PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Anadolu Takımının Olası Şampiyonluğu Bizi Nasıl Etkiler?

Sayfa : [1] 2

Harun
04.05.2008, 20:09
Sürekli gündem de olan bir soru.Bu takım Sivas'ta olabilir,Kayseri'de,Antep'te.Anadoludan gelecek şampiyonluk bizi ne derece etkiler?Buyrun tartışalım.

Yavuz Hasan
04.05.2008, 20:13
Trabzonspor kenini toparlar ve kendine yakışan şekilde oynarsa pek etkilemez ama böyle devam ederse anadoludan çıkacak ikinci şampiyon kendini en büyük ilan eder zaten trabzon düşmanı bizans medyasınıda istediği bu değilmi

TSezgin61
04.05.2008, 20:13
bizim büyüklügümüzü simdiden tartismaya acanlar, olasi bir anadolu sampiyonlugunda naparlar diye düsünün

yns61
04.05.2008, 20:14
kendilerini bişe sanarlar

kelkitli29
04.05.2008, 20:14
2-2 oldu mac

Derken Fener 2-1 yapti

alper*
04.05.2008, 20:15
bunca yildir bizi parcalamaya calisanlarin eline iyi bir koz gecmis olur..medyadaki yerimiz,popularitemiz,taraftar sayimiz,gelirlerimiz azalir..

2-2 oldu mac

Derken Fener 2-1 yapti

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?goto=newpost&t=7007

Ahmet Kuru
04.05.2008, 20:16
Az önce şahsım adına gereken cevabı yazmıştım ama yanılmıyorsam silindi..Aslında silinecek bir yazı değildi ama başlıktan kaybettik galiba...
Anadoludan bir şampiyonun çıkmasını bende isterim ama medyada Trabzonspor un büyüklüğünü tartışmamayı öğrendiklerini zaman.Bu nasıl olur?geçmişteki şahşahlı döneme tekrar dönerek.Biz şampiyonluğumuzu 2-3 sene ilan edelim...Eğer izin verirsek şampiyon olurlar!!!

ErayAkyüz
04.05.2008, 20:17
prestij kaybı ve marka degerimiz duser kesinlikle

kelkitli29
04.05.2008, 20:17
Ve bunlardanda korkuyorsunuz öylemi? Bizim büyüklügümüz bir Anadolu takiminin sampiyon olmamasinami bagli? Eyvah bir gün sampiyon cikarsa bizim pabucumuz dama atilir öylemi? Siz bana bunu anlatmaya calisiyorsunuz. Sacma sapan laflar iste.

Emre B.
04.05.2008, 20:19
Biz şampiyon olmadan başka bir Anadolu takımı şampiyon olursa büyüklüğümüzü kabul edemeyenlerin eline koz geçer.Ama bizim şampiyonluğumuzdan sonra gelecek bir Anadolu şampiyonu çok güzel olur.

Muhammed KOÇ
bi tek anadolu şampiyonu olmamız önemini kaybeder.anadolu insanlarının sempatisi trabzondan sivasa kaymaya başlar.gelirler ( yayın gelirleri fln ) değişime uğrar. vs vs..
ama bütün bunlar şimdi bi hurafeden başka bişi deil böle bişi olmayacak ..

TSigalko
Ben Trabzonumun şampiyonluğunu görmeden Anadolu'dan başka bir şampiyon istemem..

hüseyin1975
04.05.2008, 20:20
Olamayacagina göre mesele yok :-))

kelkitli29
04.05.2008, 20:21
Bende Trabzonum olamiyorsa 3üde olmasin kim olursa olsun diyorum. Heleki gs denen takim.

alper*
aslinda sunu soylemem gerekir.
bizim elimizden calinan sampiyonluk sayisi kadar sampiyon olalim..
sonra kim olursa olsun..hatta zivazzpor bile..

Cem Akyüz
Anadolunun tek şampiyonu biziz ve öylede kalacağız sanmıyorum Anadoludan bir şampiyon çıksın çünkü bizdeki taraftar bizdeki destek hiç bir Anadolu takımında yok.Her sene çıkar böyle 4.büyük olacağız lafları ertesi sene bunu diyenler hep küme düşerler...

okg_53
tek cevap
hiç iyi olmaz bizim için.
ancak şöyle olursa iyi olur bak;
biz 2-3 sezon üst üste şampiyon olsak.
bizden sonra hangi anadolu takımı şampiyon olursa olsun.
böylelikle istanbul saltanatı da bitmiş olur.

Emre7
prestij kaybı ve marka degerimiz duser kesinlikle

katılıyorum...
sen altı kez şampiyon da olsan 25 sene önceki bu başarıyı kimse kale almaz...
buyrun göztepe, zonguldak küme düştüler 1 ay konuşuldu sonra .... "0"

Cem Balcı
04.05.2008, 20:22
bizim prestij kaybımız demektir...

lakin bu zamana kadar süregelen istanbul saltanatının da bir başka anadolu takımları tarafından da yıkılması futbolumuza ayrı bir zevk katar.

tabi bu takım sivas olmamalı...

Burçak
bizi etkilemez.
ama ligde 3 maç peşpeşe kazanınca 2 defa uefada oynayınca havalara girenler ve sadece Trazonsporun gelirlerine göz dikenleri görünce beter olsunlar diyesim geliyor..

İskender66
Keşke bizden başka Anadolu takımları da şampiyon olabilse. Çok isterim. Ligimizin kalitesi artar. Bizde kendimize çeki düzen veririz böylelikle. Kimse korkmasın bizim yerimizi alamazlar, sadece 5.,6. büyük olurlar :D

POYRAZ
Ve bunlardanda korkuyorsunuz öylemi? Bizim büyüklügümüz bir Anadolu takiminin sampiyon olmamasinami bagli? Eyvah bir gün sampiyon cikarsa bizim pabucumuz dama atilir öylemi? Siz bana bunu anlatmaya calisiyorsunuz. Sacma sapan laflar iste.
Baskalarinin düsüncesine saygili olmasini ögrenmelisin. Bir insanin düsüncesine katilmiyor olabilirsin ama "Sacma sapan" diyemezsin.

Hekimoğlu
04.05.2008, 20:23
her 2-3 senede bir aynı başlık açılır.gaziantep fener maçı şu meşhur 4-3 lük maç.bu maçı Trabzonda kahvehanede seyrediyorum kahvehane inliyor bu sene şampiyon anadoludan diye.şimdi ise durum farklı her gittiği anadolu deplasmanında Trabzon kümeye diye tezahüratla karşılaşan Trabzonspor taraftarı anadolu birlikteliğinin hikaye olduğunu artık çok iyi biliyor.

Mert67
04.05.2008, 20:24
Medyada az olan prestijimzi tamamen siler.Ve tarihten haberi olmyan bazı eziklerin saçma saçma konuşmalaraına sebep olur.

Muhammed KOÇ
04.05.2008, 20:25
tek cevap
hiç iyi olmaz bizim için.
ancak şöyle olursa iyi olur bak;
biz 2-3 sezon üst üste şampiyon olsak.
bizden sonra hangi anadolu takımı şampiyon olursa olsun.
böylelikle istanbul saltanatı da bitmiş olur.
İstanbul saltanatı nasıl yıkılır ?

sorusuna en iyi cevap olur bu yazı. ama şu zamanlarda imkansız, ömrümüz yeter mi onu da bilmem ..

kelkitli29
04.05.2008, 20:26
Bu düsüncelilere, bu düsüncelere zerre saygim yok. Arkadas görünen köy kilavuz istemez. Bunca yildir savundugumuz, inandigimiz degerlere karsi geliniyor. Bizim rakibimiz Sivasmi? Eziklermi?
Zamani gelince ezik ezik diye bagiririz, zamani gelincede oh be gol atti galatasaray deriz. Bu nedir?

kalavara
04.05.2008, 20:26
ya yapmayın beyler...
şimdi trabzon taraftarında en belirgin olarak gözlemlenen şey kendine güvensizlik.bunda bir çok faktör etkili.biz elbet bir gün yeniden şampiyonluklar kazanacağız çünkü bu genimizde var.liverpool hiç küçüldü mü?anadoludan şampiyon çıkma ihtimali çok düşük ama olursa da biz kaybeden değil kazanan oluruz...

Kasım Hilal
04.05.2008, 20:29
Şu an için biz en azından 7. şampiyonluğumuzu ilan etmeden Anadolu'dan ikinci bir şampiyon çıkması prestijimizi laybettirir. Aslında olmaması lazım ama şu halimizde bizim büyüklüğümüzü tartışma konusu yapan leş kargaları o zaman saldırının dozunu iyice arttırır...

Yine de umurumda değil ama...
Eğer sene sonu biz şampiyon değil isek ha fener olmuş, ha cincon.. Ha kargalar olmuş ha müzmin sivas... Beni Trabzonspor'un şampiyon olması ya da olmaması ilgilendirir.. Gerisi fasa fiso..

kelkitli29
04.05.2008, 20:30
her 2-3 senede bir aynı başlık açılır.gaziantep fener maçı şu meşhur 4-3 lük maç.bu maçı Trabzonda kahvehanede seyrediyorum kahvehane inliyor bu sene şampiyon anadoludan diye.şimdi ise durum farklı her gittiği anadolu deplasmanında Trabzon kümeye diye tezahüratla karşılaşan Trabzonspor taraftarı anadolu birlikteliğinin hikaye olduğunu artık çok iyi biliyor.

Sen böyle yaparsan hangi takim sana saygi duysun? Büyüklügünü birakipta,böyle kücük, pis islerin arkasina sigininca kim seni sevsin? Bir sene, bir iki manset, bir iki salaklarin laflarindan korkuyoruz. Hic düsünmüyoruzki uzun dönem icin Trabzonsporun dirilisi olur. Böyle bir sey olsa Trabzonspor "basariya kiskanclik" yapipta ilerlemez diye düsünmüyoruz. Aman bizi kimse gecmesin, halimizden memnunuz diyoruz.

Kafam uymuyor sizlerle dostlar.

kelkitli29
04.05.2008, 20:30
3-3 oldu mac

İskender66
04.05.2008, 20:34
Sen böyle yaparsan hangi takim sana saygi duysun? Büyüklügünü birakipta,böyle kücük, pis islerin arkasina sigininca kim seni sevsin? Bir sene, bir iki manset, bir iki salaklarin laflarindan korkuyoruz. Hic düsünmüyoruzki uzun dönem icin Trabzonsporun dirilisi olur. Böyle bir sey olsa Trabzonspor "basariya kiskanclik" yapipta ilerlemez diye düsünmüyoruz. Aman bizi kimse gecmesin, halimizden memnunuz diyoruz.

Her yazının altına imzamı atarım renkdaşım ;) Aynı benim gibi düşünüyosun. Yada diğer bir ifadeyle bende aynı senin gibi düşünüyorum :)

alper*
04.05.2008, 20:36
saygi duydugun kadar saygi gorursun..
laf adresini bulur.

:)

kelkitli29
04.05.2008, 20:38
Aynisi senin icinde gecerlidir.

Sönmez Özlü
04.05.2008, 20:39
Sivasspor ligde lider gidiyordu.

Bütün büyüklük söylemleri ne üzerine idi peki? Trabzonspor'dan büyük olmak üzerine...

Bu forumda da sormuştu bazı arkadaşlarımız; madem büyüklüğü lig sıralamasına bağlıyorsunuz, neden "En büyük Sivas" diyemiyorsunuz da "4. büyük Sivas" diyorsunuz diye...

Çok da haklılardı.

Şampiyon olmasını isteyeceğim Anadolu takımları, kendi taraftarı olan, İstanbul karşıtı olan Anadolu takımlarıdır.

Eskişehirspor şampiyon olsun. Ankaragücü şampiyon olsun.

Sivasspor olmasın, Kayserispor olmasın.

Bunların dördü de Anadolu takımıdır. Fakat ilk ikisi İstanbul'a karşı dik durur. Diğerleri ancak Trabzon'a afra tafra yapar. Onların coğrafi olarak Anadolu'da bulunması da benim umrumda değildir.

Önce 2. ligdeki Es-Es kadar dik durmayı öğrensinler, ondan sonra büyüklük lafları etsinler.

2. ligin Es-Es'i Süper Lig'de üst sıralara oynayan Sivas'tan daha büyük takımdır.

Enes
04.05.2008, 20:51
Aslında hiç etkilemezz ama biz şampiyon olmadan başka bi takım şampiyon olursa TRABZONSPORu hala hazmedemeyen belirli çevreler bunu çok iyi kullanıp bizi yok etmeye çalışacaklardır .Fakat uzun vadede çokta etkili olamayacaklarını düşünüyorum çünkü biz büyük bi camiayız olurda anadoludan baska bı sampıyon cıkarsa bıze yapabılecekleri ya havuzdan az pay verirler yada medyada az yer verırler vb.. Öyle bi durumda gerekirse kendi havuzumuzu kurar ,kendı televizyonumuzu işletiriz .Sonuçta sivas vb kim şampiyon olursa olsun bu geçici olacaktır bu yükü taşıyamayıp bu ligden düşecektir çünkü altyapıları sağlam olmayacak. Kendi şehirlerinde çoğu zaman ikinci tutulan takım olacaklar bu saatten sonra bunu değiştirmeleride çok zor ama biz öyle değiliz ve onlar gibi olmadığımız için büyüğüz.

sametaydin
04.05.2008, 20:55
olumsuz etkiler tabiki bu bizi ama hakediyosa olacak. biz kaç senedir şampiyon olmak için ne yaptık diye kendimize sormamız gerekiyor. bizim yaptığımız bencillik. burada bizden başka anadolu takımı şampiyon olmasın diyenler var. ben bizim taraftarımıza bunu yakıştıramıyorum. biz böle düşünürsek ne farkımız kalır bjk dan fenerden gs den. anadolu da güç birliği demiyormuyduk her zaman anadoludan taraf diilmiydik? amlayamadığım çok şey var.

İskender66
04.05.2008, 20:56
olumsuz etkiler tabiki bu bizi ama hakediyosa olacak. biz kaç senedir şampiyon olmak için ne yaptık diye kendimize sormamız gerekiyor. bizim yaptığımız bencillik. burada bizden başka anadolu takımı şampiyon olmasın diyenler var. ben bizim taraftarımıza bunu yakıştıramıyorum. biz böle düşünürsek ne farkımız kalır bjk dan fenerden gs den. anadolu da güç birliği demiyormuyduk her zaman anadoludan taraf diilmiydik? amlayamadığım çok şey var.

Aynen katılıyorum ve bu durumu gördükçe çok üzülüyorum. Bizim taraftar profilimizde yavaş yavaş 3 ezik İstanbul taraftarlarına benzemeye başlıyo :(

POYRAZ
04.05.2008, 20:57
Sivasspor ligde lider gidiyordu.

Bütün büyüklük söylemleri ne üzerine idi peki? Trabzonspor'dan büyük olmak üzerine...

Bu forumda da sormuştu bazı arkadaşlarımız; madem büyüklüğü lig sıralamasına bağlıyorsunuz, neden "En büyük Sivas" diyemiyorsunuz da "4. büyük Sivas" diyorsunuz diye...

Çok da haklılardı.

Şampiyon olmasını isteyeceğim Anadolu takımları, kendi taraftarı olan, İstanbul karşıtı olan Anadolu takımlarıdır.

Eskişehirspor şampiyon olsun. Ankaragücü şampiyon olsun.

Sivasspor olmasın, Kayserispor olmasın.

Bunların dördü de Anadolu takımıdır. Fakat ilk ikisi İstanbul'a karşı dik durur. Diğerleri ancak Trabzon'a afra tafra yapar. Onların coğrafi olarak Anadolu'da bulunması da benim umrumda değildir.

Önce 2. ligdeki Es-Es kadar dik durmayı öğrensinler, ondan sonra büyüklük lafları etsinler.

2. ligin Es-Es'i Süper Lig'de üst sıralara oynayan Sivas'tan daha büyük takımdır.
Haklisin. Bir Eskisehirspor Istanbul takimlarindan da, diger kiytirik Anadoluz kulüplerinden de daha degerlidir. En azindan mütevazi duruslari var.

TSigalko
04.05.2008, 21:10
Anadolu birliği falan yok.Kendimizi kandırmayalım.SBir karadeniz takımı olan Samsunspor bile 3-0 öne geçince "Trabzon kümeye" diye bağırıyordu.Bu nasıl birlik? Bu nasıl güç birliği? Ama Sonra noldu, Samsun küme düştü..

TURHAN
04.05.2008, 21:17
2. 3. veya 4. büyükler hiçbirzaman şampiyon olamazlar...Ama büyükler şampiyon olur.

Kaya
04.05.2008, 21:18
Görüldüğü üzere; ister İstanbul kulüpleri olsun ister Anadolu...

Bugün gelinen noktada hiçbir takımı birbirinden ayırma lüksümüz ve hakkımız yoktur.

Geçmiş geride kaldı...

Bir başarısızlık halinde tribünlerden çıkan seslerin ne olduğunu biliyoruz.

Bu akşamın sonunda ligin son haftasına girmiş bulunuyoruz. Peki Sivas - Gs maçını nasıl okumalıyız sizce?
İşte bir Anadolu takımı Sivas; son haftasına puan puana girdiği İstanbul kulüplerine tek üstünlüğü yok...

Bir Kasımpaşa, G.Antep, İstanbul B.B ve diğerleri 4 büyüklere oynadıkları gibi oynadılar mı hiç Sivas'a...
Bence Hayır!..

O yüzden de Sivas hep kaybetti ilk 4'de bulunan takımlara...

İşin özü şudur ki; Türkiye'de bizim olmayan şampiyonlukların canı cehenneme...

ibrahim tolgun
04.05.2008, 21:19
trabzonsporun şampiyon olmasına izin vermiyolr-da,sivasa mı vericekler cok zor.bakalım sivas seneye nasıl bir başarı saglıcak.seneye inşallah,büyüklügümüzü tartışanlara engüzel cevabı sahada vericez.

antagonist
04.05.2008, 21:20
Ben Anadolu-İstanbul farkının ya da ayrımının artık olmadığını söyleyebilrim. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi bizim anladığımı manada "Anadolu takımı" diyebileceğimiz takımların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Göztepe, Eskişehir, Ankaragücü, Sakarya.... Var olanların da halleri pek iyi değil.

