PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hrvoje Cale

Sayfa : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Erdal
13.07.2008, 02:04
hemen karamsarlık başladı. işimiz kötü.

Ne karamsarlığı. Hayır ben İsmail e üzülüyorum yedek kalacak diye:))

Adem Erdoğan
13.07.2008, 02:08
Calenin yeri sağlam formayı kimseye kolay kolay kaptırmaz.Bilekleri çok iyi.

matalar
13.07.2008, 02:11
Ne karamsarlığı. Hayır ben İsmail e üzülüyorum yedek kalacak diye:))
sen beğendin yani. doğru mu anladım

temeltepe
13.07.2008, 12:01
şayet takım iyi bir hava yakalarsa ; artık cale de bir şeyler koyar ortalığa. ama takım geçen sene gibi olursa onuda sezon ortası göndeririz kurt van depar , de hane tıjis gibilerinin yanına.

Selman
13.07.2008, 12:10
Valla bu adamda bir sol ayak var rakip oyuncuyu süründürür.Ortalarını filan bilmiyoruz tabi ama çok teknik.Benim en beğendim futbolcuydu dün.

akczay
13.07.2008, 12:23
sami nasıldı? Cale yi kesebilir mi

Baggio
13.07.2008, 15:44
Benim Oynadigim Takimda yeni bir Hirvat Arkadasimiz katildi. Tabiiki dayanamadim ve Cale'yi sordum. Cocuk öyle bir Sasirdi'ki sordugumda,inanamadi ve gelecegin Avrupanin en iyi 5 Solbek oyuncularindan birtanesi olacagina kesin Gözüyle bakiyor.

Burak_52
13.07.2008, 15:47
cale nasıl bi futbolcu bilmiyoduk ama idmanda izlediğim kadarıyla çok kaliteli bi futbolcu ve en beğendiğim isimler arasında

Hasan Ayvenli
13.07.2008, 15:48
teknik olması çok güzel. umarım hücuma da katılıyordur ve iyi de ortalar yapıyordur. eğer bu meziyetlere de sahipse celalettin ve keçeliden sonra solda gördüğümüz bi oyuncuya sövmeyecez alkışlıcaz demektir..

Serdær
13.07.2008, 15:53
teknik olması çok güzel. umarım hücuma da katılıyordur ve iyi de ortalar yapıyordur. eğer bu meziyetlere de sahipse celalettin ve keçeliden sonra solda gördüğümüz bi oyuncuya sövmeyecez alkışlıcaz demektir..

Defans oyuncusu ilk önce defans yapsın sonra hucum'u düşünsün..;)

Hasan Ayvenli
13.07.2008, 15:55
sol açıkta eksiğimiz de varken böyle bir görevi de yapması gerekli. ki ideal bek de bu şekilde oynayandır.

Cafer Bulur
13.07.2008, 22:54
kendisini en gec 3 yil sonra real madridde oynarken görmek istiyorum.
bunu basarabilirse kendisini cok sevecegiz demektir.
giderken de bir 15 milyon euro bonservis bedeli aldik mi tamamdir.:)

Özge
13.07.2008, 23:06
Cale'yi hiç böyle beklemiyordum.İnanılmaz teknik.Çok yararlı olacak.

jacek cyzıo
13.07.2008, 23:55
arkadaşlar inşallah maçlar başladığında transferlerimiz hakkında yaptığımız yorumlar doğru çıkar.jabi de çok teknik ama faydalı olamadı iş teknikle bitmiyor.takım uyumu çok önemli.cale sanki görev adamı gibi geliyor bana.lee young gibi.

unique
13.07.2008, 23:59
İzleyenlerin yorumları bana ümit verdi, inşallah söylendiği gibi iyi çıkar.

Kadir
14.07.2008, 01:43
Desenize sol bek emin ayaklarda .

efulim67
14.07.2008, 10:56
Arkadaşlar şuan sınıfta Kosavodan öğrenciler var.
HIRVOYE ÇALE (okunuşu böyleymiş)'yi tanımıyorlarmış!
Yorum yapamıyorum. İnşaallah iyi çıkar.

Lordosman
14.07.2008, 11:10
Kosovalı öğrencilerin tanımasına gerek varmı.Şimdi bizim taraftarın yarısından çoğu İbrahim kaş ismini hatırlamazdı adam Getafe ye gitti.İnşallah iyi çıkar derken hem para ver hem dua yap ,ilginç

eminbayram
14.07.2008, 15:07
gerede kampında hiç hoşlanmadığım halde cevat kolu gördüm.futbolcular ormanda kros yaparken ayak üstü taraftarlarla sohbet etti.colman için çok iyi bir futbolcu derken aynı şeyleri cale için söylemedi.hatta beğenmediğini söyledi.bu adamın lafına inanmak istemiyorum ama söyledikleri bu şekilde..

Tayfun
14.07.2008, 15:23

Okunuşunuda öğrenmiş olduk :) / Eyv...

İskender YILMAZ
14.07.2008, 15:25
transferlerde tek 'acaba' bu sanırım.. :S inşallah bu durgunluk geçer de en yararlı transferlerimizden birisi olur..

HALİT KARAKAŞ
15.07.2008, 06:22
Hedefi vuracağız
"Trabzonspor'a şampiyonluk yaşamaya geldim. Takımımı tanıdıkça, bu hedefe ulacağımıza olan inancım da arttı".

ÖNCE AVRUPA'YA
Trabzonspor'un yeni transferi Cale, Gerede'de iddialı konuştu. Şampiyonluk hasretini gidermek için buraya geldiğini belirten Cale "Amacım yeni sezonda elimden geldiğince iyi mücadele edip Trabzonspor'un tekrar Avrupa kupalarına katılmasına katkı sağlamak. Şampiyonluk hasreti için buradayım" açıklamasını yaptı.

MUTLULUK DUYDUM
Cale sözlerini şöyle sürdürdü, "Takımı gördükten sonra şampiyonluk hedefine ulaşacağımıza inancım bir kat daha arttı. Şimdiden burada Trabzonspor'da oynamaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Trabzonspor, Türkiye'nin dört büyük takımından biri. Avrupa'da tanınan bir kulüp. Biz bu sezon şampiyonluk hedefini vurmalıyız."

SarR52
15.07.2008, 11:38
şu hazırlık mçaları başlasada takımı bir görsekk ...
inşallah symek gibi olur beklentileri boşa çıkarmaz...sonu ona benzemez inşallah

Cafer Bulur
15.07.2008, 14:51
kimisi cok iyi diyor,kimisi ise begenmedigini söylüyor.
en iyisi ben kendim izledikten sonra karar vereyim.
bremen macinda cale hakkinda cok daha net bir fikir elde edebiliriz.

otuken55
15.07.2008, 14:56
bremen maçını tv ler vermeyecek mi:(

Estragon
15.07.2008, 15:05
d-smart verecekmiş.

Tayfun
15.07.2008, 15:12
d-smart verecekmiş.

Kör talih işte hep show verirdi nerden çıktı d-smart...

DeAgLeMaNyAq
15.07.2008, 16:37
Kör talih işte hep show verirdi nerden çıktı d-smart...

Albayrak yönetimi gider ayak D-Smart'a sattı maçlarımızı...

Zeki Akyol
15.07.2008, 20:57
Defans oyuncusu ilk önce defans yapsın sonra hucum'u düşünsün..;)

Doğruı ben Ersun hocada ole kadro kuracağını duşunuyorum cunku musa nın hucuma katkıısı tartışılmazz ama defansı kotuydu bence Ersun hoca bu yuzden ısrar etmedı kalsın dıyee !! cale nınde defansa yardımı katkısı ıı olursa super ılerıye cıkıp orta yapmasın demıyoruzz ama bunu Gökhan gönul gıbı yapmalı :)
umarım baaşrılı olur

Emirhan Ömeroğlu
17.07.2008, 08:52
Arkadaşlar cale 'den hiç haber yok yani ben alamıyorum yada bir bilgisi olan var mı form grafiği falan ?

Gökçebey
17.07.2008, 08:58
2 farklı yorum var. Bir taraf çok kabiliyetli adam geçmesi, takımın hücumuna katkı yapması çok üzel diyor, diğer taraf idmanlarda çok etkisiz varlığı yokluğu belli olmuyor diyor. Hazırlık maçlarında göreceğiz.

Emirhan Ömeroğlu
17.07.2008, 09:00
Hmmm bana takıma uyum sağlayamadığını sölediler o yüzden sordum teşekkürler

Tayfun
17.07.2008, 12:11
Cale hala bi çıkışa geçemedi inşallah fiyasko çıkmayıp formunu yakalar....

İdris Toksoy
17.07.2008, 12:22
futbolcuların performanslarını hazırlık maçlarında göreceğiz.umarım kelek çıkan olmaz :)

Hakan Aydın
17.07.2008, 12:55
Dinamo Zagrebi tutan bir arkadasa sordum cale nasil diye cok iyi oyuncu söyledi. insallah bizdede iyi oynar ve sol bekin vazgecilmezi olur

Cafer Bulur
17.07.2008, 14:16
cale hakkinda bugün cikan,kampin hayal kirikligi seklindeki haberler iyice moralimi bozdu.
ayrica takimimizi takip eden spor yazarlarinin begendikleri futbolcular icinde cale yi saymamasi bu futbolcunun acikca bir uyum sorunu yasadigini ortaya koyuyor bence.
ilk defa yurtdisina cikmis olmasi nedeniyle normal karsilamak lazim.
cale nin zamanla kendisini kanitlayacagini umuyorum.

fincher
18.07.2008, 04:46
Kariyerinde hiç bir klüpte bu kadar ağır idman temposuyla çalışmadığını söyledi bugün bi röportajda Cale.Ersun hoca gene aşırı yükleme yapıyor.Lige fırtına gibi başlıyacağımız kesin de sonunu getirebilirmiyiz?Ersun hocanın kariyerine bakınca içimde şüpheler oluşmuyor değil...

Kazım Uzunboy
18.07.2008, 20:31
Trabzon'un 'Cale'si konuşuyor
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/7/7_222247_cale1807bb.jpg

Bolu'daki performansıyla şüphe uyandıran Cale, kendini savundu.
18.7.2008

Bolu kampında vasat performansıyla şüphe uyandıran Cale, kendini savundu, önemli bilgiler verdi. “Hayatımda hiç bu kadar yüksek tempoda bir kamp dönemi geçirmemiştim. Doğal olarak bu da performansıma yansıdı” ifadelerini kullanan Hırvat futbolcu, yeni sezona kadar daha da toparlanmış olacağının sözünü verdi. İlk izlenimlerini da anlatan Cale, “20 günde anladığım kadarıyla Trabzonspor büyük bir camia ve çok taraftarı var. Uzun zamandır süre gelen bir gelenekleri olduğunu sanıyorum” değerlendirmesini yaptı. Ailesini ve ülkesini özlediğini, ancak futbolcu olarak bu yaşam şekline uyum sağlamak zorunda olduğunu vurgulayan Cale, takımda en beğendiği oyuncunun ise Yattara olduğunu söyledi. Hırvat futbolcu, Trabzon’da başarılı olup milli takıma çağrılmayı beklediğini de sözlerine ekledi.

fanatik.com.tr

ugurTS1989
18.07.2008, 21:47
Yeni Stapanov

Great White
18.07.2008, 22:00
Bolu kampında vasat performansıyla şüphe uyandıran Cale, kendini savundu, önemli bilgiler verdi. “Hayatımda hiç bu kadar yüksek tempoda bir kamp dönemi geçirmemiştim. Doğal olarak bu da performansıma yansıdı” ifadelerini kullanan Hırvat futbolcu, yeni sezona kadar daha da toparlanmış olacağının sözünü verdi.

Erdal Hocamız burada öve öve bitirememişti yahu oysa ki:)

Sanırım bir tek BMN' nin kampı ziyaret ettiği gün yüksek performans göstermiş Cale..

e'3'
18.07.2008, 22:08
cale zamanla alısacak takima :)biz caleden umutluyuz..

