALLAH..

dido
21.02.2005, 19:38
En kritik maçalr; Fener,BJK,Gs,Konya,Antep benim için.

****BALIKCI****
21.02.2005, 19:52
3 büyükler önemli degil önemli olan ankaraspor gibi süpriz takimlari yenmemiz gerisi corap sökügü gibi gelirhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifBIZLER INANDIK ONLARDA INANDI BU SENE SAMPIYONLUK BIZIMhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

$FIRTINA61$
24.02.2005, 18:36
puani muani birakin arkaslar bütün maclar alalim yeter bir kural yok ki o kadar puan alirsan sampyionlugu alacaksin diye birakin kafansi yormayin

emrebey
25.02.2005, 03:33
biz ne zaman hesap yapsak olmuyo ilk önce galatasaraydan bi intikam alalim zaten besiktas zorlayamaz sonrada fener macinda sampiyonlugu ilan edicez allahin izniyle

Külünkoğlu
25.02.2005, 10:39
ilk 5 hafta bundan sonra en önemlisi bu.. bes haftada mutlak suretle puan kaybetmememiz lazim, eger kaybetmezsek bizi kimse tutamaz... Edited by: Külünkoglu

kutoz
25.02.2005, 13:57
Ben onu bunu bilmem. Sampiyon olacaksak, istanbul'da ezikleri kesinlikle yenmemiz gerek.

Umudumu her zaman sicak tutarim. istanbul'da onlari yenecek gücümüzde var. Yeter ki bir sakatlik çikmasin. (Seytan kulagina...)

osman__61
25.02.2005, 16:06
bütün derbileri alirsak isallah sampiyonuz. gerisi yalan.

Crazy_OfLu61_
26.02.2005, 17:15
Derbiler en önemlisi onlar alinmadan gelen sampiynlugu ben istemiyorum. Hala içimde 96 nin yarasi var. En önemlisi fener derbisi o maç ne pahasina olursa olsun bizim olmali. Baska bise demiyorum.

Hüseyin Çümen
26.02.2005, 17:23
85 puan almak sart gibi görünüyo çünkü çünkü ligin kalitesi çok düsük ve febe rakiplerine belli bi süre sora sike yapmaya basliyo yani bizim istanbulda febe ve bjk yi kesin yenmemiz gs lede berabere kalmamiz yeterli olcaktir eerki jimnastikçi kizlara puan kaptirirsak sampiyonluk sadece hayaldir maalesef

Harun
26.02.2005, 18:38
Puan olarak hesaplamak çok güç.Herkes olayi derbilere baglamis.Ama derbilerden daha önemli olan diger anadolu kulubleridir bana göre.Ilk yari Antep,Ankarabld.,Konya ve Ist. gibi takimlara kaybettigimiz puanlar göz ardi edilmesin.Kaybettigimiz derbiler disinda bu tür basit maçlari kazanmis olsaydik simdi durum daha frkli olurdu.O yüzden sadece derbilerin kazanilmasi sampiyon olmamizi saglamaz.

CeSS
26.02.2005, 18:44
eziklerin topladigi puandan 1 fazla olmasi yeterli smileys/smiley36.gif

Fatihtekke61
26.02.2005, 19:14
Arkadaslar derbilerin ikisini ve de bir tanesini berabere kaldikmi sampiyonluk bizimdir, tabi bu arada kucuk takimlari hafife almamak lazim ama sampiyon olmak istiyorsan oyle takimlara karsi zorlanmaman lazim..

saygilarsmileys/smiley1.gif

****BALIKCI****
26.02.2005, 20:36
SÜPRIZ TAKIMLARI YENDIK MI SAMPIYONLUK BIZIMDIRhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

The Londoner
11.04.2005, 20:16
Bu baslik, aldigimiz kotu neticeler nedeniyle uzun zamandir sumen altiydi. Bir kac ay once actigimiz bu baslikta sampiyonluk barajinin 80 puan olacagini iddia etmistik. Asagidaki tabloya bir goz atalim. Takimlarin kalan maclarda alabilecegi puanlar uzerine birazcik jimnastik yapalim...smileys/smiley2.gif

FENERBAHÇE (68)
Besiktas: 1&nbsp ; ;&nbsp ; ;
Büyüksehir Belediye Ankaraspor (D): 3
Trabzonspor: 0
Diyarbakirspor (D): 3
Ankaragücü (D): 3
Galatasaray: 1
Konyaspor (D): 0
LIG SONU TOPLAM: 79

GALATASARAY (61)
Akçaabat Sebatspor (D): 3
Diyarbakirspor: 3
Malatyaspor (D): 0
Ankaragücü: 3
Gençlerbirligi: 1
Fenerbahçe (D): 1
Denizlispor: 3
LIG SONU TOPLAM: 75

TRABZONSPOR (59)
Diyarbakir (D): 3
Fenerbahçe (D): 3
Konyaspor: 3
Çaykur Rizespor (D): 3
Samsunspor: 3
Istanbulspor (D): 3

LIG SONU TOPLAM: 80

Yukaridaki hesaba gore asagidaki lig sonu puan cetveli cok mu ucuk ve hayali sizce? Yoksa sampiyonluk trenini coktan kacirdik diye dusunenlerden misiniz? smileys/smiley2.gif

1. Trabzonspor : 80

2. Fenerbahce : 79

3. Galatasaray : 75Edited by: The Londoner

Beytullah
11.04.2005, 20:25
bence kalan macalarin hepsini yenmemiz lazimki sampiyon olalim benim halen umudum war sampiyon olmak içinn

Semih GÜL
11.04.2005, 21:26
Fenere son maç 0 puan vermissin o maci hertürlü alir onlar.smileys/smiley11.gif

sanatik
11.04.2005, 22:13
sampiyon olabilmemiz icin fenerin bizim mac ile birlikde 3 maci yenilmesi gerekiyor derim.

olamazmi dersiniz ? Belki söylede olabilir !

bjk yenilmez derim ve londoner gibi en az bir puan ile ayrilir kadiköy den. Kayip 2 puan. ankaraspor fenere yenilmez derim ama berabere kalirsa yine 2 puan kayip. ardindan bizim yenmemiz gerekiyor ve toplam 7 puan kayip oluyor fener icin. Böylece puan farki ikiye düsebilir.

