PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Naklen Yayın Havuzu Bozuluyor

erannsimsekk
22.04.2008, 10:16
Ankara'da süpriz toplantı
12 kulüp bugün Ankara’da toplanarak yayın gelirlerinin dağılımı konusunda kararlar aldılar..

Maraton'un haberine göre, Gençlerbirliği'nin kulüp binasında yapılan toplantıya Kasımpaşa ve Vestel Manisaspor başkanları katılmadı.

Toplantıdan çıkan karar şöyle;
Yayın gelirlerinin dağılımı:
Garanti para: %40
Performans: %47
Şampiyonluk: %6
İlk 7'ye girenler: %7

Buna göre dört büyükler dışındaki takımların gelirleri bir yıl öncesine göre 6 ya da 7 trilyon artacak!

Kayserispor Başkanı ve Kulüpler Birliği Başkan Vekili Recep Mamur'un alınan bu ortak kararı Federasyon Başkanı Hasan Doğan'a ileteceği belirtildi.. Ayrıca çarşamba günü İstanbul'da Kulüpler Birliği ile Federasyon bu konuda toplantı yapacak.

LazAnisT
22.04.2008, 10:20
Naklen yayın gelirleriyle alakalı olarak Trabzonspor üzerinde oynanan oyunlar var.Başkanda bundan haberdar.Müdahale edebilirmi bilemem.

TheCrow
22.04.2008, 10:21
Eski şampiyonlukların hesaba katılmaması mümkün değil.Bizim elimizden pek birşey gelmese de istanbul takımları yedirmezler...

Travelair
22.04.2008, 10:22
Bu "Kulüpler Birliği" toplantısı mı?

Böyle bir dağılım hangi hakla belirleniyor? Dağılımı federasyon belirler. Vekalet onda

Burçak
22.04.2008, 10:24
nasıl karar almak bu. kulüpler birliği ile ne alakası var yayın gelirlerinin. buna federasyon karar vermezmi.

Erkin
22.04.2008, 10:27
Zaten o Recep Mamur mudur ne zurnadır onun adını görünce dedim yine Trabzonspor'un aldığı parayla uğraşıyorlar.. Kesin böyle bir durum var..

Badaloğlu
22.04.2008, 10:27
Boşuna Sansal: ''bana ne Trabzonun maçından'' demiyor. Senin büyüklüğünü tartışanlara, yazıklar olsun!...

Erkin
22.04.2008, 10:29
Boşuna Sansal: ''bana ne Trabzonun maçından'' demiyor. Senin büyüklüğünü tartışanlara, yazıklar olsun!...

Şu takımın, kulübün durumu bir düzelsin o lafları da tek tek yedireceğiz o mahluklara Ahmet abi..

Muhammet
22.04.2008, 10:31
Şu takımın, kulübün durumu bir düzelsin o lafları da tek tek yedireceğiz o mahluklara Ahmet abi..

Şahsen ben de hırsla o günleri bekliyorum, o zaman hepsi elimize bakacak... Şerefsizler.

LazAnisT
22.04.2008, 10:32
Ahmet bence senin büyüklüğü tartıştıranlara diye dememiz lazım.

Bu arada İstanbul takımlarının aldığı paralarda bir değişiklik olmayacak.Federasyon naklen yayın gelirlerinin dağılımıyla alakalı i ki kişilik bir heyet atadı.Heyetin başında Levent Kızıl denilen aşşağlık herif var.Gersini düşünün artık..

UğuR
22.04.2008, 10:38
Ahmet bence senin büyüklüğü tartıştıranlara diye dememiz lazım.

Bu arada İstanbul takımlarının aldığı paralarda bir değişiklik olmayacak.Federasyon naklen yayın gelirlerinin dağılımıyla alakalı i ki kişilik bir heyet atadı.Heyetin başında Levent Kızıl denilen aşşağlık herif var.Gersini düşünün artık..
o zaman bu iş yaş.....
bizde havuzu bozma yoluna gitmeliyiz.D-smart seçeneğini öne atmalıyız bizim maçlarımızı ayrı kanal versin herkes kendi ihalesini kendi yapsın demeliyiz.

Erkut Ay
22.04.2008, 10:43
burdaki hedefin biz olduğumuz apaçık belli bu adamların geçmişten beri sızıntıları var zaten...

Trabzonspor uyan artık.........

TheCrow
22.04.2008, 10:46
Bir gün bu noktaya gelineceği çoktan belliydi aslında.Anadolu kulüpleri diyor ki, "banane eski şampiyonluklardan,ben 4. bitirmişim ligi,7. bitiren niye benden fazla alıyor"..

Ama unuttukları bir şey var,bu kadar para 4 takım sayesinde toplanıyor,decoderleri 4 takımın taraftarı para verip alıyor,onlar da nemalanıyorlar bu paradan,yoksa dönelim eski sisteme,batar gider hepsi.

ilteriş
22.04.2008, 10:48
Bu toplantının hiçbir sonucu olmaz.Çünkü dört büyükler havuzdan çıksa bunlar ancak avcunu yalar.

Erkut Ay
22.04.2008, 10:59
...........silindi

KuĞu
22.04.2008, 11:00
Trabzonspor TV mayıs ayında hazır diyordu;
Saner Ayar, bundan sonraki adım kendi maçlarımızı naklen yayınlayacak seviyeye ulaşmak için olmalıdır, belli ki bu işin gideceği yol bizim yolumuz olmayacak, şimdiden hazırlanmalı. en az 1 milyon dekoder satışı yapsak bizi ihya eder, reklamdan gelecek paraları hesaba katmıyorum bile..

