PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gustavo Alejandro Colman

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87

TolgaTopçu61
01.11.2008, 19:08
bence cok eksigi var bu adam yeterli degil bence bize çok eksikleri var
:D:D:D

baska verilecek tepki olamaz bu yaziya karsi...

Arslan61
01.11.2008, 19:08
bence bugun Colman takimin iyilerinden biriydi...kendini gelistirmeye devam ediyor, artik ikili mucadelelerde hemen kaybetmiyor direnc gostermeye basliyor. Superligin biraz olsun kalitesini anlamaya basladi, mucadele konusunda......Boyle devam eder insallah

Ayrica penaltiyi o atsa daha cok sevinirdim sahsen...Yattara'yi kazanmak istedi Ersun Yanal tamam anladik, ama Yattara kendisi daha buyuk bir caba icine girmesi lazim, cocuk degilya...

yns_emre61
01.11.2008, 19:20
Beklenen post geldi.

Hasan Nasrallah
01.11.2008, 19:21
arkadaşlar adam bugun 90 dakka iyi oynamadı herkes gördü
ama maçı yinede o aldı daha öncede yaptıgı gıbı
zamanla güçlenıp takıma adapte olunca 1 numara olacak
şöyle soylüyüm simekten daha iyi olacak çünkü o arjantinli
sabır sabır sabır

otuken55
01.11.2008, 19:24
:D:D:Dyanımdaki bir grup arkadaştan aldığın tepkiler,
colman a salladıkların dan çok daha ağır
doğru söyle genç61 sen giray bulak mısın:D

Serdær
01.11.2008, 19:38
Tek kelimeyle mükemmel oynadı.

Orta sahada basmadık yer bırakmadı.

Neredeyse tüm ataklarımızı onunla başlattık.

2 tane golün hazırlayıcısı oldu.

Gün geçtikçe daha iyiye daha ileriye gitmeye başlıyor.

1985 doğumlu olduğununa göz ardı etmemek gerekiyor.Bu yaşta bir oyuncu olmasına rağmen sorumluluk alması göz kamaştırıcı.

İnşallah bu şekilde devam edersin.

Hadi bakalım ..

Burak_52
01.11.2008, 19:42
ne top oynadı adam bugün hayran oldum

Ahmet Kuru
01.11.2008, 19:54
Colman bugün iyiydi...
Colman geçen hafta kötü oynamıştı bu hafta iyi oynama hakkını kullandı:)
Bir hafta iyi oynuyor bir hafta kötü bakalım Hacettepe maçında neler yapacak:)

karatasof
01.11.2008, 20:08
Colman bu maçta daha önceki maçlarına göre daha istekliydi ve ilk golun pasını vererek takımı rahatlatanlar arasında ilk sıraya geçti.Ancak maç içinde ilerleyen dakikalarda çok daha faydalı olabileceği pozisyonlarda ağır kaldığını gözlemledim.Penaltı pozisyonu gibi pozisyonları sevdiği kesin ,rakipten gelen topları kaparak hucuma geçmek gibi bir karaktere sahip.Penaltı pozisyonu ile ilgili takımın td'ünün açıklamaları önemli,kural varsa buna uymak gerekir diye düşünüyorum.Bunun yanında bir atakta bomboş pozisyonda iken Gökhan'ın kendisine pas atmayıp kaleyi düşünmesi ise ''Golcü Bencilliği!'' ile açıklanabilir mi?Bilemiyurum?İnşaallah takım içinde bir uyuşmazlık yoktur ve maç içinde yaşananlar orada kalır.

Sait Yıldız
01.11.2008, 20:08
Tek kelimeyle mükemmel oynadı.

Orta sahada basmadık yer bırakmadı.

Neredeyse tüm ataklarımızı onunla başlattık.

2 tane golün hazırlayıcısı oldu.

Gün geçtikçe daha iyiye daha ileriye gitmeye başlıyor.

1985 doğumlu olduğununa göz ardı etmemek gerekiyor.Bu yaşta bir oyuncu olmasına rağmen sorumluluk alması göz kamaştırıcı.

İnşallah bu şekilde devam edersin.

Hadi bakalım ..

:alkış::alkış: katılıyorum inşallah.

Terzioğlu
01.11.2008, 20:13
Colman bugün cok iyi oynadi ve takimin en iyileri arasindaydi. Hele ilk goldeki asisti görülmeye degerdi. Artik lige alisiyor Colman. Gerisini rakipler düsünsün :)

Great White
01.11.2008, 20:14
Bunlar da bugünkü maç sonrasında Colman ile ilgili yapmış olduğum yorumlar..

Dışarıdan gören de sadece eğlenmek için bu başlığa girdiğimi sanmasın diye koyayım dedim:)

Maçta vasat bir performans sergiledi..

Tayfun' a yaptığı asist ve kazandırdığı penaltı dışında pek de fazla etkili olamasa bile bu takımda her zaman için önemli bir isim olduğunu gösterdi..

Fakat kazanılan penaltı esnasında yaptıklarını tasvip etmek de imkansız..

Mahalle maçı değil bu. Penaltıyı yaptıranın atmasını gerektirecek saçmasapan bir kural da yok zaten..

Üstelik topun başındaki adam da bu takımın hem ikinci kaptanı hem de penaltıcısı..

Ersun Yanal' ın ısrarla Yattara' yı göstermesi de cabası..

Yapmış olduğu şey çok ayıptı ama ben bunu onun maç içerisindeki hırsına vermek istiyorum açıkçası..

Şimdi Colman' ın son derece duygusalca yapmış olduğu bu son derece komik vukuatı büyütüp de suni bir kriz çıkarmaya gerek yok:)

Eminim Colman da maç sonrasında hem Ersun Hoca' dan hem de Yattara' dan özür dilemiştir bence..

Gökhan' ın bencilliğinin ya da Umut' un kullandığı o berbat serbest vuruşun Colman' ın profesyonelliğe yakışmayan tavırları ile ne alakası var yahu?

Hani penaltıyı Gökhan' a ya da saha içinde olsaydı Umut' a kullandırmış olsalar gene neyse diyeceğim:D

Alptuğ
01.11.2008, 20:15
ilk goldeki asisti çok güzel 1 de penaltı yaptırmış

Özge
01.11.2008, 20:17
Tebrikler Colman.Bugün çok beğendim Colman'ı.Hacettepe maçında da bu performansı bekliyoruz senden.

Gökçebey
01.11.2008, 20:38
Bana göre Colman son derece olumlu futbol oynadı. Fiziken güçsüz bir izlenim versede teknik olarak iyi durumda. İkili mücadelelerde pek ayakta kalamıyor. Bazen de presle topu kazanma durmlarında etkisiz kalıyor. Fakat bu maç gösterdi ki takımda sabredilmesi gereken oyuncuların başında geliyor.

Sefa Murat Dokuz
01.11.2008, 21:11
akmısın kara mı, bi yanarsın bi sönersin... Bugun oynadığın oyunu sezona yay delgado olsun senin sol.... Colman taraftar olunca gaza gelip oynuyor penaltıyı keşke o atsaydı ama ersun hoca yattara atsın dediyse yattara atmalı...gökhan keşke sana verseydi sende golünü atsaydın

TSKara61
01.11.2008, 21:21
Acaba Ersun Hoca Umut'a bisey dedimi o frikigin basina gecince...

Ahmet Karadeniz
01.11.2008, 21:36
colman maçta cok guzel oynadı. keske penaltıyı colman atsaydı gercekten cok istekliydi penaltıyı yattarya bıraktıgı zaman morali cok bozuldu

Selman
01.11.2008, 21:55
Valla maçtan gelmişim ölüyorum yorgunluktan hiç isme cisme bakmadan mesajlarınızı siliyorum kusura bakmayın.Colman ile alakalı olmayan her yorum silinecektir.

alper*
01.11.2008, 22:00
istikrarlı olması durumunda vazgeçilmez bir oyuncu olacaktır ;)

Ömer SEVİNÇ
01.11.2008, 22:09
Fena oynamadı. Yine güçsüz, yine zayıf ama güzel paslar attı. Hem Gökhan'a hem Yattara'ya gösterdiği tepkide Colman'ı haklı buldum ben. Belki tvden farklı görünmüş olabilir ama statta atmosfer çok farklıydı. Colman o penaltıyı atmalıydı bence.

firidin61
01.11.2008, 22:11
Merhaba ,

' Colman , bu maçta iyi oynadı '' diyen taş olur taş . Colman bu maç iyi oynamadı RE- Sİ -TAL sundu . Bir Futbolcu 90 dak.kale dışında her mevkide basıyorsa bunun dışında maçı koparan asisti yapıyorsa ve bu da yetmezmiş gibi penaltı kazandırıyorsa . Bırakın artık yermeyi bu futbolcu bizim ! Milyon $ guiza ya biraz bakın . Kalkın bir taraftarın yapması gerektiği gibi ( Oturarak değil ) Ayakta alkışlayın bu adamı . Maçtaydım ve gözlerimin pasını sildi . :alkış: Maçtan sonra yapacağım ilk yorumu fazlasıyla haketti :alkış:

Fizik olarak güçsüz diyenleride anlamıyorum . Savunma dışında ençok top kim kazanmış ? Bunun istatistiği yok mu yahu ? Colman ın boyu yaklaşık 1.75 ama Gökhan ve Umut tan çok daha iyi sıçrıyor ve kafa toplarında ezici bir üstünlük kuruyor .

Gustavo , Devam .. Devam .. ;)

Saygılarımla

Great White
01.11.2008, 22:12
Fena oynamadı. Yine güçsüz, yine zayıf ama güzel paslar attı. Hem Gökhan'a hem Yattara'ya gösterdiği tepkide Colman'ı haklı buldum ben. Belki tvden farklı görünmüş olabilir ama statta atmosfer çok farklıydı. Colman o penaltıyı atmalıydı bence.

Colman sence niye haklıydı Ömer?

Mantıklı bir açıklama getir bakalım..

Bir de seninle tartışalım şimdi:)

Ama en azından senin söyleneni anlayabileceğin ve anladığını da yazabileceğin kesin;)

Öztürk Adem
01.11.2008, 22:17
Ya bıkmadan usanmadan solıcem bu kelımeyı :) eger su futboldan anlıosam
Colaman:Durusun kalıtenın adıdır :) Supersın evlat ılk geldıgın gunden berı sana hayranım

Ömer SEVİNÇ
01.11.2008, 22:19
Colman sence niye haklıydı Ömer?

Mantıklı bir açıklama getir bakalım..

Bir de seninle tartışalım şimdi:)

Ama en azından senin söyleneni anlayabileceğin ve anladığını da yazabileceğin kesin;)

O pozisyondan önce malum Gökhan'ın Colman'a pas atmaması mevzusu oldu. Taraftar da Colman'a destek çıktı. Eleman hırs yaptı acayip. Her topa koştu, pres yaptı, derken penaltıyı da kendisi yarattı. Gökhan'ın pas vermediği pozisyondan sonra onore edilmesi gerekiyordu bence. Taraftarda da öyle bir beklenti vardı. Yattara gitti Colman'dan topu aldı, kendisi attı. İnanır mısın çevremde golden sonra sevinen çok az insan vardı. Zaten Yattara penaltıyı kullandıktan sonra dakikalarca Colman'a tezaruhat yaptı taraftar. Yattara'yı da kimse tınlamadı.

Eğer Yattara'nın kullanmasını hoca söylemişse hocayı da eleştiririm ben. O penaltıyı Colman atmalıydı. Maç zaten olmuş 2-0, dakika 83. Ne olacaktı sanki kaçırsaydı?

Great White
01.11.2008, 22:26
Ömer; bu konu hakkındaki düşüncemi hemen yukarıda açıkça uzun uzun yazdım..

Bir kez daha uzun uzadıya yazmama gerek yok ama o pozisyonda Yattara topu Colman' ın elinden zorla almadı:)

Hatta alırken Colman itiraz edince Yattara saha kenarındaki Ersun Hoca' yı işaret etti ve "Ben değil Hoca istiyor" gibisinden bir ifade kullandı..

Yani burada eleştirirken Yattara' yı bir kenara koyacaksın. Onun bir suçu yok..

Ama sen "Ersun Hoca da demiş olsa eleştiririm" diyorsan diyecek bir şey kalmıyor.

Zira benim düşünceme göre profesyonel bir takımda penaltıcılar bellidir ve bu türden duygual jestlerin yapılacağı bir ortam da değildir..

Orada penaltıyı Colman kullanmış olsaydı muhtelemelen Yattara da dahil hiçkimse buna itiraz etmeyecekti ama Colman' ın yaptığını kendisine çok güvenen biri olarak tasvip etmedim..

Hatta bence en geç yarın bu konu ile ilgili bir özür de dileyecektir; eminim bundan;)

Ömer SEVİNÇ
01.11.2008, 22:33
Takımın penaltıcısı varsa bu maçtan önce belli olmalı. Penaltı olunca Tayfun gitti hocaya sordu kim kullansın penaltıyı diye. Hoca Yattara'yı gösterdi. Maçtan önce futbolcular arasında penaltıyı Yattara kullanır diye bir konu geçmemiş yani. Dolayısıyla Colman da kendi kullanmak istedi.

Eğer hoca maçtan önce penaltıcıyı, frikikçiyi, kornerciyi belirlemezse böyle oluyor işte. Boşu boşuna demoralize oldu adam..

Great White
01.11.2008, 22:40
Nasıl yahu:)

Ben böyle bir olaya dikkat edemedim açıkçası TV başında..

Hadi böyle bir şey olmuşsa bile Colman topa hamle yaptıktan sonra Tayfun' un "Yahu ne oluyor? Takımın penaltıcısı kim? Yattara değil mi?" şeklinde hocasına dönmesi koşuluyla olmuştur herhalde..

