PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lütfen Trabzonspor'u Trabzon İl Sınırlarında Bir Takım Olarak Görmeyin

Sayfa : [1] 2

Telha TANYILDIZI
25.04.2008, 16:01
Arkdaşlar bazı arkadaşlarımızın Trabzonsporu Trabzonla sınırlı kalmayacağını anlaması gerek, ben Elazığlıyım ama Trabzonsporluyum ve bu şekilde (benim gibi trabzonlu olmayan ve Trabzonspora gönül veren) 10000lerce insan var lütfen arkadaşlar Trabzonsporumuzu Trabzon ilinin içinden bir takım olarak görmeyin
şimdiden anlayış ve saygınız için teşekkür ederim lütfen biraz daha ufku açık olalım

ÜNAL
25.04.2008, 16:07
Tebrik edrim Elezığlı olarak Trabzonsporu tuttuğun için..:alkış:

Evet Trabzonlu olmak ayrıcalıktır hep diyorum fakat Trabzonsporlu olmak daha başka bir duygudur,Şımarık İstanbul takımlarına da benzetilmemeldir.

Abdullah Şahin
25.04.2008, 16:09
Trabzonspor taraftarıyla büyük kulüptür tabi ki de Trabzon la sınırlı değil Trabzonspor.Ben de Samsun luyum.İçimde ki Trabzonspor aşkını ancak Trabzonspor lular bilir.

Çok arkadaşım var Kayseri li,Bayburt lu,Diyarbakır lı vs.ve hepsi Trabzonspor taraftarı.

Trabzonspor u Trabzon dan ibaret sayamayız,kimse de saymıyor zaten.

Trabzonspor evrensel dir...

Tunga
25.04.2008, 16:10
Trabzonspor'u yaratan, Trabzon'un dinamikleridir fakat Trabzonspor artık ne Trabzon'da sınırlıdır, ne de Trabzonlularla sınırlıdır.

Dolayısıyla görüşlerinize aynen katılıyorum.

Bir taraftan da Trabzonspor'u Trabzonspor yapan şehir dinamiklerini de es geçmememiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Samet Yildirim
25.04.2008, 16:11
Valla bende bi samsunlu olarakda bu konuda sikintiliyim ve elazığlıyi arkadasa katilyiorum...

TSezgin61
25.04.2008, 16:13
biz Trabzonlu olsun olmasin, TRABZONSPORLU olan herkesi zaten hemserimiz sayiyoruz... cünkü Trabzonlu olupta 1-2 tanede olsa baska takimi tutanlarda var... onlari ben sahsen hemseriden bile saymiyorum, bir yabanci gibi görüyorum. Trabzonlu olmayipta Trabzonsporu tutanlar görüyoruzki, baska takim tutan Trabzonlulardan daha cok sahipleniyorlar sehiri.

ama elazigli kardesimiz gibi herkes bizim icin TRABZONLU TRABZONSPORLU... TRABZONSPOR SADECE TRABZONLUNUN TAKIMI DEGIL, HAKSIZLIGA, SEREFSIZLIGE, VE ISTANBUL EZIKLERININ OYUNLARINA KARSI CIKAN HERKESIN TAKIMIDIR....

Cafer KILIÇSOY
25.04.2008, 16:14
En zayıf noktam bu benim.

İbrahim Şahin'inde dediği gibi ''Trabzonspor bir halk takımıdır''. Trabzonspor Trabzonlusuyla, Adanalısıyla, Edirnelisiyle, İzmirlisiyle, Ankaralısıyla koca bir takımdır.

Trabzonspor Trabzonlunun değil, Trabzonsporluyum diyen herkesindir.

Ama yukarıda Tunga Abiyin söylediğininde es geçilmemesi gerekir. ''Trabzonsporu Trabzonspor yapan da Trabzon şehridir

Koray
her Trabzonsporlu benim gözümde Trabzon'ludur...

Mehmet Fırat
Malatyalıyım bildiğiniz gibi. :)

Tamamı ile katılıyorum Elazığ'lı arkadaşa. :)

Cengiz Çubukcu
25.04.2008, 16:15
Trabzonsporluluk bizim için kimliktir, önce Trabzonsporluyum sonra Trabzonluyum ...

antagonist
25.04.2008, 16:15
Başka bir başlıktan alıntı:

Dünkü maçtan sonra Fenerli arkadaşımıza (Çağrı) doğru yolu bulması için söylediklerimizi hatırladım da aklıma bir olay geldi.Sizlerle de paylaşayım:

Geçenlerde BJK'li bir arkadaşımla forma almak için Deniz abinin söylediği Taraftar mağazasına gittik. Mağaza görevlisi bayan bana formaları gösteriyor. Aradan bir tane bayan forması çıkardı. "Bayan formasını sadece Trabzonspor üretiyor. Ama bu forma biraz açık gibi. Ben Trabzonluları biraz daha kapalı bilirdim." dedi. Ben "Yok ya Trabzonlular pek öyle kapalı değildir." diyecek gibi oldum arkadaşım cevabı yapıştırdı: "Öyle demeyin,Trabzonspor evrensel bir takımdır." dedi. :)

İyi yetiştirmişim arkadaşı. :)

biltrabzon
25.04.2008, 16:16
evet arkadaslar trabzonlularin harici trabzonsporu tutanlar bizim icin kutsaldir.onlara tüm trabzon adina saygi duyuyorum

Hüseyin Kurt
25.04.2008, 16:18
aynen katılıyorum.
ben artvinliyim yanımda idari işler amiri karslı fakat hasta trabzonsporluyuzdur.
zaten trabzonspor eğer sadece trabzonla sınırlı kalsaydı bu kadar büyük bi kulüp olamazdı.

Mustafa K. Demirbaş
25.04.2008, 16:19
trabzonspor trabzonla sınırlı degıldır zaten ali şenin bi lafı vardır aklımdan çıkmaz "trabzonsporun kosovada bile taraftarı vardır ".evet trabzonsporumuzun dünyanın her yerinde taraftarı vardır ve trabzonla sınırlı degıldır trabzonspor .bizim farkımız bu olsa gerek her yerde taraftarımız var her yerde aynı renklere sevdalandığımız dostlarımız var.

TSezgin61
25.04.2008, 16:20
aslinda stadda pankartlar acilsa yada deplasman maclarinda acilsa mesela "Artvinli Trabzsonporlular, yada Adanali, yada Karsli, yada Samsunlu, Elazigli, Diyarbakirli,...vs vs" belki ozaman anlarlar nekadar büyük bir Takim oldugumuzu

Burçak
25.04.2008, 16:22
taraftar forum siteleri camiaların bir bakıma aynasıdır. burada bordomavi.net teki üyelerin önemli bir kısmı Trabzonlu değil. Trabzonu görmeyen bile oldukça fazla . ama gerçek birer Trabzonsporlu.
benim için de bazı sözde Trabzonlulardan çokdaha Trabzonlular. ergun gürsoy mesela Trabzonluymuş. ona hadi be ordan diyesim geliyor en kibar haliyle. yada haluk ulusoy sinan engin...

bende bi arkadaşın dediği gibi , Trabzonlu olduğunu söyleyip istanbul sempatisi besleyebilen kişilerle muhatap olamıyorum içimden gelmiyor. bir kişinin Trabzonsporluyum demesi benim için önemli ölçüde belirleyici olabiliyor. çünkü aynı mücadeleyi veiyoruz. aynı duyguları paylaşıyoruz. haksızlığın karşısında olan herkes bizimle zaten. onlar benim özbe öz hemşerim.

Oğuuz
25.04.2008, 16:32
.Trabzonu görmeyen bile oldukça fazla .

Rabbime şükürler olsun ki gönlüme bu sevdayı düşürmüş..

Sinan SARI
25.04.2008, 16:43
aynen katılıyorum.
ben artvinliyim yanımda idari işler amiri karslı fakat hasta trabzonsporluyuzdur.
zaten trabzonspor eğer sadece trabzonla sınırlı kalsaydı bu kadar büyük bi kulüp olamazdı.

Çok güzel ve yerinde bi cevap.:alkış: Konunun da cevabı olmuş.

İskender
25.04.2008, 16:49
arkdaşlar bazı arkadaşlarımızın trabzonsporu trabzonla sınırlı kalmayacağını anlaması gerek ben elazığlıyım ama trabzonsporluyum ve bu şekilde (benim gibi trabzonlu olmayan ve trabzonspora gönül veren) 10000lerce insan var lütfen arkadaşlar trabzonsporumuzu trabzon ilinin içinden bir takım olarak görmeyin
şimdiden anlayış ve saygınız için teşekkür ederim lütfen biraz daha ufku açık olalım

Bu önemli bir ayrıntı...
Trabzonspor anadolunun takımıdır ve üst kimliktir...
Başlığı açtığın için ve ay nı takımı tuttuğumuz için alkışlar sana :alkış:

ÖmerFarukYılmaz
25.04.2008, 17:06
Trabzonspor Trabzonla sınırlı kalsaydı bu sitenin üye sayısı yarıya düşerdi herhalde...

Sönmez Özlü
25.04.2008, 17:12
Bu söylenene itiraz eden de yok aslında. Elbette Trabzonspor Trabzon şehriyle sınırlı bir takım/kulüp/camia değildir. Elbette Trabzonspor taraftarı olmak bakımından, Trabzonlu olan ile olmayan arasında fark yoktur.

Fakat Trabzon şehrinin Trabzonspor için ayrı bir yeri olduğunu unutmamak gerekir. Bu takımı yaratan şehir Trabzon'dur. Mecazen anlatırsak, Trabzonspor ülkesinin başkenti Trabzon'dur...

deneme61
25.04.2008, 17:21
diyarbakır da okudum..fanatik seviyesinde trabzonspor lu vardı..hatta bı araba trabzon a maça gitti...

Telha TANYILDIZI
25.04.2008, 17:22

bakın işte buıu mantık yanlış arkadaşlar ben trabzonlu değilim trabzonsporluyum yani istanbullu biri fenerbahçeyi seven bir trabzonluya benim gözümde istanbullusun diyemez bu mantığı yenmeliyiz dahada büyümek istiyorsakk
ben elzğ- trabzon maçında trabzonspor trübününe oturanbilecek 10 kişiden biriyim hiç unutmam taraftarlar 10 kişiydik o maçta yaw neyse konu o değil trabzonu kafanızdan silin trabzonsporu yerleştirin lütfen

Karadağ06
25.04.2008, 17:22
Evet.Bende Amasya'lıyım ama Trabzonspor'luyum.Amasyada tanıdıgım bırcok kısıde var Trabzonsporlu olan...
Aslen Trabzonlu olanlarda Trabzonspor'u Trabzon İl Sınırlarında Bir Takım Olarak Görmüyorlardır sanırım...

Koray
25.04.2008, 17:25
bakın işte buıu mantık yanlış arkadaşlar ben trabzonlu değilim trabzonsporluyum yani istanbullu biri fenerbahçeyi seven bir trabzonluya benim gözümde istanbullusun diyemez bu mantığı yenmeliyiz dahada büyümek istiyorsakk
ben elzğ- trabzon maçında trabzonspor trübününe oturanbilecek 10 kişiden biriyim hiç unutmam taraftarlar 10 kişiydik o maçta yaw neyse konu o değil trabzonu kafanızdan silin trabzonsporu yerleştirin lütfen

abi sen ne demek istediğimi anlamadın galiba...
ben her Trabzonsporluyu hemşerim olarak görürüm demek istedim...

Hüseyin Kurt
25.04.2008, 17:29
bazen kendime soruyorum; ben artvinliyim,eskişehirde doğdum büyüdüm,istanbulda yaşıyorum,trabzonla hiçbir alakam yok,ne alaka trabzonspor diye.gittiğim tek maç 88-89daki eskişehir-trabzonspor maçıydı.onun haricinde hiçbir futbolcuyu canlı görme imkanım olmadı.
ama bu sevgi öyle bir sevgi ki radyodan bordomavi sesi duyduğumda,televizyonda o renkleri gördüğümde,gol olduğunda kendimden geçtiğimde,gecenin bi yarısı su içmeye kalktığımda "aceba bu hafta ne yaparız" dediğimde anlıyorum trabzonspor benim dna'mda,iliklerimde,hücrelerimde.illaki trabzonlu olmaya gerek yok.
trabzonsporluluk sanırım bu.gönülbağı.takım tutmak bu olmalı....

Telha TANYILDIZI
25.04.2008, 17:30
abi sen ne demek istediğimi anlamadım galiba...
ben her Trabzonsporluyu hemşerim olarak görürüm demek istedim...

önemli değil renktaş burada önemli olan bizim birlik olabilmemiz benim için trabzonsporlu olan herkes kardeşimdir buna sende dahilsin:alkış:

amma velakin unutun trabzonu :D:D

ilhan
25.04.2008, 17:34
Söz konusu Trabzonspor olunca en çok ağırıma giden cümle " Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular. " dır. Ben de Artvinliyim. Bu takımı tutma ayrıcalığına sahip olduğum için kendimle gurur duyuyorum.

Sönmez Özlü
25.04.2008, 17:35
trabzonu kafanızdan silin trabzonsporu yerleştirin lütfen

Şahsım adına, Trabzon'u kafamdan silmeyeceğimi şimdiden beyan edeyim. Trabzon, Trabzonspor'u yaratan şehir olarak ve kimliğimi oluşturmamda bana büyük katkılar sağlamış bir şehir olarak daima kafamda, zihnimde yer tutacaktır.

Trabzonsporlular arasında Trabzonlu olan/olmayan ayrımı yapmıyoruz, tamam. Ama bu iş bu kadardır. Trabzon'u silin kafanızdan falan derseniz, orda durun derim. Yok öyle bir şey.

Mehmet Fırat
25.04.2008, 17:37
önemli değil renktaş burada önemli olan bizim birlik olabilmemiz benim için trabzonsporlu olan herkes kardeşimdir buna sende dahilsin:alkış:

Trabzon'u unutmak da olmaz ki şimdi.

Ben her yaz Trabzon'a gitme hayali kuruyorum. Hayatımda sadece bir kere gidebildim o da 3 yaşındayken. :o :)

Telha TANYILDIZI
25.04.2008, 17:39
Şahsım adına, Trabzon'u kafamdan silmeyeceğimi şimdiden beyan edeyim. Trabzon, Trabzonspor'u yaratan şehir olarak ve kimliğimi oluşturmamda bana büyük katkılar sağlamış bir şehir olarak daima kafamda, zihnimde yer tutacaktır.

Trabzonsporlular arasında Trabzonlu olan/olmayan ayrımı yapmıyoruz, tamam. Ama bu iş bu kadardır. Trabzon'u silin kafanızdan falan derseniz, orda durun derim. Yok öyle bir şey.

valla kardeşim sen anlamak istemiyorsun beni ben sana trabzonu sevme diyormuyum , ben diyorum ki söz konusu trabzonspor olunca trabzonsporuumuzun ismini yazalım buraya bakın şöyle örnekleyeyim size
bursa-trabzonspor :---
bir maçın sonucunu böyle yazabilmeliyiz benim derdim bu arkadaşlar hepinizi seviyorum
hepinizden allah razı olsun

Koray
25.04.2008, 17:39

sen benim ne demek istediğimi yine anlamadın,neyse :)

Mahmut Baran
25.04.2008, 17:41
Malatyalıyım bildiğiniz gibi. :)

Tamamı ile katılıyorum Elazığ'lı arkadaşa. :)

bende erzurumluyum ama doğma büyüme malatyalıyım adını her andığımda yada bordo maviyi her gördüğünde aşkını görmüş kadar iç çeken ir trabzonsporluyum

KOCAMANOGLU
25.04.2008, 17:59
Bugün bir spor kanalını dinliyorum sevgili rıdvan konuşuyor 4 büyüklerden bahsederken 4. büyük olarak sivas sporu söylüyor.

Haklımı haksızmı diye kendimi yargılıyorum cünkü sen sivasa 6 puan vermiş cünkü sen sivas macında ne olursa olsun tarafatarsahaya girip yumruk atmış cünkü sen bize büyüklüğünü unutturmuş bir takımsın.Bugün tüm spor yazarları artık şöyle diyor vasatın üzerinde futbol oynayan her takım Trabzonu yener... haksızlarmı dostlar...Bu yıl çok utandık ...Dön artık Trabzonum...Yalvarıyoruz ...