Erkut Ay
22.04.2008, 11:00
yani bu ligde 3 kulüp kafasına göre ortak karar alıp bunu uygulamaya geçirmeye çalışıyorsa gelde sakin bir lig bekle ...
federasyonda bu talebe olur karşılığı verirse orası hep içler acısı...

o zaman bizde 2 kulüp alalım yanımıza versin maçı d.smart onlarınki talepte bizimki değilmi:)...

bi hesap yapsınlar bakalım Trabzonspor taraftarımı daha çok para veriyorda izliyor bu lig tv ye yoksa kendilerimi...
bir başka takımda başka karar versin....

bi şe değişmedi giden kötüysede gelen hep şerefsiz.....

AYYILDIZ
22.04.2008, 11:06
Havuzu bozalım başka bir platformla anlaşalım mesela maçlar D*smart üzerinden Trabzonsportvden verilebilir D-smartta bize şimdi aldığımız paradan daha fazla para verir.Sadri Şener ne yapacağını bilir.

erannsimsekk
22.04.2008, 11:07
kulüpler birliği başkanı olan ve yıllardır havuzu bozmam diyen aziz yıldırım bu kez karar değiştirmiş

ama bu işi kulüple birliği başkanı olarak kndi yapmayıp ustaca akp yalakası recep mamura havale etmiş
gs ts ve bjk itiraz etti ama boş

firidin61
22.04.2008, 11:24
Maçlarımız , bütün kluplerin maçlarının yayınlanmadığı sadece bize özel ( Trabzonspor Tv ) gibi bir kanalda yayınlansın lig tv ye verdiğim paranın 2 katını ödemeyi kabul ediyorum ...

Hadi başkan yap bir güzellik çek artık restini ... Biz senin arkandayız ... ( Saner Bey in tecrübesiyle )

Klube ozel paralar la yayın ihalesi çıkarılsın bakalım kaç dekoder satabilicekler ! Bugün bizimle aşık atmaya kalkanlar ...

Saygılarımla

gumushaneli29
22.04.2008, 11:32
Başarısız olduğun zaman böyle ciyaklamaya başlıyor adamlar.Bir atasözü düşmanını çalışarak geberdecen der bizde kazanarak sahada oynayarak yenmeliyiz.Yoksa böyle ağlar dururlar.Kabağı bizim başımıza patlatırlar.

Gürkan
22.04.2008, 11:40
fener başka yollardan gelirini arttırdığı için, diğer büyük kluplerın gelırlerı buyuk olcude yayın gelırıne baglı oldugunu bıldıgınden bunu dusurmek ıcın ugrasıyor. kendı gelırıde azalacak ama bu diğerlerini etkilediği kadar etkilemeyecek feneri. sırf rakiplerinin gelirlerini azaltmak ve zayıflatmak için buna ön ayak oldu. diğerleride izliyor. bakalım sonu nereye varacak.

erannsimsekk
22.04.2008, 11:45
Bu akşamki "Öteki Trabzonspor" programını yapan Yavuz ve Nevzat bey i tanıyan varsa onlara söylesin.
Bu konuda mutlaka konuşsunlar

Mustafa OK
22.04.2008, 11:53
takım başarılı olursa bu işler kendiliğinden düzelir ama takımımız önümüzdeki sezonda başarılı olamazsa yayın gelirleri kesinlikle düşecektir

İskefiyelireis
22.04.2008, 12:02
Arkadaşlar;
Cumartesi günü ligtv aboneliğimi iptal ettim. Yayınci kuruluş TS' un tüm maçlarını vermeyi taahhüt edene kadar da abone olmayacağım. Herkesi boykota davet ediyorum. 10. 000 kişi aboneliğiğni iptal edince görürüz havuzu ligtv. yi. Bence tüm TS' lular buna katılırsa anlarlar.

Tunga
22.04.2008, 12:03
Ne zordu bunu anlamak....

Maçımızın yayınlanmamasının sonuçlarının ne olacağını görmemek için bir çocuk kadar saf olmak gerek.

Yarın masaya oturup da, yayın gelirlerinin dağılımından bahsederken, daha bir ay önce verdiğimiz tepkiyi gündeme getireceksiniz, getirmelisiniz. Yayınların izlenebilirliğinin ölçüsü budur.

Trabzonspor Taraftarı bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Artık top, Trabzonspor Yönetimi'ndedir.

Laz_61
22.04.2008, 12:03
düz hesap avrupada kac trabzonsporlu var diyelim 10 bin kisi ...kur kanali yap decoderi sat 500 eurodan ne yapar 5 milyon euro..

alper*
22.04.2008, 12:38
Kendi sistemimizi olustursak ?

narkozz
22.04.2008, 13:01
üç istanbul takımı ne kadar birbirlerine düşman gözükselerde biri diğerinin çıkarını arıyor..bu karar da bu üç takımın insiyatifinde çıkmıştır yakında trabzonspor da diğer anadolu takımlarıyla aynı payı alacak ve diğer üç takım daha da zenginleşecekler plan bu bence

sametaydin
22.04.2008, 13:04
bu konuda aziz yıldırım kulüpler birliği başkanı seçilmeden önce hıncal uluç br yazı yazmıştı. ben o yazının kulüpler birliği ile ilgili olan kısmını buraya koyuyorum. çünkü bu böyle olacağa benziyor.

