PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 - 2009 Sezonu için Neler Yapılmalı? Transfer Dosyası

bordo61
13.04.2008, 08:58
2 Senedir yarı finalde havlu atıyoruz.Bu sene idmanocağı ağırlıklı bir takımla mucadele ettik ondan önceki sene transfer ağırlıklı bir takımımız vardı demekki bişeyler baştan yanlış artık amatorde oynamak istemiyoruz bir şeyler yapılmalı

Murat'
13.04.2008, 14:21
Yapılması gereken ilk şey bu teknik kadronun değişmesidir...Bu teknik kadro amatör bence..

Uğurtan
13.04.2008, 14:28
Yapılması gereken ilk şey bu teknik kadronun değişmesidir...Bu teknik kadro amatör bence..
Kaç tane maçını izledin merak ettimde? Bu kanıya nasıl vardın?

Murat'
13.04.2008, 15:09
Kaç tane maçını izledin merak ettimde? Bu kanıya nasıl vardın?

Trabzonda iken maçlarının hepsini takip ederdim...En az 15 maçına gitmişimdir basketbol takımımızın...Şu anda takımın başındaki Osman Arz trabzonun en önemli basketbol antrenörüdür...Bundan kimsenin süphesi olmasın...Ancak ikinci lig de mücadele etmek için amatördür..Bu benim kendi düşüncemdir...Adam gibi bir teknik kadro kurulmalıdır...

Ozan
13.04.2008, 16:20
Trabzonda iken maçlarının hepsini takip ederdim...En az 15 maçına gitmişimdir basketbol takımımızın...Şu anda takımın başındaki Osman Arz trabzonun en önemli basketbol antrenörüdür...Bundan kimsenin süphesi olmasın...Ancak ikinci lig de mücadele etmek için amatördür..Bu benim kendi düşüncemdir...Adam gibi bir teknik kadro kurulmalıdır...

Ben de sana katılıyorum Murat . Bu sene 3 oldu yani yeter artık . Amatör olmasalardı en geç bu sene çıkarırlardı zaten takımı ama her sene bu kadar ilerleyip eleniyorsak yerimizde sayıyoruz demektir .

Uğurtan
13.04.2008, 18:08
Gençler bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz.. Bu branşın kapatılmaması mucize bu işler yönetimle alakalı anlamak istemiyorsunuz..

macka61
13.04.2008, 18:14
çok büyük şeyler yapılmalı bu işler kolay işler değil bir kere sponsor şart ikinci iyi basketbolcuları bulup takıma katcaksın taraftarın her maçta itici güç olucak yönetimin sana destek verecek bu yönetim çok güzel destek verdi ilk defa medyada bu kadar yer aldık ben seneye çıkacağımızı düşünüyorum teknik kadro hakkında görüş belirtmem doğru olmaz hiç maçların seyretme imkanım olmadığı için

Burçak
13.04.2008, 20:56
şuanda hiçbirimizin hocalar hakkında yada basketbolcular hakkında yoprum yapabilecek bilgiye sahip olduğunu düşünmüyorum. buna bende dahil. son 1 aydır basketbol ile alakalı bölüm açıldıktan sonra herkes takip etmeye başladı. haberdar oldu. kaç kişi maçına gitti ki hoca hakkında yorum yapabilsin yada sporcular için. önce destek verelim maçlarına gidelim yeterli mi yetersiz mi ozaman karar verelim. yetersiz olduğu muhakkak. sonuçta bi şekilde 2. lige çıkmayı başaramıyoruz.
ama hoca gitsin derken neden gitmesi gerektiğinide açıklayabilmemiz gerekli. . .

Berk Akçay
13.04.2008, 22:40
Basketbol takımımızın eğer gelecek sezon 2.lige ve daha üst liglerde mücadele etmesini istiyorsak yapılması gerekn basit

Teknik Patron Osman Arz ve ekibinin bir an önce değişmesi
Osman hoca Trabzon'da hayatını Basketbol'a vermiş bir insan, ancak yıllardır görülüyor ki bu ta İdmanocağı zamnından beri devam eden bir süreç Trabzon'da Basketbol bir adım dahi ilerlemeiştir bu nedenle Trabzonspor'umuzun başına yeni bir Teknik adam gerekli

D.N: Bana da bilip bilmeden konuşuyorsun yazacak değilsiniz sanırım ;)

Cem Balcı
14.04.2008, 01:57
yazık oldu;inşallah seneye yükseliriz...:S

Burçak
14.04.2008, 09:59
Berk kaçdefa maçına gittin :D

ilteriş
14.04.2008, 10:43
1.Ligden veya 2.Lige yeni düşmüş takımlardan kariyerli oyuncuları ikna edip transfer edip kalite bir kadro kurarak iki senede 1.Lige kapağı atmalıyız.Artık bu işin paraya baktığı kesin gözüküyor.Ya da bir takım satın almalıyız.

Murat'
14.04.2008, 10:50
Basketbol takımımızın eğer gelecek sezon 2.lige ve daha üst liglerde mücadele etmesini istiyorsak yapılması gerekn basit

Teknik Patron Osman Arz ve ekibinin bir an önce değişmesi
Osman hoca Trabzon'da hayatını Basketbol'a vermiş bir insan, ancak yıllardır görülüyor ki bu ta İdmanocağı zamnından beri devam eden bir süreç Trabzon'da Basketbol bir adım dahi ilerlemeiştir bu nedenle Trabzonspor'umuzun başına yeni bir Teknik adam gerekli

D.N: Bana da bilip bilmeden konuşuyorsun yazacak değilsiniz sanırım ;)
Bu adam idmanocağını da çalıştırıyordu...Onları da bir adım ileriye götüremedi..Sadece bir kez 2001-2002 sezonunda ikinci lige çıktı...ve aynı sezon küme düştü...

Arkadaşlar bunun tabi ki oyuncu kalitesi ile de ilgisi var...kadromuz da yetersiz....girin bakın tblnin sitesine...ikinci lig takımlarının hepsinde en az bir yabancı var....basketbola bir sponsor vasıtası ile daha büyük yatırıömlar yapılması lazım..

Osman Yavuz
14.04.2008, 10:51
Aydın Örs'ü alalım o zaman.Hem boşta bekliyor:)O kabul etmezse David Blatt de olabilir.ççç Hatta Drew Nicholas kimseyle anlaşmamışsa onu da alabiliriz.Sayı kralı rahat olur.Şaka bir yana seneye Saner Ayar bu takıma gerekli takviyeleri yapacaktır.Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bize ikinci ligde oynama teklifi yapılmıştı ama bizim başarılı yönetimimiz:) kabul etmemişti bu teklifi.Yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen.Belki bu sene de böyle bir teklif yapılabilir.

Murat'
14.04.2008, 11:05
Aydın Örs'ü alalım o zaman.Hem boşta bekliyor:)O kabul etmezse David Blatt de olabilir.ççç Hatta Drew Nicholas kimseyle anlaşmamışsa onu da alabiliriz.Sayı kralı rahat olur.Şaka bir yana seneye Saner Ayar bu takıma gerekli takviyeleri yapacaktır.Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bize ikinci ligde oynama teklifi yapılmıştı ama bizim başarılı yönetimimiz:) kabul etmemişti bu teklifi.Yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen.Belki bu sene de böyle bir teklif yapılabilir.

2 sene önce gelmişti o teklif haklısın...belki ikinci ligden çekilen takım olur da yine teklif gelir...

UğuR
14.04.2008, 11:08
Osman, Aydın Örs bildiğin gibi ezik onu almayalım.David Blatt olabilir.:D
Bu 2.lig teklifi yapıldığında Nuri Albayrak bunu kabul etmedi doğru hatırlıyorsun.Ama kabul etseydi de transfer yapmıyacağı için bu sene takım küme düşerdi.
Saner Ayar bu branşla ilgileniyor gibi tab samimi olup olmadığınıi bunu bu sene göreceğiz.Ama bazı gerçekleri görmemezlikten gelemeyiz.3 ezik takım sponsor olarak Ülker le anlaşmış ve hemen hemen sıfır maliyetle basketbol branşlarını sürdürüyorlar.3.ligdeki Trabzon Spor a helede basketbol takımına kim sponsor olur?Trabzon Spor un borçları ve öncelikle futbol takımına yapılması beklenen transferler var.Evet belki 1-2 transfer olabilir ama şimdiki sporculardan belki 1-2 gömlek iyi.
Ama genede Trabzon Spor zoru sever....Daha bu seneye kadar Trabzon Spor un basket takımının olduğunu bilmeyen taraftarlarımız var dı hiç olmazsa şimdi bu forumda bir başlık açıldı.Taraftarımız böyle bir takımdan haberdar oldu.Bu da bir başlangıç.İnşallah geriside gelir.

