PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gustavo Alejandro Colman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87

TS-Tiryaki
23.11.2008, 22:37
Pas hatasi yapabilir, topu rakibe kaptirabiliir ama hic beklenmedik bir anda öyle bir pas atarki... al da attir dercesine. Ama takiminda golcu olmazsa tepkileri baskalari ceker.
Ben begeniyorum kendisini. Bize daha cok katkisi olacak insallah.

Murat'
23.11.2008, 23:02
Aslında bugünki zeminde Colman gibi teknik oyunculardan bundan fazlasını beklemek bence hayal olur...Colman bugün çok top kaybı yaptı...Ama bugün Colman'da eski maçlarda olmayan mücadele isteği vardı..Kayseri maçında çok daha iyi olması dileğiyle..

Remzi
23.11.2008, 23:07
Selçuk olmayınca Colmanda olmuyor malesef. Ama yine de iyi paslar çıkardı orta sahadan ara ara..

Adil ÖZGÜR
23.11.2008, 23:13
Selçuk çıktıktan sonra Yattaranın çıkması bence iyi olmadı. Yattara'nın yerine Colman ile Ceyhun'un değişmesi çok daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Colakoglu
23.11.2008, 23:43
cok bozuktu bence. tipik bir güzel hava topcusu galiba

alper*
23.11.2008, 23:45
bu colman'a bazen anlam veremiyorum.
yazın bu adamın videosunu izlediğimizde "işte dedim bu rakibine çift dalan adamı sevdim ben."
iki ayağı ile havada uçup rakibe dalıyordu.
ama buraya geldi.
püff.
pamuk gibi olmuş adamcağız.

Sefa Murat Dokuz
24.11.2008, 00:08
çok kolay top kaybediyor ona kızıyorum bide çok kopuk kopuktu yine mesela yattaraya 60 metre pas attı ama oyunda yok.tuhaf!!??!?!?

DeAgLeMaNyAq
24.11.2008, 02:52
Dibindeki arkadaşlarına pas atınca hata yapıp, 60 metreye nokta atışıyla pas atmayı nasıl beceriyor anlayamadım...

seyyah61
24.11.2008, 05:50
colman i savunan arkadaslar kusura kalmasinda adamicok abartiyorlar.hatta bence türkiye ligi icin bir gömlek kücük numara kendisi.bana göre antalyasporda bile forma giyemeyecek bir oyuncu.geldi geleli ne yapti? bir gol atmis jenerik güya.eee takoz recep vardi bjk li o bile atmisti öyle bir gol.sansa bir goldü bence.diyeceksinizki hayir sans degil.peki sorarim size.bu adam geldigi yerlerde bile gol kisirligi cekmis adam.kariyerinde kac böyle golü olmus? ayrica derinlemesine paslar atiyormusta falan filan.ya 100 tane derin pas denemesi yaparsin bir ikisi illaki yerini bulur.amatör kümeden oyuncu getirsen oda onca pas hatasindan sonra bir iki tanesini oyuncuyla bulusturur.insan kendi özelligini bilerek oynamali.eger dikine derin pas atma kabiliyetin yoksa yapmayacaksin.her futbolcunun harci degildir.delgado,lincoln veya bir alex yapabilir ama o asla.o yüzdende zor olani denediginde comk pas hatasi yapiyor sonu hüsran oluyor.cünkü bu paslari atacak kabiliyeti yok.ayrica ayakta duramiyor adam ya.bu ne kiz gibi topmu oynanir arkadas.acilen 10 numara lazim bize.bu adamdanda birsey olmaz diyeyim.ya acilen elden cikarsinlar yada yedege ceksinler.buyurun size istatistik.son 4 yilda 58 mac oynamis ve attigi toplam gol adedi 5 yani 2 tanesini bizde kaydetti bu 5 golün icinden.11 macta 1 golü oluyor.yahu defans oyuncularinin bile gol adedi bundan fazla.bakin luganoya,bakin servete.yani pes derler buna.adamda mücadelede yok.veya mücadele etmeye calissada gücü yok buna.yerlerde sürünüyor.top kaybediyor.ayaginda saklayamiyor hemen aliyorlar az biraz fiziksel güc kullanan rakip oyuncular.bu adam koskoca bir sifir
Komik olmayin lütfen.
Ilk önce Delgado ne kadar top kaybediyor ona bakin.
Colman en azindan basiyor, pres yapiyor.
Delgado onu bile yapmiyor.

Ümit Tekşan
24.11.2008, 08:47
Colman'da teknik bir futbolcu olduğundan dolayı, Dün akşam zeminin kötü olması sebebiyle belki fazla sahada görünmedi , belki pas hatalrı yaptı ama , bu tür zeminlerde colman dan çok sey beklenmesi yanlış. Ama genel olarak bakarsak isteği ara pasları iyiydi.

Kayseri maçında daha iyi olur inşaallah.

Dursun Kaplan
24.11.2008, 09:53
Yattara'ya attığın uzun pas ve daha niceleri senin ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu gösteriyor zaten..

Seviyorum seni Colman.. :p

mizah
24.11.2008, 09:58
seyyah61 arkadas,komik olan sensin bence.delgado ile colmani kiyaslaman futboldan ne derece anladigini gösteriyor.malesef gercekler acidir.bir delgadomuz olaydi oyun seklimiz cok daha farkli yansiyacakti sahaya.colman ve delgado :) arada dag kadar fark var.becerileri kiyas etmeye bile gerek yok.sana bir istatistik göstereyimmi delgado ile ilgili.üstelik bu sayfa dünyaca ünlü ve futbolcularin gercek piyasa degerini gösteren hatta menejerlerin bile bu sayfa üzerinden bilgi topladigi bir sayfa,hani belkide kulagina gelmistir veya haberdarsindir transfermarkt denen o sayfadan.neyse kisa keseyim.delgado geldigi takimdan star olarak geldi.bizim colman ise siradan bir oyuncu olarak.sayfadaki degerlendirmede colmanin deger 2 milyon euro ama delgadonun 8,5 milyon euro.delgado son 4 yilda 96 macta 35 gol atmis ve 23 tanede gol pasi var.buda toplam 96 macta 58 golde ismi var demektir.gelelim colman denen vatandasa.son 4 sezonda 59 kez oynamis 5 gol atmis ve 11 gol pasi var.yani 59 kez oynayip 16 golde ismi var.simdi isin matematigini yapalim birde istersen.delgadonun oynanan maclarda gollerin %60 inda emegi var colmanin ise %27 sinde.yani delgado 2 katindan fazla yarar saglamis oynadigi takimlarda son 4 sezon itibari ile.ayrica bir gercek daha varki oda colmanin bircok kez kendi takiminda bile yedek oynadigi.üstelik geldigi takimda üst düzey degil siradan ve suanda ligten düsme potasina giren sondan birinci sirada olan bir kulüp ve orada bile zaman zaman yedek oynamis bir futbolcu.sadece arjantinli diye bu adamin iyi olmasi gerekmiyor.maradonaninda arjantinli olmasindan pay bicerek bu adama kurtarici rolünü bicmeyin lütfen.gelelim lincoln e oda son 4 sezonda 115 mac yapmis attigi gol 30 verdigi gol pasi 39 yani 115 macta 69 golde emegi var.onun ortalamasina bakarsak delgado gibi ayni %60 a denk geliyor.alex in oynadigi mac sayisi 81 attigi gol adedi 36 ve 32 gol pasi vermis.81 macta 68 golde emegi var.onunda ortalamasi %84.peki arkadasim simdi komik olan kim sence.
colman %27 delgado %60 lincoln %60 alex %84
komik olmayin derken kendinizede güldürtmeyin.hersey ortada.

halil ibo
24.11.2008, 10:00
Ağır sahada zaten ağır olan Colman yine istediğimizi veremedi.Önümüzdeki maça bakıyoruz artık.

Sacit
24.11.2008, 10:01
seyyah61 arkadas,komik olan sensin bence.delgado ile colmani kiyaslaman futboldan ne derece anladigini gösteriyor.malesef gercekler acidir.bir delgadomuz olaydi oyun seklimiz cok daha farkli yansiyacakti sahaya.colman ve delgado :) arada dag kadar fark var.becerileri kiyas etmeye bile gerek yok.sana bir istatistik göstereyimmi delgado ile ilgili.üstelik bu sayfa dünyaca ünlü ve futbolcularin gercek piyasa degerini gösteren hatta menejerlerin bile bu sayfa üzerinden bilgi topladigi bir sayfa,hani belkide kulagina gelmistir veya haberdarsindir transfermarkt denen o sayfadan.neyse kisa keseyim.delgado geldigi takimdan star olarak geldi.bizim colman ise siradan bir oyuncu olarak.sayfadaki degerlendirmede colmanin deger 2 milyon euro ama delgadonun 8,5 milyon euro.delgado son 4 yilda 96 macta 35 gol atmis ve 23 tanede gol pasi var.buda toplam 96 macta 58 golde ismi var demektir.gelelim colman denen vatandasa.son 4 sezonda 59 kez oynamis 5 gol atmis ve 11 gol pasi var.yani 59 kez oynayip 16 golde ismi var.simdi isin matematigini yapalim birde istersen.delgadonun oynanan maclarda gollerin %60 inda emegi var colmanin ise %27 sinde.yani delgado 2 katindan fazla yarar saglamis oynadigi takimlarda son 4 sezon itibari ile.ayrica bir gercek daha varki oda colmanin bircok kez kendi takiminda bile yedek oynadigi.üstelik geldigi takimda üst düzey degil siradan ve suanda ligten düsme potasina giren sondan birinci sirada olan bir kulüp ve orada bile zaman zaman yedek oynamis bir futbolcu.sadece arjantinli diye bu adamin iyi olmasi gerekmiyor.maradonaninda arjantinli olmasindan pay bicerek bu adama kurtarici rolünü bicmeyin lütfen.gelelim lincoln e oda son 4 sezonda 115 mac yapmis attigi gol 30 verdigi gol pasi 39 yani 115 macta 69 golde emegi var.onun ortalamasina bakarsak delgado gibi ayni %60 a denk geliyor.alex in oynadigi mac sayisi 81 attigi gol adedi 36 ve 32 gol pasi vermis.81 macta 68 golde emegi var.onunda ortalamasi %84.peki arkadasim simdi komik olan kim sence.
colman %27 delgado %60 lincoln %60 alex %84
komik olmayin derken kendinizede güldürtmeyin.hersey ortada.

delgado, alex, lincoln rakibe pres yapmıyor top çalmıyor, sahada yürüyorlar..

Colman rakibe pres yapıyor, rakibin oyununu bozmaya çalışıyor, sahada yürümüyor en azından...

yağtığın yorumlarada dikkat et...

mizah
24.11.2008, 10:12
arkadasim,maradonada pres yapmiyordu orta saha oyuncusu olarak ve suanki christiano ronaldoda yapmiyor bir orta saha oyuncusu olarak.bana mac kazandiracak adam lazim.takimimizda kosup mücadele eden adamimiz zaten var.serkanmi az kosuyor yoksa hüseyinmi? zaten bu acigi kapamaya calisan var.bize pas atacak,orta yapacak eleman lazim.kusura kalmayinda alexin ayagina top gectiginde topu saklamasini biliyor.dar alanda bile oyuncusuna ya pay cikariyor yada birileri gelene kadar topu ayaginda sakliyor.aynisini delgadoda yapiyor.Allah askina hangisini gördün colmanda? 5 saniye bile tutamiyor ayaginda topu.bak top iki yolla tutulur ayakta.ya yattara gibi teknigini kullanarak vermezsin rakibine topu veya mehmet yildiz gibi fizik gücünü kullanip topu saklayarak vermezsin.ne rakip bastiginda topu 5 saniye ayaginda tutup oyalayacak teknik kabiliyet gördüm adamda,nede fizigini kullanarak topu saklayacak beceri.tamamen bir hayal kirikligi.

Travelair
24.11.2008, 10:20
Colman iyi oyuncu ama şunu bilmemiz gerek: Dar alanda pres altında kalırsa başarılı olamıyor. Geniş alanda başarılı. Uzun pasları, şutları isabetli. Topsuz oyunu, koşusu iyi, ama presli, oyun bozan Türkiye liginde Yattara gibi 2. yarılar oyuna girecek cinsten. Onun için ondan kapalı sert oyunlarda fazla birşey beklemek hata olur

tsmusampa61
24.11.2008, 10:21
Çok kuvvetsiz bi arakadaş ama pasları vurusları süper. Biraz fizik çalışmalı. ortasahada çok kuşuyo adamların önüne geçiyo pres yapıyo ama op kapamıyo o ayrı. Ayrıca ayağında topu çok tutmaması lazım hemen pas pas.

Birtan Karaman
24.11.2008, 10:52
Vasattı gereksiz top kaybediyor bazen sürdüğü en uzun topla mesafe 2 metreyi geçmez.:cool:

Tayfun
24.11.2008, 10:54
Yattara'ya attığı uzun top dışında kayda değer birşey yapmadı bence...!

Tam atağa kalkarken top kaptırmasıda ayrı bir sıkıntı !

İlerle iyi olur inşallah...!

Ali İhsan
24.11.2008, 10:56
Bu adamı sol açıkta harcıyoruz, sol açığa ofansif bir oyuncu alıp tek forvete dönerek Colman'ı biraz Selçuk ve Hüseyin'in önünde değerlendirsek hem defansa hem ofansa müthiş katkısı olur.

Samet Başdağ
24.11.2008, 12:02
sen topçusun topçu helal olsun gerçek bir profosyonel futbolcu koşuyor pres yapıyor pas atiyor daha ne yapsın colmanı beğenmeyen futboldan anlamıyor demektir.inşallah devre arasında sol kanata birini alırsak o zaman izleyin siz colmanı

hamucera
24.11.2008, 13:05
her yönü iyi oyuncu diyemiyorum ama iyi bir oyuncu. ince çalımları var. uzun paslarda milimetrik paslar atıyor. uzaktan etkili şutları var. orta sahanın ortasında oynayınca çok daha verimli. ama malesef sol kanadımız olmadığı için sola yakın oynuyor. hatta sol oynuyor. buda oyununu etkiliyor. Kızdığım tekbir noktası var. rakibe olmadık hareketler yapıyor. geçen maçta dirsek atmıştı, bu maçtada yanlış görmüşümdür inşallah ama rakibe ayakalrı ile daldı yetmezmiş gibi yerdeyken adamın bel altına kramponu ile vurmaya çalıştı. karşındaki rakibinde olsa o da senin gbi bu işten para kazanıyor, yapılamamsı gereken hareketler bunlar kim yaparsa yapsın.

Ondan belkide çok fazla beklentimiz olduğu için bu kadar iyi oynayamıyor gibi görünüyor. ama iyi olduğuda bir gerçek

Samet Yildirim
24.11.2008, 13:16
maci izleyenler yi takp edemiyorlar heralde...iyi oyuncu ve iyi gidiyor

erol_izm
24.11.2008, 13:17
Colman'ı en azından Delgado ile kıyaslamak futboldan anlayan kişilerin yapabileceği bir şey değil. Çok basit bir hesapla Colman'ın Beşiktaş'ta -Delgado'nun Trabzonspor'da oynadığını düşünün. Ciddi anlamda Delgado Trabzonspor'un futboluna artı bir şeyler katabilir ama Colman sanırım 5 veya 6'ıncı haftalardan sonra kadroya girme konusunda zorluklar yaşardı. Colman'ın bundan daha iyi olacağını sanmıyorum. Bazı arkadaşlar Colman teknik oyuncu olduğu için yağmurlu havada kendini gösteremedi diyorlar. Ohoo işimiz var o zaman. Futbolcuları yağmurda oynayabilen, karda oynayabilen ve sıcak havada oynayabilen gibi kategorilere ayırıp duruma göre oynatalım. İyi futbolcu her zeminde oynar arkadaşım. Hayatında kar görmemiş Afrikalısı gelip karda kışda döktürürken yağmur bahane olmamalı Colman için. Kapasitesi bu kadar. Sırf Arjantinli olmasının ekmeğini yiyor şu ana kadar. Çakma Arjantinli. Keşke Delgado'nun yarı futbolunu oynayabilse.

Samet Yildirim
24.11.2008, 13:20
Colman-Delgado kiyaslamasi var oda ayri bi olay gülmemek elde degil...

Ali Tunahan Güllü
24.11.2008, 13:27
Yattara'ya attığın uzun pas ve daha niceleri senin ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğunu gösteriyor zaten..

Seviyorum seni Colman.. :p

çok doğru....zaten o hava şartlarında top kaybının olmasıda normal bence...