Hotaman
25.04.2008, 18:05
Çok açıkça söylüyorum, Trabzonluluk başka Trabzonsporluluk başka. Ben Trabzonspor'u tutan ve herkesin "asi bir ruh ile" İstanbul'a başkaldırdığı için tuttuğunu düşünüyorum. Bugün bu Trabzonspor ile özdeşleşmiş ama eğer ki aynı durumda Trabzonspor değilde Malatyaspor, Samsunspor, Artvinspor, Elazığspor, Adanaspor... olsaydı bizler yine aynı çatı altında toplanacaktır. Benim gözümde Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular birçok Trabzonludan çok daha değerlidirler (Ulusoy, Albayrak, Güroy...) .Bu nedenle herzaman için "Trabzonsporluluk" gururunu Trabzon ile sınırlamak bence küstahlıktır.

Telha TANYILDIZI
25.04.2008, 18:08
:alkış::alkış:
Çok açıkça söylüyorum, Trabzonluluk başka Trabzonsporluluk başka. Ben Trabzonspor'u tutan ve herkesin "asi bir ruh ile" İstanbul'a başkaldırdığı için tuttuğunu düşünüyorum. Bugün bu Trabzonspor ile özdeşleşmiş ama eğer ki aynı durumda Trabzonspor değilde Malatyaspor, Samsunspor, Artinspor, Elazığspor, Adanaspor... olsaydı bizler yine aynı çatı altında toplanacaktır. Benim gözümde Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular birçok Trabzonludan çok daha değerlidirler (Ulusoy, Albayrak, Güroy...) .Bu nedenle herzaman için "Trabzonsporluluk" gururunu Trabzon ile sınırlamak bence küstahlıktır.

:alkış::alkış::alkış:
noktası virgülüne kadar herşeyine katışıyorum ama sonundaki küstahlık kelimesi biraz ağır oldu bence
onu yanlışlıktır die düzeltebiliriz değilmi

Sönmez Özlü
25.04.2008, 18:16
Ağır olsa da fark etmez çünkü o görüşte olan hiçkimse yok sanırım. En azından ben görmedim. Paranoyaya da gerek yok yani.

Arif Timurcioğlu
25.04.2008, 18:18
Arkdaşlar bazı arkadaşlarımızın Trabzonsporu Trabzonla sınırlı kalmayacağını anlaması gerek, ben Elazığlıyım ama Trabzonsporluyum ve bu şekilde (benim gibi trabzonlu olmayan ve Trabzonspora gönül veren) 10000lerce insan var lütfen arkadaşlar Trabzonsporumuzu Trabzon ilinin içinden bir takım olarak görmeyin
şimdiden anlayış ve saygınız için teşekkür ederim lütfen biraz daha ufku açık olalım Helal olsun canım kardeşim. Trabzonlu olmayıp trabzonsporu tutan insanlara çok büyük saygım var.

hüseyin toraman
25.04.2008, 18:40
imzam herşeyi anlatır herhalde(bu imzamı 10 gündür kullanıyorum hepde kalacan)

TRABZONSPOR umun başarılı olmadığı bir yerde kimin başarılı olduğu beni hiç ilgilendirmez

Alibeyoglu
25.04.2008, 18:52
trabzonspor takimi zaten yanliz trabzon sehrinin takimi degildir trabzonspor takimi trabzonlunun,karadenizlinin ve btün türkiyenin takimidir
baska sehirli olupda trabzonsporumuza gönül verenlerin sayisi kücümsenmeyecek kadar fazladir iste asas bu arkadaslarimiz trabzonspor büyüklügünün bi gösterkesidir

ts1967ferdi
25.04.2008, 18:54
evet arkadaşlar bende gümüşhaneleyim ama fanatik trabzonspor taraftarıyım kendimle gurur duyuyorum...

Cem Balcı
25.04.2008, 18:56

ben Trabzonsporluyum ama gümüşhaneliyim...:rolleyes:

Kadir Aydın
25.04.2008, 19:21
Bende Trabzonlu değilim, başlığı açan arkadaşa teşekkürler düşüncelerimize tercüman olmuş.

Cafer KILIÇSOY
25.04.2008, 19:56
Yine başlamış konu başka başka şekillere çekilmeye.

Ya bırakın onu bunu, biz Trabzonsporlumuyuz?

Evet Trabzonsporluyuz.

Bitti.

coskun0661
25.04.2008, 20:50

:alkış::alkış::alkış::alkış:aynen renkdaş

Koray
25.04.2008, 20:54
ben Trabzonsporluyum ama gümüşhaneliyim...:rolleyes:

tamam kardeşim sen Gümüşhaneli ol bişe demiyorum ama aklın sıra laf koymaya çalışacağına bu cevabı verene kadar mesajın içeriğini iyi anla tamam mı güzel kardeşim ?

hadi eyvallah..

Muhammed KOÇ
25.04.2008, 20:57
Trabzonspor trabzon il sınırları içerisinde bir takım olsaydı; trabzondaki trabzonspor taraftarı,trabzon dışındaki trabzonspor taraftarından fazla olurdu..bu gün 10 milyon taraftardan söz ediyoruz..

SERDAR-61
25.04.2008, 21:11
10 milyon taraftarımız yok olsa olsa enfazla 2-3 milyon taraftarı vardır.abartmaya gerek yoktrabzon ili ve karadeniz dışında trabzonlu olmayıp trabzonsporun taraftar sayısı azdır ve bu az kesimi oluşturanların yaş ortalamaları 40'ın üstüdür.

orhan42
25.04.2008, 21:30
Türkiyenin her yerine taraftar bulabilen bir takımdır Trabzonspor...Bitliste görevliyim Konyalıyım ama Trabzonsporluyum dediğim zaman ayrı bi havanız oluyor.Bu durumdan çoook ama çok memnunum...

Semih58
25.04.2008, 21:31
Sivaslı'yım.TRABZONSPOR'luyum. Anadolu takımı olduğu için,BİZANS'ı devirdiği için. Efsane artık geri dönmeli.Tuncay SOYAK-iskender GÜNEN olduğunda TRABZON'da Cincon maçları hep 3-0 biterdi.

S.DEMİRCİ
25.04.2008, 21:33
bence bir sınırlama yok.. yaşaşın TRABZONSPOR.. gerisi boş......

Great White
25.04.2008, 21:54
Konuyu açan Tanyıldızı' nı tebrik ederim:)

Trabzonspor Trabzon' un çok önüne geçmiş bir olgudur..

Trabzonspor' u ortaya çıkaran Trabzon' dur ama Trabzon' u Dünya' ya Trabzonspor tanıtmıştır..

Ben hem anadan hem de babadan Trabzon' luyum..

Trabzonspor' u tutmak bir ayrıcalık ise bu seçimimi de tamamen Trabzon' lu oluşuma borçluyum açıkçası..

Bir insanın Trabzonlu ya da herhangi bir şehirli olması kendi seçimi değildir. Kendi şahsi çabası ile de bu ayrıcalığa erişmemiştir. Zira kafa kağıdının arkasında yazan şehir ismi ile gurur ya da utanç duymayı hak edecek hiçbir şey yapmamıştır..

Sırf bu yüzden kendim de aslen Trabzon' lu olmama rağmen Trabzonspor' u salt Trabzon' lu oluşu ile değil başka bir şehrin mensubu olarak tutan ve sahiplenen taraftarlarımızı bizlerden daha ayrıcalıklı buluyorum..

Çünkü onlar biz Trabzonlular' a oranla çok daha objektif bir seçim yapmışlardır..

Bu sebepledir ki en az bizim kadar Trabzonspor' ludurlar..

Varlıbaş61
25.04.2008, 23:03
başlık çok doğru
mesela benim kardeş olan iki arkadaşım war işyerinde
mardin de doğma büyümeler.
abisi fenerli ama kendisi trabzonsporlu
ee tabe abisi arkadaşım kendisi hemşerim:D

yns61
25.04.2008, 23:06
sinoplu arkadaşım var oda koyu trabzonspor'lu...

erman_ss
25.04.2008, 23:09
ilk önce arkadaşın açtığı başlık çok güzel ve çok manidar.trabzonspor anadoluda devrim yapmış tek takımdır o yüzdendirki deplasmanı olmayan tek takımız.her yerde trabzonsporumuzu destekleyen tutan taraftarımız var.bence bu olayları pankartlara dökmek lazım elazığlı trabzonsporlular vs diye.burdan konuyu açan gakkoş diyarına selamlar

İleli
25.04.2008, 23:10
Kesinlikle haksilisin arkadasim..

Cafer KILIÇSOY
25.04.2008, 23:11
Soner harika bir yorum.

Teşekkür ederim

KUTADGU
25.04.2008, 23:11
Başlığı iki ana unsur üzerine destekliyorum, belki de iki ana hususta itiraz ediyorum..

Birincisi, ben Trabzonspor'u bir takım olarak düşünmüyorum.
Salt anlamda sadece futbol kulübü olduğuna da inanmıyorum.

İkincisi, bir kimlik, bir duruş, bir yaklaşımın temeli olan Trabzonsporluluk kültürünü de sadece Trabzon şehrine indirgeyemiyorum...

Trabzonspor'u Trabzon şehri doğurmuştur.
Trabzon, Trabzonspor'u
Trabzonspor da Trabzon şehrini beslemiştir.

Ancak Trabzonspor'u asıl değerli yapan şey, basit şehir takımı mantığından çok, ihtilalci ve adam gibi duruşuyla haykıranların sesi olmasıdır...

İlk ses Trabzon şehrinde ortaya çıkmışsa da yankısı ve cevabı diğer bütün şehirlerde karşılık bulmuştur...

İlk önce Trabzonsporluyuz...

Great White
25.04.2008, 23:13
Soner harika bir yorum.

Teşekkür ederim

Rica ederim Cafer:o

Ben teşekkür ederim:)

OLCAY ÇAKIR
25.04.2008, 23:18
Trabzonsporluyuz.

(Çok şey yazdım ama sildim.En net kısmı bıraktım,yukarda)

OLCAY ÇAKIR
25.04.2008, 23:34
Not:
Hatta bu sayfaya sadece Trabzonsporluyuz ibaresi yazarsa her arkadaş fena da durmaz hani.!

Peşpeşe fena durmaz bence:)
Trabzonsporluyuz.

(Çok şey yazdım ama sildim.En net kısmı bıraktım,yukarda)

Erdal
25.04.2008, 23:35
Bir gazetenin genel yayın yönetmen yardımcısı "biliyormusun ben lise ye kadar Trabzonspor u tutuyordum .." dedi . Sonra ne oldu dedim? Bir Trabzon lu arkadaş yüzünden braktım dedi. "Trabzonspor u o kadar çok seviyordu ki benle paylaşmak istemedi" :))) Bazen ben bile Trabzonspor un bizim şehrin elinde büyüdüğünü ama onu aşalı yıllar olduğunu unutuyorum. Son zamanlarda Trabzon dışından Trabzonspor lu lara pek ilave olmuyor. Ama bunun sebebi asla saha sonuçları değildir. Daha önce de yazdım 96 da sahada kaybederken Trabzonspor lu olmuş arkadaşlarım var. O gün bu gün Trabzonspor lular...biri Van lı biri Samsun lu biri Tarsus lu....Duruş diyorlarya o işte...

Sönmez Özlü
25.04.2008, 23:49
Bir gazetenin genel yayın yönetmen yardımcısı "biliyormusun ben lise ye kadar Trabzonspor u tutuyordum .." dedi . Sonra ne oldu dedim? Bir Trabzon lu arkadaş yüzünden braktım dedi. "Trabzonspor u o kadar çok seviyordu ki benle paylaşmak istemedi"

Bırakmakla iyi etmiş. Böyle takım mı tutulur yahu?

Salih Sezer
25.04.2008, 23:52
bende kastamonuluyum, trabzonspora gönül veren bir taraftarım...youtube da trabzonsporun bir videosunu izledim.astonvilla macı öncesi ingiltere deki taraftarların coskusunu gösteriyordu, aralarında fener formalı taraftarlarda vardı...ve bunun benzerleri çok...trabzonsporu büyük takım yapanda bu ruhtu..

Muhammed KOÇ
26.04.2008, 00:01
ben de iç anadolu bölgesinde belki adını bile bilmeyenlerin olduğu Tuz gölünün yanındaki yeni il olan Aksaray lıyım.. ve trabzonsporluyum..

Erdal
26.04.2008, 00:02
Bırakmakla iyi etmiş. Böyle takım mı tutulur yahu?

Hikayeyi dinlediğimde senin düşündüklerinin aynısını bende düşünmüştüm.Ancak ayrıntılı dinleyince öyle olmuyor....iyiki brakmış,tutmasınlar,hepsi bize düşman zaten, wsws diyoruz .Sonra bir bakmışız Türkiyenin en antipatik şehri ve takımı olmuşuz.Bunda kusur hep karşı tarafın olamaz....bir aksilik var bu işte ....

Sönmez Özlü
26.04.2008, 00:09
Hikayeyi dinlediğimde senin düşündüklerinin aynısını bende düşünmüştüm.Ancak ayrıntılı dinleyince öyle olmuyor....iyiki brakmış,tutmasınlar,hepsi bize düşman zaten, wsws diyoruz .Sonra bir bakmışız Türkiyenin en antipatik şehri ve takımı olmuşuz.Bunda kusur hep karşı tarafın olamaz....bir aksilik var bu işte ....

Yok abi öyle demiyorum..

Bir arkadaşı Trabzonspor'u ona bırakmadı diye tutmaktan vazgeçiyorsa, tutmuyordu zaten demektir.. Öyle bir sempatisi varmış o kadar.

Neyse dağıtmayayım mevzuyu ben.

Adem Erdoğan
26.04.2008, 00:13
bende kastamonuluyum, trabzonspora gönül veren bir taraftarım...youtube da trabzonsporun bir videosunu izledim.astonvilla macı öncesi ingiltere deki taraftarların coskusunu gösteriyordu, aralarında fener formalı taraftarlarda vardı...ve bunun benzerleri çok...trabzonsporu büyük takım yapanda bu ruhtu..

ben de iç anadolu bölgesinde belki adını bile bilmeyenlerin olduğu Tuz gölünün yanındaki yeni il olan Aksaray lıyım.. ve trabzonsporluyum..

Büyüksünüz...Farklısınız...
:alkış::alkış::alkış:

Erdal
26.04.2008, 00:21
Yok abi öyle demiyorum..

Bir arkadaşı Trabzonspor'u ona bırakmadı diye tutmaktan vazgeçiyorsa, tutmuyordu zaten demektir.. Öyle bir sempatisi varmış o kadar.

Neyse dağıtmayayım mevzuyu ben.

Aslında şöyle adam gibi bir "dağılıp"sonra toparlanmaya ihtiyacımız var belki de:)) Yaşadıklarımız dağılmış halimiz bundan sonrakilerde toparlanma süreci olsun inşallah..

MehmetGÜRSOY61
26.04.2008, 00:21
helal olsun arkadaşım tebrik ederrm senii

eys_61
26.04.2008, 00:39
Daha önce benzer bir konuda yine aynı örneği vermiştim,Trabzonspor-O.Lyon rövanş maçının özetlerinde maraton tribününde bir pankart dikkat çekiyor;VANLILAR (bordo-mavi karakterlerle yazılmış)Kilometrelerce uzaktan tek bir maç için hiç bilmediğin bir şehre gitmek aidiyetin belgesidir sanırım.Trabzonspor hepimizin.

Bir de şöyle bir şey var çok hoşuma gitti.

...Mecazen anlatırsak, Trabzonspor ülkesinin başkenti Trabzon'dur.

okg_53
26.04.2008, 00:58
ben rizeliyim ama ölümüne Trabzonsporluyum.

SERDAR-61
26.04.2008, 07:34
ben UZAYLIYIM ama ölümüne TRABZONSPORLUYUM:D

m@rdi
26.04.2008, 07:52
İlkokulda bir arkadaşım Trabzonspor'u tutardı. ( Kendisi Adanalı,Trabzonla ,Karadenizle herhangi bir bağlantısı yok) .Trabzonspor maçlarında önlüğün altına formasını giyer,herkese kafa tutardı. Neden diğer takımlar değilde Trabzonspor dediğimizde, "ben farklıyım, ben Anadoluluyum" derdi. O zamanlar pek mana veremesemde şimdi hem onu hem sizleri çok iyi anlıyorum. :)

Ya bırakın onu bunu, biz Trabzonsporlumuyuz?

Evet Trabzonsporluyuz.

Cafer Abi sözün özünü söylemiş.

Ne mutlu TRABZONSPORLUYUM diyene !!!

