PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gustavo Alejandro Colman

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87

Jackdaniels
15.09.2008, 14:42
Nerden anladın bişey olmayacağını.? Buna geçen 3 haftada mı karar verdiniz.?

Ya yapmayın Allah aşkına daha 3 haftadan adamı gönderdiniz helal olsun size..

Bu benim kendi düşüncem senin ne denli bu adamdan umudun varsa benimde o kadar ümitsizliğim var...

Erdem Keser
15.09.2008, 14:55
Sanki Colman tam performans oynayınca bütün sorun çözülecekmiş gibi bir izlenim yaratılıyor ama bu takım, takım olarak atağa çıkma işini bu 3'lü ile yapamaz.
Bu 3'lüyü oraya koyan adam da zaten hoca değil çoban , öyle değil mi:)
Dünkü maçta 55 ile 75. dakikalar arasında yapılan paslar ve ve topun forvetlerimizin olduğu bölgelere taşınmasındaki tek toplarda neyin nesiydi peki:)
Acaba başka maçı mı seyrettik yahu:) Adamlar 20 dakika neredeyse çıkamadı.Topun gol bölgesine taşınmasından ziyade en büyük sıkıntımız final paslarındaki tercih yanlışlarıdır.Zira Yattara'sız bir maçta Colman ,Selçuk ve Gökhan'ın içerisinde olduğu en az 3-4 tane hızlı tek topla çıkma işini gerçekleştirdik.

"bu takım, takım olarak atağa çıkma işini bu 3'lü ile yapamaz." gibi hiç bir gerekçeye dayandırılamayan düşüncene inanmamızı beklemiyorsundur umarım:)

Anıl Caner
15.09.2008, 15:01
Bu 3'lüyü oraya koyan adam da zaten hoca değil çoban , öyle değil mi:)
Dünkü maçta 55 ile 75. dakikalar arasında yapılan paslar ve ve topun forvetlerimizin olduğu bölgelere taşınmasındaki tek toplarda neyin nesiydi peki:)
Acaba başka maçı mı seyrettik yahu:) Adamlar 20 dakika neredeyse çıkamadı.Topun gol bölgesine taşınmasından ziyade en büyük sıkıntımız final paslarındaki tercih yanlışlarıdır.Zira Yattara'sız bir maçta Colman ,Selçuk ve Gökhan'ın içerisinde olduğu en az 3-4 tane hızlı tek topla çıkma işini gerçekleştirdik.

"bu takım, takım olarak atağa çıkma işini bu 3'lü ile yapamaz." gibi hiç bir gerekçeye dayandırılamayan düşüncene inanmamızı beklemiyorsundur umarım:)

popülist yaklaşım. Ersun Yanal benim için Türkiye liglerinin en iyi hocasıdır. Ancak bu Serkan Balcı'yı ısrarla oynatmaya çalışması fikrinin yanlış olduğunu değiştirmez.

50 trilyona yakın para harcayıp transfer yaparak Yattara hariç hücum organizasyonları üretememek zaaftır.Takım olarak atağa çıkma işini bu üçlü yapamaz cümlesini beğenmediysen ilk 3 maçımızda yattara'yı göz ardı ederek izle diğer arkadaşları.

Yanlış anlayıp infaz etme hastalığınızı yenin artık.
Ortasahamız kötü demedim, sadece savunma özellikleri hücum özelliklerine göre çok ön planda ve bu harika takım savunması yapmamızı sağlarken, takım olarak hücum yapma özelliğimizi daha zayıf kılıyor dedim.

Colman'ın anlık pasları oyunun geneline hitap eden bir durum değil.Colman çok teknik, çok zeki ancak Turkiye liginde tutunamayan yabancı oyuncuların en büyük şikayeti sert futboldur.Sert futbol karşısında ayakta kalabilecek bir oyuncu değil.Bizzat görüyoruz topu bırakıp kenara çekildiği pozisyonları.

Erdem Keser
15.09.2008, 15:26
popülist yaklaşım. Ersun Yanal benim için Türkiye liglerinin en iyi hocasıdır. Ancak bu Serkan Balcı'yı ısrarla oynatmaya çalışması fikrinin yanlış olduğunu değiştirmez.

50 trilyona yakın para harcayıp transfer yaparak Yattara hariç hücum organizasyonları üretememek zaaftır.Takım olarak atağa çıkma işini bu üçlü yapamaz cümlesini beğenmediysen ilk 3 maçımızda yattara'yı göz ardı ederek izle diğer arkadaşları.

Yanlış anlayıp infaz etme hastalığınızı yenin artık.
Ortasahamız kötü demedim, sadece savunma özellikleri hücum özelliklerine göre çok ön planda ve bu harika takım savunması yapmamızı sağlarken, takım olarak hücum yapma özelliğimizi daha zayıf kılıyor dedim.

Colman'ın anlık pasları oyunun geneline hitap eden bir durum değil.Colman çok teknik, çok zeki ancak Turkiye liginde tutunamayan yabancı oyuncuların en büyük şikayeti sert futboldur.Sert futbol karşısında ayakta kalabilecek bir oyuncu değil.Bizzat görüyoruz topu bırakıp kenara çekildiği pozisyonları.

Size göre popülist bir yaklaşım. Kimsenin de kimseyi infaz ettiği yok.

Ben takımın sadece Yattara'dan oluştuğunu düşünmüyorum.Geçtiğimiz senelerde de Yattara vardı.Elbette yetenekli ve yaratıcı bir oyuncu,müthiş bir silah ama herşey sadece Yattara değil.Yattara'nın Ankaragücü maçındaki 43 dakikalık futbolu dışında pek bir şey göremedik.Nitekim o maçlarda yine bu orta alan hattının çıkışlarını görmezden gelip olayı Yattara'ya bağlamak çok samimice gelmedi bana.Zira bu çıkışlarla ilk yarıda en az 2-3 tane daha gol bulabilirdik.Maçta Yattara'nın payını görmzden gelmekte yanlış olurdu elbette ama Ankaraspor maçında oyuna hiç bir katkısı olmamıştı.

Bunun dışında aklıma takılan bir diğer konu ; şuan ortasahamızda yer alan oyuncuların geçmişlerini,oyun özelliklerini ne derecede takip ettiniz ?

Selçuk İnan Genç Milli takımlarda ofansif ortasaha görünümünde bir oyuncuydu Ersun Yanal'ın takımına transfer olana dek.Kalkıpta henüz daha hazır bir seviyeye gelmemiş Selçuk'un ofansif açıdan yetersiz olduğunu ima etmek ,oyuncuyu tanımadan hakkında karar vermekle eşdeğerdir gözümde.Colman'ın hakkında 2-3 maç sonrasında bir izlenim oluşturabildik kafamızda ama Selçuk için ofansta yetersiz demek kendisini takip eden birisi olarak bana komik geldi:)Bu kadar basit ve erken konuşmak doğru değil bana göre.
Orta sahadaki 3'lü meselesine gelirsek;:)
55. ile 75-80. dakikalar arasında topun ayaktan ilk çıktığı kişi Selçuk'tu.Yani takımı geriden çıkaracak,oyunu başlatacak dönen topları alıp pas yapmamızı sağlayacak rol ondaydı.Bu rolünde yaptığı sıfıra yakın pas hatası ve zaman zaman dikine oynadığı toplarla kısmen başarılı oldu.Biraz daha geride ve sağlam oynama çabası içerisinde olması,rakibinde çift çapayla yarı alanı kapatmak istemesiydi.Hem ilk toplarda Cisse ve Uğur'la mücadele etmek sonrada top kullanmak böylesine mücadele gücü yüksek maçlarda diri bir form düzeyi ve maç seviyesi ister.Presten sonra topu kaptığımız anlarda ayağa pas yapabilmemiz için öncelikle topu oyunu başlatan kişinin ayağından garanti ve kontrollü çıkması gerekir.Bu oyuncunun da sıkıştığı durumlarda terse dönmesi ve oyunu açması gerekir.Bir çok atak girişiminde Selçuk sağdan sola dönerek Colman'la pas alışverişine girmiştir, takım , tek ve hızlı toplarla final bölgesine doğru hamleler yapmıştır.Bunu açıklamaya çalışıyorum.Eksiğimizin topun yarısahadan çıkarılması değil , son topun doğru hamlelerle kullanmılmaması olduğunu savunuyorum ve ortaya bir dayanak koyuyorum.
Tekrar söyleyeyim,kimseyi yanlış anlayarak infaz etmiyorum.Anlatmak istediğinizi gayet güzel anladım ve cevap verdim:)

M.S.SOFU
15.09.2008, 15:31
bizim beklerimizi atağa çıkmaktan çekindi özellikle cale,bence bu konu üzerinde durmakta fayda var diye düşünüyorum.yoksa takım olarak iyi oynuyoruz,orta sajada başarılı olmayan adamı çıkarabilirsin çünkü trabzonda alternaatif ortasahada var ama beklerde öyle değil. bekler ileri hamle yapıp risk alaabilmeli.

Emirhan Makul
15.09.2008, 15:37
Colman ve Cale 3 Sene Sonra Fatih tekke-Gökdeniz karadeniz-Ersen Martin gibi büyük bir takıma büyük paralara gönderilir.

Birtan Karaman
15.09.2008, 16:07
colmanı sahsen cok begendım dun kendısıne guvenıyorum ama cok cabuk yorulması en buyuk eksi si.

Samet Yildirim
15.09.2008, 16:10
colman iyi oynuyor...top teknigi, oyun zekasi, paslari felan mükemmel...gittikce iyi olacakdir...

murat
15.09.2008, 16:51
arkadaslar ben Colmanin cok iyi olmasini en az sizin kadar isterdim, ve yoruma baslamadan once bu yorumumun sadece izledigim 3 maclik yorum oldugunun altini cizmek isterim.

Colmanin harika top teknigi var, top ayagina yakisiyor derler ya tam oyle birisi. Ama su 3 macta degerlendirecek olursak vasat bir futbol oynadi. Okadar cok pas hatasi yapiyorki her top rakibe diyebiliriz. Kritik anlarda hep yavas kaldi maalesef. Ben daha once izlememistim ve Ersun hocanin Colmani solda oynatmasinida dogru bulmuyorum belki ortasahanin gobeginde daha basarili olur. Kivilcim var gibi, insaallah atese cevirir bu kivilcimi. Yattaraya verdigi o harika pasi Turkiye liginde verebilecek 3-4 futbolcudan biridir.

Kadir
15.09.2008, 16:57
Oyun kurma becerisi olan bir futbolcu . Akıl dolu paslar yapabilecek kapasitede .

İskender YILMAZ
15.09.2008, 17:05
Dün hiç iyi değildi.. İnşallah en kısa zamanda kendine gelir..

M.S.SOFU
15.09.2008, 17:44
colman ın yeri galiba sol açık değil.bazı arkadaşların belirttiği gibi adamda oyunk urma yeteneği var ve orta saha da daha iyi olur ama bu durumda takımda ön libero mevkii ne ya hüseyin oynayacak ya da selçuk ya da ceyhun bu biri oynarsa diğier ikisi yedek kalmak durumunda.ve sol açıkta kim oynayacak çok merak ediyorum acaba ısaac sol açık oynayabilir mi?hiç sol açık oynarken onu izleyen biri var mI_?

İskender YILMAZ
15.09.2008, 17:46
colman ın yeri galiba sol açık değil.bazı arkadaşların belirttiği gibi adamda oyunk urma yeteneği var ve orta saha da daha iyi olur ama bu durumda takımda ön libero mevkii ne ya hüseyin oynayacak ya da selçuk ya da ceyhun bu biri oynarsa diğier ikisi yedek kalmak durumunda.ve sol açıkta kim oynayacak çok merak ediyorum acaba ısaac sol açık oynayabilir mi?hiç sol açık oynarken onu izleyen biri var mI_?

Var, olmaz mı? Gençlerbirliği'nde hep sola eğimli oynuyordu zaten, hatta ben bize gelene kadar sol açık diye biliyordum.. Hatta soldan içeriye girip Quaresmavari 1-2 golünü bile hatırlıyorum, ayak dışı.. :)

Hasan61
15.09.2008, 17:50
tekniği,oyun zekası,pas yeteneği harika
sanırım
kampta sakatlandığı ve belçikaya oranla daha sert bir ligde oynadığı için zorlanıyor bu sorunları aşınca kendini bulacaktır

Emo91
15.09.2008, 17:51
bu adam cok asist yapar, dün yine yapiyordu gökhana, gökhan durdurdu ama kaleyi bulamadi sutunda!
cok güzel bir pasdi.

colman cok teknik, hirsli, akilli, hizli oynuyor..... ben bu adami fazlasiyla begendim.
takima tam olarak alisdimi süper katki yapacak!

AYYILDIZ
15.09.2008, 18:23
Herkes şu noktayı atlıyor Colmanı biz sol içte ve sol açık gibi kullanıyoruz adamın yeri buralar değil forvet arkası veya ortasaha Fm tabiriyle Mc-Amc gerçek yeri orda kullanırsak çok verim alırız devre arası iyi bir sol açık alıp colmanı forvet arkası değerlendirebiliriz.

Anıl Caner
15.09.2008, 18:27
Size göre popülist bir yaklaşım. Kimsenin de kimseyi infaz ettiği yok.

Ben takımın sadece Yattara'dan oluştuğunu düşünmüyorum.Geçtiğimiz senelerde de Yattara vardı.Elbette yetenekli ve yaratıcı bir oyuncu,müthiş bir silah ama herşey sadece Yattara değil.Yattara'nın Ankaragücü maçındaki 43 dakikalık futbolu dışında pek bir şey göremedik.Nitekim o maçlarda yine bu orta alan hattının çıkışlarını görmezden gelip olayı Yattara'ya bağlamak çok samimice gelmedi bana.Zira bu çıkışlarla ilk yarıda en az 2-3 tane daha gol bulabilirdik.Maçta Yattara'nın payını görmzden gelmekte yanlış olurdu elbette ama Ankaraspor maçında oyuna hiç bir katkısı olmamıştı.

Bunun dışında aklıma takılan bir diğer konu ; şuan ortasahamızda yer alan oyuncuların geçmişlerini,oyun özelliklerini ne derecede takip ettiniz ?

