PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bülent Uygun'un Açıklamaları

Sayfa : [1] 2

şahinler61
30.03.2008, 18:27
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, deplasmanda farklı galip geldikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

Uygun, 15 dakikada 2 gol bulmalarının kendilerini rahatlattığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Bir ara oyun disiplininden kopar gibi olduk, ama sonra taktik değişikliklerle zor bir deplasmandan 4-0 gibi farklı bir galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Puanımız 61'e çıktı. Trabzon'da sezon başında yaşadığımız olaydan sonra bize beddua yerine dualarıyla destek olan Trabzon camiasına teşekkür ediyoruz. Buraya gelmemizin en büyük etkenlerinden bir tanesi de onların manevi desteğidir.''

Önümüzdeki hafta Beşiktaş gibi güçlü bir takımla karşılaşacaklarını hatırlatan Bülent Uygun...

şahinler61
30.03.2008, 18:28
anladılar herhalde orada olmalrını bize borçlu olduklarını

yns61
30.03.2008, 18:29
peeeeees..........

Ali Yerlikaya
30.03.2008, 18:30
Evet Bülent Uygun a helal olsun en azindan nankör degilmis, olayli Sivas maci olmasaydi kattigen SIvasspor bukadar ileri gidemezdi. Yani o olaylar onlar eppeyi maevi güc verdi.
Ama yinede Sampiyon olabileceklerine pek inanmiyorum ama BJK macini alirsalar isler biraz degisir.

Koray
30.03.2008, 18:30
arkadaşlar bunlara daha beddua etmeyin ters tepki yapıyo gördüğümüz üzere...

yns61
30.03.2008, 18:31
laf sokuyor aklı sıra ! sen kim trabzon camiası kim bea!!!!! biri şuna müzemizi göstersin... terbiyesiz herif hepsi senin yüzünden nuri sivasıda kayseriside kendini birşey sanıyor
tabii yönetim destek falan vermediyse... taraftarın sivasa destek verdigi falan yok

Ali Yerlikaya
30.03.2008, 18:32
arkadaşlar bunlara daha beddua etmeyin ters tepki yapıyo gördüğümüz üzere...

Bizden gaz aldiklari kesin ama benim duami almadiklari kesin yani.
Ama Nuri ve adamlarini dualri kesin onlarlan hele hele Zeyyat Kafkas hergün onlar icin dua ediyordur.

İskender66
Helal olsun Bülent Uygun'a.. İnşallah bu yıl Sivasspor şampiyon olur.. Bizans takımlarının şampiyon olmasını hiç istemiyorum. Gönlüm Sivastan yana..

kalavara
bu yumuşatıcı açıklamaları o malum maç sırasında yapsaydılar keşke.benim gözümde hiç bir değeri yok söylediklerinin.td kurnazlığı yapıyor sadece.sivas yönetimi de maçı germek için ellerinden geleni yapmıştı.şimdi de efendilik satmasınlar sağa sola.sivas benim gözümde bimiştir ve bu yaptıklarına "gerçekten" pişman oluncaya kadar da sivas bir istanbul köpeğinden başka birşey değildir..

Erdem Keser
30.03.2008, 18:33
Büyük adamsın Bülent hoca.
Helal olsun..

HALİT KARAKAŞ
Ben Dua Etmedİm,nİye Edeyİm Kİ,kÜme DÜŞsÜnler Mahsuru Yok,,

yns61
Helal olsun Bülent Uygun'a.. İnşallah bu yıl Sivasspor şampiyon olur.. Bizans takımlarının şampiyon olmasını hiç istemiyorum. Gönlüm Sivastan yana..
yanlıs anlamıssınız burda demek istedigi şu bizi trabzonspor hırslandırdı..

İskender66
30.03.2008, 18:37
yanlıs anlamıssınız burda demek istedigi şu bizi trabzonspor hırslandırdı..
Ben öyle anlamadım bu açıklamayı.. Valla sizi bilmem ama İstanbul takımları şampiyon olmasında kim oılursa olsun. Sivas bize ne yaptıki? Onu anlamıyorum. Stada bizim taraftarımız girdi. Maçı o yüzden hükmen kaybettik. Kızılacak biri varsa o da stada giren kendi taraftarımız. Biraz özeleştiri yapalım lütfen..
Gerek Sivas başkanı Mecnun Okyaymaz, gerekse Bülent Uygundan bugüne kadar Trabzon aleyhine tek bir açıklama bile duymadım..
Biraz sportmen ve centilmen olalım. Herşey maç kazanmak yada şampiyon olmak değildir. Etik değerler daha önemlidir.

Hekimoğlu
30.03.2008, 18:37
biz kolay unutmayız bülent efendi bu çabalaman beyhude.önümüzdeki sezon görüşürüz.maç günü adam olsaydınız.

Çağatay_
30.03.2008, 18:39
Arkadaşlar ne niyetle söylediğini bilemeyiz adamın düşünceleri konusunda hiçbirimize vahiy inmiyor.

O yüzden öznel ile nesneli karıştırmayalım.Öyle demiş olsa da herkes inanmak zorunda değil.İnanmayanlar da ötekilere neden inandın diyemez..Herkesin kendi fikridir saygı duyarım.

Ama açıkçası pek samimi bulmadım ne yazık ki.

yns61
30.03.2008, 18:41
dualarıyla destek olan Trabzon camiasına teşekkür ediyoruz.

demekki bizim bilmedigimiz şeyler var iyi niyetli söylüyorsa.

Mehmet Fırat
30.03.2008, 18:42
Zeyyat Kafkas'tan bahsediyor işte;

'Biz şampiyon olamazsak, Sivas olsun.'

:hırr

Kalkinmali
30.03.2008, 18:44
arkadslar bence bulent uygun iyi bir insan.. Trabzon'a trabzon insaninsa buyuk saygisi var... kendisini cok izledim cok dinledim... yerli yerinde konusur. adama laf yok! :) ama sivas'a ne derseniz diyin :D

alper*
30.03.2008, 18:46
Trabzon'da sezon başında yaşadığımız olaydan sonra bize beddua yerine dualarıyla destek olan Trabzon camiasına teşekkür ediyoruz. Buraya gelmemizin en büyük etkenlerinden bir tanesi de onların manevi desteğidir.''

Bulent bir buyuk devirmis :D:D:D

horoz1977
30.03.2008, 18:49
<P>Bu adamı futbolcuykende h,ç sevmezdim şimdide.Çok yalaka bir adam bu kesin TS'nin hoçalığına oynuyor.Hiç samimi değil buradaki olaylardan sonra basın önünde farklı arkadan farklı konuşuyordu.Bunun kesin TS teknik direktölüünde gözü var.YALAKA HERİF</P>

Erkan
30.03.2008, 18:52
Bulent hic kivirma, Trabzon`a TD Olarak istemiyoruz seni... :D....

Travelair
30.03.2008, 19:12
61 yapmışlar. Bizi hatırladı. Çok derin bir hoca

Anıl Caner
30.03.2008, 19:18
fanatizmi bir kenara bırakarak düşünürsek şu an bir çok mesaj trabzonspor'luluk kavramıla örtüşmüyor.

Sivasspor bu sezon şampiyonluk yolunda en azından benim desteklediğim tek takım. Malum maçta tahrik vb. unsurlar açısından suçlu pozisyondaydılar ama saha inen "insan müsvetteleri"ne kızmayıp da sivasspor ekibine kızıyorsak haksızlık ederiz. bunun adı futbol faşizmidir.

Bülent uygun tarz ve üslup olarak tabiri caizse ayrı oynayan bir insan(başını anladınız). şampiyonluk hedefimiz yok, biz bu şampiyonluğu alırız, hedefimiz şu, hedefimiz bu" gibi her hafta değişen açıklamalar yapan birisi. trabzonspor konusunda ki tutumu da bu açıklamalarından birisidir. anadolu klüplerinin ağabeyi olarak trabzonspor'un desteğine ihtiyaçları var.

Ben şahsım adına bülent hoca'yı ve bir çok sivassporlu oyuncuyu sevemesem dahi şampiyon olmalarını çok istiyorum.

Muhalif
30.03.2008, 19:19
Geçmiş gitmiştir. Bu kadroyla Sivas maçı 5-0 lehimize de tescil edilse pek bir şey olacağı yoktu doğrusu... Bülent'in de artık konuşmasına gerek yok, işine baksın. Fb-Gs-Bjk'nin olduğu bir şampiyonluk yarışında Sivasspor'u desteklerim ben kendi adıma... Şampiyon olurlarsa da 3 puan farkla olmalarını isterim... Herkesin vicdanı rahat olur bu durumda!

vurgun_kiz_61
30.03.2008, 19:20
hayda ne bu simdi?baska isimiz yokda sivasa dua decez, ne geldiyse basimiza sizin yuzunuzden geldi ne duasi?heralde bulent uygun destek istiyor yada polemik yaratmak istiyor yada bize teknik direktor olmak istiyor.bulen uygun TRABZONSPORU kullanma biz senin ucuz oyununa gelmeyiz.

KUTADGU
30.03.2008, 19:21
Breh... Breh.....

Hayrettin bir şey yahu....

zeleka
30.03.2008, 19:21
Sivasli Pasa Sagolsun Trabzonsporlularin duasi ile degil beduasi ilede degil Pasalarin masa ustu oyunlari ile buralara geldiginizi neden soylemiyorsun kimden kimlerden korkuyorsun??? Devlet icinde devletler oldukca daha cok Sivas'lar goruruz...Yaziklar olsun bu systemi ayakda tutanlara..

Travelair
30.03.2008, 19:28
Sivasspor şampiyon olursa Trabzonspor'u yok ederler. Bunu görmemiz lazım. El pençe divan duran Sivasspor'u mu isterler yoksa Anadolu ihtilali'ni yapmış olan zaptedemedikleri Trabzonspor'u mu? feybe maçına kadar mangalda kül bırakmayan Sivasspor, feybe maçında haddimizi bilerek oynayacağız, karşımızdaki feybe dedi 4 yedi. Başkanları eski feybe yönetim kurulu üyesi, teknik direktörü eski feybe futbolcusu. Takımı toplama. Hala bizim maçı gündeme getirip sözde "İyilik" mesajları vererek mazlum edebiyatı yapıyorlar. Trabzonspor'un mirası üzerine Sivasspor'u kondurtursak işte o zaman bize karşı olan büyük ittifakı apaçık göreceğiz ama çok geç olacak. Trabzonspor ismi üzerinden prim yapmalarına artık müsade edilmemeli

ilhan
30.03.2008, 19:32
Trabzonspor ismi üzerinden prim yapmalarına artık müsade edilmemeli

Uzun lafın kısası. :alkış:

Selman
30.03.2008, 19:34
Sivas'ın şampiyonluğu, Trabzonspor efsanesinin bitişidir.Yayın gelirleri, medya da ayrılan yer, yeni nesil taraftar vs.

Biz olmazsak ki olamıyoruz fb olsun.Açık ve net.

poetricus
30.03.2008, 19:42
Bülent Uygun aklınca "kelimelerle oynuyor" ama unutmasın ki camiamızda "kelimelerle oynamayı çok iyi bilen" bir büyüğümüz vardır.
Sahi nerede o?
Hala Ersun Yanal'ın maaşıyla mı uğraşıyor?

Erdal
30.03.2008, 19:45
Eğer "Trabzonspor un ismi üzerinden prim yaptıklarını " düşünüyorsak ,Bizim üzerimiziden prim yapmaya ihtiyacı olan adamların şampiyon olması bizi "efsaneyi" nasıl bitirir ? Yukarıda bir arkadaş da paşa dan falan bahsetmiş. Ben elimden geldiği kadar Sivas maçlarını seyrettim Bizim maç hariç futbol dışında kazandıkları maç yok. Haketmedikleri ,şansla kazandıkları maçlar var .Ama öyle hakem oyunları falan yok .

Arkadaşlar ,paraları yok,öyle ahım şahım kadroları da yok .Kafaya oynuyorlar .Ve bu bizi üzüyorsa cidden artık kendimizi sorgulayalım .Nasıl bitecekmiş efsane, yayın gelirimiz azalınca mı ? Efsane yi bitireceğini iddia ettiğiniz takımın yayın geliri mi var? Adamlar şampiyonluğa gidiyor maçları verilmiyor? Ha herkes Sivas için dua etmez, bende dua etmedim .Ama beddua da etmedim .Geldikleri noktayı takdir etmiyor ve içten içe sevinmiyor değilim.....Demek ki parasız da olabiliyormuş...Bize bunu hatırlatmaları bile büyük iyiyilik olurdu bize...

İskender66
30.03.2008, 19:45
Sivas'ın şampiyonluğu, Trabzonspor efsanesinin bitişidir.Yayın gelirleri, medya da ayrılan yer, yeni nesil taraftar vs.

Ben FByi hiç sevmem. FB olmasında kim olursa olsun. Eğer olabiliyorsa Anadolu takımı olduğu için Sivas olsun. Eğer Sivas olmazsa Ertuğrul Sağlamın hatırına BJK olsun. O da olamıyorsa sadece Türk futbolcularıyla oynadığı için GS olsun.
Kısacası FB olmasın da kim olursa olsun :D

Egemen Yılmaz
30.03.2008, 19:47
niye dua edeyim, niye beddua edeyim ben bunlara. bana ne ki?

hem sivaslılarda almış başını bir "dua" gidiyor. bu iş duayla, dolayısıyla adaletle olsaydı istanbul köpeklerinin galibiyet yüzü görememesi lazımdı.

unique
Sivas olacağına Fener olsun. Adamlara o kadar kılım, haketmedikleri bir maç için günlerce bebek gibi ağlamışlardı.

ÖzGür Ayar
Trabzonda sivasa beddua yerine dua eden varsa ben kendisine beddua ediyorum :) Umarım bundan sonra puan alamaz ligi 61 puanla bitirirsinizde o size ders olur.

İskender66
Eğer "Trabzonspor un ismi üzerinden prim yaptıklarını " düşünüyorsak ,Bizim üzerimiziden prim yapmaya ihtiyacı olan adamların şampiyon olması bizi "efsaneyi" nasıl bitirir ? Yukarıda bir arkadaş da paşa dan falan bahsetmiş. Ben elimden geldiği kadar Sivas maçlarını seyrettim Bizim maç hariç futbol dışında kazandıkları maç yok. Haketmedikleri ,şansla kazandıkları maçlar var .Ama öyle hakem oyunları falan yok .

Arkadaşlar ,paraları yok,öyle ahım şahım kadroları da yok .Kafaya oynuyorlar .Ve bu bizi üzüyorsa cidden artık kendimizi sorgulayalım .Nasıl bitecekmiş efsane, yayın gelirimiz azalınca mı ? Efsane yi bitireceğini iddia ettiğiniz takımın yayın geliri mi var? Adamlar şampiyonluğa gidiyor maçları verilmiyor? Ha herkes Sivas için dua etmez, bende dua etmedim .Ama beddua da etmedim .Geldikleri noktayı takdir etmiyor ve içten içe sevinmiyor değilim.....Demek ki parasız da olabiliyormuş...Bize bunu hatırlatmaları bile büyük iyiyilik olurdu bize...
:alkış: :alkış:

Mehmet Fırat
30.03.2008, 19:48
Ben, dünya gözüyle Trabzonspor'un şampiyon olduğunu göremeden, Sivas'ın ya da herhangi bir Anadolu takımının şampiyon olmasını istemiyorum.

İsterseniz kıskançlık deyin...

poetricus
30.03.2008, 19:50
Ben, dünya gözüyle Trabzonspor'un şampiyon olduğunu göremeden, Sivas'ın ya da herhangi bir Anadolu takımının şampiyon olmasını istemiyorum.

Aynen, ben de...

ilhan
30.03.2008, 19:51
Şampiyon olamayacakları için pek endişe duymuyorum :) Eğer şampiyon olursalar o zaman havuzdan aldıkları payı ve yayın gelirleri konusundaki yaptırımı hep beraber bekleyip görürüz.

OYılmaz
30.03.2008, 19:51
Açıkcası bu sene İst. eziklerinden Fenerasyon,Eziktaş,Gayseden biri şampiyon olacaksa Sivası tercih ederim

alper*
30.03.2008, 19:53

Kelimesi kelimesine katiliyorum.

ilhan
30.03.2008, 19:54
" Biz şampiyon olamazsak Sivasspor şampiyon olsun. " Zeyyat Kafkas

Gider ayak taraftarıda kendine benzetti.

İskender66
30.03.2008, 19:55
Açıkcası bu sene İst. eziklerinden Fenerasyon,Eziktaş,Gayseden biri şampiyon olacaksa Sivası tercih ederim
:alkış: Aynen katılıyorum. Bu sene dualarımız Sivasporla..

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 19:56
Büyük adamsın Bülent hoca.
Helal olsun..

Bakma be Erdem

Bazı şeyleri geç anlamaları onlara pahalıya patladı.