Manu61
18.07.2008, 22:21
cale zamanla alısacak takima :)biz caleden umutluyuz..
forumlarda hırvat arkadaslarla konustum trabzonsporumuza gelmesinden dolayı hala saskınlarmıs cok iyi bir futbolu oldugunu söylediler euro 2008 kadrosunda olurdu diyorlar ama sakatlık gecirmis onun icin bili cagırmamıs hırvatistanın önümüzdeki 10 yılının sol beki olacagını söylüyorlar hatta 2 yıl önce gelecek vadeden futbolular arasında modricle beraber calede gösterilmisti ayrıca cale hedefim real madridde oynamak demisti böyle hedefleri varsa eger zaten belirli bir yetenegi vardır bence iyi bir futbolcu baya bir fanıda var bu arada :)

M.S.SOFU
18.07.2008, 23:38
iyi bu iyi tipinde var sol bek lik iyi topçu bu :D

Erdem Keser
18.07.2008, 23:41
Top tekniği ve bilekleri üst düzeyde,ayrıca çok rahat adam geçiyor.Dar alandaki çift kalede pasların neredeyse tamamını olumlu kullandı ama hızını ve deparlarını göremedik. Benim izlediğim Cale sol kanatta çok büyük işler yapacak.
İzlemeden önce ne yalan söylim pek olumlu düşünmüyordum hakkında.Hatta düz bir oyuncu olduğunu tahmin ediyordum ama beni şaşırttı.

Halit Aydın
18.07.2008, 23:51
http://www.facebook.com/group.php?gid=25746541544#/group.php?gid=25746541544

Cale'nin fan grubu. Bizlerden kimse yok muhabbete katılalım anlamadığım dilden ama olsun anlaşırız :)

Fatih Ay
19.07.2008, 00:00
http://www.facebook.com/group.php?gid=25746541544#/group.php?gid=25746541544

Cale'nin fan grubu. Bizlerden kimse yok muhabbete katılalım anlamadığım dilden ama olsun anlaşırız :)

hemen girdim..69 fanı varmış artıralım..duvarlarada bişeyler yazalım:)

Magic61
19.07.2008, 00:13
hemen girdim..69 fanı varmış artıralım..duvarlarada bişeyler yazalım:)

arkadas ne fani

hirvatca baslik orada cale dinamo tarihinin en kötü futbolcusu diye yaziyormus

Filip schrieb am 30. Mai 2008 um 05:26
murat title of this group is Hrvoje Čale is the worst player in dinamo history so you know how we think about him

adamd iyor en kötü topcu simdi anladin onun hakkinda ne düsünüyoruz diye yazyior,
ben zaten bu topcunun böle kötü olacagini biliyordum , transfermarkt.de almanyada yasayan hirvatlarin yazdigi yorumlara göre kötü oyuncuymus, beklentim yokcaleden,ama yinede insallah hayirlisi olur adam bizde güzel oynarrrrrrr....

Halit Aydın
19.07.2008, 00:14
Tepki sonucu başlığı değiştiririz merak etme :)

Fatih Ay
19.07.2008, 00:15
arkadas ne fani

murat title of this group is Hrvoje Čale is the worst player in dinamo history so you know how we think about him

adamd iyor en kötü topcu simdi anladin onun hakkinda ne düsünüyoruz diye yazyior,
ben zaten bu topcunun böle kötü olacagini biliyordum , transfermarkt.de almanyada yasayan hirvatlarin yazdigi yorumlara göre kötü oyuncuymus, beklentim yokcaleden,ama yinede insallah hayirlisi olur adam bizde güzel oynarrrrrrr....

:eek:yahu orayı görmedim ben.izleyenler diyo çok teknik felan sağlam..ne bilim inşallah iyi çıkar..

poetricus
19.07.2008, 00:19
Sanırım bir tek BMN' nin kampı ziyaret ettiği gün yüksek performans göstermiş Cale..
Demek çocuk BMN'nin gözüne girmek için kendini paralıyormuş.
Bu da bizim ne kadar etkili olduğumuzu gösteriyor.

Erdem Keser
19.07.2008, 00:21
arkadas ne fani

Erdal abiyle aramızda bizde konuşmuştuk;bu Hırvatlar cidden anlamıyorlar futboldan:)Rahat olabilirsin,Cale çok kalite bir oyuncu.

Magic61
19.07.2008, 00:51
:D insallah iyi cikar, ben adami görmeden ne iyi olduguna nede kötü olduguna inaniyorum, sahaya ciksin öle yorumy apalim,tabi bi süre de gecmesi gerekiyor....

Erdem Keser
19.07.2008, 01:09
:D insallah iyi cikar, ben adami görmeden ne iyi olduguna nede kötü olduguna inaniyorum, sahaya ciksin öle yorumy apalim,tabi bi süre de gecmesi gerekiyor....
Adamı izlediğimiz için yorum yapıyoruz,idman performansını Geredeye giden bir çok arkadaş beğenmişti.Ona göre de buraya oyuncu hakkındaki düşüncelerimizi yazdık.Yani kafamızdan yazmadık hakkındaki yorumları;)

e'3'
19.07.2008, 01:09
ben cale'ye güveniyorum:cool: cok kaliteli bır topcu ve arkdaslarin olumlu cevaplarindada doğruluk payı oldugunu dusunuyorum...

SuperGaZii
19.07.2008, 01:26
suan icin orda samiyi oynatir,

Birtan Karaman
19.07.2008, 11:39
Bu nasıl Cale!Hırvat solak, vasatı aşamayan performansıyla hayal kırıklığı yaratıhttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/36150_b.jpg
Trabzonspor’da ‘Abdullah’tan daha iyi. Trabzon sol kanatında 10 yıla damgasını vurur’ söylemleri ile kadroya katılan Hırvat sol kanat oyuncusu Hrvoje Cale, kamptaki performansıyla tam bir hayal kırıklığı yarattı. Hücumda hiçbir üretkenlik sergilemeyen, savunmada ise beklenenin altındaki performansıyla kötü izlenim veren Cale, bu performansıyla formasını İsmail’e kaptıracak gibi görünüyor. Bakalım, Cale hazırlık maçlarında nasıl bir performans gösterecek.

Cem Balcı
20.07.2008, 23:23
inşallah biranönce kendini bulur...

gelen haberler hiç iyi değil...

Emirhan Makul
20.07.2008, 23:38
bu haberin kaynağı kim çok merak ettim

ya medyatrabzon ya haber61 ya spor61

Murat GENEL
21.07.2008, 00:50
sakatlıgı yüzünden Hırvat milli takımına giremeyen bir oyuncunun bu kadar insafsızca dibe vurma çalışmalarını duymak istemiyorum..en güzel cevabı hazırlık maçlarında verecektir bize..

Onur Civelek61
21.07.2008, 01:31
hazırlık maçlarını izlemeden kötü diyemeyiz zaten adam genç ve ilk kez yurt dışında.Colman öyle değil.Arjantin'den Belçika'ya gitti şimdide Türkiye'de çabuk alıştığı söyleniyor.Cale hakkında kampı izleyenler çok olumlu konuştu.Ben onlara inanırım.Bide hazırlık maçlarına:) izleyelim görelim...

TSKara61
21.07.2008, 01:34
Bu nasıl Cale!Hırvat solak, vasatı aşamayan performansıyla hayal kırıklığı yaratıhttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/36150_b.jpg
Trabzonspor’da ‘Abdullah’tan daha iyi. Trabzon sol kanatında 10 yıla damgasını vurur’ söylemleri ile kadroya katılan Hırvat sol kanat oyuncusu Hrvoje Cale, kamptaki performansıyla tam bir hayal kırıklığı yarattı. Hücumda hiçbir üretkenlik sergilemeyen, savunmada ise beklenenin altındaki performansıyla kötü izlenim veren Cale, bu performansıyla formasını İsmail’e kaptıracak gibi görünüyor. Bakalım, Cale hazırlık maçlarında nasıl bir performans gösterecek.

Ismail'in akrabasi yazmis olmasin bu haberi

Serkan Miletli
21.07.2008, 10:47
bence cale iyi bir oyuncu ( hoş daha izlemedim adamı ama öle zannediyorum) bence biraz sabırlı olmak lazım ersun hoca inşallah bir iki hatasını görüpte adamı almaz 11 den bu adam gerçekten iyi olabilir..

otuken55
21.07.2008, 15:40
hayatında ilk defa bole idman görmüş adam biraz sabır

Manu61
21.07.2008, 15:43
facebook taki yorumları iyi okursanız orada calenin zagrepten gitmesine üzülenler cogunlukta

bestrafer
21.07.2008, 20:40
Facebooktaki o sayfaya en son yorumu bırakan benim ve şu anda cevap bekliyorum. Daha önceki sayfalarda ve facebooka yazdığım yorum gibi ben hrvojeden çok şey bekliyorum. Umarım beni yanıltmaz.

mehmet83
22.07.2008, 03:02
Demek çocuk BMN'nin gözüne girmek için kendini paralıyormuş.
Bu da bizim ne kadar etkili olduğumuzu gösteriyor.
Hocam sizi tanimiyorum (herkes hocam dedigi icin oyle dedim)ama bu ince ironiler varya olduruyo beni:D Facebook'a bi sayfada siz acsaniz en buyuk "fan"iniz ben olurum:) Once bi izleyelim adami arkadaslar, sonra olumlu yada olumsuz biseyler karalariz hep beraber ama dedigim gibi once izleyip gormek lazim.

Baggio
22.07.2008, 09:35
Hrvat bir Arkadasim,Cale icin cok iyi bir Futbolcu oldugu,ve bir kac sene sonra Avrupaya gidecek Potansyeli var diye yorumladi

futbalski60
22.07.2008, 19:27
CALE TAKIM OYUNCUSU…

Abdullah Ercan’ dan beri aradığı sol beki yıllardır bulamayan Karadeniz Fırtınası bu sezon bu mevkide işi sıkı tutmak istiyor. 2.2 milyon Euro bonservis ödenerek alınan Dinamo Zagreb’in Hırvat sol beki Hrvoje Čale 24 yaşında. 1 kez Hırvatistan milli takım forması giyen genç futbolcu tempolu ve iyi bir takım oyuncusu olarak biliniyor. Bu sezon ilk 11’deki yeri için genç oyuncular İsmail, Sami, ve Fatih ile tatlı bir rekabete girecek olan Cale, Trabzon’un zengin kadro derinliği için doğru transfer.
kaynak:maraton.com.tr

arkadaşlar Cale'ye 2.2 milyon euro bonservis verdiğimiz doğru mu?

Cafer Bulur
22.07.2008, 23:25
CALE TAKIM OYUNCUSU…

Abdullah Ercan’ dan beri aradığı sol beki yıllardır bulamayan Karadeniz Fırtınası bu sezon bu mevkide işi sıkı tutmak istiyor. 2.2 milyon Euro bonservis ödenerek alınan Dinamo Zagreb’in Hırvat sol beki Hrvoje Čale 24 yaşında. 1 kez Hırvatistan milli takım forması giyen genç futbolcu tempolu ve iyi bir takım oyuncusu olarak biliniyor. Bu sezon ilk 11’deki yeri için genç oyuncular İsmail, Sami, ve Fatih ile tatlı bir rekabete girecek olan Cale, Trabzon’un zengin kadro derinliği için doğru transfer.
kaynak:maraton.com.tr

arkadaşlar Cale'ye 2.2 milyon euro bonservis verdiğimiz doğru mu?
transfermarkt de sitesinde de ayni rakam geciyor.
bu site bilinmeyen bonservis ücretlerine soru isaret koyuyor.
bu acidan 2.2 milyon euro rakaminin dogru olabilecegini düsünüyorum.
harbiden cok para vermisiz cale icin.
umarim bu paranin altinda ezilmez.insallah bir jun faciasi daha yasamayiz.

futbalski60
23.07.2008, 15:56
transfermarkt de sitesinde de ayni rakam geciyor.
bu site bilinmeyen bonservis ücretlerine soru isaret koyuyor.
bu acidan 2.2 milyon euro rakaminin dogru olabilecegini düsünüyorum.
harbiden cok para vermisiz cale icin.
umarim bu paranin altinda ezilmez.insallah bir jun faciasi daha yasamayiz.
sanırım rakam doğru.Bu paradan daha az bonservisi olan dünyaca ünlü bir sürü solbek var.Sanırım Cale denildiği kadar kaliteli bir oyuncu rakamı duyunca daha çok merak etmeye başladım inşallah yararlı olur.

