PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Remzi Giray Kaçar

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Remzi
23.05.2008, 10:23
http://www.trabzonspor.org.tr/images/futbolcu/giray_kacary-k.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Sporcu/buyuk/giraykacar.jpg
Mevki : Defans
Forma Numarası : 23
Doğum Tarihi : 15.03.1985
Dogum Yeri : Konya Karaman
Boy : 187 cm Kilo : 78 kg
Ayakkabı No : 41
Medeni Hali : Bekar
Burcu : Balık
Sözleşme Başlangıç : 2008
Sözleşme Bitiş : 2011
Oynadığı Kulüpler : Gençlerbirliği, Gençlerbirliği Oftaş

Giray da imzayı atıyor !..

Trabzonspor'da imza şov var !.. Hırvat Cale ve Arjantinli Colman'a imza attıran bordo mavililer Oftaş'ın başarılı stoperi Giray'ı da renklerine katıyor !.. Lig TV Trabzonspor Muhabiri Can Karyağdı'nın haberine göre Başarılı defans oyuncusu az sonra kendisini bordo mavili renklere bağlayan imzayı atacak.

Bu Başlığı da ben açayım:) Hayırlı olsun:)

Giray Kaçar’la sözleşme imzaladık
Transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren yönetim kurulumuz Gençlerbirliği OFTAŞ Kulübü’nün başarılı savunma oyuncusu Giray Kaçar’la da sözleşme imzaladı.

Giray transferini takip eden Başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin yaptığı temasların olumlu sonuçlanmasının ardından dün oyuncuya Ankara’da sözleşme imzalattırdı.

Giray Kaçar’la yapılan mukavelenin 3 yıllı kapsadığı ve genç oyuncunun yarın (cumartesi) Trabzon’da olacağı açıklandı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray1.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray2.jpg
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray3.jpg

yns61
23.05.2008, 10:27
şöyle 4... hayırlı olsun

Mustafa K. Demirbaş
23.05.2008, 10:31
hayırlı olsun inşallah başarılı olur

Ahmet Kuru
23.05.2008, 10:39
hem kendisine hemde Trabzonspor a hayırlı olsun..
Trabzonspor forması altında nice başarılar yaşaması dileğiyle..

Kazım Uzunboy
23.05.2008, 10:40
Hayırlı olsun..
Umarım başarılı olur

_SeRKaN_
23.05.2008, 10:40
Hayırlı olsun..

Egemen Yılmaz
23.05.2008, 11:01
umarım yararlı olur. başarılar diliyorum

Faik Yılmaz
23.05.2008, 11:04
Birlikte nice başarılar dilerim....

MetiN08
23.05.2008, 11:10
hayirli ugurlu olsun insallah basarili olur bizde

oflubektas
23.05.2008, 11:19
İzlediğim, beğendiğim, emin olduğum tek transfer. Yönetimi tebrik eder, Trabzonsporumuz ve Türk futboluna hayırlı olmasını temenni ederim.

Koray
23.05.2008, 11:21
Remzi,

Eminim adaş olduğunuz için ilk önce sen açtın başlığı :D

Mustafa Hazıroğlu
23.05.2008, 11:21
Hayırlı olsun, başarılı olur inşAllah...

Ahmet Karaman
23.05.2008, 11:30
türkiye nin en büyük kulübüne hoşgeldin.

Tolpaş61
23.05.2008, 11:31
harika bir transfer.futbolcunun ben trabzonsorda oynamak istiyorum demesi transferde ibrenin bize dönmesi açısından çok önemli olmuştur.

ÖmerFarukYılmaz
23.05.2008, 11:32
Hayırlı olsun....

İdris Toksoy
23.05.2008, 11:38
sadri başkan coştu birkere.ALLAH yüzümüzü kara çıkarmasın.hayırlı olsun.

Remzi
23.05.2008, 11:41
Remzi,

Eminim adaş olduğunuz için ilk önce sen açtın başlığı :D

doğrudur:cool::D

garziya
23.05.2008, 11:43
Hayırlı olsun. En azından sezon başlamadan yüzümüz gülmeye başladı. Sezon sonu geldiğinde kahkaha atarız inşalah. (:

Anıl Caner
23.05.2008, 11:56
horona devam.

Murat Acar
23.05.2008, 11:59
Hayırlı uğurlu ve başarılı olması dilekleriyle devamıda gelecek inşalah

İsmail Çavuşoğlu
23.05.2008, 12:00
hayırlı ugurlu olsun inşallah cok başarılı olacaktır

erik
23.05.2008, 12:05
Resmi sitede haberi yok ama umarım son anda bi aksilik çıkmaz.Giraya ve camiamıza hayılrı olsun.Müthiş bir transfer oldu.Ogünüde bulmuş olduk.Sırada tekke veya Hami kaldı.

macka61
23.05.2008, 12:22
hem bize hem de ona hayırlı uğurlu olsun

ilhan
23.05.2008, 12:40
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray.jpg

Transfer çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren yönetim kurulumuz Gençlerbirliği OFTAŞ Kulübü’nün başarılı savunma oyuncusu Giray Kaçar’la da sözleşme imzaladı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Giray transferini takip eden Başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin yaptığı temasların olumlu sonuçlanmasının ardından dün oyuncuya Ankara’da sözleşme imzalattırdı.

Giray Kaçar’la yapılan mukavelenin 3 yıllı kapsadığı ve genç oyuncunun yarın (cumartesi) Trabzon’da olacağı açıklandı.

23.05.2008 12:35:00

Mayls
23.05.2008, 12:41
Umarim kendini daha da gelistirip ikinci bir Tolga Seyhan olabilir.

28TS61
23.05.2008, 12:52
peki kac paraya transfer edildi acaba

Serdær
23.05.2008, 12:54
peki kac paraya transfer edildi acaba

Ajansspor,Ligtv,TRT ve Sporx'e göre.

2 Milyon Euro..

28TS61
23.05.2008, 13:00
şöyle 4... hayırlı olsun

siradaki gelsin :)

Mustafa K. Demirbaş
23.05.2008, 13:06

http://trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23girayy.jpgGiray transferini takip eden Başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin yaptığı temasların olumlu sonuçlanmasının ardından dün oyuncuya Ankara’da sözleşme imzalattırdı.

Not: Basın mensuplarımız fotoğrafların orjinallerine basın paylaşım sitesinden ulaşabilirler.

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray1.jpg

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray2.jpg

http://trabzonspor.org.tr/images/haberpic/23giray3.jpg

ahmetuzun12
23.05.2008, 13:23
hayırlı olsun transfere hız kesmeden devam helal sadri başkana..

Hasan Ayvenli
23.05.2008, 13:26
sıradaki gelsin :D

ÜNAL
23.05.2008, 13:26
Durmayalım devam devam!:)

ahmetto
23.05.2008, 13:27
Hayırlı olsun Umarım uzun yıllar en iyi şekilde bize yararı olur

ssparrow(61)
23.05.2008, 13:29
takımımıza hayırlı ve ugurlu olsun

BALKAN 06
23.05.2008, 13:35
maçlarda çelimsiz gibi görünüyordu halbuki baya bi babayiğitmiş :)
hayırlı uğurlu olsun Trabzonsporumuza ve Giray'a
en çok istediğim 2 yerliden birisiydi sıra Selçuk ta inşallah
varol yönetim
kim tutar sizi:alkış:

TSKara61
23.05.2008, 13:42
Bu adam gercekten iyimi? Kac defa izledikki?

Selcuk Inan, Rukavina, Fernandao, Majstorovic ve Cernat eksik.

eMR3
23.05.2008, 13:58
Çok iyi bir oyuncu aldık gelecek sene defans da fazla sorun yaşamayız...Giray uzun yıllar bize ve milli takıma hizmet eder ve kısa zamanda başarılı performans gösterirse savunmada sıkıntı çeken Mili takımımızın Dünya Kupası kadrosuna çağrılır...

Hayırlı olsun Allah devamını arttırsın...

sümela61
23.05.2008, 14:00
öncelikle hayırlı olsun...

ancak son dönemde şahit olduğumuz futbolcuların Trabzon'dan kaçarcasına gitme durumları ile bu oyuncumuzun soyadı birlikte düşünüldüğünde, insan korkmuyor da değil hani... :)

işin şakası bir yana, inşallah başarı ve sağlık dolu bir kariyer geçirir bizde...

Arif Timurcioğlu
23.05.2008, 14:09
Hayırlı uğurlu olsun.

Kadir
23.05.2008, 14:14
Çok iyi bir oyuncu Giray . Takıma kazandırmamız süper oldu helal Sadri başkan .

Mira_61
23.05.2008, 14:21
Bizimkilerin hızınada yetişilmiyor ki :Dİnşallah faydalı olur.Ama artık hücuma transfer yapsınlar biraz :)

Cemalettin Taşkın
23.05.2008, 14:25
Bu adam gercekten iyimi? Kac defa izledikki?

Selcuk Inan, Rukavina, Fernandao, Majstorovic ve Cernat eksik.

izlemeye gerek var mı?

giray zaten oftaşta oynuyordu herkesin peşinde olduğu bir futbolcuydu. kendisi trabzonsporda oynamak istiyorum demeseydi büyük ihtimalle istanbul takımlarından birine gidecekti.

DeAgLeMaNyAq
23.05.2008, 14:29
Hayırlı olsun...

Samet Yildirim
23.05.2008, 14:30
Hayirli Ugurlu olsun...iyi bi transfer

F.Tütüncü
23.05.2008, 15:04
Defansı sağlama aldık gibi. Hayırlı olsun. Başarılar Giray...:)

Emirhan Makul
23.05.2008, 15:05
hayırlı olsun hoşgeldin giray

Umut ÖZTÜRK
23.05.2008, 15:10
Hayırlı uğurlu olsun. Türkiye'nin çok yakın bir gelecekteki en iyi savunma oyuncusunu aldık. Şu an ki yeteneğiyle bile bize çok büyük katkı sağlayacaktır. Tebrikler Sadri başkan...

Özge
23.05.2008, 15:10
Giray çok beğendiğim bir oyuncuydu.Alınmasını çok istemiştim.İnşallah başarılı olur.Giray'a güveniyorum.:)

Atakan
23.05.2008, 15:32
İnşallah takımımız için yararlı bir transferdir ve gelecek seneye şampiyonlukta önemli bir payı olur:D

Ertan 51
23.05.2008, 15:33
Giray bizlerden gerekli desteği alırsa takımımıza ve Milli takıma uzun yıllar hizmet verecektir.
en çok istediğim 2-3 yerli futbolcudan birisiydi Giray
teşekkürler başkanım ve yönetim kurulum
teşekkürler Ersun hocam
birde Selçuğu alırsanız sonsuz minnet duyacağım bu ekibe.

neyse
Giray hoşgeldin camiamıza
şimdiden acayip bi sempatin ve sevgin var taraftarlar arasında
inşallah bu sevgiye layık olur özveriyle ve canla başla mücadele edersin
tekrar hayırlı uğurlu olsun .

kuymakk
23.05.2008, 15:33
İlk seyrettiğim Oftaş maçıydı sezon başında.İşyerinde arkadaşıma Giray'dan bahsettim.Çok beğenmiştim neyseki nasip oldu.Geleceği parlak bir futbolcu.Milli takımın değişmezi olur.EMRE ile beraber yıllarca orayı kimseye kaptırmazlar.Yeni bir 96 fırtınası esecek gibi geliyo bana ama daha erken şimdilik.

MarceloTS
23.05.2008, 15:40
hayırlı olsun trabzonsporumuza

ben girayın gelecekte milli takım formasını rahatlıkla giyecek bir isim olduğunu düşünüyorum bizim tel tel dökülen defansımızada ilaç gibi gelecektir erdinçlerden, tolgalardan kurtuluyoruzya yolumuz açık geleceğe daha umutlu bakabiliyoruz

Bahadır Şimşek
23.05.2008, 15:50
Trabzonspor'umuza hayırlı olsun.
pek seyretme şansı bulamadım ama, yorum yazanların %90-95i iyi diyorsa iyidir.
Tebrikler Sadri Başkan, 2 yıllık Nuriş eziyetinden sonra, oksijensiz kalmış hastaya tüp bağlamak gibi birşey oldu bu.
Alkış...

sifuni
23.05.2008, 16:00
hayirli olsun

Özge
23.05.2008, 16:02
Giray iddialı konuştu!

Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'dan Trabzonspor'a transfer olan savunma oyuncusu Giray Kaçar, Bordo-mavili kulüpte kimsenin yüzünü kara çıkartmayacağını belirterek, Trabzonspor taraftarının önüne çıkmak için sabırsızlandığını söyledi.

Trabzonspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Giray Kaçar, Trabzonspor forması önünde yaptığı ilk röportajında iddialı açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor'da oynayacağı için büyük gurur duyduğunu belirten Giray Kaçar, "Trabzonspor çok büyük bir camia. Burada oynayacağım için çok gururlu ve onurluyum. Özellikle Necmetti Aytekin başta olmak üzere Trabzonspor, son 3-4 aydır sürekli olarak benimle ilgileniyordu. Onlara yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Uzun yıllar Trabzonspor'da oynamak istiyorum. Trabzonspor'a layık olmak ve bordo-mavili camiayı en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Trabzonspor'da büyük başarılara imza atacağımı düşünüyorum" dedi.

Trabzon'un futbol oynamak için harika bir şehir olduğunu ifade eden Giray, Trabzonspor'un başarılı olma vaktinin geldiğini ve buna katkı yapmak istediğini söyledi.

Trabzonspor taraftarının önüne çıkmak için sabırsızlandığını belirten Giray, "Trabzonspor'da hiç kimse şüphe etmesin. Kimsenin yüzünü kara çıkartmayacağım. Trabzonspor taraftarıyla buluşacağım günü iple çekiyorum" diye konuştu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın kendisi için büyük bir şans olduğunu ifade eden Giray, "Ersun Yanal, Türk futboluna birçok futbolcu kazandırdı. Trabzonspor'u tercih etmemdeki büyük etkenlerden birisi de Ersun Yanal'dır. Ersun Yanal'dan çok şey öğreneceğime ve kendimi daha da geliştireceğime inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Giray, kendisine menajeri aracılığıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan da teklifler geldiğini ancak kendisinin sadece Trabzonspor ile görüştüğünü ve bordo-mavili takımla anlaştığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. Genç savunma oyuncusu, transferinde emeği geçen Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Gençlerbirliği Oftaşspor Kulübü Başkanı Turgay Kalemci ile Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ve Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Onursal Başkanı İlhan Cavcav'a ayrıca teşekkür etti.

