PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağduyulu Taraftar Projesi

ilteriş
22.04.2008, 16:09
Bu sene ilk maçımızda kendini bilmezler sahaya girdi.Galip olduğumuz maçı hükmen 3-0 yenik kapadık.Beş maç seyircisiz oynadık.Sezona bu moral bozukluğu ile başlamamız ve diğer etkenlerle bu sezon geldiğimiz nokta ortada.Oysaki Avni Aker Stadı Türkiye'de tel örgülü olmayan ender statlardan biri.Birkaç sene önce mavi bayrak almıştı takımımız.Artık maçlarımızda olay çıkmasın.Taraftarlar sahaya girmesin.Sahaya yabancı madde atılmasın.Takımımız cezalar almasın.UEFA'da bile seyircisiz oynayan tek Türk takımıyız.Bunlar çok üzüntü verici şeyler.Takıma zarar veren holiganlar artık stada sokulmamalı.Taraftarlarımız bilinçli olmalı.Yönetim,taraftar,basın ve yetkili kamu kurumları biraraya gelip artık bu soruna bir çözüm getirmeli.
Saygılarımla.

Sinan SARI
22.04.2008, 20:21
Senin demek istediğini anlayabiliyorum.Takımımıza destek verelim ama bunu yaparken de kesinlikle zarar verecek davranışlardan kaçınalım düşüncesindesin.

Ama ben bu konuya birde değişik bi taraftan bakmak istiyorum ki onu da burda dile getirmek gerekiyor ayrıca;

Şimdi senelerce bize (o çoşkulu Trabzonspor taraftarı,rakibe korku salan) hep şu dikte edildi; aman sağduyulu olalım aman taşkınlık yapmayalım, sakın bağırmayın çağırmayın ayağa kalkmayın, bak tel örgüleri de kaldırdık uslu uslu maç izleyin. Yok uefa kriterleri yok bilmemne kriterleri meşale yakma konfeti atma yoksa ceza yersin...

Peki sonuçta noldu; O taraftar Kaplan, kediye döndü.

Bence tel örgüler de geri gelsin o coşkulu taraftar da.(yoksa bizi daha çok sabote ederler, kullanırlar.)

Metin Ural
22.04.2008, 20:58
tel orgusuz coskulu olamiyor mu taraftar? eger olamiyorsa bence sorun taraftardadir, tel orgulerde degil. tel orgulerde sucu aramak cok basite kacmak olurdu bence.

sagduyulu olmak demek, bagirmamak cagirmamak veya takimini ayakta desteklememek degildir. bu iki olguyu farkli kutuplarmis gibi gostermek bence dogru olmazdi.

mustafakaya
23.04.2008, 00:30
destekliyorum, berbat bir sivas maçı yüzünden gelebileceğimiz noktanın çok altında kaldık. neyse, vardır bir hayır.

Salih Sezer
23.04.2008, 00:39
rakip takıma şiddet olmadan da baskı yapılabilir pekala

ilteriş
24.04.2008, 12:31
Senin demek istediğini anlayabiliyorum.Takımımıza destek verelim ama bunu yaparken de kesinlikle zarar verecek davranışlardan kaçınalım düşüncesindesin.

Ama ben bu konuya birde değişik bi taraftan bakmak istiyorum ki onu da burda dile getirmek gerekiyor ayrıca;

Şimdi senelerce bize (o çoşkulu Trabzonspor taraftarı,rakibe korku salan) hep şu dikte edildi; aman sağduyulu olalım aman taşkınlık yapmayalım, sakın bağırmayın çağırmayın ayağa kalkmayın, bak tel örgüleri de kaldırdık uslu uslu maç izleyin. Yok uefa kriterleri yok bilmemne kriterleri meşale yakma konfeti atma yoksa ceza yersin...

Peki sonuçta noldu; O taraftar Kaplan, kediye döndü.

Bence tel örgüler de geri gelsin o coşkulu taraftar da.(yoksa bizi daha çok sabote ederler, kullanırlar.)

Benim demek istediğim şu taraftar takımını en coşkulu bir şekilde desteklesin ama takıma zarar verecek şeylerden sakınsın ve küfür etmesin.Küfür etmedende takım desteklenebilir.Sahaya yabancı madde atmadanda takım desteklenebilir.Sahaya girmedende takım desteklenebilir.Trabzonspor taraftarına yakışanda budur.

erol_izm
24.04.2008, 13:20
Taraftarı yüzünden bu kadar ceza alan çok az takım vardır. İşin ilginç tarafı ise taraftarımızın İngiliz stadı tarzında stad istemesidir. Fakat ben şuna inanıyorum. Taraftarına adam muamelesi yaparsan ve adam gibi maç izleme olanağını sunarsan o taraftar'ın kendi takımına bu kadar bilinçsizce zararlar vereceğini sanmıyorum. Sonuçta bunda kulüp yönetimlerinin büyük sorumlulukları var. Ben maçıma rahat gidiyorsam, koltuğuma oturduğumda psikopat tipli adamlarla yer kavgası yapmak zorunda kalmıyorsam ve para vermeme rağmen futbol yerine kolonları izlemek zorunda bırakılmayıp keriz yerine koyulmuyorsam neden taşkınlık yapayımki? Önce sağduyulu bir yönetime ihtiyacımız var sanırım. İnsan yerine konan her birey yeterince sağduyulu olabilir.

