PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A GRUBU: 1.Portekiz:6 | 2.Türkiye:6 | 3.Çek Cumhuriyeti:3 | 4.İsviçre:3

Sayfa : [1] 2 3

Kaya
24.04.2008, 13:51
A GRUBU: İsviçre - Çek Cumhuriyeti - Portekiz - Türkiye

http://img.mynet.com/spr/Euro2008.jpg

Mehmet Fırat
24.04.2008, 14:07
Ellerine sağlık Kaya Abi. :)

Selman
24.04.2008, 14:09
Tahminlerimizi yapalım.:)

Bu gruptan Portekiz ve Çek Cumhuriyeti rahat çıkar bence.

vurgun_kiz_61
24.04.2008, 14:11
Bencede cek cumhuriyeti ve portekiz bu gruptan cikar ama isvicreyede bir kiyak yaparlar gibime geliyor:(

Osman Yavuz
24.04.2008, 14:33
1.Portekiz
2.Çek Cumhuriyeti(İsviçre)
3.İsviçre(Çek Cumhuriyeti)
4.Türkiye
5.:D

macka61
24.04.2008, 14:38
portekiz ve çek.cumhuriyeti ağır basıyor ama şampiyona havası başka olur 2000de de hiç şans verilmiyodu çıktık belli olmaz

alper*
24.04.2008, 14:46
puanlar 9-6-3-0 ya da 7-7-3-0 olabilir isvicre sonuncu olur.turkiye cikamaz bu gruptan..

Külünkoğlu
24.04.2008, 14:54
Ters uğur mu yapıyorsunuz anlamadım ki. Çıkarız bu gruptan ! niye çıkmayalım ki. Hiç bir takım kalburüstü değil.

Harun-61
24.04.2008, 15:01
Fatih Terim kendi egosunu tatmin etmek icin Kadro kurmaz ise, Grup'dan cikma ihtimalimiz var.

sahsen son oynadigimiz maclari izledikten sonra pek umutlu degilim.

umarim oyuncular Türkiyemizi en iyi sekilde temsil ederler.

.

28TS61
24.04.2008, 15:05
fatih terimin basinda oldugu ve eziklerle dolduracagi kadro bence basarili olamaz malesef

Anıl Caner
24.04.2008, 15:43
Tam 5 puanla ikinci olarak üst tura çıkacağımıza inanıyorum. Türkiye bu grupta yenilmez.Çek C.,Portekiz bizden daha kaliteli takımlar,kabul ediyorum ama böyle bir turnuvada türkiye kolayına maç kaybetmez.

Kadir
24.04.2008, 15:46
Bu turnuvada Sabri asist kralı olur Hakan gol kralı :)

Atakan
24.04.2008, 15:51
1.Portekiz
2Türkiye
3.Çek Cumhuriyeti
4.İsviçre

Bİras şey oldu ama:D

TheRapZoNe
24.04.2008, 16:00
Portekiz'i hic sevmiyorum.Umarim gruptan cikamazlar. Bize gelince, sampiyonaya zar zor katilan milli takimin teknik direktoru terim'i sampiyonaya katildiktan sonra gondermek lazimdi,ama gondermediler. Acikcasi bu gruptan cikacagimizi da sanmiyorum.

Cem Akyüz
24.04.2008, 16:28
ne yapacağımız belli olmaz inşallah çıkarız:)

eys_61
24.04.2008, 17:36
Sinyor Terim'in çağıracağı kadroyu görelim önce,sonra fikrimiz şekillenir.Favori değiliz ama sürpriz yapabiliriz.

Kazım Uzunboy
24.04.2008, 17:54
hiç şansımız yok bence ama futbol bu diyesim geliyor..

Mayls
24.04.2008, 18:36
Fatih Terim pek sürpriz bir kadro cagirmayacak bence. Kendi takiminda 18'e giremeyen Emre icin hocasindan izin alip Istanbul'da kendisi calistirdigina göre klasik bir Galatasaray - Fenerbahce - Avrupa karmasi izleyecegiz.

LazAnisT
24.04.2008, 19:01
Eğer Sabri EURO 2008 milli takım aday kadrosuna seçilirse Milli duygularımda inanılmaz derecede tahribat olur.

Vkgz
24.04.2008, 19:02
Şansımız "0"

Mustafa
24.04.2008, 19:53
Portekizle beraber cıkarız umarım gruptan

ilhan
24.04.2008, 20:10
Beyaz Rusya, Slovakya gibi takımlarla hazırlık maçı yapmaya devam edeceksek Çek Cumhuriyet'i ve Portekiz takımlarına karşı zorlanırız.

@ Lazanist ,

Abi Emre Aşık bile seçilecek gibi duruyor. Kadro tercihini yaparken " gs " takıntısını atamayacak gibi duruyor Terim hoca.

Fatih
24.04.2008, 20:23
ilhan ben emre aşık ın milli maçlarda çok daha iyi oynadığını düşünüyorum sabriye gelince kesinlikle kadroda olmamalı

ilhan
24.04.2008, 20:27
Haklısın Fatih. Beyaz Rusya gibi rakiplere karşı iyi oynar Emre. Smolarek ve Rosicky gibi adamlara karşı ne yapar orası muamma. Portekiz'i hiç söylemiyorum :)

Barış
24.04.2008, 20:32
Eğer Sabri EURO 2008 milli takım aday kadrosuna seçilirse Milli duygularımda inanılmaz derecede tahribat olur.

sağ bek olsa neyse de sol bek bile oynadı bu adam. komedi ötesi bi şey valla.

Muhammed KOÇ
24.04.2008, 21:16
şansımız çok az geçekten de.portekiz maçında fark yemekten korkarım ..

Vkgz
24.04.2008, 23:50
yanılıyorsunuz arkadaşlar bizi dağıtan portekiz değil çek cumhuriyeti olacak.

#10 Fietra
25.04.2008, 02:24
1.Portekiz
2.Türkiye
3.Çek Cum.
4.İsviçre

Tamamen duygusal.

Mustafa K. Demirbaş
25.04.2008, 10:48
bence Türkiye ve portekiz çıkar bu gruptan

tek merak ettiğim ronaldo karşısında acaba servet ne yapacak:)

Armağan Dere
25.04.2008, 11:02
Çek Cumhuriyeti Milli Futbol Takımı Kadrosu - 2006 FIFA Dünya Kupası
1 Čech | 2 Grygera | 3 Mareš | 4 Galásek | 5 Kováč | 6 Jankulovski | 7 Sionko | 8 Poborský | 9 Koller | 10 Rosický | 11 Nedvěd | 12 Lokvenc | 13 Jiránek | 14 Jarolím | 15 Baroš | 16 Blažek | 17 Štajner | 18 Heinz | 19 Polák | 20 Plašil | 21 Ujfaluši | 22 Rozehnal | 23 Kinský

Portekiz Milli Futbol Takımı Kadrosu - 2006 FIFA Dünya Kupası
1 Ricardo | 2 Ferreira | 3 Caneria | 4 Costa | 5 Meira | 6 Costinha | 7 Figo | 8 Petit | 9 Pauleta | 10 Viana | 11 Simão | 12 Quim | 13 Miguel | 14 Valente | 15 Boa Morte | 16 Carvalho | 17 Ronaldo | 18 Maniche | 19 Tiago | 20 Deco | 21 Nuno Gomes | 22 Santos | 23 Postiga

buyrun bizimkilerle karşılaştırın

_ERHaN_
25.04.2008, 12:05
Portekiz o kadarda korkulacak bi takım değil biz onlardan daha iyiyiz inş. onlarıda yenerek bu grupdan çıkarız ..

Kaya
25.04.2008, 13:50
Mantıklı bir tahmin

1. Portekiz
2. Çek Cumhuriyeti
3. Türkiye
4. İsviçre

İyimser bir tahmin

1. Portekiz
2. Türkiye
3. Çek Cumhuriyeti
4. İsviçre

Fatih Terim Karakterinin Bende Hissettirdiği Tahmin

1. Çek Cumhuriyeti
2. Portekiz
3. İsviçre
4. Türkiye: 0 Puan, -9 Averaj

Terzioğlu
25.04.2008, 16:57
Bu grupta bizden iyi olan bir tek Portekiz var, onlarida yenebiliriz diye düsünüyorum. Cek Cumhuriyeti ve Isvicreyi dagitiriz. 7 puanla bu gruptan cikacagiz..
Tek korkum Fatih Terim..

ÖmerFarukYılmaz
25.04.2008, 17:06
2.ci oluruz diye tahmin ediyorum.

Mert67
25.04.2008, 17:26
Bence bu turnuvadaki geleceğimizi.İlk maç olan portekiz maçı çok etkileyecek.İnşallah bir beraberlik çıkarabiliriz.

Özge
25.04.2008, 20:29
Portekiz zorlanmaz bence.Diğer takımda İsviçre olur.

Alibeyoglu
25.04.2008, 20:35
türk futbolu masa üzeri oynandigi sürecek türk futbolu bi adim ileri gitemez türk futbolunu geriletmek ici verdigi hizmetlerinden dolayi fenerbahce baskani aziz yildirim ve gs baskani adnan polata bide avukatliklarini yapan basina tesekkür etelim

coskun0661
25.04.2008, 20:41
bız bu gruptan cıkarız ...portekızın arkasında ikinci olarak hemde

Muhammed KOÇ
25.04.2008, 20:49
bizim defanstaki adamlar bu kadar üst düzeyde forvetler;yürürcesine adam geçebilen kanat oyuncularıyla hiç oynamadılar.çok beğendiğimiz servet de bu konuda çok yetersiz.bu konuda yapabilecekleri daha çok faulle durdurmak olacak o da kırmızı kartı kaçınılmaz kılacak..bizim defans bu üst düzey oyuncuların ayağında top fazla kaldıkça follofoş olur demedi demeyin..

İleli
26.04.2008, 01:43
quaresma--deco--c.ronaldo--nani

Allah yardimcimiz olsun..

OYılmaz
26.04.2008, 10:32
Herkesin aksine Portekizi yeneceğimizi düşünüyorum o kadar abartılacak bir takım değil bu grupta en çok İsviçreden korkuyorum hadi bakalım hayırlısı olsun

Serdær
26.04.2008, 10:37
Grup Sıralaması Şöyle olur ;

Portekiz 7 Puan

Türkiye 7 Puan

Çek Cumhuriyeti 4 Puan

İsviçre 0 Puan

TunahaN Sağır
26.04.2008, 21:44
Bu gruptan çok rahat çıkarız bence korkmaya gerek yok .. Portekiz maçınından 1 puan alalım gerisini yenelim :S ama Milli takım yüreğini ortaya koyduğu zaman portekizide yener ;) Onlarda querizma varsa bizde NİHAT var .. Oblarda c.ronldo varsa bizde GÖKDENİZ var .. korkmamak gerek :)

Muhammed KOÇ
27.04.2008, 00:34
bizde zaten bi nitah var.başka da adam yok.fatih terim de yanına hakan şükürü koyar demedi demeyin

Egemen Yılmaz
27.04.2008, 15:21
en az 4-5 puan almalıyız. zaten 5 puanı baraj olarak düşünebiliriz bu turnuvalarda, zira 5 puan alamayıp gruptan çıkamayan tek takım İtalya idi :D (2002 dünya kupasında)

Erkan
27.04.2008, 15:24
Supriz olmadigi surece cok zor cikariz..

selcuk
27.04.2008, 23:05
grupdan cikarsagik hersey mümkün
saaten gruplar bittimi turnevanin tek evsahibi türkiye kalacak ;)
o havayla da bizi fatih terim bilen daha tutamaz

Atılay
28.04.2008, 18:39
C.Ronaldo'nun bizim defans bloğuna neler yapacağını düşündüm de ağzım açık kaldı

H.Emre
29.04.2008, 01:02
Çek Cumhuriyeti; Dünya Kupasında en az çeyrek final oynamasını beklediğim bir takımdı, ama gruptan çıkamadılar. 2004'den itibaren sürekli bir gerileme içindeler. Yeni jenerasyon üretemedikleri gibi önemli silahları Nedved ve Koller artık yaşlandı, Baros faydasız. Tüm yükleri Rosicky'nin sırtında o da sakatlıktan yeni kurtuldu. Turnuvada formda bir Rosicky izlememiz zor gözüküyor.

İsviçre; Çeklerin tam tersine genç bir jenerasyonla sürekli ileri doğru gidiyorlar. Dünya Kupasında tecrübede kazandılar. Kapandıkları zaman kilidi açmak için İstanbul'dakinden daha yüksek dozda gaza ihtiyacımız olacak, ama unutmayalımki İsviçre ev sahibi. Bizi yenecek güçte olmadıkları gibi bize yenilecek kadar da güçsüz değiller.

Portekiz için ise söylenecek fazla birşey yok. Quaresma-Nani-Ronaldo-Deco müthiş bir ofansif güç demek. Ayrıca kanat organizasyonlarını en iyi yapabilecek takım görüntüseler. Tek zaafları bu ofansif gücün besleyeceği Nistelrooy tarzında bir forvetleri olmaması. Yinede sadece grubun değil turnuvanın en önemli favorisi onlar.

Şöyle bir puan durumu mantıklı geliyor;
Portekiz 9 puan
İsviçre 2 puan
Türkiye 2 puan
Çek Cumh. 2 puan (averaj ne olursa artık)

Şöyle bir puan durumunuda gönül istiyor;
Türkiye 7 puan
Çek Cumh. 5 puan
Portekiz 4 puan
İsviçre 0 puan

Badaloğlu
29.04.2008, 18:27
Bu gurupta 4.oluruk

Tolpaş61
29.04.2008, 18:32
gol atarsak büyük bir başarı.nefret ediyorum fatih terimden.

kamyonetçi
30.04.2008, 02:57
Fatih Tekkeyi kadroya almasın bir maç seyredersem adam değilim.İsviçre forması alıp arkasına Anti Fatih Terim yazacağım.

