PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Necmi Perekli İstifa Etti

AYYILDIZ
15.05.2008, 11:57
Trabzonspor Futbol Takımı Menajeri Necmi Perekli görevinden istifa etti.

Konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Necmi Perekli, yeni oluşan yönetim kurulunun yeni sezon içinde kulüpte yapacağı yeniden yapılanma modeli nedeniyle 18 aydır yürüttüğü Trabzonspor Futbol Takımı Menajerliği görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Trabzonspor'a bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da hizmet etmeyi kutsal bir görev bileceğini belirten Perekli, "Uzun yıllar futbolcu ve menajer olarak hizmet verdiğim kulübümün bundan sonra da destekçisi ve yanında olmaya devam edeceğimi herkesin bilmesini isterim. Trabzonspor'da ister resmi görev alalım ister almayalım kulübümüze hizmet etmek bizler için kutsal bir görevdir. Bu bilinçle başkan, yönetim, futbolcu kardeşlerim ve camiaya yeni sezonda tüm kalbimle başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
kaynak:iha

28TS61
15.05.2008, 11:58
bi bu gerekti simdik, umarim serdar bali yerine gelmez

ErayAkyüz
15.05.2008, 11:59
serdar bali hayırlı olsun:(

Faik Yılmaz
15.05.2008, 12:00
ne güzel bir haber bu....... müjde gibi.... ne işe yaradığı hiç anlamadım bu adamın. bir de ta geredeye kadar giden taraftarımıza yaptığı çin işkencelerinide millete yüksekten bakmasınıda unutmadık.

güle güle hiç özlemeyeceğiz seni.......

vurgun_kiz_61
15.05.2008, 12:02
Nerden cikti simdi bu durup dururken? Kesin bir is vardir bunun altinda:(

Mustafa
15.05.2008, 12:03
Yerine futboldan anlayan biri gelir umarım ;)

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 12:05
özkan sümer de istifayı basarsa biraz rahatlık sağlanmış olacaktır.

ozcan_asanoglu
15.05.2008, 12:05
E hayırlı olsuunn...

Adem Erdoğan
15.05.2008, 12:06
Serdar Balli mi gelecek onun yerine?

Faik Yılmaz
15.05.2008, 12:06
özkan sümer de istifayı basarsa biraz rahatlık sağlanmış olacaktır.

yok o kadar iyi haberi aynı anda bünyemiz kaldırmaz..... :)

mustafakaya
15.05.2008, 12:07
yerine gerçekten transfer piyasasında iyi bağlantıları olan, ersun yanalın iyi anlaşabileceği, hatta ersun yana^'ın tavsiye edeceği bir isim getirilmeli.

Mehmet Fatih Yavuz
yok o kadar iyi haberi aynı anda bünyemiz kaldırmaz..... :)

yapımda (transferde) duraklama devrindeyiz...
bari yıkım haberleri doğru gelsin:D

Erkut Ay
yine karlı çıktın boşver:)yaptın bi breziya macerası....

yeni gelecek kişi İnşallah hayırlı olur...

Tolga_61
15.05.2008, 12:10
BU yönetimi gerçekten sevmeye başladm.Uzun zamandır böyle güzel haberler alamıyorduk :)

Cengiz Çubukcu
15.05.2008, 12:10
Emeklerinden dolayı teşekkürler Necmi Perekli , efsane oyuncularımızdan biri olarak her zaman kalbimizdesin...

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 12:11
sadece gerede kampı tavırları bile sevinmem için yeterli....
dediğim gibi sıra altyapıyı kurtarmakta.

peker61
15.05.2008, 12:21
İnşallah serdar bali gelmez adam ancak konuşuyo bi işe yaradığı yopk ...

İskender
15.05.2008, 12:21
Hami veya o jenerasyondan birilerini getirseler şu takımın başına menajer olarak...

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 12:22
İnşallah serdar bali gelmez adam ancak konuşuyo bi işe yaradığı yopk ...

hoca ile bu kadar muhalif bi adamı getirmezler umarım.:D

hami bence iyi olur..

Erdem Keser
15.05.2008, 12:24
Can Çobanoğlu yada Hasan Çetinkaya

macka61
15.05.2008, 12:32
emeklerinden dolayı efsane futbolcumuza teşekkür ediyorum

Bulut61-34
15.05.2008, 12:32
Bu zamana kadar niye duruyordu ki zaten!!

TSelif
15.05.2008, 12:36
Serdar Bali gelecekse hiç bir anlamı yok. Başlar Ersun hocayla didişmeye:rolleyes:

Kaan Dilek
15.05.2008, 12:36
Ne yalan söyliyeyim bu habere cok sevindim..
Yerine insallah Sayin Bali gelmez..

Adem Erdoğan
15.05.2008, 12:38
Hami veya o jenerasyondan birilerini getirseler şu takımın başına menajer olarak...

İnşallah..

antagonist
15.05.2008, 12:44
Necmi Perekliye hizmetleri için teşekkür etmek lazım.

İstifa kararı için ise "İsabet olmuş." diyebilirim.

Külünkoğlu
15.05.2008, 12:46
Ölçüyü kaçırmayın arkadaşlar...

Necmi Perekli bizim tarihimizde önemli yeri olan bir büyüğümüz.

Bunun yanı sıra elinden geldiği kadar da menejerlik görevini yürütmeye çalışmıştır. Ne kadar yaptı yapabildi orası tartışılır. BMN olarak bize karşı yanlış anlaşılmakdan veya iletişimsizlikden doğan bir takım hadiseler olsa da bizim ona saygımız hiç bitmeyecek.

Teşekkürler Necmi Perekli, bundan sonra herşey gönlünce olsun.

Murat Keçeci
15.05.2008, 12:46
hizmetleri için teşekkür edip daha profosyonel afrika güney amerika avrupa heryerde bağlantısı olan bir menejer getirilmeli

Selman
15.05.2008, 12:47
Yüksek ihtimal Serdar Bali gelir.

Necmi Perekli fotomaçta yazmaya devam eder sanırım.

_SeRKaN_
15.05.2008, 12:47
Kendisi ve takım için hayırlısı olsun..Ama şimdi durup dururken nereden çıktı bu istifa haberi..

Uğurtan
15.05.2008, 12:51
Yüksek ihtimal Serdar Bali gelir.

Necmi Perekli fotomaçta yazmaya devam eder sanırım.

İyi olmuş diyeceğim.. Sevineceğim.. Yalnız bu Serdar Bali düşüncesi tüm neşemi kaçırmaya yetiyor.. Gelen gideni aratır misali.. Şuraya doğru düzgün profesyonel birini getirsenize kardeşim bırakın eşe dosta ahbapa iş bulmayı..

Cem Balcı
15.05.2008, 12:51
Serdar Balli mi gelecek onun yerine?

Allah korusun...

hayırlısı olsun;ne diyelim...

Anıl Caner
15.05.2008, 12:52
Ersun Hoca'ya destek olmayacak herhangi bir kişi gelmesin o göreve lütfen.

Erkut Ay
15.05.2008, 12:55
manajerlik görevi ne kadar başarısız geçsede Geçmişteki Trabzonspor hizmetine saygı duyuyoruz tabi belkide başarısızlığın startı geçmiş yönetimin beceriksizliğiyle pekleşti...

Hami'nin gelmesi güzel bi tercih olur Trabzonspor için 1 dk durmaz....

Osman Yavuz
15.05.2008, 13:14
Zaten Necmi Perekli'nin göze batan yaptığı bir çalışma yoktu bugüne kadar.O görevi daha iyi üstlenebilecek birilerinin getirilmesi lazım.Yine de emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum kendisine.

Ali Yerlikaya
15.05.2008, 13:16
Hayirli olsun insallah TS mize yarari olur.
Benim tahminimce Lemi Celik Menejerlige getirilcek niye sorarsaniz zazetn bütün tranferlerde kendisininde onayi oldugunu biliyoruz. Yani resmi olarak Menejerimiz degildi ama simdi resmiyete dökülcegini tahmin ediyorum.

Mustafa Yılmaz
15.05.2008, 13:17
Lemi çelik gelir belkide bu göreve

Kara Mert61
15.05.2008, 13:18
Lemi çelik gelir belkide bu göreve

aman amannn öle bişe olmaz inş...

Bulut61-34
15.05.2008, 13:19
Bu menajerleri seçerken bizden para alsında yanlışlarımıza ses çıkarmasın mantığı güdülecekse hiç kimse gelmesin.
Zamanında Ahmet Suat Özyazıcı bir açıklama yapmıştı; 96 yılllarda konuşmasın diye transfer komitesinde görevlendirilmiş. Bu noktada yönetimlerin yaptığı her ne kadar yanlışsa da başarı için gerekli olduğu görülmüştür. Yönetim görevlendirdiği için o anki icraatlardan sorumlu oluyorlar ve öyle pata-küte açıklama yapamıyorlar. Bu sorumluluğu ve otokontrolü görev almadıkları zamanlarda da yapabilseler bu tür uygulamalara gerek kalmayacak.

Faik Yılmaz
15.05.2008, 13:21
sadece gerede kampı tavırları bile sevinmem için yeterli....
dediğim gibi sıra altyapıyı kurtarmakta.

Tesislere gittiğimde asık suratından başka kötü bir şeyle karşılaşmamakla birlikte bizimle hiç ilgilenmemesi nedeniyle itici bulmuştum. Hele arkadaşlarıma yaptığı hareket affedilmez bir davranıştı. Onlara yapılmış davranışı kendime yapılmış saydım.

Bir makama geldiğinizde gideceğiniz günü hesap ederek davranışlar sergileyin. Her çıkışın bir inişi vardır. İnsanların keşke gitmeseydi demesi yerine iyiki gitti oh be demeleri arasında dağlar kadar fark vardır.

birde aklımda kalan en çok eleştirdiği Albayrağın yönetimi altına girdiğinde fikğirlerindeki 180 derecelik değişimdi. Bir hafta önce neler demişti bir hafta sonra neler.

Velhasıl Trabzonsporla ilgilenmediğiniz sürece hayatınızda başarılar dilerim.

sbay
15.05.2008, 13:22
Serdar bali gelmez umarım...Eski futbolcu oldu diye bu mevkilere insanları boş yere getiriyorlar...Adamların herhangi bir verimlilği olduğunu sanmıyorum...Bu İşi Türkiye'de en iyi yapan Volkan Ballıdır...Adam nerdeyse her yabancı dili biliyor...Yabancı oyuncuların sıkıntılarını bile o çözüyor...Bize gelecek menejer daha Türkçe konuşamayan adam gelip yabancıyı nasıl idare edecek...

fetvaci
15.05.2008, 13:22
altından bıseyler cıkmasın ortalık durgunken tekrar karısmasın we trabzonspor ıcın hayırlısı olsun da gerısı pek de önemli değil...

isaret parmagi
15.05.2008, 13:40
Kayserinin menajeri Süleyman Hurma'nın gelmesini istiyorum.Çok kaliteli transferler yapıyor...

Örneğin;
Delio Toledo = Real Zaragoza
İvankov = Levski Sofia
Aghahowa = Wigan
OLembe = Wigan Vs.Vs.

magicyattara
15.05.2008, 13:45
Trabzonsporun ilk kralına yukarıda söylenenlerin bir çoğunu garipsedim doğrusu.
Hiç tanımadan,neler yaptığına bakmadan,o ellerin kaç kupa kaldırdığını bilmeden burda eleştiriden öte hakaretimsi sözlerle bayram edenler;lütfen tarihimizi unutmayalım.Bugün Trabzonspor varsa bunda en büyük paylardan biri unutulmaz gollerin sahibi Necmi Pereklinindir.
Vefa gerçekten istanbulda bir semt olarak kalmasın.

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 13:48
Trabzonsporun ilk kralına yukarıda söylenenlerin bir çoğunu garipsedim doğrusu.
Hiç tanımadan,neler yaptığına bakmadan,o ellerin kaç kupa kaldırdığını bilmeden burda eleştiriden öte hakaretimsi sözlerle bayram edenler;lütfen tarihimizi unutmayalım.Bugün Trabzonspor varsa bunda en büyük paylardan biri unutulmaz gollerin sahibi Necmi Pereklinindir.
Vefa gerçekten istanbulda bir semt olarak kalmasın.

trabzonsporun şampiyonluklar kazanmış hocasından da altyapıda kurtulmaya çalışıyoruz.

efsane devri inkâr etmiyor kimse.

lakin bugünki yetersizliğin, hatta daha ileri gideceğim ama işte orada o dediğin eskiye olan saygım giriyor devreye, bahanesi bu değil.
abuk sabuk tavırlarının, taraftarlara, gerede trabzon farketmeden ziya doğandan farksız davranmasının bahanesi hiç değil.

Gürkan
15.05.2008, 13:50
Yerine tek meziyeti "eskiden Trabzonspora hizmet etmiş" olmayan, bu işi hakkıyla yerine getiren biri gelir inşallah.

İsmail Çavuşoğlu
15.05.2008, 13:59
Hizmetlerinizden dolayı teşekkürler sayın Perekli. yolun açık olsun.Futbolculuğunu hiç kimse tartışamaz keşke menejerliğinizde tartışılmamış olsa idi.siz benim kalbimde efsane futbolcu Necmi Perekli olarak kalacaksınız.

bkandil
15.05.2008, 14:24
Haberde şöyle bir cümle var.
"Trabzonspor Futbol Takımı Menajeri Necmi Perekli, kulüpteki yeni yapılanma nedeniyle görevini bıraktığını açıkladı. "

Yeni yapılanma derken başkanım?

