PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gelecek Sezon Formalarımızı Hangi Marka Üretsin ?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Külünkoğlu
02.04.2008, 11:46
Gelecek sezon Formalarımızı hangi marka üretsin ?

Gerekçeleri ile beraber tartışalım arkadaşlar.

Mehmet Fırat
02.04.2008, 11:47
Adidas. :ok

Gerekçeleri;

Dizayn, kalite, prestij, ürün çeşitliliği, Adidas mağazalarının çokluğu, 3 çizgi,... :)

halil ibo
02.04.2008, 11:50
''A'' kalite olduğu için:Adidas.:)

Külünkoğlu
02.04.2008, 11:52
Bence bir çok alanda sponsorluğu bulunan ve tasarımları her zaman beğenilen Adidas iyi bir tercih olacaktır. Televizyon programlarında bile arka fonlarında kullanılan futbolcu fotografları sponsorluğa dayandırılarak görüntüleniyor sergileniyor. Bu ve bununa beraber bir kaç sebebden ötürü "Adidas" diyorum.

Mustafa
02.04.2008, 11:52
Bencede kesinlikle adidas olsun.Nike ve Puma olmasında.Adidas olmuyorsa kappa da olabilir

sezo83
02.04.2008, 11:53
Adİdas Olsun Ama Kappanin Dİzaynina Da Bayiliyorum.

Murat Keçeci
02.04.2008, 11:58
fenerlen aynı markayı giyeceme atlet giymeyi tercih ederim NIKE olsun diğer markalar(addas kappa ve puma)denedik tek giymedğimiz nıke kaldı bi fikir sahibi olmak lazım onlar hakkındada

Burçak
02.04.2008, 11:58
Adidas , olmazsa Kappa diyorum

Selman
02.04.2008, 12:02
Ben de adidas olmasını umuyorum.

@lejyoner61

fb ile ana sponsorlarımız da aynı.:)Sonuçta sarı lacivert giymiycez.

Hüseyin Kurt
02.04.2008, 12:04
kappa olsun
2 sene önceki formaları mükemmeldi.
dizaynları süper kumaşı mükemmeldi
bence kesinlikle kappa
turuncu formasını bulduğum yerde alıcam.
bizim o turuncu formalardan arıyorum.bulabilirmiyim bilmiyorum.

Adem Erdoğan
02.04.2008, 12:05
Adidas olsa müthiş olur.

My
Trabzonspor'a özel tasarımlı formalar üretecekse Adidas derim. Yok bize ait değil de diğer kulüplerle aynı formaları bize renk değiştirerek giydirecekse ne tasarımını ne kumaş kalitesini nede markasını isterim.

Travelair
Adidas olsun, olmazsa Nike olsun. Kalite olsun, klas olsun

Ba®ış
02.04.2008, 12:17
bence Danimarka milli takımının giydiği Hummel veya Sevilla nın giydiği Joma olsun :)

Serdær
02.04.2008, 12:23
Adidas'ın bu sezon G.S yaptığı formayı gördükten sonra.

Kesinlikle Adidas !

LazAnisT
02.04.2008, 12:29
Kappa diyorum

Kappayla sözleşmemizin bittiği sene bir sonraki sezonun formalarının numunelerini görmüştüm.Siyah bir forma vardı.Aklım hala onda yoksa başka bir sebebi yok.O formayı ürettirmemiz lazım:)

Napoleon61
02.04.2008, 12:29
Nike olmalı

Murat Keçeci
02.04.2008, 12:35
Ben de adidas olmasını umuyorum.

@lejyoner61

fb ile ana sponsorlarımız da aynı.:)Sonuçta sarı lacivert giymiycez.

bu 3 eziklere sağlanan avantajların 10 da 1 i bize verilmiyor şimdi bide aynı markayı seçtik mi iyice sinir krizlerine gireriz sonra fbde bundan var da niye bizde yok diye çok başımıza taşlara vururuz:)

Mustafa K. Demirbaş
02.04.2008, 12:40
kappa olsun cunku dızaynı ve rahatlıgı cok guzel ama kappa olmazsa adıdas olsun

mehmets61
02.04.2008, 12:42
bence nıke olmalı trabzonspor yaışır.gerçi biraz pahalı olur nıke olursa formalar...

Ahmet Kuru
02.04.2008, 12:43
bende adidas ve nike diyorum...
İkisinden biri olsun.Hangisi Daha güzel olacaksa o olsun:)

antagonist
02.04.2008, 12:45
Ben de "Adidas" diyorum. Alternatif olarak "Kappa" istiyorum.

Puma mı? Allah korusun. Bu kadar kötü renk seçimi olamaz bence.

Temel Küçükhüseyin
02.04.2008, 12:47
Kumaş kalitesi ve bize özel tasarımlarıyla Kappa, eğer Adidas'da bize özel yapacaksa o da olur. Herkesin görüşüne saygılı olmakla beraber Nike sadece isim ve kumaş kalitesi olarak var hiç bir tasarımda kalitesini malesef göremedim. Hele hele bizim Milli Takımımızı bile sallamayıp uyduruk formalar yaparken Trabzonspor'u hiç kale alacağını sanmıyorum. Puma ise malesef bize utanç formalarımızdan başka (geçen yılki cubuklu hariç onunda yakaları berbattı) bir şey yapmamıştır.

Barış BAKIRTAŞ
02.04.2008, 12:51
Kappa olsun. Kappa hem takımımıza uğurlu gelmişti hemde dizaynları çok güzel.

OFLU
02.04.2008, 12:56
Nike kalite olarak iyi olabilir ama dizayn SIFIR.
O acidan Nike bastan kaybediyor bence.. Kappa Harika olurdu likrali kumasiyla birlikte cok estetik duruyor.
Adidas ve 3 cizgide yakisirdi..Cunku adidasin bizim renklerle yapacagi formalarin hayali bile guzel aslinda heleki GS gibi dandik renkleri olan bi takimin formasi bile guzel duruyorken.. Adidas bize en son CINAR YAPRAGI gibi bi amblemi varken forma yapmisti heralde,suanki dizaynina bakilirsa bencede ya adidas ya kappa.Ayrim yok ama..Hangisi olursa olsun sevinirim..

oflubektas
02.04.2008, 12:59
Nike ile Adidas kendi forma tasarımlarını kulüplere dikte eden firmalardır. Bize özel tasarım yapılacağını zannetmiyorum. Ancak Leekens zamanından kalma mavi fon üzerine bordo lekeli adidas formamızdan daha kaliteli ve daha güzel forma tasarımını bugüne kadar göremedim. Nike'ın formaları ise hem çok pahalı olur, hem de koskoca Portekiz Milli Takımı'na geçmediği kıyağı bize geçmezler. Bu nedenle seçenekler arasında en sağlıklı tercihin hem kalitesi, hem de fiyatıyla Kappa olacağını düşünmekteyim. Her ne kadar Kappa forma giymek için fazla "göbekli" olsam da...

Bu arada "hangisi daha kârlı olacaksa o marka olsun" seçeneği her zaman en üstte olmalı :)

UğuR
02.04.2008, 13:10
Adidas diyorum başka bir şey demiyorum.

ErayAkyüz
02.04.2008, 13:11
kappa inadına kappa

Hüseyin Kurt
02.04.2008, 13:11
Adidas diyorum başka bir şey demiyorum.

kappa diyorum başka bişey demiyorum :)

Ali Yerlikaya
02.04.2008, 13:13
bence kalite ve prsetij olarak Adidas yada Nike olmali. Ama Adidas bu sezonki dizayn i bence en güzeliydi insallah calisagimiz firma en güzel Dizayn i yapar.

guci 29
02.04.2008, 13:20
Kesinlikle adidas olmalı. Nike da olabilir. Ama Puma ve Kappa markalarını genelde beğenmiyorum...

İskender
02.04.2008, 14:00
Ortak kanı puma olmasın,

İmaj açısından favorim Adidas,
Gönlümden geçen ise kappa,

Şenol Altunsoy
02.04.2008, 14:03
Biz hep adidas formalarla şampiyon olduk hem kaliteli hem uğurlu diye düşünüyorum

Ahmet Faruk
02.04.2008, 14:04
Adidas olamlı bence, hem imajı yüksek, kalitesi ortada.
Bu sene gs ye yaptığı formaları ben çok beğendim açıkcası.
Adidas olsun, iyidir iyidir...

ErayAkyüz
02.04.2008, 14:04
oylamada bir oy pumaya gitmiş heralde yanls verilmiş bir oy bu:)

Cengiz Çubukcu
02.04.2008, 14:52
Adidas olmalı ama tasarımlar bize özel olmalı...

Keleşoğlu
02.04.2008, 15:06
milli takım formalarından sonra nike mı?

Koray
02.04.2008, 15:08
bende adidas diyorum...

28TS61
02.04.2008, 15:09
dolce & gabbana :D

KUTADGU
02.04.2008, 15:17
Ben de Adidas diyenlerdenim...

Lakin bir şartım var... Hatta iki şart

1- Sponsor bize büyük paralar versin... İçlerinden en çok hangisi verirse.
2- Pazarlama stratejimize uygun firma olsun.

Sanırım özellikle 2. şıkta Adidas ağır basıyor...
Diğerini bilemiyorum ama...

kalavara
02.04.2008, 15:17
bence adidas öncelikli lotto ya da kappa olabilir.lottonun çizgili formaları çok hoş oluyor genelde.ama tabi adidas bizim için çok daha iyi olur.e birde ulaşılabilirlik önemli elbette.

Cenkhan
02.04.2008, 15:19
Bu sıralar Başkan'ın kulağı taraftarda zaten, tam vaktinde açılmış bir başlık.

Ben, biraz da seneler önce sözleşmemiz bitince içimizde kalan heves nedeniyle, Kappa dedim. Fiyat ve dağıtım dezavantajına rağmen nedense kendimizle özdeşlertirdik Kappa'yı. Tarihin en çok satılan forması da, tarihi formalara ve orjinal renklere en yakın formalar da Kappa döneminde üretildi. Büyük ihtimalle gerçekleşmez ama dediğim gibi heves işte.

(...Reklamlar...) Yıllar önceki açık mavi çubuklu Kappa formamı hala kullanıyorum. Çamur deryasına dönmüş okul sahamızda, halısahalarda 50'yi aşkın maç yapmışımdır (Bir o kadar da yıkandı tabii) ne soldu ne esnedi , hiçbir bozulma görülmedi. Teşekkürler Kappa (...Reklamlar...)

Adidas , Nike, Kappa... farketmez. Taraftar için, kaliteli olması önemli. Sonuçta bunların hepsi "marka" olmuş şirketler. Tek muhalefetim Puma'ya. Bir tek kişide iyi intiba bırakamadı.

Jackdaniels
02.04.2008, 15:23
Nike diyorum ben...

Burçak
02.04.2008, 15:24
ben oyumu adidasa verdim. ama kappanın formalar gerçktn benim için unutulmaz. düz mavi formasını hala giyiyorum. arkadaşın dediği gibi bende çok defa maç yaptım giydim . ama hala güzelliği onda. aynısından bulma şansım olmadığı için, bundan sonra halısahalarda değil sadece tişört niyetine giymeye karar verdim. :)

TheCrow
02.04.2008, 15:25
Kappa formalarımız çok orjinal ve farklıydı.Başka takım taraftarları bile alıyordu tişört niyetine giymek için...

Ycandan
02.04.2008, 15:28
KAPPA

2 Türkiye Kupası, 2 Lig ikinciliği

Uğuruna inanıyorum.Takımımıza ve futbolcularımıza hava getirdiğine inanıyorum.

Uğurtan
02.04.2008, 15:31
Adidas istiyorum:) Plase kappa olabilir :)

F.Tütüncü
02.04.2008, 15:32
Kappa olsun isterim. Tabi Adidas'a da hayır demem:)

eys_61
02.04.2008, 15:35
Pazarlama imkanları açısından daha cazip gelen adidas'a oy verdim ama içten içe kappa'yı da istemiyor değilim.Diğer şıklarla ilgili fikrim sabit ve olumsuz.

