PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güneydoğu'daki İhtiyacı Olan Okullara Destek Olalım | Yardım Kampanyası...

İsmail Alkan
18.05.2008, 23:49
Güneydoğudaki bugün varolan sıkıntının temelinde eğitim eksikliğinin çok büyük bir etken
olduğunu hepimiz biliyoruz.
Orada gerçekten canı gönülden görev yapan gencecik öğretmenlerimizin nette biraz araştırırsanız
kırtasıye,araç gereş,kitap,giyim eşyası vs. yardım çığlıklarını görürsünüz.
Buradaki çocuklarımıza yapabileceğimiz hertürlü yardımların onların okumasına birazdaha katkı
yapacağını ve dolayısıylede ülkemize kazandırabileceğimizi düşünüyorum.
Yanlış anlaşılmamam düşüncesiyle tarafımdan bu bölgemizdeki birkaç okula yapmış olduğum yardımların ve bu
okullardan birinden tarafıma gelen ve o çocukların sevinçlerini görünce beni çok mutlu eden
fotoğrafları burada sizlerle paylaşmak istedim.
Lütfen,topluca olsun,şahsınız tek başınıza olsun,lütfen inanın çoz zor koşullarda
eğitim gören doğudaki okullarımıza ellerimizi uzatıp özellikle kırtasıye ve giyim yardımında bulunalım.
http://img142.imageshack.us/img142/9672/spa0494vd6.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/59/23042008300hr1.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/7628/spma0067qk2.jpg
http://img232.imageshack.us/img232/638/spma0068cb3.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/744/spma0069cb0.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/3137/spma0072le6.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/2850/spma0073tp9.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/3047/spma0071bz9.jpg

İsmail Alkan
21.05.2008, 21:21
..................................

Jade
22.05.2008, 13:13
başlık eminim hakettiği ilgiyi görecektir. çünkü BMN nin okullara yaptığı çok güzel yardım kampanyaları oldu. Yine organizasyon olursa elimizden geleni yaparız merak etmeyin ve de bu kadar ümitsiz olmayın. daha ölmedik burdayız:)

ilhan
22.05.2008, 13:18
Köy Enstitüleri diyorum başka da birşey demek gelmiyor aklıma. Geçenlerde çok sevdiğim bilgisayar hocamla da tartıştık bu konuyu. Köy Enstitüleri kapanmasa Güney Doğu'da , Doğu'da hoca, kırtasiye, defter, kitap vb. sorunlar olur muydu hocam dedim. Sanmıyorum olmazdı dedi.

Şimdi böyle muhtaç bölge ve okullara bireysel olarak ne kadar katkı sağlayabiliriz? Organize olunursa daha sağlam bir katkı yapılabilir. Yardım kampanyası olacaksa karınca kararınca elimden geleni yapmaya hazırım.

Dursun Kaplan
22.05.2008, 14:02
Elimizden geLeni yapacağımıza inanıyorum.. ;)

EMine_61
22.05.2008, 18:14
bence bmn ailesi olarak kitap eski giymediğimiz kıyafet ya da aklınıza gelecek herhangi bi şey neyi gereksiz hissediyorsanız evinizde toplayalım bağışta bulunalım BEN VARIM diyen varsa organize de her türlü şekilde yardımcı olurum....yöneticiler ne dersiniz?

metinulusoy
22.05.2008, 21:43
Yönetici arkadaşlardan rica ediyorum,
Bu önemsiz ve ilgi çekmiyen başlığı kilitliyelim veya tamamen silelim...Boşuna yer kaplamasın...

sevgili meslektaşım ben 2005 yılında ilk göreve başladığımda samsunun bafra ilçesindeydim.orada ki okulda bile bir çok eksik vardı.
bende senin gibi düşünüp BMN'de yardım kampanyası başlattım.hatırlayan arkadaşlar mutlaka vardır.
sağolsun arkadaşlar okulun kütüphanesi doldurmuşlardı.bazı kargoların da,ulaşımdan dolayı elime ulaşamamasına rağmen.
şuanda bende doğudayım.buradaki okulumun da bir çok eksiği var.elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz.
şundan eminimki bmn'deki arkadaşlar bu başlığa gerekli ilgiyi gösterecektir.
Haydi BMN bir kez daha göster insanlığını.

Badaloğlu
23.05.2008, 17:51
Arkadaşlar, o zaman olayı farklı bir boyut kazandırmamız gerekecektir.Bu kampanyalar belli bir plan içeirsinde olmadığı için sanki burada açılan başlığa ilgi alaka gösterilmiyor gibi algılanıyor.Oysa BMN olarak en son yaptığımız kampanya'nın üzerinden çok bir zaman geçmedi! Bolu'daki arkadaşımız Gökhan(Zisinoli) aracılığı ile başlattığımız, toplum merkezindeki çocuklar için kitap kampanyasını 23 Nisan'da bitirmiştik.Çok faydalı ve yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8416&page=5

Ama madem burada böyle bir arzu ve istek var o zaman buna BMN olarak kayıtsız kalacağımızı zannetmeyin.Ama şunuda unutmayalımi herşeyi BMN yönetiminden beklemeyelim.Bize yapmamız gerekenleri burada belirtin ama bizide bu yolda yalnız bırakmayın.

Yalnız yapmamız gereken bir kaç şey var.O da öncelikle yardım yapacağımız okulu belirlememiz gerekmektedir.Bunun içinde öğretmen arkadaşlarımızdan bu konuda yardım istiyoruz.Öncelikle bir öğretmen arkadaşımız ortaya çıkmalı ve şunu demeli.Benim çalıştığım okulda şu şu şu...v.s. ihtiyaçlarımız var.Bizlerde burada bu ihtiyaç listesine göre hareket edeceğiz.

Şimdi kimin hangi okulda neye ihtiyacı olduğunu bilmemiz lazım.Yoksa öteki türlü çok zor oluyor...Hangi okul?nerde? Evet değerli öğretmenlerimiz nerdeyseniz bu konuda ortaya çıkın ve bize şu okulun şuna ihtiyacı ver deyin.Bizlerde elimizden geldiğince bu işe sahip çıkalım.

unique
23.05.2008, 17:55
Bir organizasyon yapılırsa ben de varım.

metinulusoy
23.05.2008, 21:45
Arkadaşlar, o zaman olayı farklı bir boyut kazandırmamız gerekecektir.Bu kampanyalar belli bir plan içeirsinde olmadığı için sanki burada açılan başlığa ilgi alaka gösterilmiyor gibi algılanıyor.Oysa BMN olarak en son yaptığımız kampanya'nın üzerinden çok bir zaman geçmedi! Bolu'daki arkadaşımız Gökhan(Zisinoli) aracılığı ile başlattığımız, toplum merkezindeki çocuklar için kitap kampanyasını 23 Nisan'da bitirmiştik.Çok faydalı ve yararlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8416&page=5

Ama madem burada böyle bir arzu ve istek var o zaman buna BMN olarak kayıtsız kalacağımızı zannetmeyin.Ama şunuda unutmayalımi herşeyi BMN yönetiminden beklemeyelim.Bize yapmamız gerekenleri burada belirtin ama bizide bu yolda yalnız bırakmayın.

Yalnız yapmamız gereken bir kaç şey var.O da öncelikle yardım yapacağımız okulu belirlememiz gerekmektedir.Bunun içinde öğretmen arkadaşlarımızdan bu konuda yardım istiyoruz.Öncelikle bir öğretmen arkadaşımız ortaya çıkmalı ve şunu demeli.Benim çalıştığım okulda şu şu şu...v.s. ihtiyaçlarımız var.Bizlerde burada bu ihtiyaç listesine göre hareket edeceğiz.

Şimdi kimin hangi okulda neye ihtiyacı olduğunu bilmemiz lazım.Yoksa öteki türlü çok zor oluyor...Hangi okul?nerde? Evet değerli öğretmenlerimiz nerdeyseniz bu konuda ortaya çıkın ve bize şu okulun şuna ihtiyacı ver deyin.Bizlerde elimizden geldiğince bu işe sahip çıkalım.

planlı programlı bir organizasyon yapılırsa herkesin ilgi göstereceğinden emini.bunu daha önce yaptık yine yapabiliriz.
yönetici arkadaşlara bu konuda büyük görev düşüyor.herkesin görebileceği,kimsenin gözünden kaçmayacak bir yerde
açılacak olan bir başlıkla işe başlanabilir.

İsmail Alkan
23.05.2008, 23:49
Arkadaşlar bir konunun altını çizmek istiyorum.
Bu başlığı açmamdaki amaç topluca bir organizasyon yapmak değil,zamanının çoğunu nette geçiren bizlerin birazcık araştırırsak doğuda görev yapan bir sürü öğretmenimizin yardım çağrılarına dikkat çekerek isteklerine cevap verebilmeyi teşvik edebilmekti.
Birkaç dakikanızı ayırabilirseniz okadar çok yardım çağrısı bulabilirsinizki hangisine yardım edeceğinize karar vermekte zorlanırsınız.
Gelen mesajlara bakıldığında BMN olarak bir okul tespit edip buraya göre organizasyon yapma gerekliliği ve isteği olduğunu anlıyorum.
Başlığı açan ben olduğuma göre sanırım bu tespiti yapmakta bana düşüyor.
Kısa bir ön araştırma yaptıktan sonra burada sizlerle paylaşacağım.

