PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shota Arveladze Futbolu Bırakıyor

zeleka
13.04.2008, 20:09
Arveladze houdt het voor gezien

De actieve carrière van Shota Arveladze als voetballer zit er na dit seizoen definitief op. De Georgische aanvaller van het Spaanse Levante maakte zijn besluit vrijdag in Valencia bekend.

De 35-jarige oud-spits van onder meer Ajax en AZ kende een buitengewoon moeizaam laatste jaar bij de tweede club van de Oost-Spaanse kuststad. Waar hij zelf hoopte nog één jaar te vlammen in de Primera División, stond Arveladze bijna het gehele seizoen buitenspel met een blessure.

Arveladze arriveerde in 1997 bij Ajax, dat hem overnam van het Turkse Trabzonspor. Na vier jaar Amsterdam verhuisde naar Glasgow Rangers, om vier jaar later terug te keren in Nederland bij AZ. Nu houdt hij het na één jaar in Spanje definitief voor gezien.

.................................................. .......................

35 yasindaki Sota malesef futbolu birakma karari aldi Trabzonspora cok sey vermis olan bu super gurcu yetenek, kardesi arcil ile Trabzonspora geldigi ilk gunden beri gonullerimizde yer bulmus Trabzonspordan ajax´a transfer olmasi ile bizden ayri goruksede biz her zaman onunla beraberdik son senesini Trabzonsporda oynamasini cok isterdim ama malesef o gunleri bize gostermiyen eski degerlerine deger vermiyen bir zihniyet yetistirmenin ezikligi ile yasayan Turkiyede buda normaldir.
Sotaya hayatinin devaminda basarilar dilerim en azindan Trabzonspor icin yapa bilecekleri seyleri dusundukce neden olmassin diyorum bakarsiniz yeni sotalar yeni arciller T5rabzonsporumuza kazandirirlar tabiki o istek ve gorev onlara teklif edilsin...

Samet Berber
13.04.2008, 20:38
kendisini izledim ama iyi hatırladığım söylenemez... yinede onu çok seviyorum jübilesini biz yapsak çok iyi olur...

Burçak
13.04.2008, 20:42
işte sana vefa fırsatı. teklif edin gelsin bizde yapsın jübilesini.
ama böyle şeyleri düşünecek kimseyi göremiyorum. daha Haminin jübilesini yapamadık ki :(

krdnz
13.04.2008, 20:48
Keşke bu sezon arasında Moavad yerine o gelseydi,burada bırakırdı hiç olmazsa.

Atakan
13.04.2008, 20:52
Namlarını çok duyduğum bir iki golünü izlediğim bir adam ama çok seviyorum bu adamı hiç izlemesemde inş jubilesini bizde yapar zaten arçil gs maçındaydı:D

Burçak
13.04.2008, 21:24
Keşke bu sezon arasında Moavad yerine o gelseydi,burada bırakırdı hiç olmazsa.
eminim şu haliyle bile iş yapardı.

macka61
13.04.2008, 21:30
evet kendisine jubile yalmal 41.yıl kutlamalarında hem bizim hemde ajax forması giyip jubilesini yapabilir

Murat'
14.04.2008, 10:34
aslında biz hamiye bile maalesef jubile yapamadık...ona nasıl yapalım....

28TS61
14.04.2008, 11:45
aslında biz hamiye bile maalesef jubile yapamadık...ona nasıl yapalım....

hami ve sota ya birlikte jübile yapilsa güzel olurdu ama sanmiyorum yapilir

Erkut Ay
14.04.2008, 11:47
çift forvet hami ve şota ikisine birden jübile süper olurdu....

şotanın bir çok maçını izledim en iyi uyum sağladığı takım Trabzondu keşke hiç gitmeseydi....

gelsin yine bir 5 sezon oynar bu takımda olmaz ayrı konu...

lazooo28
14.04.2008, 14:58
cocuklugumun kahramani..

LazAnisT
14.04.2008, 17:08
İkinci kere Trabzonsora transferi söz konusu olduğunda hayır gelmek istemiyorum demişti ama sebebi ilginçti.

Taraftarlar eski Şotayı arayacaklar.Onlara istediğini veremem.Onların gözünde hep eski halimle kalmak istiyorum.

Teşekkürler ŞOTA

UğuR
14.04.2008, 17:14
Şota ya ve ARchil e Trabzon Spor a vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürler.....
O bir sihirbazdı....O nu seyretmek insana zevk veriyordu.
Bence Trabzon Spor a gelen en iyi yabancı futbolcuydu.

ilhan
14.04.2008, 19:12
Ajax'ta oynarken Ajax formasının altında Trabzonspor forması giyecek kadar harbi Trabzonsporlu idi. Futbolu bırakmak senin gibi birisinin işi değil :) Yarım yamalak hatırladığım o Eskişehirspor'a attığın gol var.

Seni tanımak, izlemek bir keyifti , sen hep kalplerde olacaksin ( en azından benim kalbimde. ).