Gs macida sampiyonu belirler.

Evet simdiden soruyorum GS fenere yatarmi yatmazmi ?Edited by: sanatik

ikrime_61
11.04.2005, 22:28
bence bizim sampiyon olabilmemiz için fenerin kaç puan kaybetmesi lazim olmali naziz yildivimda bu para varken zor ama paranin açamayacagi kapida vardir

tamer__61
11.04.2005, 22:36
bence febe oyunlarla sampiyonlugu alir bizim takim 2 inci olur kargalar 3 uncu gayler de artik 4unculukle yetinmeliler

tabii gonul isterki trabzonspor sampiyon olsun

gilimalı
11.04.2005, 22:43
bence 7 maç 21 puan yeter

olmaz diye birsey yok

mahir_kuzey
11.04.2005, 23:14
SEVGILI LONDONER KAÇ HAFTADIR BUNU DÜSÜNÜYORUM BENDE. BEN HALA SAMPIYONLUK SANSIMIZIN DEVAM ETTIGINI DÜSÜNÜYORUM AMA O BEYIN JIMNASTIGINI FARKLI DÜSÜNMÜSTÜM BEN.

TRABZONSPOR (59)

BURASI BÖYLE OLMAK ZORUNDA. BIR BERABERLIKTE BILE HERSEY BITER.

GALATASARAY (61)
Diyarbakirspor: 1
Malatyaspor (D): 3
Denizlispor: 1
LIG SONU TOPLAM: 76

FENERBAHÇE (68)
Besiktas:0&n bsp;
Büyüksehir Belediye Ankaraspor (D): 1
Galatasaray: 0
Konyaspor (D): 3
LIG SONU TOPLAM: 78

BENIM TAHMINIM VE TEMENNILERIM BU YÖNDE. 2 PUAN FARKLA SAMPIYON OLURUZ. bu imkansiz degil, yeterki maçlarimizin tümünü alalim...

61trabzonomer
11.04.2005, 23:24
Arkadaslar;

SAMPIYONLUK ANADOLUDAN GEÇER....(puan olarak bilmiyorum ama anadolu kulupleriyle yapilan maçlar herseyi beliler bu yazdiklarim bu sezon için geçti gibi bundan sonra derbiler büyük önem tasiyor ama ileriki seneler için tek sölenecek sampiyonluk anadoludan geçer..)

sanatik
12.04.2005, 04:45
SEVGILI LONDONER KAÇ HAFTADIR BUNU DÜSÜNÜYORUM BENDE. BEN HALA SAMPIYONLUK SANSIMIZIN DEVAM ETTIGINI DÜSÜNÜYORUM AMA O BEYIN JIMNASTIGINI FARKLI DÜSÜNMÜSTÜM BEN.

TRABZONSPOR (59)

GALATASARAY (61)

FENERBAHÇE (68)
Besiktas:0&a mp;a mp;a mp;a mp;a mp;a mp;n bsp;

BENIM TAHMINIM VE TEMENNILERIM BU YÖNDE. 2 PUAN FARKLA SAMPIYON OLURUZ. bu imkansiz degil, yeterki maçlarimizin tümünü alalim...

biz tabiiki tüm maclari kazanmamiz gerekiyor.

gs sebata gecen sezon yenilmisdi ( 90 +2 de olsa bile 3 puan alabilmisdi sebat ). Bu macda puan ve puanlar alabilir küme düsmemesi mücizelere kalmis isede. Puan aldigimizi düsündügümüzde ( sike suc duyurusu sebata güc &amp; moral vereceginide düsünüyorum diger yandan ) gs 3 cülüge düsebilecek !!! Bu hafta dagilan gs yi iyice dagilabilecek ve haginin istifasi bile gelebilecek. Ayrica kupa maci önceside bizim icinde önemli bu macin sonucu. Antep maclarina takiliyor kafam artik ( umarim bosuna takiliyordur ).

gs böylece diyarbakira evindede puan verebilir. Ayrica diyarbakiri bir FB &amp; BJK takimi olarak degerlendirirsek diyarbakirin nasil oynayacaginida tahmin etmek, kestirmemiz pek zor olmaz. Sebat macini gs alirsa ancak durum farkli sayilir ve kupa macimizida alinca gs diyarbakir macinda 3 puan bile birakabilir ( moral durumunu &amp; yorgunluguda hesaba katilmali ). Bizim icinde kupa maci cok büyük önem tasiyor ve gelecek haftalari nasil yasayacagimizi belirleyecek. Antep maci takiliyor yine kafama ama bu kaza bir kere olur derim. Tekrar mümkün degil. Allah nasip eder inschallah.

Böyle devam edebilirim simdi tüm maclari icin ama pek faydali olmaz bu cunkü önümüzdeki ilk haftalardaki maclarin etkisi cok büyük olacak derim ve gs ne kadar yarisa katilabilir fb macina kadar sürmez derim. Bu acidan fb macinda nasil oynarlar bilemem. Gecen sezon bize karsi oynadiklari gibi oynarlarmi acaba bu durumda ? Hagi takimin basinda olacakmi ? peki ya Baskanlari ?

Fb ye gelince durum ayni sayilir. Gelecek haftadaki bjk maci nereye dogru ilerleyecegimizi belirler. Puan kayibinda bile biz yine yaristayiz demekdir. Gs ise sebat karisisinda su anda 3 puan sahibi gibi gözüksede 3 üncülüge düsdügü an kiyamet kopacagindan bir cok puan kayibina ugrayayacak derim.

fb ankaraspor macini kestirmek ise bjk macindan cok daha zor. ankaraspor asilacakmi acaba ? Baskanlarina sormak lazim !!! Bu macin sonucu ile birlikde bizim fb ile oynayacagimiz macin önemi sampiyonluk yarisina iyice katilabelecegimiz icin cok daha artar ve ... bu durum olusunca görüsürüz :-)

fb nin diyarbakir maci belli zaten ama ankaragücü macinda puan kayiplari olabilir. ankaragücünün puan durumu &amp; ligden düsme tehlikesi olabileceginden 3 puani fb ye vermek istemiyorum.