Cem Balcı
30.04.2008, 20:39
Fatih Tekkeyi kadroya almasın bir maç seyredersem adam değilim.İsviçre forması alıp arkasına Anti Fatih Terim yazacağım.

abi sanırım bu dediğini yapmak zorunda kalıcaksın.tekke nin alınacağını hiç sanmıyorum.:rolleyes:

fatih terim...:cool:

kamyonetçi
30.04.2008, 21:21
Şampıyona tarıhlerınde byuk ıhtımalle orda olacagım.Kameralarda benı gorursen şaşırma.
Bu adam hamiyi bile en iyi döneminde oynatmamıştı.96 şampiyonasında hırvat maçında 83.dk oyuna aldı inanılmaz baskı kurmuştk o esnada alpay yaptı asistini(Fair Play ödülü almıştı)yani zaman yetmedi.Bu maç gruptaki ilk maçtı.Maçı alsak üst tura biz çıkardık.Asıl önemlisi grup maçlarındaki Haminin performansıydı.Müthiş oynadı hemen her maçta.Ama vitrine çıkması gereken başka adamlar vardı o dönemde.Bu adama oradan benim sinirim.Fatihe yapmasına şaşırmıyorum.Asker arkadaşıyla beraber uzun bir emekliliği olacak kanımca.

BALKAN 06
01.05.2008, 14:08
guruptan çıkabilirsek sürpriz olur diye düşünüyorum
çünkü takımımızın iskeleti bile belli değil daha
birde fatih terim faktörü var tabi ortada
kendi adamlarını kollamak şekil tafra trip yapacağım derken
iş işten geçer gibime geliyor
inşallah yanılırım.

sifuni
01.05.2008, 17:24
hepinizde acayip karamsarsiniz niye böyle yaw tamam bende fatih terimi sevmiyorum ama 6 sene sonra ilk defa bir turnuvaya katildik (zar zor olsada) ama yinede tam destek vermemiz lagzim....

sizce trabzonspordan birisini cagrir mi? milli takima hic oyuncu gönderemiyecekmiyiz gökdenizi saymassak.

Dogan
01.05.2008, 18:05
Simão_________ VS___ Arda
C.Ronaldo_____ VS____Gökdeniz
Nuno Gomes ____VS___ Nihat
Carvalho ______VS___ Servet
Miguel ________VS___ Gökhan Gönül
Maniche _______VS ___Aurellio
Deco ________VS ____Emre
Pauleta________VS ___Tekke
Nani__________VS____Tuncay
Ricardo________VS____Volkan
F.Meira_______VS_____G.Zan
Tiago_________VS_____Hamit

Duygusallık katmadan yazmaya çalıştım. Koyu yazdıklarımın rakiplerinden iyi olduğunu düşünürsek, kadro olarak hemen hemen eşitiz. Karamsarlığa gerek yok.
Tabi iki soru geliyor insanın aklına bu durumda:

1-F.Terim kadro oluştururken Ayhan, Sabri, Serdar Özkan ve türevlerini oynatmakta ısrar eder mi?
2-O gün C.Ronaldo formda olur mu?

Bu iki sorunun cevabı eğer hayırsa Portekizle şanslarımız eşit demektir.

Cem Balcı
02.05.2008, 00:09
Deco ________VS ____Emre

Duygusallık katmadan yazmaya çalıştım. Koyu yazdıklarımın rakiplerinden iyi olduğunu düşünürsek, kadro olarak hemen hemen eşitiz. Karamsarlığa gerek yok.

1-F.Terim kadro oluştururken Ayhan, Sabri, Serdar Özkan ve türevlerini oynatmakta ısrar eder mi?

çıkardığınız kadro iyi aslında.ama hamit sakat;onun yerine başkası düşünülmeli.

Dogan
02.05.2008, 17:08
çıkardığınız kadro iyi aslında.ama hamit sakat;onun yerine başkası düşünülmeli.
Sadece bi kıyaslama olması açısından yazdım o kadroyu. Olmasını istediğim onbir şu şekilde:

____________Volkan_____________

G.Gönül__Servet__Zan___H.Balta(U.Boral)

________Aurellio___Emre__________

Gökdeniz___________________Arda

_______Tekke_____Nihat_________

Fatih Terim'le hayalden öteye geçemez o ayrı.

Cem Balcı
02.05.2008, 18:58
Sadece bi kıyaslama olması açısından yazdım o kadroyu. Olmasını istediğim onbir şu şekilde:

____________Volkan_____________

G.Gönül__Servet__Zan___H.Balta(U.Boral)

________Aurellio___Emre__________

Gökdeniz___________________Arda

_______Tekke_____Nihat_________

Fatih Terim'le hayalden öteye geçemez o ayrı.

işte bu takım süper olur.ama dediğiniz gibi;terimle hayelden öteye gidemez.:cool:

Terzioğlu
04.05.2008, 02:17
Forvette Nihat-Tuncay ikilisini tercih edecegini düsünüyorum.

Hasan61
04.05.2008, 11:47
Deco ________VS ____Emre

onlar tarafından koyu yaptıkların bizimkilerden açık ara üstün ama bizim tarafta koyu yaptıkları küçük farklarla üstün ayrıca c.ronaldo formda olursa şansımız çok az olur

Muhammed KOÇ
04.05.2008, 16:46
burdaki oyuncularla defans , dışardaki oyuncularla hucam yapmak daha mantıklı.ilerde nihat defansta servet banko şu an. diğerleri sürekli değişir zamanla..

kamyonetçi
05.05.2008, 15:47
Fatih Tekkenin (bir mucize olmazsa) milli takımda oynayacağını sanmıyorum.

Emiroğlu
05.05.2008, 17:19
Açıkçası 0 çekeceğimize dair idda ya bile girdim bir arkadaşımla.

Lakin açıklamalarım :

İsviçre : İntikam maçı olarak göreceğiz.Basın abarttıkça abartacak günler önce.Baskı altında oynadığımız maçlar malum

Portekiz : Bir isim , bir soy ad " Cristiano Ronaldo "

Çek Cumhuriyeti : Kendileri çok iyi ekip oyunu oynuyorlar bence.Ekip olarak ahengi kazanmış takımlara hiçbir zaman yetişemedik.Hep bireysel becerileri olan yıldızlarımız ile birşeyler yaptık ne yaptıysak.Ayrıca bizden daha iyi savunma yapmayı biliyorlar.Özellikle altını çiziyorum ALAN DARALTMA' yı biliyorlar.Bizim hiçbir zaman yapamadığımızı yani.

Bundan sonrası eleştirilerimdir.

Ne yalan söyliyeyim,şöyle güzel bi sıfır çekip rezil olmamızı istemiyor da değilim.O kadar nefret ediyorum Mister Terimden !
Şu anda gelen genç bir jenerasyon var.Çok güzel şekilde ileriye doğru adımlar atmak varken,SEVGİLİ ! Terim bu zamanı boşa harcadı.İlk geldiğinde " yeni jenerasyon yakalayacağız " lafları her zaman olduğu gibi havada kaldı !

Hala Tümer'ler,Emre aşıklar kafadan kadroya alınıyor ! Pes ! Hele son hazırlık maçı , cinnet öncesi aşamaya kadar getirdi beni !
Sağda Hamit oynuyor,sakatlanıyor,Serdar Özkan giriyor...Sonra sağa destek Sabri giriyor...Gökdenizden ses seda dahi yok.Kenarda oturuyor...

Oysa ki yapsaydın zamanında hazırlıklarını.Gerçek YENİ JENERASYONU !

Selçuk İnan,Serdar Özkan,Arda,Volkan Yaman,Gökhan Ünal,Gökhan Gönül,Emre (gs stoperi),Giray(oftaş stoperi),Mevlüt,Ceyhun,Eren Derdiyok...
Daha ilk aklıma gelen isimler bunlar,bu çocukları hazırlasaydın ne olurdu ? Sonra bu çocuklar ile Hamit'i,Emre'yi,Gökdeniz'i , Nihat'ı harmanlasaydın !

Ama doğru,kendisi ders almaz,Ders verir !

Göreceğiz Euro 2008 de...

pReN@_61
05.05.2008, 22:07
İnşallah galibiyetle başlarız turnuvaya

Cem Akyüz
06.05.2008, 00:54
Açıkçası 0 çekeceğimize dair idda ya bile girdim bir arkadaşımla.

Lakin açıklamalarım :

İsviçre : İntikam maçı olarak göreceğiz.Basın abarttıkça abartacak günler önce.Baskı altında oynadığımız maçlar malum

Portekiz : Bir isim , bir soy ad " Cristiano Ronaldo "

Çek Cumhuriyeti : Kendileri çok iyi ekip oyunu oynuyorlar bence.Ekip olarak ahengi kazanmış takımlara hiçbir zaman yetişemedik.Hep bireysel becerileri olan yıldızlarımız ile birşeyler yaptık ne yaptıysak.Ayrıca bizden daha iyi savunma yapmayı biliyorlar.Özellikle altını çiziyorum ALAN DARALTMA' yı biliyorlar.Bizim hiçbir zaman yapamadığımızı yani.

Bundan sonrası eleştirilerimdir.

Ne yalan söyliyeyim,şöyle güzel bi sıfır çekip rezil olmamızı istemiyor da değilim.O kadar nefret ediyorum Mister Terimden !
Şu anda gelen genç bir jenerasyon var.Çok güzel şekilde ileriye doğru adımlar atmak varken,SEVGİLİ ! Terim bu zamanı boşa harcadı.İlk geldiğinde " yeni jenerasyon yakalayacağız " lafları her zaman olduğu gibi havada kaldı !

Hala Tümer'ler,Emre aşıklar kafadan kadroya alınıyor ! Pes ! Hele son hazırlık maçı , cinnet öncesi aşamaya kadar getirdi beni !
Sağda Hamit oynuyor,sakatlanıyor,Serdar Özkan giriyor...Sonra sağa destek Sabri giriyor...Gökdenizden ses seda dahi yok.Kenarda oturuyor...

Oysa ki yapsaydın zamanında hazırlıklarını.Gerçek YENİ JENERASYONU !

Selçuk İnan,Serdar Özkan,Arda,Volkan Yaman,Gökhan Ünal,Gökhan Gönül,Emre (gs stoperi),Giray(oftaş stoperi),Mevlüt,Ceyhun,Eren Derdiyok...
Daha ilk aklıma gelen isimler bunlar,bu çocukları hazırlasaydın ne olurdu ? Sonra bu çocuklar ile Hamit'i,Emre'yi,Gökdeniz'i , Nihat'ı harmanlasaydın !

Ama doğru,kendisi ders almaz,Ders verir !

Göreceğiz Euro 2008 de...

tamamen katılıyorum

_ERHaN_
06.05.2008, 14:32
Biz bu gruptan lider çıkıcaz inanıyorum en kötü ikincilikde işimizi görür bundan kötüsünün olacağını tahmin etmiyorum ....

Ozan
06.05.2008, 16:38
Kadromuzda kaliteli oyuncular bulunuyor ama iyi bir 11 ve taktik kuramadığımız için başarıyı yakalayamıyoruz . Bakalım artık şans faktörü yanımızda olursa ve Fatih Terim iyi bir taktik ve kadro ile çıkarsa iyi işler yapabiliriz .

TolgaTopçu61
06.05.2008, 21:08
Terim işin Piri'ni buldu !..

A Milli Futbol Takımı'nı, 13. Avrupa Şampiyonası finallerine, ABD'li performans hocaları hazırlayacak. Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde yapılan açıklamada, daha önce 2006 Dünya Kupası'nda Almanya Milli Takımı ile çalışan dünyaca ünlü Athlete's Performance ekibinden uzmanların, ilerleyen günlerde A Milli Takım'ın Antalya'daki kampına katılacakları bildirildi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, performans konusunda uluslararası alanda saygın ve deneyimli ABD'li uzmanlarla çalışmayı uzun süredir düşündüğü belirtilen açıklamada, ''Alanında en iyilerden biri kabul edilen Athlete's Performance şirketinin kurucusu Mark Verstegen ve yardımcısı Guyan Randall ile ocak ayında New York'ta buluşan Terim, milli takımlarda atletik performans departman sorumlusu Doç. Dr. Bülent Bayraktar ve Cezmi Turhan ile birlikte yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldı ve Athlete's Performance'ın uzmanlarıyla işbirliği konusunda anlaşmaya vardı'' denildi.

Athlete's Performance uzmanlarından Scott Piri ve beslenme uzmanı Megan Magano'nun, anlaşmaya göre gelecek hafta milli takımın Antalya kampından başlayarak, 13. Avrupa Şampiyonası finalleri süresince teknik ekiple birlikte çalışacağı, performans direktörü Joe Gomes'in de Almanya'daki kampta ekibe katılacağı ifade edildi.

Bu arada Terim de federasyonun sitesindeki açıklamasında, uluslararası alanda büyük saygınlığa sahip, bilgili ve deneyimli uzmanlarla çalışacak olmalarının sevindirici olduğunu, bu gelişmenin, oyuncuların bireysel performanslarına olumlu olarak yansıyacağını kaydetti.

Kadir
06.05.2008, 22:02
Kadro bu hafta mı açıklanacakdı acaba ?

Adem Erdoğan
07.05.2008, 16:28
İsviçreyi kesin yeneriz hiç şüphem yok.
Çek Cumhuriyeti 3 ihtimalli bir maç olacak.Ama şansımız onlardan daha fazla bence.
Portekiz maçının skoruna gelince skoru Ronaldo ve Servet belirler.

