PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayal gücünüzü kullanin

61viya
10.02.2005, 13:41
Arkadaslar merhaba..bu benim açtigim ilk topic..ne kadar ilginizi çeker bilmiyorum ama biseyler yazarsaniz sevinirim..

Içinde "trabzonspor, martilar, uçurtma, ates, en sevdiginz insanismi,yangin, yasamak, deniz" kelimelerinin geçtigi bir yazi yazmanizi istiyorum sizden..
Zaman ayirip yazarsaniz çok sevinirim..kolay gelsin!!

Berat
10.02.2005, 13:47
söz,yazacagim..ama uzun bi zaman gerekli buna ortaya iyi bisey çikmasi içinsmileys/smiley2.gif..Ayrica çok hos bi düsünce bence..Serbest Kürsüde uzun süredir gördügüm en mantikli topic..ama kimsenin dogru düzgün bisey yazacagini da sanmiyorum açikçasi,,benim tanidigim TS taraftarlarinin çogu,her kelimeyi bi cümlede kullanip hikayeyi bitirirsmileys/smiley36.gif

tigin
10.02.2005, 13:55
Trabzonspormalatya maçinda aslinda denizde yasamakta olan marti uçurtma misali sahayi dolasip atesli taraftarin doldurdugu tribünlere uçarkenmetehangülüyordu.smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif
oldumu smileys/smiley4.gifsmileys/smiley4.gifEdited by: tigin

Berat
10.02.2005, 13:57
kardesim kusura bakma da o maç malatya maçiydismileys/smiley36.gif

Emorfo
10.02.2005, 13:59
yaratmak Allah'a mahsustur. Kelimelerinize dikkat ediniz.
Ikincisi serbest kürsü oyundan geçilmiyor oyun oynamaya mi geliyoruz buraya. Daha yararli seyler yapabilirsiniz.

tigin
10.02.2005, 14:03
yaratmak Allah'a mahsustur. Kelimelerinize dikkat ediniz.
Ikincisi serbest kürsü oyundan geçilmiyor oyun oynamaya mi geliyoruz buraya. Daha yararli seyler yapabilirsiniz.

Bencede.o zaman bu baslikta dahil hepsini sil emorfo.

Emorfo
10.02.2005, 14:13
Bu baslik digerlerine göre daha yararli ve üretken. Ancak serbest kürsüdeki oyun basiklari gerçekten çigrindan çikti. Bu oyun basliklari sayfalarca mesaj ve hit alirken garibim 100.000 üye kampanyasi basligina ugrayan yok. Tabiki eglecegiz gülecegiz ancak burda bulunma amacimiza yönelik hareket edecegiz. Trabzonspor için burdaysak önceligimiz her zaman Trabzonspor olacak Serbest Kürsü degil..

Berat
10.02.2005, 14:16
bence de bu topic üretken,yani hos bi topic..Farukcum bence kapatilmasi gereken baslica 2 topic; futbolcu bulma ve isim bulma oyunlari..gerçekten lüzumsuz...

Emorfo
10.02.2005, 15:03
Faruk büyük bir sevinçle kalkmisti. Bu günün hayatindan en mutlu günlerden biri olacagini hissediyordu. Denizin havasini nefes nefes içine çekerken ufukta uçan martilari gördü bu gün çok güzel bir gün diye mirildandi. Ocaga geçip atesi yakti çayini demleledi ve kahvaltisini yapip kendini sokaga atti. Mahallenin çocuklari sabahin erken saatleri olmasina ragmen sokagi parsellemislerdi. Ellerinde uçurtma kosturup duruyorlardi. Çocuklugunu hatirladi bir anda.. Sonra Bordo diye bir sesle irkildi mavi diye bagirdi.. Sampiyon - Trabzonspor, gülüserek sarildilar en iyi arkadasi Hasan'di bu sesin sahibi. Yasamlari boyunca yollari hiç ayrilmamisti. Ilkokul, lise, üniversite yillari beraber geçmisti. Ikinin de kalbi Trabzonspor sevgisi ile yaniyordu ve bu günde büyük bir gündü Trabzonspor 21 yil sonra sampiyon olmasina çok az kalmisti. Bu mutluluklarinin nedeni de buydu.. sampiyonluk maçi olimpiyat stadindaydi ve bu günü hiç unutmayacaklardi....Edited by: Emorfo

BordoMavili KIZ
10.02.2005, 15:13
biz en iyisi yapana kadar en iyisi budur ( tabi ilk önce yaziyi yazmam lazim , tam benim istedigim bir yazi da su atkiyi örmeyi bir bitireversem onada geçecegim ) smileys/smiley36.gif

tigin
10.02.2005, 15:16
fena degil fena degil.biraz daha çalisirsan daha iyi olacak.smileys/smiley1.gifbir kaç yerde cümle düsüklügü var sadece.

secil_ts
10.02.2005, 17:15
ansizin alinan haber vurur insani yasarken.neye ugradigini anlamadan 8555555rrhabersizce yasarsin herseyi.gecenin köründe gelen bi telefon düsürür seni karadenizin yollarina.inanmazsin umutla beklersin yollarin arkanda kalmasini sonra camdan bakar hayatin seni umursamadan aktigini görürsün.Deniz hala mavi,martilar hala denizle,çocular mi? onlar uzun bi süre daha çocuk...

Sonra vardiginda senivirsin.ellerinin onun elleri ile bulusacagini hayal edip mutlulugu yüreginde hissedersin ama turnalinin uçurtmali yamaçlari asilipta kapidaki yesil arabayi gördügünde islanip titrersin...Havva yok artik ablan yok artik der bi ses derinden anlamazsin ,inanmazsin ya da.birazdan tutacak ellerini sanirsin ates sarar vücudunu ayni anda kalbin üsür. aylar geçipte döndünmü istanbula daha biasik olursun trabzonuna trabzonsporuna sevdigim insani gömdüm diye o topraklara ...Edited by: secil_ts

Emorfo
10.02.2005, 17:19
süper.. bravo

ts_fan
10.02.2005, 18:46
ansizin alinan haber vurur insani yasarken.neye ugradigini anlamadan 8555555rrhabersizce yasarsin herseyi.gecenin köründe gelen bi telefon düsürür seni karadenizin yollarina.inanmazsin umutla beklersin yollarin arkanda kalmasini sonra camdan bakar hayatin seni umursamadan aktigini görürsün.Deniz hala mavi,martilar hala denizle,çocular mi? onlar uzun bi süre daha çocuk...