Tayfun
23.07.2008, 16:47
İlerleyen zamanlarda kendini gösterir inşallah ( Fazla geç olmadan )

yaranozlu
24.07.2008, 10:01
ismaile formayı kaptıracağını idmanda söylemiştim, bu demek değil ki Cale kötü oyuncu ama yedek kalır gibi görünüyor. Sonuçta genç oyuncu, uyum sorununu aşıp kendini de geliştirirse forma giyebilir. Yalnız geçen sene bir tane oyuncumuz olmayan sol kanatta bu sene fazlalık var. Sami, İsmail,Fatih,Cale... Bu saydığım oyuncuların hepsi vasatın üstünde.

eyinc
24.07.2008, 10:15
eğer sol açık almazsak bence defansın solunda ismaile sol açıkta cale veya samiye görev verecek. çünkü ikiside hücum futbolu oynayabiliyorlar. calenin tekniğide çok ii miş defansa da yardım edeceklerini düşünürsek rakip takımların sağ kanadını çökertiriz. zaten sol kanadı ii olan rakip takımda pek yok biraz fb nin ii

Murat'
24.07.2008, 10:27
Anladığım kadayıyla bu çocuk uyum sorunu yaşıyor....Cale'ye kefil olan birçok gözlemci var...İnşallah uyum sorununu çok çabuk atlatır....

Cihad Varlı
24.07.2008, 11:14
Eğer yönetim 2.2 bonservis bedeli veripde bir sol bek aldıysa k.bakmayın ama beklentilerim büyük olur ve öylede..
Keçeliden kesin iyi olduğu için benim açımdan bi problem yok :)

TSKara61
24.07.2008, 14:21
Hepimiz yakinda gorecegiz iyimi kotumu Dinamo Zagrepliler Cale yeni bir Zambrotta dese inancakmiydiniz hemen yani?

Cafer Bulur
24.07.2008, 22:47
bu aksamki antrenmani izleyen abim cale nin idman performansinin kötü oldugunu bu haliyle ilk 11de yer bulmasinin zor oldugunu söyledi.
oldukca isteksiz ve pasif kaliyormus.
umarim bir an önce kendini toparlar.
bu transferde hata yapma lüksümüz kesinlikle yoktur.

macka61
24.07.2008, 23:14
adam dha uyum sorununu yaşıyor böyle idman temposuna alışık olmadığını söylüyor kendisi ondandır

Samet Yildirim
24.07.2008, 23:19
Cale iyi bi oyuncu olduguna inanyiorum...bir cok defa izlenildi...ersun yanal kendisi izledi...

Cale ne diyor...böyle bi kamp karrierimde geciremedim ondan biraz durgunum...ikincisi uyum sorunu yasadigini söyledi !!!

daha hazirlik maclari bile baslamadi biraz insaf...

Murat Engin Akyüz
24.07.2008, 23:19
türkiye liginden seviye olarak daha vasat bir ligden geldi bence biraz zaman tanımalıyız..

Cafer Bulur
24.07.2008, 23:23
Cale iyi bi oyuncu olduguna inanyiorum...bir cok defa izlenildi...ersun yanal kendisi izledi...

Cale ne diyor...böyle bi kamp karrierimde geciremedim ondan biraz durgunum...ikincisi uyum sorunu yasadigini söyledi !!!

daha hazirlik maclari bile baslamadi biraz insaf...
elestirmiyoruz,su anki halini anlatiyoruz.
biz de biliyoruz cale nin zaman ihtiyaci oldugunu.
eger beni kastediyorsan ,ben sadece aldigim bir bilgiyi sizlerle paylasmak istedim.

Onur Civelek61
24.07.2008, 23:24
Geçen gün kadırga tv de idman görüntüleri veriliyordu.Cale aldı topu 10sn içinde 3 farklı oyuncuya bacak arası yaptı ayağa kalktım dedim noluyor:D:D:D napıyor dedim bu adam.pasını attı sonra eğildi dizlerini tuttu dinlendi:) görüntü 15-20snlikdi zaten.Boş adam değildir Cale.uyum sorunu,idmanlara alışması falan tamamlanırsa inşallah yıllar sonra iyi bir sol bekimiz olucak:)

Samet Yildirim
24.07.2008, 23:38
elestirmiyoruz,su anki halini anlatiyoruz.
biz de biliyoruz cale nin zaman ihtiyaci oldugunu.
eger beni kastediyorsan ,ben sadece aldigim bir bilgiyi sizlerle paylasmak istedim.

Yok be hocam sana tsk ediyorum...daha önceki sayfalari okudumda ona göre yazdim seni kastetmedim zaten;)...

Ama yani sol bek icin 2.2 miylon euro...bir cok defa degesik insanlardan izlenilmis hoca kendisi izlemis...heralde kötü degildir yani ben ümitliyim...

su an durgun olabilir bakmak lazim...

Emo91
25.07.2008, 00:44
cale bizim sol bekde basarili olur bence.... teknik oynuyormus.... benim anladigim kadar hemen hemen HAKAN BALTA gibi geliyor bana.... bence süper....hakan balta milli takimin gizli yildizlarindandi.....

cale insallah ondan daha iyi olur... zaman taniyalim, böyle bir 3 ay zaman taniyalim, cok uzun bir zaman biliyorum ama bence normal...

poetricus
25.07.2008, 00:58
bu aksamki antrenmani izleyen abim cale nin idman performansinin kötü oldugunu bu haliyle ilk 11de yer bulmasinin zor oldugunu söyledi.
oldukca isteksiz ve pasif kaliyormus.
umarim bir an önce kendini toparlar.
bu transferde hata yapma lüksümüz kesinlikle yoktur.
Bu akşam oldukça yorgun görünüyordu.

Gökhan Öz
25.07.2008, 05:05
Arkadaşlar o meşhur Facebook grubuna ben de girdim.Ve aklıma şöyle bir soru geldi
1.Cale solbek yani geri dörtlüde
2.Oynadığı takım Dinamo Zagrep:Hırvatistan'ın tek takımıdır,tek kale maç oynar,en yakın rakibiyle alay ederek oynayan bir takımdır(kendi liginde)

eee böyle bir takımın bir defans oyuncusu neden eleştirilsin ki?
Bu soruyu o gruptaki Zagrep taraftarlarına mesaj atarak sordum aldığım yanıtlar; benim arkadaşım açtı grubu futbolla alalakam yok sorunu yanıtsız bırakacam,Cale bize yanlış yaptı gibi uyduruk net olmayan cevaplar aldım zaten dikkat ettiyseniz orada bulunanlar Cale iyi bir oyuncudur demiş büyük bir bölümü.
Bence bu basit bir grup için kaygılanmaya değmez Cale iyi bir oyuncu futbolu bilen Hırvatlar ona öyle diyor merak etmeyin;)

Semih
25.07.2008, 08:35
abdullah gibi fenere gitmesin de:D

Hasan61
25.07.2008, 08:37
abdullah örneği çok doğru olmaz
abdullah gitmek istemedi gönderildi
aurelio gibi yaparsa haklısın

yaranozlu
25.07.2008, 09:58
hakan baltayla ne alakası var Calenin allah aşkına, Balta bildiğin balta, bakma milli takıma alındığına, tekniği de zayıf. Şut özelliği iyi sadece. Abdullah da kendi isteğiyle gitmiştir, zorla gönderilen Ogündür. Caleye gelince uyum sorunu olması normal de bunu kendi dile getirmesi normal olmaz, idmanlar ağırmış da, herkese ağır, o zaman burda top oynayamazsın. Stepanov da geldi, bir sürü topçu gelip gidiyor, bireysel idmandan şikayet etmek hoş değil. Zaten idmandan gördüğüm fizik gücü yetersiz, tekniği iyi ama olumlu kullanırsa. İnş. en kısa zamanda forma girer ama tahminim ilk 11 için işinin zor olduğu.

seyyah61
25.07.2008, 15:29
Colman ve Cale aldigimiz ilk yabanci oyuncular. Daha sonra da uzun süre yabanci almadik. Yani bence Cale alternatif olarak degil, as kadro icin alindi. Idman performansina göre oyuncu degerlendirmek yanlis olur. Henüz lig baslamadi. Oyuncular mac oynadikca form tutar. Idmanlarda döktürüp maclarda dökülen cok oyuncu gördük.

Gökhan Cebecioğlu
26.07.2008, 03:48
http://www.fotomac.com.tr/2008/07/26/im/22C610A136AA314B854F65B0b.jpghttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/1_pix_beyaz.gifhttp://www.fotomac.com.tr/i/_spacer.gifBu Cale sağlam değil!

Trabzonspor'un yeni transferi Egemen, kendisi gibi takıma bu sene katılan Cale'nin gücünü ölçtü. Egemen, Hırvat oyuncuyu idmanda sağa sola iterek, "Bakalım kuvvetli bir futbolcu musun, yoksa şeklin mi öyle?" dedi. Egemen, "Bu Cale henüz sağlam değil, sarsılıyor! Biraz daha güçlenmesi gerekli" diyerek takım arkadaşlarını güldürdü. Cale, Egemen'in takımda http://ads.sabah.com.tr/adserver/view.ads?d2hhdD16b25lOjI1NyZhbXA7bj1hZjU3ODQ1NA%3D %3D (http://ads.sabah.com.tr/adserver/click.ads?n=af578454)en sevdiği isimlerden biri olduğunu söyledi.

AKSOY_61
26.07.2008, 08:26
Calenin tek eksiği kondüsyon.Bir sürü haber yapıldı bu yönde.Adamın canı çıkmış resmen.
İyi bir programla takım arkadaşlarına yetişecektir bence

İdris Toksoy
26.07.2008, 08:40
sonuçta cale'nin mevkisine yıllardır oyuncu bulamıyoruz ve ona şans tanıma lüksümüz olduğunu düşünüyorum.cellolar keçeliler moawadlar geldi geçti onlara tahammül ettik,kaldı ki cale kaliteli bir oyuncu imiş ona tahammül sınırlarımızı zorlamalıyız.

Birtan Karaman
26.07.2008, 11:37
caLe ıdmantemposuna alısamadı bence buna bıraz daha calısıp ve alısması lazım.

serwantes
26.07.2008, 12:35
cale taviz vermicekk diyorum katılanlar

M.S.SOFU
26.07.2008, 13:48
hakan baltayla ne alakası var Calenin allah aşkına, Balta bildiğin balta, bakma milli takıma alındığına, tekniği de zayıf. Şut özelliği iyi sadece. Abdullah da kendi isteğiyle gitmiştir, zorla gönderilen Ogündür. Caleye gelince uyum sorunu olması normal de bunu kendi dile getirmesi normal olmaz, idmanlar ağırmış da, herkese ağır, o zaman burda top oynayamazsın. Stepanov da geldi, bir sürü topçu gelip gidiyor, bireysel idmandan şikayet etmek hoş değil. Zaten idmandan gördüğüm fizik gücü yetersiz, tekniği iyi ama olumlu kullanırsa. İnş. en kısa zamanda forma girer ama tahminim ilk 11 için işinin zor olduğu.
şu samiyi bir yetiştirelimde milli takımda BALTAlara kalmasın :D

M.S.SOFU
26.07.2008, 13:48
Şu samiyi bir yetiştirelim de milli takımda BALTA lara kalmasın :D

Trkz61
26.07.2008, 13:50
Cale'ye fazla ilgi göstermemişiz.

AYYILDIZ
26.07.2008, 13:57
CALE KALE GİBİ

Trabzonspor’un Hırvat oyuncusu Cela son günlerdeki antrenmanlar da ki performansı ile birlikte izleyenlere parmak ısırtıyor. Hırvat oyuncu Almanya kampı öncesi Teknik patron Ersun Yanal’ın gözüne de girmeyi başardı. Yanal’ın yeni sezondaki sol kenarda ki bankolarından biri almayı başardı. Oyuncunun özellikle idmanlarda ki hareketleri taraftarlar ca uzun süre alkışlanıyor.

Hırvat oyuncu Cale yavaş yavaş Trabzon’a şehrine alıştığını belirtirken, “Trabzon’a alışmaya başladım. Bir kaç Türkçe kelimeyi de öğrenmeye başladım. İnsanlar bana karşı çok alakalı. İlerleyen günlerde futbolu tam olarak sahaya yansıtamam. Yaptığımız antrenmanlar oldukça ağır. Takım arkadaşlarımın İngilizce bilmesi benim için ayrıca bir artı olarak görüyorum ” dedi.

kaynak:medyatrabzon

Erdem Keser
26.07.2008, 14:10
CALE’NİN PERFORMANSI YÜKSELİYOR
Trabzonspor’un Hırvatistan’ın Dinamo Zagreb takımından transfer ettiği ancak Bolu kampında bekleneni veremeyen Hrvoje Cale’nin performansı her geçen gün artıyor. Sabah yapılan antrenmanda özellikle hücum organizasyonlardaki performansı ile dikkat çeken sol bek oyuncusu Cale, tecrübeli futbolcu Song’un uyarılarını dikkate almaya çalıştı.

İnternetspor

Erdal
26.07.2008, 14:17
fizik olarak hala yetersiz. Ama top ayağına yakışıyor...