Mayls
07.05.2008, 19:21
Volkan
Gökhan Gönül, Servet, Gökhan Zan, Hakan Balta
Hamit, Emre, Tuncay, Arda
Halil, Nihat

Büyük ihtimalle buna yakin bir kadroyla cikariz maclara. Hamit iyilesemezse Sabri oynar sagacik. Fatih Terim faktörü olmasa bu gruptan lider cikariz ama Terim varken 3. olsak basaridir diyorum.

Muhammed KOÇ
07.05.2008, 23:43
grubumuzdaki tüm rakiplerimiz oturaklı sağlam top oynuyor.bizkesin bişekilde değil dağınık ve ne yapacağımız belli olmayan bi şekildeoynuyoruz.. rakiplerimizin futbol adına çok geri olduğumuz bir gerçek ama genç ve yetenekli oyuncularımızla bir mucize olabileceğine inanıyorum..

ÖmerFarukYılmaz
07.05.2008, 23:53
Fatih Terim'in çok fena patlayacağını tahmin ediyorum...

Organizasyondan sonra büyük ihitmal emekli olur...

-------------------Volkan-----------------------
Gökhan------Cağdaş-------Servet------Hakan B.
------------------Mehmet-----------------------
---------Gökdeniz--Emre---Yıldıray--------------
-------------Fatih---------Tuncay--------------

vurgun_kiz_61
07.05.2008, 23:57
Hani nerde...keske olsa emekli :(

Muhammed KOÇ
08.05.2008, 00:03
O patlama inş. doğru bi patlama olur. olası bir yanlış patlama tarihe geçecek bir şekilde bu gruptan ayrılmamıza yol açar kesinlikle ..

Cem Balcı
08.05.2008, 15:43
Fatih Terim'in çok fena patlayacağını tahmin ediyorum...

Organizasyondan sonra büyük ihitmal emekli olur...

-------------------Volkan-----------------------
Gökhan------Cağdaş-------Servet------Hakan B.
------------------Mehmet-----------------------
---------Gökdeniz--Emre---Yıldıray--------------
-------------Fatih---------Tuncay--------------

inşallah ömer abi...;)

Uğurtan
08.05.2008, 18:12
Portekiz liderliği rahat alır fire vereceklerini hiç mi hiç sanmıyorum.. 2.'lik için Çeklerle çekişiriz.. Ben gruptan Sinyor Terim'e rağmen çıkacağımızı düşünüyorum..

Mayls
08.05.2008, 18:26
Bu gruptan cikmamiz Türk Futbolunun sonu olur bana göre. Bu durumda Terim Emre'ye ve Arda'ya jübile yaptirip ayrilir Milli Takimdan.

Emre konusunu hic anlamiyorum zaten. Kendi takiminda 18'e giremeyen bir adami oynatmak icin hocasindan özel izin alip Istanbul'da kendin calistiriyorsun. Böyle bir taraflilik olur sayin Terim? Mehmet Topuz, Gökdeniz Karadeniz veya Hamit Altintop'lar dururken Emre Milli Takimi kesinlikle hak etmiyor.

Emirhan Çorumlu
08.05.2008, 21:27
Arkadaslar Bence Türkiye ve Portekiz bu Guruptan cikar. Niye Türkiyeyi sectim diye sorarsaniz: Cünkü Ben Bu Turnuvada Milli Takimimizdan Cok Sey Bekliyorum önemli olan Güvendir :D Siz güvenin yeter :D

Punisher-61
09.05.2008, 19:05
Milli Takimimiza COK IYI bir Haber var:

Ceklerin Milli Yildizi Thomas Rosicky Sakatligi yüzünden Avrupa Sampiyonasina katilmayacagini acikladi..

Kaynak:Kicker (alman sitesi)

Kadir
09.05.2008, 19:44
Kadro yarın açıklanacakmış.Bakalım Fatih Terim nasıl bir kadro seçimi yapacak.

Mayls
09.05.2008, 23:11
Kadro yarın açıklanacakmış.Bakalım Fatih Terim nasıl bir kadro seçimi yapacak.
Sürpriz falan mi bekliyorsun :)

Uğurtan
09.05.2008, 23:34
Bu gruptan cikmamiz Türk Futbolunun sonu olur bana göre. Bu durumda Terim Emre'ye ve Arda'ya jübile yaptirip ayrilir Milli Takimdan.

Emre konusunu hic anlamiyorum zaten. Kendi takiminda 18'e giremeyen bir adami oynatmak icin hocasindan özel izin alip Istanbul'da kendin calistiriyorsun. Böyle bir taraflilik olur sayin Terim? Mehmet Topuz, Gökdeniz Karadeniz veya Hamit Altintop'lar dururken Emre Milli Takimi kesinlikle hak etmiyor.

Sinyore Terim'in yaptığı işleri desteklemiyorum.. Birçok işinde hatalı ve ayrım yapıyor.. Ancak Emre Belözoğlu konusunda söylediklerine katılmıyorum.. Kendi takımında oynayamıyor olabilir ancak o bölgede Emre gibisi yok.. Yok işte.. Yetiştirebilirsen yerine koyarsın birini.. Şuan itibariyle Emre'nin alternatifi bence yok..

Mayls
10.05.2008, 00:03
Sinyore Terim'in yaptığı işleri desteklemiyorum.. Birçok işinde hatalı ve ayrım yapıyor.. Ancak Emre Belözoğlu konusunda söylediklerine katılmıyorum.. Kendi takımında oynayamıyor olabilir ancak o bölgede Emre gibisi yok.. Yok işte.. Yetiştirebilirsen yerine koyarsın birini.. Şuan itibariyle Emre'nin alternatifi bence yok..
Bence Mehmet Topuz o bölgeyi doldurabilir ama bu saatten sonra Mehmet Topuz'un oraya alinmasi mantiksiz olur. Hazirlik döneminin tamaminda güclü rakiplere karsi monte edilebilirdi Mehmet oraya ama bu saatten sonra risk almaktan baska bir sey olmaz bu.

Uzunoğlu
10.05.2008, 01:20
Sinyor terimin kaprisleri yüzünden bu grupta ilk ikiye giremeyiz, üçüncülük için ev sahibiyle kapışırız.

Hüdai Pervaneli
10.05.2008, 01:27
nihatin oynamasi lazim

Kadir
10.05.2008, 10:39
Sürpriz falan mi bekliyorsun :)

Sürpriz değilde belki adaletli seçimler yapabilir. En büyük sürpriz tabii ki Torino'lu Şaban ve Sarbi'nin olmaması ama mümkün değil gibi .

Mehmet_Mercanlı
10.05.2008, 11:00
-------------------Volkan--------------------
Hamit------ibrahim-------Servet------Hakan B.
------------------Mehmet--------------------
---------Gökdeniz--Emre--Yıldıray-------------
--------------Nihat-----Tuncay---------------

ilhan
10.05.2008, 11:14
Hocam Hamit çok zor. Gökhan Gönül oynayacaktır orada. Hamit inşallah yetişir Avrupa Şampiyonasına.

Hüdai Pervaneli
10.05.2008, 11:16
tomas rosicky avrupa sampiyonasinda yok buda demektir ki cekler grupdan cikamicak:D

Terzioğlu
10.05.2008, 12:21
---------------------- Volkan Demirel -------------------------
Gökhan Gönül ---- Ibrahim Kas -- Servet Cetin ---- Ugur Boral
--------------- Hamit Altintop --- Mehmet Aurelio ---------------
Gökdeniz Karadeniz -------------------------------- Arda Turan
-------------- Nihat Kahveci --- Tuncay Sanli --------------

Orta sahamizi olusturmakta cok zorlaniyorum. Bu mevkide cok kaliteli oyuncularimiz var.

Uğurtan
10.05.2008, 12:55
Emre Belözoğlu kesinlikle oynayacak kadrolarınızdaki banko isim yapın ;)

Punisher-61
10.05.2008, 14:16
galatasaraydan en az 7 oyuncu almazsa banada erdal demesinler..hele su mehmet topal mi ne zurnadir onu bile alacak bakin görün... yeterki GSnin degeri artsin.. ayhani alsada sasirmam..hele hakan sükür..saymakla bitmez

ilhan
10.05.2008, 15:27
Arda , Servet , Emre banko alacağı oyuncular. Onların dışında Aykut alınabilir. En fazla 5 isim alınır Galatasaray'dan. He birde prensi Sabri var :)

Ben en çok Nihat, Tuncay, Halil , Yıldıray bu futbolculardan birşeyler bekliyorum.

Kadir
11.05.2008, 09:30
Euro 2008 kadrosu açıklandı
A Milli takım teknik direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şampiyonası'nın 26 kişilik aday kadrosunu açıkladı.

A milli futbol takımının, Haziran ayında başlayacak olan 2008 Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek kadrosu Fatih Terim tarafından açıklandı.

Terim'in kadrosunda Fenerbahçeli Colin Kâzım ve Sochaux forması giyen Mevlüt Erdinç'in varlığı sürpriz olarak değerlendirilirken; bu sezon takımlarında üstün performans sergileyen Mehmet Topuz, Ümit Karan ve Mehmet Yıldız gibi isimler 26 kişilik kadroya dahil edilmedi.

Kadroda Galatasaray ve Fenerbahçe'den altışar, Beşiktaş'tan ise iki futbolcu yer aldı.

İşte milli takımın kadrosu:

Kaleciler: Volkan Demirel (Fenerbahçe), Rüştü Reçber (Beşiktaş), Tolga Zengin (Trabzonspor)

Savunma: Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Sabri Sarıoğlu (Galatasaray), Servet Çetin (Galatasaray), Hakan Balta (Galatasaray), Gökhan Zan (Beşiktaş), İbrahim Kaş (Beşiktaş), Emre Aşık (Ankaraspor)

Orta saha: Mehmet Topal (Galatasaray), Ayhan Akman (Galatasaray), Arda Turan (Galatasaray), Uğur Boral (Fenerbahçe), Mehmet Aurelio (Fenerbahçe), Colin Kazım (Fenerbahçe), Emre Belözoğlu (Newcastle United), Tümer Metin (Larissa), Yıldıray Baştürk (Stuttgart), Hamit Altıntop (Bayern Münih), Tuncay Şanlı (Middlesbrough), Gökdeniz Karadeniz (Rubin Kazan)

Forvet: Nihat Kahveci (Villarreal), Halil Altıntop (Schalke), Semih Şentürk (Fenerbahçe), Mevlüt Erdinç (Sochaux)

ÖmerFarukYılmaz
11.05.2008, 10:27

Selim

Sinyor'un her işine eleştiri getir,ama Emre'ye laf getirme...

Hala dünyadaki faal oyuncular arasında en yetenekli 100 oyuncu arasındaki bir futbolcu....

Ayrıca Emresiz bir ortasaha olmaz şu durumda...

subay
11.05.2008, 10:49
Emre bencede cok önemli bir futbolcu. Orta sahayi kurmak gercekten cok zor. 7-8 cok kaliteli oyuncumuz var. Gökdeniz sag kanatta ancak Hamitin yedegi olacak herhalde. Forvet fena degil, Nihat cok iyi yanina Halil olabilir. Mevlüt A Milli formayi bugüne kadar sirf 10 dakika giydi ama iyi futbolcu Halilin alternatifi de olabilir. Nöbetci golcü de Semih :D

yeşilçotanak
11.05.2008, 11:52
ŞENOL GÜNEŞ İKİ SEFER DÜNYA 3.OLUNCA ADI BAŞARISIZLAR LİSTESİNİN EN BAŞINA YAZILMIŞTI ŞİMDİ BU ŞAMPİYONADA İSTANBUL MEDYASININ FATİH TERİMİ,Nİ GÖRECEZ BAKALIM NE YAPACAK

Hüdai Pervaneli
11.05.2008, 11:56
acaba rakiplerimizin milli takimlari aciklandimi ?

Mayls
11.05.2008, 12:01
Selim

Sinyor'un her işine eleştiri getir,ama Emre'ye laf getirme...

Hala dünyadaki faal oyuncular arasında en yetenekli 100 oyuncu arasındaki bir futbolcu....

Ayrıca Emresiz bir ortasaha olmaz şu durumda...
Ömer, benim Emre'nin yeteneklerine süphem yok ama en az 1 sezondur dogru dürüst 90 dakika bir mac oynamayan adami Milli Takimda banko oynatmak ne kadar dogru, onu bilmiyorum. Bence sirf bir futbolcu takiminda oynamiyor diye ona özel idman yaptirmak daha da yanlis. Emre'yi oynatabilir ama Emre'yi oynatmak icin ona özel idman yaptirmak bana göre diger futbolculara haksizlik.

subay
11.05.2008, 13:38
Kadro secimi bence cok güzel. Benim alinmasina sasirdigim tek kisi Tolga Zengin. Fatih Tekke cok kalitesiz bir ligde oynuyor, orda da 1 senedir oynamadi, cagirilmamasi bence dogru. Tümeri begenmeyenleri anlamiyorum (bir baska konuda dile getirilmisti), topu iyi sürükleyebilen, firsat eline gecince de gol atabilen cok yetenekli bir oyuncu. Ayhan Akmanin yerine Nuri Sahin de cagirilabilirdi icabinda, ama kadro 23 kisiye inecek daha, yani 3 kisi eksilecek herhalde. Hamitin sakatligi düzelmese bunlardan biri Hamit olabilir. Idman/hazirliklarda illaki 1-2 kisi sakatlanir (Insallah sakatlanmaz) böylece 23 kisiye düser.

Murat'
11.05.2008, 13:40
bence sonuncu oluruz.....