Baktıki Şampiyon olmak için Trabzon'un desteği şart;

Baktiki abime saygılı olmalıyım;

Baktiki Trabzonla kim uğraştıysa küme düşüyor.Oda dikkat ediyor kendine

Bursa----

Manisa-----

Sivas----

Erdal
30.03.2008, 19:58

Estağfurullah... Haklısınız belkide kardeşim .Ben şampiyonluk gördüm . Şimdi bundan sonra ne fb ne gs ne bjk hatta nede biz şampiyon olsak ,her sene başka bir anadolu takımı ( hatta arada Trakya da olabilir) şampiyon olsa gocunmam...Başkaları şampiyon olunca benim büyüklüğüme halel gelmez... Toparlayayım Trabzonspor lu kardeşlerin Sivas şampiyon olmasın demesini anlarım .Tercihtir .Ama Sivas şampiyon olursa biteriz demelerini anlamam...Ortada en çok da bizim ders çıkarmamız gereken bir hikaye var....Dikkatle incelemek lazım, belki o zaman Serdar ı Ali Kemal i daha iyi anlarız

Ömer TOPAL
30.03.2008, 19:58
hadı la ordan...bide dalga gecıo aklı sıra

coskun0661
30.03.2008, 19:59
sivas sampıyon olacagına dusman fener olsun daha iyidir benım ıcın...

BULENT YAGCI(yenı soyadını vermıs bulunuyorum) bu kadar da yagcılık olmaz...bır daha trabzonu agzına alırken besmele cek...terbıyesız herırff

Gürkan
30.03.2008, 19:59
Bugün sivas şampiyon olsun diye dua etmeliyiz. eğer sivas şampiyon olursa seneyede sivas daha fazla pastadan pay alsın diye dua ederiz.

Erdal
30.03.2008, 20:00
" Biz şampiyon olamazsak Sivasspor şampiyon olsun. " Zeyyat Kafkas

Gider ayak taraftarıda kendine benzetti.

Şampiyon olduğumuz senelerde en çok destekçimiz hangi ildenmiş biliyormusunuz ? Bizden önce şampiyonluğu deneyen zorlayan Eskişehir den .Ben çocukluğumda hangi anadolu takımı galip gelse bütün Trabzonspor lular sevinirdi O zamanlar Zeyyat Kafkası da tanımıyorduk....

girayg
30.03.2008, 20:01
Ne duası sivasspora günahımı bile vermem....

Erdal
30.03.2008, 20:02
Bugün sivas şampiyon olsun diye dua etmeliyiz. eğer sivas şampiyon olursa seneyede sivas daha fazla pastadan pay alsın diye dua ederiz.

Bu güne kadar "pasta" dan daha az aldılar. Bizde daha fazla ...onlar az payla şampiyonluğa oynuyorlar ( bence ikinci olacaklar) biz oynayamıyoruz. Demek ki keramet pastada değilmiş....

coskun0661
30.03.2008, 20:04
Şampiyon olduğumuz senelerde en çok destekçimiz hangi ildenmiş biliyormusunuz ? Bizden önce şampiyonluğu deneyen zorlayan Eskişehir den .Ben çocukluğumda hangi anadolu takımı galip gelse bütün Trabzonspor lular sevinirdi O zamanlar Zeyyat Kafkası da tanımıyorduk....

hocam trabzonspor kurulmadan once eskısehırspor 1 ligdeyken trabzonlular eskısehır sporu tutuyorlardı bunuda belırtelım burdan ..

Adem Erdoğan
30.03.2008, 20:04
Trabzonspor Camiası ne zaman sivas için dua etti yahu.

Ömer TOPAL
30.03.2008, 20:05
lamı cimi yok bu yıl sampiyonlugu en cok hak eden Fenerbahcedir...gunahım kadar sevmesemde bu bir gercek Bjk ve Gs ye kıl oldum abi..Fener onlara göre adamdır be....

ilhan
30.03.2008, 20:05

Eskişehir'e olan sempatim bu yüzdenmiş o zaman benim. Eskişehir'e kanım kaynıyor hep. Şimdi de Anadolu takımı galip geldiğinde sevinirim. Ama asla ve asla bu Sivasspor olmaz. Başkanı itici, Hocası itici, Futbolcuları itici. Bizden aldıkları gazla sezon sonunu getirdiler.

Hani şu galibiyetlerimize geçmişte sevinen Anadolu takımları vardı ya, bu sene Sivasspor tarafından gaspedilen 3puan sonrası hiç sesini çıkarmadı ya. Yemişim desteklerini. İyi gün dostu hepsi.

Erdem Keser
30.03.2008, 20:06
Baktiki Trabzonla kim uğraştıysa küme düşüyor.Oda dikkat ediyor kendine

Adamlar şampiyonluğa gidiyorlar bizim 25 sene önceki yaptığımız gibi.
Ne yapalım Anadolu takımı dururken İstanbul'u mu destekleyelim.
Neden ikinci bir Anadolu takımının şampiyon olmasını içine sindiremiyoruz.Aslanlar gibide top oynuyorlar.

"Baktiki Trabzonla kim uğraştıysa küme düşüyor.Oda dikkat ediyor kendine" demişsin.Ne alakası var Ömer.
Yani öyle bir konumda zannediyoruz ki kendimizi,kimseyi gözümüz görmüyor.Dünyanın sadece Trabzondan ibaret olduğunu sanıyoruz.Ama gün geçtikçe ve bu şekilde davrandıkçada yerimizi de kaybediyoruz.

My
30.03.2008, 20:06
Geçen nerede izledim hatırlamıyorum ama Sivas'ın şampiyon olması öyle bizim 10 sene ligi sallamamıza da benzemeyecekmiş. Gerçek anlamda bir devrim olacakmış. Sebebide "o zamanki Trabzon kadrosundaki futbolculara bir bakın" dı. Eğer Sivas şampiyon olsun İstanbul sempatizanı Anadolular bizi tefe koyup öyle çalar.

Gürkan
30.03.2008, 20:08
Bu güne kadar "pasta" dan daha az aldılar. Bizde daha fazla ...onlar az payla şampiyonluğa oynuyorlar ( bence ikinci olacaklar) biz oynayamıyoruz. Demek ki keramet pastada değilmiş....

bu seneye kadar zaten herhangi bir başarıları yoktu. bu sene ne olacaksa o. seneye yine ait oldukları yere orta sıralara dönecekler. şampiyonluk için pastadan pay almak tek yeterlilik değil elbette lakin önemli bir kaynak.sivasın şampiyon olması yağmur yağsa Trabzonporun büyüklüğünü tartışmaya açanlara bir bahane daha verecektir. Yukarıda arkadaşın ediği gibi Trabzonspor bir daha şampiyon olmadan hiç bir anadolu takımının şampiyon olmasını istemiyorum. olabileceklerini de düşünmüyorum.

Erdem Keser
30.03.2008, 20:09
Yani şurdan da anlaşılıyor ki kompleksli bir taraftarımız var:)
Allah aşkına bizim büyüklüğümüzün Sivas'ın şampiyonluğu ile ne alakası var.
Onlar şampiyon oldu diye bizim büyüklüğümüz neden elden gidecekmiş?

alper*
30.03.2008, 20:10
Sivasspor bana gore kucuk fenerbahce.Hatta cakma fenerbahce.Yahu fenerbahce bu kadar destegi baska hangi Anadolu takimina vermis?Baskanlari fb kongre uyesi.Malzemeler fenerium.Paftan yildiz cikar fbde hemen sivasa gonderilir.Ucretsiz futbolcu transferleri.El altindan kimbilir neler.Sahte fb sampiyon olacagina gercegi sampiyon olsun.

Erdal
30.03.2008, 20:11
Geçen nerede izledim hatırlamıyorum ama Sivas'ın şampiyon olması öyle bizim 10 sene ligi sallamamıza da benzemeyecekmiş. Gerçek anlamda bir devrim olacakmış. Sebebide "o zamanki Trabzon kadrosundaki futbolculara bir bakın" dı. Eğer Sivas şampiyon olsun İstanbul sempatizanı Anadolular bizi tefe koyup öyle çalar.

Sizin bu mantığınız la özellikle anadolu takım taraftarları arasında ( sadece kendi şehrinin takımını tutup İstanbul takımı tutmayanlardan bahsediyorum ki son zamanlarda sayıları artıyor) yaygınlaşan "Trabzonspor artık bir anadolu takımı değil Oda kapağı eziklerin yanına atma derdin de" anlayışının haklılık payı var. Başkalarının şampiyonluğu bizi ne yüceltir ne düşürür .Sadece Türkiyede futbolun daha keyifli olmasını sağlar. Ayrıca başkasının şampiyonluğu ile sallanacaksak biz zaten yıkılmışıız demektir

kasarci
30.03.2008, 20:13
Ben Ne Sİvasin Ne Galtasarayin Ne BeŞİktaŞin Ne De Fenerİn Şampİyon Olmasini İstİyorum. En BÜyÜk Trabzonspor............gerİsİ BoŞ
Bu Sene İlk Altida Bİtİrsek Lİgİ BaŞka BİrŞey İstemİyorum..
Bİzİm Futbolcu MÜsveddelerİ YÜzÜnden Sİvas Teknİk DİrektÖrÜnÜn SÖzlerİnİ TartiŞiyoruz.

İskender66
30.03.2008, 20:13
Estağfurullah... Haklısınız belkide kardeşim .Ben şampiyonluk gördüm . Şimdi bundan sonra ne fb ne gs ne bjk hatta nede biz şampiyon olsak ,her sene başka bir anadolu takımı ( hatta arada Trakya da olabilir) şampiyon olsa gocunmam...Başkaları şampiyon olunca benim büyüklüğüme halel gelmez... Toparlayayım Trabzonspor lu kardeşlerin Sivas şampiyon olmasın demesini anlarım .Tercihtir .Ama Sivas şampiyon olursa biteriz demelerini anlamam...Ortada en çok da bizim ders çıkarmamız gereken bir hikaye var....Dikkatle incelemek lazım, belki o zaman Serdar ı Ali Kemal i daha iyi anlarız
:alkış: Aynen katılıyorum kardeşim. Her sene Anadoludan şampiyon çıksa bizim büyüklüğümüze halel gelmez. Biz Anadolunun lideriyiz, önderiyiz, ağabeyiyiz.. Bu hiçbir zaman değişmez!!...

poetricus
30.03.2008, 20:15
Ne yapalım Anadolu takımı dururken İstanbul'u mu destekleyelim?

Pek çok konuda ortak düşünüyoruz ama müsaadenizle burada sizden ayrılacağım:

Biz 25 sene önce şampiyonluğa oynarken başkanından hocasına kadar bütün kadromuz Trabzonsporluydu.

Taraftar olarak başka takım tutmuyor; Trabzonspor tökezleyince hemen bir İstanbul takımına kapaklanmıyorduk.

Trabzonspor taraftarının ikinci takımı yoktur ve olamaz da. Hâlbuki Sivasspor'un iddiası kalmasa taraftarının büyük bir kısmı üç İstanbul takımından birine döner.

Başkanımız FB başkanın adamı değildi. Mecnun Odyakmaz'la Aziz Yıldırım arasındaki muaşakayı bilmeyen yok.

Daha pek çok şey sayılabilir.

Anadolu demek güzel ama son yıllarda bu romantizmden başka bir şey değil. Anadolu takımları sesleri çıkar çıkmaz, tabiri mazur görün, ilk bize hırlıyor. Hiç güç birliğinden bahsettiklerini, Trabzonspor'un hakkı yendiğinde tepki gösterdiklerini gören oldu mu?

Demem o ki şartlar tamamen farklı. Sivas'ın şampiyon olmasını istemekle FB'ninkini istemek arasında pek fark yok. Hatta gelir, pay gibi sebeplerle Sivas'a destek olmak daha da tehlikeli.

Anadolu takımlarını ve onların gözü önünde işbirliğine gittikleri İstanbul takımlarını dövmediğimiz sürece "ağabey" kalamayız.

kasarci
30.03.2008, 20:15
Son Olarak...... Sİvasspor'dan Nefret Edİyorum

İskender66
30.03.2008, 20:16
Neden ikinci bir Anadolu takımının şampiyon olmasını içine sindiremiyoruz.Aslanlar gibide top oynuyorlar.
Yani öyle bir konumda zannediyoruz ki kendimizi,kimseyi gözümüz görmüyor.Dünyanın sadece Trabzondan ibaret olduğunu sanıyoruz.Ama gün geçtikçe ve bu şekilde davrandıkçada yerimizi de kaybediyoruz.
Ağzına sağlık :alkış:

Murat Keçeci
30.03.2008, 20:17
ne duası hergün beddua ediyorum yenilin diye

KUTADGU
Pek çok konuda ortak düşünüyoruz ama müsaadenizle burada sizden ayrılacağım.

Biz 25 sene önce şampiyonluğa oynarken başkanından hocasına kadar bütün kadromuz Trabzonsporluydu.
Taraftar olarak başka takım tutmuyor; Trabzonspor tökezleyince hemen bir İstanbul takımına kapaklanmıyorduk. Trabzonspor taraftarının ikinci takımı yoktur ve olamaz da. Hâlbuki Sivasspor'un iddiası kalmasa taraftarının büyük bir kısmı üç İstanbul takımından birine döner.
Başkanımız FB başkanın adamı değildi. Mecnun Odyakmaz'la Aziz Yıldırım arasındaki muaşakayı bilmeyen yok.

Demem o ki şartlar tamamen farklı. Sivas'ın şampiyon olmasını istemekle FB'ninkini istemek arasında pek fark yok. Hatta gelir, pay gibi sebeplerle Sivas'a destek olmak daha da tehlikeli.

Güzel bakış açısı...
Yakın buluyorum bu bakış açısını...
Ancak hemen belirteyim...
Takımlar arasında hiç bir ayrımım yok...
Kim olursa olsun ben Trabzonspor'a bakarım...

OYılmaz
Sivasspor şampiyon olacağına Fb olsun demeniz ... malesef yorum yapamıyorum

Erdal
30.03.2008, 20:18
bu seneye kadar zaten herhangi bir başarıları yoktu. bu sene ne olacaksa o. seneye yine ait oldukları yere orta sıralara dönecekler. şampiyonluk için pastadan pay almak tek yeterlilik değil elbette lakin önemli bir kaynak.sivasın şampiyon olması yağmur yağsa Trabzonporun büyüklüğünü tartışmaya açanlara bir bahane daha verecektir. Yukarıda arkadaşın ediği gibi Trabzonspor bir daha şampiyon olmadan hiç bir anadolu takımının şampiyon olmasını istemiyorum. olabileceklerini de düşünmüyorum.

Varsın Trabzonspor un büyüklüğünü tartışmaya açsınlar,
Varsın Medya Trabzon artık büyük değil desin,
Varsın pastadan daha az pay versinler...wsws Yahu ikinci yarının ilk maçında -25 derecede lig de hiç bir iddiası kalmayan takımlarını destekleyen Trabzonspor lular o büyüklüğün ispatı....Üstelik adamlar üstüne basa basa 5. büyük olma yolundayız diyorlar, Trabzonspor gibi olmak istiyoruz diyorlar, Trabzonspor anadolu futbolunun ağabeyi dir diyorlar. Ama biz diyoruz ki " yok öyle yağma, biz bir şekilde kapağı attık üç istanbul takımının yanına başkada kimse gelemsin yer yok .." Sonrada biz devrimci takımız,wsws yemiyorlar netekim.

Koray
30.03.2008, 20:20
valla beni hiç enterese etmez yiğidoşların şampiyonluğu...
herifler daha şampiyon olmadan büyüğüz ayağına yatıyolar şampiyon olursalar vay halimize...

Nadir Bekar
30.03.2008, 20:22
sivasın şampiyon olmalarını istemiyorum ,, olurlarsa hemen bi tarafları iyice kalkacaklar kendilerini 4 büyükten biri görecekler bizim büyüklüğümüze gölge düşürmeye kalkacaklar... eziklerden biri olsun daha iyi ,, zaten yedirmezler sivasa

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 20:25

"Baktiki Trabzonla kim uğraştıysa küme düşüyor.Oda dikkat ediyor kendine" demişsin.Ne alakası var Ömer.

Şimdi;

1)Dünya Trabzonspordan ibaret değil.
2)Anadoludan bir şampiyon çıkmasını kesinlikle isterim.Hemde çok fazla(sebeplerini sonra konusuruz.)
3)Bana saygılı davranmayan hiçbir küçüğümün başarısını, iyiliğini istemem.
4)"Baktiki Trabzonla kim uğraştıysa küme düşüyor.Oda dikkat ediyor kendine" Bu işin espri tarafı,zaten en sona yazdım dikkat ettiysen.

Yani şurdan da anlaşılıyor ki kompleksli bir taraftarımız var:)
Allah aşkına bizim büyüklüğümüzün Sivas'ın şampiyonluğu ile ne alakası var.
Onlar şampiyon oldu diye bizim büyüklüğümüz neden elden gidecekmiş?

5)Onlar şampiyon oldu diye bizim büyüklüğümüz neden elden gidecekmiş?Daha şampiyon olmadan bizim büyüklüğümüze laf ediyorlar, bide şampiyon olurlarsa vay halimize....

mensure 61
30.03.2008, 20:26
Adam resmen bizimle alay etti :mad: nuriye sayesinde şimdi bu konumdalar... Allahım seni bildiği gibi yapsın nuri... ! :hırr

Erdal
30.03.2008, 20:27
Pek çok konuda ortak düşünüyoruz ama müsaadenizle burada sizden ayrılacağım.

