PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nargileciler...

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 12:44
Forumumuzda nargileyi sevenlerin fazlalığını görüp, onlardan aldığım cesaretle bu konuyu açtım...

Nargileci arkadaşları buraya bekliyoruz:)

İlhan, Emirhan, Selami ve daha niceleri....

Birde toplu nargile organizasyonları düzenleyelim diyorum....

Mesela her ilde nargile içebiliriz(çok uçuk ama:))

Ve bordo-mavi sipsiler hariç diğer sipsilerden içmeyelim...

ÜNAL
26.04.2008, 12:44
BMN-ÜNAL yaz:p

ErayAkyüz
26.04.2008, 12:45
erayyyyyyy kiviliii alayım

Hüdai Pervaneli
26.04.2008, 12:46
bende cok severimnargileyi

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 12:47
Beyler favorileriniz neler?

Elmalı,şeftalili,gül nane,anason...

Hüdai Pervaneli
26.04.2008, 12:48
cilekli iyidir

Nuray
26.04.2008, 12:49
elma çayı elmalı nargile ohh mimmis :) çemberlitaş Balkan Türklerinde :)

ilhan
26.04.2008, 12:51
Sigara ne kadar sağlığa zararlıysa nargile daha zararlı. Sigarada nefret ediyorum ama nargile kullanıyorum. Bu nasıl bir çelişkidir bilmiyorum. Ama dayımda benim gibi sigara sevmez nargile içer :) Ondan alıştım sanırım.

Muzlu vazgeçilmezim. Son zamanlar Hindistan cevizli içiyorum. Ayrıca biz artık en çok dumanı kim çıkaracak oyunlarını geçtik en absürd dumanı kim çıkaracak onun için uğraşıyoruz :)

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 12:53
Renkdaşlar, Gelmek isteyen olursa İstanbul Büyükçekmecede Zigana evine herkesi beklerim.

Trabzonlu Turan abi 18 yıldır nargile yapıyor, gezdiğim gördüğüm en güzel nargilecidir.

Beklerim...

Adem Erdoğan
26.04.2008, 12:55

Türk Ocağı mı?
Sultan Abdülhamit in Türbesinin yan tarafı

Nuray
26.04.2008, 12:57
Türk Ocağı mı?
Sultan Abdülhamit in Türbesinin yan tarafı

yok Türk Ocağı değil balkan Türkleri az daha berisinde kalıyor Türk Ocağının dediğim yerde yine mezarlık içi :p

Serdær
26.04.2008, 13:15
Sigara,nargile içmem.

İçenide sevmem..

Not : İstisnalar hariç.

Selman
26.04.2008, 13:17
Sigaraya başladığım güne lanet ederken bir de nargileye başlayamam.Hiç merak edip içmedim bu saatten sonra da içmem.Keşke sigarayı da bırakabilsem.:S

Ahmet Kuru
26.04.2008, 13:19
ooo başlığa bak...
Nargileyi belirli aralıklarla(yani ayda bir kez)içerim...Elmalısı bir başka oluyor..
Nargile demişken bir anımıda anlatmak istiyorum(Balkan Türkleri Adı geçince Aklıma Geldi)
Yıl yanılmıyorsam 2002... Ömrümde ilk Defa nargile içeceğim ve Arkadaşlarla Balkan Türklerine Gittik.Nargile geldi arkadaşlar içiyor bende aldım içeyim derken içime çekeğine üfledim...Tabi söndü nargile sırılsıklam oldu...Garsonu çağırdık,abi söndü bu deyince..."" Oğlum Kaval mı Sandın bunu"" demesiyle Sözün Bittiği ana Geldik:)

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 13:19
Sigaraya başladığım güne lanet ederken bir de nargileye başlayamam.Hiç merak edip içmedim bu saatten sonra da içmem.Keşke sigarayı da bırakabilsem.:S

Abi her ne kadar sigaradan daha zararlı olsada, ben sigarayı bunla bıraktım.

Haftada 2-3 gün içerim.Oda keyifli olur.

