PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'da Radikal Kararlar

TolgaTopçu61
18.03.2008, 21:43
Trabzonspor'dan radikal kararlar

Trabzonspor Yönetim Kurulu, 6 branşta faaliyetlerin durdurulması kararı aldı.

Bordo-mavili kulübün yönetim kurulu, bu akşam yaptığı toplantıda, bilardo, çim hokeyi, masa tenisi, tenis, vücut geliştirme ve mono palet dallarında faaliyetlerin durdurulmasına karar verdi.

Gökçebey
18.03.2008, 21:45
Topyekün kemer sıkıp hemen bütün kaynakları futbola aktaracaklar demek ki. Eh Türkiye'de futbol takımın başarılıysa başarılısın. Onlar da haklı.

alper*
18.03.2008, 21:47
Ben bu dallarda faaliyetimiz oldugunu simdi ogrendim.:S

lazooo28
18.03.2008, 21:48
Ben bu dallarda faaliyetiiz oldugunu simdi ogrendim.:S

vallah ne yalan söyliyim bilardoyu biliyordum da digerlerini bende daha yeni duyuyorum :)

unique
18.03.2008, 21:50
Gönül ister ki her branşta başarılı olalım ama şu aşamada futbol takımı sefilleri oynarken bu kimsenin haberi olmadığı branşları durdurmak mantıklı geliyor bana.

Mert Marabaoğlu
18.03.2008, 21:52
Bence Çok Mantıklı bi adım, Nuri Albayrak gibi paraları sarman savuracağına, akıllı adımlar atıyor... BÜtün branşlar da başarısız olucagımıza, Tek branşta 24 yıllık hasrete son werelim.. :sevinç:

Talat YAVUZ
18.03.2008, 21:53
Yanlış bir uygulama daha geldi bu yönetimden..tebriklerr..

#10 Fietra
18.03.2008, 21:55
Yanılmıyorsam Mono Palet ve Bilardo dışındakiler zaten hiç faaliyete geçmemişti.

Gökçebey
18.03.2008, 21:58
Neden yanlış olsun ki? Bir çim hokeyi takımımız olduğunu kaç kişi biliyordu? Evet büyük kulübün her branşta ekibi olmalı, spor kulübü futboldan ibaret olmamalı ama bu branşların kulübe getirisi götürüsünden daha mı fazla acaba? Bir takımın bir deplasmana gitmesi, o branştaki sporcular ve idarecilere ödenen paralar? Trabzonspor futbol takımı olmasa kim yüzünü çevirip de çim hokeyi takımına bakar? Kim sponsor olur?

pReN@_61
18.03.2008, 21:59
İnşallah faydalı bir uygulama olur.

Fatih
18.03.2008, 22:00
bence doğru bir uygulama tebrikler

Mert Marabaoğlu
18.03.2008, 22:00

Mantıklı Bi Açıklman wArmı? Hemen YAnlış Karar diyip bi kenara Atma, SEn bu branşlar kaç tanesinin AÇık Bile oldugunu biliyordun? ama Bu branşların Hepsine Toplam Baya Bİ miktar Ayrılıyordu.. Bence Çok Mantıklı..

fındıkoğlu
18.03.2008, 22:03
yakında TRABZONSPOR kulübünüde kapatırlar sıkıntıdan kurtarmış olurlar:D

Talat YAVUZ
18.03.2008, 22:03
Neden yanlış olsun ki? Bir çim hokeyi takımımız olduğunu kaç kişi biliyordu? Evet büyük kulübün her branşta ekibi olmalı, spor kulübü futboldan ibaret olmamalı ama bu branşların kulübe getirisi götürüsünden daha mı fazla acaba? Bir takımın bir deplasmana gitmesi, o branştaki sporcular ve idarecilere ödenen paralar? Trabzonspor futbol takımı olmasa kim yüzünü çevirip de çim hokeyi takımına bakar? Kim sponsor olur?

tartışmaya girmiycem spor branşlarını kapatana kadar peşkeş çekilen paraları akıllı kullansınlar bkz.fenerbahçeye adamlar diğer branşlara ne önem veriyor benim bakış açım sporun her alanında desteklenmesi..