Osman Yavuz
14.04.2008, 11:26
Osman, Aydın Örs bildiğin gibi ezik onu almayalım.David Blatt olabilir.:D
Bu 2.lig teklifi yapıldığında Nuri Albayrak bunu kabul etmedi doğru hatırlıyorsun.Ama kabul etseydi de transfer yapmıyacağı için bu sene takım küme düşerdi.
Saner Ayar bu branşla ilgileniyor gibi tab samimi olup olmadığınıi bunu bu sene göreceğiz.Ama bazı gerçekleri görmemezlikten gelemeyiz.3 ezik takım sponsor olarak Ülker le anlaşmış ve hemen hemen sıfır maliyetle basketbol branşlarını sürdürüyorlar.3.ligdeki Trabzon Spor a helede basketbol takımına kim sponsor olur?Trabzon Spor un borçları ve öncelikle futbol takımına yapılması beklenen transferler var.Evet belki 1-2 transfer olabilir ama şimdiki sporculardan belki 1-2 gömlek iyi.
Ama genede Trabzon Spor zoru sever....Daha bu seneye kadar Trabzon Spor un basket takımının olduğunu bilmeyen taraftarlarımız var dı hiç olmazsa şimdi bu forumda bir başlık açıldı.Taraftarımız böyle bir takımdan haberdar oldu.Bu da bir başlangıç.İnşallah geriside gelir.
Uğur abi bir de Ülker iyi bir para veriyor ki boş transfer yapmıyorlar.fb de Solomon, bjkde Shumpert, Apodaca,Kaya,gs de Dee Brown, bunlar hep iyi adamlar ve de pahalı isimler.Seninde dediğin gibi 3. lig takımına sponsor bulmak zor ama Trabzonspor ismi var sonuçta.Ben Saner Ayar'a yürekten inanıyorum.Bu işi başaracağından da hiçbir şüphem yok.Saner Ayar babamın oğlu mu? Hayır değil.Ama onu bir röportajında seyrederken yüzünde bu samimiyeti de gördüm.Hem Saner Ayar'ın çevresi geniştir.Sponsor konusunda bu büyük avantaj olabilir.Bu kadroyla buraya kadar geliniyorsa 2-3 transferle 2. lig neden olmasın.Hem belki geçen seneki gibi bir teklifte yapılabilir bu takıma .Bekleyip göreceğiz neler olacağını.

Osman Yavuz
16.04.2008, 10:51
Takım 2. lige çıkma şansını yitirdi taraftarlarımızda neler yapılması gerektiğini galiba bu konuya cevap vermeyerek nokta koydular.:D

İskender
16.04.2008, 12:06
Basketbol takımımızın hiçbir maçını izleme şansım olmadı...
Herhangi bir oyuncusunuda bilmem tanımam...

Dışardan şöyle bir yorum yapmak istiyorum Basketbol bizim şehre göre bir spor değil yani basketbolda başarılı olmak istiyorsak muhakkak dışardan oyuncuları altyapıya kazandırmalıyız...

Bunun içinde üniversite bir şans muhakkak oralarda gerekli araştırmalar yapılıyordur ama şunuda biliyorum ki bu yönetimin bakış açısına bağlı...

Yönetimde birileri basketbol kültürüne sahip olmalı ki yeni yönetimde bu tür isimler var o nedenle seneye ikinci lige çıkacağımız konusunda ümitliyim...

Basketbolda ikinci lige çıkılması durumunda birinci lige çıkmak kolay...
Cünkü sponsor firmalar hemen bulunacaktır taraftar sahip çıkacaktır ve başarıda kendiliğinden gelecektir...

Basketbolda 2 lige çıkmamımızı istememdeki en büyük neden taraftar kültürümüzün oluşmasına katkı yapacağını düşünmem belki bu şekilde Birçok şehirde takımımız taraftar ile buluşacak belkide nasıl bağırılması gerektiğini öğrenecek...

macka61
16.04.2008, 12:30
bölgesel ligte en önemli oyuncular kim ve basketbolcular bu ligte ne kadar alıyor para bilgisi olan var mı

İsmail Alkan
16.04.2008, 20:30
Gelecek için neler yapılmalı ?
Çok basit,trabzonspor orta vadede basketbolda 4 büyükler arasına girmek istiyormu,istemiyormu ?
Yeni yönetimin içinde saner ayar ve levent erkuloğlu gibi basketbol kökenli insanların olduğunu ve bu insanların bu işe gönül verdiklerini,trabzonsporun basketboldada 4 büyükler arasında olması gerektiğini gerek beyanatlarından gerekse takımla beraber olmaları ve ilgilenmelerinden biliyoruz.Bu etkenleri biraraya getirdiğimizde trabzonsporun hedefi önce 2 nci sonrada 1 nci lig olduğunu anlıyoruz,bence hedefleri-fikirleri ve düşüncelerini biz kamuoyu olarak takdir edip desteklememiz gerek.
Şu anda yapılacak olan ise kaliteli bir kadroyu hiç zaman kaybetmeden bugün itibariyle oluşturmak.
Sanırım bu çalışmalara başlamışlardır.Çünkü teknik heyetin ve şubenin başında basketbol geçmişi olan insanlar var,yani eski yönetim zamanlarında olduğu gibi "şimdiden transfer istersek ne derler acaba"
diye utana sıkıla transferin son zamanlarını beklemeye gerek yok.
Önümüzdeki sezon trabzonsporun bölgeseldemi,2 nci ligdemi olmasının bence pek önemi yok,çünkü Trabzonspor kendine basketbolda bir hedef belirlemiştir,o hedefede adım adım ulaşacaktır.
Federasyonda trabzonsporun bu kararlılığını görüyordur,gördüğü içinde tabzonsporun 2 nci ligde olabilmesi için belirli formüller üzerinde çalışıyordur diye düşünüyorum.(Yakında haberlerini hep beraber duyarız)
Çünkü Trabzonspor kalitesiyle,ismiyle,taraftarıyla basketbol'a renk getirecek,kalite getirecek heyecan getirecektir,federasyon bunu görmezden gelemez,
Çünkü trabzonspor belediye takımı değildir,ismi üzerinde TRABZOSNPOR'dur.
Teknik heyetin idmanocağı kökenli olduğunu ve yetersiz olduğunu,değişmesi gerektiğini söyleyen arkadaşlar var,
Futboldaki 23-24 yıllık özlem trabzonspor taraftarını artık bıkkınlık deresine getirmiş,
haliylede futboldaki gibi bir an önce başarı beklentisi sürekli teknik heyet eğişimi,bu
branştada ister istemez aynı psikolojiyle değişimi ister duruma gelmişiz.
Kimse bu insanların ne başarısı var demesin,bunu diyenler önce bu insanlara manevi ve teknik yatırım konusunda ne vermişiz diye kendini sorgulasın.
A.Kadir esat,Osman arz ve osman ekiciyi amatör bulanlar,bu insanların trabzon basketbolunu amatör ruhla bu noktaya taşıdıklarını asla unutmasınlar.
Doğrudur,Osman ARZ,Osman EKİCİ idmanocağı kökenlidirler,peki bu insanlar idmanocağındayken trabzonspormu vardı ?
Trabzonsporda ise bu insanlara takım ve kadro konusunda istedikleri destek verildimi ? İstenilen yatırımlar yapıldımı ?
Bu yılki kadronun başına aydın örs'ü getirin ben inanıyorumki biz antepi bile geçemezdik.
Bu insanlara şans verilmeli,ilk kez önlerine kendilerini gösterme fırsatı sunulmuştur,
kuracakları kadroyla ve önümüzdeki yıl performanslarıyla kendi geleceklerini zaten kendileri tayin edeceklerdir.
Yıllardır trabzon basketboluna hizmet etmiş ve bugün bu noktaya getirmiş insanlara lütfen eleştirmeden önce şans verelim,önümüzdeki yıl bir görelim yeni ve istedikleri kadroyla yine başaramazlarsa o zaman hep beraber eleştirelim,ama bugün sadece destek olalım,çünkü bunu inanın hakediyorlar.
Yeni yönetim ve özellikle saner ayar trabzon ve trabzon gençliği için şanstır,bu şansı trabzon kamuoyu iyi değerlendirmelidir.
Basketbola yapılacak olan yatırım trabzon şehrine hatta karadenize farklı bir heyecan farklı bir soluk getirecektir,salon sporlarına gençlerimizin ilgisi artacak futbol kültüründen çok farklı olan salon sporları ve taraftarı kültürü inanın futboldaki aşırı fanatizmide bir ölçüde frenleyecektir.
Bunları orta ve uzun vadede hep beraber yaşayıp göreceğiz.
Ben bir trabzonspor taraftarı olarak uzun vadede trabzon şehrine kazandıracağı çok şey olan trabzon basketboluna yatırımı ve bu yatırımı yapan,;nanıyorumki şu anda önümüzdeki sezon için kollarını sıvamış olan yeni yönetim,saner ayar ve arkadaşlarını alkışlıyorum.

Emre B.
16.04.2008, 22:09
Takımı bir kere bile izleyemedim ki görüş belirtiyim.Oyunculardan bile sadece Roman, İbrahim ve Volkanı biliyorum.İnşallah TS TV sayesinde tüm oyuncularımızı tanıyıp görüş belirtebilirim.

Mustafa OK
17.04.2008, 13:28
medyada 2.lige çıkmamız için girişimler olduğu söyleniyor ama ne kadar doğru acaba

Mert Marabaoğlu
17.04.2008, 15:23
Alpella sponsor olacak!

http://spor61.net/images/news/saner_ayar.jpg

Trabzonspor Basketbol takımına sponsor olması için Alpella firmasıyla görüşmelerini sürdürüyor

TRABZON ALPELLA OLACAK

Deplasmanlı Erkekler basketbol liginde mücadele eden Trabzonspor Basketbol takımı 2.lige yükselme şansını İzmir Bornova Belediyesine yenilerek yitirirken , sponsor arayışları da sürüyor. Bordo- Mavililer, 2.lige çıkabilmek için ,Basketbol Federasyonu ile temaslarına devam ederken,Başkan Yardımcısı Saner Ayar 'da kulübe sponsor olması için 'Alpella' yetkilileri ile görüşmelerini sürdürüyor.

Ayar,Alpella firması yetkilileri ile anlaşmaya vardığı taktirde Trabzonspor Basketbol takımı Trabzonspor Alpella adıyla mücadele edecek.
Öte yandan Başkan yardımcısı Saner Ayar'ın, Cumartesi günü Çorumda 12 takımın katılımıyla 6 şarlı iki grup halinde oynanacak olan 2.Lige yükselme gurup maçlarını izleyecek.

spor61.net

Mehmet Fırat
17.04.2008, 15:43
İnşallah doğrudur.

alper*
17.04.2008, 15:45
Trabzonspor Alpella ??
:mad::confused::cool::o:p:D:(

Ayhan Çolak
17.04.2008, 17:32
harika olur. daha önce yazmıştım bu konuyu saner ayar a. beni dinlediği için teşkkür ederim kendisine. eğer ligden düşmezse böylece 1. lig de mücadele edebiliriz.