10r22k
26.07.2008, 14:18
cale o kadar da kötü degil aslında...trabzonspora yakın zamanda ayak uydurur ii bir transfere benziyo inşallah ligde bişeyler yapar...

ergin cesit
26.07.2008, 15:30
cale bana göre futbolu çok iyi bilen futbolcu.zaman la görücez

Cihad Varlı
29.07.2008, 01:45
Cale sol bekde oynadığı gibi sol açıkdada oynuyor..
Çok işimize yarıcak çok..

Zeki Akyol
29.07.2008, 11:49
ben de öle duşunuyorum tam bı görev adamı olacak korelımız gıbı adını yazamadım ::)

Osman Yavuz
29.07.2008, 11:51
Trabzon'daki çalışmalarda açılmış.Almanya'da kendini gösterecektir diye düşünüyorum.Kaliteli bir isim bana göre.

Murat'
29.07.2008, 12:33
Yavaş yavaş takıma alışmaya başladı gibi görünüyor....

Tayfun
29.07.2008, 12:47
Kendini bulmaya başladı !

Emo91
29.07.2008, 12:53
cok yorgun buluyormus kendini, insallah sakatlanmaz, saten sol kanatda problemlerimiz var, cale saten her macda banko oynar, ama onun önünde orta sahada kim oynayacak bilmiyorum.....

spor sayfalarinda osnabrück macina su orta saha ile cikicagiz yaziyor: selcuk, hüseyin, yattara, ceyhun....

peki bunlerin hangisi sol kanat oynayacak acaba????

İlker Akçay
29.07.2008, 13:32
cok yorgun buluyormus kendini, insallah sakatlanmaz, saten sol kanatda problemlerimiz var, cale saten her macda banko oynar, ama onun önünde orta sahada kim oynayacak bilmiyorum.....

spor sayfalarinda osnabrück macina su orta saha ile cikicagiz yaziyor: selcuk, hüseyin, yattara, ceyhun....

selçuk oynar

sedatmert61
29.07.2008, 16:05
cale nin istatistikleri varmı arkadaşlar..

Murat Engin Akyüz
29.07.2008, 16:35

belki 4-3-3 olur hüseyin selçuk ceyhun orta saha..yattara umut gökhan forvet..;)

mesut061
29.07.2008, 16:36
ben geldm...:D

mesut061
29.07.2008, 16:41
belki 4-3-3 olur hüseyin selçuk ceyhun orta saha..yattara umut gökhan forvet..;)

bence bu 4-4-2 solda ısaac-hüseyin-ceyhun-yattara forvette de umut-gökhan:D:D

saksak_91
29.07.2008, 20:12
jun dan sonra şu tip oyuncular öle bi izlenim bırakioki bende sanki hiç biri bi işe yaramıcakmış gibi gelio inşallah hayırlıolur ama

Cihad Varlı
30.07.2008, 01:48
Herkes yerden yere vurdu cale'yi ama maçın en iyisi seçildi..
Bütün medya 4 yıldız verdi ona !

Coloradoydu
30.07.2008, 03:02
bence bu 4-4-2 solda ısaac-hüseyin-ceyhun-yattara forvette de umut-gökhan:D:D

Hayrolsun, Colman'da bi problem mi çıktı?

bekir61
30.07.2008, 03:32
------------sylva-----------
serkan---song--egemen---cale
-------selcuk----hüseyin------
yattara-----colman------isaac
------umut------gökhan------

nekop
30.07.2008, 04:07
------------sylva-----------
serkan---song--egemen---cale
-------selcuk----hüseyin------
yattara-----colman------isaac
------umut------gökhan------
Kadro güzelde bize kıyak yapıp 12 kişi oynatıcaklarını sanmıyorum. :D

Gökhan Öz
30.07.2008, 04:16
Herkes yerden yere vurdu cale'yi ama maçın en iyisi seçildi..
Bütün medya 4 yıldız verdi ona !
fotomaçta çok kötü diyo kime inancaz?

Berk
30.07.2008, 09:22
fotomaçta çok kötü diyo kime inancaz?

fotomaçı da okuyorsunuzya...

BALKAN 06
30.07.2008, 09:42
yabancılarda Cale benim adamımdı zaten
ilerde çok daha iyi olacak görün bakın
Hırvat milli takımınında vazgeçilmezi olacaktır yeterki biz burda desteğimizi ve hoşgörümüzü eksik etmeyelim
Hrvoje sağol gardaşım:)
devamını bekliyoruz.

28TS61
30.07.2008, 11:29
cale topla bulustu, cale kaleye bakiyor, cale kaleye sut cekiyor ve cale topu kaleye gönderiyor gooolll :D

sacmaladim sabah sabah sanirim :D:D:D

M.S.SOFU
30.07.2008, 11:32
cale topla bulustu, cale kaleye bakiyor, cale kaleye sut cekiyor ve cale topu kaleye gönderiyor gooolll :D

sacmaladim sabah sabah sanirim :D:D:D
cale kale ye bakıyor valla bende burda koptum :D:D:D
cale kaleye bakar
kaleden kanlar akar....-silifkenin yoğurdu türküsü :D

Birtan Karaman
30.07.2008, 12:43
Bu Cale yıkılmaz!Hırvat oyuncu Gerede’nin aksine Almanya kampında farklı bir kimliğe büründühttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/36692_b.jpg
GELİYOR…
Gerede göstermiş olduğu performansla tüm eleştiri oklarını üzerine çeken Hırvat oyuncu Cale tüm söylemlere kulak tıkayarak işini en iyi şekilde yapma uğraşı veriyor. Almanya kampında şuana kadar sıyrılan birkaç oyuncunun arasında yerini alan Cale’nin bu performansı en çok teknik direktör Ersun Yanal’ın yüzünü güldürdü.
GÖZE GİRDİ
Fizik kondisyonun yanı sıra top tekniği ile ön plana çıkan Cale farklı kimliğe bürünerek Yanal’ın gözüne girmeyi başardı. Hırvat oyuncunun Yanal’ın banko simleri arasında yerini alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yanal’ın Cale’nin üzerinde itinayla durması bu tezi fazlasıyla güçlenmesine neden oluyor.

uftinci
30.07.2008, 17:22
Gazetekleri taradım takıma genel anlamda kötü diyorlar ama her ağzını açan cale vasattı diyor. Acaba hırvatistan da Hrvoje vasatmı demek. :)

Hekimoğlu
31.07.2008, 12:32
isminin okunuşu çale.

trabezonda
31.07.2008, 18:47
Cale`yi Osnabrück macinda izledim ve ben sahsen begenmedim...

ikili mücadelerde sert degil, hizli degil ve ilk onbirde zor oynar

M.S.SOFU
31.07.2008, 21:28
çok teknik diyolardı walla inşallah fos çıkmaz

Kaan
01.08.2008, 00:38
Hazırlık maçını izleyenlere göre iyi oyuncu...

İnşallah iyidir... :)

Serdær
01.08.2008, 11:23
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pb_Cale003.jpg

"Hasrete son vereceğiz"

Trabzonspor'un Hırvat futbolcusu Hrvoje Cale, bordo-mavili takımın 24 yıllık şampiyonluk hasretine son vereceklerini savundu.

Yeni transfer Cale, Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin Ağustos sayısında yer alan röportajında, "Gördüğüm kadarıyla Trabzonspor bu sezon kurulan yeni ekip ve oldukça kuvvetli. Bu nedenle 24 yıllık büyük beklentiyi karşılayacağımızı düşünüyorum" dedi. Bordo-mavili takımın uzun yıllardır şampiyon olamamasının üzerinde bir baskı oluşturmayacağını ifade eden Cale, eski takımı Dinamo Zagreb'den bu çeşit baskılara alışık olduğunu vurguladı.

Kariyerinin yükselişe geçeceğini düşündüğünü belirten Cale, şunları kaydetti: "Daha zorlu bir lige geldim ve zorluk derecesi daha yüksek maçlara çıkacağım. Bu da kendimi geliştirmem anlamında iyi bir fırsat. Bu aşamadan sonra, Hırvatistan Milli Takımı'na çağrılmak ve Trabzonspor'la şampiyonluk yaşamak öncelikli hedeflerim olacak."
Saha içinde kendisini, "İlk görevinin savunma yapmak olduğunu bilen ama fırsat buldukça da ileri çıkan bir defansif sol kenar oyuncusu" olarak tanımlayan Hırvat futbolcu, "Teknik direktörümüz Ersun Yanal da bize verdiği taktiklerde rakibe ileride baskı yapmayı ön plana çıkartıyor. Bu da demektir ki beni ileride oldukça fazla görebileceksiniz" dedi.

VUGRİNEC'İ ARADIM
Cale, Trabzonspor'un teklifi kendisine ulaştığında ilk olarak bordo-mavili kulübün eski futbolcusu Vugrinec'e telefon etmek olduğunu söyledi. Cale, şöyle devam etti: "Bana Trabzonspor'un büyük bir kulüp olduğunu ve şehirde futbola ilginin çok yüksek olduğunu söyledi. Zaten kariyerimde yeni bir sayfa açmak için gelmeye istekliydim ama onun sözleri de bana yol gösterdi. Bence artık yeni bir arenada kendimi gösterme zamanı gelmişti. Trabzonspor'un teklifi de öyle bir zamanda geldi. Şimdi burada kendimi kanıtlamak ve iyi bir performans sergilemek amacındayım. Dinamo Zagreb'den ayrılmak için çok uzun düşünmedim. Akıl danıştığım kişiler de oldu. Şimdi Türkiye'de ve yeni takımımda olmaktan çok mutluyum. Takım arkadaşlarım adaptasyon sürecimi kısaltmam için bana epeyce yardımcı oluyor."

"TÜRKİYE MAÇINDAN SONRA AĞLAMAKLI OLDUM"
Hırvat futbolcu, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda ülkesinin, Türkiye karşısında aldığı mağlubiyetten sonra ağlamaklı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
"Benim için berbat bir deneyim oldu. Maç bitiminde ağlamaklı oldum. Karşılaşmadan sonra takımın oteline gidip arkadaşlarımı teselli etmek istedim ama 5-10 dakikadan fazla dayanamadım. Çok kötü durumdaydılar. Başka bir yandan bakarsak da futbolu sevmemizin nedeni bu. Ne zaman ne olacağını bilemiyorsunuz. Milli takım için gerçekten üzüldüm. Çünkü eğer Türkiye'yi geçebilselerdi şampiyonluğa kadar gidebilirlerdi." Cale, Zinedine Zidane'a büyük bir hayranlığı olduğunu, Roberto Carlos ve Zambrotta'nın da beğendiği oyuncular arasında yer aldığını ifade etti. Hırvat futbolcu son olarak, en büyük hedefinin İspanya Ligi'nde ve Real Madrid'de oynamak olduğunu sözlerine ekledi.

LigTv

Atakan
01.08.2008, 13:08
Teknikmiş.Solbekimiz hiç teknik olmadı örn.Celaleddin,Mustafa Keçeli.
Lee Youngdan sonra süper bir sol bek bence calee

M.S.SOFU
01.08.2008, 13:56
Hrvoje Čale (d. 4 Mart, 1985 (http://tr.wikipedia.org/wiki/1985), Zagreb (http://tr.wikipedia.org/wiki/Zagreb)), Hırvat (http://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B1rvat) futbolcu.
Futbola NK Dinamo Zagreb (http://tr.wikipedia.org/wiki/NK_Dinamo_Zagreb) altyapısında başladı. 2003 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2003) yılında A takım formasını giydi.21 Mayıs (http://tr.wikipedia.org/wiki/21_May%C4%B1s) 2008 (http://tr.wikipedia.org/wiki/2008) tarihinde Trabzonspor (http://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzonspor)'a transfer oldu. Hırvatistan 16 yaş altı ve 21 yaş altı milli takımlarında oynadı. Ayrıca 1 kez Hırvatistan Milli Takımı'nın formasını giydi. Rukavina ve Florin Cernat (http://tr.wikipedia.org/wiki/Florin_Cernat) transferleri için Hırvatistan (http://tr.wikipedia.org/wiki/H%C4%B1rvatistan)'da bulunan idari kadro tarafından Split-Zagreb maçında çok beğenildi. Trabzonspor (http://tr.wikipedia.org/wiki/Trabzonspor)'un solbek açığını kapatabileceği düşünüldü.
sizce bu adam kötü olabilir mi?alt yapısı mükemmel bir çok kişi dinamo zagreb takımını hafife alabilir ama bakıldığı zaman alt yapısından iyi oyuncular yetiştirmiş bir klüptür.ben caleye çok güveniyorum.
kaynak:www.trabzonsporbilgi.tr.gg

Atakan
01.08.2008, 14:13
Bencede adam süper

golgotha_67
01.08.2008, 14:15
arkadşlar bikere cok geç cello 30 küsür keçeli 30 cıvarında bu adam 23 yaşında yetenek varsa gerisi gelir ma diğerlerine ne verebilirsin ki bu saatten sonra

Atakan
01.08.2008, 14:16
Evet adam bu yaşında iyi olduguuhna göre ileride daha da iyi olabilir

Selimag
02.08.2008, 03:46
Teknikmiş.Solbekimiz hiç teknik olmadı örn.Celaleddin,Mustafa Keçeli.
Lee Youngdan sonra süper bir sol bek bence calee

Yaşınıza bakarak Abdullah'i gormemis nesil diyebilirmiyim size?
:DDD

Herhalde Turkiye'nin gelmis gecmis en teknik adamlarindan biri idi, hatta yanilmiyorsam İngiltereye karsi oynarken eurosport spikerinin, Turk milli takimin en teknik oyuncusu ama malesef sadece sol ayagini kullanabiliyor yorumunu hatirliyorum. :)

Cale konusuna gelince, dış gorunusune bakarak yorum yaparsak, fizigi zayifmis gibi geliyor ama insallah yanilirim. Bu sene ki transfer politikamiza bakarak bos bir transfer olmadigina inaniyorum.

