PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskişehirspor Süper Lig'de | Boluspor - Eskişehirspor: 0-2

Sayfa : 1 2 [3]

seyyah61
19.05.2008, 10:40
Süperlig'e hosgeldin Eskisehir. Taraftarinin ve yönetiminin ilk takim olarak üc kizkardeslerden birini tutmadigi bir takimin Süperlig'e cikmasi iyi oldu.

ÖmerFarukYılmaz
19.05.2008, 10:50
Şehir takımlarının lige çıkmasını arzu ediyordum ve doğrusu oldu...

Bence belediye takımları kapatılmalı,şehir takımları desteklenmeli..

Seneyede inşallah Ordu,Bolu ve Karşıyaka çıkar...

Dursun Kaplan
19.05.2008, 11:52
Es esin bakandan çok neyi var zaten..

Herşey ortada aynı Kasımpaşa gibi çıktığın gibi düşersin.. ;)

Koray
19.05.2008, 11:56
Niye düşsünler yahu ? Adamların müthiş taraftar potansiyeli var,ayrıca şehirlerinde başka takımın şampiyonluk kutlamasına izin vermiyorlar,bu onları sevmem için geçerli bi sebep..

Unatıkan hep Bakan olarak kalacak değil ya ! :)

UmutBaykan
19.05.2008, 12:08
Tamam işte Unakıtan bakanlıktan ayrıldıgında eses de düşer...Nasıl zonguldaksporu amatöre kadar düşürdüler..futbolu siyasete alet ettiler.eskişehiri de süper lige çıkardılar..ben böyle bir lig istemiyorum

Adem Erdoğan
19.05.2008, 12:42
Tamam işte Unakıtan bakanlıktan ayrıldıgında eses de düşer...Nasıl zonguldaksporu amatöre kadar düşürdüler..futbolu siyasete alet ettiler.eskişehiri de süper lige çıkardılar..ben böyle bir lig istemiyorum

Nasıl oluyosa çıkınca biz çıktık düşünce de düşürdüler.Kim niye düşürsün zonguldağı?

UmutBaykan
19.05.2008, 12:51
Nasıl oluyosa çıkınca biz çıktık düşünce de düşürdüler.Kim niye düşürsün zonguldağı?

Düştük diyemiyorum düşürüldük diyorum..Çünkü çok bariz bir şekilde Levent kızıl ın parmağı var bu işte.Bursa takımları nasıl kaldı ligde..Bizim düşürülceğimiz taa en baştan belliydi..Bizim grubumuzdaki takımlar bursa takımlarına karşı kaç kere maç sattılar bunları biz biliyoruz siz de bilin.. 2. yarı kurdugumuz kadro ile biz play of bile oynardık..Ama baştan herşey düşünülmüş,hakemler takımlar kimin kimi yeneceği ayarlanmış..Şimdi ben niye diyeyim ki düştük,resmen düşürüldük işte.Bu durumda nerede temiz futbol..Şikenin alası dönüyor alt liglerde..Siyasetçiler tarafından bariz bir şekilde desteklenen takımlar süper lige bir bir ayak basıyorlar..Ne diyeyim Allah Büyüktür.

LazAnisT
19.05.2008, 12:53
Maçı izlemek için stada gittiğimizde gözlerimize inanamadık desek yeridir.O kadar Bolu'lu o kadar Es es li nasıl bir araya geldi hakikaten her iki taraftarada bravo.

Eskişehir sempazitanı olarak gittiğimiz maça Selçuk Derelinin bukadarınada pes dedirten yönetiminden dolayı birer Bolulu holigan olarak çıktık:)Çok üzüldük.Maç boyunca iki pas yapamayan Eskişehir haketmediği bir şekilde 1.Lige çıktı.Unakıtan ve eşide eserlerini keyifle tribünde seyrettiler.

Çok sert bir maçtı DursunAlininde dediği gibi Boluda defansın göbeğinde oynayan Görkem inanlmaz bir oyuncu.Uzun boylu, teknik, topu yere indirip pas veriyor uşakta ne ararsan var.

Eskişehirin 58 numaralı kalecisi varki aman allahım.Ordulu şenol halt yemiş yanında.Seyirciye hareket çekmeler, yerlere yatmalar, hakemle uğraşmalar sahaya atlayıp iki tokat atmak içten bile değil.

Sonuç olarak Bolu'ya yazık oldu.
Eskişehir taraftarı ise inanılmazdı.Maçtan önce sustular.Maçın başlamasıyla hepsi birden inanılmaz gösteriler yaptılar ve dakikalarca onları seyrettik.Bollu taraftarı ise kalabalık ama sahayı pet şişe atmaktan başka birşey yapmadılar.

TSelif
19.05.2008, 13:01
Bu şekilde lige merhaba dediyse es es yakışmadı. Bolu'dan taraftı gönlüm ama yine de hoşgeldin es es diyorum .

Kazım Uzunboy
19.05.2008, 13:06
Tebrikler Eskişehirspor'a :)

OYılmaz
19.05.2008, 13:15
YAZIKLAR OLSUN..

Boluda yaşayan biri olarak dün Bolu her şeye hazırdı 20 bin taraftar İnönüde geriye kalanlar cafelerde ekran başındaydı cadde kırmızı beyaz Bolusporun şampiyonluğu kutlamak için herkes hazırdı Sivaslısı , Trabzonlusu, Rizelisi , Artvinlisi ,Tokatlısı.. Boluda yaşayan herkes.. bende Trabzonspor formamı giydim Bolusporumuzun maçını izledim malesef dün bizim dışımızda herkes Eskişehirliydi Devlet, hakem , spiker bile 89 dakika 10 kişi oynayan Boluspor 3 top direk yüzde yüzlük 4-5 pozisyon, Eskişehirin 2 atak 2 gol maçın kısa özeti buydu başta Ş...siz Selçuk dereliyi kutlarım müthiş bir maç çıkardı adeta Eskişehirli biri tribünden gelmişte hakem olmuştu Bolusporun süper lige çıkması için Bolulu bakanımı olması lazım Maliye bakanımız kombine alır artık yakında Ronaldinhoyuda alacakmış birazcık vicdanın olsun Eskişehir birazcık erkek olun lige Bursa Şeftalisinin yanına Es es mandalinası eklendi (06-16-26 ) Bolu halkı ve Boluspor dünkü maçı ve olayları hiç bir zaman unutmayacak HELAL OLSUN BOLUSPOR .... ASLANLAR GİBİ SAVAŞTIN...

KÖROĞLU GERİ GELECEK..

Bursa
Es-es
Ankaragücü

KÜMEYE..

Osman Yavuz
19.05.2008, 13:19
Yazık oldu Bolu'ya.Dün maçı radyodan dinledim ve Eskişehir'in bir tane atağına şahid olmadım.Hatta ilk golü Bolu'nun %100'lük gol pozisyonu sonrasında attılar.Maça resmen 10 kişiyle başladılar.Helal olsun mücadelelerine.

pReN@_61
19.05.2008, 13:41
KÖROĞLU GERİ GELECEK..

İnşallah renkdaş İNŞALLAH.

OYılmaz
19.05.2008, 13:49
Timsahlar da Es-Es'ler kadar mutlu!

