PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sevgililer Günü

Sayfa : [1] 2

BordoMavili KIZ
10.02.2005, 19:21
Sevgililer günüde ne yapmayi ve ne almayi düsünüyorsunuz ? smileys/smiley36.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley9.gif

serdar_k
10.02.2005, 19:33
olsa alacazda yok ki?

Çebi
10.02.2005, 19:51
olsa alacazda yok ki?

+1967smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

SHENOLA
10.02.2005, 19:58
olsa alacazda yok ki?

smileys/smiley2.gif

Guests
10.02.2005, 20:00
benimki almanyada ben rahatim. bi e-kart yetersmileys/smiley2.gif

Çebi
10.02.2005, 20:03
benimki almanyada ben rahatim. bi e-kart yetersmileys/smiley2.gif

çok pintisin özgür yaaasmileys/smiley36.gifah ahhh yok kismileys/smiley36.gif

Guests
10.02.2005, 20:15
Para yok Allahtan bu ara.Halden anlayan bi arkadasim var çok sükürsorun olmaz .

Allah bizi arsiz,maddiyatçi kizlardan korusun.(Amin)

Guests
10.02.2005, 20:15
Bi çiçek yeter bi de elimi hafif kanattim mi tamamdir koparitken diken batti derim olur biter fedakar sevgili ayaklari...

Agliycam simdii smileys/smiley36.gif

BordoMavili KIZ
10.02.2005, 20:18
bu mevsimde de gül yetisir ya :) ama cidden seni anlamasi ve bir çiçek bile yeter birisi kaktüs verse bile yeter önemli olan verilen hediyede onu bulmaktir demi smileys/smiley4.gif

SHENOLA
10.02.2005, 20:22
bu mevsimde de gül yetisir ya :) ama cidden seni anlamasi ve bir çiçek bile yeter birisi kaktüs verse bile yeter önemli olan verilen hediyede onu bulmaktir demi smileys/smiley4.gif

smileys/smiley2.gif

Guests
10.02.2005, 20:30
Gülden baska çiçek yok di mi piyasada...

BordoMavili KIZ
10.02.2005, 20:36
yok ondan demedim murat sadece latife yaptim , sevgililer günü ki düsüncen hos olmasi gereken yani neyse atkimi öreyeyim sirada bere var patik var http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Kul
10.02.2005, 21:45
14 Subat Dogum Günüm Acaba 2 Tane mi hediye alacak...smileys/smiley23.gif

Hüda Topaloğlu
10.02.2005, 23:11
Benim için hergun sevgililer günü (klasik bir kaçamak cewap ama öyle:))

İleli
11.02.2005, 00:38
burdan of'a mesajla yetinecez smileys/smiley4.gif

PaNZeR_G
11.02.2005, 01:51
ben ne alsam yuzukle ayinin arasinda kaldim ama simdinin kizlarina bile cok bunlar smileys/smiley4.gif

Guests
11.02.2005, 09:55
yüzük degilde ayi yakisir kardesimsmileys/smiley2.gif

Sevgi
11.02.2005, 10:10
Sinem merak ediyordum su 14 Subat la ilgili topic i kim açacak diye bu kisi sen oldun ya ne diyim ben sana artik.smileys/smiley7.gif

Ne sevgililer günü ya biktim su abuk subuk günlerden Onu sevmisim daha ne istiyor birde hediye mi alicam

Hediye almak için böyle abuk sabuk günlere ihtiyaç yok.Edited by: sevgi

BordoMavili KIZ
11.02.2005, 12:05
sevgi - liler günün kutlu olsun sevgi smileys/smiley36.gif

sunay61_67
11.02.2005, 12:40
az kaldi o güne kadar bi tane sevgilide bulamayiz.neyse bidahaki seneye

Sevgi
11.02.2005, 13:08
sevgi - liler günün kutlu olsun sevgi smileys/smiley36.gif

burda demek istedin ki adiSEVGI olan birinden niye böyle duygusuz bir mesaj gelmis dimi.Insanlari kullanmaya yönelik seyler bunlarda ondan derim sende cevap yazarsin ne kadar negatifsin diye ama öyle olmadigini biliyorsun neyse uzattim ama bu basligi hiç sevmedim haberin olsunsmileys/smiley1.gif

BordoMavili KIZ
11.02.2005, 13:19
yo seni tanimazsan derdim negatifsin diye ama smileys/smiley17.gif

valla sevgililer günü güzel, acaba bu sene gizli hayranim ne gönderecek bana sence sevgi ne gönderir http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Sevgi
11.02.2005, 13:29
yo seni tanimazsan derdim negatifsin diye ama smileys/smiley17.gif

valla sevgililer günü güzel, acaba bu sene gizli hayranim ne gönderecek bana sence sevgi ne gönderir http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

Bu sefer kendi çikar ortaya eger ortaya çikmazsa gelen ne gelirse gelsin alma gizemi sevmem ben de ertesi gün ortaya çikiyor smileys/smiley36.gif

Salih61
11.02.2005, 13:39
Bir tane GÜL...

TSlimetin08
11.02.2005, 15:31
Bilmem ne alsam ki ??????smileys/smiley5.gif

UmutBaykan
11.02.2005, 17:06
Yok ki sevgilimiz..Ama ben herkesin sewgililer gününü kutluyorum..smileys/smiley17.gif

Çagman
11.02.2005, 17:23
Her Zamanki gibi Yine Bos anLamsiz bir gun smileys/smiley36.gif

yine Tekim cunku Ben boYLe Kaderin Kimseninde SevgiLiLEr gununu KutLamiyorum Kardesim ZorLami :)

Gökhan Kutlu
11.02.2005, 17:40
bizim de yokki kutlayalim.Edited by: FIRTINA_61

Sevgi
11.02.2005, 18:07
Arkadaslar Sinem i yanlis anladiniz sevgiliniz var mi yok mu diye sormadi ne almayi düsünüyorsunuz ne yapacaksiniz diye sordu.Belki kendisi için bir fikri yok fikir edinmeye çalisiyor kizsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Guests
11.02.2005, 18:09
Hediye seçmek zor olmasa gerek. helede trabzonsporluysa gidin ts clup'a bari klübümüz kazansin... Edited by: ÖzGüReisEsenLer

SDanışmaz
11.02.2005, 18:25
olsa alacazda yok ki?

Ayen bende de yok ama olacakti.Sirf sevgiler günü var diye olmadi. smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif.Ama bu sevgiler günü geçsin olacak smileys/smiley4.gif

tsakrep61
11.02.2005, 19:41
bi yuzuk yeter (rus pazarindan)

secil_ts
11.02.2005, 20:35
bi yuzuk yeter (rus pazarindan)

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Barış
11.02.2005, 21:00
Biraz param vardi bitti sevgilim vardi çekti gittismileys/smiley19.gif

İsmail Çavuşoğlu
11.02.2005, 21:36
sevgililer gününde sevgilisine hediye alamayan birisi sevgililer gününü kutlayamamismi oluyor acaba.merakimdan soruyorum sözlede kutlanabilirmi?

ahmetsalih
12.02.2005, 11:49
benim sevgilim ts varmi ötesi

erolizm
12.02.2005, 12:29
Sinem merak ediyordum su 14 Subat la ilgili topic i kim açacak diye bu kisi sen oldun ya ne diyim ben sana artik.smileys/smiley7.gif

Ne sevgililer günü ya biktim su abuk subuk günlerden Onu sevmisim daha ne istiyor birde hediye mi alicam

Hediye almak için böyle abuk sabuk günlere ihtiyaç yok.

Sana katiliyorum dostum...Birde neden sevgililer gununde erkeler hediye alirki...adaletsiz bir durum...Bu erkekler icin sevgililer gunu,,kizlar icin erkekleri yonta ma gunü...
smileys/smiley18.gifsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley18.gif

Zafer Keskin
12.02.2005, 12:53
yaw sevgililer günü diye bir olay tutmus gidiyorlar yaw siz dün cumaya gittinizmi yani namaza(erkekler için)hemiiii

sevgililer günü bir papazin sevdigi kisiye verdigi çiçekten ibaretmis ve biz müslümanlar bunu her yil taklit edip duruyoruz!!!!!!!!

bu nedir yaw seven insan sevgilisine her gün hediye alir o kadar ..........

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

of-lee
12.02.2005, 13:20
en iyisi sevgiler gununu bos gecirmek smileys/smiley36.gif

SDanışmaz
12.02.2005, 15:57
Dün derhanede bütün arkadaslarim sevgilime ne alayim diye sorup duruyorlardi.Onlara akil vemekten bende akil kalmadi smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

saglam
12.02.2005, 16:15
Müsaadenizle yaklasmakta oldugumuz özel tarihe, özel bir kampanya fikri önermek isterim.

Özel günden kastim ne mi? Tabii ki ?sevgililer günü? Hiç bir fedakarliktan kaçmadim ve bu ?gün?den kulübümüzün nasil karli çikabilecegini düsündüm. Ilerde insanlar ayrilsalar bile kazanan gene kulübümüz olacak;)
<O:P></O:P>
Ilk olarak; ?kombine hediye etmek? düsünülebilir. Ama sonra kiz çikipta ?ben istanbul'da, ankara?da vs. baska yerde yasiyorum ne yapicam bunu? diye de sorma ihtimali var. Bu nedenle Trabzon?daki kardeslerimiz için uygun bir hediye. Hem böylece ayda en az iki kere 90 dk yan yana oturma sansiniz olacak:)))

Ikinci önerim; kulübe üyelik. Sevdiginiz insani kulübe üye yapabilirsiniz. Ancak Pazartesi günü gelip çattiginda elinizde sadece bir banka dekontuyla gidip, ?hediyem bu, seni kulübe üye yaptim? demek ne kadar romantik olur bilemem:))

Ikisi de olmadi, hemen bir TSClub?a gidilir, en azindan bir Trabzonspor rozeti alinir. (Bir fb.li bayan arkadasima -sevgili degil-geçen sene nisan ayinda TS rozetini hediye etmistim, hani su altin renkli olandan. Sasirdi tabi, rozeti yakasina takti ve ?Trabzonspor sampiyon olursa Trabzonspor?u tutacagim? dedi. Tabi sampiyon olamadik, ve sampiyon olmamiz babasina karsi eline koz verecegi için koz sahibi olamadi. Netice o ki; ufak bir rozet bile babasi fb yönetiminde yer alan fanatik bir bayanin takimini degismesine yol açabilir.

