PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tolunay'dan Hakeme: O, kesinlikle aşağılık bir adam

Harun-61
06.04.2008, 18:37
Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Fenerbahçe yenilgisi sonrası hakemlere ateş püskürdü. Karşılaşmanın hakemi Hakan Sivriservi hakkında canlı yayında çok ağır ifadeler kullanan Kafkas, “O, kesinlikle aşağılık bir adam. Maçı katletti. Yeter artık. Utandım, utanıyorum. Bu yapılanları içime sindirmem mümkün değil. Resmen yerin dibine girdim. O penaltı pozisyonu gözlerimin önüne geldikçe kendimi kötü hissediyorum. Yazıklar olsun” dedi.

------

‘Hakemin zavallılığı...’
Kafkas'ın bu açıklamalarından sonra Kayserispor Genel Menaceri Süleyman Hurma da, tepkisini ağır sözlerle dile getirdi: “Federasyon değişse bile ezilenler değişmedi. Maalesef üçüncü dünya ülkelerinde böyle oluyor. Bizim penaltı olmayan pozisyondaki penaltıya itirazımız yok. Ofsayttan gelen ikinci gole itirazımız yok. Biz sahada futbol oynamak isteyen 11 kişiydik. Ancak hakem üçlüsü futbol oynamamıza müsaade etmedi. Hakemin zavallılığı bunu engelledi.”

.

Bahattin Aydın
06.04.2008, 18:40
Tolunay ne güzel söylemiş..Anadolu kulüpleri haksızlığa uğramaya mahkum :mad:..bu düzenin değişeceğini sanmıyorum:(

Cafer Bulur
06.04.2008, 18:41
bence tolunay sözlerinde haddini asmistir.daha farkli bir sekilde tepkisini dillendirebilirdi.bu sözlerinden dolayi 2 mac hak mahrumiyeti cezasi alabilir.

pReN@_61
06.04.2008, 18:44
Haklı fakat bu düzen böyle gelmiş böyle gidiyor..

vurgun_kiz_61
06.04.2008, 18:56
Tolunay hoca yerden goge hakli ama yapacak bisey yok bu duzeninde degiseceyi yok, maalesef anadolu takimlarinin kaderi bu:(

Harun-61
07.04.2008, 09:28
ilginc olan; GS ve BJK yönetimi bir anda kardes olup TFF'yi ve fener'i elestirmeleri.

sanki kendileri hakem hatalari onca puan kazanmadilar...

harbiden ne haya kalmis ne utanma...!

.

Burçak
07.04.2008, 09:36
herkes biraz cesaretli olsa, hakları yenen Anadolu kulüpleri bu şekilde tepkilerini dillendirseler, göz göre göre hakları yenen herkes , hakemler tarafından katledilen takımlar seslerini çıkarsa.... ama bütün takımlar....
bakalım kim cesaret edebilir hakemleri satın almaya...

Külünkoğlu
07.04.2008, 10:24
Fener maçındaki hakeme bir de bizim maçtaki hakeme bakınca önümüzdeki sezon olası kafaya oynadığımızda hakemlerin bize neler yapacağını kestirmek zor olmasa gerek.

Serdær
07.04.2008, 10:38
Tolunay haklı.

Fakat bu kadar hakaret içeren sözleri CANLI yayında söylemesi hoş olmadı.

Acaba ne kadar hak mahrumiyeti alır ?

alper*
07.04.2008, 10:49
Turk hakemlerine guvenmiyorum.Biz bu isi yapamiyoruz.Yurtdisindan hakemler gelsin yonetsin.

28TS61
07.04.2008, 11:04
Tolunay haklı.

Fakat bu kadar hakaret içeren sözleri CANLI yayında söylemesi hoş olmadı.

Acaba ne kadar hak mahrumiyeti alır ?

bence az demis bile,
canli yayinda söylemicekte nerde söylicek, en guzelini yapti sicagi sicagina,
hem hak mahrumiyeti alsa ne olur almasa ne olur, sanki sahada tolunay oynuyor, ceza alsa bile tribunden daha iyi yonetir takimi, tribunden saha dizilimi daha iyi okunuyor bence,

zaten olay unutuldu, ezikler medyasinda hic haber edilmiyor bile fb-kayseri ve gb-gs maclar

ama trabzonda sahaya yasti atilinca, futbol terörü diye aylarca konusr ezikler medyasi

Serdær
07.04.2008, 11:08
Tolunay iyi antröner olma yolunda yavaş yavaş ilerliyor.

