PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Maç Seyircisiz Oynama Cezası!

Sayfa : [1] 2 3

Keleşoğlu
20.05.2008, 20:13
star sporda dinledim trabzonspora 1 mac seyircisiz oynama cezası verilmiş!

Emiroğlu
20.05.2008, 20:13
Diğer takıma ne verilmiş ?

Keleşoğlu
20.05.2008, 20:14
diger takım kim?

Jackdaniels
20.05.2008, 20:15
O nerden çıktı şimdi?

Hasan61
20.05.2008, 20:16
bu kadar salakça çalışan bir kurum olamaz ne b.k yemeye geliyorlar oraya güya futbola adalet getirecektiler

antagonist
1. TRABZONSPOR Kulübü hakkında; 10.05.2008 tarihinde oynanan TRABZONSPOR - FENERBAHÇE Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratta bulunması nedeniyle Kurulumuza sevk edilen adı geçen kulübe daha önce, 12.08.2007 tarihinde oynanan TRABZONSPOR - SİVASSPOR futbol müsabakasında, taraftarların çirkin ve kötü tezahüratta bulunmaları nedeniyle Kurulumuzun 21.08.2007 tarih ve 2007-2008/12 E. ve 2007-2008/26 K. Sayılı kararı ile F.D.T.nın 31/2 maddesi uyarınca 30.000 YTL para cezası verilmiş ve karar kesinleşmiş olmakla çirkin ve kötü tezahürat fiili aynı sezon içinde 2. kez tekrar edildiğinden adı geçen kulübe F.D.T.'nin 31/3 maddesine göre 1 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI ile cezalandırılmasına,
Aynı müsabakada TRABZONSPOR Kulübünün taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle FDT'nin 30. maddesi uyarınca takdiren 7.500.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2. GALATASARAY A.Ş. Kulübünün 10.05.2008 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - G.B. OFTAŞSPOR Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. Kulübünün taraftarlarının rakip takım oyuncusunun yüzüne lazer ışığı tutmalarından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların içtimai ile GALATASARAY A.Ş. Kulübünün neticeten ve takdiren 15.000.- YTL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

3. BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü hakkında 10.05.2008 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - VESTEL MANİSASPOR Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle isnad olunan eylemin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

.
.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=246&ftxtID=4122

-----

Geçici olarak küfür serbest bırakılabilir. :mad:

Kazım Uzunboy
offf
işe bak yaa

Mustafa
20.05.2008, 20:18
offf
işe bak yaa

Sanırım Süleyman federasyonun sitesinden eklemiş kesinlik kazandı.

Erkut Ay
böyle rezalet olmaz hatamız büyük fb yi yendik çoğu stadda sözlü sataşmalar hermaç olup kimseye ceza verilmezken bu kural neden sadece bize işliyor......
masa başı planlar başladı yine siz insanı nefret ettirirsiniz futboldanda kendinizdende sizler bu şeref yoksunları yüzünden milli takımdan bile soğur hale geldim yazıklar olsun....

Keleşoğlu
yeni sezona da seyircisiz başlayacağız anlaşılan! böyle bi rezalet olamaz utanmasalar hükmen yenik sayacaklar

Emiroğlu
bjk di sanırım(yanlışım olabilir).ikimiz beraber sevk edilmiştik.

Habere gelince ,

Sülük adamlar şimdiden tırsmaya başladılar seneye kuracak olduğumuz takımdan.Önceden önlem alıp önümüzü kesmeye çalışıyor it'! ler !

Hasan61
artık takım sahaya küfüre hayır pankartıyla çıksın böylece içimizden geldiğince küfredebilir(bknz=geyse)

ilhan
Beşiktaş 3. defa yaptı ceza almadı ama biz 2. defa yapınca ceza aldık öyle mi?

Yazık.. Gerçekten çok yazık..

Emiroğlu
20.05.2008, 20:19
Allah belanızı versin ! Gayse ye neden seyircisiz cezası verilmiyor !

Kendi adıma konuşayım , şimdi izleyeceğim yönetimimizin , YÖNETİM GÜCÜ NE KADAR ! ?

Mustafa
20.05.2008, 20:21
Federasyon başkanı 8taşın desteği ile gelmişti o makama demi? hmmmm hmmm hmmm ......

Erkut Ay
20.05.2008, 20:22
nasıl tepki verebiliriz linki ne bu dallamaların...

Murat Keçeci
20.05.2008, 20:24
fb maçında olay çıkartmadık yine 1 maç ceza çıkartsak ne olurdu merak ettim bunlar maç başlamadan önce cezayı kafalarına koymuştu demek

Keleşoğlu
20.05.2008, 20:24
Allah topunun belasını versin futboldan soğudum böyle adaletsizlik olmaz

Fatih
20.05.2008, 20:25
meşaleyi yakanlarda hiç hata yok dimi??

çuvaldızı kendine iğneyi başkasına

Ali Can
20.05.2008, 20:27
federasyon şimdiden başladı....

Erkut Ay
20.05.2008, 20:28
meşaleyi yakanlarda hiç hata yok dimi??

çuvaldızı kendine iğneyi başkasına
bu meşaleyi bi biz yakıyoruz zaten tüm sataşmalar bizim stadda yapılıyor ....
kendi kendinize muhalif olmayı bırakın artık tüm bu rezaletler bu ülkede yaşanıp kimseye ses çıkmazken hangi zihniyet bize gelince aslan oluyor....

Cafer Bulur
20.05.2008, 20:28
buda nerden cikti yaa.ne yapildida seyircisiz cezasi verildi.simdiden önümüzü kesmeye basladilar.bence olan gurbetci taraftarlarimiza olacak.1 mac bile izleyemeyecekler .tek kelimeyle yaziklar olsun.umarim bu karar tahkimden döner.

Hekimoğlu
20.05.2008, 20:29
yok böyle birşey bu ülkede futbol seyredilmez.

Koray
20.05.2008, 20:30
Ulan lanet olsun böyle düzene yaa,bu kadar adilik olmaz...

Fatih
20.05.2008, 20:30
avni akerde bir maç izlicektik o da yalan oldu geçen sezon sahaya giren taraftarla fener maçında meşale yakan küfreden taraftar benim için aynıdır bu kadarı da fazla kim dur diyecek bu işe başka takımlar beni hiç ilgilendirmiyo şuanda ben ceza aldım mı aldım o zaman hatayı kendimizde arayacaz

Ayhan Yüksek
20.05.2008, 20:32
Midem bulanıyor artık ya yeter daha,bu ne yüzsüzlüktür ne şerefsizliktir bukadar komik bir ceza olabilirmi ya bu ne çifte standarttır,artık adamlar utanmıyorlarda alenen belli ediyorlar taraf olduklarını,bizden korktukları aşikar. Allah çıkarır biryerlerinizden bu haksızlığın acısını bunun vebali büyük,kesinlikle tahkime gidilmeli tahkimde bu cezayı kaldırmalı.

Koray
20.05.2008, 20:33
avni akerde bir maç izlicektik o da yalan oldu geçen sezon sahaya giren taraftarla fener maçında meşale yakan küfreden taraftar benim için aynıdır bu kadarı da fazla kim dur diyecek bu işe başka takımlar beni hiç ilgilendirmiyo şuanda ben ceza aldım mı aldım o zaman hatayı kendimizde arayacaz

Bırakın sizde Allah aşkına bu lafları,gese'ye niye ceza verilmedi peki ??
Onlar da bizim gibi 2. uyarıyı almıştı...

Murat Keçeci
bunların yüzünden lige hep 1-0 geride başlıyoruz ne biçim adam bunlar

Erkut Ay
meşale yakan taraftarı sahiplenen yok burda biz hep kendimizi eleştirelim eloğlu yazıyor cezayı nasıl olsa başkasına yazmasın o ilgilendirmiyor bizi deyişinize bakılırsa ordada yakılıyor ama yazılmıyor ordada argo var ama olsun canım o onların sorunu....

Fatih
20.05.2008, 20:34
bu meşaleyi bi biz yakıyoruz zaten tüm sataşmalar bizim stadda yapılıyor ....
kendi kendinize muhalif olmayı bırakın artık tüm bu rezaletler bu ülkede yaşanıp kimseye ses çıkmazken hangi zihniyet bize gelince aslan oluyor....

eğer sistem bu şekilde işliyosa alet olmayacaksın

meşale yakmak yasak mı yasak

küfretmek yasak mı yasak

o zaman ya kurallara uyacaksın ya da takımını yanlız bırakacaksın

Taner Gündoğdu
20.05.2008, 20:35
eğer şampiyonluktan bahsediyorsak sadece rakibi değil, hakemleri ve federasyonuda yenmeliyiz. olaya bu yönden bakarsak bu tür cezalar bizi yıldırmamalı. gs 6 maç seyircisiz oynadı ama şampiyon oldu demekki bu engel değil, bizi birbirimize bağlamalı ve artık daha dikkatli olmamıza vesile olmalıdır. ortada büyük bir hata vardır kesindir ama fatih küçük'ün de dediği gibi hatayı kendimizde de aramak lazım. bitsin şu küfür olayı statta artık. kimse bahane üretmesin başka statlarda da oluyor diye. biz kendimize bakalım, başkası yapıyor ve ceza almıyor diye bu bizede yapma hakkı vermez...

Fatih
20.05.2008, 20:36
Bırakın sizde Allah aşkına bu lafları,gese'ye niye ceza verilmedi peki ??
Onlar da bizim gibi 2. uyarıyı almıştı...

geseden banane kardeşim biz sezon başından beri uyarı alıyoruz haber arşivlerine bi göz at istersen kaç kez sevkedildik kaç kez uyarı aldık

MehmetGÜRSOY61
yaa bu nedirr yaaw cıldıracam yaa alla alla

allah cezanızı versin başka bişey demiyorum pes dogrusu rezillik yaa sinirlerim tepeme cıktı yaw

Koray
Başlarım onların sistemine,bunlar varya insanı dinden imandan çıkarır...
Bu kadar lanet bi lig olmaz...

Kaan
20.05.2008, 20:38
Allah Belanı Versin PFDK..! :mad:

Bize karşı siper almışlar sanki... :mad:

Yazık...! :mad:

Hekimoğlu
20.05.2008, 20:38
olan gurbetçilere olacak.tahkimden döner umarım.futbol seyirci ile güzel.angut federasyonun angut yöneticileri.

Murat Keçeci
20.05.2008, 20:39
lige deplasmanda başlasak baride futbolcularımızı deplasmanda yalnız bırakmasa taraftarımız

DeAgLeMaNyAq
20.05.2008, 20:40
Her sene aynı terane...

Muhammed KOÇ
20.05.2008, 20:40
hayırlısı olsun bakalım.belki bölesi daha hayırlı,belki de ilk maçta gene bir iki kişiyi sahaya fırlatacaklardı gene sezonumuzu batıracaklardı.. hayırlısı olsun..

SDanışmaz
20.05.2008, 20:41
Bu kadar da olmaz, insan arada sırada tarafsız olduğunu göstermeli :mad:

Tahir
bu karar iyi oldu bu şerefi olmayan insanları artık biliyoruz ve yönetim bu adamlara göre bir kadro oluşturmalı ve hepsini bir tarafa koyup yenecek bir takım olmalıyız... bu kararı verenlere en iyi cevap .......................

Erkut Ay

küfretmek yasak mı yasak

yahu bu kural neden sadece bize işliyor bizde yasak olan inönüde . samiyende yasak değilmi inönüde adam bıçaklanıyor 1 maç ceza senin yaktığın meşaleyle aynı suça geliyorsa ne denir bu mantığa ordada yakılıyor bu meşale neden tek bize işliyor bu beni savunduğumbu yasak olup olmamadığıda değil ....
maksat şimdiden bizi durdurmak...

afsbahar
şeref yoksunu federasyon, hakemler, pfdk üyeleri. istanbul eziklerini baş üstünde tutmaya devam edin.

Keleşoğlu
20.05.2008, 20:42
şu cezada art niyet aramayan varmı Allah aşkına yapmayın ya sezonun açılış maçını seyircisiz oynamak zorunda bırakılıyoruz ne tesadüf ama!

Koray
20.05.2008, 20:43
geseden banane kardeşim biz sezon başından beri uyarı alıyoruz haber arşivlerine bi göz at istersen kaç kez sevkedildik kaç kez uyarı aldık

neyine göz atayım gese bizden daha çok uyarı aldı,lig de her maçta küfür oluyor zaten...

bu bize 2. uyarıydı gese'ye de aynı şekilde onlara niye vermediler saha kapatma cezası ?
zaten fb maçında cezayı gerektirecek bişe olmadı...

Murat Keçeci
20.05.2008, 20:43
federasyon bizi sezonun ilk açılış maçından mahrum bıraktın ya yatacak yerin yok gsnin kupa töreni yapılacak diye son maç cezayı veremedin

ÖmerFarukYılmaz
20.05.2008, 20:44
Bu kadar da olmaz, insan arada sırada tarafsız olduğunu göstermeli :mad:

Selami bunlar ve tarafsızlık çok zıtlık kelimeler...

Hele Trabzonspora karşı...

Hekimoğlu
20.05.2008, 20:45
tahkimden döner bu karar dönmeli.böyle namussuzluk olmaz.

vurgun_kiz_61
20.05.2008, 20:45
Zaten ilk maci denk geliyordum hep onda simdi seyircisiz oynanacak yahu sansa bak...:(

Fatih
20.05.2008, 20:46
neyine göz atayım gese bizden daha çok uyarı aldı,lig de her maçta küfür oluyor zaten...

bu bize 2. uyarıydı gese'ye de aynı şekilde onlara niye vermediler saha kapatma cezası ?
zaten fb maçında cezayı gerektirecek bişe olmadı...

fb maçında meşale yakılmadı mı daha birinci dakkada torpiller atılmadımı 90 dakka küfredilmedi mi??

ben gs-Trabzon maçına gittim küfür duymadım

ne zaman hatayı kendimizde arayacağız

Travelair
20.05.2008, 20:46
Bazılarına suçun unsurları oluşmuyor, bazılarına oluşuyor...

Merdivenleri kapatana (gs,feybe,bjk) 1000 YTL idari para cezası verirsiniz.
Merdivenler olası bir faciada izdihama yol açıp ölümlere neden olmasın diye açık tutulur ama cezası 1000 YTL'dir. Halbuki merdivene gelenlerin 2si 3ünden bu para zaten çıkarılır. Böylesine insan hayatını tehdit eden bir durumda insan hayatlarının bedeli 1000 YTL'dir
Kapalı devre kamera sistemi vardır ama suç işlerler bunun failinin kasetini federasyondan saklarlar ve federasyon yaptırım yapmaz mesela.
Oyuncuları 3 maç ceza alır sildirirler.
Sivaslı 6 oyuncu olaylara karışır, ama 3ü ceza alır diğerlerine ceza verecek delil bulamamışlardır ama Milliyetin foto servisinden tomar tomar enstantane çıkartılabilir. 6 futbolcu ceza alsa işler karışacak Sivas hükmen yenik sayılacak, hakemin "Endişeleri" zemin kazanacaktır. Atamaların başına kendi adamlarını getirirler

Vs vs... İğrençsiniz federasyon!