"Sevgilim yok kiiii" diye mizmizlanan tipleri esefle kiniyorum! Söyle bir etrafiniza bakin, sonra bakislarinizi kendinize çevirin. Dogumunuzdan beri kullandiginiz vücudunuz, duygulariniz, hisleriniz... Kendinizi sevin. Kendinizi önemseyin ve o gün kendinize bir kiyak yapin, hediyeyse hediye ya da size özel bir sey yapin.

Bunun disinda sevgilisi olan arkadaslara tavsiyem; yapmacik hediyelerden kaçip(illa da hediye alacagim diye tutturuyorsaniz tabi), arkadasinizin sürekli kullanabilecegi birsey alin. Öyle ki, onu kullandikça hatrina gelirsiniz. Ya dabasit ama size özgü seyler,fiyakali bir çerçevenin içinde beraber çekildiginiz bir fotograf hos olmazmiydi;)

Bayan arkadaslarimizi öne çikaran bir hediye tipi de; kendi imalatiniz olan seyler,mesela ellerinizle ördügünüz bir kazak ya da bir atki. Gerçekten onu hediye ettiginiz kisinin çok hosuna gidecektir. Bu arada kuzenimden atki sözü almistim, iplerinin rengini ben söyledim, üretim bitmek üzere 4 tane atkim olmasina ragmensabirsizlikla bekliyorum;) Bakin"sabirsizlikla" dedim. Bu hediyeyi kuzenimden almama ragmen...Bu da demek oluyor ki; kuzenlerinizi de ihmal etmeyin:)) Hem onlar sizi hiç terketmezler...

Ne olursa olsun kendinizi sevin, kendini sevmeyen baskalariniz sevemez.

Resmi siteye birkaç gündür girmiyordum, yazdiklarimaparalelbir kampanya,yeni farkettim;
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/sevgilipop.jpg<O:P></O:P>

sweetrose
12.02.2005, 16:36
Valla geçen sene cezali oldugum için okuldan çikip kizla bulasamadim. Kizda o günden beri o günü hatirlatir durur bana.... Zaten bu sene hafta içine geliyormus. Hafta içi disari çikmam imkansiz oldugu için..... Anladiginiz iki senedir kizin bütün hayallerini yiktim... Valla isi bir "quick fix" le hallettim. Onu okula çagirip gerisini orada halledecegim.... Edited by: sweetrose

ts_fan
12.02.2005, 20:42
ilginçEdited by: ts_fan

sheva
13.02.2005, 12:21

Hediye almak için böyle abuk sabuk günlere ihtiyaç yok.

bence de oldukça gereksiz bir gün..tüketim amaçli sonradan uydurulmus yani..

serdar_k
13.02.2005, 21:08
bütün herkesin sevgililer gününü kutlar hayirlara vesile olmasini temenni ederim

Emorfo
14.02.2005, 10:57
böyle gavur icadi günler ve gecele roldukça gereksiz. dalga geçmeden olmaz tabi :)

Sevgililer gününde gönderilen bir kaç sevgi dolu sms :)

- Seni Seviyorum' Üzülme, zamanla geçer.
- 'Seni Seviyorum' Iyi de bunun sosyal güvencesi, sigortasi filan var mi?
- 'Seni Seviyorum' Anlasildi tamam.
- 'Seni Seviyorum' Neden? Ben de benim bilmedigim bir seyler mi gördün?
- 'Seni Seviyorum' Beni bu islere karistirma ne olur.
- 'Seni Seviyorum' Ne Güzel. Seninle beraber, beni seven iki kisi olduk böylece.
- 'Seni Seviyorum' Havadandir, bana da oluyor bazen.
- Seni Seviyorum' Çok hos. Peki baska ne gibi hünerlerin var.
- 'Seni Seviyorum' Ben de senin, beni sevisini seviyorum.
- 'Seni Seviyorum' Hadi ya, çok ilginç, ee sonra.
- 'Seni Seviyorum' Yorum yok.
- 'Seni Seviyorum' Ben de seni seviyorum, ee simdi ne olacak?
- 'Seni Seviyorum' Yeni parola bu mu? Ben ne diyecegim peki.
- 'Seni Seviyorum' Teoride mi? Pratikte mi?
- 'Seni Seviyorum' Blöfünü görüyorum, rest çekiyorum.
- 'Seni Seviyorum' Sen asmissin. Ben artik ne desem bos.
- 'Seni Seviyorum' Olur, sarayim mi? Burada mi seveceksin?

bu baya hos

- 'Seni Seviyorum' Beni bu islere karistirma ne olur. Edited by: Emorfo

Sevgi
14.02.2005, 11:12
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

secil_ts
14.02.2005, 12:30
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

baya ruhsuz bir yazi ama ne yalan söyliyim ilgimi çekti bana yonelik su donemde ozellikle 'seni seviyrm... hadi ya çok ilginç sonra' kismismileys/smiley32.giftebrik valla

sunay61_67
14.02.2005, 13:30
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gif

sheva
14.02.2005, 13:34
"'Seni Seviyorum' Havadandir, bana da oluyor bazen. "

iyiymis..

corleone
14.02.2005, 13:58
tüm camiamizin sevililer gününü en içten dileklerimle kutluyorum en büyük askima haykiriyorum, seni seviyorum TRABZONSPOR....

SHENOLA
14.02.2005, 15:09
dün askim bana en güzel hediyeyi verdi....

trabzonspor:3

malatya:o....

SDanışmaz
14.02.2005, 15:16
böyle gavur icadi günler ve gecele roldukça gereksiz. dalga geçmeden olmaz tabi :)

Sevgililer gününde gönderilen bir kaç sevgi dolu sms :)

- Seni Seviyorum' Üzülme, zamanla geçer.
- 'Seni Seviyorum' Iyi de bunun sosyal güvencesi, sigortasi filan var mi?
- 'Seni Seviyorum' Anlasildi tamam.
- 'Seni Seviyorum' Neden? Ben de benim bilmedigim bir seyler mi gördün?
- 'Seni Seviyorum' Ne Güzel. Seninle beraber, beni seven iki kisi olduk böylece.
- 'Seni Seviyorum' Havadandir, bana da oluyor bazen.
- Seni Seviyorum' Çok hos. Peki baska ne gibi hünerlerin var.
- 'Seni Seviyorum' Ben de senin, beni sevisini seviyorum.
- 'Seni Seviyorum' Hadi ya, çok ilginç, ee sonra.
- 'Seni Seviyorum' Yorum yok.
- 'Seni Seviyorum' Ben de seni seviyorum, ee simdi ne olacak?
- 'Seni Seviyorum' Yeni parola bu mu? Ben ne diyecegim peki.
- 'Seni Seviyorum' Teoride mi? Pratikte mi?
- 'Seni Seviyorum' Blöfünü görüyorum, rest çekiyorum.
- 'Seni Seviyorum' Sen asmissin. Ben artik ne desem bos.
- 'Seni Seviyorum' Olur, sarayim mi? Burada mi seveceksin?

bu baya hos

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

kuzey_lee
14.02.2005, 16:33
kahrolsun 14 subat

Çagman
14.02.2005, 16:35
smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif

Anti 14 Subat KahroLsun emi.

gedik61
14.02.2005, 16:37
tek sevdamiz var o da TRABZONSPOR

Zafer Keskin
14.02.2005, 17:14
anti 14 subat bugün her zamanki gibi geçti haliyle yani sadece her zamnki bulusma gibi sahil yolu falan bu ne yaaa sevgililer günü felan walla warya bugün pazartesi olmasa yine bulusmazdim kizla falan ne bu yaa sevgililer günü önceki yazimdaki gibi bu hristiyan toplumunun çikardigi bir olay haliylede kutlamak gereksiz yani :))))))))))))))))

imported_AkÇaaBaTLi
16.02.2005, 00:13
Erkek adama yakismaz böyle saçma günler ... smileys/smiley1.gif

Geldi geçti iste ne oldu? Hiç smileys/smiley1.gif

Magnolia
16.02.2005, 08:54
14 Subat Sevgililer Gününe yaklasiminiz çok ilginç...Bu kadar mi duygusuz Karadeniz insani?

Emorfo
16.02.2005, 11:42
Duyguyla alakasi yok. Saçma geliyor. Emperyal güçlerin sirf tüketime yönelik uydurduklari bu gün ve geceleri neden dikkate alayim. Bu düzenin bir parçasi olmak istemiyorum. Bu bakimdan espiri yaklasmak istedim. Sevgililer günüymüs peh pehh :)

Sevgi
16.02.2005, 12:45
Esra bunu nasil bagladin karadeniz insanina hayret eger bütün karadenizliler benim gibi düsünüyorsa burdan su sonuç çikar karadenizliler gerçekten akilli smileys/smiley1.gif

Örf adet ve kültürümüze ters. Senede sanki birgün birbirlerini hatirliyormuscasina deli gibi alis veris edip bugünü ortaya çikaranlara hizmet etmek daha bir ters.

Bu kadar yeter.....

Berat
16.02.2005, 14:13
Duyguyla alakasi yok. Saçma geliyor. Emperyal güçlerin sirf tüketime yönelik uydurduklari bu gün ve geceleri neden dikkate alayim. Bu düzenin bir parçasi olmak istemiyorum. Bu bakimdan espiri yaklasmak istedim. Sevgililer günüymüs peh pehh :)

yürü be Farukum,,helal olsun sana.Aynen katiliyorum..bence de sadece tüketime yönelik olarak uydurulmus birgün..Bizim örf adet gelenklerimizde olmayan birgün..Sevgililer birbirlerine bizim günlerimizde neden hediye almazlar ki?? Mesela dini bayramlarimizda..Hediyelesmek dinen de çok hos bi davranis hatta bildigim kadariyla hediylesmek sünnet..ama bunu özellikle 14Subatta yapmak çok saçma geliyo..

her konuda oldugu gibi bu konuda da ültürümüz deforme olmus,dis güçlerin etkisine girmis..Millet yilbasina,sevgililer gününe gösterdigi hevesi,ilgiyi Ramazan Bayramina,Kurban Bayramina götermiyor..Bir ülkeyi sömürgelestirmek isteyenler ilk önce o ülkenin dilini ve kültürünü deforme ederler..Olaya bizim açimizdan baktigimizda durum vahim,,,tamam yerine "ok" hosçakal yerine "bye" lar havada uçusuyor..Belki önemsiz gibi gözüküyor ama bence çok önemli..Kültürümüz de zaten yukarida bahsettigim gibi yozlasiyor..su anda gelecek maalesef pek parlak degil..Genç nesilin bazi seylerin farkina varip mantaliteyi degistirmesi lazim...

sah_zade61
16.02.2005, 15:37
<DIV align=center>
Sevgililer Günü(Saint Valentine's Day)</DIV>
<DIV align=center>
Gerçek sevgi sonsuzdur! 14 subat Sevgililer günü(Saint Valentine's Day) Avrupa toplumunun dinlerinin asil hükmünü kaybetmesi insanlar arasinda mesru olmayan iliskilerin yayginlasmasinin normal karsilanmasi ile ortaya çikmistir. Ne eski dinlerde nede Islam dininde yeri yoktur.