Sistemde mi bir değişiklik olacak, yoksa menajerde mi?

CAFER ÖZER
15.05.2008, 14:25
NECMİ PEREKLİ denilince aklıma gelen Önceleri gol kralı olmuş Efsane Bir futbolcu olarak sevdiğim birisi,
Daha sonra Asık suratlı Gerede kampında Bizi görünce yolunu değiştiren bir adam,Gerede kampında Necmi Perekli benim gözümde bitmiştir.

hüseyin1975
15.05.2008, 14:25
Ersun Hocamin istedigi birini getirsinler.

Istifasi iyi olmus.

Kendisini yinede yapmis oldugu Hizmetten dolayi tebrik ederim ve Tesekkür ederim

Ahmet Kuru
15.05.2008, 14:36
Hem kendisi için hemde bizim için hayırlı olsun...
hoş Trabzonspor klübünde hala daha ne iş yaptığını anlamadım,menejerlik demek ne oluyor?Kelime anlamı olarak Trabzonspor da farklı bir anlamı olduğu kesin...
İnşallah Yerine Serdar Bali gelmez.....

winner
15.05.2008, 14:37
İsabetli bir karar olmuş...

Neden mi?

Bu tür görevlendirmeler Avrupa'nın büyük kulüplerindede sık sık görülüyor.Barca,real m.,milan,manchester u. gibi kulüplerde teknik adamlık veya menajerlik görevine genelde, bünyelerinde yer almış ve uzun yıllar hizmet etmiş eski futbolcularını getiriyorlar.Real Madrid'de Predrag Mijatoviç ve Shuster, Barca'da Rijkardın yerine getirilen Guardiola en taze örnekler...

Yukarıdaki isimler ya da benzerleri bu görevlere gelene kadar kulüp içinde çeşitli kademelerden geçiyorlar elbette.Futbol yöneticiliği konusunda çok yoğun tecrübe kazanıp buralara geliyorlar.Yabancı dil konuşup,dünya futbolunu yakından biliyor ve takip ediyorlar.Yani unvanları sadece eski futbolcu değil...

Necmi Perekli'yi yakından tanımam ama bana dışarıdan verdiği imaj, mısır unu ve kara lahanayı yukarıdaki saydıklarımdan daha iyi bildiği...

Keşke teknik adam ve genel menajer gibi görevlere hep kulübümüze hizmet vermiş eski futbolcularımız gelse...Ama tabii ki bu konuda eğitim alması,yurt dışında tecrübeler yaşaması,dil bilmesi ve herşeyden önce profosyonel olması şartıyla...

Necmi Perekli elbetteki iyi niyetli görevini yapmaya çalıştı...Ama kapasitesi bu kadar.Büyük hedeflerin ve büyümenin ismi olması mümkün değil...Hizmetleri için teşekkürler...

ilhan
15.05.2008, 14:41
Necmi Perekli geçmişte yaşadığı başarılarla anılmalı. Yanlış bir karardı zaten menajer olması.

Yeni menajeri kafasına göre seçmez umarım yönetim. Hoca ile konuşur öyle karar verirler.

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 14:47
Necmi Perekli geçmişte yaşadığı başarılarla anılmalı. Yanlış bir karardı zaten menajer olması.

Yeni menajeri kafasına göre seçmez umarım yönetim. Hoca ile konuşur öyle karar verirler.

3 seçenek var.
bjk de ki sinan engin örneğindeki gibi bir statü düşünülüyorsa hami, ünal tarzında bir ağabey.
fb deki volkan ballı statüsünde bir menejr düşünülüyorsa çok daha profosyonel biri bulunmalı.

hiç olmasa ne olur.
bence hiçbişey olmaz.

Birtan Karaman
15.05.2008, 14:52
hayırlı olsun ne dıyelımn

Kaan
15.05.2008, 14:54
Valla ne olursa olsun... Neden giderse gitsin... Hiç umrumda değil... Eksikliği hissedilmez... Takıma bir faydası olmadı...

Güle Güle Necmi Perekli...

( Bu arada bu yorumumun futbolculuk yılları ile hiçbir alakası yoktur..! )

ilhan
15.05.2008, 15:21
3 seçenek var.
bjk de ki sinan engin örneğindeki gibi bir statü düşünülüyorsa hami, ünal tarzında bir ağabey.
fb deki volkan ballı statüsünde bir menejr düşünülüyorsa çok daha profosyonel biri bulunmalı.

Taraftarında sevip saydığı birisi olmasında fayda var :) Mesela Sinan Engin'i sevmeyen sevenlerden daha fazladır.

Can Çobanoğlu tipinde bir adam olsa hiç fena olmaz diye düşünüyorum.

Koray
15.05.2008, 15:37
Ünal Karaman çok iyi olurdu onun yerine,hem Konya'da stajını yaptı,Ersun Hoca olur da ayrılırsa telaş etmeyiz teknik adam aramak için...

Süleyman50
15.05.2008, 15:40
takımımız için hayırlısı olsun...

KUTADGU
15.05.2008, 15:40
Bekleyelim ve de görelim...

İki taraf için hayırlı olmasını diliyorum...

Süreç işlemeye başladı, umarım akıllı bir şekilde devam eder..

Bu arada atılan kaçıncı akıllı adım sayamadım ben.

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 15:41
Ünal Karaman çok iyi olurdu onun yerine,hem Konya'da stajını yaptı,Ersun Hoca olur da ayrılırsa telaş etmeyiz teknik adam aramak için...

la dur ne ayrılması.:D

K@HrY
15.05.2008, 15:42
Beklenen bişeydi. Trabzonsporun sırtından bir kambur daha eksildi bravo yönetim.

Koray
15.05.2008, 15:48
la dur ne ayrılması.:D

Fatih abi ilerisi için düşünmüştüm,sezon ortasın da bi aksilik olur da ayrılır falan onun için yani...
Ersun hocaya karşı bişe demedim yani mümkünse ömür boyu sözleşme imzalasınlar :D

afsbahar
15.05.2008, 15:51
Menejer olarak ne gibi icraatlar yapmış acaba? Bu görevin profesyonel kişiler tarafından yapılması taraftarıyım.

lazooo28
15.05.2008, 15:52
bi aralar gaziantepsporun menajeriyle görüyorduk galiba

kudu_61
15.05.2008, 15:56
ben dışarıdan pek faydasını görememiştim zaten içerisini bilmem hayırlı olsun emekleri için teşekkür eder yenisi için beklemeye başlarım...

Cengiz
15.05.2008, 15:59
sizlere katılıyorum serdar bali zarara verir kLübe

Koray
15.05.2008, 16:01
Lig'ler devam etseydi bi pankartta Perekli için açarlardı ama şans işte Perekli kusura bakma :rolleyes:

senin geçen yaz ben orda olmasamda Gerede'de taraftarlarımıza yapmış olduğun davranışı bi türlü unutamamıştım zaten...

Emirhan Makul
15.05.2008, 16:03
yerine gelecek isim belli değil değil mi? serdar bali gelmez inşallah

DeAgLeMaNyAq
15.05.2008, 16:12
Takım için hayırlısı olsun. Yalnız Ünal, Hami gibi isimler doğru değil. Ünal teknik direktörlük, Hami'de antrenörlük yapıyor. İkiside menejerliğe sıcak bakmaz, bakmamalı da. Serdar Bali'yi sevsem de sivri dili sebebiyle takımdaki kaynaşmayı iyi sağlayacağını düşünmüyorum. Ersun Hoca geldiğinden beri Can Çobanoğlu'nu menajer olarak görmek istiyordum. O geldiği vakit takımdaki birlik ve dayanışmanın üst seviyede olacağına inanıyorum...

Kalkinmali
15.05.2008, 16:13
hayirlisi olsun..

Bulut61-34
15.05.2008, 16:18

Allah söyletti. :D

Ayaz
15.05.2008, 16:18
gereksiz çok acı eleştiriler var, daha saygılı olmalıyız bence neticede katkıları olmuş görev almış ve geçmişindeki katkıları olan bir çalışandan söz ediyorsunuz kişiliğinden dolayı eleştriler biraz ağır kaçıyor, bende verilmiş olan görevin yerine iyi getirilmediğini savunmaktayım, yaptığın (yada yapamadığın) hizmetler için teşekkürler Necmi Perekli..

Mustafa OK
15.05.2008, 16:21
ersun yanal bir menajeri istiyordu eski çalıştığı onu getirsinleri işte...

zisinoli
15.05.2008, 16:28
Süper bir haber, ne idüğü belirsiz bir adam, üstelik ukala bir adam. Aslında bu hebrden daha güzel buradaki bir çok arkadaşımızın da benim gözlemlediklerimi gözlemlemesi. Demek ki Necmi, sen, görevinden başarısız oldun, beceriksizliğinden daha çok tarzından dolayı göze battın ve bugün bu nedenlerle arkandan herkes seviniyor. Senin adına üzgün, Trabzonsporlular adına bahtiyarım :)

bkandil
15.05.2008, 16:36
Ersun Yanal ile Can Çobanoğlu birlikte mi çalışacak yoksa?

Emirhan Makul
15.05.2008, 16:48
Ersun Yanal ile Can Çobanoğlu birlikte mi çalışacak yoksa?

çok süper olur öyle olursa

Uluhan
15.05.2008, 17:00
İsabetli bir karar olmuş...

Neden mi?

Bu tür görevlendirmeler Avrupa'nın büyük kulüplerindede sık sık görülüyor.Barca,real m.,milan,manchester u. gibi kulüplerde teknik adamlık veya menajerlik görevine genelde, bünyelerinde yer almış ve uzun yıllar hizmet etmiş eski futbolcularını getiriyorlar.Real Madrid'de Predrag Mijatoviç ve Shuster, Barca'da Rijkardın yerine getirilen Guardiola en taze örnekler...

Yukarıdaki isimler ya da benzerleri bu görevlere gelene kadar kulüp içinde çeşitli kademelerden geçiyorlar elbette.Futbol yöneticiliği konusunda çok yoğun tecrübe kazanıp buralara geliyorlar.Yabancı dil konuşup,dünya futbolunu yakından biliyor ve takip ediyorlar.Yani unvanları sadece eski futbolcu değil...

Necmi Perekli'yi yakından tanımam ama bana dışarıdan verdiği imaj, mısır unu ve kara lahanayı yukarıdaki saydıklarımdan daha iyi bildiği...

Keşke teknik adam ve genel menajer gibi görevlere hep kulübümüze hizmet vermiş eski futbolcularımız gelse...Ama tabii ki bu konuda eğitim alması,yurt dışında tecrübeler yaşaması,dil bilmesi ve herşeyden önce profosyonel olması şartıyla...

Necmi Perekli elbetteki iyi niyetli görevini yapmaya çalıştı...Ama kapasitesi bu kadar.Büyük hedeflerin ve büyümenin ismi olması mümkün değil...Hizmetleri için teşekkürler...

katiliyorum

54Sinan61
15.05.2008, 17:08
Kardesim, aklima biri geldi... Sotayi mi menajerlik yapsak :) Adamda tüm saydiklarin var :)

Samet Yildirim
15.05.2008, 17:13
Serdar Bali gelmesinde kim gelirse gelsin !!!

LazAnisT
15.05.2008, 17:21
Necmi Perekli'ye sonsuz teşekkürler.Daha iyisini yapabilirdi ama zihniyet eski olduğu için olmadı.

Bu arada Serdar Bali Haftalardır Ersun Yanalla beraber yurt dışında futbolcu seyrediyor.Serdar Bali oldu bile:)

h@msi61
15.05.2008, 17:37
Kardesim, aklima biri geldi... Sotayi mi menajerlik yapsak :) Adamda tüm saydiklarin var :)

Sota AZ de Van Gaal'in yardimcisi olarak basliyor seneye...

Serdar Bali'nin gelmesi cok buyuk kabus olur, o sivri diliyle Ersun Hocayi kesin kacirir....

Fatih
15.05.2008, 17:39
necmi perekliye emeklerinden dolayı teşekkürler

serdar baliye de hayırlı olsun

Cafer Bulur
15.05.2008, 17:40
necmi perekliye simdiye kadarki hizmetleri icin tesekkür eder ,bundan sonraki calismalarinda basarilar dilerim.menajerlik icin aklima gelen ilk isim can cobanoglu.bence fena da olmaz.

Ali Can
15.05.2008, 17:42
bugün duyduğum en güzel haber bu :D:D:D
serdar bali gelirse çok kötü olur..

pReN@_61
15.05.2008, 18:05
Yerine gelecek kişi inşallah faydalı olur camiaya.

_SeRKaN_
15.05.2008, 18:15
Veliahtı bellimi,Serdar Bali olmaz inşallah..

Muhammed KOÇ
15.05.2008, 18:49
sebeb ?

bu adam durup dururken neden istifa etti bi gerekçe sölemedi mi? inş. arkasında bi dolaplar yoktur bu işin ya..

Hasan61
15.05.2008, 18:53
serdar bali'ye hayırlı ersun yanal'a geçmiş olsun....

DeAgLeMaNyAq
15.05.2008, 18:55
Yanlış anlaşılmasın ama diğer takımlarım menejerlerine bakıyorum. Adnan Sezgin, Volkan Ballı, Sinan Engin ve Süleyman Hurma. Hangisinin futbolcularla olan ilişkisi Necmi Perekli'den daha kötü? Yada başka bir deyişle Necmi Perekli hangisinden daha başarılı gözüküyor?