Muhammed KOÇ
11.05.2008, 13:56
bu kadro da hiç de kötü değil..mükemmel denilebilir de.kendilerine alışırlarsa mükemmel sonuçlar alırlar.. hayde türkiye !

Alibeyoglu
11.05.2008, 14:03
Kadro secimi bence cok güzel. Benim alinmasina sasirdigim tek kisi Tolga Zengin. Fatih Tekke cok kalitesiz bir ligde oynuyor, orda da 1 senedir oynamadi, cagirilmamasi bence dogru. Tümeri begenmeyenleri anlamiyorum (bir baska konuda dile getirilmisti), topu iyi sürükleyebilen, firsat eline gecince de gol atabilen cok yetenekli bir oyuncu. Ayhan Akmanin yerine Nuri Sahin de cagirilabilirdi icabinda, ama kadro 23 kisiye inecek daha, yani 3 kisi eksilecek herhalde. Hamitin sakatligi düzelmese bunlardan biri Hamit olabilir. Idman/hazirliklarda illaki 1-2 kisi sakatlanir (Insallah sakatlanmaz) böylece 23 kisiye düser.

fatih tekkenin oynadigi lig kalitesiz bi lig degil fatih tekkenin oynadigi takim bugün uefa kupasinda finalde vede zenit takimi kupanin favorisi ayrica almanlarin iki ünlü takimini farkli skorlar ile gecmeside bunun kaniti hadi leverkuseni anlayalimda ya sampiyonlugunu alman liginin bitimine 4 hafta kala ilan eden bayern münih ve kadrosunda luca toni,riberiy oliver kahn gibi dünya yildizlarini bulunduran bayern münihi 4-0 gibi farkli yenmeside bunun kaniti

28TS61
11.05.2008, 14:22
3 mac sonra geri döneriz terim takimin basinda olduktan sonra

subay
11.05.2008, 15:13
Bayernin hem eksikleri vardi hem sakat oyuncularlarla oynadilar iki macida, her takimin/oyuncunun kötü bir günü olur ve kaybeder. Rusya ligi Moskova takimlari ve Zenit haric cok kalitesiz bir lig kusura bakma. Bizim lig bile Rusya liginden daha kaliteli.

kamyonetçi
11.05.2008, 16:20
Bu takım averaj takımı olur inşAllah.Bütün samimiyetimle söylüyorum.Fatih Tekkeyi milli takıma almadıya bu adamı yesem doymam artık.Asker arkadaşınıda almamış hayret neden acaba.Hiç kimse sakın bunun milli mücadele oldugunu söylemesin.Bu futboldur vede aktörleride bellidir.Geçmiştede bu futboldu,Şenolu yiyen aktörler gene ordaydı.Ona salya sümük saldıranlar Terime yalakalık yapmak için sıraya geçmiş durumdalar.Bu takım Fatih Terimin takımı eğer milli takım olsa içinde Fatih Tekke olurdu.Onun için Bu takım umurumda değil.Fatih Terim canı cehenneme...

Trkz61
11.05.2008, 17:51
Bu takım averaj takımı olur inşAllah.Bütün samimiyetimle söylüyorum.Fatih Tekkeyi milli takıma almadıya bu adamı yesem doymam artık.Asker arkadaşınıda almamış hayret neden acaba.Hiç kimse sakın bunun milli mücadele oldugunu söylemesin.Bu futboldur vede aktörleride bellidir.Geçmiştede bu futboldu,Şenolu yiyen aktörler gene ordaydı.Ona salya sümük saldıranlar Terime yalakalık yapmak için sıraya geçmiş durumdalar.Bu takım Fatih Terimin takımı eğer milli takım olsa içinde Fatih Tekke olurdu.Onun için Bu takım umurumda değil.Fatih Terim canı cehenneme...

Fatih Tekke bizi bırakıp gitmeseydi o zaman.İyi olmuş kadroya almadığı.Zaten kendi takımında bile oynayamıyor.

Uğurtan
11.05.2008, 18:06
Fatih Tekke bizi bırakıp gitmeseydi o zaman.İyi olmuş kadroya almadığı.Zaten kendi takımında bile oynayamıyor.
Tekke'yi her konuda eleştiririm.. Ama Milli takım açısından yaklaşırsan şu kadroya en başta alınacak forvet Tekke idi onun stilinde onun yeteneğinde alternatifi yok Türk olarak.. Alınmaması tamamiyle eyyamdır.. Tümer kim yaa? Milli takıma alınmakta?

unique
11.05.2008, 18:25
Fatih Tekke ile Terim zaten bir türlü anlaşamadı gitti. Ama Tekke'nin şu aşamada çağrılmaması mantıklı gibi, aylardan beri oynamıyor kendi takımında. Oynayan ve formda bir Fatih, zaten bu kadronun en iyi forveti olurdu.

Ozan
11.05.2008, 19:20
Fatih Tekke uzun zamandır ilk 11 de oynamıyor ve çok az maça çıktı . Onun için alınmadı milli takım kadrosuna . Yoksa Fatih'in yeteneklerini tartışan yok zaten . İyi oynadığı zamanlar kadroya girdiğini biliyoruz . Gereksiz yere tartışıyorsunuz yani . Duygusallığa gerek yok .

Mayls
11.05.2008, 20:26
Su anda ki sartlara göre Fatih Tekke'nin kadroya alinmamasi gayet mantikli. Ama sunu da cok iyi biliyorum ki Fatih Tekke ne kadar formda olursa olsun Milli maclari en iyi ihtimalle kulübede izler. Sahaya sürülmez. Bunu Isvicre maclarinda görmüstük daha önce. Sayin Terim Hakan Sükür'ü tercih etmisti. Fatih Tekke ise 10 dakika oynamisti.

Not: O 10 dakika Isvicre defansinin 2 macta yasadigi en zor 10 dakikaydi. Buna ragmen daha sonra Fatih Tekke 1-2 kez ilk 11 oynadi, Sükür ise sürekli banko oynadi.

Kadir
11.05.2008, 20:59
Fatih oynamıyor alınmıyor .
Emre Belözoğlu oynamıyor alınıyor .

Bu nasıl iş ?

Cem Balcı
12.05.2008, 00:19
Fatih oynamıyor alınmıyor .
Emre Belözoğlu oynamıyor alınıyor .

Bu nasıl iş ?

terimi anlayan varmı acaba bu ülkede;onu sormak lazım önce...:cool:

macka61
12.05.2008, 14:35
çünkü onun adamı başka neye gerek var

Vkgz
12.05.2008, 15:47
İnanamıyorum MEHMET TOPUZ Kadroda yok ... Nasıl saçma bir iş bu böyle

Mayls
12.05.2008, 15:56
İnanamıyorum MEHMET TOPUZ Kadroda yok ... Nasıl saçma bir iş bu böyle
Simdi sen söyleyince fark ettim bende. Kazim-Richards'lardan, Ayhan Akman'lardan yer kalmamis Mehmet Topuz'a. Terim'i tebrik ediyorum. Böyle bir süpriz beklememistim.

TolgaTopçu61
12.05.2008, 23:11
portekiz milli takimin aday kadrosu aciklandi:

Guarda-Redes (3):
Quim (SL Benfica)
Ricardo (Real Bétis)
Rui Patrício (Sporting CP)
Defesas (8):
Bruno Alves (FC Porto)
Fernando Meira (Estugarda)
Jorge Ribeiro (Boavista FC)
Bosingwa (FC Porto)
Pepe (Real Madrid)
Miguel (Valencia)
Paulo Ferreira (Chelsea FC)
Ricardo Carvalho (Chelsea FC)
Médios (5):
Deco (FC Barcelona)
Petit (SL Benfica)
João Moutinho (Sporting CP)
Miguel Veloso (Sporting CP)
Raul Meireles (FC Porto)
Avançados (7):
Cristiano Ronaldo (Manchester United)
Hélder Postiga (Panathinaikos)
Hugo Almeida (Werder Bremen)
Nani (Manchester United)
Nuno Gomes (SL Benfica)
Ricardo Quaresma (FC Porto)
Simão Sabrosa (Atlético de Madrid)

macka61
13.05.2008, 15:08
İsviçre'de 26 kişilik kadro açıklandı
Türkiye'nin 2008 Avrupa Şampiyonası Finalleri A Grubu'ndaki rakiplerinden İsviçre'nin milli takım aday kadrosu açıklandı.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 14:43 TSİ 13 Mayıs 2008 Salı

İsviçre Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Koebi Kuhn, EURO 2008 için 26 kişilik aday kadroyu açıkladı. Kuhn'un sakatlığı nedeniyle sezon boyunca tek bir maçta forma giymeyen Patrick Mueller'e de kadroda yer verilmesi şaşkınlık yarattı.

İsviçre Milli Takımı'nda 26 kişilik kadroya, Türk asıllı futbolcular Hakan Yakın, Gökhan İnler ve Eren Derdiyok da alındı.

28 Mayıs'a kadar 23 kişiye indirilecek olan kadroda şu isimler yer alıyor:

Kaleciler: Diego Benaglio (VfL Wolfsburg), Fabio Coltorti (Racing Santander), Pascal Zuberbuehler (Neuchatel Xamax)

Savunma oyuncuları: Valon Behrami (SS Lazio), Philipp Degen (Borussia Dortmund), Johan Djourou (Arsenal), Mario Eggimann (Karlsruher SC) Stephane Grichting (AJ Auxerre), Stephan Lichtsteiner (Lille OSC), Ludovic Magnin (VfB Stuttgart), Patrick Mueller (Olympique Lyon), Philippe Senderos (Arsenal), Christoph Spycher (Eintracht Frankfurt), Steve von Bergen (Hertha Berlin)

Orta saha oyuncuları: Tranquillo Barnetta (Bayer Leverkusen), Ricardo Cabanas (Grasshoppers), Gelson Fernandes (Manchester City), Daniel Gygax (FC Metz), Benjamin Huggel (FC Basel), Gökhan Inler (Udinese Calcio), Hakan Yakin (BSC Young Boys), Johan Vonlanthen (Red Bull Salzburg)

Hücum oyuncuları: Eren Derdiyok (FC Basel), Alexander Frei (Borussia Dortmund), Blaise Nkufo (FC Twente), Marco Streller (Fc Basel)

headshot61
13.05.2008, 15:19
3 tane Türk asilli Futbolcu...:eek:

Samet Berber
13.05.2008, 15:32
Bu şekilde gruptan çıkmamız mucize ötesi birşey.

Mayls
13.05.2008, 16:59
Allah Portekiz hocasinin yardimcisi olsun :) O ne bicim ofans öyle, hepsi birbirinden iyi :) Hangi birini oynatacak?

Trkz61
13.05.2008, 19:59
Bu Portekiz çok fos takım bence.Yıldızları çok ama birarada oynayamıyorlar.Yunanistan paso yeniyor bunları.Biz niye yenmeyelim ki?.Bence Çekler 1. biz 2. çıkarız.

zalad22
14.05.2008, 10:53
1. Türkiye
2.Çek Cumhuriyeti
3.İsviçre
4. Portekiz

Samet Berber
14.05.2008, 12:33
1. Türkiye
2.Çek Cumhuriyeti
3.İsviçre
4. Portekiz
Şaka yapıyorsun heralde.:)

Bence sıralama bunu tam tersi şeklinde olur.

peker61
14.05.2008, 12:34
Türkiye bu guruptan puan alırsa başarıdır heleki bu kadroyla ...

Tolpaş61
14.05.2008, 13:28
gol dahi atamadan geri geliriz.

_SaMeT_
14.05.2008, 18:14
Rakibimiz Çek Cumhuriyeti'nin kadrosu!

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2008'de A Grubu'ndaki rakiplerinden olan Çek Cumhuriyet'inde teknik direktör Karel Buckner takımının turnuvada mücadele edeceği 23 kişilik kadroyu açıkladı.
Turnuva öncesi spekülasyonlara sebep olan Pavel Nedved aday kadroya dahil edilmedi. Çek futbolcu daha önce Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıklamış fakat ülkesinde kadroya tekrar geri dönmesi adına kampanyalar düzenlenmişti. Çek Cumhuriyeti'nde kadroda en önemli sürpriz iseBanik Ostrava'da oynayan forvet oyuncusu Vaclav Sverkos'un kadroya dahil olmasıydı.
Kaleciler: Petr Cech (Chelsea/ING), Jaromir Blazek (Nuremberg/ALM), Daniel Zitka (Anderlecht/BEL)
Defans: Zdenek Grygera (Juventus/ITA), Marek Jankulovski (AC Milan/ITA), Michal Kadlec (Sparta Prague), Radoslav Kovac (Spartak Moscow/RUS), Zdenek Pospech (FC Copenhagen/DEN), David Rozehnal (Lazio Rome/ITA), Tomas Sivok (Sparta Prague/ÇEK), Tomas Ujfalusi (Fiorentina/ITA)
Orta saha: Tomas Galasek (Nuremberg/ALM), David Jarolim (Hamburg/ALM), Marek Matejovsky (Reading/ING), Jaroslav Plasil (Osasuna/ISP), Jan Polak (Anderlecht/BEL), Daniel Pudil (Slavia Prague), Libor Sionko (FC Copenhagen/DEN), Stanislav Vlcek (Anderlecht/BEL)
Forvet: Milan Baros (Portsmouth/ING), Jan Koller (Nuremberg/ALM), Martin Fenin (Frankfurt/ALM), Vaclav Sverkos (Banik Ostrava)

MarceloTS
14.05.2008, 18:24
kaderimiz ilk maça bağlı portekize yenilmezsek çıkarız gruptan

Cem Balcı
14.05.2008, 19:42
Rakibimiz Çek Cumhuriyeti'nin kadrosu!

