PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haydi Okumaya....

Faik Yılmaz
06.05.2008, 13:41
Sevgili Arkadaşlar....

Uygar bir toplum olmanın ilk koşulu okumaktır. Eğer ilerlemek çağdaş milletler seviyesine ulaşmak istiyorsak bol bol okumalıyız. Ülkemizde yılda satılan kitap sayısı sadece ve sadece 6 milyondur. Bu rakam bir yıl boyunca 10 kişinin sadece 1 kitap okuduğunu gösterir. Yani yılda bir kitap bile okumuyoruz. Hele hele 15 milyon öğrencisi olan bir ülke için şaka gibi bir rakamdır. Japonyada kişi başı 19 kitap düşüyor bizim 190 katımız kitap okunuyor.

Gazetelere bakacak olursakta günde ortalama 4 milyon gazete satılıyor. ( sadece spor yazan gazetelerin trajı 500 bindir ki o ayrı bir konu) Yani 15 kişiye 1 gazete düşüyor. Japonyada ise 2 kişiye bir gazete düşüyor ortalama aile 4 kişi dersek her aileye en az 2 gazete giriyor demektir.

Ülkeler arasındaki gelişmişlik düzeyini okuma düzeyinden bakarakta anlayabiliriz. Japonyanın milli geliri yaklaşık 10 katımızdır.İşte okuma okuduklarını analiz etme ülkemizin geleceği açısındanda önemlidir.

Arkadaşlar bugüne kadar bür çok organizasyon gerçekleştirdik. Şimdi önerim birbirimize bir kitap alıp hediye etmek. Bunuda burdan yazmak. Böylelikle hem dayanışmamız artar , hem de kitap okuma işinini önemini bir nebze olsun kamuoyuna sunarız. Okuduklarımıza paylaşırız. Her açıdan yararlı olur diye düşünüyorum.

Siz ne dersiniz.

SDanışmaz
06.05.2008, 13:45
Ben varım, kitap okumayı severim :)

Faik Yılmaz
06.05.2008, 14:26
Bugüne kadar kitap okumayı sevmenin bir çok faydasını gördüm en büyük faydasıda sınavlarda ortaya çıkıyor. Uzun paragraf soruları kısacık geliyor. Miilet daha soruları yarılamadan ben bitirmiş oluyorum bunları kendimi övmek için filan yazmıyorum. Zamanında çok kitap okumuş olmanın faydalarından sadece birisi bu. Ben onun için yapmadım ama yani hızlı okumak için değil sevdiğimden okudum okuyorum ama işleyen demir pas tutmaz hesabı faydaları oluyor.

ÜNAL
06.05.2008, 14:27
Faik abi nasıl hediye edeceğiz yoksa tam mı okumadım yazıyı anlamadım?

Faik Yılmaz
06.05.2008, 14:31
Mesela ben sana hediye edeceğim burda yazacağım.... Sen bana ya da bir başkasına edebilirsin ama kime ettiysen burda yazarsın sonra herkes okuduğu kitap hakkındaki fikirlerini yazar. birbirine tavsiye eder sinerji oluşur diye düşündüm ama farklı fikirlerede açığım yani....

LazAnisT
06.05.2008, 14:33
Faik sen bana senin beğendiğin bir kitabı yolla bu işi başlatalım:)

Faik Yılmaz
06.05.2008, 14:35
Olur Abey adresini reca edeyim....... :)

ilhan
06.05.2008, 14:40
Mantıklı bir uygulama :)

İnşallah hayata geçirebiliriz.

ÜNAL
06.05.2008, 14:43
Bu kitabı okumadan önce kafamda bazı şeyler netleşmemişti benim daha öncede savunduğum ;beyin gücüyle insanın olağanüstü şeyler yapabileceği,insan isterse ve yapabileceğine inanırsa beyin gücünü kullanarak her şeyi yapabilir ilkesini en açık şekilde kitapta anlatmış Robın S.Sharma. nın Ferrarisini Satan Bilge yi Faik abiye hediye ederim..

http://img164.imageshack.us/img164/4314/18741111111111mq9.gif (http://imageshack.us)

Faik Yılmaz
06.05.2008, 14:47
Tavsiye etme hediye et :)

ÜNAL
06.05.2008, 14:51
Tamam oku ama Faik abi:)

Çağatay_
06.05.2008, 15:24
Okumayı seviyorum, ama ne yazık ki çok kitap okumuyorum.