Yoksa halı sahada mahalle maçı yapmıyor bu adamlar..

Başımızda da bazıları tarafından tartışılsa bile koskoca Ersun Yanal var..

Üstelik Yattara bu penaltıları yeni atmaya başlamadı ki. 5 senedir penaltı atıyor adam:D

Colman hangi maçta bizim penaltımızı kullanmış da topa saldırıyor?

Colman duygusal davranmıştır ve hak etmiş olduğunu düşündüğü penaltıyı atmak istemiştir ve sonrasında da sergilemiş olduğu profestonellik dışı hareketler ile hata yapmıştır; hepsi bu..

Başkaca şeyler üretmeye gerek yok; üstelik hocanın maç sonrasında konu hakkındaki net demecine rağmen;)

Harun-61
01.11.2008, 22:49
olur böyle seyler, büyütmeye gerek yok.

gökhan'in golünden sonra Colman'da bayaa bi sevindi.

problem yok yani :)

Gökçebey
01.11.2008, 22:53
Penaltı kullanılacağı an top Gökhan'ın elindeydi. O da kulübeye dönüp elini kaldırdı "ben kullanıyorum" der gibi. Sonra kulübeden aldığı direktifle bıraktı topu. Sırf Yattara bir an önce moral depolayıp daha kısa sürede geri dönsün diye ona kullandırıldı. Colman'ın güzel futbolunu ve hazırladığı penaltı pozisyonunu golle kendisinin değerlendirmesini isterdim.

Serdær
01.11.2008, 23:00
Zira benim düşünceme göre profesyonel bir takımda penaltıcılar bellidir ve bu türden duygual jestlerin yapılacağı bir ortam da değildir..

Soner abi,

Alıntı yapmadığım yerler dahil yukarıda ki bölümde hepsine kesinlikle katılıyorum.

Peki profesyonel bir takımda iyi veya kötü frikik atan veya serbest vuruş kullanan oyuncular belldir.

Umut'un yaptığı nedir peki abi ?

Benim sitemim Yattara'ya değil.Ersun Hoca'ya.

Nasıl Colman hoppp dur takımın penaltıcı var Yattara atıcak dediyse-ki doğru-.

O zaman Umut frikik kullanırkende ''dur'' demesi gerekiyordu.

Saygılar..

bekir61
01.11.2008, 23:06

katiliyorum

bir yildiz adayi degil bence

Cafer Bulur
01.11.2008, 23:09
Iyi bir Trabzonspor icin iyi bir colman in cok önemli oldugunu söyledik ve nitekim bugün bunun emarelerini gördük.
Sürekli oyunda olmasada yapmis oldugu isabetli paslar ile takimi rahatlatti.
Colman henüz istenilen istikrari yakalayamadi.
bunu basardigi anda bizim isimiz cok daha kolaylasacaktir.
Orta sahada sadece selcugun cabalari yeterli olmuyor ve bunun icin bocaliyoruz.
Colman in iyi oynadigi maclarda ise cok daha etkiliyiz.
Colman in ilerde daha verimli olacagini düsünüyor ve bekliyorum.

M.S.SOFU
01.11.2008, 23:19
çok klas adam iyi pas atıyor walla hele ilk golde tayfuna verediği pas güzeldi teknik adam ben bu adamdan aralara pas atmasından başka bir şey beklemiyorum.

Great White
01.11.2008, 23:19
Serdar

Bir kere şunu belirteyim ki Umut' un o pozisyondaki tavrı Colman' ı asla haklı çıkarmaz..

Yani Colman "Madem Umut kafasına göre frikik atıyor, o zaman ben de kafama göre penaltıyı atarım arkadaş" tribine giremez, zaten girmemiştir de bence..

Sadece kendisine yapılan penaltıyı kendince haklı ve duygusal dürtüler ile kullanmak istemiş; hepsi bu:)

Ama Umut konusundaki görüşlere tam anlamıyla katılamıyorum; zira serbest atışlar konusunda Umut' a Ersun Hoca tarafından maç öncesinde genel anlamda bir tolerans verilmeden o atışı kullanmışsa bence de yanlış..

Ama Umut o frikiği kullanırken ne Ersun Yanal' dan ne de Selçuk' dan herhangi bir tepki gelmedi. Yani benzer bir kriz yaşanmadı..

Üstelik Umut' un da uzaktan atmış olduğu onca golü ve sert şutlarını da hepimiz biliyoruz. O berbat şutu çekmiş olması sebebiyle her topa da bu şekilde vuracağı sonucunu çıkarmamak gerekir bence;)

Bu arada Umut konusundaki fikrini bir de sevgili Ömer' e sor bakalım; o ne diyecek:p

muratd61
01.11.2008, 23:21
hem attığın paslar hemde mücadelen süperdi..rakip hücum ederken adam kovalaman takdire şayan..penaltıyı sen atmalıydın bencede...:)

Serdær
01.11.2008, 23:22
Serdar

Bir kere şunu belirteyim ki Umut' un o pozisyondaki tavrı Colman' ı asla haklı çıkarmaz..

Yani Colman "Madem Umut kafasına göre frikik atıyor, o zaman ben de kafama göre penaltıyı atarım arkadaş" tribine giremez, zaten girmemiştir de bence..

Sadece kendisine yapılan penaltıyı kendince haklı ve duygusal dürtüler ile kullanmak istemiş; hepsi bu:)

Ama Umut konusundaki görüşlere tam anlamıyla katılamıyorum; zira serbest atışlar konusunda Umut' a Ersun Hoca tarafından maç öncesinde genel anlamda bir tolerans verilmeden o atışı kullanmışsa bence de yanlış..

Ama Umut o frikiği kullanırken ne Ersun Yanal' dan ne de Selçuk' dan herhangi bir tepki gelmedi. Yani benzer bir kriz yaşanmadı..

Üstelik Umut' un da uzaktan atmış olduğu onca golü ve sert şutlarını da hepimiz biliyoruz. O berbat şutu çekmiş olması sebebiyle her topa da bu şekilde vuracağı sonucunu çıkarmamak gerekir bence;)

Bu arada Umut konusundaki fikrini bir de sevgili Ömer' e sor bakalım; o ne diyecek:p

Konuyu ben Colman'a bağlayarak sormadım ama öyle anlaşıldım.

Colman ile bağımsız sormuş olduğum bir konuydu.

O frikik pozisyonunda Umut'un yanında Selçuk'ta vardı.

Faulu kendisi yaptırdı ve topu alıp ben vurucam şeklinde hareketlerde bulundu.

Bunun dışında Umut'un uzun zamandır uzaktan gol attığını hatırlamıyorum ;)

Topun başına C.Ronaldo tavrıyla duruşu gelince;

Alla Alla dedim Umut frikik atıyormuydu.

Herhalde taraftar ve diğer oyuncularda şaşırmıştır bu duruma. :D

Ayrıca rüyamda görsem Umut'un frikikten gol atacağını inanmam :D

Ömer sen ne diyorsun bu duruma :)

e-mercan
01.11.2008, 23:29
umarım ersun yanal bu günkü penaltı çalımıyla colman ı futbol dışına itmez nolurdu yani kullansaydı eğer kuralların dışına çıkmışsa maçtan sonra çekersin kenara konuşursun ben demedimmi size penaltıları yattara kullanıcak diye falan ama maçın ortasında bunun colman a yapılması benim bile zoruma gitti hiç şık olmadı bence colman ın gönlü alınmalı zaten yeni yeni formuna kavuşmaya başlamıştı

Great White
01.11.2008, 23:30
Serdar; inan Umut' un pozisyonunda senin bahsettiğin şekilde bir gerilim yaşandığını hiç hatırlamıyorum:)

Böyle bir kaos yaşandıysa da ben farkedemediğime göre çok fazla büyütülecek bir durum değilmiş o zaman..

Keşke imkanımız olsa da o pozisyonu bir kere daha görebilsek..

Yani sen diyorsun ki; Umut orada Selçuk' un önünden topu zorla aldı ve o frikiği kullandı..

Yahu böyle bile olsa bu durum Colman' ı haklı çıkarır mı?

Ne alaka yani:)

Hem sonra, 30 metre mesafedeki kıçıkırık bir frikik ile penaltı aynı şey mi:D

Serdær
01.11.2008, 23:39
Serdar; inan Umut' un pozisyonunda senin bahsettiğin şekilde bir gerilim yaşandığını hiç hatırlamıyorum:)

Böyle bir kaos yaşandıysa da ben farkedemediğime göre çok fazla büyütülecek bir durum değilmiş o zaman..

Keşke imkanımız olsa da o pozisyonu bir kere daha görebilsek..

Yani sen diyorsun ki; Umut orada Selçuk' un önünden topu zorla aldı ve o frikiği kullandı..

Yahu böyle bile olsa bu durum Colman' ı haklı çıkarır mı?

Ne alaka yani:)

Hem sonra, 30 metre mesafedeki kıçıkırık bir frikik ile penaltı aynı şey mi:D

Soner abi,

Laflarımı çarpıtma :)

Böyle birşey söylemedim.
Sadece kendisinin kullanmak istediğini benzer haraketler yaptı.
Zorla elinden aldı kullandı falan yok öyle birşey :)

Sonra Ömer animallah üstüme yürür :)

Ayrıca ben hala Colman ile özdeşleştirmiyorum konuyu.

Sadece sana şu soruyu soruyorum,sordum ;

Profosyonel bir takımda frikik atan oyuncu bellimidir değilmidir ? ;)

Great White
01.11.2008, 23:55
Yok yahu çarpıttığım falan:)

Pek de farkı yok zaten senin ifaden ile arasında..

Tabii ki bir takımın frikikçileri bellidir ama ben Umut' un o frikiği dağlara taşlara yollaması ile Colman' ın olayı arasındaki bağlantıyı hala kuramadım:D

Colman ile bir bağlantısı yok diyorsan ki demelisin; bunu Umut başlığında tartışsak daha iyi olacak bence:)

Sahi bu arada takımın frikikçisi kim?

Bu yönde net bir bilgi var mı elimizde?

Ya da Umut' un o frikiği kullanmasıı baştan engelleyebilecek bir kural koymuş mu Ersun Hoca?

Bunları da tam olarak bilmiyoruz aslında;)

Belki de sol çapraz ve uzak mesafe şutlarında Umut' u, daha yakın pozisyonlarda ise Yattara' yı kullanıyoruzdur..

Kaleyi direkt karşıdan gören topları da Selçuk kullanıyor olabilir..

Brezilya Milli Takımı' nda da yakın frikikleri Ronaldinho, uzakları ise Carlos kullanırdı. Ne diyelim şimdi; oturup bir de bunu mu tartışalım sabaha kadar:D

Onur Civelek61
02.11.2008, 00:21
1 maç iyi 1 maç kötü gidiyor bakalım.İnşallah çok daha iyi olcak.Penaltıyı Colman atmalıydı bence...

ÖmerFarukYılmaz
02.11.2008, 00:25
Mükemmel bir maç oynadı..

Penaltı pozisyonunda çok hak vermiştim kendisine ama işin aslını şimdi öğrendim....

Ki zaten stadda gönlünü aldık...Tezahurattan sonra fena gaza geldi:D

Kadir
02.11.2008, 00:40
Tayfun'un golünde ki pası muhteşem ..

irfan61
02.11.2008, 00:44
Mükemmel bir maç oynadı..

Penaltı pozisyonunda çok hak vermiştim kendisine ama işin aslını şimdi öğrendim....

Ki zaten stadda gönlünü aldık...Tezahurattan sonra fena gaza geldi:DNasıl bir gaza geldi.Biraz anlatsana TV den izlediğimiz kadar biraz küsmüş gibi duruyordu.

Hasan Ayvenli
02.11.2008, 00:47
ersun hoca maçtan sonra söyledi takımın penaltıcısı da bellidir. colman olmaması gereken yerdeydi diye.
o değil de gökhanın sonlara doğru bomboş pozisyonda atmadığı top daha da demoralize etti adamı.

Onur Akyüz
02.11.2008, 01:27
aslında ben Ersun hocanın isaac-barış değişikligini colman-barış olarak yapmasını bekledim,en azından taraftara alkışlatmalıydı,yapar diye düşündüm ama yapmadı,neyse,iyi top oynadı,o iyi olunca da takım baya toparlıyor..

Mahmut Baran
02.11.2008, 03:32
nasıl bir futbolcusun anlayamadım ki ? bir bakıyorum sahada yoksun bir bakıyorum her yerdesin !! öyle akıl dolu paslar atıyorsun ki bu deco mu diyorum kendi kendime çalım atıyorsun bazen tereyağından kıl çeker gibi bazen atmaya kalkıyorsun aynı şekilde çalım tıpkı bir takoz gibi. bir ortasını bul be GOLman

DeAgLeMaNyAq
02.11.2008, 04:43
Oyun içinde kopuk kopuk oynasada, attığı akılcı paslarla göz doldurmaya devam etti. Gökhan'ın bomboş pozisyonda topu ona vermemesini çok yadırgadım üstelik pozisyonu harcadıktan sonra Colman'a karşı bir özür dileme inceliğini bile göstermedi. Penaltı pozisyonunda ise Colman'ın haksız olduğunu düşünüyorum. Sonuçta skor 2-0'ken bu penaltı kazanılmış olsada son 10 dakkada 2 gol yeme ihtimalimizde ortaya çıkabilirdi. Bu durumda kişisel jestler bir tarafa bırakılmalı ve takımın başarısı için yapılması gereken yapılmalı. Bu kararlılığından dolayı Ersun Hoca'yı tebrik etmek gerekir. Geçtiğimiz yıl Kezman'ın kaçırdığı penaltı hocaların kulağına küpe olmuştur. İşin başka tarafı penaltıcılarımız sırasıyla Yattara - Umut ve Selçuk'muş. Doğrusu ikinci penaltıcımızın Umut olduğuna şaşırdım. Gökhan'da sırf gol krallığı için penaltıyı kullanmak istedi...