İskender
17.04.2008, 17:54
İşte olay budur, ayar bu işi çok rahat yapabilir...
Tv ile ülkerin zaten görüşmeleri oluyor bu ilişkisini kullanarak çok rahat sponsorluk bağlantısını kurar...

Aynı vurguyu yeniden yapacağım bu sadece benim görüşümde değil...

Basketbol takımımızın ikinci lig sonrasında birinci lige çıkması taraftar kültürümüze çok şey kazandıracak...

SALDIRAY
17.04.2008, 18:23
Umarım bu birleşim gerçekleşir.

_SeRKaN_
17.04.2008, 22:25
2.Lige çıkmayı beklerken 1.ligde mücadele etmek bayağı bir iyi olacak..Saner Ayar inşallah görüşmeleri başarıyla sonuçlandırır..En azından amatördeki ekip başarılı olana kadar bu şekilde devam edilebilir..Ee nede olsa Alpella Trabzonspor olsakta emanet takım hüviyetinde olacağız..

Osman Yavuz
17.04.2008, 22:49
Ama Alpella'nın ligde kalması zor görünüyor.Zaten hemencecik gelin güvey olmayalım bu konuda.Malum Alpella da sonuçta bir Ülker markası ve Ülkerin bize karşı çok iyi bir tutum olduğunu söyleyemeyiz.

Can
17.04.2008, 23:09
inşallah birleşim olur süper olacak ya

Nytre
17.04.2008, 23:28
sponsorluk fikri cok cazip. alpella basketbol takimi var su anda . bu takim trabzonspor alpella olarak degisebilir ama su anda bu takim 1. mi yoksa 2.ligte mi bilmiyorum.

su anda basketbol ve voleybolu sponsorlar goturuyor . bizim de sponsorumuzun olmasi cok normal. gelecek yil icin umutluyum .

Osman Yavuz
17.04.2008, 23:39
sponsorluk fikri cok cazip. alpella basketbol takimi var su anda . bu takim trabzonspor alpella olarak degisebilir ama su anda bu takim 1. mi yoksa 2.ligte mi bilmiyorum.

su anda basketbol ve voleybolu sponsorlar goturuyor . bizim de sponsorumuzun olmasi cok normal. gelecek yil icin umutluyum .
Şu an birinci ligde Alpella ama 2 hafta sonra muhtemelen 2. ligde olacak:)

İsmail Alkan
17.04.2008, 23:43
Bu yıl beko basketbol ligini 18 takıma çıkarabilirler,böyle bir çalışma var.Haliylede düşme fln olmıyabilir.

yasin6167
18.04.2008, 00:28
vaad ettıklerını yapmaları gerekır yenı yonetımın...

Nytre
18.04.2008, 06:33

iste alpella seneye trabzonspor alpella olabilir. bir ihtimal. umarim gorusmeler guzel bir sekilde sonuclanir

macka61
18.04.2008, 12:18
çok güzel bir haber bu gerçekten inşallah olur

İsmail Alkan
18.04.2008, 12:50
Trabzonspor basket takımına sponspor bulunması,yeni ve güçlü bir takım oluşturulması çalışmalarını sağlıklı değerlendirebilmek için biraz detaya girmekte fayda var.
Günümüzde en etkili yöntem medyayı kullanmak olduğunu hepimiz biliyoruz,
Medya çok önemli bir güç.
Tarabzonsporun günden güne medya gündemden düşmesi haliylede 4 ncü büyüklüğünü tartışılır duruma getirmiştir.
Bu noktada yeni yönetim ve özellikle medyada çok etkin olan eski ocaklı basketbolcu Saner Ayar'ın yönetimde yeralması trabzon ve trabzonspor için çok büyük bir şanstır.
Bunun örneklerini saner ayar'ın gelmesiyle beraber hepimiz şahit oluyoruz.

Saner ayarla ilgili medyada son günlerde şhow tv den ayrılıp doğan grubuna geçecek tarzında bir sürü haber yeraldı.
Hepsini buraya taşımaya zamanımız yetmez,sadece sonuç bölümüyle ilgili bir haberi alt bölümde sizlerle paylaşayım,bu haberin sonuçlarından sonra Sn.Saner AYAR'ın trabzon, ve trabzonspor için ne denli bir şans ve güç olduğunun değerlendirmesini siz yapın.
Basketbolla alakalı sponspor,yeni transferler vs konularınıda bence sakin ve heyecanla bekleyin derim.
Yakın zamanda bombalar teker teker patlar merak etmeyin.

Saner Ayar'la Show TV arasında yaşanan istifa süreci, Reklam bölümünün de Genel Müdürlüğe katılmasıyla tatlıya bağlandı
Genel Müdür Saner Ayar'la Show TV arasında yaşanan istifa süreci tatlıya bağlandı. Saner Ayar iki aydır sürdüğü güç savaşından reklamı da kendine bağlayarak galip çıktı.Saner Ayar dün öğleden sonra son kez Mehmet Emin Karamehmet'le görüştü. Başbaşa yaptıkları görüşmeden sonra Karamehmet yönetim kurulunu topladı. medyatava.net sitesinde yeralan habere göre, akşam saatlerinde de Çukurova yönetiminden "Saner Ayar'a tam destek" kararı çıktı. Bu sabah kanala gelen Ayar'ın keyifli olduğu gözleniyordu.Yönetim kurulunun kararından sonra programın yanı sıra reklam bölümü de Saner Ayar'a bağlanmış olacak. Böylece Saner Ayar, Show TV'de 'tek adam' olarak güçlenerek yoluna devam ediyor. (ihlas.net)

Murat'
18.04.2008, 14:41
Alpella sponsor olacak!

http://spor61.net/images/news/saner_ayar.jpg

Trabzonspor Basketbol takımına sponsor olması için Alpella firmasıyla görüşmelerini sürdürüyor

TRABZON ALPELLA OLACAK

Deplasmanlı Erkekler basketbol liginde mücadele eden Trabzonspor Basketbol takımı 2.lige yükselme şansını İzmir Bornova Belediyesine yenilerek yitirirken , sponsor arayışları da sürüyor. Bordo- Mavililer, 2.lige çıkabilmek için ,Basketbol Federasyonu ile temaslarına devam ederken,Başkan Yardımcısı Saner Ayar 'da kulübe sponsor olması için 'Alpella' yetkilileri ile görüşmelerini sürdürüyor.

Ayar,Alpella firması yetkilileri ile anlaşmaya vardığı taktirde Trabzonspor Basketbol takımı Trabzonspor Alpella adıyla mücadele edecek.
Öte yandan Başkan yardımcısı Saner Ayar'ın, Cumartesi günü Çorumda 12 takımın katılımıyla 6 şarlı iki grup halinde oynanacak olan 2.Lige yükselme gurup maçlarını izleyecek.

spor61.net

işin kötüsü alpella şu anda beko basketbol liginde ve düşme potasında....inşallah düşmezlerde direkt birinci ligde oynarız...gerçekten de süper olur....

yalnız beni düşündüren bir nokta var şu anki alpella takımı fenerbahçenin pilot takımı durumunda...bu birlikteliği hemen birirecekler mi..

alper*
18.04.2008, 14:55
yanlis anladiniz bence arkadaslar,orada birlesmeden bahsetmiyor sadece isim sponsorlugu var.habere dayanarak konusuyorum tabi sizin bildiginiz baska sey varsa bilemem :)

Osman Yavuz
18.04.2008, 18:05
Eğer 2. lige çıkılırsa yabancı oyuncu transferi yapılabilir.2. ligde yabancı transferi yapılabiliyor.1 tane yabancı transferi yapılabilir.

İsmail Alkan
18.04.2008, 21:13
http://img147.imageshack.us/img147/7772/cezavi8.jpg

Mert Marabaoğlu
20.04.2008, 14:54
Saner Ayar bu işi bitirmesi lazım, bi şekilde sesimizi duyurmamız lazım, Seneye mutlaka BBL'de en kötü 2. Lig'de olmamız gerekiyor artık..

Emirhan Makul
20.04.2008, 17:18
profosyonel bir kadro

İsmail Alkan
21.04.2008, 13:07
Bu yıl beko basketbol ligini 18 takıma çıkarabilirler,böyle bir çalışma var.Haliylede düşme fln olmıyabilir.

Küme düşme kalkıyor mu?
Meriç TUNCA 21 Nisan 2008 Basketbolda son günlerde iki konu çok tartışılıyor..