Diyeceğim o ki; bir Anadolu takımı şampiyon olacaksa bu takım Trabzonspor olacaktır.

sametaydin
04.05.2008, 21:22

evet ben size katılıyorum çok doğru söylemişsiniz.

H.Emre
04.05.2008, 21:24
Anadolu'dan bir takım çıkıyor. Şampiyonluğa oynadıklarını söylüyorlar. Kendi sahalarında final maçında 5 yiyorlar ve yine kendi sahalarında şampiyonluğa oynayan diğer takımlara farklı yeniliyorlar. Bir başkası 3 farklı öne geçtiği maçı kaybediyor vs. Ama ilginçtir büyüklüğünü tartışmaya açtıkları takım bırakın şampiyonluğa oynamayı en kötü zamanlarında bile büyük addedilen takımlara direnç göstermeyi bilmiştir. Bunun yegane sebebi onların büyüklüğü sadece bir sezonda çok puan toplamak sanmaları ve öyle olmadığını anlayacak kapasiteye de sahip olmamaları. Bu sebeple bir Anadolu takımının olası şampiyonluğu bizi hiçbir şekilde etkilemez, çünkü böyle bir şey olası değildir.

Sefa Murat Dokuz
04.05.2008, 21:25
Sivassporu sevmiyorum...Ötekilerini de hiçbirini sevmiyorum...
Trabzon olmadı Kayseri olsun oda tolunay hocadan...

antagonist
04.05.2008, 21:27

1- Biz diğer takımların bize duyduğu veya duyacağı saygıya-sevgiye ihtiyaç duymuyoruz.

2- Bir Anadolu (!) takımının şampiyon olmasının Trabzonsporun dirilişine neden olacağını hiç sanmıyorum. Diriliş yine bizim kendi dinamiklerimizle olacaktır.

3- Ben sanmıyorum ki burada kimse "Onlar kötü top oynasın,biz şampiyon olalım." demiyordur. Herkes Trabzonsporun bileğinin hakkıyla, çatır çatır top oynarak şampiyon olduğunu görmek ister.

Sefa Murat Dokuz
04.05.2008, 21:27
Seneye bunların hiçbiri tartışılmayacak...

sametaydin
04.05.2008, 21:29
Anadolu'dan bir takım çıkıyor. Şampiyonluğa oynadıklarını söylüyorlar. Kendi sahalarında final maçında 5 yiyorlar ve yine kendi sahalarında şampiyonluğa oynayan diğer takımlara farklı yeniliyorlar. Bir başkası 3 farklı öne geçtiği maçı kaybediyor vs. Ama ilginçtir büyüklüğünü tartışmaya açtıkları takım bırakın şampiyonluğa oynamayı en kötü zamanlarında bile büyük addedilen takımlara direnç göstermeyi bilmiştir. Bunun yegane sebebi onların büyüklüğü sadece bir sezonda çok puan toplamak sanmaları ve öyle olmadığını anlayacak kapasiteye de sahip olmamaları. Bu sebeple bir Anadolu takımının olası şampiyonluğu bizi hiçbir şekilde etkilemez, çünkü böyle bir şey olası değildir.
x
yaw kardeş tabiki yenilecek. fb bjk gs siası yenmeye geliyor yeniyor. diğer takımlar sivasın şampiyon olması için yatıyolar sivasa. sivas o yüzden buralarda. ben iddaa ediyorum sivas bu kadroyu korusun önümüzdeki sene ilk yedi sıra içinde belki de çok zor olur. çünkü önümüzdeki sene yeni lig bütün takımlar puan alma telaşında olur. sivasınki geçici başarı. ama takdire değer tabiki. biz sivası tebrik edeceğiz bize de bu yakışır. gerisi bizi ilgilendirmez.

Sacit
04.05.2008, 21:29
Saltanata biz son verdik, ihtilali biz gerçekleştirdik.

Bu sonsuza kadar böyle gider, yenisinide yine biz gerçekleştiririz

Kubilay ŞAHİN
04.05.2008, 21:49
bizden başkasının şampiyon olması için ilk önce bizim gönlümüzü alması gerektiğinin en son şekli sivas....

fuzuli
04.05.2008, 21:51
Arkadaşlar bizim kimseyi kıskandığımız falan yok biz Trabzonsporluyuz.Ama haksız kazanç üstüne oturup kendini dev aynasında gören Sivas gibi çapulcular bizim büyüklüğümüze laf ediyorlarsa siz ne dostluğundan bahsediyorsunuz.Evet hepsi bizim düşmanımız o kadar basit.Ben Trabzonsporun bütün şampiyonluklarını bilirim.Ama o kendini bilmez ukala Bülent Uygun trabzonun son şampiyonluğunu bile hatırlamaz.Bu adamları niye sevelimki.Ne başarıları var ortada.Şu anda liglerde olmayan göztepe bile onlardan başarılı.

Great White
04.05.2008, 21:51
Gerçekçi olmak gerekirse özellikle günümüz şartlarında Anadolu' dan bir şampiyon çıkma olasılığı Fenerbahçe' nin küme düşme olasılığı ile hemen hemen aynıdır..

Bunu bir tarafa koyalım..

Ama işin kötüsü, Trabzonspor' un büyüklüğünü her fırsatta tartışmaya açmaya hevesli çevrelerin Anadolu' dan bir şampiyon çıkmasına ihtiyaçlarının olmamasıdır aslında..

Yani daha açık söylemle Sivasspor bu sezon gerçekleştirmiş olduğu şimdilik suni olan bu çıkışı ilerleyen senelere de yayar ve biz de hala klasman takımı pozisyonunda kalırsak işte o zaman bu tedirginliği derinden yaşamaya başlarız..

Neyse ki zamanında Samsun, Kocaeli, G. Antep ve G. Birliği' nin gerçekleştirmiş olduğu bu hamleler her defasında gelip geçici parıldamalardan öteye gidemediği için biz hala bir çok gazetenin içerisinde kendimize yer bulabiliyoruz..

Zirvede istikrar sağlayan bir beşinci takımın ortaya çıkmasına karşılık olarak bizim karşı hamle gerçekleştirememiz halinde geçmişi ile avunup duran bir camia pozisyonuna düşeceğimiz için artık son derece kaliteli transferler ile vizyonumuzu bir şekilde koruyarak en azından yarışın içerisinde kendimize yer bulmalıyız..

Yakın zamanda elde edebileceğimiz bir şampiyonluk halinde bizden sonra herhangi bir Anadolu takımının elde edeceği bir şampiyonluk bizi fazlaca etkilemez ama biz yerimizde sayarken gerçekleşecek bir Anadolu hamlesi bizi çok zor bir durumda bırakabilir maalesef..

İskender66
04.05.2008, 21:58
Bu sezon yaşananlardan ders alıp önümüzdeki sezon muhakkak şampiyonluğa oynamamız lazım. Hatta acilen şampiyon olmamız lazım.

sedatturan
04.05.2008, 22:02
valla sivas şampiyon olamadı ya başka bişi istemiyorum 4. büyüklükten bahsediyolardı 4. büyüklük bu şekilde febeye yatarak olmaz! biz o büyüklüü 1 sezonda almadık sevgili sivas! sen ilk önce 6 kez şampiyon olacaksın 7 kez türkiye kupasını kaldıracaksın sonra ben büyüğüm die ortada gezeceksin süper ligin üvey evladı seni.... sen sen ol asla TRABZONSPOR'un adını asla o pis ağzına alma ve en önemlisi asla TRABZONSPOR'un ah'ını alma alanların şu anki durumları gözler önünde... sevgiler sivas :D:D:D

GEBZE28
04.05.2008, 22:04
anadolu takimi deyil bu gidisle TÜRKİYE birinci lig inde karadeniz takimi kalmayacak
anadoludan bir takimin sampiyon cikmasi halinde hic birsey olmayacak biz taraftar olarak
sampiyonu kutlayim biz neden deyiliz sorusunu soracagiz kendimize

yeter istanbul hegomanyasi ANADOLU el el

Great White
04.05.2008, 22:05
Bu kadar da abartmasak..

Ona buna giydire giydire daha da büyüyecek değiliz ya..

ilhan
04.05.2008, 22:11
Öncelikle şampiyon nasıl olunur? Anadolu devrimi nasıl yapılır? Büyüklük ne demektir?

Bu sorulara cevap vermeli Anadolu takımları. Sorulara verecek cevapları olmayabilir. Trabzon'a gelsinler nasıl şampiyon olunur, Anadolu devrimi nasıl yapılır ve büyüklük nedir öğrensinler. Sonra Trabzonsporla büyüklük mukayesesi içine girsinler.

Anadolu'dan şampiyon çıksın isterim. Ama şu şartlarda hayır! 21 yaşındayım ve henüz kendi takımımın şampiyonluğuna şahitlik edememişken bir başka Anadolu takımının şampiyonluğuna tanıklık edemem. Açık açık sözlüyorum ben de hazımsızlık yapar , sindiremem.

Bu lig sadece İstanbul takımlarının değil! Anadolu takımları bir araya gelip pastadan kendilerine daha fazla pay çıkarma gayretini göstermek yerine Anadolu'dan nasıl şampiyon çıkar onun hesabını yapsınlar. Anadolu takımlarının ligle hiçbir alakaları yok neredeyse. Hepsi Trabzonspor'un havuzdan aldığı payla uğraşıyor.

Biz bir günde kral olmadık! Bir günde devrim yapmadık!

Geçmişle övünerek nereye kadar yaşayacağımı/zı bilmiyorum. Ama artık şampiyonluğa tanıklık etmek istiyorum :)

Çağatay_
04.05.2008, 22:13
Arkadaşlar ben Trabzonspor'un biz hiçbirimiz görmeyeceksek bile şampiyon olacağını düşünenlerdenim.Çünkü bu iş aslında o kadar kolay ki.Sivas'ın yaptıkları ortada.

İyi mücadele eden bir takım, iyi bir hoca, iyi bir yönetim.Hocamız ve yönetimimiz hazır, topçular da gelince neden olmasın ? Seneye olması şart değil biz bir akım yaratırsak ilerisi gelir.Ama iyi yönetimler şart.

Gelelim başka bir Anadolu takımının şampiyonluğu ile ilgili görüşlerime,

Ben Anadolu takımlarının maçlarında hep onları tutmuşumdur.Ama afedersiniz maç satanı var, şike yapanı var, prim alanı var..

Bu kadar pis işlere bulaşanlar şampiyonluk göremezler.Bence Trabzonspor yeniden bu yolu açana kadar hiçbir Anadolu takımı şampiyon olamaz.

Bir büyük olarak bize düşen statükoyu yeniden bozmaktır.Bunu yapacak bir klüp varsa o da Trabzonspordur.

Diyelim ki biz şampiyon olamadan başka bir Anadolu takımı oldu , varsın olsun..Olacak şeyler şimdikinden çok farklı olmaz.İstanbul basını salya akıta akıta 5. büyük der, o takım da küme düşer görürler kim büyük.

Şunu da düşününüz , her sene fb gs olacağına , bir sene Gaziantep , bir sene Bursa .. Kötü mü olur ? Gerçek bir lig olur.

Ama bu yola girmek için diğer takımların büyük hedefler peşinde koşması gerekir..

Cafer KILIÇSOY
04.05.2008, 22:16
Neden Anadoludaki hiçbir takım bağımsız bir şekilde büyük olmayı hayal etmiyorda Trabzonsporu kendilerine baz alıyorlar. Eğer ben büyük olmak istiyorsam bana ne Gs yada Fb den. Beni ilgilendiren kendi büyüklüğümdür.

Yukarıda Kaya çok güzel yazmış. ''Bizim olmayan şampiyonlukların canı cehenneme''

Anadolu takımları biraz kafa kaldırıp 4-5 maç üstüste alınca 4. büyük biziz ayağına yatıyorlar. Niye kendileri bağımsız bir büyüklük hayal etmezlerde kendilerini Trabzonspor gibi görmeye çalışırlar?

vatandas61
04.05.2008, 22:18
birkac senedir bizi büyük olarak görmüyorlar zaten, eger anadoludan sampiyon cikarsa programlarda olmayan yorumcularimizin yerini bu takimin yorumculari alir.
Millet bizi bitirmek icin allahdan ariyor zaten, bir anadolu takiminin sampiyonlugunu bizim bütün basarimizla kiyaslayabilirler.

Burçak
04.05.2008, 22:18
amaçları sadece istanbul takımlarının taşeronluğunu yapmak. azıcık palazlandıklarında sadece Trabzonsporla aşık atmak isteyen her kulübün sonu ortada. ya küme düşüyorlar ya sürünüyorlar.

1 defa şampiyon olmaklada birşey değişmez. haddini aşmamak gerek. bunlar buırakın şampiyonluğu 4.5.6. olsalar saçmalamaya başlıyorlar.
işte vestel manisa.geçens ene haftalarca lider gidip herkesin bu takım şampiyon olur dediği manisa. bugün 2. lige düştü. tıpkı bursaspor taraftarının zamanında hayal etmedikleri yere 2. lige gittikleri gibi. gençler birliği. cavcav başkanları ile her fırsatta ileri geri konuşan takım. kümede zor kaldı. ve nice örnek...
Hrkes haddini bilecek..
Amacınız Trabzonsporu aşağıya çekmek olunca durumunuz ortada. oynayın başarılı olun. ama olur olmaz şekilde konuşmayın.

TSelif
04.05.2008, 22:29
Tamam olsunlar olmasına da bu takımlar hemen 4. büyük biz diyolar :D Niye 1. 2. ya da 3. büyük biz demiyorlar. Çünkü bu ligte tek çekilemeyen kıskanılan takım TRABZONSPOR ...
Bizden başka kimse şampiyon olmasın :U

İskender66
04.05.2008, 22:29
Bende diğer bazı Anadolu takımlarının Trabzonsporumuzu küçük düşürücü beyanlarına illet oluyorum. Zaten onlarda bir süre sonra ligden düşüyorlar ve kaybolup gidiyorlar. Herkes haddini bilecek. Bizim konumumuza gelmek o kadar kolay bir iş değil. Daha çok fırın ekmek yemeleri lazım.

Çağatay_
04.05.2008, 22:34
Neden Anadoludaki hiçbir takım bağımsız bir şekilde büyük olmayı hayal etmiyorda Trabzonsporu kendilerine baz alıyorlar. Eğer ben büyük olmak istiyorsam bana ne Gs yada Fb den. Beni ilgilendiren kendi büyüklüğümdür.

Yukarıda Kaya çok güzel yazmış. ''Bizim olmayan şampiyonlukların canı cehenneme''

Anadolu takımları biraz kafa kaldırıp 4-5 maç üstüste alınca 4. büyük biziz ayağına yatıyorlar. Niye kendileri bağımsız bir büyüklük hayal etmezlerde kendilerini Trabzonspor gibi görmeye çalışırlar?

Abicim bizim elimizin uzandığı yerlere onların hayalleri bile gelemiyor da ondan :)

Onur Civelek61
04.05.2008, 22:37
bizden başka hiç bi anadolu takımı şampiyon olmasın yoksa gereksiz konuşuyorlar 4.büyük oluyolar bizide küçümsüyolar yani saçmalıyorlar o yüzden gerek yok:)

EMHOTEP
04.05.2008, 22:38
Arkadaşlar ben Trabzonspor'un biz hiçbirimiz görmeyeceksek bile şampiyon olacağını düşünenlerdenim.Çünkü bu iş aslında o kadar kolay ki.Sivas'ın yaptıkları ortada.

İyi mücadele eden bir takım, iyi bir hoca, iyi bir yönetim.Hocamız ve yönetimimiz hazır, topçular da gelince neden olmasın ? Seneye olması şart değil biz bir akım yaratırsak ilerisi gelir.Ama iyi yönetimler şart.

Gelelim başka bir Anadolu takımının şampiyonluğu ile ilgili görüşlerime,

Ben Anadolu takımlarının maçlarında hep onları tutmuşumdur.Ama afedersiniz maç satanı var, şike yapanı var, prim alanı var..

Bu kadar pis işlere bulaşanlar şampiyonluk göremezler.Bence Trabzonspor yeniden bu yolu açana kadar hiçbir Anadolu takımı şampiyon olamaz.

Bir büyük olarak bize düşen statükoyu yeniden bozmaktır.Bunu yapacak bir klüp varsa o da Trabzonspordur.

Diyelim ki biz şampiyon olamadan başka bir Anadolu takımı oldu , varsın olsun..Olacak şeyler şimdikinden çok farklı olmaz.İstanbul basını salya akıta akıta 5. büyük der, o takım da küme düşer görürler kim büyük.

Şunu da düşününüz , her sene fb gs olacağına , bir sene Gaziantep , bir sene Bursa .. Kötü mü olur ? Gerçek bir lig olur.

Ama bu yola girmek için diğer takımların büyük hedefler peşinde koşması gerekir..
kısmen yazdıklarınıza katılıyorum.trabzonsporun diğer şehir klüplerinden farkı kıt imkanlarıyla statükoyu yıkması ve bunu defalarca yapmasıdır.bu sayede kendine şehir dışından milyonlarca taraftar toplamıştır.bu tarftarlar başka anadolu takımın şampiyon olmasıyla saf değiştirmez trabzonspor amatörede düşse(allah göstermesin)takımını terk etmez.trabzonspor memleket takımlığından çıkıp ülkeye malolmuştur.

trabzonsporun bu kadar büyümesini sebebi statükoyu değiştirmesi derken başka bir anadolu klübününde 24 yıldır devam eden bu acı tabloyu değiştirmesi bizim için övünç olmalıdır(sivas,rize,konya... fark etmez).trabzonspor camiasında büyüklüğünün tartışalacağı korkusu ve bazı çıkarlarının kaybolması düşüncesiyle bu olaya kıskançlıkla bakılmamalıdır.ama istanbul dışından takım şampiyon çıksın diyede yırtılınmamalıdır.her zaman bizim için sadece trabzonspor olmalıdır.
böyle birşey olursa trabzonsporun açtığı gedik biraz daha büyümüş olur.rakibin başarısız olmasının bize bir faydası yoktur.önemli olan başarılı olan rakibi geçme arzusudur.başarıda yarıştıkça klübümüz değer kazanır.