Sonra vardiginda senivirsin.ellerinin onun elleri ile bulusacagini hayal edip mutlulugu yüreginde hissedersin ama turnalinin uçurtmali yamaçlari asilipta kapidaki yesil arabayi gördügünde islanip titrersin...Havva yok artik ablan yok artik der bi ses derinden anlamazsin ,inanmazsin ya da.birazdan tutacak ellerini sanirsin ates sarar vücudunu ayni anda kalbin üsür. aylar geçipte döndünmü istanbula daha biasik olursun trabzonuna trabzonsporuna sevdigim insani gömdüm diye o topraklara ...

vallahi ne denir bu güzel yaziya???tek kelime ile mükemmel, benim aklima daha güzeli gelip bende böyle bisey yazana kadar herhalde bu post zirvedeki yerini koruyacaktir...smileys/smiley2.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Guests
10.02.2005, 23:03
Bu baslik digerlerine göre daha yararli ve üretken. Ancak serbest kürsüdeki oyun basiklari gerçekten çigrindan çikti. Bu oyun basliklari sayfalarca mesaj ve hit alirken garibim 100.000 üye kampanyasi basligina ugrayan yok. Tabiki eglecegiz gülecegiz ancak burda bulunma amacimiza yönelik hareket edecegiz. Trabzonspor için burdaysak önceligimiz her zaman Trabzonspor olacak Serbest Kürsü degil..

Faruk bu baslik için söylemiyorum ama serbest kürsüdeki diger oyun basliklarindan eleme yaparsan sevinirim.Bu basliklara en çok girenlerden biri olmama ragmensikayetçiyim.Çok zamanimi aliyo hastalik oldu.

Guests
11.02.2005, 04:59
Mesela kelime oyunu,isim bulma oyunu,evet-hayir oyunlari silinebilir.Futbolcu isimleri bulma en azindan futbolla ilgili.Sadece bir fikir...

61viya
11.02.2005, 17:06

Sonra vardiginda senivirsin.ellerinin onun elleri ile bulusacagini hayal edip mutlulugu yüreginde hissedersin ama turnalinin uçurtmali yamaçlari asilipta kapidaki yesil arabayi gördügünde islanip titrersin...Havva yok artik ablan yok artik der bi ses derinden anlamazsin ,inanmazsin ya da.birazdan tutacak ellerini sanirsin ates sarar vücudunu ayni anda kalbin üsür. aylar geçipte döndünmü istanbula daha biasik olursun trabzonuna trabzonsporuna sevdigim insani gömdüm diye o topraklara ...

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif..harika olmus....tesekkür ederim.........

İsmail Çavuşoğlu
11.02.2005, 22:10

bence bu secil_ts nin yasadigi gerçek bir olay. yanilmiyorumdur insallah yoksa insan böyle birseyi kafadan yazamaz tebrik ediyorumsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

61viya
12.02.2005, 15:51
içlerindeki yanginin atesiydi yüzlerine vuran..kulaklarinda marti çigliklari,gözlerinde yanan atesin parlakligi..neyi neden beklediklerini bilmiyorlardi..tipki o zamanlar beklemenin bu kadar zor oldugunu bilmedikleri gibi..çocugun kafasinda ayrilik oldugunu anlamisti kiz,ama anlayamadigi nokta sebebinin ne olduguydu..nerden çikmisti o saçma sözcükler çocugun iki dudaginin arasindan..?? "trabzonspor sewdan mi daha agir basiyor,ben mi?" demisti..beynini kemirirken bu soruyken bu,yasamak anlamsiz geliyordu ona..farkedecek olsa da ilerde sordugu sorunun saçmaligini,söz agizdan çikmisti bi kere..dalgalar kizin duygularini ifade edercesine çarpiyordu kayalara..çocuk tercih yapmasini istemisti kizdan.."hosçakal" dedi kiz çocuga,yil gibi geçen saniyelerden sonra..kizin sewdasi öyle büyüktü ki,bu seçimde tek bir adim bile geri atmiyacagini biliyordu çocuk..severek ayrilmak bu olsa gerekti..kirmizi bi uçurtma süzülüyordu gökkubbede..gök-denizin birlestigi çizgide süzülüyordu usulca..çocugun pismanligini anlayarak,ama aldirmayarak ona.................. Edited by: 61viya

sweetrose
13.02.2005, 12:58
Gökyüzünün anlamsiz karanliginda kaybolmustum o gece. Tek istegim günlerdir göremedigim yildizlari görmekti. Onlar bana, gençligimdeki anilarimi ve onu hatirlatiyordu.... Ondan ayrilali belki çok uzun bir zaman olmamisti fakat içime gömülen yalnizlik atesi içimi her geçen gün daha fazla yakiyordu. Teomanin ask sarkilari bile artik acimi dindiremiyordu aksine devam eden silsileler halinde canima kasteden virüsler gibi kalbimi dagliyordu. Mavi denizlerinnihayetsiz sulari bile bu aciya sürülen kara lekeyi silemeyecekti...GÖKYÜZÜNDE GÖREMEDIGIM HER YILDIZ KADAR ONDAN DAHA FAZLA UZAKLASTIGIMI hissediyordum.Ben veO suçluydu bu askta...

Yilllarin verdigi yorgunluk ve bikkinlik onu unutturmayi basaramamisti. Sadece onu istiyor ve onu hissedebiliyordum....

Edited by: sweetrose

secil_ts
13.02.2005, 21:57
içlerindeki yanginin atesiydi yüzlerine vuran..kulaklarinda marti çigliklari,gözlerinde yanan atesin parlakligi..neyi neden beklediklerini bilmiyorlardi..tipki o zamanlar beklemenin bu kadar zor oldugunu bilmedikleri gibi..çocugun kafasinda ayrilik oldugunu anlamisti kiz,ama anlayamadigi nokta sebebinin ne olduguydu..nerden çikmisti o saçma sözcükler çocugun iki dudaginin arasindan..?? "trabzonspor sewdan mi daha agir basiyor,ben mi?" demisti..beynini kemirirken bu soruyken bu,yasamak anlamsiz geliyordu ona..farkedecek olsa da ilerde sordugu sorunun saçmaligini,söz agizdan çikmisti bi kere..dalgalar kizin duygularini ifade edercesine çarpiyordu kayalara..çocuk tercih yapmasini istemisti kizdan.."hosçakal" dedi kiz çocuga,yil gibi geçen saniyelerden sonra..kizin sewdasi öyle büyüktü ki,bu seçimde tek bir adim bile geri atmiyacagini biliyordu çocuk..severek ayrilmak bu olsa gerekti..kirmizi bi uçurtma süzülüyordu gökkubbede..gök-denizin birlestigi çizgide süzülüyordu usulca..çocugun pismanligini anlayarak,ama aldirmayarak ona..................

