PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metallica 3. kez Türkiye'ye geliyor...

Serdær
16.04.2008, 10:10
http://home.att.net/~chuckayoub/metallica/metallica_4.jpg
Türkiye'de üçüncü stadyum konserini 27 Temmuz'da Ali Sami Yen'de verecek

1993 yılında İstanbul İnönü Stadyumu'nda verdiği ilk konserle 48 bin, 1999 yılında Ali Sami Yen Stadyumu'nda verdiği ikinci konserle 46 bin 350 kişiyle buluşan Metallica, Türkiye'deki üçüncü stadyum konserini 27 Temmuz günü Ali Sami Yen Stadyumu'nda verecek. Akbank exi26 sponsorluğunda gerçekleşecek olan konserin biletleri 15 Nisan gününden itibaren satışa sunulacak.

Konser için şimdiye kadar Türkiye'de kurulmuş en büyük sahne kurulacak. Sahne ekibi 800 metrekarelik bir sahne kurabilmek için çalışacak. Ayrıca sahne için dünya çapındaki festivallerde kullanılan çelik konstrüksiyon sahne sistemi getiriliyor.

Grup şimdiye kadar bütün dünyada 120 milyon albüm sattı. Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler kült grubu olan Metallica konser satışları açısından da dünyanın en büyük topluluklarından biri.

Konserin ana sponsoru Akbank exi26'de, Axess ve Axess exi26 sahipleri bu konserin biletlerine yüzde 20 daha ucuza sahip olacak. Ayrıca konser günü içinde Metallica öncesinde çeşitli gruplar ve sanatçılarda sahne alacak.

Konser için ışık, ses ve sahne düzenekleri yurtdışından getirilecek ve stadyumda iki tane ses ve ışık kulesi oluşturulacak. Metallica konseri öncesin de ise Pentagram ve Hayko Cepkin sahne alacak.

Bilet Fiyatları:

Kategori: 350 YTL (Sahne Önü)
Kategori: 150 YTL (VIP)
Kategori: 85 YTL (Saha İçi)
Kategori: 90 YTL (Numaralı Kapalı Tribün)
Kategori: 75 YTL (Numaralı Kapalı Tribün)
Kategori: 50 YTL (Yeni AIçık Tribün)

Erdem Keser
16.04.2008, 11:40
Metallica

Tarih : 27.07.2008 21:00:00

Mekan : Ali Sami Yen Stadyumu

Mehdi
16.04.2008, 11:52
Stadyumda konser.
En nefret ettiğim şey.

Ömer SEVİNÇ
16.04.2008, 11:54
Orada olacağım;)

Osman Yavuz
16.04.2008, 11:58
Ali Sami Yen'de konser mi olur Allah aşkına.Bari Saraçoğlu'nda yap da Metallica'ya rezil olmayalım.

Mehdi
16.04.2008, 12:00
Eski açık Matters deseneee:)

Osman Yavuz
16.04.2008, 12:01
Eski açık Matters deseneee:)
Matters:D.Yeni açık da Unforgiven desin işte.:D

Ömer SEVİNÇ
16.04.2008, 12:11
Şimdiye kadar Türkiye'de kurulmuş en büyük platform kurulacakmış konser için. İnşallah çok arkalarda olmam da dünya gözüyle şu adamları bir görebilirim.

Until It Sleeps, Mama Said, Sanitarium, Loverman söylerseler de tadından yenmez benim için:)

Bilet konusunda da parası olanlar için tabi ki 350 ytl'lik bölüm uygun ama bizim gibi gariban takımı için 85 ytl saha içi en uygun seçenek olacaktır. Ben oradan aldım..

KUTADGU
16.04.2008, 12:18
Obaaaa.....

İzlenilesi, orada olunası bir konser..

Orada olmayı isterdim...
Her ne kadar Metallica hayranı olmasam da..
Yiğidin hakkı yiğide yani.

ilhan
16.04.2008, 19:50
Stadyumda konser.
En nefret ettiğim şey.