Taraftar olarak başka takım tutmuyor; Trabzonspor tökezleyince hemen bir İstanbul takımına kapaklanmıyorduk. Trabzonspor taraftarının ikinci takımı yoktur ve olamaz da. Hâlbuki Sivasspor'un iddiası kalmasa taraftarının büyük bir kısmı üç İstanbul takımından birine döner.

Anadolu takımlarını ve onların gözü önünde işbirliğine gittikleri İstanbul takımlarını dövmediğimiz sürece "ağabey" kalamayız.

Hocam itiraz edeceğim. Trabzon da belli bir yaşın üzerinde hala fb li ve gs lilere rastlarsınız. Onlar daha biz meydana çıkmadan önce atıyorum idamnocağı ile fb yi aynı anda tutanlar idi. Mecnun ile Aziz in yakınlığı meselesine M Ali bey ile Ali şen derler. Ben demesem de derler .Bu gün Sivas da şehrin her yerinde "sadece şehrinin takımını tut" pankartları var .Geçenlerde bir arkadaşım bu konuda Sivas ta yerel bir gazetede yazılan bir yazıyı göndermişti bulabilirsem özelden gönderiririm. Çok keyifli bir yazı idi İstanbul takımını tutan Sİvas lıları iğneleyen .Birileri "bizim yöntemlerimizle " bizim yaptıklarımızı yapmak istiyor .Bundan keyif almak lazım .kahrolsun endüstriyel futbol yaşasın takım ruhu...

Erdem Keser
30.03.2008, 20:30
5)Onlar şampiyon oldu diye bizim büyüklüğümüz neden elden gidecekmiş?Daha şampiyon olmadan bizim büyüklüğümüze laf ediyorlar, bide şampiyon olurlarsa vay halimize....
Yahu boşver Ömer etsinler:)
birilerinin senin büyüklüğüne laf etmesine de bağlı değil senin büyüklüğün.Çok şükür milletin antrenman sahası kadar bizim müzemiz var.
Sivas'ın şapiyonluğundan da gocunmam.

TSelif
30.03.2008, 20:31
Bizim büyüklüğümüz hiç bir zaman gölgede kalmadı bir Sivas'ın şampiyonluğumu bunu yapacak.Gülerim sadece :)
Yalnız tüm kalbimle söylüyorum Sivas'ın şampiyon olmasını istemiyorum sebebini bilmiyorum ama istemiyorum !

İskender66
30.03.2008, 20:32
Bugün biz başka Anadolu takımlarının şampiyon olmasını içimize sindiremezsek yarın biz şampiyonluğa oynarken başka şehirlerde taraftar yada sempatizan bulamayız.
Ne ekersen onu biçersin.
90lı yıllarda Kocaelisporunda şampiyon olmasını çok istemiştim ama olamamamışlardı. İnşallah bu sefer başka bir Anadolu takımı Sivasspor şampiyon olur.
Her zaman her yerde en büyük ANADOLU

Emiroğlu
30.03.2008, 20:33

Aynen katılıyorum.Sivasın da şampiyon olmasını istemiyorum...Şampiyonluk için de tek adayım fener !

Murat Keçeci
30.03.2008, 20:34
bülent uygun bizi kullanıyor uyanın arkadaşlar açılışı bizle yaptılar popüler oldular bi anda kapanış yaklaştıkça yine bize laf ediyor parazitler trabzonun anadolunun en büyüğü olduğunu biliyor elazıglısından giresunlusuna kadar trabzon sempatızmanı olan illeri yanına çekmeye çalışıyor anlıycanız bizim kimliğimizi kullanmaya çalışıyor

coskun0661
30.03.2008, 20:35
[quote=Tselif;1227536]
Yalnız tüm kalbimle söylüyorum Sivas'ın şampiyon olmasını istemiyorum sebebini bilmiyorum ama istemiyorum ![/quote:alkış::alkış::alkış:bravo ablaa aynı düşünuyoruzz

İskender66
30.03.2008, 20:37
Bazı arkadaşların mesajını okuyunca gerçekten de çok şaşırdım. Son zamanlarda niyet okuyuculuk moda oldu. Bülent Uygunun kalbini yarıp bakdınız mı ki art niyetli ve iki yüzlü diyorsunuz. Pes doğrusu!!...

coskun0661
30.03.2008, 20:37
Bugün biz başka Anadolu takımlarının şampiyon olmasını içimize sindiremezsek yarın biz şampiyonluğa oynarken başka şehirlerde taraftar yada sempatizan bulamayız.
Ne ekersen onu biçersin.
90lı yıllarda Kocaelisporunda şampiyon olmasını çok istemiştim ama olamamamışlardı. İnşallah bu sefer başka bir Anadolu takımı Sivasspor şampiyon olur.
Her zaman her yerde en büyük ANADOLU

baska sehırlerde baska takımların taraftarını isteyen kım hocam ..biz bize yeterız..yeterkı sampıyonluga oynayalım baska kımsenın destegıne ihtıyacımızz...

ANTİİİİİİ SİVASSSSSSSSSPORR

Kazım Uzunboy
30.03.2008, 20:38
[quote=Tselif;1227536]
Yalnız tüm kalbimle söylüyorum Sivas'ın şampiyon olmasını istemiyorum sebebini bilmiyorum ama istemiyorum ![/quote:alkış::alkış::alkış:bravo ablaa aynı düşünuyoruzz
coşkun bnde aynen size katılıyorum ya nedenini bilmem ama bnde istemiyorum :rolleyes:

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 20:39
Yahu boşver Ömer etsinler:)
birilerinin senin büyüklüğüne laf etmesine de bağlı değil senin büyüklüğün.Çok şükür milletin antrenman sahası kadar bizim müzemiz var.
Sivas'ın şapiyonluğundan da gocunmam.

Yok Erdem benim demek istediğim;

Ben şunu bilir şunu söylerim.

Sivas şampiyon olursa ilk bize saldırılacak.He sivaslılar saldırsa ne ala, Onlar kim???

Ama bu takımın kötülüğünü isteyen yüzlerce medya kuruluşu var.Onlar bizim üstümüze gelirlerse ki geliyorlar.O zaman karşılık veremeyiz.Vermekte güçlük çekeriz.Zaten heriflerle kavgamız var.Tam olur yani,Ellerine çok güzel kozlar geçer.

En büyük örneğinden daha 2 sene önce şampiyonluğu kaçıran Trabzonspor bu sene kötü futbol oynuyor diye yerin dibine sokuluyor.

Veya TFF ve Benzeri rakiplerimiz.

SİVAS BÜYÜK TAKIMLARIN MAŞASIDIR.

Osman Erdoğan
30.03.2008, 20:40
konuşmaya gerek yok burası ts bizim muahatibasimiz dil gitsin manisasporlara kendi denginde takımlara sölesin bunları bunları söleyen bir cahelse tk olsa tmm helal derim altı üstü sivas ne abartıonuz şampıyon biz olmadıkdan sora kim olursa olsa umrumda dil

Selman
30.03.2008, 20:40
Ben FByi hiç sevmem. FB olmasında kim olursa olsun. Eğer olabiliyorsa Anadolu takımı olduğu için Sivas olsun. Eğer Sivas olmazsa Ertuğrul Sağlamın hatırına BJK olsun. O da olamıyorsa sadece Türk futbolcularıyla oynadığı için GS olsun.
Kısacası FB olmasın da kim olursa olsun :D

fb öreniğini vermemde ki amaç Sivas'a olan nefretimi anlatmaktı.Yani; ben sizin gibi düşünmüyorum.

Bakın bazı gerçekleri idrak etmekte zorlanıyoruz sanırım.Bugün bile bizi bir kaşık suda boğmaya çalışan İstanbul medyasının Sivas şampiyon olduktan sonra bizim hakkımızda neler yazacağı gün gibi ortada.(Tabi yazmaya yer ve zaman ayırırlarsa)

@choyy

Benim, sindirim sistemim senin ki kadar iyi çalışmıyor Erdem.:)Eskişehir'in, Kocaeli'nin, Sakarya'nın Şampiyon olmasını istemekle İstanbul yalakalığı damarlarına kadar işlemiş Sivas'ın Şampiyon olmasını istemek aynı şey değil.Şaka filan yapmıyorum, "Sivas şampiyon olursa harbiden biteriz".

Emiroğlu
30.03.2008, 20:41
Bazı arkadaşların merajını okuyunca gerçekten de çok şaşırıyorum. Son zamanlarda niyet okuyuculuk moda oldu. Bülent Uygunun kalbini yarıp bakdınız mı ki art niyetli ve iki yüzlü diyorsunuz. Pes doğrusu!!...

Bu açıklaması için birşey diyemem,lakin dinlemedim,jest ve mimiklerine şahit olmadım...

Amma,en azından bir antrenör olarak gözümde Ziyan kadar değeri vardır ya da yoktur...

Hayatımda bu kadar yanar-döner bir antrenör görmedim.Ziyan bile , bi tuttururdu " ben başarılıyım " diye,devam ederdi...

Bu farklı birşey...
Biz şampiyon olamayız
Bizi şampiyon yapmazlar
Paramız yok
Mehmet Yıldızı alan şampiyon olur
Mehmet yıldızı satmıyoruz
Şampiyon olmamamız için hiçbir sebep yok !

Bunların hepsini,kendi ağzından duydum.

Şampiyonluk mevzuuna gelince...
Çekemiyorum diyin,kıskanıyor diyin,sevmiyor diyin,kompleksli diyin...

Ne güzel yazmış yukarıda yazan arkadaş ! Trabzonspor şampiyon olmadan,anadoludan başka takımın şampiyon olmasını

İs - te - mi - yo - rum !

Çünkü,Trabzonspor olarak,büyük bir takım , camia olarak,acilen şampiyonluğa ihtiyacımız var ! Eğer Sivas şampiyon olursa,bunun bizde yaratacağı maddi-manevi olumsuzluklar,emin olsun tahminimizden çok daha fazla olacaktır !

Ahanda yazdım buraya !

Mustafa K. Demirbaş
30.03.2008, 20:42
kımsenın dua ettıgı yok bulent uygun sen yıne kendınce gundeme gelebılmek ıcın yapmısın bıseler ben sıvassporun sampıyon olmasını ıstemıyorum

TolgaTopçu61
30.03.2008, 20:44
sivasspor zaten sampiyon olamaz,ama olmasini da istemezdim.
bizim macdan sonra onlara acayip sinir oluyorum

Murat Keçeci

ne zaman bulduk kardeş arkamızda kim ne zaman oldu 2 maç kazanan takımlar yayın gelirlerimizi azaltmak için ellerinden geleni yapmadılar mı denizlispor trabzon şampiyonluğa oynadığında ligin son maçında fenere maçı satmadı mı burası kurtlar sofrası hocam bizim bizden dostumuz yok ilhan cavcav fb bjk gsye sattığı futbolculardan daha pahalıya bize adam satmaya çalışmadı mı en büyük kazığı biz bu iyi niyetli olmamızdan yiyoruz zaten

bmtr
Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, deplasmanda farklı galip geldikleri için mutlu olduklarını kaydetti.

Uygun, 15 dakikada 2 gol bulmalarının kendilerini rahatlattığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Bir ara oyun disiplininden kopar gibi olduk, ama sonra taktik değişikliklerle zor bir deplasmandan 4-0 gibi farklı bir galibiyetle ayrıldığımız için mutluyuz. Puanımız 61'e çıktı. Trabzon'da sezon başında yaşadığımız olaydan sonra bize beddua yerine dualarıyla destek olan Trabzon camiasına teşekkür ediyoruz. Buraya gelmemizin en büyük etkenlerinden bir tanesi de onların manevi desteğidir.''

Önümüzdeki hafta Beşiktaş gibi güçlü bir takımla karşılaşacaklarını hatırlatan Bülent Uygun...

Bence adam sezonun en son maci olan Fener - Trabzon macina, Trabzon seyircisini hazirliyor. Seyirciye, bizim bu siralamada sizin de desteginiz var mesaji veriyor. Boylece, sezonun son macinda Trabzon seyircisini yanima alir, onlari bizim sampiyonlugumuzu destekler hale getirir, bu motiveyle de takimlarini Fenere karsi destekletirim dusuncesi var. Adam cin gibi. Taaa oralari dusunuyor benim kanimca. Ben Sivasin sampiyonlugunu isterdim ama, o ilk mac ve ardindan Trabzon aleyhine yaptiklari, benim Sivasa karsi midemi bulandirdi. Burada bizim yoneticiler cikip, bize o macta haksizlik yapilmistir bunu unutmadik demeleri lazim. Ayrica Fenerli bir seyirci Fener Trabzon macinda Trabzonsporlu kimliginde, sahaya inip, Fenerli bir oyuncuya saldirirsa hic sasirmayin. O zaman isin icinden cikilmaz bir hal alacak olay. Adamlar bunlari dusunmeden saldirdilar Trabzonspor'a o ilk macta.

Burçak
30.03.2008, 20:46
bmtr çok ince bi ayrıntı yakaladı.
bülent hoca çok ince hesaplar peşinde.

Mustafa K. Demirbaş
ne zaman bulduk kardeş arkamızda kim ne zaman oldu 2 maç kazanan takımlar yayın gelirlerimizi azaltmak için ellerinden geleni yapmadılar mı denizlispor trabzon şampiyonluğa oynadığında ligin son maçında fenere maçı satmadı mı burası kurtlar sofrası hocam bizim bizden dostumuz yok ilhan cavcav fb bjk gsye sattığı futbolculardan daha pahalıya bize adam satmaya çalışmadı mı en büyük kazığı biz bu iyi niyetli olmamızdan yiyoruz zaten

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

sıvasta bıze edılen kufrlerden trabzon kumeye seslerını duydugumda gozumden akan yaslara ne dıyecekler acaba yıne anadolu takımıdır olsun desınlermı

İskender66
baska sehırlerde baska takımların taraftarını isteyen kım hocam ..biz bize yeterız..yeterkı sampıyonluga oynayalım baska kımsenın destegıne ihtıyacımızz...

ANTİİİİİİ SİVASSSSSSSSSPORR
Biz bize yeteriz mantığına katılmıyorum.
Bugün Trabzonlu olmayıpta Trabzonsporu tutan taraftar sayısı, Trabzonlu olupta Trabzonsporu tutan taraftar sayısından fazladır. İçimize kapanmak yanlış olur.
Biz şampiyonluğa oynarken tüm Anadolu bizimle beraberdi. Biz ise bizden başka Anadoludan şampiyon çıkmasını istemiyoruz. Sivasa bile tahammül edemiyoruz. Başka bir takımın şampiyon olması bizim büyüklüğümüzden hiç birşey alıp götürmez. Aksine Türkiye ligi daha kaliteli olur ve bütün Anadolu takımlarının kendine güveni ve inancı gelir. Böylelikle İstanbul takımlarının önü kesilir. Anadolu birlik olursa önünde hiçbir Bizans takımı duramaz!!...

Emiroğlu
Dur dur ileri gideyim biraz...

Son maçta feneri yenipte Sivas'ı şampiyon yapacağıma,fenere yenilirm(Yatarım değil,yanlış anlaşılmasın) fener şampiyon olur daha iyi !

Bu arada @bmtr gerçekten ince yaklaşmış olaya.

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 20:48
Bence adam sezonun en son maci olan Fener - Trabzon macina, Trabzon seyircisini hazirliyor. Seyirciye, bizim bu siralamada sizin de desteginiz var mesaji veriyor. Boylece, sezonun son macinda Trabzon seyircisini yanima alir, onlari bizim sampiyonlugumuzu destekler hale getirir, bu motiveyle de takimlarini Fenere karsi destekletirim dusuncesi var. Adam cin gibi. Taaa oralari dusunuyor benim kanimca. Ben Sivasin sampiyonlugunu isterdim ama, o ilk mac ve ardindan Trabzon aleyhine yaptiklari, benim Sivasa karsi midemi bulandirdi. Burada bizim yoneticiler cikip, bize o macta haksizlik yapilmistir bunu unutmadik demeleri lazim. Ayrica Fenerli bir seyirci Fener Trabzon macinda Trabzonsporlu kimliginde, sahaya inip, Fenerli bir oyuncuya saldirirsa hic sasirmayin. O zaman isin icinden cikilmaz bir hal alacak olay. Adamlar bunlari dusunmeden saldirdilar Trabzonspor'a o ilk macta.

Son maçta feneri yenipte Sivas'ı şampiyon yapacağıma,fenere yenilirm(Yatarım değil,yanlış anlaşılmasın) fener şampiyon olur daha iyi !

Emiroğlu cevap oldu.

Doğru bir cevap.Çok güzel bir ayrıntıyı yakaladınız ikinizde.:alkış:

İskender66
30.03.2008, 20:50
İnşallah o maça kadar Sivas iddialı olur ve biz Febeyi yenip Sivası şampiyon yaparız. İşte o zaman tüm Anadolunun sevgisini ve takdirini kazanırız. Bu iyiliğimizde unutulmaz. Seneye biz şampiyonluğa oynarken aynı desteği diğer Anadolu takımları da bize gösterirler.

