PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : H. Avni Aker Yenilendi

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

Adnan Mollasalihoğlu
23.04.2008, 14:34
Trabzon Hüzeyin Avni Aker Stadyumu Maraton tribünü eski haline dönüyor.
Trabzonspor Yönetim Kurulu taraftarlardan gelen şikayetleri de değerlendirerek Hüseyin Avni Aker stadyumunun Maraton tribünü çatısıyla kolonlaının , Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden alınacak izinle birlikte kaldırılması konusunda görüş birliğine vardı. Böylelikle daha rahat müsabaka izlenme olanağı sağlanması planlanırken, yinede taraftarların konuyla ilgili görüşlerini kulübe aktarmaları istendi.

Bilindiği gibi maraton tribününde çatıyı taşıyan kolonlar, izleme açılarını engellemekte. Bu durumda taraftarların şikayetlerine neden olmaktaydı.

Akyazı'da yapılacak olan yeni Stadyumun bitimine kadar, minimum masrafla birlikte Avni Aker Stadyumu'nu modernize çalışmaları taraftarlar tarafından olumlu karşılanacağı düşünülüyor.

Taraftarların daha rahat edebilmeleri için maraton tribününe yeni koltuklar koyularak tamamını kombine satmayı düşünen yönetim kurulunun bu hamlesi ile, Akyazı tesisileri bitene kadar taraftarın artık rahat etmesi sağlananacak..

Remzi
23.04.2008, 14:35
yahu şu işe bakın maç izlenmiyor diye çatıyı kaldıracaklar..Direkleri kaldırmak hiç mi akıllarına gelmemiş?

hüseyin1975
23.04.2008, 14:37
Catiya gerek yok.
Nede olsa Trabzonda ne Yagmur yagar nede Kar :-)

Remzi
23.04.2008, 14:37
yalan haber

Resmi Sitede Yazıyor:mad:

Yönetim kurulumuz toplandı
Yönetim kurulumuz haftalık olağan toplantısını Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu başkanlığında M. Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Toplantıda gündemdeki konular görüşüldü.

Buna göre Gaziantep deplasmanı için A Takım Kafile Başkanı olarak Celil Hekimoğlu, PAF Takımı Kafile Başkanı olarak da H. İbrahim Akçay belirlendi.

Yönetim kurulumuzda ayrıca şu ana kadar yapılan transfer çalışmalarıyla ilgili üyelere bilgi aktarılırken, temasların planlandığı gibi yürütüldüğüne dikkat çekildi.

Toplantıda taraftarlarımızdan gelen şikayetler de değerlendirilerek H. Avni Aker Stadı’nın maraton tribünü çatısıyla kolonlarının Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden alınacak izinle birlikte kaldırılması konusunda görüş birliğine varıldı. Böylelikle daha rahat müsabaka izleme olanağı sağlanması planlanırken, yine de taraftarlarımızın konuyla ilgili görüşlerini kulübümüze aktarmaları istendi. Yönetim kurulumuz maraton tribününün tamamının kombine kart olarak satılması için de çalışmalarda bulunulması düşüncesinde birleşti.

Yönetim kurulumuzun oturumunda daha önce varılan karar gereğince oluşturulması düşünülen Trabzonspor Koleji için kentimizde okul yaptırmak isteyen hayırsever vatandaşlarla işbirliği içerisine girilmesi görüşü benimsendi. Buna göre söz konusu eğitimin kurumuna katkıları doğrultusunda hayırsever vatandaşların isimlerinin verilebileceği fikri ağırlık kazandı.

29 Nisan tarihinde kentimizde oynanması planlanan Macaristan Ulusal Meclisi Parlamenterleri ile TBMM Parlamenterleri arasındaki müsabaka için Trabzon Valili tarafından kulübümüze gönderilen yazı üzerine H. Avni Aker Stadı’nın bu organizasyona tahsis edilmesi kararı alındı.

Yine Trabzon Sağlık Müdürlüğü’nün Dünya Hipertansiyon Günü nedeniyle 13 Mayıs Salı günü H. Avni Aker Stadı’nın ön kısmında vatandaşlara tansiyon taraması yapılması maksadıyla özel bir ambulansın bulundurulması yönündeki talebi kabul edildi.

10-11 Mayıs tarihlerinde 16 takımın katılımıyla Belçika’da düzenlenecek olan 25. Uluslararası Genç Yıldızlar Futbol Turnuvası’nda kulübümüzün altyapı sporcularıyla temsil edilmesi uygun görüldü.
22.04.2008 21:44:00

Koray
23.04.2008, 14:39
böyle bişe olacağına ihtimal vermiyorum vermekte istemiyorum...

Samet Yildirim
23.04.2008, 14:40
böyle bişe olacağına ihtimal vermiyorum vermekte istemiyorum...

resmi siteden yayinlandi bu haber demeki dogru:Dve yapilcak;):D

Burçak
23.04.2008, 14:50
pire için yorgan yakmak gibi bişi oluyo sanki. direklere çözüm bulunması gerek. elalem direksiz uzay çatı sistemi yapıyor.

POYRAZ
23.04.2008, 14:53
Öyle bir sey olacagini sanmiyorum.

Koray
23.04.2008, 14:55
resmi siteden yayinlandi bu haber demeki dogru:Dve yapilcak;):D

biliyorum resmi siteden yayınlandığını ama ihtimal vermek istemiyorum böyle bişe olacağına,bizimde görüşümüz alınacakmış zaten onu için bu iş imkansız,direkleri kaldırsınlar önce...
bu kadar saçma bi olay dünya da ilk olur herhalde,daha önce böyle bişe duymadım...

Samet Yildirim
23.04.2008, 15:00
biliyorum resmi siteden yayınlandığını ama ihtimal vermek istemiyorum böyle bişe olacağına,bizimde görüşümüz alınacakmış zaten onu için bu iş imkansız,direkleri kaldırsınlar önce...
bu kadar saçma bi olay dünya da ilk olur herhalde,daha önce böyle bişe duymadım...

valla bende sastim ama bakalim nolacak...

TS-Tiryaki
23.04.2008, 15:11
Direkler kalkarsa catiyi kim tutacak. Yani direksiz cati olmaz.

Burçak
23.04.2008, 15:12
çatıda kalkacak zaten :)

Koray
23.04.2008, 15:15

bjk veya gs nin stad'ların da direk mi var ? hatta bizim kapalı trbünün de...direkleri bir yolla kaldırmalılar Sadri başkan nede olsa mühendis...

Ali Can
23.04.2008, 15:17
çok gereksiz bir tutum
takıma masraf olacak
biraz daha sabretseler daha iyi olur.

Kaya
23.04.2008, 15:20
Çatıyı da kaldırmak; kulağa çok mantıksız geliyor. Bu şikayet senelerdir var ama ortada madem stadyum projesi var; masrafa ne gerek var ya da az daha sabır edilemez mi?

Yoksa stad projesi mi yok ortada?
Ya da 10 sene içerisinde bitmesi çok zor bir ihtimal mi?

Futbol takımıyla ilgilenelim bir zahmet!..
Sezon bitiyor. Kamptan önce transfer işlemlerinin bittiği bir sezon yaşamak istiyoruz.

Çatılı da olsa istiyoruz!..

Semih Kırsüleymanoğlu
23.04.2008, 15:21
yeni stad isi olmuyacak mi da bunlar simdiki stad ile ograsiyorlar??
Sunun surasinda 2011 e kadar de idare ederdik ztn

AyKaN
23.04.2008, 15:22
Uzay çatı sistem de yapılır yapılmasına ama asıl soru 2-3 yıl için onca masrafa ve tadilata gerek var mı? Bence yok.

Bu arada "direkleri kaldırsınlar yeter" demekle "çatıyı tamamen yıkıp yeniden yapsınlar" demek aynı şey.

Eğer maratonun üstü açılırsa stadın 4 te 3'ü açık yani kale arkası havasında olacak. Bu olay bilet fiyatlarına da yansıyacak tabi ki.
Belki de yönetim kapalı veya numaralı diye tabir ettiğimiz tribünü bu vesileyle tamamen kombine olarak satmayı düşünüyor.Diğer kısımlardan kimse kombine almayacağı için o kısımlar da küçük ücretlerle maç bileti olarak satılır.

Keleşoğlu
23.04.2008, 15:23
peki zeki mürende bizi görecekmi?

guci 29
23.04.2008, 15:23
Azcık sabredin yav :D:D:D

guci 29
23.04.2008, 15:24
Çatılar kalkınca mı? :D:D

TSercaN
23.04.2008, 15:24
catiyida kaldirsinlar.. yagmurlu hava'da semsiyele mac seyrederiz :D

Burçak
23.04.2008, 15:26
Bu işe en çok ''Şemsiyeciler Odası'' sevinmiştir.

Mehmet Fatih Yavuz
23.04.2008, 15:26
direkler görüşü engelliyor diye çatıyı kaldırdın hadi.
yağmurda karda ne olacak?
trabzon yağış seven iklim.

biraz düşünen herkes direklerin mi yoksa çatıyı kaldırmanın mı taraftarı rahatsız edeceğini anlar.
saçmalamaya gerek yok.

hüseyin1975
23.04.2008, 15:27

Rahmetli Trabzonsporumu tutardi?

Eger rahmetli olan Trabzonsporlular görecekse ben elimle yikarim o Catiyi:)

28TS61
23.04.2008, 15:28
yagmur ve kar yaginca neden ustu acik deriz ondan sonra,

ayrica stadin akustigide bozulur

macka61
23.04.2008, 15:30
hemen bir şeyler arıyoruz işin içinde hem şikayet ediyoruz adamlar yapmaya karar verince yok satd olmayacak ne gerek var yani bu taraftara her şey müstahak

Keleşoğlu
Çatılar kalkınca mı? :D:D

yok geçmişe dönünce:) başlık öyle

hüseyin1975
direkler görüşü engelliyor diye çatıyı kaldırdın hadi.
yağmurda karda ne olacak?
trabzon yağış seven iklim.

biraz düşünen herkes direklerin mi yoksa çatıyı kaldırmanın mı taraftarı rahatsız edeceğini anlar.
saçmalamaya gerek yok.

Rankdas düsünmeye, Plan ve Proje yapmaya gerek yok!
Biz Milletce yikip yapmayi seviyoruz. Kendimize Is ariyoruz. Masraf yapmaya yer ariyoruz.

Baksana Istanbuldaki o Meshur Stadyuma:D

Hekimoğlu
23.04.2008, 15:31
çok saçma.hatta aptalca.

Mert Marabaoğlu
23.04.2008, 15:32
Trabzon Hüzeyin Avni Aker Stadyumu Maraton tribünü eski haline dönüyor.
Trabzonspor Yönetim Kurulu taraftarlardan gelen şikayetleri de değerlendirerek Hüseyin Avni Aker stadyumunun Maraton tribünü çatısıyla kolonlaının , Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nden alınacak izinle birlikte kaldırılması konusunda görüş birliğine vardı. Böylelikle daha rahat müsabaka izlenme olanağı sağlanması planlanırken, yinede taraftarların konuyla ilgili görüşlerini kulübe aktarmaları istendi.

Bilindiği gibi maraton tribününde çatıyı taşıyan kolonlar, izleme açılarını engellemekte. Bu durumda taraftarların şikayetlerine neden olmaktaydı.

Akyazı'da yapılacak olan yeni Stadyumun bitimine kadar, minimum masrafla birlikte Avni Aker Stadyumu'nu modernize çalışmaları taraftarlar tarafından olumlu karşılanacağı düşünülüyor.

