PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hrvoje Cale

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26

el_conquistador
31.08.2010, 15:10
yo öyle bir şeyi söylemedim ki ben

sen söylüyorsun bunları

ben sadece hayırlı olmaz dedim

neyse dervişin fikri hadisesi işte :)

Benim anlamadigim, senin yasin 20. Senol Günes ise 40 yildan beri profesyonel futbolun icinde... Sen neye dayanarak, Senol Günes sunu sunu oynatmazsa onun icin hayirli olmaz diyebiliyorsun? Sen futbol bilginisinde, Senol Günes angutmu? Sen takimimizda adalet nasil saglanabiliniyor biliyorsunda, Senol Günes bilmiyor öylemi?

M.S.SOFU
31.08.2010, 15:15
Benim anlamadigim, senin yasin 20. Senol Günes ise 40 yildan beri profesyonel futbolun icinde... Sen neye dayanarak, Senol Günes sunu sunu oynatmazsa onun icin hayirli olmaz diyebiliyorsun? Sen futbol bilginisinde, Senol Günes angutmu? Sen takimimizda adalet nasil saglanabiliniyor biliyorsunda, Senol Günes bilmiyor öylemi?
yo ben öyle bir şey demedim

ben sadece tavsiyelerimi yazdım

bakın çıakrımları yapan sizsiziz

biz buraya görüşlerimizi yazamayacaksak niye giriyoruz?

tamam her şey güzel

şenol hoca da dünyanın en iyi hocası ?

mutlumusun şimdi

tatmin ettin mi o dünyada kapladığın alandan büyük olan egonu?

bu arada ben şenol hocadan daha iyi futbol biliyorum demedim

burada ben tavsiye yazdım sizde kafanızda kurmuşsunuz.

Ali Can
31.08.2010, 15:19
bu sol bek konusunda elimiz kolumu bağlı malesef..

bi umut ferhat belki yapabilir...

doğru düzgün bir adam gelmediği sürece o kanattan atak yiyeceğiz..

M.S.SOFU
31.08.2010, 15:27
şimdi eldeki oyunculara bi bakmak lazım

solda ilk iki aday kim

cale ve ferhat....

ikiside şüpheli,hatta cale konusunda şüphemiz yok da ferhat şüpheli,belki ondan iyi bir şeyler çıkarabiliriz. :)

her neyse hadi sene içinde ferhat ta kötü çıktı,ya da allah muhafaza iki sol bek ten ikiside sakatlandı

solda başka kim oynar egemen ->n.ş.a. da bu adamı sol bek kullanma gibi bir lüksümüz yok.

velhasılı işimiz ferhata ve calenin performansının artmasına kaldı

ya bizi ferhat kurtaracak ya da cale

bir de gabric hadisesi var haliyle

adamın sol fobia sı var :)

daha açık oynamaya ikna edemedik nasıl bek oynatacağız o da ayrı muamma

hayırlısı demek lazım

İslam Sezer
31.08.2010, 15:51
şimdi eldeki oyunculara bi bakmak lazım

solda ilk iki aday kim

cale ve ferhat....

ikiside şüpheli,hatta cale konusunda şüphemiz yok da ferhat şüpheli,belki ondan iyi bir şeyler çıkarabiliriz. :)

her neyse hadi sene içinde ferhat ta kötü çıktı,ya da allah muhafaza iki sol bek ten ikiside sakatlandı

solda başka kim oynar egemen ->n.ş.a. da bu adamı sol bek kullanma gibi bir lüksümüz yok.

velhasılı işimiz ferhata ve calenin performansının artmasına kaldı

ya bizi ferhat kurtaracak ya da cale

bir de gabric hadisesi var haliyle

adamın sol fobia sı var :)

daha açık oynamaya ikna edemedik nasıl bek oynatacağız o da ayrı muamma

hayırlısı demek lazım
.
gabriç solda oynamak istemiyor bilgisinin kaynağı nedir?
oldukça çok görmeye başladım forumda ama kaynak göremedim...

M.S.SOFU
31.08.2010, 16:10
.
gabriç solda oynamak istemiyor bilgisinin kaynağı nedir?
oldukça çok görmeye başladım forumda ama kaynak göremedim...

valla kaynak yok,bir çok kişi dillendiriyor bu durumu,bende burada öğrendim.

ve sürekli sol açıkta sıkıntımız olmasından kaynaklanıyor bu durum

yoksa şenol hoca niye oynatmasın

birde gabricin ingilizce bir videosu var ''hoca bana inanmıyor'' filan diyor

oradaki videodan filan da türemiş olabilir :)

M.S.SOFU
31.08.2010, 16:37
evet arkadaşlar bu sol bek problemi sadece bizde yok haliyle dünya futbolunda bir sıkıntı bu

bir blog yazısı koyup sayfayı şenlendirmek gerek

Sol Bek

Posted on Ocak 30, 2009 by Emre Gürbüz (http://sinestezi.wordpress.com/author/mezemorte/)
1 (http://sinestezi.wordpress.com/2009/01/30/sol-bek/#comments)

i

4 Votes
http://pixel.quantserve.com/pixel/p-ab3gTb8xb3dLg.gif
http://sinestezi.files.wordpress.com/2009/01/rc-yz-pe.jpg?w=329&h=263Sol bek… Futbolun en talihsiz, en kıytırık mevkiinin adıdır. Öyle bir yer ki, hem sol, hem de bek… Neyse biz bu arzuhalimizde sol bek kavramı ve bu kavramın mağdurlarının verdiği kutsal mücadele üzerinde duracağız…
Yunanistan, Avrupa şampiyonu olduğundan beri defans yapısının dört oyuncudan kurulması farz hükmünde vacip hüviyeti kazanmış, direktörler stratejilerini hep dörtlü defans düzenine göre kurmaya başlamışlardır. (2004’ten önce dörtlü defans yok muydu? Tabi ki vardı. Ama bunun bir trend halini alması bu tarihten sonraya denk geldi.) Önceleri sadece kıvrak çalımlar atabilen ofansif orta sahalar ve forvetler tanınırken artık defans oyuncuları da öne çıkmaya başladı. Öyle ki tarihte ilk kez, 2006’da, bir defans oyuncusu (Fabio Cannavaro) “yılın futbolcusu” oldu. Türkiye’de bile 90’larda ya da daha öncelerde Rıdvan, “Şeytan”; Metin Tekin, “Sarı Fırtına” gibi karizmatik lakaplar alırken Recep Bey ancak “Takoz” olabiliyordu. (Ha “Takoz bunun intikamını nasıl aldı?” derseniz, kendi kalesinin filelerini rövaşatayla havalandırarak…) Lakin “Takoz” Türk defansı da artık önem kazanmış, geçen sene şampiyonluğu kazandırdığı bile iddia edilen oyuncular türemiştir. (örn: Servet Çetin)
Bütün bu defans oyuncularının yükselmeye başlaması sonucu stoper ve sağ bek mevkilerinde inanılmaz yetenekler tanınmaya başladı. Cafu’yla zaten önem kazanmış olan sağ bekte; Zambrotta, Daniel Alves, Maicon ve Abdurrahman Dereli (Sivasspor) gibi yıldızlar yer almaya başladı. (Bıldır, Gökhan Gönül umut kaynağımız olmuştu. Hamit de ilk başladığında sağ bekti. Düşün! Sabri bile yetenek oldu anasını satayım..) Stoperde ise patlama yaşandı. Cannavaro’nun “Yılın Futbolcusu” olması bunun kanıtıdır işte… Pepe, Metzelder, Terry… Carragher gibi evrimini henüz tamamlamış bir adam bile Liverpool’un sigortası haline geldi.
Zurnanın zırt dediği yer burasıdır, ki tüm defans önem kazanmasına rağmen “sol bek” denen mevki “ipanayla fırçalanmamış bir yumurta kıvamında” zayıflığını sürdürmektedir. Modern futbol anlayışına direnmekte, irticacı tavrını korumaktadır. Avrupa’nın hemen hemen tüm takımlarının ilk on birini sayabilecek olan “ben”, bir-iki kişi hariç işe yarayan sol bek tanımamaktayım. (Bir-iki kişi: Patrice Evra, Yuri Zhirkov)
Avrupa’nın en baba takımlarına göz atalım… Barcelona – Eric Abidal, Real Madrid – Gabriel Heinze, İnter – Maxvell, Milan – Kaladze, Sivasspor – Hayrettin Yerlikaya… Premier Lig’de Ashley Cole, Wayne Bridge… Bu saydıklarımızdan hangisi kaliteli? Milli takımların da en zayıf yanları sol kanatlar değil midir? Düşünün, Almanya sol bekte sağ ayaklı bir futbolcuyu (Lahm) oynatıyor. Biz, sırf Galatasaray’da oynuyor diye Hakan Balta’ya emanet ediyoruz. Şimdi saymaya devam etsek sol bekleri… Neyse…
Ben asıl, bu talihsizliğin sebepleri üzerinde durmak isterim… Neden sol bek? Bence evvela, sol ayakla oynayan adam kalas gibi duramaz, sol ayak insanı teknik kılar. Teknik adamı defansta oynatmak da karpuz kabuğundan gemiler yapmak demektir. Asıl sebep budur bence. Hakan Balta mesela… Futbola forvet arkası başlamış sonradan defansa çekilmiştir. Bu adam hayata küsmez mi? (Mustafa Denizli de Yusuf Şimşek’i sol bek oynatmıştı. 10 yıllık inzivanın ardından Yusuf yine meydanlarda…) Her neyse…(Aklıma şimdi Riise geldi… O kadar maç izledim de bu adamın bir golünü görmedim. Attığı şutlar sadece heyecan vermekte, hiçbiri gol olmamaktaydı, kendisi bir sol bekti.) Anlaşılan o ki, sol bek, gerçekten talihsiz bir mevkidir.
Hayır yani, niye Alves’in yaptığı bindirmeleri, bir Abidal yapamaz ki? Ya da bir Zambrotta neden Kaladze’den hızlı ve teknik olmak zorundadır ki? Yahut bir Abdurrahman Dereli, bir Hayrettin Yerlikaya’dan daha yakışıklıdır?
Not: Sol bek talihsizdir ama Roberto Carlos gibi bir adamı da armağan etmiştir futbola…

Emre GÜRBÜZ

Solbekler: Aranıp da Bulunamayan Adamlar28.1.2006

Bu yazının konusu olarak solbekleri seçmek istedim.Solbekleri yazmamda etkili olan en önemli sebep sanırım özellikle Fenerbahçe’de yaşanan solbek sıkıntısı olsa gerek. Son dönemlerde Türk futbolunda bir solbek yetişmemiş olması bu konunun kayda değer olduğunu gösteriyor.
Futbol onbir adamın sahayı değişik şekillerde parsellemesiyle şekillenir ve mevkiler ortaya çıkar.Sahaya nasıl yayıldığınıza göre ortaya çıkan mevkilerden sol kanat her zaman diğerlerine göre adam bulmakta zorlanılan bir yer olmuştur.Bunda sol ayaklı futbolcuların sağ ayağıyla oynayanlara göre daha az olması en önemli sebep hiç kuşkusuz.

Dünya futbolunda son zamanlarda bazı mevkilerde oyuncu yetişmediğine şahit oluyoruz.Sol bek yetişmemesi de benim en çok dikkatimi çeken durum.Roberto Carlos her futbol izleyicisinin sol bek denince aklına gelen ve belki de sayacağı tek isim.Onun da son futbolunun son baharında olduğunu düşündüğümüz zaman aklımıza gelen,gerçekten iyi bir solbek diyeceğimiz adamlar bulmamız bir hayli zor.

Türk futbolu ise bu solbek sıkıntısını daha da derinden hissediyor.Abdullah Ercan ve Hakan Ünsal Türk futbolunda 90’lı yıllara ve 2000’li yılların ilk bir iki senesine damga vurmuş isimlerdi.Ne var ki bu iki adamın ardından bir solbek yetiştirememiş bulunuyoruz.Bunun en bariz göstergesi ise milli takımımızın bir sağ ayaklı ve esasında libero olan,kanat özellikleri ne fiziksel yapısı ne de futbolculuk özellikleriyle bağdaşmayan Ümit Özat’a bırakılmış olması.

