PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Portekiz Maçında Türkiye Nasıl Bir 11'le Çıkmalı, Hangi Taktikle Oynamalı?

Ahmet Karadeniz
24.05.2008, 22:52
Billdiginiz üzere euro2008 in başlamısına haftalar kaldı.(bunun için sayfanın kapatılmayacagını umuyorum) ilk maçımız portekiz karşı portekız takımının c.ronoldo,nani,quarezma ve ismini sayamadıgım bir çok yıldızı var.Türkiye bu maça nasıl bir taktik uygulamalı ve nasıl bir 11'le sahaya çıkmalı.Burda tartışalım.

Uzunoğlu
24.05.2008, 22:55
Çağrılan futbolculara baktıım zaman şöyle bir kadro ile oynamalı milli takım. Soyunma odasına 11 forma bırakılmalı. İlk giren 11 futbolcu ilk 11 olmalı. Korkunun ecele faydası yok. Bir devin çöküşünü izlememize az kaldı (fatih terim)

ihsanbayram
24.05.2008, 23:01
.................rüstü....................
hamit......zan.....servet......balta
........aurelio.......emre.............
gökdeniz.........................tunncay
...................yildiray..................
...................nihat.....................

Akif Gür
25.05.2008, 16:00
.................rüştü........................

..hamit...gökhan zan....servet...hakan balta...

.................aurelio.......................... ........
.........................................emre..... .......

...gökdeniz....................................... .....

.......................tuncay...............arda.. .....

................................nihat............. .......

Emirhan Makul
25.05.2008, 16:22
adam değil alan markajı diyorum başkada birşey demiyorum

ssparrow(61)
25.05.2008, 16:42
ilk 11 fark etmez yürekleriyle oynasınlar yeter

Ahmet Karadeniz
25.05.2008, 18:45
ben inanıyorum portekız macında milli takımımız maçı alacaktır hele ronoldonun milii takımımızı kucumse lafları da oyuncularımızıda ateşliyecektir diye dusunuyorum milli takımımıza guvenmek gerek.

Kazım Uzunboy
25.05.2008, 18:58
ilk 11 i bilmem ama portekize karşı kesinlikle atak oynanmalı,Terim inşallah defansif oynatmaz.

Cem Balcı
25.05.2008, 19:37
.................rüştü........................

..hamit...gökhan zan....servet...hakan balta...

.................aurelio.......................... ........
.........................................emre..... .......

...gökdeniz....................................... .....

.......................tuncay...............arda.. .....

................................nihat............. .......

işte budur...:alkış:

Terzioğlu
25.05.2008, 21:18
Çağrılan futbolculara baktıım zaman şöyle bir kadro ile oynamalı milli takım. Soyunma odasına 11 forma bırakılmalı. İlk giren 11 futbolcu ilk 11 olmalı. Korkunun ecele faydası yok. Bir devin çöküşünü izlememize az kaldı (fatih terim)

Sende zevkle izlersin bunu artik..

Terzioğlu
25.05.2008, 21:20
----------------------- Volkan Demirel -----------------------
Hamit Altintop -- Servet Cetin --- Gökhan Zan ----- Hakan/Ugur
------------ Mehmet Aurelio --- Emre Belözoglu ---------------
Gökdeniz Karadeniz ------------------------------- Arda Turan
--------------- Nihat Kahveci --- Tuncay Sanli --------------

Cem Balcı
25.05.2008, 23:31
inşallah yine aşıkla tümeri oynatırda 98 tane yeriz...

MehmetGÜRSOY61
26.05.2008, 00:15
agzını hayır al cem ne yemesii yaw :D

Hüdai Pervaneli
26.05.2008, 00:24
bu is emre ile tümer ile olmaz

Uzunoğlu
26.05.2008, 01:06
Sende zevkle izlersin bunu artik..

Belki mazoşist bir kişiliğe sahibim acıdan zevk alıyorum olamaz mı :)

Bir şey kalmadı maça izleyip göreceğiz

Kazım Uzunboy
26.05.2008, 02:59
Portekize karşı şansımızında tutacağını sanmıyorum ama umarım yener ve o Ronaldoya iyi bir cvp veririz..