Taraftarların daha rahat edebilmeleri için maraton tribününe yeni koltuklar koyularak tamamını kombine satmayı düşünen yönetim kurulunun bu hamlesi ile, Akyazı tesisileri bitene kadar taraftarın artık rahat etmesi sağlananacak..

Yeni Stadın Akyazıda olacağı kesinleştimi, Eski stadı yıkıp oraya yapılacağı söylentileri wardı, birde inş, olimpiyat stadı olmaz..:confused::( Dün Liverpool - Chelsea maçında, Liverpool'un Stadına baktım, seyirciler sanki futbolcuların yanında maçı izliyolar, müthiş bi atmosfer oluyo, harika bişeydi, inş. bizim stadda böle olur..

Koray
23.04.2008, 15:35

:D:D:D
----

yönetimden böyle bişeyin olmayacağı konusunda açıklama bekliyoruz en yakın zaman da...

Burçak
23.04.2008, 15:35
söylenene göre yeni stat 2011 yılına yetişmeyecekmiydi?
ee 3 sene kalmış şunun şurasında.
ne gereği var şimdi kolonları kaldırıp çatıyı sökmeye..
stat içi düzenlemeye gidilecekse maraton özel kaldırılsın yeter.
o olmaz deniyorsa bırakın olduğu gibi kalsın. nasılsa 2011 yılına yeni statımız yetişcek.
öyle diyorsunuz hani. eski yeni yöneticiler başbakan dahil.
sabrederiz 3 sene daha.
yanlız hatırlatma gereği duyuyorum. yoksa iş işten geçmiş oluyor hep. aman yeni statyumunda çatısı böyle direklerden oluşmasın!!

hüseyin1975
23.04.2008, 15:36
Yeni Stadın Akyazıda olacağı kesinleştimi, Eski stadı yıkıp oraya yapılacağı söylentileri wardı, birde inş, olimpiyat stadı olmaz..:confused::( Dün Liverpool - Chelsea maçında, Liverpool'un Stadına baktım, seyirciler sanki futbolcuların yanında maçı izliyolar, müthiş bi atmosfer oluyo, harika bişeydi, inş. bizim stadda böle olur..

Vallahi öyle olmasin cünkü senede ancak 3 - 4 Mac seyredebiliriz.

Kalan Maclari Küfür yüzünden cezali olarak Adanada oynariz:D

Düsünsene bi....

Ezikler ile Mac oynuyoruz ve Alex, Lincoln yada Delgado Taraftarimizin 2 Metre önünde Tac atiyor, yada Korner kullaniyor :p

Neler duyardi o Kulaklari?:p:p

Hele yanlis kalkan Bayrakda o Yardimci Hakemin herhalde Sülalesi kalmazdi:)

Ama bak diger tarafdan iyi olurdu cünkü Trabzona gelen Hakem daha dikkatli olurdu:p

İskender
23.04.2008, 15:37
Yahu bu direkler için onca laf demiştik şimdi adamlar kaldıralım diyorlar gene sorun...
anlamadım gitti...

Remzi
23.04.2008, 15:37
Direkleri Değil Çatıyı! kaldırıyorlar

POYRAZ
23.04.2008, 15:43
Önce Maraton özel midir nedir onu kaldirsinlar maratondan.

İskender
23.04.2008, 15:46
Direkleri kaldıralım çatıyı taraftar tutsun o halde...

süs olsun diye koymadılar heralde o direkleri...

Yeniden çatıda yapmak ekstra maliyet ki buna bencede gerek yok...

Ya direklerle devam edeceğiz yada çatımız olmayacak...taraftara sunulan bu ikisinden birini seçmek...

#10 Fietra
23.04.2008, 16:08
Direklerin kaldırılması çok iyi;ancak çatının kaldırılması çok kötü olur.Peki direkler kaldırılsa ama çatı kalsa?Bu mümkün mü bilmiyorum.Mümkün olsaydı bu yola giderlerdi diye düşünüyorum.Ancak direklerinden adam akıllı maç izlenemeyen maraton tribünü,çatısı kaldırılmıştan daha iyidir.

yns61
23.04.2008, 16:11
direkler kalksın çatı allaha emanet :D

Adem Erdoğan
23.04.2008, 16:18
Bu çatı muhabbeti Vizonteledeki akü muhabbetine dönecek anlaşılan.:)

Sacit
23.04.2008, 16:18
Ben, böyle bi geçmiş istemiyorum..

Bu nasıl bi saçmalıktır, şampiyon olamamızın tek sorumlusu çatı mıydı bu zamana kadar..

işte bu zihniyet yüzünden bu hale geldik biz, plan yok proje yok :mad:

Mehmet Fatih Yavuz
23.04.2008, 16:22
Direklerin kaldırılması çok iyi;ancak çatının kaldırılması çok kötü olur.Peki direkler kaldırılsa ama çatı kalsa?Bu mümkün mü bilmiyorum.Mümkün olsaydı bu yola giderlerdi diye düşünüyorum.Ancak direklerinden adam akıllı maç izlenemeyen maraton tribünü,çatısı kaldırılmıştan daha iyidir.
mümkün de biraz tuzlu.
eğer 3 sene içinde stad bitecekse üstüne üstlük gereksiz olur uzay çatı sistemine harcama yapmak.
siz stadın biteceği tarihi verin, biz sabrederiz o kolonlara.
ıslanıp, tepeden aşağa kar yiyip maç izlemekten iyidir.

DNA-TS
23.04.2008, 17:19
ya bu kadar acayip iş olmaz....bi taraftan diyorlar stadı taşıyacaz borcumuz var bir yandanda stadın üstünü açacaklar yalandan masraf...gerçi yapanlarda sorun var...düşünememişlermi stadın ortasına kolon koyulurmu diye.bjk stadında adamların trübünü 80 mtre tek kolon yok..bizdende önce yapılmış onların stadı..neyse bana kalırsa gereksiz yada geç kalınmış bir hamle

mensure 61
23.04.2008, 17:33
Çatıyı da kaldırmak; kulağa çok mantıksız geliyor. Bu şikayet senelerdir var ama ortada madem stadyum projesi var; masrafa ne gerek var ya da az daha sabır edilemez mi?

Yoksa stad projesi mi yok ortada?
Ya da 10 sene içerisinde bitmesi çok zor bir ihtimal mi?

Futbol takımıyla ilgilenelim bir zahmet!..
Sezon bitiyor. Kamptan önce transfer işlemlerinin bittiği bir sezon yaşamak istiyoruz.

Çatılı da olsa istiyoruz!..

Aynen... Başka derdimiz yokmuş gibi çatıyla uğraşalım :(

TheRapZoNe
23.04.2008, 17:41
Aciklamada gecen: 'Minimum masrafla Avni Aker'i modernize calismalari' lafindan ben kolonlarin yikilip catinin kaldirilmasindan sonra tribunun ustunun yeniden(portatif sekilde) kapatilacagini anliyorum.

Abdullah Altıntaş
23.04.2008, 17:45
Aciklamada gecen: 'Minimum masrafla Avni Aker'i modernize calismalari' lafindan ben kolonlarin yikilip catinin kaldirilmasindan sonra tribunun ustunun yeniden(portatif sekilde) kapatilacagini anliyorum.

Kesinlikle böyle olacaktır.Direkler kaldırılıp çatı yeniden yapılacaktır

Badaloğlu
23.04.2008, 17:49

Şemsiyeciler odasını bilmem ama harfiyatçılar, hurdacılar odası bu işe bayılmıştır :mad: Bu iş bana belediyelerin kaldırım taşlarını söküp, gene aynı taşları yerine koymasını hatırlattı.Böyle bir şey olursa, ilk önce bu işi yapan firmaların sahibine bakın...Kim ne kazanacak bu işten göreceğiz...

Valla kim ne derse desin, bakın bizim yönetim taraftarımızın sesine nasılda kulak veriyor? '' direkler yüzünden maç seyredemiyoruz'' diyen taraftar için anında direkler kalkıyor!!!

Yok yok kim demiş? taraftarın istediği 100.000 üye projesi rafa kalkacak diye!!! Bu yönetim taraftarın sesine kulak veriyor.Bakın direkler kalkıyor işte:D

Emre7
23.04.2008, 17:50
mümkün de biraz tuzlu.
eğer 3 sene içinde stad bitecekse üstüne üstlük gereksiz olur uzay çatı sistemine harcama yapmak.
siz stadın biteceği tarihi verin, biz sabrederiz o kolonlara.
ıslanıp, tepeden aşağa kar yiyip maç izlemekten iyidir.

en iyisi ve matıklısı...

EmrahYalçınalp
23.04.2008, 17:51
Son zamanlarda çimlerimiz de oldukça kötü durumdaydı. Zemine beton dökmeyi öneriyorum.

Cem Balcı
23.04.2008, 17:53
Catiya gerek yok.
Nede olsa Trabzonda ne Yagmur yagar nede Kar :-)

olurmu yahu yağmaz olurmu.:)

LazAnisT
23.04.2008, 18:02
Resmi sitede yayınlandıysa birazdan yine kendilerinden yalanma gelir.Çünkü hiç birinin birinden haberi yok.

TheRapZoNe
23.04.2008, 18:17
Resmi sitede yayınlandıysa birazdan yine kendilerinden yalanma gelir.Çünkü hiç birinin birinden haberi yok.

Oyle bir sey yaparsalar, Albayrak yonetiminden farklari olmaz bu konuda..

TSelif
23.04.2008, 18:25
Yok artık o kadar da değil :D
Kale arkalarını kapatsınlar diye beklerken bunla kapalı yerleri açıcaklar ççç

Kaya
23.04.2008, 19:02
Son zamanlarda çimlerimiz de oldukça kötü durumdaydı. Zemine beton dökmeyi öneriyorum.

Bu iyiydi... :)

Erkan
23.04.2008, 19:03

Futbol takimi da son derece kotu son zamanlarda.... Hepten kulubu kapatmayi da ben oneriyorum...

Canİlker
23.04.2008, 19:17
bunlar direkleri unutup sadece çatıyı kaldırmasınlar

SALDIRAY
23.04.2008, 19:20
Millet stadını kapatmak için onlarca para dökerler uğraşırlar bizimkiler kapalı yerlerini açmaya çalışırlar :) Ne diyelim.

h@msi61
23.04.2008, 19:53
Bu isin sonunda direkler kalir, cati gider...

Mehmet Fatih Yavuz
23.04.2008, 20:09
emrah abinin önerisi birebir uyuyor yönetiminki ile.:)
çimler bozulunca toprak zemine dönelim.
kesin çözüm:D
sulama derdin falan kalmaz.

unique
23.04.2008, 20:13
İlginç, yağmur-kar maç mı izlenir? Çatı kaldırmak gibi saçmalık olur mu? Yeni stad yapılacaksa eğer o zaman kadar idare ederiz, kaç yıldır olduğu gibi.

KuĞu
23.04.2008, 20:16
Son gittiğim gençler maçında stada şöyle bir bakarken düşündüklerim;
1-dönemin iyilerinden sayılan skorbord ve ses sistemi - M.Ali Yılmaz
2-çift katlı yeni kapalı tribün - M.Ali Yılmaz
3- ışıklandırma - M.Ali Yılmaz
4- koltuklar - M.Ali Yılmaz
5- maratonun çatısı - M.Ali Yılmaz

yanlış mı hatırlıyorum?

avni akere sonraki yönetimler tarafından döneme ve ihtiyaca uygun ne yapıldı?
tel örgüler kaldırıldı, boyandı, eski futbolcuların gecekondusu yapıldı..

yorumsuz ..

