PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'u Trabzonlular Es Geçmiyor

BEYTEKİN61
01.04.2008, 12:00
evet süper ligde ve diğer liglerde en çok trabzonlu futbolcular varmış.pek çok ilin takımının olmadığı ligimizde(örneğin bartın hala amatör) trabzonun 7 takımı var. trabzonun süper ligde oynadığı maçlarda trabzonlu futbolcular gol atmış.mehmet yılmaz, serkan çalık,ibrahim şahin,erhan küçük...... bizim bu futbolcu potansiyelini değerlendirmemiz lazım..... trabzon trabzonluyla şampiyon olur.....

Mehmet Fırat
01.04.2008, 12:05
Başlığın adı ile içeriği biraz tezat sanki. :rolleyes:

Ben önce, özevlatlara göndermede bulunan bir başlık zannetmiştim ama tam tersiymiş. :)

Mehmet Fatih Yavuz
01.04.2008, 12:05
trabzonsporun 20 senede oluşturduğu en iyi kadro 95-96 kadrosudur.
bi kontrol edin bakalım kaç tane trabzonlu var kadroda..

başarı iyi futbolcularla gelir.
trabzonlu olursa "ooh suyundan da koy" olur.
ama şart olan iyi futbolcu olması, trabzonlu olması değil.

Mehmet Fatih Yavuz
01.04.2008, 12:07
-----------------nihat----------
-------cengiz---ogün----osman--
lemi---ünal---tolunay------abdullah
----------hami---şota-------------

başarı iyi futbolcularla gelir..
kütükte başarı aramanın alemi yok.

orta sahadaki 5. isim bazen soner oluyordu.. onu da trabzonlu listesine ekleyebiliriz.

BEYTEKİN61
01.04.2008, 12:18
başlığın içeriği tezat değil.biraz mecazi bir anlam var.trabzon bu sezon trabzonlu olan oyuncular yüzünden çok puan kaybetti.onu anlatmak istedim. ben futbolcuların hepsi trabzonlu olsun demedim. o kadroda trabzonlu olanlar yeter. siz sayın kaç tane var.

BEYTEKİN61
01.04.2008, 12:19
önemli olan takımı ateşleyecek trabzonlu futbolcuların olması.

Mehmet Fatih Yavuz
01.04.2008, 12:21
ogün(gurbetçidir, almanyadan geldi)..
lemi..
hami..

o kadar..
işte bi de bazen orta sahada soner..

yani kalıp 11 kişide maximum 4 tane trabzonlu var ideal kadroda..
bunların da 2 tanesi kilit oyuncu değil.
lemi ve soner..
ogün ve hami çok önemli isimlerdi.

yani bu işin trabzonlu olmasıyla alakası yok.
bizde zaten her zaman 2-3 tane trabzonlu oluyor.

memleketi trabzon diye ligdeki bütün trabzonlu topçuları toplayacak halimiz yok.

~UniCef~
01.04.2008, 12:54
Mehmet Yilmaz yeterli oynadi bizim icin ama ne yapti?

hic birsey... ondan birsey olmadi..!

BEYTEKİN61
01.04.2008, 13:40
o başlık mecazi bir başlıktı dedim ama kimse anlamadı. bitirmek yok etmek değil. burda asıl anlatmak istediğim ligimizde trabzonlu oyuncuların çokluğuve iyi olan futbolculardan da yararlanılması gerektiği. herkese sevgiler. bordo mavi

kudu_61
01.04.2008, 14:13
adamlar profesyonel ekmek yiyorlar bu meslekten trabzonlunun trabzona gol atması bana gurur verir yeterki trabzonlu atsın baki mercimekte trabzonlu ama o herifle gurur duymuyorum çünkü yakışanı yapmıyorlar diğerleri bir trabzonluya yakışanı yapıyor ekmek yedikleri tekneye ihanet etmiyorlar olması gereken de bu zaten

Faik Yılmaz
01.04.2008, 14:20
Kadrodaki Trabzonlular.....

Ya da Bordo-Mavi formayı giyenler gerçek Trabzonlu gibi oynamadığı sürece daha çok gol ve goller yeriz......

bideo yediğimiz gollerde Tolganın özel imzası var......Yarım saatte kaleye giden topu kurtaramamak gibi....

BEYTEKİN61
01.04.2008, 15:22
evet çok haklısınız. sadri şener farkında bunun. sabır diyot o da. sabredelım bakalım. şampiyonluk ne zaman

KUTADGU
01.04.2008, 15:37
Bir zamanlar FB'si gibi...

Kimden gol yediysen, onu transfer et....

Daha fazla yorum yok....

ibrahim tolgun
01.04.2008, 15:42
bence o kutsal formayı kim giyerse giysin,nereli oldugu hiç önemli degil,önemli olan formanın hakkını veriyomu?

BEYTEKİN61
01.04.2008, 15:45
ben bize gol atanları alalım demıyorum. trabzonlu olmayanlar oynamasında demıyorum. soylemek ıstedıgım bızde bu futbolcu potansıyelı var. bundan faydalanalım. örnek barış memiş.

POYRAZ
01.04.2008, 15:52
Takima faydali olacagi düsünüldükten sonra transfer edilir.

poetricus
01.04.2008, 16:12
Sadece Trabzonlular söz konusu değil; sattığımız futbolcular içerisinde bize gol atmayan kimler var diye bakmak lazım:
Mehmet Zengin, Kaleciler ve yabancılar.
Kalacilerden gol yeme ihtimalimiz düşük ama belli olmaz.
Yabancıların gittiği takımlarla karşılaşmadık, çok şükür.
Bir tek Mehmet Zengin Altay'da bize karşı oynayıp boş geçti, çok şükür!

