PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskiden Seneye Umudumuz Olurdu, Şimdi O da Yok...

Mehmet
13.04.2008, 22:18
Arkadaşlar;

96 senesinde kaçırdığımız şampiyonluktan sonra takımımızda belirgin bir şekilde gerileme olmuştu ama zaman zaman takımın gösterdiği performans bir ertesi sene için bizleri umutlandırırdı. Seneye daha iyi olur belkide şampiyon oluruz diye beklentimiz olurdu.

Şimdi ben seneye umudlarımı tamamen kaybetmiş durumdayım;

Akıl var fikir var.

2000 yılından beri ne futbolcular geldi geçti Trabzonspordan. Bu futbolcuların iyileri elden çıkarılmasaydı.
Belkide beklediğimiz şampiyonluğa kavuşmuştuk. Yada şimdi bu kadar kötü durumda olmazdık.
Şimdi futbolcu isimlerini yazmayacağım bunların kimler olduğunu hepimiz biliyoruz.
Zaman zaman değişik başlıklarda değişik topiclerde aynı şeyleri söylemeye dile getirmeye çalıştım.
Maksadım aktif taraftarımızı bilinçlendirmek yönetimi tenkit için harekete geçirmek.

Hiç bu kadar Trabzonspor'u zayıf aciz bir takım görmemiştim şimdiye kadar.
Ve takımda büyük takım oyuncusu olarak bir tane bile futbolcumuz yok. Yattara var diyeceksiniz, Yattara benim gözümde bana göre yarım futbolcu, diğer oyuncuların bir çoğu paf takıma bile layık değil.

Takım bu kadar zayıf iken merak ediyorum, yeni yönetim futbolcu alacağız diyor. İnanıyormusunuz 8 tane 10 tane iyi futbolcu alabilecekmiler. Ha diyeceksiniz ki 6 / 7 topcu alınsa yeter.
Kaç futbolcu alırlarsa alsınlar bu kadar toplama takımla ne yapabilirsiniz ne yapılır, ilk sene lig düşürmezlerse bence başarı sayılır. Yani demek istediğim gelecek sene de biz de sancı ızdırap devam edecek. Tamamına yakını yeni oyunculardan kurulu bir takımdan zaten başarı beklemek akıl işi olmasa gerek. Onun için diyorum eskiden seneye umudlarımız vardı onunla teselli olurduk. Şimdilerde seneye de umudumuz kalmadı yalanmı?

Birde ilave edeyim; Tunus ve Mısır dan alınacak oyuncularla bu işlerin iyi olacağını sanmam.
Bizimkilerin oralarda onlarla vakit kaybetmelerine bile üzülüyorum. Orlarda uğraşacaklarına Gürcü, Bulgar ve Romen oyuncu bulmaya çalışsınlar. Daha başka Ülkelerden bizimkilerin iyi futbolcuya para bulup alabileceklerini sanmam.

Yeni yönetim istedik oda gelir gelmez Gökdeniz'i sattı.
Gökdeniz Galatsaray maçında oynar olsaydı. Galatasaray bize karşı acaba tek kale oynayabilirmiydi.
Biz yenildiğimize değil daha çok ezildiğimize üzülüyoruz. Seneye değil öbür seneye umudlarımı şimdiden erteliyorum. Tabiki öbür seneye ligden düşmessek :)

Cafer Bulur
13.04.2008, 22:23
bu kadar umutsuz olma be abi.umut trabzonspor taraftarinin ekmegidir.hicbir zaman yok olmaz.seneye sampiyon olmamiz elbette zor gözüküyor.ama neden bir sivasin yaptigini yapmayalim.neden zirveye oynamayalim ki?dedigin gibi transferde rotayi romanya ve bulgaristan gibi ükelere cevirmeleri gerektigini bende düsünüyorum.ama surasi bir gercek ki ersun yanalin istekleriyle kurulacak bir takimdan zirveye oynayabilecek bir takim bekleyebiliriz.ama dedigim gibi ersun yanalin yönlendirdigi transferlerle!