Hekimoğlu
02.04.2008, 15:45
kappa diyorum.vücudu saran formalar her zaman favorim olmuştur.dizayn bakımından da çok başarılı.

H.Emre
02.04.2008, 15:46
Bende formanın oyuncular üzerinde etkisi olduğuna ve bazılarının takıma uğur bazılarınınsa uğursuzluk getirdiğine inanıyorum.Mesela;

-1.ligdeki en kötü derecemizi elde ettiğimiz (yanılmıyorsam 2001,14.olduğumuz sene). Formamız;Puma
-Sonraki 3 yıl;2 lig ikinciliği, 2 Türkiye kupası. Formamız;Kappa
-En kötü 2.sezonumuz olarak gördüğüm bu sezon. Formamız;Puma

Uzun lafın kısası şu lanetli Puma olmasında Adidas, Kappa, Nike'tan herhangi biri olabilir. Tamam illaki başarısızlıkların altında başka sebepler vardır ama en lanet günlerimizde hep Puma'nın olması Puma'yı antipatik görmemiz için yeterli. Acaba bu kara gün dostuda bizmi kıymetini bilmiyoruz:))

Benim tercihim ise fazlasıyla sadelik hayranı olduğumdan Nike. Birde onu deneyelim derim.

Fatih Sağır
02.04.2008, 15:52
Hangisi olursa olsun birkaç dizayn yapıp bunu resmi sitede taraftar oylaması yapmaları gerekir.

Kalkinmali
kapppaaaaaaaaaaa

Bahattin Aydın
ben adidas diyorum..çünkü gözlede görünen bi gerçek var bizler şu andaki sponsorumuz çıkardığı ürünleri beğenmiyoruz..adidas olursa en basitinden forma dizaynında bile bizi tatmin eden modeller çıkaracağına inanıyorum...

Cem Balcı
02.04.2008, 15:53
adidas veya nıke...

sozveren
02.04.2008, 15:55
Önemli olan marka değil, tasarım ve renk tonu. bu işin de bir standardı olmalı bence. her sezon farklı tonlarda, farklı tasarımlarla üretilen formalar çok cazip değil bence. Klübümüz bir tasarım anketi yapıp birinde karar verilmeli ve böyle devam etmeli. Bakın dünya devlerine, hep standart. Ayrıca bordomavi haricinde formada renk görmek çok canımı sıkıyor.

Atalay
02.04.2008, 15:56
Kesinlikle adidas....

Uluhan
02.04.2008, 16:00
Tek kelime ile KAPPA

Fatih
02.04.2008, 16:00
Adidas diyorum fakat sadece formalarımızı yapsın fenerde olduğu gibi fenerium forma dışındaki bütün ürünler ona ait biz de ts club la devam etmeliyiz bence

Özge
02.04.2008, 16:16
Bence de Adidas giymeliyiz.Adidas olmazsa Kappa olabilir.Kappa'nın formaları da güzeldi.

renac
02.04.2008, 16:17
kesinlikle nike olmalı adidas diyen arkadaşlar bir bakın bakalım kayserinin formasına neresi güzel ya adamlarda bize 2 . sınıf forma yaparsa ama nike da öyle bişi yok ki nike türkiye pazarına adam gibi giriş yapamadı sadece ankarasporun formalarını üretiyo ama ankarasporda o kadar ön planda olmadığı için sponsorunu tam olarak temsil edemiy ama trabzonspora nike çok daha güzel çalışmalar sunup diğer klüpleride kendine bağlamak isteyebilir

Koray
02.04.2008, 16:18
kesinlikle nike olmalı adidas diyen arkadaşlar bir bakın bakalım kayserinin formasına neresi güzel ya adamlarda bize 2 . sınıf forma yaparsa ama nike da öyle bişi yok ki nike türkiye pazarına adam gibi giriş yapamadı sadece ankarasporun formalarını üretiyo ama ankarasporda o kadar ön planda olmadığı için sponsorunu tam olarak temsil edemiy ama trabzonspora nike çok daha güzel çalışmalar sunup diğer klüpleride kendine bağlamak isteyebilir

gördük milli takımın formalarını...

Fatih
02.04.2008, 16:20

milanın Realin bayernin formalarına bak hatta o kadar uzağa gitme fenerin gsnin formalarına bak ;)

Sadettin Odabaşı
02.04.2008, 16:36
Bence de Adidas olmalı. Ayrıca artık bir renk standardı olmalı. Her sezon farklı bordo ve farklı mavi ile forma çıkarmak çok saçma. Kırk yıllık ve büyük bir kulübüz ve hala ne renkleriimizde ne de forma tasarımlarında bir standart yok. Bunları aşmamız lazım. Büyük takım dediğinin formasını yüz metreden tanıyabilmeli insanlar. Her sene farklı renk ve modelle çıkarsak sponsor ne verirse giyen sıradan bir takıma benzeriz.

denizgrsy
02.04.2008, 16:38
arkadaşlar zaten büyük bir ihtimal ADİDAS olacak...sanırım bi anlaşma var gelecek sene ADİDAS ile...

TolgaTopçu61
02.04.2008, 16:39
en güzel formalari adidas yapiyor bence,insallah anlasirlar

28TS61
arkadaşlar zaten büyük bir ihtimal ADİDAS olacak...sanırım bi anlaşma var gelecek sene ADİDAS ile...

kaynak nedir peki, ok emin konusuyorsunda

vurgun_kiz_61
yahu hangi marka olursa olsun, onemli olan o formayi laikiyle tasimak degilmi?:)

Serdar A
02.04.2008, 16:41
Uğura inanmam .

Fakat bir marka bu anlaşma için 1,5 milyon doları gözden çıkarırsa taraftarın uğuruna inanmak zorundadır .

Parayı veren düdüğü çalar .

Ankette "en çok parayı veren" seçeneği olmadığı için oy kullanamadım .

Sadettin Odabaşı
Uzaktan bile bakılsa aha bu Liverpool'un forması, bu Arsenal'inki, bu Monaco'nunki, bu River Plate'inki diye ayırt edebiliyor insan. Biz de böyle bir şey yok. Son Beşiktaş maçına çıktıkları forma düzenine bir bakın. Mavi forma altına beyaz şort. Çubuklu ya da parçalı forma altına beyaz şort giyseler yine iyi. Ama mavi formanın altına beyaz şortu giyince uzaktan Ankaraspor gibi gözüküyor. Artık bir forma ve renk standardını yakalamamız lazım, öyle değil mi?

Kadir Aydın
Tabii ki Kappa... Her şeyiyle mükemmel olduğu için . :)

denizgrsy
02.04.2008, 16:45
kaynak nedir peki, ok emin konusuyorsunda

ben ''kesin anlaştılar,gelecek sene ADİDAS'' mı dedim ? de kaynak nedir , emin konuşuyorsun diye sordun arkadaşım :)

ama merak ettin söyleyeyim neden '' adidas olabileceğini'' ; Trabzonspor ürünleri satan mağaza ile konuştuk ; '' eldekileri eritiyorlar,adidas ile anlaşmışlar '' dedi ;)

Ömer Akdağ
02.04.2008, 16:47
Trabzonspor'a özel tasarımlı formalar üretecekse Adidas derim. Yok bize ait değil de diğer kulüplerle aynı formaları bize renk değiştirerek giydirecekse ne tasarımını ne kumaş kalitesini nede markasını isterim.

Abicim hangi marka takimlara ayri ayri tasarim uretiyor bunu bana bir soyleyin lutfen ya, bu mantigi kafam almiyor?

aaahmet61
02.04.2008, 16:47
barcelonanın forması gibi şık bir forma olsunda firma önemli değil

Kasım Hilal
02.04.2008, 16:49
Akşamki maçta bir koskoca Barcelona (Nike) formasına baktım bir de Shalke04 (Adidas) formasına baktım..
Doğrusu tasarım olarak Adidas bayağı bayağı önde idi.

Sadettin Odabaşı
02.04.2008, 16:50
Formaları Adidas üretebilir ama bence antrenman malzemelerini Fenerbahçe'de olduğu gibi TS Clup üretse daha iyi olur. Ben her zaman yerli malından yanayım. Ama maalesef yerli malı kaliteli bir spor giyim firması olmayınca elin Almanına Amerikanına forma yaptırmak zorunda kalıyoruz. Ne yazık ki tekstil devi Türkiye'nin kendi markaları henüz mevcut değil. Umarım bir gün o da olur.

Mustafa Önal
02.04.2008, 17:00
adidas yada kappa olsun diyorum. ürünlere daha çabuk ulaşabilmek açısından adidas olması daha makul olur diye düşünüyorum.

a f s
02.04.2008, 17:05
Alıntı:
e-mercan tarafından yazılan
bu konu neden hep ön sırada anlamıyorum...bu konuda çalışılabilicek bi sürü firma var ve takımı etkilicek ve başarıyı getiricek nedenlerin de en sonlarında yer alan bi konu bence ve kulüp başlığı altında her defasında 1. sırada yer alması bana saçma geliyo...bence diğer konulara yönelmeliyiz arkadaşlar...bi eksiğimiz forma kaldı yaniiiiiiiiiiii

Taraftarın forma konusuna bu kadar ilgi göstermesinin nedeni takıma olan sevgisinden galiba. Onu temsil eden şeylerin adına yakışır kalitede olmasını istiyor. Sponsorumuz yeni bir transfer gibi heyecanla bekleniyor. Nasıl Trabzonspor'a yakışmayan futbolcuyu içimize sindiremiyoruz aynen öylede bizi temsil eden formamızında kaliteli olmasını istiyoruz.

Kappa ile başlayan resmi forma satışı Ts Clup ile sürdü. Taraftar kendi aidiyetini ifade edecek ürün ve formalara ilgi gösterdi. Fakat Puma dönemi hiç hoş geçmedi. Geç çıkan formalar ürün çeşitliliğinin az olması, üstüne üstlük kalite sorunu başarısızlıklarla birleşince zihinlerde hoş izler bırakmadı.

Puma konusunda biriken çok şey var zihnimizde ilk giydiğimiz dönemin yine başarısız bir periyoda denk gelmesi istememize rağmen bir türlü ürün bulamamız, renklerdeki tutarsızlık... liste uzar gider.

Bizim umudumuz bir şeyleri değiştirip doğru yapma çabasının uzantısı aslında. Yeni sponsor taraftara yeni bir heyecan katacaktır. Forma değişince onu giyenler değişmiyor belki ama değişeceği umudunu taşıyoruz.

Gelecek sezon için teklif alındığı söylenen markalar Lotto hariç taraftarımızın kabul edeceği seveceği markalar. Lakin bizim isteklerimizi yerine getirirse. Tasarım konusunda her marka her yıl yenilenen kolleksiyonlar hazırlıyor zaten uygun olanı seçmek düşüyor bize. Renklerimiz zaten güzel her halukarda bize güzel gelecek ve seveceğiz. Fakat beden, fiyat ve ürün çeşitliliği ve ulaşılabilirliliği konusunda klüp ve sponsor firma hassas olmalı.

Fiyat konusunda her iki tarafta fedakarlık yapıp uygun fiyat sunarlarsa sürümden tahmin edemeyecekleri kadar kazanırlar. Taraftar sadece bir forma almıyor çünkü.

En önemlisi de çocuklar; çocuk ürünlerinden hiç kar almasınlar bence. Puma döneminde oğluma aldığım formanın büyüklerinki ile aynı fiyat olması çok saçma gelmişti bana.

Sponsor firma taraftara satacağı ürünleri kullananların sporcu olmadığı gerçeğini ıskalamaması gerçeğini hatırlatmak isterim. Günlük hayatta veya maça giderken bile giymek istiyoruz formamızı.

Hülasa Trabzonspor taraftardan gelen haklı talepleri dikkate almış ve gereken adımları atmış görünüyor. Bundan sonrası beklemek ve kalitenin takipcisi olmak.

Hangi marka olursa olsun taraftarın isteklerini ve beklentilerini göz önüne alarak hazırlamalı kolleksiyonunu.