Saint Valentine, bir Hiristiyan rahibiymis ve eski Roma Imparatorlugu devrinde yasamis. Hikayesi ise söyle;
Roma Imparatoru Cladius, askerlerinin esleriyle birlikte olmak için savasmayi birakip kaçtiklarini ögrenince, evlenmelerini yasaklamis. Rahip Saint Valentine ise, Imparator'un bu tutumunu yanlis buldugu için protesto etmis ve bir zaman sonra da, yasaga ragmen gizli gizli askerlerinin nikahlarini kiyip onlari evlendirmis... Ama bir gün gelmis Rahip yakalaninca da, belli akibet gerçek olmus ve öldürülmüs.
Yillar sonra St.Valentine, öldürüldügü Roma'da, ölüm gününde anilmaya baslanmis. Derken bu gelenek, bütün dünyaya yayilmis ve Subat ayinin 14'üncü günü "St. Valentine's Day", Sevgililer Günü olarak ilan edilip kutlanmaya baslanmis.</DIV>

Berat
16.02.2005, 15:53
<DIV align=center>
Sevgililer Günü(Saint Valentine's Day)</DIV>
<DIV align=center>
Gerçek sevgi sonsuzdur! 14 subat Sevgililer günü(Saint Valentine's Day) Avrupa toplumunun dinlerinin asil hükmünü kaybetmesi insanlar arasinda mesru olmayan iliskilerin yayginlasmasinin normal karsilanmasi ile ortaya çikmistir. Ne eski dinlerde nede Islam dininde yeri yoktur.

Saint Valentine, bir Hiristiyan rahibiymis ve eski Roma Imparatorlugu devrinde yasamis. Hikayesi ise söyle;
Roma Imparatoru Cladius, askerlerinin esleriyle birlikte olmak için savasmayi birakip kaçtiklarini ögrenince, evlenmelerini yasaklamis. Rahip Saint Valentine ise, Imparator'un bu tutumunu yanlis buldugu için protesto etmis ve bir zaman sonra da, yasaga ragmen gizli gizli askerlerinin nikahlarini kiyip onlari evlendirmis... Ama bir gün gelmis Rahip yakalaninca da, belli akibet gerçek olmus ve öldürülmüs.
Yillar sonra St.Valentine, öldürüldügü Roma'da, ölüm gününde anilmaya baslanmis. Derken bu gelenek, bütün dünyaya yayilmis ve Subat ayinin 14'üncü günü "St. Valentine's Day", Sevgililer Günü olarak ilan edilip kutlanmaya baslanmis.</DIV>

eeee,arkadas ne güzel yazmis..Ne alakasi var simdi bunun bizim kütürümüzle..saçma...

Ferşat Balcı
16.02.2005, 16:21
sevgililer günü mü...! Ne zamandi geçtimi...?

saglam
16.02.2005, 22:45
Aydinlatici yazi için tesekkürler. Ancak ben olaylara bu kadar vahim bakmiyorum. Annerler günü olsun, sevgililer günü olsun, dogum günü olsun, hatta yilbasi kutlamalari olsun... Dilerseniz hepsinin "saçmaliktan ibaret" oldugunu ispatlarsiniz.

Ama su yönden düsünün; öyle ya da böyle, "pazarlama açisindan büyük yapitlar" olarak degerlendirseniz de, yukarida saydigim günlerin hepsindeki ortak özellikler "eglenmek, paylasmak, sevmek, sevilmek, sevindirmek" Simdi bunlar bizde olsa ne olur olmasa ne olur? Oldu da kötü mü oldu. 14 subatta birisine gül adin, ya da siir okudun da kötü mü oldu? Karizman mi çizildi. Dogumgününde birisine hediye aldin ya da telefon açip kutladin kötü mü oldu? Ya da yilbasinda kart attin da ne zarari oldu? Anneler gününde anneni hatirlamanin neresi yanlis?

Ha diyorsaniz ki; benim için her gün anneler günü, her gün sevgililer günü. Tamam o zaman. Neticede tasvip etmesenizde, yapmacik olarak görsenizde bu günler birer firsattir. Ilk yazimda da degindigim gibi, en azindan "kendinize olan sevginizi" göstermek için. Umarim degerlendirmissinizdir. Hayat çok kisa, isteyen sevgisini gösterir ve bunun için gün sayar, kimisi de diledigi ani özel kilar, size kalmis.Ama benden tavsiye "insanlara deger verin ve bunu mutlaka gösterin". http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif
Unutmadan Trabzonspor'umuzahttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley27.gif olan sevgimizi de gösterelim, kombine, lisansli ürün, sanal, reel destek...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley31.gif

Asagidaki sarki sözleri de kapanisim olsun.

duygu, biraz duygu... bütün istegim buydu... http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley20.gifEdited by: saglam

Guests
17.02.2005, 08:52
sevgililer günü mü...! Ne zamandi geçtimi...?

En güzeli bu ya sallamiycaksin bu günü bilmiyceksin bile.smileys/smiley2.gif

BordoMavili KIZ
17.02.2005, 08:58
Millet muhalefet olmayi çok seviyor , antilik hoslarina gidiyor , ben sevgililergünün elestiripte sevgililer gününde sevgilisine hediye almayan birilerinin olduguna inanmiyorum varsada çok nadirdir yani

bizim örf ve adetlerimize bakacak olursak , su an onun ne kadarini yapabiliyoruz zaman ilerliyor dünya küçülüyor kültürler birbirine giriyor , asil olan millet olma özelligini koruyabilmektir türksen türklügünü bileceksin milli duygularin olacak gerisini zaten istedigin kadar engellemeye çalis evrensel bir dünya tüm kültürler iç içe girecektir , sevgililer gününde bana hediye gönderen iki gizli hayranima tesekkür ediyorum bu arada zaragozalilarin sevgililer gününü kutlarim smileys/smiley36.gif

Guests
17.02.2005, 09:01
Reklamlar bitti...

BordoMavili KIZ
17.02.2005, 09:04
11 satirda görmek istedigini görürsün ancak smileys/smiley32.gif, reklamlar bitti hemen benim ardimdankomedyen çikti sahneye

Guests
17.02.2005, 09:22
Eh malzeme saglam olunca komedyenlik de kolay oluyo.

kelkitli29
17.02.2005, 09:29
bende böyle sacma sapan günleri kaale almiyorum bile. bizim sevgimiz 1 gün degil 365 gün.

Emorfo
17.02.2005, 10:16
Farkli dünyalarin farkli düsüncelerin tek ortak noktasi Trabzonspor..

sah_zade61
17.02.2005, 10:59
yazdiklarinizdayerden göge kadar haklisin. elbetteki eglenmek,paylasmak,sevmek,sevindirmek için özel günler olmali buna bende katiliyorum.en basta ben bu günlere pazarlama açisindan büyük yapitlar oldugu için degil,bizim kültürümüzle bagdasmadigi için karsiyim.bizim kültürümüzde kurban bayrami,ramazan bayrami,asure vb. birçok gün mevcuttur.amaci sevmek,sevindirmek,paylasmak olan ve türk-islam kültürü içerisinde yetismis olan insanlar için bugünler kaçirilmayacak firsattir.ama maalesef insanlarimiz ramazan bayramlarinda sevmeyi,paylasmayi,büyügü,küçügü,akrabayi,dostu unutup tatil merkezlerine tatil yapmaya giderler.kurban bayrami gelince insan'dan tiksinen hayvanseverler ve kültürümüzle zitlasmayi prensip haline getirmis medya kuruluslari kurban kesmeyi vahset olarak degerlendirip insanlari yavas yavas bu gelenektende uzaklastirmaya çalisirlar.sonrada ayni insanlar çikip kendi örf ve adetlerimizin ne kadarini yapabiliyoruzki deyip saint valentine ve noel gibi günleri sevgi ve duygu bakimindan yoksullastirdiklari insanlara çagdas dünyanin olmazsa olmaz'i diye sunuyorlar.bu medya kuruluslarina bagli tv kanallarinin yaptigi ve izlenme rekorlarini alt üst eden dizilerin konulari ne olursa olsun temelini yukarida bahsettigim anlayisin olusturdugu da bir gerçektir.bir baska gerçek ise insanlarimizin izledikleri bu dizilerden etkilendikleri ve bu dizilerdeki yasam tarzini yavas yavas kendi hayatlarinda da uygulamaya basladiklaridir.sevgililer günü ile ilgili yazmis oldugum yazidan dolayi duygusuz oldugumu iddia eden sarki sözlerini ve muhalefet etmekten hoslandigimi yazan arkadaslarda bu karma kültürün yeni ürünleri olsa gerek.onlara zaten ne söylesem anlamazlar ki.