Hazirlik maclarinin cok fikir verecegine inanmayanlardanim ama Werder Bremen macinda oynarsa, seyredenlerden yorumlari bekliyoruz.

Uğurtan
02.08.2008, 04:01
Cale'den hep övgüyle bahsediliyor şu ana dek.. Olumsuz bir yorum, saptama görmedim.. Allah nazardan saklasın, böyle devam etsin inşallah..

Abdullah'ı izlemiş bilen biri olarak şunu söyleyebilirim Abdullah teknikti ama bundan çok daha önemli özellikleri vardı defansı ve ofansı çok dengeli bir futbolcuydu.. Çizgiye inip harika bir orta keserken, cezasahası dışından enfes bir şut çıkartabilirken defansif yönüyle adama faul yapmadan ayağından top alan bir bekti aynı zamanda.. Yalnız bu ondan nefret etmediğim manasına gelmiyor tabi ;)

Fatih
02.08.2008, 21:39
cale ne kadar iyi transfer olduğnu gösterdi bremen maçıyla kendinden emin topu oyuna sokmada başarılı defansif anlamda olduğu kadar ofansta da etkili olabilecek potansiyele sahip

Murat Engin Akyüz
02.08.2008, 21:44
cale ne kadar iyi transfer olduğnu gösterdi bremen maçıyla kendinden emin topu oyuna sokmada başarılı defansif anlamda olduğu kadar ofansta da etkili olabilecek potansiyele sahip
katılıyorum ayrıca inanılmaz soğuk kanlıydı top benden gitsin de ne olursa olsun havalarında değildi akıllı oynadı isabetli bir transfer gibi gözüküyor bu maçı ele alırsak..

Fatih
02.08.2008, 21:48
katılıyorum ayrıca inanılmaz soğuk kanlıydı top benden gitsin de ne olursa olsun havalarında değildi akıllı oynadı isabetli bir transfer gibi gözüküyor bu maçı ele alırsak..

elini kaldırıp top istemesi bile yeter biz celalettinler görmüşüz bu takımda :)

AKSOY_61
02.08.2008, 21:49
beklediğimiz gibi giderek düzeliyor.
inşallah daha iyi olacak

Murat Engin Akyüz
02.08.2008, 21:50
elini kaldırıp top istemesi bile yeter biz celalettinler görmüşüz bu takımda :)
anma adını ya bırak inşallah izliyordur celaleddin bu adamı bişeyler kapar belki..gerçi yaşı geçti ama:D hakikaten iyi transfer yani abdullah ın yeri dolacak umarım;)

Dursun Kaplan
02.08.2008, 21:54
Futbolcuyum diyor adeta.. Takımımıza katkısı olucaktır bu sene.. ;)

Ahmet Kuru
02.08.2008, 22:35
Yıllar sonra Sol tarafdaki sorunu çözdük ya..bu sene bu iş olacak gibi:)

mehmet83
02.08.2008, 22:38
Demin mac yorumlarini okurken bi arkadas Ergun gibi bir futbolcu dedi. Burdaki arkadaslarin analizlerine guvencim sonsuz ve bu yuzden bu sene sol bekte sorun yasayacagimizi zannetmiyorum.

Hasan Ayvenli
02.08.2008, 22:54
celalettin ve mustafa keçeli'nin ardından bi değişik geliyo sol bek şimdi :)

Bahattin Aydın
03.08.2008, 00:31
çok iyi top kesiyor aniden rakibin arkasından önüne geçmesi çok iyi :)...hizli ve etkili

DeAgLeMaNyAq
03.08.2008, 00:34
Sonunda her topu dan dun taça yollayan solbek oyuncularından kurtulduk...

Uğurtan
03.08.2008, 04:12
Futbolu bilen bir sol bekimiz oldu sanırım.. Çevik, mevkisine göre hızlı, teknik.. Kısaca bir bekten biraz fazlası.. Tek handikapı önünün boş olmasıydı.. İlk yarı çıkarsa neler yapabileceğini gösterdi.. İkinci yarı çıkmadı arkasına atılan her top tehlike sinyaliydi zira.. Önüne bir sol açık monte edilebilirse performansı 3 misli artacaktır.. 10 üzerinden 8 aldı benden..

Kazım Uzunboy
03.08.2008, 04:19
çok iyi top kesiyor aniden rakibin arkasından önüne geçmesi çok iyi :)...hizli ve etkili
Kesinlikle katılıyorum ama top onu geçecekte arkada rakip boş kalacak diye beni korkutuyor :D

Ömer SEVİNÇ
03.08.2008, 12:24
Futbolu bilen bir sol bekimiz oldu sanırım.. Çevik, mevkisine göre hızlı, teknik.. Kısaca bir bekten biraz fazlası.. Tek handikapı önünün boş olmasıydı.. İlk yarı çıkarsa neler yapabileceğini gösterdi.. İkinci yarı çıkmadı arkasına atılan her top tehlike sinyaliydi zira.. Önüne bir sol açık monte edilebilirse performansı 3 misli artacaktır.. 10 üzerinden 8 aldı benden..

Desene bir sol açık alsak 10 üzerinden 24 alacak:p

tslover
03.08.2008, 12:28
seviyorum bu adamıda duruşu,görünüşü çok sempatik.çok efendi insancıl duruyo

dr.muhsin
03.08.2008, 12:44
Cale' ye top gelince dayanamıyorum şu meşhur yabancı ''Dale'' şarkısını söylüyorum. Kumaşı iyi inşallah daha da iyi olacak. Başlarda çok tutuk dendi ama bu işler böyle;)

Cafer Bulur
03.08.2008, 12:58
kumasi iyi, iyi bir transfer olarak gözüküyor.
temposu ve takima olan uyumu henüz yeterli seviyede degil.
bunlari da asarsa,ki asacaktir solbek mevkii cale nindir.

Engin Koltuk
03.08.2008, 13:09
Oldukça soğukkanlı ve genç yaşına rağmen tecrübeli duruşu olan bir oyuncu görünümü verdi maçta. Hücuma katkısını pek göremedim. Umarım zamanla açılır.

Tayfun
03.08.2008, 13:10
İyi transfer akşam'da bunu kanıtladı :)

Kadir
03.08.2008, 13:58
Cello'lardan Keço'lardan sonra Cale ilaç gibi geldi :)

Bahattin Aydın
03.08.2008, 16:24
Kesinlikle katılıyorum ama top onu geçecekte arkada rakip boş kalacak diye beni korkutuyor :D

evet bu konuda haklısın..bir hatası pahalıya patlayabilir ancak o hatayı yapacağını sanmıyorum dün izlediğim kadarıyla..ayrıca hata yapsada geri dönüp telafi edecek hıza sahip olduğunu düşünüyorum :)

Hasan Çelik
03.08.2008, 16:44
yıllardır eziyet çektiğimiz sol tarafa ilaç olacak ben beğendim cale yi.iyi top keiyor topuda iyi sokuyor oyuna

kudu_61
03.08.2008, 16:50
topu kontrol edişi ve kısa pasları yani topa vuruşu kumaşının kalitesini gösteriyor ben de beğendim

Kaan
04.08.2008, 00:14
Ben baskıya alışığım

Trabzonspor’un Hırvat sol kanat oyuncusu Hrvoja Cale, ‘Şampiyon olacağız’ dedi ve ekledi

http://www.gunebakis.com.tr/images/news/n6000/n5385/detail/Ben_baskiya_alisigim.jpg

Trabzonspor’un yeni transfer Cale, Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin Ağustos sayısında yer alan röportajında, ''Gördüğüm kadarıyla Trabzonspor bu sezon kurulan yeni ekip ve oldukça kuvvetli. Bu nedenle 24 yıllık büyük beklentiyi karşılayacağımızı düşünüyorum'' dedi. Bordo-mavili takımın uzun yıllardır şampiyon olamamasının üzerinde bir baskı oluşturmayacağını ifade eden Cale, eski takımı Dinamo Zagreb'den bu çeşit baskılara alışık olduğunu vurguladı. Kariyerinin yükselişe geçeceğini düşündüğünü belirten Cale, şunları kaydetti: ''Daha zorlu bir lige geldim ve zorluk derecesi daha yüksek maçlara çıkacağım. Bu da kendimi geliştirmem anlamında iyi bir fırsat. Bu aşamadan sonra, Hırvatistan Milli Takımı'na çağrılmak ve Trabzonspor'la şampiyonluk yaşamak öncelikli hedeflerim olacak. Roberto Carlos ve Zidane hayranıyım. Amacım ilerde Real Madrid’te futbol oynamaktır.''

’Vugrineç Çok Methetti’
Saha içinde kendisini, ''İlk görevinin savunma yapmak olduğunu bilen ama fırsat buldukça da ileri çıkan bir defansif sol kenar oyuncusu'' olarak tanımlayan Hırvat futbolcu, ''Teknik direktörümüz Ersun Yanal da bize verdiği taktiklerde rakibe ileride baskı yapmayı ön plana çıkartıyor. Bu da demektir ki beni ileride oldukça fazla görebileceksiniz'' dedi. Cale, Trabzonspor'un teklifi kendisine ulaştığında ilk olarak bordo-mavili kulübün eski futbolcusu Vugrinec'e telefon etmek olduğunu söyledi. Cale şöyle devam etti: ''Bana Trabzonspor'un büyük bir kulüp olduğunu ve şehirde futbola ilginin çok yüksek olduğunu söyledi. Zaten kariyerimde yeni bir sayfa açmak için gelmeye istekliydim ama onun sözleri de bana yol gösterdi. Bence artık yeni bir arenada kendimi gösterme zamanı gelmişti. Trabzonspor'un teklifi de öyle bir zamanda geldi.”

‘Milli Takıma Çok Ağladım’
Hrvoja Cale, “Şimdi burada kendimi kanıtlamak ve iyi bir performans sergilemek amacındayım. Dinamo Zagreb'den ayrılmak için çok uzun düşünmedim. Akıl danıştığım kişiler de oldu. Şimdi Türkiye'de ve yeni takımımda olmaktan çok mutluyum. Takım arkadaşlarım adaptasyon sürecimi kısaltmam için bana epeyce yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı. Hırvat futbolcu, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda ülkesinin, Türkiye karşısında aldığı mağlubiyetten sonra ağlamaklı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: ''Benim için berbat bir deneyim oldu. Maç bitiminde ağlamaklı oldum. Karşılaşmadan sonra takımın oteline gidip arkadaşlarımı teselli etmek istedim ama 5-10 dakikadan fazla dayanamadım. Çok kötü durumdaydılar. Başka bir yandan bakarsak da futbolu sevmemizin nedeni bu... Ne zaman ne olacağını bilemiyorsunuz. Milli takım için gerçekten üzüldüm. Çünkü eğer Türkiye'yi geçebilselerdi şampiyonluğa kadar gidebilirlerdi.''

Günebakış

Günebakış , bu Cale'nin adını ne zaman doğru yazacak..!?

Hrvoja Cale'iymiş... Hrvoje Čale olmasın o..? :mad:

Sadullah KAPICIOĞLU
04.08.2008, 00:20
adamın ismi çale diye okunuyor.