Tayfun
24.11.2008, 13:32
Colman'a 2.2 Milyon € verdiğimize değdi mi?

-Değmedi

(:

mustafa08
24.11.2008, 14:01
colman icin ödenen bosservis bedeli 2,7 milyon €

bence cok iyi bir futbolcu. dün iyi degildi ama. bir iki tane güzel pas atti o kadar

ÜNAL
24.11.2008, 14:03
http://img234.imageshack.us/img234/7624/tsclubanketak9.jpg (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9172)

(http://g.imageshack.us/img234/tsclubanketak9.jpg/1/)

Tolpaş61
24.11.2008, 14:07
hadi be kardeşim biraz daha serrt oyna şu futbolu.burası türkiye belçika değil.sağlam bas şu toplara.ayakta bile zor duruyordun dün.

Yunus Emre SEYHAN
24.11.2008, 14:11
Sol tarafta oynayamıyor :( gerçek yerinde oynasa cok daha yararlı olacak.

Faik Yılmaz
24.11.2008, 14:14
İlk yarı iyiydi.. 2. yarı oyundan düştü hatalar yaptı ancak bunda takım arkadaşlarının onu çok yalnız bırakmasınında etkisi vardı.... Selçuk sakatlanında etrafında hiç adam kalmadı.

kötü olduğu 2. yarıda çok güzel 2 pas yapıp gollük pozisyon hazırladı....

Travelair
24.11.2008, 14:37
Ben de 2.2 biliyorum

irfan61
24.11.2008, 14:45
Colman 10 numara takıma sol açık alınsın colman orta sahanın ortasında oynasın verimi 10 kat daha artar.Dün yine çok koştu mücadele etti.Süper paslar attı yine ama Colman kendi mevkisinde oynamıyor.

Ali Tunahan Güllü
24.11.2008, 14:48
colman kendi mevkisinde oynasın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ama solda kim oynayacak:)

irfan61
24.11.2008, 14:50
colman kendi mevkisinde oynasın!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ama solda kim oynayacak:)İmam ishak hoca :)

hermann hesse
24.11.2008, 14:50
BU adamda fizik gücü sıfır.

seyyah61
24.11.2008, 15:06
mizah kardes bak ben Colman ile Delgado'yu top kaybetme yönünden karsilastirdim.
Delgado takimini her mac 1 kisi eksik oynatir.
Arada bir de gol atar veya attirir.
Colman her ne kadar Delgado'nun mevkisinde oynamasa da, attigi paslar ile her mac hücum oyuncularimiza gollük pozisyonlar hazirliyor.
Delgado acaba ilk geldigi sezonun ilk yarisi kac gol veya asist yapmis?
Ayrica Bjk ne kadara mal etmis ve yillik ne kadar ödüyor?
Selcuk Inan'a 2.5 milyon dolar vermisken Colman etmez mi bu kadar?
Ayrica untumamak gerekir bu sezon Delgado 4 gol 4 asist ile oynuyor, Colman ise 2 gol 3 asist.
Ilk sezonu ve tamamen yeni kurulmus bir kadro, üstüne üstlük forvetler gol kacirma rekoru kiriyor, buna ragmen hic de fena degil.
Almanya'da yasayan birine transfermarkt.de sitesini bilip bilmedigini sorman da komik olmus.
Yaptigin karsilastirmayi bir de söyle yapalim istersen, Umut ile G.Ünal Bjk'de Nobre ve Bobo Trabzonspor'da olsaydi acaba kacar asisti vardi suan Delgado ile Colman'in?

hsnsylk
24.11.2008, 15:18
trabzona çok faydalı olacak bir futbolcu ve daha 23 yaşında

Süleyman50
24.11.2008, 15:22
biraz da fiziğini geliştirirse iyi biri futbolcu olacak...

Birtan Karaman
24.11.2008, 15:49
İmam ishak hoca :)
İsaac bunun için formsuz.

Muhammet
24.11.2008, 16:18
Kayserispor maçında uzaktan etkili şutlarına ihtiyacımız olacak.

karim@benzema10
24.11.2008, 19:00
geldiği takımda bile istikrarlı bir şekilde ilk 11'de oynamamış bir oyuncudan yıldız oyuncu diye nitelendirmek yanlıştır.ben ilk geldiği gün hakkında zaten fikirlerim oluştu bence colman ve cale transferleri:fiyaskodur ve bu takımda oynayabilecek kapasiteye sahip değildir
colman;
-fizik kondisyonu yetersiz olduğu için ikili mücadelerde takımı 1 kişi eksik bırakıyor
-iki yönü birden oynayabilecek bir oyuncu diye lanse edildi ama ben ne hücum ne de defansif kısmını iyi oynadığı göremedim.
-hücum organizasyonlarında maç içinde kontra toplar dışında yararlı olduğu görülmedi(oysa ki colman bize kapanan takımlar karşısında atacağı paslarla gol pozisyonu hazırlasın diye alındı)
-futbolda herşeyin başı güçlü olmaktan ve hızlı düşünmekten geçiyor colmanda yetenek olsa da kondisyonu yetersiz ve hızlı düşünemediği için çok fazla top kaybı yapıyor.

yabancı hayranlığı yapmaya lüzum yok eğri oturup doğru konuşalım takımımızı hedefleri büyükse colman bizde ancak yedekte oynar veya yabancı kontejyanını boşaltmak istersek kaliteli bir oyuncu almak şartı ile gönderilmelidir.

Çağatay Özmen
24.11.2008, 20:38
geldiği takımda bile istikrarlı bir şekilde ilk 11'de oynamamış bir oyuncudan yıldız oyuncu diye nitelendirmek yanlıştır.ben ilk geldiği gün hakkında zaten fikirlerim oluştu bence colman ve cale transferleri:fiyaskodur ve bu takımda oynayabilecek kapasiteye sahip değildir
colman;
-fizik kondisyonu yetersiz olduğu için ikili mücadelerde takımı 1 kişi eksik bırakıyor
-iki yönü birden oynayabilecek bir oyuncu diye lanse edildi ama ben ne hücum ne de defansif kısmını iyi oynadığı göremedim.
-hücum organizasyonlarında maç içinde kontra toplar dışında yararlı olduğu görülmedi(oysa ki colman bize kapanan takımlar karşısında atacağı paslarla gol pozisyonu hazırlasın diye alındı)
-futbolda herşeyin başı güçlü olmaktan ve hızlı düşünmekten geçiyor colmanda yetenek olsa da kondisyonu yetersiz ve hızlı düşünemediği için çok fazla top kaybı yapıyor.

yabancı hayranlığı yapmaya lüzum yok eğri oturup doğru konuşalım takımımızı hedefleri büyükse colman bizde ancak yedekte oynar veya yabancı kontejyanını boşaltmak istersek kaliteli bir oyuncu almak şartı ile gönderilmelidir.
fizik kondisyonu yerine fizik gücü yazacaktın heralde doğrudur güçsüz kalıyor ama çoğu zaman tekniğiyle ve vücudunu kullanarak topu saklıyor, kaptırdığı çok nadir. kapanan takımlara karşı ilaç olsun diye alındı demişsin pas yapamıyor demişsin bjk maçında gökhana attığı pası, antalyaya o zor pozisyonda, yine hacettepe maçında attığı üst düzey golü görmezden geliyosun. sence bunları yavaş düşünen birisi yapabilir mi? bjk maçında en çok koşan isim olmasını da ekleyeyim.
2-3 sene sonra kendini geliştirirse çok iyi yerlere gelecek

Onur Civelek61
24.11.2008, 20:55
geçen hafta dediğim gibi bi maç iyi oynasın dünya yıldızı bi maç kötü oynasın gönderelim gitsin düşünceleri:) komik valla ya:)

mizah
24.11.2008, 20:59
Colman'ı en azından Delgado ile kıyaslamak futboldan anlayan kişilerin yapabileceği bir şey değil. Çok basit bir hesapla Colman'ın Beşiktaş'ta -Delgado'nun Trabzonspor'da oynadığını düşünün. Ciddi anlamda Delgado Trabzonspor'un futboluna artı bir şeyler katabilir ama Colman sanırım 5 veya 6'ıncı haftalardan sonra kadroya girme konusunda zorluklar yaşardı. Colman'ın bundan daha iyi olacağını sanmıyorum. Bazı arkadaşlar Colman teknik oyuncu olduğu için yağmurlu havada kendini gösteremedi diyorlar. Ohoo işimiz var o zaman. Futbolcuları yağmurda oynayabilen, karda oynayabilen ve sıcak havada oynayabilen gibi kategorilere ayırıp duruma göre oynatalım. İyi futbolcu her zeminde oynar arkadaşım. Hayatında kar görmemiş Afrikalısı gelip karda kışda döktürürken yağmur bahane olmamalı Colman için. Kapasitesi bu kadar. Sırf Arjantinli olmasının ekmeğini yiyor şu ana kadar. Çakma Arjantinli. Keşke Delgado'nun yarı futbolunu oynayabilse.

yazdiklarinin altina imzami atarim arkadasim.gercektende güzel bir tespit.colman besiktasin ilk 11 inde oynayabilirmi? bende hayir.oynarsada yari sezon 11 de diger yarisinida yedekte oynar ayni belcikada geldigi siradan takimda bile arasira yedekte oldugu gibi.peki delgado bizim takimda oynarmiydi? öyle bir lazimki öyle oyun kurabilen,oyunu acip rahatlatabilen,dikine paslar atabilen bir oyuncu.her mac banko oynardi.
gercekleri konusalim.

mizah
24.11.2008, 21:09
birde söyle düsünmekte fayda var.fc basel takimi avrupa kupalarina abone olmus hatta bir kac kez sampiyonlar ligine kalmis bir takim ve delgado o takimin stari ilk 11 topcusuydu.germinal takimi ise belcikanin ikinci liginden yeni cikmis,avrupada oynamayan,siradan asansör bir takim hüvviyetinde ve colmanda böyle bir takimda bile arada yedek oynayan takimi gibi siradan bir futbolcuydu.gecmislerini kiyasladik iki oyuncununda.siradan takimda yedek oynayan veya sampiyonlar ligine birkac defa katilma hakkina sahip olmus takimin star oyuncusu? iyi ve ismi olan,gecmisi olan bir oyuncu almadik arkadaslar.isin acikcasi bu.genctir belki becerilerinin üstüne birseyler katar diye alinmis vasat bir oyuncu.yada bir macini izleyerek iyi olduguna kanaat getirilip yapilan yanlis bir tranfer.adini ne koyarsaniz artik.

Arif Timurcioğlu
24.11.2008, 22:46
geçen hafta dediğim gibi bi maç iyi oynasın dünya yıldızı bi maç kötü oynasın gönderelim gitsin düşünceleri:) komik valla ya:) Aynen öyle bu adama kötü demek çok yanlış.

seyyah61
25.11.2008, 00:54
birde söyle düsünmekte fayda var.fc basel takimi avrupa kupalarina abone olmus hatta bir kac kez sampiyonlar ligine kalmis bir takim ve delgado o takimin stari ilk 11 topcusuydu.germinal takimi ise belcikanin ikinci liginden yeni cikmis,avrupada oynamayan,siradan asansör bir takim hüvviyetinde ve colmanda böyle bir takimda bile arada yedek oynayan takimi gibi siradan bir futbolcuydu.gecmislerini kiyasladik iki oyuncununda.siradan takimda yedek oynayan veya sampiyonlar ligine birkac defa katilma hakkina sahip olmus takimin star oyuncusu? iyi ve ismi olan,gecmisi olan bir oyuncu almadik arkadaslar.isin acikcasi bu.genctir belki becerilerinin üstüne birseyler katar diye alinmis vasat bir oyuncu.yada bir macini izleyerek iyi olduguna kanaat getirilip yapilan yanlis bir tranfer.adini ne koyarsaniz artik.
Sota, F.Tekke, Szymek Barcelona, Milan ya da Liverpool'dan gelmedi.
O isi gecelim.
Trabzonspor'un ekonomik gücü 8-10 milyon euroya yildiz oyuncu alacak gücte degil.
Hic bir zaman da olmadi.
Hayal kurmayalim.
Delgado ile kiyaslamasini yaptim.
Delgado'dan cok top kaptirmiyor, üstüne üstlük de pres yapiyor.
Gollük pas derseniz, her mac öldürücü paslar atiyor ama forvetlerimiz beceriksizliginden yararlanamiyor.
Delgado oturmus bir takimda , tanidigi oyuncularla oynuyor, Colman ise tamamen bastan kurulmus bir kadroya, hic tanimadigi bir lige ve ortama geldi.
Delgado'nun ilk sezonunda tüm Bjk'liler saydiriyordu, hemen yollansin diyordu.
Sabretmesini bilmek lazim, 23 yasindaki bir oyuncuya.

_OziloZ_
25.11.2008, 05:02
Colman iyi niyetli olsa da düşündüklerini genel olarak yapamıyor. Soğuk kanlı olması artı bir yön ama bu yönü bazen kritik noktalarda top kaybetmesine sebep oluyor. Attığı paslar bence dört dörtlük. Hele Sivas maçında Yattara'ya attığı pas. Ankaragücü maçı geldi aklıma :)

mizah
25.11.2008, 11:12
Sota, F.Tekke, Szymek Barcelona, Milan ya da Liverpool'dan gelmedi.
O isi gecelim.
Trabzonspor'un ekonomik gücü 8-10 milyon euroya yildiz oyuncu alacak gücte degil.
Hic bir zaman da olmadi.
Hayal kurmayalim.
Delgado ile kiyaslamasini yaptim.
Delgado'dan cok top kaptirmiyor, üstüne üstlük de pres yapiyor.
Gollük pas derseniz, her mac öldürücü paslar atiyor ama forvetlerimiz beceriksizliginden yararlanamiyor.
Delgado oturmus bir takimda , tanidigi oyuncularla oynuyor, Colman ise tamamen bastan kurulmus bir kadroya, hic tanimadigi bir lige ve ortama geldi.
Delgado'nun ilk sezonunda tüm Bjk'liler saydiriyordu, hemen yollansin diyordu.
Sabretmesini bilmek lazim, 23 yasindaki bir oyuncuya.

sota bize geldiginde gürcistanda yilin futbolcusu secilmisti zaten.szymek ise polonyanin sampiyon olmus bir takiminin star oyuncusu ve polonya milli takiminin oyun kurucusu olarak görev yapiyordu.simdiki aldigimiz asansör takiminda bile yedek kalmis futbolcu.kiyasi nasil bu sekil yapabiliyoruz anlamiyorum.simdi birsey daha yazacagim colman iyi pas yapiyor diyenlere.derinlemesine dikine paslari 100 kez deneyip 99 unda kaptirip 1 inde gollük pas verebiliyorsa bu basari degildir arkadas.hüseyine emir verip eline gecen topu hemen forvete bir sekilde gönder hangi sartlarda olursa olsun desen 100 deneyiste öyle yada böyle sansada olsa birini gecirir.bumu futbol anlayisimiz.colmanin pas hatalari yüzünden arkadaslari ne kadar cok yoruluyor düsünüyormuyuz.sogukkanli tavirlari pas hatasina veya ayagindaki topu kaptirmasina sebep oluyorsa,bu sebepten dolayida takim hücuma kalkmisken ani kontra ataga yakalaniyorsa 90 dakika boyunca 100 kez deneyip gecirebildigi 1 tane topada basarili demeyelim Allah askina.birsey daha dikkatimi cekti.rakip kendi sahasina kapanmisken o kalabaligi delecek derinlemesine bir pas attigina sahit olamiyorum nedense.ancak rakip hücumdayken defans derinligini kaybetmisse ani cikislarimizda paslari yerini buluyor.nedenide pasi rakibe kaptiracak rakip savunma oyuncusunun az oldugundan.kocaman alan var.yaninda oyununu bozacak rakip oyuncu yok.forvette arkadaslarinin birisi depar atip bosa ciksa zaten pas verecegin adam kabak gibi ortada görünüyor.müsade edinde onuda ayagina yollayabilsin artik.hangi kalabalik defansi asacak dikine pas verip forveti gollük pozisyonla bulusturdu merak ediyorum.ya bu adam cidden bos bir balon.hiz desen hiz yok,kafa topu desen kafa topunada cikmiyor (boyu kisa diyecek olanlara bir zamanlar g.sarayli suati örnek gösteririm)adam gecme desen calim atmayada yetenegi yok,fizik gücü desen o yok.koskoca 90 dakikada attigi bir pasla iyi diyenlere sasiyorum vesselam..