Nurettin Yılmaz
26.04.2008, 08:27
ne yazıkki şu aralar il sınırlarına hapsedilme yoluna girilmiş durumda .. birileri çıkıp buna DUR ! demezse üç beş seneye kalmaz kendi ipimizi kendimiz boynumuza takıp sandalyeyi de kendimiz tekmeleyecez.....

Travelair
26.04.2008, 09:02
Böyle görmemek için yönetici portföyünü geliştirmeli, diğer illerin Trabzonsporlu değerli yöneticilerine de kapıları açmalıyız.

Altyapı için sadece Trabzon'un çocukları değil, yetenek nerde varsa o illerin çocuklarını da değerlendirmeliyiz

Vaktiyle Trabzonspor 3 ukalalar dahil, Türkiye'nin potansiyeli en yüksek kulübüdür demiştim.

Çünkü büyük camiamızın yanında, feybe olmasın da Trabzonspor olsun, bjk olmasın da Trabzonspor olsun, gs olmasın da Trabzonspor olsun fikrinin olduğunu söylemiştim. Çoğu kişi bu düşüncemi ciddiye almadı. Bakın bugün Sivasspor bunu yapmaya çalışıyor. Ama Trabzonspor yaparsa farklı olur. Bu potansiyeli kullanmak mecburiyetindeyiz

krdnz
26.04.2008, 09:07
Trabzonsporlu olmakla Trabzonlu olmak çok ayrı kavramlar değil bence.Trabzonsporu tutan herkes zaten biraz Trabzonlu olmuştur.Tulumu,kemençeyi,hamsiyi,horonu,sümelayı, Kazım Koyuncuyu da sevdiren Trabzonspordur aslında benim gibi bir çok insana.Trabzonluların özel ilgisine ve Trabzonluya hemşeri gözüyle bakmamıza sebep olanda Trabzonspordur.
Ben Trabzonsporu tutup Trabzon şehrini sevmeyene rastlamadım.Aksine ikinci bir memleket olarak sahipleniyor birçok Trabzonsporlu.....iyi ki Trabzonsporluyum,Trabzonu çok seviyorum........

vadaa55
26.04.2008, 10:01
Trabzonsporlu olmakla Trabzonlu olmak çok ayrı kavramlar değil bence.Trabzonsporu tutan herkes zaten biraz Trabzonlu olmuştur.Tulumu,kemençeyi,hamsiyi,horonu,sümelayı, Kazım Koyuncuyu da sevdiren Trabzonspordur aslında benim gibi bir çok insana.Trabzonluların özel ilgisine ve Trabzonluya hemşeri gözüyle bakmamıza sebep olanda Trabzonspordur.
Ben Trabzonsporu tutup Trabzon şehrini sevmeyene rastlamadım.Aksine ikinci bir memleket olarak sahipleniyor birçok Trabzonsporlu.....iyi ki Trabzonsporluyum,Trabzonu çok seviyorum........
Sana katılıyorum. Ben de Samsun'luyum ama TRABZONSPOR'luyum.Fakat son zamanlarda memleketi Trabzon oluo da TRABZONSPOR'u tutmayayıp da ezikleri tutanları gördükçe kahroluyorum.

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 10:04
Sana katılıyorum. Ben de Samsun'luyum ama TRABZONSPOR'luyum.Fakat son zamanlarda memleketi Trabzon oluo da TRABZONSPOR'u tutmayayıp da ezikleri tutanları gördükçe kahroluyorum.

Onlar ki bu yüce duyguyu tatamayan,bir nevi mutfakta çalışıp yemek yiyemeyenlerdir.

Kendi ezik yollarını kendileri seçmiştir.Allah doğru yoldan ayırmasın...

TSelif
26.04.2008, 10:32
TRABZONSPOR halkın takımıdır. TRABZON il sınırları içinde hapsedilemez SEVGİSİ ...Evet sevgisi çok büyüktür taşmıştır dünyaya.
Fakat büyük bir gerçek vardır ki o da "TRABZONSPOR TRABZON şehrinin takımıdır" gerçeği ;)

erkankoc
26.04.2008, 10:44
istanbulluyum ama trabzonsporluyum..super bi duygu bence

Samet Başdağ
26.04.2008, 10:45
bu yazıları da okumak nasip olduya bana başka birşey istemem...burdaki yazilari şöle okuyun;ayrı bir sayfada bmn yöneticilerimizin anasayfaya koyduğu yaziyi ilk önce okuyun sonra o sayfa açık dursun o müzik eşliğinde burdaki yazıları okuyun...adrenalim yükseldi be...fb maçı için sabırsızlanıyorum...

ilhan
26.04.2008, 10:47
tanyildizi ,

Böyle bir konu için teşekkür ederim Elazığlı kardeşim.

Telha TANYILDIZI
26.04.2008, 10:48
TRABZONSPOR halkın takımıdır. TRABZON il sınırları içinde hapsedilemez SEVGİSİ ...Evet sevgisi çok büyüktür taşmıştır dünyaya.
Fakat büyük bir gerçek vardır ki o da "TRABZONSPOR TRABZON şehrinin takımıdır" gerçeği ;)

arkadaşlar siz bu düşünceyle devam ederseniz ,şahsen ben sizin gibi düşünsem; benim oğlum kesinlikle trabzonsporu tutmaaz. senin oğlun tutabilir çünkü o trabzonda ama benimki tutmaz .bundan dolayı artık at gözlüklerini çıkarmamız lazım ben hiç bir zaman trabzonsporun trabzonun takımı olduğunu düşünmedim, bazen soruyorlar neden tutuyorsun o bir şehir takımı ama onlar bilmiyorlar trtabzonsporun ne demek olduğunu. şimdi birisi hemde bizden birisi kalkıp bana trabzonspor trabzonun takımıdır derse !!o osoruyu soran trabzonsporun ne demek olduğunu bilmeyen insanlardan farkı yoktur benim için ....:confused:

Telha TANYILDIZI
26.04.2008, 10:52
tanyildizi ,

Böyle bir konu için teşekkür ederim Elazığlı kardeşim.

bende bu konuya kayıtsız ve katkısız kalmadığın için teşekkür ederim

Çağatay_
26.04.2008, 10:53
Çok güzel belirtmişsin kardeş.

Bir arkadaş var buralı Trabzonsporu tuttuğunu söyledi.Millet şaşırdı ne işin var Trabzonsporla senin falan dedi.

Ben de ne olmuş bizim sitede Elazığlı, Malatyalı, Amasyalı Trabzonsporlular var dedim.

Adamlar inanamadı hala da inandıklarını sanmıyorum :D

Bazı duygular yaşanmadan anlaşılmaz.Seni de tebrik ediyorum abicim bu yürekliliğin için. :)

TSelif
26.04.2008, 10:53
Mesajımı düzgün okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız sanırım.
TRABZONSPOR somut olarak TRABZON un takımı değil mi ? Yani bu takım bu şehirde kurulmadı mı ? ama sevgisi TRABZON ile sınırlı kalamaz diyorum yani bunu anlamak bu kadar zor mu :confused:

Ha unutmadan benim için TRABZON lu olmayıp ta TRABZONSPOR u tutatn bir kişi her zaman bir TRABZON ludan önde gelir ;)

Ertan 51
26.04.2008, 10:56
bu insanda Niğde'li ama hem Trabzon hemde Trabzonspor sevdalısı
Trabzon Türkiyemizin aynası diye düşünüyorum bu ilin böylesine şanlı ve onurlu birde takımın olması ekmek kadayıfının üstüne kaymak gibi olmuştur.

Trabzonlu kardeşlerimizin biz başka şehirli Trabzonsporlularla gurur duyduklarını biliyorum
ama bazı arızalı tipler var herşeyi kendisine mal etmek isteyenler burda da asıl tartışılan o fakat ne Trabzonlular ne bizlar onları kaale almıyoruz SEVDAMIZ BİR.

fakat benim şahsi görüşümdür
Trabzonspor önce Trabzonluların
sonra HEPİMİZİN.

Ertan 51
26.04.2008, 10:58
özür dilerim 2 sefer yollamışım bilgisayarın azizliğine uğradım

Telha TANYILDIZI
Mesajımı düzgün okusaydınız ne demek istediğimi anlardınız sanırım.
TRABZONSPOR somut olarak TRABZON un takımı değil mi ? Yani bu takım bu şehirde kurulmadı mı ? ama sevgisi TRABZON ile sınırlı kalamaz diyorum yani bunu anlamak bu kadar zor mu :confused:

Ha unutmadan benim için TRABZON lu olmayıp ta TRABZONSPOR u tutatn bir kişi her zaman bir TRABZON ludan önde gelir ;)

ya neden beni anlamamkta ısrar ediyorsun halen daha trabzonludan önde gelir diyorsun bak sınıflandırma yapıyorsun işte bunu istemiyoruz trabzonluları bir kefeye diğerrlerini bir kefeye koymayalım lütfen

Samet Başdağ
.................:)

Cyzio

Mahcup ettin, Elif... :o

Samet Başdağ
26.04.2008, 10:59
ya neden beni anlamamkta ısrar ediyorsun halen daha trabzonludan önde gelir diyorsun bak sınıflandırma yapıyorsun işte bunu istemiyoruz trabzonluları bir kefeye diğerrlerini bir kefeye koymayalım lütfen
bu iyiydi işte...:alkış:

Ertan 51
26.04.2008, 11:03
ayrı kefe değil tanyıldızı
bizleri onure ediyor sağolsun o kardeşimiz

Hami_41
26.04.2008, 11:05
benim trabzonla hiç alakam yok Kocaelinde doğdum Kocaelinde büyüdüm Kocaelisporu severim her maçına da giderdim ama Kocaeliden önce doğuştan Trabzonsporluyum burdan çevre illere Trabzonspor maçlarna da gidiyorum.Ve bir trabzonsporlu olmaktan gurur duyuyorum trabzonlulara da sempatiyle bakıyorum...

TSelif
26.04.2008, 11:09
Ay neyse sizin anlayacağınız yok beni devam edin ...
Sonra demeyin ama nüfus cüzdanında TRABZON tazıp ta başka takım tutan bizden değidir diye ..
Kolay gelsin size .....

TSelif
26.04.2008, 11:12
.................:)

Garip bişey mi söyledim .Ne güzel işte Trabzon lu değil ama TRABZONSPOR u tutuyo ...
neyse siz takılın kafanıza göre ...

TSelif
26.04.2008, 11:21
ayrı kefe değil tanyıldızı
bizleri onure ediyor sağolsun o kardeşimiz

Evet kesinlikle :)

ilhan
26.04.2008, 11:21

Kendi adıma teşekkür ederim Elif Abla.

İHSAN
26.04.2008, 11:23
arkadaşlar siz bu düşünceyle devam ederseniz ,şahsen ben sizin gibi düşünsem; benim oğlum kesinlikle trabzonsporu tutmaaz. senin oğlun tutabilir çünkü o trabzonda ama benimki tutmaz .bundan dolayı artık at gözlüklerini çıkarmamız lazım ben hiç bir zaman trabzonsporun trabzonun takımı olduğunu düşünmedim, bazen soruyorlar neden tutuyorsun o bir şehir takımı ama onlar bilmiyorlar trtabzonsporun ne demek olduğunu. şimdi birisi hemde bizden birisi kalkıp bana trabzonspor trabzonun takımıdır derse !!o osoruyu soran trabzonsporun ne demek olduğunu bilmeyen insanlardan farkı yoktur benim için ....:confused:
"Tanyildizi" abicim sen en doğru seçimini yapmışsın. Bırakalım da Trabzonlu olanlar , " trabzonlu olmasaydı senin gibi doğruyu bulabilecekler miydi?" onu düşünsünler. Örneğin ben, Trabzonluyum; ama trabzonlu olmasaydım sanırım BU SEVDAyla tanışmam biraz uzun sürecekti. Senin bu seçimin, daha doğrusu; Trabzonlu olmayan arkadaşların bu doğru tercihi, ne kadar mantıklı ve aklıselim insanlar olduğunuzu gösteriyor

Kesinlikle karşı olduğum bir tutumdur: "Trabzonspor , Trabzonluların takımıdır vs" ... Hayır efendiler, Trabzonspor sadece yer itibarıyla " Trabzondadır, orada kurulmuştur"; Trabzonsporumuzun asıl yeri " ona aşık olanların Kalbidir. Bu bakımdan O'nu Trabzon gibi bir şehirle sınırlandırmak Trabzonspora yapılacak en büyük haksızlık olacaktır.

Bir diğer husus; Trabzonspor'u sadece Trabzonla sınırlandırdığımız vakit, Trabzonlu olmayan TSlileri dışlamış oluyor ( onları istanbul takımlarına yönlendirmiş oluyoruz), hem de Trabzonsporun büyük takım olma şartı olan " her kesimden taraftarı olma" sıfatını yitirmesine sebeb oluyoruz. ( Trabzonlu oluup istanbul takımlarına gönül verenler, zaten benim gözümde "trabzonluluktan afaroz edilmiştir".)

"Benim için Trabzonlu da önemlidir, Elazığlı da , X bir şehirli de...Ama Trabzonspolu hepsinden önemlidir. Yani şehirler üstü bir olgudur TRABZONSPORUMUZ

ARKADAŞLAR BİZİM MEMLEKETİMİZ BELLİ ; TRABZONSPORLU'YUZ.

Tanyildizi, başlık tam isabet olmuş. eline sağlık.

Samet Başdağ
26.04.2008, 11:24
Garip bişey mi söyledim .Ne güzel işte Trabzon lu değil ama TRABZONSPOR u tutuyo ...
neyse siz takılın kafanıza göre ...
bak orda 2 yanliş yaptın:)
1) TS tutanlari ayırdın
2) TRABZONLUDAN ÜSTÜN GÖRDÜN:)

ha sen bunlari demek istemedin ben biliyorum ama "1000 düşün 1 yaz" iyi forumlar...

SERDAR-61
26.04.2008, 11:25
sevda ortak sevda bordo mavi gerisi hikaye trabzon yalnız trazbonun değil tüm anadolunun takımıdır. ha uzaylı olmuşsun ha marslı ne farkeder yüreğimiz bordo mavi

Tangerine Dream
26.04.2008, 11:30
Değil görmek, daha Trabzon'un 500 km. yakınından bile geçmedim ama Trabzonspor'luyum ve bununla gurur duyuyorum.

TSelif
26.04.2008, 11:31
da_da_da !
1000 düşünüp 1 yazması gereken ben değilim. Çoğu kişi ne demek istediğimi anladı. Uzatma istersen bu forumda benim yorumlarımı herkes bilir. O yüzden herkes kendi işine baksın diyorum ...

Tangerine Dream
26.04.2008, 11:33
Değil görmek, daha Trabzon'un 500 km. yakınından bile geçmedim ama Trabzonspor'luyum ve bununla gurur duyuyorum.

Ama her Pazartesi akşamı 61 numaralı formamla halı saha maçına çıkarım:)

TSelif
26.04.2008, 11:34
Kesinlikle karşı olduğum bir tutumdur: "Trabzonspor , Trabzonluların takımıdır vs" ... Hayır efendiler, Trabzonspor sadece yer itibarıyla " Trabzondadır, orada kurulmuştur"; Trabzonsporumuzun asıl yeri " ona aşık olanların Kalbidir. Bu bakımdan O'nu Trabzon gibi bir şehirle sınırlandırmak Trabzonspora yapılacak en büyük haksızlık olacaktır.

Aynen bunu demek istemiştim ama anlamak isteye tabi ki :)

Hami_41
26.04.2008, 11:36
arkadaşlar herşey bi yana burda yani Kocaelinde Trabzonluyum deyipte peşinden oo sen trabzonsporlusundur o zaman dediğimde yok fenerliyim diyenlere çok rastlıyorum nası trabzonlu bunlar anlamıyorum.Sen izmitlisin neden Kocaelisporu tutmuyosun derseniz ben Kocaelisporuda seviyorum ama daha okula başlamadan Kocaeli değil Trabzonspor forması aldırırdım babama Allah vergisi heralde bu sevgi :) olmadımı olmuyo Trabzonluda olsa Bursalıda olsa farketmiyor

ErayAkyüz
arkadaslar Trabzonspor anadolunun sembolu olmustur bir şehrin takımı değildir o yüzden

İskender
Herkez aynı şeyi söylüyor, cümleyi biri tersinden biri ortasından biri başından kuruyor tek fark bu...
O yüzden kimse kimseyi yanlış anlamasın...
Trabzonspor bir üst kimliktir, memleketlerin üzerindedir...
Aidiyeti evrenseldir...