Hasan Özer bize her maç gol atardı ama Trabzonlu değildi, Orhan kaynak da bize gol attı ama o da Trabzonlu değildi. Böyle pek çok isim var.

ilteriş
01.04.2008, 16:16
Başkaları sattığı oyuncuların kendilerine karşı oynamalarını sözleşme maddeleri ile engellerken;Trabzonlu oyuncuların bize gol atması bizim için gayet güzel.Şaibesiz takımız vesselam.

Hekimoğlu
01.04.2008, 16:20
golü yiyen de Trabzonlu.

BEYTEKİN61
01.04.2008, 16:31
evet benım dedığimde bu. ligimizde trabzonlu futbolcular çok. bununlada gurur duyuyorum. trabzon bir futbolun başkenti

Gökhan ÖZDEMİR
01.04.2008, 16:34
trabzon futbol şehridir.

İskender
01.04.2008, 17:18
Trabzonlu oyuncuların takımımızı oluşturması tabiki gurur verir bizlere...
Fakat bu bence küçük bir ayrıntı sadece, Oyuncu zenginliği açısından yukarıda sayılan isimler takımda olabilir tabiki....
Kaçı bizde direkt oynar işte burası muamma...

Emre B.
01.04.2008, 17:29
Bu adamların tek başarısı bize gol atmak.

Ahmet Faruk
01.04.2008, 17:32
Bu adamların tek başarısı bize gol atmak.
Trabzonspora gol atmayan Trabzonlu, Trabzonlu sayılmıyor.
Yoksa niye gollerden sonra çıldırsın Bizim Trabzonlular,
Has ve öz Trabzonlu olma şerefine nail oldukları için tabiiki...

Mayls
01.04.2008, 18:08
Süper Lig'de Trabzon'lu bir yildiz, ya da yildiz adayi yok. Tek Trabzon'lu yildiz Yattara, tek Trabzon'lu yildiz adayi Baris.

ilhan
01.04.2008, 18:12
Bizden gidenler bize karşı hayatlarının maçıymış gibi oynuyor.

Samet Yildirim
01.04.2008, 18:14
sezon 2004-2005 TAKIMIN SAMPIOYNLUGU ellinden alindi ve 40 bin kisi yürüdü..

o takimda 3 tane trabzonlu var ilk 11 de, hüseyin, fatih tekke,gökdeniz karadeniz...

yani illa trabzonlulari toplamaya gerek yok hep sacmalamakdir bu...

TRABZONLULARDAN kactenesi TS da oynama kalitesi vardir ???

bence cok az...erhan kücük-mehmet yilmaz vs. vs. bunlari ne yapacam bens ampiyon mu olacam yoksa küme düsmemeye mi oynicam ?!?!?!

_ERHaN_
01.04.2008, 18:21
Tabi ya bizim takımın Trabzon kökenli futbolculardan kurulması takıma gereğinden daha fazla katkı yapar ... mesela erhan küçük'ten başlayabiliriz nede olsa takımı küme düşüyo.

Ali Can
01.04.2008, 18:34
Bir zamanlar FB'si gibi...

Kimden gol yediysen, onu transfer et....

Daha fazla yorum yok....
bu dediğini yapmamız için dünya bankasından kredi çekmeliyiz
biz o kadar çok gol yiyoruz ki
bu mantığa göre alacağımız adamlarda bi o kadarda fazla

EmrahYalçınalp
01.04.2008, 18:43
bi kontrol edin bakalım kaç tane trabzonlu var kadroda..

başarı iyi futbolcularla gelir.
trabzonlu olursa "ooh suyundan da koy" olur.
ama şart olan iyi futbolcu olması, trabzonlu olması değil.
"Trabzonluluk" çok önemli. Ama bu coğrafi olarak Trabzonlu olmaktan öte birşey tabi. O kadroda hemen herkes "Trabzonlu" idi yani. Nüfus kağıtlarını bilemem, gördüğüm öyleydi...

Hep aynı örnekleri veriyorum ama, ne bileyim, Berat mesela... Sanki bizim köyden yahu :D Orhan Çıkırıkçı mesela... Adam buralı işte... Osman, Şota, Arçil, Cengiz, sonradan "tuhaf"laşsalarda Tolunay, Abdullah, hepsi buralıydı...

Değil miydi?
:)

Bununla birlikte Trabzonlu olupta 5 kere top sektirince Louise Vuitton çantayla gezmeyi "entellik" sanan genç arkadaşlar var...

Kısaca, iyi futbol iyi futbolcularla oynanır. İyi futbolcu da pahalı ya da Trabzonlu olmak zorunda değil...

Çağatay_
01.04.2008, 18:49
Erhan Namlı'yı sattık bize hemen gol attı :D Trabzonlu değildi gerçi..

Asıl arkadaşın anlattığı olay , bu Serkan Çalık 61 giyiyor.Bir nevi Trabzona göz kırpıyor.

Bu adam neden bizde değil de GS de ? Bunun en son suçlusu Serkan'dır..BJK de 18 yaşındaki arkadaş Trabzonsporda oynamak istiyor , neden BJK de ? Bu fırsatları değerlendirmekten bahsediliyor.Ve bence doğru bir noktaya temas edilmiş..