Emiroğlu
30.03.2008, 20:51
İnşallah o maça kadar Sivas iddialı olur ve biz Febeyi yenip Sivası şampiyon yaparız. İşte o zaman tüm Anadolunun sevgisini ve takdirini kazanırız. Bu iyiliğimizde unutulmaz. Seneye biz şampiyonluğa oynarken aynı desteği diğer Anadolu takımları da bize gösterirler.

Emin ol gösterirler abi...Emin ol !

İskender66
30.03.2008, 20:52

Ölürümde hiçbir zaman FByi desteklemem. Ne Avrupada nede Türkiyede..

alper*
30.03.2008, 20:53

:D:D:D:D:D

İskender66
30.03.2008, 20:53
Emin ol gösterirler abi...Emin ol !

Benim şüphem yok. Diğer Anadolu takımları bize ihanet etmez kanısındayım. Ağabeylerini severler ve sayarlar :D

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 20:54

Trabzonun kendinden başka dostu oldumuki...

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 20:56
Benim şüphem yok. Diğer Anadolu takımları bize ihanet etmez kanısındayım. Ağabeylerini severler ve sayarlar :D

Sevip saysalardı bize karşı olmazlardı.

En azından saygılı davranmaları yeterdi.

Emiroğlu
30.03.2008, 20:56

Sevip sayacak olan ADAMLAR ! bu kötü günlerimizde , gittiğimiz deplasmanların %80(belki daha fazla) TRABZON KÜMEYE diye bağırmazdı !

Mustafa K. Demirbaş
30.03.2008, 20:58

o anadolu takımları ıste bıze kumeye bagıran sıvasa gıtıgımızde bıze karanfıl verıp ardından kufur eden oda yetmemıs gıbı butun stad trabzon kumeye bagıran onlardı o anadolu takımları

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 20:58
Sevip sayacak olan ADAMLAR ! bu kötü günlerimizde , gittiğimiz deplasmanların %80(belki daha fazla) TRABZON KÜMEYE diye bağırmazdı !

Bu sözün üstüne daha hala sivası destekleyen çıkacakmı acaba!!!

Murat Keçeci
30.03.2008, 21:01
bülent uygunun bi yerine yangın almasının sebebi ortaya çıkmıştır arkadaşlar hesabında şampiyonluk mucadelesınde fble çekişeceni düşünüyor ve son maçında ts-fb olması bülent uygunun bi yerine yangın almasına sebep olmuştur ve bizi yanına çekmeye çalışıyor son maçı fb ye vermiyelim diye

İskender66
Haklısınız. Kötü olanın yanında kimse olmuyor. Zaten ben şampiyonluğa oynarsak bizi desteklerler dedim. Kümede kalmaya oynarsak demedim. Kötü olunca bir darbede onlar vuruyor. Aslında hepsi değil ama neyse..

orhan42
Bu seneki performansları çok çok iyi..Ama seneye bakalım ne halde olacaklar..En çok merak ettiğim şeylerden birisi de bu...

Erkan
30.03.2008, 21:03
Bu seneki performansları çok çok iyi..Ama seneye bakalım ne halde olacaklar..En çok merak ettiğim şeylerden birisi de bu...

2 sene sonra kumeye.. seneye kumede kalma mucadeleleri...

Erdal
30.03.2008, 21:06

Evet çıkacak. hatta çıktı bile .ben....

Başka bir başlık ta yazmıştım. Herkesi anlarım yani hepsi diyelimki bizi kıskanıyorlar. Peki Adanademispor luların astıkları o pankart neyin nesi idi "o günler sizin ise yarınlar bizimdir"

Bana göre yaşananların anlamı şudur; bir zamanlar hem futbolu hemde şehirden çıkardığı entelektüelleri ile bu şehir Türkiyede kurulu düzen in değişiminin sembolü olan bir şehir giderek Kurulu düzenin müdafasının sembolü oldu . Bu başlıkta Trabzonspor lu kardeş ve ağabeylerin yazdıklarını okuyan herhangi biri şunu düşünür : Trabzonspor lular Türk futbolunda ki yerleşik 3 değişken ve bir potansiyel ( ki o biz oluyoruz) şampiyona dayalı düzenin devamından yanalar.... Tıpkı çetelere dayalı bir üniter devlet düzeninden yana oldukları gibi ....Tartışalım belden aşağı vurmadığımız sürece tartışmanın zararı yok .Beni hain ilan etmedğiniz sürece düşündüklerim açıkça söyleyeceğim

Dogan
30.03.2008, 21:07
Bülent Uygun kim, Trabzonspor camiasından biri mi? Sivasspor kaç senedir süper ligde, kaç kupası var? Neden BMN'de konuşuluyor. Afedersiniz her hırlayana hoşt mu diyeceğiz...?

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 21:13

Başka bir başlık ta yazmıştım. Herkesi anlarım yani hepsi diyelimki bizi kıskanıyorlar. Peki Adanademispor luların astıkları o pankart neyin nesi idi "o günler sizin ise yarınlar bizimdir"

Bana göre yaşananların anlamı şudur; bir zamanlar hem futbolu hemde şehirden çıkardığı entelektüelleri ile bu şehir Türkiyede kurulu düzen in değişiminin sembolü olan bir şehir giderek Kurulu düzenin müdafasının sembolü oldu . Bu başlıkta Trabzonspor lu kardeş ve ağabeylerin yazdıklarını okuyan herhangi biri şunu düşünür : Trabzonspor lular Türk futbolunda ki yerleşik 3 değişken ve bir potansiyel ( ki o biz oluyoruz) şampiyona dayalı düzenin devamından yanalar.... Tıpkı çetelere dayalı bir üniter devlet düzeninden yana oldukları gibi ....Tartışalım belden aşağı vurmadığımız sürece tartışmanın zararı yok .Beni hain ilan etmedğiniz sürece düşündüklerim açıkça söyleyeceğim

1)O sistemin devamından yana değiliz, o sistemin gelişerek büyümesinin taraftarıyız.
2)Ben Adanademir sporu konuşmuyorum.
3)Bahsettiğimiz sivas taraftarları bize kümeye diye bağırıyor.
4)Bana saygılı davranmayan hiçbir küçüğümün başarısını, iyiliğini istemem.
Seni öldürmek için elinden gelen her türlü fedakarlığı yapan düşmanını etle beslemek gibi bir şey bu.

İskender66
30.03.2008, 21:13

Tartışalım belden aşağı vurmadığımız sürece tartışmanın zararı yok .Beni hain ilan etmedğiniz sürece düşündüklerim açıkça söyleyeceğim
Bende Sivassporun bu yıl şampiyon olmasını çok istiyorum..
Bende sizler tarafından hain ilan edilmediğim sürece daima Anadolu takımlarının yanında olacağımı açıkca söyleyeceğim!!...

Mustafa K. Demirbaş
30.03.2008, 21:15
arkadaslar sıze sıvası destekleme yolunda kolay gelsın bız trabzonsporun kendınden baska dostu olmadıgında ısrarcıyız

coskun0661
30.03.2008, 21:16
Bende sizler tarafından hain ilan edilmediğim sürece daima Anadolu takımlarının yanında olacağımı açıkca söyleyeceğim!!...

sivassporu destekleyenler hain ilan edılmeyecekler tabiki..ama sevılmeyeceklerdırde

Murat Keçeci
30.03.2008, 21:17
başkanıda hocasıda iki yüzlünün teki insanlara oynamayı iyi biliyorlar biri ekran karşısına çıkıp bi şiir patlatıyor yok 70 milyonuyla emrindeyiz yaşar paşam bütün milletin yağları eriyor diğeri ekran karşısında hakemın kararına saygılıyız diyor hakemın odasına girip maçı oynatmamak için elinden geleni yapıyor bunlar böyle insan işte

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 21:19

Öle hain lafları olmazda.

Abi;

Senin kötülüğünü isteyen birini....niye destekleyelim ben anlamıyorum.

TRABZON KÜMEYE

Tekrar hatırlatıyorum.

Bu arada eskidendi o dostluklar....

Erdal
30.03.2008, 21:20
Aşağılarda bir yerlerde Cafer KILIÇSOY un İhsan Öksüz ün kitabından alıntıladığı bir Şenol Güneş yazısı vardı. Eminim hepiniz okumuşsunuzdur. Şimdi o gün bizi alkışlayan anadolu takımları bu gün kümeye diye bağırıyorsa aynaya bakmamızda fayda var . B u şehir in nasıl algılanmaya başladığını düşünmekte fayda var. Ben 96 yılında Trabzonspor u tutmaya başlayan 3 vanlı tanıdım ...Sene başında ki Sivas maçı sonrası başkanımız ın; " 3 puanımızı verin ne yaparsanız yapın ..." şeklinde algılanan açıklamalarının benzerlerini düşünün.Ve buna benzer yaşadıklarımızın yaşattıklarımızın başka yerlerde nasıl algılandığını düşünün. Ha Bülent Şirin abinin bir yazsında değindiği "futbol takımları giderek bölgesel dayanışmaya gidiyor " açıklamasını da katabiliriz. Ama yaşadıklarımızı açıklamak için bunun yetmeyeceğnii düşünüyorum.

poetricus
30.03.2008, 21:21
Hocam itiraz edeceğim. Trabzon da belli bir yaşın üzerinde hala FB’li ve GS’lilere rastlarsınız. Onlar daha biz meydana çıkmadan önce atıyorum İdman Ocağı ile FB’yi aynı anda tutanlar idi. Mecnun ile Aziz’in yakınlığı meselesine M Ali Bey ile Ali Şen derler. Ben demesem de derler. Bu gün Sivas da şehrin her yerinde "sadece şehrinin takımını tut" pankartları var. Geçenlerde bir arkadaşım bu konuda Sivas’ta yerel bir gazetede yazılan bir yazıyı göndermişti; bulabilirsem özelden gönderirim. Çok keyifli bir yazı idi İstanbul takımını tutan Sivaslıları iğneleyen. Birileri "bizim yöntemlerimizle " bizim yaptıklarımızı yapmak istiyor. Bundan keyif almak lazım. Kahrolsun endüstriyel futbol yaşasın takım ruhu...

Yazdıklarımdan hareketle vardığınız sonuç ve itirazınızın haklılık payı var şüphesiz ama benim kastettiğim o değildi.

Bahsettiğiniz çift takımlı –ilginç bir tabir oldu- kişiler Trabzon’da İdman Ocağı ve İdman Gücü rekabetinin yaşandığı yıllarda da vardı şimdi de var. Şampiyonluktan uzak geçen 24 yılın ardından genç jenerasyondaki kaymaları da buna ekleyebiliriz. Buna rağmen Trabzon’un hâkim taraftar kitlesi Trabzonsporludur. Bugün adına “futbol” bile diyemeyeceğimiz rezalete birkaç yıl önce yaşanan küme düşme tehlikesine rağmen taraftar kitlesi kahir ekseriyetle Trabzonspor’dan başka takım tutmuyor.

Sivasspor öyle mi? Takımları şampiyonluğa oynadığı için tuttukları İstanbul takımını bir süreliğine yedeğe çektiler. Bahsettiğiniz türdeki pankartlar Trabzon’da hiç açılmadı; zira buna mahal verecek derecede başka takımlara kayma hiçbir zaman olmadı.

Mehmet Ali Bey’le Ali Şen’in ilişkisi gerçekten farklı. Tanışıklıkları çok eskilere dayanır ve Ali Şen Yılmaz’dan, tabiri mazur görün, it gibi korkar. Bizim başımıza tamamen FB’li bir başkan gelse dahi aynı şeyi yapamaz, bunun sebebi de taraftarımızın Sivas taraftarından farklı oluşudur. Yılmaz dönemindeki FB kupa maçını, yeniden vizyona giren “Taş Devri” hadisesini, Ali Şen ve Yılmaz’ın tavrını ve sonrasını hatırlayın lütfen. Bu arada Sayın Yılmaz hayranı olmadığımı da bilmenizi isterim.

Mecnun Odyakmaz - Aziz Yıldırım münasebeti öyle mi? Sivas’ta FB taraftarına tanınan 500 kişilik kontenjanı 5000’e çıkaran birinden, FB kongre üyesi olan birinden bahsediyoruz.

Kullandığınız slogan yanlış hatırlamıyorsam Maradona’ya aittir. Spor yazarlığına hevesli olduğum 90’lı yıllarda, elime geçen “Futbolu Adem-i Merkezileştirmek İstiyorum!” başlıklı bir mülakatta rastlamıştım. Dürüst ve gönül okşayıcı bir slogan ama bugünün dünyasında şehir romantizminden öteye gidemez, dahası “küçük olsun bizim olsun” anlayışını besler.

O gün bizi alkışlayanların bugün yuhalamasında “Kümeye!” diye bağırmasında bizim günahlarımız kadar “Anadolu takımlarının” teknik ve idari kadrolarında İstanbul takımları kökenli başkan, yönetici, teknik adam ve futbolcular bulunuşunun ve aradan geçen yıllar içerisinde artan İstanbul sempatisinin de payı var.
Buradan rahatlıkla güçlü olana yaklaştıkları sonucuna da varabiliriz.

Hürmet ve meveddetle…

oguzkoc
30.03.2008, 21:22
bu açıklamanın altında iyi niyet varmı acaba???

ÖzGür Ayar
30.03.2008, 21:22

Feneride destekleyelim o zaman. Sonuçta havuzda bizim hakkımızı savunan bir aziz yıldırım var.

İskender66
30.03.2008, 21:25
Öle hain lafları olmazda.

Abi;

Senin kötülüğünü isteyen birini....niye destekleyelim ben anlamıyorum.

TRABZON KÜMEYE

Tekrar hatırlatıyorum.

Bu arada eskidendi o dostluklar....
Sivasporun sitesine bakıyorum. Çoğu bizim hakkımızda güzel şeyler düşünüyor. İçlerinde kendini bilmezler var tabi. Onları muhatap bile almıyorum zaten. Biz şampiyon olamıyoruz madem o zaman neden İstanbul takımları olsunki. Buradaki yazıları görünce şok oldum. Bazıları açıkca Fenerin şampiyon olmasını istiyorlar. Bizim tarihimiz boyunca en olaylı maçlarımız FB ile olmuştur. Hatırlamayanlar olabilir. FB yüzünden kaç kere sahamız kapatıldı, kaç kere hükmen kaybettik. Ne çabuk unutuldu. En sonda 96daki olaylar. İçimizde hala FBye sempatiyle bakanları gördükçe içim bi tuhaf oluyo. Boğazım düğümleniyo. Gözlerim doluyo. Bugüne kadar bize FBnin yaptıkları ne çabuk unutuldu. Genç olanlar hatırlamayabilir normaldir ama ben hala dün gibi hatırlıyorum.
FByi Avrupada bile desteklemiyorum ki ligde şampiyon olmasını isteyim.

yns61
30.03.2008, 21:26
sivasın şampiyon oluşu (böyle birşey mümkün degil.. ) bizim gelirlerimizi alt üst eder ve biz anadolunun deviyiz. hemen kendilerini 4.büyük yaparlar ( 4 büyük içersinde degil 4. büyük) ki haksızca aldıkları 3 puan var sivasın şampiyon olmasını istemiyorum olamazlar da...!

Ali Can
30.03.2008, 21:28
herkes senin gibi düşünüyor byunus

Anıl Caner
30.03.2008, 21:28

bende bu yazının altına imzamı atıyorum arkadaşlar.

sivas olacağına fenerbahçe olsun diyebilen arkadaşlar lütfen bana ve benim gibi düşünenlere "hain" tarzı bir kelime kullanmayınız...

Sivasspor'u desteklemeyebilirsiniz, hatta başarısız olmasını isteyebilirsiniz. Bu tercihtir. Açıkçası ben trabzonspor taraftarlarının anadolu takımlarını her zaman destekleyeceğini düşünürdüm.

Kocaelispor, Eskişehirspor tribünleri benim trabzonspor formasıyla rahatça girebildiğim ve "hoşgeldin kardeşim" diye karşılandığım yerlerdir. sahaya giren 3-5 kendini bilmez, "ogün samast oley"ciler yüzünden şu an türkiye'nin 4 bir yanında bizden nefret ediyorlar. Trabzonspor'un kimseye ihtiyacı yok diyeceksiniz bunun peşine biliyorum. Evet, yok ama sevilmeyen, dışlanan değil herkesin gurur duyduğu trabzonspor olmamız lazım.

Başarılı sivasspor'u başarılı kayserispor'u kıskanarak ve aman şampiyon olmasınlar bizim adımız lekelenir zihniyetiyle devam edersek kazanacağımız hiç bir şey yok.

Bülent Uygun'u sevmem. 61 puan oldukları için sanırım böyle bir cümle kurmuş. Ama işte anlamak isteyen istediği anlamı çıkarıyor.

Bu kafayla gittiğiniz sürece benim gözümde asla şampiyonluğu ve başarıyı haketmeyen, trabzonspor'a zarar veren insanlar olarak kalacaksınız.

Yazık!!!

