PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gustavo Alejandro Colman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87

Atakan
05.10.2008, 11:03
İlk yarıyı izlemediğim için Colman'a karşı iyi bir yorum yapamam.Ama ikinci yarı hakkında bir kaç düşüncem var.

Colman solda oynadığı için geriye gelip top almıyor.Geriye geip top alsa oyun kuracak.Bir kaç top geldiğinde tekniğinin iyi olduğunu gördük.Çok iyi bir adam ama solda oynayamıyor.

arifberkay
05.10.2008, 11:36
adamım cok kotuydun bu gısıle ısın zor

genç61
05.10.2008, 12:17
Genc61, burada kimse sana Colman'i elestirme demiyor. Yazdigin yazilari uzun zamandir takip ediyorum. Acikca belli oluyorki sen bu adami begenmiyorsun. Olabilir, bu gayet normal bir sey. Ama bana oyle geliyorki sen bu isi adeta gurur meselesi yapmissin. Colman kotu oynadiginda gobek atip oynayacakmissin gibi bir havan var. Gel vaz gec bundan ve bu adama zaman ver. 23 yasinda daha gencecik ve Guney Amerikali bir adamdan bahsediyoruz. Nitekim kotu futbolcu olmadigini gecen hafta gosterdi. Arkadasin biri Isaac daha yeni geldi ama takima uyum sagladi falan yazmis. Bundan daha normal birsey olamaz cunku bildigim kadariyla bu Isaac'in 4. senesi Turkiye'de. Sapla samani karistirmayalim. Zaman herseyin ilaci oldugu gibi, Colman'in da ilaci olacak. Yakin zamanda beklentilerimizi karsilamaya baslayacagindan hic kuskum yok.
usta ben bu işi gurur messelesi yada kotu oynayınca sevinmek için yapmadı

ben futbol bilgimi bu takım rahat kazanırken bu adam size boyle kotu gormeden anladım

çok yazmama gelince ben yazıyorum ustune alıntı alıyorum onada cevap veriyorum ben bir konu hakkında bir şey yazıyom hemen itham ediliyorum burda o yuzden bu kadar çok yazıyorum

bazı arkadaşlar ögrenmis bir olumsuzluk gidiyor ne olumsuzlugu yapılan guzel seylerinde hakkını veriyom ama kotu görduklerim aleştirmek hakkım kusura bakmayın

Sacit
05.10.2008, 12:21
Maç başlığına da yazdım...

Colman böyle oynamaya devam ederse sene sonu yollarlar onu...
Top hakimiyeti sıfır...
Bi türlü ayağındaki topu koruyamıyor...
Bunu sol da oynamasına bağlamamak lazım çünkü bu adamın tarzı böyle ayağındaki topa hakim değil...

Bu takıma ne yapıp edip Mehmet Topuz'u almalıyız,hem orta sahanın ortası hemde sağ açık için ideal bi isim bana göre...

koraycım, yanında hüseyin olan bir futbolcunun belli zamanlarda böyle oynaması normal.. colman, tekniği olan bir futbolcu topu ayağında ondan başka kim tutacak, top hakimiyeti nasıl sıfır oluyor anlamadım.. bir maça bakılarak değerlendirme yapmak yanlış bana göre.. mehmet topuz'u da hüseyin'in yerine alırsak daha süper olur..
:)

genç61
05.10.2008, 12:22
bende diyorum colman için bir kalite var beşiktaş maçında atgı ankara gucu maçında attığı paslar mukemmel ama

maçta devamlılıgı yok kopuk kopuk oynuyor çok geri pas atıyor yana atıyor top kaptırıyor bunları söylemem suçmu

kaliteli bir kumaşı var ama sahaya koyamıyor o yuzden bende gördugum anladığım kadarıyla eleştri yapıyorum

ne diyim illaha çok iyimi diyim anlamıyorumki bu işi ben takım iyiken eleştri yapıyom
eger takım kotu giderse bi eleştri gorurseniz burda adam degilim ben de boyle bir adamım ne yapabilirim

coolank
05.10.2008, 12:33
Colman ısrarla yazıyorum bunu bence gerçekten iyi oyuncu .. top tekniği kötü diyen arkadaşları anlamakta zorluk çekiyorum ..

Serdar Balinin hemen hemen tüm yorumlarını saçma bulurum ama Colman için söylediği söz dogru idi .. Colman tipik bir önlibero ve orada çok daha faydalı olur ...Sola gidince biraz şaşırıyor :)

Koray
05.10.2008, 12:38
koraycım, yanında hüseyin olan bir futbolcunun belli zamanlarda böyle oynaması normal.. colman, tekniği olan bir futbolcu topu ayağında ondan başka kim tutacak, top hakimiyeti nasıl sıfır oluyor anlamadım.. bir maça bakılarak değerlendirme yapmak yanlış bana göre.. mehmet topuz'u da hüseyin'in yerine alırsak daha süper olur..
:)

Sacitim topu koruyamıyor demek istiyorum...
Top tekniğine laf etmedim zaten...
Yahu anlayın işte da ne demek istediğimi :D Şöyle baldırıyla vücuduyla falan topu rakipten saklamaktan çok aciz...

Selami Gürpınar
05.10.2008, 12:38
Colman Dün ki maçta hiçbir varlık gösteremedi Ersun Yanal bence geç bile kaldı oyundan çıkarmakla ama ceyhun girseydi tayfunun yerine daha etkili olurduk ortadan diye düşünüyorum ..

Kumaşı çok iyi bir futbolcu düz topçu olmadığını belli ediyor ama oyuna ağırlığını daha fazla koyması gerekir beklememeli gelip defanstan yada hüseyinden top isteyip oyun kurmalı dün bunun sıkıntısını çok fazla yaşadık ..

Defanstan ve ortasahadan top çıkartamadık selçuk da zayıf kaldı serkan yaptı tüm asistleri tam tersine bu asistleri yada pasları serkan deilde colman yada selçuk yapmalı ..

Sacit
05.10.2008, 12:42
Sacitim topu koruyamıyor demek istiyorum...
Top tekniğine laf etmedim zaten...
Yahu anlayın işte da ne demek istediğimi :D Şöyle baldırıyla vücuduyla falan topu rakipten saklamaktan çok aciz...

gol pası atsın yeter, o kadar da olacak artık :D
futbolcunun fiziki durumu ile ilgili o da olsun artık..

yns_emre61
05.10.2008, 13:06
uyum sorunu devam ediyor

Ali Tunahan Güllü
05.10.2008, 13:07
her zaman COLMANNNNNNNNNNNNNN

Samet Yildirim
05.10.2008, 13:08
malesef cok kötü oynadi...olabilir böyle seyler önümüze bakmamiz lazim

ApoCaN28
05.10.2008, 13:09
Biraz DAha Ofansif Oynaması Lazım...

Terzioğlu
05.10.2008, 13:11
Evet kötü oynadi ama ben hala Colman'dan cok ümitliyim.

enmavi61
05.10.2008, 13:32
bence sorun ayakkabılarında her hafta aynı turuncu ayakkabılar....:D kendine reset atsın bir an önce gese maçında maçın adamı olabilir ara paslarıyla...inş daha iyi olacaktırr...

Erbay
05.10.2008, 13:46
Beklenti çok yüksek Colman'dan. Evet, bu maçta iyi oynamadı. Zaten oyun kötüyken takımı çekip çevirecek bir oyun stili yok ki. Ne biliyim mesela takım kötüyken Gökdeniz çabukluğuyla 2 adam geçer ortalardı. Colman'dan bunu beklemek haksızlık olur. Oyunun iki yönünü de iyi oynamaya çalışıyor. Ben de hiç beğenmedim bu maç ama çok ümitliyim yine de.

Ömer Yüce
05.10.2008, 14:04
Benim orda kastettigim fizik kondüsyon eksikligiydi.
Yanlis anlama olmus sanirsam.
Ayrica Colman'i begenmeyenler yerine Hasan Ücüncü'yü mü istiyor merak ediyorum.
Şaşırtıcı bi düşünce. Neden böyle düşünüyosun ki... Bence Colman inanılmaz derece topları ezdi çok top kaybı yaptı. Herkes Colman için bu maçtaki performansını değerlendirdi. Bi önceki maç muhteşemdi. Her futbolcu yazılı olarak her yerde eleştirilebilir. Bunu neden bu kadar büyütüp Hasan Üçüncüyü araya atıyosun ki...

seyyah61
05.10.2008, 14:13
Şöyle bir eleştirilere göz gezdirdim, hemen hemen bütün arkadaşlar haklı olarak veryansın etmişler Colman' dan..

Ben de ilk yarıdaki abartılı top kayıplarından dolayı çok kızmıştım maçı izlerken ama bir pozisyonda Theaou' nun ayağından geriden gelip söktüğü top çok hoşuma gitmişti:)

Bence de kötü bir performans sergiledi ama ben Ersun Hoca' nın yerinde olsaydım Colman' dan önce Gökhan' ı oyundan alırdım..

Daha sonra da Colman' ı tabii..
Döve döve aliyor sanki topu.
Benim de hosuma gidiyor.
Besiktas macinda da Serkan'in kacirdigi net pozisyondan önce böyle bir top calmasi var.
Iyi ki hakemler faul vermiyorlar.

ilhan
05.10.2008, 14:31
Ben ısrarla Colman'ın çok iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Her maçta mükemmel performans beklemiyorum. Kabul ediyorum dün ilk yarı çok kötü top oynadı. Ama takım olarak kötü oynadık. Dün sahada ilk yarı bu adam iyiydi diyebileceğimiz kaç kişi var?

Colman'ın tam kıvamına geldiğini düşünmüyorum. Bir maç çok iyi bir maç kötü oynayabilir. Ama üzerine gittikçe O'nu kazanacağımızı düşünüyorum. Adamın topu ayağına alışı ben futbolcuyum diyor. Ama gerisini getirmekte bazı problemler yaşıyor.

Senelerce nice futbolcuların 10 metre ilerisindeki adama pas atmasını bekledik. Mesela Serkan gibi bir adam 3 asist yapacak duruma geldi. Colman'a da yeterli süreyi tanıyınca çok iyi işler yapacağını düşünüyorum.

Bu takımın ve özellikle yeni futbolcuların 1 yıllık opsiyonu var. Bu benim için geçerli tabii ki.

Emirhan Makul
05.10.2008, 14:38
http://www.yeniresim.com/data/media/545/www.yeniresim.com_-_Nazar_Boncuu_Resimleri_-_Cami_Motifli_Nazar_Boncuu.JPG
Nazar değdi herhalde Colman Galatasaray maçında göster klasını

Trabzonizm
05.10.2008, 15:00
degerli arkadaslar degerli abilerim ablalarim kardeslerim öncelikle herkese sevgi ve saygilar selamünaleyküm
ben yeni üye oldum hemen bir mesaj atayim dedim takimimizde dun iyi degildi ama buyuk kulup olmak icin (zaten en buyugu bizizde) kötü oynadigin maclari da yeneceksin colman ve gökhan patlama yapacak iddia ediyorum göreceksiniz ondan sonra bu mesajimi okuyun:)))))

colman
05.10.2008, 16:11
gustova colman! sanki belçika liginde daha hızlıydı burda yavaşladı gibi geldi bana..

enmavi61
05.10.2008, 16:28
gustova colman! sanki belçika liginde daha hızlıydı burda yavaşladı gibi geldi bana..

colmanın kaç maıçını izledin yahuu :D klas adam bellliii ama zamana ihtiyacı varr daha iyi olacaktır...ortada oynarsa daha faydalı olabilir...

Varlıbaş61
05.10.2008, 16:30
Forza Colman Colman Colman!!!