Enes
04.05.2008, 22:40
Başka bi takım şampiyon olsa bile ,bizim şampiyonlukları istanbuldan alan ilk takım olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecek, o şeref bize ait.Onun için gücü yetebilen varsa bırakın olsun bize bi zararı yok çünkü bu saatten sonra şampiyon bile olsalar bir kaç yıl sonra bu ligden düşecekleri kesin buda bizim değerimizi gösterir. Anlayana..

sametaydin
04.05.2008, 22:41
Tamam olsunlar olmasına da bu takımlar hemen 4. büyük biz diyolar :D Niye 1. 2. ya da 3. büyük biz demiyorlar. Çünkü bu ligte tek çekilemeyen kıskanılan takım TRABZONSPOR ...
Bizden başka kimse şampiyon olmasın :U

ben öyle düşünmüyorum. niye bizi kıskansınlarki? kaç senedir trabzonda bizim stadımız kaç maçta doldu allah aşkına. sayılıdır tribünlerin dolduğu maçlar. kaç senedir ne başarı elde ettik? demek istediğim bizim durumumuza bjk düşse bjk nın da stadı 3-4 sene dolmasa böyle lig başlayınca 4-5 hafta sonra hedefinden uzaklaşsa aynı şey bjk nın da başına gelirdi. tabi daha birçok neden var. daha şurada 4 sene önce falan bjk nın teknik patronu delbosqe ' bjk fb, gs ve ts den sonra 4. büyük takımdır dedi' ben çok iyi hatırlıyorum. bu işler böyledir. biz işimize bakalım futbolun gereklerini yerine getirelim. camia olarak yapabileceklrimizi yapalım zaten başarı gelir. o zaman bu tartışmalara girmeyiz. herşeyden önce stadımızı dolduralım.

EMHOTEP
04.05.2008, 22:42

çünkü biz büyük takımız.3 istanbullunun saltanatını yıkan biziz.bu sayede büyüdük.rakip olarak ya da bazılarınca model olarak alınmak bizim büyüklüğümüzün tescilidir.

Çağatay_
04.05.2008, 22:43
ben öyle düşünmüyorum. niye bizi kıskansınlarki? kaç senedir trabzonda bizim stadımız kaç maçta doldu allah aşkına. sayılıdır tribünlerin dolduğu maçlar. kaç senedir ne başarı elde ettik? demek istediğim bizim durumumuza bjk düşse bjk nın da stadı 3-4 sene dolmasa böyle lig başlayınca 4-5 hafta sonra hedefinden uzaklaşsa aynı şey bjk nın da başına gelirdi. tabi daha birçok neden var. daha şurada 4 sene önce falan bjk nın teknik patronu delbosqe ' bjk fb, gs ve ts den sonra 4. büyük takımdır dedi' ben çok iyi hatırlıyorum. bu işler böyledir. biz işimize bakalım futbolun gereklerini yerine getirelim. camia olarak yapabileceklrimizi yapalım zaten başarı gelir. o zaman bu tartışmalara girmeyiz. herşeyden önce stadımızı dolduralım.

İyi güzel de fener 25 sene şampiyon olmasın kim tutar o takımı ? ;)

Adem Erdoğan
04.05.2008, 22:44
Bizi hiç etkilemez.Şampiyon olurlar ama en fazla bir hafta konuşulur.Olay taraftar potansiyeliyle alakalı.

sametaydin
04.05.2008, 22:50
İyi güzel de fener 25 sene şampiyon olmasın kim tutar o takımı ? ;)

Ben eskişehirde okuyorum eskişehirspor hiç şampiyon olamadı. ama stadyumları her maç doluyor ve çok taraftarı var.

Benim demek istediğim biz üzerimize düşeni yaparsak kimse bizim büyüklüğümüze laf edemez, etmez de zaten. sadece biz üzerimize düşeni camia olarak yapalım başarı gelir potansiyelimiz yüksek.

Selman
04.05.2008, 22:50
Maç başlığına yazmıştım buraya da ekliyim.

Lig dördüncüsü olduğumuz sezonlarda bile Anadolu takımları bizi yendikleri zaman yayın gelirlerimize göz dikiyorlar.Sivas şampiyon olduğunda söyleyeceklerini düşünemiyorum.

Sivas'ın şampiyon olmasını isteyenlerin ya yayın gelirlerinin ne kadar olduğundan haberi yok, ya da işin içinde benim anlayamadığım başka şeyler var.Kalıcı gelirimiz mi var da ben bilmiyorum.Yayın gelirleri en büyük maddi desteğimiz.Ayrıca Fanatik gazetesinde yıllardan beri 4. sayfa kimin(di)?Şimdi açın bakalım kim var orda?

-Yayın geliri
-Reklam
-Medyada edindiğimiz yer
-Yeni nesil taraftar
-vs, vs

Bunların hepsi Sivas'ın şampiyon olması halinde ayrı bir tartışma konusu.Tünel'in sonu görünüyor, kusura bakmayın ama "bakmayı bilene."Savaş baltalarını çıkarmış bizi bekliyorlar zaten.

Kaç kere yazdım yine tekrarlıyım;

Trabzonspor-Sivas maçında tribünde olan hiçkimse Sivas'ın şampiyonluğunu istemez.Adım gibi eminim.O günü orda yaşayan bilir.

Bizi aşağıya çekmeye çalışacak, ve bunu can-ı gönülden isteyen medya ile başarabilecek hiçbir Anadolu takımı şampiyon olmasın.

Erdal
04.05.2008, 22:55
Mesele coğrafya değil bence. Bizans dediğimiz şey bu gün artık bir coğrafi kavram değil bir zihniyettir. Mesela bu anlamda Kasımpaşaspor bu sezon dümüş olmasına rağmen öz be öz anadolu çocuğu duruşu sergilemiştir. Lig de 4 ten fazla takımın şampiyonluk iddası ile varolması benim en büyük hayalim. Doğrusunu isterseniz bunu en çok da Eskişehirspor a yakıştırırım. Sivas ve Kayseri ye gelince Kayserispor Tolunay hocaya sabrederse benim kriterlerime uyan ve şampiyonluğu makbul bir takım olur. Yani tolunay hoca Kayseri ye şahsiyetli bir anadolu takımı olmayı öğretebilir. Onun dışında Bursa Samet hocaya sabrederse ( ki etmeyecekler gibi görünüyor) iddialı bir takım olabilir.Uzun bir mevzu ,tartışılmalı...

Çağatay_
04.05.2008, 22:56
Ben eskişehirde okuyorum eskişehirspor hiç şampiyon olamadı. ama stadyumları her maç doluyor ve çok taraftarı var.

Benim demek istediğim biz üzerimize düşeni yaparsak kimse bizim büyüklüğümüze laf edemez, etmez de zaten. sadece biz üzerimize düşeni camia olarak yapalım başarı gelir potansiyelimiz yüksek.

Kardeş o dediğine katılıyorum fakat Trabzonspor'un diğerlerinden farkı var.

Ben Zonguldak'tayım, Zonguldakspor amatöre düştü.Şuan şampiyonluk maçı olsun bırak stadı her taraf dolar.Ben de bir Zonguldakspor taraftarı oldum çünkü oturduğum ilin takımını desteklemek boynumun borcu.

Fakat fener falan böyle değil,adamların eskişehir i tutması için bir sebep var.Eskişehir köklü bir klüp ve yıllardır 'taraftar' yetiştiriyor.Fener gs sadece başarıya göre taraftar topluyor.bjk onlardan biraz ayrı..Bunu demek istemiştim.

Erdal
04.05.2008, 22:58
Bu "Anadolu takımları yayın gelirlerimize göz dikiyorlar" geyiği de biraz beylik laf olmadımı ? Gaziantep ve Bursanın Kızıl başkanı dışında bunu dillendiren olmadı. Diğerlerinin söylediği şu ; Herkes sıralamadaki yerine göre para alsın. Yani sadece bizim değil 4 takımın da gelirine göz dikiyorlar. Bu da son derece tabi değilmi??

TSelif
04.05.2008, 23:08
Trabzonspor-Sivas maçında tribünde olan hiçkimse Sivas'ın şampiyonluğunu istemez.Adım gibi eminim.O günü orda yaşayan bilir.

Biri de benim . Sivas umarım seneye seni küme düşmüş olarak görmeyi nasip eder bana ALLAH !

Mustafa K. Demirbaş
04.05.2008, 23:11
hem burdakı macta hemde sıvastakı maçta trıbundeydım bende aynı dusunceye sahıbım zaten olmadılarda sampıyon olmalarını hıc ıstemezdım

mustafakaya
04.05.2008, 23:23
çakallık yapmadan olurlarsa olumlu etkiler. sivasspor gibi değil.

hodlu
04.05.2008, 23:46
Manisa Trabzonla uğraşırken küme düştü.Bu diğer Anadolu takımları için ders olur diyoruz ama kimse üstüne almıyor...

bkandil
04.05.2008, 23:51
Trabzonspor kendini toparlayıp, profesyonel bir futbol kulübü gibi yönetilmedikçe, futbolcuların aklı banka hesaplarına yatırılan paradan çok sırtındaki formanın kutsaliyetinde olmadıkça, Anadoludan Şampiyon çıkmaz, çıkarmazlar.
Biz zamanında söke söke almışız şampiyonluğu, hala da kuyruk acıları var istanbul takımlarının. Kesinlikle eminim ki bu kuyruk acısını tekrar yaşamamak için Anadoludan bizden başka Şampiyon çıkmasına izin vermezler. Biz de kimsenin izniyle değil kendi dirayetimizle ( bileğimizin gücüyle alnımızın teriyle); masa başındaki değil, sahadaki oyunumuzla hakettiğimizde Şampiyon olacağız.
Sözün özü Tolunay'ın dediği gibi Anadoludan Şampiyon çıkması (Trabzonspor dışında) işi hikayeden ibarettir. Birileri anlatır, birileri dinler ve tatlı hayallere dalar...

hodlu
04.05.2008, 23:55
Sivas 3 maçta sahasında 1 puan alamadı.Trabzonla boy ölçüşmeyi bıraksınlar...

Harun
05.05.2008, 00:00
Bu işin tadı tuzu bu sene kaçtı.Bu yılı saymazsak her zaman bir anadolu kulubunun şampiyon olmasını istemişimdir.Fakat bu sezon gördük ki kötü performans sergilediğimiz ve ligde iddasız olduğumuzda her kesim tarafından sürekli büyüklüğümüz tartışılır duruma geldi, hep ikinci planda gözüktük.Yani kimse ne şampiyonluklarımızı gördü ne de kupa dolu müzemizi.Maçlarımız dahi yayınlanmadı.
Bu şartlar altında günü birlik başarılarla tarih yazılıp çizilecekse varsın çıkmasın şampiyon.

61viya
05.05.2008, 00:01
Bu o şampiyon olacak takımın kim olduğu ile ilgili açıkçası.

ENGİN ÖZTÜRK
05.05.2008, 00:02
Arkadaşlar şahsım adına en sonunda rahatladım şu sivasspor şampiyon olsaydı kafayı yerdin gerçekten hakemlerin kollamasıyla buraya kadar geldiler ama şimdi giderler intertotoya şerefsizler

Can basten
05.05.2008, 00:02
Bu başlığın sadece Sivasspor'un tartışıldığı bir başlık haline gelmesini istemem fakat şunu da belirtmeliyim. İki gün önce Sivasspor başkanının röportajı vardı gazetede. Adam açık açık "Ben Fenerbahçeliyim" diyor, "İki sene öncesine kadar Sivasspor'un renklerini bilmezdim" diyor, "Sivassporlulara Yiğido denirmiş, bunu daha yeni öğrendim" diyor, "Sivas'ta herkesin bir asıl takımı vardır" diyor. Açık sözlülüğünden dolayı kendisini kutlarım fakat zihniyet bu olunca İstanbul takımlarıyla nasıl boy ölçüşülebilir ki? Sadece Sivas'a özgü bir durum da değil bu, Trabzon haricinde bütün Anadolu'da hakim anlayış bu şekilde.

İşte bu nedenle Anadolu'da Trabzon'dan başka yerden şampiyon çıkmaz diyoruz. Önce kafaları bir değiştirsinler bakalım.

efulim67
05.05.2008, 00:05
Bu başlığı ben 2 başlık altında cevaplandıracağım:

1-Ekonomik yönden; - Evet ! Başka bir Anadolu takımı şampiyon olursa Trabzonsporun yayın gelirlerinden aldığı pay azalır. (Varsın azalsın.) "4 büyükler" sözünde direniyoruz. Hayır biz kendi kendimizi kandırmayalım. 4.büyüklüğü kabul etmişiz. Bakın yayın gelirlerinin dağılımına! Biz yayın gelirlerinden aldığımız parayla 4.lüğü kabullenmiş değil miyiz?

2- Psikolojik yönden; -İşte Bu ! Bu Sivas'ta olabilir başka takımda olabilir. Ancak Anadoludan bir takımın, örneğin Sivas gibi mütevazi bir takımın Türkiye'de şampiyon olması bizim aklımızın başına gelmesi için iyi olacaktır. Ağızlardan düşmeyen "Bu işler artık parayla oluyor. Eskisi gibi değil" vesvesesinden kurtulabiliriz. Keza bu yıl Bu Fenerbahçe bu kadrosuyla şampiyon olamıyorda Galatasaray oluyorsa bu da dikkate alınabilir.
Saygılarımla ...

Erdal
05.05.2008, 00:07
Bu başlığın sadece Sivasspor'un tartışıldığı bir başlık haline gelmesini istemem fakat şunu da belirtmeliyim. İki gün önce Sivasspor başkanının röportajı vardı gazetede. Adam açık açık "Ben Fenerbahçeliyim" diyor, "İki sene öncesine kadar Sivasspor'un renklerini bilmezdim" diyor, "Sivassporlulara Yiğido denirmiş, bunu daha yeni öğrendim" diyor, "Sivas'ta herkesin bir asıl takımı vardır" diyor. Açık sözlülüğünden dolayı kendisini kutlarım fakat zihniyet bu olunca İstanbul takımlarıyla nasıl boy ölçüşülebilir ki? Sadece Sivas'a özgü bir durum da değil bu, Trabzon haricinde bütün Anadolu'da hakim anlayış bu şekilde.

İşte bu nedenle Anadolu'da Trabzon'dan başka yerden şampiyon çıkmaz diyoruz. Önce kafaları bir değiştirsinler bakalım.

Can ,hali hazırda öyle olması ilelebet öyle olacağı anlamına gelmez. Bu kültürün oluşması zaman alan bir süreçtir. Eskişehir de var neden ? çünkü öyle bir tarihi var eskişehirin. gs li metin oktay Eskişehir in meşhur futbolcusu ( adını hatırlayamadım şimdi rektör olan) ile akraba imiş. Gitmiş ona seni gs ye istiyorlar bende gelmeni çok istiyorum demiş.Adamın cevabı ; "Metin abi seni kırmam ama ben sana Eskişehir e gel desem gelirmisin..." olmuş...Bu kültürün oluşması için zaman ve bir nebze başarı gerekiyor. Sivas önümüzdeki senelerde de bunu devam ettirebilirse gerçekleşebilir... Bu arada melih gökçek ile cemal aydın ın güçlü bir Ankaragücü oluşturma görüşmeleri var. Netice çıkar ise Ankaragücüne de yakışır doğrusu :))

Alpayer
05.05.2008, 00:17
Biri de benim . Sivas umarım seneye seni küme düşmüş olarak görmeyi nasip eder bana ALLAH !
Aminnnnnnnnnnnnnnn. İnşallah.
Ve daha şampiyonluğun adını ağzına almaya başladığında bile kendini bizimle mukayeseye sokacak hiç bir takımın şampiyon olmasını istemiyorum.
Anadolu'dan şampiyon çıksın diye istemediğim bir şeyi yalandan söyleyecek değilim. Ama bu dediklerimi yapmayıp saygı duyacak bir takım da var ise tabiki şampiyon olmasını isterim bizim olma şansımız kalmadığında ama :D

Great White
05.05.2008, 00:18
Normaldir..

Zaten aynı Odyakmaz Rüştü' nün yediği dayaktan da sorumlu bir adamdır..

Can basten
05.05.2008, 00:20
Can ,hali hazırda öyle olması ilelebet öyle olacağı anlamına gelmez. Bu kültürün oluşması zaman alan bir süreçtir. Eskişehir de var neden ? çünkü öyle bir tarihi var eskişehirin. gs li metin oktay Eskişehir in meşhur futbolcusu ( adını hatırlayamadım şimdi rektör olan) ile akraba imiş. Gitmiş ona seni gs ye istiyorlar bende gelmeni çok istiyorum demiş.Adamın cevabı ; "Metin abi seni kırmam ama ben sana Eskişehir e gel desem gelirmisin..." olmuş...Bu kültürün oluşması için zaman ve bir nebze başarı gerekiyor. Sivas önümüzdeki senelerde de bunu devam ettirebilirse gerçekleşebilir... Bu arada melih gökçek ile cemal aydın ın güçlü bir Ankaragücü oluşturma görüşmeleri var. Netice çıkar ise Ankaragücüne de yakışır doğrusu :))

Erdal abi anlıyorum fakat sebeple sonucu birbirine karıştırmayalım. Şunu çözümlemeliyiz: Eskişehirspor başarılı olduğu için mi Eskişehirliler'in desteğini kazanmıştır, yoksa Eskişehirliler takımlarına sahip çıktıkları için mi Eskişehirspor başarılı olmuştur? Bence doğru olanı ikincisidir. Memleketlerinin takımlarına ellerinden gelen desteği verdikleri için Eskişehirspor bir efsane olabilmiştir. Aynı şekilde, Trabzon şehri takımının arkasında kenetlenmeseydi, Trabzon insanında "Bu takım bizim takımımızdır" düşüncesi olmasaydı, Trabzonspor İstanbul hegemonyasına karşı koyabilir miydi? Ha bu hissiyat sonradan oluşur mu dersen, ben oluşacağından çok şüpheliyim. Bu düşünce mücadelenin başında gelişmeli, kuruluştan 40 yıl sonra değil. Trabzonspor ilk kurulduğu yıllardan beri açıkça devrimci bir düşünce yapısına sahip.