Giray Kaçar'ın ablası Almula Kaçar da, Giray'ın Trabzonspor'a transferinden dolayı büyük onur ve mutluluk yaşadıklarını belirterek, genç futbolcunun Trabzon'da başarılı olacağına inandığını söyledi.

vurgun_kiz_61
23.05.2008, 16:03
Hayirli olsun, umarim faydali olur Trabzonsporumuza...

seyyah61
23.05.2008, 16:08
Hayirli olsun. Bu haberi bekliyordum zaten. En azindan transferde istedigini alabilen bir yönetime sahibiz. Eminim Ersun hoca isteseydi Rukavina, Cernat ve Majstrovic'i de almistik. Defansimiz bu sene saglam olacak anlasilan.

sozveren
23.05.2008, 16:13
Hayırlı olsun. Biz taraftarları sevindiren yönetime teşekkürler. Gelecekten umutluyuz.

Kaan
23.05.2008, 16:22
Hoşgeldin Giray... =)

İnşallah hayırlı ve yararlı bir transfer olmuştur... =)

unique
23.05.2008, 16:34
Hayırlı olsun, beğendiğim ve kaliteli bir oyuncu.

Ali Can
23.05.2008, 16:42
takımımıza harırlı olsun....
iyi gidiyoruz....

İskender
23.05.2008, 16:43
Şuana kadar yaptığımız en iyi transfer...

Sefa Murat Dokuz
23.05.2008, 16:49
Çok iyi bir transfer Çok yararı olacak bize girayın...

Cem Balcı
23.05.2008, 16:58
valla helal olsun yönetime ne diyelim.

hayırlı olsun...

Samet Yildirim
23.05.2008, 17:04
Trabzonspor'un yeni transferi Giray Kaçar, transferi ile ilgili ilk açıklamalarını spor61.net'e yaptı.
Giray, spor61.net'i seçti

Trabzonspor'un yeni transferi Giray Kaçar imzadan sonra ilk kez spor'un net adresi Spor61.net'e konuştu. Trabzonspor ile sözleşme imzalayan Giray Kaçar Genel Yayın yönetmenimiz Orhan Çavuşoğlu'nun telefonda sorularını yanıtladı. Transferinin çok zor gerçekleştiğine değinen Giray “Beni Beşiktaş 'da istedi. Ancak ben Trabzonspor'da forma giymek istediğimi herkese söyledim. Trabzonspor gibi bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Trabzonspor'a layık olmaya çalışacağım. Yönetim ve teknik heyetle birlikte 24 yıldır özlenen başarıyı yakalamak için elimden gelini yapacağım. Ailemle birlikte yarın Trabzon'a geleceğim. Ben tercihimi Trabzonspor'dan yana kullandım. Her yerde de Trabzon'a gideceğimi söyledim. 3 aydır da transfer için Neçmettin Aytekin başkanımla görüşüyordum”dedi.

http://www.spor61.net/images/news/giray_kacarr.20080523165148.jpg

TRANSFERİM ZOR OLDU
Transfer görüşmelerinin üç ay önce başladığına değinen Giray, “Transferim gerçekten zor oldu, Necmettin Aytekin başkan beni almak için çok büyük bir mücadele verdi. Bana “Sen rahat ol, stres yapma, biz seni ne yapıp edip alacağız' dedi. Söylediği gibi oldu. Ben Trabzonsporlu yönetici ve başkanımıza güveniyordum, o yüzden hiç sıkıntı yapmadım. Onların beni transfer edene kadar çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını biliyorum. Sadri başkanımızın, Hayrettin başkanımızın, Necmettin başkanımızın neler çektiğini iyi biliyorum” dedi.

HEDEFİMİZ ZİRVE

Trabzonspor'un her sezon zirveye oynadığını belirten Trabzonspor'un çiçeği burnundaki yeni transferi Giray, “Trabzonspor bu sezon çok iyi transferler yaptı. Bir iki tane daha transfer yapacaklar. Eğer onlarda gerçekleşirse üst sıralara oynayacağımıza inanıyorum. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Benim hiçbir tedirginliğim ve korkum yok. Kendime güvenen bir yapım var zaten. Yarın Trabzon'a geleceğim orada başarılı olacağıma inanıyorum. Bundan sonra Trabzonspor'un başarısı için ter akıtacağım” dedi.

SAKATLANMASAM KADRODA OLABİLİRDİM
Sezon içinde sakatlık geçirdiğine değinen Giray, “2008 Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Milli Takıma başarılar diliyorum. O kadroda bende olabilirdim. Sezon içinde geçirdiğim sakatlık beni olumsuz etkiledi. Son 3 maç kendi takımımda forma giyemedim. Benim kadroda olmamamı sakatlanmama bağlıyorum. Milli takım herkesin hayalinde olan bir formadır. Kadroda olamadığım için üzüldüm tabi ki. Avrupa şampiyonasına gidememek beni üzdü. Ancak bu her şeyin sonu değil. Trabzonspor'da oynayarak, devamlılığımı göstererek yeniden milli takıma giderim” dedi.

REKABETTEN TAKIM KAZANACAK
Kendi mevkisinde birçok kaliteli ismin olduğuna da dikkat çeken Giray, “Rekabet bizim başarımızı arttıracak, hiçbir zaman korkum yok rekabetin her zaman olması takım için iyidir. Bence Tayfun olsun Çağdaş olsun, Ceyhun olsun hepsi çok iyi ve başarılı futbolcular. Onlarla beraber forma mücadelesi vermek bana zevk verecektir. Çünkü öyle futbolcularla aynı takımlarda olacağız. Ben elimden geleni yapacağım. Çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Bunu yaparsam o formayı alacağım inşallah. Trabzonspor formasını giydiğim de o formanın da hakkını vereceğime inanıyorum.”dedi.

TARAFTAR RAHAT OLSUN
Bu sezon taraftarları mutlu etmek için elinden gelini yapacağını belirten Giray “Taraftarlara bu sene her şeyin çok daha güzel olacağını söylüyorum. Evet geçen yıl bir düşüş yaşadık. Ancak yönetim çok kaliteli isimlerle kadroyu güçlendiriyor. Bu sezon çıkışa geçeceğiz. Seneye bambaşka bir Trabzonspor izleyeceğiz.

4 NUMARA ÇAĞDAŞ AĞABEYİN
Futbol hayatı boyunca sürekli 4 numaralı formayı giydiğini belirten Giray, “Trabzonspor'da da bu formayı giymek isterdim. Ancak Çağdaş 4 numaralı formayı giydiği için şimdi kaç numarayı giyeceğime karar vermedim. Forma numaram bilmiyorum ama 14 olabilir yada 24 olabilir. Şuan tam karar vermedim, Hatta düşünmedim bile.

HEDEFİM AVRUPA
Futbol hayatında hedeflerine teker teker ulaştığına sözlerine ekleyen Giray, “Önce Trabzonspor formasını giymek istiyorum. Futbol yaşantımı Trabzon'da sürdürmek ve uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet etmek istiyorum. Başarısı için mücadele etmek istiyorum. Trabzonspor'dan sonra Avrupa'ya transfer olup futbol hayatımı Avrupa'da sürdürmek en büyük hedefim. Türkiye'de Trabzonspor takımı dışında başka bir Türk takımına gitmek istemiyorum. Trabzonspor Türkiye'de 4 büyüklerden biri Her futbolcunun hayali olduğu gibi A Milli takım formayı da giymeyi çok istiyorum.

HAVADAN GEÇİT VERMEM
Hava toplarında çok etkili olduğunu ifade eden gençoyuncu, “En iyi özelliğim hava toplarına çok hakimim. Yani rakibe yüksek toplarda fırsat vermem. Boyum 1.80 olmasının avantajını iyi kullanıyorum. Ayrıca çabukluğum var. 90 dakika yüksek motivasyonla oynarım. Eksik gördüğüm bir yönüm yok. Sadece topu oyuna sokmakta biraz zorlanıyorum. Bu konuda kendimi geliştirmem gerek. Bu sorunu halledersem ve daha iyi olursam o zaman benim için çok iyi olur. Tek eksik gördüğüm yanım burası işte.

AİLEMLE GELECEĞİM
Yaşının henüz genç olduğunu belirten Giray “ Ben bekarım ama Trabzon'a ailemle geleceğim. Annem benle olacak. Biz iki kardeşiz. Birde ablam var benim, Aile de tek futbolcu benim. Babam uzun yıllar sporla uğraştı ama Futbol değil. Babam taekwandocuydu.

Sefa Murat Dokuz
23.05.2008, 17:13
....
Ailemle birlikte yarın Trabzon'a geleceğim. Ben tercihimi Trabzonspor'dan yana kullandım. Her yerde de Trabzon'a gideceğimi söyledim. 3 aydır da transfer için Neçmettin Aytekin başkanımla görüşüyordum”dedi.
TARAFTAR RAHAT OLSUN
Bu sezon taraftarları mutlu etmek için elinden gelini yapacağını belirten Giray “Taraftarlara bu sene her şeyin çok daha güzel olacağını söylüyorum. Evet geçen yıl bir düşüş yaşadık. Ancak yönetim çok kaliteli isimlerle kadroyu güçlendiriyor. Bu sezon çıkışa geçeceğiz. Seneye bambaşka bir Trabzonspor izleyeceğiz.

HEDEFİM AVRUPA
Futbol hayatında hedeflerine teker teker ulaştığına sözlerine ekleyen Giray, “Önce Trabzonspor formasını giymek istiyorum. Futbol yaşantımı Trabzon'da sürdürmek ve uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet etmek istiyorum. Başarısı için mücadele etmek istiyorum. Trabzonspor'dan sonra Avrupa'ya transfer olup futbol hayatımı Avrupa'da sürdürmek en büyük hedefim. Türkiye'de Trabzonspor takımı dışında başka bir Türk takımına gitmek istemiyorum. Trabzonspor Türkiye'de 4 büyüklerden biri Her futbolcunun hayali olduğu gibi A Milli takım formayı da giymeyi çok istiyorum.

Helal olsun sana be koçum helal olsun bize böyle adamlar lazım

Bu arada Giray'ın boyu 1.87 1.80 değil

Efkan Bahadır
23.05.2008, 17:16
İnşaallah iyi işlere imza atacak takımımızda. Hayırlı uğurlu olsun...

TSezgin61
23.05.2008, 17:38
TARAFTAR RAHAT OLSUN

bu adam Trabzonsporlu bu kesin....:D

e'3'
23.05.2008, 17:45
hayırlı ugurlu olsun :)hosgeldin

Zeki Akyol
23.05.2008, 17:54
Öncelıkle ts de ısrarla oynamak ıstemesı ts den başka takıma gıtmem demesı benı onurlandırdı bole futbolculara ıhtıyacımız var...

Erkin
23.05.2008, 18:05
Çok başarılı, yetenekli bir futbolcu geleceği de parlak, inşallah Trabzonsporumuza hayırlı olur! GB Oftaş'ın özellikle 1.lige çıkış aşamalarında Gökhan Gönül'le birlike en fazla parlayan topçuydu..

Uğurtan
23.05.2008, 19:07
Giray bu sene en iyi çıkış yapan futbolcuların başında gelmekte.. Piyasada ismi dönen 1-2 kişiden biriydi.. Açıkçası Gaysenin aldığı Emre Güngör'den çok eksiği olacağını pek düşünmüyorum.. Bize fazlasıyla katkısı olacaktır.. Genç daha henüz.. Bizde milli de olacaktır.. Hayırlısı olsun.. :)

Canİlker
23.05.2008, 20:26
hoşgeldin giray,, defansı sana emanet etcez inşallah :)

ÖmerFarukYılmaz
23.05.2008, 20:57
Abercrombie'de giyermiş:D

yaranozlu
23.05.2008, 21:00
açık konuşmak gerekirse ben hiç izlemedim, ama hep iyi şeyler söylendi hakkında. Ben Çağdaşı beğeniyorum, o da en az Çağdaş kadar iyi olmak zorunda, ikisi stoper mevkini kapatabilirlerse iyi olur. Bence Çağdaşın yeri garanti, yanında oynayabilirse ne mutlu ona. Konuşmaları zeki birisi izlenimi verdi bana, inş. istediğimiz ayarda olur, biz de o da kazanırız.

Murat Keçeci
23.05.2008, 21:10
hayırlı olsun inşallah birlikte güzel işlere imza atacaz

akca61
23.05.2008, 21:43
:----------------------Cokgüzel Transferler----------------------
.............................Birde Santirafor bekliyoruz........................

Serhat
23.05.2008, 22:51
Önüne onca forma Koyulmasına ragmen; Kendi Tercihini Tek Büyük ve Gercekten Yana Kullandigi icin Tebrik eder Basarilarinin devamini Bu Büyük camia altinda Sürdürmesini Dilerim ... Büyük TrabzonSpor Camiasina Hayirli Olsun ...

Muhammet Ali Senocak
23.05.2008, 22:55
hayırlı ve uğurlu olsun umarım takımımıza faydalı olur

Great White
23.05.2008, 23:32
Giray' ın adı da uzun zamandır gündemimizdeydi..

Yönetim' in imrenilesi kararlılığı devam ediyor..

Hayırlı olsun:)

cyberentalpi
24.05.2008, 00:21
Cale ceyhun colman bana gore en iyi transfer Giray oldu. Hadi yonetim. Saglam bir forvet birde oyun kurucu. Giray hosgeldin Trabzonspor a.

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 04:17
Sağlam transfer oldu gerçekten :)

Arif Timurcioğlu
24.05.2008, 16:42
http://www.spor61.net/images/news/giray_kemence.jpgYa bak kemençe tutuşa habu uşağa ilk kemençe nasıl tutulur onu öğretmek lazım. Arjantinden gelen adam bundan daha iyi tutuyor.

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 16:45
Onu da öğrenir :D:D

Şuayip Aydın
24.05.2008, 16:46
he daha onuda ogrenir cok yerınde bi taransfer oldu tebrikler yonetimi

yns61
24.05.2008, 16:47
oo göbek yapmışız :D
biraz kilo aldı sanırım.. sakatlıkdandır heralde
Yada bana öyle geldi

Ümit Tekşan
24.05.2008, 18:18
İyi futbolcu hayırlı olsun TRABZONSPOR'a inşaallah iyi işler başarıır...

Emirhan Makul
24.05.2008, 18:29
Yada bana öyle geldi

verdiler köfteyi peynirliyi böyle oldu bi kisarna maden suyu içsin geçer :D

psikopat_hamsi
24.05.2008, 18:30
iyi bir transfer.3 yıl aradan sonra tekrar defansımız sağlam olacak gibi.bi forvet bi de oyun kurucu aldık mı tamamdır.hayırlı olsun.

yns_emre61
24.05.2008, 18:35
çok iş yapacak..