Kaan
04.08.2008, 00:21
adamın ismi çale diye okunuyor.

Bende biliyorum... :)

Osman Yavuz
04.08.2008, 02:13
Bazı arkadaşlar Cale'yi beğenmemiş ama açıkça söylemem gerekirse ben çok etkilendim.Bir kere adam çok soğukkanlı.Topu çok iyi kullanıyor.Top tekniği yüksek.Avrupa'nın iyi takımlarının solbekleri veya sağbekleri takoz gibi isimler değil, teknik isimler.Ben arkaya top kaçıracağını da düşünmüyorum ayrıca.Çok yerinde ve isabetli transfer.Trabzonspor uzun yıllar bu bölgede sıkıntı yaşamayacak inşallah.Düşünü bu takım Abdullahtan beri, yani 10 senedir o bölgede sıkıntı çekiyor.İlaç gibi geldi sol tarafa.

kolot
05.08.2008, 01:12
birisi futbol smart spikerini uyarsa da adama wolfsburg macinda da kale diyip durmasa...

CaMoKaEnEs
05.08.2008, 01:19
birisi futbol smart spikerini uyarsa da adama wolfsburg macinda da kale diyip durmasa...

benim bildiğim kale die okunuo ama yanlısda bilebilirim....

CaMoKaEnEs
05.08.2008, 01:26
Cello'lardan Keço'lardan sonra Cale ilaç gibi geldi :)

ilaç olsa bişey değil hep o taraftan sıkıntı yaşıyorduk çok şükür adam gibi bir adam geldi..

inş bu başarısı dewam eder....

kolot
05.08.2008, 02:35
benim bildiğim kale die okunuo ama yanlısda bilebilirim....

çale diye okunuyor.

bestrafer
05.08.2008, 03:07
Ben bişe biliyorum da konuşuyorum. Bremen maçında bir ara rakibin üzerinden atıp bir duvar pasıyla beraber ileri çıkıp bir atlı süvari edasıyla arkadan nitroya koyup içeri bir de güzelim orta kesince aha dedim gol geliyor ama oradaki adam ne gökhan ne umuttu. Tayfun tabiki topu kalecinin üzerine gönderdi. Oradan sonra onu takip ettim. Soğukkanlıydı, riske giriyordu. Yanında rakip olsa bile topu taca göndermiyor. Pek adam geçirmiyor. Ama geçirdiği anda gerçekten müthiş tehlikeler yaratır derim ben.

Birtan Karaman
05.08.2008, 11:29
İlk dönemdeki performansıyla eleştirilen Hırvat oyuncu, Almanya’da kendini bulduhttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/37028_b.jpg
BU KEZ O PARLIYOR
Trabzon’da Cale, kendini buluyor. Gerede kampındaki performansı ile hayal kırıklığı yaratan Hırvat oyuncu, Almanya’daki performansı ile göze girmeye başlarken, formasını da garanti altına aldı. Hazırlık maçlarında hücum yönünden savunmadaki sağlam duruşu ile göze çarpan Cale, Sami ve İsmail’i gölgede bırakmayı başardı.
ÇOK ÇALIŞIYORUZ
Başkan Sadri Şener’in de süper transfer olarak nitelendirdiği Cale, “Hayatımda yapmadığım idmanları Trabzonspor’da yaptım. Bunun yarattığı fiziksel yorgunluk beni etkiledi. Ancak şimdi kendini yavaş yavaş buluyorum. İlerleyen zamanlarda daha da iyi olacağım” dedi.

İskender
05.08.2008, 12:32
sol tarafı sami ile paylaşacakları bir maçı çok merak ediyorum...
Mutlaka denenmeli...

canna52
05.08.2008, 15:08
“Hayatımda yapmadığım idmanları Trabzonspor’da yaptım. Bunun yarattığı fiziksel yorgunluk beni etkiledi. Ancak şimdi kendini yavaş yavaş buluyorum. İlerleyen zamanlarda daha da iyi olacağım” dedi.

bu sene fiziğini biraz daha geliştirirse seneye avrupa çapında bir sol bekimiz olacak.Bence teknik ve oyun zekası olarak iyi olduğunu bremen maçında gösterdi.

tslover
05.08.2008, 15:17
''kale'' gibi adam iştee.ersun hoca aldıysa zaten boş değildir .ama bu adam ofansa da gidiyo.aman ziya görmesin:)

Cafer Bulur
05.08.2008, 23:30
bu aksam takimin iyilerinden biriydi.
teknigi iyi olan,yerinde müdaheleler yapabilen bir oyuncu.
ben kendisini begendim.solbek mevkii emin ellerde gözüküyor.

Fatih
05.08.2008, 23:38
fiziksel olarak yetersiz daha çok çalışmalı

Ahmet Kuru
05.08.2008, 23:38
Fizik olarak daha iyi olursa,Sol bekde hiç sorun yaşamayız..
Zaten oynadığı futbol ile bunu gösteriyor...

Osman Yavuz
05.08.2008, 23:39
Takımın nadir olan iyilerindendi bugün.Ben hala bazı arkadaşlarımızın aksine çok iyi bir solbek aldığımızı düşünüyorum.

6Şafak Aydın1
05.08.2008, 23:43
Marcelinhodan kaptigi top bile yeter. Mücadeleci, top kesiyor, hücumlara katiliyor daha ne istiyoruz , sol bek tamamdir :) .

Tony ve Colman da böyle cikarsa derin bir ohhhh cekecegiz insallah.

Bahattin Aydın
05.08.2008, 23:46
attığı paslara hayranım..çok iyi top kesti bu akşam ve mükemmel kontra atak pasları veriyor..inşallah dahada iyi olacak

orhan52
05.08.2008, 23:49
Arkadaşlar maç hakkındaki yorumlarda kimi arkadaşlar cale bu takımın oyuncusu değil diyor kimide solbek te sorun yaşamayacağız diyor anlamadım.Adamın yer tutuşu nasıl,kanat bindirmeleri yapabiliyormu,ara pas,uzun pas varmı,özellikle ortaları iyi mi? bunlardan bahsedermisiniz.sadece bu maç değilde oynanan tüm hazırlık maçları üzerinden değerlendirirseniz bilgilendirmiş olursunuz.

Onur Civelek61
05.08.2008, 23:52
Cale çok iyi oynuyor.İyi top kesip iyi pas veriyor.Hücuma iyi çıkıyor.Bankoların bankosu yeri garanti.

Murat Engin Akyüz
05.08.2008, 23:53
Arkadaşlar maç hakkındaki yorumlarda kimi arkadaşlar cale bu takımın oyuncusu değil diyor kimide solbek te sorun yaşamayacağız diyor anlamadım.Adamın yer tutuşu nasıl,kanat bindirmeleri yapabiliyormu,ara pas,uzun pas varmı,özellikle ortaları iyi mi? bunlardan bahsedermisiniz.sadece bu maç değilde oynanan tüm hazırlık maçları üzerinden değerlendirirseniz bilgilendirmiş olursunuz.
adam topu ayağına aldığında çok iyi işler yapabiliyor attığı paslar çok olumlu sadece yanlamasına oynamıyor bazı müdahaleleri çok yerinde ama!.....arada kademe hataları yapıyor çok süratli bir oyuncu değil ki bunları antremanlar nedeniyle yorgun düşmesine bağlıyorum,arada ileri çıktığında dönüşlerde problem yaşıyor bazı arkadaşların 'bundan birşey olmaz' yorumlarının sebebi o tahminimce..daha önce dediğim gibi hırvatistan ligi gibi kalite ve mücadele olarak bizim ligden düşük bir ligden geldi ve zamana ihtiyacı var kumaşı iyi şüphen olmasın;)

Great White
05.08.2008, 23:54

Sanırım ilk bahsettiğiniz yorum bana ait:)

Cale' yi üç maçta büyük bir merak ve yeni bir transfer olduğu için açıkçası alabildiğine iyimser bir gözle izledim..

Top tekniği ve kendisine güveni bakımından yeterli gibi gözükse de sol kulvarı iki yönlü kullanabilecek kapasitede bir fizik yetersizliği olduğu kesin..

Mesela bir Wederson kadar etkili bir defans yapamadığı gibi bir Uğur Boral kadar da etkili hücumlarda bulunamıyor..

Bu eksiklikler giderilemez mi? Giderilebilir tabii ki..

Ancak şu haliyle bu mevkiinin tartışmasız oyuncusu olduğunu kabullenmek imkansız..

Zaten Ersun Hoca da farklı düşünmemiş olsa gerek, ancak 45 dakika sabredebildi Cale' ye;)

Serdær
06.08.2008, 00:09
Cale,

Hem defans yönünden hemde hucüm yönünde iyi oynayabilen oyuncu olmuş olsaydı şuanda Real Madrid gibi büyük bir takımda olurdu.

Dolayısıyla yaşı itibarıyla kazanması gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.

Geçmişteki Celalettin ve Keçeli örnekleri görünce iyi bir oyuncu olduğunu konusunda yanılgım yok.

ÖmerFarukYılmaz
06.08.2008, 00:10
attığı paslara hayranım..çok iyi top kesti bu akşam ve mükemmel kontra atak pasları veriyor..inşallah dahada iyi olacak

Aynı fikirdeyim..

Ve daha iyi olacağına eminim...

Abdullah Altıntaş
06.08.2008, 00:11
İyi olacak,tam olarak hazır değil

Great White
06.08.2008, 00:13
Hem defans yönünden hemde hucüm yönünde iyi oynayabilen oyuncu olmuş olsaydı şuanda Real Madrid gibi büyük bir takımda olurdu.

Kardeşim şu geyiği de her futbolcuya uyarlamak zorunda mısınız yahu:D

Gına geldi resmen..

Senin o dediğin garip kritere Türkiye amatör liglerindeki bütün topçular giriyor zaten:D

Bir şeyleri savunurken başka argümanlar bulun artık..

Fatih
06.08.2008, 00:15
Cale,

Dolayısıyla yaşı itibarıyla kazanması gereken çok şey olduğunu düşünüyorum.

Geçmişteki Celalettin ve Keçeli örnekleri görünce iyi bir oyuncu olduğunu konusunda yanılgım yok.

Calenin en büyük hedefi birgün Real Madrid forması giymek ;)

Serdær
06.08.2008, 00:15
Kardeşim şu geyiği de her futbolcuya uyarlamak zorunda mısınız yahu:D

Gına geldi resmen..

Senin o dediğin garip kritere Türkiye amatör liglerindeki bütün topçular giriyor zaten:D

Bir şeyleri savunurken başka argümanlar bulun artık..

Hocam,

Cale konusunda kendi fikrimi belirttim,

Nedir bu öfke :D

İyi olucak Cale iyi :D

Great White
06.08.2008, 00:25
Hocam,

Cale konusunda kendi fikrimi belirttim,

Nedir bu öfke :D

İyi olucak Cale iyi :D

Mümkünse kendi fikrini yazarken benim bir mesaj yukarıda kullanmış olduğum kelimeleri birebir kullanmadan yaparsan ben de cevap verme gereği duymam;)

Ayrıca öfkelendiğimi de nereden çıkardın yahu:D

Ancak "Zaten onun özellikleri şöyle olsaydı, şu anda bilmem nerede oynuyor olurdu" muhabbeti beni fena halde rahatsız ediyor..

Yani şunun üzerine bir de "Öyle olmadığı için zaten şu anda Trabzon' da sürünüyor" dense tam olacak neredeyse..

Böyle abuk subuk bir kriterize etme yöntemi mi olur yahu..

"Hasan Üçüncü de bir Gattuso kıvamında olsaydı şu anda Milan' da olurdu" diyerek Hasan' a da dokunulmazlık verelim o zaman..

Hüdai Pervaneli
06.08.2008, 00:26
bugunku gölü o atmis:D

Great White
06.08.2008, 00:27
Bu arada ben Cale' den kesinlikle ümitsiz değilim..

En azından futbol tekniği açısından son derece de yeterli gördüğümü defalarca yazdım..

Ancak hala Türkçe pek bir işe yaramaz ise bir de ibranicede deneyeceğim şansımı:p

Serdær
06.08.2008, 00:29
Mümkünse kendi fikrini yazarken benim bir mesaj yukarıda kullanmış olduğum kelimeleri birebir kullanmadan yaparsan ben de cevap verme gereği duymam;)

Ayrıca öfkelendiğimi de nereden çıkardın yahu:D

Ancak "Zaten onun özellikleri şöyle olsaydı, şu anda bilmem nerede oynuyor olurdu" muhabbeti beni fena halde rahatsız ediyor..