Diğer taraftan bu Ankaragücü meselesi Ankara'da haftanın konusu gibi bir şey, herkes bundan bahsediyor. Melih Gökçek'in oğlu başkan olacakmış kulübe 50 milyon dolarlık da transfer yapacakmış. Burası Türkiye, o da olur. Bu para nereden çıktı da demez kimse... :D

Ahmet Faruk
05.05.2008, 00:34
Adam akıllı bi şampiyon çıkacaksa, yapmadığı çirkeflik, iki yüzlülük bilmem ne halt olmayan bir takım olacaksa,
Haddini bilecekse, ertesi sene kümeye oynamayacağı garanti ise
Anadoludan şampiyon çıksın tabi...

Erdal
05.05.2008, 00:34
Erdal abi anlıyorum fakat sebeple sonucu birbirine karıştırmayalım. Şunu çözümlemeliyiz: Eskişehirspor başarılı olduğu için mi Eskişehirliler'in desteğini kazanmıştır, yoksa Eskişehirliler takımlarına sahip çıktıkları için mi Eskişehirspor başarılı olmuştur? Bence doğru olanı ikincisidir. Memleketlerinin takımlarına ellerinden gelen desteği verdikleri için Eskişehirspor bir efsane olabilmiştir. Aynı şekilde, Trabzon şehri takımının arkasında kenetlenmeseydi, Trabzon insanında "Bu takım bizim takımımızdır" düşüncesi olmasaydı, Trabzonspor İstanbul hegemonyasına karşı koyabilir miydi? Ha bu hissiyat sonradan oluşur mu dersen, ben oluşacağından çok şüpheliyim. Bu düşünce mücadelenin başında gelişmeli, kuruluştan 40 yıl sonra değil. Trabzonspor ilk kurulduğu yıllardan beri açıkça devrimci bir düşünce yapısına sahip.

Diğer taraftan bu Ankaragücü meselesi Ankara'da haftanın konusu gibi bir şey, herkes bundan bahsediyor. Melih Gökçek'in oğlu başkan olacakmış kulübe 50 milyon dolarlık da transfer yapacakmış. Burası Türkiye, o da olur. Bu para nereden çıktı da demez kimse... :D

Bizi ayrı bir yere koymak lazım. Başka bir şeyiz biz. Orda yani Trabzonda sosyolojik bir vakıa var. İbni haldun a kadar gider mesele :) Ayrıca bana göre geriye düşmemizde de sosyolojik sebepler etkili ( fırsat olursa konuşuruz)
Diğerleri ile alaklı haklı olabilirsin. Antep mesela O imkanlar o kadro ile olamadılarsa bu da tamamen o bölgedeki sosyal yapı ile alakalı ...Eyvallah kabul ediyorum. Yine biz sevmesek de Bursa nın da kafa oynayacak potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Sakarya ve Kocaeli zaten bizim uzantımız ...

TSezgin61
05.05.2008, 01:41
biz su uzun süreli hasrete bir son verelim sonra biz yarisin icinde olduktan sonra kim olursa olsun... haa tabi sivas kayseri bursa gibi cirkef kulüpler degil, eskisehir gibi zonguldak gibi köklü ve istanbul saltanatina karsi olan, Trabzonsporu "büyük" olarak bilip, kendi büyüklüklerine birseyler katma cabasinda olanlar olsun...

ama bu durumda bizim olmamiz sart, yoksa bizden önce gelecek bir anadolu sampiyonlugunu sindiremem

Nytre
05.05.2008, 04:50
Trabzonsporu Trabzonspor yapan Anti-Istanbul tutumudur. Trabzonsporun anadolu tarafindan sevilmesinin altinda yatan gercekte yine Istanbulun parasina - gucune - haksiligina HAYIR diyerek onlari ALT etmemizdir.

Sivas baskani `fenerbahceliyim` diyor . o adam oyle derse Anadolu ona ne der ? sempati ? sevgi ? destek ? Hayir...

Anadolu da kendisi disinda takim tutmayan bir kulubun istanbula karsi yapacagi hakli mucadele destek gorur. Bir sehrin ikinci takimi olan sehir takiminin yapacagi mucadele sadece balondur! soner gider...

Kimlik cok onemlidir. Kimligini , kim oldugunu bilen insanlarin atacagi adimlar her zaman daha saglamdir.

Trabzonspor kim oldugunu biliyor . Bilgidi icin de su anda kokleri o kadar saglam ki ; kimse gelip yerinden oynatamaz Trabzonsporu.

1- eger anadoludan sampiyon cikacaksa once turk futbolunun adaletli olmasi gerekiyor. adil olmayan hic bir yerde sansa yer yoktur.

2-diyelim bir anadolu takimi sampiyon oldu. istanbul hemen bizim paramiza goz koyacak . bizi aklinca silmeye calisacak. yeni bi FENOMEN yaratarak bizi ikinci plana koyacak. bunu yaparlar. en adice en ahlaksiz sekilde bize saldiracaklar.

3- gucumuzden guc eksiltmenden yolumuza devam etmeliyiz. bakin ! goruyorsunuz. en ufak bir topallamamizda hemen ustumuze cullaniyorlar les kargalari gibi. bunun bilinci ile kulubumuz daima GUCLU olmak zorunda ve her sene IDDIALI takim kurmak zorunda.

4- bir anadolu takiminin sampiyonlugu bizi gaza getirir mi? getirir.. ama adi ustunde GAZ ucup gider. bizim o olursa ne olur bu olursa ne olur diye dusunmemiz zaman kaybidir. Sadece guclu olmayi dusunmeliyiz. ondan sonra gerisi kolaydir.

5- ben anadolu takimlarinin sampiyon olmasindan degil , onlarin sampiyonlugundan sonra istanbulun - tff ve medyanin yapacagi kallesliklerden dolayi yasayacagimiz travmanin etkilerinin bizi bir 5 yil daha surumcede birakmasindan korkuyorm!

EmrahYalçınalp
05.05.2008, 06:45
Diğer şehirlerde sık sık karşıma çıkan "2. takımın?" sorusuna hasta oluyorum :)
O yüzden, Sivasspor'un işi buraya kadar getirmesine çok şaşırsam da, Karaşimşek'ten fırlamış Michael Knight tipli hocaları sene boyunca "bizim şampiyonluk iddiamız yok" diye güya "taktik" yapıp hedef şaşırtma konusunda başarılı olsa da, öyle "light" destekle şampiyonluk gelmez.

Sadece, uzun vadede Kayserispor'u sahip olduğu potansiyelle "iddialı" görebileceğimizi düşünmekteyim.

Muhammet
05.05.2008, 09:51
Düşmanın eline koz verir o kadar.

Yoksa kimse tek şampiyonlukla bizim elimizdekileri bizden alamaz, ama medya ile almışlar gibi gösterirler, bildirirler, buna da ne kadar engel olabiliriz bilmiyorum.

Kaya
05.05.2008, 10:03
Zaman geçiyor...
Şartlar değişiyor...

Benim için hiçbir kulüp arasında fark yoktur.
Bu bahsettiğimiz Anadolu kulüpleri para için İstanbul takımlarının işine geleni yapmıyor mu?
YAPIYOR!..

O halde; kendimizden başkasını zerre kadar umursamamamız lazım...

Süleyman50
05.05.2008, 10:09
normalde isterim ama o zaman kendilerini bi şey zannediyorlar bizim büyüklüğümüze laf atmaya başlıyorlar önce biz tekrar şampiyon olalımda...

Cengiz Çubukcu
05.05.2008, 10:19
Bir gün gelecek anadoludan başka bir takım da şampiyon olacak , bir gün gelecek biz de şampiyon olacağız ama bunların hiç mi hiç önemi yok biz yine büyük takımız ve öyle de kalacağız...diğer takımların ne yaptığı ve yapacağı bizi ilgilendirmez....

Külünkoğlu
05.05.2008, 10:23
"Söylenmedi söylenemez senin gibi bir efsane..."

Nokta, Mühür, Damga...

Faik Yılmaz
05.05.2008, 10:27
Aslında Anadoludan şampiyon çıksın isterim. Ama 3-5 maç kazanınca işi ukalalığa verip Trabzon büyük takım değil diyenlerede sinir oluyorum. Bu tür düşünceler içlerinde barındıkça 3. ya da 4. olduklarına sevinmeye devam edeceklerdir.

Hem oldular diyelim. Bu Trabzonsporu geçtiler dmeek değildir.

6 Şampiyonluk

6 Türkiye Kupası

Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık Kupaları Liglerde sayısız 2. lik 3. lükleri.... Avrupada başarılar derken sadece karizmamaız bile bütün takımları boğmaya yeter......

Bulut61-34
05.05.2008, 10:27
Anadoludan şampiyon çıkmasını istememek bencillik olur.
Başkalarının başarısızlığında kendi başarımızı yüceltmek daha kolay olabilir ama hiçte doğru bir tutum değilldir.

Ayşe Aygün
05.05.2008, 10:29
Akşam Annem yaşı (70 ) Sivas-Gs maçını zilerken şöyle konuştu ve ben şoktayım. gs dedi sivası yensin. o adiler (kullandığı cümle farklıydı aslında ) bizden üç puanı alması önemli değil onların yüzünden o kadar ceza alarak haftalarca cezalı oyandık onlar yüzünden bu hale geldik.Bir nedeni onlardır.
Ve o maçı izlerken şunu daha iyi anladımki ANADOLUDAN TRABZONDAN başka Şampiyon asla çıkmaz. nedenmi sen şampiyonluğa oynuyorsun stada doldurmuşsun rakip takım seyircisini sesleri senden çok çıkıyor ve sizlere rahat şekilde küfür ediyolar.Rakip takım taraftarı ve futbolcuları şhirde üstlerinde formaları istediği gibi dolaşıyolar rahat bir şekilde. Sen onları rahatlatırsan onalrda seni öle rahatlatırki kaçan şampiyonluğa bile yanamazsın.İşte bu yüzden tek Şampiyon Trabzondan çıkar.Ve çıkmıyacağı içinde bizi etkilemez.

Bulut61-34
05.05.2008, 10:30
Bu başlığı ben 2 başlık altında cevaplandıracağım:

2- Psikolojik yönden; -İşte Bu ! Bu Sivas'ta olabilir başka takımda olabilir. Ancak Anadoludan bir takımın, örneğin Sivas gibi mütevazi bir takımın Türkiye'de şampiyon olması bizim aklımızın başına gelmesi için iyi olacaktır. Ağızlardan düşmeyen "Bu işler artık parayla oluyor. Eskisi gibi değil" vesvesesinden kurtulabiliriz. Keza bu yıl Bu Fenerbahçe bu kadrosuyla şampiyon olamıyorda Galatasaray oluyorsa bu da dikkate alınabilir.
Saygılarımla ...

Artık şartlar değişti, o zamanlar 3 büyükler zayıfdı v.b safsatalrının da ne kadar geçersiz olduğunu gösteren bir durumun ortaya çıkacağını düşünüyorum.

Ahmet Kuru
05.05.2008, 10:36
Trabzonspor şampiyon olduğu yıllarda hep eze eze şampiyon olmuş...
Eğer ki birgün şampiyon olacaksak yine öyle olacak...
ne biz nede herhangi bir anadolu takımı birilerinin desteğiyle asla şampiyon olamaz.
Trabzonspor 20 yıldan fazladır şampiyon olamıyorsa,bu desteğe rağmen bir anadolu klübünün şampiyon olabilme olasılığı çok zayıf bir ihtimal.
Sözün kısası 4-5 yılda bir bir anadolu klübü çıkar,ara gazıyla beraber birşeyler yapmaya çalışır ama sonuç yine değişmez....

AYYILDIZ
05.05.2008, 10:40
Aslında Anadoludan şampiyon çıksın isterim. Ama 3-5 maç kazanınca işi ukalalığa verip Trabzon büyük takım değil diyenlerede sinir oluyorum. Bu tür düşünceler içlerinde barındıkça 3. ya da 4. olduklarına sevinmeye devam edeceklerdir.

Hem oldular diyelim. Bu Trabzonsporu geçtiler dmeek değildir.

6 Şampiyonluk

6 Türkiye Kupası

Cumhurbaşkanlığı Başbakanlık Kupaları Liglerde sayısız 2. lik 3. lükleri.... Avrupada başarılar derken sadece karizmamaız bile bütün takımları boğmaya yeter......

Türkiye kupası sayımız 7:)

İskender
05.05.2008, 10:40
Anadoludan şampiyon çıkarmı çok kolay değil açıkcası...
Diyelimki çıktı bizi nasıl etkiler hiçbirşekilde etkilemez, istanbul eziklerini ne kadar etkilerse bizide o kadar etkiler...
Biz bu ligin 4 büyüğünden birisiyiz bu büyüklük bir günde olmadı birgünde de kaybolmaz...
Bunu isteyen kabul etsin isteyen etmesin biz kabul ettikten sonra ne önemi var diğerlerinin...

Zaten diğer anadolu takımlarından da farkımız bu düşüncemiz....

Mustafa OK
05.05.2008, 10:45
anadoludan 10 tane şampiyon çıkabilir ama bir tane TRABZONSPOR çıkar gerisi teferruat...

Faik Yılmaz
05.05.2008, 10:59
Türkiye kupası sayımız 7:)

Sonradan geldi aklıma sağolasın hatırlattığın için

Çağatay_
05.05.2008, 11:04
İstedikleri kadar şampiyon olsunlar Kıbrıs Barış Kupası alamazlar :D

karatasof
05.05.2008, 11:09
Bu soruyu on yıl önce bana sorsalar vereceğim cevap; '' Memnun olurum,gurur duyarım,çok sevinirim'' şeklinde olurdu.Ancak geçen zaman zarfında adını duyurabilmek amacıyla kendilerine hedef tahtası olarak TS'u seçenleri ve TS'un başarılarını küçümsemekle kendilerinin başarılı olduklarını varsayan anadolu takımı yöneticilerini tanıdıkça bu görüşüm 180 derece değişti.Şimdi artık benim için tek gerçek TS'un Şampiyonluğudur.Bunun dışında hiç bir takımın şampiyonluğunu takdir etmemektir.Hele hele sözüm ona anadolu takımı nitelemelerine şiddetle karşı çıkmak.

Hangi anadolu?Yöneticisi üç istanbul sülüğünde de yönetici olanlar mı?TD'ü üç istanbul sülüğüne hizmet etmek gayesi güden TD'ü olanlar mı? Geçiniz efendim.Bunların hiç birisi şampiyon olamazlar.Bu ligde eğer istanbul dışında bir takım şampiyon olacaksa o yine TRABZONSPOR olacaktır.

Külünkoğlu
05.05.2008, 11:09
Türkiye bir anadolu takımı şampiyon olur. Peki ne zaman olur ?
Biz bir kez daha şampiyon olduğumuz zaman...

Adaletsizlikler dolu bu duvarı yıkacak olan yine biziz..

simavii
05.05.2008, 11:14
Sivassporun bu sezon ligde iyi durumda olmasından dolayı bir hava tutuldu gidiyor.Anadoludan şampiyon geliyor.OLMAZ.Şampiyon olacak takım rakiplerini terletmeli bıktırmalı ama fb,gs,bjk maçlarına bakıyorum kolay kazanıyorlar.Sivasın hemen hemen her macta topa sahip olma oranı düşük ama yetenekli oyuncuları ile hızlı çıkarak golü buluyor.Bu coşkula ben size söyleyeyim sivas 2 sezon sonra ligden düşer.Oyuncuların bu sezon çoğu başka takımlara gider.

TRABZONSPOR ŞEHİR TAKIMI DEĞİL TÜRKİYE TAKIMIDIR.

OLCAY ÇAKIR
05.05.2008, 11:15
Şu dakika itibariyle;günün sözü desem.

anadoludan 10 tane şampiyon çıkabilir ama bir tane TRABZONSPOR çıkar gerisi teferruat...

OLCAY ÇAKIR
05.05.2008, 11:17
Pardon bu da günün güzel sözlerinden.Es geçmeyelim.:alkış:

OYılmaz
05.05.2008, 11:20
Kazanan türk futbolu olur o kadar zevksiz bir ligimiz var ki son 4 haftaya girildiği zaman şike para hakem hataları ilk 3 sırada bjk fb gs ben böyle lig istemiyorum ligimiz anadolu takımlarının başarılarıyla renklenir hem anti-ist diyoruz hemde sivas şampiyon olmasın diyoruz bu nasıl çelişki ?

Çağatay_
05.05.2008, 11:26
Kazanan türk futbolu olur o kadar zevksiz bir ligimiz var ki son 4 haftaya girildiği zaman şike para hakem hataları ilk 3 sırada bjk fb gs ben böyle lig istemiyorum ligimiz anadolu takımlarının başarılarıyla renklenir hem anti-ist diyoruz hemde sivas şampiyon olmasın diyoruz bu nasıl çelişki ?

Sivas'ın burnu kalktı, tıpkı diğerleri gibi.

Hekimoğlu
05.05.2008, 11:31
geçen sene 10. haftasında vestel manisa şampiyon olur mu acaba diye tartışıyorduk bu sezon küme düştüler.bazı kulaklara küpe olsun.

