PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hazırlık Kampı Hataları

ilteriş
28.04.2008, 12:19
Bir takımın sezona iyi bir şekilde başlaması ve devamını getirmesi açısından hazırlık kampları çok önemlidir.Senelerdir hazırlık kampları ile ilgili yanlışlıklar sürüp gidiyor.Yönetimin buna dur demesi lazım.İlk önce transferler kamptan önce bitmeli.Sonra güçlü takımlarla hazırlık maçları yapılmalı.Hazırlık maçları daha fazla olmalı.Kamp yerleri doğru seçilmeli.Siz de bu konudaki görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.Bu konu çok önemli.

Mehmet Fırat
28.04.2008, 12:20
İnşallah yine Gerede de olur kamp. :)

ErayAkyüz
28.04.2008, 12:20
bende şuna inanıyorum bu kampların ilk gununden itibaren yeni transferlerle kampa baslanmalı

ilteriş
28.04.2008, 12:25

Önce gerede sonra almanya değil mi?ne varsa şu almanyada anlamış değilim.kampı yurt dışında yapmak şart mı?birde amatör yada ikinci üçüncü lig takımlarıyla maç yapılmasına gıcık oluyorum.

Ali Yerlikaya
28.04.2008, 12:28
Ben sahsi adima Almanya da yapilmasina seviniyorum cünkü kamp yerini ziyaret etme olanagim oliyor. Ama takim adina bencede bosuna yapiliyor gibi geliyor bana.
Ben yönetim yada Teknik kadro olsam cikarim Trabzonun yüksek rakimli daglarina, hem cok daha ekonmik olur hemde kondisyon yüklemete sorun olmas.
Tek bi sorun cikar oda hazirlik maclari icin baska sehirlere gitmek gerekir cünkü kolay kolay kimse Trabzona hazirlik maci icin gelmez hele büyük klüpler hic gelmez.

Travelair
28.04.2008, 12:41
Aynen. Kondüsyon ve dayanıklılık için yüksek rakımlı yerler, yaylalar tercih edilmeli

ilteriş
28.04.2008, 12:52
Aynen. Kondüsyon ve dayanıklılık için yüksek rakımlı yerler, yaylalar tercih edilmeli

Erzurum mu yoksa İsviçre Alpler mi?

Bilâl ÇOBAN
28.04.2008, 12:54
Kocaeli Kartepe tesislerini öneririm... Alp'lerden çok daha güzel... hem maliyeti düşük olur... dileyen bi araştırsın, man utd bile geldi buraya :):)

ilteriş
28.04.2008, 12:58
Kocaeli Kartepe tesislerini öneririm... Alp'lerden çok daha güzel... hem maliyeti düşük olur... dileyen bi araştırsın, man utd bile geldi buraya :):)

mançester konusunda ciddi misin?

UğuR
28.04.2008, 13:01
Bu sene başlangıcında Ersun Yanal gibi bu işleri bilen bir teknik direktör olduğundan ve yönetimin de Onun isteyeceği kamp düzenini uygulayacağını düşünerek bu konuda endişem olmadığını belirtmek isterim.
Bence en önemlisi kampın başlangıcına transferlerimizin yetişmesi....:confused:

Çağatay_
28.04.2008, 13:07
Bu yıl kamp ile ilgili endişem yok.Yönetime ve hocaya güveniyorum.Yıllar sonra ilk kez Haziran, Temmuz arası imzaların biteceği söyleniyor ve bu yönde çalışılıyor.

En fazla 1 tane transfer kampa yetişemez diğerleri gelecektir.Bu konuyu bu şekilde değerlendiriyorum.Biraz da iyi niyetli bakalım ki 4 ay kafayı yemeyelim :)

Bilâl ÇOBAN
28.04.2008, 13:29
@ilteriş
evet ciddiyim... hatta bi kaç büyük takımla turnuva yapmışlardı, haberlerini bulursam ekleyeceğim bakıyorum...

Osman Yavuz
28.04.2008, 13:34
Önce gerede sonra almanya değil mi?ne varsa şu almanyada anlamış değilim.kampı yurt dışında yapmak şart mı?birde amatör yada ikinci üçüncü lig takımlarıyla maç yapılmasına gıcık oluyorum.
Yazın havalar Almaya, İsviçre ve Avusturya gibi ülkelerde antreman yapmaya çok müsait olduğu için oralarda yapıyorlar.