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2008'de A Grubu'ndaki rakiplerinden olan Çek Cumhuriyet'inde teknik direktör Karel Buckner takımının turnuvada mücadele edeceği 23 kişilik kadroyu açıkladı.
Turnuva öncesi spekülasyonlara sebep olan Pavel Nedved aday kadroya dahil edilmedi. Çek futbolcu daha önce Milli Takım kariyerini sonlandırdığını açıklamış fakat ülkesinde kadroya tekrar geri dönmesi adına kampanyalar düzenlenmişti. Çek Cumhuriyeti'nde kadroda en önemli sürpriz iseBanik Ostrava'da oynayan forvet oyuncusu Vaclav Sverkos'un kadroya dahil olmasıydı.
Kaleciler: Petr Cech (Chelsea/ING), Jaromir Blazek (Nuremberg/ALM), Daniel Zitka (Anderlecht/BEL)
Defans: Zdenek Grygera (Juventus/ITA), Marek Jankulovski (AC Milan/ITA), Michal Kadlec (Sparta Prague), Radoslav Kovac (Spartak Moscow/RUS), Zdenek Pospech (FC Copenhagen/DEN), David Rozehnal (Lazio Rome/ITA), Tomas Sivok (Sparta Prague/ÇEK), Tomas Ujfalusi (Fiorentina/ITA)
Orta saha: Tomas Galasek (Nuremberg/ALM), David Jarolim (Hamburg/ALM), Marek Matejovsky (Reading/ING), Jaroslav Plasil (Osasuna/ISP), Jan Polak (Anderlecht/BEL), Daniel Pudil (Slavia Prague), Libor Sionko (FC Copenhagen/DEN), Stanislav Vlcek (Anderlecht/BEL)
Forvet: Milan Baros (Portsmouth/ING), Jan Koller (Nuremberg/ALM), Martin Fenin (Frankfurt/ALM), Vaclav Sverkos (Banik Ostrava)

çok iyi oyuncuları var...işimiz çok zor grupta...

Ozan
14.05.2008, 20:56
Rosicky'nin olmaması bizim için avantajdır bence.

Trkz61
16.05.2008, 18:22
Çek cumhuriyetinde bir tane bile elle tutulur adam yok.Koller var ama oda onların Hakan Şükür'ü gibi birşey.Çıkarız gruptan.

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 18:28
Bu kadroyla gidilirse zor çıkarız gruptan..

Cem Balcı
16.05.2008, 21:14
Rosicky'nin olmaması bizim için avantajdır bence.

hem de büyük avantaj...

Fatih
16.05.2008, 21:38
bizim şu kadromuz bile kesinlikle çeklerden daha iyi

Cagdas Topal
16.05.2008, 22:23
fatih hoca ' nın kadro seciminde ben adaletli davrandıgını düşünmüyorum ama bu secilen futbolcularda bizleri sevince bogabileceklerine inanıyorum , ilk macta portekizi yenmek zor ama imkansız degil haydi cocuklar bu zevki bize cok görmeyin ...

Eyüphan
17.05.2008, 00:20
Defans mevki dışında ilk 11 de sıkıntı olmayacaktır. Ancak ortasaha ve forvette (özellikle nihatın) eksiklikleri halinde milli takım bu turnuvadan eli boş dönecektir. Forvet mevkiinde topu tutup taşıyacak bir fatihin bu turnuvada olması lazımdı bence. Umarım sakatlıklar yaşamayız...

Eyüphan
17.05.2008, 00:25
Şuan ki düşüncem Portekizin ardından ikinci olarak gruptan çıkabilriz. çek cumhuriyeti 3. isviçre 4.olur...
Özelliklle elemelerde kötü oynayan portekizin aday kadrosuna baktığımda bu turnuvada finale kadar gidebilecek alternatifli bir liste var. Oyuncuların birçoğu premier ligin ünlü klüplerinde oynuyor...

Cagdas Topal
17.05.2008, 02:00
Defans mevki dışında ilk 11 de sıkıntı olmayacaktır. Ancak ortasaha ve forvette (özellikle nihatın) eksiklikleri halinde milli takım bu turnuvadan eli boş dönecektir. Forvet mevkiinde topu tutup taşıyacak bir fatihin bu turnuvada olması lazımdı bence. Umarım sakatlıklar yaşamayız...

fatih tekke ' den bahsediyorsun galiba fatih ne zaman top sürmüş ki milli takımda eksikligi hissedilecek

Uğurtan
17.05.2008, 05:49
fatih tekke ' den bahsediyorsun galiba fatih ne zaman top sürmüş ki milli takımda eksikligi hissedilecek

Top tutma topla driplinge kalkmak demek değildir.. Pivot santrafor özellikleri olan futbolcularda top indirme, ayağında top saklama ve ileriye topu taşıma (pas,duvar pası,geriden arkadaşını kaçırma) gibi temel özellikler vardır.. Fatih'te de bunlar komple var.. Zaten özelliği bu.. Onu F.Tekke yapan şeyler bunlar eğer bilmiyorsan... :)

seyyah61
17.05.2008, 05:56
Bu gruptan bence hangi takim cikarsa ciksin süpriz olmaz. Isvicre'yi ve Cek Cumhuriyeti'ni kücümsememek lazim. Ama Türkiye'nin daha önce katildigi turnuvalar gibi, bir sekilde gruptan cikacagina inaniyorum.

ÖmerFarukYılmaz
17.05.2008, 10:03
Gönlüm final oynamaktan yana...

Ama Fatih'e inancım yok o kadar....

Mayls
17.05.2008, 13:10
Fatih'in her alanda en az Semih kadar iyi oldugu ortada.
Ama Fatih Tekke'nin Milli Takima alinmamasini Terim'in bir komplosu olarak görmeyelim, Tekke 3 aydir oynamiyordu. Bu konuda suc Terim'in degil Advocaat'in.

Dogan
17.05.2008, 13:30
Fatih'in her alanda en az Semih kadar iyi oldugu ortada.
Ama Fatih Tekke'nin Milli Takima alinmamasini Terim'in bir komplosu olarak görmeyelim, Tekke 3 aydir oynamiyordu. Bu konuda suc Terim'in degil Advocaat'in.
Emre çok mu maç oynadı. Adam olsa hiç maç oynamayan, doğru dürüst idman yapmayan Emre için seferberlik ilan etmezdi...Bu kadar basit.

Kadir
17.05.2008, 14:28
Emre çok mu maç oynadı. Adam olsa hiç maç oynamayan, doğru dürüst idman yapmayan Emre için seferberlik ilan etmezdi...Bu kadar basit.

Kesinlikle katılıyorum Emre sanki 38 amıç 38 inde oynadı . yahu emre bu sezon milli takımda newcastle den çok oynadı neredeyse .

Vkgz
17.05.2008, 15:04
bu takım çekleri yensin bende bi daha terime laf etmeyeceğim.

Kazım Uzunboy
17.05.2008, 15:09
gol dahi atamadan geri geliriz.

O kadar da değil yahu :D

Hüdai Pervaneli
17.05.2008, 15:13

abi büyük konusuyon:D bu top:D neolucagi belli olmaz:D

leleuk87
17.05.2008, 15:25
bu terim le büyük ihtimal rezil olur döneriz ama rabbim acırda ikramda bulunursa belkim gol atarız

Uğurtan
17.05.2008, 15:34

Yeneceğiz.. Sinyor Terim'e rağmen.. :)

Hüdai Pervaneli
17.05.2008, 15:41

hayaldan öteye gitmez bu dusunce

Cem Balcı
17.05.2008, 16:29

çeklere kolay kolay teslim olmayız diye düşünüyorum.iş terimin kadro seçiminde bitiyor.

gerçi kurduğu kafileyi gördük ama...:cool:

Cagdas Topal
17.05.2008, 17:46
Top tutma topla driplinge kalkmak demek değildir.. Pivot santrafor özellikleri olan futbolcularda top indirme, ayağında top saklama ve ileriye topu taşıma (pas,duvar pası,geriden arkadaşını kaçırma) gibi temel özellikler vardır.. Fatih'te de bunlar komple var.. Zaten özelliği bu.. Onu F.Tekke yapan şeyler bunlar eğer bilmiyorsan... :)

fatih tekke ' nin eksikliginin hissedilecegini hiç sanmıyorum ... trabzonspor için cok önemli bir oyuncuydu hala da öyle benim için , son oynadıgı uefa finalini izledim 90 dk da 1 olumlu işi yok asistten baska eski fatih degil bunu anlamak zor degil ...

Hotaman
17.05.2008, 17:58
fatih tekke ' nin eksikliginin hissedilecegini hiç sanmıyorum ... trabzonspor için cok önemli bir oyuncuydu hala da öyle benim için , son oynadıgı uefa finalini izledim 90 dk da 1 olumlu işi yok asistten baska eski fatih degil bunu anlamak zor degil ...

Tekke'nin yokluğu hissedilir mi hissedilmez mi bilemem ama UEFA finalinde maçın adamının Fatih Tekke seçildiğini biliyorsundur sanırım. Kaldı ki üç ay oynamamış bir oyuncuyu UEFA finalinde doğrudan ilk onbire koymak ta büyük cesaret gerektirir.:cool:

Hotaman
17.05.2008, 17:59
Portekiz'den bir puan alalım gruptan çıkarız ama bence en az üç farklı kaybedeceğiz. Takımıza malesef hiç güvenmiyorum.

SDanışmaz
17.05.2008, 20:51
1. Türkiye
2.Çek Cumhuriyeti
3.İsviçre
4. Portekiz

Şaka yapıyorsun heralde.:)

Bence sıralama bunu tam tersi şeklinde olur.

Bencede sıralama bunun tersi olur..

Milli takım oluşturulurken bazı takımlara yakalık yapılmaz!

Mehmet
18.05.2008, 07:35
İsviçre den belki puan alırız da diğerleri bize ters gelen takımlar, birde Fatih Terim gibi kibirli kaprisli hoca ile benim umudum yok bu finallerden.

ilhan
18.05.2008, 08:49
son oynadıgı uefa finalini izledim 90 dk da 1 olumlu işi yok asistten baska eski fatih degil bunu anlamak zor degil ...

2 metrelik adama rağmen hemen hemen bütün hava toplarını alması bence olumlu bir iştir. O kadar haksızlık etmeyelim ;) Ayrıca yaptığı asistin dakikasına bakarsak o dakikaya kadar oyundan düşmemesi de olumlu bir iştir.

Hamit, Halil, Emre , Tuncay, Nihat güvendiğim isimler. Özellikle Hamit ve Nihat. Hamit'in sakatlığı geçer ve maçlara yetişir diye tahmin ediyorum. Avrupa tecrübesi olan futbolculara güvenmekten başka çarem yok :)

Muhammet
18.05.2008, 09:45

Aksine, sürekli ilk on bir oynamadığını düşünürsek, 90 dakikada yapabileceği herşeyi yaptı. Ayrıca kendisinden uzun adamlardan bütün kafa toplarını aldı

Tabi ki eski Fatih değil, ama haksızlık da etmeyelim lütfen.

Vkgz
18.05.2008, 10:38
Çek Cumhuriyeti: Çok Rhat Yener Bizi
Portekiz: Rahat Yener Bizi
İsviçre: Ev Sahibi Avantajıyla Eve Gönderir Bizi.

Vkgz
18.05.2008, 10:40

yapmayın arkadaşlar çekler bizi evire çevire yener. biz milli kadrolara göre grupta 3. seviyedeyiz ama isviçrede kendi evinde .. hiç umudum yok ilk defa mili bir turnuvadan.

Hotaman
18.05.2008, 10:58
Arkadaşlar çevrenizde milli heyecan var mı? Varsa yeterli mi? Ben haber yorumlarında okuduğum yazılara inanamıyorum, 2002 de bir heyecan vardı onca sponsor reklamı dönüyordu televizyonlarda bu heyecanın on da biri yok şuan bence. Belki yanılıyorum ama bu eğer bu heyecan yoksa bu milli takım hocasının adalet terazisinden çok uzak olmasındandır!

Ozan
18.05.2008, 14:02

Yok yok orda ev sahibi avantajı felan olmayacak . Her takıma eşit sayıda koltuk verileceği için gurbetçi taraftarlarımızın bizi en iyi şekilde destekleyeceğine inanıyorum ve diğer takımların da bizi en azından çerez niyetine yiyemeyeceklerine inanıyorum . Fatih Terim'e rağmen .

MarceloTS
18.05.2008, 14:06

mahalle takımıyla gitmiyoruz oraya bu kadar küçük düşürücü yorumlar yazmayın ruhsuz taraftara ihtiyaç yok zaten bu turnuvada bu kadar umutsuzsan izlemezsin maçları olur biter;)

OnurKul
18.05.2008, 15:10
Millette inanç namına hiç bir şey kalmamış. ! Arkadaşlar kadro ne olursa olsun biz milli takıma inanmalıyız desteklemeliyiz !

Ögrtmn Vkgz tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1324417#post1324417)

bu öngörüyede kesinlikle inanmıyorum. Türkiye rahat yenilecek bir takım olamaz rakipler bile korkarken milli takımdan böyle yorumları burada görmek beni çok üzüyor ! Ayrıca avrupa şampiyonalarında ev sahibi avantajı gibi bir şey görmedim. Daha onu dünya kupaları için kullanırlar. Nedenide daha çok takımın olması.Kayırmalar olur hakemler tarafından misal 2002 Kore - 1998 Fransa - 2006 Almanya ...

Vkgz
18.05.2008, 15:19
İnşallah yanılırım arkadaşlar ama hiç umudum yok.