Uğurtan
15.05.2008, 19:03
Elbette pek çok sebebi vardır ama zaten görevi süresince pek katkısı olmamıştı Trabzonspor'a.
Açık konuşmak gerekirse; Serdar Bali ismi beni hiç heyecanlandırmıyor.
Heyecanlandırmamasını geçtim.. Necmi Perekli'nin zararı da olmadığını düşünüyorum oysa Serdar Bali'nin sessiz e etkisiz duracağını hiç sanmıyorum.. Ersun Yanal'ın her türlü kararına bulaşacaktır eminim...

Jackdaniels
15.05.2008, 19:05
Serdar balinin yeni meneger olacağını düşünmüyorum kendiside defalarca söyledi zaten böyle bi görevde çalışmayacağını.....

Emir BAYRAK
15.05.2008, 19:08
can çobanoğlu profosyonelce, hami mandıralı duygusal bi davranış olur. ikisi de başarılı olabilir.

Serdar A
15.05.2008, 19:30
Zamanlama iyi ve doğru karar , pekiştirilmesi için bir doğruya daha ihtiyaç var.

Umarım gündemdeki isimlerden biri olmaz .

Kadir
15.05.2008, 19:40
Bazı arkadaşlarında dediği gibi Can Çobanoğlu gelse iyi olur.

Emre7
15.05.2008, 20:08
ikisininde birbirinde 1 farkı yok ikiside gitsin(necmi, serdar)
istifasıda geçen hafta çıkmıştı ancak isitifa etti demek

Semih Kırsüleymanoğlu
15.05.2008, 20:32
hami gelirse teknik direktör olaraka gelicektir.

Anıl Caner
15.05.2008, 20:38
serdar bali'nin bu göre gelmesi, ersun yanal üzerine oyunlar oynanamasından başka bir işe yaramayacaktır. transfer kabiliyeti 0 (kayserispor'un menajerinin eline su dökemez), futbol bilgisi 0(anelka fener'de yedekti şimdi chelse kurtarıcı olarak aldı, demekki fener yener), trabzonspor'un sadece trabzonlu oyuncularla ve hocalarla olması gerektiğini sürekli söylüyor, futbolculuk geçmişinde trabzonspor'u yüz üstü bırakmışlığı da var.

Necmi Perekli'ye futbolculuk yıllarındaki başarıları için minnetarım ancak bu görevin adamı değildi, yıllardır da son derece başarısızdı.Ama yerine serdar bali gelecekse ben necmi perekli ile devam edilmesini isterdim.

Mayls
15.05.2008, 20:42
Hayirli olsun, ne diyelim. Umarim Bali alinmaz o göreve. Profesyonel bir idareciyle anlasilir insallah.

FANATIK61
15.05.2008, 20:44
Insallah Hasan Cetinkaya olur. Ersun Yanal ile eskiden beri iyi calistigini duydum.

ccd6167
15.05.2008, 21:07
arkadaslr ben feshanede ki trabzonlular gununde serdar bali bizzat sahit oldum ondan 5-6 gun once ersun hoca gemisti.daha o gunden beri hocanin kuyusu kazmaya ugrasiyordu..bnden soylmesi.
gelcek kisi bnce can cobanoglu olmali.

Erdal
15.05.2008, 21:28
Süper bir haber, ne idüğü belirsiz bir adam, üstelik ukala bir adam. Aslında bu hebrden daha güzel buradaki bir çok arkadaşımızın da benim gözlemlediklerimi gözlemlemesi. Demek ki Necmi, sen, görevinden başarısız oldun, beceriksizliğinden daha çok tarzından dolayı göze battın ve bugün bu nedenlerle arkandan herkes seviniyor. Senin adına üzgün, Trabzonsporlular adına bahtiyarım :)

Yuh artık hocam .Ya yazdıklarınızın ne manaya geldiğini bilmiyorsunuz ya da... la havle....İnsanlar başarısız olabilirler başarısız olduklarında gitmeliler de( Necmi Perekli den istenen neydi görevi neydi onları bilmiyoruz elbette...) Trabzonspor da başarısız olup da gitmem diyen bir YERLİNİN DE YERLİSİ hatırlamıyorum ben. Hangisini göndermek için uğraştık ki? hepsi daha istenmediklerini hisseder hissetmez gitmişlerdir. Bunun içinde yerli hocalar ,yerli manajerler yerli futbolcular da var. Tribünlerden yada kulislerden ilk istifa sesini duyunca gidiyor bizim insanımız. Ne istiyorsunuz Allah aşkına....

Alın Hüseyin adama vaktiyle git dediler gitti. Sonra bizle aynı zamanda gs istiyordu. Bize lazımsın gel dediler geldi. Şimdi 1 senelik mukavele imzala ama isteyen olursa satar para kazanırız senden diyorlar eyvallah diyor...Ama yinede yaranamıyor bize....( Hüseyin in futbolu değil mesele)

Erkut Ay
15.05.2008, 21:33
manajerlik görevinde beğenmeyebiliriz sorun değilde hakaret etmek yakışık almaz geçmişi Trabzonsporla başlayan ve hala devam eden emek vermiş bir isim akıttığı tere saygı...
kimsenin kişiliğide entrase etmez önde gelen verdiği emektir....

LazAnisT
15.05.2008, 21:41
Arkadaşlar herkes iyi bilsinki Necmi Perekli kendi gitmedi.
İstifa Ettirildi!!

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.05.2008, 21:46
emeklerinden dolayı efsane futbolcumuza teşekkür ediyorum

Trabzonspor'a Trabzonspor'luya yakışan mesaj böyle olmalı.

Hizmetleri İyi ya da kötü tartışılır ama ciddi ve kültürü olan bir kurum kendine hizmet edenleri böyle uğurlamalıdır.

Sayın Necmi Perekli'ye emeklerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.

kasila
15.05.2008, 21:51
zaten fuzuli varligiyla yoklugu pek belli deyildi onun icin hic onemlid eyil bence istifa etmesi ........................................yada ettirilmesi

kasila
15.05.2008, 21:52
Trabzonspor'a Trabzonspor'luya yakışan mesaj böyle olmalı.

Hizmetleri İyi ya da kötü tartışılır ama ciddi ve kültürü olan bir kurum kendine hizmet edenleri böyle uğurlamalıdır.

Sayın Necmi Perekli'ye emeklerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.
Hangi emek , ne emegi ..................... Ben ortada bir emek goremiyorum............ yksa körmu oldum

Cafer KILIÇSOY
15.05.2008, 21:52
Necmi Perekli. Yetişemedik futbolculuğuna. Büyüklerimizin ağzından tanıdık kendisini. Öyle sevdik, öyle benimsedik. Taaki geçen seneki Gerede Organizasyonuna kadar.

Çoluk çocuk hep beraber sezon başlamadan takıma moral olsun diye kuş uçmaz kervan geçmez Dorukkaya'ya gittik. Amacımız İngilizlerin dilinden düşmeyen cümleydi; ''Asla bu yolda yalnız yürümeyeceksin'' 80 kişi bir ağızdan ''Bize her yer Trabzon'' bağırıyordu Dorukkaya'nın doruğunda. Tek bir isteğimiz vardı; canımızı dahi çekinmeden verebileceğimiz bu takımla bir hatıra fotoğrafı çektirmek.

Meğer ne de imkansız bir isteğimiz varmış Ya Rabbim. Hiç unutmam, bir mahalle kabadayısı gibi gömleğinin yakalarını yukarı kaldırıp yüzümüze bakmadan geçti yanımızdan Necmi Perekli. Sahanın içinde amacımızın bir fotoğraf çektirmek olduğunu anlatmaya çalışan büyüklerimizi istinaden Ziya Doğana ''Hocam çıkar şunları dışarı'' cümlesini ömür boyu unutmam. O gün tel örgülerin dışından ''Bu takım bizlerin, sizede kalmaz, yazıklar olsun hepinize'' diye bağırışımıda!

Perekli'nin bu takıma menejer olarak hiçbir katkısının olduğunu düşünmeyenlerdenim. Bundan dolayıdır ki görevi bırakması doğru bir karardır. Bu görevi layıkıyla yapacak insanlarla çalışılmalı. Can Çobanoğlu Süleyman Hurma gibi. Ama eğer Perekli'nin yerine Serdar Bali gelecekse ki öyle görünüyor, bu istifanın hiçbir değeri kalmaz. Ayrıca Trabzonspor Başkanı olmak için seçim zamanı nabız yoklayan Bali bu görevi kabul edermi bilinmez. Bunları zaman gösterecek.

Bana kalırsa Özkan Sümer'de yönetimin önünü açmak için görevini bırakmalı. 3 senedir altyapının başında ama A takıma kazandırdığı bir futbolcu yok. Şimdi hepinizin Barış Memiş dediğini duyar gibiyim. Barış Memiş'i Ersun Yanal aldı altyapıdan. Hatta o zamanlar sayın Sümer'in bu durumdan duyduğu hoşnutsuzluğu da bilir bir çoğumuz.

Trabzonspor için hayırlısı neyse o olsun.

Bülent Şirin
15.05.2008, 21:53

Bu forumlarda “Kadir Özcan kim abi yaa…” cümlesini okuduk, gözlerimize inanamadık, gazetede yazımıza başlık yaparak koca bir yazıyla esef ettik. Bir başka yazımıza“Avni Aker kimdir?” diye kinayeli bir başlık attık, belki bilmeyenler usulca google’dan bakarlar da öğrenirler dedik. Zıbartlağın birinden “Bir daha seni okumiycam… Yazında Avni Aker nerede?” diye azar işittik. Şimdi de Trabzonspor’u efsane yapan isimlerden biri “ne idüğü belirsiz” oluyor. Demek ki insan ne yaparsa yapsın, ne kadar tecrübe kazanırsa kazansın şaşırmamayı öğrenemiyormuş.

“Ne idüğü belirsiz” de ne demek oluyor, yazan arkadaş anlamını biliyor mu? “Efsane kadro, efsane kadro” diye sakız ettiğiniz efsaneyi kim vücuda getirdi, haberiniz var mı?

Transfer başlığında nöbet tutmakla iyi taraftar mı olunuyor?

Nedir bu be!..

OLCAY ÇAKIR
15.05.2008, 21:59
Sadece maçlara gidince değil , forumlara girincede başka türe dönüşenleri ibretle izliyoruz.

Saygısız,sevgisiz ve en önemlisi seviyesizler.

Farkında değiller.

Ve cesurlar.Çünkü hakikaten cahiller .

Maalesef.

Egemen
15.05.2008, 22:02
hizmetler için teşekkürler Necmi Perekli..

Erdal
15.05.2008, 22:17
Arkadaşlar herkes iyi bilsinki Necmi Perekli kendi gitmedi.
İstifa Ettirildi!!

Süleyman

Bildiğim kadarı ile senelerdir bu böyle olur zaten. Benim çok da beğendiğim bir yöntemdir bu. Trabzonspor da kimse gitmem tazminatımı verin dememiştir çok şükür....En azından ben bilmiyorum

eys_61
15.05.2008, 22:18
Elinden geldiğinin en iyisini yaptığına eminim Necmi Perekli'nin,teşekkürler ama arada kan değişimi iyidir.(Serdar Bali de olsa:))

Erdem Keser
15.05.2008, 22:21
Hasan Çetinkaya ismi gündemde iken medyanın kopardığı yaygarayı hemen herkes hatırlıyordur.Akılları sıra dalga geçerek attıkları "İşte yeni transferimiz" başlıklarınıda.O medya, Serdar Bali'nin isminin geçtiği şu dönemde bakalım nasıl bir tavır takınacak çok merak ediyorum.Açıkcası ses çıkaracaklarınıda düşünmüyorum.Malum Sayın Bali Trabzlonlu ya...Hasan Çetinkaya elin bilmem nerelisiydi.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.05.2008, 22:26
Sadece maçlara gidince değil , forumlara girincede başka türe dönüşenleri ibretle izliyoruz.

Saygısız,sevgisiz ve en önemlisi seviyesizler.

Farkında değiller.

Ve cesurlar.Çünkü hakikaten cahiller .

Maalesef.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar malesef forumumuzun seviyesini düşürüyor.

Necmi Perekli hatalı tavırlar göstermiş olabilir, ne olursa olsun doldurduğu koltuk Trabzonspor'umuzun Menejer koltuğudur, sadece bu bile saygı duyulması için yeterlidir. Kaldı ki diğer üstadların belirttiği gibi o efsane kadro kimdir nedir bilmeyen bir neslin var olması da sanırım bizlerin ayıbıdır...

_SeRKaN_
15.05.2008, 22:34
Necmi Perekli için şunu söyleyebilirim..Kişilik olarak sıcak biri gibi duruyor ama şunu belirtmek isterim ki..Bu takımda varlığı ile yokluğu belli değildi..Duygusallıkla bu işler yürümüyor..Allah yolunu açık etsin..

Rasim YILMAZ
15.05.2008, 22:36
Ben Necmi Abiyi 1 senedir Köşe yazıları ile görmek istiyordum.
Menejerlik başka birşey, Necmi Abi yapamazdı, yapamadıda.
Trabzonspora başka şekillerde yardıma devam etmesi temennisi ile, şimdilik hoşçakal diyorum...

KUTADGU
15.05.2008, 22:44
Kimse Kusura Bakmasın!

1- Trabzonspor'da birileri maaşıyla çalışıyorsa, oturduğu koltuğun, yaptığı işin, üstlendiği sorumluluğun farkına varacak. varmalı da.