Hüseyin Çümen
01.04.2008, 20:17
ben futbolcu olsam heralde Trabzonspora karşı topa vururken ayağım titrerdi vuramazdım o topa benden profesyonel olmaz belki ama neyapayım çok seviyorum

Cafer Bulur
01.04.2008, 21:00
bu futbolcular bize gol atti diye transfer etmeyi düsünmek kolaya kacmaktir.her futbolcu büyük takimlara karsi büyük oynamak ister.önemli olan bu performansi sezonun geneline yaymaktir.bahsi gecen oyuncular genelde istikrarli bir performans gösteremiyorlar.bunun icindir ki bize gol atan veya cok iyi oynayan futbolcuyu transfer etmemiz dogru orantili olmamalidir.br oyuncuyu transfer etmek istememizdeki kriter bir sezon boyunca ortaya koydugu performans olmali.bu kritere trabzonlu olusu da ekleniyorsa bizim icin bir tercih sebebidir.mehmet yilmaz,ibrahim sahin,erhan kücük vs. trabzonspora ilac olacak futbolcular degildir.

Great White
01.04.2008, 21:22
evet süper ligde ve diğer liglerde en çok trabzonlu futbolcular varmış.pek çok ilin takımının olmadığı ligimizde(örneğin bartın hala amatör) trabzonun 7 takımı var. trabzonun süper ligde oynadığı maçlarda trabzonlu futbolcular gol atmış.mehmet yılmaz, serkan çalık,ibrahim şahin,erhan küçük...... bizim bu futbolcu potansiyelini değerlendirmemiz lazım..... trabzon trabzonluyla şampiyon olur.....

Mantığa da bak:D

Sezon boyunca Trabzon' lu kramponların ayağından toplasan 3 ya da 4 gol yemişiz ama gerisi yedi düvel uzak akrabadan gelmiş..

Bu mantıkla(!) hareket edersek hiç Trabzon' lu oynamasın bu takımda..

Daha da yazılacak şeyler var ama başlığı oluşturan "yazı" da en fazla bu kadarını hakediyor maalesef..

gumushaneli29
02.04.2008, 09:53
Trabzonlu olması önemli değil önemli olan bu takımda oynayan oyuncuların takımı için sahaya yüreğini koymasıdır.Ama Erhan Küçük iyi bir futbolcu Lig A dan beri takip ediyorum.Bir de geçen yıl Elazığda oynayan bu yıl İBB deki Erman Kılıç iyi bir futbolcu alınmasında yarar vardır.Genç bir oyuncu ve orta sahadaki pas trafiğini şekillendirecek bir yapıya sahip.

BEYTEKİN61
02.04.2008, 10:49
ben hangi takımda olursa olsun 61 numaralı formayı giyenlerle gurur duyuyorum.

BEYTEKİN61
02.04.2008, 10:51
http://s2.ytimg.com/vi/yRwPLLNwf6Y/default.jpg (http://www.youtube.com/watch?v=yRwPLLNwf6Y&feature=related) Şampiyon trabzonspor

Mustafa AYDIN
02.04.2008, 10:57
Profesyonel liglerde oynayan futbolculalrın % 25 i Trabzon kökenlidir,buda 250 kişiye tekabül eder sırf Trabzonlu diye Trabzonsporda oynayacak diye bir kaide yok,Trabzonspor formasını hak eden giymelidir..

Murat Aydın
02.04.2008, 10:59
trabzonsporun bugünlere gelmesinin en büyük sebebidir bu konu.trabzon bir futbolcu tarlasıdır.herşey mevcut.ama o tohumları filizlendirecek insanlar olmadı.bu kadar büyük bir potansiyeli olan şehirden nerdeyse futbolcu çıkmıyor daha.fazla söze gerek yok bence.ne zaman değerlerimize sahip çıkarız ne zaman onların geleceğin yıldızları olacağına inanırız işte o zaman özlenen trabzonsporumuzu geri alabiliriz. SAYGILARIMLA...

BEYTEKİN61
02.04.2008, 11:30
http://s2.ytimg.com/vi/yRwPLLNwf6Y/default.jpg (file:///C:/watch?v=yRwPLLNwf6Y&feature=related)biz trabzonsporlu olmayı onlardan öğrendik,trabzonsporlu gibi mucadele etmeyi,trabzonsporlu gibi kafa tutmayı,bir trabzonsporlu gibi topa vurmayı, trabzonsporlu gıbı bu işe yürek koymayı, biz büyük takım olmayı onlardan öğrendik. gelecekte bunun gibi olacak. 3 buyuk saltanatı yine yıkacağız.

poetricus
02.04.2008, 11:46
"Trabzonluluk" çok önemli. Ama bu coğrafi olarak Trabzonlu olmaktan öte birşey tabi. O kadroda hemen herkes "Trabzonlu" idi yani. Nüfus kağıtlarını bilemem, gördüğüm öyleydi...

Hep aynı örnekleri veriyorum ama, ne bileyim, Berat mesela... Sanki bizim köyden yahu! Orhan Çıkırıkçı mesela... Adam buralı işte... Osman, Şota, Arçil, Cengiz, sonradan "tuhaf"laşsalarda Tolunay, Abdullah, hepsi buralıydı...

Değil miydi?

Bununla birlikte Trabzonlu olup da 5 kere top sektirince Louise Vuitton çantayla gezmeyi "entellik" sanan genç arkadaşlar var...
Kısaca, iyi futbol iyi futbolcularla oynanır. İyi futbolcu da pahalı ya da Trabzonlu olmak zorunda değil...
Altına tereddütsüz imza atacağım bir yazı. Ukalalık addedilmez umarım.
Bu isimlere bizim köyden Harun ve hem futbolcu hem de BMN üyesi Cyzio'lar da eklenebilir. Bu arada "gerçek efsanelerden" İskender Gönen'i unutmayalım.