Yani şunun üzerine bir de "Öyle olmadığı için zaten şu anda Trabzon' da sürünüyor" dense tam olacak neredeyse..

Böyle abuk subuk bir kriterize etme yöntemi mi olur yahu..

"Hasan Üçüncü de bir Gattuso kıvamında olsaydı şu anda Milan' da olurdu" diyerek Hasan' a da dokunulmazlık verelim o zaman..

Hocam,

Bir daha o tarz bir yorum yapmam söz :)

Yalnız şu yorumun ;

İmzalık :D poahahaa :D

Özkan Erdem
06.08.2008, 01:11
Savunmadaki eksikliği biraz da takım savunmasındaki problemden kaynaklanıyor. Beklerimiz orta 3lünün kenarda kalan oyuncularının yeterince savunmaya destek vermeyişlerinden dolayı 2ye tek kalıyorlar. Yinede Cale'nin savunma yönü, hücum yönüne göre zayıf göründü bana. Ancak defansta yaptığı kritik müdaheleler ve bu müdaheleler sonrası topu olumlu kullanışı hoşuma gitti. Soğuk kanlı, risk alabilen bir oyuncu. İleriye attığı isabetli paslarla forvetleri gol pozisyonuna sokabiliyor. Fizik olarak yeterli seviyeye geldiğinde daha da iyi olacaktır.

ilhan
06.08.2008, 01:45
Neyse ki bu maçta Cale'yi beğenen tek kişi ben değilmişim :) İkili mücadelelerde zayıf olduğuna katılıyorum. Ama bu adam sol bek yahu. Önünde bir sol açık yok :) Adam buna rağmen hem bindirme yapmaya hem de savunma yapmaya çalışıyor.

Soner Abi,

Wederson ve Uğur Boral'ın çarpımının karesi kadar teknik vardır Cale'de :D

Great White
06.08.2008, 02:06
Soner Abi,

Wederson ve Uğur Boral'ın çarpımının karesi kadar teknik vardır Cale'de :D

Daha ne diyeyim bilmem ki:)

En azından futbol tekniği açısından son derece de yeterli gördüğümü defalarca yazdım..

Emo91
06.08.2008, 02:11
cale cok iyi oynadi....

süper gol paslari atabiliyor, uzun paslari cok isabetli.
kademeye süper giriyor.... bence bu sene sol bekimiz harika!!!

devam böyle cale

Alika87
06.08.2008, 03:40
bence cale türkiyenin en iyi sol bekimis, onun gibi teknik ve sakin oyuncu yok, misal ugur boral cok teknik oyuncu, ama topu alinca ne yapacagini bilmiyor ve en az toplarin yüzde ellisini kaybediyor...

Özge
06.08.2008, 06:05
Cale gercekten cok teknik.Umut'a attigi top cok iyiydi.

tlotwat
06.08.2008, 07:59
vallaha takımın iyilerinden di oynadıkça daha da iyi olacağına inanıyorum hele uzun pasları benim çok hoşuma gitti

ilhan
06.08.2008, 10:05
Daha ne diyeyim bilmem ki:)

İyi de ben laf olsun diye söylemiştim. :D

Oynadıkça kendini bulacaktır. Uzaktan 1-2 şut çekerse kaleye yeterli verimi alacağımızın sinyallerini verecektir. :)

sadocation
06.08.2008, 10:46
bu sene ki en iyi transferlerimizden biri CALE dir bence son 3 sezondan beri aldığımız en iyi sol bek mükemmel oyun okuma zekası var bence bu sene sol bek CALE nin hakkıdır ve bence bu sene milli takıma da çağırırlar tüm camiamıza hayırlı olsun

Atakan
06.08.2008, 11:26
İyi de ben laf olsun diye söylemiştim. :D

Oynadıkça kendini bulacaktır. Uzaktan 1-2 şut çekerse kaleye yeterli verimi alacağımızın sinyallerini verecektir. :)

Katılıyorum.Hiç şut çekmedi.

Cale çok iyi pozisyon almasını biliyor.Stoper yerinde boşluk oluyor ordan çıkıyor.Hem sol bekte ofansa yardım ediyor ki solda zaten tek o var hem de defansa yardım ediyor.Kontralarda bile koşup en geride o alıyor topu.Şimdilik iyi bir futbol oynuyor.İnşallah dahada iyi olacak

Tayfun
06.08.2008, 11:57
Cale her oynayışında üzerine biraz daha katıyor akşamki maçın öne çıkan isimlerindendi...

Samet Yildirim
06.08.2008, 13:55
Hucuma fazla katilmadi ve önündeki selcuk pek yardim etmiyince yalniz kaldi..

ama iyi bi oyuncu temposunu arttirmasi lazim....

Arif Timurcioğlu
06.08.2008, 14:40
Çok iyi oyuncu sol trarafta sıkıntı çektirmez bize.

iyattara
06.08.2008, 14:43
gayet başarılı bir oyun oynadı, ama adamların ataklarında hep 2ye 1 kaldı belki defansif yönünü pek beğenemiş olan arkadaşlar bu yanılgıya düşmüşlerdir. alıştıkça üstüne katabilicek yetenekli bir oyuncu. top ayağındayken futbolcuyum diye bağırıyor:)

firidin61
06.08.2008, 15:16
Merhaba ,

Cale yi her 2 maçta da izleme fırsatı buldum . Öncelikle bir sol açık için teknik bir futbolcu . Kademe anlayışı çok iyi çok hoşuma gitti . Özellikle son oynadığımız maçta 3 e tek kalmasına rağmen top kaptığı pozisyon kendisinin savunma yönü hakkında iyi bir izlenim bıraktı bende . İlk yarıda tek topla G.Ünal a gol attırıyordu neredeyse . Sanırım Trabzonspor taraftarı uzun zamandır sol bek in den böyle bir hareket görmemiştir . Bunların dışında kendisi yorgun bu belli oluyor .

Bir futbolcuya bu zaman a kadar almadığı yeteneği veremezsin . Eğer Cale ile ilgili sorun burdan kaynaklansaydı çözülemezdi . Ama ben bu yönden kendisini mütiş yetenekli buldum . Halledilmesi gereken sorun güç kazanması ve hızlanması . Zaten zaman içersinde güçlendikçe hızda kazanacaktır ve izlediğim Cale uyum sorunu yaşamazsa Trabzonspor un 5 senesini sol bekte kurtarır ve iyi bir bonservis ücretine ( Trabzonspor a da kazandırarak ) Avrupa da yer alır .

Not : Uzun , kısa paslara , ver kaçlara dikkat . Bence kusursuz .

Saygılarımla

Ahmet Faruk
06.08.2008, 15:19
Önünde birisi olsa çok daha verimli olur, yada arkasını kapatacak birisi olursa...
Sanırım, Egemenin arada sol bekte oynaması, Calenin açığını kapatmak için...

KUTADGU
06.08.2008, 16:12
Merhaba ,

Cale yi her 2 maçta da izleme fırsatı buldum . Öncelikle bir sol açık için teknik bir futbolcu . Kademe anlayışı çok iyi çok hoşuma gitti . Özellikle son oynadığımız maçta 3 e tek kalmasına rağmen top kaptığı pozisyon kendisinin savunma yönü hakkında iyi bir izlenim bıraktı bende . İlk yarıda tek topla G.Ünal a gol attırıyordu neredeyse . Sanırım Trabzonspor taraftarı uzun zamandır sol bek in den böyle bir hareket görmemiştir . Bunların dışında kendisi yorgun bu belli oluyor .

Bir futbolcuya bu zaman a kadar almadığı yeteneği veremezsin . Eğer Cale ile ilgili sorun burdan kaynaklansaydı çözülemezdi . Ama ben bu yönden kendisini mütiş yetenekli buldum . Halledilmesi gereken sorun güç kazanması ve hızlanması . Zaten zaman içersinde güçlendikçe hızda kazanacaktır ve izlediğim Cale uyum sorunu yaşamazsa Trabzonspor un 5 senesini sol bekte kurtarır ve iyi bir bonservis ücretine ( Trabzonspor a da kazandırarak ) Avrupa da yer alır .

Not : Uzun , kısa paslara , ver kaçlara dikkat . Bence kusursuz .

Saygılarımla

Yüreğimi serinlettiniz.
İnşallah dediğiniz gibi olur - ben olacağına inanıyorum-.

Dogan
06.08.2008, 20:10
Şu ana kadar en beğendiğim transfer Cale. Gerçekten muazzam topçu. Hele Celo'nun Keçeli'nin üstüne Maradona gibi geldi.

TSKara61
06.08.2008, 20:18
allah nazardan saklasin

Manu61
06.08.2008, 20:18
20 milyon £'luk bosingwadan ne farkı var ben fark göremedim ciddiyim bunu yazarken saka yapmıyorum...

Samet Yildirim
06.08.2008, 20:32
Şu ana kadar en beğendiğim transfer Cale. Gerçekten muazzam topçu. Hele Celo'nun Keçeli'nin üstüne Maradona gibi geldi.

gülecegim yoktu valla:D

Hasan61
06.08.2008, 20:39
bu adama pas atamaz diyen hırvatlar futbolu bilmiyor sanırım:)

Cafer Bulur
06.08.2008, 23:11
cale yi orta sahanin solunda denemeye deger bence.
bu sekilde sorun yasadigimiz solacik mevkiisi de dolmus olurdu.ben neden olmasin diyorum.
solbeke de genclerden biri,muhtemelen ismail monte edilebilir.

akin0834
11.08.2008, 17:47
caleyi hakan baltaya benzettim...kritik müdahaleleri var ama yavaş biraz..fizik kondisyonunu arttırmazsa her maç anca 45 dk oynar..çabuk yoruluyo...hemn biraz daha hucuma çıkması gerekiyo..gerçi birazda ersun yanal ın taktiğindede eziliyo..ersun yanal kanatları hiç kullandırtmıyo...

bakigokhan
11.08.2008, 18:41
Valla ne yalan söyleyeyim Ersun yanal'ın bu başı kesik tavuk taktiği bizi baya bi zorlayacak gibi ama hayırlısı.

Kaan
13.08.2008, 03:28
"...Edinilin bilgilere göre bordo-mavili yönetimin takibe aldığı Modric’i Tottenham aldı. Aynı takımda harikalar yaratan Cale ise Trabzonspor’a kaldı." :rolleyes:

Fotospor

mehmet83
13.08.2008, 05:43
Tek forvete donup sol aciga birini monte edersek Cale dahada basarili olabilir. Soldan 2 kisiyi karsilayacak kondisyona ve cabukluga su an icin ulasamamis gibi. Ama eger sol acikta birisi olursa 2 kisi birden ustune yuklenemez dogal olarak. Bu degerlendirmeyi izlemeden yaptim yani arkadaslarin anlattiklarini degerlendirerek.

Ümit Tekşan
13.08.2008, 10:56
Hazırlık maçlarında iyi pervormans sergiledi. Daha da iyi olacaktır..

Onur Civelek61
13.08.2008, 11:15
Toplasan 15dk izleyebildim.Brugge maçında daha iyi görücez.Cale yıllardır sıkıntı çektiğimiz sol bek mevkiisinde başarılı olucaktır:)

Cafer Bulur
13.08.2008, 19:36
hazirlik maclarinda ikinci yarilarda oyundan alinmasi cale nin henüz istenilen tempoda olmadigini gösteriyor.
zaten kendisi de hayatinda bu kadar agir antrenman yapmadigini belirtmisti.
takimin temposuna alistiginda daha faydali olacaktir.
cale kumas olarak kaliteli bir futbolcuya benziyor.
uyum sorununu atlatmasi icin biraz daha sabretmemiz gerekecek.

cyberentalpi
14.08.2008, 00:47
Kız arkadasini getirdik mi Cale nin. Belki ki ozluyor. Merak etmeyin haftada bir mac yapsin yorulmaz. Ersun Hoca kondisyon verecem diye pestil yaptı :)

Sabri Kurban
17.08.2008, 03:26
Cale i beğendim ben. Kaliteli. Performası düşük değildi. Bende stadda izledim. Great White ın eleştirdiği kadar kötü değildi.

mehmet83
17.08.2008, 03:30
Great White disinda kime sorsan iyi diyor. Great White ne is?:D Huseyinle mi karistirdin ne yaptin?:D:D Great White'in yorumlarini severek okurum ama insallah bu sefer yaniliyordur. Kendiside eminim yanilmak icin can atiyordur. Hadi Cale, biz senden hucuma destek vermeni beklemiyoruz. Saavunmayi idare etsen kafi bizim icin.