Hekimoğlu
13.04.2008, 22:30
hedef zirveye yakın olmak olmalı.

zeleka
13.04.2008, 22:32
Mehmet abi dediklerine katilmamak elden gelmiyor evet 1996 dan bu yana gelen giden futbolcular saymakla bitmiyor, gelecek sene icin umutlandirilmamiz ise alisa gele bir olay Turkiye gercegi buna deniyor malesef, Turkiyede iki takimin disinda geri kalan takimlarin birer kukla olmalarina ise akil erdiremiyen genclere cok diyecek seyim var ne olursa olsun Trabzonsporlugumuzdan taviz vermeyiz ama gercekleride bile bile , gore gore goz ardi edemeyiz malesef Trabzonsporumuzda bir kukla olmus ve senin deidgin gibi birilerinin avaraj takimi olmus alt yapiyi transfer politikalarini birileri islerine geldigi gibi ayarliyorlar profosyonelligin p si bile olmuyan Turkiyemizde bu saatden sonra Sampiyonluk hayalleri kurmakda dogru olmaz evet dogruyu soyleyeni 40 koyden kovariz ama benim umudum hicmi hic yok ersun yanalla degil isterlerse dunyanin en buyuk hocalarini bir araya getirsinler ve bu takimi calistirsinlar hic bir seyin degisecegine inanmiyanlardanim, karamsarlikla alakali degil Turkiyede degismiyecek seylere degisecek gozu ile sabir ve beklenti icindeyiz 41 senelik bir klubun kuruldugu gunden beri su gune kadar biozans takimlari ile savasmasi ve gorurulu onurlu savasina leke surenler gene bizden olmalarini kanim tasimiyor ve utaniyorum.
Karadenizliligin onuru gururunu iki kurusa satanlar oldukca biz cok beklentiler ve ozenti ile yasamaya devam ederiz ozumuze donus un anlamini anlamakda zorlananlar ise cogunlukda oldukca bizden hic bir sey olmuyacagina kanat getirmisim bu sene oldugu gibi gelecek seneler icinde farkli gorunum beklemiyorum, alisa gele 3 ucunculukler 5 incilikler ve daha siradan olmaya basladigimiz 6 ciliklarla artik kendimizi bu ligde tutar olacagiz fark veyatda her hangi degisim beklemekde dogru olmaz..
senelerdir denilen ayni kelimeler kullanilan ayni basliklari okuya okuya Turkiyede vede Trabzonda hic bir seyin degismiyecegini anlamak cokda zor degil galiba. ne yapalim iyi oynadik ama zeilmedik gelecek sene bize yakisir bir kadro kuracagiz vs vs vs vs lerle vatandasi ugrasdirmakda baya basarililar.:cool:

Özkan
13.04.2008, 23:02
Şebnem Ferah'ın şarkısında dediği gibi: Benim umudum var.

Muhammed KOÇ
13.04.2008, 23:05
benim seneye umudum var.eğer başkan dediği gibi 4 şöyle 4 böyle 4 şurdan alırsa benim umudum var arkadaş.şampiyon olmıycaz ben de inanmıyorum ama 4.lük garanti olur..

burak28
13.04.2008, 23:15
evt arkadaşlar doğru söylüyorsunuz türkiyede bu kadar oyun dönerken şampiyon olamayız...transfer diolar bu takımda yatara ile barışı çıkar hepsini göndermen lazım diğerleri topçu değil bunu herkes biliyo inş.seneye bizim yüzümüzü kara çıkarırlarda şampiyonluğa oynarlar.96 dan sonrası tamamen bi çöküşün başlangıcıydı dikiş tutturamayan antrönerler başkanlar gelenin hep ts yi sömürmesi yapıcı değil yıkıcı olması bizi bugünlere kadar getirdi eskiden korkulu rüya olan deplasmana gelen takımlar 1 puana sevinirken şimdi ligin en altındaki takımı maçtan sonra biz buraya trabzonu yenmeye gelmiştik dio bunları diyebiliyolarsa bi düşünmek lazım..bizi bu hale düşürenleri yeni nesili başka takımlara yönlendiren trabzonspordan soğutanları şiddetle kınıyorum inş.bundan daha kötü durumları görmeyiz.

mustafakaya
13.04.2008, 23:27
umutsuzluğa gerek yok.

"sayılmayız parmak ile,
tükenmeyiz kırmak ile."

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 23:31
Sil baştan başlamak gerek bazen......

Hekimoğlu
13.04.2008, 23:34
şebnem ferahtan mı gidiyoruz ?? mayın tarlası :p

Erdal
13.04.2008, 23:37
Hadi o zaman 96 dan sonra başlayan çöküş ün sebeplerini sorgulayalım:)))

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 23:37
Şebnem Ferah'ın şarkısında dediği gibi: Benim umudum var.