Bunlardan biri ''Beko Basketbol Ligi'nde düşme kalkacak mı?' bir diğeri ise ''Ev sahipliğini yapacağımız 2010 Dünya Şampiyonası'nı kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya mıyız?..''
Hal böyle olunca, bu iki tartışmanın, daha doğrusu iki sorunun cevabını almak için Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'i aramak bizim için farz oluyor..
Soruyoruz;
''Sayın Başkan Beko Basketbol Ligi'nde bu sezon düşme kalkacak mı?.. Malum son günlerde bu konu çok tartışılıyor.. Ve basketbolla ilgili hemen hemen herkes küme düşmenin kaldırılması ve halen 16 takımla oynanan Beko Basketbol Ligi'nin önümüzdeki sezon 18 takımla oynanması gerektiğini ifade ediyor. Bu konuda kesin kararı verecek olan Federasyon'un en tepesindeki isim olarak görüşleriniz neler?..''
-''Beko Basketbol Ligi'nin sezon başında açıklanan statüsüne göre lig bu sezon 16 takımla oynanacak. Sezon sonu 2 takım düşecek, yerlerine 2'nci ligden 2 takım gelecek. Yani seneye de lig 16 takımla oynanacak. Doğrudur. Son zamanlarda çeşitli çevrelerde 'Küme düşme kalksın, lig önümüzdeki sezon 18 takım olsun' gibisinden bir tartışma var. Ama şu anda mücadelede devam ediyor. Son haftaya girdik. Ben takımlarımızın mücadelelerini aynı kararlılıkla sürdürmelerini istiyorum. Küme düşmeme kararını tek başına vermek benim işim değil. Yönetim kurulumuza böyle bir teklif gelirse oturur konuşuruz. Sanırım bundan 2-3 yıl önce lig 14 takımla oynanırken böyle bir uygulama yapılmış.. Ama orada Play-Out oynatılmış. Yani küme düşen iki takımla, ki bunlardan biri Galatasaray (http://www.hurriyet.com.tr/index/galatasaray/), İkinci Lig'de 3 ve 4'üncü sırayı alan 2 takım oynamışlar. Lig 16 takıma çıkmış. Belki böyle bir şey olabilir.. Ama dediğim gibi kesin bir şey yok. Biz federasyon olarak Beko Basketbol Ligi'nin önümüzdeki sezon da 16 takımla oynanacakmış gibi hazırlıklarını yapıyoruz..''
Öbür konuya geçmeden ben burada hemen kendi fikrimi belirteyim. Daha doğrusu Turgay Demirel'i yıllardır çok yakından tanıyan biri olarak onun şu sözlerinden çıkarttığım anlamı söyleyeyim;
Sezon sonu ''Play-Out'' uygulaması yapılır. İkinci Lig'de bir ve ikinci sırayı alacak takımlar direkt olarak Beko Basketbol Ligi'ne yükselirler.. Düşen iki takım ve (Bunlar büyük ihtimalle Alpella ile TT Net Beykoz olur) İkinci Lig'de 3 ve 4'üncü sırayı alacak iki takım aralarında tek devreli lig usulü ile kapışırlar. Burada da ilk 2 sırayı alacak takımlar önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi'nde yer alılar. Böylece takım sayısı 18 olur. Yani, yanisine gelirsek Turgay Demirel de bu formüle sıcak. Önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi 18 takımla oynanacak diyebiliriz..

Kaynak : hürriyet spor

Cem Balcı
21.04.2008, 21:18
kesinlikle ve kesinlikle;sağlam;şampiyonluğa oynayabilicek kadro...

ötesi yok...

zeleka
21.04.2008, 23:41
seneye sunu yapmali 11 kisiyi verip 11 futbolcu alinmali :)

DNA-TS
23.04.2008, 17:38
ilk olarak son 25 senede yapılanlar yapılmamalı ...bunu uygularsak başarı kendiliğinden gelir zaten...

Hamdi Karamahmutoğlu
25.05.2008, 04:43
Atay baskan zamaninda Basketbol`a simdikinden daha cok onem veriliyordu.
Albayrak yonetiminde bir gelisim olmadi.
Sadri baskan umarim sesimizi duyarda, iyi bir kadro kurulmasi emrini verir.
Kim ne derse desin yonetimin insiyatifinde derim ben.
Iyi bir kadro kurulursa, onumuzdeki yil ust lige cikariz.

Keleşoğlu
29.05.2008, 00:41
seneye basketbolda da varız insallah

Osman Yavuz
29.05.2008, 01:11
Arkadaşlar Saner Ayar yakından ilgileniyor bu konuyla.Canınızı sıkmayın derim ben.

Emre B.
29.05.2008, 12:01
Burayada bi kaç tane transfer olsa iyi olur.

Bülent Bayraktar
29.05.2008, 14:45
kerem tunçeri boşta alalım onu direk 1.lige çıkarız zorlanmadan..!
bi imkan olsada alabilsek

Ali Can
29.05.2008, 14:48
sadri baba burayada transfer isteriz...

Özsu
31.05.2008, 09:46
Basket konusunda transfer yapılmasını bende bekliyorum. Saner Ayar daha ilgili bu konuya sanırım. Umarım bir şeyler yaparlar.

ÖmerFarukYılmaz
31.05.2008, 11:17
Nedir bu yarı finalde elenmeler...:cool:

Emo91
31.05.2008, 20:07
iyi trasnferler yapip bu takimi yükseltmek gerek, bütün neyimiz var neyimiz yoksa basketbola ve futbola yatirilmali, ama futbolda tabi bence daha fazla önem verilmeli, söyle diyim:

futbol = 85%
basketbol = 15%

15% iyi bir rakam, bu takimi cikarmak icin yeter diye düsünüyorum, ama yinede isi bilenlere birakmak da fayda var.....

seneye mutlaka cikmali

TheDayAfter61
02.07.2008, 12:39
Potada hedefler belirleniyor
Yeni sezonda Alpella Trabzonspor adıyla 2. Lig’de boy gösterecek olan basketbol takımı, çıtasını hayli yükseklere koyuyor. İlk sezonunda şampiyon olup 1. Lig’e çıkmayı planlayan Bordo-Mavililer’de coachluğu Alaaddin Yakan’ın yapacağı, yardımcılıklarını ise Fikret Doğan ve Taner Günay’ın üstleneceği bildirildi. Alpella’da oynayan sporcuların önemli bir bölümünün kadroda tutulacağı ve beş yıllık ciddi bir proje ile yola çıkıldığı vurgulandı.

kaynak:Fanatik

ne kadar sevindim anlatamam...

İsmail Alkan
02.07.2008, 23:12
http://img354.imageshack.us/img354/5531/alpellakopyaqt4.jpg
http://img379.imageshack.us/img379/3154/umuttnaypr4.jpg
Kaynak : megabasket

İsmail Alkan
02.07.2008, 23:14
http://img354.imageshack.us/img354/5927/alaattinalpellabu6.jpg

TS-FAN
03.07.2008, 00:04
malesef..
önümüzdeki sezonda takım sayısının 18'e çıkarılması önerisi federasyon tarafından tarafından uygun bulunmadı.
takım sayısı arttırılmayacak.

macka61
03.07.2008, 00:05
hayırlı olsun o zaman Saner Ayar ve başkanımıza teşekkürler

İsmail Alkan
03.07.2008, 00:36
malesef..
önümüzdeki sezonda takım sayısının 18'e çıkarılması önerisi federasyon tarafından tarafından uygun bulunmadı.
takım sayısı arttırılmayacak.
Bizim için önemli değildi zaten.
Trabzonspor yönetimi 2 nci ligde oynama kararı almıştı ki doğrusuda buydu.

Murat'
03.07.2008, 00:43
Arkadaşlar bu alpella işi kesin mi acaba...bizim resmi siteden halaböyle bir haber gelmedi...

İsmail Alkan
03.07.2008, 00:52
Yalanlanmayan haber gerçektir mantığından bak :)
10 Temmuz

uyum61
08.07.2008, 20:06
koclarimiz belli oldu. son derece tecrubeli ve basarili isimler. alaeddin yakan bu camiada herkes tarafindan bilinen ve yeni donemde adini duydugumuz onca oyuncuyu yetistiren bir koc. bircok takimi calistiracak bilgi ve beceresi olmasina ragmen son 7-8 yil tamamiyle kendini altyapiya verdi. su anki cogu milli takim seviyesi onun oyuncularindan olusuyor.

yardimcilari ise fikret dogan ve taner gunay. fikret dogan cok tecrubeli bir koc. efes pilsen altyapi sorumlugu ve milli takimlarda onca sorumlulugu var bundan onceki zamanlarda. bir donem efes altyapisindan yetisen oyuncu onun tedrisatindan gecmistir. taner gunay ise yeni nesil koclar arasinda en cok umut vereni belki de. son donem altyapilarda onca basarisi mevcut, bunun yaninda genc milli takim antrenorlugu de yapiyor. su an yetisen bi cok genc isimde fazlasiyla emegi var.

kadroya da deginecegim ama esas deginilmesi gereken konu kurulan teknik kadronun tamamiyle hazira yonetmekten ziyade, takimin altyapi sistemini de kuracagini bilelim. bu noktada yonetim onlara acik bir cek vermesi gerekiyor. eger ki sabir gosterilirse trabzon lige cikmakla kalmaz bu hocalarin yardimiyla kuracagi altyapi kadrosuyla bolgede oyuncu taramasi yaparak 6-8 senelik surecte oyuncu yetistirmeye de baslayabilir. keza taraftarin da bu noktada sabir gostermesi, sahip cikmasi gerekir. bunun yaninda taraftarlik boyutu ise ayri boyut. oyuna adapte olmak zor olacak. ozellikle tribunlerin sahaya yakin olusu, faul duduklerinin cok ufak nuanslarla degisebilmesi ve sabirsizligimiz bir araya geldiginde ortaya istenmeyen bir takim ceza veya olaylarin cikmasina sebebiyet vermemeli.

transfere gelince su ana kadar gelmesi kesinlesen oyuncular birkan batuk, can ozcan ve ogun sevinc. ozellikle can ozcan ve birkan batuk son derece potansiyelli oyuncular. hatta ikisi icinde ilerleyen donemlerde a milli takim oyuncusu olmasi bekleniyor. hatta gelisimleri bu hizda surerse nba ihtimali de soz konusu. birkan 17 yasinda, can 18 yasinda. ogun ise 20 yasinda ve en onemli ozelligi son derece yuksek yuzdeyle attigi uc sayilik atislari. bunun yaninda alaeddin hoca'nin ulker donemlerinden ogrencisi olan ufuk yanar'da takima dahil edilen bir diger oyuncu... alaeddin hoca yabanci oyuncular konusunda son derece iyi tarama yapar. muhtemelen uzun oyuncu pozisyonunda kullanilacak bu tercih son derece yararli bir oyuncu olacaktir. umut tinay transferi dogruysa iyi transfer. 1. lig seviyesinde bir yerli oyuncu ama fazlaca birsey beklememek lazim. ikinci lig sertliginde cok is gorecektir. burak, onur, volkan yine alaeddin hocanin eski oyunculari. iclerine en potansiyellisi volkan incekara. genc milli takim oyun kurucusu yasi henuz gec. engin algin ise ikinci lig sertliginde is gorebilecek bir uzun.