Samet Başdağ
26.04.2008, 11:37
da_da_da !
1000 düşünüp 1 yazması gereken ben değilim. Çoğu kişi ne demek istediğimi anladı. Uzatma istersen bu forumda benim yorumlarımı herkes bilir. O yüzden herkes kendi işine baksın diyorum ...
ne demek istediğini bende anladim...
bazı arkadaşlar anlamadı...
sende benim demek istediğimi anlamadin...
arkadaşlara senin anlatmak istediğini yanlış cümle ile anlattın...
ben işime bakayim:alkış:
ha bu arada herkesin işi ayrı değil TRABZONSPOR:)

Hotaman
26.04.2008, 11:45
Daha önce de belirttim, memleket olgusu başka birşey Trabzonspor'luluk başka birşey. Trabzonspor İstanbul'a başkaldıran her "asinin" altında toplandığı kocaman bir yürek. Bu yürek ki kendisine ne kadar saldırsalarda atmaya devam etti ve ebediyen edecektir.

İHSAN
26.04.2008, 11:53
"Tanyildizi" abicim sen en doğru seçimini yapmışsın. Bırakalım da Trabzonlu olanlar , " trabzonlu olmasaydı senin gibi doğruyu bulabilecekler miydi?" onu düşünsünler. Örneğin ben, Trabzonluyum; ama trabzonlu olmasaydım sanırım BU SEVDAyla tanışmam biraz uzun sürecekti. Senin bu seçimin, daha doğrusu; Trabzonlu olmayan arkadaşların bu doğru tercihi, ne kadar mantıklı ve aklıselim insanlar olduğunuzu gösteriyor

Bir diğer husus; Trabzonspor'u sadece Trabzonla sınırlandırdığımız vakit, Trabzonlu olmayan TSlileri dışlamış oluyor ( onları istanbul takımlarına yönlendirmiş oluyoruz), hem de Trabzonsporun büyük takım olma şartı olan " her kesimden taraftarı olma" sıfatını yitirmesine sebeb oluyoruz. ( Trabzonlu oluup istanbul takımlarına gönül verenler, zaten benim gözümde "trabzonluluktan afaroz edilmiştir".)

"Benim için Trabzonlu da önemlidir, Elazığlı da , X bir şehirli de...Ama Trabzonspolu hepsinden önemlidir. Yani şehirler üstü bir olgudur TRABZONSPORUMUZ

ARKADAŞLAR BİZİM MEMLEKETİMİZ BELLİ ; TRABZONSPORLU'YUZ.

Tanyildizi, başlık tam isabet olmuş. eline sağlık.

macka61
26.04.2008, 12:10
çok doğru zaten böyle bir şey düşünmüyoruz Trabzonsporluyum diyenin başımızın üstünde yeri var sadece bu yeterli

vadaa55
26.04.2008, 12:35
Bana "hangi takımı tutuyorsun" diye sorduklarında, "TRABZONSPOR" diyorum. Hemen"Trabzon'lu musun?" diyorlar. Ben de onlara"sen hangi takımı tutuyorsun" diye sorunca "fenerbahçeliyim"diyor. Ben de ona sen "kadıköy nüfusuna mı kayıtlısın, ya da istanbul'lu musun" diyorum. "ne alaka" deyiveriyorlar. Ben de "seninki ne alaka ise, benimki de o alaka" diyorum. Yani millet, TRABZONSPOR'u sadece Trabzon'lular tutar diye bir mantığa sahip. Ne alaka ise.

ÖmerFarukYılmaz
26.04.2008, 12:38
Vadaaa

Alkışlıyorum.:alkış:

oskanonur
26.04.2008, 12:43
Bana "hangi takımı tutuyorsun" diye sorduklarında, "TRABZONSPOR" diyorum. Hemen"Trabzon'lu musun?" diyorlar. Ben de onlara"sen hangi takımı tutuyorsun" diye sorunca "fenerbahçeliyim"diyor. Ben de ona sen "kadıköy nüfusuna mı kayıtlısın, ya da istanbul'lu musun" diyorum. "ne alaka" deyiveriyorlar. Ben de "seninki ne alaka ise, benimki de o alaka" diyorum. Yani millet, TRABZONSPOR'u sadece Trabzon'lular tutar diye bir mantığa sahip. Ne alaka ise.

Bu birazdan bizim hatamız. Bir turlu Trabzonspor gerceginini kamuoyuna anlatamadık layıkıyla. Bana gore bunu tek sebebi ise bir turlu bir araya gelemeyisimiz. Duzenli organizasyonlarla Türkiyenin dortbiryanında yapılacak etkinliklerle bu gercegi insaların gozlerinin onune bir kez daha getirmek gerek.

Tabiki Trabzonspor sadece Trabzonluların tuttugu bir takım degildir. Türkiye gercegidir Trabzonspor.

Hekimoğlu
26.04.2008, 12:50
Trabzonspor'u Trabzonlu tutabilir sen gönül veremezsin gibi bir tepki ile karşılaşan var mı.Ben böyle birşey olacağını zannetmiyorum.Yalnız bir noktaya da dikkat çekeyim Trabzonlu için yok takımı haketmiyor İstanbul'a taşınsın hepsi çekirdek çitletiyor yok satılık gruplar felan deyipte Trabzondaki taraftarımızı aşağılayanlar da az değil.Bu tür yorumlar yapan Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular da buna dikkat etsin.Tabi bu tür yorumları yapanları kast ediyorum.

İHSAN
26.04.2008, 13:04
Aynen bunu demek istemiştim ama anlamak isteye tabi ki :)
Elif, demek istemek farklı, demek farklı şeylerdir.. Kendini başkalarının anlayacağı şekilde ifade edememşsin anlaşılan.

TSelif
26.04.2008, 13:12
Sadece anlamak istemediler o kadar. Anlayan çok güzel anladı zaten :)
Sanki TRABZONSPOR sadece benim takımım kimse tutmasın dedim yaw . Nerdeyse linç edilicem burda :D

Ünyeli Murat
26.04.2008, 13:13
hiç unutmam bir gün inönüde beşiktaş maçına gitmiştim...sene 86-87 falan...deniz tarafındaki açıktayız...arkamda ayağında harçlı inşaat çizmeleri olan bir vatandaş hop oturup hop kalkıyor...maça alelacele geldiği belli bu vatandaşla sohbet ederken vaziyetini sordum...oda erzurumlu olduğunu Trabzonspor un maçının olduğunu duyunca işini bırakıp bir anadolu takımını desteklemek için geldiğini anlattı...çok duygulanmıştım ogün..."bir anadolu takımı"
sözü halen daha kulaklarımda çınlıyor...maalesef bugün kentteki birçok genç artık başka takımları tutuyorlar....
artık gelinen noktada takımın bırakın sınırlarını aşmayı kendi kalesini kaybetmek üzere olduğu görmek çok acı verici bir durum...

Hotaman
26.04.2008, 13:30
Sanki TRABZONSPOR sadece benim takımım kimse tutmasın dedim yaw . Nerdeyse linç edilicem burda :D

Katılıyorum.

Nurettin Yılmaz
26.04.2008, 13:40
takımımız sadece sevgi , ilgi , alaka olarak değil artık tüm yönleri ile kentimizi aşmıştır. kentimiz bu haliyle takımımızı taşıyamadığı gerçeği var önümüzde. asıl , konunun bu yönlerininde irdelenmesi gerekir diye düşünüyorum. işin en vahim yanı da ; vaziyet böyle devam ederse takımımızın kitllelerden kopacağı hatta kendi içinde de kan kaybedip sıradan bir anadolu takımına dönüşeceği....

Osman Yavuz
26.04.2008, 14:39
Trabzonlu olmayıp da Trabzonsporlu olanları görünce gerçekten inanılmaz seviniyor ve şöyle düşünüyorum.Acaba bu insanlar Trabzonlu olmadıkları halde niye Trabzonspor'u tutarlar.Ama sonra olayı iyice incelediğimizde Trabzonspor ruhunun ne kadar temiz ne kadar şerefli bir duruş olduğunu görüyorum.Bazı Trabzonlu olupta Trabzonspor'u tutmayanları görünce de çok sinirleniyorum.Onlar hakkında söylediğim bir söz var ama söyleyemem burada:D

Kadir
26.04.2008, 14:51
bende bir Trabzon'lu değilim ama Trabzonspor'luyum . Trabzonspor büyük bir kulüptür zaten sadece şehirle bögeyle sınırlı kalsaydı Bilbao gibi bir takım olur çıkardı.

İslam Sezer
26.04.2008, 15:10
bende Trabzonlu değilim ve çok sıkıntılıyım sırf memleketi olduğu için bu takımı tutan bazı kişilerden.İstanbul ezikleriyle lüzumsuz tartışmalara girerler,ayrıca bizim gibi felsefesi olanları rezil ederler çünkü bizi asla anlamazlar.ortak nokta asla bulamassın,sen efsane dersin,farkımız dersin,o yok oflu der,yok arsinli der.hamsiyi bile sadece balık sanır.haa birde şampiyonluktan uzaklaşınca gs sempatizanı olur.biz kastamonulular sadece Trabzonsporluyuz...

Hekimoğlu
26.04.2008, 15:57
bende Trabzonlu değilim ve çok sıkıntılıyım sırf memleketi olduğu için bu takımı tutan bazı kişilerden.İstanbul ezikleriyle lüzumsuz tartışmalara girerler,ayrıca bizim gibi felsefesi olanları rezil ederler çünkü bizi asla anlamazlar.ortak nokta asla bulamassın,sen efsane dersin,farkımız dersin,o yok oflu der,yok arsinli der.hamsiyi bile sadece balık sanır.haa birde şampiyonluktan uzaklaşınca gs sempatizanı olur.biz kastamonulular sadece Trabzonsporluyuz...
Trabzonlularda sadece Trabzonsporludur.Yazdığın şu yazı provakatif ve tehlikeli kastamonulu felsefik arkadaş.

Varlıbaş61
26.04.2008, 15:59
Trabzonlularda sadece Trabzonsporludur.Yazdığın şu yazı provakatif ve tehlikeli kastamonulu felsefik arkadaş.

walla bende o özelliğimiz ile çok öwünüyorum ama bu aralar nüfus cüzdanında trabzon yazıp da trabzonsporu tutmayanlar çoğaldı
off offf:(

tamuğ yamtar
26.04.2008, 16:02
Tamam.....

Sönmez Özlü
26.04.2008, 16:05

Yuh!

Ben Trabzonluyum.

Şu yazıyı kendime uyarlayarak ben yazmış olsaydım, nasıl tepkiler alacağımı hayal bile edemiyorum.

"Kastamonulu Trabzonsporlular böyle böyle yapıyor, çok sıkıntılıyım, oysa biz Trabzonlular..." şeklinde bir cümle.. İdama davet gibi...

Abartmayın artık! Trabzonlular olarak Trabzonlu olmayan Trabzonsporluları gücendirmemek için uğraşıyoruz. Trabzonsporlular arasında ayrım yoktur diyoruz.

Ama siz bununla da yetinmeyip kendi şehrinizi önde görüyorsunuz. Bu nedir yahu? Ne yapıyorsunuz siz? Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun..

Oldu olacak Kastamonu'dan bir otobüs kaldırın da Faroz'da bir seminer verin bize, taraftarlık nasıl olur nasıl olmaz diye!

SERDAR-61
26.04.2008, 16:11
tartışmaya gerek yok hepimiz biriz hepimiz trabzonsporuz.bu iş bu kadar ister uzaylı ol ister mars lı gel ne olursan ol yine gel.:D

İslam Sezer
26.04.2008, 16:15
Yuh!

Ben Trabzonluyum.

Şu yazıyı kendime uyarlayarak ben yazmış olsaydım, nasıl tepkiler alacağımı hayal bile edemiyorum.

"Kastamonulu Trabzonsporlular böyle böyle yapıyor, çok sıkıntılıyım, oysa biz Trabzonlular..." şeklinde bir cümle.. İdama davet gibi...

Abartmayın artık! Trabzonlular olarak Trabzonlu olmayan Trabzonsporluları gücendirmemek için uğraşıyoruz. Trabzonsporlular arasında ayrım yoktur diyoruz.

Ama siz bununla da yetinmeyip kendi şehrinizi önde görüyorsunuz. Bu nedir yahu? Ne yapıyorsunuz siz? Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun..

Oldu olacak Kastamonu'dan bir otobüs kaldırın da Faroz'da bir seminer verin bize, taraftarlık nasıl olur nasıl olmaz diye!

ben İstanbulda bu aralar sıkça karşılaştığım bazı Trabzonlulardan örnek verdim.yoksa ne ben Kastamonudayım ne de Trabzona adam götürebilirim.bu arada verdiğim örnekler neden canını yaktı anlamadım.benim kimseyi kimseye üstün gördüğüm yok ancak şu bir gerçek ki bu takımı tutanlar ikiye ayrılıyor.neden tuttuğunu bilenler ve bilmeyenler.ben bilmeyen bazı evet altı çizili oalrak yazıyorum sadece bazı Trabzonlular dan örnek verdim.neyse fazla uzatmaya da gerek Trabzonluları çok severim sakın yanlış anlama.:D

Sönmez Özlü
26.04.2008, 16:22
ben İstanbulda bu aralar sıkça karşılaştığım bazı Trabzonlulardan örnek verdim.yoksa ne ben Kastamonudayım ne de Trabzona adam götürebilirim.bu arada verdiğim örnekler neden canını yaktı anlamadım.benim kimseyi kimseye üstün gördüğüm yok ancak şu bir gerçek ki bu takımı tutanlar ikiye ayrılıyor.neden tuttuğunu bilenler ve bilmeyenler.ben bilmeyen bazı evet altı çizili oalrak yazıyorum sadece bazı Trabzonlular dan örnek verdim.neyse fazla uzatmaya da gerek Trabzonluları çok severim sakın yanlış anlama.:D

Trabzonluları sevip sevmemenizle ilgilenmiyorum. Sevginize ihtiyaç da duymuyorum. Ama "Biz Kastamonulular sadece Trabzonsporluyuz" diye bitirdiğiniz zaman cümleyi, bu açıkça Kastamonu'yu Trabzon'a üstün tutmaktır.

Mesele sadece takımı neden tuttuğunu bilenler ve bilmeyenler meselesi ile, insanların memleketiyle alakası yok demektir. Başka bir konuda anlatın o zaman.

Trabzonluların iyi niyetini suistimal ediyorsunuz.

Telha TANYILDIZI
26.04.2008, 16:29

arkadaşlar konuyu anlamakta sıkıntı çekiyorsanız tekrar okuyun kendi aranızda polemik yapacaksanız lütfen birbirinizin msn adresini alın ne konuşuyorsanız konuşun daha duyarlı olalım

İslam Sezer
26.04.2008, 16:31
Trabzonluları sevip sevmemenizle ilgilenmiyorum. Sevginize ihtiyaç da duymuyorum. Ama "Biz Kastamonulular sadece Trabzonsporluyuz" diye bitirdiğiniz zaman cümleyi, bu açıkça Kastamonu'yu Trabzon'a üstün tutmaktır.

Mesele sadece takımı neden tuttuğunu bilenler ve bilmeyenler meselesi ile, insanların memleketiyle alakası yok demektir. Başka bir konuda anlatın o zaman.

Trabzonluların iyi niyetini suistimal ediyorsunuz.

Kastamonu olup başka takımı tutanlar oldukça çok.ben özelde kendi memleketimden çok Trabzonu severim.benim yazıyı o şekilde bitirmemdeki amaç memlekeketi Trabzon olmadığı halde Trabzonsporu tutanların Trabzonsporu neden tuttuklarını bildiklerini felsefesinden haberdar olduklarını bunun yanında bazı Trabzonlu olanların ise bizi sıkıntıya düşürdüklerini amaçlamamdı.yoksa kastamonuda Trabzonspor felsefesini anlamış insan sayısı oldukça az malesef.ayrıca beni tanısan üstün görmek bir tarafa, Trabzon sevgisinden dolayı kendi akrabalarım tarafından bile bir çok takılmaya maruz kaldığımı bilmeni isterim her ne kadar Trabzon sevgimle ilgilenmediği yazmana rağmen yine de yazıyorum bunu.son söz yazdıklarımı tekrar oku yanlış anlıyorsun.

