PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hido'ya büyük onur

Serdær
28.04.2008, 16:33
Orlando Magic'de forma giyen Hidayet Türkoğlu, bu sezon 'en çok gelişme kaydeden oyuncu' ödülüne layık görüldü.Daha önce'de Nisan Ayının En iyi oyuncusu seçilmişti.

http://www.ntvspor.net/Images/29493.jpg

Bu sezon gösterdiği performansla alkışlanan Hidayet Türkoğlu, NBA'in en önemli ödüllerinden birinin sahibi oldu.
All-Star'a seçilmemesi bir çok otorite tarafından 'hayal kırıklığı' olarak yorumlanan milli oyuncu, 'sezonun en çok gelişme kaydeden oyuncusu' (MIP) ödülünü aldı.
Hido, takımı Olando Magic'in Doğu Konferansı'nın 3. sırada tamamlayıp, play-off'lara kalmasında büyük rol oynamış, normal sezondaki 19.5 sayı-5.7 ribaunt-5 asist ortalamalarıyla kariyerinin en iyi dönemini geçirmişti.
NBA'de sekizinci sezonunu geçiren Hidayet, bir önceki sezon ise 13.3 sayı – 4 ribaunt ve 3.2 asist ortalamasıyla mücadele etmişti.
Hidayet Türkoğlu, aynı zamanda Scott Skiles, Darrell Armstrong ve Tracy McGrady'den sonra Orlando Magic tarihinde bu ödüle layık görülen 4. oyuncu oldu.

Kaynak : NTVSpor

Harun-61
28.04.2008, 16:42
Tebrikler Hido :alkış:

umarim MVP'de olursun :)

.

Selman
28.04.2008, 17:30
19.5 sayı-5.7 ribaunt-5 asist ortalama her babayiğidin harcı değil.Tebrikler Hido, seni Milli takımda eleştirenlere güzel cevap veriyorsun.

Harun-61
28.04.2008, 17:42
19.5 sayı-5.7 ribaunt-5 asist ortalama her babayiğidin harcı değil.Tebrikler Hido, seni Milli takımda eleştirenlere güzel cevap veriyorsun.

Selman, nasil iyi oynadiginda alkisliyorsak kötü oynadigindada bunu söylememiz gerekiyor.

o da dünya kupasinda vasat'i asamamisti.

Cengiz Çubukcu
28.04.2008, 17:55
Selman, nasil iyi oynadiginda alkisliyorsak kötü oynadigindada bunu söylememiz gerekiyor.

o da dünya kupasinda vasat'i asamamisti.

Hidayeti nerdeyse 10 yıldan beri sürekli takip ediyorum, o bu noktaya tırnaklarıyla kazıyarak geldi ve asla şımarmadı....özellikle milli maçlarda yaşanılan başarısızlıklarda da en çok üzülen kendisiydi....Türk sporunda örnek gösterilecek insanlarımızdan biridir ...

Bartuğ13
28.04.2008, 18:12
helal olsun.daaha resmi açıklama yapılmamış olsa da bu habere ben de inanıyorum.
sezon başından beri yaptıklarıyla bu ödülü sonuna kadar hak etmişti.bu gerçeği kimse görmezlikten gelemez.mükemmel bir sezon çıkardı.orlandonun sahadaki her şeyi.oyunu kuruyor,şut atıyor,dribblinglerle içeriyi dağıtıyor,asist yapıyor,rebound alıyor sahada hemen hemen herşeyi yapıyor.bu sene de mükemmel bir performans sergiledi.bu ödülü fazlasıyla hak etmişti.

helal olsun diyorum tekrar.yüzümüzü ağarttığın için de çok teşekkür ediyorum!

Hasan61
28.04.2008, 18:18
tebrikler hido............umarım utah-orlando finali olur(biliyorum çook düşük bir olasılık)ve finallerin mvp'si memo yada hido olur

Özge
28.04.2008, 21:07
Bartuğ resmi site açıklama yaptı.Tebrikler Hido.

ilhan
28.04.2008, 21:13
Darısı Memo'nun başına :)

Tebrikler Hido!