Tuhaflaşan hatta ucubeye döünüşenlere de Şenol Ustaömer, Tuncay Soyak gibileri ekleyebiliriz.

Mehmet Fatih Yavuz
02.04.2008, 11:54
iyi futbolcu şehir tarafından sahiplenilir "bizden" olur.
yeteneksiz futbolcu kütüğünde trabzon faroz bile yazsa bizden kabul edilmez, sahiplenilmez.
yazıya bi yönden katılıyorum.
o futbolcular kaliteleri sebebi ile şehir ve taraftar tarafından sahiplenilmiş ve "bizden" olmuşlardır.

gelen gürcü bile olsa, türk bile değil, bağra basılabilir.
yeter ki yetenek olsun.

bu işin özü yetenektir.
kütüğünde ne yazarsa yazsın bizden kabul edilmesi yeteneği ile doğru orantılıdır.

sezo83
02.04.2008, 12:00
Arkadaşlar Trabzonluluk farklıdır Trabzonsporluluk farklıdır.Ben Giresunluyum ama Fanatik bir Trabzonsporluyum.Nüfus kağıdımda da Trabzon yazmıyor.Ne olacak şimdi.

poetricus
02.04.2008, 12:03
Arkadaşlar Trabzonluluk farklıdır Trabzonsporluluk farklıdır. Ben Giresun'luyum ama Fanatik bir Trabzonsporluyum. Nüfus kağıdımda da Trabzon yazmıyor. Ne olacak şimdi.
Kimse adına konuşamam ama benim başımın üstünde yerin var.

Mehmet Fatih Yavuz
02.04.2008, 12:05
Arkadaşlar Trabzonluluk farklıdır Trabzonsporluluk farklıdır.Ben Giresunluyum ama Fanatik bir Trabzonsporluyum.Nüfus kağıdımda da Trabzon yazmıyor.Ne olacak şimdi.

ben trabzonluyum ve trabzonsporluyum.

ama benim için senin trabzonsporluluğun benimkinden çok daha kıymetlidir.

bir trabzonlunun trabzonsporu tutması için bir sürü sebep sayılabilir.

ama trabzonlu olmayan birinin trabzonsporlu olması onun trabzonspor felsefesine olan inancının en büyük, tek ve yeter kanıtıdır.

tekrar söylüyorum, senin trabzonsporluluğun benimkinden çok daha kıymetlidir.

sezo83
02.04.2008, 12:05
Teşekkür ederim.Ben kendimi bildim bileli maçların neredeyse tamamını izledim veya dinledim.Hala bile gider izlerim isterse küme düşsün yine izlerim.Bize çok uzak bi kelime bu "küme düşmek".Ben Trabzonsporluyum ve bundan oldukça gurur duyuyorum.

poetricus
02.04.2008, 12:08
Bize çok uzak bi kelime bu "küme düşmek".Ben Trabzonsporluyum ve bundan oldukça gurur duyuyorum.
Bizler de sizlerle gurur duyuyoruz.

İçimden geçenleri yazmaktan vazgeç Fatih.
Müthiş bir form grafiğin var. Sayende ıskartaya çıktım resmen.

sezo83
02.04.2008, 12:08
Arkadaşlar teşekkür ederim.Herkes takıma verebildiği katkı kadar Trabzonsporludur.Bu arada bazen Trabzonlu arkadaşlarla tanışıyorum ve İstanbul takımı tutuyorlar.Çok garipsiyorum.İnsan Trabzonda oturupta hemde ailesi de Trabzonlu, nasıl gidip İstanbul takımı tutabiliyor.

poetricus
02.04.2008, 12:10
İnsan Trabzon'da oturup da hem de ailesi de Trabzonlu, nasıl gidip İstanbul takımı tutabiliyor?
Nuh Peygamber'in oğlunun iman etmemesi gibi bir şey olsa gerek.
"Kanları bozuk" diyeceğim ayıp olacak.
Ben bu akşam Chelsa'lıyım. Bu sayılmaz.

Mehmet Fatih Yavuz
02.04.2008, 12:15
ben düzcede büyüdüm..
okuldan çoğu arkadaşım istanbul takımlarını tutuyordu.
bunların 2 tanesi KTÜ yü kazandı.
biri gs li biri fenerliydi.
tatillerde vs. lerde döner onlarla trabzon maçlarına giderdim.
2-3 senede şehrin havası yüzünden inanılmaz trabzonspor sempatizanı haline geldiler.
hatta birinin istanbul takımından vazgeçtiğini dahi söyleyebilirim.
benim kadar trabzonsporu savunur hale gelmişti.

trabzonda yaşayıp, üzerine trabzonlu olup trabzonsporu tutmamak büyük meziyet gerektirir.
insan doğasına aykırı şeyler bazen oluyor.
bu da onlardan biri..:)

sezo83
02.04.2008, 12:19
:) teşekkürler fatih bu güzel örnek için.birde ne kadar istanbul takımı düşmenı olsak bile ben yabancılara karşı Türk takımlarını tutarım.Bu fener olsa bile

BEYTEKİN61
02.04.2008, 12:47
trabzonspor bir sevdadır. ama trabzonlu olupta trabzonsporu tutmayanları kınıyorum. bence doğum yeri önemli değil. trabzonspor sevdasında buluşmuşuz ya o yeter

_ERHaN_
02.04.2008, 13:18
Trabzonsporda oynayan futbolcular Trabzonlu olursa takıma daha fazla katkıda bulunur ben şimdi futbolcu olsam diyarbakırdamı daha iyi oynarım Trabzonspordamı tabiki TRABZONSPOR DA YANİ BUNU DÜŞÜNMELERİ LAZIM...