Şimdiden bu tarz şeylerde böyle fevri çıkışlar yaptığında ilerde büyük takıma geldiği zaman neler olur bilemem.

Dolayısıyla tekrar söylediklerinde ''haklı'' olduğunu fakat bu tarz şeylerinde o anki sinirle söylemesi taraftarı değilim.

Bunun dışında tribünden izlesin diyorsunuz.

Antrenör her zaman sahada olması gerektiğini düşünüyorum.

28TS61
07.04.2008, 11:13
Tolunay iyi antröner olma yolunda yavaş yavaş ilerliyor.

Şimdiden bu tarz şeylerde böyle fevri çıkışlar yaptığında ilerde büyük takıma geldiği zaman neler olur bilemem.

Dolayısıyla tekrar söylediklerinde ''haklı'' olduğunu fakat bu tarz şeylerinde o anki sinirle söylemesi taraftarı değilim.

Bunun dışında tribünden izlesin diyorsunuz.

Antrenör her zaman sahada olması gerektiğini düşünüyorum.

herkes sustugu icin yada gec cevap verdgi icin futbolumuz ilerlemiyor, hak yemiceksin, hakkinida yedirtmiceksin, hakem hatasiylada puan kazandiysan bunu mertce cikipta diceksin mac sonunda, son sozum ezikler icin gecerli

Faik Yılmaz
07.04.2008, 11:14
Anadolu klüpleri İstanbul uşaklığı yaptığı birleşmediği sürece bu tip olaylar her zaman olacaktır....

UğuR
07.04.2008, 11:19
Cebren ve hile ile Kayseri nin 3 puanı gasp edilmiş Fenere hediye edilmiş.Ne yapsın adamın canı yanmış.Bu tepkiler de olmazsa adamlar seslerini duyuramıyor.Aynı şey Fenerin başına gelseydi.O hakem bir daha hakemlik mi yapabilirdi.Gazeteler 5 sütün manşet yapardı.Spor programları bangır bangır bağırıyor olacaktı.Halbuki şimdi ise yalnızca Tolunay ın sert çıkışı hafiften konuşuluyor.:(
Ne diyeyim KISA ÇÖP UZUN ÇÖPTEN HAKKINI ALIR ELBETTE.

28TS61
07.04.2008, 11:44
gazeteleri geziyorumda hic bir yerde hakem hatasi ile kazandiklarini bahsetmiyorlar,

asil simdi bizim yerel medyamizin istanbul basinina karsi yazmasini isterdim ama bizim yerel medya ve basinda istanbul basini gibi olmus ne yazikki:(

sizlere bazi gazetelerin basliklarini sunmak isterim:

fanatik: sampiyonluk golü http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=Detail&catid=34&articleID=104666

kalli gider, Lincoln döner 0-1 http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=Detail&catid=32&articleID=104694

protesto http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Default.aspx?aType=Detail&catid=33&articleID=104679

hurriyet: kayserispor ates püskürüyor http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/8632928.asp?gid=214&sz=42471

nöbetci golcü yine is basinda http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/8633098.asp?gid=214&sz=42471

aslinda bu kadari yeter, basliklarda hersey anlasiliyor zaten,
hic bir yerde eziklerin hakemler ile kazandilari acik acik yazilmiyor malesef

Koray
07.04.2008, 11:49
tolunay az demiş...

Faik Yılmaz
07.04.2008, 11:52
İşte böyle gaspla sonuçlanan şampiyonluklarından dolayı Avrupada başarılı olmasını istemiyorum.....

Zülum ile abad olanın sonu berbad olur......

28TS61
07.04.2008, 11:53
İşte böyle gaspla sonuçlanan şampiyonluklarından dolayı Avrupada başarılı olmasını istemiyorum.....

Zülum ile abad olanın sonu berbad olur......