Başka konser verecek mekan yok :) Şahsen ben de pek haz etmem stadyum konserlerinden. Nasıl olsa Ali Sami Yen tarih olacak. Yıkılması için iyi bir sebep Metalica :D

İnşallah orada olacağım ben de. Jaymz bi solo çeker " Mama Said " e ahh ulaan ahhh.. :rolleyes:

ilhan
16.04.2008, 21:35
Bu arada organizatörlerin kulaklarını en iyi şekilde çınlatabilirsiniz arkadaşlar.

Letonya'da sahne önü 100 ytl ye denk geliyordu. Sofya 'da 80ytlye.. Türkiye'de 350 ytl..

Ben yarım saattir çınlatıyorum ;)

Murat'
16.04.2008, 21:36
bizden gidecek olan arkadaşlar varsa atkılarını falan da götürsünler.....

ilhan
16.04.2008, 21:37
Şaka mı yapıyorsun Murat ?

Mehdi
16.04.2008, 21:51
Yahu ben Metallica konserine gittiğimde

Ayakta duracağım,gerekirse ayağımla tempo tutacağım,kendimi müziğe bırakacağım,One söylenirken gırtlak patlatacağım,Mama Said söylenirken solo riflerde gözlerimi kapatıp uçacağım,ses dağılmayacak,kulaklarıma eşit yayılacak en ufak enstrumanı hissedeceğim velhasıl konseri izlerken sıyrılacağım bu halimden.

Bu ne eski açıkta koltuklara serilip çekirdekle Metallica konserimi izlenir.Hazerfen gibi başka bir yer yokmu oralarda.Buradaki İpekyolu Fuarında bile daha güzel izleniyor konser.

ilhan
16.04.2008, 21:56
Organizatörlerin kulaklarını çınlatabilirsin Mehdi abi :)

pReN@_61
16.04.2008, 22:14
Fiyatlar çok pahalı yav..

Seyit Hoca
16.04.2008, 22:54

Ayakta duracağım,gerekirse ayağımla tempo tutacağım,kendimi müziğe bırakacağım,One söylenirken gırtlak patlatacağım,Mama Said söylenirken solo riflerde gözlerimi kapatıp uçacağım,ses dağılmayacak,kulaklarıma eşit yayılacak en ufak enstrumanı hissedeceğim velhasıl konseri izlerken sıyrılacağım bu halimden.

Bu ne eski açıkta koltuklara serilip çekirdekle Metallica konserimi izlenir.Hazerfen gibi başka bir yer yokmu oralarda.Buradaki İpekyolu Fuarında bile daha güzel izleniyor konser.

Mehdi..İnşallah o günlerde gelecek..İpek yolunda ya Dünya Ticaret Merkezi'nde de büyük bir grubu ağırlayacağız.
Büyük grup olmasa bile Sait UÇAR ve sazcıları da yeter bize....:) Belki hard rock bile çalar bizim için...
Zaten sinyallerini de veriyor...:)

http://www.karadenizdiyari.com/default_muzik_sait-ucar.html

Doktorlardan ümit yok
Siz bulun bana çare
yardım etmek isteyen
getirsin beni yare

Koyun Suyu bardağa
biri getirsin bağa
yari azcık gösterin
ben kalkarım ayağa

Erdem Keser
17.04.2008, 12:18
Konser için ışık, ses ve sahne düzenekleri yurtdışından getirilecek ve stadyumda iki tane ses ve ışık kulesi oluşturulacak. Metallica konseri öncesin de ise Pentagram ve Hayko Cepkin sahne alacak.

Mehmet Fırat
17.04.2008, 12:20
Gelmek isterdim aslında ama konser ortamını hiç sevmiyorum, hatta nefret ediyorum. Ali Sami Yen bir otobüslük mesafede. Bilet fiyatları da kısmen uygun. Ama içimden hiç gitmek gelmiyor.

Geçen yaz Mor ve Ötesi ve Duman konserine gitmiştim. Bu kanıya o konserlerde gördüklerimden sonra vardım. :)

ilhan
17.04.2008, 12:42

Kaynakta belirtir misin Erdem?

KUTADGU
17.04.2008, 12:44
Benim bildiğim Hayko ve Pentagram olmayacak konser önü sahnesinde...