Çağatay_
24.05.2008, 00:42
Köy Enstitüleri diyorum başka da birşey demek gelmiyor aklıma. Geçenlerde çok sevdiğim bilgisayar hocamla da tartıştık bu konuyu. Köy Enstitüleri kapanmasa Güney Doğu'da , Doğu'da hoca, kırtasiye, defter, kitap vb. sorunlar olur muydu hocam dedim. Sanmıyorum olmazdı dedi.

Şimdi böyle muhtaç bölge ve okullara bireysel olarak ne kadar katkı sağlayabiliriz? Organize olunursa daha sağlam bir katkı yapılabilir. Yardım kampanyası olacaksa karınca kararınca elimden geleni yapmaya hazırım.

Köy Enstitüleri bilgili, okumayı seven, çalışkan insanlar yetiştirdiği ve kalkınmayı hızlandırdığı için kapatılmıştır.

Buna bizim gücümüz yetmez, bence büyük kampanyaların reklamlarına yer verelim.

Başlık için teşekkürler.

Nytre
24.05.2008, 07:57
Ne gerekiyorsa yapalim . yapmaya calisalim... onlar da bizim insanimiz o gencler de bizim kardeslerimiz ...

Badaloğlu
24.05.2008, 13:24
Arkadaşlar bir konunun altını çizmek istiyorum.
Bu başlığı açmamdaki amaç topluca bir organizasyon yapmak değil,zamanının çoğunu nette geçiren bizlerin birazcık araştırırsak doğuda görev yapan bir sürü öğretmenimizin yardım çağrılarına dikkat çekerek isteklerine cevap verebilmeyi teşvik edebilmekti.
Birkaç dakikanızı ayırabilirseniz okadar çok yardım çağrısı bulabilirsinizki hangisine yardım edeceğinize karar vermekte zorlanırsınız.
Gelen mesajlara bakıldığında BMN olarak bir okul tespit edip buraya göre organizasyon yapma gerekliliği ve isteği olduğunu anlıyorum.
Başlığı açan ben olduğuma göre sanırım bu tespiti yapmakta bana düşüyor.
Kısa bir ön araştırma yaptıktan sonra burada sizlerle paylaşacağım.

Aynen öyle kardeşim, bize bir hedef göster bizde o hedefe hep beraber yürümek için çaba gösterelim.Bu başlığı daha sonra genele taşıyacağız.Ama öncelikle okulumuzu belirleyip, neler yapılması gerektiğini bir bir yazalım, tespit edelim.Ondan sonrası kolay.

Amacımız kütüphanesi olmayan bir okula kütüphane yapmak olsun...

Uzunoğlu
24.05.2008, 13:47
Her türlü kitap yardımını seve seve yaparım elimde kullanmayacağım çok sayıda kitap var

İsmail Alkan
24.05.2008, 20:18
Arkadaşlar,birkaç okul tespitim var ancak yapacağımız yardımın tam hedefine ve amacına ulaşabilmesi için detaylı araştırma yapıyorum,
Bir ön bilgi açısından şunu söyliyebilirim,okullarımızın genelde kırtasıye-kitap-fotokopi makinesi ve bilg. ihtiyaçları var.
Buna göre kendimizi hazırlamamız gerek diye düşünüyorum ve BMN olarak bunu yapabilecek gücümüz var sanırım.

deneme61
25.05.2008, 10:49
arkadaşlar herhangi bir kampanya olursa elimden geleni yaparım.bu işin reklemını da güzel yaparsak (tabi ki raklam amacımız değil ama başkalarınıo da teşvik etmek için güzel olur)
lakin elimizi çabuk tutmamız lazım, okullar kapanmak uzere

ilhan
25.05.2008, 10:52
Köy Enstitüleri bilgili, okumayı seven, çalışkan insanlar yetiştirdiği ve kalkınmayı hızlandırdığı için kapatılmıştır.

Buna bizim gücümüz yetmez, bence büyük kampanyaların reklamlarına yer verelim.

Başlık için teşekkürler.

Kapatanlar utansın diyorum ben de.

İsmail Alkan
26.05.2008, 20:49
Arkadaşlar,
Birkaç gündür yapmış olduğum araştırmalarım neticesinde g.doğuda yardıma ihtiyacı olmayan tek bir okul yok.
Haliylede seçim noktasında tereddütlerim oluştu.
Bu noktada Tunceli ilinde bir okula yardım yapabiliriz,neden Tunceli derseniz bu ilde bizim tuncelideki elimiz-kolumuz olabilecek çok değerli,yetkili bir kardeşim var ,bize her konuda (org.okul seçimi,iletişim,yerel basın vs) yardımcı olacaktır,ayrıca tunceli milli eğitim müdürü akçaabatlı hemşerimiz,sanırım bizleri yönlendirme ve yardımlarımızın son noktaya ulaşmasına ve yapacağımız bu organizasyonun hedefine ulaşmasında bizlere çok büyük desteği olacaktır.
Tuncelideki arkadaşım,bu organizasyonu vali beyede ileteceğini ve gerekli desteği vali beyinde verebileceğini söyledi.
Son olarak bir tereddütümde okulların kapanmasına çok az bir süre kalması,belki daha sağlıklı olması açısından okulların açılmasınıda bekliyebiliriz,yarın bu konuyla ilgili milli eğitim müdürüyle görüşülüp tunceliden beni arıyacaklar,sizlerle paylaşırım.
Trabzonspor taraftarları ve BMN olarak ağır bir yükün altına giriyoruz,ben inanıyorumki bu yükün altından fazlasıyla ve alnımızın akıyla çıkacağız,tüm üyelerimize çok büyük görev düşüyor.
Yapacağımız organizasyonu kapsamlı,planlı ve programlı bir şekilde yapmamız gerekiyor,
Hedefimizi burada hep beraber tartışalım ve ona göre belirleyelim.
İnşallah çok güzel bir org olur.
Tüm arkadaşların desteğini bekliyoruz.

ilhan
26.05.2008, 20:52
Biz neler yapabiliriz İsmail hocam?

İsmail Alkan
26.05.2008, 20:59
Biz neler yapabiliriz İsmail hocam?
İlhancığım öncelikle bir yanlış anlaşılma olmasın,ben öğretmen değilim :)
Neler yapabiliriz kısmına gelince,neler yapamıyabilirizki,inan okadar yapılacak iş varki.
1-Kütüphane oluşturabiliriz
2-Fotokopi makinesi alabiliriz
3-Bilg.Yazıcı alabiliriz.
4-Giyecek yardımı yapabiliriz
5-Kırtasıye yardımı yapabiliriz
vs

ilhan
26.05.2008, 21:26
hocam lafı ağız alışkanlığı hocam :)

İnşallah bunların hepsini yapacak materyale ulaşırız.

İsmail Alkan
26.05.2008, 22:45
Elele verirsek ben inanıyorumki fazlasına ulaşırız,yeterki ilgi ve alaka olsun

Şeykan
26.05.2008, 23:35
takipdeyim tam şekil oluşsun her türlü desteğe varım

İsmail Alkan
26.05.2008, 23:39
Birkaç güne netleştiririz,

Nebiye
27.05.2008, 13:26
Alışkın BMN bu tür yardım organizasyonlarına :yattara:
Bi havaya girelim yeterli :) Bide bencede okullların açılmasına denk getirirsek daha iyi olur. Açılmasına yakın başlanır bişilerin toplanmasına.Açılıdığı dönemlerde teslimi yapılır.

NOT: Allahım bende BirLaz ne oldu nerelerde acep diyodum.Meğersem buralardaymışının :)

İsmail Alkan
27.05.2008, 13:57
Alışkın BMN bu tür yardım organizasyonlarına :yattara:
Bi havaya girelim yeterli :) Bide bencede okullların açılmasına denk getirirsek daha iyi olur. Açılmasına yakın başlanır bişilerin toplanmasına.Açılıdığı dönemlerde teslimi yapılır.