Erdal
30.03.2008, 21:29
Poetricus, Üstad; Sondan başlayalım keşke hevesiniz geçmeseydi de Trabzonspor u Cevat Kol gibiler yazmsaydı... Sivas meselesine dönecek olursak ; Şunu anlarım Sivas ile yaşadığımız gerginlik esnasındaki tutumlarından dolayı Sivas ın şampiyon olmasının istememeyi anlarım. ( ben yaşananların etki -tepki olduğunu düşünüyorum ,Bir yönetimimiz olsaydı o şekilde cereyean etmez di diye düşünüyorum ayrı mesele ) Ama Sivas şampiyon olmasın ! gerekçe olarak da ; pastadan payımız azalır, büyüklüğümüz tartışılır,başka şampiyon çıkarsa 4. büyüklüğümüz gider( büyüklüğümüz tartışılır demek aynı zamnda 4üncü büyük olmayı kabul etmektir) gibi gerekçeleri anlamam. Ben bunların bize yakışmadığını düşünüyorum.

Travelair
30.03.2008, 21:29
Dostluk ve sevgi,
Sarıyor herkesi,
Gel katıl bize,
Ver elele.

Sev dünyayı,
Açılır her kapı,
İşte Susam Sokağııı...

Yani arkadaşlar bazı şeyleri unutuyoruz. Bu bir güç savaşıdır. Ellerinden gelse bizi bir kaşık suda boğmak isteyecek birsürü insan var. Bu spor camiasında yayılmacı siyaset gösteren bir grup. Bunu da bizim aleyhimize kullanmaktan çekinmeyecektir ve kulüp üzerinde ciddi bir tehdittir. Bunu çekememezlik olarak algılamanıza şaşırıyorum. Maddi ve manevi olarak kimin yerine oynuyor Sivasspor? Dalga geçiyor olmalısınız. Adamların niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Şampiyonluğa giderken nerden çıktı hala Trabzonspor'la ilgili demeç vermek?

Mustafa K. Demirbaş
30.03.2008, 21:31
kım kımı desteklerse desteklesın buyuk konusmuyorum ama ben haytta sıvassporu desteklemem orda yasadıkalrımızı ben ıyı bılıyorum trabzon kumeye seslerı o - 35 dercede donmus gozlerımden yası akıttı ve edılen kufurler aklımdan cıkmıyor kufuru hepsı etmedı sadece kalearkasındakı grup ettı ama kumeye butun stda bagırdı dalga gecercesıne el kol hareketlerı benım aklımdan cıkmıyor

İskender66
30.03.2008, 21:32
İnşallah Sivas yada başka bir Anadolu takımını tutan taraftarlardan biri gelip bu yazılanları görmez. Valla başta Sivas olmak üzere tüm Anadoluya mahçup oluruz. Onlar bizlerin kendilerini desteklediğimizi sanıyor.

tanerladze
o maçta o olaylar olmasaydı ne kayseri ne de sivas vardı önümüzde.ama o zamanın yönetimi malum (albayrak) daha fazla çene yaparak ortalığı daha da berbat etti.
bu seneyi sivas'la oynadığımız ilk maçın tatsız olayları yüzünden böyle geçirdik.seneye inşallah böyle birşey olmaz.
sivas şampiyon olamaz olsa da yapmazlar zaten.zaten sivasda seneye v.manisa gibi çöker.
bu sene herkes alacağını alsın seneye hepsi bizim inşallah şimdiden onada önlem alınsın :D

Murat Keçeci
sivası anlatacak en güzel söz:lay lay lom galiba sana göre sevmeler

Koray
30.03.2008, 21:33
sivası anlatacak en güzel söz:lay lay lom galiba sana göre sevmeler

hopa şinanay sana göre sevilmeler...

Anıl Caner
30.03.2008, 21:34
kım kımı desteklerse desteklesın buyuk konusmuyorum ama ben haytta sıvassporu desteklemem orda yasadıkalrımızı ben ıyı bılıyorum trabzon kumeye seslerı o - 35 dercede donmus gozlerımden yası akıttı ve edılen kufurler aklımdan cıkmıyor kufuru hepsı etmedı sadece kalearkasındakı grup ettı ama kumeye butun stda bagırdı dalga gecercesıne el kol hareketlerı benım aklımdan cıkmıyor

bir gün fenerbahçe taraftarı kadıköy'de sahaya inip oyuncularımıza saldırınca, trabzon'a geldikleri zaman ligin bilmem kaçıncı sırasındalarsa eminim sen " kardeş takım fenerbahçe" diye bağırırsın...

3-5 tane sahaya inen trabzonspor taraftarıyla beni bağdaştırma diyecek olursanız da bende kalearkasında size sataşan 3-5 sivassporluyu bağdaştırmayın diyeceğim.

bir yerlerde insanlar trabzonspor kümeye diye bağırıyorlarsa bunun suçlusu emin olun onlar değil...

İskender66
30.03.2008, 21:35
bu sene herkes alacağını alsın seneye hepsi bizim inşallah şimdiden onada önlem alınsın :D
:D Seneye bütün kupaları alacaz inşallah. O yüzden bu yıl Sivas şampiyon olabiliyorsa olsun. Seneye bidaha oraları zor görür :D

Travelair
İnşallah Sivas yada başka bir Anadolu takımını tutan taraftarlardan biri gelip bu yazılanları görmez. Valla başta Sivas olmak üzere tüm Anadoluya mahçup oluruz. Onlar bizlerin kendilerini desteklediğimizi sanıyor.

Niye mahcup oluyoruz anlamadım?

Külünkoğlu
Ne olursa olsun özeleştiriden de geri durmayalım arkadaşlar.. Bizim yapamadıklarımıza bir de Sivas'ın yaptıklarına bir bakalım.

Ama herşeye rağmen sivas şampiyon olmasın mümkünse en iyi ihtimal dördüncü olsun.

İskender66
30.03.2008, 21:38
Bugün biz, bizden başka Anadoludan şampiyon çıkmasın dersek bizimde Bizans takımlarından bi farkımız kalmaz. Bizler farklıyız. Biz Anadolu takımıyız.
Bütün suçu karşıya atmayalım. Bizlerinde suçu var. Neden özeleştiri yapmıyoruzda işin kolayına kaçıp hep başkalarını suçluyoruz?

Keleşoğlu
30.03.2008, 21:38
ne dua etcem sivasa bulent git isine

yns61
30.03.2008, 21:39
http://img128.imageshack.us/img128/9121/tsolay3ar7.jpg

bbunlara mı destek _?

not yukarıdaki msj hatırlatma amaclıdır :)

Anıl Caner
30.03.2008, 21:40
sız devam edın desteklemeye bu kafayla cok daha gıdersınız

sivas olacağına fenerbahçe şampiyon olsun diyenlerle aynı yere gitmeyecek olmamız güzel tabi bizim açımızdan.

kendi başarısızlığımızı kapatmak için diğerlerinin de başarısız olmasını isteyecek kadar düşmedi trabzonspor taraftarı.

Mustafa K. Demirbaş

bbunlara mı destek _?

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

gorsun destek verenler

İskender66
Niye mahcup oluyoruz anlamadım?
İstanbul eziklerinin bu yıl şampiyon olmasını isteyenlerin yazılarını görünce ben mahçup olurum şahsen. "Nasıl oluyorda Anadolunun önderi Trabzonspor taraftarları ezikbahçenin şampiyon olmasını istiyor" diye şaşırmazlarmı? Ben bile bu forumu okuyunca ağzım bir karış açık kaldı valla

Travelair
30.03.2008, 21:41
Siz Sivasspor şampiyon olsun diyorsunuz birşey olmuyor, bir diğeri feybe olsun deyince mi mahcup olunuyor?

Trabzonspor forumunda Sivasspor'un ulu mücadelesi takdir edilmiyor. Kendimizden utanmamız lazım. Aman kimse duymasın, rezil oluruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugün Trabzonspor kazanır yarın Sivasspor kazanır. Önemli olan yarışmaktır. MI ACABA?

Anıl Caner
30.03.2008, 21:41

bbunlara mı destek _?

not yukarıdaki msj hatırlatma amaclıdır :)

görende sivassporlular tribüne daldı zannedecek :). helal olsun sivassporlulara, keşke böyle takım ruhu bizimkilerde olsa. hatta keşke ben de aralarında olsam da trabzonspor'a bu rezillikleri yaşatan adi heriflere iki tokat sallasam.

Mustafa K. Demirbaş
30.03.2008, 21:42
sivas olacağına fenerbahçe şampiyon olsun diyenlerle aynı yere gitmeyecek olmamız güzel tabi bizim açımızdan.

kendi başarısızlığımızı kapatmak için diğerlerinin de başarısız olmasını isteyecek kadar düşmedi trabzonspor taraftarı.

bız neden bahdsedıyoruz sen nerelerden bahsedıyorsun kardesım bız kımsenın avukatı degılız bız bulent uygunun acıklamalrına degınırken bazı sıvasspor desteklıyenlerı geldı onlarada kımse suc bulmuyor herkes dıledıgını destekleyebılır ama onlara sıvassporun ve taraftarının yaptıklarını hatırlattık

oguzkoc
30.03.2008, 21:43
biz şampiyon olmadıktan sonra kim olursa olsun umrumda olmaz.. heleki bu takım taraftarımı döven futbolcuların takımıysa onlar hiç olmasın... bu ligde yerin kayseri kadar bile olamaz sivas. bugün varsın yarın yoksun unutma bunu..

Koray
30.03.2008, 21:43
görende sivassporlular tribüne daldı zannedecek :). helal olsun sivassporlulara, keşke böyle takım ruhu bizimkilerde olsa.

hay ağzına yüreğine sağlık,sivasa acayip kıl oluyorum ama bu yönden de taktir ediyorum...çünkü aynı olay başka stad da olsa yine böyle tek yumruk olurlardı...

Özkan
30.03.2008, 21:45
Sivas şehrinin lüzûmsuz takımı yakında Vanspor olacaktır, rahat olun.

Bu senen şampiyon olmazlarsa, seneye düşerlerse ve daha sonra yok olurlarsa eğer, zerre üzülürsem şerefsizim.

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 21:46
Sivasporun sitesine bakıyorum. Çoğu bizim hakkımızda güzel şeyler düşünüyor. İçlerinde kendini bilmezler var tabi. Onları muhatap bile almıyorum zaten. Biz şampiyon olamıyoruz madem o zaman neden İstanbul takımları olsunki. Buradaki yazıları görünce şok oldum. Bazıları açıkca Fenerin şampiyon olmasını istiyorlar. Bizim tarihimiz boyunca en olaylı maçlarımız FB ile olmuştur. Hatırlamayanlar olabilir. FB yüzünden kaç kere sahamız kapatıldı, kaç kere hükmen kaybettik. Ne çabuk unutuldu. En sonda 96daki olaylar. İçimizde hala FBye sempatiyle bakanları gördükçe içim bi tuhaf oluyo. Boğazım düğümleniyo. Gözlerim doluyo. Bugüne kadar bize FBnin yaptıkları ne çabuk unutuldu. Genç olanlar hatırlamayabilir normaldir ama ben hala dün gibi hatırlıyorum.
FByi Avrupada bile desteklemiyorum ki ligde şampiyon olmasını isteyim.

Ne kadar seviyeli davranmışlarki benim gurur duyacağım Trabzonspor taraftarı, nefret ettirecek seviyeye getirmişler.

Yanı bu nebze Sivas için TRABZON KÜMEYE lafını desteklemeye geliyor.

Semih58
30.03.2008, 21:46
Ne yazık ki TRABZONSPOR'um hataları yanlış yerlerde arıyor.Bu yüzden de bir adım öteye gidemez oldu.Sivas 3 yıldır ligde.Bütün herşey Sivas yüzünden oldu diyelim. 3 yılımızı yerler. Ya kalan 1984 Şampiyonluğumuzdan sonraki 2005-1984= 21 yıl ne olacak. Bunun hesabını kimden soracağız. En son Şampiyon olduğumuzda ben 18 yaşındaydım şu anda 41 yaşındayım. Kimler geldi kimler geçti bir düşünelim.

Mehmet Aurelio FB'ye satıldı.50.000,- Dolar için.Şampiyonluğumuz gitti.

Jan Mari Paf geldi 25'er metreden goller yedi. Belçikalı kaleci dedik,pof çıktı.

Ogün Temizkanoğlu -Abdullah Ercan-Şenol Ustaömeroğlu hep satıldılar.

Kaleci Victor ile 7 gol yedik.

Fatih TEKKE'yi Altay'a-oradan Antep'e sattık.

Hami'yi Shalceye gönderdik.Ankaragücün'de oynattık.

Nuri başkan Stad yapacağım dedi esamesi yok.

MAY FB kongre üyesi çıktı.

Euro 92'nin adamı Laz Olsen dedik,nasıl gitti kimse bilmez.

Oktay Derelioğlu geldi gitti.

Kaleci Petranoviç yediği hatalı gollerle bizi çıldırttı.

Ankaragücünden Mehmet SOYKÖK- Agustine geldi gitti.

Hasan VEZİR gitti.

Milne geldi gitti.

Kaleci Hadziç geldi gitti.

Demek istediğim şu ki TRABZONSPOR çok güçlü bir camiadır. Fakat kendi etüdünü iyi yapmalıdır. Yoksa hakemler-rakipler ya da diğerleri kıl olabilir. Sahaya çıkacak ve yenecektir.

TRABZONSPOR bizim için en büyüktür.

Murat Keçeci
30.03.2008, 21:47
sivasın dağlarına gömecez sivası sahalarına merak etmeyin arkadaşlar bu lig fazla bu takıma

Tevfik Kılıç
30.03.2008, 21:47
Bizden çaldıkları 3 puanla şampiyon olurlarsa asla hazmetmem mümkün değildir.

yns61
30.03.2008, 21:48
hay ağzına yüreğine sağlık,sivasa acayip kıl oluyorum ama bu yönden de taktir ediyorum...çünkü aynı olay başka stad da olsa yine böyle tek yumruk olurlardı...
profesyonellikte gerekli gidip aymana tekme atıp. sonra taraftara 6 kişiyle dalmak ne oluyor? gökdeniz,hüseyin orda gidip sivaslıları ayırmak yerine dalsaydı bak saha ne oluyordu.. ama bizim takımda ruh da yok

poetricus
30.03.2008, 21:49
Poetricus, Üstad; Sondan başlayalım keşke hevesiniz geçmeseydi de Trabzonspor u Cevat Kol gibiler yazmasaydı... Sivas meselesine dönecek olursak; şunu anlarım: Sivas ile yaşadığımız gerginlik esnasındaki tutumlarından dolayı Sivas'ın şampiyon olmasının istememeyi anlarım. (Ben yaşananların etki -tepki olduğunu düşünüyorum, bir yönetimimiz olsaydı, o şekilde cereyan etmezdi diye düşünüyorum ayrı mesele.) Ama Sivas şampiyon olmasın! Gerekçe olarak da; pastadan payımız azalır, Büyüklüğümüz tartışılır, başka şampiyon çıkarsa 4. büyüklüğümüz gider (büyüklüğümüz tartışılır demek aynı zamanda 4. büyük olmayı kabul etmektir) gibi gerekçeleri anlamam. Ben bunların bize yakışmadığını düşünüyorum.

Ben baştan başlayayım: İnsanların teveccühüne saygısızlık etmek istemem ama şu “Üstâd” hitabından pek hoşlanmıyorum. Tek sebebi bu olmasa da muhalif olduğum insanlarla bu taltif yüzünden zaman zaman tatsız diyaloglar yaşamak zorunda kaldım. Spor yazarı olma çabam hevesimin geçmesinden değil, bazı mecburiyetlerden bitti. Hani siz bir şey olacağınızı söylersiniz, ebeveyniniz başka bir şey olacağınızı söyler, öğretmeniniz hepsinden başka bir şey söyler ama ne olacağınıza kader karar verir türünden bir mecburiyetle.

Sivasspor benim için bir örnek; “Anadolu takımlarındaki”, tabir caizse “autocolonizationun” en belirgin örneklerinden biri. Yaklaşık son yıldır “Anadolu takımları” bize karşı güçsüz olduklarında mazlum, biz güçsüz olduğumuzda zalim olmak dışında bir yol benimsemedi. Halbuki her ikisin ötesinde bir seçenek vardır ki doğrudur: Âdil olmak! İstisnalarını tenzih ediyorum.

A’dan Z’ye bir İstanbul takımına yamanmış kulüplerin Anadolu’yla coğrafya dışında herhangi bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Bahsettiğiniz gelirler meselesini dikkat ederseniz ortaya ilk atan bizler değiliz. Az buçuk palazlanan her Anadolu takımın ilk nokta atışı yaptığı yer bizim gelirlerimiz. Bu durumda kendimizi savunmak kadar tabiî ne olabilir ki? Bunun şekil ve üslubuna itiraz ediyorsanız kabulümdür. En büyük problem o takımların yozlaşmaları, İstanbul’a entegre olmalarından ziyade bizim tarihi misyon ve vizyonumuzdan uzaklaşmış olmamız. Sivas maçında yaşanan o nahoş hadise de bu yüzden mağduriyetimizle neticelendi.