Bu durumda fb yi yendigimiz takdirde lider bile olabiliriz ve fb - gs maci ardindan sampiyonlugumuzu bile kutlayabiliriz.

Önemli olan simdilik tabiiki ikincilik ama sampiyonluk elbette mümkün bencede !! Yeterki kendi maclarimizi kazanalim. Son mac cikisimiz ile gelecek 7 hafta 21 puan alabiliriz !!!

Gelecek 2 hafta icinde hersey belli olur sanirim !!!

Edited by: sanatik

The Londoner
12.04.2005, 10:06
Evet arkadaslar hepimizin birlestigi ortak bir nokta var: Bizim kalan 7 mactan 21 puan almamiz gerktigive Fener`in de bu hafta (Besiktas`a karsi) mutlaka puan kaybetmesi.

Bu ayni zamanda su anlama geliyor: Biz bu hafta (Allah korusun) puan kaybedersek ve Fener BJK`yi yenerse bu is maalesef biter. Bir baska ifadeyle sansimiz sadece umutsuz bir matematik hesabina indirgenmis olur.

O halde bu hafta kalan 7 haftanin en onemlisi! Bakalim neler olacak...

Edited by: The Londoner

Harun
12.04.2005, 10:49
Matematiksel olarak sampiyon olmamiz gayet normal.Ama sadece kendi maçlarimizin hepsini kazanmamiz bile bize yetmez.Sonuçta önümüzde iki takim var ,birisi 100.yilinda mutlak sampiyon olmak için varinin yogunu ortaya koyacak,digeri ise yillar sonra üstüste sampiyon olma hasretine son vermek isteyecek ve ayrica ezeli rakibinin 100. yil havasini söndürmek isteyecektir.Bu sartlar altinda iki takiminda ayni andapuanlar kaybetsi zor gözüküyor.Ama biz yinedegeride kalan maçlarimizn hepsini kazanalim ve sonuçlari bekleyelim.Çikmayan candan umut kesilmez.

Trapzone
12.04.2005, 10:51
Fenerin garanti puan kaybedecegi 2 maç var biri TRABZON öteki ise ankaraspor... Geriye 3 puan kaliyo onuda besiktas veya bi baska takima kaybetmesi durumunda sampiyonluk sarkilarini söylemeye baslayabiliriz...

gokmen
12.04.2005, 11:11
biz tüm maclarimizi kazanip fenerinde derbileri kaybetmesi halinde samiyon oluruz.ç....smileys/smiley10.gif

Beytullah
12.04.2005, 20:16
bütün maclari kazanmak gerekirr

sanatik
12.04.2005, 21:31
Fenerin garanti puan kaybedecegi 2 maç var biri TRABZON öteki ise ankaraspor... Geriye 3 puan kaliyo onuda besiktas veya bi baska takima kaybetmesi durumunda sampiyonluk sarkilarini söylemeye baslayabiliriz...

fener bjk ya puan birakirsa ankaraspor maci nasil gecer bilemiyorum. Fenerli baskanlarina sormak gerek ?

mahir_kuzey
12.04.2005, 23:27
Bu hafta besiktasin fenere yenilmeyecegini düsünüyorum ( aslinda eminim ama mütevazilik yapiyorum ) Fenerbahçe nin ve Galatasaray in puan kayiplari kesinlikle olacak. Biz 7 maçimizida nasil kazaniriz onun hesabini yapalim bence. Satranç oyunu gibi ileriki maçlarida düsünerek hareket etmeli Senol hoca. Iste nedir; oyuncu seçimi, kondisyon problemi, sakatlanmama veya kart görmeme konusunda özelden daha özel önlem vs.vs.vs. butür seylerin hesabi yapilmali. Yoksa bakin fener bjk yi yense bile hep ters gelen ankaragücü + yilmaz vural var ki her zaman sürprize açiktir. ki küme düsme durumlari sözkonusu.

Sözün özü : biz 7 x 3 = 21 alabilirsek SAMPIYONUZ

Berat
13.04.2005, 02:08
Biz sampiyon olamayiz çünkü bana göre deplasmanda febe yi yenemeyiz...eger onun haricindeki tüm maçlari kazanirsak -ki bana göre kazanacagiz büyük bi aksilik olmazsa- 2. olur sampiyonlar ligine gideriz.. Gese için bu hafta çok kritik,sebata da puan verirlerse külliyen dagilirlar ama bence kazanip toparlanacaklar...ondan sonraki maçta,içerde Diyarbakira da asla puan kaybetmezler,hatta bence o maç fark olur ve moral maçi olur gese nin...

bence %95 febe sampiyon..

toshiba
13.04.2005, 10:40
Bu seneden gecti artik is. Biz yeniden yukselecek olsak bile, serefsizlikte sinir tanimayan rakiplerimiz var. Ise hemen bir el atarlar, yine suyun ustune cikarlar. Daha derli toplu, daha guclu bir yeni sezon diliyorum takimimiza.

$FIRTINA61$
13.04.2005, 11:13
ankaraylan diyari yendigimiz zaman fenr macinda zor duruma düsecekler mecburen bütün gücünlen oynacaklar azin süper bir fiksüt var ama bjk baslatmasi lazim yaNI PUAN ALMAZI LAZIM

mahir_kuzey
13.04.2005, 11:25
Biz sampiyon olamayiz çünkü bana göre deplasmanda febe yi yenemeyiz...eger onun haricindeki tüm maçlari kazanirsak -ki bana göre kazanacagiz büyük bi aksilik olmazsa- 2. olur sampiyonlar ligine gideriz.. Gese için bu hafta çok kritik,sebata da puan verirlerse külliyen dagilirlar ama bence kazanip toparlanacaklar...ondan sonraki maçta,içerde Diyarbakira da asla puan kaybetmezler,hatta bence o maç fark olur ve moral maçi olur gese nin...

bence %95 febe sampiyon..