Bank Asya 1. Lig play-off finalinde Boluspor'u 2-0 yenerek Turkcell Süper Lig'e yükselen Eskişehirspor'un bayramını Bursasporlu taraftarlar da yaşıyor..

Bursasporlu taraftarlarca oluşturulan internet sitelerinde, Eskişehirspor ile ilgili övgü dolu sözlerden bahsedilirken, ''Kardeş takımımız, komşumuz Eskişehirspor, Turkcell Süper Lig'e hoşgeldin'' ifadelerine yer verildi.

Bursaspor-Ankaragücü arasındaki dostluk ilişkilerine Eskişehirspor'un da katılmasıyla üç takımın taraftarlarının ortaklaşa kurduğu, ''www.061626.com'' adresli internet sitesi de Eskişehirspor'un Turkcell Süper Lig'e yükselmesiyle ilgili haberlere geniş yer verdi.

http://www.ajansspor.com/resim/bursa_teksas_taraftar.jpg

KİME DESTEK OLDUĞUMUZU GÖRELİM DEDİM !!!

pReN@_61
19.05.2008, 13:51
es es e destek verenler üstteki yazıyı da okudular mı acaba ?

Tolpaş61
19.05.2008, 14:28
neticede taraftarı olan bir takım.ortak hareket etmeleride güzel bence.böylece istanbul takımlarının illerdeki güçü kırılabilir.ne güzel bir dostluk göstergesi.hoşgeldin es es diyorum.

ÜNAL
19.05.2008, 14:33
Biz yolumuza bakacağız..Es es leri de pes ettiririz..:)

Can basten
19.05.2008, 14:46
Anladığım kadarıyla, Bolusporlu futbolcular maça aşırı konsantre olmuşlar, genç ve tecrübesiz bir ekip olmalarından dolayı profesyonelliğe yakışmayacak hareketler yaptılar, hele maçın hemen başında 10 kişi kalmaları olacak iş değildi. Buna rağmen çok iyi mücadele ettiler ama yine de Süper Lig'i talihsizce kaybetiler.

Umarım Bolu, Rize, Ordu ve Giresun dörtlüsünden en az bir tanesi seneye Süper Lig'de olur.

ÜNAL
19.05.2008, 14:52
Rize şok etti zaten yakışmıyor yakışmıyor....

TSelif
19.05.2008, 14:53
Giresun şehrinde bir tane kendi bayraklarına rastlamadım dün. Espiye dahil bir çok yerde kocaman gs bayrakları asılıydı.İğrendim resmen. Çoğunun üzerinde fb ve gs formaları vardı.Ha bi tane de TRABZONSPOR formalı bir çocuk bi de kardeşim vardı.
Bu yüzden bunun gibi şehir takımlarının işi oldukça zor taraftarları başka telden çalıyor çünkü :)

ÜNAL
19.05.2008, 14:56
Giresun şehrinde bir tane kendi bayraklarına rastlamadım dün. Espiye dahil bir çok yerde kocaman gs bayrakları asılıydı.İğrendim resmen. Çoğunun üzerinde fb ve gs formaları vardı.Ha bi tane de TRABZONSPOR formalı bir çocuk bi de kardeşim vardı.
Bu yüzden bunun gibi şehir takımlarının işi oldukça zor taraftarları başka telden çalıyor çünkü :)
Elif..Rizeliler de aynı bir çoğu Fenerli..

Davut Güloğlu Trabzonspor a marş yapacapına akıllı gitti Fenere marş yaptı.

Bu kafayla bir yere varamaz komşularımız.

Vkgz
19.05.2008, 15:00
Es Es Kümeye.....

Ahmet Kuru
19.05.2008, 15:02
ben Eskişehir in lige çıkmasını istiyordum.Vede Çıktılar sevindim...
061626 muhabbeti beni hiç bağlamıyor,diğer renkdaşlarıda bağlamaması lazım...(onlar kim ki bağlasın)
Eskişehir takım ve taraftarı olarak direk illerin takımlarından ayrı tutulması lazım...Taraftarı istanbul sempatizanı değil,bu senede gördük galatasaray bayrakları yakıldı Eskişehir'de...
Ligin adı madem ki Süper lig Süper takım ve taraftarın bu ligde olması lazım...Eskişehir'de bence bunu hak ediyor...

MarceloTS
19.05.2008, 15:06
eskişehirde 4-5 grup var 1 grup bursayıkardeş ilan etmiş beni tüm eskişehir ilgilendirir ayrıca bu bursada bir yerden eksik olsa şaşarım seneye düşselerde kurtulsak çirkeflik hatsafada adamlarda

Terzioğlu
19.05.2008, 15:08
es es e destek verenler üstteki yazıyı da okudular mı acaba ?

Bos bos yazilar..

Dursun Kaplan
19.05.2008, 15:26
BöyLe ezik takımLar birbirLerinin yaLakası oLmaya mahkumdur her zaman.. ;)

Örnek mi ; Bursa Eskişehir Ankaragücü..

LazAnisT
19.05.2008, 15:32
İşin ilginç tarafı Dün İnönüyü dolduran Boluspor'lu taraftarlı coşturan 100 kişilik Giresunspor formalı taraftarlardı.Yarenler Bolu'da kaldılar galiba:)

İsmail Çavuşoğlu
19.05.2008, 15:34
dün tümü Trabzonsporlu ve bolu da yaşayan 5 arkadaşımla birlikte maçtaydık.maçtan önce herşey çok güzeldi koskoca istanbul da nereye gidersek gidelim bir bolu luya rastlıyorduk.sanki kendi şehrimizdeydik.maçın başlamasını dört gözle bekliyorduk. ligde 2 maçtada yendiğimiz eskişehiri tekrar yenip süper lige çıkacağımızdan hiç kimsenin şüphesi yoktu.ama bu hayalimiz maçın 2.dakikasında yerini acabalara bıraktı.bir orta saha mücadelesinde hakemin erhan a kırmızı kart göstermesini çok ağır bir karar olarak algıladık.ancak maçı tv den izleyen arkadaşlarımızla yaptığımız telefon görüşmelerinde erhan ın kırmızı kartı %100 hakettiğini öğrenince erhan a verilecek cezayı 5 arkadaşımızla kafamızda tasarladıktan sonra bu olayı Bolu ya bıraktık.ancak maç çok da kötü gitmiyordu Köroğlu saldırıyor es es de izliyordu.İbrahimin direkten dönen şutu gol olmuyor ve gelişen es es kontraatağında golü kalemizde görüyorduk.ancak sahada oynanan oyun Bolusporun her an 10 kişi dahi olsa maçı çevirebileceği sinyalleri veriyordu.ancak buna selçuk dereli ince ince Boluspor u doğrayarak engel oldu.rakip takıma hiç birşey demiyorum ancak kalecilerinin biraz daha ahlaki davranması gerektiğine inanıyorum.Bolu spor,Köroğlu nun Bolu beyine isyanı gibi başkaldırışı gibiydi sahada.ellerinden gelen herşeyi yaptılar ve es esi adeta 10 kişi sahadan sildiler.ancak olmadı direkler ve selçuk dereli süper lig hayellerimizi ve Trabzonumuzu burada izleme fırsatını ve daha bir çok maddi ve manevi kazanımlarımıza engel oldu.ne diyelim Tebrikler KÖROĞLU teşekkürler Boluspor.buraya kadarmış.başta görkem ve birkaç futbolcumuzu kadroda tutabilirsek ve 2-3 yeni transferle seneye direkt olarak süper lige çıkmak hayal olmayacaktır..
bu arada desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Giresunspor taraftarlarınada cani gönülden teşekkür ediyorum.
saygılar..