Sil baştan başlamak gerek bazen......

şebnem ferahtan mı gidiyoruz ?? mayın tarlası :p

Sebnem Ferah galiba bizden ilham alıyor:)

Özkan
13.04.2008, 23:40
Hadi o zaman 96 dan sonra başlayan çöküş ün sebeplerini sorgulayalım:)))1. Hâlâ '96'yı sayıklamamız.

ÖmerFarukYılmaz
13.04.2008, 23:42
Hadi o zaman 96 dan sonra başlayan çöküş ün sebeplerini sorgulayalım:)))

1. Hâlâ '96'yı sayıklamamız.

Tek ve en net cevabı vardır oda budur.:alkış:

Great White
14.04.2008, 00:03
Yeni yönetim istedik oda gelir gelmez Gökdeniz'i sattı.
Gökdeniz Galatsaray maçında oynar olsaydı. Galatasaray bize karşı acaba tek kale oynayabilirmiydi.
Biz yenildiğimize değil daha çok ezildiğimize üzülüyoruz. Seneye değil öbür seneye umudlarımı şimdiden erteliyorum. Tabiki öbür seneye ligden düşmessek :)

Bu ne yahu?

Önümüzde daha başlamamış yepyeni bir sezon var..

Başımızda büyük bir heyecan ile harıl harıl çalışan en azından o izlenimi bize dolu dolu yaşatan yeni bir Yönetim ve gene yeni bir Hoca da var..

Eee?

Bir sonraki sezonu silip atacak ne gibi bir gelişme yaşandı da böyle ajite bir muhabbete gark edildik anlayamadım:confused:

Şu yazıdan dolayı benim moralim bozulmaz bozulmasına tabii ki ama bu konu da ciddi ciddi tartışılır şimdi; ona yazık..

Bu arada konu başlığından çoğul ifade kaldırılmalı..

Zira beni tek bir kelimesi ile dahi bağlamayan bir yazı bu..

Benim gelecek sezondan şampiyonluk olmasa da ümidim var..

O da olmasa burada ne işimiz var zaten..

Barış BAKIRTAŞ
14.04.2008, 00:10
İlk defa bende umutsuzum bu kadar. Mehmet abiye katılmamak elde değil. Takımın her yeri sos veriyor. Bu takımda direk oynayacak 11 oyuncuya ihtiyac var bu gerçek. Barış diyoruz daha adam kendini gösteremeden düşüşe geçti. Yattara bir var bir yok. Benim gözümde başka 11 hakeden oyuncuda yok. Allah önümüzdeki sene yardımcımız olsun..

Sefaenes
14.04.2008, 00:13
seneye buseneki kadro oynarsa benimde hic umutum yok ama gercekten transferler yapilirsa ozaman umutum var. En azindan 7 transfer sart ilk 11 icin

Ahmet Kuru
14.04.2008, 00:13
Benim Seneye Çok umudum..Güzel futbol,Başarılı Bir sezon geçireceğimize inanıyorum...
Yönetimin yapmış olduğu çalışmalar,Açıklamaları doğrultusunda bu umudumun da boşa çıkmayacağına inanıyorum.
Bir Umudumuz kalmıştı Bırakın oda olsun....oda giderse geriye birşey kalmıyor zaten....

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 00:18
Seneye şampiyonuz.

Tabi bu klüp adam akıllı yönetilirse..

Adem Erdoğan
14.04.2008, 00:30
Olalımda 5 sen yada 10 sene sonra farketmez.
Temelleri sağlam atmak lazım.

Yavuz Hasan
14.04.2008, 00:31
seneye şampiyon olacağız dersem buna kendim de inanmam ama bu senekinden hem daha iyi top oynayıp hemde daha iyi yerde olacağımıza eminim

Mehmet Fırat
14.04.2008, 00:33
Daha önce hiç bu kadar umutlu olmamıştım gelecek sezondan. :)

KUTADGU
14.04.2008, 00:53
"Dibe vurduysak ne olmuş elbet çıkarız"... diyor..

Unutulmuş başka bir şarkı sözü ile de bu başlıktaki tek ve son mesajımı noktalıyorum..

"Olmalı bir yolu olmalı
Herkes kendi gibi olmalı
Durmalı bu yıkım durmalı"

Benim içimde büyük ümitler var...
Haddinden fazla..