Mustafa K. Demirbaş
02.04.2008, 13:21
baskası atacagına onlar atsın daha ıyı tabı onlar atarken bızım yonetıcılerde ızlesın

h@msi61
02.04.2008, 16:39
Bu ilginc bir konu gercekten. Ergin Keles'in de yanlis bilmiyorsam TSL'de 2 golu var, ikisi de Sakaryaspor formasiyla ve tabiki biri bize. Digeri de yabanciya gitmemis:Rize'ye.

ÖmerFarukYılmaz
02.04.2008, 18:04
baskası atacagına onlar atsın daha ıyı tabı onlar atarken bızım yonetıcılerde ızlesın

:alkış: .

MehmetGÜRSOY61
02.04.2008, 19:38
iyi futbolcuu olması lazım bu 1-2 futbolcuylan olmuyorr iş yetenekli oyuncularda bitiyor

Cem Balcı
02.04.2008, 22:53
haydaaa...yine başladık...

takımda Trabzonlu topçulardan başkası olunca Allah günahmı yazıyo?caiz değilmi?

bırakın Allah aşkına ya...

Medallion
02.04.2008, 23:52
Trabzonsporda oynayan futbolcular Trabzonlu olursa takıma daha fazla katkıda bulunur ben şimdi futbolcu olsam diyarbakırdamı daha iyi oynarım Trabzonspordamı tabiki TRABZONSPOR DA YANİ BUNU DÜŞÜNMELERİ LAZIM...

Mehmet Yilmaz nerede basarili olmus? Trabzon da mi? Ankara da sanki cok mu basarili?
Hasan Ucuncu nerede basarili olmus?

Ilk basta futbolcuda yetenek olmasi lazim...
Sota Trabzon'lu muydu? Hami mi dersen Sota mi, ben Sota derim...

ibrahim tolgun
03.04.2008, 00:06
öz evlatcılık ta neyin nesi,trabzonlu olmayıp trabzonsporu tutanları napalım?tutmasınlar ozaman,ben cok bilirim trabzonlunun hasosu olup ta 3 ezikleri tutan bunlara ne demeli...

İdris Toksoy
03.04.2008, 00:08
Trabzon kendi evlatlarıyla başarıya ulaşır.

Cyzio
03.04.2008, 00:17
Bu isimlere bizim köyden Harun ve hem futbolcu hem de BMN üyesi Cyzio'lar da eklenebilir.

Teşekkürler, teveccühünüz:p.

Ben bu akşam Chelsa'lıyım.

Sizinle gene aynı saflarda yer almışız. Ama bu sezon maalesef hep hezimet, hep hezimet :(.

poetricus
03.04.2008, 01:21
Sizinle gene aynı saflarda yer almışız. Ama bu sezon maalesef hep hezimet, hep hezimet :(.
Kaderimiz bu Üstâd.
Trabzon kökenli futbolcuların bize gol atmasını niye bu kadar dert ediyoruz anlayamıyorum.
Bize kim gol atmıyor ki?
Trabzonlu futbolcular bizden başka kime gol atabiliyor ki?

Şuayip Aydın
03.04.2008, 01:32
erhan kucuk-giray kacar-ibrahim sahin-serkan calik-serkan atak-can parlayan-ve daha si incelen meli hele erhan kucuk cok ama cok etkili bir futbolcu

Tunga
03.04.2008, 01:34
Aslında bu öz evlatçılılla ilgili "Fırtına, İhtilal, Efsane: Trabzonspor" kitabında çok güzel bir söz vardı:

"Öze dönüş, takımda forma giyen her futbolcunun mutlaka Trabzon doğumlu olması anlamına gelmez. Önemli olan bordo-mavili formayı taşıyanların, taşıdığı formaya, tribünde takımını destekleyenler kadar değer vermesidir."

Murat Yığcı - Spor Yazarı

Cyzio
03.04.2008, 01:35
Bize kim gol atmıyor ki?

Vallahi bir zamanlar bir Coullybally vardı. Her sezon başka takımda oynar ve bizi hiç boş geçmezdi. Neyse, futbolu bıraktı da, kurtulduk.

Mustafa
03.04.2008, 01:38
Vallahi bir zamanlar bir Coullybally vardı. Her sezon başka takımda oynar ve bizi hiç boş geçmezdi. Neyse, futbolu bıraktı da, kurtulduk.

Oda Trabzon dogumlu olabilir mi acaba Üstad :eek:

Adem Erdoğan
03.04.2008, 01:40
Ertuğrul Sağlam da pek boş geçmezdi.
Aslen Gümüşhanelidir o da.

macka61
03.04.2008, 01:41
Aslında bu öz evlatçılılla ilgili "Fırtına, İhtilal, Efsane: Trabzonspor" kitabında çok güzel bir söz vardı:

"Öze dönüş, takımda forma giyen her futbolcunun mutlaka Trabzon doğumlu olması anlamına gelmez. Önemli olan bordo-mavili formayı taşıyanların, taşıdığı formaya, tribünde takımını destekleyenler kadar değer vermesidir."

işte gerçek bu sözün bittiği yer

Cyzio
03.04.2008, 01:43
Oda Trabzon dogumlu olabilir mi acaba Üstad :eek:

Eh, Musampa vasıtasıyla, belki... :D

poetricus
03.04.2008, 01:45

Buna hoca ve yöneticileri de eklemek gerek sanırım.