TSKara61
02.11.2008, 04:55
Bu mactan soyle Colman'in guzel bi resmi yokmu?

BALKAN 06
02.11.2008, 08:01
hah ya şöyle Colman
biz senden neler bekliyoruz sen sahada mıy mıy lanıyordun ki dün şaha kalktın
hep böyle ol,olacağına da inanıyorum
teşekkürler.

Anıl Caner
02.11.2008, 10:13
Dün Colman'a yapılan olayın adı bariz kolpacılıktır.

Yattara'nın golünden sonra stadda çıkan gol sesine bakarsanız anlarsınız.

önce gökhan'ın ego tatminasyonuna ardından yattara'nın gereksiz şovuna kurban gitti sahanın en iyi oyuncusu.

taraftar gustavo colman diye bağırmasaydı o pozisyonlardan sonra sanmayın ki giderdi o gol sevinçlerine.

Birtan Karaman
02.11.2008, 10:32
Penaltıyı bence atmalı evet colman seyirci ateşiyle bir değişik oynuyor gökhanın bencilliği de var colman bu maçta rahat golle buluşurdu.
Keşke penaltıyı atsaydı ona üzüldüm işte:S

Ömer SEVİNÇ
02.11.2008, 11:51
Gece aklıma geldi de belki de Colman Yattara ilk 11 olmadığında takımın penaltıcısı olabilir. Yattara girince bir kopukluk olmuş olabilir. Neyse Ersun hoca öyle demişse öyle olsun ama yine de Colman atsa daha iyi olurdu gibi geliyor. Büyütmenin de anlamı yok keza..

Umut'un şimdiye kadar serbest vuruş attığını görmedim:) Selçuk'un attığını ise aksine pek çok kez gördüm. Ben de bir anlam veremedim o frikike ama muhtemelen idmanlarda iyi vuruşları olmuştur, o yüzden o mesafelerde Umut'a kullandırıyordur hoca. Kötü vurmasına kızmayı yanlış buluyorum. Her frikik iyi vurulacak diye bir şey yok ki. Selçuk'un da henüz güzel bir frikik atışını göremedik.

O pozisyonun Colman'la alakası yok yani:)

p.s: Umut'un uzaktan golünü hatırlamıyorum deme Serdar. Taş olursun taş:D

Samet Yildirim
02.11.2008, 11:55
colman iyi bi mac cikardi ben begendim...böyle devam et aslanim

paslarina hayranim uzun paslarina dahada hayranim...

Tayfun
02.11.2008, 12:25
Önce kızdı sonra oynadı

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/11/7_232901_ts0211x_414_232.jpg

Trabzonsporlu futbolcular gollerde büyük bir kenetlenme yaşarken, sadece 3. golde bu tabloya gölge düştü.

Bu kez günündeydi
Trabzonsporlu futbolcular gollerde büyük bir kenetlenme yaşarken, sadece 3. golde bu tabloya gölge düştü. Bunun sebebi ise penaltı pozisyonunda yaşananlardı. Colman 82. dakikada kendisini yerde bulurken, hakem de penaltıya hükmetti. Ligde tek golü olan Arjantinli topun başına geçti, atmak istedi. Ancak kulübeden uyarı geldi. Yanal, “Yattara atacak” diyerek noktayı koyunca Colman bozuldu.

bakigokhan
02.11.2008, 12:49
kızmakta haklıydı. Ama takımın bir penaltıcısı ve kornerleri kullanan bir elemanı olmalıdır. Önceki takımının duran toplarını kullanan bu arkadaşın kornerleri kullanması taraftarıyım. İlk yarıda kullandığı kornerlerin hepsi tehlikeli oldu. Yattara çok iyi bir kanat çok etkili bir forvet olabilir ama kesinlikle bir takımın penaltıcısı olmaz. Eğer moral verilmesi için yapılmışsa da Colman'a yazık değil mi? Bencillikle ona atılmayan bir topta gol atamamış kazandığı penaltı da ona attırılmamış. Yattara, Gökhan bu takımın topçusuda Colman üvey topçusu mu? Teknik direktör olmakla kondüsyoner olmak arasındaki farklar bu noktalarda stratejik hamlelerle olur. Merak etme Colman biz bunları görüyoruz sen bu maçta olduğu gibi çaba göster biz her zaman yanında oluruz.

Birtan Karaman
02.11.2008, 12:55
COLMAN İSYANI!
01 Kasım 2008 17:20
ERSUN YANAL ,COLMAN’IDA KÜSTÜRDÜ!..

İstanbul Büyükşehir maçını farklı skor ile kazanan bordo mavili takım bu sezon bir maçta ilk kez 4 gol atma başarısını gösterdi.

Maçın en iyi oyuncularından birsi ise Arjantinli futbolcu Gustava Colman’dı.

Colman ile teknik heyet arasında yaşanan elli-kollu hareketi ise milyonlarca insan izledi.

Olay Nasıl Oldu

Colman ceza alanı içerisinde İstanbul Büyük Şehir Belediyespor oyuncusu tarafından yere indirilince maçın orta hakemi Cüneyt Çakır Penaltı noktasını gösterdi.

Yerden büyük bir sevinçle kalkan colman penaltıyı kullanmak için topun başına geçti. Kulübesinden fırlayan Ersun Yanal penaltıyı küskü olan ve motive etmeye çalıştığı birkaç dakika önce oyuna giren Yattara’nın kullanmasını istedi.

Yattara sevinirken Colman çılgına döndü. Kulübeye dönerek isyanını dile getirdi. Yanal yattara yı kazanmış olabilir ama Colman’ı kaybettiği kesin.

Şimdi birde bu oyuncuya ceza vermeye kalkarsalar işte o zaman dananı kuyruğu kopacak.

iyattara
02.11.2008, 13:00
COLMAN İSYANI!

İstanbul Büyükşehir maçını farklı skor ile kazanan bordo mavili takım bu sezon bir maçta ilk kez 4 gol atma başarısını gösterdi.

Colman ile teknik heyet arasında yaşanan elli-kollu hareketi ise milyonlarca insan izledi.

Olay Nasıl Oldu

Colman ceza alanı içerisinde İstanbul Büyük Şehir Belediyespor oyuncusu tarafından yere indirilince maçın orta hakemi Cüneyt Çakır Penaltı noktasını gösterdi.

Yerden büyük bir sevinçle kalkan colman penaltıyı kullanmak için topun başına geçti. Kulübesinden fırlayan Ersun Yanal penaltıyı küskü olan ve motive etmeye çalıştığı birkaç dakika önce oyuna giren Yattara’nın kullanmasını istedi.

Yattara sevinirken Colman çılgına döndü. Kulübeye dönerek isyanını dile getirdi. Yanal yattara yı kazanmış olabilir ama Colman’ı kaybettiği kesin.

Şimdi birde bu oyuncuya ceza vermeye kalkarsalar işte o zaman dananı kuyruğu kopacak.

kim yapmış bu haberi ya yazık vallahi en ufak olayı büyütüp önümüze sorun olarak çıkartıyor bu pislik herifler..

Tayfun
02.11.2008, 13:04
Şuanda merak ettiğim tek şey Colman'ın moralinin nasıl olduğu !

seyyah61
02.11.2008, 13:08
COLMAN İSYANI!

Olay Nasıl Oldu

Nasil bir haberciliktir bu.
Haber mi yorum mu belli degil.
Fakat son derece art niyetle yazildigi gün gibi asikar.

alper*
02.11.2008, 13:09

başka kimi küstürmüş ki acaba :mad:

Birtan Karaman
02.11.2008, 13:17
Arkadaşlar colman isyanı haberi medyatrabzona aittir.

Tayfun
02.11.2008, 13:20
Arkadaşlar colman isyanı haberi medyatrabzona aittir.

Şaşırmadım nedense ! :rolleyes:

Birtan Karaman
02.11.2008, 13:30
Multimedya başlığı altındaki Gustavo colman özel başlığına yeni resimler eklenmiştir;
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9594&page=3!

Engin Koltuk
02.11.2008, 13:37
Colman'a Trabzon'daki ilk maçta özel tezahürat yapılmalı. Bu adam gönülden oynuyor. O yüzden de bu penaltı olayı oldu. Çok büyütecek bir şey değil. Zaten son golde de takıma koştu problem yok. Destek olalım alkışlayalım.

Harun_ayar_ts
02.11.2008, 13:39
oho colman COLMAN OHOO SÜPERSİN COLMAN

Yavuz Hasan
02.11.2008, 13:50
helal olsun colman a penaltıdan sonraki hareketlerinden dolayı kendisine sempati duymaya başlaadım

61viya
02.11.2008, 18:55
Dün çok iyiydin Colman,teşekkür ederim bu mutluluğu yaşattığınız için...

Tepkinde haklıydın ancak olabiliyor saha içinde böyle olaylar.Sen sakın bozma moralini,takım olduğumuzu unutma hiç...

Devamını bekliyoruz oyununun :)

colman
02.11.2008, 19:02
abi neden böyle şeyler bizim takımada oluyor anlamadım kenetlenme zamanı colmanında gönlü alınsın böyle haberler ve böyle olaylar insanın morelini bozuyo..

hermann hesse
02.11.2008, 19:19
Maçı tribünden izleyenlerdenim. Tamam Colman dün güzel paslar verdi ama bu adam hiç ama hiç koşmuyor. Açıkçası demem odur ki Colman dan daha iyi bir adam bulunabilirdi. Fizik gücü çok yetersiz ve ileride de düzelecek gibi gözükmüyor. Ama yine de bu kadroda iyi, ama şampiyonluk için daha iyi bir maestro gerekir. Umarım gelişme göstererek beni şaşırtır.

poetricus
02.11.2008, 19:34
ERSUN YANAL, COLMAN’IDA KÜSTÜRDÜ!..
Başka kimi küstürmüş ki acaba?
Ömer Rıza, Jabi, Erdinç, ve, ve, ve...
Hasan Üçüncü.

hamucera
02.11.2008, 19:45
bu tip durumlar her takımda her zaman olabilecek durumlar. aslında ersun hoca haklıydı dediği gibiyse.çünkü bir kere taviz verdin mi arkasını alamazsın. Burada ne ersun hocaya ne colmana nede yattaraya kızarım. Anladığım kadarı ile bir önceki pozisyonda gökhanın ona pas vermemesine kızdı ve gol atmak istedi.
seyirci ona olan desteğini zaten fazlası ile gösterdi. Colman çok farklı bir oyuncu oyunun kaderini bir anda değiştirebilecek kadar mükemmel paslar tıyor. istediği zaman çok kolay adam eksiltebiliyor. Ama inanılmaz derecede basit top kayıplarıda yapıyor.

Bu adam sanki iyi ve destek veren seyirci karşısında çopk iyi ama destek gelmedimi oynamıyor sanki.

OLCAY ÇAKIR
02.11.2008, 21:40
Maçın iyilerindendi.
Penaltı olayı sahada başlayıp sahada bitti.
Song,olayı probleme dönüşmeden saha içinde halletti.

Emiroğlu
02.11.2008, 22:20

başka kimi küstürmüş ki acaba :mad:

Bu başlık zaten niyeti belli ediyor.

Pislik art niyetli herifler !

uftinci
03.11.2008, 00:17
Pres yemeyince iyi. İyi toplar atıyor topsuz oyunda hiç yok. Ama yinde 10 numara baskısı üzerinde var diye bu kadar tedirgin. Ne çok iyi ne çok kötü. Ama bi gerçek varki hüseyin, selçuk, colman bi arada bence oıynayamaz..

The_Storm
03.11.2008, 02:00
Antep'deki maçta hiç yoktu, IBB maçında maçın yıldızlarındandı. Yavaş yavaş ısınıyor Türkiye'deki futbola... İlk maçlarda sanki bayanlar liginde oynuyor gibiydi, IBB maçında ise bayağı delikanlı gibi mücadele etti. Böyle mücadele ederse daha az top kaptıracak ve daha faydalı olacak...

mehmet83
03.11.2008, 03:04
Iyi futbolcu iyi. Hem de cok genc daha. Elestirirken kac yasinda olduguna ve nereli olduguna bakmak lazim. Arjantinli, 23 yasindaki birinin Trabzon'a alismasi kolay degil. Hele birde Trabzon'da yaptigi is futbol oynamaksa vay onun haline. Ben cok guveniyorum ona. Aldigim formanin arkasina ismini yazdirdim. Biliyorumki bunu yaptigima pisman etmeyecek beni.

My
03.11.2008, 03:26
Açıkçası ben Colman'ı pek beğenmedim. Paslarda iyiydi tamam ama oyuna çok daha fazla müdahil olması lazım. Colman bu takımın en önemli mevkilerinden birisinde oynuyor. Hatta Selçuk'la birlikte en önemli mevkide bence. Fizik gücü çok yetersiz. Takımda top oynayabilen ender futbolcularımızdan bir tanesi. Pas yapan, adam eksilten adamlara şiddetle ihtiyacımız var. Colman'ın daha fazla topla buluşması ve oyuna yön vermesi gerekiyor. Bimiyorum belkide ben çok fazla beklenti içine giriyorum ama Colman bu görüntüsüyle ancak sıradan maçların adamı gibi gözüküyor bana.