Keleşoğlu
14.04.2008, 00:59
seneye ancak yeni bir takım olusumuna gidilebilir toplama bir takımdan ilk senesinde sampiynluk beklemesin kimse

Cem Balcı
14.04.2008, 01:14
önümüzdeki seona umutla bakıyorum;inşallah yeni bir takım oluşturulacak...

BDiler61
14.04.2008, 01:36
Öncelikle hepimizin seneye şampiyon olamayacağımızı anlaması ve buna göre hedef koyması lazım.Bence hedefimiz lig sonuna kadar yarıştan kopmamak olmalı seneye.sonraki sene ise gerçekten şampiyonluk için hepimizin umudu olur

Erdal
14.04.2008, 01:39
"Dibe vurduysak ne olmuş elbet çıkarız"... diyor..

Unutulmuş başka bir şarkı sözü ile de bu başlıktaki tek ve son mesajımı noktalıyorum..

"Olmalı bir yolu olmalı
Herkes kendi gibi olmalı
Durmalı bu yıkım durmalı"

Benim içimde büyük ümitler var...
Haddinden fazla..

Sezai Karakoç bir şiirinde "..yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır.." diyor :))

okg_53
14.04.2008, 01:43
Arkadaşlar Bu ne haldir.
Önümüzdeki sene hedef şampiyonluktur.
Ama oluruz ama olamayız.
bazılar 4. lük yeter diyo.
Öyle şey olurmu.
Trabzonspor un Hedefi Herzaman ŞAMPİYONLUKTUR.
2 sene içinde ŞAMPİYON OLACAĞIZ.
rahat olun

alper*
14.04.2008, 01:46
benim onumuzdeki sene icin umudum var tabi duzgun transferler olursa ..

Fatih Ersoy
14.04.2008, 01:50
Umut mu ?

22 senedir söylenen sey olsa gerek umut. Ve onlarca yıl daha devam edecek...

Yavuz Hasan
14.04.2008, 01:51
Arkadaşlar Bu ne haldir.
Önümüzdeki sene hedef şampiyonluktur.
Ama oluruz ama olamayız.
bazılar 4. lük yeter diyo.
Öyle şey olurmu.
Trabzonspor un Hedefi Herzaman ŞAMPİYONLUKTUR.
2 sene içinde ŞAMPİYON OLACAĞIZ.
rahat olun
hocam kafama takılan ve değinmek istediğim bi iki husus var
1. hersene bir rüyayla şampiyon olacağız diye lige başlıyoruz sonu hezimet oluyor
gerçekleri görüp ayağımızın yere basması lazım bizim şampiyon olabilmemiz için
en az üç dört sene üst sıraları zorlamamız lazım
2. imzanda ki şunu bunu satanı bizde satariz hikayesinin fatih tekkeli milan stepanovlu ve gökdeniz karadenizli versiyonlarını dinledik ama sonuç itibarı ile bi etkisi olmuyor
3. teknik olarak teknik adam satılmaz gönderilir yani ben daha önce td nü satan bi takım duymadım

FANATIK61
14.04.2008, 01:55
Umudumuz 2008/2009 sezona basladiktan 6 hafta sonra yine sona erecek. O mactan sonra Ersun Yanalin görevine son verilecek. Yeni Teknik Direktör gelecek. Sezon sonu suanki Yönetim gidecek yeni Yönetim gelecek. Bu böyle sürer gider. Zaten senelerdir böyle...

Arif Timurcioğlu
14.04.2008, 01:57
Ölmeden bu takımın şampiyonluğunu görürüm inş. Trabzon sizlerinde olduğu gibi benim sevdam ama malesef babalardan kalma şampiyonluk hikayelerini dinliyoruz hala. Hikaye dinleyecek yaşları geçmedikmi sizce?

Cem Balcı
14.04.2008, 01:59
Umut mu ?

inşallah onlarca yıl devam etmez...

önümüzdeki sezon neden olmasın...

Fatih BALTA
14.04.2008, 02:07
Umut mu ?

"Bir umut tu yaşatan insanı".....
Biz bu şarkılarla büyüdük.

Fatih Ersoy
14.04.2008, 02:09
inşallah onlarca yıl devam etmez...

önümüzdeki sezon neden olmasın...

Yıllardır önümüzdeki yıl neden olmasınla başlarız. Her sene başka bir umutla bakarız yarına.. Ama ne olur ? Her yeni başlayan sezon hüsranla biter. Başlayan her sezon bizim için 7. bilemedin 8. haftadan itibaren bitmiştir.