TheRapZoNe
19.05.2008, 15:56
Super ligde ibb,oftas,ankaraspor gibi takimlar yer alirken, Eskisehirspor'un da sahip oldugu saglam taraftari sebebiyle super ligde olmasindan memnuniyet duyarim. Ama ilerleyen zamanda taraftarlari diger bazi sorumsuz kulupler gibi 4.buyuk olayina girerse o zaman sempatim felan kalmaz o ayri.

Kadir
19.05.2008, 16:08
BöyLe ezik takımLar birbirLerinin yaLakası oLmaya mahkumdur her zaman.. ;)

Örnek mi ; Bursa Eskişehir Ankaragücü..

bence ters bir mantık .

en basitinden Giresunspor'lu taraftarlarda Bolu'yu desteklemeye gelmiş mesela ? Bu iki takımda mı ezik oluyor o zaman ?

Anadolu takımlar arasında elbette bir kümeleşme vardır buna yapılacak birşey yok .

ve dün gece ki maçda hakemin verdiği kırmızı kartlar bana göre doğruydu. hele o ilk kart ..

ama şunu söyliyebilirim Bolu iyi oynadı ve şansızlığından dolay 3 topu direkde patladı.Eskişehir ise bulduğunu attı ve maçı aldı .

Ali Can
19.05.2008, 16:25
ankaragücü - bursa - eskişehir el ele kümeye 06-16-26 kardeşliği :D:D

Dursun Kaplan
19.05.2008, 16:53
bence ters bir mantık .

en basitinden Giresunspor'lu taraftarlarda Bolu'yu desteklemeye gelmiş mesela ? Bu iki takımda mı ezik oluyor o zaman ?

Anadolu takımlar arasında elbette bir kümeleşme vardır buna yapılacak birşey yok .

ve dün gece ki maçda hakemin verdiği kırmızı kartlar bana göre doğruydu. hele o ilk kart ..

ama şunu söyliyebilirim Bolu iyi oynadı ve şansızlığından dolay 3 topu direkde patladı.Eskişehir ise bulduğunu attı ve maçı aldı .

YaLakaLıktan bahsediyorum.. Bizim yada diğer takımLarımızın böLe bişe yaptığını ben görmedim..

Murat'
19.05.2008, 17:57
artık seneye eskişehir deplesmanına gideriz ankaradan...

murseltaskin
19.05.2008, 17:59
eskişehire çakma ronaldinho alacaktı kemal unakıtan:-)))))))

Gürkan
19.05.2008, 23:28
bolu mu eskişehir mi ? eskişehir dedik. bundan sonra eskişehiri tutacağız demedik. bursadada bayağı bir Trabzonlu var ama sempati duymak için yeterli ise.

Muhammed KOÇ
19.05.2008, 23:45
lig baya zorlaştı.. ligte kalmak için 30 lu puanlar yetmicek galiba:D

MehmetGÜRSOY61
19.05.2008, 23:54
tebrikler eskişehire hayırlısı olsun bakalım

lazooo28
20.05.2008, 02:31
Yazik oldu Bolu'ya Insallah sene ye

mehmet83
20.05.2008, 05:00

Bende bi Espiyeli olarak bu gorusune katiliyorum. Espiye'de benim arkadaslardan Trabzonsporlu olan bi elin parmaklarini gecmez. Ama sunuda kabul etmek lazimki bunda Trabzonsporumuzun son 20 senedir hatri sayilir bi basari elde edememesinin buyuk payi var. Dogal olarak genc nesil genellikle diger 3 takimin taraftari olarak yetisiyor. Espiye'de mac izlemek icin kahveye gittigimde maci izlemeye gelen Trabzonsporlularin yasi genellikle 40'in uzerinde. Ve ilave olarak sunuda sormak istiyorum. Eger Trabzon'lu olmasalardi, burdaki 25 yasin altindaki kac tane arkadasimiz acaba Trabzonsporlu olurdu? :cool:

Mehmet Fırat
20.05.2008, 10:34
Bu arada ilk kırmızı kartın pozisyonunu izledim de, hani Arsenal'de Eduardo'ya yapılan faul var ya, aynı ona benziyor. Tek farkı adamın ayağının kırılmaması. Yani %100 doğru bir kart. ;)

Cengiz Çubukcu
20.05.2008, 10:46
Es es'e süper ligde başarılar (bizim maçlar hariç), inşallah günü kurtarmak için yanlış tranfer yapıp düşmezler ve ligde kalırlar..bize de Eskişehire gitmek için bir sebep olur...

ÖmerFarukYılmaz
20.05.2008, 10:53
Lige renk getireceklerinden kuşkum yok...

Ama inşallah doğru yollardan renk getirirler...

ozcan_asanoglu
20.05.2008, 11:09
3-5 maç aldıktan sonra, "bizim taraftar gibi hiçbir yerde yok, maç da kazanıyoruz asıl 4. büyük biziz, biz olmalıyız gibi abuk şeyler söylememeleri dileğiyle hayırlı olsun...İst. takımlarının rahat olmayacağı bir il çıktı, sevindik...

Bolu ise tabir yerindeyse gönüllerin süper lig takımı oldu..inşallah seneye giresun ve ordu ile birlikte çıkarlar da tam bir karadeniz fırtınası eser liglerde....

Külünkoğlu
20.05.2008, 11:48
Maçtan önce malum sebeblerden dolayı Eskişehir'in çıkmasını istiyordum tamda anket sonucu gibi %51. Eskişehir %49 Bolu diyordum. Ama Selçuk Dereli bir gram sempati bırakmadı. Süleymanın dediği gibi staddan Bolu fanatiği olarak çıkardı bizi. Unakıtan olayını hiç söylemeye gerek yok zaten. "Fitbola siyaset garıştırmayın kardeşiiim" diyenler her zaman dibine kadar siyaset karıştırmışlardır.

Selçuk Dereli bu ligin görüp görebileceğiniz en tetikçi hakemlerinden biri. O da bu maça atanınca görevinin ne olacağını iyi bilenlerden. 1 dakika da gösterdiği kırmızı kart haklı. Sorum şu Eskişehir'e gösterebilir miydi ? hiç sanmıyorum. Maç içerisinde direk kırmızı kart olabilecek iki pozisyonda sarı kart bile çıkarmaması yeterince şerbetlendiğinin açık kanıtıydı. Eskişehir bu haliyle Kasımpaşa'nın gösterdiği direncin üçde birini gösteremez.

Hele o Eskişehir'in kalecisi yok mu ! futbol sahaları yeni bir Diyarbakırsporlu meşhur Şenol kazanıyor hayırlı olsun.