Birtan Karaman
03.11.2008, 08:50
G.Colman kızdı ama..Penaltıcılar maç öncesi belliydihttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/41367_b.jpg

YANAL İSTEDİ
Trabzonspor’da İstanbul B.B. maçında kazanılan penaltıyı atmak isteyen ancak Teknik Patron Ersun Yanal’ın ikazı sonucu atışı kullanmak için topu Yattara’ya verirken, moralinin bozulduğu gözlenen Gustavo Colman’ın uyarıldığı belirtildi. Maç öncesi penaltı atışı yapacakların belli olması nedeniyle Yattara’nın penaltıyı atacağının belli olmasına rağmen Colman’ın bu davranışı üzerine Yanal, “Kurallar uyulmak için konulur. Herkes istediği zaman değiştiremez” diye uyardığı belirtildi.

Anıl Caner
03.11.2008, 09:03
Egemen'i,Song'u,Cale'yi kısacası Gökhan Ünal hariç tüm transferleri fazlasıyla seviyorum.Ama bu adam benim için çok çok farklı.Daha geldiği gün, basın mensuplarıyla ilk fotosunu gördüğümde kanım kaynadı.

Açıkçası ilk oynadığı zamanlar Türkiye ligine alışmasının hayli zaman alabileceğini, hatta hiç alışamayıp gerçek potansiyelini tamamen ortaya çıkaramayabileceğini ancak mvcut halinin bile lige yeteceğini belirtmiştim.

Beklediğimden kısa sürede gerçekleşti bu süreç.

Şu an Colman potansiyelinden uzak olmasına rağmen rahatça maçın adamı olma başarısını gösterdi, keza kanımca berabere biten antep maçında da öyleydi.Ibb maçında ilk sırada tony'nin gözükmesinin sebebi önceki haftalarda kalecisiz oynamamız olmasıydı,yoksa aman aman tek başına maç aldı denilecek performansı yoktu tony'nin,görevini eksiksiz yaptı o kadar.Ibb maçında kendisinden beklenenin fazlasını yapan iki adam Colman ve Tayfun'du.

Biz gene konuya dönelim.
Colman ağır kalıyor, fiziği yetersiz diyorsunuz yahu o penaltı pozisyonunu hiç fiziği yetmez bir adam gibi mi hazırlamış bu adam?
Koşmuyor,ağır kalıyor denilmiş e maç başına 10-12km gibi istatistiki olarak çok ciddi bir mesafe koştuğunu gözlemliyoruz.

Arkada fazla gömülü kalıyor,çok pasif adam, oyuna katkısı yok denilmiş. Allah aşkına bjk maçında gökhan'a attığı top,a.g maçında yattara'ya yaptığı asist, ibb maçında tayfun'a attığı topu,yaptırdığı penaltıyı düşünün önce, sonra da deivid,delgado ve lincoln'u düşünün.Colman kadar takıma katkı yapmaya başlamalarının üzerniden ne kadar zaman geçmiş,Colman kaç yaşında diye düşünün sonuna da ekleyin "biz niye böyleyiz?"

Tribünden bir enstantane anlatmak gerekirse,
maç öncesinde tribünlere çağırılan ve her maç yumruk şov yapan tolga bu sefer uzaktan alkış yapmakla yetindi,
tayfun tribünlere gelmeyi hiç ama hiç düşünmedi.
ama gökhan ünal'ın bariz bencilliği ve ego tatminasyonu sonucunda küsen, bunun üstüne penaltı skandalı yaşayan ve komple demoralize olan colman maç esnasında kendi ismini haykıran taraftara dönüp alkış yaptı ve alkışı bitirir bitirmez tabiri caizse taze ot görmüş dana gibi koşmaya başladı.bahsettiğimiz zaman aralığı 80-87.

Colma yapmakta olduğunuz tanımların ve genellemelerin bence çok ötesinde bir adam. Şunu henüz yapamadı, bunu henüz başaramadı eleştirileri katlanılır ancak bu adamda şu özellik yok ya lafları beni benden alıyor.

"Coolman"lığını bozmadan,"Goalman"lığına devam ederek, çıldırt bizi, delirt bizi Colman'ım.

genç61
03.11.2008, 09:17
Açıkçası ben Colman'ı pek beğenmedim. Paslarda iyiydi tamam ama oyuna çok daha fazla müdahil olması lazım. Colman bu takımın en önemli mevkilerinden birisinde oynuyor. Hatta Selçuk'la birlikte en önemli mevkide bence. Fizik gücü çok yetersiz. Takımda top oynayabilen ender futbolcularımızdan bir tanesi. Pas yapan, adam eksilten adamlara şiddetle ihtiyacımız var. Colman'ın daha fazla topla buluşması ve oyuna yön vermesi gerekiyor. Bimiyorum belkide ben çok fazla beklenti içine giriyorum ama Colman bu görüntüsüyle ancak sıradan maçların adamı gibi gözüküyor bana.
aynen katılıyorum sana baya bi eksigi var bence

Ümit Tekşan
03.11.2008, 09:25
İ.B.B maçında mükemmel oynadı Tayfur'a attığı pas mükemmeldi. Penaltı olayında biraz yanlış yaptı ama sonra yaptığı yanlışı anladı diye düşünüyorum.

Colman ilerde daha da iyi olacak. Forvetlere çok gol attıracak inşaallah.

Ali İhsan
03.11.2008, 10:27
Colman'ın aslında bayağı hızlı olduğunu İBB maçında gördüm. Topla beraber o sürate ulaşırsa ciddi ses getirir. Takımda en yalnız gözüken oyuncu o oldu. Gökhan'dan pas alamadı, penaltıda da kendi kendine demoralize oldu. Ben takıma ve arkadaşlarına biraz kaynaşsa oyununu çok daha iyi göstereceğine eminim ama takım arkadaşları da ona yardımcı olmalı... Gökhan o pası verip hem Colman'ı mutlu ederdi, hem de kendi hanesine de bir asist yazardı.

peker61
03.11.2008, 10:33
Ben colmanı çok beğendim kim ne derse desin bizim için çok iyi bi transfer canlı olarak izlediğinde daha iyi anlaşıyıyo ..

Mustafa Calik
03.11.2008, 16:45
Colman'dan Yanal'a özür

http://www.fotomac.com.tr/2008/11/03/im/CB198781823D8243854CD5A2x.jpg

Belediye macinda kazanılan penaltı sonrasında teknik direktör Ersun Yanal'a elini kaldırıp "Ben atayım" diyen Colman bu davranışı nedeniyle özür diledi. Arjantinli oyuncu, "Takımımızın penaltıcısı Yattara idi. Benim bunu istememem gerekiyordu. Bu nedenle karşılaşma sonrasında hocamdan özür diledim. Ben başarılı futbolumla gündemde kalmak istiyorum" http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
dedi.

İskender YILMAZ
03.11.2008, 20:31
Colman İBB maçındaki performansa devam pls.. :)

Öztürk Adem
03.11.2008, 20:54
Ben ona bayılıorum belkıde onu bu kadar cok seven tek kısıyım sadece zamana ıhytıyacı var :)
Bırde oynaması gereken yerde deıl bu adam :)
Yıne ısrarla tekrarlıyorum Colman:D durusu kalıtesının adıdır:)

düzcets
03.11.2008, 23:01
Yorum yapması en zor futbolcu daha hala ne olduğunu anlamış değilim yorumlardanda bakıyorumda anlamayan sadece ben değilim.

Mahmut Baran
04.11.2008, 00:06
düzce ts ben takımın çoğundan birşey anlayamadım daha :)) bir tek egemen hariç

Sefa Murat Dokuz
04.11.2008, 00:19
Bu adam 10 maç daha oynasa ne olduğunu anlayamayız bu adamı 1-2 maç izleyip ne olduğunu nasıl anlamışlar ayrı iş...Tam diyorum bu adamda bir potansiyel var adam o hafta 45 dk da 1 kez topa değiyor bakıyoruz istatisliklere top kaybı 6 rekora gidiyor...Dİyoz bu adamda iş yok geliyor hiç de fena gözükmeyen bir oyun oynuyor ama o maçlarda bile fizik olarak zayıf kalıyor paslarla ön plana çıkıyor bakınca yine en az 4-5 top kaybı var karar vermekte zorlanıyorsun...
Ama adamın Ankaragücü maçında 1,Ankaraspor maçında 1,Antalya maçında 1,Belediye maçında 1 süper ara paslarını yardımcı bile süzemeyip ofsayt sandığı aşikardır. Bu arada sanırım o Umutun attığı bir gol vardı sene başı ofsayt vermişti bi yardımcı o yardımcı bu hafta bizim maçı yönetti ve 2 net ofsayt olmayan atağı kesti.(Yattaraya Song'un uzun pası veColman'ın umuta ara pası)
Neyse konu bu değil Colman Çok tuhaf oyuncu 2-3 maç iyi oynarsa belki ???'lerini siler.

DeAgLeMaNyAq
04.11.2008, 03:44
Telegol'de Serhat Ulueren, Ersun Hoca ile bizzat görüştüğünü ve Colman'a 5000€ para cezası kesildiğini söyledi. Ama bu basına hiç yansımadı nedense...

mehmet83
04.11.2008, 03:50
Telegol'de Serhat Ulueren, Ersun Hoca ile bizzat görüştüğünü ve Colman'a 5000€ para cezası kesildiğini söyledi. Ama bu basına hiç yansımadı nedense...
Her ne kadar yaptigi haraketi onaylamasamda, ceza verilmesini dogru bulmuyorum. O kadar abartilacak ve ceza verilmesini gerektirecek bir sey yoktu aslinda. Diger futbolcularada ornek olsun diye verdiler herhalde cezayi.

Mustafa Calik
04.11.2008, 09:08
TARIH BENI YAZACAK

"Her geçen gün performansımı yükseltiyorum. Kulüpteki ilk Arjantinli oyuncuyum ve mutlu sona ulaşmak benim için çok büyük onur olacak".

Kararım isabetliydi
Trabzon'un orta sahasıdaki önemli isimlerinden Colman, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bordo-mavili kulübün ilk Arjantinli futbolcusu olduğunun altını çizen tecrübeli oyuncu , "Şampiyon olduğumuz taktirde tarih beni yazacak. Trabzonspor'da bir ilke imza atmak benim için büyük onur olacak" ifadelerini kullandı. Colman, http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)
transfer teklifini kabul ederek ne kadar doğru bir karar verdiğini de ifade etti.

Bir gol iki asisti var
Bu sezon bir gol iki asist ile oynayan Arjantinli futbolcu, özellikle milimetrik paslarıyla Trabzonspor'a hayat veriyor. Colman, önlerinde iki zorlu karşılaşma bulunduğunun da altını çizerek, "Önce Hacettepe sonra da Fortis Türkiye Kupası'nda Besiktas ile oynayacağız. İki karşılaşmayı da galibiyetle bitirip, kalitemizi bir kez daha kanıtlayacağız. Taraftarımızdan destek bekliyoruz" diye konuştu.

Dursun Kaplan
04.11.2008, 09:16
http://www.karadenizgazete.net/images/haber/33303_b.jpg

Kafasına bere tarzı şey takınca manyak şekil oluyor ya.. :cool:

halil ibo
04.11.2008, 09:31
İlk defa Brugge maçında Olimpiyatta izlemiştim kendisini çok beğenmiştim.Arada inişli çıkışlı bir grafiği oldu.Son olarak yine Olimpiyatta izledim,yine çok beğendim.Colman için maçları Olimpiyat'a mı alsak ne :)

poetricus
04.11.2008, 10:06

Ersun Hoca bir futbolcusuna para cezası verdirecek, hem basına yansıtmayıp hem de Serhat Ulueren'e söyleyecek...
Haberi veren Serhat Ulueren...
Ersun Hoca'yı, hadi ondan vazgeçtim Serhat Ulueren'i tanımasam belki inanma ihtimalim olurdu.
İnanmamak için yeterince sebebim var.
Bu haber(!) maksatlıdır.

Serdær
04.11.2008, 12:10
Deplasmanlarda oynadığı futbolu görünce,

Kalabalık Trabzonspor taraftarının önünde bir başka oynuyor gibi geliyor.

O zaman bütün stadları dolduracağız ;

Gerek Colman gerek Trabzonspor için..

murat
04.11.2008, 12:50
bazen iyi bazen kotu ne desem yalan olur.

Birtan Karaman
04.11.2008, 15:08
Tango ZamanıTarih: 04.11.2008 07:30:59 (1402 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/dangozamani_04112008.071154.jpg Teknik Direktör Ersun Yanal’ın Belçika’da takip ederek transfer ettirdiği Arjantinli futbolcu Büyükşehir maçında oynadığı oyunla beğeni topladı. </SPAN>Önceki maçlarına oranla kendini toparlamış görünen Colman’ın bir asist birde penaltı yaptırması en çok Yanal’ı sevindirdi. İlk golde Tayfun’a 35 metreden attığı enfes pas bir Colman özelliğiydi. Colman, İstanbul dönüşü penaltı olayına açıklık getirdi ve “ Hırsımdan atmak istedim” dediği öğrenildi.

Orhan_Gazi
04.11.2008, 15:24
Colman'a Trabzon'daki ilk maçta özel tezahürat yapılmalı. Bu adam gönülden oynuyor. O yüzden de bu penaltı olayı oldu. Çok büyütecek bir şey değil. Zaten son golde de takıma koştu problem yok. Destek olalım alkışlayalım.

nolur beni yanlis anlamayin ama cekirdek citlayan´lar engel olabilir buna:)
engel olabilir derken bizim kadar hassas olmayabilirler diye korku var icimde

_ERHaN_
04.11.2008, 15:24
Abi klas futbolcu topu ayağına aldığında belli ediyor...

Cemalettin Taşkın
04.11.2008, 15:27
colman bence çok iyi oldu. gaziantep maçında çok beğenmiştim belediye maçında da çok iyiydi.

çok şükür medya daha farketmedi tabi asist yapınca birşey saymıyorlar gol atınca popülerite artıyor.