SERDAR-61
26.04.2008, 16:38
la arkadaşlar sorun yok niye iş çıkarıyorsunuz.fuzuli yere birbirimizi kırmayalım bu kötü günlerde
şimdi barışın ulennnnnn:D

Sönmez Özlü
26.04.2008, 16:40
Kastamonu olup başka takımı tutanlar oldukça çok.ben özelde kendi memleketimden çok Trabzonu severim.benim yazıyı o şekilde bitirmemdeki amaç memlekeketi Trabzon olmadığı halde Trabzonsporu tutanların Trabzonsporu neden tuttuklarını bildiklerini felsefesinden haberdar olduklarını bunun yanında bazı Trabzonlu olanların ise bizi sıkıntıya düşürdüklerini amaçlamamdı.yoksa kastamonuda Trabzonspor felsefesini anlamış insan sayısı oldukça az malesef.ayrıca beni tanısan üstün görmek bir tarafa, Trabzon sevgisinden dolayı kendi akrabalarım tarafından bile bir çok takılmaya maruz kaldığımı bilmeni isterim her ne kadar Trabzon sevgimle ilgilenmediği yazmana rağmen yine de yazıyorum bunu.son söz yazdıklarımı tekrar oku yanlış anlıyorsun.

Ben yanlış anlamıyorum, siz yanlış yazıyorsunuz. Anlatmak istediğiniz şeyi anlatamıyorsanız benim yapabileceğim bir şey yok.

metinbay61
26.04.2008, 16:53
EVET KLÜBE BÖYLE Bİ ŞİKAYET DAHA ÖNCEDE GELDİ ''NEDEN ATKILARA 61 YAZILIYO BİZDE TRABZONSPORLUYUZ AMA TRABZONLU DEĞİLİZ'' DİYEN TARAFTARLARIMIZ VARDI...ben bi trabzonluyum ama arkadaşlara hak veriyorum türkiyenin takımıyız biz...

Cengiz Çubukcu
26.04.2008, 16:56
arkadaşlar böyle birleştirici başlıklarda bile nasıl oluyor da ayrıştırıcı mesajlar atıyorsunuz şaşırıyorum, ben bir Trabzonlu Trabzonsporlu olarak Trabzon doğumlu olmayan ama takımımıza gönül vermiş arkadaşlara daha bir sempatiyle yaklaşıyorum....

zaroksilo
26.04.2008, 16:58
trabzonsporlu olsun da çamurdan olsun trabzon da bile takımımızı tutmayan irlandalı ordusu varken

Hotaman
26.04.2008, 17:20
arkadaşlar böyle birleştirici başlıklarda bile nasıl oluyor da ayrıştırıcı mesajlar atıyorsunuz şaşırıyorum, ben bir Trabzonlu Trabzonsporlu olarak Trabzon doğumlu olmayan ama takımımıza gönül vermiş arkadaşlara daha bir sempatiyle yaklaşıyorum....
İmza kardeşim. Ne hikmetse çok çabuk tartışma moduna girip yazmak istemediğimiz şeyler yazıyoruz. Benim için Trabzonspor'u, Trabzon'u seven herkesin bu sevgisi önemlidir. Sonuçta burda da herkes Trabzonspor'lu aramızda kavga edeceğimize tek yumruk olalım ki vurunca ses çıksın!

OZDEN61
26.04.2008, 17:51
çocukça yanlış anlamalara gerek yok.

Egemen Yılmaz
26.04.2008, 18:16
Evet gerçekten çok büyük bir takımız. Örneğin geçtiğimiz yıllarda bir sınıf arkadaşım Antalyalı olmasına rağmen Trabzonspor'u tutuyordu...

trabzonsporluer
26.04.2008, 18:21
tşkler saol

Osman Yavuz
26.04.2008, 18:21
Beyler neyin tartışmasını yapıyorsunuz anlamıyorum.Millet bizi içten çökertmeye çalışıyor bizde bu çökertmeye destek olurcasına bu kadar basit gereksiz bir tartışma içersindeyiz.Umarım bu başlık yakında kapanır.Gereksiz bir tartışma.Tartışmamız gereken Trabzonspor'umuzu nasıl daha ileri götürebiliriz.Bunları tartışmamız gerekirken biz Trabzonspor Trabzon şehrinin mi değil mi tartışması yapıyoruz.

Burçak
26.04.2008, 18:41
böylesi güzel bi konuda bile alakasız şeyler yazmanın anlamı yok.
hepimiz Trabzonsporluyuz gerisi teferruat.

Mahmut Baran
26.04.2008, 18:57
bir noktada ben koymak istiyorum başlığa gerçi aynı yazımı daha önce yazmıştım... dünyada kaç trabzonsporlu var ?? nerden baksan 5 milyon ... peki 5 milyon trabzonlu var mı ? hayır.... trabzonspor artık sadece trabzonun takımı değildir... trabzonlu arkadaşlar bu gerçek sizi üzmek yerine gururlandırmalıdır.. keşke malatyasporunda bu kadar seyircisi olsaydı.diye ben üzülüyorum siz neden üzülesinizki.. adım gibi biliyorumki trabzonlu renktaşlarımın çok ama çok büyük bir bölümü bu durumdan gurur duyar neden duymasınki? trabzonspor trabzon ilinden çıkmış çok yüce tarihi tertemiz bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ kulübüdür. sivasspor,kayserispor,malatyaspor vb. takımlar gibi şehir kulübü değildir. ayrıca bu tartışma çok anlamsız yaa :(

Hekimoğlu
26.04.2008, 19:02
başlık amacından sapmaz umarım.

Sönmez Özlü
26.04.2008, 19:11
EVET KLÜBE BÖYLE Bİ ŞİKAYET DAHA ÖNCEDE GELDİ ''NEDEN ATKILARA 61 YAZILIYO BİZDE TRABZONSPORLUYUZ AMA TRABZONLU DEĞİLİZ'' DİYEN TARAFTARLARIMIZ VARDI...ben bi trabzonluyum ama arkadaşlara hak veriyorum türkiyenin takımıyız biz...

Tribünde 61. dakika gösterisi de yapmayalım tabi.. 61 Trabzon. Ne alakası var.

Hatta takımın adını değiştirelim.

Niye Trabzonspor? Sonuçta sadece Trabzon'un takımı değil bu.

Takımın adını da uygun şekilde değiştirelim...

Yeter mi bu şikayet edenlere? Ne yapsak başka?

Ben bunlara hak mak vermiyorum kardeşim! Tutacaksalar Trabzonspor'u, tutsunlar. Ayrı mı gördük, dışladık mı? Bizdendirler.

Ama öyle "61" e laf etmeye getirmeyecekler işi.

Cılkını çıkarmaya gerek yok.

Salih Sezer
26.04.2008, 19:16

aslında rahatsız duyulacak birşey değil bu...hele maçta 61.dakikada görsel bir şov oluyor, taraftar bu kakikadan sonra tabiri caizse güç kazanıyor..:alkış:

Hekimoğlu
26.04.2008, 19:17
bu şikayeti yapmak için gerizekalı olmak gerek.

Salih Sezer
26.04.2008, 19:21
Tribünde 61. dakika gösterisi de yapmayalım tabi.. 61 Trabzon. Ne alakası var.

Hatta takımın adını değiştirelim.

Niye Trabzonspor? Sonuçta sadece Trabzon'un takımı değil bu.

Takımın adını da uygun şekilde değiştirelim...

Yeter mi bu şikayet edenlere? Ne yapsak başka?

Ben bunlara hak mak vermiyorum kardeşim! Tutacaksalar Trabzonspor'u, tutsunlar. Ayrı mı gördük, dışladık mı? Bizdendirler.

Ama öyle "61" e laf etmeye getirmeyecekler işi.

Cılkını çıkarmaya gerek yok.

bu konu anlamının dışına çıkmış arkadaşlar gördüğüm kadarıyla...ne alakası var "61" e kim laf etmiş

Cafer KILIÇSOY
26.04.2008, 19:34
Ya valla helal olsun bize!!! Başka bişey demiyorum.

İçimizdeki Trabzonsporluluğu anlatırken bile bile nasılda birbirimize giriyoruz. Biz birşeyi doğru düzgün tartışamayacakmıyız? Alıp veremediğimiz ne beyler. Trabzonsporlumuyuz. Evet. Peki daha neyi tartışıyoruz. Ne zaman kendi Trabzonspor sevdamızı karşımızdaki insanın sevdasından üstün görme sevdasından vazgeçeceğiz. Sizde Trabzonsporlusunuz bizde. Hiç kimsenin içindeki Trabzonspor sevgisini karşısındakine anlatmak zorunda değildir. Burada herkes Trabzonsporludur, gerisi ise teferruat!!

BMN Yönetiminden ''Tartışılmasının hiçbir anlamı ve gereği olmayan'' bu konunun kapatılmasını rica ediyorum.

Sönmez Özlü
26.04.2008, 19:43
bu konu anlamının dışına çıkmış arkadaşlar gördüğüm kadarıyla...ne alakası var "61" e kim laf etmiş

Alıntı yaptığım mesajda yazıyor kimin laf ettiği. Okuyun, göreceksiniz.

TSelif
26.04.2008, 19:50
Herkes kendi anlamak istediği gibi mesajları okuyursa bu hale gelir tabi başlık !!!

Hotaman
26.04.2008, 19:50
Bu başlık kapansın ama bence daha da ileri gidilsin. Ben Akçaabat'lıyım takımımı tutan diğer şehirli arkadaşlarıma büyük sevgim var ama çuvaldızı biraz da batıralım. Kimse kimse ye "gerizekalı" deme hakkına sahip değil!!!
Ve 61 bizim renklerimiz gibi bir simge bir imge bir izimizdir. Bunu tüm Trabzonspor taraftarı kabullenmiştir/kabullenmelidir. Bununla ilgili bir şikayeti olan ve bunu forumda belirtmiş hiçbir kimse yoktur sadece bir arkadaşımız yaşadağı bir olayı anlatmış şimdi siz hangi kıdemle kimlere hesap soruyorsunuz. Bu mantıkla devam etmenizi anlamak mümkün değil. Buraya yorum yapan çoğu arkadaşımız sağduyulu birleştiri şeyler yazmaya çalışmış ama ısrarla saçma sapan alınmacı tavırlarla çevrelerine hesap sorma yetkisini kendinde görenler de varki ben de onlara karşı olan sabrım taşmıştır. Bu takımı kimse alıp götürmüyor beyler insanların düşüncelerini adam gibi dinleyin. Beni ilgilendirmiyor, bu başlık neden açılmış... tarzı yazılar sizi rahatsız eden yazılar kadar beni de rahatsız etmekteler!!!

Sönmez Özlü
26.04.2008, 19:55
Başlığın buraya gelmesi gayet doğal. Böyle bir başlık, bundan başka hiçbir yere gelemezdi.

"Trabzonspor'un Trabzonlu olmayan taraftarları da vardır ve onlarla Trabzonlu olanlar arasında bir ayrım yoktur." düşüncesi samimiyetle söylenebilir. Ama işte birileri de atkılardan 61'in kaldırılmasını ister.

Böyle abuk düşünceler olduğu sürece, tepkiler de olacaktır. Bunun gibi bin tane başlık açılsa, bini de buraya gelecektir.

Tâ ki, herkes 61'i ve sair Trabzon simgelerini kabullenene kadar.

Hekimoğlu
26.04.2008, 19:55
sen önce yazılanı anla sonra sabır taşır.

Cem Balcı
26.04.2008, 19:56
konu nerelere kaymış;hey Allahım ya...

Kaya
26.04.2008, 19:56
Lütfen herkes sakin düşünmeye çalışsın.

Çok açık ve net:

Trabzonspor, bu ülkenin takımıdır ve görüldüğü üzere kirlilikten ve çirkinlikten nefret eden tüm Türk insanını temsil etmektedir.
Bu bakımdan İzmir'den Van'a, Samsun'dan Hatay'a kadar bizleri duygulandıracak kadar seveni ve takipçisi vardır.
Trabzon kentinde doğmuş bu takımın da bölgesinin kültürünü ve simgesini taşıması gayet doğaldır.
Lakin bu takım Türkiye'yi temsil eden en temiz kulüptür...

Böylesine çirkinliklerin yaşandığı bir ligde tüm Trabzonsporlular olarak bizlerin sım sıkı kenetlenmesi gerekir.
Zira; sistemin futbolu ne kadar alt-üst ettiğini görüyüruz...

Trabzonspor'un iyiliği için birlik ve beraberliğimize toz bile kondurmamamız gerekir.
Türkiye Ligi içerisinde taraftarına ve onun bilinçli desteğine en çok ihtiyacı olan takım Trabzonspor'dur.

erhank
26.04.2008, 20:55
Ya beyler biz surada bile birlik olamadiktan sonra nasil 3 bizans takimi ile bas edecegiz, ben anadanda babadanda Trabzonluyum ama benim icin ilk basta TRABZONSPOR luluk gelir. Trabzonlu olupta 3 bizans takimini tutan cok kisi taniyorum ben ama Balikesirli olupta benden bile fanatik olan TRABZONSPORLU bir abim var, hemsehrim olupta 3 bizans takimini tutanlardan cok daha degerlidir benim gözümde, cünkü o TRABZONSPORLU. Adamin 2 oglu var, birinin adi ogün, birinin ki tolunay, baska söze gerek yok sanirim artik birakalim bu sürtüsmeleride kendi icimizde birlik olalim, yoksa biz daha cok bakariz o bizans takimlarinin arkasindan. Zaman birlik zamani, kavga zamani degil. Bu konuyu acan arkadasa da tesekkürler.

Uğurtan
27.04.2008, 13:09
Trabzonspor'u Trabzon'a hapsetmek ve sadece bizim şeklinde düşünmek elbette yanlış ayrıcada çok tutucu bir tavır olur.. Herkesin ben Trabzonsporluyum deme hakkı, sevgi besleme hakkı en az biz Trabzonlular kadar var..
Ancak bir çelişki çıkıyor ortaya :) Biz senelerdir demiyoruzmu bırakın şu İstanbul 3 ukalasını kendi memleketinizin takımını destekleyin.. Siz desteklerseniz sahiplenirseniz 3. ligde bile olsa süper lige çıkar.. Kendi memleketini değilde Trabzonspor'u destekleyince farklımı oluyor? Bunun içerisinden çıkmak biraz zor...
Bu konuda bende çelişkilerdeyim anlıyacağınız.. Ancak tek olmazsa olmaz Trabzonspor sadece Trabzon'un olmasada Trabzon'dan asla da koparılamaz.. Koparılma fikrini söyleyenlerin başına ne işler gelir o da onun hayal gücüne kalsın...

FatmaÇelik
27.04.2008, 17:51
Trabzonda doğmuş ama tüm dünyaya açılmış birçok milletten insanın kalbini fetetmiş bir takımımız var ama bununla gurur duyacağımız yerde kim daha çok Trabzonlu onu mu tartışıyoruz.
Herkes kendine göre Trabzonludur.
Ama şunu kabul etmek lazım ki Trabzonspor artık dünyaya mal olmuş sınırlarını aşmış bir takımdır.

İskender66
27.04.2008, 23:29
Lütfen herkes sakin düşünmeye çalışsın.

Çok açık ve net:

Trabzonspor, bu ülkenin takımıdır ve görüldüğü üzere kirlilikten ve çirkinlikten nefret eden tüm Türk insanını temsil etmektedir.
Bu bakımdan İzmir'den Van'a, Samsun'dan Hatay'a kadar bizleri duygulandıracak kadar seveni ve takipçisi vardır.
:alkış:
Trabzonspor tüm Türkiyeye mal olmuş bir takımdır. Yozgatlı olduğum halde kendimi bildim bileli ilk ve son tuttuğum takım Trabzonspordur. Trabzonsporu ölümüne seviyorum. Bordo-Mavi renklere aşığım. Var mı daha ötesi?

İskender66
27.04.2008, 23:33

:alkış:
Aynen katılıyorum arkadaşım. Bende Yozgatlıyım ama fanatik bir Trabzonsporluyum.
:dvl::sevinç::sevinç2::tsbayrak::atki::meşale2:

TSezgin61
28.04.2008, 00:10
ya bütün yazilanlari okuyorumda...

HEPINIZE HELAL OLSUN VALLA, TRABZONSPORU OKADAR SEVIYORUZKI, PAYLASAMIYORUZ BILE... :)

BIRAKIN ONU, DEMEK TRABZONSPORU OKADAR SEVENLER VARKI, TRABZONDAN BILE KISKANLANLAR VE KORUMAK ISTEYENLER VAR:D

ama yinede dikkatli yorumlar yapalim, öyle 61e yorum getirmek sacmalik olur. cünkü bu takim bu sehirden cikmis, ve ismini tasiyan, bu sehrin takimidir... zaten bunu TRABZONSPORLU olupta baska sehirden olanlar bilir, Trabzon sehrini sevdiklerini biliyoruz. o bakimdan cok hassas bir konu.

Bence baslik kapatilsin!

Muhammed Torlak
28.04.2008, 00:15
Trabzonsporun Ginede bile taraftari var... :)

boztepeliyasin
28.04.2008, 00:17
diğer illerden olupta bizi destekleyen bütün arkadaşlara saygılar her zaman başımızın üstünde yeriniz var. AMA TRABZONLU OLUPTA TRABZONSPORU DESTEKLEMEYEN ASİMİLE OLMUŞ BENLİĞİNİ UNUTMUŞ İNSANLARADA SELAMLAR!

UmutBaykan
28.04.2008, 00:28
Ben bu yaşıma geldim Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutan kişiyle karşılaşmadım..Nedendir bilmiyorum ama karşılaşmadım,biliyorum var ama karşılaşmadım:D genelde şöyleleriyle karşılaştım ts-gs maçında trabzonsporu tutan eziklerle,ts-fb maçında da Trabzonsporu tutan cinconlularla :mad:

İskender66
28.04.2008, 00:29
diğer illerden olupta bizi destekleyen bütün arkadaşlara saygılar her zaman başımızın üstünde yeriniz var. AMA TRABZONLU OLUPTA TRABZONSPORU DESTEKLEMEYEN ASİMİLE OLMUŞ BENLİĞİNİ UNUTMUŞ İNSANLARADA SELAMLAR!
Trabzonlu olupta Trabzonsporu desteklemeyene bugüne kadar rastlamadım. Ama eğer varsa onlara sadece yazıklar olsun diyorum. Biz bile Trabzonlu olmadığımız halde pek çok Trabzonludan daha fanatik bir Trabzonsporluyken onlar İstanbul saltanatını yıkıp 6 kez şampiyon olan kendi memleketinin takımlarını bırakıp İstanbul takımlarını tutuyorsa onların karakterinden ve Trabzonluluğundan şüphe ederim.

Mehmet SELEN
28.04.2008, 00:30

Bende Trabzonla hiç bağı olayan ama Trabzonspor taraftarıyım.Yalnız TRABZONLU OLUPTA BAŞKA TAKIMI TUTANLARIDA ANLAYAMIYORUM.

UmutBaykan
28.04.2008, 00:31
Trabzonlu olupta Trabzonsporu desteklemeyene bugüne kadar rastlamadım. Ama eğer varsa onlara sadece yazıklar olsun diyorum. Biz bile Trabzonlu olmadığımız halde pek çok Trabzonludan daha fanatik bir Trabzonsporluyken onlar İstanbul saltanatını yıkıp 6 kez şampiyon olan kendi memleketinin takımlarını bırakıp İstanbul takımlarını tutuyorsa onların karakterinden ve Trabzonluluğundan şüphe ederim.

Ağzına sağlık..

TSezgin61
28.04.2008, 00:40
Ben bu yaşıma geldim Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutan kişiyle karşılaşmadım..Nedendir bilmiyorum ama karşılaşmadım,biliyorum var ama karşılaşmadım:D genelde şöyleleriyle karşılaştım ts-gs maçında trabzonsporu tutan eziklerle,ts-fb maçında da Trabzonsporu tutan cinconlularla :mad:

bende karsilasmamistim, taaki diyarbakirli biriyle karilasana kadar. adam her Trabzonspor macinda yerini aliyordu, tabi bende hic bilmiyordumya böylelerininde oldugunu, sanki uzayli gibi, diyordum kendi kendime "ulan ne bicim adam, bukadar sevmiyor biziki her bizim macta gelip rakip takimi destekliyor"... sonrasinda olay anlasildi, ve ozaman anladim, bütün dünyam Trabzonla sinirli degilmis... zaten pesinden corap sökügü gibi geldi, baska sehirli olupta Trabzonsporlu olanlar... cok güzel bir duygu oluyor...

hele bide konyali bir arkadasimi ezikbahceden TRABZONSPORLU yaptimya, her sorana "Trabzonsporluyum" dediginde kendimle birkez daha gurur duyuyorum:)

UmutBaykan
28.04.2008, 00:45
bende karsilasmamistim, taaki diyarbakirli biriyle karilasana kadar. adam her Trabzonspor macinda yerini aliyordu, tabi bende hic bilmiyordumya böylelerininde oldugunu, sanki uzayli gibi, diyordum kendi kendime "ulan ne bicim adam, bukadar sevmiyor biziki her bizim macta gelip rakip takimi destekliyor"... sonrasinda olay anlasildi, ve ozaman anladim, bütün dünyam Trabzonla sinirli degilmis... zaten pesinden corap sökügü gibi geldi, baska sehirli olupta Trabzonsporlu olanlar... cok güzel bir duygu oluyor...

hele bide konyali bir arkadasimi ezikbahceden TRABZONSPORLU yaptimya, her sorana "Trabzonsporluyum" dediginde kendimle birkez daha gurur duyuyorum:)

:alkış: helal olsun sana..Bende benim kuzeni trabzonsporlu yapmıştım.Ama Trabzondaki gs maçından sonra ağlayarak bıraktı takımı..Bizim şuanki durumumuz bize taraftar kaybettiriyor anlayacagın.
Biz her sene kafaya oynasak kesinlikle taraftar sayımız artar.

vurgun_kiz_61
28.04.2008, 00:49
Ben Trabzonlu olupta Trabzonsporu desteklemenyenleri gordum ve gercekten uzuldum daha dogrusu anlam veremiyorum yahu insan kendi sehrinin takimini tutmazmi?Ayrica Trabzonlu olmayipta Trabzonspor taraftari olanlarida gordum ve cok sevindim, bende mahalledeki kucuk cocuklari Trabzonsporlu yapmaya calisiyorum birkac tanesini yaptim...:)

metinbay61
28.04.2008, 00:49
bu şikayeti yapmak için gerizekalı olmak gerek.
beyler ben 61 e takıntılı olsam metinbay ın sonuna 61 yazmam sadece böyle bi şikayet gelmişti dedim duydum dedim...bana sallayıp durmayın benim her mailimde her nickimde 61 vardır...

metinbay61
28.04.2008, 00:54
bu forum artık çığrından çıkmış bence artık kapansın millet başka yerlere çarptırıyo...

oguzkoc
28.04.2008, 00:55
bu forum artık çığrından çıkmış bence artık kapansın millet başka yerlere çarptırıyo...

forum kapansın? :) gece gece iyi geldi bu :)

metinbay61
28.04.2008, 00:58
forum kapansın? :) gece gece iyi geldi bu :)
:)) arkadaş biraz sinirim bozuldu ne yazdığımı şaşırmısım sanki derdimiz yok neler tartışılıyo anlamadım...neyse

TS-FAN
28.04.2008, 01:53
Trabzonspor'u tutan ve Trabzonlu olmayanlar .....Siz harikasınız,isyankarsınız,başkaldıransınız,siz siz siz.....
sizi çok seviyorum ve size hayranım.

İHSAN
28.04.2008, 02:07
Trabzonspor'u tutan ve Trabzonlu olmayanlar .....Siz harikasınız,isyankarsınız,başkaldıransınız,siz siz siz.....
sizi çok seviyorum ve size hayranım.
Çok hoş yazmışsınız, bir de şöyle düzenlemek istiyorum iletinizi: "İstanbul takımlarını tutan ve Trabzonlu olanlar .....Siz ...sınız,...sunuz,...dıransınız,siz siz siz.....
sizi n... ...yorum ve size ..." Uygun kelimelerle doldurulabilir.

61viya
28.04.2008, 09:47
Valla tam içini dökmelik bir başlık olmuş :) Lakin ders çalışmam lazım...Başlarsam yok susacağım...:) Ne diyim: "Aşka hudut çizilmiyor" en nihayetinde!

Hekimoğlu
28.04.2008, 11:36
beyler ben 61 e takıntılı olsam metinbay ın sonuna 61 yazmam sadece böyle bi şikayet gelmişti dedim duydum dedim...bana sallayıp durmayın benim her mailimde her nickimde 61 vardır...seni kastetmemiştim zaten o şikayeti yapanlara dedim.

ilteriş
28.04.2008, 11:57
Trabzonspor'un yurdumun heryerinde muhteşem bir taraftar kitlesi var.Trabzonspor bir Karadeniz ve Anadolu takımıdır.

Telha TANYILDIZI
28.04.2008, 14:46
açtığım konunun amacından saptığını gördükçe kahroluyorum yazıklar olsun bizlere

Alibeyoglu
28.04.2008, 14:53
açtığım konunun amacından saptığını gördükçe kahroluyorum yazıklar olsun bizlere

kardes sen degilde konuyu sapitan arkadaslar kahrolsun

sampiyon oldugumuz gün bende kurban kesecegim

OLCAY ÇAKIR
28.04.2008, 15:02
Trabzonsporluyuz.
Bizi burda buluşturan.Bizi heryerde buluşturan.mekanı olmayan.

Yazarken sözler bazen istikamet değiştiriyor bunlara eyvallah diyelim.
Bazıları belliki bizlerden daha çok seviyor onlarada eyvallah diyelim.:)
Biz işimize bakalım.
Trabzonsporluyuz.Her daim.

TheRapZoNe
28.04.2008, 15:12
Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular; Trabzonspor Turkiye'ye mal olmus bir takimdir,sadece Trabzon sinirlari icerisinde gormeyin, hatta bizans taraftarlariyla ' niye memleketinizin takimini degilde istanbul takimlarini tutuyorsunuz?' diye tartismalara girenler bizleri gucendiriyor,uzuyor

demek istiyor sanirim ,

Bende bunu anlayisla karsiliyorum ..

Muhammet_61
28.04.2008, 15:56
Aslen Trabzonlu olup hatta Trabzonda yaşayıp da Trabzonspordan başka takım tutan bir çok kişiyte şahit oldum. Bunun yanında Trabgzonla uzaktan yakından alakası olmayıp da bu renklere gönül verenler de tanıyorum. Bu renkdaşlarımız eskiden takım başarılıyken daha fazlaydı ancak küçük yaşta olanlar takımını seçerken başarı ve reklamdan etkilendikleri için azalmaktadırlar. Yine de azımsanamaycak düzeydeler.

İstanbulda doğup büyüdüm, 2 sendir de ünivertsite dolayısıyla Trabzonda yaşıyorum. Şunu belirtmeliyim ki hayalimdeki Trabzondan çok uzakta burası. İstanbuldayken daha fanatik, takımına gönül vermiş bir halk beklerken gördüğüm manzarada; İstanbul takımlarını tutanlar, kulüpten rant sağlayanlar ve heyecanını yitirmiş taraftarlara şahit oldum.

Tüm bunları görünce kendi aklımda vardığım sonuç; Trabzonspor, Trabzon değerleri ile doğmuş, daha sonra farklı bir kimlik gibi ayrı bir olgu olmuş. Trabzonspor Trabzonla sınırlandırılamaz.

Hotaman
28.04.2008, 16:23
Daha önce de yazdım yine yazıyorum, Trabzonspor; birilerini takip etmeyen dar bütçesiyle koca İstanbul'a başkaldırmış "asi" bir ruhtur. Bu ruhu taşıyan herkes Trabzonspor çatısı altında birleşmiştir. Bu ruhu taşımayan Trabzon'lular da pekala vardırlar aslı bu ruhla tutuşan Trabzon'lu olmayanlar gibi.

TS-FAN
29.04.2008, 00:05
Çok hoş yazmışsınız, bir de şöyle düzenlemek istiyorum iletinizi: "İstanbul takımlarını tutan ve Trabzonlu olanlar .....Siz ...sınız,...sunuz,...dıransınız,siz siz siz.....
sizi n... ...yorum ve size ..." Uygun kelimelerle doldurulabilir.
Onları tanımlayamıyorum,onları anlayamıyorum,onları aklım almıyor.ahh bir bilebilsem neden?Neden gözünün önündeki parıldayan ışığı göremezler de karanlıklara koşarlar.Anlayamıyorum.

Adem Erdoğan
29.04.2008, 00:28
Onları tanımlayamıyorum,onları anlayamıyorum,onları aklım almıyor.ahh bir bilebilsem neden?Neden gözünün önündeki parıldayan ışığı göremezler de karanlıklara koşarlar.Anlayamıyorum.

Verecekleri cevapta her zaman aynıdır.Feneri kadıköylülermi tutuyor bir tek.yada bjk yi beşiktaşta yaşayanlarmı.

Cafer KILIÇSOY
29.04.2008, 00:30
Valla anlayamadım, anlayamayacağım da galiba neyi tartıştığımızı.

Burada bulunan Adanalıda, Çanakkalelide, Edirnelide, İzmirlide, Ankaralıda, Urfalıda Trabzonsporlu değil mi?

Eeee neyi tartışıyoruz o zaman. Ayrıca çıkıp biri size ''Biz Trabzonluyuz. Biz sizden daha çok severiz Trabzonsporu'' mu diyor? Nedir sıkıntı o zaman? Niye kendi kendinizi yeme yarışına girdiniz yahu?

Bırakın şu başlığı ya. Şu an itibariyle bu forumda toplam 6769 başlık sizden yorum bekliyor. Onlara da bir uğrayın.

Tunga
29.04.2008, 01:44
Kamuoyuna Duyurumuzdur! - Hakkımızı Yedirmeyeceğiz!

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8810

Yok, "Trabzonspor'un hakkı gaspedilsin, bana ne" diyorsanız, sakın yukarıdaki bu başlığa uğramayın!

Nytre
29.04.2008, 01:58
trabzonlu olup hatta trabzonda orturan ve baska bir takim tutan cok kisiye rastlamadim. bir belki iki (oyle biriyle karsilastigimda zaten o adami ben trabzonludan saymuyorum artik ) .
ama trabzonlu olmayip da trabzonsporu tutan kisileri bir trabzonlu gibi severim. trabzonlu olmayan insanlar belki bir trabzonlunun diger bir trabzonluyu nasil sevdigini bilmezler :) iste o kadar tutariz birbirimizi!

61mehmet61
29.04.2008, 02:00
Trabzonspor, YÜzÖlÇÜmÜ KÜÇÜk Bir Sehrin, Istanbula Vurdugu BÜyÜk Bir Tokattir.

Süleyman50
01.05.2008, 16:44

evet arkadaşa aynen katılıyorum bende nevşehirliyim ama trabzonsporluyum...

Bera B.
01.05.2008, 23:55
sakaryalıyım 17 yaşımdayım 14 senedir istanbul'da yaşıyorum trabzonu hiç görmedim ama trabzonsporluyum hem de sonuna kadar!

EMHOTEP
02.05.2008, 00:39
amasyalıyım 36 yaşındayım.1984 den itibaren istanbuldaki tüm trabzonspor maçlarına gitmiştim.sarıyere,zeytinburnuna,kadıköye,inönüye, a.s.y e.ta ki 7-1 lik b.j.k maçına kadar.bir daha stadda maç izlemeyeceğim dedim.yemin ettim o maçtan sonra.
geçen sezon trabzondaki fener maçına geldim ilk defa trabzona.yıllarca onla üzülüp onla sevindiğim takımımın şehrine.maçtan önce şehri gezdim,stadın etrafında dolandım,duygulandım çocuk gibi.
sesim kısılana kadar maratonun üst kısmında sivri gibi bağırdım.etrafımdan bana garip bakışlarda atıldığının farkındaydım.ama ben onlar gibi hergün o şehirde değildim ilk defa gelmiştim takımımın şehrine.kendi evine.
yıllar ne çok şey değiştirmiş.keşke hiç gelmeseydim dedim etrafı gözlemlerken.benim gönlümdeki trabzonsporum bu değildi.tribünlerin halini görünce gülsem mi ağlasam mı şaşırdım.seyirciler ellerinde çekirdek bir kısmı diğeriyle kavga ediyor.maratonun bir tarafı başka bir şey diğer tarafı başka birşey diyor.stadda herkes ayrı telden çalıyordu.
yenildik...maç bitti..koltuklar kırıldı.takımımın paraları parçalanıyordu.beklediğimin çok ama çok az bir tepki oldu albayrak a.küçük bir kısım destek bile çıkıyordu bu adama.büyük başkan diye...anladım ki para girmişti olaya.besleme taraftar vardı.sevgimiz aynı yereydi ama bazıları bundan nemalanıyordu.o na göre davranıyordu.karadeniz gibi hırçın,asi,istanbulun düzenine başkaldıran takımım olabilecek en kötü durumdaydı.şampiyon olmaması hiç önemli değil bu takımın.birlik olsun,o asi ruh tribünde olsun yeter.tribündeki o ruh ve birliktelik oyuncuya,yöneticiye,şehre ulaşır ve başarı mutlaka gelir.yeter ki trabzonsporun değerlerini bilelim ve ona uygun hareket edelim.

ekleme:3.sayfaya kadar okuyup bu yazıyı yazmıştım.ilerleyen sayfalarda trabzonsporun tribünü gibi karışmış başlık.plakam 05 de olsa 61.dk da stadlarda yapılanlar çok hoşuma gidiyor.trabzonspor trabzondan doğmuş ama bırakın trabzonu karadenizi bile aşmıştır.bunda herkes hemfikir.61 numara kullanılmalıdır ama atkılara ya da ürünlerin hepsine 61 yazarak takımımızı yerelleştirmiş olmuyor muyuz?
üstteki yazdığım taraftar bölünmesi ve çekirdek olayından rahatsız olacaklar var mutlaka.yazıyı yazdıktan sonra gördüm.hekimoğlu renkdaş özellikle rahatsız.ama şehrin dışından görülen bu.hangi gruplar olduğunuda bilmiyorum.ayrıca takımda hiç bir grubada bağlı değilim.trabzona gitsem farozu(adı çok geçtiğinden)bile bulamam.bu düşüncedeki olanlara kızacağımıza acaba haklılık payı var mı diye etrafımıza baksak daha doğru olmaz mı?