Dört büyük kulubümüze de bakınca tablonun vehametini görebiliyoruz. Fenerbahçe’nin uzun süredir yaşadığı solbek sorunu hala devam etmekte. Bu mevki bir süredir Ümitle dolduruluyor.Bu görüntü milli takımıza bile yansımış durumda.Galatasaray ise sol savunmasını Orhan Ak’a emanet etti.Bu oyuncunun da bek özellikleri biraz olsun olmasına rağmen ofansif fonksiyonlarının neredeyse olmadığını görüyoruz.(Ayrıca belirtmek isterim ki bek özellikleri de oldukça yetersiz.) Beşiktaş ise İbrahim Üzülmez ve Adem Dursun ile bu yeri doldurmaya çalışıyor. Bu oyuncuların da yeterli kapasiteye sahip olmadıklarını söyleyebiliriz.Trabzonspor da Volkan ve Celalettin gibi oyuncularıyla sol kanatını kullanıyor.Bu iki oyuncu da solbek olabilecek niteliklere sahip değiller.Peki yok ülkemizde solbek oynayabilecek birkaç oyuncu.Milli takımızın solbeki olacak bir oyuncu bu ülke sınırları içinde ya da sınırlar dışında yok mu acaba?

Öncelikle solbek in biraz açılımını yapalım.Solbek dediğimiz adamların mesela sağbeklerden ne gibi bir farkı varolagelmiştir.Bir bekten beklenen görevler öncelikle hiç kuşku yokki futbolun savunma yönünde yaptıklarıdır.Beklerin savunma özelliklerine ek olarak hücumsal faaliyetleri ikinci rolü oynuyor.100m den oluşan bir kanadı düşündüğümüz zaman bir bekin bu mesafeyi kullanabilmesi gerekmekte.Sol bekler sağbeklerden farklı olarak hep daha teknik olmuşlardır.Buna karşın fiziksel güç açısından sağbekler kadar yeterli değildirler.

Geçen yaz yapılan Dünya Gençler Şampiyonlar şampiyonasında solbek olarak oynatılan,Kayserisporda da forma giyen Ergün Teber’in de çok yeterli olamayacağı görüldü.Sivasspor da oynayan Hayrettin’den belki biraz bahsedebiliriz ama onun da Milli takımızın solbeki olup olamayacağı konusunda çok da iyimser olmamızı gerektirecek bir durum yok sanırım.Yakın zamanda solbek sorunu Türk Milli takımı Erol Bulut ile gidermesi en akla yatkın çözüm gibi duruyor.

Biraz da konudan çok da sapmadan Dünyadaki solbeklere göz atmak da fayda var.Solbek sıkıntısını epey zamandır yaşamayan takımlardan en önde geleni Real Madrid elbette.Son on yıla damgasını vurmuş bir solbeke sahip nede olsa.Roberto Carlos kuşkusuz son yıllarda her futbolseverin aklına ilk gelen solbek.Bu yıl sonunda Realden ayrılacak ve yerini muhtemelen Raul Bravo’ya bırakacak bakalım o ne kadar başarılı olabilecek. Dünyanın belli başlı birkaç kulübü hariç iyi solbeklere sahip takımları çok az.Hatta çok büyük diyebileceğimiz bazı takımlar bile kaliteli solbeklere sahip değiller.Bu takımlardan biri de Barcelona.Barça’nın ne Sylvinho su ne Gio su ne de Oleguer’i bizim tariflerimize tam anlamıyla uyan üst düzey solbekler değil.Chelsea sanırım bu açığı gidermeyi başarmış bir takım durumunda.Kanımca şuan için en iyi solbek diyebileceğimiz İspanyol futbolcu Asier Del Horno’yu sezon başında Atl.Bilbao’dan transfer ederek bu bölgenin en iyisini kadrolarına kattılar.Hem de ödedikleri para itibariyle diğer oyunculara verdikleri paralar yanında çok da dikkat çeken bir para değil.Arsenal İngiltere Milli takımının da solbeki olan Ashley Cole’e sahip bu oyuncu da bu solbekler arasında iyi bir yerde.Örneğin Manchester United takımı da solbek sıkıntısını Monaco’dan Evra’yla giderme yolunu seçti.Monaco’nun şampiyonlar ligi finalini oynadığı sezon önemli bir performans çizen Evra,oldukça yetenekli bir oyuncu.Milan yıllardan beri solbek görevini Maldini veya Serginho ile gideriyor ancak bu oyuncuların bu mevki için ideal olduklarını söylemek elbette zor.Yinede Paolo Maldini bu mevkide başarılı performanslar ortaya koydu bugüne kadar.

Bu isim listesi daha da uzatılabilir elbette.Değişik takımlardan başka başka oyuncuları sayabiliriz.Bundan daha doğal bir durum da olamaz.Malumunuz takımların artık hemen hemen hepsi 4 lü savunma oynuyor ve bir solbeke ihtiyaç duyuyolar.Bu isimlerin ise bu mevkinin hakkını ne kadar verebildikleri tartışma konusu.Roberto Carlos uzun zamandır iyi bir örnek teşkil etti.Del Horno ise kanımca dünyanın en iyi solbeki.Bir müddet bir numara olmaya da devam edecek gibi.Bu arada Zambrotta da solbek oynadığı zamanlarda -ki kendisi sağbek de oynayabilen bir isim- oldukça başarılı, onun da adını zikretmemiz gerekecek.

Bakalım ne zaman kaliteli solbeklerin sayısı artacak,izleyip göreceğiz.Önümüzdeki dünya kupası da bunu görmek adına iyi bir fırsat olsa gerek.

nesta61
31.08.2010, 16:43
heyyyy senol hocaaa caleye bukadar tahamul edecene ferhatada bir şanş tanıda turkıye bir futbolcu daha kazansınn

Samet Yildirim
31.08.2010, 18:17
Begenen birisi olarak bu macta 2-3 tane cok kritik hatasi var..

2 hafta ara iyi gelecekdir...Üst üste maclari kaldiramiyor...

pReN@_61
31.08.2010, 18:20
Vasatı aşamadın Hrvoje

ahmet aydın
31.08.2010, 20:50
2 yildir cikmiyor cikmiyor dediniz bu yil cikmaya basladi arka bombos.cale nin onunde kimse oynamiyor en buyuk sorun bu bence alanzinho ve colman ortaya donuk oyuncular

Cafer Bulur
31.08.2010, 21:26
Hücumda hicbir zaman iyi degildi,bunlara savunma zaafida eklendi.

Alternatifsiz olusu cok kötü,ferhat onu mumla aratiyor.

Senol hocanin bu bölgede yeni arayislara girmesi gerekiyor.

Oruç
31.08.2010, 21:32
Kim ne derse desin Beşiktaş'ın Deli İbrahim'i Cale'den iyi..

Hem hucumda hem defansra 90 dk koşuyor.. Orta açmayı bile öğrendi..

Bizim yerli oyuncular "gazla" oynamaya alışkın. Yabancılarda böyle bir şey sözkonusu değil. Adamlar çalışırsa oynar, çalışmazsa oynamaz. 90 dk Cale diye bağırsan da boş.

İbrahim o kadar iyi ki, oynadığı en iyi takımı da biliyoruz.

Cale bugün yetersiz ise bunun bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerden birisi de "alternatifsiz" oluşudur. O'nun yedeği ne iş yapar bilen var mı acep ?

Vkgz
31.08.2010, 22:20
adamın kademesine girecek bi kişide olmazmı be kardeşim. zaten ortalama topçu önünde oynayan adam belli olmayınca verimsizleşiyor.

Misina
31.08.2010, 22:50
Cale Trabzonsporda 3.sezonunu oynuyor ancak halen ilk geldiği gibi.Aşama yapamadı.

yakarcı
01.09.2010, 04:23
çok zayıf sanki akşam hiç uyumamış gibi bi hali var fakat caleyi begeniyorum bazen çok ii defans yapıyo

DeAgLeMaNyAq
01.09.2010, 16:27
çok zayıf sanki akşam hiç uyumamış gibi bi hali var fakat caleyi begeniyorum bazen çok ii defans yapıyo

Ersun Yanal döneminde sürekli nişanlısını görmeye gittiği bu yüzden yorgun düştüğü falan yazılıyordu ama hala böyle mi bilmiyorum...

Cem Akyüz
12.09.2010, 02:14
Arkadaş bir Burdisso deli ediyor beni birde sen

stormtiger61
12.09.2010, 10:06
Ah Cale ah, bir turlu asamadin kendini, vasati da tabiki. Cok agirsin be kardesim hic mi hizlanamiyorsun anlamiyorum ki. Yedigimiz butun goller senin kanadindan. Nasil bu takimda oynuyorsun vallahi anlamiyorum.

nesta61
14.09.2010, 04:08
heyyyy senol hocaaa caleye bukadar tahamul edecene ferhatada bir şanş tanıda turkıye bir futbolcu daha kazansınn

senol hoca beni duymus sanki , dun ferhati oynatti hehe:))) bu cocugun eksikleri var ama guven ona hocam onurda oldugu gibi

poetricus
14.09.2010, 06:18
Cale Trabzonsporda 3.sezonunu oynuyor ancak halen ilk geldiği gibi. Aşama yapamadı.
İlk geldiği zamank performansını tercih ederdim. Aşama yaptı, ama geriye doğru.

Kazım Uzunboy
17.09.2010, 23:31
Senin ileri çıkışlarına daha da laf etmem Cale..

Emre ÖZTÜRK
17.09.2010, 23:37
Haftaya görev başına Cale

Samet Yildirim
17.09.2010, 23:41
Haftaya görev başına Cale
Bencede...

Koray Yiğit
17.09.2010, 23:45
Cale bizden uzak,eski kulüne yakın olsun.

Yabancı kontenjanını da tıkıyor muhakkak gönderilmelidir.

Emre ÖZTÜRK
17.09.2010, 23:50
Cale bizden uzak,eski kulüne yakın olsun.

Yabancı kontenjanını da tıkıyor muhakkak gönderilmelidir.

Tabi sonra Celaleddin'de geri alınmalıdır.

Koray Yiğit
17.09.2010, 23:55
Tabi sonra Celaleddin'de geri alınmalıdır.

Wederson'u alalım dedim ama senin düşüncende olan zevatlar bunu engelledi bana göre EGEMEN dahi sol bek olarak oynayabilir ama CALE düşünülemez.

Emre ÖZTÜRK
18.09.2010, 00:01
Wederson'u alalım dedim ama senin düşüncende olan zevatlar bunu engelledi bana göre EGEMEN dahi sol bek olarak oynayabilir ama CALE düşünülemez.

ee diyorum Celaleddin geri gelsin işte :)

İsmail Coşgun
18.09.2010, 01:07
Bugün Cale'yi arayacağımızı hiç düşünmezdim...

saffet61
18.09.2010, 15:51
kötü bir cale bile ferhattan iyidir diye düşünüyorum...
cale yabancı kontenjanına takılmadıgı sürece 11 de oynamalıdır

Kazım Uzunboy
20.09.2010, 11:33
Cale formasını geri alıyor...

Güneş'in Ferhat'a görev vermesi nedeniyle yedekte bekleyen Cale.formayı alıyor..

Hrvoje Cale, haftaya Kayserispor karşılaşmasında sahadaki yerini alacak. Teknik direktör Şenol Güneş'in, Sivasspor ve Manisa maçlarında sol bekte Ferhat'a görev vermesi nedeniyle yedekte bekleyen Hrvoje Cale, haftaya Kayserispor karşılaşmasında sahadaki yerini alacak.
Sol kanattaki sıkıntı nedeniyle iki futbolcuyu dönüşümlü kullanmayı düşünen Güneş, Hırvat futbolcuya "Kayseri maçında sen oynayacaksın. Hazırlıklı ol" talimatını verdi

www.haber61.net (http://www.haber61.net)

Ahmet Başkaya
20.09.2010, 12:58
Seneye acilen sol tarafa takviye yapılmalı Cale'de cazip bir fiyata gönderilmeli hatta yarıda bile olabilr :)

ahmet aydın
21.09.2010, 04:05
2 yildir cikmiyor cikmiyor dediniz bu yil cikmaya basladi arka bombos.cale nin onunde kimse oynamiyor en buyuk sorun bu bence alanzinho ve colman ortaya donuk oyuncular
onunde adam oynamayinca cok yuk biniyor o kanada.ferhat oynayinca dahada kotu oldu ne kafa topu alabiliyor nede hucuma katkisi var.defansida cok iyi degil.kayseri maciyla kadroya doner heralde.

yaranozlu
26.09.2010, 16:24
sol açık olmayınca oynamıoymuş, iki haftadır yatıyor, sahada ölmüş gibi. taç atmayı da bilmioyr

Onur Şeref
26.09.2010, 16:27
bomboş bi oyuncu

corleone
26.09.2010, 17:18
yeteneksizlik abidesi..

bahadır2561
26.09.2010, 17:27
sarı kart görmesini bile bilmiyor. .