Birtan Karaman
04.11.2008, 15:45
Acaba colman tam performansını sahaya yayar yane her maç şöyle antep ve ibb maçında olduğu gibi oynarsa yerine takviye yapılırmı?
Hane diyoruz ya oyun kurucu oyun kurucu diye....

Ali Tunahan Güllü
04.11.2008, 15:54
Acaba colman tam performansını sahaya yayar yane her maç şöyle antep ve ibb maçında olduğu gibi oynarsa yerine takviye yapılırmı?
Hane diyoruz ya oyun kurucu oyun kurucu diye....

bence yapılması lazım tamam bende diyorum colman çok iyi ama bütün maçlarda aynı başarıyı gösteremez diye düşünüyorum...

enmavi61
04.11.2008, 15:57
colman dar alanda bişey yapamaz çok top kaptırır...ama oyunu her an değiştirecek pasları verebilecek bi oyuncu topda ayağına yakışıyor evt...ortada oynarsa daha verimli olur

Tayfun
04.11.2008, 17:14
Tango ZamanıTarih: 04.11.2008 07:30:59 (1402 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/dangozamani_04112008.071154.jpg Teknik Direktör Ersun Yanal’ın Belçika’da takip ederek transfer ettirdiği Arjantinli futbolcu Büyükşehir maçında oynadığı oyunla beğeni topladı. </SPAN>Önceki maçlarına oranla kendini toparlamış görünen Colman’ın bir asist birde penaltı yaptırması en çok Yanal’ı sevindirdi. İlk golde Tayfun’a 35 metreden attığı enfes pas bir Colman özelliğiydi. Colman, İstanbul dönüşü penaltı olayına açıklık getirdi ve “ Hırsımdan atmak istedim” dediği öğrenildi.

Hırsından atmak istediğin belliydi Colman'ın; bizede böyle futbolcular lazım

Colman Colman Colman :sevinç2:

Ali Tunahan Güllü
04.11.2008, 17:32
Colman Colman Colman :sevinç2: diyorum başka bişi demiyorum:D

ApoCaN28
04.11.2008, 17:51
Colman İyi Oynuyo Hücuma dönük olunca ancak nedense defansif yönü ağır basıyor gibi...

Sacit
04.11.2008, 17:58
Colman'ın belediye maçında tayfun'a attığı pasın ne derece nokta bir atış olduğunu herkes anlamıştır umarım. yok yanii colman ne işe yarıyor diyenler olabilirde!!.. hele birde tayfun'un o topu kontröl edipte gol atması herşeyi özetliyor.

viva COLMAN Forza Tango

Samet Yildirim
04.11.2008, 17:59
seni begeniyorum colman böyle devam et...

ilhan
04.11.2008, 21:12
Sahada gerek duruşu, gerek mücadelesi gerek yaptıkları ve yapamadıkları ile Selçuk'tan sonra en çok beğendiğim futbolcu. Kötü oynadığı maçlar da oldu ama oynadığında tam oynuyor. Takımda en sevdiğim futbolcu olma yolunca hızla ilerliyor.

Zeki Akyol
04.11.2008, 21:40
Colman Colman Colman :sevinç2: diyorum başka bişi demiyorum:D

Yanıı :)))
Nerdeeee bu cocuktan on numara özellığı beklıyorlar ya arkadaşım bı bakın geldığı takımda nerde oynuyordu...
aurello tarzında cıft yonlu ortasaha ama on numara değil sureklı gol atmak zorunda değil ama asıst yapıyor :)
bunun ıcın on numara alınmalı arkasında colmon ve selcuk kalmalı

Hüseyınde yedek olur artık (bu arada Hüseyıne taş falan atmadım kendısını beğenıyorum ama Selcuk Colmon varken oynayamaz dımı :) ) yada tek forvet oyarsak oda oynar

M.S.SOFU
05.11.2008, 00:09
ibb maçında anladımki bu adamın mekanı orta sahanın ortası zorlamaya gerek yok hüseyin ya da ceyhunu önlibero oynatacağıma buadamı ortasaha oynatırım istediğimizde bu değil mi zaten atak futbol

KUTADGU
05.11.2008, 09:19
Şimdi bir futbolcu topu çok iyi şekilde kontrol ediyor, ardından kafasıyla sahayı tarıyor ve karar kıldığı noktaya o topu en etkili şekilde yolluyorsa, futbol yetenenekleri üst düzeyde demektir.
Baktığımız zaman Colman'da bu özellikleri bir arada görebiliyoruz.

Ben çok daha iyi olacağına inanıyorum.
Ve Colman henüz 23 yaşında. Bunu da ekliyorum.
Güvenim ve inancım daha fazla büyüyor.

Artist lan bu Colman.
Ne o saçlar falan.

Yuh beee....

UğuR
05.11.2008, 11:02
Gustavo Colman’dan önemli açıklamalar

Takımımızın Arjantinli oyuncusu Gustavo Colman yaptığı açıklamada, “Takımımız oldukça kaliteli oyunculardan kurulu. Her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Zaten böyle olduğu için ilk sıradayız” dedi.
“Durumumuzdan memnunuz”
Liderlik koltuğuna oturarak bir rahatlık yaşadıklarını belirten Colman, “Şu ana kadar 9 maç oynadık. Bunların arasında kaybettiğimiz bir müsabaka yer alıyor. Bir de Beşiktaş’la berabere kaldık. Başarılı bir çizgide ilerlediğimizi düşünüyorum. Şimdi bu çizgiyi geliştirerek devam ettirmek istiyoruz. Kısacası durumumuzdan memnunuz ve rahatız” diye konuştu.

“Bu noktaya şans eseri gelmedik”
Bugüne kadar oynanan 1 lig ve 1 kupa maçı hariç geri kalan müsabakalarda takımın ortaya koyduğu performansın iyi olduğunu vurgulayan Arjantinli oyuncu, “İstanbul Büyükşehir maçına baktığımızda geride kalan müsabakalara oranla daha iyi bir futbol sergilediğimiz görülüyor. Şans eseri liderlik koltuğuna oturduğumuzu kimse söyleyemez çünkü iyi oynuyoruz” yorumunu yaptı.

“Hacettepe’yi yenmeliyiz”
Lig fikstürünün kendi avantajlarına olduğunu ifade eden Colman, “Bu oynayacağımız Hacettepe maçından 3 puan alma olasılığımız çok yüksek. Amacımız bu ve bundan sonraki maçları kazanmak. Bu arada rakiplerimizin de alacağı sonuçlar çok önemli” açıklamasında bulundu.

“Kupayı da kazanmak istiyoruz”
Fortis Türkiye Kupasını da kazanmak istediklerini söyleyen Colman, sözlerini şöyle sürdürdü; “İlk maçta oldukça kötü oynadık. Bu maç sonrası tüm oyuncular neleri yapamadığının farkına vardı. Kazanmak istiyorduk ama olmadı. 1 maçla elenmiş sayılmayız. Şimdi önümüze bakmak istiyoruz. 3 maç daha var. Bunları kazanmamız gerekiyor. Hatalarımızı düzeltirsek gruptan çıkar hedefimize emin adımlarla ilerleriz. Her şey bizim elimizde”

“Hareketimde art niyet yoktu”
İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında kazanılan penaltı sonrası yaşananların geride kaldığını sözlerine ekleyen Colman, “Pozisyonda bana yapılan faul sonrası hemen topu alarak penaltıyı gole çevirmek istedim. Neticede gol attığınızda hem bir gelişme kaydettiğinizi gösterme imkanı buluyorsunuz hem de kendi özgüveninizi bir bakıma tazelemiş oluyorsunuz. Buna rağmen hareketimde hiçbir art niyet yoktu. Ayrıca hocama karşı içimde hiçbir olumsuz düşünce oluşmadı. O an doğru davranmadığımı zaten biliyorum. Maç sonrası hocamızla görüştüm ve yaptığım hareket için öncelikle kendisinden özür diledim. Bu sorunu orada çözmüş olduk. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçına kadar üzerimizde bir baskı oluşmuştu. Maçı kazandıktan bu sorun ortadan kalktı. Bence önemli olan da bu. Penaltı konusu çözüme kavuştu. Beni esas mutlu eden baskının dağılması” dedi.

“Taraftarın ilgisinden çok memnunum”
Taraftarın ilgisinden çok memnun olduğunu vurgulayan Colman, “Nereye gitsek peşimizden geliyorlar. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçını sanki kendi sahamızda oynadık. 25 senedir şampiyonluk özlemi çeken taraftarlarımızın bizden beklentilerini biliyoruz. Ama bu bende baskı oluşturmuyor. Buradaysanız insanların isteklerini yerine getirmekle yükümlüsünüz. Bazı şeyleri problem haline getirmeye hakkımız yok. Bu bilinçle elimizden geleni yapıyoruz. Ben de şuana kadar hiç şampiyonluk yaşamadım. Böyle bir duyguyu yaşamayı aşırı derecede çok istiyorum. Taraftarımız şunu bilsin bir rüyayı gerçekleştirmek için buradayız. Bizi lig boyunca aynı bugünkü gibi desteklemeye devam etsinler. Takımımız oldukça kaliteli oyunculardan kurulu. Her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Zaten böyle olduğu için ilk sıradayız” ifadelerini kullandı.

“Maradona’yla çalışmak inanılmaz olur”
Milli takıma davet edilmenin hayaliyle yaşadığını dile getiren Colman, şöyle devam etti; “Milli takıma davet edilmenin hayaliyle yaşıyorum. Oraya davet edilmem için mesafe kat etmem, gol atmam ve en önemlisi yetkililer tarafından bu mesafenin gözlemlenmesi gerekiyor. Esas konuya gelince ise milli takımın başında dünyanın tartışmasız en büyük isimlerinden Maradona var. Şimdi orada olmak çok daha önemli. Onunla çalışmak inanılmaz olurdu. Kendisi tarihi değiştiren ve her yerde tanınan bir kişi”

“Ailemi çok özlüyorum”
Ailesinin geçtiğimiz Pazar günü Arjantin’e gittiğini belirten Colman, “Aralık ayında gelecekler. Onları çok özlüyorum ve sürekli düşünüyorum. Özellikle maçlardan önce. Çünkü ailem müsabakalarda bana güç veriyordu. Daha önce de eşimden ayrı kaldım. Mecburen bu duruma katlanmak zorundayım. Şimdi boş zamanlarımda gitar çalıyorum. Özellikle gitar eşliğinde romantik şarkılar söylemek güzel oluyor. Bu beni rahatlatıyor. Repertuarım oldukça genişledi. Bazen futbolu bıraktıktan sonra gitarist bile olabileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Emirhan Ömeroğlu
05.11.2008, 13:16
bu yazıyı okuyunca çok etkilendim ne güzel konuşmuş ağzından bal damlıyor resmen... hadi colman yüzümüzü kara çıkarma

Engin Koltuk
05.11.2008, 13:58
23 yaşında. Önü açık. Çapraz uzun pas ustası. Mücadelesi zayıf. Geliştirince üstüne yok.

Serdær
05.11.2008, 15:14
Gustavo Colman'ın 1985 doğumlu olduğunu unutmamak gerekiyor.

Biz Barış çalış çalış diyoruz ama Colman'da Barış kadar genç bir oyuncu.

Bu yaşta ki genç oyuncuları kazanmak kadar kaybetmek te kolaydır.

Bu yüzden sabretmek gerekmektedir.

Hani derler ya sabrın sonu selamettir.

Bende Colman için onu düşünüyorum.

Sabredersen Golman sabretmezsen Colman olarak kalır.

Saygılar.

mustafa08
05.11.2008, 15:23
ben colmanin cok yetenekli bir futbolcu oldugunu düsünüyorum. henüz 23 yasinda. yeni bir ülke, yeni bir takim.. kolay degil, alisacak daha.
inanilmaz paslar atiyor, teknigi cok üst düzeyde, bazen acemice toplar kaybediyor.ben fizik gücünün zayif oldugunu düsünmüyorum. macta en fazla kosanlardan biri colman.
durusu, top sürüsü filan hepsi, kaliteli bir topcu oldugunu gösteriyor. Bu cocuk bos biri olsa, Ersun Hoca alinmasini istermiydi o kadar?Colman benim bildigim kadariyla, Selcuk ile Ersun Hocanin olmassa olmaz dedigi transfelerden birisiydi.
öyle bir patlama yapacakki bu cocuk, göreceksiniz. aileside yaninda degil, devamli moral motivasyonu yerinde olmasi lazim ve burda taraftar olarak bizi cok is düsüyor, maclarda devamli destek cikmamis lazim, ama sirf colman a degil, her birine. Bu takim büyük basarilara imza atacak

Birtan Karaman
05.11.2008, 15:46
:D
Herkes Penaltı AtamazTarih: 05.11.2008 08:02:55 (1383 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/erkes_05112008.081141.jpg Trabzonspor’un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara ile Arjantinli oyuncusu Colman arasında dünkü idmanda ilginç bir diyalog yaşandı.</SPAN>Koşu esnasında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında kazanılan penaltı pozisyonu sonrası yaşanan tepki üzerine Yattara, Colman’a esprili bir dille “Herkes penaltı atamaz” demesi üzerine gülüşmeler oldu.