Bilâl ÇOBAN
28.04.2008, 13:36
bulamadım :S

ilteriş
28.04.2008, 13:39
Yazın havalar Almaya, İsviçre ve Avusturya gibi ülkelerde antreman yapmaya çok müsait olduğu için oralarda yapıyorlar.
O zaman Almanya dışındaki İsviçre veya Avusturyayı bir deneyelim.Belki uğurlu gelir.

Travelair
28.04.2008, 13:40
Erzurum mu yoksa İsviçre Alpler mi?

Oksijeni bol olsun alyuvarları arttırsın da yer ismi mühim değil. Tabi imkanlar olmalı

ilteriş
28.04.2008, 13:41
bulamadım :S

Hayretler içinde kaldım.Mançester Türkiyeye kampa geldi ha.Çok ilginç.Kaç senesinde.

TheRapZoNe
28.04.2008, 15:30
Fazla ciddi gorunuyor gibi olmasa aslinda onemli bir konu.Bana gore son yillarda yapilmis olan kamplar , 'kamp yapilma zorunlugu oldugu icin yapildi'dan oteye gitmiyor. Transferler kamp baslamadan once bitmeli, kamp yeri iyi secilmeli, futbolcular kampi 'tatil ve fitness' dusuncesinden cok,sezon oncesi hazirlik ve eksikleri giderme olarak gormeli, ciddi hazirlanilmali(emek olmadan yemek olmaz), guclu takimlarla mac yapilmali(en az 3 mac), dusuk seviye takimlarla mac yapilacak olunsa bile bu maclar fazla olmamali(maalesef 3-4'u buluyor bu maclar), taraftara guven verilmeli,kamp icinde sorun olsa bile bu medya araciligiyla duyurulmamali iceride halledilmeli vs vs..

Bilâl ÇOBAN
28.04.2008, 18:17
Hayretler içinde kaldım.Mançester Türkiyeye kampa geldi ha.Çok ilginç.Kaç senesinde.

ben o yıllarda üniversitedeydim, 2006 yazı olması kuvvetle muhtemel... kocaeli den arkadaşlar konuya bakarlarsa daha iyi aydınlatacaklardır...

Misina
28.04.2008, 18:46
Transferler gecikirse kampın bir anlamı kalmaz.uyum süreci 8-9 haftayı bulur tren yine çakar.

mensure 61
28.04.2008, 19:16
bencede kamp başlamadan transfer bitmesi lazım :) geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmasın.

Arif Timurcioğlu
28.04.2008, 19:22
Tam kadro bir kamp ve iyi takımlarla özel maçlar çok iyi olur. Lig başlamadan süpriz transfer gelir tabi gene ama takım %95 oluşturulmuş olmalı. Haydi trabzonspor gelecek sezon ligi titretelim.

FANATIK61
28.04.2008, 19:44
Bunlara Almanya falan fazla bile ciksinlar Hidirnebi Yaylasina. Orada bol bol kossunlar.

Benim oynadigim 5. veya 6. Lig Takimlari ile Mac yapiyorlar (Almanyan'in 2. veya 3. Lig Takimlari bile degil ). Tutturdular bir Werder Bremen diye oda Kappa sagolsun onun sayesinde oynuyoruz onlara karsi her Kamp döneminde.

Hemde her seferinde asil Taraftar potansiyel olan sehirlerde degilde Hamburg'un ufak kasabalarinda olan yerlerde yapiyorlar Kampi. Oda neden biliyormusunuz ? Cikiyor bir Fanatik Trabzonsporlu Isadami o karsiliyor bazi masraflari. Yoksa benim yasadigim Eyalet'de 10.000'lerce Trabzonspor Taraftari var neden buraya gelmiyorlar ?

En güzeli parayi transferlere harcasinlar. Buraya gelip amatör Takimlari ile mac yapacagina Trabzon'da Geleneksel olan bir Turnuva düzenle ve bütün Karadenizli Takimlari cagir. Hem Mac yapmis olursun hemde dostluklar daha cok pekisir.