Cafer Bulur
05.10.2008, 16:45
Colman dün aksam cok kötüydü.
Yaptigi kritik pas hatalari oynadigi oyunun adeta cabasi idi.
Colman in Trabzonspor ve Türkiye ligi icin agir ve gücsüz oldugunu düsünüyorum.
Bu konularda ilerde elbette daha dayanikli olacaktir ama su an icin colman Trabzonspor u sirtlayack pozisyonda maalesef bulunmuyor.
Bizim colman dan beklentilerimiz ise cok daha üst seviyedeydi halbuki...

Sen_Teksin_61
05.10.2008, 17:07
Colman öncelikle teknik bir oyuncu ve klasik söylemle de kumaşı kaliteli. Bunu kabul etmek lazım. Ancak bu kaliteli kumaş daha ürün halini almamış.

Colman'ın tekniği iyi ama çok yavaş. Çalım yapacağım derken topları kaptırıyor. Yaptığı pas hataları göze çarpıyor. Oyun kurucu ihtiyacımızı karşılayacak durumda değil. Takımı hücuma kaldıracakken yavaş davranıyor ve geriye verdiği paslarla oyunu çok soğutuyor. Bunda takımdaki diğer futbolcuların hareketsiz oynamalarının etkisi göz ardı edilemez.

Kısacası Colman'a sezon sonuna kadar sabır göstermeye devam edip olumsuz yönlerini düzeltmesini bekleyeceğiz. Eğer sezon sonuna kadar böyle futbol oynamaya devam ederse gözden çıkartılabilir. Türkiye'de ondan daha düşük fiyata daha iyi top oynayacak çok futbolcu var!

matalar
05.10.2008, 17:14
istikrarı yakalarsa iyi olacak. biraz sabır.

Sen_Teksin_61
05.10.2008, 18:16
Sabır tesbihi elimizde, çekiyoruz ve bekliyoruz...

trabzonlu_ts61
05.10.2008, 18:30
tmm kardes genc61 yanlıs kotü yorumlarda bulunabilir ama seninde uyarma terbıye ve adabın a dikkat etmen lazım:rolleyes:
öylede ama her yorumu olumsuz dedim 1 kere kötü daha deme bu isee ohoo:D ne yaparsa yapsın daha umursamıyorum biLe:D:D:D
COLMAN eski takımına çook hızlıydı oynadığı maçlarıı izledimm lig arasında görün COLMANIII tabii beklere adam alınırsaaa coşacakkk
adamımsıııın GUSTAVOOO COLMANN laff yokk !!!!

Emo91
05.10.2008, 20:25
bazi kisiler colman cok pas hatasi yapiyor ve maci sogutuyor diyorlar... hic dikkatimi cekmemisdi, daha dikkat etmeliyim colmana ozaman.

ama bence oyuncu rahatlatma anlaminda bir kanatdan öbür kanata pas atmalarida cok öenmli... ayrica bu adamin ofansif gücler sanki defansif güclerinden daha iyi gibime geldi. bu nasil defansiv orta saha oyuncusu kardesim?? :)

insallah kendini gelistirir de kazanan yine biz oluruz.... takimin formu cok iyi.... her hafta bir yildiz cikiyor ve takimi galibiyete tasiyor, bence en öenmliside budur!

büyük takimlarda bu önemlidir.... barcelonada bir hafta eto, öbür hafta henry, öbür hafta messi takimi kurtariyor ve 3 puani getiriyor...
ama elbette takim oyunu da cok önemlidir!

İdris Toksoy
05.10.2008, 20:27
herzaman yanındayız,yalnız iyi gününde değil!!!

Dip.Ing.Mag.
05.10.2008, 22:00
bir an önce su pas hatalarini duzeltmesi lazim maldonadoyu gecti yani... ayrica toplara basmasini da tam manasiyla beceremiyor.yumussak bileklere sahip ama sanki cit kirildim gibi oynuyor...

Adil ÖZGÜR
06.10.2008, 07:49
Uykularım kaçıyor,
Neler oluyoruz Ya hu, hani ilk maçtaki heyecan,
İlk üç maçta futbolcuların hepsi sanki birer pehlivan,
Sonraki maçlarda, maçı çevirmesini bildik,
Pehlivanlık ünvanını defterimizden sildik.

Uykularım kaçıyor, Kayseri, Antep ve Bursa
Güzel futbol oynuyorlar, şuanda rakibimiz olsa,
Kötü futbol, şahsi becerilerle alıyoruz biz maçı
Çaresine bakılsın, duacıyız duacı

Tayfun
06.10.2008, 08:47
Zamanla daha da iyi olacağına inanıyorum...!

arifberkay
06.10.2008, 09:33
En ufak bir umut olmamasina ragmen kaleci tolgaya yillardir sabredenler 40 kat yabanci olan colman a haksizlik yapmasinlar

Ömer Yüce
06.10.2008, 09:34
Colman galatasaray maçında kesinlikle Selçuk'un oydağı mevkide oynamalı. Daha verimli olacağı kesin. Konyaspor maçında Serkan, Tayfun oyuna girdikten sonra farkındaysanız orta alana alındı ve ne kadar güzel oynadı. Eminimki Colman da ortada Serkan'ın oynadığı mevkide oynarsa daha verimli hatta Galatasaray maçını kurtaran adam olacaktır...

LazAnisT
06.10.2008, 10:04
Birşeyler yapmak istiyor ama yapamıyor.İki sene önce bu takım kimlere sabretmediki Colmana sabretmesin.Bende epey daha kredisi var.

Ümit Tekşan
06.10.2008, 10:35
Geçen hafta Antalya maçında fazla iyi değildi gol attığı için biraz eleştirilerden uzak kaldı. Ancak artık colmanın kendine gelmesi lazım kendisinden beklenilen futbolu ortaya koyamıyor.

Daha çok çalışması Lazım gs maçında bomba gibi olması Lazım...

Ömer SEVİNÇ
06.10.2008, 12:02
Deivid'in Fenerbahçe'ye geldiği ilk sezonu gibi oynuyor. Çok güçsüz. Biraz kuvvet kazandığı zaman çok kaliteli bir oyuncumuz olacak. Biraz sabır..

Birtan Karaman
06.10.2008, 12:04
son maçta berbatın ötesindeydi

İskender YILMAZ
06.10.2008, 12:05
Bir şeyler yapacak, belli ediyor, potansiyeli var ama çok fazla beklemek zor geliyor..

ApoCaN28
06.10.2008, 12:08
Evet Biraz sabırsız gibiyiz...

yns_emre61
06.10.2008, 12:29
hata yapmasının sebebi birşeyler yapmak istemisidir....

yan top ve geri pası herkes yapar :)

UğuR
06.10.2008, 12:58
Her futbolcunun kötü maçları olur.Ben G.Saray maçında çok şey bekliyorum ondan ve bir de gol tabi ki.

Ali İhsan
06.10.2008, 13:25
Çok kötü oynadı, yenilseydik mağlubiyetin bir numaralı sorumlusu olurdu, ortasahada inanılmaz toplar kaybetti. İyi niyetinden, yeteneğinden ve azminden şüphem yok, inşallah bir kaza maçıdır. O çıkıp Serkan ortasahaya gelince rahatladık, çok kolay ve kritik top kaybı yapmaması lazım...

Misina
06.10.2008, 14:22
Fizik olarak 90 dakikayı kaldırbilecek durumda değil.

Oğuzhan Fidan
06.10.2008, 14:34
serdar bali colman gerçeğini çok güzel yansıttı.. topu aldıktan sonra geriye yaslanmak zorunda kalıyor atıcak sağ ve sol açık arıyor bulamıyor çalım atmaya çalışıyor kaptırıyor..

eyinc
06.10.2008, 17:31
evet colmanı bu hafta beğenmeyenlerdenim. ama bana kalırsa buna colmadan kaynaklanmayan nedenlerde var. maçı izlerken birara dikkatimi çekti topu ortasahaya kadar hızlı getiriyor sonra duruyor bakınmaya başlıyor top atabileceği bir adam bile yok. dolayısyla bazen yan paslar atıyor bazende çalım atmak istiyor ve top kaptırıyor. ama ben hala iddia ediyorum ki çok kaliteli bir oyuncu ve bize katkısı zamanla artacaktır. colmanı izlerken yattarayı düşünün ona ne kadar tahammül ettiğinizi colmana yarısnı gösterin yeter.

genç61
06.10.2008, 18:04
bir bu adam uç kere topla çalım atmak istedi kaptırdı öyle çalım atan yada atma işine fazla girişen bir adam olduguna inanmıyorum ben açıkçası

evet takım ortasahaya geliyor ileriye top atamıyor colmanda atamıyor çunku forvet hep kaleye koşu atan adamlar top almıyorlar verkaç yapmıyorlar mesela bence colamnın en önemli özelligi çok iyi bi iki ver kaç yapabilmesi gibi geliyor
adam atıyor gokhana koşuyor alamıyor burada colmana hak veriyom

benim colmanda begenmedigim olay ileri bitirici pas atmıyor fenerli maldanado gibi basit oynamaya çalışıyor belki yerini yadırgiyor olabilir ama bir ortasaha böyle oynanmali yada yonetim bize onu bu kadar şişirmemeliydi

birazdaha sabredicez colmana inşallah duzelir ama bence 6 haftadır bu adam yok inşallah bu hafta beni yanıltır patlama yapar

Xopuri Lazi
06.10.2008, 18:35
Galatasaray maçında bu herif asla oynamamalı en azından ilk onbirde falan olmamalı. Selçuk'un yanında Ceyhun'a şans verilmeli Galatasaray maçında. Ceyhun daha fizikli bir oyuncu, mesafe tanımaksızın şut atma yeteneğine sahip, mücadelesiyle Galatasaray orta sahasını bozucu gücü de var ama bu herifin yanından rüzgar esse yere yıkılıyor fakat en önemlisi de asla bir oyuncu kurucu değil ve hiçbir zaman da olacak hali yok. Ersun hoca oynatsın artık Ceyhunu.

trabzonlu_ts61
06.10.2008, 19:21
çocuuk süperrr yernde oynsaydıı daha iyi olurduu inş artık yernde oynarr o zmn paslarııı ortalarıı görün ADAMIMSIIIIIIIIIN COLMANNNNNNNNNNNNN

Sefa Murat Dokuz
06.10.2008, 19:58
çocuuk süperrr yernde oynsaydıı daha iyi olurduu inş artık yernde oynarr o zmn paslarııı ortalarıı görün ADAMIMSIIIIIIIIIN COLMANNNNNNNNNNNNN
çok abartıyorsun şu anda o bahsettiğiniz gibi bir adam değil..ilerde olabilir ama geldiğinden beri toplam oynadığı maç 1 bile değil...
antalya maçının ilk yarısı ve ankaragücü maçının ilk yarısı dışında bu adamın henüz 1 tek yararlı işi yok...düzelebilir ama colman böyle colman şöyle diyenler fazla abartıyorlar..

Alika87
06.10.2008, 22:48
paslari felan cok iyi ama toplan cooook yavas, galiba daha alisamadi türkiyedeki tempoya...

trabzonlu_ts61
06.10.2008, 22:51
çok abartıyorsun şu anda o bahsettiğiniz gibi bir adam değil..ilerde olabilir ama geldiğinden beri toplam oynadığı maç 1 bile değil...
antalya maçının ilk yarısı ve ankaragücü maçının ilk yarısı dışında bu adamın henüz 1 tek yararlı işi yok...düzelebilir ama colman böyle colman şöyle diyenler fazla abartıyorlar..
tamam kısaca devre arasında görün onuu kanatlara adam alırsalar ya videolarını izleyin orta sahadan gol attı uşak süper oynuyorda inş. TS açılırrr

Mahmut Baran
06.10.2008, 23:10
hadi artık oyna colman

Cem Balcı
06.10.2008, 23:19
inşallah gs maçında da konyadaki gibi oynamazsın...