Berat gese konusunda sana katilmiyorum. Onlar artik toparlayamazlar. Sebat'i yenseler bile toparlayamazlar. Ama fener konusunda süphelerim devam ediyor. Istanbulda feneri yenersek nolur tahmin edemiyorum bile.

ÇILDIRIRIZ. YIKARIZ ORTALIGI. YAKARIZ ISTANBULU. ÇILDIRIRIZ RESMEN.

INSALLAH DIYELIM

A.Hilal Çakıroğlu
13.04.2005, 11:58
ÇILDIRIRIZ. YIKARIZ ORTALIGI. YAKARIZ ISTANBULU. ÇILDIRIRIZ RESMEN.

smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

ben de bjk'ye güveniyorum. hirs yapip fb.yi yenecekler insallah. gs. zaten bir düsüse geçti bunun da sürecegini umuyorum.

eger biz puan kaybetmezsek, sampiyonlugu sonuna kadar kovalariz. sampiyonlar ligi kesin gelir.

TS 61
13.04.2005, 19:39
Sansimiz sifir degil sampiyonluk için en az gs kadar sansimiz var amaasil olan ikinciligi ele geçirip asla birakmamak.

TS 61
13.04.2005, 19:41
Bence de gs toparlanamaz, ayrica Sebat'i yenebileceklerini de düsünmüyorum.

Hüseyin Çümen
13.04.2005, 20:50
sampiyonluk için 80 puan yeterli

suanki puanimiz 59

kalan maçlarda ki toplam alinmasi gereken puan 21

59+21=80

hesap budur abi smileys/smiley2.gif

61trabzonomer
14.04.2005, 11:46
ula ne ikinciligi biz birinci olacaz allahin izniyle...

Kaç puan gerekli sampiyonluk için önemli degil bosverin bizimkiler bundan sonraki tüm maçlari alacak ee sampiyonda olacaz çok kisa bu kadar hesap yapmaya gerek yoksmileys/smiley4.gifama su 80 puanlik hesap iyi oturmus haa.

sanatik
14.04.2005, 16:40
Trabzonspor'un hedefinin her zaman sampiyonluk oldugunu kaydeden Bozoglu, söyle konustu:

''9 puanlik fark bizi umutsuzluga itmiyor. Karadeniz insani yarismaci ve inatçidir. Biz, sonuna kadar bu hedefimizi kovalayacagiz. Futbol takimimiz bunu basaracak güçtedir. Sampiyonlugun zor oldugunu ancak imkansiz olmadigini biliyoruz. Bunun için mücadelemizi sürdürecegiz.''

----------------------------------

baska bir yazardan ( ismi önemsiz smileys/smiley1.gif:

Fener'in kalan yedi maçindan sadece üçü kendi evinde.. Evindeki maçlarin üçü de derbi.. Besiktas, Galatasaray ve Trabzon ile oynayacak. Hadi yenilmez.. Üçünde de berabere kalabilir mi?.
Geri kalan dört maç deplasman.. Hadi yenilmez. Her bir deplasman maçinda beraberlik ihtimali yok mu?.

Yani Fener'in matematik olarak 14 puan daha kaybetme ihtimali yok mu?.

The Londoner
14.04.2005, 16:45

Fener'in kalan yedi maçindan sadece üçü kendi evinde.. Evindeki maçlarin üçü de derbi.. Besiktas, Galatasaray ve Trabzon ile oynayacak. Hadi yenilmez.. Üçünde de berabere kalabilir mi?.
Geri kalan dört maç deplasman.. Hadi yenilmez. Her bir deplasman maçinda beraberlik ihtimali yok mu?.

Sanatik, kim bu futbol ulemasi? Adamin agzindan bal damliyor!smileys/smiley1.gif

The Londoner
14.04.2005, 16:47

Sanatik, kim bu futbol ulemasi (!) ? Adamin agzindan bal damliyor yahu!smileys/smiley1.gif

sanatik
14.04.2005, 16:55
koyu bir gaZsarayli - ntv a cikar - otorite olarak isim yapmis ve bir cok yazardan tepki alir yazilari. Frankofon tipli smileys/smiley1.gif

TIKLA (http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=31)Edited by: sanatik

The Londoner
14.04.2005, 17:26
koyu bir gaZsarayli - ntv a cikar - otorite olarak isim yapmis ve bir cok yazardan tepki alir yazilari. Frankofon tipli smileys/smiley1.gif

TIKLA (http://www.spor3.com/yazar.asp?yid=31)

Thank you!smileys/smiley1.gif

Crazy_OfLu61_
14.04.2005, 22:13
Su anda mutlaka 21 puan

TS 61
14.04.2005, 23:23
Fener'e 81 yeter ama alabilir mi bilemem.

Hüseyin Çümen
14.04.2005, 23:48
80 puan alalim sampiyonuz ewlallah

TS 61
15.04.2005, 00:10
Katiliyorum..

Sacit
15.04.2005, 13:03
hepsini almamiz lazim rakipler de katbedecek amafener masada alirsa baska smileys/smiley7.gif

halil ibo
15.04.2005, 15:32
SAKA BIR YANA BIZE 28 PUAN LAZIM

28-21=7

BU 7 PUANDA EN SON KAYBETTIGIMIZ 8 PUANIN IÇINDEYDI.

NASIL IÇIMIZ KAN AGLAMASIN

NEYSE INSALLAH SAMPI.LIGI VE KUPA ILE TESELLI BULURUZ.