Erkut Ay
05.05.2008, 11:56
Trabzonsporun değer kaybedeceği falan yok burdaki sorun bir sezonluk istikrarla kendini tepeye koymaya çalışan anlayış 1 sezonluk başarıyla ben 4 büyüğpüm edasıyla hareket edersen bir Trabzonsporlununda tepkisini vermesi normal ...

kimseye bir şey demiyoruzki Trabzonspor 6 şampiyonluk yaşamış sen 7yi alda biz alkışlayalım ama yok ben yayın gelirinden daha fazlasını alacağım der Trabzonspora karşı tahrik edici yıllarca egale edemediğin rekorunu kötü gününde fırsat bilip kendine rant çıkarmaya çalışırsan aynı cevabı alırsın...
sivas tepkisinde bizde ne kadar hata varsada ırkçı söylemleri 3 puan uğruna başkanlarının 2 mekanda 2 yüzlü sölemleri hakeme her türlü güvence verilmesine ve savaş ortamında daha önce maç iptal etömeyip sürdüren bize gelince ise son 30 saniyeyi oynatmayan bir hakem ....
ayman faul yapmıştır cezası karttır rengini hakem belli eder futbolcunun cezasını linç etmeye kalkarak üstüne ırkçı söylem yükleyerek veremezsin....
burda bizdeki taraftar ne kadar haksızsa olayı tahrik amacıyla kullanan futbolcular ve çifte standart uygulayan hakem aynı derecede suçludur ama onlar ceza falan almaz rakipleri bir türlü geçemedikleri Trabzonspor ise...
yalvarıp yakarıp ortamı verveleye veren sivas bizden alacağı o 3 puanla sivas olmasın şahsımın tepkisi budur ve çoğumuzunkide bu olayı anadolu karşıtlığı nolarakta algılamaya gerek yok...

Emirhan Makul
05.05.2008, 12:53
Sivas-Galatasaray Maç Sonu Hasan Şaş'ın Açıklamaları;

"Güzel bir maçdı inandık kazandık maç çok gitti geldi heycanlandık ama önemli bir galibiyetti zor olacağını biliyorduk Eskiden Trabzon deplasmanları böyle zor olurdu çıkamazdınız korkardınız şimdi inanın sivas böyle burası her babayiğidin çıkacağı yer değil ama biz çıktık"

alper*
05.05.2008, 12:54
4. buyuk degil en buyuk ben olacagim diyen bir takim ciksin,sampiyon olsun alkislamazsam namerdim.

Cengiz
05.05.2008, 14:49
bu yaLaka medya anadoLu'dan başka şampiyon çıksa trabzonspor'u siLer

Tanju
05.05.2008, 14:52
Kimsenin olabileceğini sanmıyorum, Olursa da TRABZONSPOR'umuza bakın neler yapıyor medya ondan sonra!

macka61
05.05.2008, 14:56
aynen başka bir anadolu takımı olamaz şampiyon bizim bile olmamız zor

alper*
05.05.2008, 14:58
aslinda baslik ilginc olmus biraz ..
zaten bu durumu dun yasadik :)
olasi bir sampiyonluk durumunu :)
olasi bir durum baslik actirip tartistirir diyebiliriz :)

Tolpaş61
05.05.2008, 15:11
böyle bir olasılık olamaz.hiç ihtimal vermiyorum.bizden başkası gerçekleştiremez.

POYRAZ
05.05.2008, 15:19
Koskoca Trabzonspor'a bile yedirmediler sampiyonlugu namussuzlar. Baska takima mi yedirecekler?

Süleyman50
05.05.2008, 15:24
evet 4-5 yıl önce ersun yanallı gençleri şampiyon yapmadıkları gibi, antebi hic demiyorum onlar ilk yarı 3-0 ikinci yarı 4 gol yediler fb den o maç şaibeli idi...

Mayls
05.05.2008, 17:45
Süper Lig'te Trabzonspor ve Bursaspor haric hic bir camia sampiyonluk kaldiracak gücte degil. Malesef takimlar kendi sehirlerinde bile 2. hatta 3. sirada. Sampiyon olsalar bile sonraki sezon ezilip giderler. Zaten kimsenin sahip cikmadigi bir takim sampiyon olamaz. Istedigi kadar iyi olsun, olamaz. Dün gördük bunu. Galatasaray maci kazanamasaydi hakemin katliam yapacagi belliydi.

Bana göre sampiyonlugu ve ondan sonraki yükü kaldirabilecek 2 camia var Anadolu'da; Trabzonspor ve Bursaspor.

metehan
05.05.2008, 17:56

Evet Metin'e katılıyorum. Bence de Anadolu'dan bir şampiyon çıkacaksa bu yine biz olacağız. O nedenle Harun'un bu başlıkta sorduğu sorunun cevabı : "Bizi çok etkiler zira o şampiyon biz olacağız" :)

İskender66
05.05.2008, 20:22
Sana aynen katılıyorum arkadaşım :alkış:

İskender66
05.05.2008, 20:27
Bu soruyu on yıl önce bana sorsalar vereceğim cevap; '' Memnun olurum,gurur duyarım,çok sevinirim'' şeklinde olurdu.Ancak geçen zaman zarfında adını duyurabilmek amacıyla kendilerine hedef tahtası olarak TS'u seçenleri ve TS'un başarılarını küçümsemekle kendilerinin başarılı olduklarını varsayan anadolu takımı yöneticilerini tanıdıkça bu görüşüm 180 derece değişti.
Hangi anadolu?Yöneticisi üç istanbul sülüğünde de yönetici olanlar mı?TD'ü üç istanbul sülüğüne hizmet etmek gayesi güden TD'ü olanlar mı?
Bu sözlerinde çok haklısın. Aynen katılıyorum.
Yalnız bir noktasına ufak bir itirazım var. Herhangi bir Anadolu kulübünün başkanı, yöneticisi, teknik direktörü yada ne bileyim birkaç kendini bilmez taraftarı öyle dedi diye genelleme yaparak o camiaya topyekün cephe almak ve kızmak ne derece doğru?

orhan42
05.05.2008, 20:32
KEşke Kayserideki ekonomik potansiyel Trabzon kentinde de olsa.

Egemen Yılmaz
05.05.2008, 20:49
şampiyon olacağım diyen takım evinde rakiplerinden dörder beşer gol yiyor.

komik

irfanb
05.05.2008, 21:15
Sampiyon olacagim diyen takimin ligi dördüncü bitirme ihtimali oldukca yüksek...

nakzo
05.05.2008, 21:52
Sevgili harun abi böyle birşeyin olma ihtimali yok bunu bu sene birkez daha çok ama çok net şekilde gördü herkes .....Anadoludan tarbzon haricinde şampiyon çıkmaz..............

Muhammed KOÇ
05.05.2008, 21:56
aynen başka bir anadolu takımı olamaz şampiyon bizim bile olmamız zor
sivas hep büyük maçları kaybetti.anadolu takımlarıyla oynadığı maçlarda neredeyse full galibiyet.gs bjk ve fb maçlarından birkaçgalibiyet çıkarsaydı şu haftada o puanlar 6 puan etkisi yapardı ve sivas lider olurdu.. sivas tecrübesizlik,deneyimsizlik kurbanı oldu.yoksa şampiyon olmaları içten bile değildi ..

Can basten
05.05.2008, 22:05
sivas hep büyük maçları kaybetti.anadolu takımlarıyla oynadığı maçlarda neredeyse full galibiyet.gs bjk ve fb maçlarından birkaçgalibiyet çıkarsaydı şu haftada o puanlar 6 puan etkisi yapardı ve sivas lider olurdu.. sivas tecrübesizlik,deneyimsizlik kurbanı oldu.yoksa şampiyon olmaları içten bile değildi ..

Sivas'ın şampiyonluk yolundaki rakiplerini yani İstanbul takımlarını yenememesinin sebebi salt kadro yetersizliği değildir daha önemli olarak büyüklük iddialarının, kendilerine güvenlerinin olmamasıdır. Bu unsur eksik kaldığı sürece de onlardan hiçbir şey olmaz.

tsmetu
05.05.2008, 23:13
Bizden başka hiç bir anadolu takımı,şampiyon olamaz herkes haddini bilecek.

Özkan
06.05.2008, 00:14
Anadolu takımlarının başkanları başkanlık yaptıkları takımın taraftârı olduğu zamân, o takımın bulunduğu şehirde başka takımın şampiyonlukları konvoylarla kutlanmadığı zamân şampiyon olurlar ve bu şampiyonluk hîle hurdayla olmazsa bize de alkışlamak düşer.

Mehmet Fırat
06.05.2008, 00:17
Eğer bir Anadolu takımından önce biz şampiyon olursak, olası bir Anadolu takımı şampiyonluğu bizi hiç etkilemez diye düşünüyorum.

Ama tam tersi olursa, işte o zaman vâh hâlimize... :)

erhank
06.05.2008, 00:57
Arkadaslar ben bir yerde Tolunay Kafkasin söylediklerini okumustum, kayseri 3 istanbul ezigini yendiklerinde niye yeniyorsunuz diye sitem ediyorlarmis kayseride. Eger senin sehrinin taraftari takimina sahip cikmayip ezikleri tutarsa bizden baska sampiyon cikaracak baska bir sehir olacagini sanmiyorum.

ozcilingir
06.05.2008, 04:05
fb anadolu takımı deüilmi ? Anadolu karaparçasında yer alıyor.

Külünkoğlu
06.05.2008, 10:57
fb anadolu takımı deüilmi ? Anadolu karaparçasında yer alıyor.
Tahrik var burda tahrik.:D

Tekke
06.05.2008, 11:02
Trabzonspor, aynı Osmanlıyla övünüp hiçbirşey yapmayan, hiçbir işe yaramayan kenar ülkesi Türkiye gibi olmuş Sadece geçmiş başarıları var, bugün ne bir ışık ne bir umut...

Ahmet Kuru
06.05.2008, 11:27
Arkadaslar ben bir yerde Tolunay Kafkasin söylediklerini okumustum, kayseri 3 istanbul ezigini yendiklerinde niye yeniyorsunuz diye sitem ediyorlarmis kayseride. Eger senin sehrinin taraftari takimina sahip cikmayip ezikleri tutarsa bizden baska sampiyon cikaracak baska bir sehir olacagini sanmiyorum.
Bence bu durum bizi diğer anadolu şehirlerinden ayıran en büyük özellik...
Her konuda böyle.Futbol olarak bakarsakda böyle,genelleme yaparsakda böyle.
Genellemeye örnek vermek istersek eğer.Köylerimizdeki yollar,okullar,su kanallarını devlet mi yaptı hayır,kendimiz...Herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirdi yapıldı.
Futbolda da böyle,Şehir görevini yerine getirirse eğer başarı kaçınılmaz...

ilteriş
06.05.2008, 12:41
Anadolu takımları ilk dörde oynarken bile medya ve federasyon desteğini çok güçlü alıyorlar.birde şampiyon olsalar Trabzonspora neler yaparlar neler?Naklen yayın gelir havuzunda boğarlar bizi!!!

_SaMeT_
06.05.2008, 12:50
Zaten bizi büyükden saymıyorlar.. Bir Anadolu takımı daha şampiyon olursa bu sefer 6.şampiyonluk görmemize rağmen bizi iyice dışlarlar... Bizim gözümüzde 6 şampiyonluk gözardı edilemez fakat onların gözünde???Ama başkalarının görüşleride bizi alakadar etmez...

Burçak
06.05.2008, 13:02
dışlayana bakalım önce. saymayanlara. onlar neki. ne yapmışlar şimdiye kadar. iki maç kazanmaklalaf söylenecek olsa her takım söyler. hoşt deyip geçmek gerek. afkursunlar.

ÜNAL
06.05.2008, 13:38
Öncelikle +1967 lik tarihimizdeki üstünlüklerimiz ve başarılarımız gözardı edilemez.

_ERHaN_
06.05.2008, 14:06
Bizi konuşmazlar daha zaten konuşmaya üşeniyolarr

_SaMeT_
06.05.2008, 15:06
dışlayana bakalım önce. saymayanlara. onlar neki. ne yapmışlar şimdiye kadar. iki maç kazanmaklalaf söylenecek olsa her takım söyler. hoşt deyip geçmek gerek. afkursunlar.
%100 katılıyorum sana abi haklısın:alkış::alkış::alkış:

Trapezus-61
06.05.2008, 16:29
Herkes hakkıyla, masabaşı oyunlara başvurmadan şampiyon olursa sorun yok ama değişik ayak oyunlarıyla şampiyon olacaklarsa hangisi olursa olsun karşıyım.Bu devirde şampiyonluğu anadolu takımlarına kimsenin vermeye niyeti yok zaten onlarında almak gibi niyeti yok.Alırsa yine TRABZONSPOR alır diğerlerine kolay kolay yedirmezler. Bu yüzdende o şampiyon olacak anadolu takımı yine biz olacağımızdan bizi mutlu eder

kyuzo
06.05.2008, 16:53
Üzerimizdeki baskı azalacaktır. ama bir yandan da taraftarın tepkilerine göre artabilir de. "bakın onlar bile oldu biz hala olamadık" tarzı bir yaklaşım trabzonspor için nasıl bir etki yapar bilemeyiz. ama bu ihtimal oldukça zor. bir şehrin bu işi başarması imkansıza yakın. niye diyeceksiniz.

Şampiyonluk gibi başarılar için her şeyden önce bir şehrin o takım adına birlik olması gerekmekte. özellikle anadolu kulüplerine baktığımız zaman -şükür ki biz bunların dışında kalıyoruz. her şeye rağmen!-, yakın örnek sivas maçıdır, adamlarda bir aidiyet, bir taraftarlık duygusu yok. kendisinde bu olmadığı gibi o takımın yönetim kademesinde de, teknik kademesinde de bu duygu yok. kendileri için yapılmamışı yapmak ve kariyerlerini bir adım daha ileriye götürmek, neticesinde büyük bir takım çalıştırmak ya da o takımda oynamak yeterli. vizyon bu kadar. bir şehirle, bir takımla gönül bağı olmayan insanların bir araya getireceği topluluk her şeyden önce "takım" değildir. takım olabilmek için tüm camianın aynı hedefe kilitlenmesi gerekiyor.
eğer teknik direktörünüz daha büyük bir takımı çalıştırmak, oyuncunuz daha büyük bir takımda oynamak ve başkanınız daha çok para kazanmak istiyorsa, siz takım değilsiniz. sizin için şampiyonluktan söz edilemez. bunların hepsinden daha da önemli olan da şudur: siz tüm bu imkanlara hasbelkader sahip olsanız da, arkanızda duracak bir taraftar kitlesi yoksa, ki taraftarın sahip olamadığı bu amatör hislere profesyonel oyuncular ne kadar sahip olur orası da ayrı bir tartışma konusudur, başarı yine hayaldir.

Biz tüm türkiyedeki taraftarların imrenerek baktığı bir taraftar grubuyuz. bunu çok kereler yaşadım, gördüm. aradan çıkar için bu işi yapan kansız paragözleri çıkarttığınızda geriye tertemiz trabzonspor sevgisiyle dolu en az 6 milyon insan kalıyor. bu şehir değil miydi ya, 96'da avustralyadan taraftarları o fener maçına akın akın gelen? bu takımın taraftarı değil miydi şampiyon olamadık diye intihar eden? bizden başka bir takım şampiyon olabilmek istiyorsa, önce böyle bir taraftar kitlesine sahip olacak (aidiyet ve bağlılık anlamında söylüyorum, kesinlikle yanlış anlaşılmasın) ondan sonra bir büyüklükten,şampiyonluktan söz edecekler. gözlerin ayrı kaşların ayrı oynadığı surattan kimseye hayır gelmez. şehirlerden de!

Oruç
06.05.2008, 17:17
Anadolu'dan birinin şampiyon olması "Olası" bile değil !

Mustafa Uzuner 61
07.05.2008, 00:38
eğer trabzonspor bunu tekrardan başaramazsa kimsenin başarabileceğini sanmıyorum istanbul lobisi bizans surlarına benziyor ama bir gün fatih sultan mehmetin bizans surlarını darmadağıun ettiği gibi bizde o lobiyi darma dağın edecez bunu 6 kere başardık yine başaracağız

taroMİSAKİ
07.05.2008, 00:43
aah ahh.. sivas'ın şu şansla gelen başarısı zaten bize yaptı yapacağını... adamların 3.lüğü bile bizi bu kadar etkilerken şampiyonluklarını düşünemiyorum.

TSezgin61
07.05.2008, 00:48
kendi taraftar sitesinde bile "birinci fener ikinci sivas el ele" diye bir sivasi, dördüncü büyük biziz diyerek kümede kalmaya oynayan diger takimlari, birakin büyüklügü, adamdan bile saymam, ki bide sampiyon olacaklar...ha ha! komik

Metin Ural
07.05.2008, 04:13
bir gun gelecek ve herkes dogdugu buyudugu sehrin takimini tutacak, spor sayfalari her takima esit mesafede duracak, spor haberleri zorunlu olarak 4 buyuklerden baslamayacak ve turk futbolu 1 degil 10 sinif atlayacak. ancak o gun cok uzak galiba.

Murat Değirmenci
07.05.2008, 12:21
bir Anadolu takımı şampiyon olsa oda Trabzonspordan sonra bence bursaspor olur

Ünyeli Murat
07.05.2008, 12:39
bir anadolu takımının şampiyonluğu bizi olumlu etkiler....bir çoğumuz o takımı tutarız....örneğin; bir çok taraftarımızın bu sene sivassporlu olması gibi....

Osman Yavuz
07.05.2008, 12:39
bir gun gelecek ve herkes dogdugu buyudugu sehrin takimini tutacak, spor sayfalari her takima esit mesafede duracak, spor haberleri zorunlu olarak 4 buyuklerden baslamayacak ve turk futbolu 1 degil 10 sinif atlayacak. ancak o gun cok uzak galiba.

Bu dediğini hiç kimse göremeyecek.:D

bir Anadolu takımı şampiyon olsa oda Trabzonspordan sonra bence bursaspor olur
Bu dediğini de. çççççç

sanatik
07.05.2008, 13:51
bugünki kupa final sonucunda kayseri kupayi alinca bizim inter totoya gitme hakki ne durumda ?