Yıldırım ne istiyor?
Galatasaray, Beşiktaş ve Sivas'tan birinin şampiyon olmak için sadece Fener'i değil, bu kurulu düzeni de yenmeleri gerek. Yani en az 8-9 puan fark atacak güçte olmalılar.. Var mı?.. Yok!.. Bu başa baş giden görüntü içinde şampiyonu bir yanlış düdük, bayrak, kart belirlemeye yeter.. O zaman bilin bakalım, bu yanlış, bu ortamda kimin lehine olur, bundan böyle.. Lig bitmiş, Fener şampiyon olmuştur. Kutlarım..
Tabii, şampiyonluk bir ayrıntı.. Bir güç gösterisi sadece.. Aziz Yıldırım imparatorluğunun gelişmesi şimdi başka yönde..
Futbol Federasyonu da ele geçirildikten sonra, sıra yeni hedefe geldi. Kulüpler.. Yani Futbol Birliği.. Aziz Yıldırım boykot ettiği, temsilci bile göndermez olduğu Futbol Birliği Vakfı'nın başına geçmek üzere kolları sıvadı. İşbirlikçisi gene Özhan Canaydın. Bugünkü başkan.. Belli, Seyrantepe pazarlığının içinde bu da var..
Aziz, vakfı niye istiyor.. Delege yollamaya tenezzül etmediği vakıftan ne bekliyor?..
Çok şeyler..
Başa geçince, vakfı Kulüpler Birliği'ne çevirecek.. Bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, ligleri ve kulüplerin en büyük gelir kaynağı naklen yayınları bu birlik yönetecek.
Kritik nokta burası.. Yayınlar şimdi Akşam gurubunun DigiTurk'unde.. Ama Hürriyet gurubunun D Smart'ı da fena halde işin peşinde.. Zamanında benzeri çekişme Federasyon Kongresi kapılarını Alaattin Çakıcı'nın adamlarının tutmasına kadar varmış, mafyanın müdahalesini önleyen, anında Korkut Eken'i kongre kulislerine yollayan Mehmet Ağar olmuştu.
Hasan Doğan yeni bir medya kavgasının hedefinde yıpranmak istemediği için bir, kendisini oraya getiren Erdoğan/ Yıldırım ikilisi öyle istediği için iki, yayın ihalesi yapma hakkını kolaylıkla Aziz Yıldırım'ın başında olduğu birliğe bırakacaktır.
Peki Yıldırım, Birliği ne yapacaktır?.
Anadolu kulüplerinin aldıkları payı arttırarak, onların ağzına bir parmak bal sürmek ve oylarını toplamak tabii.. Daha şimdiden en azılı Yıldırım muhalifi İlhan Cavcav'ı izleyebilirsiniz.
Yıldırım bunları Anadolu aşkından, ya da eşitlik, hak hukuk duyusundan mı yapacak?.
Hayır.. Zaten boğazlarına kadar borca batmış, can çekişen rakipleri GalatasarayBeşiktaş ve Trabzon'u iyice bitirmek için.. Yayın hakları dengeli(!) dağıtıldığında, dört büyükler büyük kayıplara uğrayacaklar. Fevkalade iyi yönetilen (Burada Aziz Yıldırım'ı ve ona yeni eklenen Ali Koç'u yürekten alkışlamak gerek. Gerek tesisleşme, gerekse kulübü her türlü enflasyona ve ekonomik krize dayanıklı gayrimenkul zengini yapmakta müthiş bir başarı sağladılar) Fenerbahçe için, bu kayıp önemli değil. Gişe hasılatı ve Fenerium satışlarıyla rakiplerine fark atan Fener, yayın gelirlerinde bir düşüşü fark etmez bile.. Oysa Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon çökerler..
O zaman da geriye bir tek Fenerbahçe kalır!.. Şimdilik manzara bu!..
Bunları bir tek ben mi biliyorum?.
Hayır..
Tüm Kutsal İttifak medyası biliyor, cin gibi.. Ama yazmazlar. Aldıkları talimat böyle.. Bazılarının yazmaya yürekleri yetmez. Bazılarına da "Aman Aziz'i kızdırmayalım yoksa işimizden oluruz" diyen müdürleri yazdırmaz. Bazılarına da patronları zinhar izin vermez..
Ama Hıncal'a atış serbesttir. Bunları yazdım ya.. Şimdi seyreyleyin gümbürtüyü..

wolf_TS61
22.04.2008, 13:08
Hıncalı sevmem ama doğru söze ne gerek

Burçak
22.04.2008, 13:08
futbolun başında görünenlerin yapmaya çalıştıkları futboldan anlayan gerçek taraftarları bitmek bilmez şekilde yaptıkları çeşitli pislikler ile futboldan soğutmak, sömürgelerini çoğaltıp nemalanmak.
biz sömürge olmadık olmayacağız.

POYRAZ
22.04.2008, 13:14
burdaki hedefin biz olduğumuz apaçık belli bu adamların geçmişten beri sızıntıları var zaten...
Ben de bunu yazacaktim zaten ama sen benden erken davranmissin. Ne zaman böyle bir toplanti olsa tüm kulüplerin tamamina yakini Trabzonspor'un aldigi paranin cok asagilara cekilmesini istiyor. Özellikle Nuri Albayrak ve ekibinin marifetleri dogrultusunda Trabzonspor, bir enkaz haline getirildikten sonra catlak sesler yükselmeye basladi.

szymeks
22.04.2008, 13:45
bugün ben gazeteden gördün maraton programının sözleri yazılı sansar diyorki eman hoca gelecek sene antep kayseri trabzonda devreye girermi o dob erman diorki trabzon kötü ve sonra o laf çıkıor ağzından bide maçlarımız verilsin dio9lar taraftarlarımıza şu lafı edio banane ulan senin maçından şerefsiz sen kimsin trabzonsporumun adını ağzına alırken ulan diosun tamam ciğeri beş para etmez karaktrsizin tekide zoruma gitti bu pisliğin böyle konuşması gözüm gibi sevdiğim trabzonuma böle adiler sonra konuşuyor ya nçıldırcak gibi oluorum

Keleşoğlu
22.04.2008, 16:55
serbar balide programda soylemişti; kayseri tesislerine gittiklerinde suleyman hurmanın ilk lafı TRabzonspor yayından cok para alıyor olmus ulan adı üstünde naklen yayın gelirleri sen kac tane dekoder sattırabilirsinki Trabzonun aldıgı parada gözün var!.

yazıklar olsun bu anadolu kuluplerine Trabzonsporu asagı cekmek yerine kendileri yukarı cıkmaya calıssalar daha basarılı olacaklar haberleri yok, bunların hepsi istanbul yalakası! işte bu yüzden sivas sampiyon olmasın!