Muhammed KOÇ
20.05.2008, 20:48
fb maçında meşale yakılmadı mı daha birinci dakkada torpiller atılmadımı 90 dakka küfredilmedi mi??

bu sene deplasmanı diyosan küfrettik abi yapma gözünü seviyim :)

Cagdas Topal
20.05.2008, 20:49
hep bunlar bizim basımıza geliyor zaten ...

Hekimoğlu
20.05.2008, 20:50
fb maçında küfür edilmedi.şampiyonluk yakışmaz senin gibi yavş. dışında. :) gözlemcide 2-0'ın acısı vardı anlaşılan.

Koray
20.05.2008, 20:50

ona bakarsan gese2nin son maçında da meşale yandı,fenere küfredildi !
şampiyonluk maçına çıkmadan 2 maç önce samiyende neler neler oldu onlara niye ceza vermediler...

bırakın hatayı kendimizde arama lafını,ceza yemişiz saçma sapan sebepten...

offfffffff

Emirhan Çorumlu
20.05.2008, 20:52
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:Memleketsiz Itler Istanbulu destekler!!! Federasyon da dahil bütün Kurmaylari ile. Bu Cifte Standart degilde ya ne???
Son Maca GS ye Caza verme, Bjk bizle sevk edilmis aman sakin ona da verme. Bu nasil Is kardesim ya? Mutlaka tepkimizi göstermeliyiz.
Saygilar

Cafer Bulur

duyamazsin tabiiki.adamlar sampiyonluga kosuyor.bizim taraftarlar ise bir sezonun stresini son macta atmak istediler.asli demek istedigim istanbul takimlari küfürlü tezahürat yapildiginda onlarada seyircisiz cezasi veriliyor mu?

Uğurtan
Ya saçmalamayın Allah aşkına yahu.. Fener maçında nolmuş? Biz başka bir maçtamıydık? Gs'ye neden son maçında ceza vermediler? Gs bizi ilgilendirmiyormuş.. Bal gibi ilgilendirir emsal denen birşey var.. Ayrıca adalet duygusu!!!
Lütfen maçta olmayan kafalarından bişeyler yazmasınlar oturdukları yerden.. Eğer illa bir şey yapmak istiyorlarsa kulüpelerine sahip çıkıp bu cezaya tepki göstersinler.. Bu maça da ceza veriyorsa Tff kesinlikle art niyet ararım.. Ne vardı maçtaki seyircisiz diyorsun tff! Hasan Doğan seninde suyun ısınıyor!!!

Kadir
20.05.2008, 20:53
Kahpelik , adilik , adaletsizlik başka hiçbirşey değil .

sbay
20.05.2008, 20:53
bu ceza para cezasına döner bence..sorun olmaz.

TS-Tiryaki
20.05.2008, 20:54
:mad:Adaletsiz Serefsizler:mad:

ALLAHTAN KORKUN BEE. Yüzsüzler :mad:

Cagdas Topal
20.05.2008, 20:54

sen ne diyorsun ya bu macta saha kapatma gerektiren ne vardı , hadi vardı neden cincon'a saha kapatma cezası verilmedi dogru onların içerde adamı var ... sivas macı diyorsunda o macın hakemi neden cincon la ezikbahcenin macında oyunu tatil etmedi okadar pet şişe atıldı sahaya bizim macta hakemden sayılan insanlık dısı yaratık son 1 dk yı oynatmadı bırakın allah askına bizim taraftar senin gibi düşünürse daha cok eziliriz biz ...

DNA-TS
20.05.2008, 20:55
bende maçtaydım...trabzonsporun her maçında olan olaylar oldu ekstradan ne olmuş..işte yöneetimimizin büyüklüğ burdan belli olacak bu cezayı kaldırttırarak....hemen itiraz edip gs nin maçında olanları itiraz dilekçesine yazsınlar..şampiyonluk maçını dolu tribünlere karşı oynadıklarını hatırlatsınlar....aksi takdirde trabzonda maçı tvden izlemek zorundakalcağız

TS-Tiryaki
20.05.2008, 20:56
SADRI baskan uyuma HAKKIMIZI SAVUN!!!!

Punisher-61
20.05.2008, 20:57
galatasaraya ceza verilmiyor cünkü adamlar kutlama yapacak sezonun son macinda..
ve bize gelecek sezon icin cezalar kesiliyor..serefsizler

Dursun Kaplan
20.05.2008, 20:59
Yuhh beee...

Daha yeni sezon başLamadan yuh vaLLa yuhhhhhhhhhhhhh.....!!!!

Fatih
20.05.2008, 20:59
Başka takımların aldığı alacağı ceza bizi ilgilendirmez geçen sene sivas maçında sahaya giren adam yüzünden 5 maç seyircisiz oynadık ders aldık mı hayır yine küfür yine meşale İ.B.B maçında kendi seyircimiz oturduğumuz tribüne torpil atıyo amacı ne aynı olay fb maçında da oldu kime hizmet ediyoruz meşale yakılırken hiç mi akıllarına gelmedi ceza alırız diye eğer ben maça gidemiyosam sebebi kendini bilmez taraftar gurühüdür federasyon değildir

yns61
20.05.2008, 21:00
hep ugur boralın yüzünden.. küfürsüz mac izlenmez

LazAnisT
20.05.2008, 21:01
SADRI baskan uyuma HAKKIMIZI SAVUN!!!!Neyi savunacak?Yapılan küfürlerimi?

yns61
20.05.2008, 21:02
aslında küfürler küfür degildi dogrular söylendi

Mustafa Mahmutoğlu
20.05.2008, 21:04
néRdé eziliRbahçe orda şike ... Tff ' ye bak be...

Travelair
20.05.2008, 21:04
Başka takımların aldığı alacağı ceza bizi ilgilendirmez geçen sene sivas maçında sahaya giren adam yüzünden 5 maç seyircisiz oynadık ders aldık mı hayır yine küfür yine meşale İ.B.B maçında kendi seyircimiz oturduğumuz tribüne torpil atıyo amacı ne aynı olay fb maçında da oldu kime hizmet ediyoruz meşale yakılırken hiç mi akıllarına gelmedi ceza alırız diye eğer ben maça gidemiyosam sebebi kendini bilmez taraftar gurühüdür federasyon değildir

Adaletli yönetimin olmadığı bir yerde kraldan çok kralcı olursan aldanırsın. Birşey yapılmışsa bu elbette yanlış ama adalet tahsis edilmelidir. Herkese aynı standart

Can
20.05.2008, 21:05
şerefsiz bunlar şerefsizz!!

Koray
20.05.2008, 21:05

Ne demek başkasının cezası bizi ilgilendirmez bu bilmem ne yaptığımın kuralları sadece bize mi geçerli,olay bizim küfretmemiz veya meşale yakmamız değil,bize ceza veriliyosa başka takımlarda aynısını yapıyo onlarada ceza verilecek...

yahu hem sen ne yapmaya çalıştığını ben anlamadım,tepki vereceğine bizim taraftara giydiriyosun...

Her cezadan sonra aynı edebiyat ''hatayı kendimizde arayalım''

TS-Tiryaki
20.05.2008, 21:06
Neyi savunacak?Yapılan küfürlerimi?

Sanki küfür eden tek takim biziz. Öyle her küfüre ceza verilseydi Lig maclari seyirciz gecerdi

Vehbi Sancak
20.05.2008, 21:06
ah Atam kalk, kalkta bak
memlekette ahlaksızlık diz boyu
köşebaşları tutulmuş, adalet şeref iz'an dillere dalga olmuş

Koray
20.05.2008, 21:07
hem siz neden küfredildiğini biliyomusunuzda konuşuyosunuz ??

Şerefsiz colin kazım bi yerlerini tutarak defalarca taraftara gösterdi bundan haberiniz varmı...

abartmıyorum 10'a yakın aynı hareketi yaptı...

maraton ve yol tarafı kale arkasındakiler bilir...

Hekimoğlu
20.05.2008, 21:07
şeytanın avukatlığına soyunmak moda oldu forumda.

ilhan
20.05.2008, 21:08
Sivasspor maçında yaşanan olaylardan sonra trübünde çok dikkatli olmalıydık. En ufak bir taşkınlık veyahutta küfür vb. olaylarda bize haketmediğimizi düşündüğümüz cezalar verileceğini bilerek hareket etmeliydik. Fener maçının başlamasıyla " ..ne Kanarya olamazsın şampiyon " tezahüratını işitmeye başladık. Buna hiç gerek yoktu. Fenerbahçe'yi yeniyorsun geç dalganı küfüre ne gerek vardı.

Ama PFDK'nun adaletsizliği ve çifte standartına güzel bir örnek oldu bu cezalar. Beşiktaş bunu 2 kez yaptı. 3. kez yapınca görmezden gelindi sahası kapatılmadı veya seyircisiz oynama cezası verilmedi. Ama bize hemen cezayı kestiler. Bu Hasan Doğan yönetimi ve PFDK'nun görevde olduğu sürece neler yapacağına bir örnektir. Onlarla işimizin olmaması gerekir.

Onlar yaptı onlara verilmedi biz yaptık bize verildi demogojisi yerine " bu istenmeyen olayları hiç yaşamamayı " tercih ederdim. PFDK'ya sevkedilmemiz bile tartışılması gereken bir olay. Neden PFDK'ya sevkedilecek eylemlerde bulunuyoruz? Ne gerek var bunlara? Bunun tartışmasını yapmak zorundayız. Yoksa istemeyerek de olsa kendi kendimize çok zarar veririz.

Erkut Ay
sivas ve fb maçı arasında diğer takımlardab farklı olan hangi olay oldu fb maçında kullanılan argo kelimeler yakılan meşaleler tek bizdemi yakıldı anlatamıyoruz galiba ben bana durduk yerde çifte standart uygulayan federasyonu eleştiririm çünkü şerefsizlik yapılıyor bir Trabzonspor taraftarı olarak bu şerefsizliğe ayrımcı zihniyete göz bağlıyorsan sana ne denebilir kendine muhalefet olmaya devam et........

Fatih
Adaletli yönetimin olmadığı bir yerde kraldan çok kralcı olursan aldanırsın

yasalara uymak için adaletli yönetimi beklemek de aldanmaktır

Gökçebey
20.05.2008, 21:10
Tarihin en olaysız fb maçından sonra sahamız kapanıyorsa burada adaletten bahsedemeyiz !

Erkan
Oh bi mac seyret me sansimiz variydi o da elimizden alindi...

Mustafa Hazıroğlu

Şerefsiz colin kazım bi yerlerini tutarak defalarca taraftara gösterdi bundan haberiniz varmı...

bundan hiç haberim yoktu....colin kazım a.b.versin..........................zaten sinir oluyorum bu adama...(fenerli arkadaşlara diyom c.kazım mı daha iyi yattara mı, kazım diyolar deli oluyorum)...

Fatih
şeytanın avukatlığına soyunmak moda oldu forumda.

gerçekleri görmek şeytanın avukatlığıysa ben şeytanın avukatıyım

ULAS TARAKCI
20.05.2008, 21:12
Tahkim kurulu bu karari kesin bozar,yoksa ligde hicbir mac seyircili oynanmaz.

Fatih
20.05.2008, 21:15
Ne demek başkasının cezası bizi ilgilendirmez bu bilmem ne yaptığımın kuralları sadece bize mi geçerli,olay bizim küfretmemiz veya meşale yakmamız değil,bize ceza veriliyosa başka takımlarda aynısını yapıyo onlarada ceza verilecek...

yahu hem sen ne yapmaya çalıştığını ben anlamadım,tepki vereceğine bizim taraftara giydiriyosun...

Her cezadan sonra aynı edebiyat ''hatayı kendimizde arayalım''

daha dün bjk şampiyonluk yarışında oftaşla seyircisiz oynadı bursa keza öyle

neye tepki göstereceğime ben karar veririm ayrıca bizim tarafa da giydirdiğim yok böyle devam ederse daha çok seyircisiz oynarız

ccd6167
20.05.2008, 21:15
bnce bi protesto yapmalıyız arkadaşlar boyle boş durmakla olmaz.ne oluyo allah aşkına bize ya.hala uzerımızde oyun oynuyorlar..

Erkut Ay
20.05.2008, 21:16

neye tepki göstereceğime ben karar veririm ayrıca bizim tarafa da giydirdiğim yok böyle devam ederse daha çok seyircisiz oynarız
adamlar resmen sana takmış kafayı düpe düz senle uğraşıyor ama sen beni ilgilendirmez

diyeceksin nerdeyse çoğu maçta argo tezahüratlar yapılıp kimse ses çıkaramazken benim

adımıda kimse kötüye çıkarmaya çalışamaz düpedüz yıpratma zaiyat verdirme çabası bu baştan

cezayı veriyorlarki sezon boyu süründürüyorlar seni azıcık düzlüğe çıkmaya gör tepene

vurmaya çalışan çok olur misali yasak sade bana yasak değil arkadaşım herkes şeytan üçgenini

kurmuş sohbetini yürütürken beni ezmeye kimsesnin hakkı yok şamar oğlanı değiliz biz

şerefsizlerin adaleti bu kadar olur.......

Hekimoğlu
20.05.2008, 21:17
gerçekleri görmek şeytanın avukatlığıysa ben şeytanın avukatıyım
yürü be kim tutar seni. :alkış::alkış:

Travelair
Adaletli yönetimin olmadığı bir yerde kraldan çok kralcı olursan aldanırsın. Birşey yapılmışsa bu elbette yanlış ama adalet tahsis edilmelidir. Herkese aynı standart

yasalara uymak için adaletli yönetimi beklemek de aldanmaktır

Sözün devamını eklemiştim sonradan. Elbetteki yasalara uyacaksın ama karşılığında adalet beklemek doğal hakkın olacak. Yoksa koyun olursun. Ne var ki bunda güdüyorlar işte demekten farkı kalmaz. Hakkını aramak zorundasın ama başkalarına yapılanla sana yapılanlar arasında çifte standart oluyor da sen de hala haklılar dersen bugünkü Türkiye'nin haline döner iş

Salih Sezer
istanbul taraftarlarının maçlarda küfürsüz tezahurat yaptıklarını söyleyebilirler mi acaba...

orhan42
20.05.2008, 21:18
Gelecek sezonun filmi biraz erken vizyona girdi galiba..Feneri yenmesek acaba bu ceza verilir miydi diye soruyorum.Azize ablamız yine etti edeceğini..

Kaan
20.05.2008, 21:18
Arkadaşlar konuyla alakalı değil ama :

21:25'te Türkiye - Slovakya Hazırlık Maçı var...