28TS61
07.05.2008, 13:54
bugünki kupa final sonucunda kayseri kupayi alinca bizim inter totoya gitme hakki ne durumda ?

hic bisey degismiyor

ilk 3 avrupaya gidiyor, 4üncü olan ise inter totoya,

yani kayseri kupayi alsa bisey degismiyor, kayseri 4uncu olup kupayi alsaydi, biz 5inci olsak giderdik inter totoya

sanatik
07.05.2008, 13:55
tamam tesekkürler. Kayseri icin tolunay haric sevinmeye gerek yok yani :--)

Faik Yılmaz
07.05.2008, 13:57
SORU : Bir Anadolu Takımının Olası Şampiyonluğu Bizi Nasıl Etkiler?

cevap : Hiç etkilemez çünkü bizim dışımızda hiç bir anadolu takımı şampiyon olamaz.

Murat Engin Akyüz
07.05.2008, 13:59
bu başlığın açıldığı çok iyi olmuş öncelikle..eğer bir anadolu takımı şampiyon olursa şuan zaten bazı çevrelerin! tartıştığı büyüklüğümüz,o çevrelerce iyice sorgulanmaya hatta kabullenmemeyekadar gidecek..sivas şu an ligde bizim konumumuzda olsaydı kaç kişi izleyecek ve destekleyecekti sivasspor'U..olimpiyat stadının nasıl dolduğunu şu rezalet durumumuza rağmen cümle aleme gösterdik..biz zaten büyüğüz ve hep büyük kalacağız bunu bizim bilmemiz yeterli ancak bize karşı büyük bir çevrenin olduğu da bir gerçek..anadolu'da da türkiyede'de tek büyük trabzon..

ÜNAL
07.05.2008, 14:20
Her Anadolu takımı Trabzonspor gibi yüreklimidir diye soru sorsam?:tsamblem:

Murat Değirmenci
07.05.2008, 15:23
DEĞİLDİR tabiii die cevap versem ?

ÜNAL
07.05.2008, 16:16
Doğrudur..

Başkalarının da anlaması lazım.

Metin Ural
07.05.2008, 17:41
gaziantepspor sampiyonluga o kadar yaklasmisken acaba bizi nasil etkiler diye dusunuyor muyduk?

_SeRKaN_
09.05.2008, 00:20
Şu dk dan sonra en azından bu sezon için böyle br sorunun cevabı verilmiş oldu..:) Bu devran böyle gider en iyi zamanları ancak şimdiki sivasın durumu gibi olur..Böyle bir durumda artık 10 senede bir mi gelir onuda hep birlikte görürüz...

Çağrı Bilici
09.05.2008, 00:48
bence adam gibi bir anadolu takımının şampiyon olmasını hepimiz isteriz,yalanla dolanla iş yapanları istemememiz kadar doğru bişi göremiorm. bi ankaragücü mesela şampiyonluğa oynasın her maçına gitmezsem ne oliiim.

İskender66
09.05.2008, 00:58
Şehircilik mantığıyla hareket eden, tribün kültürüyle, taraftar profilleriyle bizden sonra şampiyonluğu en çok hak eden takımların başında Bursa, Eskişehir, Sakarya, Kocaeli ve Ankaragücü geliyor.

#10 Fietra
09.05.2008, 10:26
İnşallah olur ama bu olay genele yayılırsa daha iyi olur.Herkes kendi kentinin takımını destekler duruma gelirse neden olmasın.Soruya gelirsek hiç bir şekilde Trabzonspor'u etkilemez.Ne prestijimizi,ne büyüklüğümüzü.

Emre7
09.05.2008, 10:39
Şehircilik mantığıyla hareket eden, tribün kültürüyle, taraftar profilleriyle bizden sonra şampiyonluğu en çok hak eden takımların başında Bursa, Eskişehir, Sakarya, Kocaeli ve Ankaragücü geliyor.

Bursa mı abi sen futbol izlemiyormusun acaba....
bursanın düşmemesinin bir nedeni yoksa federasyona son seçimlerde gien ve hatırladığım 2 ay öncfe bursa başkanı olan kişi olmasın.. yoksa hayal mı görüyorum ???
şampiyonluğu bırak avrupaya bile gitmeye hakları yok onların

Burçak
09.05.2008, 10:47
bursa asansör takım yaa. yıllardır ligdelwr ne yapmışlar bugüne kadar. daha 2 sezon önce küme düştü geldiler.
busenede kğmeye gideceklerdi ama federasyonun değişmesi velevent kızılınn federasyonda görevlendirilmesiyle birden puanlar almaya başladılar nasıl olduysa. o sayede ligde kaldılar. bursa ancak 2.ligde şampiyon olabilir.
fenerbahçenin taşeronlarından olduğunu düşünüyorum.

Mehmet Fırat
09.05.2008, 10:53
Kayseri'yi diğer takımlardan ayırmak lazım. Adamlar Manisa ya da Sivas gibi şampiyonluğa oynamadılar ama her sezon ilk 5'te bitiriyorlar. Şimdi Manisa düştü, Sivas'ta da kesin büyük bir düşme olacak. Ama Kayseri sağlam geliyor. Sene başında koydukları Türkiye Kupası ve ligde ilk 5 hedefini gerçekleştirmeleri de, Kayseri'yi dikkat edilmesi gereken takımlardan biri yapıyor.

Burçak
09.05.2008, 11:14
mekseri denince akla mehmet topuz - gökhan ünal geliyor.
bizde gökdeniz tekke gibi.
gökdeniz ve tekke gittikten sonra Trabzonsporun düştüğü durumları gördük. . bizim tek güvencemiz Trabzonspor olmamız. nasılsa bi şekilde yerlerini doldururuz.
ama kayseri bu iki adamı satınca bidaha toparlayamaz kendini...

magicyattara
09.05.2008, 11:33
Bence bizim bu olası şampiyonluktan korkumuz ikinci plana atılacağımız korkusu.
Oysa olası bir Anadolu takımının şampiyonluğu,bizim altı şampiyonluğumuzun ulaşılmaz bir başarı olduğu gerçeğini tüm Türkiyenin suratına şamar gibi çarpar.Herkesi rüyadan uyandırır.
Çünkü şampiyon kategorisine girecek olan bu takımın hanesine 1 kez şampiyon oldu yazacak.Trabzonsporun altı şampiyonluğu başta istanbul medyası olmak üzere,Trabzonsporun karizmasını çizmek için can atan Anadolu takımlarının gözünde dahada büyür.Trabzonsporun zamanında neler yaptığını daha iyi anlarlar diye düşünüyorum.

Yani bizi bu şampiyonluk dahada büyütür.

Burçak
09.05.2008, 11:35
6 ya 0 yazarsa daha başka olur:)

İskender66
09.05.2008, 22:22
Ben Bursaspordan bahsetmedim. Bursadan bahsettim. Yani Bursaspor taraftarından. Adamlar hiç şampiyon olamamalarına rağmen takımlarına, renklerine ve şehirlerine aşıklar ve çok tutkulular. O potansiyel onlarda var. Tribün şovları gerçekten de mükemmel. Gözlerimle görmesem inanmazdım ama gördüğüm için rahatlıkla söyleyebiliyorum. Bursasporu her ne kadar sevmesekde gerçekler böyle. Görünen köy kılavuız istemez.

Uzunoğlu
09.05.2008, 23:31
Bir Anadolu takımının şampiyon olması 4 büyük takımıda naklen yayın geliri açısından etkiler. Bu yüzden hiç kafa yormaya gerek yok. ortada bu kadar büyük bir para varken o parayı kimseye yedirmez İstanbul takımları.

ismail tüfekçi
10.05.2008, 00:49
kayseri m . topuz gökhan ünal sivas m.yıldızı satsın kümeye giderler ne şampiyonluğu adamlar ilk .5 e girince büyüklüğümüzü tartışmaya açıyorlar ya şampiyon olursalar ne yapmazlar şakası bile beni üzer

littlebighorn
10.05.2008, 01:08
Öncelikle şampiyonluğun bileğinin hakkıyla alınması lazım. Herhangi bir siyasi ya da eknomik etkiyle değil. ayrıca lig bitmeden 3 hafta önce şampiyonluk için yarıştığın rakiplerden biri için şehirde galibiyet turu atılamaması lazım. eğer böyle bir rakibin galibiyeti üzerine şehirde konvoy oluşturulabiliyor ise kusura bakmasınlar daha yiyecek 40 fırın ekmekleri var, öyle kendilerini de Trabzonspor'la filan boy ölçürmesinler.

Hasan61
10.05.2008, 13:45
valla mükemmel olur...anadoludan şampiyon olabilecek tek takım Trabzonspor ondan dolayı benim için sorun yok

Erdal
10.05.2008, 16:23
bursa asansör takım yaa. yıllardır ligdelwr ne yapmışlar bugüne kadar. daha 2 sezon önce küme düştü geldiler.
busenede kğmeye gideceklerdi ama federasyonun değişmesi velevent kızılınn federasyonda görevlendirilmesiyle birden puanlar almaya başladılar nasıl olduysa. o sayede ligde kaldılar. bursa ancak 2.ligde şampiyon olabilir.
fenerbahçenin taşeronlarından olduğunu düşünüyorum.

Yanılıyorsun..İstanbul takımlarının şampiyonluk sevinci yaşayamadığı ender şehirlerdendir Bursa ...Ayrıca bursa taraftarı da takımının bir kaç gömlek önündedir..Ayrıca son senelerde Bursa takımlarında ve altyapısından iyi futbolcular çıkıyor..Aybaba ya sabrederler ise yakın zamanda kafaya oynayacaklarını düşünüyorum ..

Remzi
10.05.2008, 16:25
Yanılıyorsun..İstanbul takımlarının şampiyonluk sevinci yaşayamadığı ender şehirlerdendir Bursa ...Ayrıca bursa taraftarı da takımının bir kaç gömlek önündedir..Ayrıca son senelerde Bursa takımlarında ve altyapısından iyi futbolcular çıkıyor..Aybaba ya sabrederler ise yakın zamanda kafaya oynayacaklarını düşünüyorum ..

abi ben doğduğumdan beri bursadayım..bursanın en sevmediği takım biziz diyebilirim:)ayrıca her sene de paşa paşa şampiyonluk kutlamalarını yapıyorlar..bu akşam da öyle olacak..

Cengiz Çubukcu
10.05.2008, 16:28

düşüncelerinizin bir kısmına katılıyorum, katıldığım kısım Anadoluda bizden başka zirveyi zorlayacak potansiyel sadece Bursada var ama katılmadığım kısım ise Aybabaya sabredemeyecekleridir...bursa altyapısından yıllardan beri hep iyi oyuncular çıkmıştır ve Türkiyenin en iyi sporcularının yetiştiği bölgelerden biri olmuştur....fakat onların da sorunu iyi yönetilememektir....

Cengiz Çubukcu
10.05.2008, 16:30
abi ben doğduğumdan beri bursadayım..bursanın en sevmediği takım biziz diyebilirim:)ayrıca her sene de paşa paşa şampiyonluk kutlamalarını yapıyorlar..bu akşam da öyle olacak..

bizi niye sevmezler, çünkü bizi deli gibi kıskanırlar da ondan hatta kendileriyle nasıl dalga geçildiğini cümle alem bildiğinden bize hamsi vb. lakaplar takmaya çalışırlar, aklı sıra bizi küçümsüyorlar...tabi tarihte çok defa onları yenerken ezmemizin de etkisi var...

Erdal
10.05.2008, 16:36

Bizi sevmediklerini iyi biliyorum ..bizde onları sevmeyiz nitekim...en azından benim sevmediğim nadir Anadolu takımlarındandır Bursa ...Ama bizim kadar İstanbul takımlarını da sevmediklerini düşünüyorum. Bir kaç kez Bursada maç seyrettim..iyi bir tribünleri var..futbolu biliyor ve seviyorlar..Tekrar ediyorum Samet hocaya sabrederlerse iki sene içinde kafaya oynarlar...Ben kim olursa olsun 8 takımın zirveye oynadığı ( içlerinde biz olalım tabi mümkünse zirvede ) bir lig in çok daha keyifli olacağını düşünüyorum. Bursa da bu potansiyel var

aybey61
10.05.2008, 16:42
rekabet bizi ileri taşır diye düşünüyorum.şuan durumumuzun çok parlak oldugunu kimse söyleyemez.çünkü dogru hamleler yapamadık.yapanlarada saygı duyarım.Anadoludan bir şampiyon çıkarsa alkışlarım

master yoda
10.05.2008, 16:50
Bizim dışımızda anadoludaki en-tek büyük kayseri seneye görüceksiniz sivas yalan olucak

İskender YILMAZ
10.05.2008, 17:01
şampiyon çıkmaz anadolu'dan boşuna ümitlenmesinler trabzon'dan başka. seneye şu an gündemdeki kadro kurulursa bir sonraki sene şampiyonluğa oynarız çok rahat. bu sene sivas'ın yaptığının daha fazlasını seneye kayseri'den bekliyorum. gerçekten istirarlı ve kadrosu gerçekten iyi bir takım. premier liq den de 2 transfer yapmışlar. cangele, m.topuz, gökhan ünal, ivankov, toledo çok kaliteli oyuncular. bunlara ali turan, aydın, ragıp, mehmet eren, iglesias, koray, turgay, kamber gibi istekli, aç futbolcularda eklenince iyi bir ekip oldu kayseri. seneye büyük başarı bekliyorum ben.. bekliyorum derken istediğimden değil öyle olacak diye düşünüyorum. gerçi varsın başarılı olsunlar kötü mü olur?

aybey61
10.05.2008, 21:58
seneye trabzonum,fb,gs,bjk ve kayseri arasında kıyasıya bir yarış olacak.eger biz ipi gögüsleyemiyorsak varsın kayseri kazansın istanbul takımları kazanana kadar

TSKara61
10.05.2008, 22:28
Gercekleri gorenler icin birsey degismez cunku Trabzonspor Turk futboluna cag atlatmis bir takimdir. Trabzonspor bir devrimdir. Ve Trabzonspor bir tesaduf veya mucize degil 6 defa istikrarli bir sekilde ispatlanmis bir destandir.

Ama bazi ahmaklar ve ustumuzde ucusan akbabalar bunu Trabzonspor'un sonu oldugunu gorecektir maalesef ama onlar zaten bizi ilgilendirmez.

sanatik
10.05.2008, 23:17
Özellikle bugün trabzonspor kelimesini agzina bile alamayanlar (oysa bülent bey sezon boyu bol bol kullaniyordu ) icin devrimin cokdan yapildigini hatirlatmak gerek ama eski fenerlilere ne kadar trabzonspor dersen o kadar tepeleri atar elbette zamaninda derslerini almislardi ama hemen unutuyorlar nedense.

Hatirlatmak gerek. Devrimi yenilemek gerek. Bu isi bizden baska yapacak yok "gibi".

hodlu
11.05.2008, 00:11
Anadolu takımları önce Trabzonsporla uğraşmaktan vazgeçtikleri gün belki şampiyonluk için yola çıkabilirler...

Emiroğlu
11.05.2008, 00:26
Anadolu takımları önce Trabzonsporla uğraşmaktan vazgeçtikleri gün belki şampiyonluk için yola çıkabilirler...

Ligde 1. sıraya yerleştiklerinde 4. büyüğüz yerine , En büyüğüz , ideolojisini kavrayamadıkları sürece , hiçbirinden bir halt olmayacaktır !

Hüseyin Çümen
11.05.2008, 03:23
bende anadoludan bi şampiyon çıksın isterdim ama olsalar 4. büyük biziz geyikleri dönecek bu kesin o yüzden asla böyle bişey olmamalı

Osman Erdoğan
11.05.2008, 03:26
biz anadolu takımı diliz biiz karadeniz takımıyız önce bunu anlayın bizi etkilemez önce 7 tane şampiyonluk barcalona liverpol ....yennen gelsin bizde diğelim bizle eşit durma gele bilir diğerleri hayal....!

GolaMTuRi
11.05.2008, 05:50
Anadolu'dan Trabzonspor haric bu yuku kaldirabilecek suanda bir takim yok,lobi olarak,sehir destegi olarak,vizyon olarak vs...
Baskani baska takimi tutan bir takimin sampiyon olabilecegini dusunmuyorum.Ornegin sivas, baskani her seferinde fenerbahceliyim diye ortaliklarda geziniyor,yani sivatan once fenerbahcenin basarisi icin didinen bir klup baskani olabilirmi..
Mesela gs sampiyon oluyor,haberlere bakiyorum butun sehirlerde kutlama var.Boyle bir ortamda hicbiri sampiyonlugu hak etmiyor.

Bekir Çetin
11.05.2008, 09:55
anadoludan bizden başka şampiyon çıkmaz sivasın gbeğinin suyunu aldı

ÖmerFarukYılmaz
11.05.2008, 10:20
Ya şimdi ben neremle güliyim bunlara:cool:

Egemen Yılmaz
11.05.2008, 16:43
kimse olamaz zaten. bu yıl bir daha ispatlandı

spotreis
11.05.2008, 16:49
bizden başka olsa kayseri olurdu onlarında türkiyede hatırı sayılır işadamları var ama olamadı ve olamazda, olsa ne olur bizim için iyi olmaz lige şekil veren takım iki tane olur Trabzonspor un büyüklüğü şüpheye düşer, artık bizden büyük diye bahsetmez büyük medyamız (tek amaçlarıda oya) futbolun göbeği olan Trabzon bu sayede sıradanlaşır. Bu ters tepkide yapabilir inadımız tutarda belki şampiyon oluruz buda zor bir ihtimal ama olabilir

kudu_61
11.05.2008, 17:05
eşime soruyorum :
- sivasspor şampiyon olsun mu
eşim cevaplıyor :
- hayır olmasın Anadoluda o gurur sadece bizim olsun

bence de haklı anadoludan başka bir takım şampiyon olursa üzülürüm

61viya
11.05.2008, 17:30
Bencillik diyor bazıları biz böyle düşününce.Haklılar belki o pencereden bakınca ama,daha portakalda vitamin olmadan büyük olmaya soyunanlara en az ,stanbuldakiler kadar uyuz oluyoruz biz! Ötesi yok...