61trabzonomer
16.04.2005, 18:26
Ne sampiyonlar ligi yav sampiyon olacaz sampiyon...

sanatik
18.04.2005, 09:53
evet fark 6 ya düstü !!!

fener macini kazanmaliyiz ve gs maci haric fener bir mac daha berabere kalmasi gerek ve fark 1 e düsecek !!

gs macida berabere biterse lideriz !!

The Londoner
18.04.2005, 10:46
9puan farkin hicte buyuk bir fark olmadigi boylece ortaya cikti. Insan ister istemez 3 macta kaybettigimiz 8 puana yaniyor. Oysa bugun liderligin keyfini suruyor olacaktik belki de...

Ankaraspor`da normal sartlarda Fener`den puan alabilir/hatta yenebilirama tescilli ezik (!) baskanlarindan dolayi ben bu ihtimali zor goruyorum.

Ozetle is basa dusuyor. Fener`i yenmemek icin artik hicbir mazeretimiz yok. Fener`i yenip son 4 haftaya 3 puan geride girmemiz gerekiyor. Tabi bu arada GS`nin de en az 1 beraberlik almasi lazim...

mr.fa
18.04.2005, 11:23
Feneri sadece yenmemiz yetmiyor. En az 3 fark olmasi lazim. Çünkü 2'li averaj çok önemli olacaga benziyor. Sayet 3 fark yapabilirsek (zor ama imkansiz degil) kesin sampiyonuz

The Londoner
18.04.2005, 11:25
Feneri sadece yenmemiz yetmiyor. En az 3 fark olmasi lazim. Çünkü 2'li averaj çok önemli olacaga benziyor. Sayet 3 fark yapabilirsek (zor ama imkansiz degil) kesin sampiyonuz

2 farkli, gollu galibiyetler de (3-1, 4-2 gibi) ikili averaji bizim lehimize ceviriyor.

zafercalikoglu
18.04.2005, 12:07
<TABLE cellSpacing=5 cellPadding=3 width=410>
<T>
<TR>
<TD vAlign=center align=left width=360>
<H1 style="FONT: 13pt/15pt verdana; COLOR: #000000">The page cannot be displayed</H1></TD></TR>
<TR>
<TD width=400 colSpan=2>There is a problem with the page you are trying to reach and it cannot be displayed.</TD></TR>
<TR>
<TD width=400 colSpan=2>
<HR color=#c0c0c0 noShade>

Please try the following:
<UL>
<LI>Click the Refresh button, or try again later.

<LI>Open the Web site home page, and then look for links to the information you want.
<LI>If you believe you should be able to view this directory or page, please contact the Web site administrator by using the e-mail address or phone number listed on the Web site home page. </LI>[/list]
<H2 style="FONT: 8pt/11pt verdana; COLOR: #000000">10060 - Connection timeout
Internet Security and Acceleration Server</H2>
<HR color=#c0c0c0 noShade>

Technical Information (for support personnel)
<UL>
<LI>Background:
The gateway could not receive a timely response from the Web site you are trying to access. This might indicate that the network is congested, or that the Web site is experiencing technical difficulties.

<LI>ISA Server: srvisa341.servus.com.tr
Via:

Time: 18.04.2005 09:04:35 GMT </LI>[/list]</TD></TR></T></TABLE>

Semih58
18.04.2005, 12:30
18 Puan +Gay'senin Ezik'i yenmesi

Trapzone
18.04.2005, 20:02
Artik formül falan kalmadi 6 maçta 18 puan alip sampiyon olacaz.

Hüseyin Çümen
19.04.2005, 03:32
80 PUAN I ALAN SAMPIYON DUR

JuaN_JuaN
19.04.2005, 06:25
bende 80 puani alirsak sampiyon oluruz diye düsünüyorum. tek zor maçimiz fener onada takizsmileys/smiley20.gif

61trabzonomer
19.04.2005, 11:06
artik hesaba gerek yok trabzon sampiyon....

mahir_kuzey
19.04.2005, 11:25

TRABZONSPOR (59)

GALATASARAY (61)

FENERBAHÇE (68)
Besiktas:0

7 haftalik tahminler yapmistik. ilk haftasi itibariyle 3 takimida dogru bildim. kendimi kutluyorum. önümüzdeki 6 haftaki tahminimde dogru çikacak insallah ve biz sampiyonluk turunu hepberaber atacagiz.

#10 Fietra
19.04.2005, 11:37
Bizim sampyin olmamiz için Fenerin bize Ankaraya ve GS ye kaybetmesi lazim.Hadi biz yendik Ankara berabere kaldi.Ama ben hep tekrarliyorum FB bu durumda Kadiköy'de Galatasaray'a kaybetmez.

andrei07
19.04.2005, 11:51
BEKLEYELIM GÖRELIM!! TEK SANSIMIZ VAR :

6 x 3 = 18 PUAN

GERISI YALAN

Beytullah
19.04.2005, 22:43
bizim tüm maclari kazanmamiz gerekir kaybedecegimiz bir puan bile sampiyonluk sansini %0 indirir...

hep 6x3=18 sampiton TRABZONSPOR

sanatik
19.04.2005, 23:22
Bizim sampyin olmamiz için Fenerin bize Ankaraya ve GS ye kaybetmesi lazim.Hadi biz yendik Ankara berabere kaldi.Ama ben hep tekrarliyorum FB bu durumda Kadiköy'de Galatasaray'a kaybetmez.

fb - gs macini kazanir diyorum bende. Zaten istatistiklerde bunu söylüyor.

fener en azindan iki macda berabere kalmasi gerekiyor !! Böylece fb nin gs yi yenmeside isimize gelecek !

61trabzonomer
19.04.2005, 23:26
Sampiyonluk sansimiz sadece 18 puanlada bitmez yani 18 puani alamassak sampiyon olamiyicaz mi bana göre daha çok puan kaybedek diger iki takimda ama gönül tabiyki 18 puan almak istiyo insanlah...