Bolu 10 kişi kalmasına karşın gösterdikleri mücadele ile nasıl süper ligi hakettiklerini gösterdiler. Zaman zaman gole dönük orta saha zaman zaman da libero oynayan kreatif bir futbolcuya sahipler. Kelimenin tam anlamıyla yazık oldu Bolu'ya.

halil ibo
20.05.2008, 11:54
Boluspor için her ne kadar üzülsemde,Eskişehirspor'un geçmiş yıllarda olduğu gibi iyi bir deplasman olmasını istiyorum.

Faik Yılmaz
20.05.2008, 11:58
Normal şartlar altında büyükşehir oalrak Eskişehiri tutardım ama oynanan kirli oyunlardan sonra Bolusporun son haftalardaki ve yükselme maçlarındaki oyununu gördükten sonra hiçte sevinmedim doğrusu.

İddia oynayan arkadaşlara dedimki ne kadar paranız varsa Eskişehire yatırın yendirecekelr onları..... Siyaset bazı yerlerde güzel ama futbolun içinde çok pis duruyor.....

Boluspora başarılar diliyorum. Eskişehire dilemiyorum çünkü zaten ya sahada ya da saha dışında başarılı olacaklardır haketselerde haketmeselerde.

ilhan
20.05.2008, 12:12
Şu yazılanlardan sonra keşke böyle gelmeseydin be Es Es. Sen zaten bu sene haketmiştin süper ligi. Göndermeyecektin Metin Hocayı. Play offlara bile kalmadan gelecektin.

Es Es'in bendeki yeri de ayrıdır.

Bolu için gönüllerin şampiyonu tabirini kullanabilir miyiz?
Bence EVET.

Sakaryaspor gibi bir takımı 2-0 dan gelip 2-2 yapip penaltılarda elemek, Es Es gibi güçlü bir takım karşısında hemen hemen maçın tamamını bir kişi eksik oynayıp ayakta kalarak, başı dik bir şekilde bitirmesi büyük olay. Taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanmıştır Boluspor. Eminim Es Es - Bolu maçını izleyen herkes seneye Boluspor'un lige gelmesini istemiştir. İsteyecektir.

Böyle bir keyifli play off müsabakası izleten tüm takımlara teşekkürler.

Mehmet Fırat
20.05.2008, 12:13
Seneye için, Rize, Ordu, Giresun ve Bolu'dan oluşan ilk 4 ne güzel olurdu değil mi? :rolleyes:

Bu sene olmadı ama seneye Süper Lig'de TS dışında en az 2 Karadeniz ekibi olmalı. ;)

Badaloğlu
20.05.2008, 12:19
Eskişehir ve Boluspor ile ilgili aklımda kalan, yer edinen genel bilgileri (belki bir çoğunuz biliyorsunuz) sizlerle paylaşmak isterim.

Herşeyden önce bence Es es bir EFSANE'dir.Bunu unutmayalım arkadaşlar.Bir döneme damgalarını vurmuşlardır.Özellikle genç arkadaşlarım en azından Es es'in istanbul'a karşı duruşundan dolayı saygıyı hak ettiğini düşünüyorum.Burada efsane-kestane geyiğine gerek yok.

Belki şampiyon olamamışlardır ama Ülkemizi yurt dışında da çok başarışlı şekilde temsil etmişller ve Türkiyede herkesin sempatisini kazanmışlardır.Göztepe, Türkiye'de ilk defa Fuar Şehirleri kupasında ( kupa galipleri kupası) yarı finale kadar çıkmıştı.Eskişehirspor ise, Avrupa kupalarında en iyi başarısı 1974-75 sezonunda elde ettiği Balkan Kupası 2.liği olmuştur. UEFA Kupası'nda İspanya'nın dev takımı Sevilla'yı Fethi Heper'in son dakikada attığı üç golle devirmişleridr.Türk futbol tarihinde bir İspanyol takımını eleyen ilk Türk takımı olmuştur. Fethi Heper’in Mikelli (Finlandiya) maçında attığı 4 gol ise, bir uluslararası karşılaşmada bir Türk futbolcunun attığı en çok sayıda goldür.

Eskişehirspor Türkiye 1. Liginde (Süper Ligde) hiç şampiyon olamamış fakat 3 defa 2.lik, 4 defa da 3.lük almıştır. 1 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 Başbakanlık Kupası bulunmaktadır.

Eskişehir denilince bizler yetişemedik belki ama birde Amigo Orhanları varmış.Ve bu amigo Orhan tüm Türkiye'de herkesce örnek alınacak bir adammış.1970'li yıllarda Eskişehirspor'un adı, taraftarı ve Amigo Orhan'ı ile birlikte anılırmış. Türkiye'de gerçek anlamıyla amigo kavramını başlatan Eskişehirspor taraftarları ve Amigo Orhan'dır. Orhan'ın bir elini kaldırışıyla tüm stad donar kalır. Bir el işaretiyle gök gürültüsü gibi şarkılar, marşlar tüm kentte yankılanırmış.Hatta söylenenelere göre Türkiye'de başka takımlar tarafından transfer teklifi bile aldığı söylenir.:)

Taraftarı kesinlikle çok bilinçli, İstanbul'a tavırlarını net bir şekilde koyarak taraflarını göstermişlerdir.Şehirde es es harici hiç bir takımın sevinmesine izin vermiyorlar.Özellikle şampiyon olan ezikler Eskişehirde sevinme gafletinde bulununca başlarına neler geldiğini arşivlerden okuyabilirsiniz.

Tribünlerde görebileceğimiz en güzel görüntüleri vermekten geri kalmazlar, bu konuda her zaman öndedirler.Keşke bütün tribünler Es es kadar iyi olsalar.En fanatik grupları Kızılcıklı ve Ayder'dir.Birde Nefer vardır.Aralarında bir rekabet vardır.Bilmiyorum önümüzdeki sezonda bu gruplar kendi aralarında birlik yaparlar mı yoksa gene birbirleri ile kavga mı eder? hep bereaber göreceğiz.Nitekim Boluspor maçından sonrada bu gruplar birbirlerine girmiş 2 yaralı varmış...

http://www.kumdankale.com/wp-content/themes/gloriousday/img/kartonesesescs9qx7.jpg

Boluspor'a denince aklıma gelen sessiz sedasız Kocaeli ve Sakarya'nın gölgesinde kalmış bir takım gelir...Eskiden kış aylarındaki maçları TRT görüntüleri verirken, Bolu'daki sahada olan kar hep dikkatimi çekerdi.Bir zamanlar Bolusporda çok kaliteli futbolcular yetiştirmiş ama bunu kendi takımlarının yararı için değilde ,hep eziklere çalıştırğını görürürüz.Hatırladığım kadarı ile Rıdvan (fb), Recep(bjk) Bolu'dan çıkmışlardır.

Şenol Güneş'in başında olduğu dönemlerde Bolu'ya özel bir sempati duyardım.Bir sezonda son haftasında Ankarada 4-0 yenip ligde kaldığı maçta takımın başında Şenol hoca vardı.

Ama bu sempatim, Boluspor-Adanademirspor ile adı şikeye karıştığında çok üzülmüştüm.Boluspor'un Yarenler adlı tribün grubu var.Bu grubun en çok sevdiğim yanı Bolu dağında bir ağaca asılmış şekilde bulunan sarı-yeşil-kırmızı bir bez parçasını tüm tribünlerde Ay-Yıldız'lı bayrak açarak anlamlı duyarlılıklarını göstermeleri beni çok memnun etmişti.

