PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Futbolunu Karıştıracak İddia / Son Dakika !

ÜNAL
18.03.2008, 14:55
ANKARA'DAKİ 'Simsar' operasyonunda gözaltına alınan 19 kişi arasında Haluk Ulusoy döneminin Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanvekili avukat R.Ö. de var. R.Ö.'nün, birçok kulup ve futbolcunun cezalarında oynama yaptığı çıkarken, bu kulüpler arasında Süper Lig'deki bazı takımların da bulunduğu öne sürüldü.
Ankara'da polisin başlattığı "Simsar" operasyonunda para karşılığı çeşitli kamu kurumlarında iş takibi yapan bir organize suç örgütü ortaya çıkarıldı.
Haluk Ulusoy döneminde Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Başkanvekili avukat R.Ö., Trabzonlu R.H. ve eski Sanayi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı A.D., eski MHP Konya milletvekiliği yapan Servet Turgut ile geçen dönem Mardin'den bağımsız milletvekili olan Süleyman Bölünmez'in de aralarında bulunduğu 19 kişi gözaltına alındı. R.Ö. ile R.H'nin liderliğini yaptığı suç örgütünün EPDK, Çevre Bakanlığı'na bağlı DSİ Genel Müdürlüğü, Futbol Federasyonu ve Sanayi Bakanlığı'nda bazı konularda devreye girdiği anlaşıldı.
Görevini kötüye kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan R.Ö. ile ilgili ayrı bir dosya yapıldığı belirtilirken, zanlının birçok spor kulubü ve futbolcusunun cezalarında oynama yaptığı anlaşıldı. Soruşturmanın ileriki aşamalarında da söz konusu spor kulubü yöneticilerinin de ifadesinin alınacağı öğrenildi. Bu kulüpler arasında Türkiye Süper Ligi'ndeki bazı takımların da bulunduğu öne sürüldü.

Türk futbolundan daha ne bekleyebiliriz?Yorumlarınızı bekliyorum.

Kaynak:Milliyet.com.tr

Cem Balcı
18.03.2008, 15:02
vay bee...

durun bakalım daha neler duyucaz...

Burçak
18.03.2008, 15:12
kaynak nedir eklermisin. ayrıca direk olarak Trabzonsporu ilgilendiren bir haber olmadığından Türk ve Dünya Futbolu bölümüne taşınacaktır.

ÜNAL
18.03.2008, 15:15
kaynak nedir eklermisin. ayrıca direk olarak Trabzonsporu ilgilendiren bir haber olmadığından Türk ve Dünya Futbolu bölümüne taşınacaktır.
Milliyet.com.tr

Tunga
18.03.2008, 16:01
Ünal kardeşimiz başlığı açmadan önce bana sorma nezaketini göstermişti ben de kendisine bir süre Genel Bölümü'nde tutar, daha sonra bu bölüme taşırız demiştim. Burçak benden hızlı davranmış.

Egemen
18.03.2008, 16:07
bi başlıkta futboldan tiksinmeye başladıgımı dile getirmiştim :)

sebepleri de bu gibi şeyler.. çürümüşlük aldı başını gidiyor..

ÜNAL
18.03.2008, 16:10
bi başlıkta futboldan tiksinmeye başladıgımı dile getirmiştim :)

sebepleri de bu gibi şeyler.. çürümüşlük aldı başını gidiyor..
Kolaydan kolaydan bizi yönetiyorlar...!!!!
Futbol Türkiye de bitti artık kardeş..:o
Almış başını gidiyor..bir taraftan imtiyazlı İstanbul takımları,diğer taraftan da bunlar....!!

pReN@_61
18.03.2008, 16:46
Daha neler neler duyacağız, kim bilir..

ÜNAL
18.03.2008, 16:56
Böyle bakıyoruz işte..gittiği yere kadar gidecek..zararı gören gene Trabzonspor..Barış Memiş in kararı da öylece kalacak.Yönetim şekilleri bu ..imtiyaz..!!

Şuayip Aydın
18.03.2008, 17:34

Serdar A
18.03.2008, 17:58
R.H. Trabzonludur.

Peki , R.Ö , A.D nerelidir ?

Haberi okuken hangi gazete olduğunu tahmin ettim zaten.

ÜNAL
18.03.2008, 17:59
R.H. Trabzonludur.

Onları açıklamıyorlar :)

AyKaN
18.03.2008, 20:07
Bu İstanbul medyası adamı militan yapar. Neyse...

Kısaltılmış isimler Adnan Delikurt ve Recep Özcan 'dır kesin. R.H. ı çıkartamadım.

macka61
18.03.2008, 20:48
sanki bilmiyorduk zamanında pfdka yada tahkim kurulu olmalı kimin vip kartları çıktığı belli boş beleş konuşmasınlar

Fatih BALTA
18.03.2008, 21:34
R.H. Trabzonludur.

Art niyetlerini haber yaparken belli etmezseler şaşardım zaten.
Diğer iki şahsın memleketleri yok herhalde.