Yani yaklaşık 5 dakika sonra... =)

İzlemek isteyenlere hatırlatayım dedim... ;)

Erkut Ay
20.05.2008, 21:19
kim takar milli maçı bana uzak bilmem başkasını

bizim suçumuz büyük aslında hangi hakla fb yi yenersin sen ne hakkın var yenersen ceevabını verirler işte

Mustafa Mahmutoğlu
20.05.2008, 21:19
4everts iyiki hatırlattın yahu unutmuştum :D

Ayhan Yüksek
20.05.2008, 21:20
Hukuk kuralları cezayıda hakkıda eşit adilce dağıtabilme adına vardır eğer bundan bir sapma olmuşsa orda gerçeklerden yanayım demek pek bi anlam ifade etmez.Burda kriterler çok önemli nekadar kendine kızarsan kız öyle bir maç gelecektirki bilerek canın yakılacaktır o anki atmosferle sende tepkini göstereceksindir,bu yüzden kendimize soralım hesabı ama inanın hiç caydırıcı ve inandırıcı değil,burda banane diğerlerinden diyemezsiniz ortada bir kural varsa herkese aynı işler farklı farklı değil eğer madur edilensen tepkini gösterip hakkını arayacaksın,hatayı kendinde nekadar ararsan ara seni o hatay zorlayan unsurlar asla bitmeyecek ve kurallar senin alehine işletildiği için hata yapma olasılığın git gide artacak,bu yüzden sorunun kaynağı göreceli olarak biziz asıl kaynak kuralları eşit dağıtmayanlar ve onlara tepki göstermek ve hakkımızı çok sesli aramak en doğal hakkımız.

AYYILDIZ
20.05.2008, 21:20
Bu cezayı haketmedik böyle federasyon olmaz yazıklar olsun Tolunayın dediği herkes anadoludan şampiyon çıksın yalanını bıraksın.

ÖmerFarukYılmaz
20.05.2008, 21:21
bundan hiç haberim yoktu....colin kazım a.b.versin..........................zaten sinir oluyorum bu adama...(fenerli arkadaşlara diyom c.kazım mı daha iyi yattara mı, kazım diyolar deli oluyorum)...

Sorman hata:)

Mustafa Mahmutoğlu
20.05.2008, 21:23
ya biz ceza aldık uğur boralın yattara'yı itmesi neydi ???

Koray
20.05.2008, 21:24

Belli zaten giydirip giydirmediğin...

Bizim taraftar profilimizde bozulmuş şuraya bak tepki vereceğine sen ve senin gibi düşünenler hala daha taraftara sallıyor...

Size;ziya,nuri,haşim,zeyyat lazım onlarda aynı sizin gibi hakkımızı savunamıyor,sahamız kapanmış takmışsın günahına...

Sinan G.
20.05.2008, 21:26
sessiz kalmicaz inş. ^^

LazAnisT
20.05.2008, 21:26
İlhan ve Fatih Küçük::: mantıklı açıklamalarınız ve yazdıklarınız için teşekkür ederim.

Maç 1-0 öndeyiz.Adamlar korner atmaya gidiyorlar ama pet şişe ve bozuk paradan atamıyor.
Bana biri bunun mantığını açıklasın.Diğerlerine uygulanmıyor mantığı olayın diğer boyutudur.Evet federasyon bize ön yargılı davranıyor bunda hem fikiriz.O zaman ona göre davran ve oturduğun yerden adam gibi maç seyretmeyi öğren.Takımımız öndeyken bile sahaya pet şişe ve bozuk para atan 3 tane çapulsuz yüzünden her sezon bilmem kaç maç seyircisiz oynamaktan ben çok sıkıldım...

Tepkiyse en kralını verelim ama kendimizede bakalım

Burçak
20.05.2008, 21:27
bukadar dangalaklık olamaz yaa.:mad:
satılmışlar :mad:

Erkut Ay
20.05.2008, 21:28
demekkki herşey herkese malum olamıyor ne var:)sen 1000 kişi göremezsin ama başkası görür.....

adalet falan değil resmen tuzak bu küçücük bir fırsatta tepemize binme çabası ben böyle şerefsizlere buyur diyeceksem tepeme binen çok olur bırak kendine muhalif olmayı muhalif olacak takımda bırakmazlar sana şerefsiz düzenbazlar...

Hekimoğlu
20.05.2008, 21:28
bende bu tür yazılardan sıkıldım.hakkımızı bile aratmıyorsunuz.helal olsun.az vermişler ligden atsaydılar !!

Özge
20.05.2008, 21:29
Beşiktaş'a da ceza verileceği yazılıyordu.Ona neden verilmedi?Tabi onlara verilir mi hiç?Ayıp yaa.Bu resmen adaletsizlik.

Mustafa Mahmutoğlu
20.05.2008, 21:30
Beşiktaş'a da ceza verileceği yazılıyordu.Ona neden verilmedi?Tabi onlara verilir mi hiç?Ayıp yaa.Bu resmen adaletsizlik.

kesinlikle katılıyorum :S

Travelair
20.05.2008, 21:32
Bu tür cezalar fanatikliği köreltmiyor körüklüyor çünkü insanlar adaletsizlikleri görüyorlar. Sonra da Trabzon fanatik. Tabi sen kazanma yoluna gitmeyip dışlarsan, sahipsiz bırakırsan olur tabi

Fatih
20.05.2008, 21:33
Sözün devamını eklemiştim sonradan. Elbetteki yasalara uyacaksın ama karşılığında adalet beklemek doğal hakkın olacak. Yoksa koyun olursun. Ne var ki bunda güdüyorlar işte demekten farkı kalmaz. Hakkını aramak zorundasın ama başkalarına yapılanla sana yapılanlar arasında çifte standart oluyor da sen de hala haklılar dersen bugünkü Türkiye'nin haline döner iş

hakkımızı arayalım

meşale yaktık ama ısınmak için yaktık başka amacımız yoktu

küfrettik doğru ama çocuk işte ne dediğini bilmiyo ...

sahaya giren taraftarı savunuruz meşale yakanlar bizden küfürsüz maç olurmu hiç ogün s...st oleyyy

taraftar profilimizi değiştirelim diyoruz ya hep ...

legend_ts_61
20.05.2008, 21:35
Bu ne bıcım fedarosyondur ya gercı trabzonlu baskan geldı gıne bı fark yoktu adam 5 mac seyırcısız ceza verdı...geldı hasan doğan bununda vermesı normaldır...ama yazıklar olsun dıyorum...

Selman
20.05.2008, 21:39
3. BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü hakkında 10.05.2008 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - VESTEL MANİSASPOR Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle isnad olunan eylemin unsurları oluşmadığından ceza tayinine yer olmadığına,

Koyulaştırdığım yerde ne denmek istenmiş, anlayan var mı?Neden bjk de ceza almamış.

Travelair
20.05.2008, 21:40
hakkımızı arayalım

meşale yaktık ama ısınmak için yaktık başka amacımız yoktu

küfrettik doğru ama çocuk işte ne dediğini bilmiyo ...

sahaya giren taraftarı savunuruz meşale yakanlar bizden küfürsüz maç olurmu hiç ogün s...st oleyyy

taraftar profilimizi değiştirelim diyoruz ya hep ...

Demogoji buna deniyor. Bu konuda hemfikiriz zaten forum olarak. Ama hakkımızı da ararız. Bu dünyada adalet diye bir şey de yok ya, biz yine de eksikliklerimizi örtmeden hakkımızı aramaya devam edelim

mhayri
20.05.2008, 21:43
Ben birşeyi anlamakta zorlanıyorum çok mantıksız geliyor....
Gurup halinde koro halinde küfürden bahsediyoruz.
söveceksen bireysel söv diyorlar dimi...ama gurup halinde olmaz...Ne demek nasıl mantık anlamıyorum...
.......
Sesi gür bir arkadaşa desekki küfür edilecekse herkes susacak sen küfür edecen...o zamanda ceza verilebilirmi
acaba...ne dersiniz?

Kamil Çakmak
20.05.2008, 21:48
Sahada olan bitene iyi hoş demek mümkün değil tabikide. Ama konu çifte standart olunca buna isyan etmemiz ve itiraz etmemiz gayet doğal.

Bu arada klüp itirazını yapar heralde kesinleşmiş bi karar değil sonuçta.

antagonist
20.05.2008, 21:49

Bizim taraftar profilimizde bozulmuş şuraya bak tepki vereceğine sen ve senin gibi düşünenler hala daha taraftara sallıyor...

Size;ziya,nuri,haşim,zeyyat lazım onlarda aynı sizin gibi hakkımızı savunamıyor,sahamız kapanmış takmışsın günahına...

Dışarıdan bakınca biraz rahatsız oldum, müdahil olmak istedim.

Her şeye eyvallah da...Niye böyle sizli, bizli ayrımlar? Niye hep başkasını suçlamalar?

Fatih oraya "Allah belalarını versin." vs. yazsa ne değişecekti? Ya da toplu bir protesto eylemi vs. oldu da katılmadı mı? Bir fedakarlıktan mı kaçındı?

Koray
20.05.2008, 21:59

Her şeye eyvallah da...Niye böyle sizli, bizli ayrımlar? Niye hep başkasını suçlamalar?

Fatih oraya "Allah belalarını versin." vs. yazsa ne değişecekti? Ya da toplu bir protesto eylemi vs. oldu da katılmadı mı? Bir fedakarlıktan mı kaçındı?

Ortada bi haksızlık var,nedir ? Diğer takımlar bizden daha çok bu işleri yapmasına rağmen ceza almıyorlar benim isyanım buna...
Onlara da aynı sebepten dolayı ceza versinler eyvallah derim...

Fatih Küçük ile anlaşamadığım nokta üsteki yazdığım gerçekleri gözardı ederek bizim taraftarı eleştirmesi...

hodlu
20.05.2008, 21:59
Feneri yendik diye verildi galiba bu ceza...

ilhan
20.05.2008, 22:02
Top şu anda yönetimde. Gerekli savunmayı ve itirazı PFDK'ya verecektir. Bizim tartışmamız gereken şey " PFDK'ya sevkedilmemize neden olan eylemlerdir. " Burada PFDK'nın adaletsizliğinde ve çifte standartında hemfikiriz. Ama olaya bu pencereden baktığımız gibi " olaylara neden olan eylemlerimize " de bakalım diyorum.

Eğer takımını seviyorsan maç içerisinde bunu rakibe küfür ederek veya başka birşey yaparak göstermeyeceksin. 5-10 kişi yapıyor bütün camiâya mâl ediliyor. Maç içerisinde kendimizi kaybetmemeyi öğrenmeliyiz. Fenerbahçe maçı bizim için önemliydi ve büyük maçtı buna da birşey demiyorum. Ama zaten öndesin ne gerek var rakibe küfür etmeye veya sahaya yabancı madde atmaya şarkılar söyle,marşlar söyle eğlen.

O maç nedeniyle almış olduğumuz bu ceza maçın önüne geçmiştir maalesef. Sevinmeyi bile bilmiyoruz, sevinirken bile kendimize zarar verebiliyoruz.

Bir futbol takımının sezona seyircisiz bir maçla başlaması ne kadar zor bir durumdur? Ne kadar acı bir tablodur?

Cafer KILIÇSOY
20.05.2008, 22:02
Bir senedir bağırıp duruyorum buralarda artık futbolda, kuralları da değişti. Küfür yasak mı kardeşim? Yapmayacaksın o zaman, bu kadar basit. Yaparsan sonucuna sadece kendin değil bu takımın taraftarını da katlandırırsın!

Cezaya gelince; Eğer Trabzonspor kulübünde değerli vakitlerini ayırıpta bu işle biraz ilgilenen yönetici varsa bu ceza paraya döner.

Yoksa

Yine bana haram, yine bana hüsran sezon başı.

Mehmet Fırat
20.05.2008, 22:03
İnşallah yeni sezon ilk maçımız İ.B.B. ile deplasmanda, yani Olimpiyat Stadında olur. :rolleyes:

Fatih
20.05.2008, 22:04
Ortada bi haksızlık var,nedir ? Diğer takımlar bizden daha çok bu işleri yapmasına rağmen ceza almıyorlar benim isyanım buna...

Fatih Küçük ile anlaşamadığım nokta üsteki yazdığım gerçekleri gözardı ederek bizim taraftarı eleştirmesi...

madalyonun diğer yüzünde biz varız o yüzden çevirmek istemiyoruz

antagonist
20.05.2008, 22:06

Bence, Fatih o gerçekleri de görüyordur. ;)

Onun demek istediği şu: Kusura bakmayın, kaba bir tabir vardır, "Kalem puştun elinde." diye...Sen buna fırsat verdiğin anda tepene biniyor...Fatih de taraftarımızın fırsat vermesini eleştiriyor - ki bence de haklı.

Ginsberg teoremi der ki: Kazanamazsın, berabere kalamazsın, hatta oyunu terk edemezsin... :)

Harun
20.05.2008, 22:08
Herşeyi geçtim bunlar fikstürüde bu maça göre ayarlar.

Ömer SEVİNÇ
20.05.2008, 22:08
Bir şeye tepki gösterilecekse bu bizim sahamızın kapanması değil başkalarının sahasının kapanmamasıdır. Gayet doğru bir karar saha kapatma bence..

Koray
20.05.2008, 22:09

Onun demek istediği şu: Kusura bakmayın, kaba bir tabir vardır, "Kalem puştun elinde." diye...Sen buna fırsat verdiğin anda tepene biniyor...Fatih de taraftarımızın fırsat vermesini eleştiriyor - ki bence de haklı.

Ginsberg teoremi der ki: Kazanamazsın, berabere kalamazsın, hatta oyunu terk edemezsin... :)

Abiler bizim bu ligde ne işimiz var o zaman ya??
Resmen Trabzonspor'lu olduğumuz için cezalandırılıyoruz...

cableTS
20.05.2008, 22:10
edittttttttttttttttttttt............

Erkut Ay
20.05.2008, 22:11
en tepedeki yönetimin adaleti adamına göre dağıttığı bir ülkede kulüpler ne kadar adalet verebilsin...
tepedeki yetkililer bir olgunluğunu ve bulunduğu mevkinin hakkını verebilsinde sonra verdiği adalet kadarını bizden beklesin...
meşale yakıldımı suçtur argo varsa suçtur ama bu suç başkasına aynı anlamı taşımıyorsa banada suç değildir o kadar önce suç denen mananın anlamını adalet duygusuyla dağıtsınlarda biz suçumuza bakarız.........

adalet denen kavramı en tepedeki yetkililerin pinçik ettiği bir ülkede kimse adalet merhamet beklemesin....

Cafer KILIÇSOY
20.05.2008, 22:12

Bizim sevgili taraftarlarımız ne kadar da mahsum değilmi Koray.