Benim beklentilerim:
Seçilecek kolleksiyonun avrupadaki büyük kulüplerin tasarımlarına benzer güzellikte olması,
Renklerimizin doğru uygulanması,
Formanın kumaş kalitesinin iyi olması,
Uzun kollu forma,
Çubuklu forma,
Her yıl yenilenen yedek renk uygulaması olabilir,
Fiyat politikalarının makul seviyelerde olması,
Çocuk ürünlerinden kar alınmaması,
Her mevsim için giyilebilecek zenginlikte ürünler,
İnternet üzerinden satış,
Göğüs reklamı değişmeyecekse formanın bir parçası olarak o da bir standarta kavuşturulmalı,
Ürünlerin zamanında çıkması,
Ürünlere her yerde ulaşabilmek,
Forma satışlarını artıracak reklamını yapacak kaliteli bir transfer,
O formanın hakkını verecek futbolcular,

ve bir an önce karar verilip projelerin uygulanması.

OLCAY ÇAKIR
02.04.2008, 17:10
Denedik ve ülke genelinde müthiş sükse yaptık.
Fark futbolculara bile yansıdı kanaatindeyim.

Ancak;

Adidas ve Nike olursa da tartışmam bile.

Ama yaratıcı fikirleride dikkate almaları gerekiyor.

Çubuklu ve adam gibi forma.

Kalkinmali
02.04.2008, 17:39
Abicim hangi marka takimlara ayri ayri tasarim uretiyor bunu bana bir soyleyin lutfen ya, bu mantigi kafam almiyor?

Milan, Liverpool, Real Madrid bunlarin hep kedinsine ozel tasarimlari var... formalarinda gorursun... GS bile geciyor aklimdan :D

MeNdaKkaDukKa
02.04.2008, 17:57
Bu konu hakkında bir çok yorumda bulundum gerek bmn'te gerek başka plartformda...
Bence bizim sıkıntımız başlıca renklerimizin özü olan amblemimizdeki bordo ve maviyi formalarımıza entengre edemeyip başka başka formalarla sahaya çıkmamız veya o formaları giymemiz...
Bütün takımların rengine bakın bizim takımımızın forma renkleri kadar değişen başka takım varmı acaba ?
Gelen hangi yönetici bu forma renklerini onaylar anlamam...
Bu sene bu tür sorun yaşıyacağımızı sanmıyorum kesinlikle Puma olmayacağına eminim Adidas,Nike ikilisinden birisi olacaktır.
Renklerimiz bizim için gerçekten çok değerlidir. Adidas bile bu gaflete güşmüştür zamanında o meşhur barselona formasına benzeyen formalarımızdan sonra çıkan 95-96 sezonundaki renkler arasında bariz renk farkı vardır benim sorunum bu renkler neden tutturulamıyor. En son gerçek rengimizi yine biz yapmıştık Tsclub zamanındaki çubuklu formamız bizim olması gerek gerçek rengimizdir koyu bordo ve kıvamında gökyüzü mavisi bizim renklerimiz uğruna kendimizden geçtiğimiz...

http://www.forumfutbol.com/image.php?u=3791&dateline=1160228352

https://www.trabzonspor.com.tr/img/products/0708_forma_efsaneb.jpg

Oruç
02.04.2008, 17:58
Kappa iyi bence. Adidas ve Nike yaratıcı değil hep aynı formalar.

Egemen Yılmaz
02.04.2008, 18:05

tamamen aynı fikirdeyim

Egemen
02.04.2008, 18:06
Diğer http://forum.bordomavi.net/images/polls/bar6-l.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/polls/bar6.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/polls/bar6-r.gif 1 0,82%
le coq sportif..

Hotaman
02.04.2008, 18:10
Aynen, şekil formayı hep Kappa yapar, sünme olayı işi bitiriyor zaten.

Ali Can
02.04.2008, 18:11
tabikide adidas.....

Murat Keçeci
02.04.2008, 18:12
nıkenın amblemını adıdasın omuzlardakı çizgilerini kappanın esneklıgını istiyorum galiba çok şey istedim

erman_ss
02.04.2008, 18:15
Kesİnlİkle Kappa Olmali

ÖmerFarukYılmaz
02.04.2008, 18:24
Diğer http://forum.bordomavi.net/images/polls/bar6-l.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/polls/bar6.gifhttp://forum.bordomavi.net/images/polls/bar6-r.gif 1 0,82%
le coq sportif..

Denizliye yapmışlardı bir ara ama ertesi sene hemen döndüler.

TSezgin61
02.04.2008, 18:27
bana kalirsa diger basliktada yazdigim gibi, ADIDAS OLSUN!!

Kappa cok basit forma yapiyor, adidasda kalite belli oluyor, hatta puma bile kalite bakimindan kappanin önünde, renkleri tuttramasada.

Serkan Bozyiğit
02.04.2008, 18:32
kappa gerçekten şekil olarak çok güzel forma yapiyor ama adidasında kalitesi tartışılmaz.

ÇaGaTaY
02.04.2008, 18:38
NIKE NIKE NIKE :)

Kalite olarak nike..
Havası yeter bi kere nike formanın..işareti yeter be çağ atlar valla Trabzon bence nike giyerse :)

EmrahYalçınalp
02.04.2008, 18:44
Puma olmasın da...

Adidas'ı özledik. Kappa'ya da "hayır" denmez... Kappa olursa mecbur form tutarız biraz, iyi olur :)

My
02.04.2008, 19:05
Abicim hangi marka takimlara ayri ayri tasarim uretiyor bunu bana bir soyleyin lutfen ya, bu mantigi kafam almiyor?Demek istediğimi anlatamadım. Yazamadım daha doğrusu. Mesela Rize veya Kayseri gibi GAY-se nin geçen seneki fileli numara şeklini bizde kullanmasın. Nasıl GAY-se ye ayrı febeye ayrı numara ve font kullanıyorsa bizede bir ayrıcalık yapsın. Yada GAY-senin forması ve febenin forması nasıl diğer takımlardan farklıysa bizede öyle muammele yapsın. GAY-se nin kullandığı geçen seneki tasarımı bize giydirmesin. Ya da febeye turkuaz forma yaptıysa bizede öyle bir şey yapasın. GAY-senin forma tasarımlarıyla febeninkisi nasıl ayrı ayrıysa bizede pekala aynı uygulamayı yapasın anlamında yazdıydım Gentelman. Bilmem anlatabiliyor muyum :)

Ayrıca her marka belli başlı kulüplere ayrıcalık tanımıştır. O kadarda değil yani.

Murat Keçeci
02.04.2008, 19:14
ana sayfada nike birinci burdakı oylamada 3. :):):)

BDiler61
02.04.2008, 19:17
kappa olsun bize uğurlu geliyor :D

Çağatay_
02.04.2008, 19:30
Kappa kullandık bende Adidas ile iyi bir miktara anlaşılırsa Adidas olmalı.

Adidas dizaynı formalar sade ve güzel duruyor.Ayrıca Adidas giyen bordo mavi takım hiç görmedik bakalım nasıl olacak :)

Açıkçası Adidas olmasını daha çok isterim hiç denenmediğinden.Ama Kappa formalarımızı çok seviyorduk gerçekten :)

Cafer Bulur
02.04.2008, 19:33
kappanin formalari hos duruyordu.ama adidas i da denemeye deger dogrusu.bence adidas olsun.

MehmetGÜRSOY61
02.04.2008, 19:35
tabikide adidas yorumu yapılmaz bence

mensure 61
02.04.2008, 19:35
Kappa diyorum :)

@FLU
02.04.2008, 19:52
onu bunu bilmem de yeni formalarımız da ben ay yıldız istiyorum

neden formalarımızda ay yıldız yok

Sadettin Odabaşı
02.04.2008, 20:01
onu bunu bilmem de yeni formalarımız da ben ay yıldız istiyorum

neden formalarımızda ay yıldız yok
Aynen katılıyorum. Ben de bunu söyleyecektim. Eskiden (ki Kappa döneminden bahsediyorum) formalarımızda ay-yıldız vardı. Şimdi neden yok? Bence seneye çıkacak formalarda da ay-yıldız olmalı.

ilhan
02.04.2008, 20:11
Nike tutkunuyum :) Ama nike kendinden birşeyler katmıyor formaya. Adidas istiyorum. Bu sezon Gs için yaptıkları forma süperdi. Bize daha iyisini yapacaklarına inanıyorum.

--

Değiştiriyorum!

Nike istiyorum :D

TURHAN
02.04.2008, 20:14
Aynen katılıyorum. Ben de bunu söyleyecektim. Eskiden (ki Kappa döneminden bahsediyorum) formalarımızda ay-yıldız vardı. Şimdi neden yok? Bence seneye çıkacak formalarda da ay-yıldız olmalı.

Türkiye Fortis kupası sahibi veya Türkiye Süper Lig şampiyonu Ay-yıldızı takmaya hak kazanır arkadaşlar.

Kaan
02.04.2008, 20:23
Adidas olsun... Yada Puma ile davam edilsin... :) ;)

Gürkan
02.04.2008, 20:31
Puma olmasın, olursa adidas olsun kappaya hayır diyemem. ama hangi marka olursa olsun anlaşma iyi yapılsın. renklerden dizaynına fiyatından dağıtımının nasıl yapılacağı en ince ayrıntısına kadar anlaşılsın.

kappanın ayrı bir yeri var ama mağzalarının yurt genelinde yaygınlıgı ve son zamanlardaki dizynlarının güzel olması adidası öne çıkarıyor. adidas olacaksa ürünlerin adidas mağzalarında da bulunması özellikle belirtilsin.

TURHAN
02.04.2008, 20:35
Sponsor Forma seçiminde, forma kalitesi kadar ürün çeşitliliği ve pazarlanmasıda önemli.Kappa'nın formaları kendine özgün ve kaliteli ama pazarlama konusunda sınıfta kaldığını düşünüyorum.Benimde öncelikli tercihim Adidas olur.Kappayıda 2. seçenek olarak tutuyorum.

fındıkoğlu
02.04.2008, 20:40
Bende (kappa) olsun diyorum dizyn olarak çok beğeniyorum vücuda iyice yapıştığı için çok sportif bir görüntü veriyo.
Herşeyden önce öteki markalardan daha çok trabzonsporlulara forma sattırabildiği için (kappa )diyorum...;)
Forma satın alma kültürünü taraftarımıza aşıladığı için (kappa) diyorum;)

Hasan61
02.04.2008, 20:44
formaya karar vermeden önce içinde oynayacak futbolcu bulmamaız lazım

fındıkoğlu
02.04.2008, 20:45
Kappa diyorum

Kappayla sözleşmemizin bittiği sene bir sonraki sezonun formalarının numunelerini görmüştüm.Siyah bir forma vardı.Aklım hala onda yoksa başka bir sebebi yok.O formayı ürettirmemiz lazım:)
valla süleyman abi o siyah formayı dört gözle beklemiştim bende.

Fatih Yücel
02.04.2008, 20:48
valla süleyman abi o siyah formayı dört gözle beklemiştim bende.

resmini bi koyun da bakalım be abi merak ettim şimdi

bende kappa olsun diorum hmn dibimde fabrikası var:D

Samet Berber
02.04.2008, 20:52
ben artık markaları bırkatım ne olursa olsun ...

ama renklerimiz bari gerçek renkler olsun kırmızı-lacivert olmasın ... bordo mavi olsun.

favory_61
02.04.2008, 20:57
bnce adidas olsun

Emre7
02.04.2008, 21:04
ister puma ister adidas, ister nike veya her hangibiri hiç farketmez bunlar brazilya 2. liginde ki bir takıma verdiği formanın türevini bize sunacak ben ne yapim o formayı (ör: nike için milli forma) bize özgü bir desen yapmayacaklar(isteğim çubuklu deplasman içinde faklı bir forma olabilir) kalitelide olmayacak eğer olursa bir forma 80 ytl olur(ezik formaları) ben 40 ytl lik alamıyom 80ni nasıl alim...