Sefa Murat Dokuz
26.09.2010, 17:28
Çok kötüydü , eser yok diri Cale'den !

DeAgLeMaNyAq
26.09.2010, 17:48
Hücuma katkısı 0 olduğu müddetçe kalitesini üst seviyeye çıkaramaz...

Ali Tunahan Güllü
26.09.2010, 17:50
Hasan Ali miydi kayserinin sol beki?
Cale'yi versek üstüne biraz da para alamazmıyız!!

crazyman_61
26.09.2010, 18:44
yabancı kontenjanını gereksiz yere dolduruyor

h@msi61
26.09.2010, 19:30
Elin Hasan Ali'sini gorunce bizim ne gunahimiz var diyor insan...

Mustafa ÖZDEMİR
26.09.2010, 19:32
her zamanki gibi...

Harun CAN
26.09.2010, 19:54
Sıradan bir solbekten farkı yok hatta eksiği var çünkü sol ayakla sıfıra inip top kesme kabiliyeti neredeyse yok.! Alman ligindeki hatta ispanya ligindeki sıradan takımların beklerini görünce bizim takımın haline acıyorum çünkü en az 4 beki olması gereken bir takımın malesef tek bir beki yok !

endlessdeath
26.09.2010, 20:10
Arkadaşlar futbolcu eleştirilecek maç değil teknik adamın taktik hataları oldu o kadar futbolculara laf etmeyin söyleycekseniz geçen haftadaki lakayt oyunları ve konsantrasyon eksikliği teknik direktörün 1 puan olsun bizim olsun mantığı batırdı

Özge
26.09.2010, 20:42
Hiçbir artısı olmayan bir solbek.

yakarcı
26.09.2010, 20:43
Hiçbir artısı olmayan bir solbek.
bugün ne hatasını gördünüz

Cafer Bulur
26.09.2010, 20:44
Takima arti katki saglayamayan oyunculardan,bugünde vasati asamadi.

Yine de kötünün iyisi cale,ferhat dan daha iyi bence.

Erbay
26.09.2010, 20:49

Hayatındaki tek artısı Ferhat'tan iyi olması.

Ferhat=Ölüm
Cale=Sıtma

h@msi61
26.09.2010, 21:03

Iste bu soru bile ondan bekleneni ortaya koyuyor. Cunku en iyi hali hata yapmamis hali, takima ekstra bir katkisinin olmasi taraftarlar tarafindan dusunulemiyor bile.

bestrafer
26.09.2010, 21:04
Hücumda bir cacık yokken neden bu uşak günah keçisi oluyor, anlam veremiyorum, veremeyeceğim de...

Fatih
26.09.2010, 22:39
Defansif anlamda tamam ya hücumda?

Harun-61
26.09.2010, 22:46
la mübarek insan...

o kadar para kazaniyorsun, birtane orta yap daa!!!

üzülmez bile bu isi ögrendi :(

cyberentalpi
26.09.2010, 23:25
Bu adamı hucum olarak mı aldik ki biz.
Defansta elestirmek lazim.

Atılay
27.09.2010, 00:09
Bu maçta Cale'ye sıra gelene kadar eleştirilecek çok adam vardı

Samet Yildirim
27.09.2010, 01:52
Benim savunma oyuncusunda bekledigim ilk is savunma bunu yapiyor keske hucumu daha fazla yapabilse ama daha iyisini bulana kadar bize yeterli.

yakarcı
27.09.2010, 04:21
takımda kayseri maçında begendiğim 4 tane oyuncu cale engin onur alanzinho

Jackdaniels
28.09.2010, 15:40
Schuster quaresmayı bence bu maç calenin kanadında kullanacaktır Şenol hoca umarım buna önlem alır.

Erbay
03.10.2010, 21:39
Cale oynamasan daha iyi hiç kusura bakma.

Ahmet Başkaya
03.10.2010, 21:40
Bir laf vardır bugün Allah için ne yaptın diye .

Eve git ve sor kendine bugün Trabzonspor için ne yaptım diye ? ..

Fatih
03.10.2010, 21:41
İlk yarı kötü ikinci yarı kötünün iyisi.:)

Mert Oğuzlu61
Allahtan q7 yoktu... hilbert elini kolunu sallaya sallaya kaç kere geldi senin bölgenden !!!

yok arkadaş bu adamda hücum yok tamam biliniyordu zaten ama defansta kayboldu, bu böyle gitmez :eek:

Oğuzhan İnce
ben ya aptal ya da ciddi manada objektiflik konusunda sıkıntılarım var.yahu adam bugün iyiydi bi iki pozisyon hariç baya baya iyiydi yahu!

Vkgz
03.10.2010, 21:43
sol kanatta yapayanlız takılıyor adam tabiki geçecekler kademesine gelenmi var.

Erbay
03.10.2010, 21:49
Ne kademesi yahu adam korkudan kaçıyor Egemen onun yerine geliyor. Serkan Holosko'yu yedi parçaladı, Cale orta yapan adama kıçını dönüyor. Bu kadar kolay çalım yiyen oyuncu görmedim.

Özge
03.10.2010, 22:12
Yaptığı hiçbir olumlu hareket yok.Tamam ileriye çıkmıyor diyoruz ama geride de görevini yapmıyorsun ki.Sadece sahada duruyorsun başka yaptığın hiçbir şey yok malesef.

Misina
03.10.2010, 22:17
Hücumdaki katkısını tartışırken savunma yönünüde tartışır hale geldik.

yorumsuz6117
03.10.2010, 22:17
Takımın en zayıf halkası.

İsmail Coşgun
03.10.2010, 22:18
Bugün malesef kayıpları oynadı... Savunmada çok kötüydü. Sol kanadın yükünü Egemen çekiyor. Hilberti yıldız yaptı...

h@msi61
03.10.2010, 22:26
Rakibin sag bekinden kac kez calim yedi sayamadik, Egemen olmasa suan gunah kecisi olmustu...

bestrafer
03.10.2010, 22:27
Maçı staddan seyrettim. Emin olun oldukça iyiydi. Takımın zayıf halkası filan da değildi. Hilbert'i bir ara rezil ediyordu. İlk yarı yalnız kaldığı için bir kaç pozisyonda küçük hatalar yaptı. Ama ikinci yarı Barış'ın katkısıyla iyi performans sergiledi.

Mehmet Fatih Silik
03.10.2010, 22:47
3 senedir kendini bir türlü geli$tiremedin...yazik...yazik :) devre arasinda seni satip ba$ka bir oyuncu alinmasi gerek kesinlikle...cok yetersizsin

Bera B.
03.10.2010, 22:49
Bi Calesever olarak ben bile bugün çok çok kötü olduğunu düşünüyorum.

AKSOY_61
03.10.2010, 23:24
Hücumu geçtim savunma da yapamıyor artık.
Hilbert maç çıkışı teşekkür etmiştir heralde kendisine bjk deki kısa kariyerinde
en iyi futbolunu ortaya koydu cale sayesinde.

Bjk atağında cale nerde diyorsun bi bakıyosun top taca çıkmış anca yetişiyor.

ilhan
03.10.2010, 23:49
Hilbert her pozisyonda geçti. Sağda Serkan'ı görünce bizim sol bek falan yok diyorum.

Gökhan KAN
03.10.2010, 23:52
İlk defa bir futbolcuda geleceği bu kadar erken gördüm..Kendimi tebrik ediyorum. :)

Mert Oğuzlu61
03.10.2010, 23:52
Maçı staddan seyrettim. Emin olun oldukça iyiydi. Takımın zayıf halkası filan da değildi. Hilbert'i bir ara rezil ediyordu. İlk yarı yalnız kaldığı için bir kaç pozisyonda küçük hatalar yaptı. Ama ikinci yarı Barış'ın katkısıyla iyi performans sergiledi.

tezahurat felan yaparken maçtaki bazı pozisyonları kaçırmış olma ihtimalin nedir ?

biz ekran başında izleyenler dediğinin tam tersini düşünüyoruz, hilbert cale yi rezil etti gibi !

ThePatriot61
04.10.2010, 00:14
Q7 oynasaymis Caleyi resmen tecavüz ederdi. Solbek sart.

Sefa
04.10.2010, 00:18
Kafa olarak bitirmiş takımı. Artık faydası olmaz. Ferhat oynasın devre arasına kadar iyi kötü..

Devre arası sola takviye şart..

Uğurtan
04.10.2010, 01:56
Sene sonunu beklememek şart oldu..

Şimdiden başlasınlar araştırmaya parası neyse Cale ile yolları ayırıp takıma bir sol bek bir sol açık paketlenip getirilsin..

Hedefler ciddi ise tabiki..

Cale ile olacak iş değil bu..!

Mustafa Yüksek
04.10.2010, 02:49
Efendim bu sezon istisnasız her sağ açığı maçın adamı yapar...Hoş bu maçta açık yoktu ama Hilbert'i de yapıyordu oyuncumuz..Arkadaş önünde açık yok diyilerdi de karşısında açık olmayınca da aynı bu:DHayır emekliliği gelmiş, ikramiyeyi alıp Alanya'ya yerleşecekmiş havası var... La ne kadar güveniyorduk biz sana oysa ki..

DeAgLeMaNyAq
04.10.2010, 04:55
İlk yarı Hilbert resmen folloş etti kanadını. Yalnız Cale'nin uzun zamandan beri ilk defa son çizgiye yakın alandan isabetli bir orta yaptığına şahit oldum...

Hüseyin Bağdat
04.10.2010, 09:12
Sol taraf bir ara otoban oldu nerdeyse. Hilbert hayatının en rahat maçlarından birini oynamıştır belkide...

Hüseyin Çümen
04.10.2010, 10:35
eski geçilmez kaleden eser yok artık.

takımdan uzak kafa yapısı maça konsantre değil ve çıt kırıldım bi futbol geçmek çocuk oyuncağı bir sene daha takımda durmasına gerek yok zarar verecek takıma

AKSOY_61
04.10.2010, 10:52
İlk yarı Hilbert resmen folloş etti kanadını. Yalnız Cale'nin uzun zamandan beri ilk defa son çizgiye yakın alandan
isabetli bir orta yaptığına şahit oldum...

Sadece bu değil bi keresinde cale soldan bi oyuncuyu çalımlayıp bindirme de yaptı.
O an gözlerimin dolduğunu hissettim.

Tayfun
04.10.2010, 12:31
Burak + Cale dün ne yaptıklarını bilmeyen iki adam.

Mehmet Fırat
04.10.2010, 12:40
Bu maç kötüydü genel olarak, birkaç faydalı hareketi vardı sadece.

Benim dikkatimi çeken başka bir şey var. Bizim kızdığımız pozisyonlarda, Cale'ye çok yakın oynayan Egemen hiç kızmıyor ya da uyarmıyor Cale'yi. Buna geçen sezondan beri dikkat ediyorum. Hani madem bu kadar kritik hatalar yapıyor, Egemen gibi sinirli sayılabilecek bir oyuncudan niye uyarı almıyor çok merak ediyorum.

ApoCaN28
04.10.2010, 12:48
Biz Ne Diyoruz Cale Orta Sahayı geçmesin defanstan adam geçirmez . Giderse dönemiyor çünkü .

Gabriç ile beraber oynadıklarında Gabriç geride kalıyordu Cale gidince ama şimdi önünde Burak Engin veya bir başka oyuncumuz oynadığında Cale ileri çıkınca onun yerini kapatmayı düşünmüyoruz ve oradan poziyon yiyoruz. Ve ülkemizde neredeyse soldan yüklenen takım olmadığını da düşününce her maç soldan pozisyon yememiz gayet doğal geliyor.