2- Görev öncesi ile görev sonrası arasında iki geri bir ileri, sağdan soldan değişik konuşmalar yapmayacak kimse. Başka bir anlamda düzgün, ilkeli davranacak..

3- Görevini yapamayan görevinden alındığında -aldırıldığında- kimse de, hakaret etmeyecek.

Çizgiyi, mesafeyi, dengeyi iyi ayarlamak lazım. Kabulümdür...

"Dünler bugünleri aydınlatan fenerlerdir"

Lakin

" Sürekli geriye bakmayı adet edinenler, ileriyi de göremezler"

Bitiş cümlesi de benden

"Necmi Perekli yürütmüş olduğu menajerlik görevinde pasif kalmış, etkisiz olmuş, aldığı sorumluluğu, üstlendiği misyonu taraftar ezmek olarak görmüştür. Bunun karşılığında aldığı maaş veya primleri -bana kalırsa- haketmemiştir"

" Necmi Perekli, Trabzonspor efsanesini yaratanların başında gelmektedir. Saygımız ve hürmetimiz sonsuzdur. Hakarete uğramasına gönlümüz razı olmaz. Ancak birileri görev kabul ederken de kendince ahlaklı kriterler koymalı ortaya"

" Keşke Necmi Perekli bu görevi hiç kabul etmeseydi"

highlander
15.05.2008, 22:46
Göreve başladığı ilk gün de yazmıştım.En ufak bir katkısı olmaz diye.KTÜ camiasına yakın olanlar onu daha iyi tanır demiştim.Görev yaptığı sürece beni hiç yanıltmadı.Herzamanki gibi hiçbirşey yapmadı.Parasına baktı.Hayatta başarılar!

hodlu
15.05.2008, 22:47
İsabet olmuş.İşine son verilse şık olmazdı.O göreve Serdar Bali yakışır...

Erdal
15.05.2008, 22:58
Kimse Kusura Bakmasın!

1- Trabzonspor'da birileri maaşıyla çalışıyorsa, oturduğu koltuğun, yaptığı işin, üstlendiği sorumluluğun farkına varacak. varmalı da.

2- Görev öncesi ile görev sonrası arasında iki geri bir ileri, sağdan soldan değişik konuşmalar yapmayacak kimse. Başka bir anlamda düzgün, ilkeli davranacak..

3- Görevini yapamayan görevinden alındığında -aldırıldığında- kimse de, hakaret etmeyecek.

Lakin

Bitiş cümlesi de benden

"Necmi Perekli yürütmüş olduğu menajerlik görevinde pasif kalmış, etkisiz olmuş, aldığı sorumluluğu, üstlendiği misyonu taraftar ezmek olarak görmüştür. Bunun karşılığında aldığı maaş veya primleri -bana kalırsa- haketmemiştir"

" Necmi Perekli, Trabzonspor efsanesini yaratanların başında gelmektedir. Saygımız ve hürmetimiz sonsuzdur. Hakarete uğramasına gönlümüz razı olmaz. Ancak birileri görev kabul ederken de kendince ahlaklı kriterler koymalı ortaya"

Cihan tekrar ediyorum. Başarısız olanlar gidecektir. Trabzonspor da bu her zaman olmuştur. Üstelik başka kişiler için biraz erken bile olmuştur. Kimse " Necmi Perekli bizim efsane kadromuzun oyuncusu dolayısıyla ömür boyu görevde kalsın.." demiyor. Kaldı ki iyi futbolcu olmak futbolun başka alanlarında iyi olmayı getirmiyor. Aynı fikirdeyiz. Ama son zamanlarda kendi insanımızı aşağılamak ta abartmadıkmı ? Diğer taraftan bir manajer in görevi nedir? başarısı yada başarısızlığı ne ile ölçülür bellimidir? Başarısızlığın sebebi Necmi abi midir yani...

KUTADGU
15.05.2008, 23:02
Cihan tekrar ediyorum. Başarısız olanlar gidecektir. Trabzonspor da bu her zaman olmuştur. Üstelik başka kişiler için biraz erken bile olmuştur. Kimse " Necmi Perekli bizim efsane kadromuzun oyuncusu dolayısıyla ömür boyu görevde kalsın.." demiyor. Kaldı ki iyi futbolcu olmak futbolun başka alanlarında iyi olmayı getirmiyor. Aynı fikirdeyiz. Ama son zamanlarda kendi insanımızı aşağılamak ta abartmadıkmı ? Diğer taraftan bir manajer in görevi nedir? başarısı yada başarısızlığı ne ile ölçülür bellimidir? Başarısızlığın sebebi Necmi abi midir yani...

Ben size katılıyorum zaten..
Necmi Perekli yürüttüğü görevde başarısız olmuştur diyorum..
Takımın bu noktada olmasında suçu elbette vardır, ama payı çok azdır...
Hataları da vardır. Bu hataları, yaptıkları veya yapamadıkları uygun ve ortak görüşlerle yada değerlendirmelerle -karine diyelim adına- yapılmalıdır...

Eleştiri yapacaksak, bazen sert bir şekilde de yapılabilir. Yapılmalıdır da..

Lakin, hakaret etmeyi de tasvip etmiyorum, geçmişi bir kalemde silmeyi de...
Ancak, bilinmeli ki; sadece geçmiş ile de yaşamayı kabullenemiyorum..

Hemfikiriz aslında Erdal abi.

hodlu
15.05.2008, 23:05
Serdar Bali o görev için biçilmiş kaftan...

Nytre
15.05.2008, 23:06
necmi pereklinin trabzonsporlulugunu tartisacak degiliz.

bu gorevlerde de herkes bir gun gelir-gider. simdi kim gelecek ? serdar bali mi ?

Egemen
15.05.2008, 23:07
Üstad Cİhan bence Necmi Perekli Trabzonspor için bu görevi kabul etti..

kendi kariyerini veya başka bir şey düşünmeden..
daha da beceriksiz birinin getirilmesinden çekinmiş olabilir

en azından ben böyle düşündüğünü düşünmek istiyorum :)

_SeRKaN_
15.05.2008, 23:07
Serdar Bali o görev için biçilmiş kaftan...

Ciddi olamazsın..Forumdaki belkide tek kişisin..Serdar bali diyen :)

KUTADGU
15.05.2008, 23:09
Üstad Cİhan bence Necmi Perekli Trabzonspor için bu görevi kabul etti..

kendi kariyerini veya başka bir şey düşünmeden..
daha da beceriksiz birinin getirilmesinden çekinmiş olabilir

en azından ben böyle düşündüğünü düşünmek istiyorum :)

Bu bile başlı başına bir yanlış bence...
Şimdi ben Necmi Perekli'nin Trabzonsporluluğunu tartışacak değilim.
Taş olurum heralde..
Lakin üstüste hatalar yaptığını düşünüyorum..
Buraya kadar sanırım herşey normal...

Egemen
15.05.2008, 23:11
Bu bile başlı başına bir yanlış bence...
Şimdi ben Necmi Perekli'nin Trabzonsporluluğunu tartışacak değilim.
Taş olurum heralde..
Lakin üstüste hatalar yaptığını düşünüyorum..
Buraya kadar sanırım herşey normal...

Trabzonsporluluk tartışma konusu değil zaten üstad..

kelimelere dökemiyorum içimdekileri..

canlı canlı konuşabilsek keşke..

lanet olası jestsiz mimiksiz sanal alem.. :D

ÖmerFarukYılmaz
15.05.2008, 23:15
Can Çobanoğlu göreve....

Her işte bir hayır vardır...

Bundada bir hayır var:)

hodlu
15.05.2008, 23:17
Ciddi olamazsın..Forumdaki belkide tek kişisin..Serdar bali diyen :)

Tek olsamda ben Baliyi layık görüyorum.Onu beğenmeyen kusura bakmasın ama kendisi bu kulübe ne katkı sağlamış yada futbolu Baliden dahamı iyi biliyor...

KUTADGU
15.05.2008, 23:19
Tek olsamda ben Baliyi layık görüyorum.Onu beğenmeyen kusura bakmasın ama kendisi bu kulübe ne katkı sağlamış yada futbolu Baliden dahamı iyi biliyor...

Döndük başa..
Döndük başa.

Ne katkı sağladığı değil, ne katkılar sağlayabileceği önemli bu noktadan sonra.
Futboldan ne kadar anladığı değil, menajerlik görevininin hakkını ne kadar verebileceği konuşulmalı...

hodlu
15.05.2008, 23:23
Serdar Balinin ne eksiği yada ne hatası olduda adamı hemen yok ediyorsunuz.Ben onun bugüne kadar söylemlerinde Trabzonspor alehine cümlesine şahit olmadım.Trabzonsporda bu işi ondan başkasına yakıştıramıyorum...

KUTADGU
15.05.2008, 23:25
Serdar Balinin ne eksiği yada ne hatası olduda adamı hemen yok ediyorsunuz.Ben onun bugüne kadar söylemlerinde Trabzonspor alehine cümlesine şahit olmadım.Trabzonsporda bu işi ondan başkasına yakıştıramıyorum...

Bende kendi bakış açıma göre Serdar Bali'nin bu işin üstesinden gelemeyeceğini düşünüyorum..
Bakış açısı işte..
Serdar Bali'ye özel bir garezim ya da düşmanlığım yoktur...Olamazda...

keles76
15.05.2008, 23:27
kendisi zor donemde elini tasin altina koymus ve profesyonel bir is yapmistir bence birakmayi kendisi istemisse saygi duymak lazim yeni yonetim veya ersun yanal istemisse krala ayip edilmistir

TS-FAN
15.05.2008, 23:28
Teşekkürler Kral.Hizmetlerin istediğimiz verimlilikte olmasa da teşekkürler.
Herkes Serdar Bali'ye karşı..Ben çekimserim,emin değilim.
Can Çobanoğlu diyor herkes....
Ben de diyorum ki bu adamdan başka bu işi yapacak kimse yokmuş mu acaba?

ÖmerFarukYılmaz
15.05.2008, 23:28

Arkadaşım herkesi heryerde her şekilde eleştiren bir adam...

Niyetide belli....

Allah aşkına forumda tek sen onu istiyorsun göreve farkındamısın...

hodlu
15.05.2008, 23:29
Peki nasıl başaramıyacağı kanısına vardın.Yönetimde iken GS-TS maçında maç sonu sahada forma isteyen TS'li oyuncuya güzel bir dille uyarısını yaptığı basına yansımıştı ve dedi ki Trabzonspor'lu futbolcu başka takım oyuncuların peşinden koşup forma isteyemez.Bu davranış bile yeterli...

Rasim YILMAZ
15.05.2008, 23:30

Gözünü sevdiğimin demokrasisi:)
Bende olmaz diyorum, Serdar Bali yetersiz diyorum:)

Ama herzaman dediğim gibi Bordo-Mavi renklerde buluşuyoruz ister Serdar Bali gelsin ister başka biri:)

Egemen
15.05.2008, 23:31
Peki nasıl başaramıyacağı kanısına vardın.Yönetimde iken GS-TS maçında maç sonu sahada forma isteyen TS'li oyuncuya güzel bir dille uyarısını yaptığı basına yansımıştı ve dedi ki Trabzonspor'lu futbolcu başka takım oyuncuların peşinden koşup forma isteyemez.Bu davranış bile yeterli...

Necmi Perekli de Trabzonsporun ilk gol kralı..

madem öyle o kalsaydı :)

hodlu
15.05.2008, 23:32
Arkadaşım herkesi heryerde her şekilde eleştiren bir adam...

Niyetide belli....

Allah aşkına forumda tek sen onu istiyorsun göreve farkındamısın...

Eleştirmesinde ne yapsın, tebrik mi etsin.Yapılan yanlışları söylemesi hata ise o zaman Trabzonsporda kim dost kim düşman nasıl ayrılır.Niyetide belli evet Büyük Trabzonspor...

TSezgin61
15.05.2008, 23:34
futbolculuguna diyecek kimsenin lafi yoktur heralde... ama bu görev icin yetersizdi.

Rasim YILMAZ

O söylemi bile itici, ne demek Trabzonspor futbolcusu başka takımın peşinden koşup forma isteyemez, ki zaten peşinden koşma diye bir olay olamaz, olmadı da.

Lakin forma değişme ta eskilerden kalma bir olgudur. Zamanında kimler kimlerin yanına gidip forma istememişki? Sorumun cevabı: Serdar Bali :)

hodlu
N.Perekli bu iş için yetersiz.Onda herkes hemfikir bak demekki adamda o vasıf yok ama Bali için yanılıyor çoğu kişi...

ÖmerFarukYılmaz
15.05.2008, 23:35
Eleştirmesinde ne yapsın, tebrik mi etsin.Yapılan yanlışları söylemesi hata ise o zaman Trabzonsporda kim dost kim düşman nasıl ayrılır.Niyetide belli evet Büyük Trabzonspor...

Sadece eleştirirse,Yanlış yapmış olmuyormu...

hodlu
15.05.2008, 23:36
Serdar bali bu işin sahada yapılmasına karşı olduğunu söyledi...Taraftarın önünde o taraftara saygısızlık olduğunu belirttiki söze gerek yok...