Gazetede köşe yazıları, internette vikipedi tarzi sitelerde uzun uzun yazılar makaleler okuyorum.Düzenli okuduğum dergiler var karikatür dergileri onların da faydasını görüyorum ama çok kitap okuduğum söylenemez.En son Dostoyevski okuyordum Ezilenler kitabını.Yarıda bıraktım ama bi başlasam bir çırpıda bitiririm.

macka61
06.05.2008, 15:49
çok güzel bir kitp ferrarisini satan bilge Faik abi sanada teşekkür ediyorum böyle önemli bir konuya duyarlılık gösterdiğin için

Erkan
06.05.2008, 16:04
Bende okumayi cok seven birisiyim, ama nedense fazla okumam. Baslamak ta biraz zorluk cekerim ama bi basladim'mi da hemen bitiririm.. Onumuzdeki ay 2 kitap okumam lagzim okul icin, bi baslasam artik....

Adem Erdoğan
06.05.2008, 20:38
Kitap okumayı seviyorum ama şu içimdeki lanet olası okul sevgisi buna pek müsaade etmiyor.:D

nemo_61
06.05.2008, 22:03
Ben varım, kitap okumayı severim :)

Selami o zaman ilk bana hediye kitap al .:D:D
Gerçi senin okuduğun türdeki kitapları pek sevmiyorum ama ..nede olsa hediye etcen okuruz artık :alkış::alkış:

Ayrıca hediye etceğimiz kitapları kitap okumayı sevmeyen arkadaşlara yaparsak daha yararlı olacağını düşünüyorum..

Badaloğlu
07.05.2008, 09:46
Fardipli Sinha ve Derviş ve Sinha adlı kitapları arıyorum; ben bulamadım! Yazarı Mehmet Ali BULUT.Bu kitapları bulup bana hediye edebilecek arkadaşlar arıyorum:)

Nurbanu
08.05.2008, 11:13
Ben de kitap okumayı sevenlerdenim... şuan "biz osmanlıyız" isimli bir kitap okuyorum. herkese tavsiye ederim. ya bi de ingilizceler var tabii onları okulda zorla okutuyorlar. diğer kitabımda "henry :)

Nurbanu
08.05.2008, 11:15
henry fielding in bir kitabı...

Faik Yılmaz
08.05.2008, 11:18
Aslında benimde ingilizce kitaplar okumam lazım..... Türkçede okumam lazım. Amam vakit bulamıyorum bu aralar çok yakında yeniden okuma moduna geçeceğim.

m@rdi
08.05.2008, 11:24
Güzel bir düşünce . Bir yerden başlamak lazım ,henüz hediyeleşen yok sanırım.

Adana'da bir çok kitapçıyı gezmeme rağmen bulamadığım "Fırtına,İhtilal,Efsane Trabzonspor" (Hakan Kulaçoğlu) kitabını hediye edebilecek arkadaş aranmaktadır :)

ilhan
08.05.2008, 11:31
Ya düşünüyorumda bu kitapları birbirimize hediye ederken vereceğimiz kargo parasıyla yeni kitaplar alabiliriz :)

Faik Yılmaz
08.05.2008, 11:31
Güzel bir düşünce . Bir yerden başlamak lazım ,henüz hediyeleşen yok sanırım.