Gökhan KAN
04.10.2010, 12:51
Arkadaşlar şunu da göz ardı etmeyin. Cale'nin önünde kimse olmayabilir ama akşam maçta Hilbert'in önünde de kimse yoktu. Teke tektiler yani. 2 ye bir olsa anlarım sizleri ama şu durumda anlayamam.

bestrafer
04.10.2010, 13:45
tezahurat felan yaparken maçtaki bazı pozisyonları kaçırmış olma ihtimalin nedir ?

biz ekran başında izleyenler dediğinin tam tersini düşünüyoruz, hilbert cale yi rezil etti gibi !
İhtimal %20. Çünkü fazla tezahürat etmedim. Her oyuncu adam geçirir, çalım yer vs. Dün akşam Cale'nin yaptığı bunlar haricinde hangi hata vardı. Aksine hücuma çıkışlarda pasları ve hücumlara az da olsa katılmasını beğendim. Asıl sizin izleme açınızda bir anormallik var bence. Teofilo'yu çok severim, ama dünkü maçta tam bir felaketti bence. Sebepleri vardır illa ki. Ama bu forumda onun hakkında iyiydi, güzeldi gibi yorumlar yapılıyor, Cale ise hala daha istenmeyen adam... Cale'nin olumlu yaptığı işleri görmeyip de bir adam geçirdiğinde, bir orta yaptırdığında direkt kızmak bence objektif olmak değildir. Madem sağ açık veya sağ bek oyuncusu geliyor. Neden ona göre bir önlem alınmıyor da direk Cale'yle başbaşa bırakılıyor. Cale kademesi kötü olan bir oyuncu değil miydi sizin gözünüzde? Ama taktik açıdan bir bildikleri var ki bu şekilde Cale'yle sağ kanadı baş başa bırakıyorlar.

Hem dün Cale yüzünden yenilen %100 bir pozisyon var mıydı, ben tezahürat ettiğim için görememiş olabilirim.

maydin
04.10.2010, 16:27
devre arasında bi takviye şart.

h@msi61
04.10.2010, 16:30
Defanstaki rezilliginin yaninda ilk yari hizli hucuma cikarken bu elemana bir top atildi, ama topu alan Cale hizlica iceri oynamak yerine durdu, bekledi, zaten staddan da ugultular hemen yukseldi. Birseyler eksik bu adamda... Dinamo Zagreb taraftarinin biz alirken Cale'yi aliyorlar, hem de para vererek gibi espriler yapmasi cok da bosuna degilmis demek..

nbay
04.10.2010, 16:33
bu adamı kimse istemez ,kaldı elimizde yazık valla

Mert Oğuzlu61
04.10.2010, 16:44
İhtimal %20. Çünkü fazla tezahürat etmedim. Her oyuncu adam geçirir, çalım yer vs. Dün akşam Cale'nin yaptığı bunlar haricinde hangi hata vardı. Aksine hücuma çıkışlarda pasları ve hücumlara az da olsa katılmasını beğendim. Asıl sizin izleme açınızda bir anormallik var bence. Teofilo'yu çok severim, ama dünkü maçta tam bir felaketti bence. Sebepleri vardır illa ki. Ama bu forumda onun hakkında iyiydi, güzeldi gibi yorumlar yapılıyor, Cale ise hala daha istenmeyen adam... Cale'nin olumlu yaptığı işleri görmeyip de bir adam geçirdiğinde, bir orta yaptırdığında direkt kızmak bence objektif olmak değildir. Madem sağ açık veya sağ bek oyuncusu geliyor. Neden ona göre bir önlem alınmıyor da direk Cale'yle başbaşa bırakılıyor. Cale kademesi kötü olan bir oyuncu değil miydi sizin gözünüzde? Ama taktik açıdan bir bildikleri var ki bu şekilde Cale'yle sağ kanadı baş başa bırakıyorlar.

Hem dün Cale yüzünden yenilen %100 bir pozisyon var mıydı, ben tezahürat ettiğim için görememiş olabilirim.

dostum tamam anlıyorum seni...

üstteki yorumlara bak sonra otur biraz daha düşün, tribünde maçın heyecanına kapılmışsın belli, görememişin bazı şeyleri.

Samet Yildirim
04.10.2010, 17:46
Iyi oynadi bindirmelerde yapti fakat ilk yari adam sag acikla mi yoksa sag bekle mi ugrassin sasirdi ne yapsin yani...

2.yari engin önüne gecti ve sikinti yasamadi begendim...

aktan61
04.10.2010, 20:16
Iyi oynadi bindirmelerde yapti fakat ilk yari adam sag acikla mi yoksa sag bekle mi ugrassin sasirdi ne yapsin yani...

cale aşkına hayranım ama acilen gitmeli...

Ali Tunahan Güllü
04.10.2010, 20:18
Takımda aksayan taraflardan en büyüğü.
Bir çare bulunması lazım.

Mustafa Yüksek
04.10.2010, 20:24

Beşiktaş'ta dün sağ açık kimdi?

Cafer Bulur
04.10.2010, 21:24
Takimin ender kötü futbolcularindan biriydi,bu sezonki inisli performansi dün de devam etti.

Eskiden savunmayi iyi yapiyordu,artik o da gecmiste kaldi.

Satilir mi bilemiyorum ama yerine devre arasinda dolmasi gerektigi kesin.

Asi Çaykaralı61
04.10.2010, 22:27
Bence bir tane kaliteli bir sol bek transferi lazım veya alt yapıdan da iyi bir oyuncu olur

pReN@_61
04.10.2010, 22:41
Ben dün ki derbide Cale'yi beğenemedim arkadaş..

Murat'
08.10.2010, 16:43
Takimin ender kötü futbolcularindan biriydi,bu sezonki inisli performansi dün de devam etti.

Eskiden savunmayi iyi yapiyordu,artik o da gecmiste kaldi.

Satilir mi bilemiyorum ama yerine devre arasinda dolmasi gerektigi kesin.

Cafer abinin de dedigi gibi eskiden yaptigi tek bir iyi is vardi o da savunmaydi o da artik yok.

Cale ve bindirme lafinin birbirine ne kadar zit oldugunu herkes biliyor zaten.

Ilerleyen haftalarda sol tarafimizda sikinti yasayacagiz gibime geliyor.

Alihan Ertürk
08.10.2010, 16:54
'' Trabzon bir futbolcu için çok zor bir şehir. ''

'' Şuan burada mutluyum fakat uzun süre burada kalıp, burada çocuk büyütmem. ''

:rolleyes:

Murat'
08.10.2010, 16:59
Cale'ye hemen bir cocuk yapmasini oneriyorum o zaman.

Emirhan Makul
08.10.2010, 17:09
'' Trabzon bir futbolcu için çok zor bir şehir. ''

'' Şuan burada mutluyum fakat uzun süre burada kalıp, burada çocuk büyütmem. ''

:rolleyes:

Ya normalde de çocuk büyütecek bir tipin yok senin konuşturacak beni ya hayattan bezmiş küçük emrah sefili ya.

Ahmet Başkaya
08.10.2010, 17:25
Kapı açık Cale beyefendi .

Neyini görmüş acep Trabzon'un .

Samet Yildirim
08.10.2010, 18:07
Ben begeniyorum...sen yoluna devam et..

sessizkral_1
08.10.2010, 19:45
böyle bir açıklama yapan bir futbolcunun bilerek kötü oynadığını söylese birisi, inanırım.

Erol Koç
08.10.2010, 20:58
Futbol oynuyosun para kazanıyosun birde seni keyiflendirmek için şehir sana soytarılıkmı yapacak.Bizde sana meraklı değildik sezon sonu basar gidersin nerde çocuk yapmak istiyosan orda yaparsın.

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=79740

Özge
09.10.2010, 00:08
Bu nasıl açıklamadır ya.Uzun yıllar bizde sana meraklı değiliz zaten.

Alihan Ertürk
09.10.2010, 00:14
'' Cale Trabzonspor'u kafasında bitirmiş '' diyorlar. Cale kim ki Trabzonspor'u bitirebiliyor, silebiliyor.

Trabzonspor sildi seni Cale.. Biz sildik! Bu açıklamalarından sonra artık sen istesen bile uzun yıllar burada kalamazsın.

Paksoy
09.10.2010, 00:16
Cale'nin dediği doğru herkes biliyor bunu, Trabzon'da futbol oynamak çok zor yalan mı? gerçeği söylemiş neden siliyoruz,

Bende yolların ayrılmasını istiyorum,hemde devre arasında ,

ApoCaN28
09.10.2010, 00:22
" Doğru Söyleyeni Dokuz Köyden Kovarlar "

Cuk Oturmuş .

Mert Oğuzlu61
09.10.2010, 00:24
Cale'nin dediği doğru herkes biliyor bunu, Trabzon'da futbol oynamak çok zor yalan mı? gerçeği söylemiş neden siliyoruz,

nedense şu trabzonda futbol oynamak çok zor ! :) laflarını hep takımımızın ''dandik'' elemanları dile getiriyor, son olarak bu açıklamayı burak yapmıştı dimi ?

cale efendi konuşuyor daha fazla kalamam diyor, tutan mı var bir taliplin çıksa paketleyip yollayacaklar seni ama yok işte, geldiği ilk senesi bundesligadan taliplilerin vardı ama şimdiki haline bakıyorumda, kim alır seni be...

Paksoy
09.10.2010, 00:26
nedense şu trabzonda futbol oynamak çok zor ! :) laflarını hep takımımızın ''dandik'' elemanları dile getiriyor, son olarak bu açıklamayı burak yapmıştı dimi ?

cale efendi konuşuyor daha fazla kalamam diyor, tutan mı var bir taliplin çıksa paketleyip yollayacaklar seni ama yok işte, geldiği ilk senesi bundesligadan taliplilerin vardı ama şimdiki haline bakıyorumda, kim alır seni be...
Birilerinin söylemesi gerekmyor,

DeAgLeMaNyAq
09.10.2010, 00:30
Röportajı izledim. Yazıya dökülmüş hali biraz daha sert duruyor ama kesinlikle ortada Cale'ye sırt çevirecek bir durum yok. Cale'nin ne olursa olsun, sözleşmesi bitince bir sıçrama yapmadan yeniden ülkesine döneceğine inanmıyorum. Transfer olursa da bizim ligimizden üst bir lige ama vasat bir takıma gider...

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:30

Cale için neresi zor yahu ?

Taraftar mı ıslıklamış ?

Cale'ye bir tepki mi verilmiş ?

Neresi zormuş ?

Gökhan KAN
09.10.2010, 00:31
Salıverin küçükenişteyi gitsin.

Paksoy
09.10.2010, 00:32
Cale için neresi zor yahu ?

Taraftar mı ıslıklamış ?

Cale'ye bir tepki mi verilmiş ?

Neresi zormuş ?
hiç futbolcu ıslıklanmıyor du dimi Trabzon'da

Serdær
09.10.2010, 00:33
Cale doğru söylemiş.

Söylediklerine katılıyorum .

Paksoy
09.10.2010, 00:33
Ayrıca olaya kişisel bakma iki mağlubiyette yada maç çinde yenik düşünce tribünlerin takıma etkisi ne şekilde,

TRABZON'DA futbol oynamak zormudur ? zordur bukadar basit,

-Cale artık bize fayda sağlamayacaktır,biran önce yollar ayrılmalı,

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:34
hiç futbolcu ıslıklanmıyor du dimi Trabzon'da

Islıklanmış mı Cale ?

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:35
Ayrıca olaya kişisel bakma iki mağlubiyette yada maç çinde yenik düşünce tribünlerin takıma etkisi ne şekilde,

Bu dünyanın her yerinde böyle ya .

Real 3-0 yeniyor . Kazanıyor ama taraftar futbolcusunu ıslıklıyor ...

Alex 5 yıl bir takımı sırtında taşıyor 3 hafta kötü oynuyor taraftar ıslıklıyor .

Bu kadar öcü bakmayın Trabzon'a da yahu .

Paksoy
09.10.2010, 00:38
Bu dünyanın her yerinde böyle ya .

Real 3-0 yeniyor . Kazanıyor ama taraftar futbolcusunu ıslıklıyor ...

Alex 5 yıl bir takımı sırtında taşıyor 3 hafta kötü oynuyor taraftar ıslıklıyor .

Bu kadar öcü bakmayın Trabzon'a da yahu .
İşte bu bizde daha fazla

Alihan Ertürk
09.10.2010, 00:39

Evet, bunu herkes biliyor.. Takımdaki diğer futbolcular da biliyor. Ama neden diğerleri çıkıp böyle laflar söylemiyor?