TSezgin61
15.05.2008, 23:37
Sadece eleştirirse,Yanlış yapmış olmuyormu...

elestirileri hak ediyorsa yanlis göremiyorum ben sahsen...

hodlu
15.05.2008, 23:41
Serdar Bali ile ilgili yazılanları okudukça şok geçiriyorum, şaka falan yapılıyor heralde.

ihsanbayram
ya menecer dedigin kisi konusmasini dört dörtlük bilecek ,futbolcu transferlerinde aktif rol alacak ,futbolcularla antrönerle yönetimle medyayla iletisimi iyi kurabilmesi lazim ,malesef necmi perekli yetersiz di ,bu isin serdar baliyle de cözülebilecegini sanmiyorum .ünal karaman acaba olurmu diye düsünüyorum

Rasim YILMAZ
Serdar bali bu işin sahada yapılmasına karşı olduğunu söyledi...Taraftarın önünde o taraftara saygısızlık olduğunu belirttiki söze gerek yok...

Her işin bir adabı var.
Formada sahada değiştirilir.

Allah muhafaza, kameralar çekerken Trabzonsporlu bir futbolcu rakip takımın soyunma odasına yönelip rakip formayı alıyor. Eyvahlar olsun:) Bir hafta konuşuruz soyunma odasından formamı istenir diye.

Neyse herkese hayırlı geceler...

ÖmerFarukYılmaz
elestirileri hak ediyorsa yanlis göremiyorum ben sahsen...

Anlatamadım galiba...

Doğru işleride eleştiren birinden bahsediyoruz...

Doğruları sadece umutsuzca gören, söyleyen ve eleştiren biri...

Rasim YILMAZ
15.05.2008, 23:43
Pardon yatmadan gerçekten bilgi eksiğim var bu konuda, Serdar Bali Beşiktaş'ta mı oynamıştı? Hikayesini bilen var mı?

ÖmerFarukYılmaz
15.05.2008, 23:47
Pardon yatmadan gerçekten bilgi eksiğim var bu konuda, Serdar Bali Beşiktaş'ta mı oynamıştı? Hikayesini bilen var mı?

Evet Beşiktaşa rekor ücretle transfer olmuştu....

Ayağı iki yerden kırılınca bir daha eski günlerine dönemedi..

hodlu
15.05.2008, 23:48
Rasim Yılmaz kardeşim tamam seninle daha fazla uzatmıyacam.Çünkü düşüncelerin komik...

hodlu
15.05.2008, 23:49
Hangi doğruları eleştirmiş yapmayın yaa...

Rasim YILMAZ
15.05.2008, 23:54
Rasim Yılmaz kardeşim tamam seninle daha fazla uzatmıyacam.Çünkü düşüncelerin komik...

Sana komik gelen bana mermi kadar ciddi gelebilir. Dedim ya gözünü sevdiğim demokrasisi diye, insan oldukça fikir ayrılığı da olacaktır. Senin söylediklerin bana komik gelmedi, Trabzonsporlu bir taraftarın değişik yorumu gibi geldi ilk başta.

Lakin şu yukarda yazdağın cümleye ne yalan söyliyeyim güldüm..

Hayırlı Geceler...

MehmetGÜRSOY61
15.05.2008, 23:55
trabzonumuz için hayırlı olsun

necmi perekli gibi ne cok menejer olduu onuda postaladık :D

Mehmet Fatih Yavuz
15.05.2008, 23:57
serdar bali başlığı mevcut..:D
isterseniz show tv ye çıktığından beri ne doğrular üfürmüş oradan kontrol etmek mümkün..

serdar bali trabzonsporlu değildir demiyor zaten kimse.
diyen de taş olur kalır.

ama göreve liyakat başka birşey.
hangi vasıfla, hangi mantıkla??

felsefe :
fenerde yedek kalan anelkayı chealse alıyorsa, fener chealse den daha iyidir.

bu felsefi yaklaşıma sahip bir insan kendileri.
mümkünse bu vatandaşlar eski halleri ile akıllarımızda kalsınlar.

Erdem Keser
16.05.2008, 00:00
Serdar Bali hangi vasıfla bu göreve layık görülüyor.

Lisan bilgisi nedir?

Daha önce bu görevde tecrübesi var mıdır,hangi seviyededir?

Oyuncu portföyü ne düzeydedir?

Menajerlik, oturduğu yerden ahkam kesmek,gazetede yada basın organında ona buna laf atmak mıdır?
Bununla karıştırılmasın,menajerlik bu değildir.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 00:03
Burda Serdar Balinin Trabzonsporluluğunu konuşacak yok zaten..

Kendisi eski günleriyle aklımızda kalsın Çünkü yazıları birşeyler götürüyor benden....

Kendisi Trabzonlu futbolcular klübünün çalışmalarında biraz daha ön ayak olup Hami'ye bir jübile ayarlayabilir...

Mehmet Fatih Yavuz
16.05.2008, 00:04
nevi şahsına münhasır vatandaşla ilgili başlığa girin allah aşkına..
çok özlü sözler, yaklaşımlar mevcut.

hocanın lap topu ile dalga geçmeler, daha geldiği gün "bu adam bu kadar para eder mi" kabilinde cümleler, hoca özkan sümerle görüştüğünde ise asıl bomba tavır geliyor ; "aferim, birileri ile görüşmüş."..

hele vatandaştaki triplere bir bakın allah aşkına..

diyorum ya, bu dünyayı 30 sene geriden seyreden kafalar, 30 sene önceki hafızalarımızda kalsınlar.
bugün yeni şeyler eklemeye çalıştıklarında kuşak çatışması çıkıyor.

TSezgin61
16.05.2008, 00:05
Anlatamadım galiba...

Doğru işleride eleştiren birinden bahsediyoruz...

Doğruları sadece umutsuzca gören, söyleyen ve eleştiren biri...

pardon okumadan yorum yapmisim:)

dediklerine katiliyorum serdar bali hakkinda...

Cafer KILIÇSOY
16.05.2008, 00:06
Kimse Kusura Bakmasın!

Lakin

Bitiş cümlesi de benden

Katılıyorum Cihan.:alkış::alkış::alkış:

Kim olursa olsun kimseyi eleştirirken olayı hakaret boyutlarına getirmemeliyiz. Necmi Perekli bu görevinde başarısız olmuştur. Ama bu ona hakaret edilmesini hele hee bu forumda gerektirmez.

Eğer gercekten (ben inanmamama rağmen) Trabzonspor için faydalı işler yapmışsa hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 00:08
pardon okumadan yorum yapmisim:)

dediklerine katiliyorum serdar bali hakkinda...

:)

Arkadaşlar..

Serdar Baliye kalsa Takımı Sadi Tekelioğlu yada Ekrem Al hocaya teslim eder...

Sonra onlarıda kovar...

Bişeler bulur...

Mehmet Fatih Yavuz
16.05.2008, 00:17
saner ayar altyapı ile ilgili soruya cevap verirken, biraz da istemeye istemeye şunu belirtti.
trabzonspor altyapısı, "benim yetiştirdiğim başarılı olsun" mantığı ile yönetilmiş ve yönetiliyor.

serdar bali ve avanesinin savunuculuğunu yaptığı felsefe budur.
ve faydasını görmeye ne hacet, başımıza en büyük bela olacakları kanısındayım.

kulüp altyapı tesislerine sokulmuyor.
özkan sümer efendi nuri albayrakla tarihin en ucube sözleşmesini imzaladı, bu sözleşmeye dayanarak bugün çalışan yönetim t. ekip herkesin burnundan getiriyor.

eeee..
ersun yanal sümerle görüşünce serdar bey keyifleniyor. aferim aferim diye kasılıyor ekranlarda.
niye ??

aynı kafa...

yönetim ve taraftar temizlemeye çalışıyor kulübü bu kafalardan.
aman yenilerine ihtiyaç yok.

hodlu
16.05.2008, 00:18
Kimse beni Balinin avukatı falan zannetmesin ben Trabzonsporla yatıp kalkan biriyim ve onu takdirle izliyorum.Fakat Bali ile ilgili yazılan hiçbir şeyi onaylamıyorum aksine önyargılı ve kasıtlı buluyorum.

Mehmet Fatih Yavuz
16.05.2008, 00:22
Kimse beni Balinin avukatı falan zannetmesin ben Trabzonsporla yatıp kalkan biriyim ve onu takdirle izliyorum.Fakat Bali ile ilgili yazılan hiçbir şeyi onaylamıyorum aksine önyargılı ve kasıtlı buluyorum.

son iki ayını izlediysen normaldir.
o kadar tepki yedi ki !!

bi ara taraftara laf yetiştirmeye çalıştı ekranlardan..

sonra duruldu.
baktı ki ucu kaçtı..

ama ersun hocanın ilk gelişinde yaptığı yorumlardan çıkan şudur.
"bu kulüp bizim, senin neyine trabzonspor hocalığı"
bu mantığı poetricus hocamıza gene aynı kafadaki bir şahsiyet müthiş dizelerle tekrarladı.
üstüne de bizleri vatan haini ilan etti.

bu kafalardan fayda gelmez bu saatten sonra.
yorumculuk yapsınlar, trabzonspor onlardan kazandı, onlar trabzonsporda, yazarlık yapsınlar, gönüllerde kalsınlar.
kulübe ilişmesinler.

Uzunoğlu
16.05.2008, 00:28
Nuri Albayrak yönetimi tarafından göreve getirilmeden önce en büyük yönetim muhalifi olup daha sonra göreve gelince en büyük yönetim savunucusu olan bir insanın Trabzonsporumuza ciddi manada fayda sağlayacağına inanmıyordum zaten. Geçmişte Trabzonspora yapmış olduğu katkıları unutmamalıyız ama dün ile bugünüde ayırt edebilme yeteneğine sahip olmalıyız.

Serdar Bali konusuna gelince kendisi böyle bir görevi kabul etmeyeceğini belirtmişti. Kabul ederse aklımda her zaman bir şüphe oluşacaktır.

hodlu
16.05.2008, 00:29
Adamın duruşu ve tarzı taraftarca beğenilnmiyor aksine herkesi okşayan,yücelten şeyler söylese daha çok sevilirdi.Ama o zor olanı, riskli olanı yapıyor ve bencede doğruyu yapıyor.Ben tasvip etmediğim hiçbir sözüne rastlamadım.

Uzunoğlu
16.05.2008, 00:32
Adamın duruşu ve tarzı taraftarca beğenilnmiyor aksine herkesi okşayan,yücelten şeyler söylese daha çok sevilirdi.Ama o zor olanı, riskli olanı yapıyor ve bencede doğruyu yapıyor.Ben tasvip etmediğim hiçbir sözüne rastlamadım.

Bahsedilen kişi serdar bali ise bu düşüncelerine katılmadığımı söylemek istiyorum. Zira kendisini Trabzonspordan üstün gören bir eski futbolcu, eski yönetici pek sağlıklı bir tutum içerisinde değildir.

kasila
16.05.2008, 00:46
Necmi Perekli için şunu söyleyebilirim..Kişilik olarak sıcak biri gibi duruyor ama şunu belirtmek isterim ki..Bu takımda varlığı ile yokluğu belli değildi..Duygusallıkla bu işler yürümüyor..Allah yolunu açık etsin..
Kim ne derse desin aynen sana katiliyorum dostum, o zaman ziya dogan ile nuri albayraK´´i niye niye okadar elstirdik ki. evet duygusal olmayalim..................... cok dogru. birileri bu takimi efsane yaptiysa eger , bu takimdanda maddi manevi yonden nemalandilar. maddi olarak bu takimdan nemalanmayan biz taraftarlariz sadece.basarisiz olan gider arkadaslar.......... hemde tipis tipis gider. basarili olanda bas taci edilir. gonullere konur.

Emre7
16.05.2008, 00:51
Serdar baliye katıldığı programda bile kale alıp doğru düzgün söz verilmezken biz nasıl görev veriyoruz anlamakta güçklük çekiyorum

Emiroğlu
16.05.2008, 01:24
Serdar Bali hangi vasıfla bu göreve layık görülüyor.

Lisan bilgisi nedir?

Daha önce bu görevde tecrübesi var mıdır,hangi seviyededir?

Oyuncu portföyü ne düzeydedir?

Menajerlik, oturduğu yerden ahkam kesmek,gazetede yada basın organında ona buna laf atmak mıdır?
Bununla karıştırılmasın,menajerlik bu değildir.

Bu soruları ben soracaktım ! Ayıp ettin yahu şimdi :)

Yeter artık ! Sıkıldım , Perekli'sinden , Bali'sinden...

Bu iş için EĞİTİM ALMIŞ ! birini istiyorum ! Profesyonelleşme istiyorum !

En az 2 lisan bilen , Oyuncu veri bankası geniş birisini istiyorum !

Hatır belasına , sırf Trabzonlu diye getirilmiş , babam olsa istemiyorum !

hodlu
16.05.2008, 01:42
Aslında Aktuğ yönetiminin düşüncesi vardı, Ş.Güneş tek sorumlu hocayı da o seçecek uçan kuşuda o.Ama Güneş kabul etmedi etseydi oda harcanmazdı o yıl.

DeAgLeMaNyAq
16.05.2008, 02:08
Ben Serdar Bali'yi söylediklerinin dobralığı açısından beğenenlerdenim. Ama Serdar Bali yıl boyunca Ersun Hoca'ya sallayıp durdu. Şimdi göreve gelse o huzursuz olacaktır. Ayrıca futbolcularla arasındaki ilişkilerde de Can Çobanoğlu'ndan daha samimi olabileceğine pek inanmıyorum. Serdar Bali, Show TV'de bu forumu okuduğunu söylemişti. Bu yorumları okuduktan sonra olacağı varsa da olmaz...