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2008, 19:55
Ajax'ta oynarken Ajax formasının altında Trabzonspor forması giyecek kadar harbi Trabzonsporlu idi. Futbolu bırakmak senin gibi birisinin işi değil :) Yarım yamalak hatırladığım o Eskişehirspor'a attığın gol var.

Seni tanımak, izlemek bir keyifti , sen hep kalplerde olacaksin ( en azından benim kalbimde. ).

O Eskişehire attığı gol neydi ama.Aman Allahım...

karatasof
14.04.2008, 20:02
Yahu neden bırakıyor ki gelsin bizim takıma rahat iki sezon oynar.Bu sayede Umut'ta nasıl gol atılacağını öğrenmiş olur.

Emre B.
14.04.2008, 20:36
İnşallah yönetim akıl ederde jübilesini Trabzonspor formasıyla yapar.

Koray
14.04.2008, 20:37
O Eskişehire attığı gol neydi ama.Aman Allahım...

o golü bnde hayal mayal hatırlıyorum acaba o görüntüyü bulabilirmiyiz...

ilhan
14.04.2008, 20:54
Valla Koray youtube'da bulamadım :)

İdris Toksoy
14.04.2008, 20:55
şotanın klübümüz bünyesine kazandırlıması gerek.bize çok faydası dokunacağı muhakkak.

erdo6
14.04.2008, 21:12
Yahu neden bırakıyor ki gelsin bizim takıma rahat iki sezon oynar.Bu sayede Umut'ta nasıl gol atılacağını öğrenmiş olur.

Katılıyorum bu adam en az 2 sezon oynar,dediğiniz gibi inşallah yönetim akıl eder,

hakan şükür 38 yaşında oynuyorsa

şota ( 35 yaş ) gibi profesyonel hayli hayli oynar

Osman Yavuz
14.04.2008, 21:50
şotanın klübümüz bünyesine kazandırlıması gerek.bize çok faydası dokunacağı muhakkak.
Teknik kadroya katılması gereken bir isim.Umut'a gol vuruşu çalıştırır baya.

İskender66
14.04.2008, 23:21
Şota gerçektende büyük bir golcüydü. Çok teknikti. Keşke Şota ve Hami başta olmak üzere 96 yılının efsane kadrosuna jübile yapabilsek süper olurdu.

Selman
14.04.2008, 23:27
İkinci kere Trabzonsora transferi söz konusu olduğunda hayır gelmek istemiyorum demişti ama sebebi ilginçti.

Taraftarlar eski Şotayı arayacaklar.Onlara istediğini veremem.Onların gözünde hep eski halimle kalmak istiyorum.

Teşekkürler ŞOTA

Ben bunu bilmiyordum valla, duygulandım okuyunca.Onun gibisini zor buluruz.Futbolcu, adam, golcü, rekorların adamı.

Kadir
14.04.2008, 23:30
Hani Shota ikilisine ortak bir jubile yapılmalı . Ve bence Shota kulüp bünyesinde bulunmalı futbolcu gözlemcisi olarak.

O gerçek bir efsane

Cem Balcı
14.04.2008, 23:33
İnşallah yönetim akıl ederde jübilesini Trabzonspor formasıyla yapar.

burnumuzun dibindeki;hami gibi oyuncularımız dururkenmi?

Harun-61
15.04.2008, 09:39
Teknik Menejer olarak transfer etsek ne güzel olur...

.

Erbay
15.04.2008, 13:16
Shota'yı unutmak mümkün mü?Küçükken ne severdim Shota ile Arçil'i.Keşke bizde bıraksaydı futbolu.Hami ile jübile yapılsın işte büyük fırsat.

Murat'
15.04.2008, 14:15
Bu sabah şotayı dinledim arkadaşlar...best fm de ceza sahası diye bir program var oraya konuştu...trabzonspora önerdiği 2 futbolcu hakkında konuştu..oyunculardan biri geçen sene gürcistanda yılın oyuncusu seçilmiş...diğeri de gürcistana ger dönmüş..yani öncede dışarda bir takımda oynuyormuş..arçil oyuncular için biri tolunaya diğeri de ünala benziyor demiş...şota ise biri ünal gibi ama diğeri tolunayın oynadığı yerde oynamıyor dedi..

Bahattin Aydın
15.04.2008, 15:33
şotay unutmak mümkün mü..küçüklüğümüzde maç oynarken topa vuracağımız sıralarda haykırırdık '' şotaa topa vuruyor veee gollll '' :D :D

İsmail Çavuşoğlu
15.04.2008, 15:50
Trabzonspor onunla bir başka güzeldi resmen top cambazıydı.kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum.kendisinin trabzonsporun herhengi bir kademesinde görev almasını arzu ederim.tabi eğer futbolun içinde kalacaksa...

Cafer Bulur
16.04.2008, 21:17
jübile macinda trabzonsporun bir avrupa takimiyla mac yapmasi cok hos olurdu.sota ya gereken vefayi göstermemiz gerekir.kendisi bu vefayi fazlasiyla haketti.