Mayls
18.03.2008, 22:12
Insallah faydali olur. Bu sayede giderler biraz daha azalir herhalde. Bence su asamada önem verilmesi gereken branslar zaten Futbol, Basketbol ve Atletizm.

Cafer Bulur
18.03.2008, 22:14
bahsi gecen spor dallarinda zannedersem ciddi bir faaliyetimiz yoktu.bunun icindir ki faaliyetlerinin durdurulmasi benim icin kücük bir ayrintidir.tabiiki bu dallarda spor yapanlarin ruh halini bilemem.eger yönetim kemer sikma politikasini gelecek sezon cok güclü bir takim olusturmak adina yapiyorsa ben buna raziyim.sahsen 24 senelik sampiyonluk özlemimize son vermek icin ne gerekiyorsa yapilmali düsüncesindeyim.

Gökçebey
tartışmaya girmiycem spor branşlarını kapatana kadar peşkeş çekilen paraları akıllı kullansınlar bkz.fenerbahçeye adamlar diğer branşlara ne önem veriyor benim bakış açım sporun her alanında desteklenmesi..

Tartışmak insana yanlışlarını gösterir ve doğruyu bulmaya yardım eder :) Peşkeş çekilen paralar konusunda yeni yönetimin son derece sağlıklı düşündüğüne inanıyorum. İlk uygulamanın, maaşlarını dolarla alıp da hiçbir işe yaramayan 27 kişilik transfer izleme komitesini dağıtmak olduğunu düşünürsek paralar akıllı kullanılmaya başlanmış bile. Fenerbahçe ile Trabzonspor'u karşılaştırmak ne kadar doğru olur tartışılır. Fenerbahçe profesyonel bir kulüp olmanın sınırlarını bile zorluyor. Onlar için parayı diğer branşlara dağıtmak zor değil. Aziz Yıldırım'ın kara paracıkları konusuna hiç girmiyorum bile :)

Atmaca
Kac lira tasarruf etmisler...

Sefaenes
18.03.2008, 22:20
cim hokey takimimizda varmis da haberimiz yok :) neyse bence iyi olmus.

Talat YAVUZ
18.03.2008, 22:20
Tartışmak insana yanlışlarını gösterir ve doğruyu bulmaya yardım eder :) Peşkeş çekilen paralar konusunda yeni yönetimin son derece sağlıklı düşündüğüne inanıyorum. İlk uygulamanın, maaşlarını dolarla alıp da hiçbir işe yaramayan 27 kişilik transfer izleme komitesini dağıtmak olduğunu düşünürsek paralar akıllı kullanılmaya başlanmış bile. Fenerbahçe ile Trabzonspor'u karşılaştırmak ne kadar doğru olur tartışılır. Fenerbahçe profesyonel bir kulüp olmanın sınırlarını bile zorluyor. Onlar için parayı diğer branşlara dağıtmak zor değil. Aziz Yıldırım'ın kara paracıkları konusuna hiç girmiyorum bile :)

tartısma acmıycam derken bakış açısına göre ben sporun her yönüyle yaşatılması için sonucta her kapatılan branşta trabzonlu cocuklar vardı yabancı degildi bu açıdan bakmıstım fener ile yarısmak degil amatör olarak devam ederdi zaten trabzonda birşey yok işsizlik diz boyu kendini kurtaran 100 sporcu hemşerimde böylece kayıplara karıstı yanlış bir uygulama derken bunları kasttettim arkadşım.:)

Gökçebey
18.03.2008, 22:24
tartısma acmıycam derken bakış açısına göre ben sporun her yönüyle yaşatılması için sonucta her kapatılan branşta trabzonlu cocuklar vardı yabancı degildi bu açıdan bakmıstım fener ile yarısmak degil amatör olarak devam ederdi zaten trabzonda birşey yok işsizlik diz boyu kendini kurtaran 100 sporcu hemşerimde böylece kayıplara karıstı yanlış bir uygulama derken bunları kasttettim arkadşım.:)