Ümit Küçük
16.05.2008, 03:10
darısı özkan sümerin basına insallah simdi özkan sümer söle adamdı efsaneye su katkıları oldu diyceksiniz bende eyvallah diycem saygı duyacam görüsünüze ama o adamı ben de iyi tanırım bu adamki alt yaıda oynayan kardeslerimize agza alınmıycak küfürler ederdi ve ediyo hala daha defolsun gitsin klupden bunun yüzünden kac kisi ayrıldı alt yapıdan zamanında defolsun gitsin(bizzatta olaya sahidim arkadaslar)

Uzunoğlu
16.05.2008, 07:38
Bu baslikda bir kac kisi varki!!! onlar kendilerini biliyorlar.... trabzonsporu , TRABZONSPOR YAPANLAR' DAN BIRINe neler neler diyorlar, helal olsun o kisilere!!!
birileri gerede kampi birileri ya bu adamin " bu adamin" bu lafa dikkat yazik yazik yaziklar olsun. Trabzonsporu T ni bu yucelten birisi oldugunu unutuyorsunuz ama sizler kime saygilisiniz ki!!! necmilere ali kemallere senollara saygi olasiniz.

Futbolculuk döneminde yaptıklarını inkar etmek vefasızlıktır. Büyük Trabzonsporun büyük taraftarına yakışmaz. lakin sırf futbolcuyken katkıları oldu diye her kademede görev verildiğinde başarılı olacaktr demek saçma sapan bir tutumdur.Efsane mi büyük yoksa efsaneyi yapanlar mı?

Mehmet
16.05.2008, 07:42
Her şey tadında güzel ve tadında bırakmak daha güzel.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 09:01
Burda kimse bu isimlerin efsaneye olan katkılarını sorgulamıyor...

Bazı şeyleri Mehmet abinin yukarda söylediği gibi tadında bırakacaksın...

Ben takımım için eğitimlisini,bu işi bilenini istiyorum...

Serdar Bali gibi sırf sevmedim diye çok para alıyor diye, doğru insanı görevden almayacak birini istemiyorum...

Adam bir kere yeni yeni kendi görüşlerinin beğenilmemesini hazmediyor.....

Bence yapacakları en güzel iş efsaneyi anlatabildikleri gibi anlatsınlar etraftakilerine...

magicyattara
16.05.2008, 09:49
Efsanevi futbolcularımıza bu forumlardaki büyük çıkışın nedeni nedir anlamıyorum.Türkiyeyi sallamış,bu ülkede başka bir örneği olamayacak şekilde başarılar kazanmış bu büyük nesile taraftarımız neden karşı.
Anlamakta zorluk çekiyorum.
Maalesef Şenol Güneşten Ali Kemal Denizciye kadar ne kadar futbolcu ve Teknik adam varsa,Trabzonspordan uzak durması gerektiğine inanılıyor.Çok tuhaf ama gerçek bu.

Bulut61-34
16.05.2008, 10:22
Bu menajerleri seçerken bizden para alsında yanlışlarımıza ses çıkarmasın mantığı güdülecekse hiç kimse gelmesin.
Zamanında Ahmet Suat Özyazıcı bir açıklama yapmıştı; 96 yılllarda konuşmasın diye transfer komitesinde görevlendirilmiş. Bu noktada yönetimlerin yaptığı her ne kadar yanlışsa da başarı için gerekli olduğu görülmüştür. Yönetim görevlendirdiği için o anki icraatlardan sorumlu oluyorlar ve öyle pata-küte açıklama yapamıyorlar. Bu sorumluluğu ve otokontrolü görev almadıkları zamanlarda da yapabilseler bu tür uygulamalara gerek kalmayacak.

Menajelik görevine yönetimi eleştirmesinden korkulan kişileri getiriresen olacağı budur. Menajerlik; adamı iş yapmak için değil de susturmak için görevlendirme makamı olarak kullanılmamalı.
Bu göreve Serdar Bali'nin getirilmesi konusunda ön yargılı olmayı gerektirecek bir durum yok. Böyle bir görevde ne kadar başarı olur veya başarısız mı olur diyebilmek için elimizde hiç bir veri yok. Serdar Bali'nin kabgacı karakterinin bu iş için bir avantaj olacağını söyleyebiliriz. Saner Ayar'ın konuşmalarında söylediği gibi "6 PAS" programında 10 dakka Trabzonspor konuşulmazsa kavga çıkarıyor. Bu Trabzonspor hakları ve çıkarları için sonuna kadar çalışacağının göstergesidir. Menajerlikte başarılı olup-olamaycağı için başka da söylenebilecek bir şey yoktur bence.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 10:47
Efsanevi futbolcularımıza bu forumlardaki büyük çıkışın nedeni nedir anlamıyorum.Türkiyeyi sallamış,bu ülkede başka bir örneği olamayacak şekilde başarılar kazanmış bu büyük nesile taraftarımız neden karşı.
Anlamakta zorluk çekiyorum.
Maalesef Şenol Güneşten Ali Kemal Denizciye kadar ne kadar futbolcu ve Teknik adam varsa,Trabzonspordan uzak durması gerektiğine inanılıyor.Çok tuhaf ama gerçek bu.

Şenol Güneş'te Ali Kemal Denizcide hatta Serdar Bali ve diğer bütün efsanenin burda yeri vardır.

Trabzonsporlulukları tartışılmaz...6 Pas'ta tabi kavga çıkcak konusulmayınca,Trabzonsporu temsil ediyor orda..

Ama Ali kemal'de Şenol Güneşte hiç Serdar bali gibi ''ben diyorum, demedi demeyin'' tavrında değil...

En ufak bir olumsuzlukta, yerin dibine gömme çabasında değil bu insanlar...

Geçen bi yazısında gördüm..

''Ersun hoca bu oyuncuları oynatırsa-'' diye bir başlangıcı vardı,Sonra Trabzonspor kazandı...Eeee uuuu kaldı...

Ersun kazandımı hiç övgü yok,Kaybettimi ''kazı'' çalışmaları başlıyor...

Serdar Baliyi bizde seviyoruz, fakat eski haliyle...

Herif Derin Trabzon gibi:cool:

Mehmet Fatih Yavuz
16.05.2008, 11:06
Menajelik görevine yönetimi eleştirmesinden korkulan kişileri getiriresen olacağı budur. Menajerlik; adamı iş yapmak için değil de susturmak için görevlendirme makamı olarak kullanılmamalı.
Bu göreve Serdar Bali'nin getirilmesi konusunda ön yargılı olmayı gerektirecek bir durum yok. Böyle bir görevde ne kadar başarı olur veya başarısız mı olur diyebilmek için elimizde hiç bir veri yok. Serdar Bali'nin kabgacı karakterinin bu iş için bir avantaj olacağını söyleyebiliriz. Saner Ayar'ın konuşmalarında söylediği gibi "6 PAS" programında 10 dakka Trabzonspor konuşulmazsa kavga çıkarıyor. Bu Trabzonspor hakları ve çıkarları için sonuna kadar çalışacağının göstergesidir. Menajerlikte başarılı olup-olamaycağı için başka da söylenebilecek bir şey yoktur bence.

her ne kadar iyi niyetine (iyi niyet derken, takımın önüne başka menfaatler çekiyorlar.. aynen alt yapıdaki "benim yetiştirdiğim oynasın" mantığındaki gibi) inanmasam da, diyelim ki sonuna kadar iyi niyetli..
hangi vasıfla allah aşkına..
topçulara abi mi arıyoruz??
çok daha uyumlu, hami gibi ne biliyim b.orhan gibi adamlar var. günümüz futbolunu daha da iyi bilirler.

yok yönetimle çarpışacak bi adam aranıyorsa, o zaman profosyonel adam bulacaksın.
futbolcu kırma menejer değil.

serdar bali nin menejerlik koltuğunda trabzona verebileceği tek şey var.
iç karışıklık.
gelir karıştırır ortalığı.
"bu dükkan bizim" deyip trabzonlu olmayan unsurlarla kavgaya girer. hocadan tut da antrenörlere vs. e kadar..
derdimiz yetmiyordu, bi büyük dert daha lazım bize..

Misina
16.05.2008, 12:39
Necmi Pereklinin çok uyumlu bir idareci olmadığı ilk döneminden zaten belliydi.Darısı Özkan Süme rin başına.

Kazım Uzunboy
16.05.2008, 12:42
Yerine futboldan anlayan biri gelir umarım ;)
Hayırlısı oldu bence :)
O dışardan yardımcı olsun takımımıza daha iyi olur

magicyattara
16.05.2008, 15:24
Burda kimse bu isimlerin efsaneye olan katkılarını sorgulamıyor...

Bazı şeyleri Mehmet abinin yukarda söylediği gibi tadında bırakacaksın...

Ben takımım için eğitimlisini,bu işi bilenini istiyorum...

Serdar Bali gibi sırf sevmedim diye çok para alıyor diye, doğru insanı görevden almayacak birini istemiyorum...

Adam bir kere yeni yeni kendi görüşlerinin beğenilmemesini hazmediyor.....

Bence yapacakları en güzel iş efsaneyi anlatabildikleri gibi anlatsınlar etraftakilerine...

Efsaneye katkımı dedin...:)
Kardeş efsaneyi yaratanlar onlar.Katkı yapanlar onlardan sonrakiler.Eğitim derken bir üniversite hocasından daha eğitimli kim olabilir.Süleyman Hurma veya Can Çobanoğlu ne kadar bu işi biliyorlar.
Menejerlik okulu diye bir okul hiç duymadım henüz.Hasbel kader başarılı olmuş insanlardan medet umuyoruz. Adnan sezginden bahsediliyor gsyi şampiyon yaptı deniliyor,aynı adnan sezginin istanbulsporu kümeye attığından bahseden yok veya süleymen hurmanın zamanında Trabzonsporun düştüğü durumlardan.
Eğer menejerlik mesleğinin bir eğitim sonucunda yapılması gerektiğine inanılıyorsa,ne yazıkki bunun okulu yok.Bu iş için parlak futbol geçmişi en büyük cv.
Geçmişini unutan gelecekten bir şey beklemesin.Benim umudum bayağı kırıldı.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 16:30
Efsaneye katkımı dedin...:)
Kardeş efsaneyi yaratanlar onlar.Katkı yapanlar onlardan sonrakiler.Eğitim derken bir üniversite hocasından daha eğitimli kim olabilir.Süleyman Hurma veya Can Çobanoğlu ne kadar bu işi biliyorlar.
Menejerlik okulu diye bir okul hiç duymadım henüz.Hasbel kader başarılı olmuş insanlardan medet umuyoruz. Adnan sezginden bahsediliyor gsyi şampiyon yaptı deniliyor,aynı adnan sezginin istanbulsporu kümeye attığından bahseden yok veya süleymen hurmanın zamanında Trabzonsporun düştüğü durumlardan.
Eğer menejerlik mesleğinin bir eğitim sonucunda yapılması gerektiğine inanılıyorsa,ne yazıkki bunun okulu yok.Bu iş için parlak futbol geçmişi en büyük cv.
Geçmişini unutan gelecekten bir şey beklemesin.Benim umudum bayağı kırıldı.

Arkadaşım;

1)Efsaneyi yaratanların katkısı olmuyormu efsaneye:cool:

2)Doğru menejerliğin okulu yok ama belli tecrübesi, ve bilgi birikimi var...

3)Can Çobanoğlu dediğin adam Milli takım Dünya 3.sü olduğunda Milli takımın menejeriydi...

4)Serdar Balinin ne tecrübesi var futbolculuktan başka

5)Biz Serdar Baliyi sevmediğimizden değil,Duruşu ve karakteri müsait olmadığından istemiyoruz...

6)Serdar Bali menejerliğe gelsin Ersun istifa eder, Yattara kaçar,Takım dağılır...Çünkü adamın karakteri öyle, ben ne dersem o...
İzliyormusun bilmiyorum ama 6 pasta fikrine katılım olmadığı zaman yerinde zor duruyor millete dalmamak için...

Bu özellikleri ne kadar taşıyor,geleceği ne kadar görüyor,Trabzonspora kaç tane oyuncu tavsiye etmiş,Ne kadar tecrübesi var, Madem bu kadar iyiliğini istiyor camianın neden en ufak bir şeyde kazı çalışmaları başlatıyor.

Neden ''ben demiştim'' pozisyonuna gelmek için bugünlerden umutsuz ve karamsar açıklamalar yapıyor...

Başarıyı değilde, başarızlığı bekliyor birşeyler karalamak için...

Birşey daha;

Hangi büyük başarılara ulaşmış takımların menejerliğinde yada futbol şube sorumluları Futbolcu?Kimler?

DNA-TS
16.05.2008, 16:52
bayern münih....

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 16:57
bayern münih....

Kaç senedir Münihte?

Münih kaç senedir başarılı?

Başarılı devam eden Felix Magath'ı kim gönderdi?

Ve başka??

Cafer KILIÇSOY
16.05.2008, 17:26
Bu baslikda bir kac kisi varki!!! onlar kendilerini biliyorlar.... trabzonsporu , TRABZONSPOR YAPANLAR' DAN BIRINe neler neler diyorlar, helal olsun o kisilere!!!
birileri gerede kampi birileri ya bu adamin " bu adamin" bu lafa dikkat yazik yazik yaziklar olsun. Trabzon T'sini yucelten birisinin oldugunu unutuyorsunuz, ama sizler kime saygilisiniz ki!!! necmilere ali kemallere senollara saygili olasiniz.