Ahmet Aksoy
05.11.2008, 21:18
:D
Herkes Penaltı AtamazTarih: 05.11.2008 08:02:55 (1383 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/erkes_05112008.081141.jpg Trabzonspor’un Gineli futbolcusu İbrahima Yattara ile Arjantinli oyuncusu Colman arasında dünkü idmanda ilginç bir diyalog yaşandı.</SPAN>Koşu esnasında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında kazanılan penaltı pozisyonu sonrası yaşanan tepki üzerine Yattara, Colman’a esprili bir dille “Herkes penaltı atamaz” demesi üzerine gülüşmeler oldu.
:D:Dperformansı düştü ama esprili yanı halaa aynı :D:D

Cafer Bulur
05.11.2008, 21:35
Lig tv haberlerinde can karyagdi ,belediye macindaki hareketleri nedeniyle colman a 10 bin dolar ceza verildigini söyledi.
Eger dogruysa bence dogru bir adim olmadi.
Colman inda acikladigi üzere özür dilemesine ragmen.

ilhan
05.11.2008, 21:42
Bandana felan çok fena yakışmış. Adamım ya :) Seviyoruz seni Colman. ;)

TS-Tiryaki
05.11.2008, 21:43
Lig tv haberlerinde can karyagdi ,belediye macindaki hareketleri nedeniyle colman a 10 bin dolar ceza verildigini söyledi.
Eger dogruysa bence dogru bir adim olmadi.
Colman inda acikladigi üzere özür dilemesine ragmen.

Bencede cok gereksiz bir ceza olmus. Adam hirsindan biraz tepki gösterdi. Ne olmus yani??

Bunun icin 10 din dolar ceza veriliyor madem Yattaraya neden ceza verilmiyor??? :confused::rolleyes:

Emo91
05.11.2008, 21:46
23 yaşında. Önü açık. Çapraz uzun pas ustası. Mücadelesi zayıf. Geliştirince üstüne yok.

budur! yanliz mücadeleciliginde emin degilim.... bazen iyi bazen kötü oluyor. insallah cok daha iyi olur!

TSKara61
06.11.2008, 04:11
Bu takimi sampiyonluga tasiyacak oyuncu ne Gokhan ne Yattara ne de Isaac. Bu oyuncu Colman ve Selcuk'tur. Ikisi basarili bir performans sergilerse sampiyon oluruz bu kadar.

Burak_52
06.11.2008, 21:06
Şans değil, alın teri

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/11/7_233209_colman0611_414_232.jpg
EKLENME TARİHİ : 6.11.2008

Arjantinli yıldız Gustavo Colman, liderliklerini çok çalışmalarına bağladı.

Maradona heyecanı
Trabzonspor’un Arjantinli yıldızı Gustavo Colman, Trabzonspor’un her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek bir kadroya sahip olduğunu söyleyerek, sezon sonunda da zirvede olacakları iddiasında bulundu. Ligde 9 haftayı başarılı bir şekilde geçtiklerinin altını çizen Colman, “Bunu yaparken de çok çalıştık ve hocamızın söylediklerini uyguladık” dedi. Milli Takım’da oynamanın en büyük hayali olduğunu söyleyen Colman, “Performansımı artırabilirsem bunu başarırım. Maradona gibi büyük bir isimle çalışmak hayallerimi süslüyor” diye konuştu.
‘Taraftara borcumuz var’
Büyükşehir maçında yaşanan penaltı pozisyonu hakkında da açıklamalar yapan Colman, “Hareketimde kesinlikle bir artniyet yoktu. Bana yapılan hareketten sonra hemen topu alıp gol yapmak istedim. Çünkü gol attığınız zaman yaşadığınız gelişme daha çok farkediliyor. Sadece bunu istemiştim. O anda hata yaptığımın farkındayım ve maçtan sonra teknik heyet ile görüşüp kendilerine durumu anlattım. 25 senedir şampiyonluk hasreti çeken, gösterdikleri ilgiyle beni çok mutlu eden taraftarlarımızı mutlu etmek zorundayız. Artık sadece bunu düşünüyorum” dedi.

mehmet83
07.11.2008, 00:51
http://www.karadenizgazete.net/images/haber/33303_b.jpg

Kafasına bere tarzı şey takınca manyak şekil oluyor ya.. :cool:

Adam Tam karizma ya. Al podyuma koy, mankenlik yapsin. Insallah futboluda daha iyi olacak. Bu hafta Hacettepe'ye golunu atacaksin. Guveniyorum sana.

_SeRKaN_
08.11.2008, 11:24
Bugünkü rakip nedeniyle kendine geniş alan bulabileceği bir maç onun için inşallah golünüde atar...

murseltaskin
08.11.2008, 11:30
hacettepe maçında gol atacak içime öyle doğuyor

uftinci
08.11.2008, 11:41
Bencede bugün 1 golü var.

İgzas-61
08.11.2008, 16:38
Hadi bakalım Colman geçen haftaki performansını bekliyoruz senden

.....
08.11.2008, 16:50
Bir şey sormak istiyorum. Colman bize gelirken Sol ayak olarak tanıyordum onu. Kaç maçtır soracam unutuyorum

Neden bütün pasları top kontrellerini şutlarını sağ ayağı ile yapıyor????

Yoksa ben mi yanlış biliyorum Colman sağ ayağını mı daha fazla kullanıyordu????

?????????????

yns_emre61
08.11.2008, 16:51
colman sadece sol ayağını kullanabiliyor. O yüzden sol taraftada oynayabilir yorumları yapılıyordu

Ali Tunahan Güllü
08.11.2008, 16:55
bencede bugün golünü atacak...

Berk
08.11.2008, 17:11
Geçen haftaki performansını tekrarlayacağını ve asist veya golleriyle skorada direk etki edeneceğini düşünüyorum..

Ali Tunahan Güllü
08.11.2008, 19:44
bencede bugün golünü atacak...

ne demiştim atacak dedim attı:D

Berk
08.11.2008, 19:47
Harikasın!:p:alkış:

ÖmerFarukYılmaz
08.11.2008, 21:17
Mükemmel gol...

Tebrikler...

Özge
08.11.2008, 21:21
Tebrik ediyorum.Müthiş bir goldü.Söyleyecek söz bulamıyorum gole.Nasıl gittiğini anlamadım valla:)

TolgaTopçu61
08.11.2008, 21:22
Gercekten müthis bir gol atti Colman,böyle devam oynar insallah...

Mahmut Baran
08.11.2008, 21:25
golüne şapka çıkarıyorum golman ya futboluna !! :) tek kelime ile harikaydn bugün

Ali Tunahan Güllü
08.11.2008, 21:26
golü daha yeni izledim ama süper bi gol gerçekten harika....

macka61
08.11.2008, 21:33
çok güzel attı helal colman

Ahmet Kuru
08.11.2008, 21:35
Golü süperdi...
Maşallah her hafta,haftanın golü bizden geliyor:)
Muhtemelende bu hafta öyle olacak...

Arif Timurcioğlu
08.11.2008, 21:37
Süper bir gol devamını bekliyoruz.

UmutBaykan
08.11.2008, 21:39
Harika jenerik bir gol helal olsun.

Serhat ŞAHİN
08.11.2008, 22:02
gayet iyiydi bugün helal olsun.

ama aradıgımız 10 numara olması için cok calısması lazım...

Erdem Keser
08.11.2008, 22:03
İlk yarıda çok iyi oynadı.Tek bir pas hatası dahi yapmadı.Gol dışında çok akıllı paslar verdi.Özellikle gol sonrası iki kişinin arasından Cale'ye çıkardığı top alkışlanmaya değerdi.
Yanlız Colman'ın bir başka ilginç özelliği daha dikkatimi çekti.Alan savunmasında bulunduğu bölgeyi çok iyi kapatıyor ve topun geleceği yeri kestirebiliyor ve rakibini bozabiliyor.Yattara'ya 40 metreden attığı pasla klasını ortaya koydu.Bu futbolunu maçın geneline yaymalı.Sonrasında zaten kimse tutamaz onu.

TS-Tiryaki
08.11.2008, 22:10
Öyle bir gol attiki öyle vurduki topa, top aglarla bulusmadan önce zaten belliydi gol olacagi. Sapka cikartiyorum ve seni tebrik ediyoru. Umarim böyle devam edersin.

DeAgLeMaNyAq
08.11.2008, 22:14
Geçen haftaki olaydan sonra bu golle galip gelmemiz, onun moralini bir hayli yüksek tutacaktır...

.....
08.11.2008, 22:16
maçın yıldızı.......

_SeRKaN_
08.11.2008, 22:17
Mükemmel bir goldü...Bu seyir zevkini bizlere yaşattığın için teşekkürler...Hep böyle Colman...

Murat'
08.11.2008, 22:18
Gerçekten süper bir gol attı...Tebrikler Colman....Ama oyunda daha aktif yer alması lazım...

Alibeyoglu
08.11.2008, 22:39
ne goldü o öyle colman daha fazlasini görmek isteriz

ilhan
08.11.2008, 22:49
İnsan insana bu golü atmaz. :)

Gustavo Golman, sahada duruşuna, oyun stiline ve kafandaki bandanaya hastayim. :D

Dursun Kaplan
08.11.2008, 22:50
Her hafta jeneriklik gol atar olduk.. :p

Tebriker Colman.. :alkış:

Sait Yıldız
08.11.2008, 22:55
muhteşem bi goldü tebrikler daha çok atar inşallah.
insan defalarca izler bu golü

mkmsas
08.11.2008, 22:59
Hastasıyız...

Gün geçtikçe açılıyor.. Oyun zekası ve tekniği konusunda bir şüphemiz yoktu.. Adına "uyum" denen lanet süreci de gittikçe aşıyor..

Biz ağır dedikçe, o bacak arası atmaya, rakibin yanından geçip gitmeye başladı..

İki haftadır dönen toplardan takıma gol kazandırıyor.. Mücadele ediyor, koşuyor..

Şut istikrarı çok yüksek.. Daha kötü şutunu görmedik..

Golü, bizim kale arkasındaki kameradan izleme şansınız olduysa, topun "kurtarılamaz" gidişini görme şerefine nail olmuşsunuzdur..

Devamını bekliyoruz...

ilhan
08.11.2008, 23:04
Sanırım 3 defa topuk pası girişiminde bulundu. Yanına gelen iki adama siz biraz dolaşın skeçleri yaptı. :) Ben bu Latinleri seviyormuşum yahu. :D

arifberkay
08.11.2008, 23:07
tebrık ederım ama bızım 10 numarmız,bir delgado bir lincoln degılsın

promise61
08.11.2008, 23:08
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/467-2R9C1M2O.jpg

İgzas-61
08.11.2008, 23:12
O ne goldü öyle Colman helal olsun sana böyle devam

Uğur Erdoğan
08.11.2008, 23:12
colman sen manyaksın yaaa

HELAL

geldiğinden beri futbolu çok hoşuma gidiyor zaten

sen başkasın be COLMAN

başarılarının devamını dilerim...

otuken55
08.11.2008, 23:15
seni ne
pısırık delgado ile
ne de 30 yaşında 2 senedir toplam 10 maç oynamış lincoln ile karşılaştırmam...

Dursun Kaplan
08.11.2008, 23:21
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/467-9B6M8W9Y.jpg

Samet Yildirim
09.11.2008, 00:06
hey yavrum hey...ben seni delicesine bu baslikda bosuna savunmadim aslanim benim be....

Burak_52
09.11.2008, 00:08
delgado kim bir numara GUSTAVO COLMAN

erol_izm
09.11.2008, 00:17
Yani tamam bizim futbolcumuz ama bu kadarda uçmaya gerek varmı bilmiyorum. Lincoln ve Delgado ile karşılaştırılacak kadar iyi değil. Benim için halâ vasat bir futbolcu. En azından ligin ikinci yarısında şampiyonluk yarışının dahada kızışacağı haftalarda halâ bu futboluyla kalırsa bence gönderilmesi gereken ilk futbolculardan olmalı. Yani dehşet bir gol attı doğrudur ama bu güzel gol Colman'ın henüz vasat bir futbolu olduğu gerçeğini değiştirmez.

Dursun Kaplan
09.11.2008, 00:18
Ayakkabını sevsinler be.. :p

firidin61
09.11.2008, 00:44
Yani tamam bizim futbolcumuz ama bu kadarda uçmaya gerek varmı bilmiyorum. Lincoln ve Delgado ile karşılaştırılacak kadar iyi değil. Benim için halâ vasat bir futbolcu. En azından ligin ikinci yarısında şampiyonluk yarışının dahada kızışacağı haftalarda halâ bu futboluyla kalırsa bence gönderilmesi gereken ilk futbolculardan olmalı. Yani dehşet bir gol attı doğrudur ama bu güzel gol Colman'ın henüz vasat bir futbolu olduğu gerçeğini değiştirmez.

Sıradışı kişilerden sıradışı şeyler bekle . Doğru Colman , ne Lincoln nede Delgado . Çünkü o , her 2 sinden farklı olarak 90 dak.içersinde kıyasladığın kişilerin koştuğunun 2 katı koşuyor , pres yapıyor , top kapıyor , arkadaşlarına yardımcı oluyor , ekstra olarak gol ve asist özelliği var ve bunuda kullanıyor . Söylediğin 2 oyuncuda forvet arkasında oynuyor . Colman'ın görevi bu değil . Ön liberonun önündeki 2 li den biri . Elmayla Armutun sürekli karıştırılması şaşırtı değil mi ? Niye dünyada kimse Scholes la Ronaldinho yu kıyaslamıyorda bizim taraftarımız ısrarla 10 NUMARA ya yer olmayan sistemimizden kafasına göre yakışan
10 numarayı bulup diğer takımların 10 NUMARALARIYLA kıyaslıyor ! Anlamak mümkün değil :confused:

Colman 10 NUMARA değildir . Bunun içinde A-LIN-MA-MIŞ-TIR . Bari siz yapmayın !