:alkış::alkış::alkış:

28TS61
07.04.2008, 11:58
cogu yere yazdim ama burayada yazim bari

nicin fb yi veya baska bir türk takimini avrupada desteklemedigimi soranlar icin fb-kayseri ve g.birligi-gs maclari güzel cevap olmustur sanirim

insallah chelsea olmayan bir penalti ve ofsayttan goller atip fb yi eler, ben ozaman fb lileri ve türk medyasini görmek isterim

ancak ozaman yazarlar hakem hatasi yüzünden yenildik elendik diye

halil ibo
07.04.2008, 12:30
Biz şampiyonluğa oynayacak bir kadro kurabilsek bile nasıl bir zihniyetle boğuşacağımızı hatırlattı bize Sivriservi.
O yüzden kendisini tebrik ediyorum.
Artık bu şekil bayağılıkların ve maşalık yapmanın zamanı gelipte geçmedi mi ey dinazorlar.:Bırakında artık hak eden kazansın.

alper*
07.04.2008, 12:44
Cok ucuk bir fikir gibi gelebilir,uluslararasi alanda da taninirligi tartisilir.Bence haksizliga ugradigini dusunenler ayri bir ligde toplansin.Ya da toplayalim tasi taragi Rus,Yunan,Suriye ligine gecelim.Calisana hayat yok burada :mad:

Misina
07.04.2008, 13:01
İsyanında son derece haklı...2005 te bizi de bu şekilde doğramışlardı

TSelif
07.04.2008, 13:03
Sert te olsa tabiri ( ki helal olsun iyi demiş :D ) haklı Tolunay. Yeter artık ya bu ne .
Ha bir de gs ve bjk . Ya bunlar ne kadar adi şerefsiz ya . Akşam gördük gs maçını. Çıkıp yazılı bildiri yayınlayıp kendi maçını yöneten hakemi kınadılar mı!!!
Yazıklar olsun bunların hepsi birbirinden adi ... Üçü de beş para etmez
Tolunay hocaya da tekrar helal olsun. :alkış:

Burçak
07.04.2008, 13:21
Kayserispor'dan ilginç itham !..
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_nj_RecepMamur002.jpg
Kayserispor'un resmi internet sitesinde "Kayserispor Yönetim Kurulu" imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi: " Fenerbahçe Kulübü Başkanı sayın Aziz Yıldırım'ın 'Böyle galibiyetler, böyle şampiyonluklar istemiyorum, bu tip hakemler futbolu ve kulüplerimizi kirletmektedir' diye açıklama yapmasını bekliyoruz. Eğer böyle bir açıklama gelmez ise tüm kamuoyu gibi biz de bu maçta şaibe var fikrini destekliyoruz ve böyle olduğunu düşünüyoruz. Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu, şeref tribününde hiçbir yöneticiye yakışmayacak şekilde 'Kaç para aldınız, biz iki katını verelim' diye bağırmış. Bu tip sözlere Türk Milleti nasıl cevap veriyorsa, aynı şekilde cevap veriyoruz. Buyursun kabul etsin. Ayrıca MHK Başkanı Oğuz Sarvan, bu hakeme bir daha maç vermeyeceğini kamuoyuna açıklamaz ise MHK'nin de bu şaibeye ortak olduğunu düşüneceğiz ve bu durumu hiç unutmadan tepkimizi her hafta yükselterek sürdüreceğiz."

Açıklamada, Fenerbahçe-Kayserispor karşılaşmasının orta hakemi Hakan Sivriservi ile ilgili bölümde ise "Maçın hakemi Hakan Sivriservi'nin ailesi, annesi ve babası, varsa çocukları bu maçı seyrettikten sonra kendinden utanıyorlardır. Bu utancı uzatmadan hakemliği kalmışsa şerefiyle bırakmasını istiyoruz" ifadesine yer verildi.
Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur yaptığı açıklamada, maçla ilgili görüşünün, Kayserispor'un internet sitesinde "Yönetim Kurulu" imzasıyla yapılan açıklamayla aynı doğrultuda olduğunu söyledi.