Bir şeyi unutmamak gerek:
Mazlumun günâhları zâlimi beraat ettirmez!
Bizim hatalarımız haksızlık yapanları mazur göstermemeli.

O malum maçtaki "rengarenk" kırıtkan ve kıvırgan tavırları ortadayken ben bu açıklamaların iyi niyet ve samimiyetle yapıldıuğına nasıl inanayım?

Erdal
30.03.2008, 21:49
biz şampiyon olmadıktan sonra kim olursa olsun umrumda olmaz.. heleki bu takım taraftarımı döven futbolcuların takımıysa onlar hiç olmasın... bu ligde yerin kayseri kadar bile olamaz sivas. bugün varsın yarın yoksun unutma bunu..

İşte tamda burası tıkandığımız nokta. taraftarımız ?? kim ? turunculu arkadaş mı ..Ne kadar benziyor o meşhur slogana ;hepimiz ogünüz hepimiz turunculuyuz.. Sonrada bir zamanlar bizi alkışlayanlar şimdi niçin kümeye diyor diye merak ediyoruz....

İskender66
30.03.2008, 21:51
Soruyorum sizlere:
24 yıldır şampiyon olamıyorsak bunun suçlusu Sivas mı? Allah aşkına söyleyin. Dönüp de aynaya bakma zamanı gelmedi mi hala suçu başkalarında arayıp duruyoruz.
Şapkamızı önümüze alıp düşünmenin ve özeleştiri yapmanın vakti hala gelmedi mi? Bi 24 yıl daha beklemek isteyen var mı?

Koray
30.03.2008, 21:52
profesyonellikte gerekli gidip aymana tekme atıp. sonra taraftara 6 kişiyle dalmak ne oluyor? gökdeniz,hüseyin orda gidip sivaslıları ayırmak yerine dalsaydı bak saha ne oluyordu.. ama bizim takımda ruh da yok

birliktelik !..
bunlar bizim taraftarı döverken bizim futbolcularda onlara niye vurmadı,keşke vursaydılar nasıl olsa az bi cezayla kurtulacaktılar,o çirkef musa ceza almadıysa bizimkiler hiç almazdı...

oguzkoc
30.03.2008, 21:53
İşte tamda burası tıkandığımız nokta. taraftarımız ?? kim ? turunculu arkadaş mı ..Ne kadar benziyor o meşhur slogana ;hepimiz ogünüz hepimiz turunculuyuz.. Sonrada bir zamanlar bizi alkışlayanlar şimdi niçin kümeye diyor diye merak ediyoruz....

kendini bilmez bir şekilde sahaya atlamış olması onun bizim taraftarımız olmadığı anlamına gelmez. bir cahillik yaptı, bir hata yaptı, bir dengesizlik yaptı belkide en yapılmayacak şeyi yaptı. ama o bir trabzonsporlu...

ÖmerFarukYılmaz

Niçin kümeye diye bağıracak; Kıskandığı için

Parlamaya çalıştığı toprakların sahibi biz olduğumuz için.

Bu bir nevi padişahlık yarışında abisini geçmeye çalışan şehzadeye benziyor.

İskender66

:alkış: Aynen katılıyorum arkadaşım. İçimizde hala Trabzonsporumuzun hükmen kaybetmesine yol açan ve bu sezonun kötü geçmesinin başlangıç olayını ve o kişiyi savunan arkadaşlar var. Pes!!...

dolaylı
30.03.2008, 21:54
Sivasspor şampiyon olursa Trabzonspor'u yok ederler. Bunu görmemiz lazım. El pençe divan duran Sivasspor'u mu isterler yoksa Anadolu ihtilali'ni yapmış olan zaptedemedikleri Trabzonspor'u mu? feybe maçına kadar mangalda kül bırakmayan Sivasspor, feybe maçında haddimizi bilerek oynayacağız, karşımızdaki feybe dedi 4 yedi. Başkanları eski feybe yönetim kurulu üyesi, teknik direktörü eski feybe futbolcusu. Takımı toplama. Hala bizim maçı gündeme getirip sözde "İyilik" mesajları vererek mazlum edebiyatı yapıyorlar. Trabzonspor'un mirası üzerine Sivasspor'u kondurtursak işte o zaman bize karşı olan büyük ittifakı apaçık göreceğiz ama çok geç olacak. Trabzonspor ismi üzerinden prim yapmalarına artık müsade edilmemeli
Aynen katılıyorum.sıvası şampiyon yapmazlar gibi hiç bir mantıksal izahı olmayan sözlerle adamları neredeyse şampiyon yapacağız.Çok net olan şey maalesef adamlar şampiyon olacak gibi.Eğer yarış son maçta sıvas ile fb arasında olursa ki öyle görünüyor istemesekte tarihimizde ilk defa maalesef trabzonda fb nin galibiyetine sevineceğiz.

Cafer Bulur
30.03.2008, 21:55
ne diyor bu bülent uygun ya?61 puana ulasinca trabzonun destek vermesiyle bugünlere geldiklerini zannetti galiba.benden de sivasspor dua degil beddua almistir.bir arkadasin dedigi gibi bunlar destegi bizim taraftardan degil zeyyat kafkas gibi yöneticilerden almislardir.onun gibilerine minnettar olsunlar.insallah sivas lig 4.sü olurda ancak intertotoya gider.benim istegim budur.

cengizalioğlu
arkadaşlar bırakın allah aşkına sivası desteklemeyi ağlaya ağlaya üç puanımızı aldılar
başkanları daha maç bitmeden arap _ siyonist savaşı yapıyolar diye ağlamaya başladı maçtan sonra metmet yıldız boynuma neyle vuruldu göremedim diye ağladı ve 3 puanı aldılar ama haramın binası olmaz diyorum ve inşallah bunları ikinci lige göndermekde bize nasip olur:confused::confused::confused:

ÖmerFarukYılmaz
Soruyorum sizlere:
24 yıldır şampiyon olamıyorsak bunun suçlusu Sivas mı? Allah aşkına söyleyin. Dönüp de aynaya bakma zamanı gelmedi mi hala suçu başkalarında arayıp duruyoruz.
Şapkamızı önümüze alıp düşünmenin ve özeleştiri yapmanın vakti hala gelmedi mi? Bi 24 yıl daha beklemek isteyen var mı?

Siz çok farklı bir yere gelmişsiniz!

Biz bunu konuşmuyoruz zaten.

Sivasın neden bu şampiyonluğu haketmediğini konuşuyoruz.

Gerekçeleride belli!!!

yns61
sivasın bu kadar tartısılmasına bile gerek yok ilk dörde gircekler bu sezon bu kadar sadece..

Koray
30.03.2008, 21:56
Aynen katılıyorum.sıvası şampiyon yapmazlar gibi hiç bir mantıksal izahı olmayan sözlerle adamları neredeyse şampiyon yapacağız.Çok net olan şey maalesef adamlar şampiyon olacak gibi.Eğer yarış son maçta sıvas ile fb arasında olursa ki öyle görünüyor istemesekte tarihimizde ilk defa maalesef trabzonda fb nin galibiyetine sevineceğiz.

arkadaş bunu hangi akla hizmet yazdın çok merak ediyorum...bize ne yahu kimin şampiyon olacağı,biz işimize bakarız...

Ahmet Kuru
30.03.2008, 21:57
kalemize 3 tane golü öyle yada böyle Attılar buralara kadar Geldiler..
ha Şampiyon olmaları Konusunda Destek mi???yok daha neler...
Şurayada Yazıyorum..Sivas seneye Kümede Kalma Mücadelesi verecek...(biz bu filmleri çok izledik)

Erdal
30.03.2008, 22:00
Poetricus,

Eğer hak etme temel ölçümüz ise seyredebildiğim kadarıyla Sivasspor hanesinde bizden aldığının dışında haram puan yok ...En temiz şampiyonluk adayı yani...

Cafer Bulur
30.03.2008, 22:02
arkadaş bunu hangi akla hizmet yazdın çok merak ediyorum...bize ne yahu kimin şampiyon olacağı,biz işimize bakarız...
son macta sayet bizim galibiyetimiz halinde sivasspor sampiyon olacaksa ben sahsen f.bahceyi yenme taraftari degilim.5.ci bir takimin sampiyon olmasi bizim lehimize degil aleyhimize olur.o halde neden yenelim ki?

Murat Keçeci
30.03.2008, 22:03
hayal ürünü 3 gollen 3 puanımızı çalanlar(sivas)
90+3 te maçı bırakıp kaçanlar (bülent demirlek)
sahaya atlayan gereksiz şahıslar(sözde taraftar olan şahıs)

bu camia hepinizden teker teker hesabı soracak o günler çok uzakta değil

İskender66
Bu forumda FBnin Trabzonspıorumuzu yenmesinden dolayı sevineceğini söyleyenlere de rast geldik. Resmen kabus gibi bişey yaa. 96 yılında elimizden şampiyonluğu çalan FB yüzünden kaç Trabzonlu intihar etti haberin varmı? Onların kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok!..

ÖmerFarukYılmaz
Poetricus,

Eğer hak etme temel ölçümüz ise seyredebildiğim kadarıyla Sivasspor hanesinde bizden aldığının dışında haram puan yok ...En temiz şampiyonluk adayı yani...

Laf oyunlarını haram saymıyorsak tamam.

Ayrıca ne kadar saf olursan okadar kolay kirlenirsin ama sivas artık kir göstermiyor. O kadar yani...

Ahmet Faruk
30.03.2008, 22:05
Olmasın sivasspor şampiyon yahu...
Milletin ağzını mı dinleyecez....

OLCAY ÇAKIR
30.03.2008, 22:05
Aferin Bülent'e diyorum.

Aferin.

Başkada birşey bilmiyorum.

Afferim.!

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 22:06
Bu forumda FBnin Trabzonspıorumuzu yenmesinden dolayı sevineceğini söyleyenlere de rast geldik. Resmen kabus gibi bişey yaa. 96 yılında elimizden şampiyonluğu çalan FB yüzünden kaç Trabzonlu intihar etti haberin varmı? Onların kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok!..

Şimdi bir saniye;

Doğru feybenin üzerimizdeki, herhangi bir galibiyetine sevincek değiliz ama, gidip Trabzonsporun düşmanlarınada destek çıkmakda o şehitlerimizin kemiklerini sızlatır.

Semih58
30.03.2008, 22:08
Şampİyon Trabzonspor.

Cafer KILIÇSOY

ALLAH ALLAH, bayram değil seyran değil, enişte bizi niye öptü.

Yemin ediyorum şu forumda bir kişinin Trabzonspor Sivas maçında yaşanan olaylardan sonra Sivasa dua ettiğini bileyim değil arkadaşım büyüğüm babamın oğlu olsa selam vermem yüzüne bakmam!!! Bu kadar net! Bizm dualarımızla buralara kadar gelmişler miş, yok yaaa. Yukarıda bir arkadaşım çok doğru birşey söylemiş, beddualarımız ters tepiyor diye.

Hiçte hakları olmayan üç puanı aldılar bizden. Tamam bizde sütten çıkmış ak kaşık değiliz ama bu kadarıda çok fazlaydı.!!

Size manevi destek vermek haa!! Canınız cehenneme!!! İnşallah tez zamanda küme düşersiniz!!!

Emiroğlu

Abi kusura bakma ama lafı esnetiyorsun.fb ye yenileceğimiz de kimsenin sevineceği falan yok....Ne dediğimi istersen tekrar edeyim...

Bu arada @bmtr gerçekten ince yaklaşmış olaya.

Burada herhangi bir sevinç narası ya da hoşluk durumu göremiyorum...

Not : Ana tema,YATALIM DEĞİL , ana tema " Bu durumda yenilsek zoruma gitmez ! "
Cafer abinin de aynı şeyi kastettiğini düşünüyorum.

Külünkoğlu
Ne güzel Bülent Uygun ortaya bir taş attı şimdi çıkar çıkartabilirsen..

İskender66
30.03.2008, 22:10
son macta sayet bizim galibiyetimiz halinde sivasspor sampiyon olacaksa ben sahsen f.bahceyi yenme taraftari degilim.5.ci bir takimin sampiyon olmasi bizim lehimize degil aleyhimize olur.o halde neden yenelim ki?

Yani Fenere yatalım diyorsun. Parayla yada parasız Fenere maçı satalım olsun bitsin diyosun yani?

Koray
30.03.2008, 22:11

ne mutlu sana ya ! usta bak işine Allahını seversen,yazıklar olsun düşünceye bakın ya...

Gamze
30.03.2008, 22:13
Bir zamanlar GS'a 4-0 mağlup oluşumuz geldi aklıma bazı yorumları okuyunca da, utandım!

Semih58
30.03.2008, 22:13
Sivas şampiyon olamaz en fazla 3.üncü olur.Biz yolumuza bakalım. Seneye ne yapmalıyız. Onları konuşalım. Bırakın kim ne yaparsa yapsın. Bu hafta Kara karga sivas'ı yener. Bu da burada biter.

SENEYE ŞAMPİYON TRABZONSPOR.

Burçak
30.03.2008, 22:15
ne sivas ne fener ... umrumda değiller.
ama bi gerçek var. Şuan sivasmı yoksa fenermi şampiyon olsun diye tartışıyor olmak bile aslında sivasın 28. hafta itibariyle doğru işler yapmış olduğunu gösteriyor.
sivas haftaya sekiztaşı yense sonra kihaftada yense, yinede şampiyon olamaz.
çünkü karşılarında öyle bir camia var ki... hertürlü masa oyunlarını yapma kabiliyeti olan , haram dan korkmayan , insanların emeklerini çalmak için bekleyen sansarlar var. baş harfi F

Erdal
30.03.2008, 22:16
Sivas şampiyon olmasın çünkü haketmediler demek başka birşeydir ( ki hak edip etmediklerini tartışabiliriz ) Sivas şampiyon olmasın çünkü onlar olursa bizim büyüklüğümüze halel gelir demek başka bir şeydir. Bu ikincisinin anlamı şudur aslında ; Trabzonlu olmayan Trabzonspor u tutmasın çünkü gerekçesi yok.....

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 22:16
Sivas bunlardan dolayı şampiyon olmamalı;

sivasın şampiyon oluşu (böyle birşey mümkün degil.. ) bizim gelirlerimizi alt üst eder ve biz anadolunun deviyiz. hemen kendilerini 4.büyük yaparlar ( 4 büyük içersinde degil 4. büyük) ki haksızca aldıkları 3 puan var sivasın şampiyon olmasını istemiyorum olamazlar da...!

Şimdi;

2)Anadoludan bir şampiyon çıkmasını kesinlikle isterim.Hemde çok fazla(sebeplerini sonra konusuruz.)
4)"Baktiki Trabzonla kim uğraştıysa küme düşüyor.Oda dikkat ediyor kendine" Bu işin espri tarafı,zaten en sona yazdım dikkat ettiysen.

Sivas şampiyon olursa ilk bize saldırılacak.He sivaslılar saldırsa ne ala, Onlar kim???

Ama bu takımın kötülüğünü isteyen yüzlerce medya kuruluşu var.Onlar bizim üstümüze gelirlerse ki geliyorlar.O zaman karşılık veremeyiz.Vermekte güçlük çekeriz.Zaten heriflerle kavgamız var.Tam olur yani,Ellerine çok güzel kozlar geçer.

En büyük örneğinden daha 2 sene önce şampiyonluğu kaçıran Trabzonspor bu sene kötü futbol oynuyor diye yerin dibine sokuluyor.

Eksik varsa ekleyin..ekleyemediklerimden özür dilerim.

Cafer Bulur
30.03.2008, 22:18
ne mutlu sana ya ! usta bak işine Allahını seversen,yazıklar olsun düşünceye bakın ya...
benim düsüncem trabzonsporun menfaatine olan düsüncedir.ben sivasin sampiyonluguna tercihle f.bahceyi tercih ederim.fb nin sampiyonlugunu sivasin kine tercih etmek neden sizi rahatsiz ediyor ki?trabzonspor istanbul takimlarinin hegemonyasini kiran tek kulüp olmakla caka satarken bu öfkeniz neden?ayrica dikkat ederseniz bu benim sahsi fikrim dedim.takimimiz maca yatmalidir anlaminda söylemedim.burasini gözden kaciriyorsunuz.lütfen...

Erkin
30.03.2008, 22:19
ne sivas ne fener ... umrumda değiller.
ama bi gerçek var. Şuan sivasmı yoksa fenermi şampiyon olsun diye tartışıyor olmak bile aslında sivasın 28. hafta itibariyle doğru işler yapmış olduğunu gösteriyor.
sivas haftaya sekiztaşı yense sonra kihaftada yense, yinede şampiyon olamaz.
çünkü karşılarında öyle bir camia var ki... hertürlü masa oyunlarını yapma kabiliyeti olan , haram dan korkmayan , insanların emeklerini çalmak için bekleyen sansarlar var. baş harfi F

Abi aslında baş harfi G daha iyi yapıyor o işleri, onlar da var Sivas'ın karşısında onu da unutmamak lazım. Al birini vur ötekine neyse :)

Cafer KILIÇSOY
30.03.2008, 22:20
Şimdi yazmayayım diyorum ama zorla dürtüyorsunuz adamı:)

96'da şampiyonluğu kimse bizim elimizden almadı, biz olamadık. O maçı benim kadar iyi hatırlarsınız. O Hami'nin şutlarından bir tanesi gol olsaydı şimdi ne yazacaktınız. Rüştü o maçta bir topu kaçırsaydı şimdiki tepkimiz ne olacaktı. Sonuçta tabutlar hazırladığımız Fenerbahce bizi o yaptığımız tabuta koyup gitti. Adam gibi oynasaydık ta kazansaydık. Kimse tutmamıştı bizi bacağımızdan.