Özkan
18.03.2008, 22:45
Art niyetlerini haber yaparken belli etmezseler şaşardım zaten.
Diğer iki şahsın memleketleri yok herhalde.Belki bu şahıslara "vatansız" demek istemişlerdir. Amma da ard niyyertlisiniz ha! :D

ÜNAL
19.03.2008, 14:08
Belki bu şahıslara "vatansız" demek istemişlerdir. Amma da ard niyyertlisiniz ha! :D
Öğlen haberlerinde de izledim Kanal d de Simsar operasyonunu.

Reva mıdır yaptıkları?

Atmaca
19.03.2008, 14:43
KOrkmaya gerek yok. Trabzonsporun aldigi hic bir ceza, son iki yilda düsürülmemistir.

ÜNAL
19.03.2008, 14:51
KOrkmaya gerek yok. Trabzonsporun aldigi hic bir ceza, son iki yilda düsürülmemistir.
:D:D:D
Haksız olaraktan artırılıyor:cool:

Travelair
20.03.2008, 09:04
Simsar'da 3 tanıdık isim

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2008/3/7_204087_simsar2003bb.jpg

Simsar Operasyonu'nda 3 önemli spor adamının adının soruşturma dosyasına girdiği öğrenildi.
20.3.2008

Ankara’da çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında iş takibi yaptıkları iddiasıyla bir gruba yönelik olarak başlatılan ‘Simsar Operasyonu’nda 3 önemli spor adamının adının soruşturma dosyasına girdiği öğrenildi. Galatasaray A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl ile Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın’ın, gözaltındaki PFDK eski başkanvekili Recep Özcan ile bağlantı kurdukları öne sürüldü. Aydın, Kızıl ve Sezgin’in saha kapatma, seyircisiz oynama ve bazı futbolculara verilen cezalar konusunda devreye girip, Özcan’dan yardımcı olmasını istedikleri ileri sürüldü.

fanatik

Burçak
20.03.2008, 09:15
Sansar operasyonu daha uygun bi isim

macka61
20.03.2008, 11:45
vay vay isimlere bak ee nede olsa o 3 yöneticinin kulübü önceden neler yaptığı malum

macka61
20.03.2008, 12:05
Simsar Operasyonu ortalığı fena karıştırdı!
Futbolda şike skandalını da kapsayan 'Simsar Operasyonu'na ilişkin soruşturmada gözaltına alınan zanlıların emniyetteki sorgulaması tamamlandı. Zanlılar bu sabah mahkemeye sevk edildi. Eski PFDK Başkanvekili ve eski Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı R. Ö. nün de aralarında bulunduğu 17 zanlı sabah saatlerinde emniytetten alınarak Adliye Sarayı'na getirildi.

"Simsar Operasyonu"na ilişkin soruşturmada, Futbol Federasyonu seçimlerinin ertelenmesini sağlamak amacıyla milyon dolarlık rüşvet önerisinde bulunulduğu, derbi maçlarda çıkan olaylardan sonra kulüp yöneticilerinin federasyon üyeleri üzerinde baskı kurarak cezaları etkilediği gündeme geldi.

PFDK'nın eski Başkanvekili ve Başbakanlık Eski Müsteşar Yardımcısı R. Ö., Futbol Federasyonu seçimlerinin ertelenmesi için 30 ayrı şehirde mahkemelere başvurup, yürütmeyi durdurma kararı çıkartmaya çalıştığı iddia edildi. Bazı hakimlere de kararın çıkması halinde 1 milyon doların çanta içinde getirileceğini söylediği kayıtlara geçti.

Öte yandan Galatasaray Futbol A.Ş. Müdürü A.S. S., Bursaspor'un eski Başkanı ve şimdiki Milli Takımlar Sorumlusu L. K. ve Ankaragücü Başkanı C. A.'nın da, PFDK'nın eski başkan vekili Ö.'yle bazı cezalarda indirim için temas kurdukları iddia edildi.

ODALARI DA DİNLENDİ

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Bürosu'nun gerçekleştirdiği operasyon 13 ay önce başlatıldı. Operasyon kapsamında, Haluk Ulusoy dönemi federasyon üyelerinin bazılarının odalarına dinleme cihazı yerleştirildi, bazı üyeler ise kameralarla takibe alındı. Federasyon yöneticileri ile kulüp yöneticilerinin yaptığı şike görüşmeleri tek tek belirlendi. Polisin yaptığı dinlemeler arasında en ilginci Hasan Doğan'ın başkanlık görevine getirildiği federasyon seçimleri öncesinde gerçekleşti.

HAKİMLERE SORUŞTURMA

İddiaya göre, gözaltına alınan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) eski Başkanvekili ve Başbakanlık eski Müsteşar Yardımcısı R. Ö., seçimlerin durdurulması amacıyla Türkiye'nin yaklaşık 30 ayrı şehrinde avukatlar aracılığıyla mahkemelere başvurarak, "yürütmeyi durdurma" kararı çıkarmaya çalıştı. Ö., bazı hákimlere, kararın çıkarılması halinde bir milyon doların çanta içinde getirileceğini söyledi. Polis, Ö.'ın, hákimlerle rüşvet pazarlığı yaptığını Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'e iletti. Bunun üzerine hákimler hakkında da soruşturma başlatıldı.