bi notta ikinci ligle alakali. ikinci lig sert bir ligtir. kadro iyi kurulacaktir ama her macin kazanilarak lige cikilmasi gibi bir beklenti soz konusu dahi olamaz. bunun yaninda cok zor deplasmanlarda olacaktir.

kisaca su an icin hersey guzel gidiyor. kadronun tamami kurulduktan sonra tekrar deginecegim seyler olacak. su an ihtiyacak 5000 kisi civarinda bir salon. sebebiyse avrupa liglerinde-ki ozellikle euroleague hedefi varsa- salonlar ile alakali ciddi kisitlamalar soz konusu olmaya basladi. bunun yaninda cok cok iyi ve icerisinde agirlik antremanlari yapilabilecek buyuk bi salona da ihtiyac var. hatta altyapi takimlarinin kurulmasi ile bu salon bile yeterli olmayacaktir. kisaca bu is ciddi emek istiyor. ulker kendi ekibiyle takimlara dahil oluyor genelde ama yonetime de cok fazla is dusecektir. insallah hepimize ise hayirli olsun.

İsmail Alkan
10.07.2008, 18:06
TRABZON ALPELLA TRANSFERDE DE FIRTINA GİBİ

http://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/tat.jpg
2. ligin yeni ekibi Trabzonspor Alpella, transferde de esmeye devam ediyor. Daha önce kadrosuna kattığı Engin Algın'dan sonra Ufuk Yanar'la da ilgilenmeye başlayan Karadeniz ekibi, bu oyuncuyla da anlaşmaya vardı. Antalya Büyükşehir Belediye'den Kerem Öztoprak ve Bursa Basket'ten İsmail Esmeray'ı da renklerine bağlayan Bordo Mavili takım, geçen seneki kadrodan Ülker altyapısından yetişen 1981 doğuımlu Roman Tok ile de yeniden anlaştı.
Kaynak : istanbulbasket

uyum61
10.07.2008, 19:03
roman ve ufuk zaten ulker altyapisindan yetisme alaeddin hocanin eski oyunculari. bi iki transfer daha lazim.

uyum61
11.07.2008, 11:23
recai ozturk transferi de bitmis. kulislerde menejerlik icin naumoski ile beraber osman arz isimleri geciyor ama supriz bir isme de hazir olmak gerek. cunku ulker bu islerde herseyi ince eleyip sik dokuyor. kurumsal iletisim danismani hakan artis baska bir isim uzerinde de uzlasmaya calisabilir. bunun yaninda levent bey olaya baya bi isinmis cok ciddi hedeflerden avrupa kupalarindan bahsetmis bir basin mensubu arkadasa, 2 sene icinde avrupa kupalarinda oynayan bir takim goreceksiniz gibi iddali laflari olmus. eger dogru yapilanma kurulur ve de yonetim, taraftar ve sehir gereken sabir ve ozveriyi gosterirse takim icin guzel gunler uzak degil.

bench
11.07.2008, 19:24
birkan batuk fenerbahçe ülker le kontratidevam ettiğiiçin çitfe lisansla oynayacak... Keza can özcan'da aynı şekilde fakat burada şöyle bir durum var can özcan ve ogün sevin. 2.lig de oynama konusunda henüz net karar vermişdeğiller... her ne kadar çoğu yerde bunun aksiiddia edilse de can ve ogün transferinde kesinleşmişbir durum yok.. gelseler büyük katkısıolurmu takıma? evet büyük katkısı olur.Can özcan geçen seneki alpella-efespilsen maçını adeta tek başına kazandıran bir oyuncuydu.fenerbahçeülker'i yendikleri maçta da ogün sevinç'in performansı hala hafızamda...

İsmail Alkan
11.07.2008, 20:13
birkan batuk fenerbahçe ülker le kontratidevam ettiğiiçin çitfe lisansla oynayacak... Keza can özcan'da aynı şekilde fakat burada şöyle bir durum var can özcan ve ogün sevin. 2.lig de oynama konusunda henüz net karar vermişdeğiller... her ne kadar çoğu yerde bunun aksiiddia edilse de can ve ogün transferinde kesinleşmişbir durum yok.. gelseler büyük katkısıolurmu takıma? evet büyük katkısı olur.Can özcan geçen seneki alpella-efespilsen maçını adeta tek başına kazandıran bir oyuncuydu.fenerbahçeülker'i yendikleri maçta da ogün sevinç'in performansı hala hafızamda...
Sayın hocam öncelikle forumumuza hoşgeldiniz,
Siz ve uyum61 gibi basketbolun içinde olan insanları burada görebilmek,değerli ve bilgi yüklü yorumlarını bizlerle paylaşmanız çok güzel.
Yeni yönetimimizin basketbol şubesine vermiş olduğu önemin karadenize dalga dalga yansımasını hep beraber gözlemliyeceğiz.
Basketbol trabzon ve karadenize aslında uzak değil,geçmişi olan bir branş ancak futbolun ön planda olduğu bir bölgede bugüne kadar hakettiği ilgi ve alakayı bir türlü bulamamıştı taki bugüne kadar.
Bir kültür sporu olan bu branşı trabzon başta olmak üzere tüm karadenize sevdirmek ve gençlerimizin bu spora olan ilgisini artırarak yeterli değer ve fizik olarak potansiyelin olduğu bu bölgede trabzonspor gibi bir camianın türk basketboluna yeni bir soluk,yepyeni bir heyecan, yeni açılımlar ve belkide en önemlisi basketbolun anadoluya yayılarak çok geniş kitlelere ulaşarak farklı bir heyecan katacağını düşünüyorum.
Bu bağlamda siz basketbolun içinde olan insanların;)forumumuza zenginlik,gençlerimizede örnek olacağınızı düşünerek tekrardan hoşgeldiniz diyorum.

Ayhan Çolak
12.07.2008, 10:04
geçen sezon fmv ışıkspor da oynayan sertay gürsu adında bir forvet vardı. maliyeti ucuz olur,takıma büyük katkısı olur diye düşünüyorum. mavi kupa da 11 sayı atmıştı, potansiyel dağ gibi maşallah...

sonuç: geç kalmışız,genç banvitspor la anlaşmış.

sarman61
12.07.2008, 12:48
Trabzonsporumuza gösterdiğimiz desteğin yarısını basketbol takımımıza gösterirsek başarı gelecektir kanaatindeyim. Öyleki bazı takımların taraftar sitelerinde. Bizim Alpella ile birleşmemize çok büyük hakaretler içeren yazılar yazılmış. Grurumuza dokunsada bu yazılar. Ben bu kişilerin cahilliğine veriyorum bu yazılanları. Bu kişilere en güzel cevabı Basketbolda büyük başarılara imza atacağına inandığım Trabzon Alpella spor verecektir.

Yeni takımımızdan umutluyum. Çünkü hocamız çok iyi bir insan kariyerinde başarıları olan biri. Geçen sezon ve ondan önce ki sezon hocalığımızı yapan Abdülkadir ve osman hocamızın kapasiteleri bizlerin isteklerini karşılıyabilecek kapasitede olmadığı düşüncesindeydim.
Herşeyden önemlisi yöneticilerimizden Saner Ayarın basketbolu biliyor olması bizim avantajımıza.

Halil Atalay
15.07.2008, 10:37
şampiyonluk veya en kötü durumda şampiyonlar ligi olacak bence

UğuR
15.07.2008, 13:31
TS Basket Takımı 2.Ligde

Trabzonspor yeni sezonda da salon sporlarında da iddialı olan Trabzonspor basketbol takımı yarın saat 11.00'da zorlu Grand otelde transfer edilen sporcularla birlikte teknik heyetin tanıtımını yapacak.
http://www.spor61.net/images/news/ts_alpella_4.jpg

Başkan Yardımcısı Saner Ayar'ında katılacağı tanıtım programında transfer edilen tüm sporcuların yanı sıra antrenörlerle birlikte yönetimde yer alacak.
http://www.spor61.net/images/news/ts_alpella_2.jpg
Bordo- Mavili kulübün alt yapı sorumlusu Celil Hekimoğlu Trabzonspor'un gelecek sezon 2. ligde mücadele vereceğini ve bu konuda başkan yardımcımız Saner Ayar'ın büyük çabaları sonucunda yeni bir takım yeni bir teknik heyet ile yola çıkacaklarını ve bunun tanıtımını yapacaklarını söyledi.

Tunç Tosun
19.07.2008, 23:14
El-Amin bu takıma çok yakışır..

Mayls
20.07.2008, 00:54
El-Amin bu takıma çok yakışır..
Sampiyonluga oynayan bir adami 2. Lige mi getirecegiz :rolleyes:
Biraz daha mantikli isimler üzerinde duralim.

Hasan61
20.07.2008, 16:53
http://www.ntvspor.net/pages/25883.asp
alsak birisini

Manu61
20.07.2008, 22:03
alsak birisini
ben gordonla jr.smith mesela :D:D:D

bench
21.07.2008, 14:13
Hepimize hayırlısı olsun takımımız.
1.lig de çıkmaya oynayacak takımlar için de (Trabzon'lu olmamı bi kenara bıraksam bile) en heyecan verici ekip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
2008-09 sezonu ile ilgili iki düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum
1.si kardo tercihi,2.si de bizle aynı hedefleri taşıyan rakipler ve federasyon...
2. şıktan başlayayım.