Hotaman
18.05.2008, 15:30
Desteklemek ayrı şey takıma güvenmek ayrı!
Tabi ki göğsünde ay yıldızımızın olduğu forma için dua eder sesimiz kısılıncaya kadar bağırırız. Olayı destek muhabbetine çekmeyelim burada milli takım karşıtı mı var?
Bunlara rağmen bu takımın başarısını beklemek bence hayal. Özellikle Portekiz maçı ile başlamak büyük handikap. Kesinlikle şansa ihtiyarcımız olacak eğer ki Portekiz'e yenilmezsek gruptan çıkabileceğimizi umut ediyorum ama bu da yine bence çok ama çok zor.

Ozan
18.05.2008, 16:28
Portekiz maçında berabere kalıp diğer iki maçı kazanacağımızı düşünüyorum .

TolgaTopçu61
19.05.2008, 00:20
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_qu_FatihTerim002.jpg
"Sistemimiz 4-3-3... Kalecimiz Volkan..."

EURO 2008'de sistemimiz 4-3-3, kalecimiz ise Volkan Demirel olacak !.. HaberTürk TV'deki "Basın Kulübü" programına konuk olan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, çarpıcı açıklamalar yaptı. EURO 2008'de 4-3-3 sistemiyle mücadele edeceğimizi açıklayan Terim, kalede ise 1. tercihin Volkan olacağını dile getirdi. Terim, maaşıyla ilgili eleştirilere de yanıt verdi.

Fatih Terim, Milli Takımımızın EURO 2008'de 4-3-3 sistemiyle oynayacağını açıkladı.. "Şimdi açık olarak; biz 4-3-3 oynayacağız. Ama oyun içerisinde de değişebiliriz." diyen Terim, elindeki kadronun buna uygun olduğunu ifade etti.

Terim sözlerini şöyle sürdürdü: "İspanya’da en çok gol atan kim? Nihat. Almasam herhalde baya sorulurdu. Halil devamlı oynuyor Schalke’de O’nu da almasan baya sorulurdu herhalde. Semih Türkiye’nin en fazla gol atan oyuncusu. Gökdeniz zaten her zaman bizim için olmuş ve gollerini de atıyor. Ben burada bir tek Mevlüt’ü değişik bir isim olarak görüyorum. O’nun da güzel oyununu izliyoruz ve gollerini de atıyor. Hem güçlü hem çabuk. Yaşı küçük olabilir; 21-22 yaşında ama istiyorum ki, bizimle olsun. Daha Tuncay’ı falan da saymadım. Yani bizim kendi içerimizde de maça başkasını almadan değiştirebileceğimiz adamlarımı da var."

Terim, EURO 2008'de kalede ilk tercihinin Volkan olacağını da açıkladı. "Üç kalecimiz de bugün milli takımlarda oynamış. Çok tecrübeli bir Rüştü var. Ayağının da en iyi durumda olduğunu düşünüyorum. En kritik zamanlarda görev almış olan Volkan’ın da çok iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Ve Tolga da fiziğiyle ve duruşuyla bizi çok iyi taşır." diyen Fatih Terim, tüm bunların ardından açık ve net bir şekilde konuştu: "Birinci kalecimiz Volkan."

Volkan için "Çalıştığı ve ayağını düzelttiği zaman ilk tercih Volkan." diyen Terim, maaşıyla ilgili TBMM'de konuşma yapan milletvekillerine şöyle cevap verdi:

"Bildiğiniz gibi Federasyon özerk ve kazandığı paradan maaş dağıtıyor. Ben devletten maaş almıyorum ama O alıyor. Benim Ankara’da milletvekili evim yok. Kendi evim var. Öyle bakınca herhalde gündemde bir şey vardı diyorum. Gerçi CHP’den gereken cevap verildi sağ olsunlar. Ama bir Milli Takım Teknik Direktörü’nün maaşının gündeme gelmesi abesle iştigaldir. Ben de bu aldığımın iki mislini kaybettiğimi her sene söyledim. İlk 6 senemde ve bu üçüncü senemde hiçbir yönetim kurulunda hiçbir para talep etmedim. Tazminat sıfırdır. Kendilerine bırakmışımdır."

Fatih Terim, 2006 Dünya Kupası finallerine gidemediğimiz için eleme maçlarında kendisen verilen tüm primleri federasyona iade ettiğini de açıkladı. "Gidemediğimiz Dünya Kupası’nın primlerini ben iade etmişimdir. Bu turnuvada primleri dağıtan ben olmama rağmen eğer gidemezsek de almayacağımı söylemişimdir." diyen Terim ardından eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Ben mecliste bazı insanları ciddi zannediyorum. Onlar da zannediyor ki biz konuşamayacağız, cevap veremeyeceğiz. Bir çoğu da öyle, yerini hak etmiş. Bu konuda açık yürekli olmak lazım. Cesaretli olmak lazım. Ben bir programda gereksizdi ama söyledim. Ben onlardan fazla almış olabilirim. Hadi hepimiz feragat edelim. Futboldan birçok insan nemalanacak, 40 senesini vermiş daha önce hiç böyle bir rakama imza atmamış olan Fatih Terim en azına imza atacak ve bu da meclisin gündemine gelecek. Ben bazılarını tenzih ediyorum ama onlardan 550 tane var benden bir tane. Ben isterim ki ülkenin başka meselelerim ile daha rahat uğraşsınlar. İnsanın dağarcığı az olunca böyle oluyor. Çoğuna da cevap vermiyorum. Siz sordunuz ben de söylüyorum. Paramı da ben belirlemedim. Ama benim fiyatımı belirleyeceğimi yakın zamanda göreceksiniz."

(Kaynak: Haberturk.com)

Terzioğlu
19.05.2008, 00:55
Bu herif kafayi mi yedi? 4-3-3 ile rezil oluruz..

Terzioğlu
19.05.2008, 00:56
Bu Cekleri millet neden bukadar büyütüyor anlamiyorum. Adamlarin oyunculari kesinlikle bizimkilerden kaliteli degildir. Kadro olarak sadece Portekiz bizden üstün, digerleri bizden kesinlikle daha zayif..

İdris Toksoy
19.05.2008, 01:35
Gruptan çıkacağımızı düşünenlerdenim ben (tabi o düşünce olanlar var mı bilinmez:) )
çeklerden ve isviçreden alacağımız puanlarla gülerek ayrılan takım olacaz inşallah.

Serdar A
19.05.2008, 02:31
Açık konuşmak gerekirse en çok İsviçre'den çekiniyorum . Kaderimiz bu maçla belli olur . Yarı final beklemek ise bu teknik ekip ile biraz hayalcilik olur .

sümela61
19.05.2008, 12:40
İsviçre'nin bize karşı yaptığı terbiyesizlikleri hatırlayınca, inşallah kendi evlerinde unutamayacakları bir ders veririz onlara...

EyüpKILIÇ61
19.05.2008, 14:26
Gönlüm hepsini yenmekten yana fakat tahminimce Portekize yenilir, İsviçreyi yener, Çeklerle de berabere kalırız görüşündeyim.Çok mu karamsarım ne :S

Hotaman
19.05.2008, 14:40
Gönlüm hepsini yenmekten yana fakat tahminimce Portekize yenilir, İsviçreyi yener, Çeklerle de berabere kalırız görüşündeyim.Çok mu karamsarım ne :S
Bence inanılmaz derece de pozitifsin. Bu dediklerin olursa gruptan çıkarız:)

Terzioğlu
19.05.2008, 17:10
Dogru taktik ve oyun anlayisi ile bu turnuvada yenemeyecegimiz takim yok. Defansimiz haric cok üst düzey bir kadroya sahibiz. Neden bukadar olumsuz düsünüyorsunuz anlam veremiyorum. Benim tek güvenmedigim isim var, oda Fatih Terim.

Muhammed KOÇ
19.05.2008, 17:26
ben çıkacağımızı düşünüyorum bu grubtan.gene son maça da kalsak son gole de kalsak bi şekilde kıl payı gene çıkıcaz gibime geliyo :)

Hotaman
19.05.2008, 17:52
ben çıkacağımızı düşünüyorum bu grubtan.gene son maça da kalsak son gole de kalsak bi şekilde kıl payı gene çıkıcaz gibime geliyo :)
İnşallah ya Portekiz'den puan alırsak kesin çıkarız.

mustafa gürsoy
19.05.2008, 19:44
Türkiye bu gruptan bu kadroyla puan alsın etek giyer gezerim :)

Terzioğlu
19.05.2008, 19:53

Bu lafini sana hatirlatacagim :cool:

mustafa gürsoy
19.05.2008, 19:54
Bu lafini sana hatirlatacagim :cool:

bende bu lafını hatırlatacağım :)

Hotaman
19.05.2008, 21:27

Hatırlatmazsam ben de etek giyip gezerim:D

Dogan
19.05.2008, 21:51
_____________Volkan_______________

Gökhan___Servet___Zan______U.Boral

_____Hamit___Aurellio___Emre______

Gökdeniz_____________________Arda

____________Nihat_______________

Kadromuz aslında oldukça kaliteli. Portekiz'i fazla abartmamak lazım. Kanat oyuncularını durdurursak rahat yeneriz

Erbay
19.05.2008, 22:30
Çoğu kişi çok ümitsiz Milli Takım'dan.Ben takıma güveniyorum ve takımdan ümitliyim de.Nedense içimde bir heyecan var.Sanki takım gruptan çıkacak büyük başarılara imza atacak.İnşallah umduğum gibi olur.:Bayrağımız:
Çek Cumhuriyeti'nde Rosicky yok,Nedved yok.Aslında bize ters gelen bir takım ama yenilmeyeceğiz bence.İsviçre bizden kesinlikle iyi bir takım değil.Ev sahibi olmasalar rahat yeneriz derdim.Portokiz maçı zor.Ronaldo gibi bir makineyi durdurmak imkansız.Defansı zorlayacak çok adam var.Ronaldo,Querasma,Nani ve oynarsa Hugo Almeida.(en beğendiğim forvetlerden biri)

Vkgz
20.05.2008, 02:21
_____________Volkan_______________

Gökhan___Servet___Zan______U.Boral

_____Hamit___Aurellio___Emre______

Gökdeniz_____________________Arda

____________Nihat_______________

Kadromuz aslında oldukça kaliteli. Portekiz'i fazla abartmamak lazım. Kanat oyuncularını durdurursak rahat yeneriz

bu kadromu iyi... bi nihat bi gokdeniz bide hamit... gerisinin portekizlede çeklerlede kıyaslanamayacak oyuncular oldugunu dusunuyorum

nemo_61
20.05.2008, 20:07
kanat oyuncularından ziyade ,sadece C.Ronaldoyu durdursak yeter :D:D onu da durdurmak baya zor..
bence isviçre ve çekleri yeneriz ..portekiz tehlikeli

MarceloTS
20.05.2008, 20:09
çeklerin bir ortaha oyuncusu daha sakatlanmış ve forma giyemeyecek şampiyonada çekler çöktü bu şartlar altında gruptan çıkamazsak önümüzdeki 2 şampiyonaya katılmayalım

Kadir
20.05.2008, 21:14
Çekler gerçekten şu an için çok güçsüz görünüyorlar biz asıl İsviçre'ye dikkat edelim .

mustafa gürsoy
21.05.2008, 01:00
ben turnuvada gol atamayacağız belkide diyorum millet gruptan çıkmadan bahsediyor :) kırma kazım mı tur atlatacak türkiyeye:)

Ozan
21.05.2008, 15:49
ben turnuvada gol atamayacağız belkide diyorum millet gruptan çıkmadan bahsediyor :) kırma kazım mı tur atlatacak türkiyeye:)

Takımda " Kırma Kazım "dan(!) başka 22 oyuncu daha var hatırlatmak isterim.

mustafa gürsoy
21.05.2008, 16:46
Takımda " Kırma Kazım "dan(!) başka 22 oyuncu daha var hatırlatmak isterim.

İnşallah avrupa şampiyonasından sonrada o 22 oyuncuya , oyncu diye sıfat takarız farklı şeyler demeyiz :)

sanatik
22.05.2008, 22:05
bugün milli takim fc gütersloh stadyumunda antrenman yapdi gurbetciler segirci olarak kamp yapilan hotelde fazlalasinca dünya sampiyonasinda portegizinde 3 defa yapdigi gibi stadyuma gecildi. carsamba günü mac bugünde antrenman 2 oldu, digerleri gibi hergün kampa gidemedik ama zaten burdalar daha bir kac gün isvicreye ucmadan önce gideriz ortalik sakinlesince.

antrenmanda fatih terim bol bol el salladi, futbolcular ancak konsentre olmuslardi, pek ilgilenmediler (ufak kizlar volkan yaklasinca - sanatci gibi - volkan diye baya ses cikardilar hatta onlar yüzünden golde yiyordu :--) garibim tolga icin öyle sesler cikmadi o bir kac saniye sonra ayni yerden gecince.

trt anternmani gösterecek dediler, kayitlar yapildi.