Kaya
23.04.2008, 20:19

yanlış mı hatırlıyorum?

yorumsuz ..

Evet, aynen öyle... Stadyum resmen unuttuldu...

Semih58
23.04.2008, 20:25
Millet uzaya biz yaya.

ŞAMPİYON TRABZONSPOR.

asem61
23.04.2008, 20:50
kesinlikle dogru karar.

erol_izm
23.04.2008, 21:00
Para verip koca koca kolonları izlemekmi yoksa para verip yağmur ve kar altında izlemekmi? Bir taraftar olarak yağmur ve kar altında da olsa Trabzonspor'u izlemek daha mantıklı. Eğer 3 yıl sonra yeni stadımıza geçeceksek kar ve yağmur vız gelir. Ben sahayı yarım gördükden sonra, kornermi taçmı olduğunu yanımdaki adamdan öğrendikten sonra ne anladım ben öyle maçtan. Taraftar yağmur çamur dinlemez. 3 yıl kolonların arkasından izleyeceğime 3 yıl kar ve yağmur altında izlemeyi tercih edenlerdenim.

asem61
23.04.2008, 21:26
Para verip koca koca kolonları izlemekmi yoksa para verip yağmur ve kar altında izlemekmi? Bir taraftar olarak yağmur ve kar altında da olsa Trabzonspor'u izlemek daha mantıklı. Eğer 3 yıl sonra yeni stadımıza geçeceksek kar ve yağmur vız gelir. Ben sahayı yarım gördükden sonra, kornermi taçmı olduğunu yanımdaki adamdan öğrendikten sonra ne anladım ben öyle maçtan. Taraftar yağmur çamur dinlemez. 3 yıl kolonların arkasından izleyeceğime 3 yıl kar ve yağmur altında izlemeyi tercih edenlerdenim.

sana katiliyorum. ben 18 sene o statta cati ve kolonsuz mac seyrettim. bu halinden bin kat daha güzeldi. bu haliyle dünyada tek olan maraton eski halinyle cok daha güzel olacak.

tisan61
23.04.2008, 21:44
mantıksız bi iş
çatı kalkarsa yağmurda ne olacak
hadi diyelim yeni çatı olursa masraf ve
yeni sdat en az 5 yıl sonra demektir
inşaallah ben yanılırım

Ercan DEMİR
23.04.2008, 22:23
Bence çok güzel olur. Herkesin evinde şemsiye var alsın gelsin maça. Hemde yağmurlu havalarda kimse oturamaz ayakta durur belki destek olur takımına. En azından eli dolu olduğu için çekirdek yiyemez. Lütfen iyi taraflarından bakalım :D

Egemen Yılmaz
23.04.2008, 22:31
merak ettiğim bir nokta var, direksiz çatı yapamıyorlar mı? :D

EmrahYalçınalp
23.04.2008, 22:32

yanlış mı hatırlıyorum?

yorumsuz ..
Hatırladığım kadarıyla Avni Aker'deki en büyük "inşaat" kapalı tribünün yıkılarak yeniden yapılmasıydı ve bu da Faruk Özak döneminde olmuştu. Sadece resmi açılış yine bir MAY dönemiydi, öyle denk gelmişti.

Ayrıca 12 dönem başkanlık yapmış birinin kendinden sonra en çok 4 dönem başkanlık yapmış kişilerin arasında icraat bakımından birazcık farkı da olsun Atakan...

Bir de, yani insan üzülüyor. Yanılmıyorsam 1970-72 gibi bir tarihte yapılmıştı Münih Olimpiyat Stadı...
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f0/Olympiastadion_Muenchen.jpg

İleli
23.04.2008, 22:34
bjk veya gs nin stad'ların da direk mi var ? hatta bizim kapalı trbünün de...direkleri bir yolla kaldırmalılar Sadri başkan nede olsa mühendis...

dikkat edersen olarin tribunleri bizimkinden daha kucuk catisida kucuk oluyo haliyle..

asem61
23.04.2008, 22:44
mantıksız bi iş
çatı kalkarsa yağmurda ne olacak
hadi diyelim yeni çatı olursa masraf ve
yeni sdat en az 5 yıl sonra demektir
inşaallah ben yanılırım

arkadasim biz oraya mac seyretmeye gidiyoruz direkleri degil. kac mac oynayacagiz yagmurlu havada. tabiki tamamen kapali olsa cok iyi olur ama bizim maraton resmen rezalet.dünyada esi yok. ispanyada stadtlarin cogu kapali degil, diyeceksiniz orada havalar daha iyi. ama inanin eski haliyle avniakerin daha iyi atmosferi vardi.

asem61
23.04.2008, 22:57
merak ettiğim bir nokta var, direksiz çatı yapamıyorlar mı? :D

tabiki direksiz cati olur bu zor bir is degil ancak bizimkisi sonradan yapilma temelden catili bir tribün yapacak olsaniz böyle olmar ve diger tribünlerle birlesik olur. catiyi celik tellerle üstten bagladinmi direklere gerek kalmaz

mustafakaya
23.04.2008, 23:04
direk saçmalığındansa açık kalması iyidir. destekliyorum. takaların kapalı kısmı az olur.

Bulut61-34
23.04.2008, 23:11
Yönetim bu konuda eksik açıklama yapmış ya da bizden ehveni şeri seçmemiz isteniyor.
Direklerin kalkması iyi de çatısız kalmaktansa direklerle beraber maç seyredilmesi daha mantıklıdır. Hem direkler kalkacak, hem de üstü kapalı olacaksa iyi yoksa diğer 2 seçeneği kaldır at gitsin.

Cafer KILIÇSOY
23.04.2008, 23:46

Sevgili Emrah yönetimin aldığı karar neticesinde asfalt dökülmesi gündemdeymiş:D:D

Hay bu yönetimden de bu başlığı açandanda burada yorum yapan arkadaşlardanda ALLAH razı olsun.

Son zamanlarda böyle gülmemiştimçççççççççççç

Biz gelecek olan futbolcuları beklerken yönetim ani bir kıvırmayla çatı sorununa el attı, sesimize kulak verdi. Birde bedava şemsiye verdi mi oldu bu iş

Yönetim çalışıyor

macka61
23.04.2008, 23:46
Toplantıda taraftarlarımızdan gelen şikayetler de değerlendirilerek H. Avni Aker Stadı’nın maraton tribünü çatısıyla kolonlarının Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden alınacak izinle birlikte kaldırılması konusunda görüş birliğine varıldı. Böylelikle daha rahat müsabaka izleme olanağı sağlanması planlanırken, yine de taraftarlarımızın konuyla ilgili görüşlerini kulübümüze aktarmaları istendi.

burda açık ve net söylüor hem kolon hemde üstü kalkacak

Cafer KILIÇSOY
23.04.2008, 23:49
bunlar direkleri unutup sadece çatıyı kaldırmasınlar
Senin dediğin yine iyi Can

Ya catıyı unutup direkleri kaldırırlarsa ne olur halimiz hiç düşündünmü?:D

KUTADGU
23.04.2008, 23:50
Aslında hem taraftarların görmelerini engelleyen direklerden kurtulmanın,
hem de maraton tribündeki çatının kaldırılmamasının ortak bir yolu var.

Şöyle ki;
Taraftar yeşil çimlerin üzerine minder, halı, kanepe, sandalye ne bulursa oturur.
Futbolcuları da maraton tribüne çıkartarak, her zaman yaptıkları şeyi yapmaları istenir..
Sizde takdir edersiniz ki, bizim futbol takımı futbol adına hiç bir şey yapmamakta..

Vay bee, ne çözüm.

OLCAY ÇAKIR
23.04.2008, 23:58
Cafer en çokta o devasa direklere tırmanıp,kendilerine çok özel şeref tribünü üreten taraftarda-larda panik başlamıştır şimdiden.Onlar istemezler değişikliği.
Sahi hep aynı adamlarmıdır ordakiler.Yaşlanmışlarmı acep?
Orda hiç maç izlemedim,ama çok poizyonumu yemiştir o direkler.

Senin dediğin yine iyi Can

Ya catıyı unutup direkleri kaldırırlarsa ne olur halimiz hiç düşündünmü?:D

TS-Tiryaki
24.04.2008, 00:34
ya bir iki kisi maci izliyemiyor diye, daha dogrusu rahatsiz oluyor diye bütün catiyi kaldirmak biraz aptalca olur, hatta komik olur.

Onur Akyüz
24.04.2008, 01:18
Cafer en çokta o devasa direklere tırmanıp,kendilerine çok özel şeref tribünü üreten taraftarda-larda panik başlamıştır şimdiden.Onlar istemezler değişikliği.
Sahi hep aynı adamlarmıdır ordakiler.Yaşlanmışlarmı acep?
Orda hiç maç izlemedim,ama çok poizyonumu yemiştir o direkler.

o adamlar hep orda kardes,direge sarılı yaşıyorlar(((:

TSezgin61
24.04.2008, 01:35
birkere diregin üstünde mac izledigimi hatirliyorum... ama cok doluydu anca nefes almistik... bilmiyorum hangi mac... ozamanlar hatta bushi vardi.. hey gidi avni aker:)

Anıl Caner
24.04.2008, 01:41
Yeni stad projesinin uzun yıllar gerçekleşmeyeceğini düşündürttü bana bu haber sadece. Çatısında da direğinde de değilim.

#10 Fietra
24.04.2008, 01:45
.
.
.

yorumsuz ..

Gecekondu,o da güzel.

TaraftaR
24.04.2008, 03:20
Cati muhabbeti olunca catisiz haliyle mac seyrettigim günler geldi aklima. Naylonlardan baslik yapardik, yagmurdan korunmak icin (köylerde misafirlikte yagmura yakalananlar icin halen gecer akcedir). Naylonu fazla olan yandaki hemserisine verirdi. Semsiyesi olan önündeki, yanindaki taraftari da semsiye altina alirdi. Güzel günlerdi...

Ayşe Aygün
24.04.2008, 09:00
Güzel bir karar bence.Şimdi kimse bayrakla maça gitmediğ için. direkleri ve çatıyı kaldırıp. Yılın çoğunda yağmur yağan şehirimizde maç günleri stada girerken herkese BORDO veya MAVİ şemsiye verip çıkarken alacaklar öle sanıyorum. Hem güzel görüntü oluşmazmı yüzlerce bordo mavi şemsiye :)Niye kızıyorsunuzki. Rüzgarlı havalarda ne yapılır bilememde yağmura kara şemsiye çözüm :)

Faik Yılmaz
24.04.2008, 09:09
Maçın yarısında direkleri izlemekten kurtulacağız......

Bide sahadaki direkleri izlemekten kurtulsak tam güzel olacak :)

ÖmerFarukYılmaz
24.04.2008, 10:12

ççç ççç

Atalay
24.04.2008, 10:22
Güzel bir karar destekliyorum....

Nytre
24.04.2008, 10:27
emrah`in dedigi gibi zemin cok kotu.. yavuz selimin zemini su anda daha iyi . zeminleri degistirebiliriz .

umarim seneye IKI DIREK`tende kurtulacak!

bu arada kis zor gececek taraftar icin maratonda

K@HrY
24.04.2008, 10:41
Şu takımın başına gelen bir yönetici yada başkanda adam akıllı karar alsa gam yemiycem. bu saçmalıkların tümü bizim takımımızdamı yaşanıyor anlamıyorum. stad bu halindeyken taraftarın yağmurlu ve soğuk havada orda çekmediği çile kalmıyor bunlar kalkmış çatı ve direk kaldıracak şu mantığa bakarmısınız. direksiz bir ortam sağlamanın hesaplarını yapacakken düşündükleri çareye bak olamaz böyle bişey.