Bir döneme damgasını vuran yılmaz Becikoğlu başkandan sonra Boluspor ilk defa sğper lige bu kadar yaklaşmıştı.Ama maçta kim ne derse desin, kırmızı kart hemde daha 2.dakikada orta sahada çok ağır oldu.Bir takımın kaderi bu şekilde bir kalemde çizilmemeli.Bence o oyuncuya hakem sarı kartı verip ona bir şans daha verebilirdi.Ama hakem Selçuk Dereli olduğunu duyunca zaten Bolu'nun kazanmasına imkan yoktu.Sabaha kadar 11-11 kişi oynasalar bile Bolu kazanamazdı.Bunun paranoya ile ilgisi yok arkadaşlar.Eskişehir'e kupasını neden Maliye bakanı veriyor? bunu kimse yazmıyor? Artık bıktım usandım şu siyasilerden.Bu kadar mı olur? midem bulandı resmen...BU kupa Maliye bakanı kupası değil ki bunu bakan bey veriyor! ayıptır yani, şu ülke futbolundan elinizi ayağınızı çekiniz artık...İstemiyorum kardeşim...Bırakın bu reklam kokan hareketleri...

Seneye Boluspor, bir kaç takviye ile 1 yıl gecikmelide olsa süper lige çıkacağından eminim.Hocaları çok genç ve hırslı çok hoşuma gitti.Tabi Boluspor takımın iskeletini bozmasalar.Görkem oynadığı futbolla benimde hoşuma gitti...Süper ligde bir takıma transfer yapabilir.

Boluspor'un hocası, Nejat Biyedic'e adeta ders verdi.Es Es'in buralara gelmesinde Metin Diyadin'in rolünüde unutmayalım.Seneye ben Boluspor ve Karadeniz takımlarından 1 tanesini kesin süper lige çıkacağını tahmin ediyorum.Samsun,Ordu,Giresun ve Rize bunlardan biri çıkamazsa yazıklar olsun diyorum yani...

Giresun-Ordu maçını görünce şaşırmadım desem yalan olur.Bu iki kent aasındaki rekabet değil! arkadaşlar bu resmen birbirinin kuyusunu kazmak yani... Siz birbirinizi yiyedurun adamlar süperlige çıksın...

SÜPER LİG'E HOŞGELDİN ES ES...

zafer6161
20.05.2008, 12:41
kGhCaxQm_Ws&feature

zafer6161
20.05.2008, 12:45
c-yCXf0tL3k&feature

oflubektas
20.05.2008, 12:50
Nasıl ki Eskişehir, Edirne'den seçilme riski olan Unakıtan'ı transfer ederek Süper Lig'e yükseldi, Bolulular'ın da bir bakan transfer etmeleri şart. Malum Kemal Unakıtan'ın Eskişehir üst lige çıkarsa Ronaldinho'yu transfer etme sözü vardı. Sözünün eri bakanımızın geçen ay Brezilya Büyükelçisi'ne ünlü yıldızla aynı adı taşıyan "Çakma Ronaldinho" bulabilir miyiz ? diye sormuşluğu da var :) Bolulular da "Çakma Messi" isterler, ona göre...

TaraftaR
20.05.2008, 13:12
Eskisehirspor (o zamanki adiyla) 1. Lig deki son macini Trabzonspor ile oynadi ve (yanlis hatirlamiyorsam) 7-1 yenmistik.

Kötü durumlara düsselerde söhretlerinden birsey yitirmemislerdir ve Trabzonspor ile beraber Anadolunun gururu olmuslardir. Bir de yeni ögrendim; Anadolu ya ilk kupayi getiren takim Eskisehirspor imis (1940).

Süper Lige hosgeldin diyoruz.

pReN@_61
20.05.2008, 18:15
Ahmet abi yazı için teşekkürler.

OYılmaz
20.05.2008, 19:05
Bütün Bolu Selçuk dereleyi abantta tatile bekliyor ardından Bolu dağında güzel bir yemek ısmarlamak hemde Akçaabat köftesi !

İskender66
20.05.2008, 19:07
Eskişehir ve Boluspor ile ilgili aklımda kalan, yer edinen genel bilgileri (belki bir çoğunuz biliyorsunuz) sizlerle paylaşmak isterim.

Herşeyden önce bence Es es bir EFSANE'dir.Bunu unutmayalım arkadaşlar.Bir döneme damgalarını vurmuşlardır.Özellikle genç arkadaşlarım en azından Es es'in istanbul'a karşı duruşundan dolayı saygıyı hak ettiğini düşünüyorum.Burada efsane-kestane geyiğine gerek yok.

Belki şampiyon olamamışlardır ama Ülkemizi yurt dışında da çok başarışlı şekilde temsil etmişller ve Türkiyede herkesin sempatisini kazanmışlardır.Göztepe, Türkiye'de ilk defa Fuar Şehirleri kupasında ( kupa galipleri kupası) yarı finale kadar çıkmıştı.Eskişehirspor ise, Avrupa kupalarında en iyi başarısı 1974-75 sezonunda elde ettiği Balkan Kupası 2.liği olmuştur. UEFA Kupası'nda İspanya'nın dev takımı Sevilla'yı Fethi Heper'in son dakikada attığı üç golle devirmişleridr.Türk futbol tarihinde bir İspanyol takımını eleyen ilk Türk takımı olmuştur. Fethi Heper’in Mikelli (Finlandiya) maçında attığı 4 gol ise, bir uluslararası karşılaşmada bir Türk futbolcunun attığı en çok sayıda goldür.

Eskişehirspor Türkiye 1. Liginde (Süper Ligde) hiç şampiyon olamamış fakat 3 defa 2.lik, 4 defa da 3.lük almıştır. 1 Türkiye Kupası, 1 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 Başbakanlık Kupası bulunmaktadır.

Eskişehir denilince bizler yetişemedik belki ama birde Amigo Orhanları varmış.Ve bu amigo Orhan tüm Türkiye'de herkesce örnek alınacak bir adammış.1970'li yıllarda Eskişehirspor'un adı, taraftarı ve Amigo Orhan'ı ile birlikte anılırmış. Türkiye'de gerçek anlamıyla amigo kavramını başlatan Eskişehirspor taraftarları ve Amigo Orhan'dır. Orhan'ın bir elini kaldırışıyla tüm stad donar kalır. Bir el işaretiyle gök gürültüsü gibi şarkılar, marşlar tüm kentte yankılanırmış.Hatta söylenenelere göre Türkiye'de başka takımlar tarafından transfer teklifi bile aldığı söylenir.:)

Taraftarı kesinlikle çok bilinçli, İstanbul'a tavırlarını net bir şekilde koyarak taraflarını göstermişlerdir.Şehirde es es harici hiç bir takımın sevinmesine izin vermiyorlar.Özellikle şampiyon olan ezikler Eskişehirde sevinme gafletinde bulununca başlarına neler geldiğini arşivlerden okuyabilirsiniz.

Tribünlerde görebileceğimiz en güzel görüntüleri vermekten geri kalmazlar, bu konuda her zaman öndedirler.Keşke bütün tribünler Es es kadar iyi olsalar.

SÜPER LİG'E HOŞGELDİN ES ES...