Geçen sezon başı maçın bitimine sadece ve sadece 32 saniye varve sen 1-0 öndesin. O anda sahaya girmek hangi akla hangi mantığa sığar söylermisin. Ha Sivaslıların yaptığı çirkefliği görmezden mi geliyoruz. Hayır tabiki. Ama bizimde kendimize dikkat etmemiz gerekiyor artık.

Küfür bu. Eşimle çocuğumla maça gidemememin tek nedeni. Yasaksa etmeyeceksin. Kimsenin deşarj olma sevdası uğruna bu takıma zarar vermeye hakkı yoktur diye düşünüyorum:

Fatih
20.05.2008, 22:14
en tepedeki yönetimin adaleti adamına göre dağıttığı bir ülkede kulüpler ne kadar adalet verebilsin...
tepedeki yetkililer bir olgunluğunu ve bulunduğu mevkinin hakkını verebilsinde sonra verdiği adalet kadarını bizden beklesin...
meşale yakıldımı suçtur argo varsa suçtur ama bu suç başkasına aynı anlamı taşımıyorsa banada suç değildir o kadar önce suç denen mananın anlamını adalet duygusuyla dağıtsınlarda biz suçumuza bakarız.........

adalet denen kavramı en tepedeki yetkililerin pinçik ettiği bir ülkede kimse adalet merhamet beklemesin....

sen önce suçuna bak adalet bir gün yerini bulur

fındıkoğlu
bir bu eksikti şimdi.

hasancolak
ulan buların gucu sadece bızemı yetıyo

Ömer SEVİNÇ
20.05.2008, 22:15

İşte örnek bir taraftar(!). Et kardeşim et küfürünü. Yak stadı hatta istersen. Suç değil sana bunlar..

Sanki Trabzonspor masummuş da bize hikayeden ceza vermişler gibi davranmayı bırakın isterseniz..

Koray
20.05.2008, 22:16
Bizim sevgili taraftarlarımız ne kadar da mahsum değilmi Koray.

Geçen sezon başı maçın bitimine sadece ve sadece 32 saniye varve sen 1-0 öndesin. O anda sahaya girmek hangi akla hangi mantığa sığar söylermisin. Ha Sivaslıların yaptığı çirkefliği görmezden mi geliyoruz. Hayır tabiki. Ama bizimde kendimize dikkat etmemiz gerekiyor artık.

Küfür bu. Eşimle çocuğumla maça gidemememin tek nedeni. Yasaksa etmeyeceksin. Kimsenin deşarj olma sevdası uğruna bu takıma zarar vermeye hakkı yoktur diye düşünüyorum:

Cafer abi ben anlatamıyorum galiba derdimi,diğer malum takımlar bizim yaptıklarımızın daha fazlasını yaptı ama onlara ceza yok...

bjk ve biz aynı anda disiplin kuruluna sevkedildik aynı suçtan dolayı onlar niye bizim aldığımız cezayı almadı ? Benim sıkıntım bu...

Erkut Ay
20.05.2008, 22:17
sen önce suçuna bak adalet bir gün yerini bulur
senin sağ göz kapalı galiba sen kendi insafındaki adalete bi anlam bulda sonra etrafa bakarsın ne diyeyim tutturdun iki kelime 3 ü katamıyorsun kendine muhalif olmaya devam et tepene vuran vursun olsun canım seni ne ilgilendirir...

hodlu
20.05.2008, 22:17
Fenere küfür etmeden maç izlenirim yahu.Versinler cezayı bu fenere küfür etmemizi önleyemez...

Erkut Ay
20.05.2008, 22:18
İşte örnek bir taraftar(!). Et kardeşim et küfürünü. Yak stadı hatta istersen. Suç değil sana bunlar..

Sanki Trabzonspor masummuş da bize hikayeden ceza vermişler gibi davranmayı bırakın isterseniz..
masumuz diyen yokki sizin sadece kendinizi eleştirmeye yarayan gözünüzün kulağınızın dışarıya açılımını bekleyen var o kadarcık...

Ömer SEVİNÇ
20.05.2008, 22:18
Neden şampiyon olamadığımızı ve yakın bir süreçte neden olamayacağımızı anlamaya başlıyorum sanırım..

Cafer KILIÇSOY
20.05.2008, 22:19
Cafer abi ben anlatamıyorum galiba derdimi,diğer malum takımlar bizim yaptıklarımızın daha fazlasını yaptı ama onlara ceza yok...

bjk ve biz aynı anda disiplin kuruluna sevkedildik aynı suçtan dolayı onlar niye bizim aldığımız cezayı almadı ? Benim sıkıntım bu...
Tabiki haklısın. Malesef işin birde bu boyutu var. Bunu tartışabiliriz işte.

Mehmet Fırat
20.05.2008, 22:21
Şimdi biz neyi istiyoruz?

-Trabzonspor bir suç işlemiştir ve ceza almıştır. Ama aynı suçu işleyen diğer takım ceza almadığı için bizim de ceza almamamız gerekir. Mi?

-Trabzonspor bir suç işlemiştir ve ceza almıştır. Ama aynı suçu işleyen diğer takımın da ceza alması gerekir. Yani hem bizim, hem diğer takımın ceza alması gerekir. Mi?

-Trabzonspor haksız bir ceza almıştır ve cezanın kaldırılması gerekir. Mi?

Erkin

Aynen öyle kardeş ben de Maraton'un yol tarafına doğru olan yerindeydim.. Kazım maçın durduğu bir anda tribüne dönüp bakmaya eliyle bişeyler yapmaya başladı.. Sonra millet noluyor falan filan diye tepki gösterirken Kazım denen soytarı, taraftarın anlayacağı şekilde, hakeme falan göstermeden bir yerlerini tutarak hareketler yaptı sonra bütün Maraton sövmeye başladı :mad:

Erkut Ay
Neden şampiyon olamadığımızı ve yakın bir süreçte neden olamayacağımızı anlamaya başlıyorum sanırım..
yıllardır hakem çirkefliğiyle yenilen puanlarının çifte standartla yediğin tekmeye ses çıkartmazsan yedirmezler o pastayı sana doğru söyledin....

Burçak
bende koray gibi düşünüyorum. madem bu ceza almayı gerektiriyor. o dallamaların yaptıkları neden görmezden geliniyor?

antagonist

Hatırlatmak istedim. ;)

Fatih
20.05.2008, 22:23
senin sağ göz kapalı galiba sen kendi insafındaki adalete bi anlam bulda sonra etrafa bakarsın ne diyeyim tutturdun iki kelime 3 ü katamıyorsun kendine muhalif olmaya devam et tepene vuran vursun olsun canım seni ne ilgilendirir...

olaylara farklı bakıyoruz erkut ama ortak paydamız Trabzonspor değil mi

ben diyorum ki çifte standart vardır fakat bizim de hatalarımız vardır önce kendi hatalarımızdan arınalım sonra hakkımızı sonuna kadar arayalım

bu kaçıncı maç taraftarımız yüzünden seyircisiz oynadığımız suçu başkasında aramak ın sonucuna katlanıyoruz her defasında

buna son verelim aynı tribünde yanyana oturalım sen bordo de ben mavi

ilhan
20.05.2008, 22:24
Fenere küfür etmeden maç izlenirim yahu.Versinler cezayı bu fenere küfür etmemizi önleyemez...

Ben ve benim gibi düşünen taraftarı bununla cezalandırmaya gönlünüz elverebilir mi? Ben takımımı seyircisiz izlemek istemiyorum!. Yahu yapmayın lütfen. Aramızda genç arkadaşlar var. Ben de size göre genç sayılırım bunu yazarak nasıl bir örnek teşkil ettiğinizin farkında mısınız?

PFDK'ya sevkedilmemizi sağlayan saha olaylarını tartışmak, bunların tekrarının olmamasını sağlamak için neler yapmalıyız bunlar konuşalım.

Bu sene bu konuda en fazla canı yanan biziz. En sağduyulu, en duyarlı olması gerekenlerde biziz. Biz taraftar olarak üzerimize düşen sorumlulukları yapalım, konuşalım, ortak noktada buluşalım. Şu an yönetim gerekli itirazı ve savunmayı zaten hazırlıyordur.
Bu ligde adaletsizlik hep vardı! Şampiyon olduğumuzda bile!

Biz değilmiyiz Trabzonspor'umuz için " Senin bu adaletsiz arena da vermiş olduğun mücadele yeter. " diyenler.

Şu takımı seyircisiz oynamaya mahkum eden 3-5 kendini bilmezi tartışalım, trübünlerimizde bunlar olmasın! Koca bir camiâ sezona kendi sahasında başlayacağı bir maçta seyircisiz oynayacak.

Erkin
20.05.2008, 22:24
bende koray gibi düşünüyorum. madem bu ceza almayı gerektiriyor. o dallamaların yaptıkları neden görmezden geliniyor?

Abi bu malesef zor çünkü herif sadece taraftarın göreceği şekilde yaptı. Dolayısıyla yanına kaldı, olan tepki gösteren taraftara oldu.. Sonuçta küfür edildi, bazı durumlarda özellikle Trabzonspor'a karşı daha eşit(!) olan gözlemci denen herifler de rapora yazdılar.. Her neyse..

TheRapZoNe
20.05.2008, 22:25
Kimseyi kandirmaya gerek yok,verilen ceza bana gore dogru. Anadolu takimlarina karsi sahamizda oynadigimiz maclarda bile bizim taraftar fenerbahceye kufrediyor.Ne diye, sebep ne? Amac ne? Bunun akil ve mantikla aciklamasi olabilir mi? Birileri toplu kufuru engelleyene kadar daha cok basimiz agirir. Kufredenler mutlu olsun simdi, bu sezona da problemli basliyoruz....!!!

Muhammet
20.05.2008, 22:26
Bu meşale olayları bir yerde patlayacaktı, en sonunda patladı.

Maçta küfür edildi mi bilmiyorum, televizyondan duyamadım tam olarak. Ama edildiyse eğer, hak edilmiş bir ceza bence. Ben de maç izlerken sinirlenip kötü şeyler söylüyorum ama, tribünde toplu halde hiç ama hiç hoş olmuyor. Senenin son maçı, fener şampiyonluğu kaybediyor, biz berbat bir sezon geçirmişiz, bizimkiler hala ".... fener olamazsın şampiyon". Sanki tüm derdimiz onların şampiyon olamaması.

Taraftarlarımız fırsat verme konusunda hiç geri kalmıyor.

Maalesef...

Fatih
20.05.2008, 22:27

madalyonun diğer yüzü burda

anlatmak istediğim buydu aslında

ispiroğlu
20.05.2008, 22:27
trabzonsporlu taraftarlarin agzindan "küfürsüz mac mi olur" gibi yorumlar duydugumda utansam mi, üzülsem mi bilemiyorum. biz bile böyle düsünmeye basladiysak vay halimize. trabzonsporun en büyük özelligi nedir? her sene bir anadolu takimi, istanbul basinin deyimiyle, bizim dördüncü büyüklügümüzü tehlike altina aldiginda, saymaya basladigimiz kupalarimiz mi, sampiyonluklarimiz mi? trabzonspor taraftari nezamandir materyal degerlerle ölcer oldu büyükügünü? madem ölceklerimiz 3 hacimliyle ayni, onlardan farkimiz ne? yoksa ligimizdeki hacimli sayisini 4e mi cikardik? hani biz en büyüktük? bizim özelligimiz durusumuz degilmiydi?

istanbulda sadece ayyaslar, basi boslar maca küfretmeye gelirken biz ninemizle ali kemali, turgayi izlemeye gitmiyormuyduk stada? hanginiz bugün ninenizi annenizi alip maca gitmek istersiniz trabzonda? bunun nedeni "adaletsiz, serefsiz, satilmis" federasyon mu? yoksa agzinizdan cikartirken utanmadiginiz gibi burda "trabzonsporlu" adini kirleterek savunabilecek duruma geldiginiz küfürler mi? söylediklerim cok ütopik geliyor degil mi? küfürsüz bir mac... hayalleri zorluyor degil mi?
halbuki bize büyüklük, tek büyük olma ünvanini veren, anadolunun abisi olma sifatini kardeslerimizden bizzat alan, durusumuzdur, delikanliligimizdir.
simdiyse küfrü legallestirmek, veya en azindan edilmis küfürleri siradanlastirmak icin caba sarf ediyoruz, federasyona kiziyoruz, ve ayni durusta olmayanlari neredeyse hain ilan ediyoruz. bumudur koca trabzonsporun taraftarina yakisan?

asil biz dememelimiyiz stadda küfürün cezasi 10 mac seyircisiz oynama olsun? biz olmamaliyiz kendimizi, kardesimizi, cocugumuzu maca götürüken "acaba bugün ne küfür ögrenecek cocuk macta, götürsem mi götürmesem mi" ikileminden kurtarmak icin caba sarf etmek? kenetleneceksek bunlar icin kenetlenelim. mantigimiz "onlar bin küfrediyorsa, bizim de bir küfretme hakkimiz olmali. serefsiz federasyon adil ol!" olacaksa safim bellidir, ve bu saf bu cümleyi kurabilenin yani degildir.

bir trabzonsporlu, yaptigi icraatin kötü olup olmadigina relatif olarak karar veremez, vermemelidir. küfür kötümüdür? yasakmidir? bunun cezasi bellimidir? yapmayacaksin, bukadar basit.
iste trabzonsporlunun geldigi durum. maclarda küfreden, kurallara uymayan, yasal olan cezalara isyan eden, kendini artik 3 hacimliyle karsilastiracak duruma dahi gelen büyük takimin büyük taraftarlari...

yazik...

mustafa gürsoy
20.05.2008, 22:32
Kıytırık sebepten ceza veriliyor ya ne diyeyim. hangi küfürden ceza yemişiz ne küfürü. noumanın fener taraftarına yaptığını colin kazım denen kırma çaktırmadan bizim taraftara yaparsa sırf ceza Trabzonspora mı gelir kazım kırmasına bir yaptırımı olmaz mı?

Erkut Ay
20.05.2008, 22:32
olaylara farklı bakıyoruz erkut ama ortak paydamız Trabzonspor değil mi

ben diyorum ki çifte standart vardır fakat bizim de hatalarımız vardır önce kendi hatalarımızdan arınalım sonra hakkımızı sonuna kadar arayalım

bu kaçıncı maç taraftarımız yüzünden seyircisiz oynadığımız suçu başkasında aramak ın sonucuna katlanıyoruz her defasında

buna son verelim aynı tribünde yanyana oturalım sen bordo de ben mavi
sen karşıya bakmıyorsun arkadaşım:) sadece kendine muhalifsin yasak olduğuna yanlış olduğuna fikirizde bir başkası almış almamış beni ilgilendirmez edasında düşüncenedir karşı olduğum adaletsiz ülkede adalet bekliyorum sorun bu bir başkasına adaleti nasıl veriyorlarsa banada onu...

federasyonun adilane yapacağı tek şey vardı sezon başında bir bildiri yayınlayıp yakılan meşale ve argo tezahüratlerin suç olduğunu ve hiç bir takım ayırt etmeden ceza uygulanacağını kamuoyuna bildirip yeni bir sayfa açmak bu zamana kadar meşalenin ve argo tezahüratlerin yapılıp gözlerin sadece bizi görmesi şık olmadı bizim hatamızın şık olmadığı kadar...
o zaman en ufak bi tepkim olmazdı ...