Demek ki Cale'ye kaşıntı gelmiş.. Rahat batmış. Hem yan gelip yat, 2 senedir vasat oyna hem de çık böyle açıklamalar yap.

Konuşsun, hatta gitsin! Çok meraklısı değilim şahsen Cale'nin.

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:39
İşte bu bizde daha fazla

Örnek istiyorum son 2 yılda Cale'yi rahatsız eden durum hakkında .

ilhan
09.10.2010, 00:40
Cale'ye neden kızayım ki? Onun Trabzon hakkındaki düşüncelerini ben onun için düşünüyorum. İlk geldiği sene beğeniyordum, çok savundum. Ama yok yani. :) Pek adetim değildir futbolcu başlıklarında umarım yollar ayrılır şeklinde mesajlar yazmak ama dayanamıyorum artık.

Paksoy
09.10.2010, 00:41
Evet, bunu herkes biliyor.. Takımdaki diğer futbolcular da biliyor. Ama neden diğerleri çıkıp böyle laflar söylemiyor?

Demek ki Cale'ye kaşıntı gelmiş.. Rahat batmış. Hem yan gelip yat, 2 senedir vasat oyna hem de çık böyle açıklamalar yap.

Konuşsun, hatta gitsin! Çok meraklısı değilim şahsen Cale'nin.
bende meraklısı değilim, Cale'nin avukatlığını yapmıyorum,sadece doğru söylemiş ,arkadaşlar öyle bişi yokmuş gibi cevap vermiş,

ApoCaN28
09.10.2010, 00:42
Cale gitsin ya bu kadar durduğu kabahat şebeklik yapmıyor çünkü .

Senin suçun Şebek Olmaman Cale Umarım Devre Arası gidersin de "kurtuluruz" ne de olsa yerine Ferhat süper oynuyor ne gerek var hem yabancısın sen yabancı kontenjanını da zorluyorsun .

Git Kurtul ya .

Çok acımasız eleştiriyoruz çoookkk . . .

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:44

Senin suçun Şebek Olmaman Cale Umarım Devre Arası gidersin de "kurtuluruz" ne de olsa yerine Ferhat süper oynuyor ne gerek var hem yabancısın sen yabancı kontenjanını da zorluyorsun .

Git Kurtul ya .

Yahu Cale'ye mi kalmış Trabzon'un yapısını eleştirmek bunu herkes söylüyor zaten .

Ki bunu Cale derse güle güle derim sadece . Cale bu takımda Trabzon'da futbolcu olmak zor diyebilecek son kişilerdendir .

Paksoy
09.10.2010, 00:45
Örnek istiyorum son 2 yılda Cale'yi rahatsız eden durum hakkında .
hesap kitap tutmadım AHMET,

Bu şehirde Hüseyin varken Hüseyin'e ,o gitti, Umut'a ,Cale forvet oynasın gol kaçırsın görürşürüz ozaman,

-defans oynayıp ıslklanan var mı? peki ben sana sorayım

ApoCaN28
09.10.2010, 00:45
Yahu Cale'ye mi kalmış Trabzon'un yapısını eleştirmek bunu herkes söylüyor zaten .

Ki bunu Cale derse güle güle derim sadece . Cale bu takımda Trabzon'da futbolcu olmak zor diyebilecek son kişilerdendir .

Böyle Düşünüyorsun Saygı Duyarım .

Ama Bana göre böyle değil .

Alihan Ertürk
09.10.2010, 00:46
bende meraklısı değilim, Cale'nin avukatlığını yapmıyorum,sadece doğru söylemiş ,arkadaşlar öyle bişi yokmuş gibi cevap vermiş,

yanlış anlama abi savunuyorsun demiyorum ben sana. ama dememesi gerekirdi. bunları söyleyince ne geçti ki eline?

az biraz kredisi vardı benim gözümde, artık tükendi. kendi adıma konuşuyorum başkaları ne düşünüyor bilmiyorum.

futbalski60
09.10.2010, 00:46
Röportajı dinledim mutlu olduğunu söylüyor ama ilerisi için kalamam diyor bazı arkadaslar dinlemeden yorum yapmış sanırım. Ayrıca senin yöneticin Trabzon'da durmuyor ki sen Cale'den kalmasını bekliyorsun.

Alihan Ertürk
09.10.2010, 00:48

Git Kurtul ya .

ŞEbeklikle ne alakası var yahu.? bu takımda şebeğin hası olan ( Benim gözümde ) Alanzinho'nun da gitmesini istiyorum ben. gitmesi gerek.

şebeklik yapmıyor, ama işini de yapmıyor. İşini yapsın, bize şebek lazım değil zaten.

Mustafa Yüksek
09.10.2010, 00:49
Ya bu adam zaten bunu futboluyla söylüyordu...Dile getirmesi işin kaymağı oldu..Güle güle efenim..

Paksoy
09.10.2010, 00:49

herkez düşündüğünü söyleyebilir, onamı kaldı bunamı kaldı, Cale'yi eleştirmekde sana kalmadı derim ozaman

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:50
hesap kitap tutmadım AHMET,

Bu şehirde Hüseyin varken Hüseyin'e ,o gitti, Umut'a ,Cale forvet oynasın gol kaçırsın görürşürüz ozaman,

-defans oynayıp ıslklanan var mı? peki ben sana sorayım

Yahu ben de onu diyorum ya işte ...

Çıkıp Hüseyin desin ki Trabzon'da oynamak zor taraftar böyle kötü camia böyle kötü desin ...

Eyvallah Hüseyin Abi derim .

Hüseyin şampiyon olduktan sonra bile bunu demezken

Cale diyemez , ne tepki almış ne bir şey hem de vasat oynamasına rağmen .

Ben zaten tepki almadığını söylüyorum neyin örneğini vereceğim yahu .

Paksoy
09.10.2010, 00:51
yanlış anlama abi savunuyorsun demiyorum ben sana. ama dememesi gerekirdi. bunları söyleyince ne geçti ki eline?

az biraz kredisi vardı benim gözümde, artık tükendi. kendi adıma konuşuyorum başkaları ne düşünüyor bilmiyorum.
Söylesede söylemesede gidecekti zaten, İnşallah kırgın ,kızgın ayrılık olmaz ,futbolculuğu bir kenara çok düzgün bir oyuncu en azından

Alihan Ertürk
09.10.2010, 00:52
Söylesede söylemesede gidecekti zaten, İnşallah kırgın ,kızgın ayrılık olmaz ,futbolculuğu bir kenara çok düzgün bir oyuncu en azından

inşallah bu ayrılık Ocak ayında gerçekleşir. iki taraf için de en hayırlısı bu.

Ahmet Başkaya
herkez düşündüğünü söyleyebilir, onamı kaldı bunamı kaldı, Cale'yi eleştirmekde sana kalmadı derim ozaman

Kime kalacak Cale'yi eleştirmek ?

Cafer Bulur
Yönetimin cale nin alternatifini daha dogrusu yerine alinacak adami devre arasina kadar belirlemesi gerekir.

Cale gitmek istiyorsa arti katki da saglamiyorsa bu isi uzatmanin anlami yok.

Paksoy
09.10.2010, 00:53
Yahu ben de onu diyorum ya işte ...

Çıkıp Hüseyin desin ki Trabzon'da oynamak zor taraftar böyle kötü camia böyle kötü desin ...

Eyvallah Hüseyin Abi derim .

Hüseyin şampiyon olduktan sonra bile bunu demezken

Cale diyemez , ne tepki almış ne bir şey hem de vasat oynamasına rağmen .

Ben zaten tepki almadığını söylüyorum neyin örneğini vereceğim yahu .
Cale'De söyler, Alanzinho'Da söyler , kimsenin ne söyleyeceğie biz karar veremeyiz,
-Ahmet sanki ağır hakaret etti ya,

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:54
Röportajı dinledim mutlu olduğunu söylüyor ama ilerisi için kalamam diyor bazı arkadaslar dinlemeden yorum yapmış sanırım. Ayrıca senin yöneticin Trabzon'da durmuyor ki sen Cale'den kalmasını bekliyorsun.

Evet dediklerini dinledim .

Ama acayip olan da şu madem bu şehir bu kadar zor , böyle keskin açıklamalar yapıp olayı kendi açından neden daha çok zorlaştırmaya uğraşıyorsun ... Yanlış olan bu .

Yoksa kimse Trabzon şehri güllük gülistanlık demiyor .

Paksoy
09.10.2010, 00:54
Kime kalacak Cale'yi eleştirmek ?
Senin mantığınla kimseye

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:56
Cale'De söyler, Alanzinho'Da söyler , kimsenin ne söyleyeceğie biz karar veremeyiz,
-Ahmet sanki ağır hakaret etti ya,

Abicim , ben söylediğine bir şey demiyorum zaten söylediği hatta doğru bir cümle ama keskin bir cümle bu .

Kalmam burda demenin ne manası var .

Çoğumuz Liverpool ile eşleştikten sonra eleneceğimizi biliyorduk de mi ?

Futbol dehası olmaya gerek yok bunun için , ama o gün Şenol Hoca çıkıp biz Liverpool'u eleyemeyiz deseydi ne düşünürdün ?

Her gerçek her zaman söylenmez .

Hele gereksiz bir zamanda söylenmesi çok saçma .

Paksoy
09.10.2010, 00:57
Evet dediklerini dinledim .

Ama acayip olan da şu madem bu şehir bu kadar zor , böyle keskin açıklamalar yapıp olayı kendi açından neden daha çok zorlaştırmaya uğraşıyorsun ... Yanlış olan bu .

Yoksa kimse Trabzon şehri güllük gülistanlık demiyor .
Bazı insanlar düşüdüğünü söyler çekinmez , Cale'de onlardan biri,
shuster Barça'yı yenmemiz imkansız dediği gibi bişey ,

- ya AHMET keskin açıklama değil bukadr büyütme

Paksoy
09.10.2010, 00:58
Abicim , ben söylediğine bir şey demiyorum zaten söylediği hatta doğru bir cümle ama keskin bir cümle bu .

Kalmam burda demenin ne manası var .

Çoğumuz Liverpool ile eşleştikten sonra eleneceğimizi biliyorduk de mi ?

Futbol dehası olmaya gerek yok bunun için , ama o gün Şenol Hoca çıkıp biz Liverpool'u eleyemeyiz deseydi ne düşünürdün ?

Her gerçek her zaman söylenmez .

Hele gereksiz bir zamanda söylenmesi çok saçma .
gözden çıkarmış demekki ,zaten gitmek istiyordu, gidecek de zaten

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 00:59
Bazı insanlar düşüdüğünü söyler çekinmez , Cale'de onlardan biri,
shuster Barça'yı yenmemiz imkansız dediği gibi bişey ,

- ya AHMET keskin açıklama değil bukadr büyütme

Büyütmüyorum yahu :)

Ben Cale'yi hala seviyorum , sevdiğimden kızıyorum zaten :)

Gerek yok bunlara ...

Paksoy
09.10.2010, 01:01
Büyütmüyorum yahu :)

Ben Cale'yi hala seviyorum , sevdiğimden kızıyorum zaten :)

Gerek yok bunlara ...
ne yoruyon beni ozaman:)

Ahmet Başkaya
09.10.2010, 01:10
ne yoruyon beni ozaman:)

:D

Estagf , yok öyle niyetim :)

Hüdai Pervaneli
09.10.2010, 01:12
Cale yani geldigin sehirde belli sanki madridden kopup da geldin

Kazım Uzunboy
09.10.2010, 01:22
Kasımpaşa maçında oynamazsa hiç şaşırmam..

Halit Aydın
09.10.2010, 01:38
Cale'nin kız arkadaşı Almanya'da olduğu için bu kadar durması bile iyi. Ben geçen sezon satılır diye bekliyordum. Bu sene yolculuk var gibi. Gideceği yer de bir Alman takımı olur.