Sadettin Odabaşı
02.04.2008, 21:06
Türkiye Fortis kupası sahibi veya Türkiye Süper Lig şampiyonu Ay-yıldızı takmaya hak kazanır arkadaşlar.
Bunu bilmiyordum. Bilgilendirme için sağol.:)

Sadettin Odabaşı
02.04.2008, 21:08
Pek yakında Türkiye şampiyonu olup o ay-yıldızı takmayı diliyorum o zaman...

tisan61
02.04.2008, 21:46
markası önemli değil içindeki daha önemli bence
bu yıl ki gibi içi boş olmayan forma olmasında

alper*
02.04.2008, 22:03
Adidas.
Urun cesıtlılıgı.
Kalıte.
Tasarım :)

A.Hilal Çakıroğlu
02.04.2008, 22:06
Ben de kalitesi nedeniyle Adidas'ı işaretledim. Kappa'nın yaptığı formaları da beğeniyordum ama kesimlerini herkes giyemiyordu. Puma'nın yaptığı formaları, özellikle de renkleri düşününce "diğer"i işaretlemek de geçti aklımdan. TS club formalarını onlardan daha çok sevmiştim ben.:) Hem geliri tamamen kulübe gidiyor hem taraftarlar daha ucuza forma satınalabiliyor...

EyüpKILIÇ61
02.04.2008, 22:08
Marka bağımlılığı olsa gerek adidas :)

Emre B.
02.04.2008, 22:08
Kalite, ürün çeşitliliği, mağza çokluğu ve dizayn için Adidası seçtim.

Ali Şahin
02.04.2008, 22:22
puma olmasında.....................
kappa,adidas

SDanışmaz
02.04.2008, 22:23
adidas olsun kesinliklan

TURHAN
02.04.2008, 22:29
Aslında chelsea-fb maçını izleyince, Kappanın formalarının duruşunun daha şekil olduğu konusundaki düşüncem doğrulanmış oldu.Ama diğer pazarlama ve ürün çeşitliliği konusunda Kappa, Adidas'ın gerisinde kalıyor.

Erdem Keser
02.04.2008, 22:40
Tercihim Kappa.

Onur
02.04.2008, 22:40
Adidas olsun. :) Diğerlerinden çok daha havalı duruyor :) Ve dizaynı diğerlerinin toplamından bile fazla ;)

macka61
02.04.2008, 22:47
ben oyumu adidasa verdim ürünlere ulaşımı olsun daha başka konular olsun diğer firmalardan üstün ama adidas olmaz ise kappayı tercih ederim

Yasin N.
02.04.2008, 22:51
öyle bir ürün firması olmalıki kendi bayilerinde bile alışverişe gittiğimizde takımımızın renklerini taşıyan bazı ürünleri vitrininde yada raflarında bulundurmalı.

ulatwilight
02.04.2008, 23:05
Kappa diyorum

hocam sen ne diyosun yaa? siyah forma mıı? oy oy oy oyyy.. o numunelerden birine 250 ytl işler benden :) hem de görmeden.
siyah forma demek baskın forma demek. hangi yıldı hatırlamıyorum ama hollanda bi şampiyonaya sırf siyah renk rakip takıma oyun başlamadan üstünlüğü kabul ettiriyor diye turuncunun altına giydikleri beyaz şortları siyah yapmıştı (tabi numaralar falan da siyahla yazılıyordu). bence kesin siyah forma olmalı. bi de kappa olmalı.

ÖzGür Ayar
02.04.2008, 23:14
oyumu adidasa verdim. Gerçi forma olarak ben kesinlikle kappa taraftarıyım ama ben olaya forma değilde sponsor tarafından bakıyorum. Forma kadar diğer ürünlerde benim için önemli, bunun yanında marka değeri, kalitesi v.b değerlerde önem kazanıyor.

ofluhalit
02.04.2008, 23:51
bence kappa olsun.adidas ve nike a da hayır demem ama geçmişte adidas eziklere yaptığı kalitede forma yapmıyordu bize.(taraftara satılan formalar) kappanın polarlarıda hoştu formalarıda.forever kappa :)

hodlu
03.04.2008, 00:10
kappa iyi ama biz göbeklilere göre değil.onun için adidas derim ama makul fiyatlarla...

Burhan61
03.04.2008, 00:25
puma,lotto gibi sıradan markalar olmasın öncelikle.

benim tercihim kappa olur. çünkü bize özel dizayn yapacaklardır büyük ihtimalle. adidas da iyi ancak her takıma aynı formaların değişik renklerini giydirdikleri için ilk tercihim değil.

TUNCAY HİÇYILMAZ
03.04.2008, 01:07
Adİdas & Kappa

Murat Keçeci
03.04.2008, 01:15
puma,lotto gibi sıradan markalar olmasın öncelikle.

benim tercihim kappa olur. çünkü bize özel dizayn yapacaklardır büyük ihtimalle.

niye kappanın sahibi trabzonlumu yoksa

Kadir Aydın
03.04.2008, 01:55
niye kappanın sahibi trabzonlumu yoksa

Hayır kappa türkiye'nin genel müdürü ts'li... ;)

Tunga
03.04.2008, 02:07
Şimdiye kadar tüm forma sponsorlarımız içinde, Trabzonspor'a gereken özeni gösteren tek firma belki de Kappa idi. Forma dışında da çok çeşitli ve güzel ürünleri vardı, hala kullanıyorum (zira formalar ilk günkü gibi duruyor, bu ağır bedeni o formaların içine sokamıyorum).

Eurovision Şarkı yarışmasını nasıl kazanmıştık? Şarkımız çok güzeldi... Doğru; ama yetmez. Sertap'ın sponsoru olan Sony Music, daha yarışmadan aylar önce tüm Avrupa'da şarkının tanıtımını yapmıştı. Bu detay pek gözönüne alınmaz ama gerçek, sponsorun başarıya götüren yolda çok etkili olduğudur.

İşte sırf bu nedenle ben de Adidas diyorum. Formaları da güzel, o da ayrı mesele. Ama çoğu kulis faaliyetinde Adidas'ın etkisinin diğerlerinde olmadığı bir gerçek.

Bir süredir konuştuğumuz bir konu var. Nedir? Türkiye'de bizi kızdıran "3 büyükler" söyleminin de altının boşaltıldığı ve Beşiktaş'ın da devreden çıkarıldığıdır. "Türkiye'yi futbolda iki kutba mahkum etmek gayretleri var" düşüncesine bu da destek vermiyor mu?

FB ve GS Adidas kullanırken, Beşiktaş, bir Puma, bir Umbro ile anlaşıyor....

Özkan
03.04.2008, 02:43
En çok para verecek marka olsun.

Metin Ural
03.04.2008, 05:33
tercihim umbro'dan yana.

ceserdar
03.04.2008, 08:21
Adidas iyidir.

Ayhan Yüksek
03.04.2008, 09:25
İlk tercihim Adidas,sonra Kappa.

Akın NAZİFOĞLU
03.04.2008, 09:50
nike olsun nike

Egemen
03.04.2008, 12:31
adidas bariz önde gidiyor.. ancak fiyat konusunda endişelerim var.. fenerbahçe gibi bir satış şansımız yok eğer fiyatlar yüksek olursa.. eğer düşük tutarlarsa da kaliteden ödün vereceklerdir.. kaliteden kastım malın kalitesi değil çeşitlilik, tasarımlar vs.. bu endişeleri ortadan kaldıracak şekilde anlaşma yapılırsa neden olmasın..

Reha
03.04.2008, 12:47
Formanın kralı ve prestijlisi Kappaydı...

Osman Yavuz
03.04.2008, 13:06
Bence de hiç giymediğimiz Nike olsun.Bir de onların neler yapabileceğini görelim.

a f s
03.04.2008, 13:54
26.02.2008 | Cem Çetin | referansgazetesi

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3570&highlight=Nike&page=143

Bu sayfada paylaşmıştım bu haberi. Okumayanlar için fikir verir düşüncesi ile buraya da yapıştırdım:

Nike, yıllık 43 milyon euro vererek Fransa Milli Takımı'nın forma sponsorluğunu Adidas'ın elinden aldı. Spor endüstrisinde Nike ile Adidas arasında yaşanan son derece agresif rekabet ortamı, spektaküler sayılabilecek yeni bir gelişmeye daha sahne oldu. Son dönemde Alman Adidas'ın ticari ataklarına cevap vermekte zorlanan Amerikan Nike, müthiş bir kararlılık örneği göstererek, Fransa Milli Futbol Takımı'nın forma sponsorluğunu kaptı.
Nike, Avrupa Kıtası'nda Adidas'ın 3 önemli kalesinden biri olan Fransa'yı ele geçirme arzusuna yıllık 42.6 milyon euroyla ulaştı. Nike-Fransa birlikteliği 2011'de başlayacak.
Halen Adidas'tan yıllık milyon euro kazanan Fransa, 2011'den itibaren yıllık 42.6 milyon euroyu kasasına koyacak.

10'dan 40 milyona
Fransa Futbol Federasyonu'nun (FFF) 2011-2018 yıllarını içeren forma sponsorluğu ihalesine Nike, Adidas ve Airness katıldı. 42.6 milyon euroluk teklifiyle Nike ihaleden zaferle ayrılırken, Adidas'ın teklifi 28.8 milyon euroda kaldı. Airness ise sadece 15 milyon euro önerdi. 1972'den beri Adidas ile çalışan Fransa'nın, yeni dönem için tercihini Nike lehine yapması, Amerikan firması için bir zafer, Adidas için ise ciddi bir kayıp şeklinde değerlendirilebilir. Nike'in baş döndürücü teklifi en çok FFF'nin Başkanı Jean Pierre Escalettes'ın yüzünü güldürdü. "Başlattığımız ihale sistemi sayesinde gelirlerimiz arttı" diyen Escalettes, "Geçmişte yapılanları eleştirmek istemiyorum ama profesyonel çalışma ortamı yarattığımız günden bu yana federasyonun kasasına giren miktarlarda gözle görülür artışlar var" dedi.
Fransa gibi önemli bir partnerini kaybeden Adidas ise ortaya çıkan tabloyu, "FFF'nin tercihi tamamen ticari. Bu sporun kanunu. Aslında bizim teklifimiz de oldukça cazip ve bir o kadar da mantıklıydı. Ne var ki ihaleyi kaybettik. Ancak Fransa pazarı sadece Milli Takım ile sınırlı değil. Yılda 350 ila 400 bin arasında sattığımız O. Marsilya forması var. Fransa Milli Takımı'nın forması ise sadece Dünya Kupası'ın organize edildiği yıllarda 500 bin satıyor" dedi.

Adidas'ın düşen kalesi
Nike, Fransa'dan önce Almanya ve İspanya'nın sponsorluklarını hedeflemişti. Nike, Fransa örneğindeki gibi Almanya'ya yıllık 62.5 milyon euro önermiş ancak Panzerler Adidas'ın 20 milyon euroluk teklifinde karar kılmıştı. Böylece Nike, Adidas'ın doğduğu topraklarda arzuladığı sonuca ulaşamamıştı.
Benzer tablo geçen aylarda Nike'in İspanyollarla olan ilişkisine de yaşanmıştı.
Ancak 3. kez aynı başarısızlığı yaşamamak isteyen Nike, kesenin ağzını daha da açıp, şeffaf bir ihale ortamı hazırlayan Fransızlara "Evet" dedirtmeyi başardı. "Aslında Adidas için bir parça üzgünüm" diyen FFF Başkanı Escalettes, "Ben bile Fransa ile Adidas'ın ayrılabileceğini düşünmeyenlerdendim. Bu değişimi kabullenmek elbette kolay olmayacak. Ancak bu yeni kaynaklarla, önümüzün daha açık olduğu bir gerçek" diye konuştu.