HELAL OLSUN KIZAsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley36.gifÇOK GÜZEL OLMUS TAM BIZI ANLATMISsmileys/smiley32.gif

Sevgi
14.02.2005, 12:48
Diger maçlara gittigimiz günlere benzemiyordu bugün.Sessizce çiktik evden Inanilmaz bir heycan ve korku vardi içimizde birbirimizin yüzüne bakinca anliyorduk bunu.Yürüsüyümüz bir bankta oturmayla son buldu denize bakiyorduk korku dolu gözlerle o güzelim martilar bile yüzümüze bir gülümseme getiremiyordu.Bir maç kalmisti sadece bir maç ya tarih tekerrür ederse ya kaybedersek ya yine olmazsa bir maç 20 yillik hasretin sonu büyük hesaplasmanin bitisi.Bunlari düsünmek içimi yakiyordu düsündükce içimdeki ates alevleniyordu.Sessizlik abimin hizla yerinden kalkmasiyla son buldu '' ne oturuyorsun öyle miskin miskin ya bir düsünsene çocuklugumuzu biz TRABZON luyuz biz en büyügüz diye en yüksekte biz olmaliyiz diye yaptigimiz uçurtmalari kuru boyayla BORDO MAVI ye boyadigimiz. Bak bir tarihe degilmi YAVUZ TRABZON valisiyken babasini tahtan indirip padisahlik tahtina oturup doguyu sallayan.Ya memleketimde dogan ekmegini yiyip suyunu içen KANUNIYE ne demeli Tam 48 yil tahta kalmis ve Avrupalilari o kadar etkilemis ki buna korkuda diye bilirsin ona Allah in yeryüzündeki temsilcisi lakabini takmislardir.Kurtulus savasi ilk meclisin kurulmasi tüm önemli olaylarda TRABZON TRABZON lu ön plandadir.Sevmeyiz ikinciligi sevmeyiz maglubiyeti sevmeyiz boyun egmeyi.Aslinda biz takim tutmuyoruz TRABZONSPOR baskaldirmamizin onur mücadelemizin bir aracidir.Kuruldugu tarihten beri varligi bizi mest ederken Istanbul efendileri ve yanlarina siginan zavalli yandaslarini rahatsiz etmistir.Bilmezle onur mücadelesi nedir bilmezler bu mücadelede atilan her gol deki gerçek mutlulugu yenilen goldeki yikimi bilseler siginmazlardi zavalli gibi.Evet TRABZON LUYUZ TRABZONSPORLUYUZ maça gidiyoruz ama sampiyonluk maçimiz oldugu için degil bu onur mücadelesinde bizi yalniz birakmadiklari için bu adaletsiz arenada sonuna kadar savastiklari için tesekkür etmeye gidiyoruz.Bos ver kardesim bu senede sampiyon olmayalim bizim yasadigimiz gurur yasadigimiz onur bize yeter , baskalarinin boyundurugu altinda yasayanlar bilmez yasayamaz bu duyguyu''

secil_ts
14.02.2005, 12:54
Diger maçlara gittigimiz günlere benzemiyordu bugün.Sessizce çiktik evden Inanilmaz bir heycan ve korku vardi içimizde birbirimizin yüzüne bakinca anliyorduk bunu.Yürüsüyümüz bir bankta oturmayla son buldu denize bakiyorduk korku dolu gözlerle o güzelim martilar bile yüzümüze bir gülümseme getiremiyordu.Bir maç kalmisti sadece bir maç ya tarih tekerrür ederse ya kaybedersek ya yine olmazsa bir maç 20 yillik hasretin sonu büyük hesaplasmanin bitisi.Bunlari düsünmek içimi yakiyordu düsündükce içimdeki ates alevleniyordu.Sessizlik abimin hizla yerinden kalkmasiyla son buldu '' ne oturuyorsun öyle miskin miskin ya bir düsünsene çocuklugumuzu biz TRABZON luyuz biz en büyügüz diye en yüksekte biz olmaliyiz diye yaptigimiz uçurtmalari kuru boyayla BORDO MAVI ye boyadigimiz. Bak bir tarihe degilmi YAVUZ TRABZON valisiyken babasini tahtan indirip padisahlik tahtina oturup doguyu sallayan.Ya memleketimde dogan ekmegini yiyip suyunu içen KANUNIYE ne demeli Tam 48 yil tahta kalmis ve Avrupalilari o kadar etkilemis ki buna korkuda diye bilirsin ona Allah in yeryüzündeki temsilcisi lakabini takmislardir.Kurtulus savasi ilk meclisin kurulmasi tüm önemli olaylarda TRABZON TRABZON lu ön plandadir.Sevmeyiz ikinciligi sevmeyiz maglubiyeti sevmeyiz boyun egmeyi.Aslinda biz takim tutmuyoruz TRABZONSPOR baskaldirmamizin onur mücadelemizin bir aracidir.Kuruldugu tarihten beri varligi bizi mest ederken Istanbul efendileri ve yanlarina siginan zavalli yandaslarini rahatsiz etmistir.Bilmezle onur mücadelesi nedir bilmezler bu mücadelede atilan her gol deki gerçek mutlulugu yenilen goldeki yikimi bilseler siginmazlardi zavalli gibi.Evet TRABZON LUYUZ TRABZONSPORLUYUZ maça gidiyoruz ama sampiyonluk maçimiz oldugu için degil bu onur mücadelesinde bizi yalniz birakmadiklari için bu adaletsiz arenada sonuna kadar savastiklari için tesekkür etmeye gidiyoruz.Bos ver kardesim bu senede sampiyon olmayalim bizim yasadigimiz gurur yasadigimiz onur bize yeter , baskalarinin boyundurugu altinda yasayanlar bilmez yasayamaz bu duyguyu''

helal çok güzel olmus bizim trabzonumuza olan sevgimizi çok güzel özetlemissmileys/smiley32.gifbu topic gerçekten çok güzel ...