Murat'
28.04.2008, 19:58
İlk önce iyi takımlarla hazırlık maçı yapmamız gerek..

Cafer KILIÇSOY
28.04.2008, 20:02

Bu sene Ziya Doğan yok Mehmet, güzel olmaz:D

Travelair
28.04.2008, 20:02
Büyük ihtimalle düşük kalitede çok sık maç yapacağız. Takım yeni birbirine alışsın diye

antagonist
28.04.2008, 20:07
450 kilometrelik yoldan gelen taraftarla bir fotoğraf çektirmeyi çok görmek. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Özkan
28.04.2008, 20:08
Kocaeli Kartepe tesislerini öneririm... Alp'lerden çok daha güzel... hem maliyeti düşük olur... dileyen bi araştırsın, man utd bile geldi buraya :):)Arsenal olmasın o takım? Kocaeli düştüğü yıl gelmişlerdi ve o yıl Kocaeli'nden 4 yemişlerdi. Yanlış hatırlamyorsam 2001 yazıydı.

Bunlara Almanya falan fazla bile ciksinlar Hidirnebi Yaylasina. Orada bol bol kossunlar.

Benim oynadigim 5. veya 6. Lig Takimlari ile Mac yapiyorlar (Almanyan'in 2. veya 3. Lig Takimlari bile degil ). Tutturdular bir Werder Bremen diye oda Kappa sagolsun onun sayesinde oynuyoruz onlara karsi her Kamp döneminde.

Hemde her seferinde asil Taraftar potansiyel olan sehirlerde degilde Hamburg'un ufak kasabalarinda olan yerlerde yapiyorlar Kampi. Oda neden biliyormusunuz ? Cikiyor bir Fanatik Trabzonsporlu Isadami o karsiliyor bazi masraflari. Yoksa benim yasadigim Eyalet'de 10.000'lerce Trabzonspor Taraftari var neden buraya gelmiyorlar ?

En güzeli parayi transferlere harcasinlar. Buraya gelip amatör Takimlari ile mac yapacagina Trabzon'da Geleneksel olan bir Turnuva düzenle ve bütün Karadenizli Takimlari cagir. Hem Mac yapmis olursun hemde dostluklar daha cok pekisir.Avrupa'nın önemli takımları Çin'e, ABD'ye neden gidip kamp ve hazırlık maçı yapıyorsa Trabzonspor da o yüzden Almanya'ya gitmelidir. Oraya gidince de adam gibi takımlarla maç yapmalıdır. Kendi klâsmanının çok altındaki takımlarla maç yapınca takımdaki hangi eksiği görmeyi beklediklerini de anlamış değilim.

Cem Balcı
28.04.2008, 20:12
inşallah yeni transferlerle dolu bir kamp süreci geçiririz.

Bilâl ÇOBAN
28.04.2008, 22:32
Arsenal olmasın o takım? Kocaeli düştüğü yıl gelmişlerdi ve o yıl Kocaeli'nden 4 yemişlerdi. Yanlış hatırlamyorsam 2001 yazıydı.

yok üstadım o değil, hem arsenal'e ingiltere de 4 atılmış, 4-1 kazanılmıştı... buraya turnuvaya gelindi yav :( ama elbet bulacağım haberlerini...

Gürkan
28.04.2008, 23:05
eğer hedeflendiği kadar çok transfer yapılacaksa ki yapılması gerekli, oyuncuların kampa yetişmesi 1-2 transferden daha da fazla önem kazanıyor. kaldı ki yapılacak transferlerin çoğunluğu ilk 11 için yapılacaksa oyuncular bir an önce bir araya gelmeli ve kampın ilk gününde tam takım olunmalı.

zaten kamp sırasında da eksikler görüleceği için eğer kurunlan kadroda eksikler olursa transfer sezonu bitmeden yeni transfer yapmaya da vakit kalabilir. transferin son günü veya kamp bittikten sonra alınan oyuncu ne zaman alışacak takımda kendini gösterecek.