Tangerine Dream
24.04.2008, 11:48

Yönetimimiz tribündeki direklerle değil de sahadaki direklerle uğraşmalı bence de.

Osman Yavuz
24.04.2008, 11:59
Yeni stad projesinin uzun yıllar gerçekleşmeyeceğini düşündürttü bana bu haber sadece. Çatısında da direğinde de değilim.
Aynı düşünceler bende de oluştu sanki.Çatıyı kaldırmakla başlar, sonra teker teker tribünler yıkılır ve birer birer yapılır tribünler.Umarım yönetim bu fikirde değildir.

Koray
24.04.2008, 12:13
Anket

Avni Aker Stadyumu'nun maraton tribününde görüş açısını kesen kolonlar ve çatı kaldırılmalı mı?

Evet
%69,89 [592]

Hayır
%26,92 [228]

Kararsızım
%3,19 [27]

çok ilginç hemşerilerimiz var,tabi onlarda haklı nerden bilsinler üstü açık olan stad'lar da sesin sahaya iyi gitmediğini !

Ahmet Kuru
24.04.2008, 12:17
Tam bir Karadeniz fıkrası gibi birşey bu...
okadar uğraştın stadın üstünü kapattın şimdide kaldırcaksın..
O stadın üstünü kapatan,imarını mı artık adı neyse onu yapani!!!
O Direkler Gözüne Girsin!!!

TSezgin61
24.04.2008, 12:41
cok sacma bir karar... koca catiyi kaldiriyor... direksiz alternatif ariyacagina, su haliylede düsükte olsa olan ambiansi yok edecekler.... kac sene dayandi taraftar, zaten yeni stad yapacam diyorsun bari 2 sene daha sabret... simdimi duydunuz sesimizi

erol_izm
24.04.2008, 13:00
Çatının kaldırılmasına bu kadar olumsuz bakılmasını anlamıyorum. Farklı takım tutan arkadaş grubuyla tv'de maçı izlerken, o tribünleri görüp alaycı alaycı gülmeyen bir kişiye rastlamadım. Adamlar resmen dalga geçiyor. Ciddi anlamda Türkiye'nin en komik yapısıdır o tribün çatısı ve kolonları. Kolonları bir kenara bıraksak bile başka bir komiklikde ışıklandırmayı engellemesi. O tribün önündeki köşe bayrakları civarı mesela ışık almıyor. Bir ara çatıya 2-3 spot monte edilmişti sanırım. Cidden komik bir görüntüsü var be arkadaşlar. Ayrıca yağmur yağınca eriyen insanlar değiliz. 2 haftada sadece bir 90 dakika izleyeceksiniz ve yakındığınız şey ya yağmur yağarsa? Tabi parası olup rahat yerde maç izleyen adam için o kadar sorun değil bu. Onlar tabiki direk arkasından maç izlenmesine daha mantıklı bakıyorlar.Ama Yattara'nın attığı çalımların bir kısmını görüp geri kalanını görememek ve seyirci coşarken senin kocaman betonu izlemen akla ve mantığa uygun bir durum değil. O kolonlar sayesinde neresinden bakarsanız bakın o tribün çok dandik ve komik. Kimse kraliyet ailesinden gelmiyor sanırım. Köşklerde saraylarda büyüyende yoktur büyük ihtimal. O zaman 2 haftada bir yağmur altında maç izlemek ve 90 dakika boyunca o atmosferi engelsiz yaşamak bir taraftarın en doğal hakkı. Erimezsiniz arkadaşlar. Al yağmurluğunu veya şemsiyeni 2 haftada bir 90 dakikacık yağmur altında izle takımını. Sanki her maçı yağmur ve kar altında oynuyoruz.

Hekimoğlu
24.04.2008, 13:14
bir ankette biz düzenlesek iyi olur.kararı gülünç buluyorum ayrıca.bazen sahaya koltuk atılıyor koltuklarıda sökelim.tribünlerin dolmayan kısımlarını yıkalım.daha bir sürü dahiyane fikir çıkar!!zamanında tribüne o çatıyı yapanlara da burdan selam gönderiyorum insanda 2 gram beyin olmaz mı arkadaş.

mensure 61
24.04.2008, 13:22
Güzel bir karar bence.Şimdi kimse bayrakla maça gitmediğ için. direkleri ve çatıyı kaldırıp. Yılın çoğunda yağmur yağan şehirimizde maç günleri stada girerken herkese BORDO veya MAVİ şemsiye verip çıkarken alacaklar öle sanıyorum. Hem güzel görüntü oluşmazmı yüzlerce bordo mavi şemsiye :)Niye kızıyorsunuzki. Rüzgarlı havalarda ne yapılır bilememde yağmura kara şemsiye çözüm :)

Bordo mavi şemsiyeler güzel görüntü verir :)

Mehmet Fatih Yavuz
24.04.2008, 13:22
bu meselenin kraliyet ailesi üyesi olmakla ne alakası var?

teknoloji geliştikçe, gelirler arttıkça stadların üstü kapatılmıştır..
yani artık kaale alınan stadların bırakın büyük kısımlarını, neredeyse tamamının üstü kapalıdır.
kolonlar sıkıntılı olabilir. ben de çok yaşadım. hem de en kritik maçta o kolonlar yüzünden çok günaha girdim.(kiev maçı)

kolon ne kadar komikse, o tribünün üstü açık hale getirilmesi bikaç kat daha komiktir.

sadece yağmur kar almakla da kalmaz.

akustik denen bi nane vardır.
inşaatta kullanılan malzemesinden, şekillere kadar tribün çatıları sesi sahaya en iyi şekilde göndermek için dizayn edilir.
ne kadar kötü olursa olsun çatının varlığı bunu destekler.

çatıyı kaldırınca doğa şartlarına ek olarak stadın yarım yamalak olan akustiği de yok olacak.

kolonlar komik, kötü.
çatısız staddan daha kötü değil.

çare aranacaksa farklı çatı sistemleri ile çare aransın.
hangi yüzyılda yaşıyoruz ?
çatısız üstü açık tribün.
avni akerin 4 te 3 ü maçları tepesi açık izleyecek.

yok daha neler.

TSelif
24.04.2008, 13:25
Bence anlamamışlardır çaıtının kalkmasını kolon sanıp direkt evet diyenler çoktur :rolleyes:

TSelif
24.04.2008, 13:26
Ayşecim o şemsiyeleri sana açtırmazlar ki :D

Tolpaş61
24.04.2008, 13:33
boşa masraf.hem yağmur ve güneş etkiside düşünülmeli.

Murat'
24.04.2008, 13:34
bence çatının kalrırılması çok daha iyi olur.....hem yeni stadyum yapılacak o yüzden yeni çatı yapmayada gerek yok...

macka61
24.04.2008, 13:34
eskiden üstü kapatılmadan ve direkler olmadan önce nasıldı eskiler bir anlatırsa bi sorun olyormuydu

Hekimoğlu
24.04.2008, 13:36
yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışıyoruz.yanlış. :)

Faik Yılmaz
24.04.2008, 13:37
Bir de stadyumun üstü açık bırakılacak diye bir açıklamamı oldu..... o zaman maraton olmazki hepsi açık tribün olur.....

yıkılıp belki daha güzl bir şekilde dizayn edeceklerdir...

Murat'
24.04.2008, 13:37
boşa masraf.hem yağmur ve güneş etkiside düşünülmeli.

stadyumda o trribünler güneşi zaten engellemiyor....akşama doğru güneş tam tribünlere vurur....çatının güneşi engellediği falan yok..

Mehmet Fatih Yavuz
24.04.2008, 13:38
kışı yağmuru bi yere kadar hadi aldık da.
o nemde ağustos eylül ayında bi de tepede güneş.
allah kolaylık versin.:)

Ayşe Aygün
24.04.2008, 13:48
İşte bizi güneş ve yağmurdan kurtaracak şemsiyeler.Belkide ellerindeki stokları bitirmek için böle karar aldılar. :)

http://img442.imageshack.us/img442/9374/aahx9.png

Murat'
24.04.2008, 13:48
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/12/Camp_Nou_-_Interior_%282005%29.jpg/800px-Camp_Nou_-_Interior_%282005%29.jpg

UğuR
24.04.2008, 13:53
2011 Yılında yeni stad yapılacaksa hiç bir şey yapmaya gerek yok bence.Ben olaya taraftar gözüyle bakalım diyorum ve zaten akustiği çok az olan stadımızın direklerinden dolayı çatısı da kaldırılır ise akustik diye bir şey kalmaz.Maça giden sırf maçı tyatro seyredecek gibi gidiyorsa kapalıya gitsin yada direklerden etkilenmeyen bir yere çekirdeğini almayı unutmadan gitsin.Yok maça giden takıma destek vermek için gidiyorsa sorun yok zaten.Ciddi şekilde tezavrat yapan taraftar zaten maçın çoğunu seyredemez.Birde hangi devirdeyiz herkes stadın tamamını kapatmaya çalışıyor biz açmaya !

Koray
24.04.2008, 13:57
ne yağmur da nede güneşte o stad dolmaz...

OLCAY ÇAKIR
24.04.2008, 13:58
Benmi takip edemedim;

-Gerekçe ne?
-Şikayet ne?
-Maliyet ne?
-ihtiyaç ne?

Niyet ne?

Derdiniz ne?

LazAnisT
24.04.2008, 14:00
Olcay gerekçemi arıyorsun?Mevcut proje ile stadın olamayacağını en iyi bilen onlar.Bundan daha iyi bir gerekçemi olur.

Külünkoğlu
24.04.2008, 14:04
Anket eklenmiştir arkadaşlar.

Emirhan Makul
24.04.2008, 14:07
Avni Aker'de 23 Nisan
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/4/7_208874_AKER280.jpg

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Trabzon´da Hüseyin Avni Aker Stadı´nda büyük bir coşkuyla kutlandı.
24.4.2008

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Trabzon’da Hüseyin Avni Aker Stadı’nda büyük bir coşkuyla kutlandı. Avni Aker’i dolduran kalabalık, alkışlarla gösteri yapan öğrencileri alkışladı. Törene Vali Nuri Okutan, Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor’un yönetim kurulu üyeleri Furkan Eren ve Coşkun Çebi de katıldı.

Murat'
24.04.2008, 14:07
arkadaşlar bakın nou campa çatı falan var mı.....ama diyeceksiniz ki iklim koşulları farklı...evet doğrudur iklim koşulları biraz farklı...ama bence o direklerin ordan kaldırılıp çatının sökülmesi lazım...çatısız daha iyi olur taraftar açısında....maratonda maç seyretmek gerçekten eziyetten başka hiçbişey değil...her yerde direk var....yeni stadyum yapacağımız da düşününlürse bence öyle masrafa falan da gerek yok....

Koray
24.04.2008, 14:16
arkadaşlar bakın nou campa çatı falan var mı.....ama diyeceksiniz ki iklim koşulları farklı...evet doğrudur iklim koşulları biraz farklı...ama bence o direklerin ordan kaldırılıp çatının sökülmesi lazım...çatısız daha iyi olur taraftar açısında....maratonda maç seyretmek gerçekten eziyetten başka hiçbişey değil...her yerde direk var....yeni stadyum yapacağımız da düşününlürse bence öyle masrafa falan da gerek yok....

Murat kardeşim çatısız stad'ın bizim açımızdan ne gibi yararları olabilir ?.. maç seyretmek isteyen ya evine lig tv alsın yada kapalı tribüne kombine...

zaten sesimiz çıkmıyo stad'ta böyle olursa hiç çıkmaz...biz kale arkalarını kapattırmak istiyoruz,siz kapalı olan yerleri açtırmak istiyonuz...