61viya
14.02.2005, 12:55
ellerine saglik sewgi ablacim....bu onurlu mücadelede hakettigimiz yerde olacaz insallah..zaman ayirdigin için sagolsmileys/smiley2.gifEdited by: 61viya

secil_ts
14.02.2005, 13:13
çok büyük bir hayal degil ama suan tek hayalim trabzonun soganli yaylarinda gezmek tabi bu bir hayal önümüzdeki kaç yil içinde gerçeklestiririm mechul.bide trabzonun sampiyon olmasi ve ben o gururla isyerine gelmisim ve bütün fenerlilerin beni tebrik etmesi gerçi onlarda nerde öyle vcentinmenlik önemli degil zaten .insallah trabzonspor sampiyon olurda ben gururla adim atarim isyerine bu hayal olmasin ama

sanirim giristeki yaziyi okumamissin hayal gücünü basta yazan kelimeleri kullanip bi yazi yazarak kullancaktin...

sheva
14.02.2005, 13:18
kizlarin hayal gücü daha mi gelismis ne beylerden pek ses çikmiyor bu baslikta smileys/smiley2.gif

saglam
14.02.2005, 18:09
BalikKeyfi
Kaldirimin kenarinda ilerliyordu. Az ötedeki büfenin yaninda durdu, döner kuyrugu vardi.Kimbilir bazilari da sosisli almak için bekliyorlardi. Birazbüfenin etrafinda oyalandi ama ümidi yoktu, insanlarin ellerinde düsey tutup, salladiklari anlamsiz koca kagitlar, büfedekimadeni sesler...Bu saçmaliklara daha fazla sabredemedi. Denize dogru yöneldi, en güzeli balikti, hem o dönerin içindeki tavuk mu marti mi belli degildi.Gerçi farki da yoktu ama kendini avuttu. Her yediginde midesinden tuhaf sesler geliyordu.
Ileride deniz kenarinda bir oglan gördü, arkasindabir spor ayakkabi izi birakan, kot pantolon giymis. Onu izledi, güzel kokuyordu. Biraz yürüyüsün ardindan isikli ayakkabili bir çocugun yaninda durdu, delikanli çocuga bir seyler söyledi, sonra bir yumagin yuvarlandigi görüldü, neydi bu böyle? Derken delikanli kosmaya basladiginda anladi, adeta deniz üzerinde süzülen martilarla yaris ediyordu, mutlaka elinde uçurtma vardi, yoksa bu atesli adama çocukulugunu tekrar yasatanbaska ne olabilirdi ki? Delikanlinin içindeki yangin, yol tarafindan gelen tiz sesle birden söndü, yumak bu sefer isikli ayakkabili çocugun ayaklari arasinda duruyordu. Beyaz spor ayakkabilar çok hizli biçimde yol tarafindaki o esrarengiz sese dogru ilerledi. Takip etti vekafasini çevirdi gizem çözülüyordu,bakislarini delikanliya yöneltti, o artik yalniz degildi.Yaninda uzun topuklu, narin narin yürüyen bir bayan... O daha tuhaf kokuyordu, ne kokusuydu bu böyle?Kaç metre uzaktan melteme eslik edip burnunu hedef aliyordu sanki, bir anlam veremedi ama hostu, evet bu kokuda hostu.
Kafasindaki karisiklik artmis, içinde merak belirivermisti, herseyi unutmaya çabalarken bir an için acikmis oldugunu hatirladi.Vakit kaybetmeden, kiyiya demir atmis bir balikçi teknesine yöneldi. Evet taze balik kokuyordu, sansliydi."mbingooo" dedi... Uzaktan tekneye göz gezdirdi, içini göremiyordu, neden sonra teknenin etrafindaki kara çizmeler aralaninca yerdeki balik dolu kasalari farketti.Ama etraf çok kalabalikti ve bukalabalik ister istemezhuzursuzedici bir ambiansadekor oluyordu.Biraz yaklasmayi denedi. Neydiyüregindeki bu telas, bunu hiçte haketmiyordu, helehele denize pike yapip agzinda balikla dönen martilari görünce... Ama halindengayet memnundu.Her sartta yere basmak, "raki sisesindeki balik" kadariyiydi, hem sudan hiç hoslanmazdi. Bundandir ki, yagmurlu havalar ona hiç romantik gelmezdi.Sevdigiyle yagmur altinda dolasmisligina tarih taniklik etmemisti. "Çoguna göre bu bir kayip olabilir, ama kimin umurunda" anlaminda, ukala birmimik sergiledi.Ukalalik kanina islemis olacak, yürüyüsündeki asalet(!) deniz üzerinde salinan gemilerin tayfalarinca bile farkediliyor olmaliydi.
Akli bir karis havada düsünürken, kasalarin etrafindaki kara çizmelerin kayboldugunu farketti, usulca süzüldü ve kendi hosuna gidenen begendigi baligi kapti. Zevk sahibiydi, öyle herseyi begenmezdi.?Çok sükür bugünde damagimiza uygun bir tad yakaladik? diye düsündü. Tekrar sahile dogru yöneldi, tenha bir köse aradi amabir anda soka ugradi!Nutku tutuldu!Kalabalik bir grup karsidan çikageliyordu, birbirinden farkli pantolonlar, ayakkabilar, neydi bu? Yoksa "benimle bir alip veremedikleri mi var?" diye süpheye kapildi. Gönül rahatligiyla birbalik alamayacak miydi?Kalabaliga kulak kesildi, hepsinden ayni ses çikiyordu. Ama telaffuzu zordu, degisik bir kelimeydidalgalarla birlikte duyulan,?Tra?, ?Trabzon?, ne bu yaa? ?Trabzonspor?, evet, evet ?Trabzonspor!?. Anlamini merak etti dogrusu, hayatinda kimse ona ?pisi? den baska bisey söylememisti ki. Hos, onun da anlamini kavramis oldugu söylenemezdi.
Son bir kez coskulu sesin geldigi yöne dogru gözlerini kaydirdi,saskinliktan agzindaki balik düser gibi oldu ama buna müsade etmeyecekti, bu dünyada bir çatilarin üzerinde flört etmek bir de deniz kenarinda balik yemenin keyfi ayriydi.Nihayet sessiz bir köse buldu ve huzura erdi...