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 18:37
Yada bana öyle geldi

Ersun Hoca o göbeği erittirmesini bilir ;) :D:D

TS57
24.05.2008, 20:44
ülkemizde gerçekten stoper skıkntısı var yemişmiyor deniliyor ama bence giray türkiyenin en iyi stoperlerinden birtanesi hayırlı olsun ALLAH utandırmasın

zafer6161
24.05.2008, 21:10
Remzi Giray Kaçar; Komple atlet 29.02.2008

23 yaşında bir Yörük delikanlısı. 15 yıl önce Gençlerbirliği altyapısında futbola başladı, dört sezondur formasını giydiği Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'la üç şampiyonluk yaşayarak Süper Lig'e terfi etti. Süper Lig'deki ilk sezonunda Milli Takım'dan davet aldı. Topu olumlu kullanan bir stoper olarak dikkat çekiyor. Kırmızı siyah kuşak tekvandocu, lisanslı yüzücü, atlet ve şampiyonluk kupası kaldırmış bir hentbolcu. Ankara Üniversitesi BESYO'da antrenörlük bölümü öğrencisi olması da cabası.

Röportaj: Mazlum Uluç

Sezon başından bu yana Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'daki başarılı performansını izliyoruz. Bu performansının karşılığını da Milli Takım kadrosuna seçilerek aldın. Ancak kamuoyunun çok yakından tanıdığı bir oyuncu değilsin. Öncelikle seni biraz tanımaya çalışalım.

15 Mart 1985 Karaman doğumluyum ama aslen Antalyalıyım. Benden iki yaş büyük bir ablam var ve ailemle birlikte Ankara'da yaşıyorum. Babam Türk Standartları Enstitüsü'nde memur, annem emekli öğretmen, ablam da Uluslararası İlişkiler mezunu ve şu anda yüksek lisans yapıyor. Ben de Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü'nde dördüncü sınıf öğrencisiyim.

Genellikle futbolcuların okula devamı sorun oluşturur. Sen böyle bir problem yaşıyor musun?

Okul kulübe çok yakın. Sağ olsun hocalarımız da tolerans gösteriyor ve yardımcı oluyor. Dolayısıyla bir sıkıntı yaşamıyorum. Derslerimi belli günlerde toplamaya çalıştım. Haftanın iki veya üç günü okula gidiyorum.

Okulda edindiği bilgiler futbol oynarken işine yarıyor mu?

Tabii ki yarıyor. Ama bunlar zaten genelde bildiğimiz şeyler. Okulun en önemli faydası farklı bir sosyal ortamın içine girmem. Kafamın dağılması açısından çok iyi oluyor.

Peki, futbola ilgin nasıl başladı?

15 yıldır Gençlerbirliği'nin altyapısındayım. Son 4 yıldır ise Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'da oynuyorum. Mahallede futbol oynarken, benden 3-4 yaş büyük bir ağabeyimiz vardı. Aramızdaki maçlara Gençlerbirliği formasıyla gelirdi. Ben de ona özenerek Gençlerbirliği'nin altyapısına kaydoldum.

Annem engellemeye çalıştı

Ailen başlangıçta futbolcu olmanı nasıl karşıladı? Annen öğretmen olduğuna göre öncelikle eğitimini sürdürmeni istemiştir herhalde.

Daha önce hentbol oynuyordum, tekvando ve atletizm yapıyordum, yüzüyordum. Ailem futbolla ilgilenmemi pek istememişti. Çünkü o dönemde futbolla okulun bir arada yürümeyeceği şeklinde bir kanaat vardı. Annem de Gençlerbirliği'nin altyapısındaki Ahmet Canatan Hocamla sık sık görüşüp "Giray'ı eleyin" diyormuş. Ama yine de üzerimdeki en büyük emek anneme aittir. Ben her elemeyi geçtikçe o da geri dönmeyeceğimi anladı ve bana destek verdi.

Daha önce ilgilendiğin diğer sporlarda hangi aşamaya gelmiştin?

Tekvandoda kırmızı siyah kuşağa kadar çıktım. Lisanslı yüzücüyüm. Okul takımında atletizm yaptım ve yine okul takımında hentbolda Türkiye birinciliğimiz var. Kurtuluş İlköğretim Okulu'nun kalecisi olduğum dönemde Türkiye Şampiyonu olmuştuk.

Futbola başladığın dönemde kaleci olarak devam etmeyi düşünmedin mi?

Hayır, kaleci olmayı hiç düşünmedim. Çünkü o yaşlarda çok yetenekliydim. Zaten başlangıçta stoper değildim. Daha önce orta sahanın sağında ve ortasında görev yapıyordum. Son 6 sezondur stoper oynuyorum.

Gençlerbirliği altyapısında uzun yıllar kaldın ama A takım seviyesinde OFTAŞ Spor'da oynadın. Bunun sebebi neydi?

PAF takımdaki ekibimizi komple ASAŞ takımına aktardılar. O takım daha sonra OFTAŞ ismini aldı. Dolayısıyla biz de PAF takımında birlikte oynayan ekip olarak kariyerimizi OFTAŞ'ta sürdürdük.

İki takım arasındaki önceliğe baktığımızda Gençlerbirliği daha ön planda görünüyor. Üstelik stoper sorunu da yaşıyorlar. Seni hiç düşünmediler mi? Ya da OFTAŞ'ta oynayan bir oyuncu için ilk hedef Gençlerbirliği'ne sıçrama yapmak mıdır?

Bu sezonun başına kadar hedef Gençlerbirliği'ne sıçrama yapmaktı. Ama artık OFTAŞ Spor bir marka haline geldi ve Gençlerbirliği'ndeki oyuncular bize gelmek istiyorlar. Oradaki arkadaşlarla konuşuyoruz ve takımdaki yabancılar bile OFTAŞ Spor'da oynamak istediklerini söylüyorlar. Geçmişte Gençlerbirliği'ne gitmememizin sebebi ise OFTAŞ'ın geri dörtlüsündeki uyumu bozmak istememeleriydi.

Özellikle defanstaki oyuncuların birbirini tanıması ve bir arada uzun süre oynaması önemli değil mi?

İlhan ağabey, Murat Kalkan, Orhan ve ben uzun süredir bir arada oynuyoruz ve gerçekten de bunun faydasını görüyoruz. Her ne kadar Murat Kalkan ve Orhan kısa süreli olarak başka takımlara gitseler de İlhan ağabeyle ben defansın ortasında 4 sezondur yan yana görev yapıyoruz.

İdolüm Bülent Korkmaz

Başlangıçtaki futbol idolün kimdi?

Orta sahanın sağında oynadığım dönemde David Beckham'a çok özeniyordum. Hep onun gibi ortalar yapmaya çalışıyordum. Ama stoper oynamaya başladığımdan itibaren Bülent Korkmaz gibi olmaya çalışıyorum. Hem yaşam tarzıyla hem de futbol anlayışıyla onu örnek almaya çalışıyorum.

Bugünlere gelmende katkısı olan teknik adamlar kimler?

Öncelikle altyapıdaki sorumlumuz Ali Seçkin Topçu. Şu anda da yardımcı antrenörümüz ve benim de ilk antrenörüm. PAF takımdan profesyonel takıma çıkmamı sağlayan ise Kahraman Karataş'tı. Bu noktaya gelmemdeki en büyük pay sahibi odur. Daha sonra Metin Diyadin'in, Osman Özdemir'in ve Eyüp Taş'ın büyük faydalarını gördüm. Ama Kahraman Karataş'ın yeri çok farklıdır. Milli Takım'a seçildiğimi öğrendiğimde de hemen telefonla arayıp teşekkür ettim, "Sayenizde buralara geldim" dedim.

Günümüz futbolunda stoperden beklenen sadece topu kesmesi değil, olumlu bir biçimde oyuna da sokabilmesi. Eski bir orta saha oyuncusu olarak bu konuda avantajlısın sanırım.

Dediğiniz gibi futbolda stoperlerin kesici özelliklerinin yanı sıra topu olumlu kullanabilmesi de önemli. Ben bu tanıma biraz uyuyorum ama daha fazla çalışmam gerekiyor. Oyuncu, görev yaptığı mevkiin özelliklerine göre şekilleniyor ve ben de 6-7 sezondur stoper oynadığım için ister istemez teknik açıdan biraz gerileme yaşadım. Orta saha oyuncusu olduğunuzda risk alarak oynayabiliyorsunuz ama defans oyuncusunun böyle bir şansı yok. Bu nedenle riske girmeden topu uzaklaştırmak istiyorsunuz. Yine de ben topu oyuna olumlu sokmaya çalışan tipte bir stoperim.

OFTAŞ'ın sırrı arkadaşlık

OFTAŞ'ın da çözülmesi gereken bir sırrı var aslında. Dört sezon önce 3. Lig'de bulunan bir takım bugün Süper Lig'de üst sıraları zorluyor. Sen bu durumu hangi faktörlerle açıklıyorsun?

Bizim sırrımız öncelikle arkadaşlığımızda yatıyor. Gerçek bir aile gibiyiz. Hepimizin aileleri birbirini tanıyor, birbirleriyle arkadaş. Maçlara birlikte gidip geliyorlar. Takım içindeki arkadaşlığımız da öyle. Hiç kimsenin diğerinden gizlisi saklısı yok. Tatillere bile 7-8 kişi birlikte gidiyoruz. Bir başka artımız gençliğimiz, dinamikliğimiz. Sahada hep birlikte hareket ediyoruz. Hücum edilecekse hep birlikte gidiyoruz, savunma yapılacaksa hep birlikte defansa dönüyoruz. Son zamanlarda aramıza yeni arkadaşlar katıldı. Başlangıçtaki takımdan 6-7 kişi kaldık ama yine de gelen arkadaşlar bünyeye çok çabuk uyum sağladı. Zaten transferde takımın mücadele ruhuna uygun oyuncular seçildi. Dolayısıyla yapımız bozulmadı.

Galiba sizden çok büyük beklentiler bulunmaması da bir avantaj.

Kesinlikle öyle. 3.Lig'den buralara gelirken kimse bize şampiyon olun demedi. Ama hep şampiyon olduk. Bu sezon yine bize "Sizden şunu bekliyoruz" diyen olmadı. Takımdan sadece sahaya çıkıp iyi futbol oynaması ve elinden geleni yapması bekleniyor. Bunun rahatlığıyla oynuyoruz. Bu durumda oynadığımız futboldan biz de keyif alıyoruz. Zaten her maç öncesi arkadaşlarla aramızda "Biz iyi takımız, buralara kolay gelmedik. Çıkıp oynayalım ve zevk alalım. Korkacak bir şey yok" diye konuşuyoruz.

Bu başarı sadece kenetlenme, arkadaşlık ya da baskıdan uzak kalmakla açıklanamaz herhalde. Oyuncu kalitesi de önemli olmalı.

Gerçekten çok kaliteli oyuncularımız var. Mesela Serkan Atak'ı çok beğeniyorum. Bu sezon ilk onbirde oynayamasa da mükemmel frikik kullanan bir Eren Özen var. Sakat olduğu için uzun süredir oynayamayan Kemal Yıldırım, Türkiye'nin sol kanat sıkıntısını ortadan kaldırabilecek nitelikte bir oyuncu. İbrahim Şahin bir kontratak takımı için ideal forvet. Yan yana oynadığım İlhan ağabey ve Orhan çok kaliteli ve dikkat edilmesi gereken isimler.

Metin Diyadin'in ayrılmasından sonra herkesin kafasında "Şimdi ne olacak?" diye bir soru oluştu. Ama sonrasında Osman Özdemir'le de yükselişinizi devam ettirdiniz.

Metin Hoca ayrıldığında "Tamam, artık şampiyonluk elimizden gitti" diye düşündük. Çünkü Metin Diyadin bizim için bir antrenörden öte ağabeydi. Hem dışarıda hem de saha dışında mükemmel bir ilişkimiz vardı. Her zaman arkamızda duruyordu. O gittiğinde hepimiz ağladık. Ama Osman Hoca geldikten sonra takıma büyük katkı sağladı. O da bizi iyi noktalara getirdi. Bize "Bu takım koşuyor ve biz bu koşunun devam etmesini sağlayacağız" demişti. Ben hâlâ da bu koşunun devam ettiğini düşünüyorum.

Takımdaki en iyi arkadaşların kimler?

En iyi arkadaşlarım Eren, Kemal Yıldırım ve oda arkadaşım Serkan Atak. Şimdi Elazığspor'da oynayan Kenan Çoban ağabeyim var. Oldukça bilgili birisi. Herhangi bir zorlukla karşılaştığımda ona danışırım. Bu arada Eskişehirspor'a giden kaleci Ferhat Odabaşı da iyi arkadaşım.

Bu aralar oldukça gündemde bir oyuncusun. Transfer teklifleri alıyor musun?

Menajerlerim transfer tekliflerinin geldiğini söylüyor ama ben birebir hiç kimseyle konuşmadım. Çünkü kulübümle 1.5 yıl daha sözleşmem var. Kimseyle görüşmediğim gibi görüşmek de istemem. Kulübüm kendi menfaatleri doğrultusunda nasıl değerlendiriyorsa öyle davranır.

Daha önce 4 defa Ümit Milli oldun ama A Milli Takım kadrosunda İsveç maçıyla ilk kez yer aldın. Davet aldığında neler hissettirdiğini merak ediyorum. Böyle bir çağrıyı bekliyor muydun?

Bekliyordum çünkü iyi bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum. Zaten her futbolcunun hayalinde yaşattığı bir hedeftir Milli Takım. Ben haberi Kayserispor'la oynadığımız kupa maçının devre arasında aldım ve çok mutlu oldum, gurur duydum. Haberi hemen ailemle paylaştım. Onlar da benimle gurur duyduklarını söylediler.

Milli Takım kampına geldiğinde nasıl karşılandın?

Çok sıcak ve yakın bir ilgi gördüm. Zaten Milli Takım'da eskiden tanıdığım arkadaşlarım da var.

Ligimizdeki yabancı stoper çokluğunun Milli Takım'a nasıl yansıdığını düşünüyorsun?

Bu durumun Milli Takım'a zarar verdiğini düşünüyorum. Türk futbolcusu oynasa kendisini geliştirme imkânı bulacak. Çok iyi Türk stoperler var ama geri planda kalıyor ve oynamadığı için kendini geliştiremiyor. Futbolcu oynayarak kendisini bulur ve ilerleme kat eder. Bir-iki maç eksikliği bile oyuncuyu geriletir.