Mehmet Fatih Yavuz
24.04.2008, 14:19
ya buraya tek örnek yapıştırmanın ne alemi var ?
nou camp istisna..

ben aksi yönde 150 tane farklı kulübün stadını yapıştırayım mı buraya?

geriye gitmek kimseye fayda getirmez.

OLCAY ÇAKIR
24.04.2008, 14:22
Tek mantıklı izahı;spor görünüm vermesi olabilir.(Cabrio)

Buda sportif bir gerekçe olarak karşımıza çıkarılırsa,fıkra tadında literatüre geçer,kuşaklar boyu alay malzemesi oluruz:)

A.Hilal Çakıroğlu
24.04.2008, 14:23
Yeni stad yapılacakken mevcut stada masraf yapılmasını doğru bulmuyorum. Masrafları kısmak için bir çok adım atan yönetimin yeni stad yapılacakken Avni Aker stadının kolonlarıyla, çatısıyla uğraşıyor olması düşündürücü. Kaya'nın yazdığı gibi yeni stad projesiyle ilgili soru işareti oluşuyor benim de kafamda. Yıllardır böyle idare edildi, yeni stad yapılana kadar (tabii bu konuyu ertelemezlerse) tüm taraftarların anlayış göstereceğinden, sabredeceğinden şüphem yok.

"Eskisi gibi kalmalı" seçeneğine oy veren ilk (ve şuan için tek) kişi benim:)
... Oylar 2 olmuş:)

Mustafa K. Demirbaş
24.04.2008, 14:24
maraton tribünun uzeri açılırsa ordan daha ses çıkmaz yapılan tezahüratlar duyulmaz zaten gruplar arasında bırazda olsa olan koordinasyon iyice bozulur fakat baska stadlarda da olan uzay çatı modeli yapılırsa çok daha iyi olacaktır

Murat'
24.04.2008, 14:25
Murat kardeşim çatısız stad'ın bizim açımızdan ne gibi yararları olabilir ?.. maç seyretmek isteyen ya evine lig tv alsın yada kapalı tribüne kombine...

zaten sesimiz çıkmıyo stad'ta böyle olursa hiç çıkmaz...biz kale arkalarını kapattırmak istiyoruz,siz kapalı olan yerleri açtırmak istiyonuz...

Birincisi yeni bir stadyum projesi var...O yüzden buraya yatırlılan her türlü paraya karşıyım...İki katlı üstü kapalı olsun gibi şeyler söyleniyor....Ne gereği var Allah aşkına yaaa....Zaten yeni bir stadyum yapılacak...

Aslında bu sorun beni hiç ilgilendirmiyor desem yeridir...Çünkü maratonda maç seyretmekten nefret ediyorum...

Hekimoğlu
24.04.2008, 14:31
http://www.mimarizm.com/V_Images/2008/Kentin_Tozu/spor_mimarisi/4.bolum/Nou_camp/Camp1.jpg
http://www.ntvspor.net/Images/20083.jpg

nou camp'ın resmi eklenmiş örnek olarak.alın size yeni nou camp.

Hekimoğlu
24.04.2008, 14:32
yönetimin seçenekleri arasında 2 katlı maraton yok.bizim ankette niye var??

Murat'
24.04.2008, 14:34
http://www.mimarizm.com/V_Images/2008/Kentin_Tozu/spor_mimarisi/4.bolum/Nou_camp/Camp1.jpg

çok ürkütücü yaaa

Emirhan Makul
24.04.2008, 14:53
mahşer günü gibi ..!

Koray
24.04.2008, 15:01
Birincisi yeni bir stadyum projesi var...O yüzden buraya yatırlılan her türlü paraya karşıyım...İki katlı üstü kapalı olsun gibi şeyler söyleniyor....Ne gereği var Allah aşkına yaaa....Zaten yeni bir stadyum yapılacak...

Aslında bu sorun beni hiç ilgilendirmiyor desem yeridir...Çünkü maratonda maç seyretmekten nefret ediyorum...

tamam kardeş sana ne desem anlamak istemeyeceğin için susuyorum...

Külünkoğlu
24.04.2008, 15:06
yönetimin seçenekleri arasında 2 katlı maraton yok.bizim ankette niye var??
Olsa fena mı olur ? Sağır duymazsa kör işitir. Eğer bu stad için öyle yada böyle bir düşünce var ise, iyisini istemek de taraftarlar olarak hakkımız olmalı.

erol_izm
24.04.2008, 15:06
Bu haliyle kötü ve komik görünen maraton tribün çatısı yıkılmalı ve yerine yeni çatı yapılmalı. Bu çok büyük maliyet getirecek bir şey değil. Çok uzun zaman alıcak bir şey de değil doğrusu. 2. lig takımları bile daha modern şekilde tribünlerini kapatıyorlar. Bizim maraton tribün gece kondu görünümünde.

Ayrıca akustik ve atmosfer'in bozulacağını düşünen arkadaşlar yanılıyorlar. Çatı'nın olmadığı dönemde Avni Aker'in atmosfer'i rakip takım üzerinde daha ürkütücü bir etki bırakıyordu. Avni Aker asıl o zamanlar cehennem'di. Mutlaka yıkılmalı ve yenisi yapılmalı. Yıkılsın ve yeni çatı yapılsın.

28TS61
24.04.2008, 15:14
kale arkalarina yeni tribun yapilip buyutulse daha faydali olur bence ama bunlar isin tersinden basliyor nedense

yeni stat falan hikaye, 2011 olimpiyatlari trabzonun elinden alinirsada sasmamak gerek

FatmaÇelik
24.04.2008, 15:27
Bencede koşu pisti stadın içine olmasın o zaman çok sahaya çok uzak oluyoruz ee doğal olarak tezahuratlar duyulmuyo o zaman futbolcularda gaza gelemiyo tabi...
Çok mantıklı bencede stadın dışına yapılsın.:alkış:
2 katlı stad konusuna gelecek olursak aslında fena bir fikir değil hatta çok güzel olur ama olabilirse tabii ki:cool:

Koray
24.04.2008, 15:31
Bencede koşu pisti stadın içine olmasın o zaman çok sahaya çok uzak oluyoruz ee doğal olarak tezahuratlar duyulmuyo o zaman futbolcularda gaza gelemiyo tabi...
Çok mantıklı bencede stadın dışına yapılsın.:alkış:
2 katlı stad konusuna gelecek olursak aslında fena bir fikir değil hatta çok güzel olur ama olabilirse tabii ki:cool:

:D:D:D

kardeş oraya yazan,kullancının imzası...

28TS61
24.04.2008, 15:38
----------

erol_izm
24.04.2008, 15:38
yeni stat falan hikaye, 2011 olimpiyatlari trabzonun elinden alinirsada sasmamak gerek

Olimpiyat'la alakalı şeyler devleti ve olimpiyat komitesini bağlar sanırım. Yani Trabzonspor düzenlemiyor bu organizasyonu ve yatırımıda Trabzonspor yapmaz. Olimpiyatlar için bir stadyum yapılmazsa bu devletin sorunu. Olimpiyatlar öyle ya da böyle yapılacaktır. Buradaki tek sorun stad konusunda yönetim'in halâ 3 maymun'u oynuyor olması. Stad olimpiyat stadı olmayacak diyorlar ama nasıl ve ne zaman başlanacağı konusunda net bir şey söylemiyorlar. Doğal olarak taraftar fazlaca beklenti içinde.

Murathan
24.04.2008, 15:40
Ya İkİ Katli Olmasin Şu Kolonlar Kaldirilsin ÜstÜnÜ Daha GÜzel Kapatsinlar Olsun Bİtsİn.2 Katli Olunca Taraftar İÇİn İİ Olmayacak(baĞiran Taraftar İÇİn KÖtÜ Olacak).sİze Bİr Örnek Alİ Samİ Yen Kapalinin Alt Tarafi BaĞirmiyor.bİr Örnek Daha Bjk Üst Tarafla Alt Tarafi BİRLEŞTİRDİLER Şİmdİ Stad İnlİyor.her Şey GÜzellİk İÇİn Olmasin.

Bir de stadyumun üstü açık bırakılacak diye bir açıklamamı oldu..... o zaman maraton olmazki hepsi açık tribün olur.....

yıkılıp belki daha güzl bir şekilde dizayn edeceklerdir...
KATILIYORUM

Aslında hem taraftarların görmelerini engelleyen direklerden kurtulmanın,
hem de maraton tribündeki çatının kaldırılmamasının ortak bir yolu var.

Şöyle ki;
Taraftar yeşil çimlerin üzerine minder, halı, kanepe, sandalye ne bulursa oturur.
Futbolcuları da maraton tribüne çıkartarak, her zaman yaptıkları şeyi yapmaları istenir..
Sizde takdir edersiniz ki, bizim futbol takımı futbol adına hiç bir şey yapmamakta..

Vay bee, ne çözüm.
SÜPER SÜPER :D

ÇİNGENELER GİBİ HERKES AYRI TELDEN HOBEEEYY:D

ççççççççççççççççççççç

Sadettin Odabaşı
24.04.2008, 15:49
Abi ne iş ya. Boşuna masraf. Eğer yeni stat yapımı pek yakın bir tarih değilse yönetim çıksın desin. Yok zıttı ise boşuna masraf.

Mehmet Fatih Yavuz
24.04.2008, 15:55
ya yeter bi bas git kardeşim.
bu nedir allah aşkına.
illa başka türlü mü konuşacağız?

alay mı ediyorsun?

hasta mısın nesin?

topla hepsini bi başlıkta yaz mesajını.
ağzımı bozacam en son.

+1AhmeT
24.04.2008, 16:17
bence çok iyi olur:)

tsmetu
24.04.2008, 16:25
stadı yenilesinler yeter nasıl yapacaklarsa yapsınlar acık kapalı önemli değil

Külünkoğlu
24.04.2008, 16:31
midnigt_61 meramını tek seferde ve forum yazım kurallarına uygun anlatırsan iyi olur.

Kadir Aydın
24.04.2008, 16:36
Çok güzel düşünmüşler, yeni stad yapılacağı için masraf yapmadan işi halletmeye çalışıyorlar. Mevcut çatının direklerini kaldırdıktan sonra çatıya çelik halat çekmek oldukça masraflı bir iş. Kaldı ki yeni stad yapılınca burası yıkılacak, yazık günah paraya...