Travelair
23.05.2008, 10:14
Yıldıray'ın kaşı açıldı... 22 Mayıs 2008 Perşembe | 21:56 http://forum.bordomavi.net/resimler/clear_pixel.gif http://forum.bordomavi.net/resimler/clear_pixel.gif http://forum.bordomavi.net/../pic_lib/14.11.2007_Yildiray001.jpg (http://forum.bordomavi.net/#)

13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinin hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı, Almanya kampını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde, Heidewald Stadı'nda çalışan millilerin idmanını yaklaşık 5 bin kişilik taraftar grubu izledi. Yapılan çift kale maçta Gökhan Zan ile çarpışan Yıldıray Baştürk, mücadeleyi yarıda bıraktı.
Çift kale maçta Volkan, Sabri, Emre Aşık, Gökhan, Yıldıray, Uğur, Hamit, Mehmet Aurelio, Emre Belözoğlu, Colin Kazım ve Nihat'tan oluşan takım, diğer takımı 3-0 yendi.
Bu arada sakatlığı süren Servet, salonda çalışmaya devam etti.
Antrenman öncesinde milli takımı ziyarete gelen Gutersloh Belediye Başkanı Maria Ungar, Türk Milli Takımı'na başarılar dilerken, teknik direktör Fatih Terim'e de kenti tanıtan bir kitap hediye etti.
Terim ise kentin özel defterine İtalyanca 'teşekkür ederim'' yazdı.
Öte yandan taraftarlar arasındaki bir genç kızın açtığı ''Seni seviyorum Arda'' yazılı pankartı gören teknik direktör Terim, Arda'yı taraftarın yanına gönderdi. Milli futbolcu, genç hayranına imza verdi.

Almanya'da İtalyanca teşekkür ederim yazmak marifet sayılıyor galiba

Cengiz
23.05.2008, 11:38
herkes ronaldo'dan tırsıyo ama esas şovu quaresma yapacak

sanatik
23.05.2008, 12:48
Yıldıray'ın kaşı açıldı... 22 Mayıs 2008 Perşembe | 21:56 http://forum.bordomavi.net/resimler/clear_pixel.gif http://forum.bordomavi.net/resimler/clear_pixel.gif http://forum.bordomavi.net/../pic_lib/14.11.2007_Yildiray001.jpg (http://forum.bordomavi.net/#)

13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinin hazırlıklarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı, Almanya kampını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde, Heidewald Stadı'nda çalışan millilerin idmanını yaklaşık 5 bin kişilik taraftar grubu izledi. Yapılan çift kale maçta Gökhan Zan ile çarpışan Yıldıray Baştürk, mücadeleyi yarıda bıraktı.
Çift kale maçta Volkan, Sabri, Emre Aşık, Gökhan, Yıldıray, Uğur, Hamit, Mehmet Aurelio, Emre Belözoğlu, Colin Kazım ve Nihat'tan oluşan takım, diğer takımı 3-0 yendi.
Bu arada sakatlığı süren Servet, salonda çalışmaya devam etti.
Antrenman öncesinde milli takımı ziyarete gelen Gutersloh Belediye Başkanı Maria Ungar, Türk Milli Takımı'na başarılar dilerken, teknik direktör Fatih Terim'e de kenti tanıtan bir kitap hediye etti.
Terim ise kentin özel defterine İtalyanca 'teşekkür ederim'' yazdı.
Öte yandan taraftarlar arasındaki bir genç kızın açtığı ''Seni seviyorum Arda'' yazılı pankartı gören teknik direktör Terim, Arda'yı taraftarın yanına gönderdi. Milli futbolcu, genç hayranına imza verdi.

Almanya'da İtalyanca teşekkür ederim yazmak marifet sayılıyor galiba

ne marifet ama türkce yazmasi gerekirken italyanca yaziyor neymis zamaninda orada antrenörlük yapmisda hic beklemezdim terimden böyle bir sey ama neyse takilmamak gerek. Umarim fatih bey dersini iyi yapmisdir cunkü bu turnuvadan sonra zor durumda kalabilir.

mrt_tpc61
23.05.2008, 18:44
:(:(:(Malesef yenilecez:(:(:(

mrt_tpc61
23.05.2008, 18:44
Portekiz-Türkiye gruptan çıkar.

Mayls
23.05.2008, 18:48
ne marifet ama türkce yazmasi gerekirken italyanca yaziyor neymis zamaninda orada antrenörlük yapmisda hic beklemezdim terimden böyle bir sey...
Türkiye'nin Türk hocasi Fatih Terim, bir Türkiye maci sonrasi Türkce degilde yarim yamalak ingilizcesiyle ingilizce bir basin toplantisi yapan adamdan ne beklenir ki?

Hotaman
23.05.2008, 18:48
herkes ronaldo'dan tırsıyo ama esas şovu quaresma yapacak

Bence de hatta turnuvanın yıldızı olacak.

Hüdai Pervaneli
23.05.2008, 18:51
portekiz de bazen abartigimizi dusunuyorum belkide cikariz;D ama portekizin orta sahasini ve kanatlarini durdururusak problem olmaz

Cem Balcı
23.05.2008, 23:02
portekiz de bazen abartigimizi dusunuyorum belkide cikariz;D ama portekizin orta sahasini ve kanatlarini durdururusak problem olmaz

acaba ronaldoyu kim tutucak merak ediyorum.kim bu talihli.:)

Arif Timurcioğlu
25.05.2008, 21:02
Alnımızın akıyla bu gruptan çıkarız biz.

Hotaman
26.05.2008, 09:52
Türkiye'nin Türk hocasi Fatih Terim, bir Türkiye maci sonrasi Türkce degilde yarim yamalak ingilizcesiyle ingilizce bir basin toplantisi yapan adamdan ne beklenir ki?

Aynen katılıyorum, adam Türkçe'yi bile İtalyanca gibi konuşuyor.

Kazım Uzunboy
26.05.2008, 11:42
Aynen katılıyorum, adam Türkçe'yi bile İtalyanca gibi konuşuyor.
Artistlik yapıyor kendi çağında..:rolleyes:

Fatih BALTA
28.05.2008, 22:18
A Grubu kesinleşen takım kadroları:
ÇEK CUMHURİYETİ

Kaleci
1 Petr Čech
16 Jaromír Blažek
23 Daniel Zítka
Defans
2 Zdeněk Grygera
6 Marek Jankulovski
12 Zdeněk Pospěch
13 Michal Kadlec
21 Tomáš Ujfaluši
22 David Rozehnal
Ortasaha
3 Jan Polák
4 Tomáš Galásek
5 Radoslav Kováč
14 David Jarolím
17 Marek Matějovský
18 Tomáš Sivok
19 Rudolf Skácel
20 Jaroslav Plašil
Forvet
7 Libor Sionko
8 Martin Fenin
9 Jan Koller
10 Václav Svěrkoš
11 Stanislav Vlček
15 Milan Baroš

PORTEKİZ

Kaleci
1 Ricardo
12 Quim
22 Rui Patrício
Defans
2 Paulo Ferreira
3 Bruno Alves
4 Bosingwa
5 Fernando Meira
13 Miguel
14 Jorge Ribeiro
15 Pepe
16 Ricardo Carvalho
Ortasaha
6 Raul Meireles
8 Petit
10 João Moutinho
11 Simão
17 Ricardo Quaresma
18 Miguel Veloso
19 Nani
20 Deco
Forvet
7 Cristiano Ronaldo
9 Hugo Almeida
21 Nuno Gomes
23 Hélder Postiga

İSVİÇRE

Kaleci
1 Diego Benaglio
18 Pascal Zuberbühler
21 Eldin Jakupovic
Defans
2 Johan Djourou
3 Ludovic Magnin
4 Philippe Senderos
5 Stephan Lichtsteiner
13 Stéphane Grichting
17 Christoph Spycher
20 Patrick Müller
23 Philipp Degen
Ortasaha
6 Benjamin Huggel
7 Ricardo Cabanas
8 Gökhan Inler
10 Hakan Yakin
14 Daniel Gygax
15 Gelson Fernandes
16 Tranquillo Barnetta
19 Valon Behrami
22 Johan Vonlanthen
Forvet
9 Alexander Frei »
11 Marco Streller »
12 Eren Derdiyok

TÜRKİYE

Kaleci
1 Rüştü Reçber
12 Tolga Zengin
23 Volkan Demirel
Defans
2 Servet Çetin
4 Gökhan Zan
13 Emre Güngör
15 Emre Aşık
Ortasaha
3 Hakan Balta
5 Emre Belözoğlu
6 Mehmet Topal
7 Mehmet Aurélio
10 Karadeniz Gökdeniz
11 Tümer Metin
14 Arda Turan
16 Uğur Boral
19 Ayhan Akman
20 Sabrı Sarıoğlu
22 Hamit Altıntop
Forvet
8 Nihat Kahveci
9 Semih Şentürk
17 Tuncay Şanlı
18 Kazım Kazım
21 Erdinç Mevlüt

Osman Yavuz
29.05.2008, 02:29
Milli takımımızın olduğu grupta iki takım öne fırlıyor.Bunlardan ilki 2004 Avrupa şampiyonasının finalisti ve 2006 dünya kupası yarı finalisti Portekiz.Çok iyi bir orta sahası olan Portekiz turnuvanın da favorilerinden biri olarak gösteriliyor.Bu sezonun en iyi ismi Cristiano Ronaldo diğer takımlar tarafından nasıl durdurulacak.Merak konusu.Ancak takımların en az Ronaldo kadar dikkat etmesi gereken bir isim var.O da Ricardo Quaresma.Bana göre Ronaldo'dan daha teknik bir isim.Geçemeyeceği adam yok dünyada.Turnuvanın yıldızlarından biri olabilir.

Çek Cumhuriyeti turnuvanın en yaşlı takımlarından biri.Dün Litvanyayla oynadıkları maçta spiker yaş ortalamalarının 29 küsür olduğunu söyledi.Ancak maçı seyrettim ve o 35 yaşındaki Jan Koller sanki 25 yaşındaymış gibi oynadı.Hücumda inanılmaz çoğalıyolar.Hep beraber savunma yapıp hep beraber hücuma kalkıyorlar.Gerçi Litvanya maçı pek ölçü değil ama Karel Brückner'in oyun felsefesi bu yönde hep.Eğer Rosicky de katılabilirse bu kadroya gruptan sonra da iyi yerlere gelebilirler.En büyük silahları 2.02'lik Jan Koller.

İsviçre turnuvanın ev sahiplerinden biri ve bunu kullanmak isteyeceklerdir.Çok iyi bir kadroları olmasa da takım oyununu çok iyi oynuyorlar.Bu grupta 2.liği zorlamaya çalışacaklardır.En önemli ismi bana göre Gökhan İnler olacaktır.Çok dikkat edilmesi gereken bir isim Gökhan İnler.

Gelelim milli takıma.Ben milli takımla ilgili görüşlerimi daha önce milli takım başlığına yazmıştım.En fazla 1 gol atarız ve en fazla alacağımız puan da 1 bana göre.Fatih Terim Emre'ye çok güvendi.Eğer Emre onu yüzüstü bırakmazsa hiç şaşırmayın derim ben.

psikopat_hamsi
29.05.2008, 13:24
hakan balta olacak sanırım o talihli.onu geçince kademede servet(bence gökhan zan oynamalı),onuda geçince bi tek volkan kalıyo :D kolay gelsin sana volkan :D

Keleşoğlu
29.05.2008, 13:25
biz bu guruptan çıkamayız arkadaslar

6Şafak Aydın1
31.05.2008, 07:55
tek sansimiz gruptaki takimlarinda formda olmamasi, Isvicreyi yenmemiz sart. Kilit mac Ceklerle oynanir. Bu kadroyla ve kadronun durumu Hamitin sakatligi , ile Ceyrek final müthis basari olur.

Sampiyon adayimida yazim Italya.

Dursun Kaplan
31.05.2008, 09:32

Sabri tutmaya çaLışır.. Ama RonaLdo ona çimLeri öptürür..

KaLdiki Qerazma ve diğerLeride en az RonaLdo kadar etkiLiLer..

Özsu
31.05.2008, 09:50
Haydi Sabri, Ronaldo senin :D

The Legend
31.05.2008, 10:08
bu defansla bu gruptan çıkmak hayalden öteye gidemez.

Ömer SEVİNÇ
31.05.2008, 12:58
Bu gruptan İsviçre ve Portekiz'in çıkacağını öngörüyorum ben. Portekiz iyi takım, İsviçre ise ev sahibi.

Portekiz 9 puanla lider, İsviçre 4 puanla 2., Çek Cumhuriyeti 3 puanla 3., Türkiye 1 puanla sonuncu olur.

Dünya kupasındaki grubumuzda Çin, Brezilya, Kosta Rika vardı. Buna rağmen zorla çıkmıştık. Bir karşılaştırın isterseniz şimdiki grupla:) Türkiye dünya kupasında acayip şanslıydı. Adam gibi bir takımla karşılaşmadan yarı finale kadar çıktık. Karşılaştığımız ortalamanın üstündeki tek takım Brezilya'ydı ona da 2 maçta da yenildik zaten..

murat_bayram
31.05.2008, 14:23
gruptan çıkamıcazzz
buna üzülecekmiyim kesinlikle hayır zaten biz burayı haketmedik norveç in hakkıydı
futbol şansı bizim yanımızdaydı biz katıldık turnuvaya
turnuvaya kalınca bişeyler değişir diye düşünüyoduk ama aynı kafa aynı oyun aynı defans

neyse ilk maçta rakibimizin bekleri savunma yapmayı bilmediği için 5 atacaz
( bu arada atacaz diyom bizim takım portekiz oluyo ben onları destekliyom norveç maçında da norveç i destekliyodum ama olmadı )

ApoCaN28
31.05.2008, 14:42
portekiz bizi yener bunun aksine bişi diyen zaten yok Sadece belki war...
Çeklerle beraber kalır
İsviçreyi hırsımızla yener
Belki portekiz bize bi kıyak yaparsa 4 puanla çıkarız gruptan
:D:D:D

MarceloTS
31.05.2008, 15:03
gruptan çıkamıcazzz
buna üzülecekmiyim kesinlikle hayır zaten biz burayı haketmedik norveç in hakkıydı
futbol şansı bizim yanımızdaydı biz katıldık turnuvaya

bende öyle büyük bir heyecanla bu sefer milli takımı desteklemeyeceğim ama burda yazdığın çok yanlış norveç neresiyle haketti bu turnuvayı adamlar kendi yarıalanlarından bile taç ile top dolduruyorlar bizim kaleye ilk futbol takımlarında bile yoktur bu anlayış yiğidi öldür hakkını ver:rolleyes:

murseltaskin
31.05.2008, 15:50
1-çek cumhuriyeti
2-portekiz
3-isviçre
4-türkiye

sıralama böyle olur bence

Oruç
31.05.2008, 16:03
Garanti çıkamayız

+

Üstteki sıralamaya da katılıyorum:)

psikopat_hamsi
31.05.2008, 16:35
terim herkesi milli takımdan nasıl soğuttuysa hiçkimse milli takımı desteklemiyor,kimsenin de çıkma gibi bi umudu yok :( bence 4 puan alırız ama çıkar mıyız çıkamaz mıyız bilemem.