Dünya şampiyonu sadece 16 milyon euro kazanıyor
Nike'in Fransızlarla yaptığı 320 milyon euroluk anlaşma pekçok ülkeyi kıskındıracak nitelikte. Avrupa Kıtası'ndaki örneklere bakıldığında İspanya ve Almanya'yı elinde bulunduran Adidas, bu 2 ülkenin forma sponsorluğu için yıllık 20 milyon euro ödüyor. Puma ise son Dünya Şampiyonu İtalya'ya 16 milyon euroluk bir katkı sağlıyor. Bu miktarın dışında Puma'nın uyguladığı bonuslar da bulunuyor. İtalya 2008'de Avrupa Şampiyonu olursa Puma'dan 5 milyon euro daha alacak. 2014'e kadar Umbro ile sözleşmesi bulunan İngiltere ise bir süre önce Nike tarafından satın alınan Umbro'dan yıllık 20 milyon euro alıyor. Avrupa dışında 2006'da Brezilya ile anlaşan Nike, Sambacılara yıllık 10 milyon euro ödüyor. Tüm bu örnekler Nike ile Fransızlar arasındaki anlaşmanın cazipliğini gözler önüne seriyor. Bakalım Nike'in bu "sürpriz" atağına Adidas nasıl bir cevap verecek?

4 büyük para alıyor, diğerleri para veriyor
Türkiye'de Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor forma sponsorluğundan gelir elde ederken Süper Lig'in diğer 14 takımı promosyon karşılığı, malzeme desteği veya parasını ödeyerek forma tercini yapıyor. Buna göre, Fenerbahçe Adidas'tan yaklaşık 2 milyon euro alırken Galatasaray da Adidas'tan 1.5-2 milyon euro arası bir gelir sağlıyor. Umro ile anlaşmalı olan Beşiktaş'ın forma geliriyse 1-1.5 milyon euro arasında. Trabzonspor ise Puma'dan yıllık 175 bin YTL alıyor.

Milli Takım da Nike'tan giyiniyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yapılan anlaşma çerçevesinde A Milli Takım 2009'a kadar Nike formaları giyecek. TFF, Nike'tan ne kadar para aldığını anlaşmanın gizlilik maddesi çerçevesinde açıklamıyor ancak bu rakamın yıllık 2 milyon euro olduğu kaydediliyor. Federasyon kaynakları, dört büyükler dahil Türkiye'de en iyi forma sponsorluğu anlaşmasını Milli Takım'ın yaptığını belirtiyor.

TAKIM FİRMA ANLAŞMA

Fenerbahçe Adidas Yıllık 2 milyon euro kazanıyor

Galatasaray Adidas Yıllık 1.5-2 milyon euro kazanıyor

Beşiktaş Umbro Yıllık 1-1.5 milyon euro kazanıyor

Trabzonspor Puma Yıllık 175 bin YTL kazanıyor

Sivasspor Diadora Malzeme karşılığı giyiyor

Kayserispor Adidas Para ödeyerek giyiyor

V.Manisaspor Lescon Malzeme karşılığı giyiyor

Gençlerbirliği Lotto Malzeme karşılığı giyiyor

G.Oftaşspor Lotto Malzeme karşılığı giyiyor

Ankaragücü Umbro Para ödeyerek giyiyor

Ankaraspor Nike Para ödeyerek giyiyor

Bursaspor Puma Malzeme karşılığı giyiyor

Gaziantepspor Lescon Malzeme karşılığı giyiyor

Konyaspor Lotto Para ödeyerek giyiyor

Denizlispor Kappa Malzeme karşılığı gidiyor

Ç. Rizespor Adidas Para ödeyerek giyiyor

İstanbul BB Lescon Para ödeyerek giyiyor

Kasımpaşaspor Lotto Para ödeyerek giyiyor

Murat'
03.04.2008, 13:58
adidas bence gerçekten çok güzel olurdu...tabi ki eğer anadolu kulüplerine yaptığı gibi formalar yaparsa olmasın...onlara 2 sene önceki tasarımları şimdi yapıyorlar ..

Keleşoğlu
03.04.2008, 16:12
bizim gelirimiz komik bir rakam kalmış gercekten 175bin ytl

ÜNAL
03.04.2008, 16:18
Adidas,Adidas,Adidas.....sonuçlar gösteriyor.;)

FatmaÇelik
03.04.2008, 16:37
:tsbayrak:Ne olursa olsun önemli olan bordoyla mavi olması
Ama adidas olabilir bence.

afsbahar
03.04.2008, 17:30
bence adidas

Mayls
03.04.2008, 17:31
Adidas. :ok

Gerekçeleri;

Dizayn, kalite, prestij, ürün çeşitliliği, Adidas mağazalarının çokluğu, 3 çizgi,... :)
Ekleyecek bir sey kalmamis. Adidas olsun :) Adidas olmazsa Kappa olabilir.

Terzioğlu
03.04.2008, 17:33
Ilk tercihim Nike olmazsa Adidas..hic olmazsa Puma ile devam diyorum...Kappa, Umbro, Lotto vs. gibi markalara kesinlikle karsiyim..

Fatih BALTA
03.04.2008, 17:39
Nike ürünleri kaliteli fakat nike ın ürettiği formaların dizaynı genel olarak hiç hoşuma gitmiyor.BEnce bu konuda kimse adidas ın yerini tutamaz.Ben Adidas olması taraftarıyım.

Uğurtan
03.04.2008, 17:41
Ilk tercihim Nike olmazsa Adidas..hic olmazsa Puma ile devam diyorum...Kappa, Umbro, Lotto vs. gibi markalara kesinlikle karsiyim..
Puma ile devam diyebiliyorsun yani? İlginç.. Heralde hiç forman yok :) Başka izah bulamıyorumda.. Kappa'ya neden karşısın çözemedim? Puma Kappa'dan daha mı iyi?
Ben Adidas'ı istiyorum gerekçeleri yukarda sıralanmış.. Eğer Adidas olmaz ise Kappa olsun.. Nike'ın bize gideceğini sanmıyorum.. Prestijli bir marka evet ancak tasarım olarak hiçbişey yok..

Arif Timurcioğlu
03.04.2008, 18:09
Parayı kim daha çok veriyorsa o olsun. Pumanın bu yıl yaptığı formalar rezalet kalitesiz çıktı. Böyle yapacaklarsa hiç yapmasınlar.

bekirguner
03.04.2008, 18:12
Puma İle AnlaŞmamiz Bİtİyormu Bu Sene İnŞallah Bİtİyordur Bu İŞ Den Anlamiyorlar Adİdas Olsun Bence

ÜNAL
03.04.2008, 18:31
Marka kadar yapılan tasarımlar boy gösteriyor...

61OKTAY
03.04.2008, 18:39
şuan itibariyle en iyi formayı yapan tek firma ADIDAS o yüzden TEK geçiyorum
ADIDAS

LazAnisT
03.04.2008, 18:53
Doğan Ertuğrul zamanında formamız için sponsor aranırken hem Nike ile hemde Adidasla görüşmeler yapıldı.Adidas Trabzonspora forma yapmak istemedi yanaşmadılar bile.Nike ise forma yapacağı kulüplerle 1 yıl önceden dizayn ve kalite konusunda görüşmelere başlıyor.O zaman vakit sınırlı olduğu için kabul etmemişlerdi.

Yani Nike ile görüşülüp anlaşılabilir.

Ama ben KAPPA diyorum.

sbay
03.04.2008, 19:10
kalite ve tarz olarak adidası tek geçerim..zaten uzun zamandır da giymiyorduk..adidas olsun..ama lotto olabilirmiş.

Egemen Yılmaz
03.04.2008, 19:12
kappa' yı tek geçerim

a f s
Doğan Ertuğrul zamanında formamız için sponsor aranırken hem Nike ile hemde Adidasla görüşmeler yapıldı.Adidas Trabzonspora forma yapmak istemedi yanaşmadılar bile.Nike ise forma yapacağı kulüplerle 1 yıl önceden dizayn ve kalite konusunda görüşmelere başlıyor.O zaman vakit sınırlı olduğu için kabul etmemişlerdi.

Yani Nike ile görüşülüp anlaşılabilir.

Ama ben KAPPA diyorum.

Şöyle bilgi veren ve o bilgi doğrultusunda yorum yapılan yazılara bayılıyorum. Tek cümlelik "Bence .... " yazıları çok sıkıcı gelmeye başladı.
Herkesin klube teklif verdiği söylenen markalardan beklentileri ortak aslında. Bir de onu hakkıyla taşıyacak futbolcular bulduk mu değmeyin keyfimize.

Koray
aslında tasarm işinden anlayanlar forma tasarımı yapsn,bizde aramızda en güzel hangilerinin olduğuna karar verip kulübe yollarız...

LazAnisT
03.04.2008, 19:19
kardes simdi biz Nike'mi giyecez??? senin dillerin ne soyliii? :D

hani adidas'di?Yazıda NİKE giyeceğiz diye bir şey yok:)Birde bu yazdığım geçen sene yaşanmış bir olay.Geçen sene adamlar bize forma yapmaya sıcak baktılar.Bu sene ne düşünürler bilemem

Başkanımızın kardeşi SANİ ŞENER bizim için çok büyük bir güç.O istedikten sonra bize forma yapmayacak marka tanımıyorum!!

a f s
03.04.2008, 19:23
aslında tasarm işinden anlayanlar forma tasarımı yapsn,bizde aramızda en güzel hangilerinin olduğuna karar verip kulübe yollarız...

Tasarım işinden anlayan biri olarak ( MÜGSF Grafik Anasanat Dalı Dönem 1.si ) şunu söyleyim; işi uzmanlarına bırakmak lazım.

Her markanın sezonluk belli kolleksiyon seçenekleri oluyor. Kulüpler, tasarımı belli olan bu kolleksiyonlardan kendilerine uygun olanlarını seçiyorlar. Formalarında geleneksel çizgiler ve tarzlar taşıyan büyük kulüplere özel tasarımlar yine sponsor firmalar tarafından öneriliyor.

Hazır Trabzonsporumuz taraftarla iletişim bürosu kurmuşken, fikirlerimizi ve başka ürünler için beklentilerimizi, tasarımlarımızı paylaşalım ama formaların tasarım işi profesyonellerine bırakalım derim.

Sponsor olacak markanın seçilecek kolleksiyonu konusunda resmi siteden örnekleri ile birlikte bir anket yapılabilir.

Muhammed KOÇ
03.04.2008, 20:10
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:KX1IfQywU2k_2M:http://img.1yz.cn/bencham_shanghai/1/img/adidas_logo_black_-_transparent_v2.GIF (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://img.1yz.cn/bencham_shanghai/1/img/adidas_logo_black_-_transparent_v2.GIF&imgrefurl=http://www.bencham.org/%3Fa%3DEVENTS%26id%3D88&h=322&w=483&sz=14&hl=tr&start=1&tbnid=KX1IfQywU2k_2M:&tbnh=86&tbnw=129&prev=/images%3Fq%3Dadidas%26gbv%3D2%26hl%3Dtr)
adı yeter abi..kalite dizayn.marka.. ne ararsan var..bende adidas

Ferşat Balcı
03.04.2008, 20:10
ben kesinlikle kappa derim, hem bana göre uğurlu firma onlarla bereber çok güzel bir iki yıl geçirmiştik...

ulatwilight
03.04.2008, 21:41
kappa'da ürün çeşidi az diyen arkadaşlar için kappa'nın kendi sitesinden bi kaç ürün seçtim. bence çok güzeller. tasarım ve şıklık içinse söylenecek bir şey yok bence.

ulatwilight
03.04.2008, 22:15
kappa'ya devam..

oguzkoc
03.04.2008, 22:40
kaliteyi hemen hemen herkes yakalar. bu firmaların hepsi büyük firma. dizayn ise eğer kulübe bırakılırsa o dizayna göre her firma üretim yapabilir zaten. ama en önemlisi ulaşılabilirlik. taraftar istediği çoğu yerde formasına ulaşmalı. franchising ile çalışan bu firmalardan kappa'nın ulaşılabilirliği ile adidas ve nike bir değil.. şimdiye kadar kappa en iyisini bize sunduğu için kappa demiştim ama NIKE olmasını, taraftarın formalara daha kolay ulaşması için tercih ediyorum, fakat dizaynı kulübe bırakmak şartıyla...

OLCAY ÇAKIR
03.04.2008, 22:49
Galeri Metin Bursa.

Bizim gençlikte böyle bir marka vardı.

Nostaljik.