Hasan61
17.08.2008, 08:31
ben beğendim
keçeli ve celo'dan sonra o bölgedeki sorunu çözecektir

arifberkay
17.08.2008, 12:11
kecelıden cok daha ıyı

Cafer Bulur
17.08.2008, 12:18
evet,genel olarak cale dün aksam iyi bir performasn ortaya koýamadi.
kendisinin genel anlamda teknigi iyi ama temposu ve hizi bakimindan yeterli olmadigi kanisina vardim.
ama keceli bile ondan daha iyiydi seklinde yorumlarin cok erken oldugunu belirtmemiz lazim.
unutmayalim ki zamaninda vugrinec de adeta ayakta duramiyor ve fiyasko transfer seklinde degerlendiriliyordu.
cale nin de ayni ülke ve takimdan geldigi gözönüne alinirsa bu oyuncuya biraz sabretmek lazim.
unutmayalim ki kendisi hirvat ligi gibi cok düsük seviyeli bir ligden gelmistir.
cale antrenman ve mac temposu olarak türkiye ye ayak uydurdugunda eminim ki daha basarili olacaktir.

unique
17.08.2008, 12:22
Cale, çok kötü görünmedi gözüme. Tekniği iyi sayılır, ama biraz temposunu artırmalı ve daha fazla sorumluluk almalı......

Onur Civelek61
17.08.2008, 12:32
Biraz daha alışması lazım.Kaliteli bi oyuncu bence mücadele etti,top kontrolü çok iyiydi.Daha iyi olacaktır.

Sezgin Öztürk
17.08.2008, 16:51
Ben Cale yi beğendim ileriye saçma çıkışlar yapmıyo aldığı topu olumlu kullanıyo bence ligin en iyi sol bek oyuncularından birisi...

otuken55
17.08.2008, 16:56
cale den ne bekliyorsunuz henüz tam olarak çözemedim
soldan orta yapıp sağdan yükselip kafayla kendine indirip voleyle çatala mı asacak bu adam topu
ELİNSAF!!!
kaliteli sol bek işte sizin yazıklarınızı okuyunca acaba dedim başka adam mı izledim ben ?
yok arkadaş yok doğru gayette doğru izlemişim
önüne adam geldiğinde çıkıyor yoksa oyunuyu oyalayıp savunmayı yerleştiriyor hamle adamı değil yani

Manu61
17.08.2008, 18:02
cale....bu oyuncuyu elestirirken dikkat etmek gereken bir husus var...oda calenin sol kanatta tek basına oynaması...sol acık sol acık diye bagıran arkadaslar caleyi en fazla elestirenler durumunda....calenin önünde biri olsa 80 metre gidip gelmez...su anda gercek performansını gösteremiyor...ama yinede yeterli düzeyde...arkasına bazen adam kacırtıyor tek sorunu bu...pasları ve oyun görüsü mükemmele yakın...sol acıga birisini monte ettigimiz zaman calenin performansı 2 katına cıkar...bundan emin olun..bence en iyi transferlermizden birisi...zaman gösterecek bunu...

cengizalioğlu
17.08.2008, 22:55
bencede cale futbolu biliyor en azından panik içerisinde değil ilerleyen haftalarda çok daha iyi olacak diyorum

Muhammed
17.08.2008, 23:01
Bencede calenin ayağına top yakısıyor. Cok soğukkanlı bir oyuncu.

muratd61
18.08.2008, 00:22
cale ne yaptığını bilen kafasını kaldırıp topu öyle ayağından çıkaran bir oyuncu..özelliklede hücuma sık sık çıkması beni çok sevindirdi..kısacası sağlam bi oyuncumuz var artık solda..:)

Manu61
18.08.2008, 00:41
...................

Great White
18.08.2008, 00:54
Ayrıca, şu sayfadaki yorumumla ilgili bundan sonra kimse benden alıntı yapmasın, kimse de bana ithafen yorum yazmasın mümkünse..

Selametle..

Manu61
18.08.2008, 01:10
.................................................. ...................

Anıl Caner
18.08.2008, 01:28
Colman'ın,Selçuk'un,Song'un,Gökhan Ünal'ın eleştirilebilecek eksikleri gözüme çarptı zaman zaman ama bu adamın mevkisini ve ondan olan beklentilerimi hesaba kattığım zaman mükemmele yakın performans sergilediği sonucuna varıyorum.Pek eleştirilecek bir özelliği yok gibi, maşallah diyelim pek de yorum yapmayalım bence.

SeRHaD
18.08.2008, 02:49
kanatta Mustafa Keçeli' den bile daha pasif bir adama sahip olduk demektir

bunu cale için yazan abimde maç yorgunlugu var sanırım
cale en oyuncularımızdan,ve onunde bir sol acık yok..

bu görüşlerinizden 4-5 hafta(maç) sonra yanılacagınızı zaten göreceksiniz

trabzonun CALE si geçilmez artık

Birtan Karaman
18.08.2008, 10:23
Baskıya AlığışımTarih: 18.08.2008 07:53:01 (118 okuma) http://www.takagazete.com/haber_images/alisim_18082008.070820.jpg 9 yaşında başladığı futbol yaşantısı boyunca ilk kez ülke dışında futbol oynayacak olan Hırvat oyuncu Hrvoje Cale, Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.
Dokuz yaşında altyapısına girdiği Dinamo Zagreb formasından tam on beş yıl sonra Trabzonspor için ayrıldı. Futbolcu fabrikası Hırvat futbolunun umut vaat eden sol beklerinden biri. 24 sezondur şampiyonluk hasreti çeken Trabzonspor`da yaşayacağı baskıdan korkmadığını, çünkü Dinamo Zagreb gibi her maça kazanma hedefiyle çıkan bir takımda bu duyguya alıştığını söylüyor.

Kısa vadede Trabzonspor`da şampiyonluk yaşamayı ve Hırvatistan Milli Takımı`nda oynamayı, uzun vadede ise İspanya Ligi`nde Real Madrid formasını giymeyi hedefliyor.

Futbola gönül veren çoğu çocuk gibi ben de mahalle arasında futbol oynayarak başladım. Evimiz Dinamo Zagreb`in stadyumuna yakın bir yerdeydi. 10-15 arkadaş stadyumun yanındaki sahada antrenman ve maç yapıyorduk.

Günün birinde, Dinamo Zagreb`in altyapı antrenörlerinden biri beni izleyip beğendiğini ve takıma almak istediğini söyledi. O şekilde kulübün altyapısında girmiş oldum. Henüz 9 yaşındaydım.

Bence artık yeni bir arenada kendimi gösterme zamanı gelmişti. Trabzonspor`un teklifi de öyle bir zamanda geldi. Şimdi burada kendimi kanıtlamak ve iyi bir performans sergilemek amacındayım. Dinamo Zagreb`den ayrılmak için çok uzun düşünmedim.

Akıl danıştığım kişiler de oldu. Şimdi Türkiye`de ve yeni takımımda olmaktan çok mutluyum. Takım arkadaşlarım adaptasyon sürecimi kısaltmam için bana epeyce yardımcı oluyor.

Trabzonspor`un teklifi bana ulaştığında ilk yaptığım Vugrinec`e telefon etmek oldu. Bana Trabzonspor`un büyük bir kulüp olduğunu ve şehirde futbola ilginin çok yüksek olduğunu söyledi. Zaten kariyerimde yeni bir sayfa açmak için gelmeye istekliydim ama onun sözleri de bana yol gösterdi.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor`un Türkiye`nin önde gelen takımları olduğunu biliyordum. Zaten çoğu zaman Avrupa kupalarında mücadele eden ekipler. Ancak özel olarak Türk futbolunu takip etmiyordum.

Henüz resmi maça çıkmadığım için, bu bilgiyi antrenmanlarla ilgili mukayese yaparak vereyim. Bence, Türkiye`de idmanların zorluk derecesi daha yüksek. Gerede`deki kampımız sırasında günde üç antrenman yaptığımız zamanlar oldu.

Hırvatistan`da günde iki idmana alıştığımız için bu biraz zor geldi. Ayrıca, fitness ve ağırlık çalışmalarına da burada daha çok önem veriliyor. Daha önce, bu alanlara özellikle eğilen çalışmalar yapmamıştım. Bunlar da benim için yeni deneyimler.http://www.takagazete.com/haber_images/colmaaaaaaaaaaaaaaaaan.jpg

Hırvat Ligi de iyi bir lig ancak Türkiye Ligi`nin zorluğunun daha yüksek olduğunu tahmin ediyorum.

Hiç korkutmuyor çünkü Dinamo`dan bu çeşit baskılara alışığım. Orada da bizden beklentiler yüksekti. İster Real Madrid`le oynayın isterseniz küme düşme potasından bir takımla, camia ve taraftarlar her maçtan galibiyet beklentisi içindeydi.

Çok yetenekli oyunculardan kurulu bir takıma sahiptik ve son dönemde birçok başarıya ulaştık. Gördüğüm kadarıyla Trabzonspor`da bu sezon kurulan yeni ekip de oldukça kuvvetli. Bu nedenle 24 yıllık büyük beklentiyi karşılayacağımızı düşünüyorum.

Çok hızlı kaynaştık. Oda arkadaşım Selçuk İnan. Onunla aramız çok iyi. Ferhat`la da çok samimiyiz. Genellikle İngilizce konuşabilen arkadaşlarım Ergin, Serkan, Yattara ve Song`la sohbet ediyoruz. Diğer arkadaşları da dışarıda bırakmak istemiyorum, çünkü onlar da bana çok yakınlık gösteriyor.

İlk görevinin savunma yapmak olduğunu bilen ama fırsat buldukça da ileri çıkan bir defansif sol kenar oyuncusu diyelim. Teknik direktörümüz Ersun Yanal da bize verdiği taktiklerde rakibe ileride baskı yapmayı ön plana çıkartıyor. Bu da demektir ki beni ileride oldukça fazla görebileceksiniz.

Henüz ilk kampımızı tamamladık ve teknik-taktik anlamda birbirimize alıştık diyemeyiz. Almanya kampında oynayacağımız 5-6 hazırlık maçından sonra her şey yerli yerine oturacaktır.

Tam anlamıyla benim mevkimde oynamamış olsa bile Zinedine Zidane`a büyük bir hayranlığım var. Gerçekten muhteşem bir oyuncu. İdol olarak gördüğüm değil ama beğendiğim oyuncular arasında Roberto Carlos ve Zambrotta var.

Kariyerimin yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Daha zorlu bir lige geldim ve zorluk derecesi daha yüksek maçlara çıkacağım. Bu da kendimi geliştirmem anlamında iyi bir fırsat. Bu aşamadan sonra, Hırvatistan Milli Takımı`na çağrılmak ve Trabzonspor`la şampiyonluk yaşamak öncelikli hedeflerim olacak.

Yeni bir takımız. Onların karşısına çıkacağımız günü sabırsızlıkla bekliyoruz. Büyük bir takıma geldiğimi biliyorum. Taraftarları da büyük. Hep birlikte hedefe ulaşacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

http://www.takagazete.com/images/pix.gif

Tayfun
18.08.2008, 10:27
Sol bek'te sıkıntı çektirmeyecektir....Saha içinde çok olumlu işler yapıyor...

Coloradoydu
18.08.2008, 11:01
Oyun stili Hakan Balta'yı andırıyor. Yani hızlı bir oyuncu değil ama teknik ve mental açıdan oldukça iyi. Henüz hücuma fazla katılmıyor olmasının sebebi 4-3-1-2 oynuyor olmamız. Tek kenar oyuncusu olduğundan hücuma daha az çıkmak zorunda. İyi bir sol açıkla 4-3-3 veya 4-4-2'ye dönersek yeteneklerini daha iyi görebiliriz.

İdris Toksoy
19.08.2008, 08:41
sade bir oyuncu.ilerleyen haftalarda uyum sorunu hallolduğunda daha iyi oynayacağını umuyorum.

BALKAN 06
19.08.2008, 09:13
Cale
benim yabancılarımız içerisindeki favorim
desteğimizi ve sevgimizi eksik etmez isek uyum sorununu çabuk halledecektir,
uzun yıllar Trabzonsporumuza hizmet edecektir diye düşünüyorum.

bordobluex
19.08.2008, 18:21
Cezalı bir üyenin mesajlarını alıntı ile cevaplamayın. Unutmayın ki Cezalı üyeler sizin yazdıklarını okuyabilir ancak cevap vermez. Lütfen dikkat edin.

street_wolf41
19.08.2008, 19:15
çok iyi bir oyuncu. biraz zamana ihtiyacı var.