NOT: Allahım bende BirLaz ne oldu nerelerde acep diyodum.Meğersem buralardaymışının :)
Aşkolsun,hergün buralardayım,bütün forumu tarıyorum sürekli,nerede reyting görsem oraya yazıyorum yardım işini :)

İsmail Alkan
27.05.2008, 13:58
Bu arada bugüm Tunceli Milli Eğitim Müdürüyle görüşecem (kendisi akçaabatlıdır) detayları netleştirecez.Paylaşacam burada sizinle

Kaya
27.05.2008, 14:12
Benim değinmek istediğim bir konu var. Bundan önce de bmn bünyesinde bu tip çok güzel ve etkili organizasyonlar düzenlenmiştik. Bmn gibi bir oluşumda bunun hızının kesilmesi bizlerdeki istek ve arzu ile imkansız gibi. Lakin özellikle Doğu ve Güney Doğu bölgelerimize basından takip ettiğimiz kadarıyla pek çok sivil toplum örgütü destek vermektedir. Bu bakımdan da bizim daha çok Doğu Karadeniz'de ihtiyacı olan okulları seçmemiz doğru olur düşüncesindeyim.

safakkocbıyık
27.05.2008, 14:31
Benim değinmek istediğim bir konu var. Bundan önce de bmn bünyesinde bu tip çok güzel ve etkili organizasyonlar düzenlenmiştik. Bmn gibi bir oluşumda bunun hızının kesilmesi bizlerdeki istek ve arzu ile imkansız gibi. Lakin özellikle Doğu ve Güney Doğu bölgelerimize basından takip ettiğimiz kadarıyla pek çok sivil toplum örgütü destek vermektedir. Bu bakımdan da bizim daha çok Doğu Karadeniz'de ihtiyacı olan okulları seçmemiz doğru olur düşüncesindeyim.

katılıyorum :)

İsmail Alkan
27.05.2008, 21:07
Kaya kardeşim aslında söyleminde haklılık payı var,ancak bizlerde sivil toplum kuruluşlarının bir parçasıyız,haliylede bizlerde orada tüm gücümüzle varolmamız gerek.
G.Doğunun seçilmesindeki başka bir konu ise o yörede bugün varolan sıkıntının temelinde cahillik ve eğitimsizlik vardır,bunu hepimiz biliyoruz,fakirlik ise işin cabası.
Bizim karadenizde veya anadolunun farklı bir yöresinde fakirlikten,açlıktan dağa çıkan insanlar olmamıştır,ama maalesef g.doğuda bunları yaşamaktayız.
Bizlerin oradaki genç çocukalrımıza eğitim vasıtasıyla uzatabileceğimiz bir el belki bu gencecik beyinleri vatanına sahip çıkan insanlar yapmasına vesile olur,inanıyorumki buda bizleri fazlasıyla mutlu edecektir.
Bu yardım kampanyasına bu noktadan bakarsak her ne kada bizim karadenizde belki çokdaha yardıma muhtaç okullarımız olsada g.doğudan bir okulun seçilmesi doğru bir fikirdir düşüncesindeyim.

İsmail Alkan
27.05.2008, 21:47
Arkadaşlar,
Temaslarım neticesinde bugün Tunceli Milli Eğitim Müdürü Sn Muhammet ŞAHİNKAYA (kendisi akçaabatlıdır) beni aradı ve bende kendisine BMN nin yani bizlerin düşüncesini (BMN ye ait bir kütüphane oluşturulması,belki bir bilg ve fotokopi makinesi vs.) aktardım,kendiside çok memnun oldu ve merkezde bir okul belirliyeceklerini bu okulun kütüphanesinin bizlerin göndereceği yardımlarla dizayn edileceğini-içeriğinin doldurulacağını ve TRABZONSPOR TARAFTARLAR BİRLİĞİ-BORDOMAVİ.NET KÜTÜPHANESİ olacağını ve açılışınında medya ve bizlerinde katılımıyla yapılabileceğini,bu organizasyonu tertipliyeceklerini belirttiler.
Hatta o kadar memnun olup gururlandıki bana bir serzenişinide anlattı,fenerli yönetici nihat özdemirin,beşiktaşlı yöneticilerin ve gs li yöneticilerin kendi okullarına imzalı formalar gönderdiklerini anlattı,banada takılıyorlardı dedi "her takım birşeyler gönderiyor hani sizin Trabzonspordan birşey yok müdür" diye.
Bende kendisine sen üzülme müdürüm dedim,onlar size bir imzalı forma gönderirse biz Trabzonsporlularda tüm okulu trabzonspor forma ve ürünleriyle donatırız dedim (inşallah bu lafımızın altında kalmayız) hatta seçeceğiniz okulun futbol ve basketbol takımlarının birer takım formalarını lisanslı ürünlerimizden göndeririz,çocuklar bordo-mavi formayla maçlarına çıkarlar dedim,müdür beyin sevinci ve özellikle trabzondan böyle bir organizasyonun sevinci sesine yansıyordu.
Ürünlerin toplanması ulaşması ve oradaki dizaynı zaman alacağından yapılacak söz konusu açılışın nebiye kardeşimizinde belirttiği gibi okulların açılmasıyla beraber yapılabileceği görüşündeyim.
Benim önerim,
Açılışını yeni öğretime bırakmak kaydıyla yardım kampanyamıza başlamamız,bu kampanyanın detaylarını belirlememiz ve önümüzdeki yaklaşık 5 aylık zaman diliminde daha çok üyeye ve yardımda bulunabilecek kişi ve kurumlara ulaşabilmemiz gerekir.
Trabzonsporun en büyük taraftar sitesinin bunu yapabilecek gücü vardır.
BMN Yönetiminden ricam,bu başlığın sabitlenerek bir BMN yönetici arkadaşın bu başlığın sorumluluğunu alması,
-Yardımların bir bölümünün nakdi olarak bir hesapta toplanması ve bir fotokopi makinesi,bir bilgisayar ve yazıcı gibi ürünlerin bu hesaptan karşılanması,eğerki hedefi aşarsak ki aşacağımızı umuyorum belki kütüphanenin dekorasyon işininde (örneğin duvarların mavi,rafların bordo dizayn edilmesi vs.) bu hesaptan karşılanması,
-Kitap, kırtasıye ve giyim vs yardımı yapacakların hazırlıklarını kargo yapılacak şekilde hazırlamaları ve hazır tutmaları,
Söz konusu tespit edilecek okul her ne kadar tatile girsede sonuçta orada öğretmenler bulunacaktır,yardımlarımızın buradaki bir görevliyle beraber organize edilerek düzenlenmesi sağlanacaktır.(bu konunun detayınıda birkaçgüne netleştiririz)
Sayın BMN yönetimindeki arkadaşlar,bundan sonrası size düşüyor,gerekli düzenlemeleri lütfen bir an önce yapalım ve kampanyamıza başlıyalım.
Haydi BMN göreve.

Kaya
27.05.2008, 21:58
Teşekkkürler.

Hayırlısı olsun. İşe koyulacağız zaman kaybetmeden.

İsmail Alkan
27.05.2008, 22:08
Belki hareket olur düşüncesiyle Bismillah diyerek kampanyayı başlatıyorum.
selazur'lu ismail'den BİR ADET TEPEGÖZ

m@rdi
27.05.2008, 22:12
Yabancı olmadığımız bir organizasyon. Elimizden geldiğince üzerimize düşeni yerine getireceğiz :)

Uzunoğlu
27.05.2008, 22:21
Kitap sözüm her an için geçerlidir adres verilmesi halinde en yakın zamanda gönderirim. Zaman sizlere kalmış benim için farketmez.

İsmail Alkan
27.05.2008, 22:23
Kitap sözüm her an için geçerlidir adres verilmesi halinde en yakın zamanda gönderirim. Zaman sizlere kalmış benim için farketmez.
Teşekkürler,
Beklemede kalın,adres ve zamanı yakında bildiririz.

Serap
27.05.2008, 22:30
aklımda :)

teşekkürler selazur'lu ismail :yattara:

Seyit Hoca
27.05.2008, 22:52
Hesap açılması çok mantıklı.
18175 üye 1 er ytl verse 18175 ytl yapar...
Başlığın kısa zamanda hak ettiği ilgiyi görmesi dileği ile şimdiden kutluyorum seni İsmail..

melâl
27.05.2008, 23:37
bu gün Emre kitabevindeydim... Bolu Karaçayırdaki eğitim merkezine yapılan kitap yardım kampanyasında bize çok yardımcı olmuşlardı kendileri...sahibiyle baya muhabbet ettik... BMN nin yeni kitap kampanyaları olmuyor mu, gibi bir soruyu onun ağzından duymak beni ne kadar şaşırttı anlatamam...

şimdi de bu başlığı görünce,harekete geçme zamanının geldiği düşüncesine kapıldım...
ancak kaya abiye da katılmamak elde değil...

doğu karadeniz için,hatta daha da özelleyelim Trabzondaki köy okulları için özel bir proje yürütlmesi gerektiğini düşünüyorum...

bu konuda elimden geleni de yapmaya hazırım...

bu başlığı da takip edilecekler listeme ekliyorum..

Burçak
27.05.2008, 23:47
İsmail abi çok teşekkürler.
kampanyaya ilgi yoğun olacaktır. şüphem yok.