TSezgin61
22.04.2008, 17:05
Kendi sistemimizi olustursak ?

aynen bende düsündüm...

Kendi sistemimizi kursak, sadece Trabzonspor icin. Saner Ayar yönetiminde nasil olur acaba... hatta ilerde anadolu kulüplerinide sistemin icine dahil eder büyük bir is basarmis oluruz, cok büyükte gelir kaynagi olur...

ve kim ne teklifi ederse etsin Trabzonspor sadece bu kanaldan izlenebilsin... bizim kendi Taraftarlarimizin alacagi dekoderler bize yetecektir...

Selman
22.04.2008, 17:05
Hala daha Sivas'ın şampiyon olmasını isteyen var mı?Bizim birçok anlamda bitişimiz demektir Sivas'ın şampiyonluğu.Kimse "Trabzonspor büyüktür, bitmez" zırvaları okumasın, işte görüyoruz neler olduğunu.Yönetim niye uyuyor onu da anlamıyorum ya.Çık ortaya koy restini.

atlantis
22.04.2008, 17:06
Bizim aldığımız paralar bunlara dert oldu..ama unutuyorlarki milyonlarca taraftarı olan bir klup...kayseri ve diğerleri kaç tane dekoder alıcakta, maçlarını izleyecekler. Bizim milyonlarca gurbetci dekoderi hemen alıyor...bıraksınlar bu işi....2 senedir sportif başarı olmayabilir ama taraftar potansiyelimiz sizi aşar. Fazla havuza dalmayın boğulursunuz.

Çağatay_
22.04.2008, 17:17
Eğer şampiyonluklar hesaba katılmazsa o bahsettiğiniz 3 takım daha da zenginleşemez.Trabzonspor bence burada zarara uğrasa bile genel olarak Anadolu takımları lehine olacaktır.Bence Türk Futbolu'nun gelişimi açısından biraz daha incelemek gerek direkt karşı çıkmak anlamsız.Eğer tamamen eski başarılar silinirse sonuçta o üç takım da ilk sıralarda yer alamadığında gelirleri düşecektir.

Biz herşeyi tamamen incelemeden karşı çıkıyoruz bu şekilde klübe katkılı olamayız.Fakat bir gerçek de var ki diğer 3 klübü bu değişim Trabzonspor kadar etkilemeyecektir.Sonuçta bizim kombine satışımız ve diğer ek gelirlerimiz onlar kadar değil.

Yönetim bence bu konuda gereğini yapacaktır.Trabzonspor'un büyüklüğünü tartışmaya açacak konular bunlar değildir.Çünkü öyle bir konu yoktur zaten ;)

TSezgin61
22.04.2008, 17:19
fener herzaman alir götürür... olan sadece bize gsye ve bjkye olur... digerlerinin faydasina olacak...

KENDI SISTEMIMIZI KURALIM...

Adem Erdoğan
22.04.2008, 17:20
Çok sevindim.
Ligtv gitsin şimdi istediği maçı yayınlasın.

TSelif
22.04.2008, 17:57
Neden hala sessiz bu yönetim !!!

KUTADGU
22.04.2008, 18:01
Ellemeyin Bozulsun Yahu...

Biliniz ki; bu durumda en çok kaybedenler şakşakcılar olacaktır...

Bize ne şakşakçılardan...

Senede 6 maç izlerler, aldıklarının da yarısını alamazlar...

Görürler...

Görürler işte.

TSezgin61
22.04.2008, 18:11
ama 4 büyüklerden yüksekte olsa en az kayip bizim olacak....

LazAnisT
22.04.2008, 18:27
Hıncal Uluçtan nefret ederim ama adamın dedikleri çıkıyor.

Anadolu takımlarına yardım yapmak anlamında havuzdan 4 büyük takımın payı azalacak.Bu durumda ayakta kalan tek kulüp febe olacak diyip duruyordu adam..Bu arada kulüpten bir yöneticiyle görüştü bir abimiz yöneticinin dediği bu şartlarda bu tasarı kabul görürse kapıya kilidi vururuz dedi.Ona göre lütfen herkes tepki koysun.Bu olay zannedildiğinden çok daha ciddi.

eys_61
22.04.2008, 18:39
Ne havuzmuş arkadaş iki senede bir dağılım değişiyor.Bu gidişin bizim için hayırlı olmadığı ortada,dağılım konusu her irdelendiğinde büyüklerin payından biraz daha yontuluyor ve her ne hikmetse en çok zarar eden Trabzonspor oluyor.Taraftar nispeten üzerine düşeni yaparken istisnasız bütün yönetimler dut yemiş bülbüle dönüyor.Korkarım bu sessizlikle havuz ihalesi yenilendikten sonra Kayseri kadar para alır senede 6-10 maça takım ederiz.