Kelimeleri cümleleri birbirine karıştırma!! Gerede kampındamıydın sen! Orada yaşananları biliyormusun! Cins cins şeyler yazıpta insanın asabını bozma!!! Gerci seni kaale alıp cevap yazanda kabahat ya, neyse.

80 kişi çoluk çocuk gittik oraya. Amacımız takıma yalnız olmadığını hissettirmekti. Adam bizi görünce sırtını cevirdi. Suçumuz neydi? Ayaklarımıza kırmızı halı beklemiyorduk sonuçta. Bir güleryüz, bir hoşgeldiniz di özlemimiz. Hadi geçtik bunları, ertesi gün arkamızdan çıkan haberleri okudun mu? İdman basmaya gittiğimize mi inandın sende yoksa? Ergun ATA olayların canlı şahitidir, sorabilirsiniz. Yada sen zahmet etme biz senin ayağına getirelim. TIKLA (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=848616&postcount=155). Neyse bu konuyu fazla uzatmanın bir anlamı yok.

************************************************** *************************************

Tekrar ediyorum. Necmi Perekli'nin kişiliğine lafım olamaz asla. Yalnız bu görevi asla haketmiyordu. Menejerlik yan gelip yatma yeri değildir. Araştırın bir menejerler ne yapıyor, nelerle uğraşıyor, nasıl koşturuyor. Peki sayın Perekli ne yaptı. Yedek kulubesinde teknik direktörün yanında görünmekmidir menejerlik. Süleyman Hurma'ya bakın bir, yada Can Çobanoğlu'na.

Şimdi Serdar Bali ismi geçiyor. Bişeyler yazacağım olmayacak!! Ama doğruya Trabzon'un öz evlatları dururken bu işi layıkıyla yapacak, konusunda uzman insanlara ne gerek var!! Serdar Bali'nin ne gibi vasıfları var menejerlik için söylermisiniz. Yoksa bir insanın Trabzon'lu olması herşeyin üstünde mi? Serdar Bali'nin Trabzonspora menejer olması benim bu ülkeye Cumhurbaşkanı olmamla aynı eşdeğerdedir! Bu yazdığım Serdar Bali'yi küçük gördüğüm anlamı taşımaz. Serdar Bali futbolcu olarak Trabzonspora faydalı olmuştur ve iyi bir Trabzonsporludur. Ama bu onun menejerlik yapabileceği anlamı taşımaz.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 17:57
Kelimeleri cümleleri birbirine karıştırma!! Gerede kampındamıydın sen! Orada yaşananları biliyormusun! Cins cins şeyler yazıpta insanın asabını bozma!!! Gerci seni kaale alıp cevap yazanda kabahat ya, neyse.

80 kişi çoluk çocuk gittik oraya. Amacımız takıma yalnız olmadığını hissettirmekti. Adam bizi görünce sırtını cevirdi. Suçumuz neydi? Ayaklarımıza kırmızı halı beklemiyorduk sonuçta. Bir güleryüz, bir hoşgeldiniz di özlemimiz. Hadi geçtik bunları, ertesi gün arkamızdan çıkan haberleri okudun mu? İdman basmaya gittiğimize mi inandın sende yoksa? Neyse bu konuyu fazla uzatmanın bir anlamı yok.

************************************************** *************************************

Tekrar ediyorum. Necmi Perekli'nin kişiliğine lafım olamaz asla. Yalnız bu görevi asla haketmiyordu. Menejerlik yan gelip yatma yeri değildir. Araştırın bir menejerler ne yapıyor, nelerle uğraşıyor, nasıl koşturuyor. Peki sayın Perekli ne yaptı. Yedek kulubesinde teknik direktörün yanında görünmekmidir menejerlik. Süleyman Hurma'ya bakın bir, yada Can Çobanoğlu'na.

Şimdi Serdar Bali ismi geçiyor. Bişeyler yazacağım olmayacak!! Ama doğruya Trabzon'un öz evlatları dururken bu işi layıkıyla yapacak, konusunda uzman insanlara ne gerek var!! Serdar Bali'nin ne gibi vasıfları var menejerlik için söylermisiniz. Yoksa bir insanın Trabzon'lu olması herşeyin üstünde mi? Serdar Bali'nin Trabzonspora menejer olması benim bu ülkeye Cumhurbaşkanı olmamla aynı eşdeğerdedir! Bu yazdığım Serdar Bali'yi küçük gördüğüm anlamı taşımaz. Serdar Bali futbolcu olarak Trabzonspora faydalı olmuştur ve iyi bir Trabzonsporludur. Ama bu onun menejerlik yapabileceği anlamı taşımaz.

Abi çok güzel yazmışsın.Tebrikler.

Bütün soruların cevapları bu sayfada gizli, ama okumak lazım tabiiki...

Kasım Hilal
16.05.2008, 18:41
Başarılı idi ya da değildi.
Artık dönemi kapandı.
Allah razı olsun kendisinden.
Eminim ki hiçbir şey yapmamış bile olsa, bir şeyler yapma kaygısı vardı..
Buna da şükür..
İnşallah yerine gelen menajer Necmi Perekli'yi aratmaz..
Zira bu takımın son döneminde her gelen, gideni aratıyor..
Ziya Doğan'ın yerine gelen Ersun Yanal istisna olmak kaydı ile tabi..

fındıkoğlu
16.05.2008, 20:05
bu adamamın bize geredede yaptıklarından sonra orada olmasına bile tahammül edemiyodum ya neyse fazla bişeler yazıpta onu yüceltmek istemem. kendisi ve en önemlisi trabzonspor camiasına hayırlı olsun.
güle güle kendini beğenmiş ukala.....:cool:

DNA-TS
16.05.2008, 20:53
Kaç senedir Münihte?

Münih kaç senedir başarılı?

Başarılı devam eden Felix Magath'ı kim gönderdi?

Ve başka??

şimdi aldığın cevaplara verecek cevap olmayınca başka örnekler isteme...sordun söledim..uli honess bekhanbaurle beraber bayernin başındalar...diyorsunki magath kovulmuş...ee sonra ne oldu..bayern gene şampiyon olmadımı.....bide ben serdar bali olsun demedim..ölwe bi iddiamda yok..sen örnek ver diyince özkaynak modeli isim olsun diye serdar bali dedim.....birde başkalarının cevapları üzerinden bana imalı yazılar yazma...
profesyonel isim arıyorsan devre arası alınırken son anda vazgeçilen hasan çetinkaya var..ersun hoca ile birlikte çok iyi işlere imza atabilecek bir profesyonel.....

okg_53
16.05.2008, 21:29
inşallah hayırlı bir insan gelir.
sadri başkan ve hacısalihoğlu işlerinde çok usta kişilerdir.
kim faydalı kimin zararlı olacağını bilirler.
eğer serdar bali gelirse,Ersun Hoca ile aralarında anlaşmazlık olabilir ama serdar bali son zamanlarda ersun hocaya karşı bayağı güzel ifadeler kullandı.bilmiyorum ne olur.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 21:34
şimdi aldığın cevaplara verecek cevap olmayınca başka örnekler isteme...sordun söledim..uli honess bekhanbaurle beraber bayernin başındalar...diyorsunki magath kovulmuş...ee sonra ne oldu..bayern gene şampiyon olmadımı.....bide ben serdar bali olsun demedim..ölwe bi iddiamda yok..sen örnek ver diyince özkaynak modeli isim olsun diye serdar bali dedim.....birde başkalarının cevapları üzerinden bana imalı yazılar yazma...
profesyonel isim arıyorsan devre arası alınırken son anda vazgeçilen hasan çetinkaya var..ersun hoca ile birlikte çok iyi işlere imza atabilecek bir profesyonel.....

Ben verdiğin cevaplarada cevap veririm sen merak etme, yeterki........:cool:

1)Bir tanemi var yeryüzünde? Başka yok yani....Başka cevap istememde bu cevabı vermen içindi tamam....

2)Magath kovulduktan sonra, kaç senede şampiyon oldular...Hadi başarılı sayalım dünyada 1 tane...

3)Serdar bali dedin bende ne düşündüğümü söyledim..:cool:Bu kadar gerilme tamam;)

4)Bu arada yazığım her kelimeyi üzerine almanada gerek yok...Bir şey yazılmış beğendim,tebrik ettim..Yani imalı cevap vermeme gerek yok;)

5)Yukarda yazdığın tek olumlu kelime olan Hasan Çetinkaya'da uzlaşıyoruz fakat,Serdar Bali örneğini verirken neden gelmedi aklına....Onu da düşünmek lazım...

Çağatay_
16.05.2008, 23:09
darısı özkan sümerin basına insallah simdi özkan sümer söle adamdı efsaneye su katkıları oldu diyceksiniz bende eyvallah diycem saygı duyacam görüsünüze ama o adamı ben de iyi tanırım bu adamki alt yaıda oynayan kardeslerimize agza alınmıycak küfürler ederdi ve ediyo hala daha defolsun gitsin klupden bunun yüzünden kac kisi ayrıldı alt yapıdan zamanında defolsun gitsin(bizzatta olaya sahidim arkadaslar)

Adam topçu yetiştiriyo okşayarak mı yetiştirsin.

Güle güle Necmi abicim bu taraftar vefasızdır aldırma sen samimiyetine inanıyoruz.

DNA-TS
17.05.2008, 01:14
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Furkan Dündar
17.05.2008, 09:55
Hayırlı olsun diyelimm...

Çağatay_
17.05.2008, 12:52
birileri gerede kampi birileri ya bu adamin " bu adamin" bu lafa dikkat yazik yazik yaziklar olsun. Trabzon T'sini yucelten birisinin oldugunu unutuyorsunuz, ama sizler kime saygilisiniz ki!!! necmilere ali kemallere senollara saygili olasiniz.

Evet bu insanlar bizim için kanını terini dökmüş insanlar onlar para almadan oynayan insanlar..

Necmi Abi bizim ilk gol kralımız sevmiyorsanız saygı duyun.

Selman
17.05.2008, 13:11
Biz ne zaman fikirlerimizi tartışmayı öğrenicez merak ediyorum.Hiç sevmediğim bir tabir var; "gider yapmak" diyor yeni yetmeler.Zorunuz ne?Bu başlıkta bile birbirimizi yiyoruz.

Kişiye saldırı yönündeki mesajlar silinmiştir.Ondan alıntı yapan arkadaşların da mesajlarını silmek zorunda kaldım, kusura bakmasınlar.

Tahir
17.05.2008, 13:54
necmi perekliyi tartışmaya açmak kimsenin ne hakkıdır ne de haddidir lütfen isimleri yıpratmak yerine yapıcı eleştiriler yapalım. başarılı olmuştur veya olamamıştır ama başarısız olmuşsa nedenlerine odaklanıp aynı yanlışların tekrarlanmaması için uyarılar refleksler geliştirmeliyiz.

DNA-TS
17.05.2008, 22:41
yok yok bu takıma menejer olarak ya can çobanoğlu yada ahmet ağaoğlu gerekli oda olmadı metin akbaşoğlu yada murat bozoğlu ;)

anlayan anladı değilmi ;) ;)

hasancolak
17.05.2008, 22:58
ben şahsen ıstıfa etmesı bızım ıcın daha ıyı, zaten yaptıgı bır işte yoktu

Oemer61
17.05.2008, 23:25
Hayirlisi olsun, zaten pek bir faaliyetine sahit olamadik...

Kaya
17.05.2008, 23:56
Bugün Trabzonspor Türkiye Ligi içerisinde pek çok kesim tarafından büyük olarak kabul ediliyorsa; bunda Necmi Perekli ve arkadaşlarının katkısı sözle anlatılamayacak kadar büyüktür. Bu efsaneyi meydana getirenler onlardır. O bakımdan ne olursa olsun bu isimlere herkes hürmet etmek ve saygı göstermek zorundadır. Taraftar olarak gördüğümüz şey; göreve geldiği günden buyana Necmi Perekli'nin Trabzonspor'a çok şey katamadığıdır. Fakat burada atlamamız gereken önemli bir nokta var. Necmi Perekli'nin görev aldığı dönemde hangi isim ne katkı yapmıştır Trabzonspor'a. Aksine bu göreve onu getirenler Trabzonspor'a büyük zarar vermişlerdir. Necmi Perekli'nin de böyle bir ortamda sağlıklı çalışabilmesi ve Trabzonspor adına iyi işler yapması hayli zordur, zordu...

Açıkçası "keşke kabul etmeseydi" sözünü ben şimdi söylüyorum. Göreve geldiği dönemde bizi karanlıklara gömenler yüzünden Necmi Perekli ismini duyunca içim biraz olsun rahatlamıştı. İyi ki Necmi Perekli var demiştim. Fakat o da bu karanlıklar içerisinde pek bir varlık gösteremedi. Gösteremedi diye de tüm suçu ona yüklemek büyük haksızlıktır. Bu işin baş sorumluları varken şu aşamada Necmi Perekli'ye yüklenmek benim açımdan pek doğru değil...

TaraftaR
18.05.2008, 08:16
Necmi Perekli, efsane kadroda yer alan bir oyuncumut olmasinin yanisira, ilk gol kralimiz ve Avrupa da ilk golümüzü kaydeden golcümüz olarak da saygi gösterilmesi gereken bir sahsiyettir. Ancak herkesin hemfikir oldugu üzre, menejer olarak kulübe bir katkida bulundugunu göremedik. Belki yanlis zamanda geldi, belki baska sebepler vardi. Bilemiyoruz.