b_m_61
03.05.2008, 08:46
bizim sahamız bazı oyuncularımız için deplasmandan beter.oyuncuların üzerinde aşırı baskı var.özellikle trabzonlu oyuncuların.mesela bence hüseyin rusya ya gitse orda trabzonda oynadığından kat kat güzel oynar.çünkü süper bir oyuncu olmasa bile kaliteli ve faydalı oyuncudur ama korkarak oynadığı için kalitesinin yarısını bile sahaya yansıtamıyor.adamdan fayda değil zarar görüyoruz.böyle olunca daha çok bağrıyoruz biz kaptanı yuhaladıkça o daha çok hata yapıyor.

AyKaN
03.05.2008, 16:00
Her maç statta bulunan (genelde alkollü), kavga gürültü, sahaya girme (atlama,koşma), isabetli meşale, konfeti ve şişe atabilen ve insanları yaptıklarıyla gaza getiren serseri takımını (ki bunların sayısı 40-50 yi geçmez) maçlara almayarak projenin %70 ini hellederler.

Geri kalan toplumsal eğitim süreci. Bunu da zaman ve bu konuda yapılacak çalışmalar halleder.

vares
03.05.2008, 17:18
Taraftarı yüzünden bu kadar ceza alan çok az takım vardır. İşin ilginç tarafı ise taraftarımızın İngiliz stadı tarzında stad istemesidir. Fakat ben şuna inanıyorum. Taraftarına adam muamelesi yaparsan ve adam gibi maç izleme olanağını sunarsan o taraftar'ın kendi takımına bu kadar bilinçsizce zararlar vereceğini sanmıyorum. Sonuçta bunda kulüp yönetimlerinin büyük sorumlulukları var. Ben maçıma rahat gidiyorsam, koltuğuma oturduğumda psikopat tipli adamlarla yer kavgası yapmak zorunda kalmıyorsam ve para vermeme rağmen futbol yerine kolonları izlemek zorunda bırakılmayıp keriz yerine koyulmuyorsam neden taşkınlık yapayımki? Önce sağduyulu bir yönetime ihtiyacımız var sanırım. İnsan yerine konan her birey yeterince sağduyulu olabilir.
arkadaşım aynen katılıyorum ne o öyle kolonlar sahanın çoğunu hatta kalelerin tamamını kapatıyorlar stadımızın üzeri kapatılırken sanırım 92 li yıllar ben o zaman maraton tribünün altındaki karate salonunda çalışıyorum bir mühendis abimiz kolonları görünce bu betonu kim döktüyse hemen istifasını vermeli demişti ilerleyen zamanlarda o abinin ne demek istediğini anlamış ve tv deki ingiliz ligi maçlarını seyrederken niye bizim böyle stadımız yok diye bayağı hayıflanmıştım üstelik o psikopat tipleride stada alan yönetimin içerisindekiler adamların biletlerini aldıkları gibi üstelik ceplerine harçlık bile koyuyorlar sırf onların yüzünden ailemi maça getirmiyorum

Mayls
03.05.2008, 19:35
rakip takıma şiddet olmadan da baskı yapılabilir pekala
Dogru. Baskiyi rakip aleyhine hareketlerle degil, Trabzonspor lehine hareketlerle olusturmaliyiz. Illa rakip aleyhine bir sey yapilacaksa isliktan öteye gecmemeli. Edilen her küfür ceza olarak kulübe geri dönüyor.

Emirhan Makul
09.05.2008, 20:28
http://img.sabah.com.tr/2007/06/30/ct/im/7AC9153992CAA9408190DD53r.jpg

ya bu duruş hamsi figürüymüş ilk defa duyuyorum bizde maçlarda böyle durabiliriz ya süper

fındıkoğlu
09.05.2008, 21:07
Bu hafta maç gideceklerden ricam maçta bi olumsuzluk yaşatmamaları olucak. önümüzdeki sezona cezayla başlamamız demek koca bir sezonu heba etmek demek olduğunu anlamışızdır heralde.:cool:

TSezgin61
09.05.2008, 21:22
http://img.sabah.com.tr/2007/06/30/ct/im/7AC9153992CAA9408190DD53r.jpg

ya bu duruş hamsi figürüymüş ilk defa duyuyorum bizde maçlarda böyle durabiliriz ya süper

bunlar kolbasticiler degilmi...

Semih58
09.05.2008, 21:40
Ne yazık ki TARAFTAR her zaman 2.planda kalıyor.Eğer takım vasat ya da kötü oynarsa taraftar ne yaparsa yapsın maçı alamıyor.Bütün iş Futbolcular da. Onlar da TRABZONSPOR'umuzun geçmişini anlatan "FIRTINA,İHTİLAL,EFSANE TRABZONSPOR " kitabını bir defa anlayarak okusalar yeter de artar bile.