61viya
15.02.2005, 16:20
BalikKeyfi
Kaldirimin kenarinda ilerliyordu. Az ötedeki büfenin yaninda durdu, döner kuyrugu vardi.Kimbilir bazilari da sosisli almak için bekliyorlardi. Birazbüfenin etrafinda oyalandi ama ümidi yoktu, insanlarin ellerinde düsey tutup, salladiklari anlamsiz koca kagitlar, büfedekimadeni sesler...Bu saçmaliklara daha fazla sabredemedi. Denize dogru yöneldi, en güzeli balikti, hem o dönerin içindeki tavuk mu marti mi belli degildi.Gerçi farki da yoktu ama kendini avuttu. Her yediginde midesinden tuhaf sesler geliyordu.
Ileride deniz kenarinda bir oglan gördü, arkasindabir spor ayakkabi izi birakan, kot pantolon giymis. Onu izledi, güzel kokuyordu. Biraz yürüyüsün ardindan isikli ayakkabili bir çocugun yaninda durdu, delikanli çocuga bir seyler söyledi, sonra bir yumagin yuvarlandigi görüldü, neydi bu böyle? Derken delikanli kosmaya basladiginda anladi, adeta deniz üzerinde süzülen martilarla yaris ediyordu, mutlaka elinde uçurtma vardi, yoksa bu atesli adama çocukulugunu tekrar yasatanbaska ne olabilirdi ki? Delikanlinin içindeki yangin, yol tarafindan gelen tiz sesle birden söndü, yumak bu sefer isikli ayakkabili çocugun ayaklari arasinda duruyordu. Beyaz spor ayakkabilar çok hizli biçimde yol tarafindaki o esrarengiz sese dogru ilerledi. Takip etti vekafasini çevirdi gizem çözülüyordu,bakislarini delikanliya yöneltti, o artik yalniz degildi.Yaninda uzun topuklu, narin narin yürüyen bir bayan... O daha tuhaf kokuyordu, ne kokusuydu bu böyle?Kaç metre uzaktan melteme eslik edip burnunu hedef aliyordu sanki, bir anlam veremedi ama hostu, evet bu kokuda hostu.
Kafasindaki karisiklik artmis, içinde merak belirivermisti, herseyi unutmaya çabalarken bir an için acikmis oldugunu hatirladi.Vakit kaybetmeden, kiyiya demir atmis bir balikçi teknesine yöneldi. Evet taze balik kokuyordu, sansliydi."mbingooo" dedi... Uzaktan tekneye göz gezdirdi, içini göremiyordu, neden sonra teknenin etrafindaki kara çizmeler aralaninca yerdeki balik dolu kasalari farketti.Ama etraf çok kalabalikti ve bukalabalik ister istemezhuzursuzedici bir ambiansadekor oluyordu.Biraz yaklasmayi denedi. Neydiyüregindeki bu telas, bunu hiçte haketmiyordu, helehele denize pike yapip agzinda balikla dönen martilari görünce... Ama halindengayet memnundu.Her sartta yere basmak, "raki sisesindeki balik" kadariyiydi, hem sudan hiç hoslanmazdi. Bundandir ki, yagmurlu havalar ona hiç romantik gelmezdi.Sevdigiyle yagmur altinda dolasmisligina tarih taniklik etmemisti. "Çoguna göre bu bir kayip olabilir, ama kimin umurunda" anlaminda, ukala birmimik sergiledi.Ukalalik kanina islemis olacak, yürüyüsündeki asalet(!) deniz üzerinde salinan gemilerin tayfalarinca bile farkediliyor olmaliydi.
Akli bir karis havada düsünürken, kasalarin etrafindaki kara çizmelerin kayboldugunu farketti, usulca süzüldü ve kendi hosuna gidenen begendigi baligi kapti. Zevk sahibiydi, öyle herseyi begenmezdi.?Çok sükür bugünde damagimiza uygun bir tad yakaladik? diye düsündü. Tekrar sahile dogru yöneldi, tenha bir köse aradi amabir anda soka ugradi!Nutku tutuldu!Kalabalik bir grup karsidan çikageliyordu, birbirinden farkli pantolonlar, ayakkabilar, neydi bu? Yoksa "benimle bir alip veremedikleri mi var?" diye süpheye kapildi. Gönül rahatligiyla birbalik alamayacak miydi?Kalabaliga kulak kesildi, hepsinden ayni ses çikiyordu. Ama telaffuzu zordu, degisik bir kelimeydidalgalarla birlikte duyulan,?Tra?, ?Trabzon?, ne bu yaa? ?Trabzonspor?, evet, evet ?Trabzonspor!?. Anlamini merak etti dogrusu, hayatinda kimse ona ?pisi? den baska bisey söylememisti ki. Hos, onun da anlamini kavramis oldugu söylenemezdi.
Son bir kez coskulu sesin geldigi yöne dogru gözlerini kaydirdi,saskinliktan agzindaki balik düser gibi oldu ama buna müsade etmeyecekti, bu dünyada bir çatilarin üzerinde flört etmek bir de deniz kenarinda balik yemenin keyfi ayriydi.Nihayet sessiz bir köse buldu ve huzura erdi...

ne diyim ki..süper yasmileys/smiley2.gif

secil_ts
15.02.2005, 17:27
BalikKeyfi

VALLA HERZAMAN DIYORUM YURDUM INSANI YETENEK DIYE smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

ÇOK GUZEL OLMUS ELINE SAGLIK

secil_ts
15.02.2005, 17:42
kizlarin hayal gücü daha mi gelismis ne beylerden pek ses çikmiyor bu baslikta smileys/smiley2.gif Açikcasi sunu söylemem gerekiyor bu cümle üzerine...

Bayanlarin baktiklarinda dagin ön yamaçlarini belki muhtemelen zorlukla fakat erkekler olaganüstü hayal güçleri ile dagin arkasini görebilirler...

I dont find a word 2 describe u r ( girls )imagination.....

yanlis anlama ben feminist degilim ama bu lafa kesinlikle katilmiyrm bence bayanlar herseyin en zor ve en adi yanin fark ederken erkekler sadece güzel yani düsünürler ve hayal ederler çünkü daha korkususlardir hayalleri bizden daha sinirsiz olabilir ama bunu asla dagin arkasi önü diye adlandiramayiz yazarlar dagin arasini görürüler filozoflarda ve tarih bi çok bu konuda uzman bayanlarla doludur...

not :yazdiklarindan bunu çikardim yanlis anlamamsimdir umarim...