Durumu çok güzel özetlemişsin abi ağzına sağlık :alkış:
İstanbula kafa tutan ve bize saygı gösteren her Anadolu takımının başımızın üstünde yeri var. 3.Ligde bile maçlarına 20.000 taraftar geliyor. Gerçektende takımlarına bağlı muhteşem taraftarları var. Hiç şampiyon olamasalar da takımlarına son derece bağlılar ve İstanbul eziklerine sempatiyle bakmıyorlar.
İnşallah seneye de Bolu, Giresun ve Sakarya süper lige çıkarlar ;)

ilhan
20.05.2008, 19:46
Umarım Eskişehirspor, Bursa ve Ankara birleşiminden sonra aramızdaki kardeşliği unutmamıştır. Bursalılar bizi pek sevmez ama Eskişehir bizi sever, sayar.

Gürkan
20.05.2008, 20:44
Ahmet abinin yazısını zevkle okudum. belediye imkanları ile taraftarsız takımlar ligi dolduracagına es es gibi bolu gibi takımlar olsa lig daha heyecenlı olur.

bolu bu sene haksızlıkla lıge cıkma sansı elınden alınmıs, seneye onlarda hak ettıklerı lıge gelırler ınsallah.

ÖmerFarukYılmaz
20.05.2008, 21:06
Umarım Eskişehirspor, Bursa ve Ankara birleşiminden sonra aramızdaki kardeşliği unutmamıştır. Bursalılar bizi pek sevmez ama Eskişehir bizi sever, sayar.
Kanka inşllah dediğin gibi saygılarını kaybetmemişlerdir...

Ahmet abinin yazısını zevkle okudum. belediye imkanları ile taraftarsız takımlar ligi dolduracagına es es gibi bolu gibi takımlar olsa lig daha heyecenlı olur.

bolu bu sene haksızlıkla lıge cıkma sansı elınden alınmıs, seneye onlarda hak ettıklerı lıge gelırler ınsallah.

Şu belediye takımlarını bence toptan kapatmaları lazım...

Belediye destekli takım olurmu, he olursa ne kadar olur..?

Ayrıca onlar yüzünden gerçek şehir takımları alt liglerde hala çıkma veya üst liglerden düşmeme mücadelesi veriyorlar...

ccd6167
20.05.2008, 21:36
Kanka inşllah dediğin gibi saygılarını kaybetmemişlerdir...

Şu belediye takımlarını bence toptan kapatmaları lazım...

Belediye destekli takım olurmu, he olursa ne kadar olur..?

Ayrıca onlar yüzünden gerçek şehir takımları alt liglerde hala çıkma veya üst liglerden düşmeme mücadelesi veriyorlar...
ya siz neden bahsedıyınuz kım kımı sevıyo arkadşlr.eskişehirde kim Allah askına adamlar bizi hiç sevmezler admlr tam bi fener yalakası.sevilla macında fener desteklemeye gıtmısler.adamalrın bursayla kardes olmalırının sebebide ıkısınde fener yalaksı olması.
bizim tek kardeşleriiz sebat araklı arsın of surmene degırmendere arkadaşalr..

mehmet83
21.05.2008, 04:14
Yanlis hatirlamiyorsam, 96'da dusmustu Es-Es. En son maclari bizimleydi herhalde ve "Gonullerin Sampiyonu Trabzonspor" pankartiyla cikmislardi. Aradan baya zaman gecti ve daha cocuk denecek yastaydim. Yanlis bilgi verdiysem kusura bakmayin

sametaydin
21.05.2008, 04:39
Ben eskişehirde yaşıyorum. Burada diğer illere nazaran ilin kaba bir tahminle 4de 1i eskişehisporlu ve taraftarı gerçekten çok iyi. bu takım 2.lig b kategorisindeyken bile bu stadyum doluyordu. Yani taraftarı bilinçli. Bundan sonra da eskişehirspor zor küme düşer.İyi transferlerle 2-3 sene içinde kayseri gibi bir takım olacaklar bundan eminim.

Kazım Uzunboy
21.05.2008, 08:36
Ben eskişehirde yaşıyorum. Burada diğer illere nazaran ilin kaba bir tahminle 4de 1i eskişehisporlu ve taraftarı gerçekten çok iyi. bu takım 2.lig b kategorisindeyken bile bu stadyum doluyordu. Yani taraftarı bilinçli. Bundan sonra da eskişehirspor zor küme düşer.İyi transferlerle 2-3 sene içinde kayseri gibi bir takım olacaklar bundan eminim.

Potansiyel var diyosun ama bakalım şansları tutacak mı..
Ben sanmıyorum ligde kalıcı olabileceklerine

Badaloğlu
21.05.2008, 11:08
ya siz neden bahsedıyınuz kım kımı sevıyo arkadşlr.eskişehirde kim Allah askına adamlar bizi hiç sevmezler admlr tam bi fener yalakası.sevilla macında fener desteklemeye gıtmısler.adamalrın bursayla kardes olmalırının sebebide ıkısınde fener yalaksı olması.

Eskişehirspor'u ne kadar tanıyorsun? Taraftarını ne kadar biliyorsun? Fener yalakası diye laf ettiğin bu taraftar Fenerlileri geçen sene şampiyon olduklarında şehirde tur atmak isterlerken hepsini porsuk çayına dökmüşlerdi.Bu senede Galatasaraylılar şampiyon olduklarında şehirde sevinememişlerdi.

Ben futbolda KARDEŞ ayağını hiç sevmem, sevmedim, sevmeyeceğimde...Artık kurtulun bu mikro milliyetçilik duygularından.Futbol bu, sahada oynanır.Babamda olsa sahada tanımam, benim felsefem budur...

Senin kardeşim dediğin Sebat ile biz kafaya oynadığımız sene 1-1 berabere kaldık, şampiyonluktan olduk.Maçtan sonrada Sebatlı kardeşlerimizin nasıl isyan ettiğini, bu maçtan nasıl 3 puan alamadıkları için sağa sola çamur attıklarını unutmadım! Hadi buyur bakalım, nasıl olacak şimdi...

Eskişehir, bu ülkede Trabzon'dan önce ortalığı yıkıp geçirmiştir.Belkide şampiyonluğa bizden dahada çok yakındılar.Bunu unutmayalım, biz nasılki geçmişimizde yaptıklarımızla övünüyorsak; adamlarında geçmişte yaptıklarıyla övünmelerine saygı duymalıyız.Zaman içerisinde çok şeyler değişmiş olabilir ama gerçek şehir kulüplerinin taraftarları asla başka takım taraftarını tutmazlar!

Yalakalık olayı ülke futbolunun menfaatlerini gerektiriyorsa; o zaman senin taraftarında yalaka nasıl olacak bu iş?Buyur bu fotoğraf Kadıköy Şükrü Saraçoğlu stadında çekilmiştir.Fenerbahçe-Chelsa maçında tribünlerde senin deyiminle yalaka bir taraftarımız ve muhtemelen gene yakala kızı!!! Güldürmeyin adamı...

http://img55.imageshack.us/img55/7859/liyg7.jpg

ÖmerFarukYılmaz
21.05.2008, 11:19

Yanlis hatirlamiyorsam, 96'da dusmustu Es-Es. En son maclari bizimleydi herhalde ve "Gonullerin Sampiyonu Trabzonspor" pankartiyla cikmislardi. Aradan baya zaman gecti ve daha cocuk denecek yastaydim. Yanlis bilgi verdiysem kusura bakmayin

:cool: :alkış:

Kadir
21.05.2008, 14:32

Herhalde bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsun . Eskişehirspor 3 eziklerin 3ünede karşıdır ve yalakalık yaptığına şahit olmadım . Trabzonspor karşıtlıklarınıda hiç görmedim. ist ezikleri için sağlam bir deplasman geldi diyebilirz.