Bu "elin oğlu milyarları götüreceğine benim teyzemin oğlu hayatını kurtarsın" mantığına çıktığı için sevmiyorum ben bu düşünceyi :) Bunun için Trabzonspor rant kapısı olmamalı. Eski futbolcularda da görüyoruz bunu. "Trabzonspor'un acilen bir transfer komitesine ihtiyacı vardır. Bu işi iyi bilen eski futbolcular dünyanın her yerinde futbolcu aramalıdır". Tabi yerseniz. Trabzonspor bir spor kulübü değil de iş kapısı olarak görüldüğü sürece daha çok branş kapanır :)

A.Gökhan AKIN
18.03.2008, 22:26
bu dallarda ne böyle ağaç dalı mı? güzel olmuş bu ağaca tek dal yeter budamışlar iyi olmuş :))

Talat YAVUZ
18.03.2008, 22:30
Bu "elin oğlu milyarları götüreceğine benim teyzemin oğlu hayatını kurtarsın" mantığına çıktığı için sevmiyorum ben bu düşünceyi :) Bunun için Trabzonspor rant kapısı olmamalı. Eski futbolcularda da görüyoruz bunu. "Trabzonspor'un acilen bir transfer komitesine ihtiyacı vardır. Bu işi iyi bilen eski futbolcular dünyanın her yerinde futbolcu aramalıdır". Tabi yerseniz. Trabzonspor bir spor kulübü değil de iş kapısı olarak görüldüğü sürece daha çok branş kapanır :)

bak kardeşim asıl iş kapısı görenler o kadar paraları alıp hiçbirfaydası olmayan futbolculardır iş kapısı görmek demek degil benim bahsettiğim benim bahsettiğim bu sporcular zaten kendi insanımız yetiştir ver 500 lirasını sonra bu branslarda gerekeni yap ama sen anlamıycan belli...daha cevap yok senin tarafına

yns61
18.03.2008, 22:31
öyle bi dallar warmıydı:S basketbol futbol yeter :D

Gökçebey
18.03.2008, 22:33
Peki anlamıyorum ben :)

Turgut Altun
18.03.2008, 22:37
Mantıklı Bi Açıklman wArmı? Hemen YAnlış Karar diyip bi kenara Atma, SEn bu branşlar kaç tanesinin AÇık Bile oldugunu biliyordun? ama Bu branşların Hepsine Toplam Baya Bİ miktar Ayrılıyordu.. Bence Çok Mantıklı..

Arkadaşım klavyende bir bozukluk var galiba. Caps lock yada shift tuşu takılı kalıyor ara sıra.

Konuyla ilgili olarak; var olmak adına,başarı amacı gütmeden yada gerekli özeni göstermeden adı geçen branşlarda devam etmek anlamsız olurdu. Bence yerinde bir karar olmuş.

Samet Yildirim
18.03.2008, 22:39
bizim icin ilk önce futbol ve basketbol yeterli...

bayanlarin da takimi var zaten...belki baska dallar da vardir ama haberim yok...2-3 brans simdilik bize yeter....basketbol takimi bi ciksin 2.lige ondan sonra 1.lig felan filan öbür dallara sonra gireriz...

Mayls
18.03.2008, 22:41
bizim icin ilk önce futbol ve basketbol yeterli...

bayanlarin da takimi var zaten...belki baska dallar da vardir ama haberim yok...2-3 brans simdilik bize yeter....basketbol takimi bi ciksin 2.lige ondan sonra 1.lig felan filan öbür dallara sonra gireriz...
Diger branslar pek popüler degil zaten. Bence isler yoluna girdiginde bir Voleybol takimi kurulabilir.

Erdem Keser
18.03.2008, 22:43
Hele bi futbol branşını halledelimde sıra onlarada gelir:)

Travelair
18.03.2008, 22:45
Yalnız yanlış hatırlamıyorsam en az 11 dalda faaliyet gösteren kulüplere bazı teşvikler vardı. Bu kadar dal biraz da onun için kurulmuştu. Ne oldu teşvikler kaldırıldı mı?

Remzi
18.03.2008, 22:46
o yasa kabul edilmedi diye biliyorum ben...