Ferşat Balcı
15.02.2005, 17:44
[QUOTE=secil_ts]

aslinda yazmayi düsünüyordum ama arkadasin yazisini görünce vaz geçtim...süper olmus ya arkadas profesyonel galiba.

61viya
15.02.2005, 17:47
[QUOTE=secil_ts]

aslinda yazmayi düsünüyordum ama arkadasin yazisini görünce vaz geçtim...süper olmus ya arkadas profesyonel galiba.

bencede ama sen yine de denesmileys/smiley2.gif

admin
15.02.2005, 18:39
Lütfen uyarilari dikkate alalim ve konu disindaki tartismalardan kaçinalim.

Gereksiz mesajlar silinmistir ve silinmeye devam edecektir.

sweetrose: Lütfen ilk sayfadaki admin notunu okuyunuz ve gerekli düzenlemeyi yapiniz.

saglam
16.02.2005, 00:57
Begüm'e(profildeki isminle hitab ediyorum, sakincasi yoktur umarim)öncelikle bu basligi açtigi için tesekkür ediyorum. Sonra da basta yine Begüm, Seçilve Sevgi'ye sonra Faruk ve Hasan'a tesekkür ediyorum, ellerinize saglik.

Kizlar, basligi ilk gördügümde, "ben de yazarim" diye düsünmüstüm ama ne yalan söyleyeyim yazilarinizi okuyunca mesaji gönderip göndermemek konusunda baya çekindimsmileys/smiley1.gifAma sonra sheva(nelson moss:))'ya inat olsun, bos kalmasin dedim:)
Tekrar tebrikler... Benim yazi sizinkilerin yaninda sönük kaldi ama olsun,yaptiginiz gibi "kisa ve öz" en güzelidir her zaman.Edited by: saglam

Berat
18.02.2005, 17:13
Mayis ayinin ilk Pazar sabahiydi. Genç çocuk ezan sesiyle birlikte yatagindan dogruldu. Tüm gece boyunca gözünü bile kirpmamisti heyecanindan, uyumaya çalismisti ama basaramamisti.Sürekli aksam yasayacaklarini düsünüyor,simdiden sevinmeye basliyor,içi içine sigmiyordu. Kolay degildi, bu günü dogdugundan beri bekliyordu. Kendisinden daha sansli olan babasi bu sevinici daha önce yasamisti ama son olarak 12 sene önce yani kendisi henüz yeni dogdugunda? Bunlari düsünerek gitti banyoya abdestini almaya. Sabah namazini kilarken dahi aklindan çikmiyor, içi içine sigmiyordu. Namazini bitirdi ve uzun uzun dua etmeye basladi : ?Allahim sen yüzümüzü kara çikarma, sen bu gece bize yardim et, sen Anadolu insaninin yaninda ol??. Uzattikça uzatti duasini? Duanin sonlarina dogru duygularina daha fazla hakim olamadi ve secdeye kapanip aglamaya basladi..
Henüz 12 yasinda olmasina ragmen bazi seyleri çok iyi idrak etmisti; Türkiye?de dis destegi olmayan insanlarin ezildigini mesela. Bir de Anadolu?dan Istanbul?a gidip zengin olduktan sonra Anadolu?yu unutan, Anadolu?yu küçümseyen ?burjuva?larin varligindan çok rahatsizdi. Rahatsizdi çünkü bu dünyada paranin, gücün her sey demek olmadigina inaniyordu, önemli olan insan olabilmekti, emekle alinteriyle bir seyler basarabilmekti. Iste bu ve benzeri onlarca sebepten ötürü Trabzonspor?a sikica sarilmisti, yasina göre çok çok bilinçli bir taraftardi. Zaten bu bilinçti onun secdeye kapanip Trabzonspor için dua ederken aglamasina vesile olan?
Kahvaltisini bitirdikten sonra annesinden izin alarak sokaga çikti. Heyecanini bastirmak için deniz havasinin iyi gelecegini düsündü ve basladi Karadeniz?i seyretmeye. Dikkatini dagitmak, heyecanini bastirmak için gelmisti Karadeniz kiyisina ama her sey Trabzonspor?u, bu aksamki büyük maçi düsünmesine vesile oluyordu. Trabzonspor ile bütünlesen ?Karadeniz Firtinasi? tamlamasi geldi aklina birden. Kolay almamisti bu ünvani; Anadolu?dan çikip Istanbul?a kafa tutmus ilk takimdi, defalarca sampiyonluk kazanmisti, bir de babasinin anlattigi Avrupa zaferleri vardi ki... O zamanlar bu zaferler bir Türk takimi için olagandisiydi. Çünkü Trabzonspor Avrupa arenasina çikana dek diger Türk takimlari averaj takimlariydi. Trabzonspor bunu degistirmis ve Türkiye?nin gururu olmustu. Neler vermezdi Liverpool maçinda statta olmak, o devirde yasayabilmek için?
Karadeniz?i seyrederken bu düsüncelere dalip gitmisti, deniz kenarinda heyecanimi atarim diye düsünmüs ama bunlari düsündükçe daha da heyecanlanmisti. Oturdugu yerden dogruldu ve yürümeye basladi. Marti seslerini dinlemek onu keyiflendiriyordu. Az ileride arkadaslariyla karsilasti, uçurtma uçuruyorlardi. Arkadaslarinin uçurtmalari sari-kirmizi, sari- lacivert renkteydiler. Onlari seyrederken yine düsüncelere daldi, arkadaslari neden Istanbul takimlarini tutuyorlardi ki?? Bunu daha önce de defalarca düsünmüs ama mantikli bir gerekçe bulamamisti. Arkadaslari da kendisi gibi dogduklarindan beri Görele?de yasiyorlardi, yani Anadolu topraklarinda. Anadolu insaninin temsilcisi olan Trabzonspor varken neden Istanbul takimlarini tutuyorlardi ki ??? Arkadaslarinin bu tutumu heralde medyanin tarafgir tutumundan ve insanlari 3 Istanbul takimina yönlendirmesinden kaynaklaniyordu. ?Yazik, çok yazik!..? dedi kendi kendine. Arkadaslarinin daha bu yasta ?sürü? ye dahil olmalarindan üzüntü duyuyordu. Ama Allahin izniyle bu aksam onlar da anlayacaklardi Anadolu?nun Istanbul?a, Istanbul medyasina, illegal güçlere karsi galip gelebilecegini.
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

?