Bir saniye bu konu hakkında bir kaç bilgi ekleyeyim.

ilhan
17.04.2008, 12:47
Cihan Abi kaynakları görelim önce sonra bilgileri aktarırız :)

KUTADGU
17.04.2008, 12:49
2008 Avrupa yaz tatilimizin son konser duyurusu oldugu icin uzgunuz. Bu, haftalardir hakkinda konustugunuz konser... 27 Temmuz'da Ali Sami Yen Stadi'nda bir konser icin 'Tallica tarihinde ucuncu kez olmak sartiyla Istanbul/Turkiye'ye geri donuyor olacagiz. Dostlarimizdan Down ve The Sword'un bize katilimi ile yolculugumuzun ikinci bolumunun son konserini tamamlayacagiz.

Kaynak: MetClup...

Alt gruplar da Down (Phil Anselmo'nun grubu) ve yeni nesil doom/stoner gruplarından The Sword

Metallica grubunun ya da menajerinin açıklaması bu sanırım

ilhan
17.04.2008, 13:03
Haberin doğruluk payı var.

Ama konser ile ilgileri yok. Dediğim gibi festival havasında geçecek bir turun ayağı :) Pentagram ve Hayko , Metallica'nın alt gruplarının altında çıkacaklar :) Pentagram 20.yıl konserlerini tamamladı sayılır artık. Bu büyük organizasyondan sonra ne kadar konsere çıkarlar bilmiyorum. Ama Hayko gibi gençliğin gözdesi bir sanatçı nasıl olurda " Dawn " ve " The Sword " gibi grupların dahi altında çıkar anlamiyorum. Bu da kalitesizliğinden olsa gerek. Yoksa Cem Köksal gibi teklifi kabul etmemek her babayiğidin harcı değil. ;) 350 ytl verip 1. bölümde yer alacak gerçek Tallica'lılar umarım saygı gösterirler Hayko'ya :D

KUTADGU
17.04.2008, 13:09
Haberin doğruluk payı var.

Ama konser ile ilgileri yok. Dediğim gibi festival havasında geçecek bir turun ayağı :) Pentagram ve Hayko , Metallica'nın alt gruplarının altında çıkacaklar :) Pentagram 20.yıl konserlerini tamamladı sayılır artık. Bu büyük organizasyondan sonra ne kadar konsere çıkarlar bilmiyorum. Ama Hayko gibi gençliğin gözdesi bir sanatçı nasıl olurda " Dawn " ve " The Sword " gibi grupların dahi altında çıkar anlamiyorum. Bu da kalitesizliğinden olsa gerek. Yoksa Cem Köksal gibi teklifi kabul etmemek her babayiğidin harcı değil. ;) 350 ytl verip 1. bölümde yer alacak gerçek Tallica'lılar umarım saygı gösterirler Hayko'ya :D

Bu konu hakkında müsadenle bir yazı paylaşmak istiyorum..
Açıklayıcı ve ürktücü olabilir..
+18 yaş sınır bile getirilebilir.

1999 Konserinden Bahseden bir Arkadaş...
Ön Grupların nasıl liğme liğme edildiğini anlatıyor..

"Kurban ve gurbetçi Hardcoriantal http://www.turkrock.com/modules/Forums/images/smiles/icon_biggrin.gif grubu Megalomaniax o gün azılı Heavy Metal seyircisinden acaip küfür yedi ve yuhalandılar.
Bu Ahmet San'ın alt grup seçerken yaptığı bir hataydı.
Adamlar 3-5 dk içinde sahnede ne yaptıklarını bilmez hale geldiler gördükleri tepkiden dolayı.
Nedeni ise şu...
Bir Heavy Metal konserine senelerce Metal fanları tarafından tu kaka edilmiş Hard Core ve Alternatif Rock gibi 2 "zırva" tarzın grubunu çıkartmak çok büyük bir talihsizlik.
Metal seyircisi bu duruma kayıtsız kalmadı ve çıktıkları andan itibaren "siz yaptığınız zırva tarzla orayı haketmiyorsunuz" dercesine bu grupları yuhalamayı, sahneye bozuk para yağdırmayı ve hatta boş su şişelerinin içine ç.ş yaparak sahneye atmayı ihmal etmedi.
Hatta büyük bir dayanışmayla bozuk paralar dağıtıldı ve sahneye tüm güçle fırlkatıldı, su şişeleri bitince arkadan gelen takviyelerle yenileri dolduruldu ve sahneye ulaşana kadar uğraşıldı.