Cengiz
24.04.2008, 17:06
Direksiz iki katlı kapalı yapılmalı , yağmurda ne yapacak insanlar

Külünkoğlu
24.04.2008, 17:20
Direksiz iki katlı kapalı yapılmalı , yağmurda ne yapacak insanlar
Sence ne yapacaklar ?

cableTS
24.04.2008, 17:34
Anket bana biraz tuhaf geldi. Bana göre 5 katlı, yerler laminant parke, koltuklar pimapen, localar da jakuzi olmalıdır. Ayrıca 1 adet yük ve 2 adet yolcu asansörü, 1 adet yüzme havuzu ve 2000 araçlık otoparkı olmalıdır.
Rizespor bile seneye 2.ligde maçlarını yeni sahasında oynayacakken biz hala avni akerin yok 2 katlımı 3 katlımı olmasını tartışıyorsak daha çok yolumuz var demekdir.
Yeni yönetimden enteresan fikirler gelmeye devam ediyor.....

ofluhalit
24.04.2008, 17:43
mevcut direklerin rahatsız edici olduğu kesin fakat 3-4 yıl içinde stad yapılacağı söyleniyorsa gereksiz birşey olur direklerin kaldırılması.sonra 300gün yağmur yağan bir memlekette saçmada kaçar.gerçi küresel ısınma var belki yönetim bundan dolayı böle bir karar almıştır :D

EyüpKILIÇ61
24.04.2008, 18:37

TrabzonSpor'un bu kadar büyük bir stada gerek yok bence evet iki katlı olsa hiç fena olmaz ama bu kadar büyük bir stadı biz ne yapacağız allah aşkınıza :D

Mayls
24.04.2008, 18:45
Sence ne yapacaklar ?
Insanlarin yagmur yagarken cekirdek citletecek halleri yok :) Cekirdek sorununa cözüm :D

Emre Emiroğlu
24.04.2008, 20:00
bu ne saçma bi öneridir ya. yeni stat planları haberimiz olmadan sekteyemi uğradı da avni akere odaklanıldı. ayrıca hadi taraftarı rahatlatmak için düşündüler böyle saçma bir fikir sunulabilirmi.. oldu olacak çatıyıda direkleride kaldısınlar maratonun üstüne naylon tenta çeksinler ıslanmayalım

asem61
24.04.2008, 21:49
Çatının kaldırılmasına bu kadar olumsuz bakılmasını anlamıyorum. Farklı takım tutan arkadaş grubuyla tv'de maçı izlerken, o tribünleri görüp alaycı alaycı gülmeyen bir kişiye rastlamadım. Adamlar resmen dalga geçiyor. Ciddi anlamda Türkiye'nin en komik yapısıdır o tribün çatısı ve kolonları. Kolonları bir kenara bıraksak bile başka bir komiklikde ışıklandırmayı engellemesi. O tribün önündeki köşe bayrakları civarı mesela ışık almıyor. Bir ara çatıya 2-3 spot monte edilmişti sanırım. Cidden komik bir görüntüsü var be arkadaşlar. Ayrıca yağmur yağınca eriyen insanlar değiliz. 2 haftada sadece bir 90 dakika izleyeceksiniz ve yakındığınız şey ya yağmur yağarsa? Tabi parası olup rahat yerde maç izleyen adam için o kadar sorun değil bu. Onlar tabiki direk arkasından maç izlenmesine daha mantıklı bakıyorlar.Ama Yattara'nın attığı çalımların bir kısmını görüp geri kalanını görememek ve seyirci coşarken senin kocaman betonu izlemen akla ve mantığa uygun bir durum değil. O kolonlar sayesinde neresinden bakarsanız bakın o tribün çok dandik ve komik. Kimse kraliyet ailesinden gelmiyor sanırım. Köşklerde saraylarda büyüyende yoktur büyük ihtimal. O zaman 2 haftada bir yağmur altında maç izlemek ve 90 dakika boyunca o atmosferi engelsiz yaşamak bir taraftarın en doğal hakkı. Erimezsiniz arkadaşlar. Al yağmurluğunu veya şemsiyeni 2 haftada bir 90 dakikacık yağmur altında izle takımını. Sanki her maçı yağmur ve kar altında oynuyoruz.

dogru söze ne denir.ayni fikirdeyim. rahat seyretmek isteyen kahvelerde veya evinde seyretsin.biz cok islandik o statta. ama mac seyrettik beton ve direkleri degil

pReN@_61
24.04.2008, 22:46
Direksiz iki katlı kapalı yapılmalı

Nytre
24.04.2008, 23:20
benim dusuncem ankette yok ... ustu yine kapali olmali ancak maraton tribunu biraz daha egimi az olarak yukselmeli ayni ingiltere stadlari gibi . direkler olmadn

Harun
25.04.2008, 22:20
Bence maratonun kapasitesi küçültülmeli.Kale arkalarına ilave yapılmalı.Maraton küçülünce direkler otomatikman kaldırılır.İkibin kişilik kale arkaları bi biz de var artık.

iril
26.04.2008, 00:36
direkleri şeffaf yapsınlar

Burçak
26.04.2008, 01:37
:D çatıda güneş enerjili. baya bi hacmi var. 1 senede amorti eder kendini :))
şaka biyana bence gereksiz. üzerinde durmamız gereken daha önemli işler var. nasılsa 2011 e yetişecek diyolar yeni stat... varsın 3 sene daha bu şekilde idare edelim...

Fatih Ersoy
26.04.2008, 02:01
Keşke oynanan futbol da eski haline dönebilse...

Tosun61
26.04.2008, 02:26
Hic geregi yoktu,bu catiyi zamaninda kolonsuz avrupai modern bi sekilde neden yapmadilarda simdi catiyi tamamiyla kaldiriyorsun olacak is degil,hem seyirciler acisindan hem görünüs acisindan catisiz tribün iyi gözükmüyor cati o stada ayri bir ambians katiyor,tekrar gözden gecirilsin LÜTFENN...
http://www.bilder-hochladen.net/files/5mpd-4.gif

Harun-61
26.04.2008, 14:20
Fenerbahçe, 10 milyon Dolar harcayacak;
Şükrü Saracoğlu Stadı'nın üstünü kapatacak

netgazete

eys_61
26.04.2008, 14:31
Bence maratonun kapasitesi küçültülmeli.Kale arkalarına ilave yapılmalı.Maraton küçülünce direkler otomatikman kaldırılır.İkibin kişilik kale arkaları bi biz de var artık.

Büyük çapta bir tadilata gidilecekse yapılabilir ama hiç sanmıyorum,muhtemelen bir iki değişiklik yapar bir kat da boya atar bitirirler.

hasancolak
26.04.2008, 15:24
bence avnı aker yıkılıp yenı stat yapılmalı

eMR3
26.04.2008, 16:49
Ya Çatıyı kaldırmak ne demek ya?? Halı saha mı yapacaklar direkler kaldırılsın sıradanlaşmayalım lütfen ya....Çatı kalsın, direkler kaldırılsın iki katlı olsun ... :)

TaraftaR
27.04.2008, 06:35
Bu catilari öyle bir yapmislar ki, paraya kiyip (eski adiyla) kapali tribüne bilet alsan dahi direkten kurtulamiyorsun. Ancak tribünü cok iyi biliyorsan, secerek bilet alirsan önüne direk gelmeden mac izlersin. En direksiz yerler kapalinin alt kati ve seref tribününün üstü.

Maratonda yer bulamayip meshur oda kadar kolonlarin arkasina düsmüslügüm ve pozisyonu takip edecegim diye top sürüyormuscasina bir o yana, bir bu yana kosmuslugum vardir.

Ancak her seye ragmen bugün gelinen asamada direklerin kaldirilmak istenmesi (yüksek maliyet acisindan) ek bir yüktür ve gereksizdir. Madem ki yeni stat yapilacak, 2 sene daha idare edilebilir. Akustigin bozulacagi iddialarinin cürütülmüslügü ise eskiye dayanir. Stadyumumuzun "cehennem" olarak adlandirildigi yillarda maraton tribününün üstü cascavlakti.

zafercalikoglu
28.04.2008, 16:25
bu çatıyı zamanında böyle yapanlara sormak lazım
bu kadar mütahattimiz var yaptıkları catıya bak,yazıklar olsun