Serdar A
18.03.2008, 23:19
Çim hokeyi Trabzon'da belgelenen en eski spor olması lazım ( öyle hatırlıyorum ) O yüzden faaliyet göstermesi gerekirdi .

Kapanan amatör branşların basketbol takımımıza ekonomik olarak olumlu yansıyacağı düşüncesindeyim. Şu 2011 tesisleri bittiğinde Basketbol takımımız birinci ligde olursa daha çok faydasını görürüz.

ÖmerFarukYılmaz
18.03.2008, 23:30
Konuyla ilgili olarak; var olmak adına,başarı amacı gütmeden yada gerekli özeni göstermeden adı geçen branşlarda devam etmek anlamsız olurdu. Bence yerinde bir karar olmuş.

Turgut Abi

Yazdıklarınız neden kapatıldıklarını çok iyi anlatıyor.

Bencede yerinde bir karar olmuş.

Zaten bu zamana kadar bu branşların olduğunu kaçımız biliyorduk veya haberdardık, Buda gerekli özenin gösterilmediğini simgeliyor açıkçası.

Çağatay_
18.03.2008, 23:30
Judo , yüzme , karete falan kapamasalar bari onlarda derece yapıyoruz.Ben arada bakarım amatör dallara değişik başarılar elde ediyoruz.

Cem Balcı
18.03.2008, 23:33
sanırım borçlar baya sıkıntı olmuş durumda...:S

mensure 61
18.03.2008, 23:35
Ne kadar saçma :(

ÖmerFarukYılmaz
18.03.2008, 23:47
Ne kadar saçma :(

Turgut abi yukarıda ne kadar mantıklı olduğunu açıkladı.

Yalnız eğer Farabi'nin dediği gibi Çim hokeyi Trabzon'da belgelenen en eski spor dalı ise bunun devam etmesi gerekirdi diye düşünüyorum.

F.Tütüncü
18.03.2008, 23:48
Pek fazla varlık gösteremedikten sonra olmasının bir anlamı yok zaten. Çoğumuz bu branşları bilmiyorduk galiba. Devletin özelleştirme yapması gibi bişey oldu. İyi ettiler:)

Terzioğlu
18.03.2008, 23:59
Gayet yerinde bir karar...

Mehmet Fatih Yavuz
19.03.2008, 00:51
"şu talebeler olmasa maarifi idare etmek ne kolay olacaktı..."

:D:D:D

madem öyle futbol kulübü dışındaki tüm branşları kapatalım..

atlantis
19.03.2008, 00:54
İşe Yaramayan futbolcularında aldıkları ücret epey can yakıyor...Sahalarda göremediğimiz Hasan Üçüncü 850 bin ytl para alıyor...Mustafa 1 milyona yakın para alıyor.. Adnan güngör 700 bin Ahmet Şahin vs... Temizlenmesi gereken çok iş var.

kofol
19.03.2008, 00:55
Bu branşlarda trabzonspor faliyetlerinden pek çok kişi gibi bende haberdar değildim . Ama işlevselliği olmayan branşları kapatmak yerine aksine faliyetleri yoğunlaştırmak gerektiğini düşünüyorum . Ordan gelecek üç kuruşu Futbola harcamaktansa futboldan oraya para aktarmanın daha doğru olduğuna inanıyorum .

Sırf futbolda başarı adına amatör sporun ezilmesi ne kadar doğru acaba , Trabzonda bu sporların yayılmasının , gençlerin bu kuluplerde amatör olarak bulunmasının teşvik edilmesi gerekiyor. Başka türlü doğru düzgün tarftar(Spor sever) yetiştiremeyiz.

Reklam , para rant adına medya Trabzonsporu nasıl eziyorsa , Reklam para rant adına profesyonel sporlarda amatör sporları eziyor.

Kapatmanın asıl nedenlerini bilmiyorum ama birileri masa tenisi izlemiyor diye masa tenisi kulubün kapatılması , digi türkün yaptıından çokta farklı olmaz eğer neden bu ise tabi.