He bir gün bizim de sempatimizi kazanan bir Anadolu takımı çıkarsa,İstanbula hiçbir yalakalığı olmayan,o zaman düşünürüz.

bordox
11.05.2008, 17:38
Biz şampiyon olalım sonra mesale Başkentinden şampiyon çıkaramayan tek lig olmak gibi garip bir durum var ortada.Ankaragücü şampiyon olsun isterim şahsen,Eskişehir,Antalya,Kayseri,Sivas,Bursa bunlar en azından İstanbul takımlarının taraftar sayılarının azalmasını sağlar.Şampiyon olamasalar bile kafaya oynasalar İstanbul takımlarına olan gereksiz sempati azalır daha dengeli bir taraftar profili olşur.

Ama önce biz olalım 24 senelik hasret bitsin artık.

umraniye34
11.05.2008, 17:52
ANADOLUDAN bizden başka takım şampiyon olamaz eger böyle bi şey olursa çok üzülurüm bizden başka kimsenin memleketi şampiyon olmasın bunun keyfiyle yaşıyoruz zaten :)

----------tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Bahattin Aydın
11.05.2008, 18:14
bu başlığa ilgisiz kalıyorum çünkü biliyorumki ANADOLU'DAN ŞAMPİYON ÇIKABİLECEK TEK TAKIM BİZİZ

unique
11.05.2008, 19:47
Yakın bir gelecekte mümkün değil. Şampiyonluğa en yakın Anadolu takımı hala biziz.

İskender66
11.05.2008, 19:49
Trabzonla dost geçinen, bizim büyüklüğümüzü kabullenen, ve kendini bizden büyük görmeyecek herhangi bir Anadolu takımının şampiyon olmasını isterim.

Muhammed KOÇ
11.05.2008, 20:03
anadoludan bizim haricimizde bir takım şampiyon olamıyacağıbir kez daha anlaşılmış oldu.anadolu takımları bir anadolu takımının şampiyon olmasunu istiyorlarsa trabzonun önünü açsınlar,karşımızda deil yanımızda olsunlar..bunun karşılığını sene başında yada sonunda bu şekilde almazlar o zaman ..

Harun
11.05.2008, 20:09
ANADOLUDAN bizden başka takım şampiyon olamaz eger böyle bi şey olursa çok üzülurüm bizden başka kimsenin memleketi şampiyon olmasın bunun keyfiyle yaşıyoruz zaten :)

----------tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

Bu biraz abartı yaklaşım olmuş.Ben şahsen memleketimin takımını şampiyon görmek isterim.

Erdal
11.05.2008, 20:16
Bu tartışmaya ben hiç girmeyeyim :))

Ankaragücü nün böyle bir ihtimali olacak yakın zamanda...En azından kafaya oynayan bir takım olacaklar..Bursa ile dost olmaları dışında severim "gecekondu"cuları:))

magicyattara
11.05.2008, 20:20

Tribünde organize olmak başka,bir şehir olarak bir takımın ardından koşmak başka.Bu saydığın şehirlerde güzel tribün görüntüleri olabilir ama taraftar sayıları nüfusun yüzde 10 unu bulmaz.Zaten olanlarda alt tabakanın çocuklarıdır.Şehrin gelir seviyesi yüksek insanları ne yazıkki üç eziklerin peşinde...

Bunlar için şampiyonluk hayal bile değil.

Kaya
11.05.2008, 20:49
En iyi Sivas; ligi 4. sırada bitirdi. Avrupa'ya uzaktan baktı. :)
En kötü sezonlarımızdan birinde 6. olduk ki bu konum 1 Trabzonsporluyu bile memnun etmez.

Aradaki fark budur. :)

Gürkan
11.05.2008, 20:59
Bir kez daha gosterdı kı yuksek performans veya ıyı takım kurmak bu ıs ıcın yeterli değil.

takımını gercekten tutacaksın, bu hafta onun yanında ertesı hafta fenerın gsnın yanında olmayacaksın. daha evvelde oldugu gibi tarihinin en iyisi sivastı bu sene ama yapabildigi 4. lıkten oteye gidemedi. ders olmusmudur bundan evvelkilere olmadıgı gibi olmamıstır.

CAFER ÖZER
12.05.2008, 09:24
Anadoludan Bir takım şampiyon olursa bizi nasıl etkiler bilmiyorum,Ama bildiğim bir şey var.
İlk maçta bize kalleşlik yapan Sivasın Son maçta Bizim sayemizde FB yi ytenmemizden dolayı UEFA kupasına gidememesi ve 1.000.000 ytl pardan olması beni olumlu yönde etkiledi,Bayağı sevindim.
Trabzon Sivas maçını bahene edip Sponsorluktan çekildim Diyen vestelin Takımının Küme düşmesi beni bir hayli sevindirdi.
Anadolu takımlarına karşı özellikle efendi olanlara karşı ayrı bir sevgim vardır.Fakat Çıkıpta ortalığa durup dururken ben 4.büyük oldum diyen dangalakları hiç sevmem,Geri zekalılar olsanız olsanız 5.büyük olursunuz onuda bu kafa ile zor başarırsınız,
Ne oldu Hani Siva artık Anadolunun en büyüğü idi,hani 4.büyük olduk diyorlardı,işi gücü Trabzonsporla uğraşmak olanlara zerre kadar üzülmüyorum..
Beni bu sezon en mutlu eden Olay Vestelin Küme düşmesi,Sivasın son hafta tepetaklak gidişi.

özbalkesli
12.05.2008, 12:28
Trabzonspor’un ard arda elde ettiği şampiyonluklarla Türk futbol aleminin dört büyüğünden biri olmasını sağlayan ortam ve etkenleri dikkate aldığımızda, böyle bir devrimin başka Anadolu takımları tarafından asla yapılamayacağı çok açık olarak ortaya çıkar.

Bu meyanda, HİÇ BİR ZAMAN HİÇ BİR ANADOLU TAKIMI ASLA VE ASLA TRABZONSPOR’UN BAŞARISINA EŞDEĞER BİR BAŞARI SAĞLAYAMAYACAK, TRABZONSPOR’UN BÜYÜKLÜĞÜNE EŞDEĞER BİR BÜYÜKLÜK GÖSTEREMEYECEKTİR.

Bu iddia; herhangi bir gelecekte herhangi bir Anadolu takımının şampiyon olamayacağı ve bu şampiyonlukları çoğaltamayacağı fikrinden hareketle ortaya atılmış değildir. Evet, bir gün bir şekilde bir Anadolu takımı şampiyon olabilir. Hele ki, ekonominin ve siyasetin futbolun içine bu kadar bulaştığı, çıkar gruplarının futbolcunun gol sevincinde vereceği mesajı bile düzenlediği mevcut ortamda, bırakın Eskişehirspor, Ankaragücü, Bursaspor, Göztepe gibi arkasında iyi-kötü bir camia yapılanması olan takımları; bilmemne vilayeti su ve kanalizasyon müdürlüğünün futbol takımı bile şampiyon olabilir (daha doğrusu “oldurulabilir”).

Ancak, bu şampiyonluk asla ve asla Trabzonspor’un olageldiği şampiyonluk tipinden biri olmaz, olamaz! Çünkü, şampiyon olan takımın kendi kaynaklarından, kendi karakterinden, camiasının potansiyel ve dinamiklerinden kaynaklanmaz! Bir kurgunun, bir hesabın, bir çıkar düzenlemesinin sonucu olarak ortaya çıkar! Zaten mevcut güçler dengesi içinde başka türlüsü de mümkün değildir... Bu düzene uymayarak, boyun eğmeyerek ve bu düzenle mücadele ederek şampiyon olabilecek tek Anadolu takımı Trabzonspor’dur!

2005 Mayıs ayında İstanbul Olimpiyat Stadyumunda oynanan İstanbulspor-Trabzonspor maçını hatırlayalım : Ligin son maçı; Trabzonspor ununu elemiş eleğini asmış çıkıyor maça, iddia yok heyecan yok! Ancak o da ne?!... Tribünlerde kırkbini aşkın Trabzonsporlu; muhteşem süslenmiş bir stadyum, çılgın tezahürat ve gösteriler... Ölümüne günler kalmış Kazım KOYUNCU bile tribünde!

Benzer bir durumu daha iki-üç hafta önce oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Trabzonspor maçında da gözlemliyoruz. Bir şişe gazoz kadar önemli maçta, Trabzonspor’un ölüsünün ardında binlerce taraftar yine tribünlerde...

Bir de bu senenin -sözde- yıldızı, -sözde- yeni Anadolu efsanesi Sivasspor’un durumuna bakalım : Tarihinde ilk defa şampiyonluk lafını ağzına alabilmiş, ilk defa bunun hayallerini kurabilmiş takım İstanbul’da maç yapıyor! En çok Sivas’dan göç aldığı bilinen şehirde yani... Bakıyorsun tribünlere, onbeşbin kişi varsa arkasında iyi!.. Yahu; hayatınızda ilk (ve belki de son) defa şampiyonluk havasına girmişsiniz, eline kalemi alan gazetede, mikrofonu alan televizyonda nasıl da yeni bir Anadolu devrimi yarattığınızdan bahsedip duruyor; doldursanıza tribünleri!... Bakın, herkesin “futbol tarihine çoktan gömüldü” dediği Trabzonspor klasman maçında kırkbin kişiye oynuyor, siz ise maaşallah şampiyonluğa gidiyorsunuz; yığsanıza seksenbin kişiyi Olimpiyat Stadı’na...

Yığamazsınız! Sadece siz değil başka hiç kimse yığamaz! Sadece biz yığarız! Siz sırayla gelir geçersiniz; bugün Sivasspor olarak parlarsınız, beş sene önce Gaziantepspor, on sene önce Kocaelispor, yirmi sene önce Malatyaspor olarak parladığınız gibi.. Gaza gelirsiniz, konjonktür yakalarsınız, hesap-kitaplara, kumpaslara alet olur arkadan ittirilirsiniz; kendinizi bir şey olduk sanırsınız! Ama bu çok sürmez; bir bakarsınız iki sene sonra küme düşmeme mücadelesinde bulursunuz kendinizi... Beş sene sonra ise zaten çoktan Ankara Cebeci Stadı, İzmir Atatürk Stadı 2 no.lu yan sahası, Dombalak Belediyespor toprak stadyumu yeni deplasman alanlarınız olmuştur. Yılda üç kere İddaa programına girerseniz eliniz para görür de kulübün anahtarlarını validen geri alırsınız! Ancak ne yazık ki, bu gerçekleri bir türlü görmez, maçlarınızda “Trabzon kümeye!” diye tempo tutarsınız.

Halbuki başkanınız İstanbul takımlarının üyesidir, yöneticiniz İstanbul takımın yöneticisinin şirketinin o ildeki bayiisidir, futbolcunuz “Belediyespor-melediyespor, Kasımpaşa-masımpaşa fark etmez! Bir an önce kapağı İstanbul’a atayım” diye üç tane taraftarı olan takımları size tercih eder. Bunlar sizi rahatsız etmez de “Ne Trabzon’u yaaa! Geçmişte kaldı o günler; şimdi alem buysa kral biziz!” diye bize sararsınız..

Volkan KONAK, Kazım KOYUNCU’nun ölümünden sonra katıldığı kanserle ilgili bir TV programında; Karadeniz’de kanser vakalarının çok arttığını, kanser olan yakınlarını ziyarete gitmekten ve kanserden vefat eden tanıdıklarının cenazesine katılmaktan içine fenalık geldiğini söylemişti. Bizim de içimize sizlerden fenalık geldi; bir sezon ligi dördüncü bitirdik diye “artık Trabzonspor yok, biz varız!” havalarına giren takımları lig tarihine gömmekten fenalık geldi!

Siz tarihinizde bir kez ligi dördüncü bitirince Anadolu efsanesi yarattı diye yere göğe koyulmuyorsunuz, biz son on senede üç defa şampiyonluğu kaçırdık diye beş yaşındaki çocuğun ağzına bile sakız oluyoruz. Sizin en iyi oyuncularınızın forma numaraları 61 (yani onlar bile bizim elimizde büyüme), biz Avrupa’dan yıldız oyuncu getiremiyor diye eleştiriliyoruz. Şampiyonluğua gittiğiniz sene rakiplerinizden kendi sahanızda dörder beşer yiyorsunuz. Sonra da siz “yeni efsane” biz ise “tarih” oluyoruz. Yok yaaa!...

Daha futbolculuğunda ne olduğu belli olan Bülent UYGUN, futbolun yeni filozofu ilan edildi! Gazetede övgü, TV’de övgü; açık oturumda övgü... Kendisi de pek sevdi bu rolü; efendim Türk futbolu için yeni projeleri varmış da bundan sonra bunlara ağırlık verecekmiş... Şimdiye kadar ne yaptıysa?!... Kariyeri, kişiliği belli Şenol GÜNEŞ’in “saç taramayı bilmiyor” diye küçümsendiği ülkede bu ne hava böyle?...

Yılların gazetecisi Necmi TANYOLAÇ’ın 7 Mayıs’da yazdığı yazıdan bir alıntı :

“...Hep kendi aramızda konuşup dururuz, Türkiye'de şampiyonluğun kapısı neden bu kadar dar... Üç Büyükler, bu imparatorluğa ne zaman bir ortak alacaklar. Ve galiba zamanı geliyor. Sivasspor-Galatasaray maçının bir özetidir bu. Öyle gelmiş, böyle gitmeyecek. Bir zamanlar Trabzonspor'a dördüncü büyük derdik. Sivasspor da 5. büyüktür. Onları ayakta alkışlamalıyız. İnanıyorum ki, Anadolu'dan bir rakip daha çıkıyor. Sivasspor asla bir misafir değildir olmayacaktır. Evet, Sivasspor beşinci büyüktür. Sivas ellerinde doğup büyüyen ve geleceğini bağıran bir takım daha geliyor...”

Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin; Türk futbolu bu kadar mı çarpık yapılaşma içinde, değerleri bu kadar mı ucuz?! Dört büyükler dışında bir takımın bir sezon ilk dört içinde yer alabiliyor olması, büyük ilan edilmesi için yeterli oluyor ha? Büyüklük bu kadar mı ucuzladı?

Aslında bu yaklaşım, “büyüklük” sıfatına bir şekilde sahip olmuş dört takıma birden (BJK, GS, FB ve Trabzonspor) hakarettir! Düşünsenize; siz onyıllar boyunca beşer-onar şampiyon olmuşsunuz, Türk futbolunda her zaman var olmayı, her zaman rekabeti ve heyecanı sürüklemeyi başarmışsınız; bu nedenle size “büyük” demişler... Sonra takımın biri çıkmış, ligin son iki haftasına kadar şampiyonluk şansı var diye, ilk dört arasında kaldı diye büyüklük payesini alıvermiş...

Küçükken mahallede askercilik oyunu oynardık... Diyelim altı çocuğuz; içimizden en güçlü, en gürbüz, en arsız olanımız komutan olurdu. Kalan beşimiz salak değiliz ya; hiçbirimiz asker olmak istemezdik... Bu nedenle güç, gürbüzlük ve arsızlık sıralamasında ikinci olanımız “ikinci komutan”, üçüncü olanımız “üçüncü komutan” olur, sıralama böyle devam ederdi. Herkes komutan olur, hiç asker kalmazdı! Türk futbolu da buna dönmüş; zaten üç İstanbul takımı ezelden büyük, Trabzonspor geldi o da dördüncü büyük... Eee, kalanlar ne olacak? Ligde ilk dörde giren beşinci büyük, Türkiye Kupasını alan altıncı büyük; “mini mini birler, çalışkandır ikiler, tembeldir üçler...” tekerlemesi gibi küme düşenlere kadar dağıtalım büyüklük payesini rahatlayalım.

Tüm bunları yazıyorum ki; “Bir Anadolu Takımının Olası Şampiyonluğu Bizi Nasıl Etkiler?” sorusuna cevap olsun! Nasıl etkileyecek; bu kadar sulandırılmış, bu kadar değer bunalımına düşürtülmüş futbol zihniyetinin hakim olduğu koşullarda bir başka Anadolu takımının şampiyon olması (hatta şampiyon dahi olmadan “büyük” ünvanını aslıvermesi) aslında bizim büyüklüğümüzü bir kez daha tescil eder, daha değerli kılar!

Mehmet Fatih Yavuz
12.05.2008, 13:06
burada sivas mevzusu konuşulunca millet sanıyor ki şampiyon olacak diye kıllık var.
anadolu takımının şampiyonluğundan rahatsız falan olmam.

sivas forumunda verdiğim bi örneği vereyim :
beşiktaşa içerde 5-0 yenildiğimiz, yarıda kalan maçı hatırlarsınız.
koltuklar kırılıp sahaya atıldı falan.

o gün beşiktaş yönetimi ve sahada hiç haz etmesem de sinan engin maçın devame etmesi için üstelediler.(gerçi bu önde olmalarından kaynaklanıyordu benim tahminim ama niyet okumak benim işim değil. eyleme göre konuşmak zorundayım.)
maçtan firar etmek için topçuları kamera önüne atmak vs. yok boynum tutmuyor, yok "canım tehlikede" tırsıyorum.

ali şenin aygünün kafasını yalandan sardırması ile, m.yıldızın "aman boynum tutmuyor" diye ajitasyon yapması arasında ne fark var?
en ufak farkı yok.

bi de mantık tarafı var işin.
ligde 4 büyük zaten mevcutken her sivrilenin ben 4. büyüğüm demesi asıl kıskançlığın daniskasıdır.
5. büyüğüm diyen duydunuz mu hiç??

birinin kıskançlığı varsa o da 4. büyüğüm diyen sivrilenlerdir.
önce ligde 4 büyük olduğunu kabul edeceksiniz.
çıkan 5. liğe talip olacak.

biz buralara tırnaklarımızla kazıyarak geldik.
gündelik başarılarla değil.