Şampiyonlukla başlayan hedefler gün geçtikçe küçülür. Önce UEFA olur, sonra yerini İnter-toto ya bırakır, sonrası ise prestij işidir..

Yazıklar olsun bizi bu hallere düşürenlere..

Cem Balcı
14.04.2008, 02:10
Yıllardır önümüzdeki yıl neden olmasınla başlarız. Her sene başka bir umutla bakarız yarına.. Ama ne olur ? Her yeni başlayan sezon hüsranla biter. Başlayan her seaon bizim için 7. bilemedin 8. haftadan itibaren bizim için bitmiştir.

Şampiyonlukla başlayan hedefler gün geçtikçe küçülür. Önce UEFA olur, sonra yerini İnter-toto ya bırakır, sonrası ise prestij işidir..

Yazıklar olsun bizi bu hallere düşürenlere..

haklısınız...

lakin;yeni bir teknik heyet;yeni bir başkan...

benim için geleceğe biraz daha umutlu bakmama yeter.:)

cyberentalpi
14.04.2008, 02:13
Ersun Hoca ile basladik en az 3 sezon Ersun Hocamızla devam etmeliyiz.
Seneye sampiyonluk evet biraz zor ama Turkiye ligi son iki senedir oldugu gibi olursa hicte hayal degil. Ama yolumuz uzun. Once erken iyi ve isabetli transferler. Sonra takimin oturmasi. Sampiyonluk ne zaman gelir. Belki sneeye belki ondan sonraki seneye belki ondan sonraki seneye
Hatirlayalim Bjk milne ile 3 sene ikinci olduktan sonra 3 sene sampiyon olmustu.

alper*
14.04.2008, 02:25
ben hic sampiyonluk gormedigim icin hic dayanma gucum daha cok :D:D
buyuklerim dusunsun artik gerisini :p

denizgrsy
14.04.2008, 02:46
çok samimi olarak söylüyorum ; ben önümüzde ki seneden hiç olmadığım kadar umutluyum hemde çok ciddi anlamda umutluyum

macka61
14.04.2008, 07:24
bende umutluyum önümüzdeki sene belki şampiyon olamıyacağız fakat böyle rezillikleri yaşamayacağız

Atalay
14.04.2008, 09:57
2010 A kadar bu takımdan başarı beklemek hayalcilik olur...tek tesellim işini bilen bir yönetimin iş başına geldigi gercegidir...inşallah temelleri saglam bir takım kurulur ve meyvelerini önümüzdeki yıllarda almaya başlarız...ey albayrak seni toprak bile kabul etmeyecek...

UğuR
14.04.2008, 10:04
Sakarya maçına deplasmana gidiyorduk.Gökhan Abi otobüsde yolculuğumuzun güzel anlarını kameraya alıyordu ve hiç unutmayacağım şu cümleyi söylemişti.
- Bir otobüs dolusu mazoşist taraftar Sakarya ya gidiyor.
Biz bu takımı sevdik gönül verdik acıda çektirse,kahırda ettirse,yüzümüzü güldürmesede SEVİYORUZ İŞTE VARMI DİYECEĞİN.

Osman Yavuz
14.04.2008, 10:08
Sakarya maçına deplasmana gidiyorduk.Gökhan Abi otobüsde yolculuğumuzun güzel anlarını kameraya alıyordu ve hiç unutmayacağım şu cümleyi söylemişti.
- Bir otobüs dolusu mazoşist taraftar Sakarya ya gidiyor.
Biz bu takımı sevdik gönül verdik acıda çektirse,kahırda ettirse,yüzümüzü güldürmesede SEVİYORUZ İŞTE VARMI DİYECEĞİN.
Uğur abi çok güzel yazdın.Aynen katılıyorum ve birşey eklemek istiyorum.Benim hâlâ umudum var.

oflubektas
14.04.2008, 10:12
Allahaşkına kadromuz Sivas'tan daha mı kötü? Ya da biraz üsturuplu bir takım olsak rezil futbol oynayan gs ve bjk den daha iyi durumda olamaz mıydık?