Neticede kulübümüz icin mesai yapmistir.

Emegi icin tesekkürler...

OFLU
18.05.2008, 08:34
Hayirli olsun,kendisini yasim itibariyle Tanima firsatim olmadi, ama menejerlik koltugunda basariyla oturamadigini dusunenlerdenim.. Serdar Bali olayi ise tam facia olur..
Bu adamin Trabzonsporla uzaktan yakindan iliskisi olmamasi gerektigini dusunuyorum..
Kimsenin babasinin takimi degil Trabzonspor,artik duygusallgi bir kenara birakip isi profesyonelce yapan sahislara yonelmeliyiz,TIPKI Ersun Yanal orneginde oldugu gibi...

LazAnisT
18.05.2008, 08:41
Fatih Altaylı Best fm'de program yaparken yayın saati boyunca Aydın Doğan'a sallar dururdu.Aydın Doğan'da yanındaki müdürlerine biri şunu sustursun dedi ve Fatih Altaylı o saatten itibaren Hürriyet Gazetesinde köşe yazısı yazmaya başladı.

Serdar Bali olayınıda ona benzetiyorum...

Kaya
18.05.2008, 10:03
Serdar Bali için şöyle düşünüyorum... Kendisi 3-4 ay önce başkanlığı düşünürken şimdi menejerlik yakışmaz. Yakışmaması da lazım değil mi?

Erkut Ay
18.05.2008, 10:08
Perekli�nin yerine Serdar Bali

Trabzonspor�da Futbol Şube Menajeri Necmi Perekli�nin ayrılmasının ardından göreve Serdar Bali�nin getirileceği iddia edildi.

18 / 05 / 2008 08:47

Trabzonspor�da Futbol Şube Menajeri Necmi Perekli�nin ayrılmasının ardından göreve bordo-mavili takımımın eski futbolcusu Serdar Bali�nin getirileceği iddia edildi.
http://www.tumspor.com/photos-inner/570278431.jpg

Gelecek sezon için iyi bir kadro kurmak isteyen Trabzonsporlu yöneticiler ise şu anda transfer çalışmalarına öncelik verdiklerini belirterek, bu konuda ilerleyen günlerde görüşmeler yapacaklarını söylediler.
Tümspor..

Doğruysa Hayırlı olsun..

Murat Aydın
18.05.2008, 16:59
başlık:necmi perekli istifa etti.
yorum:iyi etti

Uğurtan
18.05.2008, 17:27

Trabzonspor�da Futbol Şube Menajeri Necmi Perekli�nin ayrılmasının ardından göreve Serdar Bali�nin getirileceği iddia edildi.

18 / 05 / 2008 08:47

Trabzonspor�da Futbol Şube Menajeri Necmi Perekli�nin ayrılmasının ardından göreve bordo-mavili takımımın eski futbolcusu Serdar Bali�nin getirileceği iddia edildi.
http://www.tumspor.com/photos-inner/570278431.jpg

Gelecek sezon için iyi bir kadro kurmak isteyen Trabzonsporlu yöneticiler ise şu anda transfer çalışmalarına öncelik verdiklerini belirterek, bu konuda ilerleyen günlerde görüşmeler yapacaklarını söylediler.
Tümspor..

Doğruysa Hayırlı olsun..

Mümkünse hiç olmasın.. Fark eden bişey olmaz çünkü giden, gelen manasıyla..

ÖmerFarukYılmaz
18.05.2008, 17:40
Gelen gideni aratacak yani öylemi?

Cabri61
18.05.2008, 18:16
Son günlere adı Trabzonspor menajerliği için sık sık gündeme gelen Serdar Bali’ye ulaştık ve kendisine teklif olup olmadığını sorduk.

MARATON: SERDAR BEY SON GÜNLERDE ADINIZ TRABZONSPOR MENAJERLİĞİ İÇİN GEÇİYOR SİZE GELEN RESMİ BİR TEKLİF VAR MI?

SERDAR BALİ: Basında devamlı bu yönde haberler ve yazılar çıkıyor ama bana gelen resmi bir teklif yok. Birileri benim oraya gelmemi istiyor.

MARATON: PEKİ BİR TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?

SERDAR BALİ: Resmi bir teklif gelirse o zaman ki şartlara göre değerlendirmesini yaparız. Ben Bodrum’da sevgili Başkanımız Sadri Şener’le yan yanayım. Hatta kendi aramızda şakalaşıyoruz da bu konu hakkında. Başkanım bana bir teklif etmiyorsun bak gazeteler bile yazıyor diye. Dediğim gibi resmi bir teklif gelirse düşünürüm ama Türkiye’de menajerlik diye bir şey yok inanmıyorum.

MARATON: SERDAR BEY SİZE İYİ TATİLLER.

SERDAR BALİ: Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

MARATON.COM.TR ÖZEL
RÖPORTAJ: BURAK ÖZKAYA

Umarım gelmez.Ve gelmeyecek gibi gözküyor.Yoksa başkan getirirdi onu şimdiye kadar menejerliğe.

FANATIK61
18.05.2008, 18:20
SERDAR BALİ: Basında devamlı bu yönde haberler ve yazılar çıkıyor ama bana gelen resmi bir teklif yok. Birileri benim oraya gelmemi istiyor.

Yokya sanki sen bayilmiyorsun...

ilhan
18.05.2008, 18:21
Dediğim gibi resmi bir teklif gelirse düşünürüm ama Türkiye’de menajerlik diye bir şey yok inanmıyorum.

Bir insan inanmıyorum dediği birşeyi yapar mı? Yapmayı geçtim yapıp yapmamayı düşünür mü?

:)

Çağatay_
18.05.2008, 18:24
XXXXX

Biraz açar mısın ?

Laz_61
18.05.2008, 18:27
ya simdi ahmet agaoglu gibi türkiyenin sayili is adamlarindan isini gücünü birakacak TS ye menejer olacak...adam Dolarlari birakipta gelirmi...

Kaya
18.05.2008, 19:36
Şu röportajda Serdar Bali'nin bu görev için ne kadar istekli olduğu görülüyor. 4-5 ay önce başkan olmayı düşünen bir ismin şimdi menajer olmayı kabul etmesi benim hiç hoşuma gitmiyor. Amaç ne olursa olsun Trabzonspor'da görev almak olmamalı...

Harun
18.05.2008, 20:12
Öncelikle Necmi Perekli'nin gitmesine sevindiğimi belirtmek isterim.Kendisine gerede kampındaki tavırlarından dolayı baya takmıştım . Serdar Bali ,Ersun hoca hakkında söylediği onca şeyden sonra kalkıp buralara gelirse tükürdüğünü yalamış olur.

Tevfik Kılıç
18.05.2008, 20:28
Serdar Bali mümkün değil menejerlik yapamaz. Onun takımımıza pozitif yönde katkı verebilecek kapasitesinin olmadığını düşünüyorum.

Great White
18.05.2008, 20:45
Sayın Perekli mülayim bir insandı, muhtemelen çok da iyi niyetliydi..

Ama bir o kadar da pasif ve etkisiz bir mizaca sahipti..

Yazarken de öyleydi, menajerlik görevinde de..

Sinan Engin kadar yırtık ve pervasız olmasa da en azından daha renkli ve girişken bir menajere ihtiyacımız olduğu kesin..

Bu kişinin Serdar Bali olması, yeni bir Sinan Engin modelinin ortaya çıkacağına dalalet eder ki ben kendi adıma istemem..

Yeni menajerin diksiyonu, kültürü ve futbol bilgisi yeterli seviyede olması gerek..

Bir o kadar da sosyal bir insan olması gerek..

Koskoca Trabzon camiasında bu kriterlere uyan birileri mutlaka vardır sanırım..

Seyit Hoca
18.05.2008, 20:52
İnşallah bu istifa ilk ve sondur..
İçimde Yaprak Dökümü olacağına dair bir his var ama...

Hasan61
18.05.2008, 20:59
şuraya gelecek gerçekten işi bilen birisi yok mu??
feybe--------volkan ballı
geyse-------adnan sezgin
8taş--------sinan engin
gayseri-----süleyman hurma
bizede işi bilen birisi gelmesi lazım böyle eski futbolcu ayaklarına birilerinin kalbi kırılmasın diyerek olmaz bu işler

Gürkan
18.05.2008, 23:23
Trabzonsporda bir görev olsun ne olursa olsun ya da eski bir Trabzonsporlu biri olsunda görev ne olursa olsun.

magicyattara
19.05.2008, 09:09
şuraya gelecek gerçekten işi bilen birisi yok mu??
feybe--------volkan ballı
geyse-------adnan sezgin
8taş--------sinan engin
gayseri-----süleyman hurma
bizede işi bilen birisi gelmesi lazım böyle eski futbolcu ayaklarına birilerinin kalbi kırılmasın diyerek olmaz bu işler

Menejer diye yukarıda adı geçen şahsiyetlerin,mensubu oldukları takımlara olan katkılarını söyleyebilecek bir babayiğit arıyorum.
Lütfen yazsınlar,bizde öğrenelim.
Örneğin;Adnan Sezgin şunu yaptı gs şampiyon oldu,Volkan Ballı şunu yaptı fb 2. oldu gibi....
Menejerlerin bir takım üstündeki etkisi nedir?
Veya başarının yolu direkt menejerlerdenmi geçer?
Menejerleri sayesinde başarıdan başarıya koşan takımlar kimlerdir?

Bilen arkadaşlar yazsınlar lütfen.

Hasan61
20.05.2008, 11:49
Menejer diye yukarıda adı geçen şahsiyetlerin,mensubu oldukları takımlara olan katkılarını söyleyebilecek bir babayiğit arıyorum.
Lütfen yazsınlar,bizde öğrenelim.
Örneğin;Adnan Sezgin şunu yaptı gs şampiyon oldu,Volkan Ballı şunu yaptı fb 2. oldu gibi....
Menejerlerin bir takım üstündeki etkisi nedir?
Veya başarının yolu direkt menejerlerdenmi geçer?
Menejerleri sayesinde başarıdan başarıya koşan takımlar kimlerdir?

Bilen arkadaşlar yazsınlar lütfen.
kısaca şu oyuncların teknik kadronun maçlar ve idmanlarda kafasının rahat olmasını sağlayan kişiler,oyuncunun problemiye ilgilenen,dünya futbolunda takım üzerinde 1. dereceden rol oynayan kişiler(ingilteredeki klüpler menejerlik sistemiyle yönetiliyor) kişiler birinin bu görevi yapması lazım ve sıradan biri olmamalı işi bilen biri olmalı

DNA-TS
20.05.2008, 15:02
caner çuvalcıoğlu menejerlik görevine geetirilmiş diye haber çıktı....umarım gerçek değildir....
kaynak spor61

magicyattara
20.05.2008, 15:24
kısaca şu oyuncların teknik kadronun maçlar ve idmanlarda kafasının rahat olmasını sağlayan kişiler,oyuncunun problemiye ilgilenen,dünya futbolunda takım üzerinde 1. dereceden rol oynayan kişiler(ingilteredeki klüpler menejerlik sistemiyle yönetiliyor) kişiler birinin bu görevi yapması lazım ve sıradan biri olmamalı işi bilen biri olmalı

Bunları bende biliyorum,biraz ironi yapmak istedim.Neden mi?

Yukarıdaki isimlerin sadece 1 tanesi başarılı oldu,adnan sezgin.O kadroya rağmen fb şampiyon olamadı ama volkan ballı ideal bir menejer olarak listede yerini aldı.Hakeza sinan engin hangi başarısıyla iyi bir menejer olarak gösteriliyor.

Asıl vurgulamak istediğim şu;(sadece Türkiye için)

İyi bir kadro kurarsanız,iyi bir yönetime sahip olursanız,futbolcularınızın alacaklarını gününde öderseniz,bu ülkede başarısızlık söz konusu olmaz.Menejer denilen kişilerde işin kaymağını yerler.Bu ülkede menejerlik sistemi avrupayla karşılaştırılamayacak kadar geri kalmış durumda.Hala doğru dürüst ödenmeyen futbolcu alacakları,teknik direktörün işine karışan başkan ve yöneticilerle,bizim ülkedeki menejerler olsa olsa takımın kamp,otel,yemek işlerine bakan angarya memurları olurlar.Bizde herşey başkanda biter.

Oysa avrupada takım menejeri her konuda en yetkili makamdır.Teknik direktörler aynı zamanda takımın menejeridir ingilterede.Transfer bütçesi onların elindedir.Her türlü yetki verilmiştir. Başarısız olurlarsa işlerine son verilir ve aynı yetkilerle yeni biriyle anlaşılır.

Ben menejer diyince böyle birini anlıyorum,bizdeki gibi ne görev yaptığı belli olmayan hedef tahtalarını değil.

ismail tüfekçi
21.05.2008, 11:44
bursada taraftarı cevik kuvvetle kaderine terkeden necmi menejerlik yapamazdı zaten iyi olmuş

mustafakaya
21.05.2008, 12:10
türkiye'de menajerlik için en iyi özellik iyi transfer bağlantıları olması.

mustafakaya
21.05.2008, 12:11
türkiye'de menajerlik için en iyi özellik iyi transfer bağlantıları olması.

ersun yanalın önereceği bir isim getirilmeli bu makama.

DNA-TS
21.05.2008, 14:27
ersun yanalın önereceği bir isim getirilmeli bu makama.

hasan çetinkaya yı istiyordu fakat yönetim anlaşamamıştı