şahinler61
03.04.2008, 23:03
nike kaliteli ancak çok sade bence kappa olsun ya da adidas

Ahmet Faruk
03.04.2008, 23:44
En geniş ürün yelpazesi Adidasta.
Yukarı arkadaşlar, kappadan resimler koymuşlar, ama mesela hiç biri bana göre değil.(Ben beğenmem öyle şiileri:U)
Fakat bi adidas mağazasına girince bir sürü şey dikkatimi çekiyor.
E bu yelpazenin Trabzonspor ürünlerine de kısmen yansıyacağını düşünürsek,
Adidas iyi bir seçim olur....

Mustafa AYDIN
04.04.2008, 10:31
Ben Nıke olsun derim.

Yanlış hatırlamıyorsam Nıke forması hiç giymedik,birde onu deniyelim belki uğurlu gelir.

Emre7
04.04.2008, 11:38
en çok parayı hangisi verirse onun formasını giyelim çünkü hepsi çarşaf gibi forma verecek bize yada standart formalarını alacak param(ız) olmayacak formalar raflarda kalacak

a f s
04.04.2008, 11:55
Yeni sezon sponsorumuzun en az bizim kadar istekli olması gerekir diye düşünüyorum.

Puma bütün dünyaya forma ve ürün üretiyor bizim gibi memnun edemediği olmamıştır. Ürün, kalite satış konusunda iki taraf da istekli olmalı. Yoksa dünyanın en büyük markasını getirsek te sonuç hüsran olacaktır.

Yeni sponsorun lansmanı, tanıtımı, reklamı çok iyi yapılmalı. Reklam konusunda kulüp kadar firmada cesur olmalı. Sonuçta ürün satıp kar edecek.

Beklentiler belli de, teklif veren firmaların bize yaklaşımı nasıl acaba? Bize önerecekleri bütçe, kolleksiyon, pazarlama önerileri nedir?

Trabzonspor en az adı geçen markalar kadar marka değeri olan bir kurumdur. Bu marka değerini taşıyacak ona değer katacak bir strateji gütmek lazım. Sponsor açısından düşününce başarılı bir takım daha çok satış ve prestij demek.

Trabzonspor camiasının potansiyelini ve beklentilerini ciddiye alırlarsa bu işten herkes karlı çıkacaktır.

legend_ts_61
04.04.2008, 12:01
bence gundemdekı markalar olan adıdas veya nıke olsun ısterım.

Terzioğlu
04.04.2008, 14:53
Puma ile devam diyebiliyorsun yani? İlginç.. Heralde hiç forman yok :) Başka izah bulamıyorumda.. Kappa'ya neden karşısın çözemedim? Puma Kappa'dan daha mı iyi?
Ben Adidas'ı istiyorum gerekçeleri yukarda sıralanmış.. Eğer Adidas olmaz ise Kappa olsun.. Nike'ın bize gideceğini sanmıyorum.. Prestijli bir marka evet ancak tasarım olarak hiçbişey yok..

Merak etme, yeterince formam vardir. Bu senenin Puma formalarida var..
Kappa formasi da vardi...
Kappa cok basit duruyor...bundan sebep karsiyim...kaliteli olabilir, vücuda iyi oturabilir ama dizaynini hic begenmiyorum. Su anda Kappa formasi giyen takimlarin formasina bakiyorumda igrenc gözüküyor...

Murat Keçeci
04.04.2008, 14:58
yeni bir sayfa açmak için nıke diyorum gelecek sene hem yeni bir yönetim hem yeni bir hoca hem yeni bir futbolcu kadrosu izliycez sponsor markada nıke olsun baride herşey yepyeni olmuş olsun

Kadir Aydın
04.04.2008, 15:27
Merak etme, yeterince formam vardir. Bu senenin Puma formalarida var..
Kappa formasi da vardi...
Kappa cok basit duruyor...bundan sebep karsiyim...kaliteli olabilir, vücuda iyi oturabilir ama dizaynini hic begenmiyorum. Su anda Kappa formasi giyen takimlarin formasina bakiyorumda igrenc gözüküyor...

Bence de mükemmel görünüyor. :) Zevkler ve renkler...

Muhammet
04.04.2008, 15:32
Genellikle insanlar kappa diyor çünkü kappa varken Trabzonspor çok iyi futbol oynuyordu ve hak ederek kazanıyordu. Keyif veriyordu. Bir çok insan, 2004-2005 sezonunda giyilen çubuklu formamızı hala çok seviyordur bu sebepten.

Ama diğer yandan, endüstriyel tasarım yönünden iyi olmasına rağmen (vücuda yapışık olmasından), tasarım ve güzellik bakımından sınıfta kalıyor diyebilirim. Ayrıca renk tonlarındaki sorun da dikkat çekmiyor değildi. Yukarda söylediğim sevilen çubuklu formanın bordosu, açık bordo idi. Televizyonlardan pek dikkat çekmiyordu fakat yakından bakıldığında bizim koyu bordomuz olmadığı gözden kaçmıyordu.

Bence diğer markaları da denemek lazım. Puma nefretimizi kazandı, nöri albayrak ZD vs sağolsun. Adidas olabilir.

Kadir Aydın
04.04.2008, 15:42
Genellikle insanlar kappa diyor çünkü kappa varken Trabzonspor çok iyi futbol oynuyordu ve hak ederek kazanıyordu. Keyif veriyordu. Bir çok insan, 2004-2005 sezonunda giyilen çubuklu formamızı hala çok seviyordur bu sebepten.

Ama diğer yandan, endüstriyel tasarım yönünden iyi olmasına rağmen (vücuda yapışık olmasından), tasarım ve güzellik bakımından sınıfta kalıyor diyebilirim. Ayrıca renk tonlarındaki sorun da dikkat çekmiyor değildi. Yukarda söylediğim sevilen çubuklu formanın bordosu, açık bordo idi. Televizyonlardan pek dikkat çekmiyordu fakat yakından bakıldığında bizim koyu bordomuz olmadığı gözden kaçmıyordu.

Bence diğer markaları da denemek lazım. Puma nefretimizi kazandı, nöri albayrak ZD vs sağolsun. Adidas olabilir.

Ben Trabzonspor'lu olmayıp da 2004-2005 sezonundaki formayı alıp giyen adamlar tanıyorum.

Emirhan Makul
04.04.2008, 16:03
adidas ve nıke eğer kappa olursa tirbünlerde forma giyen taraftar sayısı azalır çünkü o forma kilolulara olmuyor şahsen ben alamam olmuyor..onun için adidas olsun..

Kadir Aydın
04.04.2008, 16:18
Adidas'ın çuval gibi formaları da insanın üzerinde bir garip duruyor. :)

ÜNAL
04.04.2008, 16:19
adidas ve nıke eğer kappa olursa tirbünlerde forma giyen taraftar sayısı azalır çünkü o forma kilolulara olmuyor şahsen ben alamam olmuyor..onun için adidas olsun..
Emirhan doğru diy :D
72 kiloyum anca sığıyorum:)

Ali Can
04.04.2008, 16:23
benim için hafa hoş boy:1.75 kilo:61 her türlü forma uyar bana

a f s
04.04.2008, 16:59
Kappa'nın dar kesim formalar konusu -sponsor onlar seçilirse- firmaya iletilirse dikkate alacaklarından eminim. Avrupalılar Türk insanından daha kilolu. Onlarda böyle bir sorun olduğunu sanmıyorum. Taraftara satılacak ürünlerde müşterinin talebi dikkate alınacaktır. İnsanlar günlük hayatta da kullanmak istiyor formaları.

Kappa deyince "ama ben içine sığamıyorum ki" deme refleksi oluşmuş ister istemez. Rahat olmak lazım. Kazara bir yerde kötü sütlaç yiyen birinin bir daha hiç sütlaç yememesi gibi komik geliyor bana.

Puma bize bu kadar kötü formalar sunmasaydı ve takım olarak başarılı bir dönem geçirseydik bugün bunları konuşmuyor olacaktık.

Bu arada kappa ile ilgili olan sözleşmemiz, 2007 yılına kadar olmasına rağmen TSClup projesi için feshedilmişti. Kappa Türkiye'nin sahibi bildiğim kadarı ile Trabzonlu olduğu için anlayışla karşılamıştı.

Yeni sponsor ne olursa olsun bize yakışan birşey olsun. İlla çok para verenden çok genel anlamdaki beklentileri karşılayacak bir anlaşma yapılmalı. Ekonomik olarak çok karlılığı sürümden kazansınlar bu seferde. Bakın Puma'nın formaları 25YTL'ye kadar düşmüş. Demek ki isteyince oluyor.

Erbay
04.04.2008, 17:04
benim için hafa hoş boy:1.75 kilo:61 her türlü forma uyar bana

Ne kilo al ne kilo ver:)

Forma,Adidas veya Nike olsun.Kalite...

fındıkoğlu
04.04.2008, 20:29
Ben Trabzonspor'lu olmayıp da 2004-2005 sezonundaki formayı alıp giyen adamlar tanıyorum.
bu sözüne aynen bende iki şahıs eklemek istiyorum bir fb li ve gs li arkadaşım şekil olarak hoşlarına gittiği için kappanın formalarını almışlar ve benimle halısaha maçlarında giyiyolardı.

coskun0661
04.04.2008, 20:37
adidas olsun tabıkı...magazasıda bol forma alımıda kolay olurr

Gürkan
04.04.2008, 21:03
bu sözüne aynen bende iki şahıs eklemek istiyorum bir fb li ve gs li arkadaşım şekil olarak hoşlarına gittiği için kappanın formalarını almışlar ve benimle halısaha maçlarında giyiyolardı.

özellikle turuncu forma o zamanlar bayağı bir tumust diger takım taraftarları arasında.

kelkitli29
04.04.2008, 21:08
Ne derseniz diyin. Puma formalari son zamanlarda gelisti. Ben seviyorum. Su mactaki formamizda cok güzel.

argentina
05.04.2008, 13:53
kappadan başkası yalan... Birde Bu 9 arkdası merak ediyorum nasıl Puma diyebilmişler cidden merak hani dayank nedir :))

Emirhan Makul
05.04.2008, 13:59
adidas veya nıke kappa olmasında isterse puma olsun yine

Mert Marabaoğlu
05.04.2008, 13:59

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Murat'
05.04.2008, 14:17
ben adidas diyorum....

Serdar A
05.04.2008, 15:08
http://shirts.soccerlens.com/page/10/

Bu linkte bir çok marka tasarımını karşılaştırmak mümkün .

Adidas'a bir örnek verelim:

http://shirts.soccerlens.com/wp-content/uploads/2007/11/bayern-munich-third-07-08.jpg

Ali Can
05.04.2008, 15:12
adidas olsun.
adamlar o kadar güzel yapıyorlar ki..

Özge
05.04.2008, 15:41
Puma'nın yaptığı formaları çok beğendin galiba.:)

Badaloğlu
05.04.2008, 16:03
bu 3 eziklere sağlanan avantajların 10 da 1 i bize verilmiyor şimdi bide aynı markayı seçtik mi iyice sinir krizlerine gireriz sonra fbde bundan var da niye bizde yok diye çok başımıza taşlara vururuz:)

Güzel kardeşim, bir şey söylüyorsun ama söylediklerinin içi bomboş!!! 3 eziklere durup dururken hiç bir firma bazı imkanlar sağlamıyor!... Bu adamlar sonuçta karşılığını almadan bir şey vermezler.Trabzonspor olarak marka değerimiz ne ki? ne isteyelim?Tribünlere bir bakın Avni Aker'de...Kaç kişi üzerinde resmi ürün olarak maçlara geliyor.Birde fener tribünlerine bakın her maçta en az 40.000 kişide orj.forma var.

Trabzon'da millet birbirini yerken adamlar Avrupa'da söz sahibi olmaya baladılar.Sen ne yapıyorsun?İntertoto'da kıytırık bir kasaba takımına eleniyorsun.Sonrada kendini dev aynasında görüyorsun.Artık birazda özeleştiri yapalım.Trabzonspor bu kardeşim, şu anda Alpet bile çıkıp reklamlarda sana 4 büyük diyorsa öpüp başına koyacaksın.