Yeni sezonda çok ciddi yapılanmayla giren 4 takım görüyoruz. İtü,Beykoz,Tofaş ve Trabzonspor.Bu 4 takım da ciddi şekilde yatırım yapıp Beko Basketbol Liginde oynamayı hedefleyen Kulüpler.
İtü ve Tofaş geçen seneki terfi maçlarında 2-3 sayılık averajlarla 1.lig e çıkmayı kaçıran takımlar olduğunu biliyoruz ve bu sene İtü kadronun neredeyse tamamına yakınını değiştirip çok kaliteli oyuncular transfer ettiler.Ayrıca geçen sene normal sezonda sadece belli başlı maçlarda oynayan "yaşayan efsane" Harun Erdenay'ın bu sene tüm sezon oynayacağı belli oldu.
Beykoz'da kadronun tamamını değiştiren ve 2.ligin çok kaliteli oyuncularını kadrosuna katan başka bir İstanbul ekibi ki bizden çok daha iyi kadro kurduğunu itiraf etmeliyim
Tofaş'ta geçen sezonun "en çok para harcayan" kulubu (2 milyon dolar olduğu söyleniyor) olmasına rağmen kritik maçlardaki hataları onların hedeflerini 1 sene ertelemesine yol açtı,buna rağmen yine de beğenmediğim heyecan vermeyen bir kadro ve oyun yapısına sahipler,belki ihtiyaçları eksik olan tek şey biraz şansları.

Bizim kadro ve hedefler vs vs ise şu an İstanbul takımları arasında ciddi şekilde tedirginlik yaratmış durumda.İşin başında Alaeddin Yakan ismi-Saner Ayar Show tv kartviziti ve çok hoşuma gitmese de bunu yazmam Federasyon desteği olması Trabzon'u lige çıkacak 2 takımdan biri olmaya fazlasıyla aday hale getiriyor.
Alaeddin Yakan'ın zaten tecrübesini tartışmanın bir anlamı olacağını zannetmiyorum,kulup yönetimi ve takım konusundaki birliktelik te çoğu kulüpten daha ilerde..Federasyon desteği olması bir anlam ifade ediyor mu?
-Reel anlamda etmeyebiliyor.öyle olsaydı Tofaş'ın Federasyondan gelmiş geçmiş en büyük desteği alan 2 kulüpten biri olmalarına rağmen ( Diğeri Fenerbahçe Ülker) lige çıkması garanti olurdu.Ama olmadı..
yine de TBF'nin desteklediği bir isim olunmasının büyük avantajları olur... Bizim buna ihtiyaç duyacak halimiz var mi ? dersek... her takımın vardır..FB Ülker'in olduğuna göre bizim de ihtiyacımız olur...

Oyuncu tercihi ile ilgili fikirlerimi de belirteceğim ..şimdilik bu kadar

İsmail Alkan
21.07.2008, 16:58
Oyuncu tercihi ile ilgili fikirlerimi de belirteceğim ..şimdilik bu kadar

Bekliyoruz...

cellchook
22.07.2008, 00:31
bence umut tınay dısında bu maclaırn yukunu kaldıracak tek bır oyuncu yok..

Hasan61
22.07.2008, 07:33
şampiyonluk maçları oynamıyoruz 2.lig maçları oynuyoruz
neyi kaldıramayacaklar

Muhammet*
22.07.2008, 10:02
genç milli ve ümit milli takımın en önemli oyuncuları ve koçu trabzonsporda 2. lig için normalin üstünde bir kadrosu var

Hüseyin İlkin
22.07.2008, 20:34
bence umut tınay dısında bu maclaırn yukunu kaldıracak tek bır oyuncu yok..
Afedersin ama bu gençler 2.ligdede forma giyemeyecekse nerede giyecek ? Bizim sitenin basketbol sahasında mı ?

Hepsi yetenekli,parıl parıl çocuklar.Birbirlerini tanıyorlar ve birinci ligde de forma giyip,çoğu takıma kök söktürdüklerine göre sorun yoktur herhalde.

arifberkay
22.07.2008, 20:43
huseyınle tolga bu takımda oynarsa hıcbırsey olmaz

metinulusoy
22.07.2008, 21:45
Yakan: Trabzon basketbol şehri olacak
Basketbol Takımı Baş Antrenörümüz Alaaddin Yakan, yapacakları önemli çalışmalarla Trabzon’un basketbol şehri olacağını vurguladı.

Bugün (Salı) sabah saatlerinde kente gelen Yakan, Altyapı ve Amatör Branşlar Sorumlumuz Celil Hekimoğlu’yla birlikte bir takım incelemelerde bulundu. Yakan daha sonra kulübümüze gelerek Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu’yla görüştü.

Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu Yakan’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Futbolda ülkenin 4 büyük takımından biri olan Trabzonspor’un basketbolda da olması, hem bu spor için hem de kulübümüz için büyük faydalar sağlayacaktır. Saner bey bu konuda büyük bir gayret sarf etti. İnşallah yeni sezon başarılarla dolu geçer” şeklinde konuştu.

Basketbol Takımı Baş Antrenörümüz Alaaddin Yakan ise kendisi ve ekibinin Trabzon’da olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu teklif bize yapıldıktan sonra hayatımda ilk defa kendimle ilgili bu kadar hızlı karar verdim. Saner beyle görüştükten sonra kafamda hiçbir soru işareti kalmadan teklifi kabul ederek Trabzon’a geldim. Ben kararımı büyük bir mutlulukla verdim. Son 3 haftadır ekibimle birlikte çalışmalara başladık. Oldukça iddialı insanlarız. Ekipteki Taner hoca Genç Milli Takım Antrenörü, Fikret hoca uzun yıllar Efes Pilsen, Fenerbahçe’de görev yapmış birantrenör. Çok değerli bir ekibimiz var. Ben onlara görev teklif ettiğimde hiçbiri fazla düşünmedi ve olumlu cevap verdi. Enteresan bir şekilde Trabzon’a geldik” dedi.

Trabzon’da geçmiş dönemde fazla yatırım yapılmadığı için basketbolun belli bir düzeyin üzerine çıkamadığını gözlediklerini ifade eden Yakan, “Ben de Anadolu’dan gelen birisi olarak bu tür kentlerdeki sorunları çok iyi biliyorum. İnsanlar genelde basketbolu geliştirme anlamında akıntıya kürek çekerler. Çünkü maç yapacak takım bulamazlar, antrenör yoktur, yatırım yapacak kulüp olmaması gibi bir dolu negatif durumlar yaşanır. Ben de bunları çok yaşadım. Ama Saner bey ne istediğini çok açık bir şekilde sundu. Benim de kafamdan geçenler aynı. Yani yeni bir şehre gideceksiniz, yeniden başlatacaksınız, o şehir için bir şeyler üreteceksiniz. Bunlar beni heyecanlandırmak için yeterli sebepler diye düşünüyorum. Ayrıca işimi çok seviyorum. Trabzon’da takımı üst seviyelere çekmek istiyoruz. Bunu başarırsak çok önemli işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Ben en az 3 yıl burada kalmayı planlıyorum. 1 yıl sonra bırakırım düşüncesinde değilim. Antrenörlerimiz aileleriyle buraya gelecekler. Benim ailem de inşallah seneye gelecek. Kısacası buraya önemli izler bırakmaya geldik. Ben ve arkadaşlarım ayrılırken burası bir basketbol şehri olacak. Bizden sonra Trabzon’a gelecek bütün arkadaşları her yönüyle rahat ettirecek bir ortam ve adımızı bırakmak istiyoruz. Ben bu söylediklerimi başaracağımıza inanıyorum. Kendime ve ekibime güveniyorum. Saner bey sağ olsun inanılmaz destek veriyor. Kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Katkılarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Basketbolun bu tür yöneticilere ihtiyacı olduğunu ve böyle yöneticilerle spor dalının daha üst seviyelere çıkacağını düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Şehirde yaptığı incelemeler sonrası son derece hoşnut kaldığını dile getiren Yakan, “Buraya gelmeden önce herkes bana gideceğin yeri biliyormusun diye soruyordu. Ben gelme kararını verdikten sonra şehrin nasıl olduğu pek önemli değildi. Ama Trabzon’un çok güzel bir şehir olduğunu biliyordum. Ben şuan da evime geldim. Evimde uzun süre kalmak istiyorum. Ayrıca evimi en iyi şekilde düzenlemek niyetindeyim. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum” açıklamasında bulundu.

Tunç Tosun
22.07.2008, 22:00
Sampiyonluga oynayan bir adami 2. Lige mi getirecegiz :rolleyes:
Biraz daha mantikli isimler üzerinde duralim.