Üzeyir Gönül
07.10.2008, 00:14
Ben Colman'a haksızlık yapıldığı kanaatindeyim. Şunu iyi bilelim ki Colman 10 numara olarak alınmadı. Colman takım oyuncusu ve teknik bir oyuncu olduğu için alındı. Herkes Colman'dan gerçek bir 10 numara gibi oynamasını bekliyor; ama yanlış bir bekleyiş bu. Gerçek bir 10 numara Bursasporlu Yusuf gibi olur. O da ancak orta sahaya kadar gelir, adam kovalamaz. Oysa Colman, defansın içine kadar gelip adam kovalayan biri. Bütün maç boyunca efor sarfeden biri. Böyle birinden de final paslarını her zaman beklemek hayalcilik olur. Olaya bir de böyle bakmak gerekir. Konya maçında kötü oynadı, kabul. Ama her zaman da böyle oynamaz. Ben iyi bir futbolcu olduğuna ve takımımıza da gerçekten katkısı olacağına çok ama çok inanıyorum.

bestrafer
07.10.2008, 11:24
Benim görüşüm Colman'ın iyi oynayacağı lig Türkiye ligi değil. Çünkü Türkiye'de şöyle bir bekleyiş var. Adam topu ayağına alsın çalım atsın, orta kessin. Ama soran var mı ki bu adamın tekniği var mı? Adamın videolarını seyretmişseniz eğer, Colman iç ortasaha oynayan, arapasları işte uzun pasları iyi olan bir adam. Peki sen bunu Türkiye'de yapabilir misin? İşte bunun bir örneğini Kayserispor Fenerbahçe'nin karşısında denedi meyveyi çok güzel aldı. O da defansın kazma olması yüzündendi. Ama diğer takımlara bakarsanız sürekli adam markajı, forvetlere top oynatma yok. Varsa kanatlar, yoksa kanatlar. Bu yüzden bu adamdan çok şey beklemeyin derim ben. Pas atsın, asist yapsın yeter.

FatmaÇelik
07.10.2008, 11:58
En azından Antalyaspor maçındaki performansını bekliyoruz ama rakip malesef Antalya değil..

peker61
07.10.2008, 12:02
Artık bi maç oynasın oda bu maç olur inşallah artık kendine gelsin

Xopuri Lazi
07.10.2008, 14:17
Colman orta sahanın solunda başarısız. Sol bekin hücüma katkısını da engelliyor. Orta alanda top süremiyor, topu rakip sahaya götüremiyor, birebirde çok güçsüz açıkçası biz bu adamla bir kişi eksik oynuyoruz, bu çocuğun yerine Ceyhuna ısrarla şans verilmeli.

Cem Balcı
07.10.2008, 14:19
boş adam değil bellii...lakin;artık performansı devamlı olmalı...

corleone
07.10.2008, 14:32
uzun pasları iyi gerisi vasat, ikinci devrenin ortasına kadar kendisi hakkında olumlu-olumsuz yorum yapmayacağım, farklı bir ülke farklı takımlar farklı arkadaşlar farklı bir futbol stili bunları bir kanat oyuncusu kolay aşabilir ama ortasaha futbolda beyindir, yargılamadan önce sabredip iyice izleyelim 2 hafta kral 2 hafta ayakçı yapıyoruz adamı, Allah'tan Türk değil de buraları okuyamıyor.

trabzonlu_ts61
07.10.2008, 14:36
avrupadaki futbolu süper 2 adamı birden eziyooo kendi yeriinde oynasın pasları düzelirr gs maçında sorun çıkacağını zannetmiyorum

uftinci
07.10.2008, 15:06
bi adam 6 maçta kendini belli eder. 6 maçta 11'de başladı. Geçen hafta gol attığı maçta dahil vasatı hiç aşamadı. yok yerinde oynamıyor yok yeri ora değil yok yanlarım ağrıyor bırakalaım bu işleri. Zaman verelim bakalım ne oalcak. Tolgayada pişssin diye senelerdir zaman tanıyoruz adam dibine tuttu tık yok eskisinden dahada kötü şu an..

Hasan61
07.10.2008, 15:18
gs maçında araya atacağı toplarla o savunmayı dağıtacak..........

Tayfun
07.10.2008, 15:33
gs maçında araya atacağı toplarla o savunmayı dağıtacak..........

İnşallah yazdığın gibi olur...

Xopuri Lazi
07.10.2008, 16:34
Bu Colman'ı Ersun Yenal mı istedi yoksa yönetim mi aldı?

ofluselo
07.10.2008, 20:20
Kaç maç oynadı nekedar yararı oldu.....adamın büyümesinimi bekliycez.......o zaman adnanı , barışı beklerim.....çoğunlukta ii topçu diyor..yorumcularda hakan,sergen rıdvan....bence bunlar bizi kandırıyor...

Çağatay Özmen
07.10.2008, 21:26
colman bence çok kaliteli bir oyuncu topu sürüşünden belli ediyor kendini ama biraz yavaş kalıyor

Ali Tunahan Güllü
07.10.2008, 21:32
COLMAN diyorum başka bişey demiyorum:D

jacek cyzıo
07.10.2008, 21:54
colman senin bu takımın değişmezi olacağını hissedebiliyorum.defansımız iyi gözüküyorsa nedenlerinden biriside colmandır.

İdris Toksoy
07.10.2008, 22:05
yattara tekrardan takıma monte edilirse colman ortaalana kaydırılmalı,böylelikle verimli olabilir.

seyyah61
08.10.2008, 03:11
Hala adami 10 numara zannedip elestirenler var ya hayret ediyorum.
Colman ön liberodur.
Elestiri yaparken ona göre elestirin.
Alex gibi Lincoln gibi olmasini beklemeyin, ki alakasi yoktur bu oyunculara.
Ama ön libero olarak Hüseyin, Hasan gibi oyunculara alistigimiz icin Colman'i ön libero saymiyoruz anlasilan.

ReaLHamsi
08.10.2008, 08:53
Syzmek i hatırlarsak ilk geldiginde oda böleydi sonradan ne oldu nasıl oynadı hepimiz gördük sadece alışma sürecü biraz uzun ama top oynamayı bilen oyuncu ayagına yakısıyor pas atmayı bilen bir oyuncu sabırla beklenmesi gereken bir oyuncu inşallah istenilen düzeye gelicek...

Süleyman50
08.10.2008, 09:06
kumaşı iyi belli ama şu anki oyunu hiç içaçıcı değil.........

Birtan Karaman
08.10.2008, 17:42
Antalyaspor maçında gösterdiği performansla, telegolde yorumculukuk yapan tanju çolak'tan büyük övgüler almıştır. Çolak, Ersun hocam seni tebrik ediyorum, aldığınız bu arjantinli Colmanı da çok beğendim, ilerde çok daha iyi olabilr, tarzında şeyle söyledi...

Mest etti bizi yahu...

Uludağ sözlükten alıntı.:)
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/254-9T7X9Y4D.jpg

boztepeliyasin
08.10.2008, 18:33
konya maçındaki o top kayıplarını bir defa daha yaparsa bu sefer bizi isaac bile kurtaramaz. daha dikkatli oynamalı. ben şimdiye kadar pekde iyi olduğunu düşünmüyorum.

Trabzonizm
09.10.2008, 01:33
arkadaslar icimde dogdu hic merak etmeyin bu gs maci colmala gökhan cökertecek onlari iddiasina bile girdim burda
ondan bu sayfa üstüne sayfa övgü bu arjantinli laz usaguna bun böyle onu caykarali ilan ediyom
caykarali colman:):):)

Trabzonizm
09.10.2008, 01:35
file:///C:/DOKUME%7E1/SERKAN%7E1/LOKALE%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgadamdaki gözlere bak resmen gs macini hayal ediyo parcalayacak onlari bu usak benden söylemesi
bi zamanlar szymekin cincona yaptigi gibi

Trabzonizm
09.10.2008, 01:36
[quote=Birtan;1691919]Antalyaspor maçında gösterdiği performansla, telegolde yorumculukuk yapan tanju çolak'tan büyük övgüler almıştır. Çolak, Ersun hocam seni tebrik ediyorum, aldığınız bu arjantinli Colmanı da çok beğendim, ilerde çok daha iyi olabilr, tarzında şeyle söyledi...

Mest etti bizi yahu...

Uludağ sözlükten alıntı.:)
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/254-9T7X9Y4D.jpg
su gözlere bakin resmen cinconu parcalayacamd iyo

cabri
09.10.2008, 15:33
Colman iyi bir takım oyuncusu..

Ondan beklentilerimiz ise daha üst düzey oynayıp sorumluluk alıp skoru değiştirecek işler yapması.

Beklenti büyük olduğu için Colman iyi oynadığı zamanlarda bile memnuniyetsiz bir kitle var ortada.

KUTADGU
09.10.2008, 16:02
Bursaspor maçında Yusuf'un elini kolunu sallayarak yaptığı asistleri ve de rahat oyununu görünce,
Colman'ın Galatasaray maçında inanılmaz yararlı olacağını düşünüyorum.

Fizik gücünü her ne kadar kullanmaya çalışsa da, tabiri caizse sert ve yıldıran futbol oynayan ekiplere, özellikle orta sahası kalabalık ekiplere karşı Colman zorlanabilir.

Galatasaray maçı mı? Hiç sanmıyorum.

Samet Yildirim
09.10.2008, 16:07
23 yasinda yabanci bi futbolcu deegsik bi ülkeye geldiginde büyük sorumluluk alip takimi yönlendirmesi gibi birsey olamaz...oyuncular bunu kabul etmez sen kimsin der...ilk önce kendini bi sekilde kabul ettirecek daha sonra sorumluluk alip takimi yönlendirecekdir...zaman tanimak lazim fakat colman müthis bi futbolcu....

mustafakaya
10.10.2008, 12:06
gs ye golü var, yine yerden, sert ve düz bir şut.

Hüseyin İlkin
10.10.2008, 12:38
Galatasaray maçının yıldızlarından olacak , arkaya attığı müthiş toplarla ...

Serkan ' ın geçen maç yaptığı 3 asistin benzerini Colman + Selçuk ikilisinden bekliyorum . Ciddi anlamda ...

Ali Tunahan Güllü
10.10.2008, 17:09
COLMAN şu ana kadar bitek konyada böyle kötü oynadı ama diğer maçlarda iyiydi bence...

genç61
11.10.2008, 13:36
ah colman ah yanılt beni ne olur seni bize nasıl anlattılarsa oyle görmek istiyorum inşallah tez zamanda anlattıkları gibi oynarsın

Tayfun
11.10.2008, 14:12
Colman'ın gs maçında da pek iyi oynayacağını düşünmüyorum....

Yavuz Hasan
11.10.2008, 15:02
biraz daha sert şutlar çekse kaleyi biraz daha fazla yoklasa daha iyi olur sanırm

lazakıncı61
12.10.2008, 05:20
Gerçek bir profesyonel, futbolunu çok beğeniyorum. Ankaraspor maçında yattaraya attığı 50 metrelik gol pasını kaç yıldır trabzonsporda göremiyorduk. Ve daha nice arapasları attı, akıllı oyuncu.