Selman
19.03.2008, 00:57
Yerinde bir karar olmuş.Ne kadar zamandır açık olduklarını bilmiyorum ama hiçbirinde bu zamana kadar başarı sağlanamamış.Tebrik ediyorum yönetimi.

macka61
19.03.2008, 00:58
bence yanlış bir karar amatör branşlar çok fazla maliyet getirmez büyük kulüplere Trabzonspor ibaresinden sporu kaldırmak gerek şunuda söyleyim ben bu branşların faaliyette olduğunu biliyordum

Mehmet Fatih Yavuz
19.03.2008, 00:58
amatör branşta başarısız olan dallarda başarılı olunması için çareler aranır..
kapatıp kurtulmak da nedir??

bunların hiçbiri para getirmiyor ki..

boksta mesela başarılar falan var.
para mı getiriyor??

yoo. madem mevzumuz para, kapat hepsini..
amatör branşların hepsinin maliyetlerini toplasan vasat bir topçunun alacağı eder mi??
futbol takımı içindeki dengesizlikleri çözeceksin mali durum için. 3 tane amatör branştan gelecek 30-40 milyar yıllık gider kısıntısı yaprağı bile kıpırdatmaz..

Kadir Aydın
19.03.2008, 01:03
Beyler içeride felaket bir yangın var. Bizim yönetim de böyle böyle ateşi söndürmeye çalışıyor. :d

OFLU
19.03.2008, 01:03
Futbolda basari gelsin once,sonra cirit atma sampiyonlugu bile gelir..

Mehmet Fatih Yavuz
19.03.2008, 01:07
trabzonspor bir spor kulübü..
içinde çok çeşitli branşları barındırıyor..
başarılı oldukları var, olamadıkları var.
başarısız olanları başarılı kılmaktır yönetimlerin görevi.
kapatıp yoketmek değil.

yangın üfleyerek sönmez..

yöre için önemlidir amatör branşlar.. orada yetişen gençler için önemli.. bilardoyu boşa vakit harcamak için oynamak başka, bir spor olarak disiplinli bir şekilde oynamak başka..

neredeyse hiçbir etkisi olmayacak maliyetler için branşların kapatılmasını doğru bulmuyorum..

Emre7
19.03.2008, 01:09

haklısın trabzonda spor sadece futbol,
yönetim basketbole yatırım yapıyor ama bundan taraftarın haberi yok,
çok kötü bir taraftar profilimiz var

Berat
19.03.2008, 01:18
Konu başlığı "Kulüp" bölümüne taşınmıştır..

HAYRETTİN
19.03.2008, 04:55

Kapatılma kelimesi tabiki kulağa hoşgelen bişidiyil ancak bir getirisi yoksa sponsorda bulunamıyorsa yapıcak birsey

yok sunu soyliyebilirsin en fazla sponsor aradılarmıki hemen kapatma kararı alıdılar

Benim görüsum daha futbol kulubu olamamısken spor kulubu olmak bize ağır gelir.

Cengiz Çubukcu
19.03.2008, 07:44
çok yanlış bir karar diye düşünüyorum, Trabzonspor sadece futbolla varolmamalıdır. Bölge insanının potansiyelinden diğer spor dallarında da faydalanmak lazım. Masa tenisi ile tenis kalabilirdi....

littlebighorn
19.03.2008, 08:00
Kac lira tasarruf etmisler...
İşte kritik soru bu. Kaç lira tasarruf etmişler? Erdinç' in bir aylık masrafı kadar mı acaba?

Burçak
19.03.2008, 08:38
bende kapatılmasını istemezdim açıkcası. oralara verilen paralar sadece bi tomas juna verdiğimizin çeyreği olsa kapatın derimde , hiç sanmıyorum...
O branşlarda mücadele eden minik çocuklar Trabzonspor sevgisiyle yoğrularak büyüyorlardı.

Faik Yılmaz
19.03.2008, 08:41
Hazır elimizde fırsat varken takımda 6-7 isimin dışındakilerin hepsiyle ilişik kesilmeli yeni bir kadro kurulmalı.....

eys_61
19.03.2008, 14:18
Spor kulübü olmaktan futbol kulübü olamaya doğru gidiyoruz korkarım.Amaç tasarruf etmekse yanlış yapılmış bir futbolcunun menejerine verilen paradan çok daha azıyla idare edilebilir amatör branşlar.