Hüdai Pervaneli
31.05.2008, 16:42

sabridir büyük bir ihtimal:D:D:D bizde az egleniriz:D

Kadir
31.05.2008, 18:24
Hiç umudum yok şu anda . Çıkarsak sürpriz olur gibi .

Kazım Uzunboy
31.05.2008, 19:02
Hiç umudum yok şu anda . Çıkarsak sürpriz olur gibi .
Çıkarsak büyük bir spriz olacak bncede :cool:

ÜNAL
31.05.2008, 19:50
Sorun belli :Fatih hoca ve kararları...

Muhammed KOÇ
31.05.2008, 20:17
Sorun belli :Fatih hoca ve kararları...
fatih terime ben de kızıyorum ama bu kadar da deil !

bu takımdaki defans fatih terimin mi suçu? iyi stoper vardı da adam almadı mı ? bu zihniyetle cvbınız fatih tekke yi defansa koyarız olsa gerek .. şu yepyeni tecrübesiz kodroyu iyi bile toparladı ..

murat_bayram
31.05.2008, 21:57
fatih terime ben de kızıyorum ama bu kadar da deil !

bu takımdaki defans fatih terimin mi suçu? iyi stoper vardı da adam almadı mı ? bu zihniyetle cvbınız fatih tekke yi defansa koyarız olsa gerek .. şu yepyeni tecrübesiz kodroyu iyi bile toparladı ..

sorun terimin tekke yi almaması değil
sorun şu bir zaman şenol hocayı eleştiren medya ( ki hiç unutmam şenol hoca uçağa binmeyi unutsa bu takım dünya kupasında daha başarılı olur diyen aptal beyinler ) ses çıkarmıyor

şenol hoca yaklaşık iki yıl kaldı takımın başında ön elemeler den itibaren iyi bi oyun çizgisi yakaladı iyi bir hazırlık süreci ve çok iyi oynayan bir milli takım

gelelim fatih terime
ne idüğü belirsiz takımlara karşı bile saçma sapan oynadık oyuncular hazır değildi hazır olanlar çağırıldı mı ?
ne yaptığını anlamak imkansız bütün hazırlık maçlarında oynattığı (kastım öneleme maçları düzelteyim ) hamit i turnuva kadrosuna almıyo bu nasıl zihniyettir
bi kadro kurarsın belli bir oyun anlayışı ile hazırlanır iyi futbol oynarsın ortada futbol yok üç pas yapmaktan aciziz
grup maçlarında ki hiçbir kadro birbirini tutmuyo 3 gün önce sahaya çıkan adam 3 gün sonra hiç forma verilmiyo

sonra sebepler daha bi vahim yıldıray gibi bi oyuncu yedek kalmasın diye gönderdik

övüyo mu laf mı sokuyo belli değil yedek kalmasın diye oyuncu kovulmaz

murat_bayram
31.05.2008, 22:06
bende öyle büyük bir heyecanla bu sefer milli takımı desteklemeyeceğim ama burda yazdığın çok yanlış norveç neresiyle haketti bu turnuvayı adamlar kendi yarıalanlarından bile taç ile top dolduruyorlar bizim kaleye ilk futbol takımlarında bile yoktur bu anlayış yiğidi öldür hakkını ver:rolleyes:
elemelerdeki oyun ile biz haketmedik kalecillerin yediği saçma goller ve son anda katıldık haketmedik bi alt sırada norveç vardı o yüzden norveç hakkı idi biz sadece futbol şansı yanımızda idi

şansımız olmayınca çok iyi oynadık diyoz da kötü oynayınca hakettik gibi bişeye sığınmayalım haketmedik bu sefer de şans bizden yana idi

Muhammet
01.06.2008, 15:48
Açıkçası ben de milli takımdan soğudum.

Orada bizi temsil ettiğine inanasım gelmiyor.

murat_bayram
01.06.2008, 17:50
Açıkçası ben de milli takımdan soğudum.

Orada bizi temsil ettiğine inanasım gelmiyor.

96 da avrupa kupalarına katılmaya hak kazandığımzda evlatlarım evlatlarım diye futbolculara koşup sarılan başarıya eç teknik adam fatih terim

şimdi de turnuvaya almadığı oyuncusu ( ki avrupada şampiyonlar ligi finali oynamış almanya liginde kendisini kanıtlamış bir oyuncu ) "terim milli takımda olduğu sürece milli takıma dönmeyeceğim" demesine sebep olan antrenör

galiba sorun belli medya poh poh layınca terim kendini bişey zannediyo ama grupta sonuncu olduğumuzda artık durumun değişeceğini ümit ediyorum

Uzunoğlu
01.06.2008, 18:19
Bir Devin Çöküşü yakında euro 2008 de :)

Mustafa OK
02.06.2008, 11:07
oynadığımız oyuna bakarsak gruptan çıkmamız çok zor...

Külünkoğlu
02.06.2008, 11:13
Ben ümitliyim, hazırlık maçlarına bakarak karar verilmemeli. Türk Milli Takımı son zamanlarda zoru sever oldu.

Bu gruptan çıkarız. Portekiz maçından en az beraberlik bekliyorum.

Nytre
02.06.2008, 11:25
ben takimdan umutliyim .. her zaman en umitsiz zamanlarda bile umut doluyum .Milli takim sahaya cikacak ben heyecanlanmayacagim. olacak is mi?

Fatih Terime gelince. eskiden t.direktordu simdi sovmen. televizyonun tadini aldi daha birakamiyo BASIN TOPLANTILARINI.

ÇAĞDAŞ AYDIN
02.06.2008, 11:30
Arkadaşlar ben bu lafları bize yakıştıramıyorum.
"Ben bu sefer milli takıma soğuk bakıyorum" yada "bu sefer canı gönülden deteklemiyeceğim" lafları bize hic mi hic yakismiyor bence. Milli takım tüm takımların üstündedir. Milli forma olmazsa bordo mavi forma hiç olmaz. Biz de her Türk vatandaşı gibi canı gönülde desteklemeliyiz milli takımı.

TUNCAYSUN
02.06.2008, 11:33
benim umudum var bu gruptan cıkarız.

EmrahYalçınalp
02.06.2008, 11:34
Ev sahibi genelde çıkar gruptan. Bu işimizi daha da zorlaştırıyor. Bana Portekiz- Çek Cum- Türkiye- İsviçre gibi geliyor.

Ama bence asıl büyük sorun Türk halkının ilk kez milli takımına karşı bu kadar mesafeli oluşu. Fatih Terim çok antipatik. "Biz" anlayışını yok etti. Etrafımdaki herkes "Terim'in takımı" diye konuşuyor. Ama ne gam, adam karizmatik...!!! İngilizce konuşacağım diye stand up yapsa da, karşısındakine Selimiye'nin minaresinden baksa da, bu "kamuoyu" bunu hak ediyor demek ki.

melrok
02.06.2008, 11:36
benim milli takımdan hiçbir beklentim yok, 96'da yaptığı gibi salatasaray ağırlıklı bir takımla çıkacak. yıldıray konusu yazılmış, takke'yi es geçiyorum ama forvetlerimize bir bakın kim var ümit karan, mehmet yıldız bu adamlarda mı alınamazdı forvete? aslında terim dünya kupası eleme maçında çirkefliğin mimarı olarak istifaya zorlanmalıydı. yaptığı açıklamalar ile tüm ülkeyi galyana getirdi ardındanda süten çıkmış ak kaşık misali demeçler verdi

Murat Keçeci
02.06.2008, 11:41
şuanda euro2008 için mıllı takımlara en çok futbolcu veren takım gs imiş bu tesadüf mü acaba eğer tesadüf değilse gsnin çok çok iyi bir takım olması lazım kı yıldıray ve halil gibi adamlar kadroda yer bulamıyor herşeye rağmen yinede gruptan çıkarız inşallah

ismail tüfekçi
02.06.2008, 12:00
benim milli takımdan hiçbir beklentim yok, 96'da yaptığı gibi salatasaray ağırlıklı bir takımla çıkacak. yıldıray konusu yazılmış, takke'yi es geçiyorum ama forvetlerimize bir bakın kim var ümit karan, mehmet yıldız bu adamlarda mı alınamazdı forvete? aslında terim dünya kupası eleme maçında çirkefliğin mimarı olarak istifaya zorlanmalıydı. yaptığı açıklamalar ile tüm ülkeyi galyana getirdi ardındanda süten çıkmış ak kaşık misali demeçler verdiASLINDA NONDAYI YETİŞTİREBİLSEYDİ İYİ OLURDU

LazAnisT
02.06.2008, 12:21
Ben ümitliyim, hazırlık maçlarına bakarak karar verilmemeli. Türk Milli Takımı son zamanlarda zoru sever oldu.

Bu gruptan çıkarız. Portekiz maçından en az beraberlik bekliyorum.Bu takım bu gruptan çıksın!!!! bende geredede bağıracam:)

Selman
02.06.2008, 12:24
Bu takım bu gruptan çıksın!!!! bende geredede bağıracam:)

Ne bağırıcan abi?Eşlik edebilirim:)

Büyük bir sürpriz olmazsa en fazla 1 puan alırlar.

Onur Akyüz
02.06.2008, 12:29
elemelerdeki oyun ile biz haketmedik kalecillerin yediği saçma goller ve son anda katıldık haketmedik bi alt sırada norveç vardı o yüzden norveç hakkı idi biz sadece futbol şansı yanımızda idi

şansımız olmayınca çok iyi oynadık diyoz da kötü oynayınca hakettik gibi bişeye sığınmayalım haketmedik bu sefer de şans bizden yana idi

ben norveç'in hakkıydı cümlesine kesinlikle katılmıyorum,norveç bizim üzerimizde şampiyonaya katılmayı hakeden kalitede bir takım kesinlikle degil,2-2 biten ilk maçta ve 1-2 biten 2. maçta adamlar kesinlikle futbol oynamadı,tabiri caizse onları ezdik,top yapamadılar,uzun toplar,duran toplar,taç atışları vs..bunlarla gol aradılar ve bizim şapşal defansımız sayesinde de bize gol attılar,evet ilk maçta kalecileri çok kötüydü ama şöyle bakıldıgı zaman norveç pedersen ve carew(kalitesini tartışırım) dışında iyi oyuncuya sahip bir takım da degil..özetle çok kalitesiz bir takım neyse..
gruptan şans faktörü yanımızda olmazsa çıkamayız diye düşünüyorum çıkarsakta epey yol alabiliriz bence..grubun favorisi çek cumhuriyeti inanılmaz bir takım biz portekizle kapışırız sanıyorum..
şampiyonada hırvatistan-romanya-rusya 3lüsünden biri süpriz yapabilir..

Onur Akyüz
02.06.2008, 12:32
Arkadaşlar ben bu lafları bize yakıştıramıyorum.
"Ben bu sefer milli takıma soğuk bakıyorum" yada "bu sefer canı gönülden deteklemiyeceğim" lafları bize hic mi hic yakismiyor bence. Milli takım tüm takımların üstündedir. Milli forma olmazsa bordo mavi forma hiç olmaz. Biz de her Türk vatandaşı gibi canı gönülde desteklemeliyiz milli takımı.

milli takımın avrupa şampiyonlugu mu?Trabzonspor'un 7. şampiyonlugumu?
Terim'li milli takım beni fazla heyecanlandırmıyor ama Türk'üz nihayetinde inşallah başarılı oluruz..

TSezgin61
02.06.2008, 12:36
harbiden bu terim herkesi sogutmus... eskiden milli mac denince "ooooooooo tamamdir, yikalim buralari"

ama simdi??? hazirlik maclarini izlemedim mesela... öyle büyük bir heycan kalmadi bende... tabi takima heycan kalmadi, sonucta ay-yildiz faktörü ayri

unique
02.06.2008, 12:40
Terim'e rağmen gruptan çıkıp yarı finale kadar gideceğimizi düşünüyorum. Çok mu iyimserim:)

legend_ts_61
02.06.2008, 12:40
Bence bu gruplardan cıkamıyacagız ama ıns.yanılırım.nedenıı ıse:fatıh terımın havalara gırmesı we normalde ılk 11 de oynayacak adamlar kadrodan cıkarması ve almaması....su semıh denılen cocuk fatıhten dahamı ıyı sızce??fatıh cok guzel demıs trabzonlu oldugu ıcın mıllı takıma gıremedı....

Emre7
02.06.2008, 12:43
başarı sağlayabileceğimizi gruptan çıkabileceğimizi sanmıyorum....
ama destekleyeceğiz tabiki de...
dualarımız onlarla...

legend_ts_61
02.06.2008, 12:44
Bu takım bu gruptan çıksın!!!! bende geredede bağıracam:)

suleyman abının boyle dedıgıne bakmayın...zaten her seyı kotu ve karamsar dusunuyor bu abımız....cıkamayız dedıyse kesın cıkarız::)