HALİT KARAKAŞ
12.10.2008, 08:21
Colman: Yener döneriz

Trabzonspor'un başarılı ismi Colman, Galatasaray derbisi öncesinde iddialı konuştu. Arjantinli futbolcu, liderliği kesinlikle bırakmayı düşünmediklerini belirterek, "Galatasaray deplasmanı zor geçecek ama galibiyetle dönüp, gücümüzü bir kez daha kanıtlayacağız. Trabzon bu sezonun en büyük şampiyonluk adayıdır" ifadelerini kullandı. http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)

Birtan Karaman
13.10.2008, 12:37
Haberi bulamadğım için kısaca özetlemek istedim günebakış gazetesinde ;
İnanıyorumki Gs maçında beklenen patlamayı yapacağım.

hamucera
13.10.2008, 12:44
iyi oyuncu belli .ama yersiz top kaıpları var. biraz daha dikkat etmeli. pas kabiliyeti mükemmel. bi köşeden diğer köşeye tama ayağa oturacak paslar atabiliyor. şu ana kadar izlediğim maçlardan en iyi olimpiyattaki club brugge maçında oynadı. o oyunu devam ettirsin zaten sorun olmaz.

Birtan Karaman
13.10.2008, 13:00
Bence colman gerçek colman gibi brugge maçındaki gibi oynarsa devre arasında oyun kurucu alınacağını zannetmem her şey yane ipler colmanın elinde;)

trab61
13.10.2008, 13:59
bence kesinlikle cok klas bir futbolcu, ama benim korkum acaba su anki oyunu kadarmi oynayacak kapasitesi bumudur?? yada cok daha iyi olacakmi. colman eger buysa ozaman yetersizdir bana gore. ama cok genc bir futbolcu daha patlamasini yapmadi belki. insallah patlama yaparda bizde faydalaniriz ondan. hem maddi hem manevi.

Erdem Keser
13.10.2008, 14:06
G.Saray maçı öncesinde Selçuk'la beraber en çok güvendiğim isim.

Emirhan Makul
13.10.2008, 14:08
Ya adamda çoğu futbolcuda görmediğim birşey gördüm ;

Havadan gelen topa yükselerek revivo vuruşu yapıyor ve vurduğu top %90 isabetli oluyor herkes o topa havada sol ayağını az kaldırarak yükselip sağ ayağıyla vuramaz dengesi bozulur isabet ettiremez etse bile top rakibe gider ama colman bunu çok iyi yapıyor dikkat ettim ve çok sık yapıyor hiç kendinden eşüphesi yok konya maçında kendi ceza sahamız içinde yaptı çok teknik bir adam !

Samet Yildirim
13.10.2008, 15:58
Colman ilginc bi futbolcu...cok degesik bi adam:)...Iyi futbolcu degil cok iyi futbolcu....ilerledikce cok cok iyi olacakdir...

Dursun Kaplan
13.10.2008, 16:05
Takıma renk kattığı kesin.. :)

TolgaTopçu61
13.10.2008, 16:11
Colman cok cabuk yoruluyor,suan 90 dk.oynayacak halde degil,Türkiye ligine daha alisamadi,ama bir alisirsa tutulmasi cok zor olacak...

UğuR
13.10.2008, 16:17
Szymek rüştünü bir G.S. maçıyla kanıtlamış taraftarın sevgilisi olmuştu.....

Önümüzdeki G.s. maçı Onun için iyi bir fırsat ....

Haydi Colman bu maçda senden bir gol bekliyorum.

Samet Yildirim
13.10.2008, 16:18
Colman cok cabuk yoruluyor,suan 90 dk.oynayacak halde degil,Türkiye ligine daha alisamadi,ama bir alisirsa tutulmasi cok zor olacak...

Hocam zaten Türkiye ligi ve ingiltere liginin arasinda fark belcika ve türkiye ligi arasindaki fark gibidir...

zaman tanimak lazim....

TolgaTopçu61
13.10.2008, 16:25
Hocam zaten Türkiye ligi ve ingiltere liginin arasinda fark belcika ve türkiye ligi arasindaki fark gibidir...

zaman tanimak lazim....
zaten tepkim yok buna,Colmanin kaliteli oyuncu oldugunu biliyorum,zaman gectikce müthis olucak...sabirla beklemek lazim

Birtan Karaman
13.10.2008, 16:28
Umarm dedıgınız gibi çıkar umarım bende cok umutluydum colmandan ama gs macında da ona güveniyorum ne yapayım:)

Samet Yildirim
13.10.2008, 16:28
zaten tepkim yok buna,Colmanin kaliteli oyuncu oldugunu biliyorum,zaman gectikce müthis olucak...sabirla beklemek lazim

Aynen öyle ayni görüsteyiz...Örneklerde avr zaten...deivid De Souza 1 sene ihtiyac duydu uyum icin...brezilyali futbolcular hocasi olmasian ragmen...istanbul gibi modern sehirde olamsina ragmen...aurleioda ilk sene normal bi isimdi sonra degerli oldu....

TolgaTopçu61
13.10.2008, 16:32
Aynen öyle ayni görüsteyiz...Örneklerde avr zaten...deivid De Souza 1 sene ihtiyac duydu uyum icin...brezilyali futbolcular hocasi olmasian ragmen...istanbul gibi modern sehirde olamsina ragmen...aurleioda ilk sene normal bi isimdi sonra degerli oldu....
aynen öyle,Colman da yakinda cok degerli olacakdir bizim icin...Sadece sabirlan beklemek lazim...

Cafer Bulur
13.10.2008, 22:40
Her zaman söylüyorum,yine yineleyeyim.
Iyi bir colman iyi bir Trabzonspor demektir.
Hafta sonu gününde bir colman ile gs ye karsi cok daha etkili olabiliriz.
Gs karsi 90 dakika üst düzey oynamasi zor gözüküyor ama bu 60 dakika da olursa iyi sayilir.

ilhan
13.10.2008, 23:14
Galatasaray'ın kanayan yarası defans ile forvet arasındaki savruk bölge. Colman ve Selçuk'a çok boş alan doğacaktır. Colman topları kaybetmeme konusunda daha iyi olursa rahat maç çıkartır. Ben Colman'ın maestro olacağını, takımı orkestra şefi gibi yöneteceğine inanıyorum.

Cafer abinin dediği "İyi bir Colman iyi bir Trabzonspor demektir." lafına da katılıyorum. İyi bir Colman hem oynar hem oynatır. ;)

unique
13.10.2008, 23:17
Colman çok güçsüz kalıyor, Belçika Ligine göre daha sert bir ligde oynadığı için de zorlanıyor. Bir şeyler yapmak istiyor, deniyor ama güçsüzlüğü buna engel oluyor. Alıştığı an çok faydalı olacak gibi; kumaşı ve futbol zekası gayet iyi.

mechanic
13.10.2008, 23:38
colman tekniği ile göze çarparken, fizik ve mücadele açısından sırıtıyor.

Soner
14.10.2008, 00:44
bugun kadirga tv de halil sanli onun icin vasat dedi, belcikadaki dostlarini arayip sordurmus vasat denmis colman icin ve birde antwerpenin sitesine girip colman hakkinda bilgi bakmis birsey bulamamis, E halil sanli adamin daha nerde oynedigini bilmiyosun kaldi ki adam hakkinda atip tutuyosun colman bize antwerpendan degil, berschottan geldi, allah askina atarken biraz destekli atin ya, bu adami ben izledim tekinik olarak muthis ama diger arkadaslarin dedigi gibi belcika ligi teknik bir lig, turkiye ligi sert bir lig degil alismasi icin zaman gerkli. ne diyeyim size daha

Erkan
14.10.2008, 02:38
o adamin belcika da dostu varmi allah askina ya? Ben de belcika dak i dostlarima sordum.... ve belcika ligi ustu bir oyuncu oldugunu soylediler bana...

mehmet83
14.10.2008, 05:01
Colman bir turlu istedigimiz seviyeye ulasamadi. Yeni ve genc oldugu icin bende kredisi cok fazla. Gs macinda ondan cok seyler bekliyorum. Cafer abininde dedigi gibi, mevkisi itibariyle, iyi bir Colman, iyi bir Trabzonspor demek. Gs'nin en zayif noktasi orta sahasi. Hucum yonunden cok iyiler fakat defansif anlamda mucadele edebilecek bir tek Ayhan var. Colman ve Selcuk Gs macinda fazla baski gormeyecekleri icin cok rahat olacaklardir. Bu mac senin macin Colman. Gol yada goller, asist yada asistler bekliyoruz senden.

genç61
14.10.2008, 08:39
colman daha az yan pas daha az geriye pas daha az pas hatası yapmalısın bu maçta
eger atarsan 45 metrelik forvete toplar bu sefer forvetler gol atacak gibime geliyor

hadi hayırlısı

HALİT KARAKAŞ
14.10.2008, 08:49
Daha iyi olacağım Colman, şuandaki performansının istediği düzeyde http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40385_b.jpg

Colman, şuandaki performansının istediği düzeyde olmadığnı kabul ederek, “Benden beklentilerin fazla olduğunu biliyorum. Ancak iki farklı ülke ve futbol anlayışı. Uyum süreci yaşanması normal. Bunun için anlayış bekliyorum” dedi.

Colman, ‘10’ numara pozisyonunda daha başarılı olduğunu belirterek, “Bu bölgeye iyice ısındım. Daha da iyi olacağım” dedi. Arjantinli oyuncu, G.Saray’ın güçlü bir rakip olduğunu ifade ederek, “Zor maç ama kazanmak istiyoruz” dedi.

Samet Yildirim
14.10.2008, 13:16
bugun kadirga tv de halil sanli onun icin vasat dedi, belcikadaki dostlarini arayip sordurmus vasat denmis colman icin ve birde antwerpenin sitesine girip colman hakkinda bilgi bakmis birsey bulamamis, E halil sanli adamin daha nerde oynedigini bilmiyosun kaldi ki adam hakkinda atip tutuyosun colman bize antwerpendan degil, berschottan geldi, allah askina atarken biraz destekli atin ya,

Breams demedi mi iyi futbolcu...Hüseyin Tok izledi iyi demedi mi....Ersun Yanal izlemedi mi...Hatta forumlarda kendi taraftari 2 futbolcumuz var birisi Losado birisi Colman ikisini de gönderdiniz diye yönetimi elestirdiler...

Spor Programlarini izledim...Sergen Yalcin-Hakan Ünsal-Ridvan Dilmen izledigim kadariyla iyi oyuncular dediler...

En önemlisi zaten giden futbolcunun taraftarin elestirisi hatta colman dan cok keyif alacaksiniz demisti bizim forumdaki arkadaslara...

Tolpaş61
14.10.2008, 13:23
bence ilerleyen maçlarda çok işler yapacaktır.alışma döneminde.

Ali İhsan
14.10.2008, 13:44
Colman'ı biraz erken eleştiriyoruz, şu anda takımda Cale ile beraber buralara çok yabancı, özellikle ülke futboluna çok yabancı olduğu için kendini gösteremiyor. Arapasları mükemmel, ama sanırım sertliğe ve prese alışamadı.

Birtan Karaman
14.10.2008, 16:42
Tango zamanı

http://www.fotomac.com.tr/2008/10/14/im/F1CE56693003C64AA74A9D05x.jpg

Kendini özel olarak Galatasaray'a hazırladığını ifade eden Colman "Büyük maçların adamıyım. İstanbul'da bunu kanıtlayacağım" dedi.

Tam motivasyon
Gösterdiği performansla taraftarın gönlüne taht kuran Colman, Galatasaray derbisi öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tangocu, kendisini özel olarak İstanbul'daki karşılaşmaya hazırladığını belirterek, "Elimden gelenin en iyisini yapacağım" ifadelerini kullandı.

3 puana yakınız
Colman büyük maçların futbolcusu olduğunu da belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Galatasaray karşısında bunu kanıtlayacağım. İstanbul'a lider gidip, lider olarak döneceğiz. Taraftarımızın için rahat olsun. Yakaladığımız çizgiyle 3 puanı alan taraf biz olacağız."