Hem 3 eziklerle aynı reklamda olmayı kendimize yediriyoruzda; Adidas'ı onlar giyiyor diye neden kendimize yakıştıramıyormuşuz?Bize Adidas sponsor olacak; Fenerbahçe değil!... Karıştırmayalım lütfen...

Aynı Avea değil mi 4 takımın ana sponsoru!!! Avea bize sponsor olmasa bu seferde Avea'yı yerden yere vurmayacakmıyız? Neden eziklere sponsor oluyorsun da, bize olmuyorsun diye... Allah aşkına bunu yapmayın... Fener'le rekabet edelim ama kin ve nefret ayrı şeyler... Bunları birbirinden ayırt edelim...

Benim tercihimde 3 çizgiden yana...Yani ADİDAS

ulatwilight
05.04.2008, 16:07

hocam geriye hangi marka kaldı ki zaten. antep işi lescon forma altına da mekap krampon nasıl?
(yanlış anlaşılmasın, emirhan arkadaşım bütün büyük markaları tenzih ettiği için böyle yazdım. ayrıca keşke lescon ve mekap gibi kendi markalarımız birer dünya markası olsalar da onları giysek..)

caylak_61_34
05.04.2008, 16:18
Lejyoner61

Senin yorumların beni maf ediyor,allah aşkına sen yorum yapma sadece oku :)

Kalkinmali
05.04.2008, 16:48
Adidas ve Kappa diyenler su iki modellere bir bakin...

kalite farkli ve bence ikisininde bambaska bir yeri var...

http://www.guzelresimler.net/data/media/21/Song_Fatih_Tekke.jpg

Ümit Tekşan
05.04.2008, 16:54
Ben Nike olsun diyorum.

Serdar ÖZCAN
05.04.2008, 17:22
Adidas olursa mükemmel olur.Renk-kumas-dizayn kalitesi ve dünya markalarındaki yeri tartısılmaz

Gökhan ÖZDEMİR
05.04.2008, 17:47
nike lsun ya.çok seveirm nike markasını

Night61
05.04.2008, 17:48
adidas ! model fazla kalite iyi marka büyük trabzona yakışır

garziya
05.04.2008, 18:39
Adidas kesinlikle.

Fatih
05.04.2008, 18:54
dün akşam denizlisporun formasını görünce Adidas olmasını daha çok istiyorum

fanatikdevri
05.04.2008, 19:09
kesinlikle kappa olsun

Mert67
05.04.2008, 19:38
İnşallah nike veya adidas olur.Gider mağazalarından alırız formaları.

a f s
05.04.2008, 19:39
dün akşam denizlisporun formasını görünce Adidas olmasını daha çok istiyorum

Sorun markada değil, markanın sponsor olduğu takıma olan yaklaşımında. Puma kötü marka değil, ama bize yaptığı formaların kalitesi kötü. Sezon bitmeden forma üzerindeki logolar düşer mi hiç. Sponsorumuz Kappa olsaydı bize yapacakları forma Denizlispor'a yaptıkları model ve kalitede olmazdı emin ol. Kötü bir takımda adidas veya nike görenler öyel düşünmüyordur.

Adidas veya Nike olsun diyenler de o markaların büyük takımlardaki ürün ve tasarımlarını düşünerek o olsun istiyor aslında.

Şuraya gelmek istiyorum; hangi marka olursa olsun Trabzonsporumuza yakışır ve bizim beklentilerimizi karşılayacak forma ve ürünler çıkarır umarım. Yoksa Pumanın yaptığını Adidas yapmış olsaydı bize, şimdi "keşke Puma giyseydik, baksanıza avrupada onca takım puma giyiyor, ne kadar güzel" diye buraya yapıştırır dururduk.

Gönlüm Kappa dönemindeki tasarım ve kumaş kalitesini istiyor, aklım Nike gibi denenmemiş bir firmanın heyecan uyandıracağını, Adidasın geniş pazarlama ağına ulaşacağını söylüyor, mantığım bekleyip görelim hepimiz için hayırlısını dileyelim diyor.

Kappa isteyenlerin de, Nike diyenlerin de, Adidas diye tutturanların da hepsi haklı. İstekler, beklentiler belli.

Nasrettin Hoca gibi bitireyim ben de haklıyım. Ne dersiniz uşaklar?

Egemen Yılmaz
05.04.2008, 19:46
kappa' nın farklı ve asi bir havası var benim gözümde. bize en uygun o olur gibime geliyor.

Fatih
05.04.2008, 19:50
Sorun markada değil, markanın sponsor olduğu takıma olan yaklaşımında. Puma kötü marka değil, ama bize yaptığı formaların kalitesi kötü. Sezon bitmeden forma üzerindeki logolar düşer mi hiç. Sponsorumuz Kappa olsaydı bize yapacakları forma Denizlispor'a yaptıkları model ve kalitede olmazdı emin ol. Kötü bir takımda adidas veya nike görenler öyel düşünmüyordur.

Adidas veya Nike olsun diyenler de o markaların büyük takımlardaki ürün ve tasarımlarını düşünerek o olsun istiyor aslında.

Şuraya gelmek istiyorum; hangi marka olursa olsun Trabzonsporumuza yakışır ve bizim beklentilerimizi karşılayacak forma ve ürünler çıkarır umarım. Yoksa Pumanın yaptığını Adidas yapmış olsaydı bize, şimdi "keşke Puma giyseydik, baksanıza avrupada onca takım puma giyiyor, ne kadar güzel" diye buraya yapıştırır dururduk.

Gönlüm Kappa dönemindeki tasarım ve kumaş kalitesini istiyor, aklım Nike gibi denenmemiş bir firmanın heyecan uyandıracağını, Adidasın geniş pazarlama ağına ulaşacağını söylüyor, mantığım bekleyip görelim hepimiz için hayırlısını dileyelim diyor.

Kappa isteyenlerin de, Nike diyenlerin de, Adidas diye tutturanların da hepsi haklı. İstekler, beklentiler belli.

Nasrettin Hoca gibi bitireyim ben de haklıyım. Ne dersiniz uşaklar?

haklısın abi:)

Kasım Hilal
05.04.2008, 19:59
Kappa iyi de Kırşehir'de bulunmuyor..
Adidas olsun abi..

Alptuğ
05.04.2008, 20:04
yine kappa görmek isterim

BDiler61
05.04.2008, 20:05
Güzel kardeşim, bir şey söylüyorsun ama söylediklerinin içi bomboş!!! 3 eziklere durup dururken hiç bir firma bazı imkanlar sağlamıyor!... Bu adamlar sonuçta karşılığını almadan bir şey vermezler.Trabzonspor olarak marka değerimiz ne ki? ne isteyelim?Tribünlere bir bakın Avni Aker'de...Kaç kişi üzerinde resmi ürün olarak maçlara geliyor.Birde fener tribünlerine bakın her maçta en az 40.000 kişide orj.forma var.

Trabzon'da millet birbirini yerken adamlar Avrupa'da söz sahibi olmaya baladılar.Sen ne yapıyorsun?İntertoto'da kıytırık bir kasaba takımına eleniyorsun.Sonrada kendini dev aynasında görüyorsun.Artık birazda özeleştiri yapalım.Trabzonspor bu kardeşim, şu anda Alpet bile çıkıp reklamlarda sana 4 büyük diyorsa öpüp başına koyacaksın.

Hem 3 eziklerle aynı reklamda olmayı kendimize yediriyoruzda; Adidas'ı onlar giyiyor diye neden kendimize yakıştıramıyormuşuz?Bize Adidas sponsor olacak; Fenerbahçe değil!... Karıştırmayalım lütfen...

Aynı Avea değil mi 4 takımın ana sponsoru!!! Avea bize sponsor olmasa bu seferde Avea'yı yerden yere vurmayacakmıyız? Neden eziklere sponsor oluyorsun da, bize olmuyorsun diye... Allah aşkına bunu yapmayın... Fener'le rekabet edelim ama kin ve nefret ayrı şeyler... Bunları birbirinden ayırt edelim...

çok güzel yazmışsın abi

OfCumhuriyeti
05.04.2008, 20:08
abi ya adidas olsun ya nike diğer türlü formaları bulamıyoruz hiç biyerde

Kalkinmali
05.04.2008, 20:27
peki.. artik bekleyemez oldum :( ne zaman belli oluyor?

Hekimoğlu
05.04.2008, 20:47
http://www.trabzonspor.org.tr/images/resimler/mb5.jpg

bu formaları çok sevmiştim.Kappa.

Cenkhan
05.04.2008, 20:58

Arkadaşın yakındığı de bu zihniyette olanlar zaten. Şu yeni çıkan Alpet reklamını bile dert edindik, kenardaki çocuk neden sünepe gibi duruyor diye.. Dediğinde de gayet haklı; Adidas sponsor olursa adil davranmadıklarını söyleyecez, devamlı protesto başlıkları açacaz.. Çünkü bizim taraftarımızda "bizi yoketmek istiyorlar, biz büyüklüğümüzden feragat etmeyiz!" paranoyası hasıl olmuş. Şunu kabul edelim ki kimse Trabzonla uğraşmak için enerji sarfetmiyor, biz her konuda olduğu gibi bu konuda da kendimize yetiyoruz.

Keşke şu sponsorluk ve lisanslı ürün konusunda bizden adam olmaz diye yakınacağımıza Fener'in Gese'nin doğru yaptıkları hamleleri uygulayabilsek.

fetih aydın
05.04.2008, 21:12
ADİDAS iyidir yaa...ksnLkLede kappa oLmasın ne oLe yapısık yapısık yapıoLar dar karı t-sırt Lerı gıbı

Night61
05.04.2008, 21:27
evet alpet reklamındaki çocuk resmen ezik gibi duryo diğerlerinin yanında baktıkça insan utanıyor!

Murat Keçeci
05.04.2008, 21:30
kayserispor bile adidas giyniyor bizim bi ayrcalığımz olmalı bu ligde nıke giynen kaç takım var saysın biri herşeyimizlen başka olduğumuzu gösterelim bence

Sacit
05.04.2008, 21:36
Nike olsun bence..

Barça'nın kullandığı formadan..

cyberentalpi
05.04.2008, 21:47
Kappa iyi de Kırşehir'de bulunmuyor..
Adidas olsun abi..

ben izmirdeyim. Pumanin her haltini gördüm. Ama Ts formasini gormedim

Kadir Aydın
05.04.2008, 21:54
Nike olması zor. Nike, değil para vermek Türkiye pazarına para almadan iş yapmıyor.

Kalkinmali
05.04.2008, 22:16
arkadaslar en iyis Adidas olacak! siz gorun! :)

Trabzon'a cok yakisir bir sekilde hemde... muthis renklerle. Insallah Adidas olur!

Tunga
05.04.2008, 22:40
kayserispor bile adidas giyniyor bizim bi ayrcalığımz olmalı bu ligde nıke giynen kaç takım var saysın biri herşeyimizlen başka olduğumuzu gösterelim bence

Bunun cevabı, alttaki mesajda....

26.02.2008 | Cem Çetin | referansgazetesi

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=3570&highlight=Nike&page=143

Bu sayfada paylaşmıştım bu haberi. Okumayanlar için fikir verir düşüncesi ile buraya da yapıştırdım:

Nike, yıllık 43 milyon euro vererek Fransa Milli Takımı'nın forma sponsorluğunu Adidas'ın elinden aldı. Spor endüstrisinde Nike ile Adidas arasında yaşanan son derece agresif rekabet ortamı, spektaküler sayılabilecek yeni bir gelişmeye daha sahne oldu. Son dönemde Alman Adidas'ın ticari ataklarına cevap vermekte zorlanan Amerikan Nike, müthiş bir kararlılık örneği göstererek, Fransa Milli Futbol Takımı'nın forma sponsorluğunu kaptı.
Nike, Avrupa Kıtası'nda Adidas'ın 3 önemli kalesinden biri olan Fransa'yı ele geçirme arzusuna yıllık 42.6 milyon euroyla ulaştı. Nike-Fransa birlikteliği 2011'de başlayacak.
Halen Adidas'tan yıllık milyon euro kazanan Fransa, 2011'den itibaren yıllık 42.6 milyon euroyu kasasına koyacak.