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 13:21
ooo başlığa bak...
Nargileyi belirli aralıklarla(yani ayda bir kez)içerim...Elmalısı bir başka oluyor..
Nargile demişken bir anımıda anlatmak istiyorum(Balkan Türkleri Adı geçince Aklıma Geldi)
Yıl yanılmıyorsam 2002... Ömrümde ilk Defa nargile içeceğim ve Arkadaşlarla Balkan Türklerine Gittik.Nargile geldi arkadaşlar içiyor bende aldım içeyim derken içime çekeğine üfledim...Tabi söndü nargile sırılsıklam oldu...Garsonu çağırdık,abi söndü bu deyince..."" Oğlum Kaval mı Sandın bunu"" demesiyle Sözün Bittiği ana Geldik:)

ççç ççç

Bizim Turan abininde şartı vardır.

Bilemeyene vermiceksin nargileyi ona göre:)

Mehmet Fırat
26.04.2008, 13:32
Neredeyse bütün arkadaşlarım içiyor. Bana içiremediler ama. :)

Sigara, nargile farketmez benim için. İkisine de karşıyım. ;) :D

SDanışmaz
26.04.2008, 13:39
Biri beni m içağırdı :D

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 13:41
Biri beni m içağırdı :D

Aynen sana seslendim kanka:)

ErayAkyüz
26.04.2008, 13:47

hocam anti parantez nargilenin zararlarındanda bahsetsen bize sen bu konuya egildin baya hee:alkış:

SDanışmaz
26.04.2008, 13:54

Burdan çıkmayız artık :D

hocam anti parantez nargilenin zararlarındanda bahsetsen bize sen bu konuya egildin baya hee:alkış:

Nargile sigaradan çok zararlı diyiliyor ama öyle birşey yok. Üniversitede arkadaş nargile ile iligli sunum yaptı bunu araştırmış, bize öyle birşey olmadığını söyledi ;)

Selman
26.04.2008, 14:10
Abi her ne kadar sigaradan daha zararlı olsada, ben sigarayı bunla bıraktım.

Haftada 2-3 gün içerim.Oda keyifli olur.

Sigarayı bırakacağımı garanti ediyorsan her gün de içerim sorun değil:)Sigaradan günde 15 tane içiyoruz:)

Remzi
26.04.2008, 14:12
nargile mii:eek:Çok severim :) elmalı muzlu şeftali kivi:D

Koray
26.04.2008, 14:12
Uşaklar Trabzona geldiğinizde yaparız bi organizasyon...
bende severim nargileyi...

Emirhan Makul
26.04.2008, 15:33
valla anadolu yakasındayım elmamı hariç hertürlü nargileyi içmeye hazırım organizasyon yapalım derim valla bu konuyu açan arkadaşada teşekkürler

Emre B.
26.04.2008, 15:41
Nargile mi çok ayıp.İlhan Abi ne zaman ısmarlıyosun?:D:D

ilhan
26.04.2008, 16:50
Hem ben İstanbul'a geleceğim hem de ben ısmarlayacağım. Vay be :)

yns61
26.04.2008, 16:59
içtirtme içme :rolleyes:

OFLU
26.04.2008, 17:20
Nargileciyiz sapina kadar,Nargile Tophanede icilir.. OSMANLI NARGILE FOREVER! (Bebektede subemiz bulunmakta,ama biraz tuzlu 35 YTL :) )

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 17:34
Uşaklar Trabzona geldiğinizde yaparız bi organizasyon...
bende severim nargileyi...

valla anadolu yakasındayım elmamı hariç hertürlü nargileyi içmeye hazırım organizasyon yapalım derim valla bu konuyu açan arkadaşada teşekkürler
Aynen beyler, bir organizasyon şart nargile için:Dyalnız ortamı düşünemiyorum.Hertaraf duman:)

Eray bizim Turan abi 18 yıldır nargile yapıyor,26 yıldır içiyor.Halısaha maçlarında genç gibidir.En son o yorulur.

Abi diyorum zararlı diyorlar,diyo valla ben zararını görmedim daha:)

Ayrıca bu adam hergün, çok büyük vaktini nargile içerek geçiriyor..

Faydalı değilde:D

ÜNAL
26.04.2008, 17:36
Hem ben İstanbul'a geleceğim hem de ben ısmarlayacağım. Vay be :)
ilhan yaparmıyız bi nargile?

Remzi
26.04.2008, 17:40
Yazın memlekete gidecek olanlar toplanırız orada bi yerde içeriz nargilemizi:D

ilhan
26.04.2008, 17:40
ilhan yaparmıyız bi nargile?

Mekan ? Saat ?

Gel Küçükpark'a yapalım haftaya :)

Egemen'i Oğuzhan'ı Özgür'ü vs. çağırırız. Ambians oluştururuz :D

ÜNAL
26.04.2008, 17:41
Bakalım sora tek başıma bırakmayın beni:rolleyes:

ilhan
26.04.2008, 17:42
Yok olm ne bırakacaz :)

ÜNAL
26.04.2008, 17:44
Neyse:):rolleyes:

Bakalım ayarlayalım gideriz.

Özsu
26.04.2008, 17:59
Mekan ? Saat ?

Gel Küçükpark'a yapalım haftaya :)

Egemen'i Oğuzhan'ı Özgür'ü vs. çağırırız. Ambians oluştururuz :D

Aynen İlhan, bi sinerji yaratlım:)

ilhan
26.04.2008, 18:01
Aynen İlhan, bi sinerji yaratlım:)

Ben içerim siz bana bakarsınız :) Var mı böyle bir sinerji ççç

Özsu
26.04.2008, 18:03
Ben içerim siz bana bakarsınız :) Var mı böyle bir sinerji ççç

:D:D

Var.. 1 nargile 5 ağızlık:)

ilhan
26.04.2008, 18:15
Poohaohoahoaohoaoha :D

Mekandan kovarlar artık bizi :D

Emirhan Makul
26.04.2008, 18:30
Nargileciyiz sapina kadar,Nargile Tophanede icilir.. OSMANLI NARGILE FOREVER! (Bebektede subemiz bulunmakta,ama biraz tuzlu 35 YTL :) )

hadi ya 1 tane nargile mi 35 yoksa nargilenin kendisi mi ?

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 20:03
hadi ya 1 tane nargile mi 35 yoksa nargilenin kendisi mi ?

Emirhan nargileyi içiyorsun 35 ytl'ye ama eve götürmüyorsun:)

Tophane bu işin başkenti ama orda içtiğim nargileden daha iyisini burda 8 ytl'ye içebiliyorum.

Bizim burda 7-8 arası hep fiyatlar...

Çağatay_
26.04.2008, 20:05

Nuray memati evlenmiş :D

Bu arada duman çıkan herşeye önyargılı yaklaşımım var ve kullanmıyorum.Nefes alma efes al kampanyası başlatıp gidiyorum :D

Emirhan Makul
26.04.2008, 20:42
Emirhan nargileyi içiyorsun 35 ytl'ye ama eve götürmüyorsun:)

Tophane bu işin başkenti ama orda içtiğim nargileden daha iyisini burda 8 ytl'ye içebiliyorum.

Bizim burda 7-8 arası hep fiyatlar...

aynen burda da 8 ytl ye içiyoruz bizde

Sönmez Özlü
26.04.2008, 20:57
Gül veya üzüm aromalı tütün...

Şaraplı veya sütlü...

Yanına bir fincan çay...

İçme de yanında yat. Nargile seni çok seviyoruz:)

Yasin N.
26.04.2008, 21:06
vay bee nargilemi dedi birisi çoookk severim sigarayı bıraktıktan sonra epey bi sardım şimdi biraz yavaş gidiyor ama şimdi olsada içsem:) Trabzonda en güzel nargileyi boztepede içebilirsiniz. ayrıca nargile konusundada epeyce bilgiyede sahibim.

ÖmerFarukYılmaz
27.04.2008, 22:35
Gül veya üzüm aromalı tütün...

Şaraplı veya sütlü...

Yanına bir fincan çay...

İçme de yanında yat. Nargile seni çok seviyoruz:)

Aman usta bigün yanlışlıkla Anasonlu içtik tüm dershane:D

Sınıfın yarısı 3 gün dershaneye gelmediççç

Emirhan Makul
27.04.2008, 22:41
hele şu olimpiyat seferini atlatalım ona da bi organizasyon yapacağız

ÖmerFarukYılmaz
27.04.2008, 22:44
hele şu olimpiyat seferini atlatalım ona da bi organizasyon yapacağız

Aynen.Bir organizasyon yapmalıyız..