EMine_61
28.05.2008, 16:21
Hesap açılması çok mantıklı.
18175 üye 1 er ytl verse 18175 ytl yapar...
Başlığın kısa zamanda hak ettiği ilgiyi görmesi dileği ile şimdiden kutluyorum seni İsmail..

bence güzel fikir :alkış:

Badaloğlu
28.05.2008, 19:08
İsmail kardeşim, BMN yönetimi tam kadro olarak arkanda değil, yanındadır. BU konuda gerekli çalışmaları yapacağımızdan şüphen olmasın. Bu konuda ben şimdiden kütüphane için ansiklopediler toplamaya başladım bile...Bir kaç takım ansiklopedimiz var. Dahada bu sayıyı artıracağımdan emin olabilirsin.İstanbul genelinde ben ve Lazanist(Süleyman) nerede olursa olsun vereceğiniz adresten gelip kitaplarınızı teslim alabiliriz.

Bu başlığı genele taşıyıp sabitleceğiz.Ama seninde dediğin gibi yaz sezonuna gireceğimizden dolayı, bu kampanya biraz ağırdan gidecektir.Ama genede çok büyük bir organizasyon yapacağımızdan emin olabilirsin.Bu konuda hocamızada gerekli bilgişyi verirsen iyi olur.

Bu organizasyonda ayrıca kulüp ile bağlantıya geçip şu indirimli formalardan bolca almalıyız...Tam fırsatı, hatta bu konuyu yöneticlerle görüşüp TS clublardan dahada ucuza almak için çabalarız.

Bir hesap numarası veririz.Orayada kampanya için para toplarız.Kütüphanedeki eksikleride bu şekilde hallederiz... Paramızla fotokopi makinası da alırız.Bu aralar yoğun olduğumuzdan biraz ilgilenemedim ama bu başlık hep aklımda...

Ahmet Kuru
28.05.2008, 19:42
Eğitime her türlü desteğe hazırız ve işaret bekliyoruz....

İsmail Alkan
28.05.2008, 20:24
İsmail kardeşim, BMN yönetimi tam kadro olarak arkanda değil, yanındadır. BU konuda gerekli çalışmaları yapacağımızdan şüphen olmasın. Bu konuda ben şimdiden kütüphane için ansiklopediler toplamaya başladım bile...Bir kaç takım ansiklopedimiz var. Dahada bu sayıyı artıracağımdan emin olabilirsin.İstanbul genelinde ben ve Lazanist(Süleyman) nerede olursa olsun vereceğiniz adresten gelip kitaplarınızı teslim alabiliriz.

Bu başlığı genele taşıyıp sabitleceğiz.Ama seninde dediğin gibi yaz sezonuna gireceğimizden dolayı, bu kampanya biraz ağırdan gidecektir.Ama genede çok büyük bir organizasyon yapacağımızdan emin olabilirsin.Bu konuda hocamızada gerekli bilgişyi verirsen iyi olur.

Bu organizasyonda ayrıca kulüp ile bağlantıya geçip şu indirimli formalardan bolca almalıyız...Tam fırsatı, hatta bu konuyu yöneticlerle görüşüp TS clublardan dahada ucuza almak için çabalarız.

Bir hesap numarası veririz.Orayada kampanya için para toplarız.Kütüphanedeki eksikleride bu şekilde hallederiz... Paramızla fotokopi makinası da alırız.Bu aralar yoğun olduğumuzdan biraz ilgilenemedim ama bu başlık hep aklımda...
Yüreğime su serptin,bende badaloğlu nerelerde diyordum,kabağın bizim başımıza patlama ihtimali var gibi gözüküyordu :)
Yaza girdiğimizden kampanyanın ağır yürümesi doğal,olsun hedefimize varalımda varsın ağır yürüsün.
Bu lisanslı ürünler konusuna kafayı taktım ben,fenerlinin imzalı bir formasının olduğu yerde bizler tüm tunceliyi bordomavi formayla donatmalıyız :) donatalımki bordomavi sevgisi oralardada boy göstersin.
Bu hesap numarası işini bir an önce halledelimde üyelerimiz yaz tatiline tüymeden ufak ufak listelerimiz oluşsun.Çünkü yapacak çok işimiz var.

Külünkoğlu
29.05.2008, 08:58
1) Külünkoğlu : Ansiklopedi seti

İsmail Alkan
29.05.2008, 10:12
1) Külünkoğlu : Ansiklopedi seti
Külünkoğlu bizim tepegöz nerede :)

Uzunoğlu
29.05.2008, 12:18
Kitap sözüm vardı o işi hallolmuş kabul ediyorum. Dün akşam bir arkadaşımla beraberdim ona bu konuyu açtım. Kendisi sınıf arkadaşımdır. Kitaplarımı vermem dedi :) O zaman para vereceksin dedim:) Aynı zamanda mütahittir ağanın eli tutulmaz :)

İsmail Alkan
29.05.2008, 12:20
Kitap sözüm vardı o işi hallolmuş kabul ediyorum. Dün akşam bir arkadaşımla beraberdim ona bu konuyu açtım. Kendisi sınıf arkadaşımdır. Kitaplarımı vermem dedi :) O zaman para vereceksin dedim:) Aynı zamanda mütahittir ağanın eli tutulmaz :)
Aman ağayı kaçırma :) yakında hesap no işinide hallederiz sanırım,bekliyoruz

Uzunoğlu
29.05.2008, 12:22
Aman ağayı kaçırma :) yakında hesap no işinide hallederiz sanırım,bekliyoruz

Kaçamaz elimde o :) Aslında akşam 10000 liralık bir çek verdi şakasına elime ama yine imanlı adamım işlerinin bu aralar kötü olduğunu biliyordum o yüzden geri verdim :)

Külünkoğlu
29.05.2008, 15:07
Külünkoğlu bizim tepegöz nerede :)

Hızlı geçtim fazlaca okuyamadım. :) kusura bakma..

1) selazur'lu İsmail : tepegöz
2) Külünkoğlu : Ansiklopedi seti
3) Badaloğlu : Ansiklopedi seti (2 set şimdilik)
4)

UğuR
29.05.2008, 17:19
Banka hESAP numarası verirseniz ben de bütçeme göre yardım da bulunurum.

Cengiz Çubukcu
29.05.2008, 17:31
Ben işim gereği ve vaktimin sıkışık olması vesilesiyle ancak giysi (pantolon ) yardımında bulunabilirim.

guci 29
29.05.2008, 19:58
Tekrar bir organizasyon hazırlığında olmamız çok mutlu etti beni. Ne gerekiyorsa yapılacaktır. ;)

Badaloğlu
30.05.2008, 11:28

Öncelikle okul ile ilgili tam eksikleri bir öğrenelim... Sonrada burada arkadaşlardan talep ederiz. Gerisi zaten gelir inşaallah...Bu arada okulumuzun toplam öğrenci sayısını öğrenebilirmiyiz? Gerçi mezun olacaklarda var ama aşağı yukarı rakamı bilirsek, nasıl bir okula yardım edeceğimi kaba taslak neler lazım olacağını tahmin edebiliriz...

Bu arada 2 Ansiklopedi setini Listemize ilava ettim. Devamı gelecek...

Uzunoğlu
30.05.2008, 15:21
Öncelikle okul ile ilgili tam eksikleri bir öğrenelim... Sonrada burada arkadaşlardan talep ederiz. Gerisi zaten gelir inşaallah...Bu arada okulumuzun toplam öğrenci sayısını öğrenebilirmiyiz? Gerçi mezun olacaklarda var ama aşağı yukarı rakamı bilirsek, nasıl bir okula yardım edeceğimi kaba taslak neler lazım olacağını tahmin edebiliriz...

Bu arada 2 Ansiklopedi setini Listemize ilava ettim. Devamı gelecek...

Ahmet abi elbette eksikliklere göre hareket etmek gerekir. Bence kitap konusunda her zaman eksiklik vardır bir nebze olsun o eksikliğe katkım olacaktır. Gerisini buradan haberleşip planlarız.

sümela61
30.05.2008, 17:54
başlığı takip ediyordum ama yazmak bugüne kısmet oldu... BMN olarak yine farkımızı ortaya koyacağımız, anlamlı bir işin daha altına giriyoruz, yine güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum...

ben de elimden gelen yardımı yapmak için çaba sarfedeceğim... işe, çalışma arkadaşlarıma mail atarak başladım... biz bir şey yapamasak bile çevremizi haberdar edebiliriz ki, bu da önemli bir adım bence... işte attığım mail...

Herkese merhaba,

Bir çok kültürel, sosyal ve (tribün) faaliyetine katıldığım Trabzonspor taraftar oluşumu www.bordomavi.net ‘te bizim uşaklar yine (daha önce de 2 kez gerçekleştirmiştik) kitap, kırtasiye malzemesi, bilgisayar vs. gibi malzemeler içeren bir yardım kampanyası düzenliyorlar. Aslında aşağıdaki fotoğraflar ve o fotoğraflardaki çocukların yüz ifadeleri; bu gibi yardımların bu çocuklarda nasıl bir etki yarattığını net bir şekilde gözler önüne seriyor ve beni daha fazla kelam etmek durumunda bıraktırmıyor. Bizim için çok basit olan bir şey, bir çocuğu mutlu kılabiliyor. Onların mutluluğu da eminim bizleri mutlu kılacaktır.