Erdal
12.05.2008, 13:18
Sevgili Fatih

Sivas forumlarında vermiş olduğun mücadeleyi ilgi ile takip ettim :)) Ulan ben bu nicki bir yerden hatırlıyorum ama...:))

Kusura bakmazsan bir küçük öneri; ortam çok müsait onlara fb nin peşine takılarak büyük olunmayacağını ve bizimle uğraşmanın kolay gibi görünen ama en zor yol olduğunu anlatmak için...Kırmadan söylersek büyük kısmı anlayacaktır diye düşünüyorum ...73 Puan toplamış bir kadrodan milli takıma tek bir oyuncu bile çağrılmamış olması tuzu biberi oldu ...Güzel bir dille anlatırsak ben sadece Sivasspor u tutan Sivaslı ların bize ve Türk futboluna zarar değil fayda getireceğine inanıyorum

Emirhan Makul
12.05.2008, 13:20
bize kimse etkilemez biz herkezi etkileriz bu sene interloto toto kupasına kim gidiyor :D

Adem CAKIR
12.05.2008, 13:22
Biz şampiyon olalım sonra mesale Başkentinden şampiyon çıkaramayan tek lig olmak gibi garip bir durum var ortada.Ankaragücü şampiyon olsun isterim şahsen,Eskişehir,Antalya,Kayseri,Sivas,Bursa bunlar en azından İstanbul takımlarının taraftar sayılarının azalmasını sağlar.Şampiyon olamasalar bile kafaya oynasalar İstanbul takımlarına olan gereksiz sempati azalır daha dengeli bir taraftar profili olşur.

Ama önce biz olalım 24 senelik hasret bitsin artık.

katılıyorum, önce biz bir şampiyon olalım ardından anadolunun başka şampiyonlara da ihtiyacı var. Bu, ligin istanbulun harası olmaktan çıkması taraftar profilininde uzun vadede değişmesi demek...

T3hLiq3
12.05.2008, 13:24
olabilecek varsa olsun ama trabzon üstünde prim yaparak değil delikanlı gibi gitsin feneri beşiktaşı yensin öyle olsun

Adem CAKIR
12.05.2008, 13:30
ligde 4 büyük zaten mevcutken her sivrilenin ben 4. büyüğüm demesi asıl kıskançlığın daniskasıdır.
5. büyüğüm diyen duydunuz mu hiç??

birinin kıskançlığı varsa o da 4. büyüğüm diyen sivrilenlerdir.
önce ligde 4 büyük olduğunu kabul edeceksiniz.
çıkan 5. liğe talip olacak.

Yok kardeş olmaz, büyüklükte kontenjan var, sınırlama var. :)
Anayasada bile yazıyor. Süperlig de sadece 4 büyük olabilir diye...
yoksa dükkan senin...

Biride çıkıp arkadaş hedefimiz şampiyon olup ligin 5 büyüğünden biri olmak demeyi akıl edemiyor...

Osman Yavuz
12.05.2008, 13:32
4 büyüklerin dışında bir şampiyon çıkmayacağı için bizi hiç etkilemez:D

hüseyin1975
12.05.2008, 13:35
Antrenörünü Besiktasa veren ve bunun ile Gurur duyan ezikler oldugu sürece......
Sivrilen her Futbolcuyu biraz Para kazanayim diye satanlarin oldugu sürece........

ne Anadoludan baska bir Sampiyon cikar nede bize birsey olur.

oflu_ömer
12.05.2008, 13:36
her yörenin bir horozu vardir anadolunun horozu da bizik bu galibiyede emegi gecen butun yönedim oyuncu ve taraftarlara sukranlarimi sunarim uzun zamandir böyle rahat bir uyku uyumamisdim helal size usaklar (feneri yenmeleri bir yana sampiyonluk hesaplari yapan sivaslilar intertotoya ne eker sen onu bicersin

Zuma_Yattara
12.05.2008, 15:02
Anadoludan sampiyon cikmasi bizi medya bazinda etkiler. Onlar da firsati bulmusken yeniden iste 4.büyük naralarini daha sesli atmaya baslarlar. Yoksa diger sekilde baska bir sampiyonun cikmasi bizi etkilemez.

H.A.Y
12.05.2008, 15:49
istanbul takımları dışında şampiyon çıkacağına inanmıyorum...zira anadolu birbirini yiyor bu da onların işine geliyor ve böyle oldukça istanbula devamm...

zarge
12.05.2008, 17:15
biraz gerçekçi olalım.eğer böyle bir takım hele hele 2. veya 3. şampiyonluğu bulursa trabzonun diğer takımlardan pek bir farkı kalmaz.çünkü şampiyonluk yaşayan o kulübün şehrinin nüfusu ve sanayisi ile birlikte olacakları düşünemiyorum.biraz karamsar konuştum ama bence durum böyle..

Süleyman50
13.05.2008, 09:39
eskiden isterdim ama görüyorumki trabzonsporun büyüklüğünü tartışmaya başlıyorlar o zaman istemez oldum...

Oğuuz
13.05.2008, 23:05
seneye şampiyonun anadoludan çıkacağından şüphem yoktur.. Trabzonsporu nasıl etkileyeceğine gelince, ya yıllar sonra o müthiş duyguyu yaşayacak yada kendisinden başka bi anadolu takımının şampiyonluğuna şahit olacak.. görelim mevlam neyler ...

Emre GÜRDAL
14.05.2008, 01:04
valla olabılmelerıo ıcn baskanın dedıgı gıbı 40 fırın trabzon ekmegı yemelerı lazım eger olursada buda benım takımım olur trabzonspor baska cıkarı yok bu ısın

HAYRETTİN
14.05.2008, 02:38
Sivas antipatiliğini anlamıyorum sanki onlar dedi bir dakika kala sahaya girin diye senin seyircin kusubakmasın kimse APTALSA yapıcak bişiyok adamın elinden alırlar üc puanını.
Artık sampiyonluğu göre pay alımıda kaldırılıyor gecmiş gecmişte kaldı herkes önune bakacak belki bizede faydası olur artık.
ANADOLUDAN SAMPİYON CIKARSA NEYAPARIZ DİYE DUSUNDUĞUMUZ ZAMAN KENDİ BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜ TARTIŞIRIZ VE YAPIYORUZ DA GECMİŞ OLSUN

My
14.05.2008, 10:21
Adam gibi yönetilir kurumsallaşmamızı tam anlamıyla yapabilirsek o zaman kim şampiyon olursa olsun bizi etkilemez diye düşünüyorum. Bizi istedikleri kadar yok saysalar bile koskocaman bir Trabzonspor gerçeğine daha fazla kapalı kalamazlar. Yeterki Trabzonspor adam gibi yönetilsin. Eski yönetilişler gibi değil her şeyin profesyonelleşmiş kadrolarla yürütüldüğü bir kurumsal yapı oluşturulsun.

Anadolu'dan şampiyon çıkma meslesi ise keşke öyle bir şey olsa da İstanbul'un takımlarını tutmaktan vaz geçerler de kendilerini desteklerler. Her uyanan Anadolu şehri İstanbul kartofellerinin kaybı demek. Aslında yukarda Erdal'ın da dediği gibi ortam bal kaymak. Aha işte kıçından ayrılmadığınız İstanbul kulüpleri ve sizi aslında yok sayan zihniyet. Silkelen Anadolu :)

Mehmet Fatih Yavuz
14.05.2008, 10:31
Sivas antipatiliğini anlamıyorum sanki onlar dedi bir dakika kala sahaya girin diye senin seyircin kusubakmasın kimse APTALSA yapıcak bişiyok adamın elinden alırlar üc puanını.
Artık sampiyonluğu göre pay alımıda kaldırılıyor gecmiş gecmişte kaldı herkes önune bakacak belki bizede faydası olur artık.
ANADOLUDAN SAMPİYON CIKARSA NEYAPARIZ DİYE DUSUNDUĞUMUZ ZAMAN KENDİ BÜYÜKLÜĞÜMÜZÜ TARTIŞIRIZ VE YAPIYORUZ DA GECMİŞ OLSUN

onlara da sordum şimdi sana da sorayım.
96 da otobüsün camlarını kırık görünce aygünün karasını sardırarak ortamı geren ali şenle, m. yıldızı televizyona çıkarıp "boynum tutmuyor" dedirten, üstüne de stadın boşaltılması gündemde iken dahi "can güvenliğimiz yok" sözü ile ortamı ajite eden mecnun otyakmaz arasında ne fark var??

sahaya giren ,en yumuşak tabirle, akılsızları savunan yok.
ama ortamı hem olaydan önce hem olaydan sonra gerip ajite edenlerin de savunulacak, sempati duyulacak bir tarafı yoktur.

UZLU
14.05.2008, 10:40
Anadoluda her sivrilen takım "çingenenin paşa olmasından sonra önce babasını asması" lafında olduğu gibi, istanbulun rezil basınının da gazı ile kendine tek muhattap!! bizmişiz gibi önce bize saldırması durumunda sadece sinirlerimi bozar, yoksa vereceği mücadelede asıl rakiperinin kim olduğunun farkında bir takımın şampiyonluğu sadece gülümsetir beni, Sivas örneğinde olduğu gibi "asıl biz 4. büyüğüz" gibi haddini aşan söylemlerle dolanırlarsa ortalıkta, istanbul takımlarından daha önce hesaplarını görmek gerekir diye düşünüyorum, seneye umarım ligde kalmaya oynarlar ve son maçları bizle olur, ilk maçta sahada çoluk çocuğu kovalayan ve ulusoy denen rezilin federasyonundan ceza bile almayan çoğu futbolcusunun erdem!!!!! dolu mücadelesi ancak bu kadar başarılı olur, ayrıca orada "61" numaralı elemanın o numarayı bir daha giymemesi, sanki sivaslıymış gibi bir tavra girmesinden ötürü özel bir talebimdir, sanırım bana katılan epey arkadaşım da vardır, ilk maçta o sahada gencecik çocuklara acımadan tekme savuran takım!!! arkadaşlarının memleketine aldırsın kütüğünü bence. Konudan uzaklaştık ama böyle bulunduğu yeri hazmetmeden kafaya oynayıp bizi karalamanın onları yücelteceğini düşünecek kadar akılsız camiaların şampiyon olması beni üzer, yoksa mücadelesinin gerçek muhattaplarını bildiği sürece yolları açık olsun, dediğim gibi sadece gülümsetir...

Mehmet Fatih Yavuz
14.05.2008, 10:51
beşeri ilimlerin özü matematik..
bir torbada 4 elma varken içine bir elma daha atarsan 5 elma olur.
ilköğretim 1. sınıf öğrencisi bunu idrak edebilir.

sivas forumuna gidin.. 4. büyük yemini diye başlık var.
ilköğretim 1. sınıf öğrencisinin dahi yeterli bilgiye sahip olduğu bu matematik gerçeği inkâr eden bir başlık açılıyor bu kör cahil forumda.
4 büyük varsa ve bir kulüp daha büyüklük iddiasında ise 5. büyük olmaya aday olur.

sen 4. büyük benim diyorsan ya matematik bilmiyorsun, ya da kıskancın ve artniyetlinin en önde gidenisin.
4. büyük yemini neymiş??
istanbul takımları + sivas..

hadi ya..
hangi hak trabzonsporu inkâr yetkisi veriyor?
istanbul büyüklerini kabul edeceksin, trabzonsporun büyüklüğünü hiçe sayacaksın.
yapma be....
pastadan pay isteyebilirsin, mücadeleni verirsin.
ama pastadan pay isterken, bunun ortaklarından birini sofradan atmaya kalkarsan ben sempati falan duymam.

öfke de duyarım kin de.

önce herkes bu ülkenin futbolda temel taşlarını bilecek...
trabzonsporu alenen yok sayan bir taraftar güruhuna sempati duymamı kimse beklemesin.

ödeyecekleri diyetin henüz bitmediğine inananlardanım.
çıkıp bu öküzlüklerin özrünü dilemedikleri müddetçe, trabzonsporu yok sayan her sivrildiğinde istanbul büyükleri yerine daha kolay aşağı çekebileceklerine inandıkları trabzonsporu büyüklükten azat etmeye çalışan zümre kim olursa olsun benim bir numaralı düşmanımdır.

sivasmış başkasıymış beni ilgilendirmez.
beni ilgilendiren bana duymadıkları saygıdır...

başkanın fener kongre üyesi olacak, şehrinde gs fb maçından sonra gs-fb taraftar kavgas çıkacak, gene şehrinde gs şampiyonluğu kutlanacak, gs sivası yendiğinde sivasta kutlamalar yapılacak, sonra bu güruh gelip benim büyüklüğüme laf etme cüretinde bulunacak.

hadi ordan be..
ağzımı bozmadan yazıyı sonlandırsam iyi olur.

UZLU
14.05.2008, 10:59
beşeri ilimlerin özü matematik..
bir torbada 4 elma varken içine bir elma daha atarsan 5 elma olur.
ilköğretim 1. sınıf öğrencisi bunu idrak edebilir.

sivas forumuna gidin.. 4. büyük yemini diye başlık var.
ilköğretim 1. sınıf öğrencisinin dahi yeterli bilgiye sahip olduğu bu matematik gerçeği inkâr eden bir başlık açılıyor bu kör cahil forumda.
4 büyük varsa ve bir kulüp daha büyüklük iddiasında ise 5. büyük olmaya aday olur.

sen 4. büyük benim diyorsan ya matematik bilmiyorsun, ya da kıskancın ve artniyetlinin en önde gidenisin.
4. büyük yemini neymiş??
istanbul takımları + sivas..

hadi ya..
hangi hak trabzonsporu inkâr yetkisi veriyor?
istanbul büyüklerini kabul edeceksin, trabzonsporun büyüklüğünü hiçe sayacaksın.
yapma be....
pastadan pay isteyebilirsin, mücadeleni verirsin.
ama pastadan pay isterken, bunun ortaklarından birini sofradan atmaya kalkarsan ben sempati falan duymam.

öfke de duyarım kin de.

önce herkes bu ülkenin futbolda temel taşlarını bilecek...
trabzonsporu alenen yok sayan bir taraftar güruhuna sempati duymamı kimse beklemesin.

ödeyecekleri diyetin henüz bitmediğine inananlardanım.
çıkıp bu öküzlüklerin özrünü dilemedikleri müddetçe, trabzonsporu yok sayan her sivrildiğinde istanbul büyükleri yerine daha kolay aşağı çekebileceklerine inandıkları trabzonsporu büyüklükten azat etmeye çalışan zümre kim olursa olsun benim bir numaralı düşmanımdır.

sivasmış başkasıymış beni ilgilendirmez.
beni ilgilendiren bana duymadıkları saygıdır...

başkanın fener kongre üyesi olacak, şehrinde gs fb maçından sonra gs-fb taraftar kavgas çıkacak, gene şehrinde gs şampiyonluğu kutlanacak, gs sivası yendiğinde sivasta kutlamalar yapılacak, sonra bu güruh gelip benim büyüklüğüme laf etme cüretinde bulunacak.

hadi ordan be..
ağzımı bozmadan yazıyı sonlandırsam iyi olur.

+ 1

aynen katılıyorum...

BALKAN 06
14.05.2008, 11:02
Fatih Hocam varlığını dilerim:alkış:

Mehmet Fatih Yavuz
14.05.2008, 11:26
bunun özünde olan bellidir.
trabzonspor şampiyon olmasa da özkan sümer döneminden başlayan bi lobi kaybına uğradı.
albayrak döneminde tavan yaptı bu lobi kaybı.

anadoluda her sivrilen de bu kaybı fırsta bilerek " bir daha bu kadar aciz yakalayamayız" anlayışı ile trabzonsporun üzerine saldırdılar.
nuri albayrak ve ekibi bu konuda da çok büyüksorumluluk sahibi.

istanbul takımlarından mesela beşiktaşın yerine niye göz koymuyorlar??
çünkü lobisini ezme şansları yok.

trabzonspor bütün gücünü kullanarak bu fırsat kollayan engereklilerin kafasını ezmelidir.
öyle bir ezilmeli ki bu kafa bi daha kaldıramasınlar.

kafa kaldırmaktan kasıt, başarılı olmasınlar, bi daha tepeye oynayamasınlar, şampiyon olmasınlar değil.
bir daha bizi sokmaya kalkmasınlar.

bebek dahi sobaya değip eli yanınca akıllanır bi daha sobaya yönelmez.
bi ellerinin yanması lazım ki bi daha yeltenmesinler.

Burçak
14.05.2008, 11:29
Fatih ne güzel özetlemişsin olan biteni.:alkış:

yns61
14.05.2008, 11:36
1 sezonla büyük olunuyorsa
juventus hakkında yorum istiyorum adamlar küme düştü.. =)

Mehmet Fatih Yavuz
14.05.2008, 11:38
1 sezonla büyük olunuyorsa
juventus hakkında yorum istiyorum adamlar küme düştü.. =)

ya büyüklük falan değil amaçları.
büyük olacağım diyen 4 büyük varken ben 4. büyüğüm der mi?

maksat naklen yayın gelirlerinden daha fazla pay almak.
ama sadece daha fazla pay almak olsa sorun yok.
trabzonsporun gelirlerini büyük oranda düşürerek zaafiyete uğratmak.

akbaba bunlar.
düşmüş görmesinler. üzerine üşüşürler..

Oğuuz
14.05.2008, 19:16
gs sivası yendiğinde sivasta kutlamalar yapılacak,

anadoludan çıkacak bi şampiyonun Trabzonsporu nasıl etkileyeceği aslında yalnızca şu sözden anlaşılabilir, şu sözü söyleyen birinin bu konu hakkındaki düşüncelerinin ve samimiyetinin bi inandırıcılığı kalmaz diye düşünüyorum.. çok kişinin söylemek istediği aslında kısa ve net: anadoludan Trabzonspordan başka şampiyon çıkmasın..