Emirhan Makul
27.04.2008, 22:53
yapcaz yapcaz hemde en kapiçinolusundan :D

ÖmerFarukYılmaz
27.04.2008, 22:57
yapcaz yapcaz hemde en kapiçinolusundan :D

1 Kapiçino:D

1 Elma veya Gülnane...

Başka??hadi..

Emirhan Makul
27.04.2008, 23:13
yanında sütlü kahve içerim diyorum başkada birşey demiyorum

ÖmerFarukYılmaz
27.04.2008, 23:18
yanında sütlü kahve içerim diyorum başkada birşey demiyorum

Emirhan birde tavla atarız ki.Oooo.:)

Emirhan Makul
27.04.2008, 23:19
Emirhan birde tavla atarız ki.Oooo.:)

birde hoş sohbet ohh deme ketfimize kısık sesde yabancı müzik de arka fonda

ÖmerFarukYılmaz
27.04.2008, 23:20
birde hoş sohbet ohh deme ketfimize kısık sesde yabancı müzik de arka fonda

O sohbet yeter be kardeşim...

Konuştukça canım çekiyor...:)

Emirhan Makul
27.04.2008, 23:21
O sohbet yeter be kardeşim...

Konuştukça canım çekiyor...:)

bu nargile işi böyledir

TURHAN
29.04.2008, 18:47
Nargile popüler olduktan sonra heryerde nargile kafeler türer oldu.Bunun ticaretinide güzel yaptılar. Gençlerde tütününe hazırlanışına bakmaksızın her nargileyi içiyor.

Manzarasıyla ve nargilesiyle size Üsküdardaki Yeşil-Mavi yi öneririm.Birde Kanlıca Mihrabat Korusu güzeldir.Hafta sonu gitmezseniz sessiz sakin İstanbul'u en güzel haliyle görebileceğiniz yerlerdir.

Erkan
29.04.2008, 21:42
Elmanin kokusu cok super... :D

Bayramm61
30.04.2008, 00:50
Bende kesinlikle kiraz i tavsiye ediyorum, kendim hergün icerim...

Yillardir nargile sigaradan daha zararlidir ifadelerini duyuyoruz, fakat henüz bunu bana kimse ispat edemedi...Tibben bi ispati varsa aciklayin bizde ögrenmis oluruz

Great White
30.04.2008, 01:01
Şu nargile muhabbetine bir türlü ısınamadım gitti nedense..

Ne zaman nargile içmeye bir yere gitmeye kalksak (genelde Tophane olur mekan) ben genelde isteksiz olurum:)

Hatta çoğu zaman koynumda bekleyen nargileyi unutup sigara yakmışlığım da vardır:D

Nargile dediğin tömbeki olarak içilir aslında..

Bizim içtiklerimiz buharlaştırılmış zerzevat aromasından başka bir şey değil:)

Üstelik içinize çektiğiniz takdirde sigaranın vermiş olduğu zararın çok daha fazlasını emiyorsunuz..

Dumanını, zararını geçtim..

Her akşam bu zıkkımı tüttüren adam en başta rutubetten gider yahu:)

Hasan Ayvenli
30.04.2008, 01:04
nane limon, nane elma karışımları :)

Arif Timurcioğlu
30.04.2008, 01:21
Kapiçinolu güzel oluyor. Biz bir nargileyi 4 kişi içiyoruz. :D

Emirhan Makul
30.04.2008, 01:25
Kapiçinolu güzel oluyor. Biz bir nargileyi 4 kişi içiyoruz. :D

bizde aynı bitiyo ben bide kömür çekiyorum hatta hiç unutmam muhabbeti bile olmuşdur

nargileci adam geldi sen ne yapıyosun dedi dedim nargile içiyiorum dedi eminmisin bu bitmiş kömür çekiyosun dedi :D bende dedim evet onun için kafa yaptı orda koptu adam zaten :D

Fatih Ersoy
30.04.2008, 01:30
1 Nargile 100 Sigaraya Eşit

Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Akdur’un verdiği bilgiye göre, 1 nargile 100 sigaraya eşit.

