PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kan Bulunmuştur! AB Rh (-) Kan ihtiyacı | İstanbul

Tunga
24.03.2008, 12:50
Çarşamba veya Perşembe günü (kan tedariğine bağlı olarak) kalp ameliyatında lazım olması üzerine bir minik bebeğimiz için

AB Rh (-) kana ihtiyaç bulunmaktadır.

Kan verebileceklerin 532 446 59 54 nolu numaradan Murat Bey'e ulaşmalarını rica ederiz.

Ebru
24.03.2008, 12:50
Geçmiş olsun Allah acil şifa versin :(

Çağatay_
24.03.2008, 12:51
Geçmiş olsun umarım kan bulunur ..Haydi BMN ...!

temel_yilmaz
24.03.2008, 12:53
abi geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin benim kanım uymuyor pekde anlamam bu işlerden ama ben amcama çapa kızılaydan almıştım belki bi yararı dokunur tekrardan acil şifalar

Çağatay_
24.03.2008, 12:55
AB kolay bulunur hemen bulunacaktır :) Ben gidip gelcem hemen bulunmuş olcak inşallah.Eve gelince ilk işim bu başlığa bakmak olcak.

Ümit Tekşan
24.03.2008, 13:41
Abi geçmiş olsun umarım aradığınız kan bulunur haydi BMN...

ashok
24.03.2008, 13:53
inin bana lazımmış kadar üzüldüm
umarım tez zamanda bulunur

Külünkoğlu
24.03.2008, 14:29
Kan bankamız listesinde bu kan mevcut değilmiş.:o İnşallah bulunur, Allah yardımcıları olsun.

macka61
24.03.2008, 14:34
çok geçmiş olsun inşallah bir sorun çıkmaz minik kardeşimizde

Çağatay_
24.03.2008, 14:40
Kan bankamız listesinde bu kan mevcut değilmiş.:o İnşallah bulunur, Allah yardımcıları olsun.

Abi AB Rh - ise A Rh - , B Rh - , AB Rh - ve 0 Rh- den kan alabilir .. İsterseniz bir daha bakın sadece AB aranmış olabilir diye dedim.

Badaloğlu
24.03.2008, 14:59
Abi AB Rh - ise A Rh - , B Rh - , AB Rh - ve 0 Rh- den kan alabilir .. İsterseniz bir daha bakın sadece AB aranmış olabilir diye dedim.

Çağataycığım, AB rh - en az bulunan kandır.Ama dediğin gibi diğer kan gruplarından da bir soruşturalım...

Gamze
24.03.2008, 15:07
Dün Recep'in tuttuğu listede belki AB rh - kan gurubundan biri vardır.
Acil şifalar.

Çağatay_
24.03.2008, 15:08
http://biology.sebat.edu.kg/tr/kalitim/webler/web6.h11.jpg

Abicim buradan görebilirsin yardımcı olabilmek için diyorum yanlış anlamayın.AB tüm gruplardan alıyor ama Rh faktörü etkiliyor.Negatifleri bulsak yeter yani :)

Ahmet Faruk
24.03.2008, 15:12
http://biology.sebat.edu.kg/tr/kalitim/webler/web6.h11.jpg

Abicim buradan görebilirsin yardımcı olabilmek için diyorum yanlış anlamayın.AB tüm gruplardan alıyor ama Rh faktörü etkiliyor.Negatifleri bulsak yeter yani :)
Mesaj kalabalığı yapmak istemem ama bu tablo, teorikte geçerlidir.
Yani kan hücrelerinin protein yapısına falan bakılarak yapılmıştır.
Çok çok çok zor durumda kalmadıkça, AB her guptan kan alır bilgisi kesinlikle uygulamaya geçirilmez.

Çağatay_
24.03.2008, 15:16
Evet kardeş ben de biliyorum antijen ve antikor yapılarına bakılarak oluşturuluyor ve AB grubunda antikor yok.Ama söylemek istedim sadece durum acil olduğundan.Sonuçta hepimiz bir katkı sağlamak istiyoruz :)

Koray
24.03.2008, 15:16
Geçmiş olsun Allah acil şifa versin...

Ömer SEVİNÇ
24.03.2008, 15:25
Ameliyata alınacak bir bebeğe kendinden başka kan verilmez. Kendi grubundan kan verilmesi bile riskli..

İnşallah gerekli kan bulunur..

Çağatay_
24.03.2008, 15:26
Evet işin üstadı konuştu bize susmak düşer.

Haber bekliyoruz Tunga abi.

Bahattin Aydın
24.03.2008, 15:33
Allah acil şifa versin inşallah kan bulunur...

Ahmet Kuru
24.03.2008, 15:45
Allah acil şifalar versin....

Badaloğlu
24.03.2008, 16:08
Arkadaşlar, şimdilik 5 ünite kan bulunmuştur.İlgi alakanızdan ötürü hepinize teşekkür ediyoruz.Allah kimseyi muhtaç etmesin...

Badaloğlu
24.03.2008, 16:24
Dün Recep'in tuttuğu listede belki AB rh - kan gurubundan biri vardır.
Acil şifalar.

O listede Ab rh - kan grubu yok!... Zaten o listeyide istediğimiz gibi dolduramadık.Oysa orada 200 kişiye yakın insan vardı.Maalesef bu konuları ne hikmetse insanlar çok fazla ciddiye almıyorlar!!!

Arkadaşlar, BMN-Kan bankasındaki kan grupları ayrı ayrı sistemimizde kayıtlı.Böyle acil bir durumda kan lazım olduğunda anında SMS yolu ile ilgili kan grubu tutan arkadaşlara ücretsiz cep telefonlarına mesaj atıyoruz.O yüzden bu konuya gerekli hassasiyeti gösterlim derim...

Ne zaman? kime? nerede? kan lazım olacağı belli olmaz!...

Tunga
01.04.2008, 12:56
Arkadaşlar, gecikmiş bu açıklama için kusura bakmayın.

Bebeğimiz için gerekli kan bulundu. Arkadaşlarımız sağolsunlar müthiş bir ilgi gösterdiler ve zor bulunan bu grup kan, birkaç saat içinde onlarca kişiden bulundu.

Bebeğimizin ameliyetı biraz sıkıntılı oldu; ama şimdi iyi çok şükür.

BMN gibi, diğer topluluklar gibi her yerde, KAN Bankalarının tutulması elzemdir. Zira bu listemize kimin ne zaman ihtiyaç duyacağı bilinmemektedir. En iyisi, bu zor duruma düşmeden önce bu listenin güncellenmesidir.

Türk İnsanı'nın hayırsever oluşu elbette çok güzel; ama insanlara bu hayır işleyecek yolun açılması da bir o kadar önemli.

Badaloğlu, bordomavi.net'in kan bankasının listesini elinde bulundurmaktadır. Böyle bir ihtiyaç olduğunda, o ve çevre illerdeki bahsedilen kan grubundan olan kişilere ücretsiz SMS göndermekte, üyelerimizi bu anlamda göreve çağırmaktadır. Bu güzel hizmetin aksamadan, doğru bir şekilde çalışması ve sonunda da hayırlara vesile olması için tüm üyelerimizin bu konuya duyarlı davranması zorunluluktur.

Lütfen BMN Kan Bankası'na kaydolun...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1819&page=13

Bu başlığa ilgi gösteren ve kan bekleyen bebeciğe yardım etmek için uğraş veren tüm üyelerimize bir kere daha teşekkürler.