Tunga
03.04.2008, 01:47
Ekleyelim Üstadım o zaman, bize kim engel olabilir ki :)

Sönmez Özlü
03.04.2008, 02:17
sezon 2004-2005 TAKIMIN SAMPIOYNLUGU ellinden alindi ve 40 bin kisi yürüdü..

o takimda 3 tane trabzonlu var ilk 11 de, hüseyin, fatih tekke,gökdeniz karadeniz...

yani illa trabzonlulari toplamaya gerek yok hep sacmalamakdir bu...

TRABZONLULARDAN kactenesi TS da oynama kalitesi vardir ???

bence cok az...erhan kücük-mehmet yilmaz vs. vs. bunlari ne yapacam bens ampiyon mu olacam yoksa küme düsmemeye mi oynicam ?!?!?!

"11 Trabzonlu" terimini abartı buluyorum elbette. Yalnız kaçının Trabzonspor'da oynama kapasitesi var derken, bugünkü Trabzonspor'u kastediyorsanız, olmayanını zor bulursunuz açıkçası.

Kaliteli futbolcu olsun, Trabzonlu olmasa da olur dedik, şimdi hem Trabzonlu değiller hem de kaliteli değiller. Kadro çöplüğe döndü. Yattara'dan sonra en güvendiğimiz isim Barış. Ne tesadüf... Ve paradoksal bir biçimde hem ne sevinç hem de ne üzüntü...

Trabzonlu futbolcu olayının özü kanımca şudur:

Elbette Trabzonspor'da oynayacak futbolcularda aranacak ilk şart yeterli olmalarıdır. Yeterli olduğu halde karakteri bozuk olanlar da forma giymemeli, takıma alınmamalıdır.

Şu iki şartı sağlayan futbolcu adayları arasından bir transfer yapılacaksa, öncelik Trabzonlulara verilmelidir. Yani birbirine benzer, kalite seviyeleri denk olan iki futbolcular Trabzonlu olan tercih edilmelidir. Bu hem motivasyon açısından bir avantaj sağlar, hem de ilerisi için futbolcuyu elinde tutabilmek konusunda yararlı olur.

Başa dönersek; bugünkü Trabzonspor kadrosunda kim olsa oynar zaten. Önümüzdeki sene kurulacak kadro için pek çok transfer yapılacağı da belli. Bu kadar çok oyuncu alınırken hepsine 5'er 10'ar milyon dağıtma lüksümüz olmadığına göre, genç yeteneklerin de peşine düşülecek demektir. İşte burada Trabzonlular dikkatle taranmalıdır.

"Trabzonspor'da oynayabilecek Trabzonlu yok" dediğimiz süre boyunca Ali Bilgin, Serkan Çalık gibi adamlar çıktı. Bunu tekrarlamaya devam etmek yerine, bir bakalım, gerçekten var mı yok mu?

İyi geceler.

Cyzio
03.04.2008, 09:00

-----------------nihat----------
-------cengiz---ogün----osman--
lemi---ünal---tolunay------abdullah
----------hami---şota-------------

Tarihimizde üç defa yaşadığımız "Ferrari'yi Minibüs Şöförüne Teslim Etme Faciası"nın ilki ve en anlamlısı budur işte.

BEYTEKİN61
03.04.2008, 11:03
evet çok haklısın

Murat Acar
03.04.2008, 13:42
TRABZONSPOR umuzu tüm Türkiye sahiplenmiştir.Kütüğünde Trabzon yazmayan taraftar sayısı Yazanlardan daha çoktur.Artık bu tip polemikleri aşmalıyız.Hiç unutmam karşıyakanın cezası nedeniyle ankarada oynadığımız maçta sene 1991-1992sanırım dersaneden izmirli ama Fanatik Trabzonsporlu olan arkadaşımla gidip galibiyetin hemde farklı galibiyetin tadınıçıkarmıştık...

Ahmet Kuru
03.04.2008, 13:52
Niye Es geçsin ki Trabzonlu Trabzonspor u...
Eğer Ki geçerse ben Onun Trabzonluluğundan Şüphe Ederim.
Ekmeğini Yediğin yere İhanet edemezsin.
bence çok garip yaklaşımlı bir başlık olmuş.
Açıkcası Arka sayfadaki yazıları Okumadan yazıyorum ama futbol bu birileri atacak bu Trabzonlu olur veya olmaz.Öneml Olan içlerinden Kumaşı Kaliteli Olanları Trabzonspor a kazandırmak.yoksa gol atmışlar hiç önemli değil bence.

Ahmet Kuru
03.04.2008, 13:53
Niye Es geçsin ki Trabzonlu Trabzonspor u...
Eğer Ki geçerse ben Onun Trabzonluluğundan Şüphe Ederim.
Ekmeğini Yediğin yere İhanet edemezsin.
bence çok garip yaklaşımlı bir başlık olmuş.
Açıkcası Arka sayfadaki yazıları pek Okumadan yazıyorum ama futbol bu birileri atacak bu Trabzonlu olur veya olmaz.Öneml Olan içlerinden Kumaşı Kaliteli Olanları Trabzonspor a kazandırmak.yoksa gol atmışlar hiç önemli değil bence.

BEYTEKİN61
03.04.2008, 16:35
evet arkadasım baslığa bakarak yorum yapmayalım. bız öyle bır ayrıma karsıyız. yanlış anlıyorsunuz. bızım dedığımız trabzonda yetişen yeteneklı futbolcuları bulup tranzonspora kazandırmaktır. trabzonlu olmayıpta trabzonsporu tutanların başımızın üstünde yeri var. öyle bir ayrım olmaz.

TheRapZoNe
03.04.2008, 16:39
Evet dogrudur;Trabzonlu forvetler Trabzonsporla oynadiklari macta bos gecmiyorlar. Hatta bu hafta bos kaleye gol atamama konusunda doktora yapmis Selahattin oynar da gol atarsa sasirmam.