Adana'da bir çok kitapçıyı gezmeme rağmen bulamadığım "Fırtına,İhtilal,Efsane Trabzonspor" (Hakan Kulaçoğlu) kitabını hediye edebilecek arkadaş aranmaktadır :)

O zaman ben başlayayım bu kampanyayı madem ben başlattım ilk adımıda benim atmam yakışır. Şükran bahsettiğin kitap çok yakında elinde olacaktır.

m@rdi
08.05.2008, 11:35
Ya düşünüyorumda bu kitapları birbirimize hediye ederken vereceğimiz kargo parasıyla yeni kitaplar alabiliriz :)

İlhan haklısın. Ancak bulunduğumuz yerler itibariyle bazen istediğimiz kitaplara ulaşmak zor oluyor. Ha internetten alınabiliyor diyorsan,güvenemiyoruz/güvenemiyorum çoğu zaman ;))

Hem hediyeleşmek güzel şeydir :)

Faik çok teşekkür ederim :)

Özsu
08.05.2008, 11:37
Güzel düşünce, elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım:)

Faik Yılmaz
08.05.2008, 11:40

İstisnalar dışında herkes bulunduğu şehirdeki arkadaşlara hediye versin . kargo parası işindende kurtulmuş oluruz. Ama takdir edersinizki şehir dışından kitap yollamanında vereceği anlam ve değer kargo parasından daha fazla olacaktır.

Faik Yılmaz
08.05.2008, 11:43
keşke bu başlıkta avatar değiştirme başlığı gibi faal bir başlık olsa......

ilhan
08.05.2008, 11:45
Bir hediyenin ve özellikle bu hediye kitapsa ne kadar önem taşıdığının bilincindeyim. Sadece düşünceydi, yanlış anlaşılmalara mahal verecekse düzenlerim o iletimi. ;)

Faik Yılmaz
08.05.2008, 12:01
Bir hediyenin ve özellikle bu hediye kitapsa ne kadar önem taşıdığının bilincindeyim. Sadece düşünceydi, yanlış anlaşılmalara mahal verecekse düzenlerim o iletimi. ;)

yok canım ya aslında çok ince bir düşünce seninkisi kaynakları maksimum kullanmak lazım. mümkün mertebe bende il dışına yollayacak yerde 2 kitap alıp 2 arkadaşa hediye etmek isterim. Ancak istisna kabilinden olanlar başka.

Mesajını silmek bir yana bu güzel düşüncen için kutlamak lazım seni.

ilhan
08.05.2008, 12:09
keşke bu başlıkta avatar değiştirme başlığı gibi faal bir başlık olsa......

Kitap okuma veya okumak sadece forum için değil toplum olarak sorunumuz Faik Abi. Ben elimdeki kitaplara bakıp ondan sonra buraya yazacağım. Varsa elimdeki kitaplardan okumak isteyen gönderirim seve seve. Ne olacak yani benden birşey mi eksilecek? :)

Merak ettiğim burada kitap paylaşacak arkadaşların bir kitabı bitirme süreleri. Benim bir kitabı bitirmem 1 ayı buluyor son zamanlarda.

Faik Yılmaz
09.05.2008, 08:38
Evet Arkadaşlar kampanyamız başlamıştır. İlk harcı ben atıyorum..... :)

blackseastorm ( Faik) - m@rdi ( Şükran)

Fırtına,ihtilal , Efsane Hakan Kulaçoğlu

SDanışmaz
09.05.2008, 09:34
Selami o zaman ilk bana hediye kitap al .:D:D
Gerçi senin okuduğun türdeki kitapları pek sevmiyorum ama ..nede olsa hediye etcen okuruz artık :alkış::alkış:

Ayrıca hediye etceğimiz kitapları kitap okumayı sevmeyen arkadaşlara yaparsak daha yararlı olacağını düşünüyorum..

Senin için tarzın dışına çıkarım :)

Jean-Christophe Grangé - Siyah Kan'ı alıp vereceğim sana.. Yanlız okuduktan sonra okumak için geri alırım :D

Nurbanu
09.05.2008, 12:07
faik abi ben de kitap hediye etmek isterim ama bulunduğum üniversitede bmn üyesi yok sanırım :(:(

SDanışmaz
09.05.2008, 12:24
faik abi ben de kitap hediye etmek isterim ama bulunduğum üniversitede bmn üyesi yok sanırım :(:(

Hangi üniversitedesin?

Faik Yılmaz
09.05.2008, 13:13
Kitap hediye etmek isteyipte adam bulamayanlar için buradayım sırf siz mağdur olmayın diye buralardayım ben...... :)

Adreside Fatih devlet Hastanesi yazın yeter......