Her ne kadar "süper" (latincede 100.000 anlamına gelir) olduğu iddia edilse de Türkiye Ligi'ni kafamızda fazla büyütüyoruz. Şampiyonluk için saha harici etkenlerin varlığı gerekse de oturmuş bir kadro ve en ufak bir rüzgarda sendelemeyecek bir yönetimle her yıl Şampiyonlar Ligi'ne oynamak çok zor değil. Hele ki önümüzdeki 2-3 yıl Şampiyonlar Ligi gruplarına kalırsak bizi kimse tutamaz.

Biraz sabır, biraz özveri, biraz da sebat edelim, gerisi kolay...

İskender
14.04.2008, 10:16
Ümitsiz kesinlikle değilim...
bu takım bu oyuncularla buraya geldiyse ki en kötüsü bu olabilirdi...
Seneye çok daha güzel şeyler olacak...
Şampiyon olmak deeğil tabi hemen bunun adı ama çok daha iddalı olacağımız kesin...

Cengiz Çubukcu
14.04.2008, 10:19
Allahaşkına kadromuz Sivas'tan daha mı kötü? Ya da biraz üsturuplu bir takım olsak rezil futbol oynayan gs ve bjk den daha iyi durumda olamaz mıydık?

Her ne kadar "süper" (latincede 100.000 anlamına gelir) olduğu iddia edilse de Türkiye Ligi'ni kafamızda fazla büyütüyoruz. Şampiyonluk için saha harici etkenlerin de varlığı gerekse de oturmuş bir kadro ve en ufak bir rüzgarda sendelemeyecek bir yönetimle her yıl Şampiyonlar Ligi'ne oynamak çok zor değil. Hele ki önümüzdeki 2-3 yıl Şampiyonlar Ligi gruplarına kalırsak bizi kimse tutamaz.

Biraz sabır, biraz özveri, biraz da sebat edelim, gerisi kolay...

artık şuna inandım ki bu takım değil sivastan bütün takımlardan kötü, bu kadar beceriksiz adam bizim takıma nasıl toplanmış hayret vallahi...!!!

CAFER ÖZER
14.04.2008, 10:24
YIL 1991
Üniversite yıllığında benim için arkadaşlar aynen Şunu yazmışlar.
"Koyu Trabzonsporlu olan arkadaşımız,Her sezona şampiyonluk parolası ile başlar,Haftalar ilerledikçe Bu umutlarını seneye taşır."
Seneye Umudumuz varmı yokmu bilmiyorum.
Albayrak ve Ziya Doğanla ne kadar övünsek azdır.
Her seneye umutla girerdik.Seneye umutsuz bıraktılar.

EmrahYalçınalp
14.04.2008, 11:25
Vallahi kimin ne için umudunun olup olmadığını bilecek yeteneklerim yok, ama Trabzonspor'un -göreceli olarak- kısa süre içerisinde eski günlerine döneceğini bilmek için umuda falan ihtiyaç yok. Psikolojik savaşın temel argümanlarından birisi olmasını istediğin şeyi önce "yanlışlıkla" duyurup gerekirse özür dilemek, ama insanları bir biçimde bu şeyleri düşünür hale getirmektir. "Karşı" güçlerin bunu isteyerek yapacak kadar zeki olduklarını sanmıyorum. Dahası bu savaş tekniklerinin Trabzonspor'u durdurmak için planlanmış olabilecek kadar basit olmadıklarını da biliyorum. Ancak adamların "çekemedikleri" için yaptıkları bazı uygulamalar bizi ister istemez bu anlamda bir ikileme düşürüyor. Şöyle ki;

Trabzonspor... Futbolcu kadrosu olarak "içine edilmiş". Ortada futbolun "f" si yok. Medyada yer bulması imkansız. İstikrarı yakalaması, başarılı skorlar üretmesi, seyircisini stada çekmesi de. Zaten "uzak" bir yer. Yayın arabası göndermen sorun, personel göndermen sorun... İstanbul'da maçtan çıkıp evinde yatacak adamlar için bir de otel parası ödeyeceksin. Üstelik son derece "dandik" bir kadrosu varken. Öyleyse, "boşver". Yokmuş gibi davran! İşte bize yapılan da, içinde bulunduğumuz bu ilgisizlik ve yılgınlığı da oluşturan etmenler bunlar... Dikkatli olmak lazım.