Nytre
13.05.2008, 03:45
Kulup baskanimiz sayin Sadri Sener son divan kurulunda su aciklamalarda bulunmustur.

```Şener, Akyazı Spor Kompleksi Projesi'nin başlanması halinde 2011 yılında tamamlanabileceğini kaydederek, ''Bunun için Hüseyin Avni Aker Stadı'nda yeni düzenlemelerde bulunmak istiyoruz. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne kale arkası tribünlerinin büyümesi için talepte bulunacağız. Böylece bu bölümler daha fazla kişi alacak ve stat daha coşkulu bir hale gelmiş olacak'' dedi.````

Bu yenilemeler arasinda daha once gundeme gelen

MARATON TRIBUNUNUN ustunun acilmasi ,

bayanlar ve cocuklar icin yeni oturma yerleri ,

Kalearkasi tribunlerinin buyutulmesi ve sahaya yaklastirilmasi ,

maraton ozel bolumuyle ilgili yeni duzenlemeler de soz konusu.

Calismlara stadin bu yil en son 19 mayis kutlamalari icin kullanilmasindan sonra calismalara baslanacagi bekleniyor.

-------------------------------------

alper*
13.05.2008, 07:57
Staddaki koltuklar kaldırılsın.
:)

(Şaka değil.)

Faik Yılmaz
13.05.2008, 08:27
evet koltuklarda yenilenmeli bence.... Ofsporun bile çok daha güzel koltukları var.....daha az yer kaplayan açılıp kapanan rahat koltuklar......

maratondaki direkler kaldırılmalı kale arkasıda yükseltilmeli....

macka61
13.05.2008, 13:16
çok iyi işler yapıyor yönetim gerçekten yeni yapılacak stad belki yetişmeyebilir yapılmak istenilen işler doğru hemde proje kapsamında avni akerin kompleksi yapacak firmaya verileceği söyleniyordu hemde stadımızın değeri artmış olur

LazAnisT
13.05.2008, 13:37
Avni Aker geçmişine dönse ne olacak.Önemli olan yöneticilerin ve Bordo_Mavi formayı giyme şerefine nail olan futbolcuların geçmişe dönebilmesi.

ÜNAL
13.05.2008, 13:44
Avni Aker geçmişine dönse ne olacak.Önemli olan yöneticilerin ve Bordo_Mavi formayı giyme şerefine nail olan futbolcuların geçmişine dönebilmesi.
Yerinde bir söyleyiş..:alkış:

Şampiyonluk yıllarımıza dönelim de formamız paçavra,koltuklarımız beton olsun!

Kalkinmali
13.05.2008, 15:43
Staddaki koltuklar kaldırılsın.
:)

(Şaka değil.)

pekala neden alper kardes?

Samet Yildirim
13.05.2008, 18:52
Iki Ayda bitecek !!!
http://www.haber61.net/images/news/6938.jpg
Avni Aker'e MAKYAJ
13 Mayıs 2008 / 18:40
Avni Aker Stadı inşaatı ön izni alındı. Kale arkası tribünleri büyütülerek kapasite 3 bin artırılacak.

Trabzonspor yönetimi Avni Aker Stadı kale arkası tribünlerinin seyirci kapasitesini artırıyor. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'den ön izni alan bordo- mavili yönetim projeyi hazırlatıyor. Kale arkası tribünlerinin 2 bin seyirci olan kapasitesi yapılacak. Yeni tribün inşaatının ardından 3 bin daha arttırılarak 5 bin seyirci kapasiteli olacak. İnşaatın bitiminin ardından 20 bin seyirci kapasiteli Avni Aker Stadı, 23 bin seyirci kapasiteli olacak.

PORTATİF OLACAK
Avni Aker Stadı'nın iki kale arkası tribünü yıkılmadan yerine prefabrik tribün yapılacak. Bordo-mavili yönetim tarafından hazırlanan projede sahaya 35 metre uzaklıktaki kale arkası tribünleri daha da yakınlaştırılacak. Yeni yapılacak kale arkası portatif tribünün sahaya 6 metre uzaklıkta ve 80 metre uzunluğunda, 20 basamaklı olacağı belirtildi. Mevcut kale arkası tribününün her biri ise 7 basamaklı ve 1000 seyirci kapasiteliydi.

2 AYDA BİTECEK
Bordo-mavili yönetim kale arkası tribün inşaatını lig başlayan kadar bitirmeyi planlıyor. Prefabrik tribünler 2 ay içersinde hazırlanarak Avni Aker'e getirilecek ve bir hafta içersinde yerlerine monte edilecek. Yeni tribünler mevcut kale arkası tribünler yıkılmadan onların önüne yapılacak. Akyazı stadı yapılana kadar 3 yıl daha Avni Aker'i kullanmayı planlayan yönetim üç yılın sonunda istendiği taktirde Avni Aker prefabrik tribünü yerinden sökerek başka bir yere taşıyabilecek.

BASIN TRİBÜNÜ ÜSTE TAŞINIYOR
Trabzonspor yönetimi Avni Aker'de yapmayı düşündüğü yenilikleri kale arkası tribünlerinin seyirci kapasitesini artırmakla bitirmiyor. Yönetim protokol ve basın tribünlerini de yerini değiştiriyor. Basın tribününün yanı sıra protokol tribünü de bulunduğu yerin bir üst katında ki tribüne taşınacak. Basın ve protokol tribününe asansörle inilip çıkılacak.

STAT TÜMÜYLE BOYANIYOR
Basın ve protokol tribünlerinin yeni bir üst kata taşımayı planlayan yönetim ayrıca bu tribünlerin bulunduğu yere kafeteryalar yapacak. Stat içindeki ki tüm koltukları yenilemeyi planlayan bordo mavili yönetim ayrıca stada tamamen dış cephesi de dahil olmak üzere tümüyle boyanacak.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

Nytre
13.05.2008, 20:42
tribunleri yetistiremezlerse sezon basina kim yardim etmeye gidiyor ?

ofluhalit
13.05.2008, 20:52
kalearkalarının yakınlaştırılıp büyütülmesi yeni stad yapılana kadar yapılacak en güzel şeydi.yönetimi tebrik etmek lazım.çılgınların yeni sezonda daha kalabalık bir kitleyi yönlendireceği ve kaleye daha yakın olacağını düşünmek bile yeter :D

Emre B.
13.05.2008, 21:04
Akyazı stadı yapılana kadar 3 yıl daha Avni Aker'i kullanmayı planlayan yönetim üç yılın sonunda istendiği taktirde Avni Aker prefabrik tribünü yerinden sökerek başka bir yere taşıyabilecek.
Burayı görene kadar karşıydım.İnşallah güzel olur.

alper*
13.05.2008, 21:20
pekala neden alper kardes?
Kapasite artar :)
Ama benim söylediğim çok uçuk ve mantıksız bir şey.

TSknbkTS
13.05.2008, 23:08
diğer 3 cepheyide şu anki kapalı gibi 2 katlı ve kapalı yaparak tabi koşu pistini de iptal edersek yeni stada gerek kalmaz.atmosfer de mükemmel olur...

Ünyeli Murat
14.05.2008, 11:03
bu yönetim yeni stad yapamayacağı için milletin ağzına bir parmak bal çalayım bari kabilinden işler üretiyor...temelsiz binaya 20 kat daha at ne fayda...

Ercan DEMİR
14.05.2008, 11:07
bu yönetim yeni stad yapamayacağı için milletin ağzına bir parmak bal çalayım bari kabilinden işler üretiyor...temelsiz binaya 20 kat daha at ne fayda...

Yeni stadı zaten devlet yapacak bizimle alakası yok + avni akerin düzenlemeside gençlik spor tarafından yapılacak sanırım. Yine bizden pek bir para çıkmayacak. Karalama yapmayın lütfen. Adamlar mayıs ayında genç ve gelecek vaadeden transfer yapıyor yine yaranamıyor kötüleniyor. Ayıptır günahtır ya.

İskender
14.05.2008, 11:32
Düzenleme gerekli stadyumda...

Herkeze mavi boncuk dağıtılamayacağına göre...

Birilerinin beğenmeyeceği kesin,

Bence kale arkalarının büyütülmesi, görüş açısını kısıtlayan direklerin kaldırılması isabetli bir karar olacak...

maçkali616161
14.05.2008, 12:08
Akyazıya falan hiç gerek yok zemin aşağıya çekilip koşu pisti olan yerede tribün yaparsak (bjk ın daha önce yaptığı gibi) birde direk konusunu çözüme kavuşturursak avni aker bize yeter de artar bile

A.İLELİ61
14.05.2008, 12:08
O stadta maç izleyenlere bi sorun açığın kolonlarını..İnsanın çıldırası geliyor..Pozisyonları görmek için yat kalk sağa sola..
Kaldırılması büyük hizmettir taraftara..

Hekimoğlu
14.05.2008, 12:15
hazımsızlar çıkacak elbet ama yönetim doğru bildiğini yapmalı.yeni düzenleme şart.ama Trabzonda güzel bir stat ve atmosferin olmasını hazmedemeyen Trabzonsporlu olduğunu iddia eden bir iki zerzevatın hoşuna gitmiyor tabi.

Mustafa K. Demirbaş
14.05.2008, 12:18
kale arkalarının kapasıtelerının artırılması ve sahaya yakınlastırılması fıkrı cok guzel ınsallah yenı sezona yetısır

Çağrı Bilici
14.05.2008, 12:28
o kolonlar nedir ya .avniakere ilk kez maça gittiğimde bir ceza sahasını göremiyordum o kolonlar yüzünden ve az da sövmedim böyle bir inşayı yapana.başka bir stadta da öyle birşey yok

Murat'
14.05.2008, 12:39
ben herşeyi anladım da bu portatif tribün işini pek anlayamadım yaaaa..koskoca trabzonspor taraftarı prefabrik tribünlerden mi maçı seyredecek..

maçkali616161
14.05.2008, 13:04
Bence taraftara asıl sorulması gereken soru akyazı projesimi yoksa modernize edilmiş,koşu pistinin yerine tribün yapılmış direkleri kaldırılmış Avni Aker mi TRABZONSPOR için daha hayırlıdır?

BALKAN 06
14.05.2008, 13:39
ister A.Akeri modernize etsinler isterse Akyazı projesi hayata geçirilsin dikkate alınması gerekli en önemli 3 konu
1-koşu bandı olmaması lazım(ingiliz stadları misali)
2-30-35 bin kapasiteli(fazlası olursa dolmaz rakibe psikolojik baskı kuramayız)
3-akustiği unutmamak lazım(sesimiz gür çıksın)

inşallah bunları kulak ardı etmezler çok önemli bence.

Uğurtan
14.05.2008, 14:33
3 yıl için harcanacak parayı gereksiz görüyorum.. Ancak söylendiği gibi frefabrik tribünlerle yapılacaksa ve daha sonradan bunlar sökülüp herhangi biyerde değerlendirilebilecekse olabilir.. Ancak 3 yıl için masraf yapmaya değmez.. Yıllarca nasıl çekmişsek bir 3 yıl daha çekilir pekala..

zafer6161
14.05.2008, 14:48
bize uyacak en mükemel stad şekli baselinki

http://img512.imageshack.us/img512/6472/stjakobyg4.jpg

Remzi
14.05.2008, 14:51
Google Earth'tan buldum..Stadımızın eski hali:)
http://img111.imageshack.us/img111/6813/69057551cc9.jpg

zafer6161
14.05.2008, 14:52
http://img410.imageshack.us/img410/2675/ataturkolimpiyatstadyumag2.jpg

olimpik istemiyoruz

Uğurtan
14.05.2008, 14:55
Google Earth'tan buldum..Stadımızın eski hali:)
http://img111.imageshack.us/img111/6813/69057551cc9.jpg

ahh.. ne güzel yaptın remzi :) geçmişe gittim.. Ben kapalının o eski halinde de bulunmuştum.. Çok tuhaf bir duygu..

BALKAN 06
14.05.2008, 15:07

görüntü mükemmel
gerçekten abartısız hayalimizdeki gibi
kapasitesi kaç acaba?
eğer çok büyük değilse al gel Trabzona koy:)
şehrinde havası değişir takımında oyuncularında.

Samet Berber
14.05.2008, 15:09
görüntü mükemmel
gerçekten abartısız hayalimizdeki gibi
kapasitesi kaç acaba?
eğer çok büyük değilse al gel Trabzona koy:)
şehrinde havası değişir takımında oyuncularında.
Basel in stadı .

35.000 kapasiteye sahip.

TSelif
14.05.2008, 15:09
MARATON TRIBUNUNUN ustunun acilmasi ,

O zaman bilet ve kombine fiyatları aynı olmalı kale arkasıyla :rolleyes:
Üstü açık tirübin mi olur başka ya :confused:

BALKAN 06
14.05.2008, 15:10
Basel in stadı .

35.000 kapasiteye sahip.
her yönüyle tam bizlik valla mükemmel stad
büyüklerim daha iyi bilir ama yanlışmı düşünüyorum acaba
zafer abinin keşfettiği stad 10 numara.:alkış:

Külünkoğlu
14.05.2008, 15:24
Bence Basel stadı da iyi değil. tribunler sahaya çok uzak. :cool:

Mayls
14.05.2008, 15:31
Bence tribünlerle saha arasinda en fazla 5 metre olmali. Hatta kale arkalari 2-3 metreden fazla olmamali. Basel'in stadinda kale arkalari rahat 10 metre uzaklikta.

Nurettin Yılmaz
14.05.2008, 15:41
artık yeni bir stad mı yapılır yoksa mevcut olan stadımız mı büyütülür orasını bilemem ama önemli olan ne yapılacaksa bu kentimizin kapasitesi , dinamikleri ve potansiyeli tarafından yapılmalıdır öyle taşıma su ile değirmen döndürmeye gerek yok.....