Nurbanu
09.05.2008, 13:30
erciyes üniversitesi
ingiliz dili ve edebiyatı okuyorum

Nurbanu
09.05.2008, 13:31
sanırım ingilizceye merakın var faik abi elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim... (hani ben de okumam lazım demiştin yaa)

Faik Yılmaz
09.05.2008, 13:40
sanırım ingilizceye merakın var faik abi elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim... (hani ben de okumam lazım demiştin yaa)

Evet merakım var lisede hazırlık görmüştüm. ordan kaldı bu merakım. Zahmet olmasın ama öğrenciler için zordur kitabı gönder filan.....

bu arada derslerinde sonsuz başarılar dilerim. sana ve diğer okuyan arkadaşlarada......

Nurbanu
09.05.2008, 13:42
teşekkür ederim.liseden kaldığına göre çok iyi bir lisede okumuş olmalısınız? hangi lise mezunusunuz sadece merak ettim...

Faik Yılmaz
09.05.2008, 13:52
teşekkür ederim.liseden kaldığına göre çok iyi bir lisede okumuş olmalısınız? hangi lise mezunusunuz sadece merak ettim...

Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümünden mezunum. Meşhur puan barajına takılanlardanım 80 sözel 37 sayısal netle alanımla ilgili bir yer kazanamadım. 40 küsür puanım kesilmesine rağmen Atatürk Üniversitesi Ziraat Mühendisliğini kazandım.

Yarım dönem okuduktan sonra 90 puan aldığım memurluk sınavıyla tercih yaparak Fatih Devlet Hastanesinde göreve başladım. Açık öğretim Kamu yönetimi son sınıftayım aynı zamanda. 2 dersim kaldı ALLAH izin ederse bu sene bitiyor. Hafta sonuda ALES sınavına gireceğim. İçimdeki okuma aşkını söndüremedim bir türlü... Bir yandanda ingilizce çalışıyorum ama ona ağırlık veremedim.

Yaw bayağı uzun oldu hayatımın geniş bir özeti oldu.

safakkocbıyık
09.05.2008, 14:00
Sevgili Arkadaşlar....

Ülkemizde yılda satılan kitap sayısı sadece ve sadece 6 milyondur. Bu rakam bir yıl boyunca 10 kişinin sadece 1 kitap okuduğunu gösterir. .

faik abi bir düzeltme yapmak istiorum. bu 10 kişinin 1 kitap okuduğunu değil bir kitap satın aldığını gösterir. kitap okumayı her türlü desteklerim ama almayı nadiren desteklemeyi tercih ediyorum. ben eğer okumak istediğim bütün kitapları satın almaya kalksam ortalama haftada 2 kitaptan 30 ytl ayda 120 ytl eder yuvarlarsak ayda 100 ytl yılda 1.000 ytl :D (acayıp yuvarlarım:D)

diğer yandan kitap okumak gerçekten çok değerli birşey ve en çok zevk aldığım işlerden biri. ama günümüz ülkesinde hemen hemen her ilde en az bir üniversite ve yine en az bir kütüphane varken bence okumak için illa kitap alıp hediye etmemize gerek yok :) şahsen ben ktü nün kütüphanesinden bu konuda çokça faydalanıyorum ve çok beğendiğim kitap olursa (koleksiyonuma katmak için) satın alıyorum.

Faik Yılmaz
09.05.2008, 14:16
faik abi bir düzeltme yapmak istiorum. bu 10 kişinin 1 kitap okuduğunu değil bir kitap satın aldığını gösterir. kitap okumayı her türlü desteklerim ama almayı nadiren desteklemeyi tercih ediyorum. ben eğer okumak istediğim bütün kitapları satın almaya kalksam ortalama haftada 2 kitaptan 30 ytl ayda 120 ytl eder yuvarlarsak ayda 100 ytl yılda 1.000 ytl :D (acayıp yuvarlarım:D)

diğer yandan kitap okumak gerçekten çok değerli birşey ve en çok zevk aldığım işlerden biri. ama günümüz ülkesinde hemen hemen her ilde en az bir üniversite ve yine en az bir kütüphane varken bence okumak için illa kitap alıp hediye etmemize gerek yok :) şahsen ben ktü nün kütüphanesinden bu konuda çokça faydalanıyorum ve çok beğendiğim kitap olursa (koleksiyonuma katmak için) satın alıyorum.