Selçuk İnan Genç Milli takımlarda ofansif ortasaha görünümünde bir oyuncuydu Ersun Yanal'ın takımına transfer olana dek.Kalkıpta henüz daha hazır bir seviyeye gelmemiş Selçuk'un ofansif açıdan yetersiz olduğunu ima etmek ,oyuncuyu tanımadan hakkında karar vermekle eşdeğerdir gözümde.Colman'ın hakkında 2-3 maç sonrasında bir izlenim oluşturabildik kafamızda ama Selçuk için ofansta yetersiz demek kendisini takip eden birisi olarak bana komik geldi:)Bu kadar basit ve erken konuşmak doğru değil bana göre.
Orta sahadaki 3'lü meselesine gelirsek;:)
55. ile 75-80. dakikalar arasında topun ayaktan ilk çıktığı kişi Selçuk'tu.Yani takımı geriden çıkaracak,oyunu başlatacak dönen topları alıp pas yapmamızı sağlayacak rol ondaydı.Bu rolünde yaptığı sıfıra yakın pas hatası ve zaman zaman dikine oynadığı toplarla kısmen başarılı oldu.Biraz daha geride ve sağlam oynama çabası içerisinde olması,rakibinde çift çapayla yarı alanı kapatmak istemesiydi.Hem ilk toplarda Cisse ve Uğur'la mücadele etmek sonrada top kullanmak böylesine mücadele gücü yüksek maçlarda diri bir form düzeyi ve maç seviyesi ister.Presten sonra topu kaptığımız anlarda ayağa pas yapabilmemiz için öncelikle topu oyunu başlatan kişinin ayağından garanti ve kontrollü çıkması gerekir.Bu oyuncunun da sıkıştığı durumlarda terse dönmesi ve oyunu açması gerekir.Bir çok atak girişiminde Selçuk sağdan sola dönerek Colman'la pas alışverişine girmiştir, takım , tek ve hızlı toplarla final bölgesine doğru hamleler yapmıştır.Bunu açıklamaya çalışıyorum.Eksiğimizin topun yarısahadan çıkarılması değil , son topun doğru hamlelerle kullanmılmaması olduğunu savunuyorum ve ortaya bir dayanak koyuyorum.
Tekrar söyleyeyim,kimseyi yanlış anlayarak infaz etmiyorum.Anlatmak istediğinizi gayet güzel anladım ve cevap verdim:)

üstadım biraz yanlış anlaşılıyoruz galiba. ne yattara bu takımın her şeyidir dedim, ne selçuk inan'ın ofansif özelliği yoktur dedim,ne de colman kalitesiz bir oyuncudur dedim.

Selçuk İnan'ı Trabzonspor'a gelmeden önce de tanıyordum geçen sene Galatasaray'a uzak mesafeden attığı gollerden önce de tanıyordum.Çok beğendiğim ve hep Trabzonspor'da görmek istediğim ve izliyor olmaktan gurur duyduğum bir oyuncu.

Ama başlıktan sapmamak adına Gustavo Colman'a döneyim.

Evet oyun zekası çok üst düzey bir oyuncu.Maç başına 2-3 tane yapsa bile her yapışında ağzımı açık bıraktıracak paslar atıyor, tekniği ligimize oranla çok üst seviye ancak Turkcell süper lig'de potansiyelini yansıtmasının pek mümkün olmadığını belirtmek istemiştim. Konu nerelere geldi :).

Kişisel yorumum bu elbette. Ama işkembeden sallama bir yorum değil.Diğer futbolcuları karıştırmadan Colman merkezli olarak dilediğiniz kadar tartışabilirim.

Cafer Bulur
15.09.2008, 18:52
colman dün aksam vasatin etrafinda oynadi.
zaman zaman güzel isler yapti,gökhan in iyi vuramadigi pozisyondaki gibi.
bazen de sacma sapan pas hatalari yapti.
oyununda sürekliligi saglarsa bize faydali olur diye düsünüyorum.
ama en büyük eksikligi de sert futbola alisik olmamasi ve biraz da agir olusu.
Türkiye deki sert futbola alisabilirse ve kendisini hiz konusunda gelistiren calismalar yaparsa iyi bir transfer olacagi kanaatindeyim.

Samet Yildirim
15.09.2008, 18:54
colman dün aksam vasatin etrafinda oynadi.
zaman zaman güzel isler yapti,gökhan in iyi vuramadigi pozisyondaki gibi.
bazen de sacma sapan pas hatalari yapti.
oyununda sürekliligi saglarsa bize faydali olur diye düsünüyorum.
ama en büyük eksikligi de sert futbola alisik olmamasi ve biraz da agir olusu.
Türkiye deki sert futbola alisabilirse ve kendisini hiz konusunda gelistiren calismalar yaparsa iyi bir transfer olacagi kanaatindeyim.

ayni görüsteyim...bence iyi bi transfer yani...gittikce daha iyi olacakdir..

Onur Civelek61
15.09.2008, 19:10
Yaşı genç zaten çok üstün performans beklememek lazım.Kendini geliştirecek.Bi yıldız olabilecek potansiyeli var.İleri geri koşuyor.Herkezin dediği gibi kumaşı kaliteli.Sabırlı olmalıyız.

yaranozlu
15.09.2008, 19:40
Colman ortasahanın ortasında oynamalı, çok rahat kaldırır, şut da çekiyor pas da atıyor. Isaac sol açıkta olmalı ve tek frovet oynamalıyız. Yattaradan başka gol pası atacak oyuncu Colman. Beşiktaşı yenmeliydik, yazık oldu. Ersun hocanın hataları var. Takım diri ama gol yollarında sıkıntı ciddi

otuken55
15.09.2008, 19:51
umut ne yaparsa yapsın bu takımdan kesilmeden sistem oturmazz gibi geliyor bana
_____tolga____
serkan__song__egemen__cale
____hüseyin___
yattara__selçuk__colman__ısaac
_______gökhan______
ve zamanla bu kadroya döneceğimize de inanıyorum
ama ısaac'ın pivot forvet özentiliğini bırakıp sprinter özelliğini ön plana çıkarması lazım

Uluç
15.09.2008, 20:20
Colman dün iyi değildi.. İkili mücadelelere girmekten kaçınıyor. Aktif olması çalım atması lazım

alper*
15.09.2008, 20:31
4-4-2 de hüseyinin yerinde oynarsa iyi olabilir,daha iyi yani.
ancak o zaman sola kim geçecek?hüseyin ne olacak gibi sorularla uğraşmak var ki hiç girmeyeyim o işe altında kalırım :p

alpozan61
15.09.2008, 21:18
colman iyi diyen süper diyen arkadaşlara hayret ediyorum doğrusu adam bir tane doğru dürüst pas vermesini beceremiyor..olmadık yerde çalım atmaya çalışıyor topu kaptırıyor... bjk maçında elimizde olan düzgün atak fırsatlarını colmanın sayesinde kaçırdık... Ben buraya yazıyorum bu colman 5 para etmez futbolcunun teki........

mimozam
15.09.2008, 21:28
okadarda kötü diil ama alışması lazım bazen naptını nerde duracanı bilmiyo güzel toplar atıyo zamanla ben daha iyi olacana eminim

devilkid
15.09.2008, 21:35
be colman ı çok yetenekli buluyorum..tamam genç ve zamana ihtiyacı var..hele hele trabzon gibi Türk futbolcuların alışmasının zor oludğu topraklar da ondan çok çabuk uyum sağlanması beklenmemeli..dünkü maçta ilk yarıda gokhana attıgı pas(hani gökhan durdurdu..drekt vurmalıydı)gerçekten çok iyiydi..uzun yıllardır aklılı oynayan oyujncumuz yoktu...zamanla cok iyi olacak..

Mustafa
15.09.2008, 21:37
colman iyi diyen süper diyen arkadaşlara hayret ediyorum doğrusu adam bir tane doğru dürüst pas vermesini beceremiyor..olmadık yerde çalım atmaya çalışıyor topu kaptırıyor... bjk maçında elimizde olan düzgün atak fırsatlarını colmanın sayesinde kaçırdık... Ben buraya yazıyorum bu colman 5 para etmez futbolcunun teki........

Seni japonya'da bir yere bırakalım yolunu bulabilir misin acaba.

alpozan61
15.09.2008, 21:43
Seni japonya'da bir yere bırakalım yolunu bulabilir misin acaba.

ne alakası var??

Mustafa
15.09.2008, 21:46
ne alakası var??

Adama biraz zaman tanıyında cevresini,cevresinde oynayan oyuncuları tanısın bi.Alışma süresini bi geçsin ondan sonra linç edersiniz.

alpozan61
15.09.2008, 21:47
Adama biraz zaman tanıyında cevresini,cevresinde oynayan oyuncuları tanısın bi.Alışma süresini bi geçsin ondan sonra linç edersiniz.

hiç alakası yok iyi olacak olan futbolcu kendini belli eder. cale de yeni geldi Türkiye ye cale niye böyle değil??

Mustafa
15.09.2008, 21:49
Cale Avrupalı

Colman Güney Amerikalı çok fark var.

TSercaN
15.09.2008, 21:49
hiç alakası yok iyi olacak olan futbolcu kendini belli eder. cale de yeni geldi Türkiye ye cale niye böyle değil??

Ben sana simdi is hayatimdan bir ornek vereyim:

Ben yeni ise girdigim zaman:

Utangac oluru,
Cekingen olurum,
Herkesle hemen konusamam,
Calistigim bolumde yerimi bulmaya calisirim.

Bazilari ise tam tersi, cok cabuk kaynasir ve benim gibi cekingen degildir.

Elestirmeyi nekadar cok seviyoruz, hayretler icerisindeyim!

alpozan61
15.09.2008, 21:56
:D ya arkadaşım doğru düzgün pas vermekle ilk girdiğin iş yerinde çekingen olmanın ne alakası var.. Görmediniz mi colmanı adam resmen arasında belli mesafe olan bjk li futbolculara çarptırdı topu kaptırdığı topların haddi hesabı yok...madem çekiniyorsun ne işin var senin olmadık pozisyonlarda çalım atmakla falan... doğru düzgün ayağa pas yap geç... ne kadar yeni olsada insan bu kadar hata yapamaz....

TSercaN
15.09.2008, 22:01
:D ya arkadaşım doğru düzgün pas vermekle ilk girdiğin iş yerinde çekingen olmanın ne alakası var.. Görmediniz mi colmanı adam resmen arasında belli mesafe olan bjk li futbolculara çarptırdı topu kaptırdığı topların haddi hesabı yok...madem çekiniyorsun ne işin var senin olmadık pozisyonlarda çalım atmakla falan... doğru düzgün ayağa pas yap geç... ne kadar yeni olsada insan bu kadar hata yapamaz....

ne demek ne alakasi var?

ankaragucu macinda gol pozisyonuna yattarayi dedem sokmadi herhalde. o pasi atmak her yigidin harci degildir.

dun Gokhana guzel pas atti ama Gokhan kullanamadi. sen elestirmeye yer ariyorsun kardesim.

Bu adam alisma surecinde. Deived ilk senesinde berbat bir oyun sergiledi fb de. ama gectigimiz sezon cok guzel oynadi. Bizim toplum adami yuceltmesini bildigi gibi adami yerin dibine sokmayida iyi beceriyor.

bizler akillanmayiz.. benden bukadar kardesim... benden sana karsi baska yorum yok

alpozan61
15.09.2008, 22:03
ne demek ne alakasi var?

ankaragucu macinda gol pozisyonuna yattarayi dedem sokmadi herhalde. o pasi atmak her yigidin harci degildir.

dun Gokhana guzel pas atti ama Gokhan kullanamadi. sen elestirmeye yer ariyorsun kardesim.

Bu adam alisma surecinde. Deived ilk senesinde berbat bir oyun sergiledi fb de. ama gectigimiz sezon cok guzel oynadi. Bizim toplum adami yuceltmesini bildigi gibi adami yerin dibine sokmayida iyi beceriyor.

bizler akillanmayiz.. benden bukadar kardesim... benden sana karsi baska yorum yok

valla inşallah siz haklısınızdır.... temennim o yönde sonuçta ben de Trabzonspor için hayırlısının olmasını istiyorum inşallah ben yanılırım colman iyi biri çıkar....

otuken55
15.09.2008, 22:18
valla inşallah siz haklısınızdır.... temennim o yönde sonuçta ben de Trabzonspor için hayırlısının olmasını istiyorum inşallah ben yanılırım colman iyi biri çıkar....
mascerano
bu isim problemi çözüyor bu adam bile kaynaşma sorunu çektiyse colman neden çekmesin
ayrıca colmana yeteneksiz diyeni allah z.d. ile cezalandırır:D
tek oynasın diyosun ozamanda bu adam da bir numara yok boşuna aldık diyecektik.
enteresan milletiz vesselam:)

cengizalioğlu
15.09.2008, 22:26
ya arkadaşlar biz bu takımda orta sahada ayman hüseyin ferhat hasan top oynarkende maç seyrettik bırakında colmanda oynasın aymanı ayırabiliriz belki ara sıra pas gol falan atıyodu ama diğerlerine sabrettiysek bunada sabredecz arkadaş

sifuni
15.09.2008, 22:35
hatirliyorsaniz bunda iki sezon önce fenerbahce deividi aldiginda fenerliler deividin etkisiz oldugunu gönderilmesi gelenlerin basinda bulundugunu söylüyorlardi ve bunu birinci sezonun sonunda diyolardi ama gecen sezon feneri sampiyonlar liginde ceyrek finale getiren adam biraz sabir lütfen

yağız61
15.09.2008, 22:44
valla kusura kalmyın ama bazı SKOR yazarı ve iyi gün dostu kardeşlerim es kaza takım berabere kalsa veya yenilse bütün takımın anasını belleyecek.yahu ben mi başka maç seyrettim.allah aşkına beşiktaş on kişi defans yaptı.

SONUNA KADAR colman var mı daha ötesi.colmanı eleştiren arkadaşlarım.biraz sabırlı olun.hemen yakıp yıkmayın.sonra tükürdüğünüzü yalamak zorunda kalabilirsiniz.KIZMAYAYIM DİYORUM AMA İNANIN FUTBOLDAN ANLAMYAN ARKADAŞLARIN SAÇMA YORUMLARINI OKUYUNCA Ç,İLEDEN ÇIKIYORUM.daha üç maç oynandı ve bu takım daha yenilmedi.kolay kolay yanileceğini de düşünmüyorum.

28TS61
15.09.2008, 22:50
akilli paslar atiyor ama o akilli paslari önceden sesecek aklilli oyuncumuz yok malesef

geride kalmasin,

top colmanda olunca umut ve gökhanin, top colmanin ayagindan cikmadan, colmanin topu nereye atabilecegini düsünmeleri ve kendilerini ona göre hazir tutmalari gerek, tabi bu diger oyuncularimiz icinde gecerli.