10'dan 40 milyona
Fransa Futbol Federasyonu'nun (FFF) 2011-2018 yıllarını içeren forma sponsorluğu ihalesine Nike, Adidas ve Airness katıldı. 42.6 milyon euroluk teklifiyle Nike ihaleden zaferle ayrılırken, Adidas'ın teklifi 28.8 milyon euroda kaldı. Airness ise sadece 15 milyon euro önerdi. 1972'den beri Adidas ile çalışan Fransa'nın, yeni dönem için tercihini Nike lehine yapması, Amerikan firması için bir zafer, Adidas için ise ciddi bir kayıp şeklinde değerlendirilebilir. Nike'in baş döndürücü teklifi en çok FFF'nin Başkanı Jean Pierre Escalettes'ın yüzünü güldürdü. "Başlattığımız ihale sistemi sayesinde gelirlerimiz arttı" diyen Escalettes, "Geçmişte yapılanları eleştirmek istemiyorum ama profesyonel çalışma ortamı yarattığımız günden bu yana federasyonun kasasına giren miktarlarda gözle görülür artışlar var" dedi.
Fransa gibi önemli bir partnerini kaybeden Adidas ise ortaya çıkan tabloyu, "FFF'nin tercihi tamamen ticari. Bu sporun kanunu. Aslında bizim teklifimiz de oldukça cazip ve bir o kadar da mantıklıydı. Ne var ki ihaleyi kaybettik. Ancak Fransa pazarı sadece Milli Takım ile sınırlı değil. Yılda 350 ila 400 bin arasında sattığımız O. Marsilya forması var. Fransa Milli Takımı'nın forması ise sadece Dünya Kupası'ın organize edildiği yıllarda 500 bin satıyor" dedi.

Adidas'ın düşen kalesi
Nike, Fransa'dan önce Almanya ve İspanya'nın sponsorluklarını hedeflemişti. Nike, Fransa örneğindeki gibi Almanya'ya yıllık 62.5 milyon euro önermiş ancak Panzerler Adidas'ın 20 milyon euroluk teklifinde karar kılmıştı. Böylece Nike, Adidas'ın doğduğu topraklarda arzuladığı sonuca ulaşamamıştı.
Benzer tablo geçen aylarda Nike'in İspanyollarla olan ilişkisine de yaşanmıştı.
Ancak 3. kez aynı başarısızlığı yaşamamak isteyen Nike, kesenin ağzını daha da açıp, şeffaf bir ihale ortamı hazırlayan Fransızlara "Evet" dedirtmeyi başardı. "Aslında Adidas için bir parça üzgünüm" diyen FFF Başkanı Escalettes, "Ben bile Fransa ile Adidas'ın ayrılabileceğini düşünmeyenlerdendim. Bu değişimi kabullenmek elbette kolay olmayacak. Ancak bu yeni kaynaklarla, önümüzün daha açık olduğu bir gerçek" diye konuştu.

Dünya şampiyonu sadece 16 milyon euro kazanıyor
Nike'in Fransızlarla yaptığı 320 milyon euroluk anlaşma pekçok ülkeyi kıskındıracak nitelikte. Avrupa Kıtası'ndaki örneklere bakıldığında İspanya ve Almanya'yı elinde bulunduran Adidas, bu 2 ülkenin forma sponsorluğu için yıllık 20 milyon euro ödüyor. Puma ise son Dünya Şampiyonu İtalya'ya 16 milyon euroluk bir katkı sağlıyor. Bu miktarın dışında Puma'nın uyguladığı bonuslar da bulunuyor. İtalya 2008'de Avrupa Şampiyonu olursa Puma'dan 5 milyon euro daha alacak. 2014'e kadar Umbro ile sözleşmesi bulunan İngiltere ise bir süre önce Nike tarafından satın alınan Umbro'dan yıllık 20 milyon euro alıyor. Avrupa dışında 2006'da Brezilya ile anlaşan Nike, Sambacılara yıllık 10 milyon euro ödüyor. Tüm bu örnekler Nike ile Fransızlar arasındaki anlaşmanın cazipliğini gözler önüne seriyor. Bakalım Nike'in bu "sürpriz" atağına Adidas nasıl bir cevap verecek?

4 büyük para alıyor, diğerleri para veriyor
Türkiye'de Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor forma sponsorluğundan gelir elde ederken Süper Lig'in diğer 14 takımı promosyon karşılığı, malzeme desteği veya parasını ödeyerek forma tercini yapıyor. Buna göre, Fenerbahçe Adidas'tan yaklaşık 2 milyon euro alırken Galatasaray da Adidas'tan 1.5-2 milyon euro arası bir gelir sağlıyor. Umro ile anlaşmalı olan Beşiktaş'ın forma geliriyse 1-1.5 milyon euro arasında. Trabzonspor ise Puma'dan yıllık 175 bin YTL alıyor.

Milli Takım da Nike'tan giyiniyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yapılan anlaşma çerçevesinde A Milli Takım 2009'a kadar Nike formaları giyecek. TFF, Nike'tan ne kadar para aldığını anlaşmanın gizlilik maddesi çerçevesinde açıklamıyor ancak bu rakamın yıllık 2 milyon euro olduğu kaydediliyor. Federasyon kaynakları, dört büyükler dahil Türkiye'de en iyi forma sponsorluğu anlaşmasını Milli Takım'ın yaptığını belirtiyor.

TAKIM FİRMA ANLAŞMA

Fenerbahçe Adidas Yıllık 2 milyon euro kazanıyor

Galatasaray Adidas Yıllık 1.5-2 milyon euro kazanıyor

Beşiktaş Umbro Yıllık 1-1.5 milyon euro kazanıyor

Trabzonspor Puma Yıllık 175 bin YTL kazanıyor

Sivasspor Diadora Malzeme karşılığı giyiyor

Kayserispor Adidas Para ödeyerek giyiyor

V.Manisaspor Lescon Malzeme karşılığı giyiyor

Gençlerbirliği Lotto Malzeme karşılığı giyiyor

G.Oftaşspor Lotto Malzeme karşılığı giyiyor

Ankaragücü Umbro Para ödeyerek giyiyor

Ankaraspor Nike Para ödeyerek giyiyor

Bursaspor Puma Malzeme karşılığı giyiyor

Gaziantepspor Lescon Malzeme karşılığı giyiyor

Konyaspor Lotto Para ödeyerek giyiyor

Denizlispor Kappa Malzeme karşılığı gidiyor

Ç. Rizespor Adidas Para ödeyerek giyiyor

İstanbul BB Lescon Para ödeyerek giyiyor

Kasımpaşaspor Lotto Para ödeyerek giyiyor

Eğer sponsor olacak firma, para ödemek yerine, bir de üstüne para isteyecekse, o zaman isterse Sümerbank olsun; ama kulübün cebine dokunmasın.

muratd61
05.04.2008, 22:57
bence adidas olsun yeni sezonda formalarımız..rakibine sahayı dar eden tolunya ünal ogün hami abdullah şota lı kadromuz adidas giyiyordu...

ÜNAL
05.04.2008, 23:12
Adidas sadece forma yapmakla kalmayıp çok güzel eşofman takımları ve daha çeşitli ürünler de yapar.

Serdær
05.04.2008, 23:16
Forma ne model olursa olsun İçindeki önemli İÇİNDEKİ !

Murat Keçeci
05.04.2008, 23:18

arkadaşlar şu sosyal mesajı vermekten bıkmadınız mı ben okumaktan bıktım da onu herkes biliyor zaten :):)

Nytre
05.04.2008, 23:20
forma markasindan onemli olarak eger formalar standartlara uygun olmazsa yapan firma tazminat odesin bu madde anlasmada olsun

Serdær
05.04.2008, 23:20
arkadaşlar şu sosyal mesajı vermekten bıkmadınız mı ben okumaktan bıktım da onu herkes biliyor zaten :):)

Yanlıs mı söylüyoruz sence ?

h@msi61
05.04.2008, 23:28
Kesinlikle adidas olmali, boylece cok genis bir alici kitlesine de ulasmak mumkun. Bugun Istanbul'da bir alisveris merkezine gidin, fenerin, gsnin formalari adidas magazalarinda ve diger yerlerde cirit atiyor. Taksimdeki 3-4 katli puma magazasi ise en ucra biyere bir model Trabzonspor formasi ya koyuyor ya koymuyor. Adamlarin bordoyla-kirmiziyi, acik maviyle- koyu maviyi ayirt edememesi de cabasi. Bize bu iskenceyi yaptiklari icin bayagi bir para oduyorlar diye dusunuyodum, sadece 175bin euro imis, saka gibi. Nike ise mahmutpasadan fanila filan alip amblemini basiyor heralde, o milli takim formalari ne oyle, rezalet... Kappanin o yillardaki takimin basarisindan dolayi kalbimizde ayri yeri var, o da olursa guzel olur...

Murat Keçeci
05.04.2008, 23:29
Yanlıs mı söylüyoruz sence ?

doğru söylüyorsunda bu sözü en az 25 kez daha duydum bu forma konusunda o yüzden diyorum

alper*
05.04.2008, 23:37
Bu mantığa göre fanilayla çıksak da önemli olan skor :D

Serdær
05.04.2008, 23:40
Bu mantığa göre fanilayla çıksak da önemli olan skor :D

İsterse Atlet'te çıksınlar. Bordo mavi olsun.

Yine alırım . ;)

baris6161
06.04.2008, 00:36
oyumu KAPPA olarak kullandım ama hangisi kulübe daha fazla para getirecekse o olsun bence

İskender66
06.04.2008, 01:24
Bence Trabzonsporumuza en kaliteli marka yakışır. Yani adidas.

Emiroğlu
06.04.2008, 03:02
Kesinlikle ADİDAS demek ile beraber (yanlış isem düzeltin) , bu markanın takımları seçtiğini duydum.Takımın markayı değil.

Ibo61
06.04.2008, 03:03
Insallah ADIDAS olur. PUMA olmasinda....

Zuma_Yattara
06.04.2008, 03:19
Tabii ki kappa! Bir de siyah formalari var onlarin harika! Düsünebiliyormusunuz forma siyah bordo mavi cizgileri var fistik gibi. Insallah olur da bu berbat puma'dan kurtuluruz.

krdnz
06.04.2008, 03:32
YERLİ MALI OLSUN...

Çünkü,ben bu sene hiçbir Puma mağazasında formamızı görmedim.İtalya forması satan mağaza Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birine sponsor olmuş formasını mağazasında bulundurmuyor.Farkında değil belki de nasıl bir kitleye hitap ettiğinin.En iyisi Türk markalar,hem Trabzonspor'un karakterini yansıtma açısından iyi olur hemde sponsor firma kimin sponsoru olduğunu daha iyi idrak eder.

ts@dc
06.04.2008, 08:42

anlamayanlar efsanlerin giydikleri gariban formalara bir bakabilirler kulubun sayfasindan.

Şahinoğlu
06.04.2008, 10:31
Yurdun her alışveriş merkezinde mağazası mutlaka bulunan ve kaliteside diğerlerinden iyi olduğu için Adidas diyorum Kappa'da güzel ama Kappa mağazası bulmak zor her yerde.

Semih GÜL
06.04.2008, 11:01
Valla kalite diyorsak formada ençok hoşuma giden kappa...

Kasım Hilal
06.04.2008, 12:00
YERLİ MALI OLSUN...

Çünkü,ben bu sene hiçbir Puma mağazasında formamızı görmedim.İtalya forması satan mağaza Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birine sponsor olmuş formasını mağazasında bulundurmuyor.Farkında değil belki de nasıl bir kitleye hitap ettiğinin.En iyisi Türk markalar,hem Trabzonspor'un karakterini yansıtma açısından iyi olur hemde sponsor firma kimin sponsoru olduğunu daha iyi idrak eder.

Var mı alternatif olarak sunabileceğimiz bir Türk markası..
TS Club olmadı, kalitede sınıfta kaldı..
Gerçi yanlı ş hatırlamıyorsam Denizli ili bu konuda dünya pazarına bile açılıyor ama firmalar yine yabancı...