Nargile içimi sırasında ciğerlere, sigaraya göre çok daha fazla tütün dumanının çekildiğini belirten Prof. Dr. Akdur, "Nargileden bir nefes çekmek, 1 adet sigara içmeye bedel. Bu nedenle nargile içimi sırasında sigaraya göre çok yüksek ve tehlikeli miktarda karbondioksit, karbonmonoksit, nikotin, nikel, kobalt, krom ve kurşun solunmuş oluyor" diye konuştu. Nargilenin kışın kapalı mekánlarda içilmesi nedeniyle solunan ortamdaki dumanlı havanın vücuda daha çok zarar verdiğini de belirten Prof. Dr. Akdur, "Ayrıca aynı ağızlığın kullanılması, verem, hepatit gibi ciddi hastalıkların bulaşmasına da zemin hazırlıyor" dedi

Herşeyden önce sağlık ;)

Murat Cömert
30.04.2008, 01:32
nargıle dıyınce aklıma tek yer gelıyor..Tabııkıde boztepe :) Yarın aksam ınsaalah trabzonda olacam gittigim gıbı boztepeye cıkacam nargıle ıcecem:) favorıme gelınce Damla sakızı - nane..

Arif Timurcioğlu
30.04.2008, 01:53
1 Nargile 100 Sigaraya Eşit

Ankara Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Recep Akdur’un verdiği bilgiye göre, 1 nargile 100 sigaraya eşit.

Nargile içimi sırasında ciğerlere, sigaraya göre çok daha fazla tütün dumanının çekildiğini belirten Prof. Dr. Akdur, "Nargileden bir nefes çekmek, 1 adet sigara içmeye bedel. Bu nedenle nargile içimi sırasında sigaraya göre çok yüksek ve tehlikeli miktarda karbondioksit, karbonmonoksit, nikotin, nikel, kobalt, krom ve kurşun solunmuş oluyor" diye konuştu. Nargilenin kışın kapalı mekánlarda içilmesi nedeniyle solunan ortamdaki dumanlı havanın vücuda daha çok zarar verdiğini de belirten Prof. Dr. Akdur, "Ayrıca aynı ağızlığın kullanılması, verem, hepatit gibi ciddi hastalıkların bulaşmasına da zemin hazırlıyor" dedi

Herşeyden önce sağlık ;) Ne gerek var şimdi bu bilgiye gecenin bu saatinde moralimizi niye bozuyorsun. Yani nargile keyfimizi berbat ettin. Tamam kilitleyin konuyu daha iyi.:D:D:D:D

Emirhan Makul
30.04.2008, 10:15
nargıle dıyınce aklıma tek yer gelıyor..Tabııkıde boztepe :) Yarın aksam ınsaalah trabzonda olacam gittigim gıbı boztepeye cıkacam nargıle ıcecem:) favorıme gelınce Damla sakızı - nane..

hadi ya boztepede nargile var mı?

Fatih Ersoy
30.04.2008, 17:43
Ne gerek var şimdi bu bilgiye gecenin bu saatinde moralimizi niye bozuyorsun. Yani nargile keyfimizi berbat ettin. Tamam kilitleyin konuyu daha iyi.:D:D:D:D

Yaşasın kötülük ;) :D :D

KUTADGU
30.04.2008, 18:48
Sağlık açısından sakıncalı bir başlık...

Bu arada nargile kullanmayı sevmiyorum.
Evde nargilem bile var ama az az..
Elmalı tercihimdir...

Nargile'yi sevmemin nedeni nedir?
Sigara içmeyenlerin nargile içmesi nasıldır?

No Nargile No Sigara...

Yes Camel...

Heyt be yabancı dilime bakın, su gibi yazarım ha.

EyüpKILIÇ61
30.04.2008, 20:24
BMN Trabzon'la Nargile keyfi...

RigtjhzrJv8

ÖmerFarukYılmaz
30.04.2008, 20:31
BMN Trabzon'la Nargile keyfi...

Eyüp inşallah Ankarada bi nargile organizasyonu yaparız...