Kolay mı Alternatif yapıp Metallica'ya alt grup olmak.
Bu ne cüret...bu ne cesearet.

Şu an şaşkınlıkla karşılanmış. Ehhh normal tabbi.
Sonuçta aradan geçen senelerde Türkiye'de bir Rock patlaması oldu ve yeni nesil gençler Rock müziği Alternatif Rock ile tanıdı ve tarzlar arasındaki uçurum sözde kapandı.

Ha Metal ha Alternatif ha Industrial...Yeni jenerasyondan bazıları için hiç fark yok.
Ama o keskin farklar devam ediyor.

Heavy Metal tavırlı bir müzik olduğu için tavizsiz Metal fanları halen bu türlere tepkili.
1999'da daha daha tepkiliydi.
Hatta 1993'de kabul bile edilemezdi...

Sonuçta yine Kurban gibi Metal seyircisine göre "zırva" tabir edilen bir grup çıksa veya herhangi bir Alternatif Rock grubu, Heavy Metal seyircisi yine yuhalar yine sahneden indirir.

Sonuçta HEAVY METAL'ime dokunma, ona SU KATMAYA ÇALIŞMA.
DO NOT DISTURB"

Bu arada belirteyim Pentagram'a saygım sonsuz..
Lakin, lakin o dediğiniz diğeri...
Ah o dediğiniz diğeri

Ömer SEVİNÇ
17.04.2008, 13:10
Hayko'yu Metallica'nın altına öneren organizatörlere söyleyecek bir kaç lafım olurdu aslında. Allah'tan geç giderim biraz da bitmiş olur Hayko mayko. Metallica öncesinde hiç yoktan başımı ağrıtmaya niyetim yok..

ilhan
17.04.2008, 13:10
Ahmet San hakkında birşey konuşmaya gerek yok :)

İnşallah Tallica'lılar o günü Hayko'yu sahnede küçük düşürmezler. ;)

KUTADGU
17.04.2008, 13:13
Ahmet San hakkında birşey konuşmaya gerek yok :)

İnşallah Tallica'lılar o günü Hayko'yu sahnede küçük düşürmezler. ;)

Sence?

Ne olur?

Ben şimdiden keyiflenmeye başladım bile.

Erdem Keser
17.04.2008, 13:17
Hiç birşeycikler olmaz rahat olun:)

Ayrıca çıkmayacak galiba,kabul etmemiş:p

Serdar'ın eklediği konser başlığında, Pentagram ile adı geçen Hayko Cepkin'in konserde alt grup olarak çıkacağı haberi sadece eklenen yazıda geçiyor.
Biletix'in "etkinlik hakkında bilgi" kısmında aynen şunlar yazıyor;

-Organizatörler, özlenen stadyum konserlerinin bu etkinlik ile geri döneceğini ve 27 Temmuz 2008 Pazar günü Ali Sami Yen Stadyumu’nda Metallica’dan önce Türkiye’nin en büyük heavy metal grubu PENTAGRAM’ın sahne alacağını açıkladılar. Pentagram, Türkiye ve Avrupa’da kapalı gişe verdiği konserler ve 1997 yılında 100.000’ü aşkın satış rakamlı albümleri ‘Anatolia’ ile Türk rock müzik tarihinin en önemli gruplarındandır. Konserde Pentagram’ın yanı sıra sahne alacak sürpriz isimler daha sonra açıklanacaktır.-

ilhan
17.04.2008, 13:19
Sahnede bir eğlenceye ihtiyaç duyulduğunda bu sürpriz isim kesinlikle Hayko olacaktır.

@ Eomer ,

Kanka gözün Metallica'dan başkasını görmesin ;) O gece orada Metallica olacak. Gerisi teferruat.