arifemre
25.11.2008, 11:40
sota bize geldiginde gürcistanda yilin futbolcusu secilmisti zaten.szymek ise polonyanin sampiyon olmus bir takiminin star oyuncusu ve polonya milli takiminin oyun kurucusu olarak görev yapiyordu.simdiki aldigimiz asansör takiminda bile yedek kalmis futbolcu.kiyasi nasil bu sekil yapabiliyoruz anlamiyorum.simdi birsey daha yazacagim colman iyi pas yapiyor diyenlere.derinlemesine dikine paslari 100 kez deneyip 99 unda kaptirip 1 inde gollük pas verebiliyorsa bu basari degildir arkadas.hüseyine emir verip eline gecen topu hemen forvete bir sekilde gönder hangi sartlarda olursa olsun desen 100 deneyiste öyle yada böyle sansada olsa birini gecirir.bumu futbol anlayisimiz.colmanin pas hatalari yüzünden arkadaslari ne kadar cok yoruluyor düsünüyormuyuz.sogukkanli tavirlari pas hatasina veya ayagindaki topu kaptirmasina sebep oluyorsa,bu sebepten dolayida takim hücuma kalkmisken ani kontra ataga yakalaniyorsa 90 dakika boyunca 100 kez deneyip gecirebildigi 1 tane topada basarili demeyelim Allah askina.birsey daha dikkatimi cekti.rakip kendi sahasina kapanmisken o kalabaligi delecek derinlemesine bir pas attigina sahit olamiyorum nedense.ancak rakip hücumdayken defans derinligini kaybetmisse ani cikislarimizda paslari yerini buluyor.nedenide pasi rakibe kaptiracak rakip savunma oyuncusunun az oldugundan.kocaman alan var.yaninda oyununu bozacak rakip oyuncu yok.forvette arkadaslarinin birisi depar atip bosa ciksa zaten pas verecegin adam kabak gibi ortada görünüyor.müsade edinde onuda ayagina yollayabilsin artik.hangi kalabalik defansi asacak dikine pas verip forveti gollük pozisyonla bulusturdu merak ediyorum.ya bu adam cidden bos bir balon.hiz desen hiz yok,kafa topu desen kafa topunada cikmiyor (boyu kisa diyecek olanlara bir zamanlar g.sarayli suati örnek gösteririm)adam gecme desen calim atmayada yetenegi yok,fizik gücü desen o yok.koskoca 90 dakikada attigi bir pasla iyi diyenlere sasiyorum vesselam..
vay be, colman sakaryasporda bile oynayamaz buna göre...
konuya bakmasam sen de adını vermesen heralde ofsporda ortasahada birini tartışıyorsunuz ben de ondan bilmiyorum diyecem.
fizik gücü eksik omuz omuzaya girmeyi sevmiyor sevmemesinin de sebebi başarısız oluşu. kabul...
ama bu kadar aşağıladığımız adamı ben çok sefer top kaparken çok sefer de top kapmak için rakibe basarken gördüm.
3 asist, 2 golü var bir de penaltı yaptırmış. (başka bir deyişle attığımız her 3 golden birinde doğrudan ilgisi var) kiminle kıyaslıyoruz bilmiyorum ama benim gözümde faydalı oyuncu.
ama tabi yönetim biraz hatalı, arjantinden her iki maçta 1 doğrudan golle ilgili hareket yapan colmanı alacağına her maçta en az 1 doğrudan golle ilgili hareket yapan messi yi almalıydı.
eleştirin de azıcık düşünün "çok mu acımasız eleştiriyorum" diye.
hiç izlemedim ama şu çok konuşulan alex ya da sezon başında beni heveslendiren aimar söylentileri gerçekleşse bile, colman yine gönderilmemeli bence. şu anda iyi, ama çok iyi biri geldiğinde bile iyi bir alternatif olacaktır.

Hüseyin Kurt
25.11.2008, 11:51
colman'ın ne kadar pres yaptığını maçta görüyoruz.dakika 90'da bile ne kadar koşuyor çocuk...
ama yok yetmez!!!

kalesinden top çıkarsın,ileriye top çıkarsın,gol atsın,attırsın,yetmesin üstüne bide her rakip topçunun ayağından top alsın,ayağına dalsın girsin kapsın...yetmez!!!

mizah
25.11.2008, 11:57
arif kardes serkaninda 3 asisti var üstelik colmandan bir mac az oynamis.serkani iyi pasör diye öveniniz oldumu?`hayir.unutuldu cocuk.oysa onun kadar asist yapmis.haa colman arjantinliydi öyleya.hani su yabanci hayranligimiz yokmu.birde arjantinliyse dahada bir ayri artiyor hayranligimiz nedense.öyle topcu icin neden yabanci kontenjanimizi ayirdik.serkanda bir Türk evladi ve onun yaptigi kadar asist yapmis.üstelik onun kadarda pas hatasi yapmadan dikkatini cekerim.colman gibi %70 pas hatasiyla oynamiyor.colmana hic gerek yoktu cünkü onun kalitesinde cok Türk evladi vardi bizim takimda oynayip 3 asisti yapabilecek. haa örnekmi istersin? uzaga gitmeye gerek yok arkadasim.haftasonu oynadigimiz sivasin futbolcusu musa aydin 3 gol 3 te asistle oynuyor veya ankarasporlu mehmet cakir diyelim.yani adam orta saha oyuncusu olarak 7 gol atmis 4 asist vermis.yine ankarasporlu özer hurmaci var colmandan bir mac eksik oynamis ve 2 gol atip 8 asisti var.istanbul büyüksehir belediyesinde fahri var yine 3 asistle oynayan.ya hangisini sayayim.3 asist yapmayi basari sayipta colmani yüceltmekte neyin nesi.üstelik bu saydigim oyuncular bu asistleri yaparken colman kadarda pas hatasi yapmiyorlar dikkatinizi cekerim.az bucuk maclari ligtv den izleyinde bakin ve kiyaslayin,peki ne gerek vardi yabanci ülkeden oyuncu almaya söylermisin?

yazik cok yazik..

arifemre
25.11.2008, 12:12
arif kardes serkaninda 3 asisti var üstelik colmandan bir mac az oynamis.serkani iyi pasör diye öveniniz oldumu?`hayir.unutuldu cocuk.oysa onun kadar asist yapmis.haa colman arjantinliydi öyleya.hani su yabanci hayranligimiz yokmu.birde arjantinliyse dahada bir ayri artiyor hayranligimiz nedense.öyle topcu icin neden yabanci kontenjanimizi ayirdik.serkanda bir Türk evladi ve onun yaptigi kadar asist yapmis.üstelik onun kadarda pas hatasi yapmadan dikkatini cekerim.colman gibi %70 pas hatasiyla oynamiyor.colmana hic gerek yoktu cünkü onun kalitesinde cok Türk evladi vardi bizim takimda oynayip 3 asisti yapabilecek. haa örnekmi istersin? uzaga gitmeye gerek yok arkadasim.haftasonu oynadigimiz sivasin futbolcusu musa aydin 3 gol 3 te asistle oynuyor veya ankarasporlu mehmet cakir diyelim.yani adam orta saha oyuncusu olarak 7 gol atmis 4 asist vermis.yine ankarasporlu özer hurmaci var colmandan bir mac eksik oynamis ve 2 gol atip 8 pas vermis.peki ne gerek vardi yabanci ülkeden oyuncu almaya söylermisin?

yazik cok yazik..
abi anlatamadım galiba. colman hayranı değilim ben. takıma fayda açısından da selçuk, serkan (yaptığı asistler bir yana takımın en iyi çalışan dişlisi bence serkan), song, egemen den daha önemli olduğunu düşünmüyorum. demek istediğim şu, yazılanlara bakınca 2. sınıf oyuncu muamelesi yapılmış. bunu diyorum. yani iyiyi muhteşem, kötüyü berbat görmeyelim. bence de musa (şahsi sevimsizliği nedeni ile istemem ama), özer, baytar ı takıma katabilmek için vazgeçilebilecek bir oyuncu. ama bu adamların maliyetleri hiç de colmandan aşağı kalmaz. sadece ve sadece şu anki hali ile konuşuyorum colman büyük övgüleri haketmediği gibi bu denli yergileri de haketmiyor. şu an sadece görevini yapan bir oyuncu. sıkıntı ise şu. biz sadece görevini değil fazlasını yapan adam arıyoruz. ileride de fazlasını yapabilir görüşü kiiden kişiye izafidir. bence yapabilecek biri.
ama dediğin gibi özeri alsak ve yönetim özeri alabilmek için colman ı ankaraspora verdik dese ben de hata yaptılar demem. yok ceyhun eriş vb tarzı biri gelcekse dursun yerinde...

mizah
25.11.2008, 12:27
hic bu kadar hirsli olmamistim sampiyonluga.son yillarda yasadigim en büyük heyecani yasiyoruz hep birlikte desek yeridir.buda duygu yogunluguna sebep oluyor.kendisinden cok sey bekliyorduk cünkü öyle lanse edildi bizlere transfer yapildiginda.iyi bir oyun kurucuya ihtiyacimiz vardi ve bu görev icin bicilmis kaftan denildi kendisine.iste hayal kirikligina ugradigimizin sebebide bu olsa gerek.vasat bir futbolcu diyelim o halde.umarim vasat görüntüsünden cikip takimimiza faydali olur.gönül isterki colmani elestirenler haksiz ciksin ve efsane yeniden canlansin,sampiyon olalim.

seyyah61
25.11.2008, 13:05
Colman en gec seneye hepinizi utandiracak.
Bekleyip görelim.

TSKara61
25.11.2008, 13:40
Colman'i nasil bu kadar elestiriyosunuz anlamiyorum. Colman'i su an satmaya kalksak hangi takim havada suda kapmaz?

Fenermi? Emre Belozoglu, Josico, Maldonado, Selcuk Sahin, Deniz Baris, Alex. Alex disinda hepsi istikrarsiz ve vasat oyuncular. Colman gibi oyun zekasi ust duzey bir oyuncuya feci sekilde ihtiyaclari olur.

Besiktasmi? Delgado, Tello, Cisse, Ugur Inceman, Serdar Ozkan, Serdar Kurtulus. Delgado'yu kurtaricilari olarak ilan etmisler ama 2-3 mac oynayip diger maclarda kaybolan bir 'yildiz' bence Colman'in yarisi kadar degil. Inanmayan 3. haftadaki 0-0 biten maci izlesin. O macta Colman kotuydu ama Delgado komple sahada yoktu resmen hayalet gibiydi. Diger oyuncular zaten bahsetmeye degmez Serdar Kurtulus, Cisse gayet duz futbolcular hicbir ozellikleri olmayan.

Galatasaraymi? Lincoln, Linderoth, Baris Ozbek, Arda Turan, Hasan Sas, Mehmet Topal. Belki sadece bu kadroda Colman ilk 11'de oynayamaz ama eminimki Galatasaray bile bence Colman'i iyi bir alternatif olarak kadrosunda bulundurmak ister. Lincoln'suz hallerini hepimiz goruyoruz.

KUTADGU
25.11.2008, 13:48
Colman en gec seneye hepinizi utandiracak.
Bekleyip görelim.

Neden utanalım ki ?
Ben şuan ki performansına göre bile Colman'ın çok iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.
Hatta sadece çok iyi bir futbolcu değil, takıma çok faydalı bir futbolcu olarak da görüyorum.
İnşallah ben yanılmam.

Sanırım, lşg başından bu yana 2 gol 2 asistle oynuyor.
Bence hiç da fena bir istatistik değil.
Daha iyisi olabilir mi peki ?
Pek tabi olabilir.
Ama biraz zaman tanımak lazım sanırım.

mizah
25.11.2008, 13:58
Colman'i nasil bu kadar elestiriyosunuz anlamiyorum. Colman'i su an satmaya kalksak hangi takim havada suda kapmaz?

Fenermi? Emre Belozoglu, Josico, Maldonado, Selcuk Sahin, Deniz Baris, Alex. Alex disinda hepsi istikrarsiz ve vasat oyuncular. Colman gibi oyun zekasi ust duzey bir oyuncuya feci sekilde ihtiyaclari olur.

Besiktasmi? Delgado, Tello, Cisse, Ugur Inceman, Serdar Ozkan, Serdar Kurtulus. Delgado'yu kurtaricilari olarak ilan etmisler ama 2-3 mac oynayip diger maclarda kaybolan bir 'yildiz' bence Colman'in yarisi kadar degil. Inanmayan 3. haftadaki 0-0 biten maci izlesin. O macta Colman kotuydu ama Delgado komple sahada yoktu resmen hayalet gibiydi. Diger oyuncular zaten bahsetmeye degmez Serdar Kurtulus, Cisse gayet duz futbolcular hicbir ozellikleri olmayan.

Galatasaraymi? Lincoln, Linderoth, Baris Ozbek, Arda Turan, Hasan Sas, Mehmet Topal. Belki sadece bu kadroda Colman ilk 11'de oynayamaz ama eminimki Galatasaray bile bence Colman'i iyi bir alternatif olarak kadrosunda bulundurmak ister. Lincoln'suz hallerini hepimiz goruyoruz.

bana göre 4 büyük diye tabir edilen takimlarin hic birinde o saydigin kadro ve suanki colmanin formu itibari ile ilk 11 e girmeye müsait degil

Ali İhsan
25.11.2008, 13:59
Colman'la 5 yıllık sözleşmemiz var. yıldırım demirören gibi klüp yönetilmesini istemiyorsak, genç ve potansiyeli olan, yavaş yavaş kendini gösteren bir oyuncumuz hakkında erkenden gemileri yakmayalım...

trab61
25.11.2008, 14:47
arif kardes serkaninda 3 asisti var üstelik colmandan bir mac az oynamis.serkani iyi pasör diye öveniniz oldumu?`hayir.unutuldu cocuk.oysa onun kadar asist yapmis.haa colman arjantinliydi öyleya.hani su yabanci hayranligimiz yokmu.birde arjantinliyse dahada bir ayri artiyor hayranligimiz nedense.öyle topcu icin neden yabanci kontenjanimizi ayirdik.serkanda bir Türk evladi ve onun yaptigi kadar asist yapmis.üstelik onun kadarda pas hatasi yapmadan dikkatini cekerim.colman gibi %70 pas hatasiyla oynamiyor.colmana hic gerek yoktu cünkü onun kalitesinde cok Türk evladi vardi bizim takimda oynayip 3 asisti yapabilecek. haa örnekmi istersin? uzaga gitmeye gerek yok arkadasim.haftasonu oynadigimiz sivasin futbolcusu musa aydin 3 gol 3 te asistle oynuyor veya ankarasporlu mehmet cakir diyelim.yani adam orta saha oyuncusu olarak 7 gol atmis 4 asist vermis.yine ankarasporlu özer hurmaci var colmandan bir mac eksik oynamis ve 2 gol atip 8 asisti var.istanbul büyüksehir belediyesinde fahri var yine 3 asistle oynayan.ya hangisini sayayim.3 asist yapmayi basari sayipta colmani yüceltmekte neyin nesi.üstelik bu saydigim oyuncular bu asistleri yaparken colman kadarda pas hatasi yapmiyorlar dikkatinizi cekerim.az bucuk maclari ligtv den izleyinde bakin ve kiyaslayin,peki ne gerek vardi yabanci ülkeden oyuncu almaya söylermisin?

yazik cok yazik..

futboldan anlamiyorsun sen. nasil colman iyi futbolcu degil dersin sen. inanmak mumkun degil. adam basmadigi yer brakmiyor sahada. biseyler yazarken dusunun biraz. veyada futboldan anlamiyorsunuz. futbolcu demek gol atmak ve asist yapmakmi? yapmayin lutfen. adam daha cok genc. patlama yapmadi bana gore daha. bidefa futbol zekasi yeter ama futbol zekasini anlamassin sen noldunu dimi?? bu hafta yattaraya attigi pas neydi gene oyle. hayran kaliyorum ben colmana. aslionda karsimizdaki takimlar biraz acik oynasa colman daha cok sahneye cikabilir uzun paslarla.

seyyah61
25.11.2008, 16:46
Neden utanalım ki ?
Ben şuan ki performansına göre bile Colman'ın çok iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.
Hatta sadece çok iyi bir futbolcu değil, takıma çok faydalı bir futbolcu olarak da görüyorum.
İnşallah ben yanılmam.