Saygılarımla

poetricus
09.11.2008, 00:47
Sıradışı kişilerden sıradışı şeyler bekle . Doğru Colman , ne Lincoln nede Delgado . Çünkü o , her 2 sinden farklı olarak 90 dak.içersinde kıyasladığın kişilerin koştuğunun 2 katı koşuyor , pres yapıyor , top kapıyor , arkadaşlarına yardımcı oluyor , ekstra olarak gol ve asist özelliği var ve bunuda kullanıyor . Söylediğin 2 oyuncuda forvet arkasında oynuyor . Colman'ın görevi bu değil . Ön liberonun önündeki 2 li den biri . Elmayla Armutun sürekli karıştırılması şaşırtı değil mi ? Niye dünyada kimse Scholes la Ronaldinho yu kıyaslamıyorda bizim taraftarımız ısrarla 10 NUMARA ya yer olmayan sistemimizden kafasına göre yakışan
10 numarayı bulup diğer takımların 10 NUMARALARIYLA kıyaslıyor ! Anlamak mümkün değil :confused:

Colman 10 NUMARA değildir . Bunun içinde A-LIN-MA-MIŞ-TIR . Bari siz yapmayın !

Saygılarımla
Doğru ve güzel bir tespit.

Fatih Ersoy
09.11.2008, 00:48
Güzel bir gol oldu.

Ayrıca son iki maçtır yükselen bir grafik çiziyor kanımca ;)

Anıl Caner
09.11.2008, 01:38
her geçen gün daha fazla aşık oluyorum. futbolunu beğenip beğenmemek değil bildiğin aşık oluyorum adama :D

Selman
09.11.2008, 01:44
her geçen gün daha fazla aşık oluyorum. futbolunu beğenip beğenmemek değil bildiğin aşık oluyorum adama :D

Yapma bunları Anıl, adın çıkar vallahi.:)Sen, İlhan birde ismi bende saklı bir kişi(onun ki normal hadi:)) ilginç şeyler yazıyorsunuz, aman ha:)

Çağatay Özmen
09.11.2008, 01:46
maçın son dakikalarında rakip futbolcuyu madara edişi de ayrıca güzeldi

enmavi61
09.11.2008, 02:11
ya bu adam kaç maçtır takip ediyorum aynı ayakkabılarla oynuyor...bide kafasındaki ne öle bandana mıdır nedir...( eleştirmek için yazdımm:D ) tek kelimeyle gol MÜTHİŞ "ti... oyuna daha çok girdiğinde daha çok topla oynadığında ayrı bir zevk veriyor...bjk maçında asist bekliyorumm colmandan o turuncu ayakkabılarından:D

innocence
09.11.2008, 02:12
çok güzel bir goldü aynısından kupa maçında da bekliyoruz

Nihal Ayvaz
09.11.2008, 02:13
Yapma bunları Anıl, adın çıkar vallahi.:)Sen, İlhan birde ismi bende saklı bir kişi(onun ki normal hadi:)) ilginç şeyler yazıyorsunuz, aman ha:)

Biz kenardan gidiyoruz yol sizin olsun
Biz pınardan içiyoruz göl sizin olsun
Biz evleniyoruz haberiniz olsun
Bizi seven dostlar düğünümüze buyursun

ANILCANER COLMAN(kuma)-GUSTAVO COLMAN ççç

Anıl Caner
09.11.2008, 02:15

ANILCANER COLMAN-GUSTAVO COLMAN ççç

Canım kardeşim Nihal'e aşkını kalbine gömüp bana izin verdiği için teşekkür ediyorum.

Nihal Ayvaz hangi Trabzonsporlu futbolcuyla hayata yelken açıyor diye merak edenleri gelecek radyo yayınıma bekliyorum :D.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Dip Not: Cevap hakkını kullanmak için yayına bağlanma hakkın var Nihal.

krdnz
09.11.2008, 02:17
Takım oturmaya başladıkça klas futbolcular sivrilmeye başladı.Gustavo Colman adı her geçen gün değer kazanıyor futbol kamuoyunda.Umarım üstüne koyarak devam eder ve gelecek yıl şampiyonlar liginde takımımızın değişmez oyuncusu olur...

Nihal Ayvaz
09.11.2008, 02:19
Canım kardeşim Nihal'e aşkını kalbine gömüp bana izin verdiği için teşekkür ediyorum.

Nihal Ayvaz hangi Trabzonsporlu futbolcuyla hayata yelken açıyor diye merak edenleri gelecek radyo yayınıma bekliyorum :D.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Dip Not: Cevap hakkını kullanmak için yayına bağlanma hakkın var Nihal.

Biz sadece arkadaşız!:):)
yayının için reklam yapma buralarda beni ve saf duygularımı alet edemezsin kötü emellerine

forever bizum reis ççç ççç
Colmanla mutluluklar...

Jackdaniels
09.11.2008, 03:25
İlk yarılarda fena oynamıyor ama ne oluyosa ikinci yarı ortalarda yok bu adam...

TSKara61
09.11.2008, 04:04
Bandana adama yariyor ya bandana'yi takti adam kendine geldi :D

h@msi61
09.11.2008, 05:53
Gecen hafta Selcuk'un yaptigini yapti, kotu futbol guzel gol. Ikisini bir arada yaptigini da goruruz umarim...

Birtan Karaman
09.11.2008, 09:38
Harikaydın colman evet bir 10 numara olman için çok çalışmalısın golün seyir zevki bir ayrıydı zaten bjk'yede at golünü gerçek trabzonlu olursun:)

Birtan Karaman
09.11.2008, 09:46
Colman; hakimiyet bizdeydi!
08 Kasım 2008 / 23:47
Trabzonspor'un galibiyeti getiren golü kaydeden Arjantinli oyuncu Gustavo Colman, önemli olanın takımın kazanması olduğunu vurguladı.

Maça iyi başladıklarını belirten Colman, “İlk yarı boyunca oyunun hakimiyeti bizdeydi. İkinci yarıda biraz geride kaldık. Buna rağmen 3 puan kazandığımız için mutluyuz” dedi.

Colman, “Geçen hafta penaltı konusunu çözüme kavuşturduk. Bugünde benim golüm sonrası kazandık. Zaten önemli olanda kazanmamız. Şimdi bu maçı geride bırakıp Salı günü oynayacağımız Beşiktaş müsabakasına konsantre olmalıyız” diye konuştu.

Vuuurr diyen ses Kime aitti..
08 Kasım 2008 21:48
Colman’ın nefis golünün perde arkasındaki sır..

Trabzonspor’un Hacettepe’ye galip geldiği karşılaşmada golü atan Colman, nefis golünün oluşunu ve perde arkasındaki sırrını açıkladı.
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20739
Colman, rakibi ile ikili mücadele esnasında meşin yuvarlağın önüne düştüğü bir anda önce topu kontrol edip, duvar pası ile kaleye inmeyi planladığını ama gerilerden çığlığı andıran bir sesin “Vuuurrrr” dediğini duyduğunu belirterek şut çektiğini belirtti.
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20740
Peki, Colman Türkçe olan vuuurrrun anlamını biliyor muydu.
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20741
O ses kime aitti.

Bu da gün ışığına çıktı. Colman’a vur diyen Eğemen’di. Eğemen’de özellikle yabancı futbolcuların ”Ver, bende, bırak, geriye dön, ileriye git ,vur taca at” gibi ortak sözcükleri bildiklerini belirtti..
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20743

http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20745
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20746
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20747
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20748
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20749

Gülmek sana yakışıyor başkanım..
08 Kasım 2008 20:47
Galibiyete sevindi Colman’ın gülü ile gürledi..

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in 41. dakikada Colman’ın ayağından gelen golüne verdiği tepki görülmeye değerdi.

Şener, As Başkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile kucaklaştığı gol sevincini sahada ise Trabzonsporlu futbolcuların tek yürek olan mutluluk tablosu eklenince A.Aker’de her bir bordo mavili Trabzonsporluların keyfine diyecek yoktu..
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20721
Başkan Şener’in 40 dereceye varan ateşi ile maçı izlediği bir esnada, Colman’ın golü ile hastalığını da unuttu.
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20724
Colman ise, tam anında gelen golün sahibi olarak Trabzonspor’un yüzünü güldürdü..
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20722
Galip gelince, A.Aker’de deklanşörlere takılan fotoğraflar da hoş,tatlı, güzel ve anlamlı oluyor. Onlara bakmakta…

Furkan Dündar
09.11.2008, 10:03
Bu adam yakında Seyircinin sewgilisi Olur :)

ApoCaN28
09.11.2008, 10:08
Süper bir goldü tebrikler COLMAN

Burak_52
09.11.2008, 10:46
alıştırdırdınız bizi harika gollere hee

ilhan
09.11.2008, 10:52

Ne alakası var bro? =) Senin Messi ya da Eto'o duyduğun hayranlığı Colman'a duyuyoruz. Adam karizmatik, yakışıklı, gol atiyor, turuncu krampanları var ve Latin. Futbolunu ve tarzını seviyoruz diye adama karşı hislerimiz yok yani. :D

alper*
09.11.2008, 11:17
http://www.2and2.net/files/4916a09ae292f.jpg (http://www.2and2.net)

:p =)

genç61
09.11.2008, 11:28
gol attın diye seni sisiremem gene yetersiz sende selçukta yetersiz bence
oynadımız maçlar ortada haccettepe bile bizden iyi oynadı her maç tedirgin oluyoruz
çunku siz agırlıgınız koyamıyorsunuz su durumda yeterli degilsin bence

Birtan Karaman
09.11.2008, 11:36
http://mundoalbiceleste.blogspot.com/2008/11/watch-pipitas-goal-others.html
Sanırsam 4 güzel gol arasına girdi colmanın golü!

Sacit
09.11.2008, 11:45
http://www.medyatrabzon.com/mt/resimgetir.php?id=20740

Bu nasıl bir futbolcudur yaa :alkış:

Colman'ın gol sevincine hastayım, adamdaki hırsa bak bee!.. hela olsun be hırçın fırtınam
adam her şeyiyle karizma insan.. turuncu kramponlar ve de saçlarına taktığı o şey adını unuttum :p :D

VİVA COLMAN FORZA TANGO

Samet Berber
09.11.2008, 11:49
Kalitesini tartışmak tamamen ''komedi'' oluyor , bunu yapanlar var aramızda ya şaşıyorum.

Arkadaşım adamın topu ayağına alışı topu sağ tarafa doğru itme şekli bile kalitesini gösteriyor.

Ancak Colman'ın son 30 dakikada gerçekten performansı çok düşüyor .

Bunun sebebi sezon başındaki sakatlık diyeceğim , onun üzerinden de epey zaman geçti .

Ersun Hoca'nın buna bir çözüm bulması gerekiyor.

Saygılar ...

yns_emre61
09.11.2008, 11:50
,

Bu da gün ışığına çıktı. Colman’a vur diyen Eğemen’di. Eğemen’de özellikle yabancı futbolcuların ”Ver, bende, bırak, geriye dön, ileriye git ,vur taca at” gibi ortak sözcükleri bildiklerini belirtti..

Bu kadar kolpa haber olmaz Egemen o zaman oyunda değildi ki :)

Varlıbaş61
09.11.2008, 11:58
colman'ı izlemeye devam ediniz...

poetricus
09.11.2008, 12:02
Yalnız son dakikadaki olay biraz tuhaftı:
Megahed'e Tayfun daldı. Sonra Çale adamı tutup yere çaldı. Serkan kalabalığa hamle eyledi. Colman ortada yoktu ama sarı kart gördü. Ben bir şey anlayamadım.

Tayfun
09.11.2008, 12:06
Colman hem karizma "CoolMan"

Hemde "Golman"

Harika gol attı Delgado'ya selam yolladı ;)

Birtan Karaman
09.11.2008, 12:16
Bakalım bjk maçında hangi arjantinli daha etkili olcak.

Halil Atalay
09.11.2008, 12:26
ula tango yapmayı öğrensek güzel olur çünkü colman bundan sonra artık durmaz ve biz ona eşlik etmeliyiz colman sahada bizde türbünde tango yapalım mütiş olur

Tayfun
09.11.2008, 12:30
Colman birde rakipten birazdaha top çalabilse o zaman izle Colman'ı :)

Alptuğ
09.11.2008, 12:38
golü harika da güzel falso almış top ama son ince çalımı da defalarca izlenmeye değer

Birtan Karaman
09.11.2008, 12:54
www.gustavocolman.tr.gg

TheDayAfter61
09.11.2008, 12:59
Colman hayalin Arjantin milli takımıymış,inşallah ulaşırsın,ama üstüne her maç birşey koymalısın,hemde çok şeyler...

Birtan Karaman
09.11.2008, 13:35
Yattaraya yaparlardı maç içinden yaptığı hareketler falan videolar.
Colmana da yapılsa bence çok güzel olur şahsen elimden gelse her maç için yaparım.

Emirhan Makul
09.11.2008, 13:37
Birilerine göre halen daha çok ağır adam evet adam çok ağır 3 gol 5 asist yapmalı birde 7 gol pozisyonu çıkarmalı bunu yapacak abi yoksa Trabzonspoır taraftarı beğenmez abi futbol takım oyunu ile oynanmaz tek kişi oynayacak maçı alacak yattara gibi bak hiç şımarıyor mu hiç trip atıyor mu halen daha oynuyor

Lanet olası Futboldan Anlayan Taraftar Komitesi !

Atakan
09.11.2008, 13:38
Colman'a laf atanlar.Cevabını aldı sanırım.Yavaş yavaş ısınıyor.

genç61
09.11.2008, 13:42
bu colmanda bi şey yok diyorum ben hala 2. haftadan beri görusum degişmedi trabzonu oynadıgı top ortada zaten ligin sondaki takımları bile bizi eziyor ortasahada ya siz körsünüz ya ben

Tayfun
09.11.2008, 13:45
bu colmanda bi şey yok diyorum ben hala 2. haftadan beri görusum degişmedi trabzonu oynadıgı top ortada zaten ligin sondaki takımları bile bizi eziyor ortasahada ya siz körsünüz ya ben

Kimse kör değil futbol'un gözü kör :)

Egemen Yılmaz
09.11.2008, 13:48
o değil de, bu Colman sanki biraz Ortega' yı andırıyor fiziksel olarak, saçları da çok benziyor şu an

Birtan Karaman
09.11.2008, 13:48
Ya genç61 abi etme adam bi gol atmış tadını çıkarıyoruz onun adına sevinçliyiz senin düşüncen colman topçu değil bizim düşüncemiz ise ;
GUSTAVO COLMAN BU LİGE DAMGASINI VURACAK YETENEKTEDİR.