Egemen
26.05.2008, 04:15
turnuvanın sürprizini yapacaz :)

fatih terim bile engel olamayacak :)

habu maçın taktiğimi olur hem.. çıkın, ezin..

kudu_61
26.05.2008, 09:18
bu takımla çok bir yere gidemeyiz bu takımda tamamen ayrımcılık eyyamcılık var bu takım başarılı olamaz inşallah başarırda ben utanırım

murseltaskin
26.05.2008, 09:40
rüştü
sabri servet ????? hakan balta

gökdeniz emre aurellio tuncay

nihat semih

çif forvet oynamalıyız.kimden ve niye korkacağız ki....

Özkan
26.05.2008, 22:27
Portekiz bize cezâ sahasına yakın alanlarda duran top vermezse maçı alamayız. Takımda savunma yok, pivot yok, açıkçası ortada takım ve teknik direktör de yok.

psikopat_hamsi
27.05.2008, 21:25
bence servet oynatılmamalı.servet hava toplarında iyi ama yavaş bir oyuncu.servet yerine gökhan zan daha iyi olur.

Harun-61
28.05.2008, 13:32
yıldıray, halil ve ibrahim kaş kadrodan çıkarıldı.

.

Kazım Uzunboy
28.05.2008, 13:34
Fatih TERİM Açıklama;

Servet büyük ihtimal oynayacak
Hamit oynayabilecek mi artık o zaman bakacaz
Son haz. maçı olduğu için ideale yakın bir 11le çıkacaz

Canİlker
28.05.2008, 14:43
ronaldoya özel önlem almayalım yeter. defans ve aurelloya çok iş düşecek. ronaldo kadar tehlikeli 2 adamları daha var quaresma, nani. o nedenle çok koşmalı ve alan savunmas yapmalıyız. sert ve mücadeleci oynarsak maçı alırız bence, inanıyorum.

psikopat_hamsi
28.05.2008, 15:43
sağ bekte sorun yaşayacağız gibi.onların sol açık nani sanırım ve bizim sağ bekler(gökhan gönül ve sabri) ataktan sonra geri dönmüyorlar.sağda zaten ronaldo var.hakan balta'nın işi de gerçekten zor.solda arda oynarsa o da zaten sawunma değil sadece atak oyuncusu.yani kanatlarda sorun yaşayacağız gibi.hamit'in sağ beke çekilip sağ açıkta gökdeniz'in kullanılması taraftarıyım.
böylece dinamik bi sağ kanadımız olur.solda arda'yla ilerde de nihat ve semih(aslında halil olmasını isterdim ama kadrodan çıkartılmış) ile hücum hattımız süper olur ama savunmada gerçekten büyük sorun yaşıyacağız :(

kurtefe
30.05.2008, 01:59
.............................volkan............... ...........

sabri.................emre.................servet. ............balta

hamit.............mehmet a..............emre.b.......tuncay..

............nihat.......................semih..... .................

kazım...uğur....mevlüt... değişir

Osman Yavuz
30.05.2008, 02:02
İsterse sahaya Fatih Terim de çıksın farketmez.Portekiz'in turnuva boyunca oynayacağı en rahat maç olur.Aldanmasın Fatih Terim Finlandiya maçına.Finlandiya bile 2 adamla atak yaptı.Bunlar atak yaparken en az 5 kişiyle yapıyorlar.

Fatih
30.05.2008, 22:11
TERİM: ''BASAN TAKIMLARI BOZACAĞIZ''-

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, rakipleri en fazla 2 stoperle karşılayacaklarını belirterek, ''Basan takımları bozacağız ve uzun oynayacağız'' dedi.

Sabri'nin yüzde yüz performansla oynadığını dile getiren Terim, ''Bazen çift forvetle oynayacağız. Benim her zaman B planım var. Hakan hem sağbek hem stoper oynayacak kapasitede. Dağılmadan geri çekilmeliyiz. Tehlikeli bölgede faul yapmak sıkıntılı. Portekiz'in elinde çok imkan var. Canımız çıkmadan pes edecek halimiz yok'' diye konuştu.

uzun oynamayı düşünüyosun da uzun topu kim alıcak ilerde semih mi nihat mı mevlüt mü gittikçe kendinle çelişiyosun farkında değilsin