30 KARŞILAŞMA

Telefon görüşmelerinde Ö.'ın yanı sıra, Futbol Federasyonu eski üyesi M.K. Ü.'nün de adı birçok şike olayına karıştı. Vestel Manisaspor, Bursaspor, Galatasaray, Ankaragücü başta olmak üzere birçok kulüp yöneticisinin cezaların indirilmesi konusunda federasyon yöneticileri ile yaptığı görüşmeler soruşturma dosyasına konuldu. İnceleme altına alınan 30 karşılaşmayla ilgili tek tek rapor hazırlanacak.

GÖREVİ SUİİSTİMAL

Şike ile ilgili olarak kanunlarda herhangi bir düzenleme olmadığı için zanlılar hakkında hukuki işlem yapılamayacak. Lehte veya aleyhte karar alması için Ö. ile görüşme yaptığı tespit edilen zanlıların vereceği ifadeler, Ö.'ın "görevi kötüye kullanma", "rüşvet" ve "görevi suiistimal" suçlarından yargılanmasını sağlayacak. Önümüzdeki günlerde bazı kulüp yöneticilerinin polise ifade vermesi bekleniyor.

A.S.'DEN TELEFON

19 Mayıs 2007'de oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde çıkan olaylar nedeniyle Galatasaray'a verilen 5 maç seyircisiz oynama cezası, kulüp yöneticileri ve camida büyük sıkıntı ve tepki yarattı. Yine iddiaya göre, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü A.S., Ö.'ı arayarak, cezanın 2007-2008 sezonuna ertelenmesi için defalarca görüştü. Kurul üyelerinin üzerinde her türlü baskıyı kurma ve cezanın ertelenmesi için elinden geleni yapacağı sözünü veren Ö., S.'e, "Sen bu işi oldu bil" dedi.

C. A.: HADLERİNİ BİLDİR ŞU İ.....

Dinlemelere en fazla takılan kulüp yöneticisi Ankaragücü Başkanı C.A. oldu. R. Ö.'a yakın olan ve federasyon kararlarını etkileyen A., son olarak Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki kupa maçıyla ilgili olarak dinlemeye takıldı. Maç sonrası, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in, federasyona yönelik yaptığı suçlamalar üzerine R. Ö.'ı arayan C.A., "Bu adamlara iyi bir ceza ver. Hadlerini bildir şu i..." diyerek ağır hakaretlerde bulundu.

Ö. ise "Abi sen merak etme. Biz zaten hazırlık içindeyiz" cevabını verdi. Bu konuşmanın ardından PFDK, Yıldırım'a 1 yıl, Demirören'e ise 3 ay hak mahrumiyeti cezası verdi. A., Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir'e hak mahrumiyeti cezası verilmesinde de etkili oldu.

BAKAN BAŞESGİOĞLU...

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, İstanbul'da katıldığı bir organizasyonda DHA'nın bu konudaki sorularını yanıtladı. Başesgioğlu, yargıya intikal etmiş bir olay üzerinde konuşmanın şu an için yersiz olduğunu belirterek "Şu an için bir şey konuşmak doğru olmaz. Mahkemeler sona erince elbette açıklama yapacağız" dedi.

20.03.2008

Kaynak : DHA

LazAnisT
20.03.2008, 12:55
Recep Özcan Ulusoy zamanında başkan vekilliği yapmış eski bir Avukattı.Eski diyorum çünkü karıştığı olaylardan dolayı Avukatlık lisansı iptal edilmiştir.Aynı zamanda toplu olarak araba kaçakçılığından dolayı mahkemesi devam etmektedir.Bu adamı yönetime alan Ulusuya selamlarımı yolluyorum.....

Doğan Grubunun tüm gazeteleri birlikte hareket ederek Cemal Aydını manşet yapıp bu işi onun üzerine yıkmaya çalışmaktadır.Cemal Aydın bu işte kavalın en son deliğidir.

Bahattin Aydın
21.03.2008, 14:50
şikeyi zaten biliyorduk ama isimlerin ortaya çıkması iyi oldu...Allah tan dileğim bu işin sonunda azize çıksın :)

ÜNAL
21.03.2008, 14:52
şikeyi zaten biliyorduk ama isimlerin ortaya çıkması iyi oldu...Allah tan dileğim bu işin sonunda azize çıksın :)
Merak etme çıkar o da bir yerinden uzun zamandır süren bir operasyondu zaten inşallah işin peşini bırakmazlar.

ÜNAL
21.03.2008, 14:55
Ucu Trabzonspor a dokunması da..:)

Mayls
21.03.2008, 17:37
Ciksa bile bizim haberimiz olmaz, bir sekilde örtbas edilir :(

Ozan
21.03.2008, 20:02
Burası Türkiye ve yolsuzluk diz boyu . Hiçbir şeye şaşırmıyorum artık.

ÜNAL
22.03.2008, 13:58
Burası Türkiye ve yolsuzluk diz boyu . Hiçbir şeye şaşırmıyorum artık.
Böyle gider gider gider sonunda da herkes cezasını alır...fakat 1 aya kalmaz çıkar..ülke adaletinin işleyişi bu..!