Kendinle ilgili muhasebelere girer misin? Oynadığın maçların ardından bir otokritik yapman söz konusu mu?

Elbette yaparım. Her maçın ardından kafamı yastığa koyduktan sonra o müsabakayı mutlaka düşünür ve kendimi sorgularım. Zaten takımımızın bir analizcisi var ve her maçın ardından oyunculara birer cd çıkartır. Top çalma, top kaybetme, pas hatası gibi analizler yapılır ve bunları mutlaka takip ederim. Hatalarımı görüp asgariye indirmeye çalışırım.

Artık birçok takım tek santrforlu sistemlerle oynuyor. Bu durum siz stoperleri nasıl etkiliyor?

Tek santrfor oynadıklarında onu iki kişiyle kontrol etme şansınız var. Tek santrfor da iki kişiyle boğuşmak zorunda kaldığı için gücü azalıyor. Dolayısıyla onu kontrol etmek kolaylaşıyor. Ama rakip iki forvetle oynadığında stoperlerin birbirine yardıma gitme şansı azalıyor.

Seni en çok zorlayan forvet oyuncusu kim?

Hakan ağabey çok zorluyor. Özellikle yüksek toplarda müthiş etkili.

Hakan Şükür son dönemde "performansı düştü" gerekçesiyle çok eleştiriliyor oysa…

Ben Hakan ağabeye biraz haksızlık edildiğini düşünüyorum. Çünkü gerçekten bu yaşına rağmen çok koşuyor, çok hareketli ve sadece beni değil, izlediğim diğer karşılaşmalarda bütün stoperleri çok fazla zorluyor. Onun dışında başka bir forvet karşısında da zorlanmadım. Aslında ligimizde çok iyi forvet oyuncuları var. Mesela bir Mehmet Yıldız Sivasspor'u taşıyor ve benim hayranlıkla izlediğim isimlerden birisi. Gökhan ağabey bütün takımların peşinden koştuğu bir oyuncu. Ama ona karşı oynadığımda maçın adamı seçilmeme rağmen bir defans oyuncusunu Hakan ağabey kadar zorlayan santrfor yok.

Servet Çetin 1 numara

Şu anda ligimizde oynayan stoperler içinde beğendiklerin var mı?

Servet ağabeyi çok beğeniyorum. Hava hâkimiyeti mükemmel ve çok da kuvvetli. Bence Türkiye'de 1 numara. Ondan daha iyisi yok.

Milli Takım'ın Euro 2008'deki rakiplerine gelirsek; Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve İsviçre ağırlıklı olarak büyük liglerde oynayan oyunculardan kurulu takımlar. Sence bu durum bizim gözümüzü korkutmalı mı yoksa biz de onlar kadar iyi bir takım mıyız?

Kesinlikle gözümüzün korkmasına gerek yok. Çünkü biz de en az onlar kadar iyi takımız ve son derece kaliteli oyunculara sahibiz. Milli Takım kampına ilk defa katıldım ama buradaki arkadaşlığın ne kadar güçlü ve sağlam olduğunu da bizzat yaşadım. Bunun ne kadar önemli olduğunu OFTAŞ örneğinden çok iyi biliyorum. Burada birlik-beraberliği gördüm. Oyuncuların teknik ekiple ilişkileri de mükemmel. Herkes ağabey-kardeş gibi olmuş. Bence futbolda oyuncuların teknik heyeti sevmesi de çok önemli bir faktör. Avrupa'da kesinlikle ses getireceğimize ve bu gruptan mutlaka çıkacağımıza inanıyorum.

Yunanistan'ın 2004'te Avrupa Şampiyonu olduğunu düşünürsek biz de aynı başarıyı yakalayabilecek konumda mıyız?

Kesinlikle yapabiliriz. Çok kaliteli oyuncularımız var. Herkes takımında oynuyor ve önemli bir sakatımız da bulunmuyor. Kimsenin kafasında bir soru işareti oluşmasına gerek yok.

Geçmişte başka ülkelerin yıldız oyuncularını sayar ve onlara gıpta ederdik. Artık bizim de böyle oyunculara sahip olduğumuz söylenebilir mi?

Emre Belözoğlu var mesela. Bence dünyada onun gibi oyuncu çok az. En büyük silahımız o. Savunmada Servet ağabey öyle. Hücumda da Nihat ağabey dünya çapında çok önemli bir oyuncu.

Gelecekle ilgili planlarından söz eder misin?

Çocukluk hayalim öncelikle A Milli Takım'a ulaşmaktı. Şimdi burada sürekli oyuncu olmak istiyorum. Her genç futbolcu gibi dört büyük takımdan birinde oynamak ve sonra da Avrupa'ya gitmek istiyorum. Özellikle İngiltere Ligi'ni çok beğeniyorum. Kaliteli oyunculardan oluşan, tempolu, mücadeleli bir lig. Futbolun zevkinin orada çıkacağını düşünüyorum.

Yakın geçmişte birçok oyuncumuz Avrupa'ya gitti ama kısa sürede geri döndü. Bugün hangi genç oyuncuyla konuşsam Avrupa'ya hazırlıklı gidilmesi gerektiğini söylüyor. Senin bu yönde bir çaban var mı?

Çabuk geri dönmemek için oraya sağlam gitmek gerekiyor. Özellikle lisan konusu çok önemli. Biraz da bu yüzden İngiltere'ye gitmek istiyorum. İngilizce altyapım var. Birkaç takım arkadaşımla İngilizce kursuna giderek dilimi geliştireceğim.

Futbolun dışındaki hayatında neler var?

Futboldan arta kalan vakitlerimde, söylediğim gibi okula devam ediyorum. Genellikle takım arkadaşlarımla sinemaya gidiyorum ya da bir kafede oturup sohbet ediyorum. Ama genellikle evde, ailemle vakit geçirmeyi seviyorum.

zafer6161
24.05.2008, 21:11
.................................................. .

MehmetGÜRSOY61
24.05.2008, 21:15
onuda ögrenir abisi kemençe nasıl tutulur ögrenir önce iyi futbol sergilesin TRABZON adına öbür iş sonra :D

giray inş TRABZONUMUZ için hayırlısı olur

coskun0661
24.05.2008, 21:17
helal olsun snaa gırayy..ankara ıncesu ilkogretım okulundan arkadasımdı gıray cocukken mahalle macı cok yaptık beraberr ..ama sımdı tanımaz o ayrı tabııı..yınede trabzonspora geldıgı ıcın tsk etmek lazım ..basarılar gırayyyy

woollss
24.05.2008, 22:04
en iyi transferimiz bence bu çocuk çok kaliteli...

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 22:32
helal olsun snaa gırayy..ankara ıncesu ilkogretım okulundan arkadasımdı gıray cocukken mahalle macı cok yaptık beraberr ..ama sımdı tanımaz o ayrı tabııı..yınede trabzonspora geldıgı ıcın tsk etmek lazım ..basarılar gırayyyy

Hadi yaa :D
Bizim Coşkun'un arkadaşı he :D
Bi tane de benim çocukluk arkadaşım var Trabzon genç takımda oynuyor..
Onu da görürüz böyle inşallah :)

Ali Haydar
24.05.2008, 22:51
İnşallah Trabzonspor a hayırlı ve yararlı bir fıtbolcu olur.

tslover
25.05.2008, 09:51
hoşgeldin.

SuperGaZii
25.05.2008, 12:42
Cok iyi bir transfer

pReN@_61
25.05.2008, 14:38
Hayırlı olsun.

Başarılar Giray...

Kazım Uzunboy
25.05.2008, 14:45
http://img207.imageshack.us/img207/5062/7209795girayyy28000vn8.jpg

ErayAkyüz
26.05.2008, 10:20
Beşiktaş, Galatasaray ve Fener de beni almak istedi ama doğduğum yerin takımı Trabzon´a söz vermiştim bir kere...
arkadaslar giray Trabzonlumu?

Burak
26.05.2008, 10:36
Karaman dogumlu ama Trabzonlu herhalde, bı yerde de Antalya dıye okumuştum

Erkin
26.05.2008, 11:21
Giray Antalyalı.. Sadece tipinden dolayı karadenizliye benzetirlermiş hep.. Haberi yapanlar kendilerinden de bir şeyler eklemişler :)

papaz
26.05.2008, 18:26
Giray ile ilgili yaklaşık 1 ay önce yazdığım scout raporu...

http://papazmetin.blogspot.com/2008/04/giray-kacar.html

Kazım Uzunboy
26.05.2008, 22:23
Giray Antalyalı.. Sadece tipinden dolayı karadenizliye benzetirlermiş hep.. Haberi yapanlar kendilerinden de bir şeyler eklemişler :)
Haberi yapanlar bunu hep yapıyorlar :D
Haberlerle kendilerini özdeşleştiriyorlar :D

mehmet83
27.05.2008, 04:26
Her sey iyi guzelde, aman!!! sakin!!! Bulenk Korkmaz gibi olma. Onu ornek aliyorum demissin. Bu beni biraz korkuttu acikcasi:rolleyes: Futbolculugunu ornek aldigindan eminim cunku cirkef bi futbolcu olmadigin her halinden belli. Basarilar sana... Insallah beraber buyuk basarilara imza aticaz.

Kazım Uzunboy
27.05.2008, 04:28
Her sey iyi guzelde, aman!!! sakin!!! Bulenk Korkmaz gibi olma. Onu ornek aliyorum demissin. Bu beni biraz korkuttu acikcasi:rolleyes: Futbolculugunu ornek aldigindan eminim cunku cirkef bi futbolcu olmadigin her halinden belli. Basarilar sana... Insallah beraber buyuk basarilara imza aticaz.
Aman!Öyle birşey mi söylemiş..
İnşallah ona benzetmez kendisini.

mehmet83
27.05.2008, 04:33
Aman!Öyle birşey mi söylemiş..
İnşallah ona benzetmez kendisini.
Arka sayfadaki roportajinda soylemis.
İdolüm Bülent Korkmaz

Başlangıçtaki futbol idolün kimdi?

Orta sahanın sağında oynadığım dönemde David Beckham'a çok özeniyordum. Hep onun gibi ortalar yapmaya çalışıyordum. Ama stoper oynamaya başladığımdan itibaren Bülent Korkmaz gibi olmaya çalışıyorum. Hem yaşam tarzıyla hem de futbol anlayışıyla onu örnek almaya çalışıyorum.

Sakin yanlis anlasilmasin onu elestirmek icin falan demiyorum. Ama bulent Korkmaz benim hayatimda gordugum en cirkef futbolcuydu. dusunuyorumda onun gibisi aklima gelmiyo. Tam bi pislik

Kazım Uzunboy
27.05.2008, 04:35
Yanlış anlaşılsın bi zahmet ya eleştir ne olacak arkanda biz varız..
Bir zaman sonra bülent korkmazım yerini öğrendikten sonra ben öyle birşey söylemedim der belki :D:D

mehmet83
27.05.2008, 04:37
Yanlış anlaşılsın bi zahmet ya eleştir ne olacak arkanda biz varız..
Bir zaman sonra bülent korkmazım yerini öğrendikten sonra ben öyle birşey söylemedim der belki :D:D

Cirkefe yine eyvallah ama kiviran!!! futbolcu istemiyoruz!:D

Kazım Uzunboy
27.05.2008, 06:58
'Satmak zorundaydık'
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/5/7_213573_giray2705bb.jpg
Gençlerbirliği Oftaş Başkanı Turgay Kalemci, Giray'ın Trabzonspor'a transferiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı.
27.5.2008

Gençlerbirliği Oftaş Başkanı Turgay Kalemci, Giray’ın Trabzonspor’a transferiyle ilgili olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. Sözlerinin kesinlikle bir şikayet olarak algılanmamasını, ancak bazı gerçeklerin görülmesine ışık tutmaya çalıştığını belirten Kalemci, bazı kişilerin etik davranmadığını ileri sürdü. İşte Başkent ekibinin patronunun iddiaları: “Giray, bu kulübün futbol okulundan yetişen, pırıl pırıl, evladımız diyebileceğim bir futbolcu. Ancak menacerler sözleşme süren bir oyuncunun kulübüyle değil de direkt kendisiyle görüşünce sıkıntılar doğuyor. 300 bin YTL kazanan bir oyuncuya 1 milyon YTL’den bahsederseniz aklı karışır. Ya satmayıp risk alacak ve belki kariyerine darbe vuracaktık ya da önünü açacaktık. Açtık da. Ancak yazılı olmayan ahlaki kuralların da olduğu unutulmamalı. Giray’a bundan sonra Trabzonspor’da başarılar dilerim.”

Remzi
27.05.2008, 13:34
''Formamın hakkını vereceğim''
27 Mayıs 2008 / 13:25
Giray, yönetim ve teknik heyetle birlikte özlenen başarıyı yakalamak için elinden geleni yapacağını belirtti.

Trabzonspor'un, Gençlerbirliği Oftaşspor'dan transfer ettiği Giray, yönetim ve teknik heyetle birlikte özlenen başarıyı yakalamak için elinden geleni yapacağını belirtti.

Giray, yaptığı açıklamada, ailesinin futbolla ilgilenmesini pek fazla istemediğini belirterek, ''Çünkü o dönemde futbol ile okulun bir arada yürümeyeceği şeklinde bir kanaat vardı, ama ailem futboldan geri dönmeyeceğimi anladı ve bana destek vermeye başladı'' dedi.

İlkokulda kalecilik yaptığını, daha sonra ise altyapılarda oynadığı dönemlerde orta sahanın sağında ve ortasında görev yaptığını ifade eden Giray, şunları kaydetti:
''Son 6 sezondur stoper oynuyorum. Orta sahanın sağında oynadığım dönemde David Beckham'a çok özeniyordum. Hep onun gibi ortalar yapmaya çalışıyordum. Futbolda stoperlerin kesici özelliklerinin yanı sıra, topu olumlu kullanabilmesi de önemli. Ben bu tanıma biraz uyuyorum, ama daha fazla çalışmam gerekiyor. Orta saha oyuncusu olduğunuzda risk alarak oynayabiliyorsunuz, ama defans oyuncusuysanız böyle bir şans yok. Bu nedenle riske girmeden topu uzaklaştırmak istiyorsunuz. Yine de ben topu oyuna olumlu sokmaya çalışan tipte bir stoperim.''

Türkiye'de kendisini en çok zorlayan santrforun Hakan Şükür olduğunu belirten Giray, ''Hakan ağabey çok zorluyor. Özellikle yüksek toplarda müthiş etkili'' diye konuştu.

