PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kim Aramış artık ücretli mi ?

Külünkoğlu
17.04.2008, 13:36
Aşağıdaki gibi mail geldi arkadaşlar, geyik midir gerçek midir ? bilgisi olan var mı ?

Telefon şirketlerinin büyük hortumu.......cebinizdeyse hemen çıkartın.
Bu iletiyi mutlaka okuyun, göz göre göre soyulmayın.
TURKCELL, AVEA VE VODAFON KULLANANLAR

Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın arayın.
Ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek)
Böylece yönlendirmeyi kaldırın.

Yoksa size ulaşamayan herkesten bir kontör düşecek ...
Ve bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese gönderin.
Göndermezseniz siz aradığınızda sizden de kontör düşecek.
Eğer aradığınız kişinin telefonu da telesekreter ayarlı ise;
Dinlediğiniz 1 sn.lik 'Aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için bir
normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz!

İşin garip olan bir başka tarafı, Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON
hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarlı bir telesekreter yokken,
herkeste bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!!!
Yani sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, çaktırmadan böyle bir uygulama
yapılıyor.

Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1,5 kontör. İki dakika
sonra yine mi ulaşamadınız bir 1,5 kontör daha... Ne uyanıkça değil mi?
İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes
diğer operatörlerde olduğu gibi aranılan telesekreterin bedava olmasını
bekliyor. Ne de olsa paralı olan bir uygulama otomatik olarak ayarlı
gelmez yanılıyor muyum?

Bu olayı iptal ettirmek ise daha da bir trajikomik;
AVEA, TURKCELL ve VODAFON' u arıyorsunuz, durumu anlatıyor ve 'uyanık'
olduğunuzu gösteriyorsunuz, onlar da size AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlı
telefonunuzdan ##002# yi aramanız durumunda tele sekreterin
kaldırılabileceğini anlatıyorlar.

ilhan
17.04.2008, 13:38
11 Kasım 2007 'de bana gelen mail şu şekildeydi.

---

LÜTFEN TANIDIĞINIZ HERKESE İLETİN ÖNEMLİ !!!

AVEA KULLANANLAR:

Telefonunuzdan hemen ##002# yi>tuşlayın. (Arayın, ekranınıza "aktarma iptal" diye bir yazı gelecek) böylece yönlendirmeyi kaldırın. Yoksa size ulaşamayan herkesten bir kontör düşecek... ve bunu avea kullanan herkese gönderin. Göndermezseniz siz aradığınızda sizden de kontör düşecek. Eğer aradığınız kişinin telefonunda telesekreter ayarlı ise, dinlediğiniz birkaç sn' lik "aradığınız kişiye ulaşılamıyor" mesajı için bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz!!!

İşin garip olan kısmı bu değil aslında. Normal avea hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak
ayarlı bir telesekreter yokken, herkeste bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!.
Yani sizin hiçbir seyden haberiniz yokken, çaktırmadan sizden indirimlerin karşılığını alıyor.
Arkadaşınızı aradınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 2 kontör. İki dakika sonra yine mi ulaşamadınız bir 2 kontör daha... Ne uyanıkça değil mi? İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes diğer operatörlerde olduğu gibi aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.

Ne de olsa paralı olan bir uygulama otomatik olarak ayarlı gelmez yanılıyor muyum?
Bu olayı iptal ettirmek ise daha da bir trajikomik. Nasıl mı; Avea' yi arıyorsunuz, durumu anlatıyor ve "uyanık" olduğunuzu gösteriyorsunuz, onlar da size Avea hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda telesekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar.