Muhammet
20.05.2008, 22:33

Ben küfürsüz maç izlemek istiyorum artık :(

Fatih
20.05.2008, 22:34
sen karşıya bakmıyorsun arkadaşım:) sadece kendine muhalifsin yasak olduğuna yanlış olduğuna fikirizde bir başkası almış almamış beni ilgilendirmez edasında düşüncenedir karşı olduğum adaletsiz ülkede adalet bekliyorum sorun bu bir başkasına adaleti nasıl veriyorlarsa banada onu...

federasyonun adilane yapacağı tek şey vardı sezon başında bir bildiri yayınlayıp yakılan meşale ve argo tezahüratlerin suç olduğunu ve hiç bir takım ayırt etmeden ceza uygulanacağını kamuoyuna bildirip yeni bir sayfa açmak bu zamana kadar meşalenin ve argo tezahüratlerin yapılıp gözlerin sadece bizi görmesi şık olmadı bizim hatamızın şık olmadığı kadar...

ben sadece kendimden mesulüm başkasının yaptığı terbiyesziliği örnek göstermeyecek kadar da cesurum cezam neyse çekerim adam olana kadar

mustafa gürsoy
20.05.2008, 22:34

küfretmek yasak mı yasak

Ya bunlar bahane kapatmalık ne vardı. hiç bir şey olmasaydı gözünün üzerinde kaşın var diye ceza verecektiler.

Erkut Ay
20.05.2008, 22:38
ben sadece kendimden mesulüm başkasının yaptığı terbiyesziliği örnek göstermeyecek kadar da cesurum cezam neyse çekerim adam olana kadar
sen çekmeye devam et:)dışarıya gözlerini kapatmayada seninki inada dönmüş biraz bildiğimi okurum türden sen cesursun biz pintiyiz:)....

sen burayı tekrar oku ama fayda etmez bildiğini okursun...

Harun
20.05.2008, 22:38
Taraftara yüklenenmenin luzumu yok.Ben burda yönetimi suçlu görüyorum.Fenerbanhçe stadında küfürü aziz yıldırım bitirdi.Bügün imkanları en çok olan kulup onlar.Fakat stadlarında meşela yanmıyor.Biz her 61 de en az 1o tane yakıyoruz.Peki bunlar nasıl giriyor içeri? Küfür edilmemesi konusunda yönetimimiz hangi taraftar gruplarıyla temasa geçmiş? Ne gibi telkinlerde bulunmuş? Hangi küfür esnasında stad hoparlöründen ikazlarda bulunulmuş?

Stadımız sadece büyük maçlarda doluyor zaten.İnsan en azından bu maçların öncesinde tedbirini alır.İnsanoğlu günlük yaşamda dahi küfür ederken bir kitle ortamında ve taraf olduğu bi durum karşısında küfür etmesi kadar doğal birşe yoktur.Önemli olan oranın küfü yeri olmadığını insanalara öğretmektir.Ve bunla ilgili yaptırımlar uygulanmalıdır.

ilhan
20.05.2008, 22:39
" Senin bu adaletsiz arenada vermiş olduğun asil ve onurlu mücadele yeter! "

Demekki biz asil ve onurlu mücadeleyi bıraktık adeletsizlerin oyunlarına geliyoruz. Sahada yaşanan sertlik ve tahrik edici unsurlar sahada kalıyor fakat trübünde yapılan hiçbir olay trübünde kalmıyor. Cezayı kim veriyor? Ceza kime veriliyor? Cezayı verende yiyende biziz.

PFDK hep adaletsizdi! Onlarla adımız bile anılmaması lazım. Yasaksa yapmayalım! Yaparsak hâk arayamıyoruz. İstanbul takımlarına karşı hep çifte standartlıydı bu satılmışlar. Biz hep bunlarla uğraşmaktan bu günlerdeyiz! Kendimize bakmayı unuttuk. Hâk aramak için haklı olmayı unuttuk!

efulim67
20.05.2008, 22:40
Yahu olmazki yaaa!!!!
Sezonun ilk maçında takım cezalandırılır mı?
YAz tatilinde memleketinde olupta maç izlemeye gidecekler için olur mu?
Çileden çıkmamak elde değil.
Yeter artık ya hu !
Ben buralarda "Trabzonspor maçlarında Küfür yok!" diye nutuklar atıyorum.
Hakikatende SİVAS maçı dışında ben küfürlü trabzon maçı izlemedim.
Belki hep sezonun ilk maçları oluşundan mı ne!

efulim67
20.05.2008, 22:45
Taraftara yüklenenmenin luzumu yok.Ben burda yönetimi suçlu görüyorum.Fenerbanhçe stadında küfürü aziz yıldırım bitirdi.Bügün imkanları en çok olan kulup onlar.Fakat stadlarında meşela yanmıyor.Biz her 61 de en az 1o tane yakıyoruz.Peki bunlar nasıl giriyor içeri? Küfür edilmemesi konusunda yönetimimiz hangi taraftar gruplarıyla temasa geçmiş? Ne gibi telkinlerde bulunmuş? Hangi küfür esnasında stad hoparlöründen ikazlarda bulunulmuş?

Stadımız sadece büyük maçlarda doluyor zaten.İnsan en azından bu maçların öncesinde tedbirini alır.İnsanoğlu günlük yaşamda dahi küfür ederken bir kitle ortamında ve taraf olduğu bi durum karşısında küfür etmesi kadar doğal birşe yoktur.Önemli olan oranın küfü yeri olmadığını insanalara öğretmektir.Ve bunla ilgili yaptırımlar uygulanmalıdır.

Fenerbahçede küfür kendiliğinden bitti.
Staddaki adam en düşük bedellisi 50 YTL ye bilet alıyor.
150-250 YTL ye bilet bulamıyorsun orada !
Haliyle işi gücü olmayan, maça "stres atmak için geldim." mantığıyla gelen seyirciler bu pislikleri yapıyor.
Aynı şey Samsun'da en alasından. Bırak eşimi, 2 tane Oğlumu bile maça getiremiyorum burada.
5 YTL ye stadımıza herkes giriyor.
3 tane serseri sahanın içine ediyor. Bende 5 maç 6 maç statda maç izleyemiyorum.

mustafa gürsoy
20.05.2008, 22:47
Şeriatın kestiği parmak acımaz derler...

Evet acımaz ama adalet herkesi eşit olduğu zaman boynumuz kıldan ince olmalı.

Elbette bizler özeleştirimizi yapacağız.

Yalnız sorarım sizlere ey arkadaşlar hırsızın hiç mi kabahati yok....

Sen istanbula veremediğini kolay kolay trabzona veriyorsan bu büyüklük mücadelesine girer.

Bunun anlamı ben seni büyük olarak tkmıyorumun kavgasıdır.

Biz adaletten dem vuralım burada.

Ne zaman olayların gerçek manalarını irdeleyeceğiz...

Koray
20.05.2008, 22:50

Sen istanbula veremediğini kolay kolay trabzona veriyorsan bu büyüklük mücadelesine girer.

Usta ellerine sağlık,benim anlatmak istediklerim bunlardı zaten,sinirden bi türlü yazamadım...

Harun
20.05.2008, 22:52
Fenerbahçede küfür kendiliğinden bitti.
Staddaki adam en düşük bedellisi 50 YTL ye bilet alıyor.
150-250 YTL ye bilet bulamıyorsun orada !
Haliyle işi gücü olmayan, maça "stres atmak için geldim." mantığıyla gelen seyirciler bu pislikleri yapıyor.
Aynı şey Samsun'da en alasından. Bırak eşimi, 2 tane Oğlumu bile maça getiremiyorum burada.
5 YTL ye stadımıza herkes giriyor.
3 tane serseri sahanın içine ediyor. Bende 5 maç 6 maç statda maç izleyemiyorum.

Fb de küfür kendiliğinden bitmedi.Azizi yıldırım sırf küfürü bitirmek için bedava bileti dahi kesti.Taraftar grupları baktı iş olacak gibi değil.Küfür etmemek için çaba sarf ettiler.Maçta küfür eden kesim fanatik kesimdir.Yani taraftar gruplarının olduğu kesimdir.Bugün hangi taraftar grubu 50 ytl verir? Sen inanıyor musun buna.Senin dediğin kesim sosyete kesimi.Kaldıki bugün stadta toplu küfür edildiğinde herkesimden insan buna katılıyor.Bunun 50 si 100 yok yani.

Muhammet
20.05.2008, 22:55
Fb de küfür kendiliğinden bitmedi.Azizi yıldırım sırf küfürü bitirmek için bedava bileti dahi kesti.Taraftar grupları baktı iş olacak gibi değil.Küfür etmemek için çaba sarf ettiler.Maçta küfür eden kesim fanatik kesimdir.Yani taraftar gruplarının olduğu kesimdir.Bugün hangi taraftar grubu 50 ytl verir? Sen inanıyor musun buna.Senin dediğin kesim sosyete kesimi.Kaldıki bugün stadta toplu küfür edildiğinde herkesimden insan buna katılıyor.Bunun 50 si 100 yok yani.

Kaldı ki onların stadında da küfür ediliyor. Ligtv yayınlarından duyulmuyor olabilir ama gs ve bjk maçlarında baya baya küfür ediyor onlar da

Fatih
20.05.2008, 22:55
sen çekmeye devam et:)dışarıya gözlerini kapatmayada seninki inada dönmüş biraz bildiğimi okurum türden sen cesursun biz pintiyiz:)....

sen burayı tekrar oku ama fayda etmez bildiğini okursun...

okumak iyidir bildiğini okumak da olsa ...

TheRapZoNe
20.05.2008, 22:56

Hirsizin hic mi kabahati yok diyorsun da, bizim taraftarin normal maclarda bile; yenilirken hinctan, galip gelirken ise keyiften kufurlu tezahuratta bulunmasini nasil izah edeceksin ? Stadyumda kufur konusunda ciddi adimlar atilmali,yonetime buyuk is dusuyor. Yoksa bilincsiz ve sorumsuz taraftar(!)lar yuzunden daha cok ceza alacagiz cok!!

Turan AKYILDIZ
20.05.2008, 23:02
tek kelimeyle adice alınan bir karar...anlaşıldı biz ne kadar güçlü olursak olalım bir şekilde yolumuzu kesmeyi becerecekler bunlar...ne diyeyim artık...lanet olsun böyle karara...

Muhammet
20.05.2008, 23:03
tek kelimeyle adice alınan bir karar...anlaşıldı biz ne kadar güçlü olursak olalım bir şekilde yolumuzu kesmeyi becerecekler bunlar...ne diyeyim artık...lanet olsun böyle karara...

Bu tip paranoyalarla kendi önümüzü biz kesiyoruz.

Travelair
Hah bir kişi yazdı ya küfrümüzü ederiz engel olamazlar diye hemen "Trabzonspor taraftarı böyle yazık" diye hükmü yapıştırıverin

Feybe'nin de birşey bitirdiğine inanmıyorum. Evet dediğiniz gibi bazı olumlu adımlar attı. Ama yeni yaptırdığı stadı gezdirirken, gazetecilerden biri gs burdan etkilenmez İngiltere'de şu kadar insan bize küfür etti bizimkiler etkilenmedi dedi. Aziz Bey'in cevabı evet ama Türkçe etti mi?
Maç kaybediyorlar mı ki küfüre mazeret olsun? Veya hakları yeniyor mu acıyor mu canları da küfür etmeye mazeretleri olsun. Adamlarda paralı seyirciyi çekecek şehir potansiyeli de. Mazeret diyorum beni de darağacına çekmeyin al işte Trabzonspor taraftar profili diye.

Anlamıyorsunuz... Kendimizi düzeltmeliyiz ama dışlayarak değil. Meşale yakan eğlence ve takımını destek için yakıyorsa onu yönlendireceksin. Diyeceksin ki mesela öyle güzel bir tezahurat yap ki Türkiye sizi konuşsun. Küfürsüz... Adamı öyle onore edeceksin. Yoksa evet biz hep böyleyiz deyip dışlayarak, kalan büyük çoğunluğu da zan altında bırakarak değil

Federasyona hak verdiğiniz nokta Kazım Kazım'ın terbiyesizliğinden çıktı. O herbir küfürü meşaleyi tek tek sayan gözlemciler görmüş mü bu olayı? 4 hakem var onlar görmüş mü? Kim var bunların başlarında. Yoksa sizin yaptığınız kolay

mustafa gürsoy
Hirsizin hic mi kabahati yok diyorsun da, bizim taraftarin normal maclarda bile; yenilirken hinctan, galip gelirken ise keyiften kufurlu tezahuratta bulunmasini nasil izah edeceksin ? Stadyumda kufur konusunda ciddi adimlar atilmali,yonetime buyuk is dusuyor. Yoksa bilincsiz ve sorumsuz taraftar(!)lar yuzunden daha cok ceza alacagiz cok!!

Ben özeleştirimizide yapalım diyorum. Bu konuda sorun yok. Sütten çıkmış ak kaşık değiliz hiç birimiz(takım taraftarları) Hatalarımız var. Bunada kabul. Lakin çok acımasız davranıyoruz şu anda. Ben o maçı stadyumda izledim. meşaleler yandı. Bu konuda suç taraftarın değildir yönetimindir. Benim açılmamış sigara paketimin içerisine bakmak için paketi açan polis o meşaleleri nasıl içeriye alıyor. Küfür konusu ise çoğunlukla .... fener olamazsın şampiyon şeklindeydi. Bundan fenerlilerin bile rahatsız olacağını sanmıyorum. Gelgelelim ikinci yarı başlarken kırma diye tabir ettiğim kazım denen haysiyetsiz futbolcu eğer insanları tahrik etmek amaçlı bir taraflarını seyirciye gösterirse o seyirci tahrik olur engelleyemezsiniz. Burada ahkam kesen arkadaşlarımız o tribünde olsalar onlarda aynı tavrı takınırdıar.

Gelin biz kendimizi eleştirelim ama herkeste varolan küçük bir açığımız için haksızlığa uğramamızı olağan karşılamayalım...

Atalay
20.05.2008, 23:07
" Senin bu adaletsiz arenada vermiş olduğun asil ve onurlu mücadele yeter! "

Demekki biz asil ve onurlu mücadeleyi bıraktık adeletsizlerin oyunlarına geliyoruz. Sahada yaşanan sertlik ve tahrik edici unsurlar sahada kalıyor fakat trübünde yapılan hiçbir olay trübünde kalmıyor. Cezayı kim veriyor? Ceza kime veriliyor? Cezayı verende yiyende biziz.