Murat Keçeci
22.04.2008, 18:42
perşembenın gelişi çarşambadan bellidir şaşırmadım bursasporun başındayken bizim yayın gelirimize göz koyan levent kızılın federasyona seçildiği an böyle bişenin olacağını hissetmişim

oflubektas
22.04.2008, 18:56
Trabzonspor'un kendi sistemini kurması şu aşamada mümkün değildir. Çünkü futbol federasyonu naklen yayın konusunda kulüplerden tam yetki almış ve bu durum tüm kulüp başkanlarının imzalarıyla kararlaştırılmıştır. Vaktiyle Anadolu Kulüpleri açısından "ağabeylik" tanımına yakışmayacak şekilde 3 İstanbul takımının dümen suyunda giderek hata yapan Trabzonspor yönetimi, bu kez kendi aleyhine değişecek dengeler açısından bazı Anadolu Kulüplerinin bu komplosuna boyun eğmememelidir. Yapılacak şey basittir; başta Rizespor olmak üzere profesyonel seviyedeki tüm Trabzon ve Karadeniz takımlarını arkana alarak kendi lobini oluşturmak ve sert bir deklerasyonla Melih Gökçek ve Mehmet Özhaseki gibi "gölge başkanlara" haksız rekabet yaptıkları gerekçesiyle gereken dersi vermek. Tavır koymak için güçlü olmak ve güçlü olduğunu karşı tarafa hissettirmek gerek. Vaktiyle kendini belediye başkanı değil de çiftlik sahibi zannedip 4.sıranın altına düştüğümüz her sezon zırlayanlardan Celal Doğan'ın, Sefa Sirmen'in hali ortada. Kimsenin belediye başkanlık koltuğu da babasının tapulu malı değil.

Ancak sesini güçlü çıkarmayıp ta stad projesindeki devlet desteği beklentisi yüzünden hafif tertip "hölolo" yapmak dışında hiçbir tavır sergilemezsek emin olun Akyazı da hayal olur, yayın gelirlerindeki hakkımız da...

H.Emre
22.04.2008, 19:32
Hıncal Uluç'un belirttiği gibi Azize ve Anadolu'daki yalakaları tarafından batağa doğru sürüklenmekteyiz. Gidişat gösteriyor ki yayın gelirlerinin dağılımı zararımıza olacak. Bence bu noktada yapmamız gereken öncelikle kulüpler birliği denilen Azize'nin yeni oyuncağının üyeliğinden çekilmek ve bu birliği tanımadığımızı açıklamak. Aksi takdirde yönetimimiz, aleyhimize bir karar alınırken, o birlikte karar aleyhine görüş belirtmek ve medya'ya durumdan yakınan demeçler vermekten öteye geçemeyecektir. Birlikten çıkmamız durumunda ise tanımadığımız bir birliğin planladığı yeni Havuz'a girmek gibi bir yükümlülüğümüzde olmaz.

Bahsedilen durumdan önemli ölçüde zarar görecek olan BJK ve GS ile bu durumda birlikte hareket etmemiz gerekli. Bu 3 kulübün bulunmadığı bir birlik 3-5 çapulcunun kendi çaplarındaki eğlencesinden öte bir anlam ifade etmez. Yine bu 3 kulübün bulunmadığı bir havuz sistemi ise yayıncı kuruluşun ya sonunu getirir ya da FB TV olarak yayıncılığına devam etmesini sağlar.

Çekilelim şu Kulüpler Birliği denen saçmalıktan Aziz Yıldırım çocuklarıyla huzur içerisinde toplantılarına devam etsin. Aziz, Recep Mamur, Mecnun Otyakmaz, İlhan Cavcav vs.'nin bulunduğu bir birlikten bahsediyoruz. Şimdi Hasan Doğan'lı Levent Kızıl'lı federasyonda bunlara eşlik ediyor. Ortada hiçbir olumsuz durum olmasa da bu isimleri saymak bu birlikte olmamamız için gerekli şartları tek başına hazırlamaya yeter. Bırakalım körler sağırlar birbirini ağırlasın bizim ne işimiz olur onlarla. Gına geldi artık bu tip şahsiyetsiz yaratıklardan.

verep
22.04.2008, 20:02
Ben size katılmıyorum.Şimdiye kadar havuzdan aldıkta ne oldu? Başarı para ile gelmez.Size katılacağım tek şey Bazılarının Trabzonun başarısını görmemezlikten gelinmesidir.>Ben bu yeni sistemden yanayım.Başarıya göre para, belki o zaman kendimize geliriz.Şimdi işimiz rahat diye rehavete kapıldık.Belki o zaman kendimize geliriz.

Anıl Caner
22.04.2008, 20:15
Öğle arasında bu başlığı okudum. Şans ya bir iki saat içinde digiturk standına denk geldim Eskişehir'de. Lig Tv kampanyası falan filan. Önce hiç bilgim yokmuşçasına danıştım, nedir ne değildir diye. Trabzonspor'un maçlarını sordum yalanlar, hikayeler geldi karşılığında. Rica ettim dilek, şikayet formu. Tedirgin bir şekilde verdi çalışan bayan. Öncelikle kendisi ile alakalı yazmadığımı belirterek içini rahatlattım, sonra okkalı bir mektup.

Üşenmedim yazdığım o mektubun bir benzerini de akşam mailledim digiturk'e.

Tunga Abi'nin yazısını dikkatli okumak lazım. Pazarlama tekniklerinden bahsetmiş. Pazarlama stratejileride yazı yazmakta ilgi alanıma giren konular."Bu bazen lüks bir ürünü pazarlarken medyada çokça yer almış bir ünlüyü kullanmakla, bazen de toplumun geneli tarafından “inandırıcı” ve “ikna edici” olan bir şahsiyeti kullanmakla oluyor. " diyor tunga bir cümlesinde. Evet digiturk çok başarılı bir strateji izliyor bizim üstümüze, ancak bizim yapmamız gereken oturup beklemek değil, devam etmeleri durumunda kaybedenin onlar olacaklarını göstermek.