Mustafa Ayazoğlu
09.10.2010, 03:27
Cale yerine Ferhat olmuyorsa yerli bir sol açık yetiştirmeliyiz.. Kalan maçlarda gençlere şans verilmeli.. 2. devre

tayfa_61>34
09.10.2010, 04:46
Şu bir gerçek ki; çok sevdiğimiz,taşına toprağına kurban olduğumuz TRABZON'UMUZ istanbul, ankara veya izmir kadar sosyal bir şehir değil. olmasın da zaten. Cale açısından olaylara bakmaya çalışırsak eğer...
Medeni durumu bekar... Zaten evli ve çocuklu oldun mu onun sıkıntısı da ayrı oluyor.(yani bizde ''evli,mutlu,çocuklu'' kavramı pek geçerli değil), kız arkadaşı da almanya'da galiba. ''git-gel Almanya kaç saat?'' olayları da adamı yorar tabiii. bi arkadaşı vardı aynı dili kullandığı, derdini sıkıntısını paylaştığı onu da a.gücü'ne ''postaladılar''. e anladığım kadarıyla doğayı da pek sevmiyo börtü böcekle zamanını geçirirdi. tüm bu bileşenler karışınca netice olarak ''olmayınca olmuyo'' sonucu çıkıyo. doğal olarak bunların sıkıntısını cale de görüyoruz.

SONUÇ = Yar saçların lüle lüle cale sana en erken devre arası, en geç sezon sonunda GÜLE GÜLE..

NOT = Çok haz aldığım bi tip ve futbolcu değil zaten. tip olarak sevmemem itici bi havası var. futbolculuğu da malum. daha adam akıllı bi ortasını göremedik.

-Doğrularımı söylüyor?
-Evet doğruları söylüyor.
-Gel gelelim ki ''her doğru her yerde söylenmez!''
-Buraya doğruları söylemeye değil, FUTBOL oynamaya geldin!! o söylediklerini bizde biliyoruz zaten tekrar etmene gerek yoktu. O zaman ne durursun
''ya keştagit'' derler adama.

DeAgLeMaNyAq
09.10.2010, 16:59
Trabzonsporlu Cale "Şampiyonluk İçin Önce Biz, Sonra Beşiktaş İddialı"

Trabzonspor'da adı sürekli olarak transfer dedikodularına karışan ve performansı her zaman eleştirilen Hrvoje Cale, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu. Cale, Trabzonspor'da mutlu ve mutsuz olarak bir çok anı yaşadığını belirterek, "Başarılı ve mutlu anlarımız olarak özellikle geçen sezon kazandığımız Türkiye Kupası'nı ve bu sezonun başındaki Süper Kupa şampiyonluğunu söyleyebilirim. Üzücü ve başarısızlık olarak gösterebileceğim şey ise buradaki ilk sezonumda ilk ikinin dışında kalmamız oldu. Birde Liverpool'a elenmek bizim için bir hayal kırıklığıydı. Çünkü onları mağlup edebilecek bir duruma getirmiştik" diye konuştu.

BEŞİKTAŞ ÇOK İYİ OYUNCULAR ALDI

Ligin en güçlü takımının Trabzonspor olduğunu vurgulayan Cale, "Bizden sonra Beşiktaş'ı en güçlü takım olarak söyleyebilirim çünkü gerçekten kadrolarına çok iyi oyuncular kattılar. Şampiyon olma konusunda ise çok büyük bir şansımız var. Burada Galatasaray ile oynayacağız, sonra Bursaspor deplasmanı var. O dönemeç çok önemli bir dönemeç olacak. Geriye de çok uzun bir maraton kalacak ama o virajı iyi atlatmalıyız. Bu uzun maratonda şampiyonluk için bir çok şans yakalayacağız" diye konuştu.

BEKLENTİLER ÜZERİMDE BASKI OLUŞTURMUYOR

Geçen sezon kazanılan iki kupanın ardından şampiyonluk beklentilerinin artmasının normal olduğunu da ifade eden Cale, "Üzerimde bir baskı oluşmuyor. Çünkü burası büyük bir kulüp ve böyle beklentilerin olması normal. Hele ki kupa zaferlerinden sonra olması daha da normal. Bizim bunu sırtlamamız ve üstlenmemiz gerekiyor. Benim için baskı sadece maçtan önce vardır. Maç başladıktan sonra etraftakilerin beklentileri ve düşünceleri beni ilgilendirmiyor. Çünkü ben işime bakarım. Gabric'in gitmesi benim için üzücüydü. Ama sonuç olarak Ankaragücü'ne gitmek isteyen oydu. O mutluysa benim için sorun yok" dedi.

BURADA SEVGİNİN BİR ORTASI YOK

Trabzon'da kendisini en çok şaşırtan olayı da anlatan Cale, "Bir maç kazanıyoruz, herkes bizi göklere çıkarıyor, şehrin kralları gibi oluyoruz. Ertesi hafta bir maç kaybediyoruz bizi yerden yere vuruyorlar. Hatta öyle bir yerden yere vuruyorlar ki, hiç dışarı çıkmamamız gerekiyor diye düşünüyoruz. Ortası yok. Ya çok üstteyiz, ya çok aşağıdayız. Bu benim için çok şaşırtıcı bir şey" şeklinde konuştu.

YEDEK KALINCA KENDİME KIZIYORUM

Bazen Ferhat'ın kendi yerinde forma giymesinin normal olduğunu da ifade eden Cale, şöyle konuştu:
"Bu oyuncu değişimleri beni çok da olumsuz etkilemiyor. Biraz da olsa bundan mutlaka etkileniyorum ama ben formayı kaybedince daha çok kendime kızıyorum. Sonuç olarak Ferhat'ın da hak ettiği zaman oynaması gerekiyor. Oynamadığım zamanlar bunun sebebini kendimde arıyorum."

İYİ BİR TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRMEK İSTERİM

Kulüp ve kendisini tatmin edecek bir teklif gelmesi durumunda bunu değerlendirmeyi düşündüğünü de ifade eden Cale, "Gelecek ne getirir bilemiyorum ama kulüp ve benim için iyi bir teklif gelirse bunu değerlendirebilirim. Burada ailemden ve kız arkadaşımdan uzakta yaşıyorum. Dolayısıyla tatmin edici bir teklifle bunu değerlendirebilirim. Ama bu Trabzonspor'dan ayrılmak istiyorum anlamıma gelmiyor. Çünkü burada huzur içinde zamanlar geçirdim. Bana da bunun çok büyük katkıları oldu. İyi bir teklif gelirse ve bu kulübün çıkarlarıyla uyuşursa bunu değerlendirmek istiyorum" dedi.

KIZ ARKADAŞIMI ÇOK ÖZLÜYORUM

Cale, kız arkadaşıyla gelecek adına önemli planlar yaptığını da belirterek, "Kız arkadaşımın özlemi var içimde. Zagreb'de oynarken her gün beraberdik. Ama buraya geldikten sonra araya bir mesafe girdi. 4 yıldır birlikteyiz. Bu ayrılığa ben de zorlanıyorum ama birlikte planladığımız bir çok şey var. Zaten bu fedakarlığı da onun için yapıyorum. Birlikte bir gelecek planlıyoruz ve buna da değeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Yunus Emre SEL / TRABZON,(DHA)

Great White
09.10.2010, 17:02
Trabzon' da futbol oynamak kimine eziyettir kimineyse keyif, bu tartışılır tartışılmasına da bu Cale' yi Trabzonspor formasıyla izlemek benim için azaptan fazlası değil..

Umarım oradaki mutsuzluğu devam eder de daha mutlu olacağı bir yere gidizledikten sonra beni de mutlu etmeyi başarır..

Asi Çaykaralı61
09.10.2010, 17:07
Cale'nin ve Serkan'ın açıklamalarını burdan izleyebilirsiniz

Kaynak :Lig Tv

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?t=11&r=1&hid=79740 (http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?t=11&r=1&hid=79740)

Ilelioglu
13.10.2010, 22:43
Aslinda kötü bir Futbolcu degil ama her mac iki kisilik oynamak zorunda ve tabiki dogal olarak zorlaniyor. Sol Kanatimiz yok malesef..:cool:

Kazım Uzunboy
15.10.2010, 12:54
"Kendimi hiç yabancı hissetmedim"

Trabzonspor'da Şenol Güneş'in vazgeçemediği isimler arasında yer alan Hrvoje Cale, DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/10/15/fft1mm1215136.jpg

Cale, Trabzon'da dini vecibelerini her zaman rahatlıkla yerine getirdiğini belirterek, "Ben zaten sizin geleneklerinizi çok yakından tanıyorum ve kültürel olarak kendimi size yakın hissediyorum. Hem de bu konuda meraklıyım. Karşılaştığım her şeyi takım arkadaşlarıma soruyorum. İslam'daki dini bayramları ve dini vecibeleri merak ediyorum ve araştırıyorum. Takım arkadaşlarım da oturup uzun uzun bunu bana anlatıyorlar" diye konuştu.

"BURADA KENDİMİ HİÇ YABANCI HİSSETMEDİM"
Cale, İstanbul'da bir-iki kez Ayasofya'ya gittiğini de vurgulayarak, "Bazı dini mekanları da ziyaret ediyorum. Buradaki dini geleneğe karşı sonsuz bir saygı duyuyorum. Bunların bir çoğuna da yabancı değilim ve bir çok şeyin anlamını biliyorum. Burada veya İstanbul'da kendimi hiç yabancı gibi hissetmedim. Trabzon'a geleli 2.5 seneyi geçti ama sokakta gezerken bile hiç kimseyle bir sürtüşmem olmadı. Ya da kimseden bana karşı olumsuz bir şey görmedim. Bu yüzden kendimi buraya ait hissediyorum" dedi.

"TÜRKİYE'YLE İLGİLİ HEP OLUMLU ŞEYLER SÖYLÜYORUM"
Hırvatistan Milli takımına seçilmemesine bir anlam veremediğini de ifade eden Cale, "Trabzonspor'a geldiğim ilk dönemlerde milli takıma seçiliyordum. Ama sonlardan daha seçilmemeye başladım. Bunu anlamıyorum, belki de milli takımın başındakiler bizim ne kadar zorlu bir ligde mücadele ettiğimizi anlamıyordur. Umarım yeniden milli takıma seçilirim. Türkiye'ye gelmek isteyen Hırvat oyuncular beni arayınca onlara hep Türkiye ile ilgili olumlu bilgiler verdiğimi düşünüyorum. Çünkü tüm konuşmalarda burayla ilgili olumlu ifadeler kullandım" şeklinde konuştu.

DHA

Ahmet Başkaya
15.10.2010, 13:44
Şöyle konuş canımı ye la :D

DeAgLeMaNyAq
15.10.2010, 14:49
Herhalde geçen haftaki sözlerinden sonra biraz tepki görmüş ki böyle ağız değiştirmiş... :)

demir
15.10.2010, 15:21
su baslıkta futbolcumuz tıpı ılede elestırıldı ya ben baslıga artık yorum yapmam yuh artık yuhhhh

annttiigs
15.10.2010, 15:24
facebook çalkalanıyor bu adamla. salak saçma şeyler bu adam söylemiş gibi dolaşıyor. kendi kendimize yine çelme takıyoruz. bize her şey müstehak

TheCrow
15.10.2010, 17:59
Bizim taraftarımız kadar rahatın battığı başka bir güruh yoktur yeryüzünde. Her şey yolunda ya duramayız biz yerimizde, rahat batar, illa ki bir sorun bir problem çıkarmamız lazım. İlla ki etrafımızda kavga edecek birileri olması lazım, eğer düşmanımız yoksa dost da olabilir, yeter ki kavga edebilelim.

Özge
15.10.2010, 18:38
Bi karar ver Cale:D

Cem Akyüz
15.10.2010, 22:53
Ben hayatımda böyle bir sol bek görmedim..Ne ileri gidiyor nede kanattan gelen adamı karşılıyor daha doğrusu penaltı noktasında karşılıyor :D

tayfa_61>34
15.10.2010, 23:50
şu başlıkta TARAFTARIMIZIN <futbolcunun> hal ve hareketleri,konuşmaları,verdiği abuk sabuk birbiriyle tutarsız demeçleri tipine yansıdığından itici geldiği söylendi diye ''yuhhhh'' deniyorsa,eleştiriliyorsa ben başlığa artık yorum yapmam yuh artık yuhhhh

Murat'
17.10.2010, 19:06
Bugun takimin en kotu oyuncusu kim diye sorsaydiniz hic dusunmeden Cale derdim.

Bence bu adam kendi de ne yaptigini bilmiyor.

Kader KORELİ
17.10.2010, 19:25
Bir sağ bekimizin hücuma katkısına bakın birde sol bekimizin hücuma katkısına.