BEYTEKİN61
03.04.2008, 16:43
evet arkadaşım bu başlığı bı anlayan sen çıktın.therapzone teşekkürler

FatmaÇelik
03.04.2008, 16:53
Trabzonda doğan ister istemez Trabzonsporlu doğar
Doğmadan yolumuz belli bizim
Ha Trabzonda doğup da başka takımı destekleyenlere diyecek bi sözüm yok zaten onlar bi gün işin farkına varıp dövünecekler ama iş işten geçmiş olacak

BEYTEKİN61
03.04.2008, 16:58
yok dönmüyorlar.benim tanıdığım var .hala fenerbahçeyi tutuyor.

poetricus
03.04.2008, 17:02
Arkadaşlar abartıyorsunuz;
Bize neredeyse herkes gol atıyor. Onların arasında Trabzonluların olması da gayet normal; adam formasını giydiği takım için gol atar.

Murat Aydın
03.04.2008, 17:05
trabzonsporun alt yapısı ne yazıkkı futbolcu mezarlıgına donmustur bunun sebeblerı apacık ortadadır sen futbolcuna ılgı gostermezsen onu gururlandırmazsan oda sana gollerı sıralar bıze gol atan tum trabzonlular emın olunkı ıclerı cız ederek oynuyorlar ama onlarda ekmek parası derdınde bize gol atan trabzonluları tartışacağımıza onları bu takımdan gönderenleri tartışalım bence
SAYGILARIMLA...

BEYTEKİN61
03.04.2008, 17:07
bızım ona bişey dediğimiz yok. atmasın demıyoruz. atsın tabı atacakta. profesyonelliğin gereği bu. çoğuda 61 numaralı formayı gıyıyor. bu da bıze gurur verir.trabzonspor bır futbolcu tarlası ve bız bundan yararlanmalıyız.

Murat Aydın
03.04.2008, 17:08
bızım ona bişey dediğimiz yok. atmasın demıyoruz. atsın tabı atacakta. profesyonelliğin gereği bu. çoğuda 61 numaralı formayı gıyıyor. bu da bıze gurur verir.trabzonspor bır futbolcu tarlası ve bız bundan yararlanmalıyız.

sevgili kardeşim yararlanmalıyızda kım yararlandıracak

BEYTEKİN61
03.04.2008, 17:10
orasıda doğru.haklısın murat aydın.bırde olayın bu boyutu var

Mayls
03.04.2008, 17:11
Bence rakip ayirmak olmaz. Ekmegini yedigin takim memleketinle oynuyor diye "oynamamazlik" yapamazsin. Profesyonellikten ziyade is ahlakidir bu bence. Senin görevin futbol oynamaksa her halükarda oynamalisin futbolunu.

Uğurtan
03.04.2008, 17:13
Bence bu konu çok uzuyor.. Süper Lig'de birsürü hemşehrimiz topçu oynuyor diğer takımlarda 4-5'i gol atmış nedir yani.. Mehmet Yılmaz'ın ne kadar(!) topçu olduğunu hepimiz biliyoruz:) Gol atmış bize çok mu? O golü boş kaleye bende atardım.. Abartı bunlar abartı.. Yine öze dönüş masallarının bahanesi olur bu konular başka da bir işe yaramaz..

BEYTEKİN61
03.04.2008, 17:13
bızde öyle dıyoruz zatem selim55. önceki yazıları okursan göreceksin. selamlar

BEYTEKİN61
03.04.2008, 17:16
luckdown arkadaşım. trabzonda ıyı futbolcu yetişmiyor mu bız bunları takıma kazandıralım dıyoruz. mehmet yılmazı alalım demıyoruz. yanlış anlıyorsunuz.

Fatih BALTA
03.04.2008, 17:37
Tabiki Trabzondan yetişen yetenekli genç oyuncuları herkesden önce keşfedip takıma kazandırmalıyız.Fakat son zamanlarda sırtında 61 numara yazan herkesi alalım gibi bir durum oluşmaya başladı gibime geliyor.Yani sırf TRabzonsporlu yada Trabzonlu diyede uyuncu alınmaz.Trabzonlu olup bu takıma hiç bişey veremeyen, veremeden giden çok futbolcu olmuştur;TRabzonlu olmayıp bu takıma çok şey katanlar olduğu gibi.

BEYTEKİN61
04.04.2008, 10:32
evet. iyi futbolcuları almak lazım. trabzonsporu ılerıye tasıyabılecek yıldız adayları. bu tur futbolcuları bukmak lazım.

tsmetu
04.04.2008, 10:53
pas geçseler şaşarım zaten

BEYTEKİN61
04.04.2008, 16:41
araklısporda.ofsporda.değirmenderede yok mu yıldız adayları. bunların başarıları tesadüf değildir galiba. bunlar paf takımına alınıp denendikten sonra iyi olanlar oynatılabilir.

x_man
04.04.2008, 18:15
kaliteli kimse formayı en çok kim hakediyorsa o oynasın sırf trabzonlu diye oynatılmazki

BEYTEKİN61
06.04.2008, 16:28
barış memiş gibi iki üç futbolcu bulsak bıze yeter

Emirhan Makul
06.04.2008, 23:15
Trabzonlu Olup başka tutanlara anlam veremiyorum akıl mantık erdiremiorum onları görünce nutkum tutuluyor

Erdal
06.04.2008, 23:50
kaliteli kimse formayı en çok kim hakediyorsa o oynasın sırf trabzonlu diye oynatılmazki

Kimse sırf Trabzon lu diye kimseye forma verilsin demiyor. Kİmse de vermiyor zaten. Evet Ergün Keleş Trabzonspor da olmamalı .Ama Trabzon lu olmayan Mustafa Keçeli de olmamalı. Dolayısıyla mevcut takımdan yola çıkarak birilerinin sırf Trabzon lu diye takımda oldukları yanılgısına kapılınmamalı...