Ahmet Faruk
02.05.2008, 01:17
Bu forumda dilim döndüğünce ifade ettiğim bir şey var:
Trabzonsporu Trabzona hapsetmek, öyle olduğunu düşünmek, bunu çağırıştıracak şeyler yapmak Trabzonspora yapılıcak en büyük kötülüktür.
Trabzonspor Anadolunun değil, Tüm Türkiyenin takımıdır...
Evet İstanbulun da takımıdır...
Diğer takımların alt yapısı bizim de alt yapımızdır... Çünkü biz hepsinin Üstündeyiz...

Haa bide çok hemşericiyimdir ama Mesele Trabzonspor olunca herkes Hemşerimiz...

DNA-TS
02.05.2008, 01:25
konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum..çok duygulandım ayrıcada sevindim...çünkü ne kadar büyük bir takmın taraftarıolduğumuzu bir kez daha anladım...TRABZONSPOR u sadece TRABZON snırlarının içine hapsetmek yanlış....
bende değişik bir hastalık var nerde TRABZONSPOR lfı geçse kenimi o konuşmanın içine atıyorum...en son tüyap ta fuarda bir mimar konusuyordu şampiyonluk mücadelesinden bende lafa karıştım...adam batmanlıymış...öyle bir konusuyorki içten tüylerim diken diken oldu...aklımada trabzonlu oldukları halde bu takım tumayıpta istanbul saflarına kayanlar geçti film şeridi gibi...eskiden trabzon sempatizanlığı vardı bendde artık yok sadece TRABZONSPOR milliyetçiliği var...gs maçında bir eleman gördüm 61numara gs forması baktım suratına ters ters hemen sırtını döndü bana..çok ağrıma gidiyor..özelliklede şu son günlerde dahada fazla görüyorum sanki..trabzonda dolaşırkene bile gs bjk formalıları görünce içim cız ediyor muşlu batmanlı artvinli arkdaşlarım aklıma geliyor.....şu takım şampiyon olunca tüm türkiyede kutlamalar olunca görecekler TRABZONSPORUMUZUN büyüklüğünü...tekrar tekrar konuyu açan arkadaşıma teşekkür ediyorum

kamyonetçi
02.05.2008, 02:00
Doğubayazıtta Trabzonspor-V.manisa kupa maçını seyretmek için kahveye gittim.4 kişi otrmuş maçı seyrediyor, önce bi soğuk bakış geldi,maç seyredeceğim arkadaşlar dedim.Buyur ettiler.Oturdum çay geldi falan o arada maç başladı.Arkadaşlar kürtçe konuşuyolar kendi aralarında.Kendikendime ne işim vardı maçta falan derken meğerse taraftarımızın içine oturmuşum.İnanılmaz bir duygydu benim için.Maç boyunca Trabzonsporu analiz ettik adamlarla.
Taraftar yurdumun her köşesinde var.Trabzonspor Trabzon sınırlarını çoktaaaan aştı.Bizans bunu kabul etmesede gerçek bu.

Bu takım şampiyon olduğnda Tüm Türkiyede değil,dünyanın her yerinde kutlamalar olacak.

sametaydin
02.05.2008, 03:07
Buna benzer bir şeyi eski başkanlarımızdan Atay Aktuğ söylemişti tv de bir defa. bizim takımımızın adı trabzon değil trabzonspor demişti. Konuyu açan arkadaşla paralel düşünceler içeriyor bu cümleler.

Nytre
02.05.2008, 05:11
ben trabzonluyum bir arkadasin dedigi gibi `trbzonlu olmayan trabzonsporlulara hayranim!` ben de!..

tatilde oldugum bir gun. havuzda uzerinde trabzonspor formasi olan 9-10 yaslarinda bir cocuk vardi. cocugun yuzu esmer oldugu icin bizim oralardan olmadigi belliydi. cocuk havuzdan ciktiginda sordum kendisine `trabzonlumusun?` diye. `yok` dedi.
`peki nerelisin` dedim . cocuk `hatay` dedi. ben de hatayda dogmustur ama babasi kesin trabzonludur diye tkrar sordum. `baban trabzonlumu?`` yok `dedi. ben kendi kendime `acaba cocuk benimi anlamiyor` diye dusunurken bir soru daha sordum tam emin olmak icin . `peki babana hic gitti mi?` cocuk yine `yok` dedi. trabzonsporu neden tuttugunu falan sordum. `benim babam trabzonsporlu ben de trabzonsporluyum. babam hic trabzona gitmedi benim ailem hep trabzonsporludur . abim var o da trabzonsporlu` deyince gururla duygusallik birbirine girdi... icimden `vay be!` dedim.

Külünkoğlu
02.05.2008, 09:29
Feshane deki Trabzon etkinliklerinde BMN standına 30-35 yaşlarında bir arkadaş yaklaştı ve kesif bir doğu şivesiyle "bende Trabzonsporluyum" dedi. " O zaman buyur " dedim gülümseyerek konuştuk dertleştik, ailesindeki köyündeki Trabzonsporlulardan bahsetti. Sarılarak uğurladık onu.

Birkaç saat sonra yine aynı şekilde, ilk başta çekinerek sonra gözlerindeki sevinçle " bende koyu Trabzonsporluyum" diyen Van'lı bir arkadaş geldi. Olimpiyattaki fotografdan yapılma bir afiş duruyordu arkamızda gözleri takıldı dolu dolu oldu, "bende ordayım" dedi. Mardinli kardeşle ne konuştuysak aynı sohbetleri ettik. Yine uğurladık arkasından derin bir nefes alarak..

Arkalarından bakarken bir süre sonra aklıma geleni yani Allah'ın bildiğini de sizlerden saklamayayım.
"Trabzonspor'u seven asla bölücü olamaz..."

Trabzonsporumuzun bu ülkeye böyle de bir katkısı var işte...

mustafakaya
02.05.2008, 10:20
ankara 19 mayıs'ta bir maça gittim. geçen sene , takımın başında ziya doğan varken. gençlerbirliği oftaş maçıydı. takım top oynamıyor, iddiası yok. biri yanıma oturdu, selam kelam derken adam ankara'da çalışan kürt bir amele arkadaş çıktı. abey dedi bu trabzonspor ben de hastalık, arkadaşlar bana kızıyor , ben maç olunca duramıyorum, elimdekini verdim bilete maça geldim dedi. böyle bir durum. yani demem o ki yazarken biraz daha dikkati düşünelim, bu takımın arkasında kimler var, hesaba katalım, rencide etmeyelim bu insanları.

Nytre
02.05.2008, 10:20
trabzonspor camiasinin boyle bir potansiyeli varken niye bu potansiyeli degerlendirmiyor diye yillarca dusunur ve her zaman ayni seyleri yazar dururum bu forumda farkli konulara...

1-trabzonspor her sezon oncesi hazirlik maclarindan ikisini anadolunun herhangi bir sehrinde yapmali (mesela-zonguldak-hatay-mardin-van-erzurum-igdir-karabuk-sakarya-aydin-...)

2-trabzonspor kendi bolgesindeki (rize-artvin-giresu-ordu-bayburt-gumushane-erzurum) sehirlere ve ilcelere onem vermeli.hem sportif anlamda hem de taraftar anlaminda.

3-trabzonspor kulubu bolgesel burolar kurarak taraftarla iletisim agini yayginlastirmali. diyeceksiniz ki ne yapayim ispartadaki adami.ispartadaki mustaki taraftara ulasirsan o sana 100 adim yakinlasir. bir gun mutlaka orayi da ilgilendiren bir etkinlik olur.

4-hani bugunlerde bir PASTAdan bahsediliyor ya! anadolu kuluplerinin bu pastayi genisletemedigi gercegini bir kenara koyarsak . biz trabzonsporumuzun pazarlama gelirlerini artirmak istiyorsak (urun satislari) anadoluya acilmamiz gerekiyor sadece trabzondaki istanbuldaki ankaradaki trabzonsporlulari dusunmek yanlis bu saatten sonra.

5-avrupadaki trabzonsporlular arasinda hala bir beraberlik bir guc saglanamadi ve orada saglikli calismalar gerceklesmedi. ama buna ragmen su anda bile trabzonspor avrupada azimsanmayacak bir taraftar gucune sahip. trabzonspor her yil almanyaya gidiyor . peki almanyaya giderken orada trabzonsporla ilgili bir satis standi kuruyor mu? (bu konuyu bilmiyorum bilen varsa paylassin lutfen)

6- yonetim bu kadar seyi yapabilir mi? ya da ne gerek var diye dusunebilirsiniz. trabzonspor bu kadar seyi yapmalidir! trabzonspor ayni anda 100 yerde olabilmelidir!

Nytre
02.05.2008, 10:26
sen ankara deyince aklima benim de ankara gecmis bir anim geldi.

ankarada sanirim ankarabuyuksehir macindan sonra keciorene giden aktepe dolmuslarina bindim tabi dolmus tika basa dolu ve herkes trabzonsporlu ancak maci yenmedigimiz icin kimsede cit yok!
benim yanima bir abi ile cocugu oturdu . ama yine bizim oralarin insanlarina benzemiyorlar. nerelesin falan derken . abimiz kirikkaleli imis ve kendini bildim bileli trabzonsporluyum oglumu da trabzonsporlu yaptim dedi. 96daki maca bir otobus trabzonsporlu (ama otobus kirikkaleden kalkiyor bu abi ve arkadaslari) gittiklerini ve trabzonda cebinden bir kurus para harcamadigini herkesin cok iyi davrandigini falan anlatti. ankaradaki maclari kacirmadigini evlenmeden once de deplasmanlara dagittini soyledi. abi bayragini oglu formasini giymis gitmis maca. yani trabzonspor budur !

Burçak
02.05.2008, 11:16
Trabzonlu İş adamlarımızdan Yaşar Aşçıoğlu veriği röportajda,
tamda bu konuya uyan bazı şeylerden bahsetti. verdiği röportajda konuyla alakalı kısımı ekliyorum...

İşadamı Yaşar Aşcıoğlu Trabzonspor başkanı Sadri Şener'e övgü dolu sözler sarf ederek, “ Sayın başkan Sadri Şener vizyon sahibi biridir, vizyonu ve misyonuyla bu işi başaracağına inanıyorum, Trabzonspor'da eksik olan vizyondu. Bana göre Trabzonspor'u sadece Trabzon'un takımı olarak görmek son derece yanlış olur. Trabzonspor sadece Trabzon'un takımı değildir, Karadeniz'in de takımı değildir, Türkiye'nin takımı da değildir. Zaten olmamalıdır. Trabzonspor Dünya'nın takımıdır. Trabzon Dünya takımı olmalıdır. Milan gibi Liverpool gibi, Juventus, Barcelona, Chalse, Real Madrit gibi olmalıdır. Trabzonspor'da bu fırsatlar var. Bu benimdir, bu Trabzonluların oyuncağıdır diye bakarsanız olaya işte o zaman küçülürsünüz. Trabzonspor'u sadece Trabzonlular tutmuyor. Ben çok Elazığlı, Muşlu İzmirli, Adanalı, Kayserili, Diyarbakırlı, Nevşehirli, Niğdeli olup da Trabzonspor taraftarı olan sporsever gördüm.
Bakın Zeynep Özal'ın Trabzon ile ne ilgisi var? Kendisi Malatyalı, ama o hasta derecede Trabzonspor taraftarı. Yani Zeynep Özal Trabzonspor'u tutmasın mı? Trabzon'u sadece nüfus kâğıdında Trabzon yazanlar mı tutacak? Şampiyon olduğumuz dönemlerde tribündeki o taraftarın hepsi Trabzonlu muydu? Giresunlu, Rizeli, Samsunlu, Artvinli, Ordulu, ya da bilmem hangi kentlisi de hep o tribündeydi. Üzüntüleri de sevinçleri de ortak paylaştık.
http://www.haber61.net/my_dir/yasar_ascioglu/5.jpg
“1970 yıllarının gazete arşivlerini bulun bakın isterseniz. Trabzonspor'un F.B , GS, ve BJK maçlarında Mithatpaşa stadının tribünlerin üstüne çıkıp amigoluk yapıp taraftarımızı coşturur, yönetirdim”

Trabzon'da bu benim oyuncağım aman elimden gitmesin, diye düşünenler var. Küçük olsun, benim olsun mantığı var. 6 şampiyonluğu olan Trabzonspor'u yalnızca Trabzon ile sınırlandırmak son derece yanlıştır. Trabzonspor tabiî ki Trabzon'un takımıdır. Bunda sorun yok. Ancak bu takımla, bölge de, Türkiye'de bilmem Avrupa da, Dünya da her hangi bir ülkede birileri de gurur duymalıdır. Trabzon Avrupalara gitsin başarılı olsun, Berlin'de Trabzonlu olsun Londra'da Trabzonsporlu olsun. Ben böyle düşünüyorum. Biz büyük olsun Türkiye'nin gururu olsun istiyoruz. Trabzon Türkiye'de şampiyon olsa ne olur? Git Avrupa'da elen gel. Trabzon güçlü olmalı, Türkiye dışını da düşünmeli. Anneannelerimizin liginde kalmamalı. Türkiye ligi şampiyonluğu yeterlidir diyenler küçük düşünenlerdir. Trabzon dünya ya açılmalı, küçük düşünenlere de saygımız var. Küçük vizyonu olanlar da olmalı. Ancak büyük vizyonu olanlar takımı yönetmeli. Trabzonla ilgili Trabzonspor dışında bir yığın dernekte görev yapıyorum. 3.cümleden sonra konu dönüp dolanıp Trabzonspor'a geliyor. Eğitimle ilgili panel yapıyorsunuz ikinci kelimesi Trabzonspor oluyor. Ben Trabzonspor'a aşığım istiyorum ki tüm dünyada bu sayı artsın.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=16672&uniq_id=1210015730

Nytre
02.05.2008, 18:27
evet cogu insan ayni fikirde. ama bu fikirlerin yani potansiyellerin degerlendirilmesi icin kulubun bir stratejisi olmali.

Egemen Yılmaz
02.05.2008, 23:59
Antalya' da Trabzonspor Futbol Okulu' na giden bordo-mavi formalı onlarca çocuğu görünce mutlu oluyorum

ccd6167
03.05.2008, 02:10
konuyu açan arkadaşa teşekkür ediyorum..çok duygulandım ayrıcada sevindim...çünkü ne kadar büyük bir takmın taraftarıolduğumuzu bir kez daha anladım...TRABZONSPOR u sadece TRABZON snırlarının içine hapsetmek yanlış....
bende değişik bir hastalık var nerde TRABZONSPOR lfı geçse kenimi o konuşmanın içine atıyorum...en son tüyap ta fuarda bir mimar konusuyordu şampiyonluk mücadelesinden bende lafa karıştım...adam batmanlıymış...öyle bir konusuyorki içten tüylerim diken diken oldu...aklımada trabzonlu oldukları halde bu takım tumayıpta istanbul saflarına kayanlar geçti film şeridi gibi...eskiden trabzon sempatizanlığı vardı bendde artık yok sadece TRABZONSPOR milliyetçiliği var...gs maçında bir eleman gördüm 61numara gs forması baktım suratına ters ters hemen sırtını döndü bana..çok ağrıma gidiyor..özelliklede şu son günlerde dahada fazla görüyorum sanki..trabzonda dolaşırkene bile gs bjk formalıları görünce içim cız ediyor muşlu batmanlı artvinli arkdaşlarım aklıma geliyor.....şu takım şampiyon olunca tüm türkiyede kutlamalar olunca görecekler TRABZONSPORUMUZUN büyüklüğünü...tekrar tekrar konuyu açan arkadaşıma teşekkür ediyorum
benm anlamdigim surasi trabzonda gs bj formayla dolasiyorlarmi??