Guests
17.02.2005, 11:05
yazdiklarinizdayerden göge kadar haklisin. elbetteki eglenmek,paylasmak,sevmek,sevindirmek için özel günler olmali buna bende katiliyorum.en basta ben bu günlere pazarlama açisindan büyük yapitlar oldugu için degil,bizim kültürümüzle bagdasmadigi için karsiyim.bizim kültürümüzde kurban bayrami,ramazan bayrami,asure vb. birçok gün mevcuttur.amaci sevmek,sevindirmek,paylasmak olan ve türk-islam kültürü içerisinde yetismis olan insanlar için bugünler kaçirilmayacak firsattir.ama maalesef insanlarimiz ramazan bayramlarinda sevmeyi,paylasmayi,büyügü,küçügü,akrabayi,dostu unutup tatil merkezlerine tatil yapmaya giderler.kurban bayrami gelince insan'dan tiksinen hayvanseverler ve kültürümüzle zitlasmayi prensip haline getirmis medya kuruluslari kurban kesmeyi vahset olarak degerlendirip insanlari yavas yavas bu gelenektende uzaklastirmaya çalisirlar.sonrada ayni insanlar çikip kendi örf ve adetlerimizin ne kadarini yapabiliyoruzki deyip saint valentine ve noel gibi günleri sevgi ve duygu bakimindan yoksullastirdiklari insanlara çagdas dünyanin olmazsa olmaz'i diye sunuyorlar.bu medya kuruluslarina bagli tv kanallarinin yaptigi ve izlenme rekorlarini alt üst eden dizilerin konulari ne olursa olsun temelini yukarida bahsettigim anlayisin olusturdugu da bir gerçektir.bir baska gerçek ise insanlarimizin izledikleri bu dizilerden etkilendikleri ve bu dizilerdeki yasam tarzini yavas yavas kendi hayatlarinda da uygulamaya basladiklaridir.sevgililer günü ile ilgili yazmis oldugum yazidan dolayi duygusuz oldugumu iddia eden sarki sözlerini ve muhalefet etmekten hoslandigimi yazan arkadaslarda bu karma kültürün yeni ürünleri olsa gerek.onlara zaten ne söylesem anlamazlar ki.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif Karma Kültürün yeni ürünlerine itafen....

Berat
17.02.2005, 16:34

BUDUR!!!

saglam
18.02.2005, 21:44
Merhaba,<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
Dostum(profilde isminyazmiyor)çok alinmissin, bilsem kafanda soru isaretlerine mahal birakmayacak açiklamara yer verirdim. Sondan baslayayim, ?duygu biraz duygu... bütün istegim buydu...? sana ithafen yazili bir söz degil. Hatta yazim seni hedef bile almayan, oradaki tüm ?anti-14 subatçilara? yazilmisti. Madem üstüne alindin ve diger arkadaslarda seni onayladilar veakabinde bana yönelik yazmissin, ben de kafandaki soru isaretlerini gidermeye çalisayim. Esasinda bu konuya daha fazla yazi yazmak zaman kaybindan farkli birsey degildir, lakin hakkimdaki görüslerini önemsiyorum. Yapmam gereken bazi islerden feragat ederek, bunlari yaziyorum. Degerini bil.

Ramazan ve Kurban Bayramlari, bizim için gerçekten önemli günlerdir, bu nedenledir ki; ekonomik açidan ülkemize büyük zarar getirse de, duygusal davranilip, resmi tatiller genelde hafta sonlari ile baglanilir. Nedeni ise bizim örf ve adetlerimizle bagdasir, ?insanlar yakinlarini ziyaret etsinler...? Bu anlamda kendimi bu günlerin anlamini idrak etmis bir insan olaraknitelendiririm. Uzakta da olsa, yakinlarima en kötü ihtimalle telefon veya e-posta ile ulasmaya çalisirim. Hatta aklima geldi, 29 tane torunu olan rahmetli dedeme çocukken gönderdigim kurban ve ramazan kartlari halen saklaniyorlar. Kurban bayraminda ne yaptigimi, bayrami nasil kutladigimi ve Ramazan bayramini nasil idrak ettigimi de yüksek müsadenle burada açik açik söylemeyeyim. ?O? bilse yeter. Bunun disinda da bir ise kalkisirken, bir yere giderken büyüklerle istisare etmek, fikir sormak, helallik istemekte bizim degerlerimizdendir. Sükür bunlari da yapmaya çalisirim. Sevdigim ve bana deger veren kisilerin dogumgünlerini unutmam! O günleri özel kilan ?gevur?(gâvur degil)özentisi olmak degil, ?dostum iyi ki dogdun, sen olmasan puzzelimdan bir parça eksik olurdu? mesaji vermektir.

Hal böyle olunca ?özel? bir arkadasinla berabersen, söz konusu günde de bir sekilde ?onu hatirladigini, onu önemsedigini? hissettirmelisin. Kendi adima bu ?gün?de ne yaptigimi açiklamayacagim. Kimseyi ilgilendirmez. ?Özel yasam? diyip siyrilayim isin içinden. Ister kutlamisimdir, ister o gün siradan bir gün gibi geçirmisimdir.

Fakat dikkat edersen; kahrolsun 14 subat diyen arkadaslarimiza öyle güzel öneriler sunmustum ki; ?insan kendisini sevdigini göstemeli? demistim. O gün ille de bir kiz arkadasinla ya da erkek arkadasinla beraber olacaksin diye bir sart yok. ?önce kendini sev!?, kendini sevmeyen baskasini sevemez! seklinde bir tema sunmustum. Tabi güzel gören güzel düsünür. O kadar yazidan neler çikardigin ilginç.

Evet benim önerilerim belli, bu günleri poh pohlayan tv kanallarinin elbette bir çikari vardir, orasi tartisilmaz. Hafta içi bir gün evde durdugunuzda elinize tv kumandasini alip bir dolasin bakalim neler oluyor? Inanin o programlari izleyen kaç bayan var. Piskolojilerini düsünün. Reyting ugruna insanlarin duygulari istismar ediliyor, simdi de tv programlarinda kismet arayan, bayanlar baylar boy gösteriyor. Daha önce de ülkemize çok lazimmis gibi ?balon sarkicilar kervanina katmak üzere, yeni yüzler?seçildi.

E tabii ki; <B style="mso-bidi-font-weight: normal">bunlarin tümü benim suçum(!)[/B] Bu izledigim (!) tv programlaridan o kadar etkilenmisim ki; bayramlari seyranlari unutup, ?gevur özentisi? günlerde teselliyi bulmusum. Dahasi bunu hayat tarzim haline dönüstürmüsüm. Yazik bana!

Bayramda tatile giden de vardir, hatta gazetelerde de boy boy ilanlar görürsünüz. Ispanya, Kibris turlari. Kurban kesmeye karsi çikan da olur, dileyen oruç tutar dileyen tutmaz, isteyen "seker bayrami" der. Çözüm insanlari suçlamak midir? Bu üslupla mi degistireceksiniz degerlerini? Hiç sanmam. Sahsen ben "karma kültürü"ne sahip birisi olsam,inanin bir daha sizi muhattap kabul etmezdim. Yaptiklarima da daha fazla baglanarak üstelik...

Daha fazlasini üstüme alamayacagim bu kadari yeter, ancak lütfen yazilarimi ?önyargisiz? okuyun, hatta zamaniniz varsa bir kez daha okuyunuz, samimiyet bulacaksiniz. Son olarak; tanimadiginiz insanlar hakkinda genelleme yaparken lütfen ?insafli? olunuz. Simdi isi "biz sana demedik sinem'e dedik" seklinde de yönlendirmeyin.O da genç bir kardesimiz, en azindan yukarida bana bazi ithaflarda bulunan kardeslerimizden daha az hatali yazmis,populizme lüzum yok, konuyu kapatalim.

Birilerini karalamak çok basittir ve kisa vadede iyi prim yaptirir elbet ancak tavsiyem;uzun vadeli düsünün ve beyninizin kivrimlarini biraz yorun.<O:P></O:P>
<O:P>Saygilar...</O:P>Edited by: saglam

TAMTÜRK61
21.01.2006, 19:00
Usaklar 2006 yilinin Sevgililer Günü yaklasiyor. Bizim Tribun Sultanlari Pacciler hatirlatmadan ben size hatirlatayum dedum. Benim gibi evli olanlara ve sevgilisi olanlara duyurulur.

Simdiden ne alacaginizi daha dogrusu durumu nasil idare edeceginizi düsünün Usaklar!smileys/smiley36.gif

İ.Öztel
21.01.2006, 19:15
tek biz diil onlarda dusunsun de ben anti 14 subatcilardanim smileys/smiley36.gif

Barış
21.01.2006, 19:17
la sie varcova ya derum seni ha hane çörçe evlenceyduzsmileys/smiley36.gif

#10 Fietra
21.01.2006, 19:19
tek biz diil onlarda dusunsun de ben anti 14 subatcilardanim smileys/smiley36.gif

Ben de 4ever 14 Subat'cilardanim.

TAMTÜRK61
21.01.2006, 19:27
la sie varcova ya derum seni ha hane çörçe evlenceyduzsmileys/smiley36.gif

Tam olarak anlayamadim ama birseyler cikardim.

Aslinda ben karsiyim 14 subat durumlarina .Birbirini seven icin hergün Sevgililer Günü bana göre. Bu is batidan cikmis,isin basinda emperyalist düzen var.Birileri birsey alacakki patronlar da ellerini ovusturacak..

pavel_nedved61
21.01.2006, 19:50
yalandan bi gün!!!eski sevgilime dünyalari aldim dünyami karartti:)

Emre B.
21.01.2006, 19:53
Tamammen ticari amaçla çikartilmis bir gün.Sevenin günü mü olurmus?

İ.Öztel
21.01.2006, 19:54
la sie varcova ya derum seni ha hane çörçe evlenceyduzsmileys/smiley36.gif olm o la sie varcova diil bi gere smileys/smiley36.gifo du izabela smileys/smiley17.gifsmileys/smiley36.gifbolonyali smileys/smiley36.gif

bahadiroglu
21.01.2006, 20:59
saçma sapan birgün olarak degerlendirdigim için hiçbirsey almadim bugüne dek ve almayacagim da.

bati kültürüne hayir.türk kültürüne vurlan bir darbe gününde hediye falan almam.alani da tasvip etmedim.

ama isteyen ne hali varsa görür.biraz daha duyarlilik yalniz..eski trabzon kültüründen neleri yasatmak için böyle baslik açilmiyor sorusu bile bazi seylerin çoktan kopup gittigine isaret etmekte yeter de artar bile..