Bu sebeple, sizlerden bu konuya duyarlı olup, bu kampanyaya destek vermenizi rica ediyorum.

Konuyla ilgili benden detaylı bilgi alabilirsiniz, ayrıca aşağıdaki link de bu konuda size yardımcı olabilir.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8977

Kolay gelsin, Mehmet.

tabi ki; daha akraba, eş-dost ve diğer çevreme de yayacağım bu kampanyayı... umarım bir şeyler çıkar... bence hepimiz benzeri maillerle çevremizi haberdar etmeliyiz...

"bu gibi etkinlikler, sadece admin ya da moderatörlerin sorumluluğudur" gibi bir yaklaşım içinde olmayıp, "biraz da bize yükleyin omuzlarınızdakileri" demeliyiz...

bu gibi etkinlikleri düzenlediğiniz için sizleri daha bir başka seviyorum, iyi ki varsınız...

sevgilerimle...

deneme61
31.05.2008, 12:58
hesap numarası verılmesı halınde butcemız cercevesınde yardımda buluna bılecegız..cevremde de bu durumu anlatıyorum sanırım bırseyler cıkacak..bu arada cocuklara forma da yaptırmak taraftarıyım.amasya da benım okulumda da bı hayırsever boro mavı forma yaptırmıstı.ufakken maclara ole cıkardık.cok da guzel olurdu..ınsaallah ole bırseyde yapılır..
emegı gecenlere cok tesekkurler

Badaloğlu
31.05.2008, 16:44
başlığı takip ediyordum ama yazmak bugüne kısmet oldu... BMN olarak yine farkımızı ortaya koyacağımız, anlamlı bir işin daha altına giriyoruz, yine güzel sonuçlar alacağımızı düşünüyorum...

ben de elimden gelen yardımı yapmak için çaba sarfedeceğim... işe, çalışma arkadaşlarıma mail atarak başladım... biz bir şey yapamasak bile çevremizi haberdar edebiliriz ki, bu da önemli bir adım bence... işte attığım mail...

Herkese merhaba,

Bir çok kültürel, sosyal ve (tribün) faaliyetine katıldığım Trabzonspor taraftar oluşumu www.bordomavi.net (http://www.bordomavi.net) ‘te bizim uşaklar yine (daha önce de 2 kez gerçekleştirmiştik) kitap, kırtasiye malzemesi, bilgisayar vs. gibi malzemeler içeren bir yardım kampanyası düzenliyorlar. Aslında aşağıdaki fotoğraflar ve o fotoğraflardaki çocukların yüz ifadeleri; bu gibi yardımların bu çocuklarda nasıl bir etki yarattığını net bir şekilde gözler önüne seriyor ve beni daha fazla kelam etmek durumunda bıraktırmıyor. Bizim için çok basit olan bir şey, bir çocuğu mutlu kılabiliyor. Onların mutluluğu da eminim bizleri mutlu kılacaktır.

Bu sebeple, sizlerden bu konuya duyarlı olup, bu kampanyaya destek vermenizi rica ediyorum.

Konuyla ilgili benden detaylı bilgi alabilirsiniz, ayrıca aşağıdaki link de bu konuda size yardımcı olabilir.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8977

Kolay gelsin, Mehmet.

tabi ki; daha akraba, eş-dost ve diğer çevreme de yayacağım bu kampanyayı... umarım bir şeyler çıkar... bence hepimiz benzeri maillerle çevremizi haberdar etmeliyiz...

"bu gibi etkinlikler, sadece admin ya da moderatörlerin sorumluluğudur" gibi bir yaklaşım içinde olmayıp, "biraz da bize yükleyin omuzlarınızdakileri" demeliyiz...

bu gibi etkinlikleri düzenlediğiniz için sizleri daha bir başka seviyorum, iyi ki varsınız...

sevgilerimle...

Mehmetciğim,

Öncelikle ilgi alakandan ötürü teşekkürler ediyorum.Yukardaki mesajını keyifle okudum.Bu konudaki mesajın, gerçekten istersek herkesin bir şeyler yapabileceğine çok güzel bir örnek teşkil etmemektedir.

Yalnız yukardaki mesazda küçük bir düzeltme yapmak zorundayım.Zira daha önce yapmış olduğumuz bu tip kampanyaların sayısı 2 değil, 3'dür.

1) Samsun-Bafra Dededağı Şehit İsa Kurt İ.Ö.O. kitap yardım kampanyası.
2) Of-Cumapazarı ilköğretim okulu kitap kampanyası
3) Şalpazarı ilköğretim okulu kitap-kütüphane-projeksiyon cihazı v.s.
4) Bolu- Çocuk toplum merkezi kitap kampanyası
5)

şeklinde sıralanmaktadır.Buradanda anlaşıldığı üzere BMN olarak bize durmak yok! Bu teklifler geldikçe, bu katılım ve katkılar olduğu sürece bizler daha çok okullarımıza yardım yapacağızdır.

Haydin bakalım herkes en yakınından başlasın, neler yapılabilir? herkesin fikrine açığız arkadaşlar...

not: Hesap numarası konusunda da sizlere buradan bilgi vereceğiz.

metinulusoy
01.06.2008, 14:03
Önceki görev yaptığım okulun kütüphanesini BMN sayesinde doldurmuştum.(sümela61 kardeşimin bahsettiği kampanyaların 1.siydi)şimdiki okulu kütüphanesini de başka yerlerden doldurmaya çalıştık.(yüzüm kalmadı çünkü BMN'den istemeye:):))
yeni kampanyada da katılımların hat safhada olması dileğiyle.
askerlik bitince bende katılacağım inşallah.

metinulusoy
01.06.2008, 14:08
Mehmetciğim,

Öncelikle ilgi alakandan ötürü teşekkürler ediyorum.Yukardaki mesajını keyifle okudum.Bu konudaki mesajın, gerçekten istersek herkesin bir şeyler yapabileceğine çok güzel bir örnek teşkil etmemektedir.

Yalnız yukardaki mesazda küçük bir düzeltme yapmak zorundayım.Zira daha önce yapmış olduğumuz bu tip kampanyaların sayısı 2 değil, 3'dür.

1) Samsun-Bafra Dededağı Şehit İsa Kurt İ.Ö.O. kitap yardım kampanyası.
2) Of-Cumapazarı ilköğretim okulu kitap kampanyası
3) Şalpazarı ilköğretim okulu kitap-kütüphane-projeksiyon cihazı v.s.
4) Bolu- Çocuk toplum merkezi kitap kampanyası
5)

şeklinde sıralanmaktadır.Buradanda anlaşıldığı üzere BMN olarak bize durmak yok! Bu teklifler geldikçe, bu katılım ve katkılar olduğu sürece bizler daha çok okullarımıza yardım yapacağızdır.

Haydin bakalım herkes en yakınından başlasın, neler yapılabilir? herkesin fikrine açığız arkadaşlar...

not: Hesap numarası konusunda da sizlere buradan bilgi vereceğiz.

Badaloğlu abicim bende seni düzelteyim.3 değil 4 oldu kampanya sayısı.
2005 yılında bende yapmıştım bitane ve kütüphaneyi doldurmuştum sayenizde.
Samsun-Bafra Dededağı Şehit İsa Kurt İ.Ö.O. kitap yardım kampanyası.
diğerleri kadar organize olamadı ama yinede eklersen sevinirim.
Yaptıklarınızla ne kadar övünseniz azdır.Saygılarımla...

Badaloğlu
02.06.2008, 15:34
Badaloğlu abicim bende seni düzelteyim.3 değil 4 oldu kampanya sayısı.
2005 yılında bende yapmıştım bitane ve kütüphaneyi doldurmuştum sayenizde.
Samsun-Bafra Dededağı Şehit İsa Kurt İ.Ö.O. kitap yardım kampanyası.
diğerleri kadar organize olamadı ama yinede eklersen sevinirim.
Yaptıklarınızla ne kadar övünseniz azdır.Saygılarımla...

Evet çok doğru söylüyorsun hocam, şimdi hatırladım.Hatta bazı kitapları adreste alıcısı olmadığından geri gelmişti galiba!...:)

Yahu bunca kısa zamanda bayağı işler yapmışız bu konuda... Hocam, düzelttim bu hatamızı...:alkış:

metinulusoy
02.06.2008, 15:39
Evet çok doğru söylüyorsun hocam, şimdi hatırladım.Hatta bazı kitapları adreste alıcısı olmadığından geri gelmişti galiba!...:)

Yahu bunca kısa zamanda bayağı işler yapmışız bu konuda... Hocam, düzelttim bu hatamızı...:alkış:

evet abi hiçte azımsanmayacak işler bunlar.milli eğitim bile bu kadar ilgilenmiyor okullarıyla:)(h.çelik duymasın)
maalesef abi bazı kargoları alamamıştım o zaman.köyde olduğumdan.ama yinede kütüphane dolmuştu.
saygılarımla...

mehmet83
03.06.2008, 04:37
Bazi arkadaslar hesap numarasi istemis. Ozeldenmi yolladiniz onlara hesap numaralarini? Karinca kararinca bende elimden geldigi kadar para yardimi yapmak istiyorum. O kadar yardima ihtiyaci olan tertemiz cocuklar varki orda. Sunuda soylim baya bi hayal kirikligina ugradim. Bu basligin bu kadar az ilgi gormesi gercekten uzucu. Neyse hesap numarasini bekliyorum...