Büyük camiayız. ve önümüze çok büyük bir engel koymaya çalışıyorlar. Uyanık olalım, akıllı olalım.

S.DEMİRCİ
22.04.2008, 23:02
Hıncal Uluçtan nefret ederim ama adamın dedikleri çıkıyor.

Anadolu takımlarına yardım yapmak anlamında havuzdan 4 büyük takımın payı azalacak.Bu durumda ayakta kalan tek kulüp febe olacak diyip duruyordu adam..Bu arada kulüpten bir yöneticiyle görüştü bir abimiz yöneticinin dediği bu şartlarda bu tasarı kabul görürse kapıya kilidi vururuz dedi.Ona göre lütfen herkes tepki koysun.Bu olay zannedildiğinden çok daha ciddi.
bunun böyle olacağı belliydi.. bu yöneticilerin suçu.. takımı öyle bir hale getirdilerki,garip takımların taraftarları bile kümeye bağırıyor bizim takıma..o yönetici abimizde abartmış olayı.. herhalde bizim takımın gelirlerini sıfırlayamazlar.. adam gibi takım kursunlar.. sabit gelir getiren projeler üretsinler.. şimdiye kadar sadece konuştu yöneticiler..

mustafakaya
23.04.2008, 00:26
malesef kendi gücümüzün farkında değiliz. trabzonsporun şampiyonlukları 25-30 yıl önce olabilir ama o şampiyonluklarla büyüyen nesil şimdi 30-40 yaşlarında ve gavurların age of power dediği en çok para kazanılan ve yatırım yapabildikleri bir dönemde. havuz bozulacaksa biz artık ihalede olmamalıyız. kendi kanalımızda kendi maçlarımızı seyretmeliyiz. ben yayın geliri trabzonspora gidecek bir tv ye lig tv parasının üç katını verebilirim.

Nytre
23.04.2008, 02:13
Öğle arasında bu başlığı okudum. Şans ya bir iki saat içinde digiturk standına denk geldim Eskişehir'de. Lig Tv kampanyası falan filan. Önce hiç bilgim yokmuşçasına danıştım, nedir ne değildir diye. Trabzonspor'un maçlarını sordum yalanlar, hikayeler geldi karşılığında. Rica ettim dilek, şikayet formu. Tedirgin bir şekilde verdi çalışan bayan. Öncelikle kendisi ile alakalı yazmadığımı belirterek içini rahatlattım, sonra okkalı bir mektup.

Üşenmedim yazdığım o mektubun bir benzerini de akşam mailledim digiturk'e.

Tunga Abi'nin yazısını dikkatli okumak lazım. Pazarlama tekniklerinden bahsetmiş. Pazarlama stratejileride yazı yazmakta ilgi alanıma giren konular."Bu bazen lüks bir ürünü pazarlarken medyada çokça yer almış bir ünlüyü kullanmakla, bazen de toplumun geneli tarafından “inandırıcı” ve “ikna edici” olan bir şahsiyeti kullanmakla oluyor. " diyor tunga bir cümlesinde. Evet digiturk çok başarılı bir strateji izliyor bizim üstümüze, ancak bizim yapmamız gereken oturup beklemek değil, devam etmeleri durumunda kaybedenin onlar olacaklarını göstermek.

Büyük camiayız. ve önümüze çok büyük bir engel koymaya çalışıyorlar. Uyanık olalım, akıllı olalım.

digiturkun trabzonspor taraftari uzerinde izledigi politikanin ismi KANDIRMACA - YALAN SOYLEME - UYUTMA olabilir!

trabzonspor taraftari onumuzdeki sezon basinda `olsun canim zaten sezon sonuydu` diyecekse diger seneler gibi o zaman her kalan kafamiza basip gecsin ?

ben bunu icime sindiremiyorum!

`aman ne olacak!` diyen arkadaslar ve tararftarlar oldugu surece de (bu profilin cok oldugu surece) bugun digiturk kandirir yarin d-smart sonra bilmem kim..

wolf_TS61
23.04.2008, 13:04
Havuz sisteminin bozulması sadece biz değil gs ve bjk de istemez.Yanılmıyorsam havuzdan geçen sene gs bjk ve fb 24 milyon euro biz 18 milyon euro diğer takımlar 9 milyon euro aldılar.Özellikle gs borç batağında ve havuz sistemi bozulursa en az 10 milyon euro zarara uğrar.Bu sistemin kolay kolay bozulacağını sanmıyorum ama birilerini susturmak için acilen bize sportif başarı gerekli. Önümüzdeki sene takım son 3 sezondaki gibi giderse kötü şeyler olabilir.

hüseyin1975
23.04.2008, 14:35
Bu "Kulüpler Birliği" toplantısı mı?

Böyle bir dağılım hangi hakla belirleniyor? Dağılımı federasyon belirler. Vekalet onda

Baski kurmaya ve Federasyonu yeni yapilanmya zorlamak istiyorlar.

Cengiz
23.04.2008, 16:32
kayseri , sivas gibi takımlar önce bi kupa sapı kazansında ondan sonra başkalarının parasına göz diksinLer

Özkan
23.04.2008, 16:35
Yanlış hatırlamıyorsam, benzer nedenlerden ötürü İtalya'da daha önce ligler uzun süre başlayamamıştı. Biz, galatasaray ve beşiktaş aynısını yapabiliriz. Azize ve tetikçileri de kardeş kardeş maç yaparlar.