Kişisel görüşüm;
Futbol, hele hele bizim ülkemizdeki gibi fundamentali sağlam olmayan futbolda bu tür kırılganlıklar, Sting abimizin müthiş back vokali ile renk kattığı şarkıdaki gibi, "rise and fall"lar aslında normal. Kafaya oynamak için fazla bir şeye gerek olmadığının en güzel göstergesi Sivasspor. Hiç haz etmesem de, zoruma gitse de kendilerine bu anlamda teşekkür etmek boynumuzun borcu. Sivasspor çok etkin bir futbol oynamıyor. Herkesin beğendiği M.Yıldız da dahil olmak üzere, Trabzonspor'da oynasa, oyunu forse etse diyebileceğim doğru dürüst bir oyuncuları da yok. Ama yapıyorlar... Tüm rakiplerine yenilseler de ilerliyorlar. Trabzonspor hacimsel olarak SS ile kıyaslanamayacak büyüklükte ve "maya"sı bu tür yarışlara onlardan çok daha fazla hazır. Belki şimdi olduğu gibi, ikiden fazla takımın potada olduğu durumlarda olamamak gibi bir talihsizlik yaşadık ama olsun. Bir gün bizim iyi olduğumuz sezonlarda rakip birden fazla "büyük" olursa bence önümüz çok daha açık olacaktır.

Takıma gelince... ZD zamanında "bu takımın takım olması için en az 2, muhtemelen 3 sezon gerek" diyordum. Hala aynı görüşteyim. İsabetli transferlerle bu takımı Ersun Yanal'ın elinde civa gibi bir takım haline getirmek çok olası. Yapılacak şeyin bir yeniden yapılanma olduğu gerçeği gözden kaçırılmamalı. Elbette seneye şampiyon falan olamayacağız. Ama atılacak bir sonraki adım için çok önemli bir aşama olduğunu da görmezden gelmemek gerek. Bu kez gerçekten "sabır" gerek. Szymek'in performansı ile Marcelinho'nun performansı arasındaki fark aslında Szymek'in geldiği takımın oturmuşluğu ile Marcel geldiğinde herşeyin ondan beklenmesi arasındaki farktı. Dolayısıyla "süper" takım ancak "iyi" takım tamamlanması ile olur. Adını doğru koymak, önce "iyi" sonra "süper" olmak için hamle yapmak gerekli.

Trabzonspor seneye "iyi" takım olur mu?

Elbette olur. Zor, ama yönetim iddialı. Başımızdaki hoca da meşhur database'i ile anılmıyor mu? E haydi bakalım o zaman. Denildiği gibi 7-8 iyi oyuncu alınacaksa, ve bunlar son dakikada değil, zamanında alınacaksa bu iş olur. Seneye de bakarız ki şu, şu, şu noktalara "taş gibi" bir adam lazım. Olay biter. 96'daki kadro da, Szymek-Gökdeniz-Fatih-Yattara'nın geleni gideni şamarladığı kadro da böyle ortaya çıktı.

O yüzden, Trabzonspor'da umut bitmez. Daha görecek çok güzel gün var.

POYRAZ
14.04.2008, 11:35
Bence bu kadar umutsuzluga gerek yok. Böyle bir duruma 2002 - 2003 senesinde de düsmüstük ama 2004 - 2005 ve 2005 - 2006 sezonlarinda oynadigimiz yaman futbolu herkez biliyor. Böylesine berbat bir duruma düsmüsken bir sezon sonra sampiyonlugu bir macta hakemin tarafli tutumu sayesinde kaybettigimizi hepimiz biliyoruz. Su durumda sampiyonluk hayal ancak adam gibi gerekli yerlere takviyeler yapildiktan sonra olabilir. Inanin, inanin ki basarabilesiniz.

Erkut Ay
14.04.2008, 11:42
ne zaman bi Transfer haberi vardır diye umut bağlayıp moral bulmaya foruma girsem cezaevi kapısındaki tabelalar gibi bi başlık çıkıyor karşıma:)neden umutsuz olacağızki....

bizim çizdiğimiz karamsar tabloyu dünya bi araya gelse çizebilirmi merak ediyorum....

Hüseyin Kurt
14.04.2008, 12:12
benim seneye fazlasıyla umudum var.
bu başlığa katılmıyorum

TSelif
14.04.2008, 12:46
3-5 futbolcunun dışında takımda değişiklik olmadığı sürece ( hele de Yanal giderse) benim hiç bir beklentim olmayacak bu takımdan !!!