Sanırım, lşg başından bu yana 2 gol 2 asistle oynuyor.
Bence hiç da fena bir istatistik değil.
Daha iyisi olabilir mi peki ?
Pek tabi olabilir.
Ama biraz zaman tanımak lazım sanırım.
Ben tamamen farkli bir ortamda, bastan ayaga yenilenmis bir kadroya gelen, üstüne üstlük hic de fena sayilmayacak performans gösteren Colman'a saydiranlari kastetmistim.
Tabi ki bizim gibi kendisine güvenenleri utandirmayacaktir kendisi.

otuken55
25.11.2008, 16:47
insan kendini bu kadar nasıl alçak görür aklım fikrim kabullenemiyor...
türklere türkler diyen türkler olmak ne kadar moda bu zamanda...
colman la delgado yu karşılaştırmak nasıl bir mantık izah sistemidir yahu?
delgado sağ bekte ne kadar yararlı olursa ÖNLİBERO(kastım ortasahanın ortası) colman da o kadar katkı yapar...

Emirhan Makul
25.11.2008, 17:52
çok teknik bir futbolcu futbol hayatını bizde bitirir inşallah muhteşem bir teknik.

Rahman Gümüş
25.11.2008, 18:06
Öncelikle mizah abinin ağır eleştirilerine katılmadığımı belirtiyorum.Colman o kadar eleştiriyi hak etmiyor... Çok teknik ve koşan bir oyuncu.İlk başlarda topa girmeye korkardı şimdi onlarıda aştı.Zaten bir röportajında maradonalı Arjantin milli takımında oynamak istiyorum demişti... Ey COLMAN Arjantin milli takımının yolu TRABZON DAN geçer ;)

Muhammet
25.11.2008, 21:05
Bazen diyorum, attığı ince pasları, Alex ya da Lincoln ya da Delgado atsa, kıyametler kopar, işte mükemmel pastı, harika düşünce idi, ne kadar akıllı oyuncu diye yere göğe sığdıramazlar.

Colman atıyor, ses seda yok!

Her yönden adaletsizlik. Yazık.

Mesut
25.11.2008, 21:48
colman etkili futbolcu pas dağıtımını süper yapıyor nokta paslar atıyor biraz orta sahada top kaybı fazla onu gidermesi lazım

Ömer TOPAL
25.11.2008, 23:01
güven veriyor bana sahada olmasıyla bile

Serdar A
25.11.2008, 23:59

yazik cok yazik..

Serkan maç başına en çok isabetli orta yapan futbolcumuz . Geçen sene ortaya konan futbol ve yeni transferlerden beklentileri düşündüğümüzde bu pek normal bir durum değil . Serkan'ın hakkını yememek gerek , özverisi takdir edilecek cinsten .

Colman'ın daha hızlı oynamayı öğrenmesi lazım . Hem pas yaparken topu ayağından çok yavaş çıkarıyor hem rakibi karşısına aldığında ilk adımı çok ağır . Ne yazık ki bu yönünü geliştiremezse onu Türkiyede iyi bir gelecek beklemiyor , istediği kadar teknik olabilir . Öte yandan bu futbolcu 1985 doğumlu ve her yıl üzerine koyarak ilerliyor . Açıkçası Giray'a ve Ceyhun'a göstermemiz gereken sabra Colman'ın da ihtiyacı var . Arjantinli futbolcular " genel olarak " avrupada zor kazanılıyor . Ersun hocanın kimi zaman ısrarla sahada tutması belki bununla ilişkilendirilebilir . Devre arasında ortasahada ciddi bir alternatif oyuncu kazanabilirsek ben hem Colman'ın hem de Selçuk'un yeniden yükselme trendine gireceğini düşünüyorum .

Bu arada söylemeden edemeyeceğim . Konyanın kaybettiği bütün maçlarda kilit rol Fahri'nindir . En az Colman kadar ayağından yavaş top çıkaran bir futbolcu . Üstelik anormal top eziyor . Geçen sezon Türkiyede en beğendiğim ortasaha futbolcularından biriydi . Bu sezon belirgin bir düşüş içerisinde .

Uğur Erdoğan
26.11.2008, 14:14
colmanın top oynayışını seviyorum kimsenin beklemediği anda verdiği gollük paslarına hastayım uzaktan çektiği mükemmel şutlarada tek eksiği adam eksiltmek oda zamanla olacak ikili mücadelelerden kaçmasa belki adamda eksiltecek ama kendine daha çok güvenmesi lazım...

her tsli futbolcu gibi senden de çok şeyler bekliyoruz colman hadi göster kendini.

keramiya
26.11.2008, 15:12
colman yavaş yavaş kendine geliyor bu çocukta hayat var çok iyi olacağına inanıyorum..

Tayfun
26.11.2008, 15:48
kayseri maçında nasıl bir performans sergileyecek merak ediyorum !

otuken55
26.11.2008, 16:47
Bazen diyorum, attığı ince pasları, Alex ya da Lincoln ya da Delgado atsa, kıyametler kopar, işte mükemmel pastı, harika düşünce idi, ne kadar akıllı oyuncu diye yere göğe sığdıramazlar.

Colman atıyor, ses seda yok!

Her yönden adaletsizlik. Yazık.
10 puan değerinde yorum
dün bu emre josico(bazen maldonado)
adlı yürüyen kramponları izleyince colman a nasıl haksızlık yaptığımızı bir kere daha anladım...
yavaş yavaş ısınmaya başladı aslında çok ağır bir oyuncu deği fakat kısa olmasına rağmen seriliği yok
fizik gücünün artacağını umuyorum...

janlock
27.11.2008, 06:59
arkadaslar kim ne derse desin,colman yetenekli bir oyuncu olsada suana kadar gosterdigi performansi yetersiz,,trabzonspora oyun kurucu olarak gelen birisi 12 haftada 2 gol 3 asist ile oynuyorsa orda bir sorun vardir bence,bakiniz lincoln bakiniz alex bakiniz delgado (delgado bu sene cok iyi baslayamadi ama genel olarak bahsediyorum) colman zaman zaman nokta pas atislari yapabiliyor ama malesef genelde 1 kisi eksik oynuyor gibiyiz,,birincisi cok gucsuz,ikili mucadelelerde hep yenik dusuyor ikincisi malesef cok top kaybi yapiyor ucuncusu oyun tikandiginda zorlandigimiz anlarda cikip bir ara pasi bir sut atmasini beklerken o sadece yuruyor ve ersun hocada malesef bunlara tahammul ediyor.tamam kabul maca colman ile basla ama yoruldugunda al oyundan onu sok isaac i dakika 60 ta sol kanada,,sagda yattara solda isaac nasil bir hucum gucu oluruz gorelim..maclarda hep sag kanattan yukleniyoruz ve yattara erken yoruluyor.ama colman i biraz dinlendirse ersun hoca onun yerine solda isaac ile baslasa,ve bizde rakiplerimizi sagli sollu bunaltsak daha mantikli olmazmi?

Ümit Tekşan
27.11.2008, 10:34
Colman bence bu takıma yavaş yavaş alıştı. Colman bewlki sahada yokmuş gibi görünür ama , hiç olmadık bir anda bir ara pası atar yada uzun mesafeli bir pas atar. Heran skoru değiştirtebilir. Örneği : Sivas maçında Yattara'ya attığı pas mükemmeldi.

Aynı pasları Kayseri maçında da bekliyoruz.

Sezgin Öztürk
27.11.2008, 14:29
Daha şimdiden oyuncularımızı tartışmaya başladık yaa takımda hücüma dönük oyunculardan kaç tanesi formda yapmayın beyler takım lider biraz pozitif eleştiriler yapalım biz burda futbolcularımızıeleştirirsek hem de takımımız liderken resmen istanbul eziklerinin ekmeğine yağ süreriz bence Colman ilk senesi olmasına rağmen geyet başarılı...

mizah
27.11.2008, 14:50
Daha şimdiden oyuncularımızı tartışmaya başladık yaa takımda hücüma dönük oyunculardan kaç tanesi formda yapmayın beyler takım lider biraz pozitif eleştiriler yapalım biz burda futbolcularımızıeleştirirsek hem de takımımız liderken resmen istanbul eziklerinin ekmeğine yağ süreriz bence Colman ilk senesi olmasına rağmen geyet başarılı...

kardes elestiride olacak övgüde.burasi fikir beyan etme platformu,sonucta hakaret edilmedigi sürece elestiriye acik olmayi ögrenmeliyiz artik.kaldiki takimin oyunundan memnun olmadigini ersun hocada,yönetim ve sadri baskanda defalarca üstelikte medyada dillerndirdi.gercekleri yazalim.lideriz ama lider gibi oyun sergileyebildikmi? 12 hafta gecti ama toplasan 2 mac kayda deger oyun sergilendi.yani ilerisi icin taraftarlardan bazilari tedirgin olabiliyor.bircok maci son anda kilpayi aldik ama bu futbolda süreklilik tasiyan bir durum degil.yeni takim olmamiz hasebiyle ileride daha iyi futbol oynayabilecegimiz ihtimalini ve hissini icimizde barindirdigimiz sürece zaten kimsenin olumsuz oyunu sorun haline getirecegini düsünmüyorum.unutulmasin burasi elestrilerin,övgülerin,telkin,istek ve arzularin paylasildigi bir platform.elestirenede olumsuz bakilmamali art niyet beslemedigi sürece

Birtan Karaman
27.11.2008, 16:45
Bi bu eksikti :S Sakatlanmış.

janlock
27.11.2008, 16:54
sakatlanmasi elbet kotu bir haber ama bu hafta onun yerine isaac sol kanada monte edilirse,sagda yattara solda isaac bence onemli bir hucum gucu olusacaktir,,ama ben eminimki ersun hoca colman sakatlansa bile isaac i oynatmayacaktir,,yine tayfun yada ceyhun un oldugu bir kombinasyon olusturmaya calistiracaktir :(

Muhammet
27.11.2008, 17:46
Aksilik olmuş ya, kötü olmuş. :(

boztepeliyasin
27.11.2008, 23:44
top kayıplarına en aza indirse iş yapacak bir oyuncu. ne kadar kızsamda ilerde iyi olacağı umudunu hala kaybetmedim. colmanın yerine ceyhun da düşünülebilir.

Süleyman50
28.11.2008, 08:28
maç orta saha da kazanılır o yüzden orta saha futbolcularına çok iş düşüyor colman da bunlardan biri ikili mücadelelerde biraz daha ayakta kalmalı...

Onur Civelek61
28.11.2008, 13:42
Bu akşam çok şey bekliyoruz senden.Öldürücü paslarını sık dene:)

Birtan Karaman
28.11.2008, 13:48
samba ''out'' tango ''in''

Muhammet
28.11.2008, 13:50
En son sakat diyorlardı, oynuyor mu şimdi?

Tayfun
28.11.2008, 14:12
Colman kayseri maçında birşeyler yapacak gibime geliyor,pozitif mi negatif mi orasını kestiremiyorum (:

Dursun Kaplan
28.11.2008, 14:33
En son sakat diyorlardı, oynuyor mu şimdi?

Evet. 11'de yerini alacak..

devilkid
28.11.2008, 23:01
colmanı çıkar topu alıp dikine gidicek adam yok..birde bu adama kotu diyorlar...aklı başında oynayan topu ileriye taşıyan tek topçumuz

erol_izm
28.11.2008, 23:20
Aklı başında oynayan Colman ileriye top taşıma hamlelerinin neredeyse hepsinde pas hataları yaptı ve kaptırdı.. Sanırım maç boyunca 3-4 kere çalım atayım dedi ama yine kız gibi dokunsan yerde kaldı. Onun dışında sahada dolaşıp durdu. Hüseyin bile son haftalarda iyi oynuyorsa bunun sebebi Colman'ın hatalarını kapatma çabasıdır. Şu geçen 13 haftanın son 4 haftasında Colman değilde Barış oynasaydı eminim Colman'dan daha yararlı olurdu. Yabancı oyuncu Colman'ı kazanmak için gösterilen tolerans ve bir çok arkadaşın verdiği destek -neden Barış'a gelmiyor düşündürücü. İllaki genç oyuncu kazanacaksak bu Colmanmı olmalı bilmiyorum. Çakma Arjantin'li.

ilhan
28.11.2008, 23:22
Bu adam topu ayağında tutamıyor öyle mi?
Bu adam aldığı her topu rakibe ikram ediyor öyle mi?
Bu adam rakibi geçemiyor öyle mi?
Bu adam sadece uzun pas atıyor öyle mi?
Bu adam mücadele etmiyor öyle mi?

Bu adam her maç üzerine koyarak tek başına takımı sürüklüyor be. Tabii görmek isteyene.

ÖmerFarukYılmaz
28.11.2008, 23:26
Bu adam topu ayağında tutamıyor öyle mi?
Bu adam aldığı her topu rakibe ikram ediyor öyle mi?
Bu adam rakibi geçemiyor öyle mi?
Bu adam sadece uzun pas atıyor öyle mi?
Bu adam mücadele etmiyor öyle mi?

Bu adam her maç üzerine koyarak tek başına takımı sürüklüyor be. Tabii görmek isteyene.

İlhan;

Arkadaşlar maçları sadece izliyor...

Maçları sadece bakarak izlemeyin..Görerek izleyin..

TUNCAY HİÇYILMAZ
28.11.2008, 23:27
Colman elinden geleni yaptı adam takımda topla ileri gidebilen tek kişi!! Tabi eksik yönleri var ama bunlar artıları örtmesin!!

Dursun Kaplan
28.11.2008, 23:37
Tek kelime maçın yıldızıydı..

Ama nedense Ersun hoca bunu göremedi ki seni oyundan aldı.. Neyse sağlık olsun..

Mahmut Baran
28.11.2008, 23:40
harikasın be colman tebrikler her geçen gün iyiyye gidiyor

İgzas-61
28.11.2008, 23:44
Colman bugün fena oynamadı biraz hızlı olabilseydi gol pozisyonunda öne geçip maçı koparabilirdik ilk dakikalarda yinede ona her zaman ihtiyacımız olduğu anlaşıldı

uftinci
28.11.2008, 23:54
.....zü yırtıyoruz bu çocuğu sola yakın oynatma diye ama ah ulan ah. Bu takım ne içerde ne dışarda .ift forvet oynar. Göbekte colman 5 li orta saha ve tek forvet yoksa durumumuz vahim. Umut-gökhan ikilisinin uyum sağlması tolganın pişmesinden de uzun sürecek gibi. :)

TS-Tiryaki
28.11.2008, 23:56
Bugün takimin en iyisiydi. Maalesef haftaya cezali. Insallah eksikligi hissetmeyiz diyecegim diyemiyorum. Cünkü orta sahanin en iyisi Colman.

TolgaTopçu61
29.11.2008, 00:34
bugün cok iyi oynadi,yavas yavas kendisine gelmeye basladi...

Onur Civelek61
29.11.2008, 00:39
Tek kelime maçın yıldızıydı..

Ama nedense Ersun hoca bunu göremedi ki seni oyundan aldı.. Neyse sağlık olsun..

harikasın be colman tebrikler her geçen gün iyiyye gidiyor

Bugün takimin en iyisiydi. Maalesef haftaya cezali. Insallah eksikligi hissetmeyiz diyecegim diyemiyorum. Cünkü orta sahanin en iyisi Colman.

bugün cok iyi oynadi,yavas yavas kendisine gelmeye basladi...

:alkış: Evet maçın yıldızıydı bencede.

Muhammet
29.11.2008, 00:40
İyi oyundu Colman.

Hep daha iyisi olacak. :)

DeAgLeMaNyAq
29.11.2008, 02:32
Bu maçta çok beğendim. Her maçta olduğu gibi birkaç anlamsız top kaybı olsa da çok başarılıydı...

Adem Köse
29.11.2008, 02:35
Bu adamın futbol dilinden anlayan 3 adam olsun saha da yeter, adamın her pas verişinde boşa koşup top istemesi çok hoşuma gidiyor.Aslında şu takıma 2 tane daha Arjantinli oyuncu alıp,bir Arjantin rejenerasyonu yapsak hiç fena olmaz gibi:)

TSunami
29.11.2008, 02:42
bence maçın en iyisi, en isteklisiydi.
takım arkadaşları ve taraftarları ona alıştığında daha da iyi olacak.
ayrıca izlerken keyif veriyor.
fazla insiyatif alması ve kendine çok güvenmesi zaman zaman hata yapmasına neden oluyor ama bu da gerekli.

keramiya
29.11.2008, 04:19
şu çocuğa yapılan ayıp acayip moralimi bozdu ya.. penaltı noktasının üstünden geri gönderdi bu adamı takımın penaltıcı yattara diye ama bugün umut bey penaltıyı paşa paşa atamadıya helal olsun..cayip üzgünüm colman adına..acayip sevdim ben bu adamı ya.

onurts61
29.11.2008, 09:18
Oncelikle Colman i cok elestirmistim hala ayni fikirdeyim dun sahanin en kotulerinden biriydi bana gore , basit sekilde kaptirdigi 3-4 top kalemizde buyuk tehlikelre yol acti , cok saciyla oynuyor , ikili mucadelelerde cok silik , asiri top kaybediyor fakat bunlar benim fikirlerim son yazilan yorumlari okuyunca kendimde bir hata oldugu kanaatine vardim cunku bu kadar insan iyi derken bende bir yanlislik olmali eger Trabzonspor icin iyi olacaksa her fikrimin yanlis olmasini yeglerim...