PFDK hep adaletsizdi! Onlarla adımız bile anılmaması lazım. Yasaksa yapmayalım! Yaparsak hâk arayamıyoruz. İstanbul takımlarına karşı hep çifte standartlıydı bu satılmışlar. Biz hep bunlarla uğraşmaktan bu günlerdeyiz! Kendimize bakmayı unuttuk. Hâk aramak için haklı olmayı unuttuk!

Benim pankartımdaki sloganımı buraya taşıdıgın için teşekkürler...

Emre GÜRDAL
20.05.2008, 23:09
ya anlamıs degılım bu lıg tv yuuznden olan oluyo bıze neden dıceksınız cunku bjk taraftarı fb olsun kufur ederken ses gıdıyo ama bız edınce ses aynne devam sonra bız takımadan uzak kalalım ne ala memleket

Kubilay ŞAHİN
20.05.2008, 23:12
bu ceza indirilemezmi acaba....
ulan tam avniakerde ilk macı izleyecez yaba yaptıklarına yahu.....

cyberentalpi
20.05.2008, 23:16
Ben burdan federasyona okkalı giydirsem tarftar forumunda kufur ediliyor diye ceza verirler mi Ts ye

mustafa gürsoy
20.05.2008, 23:17
Ben burdan federasyona okkalı giydirsem tarftar forumunda kufur ediliyor diye ceza verirler mi Ts ye

Federasyon ts ye ceza verir mi bilmem ama forum yöneticileri sana ceza verirler :)

TheRapZoNe
20.05.2008, 23:19
Ben özeleştirimizide yapalım diyorum. Bu konuda sorun yok. Sütten çıkmış ak kaşık değiliz hiç birimiz(takım taraftarları) Hatalarımız var. Bunada kabul. Lakin çok acımasız davranıyoruz şu anda. Ben o maçı stadyumda izledim. meşaleler yandı. Bu konuda suç taraftarın değildir yönetimindir. Benim açılmamış sigara paketimin içerisine bakmak için paketi açan polis o meşaleleri nasıl içeriye alıyor. Küfür konusu ise çoğunlukla .... fener olamazsın şampiyon şeklindeydi. Bundan fenerlilerin bile rahatsız olacağını sanmıyorum. Gelgelelim ikinci yarı başlarken kırma diye tabir ettiğim kazım denen haysiyetsiz futbolcu eğer insanları tahrik etmek amaçlı bir taraflarını seyirciye gösterirse o seyirci tahrik olur engelleyemezsiniz. Burada ahkam kesen arkadaşlarımız o tribünde olsalar onlarda aynı tavrı takınırdıar.

Gelin biz kendimizi eleştirelim ama herkeste varolan küçük bir açığımız için haksızlığa uğramamızı olağan karşılamayalım...

Bir kac ay once Trabzondayken 2 tane maca gittim. Iki mactada maalesef toplu halde kufur vardi.

Burada oldugum sure icerisinde maclari radyodan dinledim, bazi maclarda tribunlerden yukselen kufurlu tezahuratlari duymak mumkundu. Tek tek edilen kufurlerden degil, toplu halde edilen kufurden dolayi ceza aldik.

Mustafa K. Demirbaş
20.05.2008, 23:20
bu adamların başka işi gücü yok bizle uğraşıyorlar yeter artık yeter!

ilhan
20.05.2008, 23:21
Benim pankartımdaki sloganımı buraya taşıdıgın için teşekkürler...

Rica ederim Gökhan abi, sen böyle herkesin ders çıkaracağına inandığımız pankartlar aç her yerde yazalım çizelim.

@ Travelair ,

Çok güzel konuşuyorsunuz eyvallah. Ama stadyuma " Takımını desteklemek için gelen taraftar " ile " Stres atmak için gelen taraftarı " nasıl ayıracak yönetim veya biz? Bunlar bambaşka olgular ve çok farklı sonuçlara mahal verecek davranışlar. Dünyanın her yerinde bu iki tip taraftar profili var.

PFDK verdiği cezada haklıdır veya haksızdır. Onlar hiçbir zaman adalet kavramını kendilerinde sorgulamadılarki. Hep adaletsizlerdi! Hepimiz biliyoruzki bu son olmayacak. Bizim şampiyonluğumuzun olduğu zamanlarda aynıydılar şimdi de aynılar. Biz PFDK'ya sevkedilmemeliyiz. Yani onlarla bir işimiz olmamalı, onlara açık vermeyelim. Küfür yasaksa edilmesin. Burada 3-5 kişinin ettiği küfür tüm trübüne ve taraftara mâl etmiyoruz ama elin oğlu ediyor ve kapatıyor sahanı veya seyircisiz oynatıyor. Yaşını başını almış bir insana bunları yapmaması söylemenin faydası nedir? Adam çocuğunu yanında getirip onun yanında küfür ederse yarın öbürgün ondan görenler yapmayacak mı?

Taraftar gruplarımız çok fazla! Herkes ayrı telden çalarken bir grup küfüre bir başlıyor diğer gruplar eşlik etmese bile o grubun yaptığı yetiyor. Küfür edeni dışlamaktan yana değiliz hiçbirimiz ama herkesin sağduyulu olması gerekirken, ağızdan çıkacak en ufak bir küfürün bize nasıl döneceğinin farkında olmak varken bunları yapmak ne kadar doğrudur ne kadar akılcıdır bunuda konuşmak lazım. " Tamam abi ben bir daha küfür etmeyeceğim. " olay sadece bunu demekle kalmıyor ki. Hakem bir yanlış karar veriyor.. " Ulan hakem ben senin düdüğünün.. " diye sıralanan cümleler geliyor.

Tek bir noktada olmalıyız. Trabzonspor hiçbir maçı seyircisiz oynamayacak kadar büyük bir kulüptür! Bunu Avni Aker stadyumuna giden herkes bilmeli ve kavramalıdır.

Adalet bir yerde değilse hiçbir yerde yoktur derim ve arkasında dururum. PFDK bize karşı adaletsiz ve çifte standart uygulamıştır. Bunun savunmasını ve itirazını yapacak olan Trabzonspor yönetimidir! Bu cezanın tartışmasını ve üzerine düşeni yapacak olanda Trabzonspor Taraftarıdır!

mustafa gürsoy
20.05.2008, 23:23
Bir kac ay once Trabzondayken 2 tane maca gittim. Iki mactada maalesef toplu halde kufur vardi.

Burada oldugum sure icerisinde maclari radyodan dinledim, bazi maclarda tribunlerden yukselen kufurlu tezahuratlari duymak mumkundu. Tek tek edilen kufurlerden degil, toplu halde edilen kufurden dolayi ceza aldik.

Ben acaba hangi maça gittim hangi toplu küfür. Bu maçta edilenler küfür bile değil argo sözler. Eğer buna ceza verilirse türkiyede açık 1 tane stadyum kalmaz. Bu bir güç gösterisidir. Bakalım bizim yönetim nasıl refleks gösterecek. Biz hakettik vurun bizim kafamıza derlerse seneye hazırlıklı olun bu federasyondan çok çekeceğiz. Hasan Doğanın içindeki Trabzonspor sevgisini bilmeyen yoktur sanırım....

Barış Mayda
20.05.2008, 23:27
benim bildigim 3 kere para cezasından sonra saha kapatma cezası veriyorlar

Oemer61
20.05.2008, 23:29
ALLAH belanizi versin, baska birsey demiyorum!!!

TheRapZoNe
20.05.2008, 23:31
Ben acaba hangi maça gittim hangi toplu küfür. Bu maçta edilenler küfür bile değil argo sözler. Eğer buna ceza verilirse türkiyede açık 1 tane stadyum kalmaz. Bu bir güç gösterisidir. Bakalım bizim yönetim nasıl refleks gösterecek. Biz hakettik vurun bizim kafamıza derlerse seneye hazırlıklı olun bu federasyondan çok çekeceğiz. Hasan Doğanın içindeki Trabzonspor sevgisini bilmeyen yoktur sanırım....

Bana gore karar tahkimden donecektir..

Egemen Yılmaz
20.05.2008, 23:31
ya biz cezasız sezon geçiremeyecek miyiz? :(

mustafa gürsoy
20.05.2008, 23:32
Bana gore karar tahkimden donecektir..

İnşallah dönerde bu ayıp temizlenir. Tabiki özeleştirimizi yapacağız taraftarlar olarak. sonra başımız çok ağrır.

Cem Akyüz
20.05.2008, 23:33
her sene illa bir ceza alıyoruz ama bende tahkimden döneceğini düşünüyorum

Barış Mayda
20.05.2008, 23:33
bu böyle gelmiş böyle gider aziz yıldırımın kurdugu federasyondan ne beklersin ki

murat
20.05.2008, 23:34
Feneri yenmemiz Sivasli birini cok kizdirmis anlasilan! Zaten bunun gibi adamlardan adalet bekledigim yoktu.....

Emre7
20.05.2008, 23:35
Fenerin cinconun hatta bursanın bile yalağı var hatta üst kademelerinde.... bunların alayını dökecen rumları dökütüğün gibi... Günah olmasa derdim ama Allaha havale ettim

MehmetGÜRSOY61
20.05.2008, 23:35
insan değilki bunlar yaaa çekemiyorlar TRABZONUMUZU YAA kıskanç köpekler

josehakan
20.05.2008, 23:37
Federasyonuda,MHKyıda,PFDyıda,Tahkimide 3 ist.takımınıda... korkun eyyyy trabzon düşmanları hemen CEZA verirsiniz YEMEDİMİ Allah Topunuzun Belasını versin Çolgunuzdan cogunuzdan Çıkar İNŞ....

Ahmet Faruk
20.05.2008, 23:39
Bizim pfdk daki durumumuz nasıl acaba...
"Trabzonspor mu, ver anasını satayım bi maç ceza" diyolar anlaşılan...

yaranozlu
20.05.2008, 23:44
hak ettiğimiz bi ceza, az bile. Israrla akıllanmayan taraftara ne diyeyim. Arkadaş ben burda maç öncesi uyardım, akıllı olunsun, küfür edilmesin, yabancı madde atılmasın diye. Özellikle küfür deplasman maçlarında da aşırı bir şekilde ediliyor.

Gelelim adil mi değil mi, tabi ki değil, anasını satayım istanbuldaki maçları da biliyoz, bizim açığımız kollanıyor, sağolsun bizim akıllı taraftar da eksik olmuyor. Ya arkadaş meşale getirmiceksin bu kadar basit, toplu küfürlü tezahürat da edilmeyecek. Noldu şimdi, seneye geriden başladık yine, ya adam olmaz bu taraftar kesinlikle söylüyorum, daha önce de bin kere söyledim, aramızdaki çapulcuları elemediğimiz müddet başarılı olamayız, engelliyorlar. Bir senemizi bir tane çapulcu adam yedi, gelecek seneyi yemeyeceğini de kimse bilemez. Ben adım gibi emindim Fener maçından ceza alacağımızı ama belki para cezası kurtarır diyodum.

GS de bile bile binlerce meşale yakıtı neden ceza almadı? Bu federasyon bu taraftarla yer bizi...

alper*
20.05.2008, 23:45
Bu haberin tek iyi yanı var.O da transfer başlığının hararetini biraz olsun alması.

Mehmet Fatih Yavuz
20.05.2008, 23:49
TFF disiplin talimatı

ÇİRKİN VE KÖTÜ TEZAHÜRAT VE DAVRANIŞLAR:
Madde 31 - Müsabakanın yapıldığı saha ve tesislerde toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz, hareketlerle veya pankart ve benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik ve taciz edici kötü söz niteliğinde slogan atılması, hareket ve çirkin tezahüratta bulunulması yasaktır.
Birinci fıkrada öngörülen yasağın ihlali halinde Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilen kuruluşa ilk defasında Süper Lig için 30.000.-YTL’den 60.000.- YTL’ye kadar, 2. Lig için 15.000.-YTL’den 30.000.-YTL’ye kadar, 3. Lig için 5.000.-YTL’den 10.000.-YTL’ye kadar para cezası verilir.

Aynı sezon içerisinde fiilin ikinci kez tekrarı halinde kuruluşlar; resmi müsabakayı kendi sahalarında seyircisiz oynama cezası ile cezalandırılırlar.

sanırım bize buradan giydirdiler.
trabzon-fener maçını izledim... diğer maçları da takip ediyorum. (yasa dışı da olsa ediyorum):)
i.. kanarya olamazsın şampiyon tezahüratı, veya yavşak sözünün geçtiği tezahürat küfürden sayılıyorsa seyircili maç türkiyede oy-na-ya-maz-sı-nız..

maç esnasında galiz küfürler de oldu. ama dinleyen herkes hatırlayacaktır.. galiz küfürlerin " devamlılık arz eden şekilde" yapıldığını nasıl idda etmişler merak ediyorum.
maçı cidden dikkatle izledim. ve ben tribün manyağı biri olarak özellikle taraftarın bağırmalarını çok kısık geldiği zaman dahi kulak kabartarak dinlemeye çalışan bi vatandaşım.

trabzonspor - fenerbahçe maçı, türkiye standartlarında küfür olarak gayet temiz bi maçtı.. merak ediyorum küfürden mi yedik cezayı??

yanıcı ve patlayıcı madde mevzusu var bi de..

bu hükmün dibinde yazan aynen şudur :

Profesyonel futbol faaliyetlerine ilişkin saha olaylarında, sorumlu kuruluş hakkında, bu cezalar ile birlikte ayrıca para cezasına hükmedilebilir. Disiplin Kurulu, olayın ağırlığına göre, saha kapatma ve seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kuruluş hakkında yalnızca para cezası vermekle de yetinebilir.

kimse kimseyi yemesin.
trabzon fener maçında ağır hiçbir olay yaşanmadı. ne küfür yönünden ne de yanıcı patlayıcı madde yönünden.

ama benim dahi kabul edemediğim kısa bir süre korner bayrağının oraya yabancı maddeler gene yoğun olmasa da geldi..
lakin tekrar ediyorum. bu maç saha kapatma cezası verilecek ağırlıkta birşey yaşandığına kimse beni inandıramaz. türkiye standartlarında temiz bir maç..

bu işin bi tarafı..
gelelim öbür tarafına..

be hey hödük grubu, be dangalak mangası..
5 maç ceza yedik daha sene başında, hangi akla hizmet sahaya madde atıyorsun??
hayvan demeye utanıyorum, hayvanlar başlarına bi iş gelince onu tekrarlamazlar..
aynı hatayı üst üste tekrarlayan insan AHMAKtır kardeşim.
senin ot beynin yüzünden ben sene başında zaten 2-3 kez girebildiğim avni akere giremiyorum.