Kayserispor Kulübü Yönetimi, yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklama yapmasını isterken, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun, şeref tribününde 'Kaç para aldınız, biz iki katını verelim' diye bağırdığını ifade etti.
ligtv.com

Anıl Caner
07.04.2008, 13:26
helal olsun kayserispor. büyük takım olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar, her açıdan. bravo.

A.Hilal Çakıroğlu
07.04.2008, 13:57
Kayserispor'dan ilginç itham !..
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_nj_RecepMamur002.jpg
Kayserispor'un resmi internet sitesinde "Kayserispor Yönetim Kurulu" imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verildi: " Fenerbahçe Kulübü Başkanı sayın Aziz Yıldırım'ın 'Böyle galibiyetler, böyle şampiyonluklar istemiyorum, bu tip hakemler futbolu ve kulüplerimizi kirletmektedir' diye açıklama yapmasını bekliyoruz. Eğer böyle bir açıklama gelmez ise tüm kamuoyu gibi biz de bu maçta şaibe var fikrini destekliyoruz ve böyle olduğunu düşünüyoruz. Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu, şeref tribününde hiçbir yöneticiye yakışmayacak şekilde 'Kaç para aldınız, biz iki katını verelim' diye bağırmış. Bu tip sözlere Türk Milleti nasıl cevap veriyorsa, aynı şekilde cevap veriyoruz. Buyursun kabul etsin. Ayrıca MHK Başkanı Oğuz Sarvan, bu hakeme bir daha maç vermeyeceğini kamuoyuna açıklamaz ise MHK'nin de bu şaibeye ortak olduğunu düşüneceğiz ve bu durumu hiç unutmadan tepkimizi her hafta yükselterek sürdüreceğiz."

Açıklamada, Fenerbahçe-Kayserispor karşılaşmasının orta hakemi Hakan Sivriservi ile ilgili bölümde ise "Maçın hakemi Hakan Sivriservi'nin ailesi, annesi ve babası, varsa çocukları bu maçı seyrettikten sonra kendinden utanıyorlardır. Bu utancı uzatmadan hakemliği kalmışsa şerefiyle bırakmasını istiyoruz" ifadesine yer verildi.
Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur yaptığı açıklamada, maçla ilgili görüşünün, Kayserispor'un internet sitesinde "Yönetim Kurulu" imzasıyla yapılan açıklamayla aynı doğrultuda olduğunu söyledi.

Kayserispor Kulübü Yönetimi, yaptığı yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklama yapmasını isterken, Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu'nun, şeref tribününde 'Kaç para aldınız, biz iki katını verelim' diye bağırdığını ifade etti.
ligtv.com
Vallahi tebrikler... Bu kadar cesur açıklama yapmaları güzel. Her takımın hakkını arayabilmesi çok önemli. Ama başkalarına haksızlık yapıldığında sesini yükseltebilmesi de çok önemli. Biz de dahil tüm takımlar yapılan yanlışlarda sesini olabildiğince yükseltebilse en azından insanların gözünün içine baka baka yapamazlar bunları.

TSelif
07.04.2008, 14:19
Hilacim 2005 te 30 bin kişi yürüdük hatırlıyosun :) Değişen bişi oldu mu lehimize:confused: ya da ben bariz bir şekilde herhangi bir değişiklik göremedim... Onlar utanmaz almışlar ligi kafalarına göre evire çevire kullanıyorlar.
Bunları tek bir güç durdurabilir. EFSANE geri dönecek başka türlü olmayacak bu iş :rolleyes:

LazAnisT
07.04.2008, 14:24
Tolunay maçtan sonra esip gürlemiş.Keşke sezonun ilk maçında Edu'nun aynı hakem tarafından haksız yere kırmızı karttan atılmasından sonrada bununla alakalı açıklama yapsaydı.

Maçtan sonraki basın toplantısında galibiyeti hakkettik bizim hakkımızıdı dedi.Maçın kırılma anı Edunun atılma anıydı.

Bunuda yapsaydı o zaman alnından öperdim.

Ama yinede kayserispor yönetimini tebrik ederim

Samet Türkmen
07.04.2008, 14:32
Ya geçen gün pozisyona baktım. Hiçte öyle net ofsayt değil.Gözden kaçabilecek bir pozisyon bence.