Dursun Kaplan
29.11.2008, 09:27
Oncelikle Colman i cok elestirmistim hala ayni fikirdeyim dun sahanin en kotulerinden biriydi bana gore , basit sekilde kaptirdigi 3-4 top kalemizde buyuk tehlikelre yol acti , cok saciyla oynuyor , ikili mucadelelerde cok silik , asiri top kaybediyor fakat bunlar benim fikirlerim son yazilan yorumlari okuyunca kendimde bir hata oldugu kanaatine vardim cunku bu kadar insan iyi derken bende bir yanlislik olmali eger Trabzonspor icin iyi olacaksa her fikrimin yanlis olmasini yeglerim...

Peki Colman'ın attığı pasları bu takımda hangi oyuncu atabiliyor.?

Sahanın en kötüsü diyosunuz,dün akşam sahada onun kadar koşan,mücadele eden,pas yapan başka bir oyuncu yoktu..

Saçıyla oynuyor diyosunuz. :) O havada o soğukta kulaklarını kapatmak için beresini habire düzeltti. Gözden kaçmış sanırım..

Fikirlerinize saygı duyarım ama Colman o kadar kötü bir oyuncu değil.. Hatta bize fazla bile o paslardan sonra..

evrents
29.11.2008, 10:05
Peki Colman'ın attığı pasları bu takımda hangi oyuncu atabiliyor.?

Sahanın en kötüsü diyosunuz,dün akşam sahada onun kadar koşan,mücadele eden,pas yapan başka bir oyuncu yoktu..

Saçıyla oynuyor diyosunuz. :) O havada o soğukta kulaklarını kapatmak için beresini habire düzeltti. Gözden kaçmış sanırım..

Fikirlerinize saygı duyarım ama Colman o kadar kötü bir oyuncu değil.. Hatta bize fazla bile o paslardan sonra..
Şu Colman'da ne buluyorsunuz anlamıyorum adamda fizik gücü yok adamı her pozisyonda ezdiler oda sesini soluğunu çıkaramadı adam çok güçsüz 10 topun 9'unu kaptırıyor birinde de süper pas atıyor yetmez!

Dursun Kaplan
29.11.2008, 10:07
Şu Colman'da ne buluyorsunuz anlamıyorum adamda fizik gücü yok adamı her pozisyonda ezdiler oda sesini soluğunu çıkaramadı adam çok güçsüz 10 topun 9'unu kaptırıyor birinde de süper pas atıyor yetmez!

Bana bi tane onun kadar oynayan adam gösterirmisin o zaman?

Varlıbaş61
29.11.2008, 10:10
ya colmanı beğenmeyenler futboldan anlamıyor yada ben anlamıyorum...
onun gibi 2 kişi daha olsa keşkem

ayrıca dünkü oyunda çıkacak başka adam kalmadı mı ersun hoca da onu çıkardın
son 10 dk. top tutamadı orta saha çöktü
colman her yerdeydi..hem pres yaptı hem pas attı ama onun paslarını alacak adam nerdee:(

evrents
29.11.2008, 10:10
Bana bi tane onun kadar oynayan adam gösterirmisin o zaman?
İstersen kayseriden sayıyim mehmet topuz colman'ı 5'e katlar sonra ragıp,olembe var hepside colmandan daha iyi daha mücadeleci

Dursun Kaplan
29.11.2008, 10:11
İstersen kayseriden sayıyim mehmet topuz colman'ı 5'e katlar sonra ragıp,olembe var hepside colmandan daha iyi daha mücadeleci

Trabzonspordan bahsediyorum..

evrents
29.11.2008, 10:12
Trabzonspordan bahsediyorum..
Selçuk İnan,barış memişle mevkileri farklı ama barışı colmanın yerine koy daha iyi oynar,serkan balcı daha iyi oynar koşar,mücadele eder,arapas atar(örnek gs maçı)

Dursun Kaplan
29.11.2008, 10:18
Selçuk İnan,barış memişle mevkileri farklı ama barışı colmanın yerine koy daha iyi oynar,serkan balcı daha iyi oynar koşar,mücadele eder,arapas atar(örnek gs maçı)

Barış Memiş'e geçen sene yeterince fırsat verildi.. Ama kullanamadı kendisinin bileceği iş.. Şimdi o alanda Colman oynuyor ve ona şans tanınmalıdır..

Bana göre Song ve Egemen'den sonra en iyi transferimizdir Colman.. Türkiye liginde şu anda Colman gibi pas atan bir futbolcu yok..

Serkan ile Colman'ı aynı statüye koyamazsın. Öküzün altında buzağı aramak gibi olur bu.

Emrah KabuL
29.11.2008, 10:19

Hee anladım sen Hasan Üçüncü , Ayman vs tarzı adamları seviyorsun. Koşsunlar boş boş , ayak topuna kafa soksunlar fln fln. Bunlar para etmiyor ama.

evrents
29.11.2008, 10:23
Hee anladım sen Hasan Üçüncü , Ayman vs tarzı adamları seviyorsun. Koşsunlar boş boş , ayak topuna kafa soksunlar fln fln. Bunlar para etmiyor ama.
Yok ALLAH korusun yanlış anladınız neyse :D colman ne hali varsa görsün ilerde inşallah bu yazdıklarından kimse pişman olmaz

Onur Civelek61
29.11.2008, 10:37
Colman'a eşlik edebilecek adam lazım (Tekke,Gökdeniz,Szymek).Elimizde sadece Tekke var o da alınabilirse.Tek başına 3 kişinin arasına girip çıkmak için yanında bi arkadaşın olması lazım Gökhan,Umut,Selçuk izliyorlar Colman'ı.Git yanına bi sor yardım lazım mı ver kaç yapsak daha rahat oynarsın de.Yok yok.Sonra Colman'ı at gitsin dersiniz...Ama Colman'ın iyi olduğunu gören daha çok taraftar var.Colman önemli bi oyuncu.

erol_izm
29.11.2008, 10:43
Barış Memiş'e geçen sene yeterince fırsat verildi.. Ama kullanamadı kendisinin bileceği iş.. Şimdi o alanda Colman oynuyor ve ona şans tanınmalıdır..

Barış Memiş geçen sezon kendine verilen fırsatları gayet iyi değerlendirdi. Daha ne yapacakdı 17 yaşındaki çocuk? Oynadığı kısa dönemde bile Colman'dan 2 gömlek yetenekde olduğunu gösterdi. İyi pas atıyormuş Colman. Bırakın allah aşkına. Güzel pas atıyormuş. Yani kazma olacaksın ama 90 dakikada 2 artistik pas ve yerin garanti. Bugün Colman'ı satmaya kalksan Hacettepe ve Kocaeli ayarındaki takımlardan başka talibi çıkarmı bilemiyorum. Trabzonspor bayan takımından birini çıkarsan Colman kadar mücadele edebilir. Adamın yanından geçse rüzgarından yıkılıyor.

Erdem Keser
29.11.2008, 10:45
Colman'ı dünkü oyunundan sonra eleştirmeden önce ben olsam azıcık düşünür , Allah'tan korkardım.İlk yarıda yarattığı 3 tane tehlikede forvetlerimiz son paslarda akıllı olsaydı çok rahat poziyona dönüşecek cinsten akıllı ve seri toplardı.Hatırlayın Mehmet Topuz'un direkten dönen topundan sonra topu ayağına alıp rakibini geçtikten sonra topu ceza yayının oraya kadar sürmesi ve sonrasında sola kaçan Gökhan'a verdiği pozisyonu.Bunun dışında attığı bir pas var ki akıllara zarar.Zannedersem karşısında Saıdou vardı , sıyrıldıktan sonra sağa doğru Yattara'ya bir pas gönderdi ki ,Yattara topu havada kontrol etti , nokta pasın başka türlü bir izahı olamazdı heralde.Çok zor poziyonlarda rakiplerinde sıyrılması dar alanda topa hükmedebilmesi ve oyun görüşü 'işte Colman bu ' dedirtti.Kendisinden beklediğimde buydu zaten.
Colman artık alışıyor , topu saklarken vücudunu kullanabiliyor.En büyük eksiside buydu zaten ; vücudunu rakibe karşı kullanamaması.Sebebini bilemediğim bir ürkeklik vardı.Ama dün bu ürkekliği attığının , takıma iyiden iyiye alıştığının sinyallerini vermiş oldu.
Dün eğer kendisine ayak uyduran bir kişi olmuş olsaydı maç ilk yarıda kopardı.
Bir ekside Ersun hocaya ; o dakikaya kadar sahada aaykta duramayan ve yorulan Selçuk varken , sahanın en iyi adamını çıkarmamalıydın.

Cengiz Çubukcu
29.11.2008, 10:55
Colmanın eleştireceğim yönü kayseri gibi kademeli bir savunması olan takımın defans adamlarını arka arkaya çalımlamaya çalışmasıydı, ilkinde başarılı oldu ama diğer hepsinde topu rakibe kaptırdı....ona birisi messi olmadığını hatırlatsın... :)

Ali Tunahan Güllü
29.11.2008, 10:57
colman adamımsın....

unique
29.11.2008, 10:59
Bu maçta en iyi oyuncumuzdu, zaman zaman hatalı pasları olmasına rağmen ben beğendim kendisini.

hermann hesse
29.11.2008, 10:59
Colman da fizik gücü sıfır.

ilhan
29.11.2008, 11:25
Fizik gücü "0" olan bir adam topla 70 metre ilerledi ve bu arada 2-3 Kayserisporlu futbolcuyu ekarte etti. Fizik dersini hiç sevmezdim. Ya ben fiziği hep yanlış öğrendim ya da Colman'ın harbiden fizik zaafiyeti var.

Şu şampiyonlar ligindeki zabazingonun adı neydi? Futbolcular oyundan çıkarken kaç km koştuğunu felan gösteriyor. Keşke süper ligde de onu kullansalar.

Dursun Kaplan
29.11.2008, 11:35
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/616-1V8H0Q1S.jpg

ClaretBlue_61
29.11.2008, 11:40
fiziği olsa çok can yakacakta:(...teknik mükemmel..

Misina
29.11.2008, 13:31
Sen git Gitar Çal Koçum senden değil 10 numara 100 numara bile olmaz.Bize kız gibi oynayan sosyetik topçu lazım değil adam gibi mücadele eden koşan futbolcu lazım.

Keleşoğlu
29.11.2008, 13:38
colman gün geçtikçe daha da iyi oluyor bana göre ama fizik yönden zayıf. haftaya cezalı duruma düşmüş barışa sans verilmeli

Tayfun
29.11.2008, 13:43
İyi oluyor yavaş yavaş ligin ikinci yarısı daha başka Colman izleyeceğiz bence !

otuken55
29.11.2008, 13:44
dün iki üç kere 50 metreye yakın tek başına gitti hep söyülyorum
yavaş bir oyuncu değil sadece henüz seiliği yakalayamadı

Hüseyin İlkin
29.11.2008, 13:45
İyiydi iyi ..

Dün beni memnun eden nadir oyuncularımızdandı .

Fatih
29.11.2008, 15:05
Dün gecenin takım adına en etkili adamıydı.

Arasıra top kayıpları oldu ama ileri oynamaya çalışan nadir oyunculardandı.

Gelecek maçta yokluğunu hissedebiliriz.

ApoCaN28
29.11.2008, 15:11
Bende Colmanı eleştirenleri anlamıyorum ya Dün takımda oynayan 5 kişiden birisiydi(Colman-Song-Egemen-Sylva-Serkan)
Adam da fizik biraz belki zayıf ama pas atıcak adam bulamıyo herkes bir yere saklanıyor ve oda kendi gidiyor kaptırıncada Colman çok top kaybdediyor...

mustafa08
29.11.2008, 16:09
colman fazla iyi degildi ama kötüde degildi..
fizik yönden zayif oldugunu düsünmüyorum, adam 90 dk kosuyor..

arada top kaybi oluyor ama dikkat ettiyseniz, basit pas atmamaya bakiyor, yani hep dikine oynamaya calisiyor.. pas hatasi olacak o kadar. colman hep 2 metre yanindakine topu verse, oda top kaybi yapmaz, bilmiyorum, anlatabildimmi?
Cok kaliteli bir oyuncu, insallah daha iyi olacakki, olacagindanda eminim..
malesef cezali duruma düstü..
hayirlisi

Hasan61
29.11.2008, 16:34
takım içinde ne yapmaya çalıştığı anlaşılan 3 kişi say deseler birisi kesinlikle colman olur

Samet Yildirim
29.11.2008, 16:57
en iyi futbolcularimizdandi...

cok begendim

Sefa Murat Dokuz
29.11.2008, 17:47
Bende Colmanı eleştirenleri anlamıyorum ya Dün takımda oynayan 5 kişiden birisiydi(Colman-Song-Egemen-Sylva-Serkan)
Adam da fizik biraz belki zayıf ama pas atıcak adam bulamıyo herkes bir yere saklanıyor ve oda kendi gidiyor kaptırıncada Colman çok top kaybdediyor...

Arasıramı:eek: Yahu adam aldığı her 10 topun 8'ini kaybetti. Evet görüyorum bişeyler yapmak istiyor ama topu ayağında o kadar çok tutuyor ki sonunda hep kaybediyor. Yanında adam var illaki çalım atacak 3-4 kişinin arasına dalıyor.Hakem engelleme olsa bile vermiyor zatende...Hele orta sahada bir hata yaptı pas verirken diğer ayağına falan çarptı amatör işler...
Orta saha gerçi Selçukla beraber kimse yoktu sadece colman değil:confused:

ÜNAL
29.11.2008, 17:56
Futbolcularımız arasında uyum problemi Kayseri maçında da ortaya çıktı.Güzel pas yapıyoruz,fakat etkisiz.Colman da bu noktada etkisiz kalıyor.Kendini yıldız edebilcek oyuncu.Zaiyat vermeden üstesinden gelir umarım.

AYDIN KANTEKIN
29.11.2008, 18:11
Colman icin herkes iyi birsey yazmaya calisiyor ama kimse fazla olumlu hareket bulamiyor.Böyle yabanci transferi yapacaksan yapma daha iyi insallah devre arasi gönderilir Karadenizspor da yerini dolduracak eminim adam vardir.

İslam Sezer
29.11.2008, 18:30
göndermeni anladım da nasıl karadenize yabancı oyuncu gönderiyosun anlamadım.adam türk değil bir kere.neyse umarım daha iyi olur,bence yabancı bir oyuncu için ilk sene fırsat sunmalı,ikinci sene sağlıklı bir yorumda bulunmalıyız...

Özgür Öztürk
29.11.2008, 18:51
Çok top kaybediyor!

Emo91
29.11.2008, 19:40
yedigimiz golü, yane panlti pozisyonunu hatirlayan varsa colmanin sucu oldugunu gören varmi???

colman sag kanatta topu kapiyor, cizgien pasi vericegine calima gidiyor, adami geciyor ama pas vermiyor, yavas hareketlerlen toplan oynuyor, pas veriyor top gecmiyor, yine pas veriyor yine gecmiyor galiba...
kayserili oyuncu bir ara pasi atiyor top bizim ceza alanina....

yane herkez daha basit ve cabuk oynasa daha etkili oluruz, rakip pesimize kosmakdan bikar.

ama colman yinede iyi oynadi, cok teknik oynuyor ve oyunu cok iyi okuyor. cok iyi paslar atiyor... gittikce daha iyi olacakdir

Muhammed
29.11.2008, 20:19
Ben tam tersine colmanın cok özel bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. 1-2 yıl içinde türkiye liginin en iyi orta sahası olucaktır. Bu tekniğe rağmen bu mücadeleyi hiçbi oyuncuda görmedim. Fakat biz kadromuza geleceği olan oyuncuları aldık. Bu nedenlede beklemeliyiz.

Ali Tunahan Güllü
29.11.2008, 20:20
Ben tam tersine colmanın cok özel bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. 1-2 yıl içinde türkiye liginin en iyi orta sahası olucaktır. Bu tekniğe rağmen bu mücadeleyi hiçbi oyuncuda görmedim. Fakat biz kadromuza geleceği olan oyuncuları aldık. Bu nedenlede beklemeliyiz.

aynen katılıyorum çok doğru yazmışsın....