Beraber süreriz bu keyfi...

Egemen Yılmaz
30.04.2008, 21:33
Bende kesinlikle kiraz i tavsiye ediyorum, kendim hergün icerim...

Yillardir nargile sigaradan daha zararlidir ifadelerini duyuyoruz, fakat henüz bunu bana kimse ispat edemedi...Tibben bi ispati varsa aciklayin bizde ögrenmis oluruz

Hacettepe Üniversitesi'nin araştırmasına göre gençler nargileden vazgeçmiyor. Oysa bir nargile, 50 sigaraya bedel.

Elma, muz, nane gibi aromalı çeşitleriyle popüler olan nargile, sigara içmeyenlerin de favorisi. Hacettepe Üniversitesi'nin araştırması, nargilenin en çok üniversiteliler arasında yaygınlaştığını ortaya koyuyor. Prof. Dr. Nazmi Bilir "Dumanında birçok kimyasal madde var" derken Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'ya göre bu 'keyif' pek çok hastalığa zemin hazırlıyor.

Nargile içenlerin yüzde 41'i 18-21 yaş arasında...
Gençlerin yüzde 90'ı aromalı çeşitleri tercih ediyor.
Yüzde 89'u bu keyiften vazgeçmeyi hiç düşünmüyor.
Sigara içenlerin yüzde 62.2'si nargilenin daha az zararlı olduğuna inanıyor.
Nargiledeki nikel, kobalt ve kurşun oranı, sigaradan yüksek.
Sigara dumanında 34-85 ng (miligramın binde biri) kurşun bulunurken, nargilede bu oran 6 bin 870.

AĞIR METALLER ÇOK FAZLA
Nargile dumanındaki zehirli maddeler de korkutucu boyutta. Araştırmanın danışmanlığını yapan Prof. Dr. Nazmi Bilir nargiledeki arsenik, nikel, kobalt, krom ve kurşun miktarının, sigara dumanındaki miktarlara göre çok yüksek olduğunu söylüyor. Örneğin, sigara dumanında 40-120 nanogram (miligramın binde biri) arsenik varken nargile dumanında bu miktar 165 ng. Bunun yanı sıra nargilede 6 bin 870 ng kurşun bulunuyor! Sigaradaki kurşun oranı ise 34-85 ng. Bu maddelerin tümü topraktan tütün bitkisine geçen ağır metaller. Ve hepsi "gerçek" birer zehir. Prof. Dr. Nazmi Bilir bu şekilde oran yapılırsa, nargilenin sigaradan 50 kat zararlı olabileceğini vurguluyor: "Çoğu kişi nargile dumanı sudan geçtiği için, suda 'süzüldüğü' gibi bir avuntuya kapılıyor. Bu filtreli sigara kandırmacası gibi. Filtrede sarı bir renk kalıyor ve tüm zehrin orada kaldığı zannediliyor. Nargilenin suyunun rengi de belli bir zaman sonra değişiyor. O yüzden zararlı maddeler suda kalıyor, ciğerlere çekilen 'duman' temiz diye düşünülüyor. Suda çözünen 5-10 madde olduğu doğru ama suda kalmayan daha binlerce madde var." Nargilenin bir başka çekici özelliği ise içimi uzun sürdüğü için sohbet etme imkanı tanıyor olması. Bu da nargilenin bir çeşit sosyalleşme yarattığını gösteriyor. Nargile kafelerin otantik bir havada dekore edilmesi, gençlere çekici geliyor.