Samet Yildirim
14.10.2008, 17:00
Bazen hakketten sasmamak elde degil...

Futbolu biliyor bunu inkar eden var mi ??
Yetenekleri var bunu inkar eden var mi ??

Ozaman zaman tanimak ve beklemek lazim...yabanci futbolcu biraz toleranz taninmali hele hele Colmana bakarsak karekteri cekingen olarak görüyorum yani almanyada yan yana oturuken öyle gördüm....biraz cekingen beklemek alzim...

Bazi futbolcular vardir hemen uyum saglar hemen iyi yonar bazi futbolcular vardi uyumu zor gecirir ve zorlanir...ayrica konyaspor-ankaraspor maclari disinda kötü oynamadi...

seydisehir1
15.10.2008, 02:14
Arkadaslar, Colman henuz cok genc, ancak onda muthis bir olgunluk gozlemliyorum.. ozellikle oyun anlayisi acisindan... her gecen Mac ustune katarak gelisicektir... Colmana biraz daha sure verirsek... Efsane ve dunya futbol tarihinin sayili orta sahalarindan olan Karabogamiz Unal dan sonra orta sahamizda senelerce super derecede hizmet edicek bir kisi bence... Unutmayalim ki.. Arjantin den cikan cok sayida super oyuncu var... ancak bunlardan 2 tanesi Arjantin Milli takiminda oynayabiliyor... O yuzden Colman nin klasini tartismamak gerekir diyorum...

Bu arada GS yi de feci yenmeliyiz bence ki Istanbul ve Ulke basini nin yuzune vurmaliyiz rezilliklerini.... yeter artik... Trabzonspor devrimi geri donuyor... herkezi acimadan yenmeliyiz ama acimadan... herkezi... bizdeki hucum gucu ve derinligi cok az takimda mevcut... her mac 3 olmali... cok ciddiyim... yeter artik...

seydisehir1

Dursun Kaplan
15.10.2008, 09:33
Karadenizliyiz sabırsızlık kanımızda var.. Herşey hemen olsun istiyoruz..

Ama zaman lazım.. Bitek Colman'a değil, takıma zaman lazım,Barış'a zaman lazım, iyi futbola zaman lazım..

Zamanı geldimi zaten şampiyonluk bizimdir.. ;)

Birtan Karaman
15.10.2008, 16:29
Umarım colman bu maçta colman gibi oynar umarım..

Sefa Murat Dokuz
15.10.2008, 17:19
colman çok zayıf çok güçsüz ünalla ne alakası vardı o taksiydi bu kağnı...
bakalım bekleyecez devre arasına kadar toplasın kendini

Tayfun
15.10.2008, 17:20
Tango zamanı

http://www.fotomac.com.tr/2008/10/14/im/F1CE56693003C64AA74A9D05x.jpg

Kendini özel olarak Galatasaray'a hazırladığını ifade eden Colman "Büyük maçların adamıyım. İstanbul'da bunu kanıtlayacağım" dedi.

Tam motivasyon
Gösterdiği performansla taraftarın gönlüne taht kuran Colman, Galatasaray derbisi öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tangocu, kendisini özel olarak İstanbul'daki karşılaşmaya hazırladığını belirterek, "Elimden gelenin en iyisini yapacağım" ifadelerini kullandı.

3 puana yakınız
Colman büyük maçların futbolcusu olduğunu da belirterek sözlerini şöyle tamamladı: "Galatasaray karşısında bunu kanıtlayacağım. İstanbul'a lider gidip, lider olarak döneceğiz. Taraftarımızın için rahat olsun. Yakaladığımız çizgiyle 3 puanı alan taraf biz olacağız."

Hadi "Colman" göster kendini bu maç gs savunmasının arkasına atacağın topları dört gözle bekliyorum... :)

Ahmet Kuru
15.10.2008, 18:55
Colman bu başta performansının üstüne çıkması lazım..
Bu tip maçlar takıma gelen yeni oyuncular içinde önemli...
İnşallah maça damgasını vuran isimler arasında olur...

cerasus
16.10.2008, 03:59
Cok sey bekliyoruz kendisinden gs macinda insallah güzel bir performans sergiler .

İgzas-61
16.10.2008, 22:52
Colman bu maçta sana çok ihtiyacımız olacak göster kendini

Hüseyin İlkin
16.10.2008, 23:20
Galatasaray maçının yıldızlarından olacak , arkaya attığı müthiş toplarla ...

Serkan ' ın geçen maç yaptığı 3 asistin benzerini Colman + Selçuk ikilisinden bekliyorum . Ciddi anlamda ...

Bir hafta önce bu yorumu yapmıştım . Aynen geçerliliğini sürdürüyor . Galatasaray maçının yıldızlarından ...

Galatasaray ' ı orta sahasını en son Bursaspor maçında gördük , kaleci pas atıyor , Yusuf topu sürüyor . Ve pasını attığında en geriden gelen adam golü atıyor . Peki bu arada Galatasaray'lılar ne yapıyor bu arada ? Bende çözemedim daha onu :) Köy takımı Bellinzola ' da çok rahat geçmişti bu Gs'nin orta sahayı ... Hücum güçleri adamların Galatasaray sayesinde güçlü olmuştu , gözükmüştü :)

Böyle bir orta sahada Colman fazla sıkışmayınca , paslarını çok daha rahat atacak . Oyunu çok daha rahat okuyacak . Sonunda da olan Galatasaray ' a olacak :p

Ahmet Faruk
16.10.2008, 23:41
Colman, Antalya maçında ömerin çıkardığı şutun gs maçında gol olur İnşallah...

macka61
17.10.2008, 00:35
colman o güzel paslarını ve şutlarını bekliyoruz bu maçtada

unique
18.10.2008, 12:55
Artık patla be Tangocu, o potansiyel var sende.

Birtan Karaman
19.10.2008, 18:28
Szymek ilk 2 maçında patlamasını yapmıstı be colman:S
Böyle devam edersen performansının karşılığını alıyorusun(Yedek)

Uluç
19.10.2008, 21:13
Insan 1 topu bile olumlu kullanamazmı ya!

Dursun Kaplan
19.10.2008, 21:17
Çalım atmadan direk pas atsa çok daha faydalı olucak takıma..Son anlarda çektiği şutu,bol bol denemeli bence..

Kötüydün Colman..

Cem Balcı
19.10.2008, 21:20
kötüydün...

sende takımdaki fedailerdendin...

dünyayıı kurtaran adam rolündeydin her pozisyonda maşallah...

yaranozlu
19.10.2008, 21:45
şaşırttın, yerinde oynamadığını düşünüyorum ama ciddiyetsizliğine ne demeli?

alper*
19.10.2008, 21:46
tamamen bir zaman kaybı ve hayal kırıklığısın.
başka söze gerek yok.
dalga geçerek oynayan ciddiyetsizin tekisin.

Murat'
19.10.2008, 21:53
evet sahada çok ciddiyetsiz duruyor....neden bu şekilde yapıyorsun Colman...daha ciddi ol....nerde o szymkowiak......

Onur Civelek61
19.10.2008, 21:59
Malesef Colman bu ligin oyuncusu değil.Yaşı genç kendini geliştirebilir.Ama basit pas hataları rakibi geçememe bunlar büyük - leri...

UmutBaykan
19.10.2008, 22:14
Colman pas vermeyi öğren arkadaşım..

Öztürk Adem
19.10.2008, 22:18
Kım ne derse desınler ben onu cok cok begenıyorum sadece sunu dusunuyorum :) oynatıldıgı yer orası olmamalı

AYDIN KANTEKIN
19.10.2008, 22:30
kendisini macta degil uluslar arasi tango yarismasinda sandi.ona giydigi formanin ts formasi oldugunu anlatmasi lazim

bingolts
19.10.2008, 22:30
kesinlikle iyi oynadı oyuna girinci ısınamadı ve top kayıpları yaptı karşı takımında oyuncuları onu hataya zorladı başlarda ama bütün topları isteyecek ve kullanacak cesareti vardı bu çocuğun kumaşı iyi ve herkes onu konuşacak lütfen eleştiri yaparken duygusal davranmayın

DeAgLeMaNyAq
19.10.2008, 22:59
Bireysel anlamda zor çalım atabildiğini ve sürekli top kaybettiğini sürekli söylüyorduk zaten. Tekniği şüphesiz çok iyi ama düşündüklerini yeteri kadar sahaya yansıtamıyor...

unique
19.10.2008, 23:07
Colman, bu sene bir türlü istenilen patlamayı yapamadı. Zaman zaman iyi işler yapıyor gibi gözükse de istikrar yok, güç yok, azim yok, ciddiyet yok.. Bu şekilde oynarsa orta sahada sıkıntı çekeriz; daha dikine oynayan, ara pasları atabilen, frikikleri ve kornerleri iyi bir 10 numara bulabilirsek Colman'a devre arası gol gösterilebilir; maalesef.

genç61
19.10.2008, 23:07
colman bence cok iyiydi ben sana 2. haftada kotu dedigimde sana iyi diyenleri merak ediyom acaba simdi senin hakında ne dusunuyorlar

bundan sonra senin hakkında olumsuz göruste yapmıcam cunku kimse kabul etmiyor ne yapıyım o yuzden bence sen mukemmel bi adamsın demeliyim galiba

Çetin
19.10.2008, 23:08
Colman toptan korkmayacaksın, korkarsan senin maldonadodan bir farkın kalmaz ve biz seni ileriye dikine top at diye aldık, sağa sola at diye değil.

hamucera
19.10.2008, 23:10
maça ilk çıktığında çok kötüydü. zamanla biraz açılmaya başladı. aslında çokta kötü oynamadı diğer oyunculara baktığımızda en azından biran yerimizden kalkamızı sağlayan güzel bir şutu vardı. belki daha iyi olacak belki olmayacak orasını bilemem ama 10 numaramız colman diyemeyiz şu an

Tanju
19.10.2008, 23:11
Colman ağır kalıyor, Oyunun sonuna doğru biraz daha hareketli gözüktüğüne bakmayın, Galatasaray pres yapmayınca Colman'da rahatladı...

yns_emre61
19.10.2008, 23:13
şutların güzeldi ama kendini geliştirmedigi sürece iş görmez malesef

Sefa Murat Dokuz
19.10.2008, 23:16
arakdaş bu adam çözemiyorum....
yahu adamda yetenek o kadr fazla ama kafa yok galiba afedersiniz...
ya orta sahada keweele bir top kaybetti evlereşenlik lincoln denen adam omuz atı buna top çaldı yahu adam 170 hödük ya dokunsan ölecek. dönene kadar 10 snye geçiyor zaten millet biniyor tepene .... ama bakıyorsun son döneme alıp topu gideiliyor pasları fena değil şut falan atıyor sen ne geri gelirsin be adam geriye gelince batırıyon çalım falan zaten yok...kal ilerde şut flaan at

onur_alabuga_61
19.10.2008, 23:16
ya colma sen gitkaradenizsporda oyna yhaa adamda hiçbişiyyok kendimizi kandırmayalımbu takımın 10 numarası olamaz

canna52
19.10.2008, 23:20
takım kötü olunca colmanda kötü gözüktü...

genç61
19.10.2008, 23:20
ya colma sen gitkaradenizsporda oyna yhaa adamda hiçbişiyyok kendimizi kandırmayalımbu takımın 10 numarası olamaz
arkadasa katılıyorum colman eger turk olsaydı o da karadenizspora gönderillirdi ama arjantinli olması kurtardı onu galiba ama bizi mahvetti sahsen

Coloradoydu
19.10.2008, 23:35
Colman'ın 10 numara olma iddiası yok. Geldiği takım, Belçika liginin sıradan bir takımıydı ve Colman o takımda önliberoydu... Ne demişti Fuat Çapa:

"Colman, önlibero ve ortasahanın ortasında oynayabilen bir isim. Gole yakın bir oyuncu olduğunu söyleyemem ama ortasahadan gol bölgesine sürpriz çıkışları var."