İskender66
21.05.2008, 23:16
Eskişehirspor'u ne kadar tanıyorsun? Taraftarını ne kadar biliyorsun? Fener yalakası diye laf ettiğin bu taraftar Fenerlileri geçen sene şampiyon olduklarında şehirde tur atmak isterlerken hepsini porsuk çayına dökmüşlerdi.Bu senede Galatasaraylılar şampiyon olduklarında şehirde sevinememişlerdi.

Ben futbolda KARDEŞ ayağını hiç sevmem, sevmedim, sevmeyeceğimde...Artık kurtulun bu mikro milliyetçilik duygularından.Futbol bu, sahada oynanır.Babamda olsa sahada tanımam, benim felsefem budur...

Senin kardeşim dediğin Sebat ile biz kafaya oynadığımız sene 1-1 berabere kaldık, şampiyonluktan olduk.Maçtan sonrada Sebatlı kardeşlerimizin nasıl isyan ettiğini, bu maçtan nasıl 3 puan alamadıkları için sağa sola çamur attıklarını unutmadım! Hadi buyur bakalım, nasıl olacak şimdi...

Eskişehir, bu ülkede Trabzon'dan önce ortalığı yıkıp geçirmiştir.Belkide şampiyonluğa bizden dahada çok yakındılar.Bunu unutmayalım, biz nasılki geçmişimizde yaptıklarımızla övünüyorsak; adamlarında geçmişte yaptıklarıyla övünmelerine saygı duymalıyız.Zaman içerisinde çok şeyler değişmiş olabilir ama gerçek şehir kulüplerinin taraftarları asla başka takım taraftarını tutmazlar!

Yalakalık olayı ülke futbolunun menfaatlerini gerektiriyorsa; o zaman senin taraftarında yalaka nasıl olacak bu iş?Buyur bu fotoğraf Kadıköy Şükrü Saraçoğlu stadında çekilmiştir.Fenerbahçe-Chelsa maçında tribünlerde senin deyiminle yalaka bir taraftarımız ve muhtemelen gene yakala kızı!!! Güldürmeyin adamı...

Ağzına sağlık abi. Olayı o kadar güzel şekilde özetleyip yorumlamışsın ki bize sadece alkışlamak düşüyor :alkış:

eses_61
21.05.2008, 23:45
Eskişehirde yaşayan bir TRABZONLU ve TRABZONSPORLU olarak esesin çıkmasına sevindim. Bu şehirde yıllardır çekilen bir sğper lig hasreti vardı ve en çok istanbul takımlarına karşı duruşları ile bu takıma sempati duydum. Küçük çocuklara hangi takımlısın diye sorduğumda Eskişehirspor diyorlar. Niye diyorum çünkü eskişehirli eses ten başka takım tutmaz diyorlar. Eskişehirin İstanbulun 3 ezik klübüne burayı dar edeceklerini düşünüyorum.Yenilseler bile rakip takım taraftarını burdan sağ çıkartmazlar:) O kadar da holiganlar. Yalnız hoşuma gitmeyen durum Bursa nın hemen Esesi dost ilan etmesi. Ama renkdaşlar rahat olun eses lilerin çoğu bu oluşuma sıcak bakmıyorlar ve tek dostumuz kocaeli diyorlar. Ayrıca küme düşmemeye oynarsalar bursayla maç yaptıklarında da dostluk falan yalan olur. Esesin TRABZONUMA karşı bir antipatisini görmedim. Ne artı ne eksi bişey duymadım. Güzel bir deplasman bizi bekliyor olacak:)

Son olarak ta diyorum ki eses liler siz Anadolunun büyük klüplerinden ve kendi şehrine ihanet etmeyen şanlı bir tarihe sahip bir klüpsünüz. Takdir ediyoruz. Ama şunu hiç unutmayın mazisiyle, başarılarıyla, şehriyle , taraftarıyla TRABZONSPOR Anadolu klüplerinin abisidir... Örnek alacakları kulüptür... Bizden başka İstanbul hanedanlığını yıkan olmadı. Biz o saltanatı 6 kez yıktık!!! hoşgeldin eses...

Ba®ış
23.05.2008, 13:12
. Yalnız hoşuma gitmeyen durum Bursa nın hemen Esesi dost ilan etmesi. Ama renkdaşlar rahat olun eses lilerin çoğu bu oluşuma sıcak bakmıyorlar ve tek dostumuz kocaeli diyorlar. Ayrıca küme düşmemeye oynarsalar bursayla maç yaptıklarında da dostluk falan yalan olur....

yanlış bilmiyorsam Kızıklcıklı Kocaeli,Nefer Bursa yanlısı.yanlışsam düzeltirsin dostum;)

Sacit
23.05.2008, 14:06
''efsane geri döndü diyolar', ben o efsaneyi göremedım şuana kadar...

ama istanbul takımlarına yaptıklarını takdir ediyorum, kendi takımına sahip çıksınlar her zaman

eses_61
24.05.2008, 02:34
yanlış bilmiyorsam Kızıklcıklı Kocaeli,Nefer Bursa yanlısı.yanlışsam düzeltirsin dostum;)
evet kardeşim doğru biliyorsun. Zaten Kızılcıklıyla Nefer pek anlaşamıyor. Daha doğrusu Nefer türbünü kendi kafasına göre takılıyor hep. Kızılcıklının haricinde de diğer taraftarlar Kocaeliye daha sempati duyuyorlar. Yine de kendileri bilirler bu kadar fazla dost zarar getirir. Taraftar baskısını kurup maçı kopartmak varken dost takım diye taraftarda takımını ateşlemez. Örneklerini gördük burada (Kocaeli maçında) ...

Adem Erdoğan
24.05.2008, 02:39
''efsane geri döndü diyolar', ben o efsaneyi göremedım şuana kadar...

ama istanbul takımlarına yaptıklarını takdir ediyorum, kendi takımına sahip çıksınlar her zaman

Efsaneymiş demek daha doğru olur.
70 li yıllarda Sevillayı elemişler.Oradaydım belgeselinde izlemiştim eziklere zamanında kök söktürmüşler.:)

Anıl Caner
24.05.2008, 03:48
Eskişehir asla bir efsane değildir, olmamıştır, olmayacaktır.

Eskişehir'de yaşıyorum 3 yıldır. Derinlemesine araştırdım. Ne sandığınız gibi inanılmaz bir tribünleri var ne de abartıldığı kadar büyük bir mazileri.

Süper Lig'e çıkış kutlamaları Galatasaray'ın süper kupa kutlamalarından daha geniş kapsamlıydı ama bunu söyleyebilirim.Bizzat şahit oldum. Sezonu 6. bitirip hop-tek oynayan kadro kadar efsaneler ancak.