Ozzgur
28.04.2008, 23:12
Arkadaşlar ben İzmir'de yaşıyorum.Yazın tatile Trabzon'a geleceğim.Başkanın yaptığı açıklamada ilk kampı Trabzon'da yapacağız dedi.Tam olrak tarihlerini bilen varsa söyleyebilir mi?Şimdi gelmişken antrenmanlarıda izliyim diyorum.Bide çok büyük bir takımla Avni Aker'de hazırlık maçı yapacakmişiz.Tarihleri veren olursa çok makbule geçer.Şimdiden teşekkürler.

Tunga
29.04.2008, 01:46
Kamuoyuna Duyurumuzdur! - Hakkımızı Yedirmeyeceğiz!

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8810

Yok, "Trabzonspor'un hakkı gaspedilsin, bana ne" diyorsanız, sakın yukarıdaki bu başlığa uğramayın!

Birtan Karaman
04.08.2008, 13:04
en buyuk hata hazırlık kamlarında zıya dogan ıLe caLısmamızdı:(

Tolpaş61
04.08.2008, 13:09
şimdilik pek hata görünmüyor.maçlar dengeli.zayıftan güçlüye.maçlarda değişik kadrolar kullanılıyor.ben pek hata görmedim.fazla yülemelerden sonra birgün izin veriyor hoca.kamp iyi gidiyor bana göre.

Recep Alkan
04.08.2008, 13:15
kamptan once butun yapılacak ve yapılması gerekn transferler yapılmalı, kamp cesıtlı bolumlere ayrılmalı. yanı etap-1 etap-2 gıbı. etap 1 de yenı gelenler tanısmalı, sehır tanınmalı, taraftar yapısından ve kulup ozellıklerınden bahsedılmelı ve futbolcunun kısa sure ıcınde sehre ve takıma alısması saglanmalı. tabı bunun ıcıne tum takım olarak yapılan gezıler ve pıknıkler de dahıl edılmelı. etap 2 de turkıyede herhangı bır yerde (gerede gıbı) kamp yapılmalı. burda fızık kondusyon ve yukleme calısmaları yapılmalı. sezon oncesı tatılde kılo almıs futbolcuların fazlalıkları alınmalı ve vucut dırencı arttırılmalıdır. gelelım son etap olan yurtdısı kmpına. bence burda ıllakı bır ulkeye baglı kalmamak lazım. kulup bunyesınde kısılerın kamp donemı oncesınde avrupadakı ve dunyadakı takımların en cok nerde kamp yaptıklarını ogrenmelerı gerekır. bu oranın ıyılıgı ıcın degıl. tamamen daha fazla hazırlık macı yapabılmek ıcın. ve bence genelde yenı olusmakta olan takımlar ıle maclar yapılmalı. cunku ordakı futboldular her zaman kendılerını begendırmek ıcın daha cok asılırlar maca ve hazılrılık macları cok da kolay gecmez. eger oturmus bır kadronuz varsa bence 10 hazırlık macına gerek yoktur. ama bızım bu senekı gıbı bır takıma sahıpsenız o zman 10 belkıde 15 tane bıle hazırlık macı yapmanız lazım. bu: daha yenı takımız ılerıde daha ıyı olacagız sozunu soyletmemek ıcın lazımdır. :D

gelelım bunun masraflarına. arkadaslar buyuk takımsanız bazı ısler ıcın kesenın agzını acacaksanız. buna kamp da dahıldır. eger hıcbrısey yapamıyorsanız bazı seylerı sponsorlara karsılatmasını bıleceksınız.

mustafaction
30.10.2008, 12:03
Benim oynadigim 5. veya 6. Lig Takimlari ile Mac yapiyorlar (Almanyan'in 2. veya 3. Lig Takimlari bile degil ). Tutturdular bir Werder Bremen diye oda Kappa sagolsun onun sayesinde oynuyoruz onlara karsi her Kamp döneminde

mustafaction
30.10.2008, 12:04
zaten kamp sırasında da eksikler görüleceği için eğer kurunlan kadroda eksikler olursa transfer sezonu bitmeden yeni transfer yapmaya da vakit kalabilir. transferin son günü veya kamp bittikten sonra alınan oyuncu ne zaman alışacak takımda kendini gösterecek.

Metin Ural
30.10.2008, 16:46
o zaman ligin devre aralarinda yapilan butun transferler yanlis.