Haklısın bir kitabı okumak için illaki satın almak gerekmiyor mesela bir seferinde çok hoşuma giden 120 sayfalık bir kitabı kitapçıda neredeyse bitirmiştim :) yaklaşık 1 saattte :)

Şaka bir yana bibrbirimizle sinerji oluşturarak sadece elimizdeki kitaplarla bile bu işe başlasak müthiş bir kaynağımız olur. Sen bana senin kitaplardan getir ben sana benim kilerden. herkes yardımlaşsın. çokta güzel olur. etrafta okul kütüphaneleri üniversite gibi bolca kaynağımızda var.

ayrıca normal kitaplarda çok ucuzladı bu aralar....yani okumamak için tembellikten başka nedenimiz yok.

m@rdi
11.05.2008, 12:48
Fırtına,ihtilal , Efsane Hakan Kulaçoğlu

Kitap şu an elimde çok teşekkür ederim Faik :) Çok mutlu oldumm :)

Faik Yılmaz
12.05.2008, 08:32
Önemli değil. Güle güle oku ......

Atakan
12.05.2008, 09:17
Bende çok kitap okumayı severim ve bu yıl öğrenim hayatım içinde 52 kitap okudum sadece bu yıl ve bu uygulamayada bayıldım:D

Nurbanu
12.05.2008, 11:37
bence de epey uzun bir özgeçmiş olmuş ama yinede çok güzel teknik lisede okuyup da ingilizceyi seven birileri varmış demekki... ales sınavınız nasıldı? umarım iyidir ben de geçen hafta kpds ye girdim ama hiç çalışmamıştım normal geçti.önümüzdeki yıl tekrar gircem inşallah. kitap okumak bu bağlamda çok önemli. çalışmasanda bir şeyler yapabiliyorsun.

nemo_61
12.05.2008, 11:56
Senin için tarzın dışına çıkarım :)

Jean-Christophe Grangé - Siyah Kan'ı alıp vereceğim sana.. Yanlız okuduktan sonra okumak için geri alırım :D

teşekkür ederim Selami kitabı bekliyorum...istediğin bir yazar varsa söyle bende sana onu hediye edeyim ..
Hüseyin Özbek 'in ''Türk Kalesi Yıkılırken'' adlı kitabını yeni bitirdim ..BMN Zonguldak dan okumak isteyen varsa ulaştırabilirim .:alkış::alkış:

Faik Yılmaz
12.05.2008, 12:00
bence de epey uzun bir özgeçmiş olmuş ama yinede çok güzel teknik lisede okuyup da ingilizceyi seven birileri varmış demekki... ales sınavınız nasıldı? umarım iyidir ben de geçen hafta kpds ye girdim ama hiç çalışmamıştım normal geçti.önümüzdeki yıl tekrar gircem inşallah. kitap okumak bu bağlamda çok önemli. çalışmasanda bir şeyler yapabiliyorsun.

Fena değildi çokta iyi değildi ama. Sorular açıklandı biraz sonra bakacağım. Kpdsyede girmişrtim geçen yıl 40 aldım. bu sene daha çok çalışıp iyi bir not alacağım. E tani okumak çok önemli çok okuyan birisi olarak bile dün sınavda vakit sıkıntısı çektim. demek ki daha çok okumam lazımmış. İngilizceyi evet çok seviyorum mutlaka bir gün sular seller gibi konuşacağım.

Nurbanu
12.05.2008, 12:01
dahi bakalım hayırlısı...

Nurbanu
12.05.2008, 12:02
hadi diycektim. ya bu bilgisayarlarla pek aram yok. BMN sayesinde klavyemi geliştiriyorum.