Böyle bir oyuncudan Alex ya da Lincoln tarzı görevler beklemek doğru olmaz.

Tabi bu konuda suçu biraz da kendimizde aramalıyız. Yönetim ortasaha aldık deyince hemen "oyunkurucu", "10 numara" diye atıldık ve öyle olduğuna inandık.

Ancak şunu da kabul etmeli. İyi bir önlibero veya klasik ortasaha oyuncusu olabilmesi için bile hala çok yol katetmeli.

Özge
19.10.2008, 23:39
Geldiğinden beri en kötü futbolunu oynadı.

erol_izm
19.10.2008, 23:43
İlk haftadan beri izlediğim Colman sıradan bir futbolcu izlenimi veriyor. Yani 1 maçta beğenilp alınan futbolcudanda pek bir şey beklenmemeli aslında. Her maçta attığı 2-3 şut dışında bir varlık gösteremiyor. Yani şunu demek yanlış olmaz sanırım. Hüseyin'in şut çekebilen versiyonu.

Sezgin Öztürk
19.10.2008, 23:59
yaaa beyler daha 1 maç kaybettik ama gerçekten çok şanssız bir maç oynadık Colman a gelince düşünün birde olaya şu pencereden bakın adam 15 gün boyunca kendini bu maça hazırlamış ve maç saati geliyor bi bakıyor yedekte o anki psikolojisi ni düşünebiliyormusunuz ve oyuna girdikten sonrada o ruh halindeydi ama sonradan etkili olmaya başladı şahsen Colman nın iyi bir oyunca olduğuna inanıyorum ben halaaa 1 maç bizi yıkmaz En büyük TRABZONSPOR....

TheCrow
20.10.2008, 00:27
Colman,Hüseyin,Selçuk üçü de çok top kaptırıyorlar,üçü birden atağa kalktığı için de kaptırdıkları her top kalemizde tehlikeli oluyor.İşin kötü tarafı yedek kulübemiz de orta saha açısından çok zayıf.

Erkan SUİÇMEZ
20.10.2008, 00:37
colman bizi hayalkırıklığına uğrattı.kesinlikle forvet arkası oynayamaz.gerçekten türkiye ligi için ağır.pas yüzdeside düşük.dikine oynayamıyor.her top geldiğinde oyunu yavaşlatıyor.yaşı genç umarım kendini geliştirir.

Kadir
20.10.2008, 00:37
Etkisizdi. Ayrıca pozisyonlarda kız gibi kalıyor , çok korkak davranıyor .

Enes
20.10.2008, 00:38
Aslında kaliteli topçu bişeler yapabileceğinide gösteriyo ama iki haftadır çok alakasız toplar kaybediyor

ELA ELA LEOSE
20.10.2008, 01:12
ben tranfer dosyasında bu takıma önlibero lzım diyorum hüseyini yeterli bulmuyorum ama
hazırlık möaçını dikkatli izlediyseniz colmanın selçukun kaptırdı adamların her atağa çıktığı topu huseyin kesti bi de üstüne ilk defa pas hatası yapmadı nei diyim kotu mu diyim
colman ne yaptı git maçı izle 10 pasın 8 yana bu adam mı bize maç alcak adam dediğiin maç alıcak olan yattara gibi ipe dizcek hep ileri oynıcak

bu yazıyı burugge macından sonra yazdım bazı arkadaslar begenmedi sonra tartıstım siteye girmedim dayanamadın gene girdim

beni eleştirenler şimdi gormustur colmanı ben aylar öncesinden söyledim bana futbolu bilmiyosun diyenler simdi ne diyecek merak ediyom

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1573643#post1573643

alın linki tıklayın bakın ne zamn yazmısım

Feyzi Çavuşoğlu
20.10.2008, 01:24
hiç bi özelliği yok çok abartılmış .. nerdeyse attığı bütün paslar rakip oyuncuya çarpıyo veya kaptırıyo.. ya kendini gösteremedi şansız günüydü ya da gerçekten kötü .. sonuç olarak bizim futbolcumuz olduğu için kendini geliştirmesi dilekleriyle..

Ertan 51
20.10.2008, 10:04
çok pas hatası yaptı
üzerine yüklenen sorumluluk-bizlerin çok şey beklemesi ağır geliyor Colman'a
zamana ihtiyacı var,daha iyi olacak ben inanıyorum.

Halmanli
20.10.2008, 10:08
Bence yetersiz bir futbolcu.

Hüseyin Bağdat
20.10.2008, 10:09
Beklediğimiz gibi oynamıyor.Şu an çok yetersiz kalıyor.Kendisini toparlamasını diliyoruz...

alper*
20.10.2008, 10:37
halı sahada bile daha agresif oynanır be kardeşim !

mechanic
20.10.2008, 10:40
Bana derbilerde oynamayacaksan nerde oynayacaksın kardeşim ...

Ümit Tekşan
20.10.2008, 10:47
Senden beklentilerimiz var ama biz aslında kendimizi kandırıyoruz. ÇÜnkü seninde kapasiten belli bundan fazlasını yapamıyorsun ikili mücadelelerde adam eksltemiyorsun. Dolayısıyla bu sekilde oynadığın zaman orta saha allak bullak oluyo.

Bilmiyorum devre arasında sana bir çöüzüm altarnatif bulacaktır yönetim heralde . Şampiyonluğa oynayan bir takımın futbolcularının bu kadar kötü oynamaya hakkı yok.

Dün akşamki maça gelince Oyuna Tayfurun yerine dahil oldun belki biraz hız kazandırdın ama seninde son vuruşlarında paslarında isabet olmadı. Yani sende diğer futbolcular gibi vasattın. Yukarda da belirttiğim gibi biz senden çok sey bekliyoruz galiba. Kendimizi sorgulamamız lazım..

furkan emiroğlu
20.10.2008, 10:49
Bireysel anlamda zor çalım atabildiğini ve sürekli top kaybettiğini sürekli söylüyorduk zaten. Tekniği şüphesiz çok iyi ama düşündüklerini yeteri kadar sahaya yansıtamıyor...

Bencede o tekniği sahaya yansıtmada zorlanıyor.

Misina
20.10.2008, 11:10
Bu haliyle kesinlikle bu takımda oynayacak kapasiteye sahip değil.

Tayfun
20.10.2008, 11:31
Oldu olacak daha iyi olacak dedik Colman için ama dün gs maçında anladım ki! Colman'ın bu performansından öteye geçeceği yok...

Xopuri Lazi
20.10.2008, 11:37
Colman da yavaş yavaş Lange'leşmeye başladı, hadi bakalım hayırlısı!!!

Onur Civelek61
20.10.2008, 11:37
3-0 dan sonra attığı çalımları sizi yanıltmasın bu Colman adam geçemiyor ağlayasım geliyor.Heran top kaybedebilcek bi yeteneği var yani bravo...2 şutu vardı güzeldi.Topu alıp gidiyor verkaç felan yapmak istiyor.Niyeti takıma hareketlendirmek ama olmuyor.İnşallah düzelir...

A.İLELİ61
20.10.2008, 11:48
inşallah akşamki oyunu geçicidir, yoksa sildim colmanı..Akşamki adam TRABZONSPOR futbolcusu olamaz...!!

Birtan Karaman
20.10.2008, 11:55
kesinlikle iyi oynadı oyuna girinci ısınamadı ve top kayıpları yaptı karşı takımında oyuncuları onu hataya zorladı başlarda ama bütün topları isteyecek ve kullanacak cesareti vardı bu çocuğun kumaşı iyi ve herkes onu konuşacak lütfen eleştiri yaparken duygusal davranmayın
Katılıyorum kardeşim sana son 10-15 dakıka daki oynadığı oyunu 90 dakikaya yayarsa tadından yenmez

İdris Toksoy
20.10.2008, 11:56
ben umutluyum colmandan.

Tayfun
20.10.2008, 11:57
inşallah akşamki oyunu geçicidir, yoksa sildim colmanı..Akşamki adam TRABZONSPOR futbolcusu olamaz...!!

Yok abi geçici değildir hermaç sonrası Colman ile ilgili aynı şeyleri söylüyoruz daha iyi olacak diyoruz ama dün birkez daha anladım Colman bu performanstan öteye gidemez....

ozgur_mke
20.10.2008, 12:04
Umutlarım yavaş yavaş tükeniyor Colman'dan. Yazık kendini gösteremedi. 2,75 Milyon Euro verdiler bu adama. Dün akşam Özer HURMACI'yı izledinizmi...

Atakan
20.10.2008, 13:21
İlk yarı çok kötü oynadı ama ikinci yarı bence süper oynadı.Dahada iyi olacaktır.

zafercalikoglu
20.10.2008, 13:43
2.yarı fena degildi ama kapasitesi bu olamaz

Misina
20.10.2008, 14:26
Antalyaya Konyaya Şov yapacak oyuncu bu takıma lazım değil.

Birtan Karaman
20.10.2008, 14:28
Antalyaya Konyaya Şov yapacak oyuncu bu takıma lazım değil.
konyaya şov falan yaptığı yok:cool:

Samet Yildirim
20.10.2008, 14:38
bakyiorum yine sallamalar var...

Colmana neden bukadar elestiri yapilir anlamyiorum...futbolu futbolculari nasil izlenir onada hayretler icerisinde okuyorum bazi arkadaslarin burda yazdgini...

Yabanci futbolcu gelmis ve hemen performans bekleniyor böyle bi sacmalik sadece ve sadece türkiyede var dünyanin hic bi tarafinda yok...
en az yarim sene hatta deivid gibileri hesaplarsak 1 sene zaman tanimak lazim...
savunam oyuncular icin hemen uyum olur ama ofansla alakali olan futbolcular icin bu gecerlidir degildir...szymek gibi nobre gibileri hemen eglipde performans gösteren az cikar....

aciklarda adam yok...umut nereye kostugunu bilmiyor...bu adam nereye pas atacak....gökhan hareketziz...

Iyi oynamak icin sahadaki bazi faktörlerde olusmasi lazim...malesef bu yok...marcelinho begenilmedi giti wolfsburgu tek basina uefa kupasina soktu bunu ben degil felix magath söyledi...

sabir sabir sabir sabir sabir

Misina
20.10.2008, 14:38
konyaya şov falan yaptığı yok:cool:

o da doğru.Bi tek antalya maçında biraz canlıydı

Great White
20.10.2008, 15:22
Eğer ki çift forvet oynayacaksan bu adamı bir şekilde kullanacaksın ya da devre arasında yollayıp yerine alabiliyorsan daha iyisini getireceksin..

Zira pozisyonu ve aldığı görev itibarı ile ortasahada alternatifi olmayan tek oyuncu maalesef ki o..

İdris Toksoy
20.10.2008, 15:29
colmanı beğenmeyenlere anlam veremiyorum doğrusu.tekniği harika,evet eksiği var ama takımın en değerli oyuncusu olmaya aday.

Atakan
20.10.2008, 15:30
Bence 2. yarı enfes bir performans sergiledi.Çok iyiydi.Bence daha da iyi olacak.

LazAnisT
20.10.2008, 15:33
Colmanla alakalı çok fazla uzatmayacağım.Eğer performansı buysa onun gibi futbolcu Yavuz Selimde dolu.Gese maçında bu adamın iyi olduğunu söyleyenlerden ricam 3.gole bir göz atsın bakalım başrollerde kim var..

mechanic
20.10.2008, 15:36
fizik gücü sıfır. Hücüm da var, defans yapılırken ortalarda yok. Geri kazanımları hiç yok.