ÜNİVERSİTELİLER ÇOĞUNLUKTA
Nargile kafelerin müdavimlerinin demografik özelliklerine bakıldığında neredeyse yarısının üniversite öğrencisi olduğu göze çarpıyor. Bunu yüzde 18'lik oranla lise öğrencileri ve yüzde 16'lık oranla üniversite mezunları izliyor. Ayrıca katılımcıların yarısı günlük hayatlarında sigara içmeyen kişiler. Biz de nargile kafeleri dolaştığımızda bu mekanlara sıklıkla gelenlerin çoğunun, aslında sigara içmeyen kişiler olduğuna tanıklık ettik. Müdavimlerden bazıları otantik ortamı beğendikleri için geldiklerini söylerken bazıları ise burada sohbet etmeyi çok sevdiğini dile getirdi. Ayrıca sigarayı bıraktıktan sonra nargile kafelere gelmeye başlayanlar da yok değil. Nargile içen gençlerin yarısı, aslında nargilenin bir tütün mamulü olduğunun farkında. Bunun da akciğer kanseri, kalp damar hastalıkları, gırtlak kanserine neden olduğunu ve hamilelikte bebeğe zarar verdiğini biliyor. Yine de tamamına yakını, yani yüzde 89'u nargileyi bırakmayı düşünmüyor. Kimisi ise içtiğinin bir tütün mamulü olduğunun bile farkında değil. Nargilenin şimdiye kadar gözardı edilmiş bir zararı daha var. O da, bir nargileyi yüzlerce hatta binlerce kişinin kullanması... Her ne kadar nargilenin ağızlığı ve suyu kişiden kişiye değişse de, dumanın geçtiği boru değişmiyor. Böylece nefes yoluyla bazı hastalıkların bulaşması mümkün. Uzmanlara göre nargile içen bir kişinin nefes yollarında bir mikroorganizma varsa, o nefes alıp verme sırasında boruya yerleşir ve bir sonraki kişiye geçer.

Kaynak:sabah.com.tr

umarım tatmin edici olmuştur

Emre7
01.05.2008, 00:04
ayda 1 kere elmalı nargile
ama sigara yok...

ÖmerFarukYılmaz
04.05.2008, 15:25
Emirhan nargile sözünü aldım he:)

ilhan
04.05.2008, 16:02
Kabul ediyorum.

Bilinçli bir aptalım. Üniversite öğrencisiyim, nargilenin zararlarını biliyorum. Lisede de içiyordum. Ama o zamanlar zararlarını bilmiyordum. Şimdi zararlarını bilerek içiyorum. Duman avcısıyım diye övünürdüm eskilerden ( ortaokuldan ). Ama nargile içerken bir haz alıyorum. Bu aptal haz nedeniyle haftada bir defa nargile içmeye gidiyorum.

Bilinçli bir aptalım ve bu aptallığım nereye kadar gider bilmiyorum.

Emirhan Makul
04.05.2008, 16:05
Emirhan nargile sözünü aldım he:)

tamam yavaş yavaş organizasyonu isteyelim yetkililerden baksana daha önce yapılmış böyle birşey gibi galiba

Emirhan Makul
01.06.2008, 17:09
http://www.alaturka.info/uploads/pics/nargile_16.jpg

Bmn'de Nargile Organizasyonu İstiyoruz İstanbul İçin Sınavdan Sonra Rahat Kafayla....

MetiN08
02.06.2008, 00:01
ya arkadaslar size birsey soracam tömbeke nargilesi ictinizmi???

valla ben ictim 5-6 cekisden sonra yamuldum basim acayip döndü devam cektikden sonra migdem bozuldu

Terzioğlu
02.06.2008, 00:03
Bizim burda nargileyi otla iciyorlar :)

Emirhan Makul
02.06.2008, 00:03
içmedim denemek lazım organize lazım :D

MetiN08
02.06.2008, 00:10
içmedim denemek lazım organize lazım :D

bence deneme kuru tütün gibi birsey cok bet bir tadi var acayip yamultuyor adami

Emirhan Makul
02.06.2008, 00:12
sınavdan sonra inşallah Bmn'den piknikde bekliyoruz nargile organizasyonuda bekliyoruz

Egemen
02.06.2008, 00:12
bugün içtik.. hindistan cevizli.. yalan bişey.. elma, muz, kavun.. ötesi yalan..

Arif Timurcioğlu
02.06.2008, 00:59
içmedim denemek lazım organize lazım :D Yakıştıramadım sana, nasıl bu zamana kadar denemezsin yarın git hemen iç bir tane yanındada türk kahvesi iyi gidiyor.

Emirhan Makul
22.06.2008, 12:15
http://www.nargilerehberi.com/yazici.asp_files/nargile4.jpg
Hani Nargile İçeceğuduk ? :D

Uzunoğlu
22.06.2008, 14:15
gel trabzona içelim