Tunga Abiyin bir lafı geldi aklıma;

''Kimse sizi şampiyon yapmıyor, siz oluyorsunuz''

İskender66
30.03.2008, 22:21
Sivas şampiyon olmasın çünkü haketmediler demek başka birşeydir ( ki hak edip etmediklerini tartışabiliriz ) Sivas şampiyon olmasın çünkü onlar olursa bizim büyüklüğümüze halel gelir demek başka bir şeydir. Bu ikincisinin anlamı şudur aslında ; Trabzonlu olmayan Trabzonspor u tutmasın çünkü gerekçesi yok.....
Bu mantığa göre benimde Trabzonsporu tutmamam gerekiyor :(
Ama ben doğuştan fanatik bir Trabzonsporluyum. Kendimi bildim bileli..

yaranozlu
30.03.2008, 22:23
ya anlamadınız heralde bu çakalı, tam çakal bu bülent. Biliyor ki son hafta Trabzon Fener maçının önemi, aslında çakal değil ahmak bana göre. Maçtan sonraki çakal konuşmalarını hatırlıyorum, futbolcularımız tedavi oluyor, oynayacak durumda değil, üstüne de çakalca olayın Trabzon camiasıyla alakası yok falan filan. Tam bi çakal geçinen ahmak... Asker selamı verip ağlamalar, amacı belli, bizim halkımıza sömürü yap, her türlü yer.

Burçak
30.03.2008, 22:23
biz Trabzonsporlu olarak o olsun bu olsun tercihini yapamayız yapmamalıyız. kim olursa olsun. x takım şampiyon olup adımız tartışılacaksa hatayı kendimizde aramalıyız. tekrar edeyim. hiç bir takımın şampiyon olmasına zaten izin vermezler. istesinler 2 haftada sivası darmadağın ederler. bunun örneklerini görmedik mi. ciddi tehlike yaratmaya başlasın bakın kırmızı kartlara bakın cezalara siz.

Türkiyede futbol sahada oynanmıyor. fenerbahçe gibi çirkefler , emek hırsızları oldukça kolay kolay şampiyon olmalarına izin vermezler.
ve fenerbahçeli sivasspor başkanının çokta umrunda olacağını sanmam.

Semih58
30.03.2008, 22:25

Öz be öz SİVAS'lıyım. 41 yaşındayım. Ali Kemalli TRABZONSPOR'u izlemiş biriyim. Çocukluğumdan beri TRABZONSPOR'luyum. Kıbrıs Barış Kupasını aldığımızı bile bilirim. Bence TRABZONSPOR'u tutmamın en büyük gerekçesi renkleri, Bordo-Mavi başka renk tanımam.Deli diyorlar bana desinler değişemem. TRABZONSPOR'lu arkadaşların bazısı bile niye TRABZONSPOR'lusun diyorlar.
Bu bir sevgidir anlatılmaz
Delicesine seviyorum
TRABZONSPOR'u.
Bu insanın içinden gelen bir duygu.
Tarifi çok zor.

SENEYE ŞAMPİYON TRABZONSPOR

Benim için her sene ŞAMPİYON TRABZONSPOR.
Gönlümün ŞAMPİYONU ÇÜNKÜ TRABZONSPOR.

İskender66
30.03.2008, 22:25

96'da şampiyonluğu kimse bizim elimizden almadı, biz olamadık. O maçı benim kadar iyi hatırlarsınız. O Hami'nin şutlarından bir tanesi gol olsaydı şimdi ne yazacaktınız. Rüştü o maçta bir topu kaçırsaydı şimdiki tepkimiz ne olacaktı. Sonuçta tabutlar hazırladığımız Fenerbahce bizi o yaptığımız tabuta koyup gitti. Adam gibi oynasaydık ta kazansaydık. Kimse tutmamıştı bizi bacağımızdan.

O sezonda tek maçta bitmedi iş. Bizim kendi sahamızda tek kale oynayıpta 1-0 yenildiğimiz Vanspor son hafta kendi evinde Fenerden fark yemişti. FB pekçok maçta karşımızdaki takımlara teşvik primi verip kendisiyle oynayan takımlarada para verip maçları yenmişti. Ne çabuk unutuyprsunuz anlamıyorum..

Cafer Bulur
30.03.2008, 22:26
Yani Fenere yatalım diyorsun. Parayla yada parasız Fenere maçı satalım olsun bitsin diyosun yani?
ne alakasi var ya?bu benim sahsi fikrim.sivassporun sampiyonlugu bizim karizmayi fena halde cizdirir.bunu mu istemeliyim?zaten biz normal sartlar altinda feneri yenemeyiz.o halde neden sivas sampiyon olsun diye yirtinalim ki?hic gerek yok.normal futbolumuzu oynayalim.eger f.bahceyi yenmemiz g.saray veya beskitasa yarayacaksa durum benim icin tamamen degisir.bu durumda 96 nin acisini bir nebze de olsun hafifletmek icin son gücümüzle maca asilmaliyiz.bilmem anlatabildim mi?

Muhammet
30.03.2008, 22:26
biz mi bunlara dua etmişiz...ne zaman?

erdo6
30.03.2008, 22:29
inşallah sivas şampiyon olamaz onlar değpilmiydi sivas-tarbzon maçında trabzon kümeye diye bağıran

onların başkanı değilmiydi can güvenliğimiz yok diye ilk maçtan kaçan

boşverin şampiyon olup adamların bir yerlerini kaldıracağımıza

fener şampiyon olsun daha iyi

istanbul efsanesini biz yıkmıştık yine biz yıkacağız inşallah , bu başka takım olmamalı

yanlız biz olmalıyız.

Ahmet Faruk
30.03.2008, 22:29
İnşallah Şampiyonluk Trabzonspor-fb maçına kalmaz.
Yada o zamana kadar sivaz inşalllah kopar.
Yoksa bizim de başımız çok ağırır maçı alırsak,
"Trabzonspor sivas için mücadele etti" manşetleri ayyuka çıkar.
Sivasspor kim ki onlar için mücadele edeceğiz, sivasspor kim yaa

LazAnisT
30.03.2008, 22:30
Arkadaşlar ne söylerse söylesin neden kendinizi geriyorsunuzki.Nasıl olsa şampiyon olamıyacaklar.

Varlıbaş61
30.03.2008, 22:32
walla ben bjk maçından sonra inşallah bu ezikler şampiyon olamaz demiştim... ve şu an 5 puan gerideler...
sivas ın şampiyon olmasını da hiç mi hiç istemiyorum...
gs ile fb'den de nefret ediyorum...
ama son maçı feneri biz yenelim
fener şampiyon olsun
bjk den iyidir

sena
30.03.2008, 22:32
Zeyyat için demiş olabilir :D

Burçak
30.03.2008, 22:33

haklılık payı var. şuanda nerede olduğu meçhul vansporu yensek 10 yıl geriye değil 2000 yılında gese nin yaptıklarını yapmıştık belkide. o ayrı konu.

ama o 96 yılında saat 13 itibariyle kapıları kapanmış statın içindeydim bende. dışarda kalan insanlar ayrı.

şimdi gelelim 96 yılında bizim elimizden maçı kimse almadı olayına.
aradan 10 yıl geçtikten sonra ali şenin verdiği bi röportaj var hani. biliyorsundur.
tekrar bi hatırlatma yapalım.
Tarihi itiraf
Ali Sen ‘Kaşında küçük bir çizik olan Aygün’ün kafasını özel olarak sardırıp fotoğraflarını basına çektirdim Başbakan’ı da devreye sokup kente 3500 jandarma getirttim. Bunları yapmasaydım Trabzonspor şampiyon olurdu’ dedi

Ali ?en, 1996 yılındaki şampiyonluğun perde arkasını anlattı

MAÇI BEN KAZANDIM!
SÜPER Lig’de cumartesi günü oynanacak Trabzonspor-Fenerbahçe derbisi öncesi Kanarya’nın eski başkanı Ali ?en’den gündemi sarsacak bomba gibi açıklamalar... Lig TV’deki ‘Ali ?en’in Dünyası’ adlı programda konuşan ?en, 1996 yılında Trabzonspor’u nasıl yenip şampiyon olduklarının perde arkasını anlattı. ?en, ‘O yıl Trabzonspor ile Ali ?en arasındaki maçı ben kazandım ve Fenerbahçe şampiyon oldu’ ifadesini kullandı.

TRABZON DAHA İYİYDİ
KANARYA’NIN efsane başkanı, 96’da yaşananlarla ilgili olarak, ‘Fenerbahçe 75, Trabzonspor 76 puandaydı. Onlar futbol ve kadro olarak bizden çok iyiydi. ?artlar normal olarak seyretse Trabzonspor kesin şampiyon olacaktı. Kulüp doktoru Rize’de otele geldiğimizde Aygün’ün kafasında küçük bir çizik olduğunu söyledi. Ben de maç öncesi yaşanan bu olayı kullandım’ şeklinde konuştu.

GÜNE?’İ DOLDURDUM
?EN şöyle devam etti: ‘Aygün’ün kafasını sadece gözleri görülecek şekilde sardırıp basının önüne çıkarttım. Maç günü canlı yayında Başbakan Mesut Yılmaz’a can güvenliğimizin olmadığını söyledim. Onun talimatı ile Trabzon’a 3500 jandarma gönderildi. Maç öncesi ?enol Güneş’i doldurdum, ‘Fener’i yenmeden şampiyonluk olur mu?’ dedim. Bunları yapmasaydım kesin şampiyon olurlardı...’

Özak: ?en’i Allah konuşturuyor

TRABZONSPOR’UN 1996’da şampiyonluğu kaybettiği dönemde başkan olan Faruk Özak, Ali ?en’in açıklamaları için ‘?en kendine yakışanları anlatıyor. ?imdi herkes niye Fener’in sevilmediğini, gerçek Fenerliler de bu çirkinlikler nedeniyle şampiyonluğun kendilerine layık olmadığını anlamıştır’ dedi.
işte bütün bunlar oluyorken biz erdoğdudan maça gitmek için çevre illerden gelen jandarmaların güvenliğin taa erdoğduda yaptığı üst aramalarından geçmeye çalışıyorduk...
böyle bir psikoloji yaratılmış. sanki savaş varmış gibi.
herşey yuklarıda alişenin 10 yıl sonra pişkin pişkin yaptığı itirafta yazıyor. bu fenergibi iğrenç bir takım olamaz sahtekarlar.

Cafer KILIÇSOY
30.03.2008, 22:33
O sezonda tek maçta bitmedi iş. Bizim kendi sahamızda tek kale oynayıpta 1-0 yenildiğimiz Vanspor son hafta kendi evinde Fenerden fark yemişti. FB pekçok maçta karşımızdaki takımlara teşvik primi verip kendisiyle oynayan takımlarada para verip maçları yenmişti. Ne çabuk unutuyprsunuz anlamıyorum..
İşte bizim burada tartışmamız gereken tek kale oynadığımız maçta ve şampiyonluğa giden maçta neden 1-0 yeniliyoruz. Sonuçta Vanspor 15 kişi çıkmadı sahaya. Bu arada o maçıda çok iyi hatırlarım:)

Neyse konuya dönelim. Bazı arkadaşların lafı saptırmakta üstüne yok. Kimse Trabzonspor Fenerbahceye yenilsin demiyor. Yani burası tartışılmaz net fikir.

Gelelim işin diğer tarafına;

Sivas şampiyon olmasın da kim olursa olsun!!

Dursun Kaplan
30.03.2008, 22:34
Öz be öz SİVAS'lıyım. 41 yaşındayım. Ali Kemalli TRABZONSPOR'u izlemiş biriyim. Çocukluğumdan beri TRABZONSPOR'luyum. Kıbrıs Barış Kupasını aldığımızı bile bilirim. Bence TRABZONSPOR'u tutmamın en büyük gerekçesi renkleri, Bordo-Mavi başka renk tanımam.Deli diyorlar bana desinler değişemem. TRABZONSPOR'lu arkadaşların bazısı bile niye TRABZONSPOR'lusun diyorlar.
Bu bir sevgidir anlatılmaz
Delicesine seviyorum
TRABZONSPOR'u.
Bu insanın içinden gelen bir duygu.
Tarifi çok zor.

SENEYE ŞAMPİYON TRABZONSPOR

Benim için her sene ŞAMPİYON TRABZONSPOR.
Gönlümün ŞAMPİYONU ÇÜNKÜ TRABZONSPOR.

Üstadıma katıLıyorum..

Biz TrabzonsporLu isek Eğer buda böLe ise Ben İmzamıda Atarım Noktamıda KOyarım... ;)

sena
30.03.2008, 22:34
Sivas şampiyon olmasın da kim olursa olsun!!
Bir de gs var onu da ekleyelim :)

OLCAY ÇAKIR
30.03.2008, 22:35
Şu bir gerçekki;Sivas şampiyon olursa Trabzonspor'un birçok özelliği tarih olur.

Buda Trabzonspor menfaatlerine uygun olmayan neticeler doğurur.

Bu durumda neymiş demekki;Sivas yada anadoluda herhangi bir kulüp şampiyon olmamalı.
Bu iyi ve sağlıklı bir düşünce olmasa da taraftarlık bunu gerektiriyor.

Olmasınlar.

Ha'biz seneye ve daha sonralarında göğsümüze yıldızlar ekleyerek lige ve avrupaya damga vurma becerisi gösterirsek,diğer takımlarımızında şampiyonluklarını daha profesyonelce karşılayabiliriz belki de.

Ama hiçbir menfaatimizle örtüşme anadoludan bir şampiyon daha eklenmesi bu işe.

Sonuçta;iş dönüp dolaşıp acz'imize takılıyor.

Aciz bırakanlar utansın ne diyim.

Birde sahaya müdahale eden ilkel yaratıklar.

Seneye de sahaya müdahale edilmeyeceğinin garantisini birileri verebilirmi?

Sen istersen feriştahını kur kadronun.

Soğuduk bizden,soğuduk futboldan.

poetricus
30.03.2008, 22:35
Poetricus,

Ben de bizden aldıklarını helal etmiyorum abi.

Samet Türkmen
30.03.2008, 22:37
Olması zor ama,Türk Futbolu'nda adı sürekli şikelerle anılan,içinde memleketi yerine o takımları destekleyen vb... sayabileceğim birçok nedenden dolayı İstanbul takımları yerine sonun kadar Sivasspor diyorum. Yıllarca Anadolu'dan şampiyon çıksın demiştik ama şimdi çıkmasın tarafına kayıyoruz.

Erdal
30.03.2008, 22:37
Arkadaşlar ne söylerse söylesin neden kendinizi geriyorsunuzki.Nasıl olsa şampiyon olamıyacaklar.

mesele o değil ki Süleyman ; Mesele Trabzonspor taraftarının gelmiş olduğu nokta. Biz meselelere beğenmediğimiz üç istanbul takımının bakışı ile bakar olmuşuz....fayda maliyet analizi yapar olmuşuz.. Eğer futbol ve takım tutmak baştan sonra rasyonel bir fayda anlayışı ise bir niğdeli fb gs bjk varken niçin Trabzonspor u tutsun ki ...Tanıl Bora mı demişti bizim için .." o artık fakir mahallenin yakışıklı ağabeyi değil taşında yolun öbür tarafına ama ne ordakilere yarandı ne burdakilere .." diye.

Varlıbaş61
30.03.2008, 22:38
Bir de gs var onu da ekleyelim :)

en başa bjk yi ekledim ben

Mehmet Fatih Yavuz
bizden aldığı olmasaydı bugünki durumda olmazlardı.
ne biz bugün bu durumda olurduk, ne sivas bu durumda olurdu..

İskender66
haklılık payı var. şuanda nerede olduğu meçhul vansporu yensek 10 yıl geriye değil 2000 yılında gese nin yaptıklarını yapmıştık belkide. o ayrı konu.

ama o 96 yılında saat 13 itibariyle kapıları kapanmış statın içindeydim bende. dışarda kalan insanlar ayrı.

şimdi gelelim 96 yılında bizim elimizden maçı kimse almadı olayına.
aradan 10 yıl geçtikten sonra ali şenin verdiği bi röportaj var hani. biliyorsundur.
tekrar bi hatırlatma yapalım.
Tarihi itiraf
Ali Sen ‘Kaşında küçük bir çizik olan Aygün’ün kafasını özel olarak sardırıp fotoğraflarını basına çektirdim Başbakan’ı da devreye sokup kente 3500 jandarma getirttim. Bunları yapmasaydım Trabzonspor şampiyon olurdu’ dedi

Ali ?en, 1996 yılındaki şampiyonluğun perde arkasını anlattı

MAÇI BEN KAZANDIM!
SÜPER Lig’de cumartesi günü oynanacak Trabzonspor-Fenerbahçe derbisi öncesi Kanarya’nın eski başkanı Ali ?en’den gündemi sarsacak bomba gibi açıklamalar... Lig TV’deki ‘Ali ?en’in Dünyası’ adlı programda konuşan ?en, 1996 yılında Trabzonspor’u nasıl yenip şampiyon olduklarının perde arkasını anlattı. ?en, ‘O yıl Trabzonspor ile Ali ?en arasındaki maçı ben kazandım ve Fenerbahçe şampiyon oldu’ ifadesini kullandı.