Samet Yildirim
20.10.2008, 15:39
Colmanla alakalı çok fazla uzatmayacağım.Eğer performansı buysa onun gibi futbolcu Yavuz Selimde dolu.Gese maçında bu adamın iyi olduğunu söyleyenlerden ricam 3.gole bir göz atsın bakalım başrollerde kim var..

Birisini 3. gol yazmasini beklyiordum...top kaybi sonra kactane pas yapildigini saydin mi ??

ben saydim 15 tane pas felan yapildi o pasdan sonra;)...

Song konyada kaptirdi gol oldu...egemen cok kaptirdi gol olabilirdi...dün GS macinda song yine yapti ilk pozsioynu verdik...olabilir böyle seyler ama colman kaybetti daha sonra 15 pas felan yapildi deeee GS yaraalanina gitti top;)...

Ayrica daha 7.hafta sabir

lincoln verkaca giriyor egemen duruyor daha sonra kosmaya baslyior...hatasi var

Ömer SEVİNÇ
20.10.2008, 15:44
Çok çok çok güçsüz. Oyun zekası ya çok zayıf ya da bizim takımın çok ötesinde yüksek. Çünkü kimse ne yapmaya çalıştığını anlamıyor. Yine de beklemek lazım. Daha 5-6 maç yaptı sonuçta..

Ali Tunahan Güllü
20.10.2008, 16:32
bence colman dün oyuna girdikten sonra yararlı olmaya çalıştı çok iyi şutlar attı mesela...

karatasof
20.10.2008, 16:41
Teknik ekibin ve yönetimin uzun takipler neticesi TS'un orta sahasına ilaç diye alınan bu Colman ise onlara tavsiyem bir an önce bu işi bırakıp pazarda limon satsınlar daha iyi.Bu işten anlamadıkları ortada.Adamın geldiğinden beri iyi oynamasını bekleyip duruyoruz,hala bir şey yok.Bu gidişlede olacak gibi görünmüyor.Bir maçta Yattara'ya attığı uzun pas dışında yaralı olduğu pası yok.Ortada deli dana gibi koşturan Serkan'ın bile bir maçta (Konyaspor maçı) üç asisti varken bu arkadaşın tüm haftalar boyunca yaptığı üç asist yok.Sahi hani tüm transferlerimiz çuk oturdu buyuran yönetim.Yeni transferlerin ne kadar işe yaradıklarını bu hafta gördük.Bir tane yıldızı hak edecek top oynayana rastlamadık.

Hasan61
20.10.2008, 16:56
colman pas atacak savunma arkasına kaçan adam yok,boşa çıkıp top isteyen yok kime atsın pası.............

Birtan Karaman
20.10.2008, 17:03
6 mı 7 mi ne hafta geçti bence 2.yarı süper demiyelimde iyi oynadı yane şut denemelerini falan hep yapmalı çabbukluk çalısması lazım aksıne 17.haftaya böyle giderse vasat olarak yerine biralternatif alınır ve bakarsınız bu alternatıf colmanı kesebilir;)

Guroni
20.10.2008, 17:14
bakyiorum yine sallamalar var...

Colmana neden bukadar elestiri yapilir anlamyiorum...futbolu futbolculari nasil izlenir onada hayretler icerisinde okuyorum bazi arkadaslarin burda yazdgini...

Yabanci futbolcu gelmis ve hemen performans bekleniyor böyle bi sacmalik sadece ve sadece türkiyede var dünyanin hic bi tarafinda yok...
en az yarim sene hatta deivid gibileri hesaplarsak 1 sene zaman tanimak lazim...
savunam oyuncular icin hemen uyum olur ama ofansla alakali olan futbolcular icin bu gecerlidir degildir...szymek gibi nobre gibileri hemen eglipde performans gösteren az cikar....

aciklarda adam yok...umut nereye kostugunu bilmiyor...bu adam nereye pas atacak....gökhan hareketziz...

Iyi oynamak icin sahadaki bazi faktörlerde olusmasi lazim...malesef bu yok...marcelinho begenilmedi giti wolfsburgu tek basina uefa kupasina soktu bunu ben degil felix magath söyledi...

sabir sabir sabir sabir sabir

Senin bu yorumunun ben hayretler içersinde okuyorum ve sanan farklı 3 maçta farklı 3 oyuncu izle diyorum ilk maçta selçuğu izle çok üstün bir futbolcu olduğu için değil izle adam nasıl gelip top istiyoraldığı topu tekrar aldığı kişiye atmak yerine hücüma dönüp neler yapıyor. İkinci maçta Xabi'yi izle selçuğun ultra üst versiyonu . Son maçta COLMAN'ı izle Xabi olmasını tabiki beklemiyorum ama selçuğun yaptığını yapamıyacaksa yazık verilen paralara öyleleri zaten vardı. Colman'dan uyum beklemiyorum ama topla maç boyunca bir kere karşılaşsın onuda geri atmak yerine hücuma dönüp artı bir şeyler yapsın. Sen birde bu yönüne bak TV izlediğin zaman adamın ne olduğu anlaşılmıyor.

Ahmet Kuru
20.10.2008, 17:16
Bir yabancı oyuncu,son maçta kötü bir performans sergiledi diye yedek klübesine çekilmemeli...Yeni bir takımdan ziyade yeni bir ülkeye geldi,diğer yerli tranferlere verilen kredinin 3-4 katı Colman'a verilmeli...
Topu ayağına aldığında bile bu adamın kumaşının kalitesini anlayabiliriz...
Ha amaç Üzüm yemek değilse o ayrı tabi...

TolgaTopçu61
20.10.2008, 18:12
cogu taraftarimiz,1 macla satti ya Colman'i,daha ne diyeyim...
Colman kötü oynayabilir, yeni bir ülkeye gelmis,biraz sabretmemiz lazim...
Colman lig'e alisip müthis oynayinca,onu yedege ceken taraftarlar ne diyecek acaba...

Erbay
20.10.2008, 18:49
Oyun stilini hala çözemedim. Oyunun her iki yönünü oynamaya çalışıyor ama bazen hiçbirini yapamıyor. Çok ağır... Hem topla hem de topsuz çok ağır. O bölgede daha sağlam bir oyuncuya ihtiyaç var. Colman, çok top kaybediyor o kritik bölgede. Alex gibi ileride oynasa az-çok telafi edilebilir top kayıpları ama o bölgede olmuyor işte.

otuken55
20.10.2008, 18:51
o bölgeden kastınız nedir?
ortasahada oynarsa mükemmel oynayacağına inanıyorum ama hüseyinden nekadar forvet çıkarsa bu adamdan da okadar sol kanat çıkar

otuken55
20.10.2008, 18:56
colman alıyor kafasını kaldırıyor topu 20 metreye bir şekilde gtiriyor
ama anlayabilen yok umut maratoncu gibi sağda solda gökhan hayattan bezmiş selçuk korkuyor hüseyini saymıyorum bile bu adam ne yapacak ben o takımda oynuyor olsam
ve colman olsam isyan küfür topu taça atarım

Erdem Keser
20.10.2008, 19:00
Colman oyun içerisinde nasıl etkili olur ,takıma nasıl pozitif etki yapar ?Bence bunu sorgulamalıyız.
Birincisi ortasahada öne yakın oynamalı.Çok iyi tek top yapıyor.Akıllı paslar atıyor ama herkesin ortak görüşü ; fiziksel olarak güçsüz.Çok narin bir oyuncu ama dün kötü değildi.Top kayıplarını , ayağında topu daha az tutarak minimuma indirmeli , tek toplarının ve derin toplarının sayısını arttırmalı.

Onur Civelek61
20.10.2008, 19:06
Adam geçsin başka bişey istemiyorum...

Cafer Bulur
20.10.2008, 20:05
Ersun yanal tarafindan colman in yedege cekilmesini dogru bulmadim.
Isaac,gökhan ve umut gibi benzer özelliklerdeki 3 forvet yerine defansif özellikleri de bulunan bir colman tercihi bence daha dogru olacakti.
Oyuna girdikten sonra katki yaptigi söylenemez ama 2-0 a gelmis bir macta katkisini beklemek de cok dogru olmazdi.
G.antep macinda ilk 11 de oynamali ve forvet arkasinda sans bulmalidir.
Colman dan sürekli üst düzey katki beklemek yanlis olur ama arada antalya macindaki gibi iyi oynarsa iyi olur düsüncesindeyim.

ofluselo
20.10.2008, 21:16
Arkadaşlar bu adamın kumaşı ii............ Onun için bizde oynuyorya.....Yok yok kumaşı iii.....

sethfilo
20.10.2008, 21:21
Bu maç için Colman'ı suçlamayı sanırım 8-9 futbolcudan sonraya almak daha mantıklı olacak kaldıki orta sahada mücadele eden diğerlerine göre daha akıllı işler yapmaya çalıştı diyebilirim.

aldkmn
20.10.2008, 21:41
colman iyi futbolcu,sadece agır ama yine yazıyorum iyi futbolcu

Alptuğ
20.10.2008, 23:01
sonradan oyuna girmesine rağmen etkiliydi

Sefa Murat Dokuz
20.10.2008, 23:09
pas hatasını çalım atamamasını her şeyi geçtim egemenden bire bir özel ders alması lazım yürek konusunda...lincoln denen t.. bile colmana omzu koyup top çaldı. Kız oyunu değil bu arkadaş...

Arif Timurcioğlu
21.10.2008, 01:02
Bu çocuğun acilen anzer balı yemesi lazım çok güçsüz.

DeAgLeMaNyAq
21.10.2008, 02:18
Bu çocuğun acilen anzer balı yemesi lazım çok güçsüz.

O balı önce Barış Memiş'e yedirelim bence... :)

cabri
21.10.2008, 03:19
Bu kadar mücadele gücü yüksek ve maçta herkesten fazla koşan bir adam nasıl topla bu kadar yavaş olur... Ayağında sakın top tutma, tek topu iyi oynuyorsun.

Seni ayağında topla görünce merhum şair dağlarca nın "Atatürk ün Kağnısı" şiiri geliyor aklıma.

Varlıbaş61
21.10.2008, 08:48
ben colman'a güveniyorum...
onun hakkında acele karar verilmemesi gerektiğini düşünüyorum...