Erdem Keser
17.04.2008, 19:06
"Kurban ve gurbetçi Hardcoriantal http://www.turkrock.com/modules/Forums/images/smiles/icon_biggrin.gif grubu Megalomaniax o gün azılı Heavy Metal seyircisinden acaip küfür yedi ve yuhalandılar.
Bu Ahmet San'ın alt grup seçerken yaptığı bir hataydı.
Adamlar 3-5 dk içinde sahnede ne yaptıklarını bilmez hale geldiler gördükleri tepkiden dolayı.
Nedeni ise şu...
Bir Heavy Metal konserine senelerce Metal fanları tarafından tu kaka edilmiş Hard Core ve Alternatif Rock gibi 2 "zırva" tarzın grubunu çıkartmak çok büyük bir talihsizlik.

Bende o yazıyı yazan arkadaşa sormak isterdim; "Konserdeki azılı Heavy Metal fanlarının Metallica gibi kendisini sürekli yenileyen ve bir kalıba sokmayan,popülizmi takipten öte peşine takan bir grubun konserinde işleri nedir,bu ne yaman çelişkidir ?" diye..

KUTADGU
17.04.2008, 19:11
Bende o yazıyı yazan arkadaşa sormak isterdim; "Konserdeki azılı Heavy Metal fanlarının Metallica gibi kendisini sürekli yenileyen ve bir kalıba sokmayan,popülizmi takipten öte peşine takan bir grubun konserinde işleri nedir,bu ne yaman çelişkidir ?" diye..

Şimdi sevgili Chovy..
Keşke sorma imkanım olsa da sorabilsem...
Benimde aklımdan geçmedi değil..
Lakin burada salt bir kalıptan ziyade bir duruştan bahsediliyor anladığım kadarıyla..
Ha şunu da belirtmekte fayda var..
Yıl 1999.
Rock müziğin henüz patlamadığı yıllar..
Dolayısıyla aslında oradaki seyircinin bugüne oranla çok daha rocker olduğunu düşünüyorum.
Kurban'a yapılan hoş mu dur?
Bence değildir..
Hayko'ya yapılsa ne düşünürüm?
Açıkcası sevinirim yahu :)

Erdem Keser
17.04.2008, 19:29
Şimdi sevgili Chovy..
Keşke sorma imkanım olsa da sorabilsem...
Benimde aklımdan geçmedi değil..
Lakin burada salt bir kalıptan ziyade bir duruştan bahsediliyor anladığım kadarıyla..
Ha şunu da belirtmekte fayda var..
Yıl 1999.
Rock müziğin henüz patlamadığı yıllar..
Dolayısıyla aslında oradaki seyircinin bugüne oranla çok daha rocker olduğunu düşünüyorum.
Kurban'a yapılan hoş mu dur?
Bence değildir..
Hayko'ya yapılsa ne düşünürüm?
Açıkcası sevinirim yahu :)
Sevgili Kutadgu abicim:)
Benimde söylemeye çalıştığım bu duruşun açılımı.Nedir bu açılım, bir müzik tarzının duruşu mu yoksa bir grubun duruşu mu?
Bugün "Metallica'nın yaptığı nedir;Thrash Metal mi yoksa Heavy Metal mi" tartışması bile grubun kendi duruşunu,özünü açıklamaya, içinde barındırdığı zenginliği anlatmaya yetiyor.
Benimde düşüncem, kendisini bir müzik türünün azılı fanı olarak nitelendiren adam gelmesin konserlerine,sadece çelişkidir.
Ayrıca Kurban'a yapılan nasıl ayıpsa Hayko'ya yapılacak olanda ayıptır.

KUTADGU
17.04.2008, 19:39
Sevgili Kutadgu abicim:)
Benimde söylemeye çalıştığım bu duruşun açılımı.Nedir bu açılım, bir müzik tarzının duruşu mu yoksa bir grubun duruşu mu?
Bugün "Metallica'nın yaptığı nedir;Thrash Metal mi yoksa Heavy Metal mi" tartışması bile grubun kendi duruşunu,özünü açıklamaya, içinde barındırdığı zenginliği anlatmaya yetiyor.
Benimde düşüncem, kendisini bir müzik türünün azılı fanı olarak nitelendiren adam gelmesin konserlerine,sadece çelişkidir.
Ayrıca Kurban'a yapılan nasıl ayıpsa Hayko'ya yapılacak olanda ayıptır.