LazAnisT
03.06.2008, 10:51
Gündem yoğunluğundan dolayı bu başlık biraz es geçiliyor olabilir ama en kısa zamanda hakettiği değeri görecektir.Şahsım adıma üzerime ne düşüyorsa seve seve yaparım..

Mehmet_Mercanlı
03.06.2008, 11:20
Bende katılmak isterim oldukca kitap ayarlıya bilirim ...
madi anlamda bir iğtiyaç olursa onada destek olmaya calışırım

AHMET abi biliyosun her zaman herşekilde varım ... ;)

Badaloğlu
03.06.2008, 14:08
Arkadaşlar, bu başlık yakın bir zamanda genele taşınacaktır.Bunu unutmadım!... Yanlız şöyle de bir durum var. Malunumunuz gereği bu aralar kombine oalyına ve transferlere kilitlendik.Bu yüzden bu sinerjiyi kaybetmeyelim diye şimdilik bu başlık burada duruyor.Ama zamanı gelince herkesi bu başlığa yönlendireceğiz ve bu kampanyayı çok büyüteceğiz... Zaten amacımız okulların açılacak olduğu yeni eğitim öğretim yılı dönemidir... Ozamana kadar her şeyi ile bu konuyu halletmiş olacağız

Okul organizayonu ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır.Bu arada okulumuzda kaç öğrenci eğitim görüyormuş? Okulun genel anlamda nelere ihtiyacı varsa bilelim.İsmailciğim bu konuda herhalde bilgileri senden alacağız.

Hesap numarası konusunda zamanı gelince sizlere gerekli bilgi verilecektir.Ama bize azıcık müsade edin arkadaşlar...

İsmail Alkan
03.06.2008, 22:58
Arkadaşlar, bu başlık yakın bir zamanda genele taşınacaktır.Bunu unutmadım!... Yanlız şöyle de bir durum var. Malunumunuz gereği bu aralar kombine oalyına ve transferlere kilitlendik.Bu yüzden bu sinerjiyi kaybetmeyelim diye şimdilik bu başlık burada duruyor.Ama zamanı gelince herkesi bu başlığa yönlendireceğiz ve bu kampanyayı çok büyüteceğiz... Zaten amacımız okulların açılacak olduğu yeni eğitim öğretim yılı dönemidir... Ozamana kadar her şeyi ile bu konuyu halletmiş olacağız

Okul organizayonu ile ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır.Bu arada okulumuzda kaç öğrenci eğitim görüyormuş? Okulun genel anlamda nelere ihtiyacı varsa bilelim.İsmailciğim bu konuda herhalde bilgileri senden alacağız.

Hesap numarası konusunda zamanı gelince sizlere gerekli bilgi verilecektir.Ama bize azıcık müsade edin arkadaşlar...
Birkaçgüne kadar bütün detayları sizlerle paylaşacağım,
-Okul ismi
-Öğrenci Sayısı
-Okulun ihtiyaçları
-Kütüphanenin durumu ( kitap ve fiziki durumu)
-vs.

ÖmerFarukYılmaz
05.06.2008, 00:00
Ansiklopedi seti ve,Eski çocuk kitapları(İnşallah) ayarlayabilirim...

Güzel fikir...

Bu arada bunlarla beraber kesinlikle buraya forma göndermeliyiz...

Faik Yılmaz
06.06.2008, 08:24
Hangi okula kitap toplanacak bu bellimi başka ihtiyaçları varmı ? Mağazalarda 2-3 Ytl ye satılan dünya klasikleri var. aramızda para toplayıp 200-300 ytl gibi bir paraya 100 adet klasik alabiliriz mesela......

İsmail Alkan
06.06.2008, 23:40
Hangi okula kitap toplanacak bu bellimi başka ihtiyaçları varmı ? Mağazalarda 2-3 Ytl ye satılan dünya klasikleri var. aramızda para toplayıp 200-300 ytl gibi bir paraya 100 adet klasik alabiliriz mesela......
Faik kardeşim,Tunceli Milli Eğitim Müdüründen haber bekliyorum,
Tüm detaylar netleştiğinde sizlerle paylaşacağım.

Badaloğlu
10.06.2008, 18:03
İsmailciğim, bekliyoruz detayları...

mamii61
13.06.2008, 16:00
Elimizden geldiğince yardıma varızz

İsmail Alkan
17.06.2008, 21:59
İsmailciğim, bekliyoruz detayları...
http://img110.imageshack.us/img110/3093/turkeriib8.gifBadaloğlu kardeşim,
Okul tespiti için uzun ve detaylı bir araştırma yaptım,ondandırki biraz geciktim.
Daha önce akçaabatlı hemşerimiz Tunceli Milli Eğitim Müdürünin beni aradığını sizlerle paylaşmıştım,ancak bizim kendisinden bir okul tesbiti istememizi bildiği halde aradan geçen uzun zamana rağmen birdaha aramadı,ben kendisini 5 (beş) kez arayıp not bıraktım fakat kendisi yine bana dönmedi,
Duyarsızlığın akçabatlısı,kayserilisi,izmirlisi hakkarilisi olmaz,biz bir yardımda bulunacağız,siz tenezzül edipte bizi dikkate almıyorsunuz.
Kendisini şahsım ve BMN olarak buradan ayrıca kınıyorum.
Tuncelideki hemşerimiz BMN yi dikkate almayınca bende oradaki dostlarım vasıtasıyla bizim yapabileceğimiz nacizane yardımlarımıza en uygun olabilecek okulun tesbitini şırnak'taki yetkili bir dostumuz (kendisi kimliğinin açıklanmasını istemedi) vasıtasıyla tespit etmiş bulunuyoruz.
Okulumuz,
Şırnak Uludere Şenoba Org.Fevzi Türkeri İlköğretim Okulu.( www.turkeri.meb.k12.tr (http://www.turkeri.meb.k12.tr) )
Okulun müdür vekilliğini yapan kardeşimiz Müd.Yard. Sn. Mehmet YILMAZLA detaylı konuştum,kendisi okulun durumunu bana anlattığında hayretler içerisinde kaldım,
tek kelime demek gerekirse iyiki güneydoğuda bir okula yardım kampanyası düzenliyoruz.
Kendisi burada birinci ağızdan okulun genel durumunu,isteklerini ve ihtiyaçlarını bizimle paylaşacak,
Bizden öncelikle eğitim öğretime yönelik çok acil talepleri var.
*Kütüphane ve tüm içeriği
*Projeksiyon cihazı,
*Fotokopi makinesi
*Tepegöz
*Bilgisayar
*Okulun futbol-basketbol-voleybol takımlarına forma
vs.
vs.
Okulun kütüphanesinin kitap içerik ve boya-badana-raf dizaynının tarafımızdan düzenleneceğini ve adınında bordomavi.net kütüphanesi olacağını söyledim sağolsun kendiside kabul etti.
Diğer eğitim öğretime yönelik meteryallerinde yine biz bordomavi.net in trabzonsporlu yürekli insanları tarafından fazlasıyla karşılanacağını sizin adınıza ben söz verdim.
Sözü fazla uzatmadan kampanyamızın başlatılmasını talep ediyorum.
Organizasyonun nasıl ve ne şekilde yapılacağını badaloğlu kardeşim senin yönlendirmeni talep ediyorum.
Şırnak ayağınıda buradan sizlerle Mehmet YILMAZ hocamla beraber paylaşırız.
*Bu kampanyanın ,Türkiye liglerinin tartşmasız 4 büyüğünden biri olan Trabzonsporumuzun taraftar kitlesini oradaki gencecik çocuklarımızla yani geleceğimizle çoğaltmayı ve bu kulübün cefakar ve karşılıksız sevdalı taraftarına yakışan,o bölgedeki bugüne kadar yapılmış olan en kapsamlı ve ses getirici kampanya olmasını diliyor ve kampanyamızı başlatıyorum...