LazAnisT
12.05.2008, 12:02
İstanbul'dan benle paslaşmak isteyen varsa özelden mesaj atsın kitabını yollayayım:)

Çağatay_
12.05.2008, 14:58
hadi diycektim. ya bu bilgisayarlarla pek aram yok. BMN sayesinde klavyemi geliştiriyorum.

Nacizane 2 tavsiye ,

- Bakmadan yaz
- Yanlış yazdıklarını düzeltirken de bakma.

Baktıkça hızın azalıyor ve parmakların harfleri kendisi bulamıyor.Doğrusunu yazana kadar yazıp sil , bir süre sonra hata yapmazsın :)

Nurbanu
13.05.2008, 09:54
teşekkür ederim önerilerin için... :)

Faik Yılmaz
13.05.2008, 09:55
EEEE başka kitap hediye eden yokmu.......

Nurbanu
13.05.2008, 09:57
bilmem... eğer hediye eden varsa ben de yararlanabilirim...

EMine_61
13.05.2008, 09:59
sen önce evdeki kitaplarını bi okusan kolilerle duruyo kardeşciğezim:)

Faik Yılmaz
13.05.2008, 09:59
Elimde çok güzel bir roman var. Filmide yapıldı. Yine güzel bir kitap karşılığında hediye edebilirim. İlanen duyurulur :)

Nurbanu
13.05.2008, 10:01
kızım hangilerini diyorsun?. benim eve getirdiklerim kayseride okuyup bitirdiklerim. sen de yararlanasın diye trabzona getirdim onları ama nerdeeee... iyiliği yap denize at balık bilmezse Halık bilir demişler de ne güzel söylemişler. sana onları bırakanda kabahat.

Nurbanu
13.05.2008, 10:02
ismini öğrensek de ona göre hediye pazarlığına girsek? belki okumuşumdur.

EMine_61
13.05.2008, 10:03
bende evdeki zirve öss dergilerimi verebilirim artık lazım değil öss geçti :)

Faik Yılmaz
13.05.2008, 10:04
Patrick Süskind in Koku adlı romanı.

ÇOkdeğişik çok yoğun bir anlatımı var. Tasvirleri mükemmel kurguda çok iyi.... İnsanların en büyük yeteneklerinin aynı zamanda en büyük sonları olabileceğini gayet çarpıcı bir biçimde anlatıyor.

Nurbanu
13.05.2008, 10:05
filmini izledim :)

Nurbanu
13.05.2008, 10:05
sakın kimseye verme onları. seneye lazım kızım kpss ye hazırlanacam inşallah...

Faik Yılmaz
13.05.2008, 10:06
filmini izledim :)

Filmler genellikle romanın yerini asla tutmuyor. Onun için filminide izlemedim. Çünkü kendi hayal gücünü kullanmak lazım.

Nurbanu
13.05.2008, 10:09
hıımm haklısınız ama filmini izlediğim için yeni bir şey öğrenemiyorum. ne olacağını önceden biliyorum. ne bileyim ya ben her okuduğum şeyde yeni bir şeyler öğrenmek isterim. yoksa pek zevk alamam.

Faik Yılmaz
13.05.2008, 10:12
hıımm haklısınız ama filmini izlediğim için yeni bir şey öğrenemiyorum. ne olacağını önceden biliyorum. ne bileyim ya ben her okuduğum şeyde yeni bir şeyler öğrenmek isterim. yoksa pek zevk alamam.

siz yeterki isteyin denizde kum bende kitap..... başka kitapta hediye edebilirim..... Yalnız isim vermeyeyim süpriz olsun olurmu.....

Nurbanu
13.05.2008, 11:40
oluuurr...

Faik Yılmaz
13.05.2008, 11:42
Yer Trabzondu değilmi......

Nurbanu
13.05.2008, 11:46
tabiki trabzon ama şu üniversite yüzünden kayserideyim.

Faik Yılmaz
13.05.2008, 11:49
Ozaman tatilde gelince kitabını alırsın..... Tabi benim kitabımıda unutma...... :)

yokmu başka kitap isteyen.......

sadece benle değil başka arkadaşlarla değişmek isteyen...