Cigara
07.04.2008, 14:38
Ofsayt gözden kaçabilecek bir pozisyon evet, ama ofsayt. Ofsaytı görmeyen hakem kim peki? Dakikalar öncesinden orta hakeme sakatlığını bildiren ancak sakat sakat sekerek görevine devam etmeye çalışan yan hakem.

Buna izin veren orta hakem, ayrıca 90+5 dk dolmuşken ve top orta alanda dönerken maçı bitirmemiştir, hem de sahada 2 top varken.

Penaltı tam bir komedi zaten.

Kayseri'nin gördüğü 3 sarı kartta %100 hatalı! Ki 2'si maçın başında gösterilmiş ve Kayseri süzülmüştür.

Ayrıca Kayseri'nin Cangele ve Mehmet Eren'le girdiği 2 %100 pozisyon ofsaytla kesilmiştir ilk yarıda.

Maçı 90 dk ve tüm ayrıntılarını izedim. Hayatımda, bu kadar bariz satılık bir maç görmedim!

28TS61
07.04.2008, 14:46
Ya geçen gün pozisyona baktım. Hiçte öyle net ofsayt değil.Gözden kaçabilecek bir pozisyon bence.

gözden kacirmamasi gerek, nicin yan hakemlik yapiyorki ozaman, hic yapmasin daha iyi

A.Hilal Çakıroğlu
07.04.2008, 15:22
Hilacim 2005 te 30 bin kişi yürüdük hatırlıyosun :) Değişen bişi oldu mu lehimize:confused: ya da ben bariz bir şekilde herhangi bir değişiklik göremedim... Onlar utanmaz almışlar ligi kafalarına göre evire çevire kullanıyorlar.
Bunları tek bir güç durdurabilir. EFSANE geri dönecek başka türlü olmayacak bu iş :rolleyes:
Yazıma dikkat edersen, tüm takımların haksızlığa karşı olmaları, yalnızca kendileri haksızlığa uğradığında değil başkaları ezildiğinde de seslerini çıkarmaları gerektiğini söyledim. Başkalarının başına geldiğinde de tepki verme erdemini göstermeli. Bu konularda herkes "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığında;) Biz yeterli yada değil tepkimizi verdik, evet. Ama yalnızca bizim vermemizle olmuyor. Böyle şaibeli maçlar yalnızca Trabzonspor'a karşı da olmuyor.

Muhammet
07.04.2008, 15:39
Kayserispor daha devam etsin kendini büyük ilan etmeye.

4.(!) büyüğüm diye dolaşsın ortalarda. Yamansın bunlara. Sonra çeker cezasını böyle.

Hiç mi beyin yok bunlarda anlamıyorum.

Sacit
07.04.2008, 16:04
Bunlara ne söyleseler azdır, bi faydası da yok zaten..

adamlar satılmış, yanii başkası tarafından hayatı şekilleniyor bunların, ne yaparsan uslanmaz bunlar.

ÜNAL
07.04.2008, 16:07
Adam sonuna kadar haklı..ne yazık ki Türk futbolunun gerçekleri bunlar..

TSelif
07.04.2008, 16:12
Kimin canı yanarsa o çırlıyo Hilalcım :) Biz 2 yıl yapayalnız mücadele ettik ve acı bir gerçek ki Anadolu takımlarının bir çoğu İstanbul'a uşaklık ediyo.
Şimdi gs ile bjk birleşip bildiri yayınladı fener'e karşı. Peki fener papila ile şampiyonluğu aldığında niye gıkları çıkmadı... Bırak gs yi bjk ı hiç bir Anadolu kulübü çıkıp TRABZONSPOR un canı yandı durun artık demedi. Yani şu ki herkes canı yandığında bağıracak aksini kimse beklemesin. Keşke senin dediğin gibi olsaydı :rolleyes:

Serdær
07.04.2008, 16:47
Tolunay maçtan sonra esip gürlemiş.Keşke sezonun ilk maçında Edu'nun aynı hakem tarafından haksız yere kırmızı karttan atılmasından sonrada bununla alakalı açıklama yapsaydı.