TolgaTopçu61
28.04.2008, 21:28
tebrikler hido.

insallah hep böyle basarili kalir

eys_61
28.04.2008, 22:12
Gerçekten hakediyordu MIP olmayı,All-Star'a seçilmemesinin ardından bu ödülü alması artık garanti gibiydi zaten.Tebrikler Hido,darısı MVP'liğe :)

Cem Balcı
28.04.2008, 22:42
helal hido ya...

darısı memo nun başına.

pReN@_61
28.04.2008, 22:44
Tebrikler HİDO, helal olsun...

Bartuğ13
28.04.2008, 23:36
hidonun röportajını dinledim isteyen için özetleyeyim.

öncelikle genel menejeri konuştu pek bişey anlamadım.akabinde kia yetkilisi sponsor oldukları için reklam yaptılar biraz.hidoya ödülünü verirken resim çekildiler ve anahtar verdiler araba anahtarı.sonra hidoya sıra geldi.kendi söyledikleri ve sorulan sorulara cevapları şöyle.

ailesine ve takım arkadaşlarına teşekkür etti.
en önemli etkeni coach stan van gundye teşekkür etti.bana hepsi çok güvenip çok desteklediler dedi.her zaman arkamda oldular dedi.bu sene magic takımı çok gelişti,bense bunun bir parçası oldum dedi.son çeyreklerde bana çok güveniyorlar,benim doğru şutu veya pası yapacağımı bildikleri için benle oynuyorlar.o sebepten o çeyrekler bir derece daha iyi oynuyorum dedi.sezon başından beri çalışıyorum dedi.
-allstara seçilememek seni nasıl etkiledi dediler.allstara seçilmemek beni kamçıladı.zaten herkes benim orda olmamı söyleyip beni gururlandırmıştı dedi.ben de bırakmadım,vazgeçmedim,çalıştım dedi.
-coachı çok övüyorsun sana ne verdi dediklerinde güzellik vermedi dedi:D beni her zaman destekledi.bana şansı verdi.biraz bencil oynamamı sağladı,hep güvendi dedi.bunu hissetmek çok güzel dedi.
-genelde 2 ve 3.senesi olanlar seçiliyor dediler.sen 8.senende aldın bunu geç değil mi dediler.o kadar da yaşlı değilim dedi milleyi güldürdü:D bu sene zamanıymış dedi.bu sene verilen sorumlulukla oldu dedi.bu sene cidden özeldi dedi.
-son çeyrekti oyunu yine takımına ve hocasına bağladı.
-bir önceki maçı unutuyorum.sonrakine bakıyorum dedi.özellikle top kayıplarını unutuyorum dedi.özellikle son maçta yaptığım 7 top kaybı gibi dedi:D millet yine koptu.bazen çok agresif olmak,bişeyler yapmak istemek bunlara sebebiyet verebiliyor dedi.

menejeri yine sözü aldı.hem saha içinde hem dışında çok iyi bir basketbolcu dedi.airball da atsa bir sonraki şut için ona güvenimiz tam dedi.her yönüyle çok yetenekli bir basketbolcu dedi.

özet olarak böyle aktarabilirim konuşmayı.

NOT:TÜM SORULARI SORARKEN SORANLAR HİDOYA "TÜRK" DİYE SESLENDİ.KENDİ GENEL MENAJERLERİ DE AYNI ŞEKİLDE SESLENDİ.

hakikaten mükemmel bir olay.muhteşem bir onur.kendisiyle de çok gurur duyuyorum.sonuna kadar hak etmişti.inşallah şampiyonluk da alır ve mvp olur(howard var ama parker aldıysa hido da pekala alır)

Fatih
29.04.2008, 01:09
tebrikler hido darısı memomuzun başına :)

macka61
29.04.2008, 12:20
tebrikler hido helal sana inşallah daha güzel ödüllerde alırsın

Serdær
30.04.2008, 14:40
Hido - Top 10

http://www.sporx.com/video/tv.php?frm_id=10375

6-7 bölüm aşşağıda..

Hasan61
30.04.2008, 18:01
http://www.nba.com/media/magic/hedo300_improved2_042808.jpg

http://m1.2mdn.net/viewad/817-grey.gif (http://ad.doubleclick.net/click;h=v8/36b2/0/0/%2a/i;44306;0-0;0;4950113;4307-300/250;0/0/0;;~sscs=%3f)

Travelair
04.05.2008, 00:21
Tebrikler Hidayet

http://www.nba.com/news/hedo_mip_080428.html

Bildiğim kadarıyla NTV'de bu gece 2:30'da maçı var