Mesele şu ; Trabzon dayım. cuma günü Yvuz selim de pafların maçını seyredeyim dedim .Yetişemedim. Sonra genç amatörleri seyrettim. Seyrederken yanımda oturan yaşlı amca dediki: ..."iki hafta önce İlhan Cavcav burda idi iki çocuğu seyretmeye gelmiş..." Ne derece doğru bilmiyorum. Demem o ki bu şehir her şeye rağmen futbolcu tarlası olma özelliiğini muhafaza etmektedir. bundan istifade edebilmek için daha fazla özen gösterilmelidir....

yaranozlu
07.04.2008, 02:04
bikere gerçek şu ki Ersun Yanal olmasa Barışı tanımayacaktık, ve fırsat verilmeden gidecekti muhtemelen, kaybolacaktı. Ama yaratıldı o fırsat ve o da başardı. Ergin başaramadı bileti kesildi. Mesela bence Yusuf Kurtuluş, o da seneye takımda olacak, belki de solbek EyüpKadri, fena birine benzemiyordu, hatta 5 Keçeli, 3 Moawad eder gibi geliyor bana. En azından o şans ona verilmeliydi, şu haldeki takımda Keçeli oynasa ne olur o oynasa ne olur. Veya Ferhatın oynadığı yerde genç altyapıdan biri oynasa tercihimdir. Ersun daha cevherler keşfeder gibi geliyor bana, zeki adam

yaranozlu
07.04.2008, 02:04
bu arada Selahhattin Trabzonlu değil, Trabzonsporda oynadı sadece, emin değilim ama öyle biliyorum.

h@msi61
07.04.2008, 06:18
bu arada Selahhattin Trabzonlu değil, Trabzonsporda oynadı sadece, emin değilim ama öyle biliyorum.

Hayir Engin, Selahattin Trabzon-Arakli'li ve alt yapidan yetisme. Milne zamani(98-99) yillarinda bayagi bir mac oynadi, 2000 senesinde takimdan gonderildi, Antalya'ya gitti, basarili oldu. Ozkan Sumer'in 2002 yilindaki oz evlat affi kapsaminda Huseyin, Tekke, Muzaffer Bilazer, Mehmet Yilmaz gibi isimlerle beraber geri dondu ama tutunamadi, sonra Sebat'a gitti. Zamaninda Tekke kendisinin yedegiydi hatta. Gecen sezonlarda Denizli'de 61 numarali formayi giyiyordu.
Samiyende gsye (5-3), inonude bjkye(1-1) attigi goller ve Antalya'da oynarken werder bremene karsi kacirdigi mutlak pozisyon(antalya 2-0 yenmisti o maci, rovansi 0-6 kaybetti tabi) kariyerinin onemli anlaridir:)

BEYTEKİN61
07.04.2008, 10:00
en iyi transferi yaptık barış memiş.

BEYTEKİN61
15.04.2008, 20:55
işte 61 plakalar mehmet yılmaz gurur duydum. bu arada sakaryada taner trabzonlumu

yaranozlu
15.04.2008, 22:11
haruncum bir de Bariçin yere düştüğü maçta Ucheden sıyrılıp maçın koptuğu an var, kırmızı kartla 10 kişi kalmıştı Fb... O maç da unutulmaz.

AYAN61
16.04.2008, 01:42
evet taner, Trabzon/araklı'lı. zannedersem gol kralı şimdi

mehmet83
16.04.2008, 02:30
Eger Trabzonlu bi futbolcu Trabzonspora karsi gol atiyorsa yada ne bilim iyi oynuyorsa bu onlarin Trabzonspora karsi bi kin yada beni almadiniz(beni birakdiniz)da boyle oldu gibi dusundugu anlamina gelmez. Bu Trabzonlularin genel olarak ne kadar serefli, durust ve yedigi tasa tukurmeyecek kadar "Adam" oldugunu gosterir kanimca. Takimda Trabzonlular oynasin gorusune gelince.Ben Trabzonlu degilim(giresunluyum) Uzaktan yakindan ilgimde yok. Ama ben bi Giresunlu olarak yetenekliysem ve baska bi Trabzonluda benimle ayni derecede yetenekliyse, takima alinmasi gereken kisi Trabzonlu olmalidir. Ama Trabzonluda benim yarim kadar yetenek yoksa ve takima ben degilde o aliniyosa iste bu buyuk bi yanlistir. Su anki takimda bu kadar acemi, vurdumduymaz, ruhsuz futbolcuyu gorunce "Ulan su takimdakiler Trabzonlu olsalar terinin son damlasina kadar mucadele ederdi be" diyen Trabzonlu kardeslerime hak vermiyor degilim. Neyse uzatmaya gerek yok. Herseyin basi yetenektir cogu arkadasin dedigi gibi. Yetenekli olsun, bu takima faydali olsun, isterse Ermeni olsun:D

BEYTEKİN61
16.04.2008, 10:55
evet her trabzonlu futbolcunun gönlünde trabzonsporda oynamak vardır.onun için trabzonspor maçlarında kendini göstermek için oynuyorlar

_SeRKaN_
16.04.2008, 11:34
Bütün bize gol atan futbolcuları toplayalaım şimdi :)