Maçtan sonraki basın toplantısında galibiyeti hakkettik bizim hakkımızıdı dedi.Maçın kırılma anı Edunun atılma anıydı.

Bunuda yapsaydı o zaman alnından öperdim.

Ama yinede kayserispor yönetimini tebrik ederim

Bu yorum bana hiç yabancı gelmedi ama neyse.

Mehmet Demirkol böyle bir yorum yapmıştı sanırım..

Samet Türkmen
07.04.2008, 17:13
gözden kacirmamasi gerek, nicin yan hakemlik yapiyorki ozaman, hic yapmasin daha iyi
Dünya'nın her yerinde böyle verilmeyen ofsaytlar olur.Hatta şampiyonlar liginde bile bundan daha netleri verilmeyebiliyor.Sırf karşıdaki takım fenerbahçe diye böyle celallenmeye gerek yok bence.

Serdær
07.04.2008, 17:19
Girişhttp://www.kayserispor.org.tr/images/fbmac_giris_01.jpghttp://www.kayserispor.org.tr/images/fbmac_giris_03.jpg (http://www.kayserispor.org.tr/index.asp)Giriş (http://www.kayserispor.org.tr/index.asp)

antagonist
07.04.2008, 17:27
Kusura bakmasınlar ama Kayserispor yönetimi biraz saçmalamış.

Adamın annesini,babasını,çocuklarını ne diye işin içine katıyorsunuz???

"Mahmut Uslu "Kaç para aldınız?" demiş." diye yazmışlar. Yarın öbür gün Mahmut Uslu çıkar "İspatlasınlar." vs. diyebilir rahatlıkla. "-mış","-miş" kullanarak böyle açıklama yapılmaz.

Çok daha etkli şeyler yazabilirlerdi. Bu yazı çok amatörce olmuş bence...

Can52
07.04.2008, 23:04
Mactan sonra argo kelimeler ile kontrolsüz konusan hoca mac icindede heyecandan
dogru karar vermesi süphelidir....

Tolunayin bu hareketi ancak, Fatih Terim abisinden ögrendigi kenar mahalle kabadayiligindan baska bir sey degildir.....

Iyi hocalar kötü günlerde olgun icinde görülen hocalardir. Lig maratonu sadece bir maca degil 34 maca endekslidir.........

Hakem hatalari ilk degildir ve sonda olmayacaktir....
Türkiyede henüz bir delikanli cikip hakem hatasindan mac kazandik demedi.
Sadece magdur duruma düsen aglamaya basliyor malesef.....

Keske Adnan Polatta bir gün önceki beyanatindan sonra, hediye edilen galibiyet sonrasida adam gibi konussaydi...
Malesef TSL Ligi böyle devam edecek...

İskender66
08.04.2008, 00:24
Herkes canı yandığında konuşuyor. Mesela GS o kadar konuştu ama birgün sonra Gençler maçını nasıl aldı gördük. Ondan sonra çıt çıkmadı GSden. (Ben o maçta Gençler tribününde maçı izliyordum)
Tolunay haklı ama üslubu yanlış. Haklıyken haksız duruma düşmüş. Ayrıca ilk maçta Feneri haksız yere yenmişlerdi. O zaman sesini neden çıkarmadı? Edu neden haksız yere atıldı demedi.
Bir insanın inandırıcı olması için kendisine yapılmasını istemediği şeyi başkasına da yapılmasını istememesi gerekir.

Gidişat belli. FB ile GSyi başabaş bırakmak istiyorlar. Büyük ihtimalle de FByi şampiyon yapacaklar. GSde ikincilikle yetinecek. BJKyi üçüncü yapacaklar. Garibim Sivasıda 4. yapıp Avrupaya bile göndermeyecekler :(
Şimdiden ürkmeye başladım. Eğer seneye kafaya oynarsak bizimde önümüzü keserler mi? :(

macka61
08.04.2008, 01:00
çok haklı bu kadar tepki vermekte kayserispor ve tolunay hocanın

mehmet83
08.04.2008, 03:55
Tolunay'i cok severim. Cok delikanli ve haksizliga tahammulu olmayan bi insan. resmen kendini kaybetmis bu aciklamalari yaparken fakat! Ilk yaridaki kayseriyle oynadigimiz macta Tolganin elindeki topa hamle yaparak gol atmislardi o zaman sesi cikmamisti. Biz ancak kendi canimiz yandiginda konusuyoruz. Hatalar bizim lehimize oldugunda ise hic sesimiz cikmiyo. Haksizlik lehimize bile oldugu zaman tepki gosterebilirsek iste o zaman bu lig temizlenir. Yoksa boyle devam ederiz.