Giray, Trabzonspor'un dışında başka takımlardan da teklif aldığını kaydederek, şöyle devam etti:
''Beni Beşiktaş da istedi, ancak ben Trabzonspor'da forma giymek istediğimi herkese söyledim. Trabzonspor gibi bir camiaya geldiğim için de çok mutluyum. Trabzonspor'a layık olmaya çalışacağım. Yönetim ve teknik heyetle birlikte 24 yıldır özlenen başarıyı yakalamak için elimden geleni yapacağım. Her yerde de Trabzon'a gideceğimi söyledim.''

Giray, Trabzonspor'da çok sayıda başarılı futbolcu bulunduğunu, rekabetin başarıyı arttıracağını belirterek, ''Rekabet bizim başarımızı arttıracak. Benim mevkimde bulunan Tayfun olsun, Çağdaş olsun, Ceyhun olsun hepsi çok iyi ve başarılı oyuncular. Onlarla beraber forma mücadelesi vermek bana zevk verecektir. Çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Bunu yaparsam o formayı alacağım inşallah. Trabzonspor formasını giydiğimde o formanında hakkını vereceğim'' dedi.

-''TRABZONSPOR'DAN SONRA HEDEFİM AVRUPA''-

Uzun yıllar Trabzonspor'da futbol oynamak istediğini kaydeden Giray, şunları belirtti:
''Trabzonspor'dan sonra Avrupa'ya transfer olup futbol hayatımı Avrupa'da sürdürmek en büyük hedefim. Türkiye'de Trabzonspor takımı dışında başka bir Türk takımına gitmek istemiyorum. Trabzonspor, Türkiye'de 4 büyüklerden bir tanesi. Her futbolcunun hayali olduğu gibi A Milli takım formasını da giymeyi çok istiyorum.''

Trabzonspor'da bu yılın çok güzel geçeceğini vurgulayan Giray, ''Trabzonspor'da geçen yıl bir düşüş yaşandı. Ancak yönetim çok kaliteli isimlerle kadroyu güçlendiriyor. Bu sezon çıkışa geçeceğiz. Bu sezon bambaşka bir Trabzonspor izlettireceğiz'' dedi.

_SaMeT_
27.05.2008, 14:35
Hayırlı olsun...

mayd61
27.05.2008, 16:05
Fatih terim olur da milli takimdan kovulursa gelecek hocanin ilk isi bence girayi milli takima almak olacaktir

psikopat_hamsi
27.05.2008, 16:21
Fatih terim olur da milli takimdan kovulursa gelecek hocanin ilk isi bence girayi milli takima almak olacaktir
bence de emre aşık'ın yerine milli takıma çağrılabilirdi.

Sait Yıldız
28.05.2008, 14:04
inş takıma cabuk adapte olur.
ve yanında oynayacağı arkadasıyla cabuk uyum sağlar.

Özsu
30.05.2008, 12:11
Geçen sezonda çok iyi bir performans sergiledi, transfer etmekle büyük başarı elde ettik. Hayırlı olsun.

Mehmet_Mercanlı
30.05.2008, 12:12
hayirli ugurlu olsun, insallah basarili olur

Mustafa AYDIN
01.06.2008, 20:03
En iyi transferlerimizden birisi,İnşallah başarılarıı katlayarak devam ettirir.

TSezgin61
02.06.2008, 03:18
egemen-giray... cok iyi ikili olacaklar... insallah utandirmazlar

zafercalikoglu
02.06.2008, 10:30
hayırlı olsun umarım başarılı olursun giray

poetricus
02.06.2008, 13:28
Bence de Emre Aşık'ın yerine milli takıma çağrılabilirdi.
Yok kardeş olmaz.
Emre Aşık ve Tümer Metin yeni sosyal güvenlik yasasına takılmışlar. 65 aşına gelinceye ya da 9000 iş gününü dolduruncaya kadar milli takımda oynayacaklar. Giray daha çok bekler.

Uluhan
02.06.2008, 15:09
Bence defansin tek bankosu bu sene icin artik Egemen, Ceyhun, Tayfun da partner olmak icin yarisirlar ama bence Ceyhunun oynamasi daha iyi olur, takimin boy ortalamasinin yukselmesi acisindan.

Onur Civelek61
03.06.2008, 11:55
Başarılı olucana inanıyorum.Stoperden çok canımız yandı Tayfun gibi bi adam stoper oynatıldı hatta hüseyin bile yokluktan dolayı.Artık stoper mevkiimzde sorun olmasın:)

fatih28
03.06.2008, 12:27
stoperde sorunumuz kalmadi. egemen-giray bu isim götürürler ancak sagbeke iyi bir oyuncu almamiz gerektigini düsünüyorum

Fatih BALTA
04.06.2008, 03:33
Bence defansın değişmez ismi olacaktır ve onu ilerleyen yıllarda milli formaylada keyifle izleyeceğiz.

eses_61
05.06.2008, 16:22
çok klüp peşindeydi ama biz koparttık....

Onur Civelek61
11.06.2008, 01:46
http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif http://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gif http://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gif Özlem dinecek

Trabzon'un OFTAŞ'tan transfer ettiği Giray, taraftara söz verdi. Bordo-mavili futbolcu, şampiyonluğa oynayacaklarının altını çizerken, "Özlem sona erecek" iddiasında bulundu.

hadi inşallah:)

Kazım Uzunboy
11.06.2008, 02:04
Daha takımla bir antrenman bile olmadı..

Bu açıklamalar boş bence :S

Berk
11.06.2008, 09:38
Giray ligimizdeki en iyi yerli defans oyuncularından biri.Milli takımlar düzeyinde defans sıkıntısı çektiğimiz bu zamanlarda Giray'ın kendini dahada geliştirip milli takıma yükseleceğine inanıyorum.3-4 yıldır özellikle son yıllarda defansta büyük sıkıntımız vardı.Giray ve Egemen ilaç olacaktır defansımıza..

TS57
11.06.2008, 19:50
benim en çok güvendiğim oyuncuların en başında geliyor

Cafer Bulur
15.06.2008, 00:11
ben de kendisinden cok seyler bekliyorum.ilk 11 de sürekli oynamasini ve milli takima yeniden secilecegini ümit ediyorum.egemen ile uyumlu bir ikili olustururlarsa önümüzdeki sezon daha rahat maclar izleyebiliriz.bu uyumu da hazirlik döneminde rahatlikla elde edebilirler.

KUTADGU
15.06.2008, 01:37
Takımımıza çok faydalı olacağına inancım tam.

Hava ve yer toplarında etkili, sezgisi ve kademe anlayışı yüksek bir futbolcu.

Topu oyuna sokmada sıkıntıları var, bu da aşılabilir.

Çok yakın zamanda Şampiyon Trabzonspor'un oyuncusu olarak Milli Takım'da görmek umuduyla.

KUTADGU
15.06.2008, 01:38
Daha takımla bir antrenman bile olmadı..

Bu açıklamalar boş bence :S

Böyle açıklamaları gazeteler bir yerlerinden uyduruyorlar.
Asparagas haber ya da masa başı haber olduğuna emin olabilirsin..

Ha, diyelim ki değil,
Yağmasan da gürle be kardeşim.

Murat Engin Akyüz
15.06.2008, 15:59
ya bierde dioki ersun yanal stoper istio(antzas die geçio)bierde dioki hüseyin stoper e çekilicek..bundan sonra orada oynamalar gereksiz bence çünkü kesik yiyeceek olan egemen ya da giray dan birine çook yazık olur bence..

Mustafa K. Demirbaş
16.06.2008, 15:38
Giray: Rekabetten korkmam
16 Haziran 2008 / 14:23
Trabzonspor'un çiçeği burnundaki yeni transferi Giray Kaçar'dan iddialı mesajlar...

Trabzonspor'un çiçeği burnundaki yeni transferi Giray Kaçar'dan iddialı mesajlar...

REKABETTEN KORKMAM

Giray, “Herkes beni Trabzonlu sanıyor. Bununla da gurur duyuyorum. Futbolumla bu kulübe büyük hizmet vermek istiyorum” diye konuştu

Rekabeti sevdiğini dile getiren Giray, “Takımda çok kaliteli oyuncular var. Büyük bir rekabet olacak. Ben de forma için savaşacağım” dedi

“Sorumluluğumu Biliyorum”
Trabzonspor'un yeni transferi Giray Kaçar iddialı sözler söyledi. Hedefleri büyük olan bir kulübe geldiğini dile getiren Giray bu hedefe koşacak takımda kendisinin de yer alacak olmasından memnuniyet duyacağını söyledi. Bordo-Mavili formanın sorumluluğunu bildiğini belirten Giray, “Herkes beni Trabzonlu zannediyor. Ben de bundan gurur duyuyorum. Ne mutlu ki bana Trabzonspor gibi bir takımda forma giyeceğim. Yeni sezonda hep birlikte zafere yürüyeceğiz. Benim oynadığım yerde Tayfun var. Egemen ve Ceyhun alındı. Yeni isimler de alınıyor. Rekabet mükemmel olacak. Bundan çekinmem ve savaşa hazırım. Büyük bir kulüpte forma giyinmenin mutluluğunu yaşıyorum. Trabzon'da her şey futbol üzerine kurulmuş. Ben de futboldan başka bir şey düşünmem. Bana uygun olan bir şehre geldim” diye konuştu.
http://www.haber61.net/images/news/giray_kacar1.jpg

“Artık Trabzonsporlu Giray”
Ankara da Oftaşspor'da çok güzel günlerinin geçtiğini belirten genç futbolcu Giray Kaçar, “Futbol profesyonelliğin bir gereği bugün var. Dün yok... Bugünden çok mutluyum. Çünkü büyük bir kulüpteyim. Artık Trabzonsporlu Giray olarak anılacağım içinde gerçekten çok gururluyum. Şu anda 5 tane Trabzonspor forması satın aldım. Onları Ankara'ya götürdüm. Yakınlarıma ve Trabzonspor'u seven dostlarıma dağıttım” dedi. Giray Kaçar, " Özellikle Necmetti Aytekin başta olmak üzere Trabzonspor, son 3-4 aydır sürekli olarak benimle ilgileniyordu. Onlara yakın ilgilerinden dolayı teşekkür ederim. Uzun yıllar Trabzonspor'da oynamak istiyorum. Trabzonspor'a layık olmak ve bordo-mavili camiayı en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Trabzonspor'da büyük başarılara imza atacağımı düşünüyorum" dedi.

Taraftarın İçin Sabırsızım
Trabzonspor taraftarının önüne çıkmak için sabırsızlandığını belirten Giray, "Trabzonspor'da hiç kimse şüphe etmesin. Kimsenin yüzünü kara çıkartmayacağım. Trabzonspor taraftarıyla buluşacağım günü iple çekiyorum" diye konuştu. Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın kendisi için büyük bir şans olduğunu ifade eden Giray Kaçar, “O da gelmem için çok çaba harcadı” dedi ve sözlerini, "Ersun Yanal, Türk futboluna birçok futbolcu kazandırdı. Trabzonspor'u tercih etmemdeki büyük etkenlerden birisi de Ersun Yanal'dır. Ersun Yanal'dan çok şey öğreneceğime ve kendimi daha da geliştireceğime inanıyorum" diyerek sözlerini sürdürdü. Giray, kendisine menajeri aracılığıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş'tan da teklifler geldiğini ancak sadece Trabzonspor ile görüştüğünü ve bordo-mavili takımla anlaştığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

Emeği Geçenlere Minnettar
“Transferimde emeği geçen Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Gençlerbirliği Oftaşspor Kulübü Başkanı Turgay Kalemci ile Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ve Gençlerbirliği OFTAŞ Spor Onursal Başkanı İlhan Cavcav'a ayrıca teşekkür ediyorum. Beni bugüne getiren ve emeği geçenlere de binlerce kez teşekkür ediyorum. Onları asla mahcup etmeyeceğim.”Transferinin çok zor gerçekleştiğine değinen Giray, “Beni isteyenler vardı ancak ben Trabzonspor'da forma giymek istediğimi herkese söyledim. Trabzonspor gibi bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Trabzonspor'a layık olmaya çalışacağım. Yönetim ve teknik heyetle birlikte 24 yıldır özlenen başarıyı yakalamak için elimden gelini yapacağım. Ailemle birlikte Trazonspor'u istiyorduk. Tercihimi bu nedenle de Trabzonspor'dan yana kullandım. Her yerde de Trabzon'a gideceğimi söyledim. 3 ayda transfer için Necmettin Aytekin başkanımla sürekli irtibat halindeydik ve iş bitti” dedi.

Aytekin'in Özel Yeri Var
Transfer görüşmelerinin üç ay önce başladığına işaret eden Giray Kaçar, “Transferim gerçekten zor oldu, Necmettin Aytekin abim beni almak için çok büyük bir mücadele verdi. Bana, 'Sen rahat ol, stres yapma, biz seni ne yapıp edip alacağız' dedi. Söylediği gibi oldu. Ben Trabzonsporlu yönetici ve başkanımıza güveniyordum, o yüzden hiç sıkıntı yapmadım. Onların beni transfer edene kadar çok büyük sıkıntılar yaşadıklarını biliyorum. Sadri başkanımızın, Hayrettin başkanımızın, Necmettin başkanımızın neler çektiğini iyi biliyorum” ifadelerini kullandı. Trabzonspor'un zirveye oynadığını belirten Giray, “Trabzonspor bu sezon çok iyi transferler yaptı. Bir iki tane daha transfer yapacaklar. Eğer onlarda gerçekleşirse üst sıralara oynayacağımıza inanıyorum. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Benim hiçbir tedirginliğim ve korkum yok. Kendime güvenen bir yapım var zaten. Bundan sonra Trabzonspor'un başarısı için ter akıtacağım” şeklinde konuştu.

Milli Hayal Kırıklığı Yaşadı
Sezon içinde sakatlık geçirdiğine değinen Giray, “2008 Avrupa Şampiyonası kadrosunda yer alamamak tabii ki beni çok üzdü. O kadroda ben de olabilirdim. Sezon içinde geçirdiğim sakatlık beni olumsuz etkiledi. Son 3 maç kendi takımımda forma giyemedim. Benim kadroda olmamamı sakatlanmama bağlıyorum. Milli takım herkesin hayalinde olan bir formadır. Kadroda olamadığım için üzüldüm tabi ki. Avrupa şampiyonasına gidememek beni üzdü. Ancak bu her şeyin sonu değil. Trabzonspor'da oynayarak, devamlılığımı göstererek yeniden milli takıma giderim” yorumunu yaptı. Bu sezon taraftarları mutlu etmek için elinden gelini yapacağını belirten Giray, “Taraftarlara bu sene her şeyin çok daha güzel olacağını söylüyorum. Evet geçen yıl bir düşüş yaşadık. Ancak yönetim çok kaliteli isimlerle kadroyu güçlendiriyor. Bu sezon çıkışa geçeceğiz. Seneye bambaşka bir Trabzonspor izleyeceğiz.