Süleyman50
21.10.2008, 08:58
benim bildiğim arjantinliler savaşçı olur ama colmanda bunu göremiyoruz...........

genç61
21.10.2008, 08:58
kusura bakmayın hala colmanı gormuyorsanız size bi şey demicem bu adamın topla alakası yok ve bundan hiç bir şey olmaz eger bu adam top oynasın ben fenerli olcam valla bırakın bunu basımıza musallat eden kimse allaha havale ediyom ben bu maç için demiyorum ben 2.haftadan beri diyom sizin iyi dediginiz ankaragucu macından beri diyom bi gol pası attı sisirdiniz adamı başkada bi şey yapmadı bu adamla olmaz yazık 2.750 milyon euro bunun yerine daha iyi adam alınabilirdi

ELA ELA LEOSE
21.10.2008, 09:07
gerçekten kusra bakmayın sadece beni o gun eleştirenler gorsun diye koydum

kusıra bakmayın beni yeden yere vuranlar vardı burda eleştiri yaptıgım zaman ama ben haklı cıkıyom yavas yavas

bu yazı burugge macından sonra yazıldı kusra bakmayın bunu buraya yazdıgım için beni eleştiren arkadaslar görmustur heralde colmanla ve diger şeylerde haklı oldumu bana futbolu bilmiyosun diyenler acaba gordumu bu yazdıklarımı benim aylar önce söylediklerim bir bir çıkıyor

bu yazı 18.08.2008 burugge macında yazdım

valla ben takımı bengenmedim

aynı zamanda organizasyonuda begenmedim
cd alcaz post makineları çalışmıyor
forma alcaz kapalıda sadece iki yerde satılıyor onlarda sadece iki forma kalmış turuncu ve bordo olan formalar anlamıyorum yönetim para kazanmamak nasıl olur heralde insanlara onu göstermeye çalışıyor

taraftara hiç br şet demicem 61. dakka meşale yanıyor bi bagırmak yok herkes alkış yapıyor meşaleyi yaktım bari bağır bordo mavi diye

taaraftarda butunluk yok herkes bildiğini okuyor aynı takım gibi bu takımın defansının arası sos veriyor bence egemen biraz ağır

cale iyi ileri çıkıyor ama orta yapmıyor bir turlu bi tane orta yaptığını gören oldumu sadece ileri çıkıyor gözüküyor

kalede tolga zaten patlamaya hazır bomba
hüseyin bence takımın en iyi adamıydı her topu kesti zamanında
selçuk daha iyi olcak topu olumlu kullanmayı seviyor ve koşuyorda
colman aynı selçuk gibi abartılacak bir şey yaptığı yok topu olumlu kullanmayı düşünüyor ama yaratıcı bir adam değil tam anlamıyla (ayrıca bu yazımda degil ama diger yazılarımda bu adamın cok yan ve geri pas attıgını yazdım)
yattara bu takımın bence herşeyi kenarda oynadığı müddetçe adam karşısına geline resmen ipe diziyor taraftarı heyecanlandırıyor

bu takımın iki forveti de kaleye arkası dönükken topu alıp bir türlü kaleye dönemiyor colman atıyor umutta umut tekrar colmana atıyor
selçuk atıyor umut tekrar selçuka atıyor böyle bir şey yok
bir al kaleye dön ben böyle bir şey görmedim onların orda yaptığını bende yaparım atsınlar bana geri vereyim böyle iş olmaz forvet dediğin alcak çalım atacak dönecek kaleye vuracak bunların hiç biri umutta ve gökhanda yok nasıl olcak bu iş anlamıyorum

Onur Civelek61
21.10.2008, 10:50
Colman kötü oyuncu değil.Tekniği var ama adam geçemiyor.Pasları iyi.Şutları iyi.Önceki maçlarda iyide koşup savaşıyordu.Orta saha oyuncusunun en önemli özelliği adam geçmesidir.İlla adam geçmesi mi lazım: Evet!. Stoper oyuncuları bile alıp topu bi anda 2-3 kişiyi geçerken sen nasıl ollurda her topu kaptırırsın demezmisniz? şut çekebilmen için adam geçme ihtiyacın olur ya bunu hızınla yaparsın yada tekniğini kullanarak olmadı topu sakların en uygun zamanda pas atarsın.Tek oynamak güzel ama rakip kapanmışsa tek oynasan nolur? Yaşı genç iyi futbolcu çok daha iyi olabilir ama görev bölgesi neresi olmalı kestiremiyorum.

irfan61
21.10.2008, 11:55
Colman forvet arkası oynasın atacağı şut ve paslarla daha etkili olur.

Samet Başdağ
21.10.2008, 12:07
bu adam çok ağır çalım atıyor deli ediyor beni ya ve atacağı çalımı belli ediyor.bence çalıma girmemeli fazla defansın arkasına sağa sola geniş paslar atmalı...

irfan61
21.10.2008, 12:11
bu adam çok ağır çalım atıyor deli ediyor beni ya ve atacağı çalımı belli ediyor.bence çalıma girmemeli fazla defansın arkasına sağa sola geniş paslar atmalı...aynen colman atacağı çalımı çok belli ediyor.Ve çok fazla top kaybı yapıyor olmadık yerlerde.

cabri
21.10.2008, 12:23
Colman kesinlikle kötü futbolcu değil.

Eksikleri var yaşı da genç sayılır. Kendini geliştirir.

Posası çıkmış yabancılarla karıştırmayalım.

Topla ağır ve adam geçemiyor ama onun kadar iyi tek top oynayan rakibi bozan kaç kişi var bu ligde?

İslam Sezer
21.10.2008, 12:39
ölüsü dahi oynamalıdır.yaşı çok genç.iyi pas yapan,şut çeken bor ofansif orta saha oyuncusu bence.solda ve kritik yer olan defans önünde oynamamalıdır.bir kere çok yavaş ve çalım atamıyor çünkü fizik yetersiz.ne zaman ki güç kazanır o zamanda iki yönlü oynasın çalım atsın.

ApoCaN28
21.10.2008, 13:04
Oynasın da Hücüumda Defans Olarak Biraz Zayıf...

Samet Yildirim
21.10.2008, 14:12
Colman iyi futbolcu bukadar elestirmeye gerek yok...bekleyelim görelim zaman tanimak lazim...

bukadar acele etmeye gerek yok....colman klas bi futbolcu...

Tayfun
21.10.2008, 14:34
Gösterdiği performans ve bonservisine verilen paraya bakıyorum ; verilen paraya acıyorum..!

onur_alabuga_61
21.10.2008, 14:58
çok güçsüz ve zayıf tükiye liginde sert oynayacaksın tamam iyi topcu ama türkiyue ligini topçusu değil delgadonun fiziğine gücüne bak colmanın gücüne bak

Birtan Karaman
21.10.2008, 16:09
1hafta içinde trabzona gidebilirim Allah izin verirse idamana da gidip bu ersun hoca ve colmanın tercümanı aracılığı ile irtibat kuracam nedir üzerinde baskı mı var falan kafaya koydum:)

Aytaç Çakıroğlu
21.10.2008, 16:19
kumaşı iyi ama bir tutukluk var üstünde. Ama iyi olacak bakın görün takımı sırtlayacak 1-2 futbolcudan biridir. Sakin olun beyler 7 geliyor 7 yalelelliiiiiiiii

BİZE HER YER TARBZONNNNNNNNNNNNNNN

ApoCaN28
21.10.2008, 16:21
Colman Colman colman Çok Ümitliyiz...

Muhtemelen uyum sorunu yaşıyor hala...

sifuni
21.10.2008, 18:20
evet colman icin zaman lagzim.Marcelinho nun durumuna cevirmiyelim lütfen marcelinho daha alismadan gönderdik sonra adam iki sene Wolfsburgda kaptanlik yapti.Colman da ayni problemleri yasiyor birazcik daha sabir.

Özkan Erdem
21.10.2008, 21:02
Rakip onu boş bırakınca adeta başka bir adam oluyor, şut atıyor, geriden top almaktan kaçmıyor, oyun kurmaya uğraşıyor. Ama biraz sıkıştırıldı mı ya geriye oynuyor ya da top kaptırıyor. Özgüven problemi midir, alışma süreci midir yoksa Colman bu mudur bilemiyorum. Şu haliyle ortasahanın yükünü kaldıramayacağı kesin.

Emo91
21.10.2008, 22:48
antep maci cok anlamli..... bu takim maglubiyetden sonra ne yapar hic bilmiyoruz.... sadece hazirlik döneminde wolfsbruga yenildikden sonra bir ara sapitmisdilar ama simdi lig icindeyiz.....

insallah antepi yenecegiz, isaac gökhan ve umuta güveniyorum.

ama colmanda performansini yükseltmeli....

colmanda GS macinda gördügüm en büyük negatif nokta, barisin en az 15 dakika boyunca SOL CIZGIDE top alamamasiydi, hep sut hep sut denedi colman ve selcuk.... halbuki oyunu kanatlara yaysaydik bence 80. dakikadan sonr abile yenebilirdik....

bairs sol kanatta BOMBOS duruyodu ama hep ortadan denedik.... bu durum acaip sekilde gözüme batiyordu....

Murat'
21.10.2008, 23:28
Colman öyle anlatıldığı gibi bir futbolcu değil...En önemlisi mücadele etmeyi sevmiyor....İkili mücadelerde çok zayıf...bir szymkowiak gibi hırslı ve güçlü değil...

Terzioğlu
21.10.2008, 23:41
Colman lige alistikca bu ligi sallayacaktir. Ona inancim hala tam.

Halil Atalay
21.10.2008, 23:54
hadi colman oynada adamlar futbolcu görsünler

Cem Balcı
22.10.2008, 00:14
hadi artık colman daha nekadar beklicez...

My
22.10.2008, 00:15
En baştan beri Colman'ın futbolu beni pek sarmadı. Aradığımız orta saha futbolcusu bu değil gibi geliyor bana. Ama her seferinde zaman, sabır diyorum. Diyoruz. Ben yavaş yavaş ümidimi yitiriyorum. Zaten azdı ama yine de bir ümit vardı içimde.

Bir kere çok çok güçsüz. Paflarla oynasa başa çıkamayacakmış gibi. Bu lig 2 beden büyük gelmiş gibi. Normal lig maçlarında işimize yarar da biraz dişli bir rakip geldimi ve de baskı yedimi...

sifuni
22.10.2008, 16:11
hadi artık colman daha nekadar beklicez...

daha 7 hafta oldu

Alihan Ertürk
22.10.2008, 16:48
colman ne kadara gelmişti ?? ( $ )

Samet Yildirim
22.10.2008, 16:49
Colmana güvencim tam...bu hafta ilk 11 de oynicakdir...

sifuni
22.10.2008, 16:53
colman ne kadara gelmişti ?? ( $ )

1.000.000 €

Engin Koltuk
22.10.2008, 16:53
antep maci cok anlamli..... bu takim maglubiyetden sonra ne yapar hic bilmiyoruz.... sadece hazirlik döneminde wolfsbruga yenildikden sonra bir ara sapitmisdilar ama simdi lig icindeyiz.....

insallah antepi yenecegiz, isaac gökhan ve umuta güveniyorum.

ama colmanda performansini yükseltmeli....

colmanda GS macinda gördügüm en büyük negatif nokta, barisin en az 15 dakika boyunca SOL CIZGIDE top alamamasiydi, hep sut hep sut denedi colman ve selcuk.... halbuki oyunu kanatlara yaysaydik bence 80. dakikadan sonr abile yenebilirdik....

bairs sol kanatta BOMBOS duruyodu ama hep ortadan denedik.... bu durum acaip sekilde gözüme batiyordu....

Bu benim de dikkatimi çekti bir çok kişi gibi ancak, teknik direktör böyle bir direktif vermiş olabilir. Yani maç boyunca kanatları kullanmadık zaten. Çünkü gs nin ortası zayıftı. Bence sebep bu.

tugay_98
22.10.2008, 16:59
bu sezon şampiyonuz dedi ama inşallah

murat
22.10.2008, 17:42
En baştan beri Colman'ın futbolu beni pek sarmadı. Aradığımız orta saha futbolcusu bu değil gibi geliyor bana. Ama her seferinde zaman, sabır diyorum. Diyoruz. Ben yavaş yavaş ümidimi yitiriyorum. Zaten azdı ama yine de bir ümit vardı içimde.

Bir kere çok çok güçsüz. Paflarla oynasa başa çıkamayacakmış gibi. Bu lig 2 beden büyük gelmiş gibi. Normal lig maçlarında işimize yarar da biraz dişli bir rakip geldimi ve de baskı yedimi...

aynen katiliyorum birde cok yavas. boyle yazinca bazi arkadaslar kiziyor ama gercekleride goz ardi etmemek lazim. Ben colmanin yerine serkani gormek isterim.

otuken55
22.10.2008, 17:54
mascherano örneğini vermek isterim

AYDIN KANTEKIN
22.10.2008, 18:06
Abi bir adam faydali veya faydali degil hersey bugüne kadar belli olmadiysa bundan sonra hic belli olmaz.Aurelio bize geldi daha ilk hafta herkes ne oldugunu gördü fazla söze hacet yok.Ne kadar para okadar köfte.