Birtan Karaman
09.11.2008, 13:58
08.11.2008 On: 22:32 (http://www.cezasahasi.net/2008/11/gustavo-colman.html)

http://2.bp.blogspot.com/_djmbIHfAzV8/SRYWhY6wdVI/AAAAAAAABds/YPwxqjTpenA/s400/467-9B6M8W9Y.jpg (http://2.bp.blogspot.com/_djmbIHfAzV8/SRYWhY6wdVI/AAAAAAAABds/YPwxqjTpenA/s1600-h/467-9B6M8W9Y.jpg)
Geçen hafta mükemmel oynayıp 2 asist yaptığı maçta yalnızca bir penaltı pozisyonundan sonraki tepkisiyle hatırlanıyordu. Transfer hikayesi Yattara'nın transfer hikayesiyle aynı.Trabzonspor yönetimi Belçika'ya başka bir futbolcuyu izlemeye gidiyor. Ama maçta kendini gösteren Colman izleyenlerin dikkatini çekiyor ve ikna turları neticesinde Colman Trabzonspor'lu oluyor. Beşiktaşlı Matias Delgado Colman'ı takım arkadaşı olarak görmeyi çok arzuladığını ve Ligde sezon öncesinde yapılmış en iyi transfer olduğunu söylemişti. Delgado'nun neden böyle söylediğini bir kaç haftadır gösteriyor Colman... Sol kanat namına Cale'den başka bir oyuncuya sahip olmayan Trabzonspor'da alışık olmadığı bir mevkide oynamasına rağmen.

Colman gerçek bir orta saha oyuncusu. Mücadeleci, teknik, uzaktan etkili şutları var.Oyunu bir pointguard gibi oynuyor, pas yeteneği çok üst düzeyde. Hüseyin ve Selçuk'un sürekli geriye döndürdüğü oyunda ileriye pas atabilen tek Trabzonspor oyuncusu. Bir kaç hamle sonrasını görerek oynuyor ama Trabzonspor orta sahasında kendisiyle aynı frekansı yakalayabilen bir isim olmadığından gerçek performansını hâlen daha yansıtamadığına inanıyorum. Hedefini Arjantin millî takımı olarak belirlemiş. "Maradona'yla çalışmak için ne gerekiyorsa yapacağım" diyor. Gökhan Ünal'ın bencil oyununun sebebi olan "iki sene sonra avrupadayım" söylemlerinde değil. Bu da onu daha özel yapan bir başka etken... İlk bakışta uzak bir ihtimal gibi görünse de Colman'ın hedefini oldukça saygı duyulası buluyorum. Göründüğü kadar uzak bir hedef olduğunu da sanmıyorum. Eğer TS Şampiyonlar Ligine kalırsa, Colman Arjantin Millî Takımına seçilebilir. Bunun için gerekli herşeye sahip...

Kadir
09.11.2008, 14:45
o değil de, bu Colman sanki biraz Ortega' yı andırıyor fiziksel olarak, saçları da çok benziyor şu an

Sonu benzemesin :)

Colman böyle devam .

maxim
09.11.2008, 15:14

attığı gol hakkında ne düşünüyorsun??

Erbay
09.11.2008, 15:38
Topa vurduğu an ayağa fırladım, müthiş bir goldü :alkış:

Ali Tunahan Güllü
09.11.2008, 16:19
arkadaşlar şuana kadar oynadğı maçların videosunu yapabilecek olan varmı???ben yapabilsem yaparımda olmuyo işte:D

Bahattin Aydın
09.11.2008, 16:22
Top ayağına çok yakışıyor.Gittikçe artan bir performans içerisinde bulunuyor.İnşallah bejeke maçındada delgadoya ders verecek :)

poetricus
09.11.2008, 16:23
Bu Colman'da bir şey yok diyorum ben hâlâ.
Hangi Colman'da ne aradığınızı bize de söyleseniz. Belki size hak verirdik.

2. haftadan beri görüşüm değişmedi.
Normaldir; peşin hükümler kolay değişmez.[/quote]

Trabzon'un oynadığı top ortada zaten. Ligin sondaki takımları bile bizi eziyor orta sahada.
Eziklik... Psikolojik bir durum; elimizden bir şey gelmez.

Ya siz körsünüz ya ben.
Tamam, sakin olacağım!
Bu mantıkla ortaya çıkar ve seçenekleri ikiye indirirseniz alacağınız cevap hoşunuza gitmeyebilir.

Dün ben jeneriklik bir gol gördüm. Tuttuğum takımın o golle üç puan alıp liderliğini devam ettirdiğini gördüm. Adı geçen oyuncunun geldiğinden beri her gün üstüne bir şeyler katarak, özellikle de son iki maçta sonuca etki edecek derecede oynadığını gördüm. Benimle pek çok kişi aynı şeyi gördü. Bu durumda "kör" kim oluyor acaba?

Şahinoğlu
09.11.2008, 16:42
Tam Fatih Tekke'lik bir adam kadromuzde Fatih olsaydı çok iyi anlaşırlardı, ben bir sürpriz bekliyorum devre arası umarım Tekke kiralıkta olsa alınır ve hem bir 10 numara hem bir golcü ve hemde Colman'a süper bir partner almış oluruz nerden çıktı demeyin şimdi içimde öyle bi duygu var ütopya gibi görünsede..

poetricus
09.11.2008, 16:52
Bugün sokakta genç bir çiftin konuşmasına istemeyerek kulak misafiri oldum.
Delikanlı kız arkadaşına; "Colman'ın golü gibi güzelsin!" diyordu.
Taraftarımız ilginç, vesselam.

Birtan Karaman
09.11.2008, 16:55
:D:alkış:Helal olsun ne diyelim :)

Tayfun
09.11.2008, 16:58

Kızda ona ;Hüseyin'in pasları kadar sinir bozucusun mu dedi :p

poetricus
09.11.2008, 17:00
Kızda ona; Hüseyin'in pasları kadar sinir bozucusun mu dedi?
Gülme krizine girdiğim için kızın ne dediğini duyamadım. Biraz kendime geldiğimde uzaklaşıyorlardı. Kavga ettiklerini sanmıyorum.

firidin61
09.11.2008, 17:01

O zaman bende '' Taraftar olunmaz Doğulur '' diyorum . :) :alkış:

Colman , son maçta takımına 3 puan kazandırmış önemli mi ? Bu takım 2 sezon 1 puanla şampiyonluğu kaçırmış bu gibi örnekler önümüzde dururken :rolleyes:

Bu yazıdan alıntı yapmamın amacı Renkdaş ımın güzel bir anısını paylaşması ve bende oluşturduğu tebessim :) Birde Alttaki Not kısmı .

Not : Allah Aşkına şu Colman ı diğer takımların 10 Numaralarıyla kıyaslamayın . Colman 10 Numara değildir !

Saygılarımla

Birtan Karaman
09.11.2008, 17:12
Lincoln'e,Delgado'ya,Deivid'e sabredildiği kadar colmana sabredilirse colman çok yüksek yerlere ve hedeflerine gider.

trabzonlu_ts61
09.11.2008, 17:15
arkadaşlar şuana kadar oynadğı maçların videosunu yapabilecek olan varmı???ben yapabilsem yaparımda olmuyo işte:D
çok iyi olur

AYYILDIZ
09.11.2008, 17:53
Colman gerçekten çok iyi oyuncu sol açığa adam alındı mı gerçek oyunuda ortaya çıkacaktır dünkü golü mükemmeldi.

Muhammet
09.11.2008, 17:56
Lincoln'e,Delgado'ya,Deivid'e sabredildiği kadar colmana sabredilirse colman çok yüksek yerlere ve hedeflerine gider.

Katılıyorum. Deivid'in ilk geldiği zamanları hatırlayın. Delgado da öyle.

Ki gayet iyi gidiyor Colman. Devam devam.

Sait Yıldız
09.11.2008, 17:59
sahadaki duruşu topla dönüşü herşeyiyle komple bi futbolcu çok beğeniyorum oyununu.

Ali Tunahan Güllü
09.11.2008, 18:05
top colmana gelince insanın tedirginliği kalmıyor bence....

Orhan_Gazi
10.11.2008, 00:37

ANILCANER COLMAN(kuma)-GUSTAVO COLMAN ççç

dügün hediyesi sampiyonluk olur insallah

Ahmet Karaman
10.11.2008, 00:42
colman için bi pankart hazırlanabilir HEMAN gibi BATMAN COLMAN figürü oluşturulabilir

GULER
10.11.2008, 01:27
Colman haftalar ilerleyince daha iyi oynuyor, dun de o muthis golu atmasi ve galibiyeti getirmesi onun guvenini daha da arttiracak..

murat
10.11.2008, 02:41
ben pek anlamiyorum iyimi kotumu diye ama son 2 mactir ben cok begeniyorum hatta antep ile ligdeki mactada iyidi. Bu gidisle 20 numara hayrani olacagim. Bazen Selcuk bazen colman iyi gidiyoruz iyi forvette biraz ayak uydursa bunlara keske..

Ümit Tekşan
10.11.2008, 08:20
Attığı gol klasına yaskışan bir goldü. Her geçen gün üzerine birazdaha katıp oynuyor. İnşaallah daha da iyi olacak.

Tebrikler Colman.

61viya
10.11.2008, 09:12
Seviyorum bu adamı yahu...Gol sevinçlerin çok güzel be adam...Sizin sevinçlerini mi katlıyor mutluluğu bilmem ki...

Böyle devam...!

Süleyman50
10.11.2008, 09:29
maçtan önce colmanın böyle bir gol atacağını hissetmiştim daha iyi olacak bence .........

Uğurtan
10.11.2008, 10:07
Colman çok çok daha iyi olacak..Alışma evresini yeni geçiyor henüz.. Ayrıca takım kurgusu oturunca kanatlara yayılmaya başlayınca öldürücü paslarını daha iyi izleyebileceğiz..
Golünü yorumlamak ayıp geliyor bana.. Müthişti tek kelime ile.. Bir hafta Selçuk, bir hafta Colman..
Haftanın golü hep bizim takımdan :)

Birtan Karaman
10.11.2008, 10:39
En güzel hediye

http://www.fotomac.com.tr/2008/11/10/im/EC7002403DDD2340BC59319Dx.jpg

Colman, "Kariyerimin en güzel golünü Hacettepe'ye attım. Taraftarlarımıza armağanım olsun" ifadelerini kullandı

En güzel hediye

Klas futboluyla Trabzonspor taraftarının gönlüne taht kuran Colman, Hacettepe'ye attığı golle takımına 3 puan kazandırmanın sevincini yaşıyor. Süper bir vuruş sonrası topu köşeye çivileyen Arjantinli futbolcu, "Kariyerimin en güzel golünü Hacettepe'ye attım. Trabzonspor taraftarına armağanım olsun" ifadelerini kullandı. Form tutan ve ligde iki golü http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)bulunan Gustova Colman, Beşiktaş karşılaşmasında şüphesiz Trabzonspor'un en büyük kozlarından biri olacak.

Birtan Karaman
10.11.2008, 10:44
Gol’man böyle olur!Trabzonspor’un Arjantinli yıldızı, attığı goller ‘Altın gibi’ http://www.karadenizgazete.net/images/haber/41740_b.jpg

Colman bir atıyor, pir atıyor! Trabzonspor’un Arjantinli yıldızı Gustavo Colman, Hacettepe filelerini havalandırarak, takımını galibiyete taşırken, ikinci golünde de galibiyeti getirdi. İlk golünü Antalyaspor’a atarak, galibiyetin kapısını açan Colman, Hacettepe’ye de attığı golle Trabzonspor’a ‘6 puan’ kazandırdı.

Arjantinli oyuncu, sahada takımı için her zaman elinden geleni yaptığını belirterek, “Belki beklenen performansa henüz ulaşamadım ama yine de yüreğimle oynuyorum. Haftalar sonra gol atmak ve bunun galibiyeti getirmesi beni ayrıca mutlu etti” dedi.

tsmusampa61
10.11.2008, 11:28
Colman biraz fiziken biraz kuvvetsiz, o yüzden top kapamıyor fazla. Ama asistleri ve pasları süper. Vuruşlarıda öyle. biraz daha kendini aşmalı. Ama her zaman futbol oynama heyecanı üst seviyede hiç sönmüyo gibi. Adam top oynamaktan zevk alıyo. Helal olsun aynen devam colmancım.

Murat'
10.11.2008, 11:41
Ah ah dün Trabzonda olmak vardı...Ne güzel Colman iki kelime laflardık....

peker61
10.11.2008, 11:59
Böyle devam colman inşallah zaten takım kötü bide sen eklenme onlara ...

szmek_26
10.11.2008, 13:32
devamı inşallah yarın beşiktaşa umarım bizim forvetlerde uyanır artık

Şuayip Aydın
10.11.2008, 13:38
bjk futbolculara uyarı colmana ve yattara dikkat edmedi demeyin bu mac colman ve yattara'nın macı olacak hayde karadenız fırtınası bu hafta fb bize calişti şimdi sıra bizde kupa biizm olmalı

azdiha6161
10.11.2008, 13:42
has uşaktır colman.

Hüseyin Kurt
10.11.2008, 15:13
ben kendisini türk bile yaptım.
mustafa kolman :)