H.Emre
23.04.2008, 16:51
Dedikodu yaratan zirve

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in biraraya gelmesi derbi öncesi şike dedikodularını doğurdu. Ancak 3 büyük kulübün başkanının bir araya gelme nedeni Kulüpler Birliği Toplantısı öncesi televizyon gelirlerinin dağılımı konusunda fikir birliği oluşturmaktı.
Bugünkü Kulüpler Birliği Toplantısı'nda görüşülecek konu öncesi Kuruçeşme'deki Galatasaray Adası'nda bir araya gelen başkanlar, gelir dağılımının eskisi gibi devam etmesi ortak görüşünde birleşti. Aziz Yıldırım ise zirveye Kulüpler Birliği Başkanı olduğu için katılmadı.
Anadolu kulüplerinin aynı görüşte olmaması nedeniyle Kulüpler Birliği Toplantısında büyük tartışmaların çıkması bekleniyor.

Kaynak: Milliyet

Güzel bir gelişme...

wolf_TS61
23.04.2008, 16:58
Bu üç kulüp hem fikir olduktan sonra gerisi yalan zaten

Semih58
23.04.2008, 20:29
Cavcav yine cavladı.

Burçak
23.04.2008, 21:13
figüranların niyeti Şampiyonluk mücadelesi olmadığı , futbolcu alıp azıcık palazlanınca satıp para kazanma derdinde oldukları için febe nin yanında durmaya devam edeceklerdir. febe için yayın gelirlerinden eksilecek bir kaç milyon doların önemi yok. yayın gelirlerinden kaybedecekleri bir kaç milyon doları, şikeli şaibeli biçimde figüranlardan alacağı puanlar ile fazlasıyla telafi edecektir.
bugünlerde febe nin kendilerine destek olduğunu sanan figüranlarda yarın çok rahat biçimde febeye yatacaktır.
dedimya dertleri daha fazla para alıp şampiyonluk mücadelesi vermek değil. sadece fazla para alıp başkan ve yönetimlerinin ceplerini doldurma telaşı.
cavcav mesela. zaman zaman iyi kadrolara sahip oldu. ama parayı görünce gevşedi. oldu Potin bağı gibi. böyleleri febe nin Potinlerine çok kolayca bağ olabilirler.

febe nin 24 milyon dolar aldığı yerde ben 18 milyon dolar alıp ses çıkarmıyorsam , hiç bir kulüpün gözüde benim aldığım parada olamaz. febe benden fazla şampiyonluğa sahip hak etmiş. bende 6 şampiyonluğa sahibim hak ettim.

TS-FAN
24.04.2008, 01:00
Mevcut gelir kaynaklarını arttıtmak ve yeni galir kaynakları bulmak zorundayız.
Havuza bağımlılık havuzda boğulmamıza neden olacaktır.
Gelir kaynakları ne kadar çeşitli olursa o kadar güçlü olur ve ayakta kalırız.Rekabet gücümüz ancak böyle olur.
Yoksa sıradan Anadolu takımları gibi havuza bakar dururuz.

AKSOY_61
24.04.2008, 01:16
kabus gibi bi sezon.
bu sene inş. kendimize geliriz de durum düzelir ya

TSezgin61
24.04.2008, 01:38
eger cesitli gelir kaynaklarimiz olsaydi havuz alakadar etmezdi bizi... hem tam aksine gs ve bjkyi geride birakirdik fark bile aacardik... liglerde daha renklenirdi, anadolu kulüpleri paralanirdi... ama suan büyük zarar ederiz bu haavuzun bozulmasi durumunda

ÖmerFarukYılmaz
24.04.2008, 10:41
Heryerden saldırıya geçiyorlar...

LazAnisT
24.04.2008, 11:22
Aziz Yıldırım gelirlere dağıtılırken geçmiş yıllardaki şampiyonluk şartının kaldırılmasını istiyor.Buda Trabzonspor,Beşiktaş ve Gese nin 15 milyon dolar kadar gelir kaybı anlamına geliyor.

narkozz
24.04.2008, 15:19
bu havuzdaki yeni sistem sırf trabzonsporun aldığı parayı azaltmak için yapılıyor bakın habere üç eziklerin kendi reytingleri varmış sorun yokmuş falan filan...

"3 büyükler arası sorun yok"

Kulüpler Birliği Vakfı, TFF Başkanı Hasan Doğan'la buluştu! Toplantı sonrası konuşulanları açıklayan Göksel Gümüşdağ, 3 büyük kulüp arasında yayın geliri sorunu olmadığını ve bu kulüplerin de Anadolu kulüplerinin yanında olmak istediğini aktardı!

Yaklaşık 2 saat süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Göksel Gümüşdağ, dün kendi aralarında yaptıkları toplantıda oluşan görüşleri federasyon başkanına aktardıklarını kaydederek, şunları söyledi:
''Son 3 yıldır devam eden mevcut kriterler 12 Mayıs'ta sona erecek. Bundan sonraki süreçte kriterler nasıl olacak, bununla ilgili değerlendirme yapıldı. Federasyon başkanımız, kendisinin de bir çalışma yaptıracağını ve önümüzdeki hafta tekrar bir araya gelmemizin doğru olacağını söyledi. Biz de bu görüşte hemfikir olduk.''