U.Sadıkoğlu
21.01.2006, 21:05
bi tane cicek yeterlismileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

MrbLack
21.01.2006, 21:07
blmeyrum ne alacaz..ya da bize ne gelecek :D

Taner Gündoğdu
21.01.2006, 21:10
çiçekçilerin ve kuyumcularin birlikte hareket ederek meydana getirdikleri bugün de asla bir hediye almam. hergün alirim ama o gün almam... inat degil mi almam iste...

U.Sadıkoğlu
21.01.2006, 21:11
abi birak sora triplere giriyolarhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley4.gif

Taner Gündoğdu
21.01.2006, 22:36
....Edited by: golasaliyim

onurkaradeniz
21.01.2006, 23:14
valla ben ts formasi ve çiçek almayi düsünüyorum malum döndü kiz arkadasim simdi de iyice baglamak lazimsmileys/smiley36.gif

SiNo
21.01.2006, 23:17
biz bir p.. alamiyoruzzsmileys/smiley19.gif

immortal_TS
22.01.2006, 00:21
Anti 14subat smileys/smiley36.gif

Bartuğ13
22.01.2006, 14:19
aslinda olmasi bana da ters geliyo ama ne alacagimi buldum.bir kolye düsünüyorum.yalniz söyle bir nokta var ilk ay için bir sey almali miyim?ya da ne almaliyim onu bir türlü bulup da isin içinden çikamadimsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley18.gif

ne yapayim bir akil verin!

ancibranoz
22.01.2006, 14:25
olsa alacazda yok ki?

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifBen sarki besteledim. smileys/smiley4.gif

Ben yine sap basima ben yine tek basina,

Otururum 14 subattaaaa smileys/smiley4.gif

Esra Yıldırım
01.02.2006, 17:49
Bende karsiyim ... smileys/smiley6.gif

CaMoKa
01.02.2006, 18:02
biz 13 subati kutlayacagiz

13 SUBAT DÜNYA SAPLAR GÜNÜ

gerçekefsane
01.02.2006, 18:22
14 Subat'in özelligi nedir ?smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Kul
01.02.2006, 18:46
14 Subat'in özelligi nedir ?smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gif

Benim açimdan en büyük özelligi Dogum Günüm olmasidir..smileys/smiley17.gif

eren_61
01.02.2006, 19:11
hiçbir özelligi yok.ticari amaç o kadar.bende bise almicam

Berk Akçay
02.02.2006, 00:25
14 subatda özel bir sey yapmak gerekli bence bunu çogu bayan ister vede çogu sevgilide ama ne yapilmali ? iste asil önemli nokta burasi smileys/smiley4.gif

Kaya
02.02.2006, 00:51
Klasik... 13 tane gül alacaksin arkadas. Hanim sayacak son bir gül nerde. Hemen cevabi vereceksin sol gül sensin :)))

sheva
02.02.2006, 00:57
ne güzel ne güzel..biz de taktik ögreniyoruz smileys/smiley1.gif

İleli
02.02.2006, 01:55
Beyler bi iki seyler yazin suraya da bizde biseler yapalum smileys/smiley2.gif

chigannes
02.02.2006, 02:43
trabzonspor formasi

mircemal
02.02.2006, 02:52
offfffffffffffff off

Salih61
02.02.2006, 13:38
Klasik... 13 tane gül alacaksin arkadas. Hanim sayacak son bir gül nerde. Hemen cevabi vereceksin sol gül sensin :))) Baba Büyüksün...smileys/smiley2.gif

CaMoKa
02.02.2006, 13:44
Klasik... 13 tane gül alacaksin arkadas. Hanim sayacak son bir gül nerde. Hemen cevabi vereceksin sol gül sensin :)))

wayy kaya abi ei fikirde biz kime alicaz bakkalin ciraginami:(

Faik Yılmaz
02.02.2006, 13:52
ula usaklar bu topigi açtiniz ama ayip olmadimi....

sevgilisi olan var olmayan var.....

bak destiniz gönül yarami...smileys/smiley19.gif

CaMoKa
02.02.2006, 14:02
walla ya nispet yapar gibi

selimberkan
02.02.2006, 15:27
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif.....ben simdi trabzonspor a ne alacagim .......

gidiyim bari ona hediye olarak kendime lisansli ürün alayimsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifEdited by: selimberkan

Nytre
03.02.2006, 02:26
sevgilim duymasin... çok gereksiz bir gün...

Harun-61
14.02.2006, 03:04
güncelliyelim :-)))))

Faik Yılmaz
14.02.2006, 09:01
YÜREGINDE SEVGI TOMURCUKLARI YESEREN HERKESIN SEVGILILLER GÜNÜ KUTLU OLSUN.......

Faik Yılmaz
14.02.2006, 09:12
valla ben ts formasi ve çiçek almayi düsünüyorum malum döndü kiz arkadasim simdi de iyice baglamak lazimsmileys/smiley36.gif

ula kardasum kutsal formamizi kötü emellerimize alet etmeyelim lütfennnnnnn.........smileys/smiley36.gif

hakikiofkopat
14.02.2006, 09:14
evet bende katiliyorum yukaridaki söze smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Ancumah
14.02.2006, 09:44

ula kardasum kutsal formamizi kötü emellerimize alet etmeyelim lütfennnnnnn.........smileys/smiley36.gif

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif La formayi alup koyarken 3 kere öpün ole kiza miza vermeyun dedugu gibi çarpulursunuz haa smileys/smiley36.gif

Esra Yıldırım
14.02.2006, 09:58
ula usaklar bu topigi açtiniz ama ayip olmadimi....

sevgilisi olan var olmayan var.....

bak destiniz gönül yarami...smileys/smiley19.gif katiliyorum ... smileys/smiley13.gif

İ.Öztel
14.02.2006, 11:02
sevgililer günü oldu da nooldu ? smileys/smiley4.gifhaala evde PC basindayimsmileys/smiley4.gif Bence siradan bigün... Tamamen GEREKSIZ ...

onurkaradeniz
14.02.2006, 11:03

smileys/smiley4.gifsmileys/smiley2.gif

Faik Yılmaz
14.02.2006, 11:03
sevgililer günü oldu da nooldu ? smileys/smiley4.gifhaala evde PC basindayimsmileys/smiley4.gif Bence siradan bigün... Tamamen GEREKSIZ ...

haçan büytün sevgilisi olmayanlar ayni türküyü söyleyi....smileys/smiley36.gif

hem yalan deysun evde degilsun ofta stadin yanindaki kafedesun biliyrumsmileys/smiley36.gif

hakikiofkopat
14.02.2006, 11:05

la senun jolie diye manidan varya. resmini koymustum kizin ilgili basliga. onlan bulussanaydun? smileys/smiley36.gifsmileys/smiley4.gif

İ.Öztel
14.02.2006, 11:14
sen daha yaginsun ovaa smileys/smiley36.gifhaydar a tikkat et ha smileys/smiley36.gifsadegar ofgobad loves jolie .smileys/smiley36.gifasrin en büyük aski smileys/smiley36.gif

sadegar ofkopatv.s jolie smileys/smiley36.gif

Oğuz
14.02.2006, 11:19
Tüm BMN üyelerinin sevgililer gününü kutlarim..

Kaya
14.02.2006, 11:40
Tüm BMN üyelerinin sevgililer gününü kutlarim..

Eyvallah bende. :)

sheva
14.02.2006, 12:25
mübarek sevgililer gününüzüen içten dileklerimle kutlar,hayirlara vesile olmasini dilerimsmileys/smiley17.gif

tigin
14.02.2006, 12:29
bende küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öperim smileys/smiley36.gif

sheva
14.02.2006, 12:30
ben de bugünde küslerin barismasini ve akraba ziyaretlerinin unutulmamasini diliyorum :)

tigin
14.02.2006, 12:32
mezarliklara da gidek mi

sheva
14.02.2006, 12:35
evet..mezarlik ziyaretleri böyle mübarek günlerde özellikle önem tasir..ölülerimiz dua bekler..garip sevindirmek,aç doyurmak,uzaktaki akrabalarimizin halini hatirini sormak da bugün yapilmasi gereken baska aktivitelerdir..

UğuR
14.02.2006, 12:36
Sevginin günümü olurmus.Sevgi günlük degil ömür boyudur.Sirf millet birbirine hediye alsin diye yok anneler günü yok babalar günü yok ögretmenler günü yok sevgililer günü ....hediyeyle bu gibi seyler kutlanmaz ömür boyu onlarin degerini bilerek yasanir.

selimberkan
14.02.2006, 12:42
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

saglam
14.02.2006, 13:10
Görüyorum ki bazi arkadaslar teselliyi es dost ziyaretlerinde bulmuslarsmileys/smiley36.gif, onlarin adina üzülüyorum besmileys/smiley17.gif

Bu konu hakkindaki düsüncelerimi merak edenler, konunun geçmis sayfalarinda yeterince saçmaladigim yerleri okuyuversinler.

Akliniza mukayyet olun...

Küçükalioğlu
14.02.2006, 13:15
nerden buluyolar nerden akil ediyler habu günleri yaw ben nasi alayim simdi 4 dane ayri hediye la havle yaa bizimda bi bütçemiz var insan bunlari birinci sevgililer günü ikinci sevgililer falan die ayiri töbe töbe smileys/smiley5.gif

Sevgi
14.02.2006, 14:17
14 Subat ne oldu bugün.Farkli biseyler yapanlar varmi aranizda.Hergün ki rutin olaylar.Ekstradan sevgiliniz sizi aramistir ilk defa mi oluyor bu senede bir gün mü görüsüyorsunuzsmileys/smiley4.gifyada is çikisi okul çikisi vs bulusacaksiniz bunuda ilk defa yapmiyorsunuzdur herhaldesmileys/smiley4.gifaaa pardon hediye aliyordunuz birde dimi.Iste bunu senede birgün yapnlar için önem tasiyordur 14 Subat smileys/smiley1.gif

Saygilar...

(Gülcan seninkisi zügürt tesellisi sekerimsmileys/smiley36.gif)

gerçekefsane
14.02.2006, 14:24
14 Subat sevgililer günündeterkedilmek nasil bir duygudursmileys/smiley4.gif, hep merak etmisimdir. smileys/smiley5.gifsmileys/smiley4.gifsmileys/smiley36.gif

Oğuzhan Görkan
14.02.2006, 14:33
smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

sheva
14.02.2006, 16:32
Sahsima yapilan haksiz saldirilari esefle kiniyor "dinime küfreden müslüman olsa "diyorum smileys/smiley4.gif

Serkan'la Sevgi siz pek mutlusunuz heralde sevgililerinizle smileys/smiley36.gif

Mollasalihoğlu
14.02.2006, 16:37
aziz valentin kemiklerin sizlamiyo mu hiç??

gariban ögrenciler sevgililerine hediyeler çiçekler almak zorunda bugün sirf senin yüzünden,gereksiz adam seni!!

onlar asure gününü kutlamadikça ben de st.valentine's day kutlamasi yapmiyorum !!

Külünkoğlu
14.02.2006, 16:38
Sevgililer günü ise bundan sana ne ? iki insan birbirini sevmis eee, sevgili olmuslar eeee, hadi bunun adina "sevgililer günü" diyelim.Allah seni davul etsin. tüketim toplumunun paranoter günlerine alet olanlara da ne diyeyim bilmem ki.

15 milyon verip bir gül aldik tabi. almasak sorun oluyo da biraz o bakimdan yoksa beni bilirsiniz.

tigin
14.02.2006, 16:58
15 milyon verip bir gül aldik tabi. almasak sorun oluyo da biraz o bakimdan yoksa beni bilirsiniz.

smileys/smiley36.gifvalla bilmeyiz.15 milyon verip gül almissin bunu da unutmam metin abi smileys/smiley4.gif

sheva
14.02.2006, 17:20
Metin abi öyle bir giris yapmissin ki konuya ben de " sevgililer günü kutlamak bizi bozar" falan diyeceksin sanmistim smileys/smiley4.gif

Külünkoğlu
14.02.2006, 17:27
@tigin yazini görünce ula ! dedim. Ama admin pelerinini çikarmayi unutmusum.

@Sheva evet bizi bozar ve hala öyle düsünüyorum ama sadece benim düsüncem yetmiyor. Önemli etkenler zuhur ediyor, Bayanlar bu konuda bilinçlense toplu eylem falan baslatsa çok iyi olacak. Yaziktir yaaw, etmayin da.

Sevgi
14.02.2006, 17:38
metin abismileys/smiley36.gif

gülcansmileys/smiley4.gif

tiginsmileys/smiley36.gif

serkan asmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

A.Hilal Çakıroğlu
14.02.2006, 18:14
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

forumda asip kesen Metin abi bile istemeye istemeye de olsa alti üstü 1 güle 15 ytl vermisse; erkekler hiiç bosuna "erkegiz bizim dedigimiz olur" diye ahkam kesmesinler!smileys/smiley14.gif

</TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Küçükalioğlu
14.02.2006, 18:36

hiç sorma metin kardes adamlar öle bi günde yapmis ki tam kisin ortasibelediye parklarindada bulunmuyor ben bugün 4 tane aldim 50 YTL de bizden tahsil ettiler ben o 50 YTL ile ne kuponlar yapardim bee. Madem böle bi halt ettiler bari temmuzda filan yapun habuni daasmileys/smiley5.gifEdited by: TSIRAMEN

Adem Erdoğan
14.02.2006, 21:44
yaw keske olsada 1 tane diil 1 kamyon alsak(abarttik ama nasil olsa yok)
artik yarinda bizim günümüz SEVGILISIZLER GÜNÜ

saglam
14.02.2006, 21:55
Sahsima yapilan haksiz saldirilari esefle kiniyor "dinime küfreden müslüman olsa "diyorum smileys/smiley4.gif

Serkan'la Sevgi siz pek mutlusunuz heralde sevgililerinizle smileys/smiley36.gif

Lütfen, özel hayatin teshirine karsiyimsmileys/smiley17.gif ben kimseye küfretmedim.
Ancak gelin görün ki; bazi gocunma hadiseleri cereyan etmis...
Bunlari esefle kinarken düsünmeden de edemiyorum;"birilerinde yara mi var nesmileys/smiley4.gif"

Not: Metin abi, gençlige kötü örnek oluyorsunsmileys/smiley4.gif, delikanli adam karda yürür izini belli etmezsmileys/smiley36.gifHatta birilerine koz hiç vermezsmileys/smiley1.gifEdited by: saglam

SiNo
14.02.2006, 22:07
seni seviyorum sevgilimmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Oğuzhan Görkan
14.02.2006, 22:26
yaw keske olsada 1 tane diil 1 kamyon alsak(abarttik ama nasil olsa yok)
artik yarinda bizim günümüz SEVGILISIZLER GÜNÜ

smileys/smiley32.gifaynensmileys/smiley32.gif

61-firtina
14.02.2006, 23:10
para tuzagi resmen yaww 25 milyon uçtu gitti yemek hediye derkensmileys/smiley4.gif

Hasan Cubukcu
15.02.2006, 00:12
ne yazik yahhu sevgililer günüde bitti cok cok üzüldüsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif
Resmen tuzak !!!!!!!!!
Biz türkler sevgilimizi tek bir gün sevmeyiz , böyle sacmaliga gerek yok bence .tabiki herkes kendisi bilir .

Taner Gündoğdu
15.02.2006, 00:14
bitti ve kurtulduk bir sene boyunca rahatim smileys/smiley36.gif

Hasan Cubukcu
15.02.2006, 00:19
siz de almayin yahhu ne sevgililer günü ???

Ben almadim vallahi benim kitapimda yeri yokdur böyle anlamsiz günlerin.

onurkaradeniz
15.02.2006, 00:20

valla daha yeni geldim ama olsun 1 sene rahatiz artiksmileys/smiley4.gif

zanoylu
15.02.2006, 17:26
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> Öyle bir yerdeyimki ne çiçekçi,ne hediyelik esyaci,nede restaurant var yirtiyoz her sene vallasmileys/smiley36.gif</TD></TR>

Kaya
15.02.2006, 17:39

valla daha yeni geldim ama olsun 1 sene rahatiz artiksmileys/smiley4.gif

Hadi canim. Bi rahatlamaya birak kendini sen. Bak neler oluyo. smileys/smiley4.gif

MrbLack
15.02.2006, 17:44
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">METIN ABI gül almis bravo abi
bende TRABZON SPOR formasi aldim yolladim kendisine vermek nasip olmadi ama ...</TD></TR>

Nytre
15.02.2006, 18:27
sevgililer gününde

bütün sevgililerime sevgiler! :)

Gülşen
15.02.2006, 20:38
Sevcililer Tüketum Güni

Ey insanogli ve insan kizi!... Finans oligarsisinun Va-daaaaa seslerini duyayi misunuz?

Onlarun derdi sizun birbirunuzi sevmenuz midur? Degildur. Sizun sevginuz onlarin silipinden asagi Kasimpasa. Gözleri cüzdanlarunuzdadur. Kredi kartlarunuzdaki son limitlerdedur. Kirdan topladuguz papatya onlarun moralini bozar, illaki çiçegi para verup metalasturmanuzi isterler. Ota boka, onlarun size vadalamaya çalistugi seylere para vermayun. Sevcilinuzun yanagundan öpun sadece...

Neyse, efendim uzatmayayim. Yukaridaki satirlar esimin bu haftaki yazisinin bir bölümü.Anlayacaginizne gül ne demimoza...

Madem öyle.. Sevgililer Günü geçtigine göre artik rahatça alisveris merkezlerini yagmalayabilirim demektir!

zafer6161
16.02.2006, 00:41
malesef birgün önce ayrildik...smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gif

Colakoglu
16.02.2006, 01:36
millet belki inanmassiniz ama ben sevgililer gününü unutmusum fircayi yedik yanismileys/smiley36.gif

İleli
16.02.2006, 03:35
Hanima 90?uroya altin yuzuk aldim 18 ayar...

Külünkoğlu
16.02.2006, 10:58
sevgililer gününde

bütün sevgililerime sevgiler! :)

Trafik bayagi yogun galiba.

Erdinç Dilek
16.02.2006, 11:23
ben birgün önce aldim hediyemi, aslinad tek bir güne sigdirilmamali bu tür günler, herkesin bir günü vardir sevdigini hatirlayacak

CaMoKa
16.02.2006, 13:17
smileys/smiley19.gifkapatin kardesim su basligi nispetmi yapiyorsunuz nedir biktim yasmileys/smiley19.gif

Adem Erdoğan
16.02.2006, 16:40
smileys/smiley19.gifkapatin kardesim su basligi nispetmi yapiyorsunuz nedir biktim yasmileys/smiley19.gif
hiç sorma yaw.

TRABZONLU_TS
16.02.2006, 17:30
dur bende aldigim hediyeyi yazayim:D ben bir beyaz altindan kolye aldim. sonra 3 gül sonra bir ask cd si hazirladim:D oda bana bir saat aldi.. simdi hangimiz daha romantik siz söyleyin;)

Sevgi
13.02.2007, 22:41
böyle bir konu var, yeniden açıp forum kirliliği yaratmayalım lütfen :D

Bu vesileyle Bordomavili Kızı saygıyla anıyorum :p

Recep Çaltepe
13.02.2007, 22:47
Şöyle başlayalım o zaman:

En büyük sevgilimiz TRABZONSPOR ;)

Lapina
13.02.2007, 23:50
Şöyle başlayalım o zaman:

En büyük sevgilimiz TRABZONSPOR ;)
En büyük aşkımız! Bir günede sığmaz.

KUTADGU
13.02.2007, 23:53
14 Şubat Yarenler Günü Mübarek Olsunmuş...

Peh de Pehhh.......
Heyyyy gidi heyyyy

Egemen
14.02.2007, 00:03
ne işlere kaldık dimi kutadgu :D:D

Erman
14.02.2007, 01:29
Sevgililer Günü'nde büyük hizmet! Bir grup yalniz* Trabzonlu olarak, mesai bitiminden geceyarisina kadar (18:00-23:59) hali saha maci yapmayi düsünüyoruz. Böylece 14 Subat'i "yahu bir eksik var, ama ne?" gibi gereksiz sorulara cevap aramadan, hasarsiz bir sekilde atlatacagiz. Isteyenler bana özelden ismini yazdirsin.:p

* Burada "yalniz" yerine baska bir kelime de yazilabilirdi ama neydi, hatirlayamadim, Allahallaaaa...:D

pacos_bill
14.02.2007, 01:56
Kim çıkardı ula bu başlığı?