TolgaTopçu61
15.09.2008, 22:54
geride kalmasin,

top colmanda olunca umut ve gökhanin, top colmanin ayagindan cikmadan, colmanin topu nereye atabilecegini düsünmeleri ve kendilerini ona göre hazir tutmalari gerek, tabi bu diger oyuncularimiz icinde gecerli.
bu sorun mac oynayarak giderilir bence,daha yeni takimdalar gökhan veya umut colman'a alisirsa,colman'in nereye pas attacagini da daha iyi sezerler.

maxim
15.09.2008, 23:58
vasat ve yeteneksiz oyuncuların iyi işler yapmasını seyretmektense, colman gibi oyuncuların hatalarını seyretmeyi tercih ederim.

agücü maçında yattaraya asisti, dün gökhana verdiği pas, ayağının dışıyla çektiği şut, ve sanıyorum cisseden topu alışı süperdi.

bunun yanında son derece komik hatalar yaptı evet, ayağındaki topları kaç kere rakibe verdi ama inanın çok önemli değil gözümde. zira küçük takımlara karşı bu çizdiği tablo yeter de artar bile,büyük takımlara karşı da dün gördük ki maç kaybettirmez. Ki zaten sürekli artacaktır performansı bu da garanti. Colmanın 5 sene falan bu takımda kalmasını isterim.

genç61
16.09.2008, 00:01
bi yaptığın bi yaptığınıu tutumuyor bi bakıyorum super bi pas bi bakıyorum amatör topçuların yapmıcagı işler
biraz daah top istemelisin bence orta sahada sorumluluk almalı yoksa beklentileri boşa çıkaracak gibime geliyor

ÇaGaTaY
16.09.2008, 00:34
Arkadaşlar biraz önyargılısın.. kendi türk oyuncularımızı düşünün..Burada ilah olarak gördüğümüz fatih tekke belki rusyada yerin dibine sokuluyor 5 para etmez topçu deniyor.. Alışma denen birşey var.. Dile,insanlara,kültüre,takıma...

Adamdan takımı sırtlayıp götürmesini bekleyemeyiz..
Hangi Türk topçu Avrupada ilk senesinde takımı sırtladı götürdü..

Top Colman ın ayağına yakışıyo.. top sürüşünden attığı feyklerden uzun paslardan adamın çok kaliteli olduğu belli..

Neden sabretmeyi denemiyosunuz?

Semih Kırsüleymanoğlu
16.09.2008, 01:05
cok kaliteli bi topcu ama Fizik olarak barisdan bile sayif. Nezaman ikili mücadeleye girse topa aciyi kaybediyor. Cok sayif kaliyor. Bos alan buldugunda iyi isler yapiyor. Kafasini kaldiriyor en azindan. Umarim zamanlan daha iyi olucak güc olarak.

M.S.SOFU
16.09.2008, 01:05
25 yıl sabredince tabi insanın sabretme sınırları zorlanıyor.o yüzden olsa gerek.

Anıl Caner
16.09.2008, 01:10
25 yıl sabredince tabi insanın sabretme sınırları zorlanıyor.o yüzden olsa gerek.

18 yaşındasın daha dur hele :).

bırak 35lik 40lık abilerimiz sabretmesin biz onları sakinleştirelim.

matalar
16.09.2008, 01:20
Ben sana simdi is hayatimdan bir ornek vereyim:

Ben yeni ise girdigim zaman:

Utangac oluru,
Cekingen olurum,
Herkesle hemen konusamam,
Calistigim bolumde yerimi bulmaya calisirim.

Bazilari ise tam tersi, cok cabuk kaynasir ve benim gibi cekingen degildir.

Elestirmeyi nekadar cok seviyoruz, hayretler icerisindeyim!

alpozan kardeş senin dediğin gibi olmuyor işte.
fatih tekke türkiyede oynarken uyum süreci diye bişey olmadığını düşünüyordum dedi. yani topa vurursun iyi vurduysan gol olur kötü vurduysan olmaz diye düşünüyordum dedi. fakat rusyaya gittiğimde gerçektende uyum sorunu diye bişey olduğunu farkettim.yeni bi arkadaş çevresi yeni bir dil.farklı bi ülke.farklı bir sistem.insanın bunlara alışması zaman alıyor dedi.
yani diyeceğim senin dediğin kadar basit değil ülke değiştirmek.

KerimoviC
16.09.2008, 01:24
Arkadaşlar biraz önyargılısın.. kendi türk oyuncularımızı düşünün..Burada ilah olarak gördüğümüz fatih tekke belki rusyada yerin dibine sokuluyor 5 para etmez topçu deniyor.. Alışma denen birşey var.. Dile,insanlara,kültüre,takıma...

Adamdan takımı sırtlayıp götürmesini bekleyemeyiz..
Hangi Türk topçu Avrupada ilk senesinde takımı sırtladı götürdü..

Top Colman ın ayağına yakışıyo.. top sürüşünden attığı feyklerden uzun paslardan adamın çok kaliteli olduğu belli..

aynen katılıyorum bence transfer çok isabbetli

delioglan_tr
16.09.2008, 02:24
son macta colman dogru duzgun pas vermedı dıyen arkadaslar ya futbolu bılmıyor yada macı ızlemedı son zamanlarda en ıyı pasları atan adamımız bu colman izleyin bakın daha bişi demiyorum ayıptır ya.adam nokta paslar atıyor alexte öyle bakın yıldız bu adam zaman verın buda yıldız olur. adam arjantınlı nasıl alıssın hemen hemnde trabzona yuhh yanı yapmayın ya arkadaslar

Sezgin Öztürk
16.09.2008, 11:20
ofansif anlamada takımın en çok cabalayan adamıydı herkesin büyük futbolcu dediği delgado dan 10 kat daha çok uğraştı gökhana attığı pas anlatılmaz yaşanırdı aynen devam colman....

ÖmerFarukYılmaz
16.09.2008, 11:21
Mükemmel bir oyuncu...Beşiktaşlı arkadaşlarım hayran kaldı...

Bizi çok iyi yerlere taşıyacağına eminim:)

Samet Yildirim
16.09.2008, 11:21
Gustavo Colman müthis futbolcu biraz zaman lazim...BJK macinda diger maclara göre daha iyi buldum...

Sezgin Öztürk
16.09.2008, 11:28
şuanda bence ligeki en iyi takım olduğumuzu düşünüyorum savunmamız taş gibi orta alan gitgide takıma ısınıyor forvetlerde biraz daha öne çıkarsa rakip çıkmaz bize bu ligde...

Ertan1982
16.09.2008, 11:37
Colman ortasahanın ortasında oynamalı, çok rahat kaldırır, şut da çekiyor pas da atıyor. Isaac sol açıkta olmalı ve tek frovet oynamalıyız. Yattaradan başka gol pası atacak oyuncu Colman. Beşiktaşı yenmeliydik, yazık oldu. Ersun hocanın hataları var. Takım diri ama gol yollarında sıkıntı ciddi
Bencede tam Forvet Arkasi bir oyuncu.Isaac sol Kanat Forvete de forma göre ya Umut ya Gökhan.Veya Cale Kondision ve hizini gelistirirse sol kanada tüm ona birakmali ve Cift Forvet oynaya biliriz.

murat
16.09.2008, 12:32
son macta colman dogru duzgun pas vermedı dıyen arkadaslar ya futbolu bılmıyor yada macı ızlemedı son zamanlarda en ıyı pasları atan adamımız bu colman izleyin bakın daha bişi demiyorum ayıptır ya.adam nokta paslar atıyor alexte öyle bakın yıldız bu adam zaman verın buda yıldız olur. adam arjantınlı nasıl alıssın hemen hemnde trabzona yuhh yanı yapmayın ya arkadaslar

Sevgili abicigim, kusura bakma ayip ettim futboldan anlamadan yorum yaptim, ben maci iki kez izledim hatta kaydettigim icin ucuncu kezde izleyip futbolu ogrenmeye calisacagim! Senin gibi bir futbol dehasi burada varken bana yorum yapmak dusmez dimi?

Fatih Öztürk
16.09.2008, 12:52
colmanın cok değişik özlellikleri var.
en azından ben bu tarzı yeni görüyorum.
topu önüne hareket halinde acınca tam rakibe gidiyor diye tepki göstermeye başlarken top colmanın ayağına sanki mıknatıs gibi geri geliyor.
oyunda fark edilmediği anlarda cıkardığı enfes paslar futbol ruhumu okşuyor.ama bence hala yeterli düzeyde değil!..
sadece top ayağındayken ortalarda görünmekle olmaz.topuda isteyeceksin kovalayacaksın.umuyorum ersun hoca colmanı o kadar cok istedi diye ne kendini nede bizleri pişman edecek.

İdris Toksoy
16.09.2008, 12:57
colmanın kumaşı belli.bu kumaşı iyi yerlerde kullanmak önemli olan.

Samet Berber
16.09.2008, 14:43
Colman'a olan eleştrileri anlamıyorum .

Gerçekten çok çok yetenekli bir oyuncu aynı zamanda mücadele gücüde çok yüksek .

Mesela BJK maçında yaklaşık 11 km ile sahanın (BJK de dahil ) en çok koşan (kesinlikle boş koşu değil ) ismi.

Ben %40 performansla oynadığını düşünüyorum .

İdda ediyorum Colman göbekte oynarsa seneye Riquelme yi istemeyiz .

aşkar6161
16.09.2008, 15:44
bjk maçının en ıyısıydı attıgı paslarla pozisyonların bır cogunu colman başlattı ama bu topcuyu elımızde tutabılırmıyız orası mechul surda ıkı sene sonra fener cımbom kapımızı aşındırır....

HALİT KARAKAŞ
16.09.2008, 15:44
Colman: Başarımı aileme borçluyum

Bordo-mavili takımın dün sabah yaptığı antrenmanı, Colman'ın eşi Fernanda ile 9 aylık oğlu Mateo da izledi. Ailesiyle Trabzon'da çok mutlu olduğunu ifade eden Arjantinli futbolcu, "Başarımı aileme borçluyum" dedi. Colman daha sonra Alman basınına röportaj verdi.

Birtan Karaman
16.09.2008, 15:54
bence colman cok daha ıyı olacak.

hakantpl
16.09.2008, 16:22
HEr Hafta Üstüne Koyarak Oynuyo derlerya İşter Colman için Söylenmiş Bu laf, takıma alıştıkca dahada iyi olacak biraz da kondisyon problemi var sanki. Biraz daha güçlenmesi lazım ikili mücadelelerde ayakta durması için Gözümüzü Dösrt açtık senin Bitirici Paslarınızı Bekliyoruz Colman

Hamza Yilmaz
16.09.2008, 16:29
Lig yeni basladi, biraz sabir lütfen. Ben colmana güveniyorum. Size gösterecek ne kadar iyi oyuncu oldugunu. Evet komik hatalar yapti ama paslari vs. süper. Bence Colman yanlis yerde oynatiliyor. Onun yeri orasi degil. O kadar transfer yaptik ama ne yazikki bir sol acik alamadik.

Muhammet Ali Senocak
16.09.2008, 23:14
Colman şuan vasat gözüküyor doğru ancak bir iki detay var. herkesin dediği gibi uyum sorunu takıma lige alışamadı şehire alışmadı daha sabır. Gökhan ve Umut daha Colman'a alışamadı 2-3 mac daha yapsınlar beraber birbirlerine ısınsınlar Colman'ın forvetimize cok asisti olacağını düşünüyorum... Yattara, Gökdeniz, Fatih nasıl birbirlerinin ne yapacağını ezbere biliyorsalardı ise zamanla Colman ve forvetlerimizde bunu başaracaktır. Ve Colman'ın göbekte oynası lazım kanatta değil bana göre

28TS61
16.09.2008, 23:53
Colman: Başarımı aileme borçluyum

Bordo-mavili takımın dün sabah yaptığı antrenmanı, Colman'ın eşi Fernanda ile 9 aylık oğlu Mateo da izledi. Ailesiyle Trabzon'da çok mutlu olduğunu ifade eden Arjantinli futbolcu, "Başarımı aileme borçluyum" dedi. Colman daha sonra Alman basınına röportaj verdi.

alman degil belcika basini olmasi gerek

Alptuğ
16.09.2008, 23:56
umut vadediyor çok daha iyi olacak

Muhammet
17.09.2008, 00:18
Bu 20 numaramız bu lige fazla mı iyi yoksa çok mu kötü çözemedim.

Henüz bir numarasını göremedik. Bunda oynadığı yerin de etkisi vardır diye düşünüyorum.

Umarım daha iyi olur Colman.

Uzunoğlu
17.09.2008, 00:43
Bu 20 numaramız bu lige fazla mı iyi yoksa çok mu kötü çözemedim.

Henüz bir numarasını göremedik. Bunda oynadığı yerin de etkisi vardır diye düşünüyorum.

Umarım daha iyi olur Colman.

Ankaragücü maçında yaptığı asist henüz bir numarasını görememkse vay colmanın haline :)

Ahmet Demir
17.09.2008, 01:01
attığı pasları bizim diğer elemanlar çözene kadar iş işten geçmiş oluyo :S

Emirhan Makul
17.09.2008, 02:27
Lütfen Bu Adama Sabredelim Destekleyelim Top Kaptırdı mı Yuhalamayalım Alkışlayalım.

Samet Yildirim
17.09.2008, 16:58
Adam 10223 metre kosmus en son macta...sahada en cok kosan adammis...yakinda bunun üzerine cok iyi pas ve temposunu arttiracakdir...kendisine güvenim sonsuz...türkiyenin en iyi orta saha oyucnualrindan birisi olaackdir...top teknigi, oyun zekasi, paslari, mücadelesi, hucumda-savunmada olmasi, iki aya saglam, daha cok var...

temposunu arttirmasi gerekiyor alisik degil soncuta belcika degil burasi...biraz agir kalyior gibi ve hucumla uyumu saglayamadi daha...zamani gectikce süper olacakdir...

Sozin
17.09.2008, 18:22
paslarını beğendim ama hala tam anlamı ile alışabilmiş gibi görünmüyor biraz çekingen oynuyor sanki

Birtan Karaman
17.09.2008, 18:52
Colman'dan Taraftara Mesaj
17 Eylül 2008 / 12:03
Trabzonsporun 10 numaralı adamı G.Colman taraftardan anlayış istedi

Arjantinli oyuncu, “Tamamen yenilenmiş bir takıma geldim. Birbirimizi tanıdıkça, kendimi bulacağıma ve daha iyi olacağıma inanıyorum” dedi

YENİ BİR ANLAYIŞ
Colman'ın isteği var! Trabzonspor'un '10 numaralı adamı' Gustavo Colman, ilk 3 maçtaki performansının tatmin edici olmadığını belirterek, “Tabiî ki yeni bir ülke ve futbol mantalitesinin olduğu yere geldim. Ayrıca tamamen yenilenmiş bir takıma transfer oldum. Hem takım içinde birbirimizi tanımamız hem de ülke futboluna ayak uydurma açısından biraz sabır bekliyorum. Kısa sürede gerçek kimliğimi ortaya koyacağımı ve Trabzonspor'u sevenleri mutlu edeceğime inanıyorum” dedi.
ENERJİ MÜTHİŞ
Colman, taraftarın takıma olan müthiş bağlılığına hayran olduğunu ifade ederek, “Böylesi Avrupa'da yok. Orada maç biter, her şey tamamdır. Ancak burada gördüm ki insanlar, futbol hayatının vazgeçilmez parçası. Güzel bir olay bu. Beni de mutlu ettiği kadar motivasyonumu da arttırıyor. Beşiktaş maçında üstün olan taraf bizdik. Ancak gol yollarında üretkenliği fazla sağlayamadık. Yine de her geçen gün gelişme süreci gösteriyoruz. Bu ilerisi için Trabzonspor adına önemlidir” dedi.