Yikilmisti!.. Yine olmamisti? Saatlerdir agliyordu. Annesinin teskin etme çabalari da bosunaydi. ? Maç bu, seneye de siz kazanirsiniz? diyerek teskin etmeye çalisiyordu ama bu onun için sadece bir ?maç? degildi. Bu bir davaydi; emegin illegal erklere, karaparaya, basari için her yol mübahtir? anlayisina karsi savasiydi bu bir maçin daha da ötesinde? Içi yaniyordu, sanki atesten bir kor koymuslardi küçücük yüreginin üstüne..
Tüm gece boyunca devam etti aglamaya. Agladikça agladi, agladikça agladi? Türkiye gerçegi birkez daha tezahür etmisti. Kazanan yine güç olmustu, emek degil.. Bu nasil bir sistemdi, bu nasil bir düzendi? Uzun süre ayni seyleri düsünmekten psikolojik dengesini yitirmeye baslamisti. Saglikli düsünememeye basladi, akli basinda degildi. Masanin üzerinde duran ipi aldi ve evlerinin bahçesine dogru yöneldi. Yasamak istemiyordu artik. Incir agacina dogru yöneldi ve ?

Vasiyeti: Tabutuma Bordo- Mavi bayrak sarilsin?

12 yasinda intihar eden Trabzonspor sehidimiz için bu yaziyi okuyan herkes bir Fatiha okusun. Allah mekanini cennet eylesin..

secil_ts
18.02.2005, 18:10
AMIN...

saglam
18.02.2005, 19:40
Berat kaleminden mi, yoksa olayi tekrar animsadigimdan mi bilinmez uzuldum ve icim karardi. "Hayal gucunuzu kullanin" basligi biraz "sizi etkileyen olaylari yazin" durumuna donusmus.

Fazla yoruma ihtiyac yok, intihar etmek kotu birseydir, fakat "Allah affedicidir" insallah bu gencimizi affeder, belki bu yaziyi okuyan insanlarin dualari yardimci olur.

Zamaninda Teoman'in bir sarkisindan alinti yapmistim: "bir sey sevmeye degerse olmeye de deger mi?" diye. Bu ayni paralellikte bir olay olmus, tekrar Allah affetsin. Kimseyide ayni hatayi yapmaya muvaffak etmesin.

Berat
18.02.2005, 22:34
Berat kaleminden mi, yoksa olayi tekrar animsadigimdan mi bilinmez uzuldum ve icim karardi. "Hayal gucunuzu kullanin" basligi biraz "sizi etkileyen olaylari yazin" durumuna donusmus.

Fazla yoruma ihtiyac yok, intihar etmek kotu birseydir, fakat "Allah affedicidir" insallah bu gencimizi affeder, belki bu yaziyi okuyan insanlarin dualari yardimci olur.

Zamaninda Teoman'in bir sarkisindan alinti yapmistim: "bir sey sevmeye degerse olmeye de deger mi?" diye. Bu ayni paralellikte bir olay olmus, tekrar Allah affetsin. Kimseyide ayni hatayi yapmaya muvaffak etmesin.

Kardes bu beni etkileyen bi olaydi tamam ama sonuçtta bunu yazmak için hayalgücümü kullandim..O olayi hayal ettim, kendimi çocugun yerine koymaya çalistim,,sonuçta o gün onunla beraber degildim dolayisiyla hayalgücümü kullandigimi saniyorum.. bunu yaparken de biraz mesaj verme gayretine girdim..

bu olay benim de çok üzüldügüm,belki de hayatimda beni en çok etkileyen olay ama bence bu olayi hatirlamaliyiz,unutmaya çalismamaliyiz.. çünkü eger 12 yasinda bir çocugun bu takim için canini verdigini hatirlarsak, takimimiza,davamiza daha da fazla sahip çikariz diye düsünüyorum..

senin de dediigin gibi Allah taksiratini affetsin,Allah bidaha böyle olaylar yasatmasin.

Guests
19.02.2005, 04:15
Allah taksiratini affetsin,Allah bidaha böyle olaylar yasatmasin.