Emirhan Makul
14.05.2008, 15:42
bu yenilemede kapalıdaki direklerde kalkacak mı ?

Egemen Yılmaz
14.05.2008, 15:47
baselin stadı ideal diye düşünüyorum

Nurettin Yılmaz
14.05.2008, 16:06
eğer avni aker yenilenip büyütülürse bundan sonraki ilk iş civardaki estetiği bozuk binalara bir iyilik düşünmek olmalı...

Kazım Uzunboy
14.05.2008, 17:47
eğer avni aker yenilenip büyütülürse bundan sonraki ilk iş civardaki estetiği bozuk binalara bir iyilik düşünmek olmalı...
Stad hayırlısı ile bi yapılsın da onlar olmasa da olur

BALKAN 06
14.05.2008, 18:43
Bence Basel stadı da iyi değil. tribunler sahaya çok uzak. :cool:
Abi bende diğer stadlardan gözüm korkmuş Basel'in stadı görünce sanki tribün sahaya çok yakınmış gibi geldi
yinede kapasitesi şekli şemali bize uyacak bir stad
bizimkiler tribünleri daha yakın yapsın sahaya sorun hallolur
yeterki niyete alsınlar.

Samet Berber
14.05.2008, 18:48
Arkadaşlar ben Benfica nın stadına bayılıyorum .

İşte tek foto da Luz Stadium...http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6e/Est%C3%A1dio_da_Luz_2005_(3).jpg/800px-Est%C3%A1dio_da_Luz_2005_(3).jpg

Egemen Yılmaz
14.05.2008, 18:58
bizde de avrupa ya da dünya şampiyonası yapılsaydı böyle güzel stadlarımız olurdu ama yapılmıyor işte...

OYılmaz
14.05.2008, 20:01
Kesinlikle direksiz 2 katlı kapalı yapılmalı

orhan42
14.05.2008, 20:56
Bu gibi bir stadı Trabzonsporumuza kazandırırlarsa gerçekten büyük iş yapmış olurlar.Hem aşırı büyük değil. hem İngiliz tipi..Dha ne olsun...:)

UmutBaykan
14.05.2008, 21:00

Tam bize uygun bir stad ve kapasitesi de yeterli bence..çok hoş görünüyor

DNA-TS
14.05.2008, 21:03
yani şu ana kadarki en güzel örneklerden bence...çünkü büyük stad yapınca ne olacak ne değişecek..bence sparta pragın stadı da güzel bir örnek ..hemde adamlar bedavaya yaptırdılar stadı...sponsorlara

Kazım Uzunboy
15.05.2008, 06:28
44 345 kapasiteli Zentralstadion diye bi stad :D
Gayet güzel tam istediğimiz gibi direkleride yok
http://img410.imageshack.us/img410/5793/11hr5.jpg http://img410.imageshack.us/img410/587/22xb0.jpg

Serdar A
15.05.2008, 23:14
Medyada okuduklarımızla kale arkası görünümünün şu şekilde olabileceğini düşünüyorum . Belki 6-7 sıra daha yüksek .

http://www.worldstadiums.com/stadium_pictures/middle_east/turkey/mediterranean/antalya_ataturk.jpg

Akustik tasarımı üzerine eğitim almış biri olarak söyleyeceğim , Avni Aker'in mevcut çatısına fazla takılmamanız . Çatının kaldırılması çok büyük etki etmeyecektir .

hodlu
15.05.2008, 23:45
Zaten bence yeni stad yerine A.Aker bölüm bölüm yıkılarak koşu pisti olmadan 40 bin kapasiteli süper bir stad yapılması doğru olan...

TSezgin61
16.05.2008, 00:01
tribunleri yetistiremezlerse sezon basina kim yardim etmeye gidiyor ?
.....................................

boztepeliyasin
25.05.2008, 19:06
fazla masraf yapmaya gerek yok direkler kaldırılsın kale arkaları yönetimin dediği gibi yapılsın yeterli. yeni stadımız yapılacağı için avni akere fazla düzenlemeye gerek yok diye düşünüyorum.

Cagdas Topal
25.05.2008, 20:00
resmi sitede yazmıyor ?

Burçak
25.05.2008, 20:09
bence böle bi olaya girilmesi gereksiz. madem 2011 e yeni stat yetişecek deniyor hiç gerek yok direkk ve çatıyı kaldırmaya. 3 seon daha gideriz böyle ne olacak sanki.

pReN@_61
25.05.2008, 20:09
kapasite mutlaka arttırılmalı.

Cagdas Topal
25.05.2008, 20:11
bence böle bi olaya girilmesi gereksiz. madem 2011 e yeni stat yetişecek deniyor hiç gerek yok direkk ve çatıyı kaldırmaya. 3 seon daha gideriz böyle ne olacak sanki.

abi ben bu yönetimin catıyı ve diregi kaldıracagına inanmıyorum trabzonun ne kadar yagıs aldıgını herkes biliyor ... bide haber resmi sitede yok ben bulamadım .

DNA-TS
25.05.2008, 20:26
eğer yeni stad için bi gelişme olmayacaksa vakit kaybetmenin bir anlamı yok bölüm bölüm yıkıp yeniden yapalım dicem ama portatif tribün yapmaya başladıklarına göre yeni stad için bi gelişme var demek...bi açıklama yapılsa yeni stad için içimiz rahat etse...enson fb maçında maratonda izledim ..yattaranın golünü izleyebilmek için yattarayla aynı anda 3-4 koltuk sola gittim...çünkü direkler mani oldu ..bencede kaldırılsın çatı ..bi faydası yok ne akustik nede estetik...

Sinan G.
25.05.2008, 20:27
tribün stada ne kadar yakın olursa taraftarın maça baskısı o derece hissedilir olur.

Hekimoğlu
25.05.2008, 20:42
kale arkalarının sahaya yaklaştırılıp büyütülmesini hayal ederdim hep şimdi gerçekleşiyor ama artık standartlar değişti kayseri bile sıfırdan stat yapıyor.yeni stad yapılana kadar da olsa çok güzel bir fikir bence.

Cagdas Topal
25.05.2008, 20:55
eğer yeni stad için bi gelişme olmayacaksa vakit kaybetmenin bir anlamı yok bölüm bölüm yıkıp yeniden yapalım dicem ama portatif tribün yapmaya başladıklarına göre yeni stad için bi gelişme var demek...bi açıklama yapılsa yeni stad için içimiz rahat etse...enson fb maçında maratonda izledim ..yattaranın golünü izleyebilmek için yattarayla aynı anda 3-4 koltuk sola gittim...çünkü direkler mani oldu ..bencede kaldırılsın çatı ..bi faydası yok ne akustik nede estetik...

nasıl faydası yok ? yagmur yagarsa falan ne olacak dogruya trabzon senede 1-2 kez yagıs alıyor ...

DNA-TS
25.05.2008, 21:13
kalearkasında maç izleyenler nasıl izliyorlardı....yada bayern münih olimpiyat stadında kaç sene maç oynadı...münihte hiç yağmur yağmıyormuydu?

krdnz
25.05.2008, 21:28
Çatı kalkmalı mı kalkmamalı mı?

Kale arkası tribünü poratatif mi olsun?

Koşu pisti kaldırılmalı mı?

Çatı kalkarsa yerine yenisi yapılmalı mı?

............

bu sorular böyle uzayıp gider.çünkü,biz millet olarak hiçbir şeyi uzun vadeli düşünmüyoruz.inşallah şimdi yapılacak olan çalışmalar günü kurtarmaya yönelik değildir.

#10 Fietra
25.05.2008, 23:32
Güzel olacağa benziyor.:)Maratondaki ve kale arkalarındaki koltukların çoğu söküldü,yeni koltuklar geliyor.

Nytre
26.05.2008, 00:06
2011 icin zaten stat yapilacak.. stat disinda baska tesislerde yapilacak bu sdece trabzonla alakali birsey de degil. turkiye genelinde baslatilan bir hamle,

trabzon avni aker stadina yapilan rutusleri cok gormeyelim... 2-3 yilda olsa guzel olur, hem yeni stada ne zaman gececegimizde belli degil.

trabzondaki atmosferi dahada gelistirmek icin de , stada yeni bir hava katmak icinde dogru bir davranistir.

Hamdi Karamahmutoğlu
26.05.2008, 01:47
Atmosfer acisindan kalearkalari iyi olacaktir.
Kapasite artacak etkiyle birlikte.
Yeni stadyuma kavusana kadar idare eder bizi.

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Kazım Uzunboy
26.05.2008, 02:29
Bence hep idare eder
AvniAker'den vazgeçme taraftarı değilim

Hamdi Karamahmutoğlu
26.05.2008, 02:37
Bence hep idare eder
AvniAker'den vazgeçme taraftarı değilim

Avni Aker yer olarak muthis bir yere insa edilmis.
Ama stadyum icin alan oldukca dar.
Stadyum yikilmadan, saha ile birlesmeden komplike bir stadyum yapilamaz o yere bence.

Kazım Uzunboy
26.05.2008, 02:40
Avni Aker yer olarak muthis bir yere insa edilmis.
Ama stadyum icin alan oldukca dar.
Stadyum yikilmadan, saha ile birlesmeden komplike bir stadyum yapilamaz o yere bence.
Oraya yeni stad yapmalarını savunmyorum zaten :)

AvniAker'in kalearkalarının kapasitesi arttıktan sonra belki de bize yetecek kapasiteye ulaşabilir :rolleyes:

TSezgin61
26.05.2008, 11:59
az düsünün, akyazi projesi Trabzon sehri icin cok büyük bir proje....

niye hala israr ediyorsunuz, burda söz konusu sadece Trabzonspor olsa tabiki yerinde yikilir yapilir...

AMA AKYAZIYA DEVLET YARDIM EDIYOR VE SEHIR ICIN COK ÖNEMLI...;) bunu yönetimimiz biliyor. eger avni akerin yerine yapmaya kalksak devlet niye yardim etsinki...

firsat bu firsat hazir olimpiyatlarda var...

karistirmayin öbür taraflari yapilanlari destekleyin daaa...:)

TheRapZoNe
26.05.2008, 13:31
Yeni stadyum yapilana kadar, Avni Akerdeki modernize calismalarinin ne gibi bir zarari oldugunu anlamis degilim. Bizim millet ne istedigini iyice sasirdi :)

Dursun Kaplan
26.05.2008, 13:48
Habu direkLer görüntüyü bozuyo.. :D

Direksiz iki katLı süper oLur.. :rolleyes:

İskender
26.05.2008, 14:44
Yönetimde bunca inşaatçı adam var, birilerine güvenmeyi öğrenelim artık...

Stad gayet güzel olacak bence, Trabzonda olan arkadaşlar enerjinizi kombine almaya harcayın...

Nytre
26.05.2008, 14:49
yonetim ilk baslarda `direkleri kaldiracagiz` diyordu ama son aylara ondan bahsetmiyor aciklamalarinda.

OYılmaz
26.05.2008, 14:49
Kale arkası kapalının seviyesine getirilip sahaya yaklaştırılıp üstü kapatılırsa yeni stada gerek kalmaz sırf yeni stad için güzelim T ler yok olacak deniz kirlenecek Trabzondaki deniz yaşamı doğal güzelliği tehlikeye girilecek karşıyım yeni stada .... normal maçlarda stad dolmazken yeni stad yapıncamı dolacak hemde 35 bin sanmıyorum Trabzondaki insanların maddi durumu ortada onlarıda düşünmek lazım çoluk çocuk zor geçindirmeye çalışan bir sürü insan var Trabzonda inş. yanılırım dolar stad

Faik Yılmaz
26.05.2008, 15:06
10 senedir bir çivi bile çakılmamıştı stadyuma iyi oldu en azından az da olsa boğucu bir atmosfere sahip olur...

Adnan Mollasalihoğlu
30.05.2008, 15:22
stadın son hali....
http://www.haber61.net/image_gallery_detail.php?id=13&uniq_id=1212336996

TSezgin61
30.05.2008, 16:36
bu iyi haberler, bu transferler böyle giderse ilk macta stadi cikar bu taraftar:D

iyi anlamda yani....

cildirt bizi delirt bizi baskaniiiiiimmm.... bu stadi baslarina yikaliiiimmm:D:D

sonrada ver elini yeni stad

Kalkinmali
30.05.2008, 19:24
Habu direkLer görüntüyü bozuyo.. :D

Direksiz iki katLı süper oLur.. :rolleyes:

direkler kaldiriliyor... :) gecenlerde foto'da gordum! super birsey!

ali+61+26
30.05.2008, 20:58
bence tek katlı stadın bütün cevresi maraton gibi yukarı doğru uzun direksiz tribünlerin üstüde kapalı olcak tabi her tarafa.. üstü kapalı olmasada olur... koşu pistsiz sahaya 5 metre...hayalimdekini aktarmaya çalıştım ama... kapasidede kale arkaları7500 marotonlarda 10000 her ikiside.. toplam 35000..fazla olupda boşmu kalsınn görüntü daha gzl olurr..

ama geleceğide düşünyosak gelecekte trabzonun nufusu artar 1 milyonu gecerr yetmez diyosanız..75000 kişilk bişe yapılsın 3 katlı üstü kapanır acılır.. :)

Emirhan Makul
30.05.2008, 21:12
yeni stad yapılınca bu stad akşabatsebata kalır herhalde

Oğuzhan Turhan
30.05.2008, 22:06
yeni stad yapılınca bu stad akşabatsebata kalır herhalde

Zannetmiyorum..
Avni Akerin arazisini stadı yapacak olan şirkete verirler gibi geliyor

zafer6161
08.06.2008, 20:09
bugün stada gittim,bayağı yoğun bi çalışma vardı,

http://img90.imageshack.us/img90/7241/p6080430np1.jpg