Her yerde oynarım
Colman, Teknik Patron Ersun Yanal'ın kendisine orta alanın solunda görev verdiğini belirterek, “Bu bölgede olduğu gibi ortada da oynayabilirim. Hocam nerede görev verirse, başarılı olmak adına mücadele edeceğim. Savunma yapma anlamında iyiyim ama hücumda gerçek etkinliğimi henüz göstermedim” dedi.
Transferindeki süreçte eşinin Trabzon'a gelmemesi ile ilgili problem olduğunu anımsatan Arjantinli oyuncu, “Ancak şimdi eşim ve çocuğum burada. Trabzon'dan onlarda memnun. Boş vakitlerimi hep onlarla geçiyorum. Ayrıca Trabzon'un çok güzel yerleri var. Fırsat buldukça, arkadaşlar ile bu yerlere gidiyoruz” dedi.

Kaynak: http://www.trabzonunsesi.com/images/news_source/63.jpg

Emiroğlu
17.09.2008, 22:49
Ankaragücü maçında yaptığı asist henüz bir numarasını görememkse vay colmanın haline :)

Şu 40-50 metrelik asist mi ?

Ohoooo , onu yapmakta ne var ki :)

sifuni
18.09.2008, 01:11
belki bunun icin biraz erken ama colman ortasahan ortasinda oynamsai gerekiyor diyenlere katiliyorum ama iste sol kanatta oyuncu yok bence isaac oranin adami degil zafer gelseydi süper olacakti belki transfer döneminde ocakta o veya cok begendigim caner erkin alinabilir

canna52
18.09.2008, 13:22
colman iyi adam forvet arkası oynarsa takımı çok rahat yönlendirebilecektir

Muhammet
18.09.2008, 13:33
Olacak olacak ama, bazen çıldırtıyor adamı :D

Neyse sabır sabır diyoruz .)

mehmetdoğan
18.09.2008, 15:54
biraz erken olacak ama eleştirmek istiyorum.kumaşı ii bir oyuncu ama bazen topla öyle şeyler yapıyo ki özellikle beşiktaş maçında 10 tane falan atağa kalktığımızda topu ya ezdi ya da acayip bişeyler yaptı delirdim maçı seyrederken.ama aynı zamanda ümitliyim iyi olacaktır çünkü kalite kokuyo.selametle

Engin Koltuk
18.09.2008, 15:56
Markaj ve pres altında oynayamıyor. Gücü yetmiyor mücadeleye. Boş olduğunda müthiş paslar çıkarabiliyor. Zaman lazım.

Anıl C
18.09.2008, 16:21
arkadaslar sitede colman'dan gerrard performansını bekleyen bile var
bence colman cok sıradan bir futbolcu
fazla abartıyoruz gözümüzde
bjk maçında kör tavuk gibi oynadı
umarım alışma devresini geçiriyodur ileride iyi işler yapar(ama yine de pek güvenmiyorum)

Arslan61
18.09.2008, 16:44
umarım alışma devresini geçiriyodur ileride iyi işler yapar(ama yine de pek güvenmiyorum)

bak bu dediginde katiliyorum sana bi nevi, bencede cok buyutenler var, abartiyoruz...ama insallah dedikleri gibi cikar....ben acikcasi pek umutlu degilim...insallah yaniliyorumdur

paslarina diyecek birsey yok, ama 90 dakikadada 2-3 guzel pas atsin yani...

Samet Berber
19.09.2008, 14:04

bak bu dediginde katiliyorum sana bi nevi, bencede cok buyutenler var, abartiyoruz...ama insallah dedikleri gibi cikar....ben acikcasi pek umutlu degilim...insallah yaniliyorumdur

paslarina diyecek birsey yok, ama 90 dakikadada 2-3 guzel pas atsin yani...
Görüşünüze saygı duyuyorum ama size katılmıyorum .

Colman , Delgado ve Alex ten aşağı bir oyuncu değil .

Bunu zamanla göreceğiz .

Muhammet
19.09.2008, 14:05
Görüşünüze saygı duyuyorum ama size katılmıyorum .

Colman , Delgado ve Alex ten aşağı bir oyuncu değil .

Bunu zamanla göreceğiz .

Katılıyorum.

Sabır gösterilmesi gerekir.

surmeneli_keles
19.09.2008, 14:27
yavaş yavaş kendını gosterıyo ama colman bıde yerınde oynasa sol kanat yerıne ortada
okadar transfer yapıldı solkanatta oynatcak adam yokk pes walla

ilhan
19.09.2008, 15:38
İçimden bir ses ısrarla Colman bu akşam gol atacak diyor. Oruçtan mıdır nedir anlamadım.

Harun-61
19.09.2008, 15:52
İçimden bir ses ısrarla Colman bu akşam gol atacak diyor. Oruçtan mıdır nedir anlamadım.

Kalp gözün acilmis senin Ilhan'cim, Evliya Ilhan Hz.'leri :)

haydi Colman :alkış:

_SeRKaN_
19.09.2008, 15:53
Gol atmasını bekleyenlerdenim...

Sacit
19.09.2008, 15:56
süper bir futbol sergileyebilir bu akşam colman..
gol den çok asist yapabilir..

ilhan
19.09.2008, 16:12
Kalp gözün acilmis senin Ilhan'cim, Evliya Ilhan Hz.'leri :)

haydi Colman :alkış:

Estağfurullah abi n'aptın.:o Ama ne bileyim sanki böyle golü çakacak gibi hissediyorum. Gol atması kendisi içinde iyi olacaktır. Zaten formu her hafta artıyor belki daha üst seviyeye gelir.

Bu sene en çok beğendiğim transferlerden bir tanesi. Futbol zekası ve oyun mantelitesi tam istediğim gibi.

Bu akşam ikimiz içinde bir gol atıversin artık.:p

İdris Toksoy
19.09.2008, 16:19
bu akşam sürpriz gol beklediğim iki futbolcudan biri.diğeri ise hermaçta gol beklediğim selçuk inan.

Misina
19.09.2008, 19:38
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?r=1&hid=44363

colman müzisyen çıkti acilen kemençeyle tanışması lazım :D

alper*
19.09.2008, 19:51
bu akşam üst düzey performans sergileyecek bana göre.
(yalçın çetin gibi konuştum :S:D:p)

erol_izm
19.09.2008, 22:01
Barış'dan fazlası yok ama çok eksiği var. İkili mücadeleleri kazanamıyor, çalım atmaya kalktığında neredeyse bütün topları kaybediyor ve çok ağır. En çok göze batan yönü ise korkak futbol oynaması.

danger00
19.09.2008, 22:36
Barış'dan fazlası yok ama çok eksiği var. İkili mücadeleleri kazanamıyor, çalım atmaya kalktığında neredeyse bütün topları kaybediyor ve çok ağır. En çok göze batan yönü ise korkak futbol oynaması.

bu yorumlar için şimdilik erken ama
ayrıca kamp sezonunda büyük bölümü sakatlıkla geçirdi
bir oyuncunun sezon başı kampını iyi geçirmesi çok önemli
sabretmek lazım

TolgaTopçu61
19.09.2008, 23:01
ara sira iyi oynadi gibi ama bugünde begenmedim colman'i,bjk macina göre daha iyidi ama.
gelecekdeki maclarda daha iyi olacak

Misina
19.09.2008, 23:06
Daha istdğimiz seviyede değil özellikle fizik gücü çok zayıf 4-5 haftaya kadar kendini bulacağına inanıyorum.

Murat'
19.09.2008, 23:08
fizik gücü çok zayıf.....öldürücü paslarını bir türlü göremedik...

Onur Civelek61
19.09.2008, 23:12
çok top kaptı hava topları başarılı ama ona ayak uydurcak 1 tane adam olmadığından verimsiz gözüküyor...

İdris Toksoy
19.09.2008, 23:27
sahada duruşuyla adeta 'ben sahada varım' dedi.fakat şuan için yetersiz.

Semih Kırsüleymanoğlu
20.09.2008, 00:24
bravo colman. güzel oynadin. tek toplar cok isabetli

Emirhan Makul
20.09.2008, 00:27
top onun ayağında iken korkmuyorum atacağı yeri çok iyi biliyor bu adama tahammül edelim sabredelim o bir yıldız adayı Gustavo Colman.

TSKara61
20.09.2008, 00:29
Sahada en iyilerdendi. Gittikce daha iyi olacagina inaniyorum.

ÖmerFarukYılmaz
20.09.2008, 00:37
Adam öyle arapasları atıyorki,Hakemler anlayamıyor rezil olmamak için bayrak kaldırıyorlar...

Mükemmel transfer...Çok daha iyi olacaktır..Bakında görün...

Özge
20.09.2008, 00:37
Her geçen hafta daha iyi olacak.

Arslan61
20.09.2008, 00:38
valla bugun yine ilk maclardan iyi kostu, cabaladi en azindan, birseyler yapmaya calisti...

Yaptigi bir verkac vardi, ya Gokhan yada Umutla, geri pasi alamadi yoksa bence gol pozisyonuna girecekti...

Daha hirsli, daha istekli, ve daha kendini gostermek isteyen bir Colman gordum bugun, ama hala cok super bir seviye yakalamis degil. Adam gecmede agir kaliyor ve topu kaybediyor....Ikili mucadelerde onceki maclardan daha diriydi...

goeki_61
20.09.2008, 00:39
Colman iyi futbolcu....bekleyin....daha iyi olacak teknik bir futbolcu sadece yanliz kaliyor....

AYYILDIZ
20.09.2008, 00:39
Kişisel görüşüm çok iyi oyunu yönlendiriyor tekniği çok iyi Yattara gelince atacağı pasların önemini daha iyi anlayacağız Colman çok iyi futbolcu.

Hasan Ayvenli
20.09.2008, 00:43
her hafta bir önceki maçın üzerine çıkıyor. yavaş yavaş olacak demiştik. yavaş yavaş oluyor. kaybettiği toplar azaşıyor. isabetli pasları artıyor. mücade gücü artıyor.

ilhan
20.09.2008, 00:50
Elinden geldiğince sorumluluk aldı ve top dağıtmaya çalıştı. Adam eksiltme konusunda biraz sıkıntı çeksede çok iyi top kapıyor ve kaptığı topları hemen oyuna sokmaya çalışıyor. İlk yarıda rakip öyle bir kapanmıştı ki ayağına gelen topları kanatlara açmaya çalışıyordu. Sol açık oynayamıyor ve aldığı toplarla içeriye doğru yol alıyor.

Bence ofsayt olmayan pozisyonda Umut'a attığı pas harikaydı. Hazırlık döneminde takımla hiç doğru düzgün çalışma fırsatı bulamadığını hesaba katarak oynadıkça üzerine koyduğunu düşünüyorum. Daha önce söylediğim gibi oyun zekası şu an takım için biraz fazla. Öyle noktalara top bırakıyorki Gökhan ve Umut bakakalıyor.

Eksikleri yok mu? Elbette var ve açık açık belli oluyor. Türkiye ligini yeni yeni tanıyor ve oynadıkça açılıyor. Zamanla daha iyi olacaktır. Benim için 10 haftalık töleransı var ve 10. haftadan sonra tadından yenmeyecek hale geleceğini düşünüyorum. Gelmezse yine beklemeye devam ederim.

Top ayağına gelince topla oynayışı çok narin ama top rakipteyken topu kapabilmek için mücadaleside bir o kadar sert.

Denizlispor maçında sahanın en iyi 3 futbolcusundan biriydi. Çok daha iyi olacağını ve zaman tanınması gerektiğini sözlerime ekliyorum.

magicyattara
20.09.2008, 01:11
Bu akşamın iyilerindendi hatta takımın en iyisiydi diyebilirim.
Ama golü hiç düşünmüyor,biraz daha kaleye yönelmesi gerek.Verkaçlara girip gol pozisyonu düşünmesi gerek.
O mevkide sadece top dağıtmak yeterli değil artık.

Great White
20.09.2008, 01:17
İlhan yazılabileceklrin çoğunu yazmış zate ama bir şeyler de ben ekleyeyim..

Egemen ve Song' dan sonra takımın en aklı başında ve ne yaptığını bilen oyuncusuydu..

Ortasahada sıkışan oyunu açacak paslar attı, hücum organizasyonları geliştirdi..

Bu maçta mükemmel oynayamadığı kesin ama ben memnunum bu Colman' dan..

Takıma ayrı bir hava ve renk katıyor bu çocuk:)

Erdal
20.09.2008, 01:20
Ben de "futbolcunun zeki çevik ve ahlaklısını" severim. Biraz daha çevik olduğunda satmak zorunda kalacağımızdan korkuyorum bu uşağı :)

DeAgLeMaNyAq
20.09.2008, 02:03
Dikine pasta takımda üstüne yok diye düşünüyorum. Ama çalım konusunda eksikleri var sürekli rakibin engellemesiyle topları kaybediyor...

Mollasalihoğlu
20.09.2008, 02:05
galip olduğumuz ve oyunu soğutmamız gereken anlarda ilacımız olacak bu sene..

Kazım Uzunboy
20.09.2008, 02:11
İleri çıkışlarda çok yavaş olmasına rağmen oyumu Gustavo Colman'dan yana kullandım...
Hücumda daha hızlı daha etkili olabilirse eksiksiz bir ıldız olacak bence. :)

İsmail Çavuşoğlu
20.09.2008, 02:12
colman iyi ve daha da iyi olacaktır buna eminim. geredede kendisini idmanlarda sürekli izledim, süper ve isabetli şutlar atıyordu.maçlarda bunu neden denemiyor veya deneyemiyor anlamıyorum.eğer şut atmayı denerse kesinlikle çok büyük bir yüzde ile isabet yakalayacaktır. bunu denemesini bekliyorum ve inanıyorumki bol bol şut atarsa gizli bir golcümüz bile olabilir.

bende çok şey istiyorum yahu.adam pres yapacak defansif görevlerini yerine getirecek oyunu kuracak gol pası atacak birde gol atacak:)neyse bunların yarısını yapsın yeter.:)

sifuni
20.09.2008, 02:35
colman hata yapsa bile kizamiyorum bilmiyorum niye

Gökhan Öz
20.09.2008, 03:27
Futbol zekasını,tekniğini veya futbolculuğunu tartışmaya gerek yok sadece biraz daha canlı olması lazım,sakatlanma korkusu yaşadığı belli ikili mücadelelerde pasif kalmayı tercih ediyor ama bunu zamanla aşacaktır Arjantin ve Belçika'da futbol biraz daha yumuşak oynanır buraya alışması biraz daha zaman alacak keşke yanına bir Arjantinli daha alsaydık.

Jackdaniels
20.09.2008, 04:27
Ön libero olarak idare edebilir ama hücum gücü çok zayıf top süremiyo çalım atamıyo sadece ara pas atmakla olmaz...

Öztürk Adem
20.09.2008, 04:50
Ben cok begenıyorum :) onu cok ıyı zekı 1 oyuncu oyuna akıcılık kazandırıo :) daha kale onunda oynatılsa cok daha ıyı olacagını dusunuom :) Cok memnunum onda ya super ya :) Daha ona ayak uyduracak bır oyuncumuz olsa daha ayaga daha derın yada daha ıyı pas atan 1 ısı olsa bızde onun 1 az daha yukunun azaltır ve daha etkın oynayabılır bence
Ama ne olursa olsun geldıgı gunden berı onu cok sevıom durusu zaten kalıtesının sesıdır :)

Dursun Kaplan
20.09.2008, 08:51
Gerçekten kaliteli olduğunu bir kez daha gösterdi bence.. Hem attığı paslarla hem de orta sahada ki mücadelesiyle..

Orta sahamız oturtukca Colman'da daha iyi olacaktır.. Özellikle aralara attığı pasları çok beğeniyorum.. Bakarak atıyor.. Pas atayımda nereye giderse gitsin gibi bir anlayışı yok..

Çok daha iyi olacaktır.. Buna eminim.. Tebrikler Colman.. Senden umutluyuz...

eyinc
20.09.2008, 10:49
arkadaşlar colman ilk geldiği günden bu yana diyorum ve hala iddia ediyorum. bu çocuk gerçek bir futbolcu. colmanı farkedileilir kılacak tek şey pas attığı kişiler. gökhanda umutta boşa kaçamıyorlar. dün colman topu ayağına alıp hızlanır gibi oluyor sonra duruyor bakıyor pas atacak kimse yok kimse kendini boşa çıkarmıyor o zamanda riske girmiyor bazen araya çok ince toplar atıyor ama karşı takımda da defans var sonuçta. forvetlerimizin ters koşular yapması gerekiyor ozaman colmanın pasları yerini bulur.

Oruç
20.09.2008, 11:44
Beşiktaş maçındaki Colman ile Denizli maçındaki Colman arasında çok fark var. Dün Egemen-Song ikilisi ile birlikte bence en iyilerimizdi. Oyunu kontrol edişi, kime ne zaman top atacağını bilişi O'nun ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Klas bir oyuncu şehre ve takıma alıştı mı kimse tutamaz Colman'ı biliyorum.

Serdær
20.09.2008, 11:48
Açıkçası Colman için daha önceki yorumlarımda fizik,kondisyon eksikliğini dile getiriyordum.

Dün oynanan maçta görüldü ki kondisyon eksikliğini hemen hemen atlatmış.

Soldan sağa sağdan sola her yere koştu.

2.yarıda korner direği dibinde attığı çalım müthişti.Yalnız hakem faulu es geçti.

Fizik olarak hala eksiklikleri olduğunu düşünüyorum.

Omuz omuza ve 2.li mücadelelerde biraz daha diri olması gerekiyor.

Sonuç olarak önüne daha çok koyacağını ve iyi yolda olduğunu düşünüyorum.

ClaretBlue_61
20.09.2008, 12:21
potansiyel var ama fiziğini kullanamıyor...omuz omuza mücadelelerde etkisiz kalıyor..fazla hızlıda diil...inşallah ilerleyen haftalarda daha iyi olur çünkü potansiyeli var...

alper*
20.09.2008, 12:45
sonunda becerdim :p

6629302744102634297

Ümit Tekşan
20.09.2008, 12:45
orta saha oyuncusu colman adam eksiltmede hiç iyi değil bir birlerde adam gecemiyo sen orta saha oyuncusuysan bunları yapmak zorundasın. Tamam belki bir kaç tane gollük paslar atabilirsin ama adam eksiltip aralara pas atarsan bizim forvet oyuncularımız kalecilerle daha sık karsı karsıya gelirler.

Samet Yildirim
20.09.2008, 13:09
ben begenyiorum bu adami...müthis futbolcu...

Erbay
20.09.2008, 13:11
Ben Colman'ı çok beğendim. Colman'ı izlemeden önce Delgado tipi bir oyuncu zannediyordum,yani defansiz yönü zayıf bir oyuncu. Ama dün gördük ki Colman ileri geri çalışan modern bir orta saha oyuncusu. Bize de bu lâzımdı.

ApoCaN28
20.09.2008, 13:18
Adamda Her Türlü Özellik mevcut ya...:D

Birtan Karaman
20.09.2008, 13:27
colmanı begendım bu macta ama bıraz calım yonunu gelsıtrmesı lazım.

Terzioğlu
20.09.2008, 15:08
Colman'da müthis bir potansiyel görüyorum. Her gecen mac dahada iyi oluyor. Böyle devam..

Arif Timurcioğlu
20.09.2008, 15:19
Colman çok iyi bir oyuncu ama fizik gücü biraz zayıf çalımlarda başarısız oluyor bazen. Kaleyi şutlarıyla yoklarsa hem kendi açısından hemde bizim açımızdan daha iyi olur.

Harun-61
20.09.2008, 15:24
milimetrik paslar atan nadir futbolculardan

Seviyoruz seni Colman...

.

ilhan
20.09.2008, 15:31
milimetrik paslar atan nadir futbolculardan

Seviyoruz seni Colman...

.

Harun Abi,

Bizim için gol atmadı.:o Sanırım Colman bu sene gol atmayacak. Adam kaleye şut atmıyorki paso pas veriyor. :)

Sadullah KAPICIOĞLU
20.09.2008, 15:32
şu 4 haftalık zaman diliminde en iyi maçını çıkardı colman. Bu maçta çok iyiydi. Çok koştu. Yeteneklerini bize gösterdi. Daha da iyi olucak. Hep olumlu artışlar göreceğiz...

Alptuğ
20.09.2008, 15:56
2.yarı ortaya geçince daha faydalıydı

muratd61
20.09.2008, 16:40
oyunu çok yavaşlatıyo malesef..klas oyuncular top kendine geldiğinde hızlı oynarlar hemen sonuca gitmeyi düşünürler.ancak colman topu çok tutuyor ayağında.tabi bunda yeni bir takım olmamız ve oyuncuların birbirini tam olarak tanımaması da etkili oluyo..colmanda ısrar edilmeli tabiki ama ısaac de mutlaka oynamalı ki rakip kaleye daha kolay gidebilelim....

Sait Yıldız
20.09.2008, 16:49
oyunu çok yavaşlatıyo malesef..klas oyuncular top kendine geldiğinde hızlı oynarlar hemen sonuca gitmeyi düşünürler.ancak colman topu çok tutuyor ayağında.tabi bunda yeni bir takım olmamız ve oyuncuların birbirini tam olarak tanımaması da etkili oluyo..colmanda ısrar edilmeli tabiki ama ısaac de mutlaka oynamalı ki rakip kaleye daha kolay gidebilelim....

bencede ısrar edilmeli.her gecen gün daha iyi oynuyor. bide hep pas düşünüyo kaleyi görünce şut ta çekse süper olacak..

HALİT KARAKAŞ
20.09.2008, 16:53
colmanı oyuna yavaş koyuyor diye eleştiren arkadaşları malesef anlamıyorum,dünkü maçta adam koşmadık yer bırakmadı,orta sahanın her tarafında,sağ,sol,ileriye destek verdi,defansa geldi,tek yapmadığı kaleye geçmek oldu,gerekseydi onu bile yapardı,ALLAH bozmasın çok yararlı futbolcu,takıma katkısı büyük,başarılar,,

yns_emre61
20.09.2008, 16:57
2 yönlü nadir oyunculardan..

Ahmet Kuru
20.09.2008, 17:07
Haftalar ilerledikce daha iyiye doğru gidiyor..
Sorumluluk almaya başladı,ayağında top daha fazla duruyor...
10.haftadan itibaren yemede yanında yat bir futbol izleteceğinden şüphem yok...

Cagdas Topal
20.09.2008, 17:08
Helal olsun colman yavas yavas üzerine koymaya baslamıs , ilerleyen haftalarda daha iyi bir colman izleyecegimizden hiç şüphem yok , bravo :D

A.Gökhan AKIN
20.09.2008, 17:09
colman'ı beğenmeyenlere daha nepması gerektiğini sormak lazım evet tek eksiği gol atmamak ha bide kaleye geçmemek belkide 3-5 maç sonra delgado ile karşılaştırmak bile abes kaçacak colmanı bu adamı alandan allah razı olsun ne diyim

Faruk Akhan
20.09.2008, 17:15
tamamen hayal kırıklıgı.Teke tek mucadele sıfır sut sıfır kondsıyon sıfır fızık sıfır

Trkz61
20.09.2008, 17:17
Bu adamın asisti, golü falan var mı?4 hafta geçti...

HALİT KARAKAŞ
20.09.2008, 17:19
ankaragücü maçında yattaraya attığı 30 metre nefis pas yetmez mi?

TolgaTopçu61
20.09.2008, 17:19
1 asisti var, ankaragücü macinda yattara'ya güzel bir pas atmisti

Sefa Murat Dokuz
20.09.2008, 17:32

oyunu çok yavaşlatıyor...

Sefa Murat Dokuz
20.09.2008, 17:35
colman'ı beğenmeyenlere daha nepması gerektiğini sormak lazım evet tek eksiği gol atmamak ha bide kaleye geçmemek belkide 3-5 maç sonra delgado ile karşılaştırmak bile abes kaçacak colmanı bu adamı alandan allah razı olsun ne diyim

1-Kaleye şut atmalı ya en büyük eksiği bu zaten
2-Oyunu yavaşlatmamalı en önemli 2.dezavantajı bu topu alınca 1 saat bekliyor.Rakip savunma kontrataklarda dönmüş oluyor colman oynayana kadar.
3-Daha ofansif oynamalı

Bunların dışında şikayetçi olan olmadı ama Colman böyle oynarken takımın bu denli pozisyon fakiri bu denli üretkensizliği tesadüf olamaz...

Remzi
20.09.2008, 17:37

O asistleri anlayabilecek kapasitede Forvetlerimiz olsaydı şimdiden Asist kralıydı diyebilirim.

Bu adam golcü değil..Geldiği Belçika takımında da 4 tane golü mü ne varmış yanlış hatırlamıyorsam. Kendisi de bir röportajında gol attırmayı daha çok seviyorum demişti!..

tuncay1984
20.09.2008, 17:45
her hafta iyiye gidiyor

Cafer Bulur
20.09.2008, 18:50
ben colman hakkinda bircok arkadasimizin aksine cok da olumlu seyler söyleyemiyorum.
bi kere colman in sola yakin faydali olabilecegini düsünmüyorum.
daha cok 10 numara gibi görev yapmasi halinde asistleriyle daha faydali olur.
türkiye ligi icin yumusak sayilabilecek bir oyun tarzi var.
sert oynayan takimlara karsi etkili olmakta zorlanacaktir.
teknigi cok iyi ama ayni oranda hizli degil,cok yavas kaliyor.
ilerleyen haftalarda elbette daha iyi olacaktir ama su an icin cok da etkili oldugunu söyleyemeyiz.
sanirim onun icin biraz daha sabretmek gerekecek..

AYYILDIZ
20.09.2008, 18:58

Ankaragücü maçında ilk golün asistini yaptı 2.goldede atağın başlangıcı yine Colman'laydı.Bjk maçında Gökhan'a alda at dedi dünkü maçta iyiydi.

Süleyman KANTAR
20.09.2008, 19:05
süper bir adam onu izlemeye doyamıyorum.

Zeki Akyol
20.09.2008, 19:09
yavaş yavaş kendını gostermeye başladı top dağıtması super az daha hızlı olması her hafta ustune koyarak oynuyor superr

Berk
20.09.2008, 19:40
Colman'da iyileşme var, iyi yolda.Birkaç maç sonra kalitesini gösterecektir..

Mollasalihoğlu
20.09.2008, 19:47
sizin oyunu yavaşlatıyor dediğiniz şeye futbol literatüründe "oyunu rahatlatmak" deniyor..adam topu alınca panik yapmıyor,basıyor,etrafına bakıyor,topla dönüyor..önde olduğumuz ikinci devrelerde onsuz olmaz..

colman
20.09.2008, 21:14
bir kaç hafta snra colman bizim messimiz olacak göreceksiniz...

Sefa Murat Dokuz
20.09.2008, 21:52
sizin oyunu yavaşlatıyor dediğiniz şeye futbol literatüründe "oyunu rahatlatmak" deniyor..adam topu alınca panik yapmıyor,basıyor,etrafına bakıyor,topla dönüyor..önde olduğumuz ikinci devrelerde onsuz olmaz..
oyun dengededir colman topu alır çevirir oyunu rahatlatır ama öyle değil ki denizlispor 8 kişi üstümüze geliyor kaleciyle beranbber geride 2-3 kişi kalııyoralr colman orta sahda alıyor topu biz 3-4 kişiyiz gitcez üstlerine colman orta orta yay da duruyor dönüyor çok ağır kalıyor denizli topluca dönüyor bunun nesi oyuun rahatlatmak resmen takımın atağını kesmek oluyor.Aynısını ısaac de bir kaç kez yaptı oda değişik bişey yapıyor sürüyor sürüyor pat geri dönüyor...

Emo91
20.09.2008, 21:58
cok teknik oynuyor, bence denizlispor macinin en iyi oyuncularinin basind geliyor.

dar alanda top kayip temiyor, takimi rahatlaticak paslar atiyor. asist yapiyor. savasiyor.

bence süper bir adam. mükemmel.

delgado tarzindabir oyuncu ama sadece defans yönü ondan cok daha iyi.

Hasan Ayvenli
20.09.2008, 22:10
umuta attığı süper bi pas vardı ofsayt olmadığı halde ofsayt verdi hakem. ama umut zaten kontrol edememişti topu...

Mollasalihoğlu
20.09.2008, 23:04
oyun dengededir colman topu alır çevirir oyunu rahatlatır ama öyle değil ki denizlispor 8 kişi üstümüze geliyor kaleciyle beranbber geride 2-3 kişi kalııyoralr colman orta sahda alıyor topu biz 3-4 kişiyiz gitcez üstlerine colman orta orta yay da duruyor dönüyor çok ağır kalıyor denizli topluca dönüyor bunun nesi oyuun rahatlatmak resmen takımın atağını kesmek oluyor.Aynısını ısaac de bir kaç kez yaptı oda değişik bişey yapıyor sürüyor sürüyor pat geri dönüyor...

dikkat edersen ilerde fazlla kişi yokken ayağında tutuyor topu genelde,zaten ilerisi müsaitse ankaragücü maçında yattara'ya bejeke maçında gökhan'a ya da denizli maçında umut'a attığı gibi adrese teslim yetiştiriyor topu..ama ilerisi müsait değilse ayağında tutup tabiri caizse sete döndürüyor oyunu..

CEMEFKER
20.09.2008, 23:15
Colman'ın ilk maçlarını izlediğimde tekniği ile ön plana çıkacak gibi gözüken, ancak kırılgan bir oyuncu gibi gelmişti. Bununla beraber son Denizli maçındaki ikili mücadelelerde birkaçında var olması kendisini geliştirdiğinin bir göstergesiydi Ve yine takımın baskı yediği son dakikalarda soldan kademeye girmesi olumlu yönü olarak göze çarptı.

Bu adamdan bir cacık olmaz, fiziki olarak yetersiz diye ısrar edenlere, fikri sabitlere birşey söylemek istiyorum.
"Biz birçok platformda görüş bildirirken ön yargılı yaklaşıyoruz ve ortaya bir görüş attığımız zaman atılan görüşün aksi yönünde bir gelişme olduğu takdirde ısrarla eski görüşümüzü savunmaya çalışıyoruz. Örnek : Hüseyin geçen sene fener maçındaki hataları ve bir sezona yaydığı kötü futbolu ile herkesin hakaretlerine mağruz kalmış, istenmeyen adam ilan edilmişti. Ancak bu seneki Hüseyin'in performansına rağmen ısrarla takımda Hüseyin'in oynamaması gerektiğini savunanlar fazla. Ya bu takımda herşey maddi açıdan mı görülüyor hiç mi bu adamın veya bir başkasının takıma kattığı manevi değerler yok. Başarı için olmazsa olmaz şart maddiyatta görünler mi ? Futbol açısından düşünülürse başarı/başarılı adam denen şey Hüseyin'in basması, topu alıp oyun kurması, şut çekmesi mi? Bu takımda birlikteliği, saha dışındaki takım beraberliğini kim sağlayacak elbette takımın en eski futbolcuları............

Colman'a gelirsek adam yeni bir takıma gelmiş, artı yaşı genç, futbol adına öğrenmesi gereken bir dolu şey vardır, adam Belçika gibi mücadelenin ikinci planda olduğu , gevşek bir ligden Türkiye gibi futbolun sert oynandığı bir lige gelmiş, adamın bu futbol mentalitesi açısından düşünüldüğünnde hiç mi alışma devresı olmayacak? "

Eğer Colman'ın ne kadar futbolcu olduğu veya olup olamayacağını tartışıyorsak, Ben Colman'dan umutluyum. Sabır edilmesi gerekir. En azından devre arasına kadar. Bana göre adamda birşeyler var, Yattara'ya A.Gücü maçında attığı pas var, aslında bu pasın altında Colman'ın ne olduğu yatıyor tabi gören gözlere , anlayan zihinlere.........
Biz toplum olarak çabuk tüketmeye meyilli bir milletiz. Aceleciyiz, sabırsızız. Kim derdiki Fatih onca macerasından sonra Trabznospor'a geri dönüp Kral olacağını, Fatih Sultan Tekke olarak anılacağını. Bu hastalık, eksiklik birçoğumuz da var zaman zaman bende de var. Ancak karar verme mevkiisinde bulunların olmaması gerekir.Yönetime , teknik heyete güveniyorum, iyi niyetli birşeyler yapmaya çalıştıklarını görüyor inanıyorum. Şu an oyun kurma mevkisinde Colman vardır, kontenjan dolmuştur, kapılar kapanmıştır, filmden zevk almaya bakalım, taki devre arasına kadar. Varsa yönetimin el atacağı bir eksiklik -kısa dönemdeki icratlardan- en iyisini bu mevkii için yapacağı ortadadır.

ApoCaN28
20.09.2008, 23:32
Colman Çok Kaliteli o yüzden biraz sabır gerekli diye düşünüyorum...

tisan61
20.09.2008, 23:51
fizik gücü yetersiz inşaalah daha iyi olur

agasaro
20.09.2008, 23:52
Colman Olimpiyat Stadı'ndaki Brugge maçında izleyen herkesi çok memnun etmişti ve Szymkoviak'tan sonra aradığımız orta sahayı bulduğumuzu düşünmüştük ama ilk 4 hafta tibariyle biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim. Brugge maçındaki inisiyatif alan, ileri çıkışlar yapan, takımı yönlendiren Colman'ı hiç izleyemedim. Lig maçlarında kendine yeterince güvenmeyen bir oyuncu izlenimi bende uyandı. Ben daha fazlasını yapabileceğini düşünüyorum. Ersun hocanın Colman'la daha fazla ilgilenip ona daha önemli görevler yüklemesi lazım. Bu kadroda orta sahada çok önemli görevler yükleyebileceğiniz başka birisi de yok zaten. Bu arada Colman'ın zamanla daha da iyi olacağına inanıyorum En azında flash transfer diye gürültüyle transfer edilen Emre Belözoğlu'ndan daha iyi oynuyor ve takımına daha fazla katkı sunuyor. Bu anlamda taraftar tarafından daha fazla takdir edilmeli. Szymkoviak'a gösterdiğimiz ilgi ve alakayı, muhabbaeti Colman'a da gösterirsek ayaklarının yere daha sağlam basacağını düşünüyorum.

Samet Yildirim
21.09.2008, 00:54
Colman müthis futbolcu...DEIVID ilk geldigi sene ne yapti 2.senesinde ne yapti ?? Aurelio ilk sene ve 1-2 sene sonra ??...zaman tanimak lazim...sonucta arjanin baska türkiye özellikle trabzon baska...arjantin baska türkiye baska..

Iyi onuyor begenyiorum

-Top teknigi 10
-Mücadele 9,9
-Cift Yönlü 10
-Futbol Zekasi 10
-Pas alma verme 10
-Öldürücü pas atma 10(umuta attigi ilk yaridaki top Zidane attigi gibi özel paslardir(ofsayt verdi yanlisti malesef)
-Iki Ayani kullanma konusunda 10
-Oyunu yönlendirme konusunda 10
-Hirsi 10
-Yas 23 10

sorunu
-Uyum
-Belcika ve türk futblun degesiklikleri(Macin temposu),(Ikili mücadaledeki sertlik)
-Biraz yavas kaliyor
-Kanatlarda yani sol acik sag acik mevkinde adam olminca pas atamyior...golculer mac iersinde pas alisverisine girmiyorlar ozaman ne yapsin bu adam...bide rakipde 11 kisi gömlünce ..

Iddaa ediyorum ilk brügge macindan sonra söyledim türkiyenin en iyi orta saha elemanlaridnan...sezon sonu görüsürüz...

Cafer Bulur
21.09.2008, 01:02
colman in skorer bir futbolcu olmasi bizim icin cok önemliydi.
ama ilk maclarda gördük ki colman gole yakin bir futbolcu degil.
bir 10 numara dan ziyade mücadeleci,teknik bir orta saha oyuncusunu andiriyor.
halbuki bizim aradigimiz alex,delgado tipinde virtüözler olmaliydi.
bu demek degildir ki colman bu takima faydali olmayacak.
ama bu faydasinin gol atma yönünde olmamasi bizim istedigimiz bir durum degildi.
ilerleyen haftalarda daha iyi olacagina inaniyorum.
ama daha iyisini alabilirdik diye düsünüyorum.

Samet Yildirim
21.09.2008, 01:08
colman in skorer bir futbolcu olmasi bizim icin cok önemliydi.
ama ilk maclarda gördük ki colman gole yakin bir futbolcu degil.
bir 10 numara dan ziyade mücadeleci,teknik bir orta saha oyuncusunu andiriyor.
halbuki bizim aradigimiz alex,delgado tipinde virtüözler olmaliydi.
bu demek degildir ki colman bu takima faydali olmayacak.
ama bu faydasinin gol atma yönünde olmamasi bizim istedigimiz bir durum degildi.
ilerleyen haftalarda daha iyi olacagina inaniyorum.
ama daha iyisini alabilirdik diye düsünüyorum.

hocam tam aradigimiz adam...hem 2 golcu hem alex tipinde hemde yattara böyle adamlari trabzon degil real madrid kaldiramaz...colmani zaten 2 golcu oynayacagi icin aldi yani klasik 10 numara aranmadi ve istenilmedi...
2 sene önceki C.Ronaldo nasil simdik nasil ?? AURELIO öyle...Deivid öyle..Yattara öyle..zaman lazim oynadikca olur hersey..cok örnek var colman su anki oynadigi futbol zaten yüzde yüz degil bu mümkün degil zaten...
Gustavo Colmani TS taraftari degil tüm türkiye begenecek buna inan biraz sabir bekleyelim...takim daha iyi oldugunda rakip alanda top tutmayi ögrendiginden sonra colmana kaleye cok sut atar...ceza alanina yakin oynar...ozaman golde atar...

AYYILDIZ
21.09.2008, 03:23
Colman sol da değilde forvet arkası oynasa mükemmel olacak her maç kesin yüzde yüzlük gollük paslar atıyor son maçta Umuta attığı pasta ofsayt yoktu hakem yanlış karar verdi o da gollük pozisyondu Bjk maçında Gökhan'a alda at dedi Ankaragücü maçında öyle.Ayrıca pas yapıyor teknik oyunu rahatlatabiliyor ilerleyen haftalarda fizik gücünü biraz daha geliştirirse tamamdır.

A.Gökhan AKIN
21.09.2008, 03:44
1-Kaleye şut atmalı ya en büyük eksiği bu zaten
2-Oyunu yavaşlatmamalı en önemli 2.dezavantajı bu topu alınca 1 saat bekliyor.Rakip savunma kontrataklarda dönmüş oluyor colman oynayana kadar.
3-Daha ofansif oynamalı

Bunların dışında şikayetçi olan olmadı ama Colman böyle oynarken takımın bu denli pozisyon fakiri bu denli üretkensizliği tesadüf olamaz...

Siz klasik 10 numara olarak oynamayan bir futbolcudan kalaye çok şut atmasını bekleyemezsiniz saha dizililişine barasanız colman zaten sol kanat gibi oynatılıyor ersun yanal tarafından.eğer tutupta colmanı, alex gibi oyantırsanız ve o zamanda kaleye şut atmazsa eleştirebilirsiniz.Bunun dışında şut atmama konusunda ki görüşlere kesinlikle katılmıyorum.

Oyunu yavaşlatmasına gelince Sol kacan adam yok, sağa zaten yok, forvetler desen boş olana kaçan yok.Kaçtıkları zamanda Colmanın nasıl paslar attığını herkes gördü kimisi ofside diye kesildi kimiside forvetlerin beceriksizliğine denk geldi.Bunun dışındaki durumlarda Colman tabiki oyunu yavaşlatır.Böyle bir durumda bile colman'ın doğru dürüst yaptığı bir pas hatası bile yok.
Evet daha ofansif olmalı elbetteki çünkü herkesin beklentisi colmanın 10 numara görevi yapması ama mevki itibariyle bunu yapması mümkün değil bunları görmek lazım.Alex,delgado ya da Lincoln bu isimleri bir düşünelim bakalım. bunların hangisi Colman'ın oynadığı mevki olan ortanın solunda oynuyorlar?Cevap tabiki hiçbiri;bu saydığımız isimlerin elbetteki ofanstaki üreticilikleri fazla olacak bundan daha doğl bir durum olması zaten mümkün değil ve bu saydığımız isimlerden hangisini defansta görebiliyorsunuz cevap yine tabiki hiçbiri; ama Colman defanstada var.
Bu sayılan eksiklikler Colmanın futbol anlayışındaki eksiklikler değil bilakis oynadığı mevki itibariyle ortaya çıkan eksikliklerdir.Mevkisel bazda eleştirebiliriz ancak Colmanı diğer türlü eleştiriler bana mantıklı gelen eleştiriler değil..

Selimag
21.09.2008, 03:52
Besiktas macinda cok tutuktu, heyecanliydi sanki, belki de biraz camianın beklentilerinden etkilendi. Ama Denizli macinda iyi gordum, destegi kesmez isek, takımimizinda iyice kendine güveni gelirse, ilerleyen haftalarda cok daha iyi olacagina inancim artti.

Kasım Hilal
21.09.2008, 04:00
Hala tutuk gibi ama her maç daha iyi..
90 dakika içinde mutlaka bir iki can yakıcı ara paslar atıyor..
İleride çok daha iyi olacak gibi..

firidin61
21.09.2008, 10:41
Merhaba ,

Ben Colman a gösterilen tepkinin veya kötü oynadığına dair fikirlerin onunla ilgili beklentilerden kaynaklandığını düşünüyorum .

Colman , hücumcu bir oyuncu değil ancak oyun zekası üst seviyede olduğundan arkadan oyun kurabiliyor , uzun isabetli paslar atabiliyor ve bölgesi itibariyle savunma yapmak önceklikli görevi . Ondan beklediğiniz işleri öndeki 3 oyuncu yapmalı .

Ben Colman ın oyun yapısını biraz Schools a benzetiyorum . Craccik in önünde oynuyor . Uzaktan sert sutları var ama genelde oyunun savunma yönünde var bu zaten onun öncelikli görevi .

Bir arkadaş yazmıştı 12 km koşmuş bejeke maçında ve saha nın en çok koşan adamlarındanmış . Bu onun isteğini ortaya koyuyor . Ben Colmanın etksiz gibi görünmesinin nedenin dikine oynayan bir oyuncu olduğundan ileride oynayan oyuncularımın top saklama özeliklerinin olmayışına bağlıyorum . Ankaragücü maçında Yattarayla birlikte çok etkililerdi . Yattara dönünde parlamayan ancak görevini yapan Yıldızı iyice parlamaya başlayacaktır .

Saygılarımla

bingolts
21.09.2008, 11:46
bu adam bruge maçındaki gibi oynasın varya herkes hayran olur. ama son iki maçta doğrusunu söylemek gerekirse bana göre fizik olarak biraz zayıf geldi ama iki yönlü bir futbolcu katılıyorum yorumların çoğuna neyse ceyhunla yan yana oynadıklarında iyi olur 10 numara pozisyonunda da selçuk oynatılsa daha başarılı olur. colmana gör e

genç61
21.09.2008, 12:06
colman bi bakıoym ankaragücü maçında ki gib super pas atıyon sonra bi bakıyom 85 dakkka kayıp olmuyor kaliteli olabilirsin ama senden bize fayda olmıcak gibi geliyor

alper*
21.09.2008, 12:17
yaşasın forumun ikinci hüseyini : colman.
hayırlı olsun.

Trkz61
21.09.2008, 13:28
Eğer süper dediğiniz Colman bu ise, Alex falan ne çok merak ediyorum?

Emo91
21.09.2008, 13:29
colman defansiv orta saha oyuncusu.... bu millet bu adamdan ne istiyor anlamiyorum.

evet, yattara ankaragücü macinda süper bir pas atti ama bu adamin asil görevi bu degilki.

dar alanda top kayip etmiyor, teknigi iyi. böyle defansiv oyunculari zor bulursunuz!

bence takima cok faydali

firidin61
21.09.2008, 14:07
Eğer süper dediğiniz Colman bu ise, Alex falan ne çok merak ediyorum?

Alex le Colmanı karşılaştırmak biraz abest değil mi ?

Biri hücumcu diğeri hem savunma hem de zaman zaman hücum yapıyor .

Biri tek maçta 12 Km koşuyor diğeri 3 maçta bu kadar koşuyor ( mu bilinmez ) .

Biri oyunu her 2 yönlü 90 dk oynuyor diğeri oyunu tek yönlü oynuyor ve aktif olduğu dakikalar kısıtlı .

Biri 5 ( Emin değilim . ) senedir burada diğeri yeni gelmiş .

Biri 25 yaş üstünde diğeri henüz 22 yaşında.

Biri İstanbulda yaşıyor diğeri Trabzonda .

Biri sakatlık geçirmiş yeni takımıyla yeni yeni beraber oluyor diğeri sakatlanacak pozisyonlara dahi girmiyor .

vs . vs . vs .

Alex le Colmanı kıyaslamak . Ronaldinho yla Schools u kıyaslamak gibi . Birine niye savunma yapmıyorsun dersin diğerine niye hücum . Ama futbol çorba değilki at içine herşeyi pişsin . Pozisyonlar var ve oynanması gereken bölgeler . 20 Metre de oynayan adamla 60 metrede oynayan adamı diğer adamın 20 metre de oynadığı yerde kıyaslayamassın . Kıyaslarsan en hafif tabirle ayıp etmiş olursun .

Elmalar ve Armutlar ...

Saygılarımla

Trkz61
21.09.2008, 14:10

Biri oyunu her 2 yönlü 90 dk oynuyor diğeri oyunu tek yönlü oynuyor ve aktif olduğu dakikalar kısıtlı .

Biri sakatlık geçirmiş yeni takımıyla yeni yeni beraber oluyor diğeri sakatlanacak pozisyonlara dahi girmiyor .

vs . vs . vs .

Alex le Colmanı kıyaslamak . Ronaldinho yla Schools u kıyaslamak gibi . Birine niye savunma yapmıyorsun dersin diğerine niye hücum . Ama futbol çorba değilki at içine herşeyi pişsin . Pozisyonlar var ve oynanması gereken bölgeler . 20 Metre de oynayan adamla 60 metrede oynayan adamı diğer adamın 20 metre de oynadığı yerde kıyaslayamassın . Kıyaslarsan en hafif tabirle ayıp etmiş olursun .

Elmalar ve Armutlar ...

Saygılarımla

Şu adama süper diyenler benden daha ayıp etmiş oluyor yalnız.;)

İskender YILMAZ
21.09.2008, 14:10

vs . vs . vs .

Elmalar ve Armutlar ...

Saygılarımla

Kesinlikle katılıyorum, birde Alex'in yaşı 31 ve fenerdeki 5. sezonu..

powerts61
21.09.2008, 14:43
colman sol açığa yakın oynuyor şuanda gerçek mevkisinde değil çok kaliteli topçu bence .

emre1inci
21.09.2008, 14:47
Kesinlikle katılıyorum, birde Alex'in yaşı 31 ve fenerdeki 5. sezonu..

colman ın yaşı ise 23!!!

M.S.SOFU
21.09.2008, 14:57
ya adam yanlış yerde oynuyor yeri sol açık değil ki benim bildiğim colman mc ve amc oynuyor.

Mollasalihoğlu
21.09.2008, 15:48
bi de kaşının üstünde ya da tam tersi de olabilir gözü var ona da dikkat etmemiş yönetim alırken!

Faik Yılmaz
21.09.2008, 15:50
her geçen gün daha iyi oluyor takıma adaptasyon sorunun aştığında yeni bir yıldızımız olucak

A.Gökhan AKIN
21.09.2008, 15:58
felaket tellalları yine iş başında yeneriz topçular eleştirilir
yeniliriz yine eleştirilir beraberlik hakeza
colman kadar taş düşsün kafanıza :))

Serhat
21.09.2008, 21:12
felaket tellalları yine iş başında yeneriz topçular eleştirilir
yeniliriz yine eleştirilir beraberlik hakeza
colman kadar taş düşsün kafanıza :))

ççççççççç Tam Süper Oldi :D:D

Great White
21.09.2008, 21:45
Şu an takımda en güvendiğim oyunculardan birisi Colman..

Yıllardır bu tip bir oyuncunun hayalini kurduk burada yahu..

Hem defansa yardım edecek, ham ofansif ve teknik olacak, hem kanatlara kaçacak, hem de asist yapıp şutlar atacak..

Bunların her birini % 100 performans ile olmasa da yapıyor bu çocuk..

Ben çok memnunum Colman' dan. Hatta umduğumdan daha çabuk alıştı hem takıma hem de lige:)

Erdal
21.09.2008, 21:48
Şu an takımda en güvendiğim oyunculardan birisi Colman..

Yıllardır bu tip bir oyuncunun hayalini kurduk burada yahu..

Hem defansa yardım edecek, ham ofansif ve teknik olacak, hem kanatlara kaçacak, hem de asist yapıp şutlar atacak..

Bunların her birini % 100 performans ile olmasa da yapıyor bu çocuk..

Ben çok memnunum Colman' dan. Hatta umduğumdan daha çabuk alıştı hem takıma hem de lige:)

Ulan Soner dedim şimdi inşallah Colman ı beğenmediğini yazmışsındırda bir güzel dakika dakika yazarım uşağın yaptıklarını:)... Neyse gerek kalmamış. Bu arada üşenme Denizli maçını tekrar izle Hüseyin e bir daha bak. :)

Great White
21.09.2008, 21:52
Ulan Soner dedim şimdi inşallah Colman ı beğenmediğini yazmışsındırda bir güzel dakika dakika yazarım uşağın yaptıklarını:)... Neyse gerek kalmamış. Bu arada üşenme Denizli maçını tekrar izle Hüseyin e bir daha bak. :)

Hocam dikkat ettiysen seninle bir tek Hüseyin konusunda anlaşamıyoruz:)

Neden acaba? Bence biraz düşün:rolleyes:

Vkgz
21.09.2008, 21:56
su an en zayıf yabancı transfer

Anıl Caner
21.09.2008, 23:31
Colman harika bir futbolcu.

Ancak stilinin bizim ligimiz için uygun olmadığını belirtmiştim.Alışabilir mi alışamaz mı onu bilmiyorum.Bence alışması düşük ihtimal.

Acayip bir sempati duyuyorum bu adama.İnşallah yolunda gider her şey.

Anlayamadığım bir nokta ise biz fiziksel olarak yetersiz, kendine gelemedi diyoruz adam 13 km koşuyor.13 km çok ciddi bir rakam 90 dakikaklık mücadele için ve bunu koşan adamın fiziksel olarak hazır olmadığını söylemek biraz güç.Bence ikili mücadelelerde ağır kalmasının sebebi daha önce oynadığı liglerin futbol stili ile Türkiye liginin şartlarının benzeşmemesi.

Gözlemlediğim olumlu bir nokta ise çalım yapmadan önce rakibinin yüzüne uzunca bir süre bakıp sonra anlamsız şekilde topu rakibine teslim eden Colman, şimdi Kırkpınar'da güreşiyormuşcasına yerlerde mücadele ediyor.Arjantinli estetikliğine yakışmasa bile acaba alışıyor mu ne demekten kendimi alamıyorum.

Gerçek potansiyeli ligimizin ve takımımızın üstünde olan bir oyuncu.Ancak Türkiye liginde ve Trabzonspor takımında potansiyelini tam anlamıyla yansıtma ihtimali zor olan bir oyuncu.Her şeye rağmen yürekten destekliyorum.

ilhan
21.09.2008, 23:59
Yahu Anıl,

Bu aralar hangi başlığa bir şeyler karalamaya girsem benden önce davranıp yazıyorsun. Bana bir şey bırakmıyorsun.:alkış: Yazdıklarına harfiyen katılıyorum. Ligin 2. haftasından sonra demiştim halen iddia ediyorum. Colman'ın oyun zekası bizim takıma 1-2 gömlek üstün geliyor. Attığı nokta pasları herkes sadece izliyor.

Yahu bana göre ofsayt olmayan hakemlere göre ofsayt diye kesilen Umut'un bir pozisyonu var. Colman havadan tam önüne bırakmıştı. O pası bile Szymek gittikten sonra bir daha görmemiştik.

Biraz daha zaman geçsin tadından yenmeyecek.;)

Fatih
22.09.2008, 00:05
Colman ne sol kanatta verimli olabilir ne de orta sahanın ortasında tek forvetin arkası oynamalı diye düşünüyorum nedenine gelince kanatta oynayınca ne çizgiye inebiliyor ne de orta yapabiliyor orta sahanın ortasında oynadığı zaman çok yoruluyor ikili mücadelelerde zayıf kalıyor forvet arkasında defansın arkasına atacağı paslarla çok daha etkili olacaktır

Mollasalihoğlu
22.09.2008, 00:08
Colman harika bir futbolcu.

Ancak stilinin bizim ligimiz için uygun olmadığını belirtmiştim.Alışabilir mi alışamaz mı onu bilmiyorum.Bence alışması düşük ihtimal.

Acayip bir sempati duyuyorum bu adama.İnşallah yolunda gider her şey.

Anlayamadığım bir nokta ise biz fiziksel olarak yetersiz, kendine gelemedi diyoruz adam 13 km koşuyor.13 km çok ciddi bir rakam 90 dakikaklık mücadele için ve bunu koşan adamın fiziksel olarak hazır olmadığını söylemek biraz güç.Bence ikili mücadelelerde ağır kalmasının sebebi daha önce oynadığı liglerin futbol stili ile Türkiye liginin şartlarının benzeşmemesi.

Gözlemlediğim olumlu bir nokta ise çalım yapmadan önce rakibinin yüzüne uzunca bir süre bakıp sonra anlamsız şekilde topu rakibine teslim eden Colman, şimdi Kırkpınar'da güreşiyormuşcasına yerlerde mücadele ediyor.Arjantinli estetikliğine yakışmasa bile acaba alışıyor mu ne demekten kendimi alamıyorum.

Gerçek potansiyeli ligimizin ve takımımızın üstünde olan bir oyuncu.Ancak Türkiye liginde ve Trabzonspor takımında potansiyelini tam anlamıyla yansıtma ihtimali zor olan bir oyuncu.Her şeye rağmen yürekten destekliyorum.

adam gösterişsiz çünkü..mesela denizli amçının 70. dk'sından sonraydı bizim sağ açıktan solbeke doğru öyle bir depar attı ki savunma yapmak için,adeta koştuğu mesafeyi özetleyen bir durumdu..tayfun'a izletmek lazım :)

asilhamsi
22.09.2008, 00:17
colman komple topçu..Eğer tek forvete döner sol açığa barış yada isac i monte edersek yada fatihi (ben barış derim)
4 lünün önünde hüseyin(bence ceyhun) önünde selçuk-colman sağda yattara solda barış veya isac tek forvet gökhan o zaman izleyin colmanı...

iddia ediyorum türkiyenin en iyi ortasaha oyuncusu olacak..İki yönlü oynayabiliyor güçlü mücadeleci teknik zeki....

Çok çok iyi.........

Ozan
22.09.2008, 00:23
Bu güne kadar gözlemlediğim kadarıyla teknik bir oyuncu ama fiziksel açıdan zayıf . Onun dışında daha hızlı ve rakip kaleye göre dikine gitmesi gerekiyor . Bu benim görüşüm . Çoğu kişinin de katılacağını düşünüyorum zaten . İnşallah ilerleyen maçlarda istediğimiz , güzel oyunu göreceğiz Colman'dan .

Emirhan Makul
22.09.2008, 00:30
O Herşeyi ile Bir Futbolcu....

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/33303_b.jpg

Gustavo Colman;
"Eski Klübünde başkanın kim olduğunu bilmezken burada ilk gün başkanın teknesi ile geziye çıktık bu şehri çok sevdim akçabat köftesini çok seviyorum"

cabri
22.09.2008, 08:13
Serdar Bali ; " ...Colman budur daha fazlasını beklemeyin."

Faik Yılmaz
22.09.2008, 08:17

aynı zatı muhterem maçta dökülen Hüseyini yerlere göklere sığdıramıyor. Bu adam ne diyorsa tam tersi doğrudur. yazdıklarını tersten okuyun.

Cem Balcı
22.09.2008, 12:48
sabırla bekliyoruz colman abırla...

KUTADGU
22.09.2008, 16:09
Yahu Colman, tepeden tırnağa futbolcu olduğunu belli ediyor.

Colman ile bazı futbolcuların kıyaslamasına girmeye gerek yok hemen belirteyim.

Colman'ı ancak bundan önceki maçları ve bundan sonraki maçları ile mukayese edebiliriz.

Futbolu güzelleştiren bir oyun tarzı var, oyunu iyi okuyor ve ayağına hakim, mücadele de ediyor.
Tek eksik yönü hücum bölgesi içerisinde çok fazla yer almaması.

Ben bu özelliğini çok önceden biliyordum mesela. Colman'dan senede çok fazla gol beklemek hayalciliktir zaten.

Samet Yildirim
22.09.2008, 16:19
Yahu Colman, tepeden tırnağa futbolcu olduğunu belli ediyor.

Colman ile bazı futbolcuların kıyaslamasına girmeye gerek yok hemen belirteyim.

Colman'ı ancak bundan önceki maçları ve bundan sonraki maçları ile mukayese edebiliriz.

Futbolu güzelleştiren bir oyun tarzı var, oyunu iyi okuyor ve ayağına hakim, mücadele de ediyor.
Tek eksik yönü hücum bölgesi içerisinde çok fazla yer almaması.

Ben bu özelliğini çok önceden biliyordum mesela. Colman'dan senede çok fazla gol beklemek hayalciliktir zaten.

olsun hocam sonucta 23 yasinda gittikce gelistirecekdir kendini...ilk senesindeki aurelio iyi ama 2 sene sonraki aurelio müthis...oda gelistirdi kendini..

colman daha genc bi oyuncu oynadicka daha iyi olacakdir ve gelistriecekdir kendini...temposunu arttirmali oynadikca halolur...daha cok oynadikca ve kazandigimiz sürece gol bölgelerine girecekdir en azindan gelistirecekdir...

yani YATTARA ilk sene nasildi 2-3 sene sorna nasildi....colman yattara gibi genc yasda geldi ama bu yinede olgun gözüküyor bizim kara bela gibi degil:D

daha kolay gelistirecekdir kendini ömür boyu böyle kalmaz cünkü FUTBOLA ihanet olur böyle adamin öyle kalmasi

Jackdaniels
22.09.2008, 18:16
Kimse boş hayallere kapılmasın bu adamdan pek bişey olmayacak kapasitesi bu kadar devre arası oda olmadı sezon sonu gönderirler bunu...Umarım beni yanıltırda 2. bi szymek olur.

Emiroğlu
22.09.2008, 18:48
Kimse boş hayallere kapılmasın bu adamdan pek bişey olmayacak kapasitesi bu kadar devre arası oda olmadı sezon sonu gönderirler bunu...Umarım beni yanıltırda 2. bi szymek olur.

23 yaşında dünyanın öbür ucuna futbol oynamaya gelen , yeni sakatlıktan çıkmış , 4 maç oynamış futbolcu için yapılabilecek en mantıklı yorum !

Tebrik ediyorum sizi !

Aynı delgado ' dan hiç bir numara olmadığı gibi değil mi ! Salak bjk işte , onlarda kolpanın birini satmadılar , üstüne üstün 1 yıl sonra kaptan yaptılar...Aptallar işte.

NOT : Colman sizi asla yanıltamaz !

CEMEFKER
22.09.2008, 18:58

vs . vs . vs .

Elmalar ve Armutlar ...

Saygılarımla

Colman ile ilgili güzel tespitler. Tebrikler............. bazı zihinlerde Colman ile ilgili bir açıklık getirir umarım. Colman'ın klasik bir 10 numara olduğu veya defansif orta saha olduğu görüşleri üzerine..................Colman'ın hem savunma hem de hücuma kattığı değer zamanla görüldükçe Colman'ın hangi bir tip futbolcu olduğu daha iyi anlaşılacak.

Samet Yildirim
22.09.2008, 19:20

hehe cok güldüm:D:D:D

saka heralde

TSKara61
23.09.2008, 02:11
Bu takima Colman gibi 2 tane daha adam lazim ancak o zaman guclu bir atak hattina sahip oluruz.

cabri
23.09.2008, 04:34

Denizli maçının ikinci yarısını tekrar izledim. Özellikle de Colman ı..

Serdar Bali bu lafı ederken Colman ı yeriyor ve verimsiz olduğunu anlatmak istiyor.

Fakat kesinlikle yanılıyor... Colman zaten oyunun gizli kahramanı. Gerçekten yararlı. Daha ne olacak :)

Top nerede Colman orada.. İlerde basıyor geride basıyor.. Müdaheleler yerinde.. Paslar akıllı.. Oyundan düştüğünü de görmedim. Kondisyonu sağlam.

Eksikliği oynamadığı zaman daha iyi anlaşılacak.

Gökhan Öz
23.09.2008, 05:52
Colman'ı ben gazozuna maçta bile oynatmam oyuncu filan değil çok engin futbol bilgim vardır 4 maçta anlarım hemen bir oyuncuyu!!!

Hüseyin Kurt
23.09.2008, 12:09

ne kadar ileri görüşlü bir yaklaşım.ayakta alkışlıyorum.o derece güzel yani:p

Colman'ı ben gazozuna maçta bile oynatmam oyuncu filan değil çok engin futbol bilgim vardır 4 maçta anlarım hemen bir oyuncuyu!!!

bitane daha futbol uzmanı işte.
süpersiniz.

Sacit
23.09.2008, 12:14
O Herşeyi ile Bir Futbolcu....

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/33303_b.jpg

Gustavo Colman;
"Eski Klübünde başkanın kim olduğunu bilmezken burada ilk gün başkanın teknesi ile geziye çıktık bu şehri çok sevdim akçabat köftesini çok seviyorum"

:alkış::alkış::alkış:

bu adamın her dediğini niye kaale alıyolar anlamıyom, sanki kendisi çok profesyonel de yorum yapıyor. bende senden daha fazlasını beklemiyorum, hep zararsın zaten..

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 12:26

colman gazozuna maçta oynatılmaz zaten,adamın klasına yazık..bir gazoz için 60 metreye adrese teslim pas atılmaz mesela.. :)

Samet Yildirim
23.09.2008, 12:30
Ibrahim CAn dün karadeniz tvde ydi....kendisi belcikada türkiye-belcika macini izlemis ve belcikadakilere colmani sormus ve 3.lig 4.lig oynamis eski futbolcular hepsi sunu demis....aurelio gibi mücadele eder ama daha cok hucuma gidip gelir ve aureliodan daha iyi demisler...

ben colmani begeniyorum klas futbolcu ama daha tam göstermedi

Gökhan Öz
23.09.2008, 12:32
ne kadar ileri görüşlü bir yaklaşım.ayakta alkışlıyorum.o derece güzel yani:p

bitane daha futbol uzmanı işte.
süpersiniz.
Yapma yaa benim orda ne demek istediğimi anladın mı sen?Noktalama işaretlerinin ne anlama geldiğini biliyo musun peki?Süpersin valla:alkış:

Gökhan Öz
23.09.2008, 12:36
Futbol zekasını,tekniğini veya futbolculuğunu tartışmaya gerek yok sadece biraz daha canlı olması lazım,sakatlanma korkusu yaşadığı belli ikili mücadelelerde pasif kalmayı tercih ediyor ama bunu zamanla aşacaktır Arjantin ve Belçika'da futbol biraz daha yumuşak oynanır buraya alışması biraz daha zaman alacak keşke yanına bir Arjantinli daha alsaydık.

Al bir de burdan yak...

@oflee61 Colman için geçende yazdığım yorum.Bir yorumu okurken her noktasına dikkat edelim lütfen belki içinde bir şey olabilir;)

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 12:41

noktalama işaretlerini yanlış kullanıyorsunuz o zaman..

" 4 maçta anlarım hemen bir oyuncuyu! " dediğinizde çıkmaz vermek istediğiniz mesaj , " 4 maçta anlarım hemen bir oyuncuyu(!) " dediğinizde çıkar..

sonuçta aynı düşünüyoruz ikimiz de sorun yok :)

Gökhan Öz
23.09.2008, 12:45
noktalama işaretlerini yanlış kullanıyorsunuz o zaman..

" 4 maçta anlarım hemen bir oyuncuyu! " dediğinizde çıkmaz vermek istediğiniz mesaj , " 4 maçta anlarım hemen bir oyuncuyu(!) " dediğinizde çıkar..

sonuçta aynı düşünüyoruz ikimizde sorun yok :)
Ben Serdar Bali'nin dedikleri için yazmıştım bir tepki olarak zaten, ama bazı arkadaşlar yanlış anlamış Colman gibi bir oyuncunun yeteneklerini tartışamayız bunu herkesin kabullenmesi lazım ve Colman'ı kazanmak için desteklememiz lazım kadromuzda oyun zekası yüksek oyunculardan birisi kazanmak için mecburuz.

cabri
23.09.2008, 13:44
bu adamın her dediğini niye kaale alıyolar anlamıyom, sanki kendisi çok profesyonel de yorum yapıyor. bende senden daha fazlasını beklemiyorum, hep zararsın zaten..

Bu yazılanları anlamadan yorum yapanları da ben anlamıyorum...

S. Bali düşündüğünü söylemiş.. Buraya yazılmış olması kaale alındığını mı gösterir. Destekleyici yada karşı çıkan bir harf var mı bu alıntının altında üstünde...?

Kaale alındığını varsayalım.. Ne olacak... Serdar Bali hayatını futbola vermiş... bu insana katılmasan bile herşeyden önce saygı duymalısın. Anlamak içinde kendini yorma. Her insanı anlamak mümkün değil kaldı ki hiçkimse kesin haklı olduğunu garanti edemez.

Kinayeli konuştuğunu anladım merak etme ;)

Aslında Colman ın yeterince iyi oynadığını düşünüyorum. Her topa koşulur mu arkadaş bu enerji nerden geliyor. Dikkat edin ikinci yarının sonlarına doğru bile olsa hep kameranın görüntü alanında.

O nu marco aurello ya benzetenler haklılar. Çok doğru söylemişler. Benimde aklımdan aynı şeyler geçiyordu.

Samet Yildirim
23.09.2008, 13:47
Colmani begeniyorum müthis futbolcu...:)...bu basligi seviyorum:D

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 13:50
işin güzeli bana daha %40-50 ile oynuyormuş gibi geliyo..

futbalski60
23.09.2008, 13:50
Colman daha iyi olacak bu istekle devam ederse performansını artırır.Ayrıca takımda Colman'ı anlamayan oyuncular var gibime geliyor Colman'ın takıma katkısını diğer futbolcular da belirleyecektir.

İdris Toksoy
23.09.2008, 14:52

sonuna kadar katılıyorum.

macka61
23.09.2008, 16:23
evet tam anlamıyla oynadığında daha verimli olucak pasları çok güzel atıyor

otuken55
23.09.2008, 16:30
iyi adam pres te yapıyormuş son maçta gördük ama çok daha iyi olur inş.

Yavuz Hasan
23.09.2008, 17:51
daha açılamadı diye düşünüyorum

Hüseyin Kurt
23.09.2008, 19:48

Yapma yaa benim orda ne demek istediğimi anladın mı sen?Noktalama işaretlerinin ne anlama geldiğini biliyo musun peki?Süpersin valla:alkış:
noktalama işaretlerinden sen pek anlamıyorsun galiba-ki hiç kullanmamışsın :) nerdeymiş bu noktalama işaretleri bi göster de görelim.

Hüseyin Kurt
23.09.2008, 19:51
Ben Serdar Bali'nin dedikleri için yazmıştım bir tepki olarak zaten, ama bazı arkadaşlar yanlış anlamış Colman gibi bir oyuncunun yeteneklerini tartışamayız bunu herkesin kabullenmesi lazım ve Colman'ı kazanmak için desteklememiz lazım kadromuzda oyun zekası yüksek oyunculardan birisi kazanmak için mecburuz.
:)
anlaşmışız senle de.galiba bi yanlış anlaşılma var gökhan kardeşim.uzatmaya değmez.
dediğin gibi colman gerçekten çok iyi ve yetenekli futbolcu.kafa devamlı yukarda,devamlı boşta futbolcu arıyor.ne zaman biyere uzun top gönderse (kameranın göstermediği bi noktaya) kendi kendime diyorum "kesin bi futbolcuya ara pası atıyor yada koşuyoluna güzel bir top bırakıyordur.
daha iyi olacak daha iyi.
serdar bali'ye kalsa hasan üçüncü'yü ilk 11 'de oynatır.hemde colman'ı keserek.

cabri
23.09.2008, 23:35
Colman oynayacağı oyunu oynuyor şu anda... Bu Colman'ın gidip yerine çok farklı bir Colman geleceğini bekleyenler var. Bence tama yakın bir randımanla oynuyor.

Mollasalihoğlu
23.09.2008, 23:55
Colman oynayacağı oyunu oynuyor şu anda... Bu Colman'ın gidip yerine çok farklı bir Colman geleceğini bekleyenler var. Bence tama yakın bir randımanla oynuyor.

her hafta üzerine koyuyo gibi geldi bana,sanırım birçok kişiye de..

cabri
24.09.2008, 02:29
Tabi ki oynadıkça..alıştıkça daha iyi oluyor.

Yani 3 aşağı 5 yukarı Colman budur...

Şu 3-4 maçta yapamadıklarını ilerde yapabilir diyemiyorum ben.

Gerçi yaptıklarıyla yeterlidir ya o ayrı :)

cabri
24.09.2008, 02:34

her hafta üzerine koyuyo gibi geldi bana,sanırım birçok kişiye de..

Her hafta üzerine koyduğuna katılırım fakat %50 randımanla oynadığını düşünmüyorum. Gerçek oyununa yakın bir performans sergiliyor bence.

Ha önceden izledim ben Colman bu değil diyorsanız ona lafım yok. Öyle mi?

Emirhan Makul
24.09.2008, 02:36
bırakın iyi oynamasın oda bırakıp gitmeyecek mi birgün

cabri
24.09.2008, 02:37

Morallerin sıfırlandığı bir gece gerçekten...

mehmet83
24.09.2008, 05:38
Inan Emirhan bende aynisini dusunuyordum. Kime deger verdiysek bizi birakip gitti. Demekki neymis, hic bir futbolcuya baglanmayacaksin ve onlarin bu isi sadece "Para" icin yaptigini unutmayacaksin.

Murat'
24.09.2008, 22:34
bugün çok ama çok kötü oynadı colman....takımın geri kalanı gibi....

Süleyman50
25.09.2008, 16:32
iyi bir futbolcu olduğu belli ama zamana ihtiyacı var.............

M.S.SOFU
25.09.2008, 16:54
ben hala yanlış yerde oynatıldığını düşünüyorum bu adam akın yapamıyor topla iyi pas atıyor yani yeri forvet arkası yada selçukun yanı gibi geldi bana.

1967.tsal
25.09.2008, 16:56
burayı bi basamak olarak kullanıyo futbolcular hepsinin hayali iy bi teklif alıp gitmek. en çok yandığım da bu oluyo gelene gidene üzülmüyorum. futbolcuların bizi bi basamak takımı olarak görmesine veya kullanmasına dayanamıyorum. colman çok genç ve gelecek vadeden bi oyuncu bence. eğer kendini geliştirirse büyük yıldız olur. sonra bilmem kaç milyon euroya çeker gider. giderken söyliycekleri de belli: gitmek istemezdim ama bu şekilde hem ben hem trabzonspor kazandı.

M.S.SOFU
25.09.2008, 17:03
burayı bi basamak olarak kullanıyo futbolcular hepsinin hayali iy bi teklif alıp gitmek. en çok yandığım da bu oluyo gelene gidene üzülmüyorum. futbolcuların bizi bi basamak takımı olarak görmesine veya kullanmasına dayanamıyorum. colman çok genç ve gelecek vadeden bi oyuncu bence. eğer kendini geliştirirse büyük yıldız olur. sonra bilmem kaç milyon euroya çeker gider. giderken söyliycekleri de belli: gitmek istemezdim ama bu şekilde hem ben hem trabzonspor kazandı.
eh doğal olarak tamam büyük klübüz ama artık avrupada kimse bizi bilmiyor haliyle futbolcuların böyle düşünmesi normal.bir tek trabzonlu futbolcular böyle düşünmez.

ApoCaN28
25.09.2008, 17:49
Avrupa'da Da Söz Ettiriceğiz ki adımızdan kalıcı olsun çoğu...
Ayrıca Colman Her Hafta Üzerine ekliyor daha da iyi olacaktır...

Kazım Uzunboy
25.09.2008, 18:15
Colman bul ligin en renkli en kaliteli futbolcularından olacaktır.

Bunu Trabzonspor'da olduğu için demiyorum.

Gördüğüm kadarıyla henüz kendini gösteremediğinden ve her maç kendisini biraz daha belirgin hala getirdiğinden söylüyorum.

Murat Engin Akyüz
25.09.2008, 18:17
delgado nun ilk geldiği sezon neler yaptığına(yapmadığına daha doğrusu) bir bakın adam daha geçen seneye kadar ha gitti ha gidecek derken buldu kendini şimdi..bence colman delgado nun şu anki halinden de iyi olacak ayrıca defansa da yardımcı iyi top çalıyor ve istekli oynuyor..ben bu sene boyunca hep böyle oynasın yine razıyım eğer bu takıma sabredilecekse colman a ve de takıma sabretmek gerekir başarı böyle gelecektir çünkü..

TolgaTopçu61
26.09.2008, 12:30
Antalya macinda colman'dan patlama bekliyorum, kendisini göstermesi lazim artik

Samet Yildirim
26.09.2008, 15:51
Ben yarim sene kredi verdim hatta aurelio-deivide felan bakarsak 1 sene gibi zamandan sonra iyi oldular...