AYDIN KANTEKIN
29.11.2008, 21:20
göndermeni anladım da nasıl karadenize yabancı oyuncu gönderiyosun anlamadım.adam türk değil bir kere.neyse umarım daha iyi olur,bence yabancı bir oyuncu için ilk sene fırsat sunmalı,ikinci sene sağlıklı bir yorumda bulunmalıyız...

Mesajimda onu Karadenizspora degil istedigi herhangi bir yere gönderelim ve yerine Karadenizspor dan adam alalim demistim.Diyelimki onu Karadenizspor a verdik acaba onlar onu kabul edermi.Ben eminim pasaportu yabanci olmasa onu kesin sezon basi oraya verirlerdi.

ApoCaN28
29.11.2008, 21:23
Arasıramı:eek: Yahu adam aldığı her 10 topun 8'ini kaybetti. Evet görüyorum bişeyler yapmak istiyor ama topu ayağında o kadar çok tutuyor ki sonunda hep kaybediyor. Yanında adam var illaki çalım atacak 3-4 kişinin arasına dalıyor.Hakem engelleme olsa bile vermiyor zatende...Hele orta sahada bir hata yaptı pas verirken diğer ayağına falan çarptı amatör işler...
Orta saha gerçi Selçukla beraber kimse yoktu sadece colman değil:confused:

Colman 10-8 ile oynuyasa top kaybında boşa kaçmayan oyuncular dan felan da kaynaklı keza diğer oyuncular Colmandan çok top kaybediyor ama Colman en azından kaybetse bile presi ve baskısını bırakmıyor en azından...
Tabi kötü olduğu oyunlar da var ama dün için bana göre sahanın en iyisi idi o kötü takımda...
(Yanlış anlaşılmasın tartışma gibi bi niyetim yok bu benim şahsi görüşüm sizinkine de saygı duyuyorum...)

Özge
29.11.2008, 21:26
Maçın en iyi oyuncusuydu diyebiliriz.

Cafer Bulur
29.11.2008, 23:58
Dünkü macta takimimizin ayakta kalan 2-3 isminden biriydi.
Colman dan ilerisi adina ümitliyim,her gecen hafta daha fazla sorumluluk aldigini sevinerek gözlemliyorum.
Kocaeli macinda cezali olmasi bir bakima iyi oldu,ona en az ihtiyacimiz olan mac kocaeli macidir bana göre.

endlessdeath
30.11.2008, 00:57
bende colmanı eleştirenleri anlamıyorum ya dün takımda oynayan 5 kişiden birisiydi(colman-song-egemen-sylva-serkan)
adam da fizik biraz belki zayıf ama pas atıcak adam bulamıyo herkes bir yere saklanıyor ve oda kendi gidiyor kaptırıncada colman çok top kaybdediyor...
doğru atacak adam bulamiyor çünkü forvet yok umut gökhan ünal yok bulut oldu çünkü uçtu isac şart arkadaş

endlessdeath
30.11.2008, 00:59
doğru atacak adam bulamiyor çünkü forvet yok umut yok bulur oldu çünkü uçtu isac şart arkadaş
colman gibi oyuncuyu teknik ayağa top oynayani bulun 10milyon ero dan fazla eder

Osman Pervaneli
30.11.2008, 01:04
selam,
cok düsüncesiz top oynuyor
o pozisyonda oynuyan futbolcuya bu konuda
büyük isler düser ayak oyununu degilde
beyin oyunundan bahsediyorum
colmani szymek gibi düsünmüstüm
uzaktan yakindan alakasi yok

mizah
30.11.2008, 03:34
colman üzerine yorumlarda dikkatimi ceken iki husus oldu.bir kisim arkadaslar teknik diyor,diger kisimsa cok top ezdiginden ve pas hatasi yaptigindan sikayetci.üstelik hicte asimsanmayacak cogunlukta onun pas hatalarindan bikan arkadaslar var.en az 50 kisi colmanin pas yüzdesinden sikayetci.demekki ortada bir gercek varki oda insanlarin gözüne bu olumsuz yönüyle batmasi.bu kadar elestirilen,üstelikte sürekli ayni sikayet konusu olan (top kayiplari,pas hatalari) bir oyuncudan demekki suana kadar beklenilen verim alinamamis veya insanlar alinan verim miktarindan memnun degil.ama bir hosnutsuzlugun olduguda ortada.bu kadar elestiriye maruz kalan bir oyuncuya takimin en iyisi demek ne derece inandirici olursa ayni sekilde takimin en kötüsü demekte o denli inandirici olur.bana sorarsaniz takimin ne iyi nede kötüleri arasinda olan vasat bir futbolcu.

Emirhan Makul
30.11.2008, 11:05
Kralsın Colman Kral.

Remzi
30.11.2008, 11:07
Colmanın futbol zekasından anlayan ileri uç elemanlarımız olsa onun attığı pasların hatalı pas olmadığını görürsünüz..

Varlıbaş61
30.11.2008, 11:08
colman ın top kaybı yaptığı doğru ama topu alınca bakın bakalım boşa kaçan adam var mı..hal böyle olunca kayseri maçında çoğu kez çalımlayarak geçmeye çalıştı rakibi bence..
yattara ya pas attı, yattara topu kaptırdı sonra da penaltı oldu zaten
forvetlerimiz ileride boşa kaçacağına rakip defans arasına saklanıyor..

Emirhan Makul
30.11.2008, 11:13
İddaa ediyorum Delgado ve Colman Arkalı Önlü Oynasınlar Bu takımı kimse tutamaz.

poetricus
30.11.2008, 11:17
Colman'ın futbol zekasından anlayan ileri uç elemanlarımız olsa onun attığı pasların hatalı pas olmadığını görürsünüz..
Çok doğru bir tespit.

Topu ileriye doğru kullanma insiyatifi alan belki de tek oyuncu Colman. Belki de yana ve geriye oynasa isabetli pas(!) istatistikleri yüksek olurdu onun da. Adam oyun kurmaya atak başlatmaya çalışıyor ama boş alanlara kaçması, topa gitmesi gereken forvetleri sahada kırmızı bültenle arıyoruz.

Yazılan yorumlara bakıyorum "Colman pas hatası yapıyor." Keşke PC başında ahkam kesenler de az bir şey oyun okuma yeteneğine sahip olsa.

genç61
30.11.2008, 11:22
sampiyonolucak bi takımın ortasahasında oynıyacak yeterlilik yok ama iyi bir yedek olabilir sahsen o kadar dakotu bir adam degil ama bence şampiyonluktaki trabzonda oynıcak kadar iyi degil

ilhan
30.11.2008, 11:25
Genç61,

Sen de yavaş yavaş doğruyu görüyorsun. İlk başlarda bu takımda oynayacak topçu değil diyordun şimdi yedek kulübesinde oturtulabilir diyorsun. Yakında kadroya da sokacaksın, az sabır hele. ;)

genç61
30.11.2008, 11:37
hala diyom bizde oynıcak kadar iyi degil ben hoca yada baskan olsam almam bu adamı

Erdem Keser
30.11.2008, 11:41
Genç61,

Sen de yavaş yavaş doğruyu görüyorsun. İlk başlarda bu takımda oynayacak topçu değil diyordun şimdi yedek kulübesinde oturtulabilir diyorsun. Yakında kadroya da sokacaksın, az sabır hele. ;)
Sen daha dur.2 hafta öncesine kadar adam bile geçemez diyorlardı Colman için.Cuma günü bunlara nazire yaparcasına armut gibi sıraya dizdiği Kayserilileri görünce daha bir keyif aldım oynadığı futboldan:)Lakin kendisine oynayan en yakın adamla arasında genelde 20 metre kadar bir mesafe olduğu , diğer oyuncularımızın hücum bölgesine gitme , en azından ofsayt çizgisinin hürmetine ileri çıkma girişimleri olmadığı için genelde son paslarda ya yana döndü yada uzun oynadı.Hatırlayın Saidou'yu geçip Yattara'nın olduğu kanada bir top atmıştı , yere bile düşmeden Yattara'nın havada kontrol edip ayağına gelen top:)Pas yeteneği yok diyen azıcıkta olsa o pozisyondan utanır.Ben olsam daha ağzımı açmazdım :)

ilhan
30.11.2008, 11:42
Seni başkan yapmazlar hocam :)

Neyse Colman hakkında yazmaya devam edelim.

Kayserispor maçında Selçuk'un silik görüntüsü, Hüseyin'in ofansif anlamda yetersizliği vb. etkenler göz önüne alınınca topu ileriye taşıyacak tek adam Colman kalıyor. Hem sol kanadı idare etmek, hem de oyunu yönlendiren isim olmak dışarıdan kolay görünüyor galiba. Defans topu şişirse orta saha futbolcuları ne iş yapar deriz. Orta saha futbolcuları topları kah iyi kah kötü kullansa bunlara neden pas veriliyor deriz.

Yahu bu adamın yaptığı olumlu işleri saymak pas hatalarını saymaktan daha zor. Zaten pas hatalarından dem vuranlar nerede ve ne şekilde pas hatası yaptığını söyleyebilirler. Bunun dışında iyi yönü olan dikine ve direkt ayağa pasları da söyleyebilirler. Ama sürekli mücadele eden, topu kaptırdıktan sonra rakibin arkasından 12:30 trenine bakar gibi bakmadığını ve topu-adamı kovaladığını görürüz.

Bu adamın yaptığının 1/3 ünü Trabzon kökenli bir futbolcu yapsa sanırım heykeli dikilirdi.

Ben şimdi bunları dediğim için "yabancı hayranlığı" diye lanse edilebilir. Latinleri hep sevmişimdir, yapacak bir şey yok.

genç61
30.11.2008, 11:46
aldıgı topun 10 iyi 10 kotu kullanıyor sizde burdasınız bende zaman gösteriri bu adamı ben iki seneye kalmaz bu takımdan gönderilir diyom bakalım hangimizin dedigi cıkacak

genç61
30.11.2008, 11:47
ayrıca bana kalsa sadece bu degil bu takımda 7-8 adam tutarım gerisini yollarım benm takım anlayısım farklı sadece colmana ozelbi durum degil bu oyle sanmayın sakın

Erdem Keser
30.11.2008, 11:47
aldıgı topun 10 iyi 10 kotu kullanıyor sizde burdasınız bende zaman gösteriri bu adamı ben iki seneye kalmaz bu takımdan gönderilir diyom bakalım hangimizin dedigi cıkacak
Oldu canım:)Neyse geri vites iyidir iyi.

ilhan
30.11.2008, 11:48
Kıvırma artık genç61.

-Adam geçemez.
-Kadroya giremez.
-Yedekte oturabilir.
-2seneye kalmaz gönderilir.

Daha ne türlü kehanetlerin var? Sen yaz yahu, senin yazılarını okumak gerçekten keyifli oluyor. Daha iyimser bakabiliyorum.

genç61
30.11.2008, 11:50
daha uzatmayalım zamana bırakalım herseyi bosverin insallah ben yanılırım ama genelde yanılmam futbolu iyi bildigime inanıyorum

Fatih
30.11.2008, 11:53
daha uzatmayalım zamana bırakalım herseyi bosverin insallah ben yanılırım ama genelde yanılmam futbolu iyi bildigime inanıyorum

Orası tartışılmaz zaten imzandan da belli oluyor;)

Öztürk Adem
30.11.2008, 11:55
Ben ılk geldıgı gunden berı ona hayranım:) Yıne de soyluyorum bıkmadan usanmadan "Duruşu kalitesinin kimliğidir" Super keskın 1 zekaya sahıp oyunu tam akıcı hale getırecek adama topu verıyor ama alan kısı ataga kalkan oyunun yonunu degıstırıyor Colman 1 daha sıl bastan yapmak zorunda kalıyor tekrar gerı gelıyor cok ama cok calısıyor .Oynucagı yerde bence forvet arkası :) olmalı kı :) cok daha etkın olsun super vurusları var :) ınce calımları var cok da ıyı pas atabıılıyor cok da ıyı savunmada kademelere gırıyor:)Bence en ıyı transferlerden bırı 1 song 2 slvya 3 colman

genç61
30.11.2008, 12:01
Orası tartışılmaz zaten imzandan da belli oluyor;)
imzamın nesi var hoptekci adnanmı kadroda olcak yoksa barısmı allah allah konuyla ne alakası var imzamın

poetricus
30.11.2008, 12:06
Daha uzatmayalım, zamana bırakalım her şeyi boşverin. İnşallah ben yanılırım ama genelde yanılmam; futbolu iyi bildiğime inanıyorum.
Narsizim tehlikeli bir kişilik özelliğidir. Kâhinlikle birleşince hastalık haline gelir. Allah şifa versin!

Sefa Murat Dokuz
30.11.2008, 13:17
Bütün TRABZONlular futbolu iyi bilir...Hatta bıraksak hepsi ben oynasam bu halde ondan daha iyi oynarım gibi sözler ederler.Colman çok yetenekli bir oyuncu ama aynı zamanda tuhaf biri bu yeteneklerini kullanamamakta üstüne yok. Kuvvetlenmesi ve Topu çok daha iyi saklamayı öğrenmesi lazım. Bu takımı biz ilk yıl şampiyonluk için kurmadık.Ama bakın ilk yıldan yukarlarda gözümüz.Aslında bu takım puan kaybeder ama böyle değil.Mesela bu takım Bjk ye yenilebilir Kayseriyede yenilebilir ama böyle değil.Çıkarız kayseri karşısında penaltı kazanıp penaltıcın atmazda kaybetmezsin.Kötü oynar oyuncular olmaz tutmaz oyun yenilirsin. Ama biz kazanbileceğimiz maçlardan puan kaybediyoruz. Sivasda her ne kadar hakem hatası olsada kaçırdığımız dünya kadar gol var.Şu anda 32-33 puanda olabilirdik. Ama 23-24 puandada olabilirdik.FB maçına kadar en az kayıpla gidip devre arasını bekleyeceğiz.Bu arada bu kartlar çok sıkıntı olacak dikkat etmek lazım.

mustafa08
30.11.2008, 13:35
colman müthis kaliteli bir futbolcu..
zaman gectikce acilacaktir. bence sorun forvet oyuncularimizin yalnis kosulari. adam nereye atsinki topu? atip kendimi kossun topun pesine?
zaman taniyalim bu cocuga. 23 yasinda ya. olacak inanin olacak

mizah
30.11.2008, 13:41
genc61 arkadasinda elestiriye hakki yokmu arkadaslar? Onca elestriler arasinda genc61 in yorumlarinin göze batmasi süreklilik tasir oldu. Bu Forum´da Colman hakkinda olumsuz yorum yazan sadece genc61 arkadas olmasa gerek. Hakaret niteligi tasimadigi sürece yorumlara,elestrilere,övgülere acik olmaliyiz aykiri fikirlere saygili olmayi bilmeliyiz. Yoruma katilmak ile saygi göstermek ayri seyler. Özellikle Forum Yöneticisi´nin sürekli genc61 ile yatip kalkmasi ve her yorumunda sanki bir beklenti icine girip yazdigi eski yorumlarida gözden gecirerek sürekli acik aramasina bir anlamda verebilmis degilim dogrusu. Güzel bir deyim vardir dünya literatürlerine gecen. Kücük insanlar kisileri,orta insanlar olaylari,büyük insanlarda fikirleri tartisir. Bir sahsin her olumsuz yorumundan ötürü kisiliginle alakali alayci bir tavir ortaya koymak ne derece bu seviyeli platformla bagdasir sorgulamakta fayda var. Bu konuya yönetici arkadaslarin daha bir hassasiyetle yaklasacaklarindan süphem yoktur.

boztepeliyasin
30.11.2008, 13:56
AYAĞINDA TOP TUTMASINI ÖĞRENSE daha az top kaybı yapsa daha faydalı olacaktır. düzelmesi için hala sabırla bekliyorum.

EmrahYalçınalp
30.11.2008, 14:34
Beğenen arkadaşlara saygı duyuyorum. Zaman zaman bence de iyi işler yapıyor. Ama genele bakıldığında "Garri Kasparov" tipinde bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Bir satranç oyuncusu yerine klasikleşmiş bir futbolcu ismi vermeyi dilerdim ama bir isim gelmedi aklıma. İlerde üst düzey bir topçu olduğunu görme şansımız var ama şu an için ve yakın bir gelecekte değil. Yani bence...

ilhan
30.11.2008, 15:26
genc61 arkadasinda elestiriye hakki yokmu arkadaslar? Onca elestriler arasinda genc61 in yorumlarinin göze batmasi süreklilik tasir oldu.