Lebron James ten bu kadar aşağı inebildim. Yavaş yavaş geleceğim gerçek seviyeye..
Bu aradaSelçuk üni. den Kevin Braswellde iyi olabilir.. Biraz kısa ama olsun.

bench
25.07.2008, 22:50
Futbol takımımız gibi basket takımımız da kadronun neredeyse tamamını yeniledi.Trabzon'lu olan 2 oyuncu + Roman ve yanılmıyorsam gecen sene kadroya dahil edilen Banvit'ten gelen Volkan Çam haricinde diğer tüm oyuncular yeni ve bir çoğunun ilk defa 2.lig tecrübesi olacak.
burada bir noktaya da değinmek istiyorum basketbolda beko ligi ile tb2l de oynanan basketbol gerek sertlik gerekse tempo olarak cok farklı,yani 1.lig de başaltı olan oyuncular 2.lig de kral olur diye bir hipotez ortaya süremeyiz..keza bunun tersini de yani 2.lig de kral olan her zaman 1.lig de ekmek yer diye bir şey iddia edemeyiz.
Şimdi alpella kadrosuna baktiğimiz zaman (Burak-Volkan-Can Özcan-Ogün-Birkan) hiçbirisinin 2.lig tecrubesi olmadığını görüyoruz.
Burak geçen sezon Strickland'in arkasindan onemli sureler aldi ve çokta sırıtmadı ( gerçi takım küme düştü de neyse onu karıştırmayayım)
Volkan için geçen sene 1.lig deneyimi ona çok şey kattı... demek isterdim ama maalesef diyemiyorum gerek alpella genç takımında gerekse a takımında tamamen kayıp bir sezon gecirdi.gerçek bir oyun kurucu zekasına sahip olması sayesinde umuyorum bu sene bize faydası olur.
Ogün'de 2.lig in sertliğini yaşamadan 1.lig gören şanslı oyunculardan,gününde olduğu zaman çabuk şut stili ile tribunleri ayağa kaldırabilir.Geçen sene caferağa'da fb ülker-alpella maçında İbrahim kutluay'ın Ogün'ü nasıl tuttuğunu ( tutamadığını da diyebiliriz) gördük.ama dedigim gibi bu sene cidden zorlu bir lig bizi bekliyor ve ogun bu sertliğe yanıt verebildigi surece bize izlenmeye deger bi oyun ortaya oyabilir.
Birkan Batuk gectigimiz sezonu sakatliklarla bogusarak gecirmesine ragmen onun basketbol yeteneklerini tartışmak Fatih Tekke'nin oyunculuğunu tartışmakla eşdeger ( fatih terim'in kulakları çınlasın).Ama ne yazık ki Birkan da tam bir istikrarsızlık sembolu,yani arka arkaya 2 defa iyi oynadigini görmek zor...işi zor tb2l de..fb ülker'in oyuncusu oldugunu ve bizde kiralık oynacagı da dip not...

tüm oyuncular için de en heyecan verici ve parlak isim de can özcan olacaktır kuşkusuz..o da birkan gibi fb ülker'in oyuncusu olmakla beraber bu sene kiralık olarak bizde oynayacak.benim en cok ümit besledigim oyuncu.katıldıgı tüm turnuvalarda mutlaka forvet olsun sayı kralı olsun ya da mvp olsun ödül almadan bırakmaz.normal sezondaki siradan maclarda 8 sayı 4 ribaund gibi acayip can sıkıcı ortalamalar tutturabilir. bu can'ın karakteristik ozelligi ( bkz şu anoynanan turgut atakol ümitler turnuvası)...ama ne zaman ki final maclari yani telafisi olmayan maçlar gelir o zaman can izlenir benden taraftarımıza tüyo .Çabuk sinirlenmesi takıntılı olması bütün hakemleri "kafa derisi yüzülecek vahşi" gibi görmesi en büyük handikapı.

umut tınay için forumlarımızda cok olumlu eleştiriler görüyorum ama 2.lig de umnut tan cok daha iyi işler cıkarabilecek oyuncular vardı..sanırım biraz da mecburiyetten alındı.fazla kariyerli bir oyuncu olmamasına rağmen standartın üzerinde verim vermesini bekliyorum biraz da iyi niyetle. geçen sezonda takımının (ttnet beykoz) düştüğünü belirteyim

İsmail esmeray koç alaeddin yakan'ın begendigi tipte oyuncu uzun atletik sut atabilen ve başarıya aç ama kariyeri belirsizliklerle dolu..hadi hayırlısı

Kerem Öztoprak: Orhun ene'nin ricası ile alınmış oyuncumuz...oldukça silik bir oyuncu yumuşak oynadığı basketbolla teknik kadromuzu nasıl tatmin edecek bekleyip görecegiz.1.lig den gelmişolması önemli değil..iyi işler yapsa zaten antalya gibi bir takım da kalırdı.geçen sene ismini duyan var mı bu oyuncunun? ya sabır...

recai öztürk; tb2l nin kısa boylu uzunlarıdan hırslı olmasına rağmen şimdiye kadar oynadığı hiçbir takımda 8.likten ya da play off ilk turundan öteye gidememiş kariyere sahip..yani ne yapmış ne etmiş te hangi istatistiklere göre alınmış anlamak zor...dediğim gibi hırsı ile taraftarın sevgilisi olabilir,,tabii yedek uzun da

engin algın; trabzon herhalde onun için son durak.4 sene önce "kadıköy belediyesi"nde izledim ondan sonra da pek parlak bir isim olmadı...iyi bir uzun yedeği olabilir,sanırım teknik kadro tecrubesine güveniyor engin'in

Ufuk Yanar;alaeddin hoca'nın ülker deki eski oyuncularından... beynine kan gittiği zamanlar da izlenebilecek en spektaküler oyuncu,aşırı bir oyun içi agresifliği var taraftarla kavga etmesi kuvvetle muhtemeldir ancak formasının hakkını sonuna kadar verebilecek mentaliteye ve formasını sırılsıklam terletecek bir enerjiye sahip olduğu için taraftarla küslüğü uzun sürmez :) sembol isim bile olabilir.

sonuç olarak zor bir kadromuz var ( seneye 1.lig oynarsak bu kadrodan 1 oyuncu kalir ya da kalmaz orasi da ayrı bir konu).federasyon büyük ihtimalle seneye 1.lig i 18 takıma yükselteceği için lige çıkan 4 takımdan biri olmamız süpriz olmaz ama aksi durum da yani 2 takımın çıkacagı sistemde işler kolay değil ve taraftara ve kente bu kadar beklenti verildikten sonra bkz: saner ayar: "Allah korusun büyük bir trafik kazası veya büyük sakatlıklar yaşanmadığı takdirde " başarısız olunursa 1996 daki travmanın bir benzeride basketbol da yaşanabilir.sonuçta para bizden değil ülker den çıkacak ama bunu ne bana ne de trabzon halkına alatamassınız.

İsmail Alkan
26.07.2008, 02:04
Devamını bekliyoruz bench hocam :)

CaMoKaEnEs
26.07.2008, 18:10
inş hayırlısı olur....

hsnkrcdg
27.07.2008, 07:32
ya basketbola bukadar yatırım yapılmışken kapalının boş kalmaması lazım!!!!

Uğurtan
27.07.2008, 15:12
bench üstada hoşgeldin diyoruz ve bizi buralarda yalnız bırakmamasını temenni ediyoruz.. :)

Spor salonumuz kesinlikle boş kalmaz o konuda müsterih olun.. :) 3 senedir maçlara düzenli periyotlarla giderim.. Çok nadir az seyirciye oynadığını gördüm basketbol takımımızın..

Ayhan Çolak
27.07.2008, 16:33
alsak birisini
ikinci lige gelmezler??? :)
seneye inşallah bizde pana veya olimpiakos gibi dev transferlere imza atarız.

Atakan
27.07.2008, 17:12
daha ne yapcaz:D

Mayls
27.07.2008, 18:48
Lebron James ten bu kadar aşağı inebildim. Yavaş yavaş geleceğim gerçek seviyeye..
Bu aradaSelçuk üni. den Kevin Braswellde iyi olabilir.. Biraz kısa ama olsun.
O yararli olabilir bence de. Gerci kendi kadromuzu pek tanimiyorum, eksikleri bilmiyorum :)

Süleyman50
28.07.2008, 09:07
inşallah seneye 1.lig teyiz..........

Onur Civelek61
28.07.2008, 09:57
inşallah seneye 1.lig teyiz..........

İnşallah...
Trabzon'un basket takımı niye yok diyip duruyorlardı ezik taraftarlar.1.lige çıkalım görsünler...

Tunç Tosun
29.07.2008, 22:53
Galatasaray'a 2 Amerikalı!

Yeni sezona iddialı girmeyi planlaya Galatasaray Cafe Crown, iki yabancı oyuncuyla daha sözleşme imzaladı. Sarı kırmızılılar Marshall Strickland ile Antonio Graves'i, renklerine kattı.

http://www.ajansspor.com/resim/marshallstrickland_alpella_gs.jpg
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
Galatasaray Cafe Crown (http://www.ajansspor.com/basketbol/takim/Galatasaray_Cafe_Crown)

Marshall Strickland
Doğum Tarihi: 1 Mart 1983
Doğum Yeri: Mount Airy Maryland, ABD
Boyu: 1.86
Pozisyon: Guard

Indiana Üniversitesi mezunu Strickland, okul takımında 2002 – 2006 arası oynadıktan sonra Türkiye’ye geldi ve son iki sezondur Alpella’da forma giydi. Amerikalı oyuncu, ilk yılında 29 maçta ortalama 17 sayı attı, 3.6 ribaunt – 4 asiste ulaştı.

13 Ekim 2007’de Beko Basketbol Ligi kariyerinin 500. sayısını atan Strickland, maç başına 16.5 sayı – 3.2 ribaunt – 3.8 asist ile başarılı grafiğini korudu.

İsmail Alkan
29.07.2008, 23:11
Galatasaray'a 2 Amerikalı!

Yeni sezona iddialı girmeyi planlaya Galatasaray Cafe Crown, iki yabancı oyuncuyla daha sözleşme imzaladı. Sarı kırmızılılar Marshall Strickland ile Antonio Graves'i, renklerine kattı.

http://www.ajansspor.com/resim/marshallstrickland_alpella_gs.jpg
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Galatasaray Cafe Crown (http://www.ajansspor.com/basketbol/takim/Galatasaray_Cafe_Crown)

Marshall Strickland
Doğum Tarihi: 1 Mart 1983
Doğum Yeri: Mount Airy Maryland, ABD
Boyu: 1.86
Pozisyon: Guard

Indiana Üniversitesi mezunu Strickland, okul takımında 2002 – 2006 arası oynadıktan sonra Türkiye’ye geldi ve son iki sezondur Alpella’da forma giydi. Amerikalı oyuncu, ilk yılında 29 maçta ortalama 17 sayı attı, 3.6 ribaunt – 4 asiste ulaştı.