TRABZON DAHA İYİYDİ
KANARYA’NIN efsane başkanı, 96’da yaşananlarla ilgili olarak, ‘Fenerbahçe 75, Trabzonspor 76 puandaydı. Onlar futbol ve kadro olarak bizden çok iyiydi. ?artlar normal olarak seyretse Trabzonspor kesin şampiyon olacaktı. Kulüp doktoru Rize’de otele geldiğimizde Aygün’ün kafasında küçük bir çizik olduğunu söyledi. Ben de maç öncesi yaşanan bu olayı kullandım’ şeklinde konuştu.

GÜNE?’İ DOLDURDUM
?EN şöyle devam etti: ‘Aygün’ün kafasını sadece gözleri görülecek şekilde sardırıp basının önüne çıkarttım. Maç günü canlı yayında Başbakan Mesut Yılmaz’a can güvenliğimizin olmadığını söyledim. Onun talimatı ile Trabzon’a 3500 jandarma gönderildi. Maç öncesi ?enol Güneş’i doldurdum, ‘Fener’i yenmeden şampiyonluk olur mu?’ dedim. Bunları yapmasaydım kesin şampiyon olurlardı...’

Özak: ?en’i Allah konuşturuyor

TRABZONSPOR’UN 1996’da şampiyonluğu kaybettiği dönemde başkan olan Faruk Özak, Ali ?en’in açıklamaları için ‘?en kendine yakışanları anlatıyor. ?imdi herkes niye Fener’in sevilmediğini, gerçek Fenerliler de bu çirkinlikler nedeniyle şampiyonluğun kendilerine layık olmadığını anlamıştır’ dedi.
işte bütün bunlar oluyorken biz erdoğdudan maça gitmek için çevre illerden gelen jandarmaların güvenliğin taa erdoğduda yaptığı üst aramalarından geçmeye çalışıyorduk...
böyle bir psikoloji yaratılmış. sanki savaş varmış gibi.
herşey yuklarıda alişenin 10 yıl sonra pişkin pişkin yaptığı itirafta yazıyor. bu fenergibi iğrenç bir takım olamaz sahtekarlar.
:alkış: İşte FBnin iç yüzü.
Para+şike= FB
Bu yazının üstüne hala FB bizi yensin ve şampiyon olsun diyen Fener sempatizanları çıkacak mı bakalım????

Varlıbaş61
30.03.2008, 22:40
Para+şike= FB
Bu yazının üstüne hala FB bizi yensin ve şampiyon olsun diyen Fener sempatizanları çıkacak mı bakalım????

walla al üçünü de vur birbirine ama
ben diyom ki sadece bjk-sivas-gs olacağına fb olsun..
bizi bu durumlara düşüren keller utansın

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 22:41
Para+şike= FB

Çıkmaz ama ogün feybenin bize yaptığını bugünsivas yapıyor gene bize

Onlarıda destekleyen çıkmaz diye düşünüyorum.

Great White
30.03.2008, 22:42
Para+şike= FB

Yorum yapmadan sadece yazılanları okuyorum da, demogoji ve provakasyon konusundaki marifetinize "şapka çıkarıyorum" doğrusu:)

Uğurtan
30.03.2008, 22:42
Fb olsun o olsun bu olsun benim için her biri aynı.. Ama mümkünse yiğit(!) olduklarını söyleyen o masa başı oyuncuları olmasın! Olmicakta zaten! Forum kuralları gereği yazamadığım yazamayacağım şeyler var ama tahmin etmek güç değil.. Siz dediklerimi anladınız.. Sadece şu duayı ederim Allah'ım bana Sivas'ı düşürme hazzını yaşat!!! Nokta...

Mehmet Fırat
30.03.2008, 22:43
Sivasspor şampiyon olduktan sonra, gazetelerde çıkacak olan, 'Yeni 4. büyük Sivas', 'Sivas Trabzon'u tahtından indirdi', vs. manşetleri gören ve henüz herşeyin farkında olmayan bir çocuğun Trabzonspor'u tutma olasılığı nedir?

Benim korktuğum Sivas'tan çok İstanbul medyasıdır.

İskender66
30.03.2008, 22:43
mesele o değil ki Süleyman ; Mesele Trabzonspor taraftarının gelmiş olduğu nokta. Biz meselelere beğenmediğimiz üç istanbul takımının bakışı ile bakar olmuşuz....fayda maliyet analizi yapar olmuşuz.. Eğer futbol ve takım tutmak baştan sonra rasyonel bir fayda anlayışı ise bir niğdeli fb gs bjk varken niçin Trabzonspor u tutsun ki ...Tanıl Bora mı demişti bizim için .." o artık fakir mahallenin yakışıklı ağabeyi değil taşında yolun öbür tarafına ama ne ordakilere yarandı ne burdakilere .." diye.

:alkış: Traftar profilimizde baya değişmiş. Eskiden mesela 10-15 sene önce daha farklı bir profilimiz vardı. Şimdiki nesli anlayamıyorum.

İskender66
30.03.2008, 22:45
Olması zor ama,Türk Futbolu'nda adı sürekli şikelerle anılan,içinde memleketi yerine o takımları destekleyen vb... sayabileceğim birçok nedenden dolayı İstanbul takımları yerine sonun kadar Sivasspor diyorum. Yıllarca Anadolu'dan şampiyon çıksın demiştik ama şimdi çıkmasın tarafına kayıyoruz.

Yani kısaca "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" durumları..

Ahmet Faruk
Avrupada 8 tane yemiş bjkden, 5 tane yemiş gs den;
Trabzondaki olaylar olmasaydı kimsenin ne durumda olduğunu merak etmeyeceği sivasdan,
Daha iyidir şampiyonlar liginde çeyrek final oynayacak fb nin şampiyon olması...

Tabii bence...

Cafer KILIÇSOY
Burçak;

O macı biz kazansaydık ve dönemin başkanı Faruk Özak ''Macı ben kazandım'' deseydi inanacakmıydık. Sonuçta macı Fenerbahce kazandı. Ali Şen istediği gibi konuşur. Aklı sıra kendine pay çıkarıyor.

Sevgili Burçak sende çok iyi bilirsin ki o maçta 1-0 öndeydik. O macı biz kaybettik biz.

O maçı alan varsa Rüştü'dür, veren varsa Metin Mert'dir. Rüştü'nün hayatı boyunca öyle bir maç çıkardığını hatırlamıyorum. Diyorki Ahmet Ağaoğlu o maç için; ''Ben bir maçta Hami'nin 2 şutunu peşpeşe çıkaran kaleci görmedim ama Rüştü çıkardı''

Bu arada niye Sivasın yerinde biz değiliz biliyormusun;

12 senedir hâlâ daha bunu tartıştığımız için:)

Dogan
Zirvedeki dörtlü içinden seçim yapmak zorundaysak ve ne kadar Fener'i sevmesem de şampiyon olacak kadroya onlar sahip ve en güzel futbolu onlar oynuyor. Fener olsun şampiyon Joga Bonito hesabı...

Emiroğlu
30.03.2008, 22:46
Anlamamakta , fener sempatizanı olduğumuzu yinelemeyi , oysaki buna sivas nefretinin yol açtığını görmemeyi ısrarla vurguluyorsunuz...Yine mi alıntı yapayım bir arkadaki uzun mesajı...

Neyse benden bu kadar...

Erdal
30.03.2008, 22:46
bizden aldığı olmasaydı bugünki durumda olmazlardı.
ne biz bugün bu durumda olurduk, ne sivas bu durumda olurdu..

Fatih , etme kardeş, bizden aldıkları olmasaydı biz bu gün bu durmda olmazdık demek Ziya Doğan başlığında yazdığın bilmem kaç bin mesajın anlamsızlaşması demek :))))

Yahu millet senede 15-20 haram puan la Şampiyon oluyor .Brakın bunlarda 3 haram puan la olsunlar...

İskender66
30.03.2008, 22:47
inşallah sivas şampiyon olamaz onlar değpilmiydi sivas-tarbzon maçında trabzon kümeye diye bağıran

onların başkanı değilmiydi can güvenliğimiz yok diye ilk maçtan kaçan

boşverin şampiyon olup adamların bir yerlerini kaldıracağımıza

fener şampiyon olsun daha iyi

istanbul efsanesini biz yıkmıştık yine biz yıkacağız inşallah , bu başka takım olmamalı

yanlız biz olmalıyız.

Bu kadar kompleks yapmaya gerek yok hocam.. Diğer Anadolu insanları neden şampiyonluklarda bizi destekledi. Kendilerini bizde buldukları için. Şimdi ise hep bana hep bana diyoruz...

Burçak
30.03.2008, 22:47
doğru. o yazıyı hatırlatmamdaki amaç fenerbahçenin hertürlü pisliği yapmaya hazır bir camia olduğu.

cem papilanın katlettiği maç için 10 sene sonra aziz yıldırımda çıkıp itiraf röportajı yaparsa kimse şaşırmasın. zaman aşımı oluyor nasılsa.

ilhan
30.03.2008, 22:49
Para+şike= FB

Sivasspor olacağına Fener şampiyon olsun. Ya da o üç kız kardeşten birisi olsun. Bu benim onlara karşı sempati duyduğumu mu gösterir?

ÖmerFarukYılmaz
30.03.2008, 22:50
Sivas bunlardan dolayı şampiyon olmamalı;

Şimdi;

Eksik varsa ekleyin..ekleyemediklerimden özür dilerim.

Vakfikebirli
30.03.2008, 22:50
Hedef saptiriyor ve yine cok zekice konu$mu$ Bülent..

50 (!) milyon seninle. Ben yokum ama.. :p

Uğurtan
30.03.2008, 22:51
Hedef saptiriyor ve yine cok zekice konu$mu$ Bülent..

50 (!) milyon seninle. Ben yokum ama.. :p
+1 bende yokum.. Okadar...

Great White
Günümüz şartlarında Sivasspor' un şampiyon olması için adeta can atan bir Trabzonspor taraftarının ya aklından zoru olması ya da inanılmaz bir saflıkla yoğrulmuş olması gerekir sanırım..

Ben özellikle ikinci gruptakilerin diğer gruba göre oldukça fazla olduğunu düşünüyorum..

Mehmet Fatih Yavuz
ya bana ne sivastan fenerden ...
benim derdim bana yeter bi de bunu mu düşüneceğim..
hangisi olursa olsun.
cehennemin dibine kadar yolları var.
sene başındaki olaylardan sonra bana kimse sivasa sempati duymamı beklemesin.
diğerlerine zaten sempatim yok.
hepsinin canı cehenneme.

trabzonspor olmadıktan sonra kimse olmasın.
olsa da umurumda değil.

poetricus
30.03.2008, 22:52
Bu arada niye Sivasın yerinde biz değiliz biliyor musun?
12 senedir hâlâ daha bunu tartıştığımız için!
Oh be, dünya varmış!
Bayern München Şampiyonlar Ligi final müsabakasında 89. dakikasına 1-0 önde girdiği maçta Manchester United'e bir dakikada akıllara seza iki gol yiyerek 2-1 mağlup olup kupayı kaybetti. Ondan bir yıl sonra Şampiyonlar Ligi şampiyonu kim oldu biliyor musunuz? Bayern Munchen!

"Unutalım", "Unutmayalım", "Önümüze bakalım", "özümüze dönelim" muhabbetleri saçma...
O gün söylediğim şeyin hala arkasındayım:
Geçmiş değil, ibret olsun!
Görünen o ki 12 yıldır olmadı.

Ben Trabzonsporluyum; bana ne Sivas'tan Fener'den!
Ben şampiyon olamıyorsam kim olursa olsun. Hepsinin yüzünü Rıdvan görsün!

Ahmet Faruk
30.03.2008, 22:53
Evet işte özet.
Adamlar daha olmadan ne oldum delisi oldu...
Bide olursa vay haline bu anadolu takmlarının.

Erdal
30.03.2008, 22:53
Günümüz şartlarında Sivasspor' un şampiyon olması için adeta can atan bir Trabzonspor taraftarının ya aklından zoru olması ya da inanılmaz bir saflıkla yoğrulmuş olması gerekir sanırım..

Ben özellikle ikinci gruptakilerin diğer gruba göre oldukça fazla olduğunu düşünüyorum..

Bu saflık dediğin temizlik gibi mi yoksa daha çok salaklığa yakın mı :))) muhtemelen ben ikinci gruba giriyorum da

KUTADGU
30.03.2008, 22:54
Sizi gidi öz evlat düşmanları sizi....

Pardon başlığı karıştırdım...

Bu arada Bülent'in Trabzon ile bir akrabalık bağı var bildiğim kadarıyla...

Bu arada biz özevladımızla anlaşamazsak Sivasspor anlaşssın Yahu... Müjdat hala boşta sanırsam...

İskender66
30.03.2008, 22:54
Sivasspor olacağına Fener şampiyon olsun. Ya da o üç kız kardeşten birisi olsun. Bu benim onlara karşı sempati duyduğumu mu gösterir?
Anadolu takımı şampiyon olacağına Bizans takımı şampiyon olsun demek Anadolu kültürüyle ne kadar bağdaşır onu sizlerin takdirine bırakıyorum...

tamersoz
30.03.2008, 22:56
ya bunun üstüne gitmenin fazla bi manası yok adam elindeki kadroyla büyük iş başarıyor ve bizede teşekkür ediyor bunu centilmen bi şekilde karşılamak varken neden 10 sayfa msj yazıoz olumlu veya olumsuz..bence dönüp kendimize baksak çok ii olacak dünkü maça giden arkadaşlara acıdım ne futbol seredebildiler çektikleri sıkındı yanlarına kar kaldı umarım güzel günleri yakında görürüz..

KUTADGU
30.03.2008, 22:57
Anadolu takımı şampiyon olacağına Bizans takımı şampiyon olsun demek Anadolu kültürüyle ne kadar bağdaşır onu sizlerin takdirine bırakıyorum...

Yahu Bizans olmasın tabii de Afedersiniz Basur'lular da olmasın... Pardon Asurlular olacak...

Şimdi bu yazı üzerine Sivaslı kardeşlerimiz alınmasın...

Kimseye hastalık ile ilgili bir vurgu yapmıyorum.. Mecnun ile Bülent hariç...

ilhan
30.03.2008, 22:58

Soruma cevap alamadım, pardon?

Erdal
Sizi gidi öz evlat düşmanları sizi....

Pardon başlığı karıştırdım...

Bu arada Bülent'in Trabzon ile bir akrabalık bağı var bildiğim kadarıyla...

Bu arada biz özevladımızla anlaşamazsak Sivasspor anlaşssın Yahu... Müjdat hala boşta sanırsam...

:))) Futbolu seviyorum, forumu seviyorum .Trabzonspor u seviyorum . Sivasspor dan nefret etmiyorum. Üstelik ne kadar para o kadar puan demek olmadığının ispatı gördüğüm için mühimsiyorum...

İskender66
Bu saflık dediğin temizlik gibi mi yoksa daha çok salaklığa yakın mı :))) muhtemelen ben ikinci gruba giriyorum da
:) :D Bende 2.gruba giriyorum.. :)

OLCAY ÇAKIR
Bence de;
...
Fener olmamalı.!
G.Saray da olmamalı.!
Bjk da olmamalı.!
Sivas da olmamalı.!

Farkındamısınız; Sivas'ın zihinlerde kaç takım arasında olduğunun ?
Bunu başarmaları bile yetti.

Yazık.

**

ilhan
30.03.2008, 22:59
İşte böyle türevleride çıkar siteye üye olur!

Sivassporlu görmek istemiyorum(z) !

marlalı apo
30.03.2008, 23:00
bülent uygunu seneye görürüz ama ben şahsen başkanın yorumlarını okuduktan sonra orada seneye biz olacağız gibime geliyor hayırlısı

Cafer KILIÇSOY
30.03.2008, 23:00

Senin anlatmak istediğinin önemi yok İlhan. Millet istediği gibi algılıyor ve yazıyor.;)

Şimdi sen Sivas olacağına Fb olsun diyorsun dimi;

Fenerbahcelisin sen.

Burda durumlar böyle.

Sabır ver ALLAH'ım.

Konuya bir mesaj bırakıyorum. Ondan sonraki 10 mesajım o mesajda anlatmak istediğimi anlatmakla geçiyor;)

Mehmet Fatih Yavuz
30.03.2008, 23:01
kıçına taş vurmadan yerlere yatan otto bariç neyse, "can güvenliğimiz yok" diye ağlayan sivaslılar da aynıdır gözümde.
zerrrre farkı yok.
hepsinin canı cehennemeeee.