Amin

Hüseyin Çümen
19.02.2005, 04:46
Mayis ayinin ilk Pazar sabahiydi. Genç çocuk ezan sesiyle birlikte yatagindan dogruldu. Tüm gece boyunca gözünü bile kirpmamisti heyecanindan, uyumaya çalismisti ama basaramamisti.Sürekli aksam yasayacaklarini düsünüyor,simdiden sevinmeye basliyor,içi içine sigmiyordu. Kolay degildi, bu günü dogdugundan beri bekliyordu. Kendisinden daha sansli olan babasi bu sevinici daha önce yasamisti ama son olarak 12 sene önce yani kendisi henüz yeni dogdugunda? Bunlari düsünerek gitti banyoya abdestini almaya. Sabah namazini kilarken dahi aklindan çikmiyor, içi içine sigmiyordu. Namazini bitirdi ve uzun uzun dua etmeye basladi : ?Allahim sen yüzümüzü kara çikarma, sen bu gece bize yardim et, sen Anadolu insaninin yaninda ol??. Uzattikça uzatti duasini? Duanin sonlarina dogru duygularina daha fazla hakim olamadi ve secdeye kapanip aglamaya basladi..
Henüz 12 yasinda olmasina ragmen bazi seyleri çok iyi idrak etmisti; Türkiye?de dis destegi olmayan insanlarin ezildigini mesela. Bir de Anadolu?dan Istanbul?a gidip zengin olduktan sonra Anadolu?yu unutan, Anadolu?yu küçümseyen ?burjuva?larin varligindan çok rahatsizdi. Rahatsizdi çünkü bu dünyada paranin, gücün her sey demek olmadigina inaniyordu, önemli olan insan olabilmekti, emekle alinteriyle bir seyler basarabilmekti. Iste bu ve benzeri onlarca sebepten ötürü Trabzonspor?a sikica sarilmisti, yasina göre çok çok bilinçli bir taraftardi. Zaten bu bilinçti onun secdeye kapanip Trabzonspor için dua ederken aglamasina vesile olan?
Kahvaltisini bitirdikten sonra annesinden izin alarak sokaga çikti. Heyecanini bastirmak için deniz havasinin iyi gelecegini düsündü ve basladi Karadeniz?i seyretmeye. Dikkatini dagitmak, heyecanini bastirmak için gelmisti Karadeniz kiyisina ama her sey Trabzonspor?u, bu aksamki büyük maçi düsünmesine vesile oluyordu. Trabzonspor ile bütünlesen ?Karadeniz Firtinasi? tamlamasi geldi aklina birden. Kolay almamisti bu ünvani; Anadolu?dan çikip Istanbul?a kafa tutmus ilk takimdi, defalarca sampiyonluk kazanmisti, bir de babasinin anlattigi Avrupa zaferleri vardi ki... O zamanlar bu zaferler bir Türk takimi için olagandisiydi. Çünkü Trabzonspor Avrupa arenasina çikana dek diger Türk takimlari averaj takimlariydi. Trabzonspor bunu degistirmis ve Türkiye?nin gururu olmustu. Neler vermezdi Liverpool maçinda statta olmak, o devirde yasayabilmek için?
Karadeniz?i seyrederken bu düsüncelere dalip gitmisti, deniz kenarinda heyecanimi atarim diye düsünmüs ama bunlari düsündükçe daha da heyecanlanmisti. Oturdugu yerden dogruldu ve yürümeye basladi. Marti seslerini dinlemek onu keyiflendiriyordu. Az ileride arkadaslariyla karsilasti, uçurtma uçuruyorlardi. Arkadaslarinin uçurtmalari sari-kirmizi, sari- lacivert renkteydiler. Onlari seyrederken yine düsüncelere daldi, arkadaslari neden Istanbul takimlarini tutuyorlardi ki?? Bunu daha önce de defalarca düsünmüs ama mantikli bir gerekçe bulamamisti. Arkadaslari da kendisi gibi dogduklarindan beri Görele?de yasiyorlardi, yani Anadolu topraklarinda. Anadolu insaninin temsilcisi olan Trabzonspor varken neden Istanbul takimlarini tutuyorlardi ki ??? Arkadaslarinin bu tutumu heralde medyanin tarafgir tutumundan ve insanlari 3 Istanbul takimina yönlendirmesinden kaynaklaniyordu. ?Yazik, çok yazik!..? dedi kendi kendine. Arkadaslarinin daha bu yasta ?sürü? ye dahil olmalarindan üzüntü duyuyordu. Ama Allahin izniyle bu aksam onlar da anlayacaklardi Anadolu?nun Istanbul?a, Istanbul medyasina, illegal güçlere karsi galip gelebilecegini.
<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
?
Yikilmisti!.. Yine olmamisti? Saatlerdir agliyordu. Annesinin teskin etme çabalari da bosunaydi. ? Maç bu, seneye de siz kazanirsiniz? diyerek teskin etmeye çalisiyordu ama bu onun için sadece bir ?maç? degildi. Bu bir davaydi; emegin illegal erklere, karaparaya, basari için her yol mübahtir? anlayisina karsi savasiydi bu bir maçin daha da ötesinde? Içi yaniyordu, sanki atesten bir kor koymuslardi küçücük yüreginin üstüne..
Tüm gece boyunca devam etti aglamaya. Agladikça agladi, agladikça agladi? Türkiye gerçegi birkez daha tezahür etmisti. Kazanan yine güç olmustu, emek degil.. Bu nasil bir sistemdi, bu nasil bir düzendi? Uzun süre ayni seyleri düsünmekten psikolojik dengesini yitirmeye baslamisti. Saglikli düsünememeye basladi, akli basinda degildi. Masanin üzerinde duran ipi aldi ve evlerinin bahçesine dogru yöneldi. Yasamak istemiyordu artik. Incir agacina dogru yöneldi ve ?
Vasiyeti: Tabutuma Bordo- Mavi bayrak sarilsin?
12 yasinda intihar eden Trabzonspor sehidimiz için bu yaziyi okuyan herkes bir Fatiha okusun. Allah mekanini cennet eylesin..

smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifAbi bu yazi mükemmel olmus yemin ederimsize gözyaslarimi utamadim ya bende fenere sampiyonlugu kaptirdigimiz sene nekadar aglamitim bi bilseniz kardesim bu yaziiçin sana çok tesekkür ediyorum intihar eden bu çocukta haberim yoktu eger dogruysa bizden osen hileyle samiyonlugu alan ismi lazim olmayan o takiminve serefsiz baskaninin Allah belasini versn tüm kalbimle ediyorum bu bedduayi ve o kçük kardesimszsin de mekani cennet olsun

Oğuz
21.02.2005, 03:20
Berat kardesim,

Duygulandirdin bizi. eline, kalemine, yüregine saglik..

Allah o gencimizi affetsin..

sheva
21.02.2005, 16:01
Kizlar, basligi ilk gördügümde, "ben de yazarim" diye düsünmüstüm ama ne yalan söyleyeyim yazilarinizi okuyunca mesaji gönderip göndermemek konusunda baya çekindimsmileys/smiley1.gifAma sonra sheva(nelson moss:))'ya inat olsun, bos kalmasin dedim:)

benim amacim da buydu zaten smileys/smiley17.gif..tesekkürler yazan herkese

Sevgi
21.02.2005, 17:03
Gülcan bir hikaye de senden bekliyoruz millete gazi verip öyle uzaktan izlemek degil.Eminim ki mükemmel bir hikaye gelecek senden smileys/smiley17.gif

61viya
21.02.2005, 20:06
katiliyorum sewgi ablama..haydi,daha ne yetenekler war içimizde kimbilirsmileys/smiley2.gif

sheva
22.02.2005, 17:16
Gülcan bir hikaye de senden bekliyoruz millete gazi verip öyle uzaktan izlemek degil.Eminim ki mükemmel bir hikaye gelecek senden smileys/smiley17.gif

aman efendim herkes haddini bilmeli degil mi..sizin yazilarinizdan sonra ben yazmam smileys/smiley1.gif

Sevgi
22.02.2005, 17:24
yazarsin yazarsin benim yazi burda öyle ekrana bön bön bakarken çikti senden alasi çikar hadi bakim göreyim seni smileys/smiley2.gif

Berat
21.03.2005, 19:46
eee,bu topic çok güzeldi bence..yok mu daha yazan?? milletin gözünün önüne getirelim,belki birilerinin saheserlerini daha okumamiza vesile olursmileys/smiley17.gif

zafer6161
24.04.2007, 16:14
hadi bakalım.hayalinizi yazın:D :D

golebshera
24.04.2007, 18:23
bundan psikolojik analiz mi yapılacak?