Emirhan Makul
14.04.2008, 13:23
seneye umudumuz var ama şampiyonluk için değil adam gibi futbool oynamayla ilgili hiç değilse adam gibi top oynarız ama şampiyonluk 3 sene içinde olacak birşey zor yani

ccd6167
14.04.2008, 20:50
Allahtan umut kesilmez.dunya batıdan dogmadığı surece trabzonsporluyuz..

pReN@_61
14.04.2008, 21:45
Benim umudum var.İnşallah her şey güzel olacak...

Yeni bir sezon, yeni bir sayfa.

Travelair
14.04.2008, 22:29
Konuyu açan renkdaşım alınmasın ama ben yönetici olsam bu başlığı kapatırdım. Ne demek umudumuz yok? Bunu tartışmak bile yersiz. Umut herzaman vardır. Hele Trabzonspor sözkonusu ise gözbebeğimizi zirvede yaşatırız. Şimdi bu başlıkta ne kadar umutsuz olduğumuzu mu tartışalım?

girayg
14.04.2008, 22:41
Benim en azından bu seneden daha iyi olacağımıza dair umudum var. Şampiyonluk umudum ise hiç bitmeyecek....

İdris Toksoy
14.04.2008, 23:34
umut fakirin ekmeğidir uşaklar.umudumuzu yitirdiğimiz an tükendiğimiz andır...!

master yoda
15.04.2008, 16:24
Kimse size tuttugunuz takımı değiştirin demiyor bu tepki neden?
Takım çok kalitesiz siz bu takımı ronaldinho yu messi yi getirsenizbile olmaz yetmez en az 7-8 çok kaliteli transfer lazım

tonyali_61
15.04.2008, 19:07
Arkadaşlar ben önümüzdeki seneden cok umutluyum ,
nedenini bende bilmiyorum umutluyum umutlu olmak istiyorum
eğer bizde umudumuzu kaybedersek ki vay halimize ....

Kasım Hilal
15.04.2008, 19:11
Benim hala umudum var..

Abdullah Altıntaş
15.04.2008, 19:11
24 senedir umut ediyoruz,hayırlısı ALLAH tan

Samet Berber
15.04.2008, 21:55
şahsen ben seneye iyi işler yapabileceğimizi düşünüyorum tabi bunu derkende Sadri başkan ın söylediklerini yapması lazım...

Egemen Yılmaz
15.04.2008, 22:12
Trabzonspor zaten bir umuttur, benim adıma bugüne kadar umuttan öteye geçemedi ki, bari ondan vazgeçmeyelim. Benim hep umudum var, olacak da...

Hasan Ayvenli
15.04.2008, 22:26
önümüzdeki sezon oluşturalacak takımda tutmayacak isimler de olacaktır.
tutmayanların yerlerine bir sonraki sezon daha iyileri alınacaktır. bu şekilde 2-3 yıl içinde çok sağlam bir kadro oluşturulabilir ve o takım 5-6 sene götürebilir ligi. daha sonraları için de takımda her zaman gidecek bir futbolcu olursa yerine alacak alternatifler hazır olmalıdır. profesyonel olarak bu şekilde yapılır bu işler
lyon'u örnek almalıyız kendimize

Gürkan
15.04.2008, 22:43
benim hala umudum var
isyan etsem de istediğim kadar
inat etsem bile bırakmazlar sahibim var
benim hala umudum var
seviyorlar bazen soruyorlar
hayran hayran seyret
ister katıl ister vazgeç

güzel günler bizi bekler
eyvallah dersin olur biter
boyun büküp önünde ağlasam sessizce
şu garip gönlüm affolur mu?
bu fırtına durulur mu?
benden adam olur mu?
korkarım aşka zararım dokunur mu?

elvada sana yeter tamam
bitsin artık bu dram bu fotoroman
ham meyvayız hala
koparmışlar dalımızdan
güzel günler bizi bekler
eyvallah dersin geçer gider
bıraksam kendimi
şöyle oh ne rahat
bu da geçer gülüm
yaşamana bak
alınacak dersler var
sorulacak sorular
bu da geçer gülüm bizden bu kadar

Bahattin Aydın
16.04.2008, 00:49
23 yaşındayım aklım sarmaya başladığından bu yana hep bir umudum vardı..ancak bi ara o umudumda kırıldı...ve şimdi her sezon olduğu gibi yeni bir umut var içimde...

yns61
16.04.2008, 01:03
umutsuz olmaya gerek yok sonucta türkiye ligi.. oluruz sampiyon