The Londoner
25.04.2005, 11:59
Bu baslik, aldigimiz kotu neticeler nedeniyle uzun zamandir sumen altiydi. Bir kac ay once actigimiz bu baslikta sampiyonluk barajinin 80 puan olacagini iddia etmistik. Asagidaki tabloya bir goz atalim. Takimlarin kalan maclarda alabilecegi puanlar uzerine birazcik jimnastik yapalim...smileys/smiley2.gif

FENERBAHÇE (68)
Besiktas: 1
Büyüksehir Belediye Ankaraspor (D): 3
Galatasaray: 1
Konyaspor (D): 0
LIG SONU TOPLAM: 79

GALATASARAY (61)
Diyarbakirspor: 3
Fenerbahçe (D): 1
LIG SONU TOPLAM: 75

TRABZONSPOR (59)

Yukaridaki hesaba gore asagidaki lig sonu puan cetveli cok mu ucuk ve hayali sizce? Yoksa sampiyonluk trenini coktan kacirdik diye dusunenlerden misiniz? smileys/smiley2.gif

1. Trabzonspor : 80

2. Fenerbahce : 79

3. Galatasaray : 75

Simdilik hersey beklenildigi gibi gidiyor. Ankara Belediye`nin Fener`i yenecegine ihtimal vermemistim. Malum Melih meselesinden dolayi... Yanilmadim.

Bu hafta ise yukaridaki hesaplarimiz acisindan devam ya da tamam haftasi. Kazanmamiz halinde sampiyonluk sansimiz % 60, beraberlikte % 20. Maglubiyeti ise dusunmek bile istemiyorum. GS`nin Malatya deplasmani dolayisiyla, Fener galibiyetiyle hem farki 3`e indirecegimizi hem de ikinciligi devralacagimizi dusunuyorum!smileys/smiley1.gif

Yalniz yukaridaki tabloda Fener icin 3 puan yazdigim Diyarbakir deplasmani, Diyarbakir`in ligdeki durumu acisindan ilginc hale geldi. Fener`in Diyarbakir deplasmani sendromunu da hesaba katarsak olasi bir puan kaybi hicte uzak degil. Yeter ki mac esit (!) sartlarda oynansin... Bu arada Ankaragucu macini da benzer bir atmosferde oynayacaklar. Hadi hayirlisi. Koprunun altindan daha cok su akacak...Edited by: The Londoner

$FIRTINA61$
25.04.2005, 12:47
biz yendikmi saten 3 inecek morlar bozulacak fenrin ondan sonra ankara deplasmanina cok zor olacak ondan gs derbysi kipada isalah bir birini yerlere kirmiiz cikar bol bol ki öbür maclarda eksik kalsinlar morlasiz yorulsunlar son hafatya kadar sansimiz var konya gidecekler daha gs maci bence berabere biter ya

Hüseyin Çümen
25.04.2005, 13:17
ankara maçi çokkötü oldu ankara çok gol kaçirdi ama febe kazandi çok üzüldüm yaa febe artik bib bizim maç diyarbakir bi ihtimal ankara ve gese maçinda puan yitirir insallah da olur çünkü oynayacagi takimlarin hepsi iddali ya sampiyonlugga ya da küme düsmemeye oynuyor bu takimlar puan kayiplari kesin dir!

biz bütün maçlarimizi kazandikmi çok büyük ihtimal sampiyonuz febe gese birbirini yiyecek su son haftalar allah tan kupa finaline çimamisiz her iste bi hayir war dimi smileys/smiley2.gif

FANATIK61
25.04.2005, 13:32
Sansa aldilar Maci insallah ilerleyen Haftalarda puan kaybederler.

sanatik
25.04.2005, 13:38
feneri yendikden sonra en iyi fikstür bize !

yeterki su maci kazanalim.

malatya deplasmanida gs icin zor ve puan birakabilir.

Guests
25.04.2005, 13:44
malatya top oynamiyor gese rahat yener malatyayi. gese gençler ve denizlide takilir bence.

The Londoner
25.04.2005, 14:15
malatya top oynamiyor gese rahat yener malatyayi. gese gençler ve denizlide takilir bence.

Haklisin, Malatya`nin ligdeki gidisati iyi degil adeta bosvermis gibiler, lakin buyuk maclara iyi konsantre oluyorlar. Benim de beklentim bu zaten...

Crazy_OfLu61_
25.04.2005, 15:56
ben o maçta en kötü ihtimal beraberlik diyorum.

61trabzonomer
25.04.2005, 16:23
artik belli 80 puan almaliyiz..

Taner Uykuçeken
25.04.2005, 17:39
Insaallah hersey bu sekilde gelisirde 29 MAYIS 2005 (1453) te olimpiyat stadinda ISTANBULSPOR maçiyla bizansi tekrar yikariz

Istanbulun fethinin 552. yilinda olimpiyatta görüsmek üzere

zafercalikoglu
26.04.2005, 08:48
tüm maçlarimizi almamiz gerekiyoe,

$FIRTINA61$
26.04.2005, 10:51
gic fikstüre misktüre bakmak lazim degil simdi feneri ynelim gerizi kolay hatda fnere hesapladigimizdan daha fazla puan kaybee bilir saten kupa macida var saten

aydingursoy
26.04.2005, 12:56
FENERI YENMEK SART BIZE..

tsmehmetdinc
26.04.2005, 13:36
80 puan almak gerekiyor ve feneri kadiköyde 3 farkla yenmemiz gerekir ki ikili avarajla sampiyon olabilelim

İleli
26.04.2005, 15:33
cok ucuz puanlar kaybettik bu sen cok su bjk macindaki 1 puan bile bizi sampiyon yapardi!

TS 61
26.04.2005, 15:43
80 puan=Sampiyonluk

Burhan61
26.04.2005, 15:44
hepsine inanirim da son hafta konyaya yenilecegine mümkün degil inanmam. 10 tane atmalari gerekse son hafta atarlar. nasil mi?smileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gifsmileys/smiley1.gif

Hünkar
26.04.2005, 19:39
82 puan gerekir ve maalesef biz buna ulasamiyoz

#10 Fietra
26.04.2005, 19:51
FENERBAHÇE (71)
Galatasaray: 3
LIG SONU TOPLAM: 83<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>

GALATASARAY (67)
Gençlerbirligi: 3
Fenerbahçe (D): 0
Denizlispor:0
LIG SONU TOPLAM: 73<O:P></O:P>

TRABZONSPOR (65)
Istanbulspor (D): 3<O:P></O:P>

LIG SONU TOPLAM: 80<O:P></O:P>

1-Fenerbahçe 83<O:P></O:P>

2-Trabzonspor 80<O:P></O:P>

3-Galatasaray 73

Bence lig bu sekilde bitecektir.Bu hafta Fenerbahçe-Trabzonspor maçini iyimser olarak yazdim.Edited by: #10 Osmanozc

BDiler61
26.04.2005, 20:09
puani 80 yapsak bile bize yetmeyebilir

61trabzonomer
26.04.2005, 20:37
yok canim böle bitmez biz sampiyon oluruz 80 puan da yeter bize...

perfectstorm
26.04.2005, 22:46
79 -80 olur derenin altindan daha çok su akar.

Berat
26.04.2005, 22:54
Tüm maçlarimizi kazanamayiz.. En iyi ihtimal 2.lik,, umarim Sampiyonlar Ligi hakkini elde ederiz.. Bu haftaki maç ciddi manada çok önemli.. yenilirsek, gese de malatyayi yenerse 2.lik te çok zora girer...

aydingursoy
27.04.2005, 10:51
SAMPIYONU BELIRLEYECEK IKI MAÇ VAR...

1. fb - TRABZONSPOR maçini yenersek.... INSALLAH

2. fb - galatasaray maçininda bizden sonraki fina gibi maçlarindan olcak..

AMA Tabiki SAMPIYONLUGU %75 bizim maç belirliyecek

$FIRTINA61$
27.04.2005, 11:00
unutmayin diyarbakrim macindan 3 gün sonra gs amcina cikacaklar kupa yani sonra 2 sonra nakargücü macina iyiy yourlacaklar birde akybetdimi üfffff süper olursmileys/smiley32.gif

TSelif
27.04.2005, 11:37
ZATEN BEN ÇOK SEVINMISTIM BU ISE SIMDI ONLAR IKI ISTANBUL UYUZU BIRBIRLERINI YERKENsmileys/smiley7.gif BIZ SIYRILIP ÇIKARIZ DIMI smileys/smiley2.gif

FAZLA IYIMSERSIN DEMEYIN BU ALLAH'IN IZNI ILE BÖYLE OLACAK GÖRÜNDE BAKIN smileys/smiley17.gif

EN KÖTÜ IHTIMAL SAMPIYONLAR LIGIsmileys/smiley36.gif

BASKASI KURTARMAZ ABIsmileys/smiley2.gif

HELEDE SENEYE ZURAWSKI GELIRSE BANKO SAMPIYONsmileys/smiley20.gif

61trabzonomer
27.04.2005, 14:21
Seneyede bu senede sampiyon biz olacaz insanlah..

$FIRTINA61$
27.04.2005, 18:14
diyar amcindan hic umtudum kalmamisdi ama federasyon 70 milyar para cezasi vermis yani fener maxcinda stadtinda ve seyircileriylöe oynacak onun iicn fner den puan alir her halde ama bir taraf var kki diyarbakir yöneticileri cezayi agir bulmus amnyakmi ne azin´da statdi kapnamzi lazim adam neler diyor

sanatik
27.04.2005, 18:38
diyarbakir sahasi kapansaydi tipki gecen sene denizli deki gibi durum oalcakdi ve diyarbakir dünyanin parasini kazanacakdi. Özkan Sümerde belirttigi gibi böylece Sike yapilacakdi tekrar.

Bu kara ile hem fener Sike yapamiyor hem Diyarbakir para kazanamiyor.

Dogru bir karar.

mahir_kuzey
27.04.2005, 19:22
Evet arkadaslar arada kupa finali var ve geçen sene bizi yikan bir maçti. final degil tabii, finalden 3 gün sonraki gese maçi. Ayni sey bunlarin basinada gelecek. Ayrica biz yeterki 80 puani toplayalim. sampiyonluk için 80 fazlasiyla yeter. Fenerde gesede artik kaldiramiyorlar maçlari. Kafalarinda ligi bitirmisler artik. top falan oynadiklari yok.

BALON KARDESLER...Edited by: mahir_kuzey

#10 Fietra
27.04.2005, 20:04
Fenerbahçe'nin ölüsü bu fikstürden en az 9 puan toplar

61trabzonomer
27.04.2005, 20:46
unutmayin diyarbakrim macindan 3 gün sonra gs amcina cikacaklar kupa yani sonra 2 sonra nakargücü macina iyiy yourlacaklar birde akybetdimi üfffff süper olursmileys/smiley32.gif

insanlah öle olur..

Guests
29.04.2005, 01:00
80 puan=Sampiyonluk

bende öyle istiyorum...

trabzonspor, fb ve gs 80'er puanla ligi bitirsinler...

averajla ikisinide geçip sampiyon olalim...

canlari yansin.smileys/smiley17.gif

aglasinlar biraz...

sadece bunu istiyorum.

kelkitli29
29.04.2005, 01:12
valla ben hesapladim ve ege feneri yenersek 78 puanda yeter bize. fb yi yendikmi geri kalan 4 maci 3 galibiyet bi beraberlik bizi ucurur.

Guests
29.04.2005, 01:44
fb maçindanyenilgi alsak bile (0 puan)hiç birsey bitmez...

bu son 5 haftada hesaplar sürekli degisecek. iki hafta sonra bugün neler konustugumuzu bile hatirlayamayabiliriz... haberiniz olsun.

mesela feneri yenersek(3-1 veya 4-2 gibi)iki hafta sonra lider bile olabiliriz. ama bu sampiyon olduk demek degildir..! hersey bitmis demek degildir... veya iki maç üst üste kaybedip sampiyon bile olabiliriz...

bugün6 puan gerideyken, kalan bes haftanin iki haftasini lider olarak geçirip,son haftasampiyon olamama ihtimalimiz bile var..!

benim vardigim sonuç; bu hafta bizim maçtane olursa olsun kaderi fb-gs maçi belirler... kim ne derse desin benimbu maçtaki tercihimberaberlik...

dört hafta sonra görüsmek üzere...

hosçakalin.

sametaydin
29.04.2005, 14:17
ben fenerbahce yi yenmemiz halnde kiinsallah yeneriz sampiyon olucamizi düsünüyorum. eger yenersek fenerle aramizdaki fark 3 einecek. ondan sonra zaten en avantajli fikstür bizde. fener-galatasaray maci da cok önemli tabi. o macindaberabere bitmesi haline bakarsin 1 hafta önce sampiyonlugumuzu ilan etmis oluruz diye dusunuyirum

Beytullah
29.04.2005, 20:06
walla yenilmeyi aklimin ucundan bile geçirmiyorum bizim köepkbahçeyi allahin izniyle yenecegiz ..walla herkese yenecegiz filan dedim admlar dedigi laf pazartesi görüsüzü eyer yenilirsek ben ise nasil gitcem diye düsünüyorum allahim o isyerine beni boynu bükük gönderme

Hünkar
30.04.2005, 14:02
arkadaslar bakiyorumda cogumuz sampiyon olacagimiza inaniyo bu beni cok mutlu ediyo ama ben maalesef o kadr umutlu diilim cunku su anki puan durumuna baktigimizda biz trabzondak maclarda (gayse ve febe) sampiyonlugun avantajini kaybtmis gibi gorunuyoz sampiyonluktn cok umutlu diilim ama febey basacagimiza sonuna kadar inaniyorum onlari o cok övündükleri statlarina gömecegiz

The Londoner
02.05.2005, 19:03
Safca hayaller kurduk, matematik hesaplari yaptik durduk... sanki hersey sahada bitiyormus zannederek... olmadi nitekim, yedirmediler...

Sampiyonluk yarisi-bizim adimiza-son haftalara kadar uzadigi zaman mutlaka ligin seyrine ve neticesine mudahele ediyorlar. Gecen yilda oyle olmadi mi? Rakiplerin bize karsi asiri motive edilmesi (!) buna karsin Fener`in kolay galibiyetleri vs... Bu yil da son 6-7 haftada yasananlar mide bulandiriyor...

Halbuki herseye ragmen, bunlarin ruhu bile duymadan biz bu ligiilk yarida bitirebilirdik. Acemice ve laubalice hareket ederektam 8puan kaybettigimizG.Antep, B.B. Ankara, Konya ve Istanbul maclarini saymiyorum-ki bu maclarin3`unu one gectikten sonra yedigimiz gollerle berabere bitirdik-sadece evimizdeki GS ve FB maclarini kazanabilsek (ki bu maclari Ziya Dogan`in kontrollu(!) ve defansif oyun anlayisi neticesinde ve demaalesefkotu oynayarakkaybettik)bugun itibariyle puan tablosu soyle olacakti:

Trabzon: 71 (Fener`i 1-0 veya 2-0 yendigimizi varsayarak)

F.Bahce: 71

G.Saray: 67

Daha fazla soze ve yoruma hacet yok!

Her neyse biz gercege donelim. Bu saatten sonra hakkimizi sonuna kadar arayalim ama kalan maclari da mutlaka kazanacak direnc ve konsantrasyonu gosterelim. Cunku elimizde hala matematiksel olarak mumkun (beyefendiler musaade ederse tabii!) ve bizi Sampiyonlar ligine tasiyacak ikincilik sansimiz var. Buna karsin kalan maclarda 2 beraberlik almamiz halindemaalesef ligi 4. bitirmemizihtimali de mevcut ki bunu hic haketmedik ve bize yakismaz bu...

Iste bizim ve rakiplerimizin kalan maclari ve olasiliklar:

GALATASARAY (70)
Fenerbahçe (D): 0
LIG SONU TOPLAM: 77

TRABZONSPOR (65)
LIG SONU TOPLAM: 77

BESIKTAS(61)
Samsun: 3
Istanbul (D): 3
Kayseri: 3
A.Sebat (D): 3
LIG SONU TOPLAM: 73

Yukaridaki neticeler gerceklesirse ligi ikinci bitirebiliyoruz. GS`nin FB maci disinda Gencler ve Denizli maclari zor gecebilecek maclar. Fakat is son haftaya kalirsa GS Denizli`yi bir sekilde yenecektir. Bizim zor gecebilecek tek macimiz Rize deplasmani, Besiktas`in da Kayseri maci zor gecebilir.

yattara11
02.05.2005, 19:08
200 puan gerekir bize sampiyon olmak için... tahminimce 190 civarindapuan almaya parasi yeter febenin...

Barış
02.05.2005, 20:01
Puana bakmiyorlar maalesef paran varsa sampiyonsun ayrica kirosun azize gibi.smileys/smiley7.gif

yattara11
02.05.2005, 20:56
Puana bakmiyorlar maalesef paran varsa sampiyonsun ayrica kirosun azize gibi.smileys/smiley7.gif

smileys/smiley36.gif

imported_Suha
02.05.2005, 21:07
papila hakem fener sampiyonnnn..smileys/smiley5.gif

hakantpl
03.05.2005, 00:09
Bizim Sampiyon olmamiz için 34*3 =102 Puan Almamiz Bile yetmez Fazladan 15-20 Puan daha Alarak 120 Paun yapmamiz Lazim o zaman Sampiyon oluruz.

Fener Zaten Kendi Hakkiyla 50 Paun toplar Fedarasoyon da 60 Paun Bonus Alir. Her halukarda Bizim 120 Paun toplamamiz Lazim !