'4 Numarayı Çok İstedim'
Futbol hayatı boyunca sürekli 4 numaralı formayı giydiğini belirten Giray, “Trabzonspor'da da bu formayı giymek istiyordum ama Çağdaş abi o formayı giyiyordu. Şimdi o gittiğine göre bu numarayı giyebilirim artık. Bazı insanların forma numarası hobisi vardır. Benim için de 4 numara çok önemli...” diye konuştu. Futbol hayatında hedeflerine birer birer ulaştığına sözlerine ekleyen Giray, “Önce Trabzonspor formasını giymek istiyorum. Futbol yaşantımı Trabzon'da sürdürmek ve uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet etmek istiyorum. Başarısı için mücadele etmek istiyorum. Trabzonspor'dan sonra Avrupa'ya transfer olup futbol hayatımı Avrupa'da sürdürmek en büyük hedefim. Türkiye'de Trabzonspor takımı dışında başka bir Türk takımına gitmek istemiyorum. Trabzonspor, Türkiye'de 4 büyüklerden biri. Her futbolcunun hayali olduğu gibi A Milli takım formayı da giymeyi çok istiyorum” şeklinde konuştu.

'Havadan Top Sektirmem'
Hava toplarında çok etkili olduğunu ifade eden genç oyuncu Giray Kaçar, “En iyi özelliğim hava toplarına çok hakimim. Yani rakibe yüksek toplarda fırsat vermem. Boyum 1.87 olmasının avantajını iyi kullanıyorum. Ayrıca çabukluğum var. 90 dakika yüksek motivasyonla oynarım. Eksik gördüğüm bir yönüm yok. Sadece topu oyuna sokmakta biraz zorlanıyorum. Bu konuda kendimi geliştirmem gerek. Bu sorunu halledersem ve daha iyi olursam o zaman benim için çok iyi olur. Tek eksik gördüğüm yanım burası işte” ifadelerini kullandı. Yaşının henüz genç olduğunu belirten milli stoper Giray Kaçar, ailesine düşkünlüğünü de dile getirirken, “Ben bekarım ama Trabzon'a ailemle geleceğim. Annem benle olacak. Biz iki kardeşiz. Bir de ablam var benim. Birlikte oturacağız. Güzel günler yaşayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

Son Hedefim Avrupa'dır'
Türkiye'de kendisini en çok zorlayan santrforun Hakan Şükür olduğunu belirten Giray, ''Hakan ağabey çok zorluyor. Özellikle yüksek toplarda müthiş etkili'' şeklinde konuştu.

Uzun yıllar Trabzonspor'da futbol oynamak istediğini kaydeden Giray, ''Trabzonspor'dan sonra Avrupa'ya transfer olup futbol hayatımı Avrupa'da sürdürmek en büyük hedefim. Türkiye'de Trabzonspor takımı dışında başka bir Türk takımına gitmek istemiyorum. Trabzonspor, Türkiye'de 4 büyüklerden bir tanesi. Her futbolcunun hayali olduğu gibi A Milli takım formasını da giymeyi çok istiyorum'' diye konuştu. Giray, ailesinin futbolla ilgilenmesini pek fazla istemediğini belirterek, ''Çünkü o dönemde futbol ile okulun bir arada yürümeyeceği şeklinde bir kanaat vardı, ama ailem futboldan geri dönmeyeceğimi anladı ve bana destek vermeye başladı'' dedi.

David Beckham Hayranı
İlkokulda kalecilik yaptığını, daha sonra ise altyapılarda oynadığı dönemlerde orta sahanın sağında ve ortasında görev yaptığını ifade eden Giray, ''Son 6 sezondur stoper oynuyorum. Orta sahanın sağında oynadığım dönemde David Beckham'a çok özeniyordum. Hep onun gibi ortalar yapmaya çalışıyordum. Futbolda stoperlerin kesici özelliklerinin yanı sıra, topu olumlu kullanabilmesi de önemli. Ben bu tanıma biraz uyuyorum, ama daha fazla çalışmam gerekiyor. Orta saha oyuncusu olduğunuzda risk alarak oynayabiliyorsunuz, ama defans oyuncusuysanız böyle bir şans yok. Bu nedenle riske girmeden topu uzaklaştırmak istiyorsunuz. Yine de ben topu oyuna olumlu sokmaya çalışan tipte bir stoperim'' diye konuştu. Giray, şu anda Ankara'da Spor Akademisindeki eğitimine devam ettiğini dile getirirken, bir yandan da gelecek sezon için çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı.

haber61.net

ts artvinlee
16.06.2008, 23:54
türkiyenin gelcek defanslarından.milli takımda görmek dileğiyle.tabiki cinconcu fatih terim alırsa kadroya.elinden gelse gs nin ilk 11 ni alcak kadroya.

AYDIN KANTEKIN
17.06.2008, 00:47
Milli takima alinmayisinin sebebini anlamis degilim.Biz aldik diye degil nadir stoperlerden birisi oldugu icin.

GTWorld
17.06.2008, 12:28
:sevinç2:Hayırlı Olsun... :tsira3:

cengizkeskin82
18.06.2008, 13:50
işte adam gibi adam giray.söz verdi sözünü tuttu bizde bizi satmayanı satmayız bunu böyle bileisin giray

Özge
24.06.2008, 11:00
Giray Kaçar: Rekabet başarının anahtarıdır
Gençlerbirliği Oftaşspor’dan transfer ettiğimiz başarılı savunma oyuncusu Giray Kaçar çok büyük bir kulübe geldiğinin farkında olduğunu belirterek, hayatında ilk defa tatilin kısa sürmesini istediğini vurguladı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/giraykacar.jpg“Günler geçmek bilmiyor”
Trabzonspor’a imza attıktan sonra hazırlıklara başlamak için sabırsızlandığını belirten Giray, “Çok mutlu ve heyecanlıyım. Antrenmanların başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum. İlk defa bir tatil döneminin biran önce bitmesini istiyorum. Günler bir türlü geçmek bilmiyor. Takımla birlikte olmak, taraftarların huzuruna çıkmak istiyorum. Çok büyük bir kulübe geldim. Bu nedenle mutlu ve gururluyum” dedi.

“Büyük başarılar gelecek”
Yeni sezondan en büyük beklentisinin Trabzonspor’u büyüklüğüne yakışır şekilde temsil etmek olduğunu vurgulayan Giray, “Bu yıl kulübümüz iyi transferler yaptı. İnşallah en kısa sürede kaynaşıp takım halinde sezon sonuna kadar zirve yarışını sürdüreceğiz. Hem ligde hem de kupada büyük başarılar elde edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

“O büyük formayı giyeceğim”
Rekabetin başarının anahtarı olduğuna inandığını ifade eden genç savunma oyuncusu, “Ersun hoca da bu durumun farkında olduğu için bütün mevkilerde alternatifli bir kadro kurdu. Rekabet olunca oyuncular daha çok çalışıp formaya almaya ve bırakmamaya şartlanıyor. Benim de bulunduğum savunma bölgesinde çok kaliteli isimler var. Bu durumdan oldukça memnunum. Artık daha çok istekleyim. Böyle olunca takımım adına olumlu gelişmeler ortaya çıkıyor. Problem yok. Antrenmanlarda elimden geldiğince çalışacağım, savaşacağım ve en iyi performansımı sergileyip o büyük formayı giyeceğim” değerlendirmesinde bulundu.

“Yanal’la irtibat halindeyiz”
Ersun Yanal’la sürekli irtibat halinde olduğunu dile getiren Giray, “Sağ olsun hocamız bizimle çok yakından ilgileniyor. Onunla birlikte yardımcı hocalarımız ve diğer kulüp görevlileri de beni arıyor. Bu durumdan oldukça memnunum. Herkese teşekkür ediyorum” yorumunu yaptı.

“Beklenti baskı oluşturmaz”
Uzun süredir çekilen şampiyonluk özlemine son vermek istediklerini belirten Giray, “Taraftarların bu büyük beklentisinin üzerimde baskı oluşturacağını düşünmüyorum. Aksine olumlu yönde etkileyecek. Bu özleme son vermek inanılmaz güzel ve anlamlı olur. İmza töreni sonrası kulübün kupalarla dolu müzesini gezdim. Burada bir bölümün boş olduğunu gördüm. Müzede bulanan taraftarlar hemen yanıma gelerek “Burayı siz dolduracaksınız. Size güveniyoruz” dediler. O sözler beni çok etkiledi. Artık en büyük hayalim o bölümü doldurarak taraftarlara verdiğim sözü yerine getirmek. Bu yıl yönetim, teknik heyet, futbolcular, taraftarlar ve tüm camia birlik olursa her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Geçtiğimiz sezon Sivasspor şampiyonluğa çok yaklaştı. Biz ise ülkenin 4 büyük takımından biriyiz. Her şey çok daha kolay olacaktır” dedi.

“Ay-Yıldız’ı hedefliyorum”
Milli takımın büyük bir başarı elde ettiğini de sözlerine ekleyen Giray, “Milli takıma şampiyonanın devamında başarılar diliyorum. İnşallah kupayı alarak bizleri sokağa dökerler. Amacım önce Trabzonspor forması altında başarılı bir performans sergileyip bundan sonraki turnuvalarda Ay-Yıldızlı formayı giymek” şeklinde konuştu.

Cafer Bulur
24.06.2008, 15:27
ben bu girayi cok sevdim.
cok olumlu ve akli basinda seyler söylüyor.
özellikle giray da cok gerekli olan trabzonsporluluk ruhu görüyorum.
bu ruhu ile bize cok faydasi dokunacak.
kendisinden cok seyler bekliyoruz.
Allah utandirmasin!

Murat'
24.06.2008, 15:33
Giray bu forma ile çok başarılı olacaksın inşallah....

hasret61
24.06.2008, 19:42
hayırlı olsun bence bu transferlerle lige damgamızı vururuz

Burak_52
24.06.2008, 21:43
çok genç olmasına rağmen çok ama çok soğuk kanlı bi futbolcu oftaşın ne kadar gol yediğini gördük geçen sene takımın bel kemiyi idi yapmadığı spor dalı kalmamış giray ın

Mustafa K. Demirbaş
02.07.2008, 13:31
Song'tan Çok Şey Öğreneceğim
Giray Kaçar, Rigobert Song'dan çok şey öğreneceğini düşündüğünü söyledi.
02 Temmuz 2008 / 13:14

Trabzonspor'un savunma oyuncusu Giray Kaçar, bordo-mavili takıma Galatasaray'dan transfer olan Rigobert Song'dan çok şey öğreneceğini düşündüğünü söyledi.
Genç oyuncu, yaptığı açıklamada, her futbolunun rekabeti isteyeceğini belirterek, ''Mesela Song geldi, ondan çok şey öğreneceğimizi düşünüyorum. Rekabet geldiğinde başarı artar.
Song, dünyaca tanınan çok tecrübeli bir futbolcu, onun gibi bir futbolcuyla oynayacak olmak bana mutluluk veriyor. Song'un geldiğine en çok sevinen isimlerden bir tanesi ben oldum'' dedi.
Kimsenin formasının garanti olmadığını kaydeden Giray, ''Herkes mücadelesini verecek, antrenmanlarda çalışacak, öyle oynayacak. İyi olan kimse oynasın. Bu kadar transfer şampiyonluk için yapıldı. Trabzonspor şampiyonluğa ulaşabilecek düzeyde bir takım. Ben şampiyon olacağımıza inanıyorum. Ayrıca Avrupa kupalarında da iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum'' diye konuştu.

Kaynak: http://trabzonunsesi.com/images/news_source/30.jpg

ÖmerFarukYılmaz
02.07.2008, 13:38
Giray her gün kendini daha çok sevdiriyor...

:alkış:

Koray
02.07.2008, 13:39
Giray çok sade ve mütevazı bi yapıya sahip,Trabzon'da böyle kişiler her zaman sevilir...

Zeki Akyol
02.07.2008, 21:36
evet com mütevazı Song un gelışıne sevındığını ondan cok şeyler öğrenecekelrını söyluyo :)))
ama ben ıcınden ( nerden cıktı buya tam ılk11 garantı derken hayalmı oldu üff bıde bu moralle antrenman yap bu sıcak ta bıde sordukalrı soruya bak ) demıştır ben ole derdım :)))

Dogan
02.07.2008, 21:57
Song'un şurda oynayacağı taş patlasa 2 sene var. Giray daha 10 yıl bizde inşallah:) Ayrıca bence Giray bu sene Songla beraber oynayacak.

seyyah61
05.07.2008, 03:22
Giray'in Ligtv'ye verdigi röportaj.
http://ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=40758

Gökhan ÖZDEMİR
05.07.2008, 15:20
trabzona çok faydalı olacak

ÖmerFarukYılmaz
05.07.2008, 16:10
Alınması için gece gündüz dua ettiğimi bilirim...

M.S.SOFU
05.07.2008, 17:01
milli takımın stoper eksiğini kafadan 1 azaltacak adam yanındada egemen olur inş

TheDayAfter61
05.07.2008, 17:10
şöyle diyim devre arasında Emre gs'ye gitmeyip
GİRAY gitmiş olsaydı milli takımdaydı...

unique
05.07.2008, 17:14
Giray'dan çok ama çok ümitliyim, adamın fiziği taş gibi; tam stoperim diyor.

Kaan
06.07.2008, 14:48
Giray'dan çok ama çok ümitliyim, adamın fiziği taş gibi; tam stoperim diyor.

Aynen öyle... :)

Yalnız stoperde hangi ikili oynayacak , kafa karıştırıyor... :confused:

Cafer Bulur
06.07.2008, 15:07
umarim sakatliklarla bogusmaz ve defansimizin belkemigi olur.
ben kendisinin song ile birlikte göbegi olusturacagini düsünüyorum.
hayirlisi olur insallah.