DNA-TS
03.05.2008, 02:18
evet dolaşıyorlar bende buna şaşıyorum

ccd6167
03.05.2008, 02:26
o zaman sunu diyim yazik olsun o trabzondaki taraftara baska bisi demiyorum.

kamyonetçi
03.05.2008, 02:38
o zaman sunu diyim yazik olsun o trabzondaki taraftara baska bisi demiyorum.
Trabzonda çok büyük bir üniversite var.buradaki çocuklar giyiyorlar,üniversiteye ambargo koyamayız,o adamları da dövecek halimiz yok.Trabzondaki taraftara yüklenmeyelim bence.

Nytre
03.05.2008, 03:24
trabzonda istanbul takimlarinin formasiyla dolasiyor dediginde insanlar her gun onlarca insan rahat rahat dolasiyor anlar. oyle bir rahatlik yok trabzonda merak etmeyin. universitede giyen de universitede giyiyor..

Adem Erdoğan
03.05.2008, 03:36
benm anlamdigim surasi trabzonda gs bj formayla dolasiyorlarmi??

Ya futboldan fazla anlamıyodurlar ya da farklı olma çabası içindedirler.Tabi Trabzonlu olanlar için geçerli bu.

GeZeGeN
03.05.2008, 08:52
bende Mardinliyim Trabzonsporu cok seviyorum Ailemde 4 kiside Trabzonsporlu buna herkez sasiriyor ilk denilen Mardin nere Trabzon nere ben Trabzonsporlu oldugum icin mutluyum

erhank
03.05.2008, 11:35
Benim yasim 28, bir oglum var 2 yasinda. Ben ilk basta Trabzonsporlu sonra Trabzonluyum. Trabzonlu olmayipta bu takima gönül veren herkesin ellerinden öperim, valla surada yazilanlari okudukca gözlerim yasariyor ama bir o kadar da gururlaniyorum. Gelelim benim oglana ben almanyada yasiyorum, cevremde baska takimlari tutan insanlar var buna hanimin ailesida dahil. benim oglan hangi takimi tutacak diyorlar, herhalde diyorum Trabzonsporu tutacak, baska bir alternatifi yok, onlarda yazik diyorlar cocuk hic sevinmeyecek mi? Bende onlara siz Trabzonsporluluk nasil birseydir, nasil bir sevgidir, nasil bir asktir anlayamazsiniz diyorum. Biz amatör küme bile oynasak yine Trabzonsporluyuz dedim mi susuyorlar. Daha önce yazmistim ama yine yazayim burda tanidigim bir Balikesirli abim var, benden bile fanatik bir Trabzonsporlu desem yeridir. Iki oglu var, birinin adi tolunay, birinin ki ogün.
Son bir örnek daha vermek istiyorum benim kuzenim var kendisi Trabzonsporlu esi fenerli, onunda bir oglu var simdi 10 yasinda hanimi cocugu fenerli yapmak icin elinden gelen herseyi yapti, fener formalari aldi, atkilar aldi kisacasi herseyi yapti, abim hicbirsey yapmadi bakalim olucakmi dedi. Yemin olsun cocuk feneri gördümü küfür ediyor, hanimi vaz gecti artik sizin diyor kaninizda birsey var :) , biraz uzun bir yazi oldu, kusura bakmayin herkese saygilar.

Hotaman
03.05.2008, 12:12
bende Mardinliyim Trabzonsporu cok seviyorum Ailemde 4 kiside Trabzonsporlu buna herkez sasiriyor ilk denilen Mardin nere Trabzon nere ben Trabzonsporlu oldugum icin mutluyum

Bende öyle:alkış:

Alibeyoglu
03.05.2008, 12:30
evet dolaşıyorlar bende buna şaşıyorum

trabzon üniversite sehri baska sehirlerden gelen ögrencilerin baska takimlarinin formasini giymesi dogal

Nytre
03.05.2008, 12:33
her derbi mac oncesi cilginlar basta olmak uzere universiteye ziyaretler aksatilmiyor hatta bununla ilgili youtubeda video bile bulabilirsiniz .

universiteyi bir kenara koyun .

POYRAZ
03.05.2008, 14:36
Nere? Istanbul takimlarina gönül vermis olsaydin "Mardin nere Istanbul nere" demeyeceklerdi ama. Mardin, Trabzon'a daha yakindir. Öyle söyledikleri zaman Mardin - Istanbul ve Mardin - Trabzon arasindaki km. farkini hesaplamalarini iste onlardan.
Benim gibi Trabzon'un "T" sini bilmeyip Trabzonspor'u tutan cok insan var. Arkadaslarimin arasinda Kayserili, Denizlili Trabzonsporlular var. Trabzonspor herkezin gönül verebilecegi bir kulüptür. Buradan herkezi Trabzonsporlu olmaya davet ediyorum. :)

DNA-TS
03.05.2008, 15:12
trabzon üniversite sehri baska sehirlerden gelen ögrencilerin baska takimlarinin formasini giymesi dogal

aga ağustos ayında araklıda arsinde gs formalarının ne işi var onlardamı üniversitelei...tiplerinden belli bizim oralı oldukları

Bahattin Aydın
03.05.2008, 15:18
:alkış::alkış:

bizde konya deplasmanına giderken tuttuğumuz arabada olan ama hiç tanımadığımız bi arkadaş vardı..onu tanıyan 1 arakdaşımız vardı...doğulu olduğu belliydi..biz onu arkadaşının hatrına gezmeye geliyor sanarken şırnak-cizre li olduğunu duyunca tüyleirmiz diken diken olmuştu...ayrıca k.maraşta formalarımızla gezerken kaç kişi bizi durdurdu bilmiyorum...bu şehirde 1 kürt köyünün yarıdan çoğunun trabzonsporlu olduğunuda duyunca şok olmuştum :)

Sencer Bulut
03.05.2008, 17:18
bende tokatlıyım tokatta gercekten trabzonsporun cok taraftarı var ama cogu trabzonun bekleneni verememesi ve kendisine yakısmayan bi kadrosu oldugu icin ben takım tutmuyorum milli takımı tutuyorum futbolla ilgim yok diyorlar...trabzondan bi ısık gördükleri zaman ne kadar cok trabzon taraftarı oldugunu göreceksiniz...

UmutBaykan
03.05.2008, 17:20
Trabzonsporun bikaç senedir devam eden bu kötü durumu bize çok taraftar kaybettirdi maalesef:(

Samet Berber
03.05.2008, 17:24
Trabzonsporun bikaç senedir devam eden bu kötü durumu bize çok taraftar kaybettirdi maalesef:(
öyle taraftar olmaz olsun zaten ...

takım kötü performans gösteriyor diye bırakılırmı yaa...

borussia dortmund yıllardır çok kötü performans gösteriyor... ortalama seyirci 80.000 ... yoruma gerek bile yok...

Süleyman50
03.05.2008, 17:27
bende nevşehirliyim ve benim arkadaşlarımdan 3-4 tane trabzonsporlu var daha tanımadığım kişilerinde olduğuna inanıyorum yeteki başarılar gelsin onlarda ortaya çıkacaktır....

UmutBaykan
03.05.2008, 17:32

borussia dortmund yıllardır çok kötü performans gösteriyor... ortalama seyirci 80.000 ... yoruma gerek bile yok...

Gerçekten yoruma bile gerek yok yani:(

EMHOTEP
03.05.2008, 17:46

öyle taraftar olmaz olsun da.
son 24 senede 5 şampiyonluk dahi alabilseydik taraftar sayımız belki 2 katına,belki daha da üzerine çıkmıştı.forma satışları biletler naklen yayın herşey farklı olurdu klüp için.

wolf_TS61
03.05.2008, 18:20
Bnimde kayserili bir arkadaşım var fanatik Trabzonsporlu.
Birde Trabzonda diğer takım formaları ile gezenlerden bahsediyorsunuz.Hani daha önce burda Trabzon'u görmeyenler şehirde her tarafın o formalarla dolu olduğunu sanacak.17 yaşındayım trabzon merkezde Trabzonspor forması dışında sadece bir sefer ank.gücü forması gördüm.Ben görmedim diye yok diye birşey demiyorum ama bu şehirde bildiğiniz gibi 50 bin kişilik bir üniversite var dışardan gelenler bazen teşebbüs edebiliyorlar.

butthead
04.05.2008, 00:23
hakkariden diyarbakırdan bile TSyi tutan var ama beni en cok trabzonsporlu oflular şaşırtıyo:D

Hotaman
04.05.2008, 18:35
hakkariden diyarbakırdan bile TSyi tutan var ama beni en cok trabzonsporlu oflular şaşırtıyo:D
Beni hiç şaşırtmıyor ama beni de şaşırtan şeyler oluyor mesala buna şaşıran insanlar.

zarge
11.05.2008, 11:35
arkadaşlar ben mesela istanbul doğumluyum ama memleketim giresun alucra.trabzonsporluyum ve bazı arkadaşlar benim trabzonsporlu olmamı yadırgıyor.sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?cevaplarınızı bekliyorum...

Hotaman
11.05.2008, 11:58
arkadaşlar ben mesela istanbul doğumluyum ama memleketim giresun alucra.trabzonsporluyum ve bazı arkadaşlar benim trabzonsporlu olmamı yadırgıyor.sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?cevaplarınızı bekliyorum...
Yadırgamak? Bana kalırsa kıskanıyorlar. Herkesin anlayamıyacağı bir duygudur Trabzonspor'luluk!

Guner_Ahmet
11.05.2008, 12:14

Bunu soylemeye ne gerek var.
Ben Yunanistan dogumluyum(bati trakya) trabzona ayak dahi bamadim ama senin de dedigin gibi trabzonspor askini sadece trabzonsporlular anlar

Hotaman
11.05.2008, 12:16
Bunu soylemeye ne gerek var.
Ben Yunanistan dogumluyum(bati trakya) trabzona ayak dahi bamadim ama senin de dedigin gibi trabzonspor askini sadece trabzonsporlular anlar
Yemin ediyorum bu bir gurur ya!!!
Ali Şen demişti Trabzonspor'un Kosovada bile taraftarı var diye!

ccd6167
12.05.2008, 11:22
sadece bi sampiyonluk.ondan sonra siz gorun istanbul takimlarini..nasil tutsacaklar firtina basladi diye yeniden..benim cok kastamonulu zonguldakli arkadaslrim var trabzonsporu tutan.ama bi sampiyon olsak zaten o kutlamalar goruldugunde trabzonsporu tutmamak ayiplanacak.

Murat Değirmenci
12.05.2008, 11:35
bende aslında hatay-iskenderun luyum vede trabzonsporluyum burdaki herkeste bana farklı bkıyor ama trabzonsporlu olmanın vermiş olduğu gururu ve onuru anlayamazlar tabiiki

magicyattara
12.05.2008, 15:15
Üniversite yıllarımı geçirdiğim Kayseride fanatik Trabzonsporlu olan Burhan abime selamlar.
Burhan abi Trabzonu bırakın Karadenizi bile görmemişti ama Trabzonsporun efsanevi takımının attığı golleri dakika dakika söyleyecek kadar hasta Trabzonsporluydu.
Galip geldiğimiz bir derbi maçtan sonra liman kahvesine gelip,bir elinde bordo bir elinde mavi perdeciden kestirip aldığı iki kumaş parçasıyla Trabzon Trabzon diye bağırması unutulmaz...

cyberentalpi
12.05.2008, 15:29
Bir gercek var
Trabzonsporu kuran Trabzonlulardır. Ama buyumesi icin sadece Trabzonlular yetmez. Buyumesini saglayan Trabzon dısındaki Trabzonsporlulardır. Malesef son zamanlarda taraftar sayimiz azalmasada artmıyor. Yeni nesil secmiyor Ts yi. Bunu saglamak icin sportif basari gerekiyor. Bunu saglarsak ve Tekrarlarsak yeni nesildeki Ts sevgisi artacaktir. Mesela 5 sezondur iki sampiyonluk alsak tonla cocukta yattara forması gorurduk. Sempati kazanmak icin ileriye donuk ve duzgun planlama sart

Ayrıca bende Konya - Aksehir liyim. Izmir de oturuyorum. Hatta Izmirliyim desem yeridir. Trabzon 'nun yanina bile gelmedim. Trabzonlu sadece bir arkadasim oldu. Ama Trabzonspor sevgim bazen tek kisi kahvede goll diye bagirarak bile olmustur.

Hekimoğlu
12.05.2008, 15:51
bu topic büyüklüğümüzün göstergesi işte Trabzonlu olmayan Trabzonsporlular kendini tanıtsın herkes görsün neden büyük kulüp olduğumuzu.

Zuma_Yattara
12.05.2008, 15:57
Yasasin büyük TRABZONSPOR taraftari ne olursan ol nereden gelirsen gel nereli olursan ol yeterki gel gel de sev...

zarge
12.05.2008, 16:54
Yadırgamak? Bana kalırsa kıskanıyorlar. Herkesin anlayamıyacağı bir duygudur Trabzonspor'luluk!

eywallah...

Murat Değirmenci
12.05.2008, 16:59
bu alemde teksin yoktur eşin benzerin istabul takımlarına yoktur EYVALLAHI mız
SADECE TRABZONSPOR

Süleyman50
12.05.2008, 17:03
Kim demiş Trabzonsporu sadace Trabzonlular tutar diye...Nevşehirliyiz ama mezara kadar Trabzonsporluyuz...

Zafer BİLGİN
14.05.2008, 23:02
yazılanları okuyupta gaza geldiğimi sanmayın.

benim için hemşerim, trabzonlu olan değildir.

TRABZONSPORLU OLAN BENİM HEMŞERİMDİR

Kazım Uzunboy
15.05.2008, 01:26
Kim demiş Trabzonsporu sadace Trabzonlular tutar diye...Nevşehirliyiz ama mezara kadar Trabzonsporluyuz...
Helal olsn sana arkandayız her zaman :alkış::alkış:

Trabzon'lu olan her zaman hemşerimdir ama Trabzonspor'lu olan da her zaman gönlümdeki yerini alır ;)

Bulut61-34
15.05.2008, 15:00
Trabzonspor Trabzon şehrinin güzelliklerinin ve değerlerinin(haksızlığa tahümmül edememe, büyük hayalleri hedefleme, çalışkanlık, düzene baş kaldırma... vb gibi) temsilciliğine soyunarak başarılı olmuştur. Bu gibi güzellikler diğer şehirlermizde de vardır elbet. Fakat bunu başaran Trabzon şehrinin takımı olmuştur.
Trabzonlu olmayıp da Trabzonsporu tutan kişilerde bu karakteri gösteren bir takımı tutmuşlardır. Örneğin çirkefliklerle şampiyon olacak herhengibir Anadolu takımı aynı oranda sempatizan bulamayacaktır.
Trabzonsporun Trabzonu aşmış olması; Trabzonsporun Trabzondan koparılarak İstanbulda yerleşmiş, sadece isminin Trabzonspor olduğu bir takım veya kulğp haline getirilmesi demek olmamalı. Takımlar bulundukları yörenin temsilcisi olarak doğarlar ve öyle olmalıdır. Yoksa dünyada tutlabilecek çok takım olurdu.
Trabzonlu olmayıp da Trabzonsporlu olan taraftarlarımızın yeri ben de her zaman ayrı olmuştur. Trabzonlu olan birinin Trabzonsporlu olması çok kolay bir olgudur ama Trabzonlu olmamalarına rağmen Trabzonsporlu olmayı seçmek alışılmış algılara tam bir başkaldırıdır. Herkesten çok farklıdır.

Hekimoğlu
15.05.2008, 15:06

Trabzonspor adında bir şehir yoktur hemşehrim. :)