Uzunoğlu
17.06.2008, 22:10
İsmail abi kitaplarım samsunda bir şekilde ulaştıracağım onları

İsmail Alkan
17.06.2008, 23:02
Okulumuzun Acil İhtiyaçlarını sizlerle paylaşıyorum (Okul Müdürü Mehmet Bey'in öğrencileri için acil istekleri )
Okulumuz Şırnak ili uludere ilçesi şenoba beldesinde,mevcut 14 öğretmen,21 sınıf ve 550 öğrenciden oluşmaktadır.
Okulumuz askeri birliğin içindedir haliylede yardımların ulaşması ve tasnifi konusunda en ufak bir sıkıntı yok,
Ayrıca beldede PTT şubesi mevcut,yardım gönderecek arkadaşların PTT kanalını kullanmaları rica olunur.
Hocamızın acil istekleri,
*Projeksiyon cihazı-Tepegöz-Fotokopi Makinesi-Bilgisayar
*Kütüphanenin boya-badana ve raf düzeni ( kütüphanemiz 30 metrekaredir )
*Seviye ilkokul kitapları
*Liseye hazırlık test kitapları
*Ansiklobediler (özellikle tarih-coğrafya ve edebiyat konularında olanlar)
*Bilim teknik dergi ve kitapları
*Çocuklara yönelik bilimsel dergiler ve bilim çocuk setleri
*Eğitim içerikli CD ler
*Velhasıl aklınıza gelebilecek her türlü eğitim-öğretim kitabı

NOT : Hocamızın bana sözü var 550 öğrenci ve okulun tüm öğretmenleri trabzonsporlu olacaklar :)

Uzunoğlu
17.06.2008, 23:12
30 civarı hikaye şiir roman türünde kitap gönderirim ben fazlası için çevremizle irtibata geçelim

melâl
17.06.2008, 23:13

bu konuda elimizden geleni yaparız

bmn ankara ekibi olarak

İsmail Alkan
17.06.2008, 23:14
[quote=Uzunoğlu;1425971]30 civarı hikaye şiir roman türünde kitap gönderirim ben fazlası için çevremizle irtibata geçelim[/quote
:alkış::alkış::alkış:Uzunoğlu samsun bölgesi senin ona göre :)

İsmail Alkan
17.06.2008, 23:17

bu konuda elimizden geleni yaparız

bmn ankara ekibi olarak

Teşekkürler,
Bu arada sitemizdeki üyemiz olan hocalarımızdan;bir ilköğretim okulunun ne tür ihtiyaçları olur noktasında görüşlerini bekliyoruz,
Seyit hocam neredesin :)

Uzunoğlu
17.06.2008, 23:17
[quote=Uzunoğlu;1425971]30 civarı hikaye şiir roman türünde kitap gönderirim ben fazlası için çevremizle irtibata geçelim[/quote
:alkış::alkış::alkış:Uzunoğlu samsun bölgesi senin ona göre :)

tamam abi ben sağa sola söylemiştim zaten yakında başlarız hasat toplamaya :)

m@rdi
17.06.2008, 23:23
Elimizden geldiğince görevimizi yerine getireceğiz.

Evet,hayden kitaplarımızı toplamaya başlayalım :)

Şeykan
17.06.2008, 23:34
ilk sözümüz devam ediyor takipteyim :)

türkeri
18.06.2008, 10:36
Merhabalar,
Sizlere Şırnak, Uludere İlçesi Şenoba köyünden yazıyorum. Şu anda da köyde bulunan yaklaşık 550 öğrencili, 8 derslikli Orgeneral Fevzi Türkeri İlköğretim Okulunun müdürüyüm.
Kısıtlı imkanlarla mümkün olanın en iyisini kazandırmaya çalıştığımız öğrencilerimiz ve ülkemiz geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ancak bazı sorunlarımız var ki bizi ve imkanlarımızı aşıyor.
Şırnak gibi bir yerde eğitim öğretimin zorluk ve sıkıntılarından bahsetmeye bile gerek yok sanırım. Ancak yine de bizler ülkemizin müreffeh geleceği için vazgeçilmez öneme sahip olan eğitim ve gençlerimizin en iyi şekilde hayata hazırlanması konusunda elimizden geleni yapıyoruz.
Herkesin fedakarlık dediği şeyi bizler bu ülke ve onun insanına karşı bir görev olarak yapmaya çalışıyoruz. Ancak imkanlarımız belli. Buna karşılık ta buraya kadar deme lüksünü de kendimizde görmüyoruz. O yüzden biz eğitimcilerin daha çok emek vermesi ve siz hayırseverlerin yardımlarıyla eğitimizi daha üst seviyelere taşımak,öğrencilerimizin düşüncelerinde, davranışlarında ve yaşadıkları bölgelerinde bir takım değişiklikler yapabilmek ve ayrıca ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapabilmeliyiz.
Kısaca durumumuzdan bahsetmek istiyorum. Tümüyle plansız bir şekilde 2002 yılında yapılmış prefabrik ve her tarafı dökülen bir okulda eğitim öğretim yapıyoruz. Tavanın alçıpan ( karton gibi bir malzemeden yapılmış ) bir şekilde yapıldığını ve sadece bunun bize kışın getirdiği ısınma problemini düşünmek yeterli. Duvarlar kullanılan kalıp malzemenin kalitesizliğinden dolayı bir çiviyi bile tutmayacak vaziyette ve tüm sınıflarda tavandan tabana çatlaklar var. Sadece bu okulun işçiliğinin takibi bile bir idarecinin tüm mesaisini almaya yetiyor.
Halkın burada eğitime verdiği - maalesef - düşük destekten dolayı da velilerden fazla destek aldığımızı söyleyemeyiz. Tüm geliri - zoraki bulduğumuz - hizmetliye verdiğimiz için okula bir kağıt dahi alamadığımız çok zamanlar oluyor. Çoğu zaman ise okulun bazı ihtiyaçlarını öğretmen arkadaşlarımızdan aldığımız yardımlarla sağlıyoruz. Ancak nereye kadarını da artık siz düşünün. Neticede tümüyle yeni baştan belki elden - tamirden - geçirilmesi gereken bir okulumuz var.
Düzenlediğimiz hazırlık kursları ve diğer okul kırtasiye işleri için bir fotokopi cihazına, hazırladığımız programların sunumu için bir projeksiyona, sık sık elektrikler gittiği için bilgisayarlarımızın yanma tehlikesine karşın güç kaynaklarına ve öğrencilerimizin bol bol okumaları ve araştırma yapabilmeleri için tam donanımlı bir kütüphaneye ihtiyacımız var.Bunlar acil olan ihtiyaçlarımız. Ayrıca öğrencilerimiz ve okulumuz için kırtasiye malzemelerine, okulumuz için spor malzemelerine ve sınıflarımız için beyaz yazı tahtalarına ihtiyacımız var.

Neticede bizim yukarıda bahsettiğim sorunların çözümü ve ihtiyaçların karşılanması ve öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim öğretim görebilmesi için desteğe ihtiyacımız var. İlgileriniz ve vereceğiniz destekler için şimdiden tüm Trabzonspor’a gönül veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Şenoba Orgeneral Fevzi Türkeri İlköğretim Okulu
Uludere/ ŞIRNAK
TEL : 0 486 354 44 53

Uzunoğlu
18.06.2008, 10:45
Merhabalar,
Sizlere Şırnak, Uludere İlçesi Şenoba köyünden yazıyorum. Şu anda da köyde bulunan yaklaşık 550 öğrencili, 8 derslikli Orgeneral Fevzi Türkeri İlköğretim Okulunun müdürüyüm.
Kısıtlı imkanlarla mümkün olanın en iyisini kazandırmaya çalıştığımız öğrencilerimiz ve ülkemiz geleceği için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ancak bazı sorunlarımız var ki bizi ve imkanlarımızı aşıyor.
Şırnak gibi bir yerde eğitim öğretimin zorluk ve sıkıntılarından bahsetmeye bile gerek yok sanırım. Ancak yine de bizler ülkemizin müreffeh geleceği için vazgeçilmez öneme sahip olan eğitim ve gençlerimizin en iyi şekilde hayata hazırlanması konusunda elimizden geleni yapıyoruz.
Herkesin fedakarlık dediği şeyi bizler bu ülke ve onun insanına karşı bir görev olarak yapmaya çalışıyoruz. Ancak imkanlarımız belli. Buna karşılık ta buraya kadar deme lüksünü de kendimizde görmüyoruz. O yüzden biz eğitimcilerin daha çok emek vermesi ve siz hayırseverlerin yardımlarıyla eğitimizi daha üst seviyelere taşımak,öğrencilerimizin düşüncelerinde, davranışlarında ve yaşadıkları bölgelerinde bir takım değişiklikler yapabilmek ve ayrıca ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapabilmeliyiz.
Kısaca durumumuzdan bahsetmek istiyorum. Tümüyle plansız bir şekilde 2002 yılında yapılmış prefabrik ve her tarafı dökülen bir okulda eğitim öğretim yapıyoruz. Tavanın alçıpan ( karton gibi bir malzemeden yapılmış ) bir şekilde yapıldığını ve sadece bunun bize kışın getirdiği ısınma problemini düşünmek yeterli. Duvarlar kullanılan kalıp malzemenin kalitesizliğinden dolayı bir çiviyi bile tutmayacak vaziyette ve tüm sınıflarda tavandan tabana çatlaklar var. Sadece bu okulun işçiliğinin takibi bile bir idarecinin tüm mesaisini almaya yetiyor.
Halkın burada eğitime verdiği - maalesef - düşük destekten dolayı da velilerden fazla destek aldığımızı söyleyemeyiz. Tüm geliri - zoraki bulduğumuz - hizmetliye verdiğimiz için okula bir kağıt dahi alamadığımız çok zamanlar oluyor. Çoğu zaman ise okulun bazı ihtiyaçlarını öğretmen arkadaşlarımızdan aldığımız yardımlarla sağlıyoruz. Ancak nereye kadarını da artık siz düşünün. Neticede tümüyle yeni baştan belki elden - tamirden - geçirilmesi gereken bir okulumuz var.
Düzenlediğimiz hazırlık kursları ve diğer okul kırtasiye işleri için bir fotokopi cihazına, hazırladığımız programların sunumu için bir projeksiyona, sık sık elektrikler gittiği için bilgisayarlarımızın yanma tehlikesine karşın güç kaynaklarına ve öğrencilerimizin bol bol okumaları ve araştırma yapabilmeleri için tam donanımlı bir kütüphaneye ihtiyacımız var.Bunlar acil olan ihtiyaçlarımız. Ayrıca öğrencilerimiz ve okulumuz için kırtasiye malzemelerine, okulumuz için spor malzemelerine ve sınıflarımız için beyaz yazı tahtalarına ihtiyacımız var.