Atakan
19.05.2008, 21:04
Bana kitap hediye etcek olan yokmu?:(

:D

Nurbanu
21.05.2008, 11:40
final dönemleri en çok kitap okuduğum dönemlerdir. daha bir tanesini yeni bitirmişken hep diğerine başlamak gelir içimden. nitekim öyle oldu. geçen hafta üniversitemizde bahar şenlikleri düzenlendi. en yakın arkadaşım stand açtıklarını ve benim de uğramamı isteyince eğitim fakültesinden dönerken soluğu şenlik alanında aldım. kitap, tişört, çanta... v.s şeyler satıyorlardı ve bana en uygun olanı kitap deyip tam 636 sayfa kalınlığında bir kitap aldım. arkadaşım dalga geçti bunu okuyamazsın sen çok kalın diye ama tam tersine aldığım gün kitabı okumaya başladım haftaya finallerim olduğu gerçeğine aldırmadan... okudukça kitabı elimden bırakamıyordum. nihayet dün gece kitabı bitirebildim. kitabın adı "Yola Düşenlerdi". her öğretmenin mesleğe başlamadan önce mutlaka okuması gereken bir kitap diye düşünüyorum. konusunu da söyleyecektim ama vazgeçtim. kitabı tedarik edip okumak isteyenler en az benim kadar haz alırlar diye düşünüyorum. belli bir yazarı yok aslında bir çok yazar var içinde... Eğitim-Bir-Sen yayını bu kitabı herkese öneriyorum ve haydi okumaya diyorum... :)

EMine_61
21.05.2008, 12:21
Ozaman tatilde gelince kitabını alırsın..... Tabi benim kitabımıda unutma...... :)

yokmu başka kitap isteyen.......

sadece benle değil başka arkadaşlarla değişmek isteyen...

bende kitap istiyorum ama roman olmasın lütfen bölüm bölüm olursa daha iyi okuyabiliyorum...

Faik Yılmaz
21.05.2008, 13:19
bende kitap istiyorum ama roman olmasın lütfen bölüm bölüm olursa daha iyi okuyabiliyorum...

Bnede bir sürü kitap var ama başka bir kitap karşılığı hediye edebilirim....

Nurbanu nun kitabını almak isteyen yokmu ( kimse yoksa gelirken getir ben okurum tabi sanada en az onun kadar güzel bir kitap vermek koşuluyla)

EMine_61
21.05.2008, 13:47
risale okuyanınız var mı?

Faik Yılmaz
21.05.2008, 14:00
risale okuyanınız var mı?

Var var. Çok ağır dili olan bir kaçı hariç diğerlerini okuyorum.

Faik Yılmaz
30.07.2009, 14:29
Konunun önemine binaen güncellenmesi gereğini duydum....

Arkadaşlar Bmn olarak okuma seferberliği başlatalım diyorum ne dersiniz....

Hüseyin Bağdat
30.07.2009, 14:45
Konunun önemine binaen güncellenmesi gereğini duydum....

Arkadaşlar Bmn olarak okuma seferberliği başlatalım diyorum ne dersiniz....

İyi olur Faik. Güzel düşünce. yaklaşık bir aydır yoğunluktan elime kitap alamadım. Bu hafta sonu yeni kitaba başlayacağım inşALLAH...

Ozan
30.07.2009, 14:59
Ben de destek veriyorum . Başlığın arkalarda kalmaması gerekir .

" Bize Her Yer Trabzon " kitabımızla ilk kez kitap okuyan kişiler vardı hayatlarında . Ne yapabiliriz bu konuda , burada tartışırsak iyi olur .

Nurbanu
30.07.2009, 21:54
faik abiciğim bana bi kitap getirecektin buradan tekrar hatırlatayım. en kısa zamanda kitabımı okumak istiyorum. saygılar efendim :)

Faik Yılmaz
31.07.2009, 09:24
faik abiciğim bana bi kitap getirecektin buradan tekrar hatırlatayım. en kısa zamanda kitabımı okumak istiyorum. saygılar efendim :)

Doğru diyosun unuttum valla.... meydanda bilinen yere bırakırım.....:)