Şaka bir yana olmaması tercihimdir tabii ki..
Hayko'nun Rock müziğe yaptığı onca kötülüğe rağmen yapılmaması da iyidir.

Bu arada Metallica'nın müzik durumu ile ilgili olarak,
Bir arka sayfada özellikle "Metallica dünyanın en iyi ne grubudur? sorusuyla senin dediğin yere gelmeye çalıştım...

Metallica'da aynı yerde duruyor, Haykocuğum'da da ayrılıyor gibiyiz senle..
Anlatabilmişimdir umarım.

Erdem Keser
17.04.2008, 19:54
Şaka bir yana olmaması tercihimdir tabii ki..
Hayko'nun Rock müziğe yaptığı onca kötülüğe rağmen yapılmaması da iyidir.

Bu arada Metallica'nın müzik durumu ile ilgili olarak,
Bir arka sayfada özellikle "Metallica dünyanın en iyi ne grubudur? sorusuyla senin dediğin yere gelmeye çalıştım...

Metallica'da aynı yerde duruyor, Haykocuğum'da da ayrılıyor gibiyiz senle..
Anlatabilmişimdir umarım.
Gayet iyi anladım abicim
Ama Hayko'dan ümitliyim,iyi yerlere gelecek.
Daha dün bir bugün iki ,hele biraz bekleyelim:)

ilhan
17.04.2008, 20:46
" Metallica Ulan! "

Diye girmek isterdim. Ama ne gerek var? Metallica'dan da nemalansın o dangalak :) Metallica'nın alt grubu olarak adı geçiyormuş da kabul etmiyormuşda muş muş..

Metallica'dan herhangi bir ismin tanıdığını dahi düşünmüyorum Hayko'yu. Ama gel görki organizatör ortaya Hayko ismini atıyor. Metallica fanlarını tahrik ediyor, Haykolikleri heyecanlandırıyor.

Geçelim bunları :)

Metallica geliyor işte o kadar..

Çağatay_
17.04.2008, 21:11
Ben Hayko seven ve dinleyen birisi olarak Metallica'dan önce çıkmasını stratejik bir hata olarak görüyorum :rolleyes:

Ömer SEVİNÇ
17.04.2008, 22:37
Ben Hayko seven ve dinleyen birisi olarak Metallica'dan önce çıkmasını stratejik bir hata olarak görüyorum :rolleyes:

Hayko'ya kalırsa bu iş mutlaka kabul edecektir. Buna yüzde yüz eminim. Ama belki hiç ortada olmayan bir şey üreterek bakın ben Metallica'yı reddettim diye hava yapmaya çalışır belki. Evanescence alt grup olarak kendisini istemeyince benden tırstı demişti ya:D:D

KUTADGU
17.04.2008, 23:16
Vallahi Amy'nin yerinde olsam ben direk İstanbul'u terkederdim..

Ne bu da bizden mi sayılıyor? diye bir tepki koyardım ki...organizatörler şaşardı...

Bir düşünün Amy kim? Jeyms kim?

Hohoooooo

Mehmet Fırat
18.04.2008, 00:54
Peki Metallica ne der bu işe? :D

Hayko'yu tanırlar mı kendileri?

(Bu arada Hayko'dan nefret ederim. ;) :D)

Cabri61
18.04.2008, 01:33
Yahu bu konsere gidemeyecek olmak ne kadar kötü yaws :S

Serdær
09.05.2008, 13:48
Sayılı gün çabuk geçer ;)

ilhan
09.05.2008, 15:00
Kaldı 79 gün :)

Şafak sayan Metallica Fan'ı arkadaşlarım var =) Hepsinin msn kişisel iletilerinde şu kadar zaman kaldı vs. yazıyor.

Kaya
09.05.2008, 15:01
Hayranlarına iyi seyirler... :)

ilhan
09.05.2008, 15:03
Fan dememin nedeni Türkiye Metallica Resmi Chapterının üyeleri olmaları :)

Yoksa sevenlerine iyi seyirler daha etik sanıyorum :)

Egemen
09.05.2008, 15:24

kanka Avni Akerde olsa da böyle diyecekmiydin :rolleyes: