PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uğruna Can Verilen Bir Takım! - 15 Nisan 1992 | 18. Yıldönümü

Tunga
15.04.2008, 00:09
http://img387.imageshack.us/img387/2674/kazadk7.jpg

Uğruna Can Verilecek Bir Takım!

15 Nisan 1992...

Trabzonspor şampiyonluğa hasret kalmış; tesellisi Türkiye Kupası...

Tek maç eleme usulüne göre Trabzon’da oynanması gerekli maç, Trabzonspor’un cezası nedeniyle Samsun’a alınmış...

Trabzonsporumuz yarı finalde Beşiktaş’la karşılaşacak. Çeyrek finalde Galatasaray’ı eleyerek ulaşmışız yarı finale...

Trabzonspor’a verilen ceza, Trabzonsporu’nu yalnız bırakmama görevini üstlenen taraftarın işini biraz zorlaştırmış. Görevi zorlaşmış da olsa, taraftarlar, otobüslerle, özel araçlarıyla Karadeniz’in bir başka güzel şehrinin yolunu tutuyor...

6 kişi hariç, hepsi ulaşıyor muradına. 6 taraftarımız, kardeşimiz, ağabeyimiz ise maalesef hem bu yola, hem de hayat yolculuklarına Çarşamba’da, elim bir trafik kazasıyla veda ediyorlar.

Trabzonspor müthiş bir oyun ve unutulmaz bir golle maçı 2-1 kazanarak adını finale yazdırıyor; ama hepimizin içi kan ağlıyor. Gönüllerinde Trabzonspor aşkını taşıyan 6 güzel insan, artık aramızda yoklar.

Hasan Sevgi, İsmail Akyazı, Kürşat Akyazı, Neşat Akyazı, Yusuf Sevgi ve Ziya Kara…

Nüfus cüzdanımızda yazmayan, coğrafyalara sığmayan bu sevgi, taşıyanların kalbini yorar çoğu zaman; ama nüfus cüzdanlarımızda yazmasa da, o kimliğimizin bir parçasıdır: Trabzonsporlu olmak!

Uğruna can verilecek bir takımın bir parçası olmak!

15 Nisan 1992’de yaşanılan bu üzücü olayın üzerinden 16 sene de geçse, kaybettiğimiz 6 canı, hiçbir zaman unutmayacağız.

“Uğruna Can Verilecek” takımı, kaybettiğimiz 6 canı içimizde yaşattığımız gibi yaşatacağız.

Bu vesileyle, Trabzonspor’a gönül vermiş, onu yalnız bırakmamış ve bugün aramızda olmayan tüm Trabzonsporluları saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ruhları Şâd olsun.

bordomavi.net
Trabzonsporlular Birliği (1999-...)

Tunga
15.04.2008, 00:10
2001 yılında kaybettiğimiz çok değerli yazarımız Rahmetli Orhan Kaynar'ın 16/04/1992 tarihli Hürriyet Gazetesi'ndeki yazısı

http://www.bordomavi.net/images/haber/okaynarkazayazi.jpg

AH O KAZA

Maçı mı izledik, yoksa hazin bir tören mi anlayamadık. Öylesine gergin bir maç ki, herkes "Şu karşılaşma kazasız belasız bitsin" diye dua ediyordu. Trabzon'dan, Ankara'dan, İstanbul'dan binlerce kişi Samsun'u adeta istila etmişti. Hele sabahın erken saatlerinde 6 Trabzonsporlu taraftar trafik kazasında ölünce, gerginlik de had safhaya ulaştı.

Karşılaşma öncesi süren gerginlik, Trabzonsporlu ve Beşiktaşlı iki taraftarın ellerinde bordo mavili ve siyah beyazlı bayraklarla üstelik kol kola statta tur atmaları gerginliği azaltttığı gibi, eski olaylar bir anda unutulup, gözler 90 dakikalık mücadeleye döndü.

İşte böylesine bir maçta, Cyzio'nun fizik gücünü bastırıp, Trabzonspor'u 1-0 öne geçirdiği gol, bordo mavili taraftarlara bayram sevinci yaşattı. Karşılaşmanın ikinci yarısında Trabzonspor birçok net pozisyon daha yakaladı. Ancak son vuruşu yapmakta başarısızdı.

Sahada oynanan futbolu anlatmaktan çok şunları söylemem gerekli. Dün bana göre aklı selim kazandı. Herkes şapkasını çıkartıp önüne koymalı. Trabzonspor Taraftarı akıllı olmalı. Bir Trabzonsporlu olarak, Trabzonspor'un yakaladığı finale sevinemedim. Aklım hep o gencecik bordo mavili futbol şehidi taraftarlardaydı. Başsağlığı dilemekten başka elden ne gelir ki?

Orhan Kaynar
16 Nisan 1992 - Hürriyet

Değerli yazarımız, gazeteci Orhan Kaynar'ı da sevgi ve rahmetle anıyoruz...

bordomavi.net
Trabzonsporlular Birliği (1999-....)
.
.
NOT: Arşivdeki bu yazıyı bizlere ulaştıran Süleyman arkadaşımıza (Lazanist) teşekkürler.
.
.
.

Tunga
15.04.2008, 00:11
Bu anma programında yanlarında BMN vardı. BMN Trabzon'dan vefa borcumuzu ödememize vesile olan arkadaşlarımıza çok teşekkürler.

http://www.bordomavi.net/images/15nisananma/001.jpg

http://www.bordomavi.net/images/15nisananma/002.jpg

http://www.bordomavi.net/images/15nisananma/003.jpg

http://www.bordomavi.net/images/15nisananma/004.jpg

http://www.bordomavi.net/images/15nisananma/005.jpg

http://www.bordomavi.net/images/15nisananma/006.jpg

Burhan61
15.04.2008, 00:15
Ruhları şad olsun. Unutmadık,unutmayacağız.

OLCAY ÇAKIR
15.04.2008, 00:15
Allah rahmet eylesin.

Mekanları cennet olsun.

Acaba cezayı neden almıştık?

Kimler sebep olmuştu?

Kimler?

Ah kader,sebep,yazgı...

Yaşımız gereği dün gibi hatırlarım...

Eline sağlık Tunga.
Hakikaten duygulandım.

eys_61
15.04.2008, 00:17
Kazada hayatını kaybeden abilerimizi ve Orhan Kaynar'ı rahmetle anıyorum,Trabzonsporluluk sizler sayesinde "farklı".Ruhlarınız şad olsun.

BMN yönetimini de duyarlılıklarından ötürü tebrik ederim,teşekkürler.

61viya
15.04.2008, 00:18
"Neden Trabzonspor?" dedikleri vakit,uğruna gözyaşı dökülecek takımı doğru seçmişim derim hep...Uğruna ölünecek takımı doğru seçmiş o güzel insanlar...Dünyaya bordomavi bakan o güzel yürekleri saygıyla ve rahmetle anıyorum....

Bir yerlerde varsınız,hissediyorum...Yanınızda olan tüm güzel yüreklere acı çektiriyoruz belki şu sıralar ancakı,geçecek bu durum,söz olsun size...!

Saygıyla....

TSelif
15.04.2008, 00:19
Hepsinin mekanı cennet olsun .

atlantis
15.04.2008, 00:19
Duygulanmamak elde değil.. Mekanları cennet olsun. Trabzonspor taraftarı olmaktan gurur duyuyorum...

lazooo28
15.04.2008, 00:22
Allah Rahmet eylesin..mekanlari cennet olsun :(

Mehmet_Mercanlı
15.04.2008, 00:23
o yılardan net hatırladığım maçlardan biri hiçbirzaman unutmadım unutmıcam ...

tekrardan ALLAHTAN rahmet diliyorum

bu inceliği bu duşunceliği gösterdiğin için senden ALLAH razıolsun abim saol..

Adem Erdoğan
15.04.2008, 00:24
Allah rahmet eylesin.Mekanları cennet olsun.

96 yada 97 senesiydi yine Türkiye Kupası final maçı için İzmitten Trabzona dönerken böyle bir kaza olmuştu.Onlarında mekanı cennet olsun.

28TS61
allah rahmet eylesin. mekanlari cennet olsun

Mustafa Önal
MEKANLARI CENNET OLSUN. bu maç için yapılan bir parça vardı onun sesleri hala kulaklarımda UĞURUNA CAN VERMİŞTİK KUPAYI ALACAĞIZ sözleri hala içimizden bişeyler alıp götürüyor.

Gamze
15.04.2008, 00:27
Allah gani gani rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Etkilenmemek mümkün değil. :(

Tunga
15.04.2008, 00:28

96 yada 97 senesiydi yine Türkiye Kupası final maçı için İzmitten Trabzona dönerken böyle bir kaza olmuştu.Onlarında mekanı cennet olsun.

Doğrudur Adem, bu nedenle biz bu günü sembolik olarak tüm vefat eden taraftarlarımız için anmak istedik.

Bu vesileyle, Trabzonspor’a gönül vermiş, onu yalnız bırakmamış ve bugün aramızda olmayan tüm Trabzonsporluları saygı ve rahmetle anıyoruz.

Ruhları Şâd olsun.

Fatih
15.04.2008, 00:29
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun ...

BMN yönetimini de tebrik ederim çok anlamlı bir düşünce

Selman
15.04.2008, 00:34
Ruhları şad, mekanları cennet olsun.Orhan Kaynar'ın ismini her duyduğumda hüzün basıyor beni.

Mehmet Fırat
15.04.2008, 00:34
Kötü oldum yahu. :(

Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olur inşallah. :(

Travelair
15.04.2008, 00:36
Allah rahmet eylesin

denizgrsy
15.04.2008, 00:37
duygulanmamak elde değil...Allah Rahmet Eylesin...geride kalanlara tekrardan Allah sabırlar versin :(

Erdem Keser
15.04.2008, 00:49
Allah rahmet eylesin,mekanları cennet olsun.

Burçak
15.04.2008, 00:53
Allah Rahmet Eylesin. Mekanları Cennet Olsun.
Allah kimsenin başına böyle kaza vermesin.
Bayrak bizde , Ruhunuz Şad olsun.

Ahmet Kuru
15.04.2008, 01:21
Allah Rahmet Eylesin...
Mekanları Cennet Olsun...

Can basten
15.04.2008, 01:53
Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar.

Acaba cezayı neden almıştık?

Kimler sebep olmuştu?

Avni Aker'de Fenerbahçe'yi 3-2 yendiğimiz maçtan sonra çıkan olaylar gerekçe gösterilerek ceza almıştık. Fenerbahçe'nin stoperi Semih biraz dayak yemişti galiba...

hüseyin1975
15.04.2008, 01:54
Allah Rahmet Eylesin.

BU SEVGI ASLA BITMEDI; BITMEYECEK!

erkankoc
15.04.2008, 01:56
mekanlari cennet olsun

hüseyin1975
15.04.2008, 02:15
Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar.

Avni Aker'de Fenerbahçe'yi 3-2 yendiğimiz maçtan sonra çıkan olaylar gerekçe gösterilerek ceza almıştık. Fenerbahçe'nin stoperi Semih biraz dayak yemişti galiba...

Evet Mac sonrasi benim hatirladigim kadari ile Semihin burnunu kirmislardi.
Dogrumu hatirliyorum?

kalavara
15.04.2008, 02:26
şimdi yapılırmıydı böyle bir şey. bu nasıl sevgidir allahım....

Can basten
15.04.2008, 03:29
Evet Mac sonrasi benim hatirladigim kadari ile Semihin burnunu kirmislardi.
Dogrumu hatirliyorum?

Evet Hüseyin abi, hatta Semih "Beni Hami dövdürdü!" kavlinden bir şeyler söylemişti o dönemde...

hüseyin1975
15.04.2008, 05:09
Evet Hüseyin abi, hatta Semih "Beni Hami dövdürdü!" kavlinden bir şeyler söylemişti o dönemde...

Der bunlar der. Kansiz bunlar.
Kim bilir Taraftara ne hareket yapmisdir.

ilhan
15.04.2008, 07:49
Allah rahmet eylesin. Ruhları şâd olsun.

Çok acı bir duygu insanın yüreği sızlıyor.

Mehdi
15.04.2008, 08:08
Mekanlarınız cennet olsun abilerim.Allahın rahmeti üzerinize olsun.

Muhammet
15.04.2008, 08:09
Mekanları cennet olsun.

KUTADGU
15.04.2008, 08:16
Mekanlarınınız cennet olsun yüreği ak pak Trabzonspor sevdalıları abilerimiz...

firidin61
15.04.2008, 08:46
Mekanları cennet olsun ....

Saygı ve Hürmetle

Badaloğlu
15.04.2008, 08:48
Bu maç için bizde Vakfıkebir'den geceden Samsun'a doğru yola çıkmıştık.Çarşamba-Dikbıyık mevkiine gelince (oradan her geçişimde bu 6 taraftarımıza rahmet okurum, asla unutmam orayı, bu olay aklımdan çıkmaz) gördüğümüz manzara bizi dehşete düşürdü.Ters istikamete girmiş bir kamyon ve kamyonun altında sadece arka kısmı görünen bir Renault toros taksi!!!... Üzerleri bordo mavi bayraklarla örtülmüş cesetler.Sabahın alacakaranlığında ne olduğunu daha anlayamadan yerdeki cesetlere takıldı gözümüz 1,2,3,4... bir anda çıldıracak gibi olduk aman Allahım!!! bu nasıl bir manzara???

Allah hepsine rahmet eylesin.Daha dün gibiydi, üzerinden onlarca yıl geçmiş!...Ama bu kazayı ömrün boyunca unutamam.

Yanlız maçta bir iki şey dikkatimi çekmişti.Yeri gelmişken onlarıda size anlatayım, o zamanları yaşayan biri olarak, bilmyenlerde öğrensin.Samsun 19 Mayıs stadı tamamen doluydu. 4/3 Trabzonspor, 4/1 oranında da kale arkasında Beşiktaş taraftarları vardı.O dönemlerde Samsunspor'lu taraftarlar Beşiktaş'ın yanındaydılar.Sivas'a bu kadar uyuz olmamın belkide nedeni bu maçtır.Maçta bir pankart vardı ''Sivas'dan, Beşiktaşımıza sevgilerle'' diye... Ogün bugündür sevemedim ben şu Sivası...Maçtan evvel sahanın ortasında basbayağı bir kavga vardı.Tekme-tokat 5,6 taraftar birbirine girdi, biri ambulansla hastaneye kaldırlmıştı.Tribünlerde sık sık bireysel kavgalar olmuştu.Millet uykusuzluktan tribünlerde sızdı. Bu arada spordan sorumlu devlet bakanı o dönemlerde Mehmet Ali Yılmaz'dı ve kendisine 6 taraftarımızın ölmesindan dolayı taraftarlarımız tarafından büyük tepkiler vardı.Tribünlerden ''katil Yılmaz'' sesleri yükseliyordu...

Hami'nin frikiğini asla unutmam!... Hayatında attığı belkide en anlamlı goldü(bana göre) O dönemlerde Beşiktaş kalecisi Bako idi ve bu frikik'e sadece BAKO kalmıştı:D Maç sonrası Trabzon'a dönüşümüz muhteşem olmuştu, yol boyunca bize gösterilen sevgi gösterileri muhteşemdi.Beşikdüzüne geldiğimizde yolun ortasında resmen ateş yakıldı ve yol trafiğe kapanmıştı... Futbol ve sonuç adına herşey çok güzeldi ama hafızalarımıza kazılan bu elim kaza asla unutulmadı!...Bizde unutmayacağız, Allah hepsine gani gani rahmet eylesin, ruhları şâd olsun...

Emre7
15.04.2008, 08:49
Allah rahmet eylesin. mekanlari cennet olsun

Külünkoğlu
15.04.2008, 08:53
Ters istikamete girmiş bir kamyon ve kamyonun altında sadece arka kısmı görünen bir Renault toros taksi!!!... Üzerleri bordo mavi bayraklarla örtülmüş cesetler.Sabahın alacakaranlığında ne olduğunu daha anlayamadan yerdeki cesetlere takıldı gözümüz 1,2,3,4... bir anda çıldıracak gibi olduk aman Allahım!!! bu nasıl bir manzara???

Manzaraya şahit olmadık ama onca zaman gecmesine rağmen şuan tüylerim diken diken oldu. Allah gani gani rahmet eylesin, mekanları cennet olsun inşallah.

Murat Keçeci
15.04.2008, 09:18
o 6 kişiden biri boztepe mahallesindendi anne babasının çığlıkları hala daha kulağımda ruhları şad olsun

İskender
15.04.2008, 09:24
Hazırlayan ve hatırlatan arkadaşlara teşekkürler...

Mekanları cennet olur inş...

Ertan 51
15.04.2008, 09:25
"Neden Trabzonspor?" dedikleri vakit,uğruna gözyaşı dökülecek takımı doğru seçmişim derim hep...Uğruna ölünecek takımı doğru seçmiş o güzel insanlar...Dünyaya bordomavi bakan o güzel yürekleri saygıyla ve rahmetle anıyorum....

Bir yerlerde varsınız,hissediyorum...Yanınızda olan tüm güzel yüreklere acı çektiriyoruz belki şu sıralar ancakı,geçecek bu durum,söz olsun size...!

Saygıyla....

sabah işe geldim yapılacakları yoluna koydum ve ilk iş bmn ye girip ne var ne yok bakıyım dedim ve karşıma vefat eden 6 tane gönüldaşımız,abilerimiz kardeşlerimiz çıktı
valla yüreğim cız dedi perişan oldum
yazacak kelime bulamıyorum
viya kardeşim gene yürekten candan yazmış sağolsun var olsun.
hele hele neden Trabzonspor diye sorulan biz başka şehirlilere,vereceğimiz en güzel cevaplardır bu olaylar
Allahım rahmet eylesin
Cennet mekanınız olsun
gönlümüzde dualarımızda sizinle.

Ebru
15.04.2008, 09:28
Çok kötü oldum :( Allah birdaha böyle acı yaşatmasın. Mekanları cennet olsun.
Bu konuda ve tabi diğer konularda ki duyarlılığından dolayı BMN'ye teşekkür ederim.

Faik Yılmaz
15.04.2008, 09:31
Ölüm hiç güzel bir şey değil.....ALLAH bir daha böyle bir acı yaşatmasın bizlere....

Mekanı cennet olsun abilerimizin ve kardeşlerimizin

Mustafa K. Demirbaş
15.04.2008, 09:31
mekanları cennet olsun

Kaya
15.04.2008, 09:32
Mekanları cennet olsun...

Üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin asla zihinlerden çıkmayacak bir hadise yaşadık. Trabzonspor yolunda canlarını feda eden bu 6 insan Trabzonspor'un ne kadar değerli bir kulüp olduğunu bizlere göstermiştir.

UğuR
15.04.2008, 09:40
Ruhları şad olsu.Unutmadık unutmayacağız....

Nuray
15.04.2008, 09:42
ağlamadım desem yalan olur.. bu sevgi bitmez .. Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun :(

Atalay
15.04.2008, 09:49
Allah rahmet eylesin.. ruhları şad olsun...

S.DEMİRCİ
15.04.2008, 09:50
allah rahmet eylesin.. yazıyı okuyunca ve takımın şu anki halini düşününce kötü oldum... mekanınız cennet olsun...

Hüseyin Bağdat
15.04.2008, 10:08
Allah rahmet eylesin.Makamları cennet olur inşALLAH...

efsane55
15.04.2008, 10:24
Hepsine Allahtan rahmet diliyorum.95-96 yılında Trabzon fener maçından sonra görelede yitirdiğimiz taraftarımızada burdan rahmet diliyorum...

_SeRKaN_
15.04.2008, 10:58
Allah rahmet eylesin..Etkilenmemek elde değil..:(

Kamil Çakmak
15.04.2008, 11:10
Allah hepsine rahmet eylesin. Ruhları şad olsun. Duygulanmamak elde değil.

15 Nisan 1992 deki bu maça ben ve bir kaç arkadaş gitmiştik Tokat tan. Ama O anda Kazanın olduğunu duymamıştık.

Samsun 19 mayıs Stadına geldiğimizde, Aman yarabbim bu ne kalabalık.ortam sanki Avni akerdi. Maçın başlamasına 3 saat kala trübünlerde yerimizi almıştık. Çünkü 19 mayıs stadına sığmayacağımızı tahmin ediyorduk, ki ölede oldu zaten.

Maçın balalasına 1 saat kala olaylar çıktı saha içerisinde. Orta yuvarlağın ortasında Bir Trabzonspor bayrağı dalgalanıyordu. Sonuçta ev sahibi idik. Avni aker veya başka biyer farketmiyordu bizim için.

Kale Arkasına Toplanan 1000 kadar Bjk li taraftarlar vardı. Ama çoğunluğu samsunlu idi.
Bjkli bir taraftar orta yuvarlağa gelerek bizim bayrağı söküp kendi bayraklarını dikmeye teşebbüs etti. Ondan sonrada Bizim taraftarlar sahaya daldılar. Maç önceki atmosfer baya bi yükselmişti.
saha kenenarında ısınnan Bjk li futbolcular tedirgin olmaya başlamıştı.

Daha sonra her iki takımın taraftarları, her iki takımın bayraklarını alıp trübünleri turlayarak Gergin ortamı yumuşutuyorlardı.

Maç başladı ve güzel de futbol oynuyorduk. Sanırım dk 80 lerde idi ve maç 1-1 idi.

Ünala yapılan Faülü kullanan füzeci hamı 30 metreden topu çatala takıyor, kaleci bako ya sadece seyretmek kalıyordu. Ve takımımız yarı finale çıkıyordu. kaleci Bakonun gazetelere verdiği demeş aynen şöle idi: "Trabzonspordan maç almak değil Trabzonda karadeniz bölgesinden bile almak zor "

Maç sonunda tel örgüleri tırmanmış sahaya dalacaktımki kendimi koşu pistinin üstünde düşmüş buldum. Ayağım takılmıştı tellere. Beni yerden mehmetçik elimden tutarak kaldırmıştı.

Sahanın içine girince doğru hamiye doğru koşmuştum. Hamiyi omuzlarımıza almıştık. Geçenlerde Hami ile telefon konuşmamızda bunu hamiye de anlatmıştım.

Sonuçda Verilen 6 can için bu maçın kazanılmasıda başka bi anlam taşıyordu.

Tekrar allah rahmet eylesin

Cengiz Çubukcu
15.04.2008, 11:24
Allah rahmet eylesin hepsinin ruhları şad olsun...Trabzonda Sadri Şener tesislerinde müzeyi gezerken farketmemiş olabilirm, eğer bu vefat eden arkadaşların resimleri yoksa oraya eklenebilir...taraftar Trabzonspor için ölenlerimiz olduğunu da bilmeli....

kübraTs
15.04.2008, 11:44
Allah rahmet eylesin.Mekanlari cennet olur insallah:(

Hamide galiba mactan sonra,topa vurmadan önce ölen taraftarlarimiz için dua edip vurduğunu söylemis:(

OLCAY ÇAKIR
15.04.2008, 11:46
Başlık çok anlamlı,hepimizi ortak acıyla kenetleme adına özellikle..

Ortak o kadar şeyimiz varken bir noktaya dikkatleri çekmek hemde bu başlıkta daha da anlamlı duracak diye düşünüyorum...

Neden,nasıl,kimler sebebiyet verdi diye geçmişi deşmek niyetinde değilim.

Ama sahamızın kapatılması,cezalandırılamamız, maçın Samsuna alınmasına neden oldu..

Sebep işte.

Yazgı.

O yol aileleri bitirdi.Onulmaz acılara sürükledi,izleri devam ediyordur.
Yürekler halen yanıyor.

Gelin şu sahamızı kapatan faktörleri tartışmaya geçte olsa başlayalım..
Gelin bu güzel insanları şükranla anarken bir güzel adım atalım.

Sahamız kapanmasın.

Biz bir karar alalım.

Allah mekanlarını cennet eylesin.

Faik Yılmaz
15.04.2008, 11:49
Başlık sanki biraz yanlış olmuş. Sanki şavaşa gidermiş gibi şehit olmuşlar gibi olmuş. Sanki can vermeyi kendileri istermiş gibi olmuş.

sonuçta bir kaza ölenlere rahmet dileyelim dualar okuyalım ama böylesi biraz garip olmuş gibi. bilmiyorum diğer arkadaşalr ne düşünüyor.

Mustafa AYDIN
15.04.2008, 12:14
Allah rahmet eylesin.

Zaman zaman hepimiz bu renkler için yollara düşüyoruz,bizimde başımıza gelebilir.Yüce mevladan böyle acı durumların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.

vurgun_kiz_61
15.04.2008, 12:27
Ruhlari sad olsun, Allah rahmet eylesin.

macka61
15.04.2008, 12:49
Allah rahmet eylesin hepsinin mekanları cennet olsun

A.Hilal Çakıroğlu
15.04.2008, 13:21
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun:(

kudu_61
15.04.2008, 13:58
Mekanınız Cennet olsun inşallah dualarınızı bizlerden eksik etmeyin bizlerde sizlerin canlarını koyduğu bu yolda aynı amaç için yürüyoruz bizi yanlız bırakmayın...Allah bir daha böyle acı yaşatmasın

ÜNAL
15.04.2008, 14:01
Allah tan rahmet diliyorum..

Erkut Ay
15.04.2008, 14:05
Allah rahmet eylesin mekanları Cennet olsun...

İsmail Çavuşoğlu
15.04.2008, 14:06
Cenab-ı ALLAH rahmet eylesin onları cennetine nasip eylesin...

atabaş
15.04.2008, 14:47
Allah rahmet eylesin mekanınız cennet olsun

SDanışmaz
15.04.2008, 14:56
Allah (c.c) hepsine rahmet eylesin :(

LazAnisT
15.04.2008, 15:04
BMN ile ne kadar gurur duysak azdır arkadaşlar.Bunun için bu topluluğu çok seviyorum.Kim ne derse desin farklı ve doğru yolda olan bizleriz!!

Allah ölenlerin mekanlarını cennet eylesin.

TolgaTopçu61
15.04.2008, 15:08
Allah rahmet eylesin

Koray
15.04.2008, 15:10
Allah rahmet eylesin mekanları Cennet olsun...

Murat'
15.04.2008, 15:10
Allah rahmet eylesin...Mekanları Cennet Olsun..

Bahattin Aydın
15.04.2008, 15:22
İnsanın etkilenmemesi mümkün değil:(..Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun :(

yakuphoca
15.04.2008, 15:26
Allah rahmet eylesin.
Mekanları Cennet olsun.. En soldaki Ziya Kara haricindekiler birbirlerinin kuzenleri gibi..
Çok yakın akrabaları ile şu anda birlikte çalışıyorum.. Yani 6 cenaze aynı eve gitti gibi birşey.
Ama dedeleri "Vatan sağolsun" diyecek kadar onurlu bir Trabzonsporludur..

FatmaÇelik
15.04.2008, 15:28
Ölüm güzel şey değil elbette ki ama uğruna öldüğün Trabzonsporsa işte o zaman başka...
Allah rahmet eylesin...

Özge
15.04.2008, 15:33

Mayls
15.04.2008, 15:37
Allah rahmet eylesin. Nur icinde yatsinlar.

Mehmet Fırat
15.04.2008, 16:01
Futbol şehitlerimizi saygıyla anıyoruz

1992 Yılında Samsun'da oynanan Beşiktaş - Trabzonspor maçına giderken trafik kazasında hayatlarını kaybeden taraftarlarımız Neşat Akyazı, Kürşat Akyazı, Yusuf Sevgi, Hasan Sevgi, İsmail Akyazı ve Ziya Kara'yı aramızdan ayrılışlarının 16. yıldönümlerinde saygıyla anıyoruz.

trabzonspor.org.tr

İleli
15.04.2008, 16:16
Allah rahmet eylesin

Osman Yavuz
15.04.2008, 16:21
Allah rahmet eylesin.Onları saygıyla anıyoruz.

Egemen
15.04.2008, 16:30
Allah gani gani rahmet eylesin.. geride kalanlarına sabırlar versin.. unutulmadılar.. unutulmayacaklar..

Gülderen
15.04.2008, 16:50
ALLAH RAHMET EYLESİN UNUTMADIK UNUTAMAYIZ

Murat Cömert
15.04.2008, 16:56
ALLAH rahmet eylesin..

pReN@_61
15.04.2008, 17:20
Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

m@rdi
15.04.2008, 18:01
15 Nisan 1992 'de hayatını kaybeden abilerimize ve hayatını kaybetmiş tüm taraftarlarımıza Allah rahmet eylesin.

Gürkan
15.04.2008, 19:00
Ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun.

Abdullah Altıntaş
15.04.2008, 19:10
ALLAH rahmet eylesin

ccd6167
15.04.2008, 19:21
bu vatan ugruna şehit olan ve trabzonspormuz için rahmetli olan herkesin mekanı cennet olsun.

Kadir
15.04.2008, 19:29
Allah rahmet eylesin . Saygıyla anıyoruz .

ÖmerFarukYılmaz
15.04.2008, 20:03
Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.Saygılarımla...

Uğurtan
15.04.2008, 20:05
Bugün çok anlamlı bir günde böyle bir günde gidip bir fatiha okuyabilmiş olmak çok güzel.. İlkini gerçekleştirdik.. Unutmadık.. Unutturmiyacağız.. Allah rahmet eylesin.. Ruhları huzur bulsun..

Çağatay_
15.04.2008, 20:29
Tunga abi ve Süleyman abi teşekkürler :alkış:

Dün gece daha hiç cevap yazılmadan okudum, aksilik değil mi tam cevap yazdım tıkladım internet "Tak!" diye gitti.

Mekanları cennet olsun...Trabzonspor aşkı ile yanan rahmetli abilerimizi saygıyla anıyoruz..

fındıkoğlu
15.04.2008, 20:31
allah (c.c) rahmet eylesin.
rabbim merhametiyle muamelede bulunur inşaallah....

Enes
15.04.2008, 20:33
ALLAH rahmet eylesin ..mekanları cennet olsun

Remzi
15.04.2008, 20:35
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun:(

Uğruna Can verilen Bir Takım!! O benim Takımım TRABZONSPOR'UM!!

glidali_61
15.04.2008, 21:13
allah rahmet eylesinn

Harun
15.04.2008, 21:47
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

yasin6167
15.04.2008, 21:48
alllah ganı ganı rahmet eylesın benım hatırlayamadım bı tarıh ama unutulmamıslar ne kadar guzel....

Tunga
15.04.2008, 22:39
Bugün çok anlamlı bir günde böyle bir günde gidip bir fatiha okuyabilmiş olmak çok güzel.. İlkini gerçekleştirdik.. Unutmadık.. Unutturmiyacağız.. Allah rahmet eylesin.. Ruhları huzur bulsun..

Bugün, kaybettiğimiz bu canlarımızı, mezarları başında anma görevini yerine getiren değerli arkadaşlarımıza bir kere daha, bin kere daha teşekkürler.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde bizlere yardımları için Sn. Mehmet Sevgi'ye de teşekkürler.

Cem Balcı
15.04.2008, 22:41
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.

................................

LazAnisT
15.04.2008, 22:44
Arkadaşlar kabir ziyareti için inanın söyeleyecek kelime bulamıyorum.Bu arada sol baştaki arkadaş ile eşarplı hanım teyze kim?

mensure 61
16.04.2008, 00:45
Allah rahmet eylesin... söyleyecek söz bulamıyorum :(

Nytre
16.04.2008, 08:03
arkadaslarimiz guzel ve hayirli bir is yapmislar onlara tesekkur ederim ama kabir onunde poz vermek fotograf cektirmek ne kadar dogru?

Mehdi
16.04.2008, 08:06
Arkadaşlar kabir ziyareti için inanın söyeleyecek kelime bulamıyorum.Bu arada sol baştaki arkadaş ile eşarplı hanım teyze kim?
Sol baştaki abim Mehmet Sevgi(vefat edenlerden birinin abisi,birinin babası),benim ön tarafımdaki kardeş vefat edenlerden birinin kızı,sağ baştaki teyzem ise vefat edenlerden birinin eşi.

Allah sabırlar varsin.Zor bir durum.Dün orada nutkum tutuldu.Akşam uyuyana kadar etkisindeydim.Mekanları cennet olsun.

Külünkoğlu
16.04.2008, 09:03
Bugün, kaybettiğimiz bu canlarımızı, mezarları başında anma görevini yerine getiren değerli arkadaşlarımıza bir kere daha, bin kere daha teşekkürler.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde bizlere yardımları için Sn. Mehmet Sevgi'ye de teşekkürler.

Canı gönülden teşekkürler arkadaşlar " unutmayacağız "

ilhan
16.04.2008, 09:16
İnsanın içini burkuyor, resimleri görünce tuhaf oluyor insan. Mezar taşlarını okuduğumda çok kötü oldum :(

mustafakaya
16.04.2008, 09:50
ziyarete giden insanlara teşekkür ediyorum.

61viya
16.04.2008, 09:56
Ayaklarınıza sağlık...Yüreklerinize...Zor...!

Badaloğlu
16.04.2008, 10:19
arkadaslarimiz guzel ve hayirli bir is yapmislar onlara tesekkur ederim ama kabir onunde poz vermek fotograf cektirmek ne kadar dogru?

Emincanım bunun nesi yanlış? O zaman senin mantığına göre mezarlara Arabistandaki gibi mezar taşıda koymasınlar.Devlet büyüklerini ya da herhangi bir yere üye olan ve ölen insanları anma törenlerinde de fotoğraf çektirilmesin!!!

Burada amaca bakacaksın...Amaç burada zamanında yaşanan üzücü bir olayı tüm camiaya hatırlatmaksa; bunu tüm insanlarla paylaşmaksa yanlış olan ne olabilir?

Hani hep demiyormuyuz! Yahu camia bir bütün olmadıktan sonra bir halt olmaz.İşte bu kardeşlerimizde, ağabeylerimizde bu dünyadan göçüp gitmişlerdir ama bizim camianın bir parçasıdırlar. Onlar ölmüş olsalar bile; bizim değerlerimizdir.Ve bu camia bu değerlerine sahip çıkmak zorundadır.

Bu arada bu ziyareti gerçekleştiren kardeşlerime gönül'den şükranlarımı sunuyorum.Bu kardeşlerimiz, hayatlarında hiç görmekdikleri, tanımadıkları insanların mezarlarını ziyarete gidiyorlar!!! neden? çünkü biz et ve tırnak gibiyiz, bir bütünüz, biz camiayız.Bu kaza olduğunda, ziyarete giden kardeşlerimiz çok küçük yaşta idiler.İşte asıl düşünülmesi gereken bu olmalı Emincanım!!! Ve asıl yapılması gerekende her yıl bu ziyareti gerçekleştirmek olmalı...Ölü ya da diri değerlerimize biz sahip çıkmazsak kimse çıkmaz...

Vefa, İstanbul'da sadece bir semt adı değildir!!!

K@HrY
16.04.2008, 10:33
Allah rahmet eylesin yerleri cennet olsun. İşte Trabzonlu olmak , Trabzonspor Aşkı budur başka söze ne hacet.

Külünkoğlu
16.04.2008, 10:42
Emincan bunu neye göre söyledin bilmiyorum ama hayır işlerinde acele edildiği, teşvik edilmesinin emredildiği dine mensubuz.

1992 yılında Trabzonspor'umuz uğruna kaybettiğimiz taraftarlarımızı unutmadığımızı göstermek bir anlamda teşviktir. Bu teşvikde ispat ister, ispatın da kalıcı ve net olması gerekir. Kulübümüz de diğer kulüplerde diğer taraftarlarda anma törenleri düzenliyorlar. Sıkca da bunu gazetelerde görüyoruz okuyoruz.

Bunu bizim taraftarımız yapınca ne sakıncası oluyor onuda anlamış değilim. Bundan rahatsızlık duyacak bir Trabzonsporluyu da düşünemiyorum. Kusura bakma da biraz haddini aşmış ayıp etmişsin. Kabir ziyaretine giden arkadaşlarımızın mesajları bir arka sayfa da duruyor. Ne kadar samimi ve içten olduklarını anlamamak için bayağı kasdırmak ve art niyetli olmak lazım. Bunda bile bir eleştrilecek yan buldunuz ya ne diyeyim bilmiyorum. Eleştrilmesi gerekenler Trabzonspor uğruna bu dünyadan göçüp gidenleri unutmayıp sahip çıkanlar mı ? Yazıktır...

h.bezir61
16.04.2008, 11:18
Allah rahmet eylesin,Ruhlari sad olsun.Kabir ziyeretinde bulunan arkadaslarimizi tebrik ediyorum Allah raziolsun hepsinden.

Nurettin Akıntürk
16.04.2008, 12:06
BMN sitesini ilk defa kullacağım. Çok geç kaldığımın farkındayım.Herkese Çarşıbaşın'dan merhaba.
Trabzonsporla ilgili yapmadıkları organizasyon bırakmayan BMN üyelerini bir kez daha farklılıklarını gösterdi ve Çarşıbaşılıların gönüllerini fethetti. Bu kadar işlerin arasında gündemi nasıl takip ediyorlar bu da işlerinin sırrı olsa gerek.

Trabzonsporlu yönetiminin yapamadığını yapan ve bizleri bu acılı günümüzde yalnız bırakmayan BMN üyelerinin ayaklarına sağlık.Her sene ulaşmaya çalıştığımız ve ulaştığımız yöneticileri zorla davet ediyoruz.Bir kaç kez gelme zahmetinde bulundular ya ona da şükür.Bizler can verecek, her şeylerini verecek kadar Trabzonsporluyuz.Ama artık peşi gelmiyor.Artık Trabzonlu çocuklar başka kulüp isimleri konuşuyor.formasını giyiyor, bu da bizlerin kanına dokunuyor.Yöneticilik zor iştir.Alın 2-3 futbolcu,alın biraz şeker gelin mevlit yapalım.Trabzonspor çelenkini koyalım şu caminin önüne ne olur.Bakın o zaman Trabzonsporun arkasındaki taraftara.Hep bir şekilde küstürülüyoruz dikkali olunmalı.

BMN nin yaptığı bu jest Çarşıbaşılıları oldukca memnun etmiştir.yüreklerine su serpmiştir.gönülleri alınmıştır.Trabzonsporluluğumuz pekişmiştir. Tüm Çarşıbaşı adına sizlere teşekkürler ediyorum.Bu bizlere yeter.

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Külünkoğlu
16.04.2008, 13:56
BMN sitesini ilk defa kullacağımın.Çok geç kaldığımın farkındayım.Herkese Çarşıbaşın'dan merhaba.
Trabzonsporla ilgili yapmadıkları organizasyon bırakmayan BMN üyelerini bir kez daha farklılıklarını gösterdi ve Çarşıbaşılıların gönüllerini fethetti. Bu kadar işlerin arasında gündemi nasıl takip ediyorlar bu da işlerinin sırrı olsa gerek.

Trabzonsporlu yönetiminin yapamadığını yapan ve bizleri bu acılı günümüzde yalnız bırakmayan BMN üyelerinin ayaklarına sağlık.Her sene ulaşmaya çalıştığımız ve ulaştığımız yöneticileri zorla davet ediyoruz.Bir kaç kez gelme zahmetinde bulundular ya ona da şükür.Bizler can verecek, her şeylerini verecek kadar Trabzonsporluyuz.Ama artık peşi gelmiyor.Artık Trabzonlu çocuklar başka kulüp isimleri konuşuyor.formasını giyiyor, bu da bizlerin kanına dokunuyor.Yöneticilik zor iştir.Alın 2-3 futbolcu,alın biraz şeker gelin mevlit yapalım.Trabzonspor çelenkini koyalım şu caminin önüne ne olur.Bakın o zaman Trabzonsporun arkasındaki taraftara.Hep bir şekilde küstürülüyoruz dikkali olunmalı.

BMN nin yaptığı bu jest Çarşıbaşılıları oldukca memnun etmiştir.yüreklerine su serpmiştir.gönülleri alınmıştır.Trabzonsporluluğumuz pekişmiştir. Tüm Çarşıbaşı adına sizlere teşekkürler ediyorum.Bu bizlere yeter.

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Bizde Çarşıbaşı ile gurur duyuyoruz. Bu uğurda can veren Büyüklerimiz kardeşlerimiz bizce Çarşıbaşı'nın tarihine geçtikleri gibi Trabzonspor'umuzunda tarihine geçmişlerdir. Evet yöneticilik zor iştir. Ama yöneticiliğin doğasında vardır zorluk. En azından yönlendirme yapmak da birşeydir. Ümidimiz ve dileğimiz o dur ki kalabalıkların katıldığı anma törenlerinde buluşalım. " Trabzonspor taraftarı ile bir bütündür, kendisi için ne yapılmışsa da asla unutmaz " diyebilelim.

Nurettin Akıntürk nezdinde bütün Çarşıbaşılıların tekrar başı sağolsun ev sahipliğiniz için de bir kez daha teşekkürler.

MEHMET SEVGİ
16.04.2008, 14:00
biz vefat edenlerin yaknları olarak ölüm yıl dönümlerinde futbol şehitlerimizi anmaya gelen bordomavi.net e ilgilerinden dolayı teşekür ederim. Mehmet SEVGİ Erhan Kemal AKYAZI

A.Hilal Çakıroğlu
16.04.2008, 14:02
biz vefat edenlerin yaknları olarak ölüm yıl dönümlerinde futbol şehitlerimizi anmaya gelen bordomavi.net e ilgilerinden dolayı teşekür ederim. Mehmet SEVGİ Erhan Kemal AKYAZI Tekrar başınız sağolsun, Allah sabır versin. Bizler kabir ziyaretine gidemesek de dualarımız onlarla. :(

Külünkoğlu
16.04.2008, 14:12
biz vefat edenlerin yaknları olarak ölüm yıl dönümlerinde futbol şehitlerimizi anmaya gelen bordomavi.net e ilgilerinden dolayı teşekür ederim. Mehmet SEVGİ Erhan Kemal AKYAZI
Biz teşekkür ederiz Mehmet abi, Erhan Kemal abi acınıza bir nebze olsun ortak olabildeysek ne mutlu bizlere..

Selman
16.04.2008, 14:14
Nurettin Akıntürk ve Mehmet Sevgi abilerimiz acınızı paylaşıyor, oraya gelen BordoMavi.Net üyelerine yapmış olduğunuz ev sahipliği içn teşekkür ediyoruz.

Hakkın rahmetine kavuşmuş olan futbol şehitlerimiz rahat uyusunlar, o gün onların peşinden koştukları Trabzonspor'un bugün bizler peşindeyiz.

Allah sabır versin tüm Çarşıbaşılılara, giden arkadaşlarımıza da sonsuz teşekkürler.

Erdal
Şu an şirketteyim. son yazılanlardan sonra dayanamadım gözlerim iyice sulandı. Karşımdakiler garip garip bakıyorlar ne oluyor diye. Gelip baksalar Trabzonspor için ağlıyor salak diyecekler belkide.... Hep diyorum ya Trabzonspor sadece futbol takımı değil diye ..değil işte...

MEHMET SEVGİ
16 yıl önce Trabzonspor uğruna hayatına kaybedenlerin 15 nisan 2008 ölüm yıldönümleriydi bu günde büyük takım Trabzonspor un yeni yönetimini aramızda göremedik
Büyük takım yönetmek sadece klimalı odalarda oturmakla olmaz büyük takım yönetmek büyük takım yöneticisi olmak taraftarın yanında olmaktan geçer Trabzonspor u heryerde karda yağmurda çamurda soğukta yanlız bırakmayıp onunla heryere giden taraftarı yanlız bırakmayın beyler.

BU BÜYÜK TARAFTARA DİKKAT EDİN

Mehmet SEVGİ:05056526623
Erhan Kemal AKYAZI
Alptekin AKYAZI

Temel Küçükhüseyin
16.04.2008, 14:17
Şehitlerimizi unutmayan, unutturmayan Bordomavinet Ailesine şükranlarımı arz ediyor. Merhumlara ALLAH'tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum.

Engin Demirci
16.04.2008, 14:29
Futbol şehitlerimize Allahtan rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum... Şehitlerimizin unutulmadığını cümle aleme gösterdikleri için bmn yetkililerinin beyinlerine, çarşıbışına gidenlerin ayaklarına sağlık...

Mehdi
16.04.2008, 14:35
@Mehmet Sevgi

Sevgili Mehmet amcam.Dün bana anlattığın şeyleri,vefat eden abilerimin yola çıkmadan önceki sözlerini,düşüncelerini,diyaloglarınızı ve olay sonrası olanları roman veya öykü tadında kaleme alıp kitap@bordomavi.net mail adresine göndermeni istiyorum senden.

Bu arada en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere inşaallah.

Tunga
16.04.2008, 15:08
BMN sadece görevini yaptı, o kadar.

Bizlere yardımları ve misafirperverlikleri için Sn. Mehmet Sevgi nezdinde tüm hemşerilerimize çok teşekkürler.

Terk-i diyar eyleyenlere de bir kere daha Allah'tan rahmet diliyoruz.

Biz hepimiz oluşturuyoruz bu camiayı: Yaşayanlar ve yaşatanlar.

Badaloğlu
16.04.2008, 18:45
@Mehmet Sevgi

Sevgili Mehmet amcam.Dün bana anlattığın şeyleri,vefat eden abilerimin yola çıkmadan önceki sözlerini,düşüncelerini,diyaloglarınızı ve olay sonrası olanları roman veya öykü tadında kaleme alıp kitap@bordomavi.net mail adresine göndermeni istiyorum senden.

Bu arada en kısa zamanda tekrar görüşmek üzere inşaallah.

Mehmet amcam yeterki ogün yaşananları yazsın.Gerisi zaten kitap formatına uyarlanır.Bu konuda yaşadığım, gördüğüm manzarayı bende yazacağım...Bu vesile ile ölen ağabey ve kardeşlerimize Allah'dan gani gani rahmet diliyorum.Yakınlarınada baş sağlığı diliyorum...

İnşallah bundan sonra bu insanları kulüp bazında anmak, onların ruhlarına mezarları başında da olsa bir Yasin, Fatiha okumak bizlerin öncelikli işi olmalı...Makamlar, mevkiler, yönetimler gelip geçicidir ama sonuçta hepimiz insanız bu tip konulara herşeyden önce daha fazla hassasiyet göstermemiz gerekmektedir...

hasan8861
16.04.2008, 22:44
Allah rahmet eylesin.Trabzonsporlu olmanın gruru bu olsa gerek böyle bir taraftara sahip olmak..unutmamak unutulmamak..

egeli
17.04.2008, 11:33
Bizde Çarşıbaşı ile gurur duyuyoruz. Bu uğurda can veren Büyüklerimiz kardeşlerimiz bizce Çarşıbaşı'nın tarihine geçtikleri gibi Trabzonspor'umuzunda tarihine geçmişlerdir. Evet yöneticilik zor iştir. Ama yöneticiliğin doğasında vardır zorluk. En azından yönlendirme yapmak da birşeydir. Ümidimiz ve dileğimiz o dur ki kalabalıkların katıldığı anma törenlerinde buluşalım. " Trabzonspor taraftarı ile bir bütündür, kendisi için ne yapılmışsa da asla unutmaz " diyebilelim.

Nurettin Akıntürk nezdinde bütün Çarşıbaşılıların tekrar başı sağolsun ev sahipliğiniz için de bir kez daha teşekkürler.

Bir Çarşıbaşı'lı olarak bu anlamlı ziyareti gerçekleştirip, futbol şehitleri yakınlarının bu anlamlı günlerinde yanlız bırakmadıkları ve kabirlari başında dua okuyan BMN üyesi arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.Sevgili Nurettin abimin de dediği gibi değerlerimize sahip çıkmak için elimizden geleni yapmalıyız bundan sonrası için.Anımdır paylaşmak istiyorum;

Maça gidileceği günün gecesi Hasan Sevgi abimin marketinin önünde o toros taksinin bordo mavi bayraklarla süslenip gözlerindeki, yüzlerindeki ve en önemlisi kalplerindeki heyacanı görmemek mümkün değildi."Biz Trabzonsporluyuz" diyordu hepsi.Ertesi gün acı haber Akçaabat' taki okulumuza da gelince inanamamıştım.Sonrası...O günden sonra ne zaman Hasan abimin dükkanının önünden geçsem ona selam verirdim,taaki Çarşıbaşından ayrılana dek.Hasan abim,Yusuf abim benim TS aşkımın en büyük etkisidir.Allah'ım mekanlarını cennet etsin.Hepimizin başı sağolsun.Bizler bu bayrağı taşıyacağız sizler gibi ölene kadar...

Ümit İŞÇİ

Ertan 51
17.04.2008, 11:53
emeği geçen bmn üyelirinin ellerine gönüllerine yüreklerine sağlık hepisinden Allah razı olsun.

bu arada çok ufak bi ayrıntı ama gönülleri fethedecek ayrıntıyı Nurettin Akıntürk kardeşimiz belirtmiş ama malesef hep boş veriliyor
diyorki Trabzonspor yönetimi alsa 2-3 futbolcu 3-5 tanede şeker gelseler bir mevlüt okuttursak caminin önüne Trabsonspor çelengi konulsa gelen giden baksa birbirmize kenetlensek acımız paylaşılsa ve bizim bu camiaya olan bağlarımız kuvvetlense çokmu zor diyor
bence hiç zor değil ama ne desem boş
tekrar Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin Rabbim diyorum
teşekkürler bmn
iyiki varsınız.

Badaloğlu
17.04.2008, 13:49
BMN sitesini ilk defa kullacağım. Çok geç kaldığımın farkındayım.Herkese Çarşıbaşın'dan merhaba.

TEKRAR GÖRÜŞMEK ÜZERE...

Nurettin ağabey, dileklerine aynen katılıyoruz...Trabzonspor bir bütün olmak istiyorsa ölüsüyle, dirisiyle tüm değerlerine sahip çıkmak zorundadır.Bu değerler içerisinde belkide en önemlisi taraftardır...Taraftarı olmayan kulüpler bir hiçtir!... Örneklerini daha öncede, şimdide süper ligde görmemiz mümkündür...Trabzonspor aşkı için yollara düşen bu insanlar, hayatlarının baharında bu dünyayı terk-i diyar eylemişlerdir.Onların ruhuna bir Fatiha'yı çok görmeyelim...

Kurumlarda süreklilik esastır.Yeni yönetim görev dağılımı yaptığı zaman taraftarlarla ilgili, sorumlu bir yönetici atamıştır.Peki taraftardan sorumlu bu yönetici ağabeyimiz sadece hayatta olanlardan mı sorumludur? Ya da hayatta olanların nesinden sorumludur? Bizde taraftarsak, hayattaysak bu yönetici ağabeyimizden ölen taraftarlarımıza sahip çıkılmasını istiyoruz...

Bu arada Nurettin ağabey, yoğun olduğunu biliyorum ama seni buralarda daha sık görmek istiyoruz.

Badaloğlu
17.04.2008, 15:17
Bu konu ile ilgili Aksal Yavuz ağabeyimizin medya bölümündeki yazısını burada sizlerle paylaşmak istedim.Tamda konuştuğumuz konulardan dem vurmuş!...

UNUTMAK SEVMEKTEN ZOR MU?

‘’ Beynim sünger gibi olsaydı. Öğrendiğim lüzumsuz bilgilerden kurtulmak için arada bir çıkarıp sıkmak isterdim’’. Dertlerimizden, sıkıntılarımızdan böyle basitçe kurtulsak ne iyi olurdu değil mi? Elimizde olsa da keşke beynimizi de değiştirebilseydik. Cemal lokantada beyin salatası isteyince Temel kızmış,
— Allah’tan isteyeceğini niçin kuldan isteyusun? Dedi.
Nedense ben de geçmişe çok takılıp duruyorum, elimde değil işte, ne yapayım. Psikologlar anlatıyor: ‘’sapla samanı karıştırmayın’’ diye, dinleyen kim. Hâlbuki iki günlük dünya, hayatını yaşa, gül doya doya; oysa suyu akmayan değirmenin taşı gibi dönüp, çarpıyoruz sağa sola…
Gerek kupa, gerekse lig maçları herkeste olduğu gibi bana da geçmişe biletsiz yolculuk yaptırıyor. Kupa maçları, 1992 Yılının Nisanında Samsun’da Beşiktaş ile oynanan cezalı Türkiye kupası maçını, lig maçlarında ise 1996 Mayıs ayında kaybedilen şampiyonluk karşılaşmasını getirir aklıma. Allahtan, nisan- mayıs ayları şubat ayına komşu da o yüzden bu aylara bir sevgi azalması olmadı bende. Trabzon’umun kurtuluş ayıdır şubat, hatırı var çünkü.
Samsun’da oynanacak kupa maçını izlemek için, Çarşıbaşın’dan yola çıkıp, Çarşamba Dikbayır’da geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybeden Hasan Sevgi, ( 26 ) Yusuf Sevgi, ( 23 ) Neşat Akyazı, ( 23 ) Kürşat Akyazı, ( 11) Ziya Kara ( 23 ), İsmail Akyazı’yı ( 31) hatırlarım. Bu yüzden her kupa maçları içimde sönük geçmiştir. Aradan yıllar geçmesine rağmen, onları ne Çarşıbaşı’lılar ne bizler ne de Trabzonsporlu taraftarlar unutmuştur. Fakat o yürekli Trabzonsporluların senede bir anılmamaları insanları biraz da olsa üzmüyor değil.
İçimizde yara olup, yüreğimize yumruk gibi oturan, kaybedildiğinde insanı bir günde bile yaşlandıran 1996 Yılının Mayısında, canından daha çok sevdiği bordo mavili takımın şampiyonluğunun gitmesine içerlenip canına kıyan Görele’li Mehmet Dalman’ı da unutamıyorum. Eğer Trabzonspor bir gün şampiyon olursa en fazla Mehmet’in sevineceğini unutmayalım. ‘’ Nice toprak gibi mezarda yatanlar var ki faydaları, feyizleri bakımından yüzlerce diriden iyidir, üstündür’’.
Ozon tabakası delinen yalancı dünyanın cennet ülkesinde, Türk futbolunun dört büyüklerinden Anadolu’nun kaplanı, üç büyüklere her yıl nadas yaptırıp içtimaa ya sokan Trabzonspor ve bu büyüğü yönetme yetkisini alan yeni yönetimin Trabzonspor uğruna can veren futbol şehitlerimizi hiç değilse ölüm yıldönümlerinde ziyaret edip gönül alabilirler. Onlar için arkalarından ağlayanlar ‘’ yaptığınıza değdi mi’’ Demesinler. Onlar Trabzonspor’u çok sevmiştiler. Trabzonsporlunun hamurunda yenmek, ictimaaya sokmak vardır ancak unutmak yoktur. Unutmamanın da büyüklüğün içersinde olduğunu unutulmayalım. ‘’ İnsan mezardan dönemez ama hatadan dönebilir’’.
Ben, giden kupayı kaçan şampiyonlukları da unuturum. Trabzonspor için, kendini feda edenleri ve unutulmuşluğu asla unutmam. Bizler çok kupalar çok şampiyonluklar görebiliriz, fakat göremeyeceğimiz tek şey futbol şehitleri kardeşlerimizin tribünlerde ki yerlerini bir daha alamayacaklarıdır. Yüreklerinde böyle futbol sevgisi olanları hatırlamamakla biraz vefasızlık yapmış olmuyor muyuz? Çünkü onlar çok sevdiler, çok sevildiler, onları unutmamak sevmekten zor mu ki? Ruhları şad olsun…
‘’Toprağıma, mezarıma söyleyeceğin o sözleri, şu gamlı kulağıma saç; şimdi söyle bana.’’
Aksal YAVUZ

Yeliz
17.04.2008, 15:19
TRABZONSPORluluk böyle birşey işte

BİZLER ÖYLESİNE DEĞİL ÖLESİYE TRABZONSPORLUYUZ

RABBİM mekanınızı cennet eylesin inşallah

Külünkoğlu
17.04.2008, 17:12
1992 yılında ölenler taraftar değil miydi ? Yapmayın böyle yapmayın...
İnşallah 1992 yılında yılında ölenlerin ruhuna da dualar edilir, mevlid okunur. 1992 yılında Trabzonspor uğruna aramızdan ayrılan taraftarlarımızı unutmadığınızla ilgili haberler almak istiyoruz.

Taraftarlara mevlid okunacak

1997 yılında oynanan Kocaelispor-Trabzonspor maçı dönüşünde trafik kazasında hayatını kaybeden 5 taraftarımız için yarın (cuma) İskenderpaşa Camii'nde mevlit okutulacak. Taraftarlar Birliği Başkanı Adem Sögüt, trafik kazasında hayatını kaybeden Alaaddin Aygün, Gökmen Karakullukça, Kemal Yılmaz, Faruk Genç, Bülent Dönmez'in asla unutulmayacağını belirterek, Trabzonspor'a gönül veren herkesi mevlide davet etti.

Trabzonspor kulübü olarak taraftarlarımızı aramızdan ayrılışlarının 11. yılında saygıyla anıyoruz.

hodlu
17.04.2008, 23:36
16 yıl önce Trabzonspor sevdası için yollara düşüp, elim bir kazada can veren tüm ağabey ve kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.Onlar bu sevdanın neferi oldular.Allah onların ömrünü yakınlarına versin.Onların ruhu için Bastır Trabzonum...
Bu arada şu anda LİG TV'de eski futbolcumuz İsmail Gökçek ve eşi canlı yayında.Çok duygulandım.Allah Sedat ve İsmail'e ayrıyeten tüm hastalara şifalar versin.İsmaili Bursa'yı 5-1 yenip kupayı aldığımız maçtan hatırlarım.

Kaya
15.04.2010, 01:59
Bugün 15 Nisan'ın yıldönümü...

Sizleri hiç unutmadık... Yere göğe söz veriyoruz ki hiç unutmayacağız...

Külünkoğlu
15.04.2010, 08:36
Sevdasının peşinden giderken canını verenlere Allah gani gani rahmet eylesin.

ilhan
15.04.2010, 09:20
Allah gâni gâni rahmet eylesin. Yattıkları yer cennet olsun inşallah.

En büyük hayalimdir; takımımızın şampiyon olup, şampiyonluk kupasıyla bordo mavi sevda uğruna hayatını kaybeden taraftarlarımızın kabirlerini ziyaret etmeleri...

Bu vesileyle sevdasının peşinden giderken hayatını kaybeden tüm taraftarlarımızı saygıyla ve rahmetle anıyorum.

UğuR
15.04.2010, 10:14
http://www.bordomavi.net/images/haber/unutulmaz.jpg
Onlar Trabzonspor için, Trabzonsporlu olmak ve Trabzonspor Aşkı sebebiyle toprağa düştüler.

Onları anmak, yad etmek boynumuzun borcudur.

http://img245.imageshack.us/img245/7871/1992s.jpg

OLCAY ÇAKIR
15.04.2010, 10:17
Allah rahmet eylesin...
Mekanları cennet olsun inşallah...

Unutmayanlara, unutturmayanlara da selam olsun...

Atalay
15.04.2010, 10:47
Allah rahmet eylesin..

Ruhları şad olsun...

Tangerine Dream
15.04.2010, 10:51
Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

Murat'
15.04.2010, 11:15
Allah rahmet eylesin.

Unutmadık,unutmayacağız.

Vural Kuyumcu
15.04.2010, 11:17
Allah gani gani rahmet eylesin.
Mekanlari cennet olsun insallah.

Fatih BALTA
15.04.2010, 12:07
Açtığımız başlıktan haberi olmayan arkadaşlar için burayada yazayım.
Bu kazada hayatlarını kaybeden taraftarlarımız ve aileleri için bir program hazırladık.Katılmak isteyen herkesi bekleriz.

Arkadaşlar program şu şekilde.

Önce 15 Nisan Perşembe akşamı taraftarlarımız adına mevlid okutulacaktır.Önce elimizden geldiğince orada olmaya çalışacağız.Mevlid ailemizin evinde akşam namazı sonrası okutulacaktır.
Gelecek arkadaşlarla saat 17:30 da belediye önünde buluşuyoruz.

Sonra 17 Nisan Cumartesi günü kaybettiğimiz taraftarlarımızın ailelerini ve mezar ziyaretlerini gerçekleştireceğiz.
Gelecek olan arkadaşlarla saat 11:00 da belediyenin önünde buluşuyoruz.

İlgili başlık:
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=22141

28TS61
15.04.2010, 12:13
Allah gani gani rahmet eylesin.
Mekanlari cennet olsun insallah.

amin .......

Mert67
15.04.2010, 12:18
Allah rahmet eylesin.
Mekanları cennet olsun.

UğuR
15.04.2010, 14:36
http://www.bordomavi.net/images/haber/akyv.jpg

BİZ FUTBOL ŞEHİTLERİ OLARAK BİR KEZ DAHA ÖLDÜK

Biz, altı kişi, 1992 yılında, Trabzon-Beşiktaş maçından bir akşam evvel, sorduk birbirimize “ yarın var mısınız Samsun’a?”

Büyükler “ O nasıl soru öyle”.

Çocuklar “ Bizim için bayram olur valla” demişti.

Aracımız büyük olsaydı, belki birkaç kişi daha alırdık aramıza.

“Kutu kadar takside altı kişi ha!” demeyin, biri çocuktu. Garibim aramıza sıvıştı.

Trabzonspor’umuzu yalnız bırakamazdık; sevmiştik bir kere. Gene yaparız aynı çılgınlığı, hatta bir kere değil, yüz bin kere… Feda olsun bu canlar bordo-mavi renge.

Kader işte, gittik dönemedik…

Anacığım, babacığım, kadınım, oğlum ve uzun saçları yandan örgülü kızım, sizlerden ayrılalı 18 sene oldu. İçiniz hala yanıyor, acıyor biliyoruz, bizlerin yandığı gibi… Ama bizim yangınımız, acımız unutulmamızadır, başka bir şeye değil.

Yalan yok, o maça gittiğimize değdi doğrusu.

Uşaklar da bizi mahcup etmediler hani, zaten o sene kupayı almışlar. Trabzon’da oynanan 5-1’lik Bursa maçını izleyemediğimize üzülmedik değil.

Puştluğun önüne geçilmezmiş, nerden bilecektik trafik canavarının en mutlu günümüzde bize tuzak kuracağını. İnanın, biz de bir şey anlamadık, yaşamaktan anlamadığımız gibi, her şey bir anda oldu.

Neyse, bizi boş verin, biraz kendinizden bahsedin.

Sizler nasılsınız? Maçlara gidiyor musunuz?

Çocukların okulu bitti mi? O tarihte işe başlayanlar emekli olmuştur ama…

18 sene be, az buz zaman değil.

O zamanın babaları dede, anaları nene olmuştur. Bebeler de çoluk çocuğa karışmıştır.

Sevincimiz; bizleri sizlerden ayıran karayolunun üzerine yenisinin yapılması idi. Yoldan intikamımız alındı diye düşünürken, bir haber geldi, “ Dört fidan gibi delikanlı şehit oldu aynı yerde”. Biz Trabzon’a dönemedik, onlar ise Ankara’ya. Çok da gençlermiş; üzüldük. İçlerinden biri Fenerbahçeliymiş. Üstelik hepsi öğrenciymiş.

Burada, dünyanın aksine zaman çabuk geçiyor…

Bizden sonra Trabzonspor üç kez kupayı almış, bu sene dördüncüsüne gidiyormuş. Şampiyonluğun iki kere kapısından dönmüş, daha doğrusu döndürmüşler.

Trabzonspor’umuzun 1996 yılında şampiyonluğu elinden çalındığı için, Hüsnü Civelek ve Mehmet Dalman adlı iki renktaş, kahpe insanların çok olduğu dünyadan bu yüzden kaçıp gelmişler yanımıza.

Yangınımız, acımız, unutulduğumuzadır dedik ya.

Genç taraftarlarımız, Samsun’da hayatını kaybedenlerin anısına, aynı şehirde bir orman yapmak istediklerini duyunca, mutlu olmuştuk, adeta sevinçten havalara uçmuştuk. Kanatlarımız eksikti. Solduğumuz şehirde yeniden yeşerecektik. Samsun Çakallı’dan aşağıya araçlarıyla inenler bizlere, biz de onlara bakacaktık. Onlarla selam gönderecektik tüm sevdiklerimize…

Duyduk ki bu projeden vazgeçilmiş. Daha doğrusu birileri engel olmuş. Sevincimiz kursağımızda kaldı. Bir yudum mutluluğu fazla gördüler bize. Biliyor musunuz, içimizin kor gibi olduğu an, o haberi duyduğumuz gündü. Biz futbol şehitleri olarak, o gün kez daha öldük.

Samsun’da toprağa kök salmamız engellendi ama bu ayın 19’unda yerimizi alacağız ulu çınar Trabzonspor’un altında.

Her ne kadar Samsun’da bir kez daha ölsek de, memleketimizin toprağına bir kez daha gömülmek, bir o kadar onurlandırdı hepimizi.

Teşekkürler Trabzonspor. İyi ki varsın, iyi ki ayaktasın…

AKSAL YAVUZ

Kerimcan Yıldırım
15.04.2010, 15:07
Mekanları cennet olsun.
Anlamlı organizasyon için de ayrıca teşekkürler.

Ömer Kibar
15.04.2010, 15:18
Allah rahmet eylesin..Mekanları cennet olsun

şenolkılınç
15.04.2010, 15:27
Allah rahmet eylesİn

Kamil Çakmak
15.04.2010, 15:32
Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

Ilelioglu
15.04.2010, 18:10
Allah rahmet eylesin. Mekanlari cennet olsun..

magicyattara
15.04.2010, 18:20
Kazadan 1 yıl sonra Kayseri'den Trabzon'a dönüyorum..Sorgun'da moladayız..Yaşlıca bir amcayla muhabbet ediyoruz..konu dönüp dolaşıp Trabzonspor'a geldi..Trabzonspor'dan da Samsun'da ki o bjk maçına..heyecanla anlatıyor o günü..Hami'nin şutunu vallahi billahi görmedim diyor..o kadar hızlı vurdu ki diyor,kaleye nerden girdiğini göremedim..
Unutulmaz iki olay vardır o gün..birisi bu goldür diğeri kaybettiğimiz 6 taraftarımız..onlardan bahsediyoruz..olay henüz sıcak sayılır o zaman..kaza nasıl oldu..daracık yollarda araba sürmeye alışmış Trabzon insanı nasıl olur da o geniş yolda kaza yapar diyoruz..
Bu acı olay her şeyin önüne geçmişti o gün..o gün orda normal bir futbol maçı oynanmamıştı..bu acı haber,"bu maç kazanılacak başka yolu yok" düşüncesini taraftarından futbolcusuna herkesin beynine kazıtmıştı..herkes şartlanmıştı..
90. dakikada o topa sadece Hami vurmadı..o topa tüm camia olarak vurduk..kazada kaybettiğimiz taraftarlarımızın yüreklere düşürdüğü acı ile vurduk..

Kazada kaybettiğimiz taraftarlarımıza Allah rahmet eylesin..aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala unutulmadıklarını gösteren sitemiz BMN'ye ve kaybettiğimiz tüm taraftarlarımız anısına,Futbol Şehitlerimiz Anıt'ını dikerek,bu kardeşlerimizi ölümsüzleştirecek olan kulübümüze teşekkür ederiz..

Berberoğlu
15.04.2010, 18:29
1992'deki kazada hayatını kaybeden 6 renkdaşımızdan biri olan İsmail Akyazı anne tarafından bizim akrabamızdır. Annemin özbeöz dayısının oğludur. Her bayram aile kabristanlığında ziyaretine gideriz.

Bizi öz abimiz kadar severdi, tabii biz de onu severdik, hala seviyoruz.
Maçlarda su, çekirdek, köfte satan ekipleri içindeydi. Çok maça bizi bedava sokmuştu, zaten o dönemde yaşı 15'in altında olan hemen herkes bedava girerdi maçlara. Ayrıca tanıdığım en espirili insandı, her olayda, her konuşmada mutlaka bir ince espiri bulurdu, bizi gülmekten patlatırdı.

Kazanın olduğu sabah annem, otobüsle Trabzon'a dönüyordu. Yolda kazayı görmüşler ama nerden bilsin öz kardeşi gibi sevdiği dayıoğlunun da o kazada öldüğünü. Zira bırakın cesetleri, araç bile tanınacak halde değildi.

Çok özledik seni be abi...

Ama merak etme, emanetlerine hep sahip çıkmaya çalışacağız. Hem Trabzonspor'una hem geride bıraktığın yavrularına...

Sen rahat ol, bekle bizi, elbet bir gün biz de yanına geleceğiz...

Tolunay Abdioğlu
15.04.2010, 19:05
Unutmadık,unutturmayız!

macka61
15.04.2010, 19:10
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun

Muhammed
15.04.2010, 19:43
ALLAH rahmet eylesin. Unutmadık, unutmayacağız !

Adil ÖZGÜR
15.04.2010, 20:55

murat hoca
15.04.2010, 20:56
Lise son sınıfta idim Trabzonspor taraftarlar derneğinin otobüsü ile bizde yola çıkmıştık eğlence içki falan vardı otobüsde tam hatırlamıyorum ama beyaz bir toros taksi idi arabanın aldına girmişti binlerce insan vardı maça giden inanın yani 15 bin civarı çünkü fedarosyonun verdiği karar çok zorumuza gitmişti inat etmiştik yani samsuna akıyorduk gördüğümüz manzara üzere herkesin elinden şişeler düştü ağlıyorduk hepimiz Çarşıbaşından dediler ölenler yani maçı aldık ama hüzün sevinç bir arada yaşadık gece dönüş otobüsle olmuştu her ilçede yollar kesildi ben ve benim gibi hayatı bu tribünlerde geçen insanlar bu tarz olayları unutamıyor yani kalbimizin bir yerinde bu olay durur arada sızlar orası
Vakfıkebirliler Grup Başkanı Murat Günaydın

Adil ÖZGÜR
15.04.2010, 20:56
Biz Futbol Şehitleri Olarak Bir Kez Daha Öldük / Aksal Yavuz15.04.2010Biz, altı kişi, 1992 yılında, Trabzon-Beşiktaş maçından bir akşam evvel, sorduk birbirimize “ yarın var mısınız Samsun’a?”

http://www.bordomavi.net/images/haber/akyv.jpg
BİZ FUTBOL ŞEHİTLERİ OLARAK BİR KEZ DAHA ÖLDÜK

Biz, altı kişi, 1992 yılında, Trabzon-Beşiktaş maçından bir akşam evvel, sorduk birbirimize “ yarın var mısınız Samsun’a?”

Büyükler “ O nasıl soru öyle”.

Çocuklar “ Bizim için bayram olur valla” demişti.

Aracımız büyük olsaydı, belki birkaç kişi daha alırdık aramıza.

“Kutu kadar takside altı kişi ha!” demeyin, biri çocuktu. Garibim aramıza sıvıştı.

Trabzonspor’umuzu yalnız bırakamazdık; sevmiştik bir kere. Gene yaparız aynı çılgınlığı, hatta bir kere değil, yüz bin kere… Feda olsun bu canlar bordo-mavi renge.

Kader işte, gittik dönemedik…

Anacığım, babacığım, kadınım, oğlum ve uzun saçları yandan örgülü kızım, sizlerden ayrılalı 18 sene oldu. İçiniz hala yanıyor, acıyor biliyoruz, bizlerin yandığı gibi… Ama bizim yangınımız, acımız unutulmamızadır, başka bir şeye değil.

Yalan yok, o maça gittiğimize değdi doğrusu.

Uşaklar da bizi mahcup etmediler hani, zaten o sene kupayı almışlar. Trabzon’da oynanan 5-1’lik Bursa maçını izleyemediğimize üzülmedik değil.

Puştluğun önüne geçilmezmiş, nerden bilecektik trafik canavarının en mutlu günümüzde bize tuzak kuracağını. İnanın, biz de bir şey anlamadık, yaşamaktan anlamadığımız gibi, her şey bir anda oldu.

Neyse, bizi boş verin, biraz kendinizden bahsedin.

Sizler nasılsınız? Maçlara gidiyor musunuz?

Çocukların okulu bitti mi? O tarihte işe başlayanlar emekli olmuştur ama…

18 sene be, az buz zaman değil.

O zamanın babaları dede, anaları nene olmuştur. Bebeler de çoluk çocuğa karışmıştır.

Sevincimiz; bizleri sizlerden ayıran karayolunun üzerine yenisinin yapılması idi. Yoldan intikamımız alındı diye düşünürken, bir haber geldi, “ Dört fidan gibi delikanlı şehit oldu aynı yerde”. Biz Trabzon’a dönemedik, onlar ise Ankara’ya. Çok da gençlermiş; üzüldük. İçlerinden biri Fenerbahçeliymiş. Üstelik hepsi öğrenciymiş.

Burada, dünyanın aksine zaman çabuk geçiyor…

Bizden sonra Trabzonspor üç kez kupayı almış, bu sene dördüncüsüne gidiyormuş. Şampiyonluğun iki kere kapısından dönmüş, daha doğrusu döndürmüşler.

Trabzonspor’umuzun 1996 yılında şampiyonluğu elinden çalındığı için, Hüsnü Civelek ve Mehmet Dalman adlı iki renktaş, kahpe insanların çok olduğu dünyadan bu yüzden kaçıp gelmişler yanımıza.

Yangınımız, acımız, unutulduğumuzadır dedik ya.

Genç taraftarlarımız, Samsun’da hayatını kaybedenlerin anısına, aynı şehirde bir orman yapmak istediklerini duyunca, mutlu olmuştuk, adeta sevinçten havalara uçmuştuk. Kanatlarımız eksikti. Solduğumuz şehirde yeniden yeşerecektik. Samsun Çakallı’dan aşağıya araçlarıyla inenler bizlere, biz de onlara bakacaktık. Onlarla selam gönderecektik tüm sevdiklerimize…

Duyduk ki bu projeden vazgeçilmiş. Daha doğrusu birileri engel olmuş. Sevincimiz kursağımızda kaldı. Bir yudum mutluluğu fazla gördüler bize. Biliyor musunuz, içimizin kor gibi olduğu an, o haberi duyduğumuz gündü. Biz futbol şehitleri olarak, o gün kez daha öldük.

Samsun’da toprağa kök salmamız engellendi ama bu ayın 19’unda yerimizi alacağız ulu çınar Trabzonspor’un altında.

Her ne kadar Samsun’da bir kez daha ölsek de, memleketimizin toprağına bir kez daha gömülmek, bir o kadar onurlandırdı hepimizi.

Teşekkürler Trabzonspor. İyi ki varsın, iyi ki ayaktasın…

AKSAL YAVUZ

Teşekkürler Aksal Yavuz'a,

Fatih Özkan
15.04.2010, 21:08
Allah rahmet eylesin!

Fatih BALTA
18.04.2010, 00:46
Çok kişi olamasakta temsilen orada olmaya çalıştık.Mezarlarımızı ziyaret edip duamızı ettik.
Tekrar Allah hepsinin mekanını cennet eylesin.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs065.snc3/13300_385453183850_582808850_3887312_199122_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3887313&id=582808850)
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs065.snc3/13300_385453198850_582808850_3887313_5784301_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=3887313&id=582808850)

ilhan
18.04.2010, 01:09
Ayaklarınıza sağlık Fatih abi. Allah razı olsun hepinizden.

UğuR
15.04.2015, 09:44
Unutmadık...

Unutmayacağız...

Nurlar içinde yatın....

Allah gani gani rahmet eylesin

Kamil Çakmak
15.04.2015, 09:48
Futbol şehitlerimizin mekanı cennet olsun.

Oğuzhan Fidan
15.04.2015, 10:20
tekrar başımız sağolsun...

Aydın Danış
15.04.2015, 13:26
Tekrar tekrar Allah gani gani rahmet eylesin başımız sağolsun...

Yiğit Gayretli
15.04.2015, 13:28
Unutur muyuz? Unutursak kalbimiz kurusun...