Biz burada kimsenin hiç bir futbolcuyu veya takımı veyahut yönetimi eleştirmeye hakkı yok mu diyoruz? Herkes kendince doğrularını bir şekilde aksettiriyor. Burada saygı kaybolmadığı sürece kimse kimsenin yazdığını katılmadığı gibi kendi fikrini de yazabilir.

Eleştirmek nedir?

* Adam geçemez.
* Kadroya giremez.
* Şimdilik yedek de dursun.
* 2 yıl içinde gönderilir.

Bunlardan hangisi ya da hangileri eleştiridir?

Eleştirmek bu ise ben bu takımdaki tüm futbolcuların heykelinin yapılmasını istiyorum. Dokunulmazlık sağlamak gerekebilir.

Kaldı ki yeni futbolcular daha ilk sezonunu tamamlamadan eleştirmek çok has bir olaydır. Hele bir de o futbolcu yabancıysa.. ;)

keramiya
30.11.2008, 15:43
colman son 3 haftadır kendini bulmaya başladı..sürekli üstüne koyarak oynuyor..bence beğenmeyen arkadaşlar sadece colmanı izlemesin maç izlerken maçın bütününe göz atmaya çalşsınlar..ayrıca bu takımdan colman gönderilir diyene arkadaşlar colmana sıra gelene kadar takımda adam kalmaz diye düşünüyorum..

zarha6155
30.11.2008, 16:23
İyi oyuncusun da, üvey evlat muamelesi görüyorsun.
Topu ayağına alıp oyalanmadan kim uygunsa ona gönderiyorsun. Güzel paslar da atıyorsun.

onur_alabuga_61
30.11.2008, 16:45
tek rakibimiz zaman..

Hüdai Pervaneli
30.11.2008, 16:46
hacettepe macinda yedigi haksiz sari kart yuzunden bu hafta cezali

mizah
30.11.2008, 17:25
Kıvırma artık genç61.

-Adam geçemez.
-Kadroya giremez.
-Yedekte oturabilir.
-2seneye kalmaz gönderilir.

Daha ne türlü kehanetlerin var? Sen yaz yahu, senin yazılarını okumak gerçekten keyifli oluyor. Daha iyimser bakabiliyorum.

Sence bu bir yöneticinin kullanmasi gereken bir üslupmu? genc61 in yazdiklarini elestirebilirsin buna hakkin var ama sirf senin gibi düsünmüyor diye alay edercesine (kivirma,ne türlü kehanetlerin var,yazilarini okumak keyifli oluyor) gibi kisiligini kücük düsürücü ifadeleri kullanmayida üsluptan sayma lütfen. Forum yöneticisinden daha seviyeli bir yorum beklerdim.Kisilerle dalga gecerek degil, yazilan yorumu elestirerek farkini ortaya koymalisin diye düsünüyorum.Keza oyuncu elestirirkende yine kriter aynidir. Futbolcularin kisiligi degil verdigi emek ve becerileri elestiri konusu olabilir.Yukaridaki siraladigin yorumlardan hic biri kisilige saldiri olarak yazilmamis. Ortaya konan sadece kisinin futbol becerisi hakkindaki yorum olmus. Keza adam gecemez,kadroya giremez,yedekte oturabilir demekle kisiligi degil becerisi sözkonusu edilmis.Sende o arkadasi elestirirken düsüncelerini elestir ama kisiligini olumsuz elestirmeden ve alayci tavirlarindan vazgecerek yap yorumlarini olurmu arkadasim?

ilhan
30.11.2008, 17:39
Üslup ile başladığınıza göre geçmiş sayfalara gitmenize pek gerek duymamışsınız. Kaldı ki üsluba bakış açınız sadece olaya kendi pencerenizden bakmanızla eş değerdir. Yine kaldı ki ben dalga geçici bir unsur olarak görmediğim gibi kendimden sorumlu yazdığım yazıları da şu an olduğu gibi hep eleştiriye açık bırakmışımdır. Genç61 ile alay edicek duruma kendimi koymadım, görmedim ve o durumda kendimi hiç düşünmedim. Sizin düşünmeniz bence biraz ütopik olmuş.

Kaldı ki "Türkçe"den dem vurup eleştirseydim o zaman dalga geçmiş olurdum.

Eleştiri demek futbolcunun alın teri, veya sahadaki asli görevini iyi veya kötüye yormakla eşdeğer olmadığı gibi "Bundan futbolcu olmaz" gibi hükümleri beraberinde barındırıyorsa eleştiri olmaktan çıkar. Takıma neler verdiğimizi düşünmeden gerek futbolcu, gerek hoca veyahut yönetim eleştirilerini pek umursamıyorum açıkcası.

Bu yorumum da eleştiriye açıktır. Colman başlığından kopmamak için yine bir kaç şey karalıyayım.

Oynadığı ilk Club Brugge maçında potansiyelinin ne olduğunu az çok belli etmişti. Ama alındığı günden sonra gerek eklenen vidyolar, gerekse karizmatik görüntüsüyle bir putlaştırma vardı. Yöneticilerimizin veya Colman'ı yakınen takip etmiş kişilerin "Colman'ı siz maçlarda görün." demeçlerinden sonra beklentiler hiç azımsanmıcak derece de yüksekti. Futbolu bilmek futbol ansiklopedilerini bitirmek olmadığına göre herkes gördüğünü söyleyebiliyor. Bu bağlamda Colman'ı burada iyi oynadığı maçlara rağmen eleştiren arkadaşlar bana çok ironik geldikleri gibi onlara cevap niteliğinde yazdıklarıma başkasına nasıl görünüyor pek merak etmiyorum. Oto kontrolü olan bir insanım ve kendimi kontrol edebiliyorum. Yüzünü görmediğim bir insanla alay edecek değilim. Eleştirmek yapıcı olduğu sürece bence değerlidir. Ama size göre karaktere laf edilmediği sürece eleştiri eleştiri olarak değer görür.

Bu arada bu başlık Gustavo Colman başlığı. ;)

Dip not : Yabancı hayranlığı olan bir insanım.

mizah
30.11.2008, 18:00
ilhan kardes, Gustavo Colman basliginda Gnec61 ile alakali elestrinin ne kadar yeri varsa seni elestirmeninde o derece yeri vardir degilmi? Bu baslikta her iki sahis ile alakali (genc61 ve ilhan) yorumlarda konu ile ayni derecede uzaklikta.Meselenin daha fazla dallanip budaklanmamasi icin rahatsiz oldugum üslubu yorumlamis olduktan sonra daha fazlasinin yarar getirmeyecegini düsünüp burada noktayi koyuyorum.Konu basligiyla iliskilendirilmesi icin üslup hakkindaki serzenisten sonra iki kelamda konusu gecen futbolcu ile ilgili yazmak istiyorum.Gustavo Colman bana göre vasat bir oyuncu.Star olmaya aday birisi olarakta görmüyorum suana kadar gördüklerim itibari ile.

Gustavo Colman basliginda kisilerin degil Gustavo Colma´nin yorumlanmasi dilegiyle.. ;-)

ilhan
30.11.2008, 18:05
Colman başlığında ikinci yorumunuz "Değil Trabzonspor, Antalyaspor'da bile oynayamaz." dı. Kimse sizin yazdığınızla dalga geçti mi? Ya da sizinle? Şimdi ben çıkıp "Colman bizden daha iyi kulüpleri hakediyor." desem "Sen ne diyorsun be!" diyenler olacaktır. Ama mesela ben çıkıp size "Yakışıyor mu bu yorum?" babında bir şey yazmadım. Colman dokunulmazlığı olan bir futbolcu değil. Takımda dokunulmazlığı olan futbolcu yok :)

Colman beklediğim Colman olma yolunda ilerliyor. Futbolu bana şevk veriyor. Attığı 2-3 derinlemesine pas bana Szymek'i anımsatıyor hoşuma gidiyor. Hasan, Ayman, Keçeli vs. onları izledikten sonra Colman'ın futbolu bana tango gibi geliyor.

Samet Yildirim
30.11.2008, 18:39
Baslik biraz karismis:)

Ama Gustavo Colman macta ender ayakda duranlardandi yani iyi oynadi ben begendim...

turkish0061
30.11.2008, 21:11
Gustavo Colman, Belcikadan Gelmeymis, Bizim memleketen :)
Vallah mukemmel Bir futbolcu !!! Devamini dilerim

Arif Timurcioğlu
01.12.2008, 00:41
Adam pas atıyor bizim forvet hattı aval aval bakılıyor bizimkiler zaten biraz uyanık olsa gol pozisyonuna girecekler ilerde havadanda iş yapabilecek bir adam alırsak 10 numara sıkıntısı çekmeyiz colmanında performansı artar.

Adem Köse
01.12.2008, 01:12
Bu oyuncunun dilinden anlayan yok takımda, hele ki forvetlerimiz hiç anlamıyor, kaç kere seyrettim Colman direk pas atıyor bizim forvetler defans adamının arkasına kaçıyor, araya atıyor koşmuyor adam her iki ayağını da kullanıyor yaa... ATTIĞI ve atırdığı goller kritikti. O kadar uzunlamasına milimetrik pas atan ligimizde kaç tane adam var.

Burdan sesleniyorum Colman ı eleştirenlere 23 yaşında bu ülkeye bu yetenekte kaç tane yabancı geldi...

Harun CAN
01.12.2008, 01:44
delgadonun ilk yarım sezonuna bakınız ! colmanın şuanda oynadığı futbolu göreceksiniz. peki şimdi delgado nasıl oynuyor ??? bence tam bir futbol dahisi , müthiş bir futbol zekası var... colman daha genç ve tam olarak uyum sağlayamadı.çok umutluyum ben gustavo'dan :)

Adem Köse
01.12.2008, 02:33
hacettepe macinda yedigi haksiz sari kart yuzunden bu hafta cezali

Bence en güzel maçta cezalı, başka hangi maçta cezalı olmasını istersin ki,

genç61
01.12.2008, 09:15
ya bu forumu anlamıyom burda genelde millet herseyden memnun ben degilim kardesim ve yazıyorum herkeste yazmalı istedigi burda saygısızcı yazılar yok colmana karsı sadece bir eleştiri var ama sagolsun burda kimse eleştiryi kabul etmiyor olumsuz olunca

Ali İhsan
01.12.2008, 09:23
Sol kanatta mecburiyetten oynatılıyor, ben iyi bir sol açık alınıp tek forvete dönmek ve onu forvet arkasında görmek isterim. Ofansif karakterli bir sol kanat-yattara-colman ve ilerde tek forvetle müthiş iş yapar.

Tayfun
01.12.2008, 11:44
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_vy_Colman03.jpg

"Gerekirse ölümüne koşarız"

Turkcell Süper Lig lideri Trabzonspor'un Arjantinli oyuncusu Gustavo Colman, bordo-mavili takımın şampiyon olması için ellerinden geleni yapacaklarını, gerekirse ölümüne koşacaklarını söyledi.

Colman, Tam Saha Dergisi'ndeki röportajında, Trabzonspor'un 24 yıldır şampiyon olamadığını belirterek, ''24 senedir gerçekleşmeyen bir hayali gerçekleştirmek için buradayız. Şampiyon olabileceğimize şüphesiz inanıyorum. Fakat daha ilk yarıyı bile bitirmiş değiliz ve önümüzde çok uzun bir süreç var. Şampiyon olabilmek için elimizden geleni yapacağız. Gerekirse ölümüne koşacağız'' dedi.
Şampiyon olamamaları halinde bunun dünyanın sonu olmayacağını kaydeden Colman, ''Yeter ki sonuna kadar gerekli dirayeti gösterelim. Rahat ve sakin olmamız gerekiyor. Geriye ne kadar kaldığını hesap etmek ve (Acaba şampiyon olabilir miyiz?) diye düşünmek yerine (Daha iyi nasıl oluruz?) sorusuna cevap bulmamız gerekiyor'' diye konuştu.
Kariyerinde hiç şampiyonluk yaşamadığını ifade eden Colman, şöyle devam etti:
''Herkesin rüyalarını süsleyen bir hedefi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Umarım bunu başarabiliriz. Diyelim ki bunu gerçekleştirdik. O zaman hem benim hem de takım arkadaşlarımın önü müthiş bir şekilde açılacak. Daha iyi yerlerde oynamak, milli takımlara gitmek gibi imkanlara kavuşacağız. Bu da herkesin mutlu günler yaşaması demek olacak.''
Teknik olarak savunma dörtlüsünün önündeki ikiliden biri olarak ve sürekli ileriye, geriye gidip gelen bir oyun şekliyle oynamayı sevdiğini belirten Colman, ''Belçika'dayken de böyle oynuyordum ve kendimi bu pozisyonda çok rahat hissediyorum. Ayrıca şimdi olduğu gibi orta sahanın solunda ve sağında da oynayabilme özelliğine sahibim. Ama esas mevkim dörtlü savunmanın önündeki ikiliden biri olarak oynamak'' diye konuştu.
''DELGADO, MAÇIN RİTMİNİ DEĞİŞTİREBİLEN BİR OYUNCU''
Beşiktaşlı Delgado ile Chacarita takımındayken bütün idmanları beraber yaptıklarını vurgulayan Colman, ''İkimiz de aynı dönemde takımdaydık. Fakat onunla Birinci Lig'deyken birlikte maç oynama imkanımız olmadı. Zaten takım küme düşünce o da kulüpten ayrıldı. Chacarita'da oynadığı dönemde bile en çok göze batan, skora etki eden oyuncuydu. Buraya geldikten sonra da niteliklerini kanıtlamış; takımına faydalı, maçın atmosferini ve ritmini değiştiren bir oyuncu olarak ön plana çıkmış'' diye konuştu.
Birçok Arjantinli oyuncu gibi kendisinin de Maradona'yı örnek aldığını ifade eden Colman, şöyle konuştu:
''Maradona dememizin sebebi ise şu; eğer bugün ülke olarak tanınıyorsak, bunun önemli bir kısmını yaptıklarından, başardıklarından ve karakterinden ötürü Maradona'ya borçlu olduğumuzu düşünüyorum. Hiç tereddüt etmeden onu kendimize örnek alıyoruz. Arjantinli bir oyuncu ülkesi dışında bir takıma gittiğinde ve iyi bir oyun çıkardığında (Vay canına! Maradona gibi oynuyor!) deniyor. Bugüne kadar oynadığım takımlarda o takım için mümkün olanın en iyisini yapmaya çalıştım. Bundan sonrası için en büyük hedefim milli takımda oynamak. Milli takımda oynamak benim için büyük bir hayal. Hele de Maradona gibi büyük bir karakterin yönetimi altında milli takım forması giymek hayalimin en görkemli şekilde gerçekleşmesi olacak.''
Colman, en büyüğü 26 yaşında ablası olmak üzere 6 kardeş olduklarını ifade ederek, ''Onu 25 yaşındaki ağabeyim takip ediyor. Ardından da ben geliyorum. Futbolu bırakan kardeşim dördüncü sırada. En küçüğümüz ise 5 yaşında. Yedinci de yolda şu anda. Yakında bir kardeşimiz daha olacak'' diye konuştu.

Onur Civelek61
01.12.2008, 11:56
"Gerekirse ölümüne koşarız"
koşuyorsun zaten Colman aman ölme sen bize lazımsın:) uzun yıllar bu takımın formasını giyebilirsin.İnşallah seni Arjantin Milli takımında da izleriz:)

erol_izm
01.12.2008, 12:37
Colman benim için 13 hafta sonunda iyi performans gösterememiştir. Bugünkü performansıyla satmaya kalksan gidebileceği maksimum en iyi takım Bursa veya Antep ayarındaki takımlardır. Fakat bu eleştiriler yapılırken -Colman bugün çok kötü yarında çok kötü futbolcu olarak kariyerine devam edecektir- anlamını çıkarmamalısınız. Bundan sonraki performansı iyi olursa bu yazılır. Yani Colman beklenen patlamayı yaparsa onu eleştiren bizler tabiki hak ettiği yorumlarıda yazmasını biliriz... İnşallah o beklenen patlamayı yapar. Fakat gerçekleride es geçemeyiz. Ciddi anlamda bugünkü futboluyla fark yaratan biri değil. Koy Barış Memiş'i onun yerine daha yararlı futbol oynayabilir. İnşallah yüzümüzü kara çıkartır Colman. Bekliyoruz sabırsızlıkla..

alper*
01.12.2008, 12:49
barış daha iyi olsaydı barış oynardı,tribünde oturmazdı.
kulübede fatih terim değil ersun yanal var ben kadro adaletine inanıyorum ersun hocanın.

Dursun Kaplan
01.12.2008, 13:29
Barış Memiş geçen sene o kadar maç oynadı. Hani bi gelişme yok ortada.

Şans verildimi değerlendireceksin.. Şimdi Colman'da sıra Barış otursun oturduğu yerde..

Muhammet
01.12.2008, 13:31
Barış'ı koysa sahaya, iki maç sonra "gencecik çocuk nasıl oynasın orada" derler.

Yunus Emre SEYHAN
01.12.2008, 14:12
*Henuz 23 yaşında..
*Hazırlık kampında takım 15 gün kondisyon calısması yaptı. Ama Colman hiçbirine katılmadı Sakatlık geçirdi.
*Arjantinli ve uyum sorunu yaşıyor.
*2 tane cezasahası dışından gol attı. 3 tane asisti var.
*Hem defansif hem ofansif yönü var.
*hırslı
*uzaktan güzel şutlar atabiliyor.
*asıl mevkiisi sol kanat değil
*Her geçen gün daha iyi oluyor.
*5 yıllık sözleşmesi var.

VE hala beğenmeyenler var..

Hasan Nasrallah
01.12.2008, 14:43
begenmeyenler aynı kişiler ronaldoyu getir cok çalima kacıyor derler

TS-Tiryaki
01.12.2008, 15:52
Simdilik Ortasahanin en iyi futbolcusu. Selcuk`tanda iyi, yattaradanda iyi, Hüseyin`den de iyi. Kim ne derse desin.

Ümit Tekşan
01.12.2008, 15:57
Colman , henüz yaşının genç olmasına rağmen elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Takıma bu sene katıldı ve sakatlıkta geçirdi. Kayseri maçında , güzelde oynadı ama son vuruşları ve son hareketleri iyi olmadı.

Ama bu demek değil Colman kötü oynadı. Bence Kayseri maçında sahanın en iyilerinden Serkan dan sonra Colman geliyor.Ben inanıyorum seneye bizde kalırsa daha iyi işler yapacak. Çünkü o yetenek kendisinde var.

ApoCaN28
01.12.2008, 17:13
begenmeyenler aynı kişiler ronaldoyu getir cok çalima kacıyor derler

:D:D:D Koptum ya
Biz işte neyi beğeniyoruz ki...

omereksi
02.12.2008, 09:25
Colman takımın en iyi oyuncularının başında gelir...en azından dürüst oynuyor..insiyatif alıyor..daha ne olsun..

Samet Başdağ
02.12.2008, 10:11
ya colman colman acayip sempati duyuyorum ben bu adama sana tek kelime o paslarına kurban olayım :)

İsmail Çavuşoğlu
02.12.2008, 10:15
Akşam yanlış hatırlamıyorsam skytürkte altyazı geçiyordu

colman:Şampiyonluk için herşeyi yapacağız,gerekirse ölümüne koşacağız.

ibilek
02.12.2008, 10:20
En iyi transferimiz, elimizde patlamayan bir oyuncu...
Her geçen maç daha iyi oynuyor...Selçuktan kat kat daha iyi...

erik
02.12.2008, 16:43
Akşam yanlış hatırlamıyorsam skytürkte altyazı geçiyordu

colman:Şampiyonluk için herşeyi yapacağız,gerekirse ölümüne koşacağız.
İşte bize böyle oyuncu lazım.Aslanım Colman be.

colman
02.12.2008, 18:04
colmanı seviyoruz sen böyle devam et colman sen bizim maradonamız olcaksın...

güneyli
02.12.2008, 22:56
Trabzondaki seyircimiz colmanı özel olarak bir güzel sahiplense çıktığı ilk maçta.Bu oyuncu dikiş tutturursa geleceksene liğin tozunu attırır.İnanmayan beklesin görsün.

TheCrow
02.12.2008, 23:14
Colman'ın en ciddi zaafı kritik zamanlarda topu kaptırması,aslında takımı atağa kaldıran kişi o olduğu için her kaptırdığı top kritik oluyor bizim için.Zaten oynadığımız sistemde top kaptırmak çok riskli,beklerle beraber 3 orta saha oyuncusu doğrudan rakip kaleye abandığı için kaptırılan her top çok tehlikeli oluyor...Zamanla çok daha iyi olacağını ummakla beraber bir Szymkowiak olamayacağını düşünüyorum.

hamucera
03.12.2008, 12:58
akşam gayseli arkadaşıkm diyor, ya o colman ı nerden buldunuz. ligde uzun mesafede isabetli pas atabilen en iyi oyuncu. birde orta sahanın ortasında oynarsa çok daha faydalı olur.

colman gerçekten uzun mesafeli paslarda inanılmaz bir isabet oranı var. olmayacak top kayıpları yapıyor ama attığı bir pas bütün top kayıplarını silip atabiliyor. orta sahamızda her zaman böyle bir oyuncuya ihtiyaç var.

Tayfun
03.12.2008, 13:05
akşam gayseli arkadaşıkm diyor, ya o colman ı nerden buldunuz. ligde uzun mesafede isabetli pas atabilen en iyi oyuncu. birde orta sahanın ortasında oynarsa çok daha faydalı olur.

colman gerçekten uzun mesafeli paslarda inanılmaz bir isabet oranı var. olmayacak top kayıpları yapıyor ama attığı bir pas bütün top kayıplarını silip atabiliyor. orta sahamızda her zaman böyle bir oyuncuya ihtiyaç var.

Rakip takım taraftarı bunları söyleyebiliyor ama biz söyleyemiyoruz ne tuhaf vallahi :)

Hekimoğlu
03.12.2008, 13:49
İ.b.b maçında tayfuna attığı uzun pası ve sivas maçında yattaraya attığı uzun pası atacak oyuncu yok Türkiye'de.Çok yetenekli oyuncu ama sorunu seri bir oyuncu olmaması çok ağır kalıyor.

iboandibo
03.12.2008, 13:59
bu adam asıl mevkiiğinde oynamadan birde takım tam oturmadan yapılan yorum haksızlık olur ama bence şu ana kadar bile çok faydası var top ayağına yapışıyo ve çok da yakışıo

Ali Tunahan Güllü
03.12.2008, 19:00
süpersin colman...

Hasan Nasrallah
04.12.2008, 01:58
smkovyakla karşılaştıran arkadaşlar lütfen yapmayın onun önunde fatihle gökdeniz vardı
colmanda daha değişik güzel olan bir şey var tekniği çok iyi bence

telkombe
04.12.2008, 02:18
Gustavo Colman...
Onu izlemek büyük zevk benim için.Bunun en büyük nedeni hep oynamak istediğim futbol tarzına sahip olması.
Bazı maçlarda çok fazla top kaybettiği doğru ama inanıyorumki sağlam bi sol açık transferi Colmanıda kendine getirecek.Yalnız ve yalnızca kendi mevkiinde oynadığında daha faydalı olacağına hiç şüphem yok.
O'nu izlemeye devam edelim diyorum...;)

Anıl Caner
04.12.2008, 03:28
Çok güzel hareketler bunlaaaaaaaaar
Colmaaan Colmaaaan!

Sezgin Öztürk
05.12.2008, 10:19
Colman ı Delgado yla kıyaslıyorlar ama Delgado nun 5 maçta koştuğunu Colman 1 maçta koşuyor bunu kimse görmüyor...

Kazım Uzunboy
05.12.2008, 11:00
Ayrıca Delgado'yla Colman'ın takımlarda ki duruşu bir değil bence.

Colman'ın biraz daha zamana ihtiyacı var.

Tayfun
05.12.2008, 16:39
Ayrıca Delgado'yla Colman'ın takımlarda ki duruşu bir değil bence.

Colman'ın biraz daha zamana ihtiyacı var.

bjk o zamanı Delgado'ya tanıdı meyvelerini topluyor şimdi :)

Anıl Caner
05.12.2008, 17:22
yahu hiç sevmem bu kıyas işini ama illa yaptıracaksınız.

delgado dediğiniz adamla zaten oyundaki rollerinin uzaktan yakından alakası yok. ama Delgado Cola Turka sponsorluğunda,Basel'in 10 numarası iken sağlam paralar harcanarak takıma getirildi.Tecrübeli de bir oyuncuydu yaş olarak da Colman'dan büyüktü geldiğinde. Buna rağmen o adama o kadar sabrettiler.Hala tam verimli kullanamıyorlar.

Bizim aldığımız adam oyuna çift yönde de katkıda bulunan,Türkiye liginde tartışmasız en uzak mesafeye nokta pasları yapabilen, maç başına ligin en çok koşan adamlarından birisi olan bir oyuncu.Yaşı da Delgado'dan epey az,Ergin Keleş'ten azıcık fazla.

22-23 yaşında ve 5 yıllık trabzonspor kontratı var.

Ölümüne koşarız gerekirse diyor.Aslanım benim.

Şu adama giydirmekten vazgeçin artık.

M.S.SOFU
06.12.2008, 15:57
şaka maka bu adam iyi.ilk haftalarda yorumcular comanın kaliteli olduğunu ama zamana ihtiyacı olduğunu söylüyorlardı.fakat şimdi dinliyorum colman kötü oyuncu değil,trabzonspor doğru bir transfer yapmış,gibi yorumlar dinliyorum.en sonuncusunu geçen gün sergen yalçın ve hakan ünsal söyledi:colman kötü bir adam değil,iyi paslar atıyor,oyunu iyi okuyor filan demişlerdi....
bencede öyle...:D

Sefa Murat Dokuz
06.12.2008, 21:25
bjk o zamanı Delgado'ya tanıdı meyvelerini topluyor şimdi :)
neyi topluyor bjk...delgado bjk de en rezalet oyunculardan biri şu anda haftalardır berbat ötesinde futbol oynuyor her maç kendi taraftarı tarafından ıslıklanıp çıkışlarda yuhalanıyor. Delgado hep abartıldı.
Colman yetenekli bir oyuncu ama Delgado ile stilleri çok daha farklı Delgado ne kadar kötü olsada ofansta çok daha etkin.
Ancak Colman korkaklık demiyecem çok basit top kaybediyor bu olmasa yaşı itibariyle geleceği çok parlak bir oyuncu ama fiziği çok zayıf ve geliştiremezse işi çok zor. Ligin şu anda en çok top kaybeden 4-5 oyuncusundan biri.

seyyah61
06.12.2008, 23:53
Ne zamandir bas bas bagiriyorum, Delgado Colman'dan daha fazla top kaybetiyor, üstüne üstlük kosmuyor da.
Ben teknik direktör olsam 5 dakika sahada tutmam öyle oyuncuyu.
Neymis? Öldürücü pas atacakmis.
Neymis? Kapali savunmalari acacakmis.
Marke edildiginde tamamen silik görüntü veriyor maclarda.
Tipki bizle oynadigi mactaki gibi.
Bu tipte oyuncu sadece bizim ligimizde oynuyor malesef.

Ali Tunahan Güllü
08.12.2008, 09:38
yokluğunu biraz olsun hissetik ama bursa maçında colmandan gol bekliyorum:D

colman
08.12.2008, 19:30
gustavo colman patlama bekliyorum senden bursa maçıında hadi aslanım coştur artık bu takımı..

Ali Tunahan Güllü
08.12.2008, 19:31
gustavo colman patlama bekliyorum senden bursa maçıında hadi aslanım coştur artık bu takımı..

inşallah:D

6Şafak Aydın1
08.12.2008, 20:00
yokluğunu biraz olsun hissetik ama bursa maçında colmandan gol bekliyorum:D

valla ben yoklugunu hissettim diyemem. Banada hissettirsin yoklugunu yahu. :D

Gustavo que pasa hombre ?

colman
08.12.2008, 20:44
ya hastayım bu adama tam futbolcu tipi var sanki maradona ya ben inanıyorum bu adama kimse tutamıyack onu tabi bizde..:)

_SeRKaN_
08.12.2008, 20:59
Bursa maçı tam senlik sahaya çık ve golünü at...

yattarinho61
08.12.2008, 21:23
süper oyuncu bencee.. devami gelecektir.. aynen szymek gibi... oda ilk baslarda uyum sorunu yasamisti ve sonra neler yapti hepimiz gördük..

Cafer Bulur
09.12.2008, 21:56
Kocaeli macinda yoklugunu hissetmedik ama bursa macinda ona ihtiyacimiz olacagini düsünüyorum.
Gününde bir colman ile bursa macini kayipsiz gecmemiz cok daha kolay olacaktir.
Kocaeli macinin ilk 11 inin bu hafta bozulacagini da acikcasi bilmiyorum.Bekleyip görecegiz...

.....
13.12.2008, 02:25
Ligin en teknik oyuncularındansın. Lakin çok dirençsiz ve güçsüz duruyorsun.

Bu konuda sana güç çalıştırmamız gerekecek. Allah göstermesin seni kaybetmek istemeyiz. Çok beğendiğim ve taktir ettiğim bir oyuncusun.

Birtan Karaman
13.12.2008, 12:43
Eğer takıma yeni bir oyuncu yeni bir yıldız yetenek alınırsa acaba colman sevenleri yine colmanı desteklerlermi yoksa colmanın ilk geldiğinde nasıl sevgi gösterileri yaptılar colman acaba yeni bir transfer olduğunda colmannın papuçu dama atılırmı?

ApoCaN28
13.12.2008, 13:23
Herkese Aynı seviyede destek vermeye çalışıyoruz tabiki aradan bazıları sıyrılabiliyor ama ...
Pabucunu dama ben atarım sen atmazsın veya o atmaz sadece örnek bu...
Takımın tamamını seviyoruz ...(sadece bazıları biraz daha ağır basıyor)

mizah
13.12.2008, 14:15
colmanin yedekte olmasina sevindim.ersun hoca colmanin temposu yüksek,fizik gücüne dayali maclarinda yetersiz kaldigini görmüs olacakki yedege cekmis.bursaspor cok kosan bir ekip.aciklanan kadronun isabetli oldugunu düsünüyorum.ikinci yari macin gidisatina göre isaac veya colman kullanilabilir.

Ali Tunahan Güllü
13.12.2008, 14:17
colman bu maçta yedek kalmasını normal görüyorum ne kadar sevsemde çünkü geçen hafta bu kadro çok güzel oynadı ben colman oynar diye bekliyordum ama neyse bu kadroda alıcak bu maçı....

TS-Tiryaki
13.12.2008, 17:46
Colman niye yedek basladi hala anlamis degilim. :mad: Adam oyuna girer girmez maci cevirdi. Ayakta kalan bir kac kisiden biriydi. Bence Colman on tane yattara eder. :mad:
Seviyorum seni Colman.

tslover
13.12.2008, 17:59
bu Colmanın oyamayıpta onun yerine hüseyinin oynaması sinirlerimi bozuyor.Ya bu takımda bırakın artık hüseyini ortanın ortasında colman oynasın.Attıgımız goldeki pasını görmediniz mi.Amerakiyı tekrar keşfe gerek yok.Yeter artık ya.

Samet Yildirim
13.12.2008, 18:01
colman müthis oynadi...paslarina hayranim

Özge
13.12.2008, 18:01
Maça yedek olarak başlaması en büyük hataydı.İyi oynadı.Colman gibi bir oyuncu maça ilk 11'de başlamalı.

Murat'
13.12.2008, 18:08
Maça ilk 11'de başlaması gerekiyormuş..Bence çok daha erken oyuna alınabilirdi...

Misina
13.12.2008, 18:13
Rakiplerimizi 10 numara die tabir ettiğimiz oyuncular sırtlarken bizim 10 numara sadece savunmanın arkasına top atıyor.

_SeRKaN_
13.12.2008, 18:38
Oyuna girdikten sonra çok başarılıydı...Akıl dolu paslarda çıkardı...Maçı alsaydık maçın yıldızıydı...

Anıl Caner
13.12.2008, 20:30
mükemmeldin. esk,şehir maçında daha mükemmel olursun umarım.

Berk
13.12.2008, 20:34
Oynadığı sürede elinden gelenin fazlasını yaptı ve bu takımın 11'inin banko oyuncusu olduğunu gösterdi..

bordox
13.12.2008, 20:41
Ersun Yanal'ın saha içinde liderlik yaptırabilecek yetenekteki oyuncusunu işler sarpa sararken oyuna alması ve geçen maçta takımı galibiyete taşıyan adamı da küstürerek yapması anlamsızdı.
Colman hala rahat değil ve üzerindeki ürkekliği atamamış,ama birazda daha sabırla çok iyi bir ortasaha beyni olacak.