Kalkinmali
19.03.2008, 14:50
bence dogru bri karar...

dusunun arkadaslar... zarar mi edelim? hemde amator branslar.. kulube bri faydasi yok! yazik.. bence Baskan dogru yapmis hersey trabzonspor icin... :)

Tiko18
19.03.2008, 17:58
Futbol bransimizda ben kendimi bildim bileli her sene zarar ediyoruz. Ayrica son 24 yilda sampiyonluk diye bisey yok, o bransida kapatalim o zaman.
Eminim ki yaptiklari tasarruf hüseyinin maasinin yarisi kadar ancak vardir.
Yazik....

Misina
19.03.2008, 18:04
Tasarrufa Trilyonları götürüp karşılığında yatanlardan başlanmalıydı

28TS61
19.03.2008, 18:07
bence dogru bri karar...

dusunun arkadaslar... zarar mi edelim? hemde amator branslar.. kulube bri faydasi yok! yazik.. bence Baskan dogru yapmis hersey trabzonspor icin... :)

peki o sporcular ne olacak ???

Ali Can
19.03.2008, 18:58
peki o sporcular ne olacak ???
bu haberi ben duyduğumda ilk aklıma gelen soru
ne olacak bu kadar sporcuya

Emre B.
19.03.2008, 21:37
Varlığını bile bilmediğim branşlar.

FANATIK61
19.03.2008, 21:39
Öbür branstaki usaklar Futbola yönelsin ama yildiz olmayacaklar zaten önceden haberleri olsun ;)

şahinler61
19.03.2008, 22:34
çim hokeyi takımı zaten 2 sene önce kuruldu bizim okulda(Tevfik serdar and.lis.) şimdi 4-5 kişi trabzonspor altyapısında oynuyolar.geçen sene Türkiyede 24 takım arasında ancak 8. olabildik.bence de kapatılma kararı doğru.önce futbolla kulübün gelirleri artmalı dah sonra açılır nasıl olsa bu branşlar

Serdar A
20.03.2008, 01:27
Galatasaray , beşiktaş amatör branşları ne kadar kar ediyor ?

Amatör branşlar kar etmek için mi var?

spor para için mi var ?

Trabzonspor sadece futbol için mi var?

Trabzonspor'un altında Trabzon futbol a.ş. olur , bütçesi ve yönetimiyle diğer branşlardan tamamiyle bağımsız haraket eder .

Diğer branşlarada altyapı , sporcu yetiştirme konusunda yatırım yaparsın . Her branşı finanse etmesi için bir Trabzonlu iş adamıyla anlaşırsın . Misal ; kendi öz kaynaklarını kullanan , kendi sporcusunu yetiştiren çim hokeyi takımının yıllık bütçesi ne olabilir? Herhalde sayın Ağaoğlu'nun galatasaray su sporlarına yatırdığı paranın onda biri değildir.

Sayın Sadri Şener ve ekibi amatör branşlarda , ayakları yere basan gerçekçi bir altyapı sistemi kuramaz mı ? Amatör branşlara hakikaten makul miktarlarda 7-8 sponsor Trabzonlu iş adamı bulamayacak kadar çevreleri dar , etkileri kısıtlı mı ?

Kanayan organı kesip atmak mıdır başarı , tedavi etmek mi ?

O halde neden 2011 gençlik oyunlarına ev sahipliği yapıyoruz , Modern bir spor tesisi gereklidir diyoruz ?

Bu şehrin her spor dalından başarılı temsilcilere ihtiyacı var. Bu şehrin çocuklarının spor yapmaya ihtiyacı var. Başarı yok diye , gelişme yok diye bu imkandan mahrum bırakmak hak mı ?

Yollar yürümeden aşılmaz . Beş sene sonra bu branşlar tekrar aktif hale geldiğinde ( şu an için ön görmüyorum ) durumları ne kadar farklı olacak ?