Çilit:D:D

Egemen
14.02.2007, 02:19
uşaam mod oldun vur çiliti da :D:D

saglam
14.02.2007, 04:30
Yine mi 14 subat :)
Gecmiste karalamisim yine bu basliga (sacma geldi bana okumadim bile)

Her seye ragmen sevgiyle kalin...

DAiMA!

Sevgi
14.02.2007, 08:59
Yine mi 14 subat :)
Gecmiste karalamisim yine bu basliga (sacma geldi bana okumadim bile)

Her seye ragmen sevgiyle kalin...

DAiMA!

Saçma gelen ne Serkan,yazdıkların mı 14 Şubat mı :D baya sevgi doluydun o zamanlar :eek: değişen ne :D:D:D

Esra Yıldırım
14.02.2007, 09:05
Yok canım kilitlemeyin başlığı falan kalsın.
Güzel bi gün ;)

Nebiye
14.02.2007, 09:12
Buda benden sevgililer günü hediyesi olsunn.Bunun İngilizce versiyonunu görmüşünüzdür.Çok hoş.Ben çok sevdimdi.Bu da Türkçe bi şarkı üstüne yapılmış.Ama böle de güzel.Şarkıda güzelmiş.:yattara:

cun6DzK7teI

NoT: Kilite gerek mi var ki?Bu gün sevgililer günü.Başlıkta işte o başlık.:D

Egemen
14.02.2007, 09:15
abula etma eylema olan var olmiyan var :D:D olup da bugünden bi kaç gün önce ayrilan var. bak darlandum şindi bi kısa mesaj atayim :D

Sevgi
14.02.2007, 09:18
Harun çok iyi biliyor bunu :D

Esra Yıldırım
14.02.2007, 09:26
Nebişcim sağol .. çok güzelmiş gerçekten hikayesini duymuştum ama yeni izledim.Şimdi bunu izleyerek başladım ya güne daha kendime gelemem ben ...

Serap
14.02.2007, 09:32
nebiş yaaaa... :rolleyes:

TSelif
14.02.2007, 09:43
Sabah sabah :(:( Zaten keyfim yok

Salih61
14.02.2007, 09:48
Tüketim toplumunun yarattıgı birgün ama yine de güzel bir gün herkesin Sevgililer günü kutlu ve mutlu geçsin

Mehdi
14.02.2007, 09:55
bugünü çıkaran kişinin sevgilisini sadece bir günmü hatırlayıp sevdiğini merak etmekle beraber

bütün herkesin sevgililer günü mübarek olsun diyorum

saglam
14.02.2007, 10:01
Saçma gelen ne Serkan,yazdıkların mı 14 Şubat mı :D baya sevgi doluydun o zamanlar :eek: değişen ne :D:D:D

Uzun uzadiya yazmaya gerek yok, normal bir gun iste :) Fikirlerim o zaman da ayniydi bugunde de ayni. Degisen tek sey; artik kisa cumleler kuruyorum...

Harun
14.02.2007, 10:03
Harun çok iyi biliyor bunu :D

Kızı mı? Evet:D

Sevgi
14.02.2007, 10:05
Uzun uzadiya yazmaya gerek yok, normal bir gun iste :) Fikirlerim o zaman da ayniydi bugunde de ayni. Degisen tek sey; artik kisa cumleler kuruyorum...

Bir bezginlik sezdim :D Dedim sana o kadar gitme elin ABD lerine seni bozar diye :D

Kızı mı? Evet:D

he kızı :D ççç

hly_ts
14.02.2007, 10:27
tesekkürler nebiş abla bu sarkıyla daha bi acıklı olmus http://www.resimload.com/070525/ZLe_uzuldumm.gif

Nebiye
14.02.2007, 10:29
Di mi? :p
Ama ingilizce olanında müziği çok hoştu. :yattara:
Beğenmenize sevindimm.Ne edelim idare etcez işte böle şeylerle.:D

Sacit
14.02.2007, 10:54
[QUOTE=mehdi;648893]bugünü çıkaran kişinin sevgilisini sadece bir günmü hatırlayıp sevdiğini merak etmekle beraber

kesinlikle haklısın mehdi.bence boş ve anlamsız bi gün bana göre sıradan
günlerden farkı yok

MrbLack
14.02.2007, 10:58
Herkesin sevgililer günü kutlu olsun :)

Ertan 51
14.02.2007, 11:17
bende 14 şubat karşıtlarındanım ama şuda bi gerçekki bizim kızlarımız ve hanımlarımız çok duygusal değişik bi yapıları olduğu için 14 şubatın karşısında durmak zorlaşıyor.sen dersin bu gavur işi paraya tuzak,o derki olsun genede ufak bi hediye ile sevgini belirtmen lazım.sen dersin kültürümüzde yok sevgi 1 güne sığdırılırmı ben seni herzaman seviyorum,o der olsun çok ruhsuzsun ne olacak sanki der.yani biz erkeklerin işi zor.
Sonuç:bütün sorunların sevgi ile aşılacağına inanıyorum tüm sevenlere saygı duyuyorum fakat beni en çok üzen olay yabancı kültürünü bu kadar benimseyip sahip çıkmamız.kendi örf,adet ve kültürümüzde sevgimizi dile getirebileceğimiz o kadar çok gün varki malesef bize yük gibi gelmeye başlarken 14 şubat sevgililer günü?

sweetrose
14.02.2007, 11:21
Sevgililer günü olarak seçilen bu tarihin; geçmişteki uzantılşarına inmek sitemiyorum fakat şu bir gerçek ki; kapitalist; oligarhçı şirketlerin veya kişilerin toplumlara dayattığı zorunlu güzlerden biri olarak görüyorum. Tüketim toplumu yaratmanın en büyük anahtarıdır.

Bana sorarsanız; hediyemi aldım bile; bu ne yaman çelişki diye sormayın; zorunluluktu bu defaya mahsus...:D

Nebiye
14.02.2007, 11:24
Güzel yazmışsın valla insan51 kardeşim.+rep bile verdim sana.

Ama ne etcez :D Sewetrose'nin ettiğinden atcez.:yattara:

TURHAN
14.02.2007, 11:28
Hayatı anlamsız olanlar için, bir günde olsa hayata anlam katma amaçlı olsa gerek.

kuzey_lee
14.02.2007, 11:32
kim bulmuşsa çok iyi yapmış..müthiş bir pazarlama taktiği :) :) aklı çalışmayan kızların zorlamasıyla daha da alevlendirilen bu günde zaten üst sıralarda olduğumuz tüketim toplumu liginde hızla zirveye ulaşırız...

h@msi61
14.02.2007, 12:03
kim bulmuşsa çok iyi yapmış..müthiş bir pazarlama taktiği :) :) aklı çalışmayan kızların zorlamasıyla daha da alevlendirilen bu günde zaten üst sıralarda olduğumuz tüketim toplumu liginde hızla zirveye ulaşırız...

kim buldu bilmem ama bu saçma günü Türkiyeye getiren Hıncal Uluç'tur. yani günün saçmalığının dışında, kutlamamak için alın size bir neden daha.

kuzey_lee
14.02.2007, 12:12
kim buldu bilmem ama bu saçma günü Türkiyeye getiren Hıncal Uluç'tur. yani günün saçmalığının dışında, kutlamamak için alın size bir neden daha.

hayali amerikalı karısı vesilesiyle ülkemize ulaştı bu gün malesef..ki hıncalın o kadınla evli olup olmadığı,dahası öyle bir kadının varlığı da meçhuldur..

neyse dediğim gibi st valentins day olarak bilinen bu günü bulan icat eden çıkaran kişiye pazarlamayla ilgili tüm ödüller verilmeli..ayakta alkışlanmalı,önüne kırmızı (aha yine o renk) halılar serilmeli

ts_fan
14.02.2007, 12:56
SEVGİLİLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Sevgilisi olanın olmayanın,
Olup da yok gibi olanın,
Yok da var gibi olanın,
Olmayıp çok isteyenin,
Oluyo da noluyo diyenin,
Olduğu için çok mutlu olanın,
Olmadığı için çok mutlu olanın,
Onsuz olamayanın,
Onunla hiç olamayanın,
Herşeye rağmen yüreğinde her daim aşka yer olanın.
O zaman kısacası herkesin sevgililer günü kutlu olsun.
Sevgi hep sizinle olsun, yüreğinizde aşka hep yer olsun.

cemilsezgin
14.02.2007, 12:59
neymiş sevgililer günü eger iki insan birbirini seviyosa onlar için hergün sevgililer günü olmalıdır o kadar önemliyse resmi tatil yapsaydılar boşuna masraf esnaf para kazansın başka bişi deil işte.

61viya
14.02.2007, 13:21
Walla erkek olsam,kız arkadaşımla 12 şubat gibi bir tartışma çıkarırım aramda..13ünde alevlendirir ve ayrılırım :D:D 15 inde de barışırız artık :D:D

Her ne kadar saçma da bulsam,başlığı açan arkadaşıma saygı duyuyorum..Netice de bir çok insan için özell bir gün..Sevgililer gününüz kutlu olsun diyim :)

İslam Sezer
14.02.2007, 13:25
Walla erkek olsam,kız arkadaşımla 12 şubat gibi bir tartışma çıkarırım aramda..13ünde alevlendirir ve ayrılırım :D:D 15 inde de barışırız artık :D:D

Her ne kadar saçma da bulsam,başlığı açan arkadaşıma saygı duyuyorum..Netice de bir çok insan için özell bir gün..Sevgililer gününüz kutlu olsun diyim :)
peki evliler ne yapacak?
ben tartışma çıkarıp eşimi küstürsem barışmak için daha çok gayret göstermem lazım ki bu da daha çok pahalıya malolabilir...:D

Murat'
14.02.2007, 13:25
sevginin günü falan olmaz bence ya.....bu alışveriş dünyasının canlandırılması için uydurulmuş bir saçmalık bence....

h@msi61
14.02.2007, 13:40
sevgililer günü hersene dünya çiçekçiler bayramına denk gelen gündür.