Bu maili gönderen arkadaşa teşekkürler. Lütfen arkadaşlarınıza iletin

macka61
17.04.2008, 13:48
doğrumu böyle bir şey olduğu acaba

Samet Türkmen
17.04.2008, 13:54
Üstteki yazı şirket tarafından yalanlandı bildiğim kadarıyla

a f s
17.04.2008, 14:04
http://www.turkcell.com.tr/c/i/content/dp_15ykr_kamp.jpg

Turkcell müşteri hizmetlerini aradım böyle bir ücretlendirmenin olmadığını söylediler. Bilginin doğruluğunu teyid etmekte fayda var. Uyanık şirketler bazen sizi ücretsiz bir uygulamaya abone yapıyorlar fakat bu ücretsiz uygulama birkaç ay sürüyor ve siz iptal ettirmeyi bu süre içerisinde unuttuğunuz için farkında olmadan para ödemeye başlıyorsunuz.
İnternet kaynaklı haber ve maillere hep şüpheli yaklaşırım.
Bilgileri doğru kaynaklardan teyid etmekte fayda var.
Az önce görüştüğüm Türkcell müşteri hizmetleri böyle bir ücretlendirme olmadığını söyledi.

http://turkcell.com.tr/c/i/content/ip_supersifePro.jpg

alper*
17.04.2008, 14:22
bir de avea'da konusurken telefon hep 1 saat 4 dakika 45. saniyede kapaniyor bunun sirrini bilen var mi?en az 10 kere geldi basima..

28TS61
17.04.2008, 14:28
e noluyor simdik birileri ##002# yi tuslayin diyor, bir taraf yalanliyor,
ne yapcaz hangisi dogru peki?

yapinca faydasi veya zarari nedir

Kaya
17.04.2008, 14:33
Bu hizmet bana çok önce veriliyordu. Daha sonra ücretlendirildi açıklaması yapıldı ve hizmet kesildi.
Bundan yaklaşık 1-2 ay önce bu hizmet yine verilmeye başladı.
Yalnız ben talep etmeden hizmet veriliyor ve kesiliyor.

Şu an bildiğim kadarıyla ücretsiz olarak hizmetin verildiğidir.
Lakin Türkiye'de cep telefonu şirketleri hortumcudan daha fena indiregandi yaptığı için herşey beklebir bunlardan.

LazAnisT
17.04.2008, 15:51
Şahsım adına böyle birşey olduğunu zannetmiyorum.Konturlü hat kullananalar böyle bir ücretlendirme olup olmadığını daha rahat anlayabilirler.

Nebiye
17.04.2008, 16:22
Konturlu hat kullanıyorum.Ve konturumda eksilme olmadı . ( Dün akşam mesela.Ahmet beyin cebi kapalıydı.10-15 kez aramışımdır..-15 konturum vardı.Ve hala öle :p )Kim aramışcell de devam ediyor.Ve ücretsiz.
Ben pek bakmıyorum bu tür emaillere.Zaten Turkcellin web sayfasında da ücretsiz olduğu yazıyor.Arkadaşda müşteri hizmetlerini aramış,onada ücretsiz demişler.Demekki ki ücretsiz.Ama şu an için :D

Samet Türkmen
17.04.2008, 16:31
Eminim ücretli yapmak Turkcell'in aklına yatmaya başlamıştır.Bu kadar ilgi olduktan sonra :D

Cafer KILIÇSOY
18.04.2008, 18:19
Aşağıdaki gibi mail geldi arkadaşlar, geyik midir gerçek midir ? bilgisi olan var mı ?

Metin Abi böyle bişey yok.

Eğer kapsama alanı dışındaysan yada telefonun kapalıysa seni arayanlardan eğer sana sesli mesaj bırakırlarsa köntür yada ücret düşülüyor.

Yani ''Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor'' anonsundan dolayı seni arayanlardan her hangi bir ücret alınmıyor.

Telefonunu açtığında sana gelen Kimaramışcell sms'indende hiçbir ücret alınmıyor

Bu mail banada gelmişti 2 ay önce Turkcell'i arayıp sormuştum hatta

bordobluex
01.05.2008, 13:44
Bu maiileri kimseye FW etmeyin, hatta açmayın silin gitsin.

safakkocbıyık
01.05.2008, 14:02
yaw adam vodafon diye yazmış bi de :D

bir de 1.5 kontor olayına koptum ben :D

Gürkan
01.05.2008, 14:08
ayrıtnılı fatura isteyenlerde bu gözükmüyormu eğer habersiz paralı yapıldı ise ortaya çıkardı ayrıntılı fatura isteyen bir sürü insan var..