13 Ekim 2007’de Beko Basketbol Ligi kariyerinin 500. sayısını atan Strickland, maç başına 16.5 sayı – 3.2 ribaunt – 3.8 asist ile başarılı grafiğini korudu.
Bu bizim satın aldığımız alpellanın oyuncusu değilmi ?
Saner ayar bahsetmişti gs istiyor,istediğimiz parayı verirlerse satarız diye.
Desenize lig başlamadan oyuncu satmayada başladık :)

Hüseyin İlkin
30.07.2008, 00:19
Evet Alpella'da oynadı İsmail abi.Bence Galatasaray hata yaptı ama neyse hata yapmaları daha iyi,eheh.

Bu arada;Galatasaray Alpella'nın genç oyuncusu Teoman Örge ile anlaşmış.Diye okudum bir yerde.

İsmail ALİOĞLU
30.07.2008, 00:31
bizim mehmet ilkeri postalamışlar.. sanırım tolgahanıda :) seneye türk basketbol yıldızlarıda buraya gelecek inşallah.. takımımızı izlemekten büyük keyif alacağım. hem futbol hem basketbol..

Küçükalioğlu
01.08.2008, 15:24
http://img354.imageshack.us/img354/5531/alpellakopyaqt4.jpg
http://img379.imageshack.us/img379/3154/umuttnaypr4.jpg
Kaynak : megabasket
Umut Tınay benim mahalleden arkadaşım. Çok ii bir insan herkese yardımcı olmaya gayret gösterir. İnşallah kardeşim bu sene hem Trabzonspor'u hemde kendini Beko ligine taşıyacak. Hoşgeldin güzel insan.

Ümit Tekşan
13.08.2008, 09:26
Ne diyelim yapılan Transferler'in nasıl oldunu sezon baslayınca göreceğiz. Yıldız transfer etmek bence önemli değiL Önemli olan nedir Takım içerisinde uyumu sağlamaktır diye düşünüyorum.

O bakımdan bizim yıldızlara iihtiyacımız yok inanalım yeter.

İlker Akçay
26.08.2008, 12:43
http://www.trabzonspor.org.tr/images/black.gif

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Manşet Haber http://www.trabzonspor.org.tr/images/t_s.gif
Basketbol takımımıza ABD’li takviye
Basketbol takımımız Amerikan NCAA Ligi takımlarından Kent State University’den Michael Anthony Scott’ı kadrosuna kattı.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Trabzonspor’a transfer olduğu için mutlu olduğunu vurgulayan 2.03 cm boyunda ve 1986 doğumlu Amerikalı oyuncu Scott, “Ailemden kilometrelerce uzakta olmak zor. Onun dışında burada güzel bir ortam buldum. Yaptığım işten zevk almak istiyorum. Bunun yanında izleyenlere de keyif vermek amacındayız. İyi bir takım olduğumuzu gözlemledim. Teknik heyet ve takım arkadaşlarımın ilgisi çok hoşuma gitti” açıklamasında bulundu.

Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alaattin Yakan ise uzun süren araştırmalar sonucunda Scott’ı transfer ettiklerini belirterek, “Scott’un bize oldukça faydalı olacağını düşünüyorum. Üniversite kariyerinde yaklaşık 13 sayı, 7-8 ribaunt ortalamasıyla oynuyordu. Bu rakamlar üniversite liginde önemli bir ortalama. Scott’ın en büyük özelliği en az 3 pozisyonu çok rahatlıkla oynayabilmesi. Yani ikinci ligde sıkıntı çekebileceğimiz tüm noktalarda bize faydalı olabilecek bir oyuncu olması sebebiyle kendisini tercih ettik. Klasik bir 4 numara sadece tek bir bölgede oynayabilir. Ama Scoot 2,3 ve 4 numaralı pozisyonlarda görev alabiliyor. Ayrıca ribauntçu, savunmacı, atlet ve dirençli bir oyuncu olması önemli özellikleri. İyi bir oyuncu aldığımızı düşünüyorum. Zaman içerisinde umarım haklı çıkarız” dedi.

Yakan, Michael Anthony Scott’ın kadroya katılmasının ardından transfer çalışmalarını tamamladıklarını sözlerine ekledi.

Yeni sezon hazırlıklarının da büyük bir hızla devam ettiğini dile getiren Yakan, “Geride kalan iki haftayı tamamen ön hazırlık çalışması yaparak tamamladık. Oyuncuların konsantrasyonları çok üst düzeyde. Bu oldukça sevindirici. Bunun dışında tesislerde kamp yapmamız takım olma sürecimizi bir hayli hızlandırdı. Düşündüğümden çok daha erken oyuncuların kaynaştığını gördük. Bu gelecek için büyük avantaj. Çünkü kalabalık bir kadromuz var. Her mevkide 2 oyuncumuz bulunuyor. Bu tür iyi takımlarda ileride oynama sorunları doğabilir. Bu sorunları aşmanın en iyi yolu takımın iyi arkadaş olmasıdır. Onu çözmeye başladık. Özverimiz, mücadele düzeyimiz çok üst seviyede. Kazanmayı çok isteyen, her top için yere atlayan bir takım olmak amacındayız. Tüm Trabzonluları aileleriyle maçlarımıza bekliyoruz. Onlara iyi bir oyun izleteceğiz” diye konuştu.

Michael Anthony Scott

BOY: 2.03 M
KİLO: 94 KG

Senior olarak oynadığı 2008 yılında mezun olan oyuncunun performansı istatistiklere aşağıdaki şekilde yansımıştır.

35 maçta : 13.2 sayı
6.3 Ribaunt
1.1 assist
1.1 top çalma

Toplam atış % 48.5
3 sayı % 39.6
Serbest atiş % 85

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/260808scoot1.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/260808scoot2.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/260808scoot3.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/260808scoot4.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/260808scoot7.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/images/haberpic/260808scoot8.jpg

Berk
26.08.2008, 12:48
Trabzon'da Amerikalı basketbolcu da görecektik demek.:DBasketteki Yattaramız olur inşallah Scott, hayırlısı olsun..

UğuR
26.08.2008, 13:25
Hayırlı olsun.
İnşallah takımımıza katkısı olur.

tbs1
27.08.2008, 12:46
menejerimiz osman arz menejerlik görevinden alınarak alt yapıya verilmiştir.sezon başında menejerlik görevi verilen osman hocadan daha sezon başlamadan bu görevden alınıp alt yapıya verilmesi bence doğru bir hareket değil.bu hamleyi yapan yönetimi özellikle osman hocanın eski öğrencisi olan yönetici????? nezih onur bence yanlış yaptılar

mustesna
27.08.2008, 15:08
"Luca Biglia" hakkında bilgisi olan var mı? Anderleth'de oynuyor.Yönetimimiz alacak mı bu oyuncuyu??

Ali Can
27.08.2008, 15:34
biglia ile basketbol ?? :D:D

UğuR
27.08.2008, 16:03
Basketçiler İstanbul yolcusu

Trabzonspor basketbol takımı çalışmalarına devam ediyor. Trabzon'da çalışmalarını sürdüren Bordo- Mavili basketbol takımı hafta sonu istanbula giderek burada iki maç oynayacak. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Saner Ayar basketbol takımının İstanbulda iki önemli hazırlık maçı oynayacağını belirterek,”İstanbul Teknik Üniversitesi ve Fenerbahçe Ülkerspor ile birer hazırlık maçı oynayacaklar.

Bu hazırlık maçlarından sonra 3 Eylülde İtalya'ya giderek ligler başlayana kadar çalışmaları burada sürdürecekler. Basketbol takımımız 8 gün İtalyada kalacaklar. Bu süre zarfı içerisinde birkaç tane hazırlık maçı oynayacaklar”dedi.]

Ayar iyi bir takım kurduklarını ve Trabzonspor basketbol takımının ilk senesindeki hedefinin şampiyon olarak 1. basketbol ligine çıkmak olduğunu de söyleyerek,”Bizim için hayırlısı ne ise o olsun. İnşallah bir sıkıntı yaşamadan birinci lige çıkarız. İyi takımımız var. Her halde çok büyük bir sıkıntı olmazsa lige çıkarız diye düşünüyorum”dedi]

Trabzonspor TV kuruluşunun çalışmalarıda devam ettiğini söyleyen Saner Ayar” Önce Basket takım sahaya çıksın, maç oynasın iki hafta önce Trabzon'a geldiler. Ondan sonra Trabzon Tv'si için çalışmalara başlayacağız. TV için 2 milyon EURO gerekli. Bunun bulunması için gerekli olan modeli yaratacağız. Çünkü TV kurulması o kadar kolay değil.

]Mesela diğer kulüplerimiz kurduğu Televizyonların temel noktası bütün işler kendi kasalarından yapılıyor. Bunu biz kendi kasamızdan yapma bütçemiz yok.Bunun için bir çalışma içerisine girdik.Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz”dedi.

Semih
27.08.2008, 17:28
vira bismillah!

Emre B.
28.08.2008, 15:02
Maçlara seyirci girebiliyo mu acaba?

uyum61
28.08.2008, 16:02
sanmiyorum. muhtemelen maclar antreman sahalarinda oluyor. eger kapiya rica edersen belki bir ihtimal girebilirsin. fakat onun da garantisi yok. itu antremanlarini gumussuyu yada maslakta yapiyor. fenerbahce ise dereagzinda yapiyor.

bench
29.08.2008, 01:11
arkadaslar maclara gidebilirsiniz...ama fenerbahce nin sahasiyani dereagzi tesisleri kapasite oılarak kucuk oldugu icin sorun olabilir...ama itu için oyle bir sey sozkonusu degil

Emre B.
29.08.2008, 08:12
Maçların saatini bilseydik güzel bir organizasyon olurdu.