Mustafa ÖZDEMİR
17.10.2010, 19:31
bu takımın oyuncusu olmadığını kendisi bile biliyordur umarım...

DeAgLeMaNyAq
17.10.2010, 20:08
Hücuma katılmamasını eleştirmek doğru olabilir ama onun önünde hücum yapan bir sol açığımız var mıydı sanki?

Özge
17.10.2010, 20:10
Cale ile olmuyor malesef.Takımda tek sırıtan isimdi.

Ilelioglu
17.10.2010, 23:00
Serkan'a göre cok kötü ama Serkan'da müthis bir performans sergiledi gercekten...Bence Cale kötü bir sol bek degil, her mac yanliz oynuyor adam, bence buna bir care bulunmali...

Yanliz Cale Serkan'i örnek almalisin...

:cool:

Selçuk Demircioğlu
17.10.2010, 23:35
Kasımpaşa maçında bile sırıttı...Şu takımda bir sol bek eksik..bence engin cale den daha iyi bir solbek olabilir.ferhattan da umudumu kestim onu yazmaya bile gerek yok bence..

dimsag
17.10.2010, 23:55
sıradan bir oyuncu serkanla mukayese etmek haksızlık olur ofansa hiç katkısı yok ayağındaki topuda olumlu kullanamayan biz atağı başlatırken kesen birisi

M.S.SOFU
18.10.2010, 00:07
valla cale nin yerine aklımda iki tane isim var

1.kayserispor un sol beki

genç yakışıklı :D türk vatandaşı

2.özgür çek-ankaragücü-

oda genç o da yakışıklı o da türk vatandaşı

Emirhan Uludüz
18.10.2010, 00:21

2.özgür çek-ankaragücü-

Yakışıklı olmazsa olmuyor mu? :D :D

Serdær
18.10.2010, 00:54
Bir ara kaleye plase gol atmaya çalıştı.

Sol açık olmadığı süre boyunca Cale yi kimse beğenmiyecektir .

Sonuçta tek başına sol tarafın tüm yükü sana ait .

DeAgLeMaNyAq
18.10.2010, 03:23
Cale, Ersun Hoca döneminde bile bu kadar eleştirilmiyordu. Ama ben yine de Celaleddin ve Keçelinho dönemlerine dönmek istemiyorum. GS boş yere Çağlar'ı aldı, oynatmıyor. Bence düşünülebilir...

İlker ToSun
18.10.2010, 17:19
bir seferinde orta saha çizgisini geçtiğini gördüm bir baktım iyice rengi attı, dedim tamamdır ciğerlerde yanma başladı, atmosfere uyum sağlayamadı, kolay değil

Samet Yildirim
18.10.2010, 17:48
ilk 75 dk iyidi sonra kendini saldi ve sacma sapan islere giristi.

Cale önünde ??
Serkanin önünde Burak...

Liverpooldan sukadar mac yapmis ve gelmis Insua 90 dakikada belki 1 defa hucuma cikiyor.
Hakan Balta 2 defa en fazla su an dökülüyor zaten.
Andre Santos ve Caner var ama tam rezalet konusmaya gerek yok.
Bursadaki Wederson ile cale kiyaslayamam bile ancak calenin yedege olur.
.
.
.

Cale bana göre ligin en iyi 2-3 sol beklerinden.

haaa gidersin hem savunma hem hucum yapabilen birisini bulursun ozaman caleyi gönder kimsede itiraz etmez.

Ayrica yedigi sari kart tam rezalet onuda belirtmek lazim.

Great White
18.10.2010, 17:56
7-0 kazandığımız bir maçta dahi nasıl da çaresiz kalışını izlerken hafızamı şöyle bir yoklayıverdim ve tarihimizde bu mevkiide oynayan bundan daha güçsüz, daha pasif ve daha etkisiz bir solbek aklıma getiremedim..

yani adamın süklüm püklüm görüntüsü bile karşısındaki rakibin iştahını kabartan cinsten. zaten bu sebepledir ki önünde engin, alanzinho, colman, burak ve daha nicesi oynadığında bile gene de her maçta bütün yediğimiz ataklar bu bölgeden geldi..

kendisi yangında en son kurtarılacaklardan. hatta mümkünse en başta yakılacaklardan. ne kadar erken giderse kendisini o kadar iyi anacam. selametle..

Uğur Ö.
18.10.2010, 23:17
Cale yi ofansa gitmiyor diye eleştiremezseniz.Çünkü Hoca hem Serkana hem Caleye taktik gereği ne kadar çıkmaları gerekiyorsa o kadar ileri çıkartıyor.

Gerisine birşey diyemem ama bana Ferhattan daha çok güven veriyor

yorumsuz6117
19.10.2010, 19:50
7-0 kazandığımız bir maçta dahi nasıl da çaresiz kalışını izlerken hafızamı şöyle bir yoklayıverdim ve tarihimizde bu mevkiide oynayan bundan daha güçsüz, daha pasif ve daha etkisiz bir solbek aklıma getiremedim..

yani adamın süklüm püklüm görüntüsü bile karşısındaki rakibin iştahını kabartan cinsten. zaten bu sebepledir ki önünde engin, alanzinho, colman, burak ve daha nicesi oynadığında bile gene de her maçta bütün yediğimiz ataklar bu bölgeden geldi..

kendisi yangında en son kurtarılacaklardan. hatta mümkünse en başta yakılacaklardan. ne kadar erken giderse kendisini o kadar iyi anacam. selametle..

Aynen öyle.

AKSOY_61
20.10.2010, 19:24
Serkan-Glowacki-Egemen defansıyla
Serkan-Glowacki-Egemen-Cale arasında ne kadar fark var acaba?

Günümüz şartlarında bir bek nasıl değerlendirilir? Hem defansif hem ofansif özelliklerine bakılır değilmi.
Defansına bakarsak atakların çoğu ordan geliyor.Önünde adam yok diyenler
serkanın kanatta tek başına oynadığı maçlara da baksınlar.

Eee adam geçmez, orta açmaz ofansif yönden zaten sıfır.

Çoğu atağı 4 lü defanfta bile o kanattan yiyoruz
3 lü defansta da ordan yiyeceksek o zaman ne gerek var etkisiz elemanı oynatmaya.

Ali Tunahan Güllü
20.10.2010, 19:32

2.özgür çek-ankaragücü-

Abi yakışıklılıksa mesele Cale'dede babyface bir tip var:D

Ahmet Başkaya
20.10.2010, 20:01
Mayayı bozdunuz iyice :D

Emirhan Makul
20.10.2010, 20:01
Bence evlenmesi gerek.

Ali Tunahan Güllü
20.10.2010, 20:07
Mayayı bozdunuz iyice :D

Dur Ahmet konu ince yerlere kayıyor iyice:D

Ahmet Başkaya
20.10.2010, 21:51
Dur Ahmet konu ince yerlere kayıyor iyice:D

Farkettim farkettim :D

Yöneticiler müdahale edecek yakında :)

Cinconlu eziklerin, sitesinde vardı en yakışıklı futbolcu diye bir anket :D

Dalga geçiyorduk :)

yaranozlu
21.10.2010, 00:45

2.özgür çek-ankaragücü-

kayserisporun solbekini ben de beğenmiştim. özgür çek, bek değil, ayrıca özgürün babası bizim ofiste çalışıyor, çok iyi bir abi. bütün camia isterse bir güzellik yapabilirim.

M.S.SOFU
21.10.2010, 11:45
konu kaymakta agalar

yakışıklı derkene yanlış anlaşılma olmasın

şimdi özgür çek ve bu kayserinin sol beki niben bir kaç maç izledim

hatta ankaragücünde özgür genelşlikle sol açık oynuyor

tabi bir kaç maç izlemeyle yok hızlı yok aman şöyle çalımlar atıyor filan desem yalan olacak

genç türk vatandaşı bir de yakışıklı yazıverdim :D

ama hakkaten bu iki oyuncu ciddi anlamda iyi oyuncular olduğunu düşünüyorum.

özgür 91 doğumlu fenerin altyapısından yetişme.

kayserispordaki elemanda hasan ali kaldırım olması lazım

o topçuda 89 lu

hasanali bizim maçta coşmuştu.

bird mesela benim canımı sıkan durum yabancı hakkı kullanılacaksa gerçekten hakeden bir transfer için kullanılmalı.

şimdi bence ferhat ve cale oynadığı zaman bir şey farketmiyor pek.

yani yabancı aldığın zaman ekstra bir şeyler yapmalı.bkz.glowacki

yoksa onun yapabileceğini yapan bir türk oyuncu mutlaka bulunur.

ayrıca bu sol bek transferinde sıkıntı yaşarız

bakın türkiyenin en iyi sol bekleri kim?

hakan balta,ismail,deli ibo,çağlar

hepside istanbul takımlarında

yani bizim alma durumumuz yok.

bari şu gelecek vaadeden gençleri alalım.

ben ferhattan çok umutluydum ama cale yi kesemiyor.

keza oynadığı zamanda çok büyük bir performans görmedik.

bu bir problem bence.

M.S.SOFU
21.10.2010, 11:47
kayserisporun solbekini ben de beğenmiştim. özgür çek, bek değil, ayrıca özgürün babası bizim ofiste çalışıyor, çok iyi bir abi. bütün camia isterse bir güzellik yapabilirim.
evet böyle durumu sen yazdıktan sonra araştırdım bende

adam sol açık oynuyormuş genellikle

ama bek oynadığı zamanlarda olmuş.

bence sol açık olan biri sol bekte oynar-kime göre neye göre:üstün futbol seyretme tecrübelerim bana böyle dedi :D ---

Gökhan KAN
21.10.2010, 11:48
Ben Celaleddin ve Volkan'ı arıyorum yalan yok..

Hakan Karadirek
21.10.2010, 14:36
Celaleddin'i degilde, ben Mustafa Keceli'yi ariyorum.

mashal61
21.10.2010, 15:09
Koca dünya gezegeninde Trabzonspor'un sol beki Cale olmamalı diye düşünüyorum.

Samet Yildirim
21.10.2010, 16:11
Caleyi tebrik ediyorum görevini en iyi sekilde yaptigi icin ve uzun bir aradan sonra eli aya düzgün bir sol bekimiz oldugu icin.

Cafer Bulur
21.10.2010, 16:15
Ben Celaleddin ve Volkan'ı arıyorum yalan yok..
Yapma gökhan,celaleddinin nesini ariyorsun?

Su andaki cale ancak mustafa keceli ile kiyaslanabilir.

Lee eul yongu ariyorum de bari .;)

Emrah Akcagöz
21.10.2010, 17:51
Yapma gökhan,celaleddinin nesini ariyorsun?

Su andaki cale ancak mustafa keceli ile kiyaslanabilir.

Lee eul yongu ariyorum de bari .;)
Lee Young harbi iyiydi ama abi ya..:rolleyes:

seyduna_efil
21.10.2010, 18:26
lee young'un, şükrü saraçoğlunda sanırım yattara'nın sağ taraftan ortasına sol ayağıyla güzel bir plase vuruşuyla attığı gol hala aklımdadır

Emirhan Uludüz
21.10.2010, 18:43
lee young'un, şükrü saraçoğlunda sanırım yattara'nın sağ taraftan ortasına sol ayağıyla güzel bir plase vuruşuyla attığı gol hala aklımdadır

Evet,birde asist yapmıştı o maçta..2-1 yenmiştik sanırım..

Kazım Uzunboy
21.10.2010, 18:55
Hey gidi Lee. :)

Mert Oğuzlu61
21.10.2010, 19:52

1 gol 1 de asist yapmıştı, tekke ye attırmıştı.

2-2 bitmişti o maç.

lee harbiden kalite topçuydu.

Cem Akyüz
21.10.2010, 19:56
Fuzuli bir adam

demir
21.10.2010, 20:16

o mac 2-2 bitti

demir
21.10.2010, 20:17
1 gol 1 de asist yapmıştı, tekke ye attırmıştı.

2-2 bitmişti o maç.

lee harbiden kalite topçuydu.

lee giderken oyle gonderılmedı ama lee sadece fırıkıkcı dıye alınmıs bir oyuncu ıdı malesef ve trabzonda tek bır fırıkık golu bıle yoktur..

Emirhan Makul
21.10.2010, 22:43
Ev bark sahibi olup çocuk yapması lazım acilen.

yorumsuz6117
21.10.2010, 23:33
Ev bark sahibi olup çocuk yapması lazım acilen.