Sönmez Özlü
30.05.2008, 22:28
http://img148.imageshack.us/img148/3622/trkdiz4.jpg

Uzunoğlu
30.05.2008, 22:38
Korkunun ecele faydası yok

Eyüphan
30.05.2008, 23:12
Korkunun ecele faydası yok
Al benden de o kadar. Portekiz elemelrde kötü top oynuyordu ama bizi yeneceklerdir. Uzun topmuş, her türlü çözüm yolu varmış. Sorunda burada ya zaten. Ne iş olsa yaparım misalinde sayın Terim.
Milli takımın kendine özgü bir futbol sistemi yok. Her maç ayrı bir havadalar...Ama ne hikmetse her sistemi ayak uydurabileceklermiş :S

CEMEFKER
31.05.2008, 00:17
Bu maçtan istediğimiz 3, olmazsa en azından 1 puan alarak ayrılmak için rakipten çok kendi oyunumuzu oynamalıyız.Çünkü rakibin 1 değil 2 değil 3-4 tane oyunun gidişini değiştirecek oyuncuları var. Başta Ronaldo, Nani, Quaresma, Deco hangi birini tutacaksın. 2002 yılındaki Dünya Kupası'nda karşılaştığımız Brezilya maçlarına benzer bir maç.Yalnız bu maçta sağ ve sol beklerimizin fazla ileri çıkmadan oynamasında yarar var........ Diziliş bana göre şöyle olmalı;

-----------------------Rüştü ( F.Terim'in aksine)-----------------------

Hamit--------------Gökhan-------------Servet-------------------Hakan Balta

--------------------------------Mehmet Topal-------------------------------

-----------------Aerolio--------------------------Emre----------------------

----------Mevlüt-----------------------------------------------Tuncay-------

--------------------------------Nihat-------------------------------------

İdris Toksoy
31.05.2008, 00:42
http://img148.imageshack.us/img148/3622/trkdiz4.jpg
çok cüretkar bir kadro bu.günümüz futbolunda 3 defansla oynayan takım kaldı mı acaba?kaldıki çoğu takım 4 defansın önünde 2 önlibero oynamakta:)

Can basten
31.05.2008, 03:31
----------------Volkan

------Gökhan---Servet---Emre A.

Hamit----------Aurelio----------Uğur B.

---------------Emre B.

--------Gökdeniz-----Arda

----------------Nihat

Sönmez Özlü
31.05.2008, 03:34
çok cüretkar bir kadro bu.günümüz futbolunda 3 defansla oynayan takım kaldı mı acaba?kaldıki çoğu takım 4 defansın önünde 2 önlibero oynamakta:)

Defans vardı da biz mi içtik:)

6Şafak Aydın1
31.05.2008, 07:51
Emre B. kart görmesin yeter. Yildiray konusu kadro falan malum.

Ronaldo yu kim durduracak ? Hamit yada Ugur.

sümela61
31.05.2008, 14:53
--------------------Rüştü------------------------

Hamit Altıntop----Gökhan---Servet-----Hakan Balta

------------Aurelio---------Emre Belözoğlu--------

Gökdeniz-------------Arda----------------Tuncay

----------------------Nihat----------------------

psikopat_hamsi
31.05.2008, 16:38
TERİM: ''BASAN TAKIMLARI BOZACAĞIZ''-

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, rakipleri en fazla 2 stoperle karşılayacaklarını belirterek, ''Basan takımları bozacağız ve uzun oynayacağız'' dedi.

Sabri'nin yüzde yüz performansla oynadığını dile getiren Terim, ''Bazen çift forvetle oynayacağız. Benim her zaman B planım var. Hakan hem sağbek hem stoper oynayacak kapasitede. Dağılmadan geri çekilmeliyiz. Tehlikeli bölgede faul yapmak sıkıntılı. Portekiz'in elinde çok imkan var. Canımız çıkmadan pes edecek halimiz yok'' diye konuştu.

uzun oynamayı düşünüyosun da uzun topu kim alıcak ilerde semih mi nihat mı mevlüt mü gittikçe kendinle çelişiyosun farkında değilsin
bravo sinyor terim uzun oynayacaksın, nihat da o boyla top indirecek ve gol atacağız.arkadaşlar terim için bi alkış rica ediyorum :D