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 04:53

Bu kadarda olmaz ya !

Muhammet
24.05.2008, 05:01

Bu kadarda olmaz ya !

Başlıkla alakasız olmuş ama hangisini tercih edersiniz?

Chelsea maçına giden Trabzonspor'lular mı yoksa fenerbahçe maçında elinde gs bayrağı tutan trabzonlular mı?

Kazım Uzunboy
24.05.2008, 05:04
Bunları koymayın buraya en iyisi tadımız kaçıyor ya :(

Muhammet
24.05.2008, 08:53
bu bayragi tutan uc denyonun birini taniyan var mi ?

varsa lutfen bana soylesin.

Hürriyet'in internet sitesinde Trabzonspor-Fenerbahçe maçının fotoğraflarında gezinirken gördüm ve odada kimse görmesin diye hemen kapattım. O kadar utandım ki anlatamam. Hiçbirini tanımıyorum tanımak da istemem.

Bağnazlık derecesinde anti fenerlilik var,oysa anlatamadık gsnin de bejekenin de farksız olmadığını!!!

Fener maçında gs bayrağı tutmak da nedir? :mad::mad::mad:

Nytre
24.05.2008, 08:57
ben bu resmi gordum ve gerisini tahmin edebilirsin. bu insanciklari taniyan biri varsa soylesin.

ÖmerFarukYılmaz
24.05.2008, 08:59
bu bayragi tutan uc denyonun birini taniyan var mi ?

varsa lutfen bana soylesin.

Bunları bir daha stada sokmayacaksın:cool:

ÖmerFarukYılmaz
24.05.2008, 08:59
ben bu resmi gordum ve gerisini tahmin edebilirsin. bu insanciklari taniyan biri varsa soylesin.

Bu arada bu fotoyu burdan kaldıralım bence...

Bize hiç yakışmıyor...

İnsancıklar:alkış:

Muhammet
24.05.2008, 09:00

Boşverin, sorsanız marifettir yaptıkları.

Daha fazla konuşmaya değmez.

Başlık kirleniyor ayrıca ;)

Nytre
24.05.2008, 09:25
laf olsun diye degil gercekten taniyan bilen varsa ve benimle paylasirsa cok sevinecegim.

TSelif
24.05.2008, 09:52
ALLAH sizin gibi taraftarın cezasını versin .Lanet olsun sizin gibi taraftara . Taraftar bile değilsiniz siz :mad:
Chelsea maçında ki o fotoğrafa belki tahammül ederim bi yere kadar ama buna asla. Taraftarın yüz karaları. Sizin gibi adilerin yüzünden gs sempatizanı olarak gösteriliyoruz. Sabah sabah sinirlerim zıpladı tövbe estağfurulah yaaa :rolleyes:

TSelif
24.05.2008, 09:56
Çok iğrenç görünüyo alıntı yapıldığı için kalmış . Lütfen kaldırılsın o resim her gördüğümde daha bi sinirleniyorum.:mad:
Şampiyonluğa oynadığımız sene burda 4 tane atıp gittiklerini çok çabuk unuttu bazı pislikler !!!

Nytre
24.05.2008, 09:58
onlar bizden degil... ama neden trabzonsporla ilgili seyler giyiyorlar? bir yerlerini korumak icin mi? trabzonsporu gelecek saldiralara tepkilere karsin kalkan olarak kullanmalari da ayri bir tahammul ve kabul edilemez davranistir.

orada bulunan onlarca kisiden ``vip1mis 2miymis demeden``` bir Allahin kulu ne yapiyorsun birader dedi mi? (dese yazmazlar buyuk ihtimalle) ...

bu fotograf son macta cekildiyse bu fotograftakiler EMIYET MUDURU FERIDUN BOZun kizlari mi?

mrt_tpc61
24.05.2008, 10:01
ALLAH sizin gibi taraftarın cezasını versin .Lanet olsun sizin gibi taraftara . Taraftar bile değilsiniz siz :mad:
Chelsea maçında ki o fotoğrafa belki tahammül ederim bi yere kadar ama buna asla. Taraftarın yüz karaları. Sizin gibi adilerin yüzünden gs sempatizanı olarak gösteriliyoruz. Sabah sabah sinirlerim zıpladı tövbe estağfurulah yaaa :rolleyes:
Aynen katılıyorum.:alkış::mad:

Badaloğlu
24.05.2008, 10:40
Arkadaşlar, yukardaki fotoğrafa bende tahammül edemedim.Kaldırmak zorunda hissettim kendimi...Ama size bir şey söylemek istiyorum.Ben bu görüntüyü Lig tv'de maç başında izlediğimi söylesem inanırmısınız! Maçın başlamasına dakikalar varken bu dangalak 3'lünün bir anda ekranda(uzakta olsa) gördüğümü farkettim! Aman Allahım acaba yanlışmı görüyorum dedim.Ama kameralarda çok dikkatli değildiler.Anlık görüntü olduğu içinde bu zamana kadar hep acaba yanlışmı gördüm! düşüncesi kafamda hakimdi...Ama foto muhabirleri bu tip görüntüleri kaçırmazlar.Özelliklede fener muhabirlerinin ekmeğine yağ sürersin.

Yanlız bir şey dikkatimi çekti.Bu arkadaşlar önde oldukları için arkadaki insanlar bunların bu bayrağını görmemiş olabilirler.Birisi bunlara tepki vermnişte olabilir.Çünkü yanılşmıyorsam gazetelerde böyle bir şey okuduğumuzu zannediyorum.

Yahu bu manzarayı görünce bunların gırtlağını sıkasım geldi.Nasıl bir duruş bu?Reziller, utanmazda arlanmazlar.Bıktık usandık bu salaklardan.

Haaa aklıma birde şu geliyor, belkide düşünceleri çok masumane olabilir.Son maçta biz güya feneri yeneceğiz, Galatasaray'da bizim sayemizde şampiyon olacak! düşüncesi hakim olabilir.Ama ne olursa olsun bu davranış yanlış.Olaya tek taraflı bakmışlar ve bu çocukların kafalarının çalışmadığını düşünüyorum.Trabzonsporumuza bu tip kareler en büyük zararı vermektedir.Bu fotoğrafla resmen kendilerini kullandırdılar.Bizim en büyük düşmanımız fener onları kızdırmak babında bu bayrak'ı açtık'da diyebilirler.

Daha önceki sayfadakii Chelsea maçındaki baba-kız ile bu fotoğraflar bir değildir arkadaşalr.Orada adamın onurlu duruşunu farketmişsinizdir.Onun inancı bir Türk takımına destek vermek asla olaya fener olarak bakmamış.

Nytre
24.05.2008, 10:54
chealse fb macindaki fotoya diyecek lafim yok. bizim buyuklugumuzdur. onlarinda misafirperverligidir.

ama bu fotograftakiler trabzonsporlu degiller. ``birilerinin cocuklari`` soylenenlere gore. olaya tanik olanlara gore.

bu birileri de trabzonlu degil ama trabzonda gorev yapan bir asayis muduru.

bu ezik davranisi trabzonsporlular yapamaz zaten!... ama bu dangalaklari en on koltuga oturtup ```cek beni ha``` dediler mi demediler mi?