61viya
14.02.2007, 13:42
peki evliler ne yapacak?
ben tartışma çıkarıp eşimi küstürsem barışmak için daha çok gayret göstermem lazım ki bu da daha çok pahalıya malolabilir...:D

evet :D:D:D ııııııııııııııııııııııııııııııı dur ben bunu bi düşüneyim :D:D

Mehdi
14.02.2007, 13:45
hediye almamak için

muhtemel bahaneler

1.anaaa.bugün 14ümüydüüü.tüh
2.sevgililer günü 1 gün diil hergündür canım
3.yaa bizim için hergün sevgililer günü şekerim
4.sevgililer gününü sadece bir gün kutlamak seninde hoşuna gitmiyo dimi bitanem
5.kıl oldum şu çiçekçilere.başka zaman alalım bari.
6.sevgililer günü sevgililer içindir bitanem biz evliyiz.
7.bırak şu çoluk çocuk işlerini de yemek hazır mı bakimm?
8.aamaaan sevgililer günü de neymiş para tuzağı para!!!
9.bu günü evde geçirelim hayatım tombala da aldım!!
10.eve geç gelicem hayatım bi dahaki sevgililer gününde kısmetse
11.sen hala inanıyomusun böyle şeylere tatlım yaa.çık çıks.
12.bugün sakın bana dokunma bi sıkıntı var içimde
13.geçen sene sevgililer günüde bi adam çiçek almış,ölmüüüüş
14.yaa senin bugün işin yokmu.mesela istediğin yere gidebilirsin.izin verdim
15.bugün ayın 11i dimi.heyt be 3 gün daha var.neler neler alacam sana.
16.bak gazetede ne yazıyo.ayın 14ünde dışarı çık-ma-yııın.al oku.aha yırtıldı
17.bi sevgililer gününde de büyüklerimizi ziyaret edelim varmısın aşkım,sevaptır
18.cüzdanım...cüzdanımı sen mi aldın
19.şu adamın bakışı uyuz etti beni.dedim çıkmayalım diye.eve gidiyoz
20.dedem hep derdi.her şubat 14ünde mezarımı ziayeret et.ah aaah
21.canım dikkatimi çekti de sana hiç hediye alamdım dimi
22.senin telefon dün gece kapalıydı bi sorun mu var.
23.aslında hediye almıştım ama nerde unuttum acaba
24.hayatım sevgililer günün kutlu olsun sana okey takımı aldım ha unutmadan az sora arkadaşlar gelecek okey oynıcaz çayı koy bi zahmett
25.sen bitanemsin herşeyimsin iyiki varsın hadi uyuyalım yarın erken kalkıcam

Ba®ış
14.02.2007, 13:48
13.sü süper valla :D

gerçekefsane
14.02.2007, 13:52
29 şubat sevgililer günü olsaydı :)

Misina
14.02.2007, 13:55
sevgililer günü,anneler günü babalar günü vs vs

birileri çiçek satacak hediye satacak diye hayatımıza sokulan bu emperyalist icatlarından nefret ediyorum

Adem Erdoğan
14.02.2007, 15:50
15 şubatı abazalar günü ilan ediyorum..

Recep Çaltepe
14.02.2007, 15:54
15 şubatı abazalar günü ilan ediyorum..

"Hepimiz ...".

Neyse!

Gürkan
14.02.2007, 16:01
kim icat ettiyse bayağı bir köşeyi dönmüştür.

paraya para demiyordur.

Mehdi
14.02.2007, 16:02
"Hepimiz ...".

Neyse!

:D :D :D :alkış: :alkış:

Ba®ış
14.02.2007, 16:03
kim icat ettiyse bayağı bir köşeyi dönmüştür.

paraya para demiyordur.
bence de selpak felan diyodur :D

Sevgi
14.02.2007, 16:05
bence de selpak felan diyodur :D

Barışcım abla tavsiyesidir Cafe Trabzon'dan uzak dur :D

Ba®ış
14.02.2007, 16:06
Barışcım abla tavsiyesidir Cafe Trabzon'dan uzak dur :D
bi komplo mu kurdular bana :D

Sevgi
14.02.2007, 16:08
bi komplo mu kurdular bana :D

kurulan komploya kurban gitmişsin zaten,espiri yeteneklerini sanada bulaştırmışlar :D

Ba®ış
14.02.2007, 16:09
kurulan komploya kurban gitmişsin zaten,espiri yeteneklerini sanada bulaştırmışlar :D
yok abla o bende bayadır vardı da uygun ortam yoktu :D :D

Mehdi
14.02.2007, 16:10
teessüf ederiz efenim.:U hıh
elimizde cem yılmaz varda bizmi kullanmıyoz:cool: :)

Sevgi
14.02.2007, 16:11
teessüf ederiz efenim.:U hıh
elimizde cem yılmaz varda bizmi kullanmıyoz:cool: :)

Atakan'ı kullanıyorsunuz ya yetmez mi :D

Aslıhan
14.02.2007, 16:11
Sevgi bugün bunlar tam formundalar :) hiç bulaşma bence :D:D

Sevgi
14.02.2007, 16:12
günü atlatmaya çalışıyorlar yazıkkk :D ççç

Ba®ış
14.02.2007, 16:13
Sevgi bugün bunlar tam formundalar :) hiç bulaşma bence :D:D
dün,bugün,yarın,ebir gün ,herzaman,ilelebet............

Aslıhan
14.02.2007, 16:13
dün,bugün,yarın,ebir gün ,herzaman,ilelebet............

Tamam ben sustum :eek: :D

Ba®ış
14.02.2007, 16:16
Tamam ben sustum :eek: :D
estağfurullah bayanlar susmamalı :D

Sevgi
14.02.2007, 16:17
estağfurullah bayanlar susmamalı :D

katiyen susmam Barış :D ama gel sen abla sözü dinle :D

cemilsezgin
14.02.2007, 16:22
yav nedir bugün önemi tamamen ticarete yönelik bir gün esnaf satış yapsın kuaför para kazansın restorantlar para kazansın erkekler maddi zarara ugrasın kesin bunu bayan çıkarmıştır

Mehdi
14.02.2007, 16:23
günü atlatmaya çalışıyorlar yazıkkk :D ççç

walla nişanlılar günü çıkana kadar benim öyle bi sıkıntım yok:D

Aslıhan
14.02.2007, 16:23
yav nedir bugün önemi tamamen ticarete yönelik bir gün esnaf satış yapsın kuaför para kazansın restorantlar para kazansın erkekler maddi zarara ugrasın kesin bunu bayan çıkarmıştır

Bayan çıkartmıştır dışındakilerin hepsine katılıyorum :D:D

Ertan 51
14.02.2007, 16:34
walla nişanlılar günü çıkana kadar benim öyle bi sıkıntım yok:D
ooo kardeşim Allah mesut etsinde senin işin zor mecburen bi güzellik yapman lazım yengeye yoksa pek iyi demez kız tarafı.şimdi tüm aile senin hediyeyi merak edip bekliyordur.Allah yardımcın olsun.:)

DrAgO
14.02.2007, 18:04
yokki olsa dükkan senin :mad:

Mehdi
14.02.2007, 18:15
ooo kardeşim Allah mesut etsinde senin işin zor mecburen bi güzellik yapman lazım yengeye yoksa pek iyi demez kız tarafı.şimdi tüm aile senin hediyeyi merak edip bekliyordur.Allah yardımcın olsun.:)

eywallah abicim.Allah razı olsun.napiym kredi kartı geçen bi çiçekçi bulamadım;) :)

Ozan
14.02.2007, 18:20

puhahah :D:D cemil abi çok güzel değinmiş konuya

sümela61
14.02.2007, 23:00
"sevgili" mi?... o ne demek?... ;)

Ba®ış
14.02.2007, 23:02
"sevgili" mi?... o ne demek?... ;)
TRABZONSPOR olabilir mi mesela ?:p

sümela61
14.02.2007, 23:04
TRABZONSPOR olabilir mi mesela ?:p

o zaten var Barış... diğeriyle de henüz tanışmadık... ;)

Ba®ış
14.02.2007, 23:05
o zaten var Barış... diğeriyle de henüz tanışmadık... ;)
inşallah Mehmet abi en yakın zamanda :D

sümela61
14.02.2007, 23:06
inşallah Mehmet abi en yakın zamanda :D

valla bu yaştan sonra olmasa da olur... :D

Ba®ış
14.02.2007, 23:07
valla bu yaştan sonra olmasa da olur... :D
ne var abi daha yaşında hepimizden gençsin maşallah :D

zafer6161
14.02.2007, 23:11
http://img19.imageshack.us/img19/5164/13iu1iydd5.gifhttp://img259.imageshack.us/img259/6596/sb385fp5sn4.gif

http://img259.imageshack.us/img259/3630/sb384wj1si0.gif http://img62.imageshack.us/img62/6865/sb83at1qy5.gif

zafer6161
14.02.2007, 23:26
http://img62.imageshack.us/img62/7936/sevgigunuani224gtwu6.gif http://img162.imageshack.us/img162/6027/654omyc5kg4.gifhttp://img162.imageshack.us/img162/8363/akgl1cf2qu3.gif

http://img109.imageshack.us/img109/917/birtanem4tonj8.gifhttp://img162.imageshack.us/img162/5314/rose1xb9.gif

http://img109.imageshack.us/img109/8835/10lt0.gifhttp://img162.imageshack.us/img162/9549/gl8inur4.gifhttp://img109.imageshack.us/img109/9554/11cq5.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/4039/avatar645881xx9.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/9876/canimsinbenim7ojnb9.gif

zafer6161
14.02.2007, 23:33
http://img77.imageshack.us/img77/8447/rose1xr8.gifhttp://img261.imageshack.us/img261/8728/35lu4.jpghttp://img261.imageshack.us/img261/6175/58f05d43441c26853e4a38hgj6.gif

senii;) ;)

kapanışı yaptım seneyeeeeeeeeee hade hade:D :D
ben trabzonsporumu seviyorum

Nebiye
14.02.2007, 23:48
Vayyyyyyy Zafercimmm.
Süper çalışmışın.Tebrikler ve teşekkürler.
İhtiyacı olan kullanır işte ne güzelll.

Murat Aydın
14.02.2007, 23:57
harıkasın zafer

TSelif
15.02.2007, 00:26
Süper Zafer :D

TSezgin61
15.02.2007, 00:30
bi sevgililer günü daha ekonomik krize girerek atlattik yauuuu, gelde cik simdi:(