Kadir
06.07.2008, 17:14
Aynen öyle... :)

Yalnız stoperde hangi ikili oynayacak , kafa karıştırıyor... :confused:

Giray-Song oynar Egemen yedek bekler gibi geliyor bana.

otuken55
06.07.2008, 23:40
giray egemen oynar song bek oynar

matalar
07.07.2008, 00:06
hava toplarına çok hakim. inşallah başarılı olur..

matalar
07.07.2008, 00:12
adama helal olsun türkiyede trabzonspordan başka takımda kesinlikle oynamam diyor. tam bize göre adam..

robinhood61
07.07.2008, 00:28
arkadaşlar egemen gibi topçuyu hafife almayalım
bence geride song ve egemen oynar. giray songun sakat ve cezalı olması durumlarında oynar ya da maçlara sonradan girer

Kadir
07.07.2008, 00:52
arkadaşlar egemen gibi topçuyu hafife almayalım
bence geride song ve egemen oynar. giray songun sakat ve cezalı olması durumlarında oynar ya da maçlara sonradan girer

Giray geçen sezon A Milli takıma kadar yükselmiş bir oyuncu. Egemen'de iyi oyuncu ama Song'un gelmesiyle bence yedek bekler ama bekleyip göreceğiz.

Kasım Hilal
07.07.2008, 01:02
Song'un gelmesine çok sevindim ama geleceği parlak iki isimden biri yedek kalacak gibi.
Ki tahminim (sadece benim tahminim) bu isim Giray olacak..

Selimag
07.07.2008, 01:20
benim tahminim, Giray Egemen'i kulubeye gonderir :)

korkum ise, Tayfun'un Song'u kulubeye gondermesi :D:D:D yazik olacak o kadar kariyerine Song'un :p

otuken55
07.07.2008, 03:02
yattara kanat oynarsa song bek oynar amannn neyse ersun hocanın işine akıl mı erer.
bi de ortasahaya oyuncu alırsak nolcak zate onu da kestiremıom

Mustafa K. Demirbaş
07.07.2008, 09:57
Trabzon'a Oynamaya Geldim
07 Temmuz 2008 / 09:36
Giray, savunmadaki rekabetin çetin geçeceğini söyledi

“Song alındı diye oynayacak değil” diyen genç savunmacı, “Hak eden formayı giyer” dedi
GARANTİ DEĞİL
Trabzonspor'un genç savunmacısı Giray, savunmadaki forma rekabetin çetin geçeceğini belirterek, “Kimsenin forması garanti değil, Song'da dahil olmak üzere. Kim iyi çalışır ve hak ederse formayı o giyecek” dedi. Song'un alınmasının 11'deki yerinin garanti olduğu anlamına gelmediğini belirten Giray, “Kimsenin forması duvarda asılı değil. Hakeden giyecektir” dedi.
GÜVENİM TAM
Giray, kendisine güvenin tam olduğunu ve Trabzonspor'da oynamaya geldiğini ifade ederek, “Egemen, Song ve Tayfun ile benim aramda yaşanacak rekabette formayı sırtıma giyeceğim. Zaten giydikten sonra da bırakmam” dedi. Giray, yeni bir takım olduklarını uyumu erken yakalamaları halinde büyük işler yapacaklarını belirtti.

Kaynak: http://trabzonunsesi.com/images/news_source/63.jpg

İskender YILMAZ
07.07.2008, 17:45
bu adam bi 10 yıl stoper sorunu yaşatmaz bize.. çok güveniyorum giray'a..

Alptuğ
07.07.2008, 22:26
bakalım giray mı egemen mi oynayacak

matalar
07.07.2008, 23:27
belki de
song giray egemen cale dörtlüsüyle oynayabiliriz.

M.S.SOFU
08.07.2008, 16:08
gönlümde yatan defans dörtlüsü: cale-egemen-song-giray

Zeki Akyol
08.07.2008, 17:10
gönlümde yatan defans dörtlüsü: cale-egemen-song-giray

evet ama tam oalrak yerlerıyle
song gıray egemen cale :)
Mesela sağda aday oalra bı serkan var Tayfun la bırlıkte
bu ıkısı ıelrı cıkıpta yararlı olmuyor barı gerıyı garantıye alalım yanlışmı??
tayfun ortada verımlı serkan hıc bıyerde !!
oyuzden sağda song adam gecırmezzz hava topğlarındada super zaten Yattaranın gerısı sağlam olmalı genelde gollerı ordan yıyıoruz!!

M.S.SOFU
08.07.2008, 17:13
evet ama tam oalrak yerlerıyle
song gıray egemen cale :)
Mesela sağda aday oalra bı serkan var Tayfun la bırlıkte
bu ıkısı ıelrı cıkıpta yararlı olmuyor barı gerıyı garantıye alalım yanlışmı??
tayfun ortada verımlı serkan hıc bıyerde !!
oyuzden sağda song adam gecırmezzz hava topğlarındada super zaten Yattaranın gerısı sağlam olmalı genelde gollerı ordan yıyıoruz!!
ben bu sene hava toplarından gol yiyeceğimizi hiç düşünmüyorum,bizim defansın hepsi ayı gibi :D yattara konusunda ki tespitlerine de katılıyorum...

Emo91
08.07.2008, 17:59
insallah basarili oluruz...... giray iyi calisirsa ve biraz sansi olursa seneye milli takimda yer alir bence.....

Misina
11.07.2008, 21:50
http://jp.goal.com/images/22184_hp.jpg
arkadaki tanıdık gibi :D

Mert67
11.07.2008, 22:01
http://jp.goal.com/images/22184_hp.jpg
arkadaki tanıdık gibi :D
Giray değil mi o?:D

Giray'ı kamptaki fotoğraflardan ve videolardan gördüğüm kadarıyla Trabzonumuz'da olmaktan çok mutlu.İnşallah bize ve Milli takıma uzun süre katkı yapacaktır.

Kadir
11.07.2008, 23:02
Savunmanın sigortası .

hamdi_61
12.07.2008, 01:51
umutlu olduğum transferlerimizin başında yer alıyor.inşallah başarılı olur

seyyah61
13.07.2008, 23:21
Lütfen oğlumu eleyin

Trabzonspor�un, Gençlerbirliği Oftaş�tan transfer ettiği Giray Kaçar çocukluk yıllarında İngilizlerin yıldızı David Beckham hayranıydı

13 / 07 / 2008 10:10

Korkut Göze-Hürriyet
Lütfen oğlumu eleyin
Trabzonspor�un, Gençlerbirliği Oftaş�tan transfer ettiği Giray Kaçar çocukluk yıllarında İngilizlerin yıldızı David Beckham hayranıydı. Daha sonra Galatasaraylı Bülent Korkmaz�ı idol olarak seçti.

Hevesle Euro 2008�e hazırlanıyordu... Ligin bitimine 4 hafta kala Kayserisporlu İglesias�ın dirseği ile çenesi kırıldı.

Doktorlar sezonu kapadığını söyleyince oturup ağlamaya başladı. Oysa o, bambaşka duygularla doluydu.

Fatih Terim, onu özel bir maç için A Milli Takım aday kadrosuna çağırmıştı.

Ve o çağrı, Giray�a sanki yeni bir dünya yaratmıştı.

Euro 2008�e gidecekti... A Milli Takım�da oynayacaktı... Ve daha sonra Dört Büyükler�den birine transfer olarak hedefine ulaşacaktı.

Kısmet değilmiş. Euro 2008�e gidemedi ama bir büyüğe kapağı attı!

BİRAZ gerilere dönüyorum. Ve Giray�ın çocukluk dönemini ve hobilerini sevgili meslektaşım Özgür Şahiner�in anlatımı ile aktarıyorum...

Bir mahalle maçında arkadaşının üzerinde bir forma gördü. Renklerini beğendi bu formanın. Ve gidip G.Birliği Futbol Okulu�na yazıldı.

Tam 15 yıl Beştepe�den hiç ayrılmadı. Önce İlhan Cavcav�ın pilot takımı Asaş�ta ardından da doğal uzantısı G.Birliği Oftaş�ta oynadı.

Çocukluk yıllarında David Beckham hayranıydı!

Onun gibi ayağının içi ile kavisli ortalar yapmaya bayılırdı. Ve orta sahada oynardı.

Daha sonra hocaları, Giray�ın savunmada daha başarı sağlayacağını düşündüler. Ve defansın ortasına çektiler.

Giray için yeni bir dönem başladı. Oysa, öğretmen annesi onun futbol oynamasını hiç istemiyordu. Okuyacak ve kariyer sahibi olacaktı.

Bir gün seçmelerde, annesinin Gençlerbirliği Alt Yapı Sorumlusu Ahmet Canatan�ı arayıp, rica ettiği de söylenir...

Oğlum Giray�ı lütfen eleyin. Futbolcu olmasını istemiyorum!

SAVUNMADAKİ idolü G.Saraylı eski futbolcu Bülent Korkmaz�dır. Onun gibi hırslı ve arzuludur. Üstelik gözü kara...

Bir stoperde gereken özelliklerin çoğu vardır Giray�da... Dinamik yapısı ile bir oyun süresince hep boğuşur ve hava toplarına egemendir.

Sezgileri güçlüdür. Topu oyuna gerektiği gibi sokmak için özel çalışmalar yapar ve bu yönünü geliştirmeye özen gösterir.

İki sezon önce Ersun Yanal G.Birliği�ne dönerken Başkan İlhan Cavcav�a bazı isteklerde bulundu

Oftaş�ta üç futbolcu var. Bunları G.Birliği�ne istiyorum!

Bu üç futbolcudan biri de Giray Kaçar�dır. Ancak, Cavcav�dan olumsuz yanıt gelir. Ve Ersun Yanal da imza atmasına karşın bir-iki gün sonra G.Birliği�nden ayrılır.

Şimdi Trabzonspor�un en hassas bölgesini ona teslim etmeye hazırlanıyor Yanal...

GİRAY Kaçar�ın ilginç yönlerini yine sevgili meslektaşım Özgür Şahiner�in anlatımı ile sunmaya çalışacağım...

O, gerçek anlamda bir sporcudur.

Kırmızı-siyah kuşak sahibi bir tekvandocudur. Aynı zamanda lisanslı bir yüzücü...

Okul takımlarında yarışmalara katılan bir atlet. Kurtuluş İlköğretim Okulu�nda Türkiye şampiyonluğunu kazanan hentbol takımının kalecisidir.

Ve halen Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Bölümü son sınıf öğrencisidir.

Ve Oftaş�taki teknik direktörü Osman Özdemir�den birkaç kelime...

Adam gibi adamdır. Çok zekidir. Kültürlü bir aileden gelir. Karakteri sağlamdır. Trabzonspor iyi bir transfer gerçekleştirdi. Uzun yıllar milli takıma hizmet edeceğini düşünüyorum.

EVET, Giray Trabzonspor�a transferiyle bir arzusunu gerçekleştirdi. Ancak, gelecek yıllarda bir başka hedefe koşacağına inanıyorum.

İngiltere liglerinde oynamak için can atıyor. Bunu da Trabzonspor�daki performansı belirleyecek.

Özel yaşamı mı?

Arkadaş canlısıdır. Yaz tatillerinde 7-8 kişilik arkadaş grubu ile seyahate çıkar. Cafe hastasıdır. Saatlerce otursa, kalk diyen çıkmazsa, yerinden kımıldamaz.

İşte böyle bir genç transfer etti Trabzonspor. Daha doğrusu, Ersun Yanal iki sezon önce G.Birliği için istediği Giray�a Trabzonspor�da kavuştu.

Emirhan Makul
14.07.2008, 10:28
Burda Muhabbet şu Giraya Yaklaştım Şöyle dedi

"Ya ula bi durun da arkadaş ya nedir bu" aynen şiveyle hemde bende dedim bunu da çek kurtul dedi ki "çek o zaman ben kaçayım" :D

http://img364.imageshack.us/img364/2858/12072008150rv9.jpg (http://imageshack.us)
http://img364.imageshack.us/img364/2858/12072008150rv9.2f4aa37e3c.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=364&i=12072008150rv9.jpg)

Tolpaş61
14.07.2008, 11:27
iyi fotoğraf.giray çok kaliteli bir oyuncu.hem tabzonspora hemde milli takıma çok faydalı olacak.

ErayAkyüz
15.07.2008, 13:58
girayı cok seviyorum basarılı olcagından eminim

maydin
15.07.2008, 22:03
atmaca gibi havadan top geçmez.

Süleyman50
16.07.2008, 14:45
oftaşta oynarken nevşehir kampında seyretmiştim 2 yıl önce, ve çok beğenmiştim faydalı olacağına inanıyorum........

UğuR
17.07.2008, 12:56
Giray idmanda sakatlandı

]Trabzonspor'da sakat futbolcuların sayısı üçe çıktı. Daha önce sakatlanan stoper tayfunun ardından hafif ağrıları olan stoper Egemenden sonra dünde bu akamda bir başka stoper Giray sağ ayak bileğina aldığı darbi sonucu sakatlandı.
Bu fuktbolcunun tedavisinie başlanırken ilk yapılan kontrollerinde ciddi bir sakatlığa rastlanmadı.

Hüseyin İlkin
17.07.2008, 13:00
Umarım hiç bir oyuncumuz ciddi sakatlık yaşamaz,hepsi sapasağlam olur.

agahozlu
17.07.2008, 14:45
Transferinin gerçekleşmesini istediğim ve imzayı attığında çok sevindiğim oyuncularda bir tanesi.Gelecek dönemlerde milli takımda yer almayı hakedecek düzeyde bir oyun sergileyeceğine güvenim sonsuz.Bu sene ilk onbirde oynayacağı düşündüğüm oyuncuların başında geliyor.Umarım çok başarılı olur.Geredeye gittiğimizde ilk imzayı ondan aldım ve o kadar taraftarı karşısında görünce şaşkınlığını gizleyemedi :) Kendisi Trabzonspor'a geldiği için çok mutlu gözüküyor.

Cafer Bulur
17.07.2008, 18:57
kendisi hakkinda gerede kampindan gelen haberler oldukca sevindirici.
giray ayrica görüntülerde sürekli gülen bir oyuncu olarak bizde ne kadar mutlu oldugunu kanitlar nitelikte.
kendisinden cok umutluyum,umarim sakatliklardan uzak durur.

logitech
17.07.2008, 20:19
ordayken "eh" demiştim ama kampı seyredenler hep olumlu konuşuyorlar.bizim kazanımlarımızdan bir tanesi olacak.

tsburak08
17.07.2008, 20:27
biz almadan önce bjk da peşindeydi..hayırlı olur hem daha genç.

ilhan
17.07.2008, 21:19
Aman Giray'ıma birşey olmasın. Sakatlık felan ciddi değildir umarım. Her fotoğrafta gülüyor olması o pozitifliği hoşuma gidiyor. Giray'ı severim ve ilk 11de vazgeçilmez olmasını isterim.

Özge
17.07.2008, 21:33
İlk 11'de yeri garanti oyuncular arasında bence.