Fatih BALTA
09.04.2008, 01:14
Kayserispor'da Tolunay Kafkas ile 2. Başkan ceza kuruluna sevk edildi

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, teknik direktör Tolunay Kafkas ile 2. Başkan Şahin Akarsu’nun tedbirli olarak ceza kuruluna sevk edilmelerini değerlendirerek, "Olayın tek suçlusu biz değiliz" dedi.
Hurma, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Futbol Federasyonu’nun Tolunay Kafkas ile kulüp 2. başkanı Şahin Akarsu’yu Fenerbahçe karşılaşmasında "Lisanen Hakaret" ettikleri iddiasıyla ceza kuruluna sevk ettiğini kaydederek, şunları söyledi.
"Fenerbahçe maçında hakemin nasıl maç yönettiğini, Fenerbahçeli yöneticilerin bizi nasıl suçladıklarını tüm spor kamuoyu gördü. Bu konuda artık bir şey söylemek de istemiyoruz. Olaylarla ilgili suçlu aranıyorsa, bizim suçlanmamız yanlış. Olayların tek suçlusu biz değiliz. Tolunay Kafkas ile Şahin Akarsu hakkındaki "Tedbir" kararının kaldırılması için Tahkim Kurulu’na savunmamızı hazırlıyoruz. Savunmalarımızı yarın bildireceğiz."
http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=514657&Date=08.04.2008&Kategori=spor

TS-FAN
09.04.2008, 02:17
Tolunay Hoca isyanında haklı ama ifade ediş şekli yanlış.
Bu eziklerin kayırıldığı ve "diğerlerinin" görmezden gelindiği ne ilk ne son maçtır.
Bu olayların değişmesi kısa bir süreçte zaten beklenemez.
Bazı anlayışlar kemikleşmiş ve değişmesi çok zordur.Ama değişmelidir.
Tolunay Hoca zamanla piştikçe bence daha sakin açıklamalar yapacaktır.
Ama bu demek değildir ki yapılan haksızlıklara boyun eğ ve sus.
Tam tersi tepki olmalı ama haklıyken haksız duruma düşülmemeli.
Tolunay bizim geleceğimizde önemli görevler alabilecek bir insan.
Başarılarının devamını diliyoruz.

TS-FAN
09.04.2008, 02:20
Gidişat belli. FB ile GSyi başabaş bırakmak istiyorlar. Büyük ihtimalle de FByi şampiyon yapacaklar. GSde ikincilikle yetinecek. BJKyi üçüncü yapacaklar. Garibim Sivasıda 4. yapıp Avrupaya bile göndermeyecekler :(
Şimdiden ürkmeye başladım. Eğer seneye kafaya oynarsak bizimde önümüzü keserler mi? :(
Kafaya oynarsak ve aynı numaralar olursa ortalık yıkılır,onu söyleyeyim.

Cem Balcı
09.04.2008, 14:32
az bile demiş...

TolgaTopçu61
10.04.2008, 23:08
Kafkas'a ağır ceza

Turkcell Süper Lig'de geçtiğimiz hafta oynanan Fenerbahçe-Kayserispor maçının ardından hakem Hakan Sivriservi hakkında sert açıklamalar yapan Kayserispor teknik direktörü Tolunay Kafkas'a ağır ceza geldi. PFDK, başarılı teknik adama 3 maç men cezası verdi.
(ligtv.com.tr)

Fatih Solmaz
11.04.2008, 13:34
Söylediklerinde haklı da olsa 3 maçsa yine de iyi yırtmış.

tsmetu
11.04.2008, 15:22
tolunay eğer öyle birşey demişse kesinlikle haklıdır tolunay cok sabırlı bir hakem vede çabuk sinirlenmeyen bir hoca artık adamı çileden cıkarmışlar.

vurgun_kiz_61
11.04.2008, 22:44
Tolunay Kafkas'ın itirazına ret
http://image.haber7.com/haber/111517.jpg Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas'ın, verilen 3 maçlık cezaya yaptığı itirazı reddetti.