çok sevdiğini iddia ettiğin trabzonspora karşı alenen bir tavır zaten var.
bu tavırdan takımını sakınmaktır onu sevenin yapacağı.
ahmak gibi takımını ona tavır alanlar karşısında savunma yapmak zorunda bırakmak değil.

ayı yavrusunu severken öldürürmüş.
bir yaban ayısı kadar mı sevginizi gösterebilme yeteneğiniz??
insan olmanın fazileti nerde kardeşim? sevdiğini tehlikeden sakınmak değil mi insanın sevdiğini iddia ettiği kişiyi kurumu bu faziletin gereği??

uzattım neyse.
sıkıldım, sinirlendim.
asabım fena bozuldu bu cezayı göründe..
hem federasyona ve onun disiplin kurulunu işletenlere sinirliyim, çünkü hukukun en temel ilkesi "herkes adalet önünde eşittir" dir ve federasyon bu kuralı çiğnemiştir, taraftarın bu işe sebebiyet verenlerine sinirliyim, çünkü sevdiklerini iddia ettikleri camianın kanayan yarası olmaya ve zarar vermeye devam ediyorlar.

ikisini de allah ıslah etsin.
ne diyeyim daha..

Özgür MERCAN
20.05.2008, 23:51
abi gs-TRABZON macında son düdük çalana kadar küfür ettiler bize ve eğer :meşale1:meşale yakılmıycaksa bu taraftar nası eğlenecek
bıraksınlar bum işleri sadece bize yapılyor....

sallasana sallasana mendilini İPNE FEDERASYON kapatsana avni akeri :D:D:D

bunuda okuyup 5 maç kapatsınlar forum sitesine yazlıo die

Erkin
20.05.2008, 23:52
Aşağılık PFDK, meşaleleri vs. de neden gösterdiyse her maç ceza yememiz lazım.. O klasik 61.dk sevinciydi..

İsmail Çavuşoğlu
20.05.2008, 23:55
bu ezik federasyonun ceza kuralları sanki yalnızca Trabzonspor için uygulanıyor.yazık ya yazıklar olsun...

Serdær
20.05.2008, 23:56
Kendim fikrime göre ;

Bu ceza tamamen uyarı niteliklidir.

Hiç bir fedarasyon ligler daha başlamadan bir takıma bu şekilde ''basitce'' bir ceza veremez.

G.S geçen sene yaptıkları dışında..

Dolayısıyla bu kararın Tahkimden döneceğini düşünüyorum.

Tabi burada önemli olan yönetim ağırlığını koyması gerekiyor..

U.Sadıkoğlu
20.05.2008, 23:57
ceza meşaleden geldiyse g.saray şampiyonluk kutlamasında stadı yaktı 5 maç kapamaları lazım

serkanholep
20.05.2008, 23:59
yahu yok böyle birşey
bu takımın kötü gitmesi sadece yönetimden mi acaba
ya da futbolcudan mı
bize en büyük cezayı taraftar veriyor
gidip doğru bir maç izlenmiyormu statda
illede küfürmü edilecek
etmewyin
sahaya girmeyin 5 maç ceza almayalım
girenleri stada birşey atanları uyarın dövün
ne biçin taraftarlık bu ya
şimdi çıkıp birileri derki diğer takımlara neden verilmiyor diyebilir
diğer takımlardan size ne
siz taraftar olun gerisini boşverin
cezayı verenlerede küfür etmeyin
bu alışkanlık yapıyor zira!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

iril
21.05.2008, 00:02
Arkadaşlar boşuna moralinizi bozmayın. birşey olacağı yok. Yanlış karardır muhakkak düzeltilecektir. böyle saçma sapan şey olmaz. Şimdi top yönetimde, bu gözlemciyi türk futbolundan uzaklaştırana kadar mücadele etmeleri gerekir. Yoksa böyle sapık ruhlu adamlar sezon içinde canımızı çok yakar. helede şampiyonluğa oynarsak böyle onlarca sıfatsız adam çıkacaktır emin olun. Bu yüzden yönetim yarından itibaren en sert karşılığı verip ileride olabilecek muhtemel olumsuzlukların önüne geçmelidir.

Travelair
21.05.2008, 00:12
Sahaya 10 kişi atlar, atlayana ceza yok, kulübe caydırıcı ceza, 100 kişi küfürlü tezahurat yapar, onlar staddan çıkarılmaz kulübe caydırıcı ceza. Bu kapalı sistem kameraları neden koydular oraya? Madem federasyon samimi, almasın içeri kulüplerle işbirliği yapıp...
Hayır kendilerine iş çıkar. Takip yapamazlar. İpsizden de deliden de kulüpler sorumludur bu ülke futbolunda. Satmayın kardeşim. Çekin de bir kenara "grup" denilenlerin baş amigolarını, bırakın tek grup. Onun başındaki amigolara da yetki verin koro halinde zarar verecek birşey yaptırtmasınlar. Yahu kulüp bu dengesizleri kambur olarak taşımak zorunda mı? Kazabildiğini kazansın, kazanamadığını stad çevresine sokmasın

Osman Yavuz
21.05.2008, 00:15
Klasik her federasyonun yaptığı gibi verilen bir ceza.Niye galatasaraya veremediniz son maçta cezayı.Yemedi di mi?Şampiyonluk maçı seyircisiz mi olur zaten.Bu kadar aşağılık olmayın.Bir tane de Trabzonspor'un aleyhine olmayan karar verin.Biraz adil olun.

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 00:18
Sahaya 10 kişi atlar, atlayana ceza yok, kulübe caydırıcı ceza, 100 kişi küfürlü tezahurat yapar, onlar staddan çıkarılmaz kulübe caydırıcı ceza. Bu kapalı sistem kameraları neden koydular oraya? Madem federasyon samimi, almasın içeri kulüplerle işbirliği yapıp...
Hayır kendilerine iş çıkar. Takip yapamazlar. İpsizden de deliden de kulüpler sorumludur bu ülke futbolunda. Satmayın kardeşim. Çekin de bir kenara "grup" denilenlerin baş amigolarını, bırakın tek grup. Onun başındaki amigolara da yetki verin koro halinde zarar verecek birşey yaptırtmasınlar. Yahu kulüp bu dengesizleri kambur olarak taşımak zorunda mı? Kazabildiğini kazansın, kazanamadığını stad çevresine sokmasın

ya bu cezalar böyle devam ederse bu kullanılır.
çok ciddiyim 10 kafadar bir araya gelip orayı öyle bir galeyana getiririm ki küfür madde yangını bitmez.
en kötüsü 10 kişi daha eklenir 20 kişi sahaya madde yağdırdı mı giydiriverirler cezayı.

kesinlikle cezaların şahıslara indirgenmesi taraftarıyım.
it gibi polis karakolunda nöbetlesin bu haltı edenler 2-3 sene maç saatlerinde, tekrarı halinde artık 10 sene mi hapis mi artık her neyse, bakayım bi daha atıyorlar mı sahaya madde...

sokarım rakip takımın tribününe bi ekip anasını ağlatırım.
nasılsa kulübe giydiriyorlar cezayı..

ama cidden bu sahaya madde atan aklı eksik kuş beyinlilerin itlaf edilmesi gerektiğine inanıyorum.
kuş gribi salgınında itlaf edilen tavuklara çok acımıştım, bunlara hiç acıyacağımı sanmıyorum.
kımıl zararlıları.

Fatih
21.05.2008, 00:19

bunları tartışmak istiyoruz çünkü daha yararlı olacağını düşünüyoruz:)

Hasan Cubukcu
21.05.2008, 00:22
Suc cezayi verende degil cezayi kabul edende !!!!!!!!!
Birlik olmadik sürec bir sey elde edemeyiz nedir bu !!!!!!!!
Biryerden transfer problemleri diger yerden cezalar felan filan

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 00:24

cezayı kabul etmemek ne demek abi??
var mı öyle bir şans??

yarın başkası da başka cezayı kabul etmez..
kuralın değişmesini, şahıslara ceza verilmesini falan talep etmek vs. amenna..

ama cezayı kabul etmemek nasıl olacak??
başkaldıracağız yani.??

yanlış mı anladım??

mustafa gürsoy
21.05.2008, 00:26

Bu zihniyet zaten onların istediği zihniyet isyan edelim ligden düşürsünler

kuymakk
21.05.2008, 00:26
Bu olaylar kesinlikle son bulmayacaktır.Böyle seyirciyi cezalandırarak bir yere varılamaz.Birisi önermişti ismini hatırlayamadım.Seyircisiz oynanmasına karar verilen maçlara bayan taraftarların ücretsiz alınmasını.Bence çok doğru olur bu karar.Çünkü küfür eden seyirciler,cezayıda onlar yesin takımdan ne istiyorsun.

mustafa gürsoy
21.05.2008, 00:27
Bu olaylar kesinlikle son bulmayacaktır.Böyle seyirciyi cezalandırarak bir yere varılamaz.Birisi önermişti ismini hatırlayamadım.Seyircisiz oynanmasına karar verilen maçlara bayan taraftarların ücretsiz alınmasını.Bence çok doğru olur bu karar.Çünkü küfür eden seyirciler,cezayıda onlar yesin takımdan ne istiyorsun.

Bizim millet çarşaf giyip maça gitmezse öyle bir durumda bende bir şey bilmiyorum :)

UmutBaykan
21.05.2008, 00:27
Fener maçında ne olayı olduda seyircisiz oynama cezası verdiler.?

Hasan Cubukcu
21.05.2008, 00:28
evet itiraz edeceksin hakliysan , haksizsan da taraftarini kontrol altina alman lazim , bunu beceremezsen isin yok Trabzonsporun koltugunda !!!!

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 00:29
Bizim millet çarşaf giyip maça gitmezse öyle bir durumda bende bir şey bilmiyorum :)

kabin yaparsın abi..
yüzü görünmeyen vatandaşların bayan olduğunu teşhis için bayan memurlar kontrol ederler kabinde...
zor iş değil.

mustafa gürsoy
21.05.2008, 00:29
evet itiraz edeceksin hakliysan , haksizsan da taraftarini kontrol altina alman lazim , bunu beceremezsen isin yok Trabzonsporun koltugunda !!!!

itiraz etmek , hakkını aramak ayrı kabul etmemek ayrı

Hasan Cubukcu
21.05.2008, 00:33
Ts sitesinde itiraz haberi olmadik sürec benim icin kabul etmekdir bence !!!!!!!!!

ilhan
21.05.2008, 00:34

Yahu bismillah güzel abicim. Karar bugün açıklandı kulüp henüz itirazını ve raporunu vermedi. İptal olursa karar şu yazdıklarına vicdanın elverecek mi?

Karara itiraz etmesi gereken merci Trabzonspor yönetimidir!
Bu kararı oturup tartışması, ders çıkarması gerekenler ise bizleriz.

Bu adamlar bizim açığımızı arıyorlar, en ufak bir açıkta kitliyorlar cezayı! PFDK'ya sevkedilmemiz lazım. Ne işimiz var bizim orada? Adamlar zaten hazır kıta bekliyorlar masalarına Trabzonspor dosyası düşsün diye. Önde olduğumuz bir maçta sevinmesini bilmiyorsak cezayı da hakediyoruz. Şarkılar, marşlar söyleyelim eğlenelim, küfür her stadyumda var bizde de elbet olur ama susturalım.

Trabzonspor kulübüne yakışır mı stadında oynayacağı ilk maçı seyircisiz oynamak? Yakışmaz. Buna mahal vermeyelim, verdirtmeyelim!..

kuymakk
21.05.2008, 00:35
Şahıslara indirgediğimiz zaman,tribünde fevri olarak olay çıkaran (sahaya giren,yabancı madde atan,koltuk kıran vs.vs..) taraftarlara cezai müeyyideler uygulansın.Avrupada böyle şeyler olmaz medeniyetten değil haa cezası çok fazla olduğu için.Sahaya giren bir seyirci hapis cezası alabiliyor orada.

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 00:35
Ts sitesinde itiraz haberi olmadik sürec benim icin kabul etmekdir bence !!!!!!!!!

ya hele bi dur...
itiraz süresi bellidir.
tam bilmiyorum ama en az 4-5 gün süre vardır.(daha fazla olması lazım ama hadi min. yazdım)

konuyu kulübün hukukçuları inceler kamuoyuna yapılacak duyuru bi tarafa tahkime yapılacak itiraz bi tarafa ayrılır..

aceleye mahal yok o kadar da..
2 saat içinde jet cevap birşey kazandırmaz.

kuymakk
21.05.2008, 00:37

Orayı kamusal alan ilan ederiz o zaman bişey olmaz.Bu ülkede çareler bitmez:)

winner
21.05.2008, 00:42
Küfür bize yakışmıyor evet doğru...ama verilen ceza eylemle orantılı değil asla...fb maçını tv'den izledim...Ama çok daha ağır ve yoğun küfürün edildiği ve sahanın kapatılmadığı onlarca maç biliyorum.Gs-fb maçına hiç değinmiyorum...gs taraftarının toplamda 8 dakika aralıksız küfür ettiğini gözlemci rapor etti.Sonuç ağır para cezası...

Fb stadında küfür edilmiyor diyen arkadaşlara İstanbul basının yalanlarına kulak asmamalarını tavsiye ediyorum...Benim evim stada yakın ve edilen küfürler özellikle balkon ve pencerelerin açık olduğu yaz aylarında kulaklarımızda çınlıyor...hatta fb-gs bayan basketbol final maçında caferağada gs'li kızlara hayatımda bugüne kadar duymadığım,dünyanın en iğrenç küfürleri edildi ve birkaç sıra aşağımda oturan Aziz Yıldırım keyiften dört köşe olmuş eliyle ayağıyla tempo tutuyordu...

Stadımızda küfür istemiyoruz ama cezada adalet istiyoruz.Gs'nin Şampiyonluk maçının seyircisin oynanmaması için kapatılması kesin olan sahayı kapatmayan tff, karar alınırken kurulların özgür olduğunun yalandan ibaret olduğunu,dengelerin gözetildiğini,adalet ve eşitlik laflarının palavra olduğunu açıkça göstermiştir.

Göreve gelme nedeni birilerinin çocuklarının eğitim sponsoru olması olan hasan doğan federasyonu çok sinsi ve tehlikeli...Daha lig başlamdan tff'ye karşı sert bir tavır alınmalı...

Hasan Cubukcu
21.05.2008, 00:43
Görürüz itirazi, transfer yapamayan itirazi hele hic yapamaz !!!!!
Art niyetli degilim ama bu kadar da olmaz dostlarim 4 seneden beri bu yöneticilerden cektigimizi bir tek biz biliriz .