Semih
18.07.2008, 07:27
çok şeker adam yaaa

Emirhan Makul
18.07.2008, 08:52
hep gülüyor hep öyle kalır inşallah

yaranozlu
20.07.2008, 22:55
savunmada Songla ikisi görev alack gibi, Egemenle kapışırlar ama muhtemelen forma senin.

Burak_52
21.07.2008, 21:02
ilk onbirin banko ismi bencede gerçekten müthiş bi defans

haylaz1661
21.07.2008, 22:03
süper bir topcu bu sene bankoların arasında dır arkadaslar helal olsun size büyük başkan:D:D

TSKara61
21.07.2008, 23:26
Egemen Song Tayfun Giray Ceyhun hangisi oynicak acaba merak ediyorum

bbyanik
21.07.2008, 23:35
Giray Song Egemen Ceyhun daha ne olsun yahu :)

matalar
22.07.2008, 01:48
egemen,giray,gökhan,ceyhun eziklerin ağızının tavanından alınan 4 futbolcu.
kapak olsun ne diyelim

Birtan Karaman
26.07.2008, 15:33
gıray sana bu sene guvenıyorum bakalım hazırlık macları herseın gostergesı olacak.

seyyah61
26.07.2008, 18:48
En az Yattara kadar sempatik bir oyuncu. Kendisine takimimizla büyük basarilar nasip olur insallah.

Kaan
01.08.2008, 00:51
Kendisine güvendiğim ve sevdiğim bir oyuncu... :)

Cafer Bulur
01.08.2008, 21:41
hazirlik kamplarinda cok iyi calistiginin belirtilmesine karsin son iki hazirlik macinda kötü oynadigi söylendi.
acikcasi beni endisenlendiren bir durum elbette yok,her futbolcu gibi uyum sorunu yasadigini düsünüyorum.
giray transfer edildigin´de en iyi transferlerimizden biri dendi bende kendisinin takimimiza katki yapacagina inaniyorum.

Murat Engin Akyüz
02.08.2008, 03:19
yeteneklerinden şüphem yok ama bu sene bu adamın süper lig deki 2. senesi olacak(yanlışım varsa düzeltin) ve çok büyük bir klübe geldi kolay değil bence şu an için egemen banko görünüyor..ama dediğim gibi yeteneklerinden şüphem yok biraz uyum sorunu bence biraz da tecrübe eksikliği..

Uğurtan
02.08.2008, 03:57
Uyum sorunu yaşayacaktır eminim ancak formasını kısa sürede alacak ;) Milli takım stoperi olacak bundan eminim :)

canna52
05.08.2008, 15:19
daha yaşı genç vede rakipleri egemen (gladyatör) ve song bence yedek başlaması gayet doğal.Fakat ligin ikinci devresinde songdan formayı kapacağına inanıyorum. (şekil A:Emre GÜNGÖR)

uftinci
06.08.2008, 00:01
Çok kötüydü bu akşam..

Great White
06.08.2008, 00:04
Kendisi hakkında yorum yapabilecek kadar izleyemediğim için pek bir şey söyleyemeyeceğim ancak Song ve Egemen' e oranla pek de hazır olmadığı kesin..

Fatih
06.08.2008, 00:07
kötü başladığı oyunu iyi bitirdi bana göre

Serdær
06.08.2008, 00:07
ya kendin diyorsun işte.adam stoper die solbekte oynayamaz mı?ziyacıım tolga seyhanı forvette az mı oynattı.

biz 90 dk boyunca 4-4-2 oynadık.hoca egemenin savunma yönünden ve sol ayağını kullanmasından dolayı arada alternatif olarak solda deniyor.ama giray bence hiç de iyi bir transfer çıkmadı.bu takımda oynaması zor.vasat ötesi bir topçu...

Al birde burdan yak.

Cale,Serkan derken Giray'a sıra geldi.

Geçen seneki Oftaş bu sene Hacettepe olan takımın defansını tek başına toparlayan bir oyuncu için 1 maçta adamı bitirdik ya helal olsun bize.

Sözün bittiği yer ..

Alika87
06.08.2008, 03:42
bence giray bu macta oyuna girdikten sonra hatasiz oynadi, biraz zaman tanimamiz lazim ona.

Özge
06.08.2008, 05:51
Bence de hatasi yoktu.Uyum sorunu yasiyor biraz kisa surede eski Giray'i gorecegiz.

Samet Yildirim
06.08.2008, 14:09
Su an yedek kalacak gibi egemen-song cok iyi...

Birebirde neden toplara yatiyor analamyiorum..

ama iyi bi oyuncu güveniyorum..

agahozlu
06.08.2008, 14:45
15-20 dk.lık bir oyunla Giray kötü adam demek haksızlıktır.Wolfsburg maçında ikinci yarı yediğimiz 3.goldeki akın sol taraftan gelmiştir.Bu goldeki hata Giray'ın göbekte oynaması değil Egemen'in sol beke çekilmesinden kaynaklanmıştır.Oynadığı süre boyunca bir topa (ilk pozisyonu) kayarak girmişitr,bir hava topunda ilk başta ıska geçmiş ardından hatasını telafi etmiştir.

Kadir
06.08.2008, 14:57
Giray çok kaliteli bir oyuncu. Geçen sene İlhan Eker'le beraber çok iyi bir ikili oluşturmuşlardı. Bizde de başarılı olacakdır.

KUTADGU
06.08.2008, 15:05
Giray yetenekli bir futbolcu ve iyi bir defans adamı.

Sevindirici olan Giray gibi gelecekte çok iyi yerlerde olacak futbolcumuzun yedek kalabilme olasılığı.

Herkes çalışacak forma için, kaçarı yok.

Dogan
06.08.2008, 20:00
Aşırı heyecanlıydı maçta. Girdiği andan beri belliydi. Zamanla kesinlikle daha iyi olacaktır.

Cafer Bulur
06.08.2008, 23:23
uyum sorunu yasadigi ortada.
giray in yasi oldukca genc,kendisinden uzun yillar faydalanacagimizi umuyorum.
egemen ve song gibi tecrübeli oyunculara karsi ilk 11 e girmesi kolay olmayacak ama giray a uzun lig ve kupa maratonunda cok ihtiyacimiz olacaktir.
her oyuncumuz degerlidir,oynayan da yedek oturan da.

Dursun Kaplan
07.08.2008, 10:35
Tayfun'un, Ferhat'ın ve de Serkan'ın yerine bence sen oynamalısın.. ;)

Samet Berber
07.08.2008, 10:36
Wolfsburg maçında çok tutuk oynadı , umarım lig e hazır hale gelir.

Recep Alkan
07.08.2008, 10:41
yıllarca bızım ve mıllı takımızın defansı koruyacak ozellıkte bır futboldu kendısı.

Ahmet Faruk
07.08.2008, 10:44
Tayfun'un, Ferhat'ın ve de Serkan'ın yerine bence sen oynamalısın.. ;)

Sağbek oynayabilir mi ki Giray...
Belki 3 lü defansta savunmanın sağında oynayabilir ama, yeri stoper...

Dolayısıyla bu saydıklarının oynamasını ben de takdir etmesem de, onların yerine oynaması zor...

Keşke oynasa...

Recep Alkan
07.08.2008, 10:45
arkdaslar bek ve acık oynamak cok zordur. bu yuzden gıray orda yabancılık cekebılır dusuncesındeyım.

Kaan
08.08.2008, 03:00
Son Karar

Yanal'ın kafasındaki kadroda bazı bankolar belirlendi. Ama tecrübeli teknik direktörün son kararı bazı futbolcuların da bordo mavili takımdaki kaderini çizecek.

SAVUNMA İSİMLERİ NETLEŞTİ
Trabzonspor'da teknik patron Ersun Yanal, takımın iskeletini netleştiriyor. Almanya kampı dönüşü son kararını vererek kafasındaki takımı belirleyecek olan Yanal, birçok oyuncuyla da yolları ayıracak. Kaleyi Tony Sylva'ya teslim edecek olan Yanal'ın, savunmadaki bankoları Song ve Egemen oldu. Sol taraf ise Cale'ye

teslim.

BARIŞ KAFALARI KARIŞTIRDI!
Tecrübeli hoca sağ tarafta Tayfun'u denerken, Serkan ve Giray alternatifleri üzerinde de duruyor. İki bölgede büyük olasılıkla Selçuk, Colman ve Hüseyin'e şans vermesi beklenen Yanal'ın ileride ise Yattara, Umut ve Gökhan Ünal'a formayı teslim edeceği söyleniyor. Son maçtaki performansı ile Barış da Yanal'ın kafasını karıştırdı.

Fotomaç

Giray sağda oynayabiliyorsa , o oynasın bence... :rolleyes:

Ahmet Karaman
10.08.2008, 14:12
song la beraber savunmada oynaması gereken oyuncumuz giray olmalı bence..

Selimag
11.08.2008, 07:18
song la beraber savunmada oynaması gereken oyuncumuz giray olmalı bence..

Ben de oyle diyordum ama hazirlik maclarinda Egemen tecrubesi ile biraz daha agir basti ve daha hirsli gozuktu sanirim. Ama kesinlikle Stepanov'dan sonra defansimiza gelen en iyi genc isim diye dusunuyorum.

M.S.SOFU
11.08.2008, 18:46
song egemen stoper kesin, giray sağ, tayfunu keser.

Ümit Tekşan
13.08.2008, 11:27
İyi bir defans oyuncusu ama kendisini birazdha göstermesi Lazım.. Uyum sorununu atlatması lazım...

Cafer Bulur
13.08.2008, 19:30
her futbolcunun yasayabilecegi uyum sorunlarini yasiyor bence.
zamanla kendisini bulacaktir.
kendisini olsai sakatlik ve cezalar durumuna karsi hazir tutmali.
uzun lig maratonunda giraya da sira gelecektir.

otuken55
17.08.2008, 17:04
bütün futbolcuları adam gibi sahada izleyince daha bi hoş göründü gözüme ama giray ayrıca kalitesini de gösterdi

Manu61
17.08.2008, 17:50
giray kaliteli..buna kimse itiraz etmez...ama egemen ve songu forması garanti gibi...giray ilk 11 oynar diyordum ilk geldiginde ama tıpkı yukarda selim abinin dedigi gibi hazırlık maclarında egemen hepimizi tatmin etti savascı kimligiyle...girayı sag bekte denese fena olmaz aslında...tayfun ve serkandan yararlı olur sanırım...dün birseye dikkat ettim tayfun serkanın yerine gecince serkandan daha faydalı oldu...serkan bence sag bekte düsünülecek son kisi ne teknigi ne oyun bilgisi var...tayfunun fizik üstünlügü var en azından..dünde iyi cıkıslar yaptı oynadıgı kısa bölümde...ama bence giray orda degerlendirilmeli eger song ve egemen kesin oynayacaksa giray gibi bir genci yedekte bekletmek hata olur...

akin0834
29.08.2008, 06:03
giray unutulmamalı...bence onada şans verilmeli..sağ bekde denesemei acaba..çünkü hızlı bi oyuncu..yada song u sağ beke çekip..giray-egemen ikilisimi olsa...çünkü giray bi form tuttumu dahada bırakmaz formayı...ben çok beğeniyorum girayı..umarım aradığı şansı bulur

Semih
29.08.2008, 08:12
Bir gedik olsa Giray'ı sokabileceğimiz çoktan yapmış olurdu Ersun Hoca.
Üzülüyorum forma giyememesine, fakat sabredecek.

Ne yapalım...

Mollasalihoğlu
30.08.2008, 11:51
egemen-song ikilisinin arkasında yedek beklemek bile giray için avantaj..song'dan ne kapabiliyosa kapsın,o bize yıllarca lazım...

DeAgLeMaNyAq
30.08.2008, 15:18
Geçen sezon her maçta oynayan biri olarak bu sezon yedekte beklemesi umarım onu küstürmez. Sonuçta Song ve Egemen cezalı yada sakat olmadıkça yedek bekleyecek gibi görünüyor...

Fatih Yücel
30.08.2008, 15:33
Güler Yüzlü bir Okadarda Samimi Bence Bu takımda İş Yapacagına İnanıyor ve Başaracaktır...

sifuni
30.08.2008, 15:36
insallah küsmez zaaten akiliysa songun trabzonda en fazla 3 yil oyniyacagini bilir

Harun-61
30.08.2008, 15:58
moralini bozmasina hic gerek yok, bu sezon yeterince sans verilecek kendisine.

arada bir Lig'de ve kupa'da Song'un yerine oynayacagini zannediyorum.

.

Terzioğlu
30.08.2008, 16:00
Onada sira gelecek elbet. Song ile Egemen su anda müthis bir uyum icerisindeler ve bunu bozmak yanlis olur. Ama Giray'da cok iyi bir oyuncu..

Xopuri Lazi
30.08.2008, 18:08
Giray müthiş bir futbolcu, kendisinin uzun yıllar Trabzonsporumuza hizmet vereceğini düşünüyorum

Saygılarımla

akin0834
31.08.2008, 06:53
umarım küsmez..uzun boylu oyunclara sahip santroforları egemen tutamaz gibime geliyo...kafa toplarında zaafı var...böyle durumlarda tandem song-giray olmalı...giray ın en büyük özelliği hava toplarındaki becerisi

sifuni
01.09.2008, 13:08
yok egemen iyidir canim

Serdar A
05.09.2008, 14:16
Türkiye liginde şu an klübüde oturan en iyi stoper . Umarım bir an önce takıma adapte olur . İlhan'dan çok daha iyi iki stoper Song ve Egemen'in varlığıda Giray'ın futbolunu geliştirmesi adına bir şanstır .

Er geç milli takımın ve Trabzonspor'un birinci stoperi olacak . Bunun en kısa zamanda olması ve forumda başlığının hiç birt zaman ikinci sayfaya düşmemesi dileğiyle ... :)

Zeki Akyol
05.09.2008, 17:00
Türkiye liginde şu an klübüde oturan en iyi stoper . Umarım bir an önce takıma adapte olur . İlhan'dan çok daha iyi iki stoper Song ve Egemen'in varlığıda Giray'ın futbolunu geliştirmesi adına bir şanstır .

Er geç milli takımın ve Trabzonspor'un birinci stoperi olacak . Bunun en kısa zamanda olması ve forumda başlığının hiç birt zaman ikinci sayfaya düşmemesi dileğiyle ... :)

Amin inşallah Giray TrabzonSpor ıcın iyi bır kazanç Song ên fazla 2 sene oynar yerını kesınlıkle Giray alacaktır

İskender YILMAZ
05.09.2008, 17:04

Haklısın üstad.. :) Ama ben bu yinede bu sezon sürekli yedek kalmasından yana değilim.. Oynamalı..