Kurul, bugün yaptığı toplantıda, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Turkcell Süper Lig'deki Fenerbahçe maçı sonrası hakeme yönelik açıklamaları hakaret içerdiği gerekçesiyle Tolunay Kafkas'a verdiği 3 maç cezaya yapılan itirazı görüştü.

Tahkim Kurulu, PFDK'nın kararında bir isabetsizlik bulunmadığı görüşüyle itirazı reddetti ve cezayı onadı.

Buna sasirmamak gerek!

Sönmez Özlü
11.04.2008, 23:24
Tolunay böyle konuşacak bir adam değildi. Kendisine hakim olması icap ederdi.

Ama hakem de öyle böyle değil, gerçekten mahvetti maçı. İyi niyetli hatalara da benzemiyordu yaptıkları.

Bu sözlere ceza verilmesi normaldir. Ama asıl meselenin, insanları bu kadar sert konuşturacak hakemlerden kurtarmak olduğunu umuyoruz ki federasyon fark eder.

Mayls
12.04.2008, 00:06
Tolunay Kafkas yaptigi aciklamalar yüzünden 3 mac ceza aliyorsa, bu dogru bir karardir.
Ama malum hakeme hic bir sey verilmiyorsa ve kimse cikip Kayserispor camiasindan özür dilemiyorsa, bu haksizliktir.

Burçak
12.04.2008, 00:55
ceza neye kesilir yanlış ve yalan ifadeler kullanılırsa.
Tolunayın yalan bi ifadesi yokki. neden ceza aldı anlamadım.
Aşağılık dediyse yalan demediya . adam doğruları söylemiş ceza veriyorlar.

28TS61
12.04.2008, 02:25
Kayseri teknik direktörüne verilen ceza ilan edildi.
Neden verildi? Hakeme tepkisi yüzünden
Hakem suçsuz mu?
Suçlu ise suçu nedir?
Suçlu ise hakeme ceza yokmu?
Varsa niye ilan edilmedi

Kim cezalandırıldı: KAYSERİ
Neden cezalandırıldı: Haklı olduğu için
Kim ödüllendirildi: HAKEM

cableTS
13.04.2008, 22:42
ah be hocam..! geçen hafta vermiş olduğunuz güzel mücadelenin hakem tarafından çalınmasına tepkin baya sertti ama keşke geçen hafta yapmış olduğunuz mücadeleyi bu hafta da sergileyebilseydiniz.
adama sorarlar hocam adama sorarlar hocam.......!!!!

Harun-61
13.04.2008, 23:28
alma kayserinin ahini cikar aheste aheste :)

.

vurgun_kiz_61
14.04.2008, 16:35
Tolunay Kafkas'ın ödülü geri alındı

http://image.haber7.com/haber/111517.jpg Türk Kalp Vakfı'nın sponsorluğunda düzenlenen ''11 Altın Adam'' yarışmasında Şubat ayının ''Altın teknik direktörü'' seçilen Kayserispor'un teknik direktörü Tolunay Kafkas'ın bu ödülü geri alındı.
Kafkas'ın, Fenerbahçe-Kayserispor maçından sonra yaptığı açıklamalar nedeniyle Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan ceza alması nedeniyle, bu ödülünü kaybettiği açıklandı. Yarışma organizasyon komitesinden yapılan açıklamada, ''Başarılı bir teknik adam olan Tolunay Kafkas, ceza aldığı için, 25 yıldır uygulanan ana statümüz gereği ayın antrenörü ödülünü kaybetmiştir. Komitemiz, Şubat ayının ödülü için başka bir aday önermeyecektir. Olaydan büyük üzüntü duyuyoruz'' denildi.

11 Altın Adam yarışmasında, daha önce de Trabzonsporlu Fatih Tekke ile Galatasaraylı Arda Turan'ın ödülleri aynı gerekçelerle iptal edilmişti.