Federasyonun hazırlayacağı kriterler ve kendi istekleri doğrultusunda bir noktaya ulaşıp, bu şekilde neticeye varacaklarına inandıklarını anlatan Gümüşdağ, bir soru üzerine, büyük kulüplerin alacakları paylarla ilgili bir sıkıntı olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:
''Problem yok. Biten anlaşmanın ardından süreç yeniden değerlendiriliyor. Üç büyük kulübün özellikle kendi reytingleri var, başka konular var. Bunlar geniş kriterler. Tabii ki hepsi göz önüne alınarak, diğer 14 kulübün menfaatleri de korunarak çalışmalar yapılıyor. Zannediyorum ki, bir problem yaşamadan doğru yere gelinecek. Zaten bu görüşmeler bunun için yapılıyor. Doğruyu bulmak için. Özellikle büyük takımların garanti parası söz konusuydu. Yeni yapılanma olmadan, yeni kriterler belirlenmeden bir şey söylemem doğru olmaz. Daha sonra tekrar bir açıklama yaparız. Bu anlamda, büyük kulüplerimiz de Anadolu kulüplerinin yanında olmak istiyorlar. Biliyorsunuz yayıncı kuruluş tarafından yeni bir ek gelir de oldu. Bunun dağılımı için de kriterde farklılıklar olacak. Tam netleşmiş bir şey yok. Önümüzdeki hafta yapılacak görüşmelerin ardından bazı kriterlerden bahsedebiliriz.''

H.Emre
24.04.2008, 15:41
''Problem yok. Biten anlaşmanın ardından süreç yeniden değerlendiriliyor. Üç büyük kulübün özellikle kendi reytingleri var, başka konular var. Bunlar geniş kriterler. Tabii ki hepsi göz önüne alınarak, diğer 14 kulübün menfaatleri de korunarak çalışmalar yapılıyor. Zannediyorum ki, bir problem yaşamadan doğru yere gelinecek. Zaten bu görüşmeler bunun için yapılıyor. Doğruyu bulmak için. Özellikle büyük takımların garanti parası söz konusuydu. Yeni yapılanma olmadan, yeni kriterler belirlenmeden bir şey söylemem doğru olmaz. Daha sonra tekrar bir açıklama yaparız. Bu anlamda, büyük kulüplerimiz de Anadolu kulüplerinin yanında olmak istiyorlar. Biliyorsunuz yayıncı kuruluş tarafından yeni bir ek gelir de oldu. Bunun dağılımı için de kriterde farklılıklar olacak. Tam netleşmiş bir şey yok. Önümüzdeki hafta yapılacak görüşmelerin ardından bazı kriterlerden bahsedebiliriz.''

Bu Gümüşdağ denen şahsiyet ya biraz gerzek yada bizi adamdan saymıyor.
Üç büyük kulüp=3 takım
Diğer 14 kulüp=14 takım 14+3=17 takım. Bir eksik var demekki o eksikle ilgili bir sorun var. Hepsinin menfaati korunuyormuş, peki ya bizim menfaatimiz. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek. Maalesef Futbolumuzun yönetimi tamamen adi insanların ve onların yalakalarının eline bırakıldı. Ve görünen o ki bu çark bizi yutmak için çalışıyor.

Uluhan
24.04.2008, 15:59
fener başka yollardan gelirini arttırdığı için, diğer büyük kluplerın gelırlerı buyuk olcude yayın gelırıne baglı oldugunu bıldıgınden bunu dusurmek ıcın ugrasıyor. kendı gelırıde azalacak ama bu diğerlerini etkilediği kadar etkilemeyecek feneri. sırf rakiplerinin gelirlerini azaltmak ve zayıflatmak için buna ön ayak oldu. diğerleride izliyor. bakalım sonu nereye varacak.

Cok yerinde bir tespit aynen katiliyorum.

AyKaN
25.04.2008, 23:28
Şampiyonlar liginde "market-pool" denen bir olay vardır. Tablo aşağıda, çeyrek final oynayan Chelsea ile PSV'nin ücretleri 16,8M euro- 4,78M euro.
http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/competitions/UCL/309557_DOWNLOAD.pdf

Bizim verdiğimiz paraları alacaklar, %90'i devşirme, (veya sezonluk) memleket bilincinden birhaber insanların birden akıllarına gelen takımlarına dağıtacaklar.

şeker bizde, un bizde, helvayı onlar yiyecek. Yapma yaa...

+1AhmeT
25.04.2008, 23:31
inşalla bozulur,

Kazım Uzunboy
26.04.2008, 10:59
Haberin doğruluğundan emin değilim :rolleyes:

Selçuk Çetin
26.04.2008, 11:39
malesef kendi gücümüzün farkında değiliz. trabzonsporun şampiyonlukları 25-30 yıl önce olabilir ama o şampiyonluklarla büyüyen nesil şimdi 30-40 yaşlarında ve gavurların age of power dediği en çok para kazanılan ve yatırım yapabildikleri bir dönemde. havuz bozulacaksa biz artık ihalede olmamalıyız. kendi kanalımızda kendi maçlarımızı seyretmeliyiz. ben yayın geliri trabzonspora gidecek bir tv ye lig tv parasının üç katını verebilirim.

:alkış: işte budur bende kanalımızdan izleyelim derim hatta ismini filanda iyice belirlemeliyiz

Samet Başdağ
26.04.2008, 11:43
bozulan havuz olsun TRABZONSPORU bozamazlar...
ayrıca mustafakayanin dediğine katılıyorum ayda 3 katını vermeye raziyim TS tv ye

ismail tüfekçi
28.04.2008, 11:53
trabzonspor tv dekoder yapıp ayda 50 ytl den satsa istanbulda 100 bin satar trabzon ve ilçelerinde 100 bin satsa ankara izmir sakarya izmit ve diger illerde 100 bin eder 300 bin dekoder ayda 50 ytl den yıllık 600 ytl çarp 300 binle bu trabzonspora yeter cavcav la recep mamur melih gökcek trabzonun büyüklüğünü ozaman ölçer ha 300 satarmıyız derseniz benim dijitürk 1 evimde 1 işyerimde var gerisini siz hesaplayın tabiki bu olay saner ayarın işine gelmez