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 00:45
Art niyetli degilim ama bu kadar da olmaz dostlarim 4 seneden beri bu yöneticilerden cektigimizi bir tek biz biliriz .

iki tane A4 kağıda yazılacak metin abi.:D
transferle alakası yok..
götürecekler tahkim kuruluna verecekler.

transfer gibi masrafı yok.:D

Cafer KILIÇSOY
21.05.2008, 00:48
ya bu cezalar böyle devam ederse bu kullanılır.
çok ciddiyim 10 kafadar bir araya gelip orayı öyle bir galeyana getiririm ki küfür madde yangını bitmez.
en kötüsü 10 kişi daha eklenir 20 kişi sahaya madde yağdırdı mı giydiriverirler cezayı.

kesinlikle cezaların şahıslara indirgenmesi taraftarıyım.
it gibi polis karakolunda nöbetlesin bu haltı edenler 2-3 sene maç saatlerinde, tekrarı halinde artık 10 sene mi hapis mi artık her neyse, bakayım bi daha atıyorlar mı sahaya madde...

sokarım rakip takımın tribününe bi ekip anasını ağlatırım.
nasılsa kulübe giydiriyorlar cezayı..

ama cidden bu sahaya madde atan aklı eksik kuş beyinlilerin itlaf edilmesi gerektiğine inanıyorum.
kuş gribi salgınında itlaf edilen tavuklara çok acımıştım, bunlara hiç acıyacağımı sanmıyorum.
kımıl zararlıları.
Fatih ben Sivas maçından beri bunu anlatmaya çalışıyorum burda.:alkış:

Bir tane şerefsiz sahaya girecek, cezasını bu camia çekecek. Topu topu 100 kişi küfür edecek, cezasını 25 Bin kişi çekecek. Hangi adaletten bahsediyoruz?

Sivas macında sahaya girenler belliydi. Ne oldu peki? İki gün sonra serbest. Kim çekti cezayı. Biz!

İçine tüküreyim böyle adaletin emi.

Tut şerefsizi bağla ayaklarından as Avni Akerin direğine. Bunca zaman sahayı görmemek için önümüzü kesen direkler de bir işe yarasın!!!:mad:

chopper61
21.05.2008, 00:53
ağır ceza..düzeltmeliler.ama şu küfürbaz zihniyetten ne zaman kurtulacaz.

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 00:55

Bir tane şerefsiz sahaya girecek, cezasını bu camia çekecek. Topu topu 100 kişi küfür edecek, cezasını 25 Bin kişi çekecek. Hangi adaletten bahsediyoruz?

Sivas macında sahaya girenler belliydi. Ne oldu peki? İki gün sonra serbest. Kim çekti cezayı. Biz!

Tut şerefsizi bağla ayaklarından as Avni Akerin direğine. Bunca zaman sahayı görmemek için önümüzü kesen direkler de bir işe yarasın!!!:mad:

ya batı batı, çağdaş uygarlık diye hönküren yüce cemaat.
insan olarak uygar oldukları için mi olmuyor bu olaylar batıda??

yoksa yapanın canına okuyacak caydırıcılıkta cezaları olduğu için mi??
art niyetlilerin eline verilen koza bak..

avrupadaki holiganizm can alıyordu can.. defalarca..
bunun yolu kulüpleri çarmıha germek değil.
yapanın canına ot tıkarsın, ibreti alem olur.

Sönmez Özlü
21.05.2008, 01:04

İtirazda bulunmak transfer yapmaktan daha kolaydır.

Transfer sezonu başlamamıştır.

Saygılar.

OLCAY ÇAKIR
21.05.2008, 01:07
Çözüm şu;

5 maça 5 de sen ekleyeceksin.

1 maçmı,1 de sen ekleyeceksin başkan olarak...

Dirençli olacaksın.Direneceksin bu konuda.

İlgili bakan,ilgili federasyondan bişey beklemeye gerek yok.

Kendin çözeceksin..

Kamera kaydı yapıp,evlerinden toplatacaksın arkadaşları.

Aman tahrik olmasınlar diye önceden tedbirin olacak.

mustafa gürsoy
21.05.2008, 01:13
Tribünlerdeki olaylar Trabzonsporun meselesi değil sadece Türk futbolunun sorunu. Biz elbette önce kendi kapımızın önünü temizleyeceğiz.

Olaya bedava bilet olayını keserek başlayabiliriz. Bu bir çözüm getirir mi orasını zaman gösterir. Bence çok az bir faydası dokunabilir. olayları kesip atmaya yetmez.

Bu işi sadece bir kulüp temizleyebilir mi? Mümkün değil. Yapılması gereken yasal düzenlemelerdir. Yasamaya bu konuda büyük sorumluluk düşmektedir.

Peki olaya birde ters açıdan bakalım. Bu konuda herkes bizim kadar samimi mi? Yoksa bu konuda saf köylü rolünü mü üstlenmeye uğraşıyoruz, tartışılır...

Futbolu yöneten istanbulun 3 takımı bunu ne kadar istiyor. Bence hiç istemiyor. Dolayısıyla kesin çözüm beklemek hayal görmekten öteye gitmez...

Gelelim bizim taraftarımıza. Problemin kökeni kültürel bir mesele bana göre. tezcanlı insanlarız biz hemen parlarız hemen söneriz. Bu sebeple tepkimizi kontrol edemiyoruz. Birde buna eğitimsizliği eklediğimiz zaman ortaya görmek istemediğimiz olaylar çıkıyor.

Benim önerim Trabzonspor kulübü bu konuda taraftarını bir şekilde eğitme yoluna gitmelidir. Farklı şekilde yansıtılabilir elbette. Yöntemi yerel tv aracılığı mı olur, maçlardan önce , ciddiye alınacak bir kişinin bu durumu anlatması mı olur bilemem.

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 01:16
ya buna bi çözüm lazım.

federasyon art niyetli ,tamam..
yönetmeliklerdeki cezalar bu işin engellenmesi için yetersiz, tamam..

o zaman kendi çözümümüzü kendimiz bulacağız.
yönetimin el atması lazım..

gerekirse trabzon emniyeti ile irtibata geçersin.
kamera sistemi kurarsın. ki çok zor değil. 15 tane kamera ile bütün stadı hiç durmadan bbg evi gibi takip edersin.
belirlediğin kişilerin maç saatlerinde stada yaklaştırılmaması için emniyetle valilikle işbirliği yaparsın.

yeter ya..
cidden yeter.

tamam gerekli merciiler çözemiyor.
o zaman biz kendi derdimizi kendimiz çözelim.
sabrın bir sınırı var.
normal insan gibi olmalarını bekledik, sebep-sonuç ilişkisini kolayca çözüp, cezaların nedenlerini ve sonuçlarını idrak etmelerini umduk. olmuyor. bu adamlar hasta.
ve bu hastalık maalesef sinir anında bulaşıcı olur.
yani tribünde bir gergin anda biri sahaya bişe attığı zaman zincirleme kaza gibi bulaşıcı hastalığa döner bu..

o yüzden acil çözüm lazım.
bu tiplerin avni akere girmemesi gerekiyor.

yeter, allah aşkına yeter.
düşün yakasından şu kulübün..

Adem Erdoğan
21.05.2008, 01:26
İnsanoğlu elindekinin değerini onu kaybettikten sonra anlar.
Takım bir süreliğine şehirden uzaklaştırılmalı.Artık bu süre 3 ay olur 5 ay olur.

mustafa gürsoy
21.05.2008, 01:31
Takım bir süreliğine şehirden uzaklaştırılmalı.Artık bu süre 3 ay olur 5 ay olur.

senin ikamet yerin istanbula mı taşınsın :)

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 01:33
ya hukukçu değilim..
hukuk okuyan veya mezunu bir arkadaş varsa aydınlatır bizi..

ama ben kamera görüntüleri ile bir kişinin kurumumu maddi zarara uğrattığını net olarak tesbit edip suç duyurusunda bulunursam bunun muhakkak ceza kanununda bir yaptırımı bulunacaktır.
artık TCK ya ev hapsi falan da eklendi bazı suçlarda.

hakim yorumu ile bir sonuç elde edilebilir..
önemli olan trabzonspor kulübünün trabzonspor taraftarı olduğunu iddia eden bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunabilmesi.
ifşa edeceksin kardeşim..

türkiyede yönetimler ne yapıyor?
karakola düşen taraftarları nüfuz kullanarak nezaretten çıkarıyor.
çoğu kez suçlu olmalarına rağmen..

ben zarar görüyorum.
kamera görüntüleri ile de zarar gördüğüm sabit.
hakkımı istiyorum. artık bana zarar vermemesini istiyorum.
kamuoyuna duyurunu da yapacaksın.
bu eninde sonunda federasyonun ve yasamanın da bu konuda adım atmasına önayak olacaktır.

gına geldi bu ruh hastaları yüzünden...

cyberentalpi
21.05.2008, 01:34

Farketmez Trabzonspor her yerde seyirci bulur.Turkiye nin tum sehirleri Trabzonspor un sehiridir. Ama Trabzon sehri cezalandırılmamalı derim genede. Bu kufur olayınıda abartmaya gerek yok ayrıca. Bizim stadda herkes kadar kufur oluyordu. Fb de kufuru felan kesmedi hala onlardada var

Adem Erdoğan
21.05.2008, 01:34
senin ikamet yerin istanbula mı taşınsın :)

Bekliyodum böyle bir cevap.İstanbulda fazla durmayacam.;).
Ereğliyi tercih ederim.;)

mustafa gürsoy
21.05.2008, 01:36
Bekliyodum böyle bir cevap.İstanbulda fazla durmayacam.;).
Ereğliyi tercih ederim.;)

Trabzonsporu Trabzondan çıkarırsanız onu bir daha bu şehire bu duygularla sokamazsınız

Adem Erdoğan
21.05.2008, 01:37
Trabzonsporu Trabzondan çıkarırsanız onu bir daha bu şehire bu duygularla sokamazsınız

Hangi duygu?
Çıkar menfaat duygularımı?
Anladım.Tamamen duygusal.:)

Emre7
21.05.2008, 01:39

uzatmaya gerek yok....
cincon ezik maçında o kadar küfür söyledi ama son maçıını hep kendi sahasında hemde seyircili ve bildiğim kadarıyla da ceza almadan oynadı...
Fedarasyon iyi çalışıyor iyiii

mustafa gürsoy
21.05.2008, 01:40
Hangi duygu?
Çıkar menfaat duygularımı?
Anladım.Tamamen duygusal.:)

Hangi çıkar hangi menfaat. Üç beş çapulcunun yaptıklarıyla koskoca bir şehri yargılamak doğru mu? İstanbula gelse farklı mı olacak. Trabzon hep kötü ahlaksız insanlarla dolu istanbul sanki evliya diyarı :)

Mehmet Fatih Yavuz
21.05.2008, 01:43
uzatmaya gerek yok....
cincon ezik maçında o kadar küfür söyledi ama son maçıını hep kendi sahasında hemde seyircili ve bildiğim kadarıyla da ceza almadan oynadı...
Fedarasyon iyi çalışıyor iyiii

sorun çözmeye uğraşılıyor..
federasyonun ve ona bağlı kurumların adil olmaları için mücadele edelim tamam.
ama bunun mücadelesini yıllardır veriyoruz . 1 günde çözülmüyor.
buna devam edelim.

lakin bizim bir sorunumuz var.
bu sorunun çözümü için federasyonun bilmem kimin adaletini beklerken zarar görüyoruz.
bunun için çözümü kendimiz üretmeliyiz.

e federasyon onlara ceza vermiyor.
ya federasyon şerefsiz anlaştık orada.
iyi de bu çıkarım benim sorunuma çözüm getirmiyor.
federasyon taraflı, bu taraflı federasyona sürekli malzeme veren birtakım insanlar var tribünde..

işe bu insanların tribüne gelmesne mani olmakla başlarsak sorunun bir kısmının çözüleceğini düşünüyorum.

28TS61
21.05.2008, 01:56
dicem soz bulamiyorum, bize ceza veriyorlar ama 8jk ye neden veremiyorlar bunu aciklasinlar,

yönetim sessiz kalmamasi gerek bu olaya

Emre7
21.05.2008, 01:58
sorun çözmeye uğraşılıyor..
federasyonun ve ona bağlı kurumların adil olmaları için mücadele edelim tamam.
ama bunun mücadelesini yıllardır veriyoruz . 1 günde çözülmüyor.
buna devam edelim.

lakin bizim bir sorunumuz var.
bu sorunun çözümü için federasyonun bilmem kimin adaletini beklerken zarar görüyoruz.
bunun için çözümü kendimiz üretmeliyiz.

e federasyon onlara ceza vermiyor.
ya federasyon şerefsiz anlaştık orada.
iyi de bu çıkarım benim sorunuma çözüm getirmiyor.
federasyon taraflı, bu taraflı federasyona sürekli malzeme veren birtakım insanlar var tribünde..

işe bu insanların tribüne gelmesne mani olmakla başlarsak sorunun bir kısmının çözüleceğini düşünüyorum.

sorun içerde biraz daha şu an bizi kim temsil ediyor bilmiyorum ama şöle bişey var ki iyi şekilde yapamıyor...
onu seçerken (bizi temsil edeni) daha dikkatli olmalıyız...
sorun belli elimizi masaya daha sert vurmalıyız....Sertliği de bizi temsil eden yapmalı. Taraftar olarak bizim tepkilerimiz hep takıma zarar oluyor...
biz hiç bişe yapmasak 1 maç 1 tepki göstersek bize zceza gelecektir.

İleli
21.05.2008, 02:48
bi bu eksIkti bravo daha nediyim.

Nytre
21.05.2008, 03:02
durduramazsiniz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........................... ......

şahinler61
21.05.2008, 03:15
neydi suçumuz adam mı bıçaklamamız gerekiyodu ceza almamak için veya sahaya atlayıp o civcivlerden birini boğmak mı??
yeter artık yeter...her sezon 1-0 yenik başlıyoruz.adam gibi bi yönetim yok masaya vurdumu susturacak veya bi telefonla adamın aklını alacak...

Kazım Uzunboy
21.05.2008, 03:29
Trabzon'a çelme takmaya çalışan çok nasılsa.
Bi kenardan olmadı diğer kenardan deniyorlar ne yapsak diye :@

ts_tuncay_ts
21.05.2008, 07:25
ben çok olaylı trabzonspor-fenrebahçe maçı izledim ama saha kapatma cezası görmedim burda ne yaptılarki böyle bi ceza vermişler hiç aklım ermiyo herhalde fener bize kendi sahasında çay ikram etti biz etmedik diyemi verdiler bu cezayı hiç anlamadım........

Faik Yılmaz
21.05.2008, 08:07
Ligimizde öyle maçlar oluyorki bizim maçta yaşananlar çok masum kalıyor ama diğer takımlar ne hikmetse hiç ceza almıyor....

sONRADA FEDERASYON BAĞIMSIZDIR DİYECEKELR UTANMADAN ARLANMADAN KİRLİ ELLERİYLE

Bıyıkoğlu
21.05.2008, 08:13
Şimdide ne yapıp edip fikstürde ilk maçı Trabzonda eziklerden biriyle yapacak şekilde ayarlarlarki seyircisiz oynayalım. Bunlardan herşey beklenir.

krdnz
21.05.2008, 08:16
Federasyona söylenecek sözüm çok,ama yeri burası değil.

Ben yönetimden gelecek tepkiyi görmek istiyorum.