Bunları yapınca ne olucak ?

Emirhan Makul
21.10.2010, 23:52
Bunları yapınca ne olucak ?

Sorumluluk alma duygusu
Özgüven
Ulen ben babayım daha dirayetli olmalıyım düşüncesi

Erbay
22.10.2010, 11:32
"Neden futbol?" diye sormak istiyorum kendisine.

ilhan
22.10.2010, 11:33
Kasımpaşa maçında Cale çıkınca Sezer Badur girdi. Neden Ferhat girmedi? Maç kadrosunda mı yoktu? Yoksa Şenol hoca Sezer'in gönlü olsun diye mi oynattı?

Tayfun
22.10.2010, 12:56
Bu maçta Ferhat oynamalı yerine.

yorumsuz6117
22.10.2010, 13:12
Sorumluluk alma duygusu
Özgüven
Ulen ben babayım daha dirayetli olmalıyım düşüncesi

Yok be abi adamın kapasitesi bu bundan iyisini yapamaz.

Ahmet Başkaya
22.10.2010, 13:34
Kasımpaşa maçında Cale çıkınca Sezer Badur girdi. Neden Ferhat girmedi? Maç kadrosunda mı yoktu? Yoksa Şenol hoca Sezer'in gönlü olsun diye mi oynattı?

Kadrodaydı .

2. dediğin akla yatkın olanı .

Şans verilmedi demesin diye göstermelik sanırım .

M.S.SOFU
22.10.2010, 17:00
hayır yapma demiyorum hobi olarak yine yap :D

yorumsuz6117
22.10.2010, 19:26
Cale bu durumdan memnun değil
22 Ekim 2010 / 18:52
Cale '' Bazen çok haksız eleştiriliyoruz''dedi

Trabzonspor'un sol tarafının sürekli eleştirilmesinin haksızlık olduğunu söyleyen Cale düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Bu tablodan ben de memnun değilim. Ama bunda benim eksiğimin olduğunu söylemek haksızlık olur. Herkes bir sol açığa ihtiyacımız olduğunu söylüyor. O mevkiyi doldurduktan sonra eleştirmek daha doğru."

Cale taraftarın eleştirmesinin haksızlık olduğunu vurgulerken '' Taraftarımızın memnun olmadığı gibi bende bu durumdan memnun değilim , sol açığa ihtiyacımız var bu doğru alındıktan sonra yine sonuç hüsran olursa o zaman eleştirilmemizi normal karşılarım.Taraftarımızın coşkusu çok büyük, takıma destekleri de çok büyük zaman zaman kendi adıma eleştiri aldığım için üzülüyorum , haksızlık olduğunu düşünüyorum'' dedi

Haber61

demir
22.10.2010, 19:41
cale turlıyenın en ıyı solbeklerinden birisi degil bence en ıyısı elestirdigimiz noktası ofansa destek verememesı ? zaten alırken ofansıf ozellıgı vardıda o mu basarılı olamıyor ? arkadaslar yapmayın kendı degerlerınızı ezmeyın helekı alternatıfı yokken ....

Murat'
22.10.2010, 19:58
2 bucuk seneden beri bizde oynuyor soyle adam gibi yaptigi tek bir orta bile hatirlayabilen var mi ?

ahmetansu61
22.10.2010, 20:01
Yalnis hatirlamiyorsam lemi cale icin ikinci abdullah demisti. Bu lain ustune almislardi. Ben call icon herzaman soyluyorum daha tecrubeye ihtiyaci var. 3 sene olacak hala ayni hatayi yapiyo. Ileri cikip topu jaybettiginde sol kanadimizdan kontra atak yiyoruz. Egemen kendi bolgesini birakip sola gecerken cale kosup defansa gececegi yerde allahi var kosuyo AMA egemenin yaninda dikiliyo posizyonu izliyo. Yani Boyle kac tane pozisyon vermisizdir hala egemen onun yerini alırken o egemenin yerini almayı akıl edemiyor. Cale nin tecrübe kazanmasını bekleyemiyecegimize göre gonderip tecrübeli bir sol back almamız lazım. Sadece orta yapabilsin gerisi sol back özellikleri olsun yeter bize.

maydin
22.10.2010, 20:18
takımda bi sol bek yok.

Mustafa ÖZDEMİR
22.10.2010, 20:19
daha iyisini bulana kadar cale en iyisi...

Koray Yiğit
22.10.2010, 23:04
El insaf Cale efendi önünde ENGİN,COLMAN ve GABRİC gibi oyuncular oynadı takıma ne verdin?

Ataklara katılmamayı ve defansdaki çaresizliğin sol ön tarafa bağlamanın yersiz olduğunu kendin de biliyorsun ama söyleyemeye dilin varmıyor.

Bir bek için ideal oyuncu değilim,hız ve kabiliyetten yoksunum,Egemen ile kardeş olduk topu karşılamaktan öte stoper mevkinde oynamaktan haz duyuyorum desen anlayacağız umarım menajerin şu sözlerimi görürde takımdan ayrılman alelacele sağlanır

Sezon başlamadan önce Gabric'in BEK'te oynamasını çok dillendirdim fakat itibar eden olmadı.

Sol bek için Transfer adaylarım;

KAYSERİ..Hasan ali kaldırım
İstanbul bld...Gökhan süzen

Samet Yildirim
23.10.2010, 01:39
Yerin dibine sokmaya devam...sirasiyla hepsini soktuk böyle de devam edecek sanirim.

Ali İhsan
23.10.2010, 02:04
Ofansı sıfır, hatta ofansa çıkması zarar doğru.

Ama insan bir sağına soluna bakar, 40 yaşındaki İbrahim ve birkaç maçta iyi oynadığı için herkesin göklere çıkardığı Hasan Ali haricinde ligde elle tutulur bir solbek var mı? Cale defansif olarak sağlam bir oyuncu, eksikleri bariz belli ama bence daha iyisini bulmadan gönderirsek bulacağımız en fazla Murat Ocak, Celo, Keçeli olur.

Dünyada solak insan sayısı çok az, solakların çoğu nedense yetenekli futbolcular oluyorlar ve ilerde oynuyorlar, bu sebeple solbek yetiştirmek çok zor. Ya sağ ayaklı birisini koyacaksın, ki o da çok nadir görülen bir durum. Ya da idareten birisini oynatacaksın. Biz ligimize göre idare edebiliyoruz.

Ahmet Başkaya
23.10.2010, 03:18
Yarınki maçta oynamasını istemiyorum açıkçası , Ferhat'ın oynaması bence daha iyi olacaktır .

Ama büyük ihtimal Cale oynayacaktır .

Umarım bizi yanıltan bir performans sergiler .

Mehmet Fırat
23.10.2010, 20:51
Pek yazan olmaz bugün buraya. :)

Mollasalihoğlu
23.10.2010, 20:52
Haftaya cezalı..

Onur Şeref
23.10.2010, 20:55
Sen ciddi anlamda fuzulisin...

Fatih
23.10.2010, 21:02
Bu adama kızamıyorum nedense.:)

Özge
23.10.2010, 21:03
Hayatının müdahalesini yaptı:DAma yine de kötü olduğunu değiştirmez.

Serdær
23.10.2010, 21:05
Çok iyi bir müdahalede bulundu..

Önünde sol açık olduğu zaman daha sakin oynadığı belli oluyor ..

Erbay
"Neden futbol?" diye sormak istiyorum kendisine.

Sahiden, neden?

Bdeniz_61
Kritik müdahalesi olsa da kötü maç çıkardı.Sol bek şart gibi.

ilhan
23.10.2010, 21:07
Engin seni pozisyona sokmak için didindi durdu. Maçtan sonra nezaketen teşekkür ediver adama. :)

Ekrem D.
23.10.2010, 21:08
Yahu ben farklı bir Cale'mi izliyorum? Bence bu adamın tek eksikliği kendine güven. Topa vururken ayağı titriyor. Onun dışında ilk geldiği günlerdeki formuna çok yaklaştı. Önünde Engin olunca bir başka oluyor bu adam. Eğer iki maç daha böyle oynarsa kendine gelir.

Sen böyle oyna, canımı ye.

agahozlu
23.10.2010, 22:20
Hücuma yakın yerde top ile buluşunca ne yapacağını bilmiyor. Kararsızlık veya özgüven eksikliği her ikisi de olabilir.

sessizkral_1
23.10.2010, 22:35
Bugün ileride insifiyatif aldı.Kendiside ileriye çıkmamasının dezavantajlarının farkında.

Bugünkü katkısının faydalarını gördük ancak kesinlikle yeterli değil.

İyi bir sol bekimiz olsa örneğin serkan gibi birşeyimiz olsa düşünemiyorum neler olur :D

Üzgünüm cale kutumda kırmızı hissediyorum.

hAtes
23.10.2010, 22:54
gitgide ileri de çıkıyor artık, öğrenmesi lazım hücumuda.

Asi Çaykaralı61
23.10.2010, 23:07
Hrvoje Cale’nin açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5642-5U2G4P5S.jpg

Hırvat oyuncumuz Hrvoje Cale, maçın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Maçın ilk yarısında iyi oynayamadık. Geride kaldık. Gençlerbirliği bizden daha iyi oyuna hakim oldu. Anlayışımızı sahaya yansıtamadık. Devre arasında yapılan değişiklikler ve Jaja’nın oyuna girmesiyle birlikte güzel bir galibiyet elde ettik”

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5642#Icerik (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=5642#Icerik)

SEDAT
23.10.2010, 23:10
- Her Şeye Rağmen Seviyorum Seni :) Aslında Fena İşler Yapmıyosun

Emre ÖZTÜRK
23.10.2010, 23:13
Bende Cale'yi severim ama bazen öyle ruhsuz oynuyor ki ..:)

Bugün gerçekten iyi bir performans sergiledi.İnşallah daha iyi maçlar çıkartır.

Paksoy
23.10.2010, 23:15
Engin seni pozisyona sokmak için didindi durdu. Maçtan sonra nezaketen teşekkür ediver adama. :)
ççç 3 kişi daha desteklerse yapabilir bence

Cafer Bulur
23.10.2010, 23:20
Etkili degildi ama ikinci yarida hücuma destek vermesi olumluydu.

erolizmts
23.10.2010, 23:26
Sanırım takımın en çok aksayan oyuncusu. Bir türlü vasatı aşamıyor. Ama malesef alternatifi mevcut değil. Ferhat'ın Cale'den daha iyi olduğunu düşünmüyorum. Devre arasında mutlak suretle daha iyi bir sol kanat savunmacısı bulmamız gerekiyor.

Samet Yildirim
24.10.2010, 00:39
Savunmada zaten hemen hemen her macta iyi oynuyor 2.yarida hucuma cikmasi iyidi. Daha iyisi yoksa Cale ile de sampiyon olunur.

Harun CAN
24.10.2010, 01:20
Sol taraftaki sıkıntıyı bitirmek için 2 yol var bence.

1 - Cale'nin önüne kaliteli bir solaçık ( kulübede oturmamak şartıyla )

2 - En basit örneğiyle Alman liginden gözü kapalı seçilmiş bir sol bek

ama gerçek bir solaçığımız olmadığı sürece iyi bir solbek bile verimli olmaz. Bu yüzden sol tarafı komple düşünmeliyiz diyorum...

Ayrıca Cale defans yönüyle bugün iyiydi ve çok net söylüyorum tartışmalı pozisyonda değil de Giray-Ceyhun -Egemen'den biri olsa çok büyük ihtimalle aleyhimize bir karar çıkardı çünkü hiçbiri Cale gibi bir müdahale yapamazdı.

DeAgLeMaNyAq
24.10.2010, 05:08
Bazı yerlerde Cale'nin pozisyonuna faul diyenler olmuş yuh diyorum. Açıkçası Vederson ya da Caner gibi şov amacıyla kendine oynayan kişiler yerine Cale'yi tercih ederim. Evet onlar kadar hücum gücü yok. Orta yapmayı da neredeyse hiç bilmiyor, zaten buna da hiç yeltenmiyor nedense. Bu konuda kendini geliştirmesi şart...

Ahmet Başkaya
24.10.2010, 07:42

Çok güzel bir yorum harbiden yaa :)

~

Müdahelesini es geçmemek lazım.