Eğer bu branşların kapatılması basketbol , boks , yüzme gibi alanlara ekonomik olarak olumlu yansıması olacaksa , bir çok amatör branşımızı daha iddialı hale getirecekse pektabi kabullenmek gerek. Ancak bu karar sadece gider kısma politikasıysa yönetim hangi muslukları kapatması gerektiği konusunda doğru tahlil yapamamış demektir.

Cengiz Çubukcu
20.03.2008, 07:43
demek oluyor ki yeni yöneticilerimiz de 2011 gençlik olimpiyatlarının Trabzonda yapılacağından bihaber....

macka61
20.03.2008, 11:39
Galatasaray , beşiktaş amatör branşları ne kadar kar ediyor ?

Amatör branşlar kar etmek için mi var?

spor para için mi var ?

Trabzonspor sadece futbol için mi var?

Trabzonspor'un altında Trabzon futbol a.ş. olur , bütçesi ve yönetimiyle diğer branşlardan tamamiyle bağımsız haraket eder .

Diğer branşlarada altyapı , sporcu yetiştirme konusunda yatırım yaparsın . Her branşı finanse etmesi için bir Trabzonlu iş adamıyla anlaşırsın . Misal ; kendi öz kaynaklarını kullanan , kendi sporcusunu yetiştiren çim hokeyi takımının yıllık bütçesi ne olabilir? Herhalde sayın Ağaoğlu'nun galatasaray su sporlarına yatırdığı paranın onda biri değildir.

Sayın Sadri Şener ve ekibi amatör branşlarda , ayakları yere basan gerçekçi bir altyapı sistemi kuramaz mı ? Amatör branşlara hakikaten makul miktarlarda 7-8 sponsor Trabzonlu iş adamı bulamayacak kadar çevreleri dar , etkileri kısıtlı mı ?

Kanayan organı kesip atmak mıdır başarı , tedavi etmek mi ?

O halde neden 2011 gençlik oyunlarına ev sahipliği yapıyoruz , Modern bir spor tesisi gereklidir diyoruz ?

Bu şehrin her spor dalından başarılı temsilcilere ihtiyacı var. Bu şehrin çocuklarının spor yapmaya ihtiyacı var. Başarı yok diye , gelişme yok diye bu imkandan mahrum bırakmak hak mı ?

Yollar yürümeden aşılmaz . Beş sene sonra bu branşlar tekrar aktif hale geldiğinde ( şu an için ön görmüyorum ) durumları ne kadar farklı olacak ?

Eğer bu branşların kapatılması basketbol , boks , yüzme gibi alanlara ekonomik olarak olumlu yansıması olacaksa , bir çok amatör branşımızı daha iddialı hale getirecekse pektabi kabullenmek gerek. Ancak bu karar sadece gider kısma politikasıysa yönetim hangi muslukları kapatması gerektiği konusunda doğru tahlil yapamamış demektir.

altıma imzamı atarım bu yazının

TheRapZoNe
20.03.2008, 12:03
Eski bir amator Trabzonspor sporcusu olarak diyebilirimki cok rezil bir karar alinmis. Kemer sikma politikasi diye amator branslari kapatmanin hic bir mantikli aciklamasi yoktur, olamaz. Futbol bransi en cok masrafin yapildigi yer; oysa amator bir bransin kulube yillik masrafi bir futbolcuya onemli maclari kazanmalari durumunda verilen prim kadar, bilemedik hadi iki veya uc futbolcu olsun.. Alinan karar son derece yanlis,son derece anlamsiz..

Ümit Tekşan
20.03.2008, 16:54
güzel bir adım insallah her branşda başarılı oluruz ama benim için önce futbol sonra diğer dallar ama bu sene çok üzgünüz futboldan...

atlantis
25.03.2008, 01:03
Trabzonda Futbol akademisi açılsın...Küçük cocuklar yetiştirilsin...

İdris Toksoy
25.03.2008, 01:15
Herşey Trabzonsporumuz için.

okg_53
25.03.2008, 15:40
bir tek basket kalsın yeter.

Egemen Yılmaz
25.03.2008, 17:23
bence kötü haber.