Neticede bizim yukarıda bahsettiğim sorunların çözümü ve ihtiyaçların karşılanması ve öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim öğretim görebilmesi için desteğe ihtiyacımız var. İlgileriniz ve vereceğiniz destekler için şimdiden tüm Trabzonspor’a gönül veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunar, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Şenoba Orgeneral Fevzi Türkeri İlköğretim Okulu
Uludere/ ŞIRNAK
TEL : 0 486 354 44 53

Hocam içiniz rahat olsun bordomavi.net ailesi olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğimizi düşünüyorum.

kendi adıma sizin kütüphanenize önemli katkılar yapacağım. Türk dili ve edebiyatı bölümü öğrencisiyim. Geniş bir kişisel kütüphanem var. Kardeşlerimizin seviyesindeki kitapları kütüphanemden seçerken hiç tereddüt etmeyeceğim çünkü o kitaplardan ben alacağımı aldım sıra onlarda...

LazAnisT
18.06.2008, 10:58
Bmn Gerede organizasyonundan sonra bu işe ağırlık verileceğini umut ediyorum.Küçük çapta bir çalışmayla tüm eksikliklerin giderileceğini düşünüyorum.Okul müdürümüzden ricam bu başlığa sıkca girip varlığını hissttitmesidir.

türkeri
18.06.2008, 23:43
Sayın Uzunoğlu desteğiniz için teşekkürler. Bizlerde artık bordomavi.net ailesinin birer ferdiyiz. Bu ailedeki tüm hayırsever kardeşlerimizin okulumuz ve öğrencilerimiz için elinden gelenin en iyisini yapacağına olan inancımız sonsuz.Bizlerde bu ailenin fertleri olarak Trabzonspor adına elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

İsmail Alkan
19.06.2008, 00:37
Sayın Uzunoğlu desteğiniz için teşekkürler. Bizlerde artık bordomavi.net ailesinin birer ferdiyiz. Bu ailedeki tüm hayırsever kardeşlerimizin okulumuz ve öğrencilerimiz için elinden gelenin en iyisini yapacağına olan inancımız sonsuz.Bizlerde bu ailenin fertleri olarak Trabzonspor adına elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.
Sayın hocam,bizlerde BMN olarak olkulunuza yani okulumuza her türlü katkıyı yapmaya hazırız ve yapacağızda,
Sizler şimdiden okulumuzdaki yardımlarla ilgili hazırlıklara başlıyabilirsiniz.
Öncelikle dizayn edeceğimiz kütüphanemizin gerekiyorsa tadilatı ve raf düzeni boya vs işlerini halledip ondan sonra kütüphaneye yardımları sevketmeye başlıyacağız.
Sizler müsterih olun,istekleriniz eminimki bu yürekli insanlar tarafından fazlasıyla karşılanacaktır.,
Badaloğlu kardeşim,nerelerdesin :) şu hesap no işini halletsekte havuzumuza damlamaya başlasa,ktüphanemizin dizayn işini hallederdik

Çetin Can
19.06.2008, 21:04
Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır forumda olmama rağmen sadece okuyucu olarak bulunuyodum ama bu başlığı görünce yazmak istedim.. ilk önce şunu söylim geçen sene askerlik görevim gereği Şırnak Şenoba'daydım.. dolayısıyla ordaki eğitimcilerimizin ve öğrencilerimizin hangi şartlarda eğitim vermeye çalıştıklarını en iyi bilenlerden biriniz ben olduğumu düşünüyorum ve bu konuda elimden geleni yapacağıma garanti veriyorum.. şimdilik nasıl bi yardımda bulunacağımı tam olarak planlamadım ama bi ansiklopedi setiyle başlayabiliriz:D devamıda gelecektir..

İsmail Alkan
19.06.2008, 21:35
http://img383.imageshack.us/img383/8622/18062008877jr0.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/7756/18062008878fr8.jpg
http://img147.imageshack.us/img147/5281/18062008876fu8.jpg
Kütüphanemiz ,yani bordomavi.net kütüphanesi :)(şu anda sınıf-kütüphane fen lab.şeklinde kullanıyorlar,sadece kütüphane olarak dizayn edilecek) tabii kütüphane denecek kitapları olmadığından 3 işi bir arada görüyorlar.
Duvarlarına bakarsanız ufak tefek boya (bordo-mavi)ve tadilat işi var,

Mertcan
19.06.2008, 23:03
ben büyükçe bir koli hazırladım.. çalışma kitapları falan var.. hatta biraz eski ama ansiklopediler falan var 1 takımını göndermek istiyorum.. ayrıca kırtasiyeyle anlaşıp 100 tane kurşun kalemi uygun bir fityata alıp göndereceğim..

fakat bunlar öncelikle biryerde toplanıp toplumu gidecek, yoksa herkez kendimi gönderecek bunu öğrenebilirsem seviirim :)..

Gökhan Bozyiğit
19.06.2008, 23:22
ben büyükçe bir koli hazırladım.. çalışma kitapları falan var.. hatta biraz eski ama ansiklopediler falan var 1 takımını göndermek istiyorum.. ayrıca kırtasiyeyle anlaşıp 100 tane kurşun kalemi uygun bir fityata alıp göndereceğim..

fakat bunlar öncelikle biryerde toplanıp toplumu gidecek, yoksa herkez kendimi gönderecek bunu öğrenebilirsem seviirim :)..

Allah Razı olsun hepimiz elimizden geldiğince yardım edeceğiz, Trabzon'dan ise il temsilcilerimiz bu işi organize edeceklerdir. Bu iş için Mehdi, Burçak veya Berk Akçay'a ulaşarak, kolilerin topluca gönderilmesini sağlayabiliriz. Buradan tekrar bilgilendirme yapılacaktır.

FatmaÇelik
20.06.2008, 09:59
Arkadaşlar ben de elimden geldiğince bu kampanyaya destek olmak istiyorum .

Kitaplar falan ne zaman ve nerde toplanıyo detaylar hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Sözlük,defter,tatil kitapları,hikaye kitabı falan getiririm bende...

Nebiye
20.06.2008, 10:02
Ya ben şimdi bi bu başlığa bi öteki başlığa gidiyom geliyom.
Ya birleştirilse yada biri link verilip kitlense mi?
Karışıyo biraz.

NOT: Arkadaşlarıma haber ediyorum kitap yardımı için beklemedeyim şu an :yattara:

FatmaÇelik
20.06.2008, 10:06
Ya ben şimdi bi bu başlığa bi öteki başlığa gidiyom geliyom.
Ya birleştirilse yada biri link verilip kitlense mi?
Karışıyo biraz.

NOT: Arkadaşlarıma haber ediyorum kitap yardımı için beklemedeyim şu an :yattara:

Abla diğer başlık nerde...

Nebiye
20.06.2008, 10:07
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9269

Bak burda :)

FatmaÇelik
20.06.2008, 10:08
Bu arada yaprak test falan da olur mu şu anda evi seferber ettimde...

Herkes bi şey arıyo..

EMine_61
20.06.2008, 10:42
bende herkeslere haber wereyin tekrar tebrikler :alkış:

Faik Yılmaz
20.06.2008, 11:05
iki başlığı birleştirsek nasıl olur acaba.....

Badaloğlu
20.06.2008, 11:05
Arkadaşlar, bu başlıktan devam ediyoruz!!! Ayrı ayrı iş yapmayalım...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=9269